Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Kuriozalny wypadek
Kłódka niezgody
Napadali na stacje paliw aż wpadli
Żegnaj dyrektorze szkoły „budowlanki”
Komisarz przejął gminę
Rezygnacja konsula
Dwaj kuzyni stracili życie
Zobacz schron od środka
Dość hałasu na obwodnicy!
Odwołany zakaz wstępu do lasu
Którędy do schronu?
Czesław Odnowiciel
Piątkowe pisanie debiutanckie
Wspomnienia. Anna Zakrzewska
Pijany gliniarz spowodował wypadek. Osądzony jako winny
Skarga na Oddział Ginekologii
Wyjątkowo smutny Dzień Kobiet
Pierwszy konwój pomocy humanitarnej Iławy dla Ukrainy
WOJNA! POMOC DLA UKRAINY!
Władza trafiła w zawiasy
Więcej...

Forum
Słowo wstępu do rosyjskich trolli
oraz ich polskojęzycznych najemników-klikaczy:
„PIERDOLCIE SIĘ!” jak ten słynny rosyjski okręt wojenny „Москва”

43824. 
Iława to chyba jedyne takie obecnie na świecie pomylone miasto, którego pomylony burmistrz rowerowy – po głośnych obietnicach i zapewnieniach wyborczych, a następnie fiasku stworzenia muzeum lokalnego lub choćby jego namiastki – nagle wchodzi na strych SP1 i ogłasza – a jakże: na Facebooku – wielki sukces... wirtualnej, zmyślonej Nocy Muzeów.

Matrix równoległy.
 Jarosław
 Iława, Wtorek 17-05-2022

43823. 
Odnośnie wpisu numer: 43818

Panie Michale Młotku kochaniutki!
Zaniechaj Pan te szlabany na przejeździe torowym, niech stoją i zamykają się kiedy trzeba.
Uważaj Panie młody, aby nie zamknęli Panu tych szlabanów tuż przed oczyma i nie dojdziesz tą drogą do Ratusza. Lepiej będzie, abyś, o ile nie masz, kupił sobie psinkę małą i trzymał się jej na spacerach, a ona cię dobrze poprowadzi.
Albo masz inną sprawę do rozpracowania.
Tymczasem zamknęli nam w szpitalu odziały położniczy i dziecięcy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 17-05-2022

43822. 
Odnośnie wpisu numer: 43777

Przeniesienie Leszka B. [...] na inne stanowisko w tym samym szpitalu to tylko połowiczne załatwienie sprawy. Owszem pracownicy są częściowo zadowoleni, ale wszyscy są przekonani, że po jakimś czasie on wróci i będzie się mścił. Dlatego trudno wymagać aby osoby nadal tu pracujące coś powiedziały na niego złego.

Jego działania mobbingowe spowodowały strach i paniczne lęki u podwładnych. To trwa od wielu lat. Dlatego na przykład na temat tego, że zlecał on remonty w swoim domu w [...] podległym mu konserwatorom w godzinach pracy zgodzą się ewentualnie potwierdzić tylko osoby już niepracujące w szpitalu:
- Andrzej Głód z Iławy (jest już na emeryturze)
- Łukasz Wyżlic z Frednowych (zwolnił się, nie wytrzymał nerwowo z B.)
- Wojciech Jarzębowski z Kisielic (tak jak wyżej).

Nie mam z nimi kontaktu, jeśli uda się Pani do nich dotrzeć to potwierdzą nadużycia kierownika B. Na temat jego szemranych interesów przy zamówieniach szpitalnych dużo wie jeszcze Jan Fabiański - emerytowany konserwator z Iławy. Może uda się Państwu też do niego dotrzeć.

Jest jeszcze jedna rzecz, chyba łatwa w udowodnieniu. Leszek B. [...] zawarł układ z barem [...] w szpitalu [...]. Układ polega na tym, że bar nie ma dostępu do czystej uzdatnianej wody, nie ma licznika wody, bo brak możliwości technicznych. Jest więc nielegalnie podłączony do wody z hydrantu przeciw-pożarowego. Wiemy tutaj wszyscy, że kuchnie potrzebują ogromne ilości wody do funkcjonowania. Woda z hydrantu nie musi spełniać norm spożywczych, bo służy do innego celu. Masa osób to spożywa, a B. [...] w zamian za to nie płaci za obiady i jeszcze bierze na wynos do domu. Powiadomcie o tym sanepid i straż pożarną. Jest zagrożenie epidemiologiczne. Na jego żądanie wodę z hydrantu podłączali panowie W. [...] i J. [...]. Tak więc, jak Państwo widzicie, nie jest to człowiek z krystaliczną przeszłością.

Prawdą jest również, że jego syn tankował wielokrotnie swój samochód [...] kartą szpitalną i miał dwa razy w tygodniu wyjazdy swoim autem służbowo do Lubawy.

Pani Żaneta Jończak w wypowiedziach do Kuriera celowo nie mówi prawdy m.in. o karcie paliw, ponieważ od wielu lat jest w komitywie z B. [...], są dobrymi znajomymi, a nawet był on wcześniej jej przełożonym.

Dyrekcja szpitala też broni B. [...], że "dotychczas wywiązywał się dobrze ze swoich zadań", co nie jest prawdą, bo zastraszeni podwładni wykonywali posłusznie jego obowiązki a zasługi przypisywał on sobie.

Jeszcze raz proszę o zachowanie tajemnicy źródła tych informacji. Mam podstawy obawiać się o siebie i innych znając mściwość dyrekcji i osób z kierownictwa, które biorą udział w tej wewnętrznej zmowie i patologii.
 pracownik szpitala
 Iława, Poniedziałek 16-05-2022

43821. 
Zmiany rozkładu jazdy autobusów miejskich ZKM IŁAWA są fatalne.
Panie Burmistrzu! Coś Pan narobił?!
Dlaczego znowu traktuje Pan seniorów po macoszemu?
Z Osiedla Lubawskiego linią "jedynką" już nie dojedziemy np. w niedzielę na cmentarz przy ul. Piaskowej. Jak osoby starsze mają się dostać? Wielu nie ma samochodów.
Zadzwoniłam z uwagami do biura ZKM, a tam pani w słuchawce kazała mi jechać najpierw na przystanek... Dworzec PKP i [!] zrobić przesiadkę na kolejny autobus w kierunku Piaskowej.
Kiepski żart.
Gdy zapytałam jak wrócić do domu, to już odpowiedzi żadnej nie było.
I co teraz?
 Anna
 Iława, Niedziela 15-05-2022

43820. 
Oglądałem "sztukę" podczas Eurowizji.
I co widziałem: syf!
Tylko nasz Krystian Ochman zaśpiewał i prezentował się super, jak wielki artysta. Zauważyć można było też różaniec na jego palcu, zapewne zrobił to celowo, bo wiedział co to za tuba homo-pojebo-ideoligii i lewactwa go obserwuje.
Oglądać się tego rozpierdolu nie dało, kiedy wychodziły na scenę jacyś męscy osobnicy w damskich ciuchach, a dziewczyny o wyglądzie gwiazd porno... Sodomia i Gomoria.
A nasz Krystian bez rozbierania, przebierania i pokazywania tatuaży i gołej dupy, a w super garniturze, jak człowiek, nie jakaś menda zachodnia, czy monstrum.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Piątek 13-05-2022

43819. 
Wspomnienie o prof. Antonim Gierszewskim

Podobno rok 2022 iławski Ratusz ogłosił rokiem profesora Antoniego Gierszewskiego, znanego działacza sportowego, byłego kierownika bazy wodnej, wieloletniego kierownika Internatu zwanego „białym domkiem” i nauczyciela wychowania fizycznego.
Tak się składa, że dzień 12 maja jest datą śmierci Antoniego, ale akurat nie tylko.
Antoni Gierszewski należał do zwolenników idei marszałka Piłsudskiego, który zmarł też w dniu 12 maja.
Pamiętamy, że 12 maja to data również Zamachu Majowego, który Antoni popierał.
I jeszcze ten sam 12 maja jest datą również śmierci generała Władysława Andersa, znanego dowódcy II wojny światowej, którego jakże nasz Antoni czcił.
A ciekawe jest, czy decydenci z iławskiego Ratusza zdołali dzień śmierci Antoniego uczcić, przypomnieć w sposób delikatny iławianom. Halo panie Burmistrzu Dawidzie Kopaczewski!
A może ukochana posłanka nawiedzona Lewicy [Monika Falej] zabroniła?
 Marszałek
 Iława, Czwartek 12-05-2022

43818. 
Michał Młotek i Bernadeta Hordejuk mydlą oczy ludziom, że oni zlikwidują wreszcie szlaban kolejowy i załatwią kasę na budowę wiaduktu lub tunelu drogowego przy białym kościele w Iławie...
Zbawcy!
Zapachniało kolejnym "politycznym Farmazonem" w wykonaniu lokalnej Platformy Obietnic na rozgrzewce do wyborów Burmistrza Miasta w przyszłym 2023 roku.
Panie Michale! Chcesz Pan zostać wybranym na Burmistrza Miasta Iławy?! No to pytam się - co z tym szlabanem będzie? W jaki sposób chcesz Pan miasto ruszyć, napędzić, odkorkować? Skąd weźmiesz ogromne pieniądze na budowę? Z dotacji? Skąd? Kolejny kredyt do spłaty na wieki wieków i niewola w bankach?
W Ratuszu Wasz młody przyjaciel Dawid Kopaczewski, którego poparliście w dogrywce ubiegłych wyborów 2018 na stołek Burmistrza - zadłużył budżet miasta po uszy. Kasy brakuje na wszystko, z wyjątkiem na karmiki dla ptaków, a i to nie zawsze.
Czy Wy macie ludzi w Iławie naprawdę aż za takich naiwnych głupców...?
 Marszałek
 Iława, Środa 11-05-2022

43815. 
Fajny początek tygodnia. Spadki cen cieszą oko i kieszeń.
Ropa - spadek o 7%.
Gaz - spadek aż o 11%.
Bardzo, bardzo miło jest. Oby tak dalej.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 09-05-2022

43814. 
Przy granicy UE trwa wojna, akty ludobójstwa, bombardowania, miliony uchodźców. Co robi UE? Wstrzymuje fundusze na pomoc humanitarną, a znużonym europosłom funduje taniec grupy młodzieżowej pląsającej między fotelami. Prawdziwy odlot. Czy leci z nami pilot?

Aż 13 państw opowiedziało się przeciw centralizacji władzy w UE: Polska, Czechy, Słowacja, Szwecja, Finlandia, Dania, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Malta. Czyli wschodnia flanka. Czyli Trójmorze.

Polska wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec niemieckiej idei federalizacji UE, centralizacji władzy i odebrania państwom kompetencji dotyczących polityki zagranicznej. Dlatego chcą zmienić w Polsce władzę, tak jak zrobili to niedawno we Włoszech czy Grecji. Dlatego przysłali Tuska, dlatego wstrzymują fundusze. Oni chcą przejąć całą władzę nad wszystkimi.
 Gutab
 PL, Poniedziałek 09-05-2022

43813. 
Kurierzy! Proszę zainteresować się stanem realizacji płatności świadczeń dla ludzi dobrej woli przyjmujących pod swój dach uchodźców z Ukrainy, a realizowanych przez MOPS w Iławie, który podlega pod burmistrza miasta [Dawid Kopaczewski].
Są to środki publiczne z centralnego budżetu przekazane przez rząd, więc myślę, że nie powinno być kłopotu... a jednak jest Wielki Kłopot, co było znowu do przewidzenia. Dziwna obstrukcja na poziomie samorządu lokalnego, gdzie rządzi lewica. Tak samo było z początkami wypłat 500+, pamiętacie...?
Wniosek do MOPS złożyłem 5 kwietnia za okres pobytu uchodźców u mnie od 1 marca i dziś, gdy dowiaduję się dlaczego do tej pory nie mam płatności, otrzymuję informację, że... nie ma mnie na liście płatności (mimo upływu ustawowych 30 dni). Być może czegoś więcej dowiem się "gdy pracownik wróci z urlopu" za kilka dni, bo bez tej jednej osoby niestety nie dowiedziałem się niczego!
No i oczywiście, co było do przewidzenia, słyszę wynurzenia, że... "to wszystko wina rządu". Żarty sobie robicie? Powiedzcie to ukraińskim dzieciom, które zaglądają do lodówki! Panie i Panowie w samorządowcy, ogarnijcie się, bo nienawiść coraz bardziej zalewa wam umysły.
 Witold Nosowicz
 Iława, Poniedziałek 09-05-2022

43811. 
Kilka faktów na Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem i raszyzmem.

Rosyjska "2 Gwardyjska Tamańska Dywizja Zmechanizowana" została przez ukraińskie wojsko zmieciona z powierzchni ziemi.
Przypomnę. W doktrynie wojennej Rosji to ta zbieranina zwyrodnialców była wyznaczona do prowadzenia ataku na polski Przesmyk Suwalski.

Rosyjska "4 Gwardyjska Kantemirowska Dywizja Pancerna" została przez ukraińskie wojsko przerobiona na odpady mięsne i skup złomu.
Przypomnę. W doktrynie wojennej Rosji to ta zbieranina bandytów była wyznaczona do prowadzenia ataku na Warszawę.

Warto pomagać Ukrainie...
 Jarosław
 Iława, Niedziela 08-05-2022

43810. 
W Lubawie na ul. Poznańskiej jest firma, która swoich klientów kantuje na kasę. Pobiera zaliczki i nie wywiązuje się z dostaw.
[...] Może redakcja Kuriera zajmie się tym panem Tomaszem W.
 Janko
 Lubawa, Sobota 07-05-2022
Odp. 
Znowu on?
Tym razem w jaki sposób „kantuje swoich klientów”?
Prosimy o kontakt na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
Gwarantujemy dochowanie tajemnicy źródła.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 08-05-2022

43809. 
Halo halo!
STAROSTWO, RADNI POWIATU! Czy jeszcze śpicie?
Zastanówcie się gdzie sami będziecie rodzić i leczyć dzieci.
Odpowiadacie za pracę Waszego szpitala powiatowego, tam zamykają obydwa oddziały [położniczy i pediatryczny], a Wy nic nie robicie.
Dyrekcji szpitala praktycznie nie ma, więc panuje totalne rozluźnienie. [...]
 Dr Kindle
 Iława, Czwartek 05-05-2022

43808. 
Trzymajcie się korzeni i pilnujcie Polski, by jej nie podpalili…

Czy znów, jak 100 lat temu, ramie w ramię przed zalewem czerwonej zarazy stanąć musi nasze młode pokolenie? Jakże tamten naród był wspaniały, choć ludzie podli. Czy obecnie liczyć można na tamtych wspaniałych? Obawiam się o to…

Nasze życie jest wielkim dziełem sztuki – tworzeniem własnej osobowości i kultury. Zapytajmy siebie, czy jesteśmy zakorzenieni w rzeczywistym życiu, czy też będziemy człowiekiem bez trwałego związku z czymkolwiek? – to zależy tylko od nas. Człowiek bez korzeni zanurzonych w ojczyźnie, podobny jest do ruchomych piasków, wyzuty z głębszych uczuć, dający się ciągać bez oporu; zawsze można nim prowadzić i dyrygować jak koniem w dyszlu. Życie bez wartości, to spędzanie czasu lekkomyślnie. Nagle odkrywamy, że było ono puste, pozbawione sensu. Bywają też Polacy, z których wielu poczyna niegodziwie, aby zmiażdżyć nas jako naród, by rozpadł się, zaś obcy nim zawładnęli.

ZŁO chce nas chwycić w śmiertelne sidła. Walka z polskością ma dziś charakter hybrydowy. Odbywa się w sposób jawny i zamaskowany – przez oszustwo, zaskoczenie, co jest także elementem sztuki wojennej. Ośmieszają nam tradycje, poniżają patriotyczne wzorce, nawet bohaterskie zachowania, plugawią sferę świętości. Proponują nam wartości niższe, jak egoizm, karierowiczostwo za wszelką cenę, także za cenę wolności, a nawet za cenę zdrady. Wszystkie te antywartości podawane są w atrakcyjnym, „europejskim” przebraniu, uczą nas nowej formy kultury. W niszczeniu naszej kultury zaangażowane są grupy najwyższej maści dywersantów.

Należy umieć rozpoznać gdzie działa piąta kolumna, wrogowie polskiej kultury i tożsamości, ustalić skąd idą ataki, a gdzie szukać sprzymierzeńców. Przypomnieć sobie i powoływać się na dawnych bohaterów, sięgnąć po doświadczenie rzetelnych i prawych weteranów, a przede wszystkim złączyć siły i zgrać przeciwdziałanie – pospolite ruszenie tych, którym leży na sercu dobro wspólne. Pamiętać przy tym, że najlepszą formą obrony bywa atak, a ugodowość jest tylko zachętą do agresji wroga. Tymczasem pewien „polak” nawoływał nas, że polskość to nienormalność, a Polska ma być podzielona na landy – przecież to nic więcej, jak wycie pogubionych w hańbie polskich kundli na pustyni TSUE.

Polskość według zaprzańców jest ciężarem, a patriotyzm niebezpieczną zaletą. Niektóre media do czytania wmawiali nam, że patriotyzm to nawet faszyzm. Zakładają, abyśmy rozpłynęli się w wyższej wspólnocie, jaką stanowi Unia Europejska. To oczywiście nonsens, bo nie ma wspólnoty europejskiej, ani narodu europejskiego, ani społeczeństwa europejskiego. Zaś młode pokolenie nie ma skali porównawczej, dlatego trudno im zrozumieć podejrzliwość i dystans starszego pokolenia do tego, co czynią politycy. Oni dlatego nie dostrzegają manipulacji, bowiem bezkrytycznie uwierzyli w wolne media, wolność słowa i prawo do układnych swobód obywatelskich.

Naród nie zginie, kiedy jest jednością ludzi, a jego lepiszczem musi być nade wszystko kultura. Naród nie może istnieć bez kultury. I dlatego ona jest wychowawcą ku temu, aby być w jedności, która ma dłuższą historię od człowieka i jego rodziny. Nasz naród, Polski, który przetrwał okropności dziejów, którego wielokrotnie sąsiedzi skazywali na śmierć, tenże naród zachował się przy życiu i pozostał sobą. Uchronił jako naród własną tożsamość, suwerenność i istnienie, mimo rozbiorów i okupacji. Nie biorąc za podstawę użycia siły fizycznej, a tylko własną kulturę, która okazała się w tym przypadku potęgą większą od wszelkich innych mocy. I dlatego to, co teraz mówię, prawa narodu wyrosły z podwalin kultury, nie wynikały z nacjonalizmu, a należą do trwałego ludzkiego doświadczenia, ale i życia w oparciu o wartości boskie.

Obecnie naród ukraiński daje przykład nadludzkiej walki o swój kraj, o tożsamość, o wolność. Niespodziewanie w trakcie względnego spokoju w Europie mamy pożogę i śmierć. Czy władca rosyjskiego narodu zapomniał nawet o sobie, że jest człowiekiem? Wszystko wskazuje, że tak! Gdyby w sercu u niego był Chrystus, to zrozumiałby, że każdy chce żyć i rozwijać się.

„Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. Bez Chrystusa nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie – Jan Paweł II.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 04-05-2022

43807. 
MISTRZ PARKOWANIA

„Iława, Osiedle Podleśne, ulica Wiejska 7. Ten samochód jeździ po chodnikach i trawnikach. Kierowca parkuje sobie jak i gdzie chce. Policja nie zawsze ma czas na takich oportunistów. Co robić?”
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-05-2022

43805. 
Dlaczego iławski Starosta Powiatu i jego Wydział Komunikacji dopuszcza do jazdy klekoczące, charczące, dymiące samochody? Takich wozów na drogach widzę zatrzęsienie. Owszem, przechodzą one badania techniczne, ale czy uczciwie?
Czy młodzież potrzebuje dojeżdżać do szkoły własnym wozem, zamiast rowerem, a już nie mówiąc jak w Iławie przy nawet jednym kilometrze?
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 03-05-2022

43804. 
Odnośnie wpisu numer: 43802

Nawet taka strategiczna o krytycznym znaczeniu spółka PKP ENERGETYKA to jest już kapitał zagraniczny w spółce "Caryville Investments" należącej do "CVC Capital Partners".
Nawet i to jest w obcych rękach. Tylko bić "brawo"!
 Leonid
 Lubawa, Wtorek 03-05-2022
Odp. 
Przypomnijmy najważniejszy fakt.
Ta spółka państwowa została sprzedana za śmieszne pieniądze w obce, zagraniczne ręce rzutem na taśmę na miesiąc przed wyborami 2015 przez poprzedni rząd koalicyjny PO-PSL.
Wiele było takich skandalicznych transakcji.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-05-2022

43803. 
Mam nurtujące mnie pytanie na temat nowej i testującej sygnalizacji świetlnej na małej obwodnicy północnej (średnicowej) przy Ośrodku Zdrowia "Rodzina". Po co w ogóle ją zakupiono i zainstalowano?

Po pierwsze, czy ta sygnalizacja w ogóle jest potrzebna? Przecież kierowca na przejściu dla pieszych musi ustąpić pieszemu, więc pytam: po co światła? Chyba że Burmistrz Kopaczewski ma w kasie miasta za dużo pieniędzy budżetowych z naszych podatków...

Po drugie, jak w ogóle działa ta sygnalizacja? Czy ja muszę cierpieć za bezmyślnego kierowcę, który jedzie z naprzeciwka ponad 50 km/h, a ja jadę przepisowo poniżej 50 km/h, ale niestety ja również muszę stanąć dzięki niesfornemu kierowcy. Jeśli już coś takiego Burmistrz chce zrobić to niech każdy kierowca odpowiada za siebie, a nie karanie na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej.

Po trzecie, przepuszczanie i ustępowanie pieszemu wiąże się też z ekologią i smogiem. Każdy kierowca wie ile paliwa pobiera silnik auta w momencie ruszania. Komputer pokazuje dokładnie ile. To też zależy od ciężkości nogi, a - co za tym idzie - sporo spalin dostaje się do atmosfery tworząc smog. Przecież walczymy z nim a sami sobie go dostarczamy. Burmistrz chwalący się jako nowoczesny ekolog nie wie tego?
 Leszek Zemke
 Iława, Poniedziałek 02-05-2022

43802. 
Odnośnie wpisu numer: 43798

Na froncie bez zmian. A tak naprawdę - na dwóch frontach. Coraz bardziej znacząca Polska została wzięta w jeszcze większe kleszcze.

Na wschodzie orda rosyjska atakuje zaciekle, a na zachodzie niemiecki Berlin, rękoma posłusznej Brukseli, powstrzymuje pomoc z budżetu UE dla milionów uchodźców ukraińskich w Polsce i blokuje polski fundusz odbudowy oraz pomoc wojskową dla walczącej Ukrainy. Tak niestety działa współczesny pakt Moskwa-Berlin.

Wojna Rosji odkryła sens polityki energetycznej UE. Gaz i ropa miały być narzędziem narzucania wpływów i władzy na całym kontynencie, ale plan został wywrócony przez niepokorną i walczącą Ukrainę, która miała paść po kilku dniach, a nawet godzinach. Niemcy stoją teraz w dramatycznym rozkroku wobec opinii publicznej i wobec USA. Rosja miała być z Niemcami udziałowcem kolejnej dominacji w Europie, ale okazała się słaba, nieprzygotowana, bez finezji zostawiająca wszędzie ślady bandyty...

Są i pozytywy. Ukraina z pomocą NATO i Polski naprawdę może wygrać. USA wspierają Ukrainę i Polskę - wbrew Brukseli. Wojna da Zachodowi deficyt płodów rolnych, a Polska jest dużym producentem. Mamy węgiel, który staje się ważny. Mamy niezależność energetyczną i rozpędzoną gospodarkę. I wygrywamy wizerunkowo. Ruszyło połączenie gazowe Polska-Litwa. Niebawem, po wakacjach, rusza nasza epokowa rura gazowa po dnie Bałtyku, czyli "Baltic Pipe" z Norwegii i Danii. To jest integracja regionalna i wspólny system bezpieczeństwa.

Wojna na Ukrainie wywołała w Polsce akcję usuwania pomników rosyjskiej Armii Czerwonej. Cieszy się ona bardzo dużym poparciem społecznym, ale w czerwonej Iławie miejscowy "historyk" na łamach niemieckiej gazety z Olsztyna odgraża się, że nazistowski "orzeł wróci" na sowiecki cokół [na stadionie miejskim]. Wskaźnik postsowieckiej mentalności i owoc prania mózgów fajnoPolactwa przez obce media.
 Jimmy
 Lubawa, Niedziela 01-05-2022

43801. 
Odnośnie wpisu numer: 43789

Brawo detektywie, udało ci się wykryć „żołnierzy i sprzęt”. Kontynuuj swoje spektakularne „śledztwa” na podstawie fotografii podniebnych smug kondensacyjnych – na wysokości średnio 10-15 km w ponad tydzień po wystąpieniu śladu smugowego. Po prostu brawo!

Przy okazji słowo do małej, ale krzykliwej grupki libertyńsko-lewackich kompletnych idiotów i do tego jeszcze niezwykle rozpasanych matołów przygruntowych, którzy nie dość, że sami nie mają pojęcia, to jeszcze sadzą się do żenującego pouczania profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą co robią w medialnej „kuchni”.

Mamy na bieżąco kontakt z wydziałami prasowymi i oficerami prasowymi wojska, i dokładnie wiemy, co można, a czego nie.

Samoloty wojskowe NATO, w odróżnieniu od formacji lądowych, jawnie krążą po niebie i niczego nie muszą ukrywać, bo patrolują własne terytorium sojusznicze – ba, więcej: dowództwo wręcz zachęca do publikowania akurat tych informacji, ponieważ w ten m.in. sposób jest realizowana strategia ODSTRASZANIA łobuza.

Poniżej – jawne dla każdego i całkowicie legalne – przykładowe obrazowe zestawienie (wstecz) zarejestrowanych przez oficjalne trackery lotów patrolowych wykonanych przez NATO-wskie statki różnego rodzaju (myśliwce, cysterny, stacje radarowe itp.), które nigdy nie wyłączają na swoim pokładzie sygnału radiowego swoich transponderów (lokalizacji).

Tymi samymi oficjalnymi danymi ruchu powietrznego dysponują Rosjanie, i nie tylko ze swoich radarów szpiegowskich, ale legalnie korzystają z informacji zagranicznych w ramach zasad lotnictwa międzynarodowego.

Zapiszcie to sobie, matoły, na ścianie i codziennie wykuwajcie na pamięć do resztek mózgownic wielkości spuchniętego orzeszka.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 30-04-2022

43800. 
„Każdy, kto chce władać Państwem, Narodem, Kościołem czy Rodziną, musi naprzód nauczyć się władać sobą. Każdy, kto chce, by naród był pracowity, sam musi być pracowity.

Każdy, kto chce, by naród był mądry, musi zabiegać o mądrość; by naród był mocny, musi się sam o moc postarać; by naród żył w miłości, musi sam umieć miłować; by naród był w jedności i pokoju, sam musi być jednością w sobie, opanowany wewnętrznie, pełen wewnętrznego pokoju.

Człowiek bez pokoju nikomu pokoju nie da. Człowiek bez miłości – miłości nie udzieli. Człowiek bez mądrości nikomu jej nie przekaże. Człowiek niecierpliwy nie zaprowadzi wokół siebie równowagi i ładu.”

Kardynał Stefan Wyszyński
 Marszałek
 Iława, Piątek 29-04-2022

43799. 
Odnośnie wpisu numer: 43798

"Łgać" to rusycyzm, więc proponuję zastąpić to słowo określeniem "tuskować" albo "pawlakować". Ok?
 naukowiec
 Iława, Piątek 29-04-2022

43798. 
Odnośnie wpisu numer: 43796

„STRATEGIA ENERGETYCZNA”
ZA RZĄDÓW PO-PSL (2007-15)

Wynik „negocjacji gazowych” z Rosją gabinetu Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka:
– Strata w ciągu 8 lat zysku 1,5 mld zł z tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Polski.
– Umorzenie należnego 1 mld zł polskich roszczeń wobec Gazpromu.
– Kolejne ustępstwa bez czegokolwiek w zamian, np. obniżki cenowej.
– Wstrzymanie projektów dywersyfikacyjnych dla bezpieczeństwa Polski.
– Utrwalenie zależności Polski od putinowskiej Rosji.


„STRATEGIA ENERGETYCZNA”
ZA RZĄDÓW SLD-PSL-UP/SLD (2001-05)

Premier Leszek Miller (SLD) odstąpił od realizacji kontraktu gazowego z Norwegią, zawartego w 2001 r. za sprawą Piotra Naimskiego, doradcy ds. bezpieczeństwa energetycznego w rządzie AWS, i Piotra Grzegorza Woźniaka, wiceprezesa PGNiG.
Projekt zastąpienia dostaw rosyjskiego gazu dostawami z Norwegii poprzez gazociąg „Baltic Pipe” można było zacząć efektywnie wdrażać dopiero 14 lat później, po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, gdy władzę przejął PiS.
 Piotr
 Nowe Miasto, Czwartek 28-04-2022

43797. 
MISTRZ KIEROWNICY

„Srebrny mikrus wyjechał z ulicy Nowomiejskiej w ulicę 1 Maja, i ustawił się do skrętu w lewo na Sobieskiego i, zamotał się skubany, aż urządził wszystkim 3-pasmówkę. Złamał przynajmniej trzy przepisy: skrzyżowanie, linia ciągła podwójna i przejście dla pieszych. Czadowo jest na ulicach Iławy, trzeba uważać na takich mistrzów”.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 27-04-2022

43796. 
Historyczny dzień.
Koniec z ruskim gazem.
Koniec zależności od bandytów z Kremla.
Mamy własne interesy.
Kończymy rozbudowę Gazoportu, a własna rura Baltic Pipe będzie gotowa po wakacjach. Nasze magazyny gazu są w 76% napełnione, wynik dwukrotnie lepszy niż cała UE (31%).
A mogliśmy "wygrać demokrację" i słuchać dziś szatniarza Donko Tuska, zgadzając się na grzeczne płacenie Moskalom w rublach i modlenie się żeby bandyci mimo wszystko i tak nie odcięli nam gazu.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 26-04-2022

43795. 
Odnośnie wpisu numer: 43788

Niemcy będą kręcić, że nie mają możliwości przerzucenia kontraktów na innych dostawców, boją się chaosu i recesji gospodarczej. A chodzi o coś zupełnie innego.

Po co Niemcom dwa gazociągi i tak olbrzymie ilości gazu? Nawet biorąc pod uwagę wielkość ich gospodarki, dostawy z Rosji przewyższały ich potrzeby. Berlin chciał tym gazem zalać Europę i dzięki temu konkurować z polską gospodarką węglową i francuską gospodarką nuklearną. Miał to być jeden z instrumentów zapewnienia sobie hegemonii w Europie. To jasne i czytelne.

Dlatego Niemcy mają teraz problem. Mogą szybko zakontraktować gaz przez terminale LNG, ale oznaczałoby to odłożenie wielkich ambicji politycznych Berlina. Dlatego grają na czas. Liczą, że wojna szybko się skończy, a jej efekt nie ma znaczenia. Dla nich los Ukrainy jest trzeciorzędny. Interesuje ich jak najszybszy powrót do współpracy z Rosją. Ewentualne odejście Putina byłoby tylko listkiem figowym. Pamiętajmy, że Nord Stream 1 działa, a Nord Stream 2 nie został przecież rozmontowany.

Niemcy chcą powrotu do sytuacji sprzed wojny. Zależy im na tym, by tę wojnę zakończyć na jakichkolwiek warunkach. Są zmęczeni wojną. Teraz będą naciskać na Ukraińców, by przerwali walkę. Będą argumentowali, że Ukraina ponosi olbrzymie straty. Dochodzi jednak coraz więcej informacji, że Ukraińcy otrzymali znaczące ilości broni. Stany Zjednoczone przekazały miliardy dolarów. Jeżeli Ukraińcy w najbliższym czasie dadzą łupnia Rosjanom, to możemy być świadkami odwrócenia losów wojny. I nie będzie to dobra wiadomość dla Berlina.

Niemcy będą musieli z tego wybrnąć i jakoś uzasadnić światu swoją współpracę z pokonanymi Rosjanami. Zostanie w końcu uruchomiony trybunał, który zajmie się zbrodniami, a ich sprawcy będą łapani i rozliczani. Sankcje na polityków i ludzi Kremla będą w dalszym ciągu funkcjonowały.
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 25-04-2022

43794. 
W nawiązaniu do artykuły Marcina Święcińskiego pt. "Powrót żagli?" [projekt witaczy Filipa Żuchowskiego], popieram inicjatywę, nadmieniam jednak, że żyjemy w wolnym świecie i każdy zainteresowany tematem powinien mieć prawo do wyrażenia opinii na powyższy temat.

Nie widziałem inicjatywy miasta Iławy o ogłoszeniu konkursu publicznego na możliwość inicjatywy projektu lub choćby formy wyboru przez mieszkańców propozycji "witacza". Uważam, że to powinna być inicjatywa społeczna na drodze wyboru najlepszej i najładniejszej propozycji, np. dając możliwość poprzez zabawę plastyczną wypowiedzieć się młodzieży w szkołach iławskich itd. itp. Możliwości jest mnóstwo.

Konkludując nie powinno się epatować społeczeństwa jednym choćby ładnym projektem. Uważam, że przy okazji organizacji jakiejś masowej imprezy, iławianie powinni mieć prawo wyboru, wszak to ich miasto a nie elit rządzących. Taka jest rola włodarzy. [...]
 Dariusz Lewandowski
 Iława, Poniedziałek 25-04-2022

43791. 
Czemu akurat teraz wybuchł nagły strajk o kasę wśród kontrolerów ruchu powietrznego żądających podwyżek wypłat z 30 tys. aż do 80 tys. zł miesięcznie na kieszeń...?

Od początku okupacji radzieckiej w Polsce (1945) w powojennych czasach ustroju komunistycznego (PRL) kontrolerzy ruchu lotniczego to zawsze była agentura werbowana bezpośrednio przez rosyjski wywiad wojskowy (GRU).

Podobnie jak wielu kolejarzy w ważnych węzłach kolejowych czy przy obsłudze portów. Rosjanie nie ufali polskim służbom i pewne strategiczne na czas wojny obszary zabezpieczali bezpośrednio.

Polskie służby i te obszary strategiczne nie zostały w latach 90-tych oczyszczone, zdekomunizowane. I dzisiaj, w obliczu wojny na Ukrainie, to środowisko realizuje zadanie GRU aby sparaliżować ruch lotniczy nad Polską i zablokować dostawy na Ukrainę i napływ wojsk NATO do Polski. To są klasyczne, wręcz podręcznikowe, działania GRU na zapleczu prowadzonych działań militarnych. I nie są przypadkiem akurat w czasie wojny.

Agentura SB-eków na emeryturę była plasowana m.in w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Jeśli nawet dzisiaj już tam ich nie ma z przyczyn biologicznych, to pozostawili swoje dzieci i bliskich.
 Czarek
 Nowe Miasto, Niedziela 24-04-2022

43790. 
Jestem pacjentką u ortopedy u nas w iławskim szpitalu i czekam do gabinetu.
Nagle z kilkoma osobami poczuliśmy smród, tak jakby coś się paliło, więc zostało zgłoszone, że gdzieś tutaj prawdopodobnie pali się instalacja elektryczna.
I wyobraźcie sobie państwo, że to nie była przyczyna tego smrodu, tylko w gabinecie numer 19 u chirurga ogólnego pani pielęgniarka paliła papiery i za mocno się zaczęły palić, więc musiała gasić prawie pożar. Smród był na całym korytarzu.
W tym momencie przecież naraziła zdrowie - nie tylko swoje, ale również nas, czyli pacjentów. [...]
 [personalia do wiadomości redakcji]
 Iława, Czwartek 21-04-2022

43789. 
Kilka tygodni temu, tuż po agresji rosyjskiej na Ukrainę, przedstawiciele naszego rządu zwrócili się z apelem do wszystkich środków masowego przekazu w naszym kraju oraz do obywateli, aby nie podawać nigdzie na forum publicznym żadnych informacji (w tym zdjęć i map) o ruchach wojsk polskich lub sojuszniczych, tak na naszych drogach, trasach kolejowych czy w powietrzu. A to dlatego, że takie informacje są istnym darem dla rosyjskiego wywiadu wojskowego, który wnikliwie śledzi takie wiadomości także w Polsce. I jaki skutek prośby władz polskich? Żaden.

Otóż w dzisiejszym "Kurierze" możemy sobie poczytać [...] wiadomości o amerykańskich lotach zwiadowczych oraz o krążeniu nad naszym regionem amerykańskich cystern powietrznych. I wszystko okraszone zdjęciami smug powietrznych oraz ściągniętymi z internetu mapami ukazującymi trasy przelotów tych samolotów. [...]

Ps. Tak się zastanawiam czy nie wysłać tego postu także do Warszawy na adres Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. A może zrobi to sama redakcja "Kuriera"?
 [anonim]
 Iława, Środa 20-04-2022

43788. 
Odnośnie wpisu numer: 43785

Żadne sankcje nie powstrzymają Putina, a już na pewno nie parodia sankcji à la Unia Europejska. Rosję zatrzyma tylko nowoczesna broń ciężka i srogi wpierdol do kości, po którym długo się nie podniesie.

Jesteśmy już blisko porozumienia z UE odnośnie funduszy. Do ustalenia pozostał jeszcze tylko drobny szczegół: suwerenność Polski.

Kryzys uchodźczy oraz nakłady finansowe, jakie ponosi Polska na pomoc Ukrainie, są szansą dla UE, aby nas w końcu skutecznie "zagłodzić". Stąd brak pomocy finansowej z Brukseli, dalsze blokowanie środków i egzekwowanie bezprawnych kar. Celem jest zmiana rządu na taki, który będzie bezwarunkowo uległy wobec Niemiec. Jak u Donalda Tuska i ferajny.

Akcja oskarżania Polski o złe traktowanie "uchodźców" z Białorusi była koordynowana przez rosyjskie i białoruskie służby specjalne. To stawia w ciekawym świetle zachowanie polskich "elit". Akcja "Praworządność" i akcja "Uchodźcy z Białorusi" skręcona była przez rosyjskie FSB, a blokowanie Polsce funduszy i karanie finansowe odbywa się przez instytucje unijne zinfiltrowane przez ruskie lobby. Pora chyba zbadać, kto z Polski uczestniczy w tych akcjach i dlaczego.

Skoro mamy już pewność, że Unia Europejska jest dziwką, która zdradza nas z Moskalem, to czy nie powinniśmy natychmiast złożyć papierów rozwodowych?

Każdy pajac, polityk, dziennikarz, aktywista, czy celebryta zrównujący nielegalnych imigrantów przywiezionych przez Łukaszenkę na granicę Białorusi z uchodźcami uciekającymi z sąsiedniej bombardowanej Ukrainy - jest zerem intelektualnym, moralnym lub jednym i drugim. Pozostaje pytanie, czy robi to z głupoty, z nikczemności, czy za ruble.

Nawet można zrozumieć Niemców, którzy dbając o swoje interesy robią wszystko, aby osłabić Polskę, ale nie mieści się w głowie, że Szwaby mogą mieć w Polsce swoich posłusznych sojuszników z KO, Lewizny czy ZSL, uprawiających sabotaż i dążących do wywołania chaosu. Czy są jakieś granice kurewstwa? Chyba już nie.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 18-04-2022

43787. 
Swym spaczonym pacyfizmem rządzące lewicowe "elity" doprowadziły latami do kompletnego rozbrojenia Zachodu.
Taka sytuacja. Według oficjalnych danych, Niemcy mają tylko 263 czołgi. Francja tylko 240 czołgów.
Reszty krajów nawet nie ma sensu wymieniać, bo rozbolą brzuchy od śmiechu i głowy z przerażenia.
Dla porównania - w ciągu tylko 50. dni napadu Rosji na Ukrainę, obrońcy zniszczyli agresorom aż... 800 czołgów.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Niedziela 17-04-2022

43786. 
To jest żenująco groteskowe, że najgłośniej i najczęściej na temat tzw. "naruszania praworządności" pouczają ludzie, którzy uciekają z miejsc wypadków, jeżdżą bez badań technicznych lub kilka lat bez prawa jazdy czy bez ubezpieczenia, po alkoholu lub narkotykach, czy tracący prawo jazdy za prędkość 107 km/h w obszarze zabudowanym...
 Ola Mała
 Iława, Sobota 16-04-2022

43785. 
Odnośnie wpisu numer: 43618

Od początku napaści Rosji na Ukrainę, od 24 lutego, Komisja Europejska nałożyła 5 pakietów sankcji na Rosję.
W żadnym z nich nadal nie ma najważniejszego - zakazu handlu rosyjskim gazem, ropą i węglem.
Kto najbardziej blokuje kolejny, szósty pakiet i buntuje pozostałe kraje, jak Franca czy Holandia? Oczywiście Niemcy.
 Jimmy
 Lubawa, Piątek 15-04-2022

43784. 
Koniec jaj, wojna ma swoje również małe plusy. Kończy się epoka LGBT, zakamuflowanych bi-pomyleńców, seks-latarników, niebinarnych łajz, wegan, aktywistów klimatycznych i lewackich opierdalaczy strzygących naiwnych na różnych zrzutach. Zaczyna się epoka ciężkiej pracy: zdolni i pracowici przetrwają, pipy w rurkach odpadną. Dobrobyt nie jest wieczny.
 Antonio
 Susz, Czwartek 14-04-2022

43783. 
Odnośnie wpisu numer: 43752

Gdyby stosunek lokalnych władz samorządowych do współpracy z tzw. "miastami partnerskimi" w bandyckiej Rosji porównać do głosowania w sprawie mordowania ukraińskich cywilów, kobiet i dzieci, to samorząd np. Gminy Kętrzyn wypowiedział się jednoznacznie PRZECIW mordowaniu, podobnie jak np. Miasto Lubawa.

Jednak inne "władze" samorządowe tylko... WSTRZYMAŁY SIĘ od bandyty.
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie króluje koalicja PO, PSL i SLD.
Podobnie Miasto Olsztyn [prezydent Piotr Grzymowicz], gdzie również rządzi "Koalicja Obywatelska".

Środowiska KO wcale nie uznały za stosowne zaprotestować przeciwko ludobójstwu wywołanemu przez Rosjan i zerwać umowy.
Co zrobiono?
Zaledwie WSTRZYMANO współpracę z Obwodem Kaliningradzkim w Rosji.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 13-04-2022

43782. 
Odnośnie wpisu numer: 43781

Bruksela/Berlin nie przekazała Polsce ze wspólnego budżetu UE ani grosza na pomoc uchodźcom z Ukrainy, mimo że UE odpowiada za politykę migracyjną, zwłaszcza na granicach Unii.
Liczą na rozwój wewnętrznego konfliktu pomiędzy Polakami i Ukraińcami np. o żłobki i przedszkola, o opiekę zdrowotną i społeczną. Liczą na rozwój ruchu antyukraińskiego w Polsce, a więc i prorosyjskiego, który by odebrał głosy rządzącej w Polsce prawicy, a także przygotowują nastroje pod wybory na Ukrainie, oczywiście na wygraną bandy lewaków.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 12-04-2022

43781. 
Bruksela znów ujawniła swoją komunistyczną twarz.
Grecja dostała z UE aż 4.5 mld € na imigrantów, głównie ekonomicznych i głównie młodych mężczyzn.
A Polska otrzymała w sumie ZERO € na wsparcie nieporównanie większej ilości prawdziwych uchodźców, wojennych, przez granicę po sąsiedzku, w 95% kobiet i dzieci.
Można teraz zmierzyć się z rzeczywistością poprzez porównanie co jest celem takiego działania w obu przypadkach.
To kolejny dowód postępowania Brukseli [Berlina] pod rękę z Moskwą.
 Jacek
 Iława, Wtorek 12-04-2022

43780. 
Znowu odbywa się wielka ściema i naciąganie naiwnych emerytów w sali "Mozart" przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie.

Najpierw obiecywanie prezentów za przyjście na spęd. Po czym idzie selekcja, bo zapraszają do środka tylko potencjalnych emerytów co kupią "matę masującą" albo "robota kuchennego" za ponad... 10 tys. zł.

Odprawiają z kwitkiem tych, co nie nadają się do udziału w tym oszustwie, bo cwaniaki na wstępie wytypowali, że ci nie dadzą się nabrać, gdyż "za dużo pytań" zadają.

Poszedłem z ciekawości czy to kolejna ściema i naciąganie ludzi, i tak też właśnie jest. Zachowują się jak gangsterzy. Byłem zszokowany jak bezczelnie była prowadzona selekcja.

Piszę to ku przestrodze dla emerytów, co potem muszą spłacać kredyty za te badziewia i zabraknie im na życie.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 11-04-2022

43778. 
Facebook oraz Instagram blokują dostęp do zdjęć z wywołanej przez rosyjskie wojsko masakry i ludobójstwa ludności cywilnej na Ukrainie.

Ograniczone zostały hashtagi na przykład jak #bucha, #buchamassacre czy #RussianWarCrimes.

Fotografie przedstawiające masakrę cywilów "przez swoją brutalność" miały zostać ocenione przez algorytmy jako "naruszające zasady społeczności".

Koncern wytłumaczył, Facebook i Instagram "zezwalają na publikowanie drastycznych i zawierających przemoc treści, gdy są udostępniane w celu podniesienia świadomości na temat możliwych naruszeń praw człowieka". Usuwają jednak treści, które mogą "celebrować cierpienie".

Internauci skarżą się, że taka decyzja nie pozwala na szerzenie informacji o działaniach rosyjskich żołnierzy i pokazywanie światu ich zbrodni wojennych.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 11-04-2022

43777. 
Kolejny przypadek nepotyzmu w Szpitalu Powiatowym w Iławie.
Kierownik [...] pozbawił stanowiska pracy [...] doświadczonego kierowcę samochodu służbowego [...] i skierował go na stanowisko konserwatora. Tylko po to, żeby kierowcą zrobić swojego [...] syna, młody bez żadnego doświadczenia, z prawem jazdy od kilku miesięcy. Faworyzowany syn w niczym nikomu miał nie pomagać tylko miał mieć kilka wyjazdów po okolicy. Fajna robota.
[...]
Syn szybko popisał się brakiem doświadczenia. W [...] spowodował kolizję z ciężarówką. Nikomu nic się nie stało, ale auto służbowe jest do kasacji, kompletnie rozbite.
Kierownik wraz z dyrekcją skrzętnie tuszują sprawę, a dyrekcja już zamówiła nowiutkie auto służbowe dla syna kierownika i nie przejmują się, że podatnik za to zapłaci.
Rozbite auto po cichutki zholowali do serwisu [...] i schowali tam na placu [...].
Za "karę" młody [...] jeździ teraz swoim samochodem do czasu zakupu nowego, a tatuś wyposażył go w służbową kartę do tankowania. Każdy by chciał taką "karę" i jeździć wszędzie za darmo. Nic tylko rozbijać auta służbowe.
[...] Liczę na szybką reakcję Kuriera, wówczas jestem skłonny przekazać inne ciekawe informacje z patologicznych działań [...].
 pracownik szpitala
 Iława, Niedziela 10-04-2022
Odp. 
Prosimy o podanie kontaktu telefonicznego do siebie przesyłając numer na nasz adres e-mail:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Gwarantujemy zachowanie tajemnicy źródła.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 11-04-2022

43776. 
Odnośnie wpisu numer: 43775

Ich człowiek w Warszawie...
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 10-04-2022

43775. 
Odnośnie wpisu numer: 43774

10.04.10
08.41

Łotry, boicie się prawdy o Smoleńsku.
Boicie się, bo dla was ta prawda jest nie do zniesienia.
Dlatego chcecie wyłączyć syreny...
Ale krzyku nie uciszycie.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 10-04-2022

43774. 
Przypadkowy Burmistrz rowerowy szuka powodu, żeby wyłączyć syreny upamiętniające ofiary Smoleńska.
[...]
Znieważanie uroczystości patriotycznych a nawet flagi państwowej podczas świąt państwowych to jeszcze mu mało. [...]
 urzędnik
 Iława, Sobota 09-04-2022

43773. 
Odnośnie wpisu numer: 43770

Owszem, w tego rodzaju katastrofach lotniczych niemal zawsze ratują się jacyś pasażerowie.
[...] Każdy samolot pasażerski, szykując się do lądowania, znacznie obniża szybkość lotu i w końcowym etapie przechodzi na opadanie szybowaniem około 230-270 km na godzinę. Wedle ekspertów, szansa na uratowanie wielu osób była duża.
[...]
Eksplozję samolotu przygotowano rok wcześniej podkładając pod podłogą i w skrzydłach ładunki wybuchowe podczas remontu w zakładach remontowych w Samarze u koleżki Putina, co zwie się Oleg Deripaska.
[...]
Jaka siła spowodowała rozrzucenie fragmentów kadłuba z ogromnym impetem odwrotnie do praw natury i zasad dynamiki?
[...]
Jaka siła spowodowała odwinięcie na drugą stronę najmocniejszego fragmentu konstrukcji kadłuba, centropłata?
[...]
Jaka siła spowodowała masowe wyrywanie nitów?
[...]
Tylko siła odśrodkowa.
Co mogło działać z takim impetem odśrodkowo od wewnątrz kadłuba?
[...]
Wybuch. Wszędzie znaleziono ślady materiałów wybuchowych.
[...]
Dlaczego rząd Tuska oddał kluczowe dowody Rosji? [wrak, skrzynki].
Dlaczego Rosja nie oddaje dowodów? Zatrzymała ostateczną prawdę.
 Marszałek
 Iława, Sobota 09-04-2022

43772. 
A słyszeliście o co podczas wywiadu zapytała polskiego prezydenta "główna dziennikarka polityczna" amerykańskiej telewizji lewicowej CNN...? Uwaga! Cytuję:

"W pana ojczyźnie wcześniej zdarzały się pogromy przeciwko Żydom, istniały tu obozy koncentracyjne [...] Czy zatem gościnność Polaków wobec uchodźców z Ukrainy nie jest próbą zadośćuczynienia za poczucie winy spowodowane współudziałem w holokauście?"

Serio! Tak brzmiało pytanie. Główne pasmo wieczoru.
Słyszałeś Polaku? Jesteś ludobójcą. Masowo wyżynałeś Żydów!
 Agent J-23
 Iława, Piątek 08-04-2022

43771. 
Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą
I biedne serce moje spalą w aloesie,
I tej, która mi dała to serce, oddadzą -
Tak się matkom wypłaca świat, gdy proch odniesie...

Niech przyjaciele moi siądą przy pucharze
I zapiją mój pogrzeb - oraz własną biedę:
Jeżeli będę duchem, to się im pokażę,
Jeśli Bóg mię uwolni od męki - nie przyjdę...

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!...

Co do mnie - ja zostawiam maleńką tu drużbę
Tych, co mogli pokochać serce moje dumne;
Znać, że srogą spełniłem, twardą bożą służbę
I zgodziłem się tu mieć - niepłakaną trumnę.
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-04-2022

43770. 
Do dzisiaj nie jest ustalone tak naprawdę [...] co się stało 10 kwietnia w Smoleńsku. [...]
Mam dwa pytania, które mnie nurtują po zapoznaniu się z wieloma publikacjami na temat tego zdarzenia, jak również na temat innych katastrof lotniczych.
1. Jak samolot spadając z wysokości 5-6 metrów na drzewa, które wyhamowują szybkość, odwracając się na plecy - jest w tak fatalnym stanie, jakby co najmniej spadł z wysokości 2 km i to nurkując?
2. Jest to wysokość mniej więcej 3-4 piętra. Jak mogli wszyscy zginąć w samolocie, który spadł z takiej wysokości i to na dodatek na poduszkę w postaci drzew. Mało tego. Zwłoki wielu osób były porozrywane. Po upadku z wysokości 6-7 metrów?
W podobnych katastrofach, gdy samolot spada nawet ze 100 metrów, przynajmniej jedna trzecia pasażerów wychodzi bez szwanku. Reszta pasażerów ginie, ale zwłoki są w normalnym stanie.
Ładunek termobaryczny jest jedyną bombą, która mogłaby spowodować takie obrażenia u ludzi w zamkniętym pomieszczeniu, gdyż ciśnienie rozrywa ludzi na kawałki. [...]
I komu na tym zależało? Tylko Putinowi, czy jeszcze komuś innemu wtedy w Polsce? [...]
 iławianin [444]
 Iława, Czwartek 07-04-2022

43769. 
Polska oficjalnie otworzy kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną kiedy?
Dokładnie w dniu 17 września 2022 roku.
Symboliczne.
W ten sposób Polska uniezależni się od dyktatu Rosji na Morzu Bałtyckim.
 Jaro Paszteto
 Iława, Wtorek 05-04-2022

43768. 
Rozmawiałem z chłopakiem, który pracuje w Niemczech w berlińskim urzędzie zajmującym się imigracją.
"Pierwszą rzeczami o którą pytają ukraińscy uchodźcy wojenni to praca i kursy językowe. Dla porównania pierwszą rzeczą o którą pytają kolorowi migranci z Afryki jest... socjal”.

[kurtyna]
 Czarek
 Nowe, Wtorek 05-04-2022

43767. 
Słowo na temat logiki.
To prawda, że wielu Polaków nie stać na benzynę po 10 złotych.
Ale na wojnę w Polsce nie stać NIKOGO.
Dlatego!
Musimy być gotowi na własny, tylko ekonomiczny udział w tej wojnie.
Potraktujmy to jako naszą inwestycję w pokonanie Rosji.
I przetrącenie ramion bandytom z Kremla.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 04-04-2022

43766. 
My wszyscy, Europo, jesteśmy tak głęboko zmartwieni, że niektórzy nawet martwi.

Czyść częściej youtuby, żeby tutejsze okrucieństwo nie raziło twoich obywateli. Niektórzy z naszych nigdy cię nie zobaczą na własne oczy. Ty też masz coś ze wzrokiem, Europo, uparcie nie widzisz ich wybitych oczu i ran postrzałowych.

Niektórzy więcej nie będą mogli, Europo, nie gniewaj się, nawet ręki ci podać (chyba że protezy!), nawet dotknąć kultury twojej minionych wieków.

Strzeż swoich obrzeży, Europo, żeby nie dotknęło cię przypadkiem, wsłuchaj się, na wszelki wypadek, czy jeszcze krzyczymy od uderzeń kolb, wojskowych butów i pałek.

Nasze dzieci wyrosną na złe, Europo, nie dadzą wiary histerycznym i łzawym twoim wiadomościom o bezdomnych zwierzętach. Wybacz im, Europo, nie dziw się im, my wszyscy tu jak zwierzyna – odstrzeliwują nas, jak wściekłych, nabojami na wilki.

Co ty, Europo, robiłaś w tym czasie? Zestawiałaś zaginionych i zabitych? Myłaś ręce? Czekałaś na potwierdzenia? Chowałaś się jak rzecz sama w sobie?

Dla spokoju – spokój, dla muru – mur. Tylko pieniądze nie śmierdzą. Czyżby ofiary nie były warte obrony, jeśli to nie gołębie...?
 Halina Kruk
 Ukraina, Poniedziałek 04-04-2022

43765. 
[skrzynka czytelników]

„Plac zabaw przy ścieżce na Wyspie Młyńskiej w Iławie. Czy ktoś czuwa nad ładem w naszym mieście? Wichury były na początku lutego, powalone od wtedy drzewo jak leżało, tak sobie leży i stanowi zagrożenie dla wszędobylskich dzieciaków, a mamy już kwiecień. Mija prawie [2] miesiące. Ile czasu potrzebują urzędnicy burmistrza Dawida Kopaczewskiego na uprzątnięcie raptem jednego wiatrołomu?”.

[Problem wielokrotnie zgłaszany do ratusza]
 [skrzynka czytelników]
 Iława, Niedziela 03-04-2022

43764. 
Odnośnie wpisu numer: 43759

Wystąpił [...] z projektem żagli sztukmistrz dr Filip Żuchowski. [...]
Kolejne żagle? Obrazki? Daj mu Boże zdrowie i natchnienia szczyptę:

Przybądź, duchu święty,
spuść z niebiosów wzięty,
światła twego strumień,
bo bez twojego tchnienia,
cóż jest wśród stworzenia?
Jeno cierń i nędze!

[...] [...] [...]
 Marszałek
 Iława, Niedziela 03-04-2022

43763. 
Jarosław Kaczyński powiedział dla niemieckiej gazety DIE WELT:

"Niemcy nie wypłaciły dotychczas odszkodowania za zniszczenia i morderstwa na Polakach podczas II wojny światowej. Kwestia ta musi zająć ważne miejsce w naszych stosunkach i zostać rozwiązana".
 PiS & Love
 Iława, Niedziela 03-04-2022

43762. 
Mamy najlepszą tenisistkę na świecie.
Mamy najlepszego piłkarza na świecie.
Mamy najpiękniejszą kobietę na świecie.
Przyjęliśmy pod dach miliony uchodźców wojennych nie budując obozów.
Europa i cały świat wreszcie zauważyli i szanują Polaków.
Bo jesteśmy wartościowymi LUDŹMI.
Nie dajcie sobie wmawiać przez medialne dzieci ledwie polskojęzycznych komunistów, że jest inaczej. Ten obcy element judaszy pozostał w Polsce po rodzicach, którzy przyjechali nad Wisłę po II wojnie światowej na lufach rosyjskich, bandyckich, stalinowskich czołgów.
 Radosław
 Lubawa, Sobota 02-04-2022

43761. 
Odnośnie wpisu numer: 43756

Obserwuję na naszym niebie i słyszę od dłuższego czasu wyjątkowo sporą liczbę samolotów.
Nie byłoby to dla mnie dziwne, bo wiem, że nad Iławą jest zlokalizowany korytarz powietrzny, lecz te samoloty krążą nad Iławą jakby wykonywały loty zwiadowcze.
Mam pytanie: czy ta sytuacja jest związana z wojną na Ukrainie?
 pracownik najemny
 Iława, Piątek 01-04-2022

43760. 
Odnośnie wpisu numer: 43749

Co takiego?! Wodociągi do prywatyzacji...?! Czy burmistrz Kopaczewski nie wie, że takie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej jak wodociągi, energetyka, transport, powinny być nietykalne ze względu na swoje strategiczne znaczenie?

Czy burmistrz pomyślał przez chwilę czy tylko szuka źródła połatania swoich nieudolnych rządów? Zaniedbał pan dokładnie wszystko - sferę rozrywkową, ekonomiczną i infrastrukturę. Pod względem prawnym co i rusz można przeczytać, że wojewoda po raz kolejny coś "uwalił".

Nie rozwija pan niczego, na siłę próbuje pan zabłysnąć kolejnymi nic nie znaczącymi sprawami, a często idiotyzmami. Nie widzi pan swojej śmieszności? Ręce precz od wodociągów, bo iławianie nigdy tego panu nie darują.

Proszę choć postarać się zrozumieć, że woda, prąd, ciepło i transport to dziedziny dla kraju strategiczne i nigdy nie powinny iść w prywatne ręce. Źle się stało z energetyką cieplną w Iławie. Na poziomie państwa, źle się stało z energetyką (choć nie do końca) czy z PKP, ale to nie znaczy, że należy do końca wszystko zepsuć.

Straszna wojna na Ukrainie dobitnie pokazuje, że państwo nie może być wydmuszką, również na poziomie lokalnym. Są sektory gospodarki, które w czasie wojny mają strategiczne, priorytetowe znaczenie i nie powinno się ich tykać.

Proszę zacząć wreszcie myśleć - jeśli nie jako włodarz miasta, to przynajmniej jak obywatel.
 Maurycy
 Iława, Piątek 01-04-2022

43759. 
Odnośnie wpisu numer: 43749

Gadajcie sobie co chcecie.
Za czasów lewicowo-liberalnych rządów Tuska/Pawlaka (2007-15), przy wydatnej pomocy lokalnych "działaczy" - takich pyskaczy Rygielskich, Hordejuków, Młotków, Bielawskich, Ryszczuków, Żuchowskich, Żylińskich - więcej ludzi wyjechało z Polski z powodu dziadowskich zarobków, podnoszenia podatków, zabierania oszczędności i zwijania kraju, niż dzisiaj Ukraińców uciekło z ojczyzny z powodu wojny i rosyjskich bomb.
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-04-2022

43758. 
Odnośnie wpisu numer: 43741

Problem śmieci w mieście Iławie.
Sprawa jest prosta. To mieszkańcy Iławy śmiecą. Obcy z innych krajów czy miast nie śmiecą u nas.
Można wynająć więcej firm do sprzątania ale trzeba pamiętać, że to sami mieszkańcy zapłacą za sprzątanie w podatkach. Trzeba uświadamiać ludzi, że usuwanie śmieci sporo kosztuje.
Więcej artykułów nie o zalegających śmieciach, ale kosztach ich usuwania.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 31-03-2022

43757. 
Kasia z Kisielic napisała do mnie dziś, że okoliczne dyskoteki w naszym regionie od Ostródy po Brodnicę i Kwidzyn są pełne młodych i cholernie ładnych Ukrainek, ku nieskrywanemu wkurwieniu naszych rodzimych dziewojek.
Jak żyć, dziewczyny...?
 Ola Mała
 Iława, Środa 30-03-2022

43756. 
Iława, 32 tysiące mieszkańców na raptem nieprzystosowanych 8 obiektów podziemnych. Więcej ludzi zginie pchając się do tych niby-schronów niż ostrzał rakietowy.

Drogi Kurierze [...], napiszcie: jak zwykły obywatel może ukryć się lub zabezpieczyć rodzinę budując tymczasowe schronienia lub co może wykorzystać, by się ochronić.

Czynne schrony z wyposażeniem zostały zdewastowane? Każdy większy zakład miał taki schron lub szczelinę przeciwlotniczą i obronę cywilną. Ale PO-lszewiki [...] wszystko zniszczyli [...].

Może nie wiecie, ale w czasie konfliktu w czasach Zimnej Wojny pomiędzy ZSSR i USA w trzecim dniu wojny Iława, a konkretnie dworzec węzłowy PKP miał dostać ładunkiem 33KT. Te informacje wykradł ze sztabu pułkownik Kukliński. Mieliśmy się stać pustynią nuklearną wzdłuż Wisły.

Proszę was żebyście zatrudnili eksperta [...] który na łamach szanowanej gazety regionalnej Kurier Iławski udzieli instrukcji przetrwania w tych niepewnych czasach.
 pracownik najemny
 Zawiercie, Środa 30-03-2022

43755. 
Daję głos ws. braku ładu i porządku na terenie miasta Iławy. Oto właśnie, co to znaczy ład i porządek? Od ładu w mieście trzymania powinni być odpowiedni ludzie.
Ale! Jeśli widzę burdel śmieciowy nawet ze zdechłym psem - w miejscu, obok którego fryzjerstwo klienta przyjmowało - to już mi nie grało i więcej tam u tego balwierza moja noga nie stanie.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 30-03-2022

43754. 
Wiecie czemu PO wyje przed planowaną przez rząd jawnością finansów organizacji pozarządowych? [NGO-sów]
Teraz to dopiero wyjdzie na jaw kto opłacał polityków PO, PSL, SLD, KO, Konfy, Hołowni, a także "dziennikarzy", "ekspertów’", te wszystkie KOD-y, pioruny, macice, demokraci, wolni sędziowie i inne niby ruchy społeczne czy obywatelskie.
Alfonsi to się zawstydzą przy tamtych.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 29-03-2022

43753. 
Odnośnie wpisu numer: 43750

Pełna zgoda, "rodziców się nie wybiera", ale potem już stopniowo podąża się ścieżkami rodziców, a nawet korzysta z ich przywilejów w totalitarnym systemie państwa komunistycznego, trzymanego za twarz przez rosyjskie psy i kojoty.
Przypomnij sobie, Wojtuś, w czasach sowieckiego PRL-u firmy państwowe kontrolowane przez komunistów, jak na przykład agencje muzyczne, albo agencje estrady itp. itd. Totalna indoktrynacja młodzieży i środowiska muzycznego.
Przypomnij sobie kto i jak rozmontował słynny Festiwal Muzyczny w Jarocinie, ówczesny azyl marzeń młodzieży o wolności i ucieczkę od sowieckiej szarzyzny.
A pamiętasz zespół "Voo Voo"?
A pamiętasz "Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników"?
A pamiętasz "Uwolnić Słonia!", co?
Dziś "Sie Ma!"
Dziś "Róbta co chceta!"
A pamiętasz braci Waglewskich? - wtedy komunistycznych zworników, a dziś nowoczesne gwiazdy i managerów takich imprez w Iławie jak np. SoundLake Festival, ukochany przez lewackiego-tęczowego burmistrza Dawida Kopaczewskiego.
Przypomnij sobie potem przechodzenie od socjalizmu do gospodarki rynkowej i specyficzne spółeczki joint venture, które po 1990 roku zapewniały polskojęzycznym moskiewskim komunistom miękkie lądowanie w nowym ustroju.
Wymieniać dalej, Wojtuś...?
Czy taki czerwony, skurwiały milicjant jest w stanie jeszcze posypać głowę popiołem...?
 antybolszewik
 Iława, Wtorek 29-03-2022

43752. 
Odnośnie wpisu numer: 43725

Podobno Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski jeszcze w grudniu ubiegłego roku miał odmówić rządowi przyłączenia się miasta Iławy do wtedy jeszcze cichutkiej akcji centralnych przygotowań i organizowania pomocy dla już spodziewanych uchodźców wojennych z Ukrainy.
[...]
Wojewoda z Olsztyna miał być zszokowany odpowiedzią Kopaczewskiego. Wstyd dla Iławy!
A na wewnętrznych spotkaniach z urzędnikami Kopaczewski nawet nie poruszył tego tematu, po prostu udawał, że nie ma sprawy. Obudził się nagle dopiero po wybuchu wojny na Ukrainie po 24 lutego, gdy zobaczył jak wielkie jest poruszenie i solidarność w społeczeństwie polskim z ludźmi uciekającymi przed nieszczęściem wojny.
Opiszcie to w Kurierze Iławskim, bo to, co się tutaj wyrabia od wewnątrz w Ratuszu i zakładach podległych to jest kolejny dramat naszego miasta.
[...]
Na potwierdzenie moich słów zapytajcie wojewodę, niech sam powie jak było. Po prostu szok!
 urzędnik miejscowy
 Iława, Wtorek 29-03-2022

43751. 
Ale to jest fajne...

Im bardziej Niemcy ordynarnie blokują sankcje gospodarcze na krwawą Rosję, tym głośniej – opłacani przez niemieckie fundacje szmuglerzy KO – krzyczą w Polsce, że "kaczystowski rząd wspiera Putina".

Ha, psychiatrzy nie są w stanie im już pomóc...
 Jaro Paszteto
 Iława, Poniedziałek 28-03-2022

43750. 
Odnośnie wpisu numer: 43742

[...] Rodziców się nie wybiera [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 27-03-2022

43749. 
Działacze Koalicji Obywatelskiej po całym kraju nadal wyprzedają polskie przedsiębiorstwa energetyczne Niemcom!

W miastach, w których władzę w samorządach sprawuje głównie KO, doszło do sprzedaży wielu polskich np. ciepłowni. Trafiły w ręce spółek energetycznych, której większościowym udziałowcem jest kapitał niemiecki m.in. gigant energetyczny E.ON. [...]

W Iławie było podobnie. [...] Burmistrz Włodzimierz Ptasznik sprzedał naszą złotą kurę Energetykę Cieplną przy dworcu kolejowym dla niemieckiej spółki przy oklaskach takich lokalnych tuzów politycznych KO, jak Maciej Rygielski, Bernadeta Hordejuk itd.

Przyjrzyjcie się co teraz szykuje cichutko burmistrz Dawid Kopaczewski z tej samej komitywy politycznej [lewicowo-liberalnej]. Chodzą słuchy, że chce wyprzedać w obce ręce np. spółkę miejską "Iławskie Wodociągi" sposobem na "konieczność prywatyzacji". [...]
 urzędnik miejscowy
 Iława, Niedziela 27-03-2022

43748. 
Hehehe...
Wielka defilada wojskowa na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa 9 maja zapowiada się w tym roku wyjątkowo ciekawie...
Hehehe...
 Jimmy
 Lubawa, Niedziela 27-03-2022

43747. 
Zależy mi żeby czytelnicy Kuriera dowiedzieli się jak ksiądz, znany już z chamskiego zwrotu "porażka jakaś" do dziecka podczas komunii w [...], spędza czas wolny [...].
[...]
[...]
[...]
Gdy uczył w szkole w [...].
 Emilia
 Iława, Sobota 26-03-2022

43746. 
Kilka refleksji po szczytowaniu NATO i UE

1. "Na zachodzie bez zmian" - czyli "jest jedność"! Jedność stała się wartością samą w sobie. Nawet jeśli "jedność" oznacza dalej zgodę na mordowanie ukraińskich dzieci i kobiet, rujnowanie ukraińskiego majątku czy pospolitą grabież wykonywaną przez moskiewskich kałmuków. Ale "jesteśmy zjednoczeni jak nigdy" i to jest sukcesem, bo "Putin myślał, że nas podzieli".

2. Sankcje nie działają - to już wiemy. Od tygodnia wszyscy którzy mają pojęcie o sprawie, dokładnie to widzą. Niemcy, Holendrzy czy Francuzi, "rozszczelniają system". Czyli, sankcję nie działają, nie możemy nałożyć ostrzejszych sankcji skoro te, co są nie działają, ale może pomyślimy kogo jeszcze z "rosyjskiej elity" nie puścić na zakupy do Mediolanu. Przy okazji będziemy epatować, jak to ciężko jest obecnie żyć córce Putina za granicą. No ale najważniejsze, że "jesteśmy zjednoczeni jak nigdy" i "Putin nas nie podzielił".

3. Na marginesie dowiedzieliśmy się - to wypalił sam pan Stoltenberg - że NATO "nie ma procedur uruchomienia art. 5". No i trzeba nad tym teraz, rzecz jasna w tym pięknym zjednoczeniu, popracować. Ciekawe, czy zdążą zanim Rosja ruszy dalej? Mi coś się wydaje, że Scholz z Macronem i Ruttem popracują nad tematem tak "wnikliwie", że taką skomplikowaną procedurę będą ustalać kilka lat.

4. No bo dajmy na to okaże się, że jednak awaria systemu kierowania ruchem pociągów w Polsce, była efektem ataku ze strony Rosji? Albo nastąpi "awaria" systemów przesyłowych energii elektrycznej. To co, mamy "bezpośredni atak na państwo NATO" i uruchamiamy art. 5 - ale w jakim trybie? No jak tam panowie zjednoczeni?

5. Albo na wschód od Łucka przy granicy z Polską spadnie kilkadziesiąt pocisków z zawartością chemiczną i tak się złoży, że będzie wiał mocny wiatr od wschodu. To jak panie Stoltenberg - uruchomi pan art. 5, bo w Chełmie ludzie będą umierać?

6. No albo w okolicach Mościsk "zabłąka" się wystrzelony przez zalanego w trupa ruskiego sołdata taktyczny pocisk nuklearny. Tu już nie będzie musiało nawet wiać delikatnym wiatrem. To będzie ta "czerwona linia" przekroczona panie Scholz?

7. A powiedzmy za trzy tygodnie ruszy z granicy z Białorusią na Polskę inwazja śniadych migrantów i - w wersji soft - zaatakuje przejście graniczne przy wsparciu białoruskich pograniczników. No to jak panie Macron - mamy "kolektywną odpowiedź" i uruchomienie art. 5?

8. No, ale wzmacniamy wschodnią flankę - w Bułgarii, Rumunii i na Słowacji. Bo jak wiadomo to pierwszoplanowe zadania na dzisiaj. No no bo na Litwie czy na Łotwie byłoby jednak groźnie i Putin by się zdenerwował.

9. Amnesty International cały czas melduje o "polskim rasizmie" wobec Ukraińców, o gwałtach na Ukrainkach, o prześladowaniach dzieci, etc. Oni mają już gotowy raport na ten temat. Zobaczycie co się będzie działo za miesiąc. No, ale trzeba przecież jakoś przygotować grunt, żeby nie dać Polsce złamanego Euro na wsparcie dla uchodźców. Panie Tusk, załatwi nam Pan tę kasę jak swego czasu Turkom?

10. Prezydent Biden obwieścił, że wyasygnuje 320 mln USD na wsparcie "poszanowania praw człowieka" w regionie. Paliwko od Sorosa to już za mało. Potrzeba dodatkowego wsparcia dla Kramka czy Lempart.
Wystarczy - ale zapewniam, że to tylko cząstka możliwych "scenariuszy" przygotowanych przez świtę Putina. I co wtedy zrobimy? Też będziemy cieszyć się że jesteśmy zjednoczeni jak nigdy dotąd?

Jeśli dziś i jutro nie wymusimy na Bidenie twardych ruchów, to my nie tylko przegramy tę wojnę, która toczy się na Ukrainie. Przegramy również wojnę, którą za chwilę przyjdzie nam w samotności stoczyć z Rosją.
 Grzegorz Górski
 PL, Sobota 26-03-2022

43744. 
Czy kamery monitoringu na palarni są legalnie?
W zakładzie MM SZYNAKA LIVING przy ulicy Lubawskiej w Iławie została ostatnio oddana do użytku piękna nowa palarnia oraz stołówka, ale ku zdziwieniu pracowników zostały tam zamontowane kamery. Przecież nie można instalować kamer w pomieszczeniach socjalnych, szatniach, stołówkach, palarniach.
Przypuszczam, że firma odpisze teraz, że te kamery są zamontowane dla bezpieczeństwa pracownika :)
Pracownicy się pytają - czy w ubikacji też nam zamontują kamerki? Bo w ubikacji też się może coś wydarzyć. Mało tego, to kamery obserwują każde wejście do toalet, więc czy niedługo będą zabierać mi premię ponieważ byłam kilka razy w toalecie? Wiadomo, kobieta musi częściej z niej korzystać niż mężczyzna.
Czujemy się szykanowane i obserwowane na każdym kroku.
 murzynka z cyckami
 Iława, Piątek 25-03-2022

43743. 
Odnośnie wpisu numer: 43725

W odróżnieniu od pasywnego Urzędu Miasta Iławy, Starostwo Powiatowe uruchamia bazę noclegowo-pobytową dla uchodźców w starej szkole "szóstce" przy ulicy Kościuszki.
 wolontariusz
 Iława, Czwartek 24-03-2022

43742. 
Odnośnie wpisu numer: 43730

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Anka Firanka
 Iława, Środa 23-03-2022
Odp. 
Muszę się wtrącić i reagować. Łżesz jak pudelek Putlera.

1. Było dokładnie odwrotnie. To ambasador Ukrainy musiał iść w Warszawie błagać Owsiaka o jakiekolwiek działanie i pomoc, i ten łaskawie, choć markotnie, wyraził zgodę. Łaskawca z rodziny komunistycznej policji politycznej.

2. Wykorzystując sytuację, Owsiak zorganizował specjalny cyrk pod kamery i nawet w takich okolicznościach znowu doszło do skandalu. Trzaskowski (co on tam robił?) kłamliwie nawet w takim momencie znowu zaatakował rząd za rzekomy brak pomocy uchodźcom, wobec czego ambasador Ukrainy od razu musiał prostować łgarstwa „najwyższego pogromcy kibla”.

Na podsumowanie. Czy zausznicy i kibole lokalnego pajaca i mix-partyjnego skoczka mogliby się pokusić o minimum odwagi i podpisywać się bohatersko prawdziwymi personaliami własnymi...? (tak, żeby również szerokie audytorium miało szanse się pośmiać). Wtedy poświęcę wam kilka minut i wejdziemy w pełnoskalowe zwarcie polemiczne.

A tymczasem – wypad, szmaciarze i tuby transmisyjne rosyjskiego zamętu.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 24-03-2022

43741. 
Mamy koniec sezonu zimowego a na zadnej ulicy w Ilawie nie widac zadnych osob sprzatajacych zaleglego piasku, grabiacych liscie, podcinajacych drzewa itd. Miasto Ilawa zarasta brudem.

Na kazdej ulicy tumany kurzu unoszace sie w powietrzu po przejechaniu samochodu, sciezka rowerowa niebezpieczna dla rolkarzy i rowerzystow - turystyczne miasto Ilawa zarasta. W innych okolicznych miastach juz dawno zaczal sie sezon sprzatajacy.

Miasto Ilawa oszczedza na organizacji sylwestra, majowki itd, ale porzadku i sprzatania jak brak, tak brak... Z niektorych koszy na smieci wysypuja sie smieci budzac oburzenie i odruch wymiotny...

Chyba Pan Burmistrz i jego radni [...] zapomnieli o potrzebach ilawian, ktorzy po prostu maja ochote zyc w czystym miescie... Na niektorych osiedlach mieszkancy sami sa zmuszeni zamiatac publiczne ulice przed posesja, bo nagromadzony zalegajacy piach wnosi sie do domu... Do czego dochodzi! Wstyd...

Za poprzednich kadencji Ilawa byla wizytowka i chluba zadbanego miasta turystycznego, tymczasem stajemy sie wizytowka smieciowiska. [...]
 Marta
 Iława, Wtorek 22-03-2022

43740. 
Nadejdzie wkrótce taki dzień, że zginą wszyscy śmiercią szczura.
Nie topór, nie katowski pień, lecz jęk i zaśpiew sznura.
Nie znajdziesz bowiem w świecie kul,
co pomszczą ich okrutne zbrodnie.
Nieważne, który z nich co czuł,
nie może umrzeć godnie.
Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie.
Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!
Nadejdzie w końcu taki świt, że wszyscy razem staną w rzędzie
I razem się rozwieją w mit ich krew przelana będzie.
A czerwień marmurowych płyt potomnym zalśni ku przestrodze,
By nigdy już czerwony świt nie widniał na ich drodze.
Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie.
Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 22-03-2022

43739. 
Wygląda na to, że po zawetowaniu nowelizacji ustawy oświatowej, zwanej #lexCzarnek, będziemy musieli sami stworzyć coś w rodzaju obywatelskiej samoobrony, żeby nie dopuścić tęczowych zboczeńców do naszych dzieci w przedszkolach i szkołach.
Na prezydenta Dudasza oczywiście znowu nie możemy liczyć, zawodzi zawsze w najważniejszych momentach.
 Jaro Paszteto
 Iława, Wtorek 22-03-2022

43738. 
Putler uzasadnił z grubsza, że Rosja najechała na Ukrainę, żeby "uwolnić ten kraj od faszystów i nazistów" oraz "zmienić rząd na taki, który przestrzega praworządności".
Polska ma jednak szczęście, że Ursula von der Leyen, będąc ministrem obrony, doprowadziła niemiecką Bundeswehrę podobno do upadku.
 radny prawicowy
 Iława, Poniedziałek 21-03-2022

43737. 
Tym, których przeraża kilka milionów imigrantów z Ukrainy, podaję strukturę narodowościową Polski w historycznych czasach wielkiej glorii:

- Polacy 40%
- Ukraińcy 20%
- Litwini 13%
- Niemcy 10%
- Żydzi 5%
- inni 12%

To były czasy największej świetności Polski. Nie lękajcie się.
 belfer
 Nowe Miasto, Niedziela 20-03-2022

43736. 
Napisałem na portalu [...], aby nie zakrywali mojej twarzy na zdjęciu w wypadku w Byszwałdzie. I zapytałem, czy policja z Iławy pracuje dla portalu i robi dla nich zdjęcia z wypadków drogowych. Sam widziałem na własne oczy jak te zdjęcia były robione przez policję. Niestety mój post został usunięty.
 mieszkaniec Byszwałdu
 Byszwałd, Niedziela 20-03-2022

43735. 
Czy już wiadomo jak się skończyła sprawa sądowa związana z kolizją w Rudzienicach Suskich 4 stycznia?
Chodzi o uderzenie pociągu w pozostawiony przez kierującą kobietę [...] samochód na przejeździe kolejowym [...].
 Katarzyna
 Łowicz, Piątek 18-03-2022

43734. 
Jedyny w Iławie punkt obsługi rowerów przy galerii handlowej Jeziorak zniknął. Można było przede wszystkim uzupełnić ciśnienie w kołach. Czy to zabranie do naprawy czy zginął na zawsze? Kto pomoże rowerzystom?
 Zbyszek
 Iława, Piątek 18-03-2022

43733. 
Najbardziej liczę na to, że przyjadą do Polski także ukraińscy lekarze, bo naszym już się poważnie w dupach poprzewracało.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 17-03-2022

43732. 
Smutnym pozytywem w tym całym dramacie napadu Rosji na Ukrainę jest jest to, że cały świat w końcu zaczął pomału uświadamiać sobie, że ROSJA to nadal ten sam bandycki, komunistyczny Związek Sowiecki, a NIEMCY to nadal ta sama Rzesza nazistowska. Obydwa zbrodnicze totalitaryzmy łączy ten sam brunatny faszyzm i - współcześnie niestety - rozgrzane telefony.
Niech ich piekło pochłonie!
 Marszałek
 Iława, Środa 16-03-2022

43731. 
„Chcemy, czy nie – stan wojska odzwierciedla dokładnie stan moralny społeczeństwa, którego jest nieodłączną częścią. Słabe państwo, słaby naród, słabe wojsko.”

Zbigniew Herbert

_______________
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 15-03-2022

43730. 
Gdzie się podział syn komunistów Juras Owsiak i jego szemrana WOŚP...?
Nie pokazujcie mu tego.
W ciągu zaledwie 2 tygodni Caritas zebrała 83 mln zł dla Ukrainy.
 Jimmy
 Lubawa, Wtorek 15-03-2022

43729. 
"Wartości europejskie" po weryfikacji w praniu:

1. Mimo oficjalnego zakazu sprzedawać dla rosyjskiego mordercy dzieci i kobiet uzbrojenie (Niemcy, Francja), żeby mógł nadal mordować dzieci i kobiety. Bo się opłaca.

2. Finansować rosyjskiego mordercę dzieci i kobiet kupnem od niego gazu i ropy, żeby mógł nadal mordować dzieci i kobiety. Bo się opłaca.

3. Opowiadać o zmyślonym "łamaniu praworządności" w Polsce. Bo się opłaca.

Lewackie skurwysyny w pigułce.
 antybolszewik
 Iława, Poniedziałek 14-03-2022

43728. 
Grupa SPEED Policji z Iławy złapała Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka podczas weekendu i za przekroczenie prędkości oprócz słonego mandatu zabrano mu prawo jazdy.
Dlaczego policja iławska nigdzie nie podaje tej informacji?
Dlaczego media o tym nie piszą?
Co jest grane?
 sygnalista
 Kisielice, Poniedziałek 14-03-2022

43727. 
Idzie wiosna... Dla zdrowotności – nie unikajmy w diecie ani brokuł ani ziemniaków. Witaminy i minerały w tabletkach czy w proszku nie zastąpią witamin i minerałów (wapnia, potasu itd.), jakie zawierają brokuły i inne spokrewnione z nimi rośliny, jak kapusta czy kalafior. Związki sztuczne są znacznie gorzej przyswajane lub mniej wartościowe, gdy spożywamy je w postaci suplementów. Lepiej jeść naturalne brokuły, kapustę i inne warzywa, a w dodatku gotować je krótko. [...]
 Feliks Rochowicz
 Iława, Sobota 12-03-2022

43726. 
Odnośnie wpisu numer: 43615

Jan Szynaka nadal handluje meblami z Białorusią.
Widziałem jak wjeżdżają i wyjeżdżają TIR-y na zakład i magazyny w Iławie, bezczelnie na białoruskich i rosyjskich numerach.
[...]
Kasa jest ważniejsza od życia ludzi. Nie kupujcie mebli od tego "pana"!
 Piotr
 Iława, Czwartek 10-03-2022

43725. 
Dlaczego akurat prywatna restauracja i hotel "Leśna" na obrzeżach przy ulicy Sienkiewicza zajmuje się uchodźcami jako punkt recepcyjny [...], a nie władze miasta z iławskiego Ratusza?
[...]
Czy jest w Iławie jakiś Burmistrz albo co? Koleżanka podpowiada mi, że podobno jest aż trzech burmistrzów. Czym się konkretnie zajmują?
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 10-03-2022

43724. 
Odnośnie wpisu numer: 43623

[...] jest bajzel. [...]
 nemo
 Iława, Czwartek 10-03-2022

43723. 
Ej wy, narody kochane! Spadajcie ze swoich samochodzików, którymi do szkółek na ledwie 1000 metrów oddalonych jechaliście... Ej wy, narody rozwydrzone, nogami albo rowerem dojedźcie… Paliwo za psi grosik skończyło się raz na zawsze.
Szkoda tylko waszych rodziców, co dalej niż 50 km mają do pracy. Ale skoro polikwidował wam Balcerowicz w latach 90. wszystkie przemysłowe zakłady jak np. w Iławie IZNS czy Fabrykę Domów, to trzeba jego za jaja powiesić, a nie pastwić się nad obecnym rządem.
Całe nasze pokolenia do szkółki rowerkami z NRD marki Mufa jechało lub na własnych nogach. Czasem w mrozie nawet -33 C. [...] Kiełbasy wywoził Starszy Brat masowo za granicę przeważnie do Moskwy. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 09-03-2022

43722. 
Generał Skrzypczak:
„Rosjanie już przegrali tę wojnę i to nie tylko na polu propagandowym, ale również militarnym. Ich armia jest zadziwiająco słaba, zdemoralizowana. W desperacji kompromitują się doszczętnie bombardowaniami mordując cywilów, nawet kobiety i dzieci, bo odreagowują kolejne porażki. Armia ukraińska postawiła twardy, skuteczny opór”.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 08-03-2022

43721. 
Ta wojna wszystkich nas, Polaków, wyrwała ze strefy komfortu. Jednak im dalej na Zachód, tym coraz gorzej. Nie wszyscy zrozumieli wagę tego momentu. Niestety...
 Dariusz
 Dziupla, Wtorek 08-03-2022


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 183 184 185 ... 368 369 370 następna ] z 37091590638


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.