Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

11848. 
W Elblągu gościła komisja "Spółki Euro 2012", która ocenia propozycje lokalizacji miejsc pobytu drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Europy w 2012 roku.
Członkowie komisji odwiedzą także Ostródę, która podobnie jak Elbląg
i Iława zakwalifikowała się do dalszego etapu weryfikacji. Właśnie z Ostródy zakwalifikowanych zostało najwięcej zgłoszonych obiektów,
bo aż pięć. To trzy powstające nad Jeziorem Drwęckim kompleksy "Condohotels" oraz "Hotel SPA Wzgórza Dylewskie" w Wysokiej Wsi i "Hotel Anders" w Starych Jabłonkach. Pięcioosobowa komisja obejrzy wszystkie propozycje.
 czytelnik
 Piątek 23-05-2008

11847. 
Odnośnie wpisu numer: 11846

Lekarze górą.
Upokorzyli Starostę, co było do przewidzenia, gdyż w przeciwieństwie
do nauczycieli, są skonsolidowani, a przede wszystkim nie ma kto ich
zastąpić. Bo jak zastapić chirurga doświadczonego przy operacji?
Nie to samo, co polonistę czy matematyka.
Gdyby faktycznie tracili pracę, cienko by śpiewali. Czyli nawrót do ich żądań, przez gabinet prywatny na oddział, czyli po staremu...
 ESKULAP
 Piątek 23-05-2008

11846. 
Lekarze wracają do pracy w iławskim szpitalu. Taka decyzja zapadła podczas rozmów z p.o. dyrektora Elżbietą Gelert. Od poniedziałku mają ustalać szczegóły warunków pracy z ordynatorami.
Jak poinformowała przewodnicząca związku zawodowego iławskich lekarzy Dagmara Omieczyńska-Nastaj, medycy w środę porozumieli się z p.o. dyrektora: "Większość z lekarzy [...] , którzy odeszli z pracy 30 kwietnia, chce wrócić do szpitala. Do rozmów z ordynatorami przystąpi też 10 lekarzy, którzy wcześniej odeszli ze szpitala".
W konsekwencji odejścia lekarzy z pracy, w iławskim szpitalu zawieszono w maju działalność trzech oddziałów: pediatrycznego, neurologicznego i wewnętrznego. Teraz jest szansa, że te oddziały znów będą przyjmować pacjentów.
 czytelnik
 Piątek 23-05-2008

11845. 
Odnośnie wpisu numer: 11842

Co to znaczy "rodzicu", że jestem "jednym z nich"? Jakich "nich"? Nauczycielem nie jestem i nigdy nie byłem, natomiast rzeczywiście czuję się jednym z nich.
Jednym z tych, którzy muszą cierpliwie tłumaczyć, że świat nie jest czarny i biały, że nie ma "nas" i "nich". Że Pana publiczna wypowiedż, nieprzemyślana, niemądra, zrobi więcej szkód niż pożytku. Dlaczego, gdy rodzice ustalali że kupią nauczycielowi kwiaty, nie zabrał Pan głosu i nie przekonał do swych racji reszty rodziców? Gdzie Pan był? Przepraszam za piwo, daleki jestem by Pana chcieć urazić. Określa Pan mianem łapówki kwiaty wręczone na zakończenie szkoły? To chyba nie ja mam klopoty poznawcze i manię prześladowczą.
Bije z Pana głęboki żal, że Pan kwiatów nie otrzymuje. Może nigdzie nie widac efektów Pana pracy, może trzeba być aktywniejszym, choćby działając w samorządzie szkolnym. Tam w rozmowach z innymi rodzicami będzie najlepsze miejsce na promowanie Pana poglądów i przekonań. Będzie Pan miał okazję i możliwość bezpośrednio kontaktować się z kierownictwem szkoły, zapoznać się z problemami jakie szkola musi przezwyciężać.
Zdecydowanie nie podzielam Pana poglądów ale w żadnym wypadku nie próbuję odmówić Panu prawa do ich głoszenia. Tylko ta forma i miejsce... Zrobił Pan wielką krzywdę posądzając wychowawcę Pana dziecka o to, iż jest on łasy na kwiaty od Pana czy prezent. Krzywdę człowiekowi, który ani w decyzji o kupnie kwiatów nie uczestniczył ani jej nie podejmował. Za to przez ostatnie lata uczył Pana dziecko.
Co Pana dziecko o tym sądzi? Uważa, że nauczycielowi nie należy podziękować, że nauczyciela należy nienawidzić, bo wymagał odeń nauki i dobrego zachowania? Pana listy czytają też dzieci. Jaką mają naukę? Że rodzice skrycie, pod pseudonimami, stoją po stronie tych, którzy uważają szkołę za wielkie zło - bo tam każą się uczyć, porządnie wyrażać i zachowywać.
Nie znam nauczycieli iławskich szkół osobiście, natomiast serdecznie pozdrawiam tego, którego Pan obraził i życzę mu serdecznie dużo sił do dalszej pracy, konstatuję bowiem, że przed naszymi nauczycielami nadal potężny ugór do zagospodarowania. Trzymajcie się Państwo!
 stolarz
 Piątek 23-05-2008

11844. 
Odnośnie wpisu numer: 11842

Ty durny rodzicu!
Nauczyciel nie ma 3 miesięcy wakacji, tylko 6 tygodni, jeśli nie wierzysz to sprawdź i nie klep głupot swoim jęzorem. Na pozegnanie rodzice zadecydowali, że trzeba wychowawcy dać kwiaty... Ktoś dodał, że nawet prezent by można wręczyć. Nauczyciej w obawie nagonki ze strony takich jak ty debili, wstrzymywał się, bał się jak diabeł święconej wody. My powiedzieliśmy mu, aby dał sobie spokój, i teraz przez takich kretynów jak ty ma za swoje i płacze...
 Filomaci
 Piątek 23-05-2008

11843. 
Odnośnie wpisu numer: 11837

Stolarz dobrze prawi.
Co zaś do naszych lekarzy: podobno nie są zainteresowani pracą tutaj,
więc poczekajmy jaki obrót przybiorą ostateczne rozmowy.
 Eskulapski
 Piątek 23-05-2008

11842. 
Odnośnie wpisu numer: 11830

Sadzac po Pana wypowiedzi jest Pan jednym z nich. Zastanowil sie Pan, ze dzieci od malego wiedza, ze trzeba dac nie tylko kwiaty ale rozne drogie prezenty i widza ze ktos je bierze. Dorosna i tez tak beda robic dawac lapowki i brac. Nauczyciele za swoja prace dostaja wynagrodzenie i 3 miesiace wakacji. W mediach naglasniaja o lapownictwie a widac tacy jak Pan popieraja. Widocznie jablko nie spada daleko od jabloni. Sadze tak: uderz w nozyce a same sie otworza. Przybral Pan odpowiedni podpis "stolarz", gdzie drwa rabia tam wiory leca. Niech Pan nie wymysla o piwku i nie posadza kogos ze pije, bo glodnemu to zawsze chleb na mysli. Caly artykul, ktory Pan napisal to sadze, ze Pan jest czlowiekiem bardzo wewnetrznie zagubiony i swoje emocje przelewa Pan na innych.
 rodzic, lat 53
 Ilawa, Piątek 23-05-2008

11841. 
Chcesz wypróbować pływanie na łodziach, pontonach i skuterach?
Zbigniew Majewski zaprasza na OTWARTE DNI TESTOWE YAMAHA!

Będziesz mógł za darmo popływać i sprawdzić markowy sprzęt wodny.
Zapraszamy nad przystań YAMAHA w Iławie przy ulicy Sienkiewicza.

Na brzegu piknik, na wodzie - szał mocy YAMAHA!
Piątek 23 maja, od godziny 10 do 16.
 KURIERZY
 Piątek 23-05-2008

11840. 
Odnośnie wpisu numer: 11837

Dobrze stolarzu nawijasz, potrafisz warzyć sprawy, czyli dobra z Ciebie waserwaga. Za moich czasów , wybierając zawód, nikt nie myślał o przyszłych wysokich zarobkach ( jak dziś wybierając medycynę, czy zawody prawnicze dla "kasy", zaś policję , bo emerytura po 15 latach), a na obmyślony kierunek szedł nie głąb, a człek z zamiłowania do nauki i sztuki, której chce dalsze poświęcić życie i los. Obecnie prosze Pana mamy szambo!
Jak dziś pamiętam, kiedy okwitały kasztany i sumowaliśmy matury, wśród nas byli tacy, co spokojnie mogli dostać się na medycynę, a wybrali biologię, czy fizykę, czy rolnictwo, czy nawet - jak pewien cep określa - 100 razy głupsze nauczycielstwo.
To prawda, że część towarzycha szła do SN i inne studia nauczycielskie, częściowo z racji tej, iż studia te nie wymagały tyle zachodu i wkuwania, pedagogika jest czymś takim, że można mądrze "polewać". Jednak wielu wybierało na uniwersytetach polonistykę, historię, geografię, fizykę z myślą nauczniu w szkole, a nie studia inżynieryjne. Czy oni są 100 razy głupsi od niejednego lekarza.
Prolem Polski Ludowej i RP jest ten sam: niskie płace w państwowych firmach, w szkole, w szpitalu, podobno nie za wysokie są również w sądownictwie. I nie można jednym zawodom (lekarzom wyrównywać pensji do zachodnich, bo to są lekarze, kosztem innych zawodów), drugim ograniczać. Pensje wykształconego nauczyciela, lekarza, urzędnika muszą być w pewnej równowadze, ale każdy musi żyć z pensji jak człowiek, dziś modnie powiedziane - godnie, co nie znaczy na bardzo wysokim standardzie i każdy.
Do szkolnictwa - owszem - od zawsze była negatywna selekcja, gdyz zawód ten mógł kazdy, kto jakiekolwiek ukończył studia (obecnie będąc po studiach polonistycznych , a ukończywszy podyplomowy kurs z matematyki, mozna uczyć tego przedmiotu). Oni nie zastrajkują, gdyż proszę sprawdzić ile podań leży z prośbą o zatrudnienie na etacie w szkołach. Nauczyciele tylko mogą postraszyć. Natomiast lekarze nie straszą i nie żartują. Macie przykład Iławy - medycy górą, inaczej szpital pada, zaś oni zostaną przyjęci w innych jednostkach z pocałowaniem w rączkę. W tym jest prolem władzy z lekarzami. Natomiast nauczyciele...nędza i brak jedności. jeden drugiego niszczy i podkopuje.
Pensje żenujace, a kiedy podniosą głos jest riposta typu: 18 godzin tygodniowo! Za II RP było podobnie, jednak nauczyciel zarabiał na wsi 250 zł, kto nie wie ile było warte 250 zł, prosze zaciągnąc języka u babci. łekarz miał 2 razy tyle, zeleży gdzie był zatrudniony, ale nikt mu tego nie wymawiał.
 Męczennik z Polski
 Piątek 23-05-2008

11839. 
W sobotę 24 maja iławski Jeziorak rozegra kolejny mecz wyjazdowy.
"Biało-niebiescy" grać będą w Ostródzie z Sokołem. Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć fanów z Iławy. W szeregach iławskich kibiców ogromna mobilizacja, nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za prawdziwego kibica Jezioraka.
Kibice iławskiego klubu zapraszają do wspólnego wyjazdu na ten mecz. Zbiórka kibiców na dworcu głównym w sobotę 24 maja o godzinie 14:00. Odjazd pociągu o godzinie 14:45.
Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!!!
 JEZIOROWCY
 Piątek 23-05-2008

11838. 
Odnośnie wpisu numer: 11837

Stolarzu, hebluj dalej! To znaczy - pisz. Ciekawe przemyślenia.
 czytelnik
 Piątek 23-05-2008

11837. 
Odnośnie wpisu numer: 11834

Nikt nikomu nic nie każe, zwłaszcza napychać kogokolwiek czymkolwiek. Wypowiedzi "rodzica" i "ostrego" potwierdzają tylko, jak daleko nam do cywilizacji. Mylenie podstawowych pojęć jest powszechne. Głupota i prymitywizm nadal głęboko zakorzenione. Aż się nie chce wierzyć co zrobiła komuna przez tyle lat, jak potworne spustoszenie w głowach. Trudno dyskutowac, bo poziom jest przerażający.
Z drugiej strony: lekarz nie jest 100 razy mądrzejszy od nauczyciela. Oba te zawody zostały spauperyzowane przez wiele lat wmawiania, że solą ziemi jest chłop i robotnik a inteligencja pełni wobec nich rolę służebną. Człowiek prostacki (nie: prosty) wierzy w to nadal. Je, pije, rozmnaża się - to wszystko. Ma żal do całego świata, że ten nie pada przed nim na kolana. Są głupi lekarze i głupi nauczyciele, jak też głupi stolarze, krawcy, fryzjerzy, duchowni i politycy.
Państwo, naród nigdy nie dźwigną się, gdy nie będzie wykształconych, światłych obywateli. A wiedzę, mądrość przekazują nam nauczyciele. Ja jestem im wdzięczny za poświęcenie i pracę nade mną. Dzięki ich pracy nie myślę tymi kategoriami co "rodzic" i "ostry". Gdybym mógł, wręczyłbym im nie tylko kwiaty.
Z żalem stwierdzam, iż jestem w mniejszości. U nas łatwiej jest cisnąć w szkołę kamieniem - budzi to podziw i respekt. Trudniej nauczyć się czytać i pisać ze zrozumieniem, wyjść poza ciasny świat pojęć wyniesionych z podwórka i ulicy a potem spod budki z piwem.
 stolarz
 Czwartek 22-05-2008

11836. 
Odnośnie wpisu numer: 11835

Zgadzam się z obserwatorem w 100%, byłam tam i widziałam miny tych dzieci, które czekały aż ktoś wspomni o nich. Ale jak zwykle wyróżniono burmistrza i dziecko, które nie powinno dostać nagrody, ponieważ nie przebiegło tej trasy.
Jaka byłaby motywacja dla dzieci, gdyby chociaż stanęły na podium i dostały gratulacje od organizatorów. No niestety w Suszu nigdy nie było
i nie będzie dobrej organizacji. Dyplomów oczywiście zabrakło dla wszystkich - potwierdzam, bo sama nie dostałam a biegłam.
Ludzie nagradzajcie dzieci, a nie siebie.
 Ada, lat 51
 Susz, Czwartek 22-05-2008

11835. 
Chciałbym poruszyć sprawę odnośnie biegu majowego w Suszu.
W biegu brało udział około 90 osób, w tym malutka garstka dzieci, które
o własnych siłach pokonały trasę 3 km. Niestety organizacja w Suszu jak zwykle była do "kitu".
Biedne dzieci nie otrzymały nic za to,że odważyły się i ukończyły bieg.
Za to pan burmistrz i dziecko, które mama wiozła całą trasę w wózku zostali nagrodzeni. Dodam, że to dziecko 10 metrów przed metą zostało wyjęte z wózka i wbiegło na metę samo. Moim zdaniem organizatorzy nie zbiednieliby, gdyby tym najmłodszym dzieciom dali w nagrodę chociaż czekoladkę za 2 zł lub woreczek ze słodyczami. Dzieci miałyby motywację do następnych takich imprez sportowych. Niestety zmęczone biegiem dzieci stały i patrzyły jak nagrody odbierali ci co nie powinni. Poza tym zabrakło dla niektórych uczestników dyplomów.
Jednym słowem - była KICHA. Organizatorzy pamiętajcie na przyszłość
o najmłodszych. Oni będą nas kiedyś reprezentować.
 obserwator
 Susz, Czwartek 22-05-2008

11834. 
Odnośnie wpisu numer: 11826

Bardzo mądre spostrzeżenie,pewnie,że lepiej zebrać pieniążki na żywność dla biednych dzieci,niż "pakować nauczycielom łapówki"(inaczej tego nazwać nie można).Dlaczego uczniowie nie mogą kupić wiązanki za kwotę ok.100zł,i np.prezent w postaci książki(też ok.100zł).Wtedy uczniowie mogliby złożyć się po ok.8zł.To jest rozpusta,nasi nauczyciele są zepsuci.Sam mam znajomą nauczycielkę,która chwali się,że dostaje od uczniów srebrną biżuterię,czekoladki itp.PRZESADA-jak tak można.Dlaczego lekarz ma sprawę za to,że dostał coś w podziękowaniu od pacjenta,a nauczyciel nie.To taki sam człowiek,z tym,że lekarz no niestety 100 razy mądrzejszy.
 ostry, lat 50
 iława, Czwartek 22-05-2008

11833. 
[...] lekarze wracają do pracy. Szkoda, że jednak postawili na swoim... Ciekawe czy teraz, jak im sie nie będzie coś podobało to znowu rzuca
na biurko wypowiedzenia?
 zainteresowany
 Czwartek 22-05-2008

11830. 
Odnośnie wpisu numer: 11826

Drogi rodzicu lat 38.
Kto podpisał tę kartkę? Pracownik szkoły czy przestawiciel rodziców z samorządu szkolnego lub klasowego? Czy chodziłeś na wywiadówki, uczestniczyłeś w życiu klasy Twojego dziecka? Zgłosiłeś sę by pomóc szkole działając w Radzie Rodziców? Zapewne gdybyś to robił w ciągu ostatnich sześciu lat nie byłbyś zaskoczony i nie szukałbyś odpowiedzi na najprostrze pytania na internetowym forum.
Najnaturalniejszym jest, iż rodzice na zakończenie szkoły kupują kwiaty wychowawcy i nauczycielom. Czasami drobną pamiątkę. Robią to z dobrowolnych składek rodziców. Nie słyszałeś? To taki sympatyczny gest kulturalnych ludzi.
Należysz zapewne do tej grupy rodziców (parafian, pacjentów, klientów), którym się wszystko należy bez najmniejszego zaangażowania z własnej strony. Roszczeniowych i wiecznie niezadowolonych. Składka, która Cię tak wzburzyła nie jest obowiązkowa, Twoje dziecko otrzyma świadectwo jak każde inne i nikt nie wspomni, że jego ojciec nie uważał, iż kultura nakazuje wręczyć czasami kwiaty.
Nie płać, kup sobie piwko. Jestem przekonany, że wychowawca i inni nauczyciele nie oczekują od Ciebie takiego wyrzeczenia. Ja na ich miejscu od Ciebie nie przyjąłbym nawet złamanego goździka. Życzę
dalej doskonałego samopoczucia.
* * *
"Dlaczego nie ma zbierania pieniedzy na obiady dla bardzo biednych dzieci tylko na prezenty dla nauczycieli?"
Jest zbieranie, też nie zauważyłeś? Numery rachunków bankowych instytucji tym się zajmujących sa powszechnie dostępne. Byłeś w szkole? Zapytałeś gdzie możesz wpłacić darowiznę? Odmówiono Ci wpłaty "na obiady dla bardzo biednych"? Nic straconego, czekam na Twoją inicjatywę. Zorganizuj w nowej szkole Twojego dziecka akcję zbierania pieniędzy "dla bardzo biednych dzieci". Zaangażuj się. Zgłoś chęć pomocy innym. Narzekać każdy potrafi.
 stolarz
 Czwartek 22-05-2008

11829. 
Odnośnie wpisu numer: 11826

Oj, to chyba rodzice rodzicom zgotowali taki los.
 marok1
 Środa 21-05-2008

11828. 
Jaki kretyn wydał pozwolenie na wyścigi skuterów wodnych [w sobotę]
na Małym Jezioraku, gdzie jest spokój i skupisko kaczek i łabędzi...
 **
 Środa 21-05-2008

11827. 
Przed kolejnym "długim weekendem" został zablokowany deptak wzdłuż Małego Jezioraka - prawdopodobnie w związku z inwestycją [„GALERIA JEZIORAK”] na placu po mleczarni.
Ciekawe czy coś tam się będzie działo przez te cztery najbliższe dni...?
A w tym czasie - na wodzie mistrzostwa skuterów wodnych i wolny czas
na spacery aleją. Ktoś pomyślał...
 wo
 Środa 21-05-2008

11826. 
Dzieci ze Szkoly Podstawowej nr 4 w Ilawie, ktore koncza szosta klase otrzymaly kartki zaadresowane do rodzicow, zeby rodzice dali po 20 zl
na prezent dla wychowawcy i na kwiaty.
W klasie jest przecietnie 25 dzieci i to x20 zl jest to kwota 500 zl. Czy to
jest zgodne z prawem? Dlaczego nie ma zbierania pieniedzy na obiady
dla bardzo biednych dzieci tylko na prezenty dla nauczycieli?
Niech sie Kurier Ilawski tym zainteresuje i naglosni sprawe. Nie kazdego stac na taki wydatek skoro innym brakuje na chleb.
 rodzic, lat 53
 Ilawa, Środa 21-05-2008

11825. 
Odnośnie wpisu numer: 11820

W pełni zgadzm się z ESKULAP-em w kwestii działań grupy w obrębie iławskiego szpitala.
Poseł z grupą wcześniej wyprowadził z miasta CYPEL po "Czapli",
większość ENERGETYKI CIEPLNEJ itd... Koło fortuny dla tej grupy
wciąż się toczy. Jest pytanie - jeszcze jak długo?
 wyborca
 Środa 21-05-2008

11823. 
Odnośnie wpisu numer: 11822

A daj Pan spokój! I piwo pić, i lody jeść, i tańczyć Bóg nam pozwolił,
to czemu z tego nie korzystać? Zamartwiać się mamy?
Dość smutków i tak na co dzień.
 Eskulapski
 Środa 21-05-2008

11822. 
Odnośnie wpisu numer: 11821

Do "zaskoczonej": Każdy z proboszczuni kręci swoje lody. I każdy z nich
kombinuje, aby zajrzeć do kieszeni u jak najwięcej sztuk duszyczek
w Iławie.
Ostatnio widziałem "Dopust u Boboli", co mnie bardzo boli. Boli mnie to,
że Święty Bobola dał się za naszą Polskę "obedrzeć ze skóry", umierał
w mękach potwornych, a tmczasem na Jego Chwałę tańce urządzano,
piwo pipijano, ktoś lody kręcił... Boże! Do czego TY dopuszczasz!
 Męczennik z Polski
 Środa 21-05-2008

11821. 
Boże Ciało. A mnie zatkało, że w 33-tysiecznym mieście Iławie parafie
i proboszczowie nie są w stanie sie porozumieć i pójdą 4 procesje !!!!!
Brawo.
 zaskoczona
 Środa 21-05-2008

11820. 
Odnośnie wpisu numer: 11819

Starosta z Posłem są wtajemniczeni i do nich po odpowiedź, gdyż mam tylko dane poszlakowe...
Chodzi o ludzi biznesu powiązanynych z wybraną grupą "twarzowych" lekarzy z Iławy. Zaskoczenie będzie totalne.
 ESKULAP
 Środa 21-05-2008

11819. 
Odnośnie wpisu numer: 11818

A kto jest tym "nowym właścicielem" szpitala...?
 Urszula
 Wtorek 20-05-2008

11818. 
Odnośnie wpisu numer: 11817

Prosze napisać ile netto w złotówkach na pełnym etacie, z podaniem
godzin "przy pacjencie", chcą zarabiać lekarze z Iławy z 10-15-letnim
stażem i wysokim stopniem specjalizacji. Niech ktos na forum poda,
gdyż do tej pory nie było o tym ani słowa. Ile? 5 000, 8 000, 10 000
czy 20 000 złotych polskich?
Nowy właściciel szpitala przymierza się do 6 000 złotych za etat.
 ESKULAP
 Wtorek 20-05-2008

11817. 
JAK LEKARZE ODSTRZELILI DYREKTOR JASTRZĄB

Czy wybuchowi konfliktu winna była arogancja i lekceważenie medyków przez dyrektorkę, jak mówią lekarze? A może to grupa doświadczonych lekarzy namieszała w głowach młodszym kolegom i podjudziła ich do rzucenia pracy, jak twierdzą urzędnicy?

Starosta: „Kilku lekarzy ugrywa swoje!”
Lekarze: „Zabrali nam pieniądze!”

http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2094&show=czytaj
 redakcja
 Wtorek 20-05-2008

11816. 
Odnośnie wpisu numer: 11813

Trzymam kciuki, bez złośliwości, przy 1:3 jest szansa na 3:0.
 kibic
 Wtorek 20-05-2008

11815. 
Odnośnie wpisu numer: 11778

No sorry może na twojej ulicy można by nagrać kryminał to nie jeden...
ile razy tam przechodzę (tą ulicą) to jest to naprawdę godne uznania miejsce... bardzo szkoda ze twój znajomy tak o tej ulicy sądzi i mówi... jeżeli nie wierzycie to przejedzcie sie tą ulicą... na pewno nikt was nie zaczepi, nie wyzwie,nie dojdzie do czynu bijatyki... Szkoda tylko ze było tyle interwencji w gazetach... a nic praktycznie sie nie zrobiło... po opisie w jednej z gazet zburzono kawałek muru i to było na tyle... bardzo szkoda, ponieważ on prowadził do wejścia na ul. Jasielską i bardzo to oszpeciło... bardzo dobrze było by żeby ludzie administrujący tą Iławą zaczęli przemyślać takie miejsca do renowacji...
 miśka
 Poniedziałek 19-05-2008

11814. 
Odnośnie wpisu numer: 11780 11812

ad. 11780
tak, masz rację, jestem "tempy" i "prosty". niestety pod tym względem prosty też jest cały świat. nie jestem skrajnym liberałem, każdy widzi,
że wszyscy walczą tylko o kasę. nawet twoja wypowiedź tylko to potwierdza. tyle, że faktycznie każdy robi to w inny (swój) sposób. różnice polegają tylko na skutkach tych walk. w mniemaniu wielu ludzi - mogą to robić wszyscy, tylko nie lekarze i to jest dla mnie nienaturalne, dziwne.
od zarania dziejów ludzkiej cywilizacji pracownik chce uzyskać jak największe wynagrodzenie, a pracodawca chce dać jak najmniejsze. dlaczego więc, to miałoby nie dotyczyć też lekarzy?
piszesz: "policja i wojsko też ważne zawody".
tak - wszystkie zawody są niezwykle ważne i we wszystkich zawodach zasada: "praca = chęć otrzymania wynagrodzenia" funkcjonuje tak samo - różni się tylko formą (sposobem) prób jej realizacji.
... ale chyba za "tempy" jestem, żeby umieć to wytłumaczyć.
pozdrawiam. ;)

ad. 11812
tu chyba trenerro wkradł się mały błąd, bo wynik meczu był 3:1. co jednak nie zmienia przykrego faktu, że trudny i jednocześnie, piękny mecz został przegrany. teraz nasze siatkarki czeka bardzo trudne zadanie - muszą wysoko wygrać mecz rewanżowy w iławie, który notabene odbędzie się w sobotę 2008-05-24 o godz. 17:00 w iławskiej hali sportowo-widowiskowej. już trzymamy kciuki za nasze dutarki.
pozdrawiam. :)
 fiebik
 Poniedziałek 19-05-2008

11813. 
Odnośnie wpisu numer: 11812

Lepiej wygrać po gorszym meczu.
 kibic
 Niedziela 18-05-2008

11812. 
Barażowy pierwszy mecz w Krakowie siatkarki ZRYWU w boju o II Ligę
przegrały po doskonałym spotkaniu 3:0. Rewanż w przyszłą sobotę
na Hali Widowiskowej.
 trenerro
 Niedziela 18-05-2008

11811. 
Tajemniczym "ktoś" może być ktoś z "perfumerii" przemysłu rolno-spożywczo-hodowlanego i turystycznego. Ich wszystkich łączy....
 bolo-tw
 Niedziela 18-05-2008

11810. 
Odnośnie wpisu numer: 11808

A nowa dyrektor kontynuuje dzieło swojej poprzedniczki, ale ...łagodniej. Nowa dyrektor jest o tyle niebezpieczna, że nie jest tak odpychająca i o wiele, wiele mądrzejsza. Nie zaczęła, jak jej poprzedniczka, od obrażania i zniechęcenia do siebie całego personelu (od administracji do personelu medycznego), ale wręcz przecwnie - natychmiast zjednała sobie przyjaciół (róże sie pobobały? mi bardzo) i w szpitalu i poza nim. Obawiam się, że baaaardzo skutecznie, szybko i bezboleśnie zrealizuje plan starostwa. Ku uciesze mieszkańców powiatu, którym można tylko pogratulować krótkowzroczności, ale i też wyjątkowej sprawności w przeliczaniu cudzych portfeli.
Mieszkańcom powiatu życzę zdrowia (i lepszego wzroku)
 nova
 Niedziela 18-05-2008

11809. 
Odnośnie wpisu numer: 11798 11808

Myślę, że ta diagnoza jest wielce prawdopodobna. Chyba właśnie
o to w tym całym zamieszaniu chodzi. Dużo też się słyszało o dobrych kontaktach dyrektor W.J. z lokalnymi (pewnie nie tylko) politykami eseldowskimi. Pewnie niedługo tajemniczy ktoś iławski szpital za grosze "uratuje".
 nikt
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Niedziela 18-05-2008

11808. 
Odnośnie wpisu numer: 11798

Pan Cogito napisał:
"Sprawa zarobków, konflikt płacowy i ten z dyrektorem to typowa zasłona dymna. Władzom zależy, żeby media, radni, społeczeństwo skupili się na tym teatrzyku pacynek i nie patrzyli tam, gdzie prawdziwe lody są kręcone."
Mechanizm ten jest bardzo prawdopodobny. Wielu ludzi tu interesuje się bardzo prywatyzacją szpitala. W mniejszej skali fortel z odwracaniem uwagi zadziałał przy wyprowadzeniu ze szpitala sztucznej nerki. Ten łakomy kąsek (na nerkę zawsze jest popyt) sprzedano, kiedy wszyscy ekscytowali się zarobkami lekarzy. Tymczasem Notariusz, który na tego typu umowach inkasuje zwykle kilkanaście tysięcy złotych odmówił sporządzenia aktu!!!! To daje do myślenia - dlaczego. Afera się zrobiła, aż sam starosta interweniował. Świadczy to o tym, że treść umowy musiała być albo skrajnie niekorzystna dla jednej ze stron (zgadnijcie której), albo niezgodna z prawem na tyle, że nawet notariusz bał się o swoją skórę. Ciekawe, który radny powiatowy się tą sprawą zainteresował, który przeczytał umowę i ją skonsultował z prawnikami.
Poprzednia dyrektor była moim zdaniem gwarantem dla przyszłego inwestora i zakładnikiem jakiegoś nieformalnego dealu tych co mają władzę i tych co mają pieniądze, dlatego cały ten cyrk z jej zwalnianiem.
 Kret ze Starostwa
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Niedziela 18-05-2008

11806. 
Wczoraj odbyła się bardzo sympatyczna impreza w Warsztatach Terapii Zajęciowe. Pogratulować organizatorom: wiele frajdy dla dzieci i dorosłych.
 uczestnik
 Niedziela 18-05-2008
Odp. 
Fotoreportaż z tego wydarzenia ukaże się w najbliższym Kurierze!
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Niedziela 18-05-2008

11805. 
Odnośnie wpisu numer: 11779

Jacy radni postulują o zwolnienia podatkowe z tytułu przebudowy ul. Niepodległości? Śmiechu warte. Proszę podać konkretne nazwiska tych radnych. Przecież prawie cała obecna rada miejska to klakierzy i jamniki tych nieudaczników z Ratusza i iławiaków bujających się obecnie w Warszawie. Ale przy tym problemie nasuwa się pytanie. Jak dzisiaj wyglądalaby nasza Iława z jej komunikacją, gdyby Burmistrz Jarosław Maśkiewicz nie wybudował od podstaw ciągu drogowego od ronda przy ul. Kościuszki do ul. Narutowicza? Bez tej drogi mielibyśmy poprostu koszmar, nie mówiąc o taksówkarzach i przedsiębiorcach. To prosty poulistyczny chwyt medialny nieudaczników z Ratusz i Rady Miejskiej.
 obserwator
 Sobota 17-05-2008

11803. 
Odnośnie wpisu numer: 11783

Wlasnie wrocilam z kina,gdzie ogladalam film"Rezerwat".Potem bylo spotkanie z rezyserem i dwojka aktorow grajacych w tym filmie,i naszla mnie refleksja,ze kazde miasto,powinno zachowac klimat takiego osiedla.Wiem,powiecie ze tam zyja ludzie z marginesu,jest patologia,ale w W-wie na Pradze gdzie film byl krecony(o zyciu iludziach tej dzielnicy,)artysci osiedlaja sie tam,tworza,kreca o tych ludziach filmy i staraja sie aby ta dzielnica zachowala swoj klimat.Po obejrzeniu tego filmu,stwierdzilam,ze tam tez mieszkaja LUDZIE,tylko trzeba ich zauwazac,rozumiec,w miare mozliwosci pomagacZ gruntu to sa pogubieni ludzie,troche nieudacznicy,ale maja dusze.Ja zgadzam sie ze ul.Jasieska jest zaniedbana i ze przydalby sie remont,ale ludzie niech sobie tam zyja swoim zyciem:Oni w trudnych chwilach sa jak rodzina,bynajmiej tak bylo przedstawione w tym filmie.Polecam obejrzec,bardzo ciekawy film.
 Emigrantka
 Hannover, Sobota 17-05-2008

11802. 
Odnośnie wpisu numer: 11782

Czytaj ze zrozumieniem uchwały "rady powiatu" a potem odpowiadaj na forum. Trzeba być niezłym głąbem, żeby uchwałę mówiącą o "zamiarze odwołania" pani W.J. przyjąć jako jej odwołanie!!! Ale cóż synek "starosty"pisze wszystko, bo jego tati za nierobienie niczego (bo jaśli coś zrobił dal powiatu - to NAPISZ CO) zarabiał ponad 10000 zł/miesiąc. Toż to chyba przestępstwo, żeby nierób za nic tyle NASZYCH WSPÓLNYCH PIENIĘDZY do swej kabzy odprowadzał!!!!
 turyst/nie Fabian
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Sobota 17-05-2008

11801. 
LUDZIE ILAWA BEDZIE MIAŁA ZA PARE LAT PREZYDENTA Z IŁAWY BEDZIE NIM BENEK JAK OBEJMIE WŁADZE W PARTII ZOBACZYTA. BEDZIE W IŁAWIE JESZCE DOBRZE ALE TERAZ TRZEBA SKONCZYC Z PLATFORMA I PSL ZEBY BENEK MOGŁ ZABŁYSNAC.
 BENEK
 Sobota 17-05-2008

11800. 
A CO DO LEKARZY UKŁADZIARZY TO POLSKA JUZ ICH ZNA TERAZ JUZ SZMUCHLU NIE BEDZIE BEDA SIE PILNOWAC A O PRACY W ILAWIE NIECH ZAPOMNA DOSTANA JA NA 2 MIESIACE MOZE 3 POZNIEJ ZOSTANA NA BRUK WYRZUCENIE ZA NAS PACJETÓW ZE NAS OKRADALI A NIE LECZYLI CHCEMY ZEBY ODDALI NAM NASZE PIENIADZE NIECH SPRZEDADZA WILLLE SWOJE I URAGULUJA W KASIE MIASTA BO SA GŁODNE DZIECI W IŁAWIE MOZE MAJA SUMIENIE I DOZYWIA JE MAM NADZIEJE ZE NASI POSŁAWIE TEZ IM DZADZA JESC BO ONI MAJA BRZUCHY PEŁNE NA DŁUGICH KILKA LATEK PEWNIE JAK ODUNIEMY ICH OD KORYTA TO ZACZNA SIE ODCHUDZAC
 BENEK
 Sobota 17-05-2008

11799. 
PLATFORMA I PSL GINA W IŁAWIE TO OSTATNIE DNI ICH RZADÓW IŁAWA MUSI POWIEDZIEC SOBIE ALBO ICH ODSUNIEMY OD KORYTA ALBO GROZI NAM NEDZA I STAGNACJA. SPOŁECZEŃSTWO MOWI Z PLATFORMA I PSL.
 BENEK
 Sobota 17-05-2008

11798. 
Zadumałem się nad sytuacją w szpitalu. Przypomina mi ona tą znaną z klasycznego żydowskiego dowcipu.

"Żydowscy kupcy modlą się w synagodze. Nagle słychać głośne prośby jednego z obecnych. >>Panie Boże spraw, żeby mi ten interes za 1000 marek wypalił, o Panie spraw, żebym zarobił 1000 marek, Panie mój co to dla Ciebie znaczy marne 1000 marek, o Panie, Panie... itd. itp." Jeden z uczestników nabożeństwa nie wytrzymał. Podchodzi do krzykacza, wręcza mu 1000 marek i mówi, "Zjeżdżaj stąd chłopcze, tu nie o takie sumy się rozchodzi"

Podobnie w sprawie szpitala "nie o takie sumy się rozchodzi". Na pewno nie o wirtualne 20 tyś. jakiegoś lekarza, ale, i tu stawiam dolary przeciwko orzechom, że o co najmniej 20 mln złotych, które można zarobić na prywatyzacji szpitala.

Sprawa zarobków, konflikt płacowy i ten z dyrektorem to typowa zasłona dymna. Władzom zależy, żeby media, radni, społeczeństwo skupili się na tym i nie patrzyli tam, gdzie prawdziwe lody są kręcone. Obecny konflikt dałoby się rozwiązać w 5 min i to bez żadnych większych kosztów czy ofiar. Jeżeli się go nie rozwiązuje to znaczy, że czemuś lub komuś on służy.

Zatrudnienie poprzedniej dyrektor było początkiem przygotowań do prywatyzacji szpitala. Przemawia za tym wiele argumentów - jej celem była zmiana formy zatrudnienia oraz odchudzenie personelu. Bynajmniej nie lekarskiego. Pani ta otwarcie twierdziła, że relacja 1 lekarz - 10 nielekarzy jest nie do przyjęcia, i trzeba ją o połowę zmniejszyć. Dobór przez nią kadry zarządzającej, skłania do przypuszczeń, że przedstawiciele inwestora zostali już w szpitalu zainstalowani. Wskazuje także na pochodzenie kapitału - pod względem politycznym eseldowskie, a od strony gospodarczej szemrano-ostródzkie.

Na sprzedaży szpitala drogo nikt z chodzących koło tego osób prywatnie nic nie zarobi. Szpital trzeba więc sprzedać tanio. Pozostaje kwestia uzasadnienia społeczeństwu dlaczego sprzedaje się szybko, tanio i podejrzanym osobom odremontowany i niezasłużony szpital. I tu mamy idealne wytłumaczenie i kozła ofiarnego w postaci lekarzy. Rozdmuchany konflikt spada z nieba. Społeczeństwu powie się, że szpital stał na skraju upadku (co jest kompletną bujdą), groziła mu likwidacja i jedynym możliwym rozwiązaniem było owo słynne "znalezienie prywatnego inwestora" a tenże łaskawie "kupi szpital żeby go uratować".

Wartość szpitala (kontrakt z NFZ, grunty, wyremontowana i dobudowana część, lokaty) wynosi ok. 60 mln zł. "Inwestor - wybawca" da powiedzmy ok. 40. Pytanie, które ciśnie się na usta - kto pożywi się z 20 milionów złotych, które oszczędzi inwestor kupując takiej sytuacji? Powtarzam więc, kłócicie się o jakieś marne 20 tysięcy a tu "nie o takie sumy się rozchodzi". Trochę wyobraźni Panie i Panowie dyskutanci!
 Pan Cogito
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Sobota 17-05-2008

11797. 
Odnośnie wpisu numer: 11791

Oj Qbaśku - głuptaśku. Cewniczek ci się poluzował, czy mania prześladowcza nasiliła. Ileż tych Cholew w tej twojej głowie sie miesci. Zapewne podejrzewasz o bycie Cholewą także własną matkę, która ci pampersy zmienia, sąsiadkę emerytkę a nawet kominiarza, boisz się otworzyć gazetę albo lodówkę czy ci stamtąd Cholewa przypadkiem nie wyskoczy. Szczerze ci współczuję twego stanu. Pytasz dlaczego ludzie nie odpowiadają merytorycznie na twoje pytania. Odpowiedz jest prosta: nikt tu nie traktuje cię poważnie. Myślisz, że jesteś pogromcą białej mafii a ta, jeżeli istnieje, nie ma najmniejszego pojęcia o twoim marnym bycie.
Zostaw dorosłym ich sprawy i najlepiej znajdź sobie nową mafią do śledzenia, ta ostatnia już trochę spowszedniała. Proponuje byś teraz dla odmiany zdemaskował spisek wśród babć klozetowych albo pomocy dentystycznych...
 Klon Cholewy
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Sobota 17-05-2008

11796. 
Kochani iławianie!!! jest maj wszystko kwitnie i pachnie,
a u Was pełno nienawiści, plotkarstwa i zawiści. Pozdrawiam i życzę miłego sobotniego popołudnia i niedzieli.
 nimfa
 Sobota 17-05-2008

11795. 
Odnośnie wpisu numer: 11778

Jasielska to iławski chinatown. Tak mówił o niej mój znajomy. Szkoda, ze nie mieszka tam pisarz pokroju Agaty Christie. Napisał by o tej ulicy niejeden kryminał.
 oko
 Sobota 17-05-2008

11794. 
Dziwi mnie, że Pani dyrektor rozmawia z lekarzami o ich powrocie do pracy. Przecież to oni złożyli wypowiedzenia, więc w szpitalu są wolne miejsca pracy. Jak chcą być zatrudnieni, to powinni złożyć odpowiednie dokumenty(podanie, CV, świadectwa stwierdzające kwalifikacje itp.), a potem umówić się na rozmowę. "Smrodu" narobili, a teraz chcą wrócić i udawać, że są zwycięzcami .
 tasior

m15k@poczta.onet.pl
 iława, Sobota 17-05-2008

11793. 
Odnośnie wpisu numer: 11791

Bez ustępstw wobec lekarzy. Jak im się nie podoba to niech spakują swoje mająteczki i droga wolna, tylko kto zatrudni lekarzy , którzy odeszli od łóżek pacjentów i rozłożyli szpital, a wymagania płacowe mają na poziomie super specjalistów.
Dopuścić świeżej krwi do szpitala . Powodzenia dla władz powiatu.
 Rychu
 Sobota 17-05-2008

11792. 
CO SŁYCHAĆ W MIEŚCIE? ODPOWIEM: Prywatne gabineciki lekarskie
straciły na popularności, co widać po kolejkach w dni przyjęć.
 **
 Sobota 17-05-2008

11791. 
Odnośnie wpisu numer: 11782

FABIAN CHOLEWA (::::: turysta, ziuk, pacjent, komentator, statystyk, reformator, adwersarz, pijarowiec społecznik, junkier pruski, ciocia Ela
z Podleśnego, Eleonora Sztompke) chciałby być klasycznym pajacem
z podrzędnego cyrku. Ale to zwykły bulterier jest, prychający pianą łańcuchowy szczekacz Białych Bandytów. Z takim nie uświadczysz wymiany na argumenty.
Dwa razy z rzędu pytałem: "CO TERAZ WYMYŚLĄ TWOI BIALI MAFIOSO? Jaki krok kolejny wykonają w walce o utrzymanie posad i horrendalnych zarobków? Wszak jedyny postulat (zmiana dyrektorki) stał się faktem.
No i co dalej?".
Za każdym razem sikał, napluł, a ostatnio stwierdził nawet, że (uwaga!)
"lekarze nie zawiedli", bo "pozostali w szpitalu" (!). Bulterier jest taki sam zakłamany jak jego Panowie z hardej niegdyś Grupy Trzymającej Szpital. Wmawiają wszystkim, zwłaszcza młodszym kolegom po fachu, że czarne jest białe. Mają dziś przerażone duże oczy, konwulsyjne drgawki, skomlą o litość... Stracili nie tylko po 20 tysięcy na łebka - mają przechlapane
u ludzi. Po prostu: dno.
Na drugim biegunie brawa za postawę należą się iławskim siostrzyczkom. Bo to babki są na medal.
 Qba
 Sobota 17-05-2008

11790. 
Odnośnie wpisu numer: 11786

Słuchej Benek - jesteś obłudnikiem bo głosujesz jak PO a teraz na forum występujesz przeciw swoim kolesiom z Platformy.
Może przedstaw się koledze Ptasznikowi i Rygielskiemu coooooooo :):):)
 gospodarz
 Sobota 17-05-2008

11789. 
Pis oddał władzę Platwormie, by się udławili swoimi piaaaarskimi poczynaniami. Oni, Kaczyńscy to wielcy gracze polityczni. Podczas przegranej w ostatnich wyborach, nawet nie byli smutni, tylko u jednego z Nich dało zauważyć sie uśmieszek, jak u Jokondy na sławnym obrazie.
Ludziom z PO, mamy przykład z Iławy, zależy tylko na stanowiskach.
W tej chwili krajem "kręcą" służby Macierewicza, których PO nie usunęła i nie usunie, gdyż mają na nich poważne "haki". Słynne ataki ABW na ludzi Macierewicza, przeszukania, są tego dowodem. A może coś ciekawego znajdą w aneksach i innych tajnych dokumentach, choć poszlaki.... Macierewicz zbyt wiele o nich wie, i nawet Go uciszenie, niewiele pomaga, gdyż dokumenty są gdzieś daleko stąd.....i, zawsze czas na ujawnienie, kto kim jest i w co jest umoczony.
 bolo-tw
 Sobota 17-05-2008

11788. 
Odnośnie wpisu numer: 11782

Przede wszystkim nie jestem pielęgniarką, ale to nieważne. Nie twierdzę że wszyscy byli marnymi fachowcami, ale niektórzy to nawet 5 kategoria. I nie mów, że wszyscy nowi co przyszli są fatalni, bo to nieprawda i ty dobrze o tym wiesz.
 mewa, lat 63
 iława, Piątek 16-05-2008

11787. 
Ludzie kim jest BENEK? On wali jak patriota i mówi prawde, ludzie jestem
za BENKIEM A WY?
 Misiek
 Piątek 16-05-2008

11786. 
TUSK MA PROBLEM I CAŁA PLATFORMA NA CZELE Z PSL. CUDU NIE MA A W KRAJU BIEDA I BEZROBOCIE. WSZYSTKIE MEDIA PODAJA ZE SADAZE POKAZUJA ZE PSL I PLATFORMA SPADA W SADAZACH JAK POWIEDZIAŁ BENEK MAJA ROK CZASU I PO NICH. ZAPOMNIMY O NICH W CAŁEJ ILAWIE JA IM TO UDOWODNIE ZNISZCZE PLATFORME I CALY PSL BO ILAWE DOPROWADZILI DO NEDZY I ROZPACZY NAWET TKASOWKARZE POKAZUJA CO WYRABIAJA Z ULICAMI. NIE MAJA POJECIA O RZADZENIU I JUZ MOGA SIE PAKOWAC WŁADZE W ILAWIE PRZEJMIE BENEK I JEGO LUDZIE. ZYLINSKI-ZUCHOWSKI-RYGIELSKI -PTASZNIK I HARMACIŃSKI KONIEC WASZEJ OBŁUDNEJ POLITYKI NADAJECIE SIE NA PRZEMIAŁ NIE DO RZADZENIA. DOPROWADZILISCIE ILAWE DO DNA OD KTÓREGO NIE MOZE SIE ODBIC WIEC PORA SKONCZYC Z WASZYMI RZADAMI RAZ NA ZAWSZE. ZA POL ROKU JUZ WAS NIE BEDZIE I CAŁEJ PLATFORMY I PSL TAK JAROSŁAW KACZYNSKI WAS ZAŁATWIL Z BENKIEM W IŁAWIE.
 BENEK
 Piątek 16-05-2008

11784. 
W sobotę 24 maja iławski Jeziorak rozegra kolejny mecz wyjazdowy.
"Biało-niebiescy" grać będą w Ostródzie z Sokołem. Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć fanów z Iławy. W szeregach iławskich kibiców ogromna mobilizacja, nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za prawdziwego kibica Jezioraka.
Kibice iławskiego klubu zapraszają do wspólnego wyjazdu na ten mecz. Zbiórka kibiców na dworcu głównym w sobotę 24 maja o godzinie 14:00. Odjazd pociągu o godzinie 14:45. Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdu dostępne są na forum internetowym kibiców na stronie www.jeziorak-ilawa.pl
Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!!!
 [anonim]
 http://pl.youtube.com/watch?v=iMLumwHLKww
 Piątek 16-05-2008

11783. 
Odnośnie wpisu numer: 11778

Ta ulica Jasieska to jest piękna. A jeżeli ktoś nie wierzy, to niech sie
tam przejdzie... Nie jest to getto... Nawet nie mieszkają tam rodziny patologiczne... Są tam rodziny normalne takie jak na różnych osiedlach iławskich. Żal mi tych, którzy mowią na to getto. Jezeli nie czytaliście gazet to nie wiecie, że ulica ta będzie remontowana... i dopiero sie przekonacie, że Jasielska nie jest (bedzie) gettem i każdy będzie chciał mieszkać na takim osiedlu...
 miśka
 Piątek 16-05-2008

11782. 
Odnośnie wpisu numer: 11777

Ciekawa koncepcja: "przyszli ratować szpital".
Droga pielęgniarko ze szpitala - nie podejrzewam tych "fachowców" o to, że głównym ich motywem przyjścia z dużych miast na głęboką prowincję była chęć "ratowania szpitala". Mają gdzieś Ciebie i mieszkańców, robota tu czy tam - wszystko jedno.
Chyba nie wchodzi w grę również czynnik ekonomiczny. Bo przecież
nie wyskość pensji była kością niezgody. Raczej ratowanie siebie:
"czyszczenie papierów", rozbite rodziny (panienka jednego doktorka znalazła zatrudnienie w biurze).
Dostaliśmy raczej trzecią kategorię "specjalistów", którzy w porównaniu do tych, którzy odeszli, to niestety dno...
 turysta
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Piątek 16-05-2008

11780. 
Odnośnie wpisu numer: 11776

fiebik: Jaki ty jesteś tempy, jak siekiera co robi w kamieniołomach.
Jesteś, albo jeden z nich, albo liberał, dla którego najwyższą wartością jest KASA! Czy ty uważasz, że tylko lekarze w Polsce muszą zarabiać
jak w najbogatszych krajach świata? Zaś inni to hołota, może na czele z Tobą, że im się nie należą wysokie, europejskie zarobki? Policja i wojsko też ważne zawody, ale nie są tacy hardzi ja nasi lekarze, a nawet tracą życie za lepszy byt, np. kiedy dla zarobku jada na misję. Czy ty wiesz ile oni tam zarabiają? Nie chciałbys być w ich skórze za dotatkowe 2-3 tys. miesięcznie i wystawiać życie na zatracanie przy każdym patrolu.
Jaki Ty jesteś prosty...
 **
 Piątek 16-05-2008
Odp. 
Kolejny raz proszę o wpisywanie numeracji wpisu (ctrl+C)
do którego się zwracasz lub odnosisz! Pamiętaj o tym na
formularzu wpisowym (pierwsza kratka). Nie jesteś sam!
Wszyscy czytelnicy mają prawo wiedzieć do kogo mówisz,
a także chcieliby, na przykład, przeczytać wpis źródłowy.
Moderatorzy - uzupełniając ten brak - mogą popełnić błąd.
Nie daj się więcej prosić i ułatw życie czytelnikom forum.
 moderator
 Piątek 16-05-2008

11779. 
Taksówkarze i radni alarmują: całkowite zamknięcie remontowanej ulicy Niepodległości w centrum Iławy psuje szyki kierowcom i przedsiębiorcom. W ramach rekompensaty pojawił się postulat umorzeń podatkowych.

WKURZAJĄCY REMONT GŁÓWNEJ ULICY
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2074&show=czytaj
 redakcja
 Piątek 16-05-2008

11778. 
Odnośnie wpisu numer: 11775

Miśka! Ul. Jasielska jest zaniedbana, brudna. Mieszka tam wiele ludzkich patologii... Dlatego mówi się o nich getto...
 Ola mała
 Piątek 16-05-2008

11777. 
Jestem ciekawa jak nasi lekarze zachowają się w stosunku do kolegów,
którzy przyszli z zewnątrz, aby ratować niektóre oddziały szpitala przed zamknięciem. Uważam, że powinni zostać, ale znając ch..stwo naszych medyków zrobią wszystko, aby tamci sami odeszli i mość panom zwolnili miejsce. To jest dopiero paranoja.
 mewa, lat 63
 Iława, Piątek 16-05-2008

11776. 
Odnośnie wpisu numer: 11771

Tak, jest niebezpieczniej, bo jak mi zachoruje dziecko to będę musiał z nim jechać do Olsztyna, czy tam nie wiadomo gdzie. Przykładów można
by mnożyć dużo.
Nie mogę zrozumieć, że ludzie są zdziwieni i źli na to, że lekarze walczą
o kasę. Tak jakby sami w swoich zawodach pracowali za friko i nikomu
w swojej pracy o kasę nie chodziło. cały świat stoi na kasie i walczy o kasę. W przypadku szpitala i lekarzy trzeba było rozmawiać, negocjować
i szukać kompromisu.
No ale jak ktoś przeklina, że lekarze nie chcą pracować za darmochę
i to jest jedyny argument, to faktycznie ciężko będzie szpital w Iławie utrzymać.
 fiebik
 Piątek 16-05-2008

11775. 
Ej, co myślicie o renowacji domów przy ulicy Jasielskiej w Iławie?
Przecież to piękna ulica... tylko że niezadbana...
I dlaczego ludzie nazywają ją gettem? Co o tym sądzicie?
 miśka
 Piątek 16-05-2008

11774. 
My obywatele mamy prawo mówić, że nie tylko nauczyciele, urzędnicy, policjanci są jedni źli i słabi, a drudzy dobrzy. My Obywatele mówimy i będziemy coraz głośniej mówić: lekarze są również źli i słabi w zawodzie, nie jak dotąd - nie tykaj lekarza, bo będziesz go potrzebował. Nie ma nic gorszego. Skończmy z tym.
Polski lekarz jest jak boski posłaniec, aniołem prowadzącym nasze życie, strzeże nas przed chorobami.
Ooooo... nie ma gorszej postawy. Oni muszą również myśleć nie tylko
o sobie, sutych zarobkach, ale więcej o nas, o posłannictwie, choćby kosztem swoich wygórowanych pensji, które są ich narzędziem walki.
W Polsce, przy takich rządach, jak dotąd (ostatnie 20 lat), przy takim złodziejstwie, przekrętach, szarej strefie, kombinatorstwie i przyzwoleniu na zło, jeszcze przez 100 lat nie dociągniemy do poziomu zarobków w Europie.
A PRZECIEŻ NIE MACIE "BIEDY" W PORÓWNANIU INNYMI LUDŹMI.
Etat wszakże, to niskie zarobki netto, ale - kazdy z WAS ma szansę dodatkowo dorobić w prywatnych usługach, a nawet na dodatkowych zleceniach. O BOŻE! ILU Z NAS CHCIAŁOBY MIEĆ TAKIE MOŻLIWOŚCI DOROBIENIA JAK LEKARZE?!
WY TYMCZASEM IDZIECIE W ZAPARTE, BO CHCECIE ZAROBIAĆ JAK NA ZACHODZIE NA ETACIE W GODZINACH PRACY, USTALONYCH UNIJNYMI NORMAMI. NORMY WIDZICIE? - SZKODA!
 Męczennik z Polski
 Piątek 16-05-2008

11773. 
Tego dnia jezdnia była mokra i niebezpieczna. Kobieta straciła panowanie nad kierownicą, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Odbiła się od niego i wpadła na następne. Siła uderzenia była ogromna. Kierująca 33-letnia matka i jej 12-letnia córka zginęły na miejscu. Niespełna 2 kilometry od domu…

MATKA I CÓRKA ZGINĘŁY W WYPADKU DROGOWYM
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2087&show=czytaj
 redakcja
 Piątek 16-05-2008

11772. 
Odnośnie wpisu numer: 11769

Eskulapie, jesteś znakomitym ambasadorem polityki i osoby Pana Starosty. Serdecznie gratuluję skuteczności działania w autorskim programie przewietrzania iławskiego szpitala oraz zapewnienia lepszej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu i przyjeżdżających do Iławy turystów.
 stary iławianin
 Piątek 16-05-2008

11771. 
Odnośnie wpisu numer: 11770

W d... mam to światełko w tunelu.
Te skorumpowane i nieudaczne wieszaki w białych kitlach są już niepotrzebne. Ile każdy z Was im płacił do kieszeni? I co?
Zapomnieliście wszyscy?
A może Wam to odpowiada: kasa do fartucha i może jakaś pielęgniarka czy lekarz polataja trochę przy łóżku? Nie dawaliście im wszystkim w łapę? Czego bronicie? Jeszcze tylko kitle i białe berety biorą, trudno
Wam się odzwyczaić ? Im się płaci, a Wy i tak latacie z jedzeniem,
bombonierkami, koniakami i kopertami.
Jesteście obłudni. Co, nagle jest niebezpieczniej, jak zamknęli trzy oddziały? Jest jakaś różnica? Nie, tylko kitlom koryta odcięli.. Jak chcecie, to zrzućcie się im na kieszonkowe... A wy byście tak potrafili brać korzyści? Na trzech etatach u kolegów? 20 tys. do kieszeni i jeszcze koperty do drugiej?
Do tego trzeba być nikim.. I jeszcze nieudacznikiem, jak ta blondyna dwojga nazwisk...
 optymista
 Piątek 16-05-2008

11770. 
Odnośnie wpisu numer: 11767

Po przeczytaniu ostatnich doniesień o "światełku w tunelu" nasuwa mi
się pytanie:
Jeśli zostaną ponownie zatrudnieni w szpitalu wszyscy lekarze, to czy
w obliczu nie działających trzech oddziałów, nie powstanie sutuacja,
że tych lekarzy będzie teraz w szpitalu za dużo?
Pytam, bo martwię się trochę, czy uda się negocjatorom to "światełko" rozniecić do płomienia pokoju...
 fiebik
 Czwartek 15-05-2008

11769. 
Odnośnie wpisu numer: 11768

Panie Eskulapski! Mówi do Pana Eskulap. Aesculapius, Bóg lekarzy, wąż uzdrawiający, lecz ludzi, nie lekarzy, którzy zabijają. Jam jest żmija ohydna i jadowita, czarana żmija. Dlatego ja ich ukąszę i czekam, by we własnej krwi się udusili. A czas taki przyjdzie i, choć są lekarzami, sami sie nie wyleczą.
Ich zachowanie nie jest złe. Ich zachowanie jest podłe, są falszywi jak burek przy budzie, są białymi szakalami i hienami, a nawet sępami.
 ESKULAP
 Czwartek 15-05-2008

11768. 
Odnośnie wpisu numer: 11767

600 godzin lekarze pracowali? A spali jeszcze trochę, szli do domu, kościola, jedli...? Oj Pani Nastaj, co Pani opowiada. Jedyny warunek to odejście Pani Jastrząb by lekarze powrócili. Teraz okazuje sie że tych warunków jest więcej...Jak to się dzieje? W wywiadzie dla Kuriera zaprzecza Pani sama sobie Pani Dagmaro-vide wypowiedź o wolontariacie. Opadają ręce...
Co to w ogóle znaczy: gwarancja zatrudnienia do jakiegos tam okresu? Czyli np. może Pani pić alkohol w czasie pracy ale Pani nie zwolnimy? Pracowaliscie na kilku etatach w tym samym czasie w tym samym miejscu. Słusznie Was tego pozbawiono. I o to ta wojna? By było jak wczesniej? By nadal było niesprawiedliwie? Pewnie każdy następny dyrektor chcący to słusznie ukrócic będzie przez Was piętnowany jako nieludzki...Oj gdyby tych lekarzy nie brakowało i ktoś na Wasze miejsce by tu przyszedł...to by było inaczej. Teraz skutecznie nas szantażujecie likwidacją oddziałów i szpitala. A my sie boimy...boimy sie likwidacji szpitala - to prawda. Ale dla mnie Wasze zachowanie jest zwyczajnie: ZŁE.
 Eskulapski
 Czwartek 15-05-2008

11767. 
LEKARZE WRÓCILI DO ROZMÓW

– Widać światełko w tunelu, może jeszcze nie zielone, ale żółte – mówi ELŻBIETA GELERT, od tygodnia p.o. dyrektora szpitala powiatowego w Iławie. Jednak lekarze nadal stawiają warunki.

Czytaj więcej:
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2084&show=czytaj
 redakcja
 Czwartek 15-05-2008

11766. 
Odnośnie wpisu numer: 11763

Tasior, ty dobrze kapujesz. Ja powiem Ci więcej. Gdyby guma od majtek Pani Nastaj była tak rozciągliwa, jak dni pracy tych lekrzy, to możnaby zajrzeć i co nieco w gniazdku szpitalnym obaczyć.
 ESKULAP
 Czwartek 15-05-2008

11765. 
Jeszcze lepsze, też z Onetu.
Obecny prezydent ogłasza powszechną mobilizację, ruszymy na Rosję
w obronie Gruzji, na czele wojsk UE, jeśli te się zmobilizują.
 czytelnik
 Czwartek 15-05-2008

11764. 
Uśmiałem się jak mała fretka.
W Onecie: były prezydent Wałęsa wiecej książek napisał niż przeczytał.
To lepsze niż problemy szpitalnej służby zdrowia w powiecie iławskim.
Chłopu nie dają spokojnie żyć na emeryturze. Współczuję.
 czytelnik
 Czwartek 15-05-2008

11763. 
Odnośnie wpisu numer: 11749

Jeżeli lekarz pracował 600 godzin, to znaczy, że przebywał 25 dni przez
24 godz/dobę na oddziale. Pozostało mu więc 5 lub 6 dni na codzienne czynności, doskonalenie swojego warsztatu pracy, pracę w przychodni
i ewentualne przyjmowanie pacjentów w prywatnym gabinecie. To doba musi być jak guma od majtek! Proponuję pani Nastaj, żeby najpierw policzyła, a potem nie mówiła głupot!
 tasior

m15k@poczta.onet.pl, lat 63
 Iława, Czwartek 15-05-2008

11761. 
Dlaczego w Lubawie od rana w kiosku przy ul. Gdańskiej nie było Kuriera?
 rogaty
 [środa], Środa 14-05-2008
Odp. 
(((Godzina 17:00))) Po zasięgnięciu informacji, wyjaśniam:
Ponieważ podczas dystrybucji Kuriera po Lubawie zabrakło...
gazet, kiosk przy ul. Gdańskiej musiał się obyć bez Kuriera.
W imieniu redakcji najmocniejszej przepraszam za sytuację.
Jest to niewątpliwie błąd planistyczny naszych chłopaków
z działu dystrybucji. Błąd zostanie naprawiony w czwartek.
 moderator
 Środa 14-05-2008

11760. 
Odnośnie wpisu numer: 11754

Bardzo Ci współczuję. Skoro jest to prawdą, to z czystym sumieniem możesz podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz się wstydzić własnej godności. Pozdrawiam.
 stary iławianin
 Środa 14-05-2008

11759. 
Odnosnie lekarzy...
Prawda pewnie lezy gdzies po srodku ;)
Czy kiedys dowiemy sie jaka jest prawda? Czy fakty beda niepodwazalne i jednoznaczne? Spoleczenstwo nie tylko Ilawy zasluguje na poznanie sprawy. Ta kwestie pozostawiam juz komu trzeba :)
 rudy wiewior
 Środa 14-05-2008

11758. 
Odnośnie wpisu numer: 11744

ONA WIE CO PISZE!!!!!!!!!!!!!!! Dla mnie nie było najmniejszego problemu, chyba że ktoś niema prawa jazdy, ale praca jest i to bez problemu. Jeżeli nie masz gazet lekarskich to wejdź do internetu na właściwe strony i nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia.
 dobrze poinformowany
 Środa 14-05-2008

11757. 
Odnośnie wpisu numer: 11749

Artykuł w Rz...ej był typowo tendencyjny, pod publikę. Tak jak sobie zażyczyło starostwo. Napisali, że ośmiu z lekarzy zarabiało od 10-20 tys. Ale przecież zwolniło się 40. No to jak to jest? A może ci co dostawali tak dużo to nadal pracują i nie składali wypowiedzeń?.
Niezła zagrywka mająca na celu skierować złość społeczeństwa przeciwko lekarzom.
 iławianka
 Środa 14-05-2008

11756. 
Odnośnie wpisu numer: 11749

Ta Pani D. Omieczyńska - niegodna zawodowej misji, choć z dyplomem uczelni medycznej - gdyby pracowała w Anglii, jako lekarz oraz właściel gospodarstwa rolnego (dochody wymierne), to taki miałaby podatek, że nie opłacałoby sie Jej w szpitalu być na etacie. I tyle!
 ESKULAP
 Środa 14-05-2008

11755. 
Odnośnie wpisu numer: 11754

Lekarze wpisują w rubryce "przychody inne" - ryczałtem pobierane.
 ESKULAP
 Środa 14-05-2008

11754. 
Odnośnie wpisu numer: 11749

W tym roku musiałem dać dwa razy "prezent" tym białym biedakom.
W której rubryce o dochodach oni to wpisują? Bo nie mogę znaleźć :)
 toć
 Środa 14-05-2008

11753. 
W sprawie szpitala po lekturze dzisiejszego wydania Kuriera, szlag może człowieka trafić!
- starosta przyjmuje telefoniczne i przez SMS rezygnację pani dyrektor szpitala, czy w tak ważnej sprawie taka forma rezygnacji wystarcza, bez pisemnego oświadczenia i decyzji starosty o niczym to nie świadczy, po chorobowym pani dyretor ma prawo stawić się do pracy, wtedy dopiero odwołanie i okres wypowiedzenia,
- stwierdzenia starosty nt. powrotu do pracy p. dyrektor nie mają żadnego znaczenia prawnego,
- kilkakrotnie starosta stwierdza, że nie jest stroną w sporze, nie jest od polityki kadrowej, nie szuka lekarzy bo "to nie nasza rola", mimo, że uczetniczył w rozmowach z lekarzami, jedyna prawda, że nie jest dzieckiem, ale naiwny jest jak mała norka, albo głupich robi z czytelników i mieszkańców powiatu,
- nasuwa się pytanie: po co jest starosta?
- ciężko dziś winić kogoś za zaistniałą sytuację, wymknęła sie ona spod kontroli starosty, pani dyrektor i lekarzy, najważniejsza jednak jest OCHRONA ZDROWIA LUDZI! I o tym nikt nie pomyślał w swej zapalczywości.
 czytelnik Kuriera
 Środa 14-05-2008

11752. 
Odnośnie wpisu numer: 11749

Ta demaskacja to największa sensacja odkąd cycki ciotki Pelagii wkręciły sie w magiel.
W artykule nie ma słowa za ile godzin pracy są to zarobki, lekarze wysyłali Pity ze szpitala do lokalnych mediów z których jasno wynikało, ze zarabiali znacznie poniżej podawanych tu kwot. Artykuł jest inspirowany, dziennikarz został podszczuty, najpewniej tekst powstał po to, aby ukryć niekompetencję, nieudolność i brak wizji rozwoju służby zdrowia u lokalnych władz.
 Ziuk
 [ADRES IP SFAŁSZOWANY], Środa 14-05-2008

11750. 
SAME CUDA SIĘ DZIEJA ODKĄD RZĄDZI STAROSTA
NAUCZYCIEL-ZAWISTNY. SZPITAL BYŁ...
 KAMIL-PACJENT
 Środa 14-05-2008

11749. 
„Rzeczpospolita” demaskuje zarobki iławskich lekarzy!

GRUPA TRZYMAJĄCA SZPITAL

Lekarze zrezygnowali z pracy w szpitalu w proteście przeciw nowej dyrektor placówki, która walczyła z dysproporcjami w zarobkach. Niektórzy medycy dostawali nawet po 20 tys. zł miesięcznie.

Więcej czytaj w odnośniku poniżej:
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2083&show=czytaj
 redakcja
 Wtorek 13-05-2008

11747. 
Dzisiaj w wywiadzie dla telewizji Pani Dagmara Omieczyńska-Nastaj powiedziala, że "ci lekarze, którzy zarabiali po 20 tys zł, to pracowali
600 godzin".
No to pięknie..... No to dopiero wyszło na jaw jacy byli wypoczęci kiedy nas "leczyli", a sami zarzucali jednej Pani lekarz, która ratowała oddział dziecięcy przed zamknęciem, że ona pracuje aż 30 godzin.
To jest dopiero obłuda!
A jeśli chodzi o zarobki Pani lekarz Nastaj, które tak pokazywała przed kamerami, to 1670 zasadnicza + wysługa + dodatek o którym mówiła + premia + 23% podwyzki od całego dochodu, to nie jest 1500 zł na rękę.
 mewa, lat 63
 Iława, Wtorek 13-05-2008

11746. 
Drodzy lekarze, nie przejmujcie się wpisami frustratów. Jest taki odsetek społeczeństwa - dotknięty głębokimi kompleksami - który będzie pluł na
tych, którzy wyrastają ponad szary lud... nieważne księży, adwokatów, nauczycieli czy przedsiębiorców. Mówią to ze zwykłej zazdrości i zawiści. Większość społeczeństwa przyjmuje całe zamieszanie na chłodno oraz racjonalnie ocenia, że macie 100% racji w tym sporze z nieudolnymi politykierami o osiedlowo-gromadzkim wymiarze.
 Pacjent
 [ADRES SFAŁSZOWANY], Wtorek 13-05-2008

11745. 
Odnośnie wpisu numer: 11743

"(...) moje pobory (28 lat pracy w szpitalu) brutto wynoszą po podwyżce 1300 zł brutto, a takich jak ja jest większość, więc jak żyć? (...) Ludzka pazerność nie zna granic."
Należy rozumieć, że to jest zapłata za etat. Lekarze przecież za swój
etat pani pensję przybijają najwyżej 2-3 krotnie, czyli podobnie jak
na Zachodzie. Sprawiedliwość jakaś musi być.
 ESKULAP
 Wtorek 13-05-2008

11744. 
Odnośnie wpisu numer: 11739

Kobieto!!! Ty nie wiesz co piszesz!!!!!!!!!!!! Gdzie lekarze znajdą pracę?
Po tym co sobą reprezentują nikt normalny ich nie zatrudni. Jeżeli mieliby
inną pracę, to by odeszli i nie robili tego cyrku, ale tak ciepłych posadek nigdzie nie będę mieć.
Lekarze pokazali swój poziom kultury ludzi wykształconych z wyższym
obyciem, gdzie zwykły człowiek dla nich jest nikim.
 rozczarowany
 Wtorek 13-05-2008

11743. 
Czytam to wszystko o naszym szpitalu i jest mi bardzo smutno. Pracuję
28 lat w naszym szpitalu sumiennie i uczciwie, ale moje pobory brutto
wynoszą po podwyżce 1300 zł brutto, a takich jak ja jest większość,
więc jak żyć? Ludzka pazerność nie zna granic.
 okradana
 Wtorek 13-05-2008

11742. 
Ja proponuję całą iławską klikę lekarzy wsadzić w rakietę i w kosmos!!!!! Tam ich miejsce po tym co wyrabiają. Biedaki, może czas zrzucić się dla nich na chleb, bo pewnie nie mają co jeść :-)))
 iławianka
 Wtorek 13-05-2008

11741. 
Odnośnie wpisu numer: 11740

Niech no tylko spróbują ostrzej, to poczują rękę sprawiedliwości
na swej głowie. Oby tylko rękę, a nie sznur.
 **
 Wtorek 13-05-2008

11740. 
Odnośnie wpisu numer: 11718

Panie lekarzu "zainteresowany"!
Jak tak można wyrażać się o mieszkańcach Iławy???!!! Cytuję: "Połowa iławian to idioci". Panie, pańskie słowa pokazują poziom grupy lekarskiej
w naszym mieście, zachowujecie się jak jacyś... okupanci!!! Boże drogi,
ileż w was jest pychy, ileż pogardy dla człowieka.
Panie!!! Wizytę w warsztacie samochodowym porównuje pan do wizyty
u lekarza???!!! Czy ja dobrze widzę i czytam???!!! Boże kochany, czy tu
jakiś horror kręcą, czy co się dzieje???!!!
 Ola mała
 Wtorek 13-05-2008

11739. 
Odnośnie wpisu numer: 11730

Brawo lekarze z Iławy - wielu gratuluje wam jedności i determinacji. Nie przejmujcie się atakami na Was. To społeczeństwo nie umie docenić tego co miało - może doceni gdy Was zabraknie na dłużej. Pracy dla Was jest wszędzie dużo, lekarz jest coraz bardziej poszukiwanym pracownikiem w Polsce i za granicą, a ci - co na Was wypisują na forum - niech się leczą sami, może coś zrozumieją, a jeżeli nie, to tym bardziej nie warto dalej pracować w Iławie (w sensie emocjonalnym, nie finansowym).
Ostatnio najemnikom Pani Jastrząb chyba płaciła ponad 80 zł na godzinę
- ciekawe, że to się opłacało skoro wymienionych 28 osób zarabiających około 8 000 brutto (pewnie przy ok. 260-280 godzinach) to daje około
30 zł/godzinę dla specjalisty, od których trzeba jeszcze zapłacić ZUS i podatek. Rozumiem, że ci najemnicy są prawie trzy razy drożsi! Czyżby
i trzy razylepsi? NIE sądzę.
Jeszcze raz pozdrawiam. Trzymajcie się dzielnie.
 stary
 Wtorek 13-05-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 142 143 144 ... 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... 331 332 333 ... 378 379 380 następna ] z 380100445313REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.