Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

11152. 
Panie Burmistrzu Susza.
Zwracam sie do Pana żebys Pan zaczął w koncu chodzic naszymi ulicami i chodnikami, a nie tylko zasuwać po mieście samochodem. Drzewa wycinają, na drzewach wieszaja ogłoszenia - mecz UNII, nie dość, że wyglada jak klepsydra, to jeszcze kalecza drzewo - co one winne. Zejdź Pan w końcu na chodnik, pogadaj Pan z normalnymi ludźmi, tak jak robił to Pan przed wyborami, posłuchaj ich Pan i pogoń te draństwo z Urzedu i nie tylko. Nie atakuje Pana tak jak brydżysta i inni, ja tylko prosze, bo szkoda naszego pieknego miasteczka. [...]
 men_Rosenberg
 Wtorek 08-04-2008

11151. 
Odnośnie wpisu numer: 11148

MOŻESZ SOBIE TE BAJKI DZIECIOM POOPOWIADAC JA WIEM KIM TY JESTES CZŁOWIECZKU. MÓWISZ O TEJ JUDASZOWEJ PLATFORMIE BO JESTES Z TEJ PARTII A WCZESNIEJ Z UNII WOLNOSCI NIECH CIEMNA IŁAWA WIE ZE UNIA WOLNOSCI A TERAZ PLATFORMA TO KŁAMLIWI I NIE GOSPODARNI LUDZIE MASZ PROBLEM TO POZWIJ BENAK DO SADU ON NA CIEBIE CZEKA ZEBY CIE POŻREC BO PODOBNO CHCIAŁES GO ZNISZCZYC PODKLADAJAC MU SWINIE JAK TO ZROBILA PLATFORMA Z MAŁKOWSKIM W OLSZTYNIE. WY TYLKO TO POTRAFICIE BO GOSPODARZAMI TO NIGDY NIE BYLISCIE I NIE BEDZIECIE. PODKLADACIE LUDZIOM SWINIE I ZACIERACIE RECE. GDZIE TE CUDA W ILAWIE I W POLSCE??? WYDOICIE RESZTE KASY I UMYJECIE RACZKI. WASZ KONIEC JST BLISKI DOSTANIECIE W IŁAWIE BATY JAK NIKT NIE DOSTAŁ Z POLITYKÓW! PRZESTANIECIE SIE LICZYC A LUDZIE JUZ POKAZUJA PALCAMI POPATRZ TO TEN Z PLATFORMY CO CUDA OBIECAŁ A TERAZ NAS NIE ZNA I UCIEKA PRZED ODPOWIEDZIALNOIŚCIA. PIEPSZYC TE PLATFORME i ŻYDOWSKI UKŁAD WYGONIC ICH Z IŁAWY BO ICH MIEJSCE JEST POZA RZADAMI. MOGA BYC PODMIOTEM DO ROBOTY A NIE DO RZADZENIA BO POKAZALI W IŁAWIE CO POTRAFIA NIC I NIGDZIE ROZKOPAC ILAWE I KLEIC GŁUPA ŻE COS BUDUJA, GDZIE TEN BASEN I ZAKLADY? CHYBA W NA ULOTKACH, ALE ULOTKI JUZ LUDZIE POPALILI W PIECACH ZATEM ZAPOMNIJCIE O ZAKŁADACH, BASENACH CZY LOTNISKU CO MIAŁA PLATFORMA BUDOWAC I TE AUTOSTRADY (ALE CHYBA W LASACH) BO NIKT NIMI NIE JEŹDZI
 BENEK
 Wtorek 08-04-2008

11150. 
Za aprobatą starosty, [Pani] "Mgr MBA" zamorduje iławski szpital, zgarnie należność za dobrze wykonaną robotę i zniknie z Iławy. My pozostaniemy bez szpitala, bez bezpieczeństwa medycznego. Dopilnujmy by nie uciekł z Iławy starosta, bo zostaniemy nawet bez satysfakcji rozliczenia winnych.
 piąta klepka
 Wtorek 08-04-2008

11149. 
Odnośnie wpisu numer: 11148

Właśnie na tym polega nasz problem, że za bardzo oglądamy się za siebie. Czy coś zmienia w Pana czy moim życiu, że poprzednie ekipy nie wybudowały autostrad? Z pewnością nie. Dlatego nie można patrzeć wstecz, tylko do przodu - zrobić wszystko, by do końca tego roku wybudowano ich jak najwięcej.
Jak napisałem jestem młody, ale mam wrażenie, że problem lokalnych władz polega na tym, że nie czują oparcia w mieszkańcach. W końcu Polakowi zawsze jest źle, zawsze ma pretensje. Przykład? Rozpoczął się remont Niepodległości i budowa ronda - wszyscy widzą problem a nie to, że za rok będą śmigać przez miasto bez świateł.
Należy zrobić wszystko, by ludzie rządzący przestali być traktowani jako ci, którzy dorwali się do koryta. Potrzeba minimum zaufania a na pewno będzie inaczej. Czego i Wam i sobie, szczególnie iławianom, życzę.
Mieszkając w Warszawie, z satysfakcją patrzyłem na to, co dzieje się w Iławie. Projekty, inwestycje, projekty i inwestycje. Naprawdę mamy wiele do zaoferowania i jesteśmy wyjątkowi. Ja dumny jestem z tego, że żyję w Iławie, że jestem iławianinem. Wstyd mi tylko za Benka i wielu innych, którym wszystko nie pasuje. Ale skoro rząd się zmienił, to może można też zmienić część społeczeństwa?
 Adam
 Wtorek 08-04-2008

11148. 
Odnośnie wpisu numer: 11146

Panie Adam, nasza rzeczywistość wraz z tymi drogami to jedna dziura
w całym.
Niech mi pan powie z jakimi namacalnymi osiągnięciami gospodarczymi kojarzy się Panu ostatnie 20 lat nowej Polski? Proszę mi podać produkt przemysłowy znany w całej Eropie albo gałąź gospodarki. Ile kilometrów autostrad wybudowano w tym czasie w tej Polsce? Ile motocykli i jakich? Ile samochodów i jakich?
Powie mi Pan, że narzekam. A my straciliśmy monopol nawet na Polską Wyborową [wódkę premium]. Nawet na czekoladę E.Wedel. Sprzedawać potrafimy najlepsze wytwory dawnej Polski. Jaką kopalnie uruchomiono? Ile gazu wydobyto? Co w tym kierunku zrobiono?
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11147. 
Platforma i ten PSL to ludzie stołków i układziarzy, nie wybierajcie tych ludzi wiecej bo zgnijecie jak cała Iława która cała bankrutuje i nic tu nie ma poza rozpiepszonymi ulicami i chałdami smieci, zygac sie chce co ta Platforma a wczesniej komunisci i Unia Wolnosci ZROBIŁY Z IŁAWĄ
 BENEK
 Poniedziałek 07-04-2008

11146. 
Odnośnie wpisu numer: 11144

Niestety Panie Sokrates, w Polsce jest tak, że trzeba o czymś gadać i szukać dziury w całym. Bo gdyby wycinka dotyczyła dębu przy np. czerwonym kościele, to byłbym pierwszy, który przypiąłby się łańcuchami, ale jeżeli chodzi o kilka marnych drzewek, za które zostaną posadzone nowe, to nie ma o czym gadać.

Co do obwodnicy - sytuacja wygląda podobnie jak w innych miastach. Biurokracja europejska jest taka, że uruchomienie funduszy trwa. W tym przypadku jeszcze pewnie potrwa, bo jeszcze żadne miasto nie dostało kasy. A koszty rosną.

Jestem młody, władzy nie ufam. Ale pamiętam, co było za poprzedniej kadencji, gdy śmiała się z nas cała Polska. Iławianie, naprawdę, doceńmy to, co mamy!
 Adam
 Poniedziałek 07-04-2008

11145. 
Taki jesteś mądry Sokratesie to mi powiedz, dlaczego ostrzyzono drzewa do pnia wzdłuż muru więziennego? Tak nisko ostrzyżone drzewo nie szans na odrost i musi skończyć żywot... Czy aby te przpisy nie są omijane w chytry sposób tak, by drzewa nie trzeba było ścinać, a samo za rok, dwa padło?
Sokratesie powiedz mi przeto, dlaczego w Rudzienicy na działce w dużej odległości od starej szkoły podstawowej i plebanki ostrzyżono 150-letni ZDROWY dąb, który nikomu konarami nie zagrażał. Dlaczego Sokratesie? Powiedz nam przeto! Nie wierzysz - jedź i zobacz.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11144. 
Odnośnie tematu wycinki drzew w centrum Iławy przy remoncie ulicy Niepodległości.
Weźcie wy najpierw idźcie zobaczcie dokładnie co to są za "drzewa", a dopiero potem wypowiadajcie się publicznie.
Druga sprawa. Przecież nad tym tematem czuwają bardzo restrykcyjne przepisy oraz tabun urzędników od ochrony środowiska czyhających na
najmniejszy błąd. Dzisiaj za wycięcie drzewa wbrew zasadom płaci sie
nie tylko straszne pieniądze, ale nawet idzie się siedzieć, myślicie więc,
że ktoś by ryzykował...?
 Sokrates
 Poniedziałek 07-04-2008

11143. 
Odnośnie wpisu numer: 11141

"Zalewskiego, który przewodniczył D-PMh...?" Prosze nam rozszyfrowac ten skrót (D-PMh)
Jednak walkę jaką podejmuje jest słuszna.
Prawdą jest, że nasze miasto pustynnieje, wysusza się. Giną stare drzewa nad M Jeziorakiem, wycinaych jest setki, nic w zamian, a jeśli tak, to niech Państwo przejdą się Obwodnocą Południe i na własne oczy zobaczą jak iławscy bandyci pościnali zeszłoroczne, już drugi raz nasadzone drzewka. Idźcie i policzcie ile drzewek na linii od ronda na Ostródzkiej do mostu nad koleją załatwino. To już drugi raz od momentu oddania obwodnicy.
Czy rzeczywiście służby nasze (policja i straż) niczemu nie potrafią zaradzić. Jednak skoro do ludzi młodych z policji nie mamy za grosz zaufania, to nikt im nic nie powie. A wielu z tamtąd obywateli wie,
kto to robi, jacy wandale z Ostródzkiej. Musi byc powrót do ormo.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11141. 
Odnośnie wpisu numer: 11136

Zalewskiego, który przewodniczył D-PMh...? Bardzo trudno jest używać takich autorytetów w Iławie. Choć mają one pełne prawo komentować historię...
Czy "również iławianin" może ma ochotę przekazać e-mail, aby spróbowć porozmawiać szerzej...?
 iławianin od urodzenia
 Poniedziałek 07-04-2008

11140. 
NA LIPĘ

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.

Tu zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają,
Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają.
Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoły
Biorą miód, który potym szlachci pańskie stoły.

A ja swym cichym szeptem sprawić umiem snadnie,
Że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie.
Jabłek wprawdzie nie rodzę, lecz mię pan tak kładzie
Jako szczep napłodniejszy w hesperyskim sadzie.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11138. 
Odnośnie wpisu numer: 11135

Do "Iławianina od urodzenia":
SZANOWNY PANIE! MUSIMY WALCZYĆ Z IDIOTAMI, KTÓRZY CHCĄ NAM ZOSTAWIĆ PUSTYNIĘ. NIE MA AŻ TAK WAZNEJ PRZYCZYNY, BY POWYCINAC TYLE DRZEW. MOZNA JE POZOSTAWIĆ I NIKOMU BY NIE PRZESZKADZAŁO, ALE - niestety - TRZEBA TROSZECZKE POMYSLEĆ, CO DLA LUDZI BEZROZUMNYCH JEST NIE DO WYKONANIA I, WOLĄ PÓJŚĆ PROSTĄ I PRIMITYWNĄ DROGĄ - NA WYCIĘCIE DRZEW. TO BARDZO CIEKAWE, ŻE DOKTOR NAUK ROLNICZYCH, PTASZNIK, NIE MA DUSZY EKOLOGA, I ZABRAKŁO MU REFLEKSJI. PROSZĘ WYKONAC FOTOGRAFIE I NIECH PAN OPISZE SPRAWĘ I WYŚLE DO RED ZALEWSKIEGO ANDRZEJA, KTORY MA SWOJA PUBLICYSTYKE W I PR POLSKIEGO RADIA. ON WIELE O TAKI SPRAWACH MÓWI. PODAJĘ ADRES: ekoradio@tlen.pl
PROSZĘ ZNALĘŹĆ STRONĘ INTERNETOWĄ: www.niezapominajki.pl
TAM GLOSNA JEST SPRAWA MIASTA KOLNA W TYM SAMYM TEMACIE.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 06-04-2008

11136. 
Odnośnie wpisu numer: 11135

A przypomnijcie sobie, co pisał tutaj kiedyś "Dziedzic z Chromakowa"
o drzewach i parkach. Jego głos to wołanie na pustyni, podobnie
apele Zalewskiego - nie skutkują.
 również iławianin
 Niedziela 06-04-2008

11135. 
Odnośnie wpisu numer: 11132

Drzewa.
Widzieliście dzisiaj program na Discovery? Tam drzewo stanęło na drodze jakiejś inwestycji. Duże, 20-metrowe. Przyjechała ekipa, podniesli je z korzeniami i przesadzili obok, aby rosło - jak określili - na wieki. Nawiasem mówiąc, to byli Niemcy. Naród, który sadził iławskie drzewa, które teraz tną bezmyślni spadkobiercy pięknego miasta.
Pan chyba mysli o znakach drogowaych, nie o drzewach, które nim dadzą cień, potrzebują dziesiątek lat.
Że małe są? Krzaczka albo skałki byś szukał, gdyby Ci np. klima w aucie wysiadła, a dzieci prosiły o cień.
Znasz kolego Kochanowskiego i "Lipę". Poczytaj sobie...
 iławianin od urodzenia
 Niedziela 06-04-2008

11134. 
Odnośnie wpisu numer: 11133

"(...) nic nie boli tak jak życie...". Mam w nosie twoje przeprosiny.
Łatwo jest komuś przypiąć łatkę, bo wiadomo, net jest anonimowy i można sobie poszaleć. Śmieszą mnie te ataki (często bez pokrycia), te podawanie niesprawdzonych danych (burmistrz ma 2 lata do emerytury
- ma 6 lat), te obwinianie (mało dzieci sie rodzi). W swojej zapiekłości, ludzie przestają myśleć racjonalnie i dają sie ponieść emocjom, które niestety obracają sie przeciwko nim.
Załóż jakiś klub brydżowy, to będzie przynajmniej jakaś oddolna inicjatywa, której tak brakuje dla naszego, ślicznego miasteczka.
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11133. 
Odnośnie wpisu numer: 11113

Zabolało co? Napisz co myślisz, to cię przeproszę bez względu na treść twoich poglądów.
 brydżysta
 Niedziela 06-04-2008

11132. 
Odnośnie wpisu numer: 11131

Bez przesady. Gdyby wycięli drzewa w całym parku, byłbym zaniepokojony. Ale wytną kilka małych drzew, które i tak mało co się zielenią. W zamian będzie bezpieczniej. A jak ktoś potrzebuje cienia, niech idzie do parku. Naprawdę nie róbcie wideł z igły. Bardziej zainteresowałbym się sprawą cypla i zaparcia Cechu Rzemiosł. Gdyby mi ktoś dawał tyle kasy, długo bym się nie zastanawiał. A w zamian może powstać ładny hotel. Niech Cech Rzemiosł zrobi to dla Iławy i opuści cypel!
 Adam
 Niedziela 06-04-2008

11131. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

Popieram Twoje zdanie - zastąpienie drzew ścieżką rowerową to ekologiczny absurd. Iławianie - czas na protest; iławskie media - popierajcie mieszkańców. MY SIĘ NIE ZGADZAMY!!!
 ekolog
 Niedziela 06-04-2008

11130. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

"(...) Panie Leszku Olszewski, otworzy pan oczy Iławianom!"
Po to żeby przejrzeć na oczy, nie trzeba ani Leszka, ani nikogo innego.
Po to dała nam Bozia oczy i rozum, żeby widzieć oraz wyciągać wnioski.
U nas w Suszu też tną (ale się ich wytnie) i będzie w końcu porządek.
Na cmentarzu poniemieckim wycięli zdrowe drzewa, a pozostawili chore
- granda w biały dzień.
Chciałoby sie zapytać: w imię czego tną? Tną, bo są bez wyobraźni i nie zależy im na pięknie.
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11129. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

Wycięcie każdego drzewa boli, ale jeżeli tego wymaga poszerzenie drogi lub budowa drogi dla rowerów? Proszę nie przesadzać, że kilka drzew (małych i niskich drzew) coś zmieni w Pana życiu. Ile się wytnie, tyle wsadzi się nowych. Prawo jest prawem.
 Adam
 Niedziela 06-04-2008

11128. 
Odnośnie wpisu numer: 11113

Z Ciebie taki brydżysta jak ze mnie kosmonauta! Zapamiętaj, że nie ważne w co sie gra, a tylko, jak się gra i z kim. Przydupasa to se wsadź za przeproszeniem w d...
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11127. 
Mieszkańcy Iławy! Czy nie dziwi Was zgoda Burmistrza na wycięcie ostatnich drzew przy ulicy Niepodległości?! Czy nikogo to nie interesuje? Dziesięć drzew w centrum miasta? Ilu z Was zatrzymuje się tam latem w cieniu, aby odpocząć? Że leżą w pasie drogowym? Przecież chodnik jest na tyle szeroki, że zmieszczą się i rowery, i piesi.
A tak w ogóle Iława staje się pustynią. Zobaczcie jakie łyse są ulice Dąbrowskiego, Narutowicza, Niepodległości. Pamiętacie olbrzymie drzewo przy zejścu do jeziora, między wiaduktem a Kaperem? W chodniku pozostao puste, duże miejsce, gotowe do obsadzenia i nic. Iławianie czy jesteście ślepi, czy tego nie widzicie?
W zeszłym roku ścięto śliczne drzewa obok Domu Rzemiosła. Nie brakuje Wam tam cienia, gdzy jedziecie rowerkiem? Kurierzy, przedstawcie w gazecie zdjęcia ulic z przed 20 lat i obecne. Zobaczycie, jaka jest różnica. Panie Leszku Olszewski, otworzy pan oczy Iławianom!
 Iławianin od urodzenia
 Niedziela 06-04-2008

11126. 
Hosanna, hosanna... Kubica na historycznym pole position dla BMW.
Ps. Objazdy nie są takie tragiczne. Trzeba mieć oczy na miejscu, nie w d.
 Fakirr
 Sobota 05-04-2008

11125. 
JAKA JEST CENA ZA SUWERENNOŚĆ?
„(...) Jeśli bierzemy pod uwagę cały kontekst Unii, to tutaj dzieje się
coś dziwnego. Mówi się, że Polacy są w większości za konstytucją której
nie znają, bo do referendum nie doszło, nie było debaty, natomiast na przykład u Anglików zdecydowana większość jest przeciw i nie dopuszcza się do głosu tamtego społeczeństwa, a jednak ich reprezentacja parlamentarna to przyjmuje. To o co tutaj chodzi? Jaki jest tego cel?
I ku czemu zmierzamy? Tych pytań fundamentalnych w debacie publicznej nie było, łącznie z debatą parlamentarną, zredukowaną,
jeśli bierzemy pod uwagę co do wystąpień i dyskusji, do dosyć takich ograniczonych form (...)”.
Dr Mieczysław Ryba w rozmowie dla Polskiego Radia 1. Posłuchaj.
 sceptyk
 http://www.polskieradio.pl/_jedynkafiles/20080303092145/2...
 Sobota 05-04-2008

11124. 
Godz. 14:00. Mecz piłki nożnej Mamry Giżycko - Jeziorak Iława.

* Od 30 minuty piłkarze Jezioraka Iława prowadzą z Mamrami 0-1.
Pięknym strzałem z około 20 metrów popisał się Jakub Drzystek.
* Od 48 min. gospodarze wyrównali po strzale z dystansu i jest 1-1.
* Od 57 min. Mamry prowadzą z Jeziorakiem 2-1 po rzucie karnym.
* Od 67 min. mógł być remis, sędzia nie uznaje bramki dla Jezioraka.
Miejscowi do końca wytrzymali napór Jezioraka, trzy punkty przepadły.
 sprawozdawca
 Sobota 05-04-2008

11122. 
Były wątpliwości co do słuszności budowy tak dużego obiektu.
Mimo tego – z inicjatywy poprzedniego burmistrza Iławy Jarosława Maśkiewicza – powstał budynek, który wydaje się teraz niepotrzebny.
Nowy dom przedpogrzebowy to bardzo droga wydmuszka.
Więcej czytaj w odnośniku poniżej.
 Kurierzy

redakcja@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2042&show=czytaj
 Sobota 05-04-2008

11121. 
"Zły duch" wykonał wyrok śmierci w celi więziennej na Kościuku,
mordercy Olewnika z Olsztyna.
 kęs
 Sobota 05-04-2008

11120. 
Odnośnie wpisu numer: 11114

Mam 20 lat, studiuję w Warszawie, ale każdą wolną chwilę spędzam
w Iławie i tu zamierzam żyć po studiach. I jeszcze jedno ci powiem: Pierwszy raz nie wstydzę się ani za rząd, ani za władze Iławy. Taka właśnie ta Platforma jest zła. Jak ci nie pasuje, to się wyprowadź do Susza, Iławę zostaw w spokoju.
 Adam
 Sobota 05-04-2008

11119. 
Ludzie co to za teksty na tym forum! Jak można oskarżać kogokolwiek
nie posiadając dowodów!
Zawsze znajdziecie sobie kogoś, kogo bezkarnie, anonimowo oplujecie.
To zwykłe chamstwo. Jak nie Żyliński to Maśkiewicz, jak nie A. Skubij
to Ptasznik! Można tak wyliczać i wyliczać bez końca.
Dziwię się KI, że dopuszcza do takich kompieli w pomyjach. Myślałem,
że stać was na więcej!
 rozczarowany
 Sobota 05-04-2008

11118. 
Benek umyj wreszcie te swoje kły, bo jedzie z ekranu...
 ke-ro-kez
 Sobota 05-04-2008

11117. 
ŻYLIŃSKI JUZ JEST PO TOBIE I TWOJEJ KARIERZE PRZEPADNIESZ JAK MASKIEWICZ JA TEGO DOPILNUJĘ BO NA GOSPODARCE TO TY NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA JESZCZE NAM TU LISKA PRZYGONIŁES NIEZLE TO WYKALKULOWAŁES ALE JA CIEBIE ZNAM NA WYLOT I MASZ PROBLEM MAM WOBEC CIEBIE DŁUG WIEC SIE ZMIERZYSZ ZE MNA
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11116. 
Odnośnie wpisu numer: 11104

Adam, twoje wywody są bardzo żałasne.
Na merytoryczne i proste pytania trzeba rzetelnie i uczciwie odpowiadać, lecz nie obrażać nawet tę garstkę ludzi. Tak to robią ci, co nie mają nic konkretnego do powiedzenia.
Jeżeli chodzi o ul. Niepodległości, to plany i dokumentację opracował Pan Burmistrz J. Maśkiewicz, chyba za 200 tys. PLN. To poprzedni burmistrz dokonał uzgodnień z GDDDiA w Olsztynie, że miasto pokryje koszty wymiany podziemnej instalacji wszelkiej sieci miejskiej. Taka jest niepodważalna prawda.
Drugą prawdą również jest, że obecny poseł [Żyliński] i jego otoczenie byli przeciwni budowie ronda przy poczcie. Teraz medialnie przypisujecie sobie same zasługi - to jest typowa hipokryzja.
Nastepna dziura "PO MLECZARNI", nie dołożyliście do niego nawet palca
- to całkowita robota prywatnego inwestora.
My iławianie wbrew pozorom wiemy co się dzieje w mieście i kto co konkretnie na to pracuje. Chodzi tylko o uczciwość, a tobie Adamie całkowicie tego brakuje.
 cyklista
 Piątek 04-04-2008

11115. 
A to dobre... Minister sportu Mirosław Drzewiecki wezwał publicznie, aby całe dotychczasowe kierownictwo polskiej piłki skopanej samo odeszło
w cholerę. Czy iławscy cwaniacy ze stadionu też uderzą się w pierś?
 Qba
 Piątek 04-04-2008

11114. 
Odnośnie wpisu numer: 11107

SŁUCHAJ KOLES TY JESTES ZADOWOLONY BO DOSTAŁES STOŁEK OD
PLATFORMY. I DOSTAJESZ KASE WIĘC NIE ZABIERAJ GŁOSU BO NIC
NIE ZNACZYSZ JUDASZU Z PLATFORMY. PLATFORMA TO PARTIA BEZ
PRZYSZŁOSCI KŁAMIE NAS IŁAWIAN TYLKO JA MÓWIE GŁOSNO BO
MAM ICH W D[...] TYCH OSZUSTÓW.
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11113. 
Odnośnie wpisu numer: 11102

Nie zgadzam się z twoimi oczywistościami. Piszesz jak jakiś przydupas burmistrza, twoja sprawa. Mozna i tak, ale cicho siedzieć nie wolno
gdy ktoś gra w pokera a mieszkańcom każe grać w durnia.
 brydżysta
 Piątek 04-04-2008

11112. 
Odnośnie wpisu numer: 11108

Na pewno nie sama Iława finansować będzie Obwodnicę Północ. Jeśli
UE nie pomoże, to nici. Taka jest prawda.
Z treści kampanii wyborczej Żylińskiego i Ptasznika jasno wynikało, że pieniądze na Obwodnicę są - mało powiedziane... Są na kontach - tylko nie wiadomo czyich. Bardzo wyraźnie mówiono, iż wiosną ruszą prace. Jeżeliby tak było, to inne byłyby objazdy. Zatem kłamstwo w żywe oczy, proszę Państwa.
Należy sądzić, iż obwodnica ruszy tuż przed upływem kadencji sejmowej
i wówczas usłyszymy [jak w odnośniku poniżej]:
 Męczennik z Polski
 http://www.polskaludowa.com/dzwiek/nagrania/Gierek_pomoze...
 Piątek 04-04-2008

11111. 
Odnośnie wpisu numer: 11100

Człowieku, przestawałem wierzyć w zdolność suszan do logicznego myślenia. Całkowicie zgadzam się z Twoimi wnioskami dotyczącymi zapowiadanej fabryki opakowań w Suszu. Wynikaz z tego, że ludzie myślą, mówią, a ty Boże widzisz i nie grzmisz!
Sprawa sprzedaży gruntów pod fabrykę widmo powinna mieć swój finał
na sesji rady miasta. A co na to Komisja Rewizyjna i inne komisje? Może miejski biuletyn ujawni szczegóły umowy sprzedaży działek? Chętni
kiedyś się znajdą, tylko za cenę pięć razy wyższą. A co z włożonymi
gminnymi 100 tysiącami złotych w uzbrojenie działek? Burmistrzowi do
emerytury zostały dwa lata i na jeżu dosiedzi na stanowisku, a ludzie może zapomną.
Teraz pozostały nowe tematy, choćby aleja spacerowa dookoła jeziora. Temat nośny, jest społeczne zainteresowanie, czy przez dwa lata coś się ruszy, czy tylko nadal kładzione będą polbruki jak przy urzędzie miasta, proponuję szukać nowych placów i dróg pod polbruk.
Reasumując, dzięki za głos krytyczny, potrzebny kazdy publiczny głos, może Susza nie zaorzą. Szkoda, że budowane nowe sklepy nie zaspokoją potrzeb klientów z fabryki "puszek" a bezrobotni... nie mają po co tam chodzić.
 Krzysztof
 Piątek 04-04-2008

11109. 
Odnośnie wpisu numer: 11108

Oświecę cię: niewiele wiesz i mylisz się.
Tak ogólnie, to co miała wnieść ta twoja wypowiedź? (poza kłamstwami
w rodzaju, że niby "drogę nr 16 robi GDDiA w Olsztynie", a nie miasto).
 urzędnik
 Piątek 04-04-2008

11108. 
Odnośnie wpisu numer: 11103 11104 11105 11106

Z tego co mi wiadomo, to ul. Niepodległości w Iławie jest w ciągu drogi krajowej nr 16, więc jakiekolwiek prace remontowe na tej drodze robi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Olsztynie. Droga nr 16 jest drogą KRAJOWĄ.
A obwodnicę miasta Iława będzie budować miasto. No chyba, że się mylę i cześć kasy sfinansuje Unia. Pozdrawiam kierowców.
 prawie urzędas
 http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_olsztyn/...
 Piątek 04-04-2008

11107. 
Odnośnie wpisu numer: 11104

Wszyscy jesteście żałośni. Nigdy Wam się nie dogodzi. Jeżeli macie
pytania, idźcie i sami zapytajcie - nikt nie ma obowiązku tu wchodzić
i odpowiadać publicznie na wasze żałosne pytania i wypociny. Zresztą
jesteście garstką frustratów - nic więcej. Aż mi przykro i wstyd jako
iławianinowi.
Dziś byłem w centrum. [Szkoła] jedynka rozkopana, ul. Niepodległości
rozkopana, w parku dziura, po mleczarni też dziura. Wszędzie coś się
buduje. Nawet niewidomy wie, że coś się dzieje. Obwodnica ruszy - to
pewne, prędzej niż później. Ale co tam - trzeba wylać trochę żółci.
 Adam - zadowolony iławianin
 Piątek 04-04-2008

11106. 
Odnośnie wpisu numer: 11103

Nareszcie ktoś wam (władcom Iławy z PO) postawił zasadnicze pytania. Jeśli dalej w taki sposób będziecie rozmawiali z ludźmi, to macie następne wybory przegrane.
 menda społeczna
 Piątek 04-04-2008

11105. 
Czy koniecznie durny Benek musi odpowiadać na pytania zadawane przez internautów?
Nie mogłby ktos z Urzędu po ludzku odpowiedzieć na pytania? Od tego jest internet i, uważam, że psim obowiązkiem ludzi z Urzędu (nawet Pan Burmistrz mógłby wyznaczyć po nazwisku osobę do rzeczowej komunikacji z interanutami). Szkoda, że nie wpadł nikt na taki pomysł. Ale, gdy macie trudne pytania, to jest kłopot.
RAZ JESZCZE MIESZKAŃCY IŁAWY PYTAJĄ: Dlaczego nie rozpoczęto budowy OBWODNICY PÓŁNOC, a uporczywie wykonujecie tak zwane, choć też dobre, roboty zastępcze? PROSIMY O ODPOWIEDŹ.
 Filomaci
 Piątek 04-04-2008

11104. 
PLATFORMA ROBIĄC RONDA ODWRACA UWAGE OD SWOICH BAJEK
Z BASENAMI I ZAKALDAMI. MACIE SWOJA PLATFORME I BAJECZKI O WZOSCIE GOSPODARKI W IŁAWIE CHYBA UPADKU. IŁAWA I ZAMIANA
NA WIES NIE NA MIASTO
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11103. 
Mam pytanie do odpowiednich ludzi, którzy decudują o budowie dróg, rond w Ilawie:
Dlaczego ślimaczy się, co dzieje się z budową 0BWODNICY PÓŁNOCNEJ? Jakie podjęto decyzje, co skrywają [władze], że nie ruszyła jej budowa
a zabrano się za budowę rond w centrum Iławy?
Bo 10 razy ważniejsza jest OBWODNICA.
 **
 Piątek 04-04-2008

11102. 
Odnośnie wpisu numer: 11100

ad1 - prosze nie obrażac wyborców (osobiscie czuje sie urazony), ktorzy dokonali wyboru (w swoim mniemaniu, najlepszego).
ad2 - czy możesz sie pochwalić, co zdziałałes w tym temacie (ciekawe, to też wina Burmistrza)!
ad3 - człowieku, kto to kupi!!?
ad4 - nic nowego nie odkryłeś - stwierdzenie faktu ogolnie znanego, nie jest ani na jote odkrywcze.
ad5 - to jest dobre - Ty myślisz, że myślisz....
ad6 - zgadzam się, dodałbym do tego ... itp
 men_Rosenberg
 Piątek 04-04-2008

11101. 
Odnośnie wpisu numer: 11098

MIESZKAŃCY POWIATU IŁAWSKIEGO! Od 1 maja 2008 roku nie będą funkcjonowały oddziały: internistyczny, pediatryczny, neurologiczny.
Świadczenia medyczne w tych zakresach będą udzielane w biurowcu szpitala.
 MBA
 Piątek 04-04-2008

11100. 
Odnośnie wpisu numer: 11047 11048 11054 11056 11068

Podsumowujac dywagacje na temat Susza:
1) Susz rzadząny przez idiotów, którym zalezy na pierdołach, a nic powaznego sie nie dzieje i nie bedzie sie działo, bo nie ma komu zarzadzac gminą...
2) Miasteczko sie uwstecznia anizeli pojsc do przodu, mlodzi opuszczaja Susz, 0 urodzen - co moglismy zaobserwowac w wydaniu gazetki urzędowej... (tak na marginesie to rzeczywiscie statystyka warta chwalenia sie :))...
3) Grunt pod fabryke sprzedano za psie pieniadze, a sama fabryka nigdy nie powstanie, kto wie gdzie szukac to wystarczy przewertowac strony ministerstwa Gospodarki badz tam zasiegnac informacji i sorki, ale wniosek dawno temu (bo ponad rok) zostal odrzucony i nie ma zadnego oczekiwania na jakies decyzje, etc. Na dzien dzisiejszy wniosek musialby byc zlozony ponownie i przejsc cala procedure od poczatku...mysle ze za chwile wlasciciele sprzedaja z wielokrotnym zyskiem nieruchomosc i taki bedzie final fabryki puszek a tym samym koniec Pana Sadowskiego...
4) Włodarze Gminy oraz osoby pelniace wazne funkcje to towarzystwo wzajemnej adoracji, szkoda ze merytorycznie nizinna, aby nie powiedziec gleboko depresyjna
5) Mysle ze mieszkancy widza to bagienko i sie opamietaja przy wreczaniu mandatu zaufania juz za nieco ponad 2 lata, a sami w ten sposob dadza sobie szansę!!!!
6) itd...
 Susz`s observer
 Czwartek 03-04-2008

11099. 
Święty Tomasz z Akwinu mawiał: Sztuka nie wymaga, by artysta
świecił przykładem, lecz by tworzył dobre dzieła.
 Jarek Synowiec
 Czwartek 03-04-2008

11098. 
Odnośnie wpisu numer: 11094

I po co było obalać PRL...?
 Pytek
 Czwartek 03-04-2008

11096. 
Co znaczy być wolnym?
To znaczy umieć używać swej wolności w prawdzie. Być prawdziwie wolnym, to nie znaczy, czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być prawdziwie wolnym, to znaczy być człowiekiem prawego sumienia, być odpowiedzialnym, być człowiekiem dla drugich. Żeby być wolnym trzeba również walczyć i zdobywać nowe rewiry wolności, jak czynu, słowa, idei, ale... bez zniewolenia drugiego człowieka, a kosztem własnych wyrzeczeń. Najprościej być zniewolonym... Sięgać po alkohol, po seks, po narkotyki, po czyją własność, po niezasłużone dobra społeczne jest prostsze, niż powiedzieć "NIE!" narkotykom, alkoholowi, złodziejstwu, okradaniu Narodu i Państwa.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 03-04-2008

11095. 
Odnośnie wpisu numer: 11091

Dobrze prawisz "stary iławianinie".
Żeby dostrzec pewne rzeczy, nawet te na środku kuchni, trzeba wleźć na ławę, a najlepiej - piec. Dopiero wtedy jest szansa na lepsze widoki całości w izbie.
Ech z tamtych ponurych czasów najbardziej utkwiło mi w pamięci biuro paszportowe. Nie biurko jednak czy krzesło, okno - o nie...! Najbardziej zapamiętałem satrapę Leona Dzierżawskiego. Zły był z niego człowiek,
oj bardzo zły. Szczegółów oszczędzę czytelnikom.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, żeby w biurze stała... kozetka. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Kto sam tam był - ten wie.
 J-23
 Czwartek 03-04-2008

11094. 
Daj Panie Boże takich jeszcze lekarzy jak doktor Stanibuła, Siłka,
Ramel s.? Oj daj!
 ESKULAP
 Czwartek 03-04-2008

11093. 
Odnośnie wpisu numer: 11080

Stanibuła na dyrektora!
 Wieszczek
 Czwartek 03-04-2008

11092. 
Czy nie należałoby przegłosować w sejmie UCHWAŁĘ O ROZKUŁACZENIU kapitalistów z lat 90-tych, wszystkich, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym Polaków?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 03-04-2008

11091. 
Odnośnie wpisu numer: 10952

Informacja dla J-23.
Jest połowa lat 70.Niejaki Tadzio G. rozwija się w POD przy iławskim ZK, w którym znany nam Zbynio ma też już coś do powiedzenia. Tam się prawdopodobnie poznają.
Nadchodzi pamiętny Sierpień 1980 r.Poznany nam wcześniej Tadzio G.już jako pełny zaufania oficer SB z dzienną dietą 1000 zł,swoim maluchem, jedzie służbowo pod bramę (z tej strony) Stoczni, imienia której nie wspomnę,pilnować interesów swego chlebodawcy.Po powrocie, w niedługim czasie, za włożony osobisty wysiłek w unormowanie życia społeczno-politycznego w Polsce ,zostaje awansowany na bardziej odpowiedzialne stanowisko w jednym z większych miast województwa ciechanowskiego. Tam zaczyna myśleć wreszcie o swoim rodzinnym interesie ,czyli turystycznym handelku wymiennym pomiędzy Turcją a Polską.Lata mijają,dzieci dorastają i usamodzielniają się gospodarczo. Zapada rodzinna decyzja powrotu do Iławy w charakterze inwestora strategicznego na teren po iławskim Ekodrobie.
Teraz szanowny J-23 wiesz dlaczego może jakaś tam wystawa do Iławy nie dotarła i to powinieneś wiedzieć także,że na tym terenie, na pewno powstanie wysokiej klasy hotel,w którym będzie gościła jedna z reprezentacji EURO 2012 a Iława będzie na ustach całej dziennikarskiej Europy.Tak mówi Szef Naszego Miasta i tak musi być.
W tamtych czasach Ci z nas,którzy wyjeżdżali za granicę a mieli jakieś tam wykształcenie,każdy odbierał paszport w biurze SB (paszportowym) i tam go musiał oddać w ciągu tygodnia. Ty szanowny J-23 powinieneś o tym wszystkim wiedzieć. Pozdrawiam.
 stary iławianin
 Czwartek 03-04-2008

11090. 
Czy ktoś na forum wie dlaczego pensje w szkołach i przedszkolach wpłynęły w różnych terminach i wysokości?
Uściślę, że chodzi o podwyżkę pensji. Niektórzy dostali 1 kwietnia wynagrodzenie z podwyższą, a inni 2 kwietnia (czyli po terminie)
i bez podwyżki.
 ona
 Czwartek 03-04-2008

11089. 
Odnośnie wpisu numer: 11087

DO PANA RADNEGO DEMBKA!
Niech Pan walczy o poprawę ruchu w Iławie. Potwierdzam uwagi internuty, dodając: Nie może tak być, żeby na w całej rozciągłości "OBJAZD 16-tką" był na pierwszenstwie. Jakim prawem takie uprzywiliowanie. To przecież również hamuje ruch wewnętrzny i w żadnym razie nie wolno dać piewszeństwa wszędzie na całym OBJEŹDZIE "16". SWOJĄ DROGĄ, IŁAWIANIE CZEKALI NA SZYBKĄ BUDOWĘ PÓŁNOCNEJ OBWODNICY, GDYŻ, TO ONA JEST STO RAZY WAŻNIEJSZA, NIŻ TRZY RONDA W MIEŚCIE. Konieczny jest:
1). Nie można stawiać znaku Stop na skrzyżowaniu drogi od Wikielca z Biskupską - muszą być światła tymczasowe;
2). Na skrzyżowaniu przy LO również nie może "objazd 16" byc na uprzywilieniowaniu, gdyż bardzo dużo aut jedzie od strony miasta na kierunek Susz i Karaś i odwrotnie. Tam oczekiwanie na wjazd staje się dużym problemem - powinny być światła tymczasowe.
 **
 Czwartek 03-04-2008

11088. 
Odnośnie wpisu numer: 11086

DO BENA: Masz w poruszonych kwestiach rację. Kaczyńki J. okazuje się rozrabiaką politycznym i, w tym miejscu - niestety - pierwszy raz od 15 laty, muszę przyznać rację Wałęsie, który rzekł o nim, iż jest dobry jest do walki, lecz nie do roboty.
Największy numer jaki polskiej obronności wykręcili Kaczyńscy, to wpuszczenie gada Macierewicza do WSI i KW, by ten zrobił porządek. Sikorski, będąc ministrem MON, ustawił juz służby kadrowo, dawnych oficerów z WSI odesłano na emerytury, część z nich sama odeszła. Kiedy przyszedł Macierewicz, dokonał podobnej wolty, jaką wykonał pilot KASSĄ pod Jarosławcem. Katastrofa! Sikorski odszedł z powodu tego gada do PO. To czego dokonał Macierewicz ze służbami - określę jego słowami - jest PORAŻAJĄCE: ludzie z nikąd przyjęci do służby i w trybie kursów parodniowych nauczono ich pracy w słuzbach i nadano stopnie oficerskie. Tymczasem normalnie szkołę oficerską trzeba studiować 3 lata, a do służb przygotowywać na dodatkowych specjalistycznych szkoleniach rok
Tak, niestetety, wszystko za skutkiem powołania Macierewicza, również wszechwiedzącego jak wszechwiedzący są jego mocodawcy - Kaczyńscy.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 03-04-2008

11087. 
Odnośnie wpisu numer: 11066

Witam tych, co za objazd iławski odpowiadają.
Do dnia dzisiejszego nie ma znaku drogowego przed Gimnazjum Nr 2 informującego kierowców tirów i pozostałych, że to przejście, z którego korzystają przede wszystkim dzieci.
Do tej pory na ul. Biskupskiej przy skrzyżowaniu z Sienkiewicza nadal stoi dawny znak informujący o utracie pierwszeństwa przejazdu przed skrzyżowaniem.
Porządny z Pana gość, Panie radny Dembek. Pan tylko dokładnie wie jak wypełniać obowiązki radnego. Wszystkiego dobrego.
 iławianin
 Czwartek 03-04-2008

11086. 
Odnośnie wpisu numer: 11076

BARDZO SŁUSZNIE MYSLISZ, PORA WYPIEPSZYC KACZYNIAKA Z PREMIERA Z PRZYWÓDCY PARTII. ROBI TYLKO CHAOS W PARTII I PROWADZI KONFLIKTY. PIS NIE ZASŁUGUJE NA TAKIEGO PRZYWÓDCE. PARTIE MOZE POPROWADZIC MAREK JUREK TO MADRY UŁOZONY CZŁOWIEK. WRÓCI MARCINKIEWICZ I ZNÓW PRAWICA BEDZIE MOCNA INACZEJ PRZEPADNIE JAK LEWICA BO MAM PODEJRZENIE ZE TEN KRZYKACZ WIERZY KOTU NIE LUDOWI A BRAT JAKO PREZYDENT NIE KOMPLETNIE POJECIA W CO TU SIE GRA. KONIEC KACZYNIAKÓW WRACAJ MAREK JUREK I MARCINKIEWICZ. POSŁOWIE PISU JUZ SIE ICH NAZERLI ONI SA JAK WALESA WIECZNIE NIE ZASTAPIENI I NAJMADRZEJSI WIEDZAC DOBRZE ZE SZKODFZA ZATEM JAKO WYBORCA PISU APELUJĘ DO PISU ODSUNCIE KACZYŃSKIEGO OD WŁADZY ALBO KOMUNISCI WROCA DO WŁADZY.
 BENEK
 Czwartek 03-04-2008

11085. 
Odnośnie wpisu numer: 11082

Niby zwyczajna sytuacja, a ile od razu narasta wymysłów i plotek...
 Ziuta
 Czwartek 03-04-2008

11084. 
Ech, poloniści. a o takim jak "Ekstaza komunikacji, czyli rzeczywistość symulakrów..." słyszeliście?
 dyzio
 Czwartek 03-04-2008

11083. 
Odnośnie wpisu numer: 11079

Podłą żmiję po syczeniu poznać można, gdy sycząc o sens pyta syczenia
i udaje, że... wie jak brzmi cisza.
Tobie, żmijo (rzekomo) polonistyczna ani podmiot, ani tobie orzeczenie.
Tobie nawet nie przydawka. Tobie tylko jedno teraz: na bruku czkawka.
Ka-pe-wu? Ju andystend?
Wreszcie się was pozbędziemy, paniska od nic-nie-robienia, gwałtu nocy.
 Siostra Masza
 Środa 02-04-2008

11082. 
A propos czaszek z parku miejskiego. Słyszałem, że ktoś opowiada bzdury, że był tam kiedyś cmentarz żydowski. Nieco bardziej oczytani wiedzą, że był tam cmentarz, ale miejski (założony już w XVIII wieku). Cmentarz żydowski znajdował się na niegdyś pięknym wzgórzu koło liceum. Co ciekawe, gdzieś tam nieopodal planują budowę basenu.
Więcej na ten temat: http://www.kirkuty.xip.pl/ilawa.htm
Ciekawa jest sprawa z początku lat 90. XX w. Jeden z iławian opowiadał mi, że kiedyś w parku czynił badania archeologiczne niejaki mgr Gula. Gość w sprawozdaniu napisał bezczelnie, że nie było tam żadnego cmentarza (sic!).
Nota bene ów Gula umoczył swoją karierę w Elblągu, kiedy miał tuszować tam jakieś średniowieczne mury przed konserwatorem zabytków. Ha, na nieszczęście dla niego i inwestora spisek (łapówkarski?) został wykryty i ów "kopacz" dostał podobno nieźle po jajach.
Tymczasem z pozdrowieniami dla grobokopów, zwolennik ciałopalenia ->
 Pawka Morozow
 Środa 02-04-2008

11081. 
Gady moje kochane!
Emeryci ze starego portfela muszą przecież dorobić - to jedno; i koszty szpitalne zmniejszą - to drugie. Czyli owca cała, a Rygielski syty.
 **
 Środa 02-04-2008

11080. 
Odnośnie wpisu numer: 11077

Słyszałem o nim. Podobno jak kończył karierę zawodową tuż po stanie wojennym to bicie serca płodu badano jeszcze przez metalową trąbkę przykładaną do brzucha matki...
Niezłe jaja. Proponuję jeszcze zatrudnić w Szpitalu ociemniałego okulistę, dentystę z parkinsonem i logopedę Chińczyka ;_)
 Tadzik, lat 67
 Nowa Wieś, Środa 02-04-2008

11079. 
Odnośnie wpisu numer: 11078

Maszo, bój się Boha, czy Ty piszesz po polsku czy po polskawemu?
Gdzie podmiot, gdzie orzeczenie, gdzie sens pytam? Siadaj dwa!
 Pan Polonista
 Środa 02-04-2008

11078. 
Od tej Grupy Trzymającej Władzę (do niedawna) w iławskim szpitalu gdy wysyłany jest na fora publiczne taki pretorianin jak "Fabian Cholewa"
czy na zmianę "Eleonora Sztompke", robi się i śmieszno, i straszno...
 Siostra Masza
 Środa 02-04-2008

11077. 
Dyrektorka szpitala obiecywała wysokiej klasy specjalistow, a okazuje się, że nieliczni nowo pozyskani lekarze, to w wiekszosci emeryci albo ludzie bez jakiejkolwiek praktyki.
Na ordynatora ginekologii szykuje starszego Pana około siedemdziesiatki, który ostatni swój dyżur na oddziale szpitalnym miał 20 lat temu, a o nowoczesnym położnictwie ma mniej więcej takie pojecie jak Gagarin
o sterowaniu wahadłowcem Atlantis.
Nie zazdroszcze iławskim przyszłym mamom, oj nie zazdroszcze...
 Eleonora Sztompke
 Środa 02-04-2008

11076. 
Czekam na Bena. Myśle, że nie pogniewał się na iławian. Beno daj głos
w sprawie traktatu.
Mnie sie zdaje, ze PIS się rozleci i część z nich pójdzie do Partii Jurka
i Piłki (to ci, co głosowali "przeciw" z Sobecką na czele), a reszta do Marcinkiewicza.
No może paru wskoczy do PO, jak ten gad z Torunia, Mężydło.
 Męczennik z Radyja
 Środa 02-04-2008

11075. 
Odnośnie wpisu numer: 11063

Nie aspirowałem w poczet tejże.
 drobny żuczek
 Środa 02-04-2008

11074. 
Odnośnie wpisu numer: 11071

Przecież Przybyła był bez skazy.
 **
 Środa 02-04-2008

11073. 
Odnośnie wpisu numer: 11071

Mennczennik, ty sie nie mencz chłopie, ino wysil swoją główkę trochę.
To nie było żadne stowarzyszenie na rzecz budowy basenu. To była taka niby partia założona przez tak skompromitowanych ludzików, że nie chcieli ich wtedy widzieć ani ci z lewicy, ani tym bardziej ci z prawicy, dlatego ludzikowie owi, nieźle wyszkoleni przez esbecję, dobrze wiedząc, że sama partia to nie wszystko, bo potrzebna jest też kasa na jej działalność, wymyślili sobie i partię własną, i jednocześnie kasę dla niej. Piknie co?
 Legun
 Środa 02-04-2008

11072. 
Forsa na basen gdzie się podziała? - pytasz.
Wyparowała jak rydzykowa swego czasu z basenu Stoczni Gdańskiej.
Prezesa Przybyłę trzeba pytać, Bojko może wie, Humięcki, Kujawski...
 J-23
 Wtorek 01-04-2008

11071. 
Odnośnie wpisu numer: 11069

Moi znajomi, którzy 10-15 lat temu usilnie dokładali dzienieg na budowę basenu (wg projektu ROMANA PRZYBYŁY) pytają: Co stało się z forsą?
Mnie wydaje się, iż uzbierali tego ze 3 miliardy złotych przepuszczono na projekt (300 tys. po nowych nominałach). Jak tu nie mówić, że "utopino forsę w basenie bez wody".
Chciałbym Szanownych Państwa zapytać o to: jak nazywamy taki rodzaj gospodarowania oraz zarządzania przedsięwzieciem o nazwie "budowa basenu", kiedy nieumyślnie [mogło dojść] do sprzeniewierzenia aż tylu środków zgromadzonych przez społeczeństwo?
Również zadręczam się pytaniem o kategorię nazwania takich ludzi, co
"rozprowadzili" środki społeczne na niezrealizowane cele. Czy tacy np. obywatele jak Przybyła, Bojko i wielu innych wolni są oceny moralnej i można im wybaczyć?
Jeśli tak, to zwracam im honor, szczerze przepraszam i wybaczam.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 01-04-2008

11070. 
Odnośnie wpisu numer: 11068

"...a Radą naprawdę można nieźle posterować pod siebie..."
Mam patent sternika, więc ze sterowaniem nie będę miał kłopotu.
Co do rybek, to można powiedzieć, że je lubię we wszystkich postaciach (rypanie też lubię...).
Obiecanki cacanki, to moja specjalność, więc startuję na burmistrza.
 men Rosenberg
 Wtorek 01-04-2008

11069. 
Odnośnie wpisu numer: 11067

Obwodnica ruszy, wszystko ruszy: centrum rekreacji (upragniony basen) ruszy, nowe ścieżki rowerowe ruszą, muzeum ruszy, hotele ruszą, nawet dostaniemy EURO - burmistrz Ptasznik górą, Platforma górą!
Trochę cierpliwości :-)
Szkoda tylko Susza, Lubawy, Kisielic oraz Zalewa. Ale cóż - takie życie!
 Adam - dumny iławianin
 Wtorek 01-04-2008

11068. 
Odnośnie wpisu numer: 11060

Życzę powodzenia Suszowi ze szczerego serca...
Wydaje mi się, że "Głównodowodzący" będąc sporo lat przy korytku i nie osiągając wymiernego sukcesu (we wszelakich dziedzinach) nie powinien dostać kolejnego mandatu zaufania od mieszkańców. Czas na świeższy umysł, a Radą naprawdę można nieźle posterować pod siebie... TYLKO trzeba pokazać, że coś można wnieść do swojej miejscowości a rajcowie będą "łykać" jak młode rybki i "klepać" kolejne uchwały. Ale to moja opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać.
 Fakirr
 Wtorek 01-04-2008

11067. 
A ja się cieszę byle czym.
Nareszcie przyszła słoneczna wiosna i w Iławie ruszyły inwestycje. Tylko dzięki Panu Posłowi oraz innym dobrze życzącym miastu Iławie osobom.
To, że co nieco tłoczno, nie znaczy nic. Lato przecież i na bosaka można przejść nad rzeką Iławką, jak komuś ulicami i na skrzyżowaniu ciasno. Tylko ciekawi mnie, dlaczego cichcem wstrzymano budowę obwodnicy
"Północ"? Czyżby pieniędzy zabrakło?
 menda społeczna
 Wtorek 01-04-2008

11066. 
Odnośnie wpisu numer: 11065 11064

Potwierdzam opis. Jedziemy od Karasia i na pierwszym skrzyżowaniu, wyjechawszy z lasu, mamy znak STOP! Perszeństwo ma "objazd", my
zaś, którzy chcemy pojechać w kierunku LO, stoimy w nieskończoność, ponieważ musimy wszystkich, i tych z góry jadących od strony Susza, i tych z prawej jadących od strony Osiedla XXX-lecia oraz Podleśnego,
przepuścić. To prawda, tam muszą być światła.
 Żagiel
 Wtorek 01-04-2008

11065. 
Sorry, ale taki z ciebie kierowca jak tutaj widać z umiejętności opisu!
Czemu zmuszasz do domyślania się, co? O którym skrzyżowaniu mówisz
jadąc od owego Karasia? Mówisz o przecięciu Biskupskiej z Kwidzyńską?
Czy dalej - Biskupskiej z Mickiewicza? A może Biskupskiej z Konstytucji?
 ścigant
 Wtorek 01-04-2008

11064. 
Odnośnie wpisu numer: 11057

Pomysł objazdów w Iławie jest absuradalny.
Z kierunku Karaś np. jeśli kto chciałby prosto na Susz, czy w kierunku Ratusza, nie ma szans. Tylko idioci taki system wymyslili. Tam muszą być, zamiast znaku Stop, światła tymczasowe, gdyż na wprost do miasta nie idzie się wdostać. W godzinach dziennych podróżni z tego kierunku, nie mają szans pojechać na wprost!
 **
 Wtorek 01-04-2008

11063. 
Odnośnie wpisu numer: 11061

"Nie zapominaj o całej gwardii". Żałujesz drobny żuczku, że nie przyjeto ciebie w poczet tejże?
Popatrz uważnie i policz, ilu gwardzistów sie zmieniło w ciągu 10 lat (na palcach jednej ręki).
Zapamietaj, to nie Burmistrz tak faktycznie rządzi, to rządzą gwardziści!
 men Rosenberg
 Wtorek 01-04-2008

11062. 
Odnośnie wpisu numer: 11059

Mamy do czynienia z naprawdę poważną sytuacją. Ludzie nie kumają
co się w istocie aktualnie dzieje i jak bardzo jest to ważne dla Jutra.
 BOLO
 Wtorek 01-04-2008

11061. 
Odnośnie wpisu numer: 11054

Nie zapominaj o całej gwardii - wszelkiej maści drugoplanowych, ale przychylnych burmistrzowi (z tego czy innego powodu) przydupasów.
 drobny żuczek
 Wtorek 01-04-2008

11060. 
Odnośnie wpisu numer: 11056

Spoko fakkir, spoko - odwrócimy tabele i Susz znowu na czele!
 men Rosenberg
 Wtorek 01-04-2008

11059. 
Czy polska konstytucja jest jeszcze ważna?
 czytelnik
 http://www.rp.pl/artykul/111309.html
 Wtorek 01-04-2008

11058. 
Odnośnie wpisu numer: 11040

Trele morele, duperele Mariolko.
Raczy pani zauważyć, że [Iławą], naszym ambitnie rozwijającym się
miastem przez 12 lat rządził specjalista, który nie umiał tak pokierować
swoją żoną własną i takich jej porad udzielić, by jej firma kwitła i zyski
całej rodzinie przynosiła, a miastu pożytek z płaconych pracownikom
godziwych pensji oraz podatków od pokaźnych zyków.
Tylko tyle i aż tyle.
 G. Werder
 Wtorek 01-04-2008

11057. 
Odnośnie wpisu numer: 11051

Burdel ten oznacza jakich mamy kierowców. Nawyki, przyzwyczajenia i rutyna biorą górę. A czasami warto nie tylko ulegać rutynie, ale i patrzeć na znaki. Trzeba też zwiększyć ostrożność, bo niektórym kierowcom trudno zaakceptować nowe warunki drogowe panujące w Iławie i jeżdżą jakby mieli klapki na oczach.
 Grzesiek W.
 Wtorek 01-04-2008

11056. 
Odnośnie wpisu numer: 11054

Wczoraj miałem przyjemność przejazdu przez Susz (a nawet zrobiłem specjalnego "oberka" po miejscowości). Musze się przyznać do jednej refleksji.
Odkąd pamiętam, to Prabuty i Susz to miasta, które prowadziły między sobą nieformalną rywalizację (porównywało się wszystko co było można,
np. że to lepsze tu, a to tam, itp.)
Po wczorajszym wojażu stwierdzam, że Susz został daleko w tyle.......
No i tyle.
 Fakirr
 Wtorek 01-04-2008

11055. 
Odnośnie wpisu numer: 11053

Razem razem ilawianie, by Ostrodzie sprawic lanie.
 Wiesio
 Poniedziałek 31-03-2008

11054. 
Odnośnie wpisu numer: 11047

Budowa fabryki puszek w Suszu trwa, tylko nie wyszli jeszcze ponad poziom gruntu, dlatego nie jest widoczna.
Podobne ogłoszenie ukazalo sie w KI, był to tekst Komitetu Wyborczego pana Sadowskiego, roześmiane gęby Cymańskiego, Sadowskiego oraz Klimczaka. I tyle nam zostalo.
Kpiniarz rządzi w mieście i gminie Susz. Zapijaczony dyrektor spadł na instruktora w CSiR, a przegrany oraz posadzany o nieprawidłowości w Zalewie Andrzej Dawid jest wiceburmistrzem. Ot Święta Trójca.
 Belmondo
 Poniedziałek 31-03-2008

11053. 
Odnośnie wpisu numer: 11052

I tu też [o Iławie]!
 Adam
 http://www.sport.onet.pl/0,1260069,1710037,,euro_2012_ila...
 Poniedziałek 31-03-2008

11052. 
Piszą o nas na Onecie !!!
 Grzesiek W.
 http://wiadomosci.onet.pl/1720198,11,item.html
 Poniedziałek 31-03-2008

11051. 
Ale burdel się zrobił ze zmianą organizacji ruchu w Iławie. Kierowcy
jeżdżą jak na prochach. Debilizm do potęgi. Nie pomagają znaki ani
wyrysowane na asfalcie linie. I co teraz, nie używać samochodu?
 zderzak
 Poniedziałek 31-03-2008

11050. 
Odnośnie wpisu numer: 11047

No patrzcie ludziska, zakład podobno nie powstał, ale puszki som - no to mamy do czynienia z cudem.
Trza wołać biskupa albo jakiegos egzorcystę, niech poświecą to miejsce, bo a nuż oprócz puszek, nie daj Boże, pojawią sie inne śmieci.
 ekolożka
 Poniedziałek 31-03-2008

11049. 
Odnośnie wpisu numer: 11047

PUSZKI TEŻ LEŻĄ. No to wszystko gra i buczy. No bo jak leżą puszki, to dlaczego ma stać zakład?
Oj ludzie ludzie, coś kiepsko u Was z myśleniem!
 niekumaty
 Poniedziałek 31-03-2008

11048. 
Odnośnie wpisu numer: 11047

"Burmistrza wybraliśmy, na działce kilku hektarowej, jadąc od Inco widać tworzące się dzikie wysypisko śmieci, PUSZKI TEŻ LEŻĄ.
Czekamy zapamiętale."
Jak mnie wybierzecie za 2 lata, to wybuduję nie jeden, ale trzy zakłady
- obiecuję solennie!
 przyszły burmistrz
 Poniedziałek 31-03-2008

11047. 
Mija kolejny rok. Pełna tajemniczości sprawa, o której [...] burmistrz Susza mówi: "Wniosek cały czas jest w ministerstwie (w jakim i po co?) i cały czas monitorowany przez zainteresowane strony (jakie?)". Może ktoś [...] (dziękujemy za przypomnienie sprawy) napisze co jest grane, jakie były warunki sprzedaży gruntów pod fabrykę za grosze.
W telegazecie przed wyborami burmistrza ukazało się ogłoszenie popierające jednego kandydata: "Drodzy mieszkańcy Gminy i miasta Susz. Wreszcie ruszamy z budową fabryki opakowań blaszanych. Dzięki wytrwałości i wsparciu burmistrza Jana Sadowskiego jest decyzja, od lutego 2007 roku rozpoczynamy budowę. Początkowe zatrudnienie to blisko 600 osób. W tym miejscu zwracam się do Was, 26 listopada 2006 roku oddajcie głos na burmistrza Jana Sadowskiego.Taki burmistrz jest Wam potrzebny. /-/ Leszek Klimczak, prezes Inspak sp. z o.o. powstającej fabryki puszek".
Burmistrza wybraliśmy, na działce kilku hektarowej, jadąc od Inco widać tworzące się dzikie wysypisko śmieci, PUSZKI TEŻ LEŻĄ.
Czekamy zapamiętale.
 bezrobotni
 Poniedziałek 31-03-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 145 146 147 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... 334 335 336 ... 378 379 380 następna ] z 380100396420REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.