Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

30627. 
Przestrzegam przed zakupami w BricoMarche.
Chodzi mi tu o cement portlandzki popiołowy. Po 3 tygodniach nadal nie zastygł, totalny badziew. Złożyłem reklamację, ale oczywiście sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności i kręci coś o tym, że centrala się nie zgodziła, a przecież jak wiadomo nie jest to sieciówka, tylko prywatka.
W odpowiedzi dowiedziałem się, że tylko ja złożyłem taką reklamację i niestety nie jestem sam wiarygodny... w co nie chce mi się wierzyć, pewnie mówią tak każdemu i mają z głowy...
Dobrze, że nie używałem go do stropu, bo sufit spadłby mi na łeb...
 zawiedziony
 Iława, Sobota 12-07-2014

30626. 
Odnośnie wpisu numer: 30620

Nie będziesz się musiał zatrzymywać przy szlabanie koło białego kościoła, ponieważ ten szlaban będzie zamknięty na amen. Dlatego budują tylko przejście podziemne aby piesi mogli przejść. [...]
 Piotr, lat 57
 Iława, Sobota 12-07-2014

30625. 
Odnośnie wpisu numer: 30616

Z tym brakiem wiaduktu to jest tak, że nie, bo nie.
Po prostu do pewnych głupich rozwiązań w tym naszym Państwie trzeba
się przyzwyczaić, no bo teraz jakby to się miało zmienić, to nikt nie wybudowałby w Iławie szybko wiaduktu. Mechanizm po prostu już dawno poszedł w ruch.
 Kamil
 Iława, Piątek 11-07-2014

30620. 
Odnośnie wpisu numer: 30616

Tak, Pendolino na pewno będą się zatrzymywać w Iławie. Nie ma opcji.
Jest jednak pytanie o wiele ważniejsze: dlaczego ja, jadąc samochodem będę musiał się zatrzymywać na szlabanie koło "białego kościoła"?
Czy to jest jeszcze normalne miasto?
Wszystkie miasta i wioseczki od Warszawy aż po Gdynię załatwiły sobie wiadukty, a władze Iławy nie potrafiły nawet tej jednej sprawy załatwić?
 zwrotnicowy
 Iława Główna, Piątek 11-07-2014

30619. 
Katastrofa kolejowa w Iławie
[godz. 7:00]

Wykoleił się pociąg z wagonami niszcząc filar wiaduktu drogowego pod ulicą Lubawską [...].
Tor był nowy, oddany we wtorek do eksploatacji. Pytanie czy odbiór został wykonany prawidłowo.
 szefo
 Iława, Piątek 11-07-2014

30618. 
Odnośnie wpisu numer: 30608

Popieram.
Niedługo będą wybory z tego co się orientuję według nowej ordynacji -
tak, że będzie można wybrać nowych właściwych radnych, a nie tych nadanych z różnych partii [...]
 Piotr, lat 57
 Iława, Czwartek 10-07-2014

30617. 
SKANSKA buduje w Iławie nową ulicę od Skłodowskiej w kierunku dworca.
Idzie im.
Ale mam takie spostrzeżenie - kiedy i czy w ogóle będzie wywieziona ta
góra kamieni kolejowych obok nowej drogi?
 Piotr, lat 57
 Iława, Czwartek 10-07-2014

30616. 
Czy wiecie jak się sprawa rozwiązała z pociągami Pendolino?
Czy będą zatrzymywać się w Iławie?
 Kamil
 Iława, Czwartek 10-07-2014

30613. 
Chciałbym zwrócić uwagę na ważną sprawę. Jednym z większych zakładów pracy jest u nas Zakład Karny. Daje on zatrudnienie wielu iławiakom, ale ręce człowiekowi opadają kiedy patrzy na te układy, układziki, koligacje rodzinne i inne powiązania.

Zakład Karny w Iławie stał się przechowalnią dla dyrektorskich synów, braci i innych osób z koneksjami rodzinnymi. I, o dziwo, wszyscy pełnią służbę w administracji! Wyjątkowe talenty administracyjne zostały odkryte pewnie przy rodzinnym stole, bo chyba nie w drodze uczciwego wewnętrznego naboru wśród funkcjonariuszy.

Dyrektorscy synkowie mają stanowiska, na które zwykłemu szaremu funkcjonariuszowi trudno się dostać. Pomimo sporego doświadczenia i wykształcenia, zwyczajnie nie mamy pleców i nazwiska dyrektorskiego. Kto zna ten światek więzienny, będzie się orientował o czym piszę.

Mamy plecaki w penicie, kwaterunku, ewidencji i jeszcze w kilku działach. Słuchy chodzą że wraca następny dyrektorski plecak, przeczekał na ciepłej posadce w Ostródzie i po wyjściu dyrektorskiego brata po aferach na emke, robi powrót. Najśmieszniejsze jest to, że ci ludzie często dla pozorów zaczynają robotę w ochronie, a po roku zostają cudownie dostrzeżeni i awansują w ekspresowym tempie.

Nikomu nie zazdroszczę, ale to nie jest prywatny folwark panów dyrektorów okręgu olsztyńskiego! Wśród funkcjonariuszy są ludzie którzy ciężko zasuwają i nie mogą patrzeć jak załatwiane są pewne sprawy! W takich instytucjach powinna rządzić uczciwość! Ja również płacę podatki i między innymi część z nich idzie na utrzymanie iławskiego kryminału.

Dlaczego pociotki dyrektorskie, które jadą na nazwisku ojca lub brata, którzy niewiele umieją - mają łatwiejszy start niż wielu z nas pełniących służbę w jednym z najcięższych więzień w Polsce?!
 funkcjonariusz Zakładu Karnego
 Iława, Czwartek 10-07-2014

30611. 
Odnośnie wpisu numer: 30590

Przejrzałam nowe wydanie Kuriera i obiecanej informacji o [...] w mieście Iławie i regionie – brak. Kiedy mogę spodziewać się? [...]
 Maryśka
 Iława, Środa 09-07-2014
Odp. 
Istotnie, ale proszę o zrozumienie.
Tytułem wytłumaczenia dodam, że zebranie nawet tak
prostej informacji od WSZYSTKICH urzędów graniczy
z cudem, więc zapraszamy do kolejnego wydania.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 10-07-2014

30610. 
Odnośnie wpisu numer: 30603

Zalosne sa slowa "bylego ucznia", ktory nazywa - sianiem fermentu - slowa troski o przestrzeganie prawa i tworzenie dobrego prawa, ktore dotyczy kazdego z nas, zarowno na szczeblu centralnym, jak i tu, lokalnie, gdzie dane jest nam zyc.
 Kanclerz
 Ilawa, Wtorek 08-07-2014

30609. 
Odnośnie wpisu numer: 30606

Ciężko jest dogodzić ludziom w Iławie.
Akurat festiwal szant pasuje organizować nad samą wodą.
No i miejsce też jest niezłe, bo dzika plaża ma dosyć wysokie zbocze.
W sam raz dla publiki.
 Bosman
 Iława, Wtorek 08-07-2014

30608. 
Odnośnie wpisu numer: 30607

...tylko śmiać się.
Z kogo? - proszę zapytać. Z was, was, was! Tych, co głosują na złodziei.
Wielkie, głośnie: ha ha ha!
Czy nie czas już, by po 25 latach demokracji, czyli wolnych jakby wyborów, kiedy mimo wszystko o wyborze decyduje matematyka, wybierać inaczej?
Czas młodemu pokoleniu się zbuntować jak my w latach 1980-tych i zmieść tę bandę cwaniaków ze sceny politycznej, ale nie niwecząc dobrego, czyli ludzi przyzwoitych. Po 25 latach, trzeba być wyjątkowo tępym, by nie móc różnicować.
Wasza emigracja jest nieszczęściem dla Polski, ale szczęściem dla was, bo inaczej umarlibyście z głodu w Polsce. Wasze wyjazdy są specyficznym politycznym wentylem bezpieczeństwa dla obecnie rządzących krajem. Wentylem bezpiecznego trwania u koryt ludzi tych samych od 8 lat.
 Swój
 Iława, Wtorek 08-07-2014

30607. 
Komentarz dla naszej młodzieży, która porzuca Iławę i masowo emigruje za chlebem.
Ranking Eurostatu znowu miażdży polską gospodarkę.
Znaleźć pracę na naszej "Zielonej Wyspie" to nie lada wyzwanie. Okazuje się, że procentowy udział wolnych etatów w liczbie etatów ogółem jest w Polsce niemal najniższy w całej Unii Europejskiej. Mamy przedostatnie miejsce! Wyprzedzamy tylko Cypr. Śmiać się czy płakać...?
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 08-07-2014

30606. 
Przed chwilą zobaczyłem, że "Szanty nad Jeziorakiem" mają się odbyć w tym roku na dzikiej plaży. Zaniemówiłem i tym razem nie wytrzymałem.

Gratuluję władzom miasta Iławy kolejnego obłąkanego pomysłu. Amfiteatr w centrum stoi pusty a koncerty przenosi się na plażę – w piachu i błocie, jak to bywało w poprzednich latach, bo przeważnie pada deszcz. Fantastyczna "promocja" miasta i przyciąganie żeglarzy nad Jeziorak.

Burmistrz Ptasznik robi wszystko, aby iławianie zapamiętali go na tym stanowisku jako najbardziej niekompetentnego człowieka w historii miasta. Jest mi wstyd, że na niego też zmarnowałem swój głos.

Za niedopatrzenie uzgodnienia remontu kolei biegnącej przez Iławę i zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej z Wyszyńskiego zamiast wybudowania wiaduktów drogowego nad przejazdem kolejowym – mam nadzieję, że burmistrza i odpowiedzialnych za taki błąd urzędników miejskich rozliczy następna ekipa na czele z prokuraturą za działania na szkodę mieszkańców. [...]

Dla przykładu gmina wiejska pokazała jak się uzgadnia duże projekty komunikacyjne – sześć albo siedem wiaduktów na wiejskich drogach. To są fachowcy, uczcie się od nich. Od 25 lat zajmuję się budownictwem i wiem co jest możliwe.

Kolejną sprawą jest budowa portu wodnego w miejscu starej Bazy Żeglarskiej. Jeszcze nie widziałem projektu, bo ratusz się nim publicznie nie chwalił, ale z plotek sądzę, że to kolejny knot tej władzy – zaprojektowany gigantyczny falochron? Urządzenia przeładunkowe? Potężny kapitanat? Dla kogo lub czego? Jeśli plotki się potwierdzą i miasto naprawdę chce wydać miliony na kompletnie niepotrzebne i kosztowne buble z naszej Kasy, to tym bardziej trzeba przerwać ten obłęd niekompetencji w naszym mieście.

PS. Znając arogancję tej władzy nie spodziewam się odpowiedzi, bo to w stylu Pana Ptasznika i jego "profesjonalnej" kadry.
 Dariusz Kowalski
 Iława, Poniedziałek 07-07-2014

30605. 
Odnośnie wpisu numer: 30603

Szanowny kolego!
Ferment? Owszem. Zwłaszcza kiedy dotyczy osoby, która bezkarnie śmieje się w twarz prawu, a właściwie bezprawiu, jeżdżąc mimo wyroku bez prawa jazdy i po alkoholu.
Dla takich osobników jest to i owszem, FERMENT, ale nie dla nas, którzy cierpimy potem przez mrocznych typów.
Czyżby kolegę coś na rzeczy spotkało, że czuły jest na ten ferment...?
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 07-07-2014

30603. 
Odnośnie wpisu numer: 30602

Panie Feliksie, proponuję zmianę kanału telewizyjnego z informacyjnego na jakiś przyrodniczy, albo sportowy. Mniej krwawych informacji podają, a przy okazji nie będzie Pan musiał siać fermentu na lokalnym forum.
Po co to komu?!
 były uczeń
 Iława, Poniedziałek 07-07-2014

30602. 
Media ostatnio doniosły wiadomość o przestępcy, który w markecie będąc, pewno dla żartu, przyłożył nóż do brzucha jednej z klientek. Wezwana policja gościa zabrała do komendy, przesłuchała i pogoniła do domu. I to wystarczy.

W tym samym programie dedukowano: gdyby taka sytuacja miała miejsce w USA, kraju nadzwyczaj demokratycznym, to taki przestępca miałby dużą szansę zostać trupem na miejscu podczas interwencji policji. U nas odwrotnie.

Powiadają znajomi z mej rodowej wsi, że są tam skazani za prowadzenie "wozu" (pojazd w stanie ruchu, może być wóz drabiniasty o napędzie konnym) w stanie upojenia alkoholem, mając zakaz kierowania i koniem i samochodem, dalej szusują po drogach, nie tylko gminnych. No i co z tego. Nadal jeżdżą bez prawka, nie tylko do Iławy po zakupy, ale też, a po kraju, który nazywa się POLSKA. Cieszą się z życia, ze w Polsce za demokracji jest super.

Moja konkluzja jest taka. Im więcej praw ma człowiek w Polsce, tym mniej "może" polska policja. Oni boją się cienia własnego i kabury od pistoletu, nie mówiąc o złodzieju. Każdy ruszony złodziej i pijak będzie uwolniony, a policjant za interwencję może być posadzony.

Ale ja absolutnie nic nie mam przeciw prokuratorom i sędziom, ja tylko rozważam fakty. Oto, jaką w telewizji od profesora karnisty wypowiedź na wizji słyszałem. Adwokaci są tak pazerni na pieniądze i drodzy, że lepiej przekupić prokuratora, niż wynająć adwokata.

* * *

Słysząc dzisiejszy komentarz rzecznika policji ws zbójeckiego zajścia w sklepie spożywczym, nie mogę pozostać bez słowa. INTRUZ, który przystawiał nóż do brzucha klientce sklepu, potem przeładował pistolet, celując po sklepie - wedle prawa stanowionego, którym posiłkuje się policja - nie czynił zagrożenia życia i zdrowia, czym nie zasługuje na areszt. Tak słyszałem z ust policjanta w telewizorze. Gdyby tenże skaleczył klientkę, to już inne podejście, gdyż czyn, znaczony krwią należy już do bezpośredniego zagrożenia i wówczas posadzono by gościa „na dołku”.

W tym momencie mam bolesne pytanie – trudno kierować je do policji, ale... – taką oto kwestię.

Mnie, obywatela Polski, namierzonego radarem na obwodnicy w Iławie, że przekroczyłem szybkość o 30 km/godzinę wyższą od naznaczonej, ukarano by mandatem załóżmy w wysokości trzystu złotych polskich, gdyż czyn ten, bezpośrednio zagraża zdrowiu i życiu. Nie mogę pojąć tego, że tutaj na drodze zagraża, choć droga szeroka, a na niej ani żywej duszy; zaś w sklepie przykładając do szyi nóż, już nie ma zagrożenia wedle polskiego prawa.

I co Państwo o tym sądzicie?
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 06-07-2014

30600. 
Mnie interesuje kto pozwolił na postawienie tej przyczepki reklamowej
NA CHODNIKU?
A może iławski basen czerpie zyski z tej reklamy a i straż miejska po znajomości przymyka oko? Ciekawy jestem bardzo.
 zaciekawiony
 Iława, Sobota 05-07-2014

30598. 
Odnośnie wpisu numer: 30588

Bardzo potrzebne mi są dane, dotyczące opinii mieszkańców Iławy na temat rozwoju infrastruktury turystycznej w mieście. Piszę pracę licencjacką na ten temat.
Wypełnienie ankiety nie zajmie Państwu więcej niż 2 minuty.

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1njU9CBoCFjF1Dpzu-Xw_dXsGZvqkR4oNmqbEUeMEiVQ/viewform

Z góry bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za odpowiedzi.
 Dominika Zielińska

dominika.zielinska92@gmail.com
 Iława, Piątek 04-07-2014

30597. 
Odnośnie wpisu numer: 30596

Rosjanie informują swe społeczeństwo o inwazji polskich najemników na obwód kaliningradzki.
Jednakowo łajdacy z rządu Tuska (PO) i NBP (SLD) raczą się wykwintnym menu na koszt podatnika, prowadząc "prywatnie" dyskusje o bankowych przekrętach. [...]
Absolutnie nie ma innej rady, jak całkowita wymiana tej rozhulanej bandy w natychmiastowych wyborach.
Takiej akcji terrorystycznej nie zanotowano w żadnym europejskim kraju.
 barman
 Iława, Piątek 04-07-2014

30596. 
Rosja szykuje prowokację w Kaliningradzie?!
Gubernator „odkrył” inwazję z Polski

"Zachodnie służby działają w celu rozkręcenia Majdanu w Kaliningradzie"
– ogłosił gubernator obwodu kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow, który twierdzi, że przez polską granicę, wraz z uchodźcami z Ukrainy, przybywają "napakowani młodzi ludzie na rozkaz zachodnich służb specjalnych, by rozkręcić Majdan w Kaliningradzie".

Czyżby to był wstęp do prowokacji przeciwko Polsce? Rosyjscy "eksperci" z Moskwy natychmiast podchwycili słowa gubernatora. Prasa rozpisuje się na temat "najemników z Polski", którzy wspierają "faszystowski rząd z Kijowa" i przeprowadzają "egzekucje na ludności cywilnej Donbasu".
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 03-07-2014

30595. 
Odnośnie wpisu numer: 30593

Sprawca wypadku mógł być pod wpływem alkoholu... o czym, jak zwykle odpowiednie służby nie chcą widzieć.
Ale gdyby chciały, to 10 razy mogłyby tę bestię namierzyć. Wystarczyłby jeden sms z odpowiedniego miejsca wysłany i w odpowiedniej godzinie, by na gorącym uczynku zatrzymać, skasować samochód i posadzić takiego gnoja za kraty.
W innych krajach [Francja] nawet prezydentów nie oszczędzą gdy zachodzi choćby podejrzenie przestępstwa.
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 03-07-2014

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

30594. 
Wizyta na remoncie trasy kolejowej. Widok z kabiny maszynisty EP-09.
Stan robót: poniedziałek 30 czerwca.
Startujemy z dworca PKP IŁAWA GŁÓWNA w kierunku na Susz, Prabuty.