Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

9344. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Uwaga! Uwaga! Ogłaszam, że poszukuję kandydatów do nowej partii: CHrześcijańska Unia Jedności (CHUJ). Bierzemy wszystkich: lutrów, greków, katoli, anglików, metodystów, jehowych i całą resztę zgrai chrystusowej. Program się wymyśli, co w dobie ekumenizmu nie będzie trudne (duch JP II czuwa!) Wszyscy chętni proszeni o wpisy - spotkamy się na wspólnej komunii.
 papakulo
 Poniedziałek 22-10-2007

9343. 
Odnośnie wpisu numer: 9338

Benek!
Na poważnie ty tak z tym wykształceniem? Normalnie na 100% byłem pewien, że najwyżej zawodówkę skończyłeś. Kurde jak to się można pomylić. Zresztą co ja plotę - wykształcenie zawsze jest.
 Betonmieszarka
 Poniedziałek 22-10-2007

9342. 
Iława wybierając Żylińskiego pokazała, że jest ślepa i poraz kolejny ten człowiek nabrał miasto i powiat na obiecanki, cacanki, ale panie Żyliński pan długo nie będzie w sejmie, bo Platforma szybko zakończy kadencję
a razem z nią zostanie utopiona cała Platforma i już nigdy nie wejdzie do sejmu, ani nigdzie, ani daj Boże jak by przetrwała to ja panu, panie Żyliński osobiście stawię czoła w Iławie i zobaczymy kto wygra. Podjołem decyzję, żeby wstąpić do Pisu bo mnie namówiono. Staniemy naprzeciw siebie bo nie mogę patrzeć jak ż[...]o z Platformy rozkrada Polskę. Ja nie jestem Nosowicz, zjem pana i to będzie pana koniec.
Popatrzcie jak wczoraj Tusk podziękował Wałęsie za kampanie, nawet go nie wymienił. Marcinkiewiczowi obiecał, że będzie rządził dalej w banku w Lądynie i ten w to uwierzył no bo kasa niezła. Panie Marcinkiewicz, jak Hanka Walcówna zostanie ministrem to z panem skończy, ale niech pan nie prosi o pomoc Jarka znając jego, już panu ręki nie poda, ja też bym nie podał.
Zobaczycie w Iławie jak Żyliński będzie chciał ustawiac stołki, zatem patrzcie i słuchajcie moich opini, potrzebne będa mi w kampani przeciw temu człowiekowi już niedługo. AMERYKANIE już ocenili wybory w Polsce, jednak mają troszeczkę inny intelekt jak wy Iławianie choć tak daleko są. Już kiwają głowami jaki ten Polski naród jest głupi, znów idą do Ruskich i Niemców, oj przepraszam do Irlandi po cud którego nie ma. Wiecie dlaczego jeszcze ta Platforma wygrała? Bo w szkołach wyższych ustawiono profesorów, żeby wybrano Tuska bo tam też jest korupcja. Szanowni państwo odrzucając Pis daliśmy wyraz, że większość społeczeństwa uprawia korupcję i jest im z tym dobrze i bali się Kaczyńskich. Zatem drodzy Polacy niech żyje korupcja, układy i zakłamanie(to chyba miał być ten cud Tuska) obronić mafie, ale szybko Polacy się obudzą zobaczycie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9341. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Przestańcie pyszczyć. Żyliński pobił na Iławie kolejny rekord zdobywania głosów, swobodnie wszedł do sejmu. Wielka siła ludzi ponownie postawiła
na niego, a wy jak te psy tylko ujadacie i ujadacie. Można się z gościem
nie zgadzać i krytykować, ale fakty należy szanować!!!!! Bo fakty mówią
same za siebie, a wasze szczekanie jest żałosne. Bo Żyła jest the best!
 Żyła-Fan
 Poniedziałek 22-10-2007

9340. 
Skoro zarzucają PISowi, że zakłada sidła i stosuje perfidna zanętę niektórym politykom, by capneli łapówkę, czyli "wziatkę", to dlaczego Tusk zrobił to samo i uwiódł w swe sidła niewinną młodzież, by na niego głosowała.
Przecież to większy grzech uwiść niewiniątko smaczną kiełbaską, niż popiskującą czterdziestkę surową habaniną. On musi też odpowiedzieć
za taką haniebną prowokację.
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 22-10-2007

9339. 
Zdziwiło mnie i tak duże poparcie dla LiD.
Na to ugrupowanie zgłosowała PP, czyli pijana część Polaków.
 Antykomuch
 Poniedziałek 22-10-2007

9338. 
Jesteśmy na dobrej drodze. Zdradzę, że Wałęsa ma taki znak zodiaku jak ja, czyli oboje jestesmy z października, waga. Różnimy sie jednak tokiem myślenia on zabiega o spokój i sprawiedliwość i ja też, o dobro kraju i ja też, ale różnimy się w jednej zasadniczej kwestii. Ja mam wykształcenie, on go nie ma. Może jak by obcował wśród tej elitki niby to wykształconej wiedział by co to za ziółka i jak potrafią grać, żeby być przy korycie. Wiedzą, że robi to się długofalowo, ale słuchaj Lechu poprzez Kurier Iławski! Polacy ci tego nie zapomną podpisałeś się pod człowiekim (Tusk), który obiecał Irlandię w Polsce za parę dni. Ty obiecałeś Japonie w 1980 roku jak przejołeś władzę. Ale jak skończy się Tusk skończysz i ty drogi Lechu, że go reklamowałeś. Zobacz jak skończył Kwaśniewkski, zamiast słów koniec IV RP, miał powiedzieć koniec Kwaśniewskigo, czyli Benek miał rację koniec też komuchów. Popatrzcie na Iławę jak głosy Benka obudziły umysły i przekreślili LID. Szybko posmakują Platformy i zrozumieją, że Platforma doprowadzi do upadku wolnej Polski, bo nikt nam nie pomoże w niczym. Posłuchajcie co mówią Amerykanie o nas. Nie słuchajcie tych fałszywych kometarzy z Rosji, Niemiec czy Włoch. Oni juz raz nam pomogli panie Bartoszewski, pan wie o tym najlepiej a mimo to pan nas zostawił w potrzebie. Widocznie zmienił pan poglądy.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9337. 
Tragedia - Żyliński w Sejmie!!! Największy nieudacznik z ziemi iławskiej, karierowicz wykształcenie zdobył za [...]. Iława pokazała jaka jest głupia
i przykro mi z tego powodu, bo jestem iławianinem.
Po przegranych wyborach w 2002 roku Żyliński powiedział, że iławianie nie dorośli do niego, by go wybrać burmistrzem i miła racje, jak dzieci daliśmy się przez niego wykorzystać. Też człowiek nic nie potrafił zrobić, jedyne co umie to mówić okrągłe słówko, obietnice bez pokrycia. Zachwyca się tym, co można zrobić, ale zrobić tego nie umie.
Kondolencje dla Iławy.
 zdegustowany wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9336. 
Lisek i Żyliński w Sejmie...
Ciekawe ile "da" Iławie ich zasiadanie w ławach poselskich?
Mają szanse się wykazać, nie skazujmy ich z góry na przegraną...
 iławianin
 Poniedziałek 22-10-2007

9335. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Panie Benek!
Jesteś chłop prosty, zwyczajny, od roli, od prostych myśłi wyrażania. Proszę tak trzymać.
Też byłem zaszokowany podziękowaniami Tuska prof. Bartoszewskiemu
za poparcie w kampanii i przyczynienie się do zwycięstwa PO. Zaiste, Bartoszewski w sposób prostacki odnosił się do rzadów PIS i Kaczyńskich. Opluwał tak, by zohydzić ich rządy i co gorsze dobrał się do perfidnego opisu charakterów Kaczyńskich jako osób. Taki sposób artykulacji nie licuje z tytułem profesora. Ale co sie nie robi dla - jak określiłeś - przecież nie kariery tego 86-letniego pana, a niewypadnięcia z salonów tusklandu. Natomiast Wałęsie należy się nie tylko prztyczek w nos. Ma go od Tuska, choć go nie dotknął.
Myślę, iż podobny przyczek braku zainteresowania osobnikiem otrzyma również Marcinkiewicz. Pięknoduch, cichodany lizus, człowiek bez charyzmy, tanczący z maturzystkami dla poklasku, o wyuczonych gestach, który w ostatniech chwili (zabiegł o to od dłuższego czasu) przed wyborami ogłosił, że przechodzi do PO. Mam wątpliwości, by ten pan otrzymał propozycję od Tuska. Chociaż myślę, iż jego ruch i postwa jest typowo markietingowa. Marcinkiewicz ratuje w ten sposób dalszy swój byt na stanowisku w Banku Rozwoju w Londynie. Kolejna fucha (sinecura za 40 tys funtów miesięcznie) za lojalność, począwszy od Pani Gronkiewicz, przez Pana Syryjczyka, wycofanego przez PIS, dana Marcinkiewiczowi. Szkoda byłoby odpaść od tak sutego koryta, byłemu nauczycielinie szkoły średniej.
 nick
 Poniedziałek 22-10-2007

9334. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Wole poczytac onet i artykul "Spadkobiercy Wałęsy miażdżą bliźniaków",
niz Ciebie... Jak nas widza tak nas pisza...
 rudy wiewior
 http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1627670,news.html
 Poniedziałek 22-10-2007

9333. 
Wracając do poparcia Bartoszewskiego to charakteryzując tę postać polityczną, która poparła Tuska, to analizując go dokładnie uważam,
iż jest to człowiek który dla kariery jest poświęcić wszystko nawet chociażby poparcie Platformy. Ale dobrze się stało teraz dla Wałęsy on będzie atakiem jest to kwestia czasu. Bo jeżeli miał bym wybierać wybrał bym zdecydowanie Lecha Wałęsa bo to dzięki niemu była taka kampania
a nie inna. Bo to on wywalczył wolną Polskę a nie Bartoszewski czy Kwaśniewski a wczoraj dostał tak mocno w policzek, a brawa zebrał Bartoszewski. No Lechu pora wyciagnąc rękę do Jarka i stawić czoła Platformie i wyciągnąc wnioski, z wieczoru wyborczego, że o panu zapomniano.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9332. 
Odnośnie wpisu numer: 9330

Z takimi ludzmi jak Ty, to nikt nigdzie nie zajedzie! Moze to koniec Ciebie? Skonczmy z tymi proroctwami. Bierz sie za "lopate" i do roboty! Zaloz sobie moze bloga i tam pisz glupoty po godzinach pracy. Gadaniem jeszcze nikt niczego nie zbudowal, nie stworzyl... ;-)
Wracam do pracy, bo slow mi brak.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 22-10-2007

9331. 
No to Iława ma znowu posła!
 wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9330. 
Szanowni państwo macie w Iławie wielkiego polityka Benka, który dobrze przewidział, iż to koniec Samobrony LPR I LIDU. Platforma wygrała tylko dlatego,że oszukała wyborców,że nastąpi cud gospodarczy, że będzie żyło się lepiej. Panu Tuskowi życzę jak najlepiej, ale popełnij kilka błędów jak usłyszał, że Platforma wygrała. Powiem jakie błędy, no więc nie podziękował drugiemu co do wielkości wielkich Polaków, no bo pierwszy to Jan Paweł II. Drugim co do wielkości postaci hisorycznych jest przecież Lech Wałęsa, o którym pan Tusk nawet nie wspomniał, i to jest najwiękasza jego porażka. Wymienił nazwisko Bartoszewskiego nie Wałęsy i zo to ciężko zapłaci u Lecha. Powinien powiedzieć "dziękuję ci Lechu" a nie "Władku". Pan Wałęsa jest rozczarowany, ale ma za swoje jak to wynosił Tuska do góry, a Kaczyńskiego Jarka krytykował. Jarek mówił i mówi prawdę podobnie jak ja, że cudu nie będzie bo to nie możliwe, przynajmniej na razie. Rządy Platformy będą krótkie bo nie mają większośći w sejmie i jeżeli nie dokonają cudu to skończą jak Miller. któty mówił o gruszkach na wierzbie. Zatem szanowni państwo droga prawdy jest jedna nastąpił początek a zarazem koniec Platformy jak nie będzie cudu, jak nie będzie Irlandi w Polsce. Pożyjemy zobaczymy, czy Platforma wycofa wojska z Iraku i dokona cudu, by żyło się lepiej. Zobaczymy te autostrady, wybuduje stadiony, stworzy miejsca pracy za godziwe pieniądze. Zatem panie Tusk bierz pan się z ekipą do roboty bo zaczął pan rządzić, czekamy na cud i do zobaczenia ponownie w urnach, ale niech cała Platforma wie, że kolejnym razem to będzie koniec trzeciej parti po LPR i Samoobronie. Przepraszam wszyskich internautów, że nie pisałem wcześniej, ale byłem zapracowany w łykędzie.
Ps. Dziękuję panu Nosowiczowi za słowa do Iławian, żeby szli na wybory, ale zarazem mówię temu panu niech pan więcej nie kompromituje swoim wizerumkiem Pisu w Iławie i niech pan skończy działalność w Pisie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9329. 
KRZYŻYK PO SZNURKU

Postawiliśmy krzyżyk, trafiliśmy do urny. Cud boski! Ale też tuzy dziennikarskie nie jadły i nie spały, byle ten 38-milionowy tuman nie rozlazł się w niedzielę po supermarketach. To nękanie – idź na wybory i zabierz babcię z dowodem! – miało wyraźny cel. Idź i zagłosuj tak, jak ci pan redaktor po dobroci sugeruje. Bo pan redaktor na czas kampanii przestał być redaktorem. To zbawca Polski, który prośbą i groźbą doprowadzi naród do urny. Mało! On mu, tumanowi, nawet podetka pod nos tę właściwą listę. Bo w nim tli się inteligencki duch Żeromskiego, zakonserwowany w PRL jak w formalinie. Duch przewodzenia ciemnym masom.

Myślą państwo, że inteligentem jest dziś – powiedzmy – dyrektor dużego banku? Albo księgowy, co ma pod sobą biuro rachunkowe z pięcioma filiami? Albo przedsiębiorca, który codziennie puszcza w Europę po trzy tiry pełne po sufit? Skąd! To – jeden z drugim – tępy groszorób. Gdzie mu tam do wielkiej polityki. Do urny doprowadzić go po sznurku. I paluchem wskazać, gdzie postawić krzyżyk. A kto wskaże i pouczy takiego dyrektora, adwokata, księgowego? Pouczy go prawdziwy inteligent. Taki, co zaczyna dzionek (około 9:00) od sczytania płachty „Wyborczej" i „Rzepy", a na wyciągnięcie ręki ma Żeromskiego w sztywnych okładkach. W pamięci – wielkie chwile, jak to w 1985 roku ZOMO oblało go z sikawki. Że gołodupiec, któremu nikt nie powierzył do tej pory nawet zarządu piaskownicą? Że od lat to samo małe mieszkanko w blokowisku, po mamusi? I chudy etacik na państwowym? A komu to przeszkadza? Inteligent robi w ideach. Nie będzie marnował zdrowia na babranie się w groszoróbstwie. On jest od poszerzania horyzontów Polsce B.

Tyle że inteligentowi Polska B zrywa się z łańcucha. Ta Polska ostatnimi czasy zarobiła parę groszy i poczuła się pewniej. Co ją interesuje z tej całej polityki? Podatki – możliwie niskie, formalności w biznesie – możliwie niewielkie. No i żeby w naszym Pcimiu nie trzeba było za wszystko płacić drugiej raty „pod stołem". A reszta, panowie politycy? To już do tego serialu od 19:00. Czasami można nawet popatrzeć, gdy na innym kanale akurat nie ma meczu.

Na przykład można trafić na taką ciekawostkę przyrodniczą jak lekarz, który gdzieś tak jesienią 2007 roku wpadł na to, że on, biedak, zarabia mało. Ten facet ciężko tyrał sześć lat na studiach. Potem z dziesięć lat spędził w zabiegowym i przez ten czas nie wiedział, ile zarabia. Czysty desperado! Dopiero wtedy, gdy rządowi tajniacy zaczęli węszyć za łapówkami w służbie zdrowia, on opowiada, że mało zarabia, że wyemigruje i żeby mu zagwarantować 7 tys. zł na rękę. Co za zbieg okoliczności.

Można też po 19:00 zobaczyć Józefa Bzibzińskiego. To jest ten pan, którego nie pokazali, bo akurat występowała jedna efektowna posłanka. Zgarnęła łapówę, po czym dała sekwencję aktorską w konwencji „M jak miłość". Koledzy dziennikarze, którzy śledzili, jak błaga, łka i mdleje, natychmiast chwytali za kalkulator. I dalej obliczać: jak posłanka zapłacze na wizji, nasi ulubieńcy mają trzy do pięciu mandatów więcej, a jak zemdleje, to nawet dziesięć.

A kim jest Bzibziński? To jest ten przedsiębiorca, który wygrałby przetarg na szpital, hotel czy co tam jeszcze, gdyby pani posłanka go nie chciała ustawiać za ciężką forsę. Nie wygra, nie zarobi, może zbiednieje. On i jego dzieci. Posłankę pokazali, bo rozdzierająco płacze. A o Bzibzińskim nie zająknął się nawet stażysta dziennikarski. Ale pamiętaj, czytelniku: Bzibziński to ty!
 Wiesław Kot „Wprost”

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 22-10-2007

9328. 
Odnośnie wpisu numer: 9327

Benek nie ma już nic do powiedzenia. Wziął i poszedł szukać sznur.
 normales ilavianin
 [godz. 00:05], Poniedziałek 22-10-2007

9327. 
Jest godz. 22:45, co będzie za 10 minut? Benek, jak wytrzymujesz?
Co nam przyniesie jutro?
 wyborca 2
 Niedziela 21-10-2007

9326. 
Skandal wyborczy w Polsce!
Dla mnie niepojęte jest, by komisje wyborcze nie pobrały 100% kart
do głosowania. To wielka nieodpowiedzialnośc i nonszalancja.
Wybory wygrało [...]
 ORMOWIEC
 [godz. 22:10], Niedziela 21-10-2007

9325. 
Odnośnie wpisu numer: 9324

Kto może napierać z górzałą? Oczywiście zwolennicy [...].
 Męczennik z Radyja
 Niedziela 21-10-2007

9324. 
ATMOSFERA TRIUMFALIZMU WRZE NA MIEŚCIE. LUDZIE NAPIERAJĄ
NA SKLEPY MONOPOLOWE, BY CZCIĆ WIKTORIĘ [...] I [...].
SŁYSZYMY OKRZYKI [...]!
 nick
 Niedziela 21-10-2007

9323. 
Odnośnie wpisu numer: 9321

Witek proszę cię daj spokój! Ty już wystąpiłeś i klops.
 Tosiek
 Sobota 20-10-2007

9322. 
Odnośnie wpisu numer: 9321

Oby więcej tego typu wpisów, nie przesyconych jadem!
Pozdrowienia dla Pana Nosowicza!
 Jola
 Sobota 20-10-2007

9321. 
IDZIEMY WSZYSCY NA WYBORY! I DOKONAJMY DOBREGO WYBORU :-)
POZDRAWIAM.
 WITOLD NOSOWICZ
 Sobota 20-10-2007

9320. 
Godzina 00:01. Jest już sobota 20 października 2007 roku.

CISZA WYBORCZA!

– W czasie ciszy wyborczej zakazana jest wszelka agitacja polityczna – mówi przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, sędzia Ferdynand
Rymarz. – Nie wolno także na przykład emitować w mediach reklamówek wyborczych, rozklejać plakatów, a nawet wpisywać treści agitacyjnych na forach internetowych. Kara za złamanie tych zasad może wynieść nawet milion złotych.
 moderator
 Sobota 20-10-2007

9319. 
Dwa małe kurduple mają szansę uratować jeden wielki Kraj.
Jeśli nie oni dwaj tak podobni, to już naprawdę nikt...
Obym się mylił, a nawet miał rację.
 Sokrates
 Piątek 19-10-2007

9318. 
Odnośnie wpisu numer: 9316

Ty Benek piszesz prawdę, ale co z tego, skoro ludzie są durniami i już rezygnują z wyborów, gdyż PO prowadzi 47% w sondażach i mówią, że wygrało wybory. Niewielu ludzi zna sie na sondażach. To wielka lipa jeśli łapiemy na drodze na hibił-trafił przypadkowe osoby.
Prawidłowo (naukowo) poprowadzony sondaż jest bardzo pracochłonny. Należy dobierać proporcjonalne odpowiednich respondentów, ze wsi, miasta, wiekowo, wg płci, wielkości miast, zawodów.
Tymczasm oni dzwonią do przypadkowych osób albo polują na... ulicy. Dlatego są takie zaskakiwki jak obecny wynik 47% dla PO. To przecież połowa narodu. Można by uwierzyć gdyby wybierano spośród dwóch partii, nie z sześciu. To lipa - przekonacie się.
 nick
 Piątek 19-10-2007

9317. 
Dobrze, że zostały już tylko trzy godziny do ciszy wyborczej. Ufffffffff!
 normales ilavianin
 Piątek 19-10-2007

9316. 
Szanowni państwo jak wygra Pis dobierzemy się do wujtów i burmistrzów takich jak burmistrz Kisielic, który siedzi już trzecią kadencję i śmieje się w oczy mieszkańcom, że naiwni wybrali go, a on cały czas układa się z radnymi i pod publikę udaje, że coś robi. Tylko co kupił [...] a ludziom wciska bajki, że nie. To człowiek z Kaszub, czyli od Tuska, wykopcie go. Wcześniej należał do SLD i, tak kochani, jak zbliżały się wybory to się układał na nowo, że należy do takiej parti do której wiedział, że musi salutować po wyborach. Popatrzcie taki z niego kozak. Powiem więcej, niech słyszy cały powiat. Jak "kulawy" rządził, ten mafiozo w Kisielicach, to on grywał [...] w brydża, razem z przewodniczącym [...]. Czyli kręcili lody [...]. Drodzy państwo i takich ludzi trzeba odunąć od koryta. Trzeba iść na wybory wybrać Pis a on zapuka wszędzie i rozwali mafie. Wybierze nowych ludzi musi nastąpić koniec korupcji i układów. Powiem więcej, ten [...] nic nie zrobił przez tyle lat w Kisielicach, podobnie jest w Iławie, jego koleś [...] też nic, więc na co czekacie?
W niedziele odsuwamy elity od koryta, głosujemy na Polańskiego oraz Babalskiego, ludzi z Pisu.
Powiem więcej, jedźcie zobaczyć do Kisielic jaki sklep pobudował kuzyn
"kulawego", no wiecie, tego mafiozy. Nie uwierzycie, wielki hipermarket spożywczy. Wiecie kim był? Policjatem. Szok!!! Taki mieliśmy układ!!!!! Kuzyn "kulawego" był nawet szefem policji w Kisielicach!!!!!!!!! I krył go, wszyscy o tym wiedzieli. Były [dziwne sytuacje] w sądzie w Kwidzynie, powiązania w Iławie.
Ludzie obudźcie się, przecież rządy komuchów to mafie, a Platforma chce to zatrzeć. Ludzie nie dajcie im dojśc do władzy, oni was zeźrą i upodlą, sprzedadzą Iławę i powiat. Te układy się nie skończą, wybierzcie Pis i walkę z układami, korupcją. Dajmy im w końcu razem nauczkę. Niech nami nie pomiatają, bo wiedzą, że mamy 600 miesięcznie, więc nas gnoją. Bądźmy razem w niedziele, razem z Pisem.
 Benek
 Piątek 19-10-2007

9315. 
Czy może ktoś wie w jaki sposób PSL chce pomagać tym, którzy
wyjechali za granicę i chcieliby powrócić do kraju? Mnie to wprost
poraża, bo wychodzi na to, że ci co zostali, to jełopy.
 antykomuch
 Piątek 19-10-2007

9314. 
Odnośnie wpisu numer: 9311 9312 9313

BEŁKOT PO TYSIĄCKROĆ
Jestem zniesmaczony wypowiedziami burmistrza Ptasznika na temat prezesa iławskich wodociągów Andrzeja Kolasińskiego jaki to niby dobry i pracowity chłopak. Suszarnia osadów pościekowych oddana i w fleszach telewizyjnych kamer takie bzdury. Panie burmistrzu nieładnie! Może Kolasinski dostanie podwyżkę? Proponuje 100%! Żenada, Maśkiewicz wepchnoł "Kolase" na fotel prezesa, a Ptasznik przymyka oko byle ładnie wypaść w TV i wychwala tego pana na chwałę PO. Paranoja, paranoja.
Ale nastanie czas rozliczeń!!!
A jeżeli chodzi o niedzielne wybory - to zagłosuje na Marka Polańskiego
z PiS, bo to jedyny kandydat, który nie chrzani głupot tylko dąży do celu i mam nadzieję, że mu się uda!
 antystalinowiec
 Piątek 19-10-2007

9313. 
Ja trzeci również na PolańskY
 Męczennik z Radyja
 Piątek 19-10-2007

9312. 
Odnośnie wpisu numer: 9311

Ja też zagłosuję na POLAŃSKI-ego z PiSu. Normalny, uczciwy gość.
 chłopak z Iławy
 Piątek 19-10-2007

9311. 
Szanowni państwo, do wyborów jeszcze raz proszę poprzyjcie Pis jeżeli
chcecie zmienić coś w Iławie i w Polsce. Ludzie z Platformy i LiDu zerźrą
was do końca. Dalej będą tkwili w układach i chapali kasę, wy będziecie
klapać biedę. Jeżeli chcecie żeby taki Żyliński, Żuchowski czy wasz Lisek
dalej się układali to proszę bardzo, idźcie na nich głosować. Po wyborach
się będą śmieli z was, że ich bajeczki [...] czy plakaty z ich buźkami dały
efekt. Będą mieć was gdzieś, jak ktoś straci prace, będzie potrzebował
może opieki, pomocy materialnej. Pokarzą tyłek, wyśmieją, rozłorzą
nogi w fotelu i będą się śmiać, że ryba haczyk połkneła, że daliście się
nabrać.
"Prawo i Sprawiedliwość" by wam pomogło, ale najpierw musicie oddać
głos na Pis, czyli na Polańskiego i Babalskiego lub innych działaczy Pis.
 Wasz Benek
 Piątek 19-10-2007

9310. 
Odnośnie wpisu numer: 9306

Słuchaj skorumpowany człowieczku, straszyć to możesz siebie, parszywa świnio. Wiem, że bronisz układziarzy, ale takie matoły jak ty to nic nie rozumieją. Żebyś miał może więcej klas, to byś zrozumiał, no ale i ograniczniki są potrzebne w tej Polsce.
 Benek
 Piątek 19-10-2007

9309. 
Odnośnie wpisu numer: 9304

Szanowny internauto Leixos!
Mówisz że 30% profesorów uniwersyteckich to "stuknięci", którzy
zagłosują na PiS. Kim zatem jest prof. Bartoszewski, który ludzi
głosujących na PiS uważa za "hordę otumanionych", którzy wybiorą
dla Polski (posłów i rząd) takich, po ktorych będzie trzeba wielu lat
naprawy...
Język profesorów Bartoszewskiego i Niesiołowskiego (profesora tytularnego z wielkimi zasługami naukowymi) należy do najperfidniejszych, jakich Polacy słyszą, który nie przystoi ludziom z tytułami profesora zwyczajnego. Czy nie stać ich na inny sposób artykulacji swoich poglądów. Język ich nie odbiega od furmańskiej łaciny, typu "jebał ich pies". W tym miejscy bardzo przeprzepraszam osoby uczulone na tego typu słownictwo.
Boję się o Polskę Niesiołowskiego i Bartoszewskiego, ludzi niby z klasą, ale... opętanych amokiem.
 ADMIRAŁ
 Piątek 19-10-2007

9308. 
SPOWIEDŹ POWSZECHNA ZA GRZECHY PREMIERA KACZYŃSKIEGO.
DZIŚ WIECZOREM OD GODZ 21:30 PRZY KONFESJONALE RADYJA
MARYJA JAROSŁAW KACZYŃSKI ODBEDZIE PRZEDWYBORCZĄ
SPOWIEDŹ SWĄ POKUTNĄ U OJCA RYDZYKA - posłuchajmy.
 Męczennik z Radyja
 Piątek 19-10-2007

9307. 
RADIO ŻĄDAŁO SPROSTOWANIA

Właściciel radia Jerzy Kalisz zażądał sprostowania. Kolejny raz udowodnił,
że zachowuje się gorzej niż szczeniak.

Jeśli chciałby już cokolwiek prostować lub wyjaśniać, to winien uczciwie przytoczyć dla jasności cały fragment mojej wypowiedzi sprzed kilku tygodni, dotyczącej jego brzydkiej działalności. Nie, wolał manipulować.

W odnośniku poniżej znajdziecie całość tej banialuki. A było to tak...
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1904&show=czytaj
 Piątek 19-10-2007

9306. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek ty uważaj co mówisz, bo PiSiory PO wyborach będą rozliczani
z układów i my cię znajdziemy. Nie pomoże ci, że jesteś po imieniu
z Jarkiem i ze Zbyszkiem. PO wyborach twoje układy przestaną
działać. Wiesz za co wisiał Janosik? Za ziobro.
Kiedyś cię znajdę... hehe...
 Rambler
 Piątek 19-10-2007

9305. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek, ty obskurancie, "bezstronny" rzekomo prezydent L.K. powiedział, że druga piątka z PO powinna mieć odebrane immunitety, czyli wie o ich przestępstwach. Dlaczego nie powiadomił prokuratury? Czy to nie jest przestepstwo?
Czekam na wizytę w Iławie szefów PIS. Już chce mi się rzygać.
 Jan Kęs
 Czwartek 18-10-2007

9304. 
Odnośnie wpisu numer: 9302

30% stukniętych profesorów to, myślę, wiarygodny wskaźnik na większości polskich uczelni, głosujcie więc panowie i panie śmiało
i na Chrześcijańską Unię Jedności jeśli dusza i umysł podpowiadają!
 Leixos
 Czwartek 18-10-2007

9303. 
Mam przyjemność zaprosić na Ogólnopolski Rajd Samochodowy
31. RAJD KORMORAN - Memoriał im. Mariana Bublewicza
sobota-niedziela 27-28 października w Braniewie.
 Wojciech K. Szalkiewicz

wojciech.szalkiewicz@owsiiz.edu.pl
 Czwartek 18-10-2007

9302. 
SZANOWNI PAŃSTWO!
JESTEM PROFESOREM ZWYCZAJNYM A GŁOSUJĘ NA PIS. TAKICH JAK JA JEST - KU WASZEM ZDZIWIENIU - 30% NA MOJEJ CUDOWNEJ UCZELNI.
 ESKULAP
 Czwartek 18-10-2007

9301. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek, jak ja ciebie polubiłem, prosty chłopaku. Dlatego mam dla ciebie prosty, wcale nieskomplikowany przekaz. Kliknij na link. Śmiało.
 BOLO
 http://img144.imageshack.us/img144/4308/13767475xl2.jpg
 Czwartek 18-10-2007

9300. 
Odnośnie wpisu numer: 9295

CINEQ, ty również potrafisz robić ludziom wodę z mózgu swą opowieścią o metodach pracy służb specjalnych.
To mogła byc "próba" dla tej kobiety. To była poprostu przynęta, by poprzez prowokację spróbować, namówic ją do "grzechu". I udało sie.
O tego są właśnie słuzby, by wyprzedząc między innymi akcję rzekomej korupcji po to, by sprawdzić ludzi z wysokiego szczebla, by sprawdzić
ich morale i lojalność wobec państwa. Nie po to są słuzby specjalne by czekac na przestepstwo, taką zas metodą niewiele zdziałają, zaś wyprzedzenie jest jedną z najdoskonalszych medod odstraszania, czyli prewencji. Właśnie PREWENCJI.
Podam ci jedną z zasad wywiadu i kontrwywiadu: "wierz, ale sprawdzaj". Jeśli by ta nasza pani posłanka zgłosiła sprawę, ŻE KTOŚ PROPONUJE JEJ KORZYŚCI W PEWNEJ SPRAWIE do Pana Tuska, byłaby dla mnie WIELKA.
Ale nie zrobiła tego, tylko zwietrzyła niezłą pożywkę.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 18-10-2007

9299. 
Idzie ku dobremu! Za trzy dni koniec rządu wskazanego przez elektorat wyborców Prostych i Starych! Z tego forum zniknęło pewne indywiduum, które zniżało poziom często do wysokości szamba. Głowy w górę drodzy obecni! Pozdrawiam pełna nadziei na lepsze jutro!
 Anna Austriaczka
 Czwartek 18-10-2007

9298. 
Zobaczcie na tę posłankę z Platformy jak błagała w sejmie udając płacz, żeby ją CBA zostawiło w spokoju. Pytam sie "dlaczego", układziaro. Prawo jest dla każdego, nie tylko dla ludzi na dole, ty też zapłacisz za korupcję
i cała Platforma, przegracie te wybory i będziecie żyli wśród nas za 600 złotych bez układów i korupcji. Będziemy patrzeć sobie w oczy, że nas okradaliście i cierpieliśmy przez was. Wielu straciło rodziny, męża z biedy przez waszą korupcję i układy.
Oddamy głos na Pis, czyli na BENKA - jedynego uczciwego, a was hołoto rozliczymy. Zobaczcie na Maśkiewicza jak był w Lubawie na[...] kasy niby budując nowa ulice. Nikt go za komuchów nie rozliczył, a z [...] zrobił sobie kampanie w Iławie i został burmistrzem. Teraz taki KWACH wychodzi na chwiejących nogach i mówi żeby odsunąć Pis od władzy, bo wie, że przyjdzie Pis po wyborach do niego i go rozliczy, bo - jak powiedział Oleksy - okradał Polskę.
 Benek
 Czwartek 18-10-2007

9297. 
Szanowni państwo głosować trzeba jedynie na Pis, bo te malutkie partie nic nie znaczą jak Partia Pracy, LID, PSL, SAMOOBRONA, PLATFORMA. Tylko Pis może tych złodziejaszków powstrzymać. Zobaczcie jaka kase wtopili w reklame, żeby się ratować, bo stołki sa ważne. Jedynie PIS rozwali te układziki, przywróci normalność, bo reszta bandy to układ, więć nie mozna na nich głosować bo sprzedadzą Polskę. Głusujcie na Pis Jarek Kaczyński ma przyjechać ze Zbyszkiem Ziobro do Iławy wtedy wyżygacie wszystko za co was tak poniewierali i gnębili, a wy nic nie mogliscie zrobić, bo był układ.
 Benek
 Czwartek 18-10-2007

9296. 
Od dłuższego czasu obserwuję, że korektor Kuriera nie przykłada sie do swojej pracy. Przykład: bieżące wydanie i str. 13, artykuł o Dniu Edukacji Narodowej, podpis na jednym ze zdjęć: "Wszyscy nauczyciele, którzy uczą we wiejskich placówkach". Chyba Pani korektor sama odbierała wykształcenie "we" wiejskiej placówce... (bez urazy dla szkół na wsi). Takich kwiatków jest niestety więcej. Radziłabym zwracać uwagę nie tylko na to, co piszemy, ale też jak piszemy. Pozdrawiam.
 Nadia
 Czwartek 18-10-2007

9295. 
Jak żyć w takim kraju?
Mam nieco ponad 25 lat. Mogą niektórzy stwierdzić, iż to mało jest, aby wypowiadać się na temat polityki. Obserwuję ostatnio jak bardzo polityka sięga dna. Może i jestem zbyt czuły na łzy posłnki - kobiety, wołajacej o pomoc i przebaczenie. Fakt, źle zrobiła, nie uniknie konsekwencji, ale ileż można poświęcić dla tego, by utrzymać władzę. Mianowicie według naszego wspaniałego premiera, jak mówi "niepoinformowanego o sprawie przez szefa CBA" - wiele. Pracowało nad tą Kobietą 1,5 roku grono ludzi, którzy przecież szkoleni są do tego, by robić wodę z mózgu ludziom. Efekt? Zamierzony, przedwyborcza wpadka nieznaczacej posłanki, kobiety, słabego ogniwa.
Żal patrzeć jak poświęca się zycie osób dla chęci sprawowania władzy. Jestem "ZA" ukruceniem korupcji, za sprawiedliwością - jednak róbcie to po ludzku!!! Dawno temu pracowano tez nad księżmi, duchownymi, politykami. Złamano ich dla jakiej sprawy? Czy chcemy powrócić do tych czasów? Czy moge bezpiecznie zadzwonić do mojej kolezanki i kolegi? Sam już nie wiem. Może jestem na podsłuchu? Dlaczego nie ja? Dlaczego nie ty? Przeciez kazdy z nas może być kolejny dla dobra ogółu, dla dobra sondaży!!!
 CINEQ
 Czwartek 18-10-2007

9294. 
100 lat po nas.
Moja babcia pochodzi w Irlandii, mój dziadek z Anglii. Ja zagosuję na PiS, bo mam dość gderania dziadków, że wyjechali z Polski za chlebem i nie mogli zdzierżyć o. Rdzyka.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 18-10-2007

9293. 
Odnośnie wpisu numer: 9292

"(...) Księdzu trzeba rzucić (...)". Tylko Twoja dobra wola, prawda?
Na pewno powinieneś podzielić sie z biedniejszymi od siebie, będzie Ci
to zapamiętane w Niebiosach, chyba nie uważasz podczas Mszy Świętej.
 Azan
 Czwartek 18-10-2007

9292. 
Odnośnie wpisu numer: 9290

Jestem na niedzielnej Sumie. Księdzu trzeba rzucić, na budowe kościała
- rzucić, na remont - rzucić, na biednych nieboraków - wyciągają rękę panie z Caritasu, na Radyjo - rzucić. Ciężko żyć Panie.
 Męczennik z Radyja
 Czwartek 18-10-2007

9291. 
Odnośnie wpisu numer: 9289

Nick, rozczuliłeś mnie do łez i dam Ci "POradę"- oto ona,"POniżej".
Stawianie klocka wzmaga pracę umysłu "(...) poprzez stymulację psychosomatycznej części naszego mózgu, która jest odpowiedzialna
za wyodrębnienie uczucia odprężenia z natłoku negatywnych doznań kłębiących się po naszej łepetynie".
Innymi słowy - sranko rozluźnia :) Cmoki.
 Azan
 Czwartek 18-10-2007

9290. 
... stoję na parkingu przed większym sklepem... podchodzi do mnie facet z co drugim szczeblem w ustach... gospodarstwo wysoce zapuszczone wskazuje na jedną możliwą odpowiedź „bezdomny”... pada pytanie, właściwie stwierdzenie "da pan złotówkę"... bez żadnego tłumaczenia... od taka pożyczka bezzwrotna... ale wyobraźcie sobie nawet na złotówkę trzeba umieć zapracować... stad moje następne wielkie posuniecie... ale zanim o tym...
Tego dnia postanowiliśmy odwiedzić jeden z supermarketów... wiadomo jesień daje o sobie znać, tego dnia nieprzyjemnie chłodno było... z daleka dostrzegłem tę postać... przed samym wejściem do sklepu na kolanach,
z karteczką na piersi i kubkiem w ręku spoczywa mężczyzna... nigdy wcześniej go nie widziałem (to pierwszy argument za tym aby sięgnąć do kieszeni)... pierwsze zdania jego "poniżenia" pozwoliły się zbliżyć do niego... do samego końca nie mogłem, nie chciałem i chyba czułem skrępowanie aby przeczytać ciężar uginający jego kark, a to przecież zwykła biała kartka była (pojawił się drugi argument: współczucie)... głęboko sięgnąłem w kieszeń i całe dwa złocisze wrzuciłem - to dopiero wyczyn... ciekawe, bo poczułem się lepiej... i zanim odszedłem, zerknąłem na otoczenie... zasadniczo "ludziska" udają że nie widzą... ale co tam zrobiłem kilka kroków a w środku z kubeczkiem następny mnie atakuje... na jakieś szczytne cele zbiera... uśmiechnąłem się tylko, bo swój limit dziennej dobroci właśnie wykorzystałem...
 black.no-1

black.no-1@wp.pl
 Czwartek 18-10-2007

9289. 
Odnośnie wpisu numer: 9286

Ja nie obrażam się na nikogo "ryju wstrętny", ty natomiast jestes niezły cham, inaczej nie kasowałby moderator tekstów. Co znaczy skrajność? Wcale to nie są skrajności, tylko inne poglądy.
Swoją droga podejmować w debacie problem ceny jabłek, czy procedury zakladania firmy jest pytaniem jak do kolesia podczas zabawy w piasku. Debaty toczyć winny sie o sprawy zasadnicze dla państwa i wszystkich: prywatyzację (jej cele, kierunki, sposoby), o zasady w służbie zdrowia,
o wysokość naszych podatków, o równość w traktowaniu człowieka pracy (tak tak "ryju" - człowieka pracy, który jest pozbawiony tożsamości i podmiotowości przez pracodawców).
Ty "ryju" tylko wierzysz w PO i Tuska o gładkiej, dziecinnej argumentacji na Polskę. Nie mówię, ze ON jest zły. Nie! Nie w tym rzecz. Ja liczę ze w PO są ludzie maja inne poglądy, niz Tusk, bo są, ale ta wiedźma rzadzi wami i nic nie macie do powiedzenia, podobnie jak moja wiedźma Kaczyński rządzi pisem. Jednak moja wiedźma jest KIMŚ. Twoja wiedźma obalała Olszewskiego i była w kieszeni "Bolka". Za to jej nie mogę popierać. Zreszto Jego sposób argumentowania... pomysłu na lepszą Polske jest płaski ja dno w mierzei helskiej. Argumentacją strony rządowej, czyli PIS-u na lepszą Polskę jest zablokowanie korupcji i likwidowanie. Takich osób jak doktorek G. Takich jak posłanka S. Takich jak burmistrz Helu.
Ty "ryjku" żegnaj i bądź człowiekiem, nie chamem, by nie musieli z Tobą walczyć moderatorzy na forum.
 nick
 Środa 17-10-2007

9288. 
Platforma przepiepszy te wybory!!! Żyliński i Żuchowski nie mają szans,
ludzie mają w d[...]e ich ulotki, plakaty. A ten Lisek wcale się nie liczy.
Benek uświadomił ludziom, że wszysko robią za nasze pieniądze. Stop waszej działalności, ludzie są głodni, bez pracy, a wy co, trzepiecie kasę w tym urzędzie marszałkowskim.
Powiedzcie komu wy pomogliście z ludzi w Iławie, to przestanę o was źle pisać. Ja wam odpowiem: sobie! I jeszce raz: sobie! NO NO NO! A tego Ptasznika to kto wszadził na stołek? No ja - mówi Adam. A ty co zrobiłeś Piotrek? Ja też kilku wsadziłem na stołki, ale wiesz, ja to się nie chwale, bo chce połknoć Żylińskiego, on jest dla mnie niebezpieczny. Ale ale co zrobię z Benkiem, chyba zaproponuje mu partie PSL.
Otóż nic z tego panie Żuchowski, to też pana koniec kariery. Do niedzieli.
 Benek
 Środa 17-10-2007

9287. 
Odnośnie wpisu numer: 9014

[OCENZUROWANO]
[Temat Pana Andrzeja Kleiny z Lubawy został zamknięty].
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Środa 17-10-2007

9286. 
Odnośnie wpisu numer: 9281

"(...) Chałaśliwi (...)". Niech Pan będzie z tobą - pacanie!
 azan
 Środa 17-10-2007

9285. 
Odnośnie wpisu numer: 9281

Właśnie tak to się dzieje ostatnio w Polsce. Ze skrajności (SLD) wpadamy
w skrajność (kaczyzm). A czy nie mogłoby być wreszcie NORMALNIE...??
 Rambler
 Środa 17-10-2007

9284. 
Odnośnie wpisu numer: 9280

Ciekawe jak to się stało, że iławski "Masa" (SLD) nie poszedł siedzieć...?
 skaner
 Środa 17-10-2007

9283. 
Odnośnie wpisu numer: 9278

O! Widzę, że choć w jednej kwestii się zgadzamy.
Wreszcie sami zauważacie, że gorzej niż jest teraz już być nie może. Wszyscy mają nadzieję, że wreszcie odbijemy się od tego dna.
 Rambler
 Środa 17-10-2007

9282. 
Odnośnie wpisu numer: 9279 9280

Do BOLA.
Jasne, że CBA w Iławie miałoby co do roboty, i to ciężkiej roboty. Na przykład prywatyzacja IPB.
Jednak w Iławie tak silne są powiązania, wzajemne rodzinne układy, że opór byłby potężny. Praca i życie wielu zależy od trwania tego układu. Dlatego tak silne politycznie jest u nas PO. Rozliczenia są trudne.
 Żagiel
 Środa 17-10-2007

9281. 
Odniosę się do słów Kaczynskiego, w których pognębił Polaków jadących do Anglii czy Irlandii. Owszem, są nieudacznicy (oczywiście nie wszyscy,
ale w dość dużym odsetku), ktorym w POlsce zawsze było pod górkę.
Ciągle zmieniali pracę lub nie mogli jej znaleźć, w wiekszości byle jak
wykształceni, też leniwi. Zawsze kontestujący - to, że rządy złe, kiedyś komuna, potem UW, potem wstrętny AWS, potem SLD, dziś na poprzek staje im kaczyzm. Narzekają nawet dobrze wykształceni, że nikt ich nie docenia. Tysiąc przyczyn słyszę dlaczego wyjechali. Ale są tacy co się ustawili, bo znają język, bo są pracowici, bo znają swój fach, bo układają się z tubylcami, bo nie wdają się w mętne towarzystwo itp. itd. Ci są w mniejszości.
Na pytanie, kto wyjeżdżał w latach 80-tych, odpowiem: różna maść,
z tych samych zarobkowych powodów. Chałaśliwi, cwaniacy, u nas nieroby, tam normalni (70%); zawsze jednak plecami do Polski, ale udający męczenników za Polskę. Otóż dzisiaj grają na tej samej nucie i skrzypkach co dawniej: w Polsce nie da sie żyć, bo kaczyzm, a wcześniej ten wstrętny SLD.
 nick
 Środa 17-10-2007

9280. 
Odnośnie wpisu numer: 9278

Może wreszcie zostanie zbadana sprawa gdzie podziały się te ogromne pieniądze z tych sfingowanych "inwestycji" J. Maśkiewicza w Lubawie...
Pamiętam jak w Kurierze pisało, że nawet w czasie trwania procesu i
po wydaniu wyroku prokuratura wciąż nie potrafiła ustalić gdzie kasa.
 BOLO
 Środa 17-10-2007

9279. 
Odnośnie wpisu numer: 9278

Zapraszam CBA do Iławy żeby ujawniło jak naprawdę powstawał lokalny establiszment. Może wtedy zrozumiemy dlaczego miasto jest porąbane.
 BOLO
 Środa 17-10-2007

9278. 
Odnośnie wpisu numer: 9276

CBA pokazało klasę, skuteczność i determinację. Agenci nawet uwodzą
kobiety jeśli trzeba złapać na przestępstwie i ujawnić prawdę jaka jest.
Brawo, brawo, brawo!
LECH i JAREK pokazali dziś Narodowi Polskiemu kto to jest tak naprawdę
Platforma Obywatelska, dawniej Unia Wolności, jeszcze dawniej Kongres
Liberalno-Demokratyczny.
Widać czas leci a buty te same. Zmieniły się tylko kolory flag i krawatów.
Może wreszcie dziś naród zrozumie kim był Wałęsa, czym - Okrągły Stół,
obalenie rządu Olszewskiego. Może wreszcie naród zrozumie czym jest
komuna czerwona i pomarańczowa. Może wreszcie odbijemy się od dna.
 Jankes
 Środa 17-10-2007

9277. 
Odnośnie wpisu numer: 9276

Platforma po dzisiejszych sondażach spada w Iławie na dno.
 Wiola
 Środa 17-10-2007

9276. 
Lech Kaczyński powiedział: "Polacy w Wielkiej Brytanii to nieudacznicy". Pytam od kiedy to nieudacznik decyduje się na taki wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszego bytu, obcą rzeczywistość, często pozostawiając rodzinę i decydując się na rozłąkę z żoną i dziećmi? Na zdrowy rozsądek jest to wyraz odwagi a często desperacji.
Pomyślcie iławianie o Polsce, a nie tylko o "czubku własnego nosa". Jaki pan (władza) taki kram (efekt uboczny: Benek). Gdyby Benkowi dano najmniejszą władzę, byłaby to przysłowiowa "małpa z brzytwą". Taki Benek może modlić się nawet do Batmana jeśli ma na to ochotę, ale nie może narzucać swoich wierzeń religijnych całej Polsce. Na szczęście są jeszcze inteligentni Polacy w tym kraju, którzy mają bardziej skrystalizowany światopogląd, którzy studiują i kończą studia czytając ze zrozumieniem, a nie ucząc się regułek, a później podważając własny dorobek (np. prof. Maciej Giertych jak mógł osiągnąć tytuł naukowy w dziedzinie, której fundamentów nie zrozumiał i jest im przeciwny...?).
Ku świadomości:
http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/661872.html
http://konopa.wrzuta.pl/film/m2J50uFpW3/sa_zeczy_ktorych_kupic_nie_mozna...
http://www.frazpc.pl/b/171729
http://www.youtube.com/watch?v=lFM6sWbYdI0
http://www.radiomawryja.pl/cytaty.php
http://www.youtube.com/watch?v=pBru0vmA_YY
 Rambler
 Środa 17-10-2007

9275. 
Czy przyjmują zapisy nowych do Platformy Obywatelskiej, gdyż mamy nieodpartą wolę należeć do niej oraz wspierać jej ideologię czynem i duchem. Prosze podać nazwisko porządnego człowieka z PO lub telefon. Ja nie żartuję.
Z kolegami rozważalismy taki ruch juz od dawna, ale nie wiedzielismy
z kim mamy rozmawiac w tej ważnej w naszym życiu, słusznej decyzji. Decyzja o przystapieniu do PO kiełkowała w nas od wiosny, ale pomimo upływu czasu, ziarno dojrzało teraz, by wychylić źdźbło ku świetlanej wizji, jaką ogłosił Przewodniczący Partii PO - Dony Tusk.
 Nikuś
 Środa 17-10-2007

9274. 
Odnośnie wpisu numer: 9266

Czy ujawniona przez CBA linia "kręcenia lodów" na służbie zdrowia
przez PO ma związek z prywatyzacją dializ w iławskim szpitalu?
 pacjent
 Środa 17-10-2007

9273. 
Wg mnie nie widze problemu na kogo glosowac.
Pan Zylinski na szczeblu wojewodzkim sprawdza sie doskonale, przeciez zalatwil Ilawie fundusze na Obwodnice Polnocna, na dokonczenie Bulwaru Jana Pawla, na sciezki rowerowe, na nowa scene w amfiteatrze, wiec chwala mu za to i gorace podziekowania od nas. Tak wiec tego pana pozostawiamy tam gdzie jest.
Drugi kandydat to pan Piotr Zuchowski, on rowniez przyczynil sie dla Ilawy i pomogl nam z funduszami europejskimi na przebudowe naszego pieknego kina, wiec rowniez ten pan sprawdza sie doskonale na szczeblu wojewodzkim!
I pozostal pan Polanski Marek, cichy, niezauwazany, a jednak normalny, w porzadku, pracowity czlowiek, ktory mysle po przejsciu do Sejmu nie zapomni o swojej lokalnej ojczyznie, w ktorej tak wiele razy decydowal
o wielu sprawach. GLOSY DLA MARKA POLANSKIEGO!!!!
 star
 Środa 17-10-2007

9272. 
Odnośnie wpisu numer: 9269

Mówie ci Zenek. Już dawno tu nie było takiego oszołoma jak ten "Benek".
Nawet do PiSu nie pasuje.
Dlatego powiadam wam: nie wolno bydła trzmać w zamknięciu, bo ono
jak się zerwie, to nawet ubezpieczenie mienia nie pomoże, taki to szał.
 BOLO
 Wtorek 16-10-2007

9271. 
WITAJ IŁAWO!
Jestem pełen szcześcia i zachwytu, że jestescie tacy urodziwi, kiedy przygladam się Waszym wizerunkom: Adasiu, Marku, Piotrze. Nie ma wiekszego szczęścia, niz wybór spośród takich kandydatów, jak trzej Panowie. Sami wybierani, sami malowani.
Szanowni iławianie!
Podzielcie się terytorialnie i wybierzcie w nastepujący sposób ich trzech: * od drogi kolejowej na południe - głosujcie na Marka Polańskiego,
* od torów na północną stronę - na Adama Żylińskiego,
* natomiast wsi zostawcie Piotra Żuchowskiego.
Iławianie! Macie swoje 5 minut.
 Filomaci
 Wtorek 16-10-2007

9270. 
Odnośnie wpisu numer: 9269

Słuchaj Zenku przepiepszysz te wybory z Twoim malutkim Żylińskim, bo to gościu, który nic nie wie o biznesie i polityce. Powiedz mi co zrobił jak poleciał ze stołka burmistrza Iławy? Otworzył coś tam przy torach, niby fabryka, ale czego, chyba gówna psiego, bo ja tam nic nie widziałem, żadnej produkcji. Ja mam na takich ludzików głosować? Ty masz chyba chory łeb, Zenku. Gratuluje Ci wyboru. Jego hasła są puste jak i Tuska. Wy nic nie umiecie, a mocherowe berety i resztę społeczeństwa ja osobiście uświadomię, że jesteście zero bez przyszlości cała Platforma.
Co więcej jego koleś Umiński zbankrutował. To mają być ludzie, którzy maja budować Polskę? Po moim trupie! Dość takich gospodarzy. Wole Jarka i Lecha, chociaż nie mają fantazji jak wy z Platformy.
 Benek
 Wtorek 16-10-2007

9269. 
Odnośnie wpisu numer: 9005

Witam forumowiczów! Niestety "nasze" forum na pecha. Zniknął jeden nawiedzony [...] lecz jego miejsce zajął następny oszołom i to chyba jeszcze bardziej walnięty! Podpisuje się "Benek". Takich idiotyzmów jak
on pisze już dawno nie czytałem - wydaje mi się, że ten Pan (?) Benek to niestety powinien mieć stały kontakt z psychiatrą. Nie dość że pisze coś
co nie ma najmniejszego sensu, to robi błędy ortograficzne na poziomie szkoły podstawowej, to do tego jeszcze ubliża wszystkim, którzy mają trochę inne zdanie niż on.
Wolę i tak PO z Panem Adamem Żylińskim na czele niż takich idiotów jak ten Benek (PIS). Benek! I tak mimo twojej agresywności PO wygra!!! Nawet w Iławie! Hi Hi.
 Zenek
 Wtorek 16-10-2007

9268. 
Panie Lisek! Nie życzę sobie Pana w mojej skrzynce e-mailowej!!!Rozumiem, że plakaty na mieście i ulotki na klatce. Ale e-mailem?
 wyborca niezadowolony
 Wtorek 16-10-2007

9267. 
Platforma to koniec Polski i układ z komunistami. Szkoda naszych dzieci, te gnoje z Platformy sprzedadzą je Niemcom lub Irlandczykom kraju marzeń Tuska. Becze ze śmiechu z tą jego Irladią. szkoda, że ja nie byłem po drugiej stronie debaty. Ja bym dał s[...]owi, żeby tak mamić społeczeństwo i piepszyć takie bzdury o cudach. Ten Żyliński jest taki sam, też piepszy o autostradach wkoło Iławy. Nie wiem czy ci ludzie z Platformy to nie powariowali mówiąc takie bzdury. Jednak się nie myliłem, to nasienie jest [...], wydoi resztę Polski i zaszyje się w [...]. Nie nie panowie, to wasz koniec, tu jest Polska. Benek, Jarek i Lechu połkniemy was bez oodechu.
 Benek
 Wtorek 16-10-2007

9266. 
No i jest już po PO. Irlandia im nie wyszła, służba zdrowia również.
PO prostu kompromitacja.
Podobnie jak naszym podwórku lokalnym. Tusk na zdjęciu z Liskiem dają wyraz zainteresowania wyborcami - obywatelami i mieszkańcami Iławy...
Dlatego ja głosuję na PIS... Nazwiska: Polański, Babalski - to ludzie na których warto oddać swój głos.
 iławski wyborca
 Iława, Wtorek 16-10-2007

9265. 
MOJA SUKA "AFRODYTA" DAJE GŁOS NA PIS.
A ja mam najnowszy sondaż jak będzie głosowała ludność wiejska: 52%
(w tym region podkarpacki i rzeszowski aż 87%) na PIS. A w ostatnich wyborach odpowiednio 32% i 65%.
Po tym, co usłyszeliśmy w TVP o korupcyjnych zapędach, jak to określił Komorowski, byłej posłanki PO - nawet moja suka chce dać głos na PIS.
 ADMIRAŁ
 Wtorek 16-10-2007

9264. 
Tak zajęliśmy się polityką, że niemal zapomnieliśmy o naszej niebywale wykształconej pani dyrektor szpitala. Czekam i czekam na zmiany w szpitalu i nic. Bardzo interesuje mnie to jak ona ma zamiar poprawić wizerunek szpitala. Może dopiero pod koniec roku wykaże panu staroście oszczędności jakie poczyniła?
Jeśli pamiętam to niektórzy na tym forum bardzo się cieszyli, że w końcu ktoś rozbije ten szpitalny układ. Minęło już 1,5 miesiąca a pani dyrektor nie zauważyła jeszcze, że kierownikiem laboratorium w szpitalu jest facet, który prowadzi od wielu lat swoje prywatne laboratorium i działa jako nieuczciwa konkurencja. Jego wspólnikiem jest inny facet, który z kolei jest kierownikiem innej komórki w szpitalu. Jak myślicie, na którym laboratorium bardziej zależy tym panom? No i co, dalej tkwimy w tym układzie. To po prostu wielki skandal, że kolejny dyrektor toleruje takie praktyki.
A co z licznymi starymi wyżeraczami, których przez lata zatrudnia się na pół etatu? Podobno dalej pracują.
Skoro jednak mowa o układach, to może zainteresujecie się kto został inspektorem OC w szpitalu. Dziwnym trafem nosi takie samo nazwisko
jak pani dyrektor. Czyżby to rodzina? A może zbieg okoliczności?
 iła
 Wtorek 16-10-2007

9263. 
Odnośnie wpisu numer: 9262 9258

Nick, zmień okulary, łachu jeden. Gdzie ty widzisz flutuację?
Przeczytaj uważnie, ze zrozumieniem i idź pieścić tę swoją prostatę!
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9262. 
Odnośnie wpisu numer: 9259

Łacinnicy wiedzą, że flutuacja to płynność, zatem w określeniu
"fluktuacja do PO" nie ma niepoprawności. Niestety prostactwo
wypowiedzi nie bierze się prostaty.
 nick
 Wtorek 16-10-2007

9261. 
Odnośnie wpisu numer: 9260

Gdybym ja startował w wyborach, to posłużyłbym się powiedzeniem Winstona Churchilla;
"Blood, toil, tears and sweat" - tyczyłoby to oczywiście wszystkich bez wyjątku! Teraz, byle "wykształciuch", gada co mu ślina na język przyniesie, bo wie, że i tak w następnych wyborach koledzy dadzą mu miejsce (vide: "nijaki" Lisek).
Znalezione w internecie:
"(...) Często słyszymy, jak ludzie mówią: "Mam związane ręce, nic nie mogę zrobić". A przecież nie ma na tych rękach ani łańcuchów, ani więzów czy kajdan. Wiemy przecież, że tymi więzami są okoliczności, wydarzenia, sytuacje. Obraz związanego łańcuchem szatana, opisany
w dwudziestym rozdziale Objawienia, jest dostatecznie plastyczny i przejmujący. Na czym polega zadanie szatana? Na zwodzeniu, kuszeniu
i oszukiwaniu wszystkich (...)".
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9260. 
Odnośnie wpisu numer: 9256

WIELKA MANIPULACJA!
Masz rację z Irlandią, która w przeciwieństwie do Japonii jest w zasięgu naszej ręki jako namacalne bogactwo, namacalny cud i nadzieja na lepsze dla naszych jutro. Wszyscy opowiadają o jej rozkwicie, co słychać na każdej ulicy, bo są nasi znajomi, którzy byli lub obecnie żyją w Irlandii. Chwyt reklamowy na dziś.
Natomiast Kaczyński idzie drogą prostą, zwyczajnie opowiada o tym, czego dokonano. Nawet nie ripostuje głupkowatych zarzutów o wzroście cen jabłek, do czego nie trzeba superekspertów. Dlatego pominął milczeniem i wypadał na tle wszystkowiedzącego Tuska milczeniem.
 owidiusz
 Wtorek 16-10-2007

9259. 
Odnośnie wpisu numer: 9258

Owidiuszu, tobie chyba odbija tzw. "fluktuacja mózgowa".
Przecież nie można, bez tej przypadłości, pomylić flutuacji z migracją.
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9258. 
Odnośnie wpisu numer: 9245

Benek, nie znasz kulis polityki kaczyniaków. Taktycznie tylko odpuszczają bitwę o Polskę, oddając władzę PO. Gra natomiast idzie o przedłużenie prezydentury i wykrwawienie się PO w nastepnej kadencji, która to nie będzie dłuższa niż 2 lata. Niestety nastepuje fluktuacja zwolenników PiSu do PO. Prawdopodobnie będzie przegrana PiS.
 owidiusz
 Wtorek 16-10-2007

9257. 
Odnośnie wpisu numer: 9253

Przykład K. Pietrzykowskiego, to wręcz klasyka. POmożesz nam, my POmożemy tobie.
Przecież tak sie dzieje od samego początku lat 90. Doświadczają tego na własnej skórze ludzie, którzy nie są w żadnych układach, układzikach, a do których teraz wyciągają swoje ręce, po ich głosy, "wykształciuchy" i cwaniacy z PO. Jest okazja, żeby wreszcie uświadomić tym ludziom, kim są i gdzie ich miejsce. Ale czy zostanie wykorzystana?
Nie optuję za żadną partią, wszystkie są podobne, ale warto zagłosować na ludzi, których się zna i co do których jest prawie 100% pewność, że się nie "ześwinią" będąc u koryta. Wyborco, please, please...
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9256. 
A propos debaty.
Kilkanaście lat temu jeden taki obiecywał swoim wyborcom, że zrobi
z Polski druga Japonię. No i proszę, znalazł sie naśladowca, który miast Japonii, proponuje Irlandię. Jak znam życie, "ciemnu lud" łyknie to jak żaba błoto. Ludziska nie dajcie sie zwariować, macie swój rozum chyba? Kobranocka kiedyś śpiewała, pamiętacie:
..... Mieszkałaś gdzieś w domu nad Wisłą
..... Pamiętam to tak dokładnie
..... Twoich czarnych oczu bliskość
..... Wciąż kocham Cię jak Irlandię.
Ale co innego życie, a co innego piosenka.
 Azan
 Wtorek 16-10-2007

9255. 
Ze skrzynki wyjąłem przepiękną kopertę z przepieknym listem do mnie jako mieszkańca Iławy od Pana Adama Żylińskiego. Pisze Pan, że w 2006 roku otrzymał Pan blisko 10 tys. głosów poparcia i dzieki temu znalazł się Pan w Sejmiku Warmii i Mazur. Nawet dziękuje Pan za to poparcie wyborcom. Dalej pisze Pan, że Zarząd Województwa (w którym się Pan znalazł) to najważniejszy organ Sejmiku, który faktycznie zarządza naszym regionem. Dalej wymienia Pan inwestycje, które rzekomo udalo się Panu załatwić także dla naszej Iławy.
Skoro tak dużo można zrobić w Sejmiku dla Iławy i regionu, to dlaczego Pan chce zmienić swój stołek, na który przecież wybrali Pana wyborcy, i chce Pan zasiadac w ławach sejmowych?! Przecież doskonale Pan wie, że tak naprawdę poseł nie jest wybrańcem regionu a reprezentantem Narodu, całego Narodu! Tak naprawdę więcej można zdziałać jako samorządowiec niż pojedynczy poseł! Pan dobrze to wie, ale brakuje chyba Panu prestiżu wielkiomiejskiej Warszawy, salonów, uznania. Po co chce Pan iść do Sejmu, ale tak naprawdę?
 Dawid (wyborca)
 Iława, Wtorek 16-10-2007

9254. 
Odnośnie wpisu numer: 9252

Benek! Wymagasz specjalistycznej opieki lekarskiej. Natychmiast!
 BOLO
 Poniedziałek 15-10-2007

9253. 
Odnośnie wpisu numer: 9224 9238

- Benek, w części ocen masz rację, zjada cię tylko nienawiść typu PIS, postaraj się odwrócić tok myślenia, zacznij pisać jak sobie wyobrażasz przyszłość i kto z iławian nadaje się do kandydowania, inaczej Twoje pisanie można o kant...
- Pan z PZD to typowy bezideowiec znany z obłudy i fałszu, choć z głębi serca to człowiek lękliwego usposobienia. Jak mówi Kaczyński, należy sprawdzić czy na jego niskim stanowisku potrzebny był konkurs, niech jego szefostwo wyjaśni, choć to bzdety. Prochu nie wymyśli.
 wyborca 2
 Poniedziałek 15-10-2007

9252. 
Myślisz, że Benek zostanie prawa reką prawicy? A co na to A. Żyliński? Przeciez to on miał przeprowadzać sie z Iławy do Warszawy. No co ty, Benek jest o dwie klasy lepszy od Żylińskiego i dokopie mu w tyłek. Pójdą za nim tłumy, bo to gość z klasą i uczciwy.
No cholera to może zróbmy debate Benek-Żyliński zaprośmy redaktorów Kuriera. Benek mówił, no wiesz, że tan Jarek, ale Synowiec to też mądra chłopina prawdę pisze o Iławie, nie będzie stronniczy więc wygra lepszy. Bił się Żuchowski, Polański i Żyliński o Iławę, Lisek się czaił, a zdobywa ją Benek. No cholera może jakiś socjolog z tego Benka.
Kiedyś mi powiedział w tajemnicy, że jak Żyliński i Żuchowski wpadną w depresję po wyborach to może ich przyjąć na audiencji u siebie wyleczyć ze schorzeń.
 wielbiciel Benka
 Poniedziałek 15-10-2007

9251. 
Około g. 19 godziny wchodząc do domu, a mieszkam w bloku, spotkałem młodego człowieka, który otwierał sobie skrzynkę na listy (wspólną dla wszystkich mieszkańców) i wrzucał ulotkę wyborczą pana Żylińskiego. Pytanie jakie mnie nachodzi i pewien niepokój, to skąd miał on klucze do skrzynek, czy poczta udostępnia klucze każdemu, w jaki sposób dobiera się tych ludzi? Narusza to w pewien sposób moją prywatność. Do teraz byłem przekonany, że tylko listonosz poczty ma klucze (no i pracownicy multimedia). Czy powinienem niepokoić się o swoją korespondencję?
 czytelnik
 Poniedziałek 15-10-2007

9250. 
Odnośnie wpisu numer: 9246

Szanowny czytelniku! Możliwość informowania o swoich spostrzeżeniach istnieje 24 godziny na dobę drogą listu elektronicznego na adres e-mail. Można zgłaszać swoje wszelkie oceny, uwagi, komentarze i propozycje.
Oto mail do felietonistów: opinie@kurier-ilawski.pl
Ale jeszcze lepiej jest mówić o tych sprawach na forum publicznym tutaj
właśnie, na forum Kuriera. Dopiero wtedy będzie ciekawiej. Najciekawiej.
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 15-10-2007

9249. 
Odnośnie wpisu numer: 9248 9245

Ty, Benek, uwielbiam gdy gadasz sam do siebie... Z końskiego śmiechu
nie mogę trafić ani w myszkę, ani w klawiaturę. Sąsiad wali w kaloryfer.
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 15-10-2007

9248. 
Odnośnie wpisu numer: 9245

Myślę, że jak mój ulubiony Jarek Kaczyński dowie się o Benku w Iławie
to zostanie jego prawą ręką, bo to mądra chłopina jest, zobaczycie już
niedługo.
A kwalifikacje ma: i wykształcony, i patriota, katolik, ale bezpartyjny.
 kumpel Benka
 Poniedziałek 15-10-2007

9247. 
Odnośnie wpisu numer: 9240

Uważam, że debatę Tusk-Kwaśniewski wygrał Jarosław Kaczyński.
 abonent
 Poniedziałek 15-10-2007

9246. 
Powracam do felietonów z Kuriera nr 41 ze środy 3 października.
Nowe dwie twarze, pióra świeże. Nowy sposób spojrzenia na lokalne problemy. Brak mi jednak adresu internetowego Pana Dariusza Ryszki.
Ludzie z Iławy, Lubawy i Susza mieliby możliwość informowania o swoich spostrzeżeniach z tych miast. Jeśli można - możemy tą drogą zgłaszać swoje oceny, uwagi, propozycje, itp. Jest ciekawiej.
 STAŁY CZYTELNIK
 Poniedziałek 15-10-2007

9245. 
Odnośnie wpisu numer: 9243

Wolę Polskę mocherową spokojną uczciwą jak wolisz Rydzykową, niż Polskę czerwoną, liberalną czy leperowską. Wiesz dlaczego, bo wierze w pana Boga i sprawiedliwość a Ty nic nie rozumiesz. Masz granice otwarte proszę jedź na zachód podcieraj stare babki i sprzedawał piwo w nocnym klubie, a jak nasra jakiś Brytyjczyk czy Irlandczyk to posprzątaj po nim bo ci zapłacił 5 euro na godzinę. Gdzie Twój HONOR, PATRIOTYZM. Widzisz kolego ja jeździłem trochę po świecie i widziałem wiele. Polak do czarnej roboty. Polak do ostrzału jak w Iraku, czy ty chłopie jesteś ślepy, głuchy, niewykształcony, to weź się w garść bo Cię mole zjedzą. Żyj w wolnej Polsce, tu zakładaj rodzinę, tu buduj Polskę, a nie słuchaj bajek. Żeby człowieku nie kościół to dalej byś mówił po rosyjsku a może Niemiecku. Zapomiałeś historię Polski to redaktor w debacie chciał usłyszeć od Tuska i Kwaśniewskiego, i my Polacy, ale nie usłyszeliśmy (prawdopodobnie nie zrozumieli pytania). Widzisz my ludzie Pisu, LPR rozumiemy czego ty człowieczku nie rozumiesz, ale kiedyś wspomnisz Benka, że mówił Ci o tym, ale będzie za późno jak zagłosujesz na Platformę czy Lid czy PSL.
 Benek
 Poniedziałek 15-10-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 143 144 145 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 321 322 323 ... 357 358 359 następna ] z 359130612797


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.