Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

11612. 
Odnośnie wpisu numer: 11604

Nikt nie słucha głosów mieszkańców powiatu, bo nikogo to nie obchodzi.
W tej chwili władze powiatu zastanawiają się jak dokończyć dzieło, które rozpoczął pacyfikator szpitala, ex-dyrektorka z Elbląga. Priorytetem jest pozbycie się "garba" jakim w budżecie powiatu jest szpital (zgodnie z obowiązującą linią PO). A to, gdzie, jaki i u kogo iławianie będą się leczyć.... To sprawa drugorzędna.
Potwierdzeniem są zastraszające kwalifikacje nowo przyjętych lekarzy.
A starosta zawsze może swoich bliskich zawieźć do olsztyńskich lekarzy.
 nova
 Piątek 09-05-2008

11609. 
Sprawa szpitala w Iławie śmierdzi jak cholera.
Natomiast Pan Poseł Żyliński Adam ubiera się w pachnące garnitury, snuje się po ekskluzywnych gabinetach. ON, wbrew temu co mówi, nie lubi kompromisów, tylko dyktat. Kto z nim pracował, ten wie.
Umoczenie swej osoby w szambie (sprawa szpitala) skutkować może poważnymi dla niego politycznymi konsekwencjami w kolejnych kadencjach wyborczych. Zatem stosuje jak narazie zasadę wg której, "ciszej będziesz, dalej zajedziesz".
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11604. 
Szkoda w tym wszystkim, że nie słucha sie głosów mieszkańców powiatu w sprawie LEKARZY. Głosów "ZA" nimi jest niezmiernie mało. Ciekawe dlaczego? Może my nie chcemy ich powrotu do pracy. Może jest wyraźna potrzeba wymiany tego personelu konowałów?.
I jeszcze jedno: Gdzie podział się NASZ słynny poseł [PO] pan Żyliński - miłośnik Iławian i budowniczy szpitala. Dlaczego brakuje go w tak ważnej dla jego elektoratu sprawie, jaką jest jego zdrowie. Dlaczego swoją osobą nie wspomoże działań Powiatu. Człowieku... jeśli wymrzemy to kto cię wybierze?
 IKUS
 Iława, Piątek 09-05-2008

11603. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 życzliwy
 Piątek 09-05-2008

11602. 
Proponuję nie zadawać trudnych pytań Panu Staroście [...], bo może to u niego wywołać tak modną wymówkę jak pogorszenie się stanu zdrowia, podobnie jak u protegowanej "gołębicy", gdyż nie można podejrzewać, że pełniąc tak zacną funkcję, pytania nie zrozumiał.
Skąd takie dane, że szpital specjalistyczny w Elblągu jest w pierwszej 10 na krajowej liście (ze statystyk PO?) - chyba drobna pomyłka ze Szpitalem Miejskim w Olsztynie (gdzieś dzwonią, nawet blisko).
Jedno jest pewne, że mamy w Iławie urodzaj na pielęgniarki z wyższym wykształceniem rodem z Elbląga (jakby własnego chowu brakowało). Na marginesie dodam, iż nowa MBA pielęgniarka, należy do nielicznych osób z Elbląga, które bardzo chwalebnie wypowiadały się o swojej chorej poprzedniczce (jak znam życie i spryt MBA, będzie to choroba o długotrwałym przebiegu, która przy kominowych poborach dyrektorskich ok.10,5 tys plus premia, drogo będzie kosztować podatników - dziwi mnie tylko fakt, że jakoś nie podjęła się leczenia u swoich nowoprzyjętych "skundlonych" specjalistów). Szkoda, że Pan Starosta wyprowadza tak duże zarobki poza teren Powiatu - skoro tak sobie upodobał pielęgniarki mógł złożyć propozycję którejś z naszych Pań. Życząc rychłego powrotu do zdrowia Pani MBA, przesyłam jako jeden z leków na przyszłość, aby swoje menedżerskie zdolności wykazała w innej branży - niemedycznej.
 spec
 Czwartek 08-05-2008

11600. 
Mam nadzieję, że Starosta nie podda się jednak szantażom lekarzy i poszuka dyrekcji poza Iławą. W innym przypadku straci jedyną szansę na postawienie tego szpitala na nogi, zdrowe nogi. Trzymam kciuki!!!
 jaga
 Czwartek 08-05-2008

11599. 
KTO kasuje wpisy o tym, że Pani Gelert będąc nieświadoma swych czynów, wystartowała do Rady Elbląga i wygrywając, straciła mandat senatora PO z tytułu prawa? Kto zatem wstydzi sie braku roztropności w postepowaniu u tej Pani? KTO?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008
Odp. 
Patrz przyjacielu na swój wpis nr 11588 :-))
 moderator
 Piątek 09-05-2008

11593. 
Ludzie!!! Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nadal jest Dyrektorem,
tylko że na zwolnieniu lekarskim. Nowa Pani Dyrektor [szpitala]
została powołana jedynie na czas nieobecności Pani Jastrząb.
 56
 Czwartek 08-05-2008

11592. 
--> Wieczorem we wtorek 6 maja WIESŁAWA JASTRZĄB nieoczekiwanie poinformowała starostę iławskiego MACIEJA RYGIELSKIEGO o rezygnacji
z funkcji dyrektora szpitala w Iławie. Wcześniej pani ex-dyrektor zasłabła podczas rozmów z jednym z internistów spoza Iławy na temat podjęcia pracy w iławskim szpitalu.
Więcej na ten temat czytaj w odnośniku poniżej:
"SZPITAL W IŁAWIE MA NOWEGO DYREKTORA"
 moderator
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2070&show=czytaj
 Czwartek 08-05-2008

11591. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Coś Qbinek znowu się rozszalał na forum. Ma on niezłego hopla na punkcie cholew wszelakich. A wszystko się zaczęło tak niewinnie… Postanowiliśmy z wujem Kazikiem zrobić porządek z tym naszym małym darmozjadem. Wąs mu się sypnął pod nosem, trzydziecha na karku, a on ciągle w czwartej klasie elementarnej szkoły zalegał i tylko by teletubisie całymi dniami oglądał. Dalejże go do jakieś pracy szykować… i wyszykowaliśmy na pucybuta (podług talentów i zdolności). Parę dni nie minęło jak tu Qbinek z płaczem wraca i od drzwi woła, że fach mu nie leży, że oprzyrządowanie sprzedał i nowe przygody Koziołka Matołka sobie za to samowolnie zakupił.
O co poszło… Otóż, wisus niewyżyty, jak tylko niewiastę jaką spostrzegł, zamiast trzewiki jej przykładnie glansować, to on, cały zaśliniony, cholewki jej podgryzał i za to trepami po tej swojej wielkiej, kanciastej głowie obrywał.
Odtąd, jak o cholewie gdzie jakiej usłyszy, to zaraz jeży się ze złości i prycha, oczyska swe niechrześcijańsko wybałuszając...
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11590. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Obok analizy, rozkładu na czynniki pierwsze zagadnień i problemów, należy Qbusie, rozwijać dar syntezy. Scalam zatem podniesione przez ciebie problemy w jedno.
Internet pełni rolę współczesnego pierścienia Gygesa. Opisał ten fenomen genialny Platon w „Państwie”. Kto nałoży go na palec staje się niewidzialny. Osoby niewidzialne są także bezkarne. W takiej sytuacji niezwykle trudno jest im wytrwać w sprawiedliwości. W odległej przeszłości drogocenne pierścienie Gygesa wodziły na pokuszenie elity elit, obecnie zamieniają się w elektroniczne, tomabakowe pierścionki dla gawiedzi. Stąd tyle z nimi problemów...
Z kwestii bardziej szczegółowych. Nie unikam odpowiedzi merytorycznej. Powrót do pracy w zbiurokratyzowanej i przeregulowanej prowincji Eurolandu, w jakiej żyjemy wymaga wielu formalności. Lekarze nie zawiedli i zostali w szpitalu, gdy z winy dyrekcji nie zapewniony zmienników 1 maja i powstało zagrożenie dla pacjentów. Jak sobie wyobrażasz, poza sytuacjami wyjątkowymi, żeby ktoś nie będący pracownikiem leczył ludzi. Weź pod uwagę przepisy ustawy o systemie opieki zdrowotne, zawodzie lekarza, ubezpieczeniach obowiązkowych, itd. itp. Zresztą, jako absolwent Studium Ekonomiczno-Administracyjnego powinieneś o tym wiedzieć, więc po co Ci tłumaczę.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11589. 
Odnośnie wpisu numer: 11550 11554

Myślałem, że starosta to chłop z jajami. A tu okazuje się, że pani Jastrząb, kobieta o gołębim sercu sama zrezygnowała z misji uzdrowienia iławskiej służby zdrowia.
Jako nadal doradca informuję pana starostę, że ani kodeks pracy, ani kodeks cywilny nie przewiduje wyrażania woli o zaniechaniu trwania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w formie SMS-a.
A tak już mówiąc poważnie dobrze, że szpital bedzie jakoś funkcjonował, problem jednak pozostał. Dreczy mnie jednak myśl: po co jest starosta, rada powiatu z przewodniczącym, cały powiat. Ktoś, kiedyś myslał chyba o powiatach istniejących do 1975 roku, i w tym sęk.
 czytelnik Kuriera (doradca amator)
 Czwartek 08-05-2008

11588. 
A więc spółki w miejsce szpitali, pomysł, mający realne szanse przejść w Sejmie. Przekształcenie szpitala w Iławie będzie przykładem "doskonałych posunięć" rządzycych, tym bardziej, że została sprawa nagłoniona w Polsce. Teraz oddłużenie i, kolejne uwłaszczenie niektórych osób.
Natomiast Pani Gelert, jest buforem. Ona jako senator, została radną Elbląga, niezważywszy, że w momencie uzyskania mandatu radnej, traci mandat senatora. Nierostropność....
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008

11587. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Co tam szpital Kubusiu, grunt, że dzięki staroście i jego Lali reklamę w mediach krajowych Iława miała niebywałą.
 konwalia majowa
 Czwartek 08-05-2008

11586. 
Odnośnie wpisu numer: 11581

Dla Ciebie mogę być nawet Świętym Mikołajem.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11585. 
Starosta, w którymś z wczorajszych wywiadów powiedział, że znalezienie kogoś na stanowisko dyrektora szpitala jest bardzo trudne. Zapomniał dodać: wśród moich kolegów nauczycieli i członków PO.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11584. 
Odnośnie wpisu numer: 11576 11569

Bulterier "Fabian Cholewa" skrzętnie, teraz już panicznie, unika wymiany argumentów. Kiedy ja demaskuję konkretnie, że on - pies łańcuchowy Białych Szantażystów - obszczekuje zapamiętale już nawet własny postulat zmiany dyrektorki, to odpowiada mi jakimś stękaniem o... lękach nocnych ze swojego dzieciństwa i wieku dorastania (jakieś brednie ze strachu przed cewnikowaniem, albo kompleksy na temat mikroskopijnych rozmiarów przyrodzenia).

Trol próbuje obrazić nie tylko mnie. Kiedy jakaś sympatyczna piguła ze szpitala stawia być może naiwne pytania, on ją od razu miesza z błotem porównując do wiejskiej, spoconej, niedomytej baby, która nie jest godna nawet w garach zupę mieszać.

I później standard według klucza: wykład o kulturze, połajanki z filologii oraz wiejskie przechwałki narcyza na łące. Oto widzi siebie jako Anioła Sprawiedliwości, Słuszności i Prawdy. Być może, a niech mu tam......
ma chłopak prawo tak sądzić. Ale doszło już ostatnio do tego, proszę państwa, że ta gnida zakłamana, chora na obrzęk tkanki mózgowej i opuszczona przez rozum - wyciera swoją dwulicową gębę Sokratesem!

Oto nasz dumny Fabian Sokrates Cholewa - jak sam ma odwagę przyznać - broni lekarzy. Moim zdaniem - nie broni, a pogrąża, a już na pewno nie lekarzy, lecz podłych, wyrachowanych szantażystów (sztuk około 10,
bo reszta to przyzwoici medycy).

Tylko debil może napisać na forum internetowym, nie podając nazwiska własnego i próbując kamuflować adres pod wszystkimi swoimi wpisami, że "chodzi z podniesionym czołem". Jak można być i nie być jednocześnie?

Tylko chłystek, chowający się za zasłoną anonimowości internetu, deklaruje w głos, że "nie lęka się odpowiedzialności". Jak można mówić
o jakiejkolwiek odpowiedzialności wymyślając sobie 10 anonimowych postaci? Tylko taki pusty arogant jest w stanie mieszać do tego jeszcze Boga i Historię...

Powtórzę ci, matole z ostatniej ławki oślej, jeszcze raz - bardzo jasno
i łopatologicznie, stylem i wymową dopasowaną w sam raz do twojej przysadki! CO TERAZ WYMYŚLĄ TWOI BIALI MAFIOSO? Jaki krok kolejny wykonają w walce o utrzymanie posad i horrendalnych zarobków? Wszak jedyny postulat (zmiana dyrektorki) stał się faktem. No i co teraz?
 Qba
 Czwartek 08-05-2008

11583. 
Odnośnie wpisu numer: 11582

Jakiej sprawie ma służyć teraz rozsiewanie takiego prymitywnego, nienawistnego przesłania? Czemu aż tak chcesz prześladować tych
ludzi? Co Ci złego uczynili lub ich dzieci, którym odmawiasz chleba?
 Głos Sumienia
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11601. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 Życzliwy
 Czwartek 08-05-2008

11582. 
No i udało się lekarzynom odwołać Panią Dyrektor.
Mam nadzieję, że za nowej Pani Dyrektor pracy też nie dostaniecie.
Nie zasługujecie na to żeby nazywać się lekarzami. Zostawiliście
chorych ludzi, którzy na was liczyli. Wstyd.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11581. 
Odnośnie wpisu numer: 11578

Nova, teraz mam pewność ty musisz być iławskim lekarzem, który złożył wypowiedzenie :)))) Jakbym słyszał właśnie to przy łóżku chorego.
Nie ma jak fachowa pomoc - gratulacie koleżanko :))))
 fan
 Środa 07-05-2008

11580. 
Odnośnie wpisu numer: 11574

Postulat lekarzy nie został zrealizowany.
Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nie została odwołana ze stanowiska uchwałą zarządu. Może Pani Elżbieta Gelert została powołana na stanowisko tylko na czas choroby Pani Jastrząb?
 56
 Środa 07-05-2008

11579. 
Nie macie problemów. Ronaldinho myślał, że to kobiety.
 kibic
 Środa 07-05-2008

11578. 
Odnośnie wpisu numer: 11573

Fan, po prostu spróbuj napić się zimnej wody. Może poczujesz się lepiej... A, chłodny okład na głowę też nie zaszkodzi.
 nova
 Środa 07-05-2008

11577. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

I znowu ta "mafia"- ludzie !!! Szkoda słów.
Qbo, oni od tygodnia są bezrobotni - osoba bezrobotna nie może pracować na, bądź co bądź, odpowiedzialnym stanowisku lekarza
- trzeba ją zatrudnić i ustalić warunki; możliwe, że te wcześniejsze
nie będą odpowiadały Pani Dyrektor (pamiętasz magiczne 20 000 zł).
 cija
 Środa 07-05-2008

11576. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Zazwyczaj nie ustosunkowuję się do uwag formułowanych w taki niekulturalny sposób, ale dla ciebie robię wyjątek. Ciocia wspominała o tych perypetiach z cewnikiem, rozmiarami, obsesją na punkcie lekarzy itd. Powiem po męsku i od serca – szczerze Ci współczuje. Nie ma się z czego śmiać. Próbujesz nawiązywać do kultury antycznej i ja to pochwalam. Filologiem klasycznym jednak jesteś średnim. Mylisz pojęcia, albo używasz słów, których nie rozumiesz. Nigdy nie pretendowałem do roli pretorianina, czyli strażnika przed napaścią fizyczną. Gdybym faktycznie czynił to co mi przypisujesz, należałoby tą działalność porównać raczej do pozycji pretora – strażnika sprawiedliwości, animatora rozwoju zdarzeń w kierunku słuszności, prawdy, dobra. To mam na celu zwalczając nadużycia polityków-sofistów, przekupnych trybunów ludowych i żądnego krwi tłumu, a propagując sokratyczny dialog, poszukiwanie wartości ponadczasowych w teatrze życia i wieczności. Dlatego bronię lekarzy, chodzę z podniesionym czołem i nie lękam się odpowiedzialności, nawet tej przed Bogiem i historią. Ave Qbusie.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11575. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

panie starosto, tylko nie dyrektor z iławy bo utoniemy w przekretach jakie tworzą lekarze
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11574. 
Lekarze z Iławy "zwolnili" dyrektorkę

Koniec konfliktu w iławskim szpitalu? Wczoraj został spełniony główny postulat protestujących lekarzy - z pracy zrezygnowała dyrektor Wiesława Jastrząb. Zastąpi ją szefowa Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Dyr. Jastrząb, która jeszcze w poniedziałek zapowiadała, że nie zamierza opuścić stanowiska, dwa dni później zawiadomiła starostę Macieja Rygielskiego (szpital podlega powiatowi) o złym stanie swego zdrowia.
- Pani Jastrząb powiedziała mi, że nie wróci do szpitala. Zaproponowałem więc pani Elżbiecie Gelert, by objęła kierowanie naszym szpitalem - mówi starosta.

- Zgodziłam się na tę propozycję, bo zdarzają się nagłe sytuacje, taka jak choroba pani Jastrząb, która jak sądzę nie wytrzymała napięcia wywołanego konfliktem - mówi Gelert. - Poza tym szpital w Iławie nie jest dla nas konkurencją, przeciwnie, możemy się doskonale uzupełniać.

Dyrektorka z Elbląga zapewnia, że podoła kierowaniu dwoma placówkami, które dzieli 100 km: - W Iławie muszę uporządkować sprawy kadrowe i przypilnować kontraktu z NFZ - dodaje Elżbieta Gelert, która zamierza łączyć obie funkcje przez co najmniej trzy miesiące. Choć starosta Rygielski ma nadzieję, że dyrektorka na stałe zajmie się iławskim szpitalem: - Słyszałem o dyrektorach, którzy kierują nawet kilkoma placówkami - mówi.

A zadanie, przed którym stoi Gelert jest niełatwe, bo wczoraj wojewoda Marian Podziewski zdecydował o zaprzestaniu działalności przez pediatrię i neurologię. Na tych oddziałach nie było lekarzy do opieki nad chorymi, dlatego już w ub. czwartek oba oddziały i interna przestały przyjmować pacjentów. Tego dnia minął okres wypowiedzenia 33 lekarzy zatrudnionych w iławskim szpitalu. Lekarze zaczęli protest, by doprowadzić do odwołania dyrektorki. Czy teraz wrócą do pracy? Dagmara Omieczyńska-Nastaj, szefowa lekarskiego związku w szpitalu, która także odeszła z pracy: - Oficjalnie nikt nas nie poinformował o dymisji pani Jastrząb. Ale gdyby to była prawda, z chęcią przystąpimy do rozmów o powrocie do pracy - mówi.
 skaner (źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn)
 Środa 07-05-2008

11573. 
Odnośnie wpisu numer: 11570

Dobre - "legalnie" :)))))
Przecież cały czas mówiliście że zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu!! Nie ma na co czegać tylko pędzic i zapewniac bezpieczeństwo społeczeństwu!!!!
"Legalne świadczenie pracy" to tylko formalności!!! Nadrzędną rzeczą jest zdrowie pacjentów!!!!
Nie opowiadaj pod publiczkę tylko idź i zapewniaj bezpieczetwo!!!
No chyba że czekasz na działania prokuratury!!!! do której zgłosiłaś donos na Pania Dyrektor!!!! no chyba że trzeba pomóc Pani na włościach!!!!
 fan
 Środa 07-05-2008

11572. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Mafia wygrała. Mam tylko nadzieje, ze dyrektorem nie zostanie ktos z Ilawy, bo to bylaby parodia.
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11570. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

No coś Ty Qbo, bądź poważny: przecież lekarze zwolnili się z pracy, czyli nowy pracodawca zwyczajnie musi ich zatrudnić. Bez tego nie mogą legalnie świadczyć usług medycznych.
 nova
 Środa 07-05-2008

11569. 
Odnośnie wpisu numer: 11558 11498

No i wszystko jest jasne. Jedyny postulat lekarzy, jak sami podkreślali skomląc przed kamerami, czyli inny dyrektor szpitala ("nawet podwyżek już nie chcemy"), stał się faktem.
Czy jednak Biali Mafioso, zwani "lekarzami" (około 10 szantażystów) wrócili dziś niezwłocznie na oddziały do łóżek pacjentów? WCALE NIE!
Czyli o co chodziło? No jasne, mówiłem to w kółko. O kasę, jeszcze im
mało. I zmowę. Całe te przedstawienie - mydlenie oczu. Zachowują się
jak bandyci pospolici, nie cofną przed niczym.
A "Fabian Cholewa" o stu twarzach w wirtualnym tłoku, specjalista od cewnikowania oraz tchórz i pies łańcuchowy Białych Szantażystów, już obszczekuje zapamiętale własny postulat i zaczyna wiercić przy nowej Pani dyrektor. "Nasza kasa, przywileje i stołki, sami będziemy sobie wybierać nowego dyrektora!". Oto jest elita Iławy... Zakamuflowana
i jawna hałastra.
Nie myliłem się co do ciebie - "pretorianin" to był wielki komplement.
 Qba
 Środa 07-05-2008

11568. 
Odnośnie wpisu numer: 11559

"Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?"

To się nazywa "real - politik" - my tu się zastanawiamy nad tym co może rada, zarząd, starosta, a decyzja o istotnych dla nas sprawach zapadają u góry i są komunikowane przez sms`y.

1) V.I.P. do Jastrząb: "Kończysz misję, uciekaj w chorobę"
2) V.I.P do Starosty: "Maciej, Jastrząb odwołana, następnym dyrem u ciebie będzie pani ..."
3) Starosta do Jastrząb: "Wiesia, co ja tu mogę, jestem tylko starostą"
4) V.I.P do super V.I.P`a: "Donek. Spokój znów panuje w Iławie, wciąż mamy szanse w następnych wyborach..."
 Politolog-ornitolog
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11567. 
Odnośnie wpisu numer: 11565

Chyba się z tego nie podniosę....
 nova
 Środa 07-05-2008

11566. 
Odnośnie wpisu numer: 11562

Szpitalinko, jeżeli to co piszesz jest prawdą to idź do prokuratora, jeżeli nie to pomówienie i możesz mieć nieprzyjemności.
Mniejsza o to.
Bardziej martwi mnie, czy aby wypowiedzenie złożone sms-em ma moc prawną (bo jak pani Wiesława J. wydobrzeje może powiedzieć, że to jakiś "biały mafioso" wysłał tę wiadomość korzystając z jej niemocy).
Po drugie czy nowa pani dyrektor może być dyrektorem dwóch szpitali
- z tego co wiem NIE! Podobna sytuacja była z panem Kowalczykiem
(Kwidzyn-Prabuty).
I nie likwidujcie jeszcze szpitala w Prabutach - ciągle istnieje. Pozdrawiam
 cija
 Środa 07-05-2008

11565. 
Odnośnie wpisu numer: 11561

Podobnie jak ciebie nova!!!!!!!!!!!!!!! Albo i pozostałych "orłów".
 fan
 Środa 07-05-2008

11562. 
Odnośnie wpisu numer: 11557

Cija, może i bezpieczniej, ale dla kogo? Jak za dawnych czasów: chcesz położyć się do szpitala, to idź najpierw prywatnie do gabinetu (........). Niektórych na to niestać a też wymagają opieki lekarskiej i diagnostyki.
Pani Dyrektor jestem zawiedziona, doprawdy poddać się walkowerem?
Najważniejsze, że [nowa dyrektor] nie jest to kolejny lekarz.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11561. 
Jak to miło, że p. Jastrząb zrozumiała gdzie jej miejsce.
Ale polecam szanownym forumowiczom wczorajsze wypowiedzi na forum
"szpitalniczka" - jak sądzę młodego lekarza oddelegowanego na dyżur na forum Kuriera.
Zwróćcie uwagę ile tam pogardy dla człowieka... Ktoś chciałby go spotkać na swojej drodze potrzebując pomocy lekarza? Ja nie.
 nova
 Środa 07-05-2008

11560. 
No bidaki do rozmów. Tylko pamiętajcie to też PIELęGNIARKA!!!
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor - pielęgniarkę :)))))))
 fan Fabiana Cholewy
 Środa 07-05-2008

11559. 
Nowa dyrektor szpitala to była senator PO, która startowała na stanowisko prezydenta Elbląga, dostała się do Rady Miasta Elbląga i tym samym utraciła mandat senatora... ukończyła pielęgniarstwo na AM w Poznaniu itp itd.
Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg
a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?
 czytelnicy
 Środa 07-05-2008

11558. 
Forma pożegnania z Iławą, jaką zastosowała Pani "Nielot" najdobitniej wyraża poważanie w jakim ma ona mieszkańców tego miasta. Dziwne,
że dotknięta nagłym niedomaganiem, nie poddała się pod opiekę
"światowej klasy specjalistów", których sprowadziła do iławskiego szpitala, tylko udała się do Elbląga... Wszystko na ten temat!
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11557. 
Odnośnie wpisu numer: 11496 11504 11510 11512

Czytam ostatnie wpisy i znowu głównie błoto leci na lekarzy. Z tego co wiem, to na słynnej Radzie Powiatu Pani J. powiedziała - niektórzy lekarze zarabiali nawet 20 tysięcy złotych - pewnie powiedziała prawdę, ale nie dodała, że większość jednak dużo mniej, ALE PANI J. ZNA PSYCHOLOGIę I WIE żE W GłOWACH LUDZI ZALEGNIE TO 20 000 i tacy jak Qba będą tę sumę powtarzać jak mantrę.
Ktoś już napisał tutaj na forum, że jeżeli zwyciężą lekarze to zacznie się panowanie bogów - myślę, że po pierwsze będzie bezpieczniej bo będzie komu się zająć chorymi i nie trzeba będzie zamykać oddziałów. Po drugie nowa krew jak widać jakoś nie napływa nawet za ogromne pieniądze (2 tys./ dyżur).
A lekarzyny nie są biedne bo bez pracy, tylko czekają kiedy władze zmądrzeją, ci których nie stać było na czekanie już pracują w innych szpitalach - oni pewnie prędko nie wrócą. Trzeba zrobić tak, żeby ci co czekają na decyzję nie znaleźli sobie pracy, bo zostaniemy z ręką w nocniku. Poczytajcie dzisiejszy Kurier i wypowiedź Bukiela.
 cija
 Środa 07-05-2008

11556. 
Dyrektorka szpitala w Iławie zrezygnowała z funkcji za pomocą SMS-a.
"Dyrektor szpitala powiatowego w Iławie SMS-em poinformowała, że zrezygnowała z kierowania szpitalem" - przekazał dziennikarzom starosta Iławy. Obowiązki Wiesławy Jastrząb przejęła dyrektor szpitala wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert, która będzie kierowała teraz dwoma placówkami. Praca dwóch oddziałów szpitala w Iławie została zawieszona.
Dlaczego staliście po jej stronie... nie warto było i co pan starosta zrobi? Przecież to jest jego decyzja, że W.J. została dyrektorką. Sądzę, że jako organ prowadzący odpowiada za błędy? Szpital w rozsypce, atmosfera fatalna, a Kurier w jednym tygodniu uspokaja NIC się nie dzieje, a dziś Szpital nie leczy. Ktoś was wpuścił w maliny... chyba wiecie kto.
 czytelnicy
 Środa 07-05-2008

11554. 
Odnośnie wpisu numer: 11550

****************************************************
Pkt. 2 - zgłaszam się, mimo słusznego wieku, na doradcę starosty d/s kadrowych.
Pkt. 1 - szkoda, że nie został zrealizowany, chodzi może o odprawę (szczegóły rozwieją spekulacje).
Pkt. 3 - może były konsultacje z przewodniczącym, mam nadzieję.

****************************************************
Ogólnie mam satysfakcję i nadzięję, że ułoży się w szpitalu.
 czytelnik, godz. 16 (wg informacji TVP INFO)
 Środa 07-05-2008

11552. 
Odnośnie wpisu numer: 11551

Pudło kolego, pudło. Ale dziękuję, bo uśmiałem się po same pachy...
 Qba
 Środa 07-05-2008

11551. 
Qba to pracownik biura poselskiego przy ul. Jagiellończyka w Iławie,
syn pana starosty.
 kolega
 Środa 07-05-2008

11550. 
Po lekturze [dzisiejszego] KURIERA:
1. Pani dyrektor szpitala - trzeba odejść ze stanowiska, nie ważne kto
winien, nie udało się pani, per analogia sportu: gdy drużyna spadnie z
ligi zwalnia się zawsze trenera, nie zawodników.
2. Panie starosta iławski - ten sam wniosek, na złego konia (?) pan postawił, dłużej czekać nie można. Larum grają.
3. Panie przewodniczący rady powiatu - czas działać a nie udawać, że
nic się nie stało.
 czytelnik
 Środa 07-05-2008

11549. 
Odnośnie wpisu numer: 11540

Nie ma powodów, aby Starosta z Radą wylecieli na aut. Nikt nie będzie kopii kruszył z powodu odejścia kilkoro lekrzy, a nawet upadłości szpitala. Nasze sołeczeństwo nieskore do organizowania referendów. Oni, wg stwierdzenia byłego rzecznika Urbana, "wyżywią się sami", jak również "wyleczą ich" medycy, którzy zostali w naszym szpitalu.
 Męczennik z Polski
 Środa 07-05-2008

11548. 
Odnośnie wpisu numer: 11541

"Nie chcą pracować, ich problem. Takich specjalistów jak mrówków".

W takim razie z naszej mgr MBA jest straszna niedojda, oferma i melepeta. Od 4 miesięcy szuka w całej Polsce i jak na razie znalazła 4 osoby z tego mrowia. Jej "specjaliści" opłacani z kasy publicznej po kilkanaście tysięcy na miesiąc nie potrafią zrobić samodzielnie prostych zabiegów hirurgicznych, a zewnętrzni dyżuranci biorący 2 tys za dyżur ośmieszają szpital w Iławie odsyłając do Olsztyna zdrowe dzieci.

Prawdziwe nieszczęście będzie jak byli pracownicy szpitala pozatrudniają sie w innych miejscach i oddziały ulegną wykreśleniu z rejestru wojewody. Z uwagi na ich stan techniczny wojewoda nie dokona ponownej rejestracji przed remontem generalnym, czyli w perspektywie ok 2 lat. Tymczasem szpital pogrąży się w długach, tym razem realnych, a nie wirtualnych, które z palca wyssała sobie MGR mba strasząć małe dzieci i radnych powiatu iławskiego...
 Trewor, kolega lekarza
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11547. 
Odnośnie wpisu numer: 11542

Już wiem - szpitalinka to pani MBA mgr dyrektor.
 gal anonim, lat 58
 Iława, Środa 07-05-2008

11546. 
Wszystkie wpisy na forum mogą być pefekcyjne namierzone,
z wykazaniem adresu komputera z którego wychodzą. Lepiej
zatem byłoby, abyście się ujawnili.
 bolo-tw
 Środa 07-05-2008

11545. 
Odnośnie wpisu numer: 11541

Szpitalinko skoro lekarzy jest jak mrówków, jak to pięknie napisałaś, to dlaczego nie nadciągają do Iławy stadami? Przybywają tylko odpady z eksportu i to w pojedynczych egzemplarzach. Skoro nasi lekarze są tak beznadziejni, jak to próbujesz udowodnić i w całym tym konflikcie to oni ponoszą winę, to dlaczego w Elblągu z tą samą dyrektor była podobna historia? Czyżby w Elblągu też były konowały, którym zależy tylko i wyłącznie na kasie? Coś mi tu nie gra.
 iławianka
 Środa 07-05-2008

11544. 
Odnośnie wpisu numer: 11526

Niewtajemniczonym wyjaśniam: pielęgniarki zajmują się pielęgnacją
pacjenta, lekarze leczą. To dwa różna zawody medyczne. Oba bardzo
ważne. Oprócz nich w szpitalach pracuje tłum ludzi niewidocznych dla
pacjenta, który w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do
poprawy zdrowia chorego.
Ale NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH (o czym wielokrotnie się przekonałam). To było do pana panie starosto.
 nova
 Środa 07-05-2008

11543. 
Odnośnie wpisu numer: 11541 11542

Oj, szpitalinko, to chyba jednak nie są Twoje poglądy. To co piszesz wygląda na agitację. Płatną?
 nova
 Środa 07-05-2008

11542. 
Zastanawiam się nad jedną kwestią.
Dlaczego część z tych, którzy odeszli uległa presji paru osobom?
Przecież źle im się nie pracowało, nie chcieli zrezygnować z pracy.
Lojalność wobec grupy zawodowej? Absurd. Każdy z nas ma wolną
wolę, jest dorosły. Czy było warto?
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11541. 
Odnośnie wpisu numer: 11540

Wolny człowieku, i tu właśnie ich boli - służyć innym.
Do tej pory uważali, że to inni mają służyć im. Nie ma to nic wspólnego
z medycyną a z całą pewnością z niewolnictwem. Ale te czasy minęły, niestety, iławscy męczennicy nie raczyli tego zauważyć. Nie chcą pracować, ich problem. Takich specjalistów "jak mrówków". Powodzenia w szukaniu pracy, bo chyba z tym mają problem skoro szukają pomocy
w mediach.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11540. 
Odnośnie wpisu numer: 11518 11528 11531

Sposobem na to abyśmy coś zrobili jest tylko referendum za odwołaniem rady (razem z radą "wyleci" starosta).
Odnośnie pielęgniarek i pozostałego personelu - szybciej niestety znajdą się inne pielęgniarki niż lekarze, jest ich poprostu mniej i w całej Polsce bardzo się cenią (czy wy nie czytacie gazet nie oglądacie TV?), w wielu szpitalach lekarze dostają to co chcą, bo to oni rządzą w służbie zdrowia w Polsce (tak jest czy tego chcemy czy nie). Przecież to lekarze m.in. tworzą reformy służby zdrowia w Polsce. I jest to stwierdzenie faktu a nie popieranie czy krytyka lekarzy. Chcę również odpowiedzieć tym, którzy powołując się na przysięgę Hipokratesa chcą zmusić lekarzy do pracy a właściwie służenia innym - przysięga ta mówi jak ma pracować lekarz a nie że ma obowiązek pracować na każdych warunkach. Przecież to są ludzie, którzy mają prawo wyboru jak każdy z nas i kiedy chcą to niestety mogą odejść z pracy lub wręcz zmienić zawód.
 wolny człowiek (adres IP sfałszowałem)
 Wtorek 06-05-2008

11539. 
Odnośnie wpisu numer: 11538

Szpitalinek jesteś bardzo doinformowany jeżeli chodzi o personalia
w całym województwie. Czyżbyś był tzw. oblatywaczem, tzn. super specjalistą od wszystkiego i niczego?
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11538. 
Odnośnie wpisu numer: 11534

O informacje nt. "zastępcy" i jego kompanach odsyłam do szpitala w Ostródzie. Ciekaw jestem, kto chciałby z taką osobą współpracować, mając jaką taką wiedzę o tym, co się tam działo w ostatnich latach...
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11534. 
Odnośnie wpisu numer: 11533

Szpitalinek, dojeżdżałbyś do Iławy z Prabut za 1300 zł brutto?
Nie żartuj sobie.
...
Ale przecież nie chodzi tu o pielęgniarki, to nie one odeszły od łóżek. Dlaczego więc tak źle było tym 30 lekarzom? Reszta jest chyba zadowolona, bo pozostali w szpitalu. Myślę, że problemem jest tu
osoba Pani Dyrektor i jej zastępcy - to boli lekarzy, którzy odeszli.
...
Myślę sobie, że każdy niech zajmie się tym czego sie wyuczył. Lekarz
leczeniem a dyrekcja szpitala zarządzaniem i niech żadne z nich nie
wchodzi sobie w paradę. Od wieków pracodawca płacił a pracownik
pracował, nie dyskutował. Tego powinni sie trzymać wszyscy.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11533. 
Odnośnie wpisu numer: 11531

Doceniam ciężką pracę pielęgniarek, ale nie zgadzam się, że byłoby
je bardzo trudno zastąpić. Obecnie jest wiele poszukujących pracy
pielęgniarek po likwidacji szpitala w Prabutach.
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11531. 
Odnośnie wpisu numer: 11526

"Iła" poprawka.
Jeżeli pielęgniarki odejdą wszystkie jak jedna, to dopiero szpital zamkną. Lekarzy zastąpią i to bardzo szybciutko.
Nie leżałaś w szpitalu? Miałam tą przyjemność. Lekarz poświęcił mi w ciągu dnia zaledwie 3 minuty. To pielęgniarki biegały przy mnie, karmiły, podawały napoje, myły tyłek.
Myślę, że pielęgniarkom nie chodzi o te marne podwyżki, tylko o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To one powinny otrzymywać wszystkie te profity, które dostawali lekarze.
Prostuję, absolutnie nie mówię o lekarzach, którzy pozostali w szpitalu.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11530. 
Niektóre niżej wpisy trącą - co by nie mówić - psychologią... z podwórka.
Uprzejmie zatem zadaję pytanie: czy to jest Kleina, czy inne "kochanie"?
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11529. 
Odnośnie wpisu numer: 11522

No to się poprawiłeś.
Używasz tego samego języka, tych samych argumentów. A gdzie aspekt edukacyjny? Życzę nieustajaco dobrego samopoczucia.
 nova
 Wtorek 06-05-2008

11528. 
Odnośnie wpisu numer: 11526 11523

Iła - sprytnie, niech [lekarze] wrócą i dalej "doją" ze szpitala ile się da.
Otwórzcie ludzie oczy.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11527. 
Odnośnie wpisu numer: 11522

Lekarz Omieczyńska stała się po swoich występach w telewizji osobą
publiczną, więc w czym problem? Dokonuję jedynie korekty. Doktorem
nauk medycznych nie jest. "Szpitalinek" nie jesteś na bieżąco.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11526. 
Odnośnie wpisu numer: 11506

Szpitalinko, skoro tak męczy cię pytanie dlaczego nie odeszła pozostała część personelu, to ci odpowiem.
Pielęgniarki dały się zwieść dyrektoce marną podwyżką. Ponadto tuż po objęciu władzy w szpitalu pani dyrektor zwróciła się do części pielęgniarek o wpisywanie do zeszytów uwag o pracy lekarzy. Pełne zaufanie. Salowe natomiast nie mają wyboru, nawet przy sprzątaniu trudno w Iławie znaleźć pracę. Pewnie jeszcze nie dotarło do nich, że w najbliższym czasie pani dyrektor zaplanowała oddanie sprzątania w szpitalu firmie sprzątającej, czyli większość salowych idzie na bruk. Technicy, no cóż, zbyt ich mało, aby stanowić siłę. Boją się, bo mają specyficzne zawody. Pielęgniarki zapomniały o jednym, że bez lekarzy oddziały przestają istnieć, jeśli nie wierzą, to niech zapytają koleżanek z Prabut.
 iła
 Wtorek 06-05-2008

11525. 
Odnośnie wpisu numer: 11515

"Szpitalinek", psychologię to ty sobie zostaw na randkę. A jeżeli chodzi
o zupy, to do gara mi nie zglądaj. Nigdy nie będziesz do końca pewien
co w niej jest :-)
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11524. 
Odnośnie wpisu numer: 11517

Jak to "oddano Pracownię Bakteriologiczną w prywatne ręce" bez przetargu??? No to paniusia robi przekręty!!! Do pierdla z kobitką.
Trzeba przysłać jej następną kontrolę.
Proszę państwa, dostaliśmy z Elbląga "zbuka" (śmierdzące jajo).
 Kika
 Wtorek 06-05-2008

11523. 
Odnośnie wpisu numer: 11519

Zazwyczaj mam całkiem odmienne zdanie niż Benek, ale dzisiaj
zgadzam się z nim całkowicie. Jestem za referendum i odwołaniem
rady powiatu.
I jeszcze słówko do pana starosty. Po wysłuchaniu pana dzisiejszej wypowiedzi w TVP3 przekonał mnie pan, że to nie dobro pacjenta jest
dla pana najważniejsze. Jak zwykle głupoty pan opowiada. Stwierdził
pan, że nie ustąpi lekarzom, bo za moment będą chcieli czegoś więcej.
Zatem daje panu prostą radę. Zwolnij pan dyrektorkę i zaproponuj
porozumienie, w którym będzie zaznaczone, że np. przez okres 1,5 r.
nie dostaną podwyżki. Prosta sprawa. Ale przecież nie o to chodzi.
Szpital po cichutku chcecie sprywatyzować i pozbyć się problemu.
 iła
 Wtorek 06-05-2008

11522. 
Odnośnie wpisu numer: 11520

Odpowiadając użyłem niezwykle delikatnej formy - fikcji literackiej służącej oddaniu stanu psychicznego i ukrytych motywacji dyskutantki, która dla odmiany waliła młotem prosto w twarze pisząc o konkretnych ludziach z nazwiska.

"Zachowujecie się jak banda chłystków (...). A odnośnie pani Omieczyńskiej - zrób [...] specjalizację, może potem doktorat - dopiero wtedy się tytułuj! Jesteście jedną wielką bandą zadufanych baranów."

I co: nie brzmi to, jakby pisała taka grubawa Zośka (Luśka, Zdziśka), taka z pozoru pokorna i cicha, która to jednak złym okiem zezując patrzy ukosa, tłuste włosy mierzwi i donosy na koleżanki w głowinie układa. "Ja was k...y powynauczam" - myśli. "Jeśli na moje przyjdzie. Zobaczyta".
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11521. 
W ilawskich kosciolach ludzie modla sie zeby nie zamykac szpitala.
PANIE STAROSTO - WSTYD I HANBA !!!
 PACJENT
 Wtorek 06-05-2008

11520. 
Odnośnie wpisu numer: 11515

Muszę się wtrącić to tej pasjonującej dyskusji. "Szpitalinku", robisz osobiste wycieczki pod adresem osoby, kobiety, która wyraża swoje poglądy (jakiekolwiek by one nie były). Forum generalnie służy do wymiany poglądów... Treść Twojego wpisu jest żenująca.
 nova
 Wtorek 06-05-2008

11519. 
MACIE OBRAZ CZYM SA LUDZIE Z PLATFORMY ODWOŁAJMY ICH DRODZY MIESZKAŃCY WSZYSKICH BO SA GORSI OD KOMUNISTÓW. RATUJMY NASZE MIASTO ONI NAS ZNISZCZYLI Z PSL. CAŁA IŁAWO ZRÓBMY REFEREDUM I SKÓNCZMY Z ICH RZADAMI BO IŁAWA SIE WYKRWAWI.
 BENEK
 Wtorek 06-05-2008

11518. 
Odnośnie wpisu numer: 11499

Popieram. Czy masz jakąś konkretną propozycję?
 56
 Wtorek 06-05-2008

11517. 
I w ten sposób rozpoczęła się likwidacja szpitala. Najpierw zamknięto pracownię bakteriologii przekazując badania do prywatnego laboratorium w Olsztynie, teraz neurologie i pediatrię. Za kilka tygodni okaze sie, że szpital nie wyrabia kontraktu, staje sie zadłużony i należy go przeksztalcic w spółkę - ciekawe kto stanie na jej czele (zarzad, rada nadzorcza) i za jakie pieniądze? Likwidacja przez upadłość.
STAROSTA, PANI DYREKTOR, WŁADZE MIASTA I POWIATU NIE ROBIĄ NIC DLA RATOWANIA SZPITALA A JEDYNIE LIKWIDUJĄ CO SIE DA BEZ ŻADNEJ TROSKI O ZDROWIE I ŻYCIE MIESZKAŃCÓW.
 pacjent
 Wtorek 06-05-2008

11516. 
Krew grupy "0 Rh+" dla ratowania wykrwawionych lekarzy - oddam.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11515. 
Odnośnie wpisu numer: 11506

Oj Szpitalinko, Szpitalinko - nie jesteś ty Panią pielęgniarką, nie jesteś Panią salową ani laborantką.
Sądząc po kulturze wypowiedzi to raczej mi pasujesz na tą grubawą Zośką, młodszą pomocą w szpitalnej kuchni, co to i brudne paznokcie obgryza, zupy przesala i bury od kucharek zbiera. A jako że podpisać
się "umi", to i ambicje wielkie skrywa, sama by w dyrektory najlepiej
chciała iść i porządek z tymi lekarzykami by zrobiła.
Oj zrobiłaby.
Zośko dobrze Ci radzę. Umyj ty paznokcie i zupy doglądaj, chłopca sobie znajdź, na zabawę idź, bo na dyskusjach o sprawach poważnych to ani
się znasz, ani rozumiesz...
 Szpitalinek
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11514. 
Musimy dać trochę czasu nowej dyrekcji. Jestem przekonana, że nowa dyrekcja wprowadzi wreszcie nowy porządek!!!! Wreszcie dyrektor nie będzie figurantem (bo tak naprawdę to nie on rządził, tylko... lekarze).
Duże uznanie dla lekarzy, którzy pozostali w szpitalu i dbają, by nam się krzywda nie działa.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11513. 
Odnośnie wpisu numer: 11512

Brawo Jaga! Trafiłaś w sedno sprawy!
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11512. 
Przydałaby się nowa krew w szpitalu. Gorzej niż jest, już być nie może. Jak na razie nie znam żadnej osoby, która byłaby zadowolona z usług dotychczasowych szpitala (patrz: lekarzy). Raczej kto może daje nogę.
Nie rozumiem więc nad czym tu płakać... Trzeba po prostu poszukać dobrych lekarzy. Nie będzie może łatwo, ale to jedyna okazja!!!
 Jaga
 Wtorek 06-05-2008

11510. 
Odnośnie wpisu numer: 11487

Bo się wstydzą.
Ktoś napisał tu, że jeśli lekarze zwyciężą, zacznie się panowanie bogów. RACJA. A ponieważ kibicuję lekarzom, sama sobie współczuję. Z drugiej strony obecna dyrektorka nie zna się na niczym. Ani na pielęgniarstwie, ani na leczeniu, ani na zarządzaniu, ani na ludziach.... Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Jeśli ktoś ma pomysł jak to rozwiązać, to będę wdzięczna jeśli mi go zdradzi.
 nova
 Wtorek 06-05-2008

11508. 
Lekarze nie poddawajcie się, nikt z nas nie chciałby pracować w toksycznych warunkach z toksycznym przełożonym. Brawo, że
jesteście solidarni, wielu Iławiaków macie po swojej stronie.
 Lipa
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11507. 
Odnośnie wpisu numer: 11503

"Iła" - ty też się zwolniłaś ?????????????????????????????????????? :-)
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11506. 
Strasznie męczy mnie pytanie: a dlaczego wymówień nie złożyły Panie salowe, rehabilitanci, technicy, pielęgniarki...???? Czyżby oni wszyscy zarabiali więcej niż 20 tysięcy? Biedaki daliście się aż tak skrzywdzić?
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11504. 
Ależ wy jesteście biedne lekarzyny bez pracy. Szantażowali was? Bo
tak właśnie robiliście z kolegami, którzy chcieli zostać przy pacjentach. Wszyscy słyszeli wasze krzyki na korytarzach szpitala - gabinety niestety nie są wyciszone. Zachowujecie się jak banda chłystków, której zabrano zabawki, BO BYŁY ONE NAPRAWDĘ DROGIE.
A odnośnie pani Omieczyńskiej - zrób [...] specjalizację, może potem doktorat - dopiero wtedy się tytułuj! Jesteście jedną wielką bandą zadufanych baranów.
Chyba jest wam bardzo ciężko. Rozumiem, Pani Dyrektor przecież wywodzi się z pielęgniarskiego środowiska. A to cios :-) !!!!!!!!!!!!!!
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11503. 
Odnośnie wpisu numer: 11501

Ty "szpitalinka" sprawdź lepiej kwalifikacje dyrektorki szpitala do zarządzania zespołem ludzi, bo wszystkie jej decyzje i poczynania to niemal podręcznikowe przykłady jak nie zarządzać ludźmi. Każdy, kto
miał do czynienia z kierowaniem ludźmi i choćby przejrzał jakikolwiek podręcznik z psychologii zarządzania i rozdział dotyczący kierowania zespołem widzi te błędy wyraźnie. Zatem zastanów się, czy przypadkiem dyrektorka nie opuszczała zajęć i jest niedouczona i czy przypadkiem nie posiada cech, które ją dyskwalifikują jako szefa już w przedbiegach.
 iła
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11502. 
Popieramy iławskich lekarzy. Wasz protest jest słuszny i możecie liczyć na nasze poparcie.
 Iławianie
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11501. 
"Lekarze" iławscy, którzy odeszli ze szpitala DOBROWOLNIE, bo przecież nie Pani Dyrektor ich zwolniła tylko sami odeszli, powinni zabrać swoje dupska z terenu szpitala i iść SZAMANIĆ gdzie indziej.
Doskonale wiemy, że chodzi wam TYLKO TYLKO O PIENIĄDZE, bo nie
o pacjentów. Gdyby to ode mnie zależało cofnęłabym was do czasów szkoły i jako przedmiot główny mielibyście etykę o której zapomnieliście.
A PRZYSIĘGA HIPOKRATESA???????? DALIŚCIE DYLA Z ZAJĘĆ JAK TŁUMACZONO WAM CO TO OZNACZA????? NIE JESTEŚCIE LEKARZAMI TYLKO KONOWAŁAMI! Mam nadzieję, żę Dyrektor iławskiego szpitala nie ugnie się i będzie miała poparcie wśród iławiaków, starostwa. CI LUDZIE NIE POWINNI BYĆ JUŻ NIGDY ZATRUDNIENI W IŁAWSKIM SZPITALU.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11500. 
Ja jednego nie rozumiem.
Powiedzmy, że w fabryce robotnicy zapowiedzieli, że się zwalniają
z wypowiedzeniem trzymiesięcznym bo im się nie uśmiecha pracować
z majstrem psychopatą - to czy ktoś by im wymyślał od szantażystów
jak by po trzech miesiącach nie przyszli do pracy? Pewnie właściciel wywaliłby dyrektora, że przez tak długi czas nie zatroszczył się o
nowych pracowników i zakład stanął.
 Tata Kazika
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11499. 
Ludzie!!!! W tej chwili nie ma sensu wzajemne przekomarzanie się kto
ma racje, a kto nie. Uważam, że w zaistniałej sytuacji, gdzie ani Pan Starosta, ani Pani Dyrektor, ani lekarze nie potrafią dojść do porozumienia i znaleźć konkretnego rozwiązania problemu My jako SPOŁECZEŃSTWO powinniśmy zareagować i zacząć działać. Obie strony zatraciły się w tym wszystkim i zapomniały, że w tym sporze najbardziej cierpią pacjenci. Zjednoczmy się i nie pozwólmy, żeby zamknięto nam szpital!
 pacjentka
 Wtorek 06-05-2008

11498. 
Odnośnie wpisu numer: 11496

Ludziska wybaczcie, Qbaś niesforny znów mi się urwał z postronka
i ujada. Na lekarzy on cięty nieboże, po tym jak mu ostatnio cewnik
zakładali i nie mogli znaleźć tak małego rozmiaru. Strasznie to przeżył
i jak to u nas mówią, zawziął się...
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11497. 
Panu Staroście rzeknę słowami Kmicica: kończ Waści, wstydu oszczędź!Jutro zajmę się porównaniem oświadczeń majątkowych radnych powiatowych,zacznę od przewodniczącego,na ile zgodne są z naszą iławską rzeczywistością.Następnym radnym będzie pan Benek i tak po kolei aż do samiuśkiego końca.Tak mi się cosik zdaje,że niedługo wpadną chłopaki w ciemnych kombinezonach i spektakularnie wyprowadzą osłonięte marynarkami osobistości.Wyjdzie niedługo na jaw jak i dlaczego sprzedano prywatnym firmom kury,które znosiły złote jaja.Mam na myśli bakteriologię i dializy.Dlaczego lekarzom pozyskanym,mam na myśli kupionym,z zewnątrz płacono za zgodą starosty dwa tysiące PLN za dobę obecności w szpitalu.Łatwo pomnożyć sześć dób x 2= 12. Za tydzień obecności taki specjalista pracując non stop w szpitalu inkasował tyle , ile pani salowa za rok.Tego nie płacono za fachowość tylko po to , aby pokazać znakomite zdolności menadżerskie w pozyskiwaniu lekarzy z całej Polski.To płacono z publicznych pieniędzy.Tylko dwoje radnych powiatowych orientuje się w dramacie,jaki niedługo może rozegrać się w naszym mieście.Oni budowali ten szpital na pewnym etapie jego istnienia.Reszta śpi.Andrzejek,przyszły dyrektor LO,Mareczek z PIS, Henio z SLD następnym razem może spróbują z komitetem Iławianie razem lub coś w tym stylu.Zawsze któryś z kolesiów znajdzie się w partii będącej u władzy.Do jutra chłopaki.
 kolega kierownik
 Wtorek 06-05-2008

11496. 
Odnośnie wpisu numer: 11495

Męczenniku!
A co powiedzieć ma pacjent o takim "przypadku" podającym się za "lekarza", który najpierw z szantażem odchodzi od łóżka chorego, a następnie przed kamerą telewizyjną skomle, że jest gotowy wrócić
- nawet bez obniżania mu zarobków... (20-tysięcznych).
O dzięki ci łaskawco!
 Qba
 Wtorek 06-05-2008

11495. 
Odnośnie wpisu numer: 11489

"Nauczyciele wracajcie do szkoły!!!" - powiada wstrętna iławianka.
Proszę Pani! WŁAŚNIE NIE! CZYŻ NIE WIĘKSZĄ SWYM POWROTEM
DO SZKOŁY SZKODĘ WYRZĄDZĄ SPOŁECZEŃSTWU?
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11494. 
Zatem mamy koniec szpitala w Iławie. Nareszcie ludzie zaczną szanować własne zdrowie, gdyz gabinetów lekarskich wszyscy odwiedzać nie bedą ze względu na puste kieszenie.
Proponuję przejść na leczenie niekonwencjonalne, biomedyczne metody, zioła i inne paraspecyfiki, likiery na kościach, wywary z kosci kanarka, mużdżki z łabedzi w okresie rui, surowe jądra od knura, zmielone nasady zebów z krokodyla, kobyle mleko, siarę od krowy, mus z wytłok buracznych i źródła wszelkie, szczególnie spod Torunia.
Natomiast wszelkie bóle neurotyczne leczą w klinice w Mrocznie dwie panie spod krowiego cyca.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11492. 
Pilnie śledzę w ostatnim czasie stronę Kuriera. Jest ona żywą, pełną dynamiki i często zaczyna budzić me zastanowienie. Moderatorzy jak do tej pory zachowują zimną krew i świętą cierpliwość.
Pamiętam Iławę w dniu śmierci Papieża. Wokół małego jeziora miejskiego łańcuch palących się zniczy, dużo ludzi pełnych powagi, bardzo bliskich, serdecznych dla siebie i otoczenia. Pomyślałem wtedy, że Iława
to chyba WIELKIE MIASTO, skoro ma TAKICH MIESZKAŃCÓW,
TAKĄ MŁODZIEŻ.
Dziś na tzw. tapecie przeważają tematy związane ze szpitalem. Nie tak dawno członkowie mojej rodziny i ja też dwukrotnie, w chwilach trudności zdrowotnych, każdy z nas wolał iść do szpitala w Iławie niż do naszego. Dziś to diametralnie się zmieniło. Wielu iławskich lekarzy pracuje w naszym - dla nas. Jest to bardzo wygodne dla naszej społeczności. Mamy ich na miejscu u siebie. Jestem zdumiony czytając tyle bolesnych wypowiedzi skierowanych przez Iławian do Iławian. Czyżby to byli już inni mieszkańcy?
Charakterystycznym dla mnie jest to, że wszystkie niepochlebne wypowiedzi kierowane pod adresem ludzi pracujących w iławskim szpitalu, związane są z poparciem dla działań lokalnej chwilowej władzy. Trudno mi to zrozumieć ale myślę, że mieszkańcy nie mogli tak się zmienić w tak krótkim czasie. Może chwilowi lokalni decydenci kreują taką politykę wzajemnego wyniszczenia? Przecież większość z nich to mieszkańcy Iławy, jaki mają cel? Może jakiś partyjne, odgórne zalecenia, jak czasach mej młodości, realizują?
Nie wiem tylko czy są to ci sami ludzie, którzy w czasach którejś z kampanii wyborczych chodzili po ulicach, w procesjach ze świecami i pod domami konkurentów politycznych wykrzykiwali hasła niepochlebne dla społeczności sąsiedniej Lubawy?
 sąsiad zza miedzy
 Wtorek 06-05-2008

11491. 
Odnośnie wpisu numer: 11487

Panie Starosto to już chyba najwyższy czas zrezygnować ze stanowiska. Rada też nie staneła na wysokości zadania. Szafujecie naszym zdrowiem
i życiem nie robiąc nic by rozwiązać probme w szpitalu. Idzcie już stąd.
W Iławie potrzeba ludzi odpowiedzialnych. To Wy powinniście zareagować na sytuację w szpitalu, a NIC nie robicie. Wstyd !!!
 Iławiak
 Wtorek 06-05-2008

11490. 
Odnośnie wpisu numer: 11486

Co ty będziesz tatę uczył dzieci robić :)
 rudy wiewior
 Wtorek 06-05-2008

11489. 
Odnośnie wpisu numer: 11485

Przecież w zarządzie powiatu są sami fachowcy od zarządzania. Poza managerem politologiem Rygielskim jest jeszcze manager Polański
- fizyk, manager Koziorowski - szkoła w Suszu, itd.
Proponuję hasło przed następnymi wyborami samorządowymi
"Nauczyciele wracajcie do szkoły!!!"
 iławianka
 Wtorek 06-05-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 145 146 147 ... 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... 337 338 339 ... 383 384 385 następna ] z 385102172310REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.