Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Stopka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Więcej...

Forum

43155. 
Odnośnie wpisu numer: 43133

POLICJA NIECH NAM ŻYJE I ROZKWITA.
I ZA ROGI BYDŁO CHWYTA!

Za dużo gadania! Kiedy wreszcie wejdzie w życie ten przepis o zabieraniu, całkowitej konfiskacie samochodu za prowadzenie po pijaku za kierownicą, plus 30 tys zł kary. Tego rodzaju kara momentalnie zrobi swoje, podobnie jak jest w innych krajach. Wtedy nikt już samochodu do rąk pijanemu sąsiadowi, ojcu czy synowi - nie da.
W wielu krajach takie kary są za nawet przekroczenie szybkości...
 Marszalek
 Iława, Środa 21-07-2021

43154. 
Ale komedia...
Nienawistny rząd pisoski uratował budowę szkoły specjalnej tzw. szóstki w Iławie, którą od zbyt wielu lat nieudolnie próbuje "budować" powiatowy układ samorządowy w starostwie, koalicja PO z PSL i SLD.
Pikanteria polega na tym, że iławskie czerwono-różowo-tęczowe świnie cały czas plują na prawicę, ale gdy księgowy Kaczora-Dyktatora, czyli premier Morawiecki rzuci grosikami, to ogary biegną na złamanie karku żeby ratować swoje zakłamane dupska...
Cudowny obrazek, chwilo trwaj!
 Antonio vel Wiśniewski
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43153. 
Odnośnie wpisu numer: 43149

Plan jest bandycki - zainfekować w polskim narodzie, zwłaszcza kobietom, dziewczętom niedorosłym - seks bez intymności, otwarty, na luzie, dla wszystkich i na zawołanie chcicy.
Stworzyć pole dla demoralizacji powszechnej. Seksualizacja wszystkich i wszystkiego wedle teorii Marksa i Engelsa, gdzie kobieta dla każdego mężczyzny ma służyć jako przedmiot. Seks jako instrumentalne szafowanie ciałem. Róbta co chceta.
I niewiele brakowało, by polactwo tempe i głupie skierować na lewe tory w zachowaniach seksualnych. Skierować na płaszczyznę nihilizmu, luzu i beztroski.
Zdrajca i śmierdziel został z Brukseli do Polski skierowany, by rozdmuchać płomień lewackiej eskalacji destrukcji polskiego serca, jeszcze żywego.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43152. 
Kilka myśli o ścieżce spacerowej od starego młyna, gdzie diabeł buszuje, w kierunku wiaduktu kolejowego i dalej na Osiedle Słoneczne.

Liczenie na to, że ludzie mają spacerować po piasku było złym pomysłem, ponieważ wszyscy, a szczególnie mamy z wózkami z dziećmi idą po asfalcie i dobrze czynią, bo tak jest lżej. Wielu ma o to pretensje, że idący z wózkami powinni zejść. O ile rowerzysta jedzie z kulturą (uprzejmie przepraszając), to minie bez szwanku tych, co idą asfaltem.

Ale ostatnio mamy inny numer tam na młynówce. Pajace, wszyscy łysi, zajechali osobowym aż do tych budowli na cyplu i poszli nad samą wodę, gdzie pajacowali i ciągnęli piwo. Zobaczcie co się dzieje! Osobówką kilku cwaniaków zajechało na ten piękny plac jak na targowisko.

A może to młodzi ludzie młodego Burmistrza tacy pewni siebie byli? [...] Czy tego nikt nie widzi? A przecież kamery monitorują, ich samochód stał na oku kamery zwróconej na samochód i jezioro. Jest wizja-podgląd w Ratuszu i ten samochód powinni dyżurni go zaobserwować, tym bardziej, że stał jak pod latarnią.

Ciemno wszędzie, cicho wszędzie... Co to będzie, co to będzie...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43151. 
MISTRZOWIE CHAMSTWA

„Gdy zwróciłam uwagę kierowcy BMW, że po takim jego zaparkowaniu nie dam rady otworzyć drzwi dla usadowienia synka, to napuszył się jak indor i zaczął pyskować na cały głos, po czym poszedł sobie do marketu. A szła akurat pracownica i słyszała wszystko, i też skomentowała, iż nie dość że cham wjechał na chodnik aż przejść nie można, to jeszcze stanął tak, że ciężko wsiąść do sąsiedniego auta”.

#Iława, parking przed marketem „Biedronka” przy ul. Smolki.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 20-07-2021

43150. 
Srogie uwagi w sprawie szaleństwa rowerowego.

Policja! Wy nie cackajcie się z bandą rowerzystów i na hulajnogach na akumulatory i karzcie ostro. To nie jest tak, jak większość sobie myśli, że ścieżkami można zaiwaniać na maksa lub w ciemno pod jadący przez przejście samochód. Jako kierowcy powinniśmy się oglądać przed dojazdem do przejścia uważnie, ale czy człowiek zdąży, kiedy znagla pędzący szaleniec na rowerze zza węgła wyleci. Taki szaleniec mignął mi przed samochodem na elektrycznej hulajnodze.

Ci na napędzanych hulajnogach powinni na równi odpowiadać prawnie – należy im podkręcić śrubę. Czy wiecie o tym, że ludziska na rowerach boją się na ścieżkach jeździć, a szosą jest już bezpieczniej. Niechaj zatem policja „zatroszczy” się dziczą, czy tą na hulajnogach elektrycznych, czy tą na rowerach jadącą po ścieżkach.

Utarło się, że - zarówno rower, czy pieszy, czy hulajnoga - na przejściach to święte krowy. Nie, tak nie może być. Apeluję do policji, żebyście zabrali się bardziej za szalonych na rowerach (ostatnio też elektrycznych) i hulajnogach elektrycznych, które są przecież już pojazdami. Ostatnio na Osiedlu Lubawskim na ścieżce w kierunku na las minął mnie jadącego rowerem, prujący - a to po ulicy, a to zjeżdżając na chodnik - szaleniec rowerem elektrycznym. Głowę daję, że przekraczał 50 km/h.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43149. 
Odnośnie wpisu numer: 43135

„(...) przez oszalałe i zdeprawowane lewactwo, charakterystyczne jest doprowadzenie do kompletnego zbydlęcenia młodych kobiet, a nawet nastoletnich dziewczynek.
Wśród manifestujących na czarnych marszach dominuje typ agresywnej, wulgarnej kurewki (...)”
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43148. 
MISTRZOWIE SYFU

„Tak wygląda dziki śmietnik pod klatką śmieciową przy ulicy Skłodowskiej 11 w Iławie [niedaleko marketu Netto], pomimo zgłaszania do urzędu miasta”.
„[...] Śmieci zalegają tutaj już od co najmniej kilku miesięcy. Kto jest odpowiedzialny za ten syf? Czy nie ma służb miejskich żeby się tym zajęły? Czy jest w Iławie jakiś burmistrz? Jest ITBS? Za co płacimy tę drożyznę śmieciową? Ta pryzma już niesamowicie śmierdzi, za chwilę lęgną się szczury. Jak to wszystko wygląda...?!”
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 19-07-2021

43147. 
Odnośnie wpisu numer: 43143

Nie znałam osobiście Pana Zbigniewa Stachurskiego, ale znam ludzi, którym bardzo pomógł.
Potrafił skutecznie i po cichu pomagać ludziom skrzywdzonym przez system komunistyczny w środowisku "czerwonej Iławy". W tamtych ponurych czasach okupacji rosyjskiej wymagało to siły charakteru a przede wszystkim bycia przyzwoitym, uczciwym człowiekiem.
NIECH SPOCZYWA W POKOJU.
 Polka
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43146. 
Kto nie chce się zaszczepić przeciw wirusowi, temu rząd zastosować powinien krótką piłkę.
Komu z niezaszczepionych grozi szpital, by wyleczyć się z wirusa, tego obciążyć kosztami leczenia po całości. I wtedy wszyscy ignoranci na hura polecą w kolejkę choćby nocami i kilometrami czekać po zastrzyk.
 woźny
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43145. 
Spór mieszkańców bloku o prywatny monitoring, który na zewnętrznym parapecie samowolnie zainstalował jeden z sąsiadów. Jak motywuje to autor zajścia? Jak tłumaczą swoje zastrzeżenia sąsiedzi? A co na to mówi prawo? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
A jakie są wasze opnie?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 19-07-2021

43144. 
Rozmowy o Starym Młynie

Dziadek mi gawędził, że w starym piecu diabeł pali. A tu dawno już podpalili Stary Młyn i sobie stoi, i stoi, i straszy przy drodze krajowej nr 16 [ulica Kościuszki w Iławie].
Nie ma to tamto, trza w nocy spycha i kilka wywrotek nająć i po takiej robocie nawet śladu nie będzie. Inaczej ten młyn będzie wieki stał, bo Iławy budżetu na odkupienie zabytku nie stać.
Młody Burmistrz kredyt za kredytem bierze kolejny i kredyt kredytem spłaca, ale festiwalu swojego ukochanego SoundLake nie utnie, bo elektoratu resztki utraci.
A rodzice wstrząśnięci gadają po kątach i załamują ręce, że przy tańcu i muzyce ich dzieci się narkotyzują.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 18-07-2021

43143. 
ZMARŁ ZBIGNIEW STACHURSKI

Z przykrością informujemy, że w piątek 16 lipca, po wieloletnich zmaganiach z chorobą, zmarł ZBIGNIEW STACHURSKI, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Praca” w Iławie.
Wcześniej, akurat na dzień swojej śmierci, zaplanował koleżeńskie pożegnanie dla załogi wszystkich pracowników spółdzielni. Nie zdążył. Pozostanie jednak zapamiętany nie tylko jako merytoryczny szef, ale też dobry Człowiek.

Cześć Jego pamięci...
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 16-07-2021

43142. 
IŁAWA ZALANA I POŁAMANA

Piątek. Duchota i kująca w uszy cisza zapowiadały, że coś łupnie. W samo południe nagle zrobiło się tak ciemno, aż latarnie zaczęły się uruchamiać za sprawą czujników zmierzchowych. Najpierw uderzył złowieszczo wiatr z niesamowitym impetem, łamiąc wielkie drzewa jak zapałki – i wtedy z nieba wylała się woda jak z cebra.
Przyroda pokazała groźny urywek swej mocy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 16-07-2021

43141. 
Odnośnie wpisu numer: 43132

Powrót Donalda Tuska przypomina powrót alkoholika do domu, z którego latami wynosił wszystko i sprzedawał za bezcen, żeby tylko mieć kilka złotych na kolejne zalanie ryja do nieprzytomności...
On dziś wrócił tylko po to, żeby się znowu rozejrzeć po domu, co by tu można jeszcze wynieść...

Pozdrawiam podwładnych, którzy latami modlili się o "Powrót Króla":
- Macieja Rygielskiego
- Bernadetę Hordejuk
- Michała Młotka
- Dawida Kopaczewskiego
- Rafała Ryszczuka
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 16-07-2021

43140. 
MATKA RATUJE DZIECKO MATKI

Chwila nieuwagi i spokojne popołudnie w markecie może się zamienić w traumatyczny strach o życie dziecka. Maluch siedział w wózku obok mamy wybierającej produkty. W pewnej chwili chłopiec...

Zobacz film:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4611252098908512
 Joanna Kwiatkowska
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 15-07-2021

43139. 
Zapewne słyszeliście, że burmistrz Rafał Ryszczuk postanowił urządzić w Kisielicach... urzędową dyskotekę samorządową [...]. Najlepsze jest w tym to, że nie raczył skonsultować tego poronionego pomysłu nawet z mieszkańcami ulicy Polnej (osiedle domków jednorodzinnych).

Cała ta hucpa jest reklamowana jako piknik polityczny na stronie "Ruchu Polska 2050 Warmińsko-Mazurskie". [...] Zamiast więc tradycyjnych lokalnych i społecznych DNI KISIELIC, burmistrz Ryszczuk organizuje za pieniądze podatników swój wiec polityczny. Szybko zmienia skórę. Fanem jest już nie Tuska, już nie Trzaskowskiego, ale teraz Szymona Hołowni...

W miejscowościach sąsiednich odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (Susz, Łasin), natomiast w Kisielicach wyznacznikiem kultury będzie państwowa disco-potupaja samorządowa za pieniądze podatników oraz pospolity wiec polityczny kombinatora Ryszczuka. [...]

Mieszkam w Kisielicach od ponad 40 lat, ale takiego brudu i brzydko mówiąc syfu totalnego jaki jest na chodnikach, placach zabaw, dziurawych dróg - to nie pamiętam od nigdy. Tymczasem Ryszczuk, niczym celebryta na zabawie wiejskiej w sali remizy strażackiej lansuje się na wspaniałego burmistrza i "przyjaciela wszystkich mieszkańców". To wszystko jest pic i stek bzdur. Burmistrzem został obiecując mieszkańcom miejsca pracy i godne zarobki, a po 7 latach kadencji nie ma ani nowych miejsc pracy, kultura nie istnieje, a oświata dogorywa. Zniszczył nawet lokalną służbę zdrowia.

Za to kwitnie w całej okazałości nepotyzm i kolesiostwo. O stylu rządów Ryszczuka najlepiej mówi sytuacja w Urzędzie Miasta i Gminy, skąd w przeciągu ostatnich kilku lat zwolniło się prawie 3/4 urzędników, mających dość poczynań "super-szefa". [...] Porozmawiajcie z [...].

Czy normalną sytuacją jest fakt, że żona burmistrza zostaje dyrektorem szkoły samorządowej podległej burmistrzowi, czyli swojemu mężowi? Czy my jesteśmy jakąś republiką bananową w Afryce lub księstwem oligarchy na dalekim wschodzie Rosji?

Wszyscy w Kisielicach mający inne zdanie niż wódz i naczelnik wszystkich naczelników - są zastraszani i pod rosnącą presją. Ludzie boją się głośno mówić o tym całym cyrku, bo martwią się o pracę i szykany ze strony wiernej trzody piwno-kiełbasianej miejscowego BOSSA.

Kurierzy! Tylko Wy potraficie pokazać prawdziwe oblicze Kisielic. [...] Proszę o zachowanie tajemnicy dziennikarskiej, bo mnie zniszczą.
 [dane zastrzeżone do wiadomości redakcji]
 KISIELICE, Środa 14-07-2021

43138. 
Konfederacja powinna najgłośniej krzyczeć przeciw orzeczeniu unijnego trybunału TSUE w sprawie sądownictwa w Polsce, ale mendy się pochowały po dziurach.
Oszusty wolnościowo-niepodległościowe.
 wolny Tomek
 Lubawa, Wtorek 13-07-2021

43137. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Przedstawiam wszystkim czytelnikom Mistrzostwa Miasta w Parkowaniu po Królewsku, czyli jak się ustawić najbliżej do wejścia na klatkę schodową”.

Iława, osiedle bloków przy ul. Smolki.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 13-07-2021

43136. 
Młodzież przestraszyła się nocnej burzy i porywistego wiatru, więc poprosili o ewakuację z rozlewiska. Drużyna harcerska (w wieku 14-15 lat) rozbiła obóz kajakowy w odludnej okolicy ujścia rzeki Iławki do Drwęcy (Mały Bór). Które służby i w jakich okolicznościach dotarły pierwsze z pomocą na leśne mokradła koło Rodzonego?
Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 13-07-2021

43135. 
Odnośnie wpisu numer: 43125

Dawniej homoseksualiści nie tyle, że kryli się ze swą przypadłością, co po prostu nie manifestowali, że mają inne preferencje seksualne. Homo nie wzbudzali na ulicy jakiegoś zainteresowania. Polacy wiedzieli, że są takie środowiska i, Boże broń, by ktoś ich prześladował, ale nawet nie było jakiegoś poruszenia. Dziś mogą oficjalnie manifestować swoje preferencje na ulicy w marszach. Aż nagle...

Aż nagle wybuchła, oprócz wirusa, pandemia ideologii LGBT. Przecież to jest specjalna akcja przeciwko narodowi polskiemu, by nas zniszczyć, przedstawiając jako naród rzekomo podły, rzekomo nietolerancyjny.

I nagle wybucha na Polaków nagonka antyżydowska. Bzdura kłamliwa! Przecież to nie kto inny jak królowie polscy z Europy wzięli w opiekę naród żydowski przed prześladowaniami i mordami w XIII-XIV wieku. Za Jagiellonów nacja żydowska się rozwinęła handlowo i wtenczas rozwijał się nasz kraj. Powstały usługi, fabryki, a Żydzi należeli i należą do wyjątkowo pracowitego narodu i liczącego nawet drobne grosiki, stąd powiedzenie:
KOCHAJMY SIĘ JAK BRACIA, LICZMY SIĘ JAK ŻYDZI.
 MARSZAŁEK
 Iława, Wtorek 13-07-2021

43134. 
MISTRZOWIE ZARZĄDZANIA

„Zobaczcie co organizator szczepień odwalił w miejskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej w Iławie. Na miejscu przestało mieć znaczenie czy jesteś wcześniej zarejestrowany na wyznaczoną godzinę, czy jednak wszedłeś sobie bez rejestracji z marszu z ulicy, bo wszystkich zrównano i dusiłeś się w jednej gigantycznej kolejce. Podobno tysiąc osób. Dlaczego wymieszano jednych i drugich?
Efekt tego bajzlu jest taki, że im bliżej wejścia, tym bardziej wszyscy stłoczeni w oczekiwaniu po kilka godzin.
Gdzie zasady? Gdzie bezpieczeństwo? Organizacja miejskiego punktu szczepień to dno i brak elementarnego szacunku dla mieszkańców miasta.
Panie Burmistrzu złotousty Dawidzie Kopaczewski, jestem wściekła!”

SYLWIA
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 12-07-2021

43133. 
Odnośnie wpisu numer: 43127

Obecnie na drogach mamy szaleństwo.
Trzeba karać!
Po pierwszym wypadku Z WŁASNEJ WINY należy podnieść ubezpieczenie powypadkowe zdrowotne o 100%
Po wypadku na alkoholu należy wnieść pełną opłatę za pobyt i operację w szpitalu państwowym. I na pewno drugi raz nie wsiądzie taki ktoś za kierownicę po wódce.

Zatrzymany za kierownicą pijany:
1-wsza kara: zajęcie samochodu nie ważne czyja własność, poza z kradzieży, na kilka miesięcy (od 3 do 6) z odpłatnością 100 zł za dobę i nic więcej. Te kary są porażające.
2-ga kara: po drugim zatrzymaniu jako pijany - kasacja samochodu z możliwością odkupienia własności w cenie określonej przez ekspertów - tylko takich to już niewielu będzie. Jednak kara w razie niskiej wartości samochodu nie może być mniejsza niż 20 tys. złotych.
I mamy po sprawie proszę państwa.

W razie katastrofy po pijaku i uszkodzenia ciała, śmierci, to nie takie proste, ale co najmniej więzienie za swoje pieniądze plus odrabianie w kamieniołomach.
 MARSZAŁEK
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43132. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Emeryci wracają do pracy.
Matki oddają 500+.
Geje zachodzą w ciążę.
Koty przechodzą na weganizm.
Łysym odrastają włosy.
Krowy dają latte macchiato.
Z kranów leci już nie ciepła woda, a wino.
Staruszkom znikają zmarszczki.
Na Kaszubach zmarli wstają z grobów, wróciła nadzieja i jest po co żyć.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43131. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Stała się rzecz straszna w sondażach.
Niewdzięczny naród nie ma zaufania do wielkiego męża, Donalda.
Trzeba wymienić naród na lepszy.
Ale jak zapakować tyle milionów ludzi do jednego samolotu...?
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43130. 
PIRAT W SPÓDNICY

Poniedziałek, godz. 21.
BMW, pędzące z górki od strony Wikielca w stronę Iławy (ul. Biskupska) po minięciu skraju lasu nagle zjechało na przeciwległy pas, uderzyło z impetem w barierę, odbiło się od drzewa i wróciło na swój pas, zatrzymując się znowu na barierze.
Kobieta (21 lat), zakleszczona we wraku, została z licznymi obrażeniami odwieziona do szpitala.
Obserwatorzy mówią o nadmiernej prędkości i braku doświadczenia na zdradliwym łuku. Dokładne badanie śladów potwierdziło przypuszczenia. Dobrze, że akurat nikt nie jechał z naprzeciwka, ani też nie było rowerzystów lub pieszych.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 12-07-2021

43129. 
Odnośnie wpisu numer: 43125

Armagedon, ostateczna bitwa między siłami dobra i zła. Czyżby zaczęło się również w Iławie? Po jednej stronie są zwolennicy prawicy, a po drugiej wyznawcy lewactwa.
Walka ta musi się rozegrać prędzej czy później tylko w Polsce, bowiem ten naród - wedle przepowiedni - ma być jedynym z tych, który obroni Europę przed zgubą i zagładą wartości chrześcijańskich.
Naród, który ma wyznaczoną posługę przez Boga za to, że należy do jedynych narodów bardzo czczących Jezusa z Nazaretu.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 11-07-2021

43127. 
Znowu KOSZMAR na drodze Iława-Susz (na wysokości Szymbarka).
Pijany bandyta, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, znowu sieje spustoszenie, przerażenie i łzy. Oto wstępny przebieg wypadku (policja szuka kolejnych świadków):

FOTO 1. Pijany sprawca volvo wsiadł za kółko znowu i znowu napruty jak rakieta. Ciężarówkę chciał wyprzedzać na pełnym gazie. Zjechał na pas przeciwny (prosty odcinek), jednak w ostatniej chwili przypomniał sobie odurzony, że z naprzeciwka też jeżdżą samochody. Chciał się wycofać i „schować” powrotnie, ale zahamował za ostro i na swój pas „wracał” zbyt gwałtownie, bo za plecami ciężarówki zaskoczył niewinną kobietę w oplu. Odbił się, wyleciał z drogi i „odpoczął” w rowie (na boczku). Z kilkoma guzami otrzymał „darmową taksówkę” z podwózką do wytrzeźwienia w szpitalu.

FOTO 2. Niewinna młoda kobieta (matka) z opla, jadąc prawidłowo za ciężarówką, otrzymała od przodu uderzenie tyłem chowającego się volvo (pijanego) i wyleciała z drogi z jeszcze większym impetem. Roztrzaskała się leśnym drzewie. W stanie bardzo ciężkim zabrana helikopterem.

Szczegóły opublikujemy w gazecie Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 09-07-2021

43125. 
Odnośnie wpisu numer: 43107

Nigdy nie miałem żadnego problemu z Żydami.
Ludzi o innym kolorze skóry traktowałem z sympatią.
Geje i lesbijki absolutnie mi nie przeszkadzali.

Dziś jestem zaciekłym antysemitą, nieprzejednanym rasistą i tępię bzika lewackiej "tęczowej" ideologii LGBT na wszystkie legalne sposoby. Cieszę się, że nie jestem w tym sam i coraz więcej ludzi zaczyna otwierać oczy. Trzeba było nie zaczynać, nie prowokować.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Piątek 09-07-2021

43124. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

Tym razem reporterzy Kuriera sami „ustrzelili” dwóch „mistrzów parkowania”. Miejsce bardzo niebezpieczne dla pieszych i kolizyjne dla pojazdów.
Co można powiedzieć o postępowaniu kierowcy zwłaszcza ciemnego OPLA (z prawej), ale i białego VW (z lewej)? Czy są jakieś granice lenistwa i bezczelności w ruchu drogowym? Iława, centrum miasta, zjazd z ronda w 1-kierunkową ulicę Jagiellończyka koło Poczty Głównej.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 08-07-2021

43123. 
Odnośnie wpisu numer: 43121

Jarosławie! Pamiętaj!
Nie wolno podwyższać podatków dla najbogatszych, bo zbankrutują!
Jarosławie! Nie idź tą drogą!
 Sokrates
 Iława, Czwartek 08-07-2021

43121. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Rząd jest pisowski.
Prokuratura też jest pisowska.
Trybunał Konstytucyjny również jest pisowski.
Nawet propagandowa telewizja państwowa jest pisowska.
Ale chętnie przytulone pieniążki z tarczy po 36 tys. na 1 pracownika już... nie są pisowskie.

Hipokryzja i załganie - poziom najwyższy.
 księgowy
 Lubawa, Czwartek 08-07-2021

43120. 
Znowu Powiatowy Szpital w Iławie.
Jadwiga Zacharska, córka zmarłego niedawno po operacji HENRYKA MOZARCZYKA, znanego działacza politycznego i sportowego, twórcę lokalnej „Solidarności” i aktywistę niegdyś opozycji antykomunistycznej – opowiada jak szokująco wygląda od środka zachowanie personelu, który za zamkniętymi drzwiami miał poniżać kobietę i dawać do zrozumienia, że jej obecność przy łóżku i zaangażowanie w opiekę nad pacjentem są... (!) niemile widziane.
Co odpowiada dyrekcja? Zajrzyjcie do gazety, ale to lektura tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Strona 9
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 08-07-2021

43119. 
Szlag mnie trafił, kiedy przed nosem opuścili mi zapory kolejowe w lesie na DK-16, wylot na Grudziądz. Tam i nazad pędziły jak szalone pociągi Warszawa-Gdańsk. Trzymali nas prawie pół godziny, dziesiątki pojazdów małych i dużych z całej Polski. W kolejce wytykali mi, wstyd dla Iławy.

Przypomnieliśmy sobie tego Pana Ptasznika, który dziś tak filozofuje na sesjach Rady Miejskiej. Gdzie on był, gdy most nad torowiskiem należało wykonać! Teraz podobno, jako radny iławski mądrzy się nad rzeczami wcale jego niedotyczącymi, i to godzinami, że aż ludzi słuchających go znów szlag trafia. Ludzi przed szlabanem też trafia. Może trzeba zapytać pomocników z PO - Bernadetka Hordejuk, Maćko Rygielski, Misiu Młotek.

Ale ten młody Burmistrz Iławy, zwany Dawidkiem Rowerkiem [...], taki próbuje być elokwentny i udaje gadanego, [...] niech stanie na głowie i załatwi kasę na obwodnicę, niech pokaże jaki jest mocny, bo na razie przejada pieniądze i dokumenty przez poprzedniego wypracowane.

Bądźmy poważni, oprócz zadłużania Iławy po uszy, co on dotąd zrobił? Ustawił kilka koszy "serc" na kapsle plastikowe? Plac zbaw dla piesków? Czujnik zapylenia przykręcił? TO SĄ JAKIEŚ PONURE ŻARTY!

Ludzie kochani, wzywam Was!
Kogo Wy wybraliście na burmistrza Iławy?!
Cholera jasna!
 Marszałek
 Iława, Czwartek 08-07-2021

43118. 
Odnośnie wpisu numer: 43116

To, że Tusk kłamie bezmyślnie wkraczając w retorykę wojny, nie jest niczym nowym. Od zawsze kłamał i szkodził polskim interesom.

Zmiana jest taka, że z Brukseli przez Berlin wrócił jakiś taki kompletnie rozregulowany – bez nawet uroku łotra, dziwnie nerwowy i rozkojarzony, afastycznie wymachujący rękoma, rozwalony psychicznie człowieczek, agresywnie wykrzykujący hasła w stylu swojego brunatnego zastępcy Janusza Palikota na poziomie "Soku z Buraka" i atakujący dziennikarzy, nawet mu dotąd przychylnych lub obojętnych – tylko dlatego, że zadają teraz cholernie niewygodne pytania.

I co? Już pojechał na urlop. Ewidentnie widać po trzech dniach, że się zmęczył i jest cieniutki, bo bez dawnego monolitu wszystkich usłużnych mediów nie podoła zadaniu, które w Berlinie i Moskwie nakazano mu znowu wykonać w Kraju Przywiślańskim.

Kaczyści już mogą chłodzić szampana, bo im więcej takiego szarżującego Tuska, tym szybciej niezdecydowany środek przepływa do „męża kota” i świetnie mobilizuje ich własny beton.

Stara to prawda, że nawet przy nie wiadomo jak dobrym koniu, gdy jednak słaby będzie dyszel (bo hamować też trzeba umieć), to całość wozu dramatycznie traci na jakości.
 Agent J-23
 Iława, Środa 07-07-2021

43117. 
Odnośnie wpisu numer: 43113

Obywatelu Polaku z Ziemi Lubawskiej, witam cię. [...]

Taki abiturient przecież pewno udaje się, a jakże, bo tatuś kieruje go na medyka czy nawet prawnika. Jeśli na prawnika to pół biedy... Porównaj.

Jeśli staniesz pod takiego prawnika oblicze to najwyżej przegrasz proces o śmieszne 50 cm miedzy po 5 latach procesów i wytrzymasz.

Jednak nie życzę ci położyć się pod nóż takiego chirurga, który maturę pandemiczną zaliczył i dalej zdalne studia medyczne. Oczywiście tacy też pokończą studia na medyków i czeka cię prędzej czy później z nimi spotkanie pod narkozą. Co dalej, to domyśl się sam, kolego.
 Marszałek
 Iława, Środa 07-07-2021

43116. 
Odnośnie wpisu numer: 43114

Chciał ratować stocznie, górnictwo, dać wszystkim 500+, obniżyć podatki, podnieść emerytury, zlikwidować umowy śmieciowe, uszczelnić lukę VAT, aresztować karuzele fakturowe, obniżyć wiek emerytalny, docenić kobiety - tylko mu cholerne mohery w tym wielkim planie przeszkodziły...
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 06-07-2021

43115. 
ZAGINĘŁA MAGDALENA JAŻDŻEWSKA

Policjanci poszukują 20-letniej kobiety, która ostatni raz była widziana podczas wychodzenia z domu w sobotę 26 czerwca przy ul. Łąkowej w Suszu (powiat Iława).

RYSOPIS: 175 cm wzrostu, sylwetka szczupła, włosy długie blond, oczy szare w niebieskie.

Wiesz coś w tej sprawie? Dzwoń: tel. (47) 732-62-00 albo 112.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 06-07-2021

43114. 
Odnośnie wpisu numer: 43107

Powrót "Króla Szatni" spod ręki niemieckiej kanclerz Angeli Merkel do PL przypomina mi jakby dziki urwał się z łańcucha. Stąd te jego zachowanie, jak przystało na inteligenta, bardzo podejrzane emocjonalnie, a nawet z wątkiem psychiatrycznym.
Jego zachowanie przypomina mi "nagiego w pokrzywach". Z początku myślałem, że został opętany szatańskimi mocami, bowiem teksty rzucane na rządzącą partię PiS były niedorzeczne i wydawało mi się, że spauzuje za dzień za dwa. Ale nadal idzie szatańską drogą, niezrozumiałą całkiem dla dziennikarzy. Ten człowiek chyba nie wie, co mówi. A może jest [...].
 Andrzej
 Iława, Wtorek 06-07-2021

43113. 
Gdy widzę, że osoby, które dostały kartę wzorów oraz kalkulator, nie zdały matury z matematyki, ręce mi opadają.
Później nie należy się dziwić, że takie osoby popierają lewicowe programy gospodarcze i lewackie manifesty ideologiczne, skoro ich umiejętność logicznego myślenia i liczenia jest wręcz równa zeru. Pokolenie idiotów.
 Sokrates
 Lubawa, Poniedziałek 05-07-2021

43112. 
OŚWIADCZYNY NA PLANIE TV!

Wkręciliśmy ją! Małgorzata Opczowska, gwiazda programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”, mimo zawodowej wprawy dała się zaskoczyć podczas pracy przy programie TVP INFO nadawanym z Iławy.

W kuluarach, podczas wywiadu dla gazety „Kurier Iławski” na pomoście mariny, nasza dziennikarz Natalia Żuralska, po serii standardowych pytań, nagle wypaliła: „Czy zgodzi się pani wyjść za mąż za Jacka Łęskiego?”

W tym momencie podszedł również dziennikarz telewizyjny programu „Alarm” i klęknął z pierścionkiem. Zgromadzona na brzegu publiczność wstrzymała oddech...

#Jeziorak #Iława
Tutaj gwiazdy świecą jaśniej...

Zobaczcie krótki film:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4578852085481847
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 04-07-2021

43111. 
Krótka dyskusja na temat walki z popijaniem z małpek...
Jak to jest ze w Polsce można kupić gorzałkę w małpkach czyli mini butelkach 100 ml, co jest na dobry haust tylko za 5.50 złotego polskiego. "Żyć, nie umierać". Czyż nie grozi rozpijaniem społeczeństwa? Są kraje za Morzem Bałtyckim, gdzie napój wyskokowy sprzedają tylko w 0.7 lub większych i od późnego popołudnia. Dodatkowo na takie miasto jak Iława jest zaledwie 1-2 sklepy ale tylko z alkoholami z różnych stron świata. Proszę sobie wyobrazić na Iławę tylko dwa sklepy z trunkami.
O matuchno, chroń nas przed takim obyczajem...

Nawet troski radnych na sesjach niewiele dają. Jeden gość od troski nad pijaństwem tak mównicy uporczywie się trzymał, że nie można było go podczas występu od mikrofonu oderwać. Uporczywie ględził, że spożycie rośnie u młodzieży też. A on jęczy i jęczy już tak od lat. [...]
 Andrzej
 Iława, Sobota 03-07-2021

43110. 
Odnośnie wpisu numer: 43091

Sport jest fajny. A muza?
Mamy iławianina, który gra z najlepszymi…
Kortez.
Rozjek.
Podsiadło.
A jak jest teraz na orkiestrze dętej - nie widać...?
 Fiałek
 Iława, Sobota 03-07-2021

43109. 
CO ZA TRAGEDIA!

Podczas zabawy w piłkę na 5-letniego Wojtusia przewraca się wysoka i ciężka butla gazu technicznego. Obrażenia głowy są na tyle poważne, że długa reanimacja kończy się porażką, a czekający helikopter wraca z niczym. Ale za chwilę jedzie na miejsce kolejna karetka, tym razem do zrozpaczonej matki, która jest w wysokiej ciąży.
„Jakieś śmiertelne fatum zawisło ostatnio nad nami” – mówią zdruzgotani mieszkańcy Radomna.
Czytaj w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 03-07-2021

43108. 
Niewinny taksówkarz został skrzywdzony w najgorszy z możliwych sposobów – płacąc najwyższą cenę: ŻYCIE.
Pijany sprawca z Wikielca, który czarną hondą zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołówki – mówi po fakcie, że „nie chciał tego”.
Jak widzi to policja?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
Jak można skomentować taki artykuł?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 02-07-2021

43107. 
Odnośnie wpisu numer: 43101

Komuniści - uczą nas demokracji.
Pederaści i transwestyci - uczą nas jak wychowywać dzieci.
Złodzieje - uczą nas uczciwości.
Totalni kłamcy - uczą nas etyki.
Zdrajcy - uczą nas lojalności.
Zbrodniarze w togach - osądzają nas.
 Jan
 Iława, Piątek 02-07-2021

43106. 
Nowy, wakacyjny rozkład jazdy autobusów miejskich ZKM IŁAWA na lato 2021. Poręczną ściągawkę wyjmij z gazety Kurier Iławski, zachowaj i korzystaj lub też sprezentuj.

#PodarujBabci #RozkładJazdy
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 01-07-2021

43105. 
Odnośnie wpisu numer: 43101

Przy okazji rodzi się ważne pytanie.
Czy nachodźcy od teraz będą musieli okazywać paszporty covidowe, czy tylko białasy będą segregowane w Europie zdominowanej przez lewackich pomyleńców...?
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 01-07-2021

43104. 
Chroń nas dobry Boże przed migracyjną sztuczną nawałnicą bandytyzmu.
Na ulicach niemieckich miast mocno opaleni "inżynierowie i lekarze" z buszu czują się coraz bardziej hardo. Już nie tylko bezkarnie gwałcą i mordują białe kobiety, ale zarzynają coraz młodsze dzieci, a nawet uzbrojonych policjantów.
Somalijski dzikus, mordując i raniąc przypadkowych ludzi na przystanku autobusowym, krzyczał „Allah akbar”, a niemiecka policja będzie teraz wytrwale ustalać "motywy jego działania".
Ciekawe co ustalą i czy cokolwiek podadzą do prasy? Może zdenerwowało go "łamanie praworządności", albo "prześladowanie osób LGBT" przez polski rząd...?
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 01-07-2021

43103. 
WSZEDŁ POD POCIĄG. ZGINĄŁ

Czwartek. Tragiczny wypadek przy stacji Iława Miasto. Mężczyzna, przechodząc przez tory w stronę stadionu, być może nie zauważył (a być może nie chciał zauważyć) zbliżającego się od strony Susza pociągu pendolino. Uderzenie było tak silne, że ciało zostało rozczłonkowane i rozrzucone na ponad 300 metrów wzdłuż torowiska. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 01-07-2021

43102. 
Odnośnie wpisu numer: 43087

Gościowi nie chodzi wcale o to, aby słuchać muzyki. Jemu chodzi o to, aby oznajmić wszystkim wszem i wobec, że nabył wysokiej klasy sprzęt. Jak byłby prawdziwym koneserem muzyki, to słuchałby piosenek w słuchawkach i nie katowałby sąsiadów, ale wtedy nikt ze współmieszkańców nie wiedziałby, że jemu dobrze się powodzi. Doceń wysiłek sąsiada, że chce się pochwalić nowym nabytkiem.

Ale na poważnie. Nie jest to odosobniony przykład. Tak samo jest na działkach rekreacyjnych (ha, ha, ha), z którymi graniczę. Jak nie impreza, to rozwalanie radia na cały regulator. Szczególnie jest to uciążliwe wieczorem, bo muza trwa i trwa. Nawet jak policja przyjedzie, to uzna, że jest cicho puszczana i wszystko jest ok. Nie ważne, że z reguły to co puszczają nie przypomina muzyki. Odnoszę wrażenie, że jest to rytmiczne walenie głową w altanę. Wierz mi, że przy takiej muzie żadnych wrażeń estetycznych nie ma. Próbowałem interweniować w zarządzie, ale to na nic. Szkoda słów. [...]
 M.D.
 Iława, Czwartek 01-07-2021

43101. 
Co za rasizm i faszystowska ksenofobia w wykonaniu iławskiej sekty młodzieżowej "Dawid Kopaczewski - Łączy Nas Obłęd".

Wprowadzają podział z puli wejściówek na letnie imprezy ICK w Iławie:
- 75% dla zaszczepionych
- 25% dla niezaszczepionych

Jak tak można dzielić ludzi na lepszych i gorszych...?!
SKANDAL!
Lewacki, tęczowo-rowerowy faszyzm niszczy Iławę! #segregacja
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 01-07-2021

43100. 
ZARĘCZYNY NA PLANIE!

Iławo, zostałaś świadkiem! Małgorzata Opczowska, gwiazda programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”, dała się całkowicie zaskoczyć podczas pracy przy programie TVP INFO nadawanym z Iławy.

W kuluarach, podczas wywiadu dla gazety „Kurier Iławski” na pomoście mariny, dziennikarz Natalia Kowalska, po serii standardowych pytań, jak podoba się miasto i jak spędza w nim czas, nagle wypaliła z pytaniem kluczowym: „Czy zgodzi się pani w Iławie przyjąć oświadczyny?” Prezenterka, mimo zawodowej wprawy, jednak nie zdołała ukryć zaskoczenia. W tym momencie podszedł przystojny mężczyzna, również znany dziennikarz telewizyjny, i klęknął trzymając w ręku co...?! Zgromadzona na brzegu publiczność wstrzymała oddech i... zaczęło się!

Kim był amant? Czy oświadczyny zostały przyjęte? – dowiecie się ze specjalnego filmu, który wyemitujemy niebawem.

#Jeziorak #Iława
Tutaj gwiazdy świecą jaśniej...
 KURIERZY
 redakcja, Środa 30-06-2021

43099. 
Protestujemy przeciwko samowolce!

Mieszkańcy bloku przy ul. Smolki 25A w Iławie, naprzeciwko marketu Biedronki, przy Boczno-Górnej, będący wiernymi czytelnikami Kuriera, z zaniepokojeniem zwracają się z prośbą do redakcji o podjęcie interwencji dziennikarskiej.

Sąsiedzi, państwo [...] zamieszkujący pod numerem [...], w sposób bezprawny, bez żadnego uzgodnienia z innymi lokatorami oraz bez naszej zgody i bez zgody administratora budynku Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca" zamontowali prywatną kamerę monitoringu pod jednym ze swoich okiem - na zewnętrznej ścianie budynku. Kamera skierowana jest w okolicę sąsiedniej klatki i ławkę tam umieszczoną, a także na chodnik oraz część parkingu, czyli na przestrzeń publiczną dostępną dla ogółu osób.

Państwo [...] montując sobie kamerę swoim zachowaniem w rażący sposób złamali nasze prawa do ochrony prywatności, wizerunku oraz dóbr osobistych, które nam wszystkim gwarantuje Konstytucja RP.

Na ławce pod blokiem siadali starsi mieszkańcy wypoczywając na świeżym powietrzu. Teraz już tego nie robimy. Czujemy się zawstydzeni, speszeni i stremowani faktem skierowanej w naszą stronę kamery oraz myślą, że ktoś w sposób ciągły może nas podglądać i nagrywać wyśmiewając się z naszych ułomności.

Z ławki tej korzystały również inne osoby i gdy zobaczyły kamerę w oknie już na ławce nie siadają. Przed blokiem bawią się dzieci i nie mamy żadnej pewności, że zarejestrowane nagrania nie zostaną umieszczone w Internecie. Właściciele kamery w żaden sposób nie poinformowali nas o swoich planach założenia monitoringu, jak również nie zwracali się o zgodę na montaż.

Nie zgadzamy się i nie wyrażamy zgody aby nasze wizerunki były nagrywany prywatnymi kamerami sąsiadów. Rozumiemy, że sąsiedzi chcą chronić swoje mienie (samochód) ale są inne do tego sposoby, które nie łamią praw pozostałych mieszkańców. Przecież dobro chronione jednostki nie może przewyższać nad dobrem chronionym większości. [...]

Będziemy wdzięczni za szybko podjętą pomoc.
 mieszkańcy bloku Smolki 25A
 Iława, Środa 30-06-2021

43097. 
Odnośnie wpisu numer: 43096

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 iławianin [444]
 [sfałszowane IP], Środa 30-06-2021
Odp. 
Jest wyraźna granica kretynizmu, której nie przekroczymy
na tym Forum. Klasyczny bełkot zamulający. Weź choć
spróbuj podpisać się pod swoimi kretynizmami! Odwagi.

Ps. Czy na swoim podwórku również gospodarzysz w ten
sam kretyński sposób? Najpierw dach, a potem być może
pomyślę o fundamentach...? Dramat. Załamka całościowa.
 [Modero Kuriero]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 30-06-2021

43096. 
Czy ktoś rozumie jakie jest uzasadnienie i dlaczego Burmistrz Iławy wydał pieniądze na modernizację akurat na zapomnianej "ulicy" Kolejowej? (nowy asfalt, latarnie oświetleniowe itd.). Przecież tam nie ma żadnego osiedla mieszkaniowego.
Wyjaśniam, że "ulica" Kolejowa to jest ta, co biegnie wzdłuż torów za rozjazdami stacji kolejowej. Dojazd zjazdem z ulicy Lubawskiej na wysokości biurowca IPB.
Może to ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi? Bo w Ratuszu się nie dowiem, oni tylko wzruszają ramionami.
 radny prawicowy
 Iława, Wtorek 29-06-2021

43095. 
Odnośnie wpisu numer: 43093

Nikt się nie spodziewał się, że żydowski "przemysł finansowy holokaust" znajdzie sojuszników w gronie członków formacji, która na sztandarach miała słowo "naród" oraz walkę z niesłusznymi odszkodowaniami za mienie bezspadkowe.
Po skandalicznym głosowaniu w Sejmie - pajacerska zbieranina Korwina, Winnickiego, Brauna i Berkowicza - powinna zmienić swoją nazwę na "Konfederacja 447".
 Dominik
 PL, Wtorek 29-06-2021

43094. 
Czytaliście relację z gorącej debaty nad „raportem o stanie miasta Iława”?

Najbardziej palące tematy drogowe:

* co burmistrz #DawidKopaczewski zrobił dla złagodzenia skutków wzmożonego tranzytu przez Iławę po oddaniu do ruchu odcinka budowanej drogi S5 Poznań-Grudziądz jesienią przyszłego 2022 roku? (większość ciężarówek na osi Niemcy-Litwa przerzuci się z dotychczasowej S8 na wariant krótszy, północny i zostaniemy „rozjechani”)

* czy burmistrz podejmuje działania dla budowy wiaduktów koło białego kościoła i na wylocie na Kisielice?

* kontrowersje wokół metody remontów nawierzchni dróg.

Wystąpili m.in. Piotr Baran i Łukasz Tulwiński.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 28-06-2021

43093. 
Odnośnie wpisu numer: 43074

Dawno temu z niedowierzaniem przeczytałem książkę o tym, jak Żydzi niziuteńko wykorzystują tragedię holokaustu do celów politycznych oraz własnych korzyści majątkowych.
Dziś mam wrażenie, że autor opisał jedynie czubek góry lodowej. [...] Cała prawda jest o wiele bardziej szokująca.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 28-06-2021

43091. 
Odnośnie wpisu numer: 43088

W ratuszowej promocji miasta nie zanotowano w pamięci – kto zagubił iławskie gwiazdy np. Jarosława Kotewicza i Rafała Kuptela.

W niedzielę na Jeziorze Jeziorak obejrzeliśmy widowisko telewizyjne TVP z wejściami "na żywo" z Iławy, gdzie prezentowali się m.in. nasi żeglarze i trenerzy innych konkurencji jak siatkówki i lekkiej atletyki. Można było dowiedzieć się o ich "sukcesach".
Środowisko jest poruszone skalą manipulacji.
Zapomniano o tym, że z Iławy wyszli wielcy wychowankowie, którzy u nas pierwsze kroki stawiali, jak szczypiornista Rafał Kuptel, wicemistrz świata z Berlina (2007) i skoczek wzwyż Jarosław Kotewicz, olimpijczyk z Atlanty (1996), zajmując w skoku wzwyż 11 miejsce z wynikiem 2,25 m. Nimi warto było się pochwalić.
Iławską sekcję lekkoatletyczną pokazano też, a jakże, łącznie z cyckami wziętej trenerki. Przy takich okazjach należy zadać stosowne pytanie: kogo ona wychowała? Właśnie – kogo, to znaczy o wielkość zawodnika, jak ci dwaj wyżej.
Poczekajmy – przyjdzie czas…
Tymczasem wielu trenerów z okolic, choćby z Lubawy czy okolic mogą pochwalić się wysokiej klasy zawodnikami obecnie, którzy pierwsze kroki stawiali u nich.
Na przykład w Kazanicach podczas jednego ze szkolnych sprawdzianów potencjał Moniki Jackiewicz zauważył nauczyciel-trener Leszek Kołodziejski (LKS Lubawa), u którego rozwijała zdolności do biegów długich. Zdobyła już 3-krotnie medale na mistrzostwach Polski PZLA, w tym na rozegranych ostatnio w Poznaniu, kiedy przybiegła na metę po brąz w biegu na 5 km.
 trener
 Iława, Poniedziałek 28-06-2021

43090. 
Jaki bałagan zostawili handlarze!
[...] wynajął teren na postawienie samochodu z towarem, handlarz kasę skasował, towar upłynnił i pojechał w dal siną...
Kto pozwolił na reklamę na słupach elektrycznych ?!
Kto to posprząta ?!
[...]
Telefon do kontaktu na plakacie reklamowym.
Działajcie Kurierzy!
 słup
 Iława, Poniedziałek 28-06-2021
Odp. 
Fotka nie weszła, bo za duża, a formularz informuje, że wielkość jest ograniczona do 512 KB. Nie wiadomo więc o co, gdzie i kogo chodzi...
Reszta wycięta z tekstu, bo bez dowodu byłoby to oczywiste zarówno pomówienie (dla jednej strony), jak i zniesławienie (dla drugiej strony).
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 28-06-2021

43088. 
TVP INFO nadawała z Iławy.
Aleeeeeeeeeeeeeeeeee jakże toooo...?!
Iławska tęczowo-rowerowa sekta reklamuje się w "pisoskiej telewizji"?
Niesamowiteeeeeeee...!
Radni burmistrza i przyjaciele na etatach jednak nie uciekli z planu tak znienawidzonej TVP niczym diabeł przed święconą wodą z kropidła?
Niesamowiteeeeeeee...!
PO-KO wykonuje instrukcje PR-owe niejakiego mecenasa Romana Konia?
Naprawdę zrobicie "w prawo zwrot", bo "inaczej nigdy nie wygramy"...?!
Serio...?!
O kurza twarz! To będzie jeszcze bardziej wesołooooooo!
O psia jucha...!
Czego to nie zrobi ostatni pajac i krańcowo zdeprawowany pomyleniec, żeby tylko trafić na afisz...
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 27-06-2021

43087. 
Uprzejmie proszę o poradę, pomoc!
Czy można coś zrobić z uciążliwym sąsiadem, który wieczorem (każda sobota i niedziela) uruchamia swoją ulubioną muzykę wystawiając głośniki na balkon i zmuszając całą okolicę do wysłuchiwania takiego "koncertu".
Niestety muzyka ta drażni moje uszy i nerwy. Kultura osobista sąsiada ma wiele do życzenia, aż strach się odezwać. Trochę patowa sytuacja.
 cichy
 Iława, Sobota 26-06-2021

43086. 
Odnośnie wpisu numer: 43055

Na największej plaży miejskiej w Iława przy „Kormoranie” rozpoczęto remont generalny pomostu i akurat na rozpoczęcie sezonu letniego jest bałagan i niebezpieczne sytuacje. Branża turystyczna skarży się na burmistrza Dawida Kopaczewskiego. Podczas sesji interweniują radni.
Czytaj w gazecie na stronie 5.
Występują: Dariusz Paczkowski, Wojciech Żmudziński.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 26-06-2021

43085. 
Odnośnie wpisu numer: 43083

Masakra żołądka ukrytym tłuszczem - to jedno, a drugie: bezmyślny opas dzieci począwszy od wczesnoszkolnego okresu rozwoju fizycznego. Aż 25% młodzieży w wieku końca szkoły podstawowej ma nawagę. Czyż nie widzicie puszystych dzieciątek?
Nie przypadkowo umysły związane z wiedzą o wirusie nawołują, że czeka nas kolejny jego atak, ale na dzieci. Bowiem ta grupa jakby była podatna na wirusa z racji zerowej aktywności fizycznej. A nastąpi późną porą letnią, więc zastanówcie się na sobą i rodzinami.
Wydaje się jakby ten wirus nie miał kogo już podgryzać, bowiem najsłabsi starzy osobnicy zostali ukatrupieni. Zatem wybrać musi młode pokolenie które jest szczególnie nisko wydolnościowe. Wiadomo - siedzieli w domach, w szkole zajęcia ruchowe łącznie ze sportem na zwolnieniach lub niećwiczący z lenistwa lub rodzice zwalniali. Myśli uczonych idzie dobrą drogą. Wiadomo, każda choroba przenosi się na słabszych w sensie odporności organizmu.
 Marszałek
 Iława, Piątek 25-06-2021

43084. 
Musze przyznać, że najwybitniejszym politykiem w Polsce jest Donald Tusk, który porzucił urząd premiera rządu, a także porzucił swoją partię, którą również zakładał (pamiętacie?), żeby wyjechać do centrali UE i pracować dla Niemców.
To dzięki niemu PO przerżnęła w Polsce już kilka wyborów z rzędu, no i rzeczywiście dzięki temu mamy 7 rok bez jego zegarków u steru władzy, szalonego złodziejstwa, degradowania i zwijania wszystkiego, a więc okres wreszcie względnej normalności i stopniowo rosnącego dobrobytu.

Dziękuję, Donald! ❤️
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 24-06-2021

43083. 
GLOBALNA KUCHNIA NAS ZJE...?

Środa. Po wielu trudnościach słynny amerykański bar szybkiego jedzenia McDonalds jednak powstanie w #Iława.
Sieciowy potentat złożył do starostwa powiatowego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę w miejscu wyburzonego „Zajazdu Wielka Żuława” przy rondzie Ostródzka (DK-16).
Lubicie tego rodzaju jedzenie? Będziecie korzystać? #FastFood
 KURIERZY
 redakcja, Środa 23-06-2021

43081. 
NIE MA CO NARZEKAĆ!

Po kilku dniach bez ciepłej wody w kranie, można usłyszeć zewsząd narzekanie na upały, że jest okropnie ciężko oraz pomstowanie na administrację lokalną, że słabo planuje działania i nie dba o komfort swoich obywateli (remont infrastruktury ciepłowniczej).

Tymczasem w Afryce nikt nie narzeka i tam jakoś sobie radzą, mimo że wody nie widzieli, nawet zimnej, gdzieniegdzie od blisko roku...

Zobacz:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4544748248892231
 KURIERZY
 redakcja, Środa 23-06-2021

43080. 
Odnośnie wpisu numer: 43071

Uważam, że wiele złego, które ma miejsce w naszych mieście Kisielice powinno być medialnie bardzo nagłaśniane...
Ludzie mają tylko jeden słuszny przekaz w wersji wykupionej za pieniądze podatników przez Pana Burmistrza. Należy im otwierać oczy...
Kisielice się zupełnie cofnęły w rozwoju...
 Waldek
 Kisielice, Środa 23-06-2021

43079. 
Odnośnie wpisu numer: 43077

Z głowy zacytuję coś takiego:

Kędy wieczna mgła zaciemnia obszar gnuśności zalany odmętem to ziemia. Patrzaj jak nad jej wody trupie wzbił się jakiś płaz w skorupie. Sam sobie sterem, żeglarzem okrętem, goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu to się wzbija to w głąb wali, nie lgnie do niego fala ani on do fali.

WTEM JAK BAŃKA PRYSNĄŁ O SZMAT GŁAZU
NIKT NIE ZNAŁ JEGO ŻYCIA ANI JEGO ZGUBY.

Niech mnie szlag trafi jeśli wam się zadaje, że Dawida Kopniętego dotyczy.
 Marszałek
 Iława, Środa 23-06-2021

43078. 
Dziękujemy załodze statku "ILAVIA" i kapitanowi Wiesławowi Pawlakowi za wspaniały rejs po Jezioraku w środę 23 czerwca.
Dzieci klasy 2a z iławskiej szkoły "trójki" bardzo zadowolone.
 Agnieszka Biernacka
 Iława, Środa 23-06-2021

43077. 
Odnośnie wpisu numer: 43045

Patrzę co na podwórku stoi. Mamusia, tatuś, babunia, i córunia, i synuś, którzy wczoraj zdali egzaminy na prawo jazdy a pojutrze już kupują samochodzik, czyli coś takiego, co samo chodzi... jeszcze. Cała rodzinka liczy 4 osoby, a samochodów, uwaga: aż pięć (tej samej marki i modelu).
Myślę sobie: o co tu się rozchodzi, że więcej na podwórku samochodów niż osób? Wyjaśniam: ten zbyteczny to na części zamienne, więc dlatego wszyscy mają jednakowe samochody.
[...]
Często jestem świadkiem korka od Nowej Wsi do pierwszego ronda na Ostródzkiej. Rano i po południu. Masakra! Dzieciątko żwawe ma do szkółki, powiedzmy, aż dwa kilometry - mamusia odwozi. Ale kiedy dzieciątko na plecach taszczy worek, jakby żołnierz na poligon się wybierał, to mamusia się lituje. [...]
Podczas dyskusji o stanie miasta nasz młodziutki burmistrz przy temacie "kiedy obwodnica?" odpowiedział buńczucznie poirytowanym radnym, że pismo wysłał do rządowej GDDKiA.
Ludzie kochani...! Gdzie my zostaliśmy...?! Wszędzie dookoła w regionie bliżej lub dalej są budowane na potęgę obwodnice, wiadukty, tunele, przystanki, węzły, drogowe, kolejowe - a nasz burmistrzunio zabawny Dawid Kopaczewski obiecuje, że uczy się pisma pisać...
 Marszałek
 Iława, Środa 23-06-2021

43076. 
Odnośnie wpisu numer: 43071

A czego się spodziewałaś po tym nieudaczniku i pozerze?
Przez pierwsze "swoje" dwa lata hulał za pieniądze wypracowane przez poprzedniego Burmistrza Koprowiaka - np. huczne imprezy z pieczonym świniakiem. Gdy się skończyła podwójna dopłata od budżetu państwa za wiatraki, od tamtego momentu ten "artysta" siedzi z podkuloną kitą i dla udawania oparów wytężonej pracy ładuje w byle projekt fundowany przez Unię (czytaj: IV Rzeszę Niemiecką) 2 miliony w muzeum ze słynną makietą sterowca Hindenburga, bo tego gościa nie stać na inne pomysły na rozwoju Kisielic.
Jestem ciekawy ile te pruskie dziwactwo za grubą kasę odwiedzi turystów przebywających w Kisielicach - mieścinie, gdzie na dziś nie wypijesz nawet filiżanki kawy. A że brud i bałagan na ulicach Kisielic panuje już od paru lat, to już norma. Jaki Burmistrz i podlegli urzędnicy urzędnicy odpowiedzialni za czystość, jak i co chwila zmieniani prezesi komunalki, taki mamy obraz Kisielic. Szkoda straconych lat pod rządami pysznego pozera Ryszczuka.
 kiślun
 Kisielice, Wtorek 22-06-2021

43075. 
Odnośnie wpisu numer: 43070

Milion złotych kaucji dla Sławka Nowaka, zebrane w dwa dni przez kumpli PO/KO, to istny prezent dla prokuratury. Wystarczy tylko sprawdzić kto dał najwięcej i wiadomo komu najbardziej zależy na tym, by Sławek Zegarek miał się dobrze i milczał.

Nasi iławscy powiatowi – Maciuś i Benia – też brali udział w zrzucie?
Dawidek jako ministrant biegał z tacą?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 22-06-2021

43074. 
Odnośnie wpisu numer: 43052

Och jak lubię, gdy osoby, które bez przerwy przy każdej okazji walą w PiS zarzucają mi zadaniowość, bo krytykuję Konfederację.
Czyli tak wygląda ich logika: jak ktoś krytykuje PiS to bardzo dobrze, ooo jaki świadomy obywatel, ale jak ktoś krytykuje Konfę to uuuuu wredny zadaniowiec.
Infantylizm tego środowiska aż onieśmiela.
 Dominik
 PL, Wtorek 22-06-2021

43073. 
STRAŻACY WOLĄ POLEWAĆ NIŻ GASIĆ

Nietypowa interwencja strażaków w miejscowości Huta (gmina Susz). Mimo że nigdzie na szczęście nie było nawet najmniejszego ognia, zapobiegawczo strumieniem wody „poczęstowali” dach kurnika, który z powodu znacznych rozmiarów metalowego poszycia nagrzał się do naprawdę niebezpiecznej temperatury. Blacha była tak niesamowicie gorąca, że można było na niej niemal omlety smażyć.

Brawo ekipa! Czuwajcie!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 22-06-2021

43072. 
Od czego mamy burmistrza i radnych? Za co płacimy urzędnikom?
[...]
Iława, Osiedle Piastowskie, blok mieszkalny. Cały parter zajmują sklepy spożywcze, w których od piwa, wina i gorzały półki z biznesem aż się uginają. Niewyczerpana studnia alkoholu pod nosem. Nikt nie pyta kupującego małolata o wiek. W zachowaniu najgorsze są dziewuchy.
[...]
Od lat wieczny pełnomocnik burmistrza ds. walki z alkoholizmem i resztą uzależnień Krzysztof Panfil nie ma żadnych wyników pracy, a jednak znowu przychodzi zatroskany na sesję i z mównicy ględzi uporczywie nie mówiąc właściwie nic.
Płacimy mu z naszych podatków za to, żeby się budził ze snu i Amerykę odkrywał co roku na nowo, że "jednak spożycie rośnie", a nawet "wśród młodzieży też". Jęczy i jęczy tak już od lat.
[...]
Jakie będą plony tej sesji? Co uradziliście, mądrzy ludkowie?
 mieszkaniec Osiedla Piastowskiego
 Iława, Wtorek 22-06-2021

43071. 
Odnośnie wpisu numer: 43063

Odwiedziłam Kisielice, moje ukochane miasteczko w którym się urodziłam, w którym edukację zdobyłam... Jestem bardzo zaskoczona brudem i bałaganem...
Od co najmniej 7 lat miasteczko się zatrzymało, nic się nie dzieje, "cisza jak przed snem". Na ulicach człowieka nie spotkasz, nie ma gdzie wypić piwka czy kawki. Gdzie te ukochane moje Kisielice, w których to życie tętniło...
Spacerując promenadą wybudowaną przez poprzedniego Burmistrza, jestem zaskoczona brudem na chodnikach i wokoło ławeczek... Polbruki zarośnięte, a w tzw. centrum przy fontannie to po prostu wysypisko śmieci...
Odbywając sentymentalną podróż poczułam niesmak jak w ciągu zaledwie kilku lat wszystko stanęło w miejscu. Bardzo Kisielice odbiegają od sąsiednich miejscowości.
Na przykład Biskupiec, który nadal jest wsią - wygląda olśniewająco. Tymczasem w moich Kisielicach, wjeżdżając od strony stacji paliw, widzę zapuszczone obejścia jak za czasów głębokiego PRL-u, chaszcze w ogródkach, opadające elewacje. Kasztanowa zarośnięta chwastami i wkoło brud i bałagan.
Na przykład ośrodek zdrowia przypomina budynek, który to ma za chwilę ulec rozpadowi i do rozbiórki. Czytam tabliczkę, że MOPS ma tu swoje biura. Masakra... Oto zły przykład dla ludzi, którzy notorycznie unikają pracy i żyją z socjalu. Jaki to jest dla nich wzór odgórny, że praca jest wartością i trzeba pracować żeby mieć mieszkanie, schludnie je utrzymać. Widząc taki budynek żałosny, każdy podopieczny bierze przykład.
Dramat...
Władzo kochana, proponuję się przejść po miasteczku i zobaczyć to na własne oczy. Czy nie jest Wam wstyd...?
 Klara
 Kisielice, Wtorek 22-06-2021

43070. 
Odnośnie wpisu numer: 43063

Ale i "nasz" stary znajomy Krzysiu Lisek zaczyna błyskać na "salonach".
Jemu już pomogło politbiuro w prokuraturach i rozgrzanych sądach.
Teraz więc on walczy dla politbiura...
 Grzegorz
 Iława, Poniedziałek 21-06-2021

43069. 
Ojeju jeju, gdyby nie ta pandemia to nie miałby burmistrz Dawidek [...], "morderca" o twarzy dziecka, na co i kogo winy zwalać za katastrofę zadłużonego budżetu Iławy.
A tak to bez przeszkód sam siebie przekonuje w monologach jaki jest mocny i bezkonkurencyjny.
 operacyjny
 miejscowy, Poniedziałek 21-06-2021

43067. 
Odnośnie wpisu numer: 43063

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
Ciekawe czy [...]
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 21-06-2021
Odp. 
Nie publikujemy rażących idiotyzmów.
Niezależnie czy w lewo, czy w prawo.
Idiota to idiota.
Nie zauważyłeś? Aaaaaaaa, no tak...
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 21-06-2021

43066. 
Odnośnie wpisu numer: 43036

Cytat: "No to sobie poczytajcie jak jest naprawdę".

„Nierzadko udawało się zaangażować do tego mniej lub bardziej znanych literatów. W realiach łódzkich taką osobą był Zbigniew Nienacki, który zaczynał wówczas dopiero swoją błyskotliwą karierę. Opublikował on w 1957 r. w „Głosie Robotniczym” (organie KW PZPR) cykl artykułów, w których oczerniał żołnierzy antykomunistycznego Konspiracyjnego Wojska Polskiego i jego twórcę Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Co ciekawe młody literat wyraźnie zdawał sobie sprawę, że wspomnianymi artykułami zyska wprawdzie uznanie i przychylność w oczach władzy, jednak niekoniecznie zapewnią mu one sympatię wśród czytelników. Z tego chyba powodu kolejne części swoich opowiadań podpisywał pseudonimem „Ewa Połaniecka”.
 historyk amator
 http://przystanekhistoria.pl/pa2/teksty/82924,Pan-Samocho...
 Okolice Jezioraka, Poniedziałek 21-06-2021

43065. 
Wynagrodzenie netto
od 4500 zł – wzwyż!

Dzwoń: 510-760-009
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 21-06-2021

43064. 
Skok cywilizacyjny w Olsztynie prezydenta Piotra Grzymowicza (PSL-PO).
Ichniejszego Szymona Hołowni.
Recepta: kupić tramwaj w Turcji.
Potem holować go konwojem drogowym przez całą Europę (Co2).
Następnie wyklepywać w Bydgoszczu, bo nie spełniał norm.
W końcu z fanfarami i balonikami puścić na tory.
I zepsuć się po tygodniu.
 Jimmy
 Iława/Olsztyn, Niedziela 20-06-2021

43063. 
Odnośnie wpisu numer: 43054

Prawdziwe oblicze wierchuszki rządzącej Iławą mafii pn. Platforma Obłudy - w mieście oraz w powiecie.

Robert Kropiwnicki przyznał w TVP, że również działacze PO zrzucili się na zbiórkę kaucji miliona złotych dla Sławomira "Zegarek" Nowaka. Nie dziwi to, gdyż strach przed tym, że Nowak zacznie sypać jest ogromny. Oni wiedzą, ile Nowak wie i zrobią wszystko, aby nie wyjawił tej wiedzy.

Pozdrawiam lokalnych radnych PO-KO i burmistrza trzymającego z KO.
 radny prawicowy
 Iława, Niedziela 20-06-2021

43062. 
Odnośnie wpisu numer: 43059

Nie będzie w całej Iławie ciepłej wody w kranach od poniedziałku [21.06].
Proponuję zbierać wodę do wiader i wystawiać na ogrzanie od słońca.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 20-06-2021

43061. 
HIPOLIT „JUREK” SZALKIEWICZ

Zmarł dobry człowiek i świetny nauczyciel. Wieloletni pedagog Szkoły Muzycznej w Iławie i współtwórca chóru „Camerata”. Zarażał pasją do muzyki. Łączył ludzi, zawsze uśmiechnięty optymista. Nie tracił pogody ducha i do ostatnich chwil żartował nawet z samego siebie...
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 19-06-2021

43060. 
Skończyły mi się w dowodzie rejestracyjnym miejsca na pieczątki tytułem przeglądu technicznego. Czyli co? Dowód do wymiany: dwukrotna jazda do Wydziału Komunikacji, paliwo, opłaty, poświęcony czas.
Ogólnie byłem w plecy.
Tak było.
Dziś już nie trzeba wypełniać tej biurokracji. To jeden z wielu drobiazgów ułatwiających życie, wprowadzonych przez rząd prawicy.
Dlatego mają mój głos. Proste.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Sobota 19-06-2021

43059. 
Czy ktoś może wie dlaczego w Iławie jest bardzo słabe ciśnienie wody w kranach? [na Osiedlu Podleśnym]. Od kilku dni woda ledwo leci a dzisiaj to już w ogóle porażka.
Oczywiście w miejskich wodociągach nikt nie odbiera telefonu.
 Marek
 Iława, Sobota 19-06-2021

43058. 
Przerzucam kanały w telewizji.
Nagle wyskakuje Krzysztof Bosak. Przekonuje, że z tym cyberatakiem na Polskę to Ruskie fajne som i pomagajom Polakom, bo przecież pokazujom luki w zabezpieczeniach i co należy poprawić.
Rozgrzeszanie bandyty Moskala trwa w najlepsze.
Ruska targowica już nawet nie próbuje się ukrywać i jadom po całości.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 17-06-2021

43057. 
KTO KUPCZY LIPOWYM DWOREM...?

Ponad 650 mieszkańców podpisało protest przeciwko budowie dużego hotelu w pobliżu dzikiej plaży przy rogu ulic Kajki i Sikorskiego na osiedlu domków Lipowy Dwór w Iławie. Na problematycznej działce był kiedyś... cmentarz. Prześwietlamy zakulisowe manewry burmistrza. Jaką opinię w tej sprawie prezentuje pełnomocnik ds. przestrzeni Wiesław Skrobot?

Reportaż: Aleksandra Malinowska (strona 6)
Komentarz: Tomasz Kiejstut Dąbrowski (strona 22)
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 17-06-2021

43056. 
Takie porównanie:

Restauratorzy, organizatorzy imprez, fryzjerzy, kosmetyczki:
– Niech już znikną te obostrzenia, niech ludzie przychodzą bez ograniczeń!

Lekarze i urzędnicy w magistracie:
– Cicho, zdalnie jest dobrze. Po co drążyć temat...
 radny prawicowy
 Iława, Czwartek 17-06-2021

43055. 
Kurier! Czy możecie się zająć nieznośnym hałasem na plaży prawdziwej przy ulicy Chodkiewicza?
Rozpoczął się sezon turystyczny, a nasz ukochany Burmistrz rozpoczął łaskawie remont pomostu dopiero teraz?
Jest upał, więc robotnicy już od świtu majstrują przy legarach i powodują hałas nie do wytrzymania. Turyści skarżą się do nas na hałas i fatalny odpoczynek. Zapowiadają, że więcej nie przyjadą!
[...]
Najbardziej hałasują agregaty prądowe. Sami przyjedźcie wcześnie rano i posłuchajcie co się tutaj dzieje.
Ale ludzie kochani!!! Czy ratusz miejski nie potrafi podciągnąć robotnikom prądu z najbliższej stacji transformatorów? Naprawdę...?! Żenada. Wstyd!
 Elżbieta
 Iława, Czwartek 17-06-2021

43054. 
SPRAWIEDLIWOŚĆ SWOJSZA

Umorzenia podatkowe za ubiegły 2020 rok znowu rozbudziły gorące dyskusje w Iławie. Burmistrz #DawidKopaczewski we właściwym sobie stylu nie podał żadnego uzasadnienia swych uznaniowych decyzji, zasłaniając się enigmatycznym „ważnym interesem podatnika”, mimo że sam często krytykował poprzednika.

Łączna kwota sięgnęła blisko dwa razy większej, bo aż 380 tys. zł, czyli o ponad 170 tys. zł więcej niż w poprzednim 2019 roku, gdzie umorzenia wynosiły 207 tys. zł (do tego jeszcze doszły znowu uznaniowe i niestety utajnione kwoty odroczenia płatności lub rozłożenia na raty).

To tylko skrawek decyzji burmistrza.

Oprócz „umorzeń podatkowych” za budynki i ziemię jest jeszcze długa lista pojemnej „pomocy publicznej” (darowanie np. czynszów lub dzierżaw na majątku miasta itp.), z których jednak Kopaczewski nie ujawnia ŻADNYCH KWOT, zasłaniając się „tajemnicą handlową” lub innymi kuriozalnymi względami, a często nazwy firm i osób znowu powtarzają się w relacji do już udzielonych równolegle umorzeń podatkowych.

Przedsiębiorcy zasypują redakcję „Kuriera” skargami na burmistrza. Nie kryją rozgoryczenia, ponieważ nie przedstawiono im czytelnych zasad lub kryteriów ani „umorzeń podatkowych” ani pozostałej „pomocy publicznej”, a decyzje finansowe mogą być w Iławie podejmowane według klucza znajomości.

Głośnym echem odbiło się wystąpienie #MichałUrbański, który na sesji Rady Miejskiej wystąpił ze skargą na działania burmistrza, pytając m.in. dlaczego dwie inne siłownie otrzymały pomoc z budżetu miasta, a on jest traktowany „per noga”. Jednoznacznej odpowiedzi oczywiście nie otrzymał.

Czy jednak przez burmistrza Kopaczewskiego takie traktowanie sektora przedsiębiorczości kogoś jeszcze dziwi w Iławie? Miał być „powiew młodości”, a okazał się „wyciem z żałości”.
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Środa 16-06-2021

43053. 
Ze słynnych zhakowanych maili ministra Michała Dworczyka, natychmiast opublikowanych na rosyjskim portalu społecznościowym "Telegram" i podbijanych przez skurwiałą opozycję polskojęzyczną, wynika rzekomo, że rząd miał zamiar wysłać do spacyfikowania Marty Lempart wojsko, a dokładniej 34. Brygadę Kawalerii Pancernej z Żagania oraz eskadrę F-16 z bazy w Krzesinach.
Aho, jasne. Kaczyński zrezygnował z obawy o zbyt duże ryzyko utraty drogiego sprzętu w starciu z obszernym "WYPIERDALAĆ".
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 15-06-2021

43052. 
Odnośnie wpisu numer: 43047

Konfederacja to jest jednak stan umysłu. Odtrąbili "wielki sukces" w wyborach lokalnych w Rzeszowie, który ma pokazywać dynamikę wzrostu poparcia dla tego ugrupowania w skali kraju.
Już pomijam czystą logikę, bo co ma aglomeracyjny Rzeszów do całego kraju? Ale przecież rok temu Krzysztof Bosak dostał tam więcej, bo 10%, a teraz Grzegorz Braun mniej, bo 9%. Wzrost czy jednak spadek?
 Dominik
 PL, Wtorek 15-06-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 190 191 192 ... 372 373 374 następna ] z 37494224157


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Stopka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.