Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

12199. 
A słuchy niosą, że niedługo ruszą przetargi na największe iławskie
inwestycje: basen z kręgielnią, ścieżki nad rzeką Iławką i obwodnicę
północną.
Piszę to po raz kolejny: Lubawa zazdrości Iławie dobrych ludzi oraz
zgranego zespołu.
 Kasia
 Lubawa, Sobota 12-07-2008

12198. 
SLD poprze (!!!) weto prezydenckie dotyczące ustawy medialnej autotorstwa PeooooO.
 teleszopka
 Sobota 12-07-2008

12197. 
Odnośnie wpisu numer: 12194

Byłem kilka lat temu na tym odpuście grunwaldzkim... Ktoś w korku
samochodowym nie wytrzymał, zgłupiał i puścił kasetę z przemówieniem Gomułki z marca 1968 roku. Ch[...] z takimi obchodami!
 rudzieniczak
 Sobota 12-07-2008

12196. 
Odnośnie wpisu numer: 12191

Ten "Benek" to pajac.
 Poeta
 Sobota 12-07-2008

12195. 
Odnośnie wpisu numer: 12192

Prologiem aparthidu jest bantustan, który rozgrywa się na naszych oczach i niestety jest dostrzegany przez zbyt małą jeszcze grupę myślących ludzi w Polsce.
 biały murzyn
 Sobota 12-07-2008

12194. 
Idioci pod Grunwaldem zebrali się na tym upale. Aż 100 tysięcy głupków pchających się samochodami w wielogodzinnym korku.
Z ważnego wydarzenia historycznego (bitwa 15 lipca 1410 roku) zrobił
się odpustowy kicz. Ileż tam kurzu, potu, moczu wylewanego w trawę. Krzyżacy zostali pokonani, ale dziś ich pogrobowcy (Niemcy) rządzą Europą. Naród ten wybrał Hitlera i masowo go popierali do końca. Stworzyli piekło na polskiej ziemi. Jeszcze w 2008 roku pisze się
o polskich obozach zagłady... Rzygać się chce!!!
 D. z Chromakowa
 Sobota 12-07-2008

12193. 
Odnośnie wpisu numer: 12191

Biedny Benek, nie dość że nie miał czasu na naukę języka polskiego, to jeszcze i na telewizor go nie stać - pewnie ukradł mu go ktoś z POPSLu. Właśnie wszystko pokazali biedaczku...
 Eskulapski
 Sobota 12-07-2008

12192. 
Odnośnie wpisu numer: 12190

Rozumiesz pojecie apartheidu?
 Eskulapski
 Sobota 12-07-2008

12191. 
TELEWIZJA NIE POKAZAŁA WCZORAJ W WIADOMOSCIACH JAK STOCZNIOWCY SKANDOWALI I PRZED DOMEM PANA TUSKA KRZYCZAC GDZIE TE CUDA PRECZ ŁAPY OD STOCZNI SZCECIŃSKIEJ GDYŃSKIEJ GDAŃSKIEJ CAŁE KOMWOJE POLICJI ALE TO POCZATEK WOJNY MIEDZY LUDEM A RZADEK CZYLI PLATFORMA I PSL RZADZI DO JESIENI MAKSYMALNIE POTEM ZEJDZIE NA WIEKI ZE SCENY MOZE NAWET DOJSC DO ROZLEWU KRWI ALBO PLATFORMA USTOAPI I PSL W CAŁEJ POLSCE ALBO WYNIOSA ICH NA TACZKACH BO NIC NIE ROBIA DLA SPOŁECZEŃSTWA KŁAMIA I OBIECUJA CUDA PRÓBUJA SPRZEDAC RESZTE ZAKŁADÓW MYSLELI ZE SPRZEDADZA STOCZNIE A PÓŹNIEJ SPRYWATYZUJA KOSCIOŁY O NIE PLATFORMO SPOŁECZEŃSWO WAS ZNISZCY W CAŁYM KRAJU I BEDZIE WASZ KONIEC
 BENEK
 Sobota 12-07-2008

12190. 
Odnośnie wpisu numer: 121185

Tak. Polska to już kolonia w Europie, a`la RPA.
 biały murzyn
 Piątek 11-07-2008

12189. 
Odnośnie wpisu numer: 12187

Nie żartuję, ale akurat w kompetencje Adamczyka, siedzącego wciąż
w Brukseli, nie wątpię. A to jego relacje są podawane.
 Eskulapski
 Piątek 11-07-2008

12188. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Won A. Sobiech! Znowu zaczynasz swoje porządki w naszym klubie wprowadzać! Czemu ciągle ci sami ludzie? Chcemy normalnego klubu!
 kibic
 Piątek 11-07-2008

12187. 
Odnośnie wpisu numer: 12186

... bo telewizor tak "powiedział"??? Nie żartuj sobie.
 Jarosław
 Piątek 11-07-2008

12186. 
Odnośnie wpisu numer: 12185

To akurat bzdura - powtarzano to w TV kilkakrotnie.
 Eskulapski
 Piątek 11-07-2008

12185. 
Reporterka RMF FM dowiedziała się nieoficjalnie, że Unia Europejska zgodzi się na dodatkowe dotacje dla polskich stoczni pod warunkiem,
że... Polska zaakceptuje Traktat Lizboński.
Pozdrawiam wszystkich szantażowanych Polaków (w kraju i za granicą).
 Jarosław Szantażysta
 Piątek 11-07-2008

12184. 
Trzeba przyznać, że budowa Galerii Jeziorak początkowo się ślimaczyła, ale jak już weszli - to weszli. I widać robotę.
Oglądałem niedawno w Kurierze obrazki budynku, ładne cacko będzie.
 inżynier
 Piątek 11-07-2008

12183. 
STOCZNIA W SZCZECINIE RUSZYŁA BYŁEM NA POMORZU I PODBUNTOWAŁEM SZCZECIN NIECH WALCZA O SWOJE I WYSZLI DZISIAJ NA ULICE NIECH TUSK DA JESĆ I CAŁA PLATFORMA CO TE CUDA OBIECALI Z PSL. PTECZ ŁAPY OD IŁAWY PLATFORMO I PSL WY JESSCIE GORSI OD KOMUNISTÓW. STOCZNIOWCY PAN WAŁĘSA WAS NIE ZAPROSIŁ NA IMIENIY BO MIAŁ ICH CHYBA ZE 400 ALE O STOCZNIOWCACH ZAPOMNIAL POMIETAŁ O SWOJEJ SWICIE CP W BRYDZA GRYWA A LUD GO NIE INTERESUJE ON MA BELWEDER KASY JAK LODU. NIE WAZNE ZE STOCZNIE UPADAJA JEMU JEST DOBRZE JAK ZYLIŃSKIEMU HARMACIŃSKIEMU ZUCHOWSKIEMU CZY PTASZNIKOWI. JUZ JA IŁAWE OSWIECE ZE WAS KONIEC JUZ NASTAŁ. LEPPER RUSZYŁ OD NOWEGO MIASTA BLOKUJA DROGII PRAWO I SPAWIEDLIWOSC NA SCENĘ POLITYCZNA BO DZISIAŁ PLATFORMA Z PSL KISZCZAKA OCZYSCIŁA Z ZARZUTÓW CO WYDAŁ ROZKAZ STRZELANIA DO GÓRNIKÓW. TO NIE POLSKA A PLATFORMA I PSL W PŁASZCU KOMUNISTYCZNYM. LUDU DO BOJU WALCZ O WOLNA POLSKE NIE JUDASZOWA WYBORY WYBORY WYBORY
 BENEK
 Czwartek 10-07-2008

12182. 
Szturmowcy od Leppera zablokowali trasę 15-kę na wysokości Mszanowa koło Nowego Miasta. Co za zbieranina idiotów... Po tylu aferach ze swoim guru, jeszcze się nie zorientowali, że logo Leppera nie doda im skrzydeł... Kierowcy komentowali z właściwym politowaniem: stuku puku w czółko...
 BOLO
 Czwartek 10-07-2008

12181. 
PIS IDZIE W GÓRE PLATFORMA PADA NA PYSK ZA KŁAMSTWA O CUDZIE, NAWET AMERYKANIE NAS OMIJAJA BO PUTIN ZAKAZAŁ TUSKOWI W CZASIE PIELGRZYMKI. CIEKAWE CZEGO TUSK ZAKAZAŁ Z KOLEI ŻYLIŃSKIEMU ROBIENIA W IŁAWIE BO PAN PTASZNIK ROZKPAŁ CAŁA IŁAWĘ MOZE ZŁOTA SZUKA BO BRAK NA BASEN PIASKOWNICE DLA DZIECI BRAK NA HOTEL NA NOWE MIEJSCA PRACY TYLKO REKLAMUJA TEGO SZYNAKIE CO LUDZIE MÓWIA W ZAKŁADZIE ZE WYSYŁA ICH NA URLOPY BEZBŁATNE BO NIE MAJA CO ROBIC A W MEDIACH MYDLA OCZY LUDZIOM JAKI ON ZAKŁAD ROZBUDOWAŁ A JAK JEST NAPRAWDE POROZMAWIAJCIE Z PRACOWNIKAMI JA ROROZMAWIAŁEM I JEST JAK PISZE WCALE NIECIEKAWIE. RAZ REKLAMOWEALI UMIŃSKIEGO JAK ZBANKRUTOWAŁA TO TERAZ REKLAMUJA SZYNAKE PEWNIE NA POSŁA MA OCHOTE PRZECIEZ TO KASA ZA NIC POSIEDZISZ W SEJMIE POKLIKASZ POKRZYCZYSZ POD PUBLIKE A KASE MASZ ZAPISUJE SIE NA POSŁA DAJCIE MI GŁOSY JA WAM AMERYKĘ ZBUDUJĘ IŁAWIE
 BENEK
 Czwartek 10-07-2008

12179. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Ten oszust nie powinien nawet myslec, ze moze mu ktokolwiek zaufac wydajac pozwolenia nia takie ruchy. Niech pooddaje swoim bylym pracownikom zalegle wyplaty za ich prace
 klopot
 Czwartek 10-07-2008

12178. 
Odnośnie wpisu numer: 12165

A dowiedział się tego car Putin od swojego konfidenta z Iławy [...]
 bojar
 Czwartek 10-07-2008

12177. 
Odnośnie wpisu numer: 12174

Dziekuje Pani za szacunek i hold dla mojego ojca.
A odnosnie pani tekstu to jest calkowita prawda jezeli chodzi o tamte czasy i wyjazdy (Warmia Olsztyn, MZKS Korsze, Zatoka Braniewo, Orleta Reszel i wiele innych). Ojciec mnie czesto zabieral jak mialem jeszcze nieduzo wiosenek na karku. Ale to juz inne czasy a i glos i okrzyk ojca
nie jest juz taki donosny - szkoda.
Jeziorak to jego zycie !!!
Z nalezytym szacunkiem pozdrawiam pania oraz wszystkich prawdziwych kibicow !!!
 Jakielski Piotr, lat 51
 Ilawa Paryz, Czwartek 10-07-2008

12176. 
Ludzie właśnie wróciłem z wczasów znad morza i smiem twierdzic ze
Iława to wicha w porównaniu do innych miast i misteczek. To bagno
i bez przyszłosci. Macie to dzieki takim burmistrzom jak ZYLIŃSKI,
MASKIEWICZ CZY OBECNY PTASZNIK CO W (...) BYLI I (...) WIDZIELI
JAK FUNKCJONUJA INNE MIASTA POŁOWE MNIEJSZE OD IŁAWY.
ILAWA JEST WYBITNA, MAJA TU ZJECHAC INDIANIE I LUDZIE Z AFRYKI.
 FRANEK
 Środa 09-07-2008

12175. 
Odnośnie wpisu numer: 12173

[W środę] 3 września mecz w Iławie z Widzewem Łódź!
 Eskulapski
 Środa 09-07-2008

12174. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Dzieki za ten wpis.
Ja jestem z tego pokolenia co Pawelek. W latach 70-tych nie jeden raz bylam z Jeziorakiem i z Pawelkiem na meczu wyjazdowym. Ech, to byla atmosfera i prawdziwi kibice! Nigdy nie bylo zadnych burd na stadionach. Nie bylo "Klubu Kibica", ale my bylismy tak zorganizowani i panowala iscie rodzinna atmosfera, ze z wielka ochota czekalo sie na ten wyjazd (a ilosc miejsc ograniczona). W czasie drogi spiewalismy, umilalismy droge gra w karty, nie bylo zadnego alkoholu. Panowie grali o czekolady dla nas. Az sie lza w oku kreci jak to wspominam. Na niektorych stadionach nie bylo szatni, pilkarze przebierali sie w atokarach, a my mialysmy na recach po kilka zegakow w czasie trwania meczu. Nawet po przegranym meczu zagrzewalismy chlopakow do nastepnej walki.
PAWELEK JAKIELSKI to najwiekszy patriota ilawski i Jezioraka. On gardlo swoje zdzieral na wszystkich meczach. On nie opuscil chyba zadnego w owym czasie.
Teraz mlodzi kibice (takie jest moje zdanie) nie chca, albo nie potrafia kibicowac. Pawelka dawno nie widzialam, bo nie bywam czesto w Ilawie, ale tutaj chcialabym Jemu zlozyc hold i zyczyc duuuuzo zdrowia, i takich jak ON wspanialych kibicow.
 Emigrantka
 Hannover, Środa 09-07-2008

12173. 
No to na powitanie piłkarskiej II ligi będzie miała Iława u siebie derby województwa z Olsztynem (26/27 lipca).

JEZIORAK IŁAWA - OKS 1945 OLSZTYN
START OTWOCK - HETMAN ZAMOŚĆ
PONIDZIE NIDA PIŃCZÓW - KSZO OSTROWIEC ŚW.
ŁKS ŁOMŻA / CONCORDIA P. TRYB. - STAL PONIATOWA
KOLEJARZ STRÓŻE - GÓRNIK WIELICZKA
OKOCIMSKI BRZESKO - WIGRY SUWAŁKI
PELIKAN ŁOWICZ - FRESKOVITA WYS. MAZ.
WIDZEW ŁÓDŹ - PRZEBÓJ WOLBROM
SOKÓŁ ALEKS. ŁÓDZKI - SANDECJA NOWY SĄCZ
 Jarek
 Środa 09-07-2008

12171. 
No to mnie kurier zaskoczył... Zero informacji na temat niedzielnego poranka w stradomnie. Ludzi wykurzyli z dyskoteki gazem, potem była totalna demolka, a kurierowcy nawet tego nie skomentowali...
 klubowicz
 Środa 09-07-2008
Odp. 
Nie mieliśmy o tym pojęcia - o ile taki incydent miał miejsce. Policja w swoich komunikatach o tym nie wspomniała, nikt też z "klubowiczów" nam do tej chwili o tym nie doniósł. Proszę o szczegóły na mojego maila, a wówczas postaramy się w przyszłym numerze rozwinąć i wyjaśnić temat.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Środa 09-07-2008

12170. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Zagrajmy w otwarte karty.
Na 100 wpisow tylko 5 podaje swoje personalia!!!! Reszta to ludzie ktorzy pracowali kiedys dla sluzb specjalnych lub dalej to robia dla kogos innego, a dla kogo to ich sprawa, nikt ich nie pyta.
Przeciwnicy!!! Odwalcie sie od Jezioraka bo to jedyna instytucja w biednej Ilawie ktora daje wam radosc a jak narzekacie po wejsciu do nowej drugiej ligi to zapraszam na mecze sokola ostroda i bedziecie sie dopiero tam jarac ze szczescia !!!!!
Przestancie juz do cholery narzekac na Jeziorak , to czy tamto jezeli sie komus nie podoba i nie jest prawdziwym Kibicem to WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem ze po tym tekscie bede mial wrogow ale nigdy ich nie brakowalo i mam to w D... Albo jestescie z klubem albo nie !!!!!!
Ja wiem jedno; Nie wiadomo co by sie dzialo to moj OJCIEC Pawelek (orly do boju !!!!) za jeziorak moglby poswiecic wiele i jestem ciekaw ile takich jeszcze bym znalazl w Ilawie chyba nikogo a wy tylko narzekacie !!!!
Dajcie chlopakom szanse !!! Tylko oni dali troche nadziei tymi karnymi i tym awansem tym biednym ludziom co codziennie o 6 rano wstaja do pracy za marne grosze !!!!!!!!!! BRAVO JEZIORAK !!!!!!!!!!!
 KIELO

jpiotr_13@hotmail.com, lat 51
 paryz ilawa, Środa 09-07-2008

12169. 
Teczki teczki teczki... Ludzie patrzący w teczki ne widzą świata... A on rzeczywiście istnieje. I ma swoje problemy. Ale ich sedno nie w teczkach.
 Eskulapski
 Wtorek 08-07-2008

12168. 
Włącz głośniki.
Oto krzepiące serce nagranie z porannego apelu w Wojsku Polskim RP,
po tym jak kompania trochę poimprezowała. Panie kapitanie, trzymamy
kciuki. Dobra robota :-)
 szeregowy
 http://www.pardon.pl/artykul/5466/wojsko_bez_cenzury_naje...
 Wtorek 08-07-2008

12167. 
A Andrzej Sobiech który już raz wraca do Jezioraka Iława tylko po to,
żeby swojego syna promować? Czyżby dlatego stawia się Tomaszowi Staniszewskiemu warunki nie do przyjęcia? Czyżby chodziło o pozbycie
się dobrego grajka i załatwienie miejsca w bramce dla swego synusia?
CZY W TYM KLUBIE ZAPANUJE KIEDYKOLWIEK PORZĄDEK ???
 kibic
 Wtorek 08-07-2008

12166. 
Odnośnie wpisu numer: 12163 12164

Czyli co?
Większość mediów wiedziała, że Tfusk oszukuje w sprawie tarczy
antyrakietowej, i niereagowały a wręcz wprowadzały w błąd opinię
publiczną w tak ważnej kwestii?
Według moich wieloletnich obserwacji potwierdza się spostrzeżenie
o zakamuflowanym PRL-u!
 czwarty kumpel
 Poniedziałek 07-07-2008

12165. 
Towarzysz bezpiecznik-prezydent-premier-car Wołodia Putin spokojnie wytłumaczył swoim niedźwiedziom (Radzie Bojarów) na moskiewskim Kremlu:
"Spakojna, spakojna daragije gaspada! W Warszawie jest nasz haroszyj malczik, Donio Tusk".
A jeden z oficerów dorzucił: "W Warszawie on, u nas - jego teczka".
 J-23
 Poniedziałek 07-07-2008

12164. 
Oto cały pic na wodę rządu Tuska w sprawie tarczy antyrakietowej.
Odnośnik nr 2:
 zwolennik prawdy
 http://polskatimes.pl/opinie/17031,tusk-od-poczatku-nie-c...
 Poniedziałek 07-07-2008

12163. 
Oto cały pic na wodę rządu Tuska w sprawie tarczy antyrakietowej.
Odnośnik nr 1:
 zwolennik prawdy
 http://polskatimes.pl/opinie/komentarzeredakcyjne/17023,a...
 Poniedziałek 07-07-2008

12162. 
Odnośnie wpisu numer: 12156

A co mnie to obchodzi w kontekście Iławy? Nie masz tematów dookoła?
 Eskulapski
 Poniedziałek 07-07-2008

12161. 
Odnośnie wpisu numer: 12149

Jakie to doświadczenie ma obecny burmistrz Iławy [Włodzimierz Ptasznik] i czym tak się zasłużył? Konkrety proszę.
 wyborca
 Poniedziałek 07-07-2008

12159. 
Mam rybki do oddania, molinezje i kilka platek. Mam też roślinki...
Jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o kontakt.
 :-)

edziulka19@wp.pl
  6483434
 Poniedziałek 07-07-2008

12158. 
Odnośnie wpisu numer: 12157

Niech żyją sąsiedzi! Zgubiona komórka już w domu. Dziękuję.
 dziękuję
 Poniedziałek 07-07-2008

12157. 
Prośba. Zgubiłam w okolicy cypla po czapli telefon sony ericsson K510i.
Jeśli ktoś znalazł, proszę o kontakt. Bardzo dziękuje znalazcy, który
mi go odda...
 tel. (089) 648-65-96
 Poniedziałek 07-07-2008

12156. 
"Dziennik" dotarł do akt, ze sprawy mafii paliwowej, które Zbigniew Ziobro zawiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS mówił o nich, że gdyby informacje tam zawarte się potwierdziły "zmiotłyby wielką część sceny politycznej".

W aktach do których dotarł "Dziennik" znajdują się zeznania Krzysztofa Baszniaka, byłego wiceministra pracy w rządzie Waldemara Pawlaka. Baszniak informuje o spotkaniu na którym miała paść propozycja łapówki za zrealizowanie kontraktu z rosyjskim potentatem paliwowym Jukos.

Łapówka miała być po połowie podzielona między "kamandę prezydenta Kwaśniewskiego i kamandę premiera Millera". Łącznie do podziału było
14 mld. W zeznaniach dotyczących również innych głośnych spraw roi się od znanych nazwisk - ministrów Marka Siwca i Marka Ungiera oraz Józefa Oleksego i Mieczysława Wachowskiego.
 czytelnik
 Poniedziałek 07-07-2008

12155. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Andrzej Umiński ma budować hotel i tartak - oto oferta dla Iławy
 źrebak
 Poniedziałek 07-07-2008

12154. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Gówno, ale za to w pięknych okolicznościach przyrody.
I ten... i niepowtarzalnej...
 ciolo
 Poniedziałek 07-07-2008

12153. 
Ostróda na lato przywitała turystów wyciągiem dla narciarzy wodnych.
Iława co ma do zaproponowania?
 Tańczący z Turystami
 Poniedziałek 07-07-2008

12152. 
Wczoraj w godzinach wieczornych na terenie Chromakowa dokonano:
- trzeciego obciągu wina różanego, dojrzewa od 17 stycznia 2008
- 9. obciągu miodu pitnego gruszniak, dojrzewa od 24 listopada 2007
- nastawu na wino czereśniowe
 D. z Chromakowa
 Niedziela 06-07-2008

12151. 
Znowu iława jest słynna ;-)
 Eskulapski
 http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,5425297,Czyja_twarz_m...
 Niedziela 06-07-2008

12149. 
Odnośnie wpisu numer: 12148

Na szczęście teraz jest inaczej. Iława słynie z dobrego, doświadczonego
i pracowitego burmistrza. Miasto pięknieje w oczach. A Lubawa wam zazdrości.
 Kasia
 Lubawa, Sobota 05-07-2008

12148. 
Odnośnie wpisu numer: 12147

Przez tego Maśkiewicza to Iława straciła najlepszy okres załatwiania
kasy unijnej: 2002-2006. A za to zasłynęliśmy na cały kraj ze skandali,
że burmistrz blisko 40-tysięcznego miasta sam więcej czasu spędza w charakterze oskarżonego i skazanego na salach rozpraw niż w ratuszu.
 Anty-Masa
 Sobota 05-07-2008

12147. 
Odnośnie wpisu numer: 12146

O tym, co piszesz jest prawdą. Ale nie mieszaj w sposób podły Pana Maśkiewicza jak nie zanasz szczegółow.
Przybyła okazał się faktycznie szarą eminęcją dawnych aparatczykow PZPR, że powierzane mu są tzw. sinecure, czyli funkcje za dobre pieniądze, ale bez większej odpowiedzialności. Musiały być ciche przyzwolenia i ugoda przy OKRAGŁYM STOLE, aby wysocy oficerowie wojska, policji (tu szczególnie politrucy - ofcerowie polityczni jak [...], służb specjalnych) po zwolnieniu, czyli inaczej odesłaniu na "zasłużoną emeryturę", mogli dorobić.
Niektórzy z nich, jeśli mają odpowiednie specjalności wojskowe, jak elektronika, cybernetyk, technika, nawet specjalności cywilne, jak prawo, pedagogika - są na wysokich stanowiskach, np: w szkołach (dyrektorzy), prywatnych uczelniach, nie wytykając palcem... również w naszym mieście [Iławie].
Takim przykładem jest w Iławie Roman Przybyła, były politruk w marynarce wojennej, ślizgający sie dziś po radach nadzorczych.
 BOLO-TW
 Piątek 04-07-2008

12146. 
Szwindel nie zna kolorów partyjnych!
Ha! Gdy czytam w Kurierze o AKCIE OSKARŻENIA prokuratury przeciwko byłemu burmistrzowi Zalewa Andrzejowi D.[...], to przypominam sobie, że jeszcze nie tak dawno ten AWSowsko-PiSuarowski apartczyk i bezczelny kombinator kręcił lody z oskarżonym i skazanym Jarosławem M.[...], byłym burmistrzem Lubawy, a potem Iławy, kojarzonym z SLD.
Po przegranych wyborach samorządowych i lądowaniu z hukiem na bruku, kumpelostwo nie zapomniało o Andrzeju D.[...] i poratowało go... stołkiem wiceburmistrza Susza, gdzie burmistrz Jan Sadowski "nie widział lepszego" niż Andrzej D.[...] "fachowca".
Innymi słowy PiS ratuje PiS. A teraz jest wstyd!
Ale to jeszcze nic.
Janko Sadowski z PiSu ratuje stołkami w Suszu nawet iławskie czerwone kameleony z SLD. Wyczytałem, że do rady nadzorczej komunalki w Suszu trafił słynny fachowiec od budowania basenów-widm w Iławie vel ROMAN PRZYBYŁA, a na prezesa tej spółki jest szykowany nie kto inny, jak sam PAWEŁ SITKOWSKI, zawzięty i opryskliwy w Iławie czynownik SLD.
Bodaj was wszystkich gromy strzelały!
 spikier
 Susz - Zalewo - Iława, Piątek 04-07-2008

12145. 
Odnośnie wpisu numer: 12141

Eskulap, matołku, do kogo piszesz? Do której wypowiedzi?
 tutejszy
 Piątek 04-07-2008

12144. 
Odnośnie wpisu numer: 12138

I kto to mowi? ;) Sam jestes martwy... Uwazaj na egzorcystow ;)
 prof. rudy wiewior
 Piątek 04-07-2008

12143. 
Odnośnie wpisu numer: 12142

A teraz powinienes przeprosic... za uzywanie wielkich liter. Ludzie! Troche obycia na forach i w internecie...
 prof. rudy wiewior
 Piątek 04-07-2008

12142. 
GENERALE JARUZELSKI!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 85. ROCZNICY URODZIN.
JESTEŚ WART MSZY ZA TO, ŻE 13 GRUDNIA OCALIŁES POLSKĘ
OD TERRORYSTÓW WAŁĘSY
 ORMOWIEC
 Czwartek 03-07-2008

12141. 
O wspomniane miejsce, czyli po kotłowni, juz dawno pytałem, czy planuje ktoś budowe mieszkań. Bo tylko mieszkania z garażami wchodziłyby w rachubę. Okazuje się iż w rękach trzyma to miejsce archeologia. Mógłby byc nawet wysoki budynek 6-8 piętrowy z mieszkaniami ekskluzywnymi lub - co jeszcze ciekawsze - hotel. W tak cudownym miejscu, to jest to. Kamieniczki profesorskie, owszem mają swój styl i dają odpowiedni klimat zamieszkania. Czy jednak w Iławie mamy profesorów. Nie licząc na profesorów szkolnych, należy liczyc tylko na profesorów typu dr. G., chirurg, czy może Religa, jednak zawsze chetnych by nie zabrakło nawet z Iławy. Jest tylko jedno ale.....obok głowna droga przelotowa na Grudziądz.
 ESKULAP
 Czwartek 03-07-2008

12140. 
Odnośnie wpisu numer: 12137 12139

Oczywiscie, ze sie da cos z tym zrobic. Wszystko kosztuje to prawda,
ale przeciez sponsorzy tez sa, bo przeciez nic za darmo :) Obwodnica
w Ilawie tez sama sie nie zbudowala z niczego tylko za pieniadze :) Troche stad sie wzielo pieniedzy, troche stad, troche sie dostalo... ;)
i tak powstala spora sumka.
 prof. rudy wiewior
 Czwartek 03-07-2008

12139. 
Odnośnie wpisu numer: 12137

Oj da się! Wystarczy zwrócić uwagę na teren po byłej kotłowni. Jest tam dużo miejsca, by np. zrobić wyłączoną z ruchu uliczkę, wyłożoną kostką
i obudowaną niskimi domami profesorskimi, kamieniczkami lub nawet drewnianymi chatami.
I tak wszędzie powstałyby lokale usługowe lub gastronomiczne :-)
To jest spora kasa, ale biorąc na tapetę Elbląg, można na to pozyskać środki czy nawet zawiązać partnerstwo - np. miasto buduje uliczkę i sprzedaje grunty, stawiając warunki co do zabudowy wg wcześniej uzgodnionego projektu.
Dobrze wiemy, że powstałoby tam nowe centrum, a park miejski splajtowałby w momencie a o to chyba nam wszystkim chodzi, by zlikwidować te budy piwne, szpecące Iławę. Powstające niedaleko muzeum dobrze wróży przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w sprawie Starego Miasta.
 Adam
 Iława, Czwartek 03-07-2008

12138. 
Co dzieje się z forum? Ono jest martwe.
 duch
 Czwartek 03-07-2008

12137. 
Odnośnie wpisu numer: 12136

Ze starówką Iławy juz nic nie da sie zrobić. Najwyżęj zburzyc i odnowa stawiać bloki-kamieniczki w starym stylu, jak próbóje to robić IPB na Piastowskim (Ostródzka). Odnawianie (postarzanie), to wielkie koszty.
 **
 Czwartek 03-07-2008

12136. 
Odnośnie wpisu numer: 12133

To prawda. Ale chyba za to winić nikogo nie można. No, oczywiście poza... No wiadomo kim.
Bo nasza starówka to tak jak starówka elbląska. Przetrwała wojnę,
ale nie przetrwała odbudowy Warszawy. Wspólnymi siłami jednak ją odbudowano. U nas też trzeba. Skąd jednak wziąć tak olbrzymie środki?
 Adam
 Środa 02-07-2008

12135. 
Odnośnie wpisu numer: 12133

Przypomnialo mi sie jeszcze jedno... Wpisz prosze chociaz pierwsza
litere imienia lub nick, bo nie wiem jak mam sie zwracac do Ciebie :)
 prof. rudy wiewior
 Środa 02-07-2008

12134. 
Odnośnie wpisu numer: 12133

Nie wydaje mi sie zeby trzeba cokolwiek burzyc, raczej tylko upieknic (przebudowac) na inny styl jesli juz zaczniemy mowic tu o jakimkolwiek stylu ;) A sam srodek zagospodarowac z glowa :) A i nie zapominajmy tu o fontannach... albo je zlikwidowac albo zrobic naprawde fontanny ;) Sloneczny zegar stoi pod drzewem i straszy. Przydaje sie jedynie zima
o ile nie ma bialego puchu, ktory by go nie przykryl...
 prof. rudy wiewior
 Środa 02-07-2008

12133. 
Odnośnie wpisu numer: 12132

Stare Miasto w Iławie nic ze strego nie przypomina... Najwyżej starą postkomunistyczną wielka płytę, z której powstało. Jedna patelnia i tyle. Nelę ludzi wysiedlic na Gajerek i wybudować od nowa w stylu dawnym, poniemieckim kamieniczki.
 **
 Środa 02-07-2008

12132. 
Co sadzicie o Starym Miescie w Ilawie? Jedno z najstarszych miejsc w Ilawie, a pozbawione jest zupelnie charakteru i uroku. Spodziewalbym
sie po nim czegos wiecej. Tym bardziej ze jest to miasto turystyczne.
 prof. rudy wiewior
 Środa 02-07-2008

12131. 
Odnośnie wpisu numer: 12119

... bo najciemniej jest pod latarnia ;) przylap ksiezulka ;) fotki, nagranie wideo ;) a tak swoja droga to moze jakas nowa forma rozgrzeszenia dla sasiadki :P a moze to pokuta dla ksiedza? A skad wiesz ze to ksiadz? ;)
 prof. rudy wiewior
 Środa 02-07-2008

12130. 
Odnośnie wpisu numer: 12124

Panie Jarku :)
Grali lepiej niz zawsze bo skuteczniej czego dowodem jest ilosc wygranych meczy oraz to, ze sa mistrzami Europy :)
 prof. rudy wiewior
 Środa 02-07-2008

12129. 
A jeeeeeednak firma „Gdańsk Transport Company” (GTC) ma zbudować
62-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Nowych Marz (koło Grudziądza)
do Torunia. Rządowi „udało się” zbić cenę za jeden kilometr z 17 do 11,7
mln euro. Autostrada będzie miała jednak... jeden pas ruchu mniej (sic!).

Umowa przewiduje, że już w sierpniu wykonawcy powinni wejść na plac budowy, a prace zakończą się najpóźniej w grudniu 2011 roku.

„Ograniczyliśmy zakres tej inwestycji, bo zgodnie z ekspertyzami ruch na tym odcinku nie uzasadniał budowy aż trzech pasów w każdym kierunku. Dlatego powstaną dwa pasy” – powiedział minister Cezary Grabarczyk.

Na A1 trwają już prace na 90-kilometrowym odcinku Gdańsk-Nowe Marzy (koło Grudziądza). Konsorcjum oddaje do użytku kolejne fragmenty.
 kurierek
 Wtorek 01-07-2008

12128. 
Piękny zachód Słońca nad Jeziorakiem!
 Eskulapski
 Wtorek 01-07-2008

12126. 
Myślałem, że profesor Szczepan Pieniążek już dawno zmarł. A on żył
do dziś. Przeżył 95 lat. Widać, że pasje zawodowe i JABŁKA POLSKIE
przedłużają życie. Precz z czipsami i hot-dogami.
 D. z Chromakowa
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepan_Pieni%C4%85%C5%BCek
 Wtorek 01-07-2008

12125. 
Gratka dla Czytelników tygodnika „Kurier Iławski”.
W jutrzejszym wydaniu znajdziecie rozkłady jazdy: PKP oraz PKS.
 kurierek
 Wtorek 01-07-2008

12124. 
Dotąd dziennikarze tak komentowali grę Hiszpanów:
„Grali jak nigdy, przegrali jak zwykle”.

Od niedzieli pora na zmianę utartego powiedzonka:
„Grali jak zawsze, wygrali jak nigdy”.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 30-06-2008

12123. 
Odnośnie wpisu numer: 12118 12122

Wybaczcie, muszę reagować! Prośba uprzejma, acz zdecydowana! Na tym forum nie reklamujemy ani pozytywnie, ani tym bardziej negatywnie
„tajnych współpracowników” lub też innych KONFIDENTÓW udających
„dziennikarzy”, „bibliotekarzy”, „publicystów” czy innych „historyków”
– zwłaszcza tego leciwego egzemplarza, który na kilka tygodni przed werdyktem Trybunału Konstytucyjnego uciekł w popłochu z Kuriera do „swoich” w tutejszym Radiowęźle Erewań.
Paradoks: niepotrzebnie, niepotrzebnie „kolego” się wysypałeś, lustracja została przez trybunał zduszona (na razie...). Wróci, oj powiadam tobie kanalio, wróci...
Trzymaj się! Stop, wróć. Trzymajcie się! W kupie raźniej.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 30-06-2008

12122. 
Odnośnie wpisu numer: 12118

"Brawo"! Niech żyje komfornizm i inne duchy totalitaryzmu. Tfu.
 łowca wybielaczy
 Poniedziałek 30-06-2008

12120. 
Odnośnie wpisu numer: 12118

Widzisz "łowco", wybielili cię.
 **
 Poniedziałek 30-06-2008

12119. 
Czy będzie z tego jakaś nagonka gdy powiem tutaj, że do mojej - takiej sobie sąsiadki przychodzi ksiądz po cywilnemu i bzyka ją tak zapamiętale, że aż żyrandol mało nie odpadnie...?
Czepiam sie...? Chyba jednak nie. Po prostu szlag mnie trafia, że kapłani jedno mówią z ambony, a po godzinach z czortami tańcują!
 adwokat
 Poniedziałek 30-06-2008

12118. 
[OCENZUROWANO]
 łowca wybielaczy
 Poniedziałek 30-06-2008

12117. 
O PRZYGOTOWANIACH POLAKÓW DO PIŁKARKIEGO EURO 2012

Jest wioska o nazwie Kałduny w gminie Iława, gdzie za łanem zboża malowanego - kosztem częściowym gminy - przygotowano piłkarskie
boisko. Posiano trawę, zabezpieczono boisko wysoką siatką od strony
pola ornego, by uchronić zboże przed wydeptywaniem. Koszono trawę,
było ładnie.Było!! Już nie jest. Zawodnicy wyjechali do Norwegii, Anglii
do roboty, malują i budują obce kraje. Boisko w Kałdunach zarosło...
 kibic
 Poniedziałek 30-06-2008

12116. 
Odnośnie wpisu numer: 12113

Wałęsa i Piłsudski - dwa bogi w innych epokach historycznych Polski.
Podobni, a może niepodobni, ale obaj swoje mają za uchem. W historii
Polski zostają, choć dla mnie nie są BOHATERAMI.
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 30-06-2008

12115. 
A więc jest sposób na niemiecki futbol. Wygrała ofensywna taktyka,
czyli Hiszpanie. Brawo Espania!
 Jan Kogut vel Kuraś
 Niedziela 29-06-2008

12114. 
Odnośnie wpisu numer: 12112

I ja się cieszę! Eviva Espańa ole!
 Eskulapski
 Niedziela 29-06-2008

12113. 
Odnośnie wpisu numer: 12111

Chwała Wałęsie, chwała.
I dziękuję mu, bo był bohaterem. Błądził, bo któż nie błądzi? Ten co nic nie robi. Ty nie błądzisz? Ale psów na nim wieszać nie będę. J. Piłsudski
- nasz inny bohater, z wywiadem zaborcy współpracował i wojsko na ulice wyprowadził, by w zamachu majowym obalić zbrojnie legalny rząd, nie wahał sie przelewac polskiej krwi. Błądził, bo któż nie błądzi... ale
i on jest bohaterem.
Prezydenta Lecha Wałęsy nie chciałem i nie chcę. Szanować go mimo wszystko będę.
 Eskulapski
 Niedziela 29-06-2008

12112. 
Cieszę się, że Hiszpanie wygrali z Niemcami i zdobyli mistrzostwo.
Sędziowanie znów stało na skandalicznym poziomie.
 kibic
 Niedziela 29-06-2008

12111. 
Odnośnie wpisu numer: 12110

Nie ma ludzi czystych, jak nie ma was bez winy. Można i Lecha Wałęsę
jako prostego chłopa zaakceptować. Jednak czy zaakceptować można zwykłego rozbujnika politycznego, który szydzi z ludzi; który rozstawia po kątach profesorów, kapłanów, biskupów; który powiada, że tylko on i nikt inny komunę rozwalił, strajk urządził, z Rosją walczył; który uważa siebie za bohatera...? Ja wam powiadam: przecież tak może powiedzieć zwykły prostacki móżdżek.

BOHATEREM TO BYLI CI CO NA SZANIEC SZLI, WIEDZĄC, ŻE PIERWSZA KULA IM SERCE PRZESZYJE; TO BYLI CI CO W KAZAMATACH GESTAPO POLSKI SIĘ NIE WYPARLI, WIEDZĄC, ŻE CZEKAJĄ ICH PALMIRY. TAKIM BYŁ KUSOCIŃSKI I SETKI INNYCH.

Jakim on był bohaterem? Darujmy sobie ten chwalebny przymiotnik. On, który ustępował jest bohaterem?

Faktem jest, że miał z góry nakazaną wypełnić misję, która było spokojne przeprowadzenie Polski i Polaków przez rewolucję. Misję, która nie była jego autorstwa, a Kościoła, Jana Pawła II i Regana. Tu pełna zgoda. Wówczas należalo tak postępować

Jednak nie było to żadne bohaterstwo, gdyż wiedział dobrze, że włos
mu z głowy nie spadnie, jeśli wykona to, co mu przekazano wykonać.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 29-06-2008

12110. 
Chwała L. Wałęsie za to, że doprowadził do rozmontowania minionego systemu. Chwała mu za to, że on - człowiek niewykształcony, nieobyty, nieoczytany, wykonał to, czego nie podjął sie przed nim nikt. Nie lubiłem go jako prezydenta, nie znosiłem nawet, nie akceptowałem falandyzacji prawa itp. Coś z tym SB też było, sam o tym wspominał.
Ale jego grzechy nie przekreślą w moich oczach tego, co dla Polski oraz świata osiagnął. Zawsze tak było od dawien dawna, że dużym ludziom
w twarz pluli ci najmniejsi, najmniej wartościowi i...
I to się nie zmienia.
Chrystus powiedział: "Kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem" - tam Żydzi się rozeszli. U nas kamieniami rzucają ci rzekomo czyści. Wstyd.
 Eskulapski
 Niedziela 29-06-2008

12109. 
Odnośnie wpisu numer: 12108

Historia się powtarza.
Czy po słynnej aferze gruntowej w ministerstwie rolnictwa, a potem
po przecieku o akcji CBA (słynne nagranie z hotelu Mariott) komuś spadł choćby włos z głowy? Biznesmen (aby na pewno?) Ryszard Krauze śmieje się w żywe oczy. Prokurator (aby na pewno?) i były minister Janusz Kaczmarek jest nawet zapraszany do studiów telewizyjnych w roli... eksperta.
Dzięki komu tacy jak Lech Wałęsa, Ryszard Krauze, Janusz Kaczmarek, Jerzy Urban ("Nie"), Zygmunt Solorz ("Polsat") osiągnęli swoją pozycję
w III RP? Komu muszą spłacać niepisane długi?
 J-23
 Niedziela 29-06-2008

12108. 
Odnośnie wpisu numer: 12107

Zatem nawijam.
Sam wybór na prezydenta człowieka bez wykształcenia, bez obycia politycznego, nie przerażał mnie tyle... co pewne inne jego zachowania. Tak może zdarzyć się w okresach rewolucji społecznej. Wówczas mozliwym jest dojcie do władzy z wyboru lub inaczej - jak powiedział Lenin - nawet sprzątaczki. Liczyłem, że ten człowiek w trakcie kontaktów ze światem, z politykami, ludźmi kultury, nabierze motywacji do pogłębiania wiedzy, ogłady, kultury słowa, nauczy się wreszcie pokory wobec ludzi. Tymczasem okazał się zwykłym gburem ze słomą w butach, nawet na salonie prezydenckim.
TO JEST PIERWSZE DNO!
Liczyłem, że po prezydenturze, niestety mętnej i nieudanej (jak mogła
być inna w otoczeniu Mieczysława W.?!), zreflektuje się i zrobi rachunek
sumienia. Ale nie, on okazał się człowiekiem, niby to udającym głupa
(taka jego gra), ale umoczonym w zdradzeńcze kontakty ze słuzbami.
TO JEST DRUGIE DNO!
Moje refleksje są takie: Gdyby przydarzyła mi się współpraca z SB, a mogła, to jako człowiek, dla oczyszczenia sumienia - powiedziałbym narodowi prawdę i prosił o wybaczenie, mówiąc, że to była kombinacja i udawanie w dobrej sprawie.
Jednak on umoczony jest w coś więcej, on mógł zdradzić Polskę, a nie tylko kolegów z wydziału stoczni K-2. Przez zdradę rządzą układy dawnej nomenklatury.
I TO JEST TRZECIE DNO!
TO BYŁ I JEST ZWYKŁY DUREŃ POLITYCZNY. BRONI SWEGO UKŁADU, IDZIE W ZAPARTE, BO GROZI MU SAMOSĄD ZE STRONY NARODU. BARDZO GO TAKA SYTUACJA PRZERAŻA.
Świadczą o tym jego ostatnie wywiady, ironizujące, buńczuczne.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 29-06-2008

12107. 
Odnośnie wpisu numer: 12104

Dno pod dnem... Uzasadnij gościu! Nawijaj bez zahamowań. Słucham.
 J-23
 Niedziela 29-06-2008

12106. 
Odnośnie wpisu numer: 12103

Odnośnie małpy z Chromakowa: CZEŚĆ WAM PANOWIE MAGNACI!
 **
 Niedziela 29-06-2008

12105. 
Odnośnie wpisu numer: 12104

Jako wykształciuch powiem wam krótko: HOMO HOMINI LUPUS EST.
I chrzanię tych co łaciny nie kapują.
 **
 Niedziela 29-06-2008

12104. 
Odnośnie wpisu numer: 12101

"Bolek" i "Ketman" to dno pod dnem. Uzasadnić?
 załamany
 Sobota 28-06-2008

12103. 
Sursum corda!
Lift up your hearts! W górę serca! Wołam do was iławianie, bo rośniecie w potęgę gospodarczą. Robią wam ronda, robią drogi rowerowe, budują następną galerię handlową. Iława to drugi Honkong, tylko banków trochę za mało. Ale i na to przyjdzie czas.
Książki o Wałęsie "Bolku" nie czytam. Kosztuje 60 zł, ma 700 stron, a ja i tak swoje wiem. Wystarczy posłuchać komentarzy historyków, polityków znających Wałęsę od dawnych lat, by stwierdzić, że coś tam cuchnie w biografii elektryka. Mnie już w Polsce po tych 18 latach nic i nikt niczym już nie zaskoczy. Wałęsa po roku 1990 sam zniszczył swój autorytet, bo takowy miał, i już żadne ewentualne ciemne fakty z jego biografii nie są mu w stanie zaszkodzić.
Ja zamiast tej książki biorę na warsztat monumentalne dzieło Edwarda Gibbona "Zmierzch i upadek cesarstwa rzymskiego".
 D. z Chromakowa
 Piątek 27-06-2008

12101. 
Odnośnie wpisu numer: 12100

Z "Bolkiem" jest tak samo, jak z Radiem Maryja. Pluli na radio po to, by
coś z brudu przylepiło się do twarzy. Obecnie plują na Wałęsę, by
również coś brudnego na tego biedaka się przylepiło.
 Męczennik z Polski
 Piątek 27-06-2008

12100. 
Na każdym kanale telewizyjnym trwa nudne, wręcz bałamutne polowanie na TW „Bolka” – chyba w myśl zasady, że jak nie można zaprzeczyć, to trzeba nawijać tak długo, aż temat ludziom sam zbrzydnie.
Ale tutaj na naszym lokalnym podwórku obserwuję cyrk też niezgorszy...
 Jarek
 Piątek 27-06-2008

12099. 
Nie wydaje się nikomu z was, iż zbliżamy się do apokaliptycznego światowego kryzysu?
To, o czym zapewniają nas politycy brukselscy, a nasi im wturując,
jest tylko fałszem. Im bowiem zależy na spokoju i zagarnieciu korzysci
z zamieszania gospodarczego na świecie i w Europie. Ropa niebawem sięgnie 200 $ za baryłkę i piąć bedzie się wyżej. Nam grozi cena 7-9 złotych za litr. Ameryka z Rosja dadzą sobie radę, gdyż jedni są potęgą gospodarczą, a drudzy maja ropę. My zaś i Europa do nich jesteśmy biedni.
Jedynym wyjściem bedzie sprowokowanie wojny światowej o globalnym, nieznanym dotąd zasięgu. Wojna, która wytnie wpień połowę ludności, spladruje. Rosja i Ameryka przeciw sobie nie wystąpią, lecz za pomocą obcej ręki gnebić będą się nawzajem.
Ceny akcji i funduszy spadły dziś do ceny wyjściowej sprzed 4 lat. Kto zarobił, a nie wycofał się w złoto, to urobek giełdowy stracił w pień. Zrobiła to wielka finansjera, na czele z Żydami. Uncja złota (33 g złota próby 988) w ostanich 2 latach poszła w górę 300%. Dzisiaj moneta złota wielkości uncji kosztuje przeszło 2 tys. złotych.
W tym samym czasie spadały akcje i notowania funduszy. Nieruchomości jednak nie sięgnęły szczytu. Ludzie, nie mając gdzie lokować swoich zysków, bedą kupować nieruchomości, które będą rosły w cenie.
 owidiusz
 Piątek 27-06-2008

12098. 
Odnośnie wpisu numer: 12087

No to pojechales "po bandzie" :) Ciekawe ile osob zrozumie ;)
 duszek
 Czwartek 26-06-2008

12097. 
Jako człowiek nieobyty w postnowoczesnej sztuce, pojąć nie zdołałem o jaką galerię Jezioraka chodzi.
Zawsze zaś z galerią kojarzyła mi się sztuka, np. wystawy obrazów itp. Znana w Moskwie na przykład: "Galereja Tretiakowskaja", słynne zasoby najnamienitszych malarzy rosyjskich, obrazy. Tym razem powiadacie, że w "Galereji Jezioraka" mają pić piwo? Czy ja rozum tracę?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 26-06-2008

12096. 
Odnośnie wpisu numer: 12095

Budy są ok, tylko faktycznie zaniedbane.
No i ten potwór 24h ze ścianą zabitą jakimis deskami - straszny.
 Eskulapski
 Czwartek 26-06-2008

12095. 
Odnośnie wpisu numer: 12094

A właśnie. Na inwestycję Galerii Jeziorak zastanwiam się jaka będzie odpowiedź właścicieli bud piwnych w parku? Mam tylko nadzieję, że
przy architekturze szkła i aluminium zniknie wreszcie tamtejszy od
wielu lat syf na zapleczu.
 Joker
 Czwartek 26-06-2008

12094. 
Odnośnie wpisu numer: 12093

Można także wyczytać, że populacja Iławy to 45 tys. mieszkańców.
No nic. Przecież to tylko 10 tys. więcej.
Bez względu na to - tempo prac jest zawrotne. Niecały rok i: piękna ul. Niepodległości, piękna Galeria, ładne ogrodzenie szkoły i... fatalne budy piwne z nową kwiaciarnią w tle.
 Adam
 Iława, Środa 25-06-2008

12093. 
Ściągnąłem z witryny Kuriera („Magazyn Plików”) prospekt o budowanym nowym centrum handlowym Galeria Jeziorak. Przeczytałem niesamowitą wyliczankę:

„(...) Aż 45 tys. osób potrzebuje zaledwie 10 minut, by znaleźć się w Galerii Jeziorak. Kolejne 28 tys. potrzebuje zaledwie 20 minut, by dotrzeć na miejsce. Natomiast aż około 62 tys. osób jest w stanie znaleźć się w Galerii zaledwie po 30 minutach jazdy samochodem. Razem daje to 134 tys. osób, które mogą dotrzeć do Galerii w czasie do 50 minut (...)”.

Pięknie... Ale! Na następnej stronie nie mniej ważna informacja: „Ilość miejsc parkingowych: 136”. Bardzo ciekawy więc jestem, jak potencjalna populacja zmotoryzowanych klientów w liczbie 134 tysięcy zmieści się
na placu z... 136 miejscami do parkowania. Gratulacje. Ameryka!

Kolejkę oczekujących na zaparkowanie proponuję ustawić wzdłuż Alei Pojednania, tfu – Jana Pawła II. A może nawet dalej, przez nowe rondo, wzdłuż ulicy Jagiellończyka – tam połączą się kolejkowicze w jeden wielki chór z czekającymi (po nocach) na obiecane mieszkania lokatorskie. Alleluja i do przodu...
 Jarek Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/pliki
 Środa 25-06-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 143 144 145 ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 ... 336 337 338 ... 385 386 387 następna ] z 387



102486873



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.