Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42548. 
Tomasz Wosiak - Sołtys Grabowca w gminie Susz - okrutnie traktuje zwierzęta domowe.
Psy wiecznie głodne i zapchlone do tego stopnia, że skomlą z bólu, nie wspomnę już o poświęceniu chwili na zabawę bądź chociaż pogłaskanie lub powiedzenie czegoś do psa.
W czasie świąt, kiedy przez ogół społeczeństwa przemawia dobro i miłość on zostawił głodne i chłodne psy samym sobie wyjeżdżając z domu na święta, zapewne spędzając je przy zastawionym stole, w chwili gdy jego pupile były głodne.
Kota, którego od jakiegoś czasu posiada trzyma w chłodzie i głodzie, bez możliwości schronienia, aż serce się kraje na widok nastroszonej z zimna sierści kota, który z głodu poluje na ptaki i błąka się całe dnie szukając schronienia. Biedak, aby choć trochę się ogrzać i zdobyć dach nad głową ucieka do budynków gospodarczych mieszkających nieopodal ludzi z dobrym sercem, którzy pozwalają ogrzać się zmarzniętemu zwierzakowi w piwnicy.
Myślę, że osoby działające „dla społeczeństwa”, czyli także sołtysi powinni raczej organizować akcje charytatywne i pomagać zwierzętom oraz stanowić przynajmniej przykład, a nie jak w tej sytuacji ukazywać, że złe traktowanie zwierząt to czyn, który powinni powielać inni ludzie ma wsi i nie tylko, bo przecież sołtys tak robi...
Warto poruszać takie tematy i uświadamiać ludzi, szczególnie w okresie świątecznym, gdy niby wszyscy są dla sienie lepsi, niestety zapominając często przy tym o innych istotach żyjących - zwierzętach. Myślę, więc że warto na tym przykładzie poruszyć ludzkie serca, aby np. Wyjeżdżając, czy też bawiąc się np. w sylwestra pomyśleli też o dobru zwierząt.
 Anna
 Gmina Susz, Niedziela 03-01-2021

42547. 
Odnośnie wpisu numer: 42538

Nawiązując do sprawy pojemników na śmieci, mam pytanie do Burmistrza Susza.
Czy firma Remondis nie zarobiła przez te parę lat działalności na terenie naszej gminy na pojemniki, które niby "dała" dla mieszkańców? Nie wierzę, że dokładała do interesu.
Pojemniki są na pewno już zamortyzowane (18%/rok). Czy nie mogą one zostać na terenie naszej gminy i służyć dalej, tym bardziej, że ceny za odpady tak gwałtownie wzrosły.
W przetargu na zagospodarowanie odpadów firma Remondis była niedużo droższa od ZUKu, ale gwarantowała pojemniki. Czy to nasi wspaniali radni wraz z Burmistrzem analizowali?
 zamiejscowy
 Ulnowo, Sobota 02-01-2021

42546. 
Odnośnie wpisu numer: 42537

Spełnia się stara przepowiednia naszych prababć o tym, że w Polsce ma być tak dobrze, taki porządek i taka tolerancja, że z Ameryki na deskach będą do Polski przypływali.
Czyż nie są tego początki, kiedy z Wysp Brytyjskich Polacy na ziemię swoją uciekali? Przed zarazą. [...]
A te wszystkie pogrzeby obecnie, niemal codziennie - czyż one nie są podobne do czasów I wojny światowej, jak z niej do rodzinnych stron trumny z nieboszczykami przywożono na ich ziemię rodzoną by pogrzebać... Tak było...
Podli Polacy, dziś plują na rząd i rządzenie - czego od nich chcą, nie wiadomo.
Tymczasem każdy z nas kogoś bliskiego pochował. Czyż to nie jest powtórka czasów sprzed 100-tu lat temu?
 Spartakus
 Iława, Sobota 02-01-2021

42541. 
Wygnańcy Iławy robią Ostródę!
Brawo znowu Ewa Wiśniewska!
Największa impreza w Polsce!
Jak się bawicie w domach?
#SylwesterMarzeń #TVP2
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 31-12-2020

42540. 
SYLWESTROWE TĘSKNOTY

Ach, cóż to za noc!
Król mówi mi: „Zostań wieczorem w domu, nie wychodź!”
Dusza się wyrywa, chce wyjść, chce strzelać ogniami, trochę pohulać, wziąć w ramiona sąsiadkę. Rozum mówi: „Siedź duszo! Nie wychodź! Króla słuchaj i Zenka z Ostródy!”

Ach, cóż to za noc!
Ławickiej wódki wytoczyłem ze łba pół butli.
Już patrzę w niebo, gwiazd szukam... Cóż to, widzę dwa księżyce?!

Ach, cóż to za noc!
Jeszcze dycham, jeszcze przepona działa.
„Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy” (1).

Normalności! ty jesteś jak zdrowie.
Ile cię trzeba cenić... wszyscy już wiemy.

Jakże proste są nasze życzenia na rok 2021.
W tę noc sylwestrową wszyscy sobie życzmy:
ZDROWIA I POWROTU DO NORMALNOŚCI - tak wyczekiwanej od wielu miesięcy, tak upragnionej i utęsknionej.

* * *

A gdyby komuś wypadło w tym nowym roku ustalać ojcostwo swego potomka, to zawsze może skorzystać z pomocy niezawodnych przyjaciół i przyjaciółek.

„Sąd uznaje ojcem dziecka tego mężczyznę, który obcował z matką w okresie od trzechsetnego do sto osiemdziesiątego dnia przed porodem. Matka wnosząc do sądu skargę o ustalenie ojcostwa powinna podać w skardze świadków lub inne dowody, jak na przykład listy, dokumenty itp., potwierdzające, że obcowała z mężczyzną, którego podaje za ojca swego dziecka.” (2)

____________________________

1. Cytat z piosenki Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”.
2. Cytat z „Poradnika gospodyni wiejskiej”, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Warszawa 1954.
 Andrzej Rochowicz
 Gmina Iława, Czwartek 31-12-2020

42538. 
Odnośnie wpisu numer: 42528

A jak ocenić działania Burmistrza Susza w kwestii zmuszenia mieszkańców do zakupu pojemnika na śmieci za ponad 100 zł, czyli zwolnienia firmy wywożącej śmieci z wyposażenia gospodarstw w pojemniki, a tak było za REMONDISA.
Druga sprawa, może ktoś sprawdzi jaki jest los segregowanych śmieci na wysypisku w Różance. Czy nie idzie wszystko na jedną hałdę?
 miejscowy
 Susz, Czwartek 31-12-2020

42537. 
Rok 2020 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia... Po wybuchu epidemii chińskiego wirusa, wielu zaczęło rozumieć potęgę pierwszego żywiołu z modlitwy błagalnej: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!”. Na naszych oczach spełnia się kolejna wizja z Księgi Apokalipsy: skażone powietrze staje się globalną bronią masowego rażenia. Bez wojska i armat następuje biologiczny atak ze wschodu i przesilenie na nowy porządek świata – sanitarny, gospodarczy, społeczny. Wolność zamienia się w więzienie. Za przyczyną mikroskopowej cząsteczki.

Dla czytelników jedynego w regionie czasopisma wybraliśmy, naszym zdaniem, najciekawsze sytuacje z mijającego 2020 roku. Do lektury lokalnego kalejdoskopu zapraszamy na strony 12-19. Jeśli o czymś zapomnieliśmy, chętnie poczytamy na publicu Wasze komentarze. Na pewno macie swoje propozycje, bo codziennie nimi zasypujecie naszą skrzynkę wiadomości.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 31-12-2020

42536. 
Odnośnie wpisu numer: 42533

A jak tam słynna gumowa droga autorstwa geniusza z Kisielic...?
Zwinęli czy rozwinęli na święta...?
Dzięki niej będzie posłem - tak jak mu się marzy - czy osłem...?
 Kiślun
 Kisielice, Środa 30-12-2020

42534. 
Ania Szwinge wiodła szczęśliwe życie u boku męża i półtorarocznej córeczki. Gdy usłyszała diagnozę – nowotwór, jej życie wywróciło się do góry nogami. Ma za sobą ciężką walkę w szpitalach. Potrzebuje leku, który nie jest refundowany. Dziewczyna prosi o pomoc. Pomóżmy jej wygrać walkę o życie! Poruszającą historię czytaj na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 30-12-2020

42533. 
Cięcia w kisielickiej oświacie – podsumowanie autorskiego planu
Burmistrza Rafała Ryszczuka

Na początku czerwca dowiedzieliśmy się o nowościach jakie czekają nasze dzieci od września w szkołach. Przypomnę, że chodziło o:

• łączenie klas 0-1-3 i 5-6 w szkołach w Łęgowe i Goryniu również na polskim i matematyce (na religii nie),
• likwidację podziału na grupy na informatyce w Kisielicach (z wyjątkiem klas 6 i 7),
• zmniejszenie ilości godzin świetlicy i biblioteki,
• zmniejszenie etatu logopedy w Łęgowie do 3 godzin, w Kisielicach do 11, etaty psychologa i pedagoga zmniejszono w zeszłym roku.

Potwierdziły się wszystkie rzekomo „insynuacje” zapowiadane przez wrednego anonima w czerwcowych listach do „Kuriera”. Kończy się rok i warto podsumować sytuację, ponieważ zmiany mają daleko idące konsekwencje dla naszych dzieci.

Jak na razie organ prowadzący, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk, nie wycofał się z nich, chociaż Rady Rodziców wystosowały do gminy pisma z żądaniem cofnięcia zmian wymuszonych na dyrektorach (nikt nie uwierzy, że dyrektorzy z własnej woli zaproponowali „ryszczukową zmianę”). Jakie konsekwencje mogą nieść te decyzje?

Po pierwsze: braki edukacyjne wynikające z tego, że na łączonych lekcja efektywny czas nauki i poznawania nowego materiału zmniejszy się z 45 do 10-15 minut na klasę, konsekwencją będą problemy w szkole średniej. Organ mówi, że to tylko 1 lekcja tygodniowo. Ta 1 lekcja w ciągu roku daje ok. 32 lekcje, a na całym etapie od 5 do 8 klasy daje już 128 przy efektywności zajęć równej 1/3 normalnej lekcji. Nasze dzieci będą miały tylko 42 lekcje zamiast 128. Praca w łączonych klasach jest nieefektywna, a nauczyciele w czasie studiów nie są uczeni pracy w łączonych klasach ponieważ takie luksusy odeszły z rzeczywistości edukacyjnej w latach 70.

Po drugie: zagrożenie zdrowia i bezpieczeństwa naszych dzieci. Dla przykładu lekcje W-F w łączonej 23-osobowej klasie w Łęgowie w sali gimnastycznej mierzącej 6 na 9 metrów to łamanie wszelkich zasad BHP. Podczas obostrzeń pandemicznych niewykonalne i zagrażające zdrowiu.

Po trzecie: odbieranie szans na normalne życie i usunięcie lub zniwelowanie dysfunkcji. Likwidacja ½ etatu logopedy w Kisielicach i przydzielenie 3 z 9 godziny w Łęgowie to po przeliczeniu ilości dzieci objętych terapią z tego roku (ok. 130 w Kisielicach i ok 30 w Łęgowie) daje 20 minut na jedno dziecko – miesięcznie. Żeby terapia była skuteczna to 20 minut minimalnie powinny trwać zajęcia tygodniowo z jednym dzieckiem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zskisielice.edupage.org w zakładce "Logopeda". Do tego ograniczenie i tak już zmniejszonych godzin pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Po czwarte: łączenia grupy 0 i klasy 1 nie warto komentować, bo to tak jakby łączyć dzień z nocą. Różne podstawy programowe, różne formy i metody pracy oraz inny czas zajęć i organizacji dnia.

Po piąte: informatyka teraz to nie ta informatyka sprzed 20 lat, w podstawie programowej jest programowanie i algorytmy i to już od pierwszej klasy, nauka tych zagadnień opiera się na pracy indywidualnej z uczniem. Tak zorganizowanej nauki nie ma w żadnej szkole podstawowej na przykład w Iławie – dlaczego więc nasze dzieci mają być gorsze? Większe grupy można spotkać w szkołach średnich ale to już zupełnie inny poziom wiedzy i umiejętności.

Kto miałby ponieść koszty zmian? Czy cukierkowa Pani wiceburmistrz
w wyremontowanym po raz drugi w ciągu 3 lat gabinecie? A może sam Pan burmistrz strojny, opowiadając tym razem przy „ławeczce zakochanych” jak to rozwija i dba o szkoły? Fakty są takie: zmniejszone etaty logopedów, łączenie klas, likwidacja grup, ograniczenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zgodnie ze starym polskim przysłowiem „Czego Jaś się za młodu nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. Koszty poniosą nasze dzieci, które gorzej przygotowane pójdą do szkół średnich, z którymi do logopedy, psychologa czy na korepetycje będziecie musieli jeździć prywatnie do Iławy (bo do szkolnego dostaniecie się raz na miesiąc na kilka minut i ograniczono godziny zajęć wyrównawczych).

Gdy nikt nie wiedział jak będzie wyglądała organizacja roku szkolnego ze względów epidemiologicznych i do nadrobienia są braki powstałe w związku z zamknięciami szkół, upór Burmistrza wręcz przerażał. Nie ma się co czarować, nauka zdalna nie jest tak skuteczna jak spotkania na normalnych lekcjach.

Szanowni rodzice, nie odpuszczajcie. Od Was i waszej determinacji zależy czy dziecko będzie miało zapewnione godne warunki rozwoju i nauki.
 Joanna Kowalska [personalia fikcyjne]
 Kisielice, Wtorek 29-12-2020

42532. 
Sieć dosłownie zalewają najbardziej dziwaczne wymysły demonizujące szczepionki na COVID-19. Że niby:

- powodują łysienie
- powodują bezpłodność
- zawierają mikroczipy
- zmieniają DNA
- masowo powodują ciężkie powikłania
- powodują śmierć, jak u rzekomo zmarłej pielęgniarki

A jakieś dowody? Poszlaki?

Najciekawsze jest to, że antyszczepionkowcy z marszu wymieniają cały szereg straszliwych powikłań, jakie z pewnością wywoła szczepionka, a jednocześnie twierdzą, że nic o niej nie wiadomo.
To skoro nie wiadomo, to skąd wiedzą o tych masowych powikłaniach?
 Dominik
 Iława, Wtorek 29-12-2020

42531. 
Przegląd Kolęd i Pastorałek (on-line).
Wyślij swoje nagranie audio-video
na e-mail: goklaseczno@gmail.com
Szczegóły? Dzwoń: 89 648 44 23.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 29-12-2020

42528. 
Skandal!
Susz ma własną sortownię.
Susz ma własną firmę komunalną wywożącą śmieci.
Susz ma dwie firmy śmieciowe na swoim terenie.
I co robi Burmistrz z radnymi Susza?
Podnoszą ceny śmieci sortowanych o 60 procent!
 uciekinier
 Susz, Wtorek 29-12-2020

42527. 
Już 50 osób podpisało się pod petycją do Burmistrza Miasta Iławy sprzeciwiającą się finansowaniu klubu siatkarzy AZS Olsztyn z budżetu promocji miasta Iławy.

W Iławie posiadamy ważniejsze potrzeby niż wspieranie NIE NASZEJ drużyny siatkarskiej. Iława potrzebuje:

➡️ Pilnego remontu ul. Jagiełły
➡️ Renowacji stadionu
➡️ Nowego żłobka
➡️ Noclegowni dla bezdomnych (np. by nie umierali na ulicach)
➡️ Zadaszenia amfiteatru (lub budowy nowego)
➡️ Oświetlenia wielu przejść na pasach
➡️ Remontu chodnika przy ul. Kr. Jadwigi
➡️ Więcej miejsc parkingowych
➡️ Dofinansowanie WOPR

I jeszcze wiele, wiele innych spraw. Tej listy moglibyśmy nie zamykać.

Podpisz petycję! Nie musisz podawać peselu, wystarczy podać e-mail lub zrobić to za pomocą Facebooka.

https://www.petycjeonline.com/niesponsorujeolsztyna
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 28-12-2020

42526. 
Ślepa sprawiedliwość unijna i fałszywa solidarność Brukseli przy dystrybucji szczepionki.
Do końca bieżącego 2020 roku do Niemiec ma trafić 1,3 mln dawek.
Do Polski tylko 300 tys.
Różnica jest ogromna.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 28-12-2020

42523. 
Po 40 latach z mapy Iławy zniknął kultowy „Zajazd Wielka Żuława” przy skrzyżowaniu dróg Kościuszki i Jana Pawła II nad rzeką Iławką. Dlaczego został rozebrany? Jak wspomina jego burzliwą historię ostatni właściciel Lech Wróbel? Kto dziś kupił tutaj ziemię? Co teraz powstanie w tym miejscu?
Czytajcie w gazecie na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 27-12-2020

42520. 
Nie mamy serialu o wielkich - Mickiewiczu, Słowackim, Norwidzie.
W zamian dostajemy w TVP serial o Agnieszce Osieckiej.
Komunistyczna PRL wiecznie żywa.

Ps. Zapomniałbym. Tamci nie wymieniali listów z ubeckim psem wszystkich bezpieczniackich psów, Czesławem Kiszczakiem.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 25-12-2020

42519. 
Odnośnie wpisu numer: 42517

Zapytajcie się wójta Krzysztofa Harmacińskiego, ile on potrafił dla swej gminy wiejskiej wyszarpać od państwa z centralnego budżetu kolejowego. Dzięki jego umiejętnościom lobbowania nawet rolnicy jadąc na pole traktorem z bronami lub pługiem mają bezkolizyjne przejazdy, a wielka Iława miejska musi nadal stać w korkach.
On potrafił, a burmistrz Iławy i starosta powiatu to co? [PO i PO]
Znowu się "nie dało"...?
 Adiutant Marszałka
 Iława, Piątek 25-12-2020

42518. 
Przepisy na świąteczny stół z kuchni osób znanych i lubianych w regionie. Czy wiecie jak przyrządzić np. „śledzie pod kołderką”...? Brzmi trochę dwuznacznie, ale smakuje bosko! – jak przystało na świętowanie 2020. urodzin Jezusa, najsłynniejszego stolarza i proroka chrześcijańskiego w dziejach ludzkości.
Zapraszamy do świątecznego wydania gazety KURIER IŁAWSKI na stronach 6-7. Wesołych Świąt!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-12-2020

42517. 
Odnośnie wpisu numer: 42512

Wymarzonego wiaduktu drogowego przy białym kościele ciągle nie ma, bo sprawę pokpił nie tylko burmistrz Ptasznik [PO], gdyż przez dwie kadencje 2006-10 oraz 2010-14 z pomocą kierownicy Bernadety Hordejuk i Macieja Rygielskiego nie potrafili z puli inwestycji 10 miliardów wyjąć od swojego rządu [PO] oraz PKP [projekt pod Pendolino] choć trochę dla Iławy, tak jak wszystkie miasta i nawet wioski po drodze od Gdańska przez Warszawę aż do Krakowa zrobiły to jak należy.
Słyszałem, że również proboszcz białego kościoła się nie zgodził. Takie mieliśmy za czasów Platformy prawo budowlane, że każdy sąsiad mógł powiedzieć "basta". [...]
 kolejowy
 Iława, Czwartek 24-12-2020

42512. 
NASZA PADAKA STRUKTURALNA

Niestety szlabany pozostaną. Dlaczego? Znowu tuż pod nosem uciekł Iławie wielki wagon ogromnych pieniędzy z budżetu centralnego na inwestycje „Kolej Plus” (pokrycie aż na 93 proc.). Czytaliście w gazecie?

Z województwa warmińsko-mazurskiego przeszły WSZYSTKIE wnioski – za wyjątkiem dwóch z Iławy:

1. Autorstwa burmistrza Dawida Kopaczewskiego – o wiadukt na przejeździe koło białego kościoła.
2. Kooperacji m.in. starosty powiatu Bartosza Bielawskiego z Rafałem Ryszczukiem, burmistrzem Kisielic – o wiadukt na przejeździe w lesie na trasie DK-16 (Iława-Kisielice).

Kompromitacja! Wygląda na to, że nasi fachowcy-samorządowcy z Iławy i Kisielic nie potrafią podnieść nawet leżących pieniędzy. Wnioski projektowe były nieudolne do tego stopnia, że – jak poinformował Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK – odrzucono je z przyczyn (cytat) „FORMALNYCH”. Czy zdajecie sobie sprawę, co to oznacza w języku biurokracji?

Poziom żenady można porównać do dyletantów, którzy stają do pojedynku hokeja bez umiejętności jazdy na łyżwach. Po co w ogóle wchodzić na taflę lodu i przewracać się o własne nogi jak źrebak? Dla poklasku? Głupio to wygląda nawet w okolicznościach areny cyrkowej.

Ależ wstyd dla Iławy i Kisielic! Pomiędzy Warszawą a Gdańskiem jesteśmy dziś JEDYNYM takim miastem na szlaku szybkich pociągów, że na drodze rangi krajowej musimy wciąż męczyć się w samochodach zakorkowanych przed szlabanami. Ta sprawa to wyznacznik żenującej nieudolności lokalnych pozerów. Czy za to im płacimy?
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 21-12-2020

42511. 
Posłuchałem sobie relacji internetowej i wypowiedzi radnych na Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Iławie. Pięć godzin prostowania kretyńskich pomysłów Burmistrza i jego radnych PO-SLD-PSL zjednoczonych w KO.

Załamanie. Toć to żenada. Popisowa akcja przedwyborcza jak 3 lata wstecz. Gdyby jeszcze dyskusja pomiędzy miała jakiś sens, ale to była tzw. paplanina. Co może mówić ten sam radny na każdy punkt realizacji programu komisji? Tym bardziej, że nad tematyką budżetu na 2021 zaczęto już mówić od połowy października w kółko to samo. Burmistrz Kopaczewski wywijał się jak piskorz, inaczej mówiąc: Ni pies, ni wydra – coś na kształt… świdra.

W trakcie gadaniny wyszła sprawa sponsoringu przez Burmistrza w kwocie aż 100 tysięcy złotych z kasy iławskiej dla drużyny siatkarskiej z... Olsztyna, co wybuchło jako śmieszność. Promocja miasta przez obcą drużynę to już ciekawostka.

Przecież mamy np. naszą iławską wychowankę Agatę Barwińską (z klubu MOS Iława), brązową medalistkę mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. I tu należy się pochylić ile, przylepiona do żagla reklama, kosztuje.

Takiego bałaganu i głupawki w magistracie to jeszcze nie widziałem od początku lat 90.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 21-12-2020

42507. 
Było wiele świąt Bożego Narodzenia. Był śnieg, trzaskający mróz, choinka, wigilijna kolacja, śpiewane kolędy, kościół, pasterka i życzenia. Zawsze była ciepła atmosfera.
Nawet jak rządzili ci, którzy mi się nie podobali i których nie dało się nawet tolerować, to jednak nigdy nie wieszałem na choince haseł w stylu "Jebać Lewicę", albo "Jebać PO", albo "Jebać PSL".
I nigdy nie przyszłoby mi do łba coś takiego żeby łazić pod domem Tuska, albo innego Rygielskiego, Hordejukowej, Młotka, albo Kopaczewskiego itp.
Bo to przecież piękne święta.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Sobota 19-12-2020

42506. 
Andrzej Olechowski, jeden z trzech tenorów obok Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska, założycieli Platformy Obywatelskiej, mówi dziś:

"Gdy PiS przegra, wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. To partia bez klarownego planu, bez wizji Polski. (...) Działają w polityce dla zarobku, dla kariery, a nie dla idei i potrzeby dokonania zmian."
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 18-12-2020

42505. 
PERYPETIE PRZEZ PŁOT

Wydawałoby się, że sąsiedzkie życie płynie tutaj zgodnie i szczęśliwie. Nic bardziej mylnego. Osiedle domków przy ul. Ostródzkiej w Iławie to przysłowiowe piekło na ziemi. Sąsiedzi walczą tutaj latami o wszystko, nawet o to, czego... nie ma.
Zapraszamy do lektury reportażu w gazecie na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 18-12-2020

42503. 
Odnośnie wpisu numer: 42499

Ich skundlony, lewacki mental niewolników jasno oddaje akcja bojkotu netowego "Nie tankuję na Orlenie".
Przecież to oczywiste.
Po co nam Orlen skoro mamy stacje niemieckie...
Tak jak swego czasu wygadał się trzaśnięty pajac na psiej smyczy: "Po co nam Centralny Port Komunikacyjny, przecież mamy lotnisko w Berlinie".
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 17-12-2020

42502. 
Odnośnie wpisu numer: 40264

Pędzenie!

Pamiętam czas, kiedy podstawą egzystencji Polaka były papierosy i gorzała. A działo się za czasów stanu wojennego i dalej, kiedy sporo towarów zdobyć można było tylko za kartki. Byłem w komfortowej sytuacji, bo nie paliłem tego świństwa wraz z braćmi, ale poza ojcem – tak było w rodzinie. Natomiast wśród sąsiedztwa i koleżeństwa należałem do wziętych gości, bowiem oddawałem kartki na papierosy w zamian za kartki na półkę gorzały i kilo cukru na miesiąc. A tyle buraków na polach było… w rządzie też. Metodą 1410 (1 kg cukru+4l wody+10dkg drożdży) przygotowywano wywar wyjściowy, by naciągnął procentów do ciągnięcia swojskiej gorzały.
Urządzenie do ciągu (skraplania w zimnej wodzie) upragnionego trunku nie było łatwe do wykonania. Potrzebny był najlepiej, jak na domowy sposób, bacherek, czyli naczynie 10-ciolitrowe po dżemie zaś w nim zamontowana kręcona w spiralę cienka mosiężna rurka. Właśnie do naczynia wlewano zimną wodę celem skraplania się czystego alkoholu. Natomiast sam wywar, o czym mowa wyżej, był spokojnie podgrzewany najlepiej w szybkowarze.
Czynnik społeczny z PSL-u niejaki Pedyniak, kupiwszy butlę czystej zwykłej nosił ją w reklamówce tamtych czasów, plecionej siatki, z żyłki na ryby. Szczęśliwy z życia czynnik społeczny, ze nabył ulubiony napój nosił go publicznie.
SZKODA, ŻE JUŻ MINĘŁY TAMTE CZASY, I SZKODA, ŻE NIE MA DZIŚ POWTÓRKI, BY NIEKTÓRYCH WYSŁAĆ DO ARŁAMOWA, JAK ONEGDAJ LECHA BOLKA.
 Andrzej
 Miejscowy, Czwartek 17-12-2020

42501. 
LUDZIE, PTAKI, ŚWINIE. KTO KOLEJNY...?!

Jakby mało było covidu, to w naszym regionie stwierdzono ognisko jeszcze ptasiej grypy. I na tym też nie koniec. Pod Lubawą wykryto u dzików przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF). Czy obecne epidemie to współczesna wojna biologiczna?
Komentujcie i czytajcie w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 red, Środa 16-12-2020

42500. 
BEZKARNI. DO KOŃCA ŚMIERCI

Zgwałcił ją po raz pierwszy, gdy miała 12 lat. Niestety nie ostatni. Jarek, mąż najstarszej siostry wykorzystywał najpierw zaufanie, potem lęk. Dziś znany w Świeciu i Bydgoszczy biznesmen, właściciel sieci sklepów oraz galerii handlowej. Gdy wydoroślała, próbował na różne sposoby ją uciszyć, groźbami lub bajońskimi sumami. Uciekła z Polski.
Po 28 latach AGNIESZKA KOLARZ wraca z Niemiec, by wyrównać swoje rachunki z potworem. Słynni bracia Sekielscy nie byli zainteresowani tematem, ale wiadomo, że cały ten wielokrotnie bardziej przeżarty przestępstwami seksualnymi świat show-biznesu nie porywa mediów tak, jak jeden ksiądz. Kobieta nie zniechęca się i zawiadamia prokuraturę. Temat podejmuje dziennikarz MARIUSZ ZIELKE. Powstaje seria dokumentalna, której premierę pierwszej opowieści zobaczymy wiosną 2021.

Oto wstrząsający zwiastun video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/3992951207405274

Ps. Jeden z odcinków będzie dotyczył skandalicznych wydarzeń pedofilskich wokół kolejnych edycji festiwalu „Złota Tarka” i jednego z jej znanych dyrektorów muzycznych, który miał przywozić do Iławy dzieci pod pretekstem obozu wokół warsztatów jazzowych. Dla środowiska muzyków z całego kraju i zagranicy, ówczesny hotel w centrum miasta miał być areną stręczycielstwa i gwałtów pedofilskich.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 15-12-2020

42499. 
Rządząca powiatem i miastem partia Platforma Obywatelska jest jak te nowe rondo w Iławie przy ulicy Wyszyńskiego.
Dzięki lobbingowi Bernadetki i Maciusia, się wie - dla dobra niemieckiego marketu Kaufland, drogowcy wysilili się na rondo, by bezpieczniej na tym skrzyżowaniu było, ale się zmyło.
Jeśli wymyślili tam rondo wielkości koła od ciągnika to niech mu się nie zdaje, że poprawił bezpieczeństwo.
Już nie raz obserwowałem, że kierowcy, nawet motoroweru, przejeżdżają przez to rondeczko wierzchem, nie mówiąc już o samochodach. Nie wpadł nikt na pomysł, by te rondo nawet zakreślić białą linią dookoła, a środek - pasami, np. skośnymi. Bynajmniej byłoby widoczne z dala.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 15-12-2020

42498. 
Odnośnie wpisu numer: 42493

Fakt, ze najpierw Tomasz Siemoniak, potem Donald Tusk, teraz Rafał Trzaskowski próbują ogrzać się w czarnym słoneczku z błyskawicami śmierci pani Marty Lempart, jest najlepszym wskaźnikiem politycznej, intelektualnej i moralnej pustyni głównej partii opozycyjnej - PO.
 Dominik
 Iława, Poniedziałek 14-12-2020

42497. 
Odnośnie wpisu numer: 42214

IŁAWA POD CZERWONYM SZTANDAREM

Panna zadała pytanie…

Hen na Ziemi Rudzienickiej, za lasem zielonym, za ziemniaczanką jest „turystyczne” miasto – Iława. Rosną tam panny fejsbukowe. A słońce rozdaje im złote uśmiechy i mogą jak jabłka dojrzewać. U każdej panny w przytulnym pokoju wisi na ścianie tefaułen. A kiedy, a kiedy wieczór nastanie, złażą ze ściany zjawy - „gabinety cieni”.

Lata płyną i płyną... Panny żyją w świecie fejsbukowym i pod „wrażeniem” tefaułenu. Gdy pewna panna już dorosła, zadała swemu ojcu pytanie. Pytanie to ścięło ojca z nóg i może wielu rodziców w Iławie byłoby w podobnym stanie.

„Tato, co to był komunizm?” - padło pytanie. Mają więc nauczyciele historii jeszcze wiele do zrobienia. Mogłaby zapytać swego dziadka, u którego w pokoju też wisi tefaułen. Dziadek, gdy młody był, stawał w komitecie na czerwonym dywanie, kajał się, składał samokrytykę. Teraz już czeka na kolejny sztandar w Iławie – na tęczowy. Dziadek ciągle więc żyje „awangardą” i „postępem”.

„Obserwujcie przyrodę i wyciągajcie wnioski” - tak nam zawsze powtarzał wykładowca botaniki. Łąki kwietnej nie można ocenić z jednego miejsca/punktu. Trzeba obejść dookoła, rozejrzeć się na różne strony łąki, by rozpoznać skład botaniczny (szatę roślinną).

Podobnie jest z naszą obserwacją życia społecznego i politycznego. Nie można czerpać wiedzy z jednego medium. Trzeba otworzyć się również na inne media, nawet gdy nie akceptujemy ich treści i formy przekazu. Wyruszajcie więc panny na te „łąki kwietne”, obserwujcie bacznie i wyciągajcie wnioski.

13 grudnia 1981 roku też była niedziela, mroźna i biała. Czteroliterowa „mniejszość” (PZPR) wzmocniona potencjałem intelektualnym absolwentów uniwersytetu zbiorowego ogłupiania, czyli tzw. wieczorowego uniwersytetu marksizmu-leninizmu ruszyła w duchu „Międzynarodówki” do ostatniego swego boju. „Bój to jest nasz ostatni, krwawy skończy się trud”. Partia mająca w swej nazwie słowo „robotnicza” wytoczyła czołgi, karabiny, pałki milicyjne, tabuny ormowców, tajne służby przeciw tymże robotnikom i całemu społeczeństwu.

Partia w Iławie czuwała – pod przewodem towarzysza Michała Żuka. Pamiętnego dnia 13 grudnia 1981 roku w kwaterze „mniejszości” (PZPR) przy ulicy Tadeusza Kościuszki o godz. 10:00 w Iławie odbyło się posiedzenie egzekutywy, z którego zachował się lakoniczny komunikat.

* * *

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
KOMITET MIEJSKI
14-200 w Iławie
ul. Tadeusza Kościuszki 14

PROTOKÓŁ Nr 20/81 z posiedzenia Egzekutywy KM PZPR w Iławie
odbytego w dniu 13. 12. 1981 roku. Posiedzenie Egzekutywy
odbyło się o godz. 10.00

W posiedzeniu uczestniczyli:

Tow. Taranowicz Bolesław
Tow. Fonfara Irena
Tow. Jasiński Tadeusz
Tow. Jaworski Zdzisław
Tow. Smajdor Stanisław
Tow. Kamiński Zdzisław
Tow. Świniarski Józef
Tow. Zabłotny Ryszard
Tow. Żuk Michał

Zaproszeni:
Naczelnik Miasta – H. Baczewski
Komendant MO – J. Lempek

Tematem posiedzenia Egzekutywy było zapoznanie się z informacją przedstawioną przez I sekretarza KM PZPR Tow. M Żuka oraz Komendanta MO J. Lempka o stanie bezpieczeństwa w atmosferze politycznej po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

I sekretarz KM PZPR
M. Żuk

______________________________________________________

Źródło:
Archiwum Państwowe w Olsztynie.
Komitet Miejski PZPR w Iławie, nr Zespołu 1163, sygn. 28 - k. 68.
 Andrzej Rochowicz
 Gmina Iława, Niedziela 13-12-2020

42495. 
Nowy rozkład jazdy pociągów.
Od niedzieli 13 grudnia.
Iława, Susz, Prabuty, Biskupiec Pom.
Wyjmij z gazety i zachowaj pod ręką.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 13-12-2020

42494. 
Ostra pralnia mózgów zaczęła się od 1990 roku.
Nie znają daty Powstania Warszawskiego, nie wiedzą kiedy wybuchła II wojna światowa, ani gdzie urodził się papież JP II. Nie wiedzą co stało się w Katyniu. Ale nie mają wątpliwości, że nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku "zawinili piloci".
Natomiast pokolenie obecne, te najmłodsze, uczące się zdalnie, stanowi kompletne zero do potęgi zerowej. Za to dużo wiedzą o melanżu, seksie, gejach z dziećmi, przebierankach i o aborcyjnym zabijaniu "płodów".
Kto winien tej sytuacji?
Odpowiedź jest prosta i porażająca: obecne pokolenie nauczycieli, którzy pozyskali kwity pedagogów i wiedzę na uczelniach stacjonarnych a jakże poważnych uczelni państwowych, a także itp. na "studiach" powiatowych prywatnych uczelni.
Ta zgraja nieuków i pozbawionych moralności tłumoków stanowi obecnie 90% kadry nauczycielskiej w polskich szkołach. Takie młodzieży chowanie.
 Spartakus
 Iława, Niedziela 13-12-2020

42493. 
Donald Tusk nareszcie odnalazł "polskość", której się już nie wstydzi.
W osobie Marty Lempart.
Tak, tej samej - ordynarnej, brzydkiej baby od czarnych protestów z nazistowską błyskawicą SS, której się marzy dowolne zabijanie dzieci.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 13-12-2020

42492. 
NEO-KOMUNIZM NIE KRYJE ZŁOŚCI

„Niemiecka kanclerz Angela Merkel poddała się szantażowi Polski i Węgier, a kompromis w sprawie praworządności jest najgorszym z możliwych” – stwierdził w autorskim felietonie multimiliarder GEORGE SOROS, określany jako źródło finansów dla najróżniejszych organizacji lewicowych po całym świecie, również w Polsce.
Autor nie kryje oburzenia i ostrzega wszystkie instytucje UE przed „nadszarpniętym zaufaniem”, a postawę prezydencji niemieckiej określa jako „kapitulancką”.

https://www.project-syndicate.org/commentary/merkel-surrenders-europe-to-hungary-poland-extortion-by-george-soros-2020-12
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 13-12-2020

42491. 
Odnośnie wpisu numer: 42174

Poszukuje numeru telefonu do Pana Heringa.
Kolega z lat 50-tych.
:)
 W. Zawistowski
 Warszawa, Sobota 12-12-2020
Odp. 
Na forum publicznym i tak nie publikujemy danych wrażliwych (patrz: numer prywatnego telefonu), zwłaszcza bez zgody właściciela.
Takie rzeczy prosimy załatwiać podając do siebie np. adres e-mail i przesyłać takie informacje kanałem prywatnym.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 12-12-2020

42490. 
Słów kilka ws. autobusów miejskich.
Otóż jak to jest, że większość tych, którzy winni za przejazd miejskim autobusem płacić, ani nie pomyśli, że seniorzy powyżej 70 lat mają zwolnienie z opłat, to wiadomo, ale reszta... Gatunek seniorów tylko korzysta z komunikacji, a reszta nie płaci.
Jadę autobusem i patrzę co się dzieje. Otóż jestem codziennym świadkiem notorycznego niekasowania biletów. Czy ta sprawa nie interesuje już w Iławie nikogo? Ani kierowców ani przedsiębiorstwa? Ani Ratusza łącznie z burmistrzem? Przecież tą firmę czeka kapitulacja absolutna niebawem, bankructwo. [...]
 operacyjny
 Iława, Piątek 11-12-2020

42488. 
Czy Kurier mógłby się przyjrzeć nowym stawkom za wywóz śmieci na Suszu oraz przetargowi na wywóz.
Bez(radni) ustalili kwotę 26 zł za osobę przy segregowaniu. Tacy oni niezależni. A "ten tego", czyli burmistrz Pietrzykowski twierdzi, że z wyliczeń wyszło im 29 zł, ale to on chce żeby to było "tylko" 26 zł, taki z niego łaskawca, bo sam obniżył kwotę o 3 zł.
[...]
Miało być śmieciowe eldorado, jak obiecał nam burmistrz, zanim powstało wysypisko w Różankach, a co mamy...? Jeden wielki smród, i jeszcze płacimy za ten cały bałagan jak za zboże.
 zaniepokojony
 Susz, Piątek 11-12-2020

42487. 
DROGA NA CZERWONY DYWAN

W liceum wystąpiła w swoim pierwszym konkursie piękności. Jako modelka została zauważona na całym świecie. W trakcie studiów zaczęła pracę w telewizji regionalnej. Dziś, w wieku 24 lat, oglądamy ją na antenie największej telewizji krajowej. Oto Aleksandra Grysz z Iławy.
Zapraszamy do gazety na strony 6-7.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 10-12-2020

42486. 
Fani Euro-oy jako superpaństwa bez człowieczeństwa próbowali osiodłać niepokornych. To się nie udało. Ale gdyby wróciła PO, zostalibyśmy landem. A tak, patrz: pandemia, czas odsunie to w czasie, może w niebyt. Bo wygra gospodarka, nie ideologia.
Gospodarka, głupcy!
Opozycja ze swoimi dętymi straszakami Polexitu, straszakami utworzenia "wariantu B" bez Polski i stratą miliardów złotych - ponownie wyszła na opozycję wyjców i totalnych idiotów.
Mamy kolejny dowód, że UE jest przestrzenią gry i negocjacji. Zamiast histeryzować, padać na kolana - trzeba robić politykę. Bo tylko twarde walczaki zyskują szacunek i owoce.
A lokalni samorządowcy, którzy jak ostatni kretyni podpisywali swe hołdy lenne razem ze stołecznym narkomanem, zapisali się do czarnej księgi zdrady narodowej. Czarno na białym. Psy!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 10-12-2020

42485. 
Odnośnie wpisu numer: 42477

Otóż to. Wybór jest PRZED, a nie PO fakcie.
Krzyczą "moja macica, moja sprawa". Bzdura, tu jest zasadnicza sprawa. To, co wówczas w macicy rośnie, nie jest niczyją własnością. Twoja jest macica, ale nie żyjące w niej dziecko, więc swoją macicę radzę zawczasu wyciąć i nie będzie kłopotu w postaci dziecka.
 Polka
 Iława, Czwartek 10-12-2020

42484. 
BIAŁY, ANIELSKI ORSZAK...

„Jolanto, Wojciechu! Dlaczego pozostawiliście nas w tej trudnej chwili, gdy trwa zaraza? To niepojęte. Proszę was, czuwajcie nad nami, abyśmy mieli siłę trwać jako medycy na swoich posterunkach w tych trudnych czasach. Wierzę, że Bóg wysłucha waszych próśb o zdrowie dla pacjentów” – wołał lekarz ROMAN ŻURALSKI na pogrzebie tragicznie zmarłego małżeństwa lekarzy Dobrzenieckich. Pełna relacja i wspomnienia: strona 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 09-12-2020

42481. 
Kolejny próg marksizmu-leninizmu przekroczony.
„Czarny” wygrał z sędziami walkowerem.

Nie istnieje próg idiotyzmu i absurdu i, co najważniejsze, zamordyzmu, którego nie przekroczą neomarksiści. Nie warto zaczynać od wielkich kwantyfikatorów, jak to w trakcie meczu piłkarskim francuskiego PSG z tureckim Basaksehirem zostało osiągnięte dno politycznej poprawności, kiedy to zawodnicy obu drużyn zastosowali niespotykane na boiskach zagranie. Nie osiągnęliśmy dna, my się do dna zbliżamy, a gdy tam zejdziemy to będziemy dno pogłębiać. Jestem absolutnie pewien, że paryski absurd i ideologiczne wynaturzenie, to nie jest koniec budowania nowego marksistowskiego „wspaniałego świata”.

Na stadionie w Paryżu wybuchła wielka awantura. Doszło do typowego dla piłki nożnej zamieszania na boisku. Piłkarze całą grupą zaczęli dyskutować z sędzią, który podjął niekorzystną dla tureckiego Basaksehiru decyzję. W wyniku dyskusji rumuński sędzia Ovidiu Hategan ukarał żółtymi kartkami aż trzech graczy tureckiej drużyny i jeszcze trenera zespołu Okana Buruka. Dodatkowo sędzia pokazał czerwoną kartkę asystentowi trenera Pierre Webo. Tenże Webo zarzucił sędziemu technicznemu Sebastianowi Coltescu, że ów nazwał go „negru”, co po rumuńsku oznacza po prostu „czarny”. Jednak asystent tureckiego trenera upierał się, że został nazwany „niger”, a to już znaczy coś zupełnie innego i rzeczywiście jest uznawane za rasistowskie i obraźliwe słowo. W końcowym efekcie nie tylko piłkarze tureccy, ale i zawodnicy francuskiego PSG zeszli z boiska.

Dla obu stron był to mecz o pietruszkę. W normalnym świecie piłkarskim drużyna, która opuszcza boisko samowolnie przegrywa walkowerem. Co w przypadku, gdy dwie drużyny opuszczają? Odpowiedź znajduje się w decyzji z 2016 roku, kiedy z powodu awantury wywołanej przez piłkarzy obu drużyn, UEFA przyznała obustronnego walkowera Serbii i Albanii, odjęła punkty jednej i drugiej drużynie, dodatkowo zamknęła stadion i nałożyła kary finansowe na obie federacje. Tyle tylko, że tam chodziło o zachowania „nacjonalistyczne” na tle politycznym, a w Paryżu mieliśmy „rasizm” i dlatego UEFA poinformowała, że mecz zostanie dokończony dziś i co więcej z nową obsadą sędziowską.

Innymi słowy: walkowerem przegrali rumuńscy sędziowie, czego świat piłki nożnej jeszcze nie widział. Powstał precedens, który w przyszłości może być wykorzystywany do ustawiania meczów i to o najwyższą stawkę. Skoro piłkarze samowolnie mogli przejąć rolę zarówno sędziego, jak i UEFA, za co nie ponieśli żadnych konsekwencji, ale uzyskali profity, to aż się prosi, żeby z tej furki korzystać bez oporów.

Poprawność polityczna przestała być tylko i wyłącznie „modną ideologią”, stała się mieczem i toporem do załatwiania bardzo poważnych spraw i niewygodnych ludzi. Wchodzimy w erę nowego komunizmu zwanego „nową normalnością”.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Środa 09-12-2020

42480. 
Żona moja jedyna kupuje zawsze Kuriera w środę z samego rana. Ona musi wiedzieć wsio, i zaczyna od tego co dzieje się we wsi Iława na czele z sołtysem Kopaczewskim.
Musi również znać prawdę o przyległych miejscowościach, jak Biskupiec na czele którego stoi sołtys Dobek, albo co kombinuje poseł PSL Ziejewski i co załatwił, bo tak wiele obiecał.
Co dzieje się na terenach Lubawy, Nowym Mieście Lubawskim, a nawet Kurzętniku. Specjalnie nie jest zainteresowana Suszem, czy Kisielicami, gdzie rządzi błazen Ryszczuk, pseudonim "Kita".
I wreszcie...
Co kręci wójt terenów wiejskich iławskich z Ząbrowa, uznany za wójta, nie do obalenia w następnym nawet dziesięcioleciu. Ten gość trzyma się na swoich terenach lepiej niż Putin w Rosji.
Panie święty!
 Swój
 Wola Kamieńska, Wtorek 08-12-2020

42479. 
Dużo ludzi chodzi zimą bez czapki, często z łysymi pałami.
Tymczasem zło do organizmu wchodzi właśnie przez głowę. Czas na zapłatę głupoty zawsze przyjdzie właśnie chorobami nieuleczalnymi, nawet wczesną śmiercią.
Leczenie ich pożera większość budżetu NFZ. Czy ma być naszym, reszty, kosztem? Nie powinno tak być.
Podobnie jest ze szczepieniami. Wszyscy, a kto zapadnie na chorobę skutkiem niezaczepienia, ten z własnej kieszeni powinien płacić za leki, wizyty u lekarzy i koszty szpitalnie.
 Feliks
 Iława, Poniedziałek 07-12-2020

42477. 
Nic dziwnego, że aborcyjni mordercy potrzebują edukacji seksualnej już od przedszkola, skoro nie rozumieją nawet tak elementarnej zasady logiki, że wybór powstaje „przed”, a nie „po” kopulacji.
Są toksyczni.
Zatruwają nie tylko siebie, ale sieją na otoczenie.
Swój specyficzny niedorozwój psychiczny na siłę przenoszą na resztę społeczeństwa i pod hasłami „tolerancji” terroryzują większość.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 06-12-2020

42476. 
Zapraszamy na strony 6-7 w gazecie do prześwietlenia przychodni pierwszego kontaktu. Oddajemy wam głos. Napiszcie o swoich przeżyciach. Jest źle? Czy jeszcze gorzej?
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 06-12-2020

42473. 
Przez telefon udawał „policjanta”.
Od naiwnej kobieciny wyłudził 30 tys. zł!
Urok na niego! Niech mu łapa uschnie!
Znajdźmy go. Zrobimy mu „reklamę”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 04-12-2020

42470. 
WSPOMNIENIE O RODZICACH
Wojciech i Jolanta Dobrzenieccy

Trudno jest pisać w czasie przeszłym o Rodzicach, z którymi jeszcze kilka dni temu jadło się wspólny coczwartkowy obiad. Tematów do rozmów dostarczało nam życie, wyzwania, sukcesy i potknięcia. Jak to w rodzinie. [...]

Synowie: Karol i Krzysztof
Synowe: Izabela i Agnieszka

Zapraszamy do gazety na strony 4-5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 03-12-2020

42469. 
Ludzie gadają w ratuszu, że banda tęczowego bobaska w tym trudnym czasie kryzysu gospodarczego zrobiła znowu skok na publiczną kasę i wypłacili sobie premie za "super" prace. [...] Prosimy o sprawdzenie. Prawda to?
 radny skrzydłowy
 Nowa Wieś, Czwartek 03-12-2020


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 178 179 180 ... 357 358 359 następna ] z 359130579519


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.