Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

12380. 
Widzę, że przez kuchnię Kleina włazi na forum. Niech włazi, wycisnę
z niego ostatnie soki, jeśli tylko ma w sobie jeszcze wilgoć.
 menda społeczna
 Sobota 02-08-2008

12379. 
Ale jaja! Przeczytajcie ten kawałek: "GRATULACJE TOMKU, CZYLI LIST OTWARTY DO ALEKSANDRY SKUBIJ" autorstwa Andrzeja Kleiny w jego witrynie prywatnej. Oto krótki zaczątek.
Cytat: "Gratulacje Tomku!!! – zaszczebiotała z syrenim wdziękiem znana powszechnie Aleksandra Skubij. W Lubawie plotkują nawet, że przyłożyła się do likwidacji lubawskiego szpitala, ale czy to ludziom można wierzyć? (...) I złożyła swój szlachetny podpis wartości co najmniej 277 tys. zł, którą to kwotę udzielonego jej kredytu podała w swoim oświadczeniu majątkowym jako zaradna radna powiatowa. Podpis, z tą nieznośną manierą udzielnej Xiężnej. (...)"
Przeczytajcie ten tekst w całości, fajurski. Ubaw po pachy, daję słowo!
 skaner
 http://www.przegladlokalny.prv.pl/index.php?idstrony=1
 Piątek 01-08-2008

12378. 
Prezydent podpisał nowelizacje ustawy o systemie oswiaty. Wg nowej ustawy miedzy innymi zdecydowano, że nauczyciele ubiegający się o pracę będą mieli obowiązek przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Do tej pory wielu po wyrokach podejmowało pracę wychowawczą.

Należy bezwłocznie postulować o wprowadzenie nowego systemu naboru do pracy w szkolnictwie, podobnego jak w policji. Pomijając kwestię wykształcenia i specjalnego przygotowania do zawodu, należy wprowadzic testy z zakresu psychologii i psychiatrii oraz badać skłonności do alkoholu i palenia papierosów. Ponadto nauczyciel powinien prezentować nienaganną sylwetkę postawy cielesnej i oraz odpowienie usprawnienie ruchowe. Wielu nauczycieli to ruchowe fajtłapy i niemoty życiowe.

Warto zastanowić sie nad róznicowaniem wykształcenia, co oznaczałoby, że nie wszyscy powinni być po magisterium, począwszy od przedszkola, przez szkołę podstawową, a skończywszy na wykładowcy w liceum. Nauka w przedszkolu i szkole podstawowej, nie wymaga tytułu magistra, ale wymaga wirtuozji na tym poziomie, czy spec-przygotowania. Im wyżej tym wykształcenie powinno iśc w kierunku specjalistycznych umiejetności i wiedzy, jednak nie tylko w jednym,
a dwóch, nawet trzech przedmiotach.

Awans zawodowy to najwyższej klasy kretyństwo, jakie wymyslono w systemie oswiatowym. Od podnoszenia kwalifikacji są specjalistyczne kursy, ewentualnie szkolenie, które powinień nauczyciel na koszt państwa obowiązkowo zaliczać. Zaś od oceny jego zaangażowania i poziomu dydaktycznego byc powinni dyrektorowie.

Przyszły dyrektor, to nauczyciel po 15-20 latach pracy przy tablicy, z osobistymi osiągnieciami, wybierany nie w drodze idotycznych konkursów, a w drodze oceny przez władzę zwierzchnią, czyli wizytatorów. Wizytator zaś nie może byc z przypadku ktoś, kto ma układ w PO, PIS, SLD, LRP, PSL i SAMOOBRONIE, a znany z wiedzy, umiejetności dydaktycznych, inicjatyw nauczyciel. Właściwie dobór wizytatrów i dyrektorów wynikać powinien z tych samych zasad.

Narazie na dziś tyle, resztę postulatów zgłoszonych będzie po zaliczeniu pielgrzymki do O. Rydzyka i Czestochwy.
 Męczennik z Polski
 Piątek 01-08-2008

12377. 
Faktycznie narobilo sie tych Pankow na Forum co niemara, ale co jeden to po prawdzie szaraczek, golodupiec spod Mlawy, czy "hrabia", co swoj tytul u Zyda kupil w Ciechanowie. Prowokuja tacy jegomoscie prawdziwych Panow aby glos zabrali a Ci zabierac go beda.

Tedy, Panie Kochanku, Deutsch Eylau, czy jak wy ja tam teraz przezywacie - Ilawka... miescina to raczej dechami zabita. Taka i dawnymi laty byla, pruska, zmilitaryzowana, itd. Nie to, co przed wojna, folwarki okoliczne - jak sie miedzy majatki w Baloszycach, Gardzieniu, Jaskowie czy Januszewie w goscine wjechalo, to lekka reka i szesc miesiecy zlecialo; ani sie obejrzysz, tak czleka z gosciny wypuscic nie chcieli. Niejeden zesmy, ze starym Princem Dohna, wypili jarzebiak na zamku Schönberg patrzac na jezioro, spiewajac i nad pieknoscia Suskiego Powiatu sie rozwodzac...

Nie miasto powinniscie, wy lyki ilawskie, szykowac; tylko dla turystow okolice przysposabiac, dwory restaurowac, zamki z gruzow podnosic - to do Was moze i kto przyjedzie i pare Euro zostawi, a najlepszy biznes to cmentarze dla dawnych tych ziem wlodarzy otwierac, aby swe zwloki mogli w starym Heimacie [Kraju Dzieciństwa i Młodości] pochowac, a przed smiercia zanucic...

Land der dunklen Wälder
und kristall´nen Seen.
Über weite Felder lichte Wunder gehn.
 Roch Maria Dunin, czesnik parnawski
 Neudeck 1905, Piątek 01-08-2008

12376. 
Odnośnie wpisu numer: 12360

Ręce opadają jak sie widzi takie wypociny Jaśka.
Czy to wina burmistrza, że ktość wszczął burdy? A może, że ktoś ukradł komuś rower itp.? Takim ludziom jak ty nic się nie podoba, gdyby mecz sie nie odbył, to miałbyś oczywiście pretensje do burmistrza. Mecze są dla kibiców, tych normalnych rzecz jasna, ale według ciebie...
nie powinny sie odbywać.
 Damian
 Piątek 01-08-2008

12375. 
Jakaś mądrala odpisuje Bolowi niżej, że nie kapuje przepisów o Policji i imprezach masowych. Zatem jeśli banda dewastuje stadion, to Policja
ma przyglądać się?
Proszę o wyjaśnienie: kiedy policja ma użyć siły w takiej sytuacji, jaka nadażyła się na stadionie IKS.
Przykład. W Kosowie na oczach kontyngentu SFOR Serbowie, na czele
z Karadziczem, mordowali 9 tysięcy ludności muzułmańskiej. Wystrczyło
po fakcie morderstwa 60 minut nalotów apaczy przez NATO, by w popiół zamienić pozycje Serbów.
Jeśli więc takie są przepisy regulące użycie siły policji to jestes w ślepym zaułku.
 **
 Piątek 01-08-2008

12374. 
Odnośnie wpisu numer: 12372

Panie Horhe!!! Te przepisy do Pan sobie w d[...]ę wsadź.
 rzecznik prasowy ORMO
 Piątek 01-08-2008

12373. 
Na tym forum to sami hrabiowe i dziedzice. Kiedyś oni dobrze mieli, wszyscy się im kłaniali łącznie z proboszczem. Mieli dużo wsi, mnóstwo ziemi, służba dworska, kochanki...
 proletariusz
 Piątek 01-08-2008

12372. 
Odnośnie wpisu numer: 12360

Panie Bolo, Bolku, czy jak tam wolisz - Policja to nie organ do pacyfikowania kibiców, za porządek na stadionie odpowiada organizator imprezy a nie Policja. Odyslam do przepisow o imprezach masowych
Firma ochroniarska wziela za ochrone ogromne pieniądze i to ona byla odpowiedzialana za porzadek na stadionie a Policja wchodzi tylko na stadion na prośbę organizatora. Chce zauważyć iż w mieście teren za który odpowiedzialna jest policja nic sie nie wydarzylo :)
Tak więc na koniec:
Najpierw poczytajmy przepisow a pozniej sie czepiajmy :)
 HORHE
 Piątek 01-08-2008

12371. 
A mój dziadek powiadał: że w Polsce czas taki nastanie, że wszystkie,
co do Ameryki wyjechali, wracac przez morze na dechach będą. Nie wiem tylko kiedy czas ten nastanie. Dodawał czasem, że pieniądz straci na wartości tak, że nikt potrzebował go nie bedzie. Dziadek jeno w amerykanskie dolary wierzył, i byc może ten czas nadchodzi, dolar bowiem wyrównuje się ze złotówką, bez miary na wartości tracąc.
 Hrabia z Poniatowa
 Czwartek 31-07-2008

12370. 
Wiem kto to za ryja chwyci. Nie Ruskie, bo oni przesiakli juz zachodem
i pachnie im ten smród, a prawdziwi wyznawcy Boga: Muzułmanie!
 Hrabia z Poniatowa
 Czwartek 31-07-2008

12369. 
Odnośnie wpisu numer: 12361

Gdybym wiedział, że tak ten nowy ustrój w Polsce będzie funkjconował,
to 4 czerwca 1989 r. zostałbym w domu (głosowałem na "Solidarność").
Ta partia - PZPR - była głupia.
Mogli uwolnić tylko drobny handel detaliczny i hurtowy i dać swobodę
dla drobnego rzemiosła, paszporty dla każdego na stałe. Reszta reguł
wg linii partyjno-ideologicznej. Ktoś to kiedyś za mordę złapie, nie tylko
w Polsce, ale i w Europie.
 D. z Chromakowa
 Czwartek 31-07-2008

12368. 
Odnośnie wpisu numer: 12362

Sprawa stadionu w Lubawie nie jest problemem Kuriera, a będzie problemem postkomunistyczny burmistrz miasta. To on wymyślił, by na łakach i krowich łajnach postawić stadionik tartanowy za... 5 mln złotych i zabłysnąć przed labawiakami.
Trzeba przynać, że trafił w dziesiątkę, gdyz na Mistrzostwach Polski młodszych juniorów w Bydgoszczy w LA, zawodnik Motoru, JAWORSKI Szymon na 100m (10,66s z huraganowym wiatrem w plecy +3,5m/s) pogonił wszystkich i zdobył złoty medal. Doskonałym wynikiem dał popalić samemu Kleinie Andrzejowi, byłemu sprinterowi, wymazując jego rekord Lubawy.
Ale sie cieszę! Kleinie kota popędzić, to jest dobra robota. Nie mogłeś mi chłopcze lepszego zrobić prezentu!
 ORMOWIEC
 Czwartek 31-07-2008

12367. 
Ale szykuje się impreza samochodowa! W sobotę i niedzielę 9-10 sierpnia odbędzie się kolejna runda Wojny Północ-Południe. Mowa tu o konkursie tuningu na najwyższym poziomie, który odbędzie się podczas Moto Pikniku organizowanego na lotnisku Dajtki w Olsztynie.
 Remigiusz Zawisza
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2148&show=kogel-...
 Czwartek 31-07-2008

12366. 
Odnośnie wpisu numer: 12362 12364

HEJ! Nie wpuszczajcie tego Gada Anonima na forum i wyrzućcie go
na zbity pysk - na bruk.
 BOLO-TW
 Czwartek 31-07-2008

12364. 
Panie admin, jak taki "Bolo-TW" mówi "pierdolę taki porządek" i kropki niczego nie załatwiają, to wiejski [...] jest inwektywą? Bo to jest Olszewski? Panie admin, bo wymięknę... Pan podziękuj za temat
a nie obrażaj, prosty człowieku.
 Gall Anonim
 Czwartek 31-07-2008
Odp. 
Czym innym jest bezosobowy wulgaryzm (obiektywnie CHYBA
uzasadniony), a czym innym inwektywa kierowana personalnie
do skonkretyzowanej osoby. Jeśli jeszcze tego nie kumasz, to
bardzo mi ciebie żal.
PS. Drugi twój wpis i znowu sadzisz się z wartościowaniem...
Oprócz Leszka Olszewskiego – tym razem do moderatora...
 moderator
 Czwartek 31-07-2008

12362. 
Szanowna redakcjo!
W Lubawie po niespełna dwóch latach funkcjonowania stadionu bieżnia
nadaje sie do remontu. Może Kurier zajmie się tym tematem? Warto!
Ps. Do Jaśka: A Olszewski, masz rację, to wiejski [...].
 Gall Anonim
 Czwartek 31-07-2008
Odp. 
Lubawski anonim, nie obrażając Gall`a, najpierw schował twarz następnie huknął inwektywą. Stawiam na szali: i kto przygłup?
 moderator
 Czwartek 31-07-2008

12361. 
Odnośnie wpisu numer: 12360

W/s bandyckiego napadu na oczach niereagującej policji polskiej.
Proszę nie winić Burmistrza do końca, gdyż to nasi zbóje zdemolowali stadion, nie olsztyńscy spokojni w miarę kibice. A co robiło 300 policjantów i 50 ochroniarzy, czyżby przygladali sie tylko? Ta banda powinna byc czapkmi policyjnymi przykryta i spacyfikowana, wszyscy powinni trafić do aresztu, natychmiastowe wyroki, po 10 tys kary płacić winni rodzice, a tym czasem puszczono ich wolno?
Za komuny taką by przepierkę dostali, że niejeden lizałby dupę z rok. Przecież oni wiedzą, że za rządów Tuska i jemu podobnych jak Pan Ptasznik i Żyliński będzie luz i nikt na nich nie podniesie ręki. Tak będzie. Że nikomu z głowy czapka nie spadnie, że kochamy się, że jesteśmy dumni z młodego pokolenia. Gratuluję dumy.
Po takim incydencie powinien być zakaz kolejnych trzech meczy na iławskim terenie, a gdzieś na południu kraju, np w Limanowej, Ustrzykach, a nawet na Słowacji, oczywiście wyjazd obu druzyn na koszt klubu winnego. Lub bez meczu z IKS-em z walkowerem dla drużyn przeciwnych. Wówczas nauczyłby się Burmistrz i Paluszewski, i inni działacze, porządku.
 BOLO-TW
 Czwartek 31-07-2008

12360. 
Panie Burmistrzu Iławy!
Czy czuje się Pan choć trochę odpowiedzialny za sytuację jaka miała miejsce na stadionie w środę 30 lipca br. podczas meczu piłkarskiego Jeziorak Iława vs. OKS Olsztyn? Przecież to Pan podjął decyzję aby mecz odbył się z udziałem "kibiców"! Pan, moim zdaniem, powinien ponieść wszelkie konsekwencje z tego tytułu, ponieść koszty (z własnej kieszeni) odbudowy stadionu - zniszczone krzesełka itp.
Jest Pan człowiekiem nieodpowiedzialnym, przecież była negatywna opinia odpowiednich organów aby ten mecz nie odbył się. Panie Burmistrzu, prawdopodobnie przez Pana decyzję Iławianie nie obejrzą kilku spotkań swojej drużyny. Wstyd Burmistrzu! Ale czy politycy czymś się przejmują, przecież za wszystko i tak zapłacimy my, podatnicy, społeczeństwo. Porządni Iławianie stracą rozrywkę w postaci oglądania meczy, ale Pan powinien stracić o wiele więcej - swoją posadę, nie liczył się Pan z opinią odpowiednich służb na temat bezpieczeństwa tego meczu.
Powinien Pan wziąść przykład z Warszawy, gdzie otwarcie terminalu nr 2 na lotnisku Okęcie wielokrotnie odwlekano ze względów bezpieczeństwa. Pan widać nie dorósł do tej funkcji, albo ona przerasta pana... Przypodobał się Pan, moim zdaniem, bandzie zwyrodnialców (inaczej nie mogę nazwać osób, które niszczą nasze wspólne mienie). Wie Pan co Panie Burmistrzu, teraz zamiast wielu ławek na terenie miasta dla zmęczonych emerytów i inwalidów, placów zabaw dla dzieci itp. będziemy musieli (dzięki pańskiej bezmyślnej decyzji) odbudować stadion, który później zostanie znowu zdewastowany...
Panie Burmistrzu apeluję do pańskiego honoru - niech Pan już więcej nie podejmuje podobnych decyzji, wybrali Pana na to stanowisko ludzie odpowiedzialni i rozsądni, a nie wandale i niszczyciele....
I jeszcze jedno: pytam się dlaczego w czasie wakacji jest zamknięte boisko przy szkole podstawowej nr 4...? Ciekawi mnie sytuacja na podobnych boiskach...
Napisałobym się więcej, nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek, przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się urażony...
Napiszę jeszcze kiedyś nt. felietonów p. Olszewskiego - nie zgadzam się
z nimi prawie wcale... Na każdy temat...
 Jaśko
 Czwartek 31-07-2008

12359. 
TURNIEJ KOMPUTEROWY „SUMMER GAME FESTIVAL”

W piątek i sobotę 22-23 sierpnia sklep Centrum Komputerowe (Galeria Centrum) zaprasza wszystkich chętnych na turniej gier komputerowych „Summer Game Festival”. Turniej odbędzie się na terenie iławskiej hali widowiskowej.
Oto gry turniejowe: „Counter Strike v 1.6”, „Unreal Tournament 2003”,
„Colin McRae DIRT”. W trakcie trwania turnieju odbywać będą się również pokazy i prezentacje sprzętu multimedialnego oraz najnowszych gier komputerowych. Dla najlepszych graczy przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe! Każdy uczestnik otrzyma od organizatora turnieju pamiątkowy gadżet!
Wejdź do gry! Zapisy na stronie: www.centrumkomputerowe.pl
 ZAPRASZAMY!
 http://www.sgf.centrumkomputerowe.pl
 Czwartek 31-07-2008

12358. 
Odnośnie wpisu numer: 12357

A WIĘC GIMNAZJUM NR 2! MOŻE POWIEDZMY TAK, CHOC TO KRZYWDZĄCE, ZASTRZEGAM.
JACY NAUCZYCIELE TAKIE WYCHOWANIE. DOTYCZY WSZYSTKICH SZKÓŁ. PRZY OBECNYM LIBERALIŹMIE WYCHOWANIA I NAUCZANIA INACZEJ BYĆ NIE MOŻE. BO SKĄD DOCHODZĄ SYGNAŁY, ŻE ZAWRACANO GRUPY GIMNAZJALISTÓW Z WYCIECZEK SZKOLNYCH TZW, ZIELONYCH WYCIECZEK, BO MŁODZIEŻ BYŁA KOMPLETNIE PIJANA?
Z GIMNAZJUM NR 2.
ZATEM JAK WIDZIMY, PROBLEM W WYCHOWAWCZY W GIMNAZJACH
JEST POWAŻNY. JEDNAK, SKORO CHCEMY ICH PROWADZIĆ LUŹNO I SPOKOJNIE, ZAŚ NAUCZYCIELE PROBLEMY ZAMIATAJA POD DYWANIK, TO...CZEGO MAMY SIĘ SPODZIEWAĆ.
TYMCZASEM NASZE WŁADZĘ NIC NIE OBCHODZI TA SPRAWA.
A DLATEGO, ŻE CHCĄ SPOKOJNIE PRZEJŚĆ KADENCJĘ. DZIES WIELU NAUCZYCIELI, KTORZY BYLI PRZECIW GERTYCHOWI, MÓWIĄ, ŻE JEDNAK W SZKOLE WYRAŹNIE SIĘ SYTUACJA WYCHOWAWCZA PORAWIAŁA. kIEDY PADŁA KOALICJA, WYRAŹNIE LUZIK WRÓCIŁ.
 **
 Czwartek 31-07-2008

12357. 
Odnośnie wpisu numer: 12349 12350 12351 12352

Iławskie dzieci z Gimnazjum Nr 2 z zakrytymi twarzami za szalikiem to banda chamów, których powinno się pociagnąć do odpowiedzialnosci
za chuligaństwo na stadionie.
Powinno się wprowadzić zakaz wstępu dla tych chuliganów. Szkoda tylko, że prewencja tak pozno weszła, trzeba było lać tych imbecylów, bo tylko to do nich może trafi.
Drugą uwagę mam do iławskiej drogówki. Nie rozumiem zupełnie sytuacji, kiedy skończył sie mecz, a na skrzyżowaniu koło Liceum był chaos. Kierowcy w ogóle nie wiedzieli co robić, a w momencie kiedy wyjechały
te duże beczkowozy na sygnale, to mało nie doszło do stłuczki. Żenada!
 orb
 Czwartek 31-07-2008

12356. 
Odnośnie wpisu numer: 12355

Oczywiście masz rację co do diagnozy zjawiska, dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Cię ponownie!
Mi się wydaję, że podstawą winno być wyrugowanie w ogóle chuliganów ze stadionów - dlaczego oni, a nie całe rodziny, czy na przykład (jak w Anglii) Klub Emerytek nie mają stanowić miłej podstawy widowni?
Mecz jak wczorajszy winien być happeningiem całego miasta, po którym siadamy po kawiarenkach, wracamy spacerkami do domów, wymieniamy się spostrzeżeniami z kibicami drużyny przeciwnej, którzy przyjechali tyle kilometrów, by nas odwiedzić...
Tu jest droga i tu wylewajmy może pomału asfalt w kwestii rozwiązań systemowych i prawnych!
Pozdrowienia także dla wszystkich innych anonimowych acz rzeczowych forumowiczów! Przynośmy razem chlubę temu miastu Iławie poziomem dyskusji, do której zapraszam!
 Borgia
 Czwartek 31-07-2008

12355. 
Odnośnie wpisu numer: 12355 12354

Borgii odpowiedź.
Masz pełną szację odnośnie mojej wypowiedzi i celowego użycia mocnego wyrazu. Muszę Ci rzec, iż użycie taki słów, ale rzadko, odnosi psychologiczny skutek, szczególnie do młodzieży. Czasem trzeba poruszyć człowiekiem w sposób niekonwencjonalny. Ja odnoszę to do elit rządzących. Bo proszę, czy to aż tak wielki problem w naszym kraju, by uporządkować w sposób surowy ale skuteczny problem bijatyk i niszczenia mienia na stadionach? Tylko nikomu się nie chce tego robić, gdyż utracą punkty wyborcze. I tyle w temacie.

Dziedzicowi odpowiedź.
Masz rację również, mówiąc i nawołując do kibicowania tym, gdzie kultura na trybunach (piłce siatkowej dziewcząt - trener Mieczysław Pietroczuk) i odejść od kibicowania tym, gdzie na trybunach osobnicy z mózgiem glona (tak okreśłił młodszy Majdan, brat glon, policjantów, którzy aresztowali bożyszcze polskiego piłkarnictwa, Majdana gracza).
 bolo-tw
 Czwartek 31-07-2008

12354. 
A ja to wszystko olewam własnym winem, te wasze emocje piłkarskie. Ostatni raz na meczu piłkarskim w Ciechanowie byłem w 1966 roku.
Teraz badam organoleptycznie, czyli piję jabłeczniak ze stycznia 2007.
Jest to wino jabłkowe, ale zamiast cukru był dodany miód. Tam w Iławie macie dość mocną damską siatkówkę, nie pamietam tylko nazwiska trenera. Chodźcie więc na mecze siatkówki, tam jest inteligencja i
kultura wśród kibiców.
 Dziedzic z Chromakowa
 Środa 30-07-2008

12353. 
Odnośnie wpisu numer: 12352

Ja uważam, że jakkolwiek jednoznaczne w ocenie i naganne byłoby zachowanie chuliganów demolujących własny czy cudzy stadion, to używając publicznie wykropkowań czasownika powszechnie uważanego za obelżywy staczasz się drogi forumowiczu w pobliże ich poziomu.
Jeżeli nie potrafisz treści swego wpisu oddać w inny sposób niż zaprezentowany, to powinieneś zastanowić się nad sensownością zamieszczania go w ogóle. Może i ma prawo przecież zwizytować
go osoba spoza regionu i jak potem wszyscy wyglądamy? Bardzo nieciekawie!
Mimo wszystko pozdrawiam Ciebie i innych dyskutantów apelując
o zachowanie bardziej predestynowanej do publicznych wystąpień
(nawet anonimowych) formuły naszej wspólnej, publicznej debaty!
 Borgia
 Środa 30-07-2008

12352. 
Odnośnie wpisu numer: 12346

"P..d..lę taki porządek, rządy, władzę, nasze elity, posłów, burmistrzów
itp." dopóki nie zmieni się w Polsce prawo. Dziękuję Panu Burmistrzowi
za udostapienie stadionu debilom, własnym kretynom za demolkę, my
i tak zapłacimy.
Widać to po dewastacji naszego miasta, po malunkach, po połamanych koszach na śmieci, po połamanych drzewkach nowo nasadzonych, jaką mamy hołotę. Straż Miejska z Policją nie chcą tego widzieć, bo gdyby chcieli to bez większych problemów wyłowili by skurwysynów, ale nie chcą się narażać, gdyż mają swoje rodziny. Bardzo prosto można ich namierzyć i wyłapać przez podstawione grupy policji z innych miast.
Tylko należy pomyśleć. Jednak Polacy "wybrali spokój", więc mają to
co widać.
 bolo-tw
 Środa 30-07-2008

12351. 
Odnośnie wpisu numer: 12350

Nawet olsztyńscy kibice zachowywali się lepiej, no oczywiście poza tymi niecenzuralnymi słowami pod adresem naszych piłkarzy. Ale przyjechali, dopingowali. Większych ekscesów nie było. Zresztą po co mieli atakować iławskich pseudokibiców, jak w tej klatce same dzieci były...
Wstyd na inaugurację rozgrywek II ligi! Po co wam to było? Popisaliście się przed PZPN-em. Pokazaliście, jaka teraz jest "kultura" w Iławie.
"Brawo!"
PANIE BURMISTRZU PTASZNIK, PANIE PALUSZEWSKI, PANIE PASIK,
PANIE LEWICKI - zakaz wstępu do klatek, zakaz wstępu na iławski
stadion dla nędznych gówniarzy.
 Adam
 Środa 30-07-2008

12350. 
Odnośnie wpisu numer: 12349

Pały dla bandytów, którzy demolowali własny stadion!
Jesteście ch....mi a nie kibicami! Nigdy więcej hołoty na mecz!
 Adam
 Środa 30-07-2008

12349. 
Sukces piłkarzy Jezioraka na inaugurację w II lidze 1:0 z Olsztynem.
A mogło być więcej!!!
Porażka iławskich pseudo(kibiców)!!! Mam nadzieję, że tym razem
zarząd klubu zakarze tym imbecylom wstępu na mecze dla dobra
Jezioraka jak i prawdziwych kibiców.
 iławianin
 Środa 30-07-2008

12348. 
Kto pozwolił dorosłym szaleć na placach zabaw? Każda huśtawka ma określony udźwig. Slyszałam jak administrator SM zwracał niegdyś młodszej młodzieży uwagę: "To dla małych dzieci! Taki chłop na małą zjeżdżalnię?!!!" Widocznie lekkość ducha wznosi takie zadki. Do zobaczenia w wesołym miasteczku!!!
 Maryśka
 Środa 30-07-2008

12346. 
A ja "p..d..lę" taki porządek! Takie rządy, władzę, nasze elity, posłów, burmistrzów itp... I tego leśniczego w Chorwacji podczas L-4, i te mecze Jezioraka z OKS-em, i tych kibiców bandziorów, kiedy zobaczyłem dziś przez okno najazd wozów bojowych policji na osłonę meczu.
Ja pie...ę!
Za Jaruzeli było spokojniej i bezpieczniej. Awanturników zapuszkowali,
przez tor przeszkód przegnali i był spokój. Chciałem innej Polski, to prawda, ale nigdy nie spodziewałem się, że bedzie taki syffffff!
 Męczennik z Polski
 Środa 30-07-2008

12345. 
Odnośnie wpisu numer: 12343

Leśniczy ma podleśniczego, który może za niego tyrać nieco.
A w CHORWACJI leczy się to i owo, więc dziwny nie jest pobyt
leśniczego tam właśnie. O so si się rozchoziiii? Zazdrocha bierze?
 Joszua Mordechaj Chujawin
 Środa 30-07-2008

12344. 
Odnośnie wpisu numer: 12343

Jeśli leśniczy z Karasia ma wpisane [w zwolnieniu]: "może chodzić"
to ma prawo pójść na spacer do Chorwacji.
 **
 Środa 30-07-2008

12343. 
Jak ma być dobrze, jeżeli Leśniczy z Karasia w czasie zwolnienia lekarskiego odpoczywa w Chorwacji...
 kolega
 Środa 30-07-2008

12342. 
Odnośnie wpisu numer: 12342

Ja natomiast sobie wyobrażam, byc w roli Pana M. z Olsztyna.
Byłbym rad z darmowej reklamy na Polskę jako doskonały buhaj.
Miałbym kolejkę młodych jałowic z prywatną dopłatą, gdyż resztę
kosztów inseminacji pokryłby NFZ.
 menda społeczna
 Środa 30-07-2008

12340. 
Odnośnie wpisu numer: 12339

Nie wyobrażam sobie być w skórze Małkowskiego. Przecież są żenujące
i hańbiące dla niego takie zarzuty... Cały kraj o nim słyszy, widzi jego zdjęcia, brrr... zawrót głowy!!!
 melenoskop
 Wtorek 29-07-2008

12339. 
[!!!] Przebywający w białostockim areszcie śledczym prezydent Olsztyna Czesław Małkowski zostanie zbadany przez seksuologa - poinformował prokurator okręgowy Tadeusz Marek.
Na pytanie o cel badania, prokurator odpowiedział, że ma to być "jeden z elementów służących do określenia poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia przestępstwa".
Na Małkowskim ciążą zarzuty zgwałcenia ciężarnej urzędniczki oraz molestowania seksualnego kilku innych kobiet.
 independent
 Wtorek 29-07-2008

12337. 
Odnośnie wpisu numer: 12336

Pewno pająk ptasznik ukąsi jadem kiboli ze Stomilu i uspokoją się.
Co chcesz od Paluszeskiego, ty nędzna kreaturo. Gdyby zezwolił,
a kibole wszczęli awantury, zdemolowali stadion i okolice, to psy
wieszanoby na Panu Kazimierzu [Paluszewskim]. Bur natomiast
jest mądry inaczej i wie lepiej.
 **
 Wtorek 29-07-2008

12336. 
Odnośnie wpisu numer: 12322

Panie dyrektorze klubowy Paluszewski Kazimierzu!
Burmistrz Miasta Iławy Włodzimierz Ptasznik wyręczył Pana w myśleniu. Piłkarski mecz derbowy Jezioraka Iława z OKS Olsztyn obejrzą kibice JEDNAK obydwu drużyn, a nie tylko jednej. [...] Środa, godzina 17.
 kibic (piknik)
 Wtorek 29-07-2008

12335. 
Posiadacze kart VISA znów mogą czasowo nie mieć swoich pieniędzy. VISA po raz drugi - w ciągu zaledwie kilku miesięcy - ma problemy z prawidłowym rozliczeniem transakcji. Problemy polegają na tym, że
np. ta sama transakcja jest kilkakrotnie księgowana na koncie. Tym
razem skala problemu jest znacząco mniejsza niż poprzednim razem.
 płatnik
 Wtorek 29-07-2008

12334. 
Czy ten upał nas wykończy?
 zniecierpliwiony
 Wtorek 29-07-2008

12333. 
Odnośnie wpisu numer: 12332

Psy poza Iławą, czyli wiejskie, defekują swobodnie, tam gdzie chcą.
Na wsi polskiej panuje swoboda i naturalizm. Gdy miałem lat kilka, to krowę zapładniał prawdziwy byk, a nie jakiś facet jeżdżący na motorze.
Do kopulacji między wyżej wymienionymi dochodziło na dworze mojego dziadka, w miejscu publicznym i za dnia. Wówczas nie było potrzebne żadne gadanie o programie szkolnym w zakresie seksuologii, zbędny
był nauczyciel z trzema fakultetami do egzegezy życia rodzinno-seksualnego. Wszyscy wiedzieli skąd się biorą dzieci.
 D. z Chromakowa
 Wtorek 29-07-2008

12332. 
Odnośnie wpisu numer: 12330

Myślałem, że temat zakończony. Oczywiście chodzi o pojemniki na odchody. Gdy mieszkańcy się oswoją z nowościami, nakradną, nauczą kultury (albo ich ktoś nauczy) będzie dobrze. To dotyczy Iławy, ale co poza Iławą? Tam nie ma pojemników. Chodzi mi tylko o to, aby nie wejść w gówno, by pieski nie obszczywały futryn domu, felg samochodowych, srały gdzie popadnie. Taka natura psia, a człowiek... Masz rację, pozdrawiam. FIN.
 m. b.
 Wtorek 29-07-2008

12331. 
Odnośnie wpisu numer: 12326

POLACY: DOKĄD ZMIERZACIE?

Żydzi, jak polacy, są ludźmi, których należy szanować jednako. Żyd jeno jest wyrachowany i bezwzględny w interesach, co nie zawsze podobało się Polakom. Polak zato, to zawadiaka, wiracha, nie potrafi szanować siebie, swojej i innych pracy, wyzyskiwacz bez miary. Typ stadny, lubi zgromadzenia typu pielgrzymek, odpustów, przyjazdów Wielkich Ludzi jak Jan Paweł II, lecz nie zmienia to jego charaktru, nie staje się lepszy.
Ja mam w rodzinie Żyda patriotę, ktory zazdrości mi takiego Wielkiego Polaka jakim był Karol Wojtyła, papież.
I tyle mogę powiedzieć Polakom, którzy tak wychowali swoje dzieci, że 70% wspólczesnego młodego pokolenia gimnazjalistów i licealistów, nie chciałoby uczyć się, pracować, mieszkać z Żydem albo Romem.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 29-07-2008

12330. 
Odnośnie wpisu numer: 12318

"Mieszkancu bloku" skonfrontuj swoje wypowiedzi i zastanów się nad
ich logiką!!! O co Ci w końcu chodzi?
Fakt, że mnie też denerwują właściciele psów którzy wyprowadzają
swoje pupilki na trawniki pod blokiem a na zwrócenie uwagi reagują
oburzeniem.
Ale odchodzimy od tematu głównego czyli pojemników na psie k.....
a nie po pyskówki tu pisze.
 Psik
 Wtorek 29-07-2008

12329. 
Odnośnie wpisu numer: 12327

Im starczyły chaty kurne,
ryby, gady z wód bałtyckich;
Ja wypasłym lecę mercem,
na kolację mi jesiotra,
z bajkalskiego stawu dają.
 Hrabia z Poniatowa
 Wtorek 29-07-2008

12328. 
Odnośnie wpisu numer: 12326

Uprzejmie proszę administratora tego forum, aby wyżej wymienionego pana zbanował, a treść jego wpisu usunął.
Z poważaniem
 שכינה
 Wtorek 29-07-2008

12327. 
Odnośnie wpisu numer: 12323

Anonim zwany Gallem nie przypadkiem sławił zdobycie Pomorza strofami:
Naszym przodkom wystarczały ryby słone i cuchnące.
My po świeże przychodzimy, w oceanie pluskające!
 D. z Chromakowa
 Poniedziałek 28-07-2008

12326. 
Odnośnie wpisu numer: 12294

PRECZ Z KOMUNĄ!
NIE PŁACZEMY PO GIEREMKU! TU JEST POLSKA, NIE IZRAEL!
 WUJEK ADOLF
 Poniedziałek 28-07-2008

12325. 
Odnośnie wpisu numer: 12323

"Bolo-TW", jesteś moim idolem!
 Adam-TW
 Poniedziałek 28-07-2008

12324. 
Odnośnie wpisu numer: 12322

Brawa dla zarządu IKS-u za wyautowanie z meczu olsztyńskiego bydła.
Do kamieniołomów z nimi...!!!
 kibic normales
 Poniedziałek 28-07-2008

12323. 
Odnośnie wpisu numer: 12322

Dlaczego musi być w tej Polsce tak źle, że nie można wpuszczać obcych kibiców na mecze?
Czy nie należałoby przywrócić "przepierkę", czyli pałowanie huliganów i wyroki po 2-5 miesiecy do robót w Bieszczadach o suchym pysku, jak bywałolo za komuny. Obóz ogrodzić nad rzeką i karmić gównie solonymi śledziami, zabraniając picia wody. Natomiast tego, który wychyli się i podejdzie do wodopoju, ostrzelać ostrą amunicją.
 BOLO-TW
 Poniedziałek 28-07-2008

12322. 
KOMUNIKAT ZARZĄDU KS JEZIORAK IŁAWA

W związku z negatywną opinią policji dotyczącą rozgrywania spotkań piłkarskich tzw. "podwyższonego ryzyka" na stadionie w Iławie przy ulicy Sienkiewicza 1, informujemy wszystkich kibiców i sympatyków "OKS 1945 Olsztyn", że na mecz Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn w środę 30 lipca br. nie będą wpuszczeni. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy. Ponadto kibicom Jezioraka przypominamy o obowiązku posiadania przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i okazania go naszym służbom ochronnym przy wejściu na stadion.
 Kazimierz Paluszewski
 http://www.jeziorak-ilawa.pl
 Poniedziałek 28-07-2008

12321. 
Odnośnie wpisu numer: 12318

Ostatni wpis: zrozum a Psiku, że dotyczy to placu jak boisko szkolne, a dojście jest do garaży (szopek) oddalonych od domu, do tego prywatnego. Chodzi wreszcie o to, żeby psy wyprowadzali na smyczy, żeby te, potrzeby fizjologiczne załatwiały nie na futrynę drzwi wejściowych tylko tam, gdzie nie chodzą ludzie. Proste?
 m. b.
 Poniedziałek 28-07-2008

12320. 
Odnośnie wpisu numer: 12318

Gratuluję Ci "mieszkańcu bloku" samosiewu :-))))
Z pewnością nie jeden czytających forum również. A po za tym wydaje mi się, że sprawą powinna zainteresować się co najmniej Straż Miejska, jeżeli parkujesz samochód na parkingu z trawy pod blokiem!!!
No i współczuję sąsiadom, samochód na parkingu trawiastym pod oknem
- super sprawa. Osobiście wolę psie wydzieliny, aniżeli start auta spod okna np. o 5.00 rano!!!
 Psik
 Niedziela 27-07-2008

12319. 
Na dzikiej plaży jakiś głupek zrobił kupę w wodzie. No i pływał sobie po powierzchni taki klocek. Co chwila ktoś, po dojrzeniu lub zetknięciu się
z gównem wyskakiwał z wody z obrzydzeniem lub okrzykiem. Ratownicy udawali, że nie ma sprawy...
 kamyczek
 Niedziela 27-07-2008

12318. 
Odnośnie wpisu numer: 12316

Trawa, esteto, rośnie na placu przed blokiem, jest tam samosiew, zamiast piachu, po niej chodzą ludzie i parkują samochody. Nie jest
to trawnik miejski, który zresztą też służy "do chadzania".
 mieszkaniec bloku
 Niedziela 27-07-2008

12317. 
Idę na Szanty. Wczoraj było super :-)
Oby na Tarkę tak pogoda dopisała!
 Adam
 Sobota 26-07-2008

12316. 
Tak na moje to ludzie chadzają chodnikami a psy trawnikami. Jak komuś brak kultury i depcze trawnik to jego problem - no i jego bucików.
 Psik
 Sobota 26-07-2008

12315. 
Odnośnie wpisu numer: 12313 12314

Zdawałoby się, że forumowicze zeszli na psy. Niestety, problem jest jeszcze większy. Ludzie ostatnio zapałali miłością do psów, prawie każdy ma w domu pieska, tylko wypuszcza go na podwórko, na trawkę, ten nasrywa gdzie się da, a potem bawią się tam dzieci. Zagrożenie chorobami - duże!!! Przejść również nie można. To też problem. Właściciel psa nie czuje skrępowania. Inny, włażący w gówno, nie ma odwagi zwrócić mu uwagi.
 mieszkaniec bloku
 Sobota 26-07-2008

12314. 
Tak tak trzeba mu dac jeśc, nauczyc kultury etc. A obowiązkiem władz jest sensowne wydawanie publicznych pieniędzy tj. zbierasz kasę z psów to wydaj je na nie!!!!!!!!!!
A psie pakiety maja chyba poprawic samopoczucie włodzarzy a nie obserwatorów psich ekstrementów.
 Psik
 Piątek 25-07-2008

12313. 
Odnośnie wpisu numer: 12310

Z tego, co zrozumiałem, to ustawienie psich pakietów ma nauczyć właścicieli, że pies może srać, gdzie chce, ale trzeba po nim sprzątnąć. Odkurzacz tego problemu nie rozwiąże. Pies to obowiązek.
 Adam
 Piątek 25-07-2008

12312. 
Odnośnie wpisu numer: 12311

I jak to dużo nie trzeba aby jednocześnie rozwiązac kilka problemów.
Kilka odkurzaczy i 1). jesteś w Europie(dosłownie przecież Paryż to ma) 2). jest porządek (brak psich k...ek) na miejskiej zieleni 3). zmniejszamy bezrobocie (ktoś znajdzie czysta pracę).
 Psik
 Piątek 25-07-2008

12311. 
Odnośnie wpisu numer: 12310

W Paryżu zaobserwowałem gości, którzy z takowym "odkurzaczem" - chyba odkupiaczem (?) - śmigają na motorku po parkach i placach czyszcząc je z psich min. Przypomniał mi się przy okazji jeden z rysunków Mleczko: facet widzi w parku chłopca, który łazi po trawniku i gapi się w dół. Pyta go:
"Co robisz chłopcze?"
"Zbieram psie kupy" odpowiada chłopiec.
Facet mówi do niego: "A zobacz tu jedną ominąłeś."
Na co chłopiec mówi: "Wiem, ale taką już mam"...
Pozdro.
 Pawka Morozow
 Piątek 25-07-2008

12310. 
Odnośnie wpisu numer: 12300

Psi pakiet.
Mam skromny apel do włodarzy miasta i mieszkańców posiadających psy.
Nie myślicie że "psie pakiety" to tylko i wyłącznie PR??? Przecież wiadomo że większość"psiarzy"nie będzie z tego korzystać i to z różnych powodów m.in.ciągły brak worków w pakietach a za moment zostaną zniszczone przez "ziomów". Z tego co wiem w sposób bardzo dobry sprawa psich ekstrementów został rozwiązany w Poznaniu. Władze miasta zakupiły kilka tzw. odkurzaaczy przy pomocy których służby porządkowe sprzątają odpady w strategicznych miejscach miasta. Uważam pomysł za bardzie trafiony i namawiam do wprowadzenia go u nas.
A tak na marginesie: na co są wydatkowane pieniądze z psich podatków? Wydaje mi się, że wydając je na sprzątanie po psach były by wystarczające. Bo na utworzenie miejsc na wyprowadzanie psów na pewno ich nie starczy.
 Psik
 Piątek 25-07-2008

12309. 
O TYM JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW.
Mija 18 lat wolnej Polski w której wszyscy już mieli poznać jakiś język obcy (zachodni). Obecne czasy i technika powinny bardzo ułatwiać poznawanie języków obcych, ale praktyka pokazuje co innego.
Mój sposób jest taki :
1. Ucz się tylko... 15 minut, ale codziennie,koniecznie rano. Trzeba więc iść wcześnie spać, nie oglądać głupot w telewizji.
2. Masz internet, otwarty dostęp do świata. Wchodź na strony np. anglojęzyczne i wyszukuj tematów, które są Twoim hobby. Masz drukarkę to wydrukuj tekst. Wyłącz komputer, bierz słownik i tłumacz.
3. Gdy lubisz muzykę, to znajdź na "You Tube" piosenkę do słuchania. Znajdziesz również tekst tej piosenki, słuchaj piosenki i patrz w tekst.
4. Odejdź od komputera - wyłącz, włącz telewizor, nie oglądaj Kiepskich, bo źle na tym wyjdziesz. Nastaw pudło na BBC (CNN) i słuchaj tylko... 15 minut. Wyłącz telewizor, pocałuj żonę i idź spać. To wszystko !!!
 D. z Chromakowa
 http://uk.youtube.com/watch?v=iq_xybRBvgA&feature=related
 Czwartek 24-07-2008

12308. 
Wody w Jezioraku jeszcze nie będą prywatyzować. Lewy brzeg Jezioraka, ten od strony lasów po Siemiany, Skiroławki, Dobrzyki - ma zostać przy PSL-lu, zaś prawy od strony Szałkowa po Zalewo ma być Platformy. Jednak po nastepnych wyborach woda zostanie przydzielona PO, natomiast ryby bedą dla PSL-u.
Mam nadzieję, że partie socjalistyczne PIS z SLD połączą się i wszystko wyrównają, by oddać narodowi co, zgodnie z naturą mu należy.
 **
 Czwartek 24-07-2008

12307. 
ŻYLIŃSKI USIADŁ W SIEMIANACH W PIERWSZYM RZĘDZIE ZEBY GO
BYŁO WIDAĆ, HARMACIŃSKI BIEGAŁ PO SCENIE. ALE IŁAWA I TAK WIE
ŻE ICH KONIEC JEST BLISKI JUZ NIGDY NIE WRÓCA NA STOŁKI. BENEK
IM TO UDOWODNI. PLATFORMA I PSL Z DNIA NA DZIEŃ TRACA W NOTOWANIACH BO CUDÓW NIE MA NAWET SLD WOLI GŁOSOWAC Z PISEM BO DOSZŁO DO WNIOSKU ZE LUDZIE Z PLATFORMY I PSL TO LUDZIE BEZ PRZYSZŁOSCII I TERAŻNIEJSZOŚCI ZATEM MUSZA ODEJŚC DOPIERO W IŁAWIE I CAŁEJ POLSCE RUSZY COKOLWIEK ONI CI Z PLATFORMY I PSL TO PEWNIE SPYWATYZOWALI BY JEZIORAK DLA SIEBIE KTO WIE CZY JUZ GO NIE MIERZA I CHCA PODZIELIĆ PÓŁ JEZIORA DLA PLATFORMY PÓŁ DLA PSL ALE NIE WIEDZA ŻE JESIENIA STANIE SIE TO CO BENEK POWIEDZIAŁ A NAJPÓŹNIEJ WIOSNA ZNIKNA NA ZAWSZE ZE SCENY BO CAŁOWAC PO RACZKACH I PUSZCZAC KOLOROWANKI JAK TO ROBIŁ TEN ŻYLŃSKI I BAJKI OPOWIADAC O CUDACH TO JUZ HISTORIA IŁAWA CHCE WASZEGO ODWOŁANIA ŁACZNIE Z WASZYM PTASZNIKIEM
 BENEK
 Czwartek 24-07-2008

12306. 
Odnośnie wpisu numer: 12304

Jak to się stało, że mając takich posłów jak Żyliński Adam i inne siły,
takie obiekty sportowe, takie możliwości (widzieliście projekt przebudowy stadionu), Iława została pominięta, a jest dalej w rakingu taka OSTRÓDA, czy inne Pcimie, Wólki itp...
 **
 Czwartek 24-07-2008

12305. 
Odnośnie wpisu numer: 12302

Nareszcie Adam mówisz ludzkim głosem.
Pałami i do przodu, to jedno; policja powinna znalęźć wspólpracowników
z osób im znanych, bezinteresownych, ktorzy do nich dzwoniliby w sytuacjach ekstremalnych; nie muszą nimi być jak chce PO reaktywacja "ORMO". Musi to byc formacja tajna, nienotowana (jednak kto z nas zaufa niektórym "łebkom" z policji), ale z własnej chęci wsołpracujący ludzie z Policją. Dziś kazdy ma komórkę i aparat cyfrowy, można dzwonić do "swoich" policjantów, robić zdjęcia i wysyłać do policji na tajny e-meil. Przy dzisiejszej technice, żaden informator nie musi sie ujawniać. Ale kiedy zadzwoniłem że pijany cygan wjechał do rowu, to za 4 tygodnie zostałem jako swiadek wezwany do policji i wszcyscy wiedzieli kto zacz doniósł. Zatem nikt nie będzie z nimi współpracował, gdyz nie chce sie ujawnić, woli nie widzieć jak zabijają sasiada, by samemu ocalić.
 ORMOWIEC
 Czwartek 24-07-2008

12304. 
Spółka "PL 2012" razem z ministerstwem sportu i PZPN wybrały dziś
44 miasta, które zostaną rekomendowane do UEFA jako miejsca na
bazy treningowe dla reprezentacji uczestniczących w Euro 2012.
Lista 44 miast:
Bielsko-Biała, Brzeg Dolny, Ciechanów, Dzierżoniów, Gdów/Wieliczka, Gniewino, Jarocin, Jelenia Góra, Józefów, Kluczbork, Kolno, Krośnice, Legnica, Lubin, Myślenice, Nadarzyn, Nałęczów/Puławy/Kazimierz Dolny, Oława, Opalenica, OSTRÓDA, Piaseczno, Poddębice, Polkowice, Proszowice/Bochnia, Pruszków, Rybnik, Rzeszów/Straszęcin, Serock/Nowy Dwór Mazowiecki, Siedlce, Sobótka, Sosnowiec, Straszyn, Sulejówek/Wesoła/Otwock, Sulisław/Grodków, Trzebnica, Uniejów, Ustroń/Pawłowice Śląskie, Wałcz, Warka, Władysławowo, Wodzisław Śląski, Wołów, Wyszków, Ząbki/Zielonka (źródło: Gazeta.pl)
 ja
 Czwartek 24-07-2008

12302. 
Odnośnie wpisu numer: 12301

Popieram wszystkie metody!
Gówniarstwo niszczy coś, za co płacimy wszyscy. I nie tyczy się to tylko psich pakietów, ale wszystkiego - w tym znienawidzonego przeze mnie mazania po ścianach. Dostaliby kilka pał "na plecy" i od razu by im się odechciało bezmyślnego wandalizmu. Niestety, policja ma związane ręce a młodzież jaka jest, taka jest.
Dziś na sparingu Jezioraka jeden gówniarz podrzucił patyk po lodzie do góry, na co starszy pan mówi "sprzątnij to". Usłyszał po chwili "spier..."!
 Adam
 Środa 23-07-2008

12301. 
Odnośnie wpisu numer: 12300

Ty Adam to se możesz gadać: stop gównom psim. Należy wyłapywać
takich drani w sposób brutalny, robić fotki i wysyłać do pollicji.
 BOLO-TW
 Środa 23-07-2008

12300. 
Odnośnie wpisu numer: 12295

[KURIER] stoi na dobrym poziomie i nie ma konkurencji w powiecie.
Ale czasami mam wrażenie, że niektóre tematy są nadmuchane, nic
nie wnoszą do naszego życia oraz wynikają chyba z braku dobrych
tematów w ogóle.
Natomiast bardzo cieszy mnie, że poruszono temat psich pakietów.
To, co się dzieje, to tragedia. Każdy złapany na kradzieży worków, ich rozrzucaniu lub dewastacji stojaków powinien wysprzątać wszystkie psie kupy w mieście. Zachęcam tym samym wszystkich mieszkańców do napiętnowania takich zachowań - i nie tylko tych. Nasze miasto musi
być czyste i przyjazne. Adam mówi stop bezmyślnemu wandalizmowi!
 Adam
 Środa 23-07-2008

12298. 
To jest informacja dla Pana, który złapał złodzieja roweru przy ul. Smolki
w Iławie dziś około godziny 11:30.
Znam tożsamość tego chłopaka. I jeżeli nie udało sie Panu doczekać
na patrol policji (bo słyszałam, ze Pan dzwonił), jeżeli sparwca uciekł
- mogę Panu pomóc.
 mieszkanka
 Środa 23-07-2008
Odp. 
Proszę podać swój adres e-mail dla kontaktu!
 moderator

nki@kurier-ilawski.pl
 Środa 23-07-2008

12297. 
Odnośnie wpisu numer: 12295

Tylko burmistrz Susza, to chyba buc. Odstaje od reszty.
Czy był zawsze taki?
 też czytelnik
 Środa 23-07-2008

12296. 
Dziś rankiem dowiedziałem się, iż nowym prezesem IKS-u będzie stary prezes (były) Andrzej Sobiech. Człowiek z Kongresówki, pragnie od siebie dać dla Iławy cząstke swego jestestwa. To dobry pomysł, by Andrzej, mój przyjaciel z Zielunia, został ponownie Prezezesem IKS i wprowadził go do I Ligi. W ten sposób spełniłoby się marzenie tysięcy iławiaków i I Lidze piłkarskiej. Ten człowiek ma pieniądze, by przeznaczyć na Klub, by dac coś z siebie dla Iławy, nie jak inni, dorabiać się na IKS-ie, a z drugiej strony udawać przyjaciela. Popieram takich ludzi.
 Hrabia z Poniatowa
 Środa 23-07-2008

12295. 
Po lekturze dzisiejszego Kuriera: Jest co czytać, oglądać, wysoki poziom artykułów, fotoreportaży - szczególnie autorstwa pań dziennikarek - dla każdego. Miło było, tak trzymać.
 stały czytelnik
 Środa 23-07-2008

12294. 
Odnośnie wpisu numer: 12279 12281 12285

Wśród wielu internowanych w stanie wojennym było stosunkowo wielu, którym komunistyczna machina bezpieki perfekcyjnie „robiła” życiorysy, oczywiście „odpowiednie” życiorysy.
Zaufania opozycji i całego narodu, zapatrzonego w wizję zmian, nic tak skutecznie nie wzbudzało, jak rzekome baty od komunistów. Więzienne internowanie czy inne „styropianowe” formy represji pasowały jak ulał
do tego teatru mistyfikacji.
Nie będę wymieniał nazwisk, bo o zmarłych nie chcę pisać źle. Pokój im.
Ale wystarczy, że każdy z czytających przeprowadzi analizę życiorysów
„bohaterów” – jeszcze żyjących, ciągle aktywnych na scenie politycznej, zwłaszcza bieżących postaw oraz ich zajęć w latach 1945-80, i po roku 1983, aż do dziś... I stanie się jasność...
 Sokrates
 Środa 23-07-2008

12293. 
Odnośnie wpisu numer: 12288

Ideały (między innymi "Solidarności") są jak gwiazdy, wszakże których
nie możemy osiagnąć. Chociaż kierujmy się do nich.
 owidiusz
 Wtorek 22-07-2008

12292. 
Pod tym adresem można znaleść oświadczenie majątkowe posła Adama Żylińskiego z Iławy. W dziale X "składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10.000 zł" jest wpis, który mnie bardzo zaskoczył. Wpis głosi rzecz następującą: "Księgozbiór o wartości około 40.000 zł". Nie wiem tylko ile ten księgozbiór waży. Stalin pytał kiedyś swojego sekretarza o to, ile waży ton Związek Radziecki. Sekretarz odpowiedział, że to liczba astronomiczna.
 Autorytet III
 http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/($All)/F12D443673DD4A4BC...
 Wtorek 22-07-2008

12291. 
Odnośnie wpisu numer: 12284

Fakt, że Iława ma mało miejsc noclegowych, a na pewno bardzo mało
tych na poziomie. Ale skoro i tak wszystkie są pełne, to chyba sukces,
bo podejrzewam, że nie każdego sezonu to się zdarza.
 Adam
 Wtorek 22-07-2008

12290. 
Odnośnie wpisu numer: 12289

Pan Kazimierz akurat, pomimo że był po drugiej stronie bariery,
zachowywał sie godnie, wykazał sie postawą godną człowieka.
 ADMIRAŁ
 Wtorek 22-07-2008

12289. 
Odnośnie wpisu numer: 12288

No to zapraszamy na forum "Kuriera Iławskiego" pana Kazimierza Paluszewskiego, który opowie nam czego i jak uczył Bronka Geremka, Antka Macierewicza i tych trzech iławiaków.
 iławiak z wyboru
 Wtorek 22-07-2008

12288. 
Odnośnie wpisu numer: 12287

Trzech siedziało za IDEE SOLIDARNOŚCI.
Jeden nawet rok - od 13 grudnia 1981 roku do 7 grudnia 1982 roku. Posiadówkę rozpoczął w celi nr 13 w Zakładu Karnego Iława z innymi kolesiami z Elbląga, a obok miał za kompana Gieremka Bronisława,
chwilę był tam również Antoni Macierewicz. Więcej na ten temat mógłby wiedzieć Paluszewski, Kazimierz, który był jego wychowawcą.
 BOLO-TW
 Wtorek 22-07-2008

12287. 
Odnośnie wpisu numer: 12281

A może pan towarzysz [Spatran] napisze kto z iławiaków siedział
za idee "Solidarności".
 iławiak z wyboru
 Poniedziałek 21-07-2008

12286. 
Odnośnie wpisu numer: 12283

... To chyba będzie usługa wykonana przez "PKP Przewozy Regionalne",
o ile pierwej ta firma nie zbankrutuje. Trasa funeralna będzie prowadziła
przez Iławę.
 Autorytet I
 Poniedziałek 21-07-2008

12285. 
Odnośnie wpisu numer: 12279

A ja tak sobie myślę... Ładnie to tak wielkich Polaków opluwać?
Wyście bez skazy pewnie? "Ten tylko błędów nie robi - kto nic nie robi".
Chwała Tobie Panie Geremek - dziękuję za to, co dla Polski zrobiłeś.
 Eskulapski
 Poniedziałek 21-07-2008

12284. 
Zaintrygowany reklamą przy krajowej "7", postanowiłem wpasc na weekend do Iławy. Jakież było moje zdziwienie jak sie okazało, że nie mamy gdzie przenocować. W koncu udalo nam sie znaleśc nocleg w prywatnej kwaterze w okolicach miejscowości Kamień. I wszystko byłoby ok, gdyby nie ten wszechogarniający smród. Nie wiem co tam sie spala, ale współczuje mieszkańcom. Moze wiecie co tam sie dzieje?
Pozdrawiam.
PS.Jeziorak jest piekny. Nie "zepsujcie" tego.
 Rysiek
 Poniedziałek 21-07-2008

12283. 
Kiedy wypełnią się jego, Wałęsy, dni na tym padole, to laweta toczyć
sie bedzie przez kraj Polskę od Gdańska do Krakowa transportem PKP,
na Wawel, by w Krypcie ją schować i obok Piłsudskiego położyć.
Zatrzymywać ją będą Polacy i dywanem kwiecia obsypią. Amen.
 duch
 Poniedziałek 21-07-2008

12282. 
Odnośnie wpisu numer: 12273

Popieram Eskulapa.
Niestety radni mają wpływ na pensje lekarzy. Wystarczy jeden "głupi
zapis" mówiący, że pracownik szpitala nie ma prawa podjac pracy w
innej placówce zdrowotnej po godzinach pracy. Wtedy lekarz znajdzie
czas na odpoczynek dokształcenie i bycie na łonie rodziny i wydawanie
zarobionych pieniędzy. Ale taki lekarz musi zarabiać godziwie i sadzę, że
ww zależności od kwalifikacji i specjalizacji od 3,5 tys zł (początkujacy)
do 8 tys zł (ordynator z II specjalizacją) i to naprawdę wystarczy!
Przeciez lekarzem zostaje się z powołania aby słuzyć ludziom, jak głosi przysięga Hipokratesa...
 Spatran

Robin64@o2.pl
 Poniedziałek 21-07-2008

12281. 
Odnośnie wpisu numer: 12279 12280

Dajcie spokój zmarłym. Nie godzi się kpić i ośmieszać osoby, które już nigdy nie będą mogły zabrać głosu na tym świecie...
Gieremek jest już w historii najnowszej polski i swoje przeszedł w tym skomplikowanym zyciu. Zastanówcie się kto z waszych bliskich siedział w więzieniu za idee??? Czy Wy jako dzieci byliście pozbawieni "ojca" bo miał inne poglądy polityczne? Co robili wasi ojcowie dziadkowie (nie mówię tu o walczących w II Wojnie).
Polacy, badźmy dumni ze swojej histori i nauczmy się wyciągać wnioski
na przyszłośc. Mamy taką władzę jaka wybieramy... a ze kazdy KŁAMIE idąc po władzę... to nigdy wiecej go nie wybierajmy!!!
 Spatran

Robin64@o2.pl
 Poniedziałek 21-07-2008

12280. 
Odnośnie wpisu numer: 12279

Pomyślałem sobie co będzie jak chować będą Wałęsę, Kwaśniewskiego, Mazowieckiego. Jakich słów użyją. Ach, zapomniałem jeszcze o Michniku! Ale będą gusła odprawiane!
A ten Michnik to przy okazji "mowy" funeralnej chciał jeszcze dziś pogrzebać IPN. Nazwał instytucję państwową "policjantem pamięci".
Szczyt obłudy. Ten IPN zabiera się za jego brata i jego wyczyny z czasów Bieruta. Obecnie sędzia stalinowski siedzi sobie w Szwecji.
 Autorytet IV
 Poniedziałek 21-07-2008

12279. 
Nad grobem niepokalanego towarzysza Geremka, stuprocentowego Polaka - żeby było zabawnie: pod katolickim krzyżem - przemawiali niepokalani spece od "moralności" oraz budowania "demokracji". Lech "Bolo" Wałęsa wydukał z kartki rozprawę o patriotyzmie (swym), a słynny stachanowiec rywinowski Adam Michnik słowami Wisławy Szymborskiej - jedynej chyba w historii noblistki gloryfikującej niegdyś Stalina - dał przejmujący w swej głębi głębokiej wykład (też z kartki) co wolno, a czego robić nie wolno Przyjaciołom...
Ech, gdy tak na nich patrzyłem wszystkich, gdy tak sobie przeliczyłem
te wszystkie gęby obłudne, nabrałem przekonania, że czasy Faryzeuszy
z epoki Jezusa nazareńskiego to był mały pikuś, tyci-tyci pikuś...
 Sokrates
 Poniedziałek 21-07-2008

12278. 
Odnośnie wpisu numer: 12277

Spiepszaj dziadu!
 menda społeczna z PIS
 Poniedziałek 21-07-2008

12277. 
U rodziny w Lubawie byłem i akurat wpadliśmy na otwarcie tego nowego POLO-MARKETU, no wiecie - tam gdzie stara BIEDRONKA wcześniej była. No i mówię wam: Aleeeeee wstyd!!! Kasy im się zawiesiły na otwarcie!!!
Ale wstyd!!! Kapujecie??? Wstyd!!!
Czy komputerowcy pamiętają jak Bill Gates w czasie prezentacji nowego
(ino wtedy) systemu operacyjnego "Windows 98" musiał się czerwienić?
W lubawskim POLO-MARKET było jeszcze gorzej, bo siadło wszystko.
 Dziad
 Poniedziałek 21-07-2008

12276. 
Odnośnie wpisu numer: 12274 12275

Desperacja - utrata nadziei; desperat - straceniec.
Mówiąc o desperacji miałem na myśli nie sytuację finansową lekarzy, a postawę pani Jastrząb i starosty wobec nich. Podejmując takie a nie inne decyzje wiadomo było co się wydarzy, a to co napisałem - napisałem po to, by pokazać jak dwulicowe są władze powiatowe.
Proszę spojrzeć co się działo... Chwila ciszy po przyjściu pani Gelert... Znowu pretensje rady wobec nowej dyrektor. Sam już nie wiem o co w tym wszystkim chodziło, chociaż swoją teorię mam.
Więc może rzeczywiście (jak radzi "Wyzwolony") róbmy swoje, cieszmy sie życiem, kochajmy się i zamknijmy to forum. Pozdrawiam. Życzę spokojnej pracy pani Gelert i dalszego rozwoju szpitala. Udanych wakacji.
 obserwator
 Poniedziałek 21-07-2008

12275. 
Zamknąć to forum. Już nie ma o czym dyskutować. Po co marnować
czas na pustą gadaninę, kostucha i tak przyjdzie. Słuchajmy muzyki,
podziwiajmy poranne wschody słońca, obserwujmy przyrodę,
kochajmy się.
 Wyzwolony
 Niedziela 20-07-2008

12274. 
Odnośnie wpisu numer: 12273

Szanowny "obserwatorze"!
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, co to znaczy "desperacja", pisząc, że: "Jakby nie oceniać postawy lekarzy rezygnacja z pracy jest dla mnie przejawem najwyzszej desperacji...".
Bez przesady szacowny rozmówco. Kto jak kto, ale nie lekarze są w desperacyjnej sytacji życiowej. Zapytaj tych, co pracy nie mogą miesiącami jakiejkolwiek podjąć, co to znaczy desperacja! Nasi lekarze są terrorystami, szanowny rozmówco, gdyż wiedzieli dobrze, iż bez nich mamy w powiecie "zawał".
Też prawdą jest, że nie zarabiali jak powinni, ale bądźmy szczerzy i miejmy oczy otwarte, czy ich zarobki są na granicy rozpaczy, jak w wywiadach słyszano, czy ich sytuacja jest w kryzysowa życiowo. Proszę ujawnić ich zarobki w praktych prywatnych, a otworzysz oczy szerzej i inaczej spojrzysz na desperację.
Szanowny Panie! Za chwilę dowiemy się że ich zarobki odstają od średniej europejskiej, i zaczną walkę o pensje na poziomie takim, jakby Polska była krajem zachodnim, w których od 60 lat sprawy lecznictwa dawno uregulowano. Gdzie pacjent partycypuję w leczeniu, ale też gdzie pacjent dba o zdrowie od kolebki.
Nasze zaś elity (radni itp. itd.) wszystko robią, aby trwać jak najdłużej na stołkach, nie robiąc nic w kierunku naprawy tej sytuacji. Naprawy w lecznictwie, to nie znaczy poprawy tylko płacy lekrzom, jak dotąd, a całego systemu, łacznie ze słynnym "koszykiem usług", z drogimi lekami, z korupcją w tej materii, jaką stosują firmy farmceutyczne itp.
 ESKULAP
 Niedziela 20-07-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 142 143 144 ... 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... 333 334 335 ... 383 384 385 następna ] z 385102180399REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.