Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Mowa ciała prawdę powie. Burmistrz Dawid Kopaczewski
Jest wykonawca drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy
Pechowy spacer fatalnym chodnikiem
Sprytni obrońcy bagienka zawołali urzędników od środowiska
Sklep Ekologiczny „Zdrowo Nacudowane”
Viola Nowasielska o telewizyjnej przygodzie na wyspie Bali
Najlepsza myjnia w mieście!
Starostwo. Skargi na kolejki w Wydziale Komunikacji
CZŁOWIEK ROKU 2019. Głosujemy!
Uwaga początkujący przedsiębiorcy!
Więcej...

Forum

41644. 
Odnośnie wpisu numer: 41642

Przestańcie się czepiać Pani dyrektor Miłosz. Ona po marazmie z poprzednich lat tchnęła nowego ducha w ICK. Nie tylko stworzyła nowe możliwości rozwoju ICK, ale również poprawiła atmosferę. I to dopiero pierwszy rok. Można mieć wiele zarzutów do Burmistrza, ale wybór Pani Miłosz to strzał w dziesiątkę.
 iławianin [446]
 Iława, Sobota 04-04-2020

41643. 
Jest zakaz wchodzenia do lasu.
Niech Kurier zobaczy co się dzieje na parkingach w lesie na wylocie z Iławy do Susza. Masakra ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób roznoszą wirusa.
Powiem wprost. [...] oni są mordercami.
Rumunia bardzo pięknie rozwiązała problem: 15 lat czapy i wszystko.
 Marios
 Susz, Sobota 04-04-2020

41642. 
Co się wyprawia w iławskim ratuszu to "głowa mała" !!!
Ludzie !!! Patrzcie !!!
Chińska zaraza szaleje po całym świecie i zbiera swe śmiertelne żniwo, doprowadza do globalnego kryzysu gospodarczego. Masowo padają firmy, ludzie masowo lądują na bezrobociu i bez środków do życia.
A tymczasem co dzieje się w Iławie?
Nasz wspaniały burmistrz Dawid Kopaczewski, korzystając z totalnego zmieszania, po cichu podobno podniósł i tak już niemałe wynagrodzenie swej zaufanej protegowanej z SP2, szefowej Iławskiego Centrum Kultury, Lidii Miłosz!
Ale żeby było weselej, nasz Dawidek podnosi pensję dyrektora ICK w momencie, kiedy musi zaciągnąć kolejny kredyt na spłatę poprzednich zaciągniętych niedawno kredytów!
Ludzie! Do cholery jasnej! Co tu się dzieje...?! O co tu chodzi...?! [...] Skąd wy żeście wytrzasnęli tego dziwoląga...?! [...] Macie teraz czarno na białym swój "powiem świeżości w ratuszu", który wydaje z miejskiego budżetu kasę na lewo i prawo [...] nawet w tak dramatycznej sytuacji finansowej i społecznej.
No, brawo... Ochrypłem...
 spławik z ratusza
 Iława, Piątek 03-04-2020

41637. 
Zapomniany temat.....A szkoda. Jak segregować śmieci do tych koszmarnych pojemników?
Biorę do ręki torbę, w której mam szkło, papier i plastik. Drugą ręką wybieram i wrzucam do odpowiednich pojemników. A skąd wziąć jeszcze jedną do podnoszenia tych upiornie ciężkich klap?
Tyle się mówiło o zrobieniu otworów wrzutowych... Jak grochem o ścianę. Zleceniodawca nie potrafi wyegzekwować od zleceniobiorcy najprostszej rzeczy.
 Zibi
 Iława, Piątek 03-04-2020

41632. 
Odnośnie wpisu numer: 41621

Oprócz sezonu wiosennego i wirusowego rozpoczął się okres podwyżek, ale niezgodnych z oficjalną inflacją ok 4-7 %, ale od razu z grubej rury.
"Energa" już zaliczyła podwyżkę 7 gr za kWh.
Teraz Multimedia mają "ciekawy" pomysł na przedłużenie umowy poprzez telefoniczną konsultację z niezłą propozycją podwyżki 30 zł miesięcznie dla długoletnich ich klientów. Tylko dla nowych klientów oferują całkiem przyzwoite opłaty.
Podobne metody wyłudzania i oszustwa swoich klientów stosują niektóre sieci komórkowe poprzez natrętne upominanie i molestowanie "doładuj swoje konto".
Dziwi mnie, że na takie praktyki nie reaguje UOKiK, a jeśli reaguje to karze "firmę", czyli konsumentów, a nie osoby odpowiedzialne.
 I.L.H
 Ilawa, Czwartek 02-04-2020

41628. 
Kolejny dzień kwarantanny domowej...
Czuję się rozmarzona czytając na opakowaniu po jajkach:
"Kury z wolnego wybiegu".
Zazdroszczę...
 Ola Mała
 Iława, Środa 01-04-2020

41625. 
W krajach gdzie panuje luzactwo, libertyńskie podejście do życia w ogóle, jak w Hiszpanii Włoszech czy kochanej przez Polaków Anglii, tam setki dziennie będzie umierać.
Litościwy polski rząd, na swą zgubę, zaprosił rodaków do powrotu, prawdopodobnie setki tysiące z utajnionym wirusem. Tych samych Polaków, którzy przeciw temu rządowi zawsze głosowali i hańbili go. W takich razach nie należy być litościwym. Źli ludzie zawsze zostają złymi zaś dobrzy dobrymi. Ale rząd polski postawił się w roli jak ten ojciec w przypowieści o przyjęciu syna marnotrawnego do siebie. Lecz tamten syn to z miłością do ojca, zaś obecni synowie są fałszywi i nie godni takiego ojca.
 Marszałek
 Iława, Środa 01-04-2020

41624. 
TEST NA WYWOŁANIE PANIKI

Sytuacja przypomina trening podręcznikowego rozkręcania „hybrydowej wojny informacyjnej”. Chodzi o wywołanie paniki i zamieszania, a następnie utrwalenie strachu i doprowadzenie do paraliżu. Jak to oceniacie? Co najmniej 100 osób w Lubawie otrzymało we wtorek 31 marca sms o takiej treści:
 KURIERZY
 redakcja, Środa 01-04-2020

41623. 
Pojawił się komentarz Dominiki Kasprowicz - jako odpowiedź na list burmistrza Kopaczewskiego apelującego o odwołanie wyborów prezydenckich, skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy.
Przeczytajcie na siedząco. Oto treść:

* * *

"Będzie krótko i treściwie. Bo jestem bez śniadania i po uszy w zdalnym nauczaniu. A zresztą, głodna czy nie, ja bullshitu po prostu zasadniczo nie kupuję. Nigdy i od nikogo. Nawet od przyjaciół, nawet od partnerów, nawet od własnych rodziców. I z całą pewnością nie od Przypadkowego Burmistrza.

To pismo to jest BULLSHIT. To nie jest oświadczenie, na które czekaliśmy. To nie jest NIE, nie zrobię wyborów, bo nie narażę ludzi, którzy mnie wybrali lub nie, ale za których bezpieczeństwo i dobrobyt odpowiadam. Tu nie ma NIE, powtarzam raz jeszcze, przeczytajcie to pismo raz jeszcze, jeśli potrzebujecie. To gra na zwłokę, pozorowanie działania, ściema obliczona na efekt - jak wszystko zresztą, co robi nasz niewydarzony włodarz. To są znowu okrągłe zdanka bez treści, takie, z jakich swego czasu musiałam wycinać i sklejać jakąś treść, bo lanie wody bez treści w radiu nie przejdzie. "Obawiam się, że się nie da, a już nie z tą kasą, dobrze by było przełożyć..." (...)

No śmiech na sali. Myślałam, że to taki marny Prima Aprilis. Ale jednak nie. To nie psikus. A w zasadzie, może i jest. Taki psikus zrobiony nam, mieszkańcom, przez Psikusowego Przypadkowego Pinokia.

A o co w tym wszystkim chodzi? O to, co zwykle, o kasę i władzę. Otóż nasz fejs-burmistrz najzwyczajniej w świecie nie powie wyraźnie nie, nie zrobię wyborów, nie naradę swoich ludzi, bo go na to nie stać, w każdym wymiarze. Raz, jeszcze tyle nie odłożył, żeby mógł zostać bez pracy. Dwa, szedł do ratusza "wszystkim pokazać", więc teraz, jak się zaczepił, a doskonale wszyscy wiemy, jak przypadkowe było to zwycięstwo, to nie puści. Tak, nasz przypadkowy włodarz nie może sobie pozwolić na to, by zastąpił go komisarz wyborczy. Bo wie, że drugi raz mu się tak nie pofarci. Nie po tym, co do tej pory pokazał. Dlatego będzie puszczał w sieć debilne ankietki typu: Przekładamy wybory czy nie? (Może zapytajmy wprost, uczciwie: Chcecie umrzeć czy nie?) Ankietka do 5 kwietnia to jest kupowanie czasu. Leżenie i przeczekiwanie z głową przy ziemi, nie wychylając się, bo może burza przejdzie bokiem, bo a nuż się uda. Nic nie zrobić i uratować własną du*, czytaj: stołek.

Jestem przekonana, że burmistrz w zaciszu gabinetu ubolewa, że się w obecnej sytuacji konsultacji społecznych nie da urządzić, bo zapewne by z nami konsultował długo, namiętnie i jałowo (patrz: sukces wszystkich poprzednich), czy my się chcemy narażać czy nie. Zostaje mu ankietka, w której może mu kilkaset ludzi kliknie, taka lipna niby-inicjatywa dla asekuracji, bo jakaś podkładka będzie, w razie czego można się będzie za jakiś czas - jeśli będzie taka potrzeba - tą ankietką wylegitymować z braku działań.

O ankietce więcej nie będzie, wypowiedziałam się jasno na temat tego, czy jest bardziej śmieszna, czy straszna, na oficjalnym profilu burmistrza. Więcej tam komentować nie będę, bo każdy sobie robi w kwarantannie jakieś postanowienia i ja też postanowiłam - od tej pory wdaję się w dyskusje TYLKO Z LUDŹMI HONORU. Z charakterem, kręgosłupem i cywilną odwagą. Koniec i kropka.

Ale jeszcze dwa zdania w kwestii tego śmiesznego pisemka - tak, ono w takiej formie jest po prostu śmieszne. Żenujące. Piszą, dzwonią do mnie od kilku dni ludzie: Zróbmy coś, musimy wywrzeć na Dawidzie presję, wiesz, jaki on jest... (Tak, wiem, chyba już wszyscy wiedzą). Z każdej strony, prawej, lewej, z najbliższego otoczenia Kopaczewskiego też. Samo to w sobie jest śmieszne i żenujące. Znaczy, nie to, że ileś osób w zgodzie ponad podziałami próbuje od iluś miesięcy ratować sytuację, miasto, mieszkańców. Tylko to, że w ogóle trzeba. (To jest mega słabe, przyznajcie. Ratować mieszkańców przed burmistrzem. W sytuacji, kiedy są realne zagrożenia).

I to pisemko, to jest taka właśnie WYMUSZONA przez środowisko reakcja człowieka, którego co najwyżej stać na reakcję. Nigdy na akcję. COŚ musiał zrobić, napisać, oświadczyć, bo jest presja, żeby tak zrobić. (No i - to mnie nieustająco bawi - inny lokalny samorządowiec wrzucił post, więc fejs-burmistrz, zawsze drugi, zawsze w tyle, TEŻ COŚ MUSIAŁ, żeby gorszy nie być...). Ale musiał wymyślić to tak, żeby się jednocześnie nie wychylić i nie narazić. Ot taki mało sprytny fortelik. Coś napisać, ale w sumie tak, żeby nic nie napisać, wielkie nic, wielkie gie w pazłotku.

Że burmistrz jest lawirant, asekurant, kombinator i robi tylko tyle, ile mu się opyla, ile mu samo w ręce wejdzie siłą bezwładności, to mnie już nie boli, bo i od dawna to wiem. Ale że niegłupi ludzie to kupują, to jest dla mnie za każdym jednym razem szok i niedowierzanie. I to, że niektórzy nie kupują, a mimo to klaszczą, też koniunkturalnie. Też z asekuracji. Też z kalkulacji. To jest dopiero mega. A to naprawdę nie są czasy dla ludzi, o których mój śp. dziadek mówił "miękkim ch* robieni". Ani dla politycznych wydmuszek bez kręgosłupa.

Ja bym takiego pisma nie potrafiła napisać, takiej ściemy ludziom w Iławie wciskać, jakoś na siebie codziennie muszę w lustrze patrzeć. Nie potrafiłabym żyć nie mogąc sobie w oczy spojrzeć. Jak to napisał prezydent mojego rodzinnego miasta Ciechanowa, są w życiu ważniejsze rzeczy niż stołki."

* * *

Pani Dominiko: BRAWO, BRAWO, BRAWO!
 Atrakcyjny Kazimierz
 Iława, Środa 01-04-2020

41621. 
SPEKULACJA CENOWA

[opinie]: „Bandycka przebitka aż na 150 złotych! To powinno być karalne! Ten market powinien zostać natychmiast aresztowany! To jest żerowanie na ludzkiej krzywdzie i poczuciu zagrożenia. Zgadnijcie która sieć marketów jest tak po chamsku cwana”.

Ps. Przypominamy, że na stacjach paliw ORLEN butelka 5-litrowa płynu wirusobójczego kosztuje tylko 49 złotych i sprzedaje się szybko mimo reglamentacji po 1 sztuce.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 31-03-2020

41612. 
Odnośnie wpisu numer: 41602

Mam bardzo łownego kota - szarą Misię.
A ile płacisz za godzinę pracy...?
 Anna
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41611. 
Lewactwo to stan umysłu.
Widać to podczas kryzysu.
Orban wprowadził na Węgrzech odpowiednik naszego stanu wyjątkowego. Wiąże się to z przełożeniem wyborów. Lewackie media europejskie więc krytykują go za "umacnianie dyktatury pod pretekstem walki z epidemią", równocześnie pisząc, że "dyktator Kaczyński także umacnia dyktaturę, ale nie przekładając wyborów.
Lewactwo to stan umysłu.
Polska. W sytuacji, kiedy rząd i obywatele walczą o życie z epidemią, działania opozycji można określić tylko dwoma słowami: obłęd i sabotaż.
To niebezpieczni szaleńcy, powinno się ich izolować.
 Zbychu
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41610. 
ZDJĄĆ GUMĘ TRZEBA UMIEĆ

Czy umiecie prawidłowo, bezpiecznie zdejmować z dłoni rękawiczki gumowe? Sztuka leży w banalnych, a jednak ważnych detalach. Zobaczcie jak to robi ratownik medyczny Tomasz Sławiński. Można!

#koronawirus #NieKłamMedyka
#ZostańWdomu #CzytajKuriera

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/217062672706306
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-03-2020

41609. 
25% zakażonych wirusem pośród naszej polskiej populacji należy do grupy poniżej 30 lat. A miało być odwrotnie.
Opowiadają, że tylko moher i starcy powyżej 60 lat będą zarażani zarazą. Owszem ta grupa należy do potencjalnych ofiar, lecz bardzo dba o to, by przetrwać.
Tymczasem populacja do 30 roku życia sobie kpi, co zaobserwować można po ich zachowaniach. Bez nakrycia głów; byle jakie ubranie się; kpiarskie podejście do zarazy; że ich to nie dotyczy; liczne spotkania po domach po kątach przy piwie; często widoczni w sklepach i zaopatrujący się w małpki, a nie mówiąc już o piwie.
Młodzi pracownicy na budowach zaopatrują się z płyny ale dla rozgrzewki. Taka jest też prawda o nas Polakach.
A te fotografie z sobotnich hurmem spacerów słonecznych w dużych miastach - widzieliście na Internecie? A w Warszawie w autobusach i tramwajach wiedzieliście jaki ścisk...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41605. 
DLATEGO ZOSTAŃ W DOMU!

Wizualizacja rozwoju epidemii w wybranych krajach: od dnia w którym wykryto co najmniej 100 przypadków. Dlatego polska metoda izolacji jest skuteczna i naśladowana w Europie! Dlatego przestań spacerować po sklepach!
Dlatego zakupy przemyśl w domu, by potem wpaść do sklepu jak pod ostrzałem na froncie. Dlatego: wchodzisz, kupujesz, nie dyskutujesz!

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/216730069682783
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-03-2020

41604. 
DZIĘKUJEMY WAM ZA SŁUŻBĘ!

Na wszystkich stacjach paliw koncernu ORLEN obsługiwani są poza kolejnością i bezpłatnie otrzymują gorące napoje – umundurowani na służbie pracownicy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, wojska, inspektorzy transportu, straży granicznej, straży miejskiej.
Dziękujemy!
Dziękujemy za Waszą służbę dla Polski z narażeniem zdrowia i życia!
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-03-2020

41603. 
Odnośnie wpisu numer: 41594

Prosiłbym Kuriera o sprawdzenie, czy prawdą jest, że iławski personel medyczny - lekarze, pielęgniarki, sekretarki medyczne, chodzą na obchód lekarski bez rękawiczek i maseczek? Czy to prawidłowe w dzisiejszej sytuacji? [...]
Czy w dalszym ciągu są wpuszczane na oddziały osoby ze skierowaniami w celu umówienia terminu zabiegu?
Kuriera bardzo proszę o sprawdzenie czy to prawda, czy to tylko plotki krążące po mieście.
Wolałbym by się nie potwierdziły, bo szpital to miejsce w którym powinny być zachowane najwyższe standardy a pracownicy, mimo iż niedoceniani to przynajmniej bezpieczni.
 Mały Jaś
 Iława, Sobota 28-03-2020

41602. 
Wynajmę kota do ochrony balkonu przed zasrywającymi go gołębiami.
Tylko poważne oferty.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 27-03-2020

41599. 
„PACJENTKA ZERO”: ZDROWA!

Mamy pierwszą osobę w warmińsko-mazurskim, która wyzdrowiała z #koronawirus i wychodzi ze szpitala zakaźnego w Ostródzie. To kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która do Polski wróciła „autobusem zero” z Niemiec. Była w regionie pierwszą „pacjentką zero” po diagnozie 6 marca. Czuje się wyśmienicie. Czeka ją jeszcze 7-dniowa kwarantanna w domu.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-03-2020

41600. 
Żarty jakieś...
Ratusz wpadł na pomysł założenia maseczek na iławskich pomnikach.
Niby ta akcja ma zachęcać do zakładania maseczek przez mieszkańców miasta. W obliczu szalejącej pandemii wygląda to śmiesznie i żenująco. Na zachodzie Europy ludzie umierają już w tysiącach, a w Iławie ludzie Dawida "Rowera" robią sobie jaja.
Zamiast tej śmiesznej akcji, z której wynika tyle co nic, niech Kopaczewski zakupi maseczki dla wszystkich iławian. Sianko na święta rozdawali, koszulki na Soundlake Festiwal dla narkomanów też, więc może maseczki niech rozdają wszystkim.
Miałem nie komentować miejsca kwarantanny zbiorowej w ośrodku na Chełmińskiej, ale błagam, co to do cholery jest...?! Przecież jeśli ktoś wjedzie tam na kwarantannę zdrowy i przed zwolnieniem z kwarantanny wjedzie ktoś chory, to pozostali zdrowi już mogą z automatu pakować się na celę do Ostródy.
Burmistrz ma do dyspozycji puste szkoły i internaty - ale nie, pakuje wszystkich na zgubę. Włos na głowie się jeży.
Papierowy burmistrz, papierowe miasto. Pic. Wydmuszka. Dramat.
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 26-03-2020

41597. 
NIE CZEKAMY NA GOTOWE

Raport z oblężonego miasta, czyli jak „chiński wirus” zmienił codzienność energicznej społeczności – nowe zaostrzenia, co się dzieje na podwórkach, co z naborem do szkół średnich, jak wygląda sytuacja w sklepach oraz eksplozja pozytywnych inicjatyw mieszkańców.
Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” (jak zawsze od środy) do kupienia w najlepszych sklepach i kioskach regionu.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-03-2020

41596. 
Odnośnie wpisu numer: 41592

Kierownictwo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie informuje, że żywność jest wydawana z zachowaniem zasad ostrożności, odpowiednich do aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Wszyscy pracownicy GOPS wyposażeni są w rękawiczki jednorazowe oraz maseczki. W celu dystrybucji żywności pracownicy socjalni kontaktują się najpierw telefonicznie z osobami objętymi programem i umawiają osoby pojedynczo, w odstępie czasowym co godzinę, maksymalnie do 10 osób na dany dzień. Paczka żywnościowa jest wydawana tylko osobom umówionym telefonicznie na daną godzinę i w danym dniu, z zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami. Osoba odbierająca nie potwierdza samodzielnie odbioru żywności, a czynność tę wykonuje pracownik wydający. Osoba odbierająca żywność i osoba wydająca nie mają ze sobą żadnego kontaktu. Żywność jest przechowywana w pomieszczeniu wyremontowanym, zaadaptowanym na magazyn.

Na tle postępujących od dnia 24 marca ograniczeń w przemieszczaniu się osób na terenie Polski, należy wyraźnie wskazać, że ograniczenia te nie wykluczają działań o charakterze humanitarnym, jak również wysiłków struktur pomocy społecznej zmierzających do zaspokojenia, w obecnej sytuacji, niezbędnych potrzeb osób i ich rodzin.

Informujemy też, że osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym objętych programem, Ośrodek dowozi żywność z zachowaniem odpowiednich środków ochrony.

Zwracamy się również z apelem, aby osoby zgłaszające się do Ośrodka w celu realizacji tej formy bezpośredniej pomocy, stosowały się ściśle do terminów umówionych wizyt.
 GOPS IŁAWA
 Iława, Środa 25-03-2020

41594. 
Prywatna firma z Nowego Miasta Lubawskiego ozonuje iławskie karetki. Robią to nieodpłatnie w ramach walki z epidemią. A co robi dyrektorka iławskiego szpitala w ramach walki z epidemią?
Z ponad milionowego budżetu placówki żałuje raptem kilkuset złotych na zakup takiego ważnego sprzętu.
Jak to nazwać? Jak to określić? Może macie jakieś pomysły, bo moja głowa tego nie ogarnia...
 Atrakcyjny Kazimierz
 Iława, Wtorek 24-03-2020

41592. 
Kierownictwo GOPS w Iławie naraża pracowników socjalnych na zarażenie korona wirusem, wydając im polecenie powszechnego (comiesięcznego) wydawania żywności z Banku Żywności dla mieszkańców gminy wiejskiej Iława, nie zabezpieczając środków ochrony wydającym i odbierającym.
Dystrybucja odbywa się w nieogrzewanym garażu przyległym do siedziby wymienionej instytucji. Osoby uprawnione mają zgłaszać się tu osobiście po odbiór produktów żywnościowych. Jest to co najmniej dziwne w sytuacji, kiedy liczba zachorowań wzrasta, a rząd ogranicza jakiekolwiek kontakty do 2 osób. Do biur ośrodka interesanci nie mają wstępu, natomiast socjalni muszą wychodzić do magazynu w garażu aby obsługiwać klientów w bezpośrednim kontakcie.
Może ktoś się zainteresuje tematem?
 Jan
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41591. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Droga Pani pielęgniarko. Na co Pani liczy? O czym Pani mówi?
Pani dyrektor iławskiego szpitala nie brakuje dobrego samopoczucia w żadnej sytuacji (zapewne wytwarza sobie tym odporność) nabytą kosztem narażania zdrowia i życia zarówno pracowników szpitala, a co za tym idzie jego pacjentów. Wywieszki, oblepki, kamuflarze na drzwiach. Na tym koniec. Nadal szpital jak stodoła z przewiewem. Włazi i wyłazi kto chce i jak chce. Zero zabezpieczeń. Takie to se mogą być przy nie chemicznej grypie ale nie przy chemicznej zarazie.
Ale co tam. Kasa na zarazie i zarobek jak się patrzy. Zacieramy rączki. A w oczy obłuda.
A starostwo powiatu? Droga Pani. Rączka rączkę myje. A powszechnie wiadomo, że gdy nie wiadomo... to o kasę chodzi. A prokuratura w szpitalu to nie nowość. I co z tego...? Może ktoś i zgłosi dopiero jak umrze. Beztroska i przerażenie zarazem.
 pracownik szpitala
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41590. 
HALLO, PROSZĘ PODEJŚĆ DO OKNA!

Czy widzieliście jak wygląda policyjna kontrola bezkontaktowa na „kwadracie”? (tu: powracających zza granicy). Spryciarze te nasze gliniarze! Zaprosili nas na wizję lokalną do Olsztyna. Kamerę posadzili na tylnym siedzeniu radiowozu i jazda! Taka wizyta może kosztować nawet 30 tys. złotych!

Odnośnik do video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/1690451397764296
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-03-2020

41589. 
Szara maść na szczury, a mydło na dezynfekcję.
Rosiewicz śpiewał: eri beri pompki i rowery, szara maść na szczury. Tymczasem nie wszyscy wiedzą, że najdoskonalszym prawie środkiem do mycia rąk i włosów by nie wypadały, a skóra na głowie się nie łuszczyła, było i jest szare mydło.
Mówią: nie ma jak szare mydło. Mydło, jak pewno wiecie warzy się z mięsa, z padłej zwierzyny w gospodarstwie rolnym. Obecnie utylizacja odpadów zwierzęcych w bacutilach polega na przerabianiu na paszę dla zwierząt, żelatynę spożywczą, ale i na mydła.
Dawniej do wsi przyjeżdżał specjalny śmierdzący samochód i zabierał padle zwierze do Prabut – jak powiadali – na mydło. Wówczas również wyrabiano domowym sposobem mydło, zwane szarym. Mimo wszystko ten szary produkt, choć nie za bardzo pachnidło z niego, ale świetny do odkażania ciała podczas kąpieli i mycia codziennego rąk, niekoniecznie na okoliczność wirusa. Dlatego polecam ten swoisty wyrób jako niezbędny środek odkażający. A wy szukacie nie wiadomo co po sklepach…
 Swój
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41588. 
Drodzy mieszkańcy! Nas też dotyczy apel wszystkich zdrowo myślących ludzi: zostańcie w domach!
Jeśli tylko możemy, nie chodźmy na spacery, nie rozmawiajmy w grupach przed sklepami, przypominajmy ludziom starszym o konieczności pozostania we własnych mieszkaniach.
Powtarzanie, że jakoś to będzie, jest igraniem ze śmiercią. Pozostańmy w domach. Dajmy sobie i innym szansę i nadzieję.
 suszak
 Susz, Poniedziałek 23-03-2020

41587. 
DZWONISZ PO KARETKĘ?

Mów tylko prawdę do dyspozytora w słuchawce! Ratownicy z iławskiego szpitala – Maciej Bigda, Tomasz Sławiński i Tomasz Pisarski – głośno APELUJĄ!

Jeśli:
🔸 miałeś kontakt z zakażonym bądź na kwarantannie,
🔸 byłeś za granicą,
🔸 odwiedzały cię osoby niedawno wracające z zagranicy

– nie ukrywaj tego!

Skłamiesz i uziemisz zespół karetki, a przecież musimy ratować inne sytuacje nagłe: zawały, udary, wypadki mechaniczne.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-03-2020

41586. 
Szpital w Iławie olewa pacjentów.
Z wizyty w poradni ginekologicznej skorzystać mogą jedynie kobiety w ciąży (zrozumiałe). Ale jak mają radzić sobie w pilnych przypadkach pozostałe kobiety? Czy nasze pieniądze pobierane na ubezpieczeni zdrowotne się nie liczą?
Czy jesteśmy zmuszone szukać tylko prywatnych dostępnych lekarzy? [...]
 KW
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41585. 
Lepiej nie dyskutować i dobrowolnie zachować 2 metry odstępu niż potem nie mieć nic do gadania 2 metry pod ziemią...
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 22-03-2020

41583. 
Odnośnie wpisu numer: 41564

Pytanie retoryczne - dlaczego niektórzy nie mogą uznać że Owsiak realizuje dobre cele?
Idź do szpitala i zobaczysz ile jest serduszek. Jak nienawidzisz Owsiaka to jak będziesz w szpitalu zrezygnuj z różnego sprzętu z logo WOŚP [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 22-03-2020

41582. 
Dzień Kobiet najhuczniej obchodzono w [...] koło Susza. Dwukrotnie interweniowała policja. Zgłoszenia dotyczyły tego, że radna Rady Miejskiej w Susz, która przyjechała samochodem spożywa alkohol. Nagrano filmik jak radna wraca do domu.
I co dalej? Przyjechała policja do domu - ciemno w oknach, drzwi nikt nie otworzył i policja odjechała.
Nazajutrz przesłuchania rozpoczął funkcjonariusz [...], kolega radny z tego samego ugrupowania politycznego, przyjaznego burmistrzowi Pietrzkowskiemu.
Radna [...] robi różnicę - w Radzie jest przewaga jednego głosu...
 Rick
 Susz, Niedziela 22-03-2020

41578. 
Przychodnia ZDROWIE przy Skłodowskiej tak się zabarykadowała, że trudno się dostać nawet do apteki.
Rozumiem, że pozamykali drzwi, ale nawet bramki przed budynkiem... Ludzie biegają od jednej do drugiej i nie wiadomo jak tam się dostać. Najgorzej jest starszym oraz tym z problemem chodzenia. Wstyd.
 inwalidka
 Iława, Sobota 21-03-2020

41575. 
Odnośnie wpisu numer: 41564

No taaaak, bożek owsik łaskawca "dał radę".
Wow, 2 mln zł... (chórem).
Ale na koncie wośp leży ciągle około 400 mln złotych z "nierozliczonych" poprzednich finałów.
Procenty pracują na owsikowe zachcianki... samochody, nieruchomości, żony, szwagry, córki itd, itp.
Proszę poszukać w sieci ile owsik przeznacza na zakupy a ile pieniędzy kisi na koncie aby załatwiać niejasne wydatki.
Aha, tak już konkretnie, ile to respiratorów krążeniowo-oddechowych mamy w Iławie dzięki owsikowi?
Ps. Podpowiem. Strona fundacji, patrz: gdzie i jaki sprzęt kupił.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 20-03-2020

41573. 
A burmistrz Dawidek to gdzieś zniknął ze strachu przed wirusem?
Gdy trzeba na linię frontu wyjść w dobie zagrożenia to go nie ma? [...]
Sam kurs w warszawskiej komunistycznej Szkole Liderów to za mało by być Liderem przez duże L, by być prawdziwym przywódcą miasta. [...]
 rozczarowana
 Iława, Piątek 20-03-2020

41570. 
W jednej z aptek były dziś w sprzedaży maseczki.
Kilka kupiłam, ale byłam w szoku w jaki sposób je podano.
Lada odsłonięta folią od klientów, na dole otwór do rozliczeń, ale!
Pani podała mi maseczki „gołe”, niespakowane, kładąc je na... tackę do pobierania pieniążków. SZOK!
 zszokowana
 Szusz- Ulnowo, Piątek 20-03-2020

41569. 
ROLLERCOASTER

Najpierw nazbierać astronomiczną kwotę prawie 10 milionów złotych na jedyne w świecie lekarstwo dla ratowania śmiertelnie chorej 8-miesięcznej Julii Rówczyńskiej, by na końcu stanąć nad przepaścią z powodu... epidemii i wiz medycznych w USA. Czy rząd pomoże w załatwieniu formalności oraz samolotu? Czytajcie gazetę Kurier Iławski na stronie 15.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-03-2020

41564. 
Odnośnie wpisu numer: 41561

[...] Proszę zadać sobie odrobinę trudu i sprawdzić, jak zachował się sztab WOŚP w związku z pandemią koronawirusa i nie pisać bredni. Zakup samych łóżek na oddziały intensywnej terapii kosztował 2 mln. Oni jako pierwsi zgłosili się do ministra Szumowskiego z propozycją współpracy w zakupach niezbędnych do wyposażenia szpitali w obecnej sytuacji. Nie da się wobec tego przejść obojętnie obok jawnie prezentowanego kłamstwa.
 Ewa Łach
 Iława, Piątek 20-03-2020

41563. 
Z DUSZĄ NA RAMIENIU

„Niesamowite wrażenie: wszędzie te pustki w miastach i na autostradach. Po kilku tygodniach wracam przez Europę ciężarówką do Polski, do Iławy. Wreszcie granica. Ogromne korki rozładowane, więc sprawne badanie zdrowia i już lepiej się wdycha swoje powietrze. Wszędzie fajnie, ale u siebie najlepiej”. (Przemek)
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-03-2020

41562. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Brak maseczek, brak kombinezonów, rękawic, ale za to kilka baniek zwyżki na koncie szpitala na koniec roku.
Powiatowy Szpital w Iławie pod kierunkiem Iwona Orkiszewska i PO/PSL.
 księgowy
 Iława, Piątek 20-03-2020

41561. 
Kto i jak wspiera walkę z zarazą. Stan zaopatrzenia na froncie walki:

Orlen - 6 mln zł
Lotos - 5 mln zł
Żabka - 4 mln zł
Azoty - 3 mln zł

Jerzy Owsiak & WOŚP - 0 PLN (słownie: zero złotych).
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41560. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Żałosna kompromitacja.
Gdyby w naszej Polsce była dziś już tylko prywatna służba zdrowia i nadal rządzili koledzy Hanki Sawickiej z koalicji antyprawicy PO-PSL-SLD, to poumieralibyśmy pewnikiem.
Bo chyba zauważyliście, że wszelkie prywatne gabinety są pozamykane, łącznie z prywatnymi nawet ośrodkami zdrowia, jak np. Rodzina w Iławie czy w Mszanowie koło NML.
Doktores szlachta czym prędzej dali nogę jak sienkiewiczowskie "dziecina, pierzyna i łacina". Takie mamy fakty. Żałosna kompromitacja.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41558. 
Odnośnie wpisu numer: 41555

Na temat szpitala to najczystsza prawda!
Dyrektorka Orkiszewska tylko patrzy jak zarobić na epidemii awirusa. Człowiek nie jest ważny tylko słupki w księgowości. Żadnych standardów bezpieczeństwa w szpitalu dla mieszkańców i personelu. Czy znajdzie się ktoś kto w końcu zgłosi sprawę do prokuratury? Gdzie są władze powiatu, czyli organ prowadzący szpital...?!
 pielęgniarka
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41556. 
DO ROZBIÓRKI CZY JESZCZE NIE?

O historii niesamowitego zabytkowego budynku czytajcie na stronach 4/5. Ujawniamy co mogło być przyczyną pożaru. Jak zawsze w środę gazeta „Kurier Iławski” do kupienia w najlepszych sklepach i salonikach Iławy i regionu.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku działalność punktów sprzedaży prasy, również na terenie centrów handlowych, jest dozwolona (Dz.U. 2020, poz. 433).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-03-2020

41555. 
Kryzysowy absurd szpitala w Iławie.
Muszę zwrócić Waszą uwagę na zachowanie szpitala. Zobaczcie w naszej okolicy - wszystkie przychodnie są zamknięte a porady prowadzone są tylko telefoniczne lub internetem, a dalsze szpitale nie robią planowych przyjęć. Udzielana jest tylko pomoc doraźna.
A powiatowy szpital w Iławie?
Przychodnie są otwarte jak drzwi od stodoły, funkcjonują normalnie a nawet na "przewiew". Na drzwiach wiszą tylko kartki ze "stopem" ale drzwi nadal otwarte dla każdego, hulaj dusza.
To tak się dba o bezpieczeństwo?
Mamy stan zagrożenia epidemicznego!
Na przykład taka przychodnia rehabilitacyjna funkcjonuje na całego. Pracownicy, którzy nie muszą być narażeni są w rozpaczy... Tak mówią... Boją się przychodzić się na zabiegi, bo pacjenci z oddziałów też schodzą się w jedno miejsce, narażając na niebezpieczeństwo pracowników no i pacjentów... Zignorowano, że szaleje również grypa.
Dyrekcja szpitala - bez odzewu...
A sama administracja zamknięta na cztery spusty, by nikt nie naraził jejmości dyrektorki Iwony Orkiszewskiej oraz grupki zauszników. Tu oczywiście jest dzwonek zamontowany na drzwiach, żeby tylko nikt niepożądany nie wchodził.
Co roku mówi się, że szpital przynosi dochody... Teraz wiadomo jakim kosztem...
 pracownik szpitala
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41554. 
DOBRE WIEŚCI ZE STREFY ZERO

Komunikat szpitala w Zielonej Górze (wtorek 17 marca):
„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki „pacjenta zero” są NEGATYWNE! A to oznacza, że po 2 tygodniach możemy go uznać za wyleczonego i wypisać do domu. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 17-03-2020

41553. 
Ten z niedzieli Brytyjczyk (pacjent nr 5 w Ostródzie) to żołnierz, który w ramach NATO przyjechał z Wysp Brytyjskich do Elbląga. Mimo zarażenia czuje się dobrze. Wszystkie osoby kontaktu zostały poddane przymusowej kwarantannie.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41551. 
Czasy się zmieniają.
Kiedyś kasłałem, żeby zagłuszyć pierdnięcie.
Teraz na odwrót - pierdzę bez opamiętania żeby zagłuszyć kaszlnięcie.
Nawet najmniejsze chrząknięcie.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41546. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 17-03-2020
Odp. 
Najważniejsze jest zmniejszanie ryzyka poprzez likwidowanie możliwości kontaktu oddechowego. Dlatego wpuszczanie tłumu do małych pomieszczeń przychodni i zgoda na rotowanie to byłoby szaleństwo. W obecnej chwili więcej niż 5 osób to już jest tłum.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 17-03-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 175 176 177 ... 350 351 352 następna ] z 352128876139


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.