Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

11260. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Gdy taki pretorianin mafijny jak Fabian Cholewa, bez twarzy ani nazwiska
pouczający wszystkich i dookoła, reprezentujący ok. 10-osobowy gang Białych Kitlów, zaczyna pleść dendrony o grzeczności, albo - a to dopiero żałosny kabaret - o moralności, to ja dzwonię do św. Piotra, żeby tamten zapytał św. Jana: czy to już jest koniec świata...?!
Prawdę wieścił klasyk, który prorokował: "Nadchodzą czasy, w których kanalie na czele Marszów Człowieczych iść będą, najwyżej sztandary poniosą i najgłośniej VIVAT zakrzykną".
 Qba
 Wtorek 22-04-2008

11259. 
Odnośnie wpisu numer: 11258

Jakie nieodpłatne leczenie? A na co idzie moje comiesięczne 105 zł 86 gr na ubezpieczenie zdrowotne?
Oprócz oczywistych racji Eskulapie stwierdzenie o darmowym leczeniu mi się nie podoba, nawet w imię solidaryzmu społecznego. Nie chcę niczyjej łaski, a problem służby zdrowia to nie tylko sprawa uposażeń personelu medycznego.
 potencjalny pacjent
 Poniedziałek 21-04-2008

11258. 
Nie ma innego wyjścia w kwestii ochrony zdrowia, jak tylko wysoki poziom dbałości o JEGO zachowanie, by nie chorować. Nigdzie nie znajdziecie Kraju, ktory udźwignąłby nieodpłatne leczenie obywateli, czyli nasze zdrowie. Im więcej zatem o NIE sami zadbamy, tym mniej będzie nas (w tym Panstwo) kosztować. Jeżeli społeczeństwo będzie dbać więcej o zdrowie, tym mniej kosztować go będzie jego naprawa przez słuzbę zdrowia. Zresztą wydatki (koszty) jakie NFZ ponosi, nie bierą się z powierza, a naszych podatków.
Na razie panuje zasada SOLIDARYZMU w pokrywaniu podstawowych kosztów leczenia, polegajaca na tym, iż płacą składki wszyscy pracujący (odpowiednio zatrudnieni), chociaż nie korzystają z nich wszyscy po równo, a w razie potrzeby. W tym miejscu człowiek dbający o zdrowie (są sprawy genetyczne i niezależne od naszej dbałości), rzadko korzysta z lecznictwa; natomiast palacz, pijacy alkohol, niedbale odżywiający się, niedbale chroniący ciało przed przeziębieniami (gołe głowy, odkryte nerki, byle jakie odzienie zimą) pobierają od NFZ gro naszych składek.
I w tym jest problem, by właśnie ci płacili wielokrotnie większą składkę,
albo płacili za leczenie z własnej kieszeni. Zatem, gdyby wszystkich obowiązywała odpłatnosć za leczenie, to byłby jedyny motyw ochrony
zdrowia.
Należy wprowadzić odpłatnośc za leczenie wrazie wypadków po pijanemu, łamania przepisów, itp. okaleczenia człowieka w bójce, i wiele innych przypadków. Ludzie kiedy odczuja na karku swoja winę, zaczną myśleć...
 ESKULAP
 Poniedziałek 21-04-2008

11257. 
Prośba, aby reporterzy Kuriera wyjaśnili sprawę dodzwonienia sie do szpitala. Podobno od stycznia nie ma telefonistki. W tygodniu sąsiad trafił do szpitala, jego rodzina nie mogła się dowiedzieć na jaki oddział został przyjęty i jaki jest stan zdrowia. Dodam, że do szpitala mamy 35 km.
Co ma do powiedzenia Pani Dyrektor i Starosta Iławski - wszystko przeliczają na pieniądze ???
 NN
 Poniedziałek 21-04-2008

11256. 
Odnośnie wpisu numer: 11255

Ciekawe, czy będziesz miał taki humor, gdy w maju ktoś z twoich bliskich dostanie udaru lub zawału. A może w środku nocy dziecko się ciężko rozchoruje. A do Olsztyna i Elbląga daleko, oj daleko. No i pewnie nie będzie miejsc dla wszystkich. Ale co tam, po nas choćby potop.
 zatroskany
 Niedziela 20-04-2008

11255. 
Starosta już leży i jest w narkozie. Nie wiemy tylko co z nim zrobić: operować skalpelem, czy wyplić laserem, czy udusić móżdżek na oleju.
 ESKULAP
 Niedziela 20-04-2008

11254. 
Odnośnie wpisu numer: 11252

Terroryści spod znaku Eskulapa wzięli zakładnika - bezpieczeństwo zdrowotne 100.000 mieszkańców naszego powiatu!
Teraz spiskują nad obaleniem starosty. A może prokuratura się włączy?
 ABW
 Niedziela 20-04-2008

11253. 
Odnośnie wpisu numer: 11252

Szanowni Panowie Moderatorzy! Wpis 11252 rozpoczynał się następująco: "[...] w dniu 18.04.2008r. opublikował notatkę pt. "Szpital od maja bez lekarzy". Z-ca dyrektora Szpitala w Iławie, Jerzy Kruszewski, sygnalizuje" itd. Akapit ten został przez Was, chyba bez istotnych powodów, (może z powodów oszczędnościowych), usunięty. Jeżeli jest to możliwe uprzejmie proszę o opublikowanie w oryginalnym brzmieniu powyższego wpisu, bez tego wstępu trudno bowiem czytelnikowi zorientować o jaką wypowsiedż Jerzego Kruszewskiego chodzi, co nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za oczekiwane spełnienie tej prośby. Po jej spełnieniu obecne sprostowanie naturalnie można usunąć. Ponadto w wyniku Waszej korekty [powstał] błąd stylistyczny - przepraszam.
 piąta klepka
 Niedziela 20-04-2008

11252. 
[...]. Z-ca dyrektora szpitala w Iławie, Jerzy Kruszewski, że sygnalizuje, że po odejściu lekarzy ze szpitala, po 30.04.2008r., mogą wystąpić trudności w zabezpieczeniu przez lekarzy oddziałów - dziecięcego, wewnętrznego i położniczo-ginekologicznego. Ma on jednak nadzieję, że trudności powyższe da się pokonać zatrudniając lekarzy z zewnątrz, oraz przy pomocy lekarzy iławskich, których da się ewentualnie do tego nakłonić. Pomija zupełnym milczeniem problemy, jakie niechybnie staną przed oddziałem neurologicznym. Na oddziale tym aktualnie zatrudnionych jest czworo lekarzy, wszyscy oni są w okresie wypowiedzenia pracy ze skutkiem na dzień 01.05.2008r. Być może zdolności percepcyjne objawienia menadżerskiego, do jakiego pretenduje Jerzy Kruszewski nie są na tyle doskonałe, by mógł on w czasie kilku miesięcy urzędowania dostrzec obecność tego oddziału w Iławie. Chyba, że oddział ten jest już spisany na straty i tylko my tego nie postrzegamy. Nie zagłębiając się, z przyczyn oczywistych, w meritum tej sprawy, jawi się znana prawda, że niepełna informacja jest dezinformacją. Jest to szkolny przykład informacji z okresu propagandy sukcesu epoki słusznie minionej. W tym wypadku nawet zgadza się rodowód polityczny namiestnika imperium MBA, z pałacu którego, nie poraz pierwszy, wychodzą informacje tej klasy.
 piąta klepka
 Sobota 19-04-2008

11251. 
Odnośnie wpisu numer: 11235

Hmmm ciekaw a teoria, z tym że, jest dokładnie odwrotnie. Lekarze są skonsolidowani. Po ostatnim spotkaniu w Starostwie oczywistym stało się, że Dyrektor utraciła poparcie polityczne. Władze Powiatu straciły do niej cierpliwość...
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Sobota 19-04-2008

11250. 
Odnośnie wpisu numer: 11244

Ha! A jeżeli to już prywatny? Co wtedy? Miasto i GDDiA mają płacić za kogoś? Pewnie jesteś jednym z nich, co?
 Adam
 Sobota 19-04-2008

11249. 
Swego czasu, pewien "działacz społeczny", zasłuzony intruktor PZPR w Iławie, szerzył liberalne porządki w zakresie picia napoi alkoholowych. Według niego "piwo i wódkę obywatel wolnego kraju jakim była PRL powinien móc napic się wszędzie, w tym w barze na dworcu, w przedziale wagonu kolejowego, na ławeczce w parku, na stadionie podczas meczu. Jednak - z kulturą napić się - dodawał. W tym sęk, że po wypiciu czasem trudno o kulturę, podobnie jak przejść po cienkim lodzie przez Jeziorak, nie utonawszy. Po 1989 działacz okazał się zwolennikiem zmian społecznych, o które zaznaczył, od kolebki walczył. Potem dał się ponieść fali liberalizmu i był zwolennikiem UW, UD, KLD, a teraz PO. Zatem odmiana to, czy kontynuacja?
 Męczennik z Polski
 Sobota 19-04-2008

11248. 
Odnośnie wpisu numer: 11239

Iwona Bendorf-Bundorf jest szefową RIO od ho-ho-ho... albo i dłużej.
Swego czasu dość głośno było o procederze z jej udziałem. Polegało
to na tym, że samorządy angażowały ją (lub podwładnych z RIO) do
przeprowadzenia szkoleń dla pracowników urzędów, naturalnie za
odpowiednią gażę. Później "wykładowcy" kontrolowali jednostki, u
których wcześniej za kasę przeprowadzali szkolenia. Chyba tylko w
Polsce takie rzeczy są możliwe. Zrobiło się jednak głośno i proceder
upadł (podobno). Towarzysko (mówi się, że nie tylko towarzysko)
przez dłuższy czas pani prezes trzymała się z byłym szefem PO w
regionie Markiem Żylińskim (byłym wicewojewodą, bratem Adama
Żylińskiego - obecnego posła PO). Dziwne jest jednak to, że także
PiS nie kiwnął palcem, aby zmienić szefową RIO. Jak widać, nie tylko
Z. Komar z Agencji Nieruchomości Rolnych jest niezatapialny.
 Riccardo
 Sobota 19-04-2008

11247. 
Odnośnie wpisu numer: 11242

Nikogo nie dziwi, że za PiSu modne stały sie podsłuchy, spektakularne aresztowania, szukanie wrogów słusznej partii. Cytuję z onetu wypowiedź Marcinkiewicza:
"Ziobro na pewno przyczynił się do sukcesu PiS i rządu, tworząc np. sądy 24-godzinne. Dzięki temu Polska się zmieniła. Ale później doszło do podjęcia niektórych działań, które polegały na wykorzystaniu służb do niepaństwowych działań. Nie były to prywatne sprawy, ale również niepaństwowe. Dlatego odszedłem z PiS. Uważałem, że służb nie można używać do takich celów. Po 1945 roku oprawcami opozycji, prawdziwych i urojonych wrogów ustroju, nie byli starzy ludzie, lecz młodzi, ze wsi i miast, dziś jeszcze żyjący. Dokąd można dojść w amoku władzy - widzieliśmy. Zwolenników zamordyzmu jest wielu, nawet z młodego pokolenia. I tak od ścigania piwoszy można dojść do nikąd. Historia zatacza krąg. "Nie o to chodzi by złapać króliczka..."
 cd2
 Sobota 19-04-2008

11246. 
Odnośnie wpisu numer: 11242

Proszę nie mylić skutku z przyczyną. Właśnie brak możliwości kulturalnego spożycia napoju stwarza sytuacje patologiczne. Ludzie szybko uczą się zachowywać przyzwoicie. Na deptaku, dojściu do Neptuna w Gdańsku można bez problemu kulturalnie wypić piwo i posłuchać muzyki. Policjanci i wszystkie mundurowe służby porządkowe winny ochraniać tamże siedzących - a u nas, jak dawniej nazywamy ich "panie władzo", a oni czują się jak okupacyjna żandarmeria.
Relikty przeszłości? Nasza mentalność? A co z młodymi luźmi, którzy urodzili się w III RP lub nieco wcześniej.
 cd1
 Sobota 19-04-2008

11244. 
Jeszcze o remoncie ul Niepodległości. Panowie reporterzy Kuriera aparat w dłoń i pokażcie idiotyzm planowania remontu, bo jak inaczej nazwać kładzenie nowego chodnika, a pozostawienie może dwudziestu metrów kwadratowych starych krzywych kafli chodnikowych miedzy Orbisem a warzywniakiem.
Czy zawsze z nas muszą się śmiać? Czy taki jeden z drugim nie może się dogadać i zrobić coś jak należy. Na pewno za kilka miesięcy następna ekipa będzie jeździć koparkami po nowym chodniku, aby wymienić
te stare kafle. Ręce opadają.
 Drejas
 Piątek 18-04-2008
Odp. 
Reporterzy Kuriera z pewnością sprawdzą ten problem.
Przekazuję sygnał do redakcji.
 moderator
 Sobota 19-04-2008

11243. 
Odnośnie wpisu numer: 11239

Panie Jarosławie Piśmienny (z zakazem ... ):
1. Dziadowski kraj
2. Dziadowskie obyczaje
3. Dziadowskie prawo (rodem z PRL)

Mija 20 lat od okrągłego stołu i szary człowiek pozostaje w dalszym
ciągu dziadem (ekonomicznym).

Konieczne rozwiązania:
1. Dekomunizacja
2. Lustracja (majątkowa włącznie)
 Justyna
 Piątek 18-04-2008

11242. 
Odnośnie wpisu numer: 11241

Nie widziałem jednak na zachodzie, by pili z butli wino, czy z puszek piwo, idący ulicą, siedzący na ławkach w parku.
Jesteśmy krajem barbarzyńców, co podkreśla wielu rodaków do kraju przybywających na wakacje do rodzin.
 **
 Piątek 18-04-2008

11241. 
Odnośnie wpisu numer: 11236

Rzecz w tym, że ogródki są przy knajpkach, kawiarniach na chodnikach lub placykach (w środku prawie nie było klientów), łąka jest nad Mozelą na Północy Luksemburga (fr. Moselle, niem. Mosel), 20 metrów od drogi publicznej, 20 m od rzeki.
Problem jest w polskim przepisie prawnym zakazującym spożywania alkoholu (pod różnymi postaciami w tzw. miejscach publicznych). Prawo
to traktuje rodaków jak meneli (niektórzy nimi niestety są), ale czy to najważniejsze zadanie dla policjantów? Ponoć jesteśmy w Europie.
 itd
 Piątek 18-04-2008

11240. 
Odnośnie wpisu numer: 11236

Jak milicjant był ślepy i głuchy, miał ORMOWCA.
 koNESER
 Piątek 18-04-2008

11239. 
Wyczytałem, że „prezydent Olsztyna Czesław Małkowski niezgodnie z prawem dzielił miliony na renowację zabytków”, bo tak (ufff, wreszcie) „stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa”. Jakiś radny, popisując się refleksem, wykrztusił z siebie, że „to był sposób na kupowanie poparcia za publiczne pieniądze”.
Ot zobaczcie co się dzieje. Niedźwiedź w klatce, więc heja! – wszyscy chcą się do zdjęcia triumfalnego teraz ustawić. Ha! Ot bohaterowie ze spalonego kurnika!
Hola! Gdzie wy byliście wcześniej – olsztyńscy policjanci, prokuratorzy, sędziowie, kontrolerzy, radni, biskupi, dziennikarze z bożej łaski – gdy Małkowski za publiczne pieniądze przez długie lata robił dosłownie co chciał! Gdzie wtedy byliście?
Dopiero dziś nad prawie trupem zgrywacie oburzonych mężów zaufania?
 Jarosław Piśmienny (z zakazem pisania wydanym przez sąd w Iławie)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 18-04-2008

11236. 
Odnośnie wpisu numer: 11233

Panie Smakosz! Nie jest tak jako piszez, że na ławeczkach w Niemczech, Francji popijają piwo, gdzie chcą. Są nimi miejsca wydzielone, to piją.
Ten z Bronowa, co piwo - jako piszesz w gródku swoim pił, to nieprawda. Owszem - jak wiem - pił, ale przy ogródku na terenie już publicznym.
I zabulił górala.
Jak policjant głuchy, to nic nie widzi.
Jak policjant ślepy, to nic nie słyszy.
Policjant jak ma dobre oczy, to wszystko słyszy.
Policjant jak ma dobre uszy, to wszystko widzi.
 ORMOWIEC
 Piątek 18-04-2008

11235. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Cholewa! Skończ już wypisywanie bzdur!!!
Zobacz jak co niektórzy lekarze chyłkiem czmychają do Pani Dyrektor układając się na nowo od 1 maja!!! Otwórz oczy i PATRZ!!!
 fanka
 Piątek 18-04-2008

11234. 
WARTE POPULARYZACJI I POCHWALENIA (dla Pani M.M.)
W Suszu wyrośli nowi, autentyczni społecznicy. Bezinteresownie od dłuższego czasu uczestniczą w tzw. życiu społecznym miasteczka.
1. Andrzej Szczegielniak - nauczyciel, pasjonat tenisa stołowego, inicjator i współorganizator wielu turniejów opisywanych przez Kurier, sam nadal świetny ping-pongista,
2. Mariusz Rau - przedsiębiorca prywatny, aktywnie uczestniczy w życiu sportowym miasta (szkół), również zauważony przez Kurier
3. Zbigniew Domagalski - prywatny przedsiębiorca, sponsor wielu imprez sportowych, pokazywany przez Kurier.
Za ich autentyzm, zaangażowanie i bezinteresowność - dzięki.
 kibic
 Piątek 18-04-2008

11233. 
Odnośnie wpisu numer: 11232

Coś w tym musi być, trzeba zapytać szefa Policji czy policjanci dostają bonusa tak samo jak złapią dziadka z piwem i jak złapią (jeśli im się uda) groźnego bandytę.
W Bronowie, pisał Kurier, nie wolno pić piwa w ogódku przed domem. Widziałem we Francji w Nancy, w Verdun, Niemczech w miescie 200 tys. ludzi, na granicy Francji i Niemiec, na łące nad rzeką, albo piekne ogródki kawiarniane, albo piknikowe spotkania rodzinne, nikt nie nękał co 3 minuty pijących wino i piwo.
 smakosz
 Piątek 18-04-2008

11232. 
Odnośnie wpisu numer: 11223

Trzeba bedzie sie przezwyczaic, jak remontowali skrzyzowanie Kosciuszki/Grunwaldzka ciezarowki jezdzily osiedlem na Grunwaldzkiej, nikogo to nie interesowalo, rondo zrobili i wszystko wrocilo do normy, wiec tylko cierpliwosc Cie ratuje.
Ilawa jest miastem policyjnym, radiowoz jedzi tu z czestotliwoscia co
3 min, tyle że szkoleni sa tylko na lapanie ludzi ktorzy siedza i pija
sobie piwko na lawce w cieply dzien.
 gangsta dewasta ;)
 Piątek 18-04-2008

11231. 
Odnośnie wpisu numer: 11228

MIŁOŚNIKOWI PRZYRODY:
Faktycznie - park na "cyplu" jest cudownym miejscem w Iławie. Należy jednak nieco go zagospodarować, jak np. przystanią dla kajaków, żaglówek, restauracyjką, małym, stylowym hotelikiem dla wodniaków, nasadami ciekawych okazów drzew, gdzie moznaby pospacerować, posiedzieć przy drinku, kawie i szarlotce lub napoleonce.
W tym kontekście, wycięcie naturalnego już obiektu przyrodniczego, posadzonej w latach 40-tych alejki, jest głupotą na miarę czasów, jakie dopadły nas. Głupotą bezdenną ludzi, ktorzy podjeli decyzję jej wycięcia. Myślę jednak, ze komuś drwa były potrzebne do dekoracji wnętrz lub na opał do kominka.
Nas Polaków rozumu nauczyć może kolejna utrata wolności, czyli V rozbiór.
 Męczennik z Polski
 Piątek 18-04-2008

11230. 
Odnośnie wpisu numer: 11228

Hej miłośniku przyrody, ja też ją kocham - ale to co ty wymyślasz to przechodzi ludzkie pojecie! Sprowadż sobie żabki z doliny Rospudy i ciesz sie przyrodą. Chyba masz kiepski wzrok (krótki). Nie widzisz nic poza czubkiem własnego nosa...
 nick
 Piątek 18-04-2008

11228. 
Odnośnie wpisu numer: 11221 11222

A ja będę szczęśliwy tak długo, jak nie powstanie hotel na terenach po byłej [restauracji] "Czapla".
Po odkrzaczeniu tej okolicy Iława posiada naprawdę przepiękny obszar, który usatysfakcjonuje miłośników przyrody. Wszelka zabudowa na tym terenie to totalne barbarzyństwo.
 miłośnik przyrody
 Czwartek 17-04-2008

11227. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Osoba,która ma kłopot ze swoja osobowością,utrudniający jej jasne myślenie i szacunek dla współpracowników,nie powinna kierować instytucją zaufania publicznego jakim jest NAS WSZYSTKICH IŁAWSKI SZPITAL.Znany amerykański ekonomista powiedział: Najkosztowniejsza jest wiedza w stwierdzeniu,że TERAZ BĘDZIE INACZEJ.Dzisiaj już widać,że zarówno szpital jak i nas pacjentów TO INACZEJ zaczęło drogo kosztować.Problem trwa już od 7 miesięcy a większość powiatowych radnych wypowiedziało się,że nie wie o co chodzi.
Mareczku P. i Andrzejku B.! Wielokrotnie pracownicy NASZEGO SZPITALA przedstawiali WAM sytuację i pokazywali stosowne dokumenty a WY już o tym nie pamiętacie?
 kolega
 Czwartek 17-04-2008

11226. 
Prof. Hetzer twierdzi, że choć Mirosław G. pozostawił w sercu pacjenta Floriana M. gazik, a Jerzego G. operował w momencie, kiedy ten miał zapalenie płuc, to jednak wszystkie czynności medyczne były...
prawidłowe.
Prosze mnie uszczypnąć, bo chyba śnię!
 lunatyk_chyba
 http://wiadomosci.onet.pl/1731998,11,item.html
 Czwartek 17-04-2008

11225. 
Odnośnie wpisu numer: 11219

[...] jeszcze jedno, jezeli chodzi o tego wróbleskiego to marny z niego muzyk wiec niech chłop sfolguje bo on nie ma pojecia o kulturze wiec niech sobie odpusci, bedzie konkurs to mozemy pogadac, niech stana różni ludzie do konkursu a nie jakis smieszny wróblewski co go nikt w ilawie nie zna i niewiele znaczy, moze w kisielicach zabłysnie z koprowiakiem bo ten to marny polonista z wykształcenia jak uczył w rolniku to nikt go nie rozumiał i mysle ze dalej społeczenstwo kisielickie tego człowieka nie rozumie i jego dni sa policzone wiec ta kultura. Panie koprowiak to głupi pomysł niech pan na wiatrakach porobi karuzele dla dzieci to chociaz by sobie polatały a tak to nic z nich nie ma a pan złote góry obiecywał mieszkańcom, ciekawe co pan miał z matematyki, na pewno piatke bo z komunistami pan trzymał a teraz w tyłek wchodzi platformie. Z pana to jest farbowany lis. Z kisielic przez pana kadencje zrobił pan meline bo sam pan bywał na bankietach u kulawego czyli znaczy pan tyle co ten kulawy teraz próbuje cos pod publike robic jest pan załosny i powinna sie panem zajac prokuratura bo pan wiedziałes o mafii kisielickiej i razem z tym wieckowkim gosciliscie u kulawego więc dlaczego pan nie siedzi? to pytanie stawiam iławskiej prokuraturze bo z nia tez zrobia porzadek jak z olsztynska gdzie kryła małkowskiego
 Benek
 Czwartek 17-04-2008

11224. 
KURKI WODNE JUZ JAJA ZNIOSŁY i wyklują MŁODE PTAKI.
To prawda, że TIRY nie patrzą, jadą jak im się podoba. Natomiast dojazd do skrzyżowania Narutowicza z Dąbrowskiego jest fatalny. Nieustanne kolejki i tam policjnt powinien byc od rana do późnego popołudnia.
Tylko światła.
 **
 Czwartek 17-04-2008

11223. 
TIRy NA ULICY NARUTOWICZA
Od kiedy zablokowano w Iławie ulicę Niepodległosci według ustaleń jakie przedstawił wykonawca nowej nawierzchni, TIRy mają jeżdzić objazdem przez ul. Wiejska i dalej. A co się dzieje... Jeżdzą ulica Szeptyckiego i Narutowicza. Skandal !!!
Gdzie jest iławska policja? Zareagują jak stanie się jakis wypadek i małe dziecko wpadnie pod samochód??? A moze miasto ma duzo pieniedzy na renowacje ul. Narutowicza jak te cholernr TIRy zrobią koleiny. Zajmijcie się tematem Kurierzy. A policja niech działa kurka wodna.
 wkurzony
 Czwartek 17-04-2008

11222. 
MY w walce z zakichanym włascicielem Cech wspomożemy
 Cosa Nostra
 Środa 16-04-2008

11221. 
Odnośnie wpisu numer: 11200 11197

Panie Szostak! Życzę powodzenia w sporze z Cechem Rzemiosł. Bo my, prawdziwi iławianie, stoimy za Panem murem. Iławie potrzebny jest hotel a Pan może go dać naszemu miastu. Cech niech lepiej podwinie ogon, przeprosi i zwija interes. Nikt go tam nie chce poza samym Cechem.
 Adam
 Środa 16-04-2008

11220. 
Odnośnie wpisu numer: 11218

To fakt, powinniśmy się wstydzić, względem tych przedwojennych mieszkańców i władz miasta, które te drzewa sadziły. Na starych zdjęciach Iława jest dosłownie zanurzona w zieleni, teraz zostały marne resztki tego co było. Jeszcze w latach 60 teren nad Małym Jeziorakiem to był prawdziwy gąszcz.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 16-04-2008

11219. 
słyszałem ze w kisielicach zmienia kulture. niezła taktyka koprowiaka, który wie ze upływa jego kadencja juz sie zabezpiecza. podpuscił radnych zeby ci zajeli głos w tej sprawie. no bo on musi pokazac miastu ze działa z wiatrakami nie wyszło, inwestora nie sciagnoł to teraz jego kiełbasa przedwyborcza to kultura, czyste jaja. lud z kisielic juz temu człowiekowi nie uwierzy i te wybory zakończa sie dla niego klęska. mam nadzieje ze w kisielicach tez wybiora innych całkowicie radnych bo ci obecni to do prasy udaja ze cos tam walcza z burmistrzem, ale każdy kisiliczanin wie ze graja pod publike. zatem wymiana całej rady łacznie z burmistrzem to w tym miescie to koniecznosc. zreszta w iławie czy lubawie czy suszu mam nadzieje ze bedzie podobnie bo to nie sa rzady dla ludnosci tylko rzady pod siebie i swoje stołki, wiec pora zmieniac polske a najlepiej od dołu, bo u góry to juz sa rekiny nie do przejscia
 BENEK
 Środa 16-04-2008

11218. 
Co Fabianie Cholewa możesz powiedzieć o wyciętej alei drzew na cyplu?
Według mnie to absolutne barbarzyństwo. Nie było większych przeszkód, aby aleję wkomponować w przyszłą architekturę terenów zielonych działki, z uwzględnieniem przyszlej nieruchomości.
Raz jeszcze powtarzam: ludzie, ktorym ta przyroda przeszkadzała są zwykłymi prostakami, nieczułymi na wartości przyrodnicze, niezależnie kim są, nawet z burmistrzem na czele. Władza bowiem powinna pilnować tego, co dzieje się w ich posesji. Jednak kiedy ich stan zależy od polityki, to ich rozumię.
 Męczennik z Polski
 Środa 16-04-2008

11217. 
Odnośnie wpisu numer: 11205 11201

Do Piłsudczyka: w pełni się z Panem zgadzam, lekarze ryzykując utratę pracy wybrali BYĆ przed MIEĆ. Wybrali walkę o swoją godność i dobre imię, przed konformizmem i kompromisem z osobami operującymi plugawym i kłamliwym słowem. Obecny ferment wśród pozostałych pracowników szpitala, ich rozczarowanie niedotrzymaniem obietnic potwierdza, że lekarze wybrali słuszną drogę. Pewnie dlatego próbuje się ich teraz zastraszyć, przekupić i ośmieszyć.
Do Qby: Doceniam Twoje próby wykształcenia w sobie cnoty grzeczności, czyli skłonności i gotowości do czynów moralnie pozytywnych. Nie zawsze Ci wychodzi ale nie zniechęcaj się. "Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" - wiedział to już Sędzia Soplica.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 16-04-2008

11216. 
"Czyńcie sobie ziemię poddaną. Te słowa bowiem są najpierwotniejszą i najbardziej kompletną definicją ludzkiej kultury" - widać dosłownie słowa Jana Pawła II wzieli, by w pień wyciąc aleję drzew pięknych przy cyplu
po "Czapli".
Uważam, iż śmiało można iść dalej - i zasypać Iławkę, rzeczkę łaczącą Jeziorak z Drwęcą.
 **
 Wtorek 15-04-2008

11215. 
Odnośnie wpisu numer: 11213

SOKRATESIE, TY WIESZ CO MÓWISZ, ALE NIE KAŻDA CIEMNOŚĆ JEST JASNA, JAK NIE KAŻDA JASNOŚĆ CIEMNOŚCIĄ ZAPEŁNIONA.
Blask majestatu, mocy oraz potęgi spływa, a czasem bywa nawet siłą przelewany na tych, którzy powinni milczeć.
 owidiusz
 Wtorek 15-04-2008

11214. 
Odnośnie wpisu numer: 11213

A kto inny ma o tym poinformować, jak nie urząd? Gdyby nie ten wpis
w serwisie, użytkownicy tego forum czy goście strony urzędu żyliby
dalej w niewiedzy.
 Adam
 Wtorek 15-04-2008

11213. 
Czytam w witrynie Urzędu Miejskiego w Iławie:

"Umowa na Galerię Jeziorak podpisana!
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua, znane m.in. z realizacji Kompleksu handlowo-usługowego Złote Tarasy w Warszawie czy Galerii Mokotów, podpisało z Dion Investments, właścicielem gruntu po starej mleczarni, umowę na budowę Galerii Handlowej Jeziorak w Iławie. (...) Koszt inwestycji to ponad 38 500 000 złotych. Termin zakończenia prac został ustalony na 8 maja 2009 roku."

Blask majestatu, mocy oraz potęgi spływa, a czasem bywa nawet siłą przelewany na tych, którzy powinni milczeć.
 Sokrates
 Wtorek 15-04-2008

11212. 
Awaria kanalizacji na iławskim Starym Mieście! Skutkiem czego fekalia
i ekskrementy spływają do portalu internetowego, znajdującej się w tej
okolicy redakcji Kuriera Iławskiego. Niebezpieczeństwo zatrucia.
Nie wchodzić na forum bez maski gazowej.
 Sam-epid
 Wtorek 15-04-2008

11211. 
Szanowni forumowicze!
Użytkownicy przeglądarek Internet Explorer (inne marki www miały się całkiem dobrze) zgłaszali nam dziś problem z pobieraniem materiałów z
„Magazynu Plików”. Problem został usunięty.
Cieszący się wśród internautów sporą popularnością temat wystawy pt.
„Twarze Olsztyńskiej Bezpieki” przełożył się na spore zainteresowanie materiałami. Zapraszamy do nieskrępowanego zgrywania tematycznej piguły. Odnośnik poniżej:
 Modero Kuriero
 http://www.kurier-ilawski.pl/pliki
 Poniedziałek 14-04-2008

11210. 
Odnośnie wpisu numer: 11209

A ja tam jeżdżę taksówkami i wiem, że kierowcy mają swoje sposoby,
żeby kasa nie dawała się we znaki. Skuteczność tych kas to ściema,
tylko wydatek niepotrzebny. One skutecznie pilnują tych, którzy i tak
by płacili. Na cwaniaków nie pomogą...
 tata szofera
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11209. 
Odnośnie wpisu numer: 11181

To nie pani menager taka straszna, tylko ci nasi "biali wybawcy" tacy rozpieszczeni. Lekarze powinni dobrze zarabiać, ale też i płacić jak my wszyscy podatki. A tu "porada lekarska" bez fakturki 70, z fakturką już 100. I ja się pytam: gdzie jest urząd skarbowy? - co tak dzielnie walczy
z szarą strefą... Taksówkarzom to od razu wrąbali kasy fiskalne, chociaż ich zarobki w porównaniu ze szlachetnym zawodem lekarza to mizeria.
Ale chłopaki lobby marne mają i co zrobić - kasy fikcyjne, bo fikcyjne,
ale musieli wybulić! A lekarze ryczałcik - to sie nazywa demokracja!!!
 jaga
 Poniedziałek 14-04-2008

11208. 
Odnośnie wpisu numer: 11152

PANIE BURMISTRZU SADOWSKI!
Dołączam się do prośby poprzednika z wpisu 11152. Naprawdę jeżeli zależy Panu na tym miasteczku, Pana miasteczku Susz, to pogoń Pan
to dziadostwo z niego, bo jak od dłuższego czasu obserwuję, to chyba
kto inny zaczyna rządzić Suszem, a my Mieszkańcy daliśmy społeczny
mandat zaufania Panu, a nie powyborczym looser`om...
 Susz`s observer
 Poniedziałek 14-04-2008

11207. 
Odnośnie wpisu numer: 11205

Piłsudczyk napisał:
"O gdybym Panie na kasę patrzył, byłbym bardzo bogatym człowiekiem, opuszczając kraj. Zostałem wbrew niskim zarobkom. Wiesz Pan dla czego? Bo wolałem więcej BYĆ, niz MIEĆ."
Nie ma to jak utwierdzać się w dobrym samopoczuciu. Co drugi nieudacznik tak mówi - byłem zdolny, ale leniwy; mogłem być bogatym ale miałem inną fantazję. Dowiódłbyś prawdziwości swych słów, gdybyś, powiedzmy, zdobył fortunę, rozdał biednym i zaczął realizować pasję, a tak to możesz co najwyżej sobie pomarzyć i pogdybać.
 HALLEROWIEC
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11206. 
Odnośnie wpisu numer: 11199

bedzie lepiej jak ciemny lud w iławie sie obudzi i wiecej tych ludzików z platformy nie wybierze bo oni to w kieszeni maja kasę a my co nic i te nic jeszcze nam zabiora. macie cuda w iławie i w polsce, teraz wam wesoło a jak benek mówił nie wybierac tych samych stolków to go olaliście macie swoje psl i platforme
 BENEK
 Poniedziałek 14-04-2008

11205. 
Do starego iławianina! (wypowiedź niżej jest drastyczna, dlatego przepraszam, gdyż nie dotyczy lekarzy, którzy na miescu pierwszym wybrali człowieka jako chorego).

Z jakością Q pierwszy raz spotkałem się z P..... Grodziskiem, na drozdżach w dnie butelki.

Muszę Panu przypomnieć, iz zawód lekarza - w moim pojęciu - kojarzył mi się z najwyższą jakością wykonywania usług, z etosem, z wysokim autorytem. Niestetety - gdzie te czasy?... wielu z nich to jednak klasa i, też - niestety - ci, z odchodzącego pokolenia.

Młodzeż - wybacz mi Panie - już nie klasa, o NIE!, a w oczach tylko kasa. O gdybym Panie na kasę patrzył, byłbym bardzo bogatym człowiekiem, opuszczając kraj. Zostałem wbrew niskim zarobkom. Wiesz Pan dla czego? Bo wolałem więcej BYĆ, niz MIEĆ. Bo wybrałem pasję życiową, która - niestety - zbytniej kasy nie przynosiła, ale Daj Boże i dzieki za tyle. Dlatego ich, co na miejscu pierwszym (MIEĆ) stawiają kasę a "gdzies" daleko chorego człowieka ( postawic na człowieka to BYĆ) - nienawidzę.

Może ogień podłożono w Starostwie, nie sądzę jednak, że tak jest. Do lekarzy pijąc, powiem: za wiele mieć, a za mało być - zgubi was. Zgubi, gdyz pamiętajcie, że to MY będziemy w przyszłości WAS wybierać, a nie odwrotnie. Żegnam.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 14-04-2008

11204. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

Qbusiu opamiętaj się!
Dla mnie ,jako starszego pana,Iławianina od urodzenia, litera Q zawsze kojarzyła się i kojarzyć będzie z jakością.Zatroskany o moralność iławskiej służby zdrowia,zabierasz często głos nie przebierając w słowach pod adresem Ludzi,z którymi w większości nie było Ci danym zamienić nawet słowa.Z twego zaangażowania jasno wynika,że starasz się wspomagać działania Pana Starosty o Pani Dyrektor już nie wspomnę.Nawet nie zdajesz sobie sprawy,jakie to świadectwo moralności wystawiasz tym to urzędom,posługując się językiem bezinteresownej nienawiści będąc ,w twym mniemaniu ,osobą anonimową.To samo Twój przyjaciel Eskulap , posługuje się nawet nazwiskiem Pana Starosty w pyskówkach na forum.Wątpię w to,aby miał przyzwolenie na to od URZĘDU STAROSTY,który powinien być URZĘDEM NAS WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU i powinien nawet przez zwolenników, być urzędem szanowanym.Nie jesteś precyzyjny w swych w swych wystąpieniach.W szpitalu większość pracowników chodzi ubrana na biało ,poczynając od Pań w recepcji a kończąc na Panu z prosektorium. Może kup sobie ciemne okulary,wtedy życie pokaże zamiast białej,czarną mafię.Wtedy Qba kojarzyć mi się będzie jak Q a nie jak k...
 stary iławianin
 Poniedziałek 14-04-2008

11203. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

"ta grupka mafiosów w białych kitlach nie cofnie się przed niczym dla obrony swoich interesów i kasy" - owszem to racja, tym bardziej, że oni nie tracą pracy, jak np. nauczyciele, urzędnicy; inaczej wszyscy ci, którzy poza budżetówką nie mają się gdzie ulokować, gdyż jaką "prywatę pociągnie" zwykły nauczyciel, urzędnik i tysiące innych ludzi, zwykłych ludzi.
Co innego lekarze. Powiem wprost: banda bez serc i duszy (nie wszyscy, nie wszyscy, nie nie - proszę mi wybaczyć) z umiejetnościami z zakresu medycyny spokojnie maja pracę w prywatnych gabinetach. Oni nie boją się opuścić szpitali. Pensję jednak odnieść od 2000 do 6000 tys netto, narazie i zapędzić do pracy. Dać szansę dorobienia w ograniczonym zakresie.
"Białym kitlom", tym co odmówili, można zablokować prywatę, bynajmniej nie w tej wersji, a wprowadzić kasy fiskalene i drobne usługi z NFZ. Na kolanach będą wracali. Nie może być tak, by grupa zawodowa, choćby była najwazniejsza w państwie szantażowała ten Kraj, Polskę.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 14-04-2008

11202. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

Oj Qubasiu-głuptasiu, ilem to razy mówiła, co by ci matka kina nocnego
o mafiach oglądać nie dała, bo nie dość że się potem moczysz i spać
nie możesz, to jeszcze głupoty na forach wypisujesz.
Ilem to razy mówiła "Qubik - siusiu, paciorek i spać, a w telewizji co najwyżej Kubuś Puchatek..."
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11201. 
Odnośnie wpisu numer: 11181

Kilku towarzyszom tzw. lekarzom z Białej Mafii już dawno puściły nerwy.
Najpierw zasłona dymna o nazwie "negocjacje", a gdy wydawało się, że
ich finał jest bliski i zadowalający, dosłownie w ostatniej chwili wypłynął
bezwstydny szantaż z rzuceniem na stół wypowiedzeń z pracy. Dyrekcja
szpitala i władze powiatu nie ugięły się, natomiast do całej społeczności
w regionie poszedł czytelny komunikat - "ta grupka mafiosów w białych
kitlach nie cofnie się przed niczym dla obrony swoich interesów i kasy".
Dosłownie!
Pozdrawiam cię Eleonoro - z domu Cholewa. A jak się miewa Fabian...?
Zachorował? Ale od czego? Czyżby na tę kasę niewyobrażalną dla wielu, którą traci razem z kumplami? A może jednak tak baaaardzo przejął się losem pacjentów, którym rzucił wypowiedzenie i odwrócił się na pięcie?
To dobrze - lepiej późno niż wcale. Czyli tli się w was cząstka homo...
 Qba
 Poniedziałek 14-04-2008

11200. 
Odnośnie wpisu numer: 11197

Nie takie imperium jak szostak-land i peter-land padały. Padło 600-letnie imperium prusko-krzyżacko-niemieckie, z Finkensteinami łącznie. Padną szybko imperia współczesnych złodziei, a jeśli nie zdążą zwiać, to wnet dosięgnie ich krwawa ręka sprawiedliwości.
Moim zdaniem iławski cypel po "Czapli" rośnie w cenie: za 3 lata sięgnie
50-80 milionów złotych. Ten gad ma racje, że to interes życia wielu pokoleń. W Warszawie średnia działka pod niewielki domeczek w niektórych miescach przkracza 1 milion zł.
 **
 Poniedziałek 14-04-2008

11199. 
Odnośnie wpisu numer: 11182 11183

Obiekywnie Panowie przedstwiacie obecną sytuację. Ale skupmy się raczej na naszym lokalnym problemie. Poza systematycznymi podwyżkami cen z polityki i decyzji rządu PO i PSL-u minimum po 15% , dużo lepsi w tych podwyżkach są obecni włodaże naszego miasta Iławy. Niedawno burmistrz Włodzimierz Ptasznik z radą miejską i prawodniczącym Zbigniewem Rychlikiem podwyższyli opłaty za Centralne Ogrzewanie, Wodę, Ścieki, Ciepłą Wodę, Śmieci, nawet 3-KROTNIE. Żadnego uzasadnie czy kalkulacji iławianom nie przedstawiono. A to się społeczeństwu poprostu należy - to obowiązek włodaży miasta. I kolejna decyzja, w minionych dniach mamy następną podwyżkę też bez uzasadnienia. Dotyczy ona rocznej opłaty z tytułu wieczystego użytkowania i wynosi on tym razem aż 600%. Taka jest prawda. Tak wygląda troska tych panów o mieszkańców Iławy i ich biznesy. A wszystko to przy aprobacie starosty Rygielskiego (szefa PO w Iławie) i iławskiego posła Adama Żylińskiego. Nasuwa się pytanie. Kiedy jeszcze i w jakiej wysokości ci panowie uszczuplą nam nasze i tak puste nasze kieszenie? A miało być tak dobrze. A działania miały być prospołeczne i progospodarcze. A jest kompletna farsa. A medialnie rzekomo wszysko jest "cacy".
 Wyborca
 Niedziela 13-04-2008

11198. 
Cuda w iławie.
Jest coraz gorzej bo platforma i psl rządzi iławą, zobaczcie jakie maja chaty ci co zajmuja stołki, ciemny lud nic nie widzi a ci powiekszaja i modernizuja nie iławe ale swoje chaty i samochodziki. jak jest inaczej to ja jestem slepy głuchy i uposledzony, ale ja wszystko widze i mówie ludzie obudźccie sie albo nędza was zje
 BENEK
 Niedziela 13-04-2008

11197. 
Odnośnie wpisu numer: 11191

"KIM JESTEŚ CZŁOWIEKU? DOKĄD ZMIERZASZ?"
Piotr Szostak się nazywam, mieszkam w Szałkowie, fabrykę kapci mam w Grudziądzu, taki ze mnie patriota lokalny. Po sukcesie kosmetyków Bi-es małżeństwa Piotrowskich próbuję ich naśladować, choć bywa z tym i śmieszno, i straszno.
Teraz ja jestem właścicielem słynnego nie tylko w Iławie cypla "Czapla". Władzom miasta naściemniam, że będę tu robił inwestycje użyteczności turystycznej, żeby mi maksymalnie wrzucili szmalu na infrastrukturę, a tak naprawdę cały czas szukam frajerów, którym to ładnie rozparceluję
i sprzedam po kawałku. Mówię wam! Biznes życia!
 lustro
 Niedziela 13-04-2008

11196. 
Odnośnie wpisu numer: 11189

Panie radny Henryku Witkowski! A te "twarze bezpieki" to dlaczego są
tylko olsztyńskie? A czemu nie iławskie, albo lubawskie lub suskie, co?
 Sokrates
 Niedziela 13-04-2008

11195. 
Odnośnie wpisu numer: 11192

Charakterystyczny swąd tego samozwańczego Sobie-Pana-Historyka
wyczuwam nawet z drugiego końca kontynentu.
Jak zwykle on: cham bydlęcy, hipokryta i gnida w podwójnej masce.
 J-23
 Niedziela 13-04-2008

11194. 
Odnośnie wpisu numer: 11192

"Umenczony nenczyzno" z cypla po "Czapli", nie potrafisz po polsku napisać? Nędzna kreaturo, liziąca koryto władzy! W d... z takimi!
 **
 Niedziela 13-04-2008

11193. 
Nikt nie zwrócił uwagi na komentarz w "Gazecie Olsztyńskiej" dotyczący meczu Jeziorak Iława - Zamek Kurzętnik. Głównym tematem jest... skórka od banana, którą znaleziono na poboczu boiska i która nie wiadomo skąd tam się wzięła. Dyrektor Kazimierz Paluszkiewicz poczytał to za gest rasistowski (śmiechu warte) i zapowiada dochodzenie w Związku Piłki Nożnej. Wtóruje mu w tym z Bożej łaski dziennikarz sportowy gazety Paweł Jarząbek. Sądzę, że najlepiej zakazać sprzedaży bananów w przeddzień meczów. A swoją drogą co by było gdyby np. burmistrz Ptasznik wysiadał z samochodu i wypadłaby mu skórka od banana i ta skórka wpadłaby pod nogi Murzyna? Czy byłby to czyn rasistowski? Albo... Na tym kończę i czekam na wasze przemyślenia.
 nowomieszczanin
 Niedziela 13-04-2008

11192. 
Odnośnie wpisu numer: 11191

Daj ty se na spokój ćwierćinteligencie. Nie mencz się już więcej w tej Polsce, nie mencz też już swoją osobą znakomitą tej umenczonej Polski. Weź się wreszcie przeflancuj na szczęśliwą Białoruś, tam jak przed laty, wszyscy radosnie żyją i tyją w pełnym miłości blasku, gorąco bijącego dla nich serca Łukaszenki, i nikt się nie menczy, jak ty biedaczyno w tej okropnej komuszej Polsce...
 Gross Werder
 Niedziela 13-04-2008

11191. 
Szanowni Państwo! Nie będę łajał burmistrza i jego ludzi. Gdyż - jak mi się zdaje - sprawa, na którą rzucić chcę światło ich nie dotyczy, a słabość naszego prawa. Natomiast zaznaczam, gdyby to, co stało się, w swietle prawa było wporządku, to ONI, jeśli decydowali, powinni odwołać się do ogólnych zasad humanitaryzmu, postaw ekologicznych, a nawet do postaw patriotycznych względem przyrodniczego dziedzictwa Ziemii Iławskiej. Może racji nie mam, ale w sprawę wniknijcie sami.

Plac po "Czapli" jak wiemy sprzedawany był dwukrotnie. Przez naście lat pośród starych drzew rosły krzaki i samoodrosty. Kiedy w tym roku wczesną wiosną nareszcie odpowiedni ludzie wpadli na dobry pomysł odkrzaczenia i wykonali dzieło, to ukazał się piękny widok na Jeziorak. Ucieszony porządkiem byłem do czasu... kiedy zabrakło mi czegoś szczególnego - pięknej alei niskich drzew, która obok byłej "Czapli" do niedawna rosła i można było zejść do brzegu jeziora. Pamiętają Państwo? Aleję, jak nie mylę sie, stanowiły drzewa szlachetne, szerokolistne. Nawet gdyby nimi były wierzby, to należałoby oszczędzić.

KIM JESTEŚ CZŁOWIEKU? DOKĄD ZMIERZASZ? ILE W TOBIE ZOSTAŁO CZŁOWIECZEŃSTWA, A ILE BEZDUSZNEJ URZĘDNICZOŚCI?
 Męczennik z Polski
 Sobota 12-04-2008

11190. 
Przewodnikiem po tej wystawie trzeba uczynić wychowawcę Rady Miasta
pana płk. emerytowanego naczelnika kryminału.
 zgred
 Sobota 12-04-2008

11189. 
W poniedziałek, 14 kwietnia br. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Kinoteatru otwarcie wystawy pt. "Twarze olsztyńskiej bezpieki". Nie jest to jednak wystawa z treściami, jakie były przeze mnie proponowane. Niemniej powinna być ciekawa.
 radny H. Witkowski
 http://www.kurier-ilawski.pl/pliki
 Sobota 12-04-2008

11188. 
Nie wiem czy wiecie...?
W takim Jabłonowie Pomorskim, mieścinie-osiedlu mniejszym od takiej Lubawy, oddali do użytku nowy stadionik, bardzo ładny, skromny, ale
z nawierzchnią tartanową.
Iława, jak przystało na metropolię i wyniosłość władz, celuje w ośrodek rekreacyjny o światowym zasięgu. Celują i celują, jak Przybyła Roman
w basen olimpijski, tylko cel baaaardzo odległy.
 **
 Sobota 12-04-2008

11187. 
Odnośnie wpisu numer: 11186

Przed meczem z Legią, za odpuszczenie, ustalono kwotę 10 tys złotych. Po wejściu na trawę, nikt nie przypuszczał, że nasi pierwszą połowkę zremisują, a legioniści bedą ogrywani jak dzieci. Padły z ich strony nawet przychylne o nas opinie, że niby jesteśmy nieźli, a my legioniści możemy mieć z wami kłopoty. Jednak jeden z legionistów zapytał, gdzie obiecane odstępne. Wprawdzie nie wiedzieliśmy, że ten "KTOŚ" jeszcze nie wypłacił, ale przekonani byliśmy, że w przerwie "to"nastąpi. Pare jeszcze minut drugiej połowy bylismy w oporze, jednak po chwili legioniści tak nami zakręcili, że padły do naszej bramki dwa gole i było po meczu. Po meczu nasz KTOŚ poszedł w zaparte, że należne legionistom było wydane, ale ich "ktoś" nie podzielił się ze swoimi.
 trenero
 Piątek 11-04-2008

11186. 
Oto opowieść o zwykłym tygodniu w polskim klubie „piłkarskim”. Opiera się ona na zeznaniach trenera Wojciecha Wąsikiewicza i kierownika drużyny Wiesława Kędzi, którzy przyznali się i dobrowolnie poddali się karze w procesie korupcyjnym klubu Arka Gdynia:

„Przygotowania do sobotniego meczu zaczynaliśmy zwykle już w środę wieczorem. Wtedy „Fryzjer” [działacz piłkarski, główny oskarżony w aferze; kilkadziesiąt zarzutów] znał obsadę sędziowską. Nie wiem skąd. To tajemnica, w Polsce mogły ją znać tylko trzy osoby z PZPN: szef obsady sędziowskiej, przewodniczący kolegium sędziów, no i prezes Listkiewicz. Wyznaczeni byli nasi sędziowie i obserwatorzy [oceniają pracę sędziego podczas meczu]. Nasi, czyli koledzy „Fryzjera”.

W klubie każdy wiedział, co ma robić. Pieniądze organizowali prezes Jacek M. i wiceprezes Grzegorz G. Czasami też członek rady nadzorczej Jakub P. reprezentujący „ludzi z miasta”. Pieniądze najczęściej pochodziły z premii dla zawodników za zwycięstwa, bo piłkarze godzili się brać tylko część kwoty. Kiedyś chłopaki sami chcieli kupić mecz, ale nie mieli pieniędzy. To pożyczyliśmy im z klubowej kasy.

Pieniądze do kopert wkładała nasza sekretarka Anna G. Do jednej – dla sędziego, do drugiej koperty – dla obserwatora. Koperty odbierałem w sekretariacie klubu. Kiedyś pomyliłem koperty i sędzia dostał mniej niż obserwator. Wtedy Arbiter Zbigniew Rutkowski [skazany] z Poznania natychmiast zadzwonił, że brakuje tysiąca złotych. Od tego momentu zażądałem, żeby sekretarka przygotowywała dwie różne koperty, żeby
mi się nie pomyliły.

Stawki ustalano przed sezonem ligi. „Fryzjer” miał dostawać 3 tys. zł za mecz i 30-40 tys. premii za I rundę. Sędziowie i obserwatorzy – od 5 do 30 tys. za mecz. Runda rewanżowa była droższa, „Fryzjer” mówił, że trzeba doliczyć VAT.

Gdy graliśmy u siebie, koperty wręczałem sędziemu po meczu, w czasie kolacji. Wychodził do ubikacji, ja szedłem za nim. Tam bez słów wręczałem mu kopertę. Nikt nie był zaskoczony, tylko kiwali głowami.

Podczas spotkań wyjazdowych najczęściej umawiałem się z sędzią na stacji benzynowej. Podjeżdżał samochodem i po wszystkim. Działkę dla obserwatora i członka zarządu PZPN Kazimierza F. [z Olsztyna] wysyłaliśmy przekazem pocztowym, ale to było rzadkie. Nie jestem zwolennikiem wysyłania pieniędzy pocztą, można było wpaść.

Łapówki wręczałem tak wielu sędziom, że... niektórych zupełnie już
nie pamiętam. [...]”.
 Jarek Synowiec (wybrane z „GW”)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 11-04-2008

11184. 
Wokalistkę do zespołu, dużo zleceń, mile widziany gitarzysta z wokalem, dużo zleceń, płatne od ręki na czas po imprezie. Zainteresowani proszę
o kontakt [...]. Praca na Warmii, Mazurach, Kujawach, Pomorzu.
 muzyk
 Piątek 11-04-2008
Odp. 
Przypominam, iż w sprawie ogłoszeń komercyjnych zamówienia
należy kierować osobiście lub też na e-mail do Biura Ogłoszeń:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl
 moderator
 Piątek 11-04-2008

11183. 
macie swoją platforme i psl, za dwa tygodnie 14% drożeje gaz, teraz macie cuda systematyczne podwyzki i nędza w kraju, za pisu było normalnie teraz sa cuda bo psl i pltforma to ludzie na stołkach im bieda nic nie zrobi, teraz juz byscie zastanowili sie przy urnach ale przykro mi był na to czas, teraz płczcie i płaccie bo to są cuda cuda cuda
 FRANEK
 Piątek 11-04-2008

11182. 
PANIE RYGIELSKI - ZAWRÓĆ KARAWANĘ!
Pytam was: dokąd zmierzacie karawaniarze Białych Kitli z waszym przewodnikiem?
Odpowiem: Donikąd!... Zawracajcie!...
Burza piaskowa pokryje wasze groby...
 ESKULAP
 Piątek 11-04-2008

11181. 
Towarzyszce Dyrektorce zaczynają puszczać nerwy. Zwalnia dopiero co zatrudnionego emeryta z ginekologii. Na skutek nieobliczalności szefa atmosfera wśród pracowników administracji jest fatalna, na kraju załamania. Wymówienia składa resztka lekarzy z krótszymi terminami wypowiedzenia.
Proponuje przyznać tej Pani tytuł Powiatowego Menagera Roku, a może nawet Wojewódzkiego... oraz wyróżnienie z racji doskonałych zdolności budowania relacji z personelem...
Scenariusz łudząco podobny do tego, który przerabiano w Elblągu:
www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=12397
 Eleonora Sztompke
 [adres sfałszowany], Piątek 11-04-2008

11180. 
Iława idzie na dno, platforma i psl ją pogrzebio zrobio wioche z Iławy a basen to bajka i zaklady druga bajka czyli macie co chcieliście cuda cuda cuda cuda moze beda ale niewiadomop kiedy. Dajcie jeszce raz władze tym samym ludziom co rzadza od 10 lat a będziecie płakac i emigowac z Iławy bo tu juz nic nie ma poza kupe bezrobotnymi i marketami
 Felek
 Piątek 11-04-2008

11179. 
ESKULAPIE i QBO. Powiem WAM jedno.
Jest takie porzekadło: Psy szczekają a karawana idzie dalej.
 stary iławianin
 Piątek 11-04-2008

11178. 
Po wyzwoleniu wmawiano nam, że jedyna wartością ogólnoludzką jest komunolizacja własności, czyli wspolnota własności, czyli środki produkcji muszą być wspólną własnością narodu. Dla zasady i ideologii wszystkie dobra prywatne konfiskowano i uwłaszczano naród jako całość. Po 1989 roku w imie ideologi, tylko tej dobrej - jak nas pouczczano - należy z powrotem uwłaszczyć, ale poszczególnych obywateli oddzielnie. Nie wazne, czy zakład był dobry, czy nie przynoszący zysków i dochodów. Dla zasady. Balcerowicz wmawiał nam, że właśnie te nalepsze i dochodowe zakłady narodowej własności należy prywtyzować, czyli sprzedać. On wmawiał nam, że tylko ten rodzaj uwłaszczania, czyli totalna wyprzedaż jest właściwa i przynosi najlepsze korzyści. Widzimy więc te korzyści na dłoni. Doswiadczylismy wiele sytuacji z prywatyzacji zakladów dla zasady, czyli ideologii.
Weźmy firmę ENERGA. JUZ DZIŚ GŁOŚNO O TYM, IŻ LEPKI ŚNIEG, CHOĆ BYŁO GO DUŻO, ALE NIE NA TYLE, BY SZLAG TRAFIŁ GŁÓWNE LINIE PRZESYŁOWE. OTÓŻ, JAK EKSPERCI - CO NIE SĄ W UKLADACH - DONOSZĄ, ŻE TRAKCJE PRZESYŁOWE BYŁY ZA STARE, NIE BYŁY WYMIENIANE I NIE WYTRZYMAŁY TEJ ANOMALI. CZYLI, ŹE TA ANOMALA KLIMATYCZNE W ŻADNYM RAZIE NIE POWINNA ZNISZCZYĆ TYCH LINII. ZATEM GENEROWANIE ZYSKÓW WZIĘŁO GÓRĘ NAD ZDROWYM ROZSĄDKIEM I KOSZTEM NAS DOSZŁO DO AWARII. NIETETY NIE ZAWSZE PRYWATYZACJA PRZYNOSI GOSPODARCE KORZYŚCI.
LEPPER KRZYCZAŁ, ŻE BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ. ON ODSZEDŁ, ALE IDEA JEGO REALIZOWANA JEST DALEJ, BEZ WZGLEDU NA NARODOWE KOSZTY.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 10-04-2008

11177. 
Odnośnie wpisu numer: 11173

DO "STAREGO" RAZ JESZCZE:
Jeśli oglądasz "M jak Miłość", bo czasem dla rozrywki coś trzeba obejrzeć, no nie?! - to znajdzie się taki Ładoga z Kanady i... po szpitalu. Nie na darmo palce w Iławie maczał Lisek (wracz zresztą niedoszły), by odpowiedniego człowieka do kupna starego rupiecia szpitalnego nam zaanonsować. Nam może nie, ale ideologom z PO.
 ESKULAP
 Czwartek 10-04-2008

11176. 
Odnośnie wpisu numer: 11175

Jak patrzę na serwis miasta, to chyba tak!
 Adam
 Czwartek 10-04-2008

11175. 
Odnośnie wpisu numer: 11171

No, ale ale, szanowyn panie Adam, że tak powiem nieskromnie - owszem, proszę bardzo, prawdaż to czy nieprawdaż, że oni, ci młodzi ludzie, nie mają tam u siebie na ratuszu żadnych doświadczonych mężów uczonych, coby im pokazali jak się byka za rogi łapie?
 pierwszy naiwny
 Czwartek 10-04-2008

11174. 
Jestem pracownikiem firmy T[...] należącej do Kamili [...] i Andrzeja [...] pisze w sprawie kończącej sie naszej cierpliwości pracowników,czy my żyjemy w cywilizowanym kraju? wątpię w to. Dlaczego nikt z urzędu pracy ani żadnej inspekcji nie zainteresuje sie co tam sie dzieje z nimi.
Od czasu do czasu parę osób dostanie umowy i to wszystko, pracujemy na czarno niektórzy już dłuższy czas nie mają umów.
Od początku budowy (budowa na ulicy Dąbrowskiego) a kazde upomnienie sie o umowę było traktowane chyba jako żart bo inaczej tego nazwać nie można. Czy naprawdę nikt sie tym nie zainteresuje? Nie chce nam sie wierzyć że w urzędzie pracy nie wiedzą o tym że tam sporo ludzi pracuje na czarno bez żadnych świadczeń.
 pracownik
 Czwartek 10-04-2008

11173. 
Odnośnie wpisu numer: 11172

Przykro mi, panie Eskulapie, ale nie jestem na bieżąco z lokalną prasą i nie wiem o jakiej pani mówisz, ani o co biega z PGR-em, mniejsza o to. Zgadzam się, że wszystko zmierza do uwłaszczenia majątku narodowego za bezcen, tyle że to nie "Biała Mafia" z Iławy do tego dąży - ci mieli na to dużo czasu, ale jakoś nic takiego się nie stało - myślę, że to ludzie, którzy mają już pewne doświadczenia w tej dziedzinie. A Szpital w Iławie to pyszny kąsek: nowiuteńka bryła SOR, trakt porodowy, blok operacyjny, spora rezerwa w banku, wystarczy wkurzyć doktorków żeby się zwolnili, powiedzieć, że nie ma kto pracować i z tego powodu ogłosić upadłość, a potem szybciutko znaleźć "inwestora strategicznego", który zajmie się pozostawionym majątkiem. Dobre? Powiesz "daleko posunięta teoria spisku" - pożyjemy, zobaczymy! GDYBY TEGO CHCIELI LEKARZE Z IłAWY, TO DAWNO BY SIĘ TO STAłO - MIELI PO SWOJEJ STRONIE STAROSTĘ, DYREKTORA, A NIC SIĘ TAKIEGO NIE DZIAłO. OD KIEDY ZASZłY ZMIANY?! Pozdrawiam.
 stary
 Czwartek 10-04-2008

11172. 
Odnośnie wpisu numer: 11170

Do "starego".
Pewna biała dama, blond pani z "Białej Mafii" dała głos w [...] płacząc na niskie zarobki. Domniemywać należy, że szuka ratunku - jak sądzę - w uwłaszczeniu majątku narodowego - szpitala. Podobnie, jak uwłaszczali
się dyrektorzy PGR, "kupując" od państwa na własność setki hektarów
za bezcen.
Śliczna blond-damo z Białej Mafii! Można mieć nadzieje, że uda się pani
to samo, co dawnym dyrektorom z PGR-ów, jak na przykład w Łęgowie.
Z szacunkiem dla Białej Mafii.
 ESKULAP
 Czwartek 10-04-2008

11171. 
Odnośnie wpisu numer: 11168

Ha! Nie ganię pracowników Informacji Turystycznej, tylko stronę internetową, na którą trafiają turyści i wyrabiają sobie o nas wszystkich zdanie. Jeżeli są tam młodzi ludzie, tym bardziej szkoda, że nie mają na tyle świeżego spojrzenia, by pokazać się w Internecie. A to zwykle pierwszy kontakt z miastem czy regionem. Życzę więcej wyobraźni i zapału.
 Adam
 Czwartek 10-04-2008

11170. 
Odnośnie wpisu numer: 11158 11150

Powiedz jadowita żmijo: skąd bierzesz swój straszliwy jad?
Dookoła mamy tyle jadu, wystarczy pożyć parę lat (Elektryczne Gitary).
Drogi Qbo, "uczciwi ludzie" będą narzekać na "Białą Mafię" zawsze, bo takie jest nasze społeczeństwo, którego nastroje podkręcają tobie podobni wichrzyciele. Pani "MBA" może nie zamorduje szpitala, ale go zamknie mówiąc, że musiała to zrobić z powodu krnąbrności "Białej Mafii". Prawdziwe narzekania zaczną się w maju - wtedy Qbo wykaż się i znajdź radę - bo widzę, że znasz się na wszystkim.
 stary
 Czwartek 10-04-2008

11169. 
Odnośnie wpisu numer: 11167

panie grzegorzu to co pan pisze to prawda, ale ja zakładam że jesień przywita platformę tragicznie a wiosna będą nowe wybory czy platforma i psl che tego czy nie. jak do tej pory nic nie zrobiono. to co mówił tusk w telewizji przed wyborami przypomina mi gadke wałęsy o drugiej japonii i kwasniewskim o mieszkaniach, jego koniec będzie taki sam. a to co pan doradza zeby pis odsunoł sie od radia maryja to niech pan sobie tego zyczy bo podejrzewam ze chciałby pan namieszac i skłócic pis, ale pis z kosciołem rozliczy wszyskich. żegnam i do usłyszenia wiosna na wyborach.
 BENEK
 Czwartek 10-04-2008

11168. 
Odnośnie wpisu numer: 11164

Adamie, Adamie! Już chciałem powiedzieć, że „w twoim pokoleniu można wypatrywać nadziei na zmianę zbiorowej mentalności”, ale przypomniało mi się, że w ganionej przez ciebie Informacji Turystycznej pracują sami... młodzi ludzie. No więc jak to jest, Adamie? Pokolenie PRL-u było bardzo beee, a pokolenie „89” jakie jest?
 Jarek Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 10-04-2008

11167. 
CO CIESZY POLAKÓW

Mija pół roku od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Poprzedzające powołanie gabinetu wybory parlamentarne podzieliły Polskę dokładnie na pół. Kto ma dziś więcej powodów do radości? Zwolennicy Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego? Otóż jedni i drudzy.

Co raduje elektorat Platformy Obywatelskiej? Nic nie wskazuje na to, by Prawo i Sprawiedliwość miało jakiekolwiek szanse na odzyskanie władzy w najbliższej przyszłości. Poparcie w sondażach ledwo przekracza 20 proc. A liderzy partii robią wszystko, by zniechęcić do siebie centrowy elektorat, który zawsze decyduje o tym, kto w Polsce wygrywa wybory. I mocno się starają, by Polacy byli przekonani, że szefem tego ugrupowania de facto jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

PiS traci kolejnych posłów. Jarosława Kaczyńskiego opuszczają ostatni politycy, którzy byli szansą na pozyskanie wyborców o umiarkowanych poglądach. Nie ma już w PiS Kazimierza Marcinkiewicza, nie ma Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Odszedł młody poseł Lucjan Karasiewicz, a inni – m.in. Mariusz Kamiński i Adam Hofman – też pewnie odejdą przy kolejnej próbie zbliżenia PiS do ojca Rydzyka.

Raczej jest wykluczone, by szanse na reelekcję miał prezydent Lech Kaczyński. Ostatecznie pognębiło go przygotowane przez Jacka Kurskiego telewizyjne orędzie. I mimo dobrego sejmowego przemówienia podczas debaty o ustawie pozwalającej ratyfikować traktat lizboński, pochwalonego nawet przez „Gazetę Wyborczą", raczej nie ma szans, by notowania głowy państwa zaczęły iść w górę. Tym bardziej że nie słychać o odsunięciu Kurskiego od doradzania prezydentowi.

Ale powody do radości ma też elektorat PiS. Nic nie wskazuje na to, by Platforma Obywatelska miała jakikolwiek plan rządzenia Polską. Na razie trwa jeszcze stan upojenia Polaków zakopaniem politycznych toporów po dwóch latach nieustannej wojny na górze. Stąd poparcie dla premiera Tuska i jego rządu oscyluje wokół poziomu białoruskiego. Ale spokojnie. Już za kilka miesięcy wyborcy zaczną pytać o efekty rządzenia. A tych być nie może, skoro brak jest nawet planów.

Tusk na razie jest liderem sondaży przed kolejnymi wyborami prezydenckimi. Tym jednak też nie ma się co przejmować. Jeszcze żaden premier w Polsce po kilku latach rządzenia nie cieszył się zaufaniem więcej niż 20 proc. Polaków. To samo stanie się z obecnym szefem rządu. Tym bardziej że w kampanii prezydenckiej nie będzie mógł się pochwalić osiągnięciami swego rządu, bo ich po prostu nie będzie.

Jeśli zużyje się Tusk, platformie zabraknie personalnych argumentów. To prawda – w mediach śmieją się z Gosiewskiego, Cymańskiego czy Putry. Ale przy Schetynie, Nowaku czy Lisku to prawdziwi mężowie stanu. A przecież PiS ma jeszcze w odwodzie Ziobrę.

Cóż z tego, że cieszymy się głównie z wpadek, głupoty czy kadrowej mizerii konkurentów. Ważne, że powody do radości ma praktycznie cała Polska. Kto najwięcej? Jak zwykle ten, kto się będzie śmiał ostatni.
 Grzegorz Pawelczyk (gościnnie), tygodnik „Wprost”
 Czwartek 10-04-2008

11165. 
Powiem wiecej zobaczcie na szpital juz go nie ma bo platforma chce go prywatyzowac i co na to pan starosta rygielski ano nic bo jak go sprywatyzuje to stołek tez dostanie jak go zwala ze stołka. sprytna ta platforma nabiera ludzi a cudów nie ma są za to nowe supermarkety nawet ten na jagielońskiej co to nasz rodzinny stabil przyszli poźrec go. nasz premier w jerozolimie obiecał że żydzi dostana to co im polacy zabrali. popatrzcie co to za czasy polaka z własnego domu wywalą chociaz mieszał ze 60 lat i dadza posiadłośc żydom. chyba slepy by nie zauważył jak platforma uklada i czapkuje żydom. niech sie platforma zajmie głodnym i biednym narodem a nie odbija piłeczke i my tu w iławie chcemy chleba i pracy nie pustych słów z których nic nie wynika bo mija od roku i nie ma cudów jest za to kolejna podwyzka wszyskiego. ludzie uciekaja z mieszkań bo nie stac ich na czynsz, ale oni ręce zacieraja bo te mieszkania kupia za grosze ludzie z platformy. czyste jaja żydzi w iławie opanowali miasto.
Rozpiszmy referendum zeby osunac platforme i psl od władzy bo iława ginie. oni nic nie wymysla nie wiedza jak to maja zrobic.
 BENEK
 Środa 09-04-2008

11164. 
Odnośnie wpisu numer: 11163

Gatunek Benka jest skazany na wyginięcie. Nie potrafi się dostosować do nowych czasów. Cały czas widzi wszystko przez pryzmat PZPR-u, uważa, że wszystko mu się należy. Z tego czasu wyniósł przekonanie, że władze trzeba krytykować, bo tak należy robić. I jego reakcję możnaby z góry przewidzieć - o czym sami się niedługo przekonacie, jak tylko odpowie
na mój wpis. Szkoda tylko, że może młodsi ode mnie to czytają. Bo od takich ludzi jak ten Benek uczą się nienawiści.
Poruszę jedną sprawę, bo lekko wstyd. Mówię o Informacji Turystycznej. Jeżeli mam o coś pretensje, to o to, co się tam dzieje, np. jak jesteśmy reprezentowani w Internecie i na miejscu.
Jak wszedłem, to pracownikom nawet nie chciało się do mnie podnieść. Chyba już przegrzali te miejsca. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową Informacji Turystycznej. Jak na dzisiejsze możliwości, to...
trochę żałosne osiągi.
 Adam
 Środa 09-04-2008

11163. 
Odnośnie wpisu numer: 11161

Do Benka.
Tak tak Benek, niech wrócą rządy SLD - sługusów Rosji albo lepiej niech wrócą lata pełane przepychu, jak za czasów PZPR.
Poknij sie w ten swój chory łeb i przestań wypisywać [na forum] bzdury!
 miecznik
 Środa 09-04-2008

11162. 
Odnośnie wpisu numer: 11159

Lola, dziewczyno masz prawo popierać lekarzy, tak jak ja mam prawo im nie ufać /mam powody/ oraz ich nie popierać, a wręcz domagać się żeby stąd odeszli i najlepiej zajęli się czymś innym niż medycyna, nie wszyscy oczywiście, ale tak się składa, że hmm... większość z tej grupy walczącej o utrzymanie stanowisk i poborów, to są... hmm, hmm brakuje określenia, epitetów nie będę używać.
Moim skromnym zdaniem dotychczasowi lekarze szpitala iławskiego są skompromitowani. O tym mówi się w Iławie od wielu lat i zbyt wielu ludzi ucierpiało na chorej sytuacji. Szkoda, że dziś w tym konflikcie tonący pociągnęli za sobą na dno również kilka takich nazwisk, które na to sobie
nie zasłużyły, mam na myśli np. Pana Bortkiewicza i kilka jeszcze osób.
 Ziuta
 Środa 09-04-2008

11161. 
[Czytam w Kurierze] Platforma [...] oddala budowe basenu i zakładów.
To chamstwo żeby ci ludzie rzadzili Iławą. Nie maja żadnych pomysłow na rozwój, maja jedynie obsadzanie sie stołakami ludźmi z Platformy i PSL. Drodzy iławianie róbmy referendum i odsuńmy ludzi Platformy i PSL od władzy bo Iława ginie, robi sie wiocha bez przyszłości. Odsuńmy ich od władzy bo smietniki nas czekaja, chyba sami to widzicie że coraz gorzej jest wręcz tragedia
 BENEK
 Środa 09-04-2008

11160. 
Odnośnie wpisu numer: 11145

Zaprawdę odpowiadam ci: Sokrates siadł przy dębie i zapłakał gorzko...
 Sokrates
 Wtorek 08-04-2008

11159. 
Odnośnie wpisu numer: 11158

Ciekawa jestem jak można posłuchać co ludzie czują w sercach... - to chyba raczej skomplikowana procedura medyczna... Ja tam popieram lekarzy, znam ich od lat i mam zaufanie. Starosta i dyrektor to dla mnie typy zupełnie anonimowe, przyszli i pójdą... A smród na długo zostanie.
 Lola
 Wtorek 08-04-2008

11158. 
Odnośnie wpisu numer: 11150

Idź, pajacu, posłuchaj na ulicy i w domach, co ludzie o tej Białej Mafii
ze szpitala mówią. Idź posłuchaj co mówią, uważają i czują w sercach
uczciwi, normalni ludzie.
I być może wtedy zrozumiesz, pajacu jeden, kto tu kogo...... morduje.
 Qba
 Wtorek 08-04-2008

11157. 
"Szkło Kontaktowe" pokazało jak Jacek Kurski rozszyfrował skrót nazwy telewizji TVN: "Tusk Vision Network". Trudno zaprzeczyć chyba, co...?
 Qba
 Wtorek 08-04-2008

11156. 
Odnośnie wpisu numer: 11155

To żadni "moi ludzie". Ja po prostu im ufam, tak jak ufa się ludziom,
o których się wie, że nie mają złych zamiarów.
 Adam
 Wtorek 08-04-2008

11155. 
PANIE ADAM!
"Rozpoczął się [w Iławie] remont Niepodległości i budowa ronda, wszyscy widzą problem, a nie to, że za rok będą śmigać przez miasto bez świateł (...)". Panie Adam, przez ronda chcesz Pan śmigać? Gdy co 200 metrów rondo? Jakieś nieporozumienie.
Panie Adam! A... dam... Panu spokój, jak Iławie zafundują pańscy ludzie obwodnicę szybkiego przejazdu. Wówczas ronda nie bedą nam w środku mieściny niepotrzebne. No może to przy Gimnazjum 1.
Panie Adam!
"(...) Niech no tylko zakwitną kasztany" na Placu Pigal. Wie Pan o czym mówię? W tym roku przed 1-Maja, panie Adam.
 **
 Wtorek 08-04-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 144 145 146 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 ... 333 334 335 ... 378 379 380 następna ] z 380100408822REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.