Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Więcej...

Forum

11660. 
Odnośnie wpisu numer: 11655

Odwołać osobę powołaną można zawsze, "w każdym czasie" - art. 70 kodeksu pracy. Inicjatywa leży po stronie organu, który ją powoływał,
na piśmie. Reszta to szczególy.
A jak mówił profesor Sofronow i znajomy dzielnicowy, to co dzieje się
w iławskiej służbie zdrowia i starostwie - w PALE się nie mieści.
Polecam lekturę art. 72 kp, można zgarnąć dużą kasę.
 czytelnik Kuriera
 Piątek 09-05-2008

11659. 
Odnośnie wpisu numer: 11649

Panie Jarku - pełna racja z tym radiem, a właściwie zegarynką.
Chciałem tylko przypomnieć, że imitacje dziennikarskie tamtej
niby/redakcji podłożyły ogień pod nasz jedyny szpital w mieście.
 r-z
 Piątek 09-05-2008

11658. 
Odnośnie wpisu numer: 11657

Szkoda wydawać pieniędzy na tego człowieka. Nikt przed nim nie wyrządził tak wielkiej krzywdy powiatowi iławskiemu jak on - praktyczna likwidacja szpitala budowanego od kilkudziesięciu lat. Ten osobnik nie sprawdził się nawet jako nauczyciel a co mówić o funkcji starosty. Mam nadzieję, że w końcu radni powiatu (z PSL, SLD i inni) otworzą oczy, przestaną się bać wrzasków pana R. i uratują powiat i szpital!!! Nie popierajcie osz....ma, walczcie dla dobra mieszkańców!!! Wyborcy was niedługo rozliczą!!!!
 edek
 [ADRES SFAŁSZOWANY], Piątek 09-05-2008

11657. 
KUPIĘ TACZKE DLA STAROSTY!!!! kto pomoże?
 Kystyna
 Piątek 09-05-2008

11656. 
Panie Starosto i cały Zarządzie... czy jak tam was zwali... od dnia kiedy doprowadził Pan do zamknięcia oddziałów jest Pan i cały Zarząd odpowiedzialny za los małych dzieci i wszystkich cierpiących...
mam nadzieję że nie śpi Pan po nocach
 Krystyna z dziećmi
 Piątek 09-05-2008

11655. 
Odnośnie wpisu numer: 11643

Owszem, nie wolno wręczyć wypowiedzenia z pracy osobie, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Można jednak odwołać taką osobę
ze stanowiska dyrektora nie rozwiązując umowy o pracę.
 56
 Piątek 09-05-2008

11654. 
Dla zainteresowanych dodam, że naszą MBA mgr naraiła staroście Pani obecna dyrektor Gelert. Dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż? A może zamiast tracić czas na forum, spotkajmy się wszyscy pod szpitalem albo pod starostwem?
 iła
 Piątek 09-05-2008

11651. 
DRODZY LEKARZE POTRZEBUJE SPECJALISTÓW DO PRACY BO OTWIERAM NOWY SZPITAL MAM DLA WAS OFERTE PŁACE PO 15TYS JAK PAN RAMEL NA GŁOWE. Musicie pokazac gdzie tak natrzepaliscie kasy i czy urzad skarbowy sie z wami rozliczył a tak wogóle to praca bedzie łatwa podpiszecie liste i do domu dalej trzepac kase. Dziennie po 5 pacjetów przyjmiecie a ja płace jak pan Ramel 15 tys na łape stworzymy układ (mafie) w ILAWIE opanujemy ratusz urzad skarbowy policje a potem wystrzelamy sie na wzajem.
* * *
DRODZY POLACY PLATFORMA POZYSKA NOWE PIENIADZE NA RATOWANIE SZPITALI ZLIKWIDUJE SENAT ZOSTAWI 60 POSŁOW I PIENIADZE PRZEZNACZY NA RATOWANIE SZPITALI CO WY NA TO BO JA BYM TAK ZROBIŁ.
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11650. 
Odnośnie wpisu numer: 11643

Czy nie zauważasz w tym wypadku "wyjątkowych okoliczności"?
Trzy oddziały szpitala zamknięte, zagrożenie bezpieczeństwa ludności
powiatu, olbrzymia strata z działalności szpitala codziennie (szacunek
moim skromnym zdaniem to około 30-40 tys. dziennie) - pewnie dla
Ciebie to norma, bo rządzi starosta R.? Ale myślę, że już niedługo...
 edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11649. 
[WPIS SKASOWANO]
 radiowytrzymywacz
 Piątek 09-05-2008
Odp. 
W naszym mieście już od dobrych kilku lat nie ma lokalnej
- w pełnym tego słowa znaczeniu - stacji radiowej, więc
się nie czepiaj i nie cytuj czegoś, co nie istnieje.
 Jarek Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 09-05-2008

11647. 
Macie swoja Platforme w Iławie dalej tak nie moze. PLATFORMA NISZCZY CAŁE MIASTO LEKARZE CHCA UKLADU I CZYLI SWOJEGO DYREKTORA CZYSTE JAJA. Mówiłem głosno ze IłAWA GINIE WIEC KOCHANI REFERENDUM W IŁAWIE JEST NIE UNIKNIONE TRZEBA ODWOŁAC WSZYSTJKICH RADNYCH POWIATU, POTEM BURMISTRZA ZASTEPCÓW BO ONI ZNISZCZYLI NASZE MIASTO IŁAWA GOINIE KOCHANI IDZIEMY DO URN I WIOŁAJMY PRECZ Z PTASZNIKIEM ZYLIŃSKIM RYGIELSKIM ZUCHOWSKIM I CAŁA RADA NIECH WYCOFAJA SIE Z POLITYKI BO DOPROWADZILI MIASTO DO UPADKU.
CAŁA IŁAWA NA GŁOSOWANIE DO BOJU??????????????
* * *
ZOBACZCIE CO ROBI ŻYLINSKI I ZUCHOWSKI JAK IŁAWA GINIE SMIEJA SIE BO DOSKONALE WIEDZA JAKO POLITYCY ZE IŁAWA ODWOŁA PTASZNIKA I RYGIELSKIEGO. O NIE PANIE ZYLIŃKI I KOZUCHOWSKI MY CHCEMY WAS BO TO WY ZNISZCZLISCIE NASZA ILAWE NIE DAMY SIE NABRAC NA WASZE KALKULACJE RYGIELSKI I PTASZNIK POLECI ALE WY RAZEM Z NIMI ZOBACZYCIE TAK CHCE BENEK I CAŁA IŁAWA DO URN I ODWOŁAC TYCH LUDZI ZE STOŁKÓW????????????????????
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11646. 
Żeby jedna Baba z partaczem w 7 miesięcy skłóciła całą Iławę i rozwaliła szpital, który latami był pelęgnowany przez wspaniałych lekarzy jak pan ŁAPUĆ, Radziwon. Olszewski Zenon, Marek Zdrojek, Pan Stanibuła i wielu, wielu innych.
Starosto pożałowania godny do roboty! Podejmij decyzję o ratowaniu szpitala! Ale jestem pewien, że ta sytuacja Cię przerasta i drepczesz
w miejscu.
Radni - do Was piszę! Jesteście BEZRADNI, won z wami, do niczego się
nie nadajecie, tylko na zebraniach kawę litrami wlewacie w siebie.
PARTACZE!!!
 Czesiek
 Piątek 09-05-2008

11645. 
Odnośnie wpisu numer: 11618

To dzieciaki miały ubaw, nietóre nawet uwierzyły w te bajki jak wyborcy w Iławie czyste jaja a Iława na dno idzie Żuchowski i Zyliński posłami tylko do jesieni bo pora rozliczyc całe PO I PSL za bajeczki i brak działania na rzecz kraju. Ludzie juz coraz głosniej mówia że platforma o psl ich oszukały bo cudu nie ma a jest nędza w kraju i bieda panie KWASNIEWSKI juz lud wolał pana boscie dali nowe mieszania a Wałesa po 100 mln zas PSL I POLATFORMA MA CUDA I BAJECZKI DLA DZIECI I POMYSŁ JAK OPANOWAC MEDIA PUBLICZNE SPRYWATYZOWAC SZPITALE I PODWYZKI ROBIC. O TYM WSZYSTKIM JAREK KACZYŃSKI MÓWIŁ TOSCIE GO NIE SŁUCHALI TO TERAZ MACIE CUDA PKLATFORMY I PSL JA IDE PO SZNUREK BO TO KONIEC POLSKI ????????? I ZYC SIĘ NIE CHCE BO NIE MA ZA CO.
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11644. 
DO LEKARZY IŁAWSKICH - ODEZWA!
CHOĆ UMRZEMY - NA KOLANACH PO POMOC DO WAS NIE PÓJDZIEMY!
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 09-05-2008

11643. 
Odnośnie wpisu numer: 11639

Krystyno a czy wiesz, że Kodeks Pracy chroni pracownika przed
zwolnieniem podczas choroby? Czy wiesz, że zwolnić/odwołać można
go tylko dyscyplinarnie, w wyjątkowych okolicznościach? Czy to wina byłej Pani Dyrektor, że podaż na lekarzy w tym kraju jest jaka jest?
Czy ludzie wiecie co to Prawo Pracy? Co to są prawa ekonomii?
Są rzeczy, których sie nie przeskoczy, gadać głupoty jest bardzo łatwo, tylko najpierw trzeba wiedzieć jak się postępuje w określonej sytuacji. Potem ją oceniać.
 me too
 Piątek 09-05-2008

11642. 
Odnośnie wpisu numer: 11636 11637

Sądząc z wypowiedzi na dzisiejszym forum wielu piszących nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Zapisy uchwał zarządu powiatu w żadnym miejscu nie potwierdzają faktu odwołania lub rezygnacji MBA mgr z funkcji dyrektora. W uchwałach tych widać tylko mydlenie oczu bo wygląda na to, że po zwolnieniu lekarskim dyrektorka wróci na swoje stanowisko. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do starostwa lub na BIP starostwa.
Pierwsza uchwała stanowi, że nowego dyrektora powołuje się na czas nieobecności pani Jastrząb a druga uchwała stanowi, że zarząd ma zamiar doprowadzić do zmiany dyrektora czego dowodem ma być zatrudnienie p.o. dyrektora.
Jeden wielki przekręt!!!! Tych 5 orłów podpisanych pod uchwałami myśli, że w Iławie mieszkają sami idioci....
 iła
 Piątek 09-05-2008

11640. 
Odnośnie wpisu numer: 11637

Ale pani J. wcale nie odeszła!!! Jedna uchwała zarządu powiatu mówi o powołaniu p.o. do czasu powrotu pani J. do zdrowia a druga, że "zamierza się doprowadzić do zmiany na stanowisku dyrektora". Winnym całej sytuacji jest nie pani J., tym bardziej nie lekarze ale zarząd powiatu a osobiście starosta R.!!!! Od 3 miesięcy wiedział co się wydarzy i nie zrobił nic, aby temu zapobiec!!!! Nie negocjował z lekarzami twierdząc, że to nie ich sprawa, kto jest dyrektorem ani nie potrafił znaleźć wspólnie z panią J. innych lekarzy. To co najmniej niekompetencja jeśli nie celowe działanie... Lekarze, jak każdy inny człowiek pracujący, mieli prawo złożyć wypowiedzenia a pan R., mając w zakresie swoich obowiązków m.in. zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu, za wypełnianie których bierze grube tysiące co miesiąc, nie wywiązał się z tego!!!! Mój postulat - odwołać starostę, który okazał się kompletnym...
 edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11639. 
"Uchwała Nr 81/ 289 /08 Zarządu Powiatu Iławskiego z dnia 07 maja 2008 roku w sprawie powierzenia obowiązków Dyrektora Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie i ustalenia wynagrodzenia miesięcznego. § 1. Powierza się pełnienie obowiązków Dyrektora Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie – Pani Elżbiecie Gelert na czas nieobecności w pracy Dyrektora Szpitala, Pani Wiesławy Jastrząb, począwszy od dnia 7 maja 2008 roku (...)"
* * *
Nic nie zostało spełnione, żaden warunek.
 Krystyna
 Piątek 09-05-2008

11638. 
Perfidia obłuda i kłamstwa pana Rygielskiego sięgnęły już chyba dna. Wstyd mi ,że głosowałem na PO w tym miescie.
Wstyd mi za tych radnych ,którzy ze strachu i zwykłego wygodnictwa udają, że nie wiedzą o co tu chodzi.Wstyd mi zwłaszcza za kolegów nauczycieli którzy powinni świecić przykładem dla innych. To przez was upada szpital ,to wy będziecie musieli się wytłumaczyć przed społeczeństwem i nie uda wam się zrzucić winy na lekarzy czy nawet dyrektorkę ,bo sami ją sobie wyhodowaliście
 zwykły mieszkaniec
 Piątek 09-05-2008

11637. 
Postulat glowny lekarzy byl taki, ze miala odejsc pani dyrektor, to oni wroca do pracy, ona odeszla a oni nie podjeli pracy. Lekarze chcieliby aby dyrektorem byl pan R.[...] albo jego ksiegowa, wtedy mogliby robic dalej przekrety.
To jest mafia, a nie lekarze. Nikt nie powinien ich zatrudniac - nawet za darmo.
 ilawianin
 Piątek 09-05-2008

11636. 
"(...) Pomimo spełnienia jedynego nagłaśnianego przez lekarzy żądania
(media, plakaty, posiedzenie Rady Społecznej Szpitala) zerwali oni z nami rozmowy w sprawie podjęcia zatrudnienia w iławskim szpitalu (...)".
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2077&show=czytaj
 Krystyna
 Piątek 09-05-2008

11635. 
Odnośnie wpisu numer: 11633

No właśnie.
Do tego trzeba dodać jednak, że dyrektorka próbowała dać po łapkach najbardziej znienawidzonej grupie społeczej: niemiłym i zbyt dobrze opłacanym lekarzom. Nikt wcześniej tego nie próbował, ale wobec KOMPLETNEJ RUINY szpitala, do której nieuchronnie prowadzą rządy dyrektorki, to - wierzcie mi - żaden powód do chwały!
Mam nieprzyjemność osobiście znać konsultanta od ISO. To absolutny tłuk i nieuk, ale znajomy dyrektorki, więc "super fachowiec".
 nova
 Piątek 09-05-2008

11634. 
Odnośnie wpisu numer: 11631

Masz racje, a jak ktoś liczyć potrafi to 10+9 stanowi mniej niż pensje niektórych lekarzy. Fajnie mają co nie?
Lekarze musieliby chyba nekrolog Pani Wiesławy Jastrząb zobaczyć, żeby uwierzyli, że nie wróci do pracy skoro uchwały zarządu im nie wsytarczają. Paranoja po prostu!
Zachowanie lekarzy razem z ich mediatorem. W sumie to ciekawe ile on dostaje za te mediacje pieniędzy.
Życzę dużo zdrowia Pani Jastrząb, powodzenia nowej Pani Dyrektor, lekarzom dobrze płatnej pracy i rozumu przede wszystkim. Bo już pogubić się można w waszych pomysłach na problemy.
 me too
 Piątek 09-05-2008

11633. 
A może podsumujmy, co pozostało nam po świetnej specjalistce z Elbląga.
1. Strach mieszkańców powiatu o życie swoich bliskich i swoje.
2. Strach pracujących jeszcze w szpitalu ludzi o swoją pracę.
3. Totalny bałagan.
4. Niepewność jutra.
5. Mnie osobiście niesmak, że głosowałam na jednego dupka z zarządu powiatu.
A poza tym:
6. Zamknięte trzy szpitalne oddziały (dalsze w perspektywie).
7. Zlikwidowana bakteriologia pewnie niedługo i laboratorium ktoś przejmie za niewielkie pieniądze.
8. Zahamowane inwestycje szpitalne.
9. kompletny rozpad załogi.
Ale też były dla niektórych dobre rzeczy:
10. wynajęcie całego domu dla jednego ze sprowadzonych lekarzy.
11. Zatrudnienie panienki tegoż pana doktora w biurze w szpitalu.
12. Inny pan doktor dostał świetnie wyposażone mieszkanie kryzysowe, oczywiście przeznaczone zupełnie na inny cel.
13. Zatrudniono za kilkadziesiąt tysięcy konsultanta od ISO.
14. Dano zarobić duże pieniądze wielu doradcom różnej maści.
No i jeszcze:
15. Oszukano społeczeństwo o rzekomym długu szpitala.
A teraz pan starosta zrobił super wybieg. Nie odwołał dyrektorki. Udaje, że zrobił pierwszy krok w stronę lekarzy. Ale to był tylko wybieg, bo wiedział, że oni na to nie pójdą i wszystko będzie na nich. Starosta i jego banda liczą na to, że lekarze nie przystaną na taki układ, a wtedy powie "zobaczcie, co ta biała mafia robi".
 mieszkanka powiatu
 Piątek 09-05-2008

11632. 
Odnośnie wpisu numer: 11631

Dolicz obu paniom jeszcze dodatek za wysługę lat a poprzedni dyrektor zarabiał tyle jako zarządzający i lekarz... Szpital funkcjonował, nie było ewakuacji - a teraz upadek!!! Miało być taniej i lepiej a jest wielkie g...
 Edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11631. 
Odnośnie wpisu numer: 11624

Jaka paranoja!? 10 + 9 to i tak mniej, niż miał poprzedni dyrektor.
Kasy starczy, zostaje jeszcze przecież. Śpij spokojnie.
 anonim
 Piątek 09-05-2008

11630. 
Pani Jastrząb pracuje nadal!!! Jest na zwolnieniu lekarskim (dostarczy
je później). Starosta mówił o tym, że przyjął rezygnację, ale zgodnie
z Kodeksem Pracy osoby na zwolnieniu lekarskim podlegają ochronie.
Istnieje więc możliwość POWROTU pani Wiesławy Jastrząb do pracy po wyzdrowieniu. Uchwała mówi o tym wyraźnie. Powiat zmierza do zmiany, ale przeszkodą jest nieobecność Jastrząb. Umowa o pracę nie została
więc rozwiązana!
 [czytelnik]
 Piątek 09-05-2008

11629. 
Nie bójcie się ludziska gdy potrzebna będzie interwencja chirurgiczna.
Dobra pielęgniarka, mając czysty spirytus i skalpel oraz nici z igłą,
potrafi wiele sztuczek dokonać. Niejedna z nich nauczyła się przy
asyście. A znam takich nawet dwie, które zastąpią tych gadów
z "wewnetrznego". Nawet gdyby coś komuś się przytrafiło.
Np. profesor Wilczur - jako znachor u Dołęgi-Mostowicza - operował
przy pomocy kozika i spirytusu. Nie ma strachu.
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11624. 
Odnośnie wpisu numer: 11623

Niby nie ma pieniędzy dla lekarzy a starosta pełnymi garściami rozdaje: chorej dyrektor szpitala 9 000 zł/miesiąc i jednocześnie p.o. dyrektor szpitala 10 000 zł/miesiąc!!!
Toż to paranoja - co będzie jak p.o. się "rozchoruje"? Płacić będzie pewnie i trzeciej p.o.... Ludzki pan ten nasz starosta!!!
 Edzio
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11623. 
Właśnie teraz najlepiej widać co się liczy dla naszych lekarzy "dla których najważniejsze jest dobro pacjenta".... Gdyby tak było naprawdę to nie byłoby ewakuacji oddziału wewnętrznego, tylko któryś z nich przyszedłby nawet nieodpłatnie za dyżur... Ale nie, no przecież dla nich najważniejsza jest kasa, co tam zwykli ludzie... ;/
 ;/
 Piątek 09-05-2008

11622. 
Odnośnie wpisu numer: 11618

Benek!
Adam Żyliński w iławeskim radyjo wczoraj po gadzinie 14
czytał bajki dla wyborców.
 radiowytrzymywacz
 Piątek 09-05-2008

11620. 
Odnośnie wpisu numer: 11603

"Uwaga lekarze: chcą Was zrobić w konia (...)". Haa, dobre! Przecież ci państwo rozwiązali umowe o pracę...! Kto powiedział, że ktoś ich znowu zatrudni !?
Żaden rozsądny pracodawca, po rozpędzeniu grupy, która używała w sporze z nim gazet, konferencji prasowych czy prokuratury, nie wdepnie drugi raz w to samo g...
Owszem, należy wybrać rozsądnych i dobrych, ale z pewnością nie "beton", który stara trzymać się szpitalnego koryta. Przecież jak nie bedą mogli kierować na badania do siebie (na oddział, do szpitala) ludzie przestana chodzić do ich prywatnych przychodni.
A tak nawiasem mówiąc, czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że pracownicy wybierają sobie szefa, a nie właściciel? Jeśli właściciel
choć trochę ma pojęcie o zarządzaniu, nigdy do tego nie dopuści.
Uwierzcie. Nie bronię żadnej ze stron. Oceniam tylko fakty.
 ...
 Piątek 09-05-2008

11619. 
Po sprywatyzowaniu szpitali powstaną ubojnie - w tym sensie, że
nie będą one podejmować leczenia z NFZ ludzi nie rokujących nadziei,
nieuleczalnie chorych, starych, niepełnosprawnych (trwonienie pieniędzy), nieznaczących w społeczności. Chorzy traktowani bedą wybiórczo, gdyż nikt tego nie udowodni.
Prywata w leczeniu w wydaniu obecnie rządzących, spełnia marzenia
najbardziej liberalnej części biznesu i lekarzy. O tym wiele mowi się
wśród młodych lekarzy, którzy człowieka sytuują niżej, niż kota, pieska
w rodzinie.
Polacy sami zgotowali sobie ten los.
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11618. 
JEZELI NIE ZAJMIE ŻYLIŃSKI GŁOSU TO JA MU PRZYPOMNE JAKIE ZADANIE MA POSEŁ I ZA CO BIERZE TYLE KASY MISIECZNIE. NIECH LUD ZOBACZY JAK NAMI SIE INTERESUJE. WYBIERZCIE GO JESZCE ZE DWA RAZY JAK TEGO ŻUCHOWSKIEGO A W ZAMIAN DOSTANIE WIELKIE NIC, CZYSTE JAJA, GORZEJ IŁAWA NIE MOGŁA WYBRAC, WY NA NAS OSUJCIE A W ZAMIAN NIC A NIC, CZYSTE JAJA I BŁĄD IŁAWY ŻESCIE TYCH LUDZI WYBRALI
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11612. 
Odnośnie wpisu numer: 11604

Nikt nie słucha głosów mieszkańców powiatu, bo nikogo to nie obchodzi.
W tej chwili władze powiatu zastanawiają się jak dokończyć dzieło, które rozpoczął pacyfikator szpitala, ex-dyrektorka z Elbląga. Priorytetem jest pozbycie się "garba" jakim w budżecie powiatu jest szpital (zgodnie z obowiązującą linią PO). A to, gdzie, jaki i u kogo iławianie będą się leczyć.... To sprawa drugorzędna.
Potwierdzeniem są zastraszające kwalifikacje nowo przyjętych lekarzy.
A starosta zawsze może swoich bliskich zawieźć do olsztyńskich lekarzy.
 nova
 Piątek 09-05-2008

11609. 
Sprawa szpitala w Iławie śmierdzi jak cholera.
Natomiast Pan Poseł Żyliński Adam ubiera się w pachnące garnitury, snuje się po ekskluzywnych gabinetach. ON, wbrew temu co mówi, nie lubi kompromisów, tylko dyktat. Kto z nim pracował, ten wie.
Umoczenie swej osoby w szambie (sprawa szpitala) skutkować może poważnymi dla niego politycznymi konsekwencjami w kolejnych kadencjach wyborczych. Zatem stosuje jak narazie zasadę wg której, "ciszej będziesz, dalej zajedziesz".
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11604. 
Szkoda w tym wszystkim, że nie słucha sie głosów mieszkańców powiatu w sprawie LEKARZY. Głosów "ZA" nimi jest niezmiernie mało. Ciekawe dlaczego? Może my nie chcemy ich powrotu do pracy. Może jest wyraźna potrzeba wymiany tego personelu konowałów?.
I jeszcze jedno: Gdzie podział się NASZ słynny poseł [PO] pan Żyliński - miłośnik Iławian i budowniczy szpitala. Dlaczego brakuje go w tak ważnej dla jego elektoratu sprawie, jaką jest jego zdrowie. Dlaczego swoją osobą nie wspomoże działań Powiatu. Człowieku... jeśli wymrzemy to kto cię wybierze?
 IKUS
 Iława, Piątek 09-05-2008

11603. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 życzliwy
 Piątek 09-05-2008

11602. 
Proponuję nie zadawać trudnych pytań Panu Staroście [...], bo może to u niego wywołać tak modną wymówkę jak pogorszenie się stanu zdrowia, podobnie jak u protegowanej "gołębicy", gdyż nie można podejrzewać, że pełniąc tak zacną funkcję, pytania nie zrozumiał.
Skąd takie dane, że szpital specjalistyczny w Elblągu jest w pierwszej 10 na krajowej liście (ze statystyk PO?) - chyba drobna pomyłka ze Szpitalem Miejskim w Olsztynie (gdzieś dzwonią, nawet blisko).
Jedno jest pewne, że mamy w Iławie urodzaj na pielęgniarki z wyższym wykształceniem rodem z Elbląga (jakby własnego chowu brakowało). Na marginesie dodam, iż nowa MBA pielęgniarka, należy do nielicznych osób z Elbląga, które bardzo chwalebnie wypowiadały się o swojej chorej poprzedniczce (jak znam życie i spryt MBA, będzie to choroba o długotrwałym przebiegu, która przy kominowych poborach dyrektorskich ok.10,5 tys plus premia, drogo będzie kosztować podatników - dziwi mnie tylko fakt, że jakoś nie podjęła się leczenia u swoich nowoprzyjętych "skundlonych" specjalistów). Szkoda, że Pan Starosta wyprowadza tak duże zarobki poza teren Powiatu - skoro tak sobie upodobał pielęgniarki mógł złożyć propozycję którejś z naszych Pań. Życząc rychłego powrotu do zdrowia Pani MBA, przesyłam jako jeden z leków na przyszłość, aby swoje menedżerskie zdolności wykazała w innej branży - niemedycznej.
 spec
 Czwartek 08-05-2008

11600. 
Mam nadzieję, że Starosta nie podda się jednak szantażom lekarzy i poszuka dyrekcji poza Iławą. W innym przypadku straci jedyną szansę na postawienie tego szpitala na nogi, zdrowe nogi. Trzymam kciuki!!!
 jaga
 Czwartek 08-05-2008

11599. 
KTO kasuje wpisy o tym, że Pani Gelert będąc nieświadoma swych czynów, wystartowała do Rady Elbląga i wygrywając, straciła mandat senatora PO z tytułu prawa? Kto zatem wstydzi sie braku roztropności w postepowaniu u tej Pani? KTO?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008
Odp. 
Patrz przyjacielu na swój wpis nr 11588 :-))
 moderator
 Piątek 09-05-2008

11593. 
Ludzie!!! Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nadal jest Dyrektorem,
tylko że na zwolnieniu lekarskim. Nowa Pani Dyrektor [szpitala]
została powołana jedynie na czas nieobecności Pani Jastrząb.
 56
 Czwartek 08-05-2008

11592. 
--> Wieczorem we wtorek 6 maja WIESŁAWA JASTRZĄB nieoczekiwanie poinformowała starostę iławskiego MACIEJA RYGIELSKIEGO o rezygnacji
z funkcji dyrektora szpitala w Iławie. Wcześniej pani ex-dyrektor zasłabła podczas rozmów z jednym z internistów spoza Iławy na temat podjęcia pracy w iławskim szpitalu.
Więcej na ten temat czytaj w odnośniku poniżej:
"SZPITAL W IŁAWIE MA NOWEGO DYREKTORA"
 moderator
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2070&show=czytaj
 Czwartek 08-05-2008

11591. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Coś Qbinek znowu się rozszalał na forum. Ma on niezłego hopla na punkcie cholew wszelakich. A wszystko się zaczęło tak niewinnie… Postanowiliśmy z wujem Kazikiem zrobić porządek z tym naszym małym darmozjadem. Wąs mu się sypnął pod nosem, trzydziecha na karku, a on ciągle w czwartej klasie elementarnej szkoły zalegał i tylko by teletubisie całymi dniami oglądał. Dalejże go do jakieś pracy szykować… i wyszykowaliśmy na pucybuta (podług talentów i zdolności). Parę dni nie minęło jak tu Qbinek z płaczem wraca i od drzwi woła, że fach mu nie leży, że oprzyrządowanie sprzedał i nowe przygody Koziołka Matołka sobie za to samowolnie zakupił.
O co poszło… Otóż, wisus niewyżyty, jak tylko niewiastę jaką spostrzegł, zamiast trzewiki jej przykładnie glansować, to on, cały zaśliniony, cholewki jej podgryzał i za to trepami po tej swojej wielkiej, kanciastej głowie obrywał.
Odtąd, jak o cholewie gdzie jakiej usłyszy, to zaraz jeży się ze złości i prycha, oczyska swe niechrześcijańsko wybałuszając...
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11590. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Obok analizy, rozkładu na czynniki pierwsze zagadnień i problemów, należy Qbusie, rozwijać dar syntezy. Scalam zatem podniesione przez ciebie problemy w jedno.
Internet pełni rolę współczesnego pierścienia Gygesa. Opisał ten fenomen genialny Platon w „Państwie”. Kto nałoży go na palec staje się niewidzialny. Osoby niewidzialne są także bezkarne. W takiej sytuacji niezwykle trudno jest im wytrwać w sprawiedliwości. W odległej przeszłości drogocenne pierścienie Gygesa wodziły na pokuszenie elity elit, obecnie zamieniają się w elektroniczne, tomabakowe pierścionki dla gawiedzi. Stąd tyle z nimi problemów...
Z kwestii bardziej szczegółowych. Nie unikam odpowiedzi merytorycznej. Powrót do pracy w zbiurokratyzowanej i przeregulowanej prowincji Eurolandu, w jakiej żyjemy wymaga wielu formalności. Lekarze nie zawiedli i zostali w szpitalu, gdy z winy dyrekcji nie zapewniony zmienników 1 maja i powstało zagrożenie dla pacjentów. Jak sobie wyobrażasz, poza sytuacjami wyjątkowymi, żeby ktoś nie będący pracownikiem leczył ludzi. Weź pod uwagę przepisy ustawy o systemie opieki zdrowotne, zawodzie lekarza, ubezpieczeniach obowiązkowych, itd. itp. Zresztą, jako absolwent Studium Ekonomiczno-Administracyjnego powinieneś o tym wiedzieć, więc po co Ci tłumaczę.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11589. 
Odnośnie wpisu numer: 11550 11554

Myślałem, że starosta to chłop z jajami. A tu okazuje się, że pani Jastrząb, kobieta o gołębim sercu sama zrezygnowała z misji uzdrowienia iławskiej służby zdrowia.
Jako nadal doradca informuję pana starostę, że ani kodeks pracy, ani kodeks cywilny nie przewiduje wyrażania woli o zaniechaniu trwania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w formie SMS-a.
A tak już mówiąc poważnie dobrze, że szpital bedzie jakoś funkcjonował, problem jednak pozostał. Dreczy mnie jednak myśl: po co jest starosta, rada powiatu z przewodniczącym, cały powiat. Ktoś, kiedyś myslał chyba o powiatach istniejących do 1975 roku, i w tym sęk.
 czytelnik Kuriera (doradca amator)
 Czwartek 08-05-2008

11588. 
A więc spółki w miejsce szpitali, pomysł, mający realne szanse przejść w Sejmie. Przekształcenie szpitala w Iławie będzie przykładem "doskonałych posunięć" rządzycych, tym bardziej, że została sprawa nagłoniona w Polsce. Teraz oddłużenie i, kolejne uwłaszczenie niektórych osób.
Natomiast Pani Gelert, jest buforem. Ona jako senator, została radną Elbląga, niezważywszy, że w momencie uzyskania mandatu radnej, traci mandat senatora. Nierostropność....
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008

11587. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Co tam szpital Kubusiu, grunt, że dzięki staroście i jego Lali reklamę w mediach krajowych Iława miała niebywałą.
 konwalia majowa
 Czwartek 08-05-2008

11586. 
Odnośnie wpisu numer: 11581

Dla Ciebie mogę być nawet Świętym Mikołajem.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11585. 
Starosta, w którymś z wczorajszych wywiadów powiedział, że znalezienie kogoś na stanowisko dyrektora szpitala jest bardzo trudne. Zapomniał dodać: wśród moich kolegów nauczycieli i członków PO.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11584. 
Odnośnie wpisu numer: 11576 11569

Bulterier "Fabian Cholewa" skrzętnie, teraz już panicznie, unika wymiany argumentów. Kiedy ja demaskuję konkretnie, że on - pies łańcuchowy Białych Szantażystów - obszczekuje zapamiętale już nawet własny postulat zmiany dyrektorki, to odpowiada mi jakimś stękaniem o... lękach nocnych ze swojego dzieciństwa i wieku dorastania (jakieś brednie ze strachu przed cewnikowaniem, albo kompleksy na temat mikroskopijnych rozmiarów przyrodzenia).

Trol próbuje obrazić nie tylko mnie. Kiedy jakaś sympatyczna piguła ze szpitala stawia być może naiwne pytania, on ją od razu miesza z błotem porównując do wiejskiej, spoconej, niedomytej baby, która nie jest godna nawet w garach zupę mieszać.

I później standard według klucza: wykład o kulturze, połajanki z filologii oraz wiejskie przechwałki narcyza na łące. Oto widzi siebie jako Anioła Sprawiedliwości, Słuszności i Prawdy. Być może, a niech mu tam......
ma chłopak prawo tak sądzić. Ale doszło już ostatnio do tego, proszę państwa, że ta gnida zakłamana, chora na obrzęk tkanki mózgowej i opuszczona przez rozum - wyciera swoją dwulicową gębę Sokratesem!

Oto nasz dumny Fabian Sokrates Cholewa - jak sam ma odwagę przyznać - broni lekarzy. Moim zdaniem - nie broni, a pogrąża, a już na pewno nie lekarzy, lecz podłych, wyrachowanych szantażystów (sztuk około 10,
bo reszta to przyzwoici medycy).

Tylko debil może napisać na forum internetowym, nie podając nazwiska własnego i próbując kamuflować adres pod wszystkimi swoimi wpisami, że "chodzi z podniesionym czołem". Jak można być i nie być jednocześnie?

Tylko chłystek, chowający się za zasłoną anonimowości internetu, deklaruje w głos, że "nie lęka się odpowiedzialności". Jak można mówić
o jakiejkolwiek odpowiedzialności wymyślając sobie 10 anonimowych postaci? Tylko taki pusty arogant jest w stanie mieszać do tego jeszcze Boga i Historię...

Powtórzę ci, matole z ostatniej ławki oślej, jeszcze raz - bardzo jasno
i łopatologicznie, stylem i wymową dopasowaną w sam raz do twojej przysadki! CO TERAZ WYMYŚLĄ TWOI BIALI MAFIOSO? Jaki krok kolejny wykonają w walce o utrzymanie posad i horrendalnych zarobków? Wszak jedyny postulat (zmiana dyrektorki) stał się faktem. No i co teraz?
 Qba
 Czwartek 08-05-2008

11583. 
Odnośnie wpisu numer: 11582

Jakiej sprawie ma służyć teraz rozsiewanie takiego prymitywnego, nienawistnego przesłania? Czemu aż tak chcesz prześladować tych
ludzi? Co Ci złego uczynili lub ich dzieci, którym odmawiasz chleba?
 Głos Sumienia
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11601. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 Życzliwy
 Czwartek 08-05-2008

11582. 
No i udało się lekarzynom odwołać Panią Dyrektor.
Mam nadzieję, że za nowej Pani Dyrektor pracy też nie dostaniecie.
Nie zasługujecie na to żeby nazywać się lekarzami. Zostawiliście
chorych ludzi, którzy na was liczyli. Wstyd.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11581. 
Odnośnie wpisu numer: 11578

Nova, teraz mam pewność ty musisz być iławskim lekarzem, który złożył wypowiedzenie :)))) Jakbym słyszał właśnie to przy łóżku chorego.
Nie ma jak fachowa pomoc - gratulacie koleżanko :))))
 fan
 Środa 07-05-2008

11580. 
Odnośnie wpisu numer: 11574

Postulat lekarzy nie został zrealizowany.
Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nie została odwołana ze stanowiska uchwałą zarządu. Może Pani Elżbieta Gelert została powołana na stanowisko tylko na czas choroby Pani Jastrząb?
 56
 Środa 07-05-2008

11579. 
Nie macie problemów. Ronaldinho myślał, że to kobiety.
 kibic
 Środa 07-05-2008

11578. 
Odnośnie wpisu numer: 11573

Fan, po prostu spróbuj napić się zimnej wody. Może poczujesz się lepiej... A, chłodny okład na głowę też nie zaszkodzi.
 nova
 Środa 07-05-2008

11577. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

I znowu ta "mafia"- ludzie !!! Szkoda słów.
Qbo, oni od tygodnia są bezrobotni - osoba bezrobotna nie może pracować na, bądź co bądź, odpowiedzialnym stanowisku lekarza
- trzeba ją zatrudnić i ustalić warunki; możliwe, że te wcześniejsze
nie będą odpowiadały Pani Dyrektor (pamiętasz magiczne 20 000 zł).
 cija
 Środa 07-05-2008

11576. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Zazwyczaj nie ustosunkowuję się do uwag formułowanych w taki niekulturalny sposób, ale dla ciebie robię wyjątek. Ciocia wspominała o tych perypetiach z cewnikiem, rozmiarami, obsesją na punkcie lekarzy itd. Powiem po męsku i od serca – szczerze Ci współczuje. Nie ma się z czego śmiać. Próbujesz nawiązywać do kultury antycznej i ja to pochwalam. Filologiem klasycznym jednak jesteś średnim. Mylisz pojęcia, albo używasz słów, których nie rozumiesz. Nigdy nie pretendowałem do roli pretorianina, czyli strażnika przed napaścią fizyczną. Gdybym faktycznie czynił to co mi przypisujesz, należałoby tą działalność porównać raczej do pozycji pretora – strażnika sprawiedliwości, animatora rozwoju zdarzeń w kierunku słuszności, prawdy, dobra. To mam na celu zwalczając nadużycia polityków-sofistów, przekupnych trybunów ludowych i żądnego krwi tłumu, a propagując sokratyczny dialog, poszukiwanie wartości ponadczasowych w teatrze życia i wieczności. Dlatego bronię lekarzy, chodzę z podniesionym czołem i nie lękam się odpowiedzialności, nawet tej przed Bogiem i historią. Ave Qbusie.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11575. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

panie starosto, tylko nie dyrektor z iławy bo utoniemy w przekretach jakie tworzą lekarze
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11574. 
Lekarze z Iławy "zwolnili" dyrektorkę

Koniec konfliktu w iławskim szpitalu? Wczoraj został spełniony główny postulat protestujących lekarzy - z pracy zrezygnowała dyrektor Wiesława Jastrząb. Zastąpi ją szefowa Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Dyr. Jastrząb, która jeszcze w poniedziałek zapowiadała, że nie zamierza opuścić stanowiska, dwa dni później zawiadomiła starostę Macieja Rygielskiego (szpital podlega powiatowi) o złym stanie swego zdrowia.
- Pani Jastrząb powiedziała mi, że nie wróci do szpitala. Zaproponowałem więc pani Elżbiecie Gelert, by objęła kierowanie naszym szpitalem - mówi starosta.

- Zgodziłam się na tę propozycję, bo zdarzają się nagłe sytuacje, taka jak choroba pani Jastrząb, która jak sądzę nie wytrzymała napięcia wywołanego konfliktem - mówi Gelert. - Poza tym szpital w Iławie nie jest dla nas konkurencją, przeciwnie, możemy się doskonale uzupełniać.

Dyrektorka z Elbląga zapewnia, że podoła kierowaniu dwoma placówkami, które dzieli 100 km: - W Iławie muszę uporządkować sprawy kadrowe i przypilnować kontraktu z NFZ - dodaje Elżbieta Gelert, która zamierza łączyć obie funkcje przez co najmniej trzy miesiące. Choć starosta Rygielski ma nadzieję, że dyrektorka na stałe zajmie się iławskim szpitalem: - Słyszałem o dyrektorach, którzy kierują nawet kilkoma placówkami - mówi.

A zadanie, przed którym stoi Gelert jest niełatwe, bo wczoraj wojewoda Marian Podziewski zdecydował o zaprzestaniu działalności przez pediatrię i neurologię. Na tych oddziałach nie było lekarzy do opieki nad chorymi, dlatego już w ub. czwartek oba oddziały i interna przestały przyjmować pacjentów. Tego dnia minął okres wypowiedzenia 33 lekarzy zatrudnionych w iławskim szpitalu. Lekarze zaczęli protest, by doprowadzić do odwołania dyrektorki. Czy teraz wrócą do pracy? Dagmara Omieczyńska-Nastaj, szefowa lekarskiego związku w szpitalu, która także odeszła z pracy: - Oficjalnie nikt nas nie poinformował o dymisji pani Jastrząb. Ale gdyby to była prawda, z chęcią przystąpimy do rozmów o powrocie do pracy - mówi.
 skaner (źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn)
 Środa 07-05-2008

11573. 
Odnośnie wpisu numer: 11570

Dobre - "legalnie" :)))))
Przecież cały czas mówiliście że zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu!! Nie ma na co czegać tylko pędzic i zapewniac bezpieczeństwo społeczeństwu!!!!
"Legalne świadczenie pracy" to tylko formalności!!! Nadrzędną rzeczą jest zdrowie pacjentów!!!!
Nie opowiadaj pod publiczkę tylko idź i zapewniaj bezpieczetwo!!!
No chyba że czekasz na działania prokuratury!!!! do której zgłosiłaś donos na Pania Dyrektor!!!! no chyba że trzeba pomóc Pani na włościach!!!!
 fan
 Środa 07-05-2008

11572. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Mafia wygrała. Mam tylko nadzieje, ze dyrektorem nie zostanie ktos z Ilawy, bo to bylaby parodia.
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11570. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

No coś Ty Qbo, bądź poważny: przecież lekarze zwolnili się z pracy, czyli nowy pracodawca zwyczajnie musi ich zatrudnić. Bez tego nie mogą legalnie świadczyć usług medycznych.
 nova
 Środa 07-05-2008

11569. 
Odnośnie wpisu numer: 11558 11498

No i wszystko jest jasne. Jedyny postulat lekarzy, jak sami podkreślali skomląc przed kamerami, czyli inny dyrektor szpitala ("nawet podwyżek już nie chcemy"), stał się faktem.
Czy jednak Biali Mafioso, zwani "lekarzami" (około 10 szantażystów) wrócili dziś niezwłocznie na oddziały do łóżek pacjentów? WCALE NIE!
Czyli o co chodziło? No jasne, mówiłem to w kółko. O kasę, jeszcze im
mało. I zmowę. Całe te przedstawienie - mydlenie oczu. Zachowują się
jak bandyci pospolici, nie cofną przed niczym.
A "Fabian Cholewa" o stu twarzach w wirtualnym tłoku, specjalista od cewnikowania oraz tchórz i pies łańcuchowy Białych Szantażystów, już obszczekuje zapamiętale własny postulat i zaczyna wiercić przy nowej Pani dyrektor. "Nasza kasa, przywileje i stołki, sami będziemy sobie wybierać nowego dyrektora!". Oto jest elita Iławy... Zakamuflowana
i jawna hałastra.
Nie myliłem się co do ciebie - "pretorianin" to był wielki komplement.
 Qba
 Środa 07-05-2008

11568. 
Odnośnie wpisu numer: 11559

"Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?"

To się nazywa "real - politik" - my tu się zastanawiamy nad tym co może rada, zarząd, starosta, a decyzja o istotnych dla nas sprawach zapadają u góry i są komunikowane przez sms`y.

1) V.I.P. do Jastrząb: "Kończysz misję, uciekaj w chorobę"
2) V.I.P do Starosty: "Maciej, Jastrząb odwołana, następnym dyrem u ciebie będzie pani ..."
3) Starosta do Jastrząb: "Wiesia, co ja tu mogę, jestem tylko starostą"
4) V.I.P do super V.I.P`a: "Donek. Spokój znów panuje w Iławie, wciąż mamy szanse w następnych wyborach..."
 Politolog-ornitolog
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11567. 
Odnośnie wpisu numer: 11565

Chyba się z tego nie podniosę....
 nova
 Środa 07-05-2008

11566. 
Odnośnie wpisu numer: 11562

Szpitalinko, jeżeli to co piszesz jest prawdą to idź do prokuratora, jeżeli nie to pomówienie i możesz mieć nieprzyjemności.
Mniejsza o to.
Bardziej martwi mnie, czy aby wypowiedzenie złożone sms-em ma moc prawną (bo jak pani Wiesława J. wydobrzeje może powiedzieć, że to jakiś "biały mafioso" wysłał tę wiadomość korzystając z jej niemocy).
Po drugie czy nowa pani dyrektor może być dyrektorem dwóch szpitali
- z tego co wiem NIE! Podobna sytuacja była z panem Kowalczykiem
(Kwidzyn-Prabuty).
I nie likwidujcie jeszcze szpitala w Prabutach - ciągle istnieje. Pozdrawiam
 cija
 Środa 07-05-2008

11565. 
Odnośnie wpisu numer: 11561

Podobnie jak ciebie nova!!!!!!!!!!!!!!! Albo i pozostałych "orłów".
 fan
 Środa 07-05-2008

11562. 
Odnośnie wpisu numer: 11557

Cija, może i bezpieczniej, ale dla kogo? Jak za dawnych czasów: chcesz położyć się do szpitala, to idź najpierw prywatnie do gabinetu (........). Niektórych na to niestać a też wymagają opieki lekarskiej i diagnostyki.
Pani Dyrektor jestem zawiedziona, doprawdy poddać się walkowerem?
Najważniejsze, że [nowa dyrektor] nie jest to kolejny lekarz.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11561. 
Jak to miło, że p. Jastrząb zrozumiała gdzie jej miejsce.
Ale polecam szanownym forumowiczom wczorajsze wypowiedzi na forum
"szpitalniczka" - jak sądzę młodego lekarza oddelegowanego na dyżur na forum Kuriera.
Zwróćcie uwagę ile tam pogardy dla człowieka... Ktoś chciałby go spotkać na swojej drodze potrzebując pomocy lekarza? Ja nie.
 nova
 Środa 07-05-2008

11560. 
No bidaki do rozmów. Tylko pamiętajcie to też PIELęGNIARKA!!!
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor - pielęgniarkę :)))))))
 fan Fabiana Cholewy
 Środa 07-05-2008

11559. 
Nowa dyrektor szpitala to była senator PO, która startowała na stanowisko prezydenta Elbląga, dostała się do Rady Miasta Elbląga i tym samym utraciła mandat senatora... ukończyła pielęgniarstwo na AM w Poznaniu itp itd.
Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg
a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?
 czytelnicy
 Środa 07-05-2008

11558. 
Forma pożegnania z Iławą, jaką zastosowała Pani "Nielot" najdobitniej wyraża poważanie w jakim ma ona mieszkańców tego miasta. Dziwne,
że dotknięta nagłym niedomaganiem, nie poddała się pod opiekę
"światowej klasy specjalistów", których sprowadziła do iławskiego szpitala, tylko udała się do Elbląga... Wszystko na ten temat!
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11557. 
Odnośnie wpisu numer: 11496 11504 11510 11512

Czytam ostatnie wpisy i znowu głównie błoto leci na lekarzy. Z tego co wiem, to na słynnej Radzie Powiatu Pani J. powiedziała - niektórzy lekarze zarabiali nawet 20 tysięcy złotych - pewnie powiedziała prawdę, ale nie dodała, że większość jednak dużo mniej, ALE PANI J. ZNA PSYCHOLOGIę I WIE żE W GłOWACH LUDZI ZALEGNIE TO 20 000 i tacy jak Qba będą tę sumę powtarzać jak mantrę.
Ktoś już napisał tutaj na forum, że jeżeli zwyciężą lekarze to zacznie się panowanie bogów - myślę, że po pierwsze będzie bezpieczniej bo będzie komu się zająć chorymi i nie trzeba będzie zamykać oddziałów. Po drugie nowa krew jak widać jakoś nie napływa nawet za ogromne pieniądze (2 tys./ dyżur).
A lekarzyny nie są biedne bo bez pracy, tylko czekają kiedy władze zmądrzeją, ci których nie stać było na czekanie już pracują w innych szpitalach - oni pewnie prędko nie wrócą. Trzeba zrobić tak, żeby ci co czekają na decyzję nie znaleźli sobie pracy, bo zostaniemy z ręką w nocniku. Poczytajcie dzisiejszy Kurier i wypowiedź Bukiela.
 cija
 Środa 07-05-2008

11556. 
Dyrektorka szpitala w Iławie zrezygnowała z funkcji za pomocą SMS-a.
"Dyrektor szpitala powiatowego w Iławie SMS-em poinformowała, że zrezygnowała z kierowania szpitalem" - przekazał dziennikarzom starosta Iławy. Obowiązki Wiesławy Jastrząb przejęła dyrektor szpitala wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert, która będzie kierowała teraz dwoma placówkami. Praca dwóch oddziałów szpitala w Iławie została zawieszona.
Dlaczego staliście po jej stronie... nie warto było i co pan starosta zrobi? Przecież to jest jego decyzja, że W.J. została dyrektorką. Sądzę, że jako organ prowadzący odpowiada za błędy? Szpital w rozsypce, atmosfera fatalna, a Kurier w jednym tygodniu uspokaja NIC się nie dzieje, a dziś Szpital nie leczy. Ktoś was wpuścił w maliny... chyba wiecie kto.
 czytelnicy
 Środa 07-05-2008

11554. 
Odnośnie wpisu numer: 11550

****************************************************
Pkt. 2 - zgłaszam się, mimo słusznego wieku, na doradcę starosty d/s kadrowych.
Pkt. 1 - szkoda, że nie został zrealizowany, chodzi może o odprawę (szczegóły rozwieją spekulacje).
Pkt. 3 - może były konsultacje z przewodniczącym, mam nadzieję.

****************************************************
Ogólnie mam satysfakcję i nadzięję, że ułoży się w szpitalu.
 czytelnik, godz. 16 (wg informacji TVP INFO)
 Środa 07-05-2008

11552. 
Odnośnie wpisu numer: 11551

Pudło kolego, pudło. Ale dziękuję, bo uśmiałem się po same pachy...
 Qba
 Środa 07-05-2008

11551. 
Qba to pracownik biura poselskiego przy ul. Jagiellończyka w Iławie,
syn pana starosty.
 kolega
 Środa 07-05-2008

11550. 
Po lekturze [dzisiejszego] KURIERA:
1. Pani dyrektor szpitala - trzeba odejść ze stanowiska, nie ważne kto
winien, nie udało się pani, per analogia sportu: gdy drużyna spadnie z
ligi zwalnia się zawsze trenera, nie zawodników.
2. Panie starosta iławski - ten sam wniosek, na złego konia (?) pan postawił, dłużej czekać nie można. Larum grają.
3. Panie przewodniczący rady powiatu - czas działać a nie udawać, że
nic się nie stało.
 czytelnik
 Środa 07-05-2008

11549. 
Odnośnie wpisu numer: 11540

Nie ma powodów, aby Starosta z Radą wylecieli na aut. Nikt nie będzie kopii kruszył z powodu odejścia kilkoro lekrzy, a nawet upadłości szpitala. Nasze sołeczeństwo nieskore do organizowania referendów. Oni, wg stwierdzenia byłego rzecznika Urbana, "wyżywią się sami", jak również "wyleczą ich" medycy, którzy zostali w naszym szpitalu.
 Męczennik z Polski
 Środa 07-05-2008

11548. 
Odnośnie wpisu numer: 11541

"Nie chcą pracować, ich problem. Takich specjalistów jak mrówków".

W takim razie z naszej mgr MBA jest straszna niedojda, oferma i melepeta. Od 4 miesięcy szuka w całej Polsce i jak na razie znalazła 4 osoby z tego mrowia. Jej "specjaliści" opłacani z kasy publicznej po kilkanaście tysięcy na miesiąc nie potrafią zrobić samodzielnie prostych zabiegów hirurgicznych, a zewnętrzni dyżuranci biorący 2 tys za dyżur ośmieszają szpital w Iławie odsyłając do Olsztyna zdrowe dzieci.

Prawdziwe nieszczęście będzie jak byli pracownicy szpitala pozatrudniają sie w innych miejscach i oddziały ulegną wykreśleniu z rejestru wojewody. Z uwagi na ich stan techniczny wojewoda nie dokona ponownej rejestracji przed remontem generalnym, czyli w perspektywie ok 2 lat. Tymczasem szpital pogrąży się w długach, tym razem realnych, a nie wirtualnych, które z palca wyssała sobie MGR mba strasząć małe dzieci i radnych powiatu iławskiego...
 Trewor, kolega lekarza
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11547. 
Odnośnie wpisu numer: 11542

Już wiem - szpitalinka to pani MBA mgr dyrektor.
 gal anonim, lat 57
 Iława, Środa 07-05-2008

11546. 
Wszystkie wpisy na forum mogą być pefekcyjne namierzone,
z wykazaniem adresu komputera z którego wychodzą. Lepiej
zatem byłoby, abyście się ujawnili.
 bolo-tw
 Środa 07-05-2008

11545. 
Odnośnie wpisu numer: 11541

Szpitalinko skoro lekarzy jest jak mrówków, jak to pięknie napisałaś, to dlaczego nie nadciągają do Iławy stadami? Przybywają tylko odpady z eksportu i to w pojedynczych egzemplarzach. Skoro nasi lekarze są tak beznadziejni, jak to próbujesz udowodnić i w całym tym konflikcie to oni ponoszą winę, to dlaczego w Elblągu z tą samą dyrektor była podobna historia? Czyżby w Elblągu też były konowały, którym zależy tylko i wyłącznie na kasie? Coś mi tu nie gra.
 iławianka
 Środa 07-05-2008

11544. 
Odnośnie wpisu numer: 11526

Niewtajemniczonym wyjaśniam: pielęgniarki zajmują się pielęgnacją
pacjenta, lekarze leczą. To dwa różna zawody medyczne. Oba bardzo
ważne. Oprócz nich w szpitalach pracuje tłum ludzi niewidocznych dla
pacjenta, który w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do
poprawy zdrowia chorego.
Ale NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH (o czym wielokrotnie się przekonałam). To było do pana panie starosto.
 nova
 Środa 07-05-2008

11543. 
Odnośnie wpisu numer: 11541 11542

Oj, szpitalinko, to chyba jednak nie są Twoje poglądy. To co piszesz wygląda na agitację. Płatną?
 nova
 Środa 07-05-2008

11542. 
Zastanawiam się nad jedną kwestią.
Dlaczego część z tych, którzy odeszli uległa presji paru osobom?
Przecież źle im się nie pracowało, nie chcieli zrezygnować z pracy.
Lojalność wobec grupy zawodowej? Absurd. Każdy z nas ma wolną
wolę, jest dorosły. Czy było warto?
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11541. 
Odnośnie wpisu numer: 11540

Wolny człowieku, i tu właśnie ich boli - służyć innym.
Do tej pory uważali, że to inni mają służyć im. Nie ma to nic wspólnego
z medycyną a z całą pewnością z niewolnictwem. Ale te czasy minęły, niestety, iławscy męczennicy nie raczyli tego zauważyć. Nie chcą pracować, ich problem. Takich specjalistów "jak mrówków". Powodzenia w szukaniu pracy, bo chyba z tym mają problem skoro szukają pomocy
w mediach.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11540. 
Odnośnie wpisu numer: 11518 11528 11531

Sposobem na to abyśmy coś zrobili jest tylko referendum za odwołaniem rady (razem z radą "wyleci" starosta).
Odnośnie pielęgniarek i pozostałego personelu - szybciej niestety znajdą się inne pielęgniarki niż lekarze, jest ich poprostu mniej i w całej Polsce bardzo się cenią (czy wy nie czytacie gazet nie oglądacie TV?), w wielu szpitalach lekarze dostają to co chcą, bo to oni rządzą w służbie zdrowia w Polsce (tak jest czy tego chcemy czy nie). Przecież to lekarze m.in. tworzą reformy służby zdrowia w Polsce. I jest to stwierdzenie faktu a nie popieranie czy krytyka lekarzy. Chcę również odpowiedzieć tym, którzy powołując się na przysięgę Hipokratesa chcą zmusić lekarzy do pracy a właściwie służenia innym - przysięga ta mówi jak ma pracować lekarz a nie że ma obowiązek pracować na każdych warunkach. Przecież to są ludzie, którzy mają prawo wyboru jak każdy z nas i kiedy chcą to niestety mogą odejść z pracy lub wręcz zmienić zawód.
 wolny człowiek (adres IP sfałszowałem)
 Wtorek 06-05-2008

11539. 
Odnośnie wpisu numer: 11538

Szpitalinek jesteś bardzo doinformowany jeżeli chodzi o personalia
w całym województwie. Czyżbyś był tzw. oblatywaczem, tzn. super specjalistą od wszystkiego i niczego?
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11538. 
Odnośnie wpisu numer: 11534

O informacje nt. "zastępcy" i jego kompanach odsyłam do szpitala w Ostródzie. Ciekaw jestem, kto chciałby z taką osobą współpracować, mając jaką taką wiedzę o tym, co się tam działo w ostatnich latach...
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11534. 
Odnośnie wpisu numer: 11533

Szpitalinek, dojeżdżałbyś do Iławy z Prabut za 1300 zł brutto?
Nie żartuj sobie.
...
Ale przecież nie chodzi tu o pielęgniarki, to nie one odeszły od łóżek. Dlaczego więc tak źle było tym 30 lekarzom? Reszta jest chyba zadowolona, bo pozostali w szpitalu. Myślę, że problemem jest tu
osoba Pani Dyrektor i jej zastępcy - to boli lekarzy, którzy odeszli.
...
Myślę sobie, że każdy niech zajmie się tym czego sie wyuczył. Lekarz
leczeniem a dyrekcja szpitala zarządzaniem i niech żadne z nich nie
wchodzi sobie w paradę. Od wieków pracodawca płacił a pracownik
pracował, nie dyskutował. Tego powinni sie trzymać wszyscy.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11533. 
Odnośnie wpisu numer: 11531

Doceniam ciężką pracę pielęgniarek, ale nie zgadzam się, że byłoby
je bardzo trudno zastąpić. Obecnie jest wiele poszukujących pracy
pielęgniarek po likwidacji szpitala w Prabutach.
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11531. 
Odnośnie wpisu numer: 11526

"Iła" poprawka.
Jeżeli pielęgniarki odejdą wszystkie jak jedna, to dopiero szpital zamkną. Lekarzy zastąpią i to bardzo szybciutko.
Nie leżałaś w szpitalu? Miałam tą przyjemność. Lekarz poświęcił mi w ciągu dnia zaledwie 3 minuty. To pielęgniarki biegały przy mnie, karmiły, podawały napoje, myły tyłek.
Myślę, że pielęgniarkom nie chodzi o te marne podwyżki, tylko o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To one powinny otrzymywać wszystkie te profity, które dostawali lekarze.
Prostuję, absolutnie nie mówię o lekarzach, którzy pozostali w szpitalu.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11530. 
Niektóre niżej wpisy trącą - co by nie mówić - psychologią... z podwórka.
Uprzejmie zatem zadaję pytanie: czy to jest Kleina, czy inne "kochanie"?
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11529. 
Odnośnie wpisu numer: 11522

No to się poprawiłeś.
Używasz tego samego języka, tych samych argumentów. A gdzie aspekt edukacyjny? Życzę nieustajaco dobrego samopoczucia.
 nova
 Wtorek 06-05-2008

11528. 
Odnośnie wpisu numer: 11526 11523

Iła - sprytnie, niech [lekarze] wrócą i dalej "doją" ze szpitala ile się da.
Otwórzcie ludzie oczy.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11527. 
Odnośnie wpisu numer: 11522

Lekarz Omieczyńska stała się po swoich występach w telewizji osobą
publiczną, więc w czym problem? Dokonuję jedynie korekty. Doktorem
nauk medycznych nie jest. "Szpitalinek" nie jesteś na bieżąco.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 144 145 146 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 334 335 336 ... 381 382 383 następna ] z 383101332362REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.