Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

9391. 
Odnośnie wpisu numer: 9387

Pierwsze informację o luzie wśród kierowców potwierdzają się. Młodzi ludzie piją piwo i wódkę w trakcie jazdy samochodami. Wiedzą, że
nadszeł luz.
Aresztowany Lipiec, minister sportu w rządzie Pana Marcinkiewicza, za
jego poparciem powołany, był cichym zwolennikiem PO. Dziś zarzucanie
Kaczyńskiemu powołania Lipca do rządu to nieporozumienie. Człowieka
zdrajcy Marcinkiewicza, który był łasy na stanowiska np. u Suchockiej,
Buzka i Kaczyńskiego. Jego kłopoty z dopingiem były faktyczne (za karę zwolnił np. prof. Smorawińskiego z szefowania z Zakładu Dopingu).
Człowiek krętacz.
Faktycznie Pan poseł Żyliński nie należy do ludzi Tuska i będzie klepał
w klawisze podczas głosowania. Jak może mieć u Tuska mir, kiedy jego prawą ręką jest LIsek, którego nasz Zyliński strofował i był mu niechętny. Zasiądzie w ostatnim rzędzie w sejmie i tyle jego.
 nick
 Piątek 26-10-2007

9390. 
Jakoś często ostatnio widuję dyrektora Janusza Walczaka ze Swedwood
w towarzystwie chińskich menadżerów podczas biznes-kolacji w iławskich restauracjach "Smocza Jama" oraz "Stary Tartak".
Ludzie spekulują, że Swedwood dogaduje się z chińskimi agencjami pracy w temacie ściągania taniej siły roboczej z krajów dalekiej Azji. Rozumiem teraz po co było kupować tyle ziemi wokół fabryki. Te hektary będą więc usłane kontenerowymi domkami (z plastiku) dla roboli... Ale się porobi...
 BOLO
 Piątek 26-10-2007

9389. 
I jak się czujecie zwolennicy PO?
Niby taki liberalizm, obniżka podatków itp. - a już czytamy, że PO wcale
nie chce obniżki dla wszystkich. Nie kumam tego. Serio. Niech mi to jakiś zwolennik Tuska wytłumaczy.
Jeśli taka będzie decyzjia PO, to mamy już pierwszą wpadkę tej partii.
 Jan Niezbędnik
 http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=93332...
 Piątek 26-10-2007

9388. 
Żuchowskiego Benek wykończył. Wykończy także Żylińskiego. Z tego co słyszałem, to gościu jest niczego sobie, ułożony, ma gadane i szanują go ludzie. Mówię wam wykończy Żylińskiego. Benek wali prawdę i cała Iława dopiepszy Żylińskiemu w następnych wyborach.
A co do Żylińskiego to słyszałem ma tylko klikać w sejmie, nic pozatym.
Nie liczy się w Platformie, ani w Iławie. Nie ma szans do Benka, on zna
go na wylot, nawet wie, że słaby jest psychicznie i ten go poźre.
 [nikt]
 Czwartek 25-10-2007

9387. 
ZIOBRY NIE MA - HULAJ DUSZA.
Wyraźny ruch w lewym interesie rozkreca się. W niektórych środowiskach ulżyło. Będzie mniej wyłapanych pijaczków na drogach, doktorki przyjmą więcej darów dziękczynnych (tego osobiście im nie bronię), bedzie mozna nareszcie wszystko przez telefon powiedzieć, na imieninach wypić więcej gorzaleczki - policjanci oko przymkną.
Jednym słowem wraca normalność i prawdziwa, a nie - jak za kaczyzmu - kontrolowana demokracja.
Polska nareszcie odżyła, ludzie się uśmiechają, są dumni z nowego rządu, z wolności, że należą do narodów Zjednoczonej Europy. Nawet Pawlak Kargulowi bratem.
Tylko ormowcom żal - kapowanie zabronione, nieetyczne takie...
 ORMOWIEC
 Czwartek 25-10-2007

9386. 
Odnośnie wpisu numer: 9382

Benek jest po wydziale toruńskiej uczelni ojca Rydzyka. Benek wie co mówi i jak mówi. Wy, sponiewierani jego intelektem, bez argumentów jesteście, i tyle wam zostało, by inaczej myślącego człowieka na poniewierkę rzucić.
 Męczennik z Radyja
 Czwartek 25-10-2007

9385. 
Dajcie bana Benkowi bo nie da się tego czytać.
Przecież to są wypowiedzi typowego życiowego frustrata, który przegrał życie. Trza się było uczyć chłopie, zarabiałbyś solidne pieniążki i nie miałbyś czasu na wrzucanie na forum swoich rzygowin.
 Fakirr
 Czwartek 25-10-2007

9384. 
Przypadek czy reguła? Otóż kiedy skończyłem lat 50, Pan Adam Żyliński został posłem i wybudował halę, dziś gdy obchodzę 60-kę ponownie, Pan Adam w sejmie i - co ważnejsze - będzie inicjatywa poważnej rozbudowy obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Ciekaw jestem co przyniesie opatrzność jak dożyjemy 10 następnych lat. Refleksje są na rzeczy, gdyż nie jest wykluczone, że Pan Adam za następnych 10 lat może dźwignąć tekę premiera.
 owidiusz
 Czwartek 25-10-2007

9383. 
No no, Benek potrafi powiedziec prawdę.
A. Żyliński zawsze dwa płaszcze nosił i dystansował sie od "Warszawy",
tego co w sejmie. Zawsze opowiadał, że jest dla nas i z nami, że tam w
Warszawie pleni się politykierstwo; że zawsze bliżej mu do nas, iławian.
Ciekawa i pokrętna wizja jego tożsamości. Nie wielu na tym się poznało,
a wartoby wiedzieć kim zawsze był Żyliński. Co by o Nim nie powiedzieć,
to należy do ludzi poprawnych, wartościowych, z dowcipem.
 nick
 Środa 24-10-2007

9382. 
Rozmawiałem z wieloma sklepikarzami, których wykończył Żyliński z marketami, powiedzieli to samo co ja "kto na niego głosował" bo oni nie. Mówili to samo "Platforma szybko skończy" bo w cuda też nie wierzą. Mówią głośno "niemieckie sklepy w Polsce np. LIDL czy REAL i wiele innych". Brawo Polacy sprzedaliście Niemcom Polskę nawet w Iławie a kto jest winien? Unia Wolności = Platforma = upadek Polski.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9381. 
Panie Żyliński został pan sam na polu walki. Przykro mi, Żuchowski niestety nie dostał się do parlamentu, szkoda mi go, ale Platforma jest przebiegła. Głosów, których mu zbrakło zabrał pan Lisek, pański kolega, więc śmieje się pan w głos "wykończyłem Żuchowskiego z Liskiem". No właśnie wykończył pan ale siebie bo Żuchowski nie mówił o cudach, to Platforma mówiła. Cienko widzę tą koalicję PSL z Platformą. Chyba Bartoszewski będzie często użyteczny, on taki dyplomata, może wam pomoże, zobaczymy co zdziała. Trzeba przyznać, że Kaczyńskich długofalowo niszczył i skutecznie mówił o konfliktach wymyślonych przez jego zwolenników, aż społeczeństwo uwierzyło w jego bajki. Popatrzymy jakie będą jego konflikty z wami rządzącymi i koalicjantami. PSL szybko się pozna na was co wy za ziółka ta Platforma i szybciej skończycie jak premier Kaczyński.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9380. 
Tak, niech wrócą ludzie, którzy wprowadzili porządek w tym kraju, nie ludzie z lat 80 promowani przez Wałęsę, bo jakże ma być inaczej skoro jego synalek należy do Platformy i mają jeden cel dostać się do koryta co już zrobili. Wałęsa to niech odpoczywa na emeryturze on już biznesy prowadził, chociażby fabryka makaronów w Malborku, która była [...] na jego żonę i niech ktoś odpowie co się z nią stało. Z tego co słyszałem to zbankrutowała a więc więcej takich gospodarzy to będziemy chyba w woły jeździli. Podobnie bowiem było z Żylińskim, jego interes założony na żonę to też niewypał, może niech opisze ile ludzi zatrudnia i jak się rozbudował. Państwowe pieniądze panie Żyliński to każdy potrafi wydawać i się chwalić w Kurierze. Niech pan opisze swój biznes, bo ja jestem bardzo ciekawy co pan stworzył jak pan otworzył fabrykę nie wiem czego (powiem złośliwie jeszcze raz chyba gówna psiego), która mieści się przy lokomotywowni.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9379. 
Odnośnie wpisu numer: 9378

Oto słowa godne "dobrego Polaka", który walczy o to, żeby było lepiej:
"Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego, bo wszystko będzie się przesuwało w czasie".
Jestem tobą mały Benku coraz bardziej przerażony! To czego ty chcesz? Normalnej Polski czy upadku Platformy? Niezależnie jakim też kosztem? Nawet kosztem dobra Polaków? Przecież słowa: "Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego" znaczą tylko jedno: robimy na złość rządowi i pies jebał obywateli! Ważne, aby wrócić do koryta. Tylko czy o to chodzi?
 Betonmieszarka
 Środa 24-10-2007

9378. 
Naiwni Iławianie wybrali Żylińskiego, sprzeda resztę Iławy. W Kurierze ciekawie powiedział, że Kaczyński wykończył Lepera i Giertych. Panie Żyliński następna będzie Platforma jak nie będzie Irlandii. Macie 1 rok na wasze rządy. Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego, bo wszystko będzie się przesuwało w czasie. Wszyscy kupcy w Iławie wiedzą, że to pan sprowadził hipermarkety do Iławy, to za pana kadencji ludzie z małych sklepików zbankrutowali. Niech pan odpowie ludziom ile spłyneło kasy do kasy miejskiej? Niech wszyscy wiedzą kim jest Platforma, to ona przyczyniła się do powiększenia bezrobocia. Panie Żyliński do zobaczenia w następnych wyborach, mam nadzieje, że niedługo zobaczę pana w telewizji jak będą pana mianowali na ministra (tylko jakiego). A co do pana wypowiedzi jak pan pisał, że ostatnio jak pan był jedznocześnie posłem i burmistrzem to nie mógł się pan rozdwoić, bo był pan tu i tam - odbija pan piłeczkę. Jak by prawo było po pana stronie to znając ludzi z Platformy to byłby pan burmistrzem Iławy, siedział by pan w sejmiku wojewódzkim i byłby pan posłem na sejm. Odpowiedź jest jedna, wy ludzie z Platformy (wcześniej Unia Wolności) kochacie nie Polskę, tylko kasę i niech pan nie opowiada ludziom takich głupot, że pan tu się urodził, wychował i mieszkał. Takie kity to są dla starych babek, teksty są proste i ograniczone. Niech pan mówi o konkretach, nie o dupie Maryni. My Iławianie czekamy na chleb czyli cud, to są wasze słowa, chcemy Irladii i niech się pan nie wykręca, że pan nie należy do tej ekipy. Niech pan waży słowa, bo poiformuje Domalda Tuska, że pan mani.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9377. 
Nie piszcie. Ci ludzie którzy odpiosują to ludzie Platformy. Jak napiszecie inaczej niż oni myślą to zaraz wam dowalą. To są idioci bez rozumów.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9376. 
Odnośnie wpisu numer: 9374

Drogi studencie z UG, powiedz proszę co studiujesz?
 Jan Niezbędnik
 Środa 24-10-2007

9375. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek!!! No to ja widzę, żeś ty nie tylko analfabeta, ale i typowy objaw wariata - za Nostradamusa się masz z tymi przewidywaniami? A co do czytania całych wypowiedzi, to fakt jest jeden - ty piszesz kompletne bzdury, albo jesteś po prostu ciągle pijany.
 Wajdelota
 Środa 24-10-2007

9374. 
Ludzie, mamy dwóch posłów z Iławy!
Teraz potrzebna jest dobra współpraca. A może Kurier zacząłby zbierać głosy czego oczekujemy, co mają zrobić dla Iławy i dla naszego regionu.
 Student UG z Iławy
 Środa 24-10-2007

9373. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek ty kundelku farbowany! Długo jeszcze bedziesz skamlał przy
budzie? Chcesz to robić przez cztery lata, zęby ci przecież wypadną.
 kęs
 Środa 24-10-2007

9372. 
Odnośnie wpisu numer: 9369

DO TRZEŹWEGO NA UMYŚLE.
Tak jest jak mówisz. Kogoś, kto idzie w górę: kiedy buduje dom nowy, zmienia mieszkanie, stawia przed domem nowe auto, zdobywa stopnie naukowe, ma wykształcone i ułożone dzieci, awansuje społecznie i zawodowo jest zagrożeniem dla całej reszty sąsiadów i kolegów.
Jednak kiedy sie umocni i pokona wrogów, odstapią go i będą szanować.
Tak jest z Polską. Przecież zachodowi i wschodowi zależy, by mieć w Polakach partnera gładkiego, nie opornego i stawiającego warunki. Od warunków to oni.
 nick
 Środa 24-10-2007

9371. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek, jesteś jednak kretyn.
 wyborca
 Wtorek 23-10-2007

9370. 
Odnośnie wpisu numer: 9367

Zenek... "mordo ty moja!"... Mamy jednak problem. Ten oszołom nadal szczeka i znów brzydko, nieskładnie.
Typowy objaw AADD: Adult attention-deficit disorder. Do tego beton.
 Betonmieszarka
 Wtorek 23-10-2007

9369. 
Co do polityki zagranicznej...
To niedobrze gdy sąsiedzi Polski cieszą się z wyników naszych wyborów - świadczy to, że teraz ich kraj bedzie w lepszej sytuacji. Bo logiczne jest, że nikt sie nie cieszy gdy inne panstwo bogaci sie, wzmacnia, ma dobrych przywodcow. Wręcz przeciwnie.
Polacy dali sie nabrac Platformie. Nawet nie wiedzą co zrobili. Szkoda, że znowu będą przekrety i jak powiedziala "biedna" posłanka PO: "kręcenie lodów" na prywatyazcji, Euro 2012 i innych.
Ludzie zarzucali PiS-owi, że stosował podsłuchy, prowokacje itp. Ja się pytam Ciebie człowieku: JESTEŚ UCZCIWY? NIE BIERZESZ ŁAPÓWEK?
TO NIE MASZ SIE CZEGO BAĆ!!!
Ale w ogóle szkoda gadać: głos pijaczka spod budki z piwem jest tyle samo wart w wyborach co głos profesora uniwersytetu.
Rozejrzyjcie się dookoła - Kwaśniewski jest OK, bo wypił, swój chłop, a gdy kandydował -głosowali na niego bo "jest przystojny". No paranoja.
Ale dobra, ja zapamiętałem obietnice PO jak się spełnią (w co szczerze wątpię) i będzie mi się lepiej żyło - to w następnych wyborach zagłosuję na PO - tyle tylko, że niestety szanse, żeby tak było są nikłe...
 trzeźwo myślący
 Wtorek 23-10-2007

9368. 
Chłopcy lubię jak mi chcecie dokopać, ale jesteście mali, bo tylko ja przed wyborami przewidziałem, że to koniec Leppera i Giertycha, no i porażka Lidu. To, że może napiszę coś pomijając literkę to bzdura, bo piszę szybko na różnym forum i nie biorę sobie do serca, że zrobiłem błąd. Ważne jest gnojki, że piszę prawdę o Iławie, a was to boli, bo szczekacie jak psy. Nie dziwię się bo jak się nie ma rozumu to trzeba Platformeę popierać. Poczytajcie sobie od początku moje wypowiedzi na forum to zobaczycie, że przewiduję co będzie.
Napewno nastąpi koniec Żylińskiego w Iławie bo ja już nie trawię tego człowieka i podjołem walkę z nim, bo uważam, że najbardziej szkodzi Iławie. Jestem przekonany, że marzy mu się jakiś minister, ale jego niedoczekanie. Platforma zniknie jako partia, daje im 1 rok rządzenia.
PSL z Pawlakiem będą się nimi bawić w sejmie. Dostaną za Pis i nastąpi koniec rządzenia w całej Polsce przez tych judaszy.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9367. 
Odnośnie wpisu numer: 9362

Witam Betonmieszarkę! Mam podobne zdanie jak Ty! Myślę,że ten Benek to chyba jakiś niezrównoważony psychopata!
A oto kilka wycinków z jego tekstów: znokałtował, kampani. A ten cytat (wpis 9338) nadaje się chyba tylko do kabaretu: "Zdradzę, że Wałęsa ma taki znak zodiaku jak ja, czyli oboje jestesmy z października, waga. Różnimy sie jednak tokiem myślenia [definicja], on zabiega o spokój i sprawiedliwość i ja też, o dobro kraju i ja też, ale różnimy się w jednej zasadniczej kwestii. Ja mam wykształcenie, on go nie ma". Ha ha ha !!!Benek ma faktycznie wykształcenie - tak na oko 7 klas szkoły powszechnej :))
Coś mi się tak obiło o uszy, że w Dziarnach na oczyszczalni oddano do użytku jakąś szklarnię do osadów i największym doradcą dla "jakiegoś" profesora (niestety nie znam nazwiska) był Pan Zabłotny, hi hi, który to ma technologię osuszania osadów pościekowych w małym paluszku.
Na dzisiaj chyba starczy.
 Zenek
 Iława, Wtorek 23-10-2007

9366. 
Drodzy Iławianie nie wiem czy wiecie, ale wasz burmistrz już samochód zmienił. Jeździ niezłą wektrą, takiemu to dobrze zapisz się pan do Platformy dadzą ci stołek, będziesz sobie siedział wygodnie w fotelu, kasa co miesiąc będzie spływała. Pokręcisz się trochę po Iławie, kadencje ze dwie zaliczysz, później wystartujesz jako poseł, a jak nie to do sejmiku cię wsadzą i wtedy powiesz ja jestem w Irlandii, a ty Kaziu no co ty, ja jako senator to czuje się jakbym był Anglikiem. Ot popatrz Polaku i co nie mówiłem, że mamy Irlandie w Polsce, to co tu zmieniać! Chłopaki rozbudujmy parlament i każdy będzie miał Irlandię. Wszyscy nie mogą mieć dobrze, reszta niech uwierzy w cuda. W cuda powiadasz, chyba zaczynam wierzyć (aleśta się dali nabrać, hi hi hi hi).
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9365. 
Odnośnie wpisu numer: 9357

Czy ty człowieku wiesz jak działają służby (np. taki wywiad skarbowy...)
w Stanach albo w Anglii. U nich nikt o służbowych sprawach biznesowych nie rozmawia przez telefon. To jest policyjne państwo. Nikt nad tym nie ubolewa, tylko durni - szkoda, że w takiej liczbie - Polacy.
Budowa nowej Polski została przerwana. To jasne. Ale tylko przerwana.
 bolo-tw
 Wtorek 23-10-2007

9364. 
Odnośnie wpisu numer: 9356 9362

Łaaaaaahahahahaaaa!
Benek pisze: "rzycze". Matko, co za kibel!!! Może to miały być po prostu rzycie - "dupy" po śląsku?
 tutejszy wykształciuch
 Wtorek 23-10-2007

9363. 
Ludzie słuchajta jest cud! Pan Tusk jedzie do Waszyngtonu na wizytę by przedłużyć misje żołnierzy w Iraku, a w debacie krzyczał z Kaczyńskim, że on wyprowadzi wojska z Iraku od razu. Pytam się jak przyjedzie niech poda konkretną datę bo społeczeństwo chce wiedzieć, a ponoć pan to obiecał wyborcom. Ale trzeba przyznać, że dotarło do niego, że Amerykanie przyjeli słabiutko jego zwycięstwo z pogorszeniem stosunków z USA. Trudno mu uwierzyć, że Amerykanie poparli Pis.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9362. 
Odnośnie wpisu numer: 9345

"Wykształcony" Benek raczy nas:
1) "Lepera" (zamiast: Leppera),
2)"wioche" (zamiast: wiochę),
3) "kampani" (zamiast: kampanii),
4) "dziwczynki" (zamiast dziewczynki),
5) "... (w środku zdania) ...Iławian" [sic!] (zamiast: iławian (wtrącę się - może Benek uważa, że zasługujemy na taką formę zapisu niczym starożytni Ateńczycy? Niestety Iława to nie jest Polis - miasto-państwo znaczy się),
6) "co tam pisało" (zamiast: co tam było napisane),
7) "recepte" (zamiast: receptę),
8) "wiedział bym" (zamiast: wiedziałbym),
9) "mówił by" (zamiast: mówiłby),
10) "Irlandi" (zamiast Irlandii),
11) "Podjołem" (zamiast: "podjąłem"),
12) "opini" (zamiast: opinii).
13) "Japonie" (zamiast: Japonię)
14) "...głosy Benka obudziły umysły i przekreślili LID" (zamiast: ...głosy Benka obudziły umysły i przekreśliły LID)
15) "miał bym" (zamiast: miałbym)
16) "wybrał bym" (zamiast wygrałbym)
Fuj więcej nie chce mi się czytać... Lektura dla wybitnie wytrwałych i bardziej odpornych na intelekt kaczych mózgów. Chłopie daj już spokój ze swoimi wpisami, bo się kompromitujesz! Ja robię na ciebie zwykłe piss...
 Betonmieszarka
 Wtorek 23-10-2007

9361. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

A nie mówiłem, że Lisek to porządny człowiek. Nawet nam podziękował,
a Wy psy na nim wieszaliście.
 bolo-tw
 Wtorek 23-10-2007

9360. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

Panie Lisek dostał pan trochę głosów w okręgu elbląskim bo tu długo panowała komuna i dużo komunistów zagłosowało na pana. Ja chciałem się spytać dlaczego pan nie startował w okręgu gdańskim. Odpowiem panu , bo tam by pan przepadł. Ta kampania była dzika i udało się panu. Następnym razem będzie miał pan bardzo ciężko chyba, że przejdzie pan do Pisu. Wiem co mówię zmierzy pan się ze mną a zapewniam pana że pod sam Elbląg ma swoich zwolenników będzie musiał pan startować pewnie gdzieś na Kujawach, ale co tam wszystkie chwyty są dozwolone. Dziękuję panu natomiast za to, że na forum pan podziękował wyborcom, ja co prawda na pana nie głosowałem, ale jakby pan startował następnym razem z listy Pisu to panu pomogę wykończyć Żylińskiego bo mam do pana pewne sentymęnty nawet chociażby to, że jast pan kolegą Wałęsów, a ja ich bardzo cenię. Lechu to mój Lider, ale źle dobierał ludzi i popełnia błędy chociażby popierając Tuska. Niech czasami ugryzie się w język i powie nie mam zdania a utrzyma autorytet jako wielki Polak, a tak to brawka zbierają Bartoszewski, a niedługo pewnie znów zobaczymy na scenie politycznej Mazowieckiego, Balcerowicza i Suchocką. Czy o takiej Polsce myślał Gdańsk? Chyba nie, no więc pora wyciągnąć wnioski z tej znajomości.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9359. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

Panie Lisek!
Mam 30 lat... Głosowałem na PO, ponieważ nie podobał mi się STYL polityki PiS. Może pomysły mieli OK, ale wykonanie marne. Dlaczego zagłosowałem na Pana Żylińskiego?
Pana Adama pamiętam jako burmistrza Iławy... A Pana, Panie Lisek to pamiętam tylko z imprezy na stadionie...
Podziękujcie swoją pracą. Dla mnie Wasze słowa są tylko "obietnicami wyborczymi". Za 4 lata znowu będę mógł głosować... Pamiętajcie o tym!
 iławianin
 Wtorek 23-10-2007

9358. 
Odnośnie wpisu numer: 9353

Nie wiem jak w Iławie, ale za zgodę na wywieszanie plakatów wpłacało się kaucję i jesli plakaty nie zostaną uprzątnięte w ciągu 30 dni, to pieniądze pójdą na usunięcie plakatów przez słuzby porządkowe...
 iławianin
 Wtorek 23-10-2007

9357. 
Odnośnie wpisu numer: 9354

Nie mogę z tego Kaczyńskiego, Tusk go znokautował. Kończy się państwo policyjne Kaczorów, kończy się telewizja "publiczna" Kaczyńskich. Won
do Torunia, do Waszej rozgłośni słyszanej doskonale pod moherowym okryciem głowy. Ty Beniu też antene w berecie nastaw.
 kibic
 Wtorek 23-10-2007

9356. 
Panie Lisek niech pan nie dziękuje bo długo nie będziecie rządzić w tym parlamencie. Już dzisiaj cała Polska zaczyna krytykować gruszki na wierzbie, niech pan słucha co mówią znawcy polityki. Macie krótki okres na zbudowanie Irlandii w Polsce, rzyczę wam jak najlepiej, ale skończycie jak Samoobrona za te bajeczki. Niech pan porozmawia z waszym wodzem, żeby podziękował Wałęsie za wygrane wybory bo to wielki Polak, a pan wie o tym najlepiej.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9355. 
Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Iławy, powiatu iławskiego
oraz całego regionu za poparcie listy Platformy Obywatelskiej. To wielki zaszczyt dla mnie ponownie reprezentować Państwa w parlamencie RP. Ponad 25 tysięcy głosów, jakie padło na moją skromną osobę w całym okręgu elbląskim oczywiście traktuję również jako wielkie zobowiązanie.
 Krzysztof Lisek

krzysztof.lisek@sejm.pl
 http://www.krzysztoflisek.pl
 Iława, Wtorek 23-10-2007

9354. 
Nie mogę z Lepera. Jarek Kaczyński go znokałtował. Wrócił na wioche bo tam jest jego miejsce. Myślał, że jego kariera będzie bez końca. Tacy ludzie jak on powinni siedzieć w więzieniu, bo są niebezpieczni. Wiadomo jednak, że to komuniści go ulepili, żeby był mocnym przeciwnikiem dla prawicy. Stało się jednak inaczej, nie ma Lepera i nie Kwaśniewskiego zatem koniec komunistów, bo Olejniczak nic nie zdziała, Lid przegrał wszystko, a Kwaśniewski pomógł im w tym chwiejąc się na nogach w czasie wyborów.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9353. 
Panie Ptasznik, niech pan posprząta plakaty swoich kolesiów z Platformy z Iławy. Wybory się skończyły i nie chcemy patrzeć na te twarze co o cudach mówią. Proszę zatem zdjąć te plakaty, bo inaczej sfilmujemy je z dzisiejszą datą i będziecie musiali zapłacić karę obwodowej komisji wyborczej, czas kampani się skończył.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9352. 
Proponuję wyjazdy wszystkim wykształciuchom do krajów Skandynawii, szczególnie lekarzom, inżynierkom, chemikom i informatykom, ale po Politechnice Warszawskiej.
Tam zarobią bardzo dużo, ale również państwo oparte na prawdziwym solidaryźmie, zabiera od 30 d0 50% pensji brutto na podatki. Jeśli lekarze myślą, iż zarobią tam 10 razy więcej, niż przeciętny pracownik, to są w wielkkim błędzie. Co najwyżej 2,5 do 3 razy wiecej i, co najważniejsze, każdy ruch (porada, wizyta) idzie przez kartę czipową klienta. Ale to nie wszystko...
Muszą pojechać i na własnym grzbiecie doświadczyć. Łatwiej na czarno zarobić zwykłemu majstrowi, jednak najlepiej pracować w czapce niewidce. Kiedy sprawisz sobie drogi samochód, to namierzają cie służby skarbowe, by zapytac o dochody lub normalnie w świecie któryś ze sąsiadów ponfromuje o Twoim dobrostanie.
Moj znajomy doktorek po 20 latkach pracy w zwyklej przychodni i na dyżurach kasuje rocznie 1,1 mln koron, netto mu zostanie ok. 550 tys.,
czyli na polskie przeliczniki to 300 tys. zł.
 nick
 Wtorek 23-10-2007

9351. 
NIE RYDZYKUJ, PANIE OLSZEWSKI!
Zaintrygował mnie felieton Pana Leszka Olszewskiego, który pod wiele znaczącym tytułem przykuł uwagę. Od samego początku przeczuwałem
"będzie mięso", stąd moje zaciekawione oczy analizowały tok myślenia samego autora.
Do końca nie rozumiem intencji umieszczenia nazwiska Rydzyka w tytule (w silnej - wydawałoby się - zależności rządzącej ręką potencjalnego wyborcy), bo sam tekst omijał "tatuśka" szerokim łukiem. Zdaję sobie sprawę, że to zasługa zabawy słownej stanowiła największą wagę tego posunięcia. No więc brawo… to było dobre, nie do końca zasadne, ale przyjemne dla oka.
No i teraz to, co najcenniejsze i najważniejsze. Nasz kochany Don Kichot i jego wiatraki. Jego szturm na wszystko i wszystkich: polityków, spoty,
na reklamy i na te "pogłowie", które bardziej ceni sobie dobry film od potencjalnej przyszłości naszego kraju. Pan Olszewski ma tą lancę, widzi przed sobą przeciwnika (swoja polemika) i atakuje po to, by na koniec zaprzeczyć samemu sobie. Wiadomo, po "amoku" Don Olszewski musi zebrać się w garść... Musi wylizać się z ran swojego wcześniejszego nie do końca zasadnego monologu. Serce wasze wielkie, intencje zapewne dobre, ale sens zagubiony.
Czy sposób na słowo pisane wymusza skrajności, bo to by przynajmniej wytłumaczenie było dla tego wszystkiego... Sam zaliczam się do tej mało świadomo politycznie grupy społecznej. Dla mnie najważniejsze jest nie to w jakich szczegółach program polityczny kuleje, ale jak w debacie politycznej wypada poszczególni liderzy - nie chciałbym się za kogoś wstydzić. To oczywiście nie wszystko, bo zasadniczo taki szary Kowalik jak ja patrzy na swój portfel...
I jeszcze jedno - kultura... To też sobie cenię... Czy to wystarczy, aby zagłosować...
Pozdrawiam samego zainteresowanego.
 Darek Długosz

black.no-1@wp.pl
 Wtorek 23-10-2007

9350. 
Odnośnie wpisu numer: 9349

Dajcie facetowi odreagować. Bo Benek i wszystkie oszołomy PiSiurakowe
po prostu muszą odreagować. Bo dostał tęgie lanie po pysku, więc niech
sobie teraz pogada i się wyszumi, bo naprawdę jeszcze weźmie sznur...
 BOLO
 Poniedziałek 22-10-2007

9349. 
Odnośnie wpisu numer: 9346

Benek, jestś nawiedzony, nie chcę cię obrażać i powiedzieć żeś kretyn. Jeden nawiedzony już nie pisze na forum. Ucz sie polityki, szkoda i żal
mi ciebie, oceniaj realnie to co się dzieje, krytykuj z sensem, inaczej odejdziesz w niebyt. Pisz z rozwagą człowieka dorosłego, gówniarstwo nas nie interesuje. Mamy gdzieś PO i PIS, inni sie nie liczą. Poczekajmy chwilę, po owocach ich poznamy. Przemyśl, bo dziś nie można twoich wynurzeń strawić. Pozdrawiam mimo to.
 wyborca 2
 Poniedziałek 22-10-2007

9348. 
Żyliński wygrał wybory bo jego karteczki z obietnicami i bajeczkami, które roznosiły dziwczynki wynajęte przez niego lub Platformę oczarowały Iławian. Iławianie łapią się na takie karteczki, jego były niebieskie, ciekawe jakiego koloru będą w następnej kampani. Wiem, że dzieci lubią takie karteczki, ciekawe co tam pisało bo ja wyrzuciłem je do kosza, pewnie było o cudach Platformy. Wielka szkoda, że ich nie przeczytałem miałbym recepte jak wyrastają gruszki na wierzbie no i i wiedział bym o cudach, a tak to ich nie zobaczę i wy chyba też nie, ale daliście mu głosy, ciekawe czy odnotował gdzie nosił ulotki, ciekawe czy pisał o autostradach wkoło Iławy i czy lotnisko będzie. No bo jak mam lecieć do Irlandii, no co ty Benek Irlandia będzie w Polsce, ale zapomniał dopisać, że jak nas nie będzie bo wszyscy wyjadą za chlebem za granicę. Idzie zima a z tego co wiem to gruszki na wierzbie rosną latem.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9347. 
Odnośnie wpisu numer: 9346

Aaaaaaa TAM... CICHO ByyyyyĆ.
Benek ty pokrako. Komuny nie przepchałeś, nie przepchasz PO.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 22-10-2007

9346. 
Żyliński w sejmie się przyda, ale jak trzeba będzie naciskać na guziczek. Ciekawe ile razy zabierze głos, poruszy jakis ciekawy temat, chcielibyśmy go zobaczyć w telewizji, ciekawe czy mu się to uda. Miałbym radoche jak bym go ogladał, no ale chyba będzie ciężko. Szkoda bardzo bo może mówił by o cudach, o Irlandi, ile jabłka podrożały lub może jak się zakłada firme, bo ja cholera nie wiem a pan Tusk tak mało powiedział w tej Debacie z Kaczyńskim, a ja chciałbym wiedzieć bo teraz będzie rozkwit gospodarczy i będa rosły guszki na wierzbie, no to tyrzeba je zrywać i sprzedawać, ale gdzie. No właśnie, słuchaj Benek a może na eksport do Irlandi. Chyba tak masz racje eksport, ale gdzie się da Europa chce nas wszędzie ale wydmuchać droga Platformo.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9345. 
Odnośnie wpisu numer: 9342

Panie Benek jest pan analfabetą (w Lądynie!!!!!!!!!!!!), dobre, hahaha.
 ktoś
 Poniedziałek 22-10-2007

9344. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Uwaga! Uwaga! Ogłaszam, że poszukuję kandydatów do nowej partii: CHrześcijańska Unia Jedności (CHUJ). Bierzemy wszystkich: lutrów, greków, katoli, anglików, metodystów, jehowych i całą resztę zgrai chrystusowej. Program się wymyśli, co w dobie ekumenizmu nie będzie trudne (duch JP II czuwa!) Wszyscy chętni proszeni o wpisy - spotkamy się na wspólnej komunii.
 papakulo
 Poniedziałek 22-10-2007

9343. 
Odnośnie wpisu numer: 9338

Benek!
Na poważnie ty tak z tym wykształceniem? Normalnie na 100% byłem pewien, że najwyżej zawodówkę skończyłeś. Kurde jak to się można pomylić. Zresztą co ja plotę - wykształcenie zawsze jest.
 Betonmieszarka
 Poniedziałek 22-10-2007

9342. 
Iława wybierając Żylińskiego pokazała, że jest ślepa i poraz kolejny ten człowiek nabrał miasto i powiat na obiecanki, cacanki, ale panie Żyliński pan długo nie będzie w sejmie, bo Platforma szybko zakończy kadencję
a razem z nią zostanie utopiona cała Platforma i już nigdy nie wejdzie do sejmu, ani nigdzie, ani daj Boże jak by przetrwała to ja panu, panie Żyliński osobiście stawię czoła w Iławie i zobaczymy kto wygra. Podjołem decyzję, żeby wstąpić do Pisu bo mnie namówiono. Staniemy naprzeciw siebie bo nie mogę patrzeć jak ż[...]o z Platformy rozkrada Polskę. Ja nie jestem Nosowicz, zjem pana i to będzie pana koniec.
Popatrzcie jak wczoraj Tusk podziękował Wałęsie za kampanie, nawet go nie wymienił. Marcinkiewiczowi obiecał, że będzie rządził dalej w banku w Lądynie i ten w to uwierzył no bo kasa niezła. Panie Marcinkiewicz, jak Hanka Walcówna zostanie ministrem to z panem skończy, ale niech pan nie prosi o pomoc Jarka znając jego, już panu ręki nie poda, ja też bym nie podał.
Zobaczycie w Iławie jak Żyliński będzie chciał ustawiac stołki, zatem patrzcie i słuchajcie moich opini, potrzebne będa mi w kampani przeciw temu człowiekowi już niedługo. AMERYKANIE już ocenili wybory w Polsce, jednak mają troszeczkę inny intelekt jak wy Iławianie choć tak daleko są. Już kiwają głowami jaki ten Polski naród jest głupi, znów idą do Ruskich i Niemców, oj przepraszam do Irlandi po cud którego nie ma. Wiecie dlaczego jeszcze ta Platforma wygrała? Bo w szkołach wyższych ustawiono profesorów, żeby wybrano Tuska bo tam też jest korupcja. Szanowni państwo odrzucając Pis daliśmy wyraz, że większość społeczeństwa uprawia korupcję i jest im z tym dobrze i bali się Kaczyńskich. Zatem drodzy Polacy niech żyje korupcja, układy i zakłamanie(to chyba miał być ten cud Tuska) obronić mafie, ale szybko Polacy się obudzą zobaczycie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9341. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Przestańcie pyszczyć. Żyliński pobił na Iławie kolejny rekord zdobywania głosów, swobodnie wszedł do sejmu. Wielka siła ludzi ponownie postawiła
na niego, a wy jak te psy tylko ujadacie i ujadacie. Można się z gościem
nie zgadzać i krytykować, ale fakty należy szanować!!!!! Bo fakty mówią
same za siebie, a wasze szczekanie jest żałosne. Bo Żyła jest the best!
 Żyła-Fan
 Poniedziałek 22-10-2007

9340. 
Skoro zarzucają PISowi, że zakłada sidła i stosuje perfidna zanętę niektórym politykom, by capneli łapówkę, czyli "wziatkę", to dlaczego Tusk zrobił to samo i uwiódł w swe sidła niewinną młodzież, by na niego głosowała.
Przecież to większy grzech uwiść niewiniątko smaczną kiełbaską, niż popiskującą czterdziestkę surową habaniną. On musi też odpowiedzieć
za taką haniebną prowokację.
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 22-10-2007

9339. 
Zdziwiło mnie i tak duże poparcie dla LiD.
Na to ugrupowanie zgłosowała PP, czyli pijana część Polaków.
 Antykomuch
 Poniedziałek 22-10-2007

9338. 
Jesteśmy na dobrej drodze. Zdradzę, że Wałęsa ma taki znak zodiaku jak ja, czyli oboje jestesmy z października, waga. Różnimy sie jednak tokiem myślenia on zabiega o spokój i sprawiedliwość i ja też, o dobro kraju i ja też, ale różnimy się w jednej zasadniczej kwestii. Ja mam wykształcenie, on go nie ma. Może jak by obcował wśród tej elitki niby to wykształconej wiedział by co to za ziółka i jak potrafią grać, żeby być przy korycie. Wiedzą, że robi to się długofalowo, ale słuchaj Lechu poprzez Kurier Iławski! Polacy ci tego nie zapomną podpisałeś się pod człowiekim (Tusk), który obiecał Irlandię w Polsce za parę dni. Ty obiecałeś Japonie w 1980 roku jak przejołeś władzę. Ale jak skończy się Tusk skończysz i ty drogi Lechu, że go reklamowałeś. Zobacz jak skończył Kwaśniewkski, zamiast słów koniec IV RP, miał powiedzieć koniec Kwaśniewskigo, czyli Benek miał rację koniec też komuchów. Popatrzcie na Iławę jak głosy Benka obudziły umysły i przekreślili LID. Szybko posmakują Platformy i zrozumieją, że Platforma doprowadzi do upadku wolnej Polski, bo nikt nam nie pomoże w niczym. Posłuchajcie co mówią Amerykanie o nas. Nie słuchajcie tych fałszywych kometarzy z Rosji, Niemiec czy Włoch. Oni juz raz nam pomogli panie Bartoszewski, pan wie o tym najlepiej a mimo to pan nas zostawił w potrzebie. Widocznie zmienił pan poglądy.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9337. 
Tragedia - Żyliński w Sejmie!!! Największy nieudacznik z ziemi iławskiej, karierowicz wykształcenie zdobył za [...]. Iława pokazała jaka jest głupia
i przykro mi z tego powodu, bo jestem iławianinem.
Po przegranych wyborach w 2002 roku Żyliński powiedział, że iławianie nie dorośli do niego, by go wybrać burmistrzem i miła racje, jak dzieci daliśmy się przez niego wykorzystać. Też człowiek nic nie potrafił zrobić, jedyne co umie to mówić okrągłe słówko, obietnice bez pokrycia. Zachwyca się tym, co można zrobić, ale zrobić tego nie umie.
Kondolencje dla Iławy.
 zdegustowany wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9336. 
Lisek i Żyliński w Sejmie...
Ciekawe ile "da" Iławie ich zasiadanie w ławach poselskich?
Mają szanse się wykazać, nie skazujmy ich z góry na przegraną...
 iławianin
 Poniedziałek 22-10-2007

9335. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Panie Benek!
Jesteś chłop prosty, zwyczajny, od roli, od prostych myśłi wyrażania. Proszę tak trzymać.
Też byłem zaszokowany podziękowaniami Tuska prof. Bartoszewskiemu
za poparcie w kampanii i przyczynienie się do zwycięstwa PO. Zaiste, Bartoszewski w sposób prostacki odnosił się do rzadów PIS i Kaczyńskich. Opluwał tak, by zohydzić ich rządy i co gorsze dobrał się do perfidnego opisu charakterów Kaczyńskich jako osób. Taki sposób artykulacji nie licuje z tytułem profesora. Ale co sie nie robi dla - jak określiłeś - przecież nie kariery tego 86-letniego pana, a niewypadnięcia z salonów tusklandu. Natomiast Wałęsie należy się nie tylko prztyczek w nos. Ma go od Tuska, choć go nie dotknął.
Myślę, iż podobny przyczek braku zainteresowania osobnikiem otrzyma również Marcinkiewicz. Pięknoduch, cichodany lizus, człowiek bez charyzmy, tanczący z maturzystkami dla poklasku, o wyuczonych gestach, który w ostatniech chwili (zabiegł o to od dłuższego czasu) przed wyborami ogłosił, że przechodzi do PO. Mam wątpliwości, by ten pan otrzymał propozycję od Tuska. Chociaż myślę, iż jego ruch i postwa jest typowo markietingowa. Marcinkiewicz ratuje w ten sposób dalszy swój byt na stanowisku w Banku Rozwoju w Londynie. Kolejna fucha (sinecura za 40 tys funtów miesięcznie) za lojalność, począwszy od Pani Gronkiewicz, przez Pana Syryjczyka, wycofanego przez PIS, dana Marcinkiewiczowi. Szkoda byłoby odpaść od tak sutego koryta, byłemu nauczycielinie szkoły średniej.
 nick
 Poniedziałek 22-10-2007

9334. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Wole poczytac onet i artykul "Spadkobiercy Wałęsy miażdżą bliźniaków",
niz Ciebie... Jak nas widza tak nas pisza...
 rudy wiewior
 http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1627670,news.html
 Poniedziałek 22-10-2007

9333. 
Wracając do poparcia Bartoszewskiego to charakteryzując tę postać polityczną, która poparła Tuska, to analizując go dokładnie uważam,
iż jest to człowiek który dla kariery jest poświęcić wszystko nawet chociażby poparcie Platformy. Ale dobrze się stało teraz dla Wałęsy on będzie atakiem jest to kwestia czasu. Bo jeżeli miał bym wybierać wybrał bym zdecydowanie Lecha Wałęsa bo to dzięki niemu była taka kampania
a nie inna. Bo to on wywalczył wolną Polskę a nie Bartoszewski czy Kwaśniewski a wczoraj dostał tak mocno w policzek, a brawa zebrał Bartoszewski. No Lechu pora wyciagnąc rękę do Jarka i stawić czoła Platformie i wyciągnąc wnioski, z wieczoru wyborczego, że o panu zapomniano.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9332. 
Odnośnie wpisu numer: 9330

Z takimi ludzmi jak Ty, to nikt nigdzie nie zajedzie! Moze to koniec Ciebie? Skonczmy z tymi proroctwami. Bierz sie za "lopate" i do roboty! Zaloz sobie moze bloga i tam pisz glupoty po godzinach pracy. Gadaniem jeszcze nikt niczego nie zbudowal, nie stworzyl... ;-)
Wracam do pracy, bo slow mi brak.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 22-10-2007

9331. 
No to Iława ma znowu posła!
 wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9330. 
Szanowni państwo macie w Iławie wielkiego polityka Benka, który dobrze przewidział, iż to koniec Samobrony LPR I LIDU. Platforma wygrała tylko dlatego,że oszukała wyborców,że nastąpi cud gospodarczy, że będzie żyło się lepiej. Panu Tuskowi życzę jak najlepiej, ale popełnij kilka błędów jak usłyszał, że Platforma wygrała. Powiem jakie błędy, no więc nie podziękował drugiemu co do wielkości wielkich Polaków, no bo pierwszy to Jan Paweł II. Drugim co do wielkości postaci hisorycznych jest przecież Lech Wałęsa, o którym pan Tusk nawet nie wspomniał, i to jest najwiękasza jego porażka. Wymienił nazwisko Bartoszewskiego nie Wałęsy i zo to ciężko zapłaci u Lecha. Powinien powiedzieć "dziękuję ci Lechu" a nie "Władku". Pan Wałęsa jest rozczarowany, ale ma za swoje jak to wynosił Tuska do góry, a Kaczyńskiego Jarka krytykował. Jarek mówił i mówi prawdę podobnie jak ja, że cudu nie będzie bo to nie możliwe, przynajmniej na razie. Rządy Platformy będą krótkie bo nie mają większośći w sejmie i jeżeli nie dokonają cudu to skończą jak Miller. któty mówił o gruszkach na wierzbie. Zatem szanowni państwo droga prawdy jest jedna nastąpił początek a zarazem koniec Platformy jak nie będzie cudu, jak nie będzie Irlandi w Polsce. Pożyjemy zobaczymy, czy Platforma wycofa wojska z Iraku i dokona cudu, by żyło się lepiej. Zobaczymy te autostrady, wybuduje stadiony, stworzy miejsca pracy za godziwe pieniądze. Zatem panie Tusk bierz pan się z ekipą do roboty bo zaczął pan rządzić, czekamy na cud i do zobaczenia ponownie w urnach, ale niech cała Platforma wie, że kolejnym razem to będzie koniec trzeciej parti po LPR i Samoobronie. Przepraszam wszyskich internautów, że nie pisałem wcześniej, ale byłem zapracowany w łykędzie.
Ps. Dziękuję panu Nosowiczowi za słowa do Iławian, żeby szli na wybory, ale zarazem mówię temu panu niech pan więcej nie kompromituje swoim wizerumkiem Pisu w Iławie i niech pan skończy działalność w Pisie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9329. 
KRZYŻYK PO SZNURKU

Postawiliśmy krzyżyk, trafiliśmy do urny. Cud boski! Ale też tuzy dziennikarskie nie jadły i nie spały, byle ten 38-milionowy tuman nie rozlazł się w niedzielę po supermarketach. To nękanie – idź na wybory i zabierz babcię z dowodem! – miało wyraźny cel. Idź i zagłosuj tak, jak ci pan redaktor po dobroci sugeruje. Bo pan redaktor na czas kampanii przestał być redaktorem. To zbawca Polski, który prośbą i groźbą doprowadzi naród do urny. Mało! On mu, tumanowi, nawet podetka pod nos tę właściwą listę. Bo w nim tli się inteligencki duch Żeromskiego, zakonserwowany w PRL jak w formalinie. Duch przewodzenia ciemnym masom.

Myślą państwo, że inteligentem jest dziś – powiedzmy – dyrektor dużego banku? Albo księgowy, co ma pod sobą biuro rachunkowe z pięcioma filiami? Albo przedsiębiorca, który codziennie puszcza w Europę po trzy tiry pełne po sufit? Skąd! To – jeden z drugim – tępy groszorób. Gdzie mu tam do wielkiej polityki. Do urny doprowadzić go po sznurku. I paluchem wskazać, gdzie postawić krzyżyk. A kto wskaże i pouczy takiego dyrektora, adwokata, księgowego? Pouczy go prawdziwy inteligent. Taki, co zaczyna dzionek (około 9:00) od sczytania płachty „Wyborczej" i „Rzepy", a na wyciągnięcie ręki ma Żeromskiego w sztywnych okładkach. W pamięci – wielkie chwile, jak to w 1985 roku ZOMO oblało go z sikawki. Że gołodupiec, któremu nikt nie powierzył do tej pory nawet zarządu piaskownicą? Że od lat to samo małe mieszkanko w blokowisku, po mamusi? I chudy etacik na państwowym? A komu to przeszkadza? Inteligent robi w ideach. Nie będzie marnował zdrowia na babranie się w groszoróbstwie. On jest od poszerzania horyzontów Polsce B.

Tyle że inteligentowi Polska B zrywa się z łańcucha. Ta Polska ostatnimi czasy zarobiła parę groszy i poczuła się pewniej. Co ją interesuje z tej całej polityki? Podatki – możliwie niskie, formalności w biznesie – możliwie niewielkie. No i żeby w naszym Pcimiu nie trzeba było za wszystko płacić drugiej raty „pod stołem". A reszta, panowie politycy? To już do tego serialu od 19:00. Czasami można nawet popatrzeć, gdy na innym kanale akurat nie ma meczu.

Na przykład można trafić na taką ciekawostkę przyrodniczą jak lekarz, który gdzieś tak jesienią 2007 roku wpadł na to, że on, biedak, zarabia mało. Ten facet ciężko tyrał sześć lat na studiach. Potem z dziesięć lat spędził w zabiegowym i przez ten czas nie wiedział, ile zarabia. Czysty desperado! Dopiero wtedy, gdy rządowi tajniacy zaczęli węszyć za łapówkami w służbie zdrowia, on opowiada, że mało zarabia, że wyemigruje i żeby mu zagwarantować 7 tys. zł na rękę. Co za zbieg okoliczności.

Można też po 19:00 zobaczyć Józefa Bzibzińskiego. To jest ten pan, którego nie pokazali, bo akurat występowała jedna efektowna posłanka. Zgarnęła łapówę, po czym dała sekwencję aktorską w konwencji „M jak miłość". Koledzy dziennikarze, którzy śledzili, jak błaga, łka i mdleje, natychmiast chwytali za kalkulator. I dalej obliczać: jak posłanka zapłacze na wizji, nasi ulubieńcy mają trzy do pięciu mandatów więcej, a jak zemdleje, to nawet dziesięć.

A kim jest Bzibziński? To jest ten przedsiębiorca, który wygrałby przetarg na szpital, hotel czy co tam jeszcze, gdyby pani posłanka go nie chciała ustawiać za ciężką forsę. Nie wygra, nie zarobi, może zbiednieje. On i jego dzieci. Posłankę pokazali, bo rozdzierająco płacze. A o Bzibzińskim nie zająknął się nawet stażysta dziennikarski. Ale pamiętaj, czytelniku: Bzibziński to ty!
 Wiesław Kot „Wprost”

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 22-10-2007

9328. 
Odnośnie wpisu numer: 9327

Benek nie ma już nic do powiedzenia. Wziął i poszedł szukać sznur.
 normales ilavianin
 [godz. 00:05], Poniedziałek 22-10-2007

9327. 
Jest godz. 22:45, co będzie za 10 minut? Benek, jak wytrzymujesz?
Co nam przyniesie jutro?
 wyborca 2
 Niedziela 21-10-2007

9326. 
Skandal wyborczy w Polsce!
Dla mnie niepojęte jest, by komisje wyborcze nie pobrały 100% kart
do głosowania. To wielka nieodpowiedzialnośc i nonszalancja.
Wybory wygrało [...]
 ORMOWIEC
 [godz. 22:10], Niedziela 21-10-2007

9325. 
Odnośnie wpisu numer: 9324

Kto może napierać z górzałą? Oczywiście zwolennicy [...].
 Męczennik z Radyja
 Niedziela 21-10-2007

9324. 
ATMOSFERA TRIUMFALIZMU WRZE NA MIEŚCIE. LUDZIE NAPIERAJĄ
NA SKLEPY MONOPOLOWE, BY CZCIĆ WIKTORIĘ [...] I [...].
SŁYSZYMY OKRZYKI [...]!
 nick
 Niedziela 21-10-2007

9323. 
Odnośnie wpisu numer: 9321

Witek proszę cię daj spokój! Ty już wystąpiłeś i klops.
 Tosiek
 Sobota 20-10-2007

9322. 
Odnośnie wpisu numer: 9321

Oby więcej tego typu wpisów, nie przesyconych jadem!
Pozdrowienia dla Pana Nosowicza!
 Jola
 Sobota 20-10-2007

9321. 
IDZIEMY WSZYSCY NA WYBORY! I DOKONAJMY DOBREGO WYBORU :-)
POZDRAWIAM.
 WITOLD NOSOWICZ
 Sobota 20-10-2007

9320. 
Godzina 00:01. Jest już sobota 20 października 2007 roku.

CISZA WYBORCZA!

– W czasie ciszy wyborczej zakazana jest wszelka agitacja polityczna – mówi przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, sędzia Ferdynand
Rymarz. – Nie wolno także na przykład emitować w mediach reklamówek wyborczych, rozklejać plakatów, a nawet wpisywać treści agitacyjnych na forach internetowych. Kara za złamanie tych zasad może wynieść nawet milion złotych.
 moderator
 Sobota 20-10-2007

9319. 
Dwa małe kurduple mają szansę uratować jeden wielki Kraj.
Jeśli nie oni dwaj tak podobni, to już naprawdę nikt...
Obym się mylił, a nawet miał rację.
 Sokrates
 Piątek 19-10-2007

9318. 
Odnośnie wpisu numer: 9316

Ty Benek piszesz prawdę, ale co z tego, skoro ludzie są durniami i już rezygnują z wyborów, gdyż PO prowadzi 47% w sondażach i mówią, że wygrało wybory. Niewielu ludzi zna sie na sondażach. To wielka lipa jeśli łapiemy na drodze na hibił-trafił przypadkowe osoby.
Prawidłowo (naukowo) poprowadzony sondaż jest bardzo pracochłonny. Należy dobierać proporcjonalne odpowiednich respondentów, ze wsi, miasta, wiekowo, wg płci, wielkości miast, zawodów.
Tymczasm oni dzwonią do przypadkowych osób albo polują na... ulicy. Dlatego są takie zaskakiwki jak obecny wynik 47% dla PO. To przecież połowa narodu. Można by uwierzyć gdyby wybierano spośród dwóch partii, nie z sześciu. To lipa - przekonacie się.
 nick
 Piątek 19-10-2007

9317. 
Dobrze, że zostały już tylko trzy godziny do ciszy wyborczej. Ufffffffff!
 normales ilavianin
 Piątek 19-10-2007

9316. 
Szanowni państwo jak wygra Pis dobierzemy się do wujtów i burmistrzów takich jak burmistrz Kisielic, który siedzi już trzecią kadencję i śmieje się w oczy mieszkańcom, że naiwni wybrali go, a on cały czas układa się z radnymi i pod publikę udaje, że coś robi. Tylko co kupił [...] a ludziom wciska bajki, że nie. To człowiek z Kaszub, czyli od Tuska, wykopcie go. Wcześniej należał do SLD i, tak kochani, jak zbliżały się wybory to się układał na nowo, że należy do takiej parti do której wiedział, że musi salutować po wyborach. Popatrzcie taki z niego kozak. Powiem więcej, niech słyszy cały powiat. Jak "kulawy" rządził, ten mafiozo w Kisielicach, to on grywał [...] w brydża, razem z przewodniczącym [...]. Czyli kręcili lody [...]. Drodzy państwo i takich ludzi trzeba odunąć od koryta. Trzeba iść na wybory wybrać Pis a on zapuka wszędzie i rozwali mafie. Wybierze nowych ludzi musi nastąpić koniec korupcji i układów. Powiem więcej, ten [...] nic nie zrobił przez tyle lat w Kisielicach, podobnie jest w Iławie, jego koleś [...] też nic, więc na co czekacie?
W niedziele odsuwamy elity od koryta, głosujemy na Polańskiego oraz Babalskiego, ludzi z Pisu.
Powiem więcej, jedźcie zobaczyć do Kisielic jaki sklep pobudował kuzyn
"kulawego", no wiecie, tego mafiozy. Nie uwierzycie, wielki hipermarket spożywczy. Wiecie kim był? Policjatem. Szok!!! Taki mieliśmy układ!!!!! Kuzyn "kulawego" był nawet szefem policji w Kisielicach!!!!!!!!! I krył go, wszyscy o tym wiedzieli. Były [dziwne sytuacje] w sądzie w Kwidzynie, powiązania w Iławie.
Ludzie obudźcie się, przecież rządy komuchów to mafie, a Platforma chce to zatrzeć. Ludzie nie dajcie im dojśc do władzy, oni was zeźrą i upodlą, sprzedadzą Iławę i powiat. Te układy się nie skończą, wybierzcie Pis i walkę z układami, korupcją. Dajmy im w końcu razem nauczkę. Niech nami nie pomiatają, bo wiedzą, że mamy 600 miesięcznie, więc nas gnoją. Bądźmy razem w niedziele, razem z Pisem.
 Benek
 Piątek 19-10-2007

9315. 
Czy może ktoś wie w jaki sposób PSL chce pomagać tym, którzy
wyjechali za granicę i chcieliby powrócić do kraju? Mnie to wprost
poraża, bo wychodzi na to, że ci co zostali, to jełopy.
 antykomuch
 Piątek 19-10-2007

9314. 
Odnośnie wpisu numer: 9311 9312 9313

BEŁKOT PO TYSIĄCKROĆ
Jestem zniesmaczony wypowiedziami burmistrza Ptasznika na temat prezesa iławskich wodociągów Andrzeja Kolasińskiego jaki to niby dobry i pracowity chłopak. Suszarnia osadów pościekowych oddana i w fleszach telewizyjnych kamer takie bzdury. Panie burmistrzu nieładnie! Może Kolasinski dostanie podwyżkę? Proponuje 100%! Żenada, Maśkiewicz wepchnoł "Kolase" na fotel prezesa, a Ptasznik przymyka oko byle ładnie wypaść w TV i wychwala tego pana na chwałę PO. Paranoja, paranoja.
Ale nastanie czas rozliczeń!!!
A jeżeli chodzi o niedzielne wybory - to zagłosuje na Marka Polańskiego
z PiS, bo to jedyny kandydat, który nie chrzani głupot tylko dąży do celu i mam nadzieję, że mu się uda!
 antystalinowiec
 Piątek 19-10-2007

9313. 
Ja trzeci również na PolańskY
 Męczennik z Radyja
 Piątek 19-10-2007

9312. 
Odnośnie wpisu numer: 9311

Ja też zagłosuję na POLAŃSKI-ego z PiSu. Normalny, uczciwy gość.
 chłopak z Iławy
 Piątek 19-10-2007

9311. 
Szanowni państwo, do wyborów jeszcze raz proszę poprzyjcie Pis jeżeli
chcecie zmienić coś w Iławie i w Polsce. Ludzie z Platformy i LiDu zerźrą
was do końca. Dalej będą tkwili w układach i chapali kasę, wy będziecie
klapać biedę. Jeżeli chcecie żeby taki Żyliński, Żuchowski czy wasz Lisek
dalej się układali to proszę bardzo, idźcie na nich głosować. Po wyborach
się będą śmieli z was, że ich bajeczki [...] czy plakaty z ich buźkami dały
efekt. Będą mieć was gdzieś, jak ktoś straci prace, będzie potrzebował
może opieki, pomocy materialnej. Pokarzą tyłek, wyśmieją, rozłorzą
nogi w fotelu i będą się śmiać, że ryba haczyk połkneła, że daliście się
nabrać.
"Prawo i Sprawiedliwość" by wam pomogło, ale najpierw musicie oddać
głos na Pis, czyli na Polańskiego i Babalskiego lub innych działaczy Pis.
 Wasz Benek
 Piątek 19-10-2007

9310. 
Odnośnie wpisu numer: 9306

Słuchaj skorumpowany człowieczku, straszyć to możesz siebie, parszywa świnio. Wiem, że bronisz układziarzy, ale takie matoły jak ty to nic nie rozumieją. Żebyś miał może więcej klas, to byś zrozumiał, no ale i ograniczniki są potrzebne w tej Polsce.
 Benek
 Piątek 19-10-2007

9309. 
Odnośnie wpisu numer: 9304

Szanowny internauto Leixos!
Mówisz że 30% profesorów uniwersyteckich to "stuknięci", którzy
zagłosują na PiS. Kim zatem jest prof. Bartoszewski, który ludzi
głosujących na PiS uważa za "hordę otumanionych", którzy wybiorą
dla Polski (posłów i rząd) takich, po ktorych będzie trzeba wielu lat
naprawy...
Język profesorów Bartoszewskiego i Niesiołowskiego (profesora tytularnego z wielkimi zasługami naukowymi) należy do najperfidniejszych, jakich Polacy słyszą, który nie przystoi ludziom z tytułami profesora zwyczajnego. Czy nie stać ich na inny sposób artykulacji swoich poglądów. Język ich nie odbiega od furmańskiej łaciny, typu "jebał ich pies". W tym miejscy bardzo przeprzepraszam osoby uczulone na tego typu słownictwo.
Boję się o Polskę Niesiołowskiego i Bartoszewskiego, ludzi niby z klasą, ale... opętanych amokiem.
 ADMIRAŁ
 Piątek 19-10-2007

9308. 
SPOWIEDŹ POWSZECHNA ZA GRZECHY PREMIERA KACZYŃSKIEGO.
DZIŚ WIECZOREM OD GODZ 21:30 PRZY KONFESJONALE RADYJA
MARYJA JAROSŁAW KACZYŃSKI ODBEDZIE PRZEDWYBORCZĄ
SPOWIEDŹ SWĄ POKUTNĄ U OJCA RYDZYKA - posłuchajmy.
 Męczennik z Radyja
 Piątek 19-10-2007

9307. 
RADIO ŻĄDAŁO SPROSTOWANIA

Właściciel radia Jerzy Kalisz zażądał sprostowania. Kolejny raz udowodnił,
że zachowuje się gorzej niż szczeniak.

Jeśli chciałby już cokolwiek prostować lub wyjaśniać, to winien uczciwie przytoczyć dla jasności cały fragment mojej wypowiedzi sprzed kilku tygodni, dotyczącej jego brzydkiej działalności. Nie, wolał manipulować.

W odnośniku poniżej znajdziecie całość tej banialuki. A było to tak...
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1904&show=czytaj
 Piątek 19-10-2007

9306. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek ty uważaj co mówisz, bo PiSiory PO wyborach będą rozliczani
z układów i my cię znajdziemy. Nie pomoże ci, że jesteś po imieniu
z Jarkiem i ze Zbyszkiem. PO wyborach twoje układy przestaną
działać. Wiesz za co wisiał Janosik? Za ziobro.
Kiedyś cię znajdę... hehe...
 Rambler
 Piątek 19-10-2007

9305. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek, ty obskurancie, "bezstronny" rzekomo prezydent L.K. powiedział, że druga piątka z PO powinna mieć odebrane immunitety, czyli wie o ich przestępstwach. Dlaczego nie powiadomił prokuratury? Czy to nie jest przestepstwo?
Czekam na wizytę w Iławie szefów PIS. Już chce mi się rzygać.
 Jan Kęs
 Czwartek 18-10-2007

9304. 
Odnośnie wpisu numer: 9302

30% stukniętych profesorów to, myślę, wiarygodny wskaźnik na większości polskich uczelni, głosujcie więc panowie i panie śmiało
i na Chrześcijańską Unię Jedności jeśli dusza i umysł podpowiadają!
 Leixos
 Czwartek 18-10-2007

9303. 
Mam przyjemność zaprosić na Ogólnopolski Rajd Samochodowy
31. RAJD KORMORAN - Memoriał im. Mariana Bublewicza
sobota-niedziela 27-28 października w Braniewie.
 Wojciech K. Szalkiewicz

wojciech.szalkiewicz@owsiiz.edu.pl
 Czwartek 18-10-2007

9302. 
SZANOWNI PAŃSTWO!
JESTEM PROFESOREM ZWYCZAJNYM A GŁOSUJĘ NA PIS. TAKICH JAK JA JEST - KU WASZEM ZDZIWIENIU - 30% NA MOJEJ CUDOWNEJ UCZELNI.
 ESKULAP
 Czwartek 18-10-2007

9301. 
Odnośnie wpisu numer: 9297

Benek, jak ja ciebie polubiłem, prosty chłopaku. Dlatego mam dla ciebie prosty, wcale nieskomplikowany przekaz. Kliknij na link. Śmiało.
 BOLO
 http://img144.imageshack.us/img144/4308/13767475xl2.jpg
 Czwartek 18-10-2007

9300. 
Odnośnie wpisu numer: 9295

CINEQ, ty również potrafisz robić ludziom wodę z mózgu swą opowieścią o metodach pracy służb specjalnych.
To mogła byc "próba" dla tej kobiety. To była poprostu przynęta, by poprzez prowokację spróbować, namówic ją do "grzechu". I udało sie.
O tego są właśnie słuzby, by wyprzedząc między innymi akcję rzekomej korupcji po to, by sprawdzić ludzi z wysokiego szczebla, by sprawdzić
ich morale i lojalność wobec państwa. Nie po to są słuzby specjalne by czekac na przestepstwo, taką zas metodą niewiele zdziałają, zaś wyprzedzenie jest jedną z najdoskonalszych medod odstraszania, czyli prewencji. Właśnie PREWENCJI.
Podam ci jedną z zasad wywiadu i kontrwywiadu: "wierz, ale sprawdzaj". Jeśli by ta nasza pani posłanka zgłosiła sprawę, ŻE KTOŚ PROPONUJE JEJ KORZYŚCI W PEWNEJ SPRAWIE do Pana Tuska, byłaby dla mnie WIELKA.
Ale nie zrobiła tego, tylko zwietrzyła niezłą pożywkę.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 18-10-2007

9299. 
Idzie ku dobremu! Za trzy dni koniec rządu wskazanego przez elektorat wyborców Prostych i Starych! Z tego forum zniknęło pewne indywiduum, które zniżało poziom często do wysokości szamba. Głowy w górę drodzy obecni! Pozdrawiam pełna nadziei na lepsze jutro!
 Anna Austriaczka
 Czwartek 18-10-2007

9298. 
Zobaczcie na tę posłankę z Platformy jak błagała w sejmie udając płacz, żeby ją CBA zostawiło w spokoju. Pytam sie "dlaczego", układziaro. Prawo jest dla każdego, nie tylko dla ludzi na dole, ty też zapłacisz za korupcję
i cała Platforma, przegracie te wybory i będziecie żyli wśród nas za 600 złotych bez układów i korupcji. Będziemy patrzeć sobie w oczy, że nas okradaliście i cierpieliśmy przez was. Wielu straciło rodziny, męża z biedy przez waszą korupcję i układy.
Oddamy głos na Pis, czyli na BENKA - jedynego uczciwego, a was hołoto rozliczymy. Zobaczcie na Maśkiewicza jak był w Lubawie na[...] kasy niby budując nowa ulice. Nikt go za komuchów nie rozliczył, a z [...] zrobił sobie kampanie w Iławie i został burmistrzem. Teraz taki KWACH wychodzi na chwiejących nogach i mówi żeby odsunąć Pis od władzy, bo wie, że przyjdzie Pis po wyborach do niego i go rozliczy, bo - jak powiedział Oleksy - okradał Polskę.
 Benek
 Czwartek 18-10-2007

9297. 
Szanowni państwo głosować trzeba jedynie na Pis, bo te malutkie partie nic nie znaczą jak Partia Pracy, LID, PSL, SAMOOBRONA, PLATFORMA. Tylko Pis może tych złodziejaszków powstrzymać. Zobaczcie jaka kase wtopili w reklame, żeby się ratować, bo stołki sa ważne. Jedynie PIS rozwali te układziki, przywróci normalność, bo reszta bandy to układ, więć nie mozna na nich głosować bo sprzedadzą Polskę. Głusujcie na Pis Jarek Kaczyński ma przyjechać ze Zbyszkiem Ziobro do Iławy wtedy wyżygacie wszystko za co was tak poniewierali i gnębili, a wy nic nie mogliscie zrobić, bo był układ.
 Benek
 Czwartek 18-10-2007

9296. 
Od dłuższego czasu obserwuję, że korektor Kuriera nie przykłada sie do swojej pracy. Przykład: bieżące wydanie i str. 13, artykuł o Dniu Edukacji Narodowej, podpis na jednym ze zdjęć: "Wszyscy nauczyciele, którzy uczą we wiejskich placówkach". Chyba Pani korektor sama odbierała wykształcenie "we" wiejskiej placówce... (bez urazy dla szkół na wsi). Takich kwiatków jest niestety więcej. Radziłabym zwracać uwagę nie tylko na to, co piszemy, ale też jak piszemy. Pozdrawiam.
 Nadia
 Czwartek 18-10-2007

9295. 
Jak żyć w takim kraju?
Mam nieco ponad 25 lat. Mogą niektórzy stwierdzić, iż to mało jest, aby wypowiadać się na temat polityki. Obserwuję ostatnio jak bardzo polityka sięga dna. Może i jestem zbyt czuły na łzy posłnki - kobiety, wołajacej o pomoc i przebaczenie. Fakt, źle zrobiła, nie uniknie konsekwencji, ale ileż można poświęcić dla tego, by utrzymać władzę. Mianowicie według naszego wspaniałego premiera, jak mówi "niepoinformowanego o sprawie przez szefa CBA" - wiele. Pracowało nad tą Kobietą 1,5 roku grono ludzi, którzy przecież szkoleni są do tego, by robić wodę z mózgu ludziom. Efekt? Zamierzony, przedwyborcza wpadka nieznaczacej posłanki, kobiety, słabego ogniwa.
Żal patrzeć jak poświęca się zycie osób dla chęci sprawowania władzy. Jestem "ZA" ukruceniem korupcji, za sprawiedliwością - jednak róbcie to po ludzku!!! Dawno temu pracowano tez nad księżmi, duchownymi, politykami. Złamano ich dla jakiej sprawy? Czy chcemy powrócić do tych czasów? Czy moge bezpiecznie zadzwonić do mojej kolezanki i kolegi? Sam już nie wiem. Może jestem na podsłuchu? Dlaczego nie ja? Dlaczego nie ty? Przeciez kazdy z nas może być kolejny dla dobra ogółu, dla dobra sondaży!!!
 CINEQ
 Czwartek 18-10-2007

9294. 
100 lat po nas.
Moja babcia pochodzi w Irlandii, mój dziadek z Anglii. Ja zagosuję na PiS, bo mam dość gderania dziadków, że wyjechali z Polski za chlebem i nie mogli zdzierżyć o. Rdzyka.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 18-10-2007

9293. 
Odnośnie wpisu numer: 9292

"(...) Księdzu trzeba rzucić (...)". Tylko Twoja dobra wola, prawda?
Na pewno powinieneś podzielić sie z biedniejszymi od siebie, będzie Ci
to zapamiętane w Niebiosach, chyba nie uważasz podczas Mszy Świętej.
 Azan
 Czwartek 18-10-2007

9292. 
Odnośnie wpisu numer: 9290

Jestem na niedzielnej Sumie. Księdzu trzeba rzucić, na budowe kościała
- rzucić, na remont - rzucić, na biednych nieboraków - wyciągają rękę panie z Caritasu, na Radyjo - rzucić. Ciężko żyć Panie.
 Męczennik z Radyja
 Czwartek 18-10-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 142 143 144 ... 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... 320 321 322 ... 356 357 358 następna ] z 358130280684


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.