Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

9267. 
Platforma to koniec Polski i układ z komunistami. Szkoda naszych dzieci, te gnoje z Platformy sprzedadzą je Niemcom lub Irlandczykom kraju marzeń Tuska. Becze ze śmiechu z tą jego Irladią. szkoda, że ja nie byłem po drugiej stronie debaty. Ja bym dał s[...]owi, żeby tak mamić społeczeństwo i piepszyć takie bzdury o cudach. Ten Żyliński jest taki sam, też piepszy o autostradach wkoło Iławy. Nie wiem czy ci ludzie z Platformy to nie powariowali mówiąc takie bzdury. Jednak się nie myliłem, to nasienie jest [...], wydoi resztę Polski i zaszyje się w [...]. Nie nie panowie, to wasz koniec, tu jest Polska. Benek, Jarek i Lechu połkniemy was bez oodechu.
 Benek
 Wtorek 16-10-2007

9266. 
No i jest już po PO. Irlandia im nie wyszła, służba zdrowia również.
PO prostu kompromitacja.
Podobnie jak naszym podwórku lokalnym. Tusk na zdjęciu z Liskiem dają wyraz zainteresowania wyborcami - obywatelami i mieszkańcami Iławy...
Dlatego ja głosuję na PIS... Nazwiska: Polański, Babalski - to ludzie na których warto oddać swój głos.
 iławski wyborca
 Iława, Wtorek 16-10-2007

9265. 
MOJA SUKA "AFRODYTA" DAJE GŁOS NA PIS.
A ja mam najnowszy sondaż jak będzie głosowała ludność wiejska: 52%
(w tym region podkarpacki i rzeszowski aż 87%) na PIS. A w ostatnich wyborach odpowiednio 32% i 65%.
Po tym, co usłyszeliśmy w TVP o korupcyjnych zapędach, jak to określił Komorowski, byłej posłanki PO - nawet moja suka chce dać głos na PIS.
 ADMIRAŁ
 Wtorek 16-10-2007

9264. 
Tak zajęliśmy się polityką, że niemal zapomnieliśmy o naszej niebywale wykształconej pani dyrektor szpitala. Czekam i czekam na zmiany w szpitalu i nic. Bardzo interesuje mnie to jak ona ma zamiar poprawić wizerunek szpitala. Może dopiero pod koniec roku wykaże panu staroście oszczędności jakie poczyniła?
Jeśli pamiętam to niektórzy na tym forum bardzo się cieszyli, że w końcu ktoś rozbije ten szpitalny układ. Minęło już 1,5 miesiąca a pani dyrektor nie zauważyła jeszcze, że kierownikiem laboratorium w szpitalu jest facet, który prowadzi od wielu lat swoje prywatne laboratorium i działa jako nieuczciwa konkurencja. Jego wspólnikiem jest inny facet, który z kolei jest kierownikiem innej komórki w szpitalu. Jak myślicie, na którym laboratorium bardziej zależy tym panom? No i co, dalej tkwimy w tym układzie. To po prostu wielki skandal, że kolejny dyrektor toleruje takie praktyki.
A co z licznymi starymi wyżeraczami, których przez lata zatrudnia się na pół etatu? Podobno dalej pracują.
Skoro jednak mowa o układach, to może zainteresujecie się kto został inspektorem OC w szpitalu. Dziwnym trafem nosi takie samo nazwisko
jak pani dyrektor. Czyżby to rodzina? A może zbieg okoliczności?
 iła
 Wtorek 16-10-2007

9263. 
Odnośnie wpisu numer: 9262 9258

Nick, zmień okulary, łachu jeden. Gdzie ty widzisz flutuację?
Przeczytaj uważnie, ze zrozumieniem i idź pieścić tę swoją prostatę!
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9262. 
Odnośnie wpisu numer: 9259

Łacinnicy wiedzą, że flutuacja to płynność, zatem w określeniu
"fluktuacja do PO" nie ma niepoprawności. Niestety prostactwo
wypowiedzi nie bierze się prostaty.
 nick
 Wtorek 16-10-2007

9261. 
Odnośnie wpisu numer: 9260

Gdybym ja startował w wyborach, to posłużyłbym się powiedzeniem Winstona Churchilla;
"Blood, toil, tears and sweat" - tyczyłoby to oczywiście wszystkich bez wyjątku! Teraz, byle "wykształciuch", gada co mu ślina na język przyniesie, bo wie, że i tak w następnych wyborach koledzy dadzą mu miejsce (vide: "nijaki" Lisek).
Znalezione w internecie:
"(...) Często słyszymy, jak ludzie mówią: "Mam związane ręce, nic nie mogę zrobić". A przecież nie ma na tych rękach ani łańcuchów, ani więzów czy kajdan. Wiemy przecież, że tymi więzami są okoliczności, wydarzenia, sytuacje. Obraz związanego łańcuchem szatana, opisany
w dwudziestym rozdziale Objawienia, jest dostatecznie plastyczny i przejmujący. Na czym polega zadanie szatana? Na zwodzeniu, kuszeniu
i oszukiwaniu wszystkich (...)".
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9260. 
Odnośnie wpisu numer: 9256

WIELKA MANIPULACJA!
Masz rację z Irlandią, która w przeciwieństwie do Japonii jest w zasięgu naszej ręki jako namacalne bogactwo, namacalny cud i nadzieja na lepsze dla naszych jutro. Wszyscy opowiadają o jej rozkwicie, co słychać na każdej ulicy, bo są nasi znajomi, którzy byli lub obecnie żyją w Irlandii. Chwyt reklamowy na dziś.
Natomiast Kaczyński idzie drogą prostą, zwyczajnie opowiada o tym, czego dokonano. Nawet nie ripostuje głupkowatych zarzutów o wzroście cen jabłek, do czego nie trzeba superekspertów. Dlatego pominął milczeniem i wypadał na tle wszystkowiedzącego Tuska milczeniem.
 owidiusz
 Wtorek 16-10-2007

9259. 
Odnośnie wpisu numer: 9258

Owidiuszu, tobie chyba odbija tzw. "fluktuacja mózgowa".
Przecież nie można, bez tej przypadłości, pomylić flutuacji z migracją.
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9258. 
Odnośnie wpisu numer: 9245

Benek, nie znasz kulis polityki kaczyniaków. Taktycznie tylko odpuszczają bitwę o Polskę, oddając władzę PO. Gra natomiast idzie o przedłużenie prezydentury i wykrwawienie się PO w nastepnej kadencji, która to nie będzie dłuższa niż 2 lata. Niestety nastepuje fluktuacja zwolenników PiSu do PO. Prawdopodobnie będzie przegrana PiS.
 owidiusz
 Wtorek 16-10-2007

9257. 
Odnośnie wpisu numer: 9253

Przykład K. Pietrzykowskiego, to wręcz klasyka. POmożesz nam, my POmożemy tobie.
Przecież tak sie dzieje od samego początku lat 90. Doświadczają tego na własnej skórze ludzie, którzy nie są w żadnych układach, układzikach, a do których teraz wyciągają swoje ręce, po ich głosy, "wykształciuchy" i cwaniacy z PO. Jest okazja, żeby wreszcie uświadomić tym ludziom, kim są i gdzie ich miejsce. Ale czy zostanie wykorzystana?
Nie optuję za żadną partią, wszystkie są podobne, ale warto zagłosować na ludzi, których się zna i co do których jest prawie 100% pewność, że się nie "ześwinią" będąc u koryta. Wyborco, please, please...
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9256. 
A propos debaty.
Kilkanaście lat temu jeden taki obiecywał swoim wyborcom, że zrobi
z Polski druga Japonię. No i proszę, znalazł sie naśladowca, który miast Japonii, proponuje Irlandię. Jak znam życie, "ciemnu lud" łyknie to jak żaba błoto. Ludziska nie dajcie sie zwariować, macie swój rozum chyba? Kobranocka kiedyś śpiewała, pamiętacie:
..... Mieszkałaś gdzieś w domu nad Wisłą
..... Pamiętam to tak dokładnie
..... Twoich czarnych oczu bliskość
..... Wciąż kocham Cię jak Irlandię.
Ale co innego życie, a co innego piosenka.
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9255. 
Ze skrzynki wyjąłem przepiękną kopertę z przepieknym listem do mnie jako mieszkańca Iławy od Pana Adama Żylińskiego. Pisze Pan, że w 2006 roku otrzymał Pan blisko 10 tys. głosów poparcia i dzieki temu znalazł się Pan w Sejmiku Warmii i Mazur. Nawet dziękuje Pan za to poparcie wyborcom. Dalej pisze Pan, że Zarząd Województwa (w którym się Pan znalazł) to najważniejszy organ Sejmiku, który faktycznie zarządza naszym regionem. Dalej wymienia Pan inwestycje, które rzekomo udalo się Panu załatwić także dla naszej Iławy.
Skoro tak dużo można zrobić w Sejmiku dla Iławy i regionu, to dlaczego Pan chce zmienić swój stołek, na który przecież wybrali Pana wyborcy, i chce Pan zasiadac w ławach sejmowych?! Przecież doskonale Pan wie, że tak naprawdę poseł nie jest wybrańcem regionu a reprezentantem Narodu, całego Narodu! Tak naprawdę więcej można zdziałać jako samorządowiec niż pojedynczy poseł! Pan dobrze to wie, ale brakuje chyba Panu prestiżu wielkiomiejskiej Warszawy, salonów, uznania. Po co chce Pan iść do Sejmu, ale tak naprawdę?
 Dawid (wyborca)
 Iława, Wtorek 16-10-2007

9254. 
Odnośnie wpisu numer: 9252

Benek! Wymagasz specjalistycznej opieki lekarskiej. Natychmiast!
 BOLO
 Poniedziałek 15-10-2007

9253. 
Odnośnie wpisu numer: 9224 9238

- Benek, w części ocen masz rację, zjada cię tylko nienawiść typu PIS, postaraj się odwrócić tok myślenia, zacznij pisać jak sobie wyobrażasz przyszłość i kto z iławian nadaje się do kandydowania, inaczej Twoje pisanie można o kant...
- Pan z PZD to typowy bezideowiec znany z obłudy i fałszu, choć z głębi serca to człowiek lękliwego usposobienia. Jak mówi Kaczyński, należy sprawdzić czy na jego niskim stanowisku potrzebny był konkurs, niech jego szefostwo wyjaśni, choć to bzdety. Prochu nie wymyśli.
 wyborca 2
 Poniedziałek 15-10-2007

9252. 
Myślisz, że Benek zostanie prawa reką prawicy? A co na to A. Żyliński? Przeciez to on miał przeprowadzać sie z Iławy do Warszawy. No co ty, Benek jest o dwie klasy lepszy od Żylińskiego i dokopie mu w tyłek. Pójdą za nim tłumy, bo to gość z klasą i uczciwy.
No cholera to może zróbmy debate Benek-Żyliński zaprośmy redaktorów Kuriera. Benek mówił, no wiesz, że tan Jarek, ale Synowiec to też mądra chłopina prawdę pisze o Iławie, nie będzie stronniczy więc wygra lepszy. Bił się Żuchowski, Polański i Żyliński o Iławę, Lisek się czaił, a zdobywa ją Benek. No cholera może jakiś socjolog z tego Benka.
Kiedyś mi powiedział w tajemnicy, że jak Żyliński i Żuchowski wpadną w depresję po wyborach to może ich przyjąć na audiencji u siebie wyleczyć ze schorzeń.
 wielbiciel Benka
 Poniedziałek 15-10-2007

9251. 
Około g. 19 godziny wchodząc do domu, a mieszkam w bloku, spotkałem młodego człowieka, który otwierał sobie skrzynkę na listy (wspólną dla wszystkich mieszkańców) i wrzucał ulotkę wyborczą pana Żylińskiego. Pytanie jakie mnie nachodzi i pewien niepokój, to skąd miał on klucze do skrzynek, czy poczta udostępnia klucze każdemu, w jaki sposób dobiera się tych ludzi? Narusza to w pewien sposób moją prywatność. Do teraz byłem przekonany, że tylko listonosz poczty ma klucze (no i pracownicy multimedia). Czy powinienem niepokoić się o swoją korespondencję?
 czytelnik
 Poniedziałek 15-10-2007

9250. 
Odnośnie wpisu numer: 9246

Szanowny czytelniku! Możliwość informowania o swoich spostrzeżeniach istnieje 24 godziny na dobę drogą listu elektronicznego na adres e-mail. Można zgłaszać swoje wszelkie oceny, uwagi, komentarze i propozycje.
Oto mail do felietonistów: opinie@kurier-ilawski.pl
Ale jeszcze lepiej jest mówić o tych sprawach na forum publicznym tutaj
właśnie, na forum Kuriera. Dopiero wtedy będzie ciekawiej. Najciekawiej.
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 15-10-2007

9249. 
Odnośnie wpisu numer: 9248 9245

Ty, Benek, uwielbiam gdy gadasz sam do siebie... Z końskiego śmiechu
nie mogę trafić ani w myszkę, ani w klawiaturę. Sąsiad wali w kaloryfer.
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 15-10-2007

9248. 
Odnośnie wpisu numer: 9245

Myślę, że jak mój ulubiony Jarek Kaczyński dowie się o Benku w Iławie
to zostanie jego prawą ręką, bo to mądra chłopina jest, zobaczycie już
niedługo.
A kwalifikacje ma: i wykształcony, i patriota, katolik, ale bezpartyjny.
 kumpel Benka
 Poniedziałek 15-10-2007

9247. 
Odnośnie wpisu numer: 9240

Uważam, że debatę Tusk-Kwaśniewski wygrał Jarosław Kaczyński.
 abonent
 Poniedziałek 15-10-2007

9246. 
Powracam do felietonów z Kuriera nr 41 ze środy 3 października.
Nowe dwie twarze, pióra świeże. Nowy sposób spojrzenia na lokalne problemy. Brak mi jednak adresu internetowego Pana Dariusza Ryszki.
Ludzie z Iławy, Lubawy i Susza mieliby możliwość informowania o swoich spostrzeżeniach z tych miast. Jeśli można - możemy tą drogą zgłaszać swoje oceny, uwagi, propozycje, itp. Jest ciekawiej.
 STAŁY CZYTELNIK
 Poniedziałek 15-10-2007

9245. 
Odnośnie wpisu numer: 9243

Wolę Polskę mocherową spokojną uczciwą jak wolisz Rydzykową, niż Polskę czerwoną, liberalną czy leperowską. Wiesz dlaczego, bo wierze w pana Boga i sprawiedliwość a Ty nic nie rozumiesz. Masz granice otwarte proszę jedź na zachód podcieraj stare babki i sprzedawał piwo w nocnym klubie, a jak nasra jakiś Brytyjczyk czy Irlandczyk to posprzątaj po nim bo ci zapłacił 5 euro na godzinę. Gdzie Twój HONOR, PATRIOTYZM. Widzisz kolego ja jeździłem trochę po świecie i widziałem wiele. Polak do czarnej roboty. Polak do ostrzału jak w Iraku, czy ty chłopie jesteś ślepy, głuchy, niewykształcony, to weź się w garść bo Cię mole zjedzą. Żyj w wolnej Polsce, tu zakładaj rodzinę, tu buduj Polskę, a nie słuchaj bajek. Żeby człowieku nie kościół to dalej byś mówił po rosyjsku a może Niemiecku. Zapomiałeś historię Polski to redaktor w debacie chciał usłyszeć od Tuska i Kwaśniewskiego, i my Polacy, ale nie usłyszeliśmy (prawdopodobnie nie zrozumieli pytania). Widzisz my ludzie Pisu, LPR rozumiemy czego ty człowieczku nie rozumiesz, ale kiedyś wspomnisz Benka, że mówił Ci o tym, ale będzie za późno jak zagłosujesz na Platformę czy Lid czy PSL.
 Benek
 Poniedziałek 15-10-2007

9244. 
Odnośnie wpisu numer: 9240

Chyba jednak Kwaśniewski wygrał 51:49. Obaj mieli dobre momenty, wzajemnie się punktowali. Ale Kwaśniewski rozwalił Tuska prywatyzacją szpitali. Wyszło, że Tusk albo nie jest liberałem, albo też nie jest prawdziwym facetem, gdyż przyznać się do swoich poglądów nie umie.
 Dawid
 Poniedziałek 15-10-2007

9243. 
Odnośnie wpisu numer: 9240

Wygrał LiDer. LiDer jest tylko jeden.
 Wyborca
 Poniedziałek 15-10-2007

9242. 
Po niedzielnej Sumie roztrzygnie sie bój o Polskę. Moherową Polskę.
Rydzyka Polskę. Takiego "Benka" Polskę. Nie naszą Polaków.
 BOLO-TW
 Poniedziałek 15-10-2007

9241. 
Odnośnie wpisu numer: 9240

Kampania Tusk-Kwaśniewski to powrót socjalizmu i powrotu lewicy na scenę polityczną. Ja was ostrzegam a wy róbcie jak chcecie. Wzrosną notowania po wyborach Lidu, a potem zaatakują Platformę. Panie Donaldzie niech pan poda rękę Jarosławowi, bo Lid zje Platformę tak jak połknoł AWS. Polska panu nie przebaczy. Droga jest jedna oodać głos na Pis bo w debacie telewizyjnej co wszyscy widzieli, ma pan fajnego kumpla, który ma na imię Olek. Ale niech pan pamięta to zawzięty komunista, i poźre pana. Szkoda mi pana, bo jest pan prawicowy, ale unosi się pan dumą. W życiu tak się nie da, czasami trzeba ustępować. Dlaczego pan nie krzyczy, żeby rozwiązać senat, zmiejszyć liczbę posłów, rozwiazać sejmiki. Dlatego bo nie chce Platforma nic zmieniać. Zatem pięć dni do wyborów, a Iława wybiera Pis, już pan nie musi jechac do Torunia. Mocherowe bereciki zapłacą panu w niedziele za wszystko. Oni żyją przeważnie za 500 zł miesięcznie a chodzą do kościoła bo wierzą w Pana Boga, a pan ich zlekceważył z całym elektoratem. Niech pan nie liczy na ich głosy, wolą Pis i normalność, poszanowanie a nie zakłamanie.
 Benek
 Poniedziałek 15-10-2007

9240. 
No to kto wygrał debatę Tusk-Kwaśniewski?
 Ala
 Poniedziałek 15-10-2007

9239. 
Odnośnie wpisu numer: 9238

"(...) Śmierdząca sprawa" - trafnie nazwane!
Po to, żeby wygrać, trzeba najpierw przegrać, no i mieć kolegów, którzy zawsze pomogą w "POtrzebie".

 axel
 Poniedziałek 15-10-2007

9238. 
Odnośnie wpisu numer: 9234

Mnie równiez dziwi ten wywiad ze starostą Maciejem Rygielskim.
Szczególnie odpowiedź na pytanie redaktora Safianowskiego dotyczące pana Pietrzykowskiego "(...) który jest obecnie pracownikiem podległego starostwu Powiatowego Zarządu Dróg. Dostał tę pracę z partyjnego klucza?". Odpowiedz: "Pan Pietrzykowski wygrał konkurs na stanowisko inspektora w PZD. To zwykły pracownik jednostki". Dziwne stwierdzenie, bo śledze tą sprawę i żaden konkurs nie był ogłoszony.
Hmmmm... Powiem więcej, pan biznesmen Krzysztof Pietrzykowski, szef dobrze prosperującej firmy, były radny, zaczyna pracę... w PZD...??? Śmierdząca sprawa.
 antystalinowiec
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1899
 Poniedziałek 15-10-2007

9237. 
[OCENZUROWANO]

[Benek...!!! Przymykaliśmy oko na twoje tworzenie fikcyjnych bytów, ale
gdy zacząłeś tworzyć insynuacje i pomówienia pod adresem konkretnych
ludzi nazwanych z imienia i nazwiska, miarka się przebrała. Otrzymujesz
ostrzeżenie, żółtą kartkę! Mamy na ciebie oko. Uważaj więc co robisz...
 moderator
 Poniedziałek 15-10-2007

9236. 
Ostatnio czytanie forum = szok. Oszołomy wypełzły, toczą pianę z pyska.
Oby do soboty. Mam nadzieję dożyć ciszy wyborczej.
 normales ilavianin
 Poniedziałek 15-10-2007

9235. 
Odnośnie wpisu numer: 9232

O, załapałeś widzę. Łapy trzymaj na kołderce.
 internauta
 Poniedziałek 15-10-2007

9234. 
Czy Pan starosta się obraża? Jako zwolennika Platformy, dziwi mnie ten wywiad. Chyba coś poszło nie po myśli Pana starosty Rygielskiego - ale
tak się nie robi.
Dla mnie - wolę Żylińskiego w sejmiku - wtedy więcej zdecydowanie robi dla Iławy. Do Pana Liska nic nie mam (znam go tylko z podstawówki), a
w sumie starosta nie powiedział czego Lisek nie zrobił.
 Peter
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1899
 Poniedziałek 15-10-2007

9233. 
Najważniejsze, by był LiDer.
 wyborca
 Poniedziałek 15-10-2007

9232. 
Odnośnie wpisu numer: 9231

Czy ty "internauto" kapnąłeś z kim ja trzymam, baranie?
 nick
 Poniedziałek 15-10-2007

9231. 
Odnośnie wpisu numer: 9227

Nick, przestań drzeć ryja - poczytaj małe co nieco o netykiecie,
ty "POrąbany kretynie".
 internauta
 Poniedziałek 15-10-2007

9230. 
[OCENZUROWANO]
[Treści komerycjne trzeba najpierw uzgodnić z Biurem Ogłoszeń]
 moderator

ogloszenia@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 15-10-2007

9229. 
Odnośnie wpisu numer: 9223

To może ty, nędzna kreaturo, podszywasz sie pod mój nick?
Panie moderatorze, od tej chwili wszystkie wpisy podpisane
"Stańczyk 2007" proszę usuwać. Ma Pan moje IP, prawda?
 Stańczyk_2007
 Poniedziałek 15-10-2007

9228. 
W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" znajdziemy artykuł dot. blokowania przez Spółdzielnie Mieszkaniowe wykupu mieszkań za symboliczną
"złotówkę". Ciekawe jak się sprawa przedstawia w regionie?
Czy Kurierzy a może czytelnicy coś na ten temat wiedzą?
 złotówka symboliczna
 Poniedziałek 15-10-2007

9227. 
OSTATNIE SONDAŻE ZAŁAMAŁY ZWOLENNIKÓW PIS. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ DLACZEGO KACZYŃSKI MILCZŁ, BYŁ SZARY WOBEC TUSKA I NIE POTRAFIŁ ZRIPOSTOWAĆ ZARZUTU NAWET O PODWYŻKACH JABŁEK I INNYCH OWOCÓW. CZYLI WINIEN JEST PIS, ŻE PRZEZ POLSKĄ PRZESZŁA FALA MROZÓW? ON SIEDZIAŁ JAK BARAN, A TUSK WTYKAŁ MU, CO CHCIAŁ. TUSK MÓWIŁ CO CHCIAŁ I JAK CHCIAŁ.
MOŻE TAKĄ KACZYŃSKI PRZYJĄŁ TAKTYKĘ? PISOWCY MUSZĄ BYC MOCNI I NIE ULEGAĆ SONDAŻOM. NIE CZYTAJCIE BENKA, TO PROWOKACJA ZE STRONY LUDZI PO. WIEM CO MÓWIĘ, SĄ RÓŻNE TECHNIKI IDENTYFIKACJI....
 nick
 Poniedziałek 15-10-2007

9226. 
Pan Tusk chciał jechać do radia Maryja do Torunia, ale go nie wpuścili. Mecherowe berety jak ładnie ujeła to Plarforma nie chą znać platformy. Czyli jednoznacznie kościół w Polsce nie chce Platformy. Panie Żyliński co pan na to? Pewnie jak na lato.
Pan mówisz ja to mam chody u księdza na Lipowym, otóż jest odwrotnie. Wszyscy sie pana przejedli, nasłuchali, zawiedli na panu i mówią panu niech pan wyluzuje i odejdzie od polityki.
Niech pan nie kompromituje siebie i miasta Iławy. Razem z tym Tuskiem możecie jechać do Pani Merkel do Niemiec na audiencję, pewnie was wysłucha i obieca, że wam pomoże jak będziecie toneli. Podobnie jak Kwaśniewski, jedźcie za granice i żygajcie na Kaczyńskich i Polaków, aby tylko dostać się na stołek. Żeby mieć większość w parlamencie i sprzedać resztę Polski Niemcom, bo w 1939 roku im się to nie udało. Zresztą co to za różnica dla Donalda Tuska, przecież jego dziadek służył w Niemieckim wojsku (Wermachcie). Panie Żyliński, czy pan oszalał, żeby salutować takiemu przywódcy partii Tuskowi. [...]
Jednego nie rozumiem u pana, panie Żyliński dlaczego od początku pańskiej kariery nie ma wpisu do AWS lub PiSU. Wiem dlaczego, bo wcześniej działał pan z komuchami (Umiński i reszta), a teraz pod płaszczem Platformy. Niech pana [...] jaką szkodę wyrządza pan Polsce, nie mówiąc o Iławie.
Przyszedł kres pana, pan Benek pana wykończy mówię to panu, chyba że pan naślesz na niego SB, ale on się pana nie boi. Bo jak dojdzie do kampani miedzy nim a panem, to pan nie będziesz startował bo dostaniesz pan zero głosów. Benek to człowiek bezpartyjny, bez układów, ale patriota. Zależy mu tylko, żeby Polska nie cierpiała przez takich jak pan Żyliński, Żuchowski, Żelichowski, Lisek czy ten Gorczyca.
Pozdrawiam miasto i gminę Iławę i proszę głosujcie na PiS lub LPR.
 Benek
 Poniedziałek 15-10-2007

9225. 
Odnośnie wpisu numer: 9156

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY!

W naszej pracy redakcyjnej kierujemy się jedną zasadą: by „Kurier Iławski” z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc był coraz lepszy.

W naszej pracy – jak to w życiu – pojawiają się również obiektywne trudności, jak choćby kłopoty zdrowotne trapiące członków naszego zespołu czy wyzwania, jakie stawia przed nami wciąż rozwijający się lokalny, wolny rynek medialny. Dlatego konieczne było przemodelowanie struktury organizacyjnej naszej redakcji, naszego wydawnictwa.

Z bieżącym wydaniem funkcję redaktora naczelnego „Kuriera Iławskiego” obejmuje Radosław Safianowski i to on jest odpowiedzialny za treść merytoryczną publikacji. Jarosław Synowiec, dotychczasowy redaktor naczelny, zostaje dyrektorem Wydawnictwa Kurier-Media, co w praktyce oznacza nadzór nad działalnością wydawniczą i reklamową „Kuriera”.

Wprowadzone zmiany są urealnieniem w nazewnictwie sytuacji, która dojrzewała od kilkunastu miesięcy.

To nie koniec zmian. Mamy nadzieję – na lepsze. W ciągu najbliższych miesięcy Czytelnicy „Kuriera” będą mogli liczyć na kilka nowości, dzięki którym Wasz tygodnik będzie jeszcze bardziej wnikliwy i ciekawy – jeszcze bardziej Wasz.

---> JAROSŁAW SYNOWIEC
---> dyrektor wydawnictwa

---> RADOSŁAW SAFIANOWSKI
---> redaktor naczelny
 KURIERZY
 Poniedziałek 15-10-2007

9224. 
Drodzy Iławianie cieszę się, że czytacie moje artykuły, które uderzają w miejscowych układziarzy, którzy śmią się nazywać politykami. Politykami to oni nigdy nie byli i nie będą. Mogą sobie pokrzyczeć w Iławie, Olsztynie a wyżej nikt ich tam nie wpuści, bo nie otrzymają wystarczającej ilości głosów, wymaganych do tego celu.
Jeżdząc po dogach ziemi powiatu Iławskiego najbardziej mnie śmieszą plakaty tego Żuchowskiego z PSL. Powiem krótko są zielone tak jak ten pan. Myślał, że jak na wiejskich podwórkach nawiesza swoich portretów to ludzie ze wsi pójdą na niego głosować. Ciekawe co im obiecał w zamian, że wiszą jego plakaty. Szkoda mi, u mnie jak by chciał powiesić swój plakat beznadziejny, bez przyszłości, musiał by najpierw zapłacić pieniążki i na piśmie napisać za co chce głos. Nie dajcie się manipulowac, rządajcie pieniędzy za jego plakaty. Niech płaci ma z czego. Jego pensja miesięczna to ogromne pieniążki, więc trochę by stracił. Wieś panie Żuchowski jest mądra i na pewno na pana nie zagłosuje z wyjatkiem pana rodziny. Rolnicy ciężko pracują a pan chodzi w garniturku i zarabie dużą kasę. Niech pan zacznie gospodarzyć to pan zobaczy, a może pan ma trochę ziemi i pewnie ma jakiegoś parobka do roboty w gospodarstwie. Pana wyraz twarzy na plakatach mówi sam za siebie, niech inni charują jak woły a ja nie muszę, bo razem z Żylińskim lubimy pieniążki, ale bez pracy. Trochę pokłamiemy, że cos tam zrobimy, obreklamujemy się w różne plakaty i będziemy zarabiac kasę. Otórz nie będziecie zarabiać bo nie otrzymacie mandatu zaufania. Ludzie przejrzeli na oczy i napewno was nie wybiorą. Wasza kampania to utopione pieniądze i śmiech w Iławie i powiecie.
Teraz władza należy do Benka, on nie bierze pieniędzy za nic, on ciężko pracuje i mówi głośno: rozwiazać senat ograniczyć liczbę posłów do 60 osób, rozwiazać sejmiki, a będzie się żyło lepiej każdemu Polakowi, a nie tylko politykom i ich rodzinom. Dość okradania państwowych pieniędzy i nas biednych Polaków.
 Benek
 Niedziela 14-10-2007

9223. 
Odnośnie wpisu numer: 9222 9217

Popatrzcie niżej: Stańczyk Stańczykowi wilkiem. Taki jest naród polski.
Winien jest PiS, gdyż podziały są nie tyko w rodzinach, ale w jaźni.
 nick
 Niedziela 14-10-2007

9222. 
Odnośnie wpisu numer: 9217

Jesteś zwykłym pacanem, synku!
PS. Ślepcem na dodatek.
 Stańczyk 2007
 Niedziela 14-10-2007

9221. 
Odnośnie wpisu numer: 9214

A Boga to ty do polityki nie mieszaj, ty Benku jeden!
 Cenzor
 Niedziela 14-10-2007

9220. 
Odnośnie wpisu numer: 9214

Od kiedy to PiSowcy są za wolnością? Wolny kraj? (!) :D
Powszechnie wiadomo, że są przeciwni liberalizmowi.
Ten Benek ma naprawdę zmącony umysł.
 Rambler
 Niedziela 14-10-2007

9219. 
Odnośnie wpisu numer: 9213

Kim jest zatem Kaczyński, że dał się wypłazować tak "płaskiemu" człeczynie jak Donald? Hę...?
 fanfantulipanx
 Sobota 13-10-2007

9218. 
Mało kto wie, że posłem może zostać każdy z danej listy
NIEZALEŻNIE od miejsca na liście - liczy się ilość uzyskanych głosów.
1 miejsce na liscie nie gwarantuje wejscia do sejmu jeżeli kandydaci z innych miejsc uzyskają WIĘCEJ GŁOSÓW.
 KOMISJA WYBORCZA

naszapaczka2@wp.pl, lat 47
 Iława, Sobota 13-10-2007

9217. 
Odnośnie wpisu numer: 9213

He he!!!
 Stańczyk 2007
 Sobota 13-10-2007

9216. 
Benek, wysyłam cie do sanatorium szczególnie groźnych psychopatów. Ty jesteś jełopem jakich mało. Nie graj prowokatora.
 nick
 Sobota 13-10-2007

9215. 
Popatrzcie na Samoobronę skończyła się sama już nawet w telewizji ich nie pokazują. Wybierając takiego Lepera na wodza tej partii to przykład kompletnego dna. Cieszę się, że to koniec tej partii, i że rolnicy w końcu zrozumieli,że to awanturnik z wyrokami. Teraz telewizje by chciał blokować. Niech jedzie do Darłowa na wieś i zaszyje się w tej wsi bo jak patrzę, jak on się wypowiada to śmieje sie w głos, że on powinien grać w kabarecie, dzieci by miałay radochę na jego widok. Słyszeliście, że jak chodził do zawodówki rolniczej koło Bydgoszcy to lał się z uczniami w szkole, a nawet rzucił się na nauczyciela. Powinien zmierzyć się z Gołotą, albo ze mną. Tylko jak by nie umiał się wysłowić to pewnie by mnie pobił, musiał bym z nim rozmawiać przez drzwi, z dziurką w środku ha ha ha
 Beanek
 Sobota 13-10-2007

9214. 
Wolny kraj wolana Polska i bedę pisał nicku co chce i jak chce, żeby takie ograniczony umysły jak twoje pobudzić do myślenia. Chyba, ze jestes ograniczony albo człowiek Kwaśniewskiego, Milera, czy Żylińskiego to wszystko rozumię, że tak Ci kazali pisać. Dość polityki zakłamanej przez Platformę trzeba raz na zawsze z tymi ludźmi skończyć bo kraj zbankrutuje jak oni dostana się do władzy. Panie Boże nie dopuść tych ludzi do władzy bo zbrataja się z Lidem i będą ustawiać stołki. Nigdy w Iławie bo tu jest Benek a to człowiek prawicowy i mówi won Platformirmie i Lidowi od Iławy. Was czas dobiegł końca??
 BENEK
 Sobota 13-10-2007

9213. 
Tusk w debacie pokazał swoje JA, nie swoboda a luzactwo, ciągłe powtarzanie do Kaczyńskiego: "powinin pan wiedziec, jest pan nieprzygotowany, tego pan nie wie...?", czyli psychiczne wywieranie złudzenia, że partner jest niżej. Wywoływał wrażenie człowieka światowego, wszędobylskiego. Wytyka partnerowi, że nie prowadzi samochodu, nie zna cen, bo nie ma rodziny. Premier ma być kirowcą służbowej limuzyny? Ten człowiek, Tusk, naprawdę jest płaski.
 Filomaci
 Sobota 13-10-2007

9212. 
Taki "człowiek" jak niejaki Benek jest typowym przedstawicielem elektoratu PiS. Można im pluć w twarz a oni twierdzą, że to deszcz pada - Tusk wygrał debatę a oni twierdzą, że to Kaczyński, który wypadł żenująco - motał się jak uczeń, który chce streścić lekturę, nie przeczytawszy jej. Wiele osób czyta to forum, ale niewielu chce się zniżać do tego poziomu i zabierać głos. To naturalny odruch nie wdawania się w dyskusję z Benkami w myśl zasady: nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swego poziomu, a mistrza nie pokonasz. To typowy przedstawiciel stada baranów (zmierzającego ku przepaści) jakimi są wyborcy PiS, zresztą niewiele odstający poziomem od Samoobrony - jak widać "na załączonym obrazku". Przypominają trochę te biedne ex Betanki, albo zwierzęta w cyrku, które mają klapy na oczach żeby nie widziały co sie dzieje z boków i gnają naprzód. Jedynie takie wrażenie można odnieść po lekturze tego wątku na forum.
PS. Przepraszam, jeśli uraziłem obrońców praw zwierząt.
 Rambler
 Iława, Sobota 13-10-2007

9210. 
Odnośnie wpisu numer: 9207

"Curvo benito", dziadu kalwaryjski z odpustu w Poniatowie!
Pewno dotknęło cię ciężkie przeżycie?
 nick
 Piątek 12-10-2007

9209. 
Odnośnie wpisu numer: 9207

Benek, najbardziej takie jak ty oszołomy szkodzą PiSowi i całej Polsce.
 matador
 Piątek 12-10-2007

9208. 
Debata wygrana przez Kaczyńskiego 3:0.
 LESZEK
 Piątek 12-10-2007

9207. 
Jak PiS przejmie władzę w Iławie, każdy Iławianin będzie wysłuchany i
nie będzie układzików ani z radą powiatu ani układziarzami. Będziemy
budować razem Iławę i przywrócimy normalność. Sprawdzimy iławski
SĄD - w którym też działy się "cuda" za komuny. Ilu niewinnych ludzi skazano, bo chcieli dojść prawdy??!! Są na to dowody jak podkładano
świnie, a później gnojono wyrokami. Chcecie nie dopuścić do tego, to
zagłosujcie na PiS.
Osobiście do Iławy przyjedzie pan Ziobro i wysłucha waszych krzywd
i zrobi z tym porządek. Wiem co mówię. Popatrzcie na Kwidzyń jak to
niedawno spalił się ratusz urzędników. Nie wiecie dlaczego? Ano dlatego, że tam też się działy cuda i trzeba było zatrzeć ślady.
Mnie komuniści też chcieli zgładzić, bo wiedzieli, że jestem inteligętny i będę mówił prawdę ludziom w mieście. Mam na to dowody, ale ta sprawa też ujrzy światło dzienne i wyrównamy porachunki. Nie chowaj sie Polaku za plecy, głosuj na PiS, jeśli chcesz żyć normalnie i z poszanowaniem.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9206. 
Odnośnie wpisu numer: 9005

Spiepszać to ty będziesz z tym twoim Żylińskim i nie podszywaj się pod
PiS, czerwony komuchu, farbowany lisie z Platformy. Popatrz se jak ten
twój Tusk przepiepszył debatę w telewizji.
Niech żyje wolna Polska bez korupcji z premierem Kaczyńskim na czele.
Za ciebie też sie wezmą jak masz do czynienia z Platformą i LiDem.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9205. 
Odnośnie wpisu numer: 9203

Szanowni Państwo.
Jestem pisowcem, ale takiego oszołoma jak "benus pospolity" jeszsze
nie widziałem. Powiem ci krótko: SPIEPRZAJ DZIADU Z FORUM!
 bolo-tw
 Piątek 12-10-2007

9204. 
CZY POWIE MI KTOŚ? ZA CO ANDRZEJOWI UMIŃSKIEMU LICYTUJĄ MAJĄTEK WART 6 MILIONÓW ZŁ? CO ON TAKIEGO ZŁEGO ZROBIŁ TYM GŁUPKOM PISUAROM? TAKI BYŁ DOBRY CHŁOP, TAKI ZARADNY, TAKI SPOŁECZNY, TAKI SOLIDARYZUJĄCY SIĘ Z LUDŹMI. TAK ŁADNIE SIE DOROBIŁ, BO KIEDY WSZEDŁ NA POSŁA TO W OŚWIADCZENIU PODAŁ,
ŻE JEGO MAJĄTEK WYNOSIŁ 450 TYS ZŁOTYCH. PRZECIEŻ NAM TAKICH JAK ON TRZEBA, BO BOGATY POLAK TO BOGATA POLSKA.
 nick
 Piątek 12-10-2007

9203. 
Taka partia jak Samoobrona nie wejdzie do sejmu... Szkoda tego Milera
w Łodzi, to nawet na ulicy będą sie z niego śmiać jak go zobaczą. Panie Żyliński z panem jest podobnie.
Ale ponoć ma pan niezłą chatę. Oj przepraszam to żony pana, pan jest golutki i społecznie pan dorabia jak każdy z Platformy. Niech pan nie liczy na glosy w Iławie.
Z polityki trzeba umiec wyjść z twarzą jak w sporcie. Pan jest podobny do Kwaśniewskiego, trzeba was spoić alkoholem, potem skompromitować na całą Polskę, bo wy nie rozumiecie, że nie chcemy my Polacy waszych rządów. Nic nie zrobiliście dla nas, abyśmy was ponownie wybrali. Wasze porady te, żeby młodzi ludzie wyjeżdżali za granicę i wycierali w barach żygowiny Niemcom, Anglikom, czy Irlandczykom... Nigdy więcej poniżania w imię wolne Polski.
Dlatego trzeba uchronić Iławian i pozostałych Polaków od takich ludzi jak Żyliński, Żuchowski, Żelichowski czy ten Gorczyca z Miłomłyna lub ten Lisek, który w Gdańsku jest malutki i myślał, że nabierze Iławę. Won tym ludziom od polityki i stop ich rządom, już mieli okazję, co zrobili? Nic. Tylko konta im urosły, co widać na plakatach, przeliczcie mieszkańcy ile taki plakat kosztuje.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9202. 
Iławianie ogladajcie debatę Kaczyński-Tusk, zobaczcie jak Tusk będzie
się motał. Przyjrzyjcie sie temu człowiekowi - cała Platforma jest taka
sama zakłamana jak niegdyś SLD.
Jutro zobaczycie, notowania Pisu pójdą w górę - a Platforma zniknie ze sceny politycznej. Tak przepowiadam. A głosy w wyborach przejmie Pis.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9201. 
Czy ktoś wie o krętactwie pani dyrektor Sz.[...] z gimnazjum, która daje oferty pracy w szkole nauczycielom poszczególnych przedmiotów, a później kręci, że trzeba sie dowiadywać.
Jeżeli pani dyrektor nie zmieni swojego postępowania, to doniesiemy do Kuratorim w Elblągu. Może pora przypomnieć jej o jej kompetancjach na tym stanowisku. Nauczyciele, którzy powinni odejść na emeryture niech odejdą, chyba że pani dyrektor ma następcę, ale ta jeszcze studiuje i nie ma kwalifikacji, a może czeka na telefon od burmistrza, żeby potwierdził kwalifikacje bo ona nie uznaje. A wcześniej, za kadencji J. Maśkiewicza, miala taki telefon i przyjeła jego syna Bogumiła.
Pani dyrektor niech pani poda się do dymisji bo pani politykuje w szkole,
a nie edukuje. To kwestia czasu jak kuratorzy dobiorą się pani do tyłka.
 Pisowiec
 Piątek 12-10-2007

9200. 
Odnośnie wpisu numer: 9199

Nie dość, że ja nie upoważniałem ciebie do wypowiadania się w imieniu
"wszystkich iławian", a więc wypowiadania się również w moim imieniu,
to jeszcze ubzdurałeś sobie, że ja chcę z tobą rozmawiać....... Akurat!
Oto jest klasyczny pisuarowy młot.
 normales ilavianin
 Piątek 12-10-2007

9199. 
Odnośnie wpisu numer: 9198

Młotem to jesteś ty. Pewnie masz trzy klasy i ograniczony łeb. Możesz czyścić mi buty, bo rozmawiać, myślę, że nie ma o czym z tobą, pajacu.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9198. 
Odnośnie wpisu numer: 9197 9175

Moherowy młocie z pisuaru!
Pytam jeszcze raz, więc odpowiedz krzykaczu nawiedzony i pobudzony!
Czy ja ciebie upoważniałem, żebyś wypowiadał się w moim imieniu???!!!!
Czy mój sąsiad upoważnił ciebie, żebyś wypowiadał się jako "iławianie"?!
Mów za siebie i tylko za siebie.
 normales ilavianin
 Piątek 12-10-2007

9197. 
Odnośnie wpisu numer: 9195

Zobaczcie dookoła, tak Platforma sie przestraszyła PiS, ściągneła plakaty wszystkich swoich kolesiów.
To jest partia ż[...]a interesów tylko swojej pupy i kolesiów, nie intersów mieszkańców. Mamy w nosie Platformę, nie damy im głosów w wyborach. Mają kasę na kampanie i chcą zdobyć całą Iławę. Po naszych trupach!!! Zniszczymy ich i pokażemy im gdzie jest ich miejsce - np. w stolarni u Umińskiego i Wachowiaka, szwagra Żylińskiego, którzy wcześniej nie dali wejść Szwedowi do Iławy z nowym zakładem, tylko ten rozbudował go
w Lubawie, a my szukaliśmy chleba po całej Polsce zostawiając tu nasze rodziny w Iławie.
Podziękujemy Ci panie Żyliński za to, że nas - Iławian - oszukałeś wraz
z kolesiami, a teraz wyciągasz rękę po głosy. Przypomniało Ci się o nas, precz z łapami, nie dostaniesz mandatu zaufania, dostanie Benek i jego wołanie głosuj za PiSem, bo Platforma i SLD-LID to kompromitacja dla Polski, jak i dla Iławy.
 Benek
 Piątek 12-10-2007

9196. 
Po dobrym obiedzie bekam w głos do tutejszych pisiorów!
Wyłazicie z dziur jak podłe pchły. Na Iławie dostaniecie taki łomot,
że wam wszystkie sedesy pospadają!!! Zobaczycie, prostowniki...
 normales ilavianin
 Piątek 12-10-2007

9195. 
Kiedy zobaczyliśmy z żoną portret Adama Żylińskiego na mieście, to
aż same ręce złożyły się do pacieża o lepszą Polskę.
 nick
 Piątek 12-10-2007

9194. 
Odnośnie wpisu numer: 9193

Panie Karpiński! Badź Pan poważny!
Nawet 10 stron internetowych z pańskimi blogami to za mało, abym na pana zagłosował - ja... podpisany niżej:
 ADMIRAŁ
 Piątek 12-10-2007

9193. 
"ZABRAKŁO JEDNEGO GŁOSU!"
Polak potrafi... Zwłaszcza na wybory...
 BOLO
 http://www.grzegorzkarpinski.pl/gra
 Piątek 12-10-2007

9192. 
Znakami "zakazu" na Starym Mieście zablokowano podjazd do domu. Nie wiem czym sie kierowano w tak idiotycznej decyzji. Niebawem, prosze państwa, bedziemy musieli samochody zostawiać w okolicy Nowej Wsi i dojeżdżć do domu autobusem.
Na ilość miejsc parkingowych przy hali sportowej nie narzekajmy, ale są problemem miejsca siedzące w hali i klimatyzacja. Wszyscy wiemy, że z balkonu ze względu na błędy w usytuowaniu krzesełek nie widać... gry. Niestety winnne jest znane nam "panisko", który zaprezentował postawę woluntaryzmu i bezwzględnie od niego wiele w kwestii wyposażenia hali wówczas zależało. Były sytuacje, że zwykli urzędnicy według własnego mętnego pomysłu decydowali o wyposażeniu siłowni. Gdy organizowano pierwsze poważne mecze rangi państwowej w piłce siatkowej, na prędce doposażano siłownię. O tym, jaką zafundowano podłogę na hali, okazało po meczach szczypiorniaka, gdyż podłoga wymagała gruntownej odnowy. Ale za to nie zabrakło drogiego ba przykład telebimu, urządzeń do reklamy dynamicznej, albo też bardzo drogich samojezdnych koszy do gry w piłkę koszykową.
Wszystkie pomysły szły z jednej glowy - tej samej, która wysoko nad ulicami na plakatach oczkami błyszczy i mruga do swych wyborców.
 Filomaci
 Piątek 12-10-2007

9191. 
Nie bede głosował na Platformę. To ludzie bez wyobraźni. Kiedyś wybudowali na kilkaset osób halę sportową w Iławie ze śladowym parkingiem, a teraz ustawili las znaków zakazu zatrzymywania się na Starym Mieście. Nie obchodzi ich to, że mieszkańcy nie mają gdzie parkować swoich samochodów. Na 200 lokali mieszkalnych (że o kościele i sklepach nie wspomnę) jest około 30 legalnych miejsc parkingowych.
Aż strach pomysleć, co by było, jakby zdobyli większość w parlamencie. Wtedy już napewno nie powstałby ani jeden kilometr autostrady, bo - jak wynika z działań iławskich rajców - paltformensi to wrogowie motoryzacji, do tego o wąskich horyzontach myślowych. Niech ich slogan "by żyło się lepiej" schowają sobie w ...
 morda ty moja
 Czwartek 11-10-2007

9190. 
Pozostał tylko PiS. Pomijając iławskiego kandydata, reszta to dno.
 BAG
 Czwartek 11-10-2007

9189. 
W sprawie odkopanego pomnika z Boreczna ku pamięci poległych żołnierzy z wojny 1914-1918 (str. 19).
Nieprawdą jest, że ksiądz proboszcz nic o nim nie wiedział. Wiedział, poinformował mnie o nim oraz pokazał go już w sierpniu 2005 roku. Szczęśliwie - nie ten pierwszy co przed szereg pcha się.
 Seweryn
 Czwartek 11-10-2007

9188. 
Odnośnie wpisu numer: 9187

Benek! Oddawaj mój procesor, ty mały krętaczu.
Jeżeli myślicie, że Benek powinien kandydować, to się bardzo mylicie.
 Wojtek Grzyb
 Czwartek 11-10-2007

9187. 
Czechu! Nie spodziewałem sie po Tobie takiego wzorca osobowego.
Jednakowoż, co by nie gadać, postawa właściwa. Ciekaw jestem czy chodzisz w mundurku po mieście z małżonką pod rękę z różyczką w dłoni?
 Nikuś
 http://www.nki.pl/news.php?id=1894&show=czytaj
 Czwartek 11-10-2007

9186. 
Zapraszam wszystkich na wybory, idźcie głosować ale nie na Platformę i PSL, komuchów, bo nie będziecie mieli co włożyć do garnka po styczniu. Ten upadek MMI i nagłe przejęcie to kmpania wyborcza, że Iława znów rusza w przód. Za chwile w gazetach zobaczycie twarze kandydujących w wyborach i będą się chwalić, że to dzięki nim coś się zmienia. Bajki, bajeczki dla małych dzieci.
Iława tonie, PiS zmieni tę alternatywę po wyborach.
 iławianin
 Czwartek 11-10-2007

9185. 
Odnośnie wpisu numer: 9172

Nie mam nic wspólnego z tym Panem!
 Stańczyk 2007
 Czwartek 11-10-2007

9184. 
Odnośnie wpisu numer: 9179

WRAZ Z POGRZEBEM (ewentualnym) SZPITALA w IŁAWIE, PADNIE "PO".
 ESKULAP
 Czwartek 11-10-2007

9183. 
Odnośnie wpisu numer: 9173

Czy ty chłopie zwariowałeś, by ludzi namawiać do głosowania na Józefa Sadowskiego z Samoobrony?
Tego samego Sadowskiego, który przegrał proces o fałszowanie podpisu kolegi i odebrano mu mandat w dawnej radzie powiatu!
 nick
 Czwartek 11-10-2007

9182. 
Odnośnie wpisu numer: 9180

Pogadaj sobie pajacu o staroście. To jedna klika i nie ważne kto powołał dyrektorke. Starosta też tańczy wkoło Ptasznika i Żylińskiego, ty bronisz tyłek układziarzom. Sam działasz z nimi za butelke piwa, przyłącz się do mnie i skończ z układami, bo sam zapłacisz za tych ż[...]ów z PO.
 LULEK
 Czwartek 11-10-2007

9181. 
Panie Ptasznik, gdzie jest dyrektor ICK, pani Ewa? Po prostu wsadził pan swojego kolesia, bo kazał panu Żyliński.
Podobnie Żyliński ustawił burmistrza Lubawy Standare odnośnie wyboru nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, bo staremu podłożyli świnie.
Co pan na to panie Ptasznik? Pewnie nic, pewnie musi przedyskutować
pan z Platformą "co zrobić gdy mnie atakują iławianie". Nic bo koniec pana kolesia jest bliski. Radzę panu niech pan zakończy tą znajomość.
 Benek
 Czwartek 11-10-2007

9180. 
Odnośnie wpisu numer: 9179

Może już czas kolejny moherowy mózgowcu, żeby swoje wykształcenie w randze szpadla podnieśc do poziomu przynajmniej łychy od koparki. Może wtedy dotrze do ciebie, ciemna maso, że dyrektora szpitala powołuje nie burmistrz miasta, lecz starosta powiatu. Aaa! Nie dosłyszałeś pod budką.
 normales ilavianin
 Czwartek 11-10-2007

9179. 
A kto przywiózł w teczce panią dyrektor szpitala? Nie wiecie? Ptasznik, który już rozkłada piórka. Ale panie Ptasznik, popełnił pan błąd, bo nie wybiera się ludzi z lasu, w Iławie mamy wielu mądrych ludzi, a pan ma nas w pupie.
Niech pan pamięta, pana też rozliczymy. Mamy pana Benka i podburzy społeczeństwo iławskie. Zapłaci pan za to, że kieruje panem ten Żyliński, będziesz pan szukał pomocy u duchownych jak Maśkiewicz. Niech pan jak najszybciej odwoła tą dyrektor ze szpitala jak pan chce doczekać do końca kadencji.
 Benek
 Środa 10-10-2007

9178. 
Odnośnie wpisu numer: 9174

Wierzysz w bajki, basen będzie jak go sobie wybudujesz.
Ci ludzie Platformy i PSL już autostrady wybudowali wkoło Iławy, a teraz pewnie lotnisko powstanie i jeszcze samoloty będą lądować, ale chyba te z Moskwy jak wybierzesz Żylińskiego i Żuchowskiego, bo Umiński sam się wykończył.
Idź człowieku na wybory. Przekaż innym, że PiS odbuduje Polskę, wybierz ludzi PiSu.
 Ewa
 Środa 10-10-2007

9177. 
Odnośnie wpisu numer: 9175

Moherowy młocie!
Czy ja ciebie upoważniałem żebyś wypowiadał się w moim imieniu?!
Mów za siebie, tylko za siebie. Babcia też nie oddała ci dowodu.
Wyłazicie z dziur jak pchły. Na Iławie dostaniecie taki łomot,
że wam wszystkie sedesy pospadają. Zobaczycie.
 normales ilavianin
 Środa 10-10-2007

9176. 
Panie Żyliński i Żuchowski, co się z wami dzieje, że nawet na forum się nie wypowiadacie. Sracie na iławian plakaty, nas nie interesują, chcemy wyjaśnień, programu, konkretów.
PiS was wykurzy z tego miasta, pójdziecie do Małkowskiego, Iwińskiego
i Ryńskiego. Ale przykro mi. W Olsztynie też koniec, koniec komuchów, koniec czerwonych. Olsztynianie wybrali PiS, zobaczycie za 2 tygodnie
w urnach.
 Benek
 Środa 10-10-2007

9175. 
Odnośnie wpisu numer: 9173

Panie Benku mądrze pan piszesz, nasza cała rodzina przejrzała na oczy
i zdecydowanie nie odda głosu na Żylińskiego i Żuchowskiego, mamy takie same zdanie jak pan. To pan powinien kandydować, jest pan godny zaufania. Dziekujemy, że pan nas ostrzegł przed tymi ludźmi. Pozdrawiamy.
 iławianie
 Środa 10-10-2007

9174. 
Czy jest jeszcze szansa, że w Iławie powstanie kryta pływalnia?
Jak długo trzeba będzie czekać na budowe basenu? Może ktoś
ma jakieś informacje?
 P-51
 Iława, Środa 10-10-2007

9173. 
Panie Żyliński i Żuchowski, spodziewałem się takiego ruchu, że teraz się obkleicie plakatami w całej Iławie i wioseczkach, o których sobie przed wyborami przypominacie. Drogie reklamy, ach drogie, a wiec patrzcie iławianie jaką mają kase. O to mi chodziło, żeby was podpuścić, teraz ludzie widzą, że Benek wie co pisze.
Obaj precz z łapami od Iławy, na[...]e państwowych pieniędzy, a teraz nawet debaty w kinie nie macie, bo macie gówno nie program. Czytajcie ludzie Kuriera jak to byłego posła Umińskiego licytuje komornik. Oni nie są lepsi, gówno znają się na gospodarce doprowadzą Iławę do bankrutctwa. Oddajcie głos na PiS, na Polańskiego i Sadowskiego, oni zmienią Iławę, wiem co mówię. Platforma, PSL i LID okradną do reszty Polskę i wróci Moskwa i powrót historii, może jeszcze jeden Katyń.
Ja wybrałem PiS i Solidarność.
 Benek
 Środa 10-10-2007

9172. 
Odnośnie wpisu numer: 9167

"Stańczyk 2007" to nowe wcielenie Andrzeja Kleiny.
 bolo-tw
 Środa 10-10-2007

9171. 
Parszywy lis spoziera z ukrycia w okolicy bloku mieszkalnego po dawnej siedzibie MO.
Lis zaczaił sie i zza węgła wyznacza kąsek na pożarcie, by jak pająk zwabić w sieci i dopaść otumanioną programem wyborczym ofiarę.
 nick
 Środa 10-10-2007

9170. 
Odnośnie wpisu numer: 9168 9169

Tomaszu, Ty naprawdę masz mnie za idiotę pisząc takie bzdety:
"(...) Doceniam wysiłek przepisywania felietonu z gazety (...)".
Są do tego programy.
Z niecierpliwością czekam na poradnik.
Co do spłycania rzeczywistości, to raczej chodzi o ogląd tejże, a może punkt widzenia zależy od... - zejdź na ziemię i popatrz dookoła siebie.
Ciekaw jestem kto jest Twoim sponsorem, upsssssssssssss, wiadomo
przeca - koncern ITI, he he. Stare chińskie przysłowie powiada: "Nie uważaj innych za idiotów, bo może okazać się, że TY...".
Cmoki z obu luf oraz ciepłe p...
Pozdrawiam.
PS. Swoją drogą to myśle, że chyba dopadł Cię syndrom "zatwardzenia logicznego kojarzenia".
 Stańczyk 2007
 Środa 10-10-2007

9169. 
Z prawdziwą przyjemnością informuję, że zakończyłem pracę nad
poradnikiem net-vivre`u. Prawdopodobnie pod koniec roku materiał
trafi do wydawnictwa, którego nazwa pozostanie na razie tajemnicą.
To pierwsza tego typu publikacja w Polsce, która szeroko i dowcipnie traktuje zasady poruszania się po Internecie. Książka ma charakter poradnika i skierowana jest do czytelników indywidualnych oraz firm.
Jej premierę planuję na przyszły rok. Decyzje w tej sprawie zapadną
pod koniec roku bieżącego.
 Tomasz Reich
 Środa 10-10-2007

9168. 
Odnośnie wpisu numer: 9167

Zapewne masz poniekąd rację. Doceniam wysiłek przepisywania felietonu z gazety... Tym nie mniej konwecja na której opieram swoje pisanie jest taka a nie inna.
Spłycanie rzeczywistości - cóż, sami ją trochę spłycamy. Ale takie są potrzeby rynku... odbiorców.
 Tomasz Reich
 Środa 10-10-2007

9167. 
Znaleziono w necie.

"(...) Ale taki już widać los sumień narodu. Rolą intelektualistów, publicystów i wszystkich tych, którzy czują taką potrzebę, jest ostrzeganie przed zagrożeniami dla demokracji. Pod warunkiem wszak, że nie sprowadzają demokracji do własnego politycznego idiolektu, że potrafią trafnie rozpoznać zagrożenia, a wreszcie, że nie melodramatyzująswojej roli strażników demokracji. To ostatnie jest szczególną skłonnością polskich stróżów demokracji - harleąuinizacją rzeczywistości. Kiedy się ich czyta czy słucha, można się poczuć jak podczas oglądania brazylijskiego serialu o niewolnicy Isaurze czy argentyńskiego "Zbuntowanego anioła". Tak się biedaczki i biedacy roztkliwiają. Ale wcale nie nad współrodakami, lecz nad sobą Że tacy wrażliwcy (prawdziwe sejsmografy demokracji) oraz moralne giganty i analityczni geniusze muszą żyć w takim szambie. Ze zgrozą obserwują oni powszechne zgłupienie, a wręcz zidiocenie. I boleją nad tym, że tylko nieliczni (z nimi na czele) dostrzegaj ą prawdę. Z błahej z punktu widzenia dziejów i mechanizmów demokracji zamiany ministrów robi się koniec świata. Pod hasłem, że tylko w Polsce jest to możliwe. Tak jakby ktoś znał ministrów we Włoszech, Holandii czy Szwecji i przywiązywał wagę do przetasowań. Odnosi się to nawet do USA, wyjąwszy ministrów spraw zagranicznych oraz obrony. A przecież to superrnocarstwo.
Harleąuinowi obrońcy polskiej demokracji są już tak zbrzydzeni tym, co się u nas dzieje, że z utęsknieniem spoglądają na prawdziwych demokratów, na przykład prezydenta Putina (...)".

A teraz z naszego podwórka. Mam nadzieję, że odgadniecie, he he...

"(...) Sporo zmieniło się w tym czasie. Przesiedliśmy się do lepszych samochodów, wysyłamy pocztę bez stania w kolejkach, dziś wystarczy przecież wcisnąć ENTER. Rozmawiamy przez telefony komórkowe zamiast szukać budek telefonicznych, których kilkanaście lat temu można było doświadczyć w filmach Krzysztofa Kieślowskiego na telewizyjnych ekranach. Mamy w końcu też możliwość podejmowania wyborów. Mamy. Nie pytaj mnie, co się zmieni? Nie opowiadaj mi, że złe ci się wiedzie. To w znacznej części również twoja wina, że rządzą tacy, a nie inni ludzie. Na całym świecie mniejszość zdobywa większość. Na całym świecie to większość ją wybiera. Jak jest u nas? Dobrze wiemy, statystki wyborczej frekwencji są równie smutne, jak te o zgłaszających się na profilaktyczne badania nowotworowe. Nikomu nie życzę, żeby musiał swoich bliskich widywać raz do roku na Boże Narodzenie. Nie pytaj mnie, co będziesz miał z tego, jeśli pójdziesz do wyborów. Pomyśl o dzieciach, które dorastają. Za kilka lat też wyjadą z Polski. Nie śpij i zagłosuj! (...)".

Bosze, zaczynam płakać i rwać resztki włosów z głowy. Panie Tomaszu, panie Tomaszu... "(...) przesiedliśmy się do nowych samochodów, sic!, możemy wcisnąć ENTER (...)", a nie lepiej DELETE i zainstalować od nowa system?!
 Stańczyk 2007
 Środa 10-10-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 144 145 146 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 323 324 325 ... 359 360 361 następna ] z 361130797822


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.