Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

17380. 
Odnośnie wpisu numer: 17373

A pamiętacie kuriozalność cen nawet w tzw. Sklepie Firmowym przy ulicy Grunwaldzkiej [w Iławie], gdzie produkty mleczarskie powinny [!] być z założenia najtańsze...
Natomiast po nowym roku 1 kilowat prądu (z tzw. dostawą do odbiorcy) przekroczy 1 zł.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Wtorek 24-11-2009

17378. 
Odnośnie wpisu numer: 17375

Na zapyziałej prowincji w takim kraju jak Polska może i trzeba się z tym ukrywać i to jest chore. Kluby gejowskie są normą w każdej europejskiej metropolii, w Wa-wie jakoś widok gejowskiej pary też nikogo nie dziwi...
Co można mieć przeciwko gejom? Pewno mniej niż przeciwko głupkom.
Mnie homoseksualizm nie przeszkadza - niech sobie każdy własne życie
urządza jak chce, głupota zaś mnie mierzi i tyle.
 bora
 Poniedziałek 23-11-2009

17377. 
Odnośnie wpisu numer: 17365

Pytasz, co można mieć przeciwko gejom?
Otóż można mieć takie oto zastrzeżenie fundamentalne, iż ze zbliżenia gejów i lesb kompletnie nic nie wynika. Kompletnie nic, poza ulotnym uniesieniem, które tylko dlatego jest zapamiętywane, gdyż musi być notorycznie powtarzane.
Matka Natura na ten sposób wymyśliła porządek Wszechrzeczy, że wszystko, każdy organizm, każda cząsteczka składa się z dwoistości materii. Dwoistości, która jest kłopotem (zagadką) i uzupełnieniem (kluczem).
Jeśli "unosisz się" inaczej, jesteś odszczepieńcem.
 Sokrates
 Poniedziałek 23-11-2009

17376. 
Odnośnie wpisu numer: 17373

A w jakim sklepie masło tyle kosztowało?
 Eskulapski
 Poniedziałek 23-11-2009

17375. 
Odnośnie wpisu numer: 17365

Alfredo! Czytaj po prostu ze zrozumieniem. Po co te inwektywy? Co ma
wiek do tego...? Komunistom też wydawało się, że są awangardą świata
pracy.
Ciekawe czy chciałbyś, by Twój syn przyprowadził narzeczonego, albo
wychowawca Twojego dziecka był śliczny gejuś? Przemyśl to sobie.
Całuski na dobranoc.
 oko
 Poniedziałek 23-11-2009

17373. 
Odnośnie wpisu numer: 17370

Jeszcze sześć miesięcy temu kostka masła z Mlekovity kosztowała około 2.80-3.10 zł przy cenia skupu mleka 1.20 zł za litr od krowy. Dziś ta sama kostka masła z Mlekovity kosztuje aż (!) 5.40 zł, przy cenie skupu mleka zmalałej do (!) 60-80 groszy.
Myślę, iż jest to rodzaj ekonomi socjalistycznej, takiej jak w latach `80,
bo wówczas mleko skupowali np. 20 zł za litr od krowy dojnej, natomiast
w klepach spożywczych litr mleka w butli kupowałam za 15 złotych.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Poniedziałek 23-11-2009

17372. 
Odnośnie wpisu numer: 17369

W Anglii poszedłbyś za takie oświecenie mózgowe do więzienia [...]
 Kaleo
 Poniedziałek 23-11-2009

17371. 
Odnośnie wpisu numer: 17233

[...] [...] [...] Jesli jest ci zimno i jestes glodny idz tam do pracy, dają zupy na kartki, najlepiej zebys byl zarejestrowany w urzedzie pracy to dostaną na ciebie dotacje. Po 2 latach cie zwolnią, gdy nie bedą mieli interesu i przyjmą nastepnych. Niewazne, ze byles dobrym pracownikiem, nie chorowales. Gdy zlamiesz sobie rękę, też nie masz co szukać w zakładzie jak się pojawisz.
[...] nie wspomnę już o traktowaniu ludzi, darmowych odrobkach (pezy).
Gdy nie mieli ludzi na sobotę do pracy, to wystawiali pezy. Z góry było to narzucone od dyrekcji. W takich warunkach jak tam panują powinno być płacone "szkodliwe". To jest hałas o rozpuszczalnik, który się tam rozlewa litrami dziennie i wdycha.
 zakręcona
 Poniedziałek 23-11-2009

17370. 
To nie cud i nie bajka...
Od 1 stycznia 2010 r. wzrasta podatek paliwowy dla oleju napędowego.
Dzięki obietnicom Donalda Tuska i jego zkłamanej sfory, za podwyżkę
ropy zapłacimy tym razem bez zmrużenia oka aż 16 groszy więcej!
To nie cud i nie bajka...
Ciekawe jak ustawi w Iławie podatki lokalne kolega partyjny Donalda T.
- Włodzimierz Ptasznik. Jak sądzicie...?
 anty-komuch
 Poniedziałek 23-11-2009

17369. 
Kobieto, ty puchu marny i móżdżku nędzny!
Dla mnie mnie gej z gejem to jak pies z kobietą.
 Qyx-121314
 Poniedziałek 23-11-2009

17368. 
Odnośnie wpisu numer: 17365

Geje nie potrafią m.in. rodzić dzieci, więc w większej skali są zgubą
dla świata i jego rozwoju...
 krzyk z obrazu
 Poniedziałek 23-11-2009

17367. 
Odnośnie wpisu numer: 17366

Tekst niżej pasuje mi. Właśnie, coś trzeba zrobić z tzw. centrum Iławy, czyli "niby" Starym Miastem, którego architektura stanowi komunistyczny surrealizm.
Z brzegami Jezioraka Dużego niewiele da się dziś zrobić, a prosi się, aby poprowadzić - szczególnie od dzikiej plaży - piękny spacerniak i drogę rowerową brzegiem w kierunku na północ, nawet do Makowa. Bo skoro
brzegi są niedostępne, gdyż sprzedano działki łącznie z nabrzeżem oraz dostępem do wody, to będą dziś kłopoty z taką inwestycją. Nikt o tym
nie pamiętał, aby tylko sprzedać (byłe władze Iławy - miasta i gminy).
 były radny Urzędu Parafialnego
 Poniedziałek 23-11-2009

17366. 
Patrzę tak po tej Iławie i się zastanawiam: będzie tu jeszcze fajniej niż jest? Bo przecież źle nie jest. Skąd jednak narzekania? O tym w dalszej części. Sprawy wyglądają tak, że pewnie jednak lepiej będzie, bo lepiej wciąż się robi. Kwestia zasadniczą jest pytanie: na ile może być lepiej?
W teorii może być o wiele lepiej, bo wiele rzeczy na nas czeka. Tzn. my czekamy. My – mieszkańcy gródka nad Jeziorakiem. Jeziorak wydaje się tu kwestią zasadniczą, ale o tym także później.

Co się dzieje? Kryzys nadszedł, ale jakoś zbyt dotkliwy w swej ogólności chyba nie jest. Mam nadzieję, że nie zje nam możliwości, które proponuje nam Unia Europejska ze swoimi funduszami pomocowymi – bo jeśli stanie się inaczej, to żal i wstyd pamiętać będziemy dekadami. Szansę od losu dostaliśmy taką, jakiej żaden z rządów nie dostał w niedawno zmarłej krainie między NRD a ZSRR. Polska odrzucając po wojnie Plan Marshalla skazała się na zacofanie pod skrzydłami Moskwy, czego efekty widzimy niestety ciągle. Marazm trwał przecież do niedawna, aż w końcu udała się nam ta sztuka i stając się częścią Europy już zjednoczonej dołączyliśmy do biesiadników korzystających z obficie zastawionego stołu. Stołu pełnego najprzeróżniejszych posiłków w postaci finansowej pomocy dla takich biedaków jak i my. Czemuż więc z niego nie czerpać, skoro głód inwestycji jest w całym kraju więcej niż boleśnie odczuwalny? Ból jest nieznośny i w Iławie, chyba nikt nie przeczy. Dlaczego więc się nie uginamy pod ciężarem banknotów, skoro inne miasta, często mniejsze niż nasze potrafią wykorzystać obecne realia? Czy to pytanie retoryczne?

Często porównujemy się do Ostródy i na nią narzekamy, ale popatrzmy chociaż tam: jaki już dzisiaj Aquapark ma Ostróda, gdzie w tym jesteśmy my? Dopiero startujemy. Jak pięknie potraktowano w tym mieście brzegi jezior a co robimy my? Tam latem kwitnie przemysł turystyczny i miło w tych miejscach po prostu pochodzić nie łamiąc sobie przy tym nóg. Widać jakaś wizję choćby w takich małych całkiem sprawach, jak nowa fontanna tu i ówdzie, nowy pomost, etc.

Właśnie: fontanna. Czy pan burmistrz Iławy Ptasznik zainteresował się choćby jak wygląda nasza Iława pod kątem fontann właśnie? W wielu miejscach na CAŁYM świecie fontanny są sporym wyróżnikiem fragmentów miast. Są okazałe, zabytkowe, zwyczajnie ładne, lub funkcjonalne – gdzieniegdzie można wejść i w upalny dzień po prostu zmoczyć nogi. Będąc dwa lata temu w Berlinie stałem w kolejce do takiej jednej właśnie, bo upał był niemiłosierny i rzesza ludzi po prostu do tych oczek wodnych wchodziła, by pobrodzić i zaznać ulgi. A u nas?

Nasze fontanny to czysty PRL w jego sztandarowym wydaniu! Miast zdobić – szpecą. Bo nawet poczciwa Żabka w miniparku: żeby nieco uroku dodać temu miejscu nie trzeba wcale tak wiele, ale póki co to wygląda to co roku tak jakby grafficiarze z nudów coś tam popsikali a za rok – znowu brzydko. Pozostałe trzy fontanny na Starym Mieście, to już w ogóle tragedia: wielkie, brzydkie, brudne, często zapchane, lub wysuszone – dramat! Czasami wstydziłem się pokazując znajomym te chyba gomułkowskie jeszcze cuda, gdy z jednej z tych fontann woda podskakiwała na wysokość około 5 cm. A zabierają tyle przestrzeni. Nie lepiej byłoby je rozwalić, cały plac wyłożyć polbrukiem, nasadzić kilka drzewek może, czy ustawić kilka ławek, stolików, no coś po prostu w tym miejscu zmienić. Śmiechem historii jest, że nasze Stare Miasto nie ma w sobie NIC, dosłownie NIC starego. A przecież i inne miasta ciężko doświadczyła wojna, lub powojnie i teraz nabierają blasku (vide Olsztyn, Elbląg, Kołobrzeg). Są pieniądze, są możliwości, więc trzeba działać!

Panie burmistrzu Iławy! Jeżeli teraz nie uda nam się podskoczyć z inwestycjami, to nie zdarzy się to już nigdy. I to nie może być działanie na zasadzie: „odmalujemy krawężniki i będzie ładnie” – to musi być działanie wykraczające poza ten zastany, stary porządek. Na zasadzie „nie łatamy wciąż tej samej drogi - robimy estakadę i obwodnicę, nową!”. Bo o to chodzi, by nie cerować dziurawego płaszcza, ale kupować nowy, najnowszy. Nie głaskać zastanego porządku i czekać w ciszy śmierci tego miasta, ale rozwijać je, natychmiast! W międzywojniu Gdynia była wioską rybacką, by w przededniu II wojny światowej stać się jednym z większych portów Europy. No ale pan Kwiatkowski miał wizję, której nam najwyraźniej brakuje. Pomysł okładania bloków na Starym Mieście jakimiś płytami mającymi upodobnić te budynki do kamienic był może i dziecinny, ale jednak pewnym pomysłem był. Porzucono go już na amen? Może dałoby się w tym miejscu wybudować jakąś chociaż jedną stylową kamienicę z pubem i kawiarnią na parterze? Zamiast tego prostokątnego, zmieniającego swoje przeznaczenie klocka z jednej strony… Może jacyś planiści mają pomysł na zagospodarowanie naszej „starówki”, bo może dzięki temu udałoby się wymyślić coś na zasadzie centrum miasta? Bo tak między Bogiem a prawdą: gdzie w Iławie mamy centrum? A przecież miejsce łączące mieszańców jest potrzebne jak deszcz grzybom. Oczywiście w rozsądnych proporcjach.

Ja też – jak i wiecznie na fotkach uśmiechnięty Pan Burmistrz – jestem zadowolony z kierunku przemian w Iławie, bo w ostatnich latach mamy widoczny rozwój: hala sportowa, Galeria Centrum, Galeria Jeziorak, nowy amfiteatr, piękny kinoteatr, obwodnice, Hotel Stary Tartak (może i ten nowy hotel Grand Tiffi w końcu ruszy), ale wciąż myślę, że to o wiele za mało. Kiedy zaczniemy zagospodarowywać Jeziorak? Jego brzegi od strony miasta – o to mi chodzi. Czym byłby Malbork bez zamku, Gierłoż bez bunkrów, Częstochowa bez klasztoru, a czym jest Iława bez Jezioraka? Kto by do nas przyjechał, gdybyśmy Jezioraka nie mieli? A w takim razie jak my wykorzystujemy te przepiękne jezioro? Cóż, z jego wodą jak jest - każdy widzi. Znam stanowisku Sanepidu w tej sprawie i wiem, że woda pod kątem bakteriologicznym jest czysta, jednak jego zerowa przejrzystość powoduje, że niektórzy do niej wchodzić nie chcą.

Pozostaje sprzęt pływający i imprezy okolicznościowe, które uatrakcyjnią pobyt nad brzegiem. Czyli jak to wygląda w Iławie? Według mnie nijak. Wypożyczenie kajaka, lub roweru wodnego w sezonie, to marzenie ściętej głowy, bo ich ilość woła o pomstę do nieba. No i dochodzi do tego często opłakany stan techniczny sprzętu. W zeszłym roku znajomi spędzili godzinę na rowerze, w którym urwał się przerdzewiały ster i kręcili się w kółko po jeziorze za Wielką Żuławą aż wreszcie przyszła pomoc z brzegu i ściągnęła ich na brzeg. Czy ktoś ich przeprosił? Nie, za plecami poszła tylko uwaga, że to ich wina, hmmm…

Jakiś czas temu szukałem czegoś do wypożyczenia na jakieś dwie godziny, spory z tym kłopot miałem, bo te nieliczne jednostki napędzane siłą mięśni wypłynęły w siną dal. Znalazłem w końcu wolny sprzęt, nie udało się go jednak wypożyczyć, bo pan właściciel (?) nie miał drobnych, by wydać mi resztę z banknotu. On nie był zainteresowany zarobkiem, ja widząc jego podejście, straciłem zainteresowanie jego usługami. Takich przykładów można zawsze podać więcej. Nikomu tu nie chcę nic osobiście zarzucać, ale nie promujemy się niemal w ogóle przez takie działania.
 altruista
 Poniedziałek 23-11-2009

17365. 
Odnośnie wpisu numer: 17363

Nie rozumiem co można mieć przeciwko gejom?
W którym wieku żyjesz, ptasi móżdżku?
 Alfredo
 Poniedziałek 23-11-2009

17364. 
Odnośnie wpisu numer: 17345

Pan Grabowski to oczywiście znakomity przedsiębiorca i teraz jest zajęty poważnymi sprawami w swojej branży odzieżowej.
Inwestycja hotelowa w Iławie ma czas, lecz dla nas mieszkańców Iławy
to nie jest dobra wiadomość. Chcielibyśmy...?
 HK 007
 Poniedziałek 23-11-2009

17363. 
Odnośnie wpisu numer: 17360

Jeśli postęp mierzyć ilością aborcji, gejów, eutanazji, burdeli, zoofilów,
nekrofilów itp. - to masz rację.
 oko
 Poniedziałek 23-11-2009

17362. 
Odnośnie wpisu numer: 17359

Polacy owszem, obudzą się, ale po kolejnym zniewoleniu, kiedy kajdany zapną nim na ręce, a knutem po grzbiecie będą ich smagać zaborcy. Skończmy dyskusję ze zdrajcami, mają w Polsce przewagę w głosie.
Im tylko bat na grzbiet.
 Solidarny 13.12.1981
 Poniedziałek 23-11-2009

17361. 
Roszczenia byłych właścicieli z Niemiec są już faktem.
Ciekawe ile takich wniosków wpłynie w powiecie iławskim?
Podobno stronę niemiecką reprezentuje kancelaria Senyszyna?
Czy to prawda?
 oko
 Poniedziałek 23-11-2009

17360. 
Odnośnie wpisu numer: 17357

Oni bronią tego co w Polsce najbardziej zapyziałe i denne.
Zapomniałeś jeszcze o obrońcy Rydzyku z Torunia!
 Jaśko
 Niedziela 22-11-2009

17359. 
Odnośnie wpisu numer: 17347

Niepokoj budzi to, ze premier tego kraju, [Polski], zanim zostal tym premierem nawolywal do nieposluszenstwa wobec prawa, namawiajac
do nieplacenia abonamentu telewizyjnego (wbrew obowiazujacym przepisom).
Niepokoj budzi ostatnio szczegolnie to, ze premier wracajac z unijnych wyborow tzw. prezydenta Unii obwiescil Polakom, ze bedzie w szybkim trybie zmienial konstytucje, by wybierac kazdorazowo prezydenta, nie
w wyborach powszechnych, a tylko przez parlament.
W tym czasie, gdy prezydent Kaczynski chory przebywa w szpitalu, Tusk premier tego kraju, nawoluje nagle do szybkich zmian w konstytucji, by wywrocic ustroj tego panstwa na podobny do tego, jaki jest na Kremlu.
Widocznie jego ostatnia wizyta tam - w Brukseli - uzbroila go w nowe pelnomocnictwa.
Donald Tusk wmawia nam Polakom, ze nie stac nas teraz na prezydenta
z wyborow w pelni demokratycznych..
Ten premier przechodzi teraz na rzadzenie w stylu unijnym, pelnym,
jak sie okazuje, zakulisowych, gabinetowych ustalen.
Tylko tak dalej...
Czas sie obudzic temu krajowi.
 Krzyk z obrazu
 Niedziela 22-11-2009

17357. 
Odnośnie wpisu numer: 17349

Co ty chcesz od Giertycha, Rydzyka, Kaczyńskich?
Wolisz różnej maści komuchów i zdrajców? Przynajmniej Ci ludzie bronią polskiej racji stanu! Po wojnie AK-owców też odzierano z czci. Najpierw poznaj poglądy prawicy, a później szczekaj!
 oko
 Niedziela 22-11-2009

17356. 
Odnośnie wpisu numer: 17347

Stella masz rację.
Niektóre wpisy na forum "pachną" wazeliną ze starej szafy.
Przedstawiane w nich poglądy są raczej fobiami.
Pisz więcej, potrzeba Nam normalności.
 zdrowy
 Niedziela 22-11-2009

17355. 
Uwaga, dziś w niedzielę około godziny 17-18 w okolicy Starego Miasta
w Iławie błąkał sie młody długowłosy owczarek z kolczatką, wiek około
8 miesięcy; towarzyski i zabawowy.
Jeśli właściciel go szuka - został oddany pod opiekę policji. Niestety mam już psa, więc nie mogłam go adoptować, choć mnie do tego zapraszał.
 Halina
 Niedziela 22-11-2009

17354. 
Odnośnie wpisu numer: 17350

Każdy może błądzić, Kaczyńscy też niby pluli latami na SLD, a ostatnio ramię w ramię opanowali TVP.
Poza tym jak Polska i polskość są mitem na Kaszubach, to Tusk po protu stwierdził fakt, jakoś do wojny nie wzywał!
Czy w obronie polskości zawsze musi stawać jakaś karykatura umysłowa
w rodzaju pana z poniżej? Kiedy polskość będzie kojarzona z tolerancją,
nie z działaniami agresywnymi?
 Roy
 Niedziela 22-11-2009

17353. 
Odnośnie wpisu numer: 17348

Adolf Hitler zlikwidował funkcjonowanie polskiej mniejszości narodowej w Niemczech... To ustawodawstwo funkcjonuje do dziś w tym kraju - kraju, który politycznie, a także gospodarczo przewodzi UNII. Taka jest obecnie "realpolitik" wobec Polaków tam mieszkających.
Taką też politykę - wobec Polaków - stosuje Pan premier Donald Tusk.
Zobaczycie to wyraźnie w jego kampanii prezydenckiej, gdzie będzie sie wspierał swoim zapleczem politycznym z Niemiec. [...]
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 22-11-2009

17352. 
Odnośnie wpisu numer: 17351

Oto fragmenty przemówienia Tuska z 12 czerwca 1992, które zastanawiają:

1. "Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie samorządnego regionu pomorskiego - i żadnego innego - bez zasadniczych zmian ustrojowo-gospodarczych w skali całego kraju. Ich zdynamizowanie i ukierunkowanie to jeden z głównych postulatów regionalistów."

Zwracam uwagę na słowa Donalda Tuska o potrzebie zmiany ustroju.
W domyśle takiej zmiany, która zmieni Polskę z państwa - że posłużę się nomenklaturą Tuska - "centralistycznego" w państwo składające się z samodzielnych regionów.

A oto, na czym według Tuska miałaby ta samodzielność polegać:

2. "Tak długo bowiem, jak trwać będzie w Polsce centralistyczny model władzy, jak długo większość decyzji zapadać będzie w Warszawie - marzenie o państwie regionalnym pozostanie utopią."

Tusk wyraźnie mówi o PAŃSTWIE REGIONALNYM, czyli o tworze, który dysponuje swoimi władzami, prawem, pieniądzem, służbami itd.
Nie używa cudzysłowu, który wskazywałby, że nie można tego wyrażenia traktować dosłownie.

W dalszej części swego przemówienia Tusk wymienia w kilku punktach zadania i formy, które powinny jego zdaniem doprowadzić do przemiany ustrojowej państwa i usamodzielnienia się Kaszub. W punktach tych podkreśla wagę taktyki, np. przekonuje, by nie podkreślać kaszubskości regionu, gdyż to może wywołać niepokój i opór.

"Przesadne podkreślanie kaszubskości ruchu regionalnego nie będzie sprzyjało powodzenia tej kampanii".

3. "Podjęcie ściślejszej współpracy z innymi związkami regionalnymi i pomaganie nowo powstającym (np. Liga Warmińsko-Mazurska). Ogólnopolski charakter naszych przedsięwzięć, obok innych walorów, oddali zarzut etnicznej irredenty. Doświadczenia wielu z nas dowodzą, że w polskim społeczeństwie wciąż silne są nacjonalistyczne resentynenty i ksenofobie, a regionalizm często obarczany jest publicznie najprzeróżniejszymi grzechami, wśród których antypolskość i filogermanizm pojawiają się najczęściej."

Wskazuje też na znaczenie lobbingu (ach jak to dziś aktualne :)):

4. "Usprawnienie i zwiększenie skuteczności lobbingu w Sejmie i Senacie, a w szczególności pozyskiwanie idei regionalnej poszczególnych posłów z tych klubów, które pozostają obojętne na sprawy regionalizacji"

Nie będę się rozpisywał, każdy może sam przestudiować rzeczone przemówienie Tuska, poza tym może pojawią się uczestnicy tamtego zjazdu i zechcą zabrać głos w tej sprawie, wtedy dowiemy się, jak było.

Od siebie dodam tylko na koniec, że moim zdaniem Tusk wyraźnie wzywa do budowania takiego modelu samorządu, który przekształciłby państwo polskie w zbiór samodzielnych podmiotów politycznych i de facto zagroziłby w stanie dzisiejszym, tj. po wejściu do Unii, istnieniu naszego państwa.
 Qyx-121314
 Niedziela 22-11-2009

17351. 
Odnośnie wpisu numer: 17348

TUSK CHCIAŁ ODERWAĆ KASZUBY OD POLSKI
źródło: „Nasza Polska” nr 40 z dnia 4-10-2005, str. 11

W zbliżających się wyborach prezydenckich, wedle sondaży, największe poparcie społeczne ma Donald Tusk. W swej kampanii wyborczej kandydat ten przedstawia się jako "człowiek z zasadami", jako osoba niezwykle uczciwa. W związku z powyższym czujemy się zobowiązani potencjalnych wyborców Donalda Tuska poinformować o pewnych faktach mało znanych społeczeństwu (...).
W dniach 12-14 czerwca 1992 roku, jako wiceprzewodniczący ZG ZK-P tuż po upadku rządu Jana Olszewskiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. [...] Do uczestników Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne".
Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko oraz własny pieniądz. Na takie dictum siedzący przy mnie goście (ks. prof. Janusz Pasierb, posłowie z WAK Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni) wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską ani Polski bez Kaszub. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił pozaprogramowe, piękne, patriotyczne kontrprzemówienie, podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub.

Wobec powyższego pytam, czy prezydentem Polski może zostać człowiek, dla którego polskość jest urojeniem i który od wielu już lat wykazuje się działaniami na rzecz dezintegracji Polski i Narodu Polskiego, działaniami na rzecz rozbijania jedności naszego Narodu i Państwa?
 Solidarny 13.12.1981
 Niedziela 22-11-2009

17350. 
Odnośnie wpisu numer: 17347

Jeśli na Zjeździe Kaszubów w 1992 roku dojrzały obywatel Donald Tusk,
już po "Nocnej Zmianie" doświadczony, opowiadał się za [separacyjnym] rozwiązaniem z Kaszubami, dodając, że Polska i polskość jest mitem, to kim ten człowiek jest...? Z kim ten człowiek trzyma?
Ty, Stella, jesteś taką samą zdrajczynią. Gdybyś swoje poglądy ujawniła
nie anonimowo, to jesteś opluta.
 były radny Urzędu Parafialnego
 Niedziela 22-11-2009

17349. 
Odnośnie wpisu numer: 17347

Kto mógł przez całe wieki marzyć o tak przyjaznych nam Niemcach,
może nasi przodkowie sprzed 70 lat? Stella ma rację - nie straszmy, a pokazujmy sympatię sąsiadom z zachodu i północy (Rosja), odwiedzajmy się, wymieniajmy doświadczenia - korzystajmy z nich! A Steinbach niech sobie żyje, taki urok prawdziwej demokracji. Francja ma Le Pena, Rosja Żyrinowskiego, w Anglii też się jakiś nacjonalista przebudził. A u nas - Rydzyk, Giertych i Kaczyńscy dużo lepsi? Zacznijmy może zerkanie od własnych progów!
 Chico
 Niedziela 22-11-2009

17348. 
Odnośnie wpisu numer: 17347

Oto kołtuństwo w pełnej krasie.
Mamy dziś już 2009 lat po narodzinach Chrystusa, a nadal zbyt wielu pomyleńców ma czelność publicznie bronić wszelkiej maści Judaszy:
wywrotowców ("Nocna Zmiana"), farbowańców (partia 1, 2, 3, ... x)
i zdrajców ("Kaszuby").
To już nie jest "ciasnota", moja droga - to już jest zwykłe kur[...]wo.
 Oda do Rozumu
 Niedziela 22-11-2009

17347. 
Odnośnie wpisu numer: 17346

Oto kołtuństwo w pełnej krasie.
65 lat po wojnie, a on ciągle za Krzyżakami wygląda i nimi straszy - oto prawdziwy Europejczyk! A poważnie jestem zażenowana takimi wpisami
na tym forum, przecież Iława nie jest miastem ciasnym umysłowo!
 Stella
 Niedziela 22-11-2009

17346. 
Tusk zmienia konstytucję, gdyż zauważył, że normalnym trybem, znaczy
powszechnymi wyborami, nie ma szans na prezydenturę, a co najwyżej
na... rezydenturę.
Panie Tusku! Pańska kariera polityczna wypala się i szukaj sobie roboty
u koleżanki Merkel w Rajchu, ona najlepiej ciebie zrozumie. Podratuje
cie być może pani Rita Sztajnbach, po przyłączeniu Pomorza i Kaszub
do Rzeszy - może otrzymasz rezydenturę nad dzielnicą.
 Solidarny 13.12.1981
 Sobota 21-11-2009

17345. 
Odnośnie wpisu numer: 17342

A co ty Grabowskim w kieszeni siedzisz, że znasz stan ich konta?
Oni pewnie codziennie siadają przed komputerem i boki zrywają czytając takie wpisy.
Grabowski to wytrawny gracz giełdowy, mający udziały w wielu firmach. Gdyby tylko chciał, mógłby pewnie 10 takich hoteli pobudować.
 Marynara Łu Bu Du, lat 65
 Iława, Sobota 21-11-2009

17344. 
Odnośnie wpisu numer: 17339

Faktycznie - ten baran z Działdowa prawie co trzeci dzień dodzwania się
do "Szkła Kontaktowego".
On musi być z nimi w zmowie. To ci ze "Szkła" do niego kręcą a dziadyga nawija na Kaczki i jego stado z PiS.
Podobnie 10 lat temu tak samo nawijała, tylko na wspak temu baranowi
z Dziadowa - pewne babsko do Radyja z Torunia.
 były radny Urzędu Parafialnego
 Piątek 20-11-2009

17342. 
Odnośnie wpisu numer: 17341

A skąd pożyczą resztę? Z banku PeKaO S.A.?
7 ha w tym miejscu Iławy za 3 lata warte będzie na wolnym rynku:
7 x 3 mln EU = 21 mln EU
x 4 PLN = ponad 80 mln PLN
Obecni właściciele ziemi wejdą we wspólnotę majątkową z nowym
nabywcą gleby i Fifi mają za darmo. Jak amen w pacierzu.
 Qyx-121314
 Piątek 20-11-2009

17341. 
Odnośnie wpisu numer: 17316

Małgorzata & Krzysztof GRABOWSCY jednak podpisali umowę z Urzędem
Marszałkowskim w Olsztynie na dotację celową 15 mln zł (UE) dla budowy
„GRAND HOTELU TIFFI” w Iławie, dla którego łączna kwota inwestycji to
50 mln zł.
W najbliższym wydaniu KURIERA (środa 25 listopada) ujawnimy z detalami
kulisy tej inwestycji.
Miasto sprzedało Grabowskim – przypomnę – 7 ha po starych zakładach
drobiarskich przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie za kwotę 6,5 mln złotych,
a Grabowscy w akcie notarialnym zobowiązali się do rozpoczęcia budowy
najpóźniej do dnia 19 listopada 2009 roku oraz jej zakończenia nie później
niż do 19 listopada 2012 roku.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Grand-Hotel-Tiffi-start-w-listopadzie/2563
 Jarosław Synowiec
 Piątek 20-11-2009

17340. 
Odnośnie wpisu numer: 17338

...a my, psy ogrodowe, sikamy ze śmiechu gdy czytamy, że "drzewka
w okuciach" nie są "drzewami, tylko zmutowanymi drzewokrzewami".
A koledze "Dżekiemu" utknęła kość w gardle, gdy usłyszał tę mądrość:
"Co innego piękna lipa, a co innego jej zmutowana atrapa".
Pewien znajomy bernardyn z ul. Jasielskiej gdy wyniuchał, że jego Pani zamiast ulubionego psiego koca, kupiła mu atrapę wycieraczki, za karę kłami wyrwał jej podwójnym szast-prast wszystkie dosztukowane rzęsy.
Kły psa nie były atrapą, mózg gospodyni - bynajmniej.
 pies ogrodnika
 Piątek 20-11-2009

17339. 
Ludzie, ludziska! Padł niesamowity rekord poparcia dla PO!!! Aż 99,9% respondentów poparło naszą partię i naszego wspaniałego Premiera Donalda.
Ankieta została przeprowadzona w jednym z sopockich prywatnych przedszkoli i nasze maluchy, przyszłość naszego państwa, już w tak młodym wieku wykazali się niezwykłą wręcz inteligencją przekazaną im przez ich rodziców.
Nie może dziwić tak wspaniały wynik PO, dzieci bowiem bez wątpienia widzą w naszym Premierze ojca naszego narodu, wizjonera obdarzonego geniuszem troski, dobroci i miłości, który jest nawiedzany przez siły nadprzyrodzone. On kieruje nas ku powszechnej szczęśliwości!!! Jesteśmy zieloną wyspą szczęścia na oceanie zła, biedy i smutku. Doceniajmy to!
 Andrzej z Działdowa, opiniodawca w Szkle Kontaktowym TVN24
 Piątek 20-11-2009

17338. 
Odnośnie wpisu numer: 17337

"Zmalały" w znaczeniu, że posadzili nie drzewa, ale drzewka - takie w
okuciach. One nie są drzewami, tylko zmutowanymi drzewokrzewami.
Co innego piękna lipa, a co innego jej zmutowana atrapa.
 Agent Służby Leśnej
 Piątek 20-11-2009

17337. 
Odnośnie wpisu numer: 17336

"Drzewa zmalały".
A my wielcy filozofowie tego świata od zawsze uważaliśmy, że nie będzie
błędem przyjęcie założenia, iż drzewa rosną w górę, nie w dół - no może
za wyjątkiem korzeni. Znakiem tego - myliliśmy się od tak dawna...
 Sokrates
 Piątek 20-11-2009

17336. 
Odnośnie wpisu numer: 17335

Redaktor Synowiec ma rację. Stan się poprawił, ale drzewa zmalały.
 Qyx-121314
 Piątek 20-11-2009

17335. 
Odnośnie wpisu numer: 17334

Ludzie, wrzućcie na luz! Rozmowa, wymiana informacji, potyczki słowne
– owszem, jak najbardziej, ale nie dajmy się zwariować. Krytyka – tak,
bicie piany – moim zdaniem już nie.
Pogadajcie rzeczowo.
Trwa uzbrajanie infrastrukturalne sporego odcinka gleby wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja, więc jest świetna okazja dla uporządkowania wielu tematów. Jeśli można uporządkować drzewostan, to czemu nie?! Boli kogoś, że jest bałagan?! Przecież bałagan jest zawsze, gdy się coś remontuje! Nawet w czasie tapetowania pokoju.
Pamiętam ile było krzyku w czasie remontu drogi krajowej 16, biegnącej przez centrum Iławy. Pamiętam ten wrzask zewsząd, że „wycinają kochane drzewa” wzdłuż całej ulicy Niepodległości. Pamiętam jak jedna
z czytelniczek wpadła z chodnika do redakcji i trzymając się za gardło odstawiała teatr, że... brakuje jej tlenu i dusi się: „Czym tu oddychać?!”
I co?
Zapraszam dziś do spaceru ulicą Niepodległości. Zachęcam do przyjrzenia się jak ładnie po remoncie odtworzono, ha, a nawet powiększono stan zadrzewienia. Czemu nikt tego na forum nie zachciał wypunktować?
Za mało podniecające? No tak...
 Jarosław Synowiec
 Piątek 20-11-2009

17334. 
Odnośnie wpisu numer: 17333

Gdybyś wiedział co ja wiem, kto w Iławie i jakie drzewa ścina w swoim ogrodzie...
Wiem tylko jedno, kara w UE zachodniej przekroczyłaby wartość domu.
Nikt nie sprawdza co idzie pod topór w odpowiedzialnych urzędach. Liczy
się podanie i nazwa drzewa, a w podaniu wszystko można napisać, gdyż
nikt tego na działce nie sprawdza. Takich mamy urzędników. Te drzewa,
o których wyżej napisane, pójdą pod topór.
 Agent Służby Leśnej
 Piątek 20-11-2009

17333. 
Czy ktoś z Was może wie, co się dzieje z drzewami na Starym Mieście?
Chodzi mi głównie o kilka drzew zaraz na przeciw ośrodka PERKOZ, tuż
przy tych schodkach jak się wchodzi na Stare Miasto. Jakaś masakra!!!
Poucinane gałęzie, chaos totalny. Czyżby te drzewa miały iść na ścięcie?
To samo jest koło bloków przy Starym Mieście, ale naprzeciw ronda na
ulicy Dąbrowskiego. Czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi???
 Stały Obserwator
 [IŁAWA], Czwartek 19-11-2009

17331. 
Odnośnie wpisu numer: 17328

Z tego co wiem to Grand Hotel Tiffi powstanie. W czwartek 19.11.2009 wpłynęły środki UE dla inwestora. Poczekamy do końca listopada br.
Wszystko się wyjaśni.
 (J)
 Czwartek 19-11-2009

17330. 
Odnośnie wpisu numer: 17329

No cholerę z taką sprawiedliwością. Ten komendant był od 1 lipca br.
To co on winien? Tego nie pojmę, proszę wytłumaczyć mi. To zwykłe
zamiecenie śmieci pod dywanik.
 Qyx-121314
 Czwartek 19-11-2009

17329. 
Odnośnie wpisu numer: 17310

Odwołano komendanta policji w Nowym Mieście Lubawskim, szkoda tylko, że w trybie "odejdź kolego sam, tak będzie najlepiej dla nas i dla ciebie".
W komendzie miało dochodzić m.in. do bicia zatrzymanych oraz wielu pospolitych nadużyć.
Decyzję o odwołaniu podjął komendant policji w Olsztynie. Komendant z Nowego Miasta Janusz Szyszkowski złożył do komendanta wojewódzkiego prośbę o odwołanie. Została uwzględniona. Komendant Szyszkowski pozostanie w dyspozycji komendanta wojewódzkiego, a jego miejsce zajmie dotychczasowy zastępca komendanta miejskiego w Olsztynie Mieczysław Wójcik.
Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w NML przeniesiono do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Tymczasem zawieszono policjanta Marcina W., który miał w odwecie za
poinformowanie mediów staranować kolegę radiowozem oraz wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
 J-23
 http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/maga...
 Czwartek 19-11-2009

17328. 
Odnośnie wpisu numer: 17316

Czyli 1 500 000,00 PLN naszych podatków do podziału dla niby inwestora
i tych... (Michu, Kichu i Żenia), którzy razem z nimi ten interes załatwiali?
 HK 007
 Czwartek 19-11-2009

17327. 
WALCZĄ O 4-PASMOWĄ SZESNASTKĘ!

Trwają starania, by drogę krajową numer 16 wpisać do rządowego rozporządzenia sieci dróg ekspresowych. „Stowarzyszenie 16" organizuje spotkania z przedstawicielami województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Celem jest zwiększenie koalicji, która mogłaby wymóc na rządzie zmianę decyzji. To w efekcie pozwoliłoby na wybudowanie w kilkuletniej perspektywie drogi ekspresowej.

Od kilku lat trwa modernizacja trasy za pieniądze z budżetu państwa. Jeżeli „16” zostanie wpisana do nowego rozporządzenia, to jej kosztowna rozbudowa dalej będzie finansowana przez rząd. Umożliwi też budowę dwóch pasów w jednym kierunku.

„Stowarzyszenie 16” powstało dwa lata temu w Olsztynie i zrzesza samorządy położone wzdłuż trasy S16, która biegnie od Grudziądza, przez Iławę i Olsztyn do przejścia granicznego z Litwą w Ogrodnikach. Członkowie stowarzyszenia spotykają się systematycznie, by lobbować na rzecz modernizacji S16. Według szacunków na jej remont potrzeba blisko 3 mld zł.
 Jarosław Synowiec
 Czwartek 19-11-2009

17323. 
Odnośnie wpisu numer: 17304

Sam jestem pracownikiem tego zakładu.
Każdy z pracowników ma do odrabiania godziny, każdy praktycznie zarobi poza z godzinami do odrobku i trzeba to odrabiać, inaczej dostajemy kary nagany zazwyczaj. Przykład: masz 26 godzin do odrobku, masz to odrobić od poniedziałku do piątku, jeśli tego się nie odrobi, to dostaje się naganę. Tak się traktuje pracowników w zakładzie [...]
 kobra
 Czwartek 19-11-2009

17322. 
Odnośnie wpisu numer: 17317

Dokładnie będzie tak, jak pisze "Qyx-121314".
Rozpoczną budowę, taki pic na wodę. Chwilę to potrwa, następnie
zabraknie kasy i odsprzedadzą z zyskiem. Taka "Czapla Bis".
 xgrzesio
 Czwartek 19-11-2009

17321. 
Odnośnie wpisu numer: 17317

Wpis w Dziennik Budowy i według prawa jest ok. Inwestycja rozpoczęta. Będzie rosło jak "na drożdżach".
Poważniej: nie wierzę w tę inwestycję, oprócz dotacji potrzeba naprawdę duuuużo szmalu. Widmo "Cypla po Czapli" krąży po Iławie.
 zawiedziony
 Środa 18-11-2009

17319. 
Odnośnie wpisu numer: 17317

Makiety to oni nie mogą pobudować, bo są związani środkami unijnymi 15.000.000 to niemała kasa i muszą zakończyć inwestycje do 2013 roku
bo inaczej nie dostaną kasy.
A swoją drogą to ich projekt do unii był na ostatnim na 17. miejscu, a
kasę przyznano tylko 6 projektom i oni dostali. Powodzenia.
 Klaudia
 Środa 18-11-2009
Odp. 
Prośba jest. Na tym forum można pisać mało wykwintnie,
a nawet niechlujnie. Jednak notoryczne „olewanie” polskich
znaków to brak szacunku dla języka, siebie i czytelników.
Postaraj się zatem.
PS. Nawet emigracja stara się pisać z polskimi znakami.
Czyli można ustawić sprzęt? Jasne, że można. Dziękuję.
 Modero Kuriero
 Środa 18-11-2009

17318. 
Odnośnie wpisu numer: 17316

Ma Pan rację, cisza jest na budowie po drobiarskich, tylko bezdomni tam umierają. Jestem pewien, że nikt nie wyciągnie żadnych konsekwencji,
że budowa nie ruszyła. Smutne to, ale prawdziwe.
 Borys

borkow9@wp.pl
 Kisielice, Środa 18-11-2009

17317. 
Odnośnie wpisu numer: 17316

Sprawa pójdzie takim torem:
Właściciele będą udawać, że stawiają atrapę hotelu, potem zabraknie
im pieniędzy i zaczną się kłopoty. Odsprzedaż owszem będzie - ale
nie dla Iławy, a dla inwestora z Kanady lub Kataru za 50 mln $.
 Qyx-121314
 Środa 18-11-2009

17316. 
Na placu po starych zakładach drobiarskich przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie – cisza, cisza, cisza...
Oto zgodnie z umową pomiędzy burmistrzem Ptasznikiem a inwestorem, Małgorzatą Grabowską, ostateczny termin startu budowy owego hotelu
„Grand Tiffi” mija w czwartek 19 listopada br.
Pracujący po sąsiedzku na obwodnicy robotnicy ze SKANSKI nie widzieli
tu dziś (środa 18-11-2009) nikogo ani niczego, co mogłoby wskazywać
na jakikolwiek start budowy.
Władze Iławy bronią się, że gdyby inwestor nie zaczął budowy do czasu
19 listopada, to w akcie notarialnym i księdze wieczystej zapisano dla miasta prawo odkupienia tego gruntu w cenie, jaką zapłacił nabywca.
Czy jednak zadłużone kredytami i obarczone ogromnymi inwestycjami drogowymi miasto będzie stać na odkupienie ziemi za 6,5 miliona...?

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Grand-Hotel-Tiffi-start-w-listopadzie/2563
 Jarosław Synowiec
 Środa 18-11-2009

17315. 
PRZYCZYNEK DO SZTUKI KRĘTACTWA I OBŁUDY POLITYCZNEJ

Don Tusk obiecywał w swoim expose, obejmując urząd premiera, cięcia
w administracji i oszczędności, a wyszło jak zwykle. Wiele było pięknych, szumnych, z przytupem zapowiedzi przed kamerami.
I co?
Ustawa tnąca o 10% zatrudnienie właśnie trafiła do kosza. Zablokowały
ją już same... ministerstwa, urzędy i agencje, które zasypały Kancelarię Premiera stertą uwag i negatywnych opinii.
O tym, że projekt był tylko zagrywką „pod publiczkę” i media, świadczy
fakt, że już na konkretnym etapie legislacji zastrzeżenia zgłosiła nawet... Kancelaria Premiera, rękoma Tomasza Arabskiego, najbliższego człowieka Tuska.
W eter społeczny poszła fama (na wysokim C), że premier Tusk „chce”.
Tymczasem formalnie rozrost administracji trwa w najlepsze.
 Jarosław Synowiec
 Środa 18-11-2009

17313. 
Odnośnie wpisu numer: 17273

Pani "mamo przedszkolaka"!
Moje dziecko też chodzi do przedszkola nr 4 i rozumiem, że nie są to koszary wojskowe. Panie nauczycielki - jeśli muszą po coś wyjść lub przyjąć telefon i też wyjść z gwaru, które normalnie rozwinięte dzieci tworzą - robią to sporadycznie.
Sama pani wspomniała, że dzieci zostają pod OPIEKĄ (!) pomocy nauczycielki, a więc ktoś przez chwilę nieobecności nauczyciela przy nich jest. Z tego, co ja zauważyłem - panie od pomocy są bardzo dobrymi opiekunami.
Rozmawiałem z nauczycielkami i wiem, że ostatnio jest dużo telefonów od rodziców chorych przedszkolaków - telefonów informacyjnych. A jeśli Pani nauczycielka ma np. chore dziecko i chce się dowiedzieć co z nim, to ja nie widzę problemu.
Myślę, że pani postawa nie zasługuje na szacunek. Na pani miejscu porozmawiałbym z dyrektorem przedszkola, a nie skrywał się za anonimem. Taka pani odważna, to proszę się zachować asertywnie i wprost powiedzieć, czego pani oczekuje od przedszkola. Bądźmy ludźmi i traktujmy innych po ludzku. Czy Pani w pracy (zakładam, że Pani pracuje) jest taka precyzyjna i efektywna?
Zawsze ma Pani wybór: porozmawiać z usługodawcą, albo zmienić go na innego.
 ojciec przedszkolaka
 Środa 18-11-2009

17312. 
Odnośnie wpisu numer: 17310

I co z tego wynika.
Redaktor Fafiński dał sie wmanipulować w wewnętrzne rozgrywki i stał
się prokuratorem, sędzią i katem w tej sprawie. Ci policjanci, którzy zeznawali i tak będą musieli odejść, bo nie wytrzymają presji kolegów.
Każdy, kto był w wojsku wie o czym mówię...
 olo
 [Nowe Miasto Lubawskie], Środa 18-11-2009

17310. 
Odnośnie wpisu numer: 17248

Magazyn Ekspresu Reporterów TVP 2: „ODWET”

Po emisji reportażu ujawniającego kulisy pracy komendy policji w Nowym Mieście Lubawskim, w którym zobaczyliśmy agresywne zachowania kilku nieuczciwych funkcjonariuszy, pobicia oraz pospolite nadużycia, a także
jakże dziwną „niemoc” przełożonych oraz prokuratorów (również z Iławy), nieuczciwi policjanci postanowili wziąć ODWET na „sypiących” do telewizji kolegach. Jednego z nich próbowano nawet... staranować radiowozem.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/17112009
 KURIERZY
 Godz. 21:45, Wtorek 17-11-2009

17309. 
Odnośnie wpisu numer: 17304

Smierc ta, to efekty kryzysu, o ktorym Tusk trabi, ze go nie ma.
Prosze bardzo, tu na forum tydzien temu "Solidarny" pisal o podlym traktowaniu pracownikow nizszego szczebla w Polsce. Wspolczesne niewolnictwo konczy sie masowa emigracja za granice. Eksodus Polakow za granice to glowna porazka tego rzadu...
Najgorsze, ze wspolczesnie Polska znajduje sie na 1 miejscu w Europie w emigracji zarobkowej. Rozpoczelo sie to w ostatnim cwiercwieczu od stanu wojennego i trwa nadal.
Sam wyjechalem za granice ze swiadomoscia, ze to smierc cywilna wpisana w dalsze moje zycie... Coz z tego, ze nas tu bardzo cenia za dobra prace i sluzbe dla obcego narodu... Ale rzad w Polsce traktuje nas po macoszemu. Sami sie organizujemy, jak tylko potrafimy, by zapewnic naszym dzieciom nauke jezyka ojczystego, religii. Mlodzi nauczyciele pracuja charytatywnie, by zapewnic naszym dzieciom niezbedne podstawy do utrzymania wiezi z Ojczyzna. Ale nasze prosby o pomoc w edukacji naszych dzieci - do ambasady, miniserstwa spraw zagranicznych - koncza sie odmowami jakiejkolwiek pomocy w tym zakresie.
W ostatnim piecioleciu do kraju wplynelo okolo 125 miliardow zlotych z pracy za granica. Tydzien temu w audycji ekonomicznej "Plusy i Minusy" wyraznie zaznaczono w komentarzu, ze powodem utrzymania plusowego wzrostu dochodu narodowego w Polsce w - tym kryzysowym roku - byly pieniadze Polakow zza granicy.
Ale Tusk tego nigdy nie powie... Wykorzystuje nasza obecnosc tu (wygnanie za granice) w bezczelny sposob. Korzysta z tego dla swych celow osobistych w walce o prezydenture, nie dajac niczego w zamian dla dziesiatkow tysiecy wygnanych polskich dzieci i ich rodzicow.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 17-11-2009

17308. 
Odnośnie wpisu numer: 17307

Pełnokrwisty gość, Iława straciła wielką osobowość!
 Laur
 Wtorek 17-11-2009

17307. 
Zmarł ROMAN ŻUCHOWSKI, wieloletni dyrektor LO w Iławie.
Kto Go pamięta - proszę o wspomnienia!
 Hanna
 Wtorek 17-11-2009

17305. 
Odnośnie wpisu numer: 17303

Donek myślał, że grypą swych przeciwników, czyli wszelakie moherstwo uśmierci, dlatego wstrzymywał zakup szczepionek od grypy. A tu masz babo placek, jest na opak.
 były radny Urzędu Parafialnego
 Wtorek 17-11-2009

17304. 
No i doszło do tragedii.
W miniony weekend samobójstwo popełnił jeden z pracowników [...].
Zostawił list, w którym jako przyczynę desperackiego kroku wskazał
m.in. praktyki niewolnicze [...] polegające na karaniu pracowników dodatkowymi godzinami do odpracowania. Ten nieszczęśnik miał tych godzin podobno 200, co miało skutkować przepracowaniem całego miesiąca za... darmo.
Ciekawe co na ten mobbing powie teraz prokurator?
 Anty
 Wtorek 17-11-2009
Odp. 
Napisz, co wiesz, na nasz adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
Kilka spraw trzeba zweryfikować przed upublicznieniem.
 moderator
 Wtorek 17-11-2009

17303. 
Kto bez czapy na łbie chodził, bez rękawiczek, tyłek, nery i brzuch nagi
do wiatru zimą wystawiał, kto zamiast porządnego obiadu, pizzą lub
innym świństwem sie odżywiał, będzie życiem płacił. AH1N1 takich
wybiera.
Dlaczego nie padają starcy po 50-tce, bo oni jeszcze o zdrowiu pamiętali, mohery nosili, koszule, szale na szyjach, kożuchy wełniste, gacie z flaneli, czosnek żarli, mlekiem zapijali (a nie colą), porządną chabaniną się
karmili.
Wirus zmutował się na bazie 10-letnich przekształceń i restrukturyzacji, jak nasza gospodarka, którą podobnie Balcerowicz zmontował i też ledwo zipie. Wam wszystkim już żadna szczepionka nie pomoże, tylko zdrowaśki odprawiajcie (przy Radiu Maryja z Torunia, bo sami nie potraficie).
 Egenia Pigwowa z Daula
 Wtorek 17-11-2009

17302. 
Ja, jako iławianin, mam zmącony spokój duszy, ponieważ...
I tak.
Najpierw przemysł i ważne fabryki wyprowadzili z Iławy do Lubawy, żeby
nie zakłócić spokoju konkurencji iławskim stolarczykom. Stolarczyki padli
i klapa. Winni byli radni, a szczególnie ten ESELDOWIEC z lubawskiej dzielnicy, który panował jako radny w Iławie.
Teraz na gwałt ktoś nowy zwariował i chce Iławie zafundować hotele, w których kot z kulawą nogą będzie mieszkał, bynajmniej przy takich jak w Tartaku cenach. Cosik mi się zdaje, że jak na Iławę, to z trzema drogimi hotelami wejść na rynek będzie trudno. Inwestorzy będą się zastanawiać nad sensem mnożenia tego typu przybytku.
A może się mylę.
Ciekawe, dlaczego u nas nikt jeszcze nie inwestuje w zakłady przemysłu precyzyjnego, lekkiego itp.
 były radny Urzędu Parafialnego
 Wtorek 17-11-2009

17301. 
Odnośnie wpisu numer: 17299

Panie Burmistrzu Ptasznik!
Zegar tyka, czas leci... Jutro będzie już 18 listopada 2009 roku. To jak, budowa hotelu Państwa Grabowskich ruszy czy nie? Cyk, cyk, cyk....
Spełnią się Pana obietnice, czy nie? Nadchodzi chwila prawdy.
 Stały Obserwator
 Wtorek 17-11-2009

17300. 
Odnośnie wpisu numer: 17299

...i co z tego, że mam takie prawo. Jeśli ty masz dostęp do tego tekstu, to go kseruj i wybrane fragmenty wydrukuj na forum. Dla nas to będzie dobry wskaźnik na kogo się kierować w następnych wyborach do Rady Parafialnej Miasta Iławy.
 Qyx-121314
 Wtorek 17-11-2009

17299. 
Odnośnie wpisu numer: 17189

Szanowni Forumowicze!
Granda! Hotel Tiffi – może wyjaśnijmy (z pomocą niezależnych mediów) mieszkańcom iławskim, na czym - zgodnie z przepisami prawa - polega rozpoczęcie budowy (dziś 17 listopada 2009) oraz jak długo może trwać budowa.
Sprawdźmy także, bo mamy do tego pełne prawo, jak wygląda umowa podpisana przez samorząd z inwestorem. Czy jest tam określony termin zakończenia inwestycji i czy są sankcje za brak zakończenia inwestycji?

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Grand-Hotel-Tiffi-start-w-listopadzie/2563
 HK 007
 Wtorek 17-11-2009

17298. 
Odnośnie wpisu numer: 17296

Piaaaaaaarrrrr! Po diabła jabłka i gruszki dzieciom w szkole. Może mylę
się, ale większość Polaków posiada działki, choć mieszkają w miejskich
blokach i tak sadźmy jabłonie, grusze i śliwy. Ale jak jesteśmy leniwi, to
inna sprawa.
Na wsi, co jest bardzo dziwne, nie sadzi się drzew owocowych, a stare
w pień wycina.
Proszę zaobserwować nowe domki w Iławie i policzcie - ile tam drzew owocowych. Wyjątki.
Gdyby wszyscy Polacy podeszli do własnego zdrowia świadomie, to rząd
nie musiałby martwić się o witaminy dla młodzieży w postaci jabłek (w których i tak jest niewiele tych witamin). Policzmy ile ta akcja kosztuje. Takie postępowanie jest chore, wzbudza jednak popularność rządzących.
 Qyx-121314
 Wtorek 17-11-2009

17297. 
Odnośnie wpisu numer: 17295

Oto przykład tumiwisizmu, postawy nihilistycznej.
Leśnicy podobnie jak policjanci, sędziowie, prokuratorzy, kapłani, lekarze, nauczyciele - nie przykładają większego zainteresowania w zawodzie, czy misji poza problemem własnego nosa. Oni są nieaktywni, niewnikliwi, obojętni, minimaliści z działaniu, aby tylko zrobić to, co jest niezbędne, nic po mnie tam, gdzie mnie nie widzą, gdzie nie sięgają moje oczy, tam gdzie zaniechanie jest prawnie niekaralne.
Leśnik, który widzi w lesie worek zawiązany ze śmieciami, nie poniesie prawnej winy, kiedy zostawi go nie tykając.
 Agent Służby Leśnej
 Poniedziałek 16-11-2009

17296. 
Odnośnie wpisu numer: 17293

Jako przykład "sukcesu" rządu Tuska można podać przykład rządowego programu "Owoce w szkole".
Zrobiono wielki PijaR w mediach, odtrąbiono ile tysięcy dzieci zostanie nim objętych. Agencja Rynku Rolnego AAR określiła kosmiczne wymagania i... wszyscy dostawcy zerwali umowy na dostawy. Prawdopodobnie żadna szkoła w województwie nie otrzymuje owoców. A ARR? Dziś zakończyła przyjmowanie od szkół wniosków na II semestr.
Brawo! Może media powinny zainteresować się tym problemem?
 okoń
 Poniedziałek 16-11-2009

17295. 
[...] Chciałabym zwrócić uwagę Kuriera na pewną sprawę, otóż w Iławie przy wjeździe do lasu od strony wieży ciśnień na tzw. drogę betonową od września leżą zebrane przez młodzież śmieci w ramach akcji "Sprzątanie świata", następne worki śmieci leżą troszkę dalej pod drzewem (prawie przykryte liśćmi) idąc drogą betonową - druga droga po lewej. Młodzież ładnie wysprzątała las, a Pan Leśniczy mimo że często jeździ tamtędy nic z tym nie zrobił, wstyd.
Idąc dalej po prawej stronie są 2 drogi, jedna prowadzi do wsi Wikielca a druga do asfaltu. I przy tej drugiej drodze również ktoś bardzo dawno temu wyrzucił śmieci i z tym również nic do tej pory nie zrobiono. Chodzę często w tamte strony na spacery i strasznie rażą w oczy te śmieci. [...]
 Elżbieta
 Poniedziałek 16-11-2009

17294. 
Odnośnie wpisu numer: 17273

"Mamo przedszkolaka", porozmawiaj o tym problemie z panią dyrektor. Moje dziecko chodzi do przedszkola nr 6 [w Iławie] i u nas nie zdarzają
się takie sytuacje. Jest to najlepsze przedszkole w Iławie, mogę o nim
opowiadać w samych superlatywach.
Żadne przedszkole - nawet prywatne, nawet przepełnione przepięknymi zabawkami - nie dorównuje temu nr 6.
 Luśka
 Poniedziałek 16-11-2009

17293. 
PARAGRAF 22

„To co ja tam studiuję i na którym roku?” – pytali ponoć rektorów ważni partyjniacy w czasach Gierka. „To czym ja tam kieruję i co osiągnęliśmy?” – tak można by streścić obecne zainteresowanie ministrów i urzędników sprawami państwa. Dziś sprawowanie władzy nie wymaga trudu ani kompetencji. Zrealizował się ideał z książek Josepha Hellera: można rządzić, nic nie robiąc, a nawet nie mając o tym pojęcia. Co warto przypomnieć w drugą rocznicę gabinetu Donalda Tuska.

W powieści „Ostatni rozdział, czyli paragraf 22 bis" Heller przedstawia genialnego odkrywcę współczesnego modelu sprawowania władzy – Milo Minderbindera. Sprzedał on rządowi USA za setki miliardów dolarów „Pod-Naddźwiękowy Niewidzialny i Bezgłośny Defensywno-Ofensywny Bombowiec Szturmowy Drugiego Uderzenia”. Samolot był tak niewidzialny i tak tajny, że nikt nie mógł go zobaczyć ani usłyszeć. Wobec tego nie musiał on w ogóle istnieć.

Obecnie różne dokonania rządu nie muszą w ogóle istnieć, wystarczy, że zostały „sprzedane” jako przełomowe i wielkie (reforma zdrowia,rozwój infrastruktury, reforma finansów publicznych, rozwój nauki itp.). Rząd może funkcjonować, nie rządząc – na zasadzie opisanej na kartach „Ostatniego rozdziału”. Tam prezydent (wcześniej wiceprezydent) nie może być zaprzysiężony, gdyż kolejni sędziowie Sądu Najwyższego odmawiają uczestnictwa w tej ceremonii, a nowych nie może powołać ktoś, kto sam nie złożył przysięgi (paragraf 22). W efekcie bawi się on grami komputerowymi, a władza sama się toczy.

W Polsce rząd niewiele robi, zwalając winę za to na prezydenta i jego weto, a głowy państwa nie może odwołać ani ograniczyć jego kompetencji, więc czeka się na wybory. W efekcie rządzący głównie grają w piłkę nożną, a władza sama się toczy.

W powieści „Paragraf 22” występuje niejaki generał Dreedle. Ma on niezwykle szerokie plany, ale żeby je zrealizować, powinien móc zastrzelić każdego, kto gra mu na nerwach. Niestety, prawo i regulamin wojskowy nie pozwalają mu na zastrzelenie każdego, więc de facto nic nie robi.

W Polsce obecnie też można by wiele zrobić, gdyby rządzący mogli „zastrzelić” każdego, kto im przeszkadza w doskonałym sprawowaniu władzy. Ale, niestety, prawo jeszcze na to nie pozwala. Więc mamy to, co mamy, czyli bierność. I niewiele można na to poradzić, bo – po pierwsze – wybory nic znacząco nie zmieniają, a po drugie – niczego w państwie nie da się ani wyraźnie naprawić, ani zasadniczo zepsuć. Jeśli możliwa jest jakaś apokalipsa, to tylko kieszonkowa i groteskowa.

U Hellera debilny wiceprezydent, który nie może zostać prezydentem, bawiąc się grami komputerowymi, naciska guzik uruchamiający bombowce przenoszące ładunki jądrowe. Problemem jest to, że bomby mają zostać zrzucone z niewidzialnych samolotów Minderbindera, których nie ma.

Podobnie jest w naszym kraju: nawet ewidentnie głupie decyzje nie bardzo szkodzą, bo potem nie ma woli, siły i konsekwencji, by je wprowadzić w życie. I nikt nie powinien się temu dziwić, bo jak pisał Joseph Heller, jedyne, co sprzedaje współczesny świat, to iluzje.
 Stanisław Janecki, WPROST
 Poniedziałek 16-11-2009

17292. 
Odnośnie wpisu numer: 17290

Co tutaj robię? Śmieję się od czasu do czasu. To chyba nic złego?
 Phelps
 Niedziela 15-11-2009

17291. 
Ostatni jesienią mecz piłkarskiej II ligi w Iławie
niedziela 15 listopada, godzina 11:00

JEZIORAK IŁAWA – STAL RZESZÓW

50 minuta –––> 0:1 Jeziorak przegrywa
55 minuta –––> 1:1 wyrównanie (Wojtek Figurski)
75 minuta –––> 2:1 prowadzenie (Remi Sobociński)
85 minuta –––> 3:1 zwycięstwo Jezioraka (Wojtek Figurski)
 Sebastian Filip
 Niedziela 15-11-2009

17290. 
Odnośnie wpisu numer: 17270

Twoja mózgownica jest fajniejsza niż nasza "wioska". A twoja wypowiedź jest tak rozwijająca, że mało kto nadąża. Sam więc widzisz: jesteś wśród obcych, więc co ty tutaj jeszcze robisz...?!
 wieśniak
 Iława, Niedziela 15-11-2009

17285. 
Odnośnie wpisu numer: 17277

Qba!!! Pan Kowalski jako [...] wie co mówi :)) A najbardziej chce mi się śmiać z jego [...] felietonów :)) [...]
 [...]-owiec
 Sobota 14-11-2009
Odp. 
Pojechałeś po bandzie. Możesz, proszę bardzo, ale wyłącznie
pod adresem, takich samych jak ty, "bohaterskich" anonimów.
Jednak wobec konkretnego autora, który ma twarz i nazwisko,
anonimowo nie masz prawa pluć jadem. Ponadto nie podałeś
ani jednego argumentu, natomiast po całości zwymiotowałeś.
Poszukaj innego adresu i weź ze sobą mokrawą zmiotkę.
 moderator
 Sobota 14-11-2009

17284. 
Odnośnie wpisu numer: 17277

LIDL, jako pierwszy w Iławie market sieciowy, wystartował z "kampanią antygrypową", czytaj - ruszył na bezlitosny żer, karmiąc się ludzkim strachem.
Wzrost zachorowań na świńską grypę oraz niesamowity szum mediów sprawia, że asortyment przeznaczony do walki z chorobą robi się coraz bogatszy. Na półkach pojawiają się wymyślne maseczki (np. z filtrem),
żele antybakteryjne, a nawet "specjalne" preparaty odkażające (teraz
można ludziom wmówić wszystko).
Do wprowadzenia takiego asortymentu szykuje się również BIEDRONKA.
 Sokrates
 Sobota 14-11-2009

17277. 
Do Kazimierza Kowalskiego:
Po przeczytaniu Pańskiego felietonu rodzą się pytania. A Pan, szanowny Panie, zaszczepił się od grypy?
A czy zaczepił się Pan od infantylizmu? Bezkrytycznie przyjmuje Pan jako wykładnię opinie urzędników (np. dyrekcję szpitala), nie pytając o zdanie przeciwników szczepień, powiedzmy to głośno: tak samo znających się na rzeczy fachowców.
Oczywiście ma Pan prawo się mylić i popełniać błędy, felieton rządzi się swoimi prawami [forma mówi o poglądzie osobistym, czyli subiektywnym autora], tak samo jak ma Pan prawo obawiać się o własne i wielu innych ludzi zdrowie, dlatego w tych obawach radzę zasięgnąć informacji jak katastrofalne skutki uboczne niesie za sobą stosowanie szczepionek, zwłaszcza tych klejonych w pośpiechu, niemal na kolanie.
 Qba
 Sobota 14-11-2009

17276. 
Odnośnie wpisu numer: 17274

W naszej szkole zawsze narąbany był pewien wykładowca przedmiotu
ścisłego. Z upływem godzin pracy jego jaźń coraz bardziej urywała się.
Wszyscy wiedzieli, tylko naczalstwo nie.
Ciągnął tak do emerytury i jakoś mu uszło. Ostatnio na pielgrzymki do Najświętszej Panienki pieszo łazi.
 Katecheta
 Sobota 14-11-2009

17275. 
No no. Nie dwóch, a sześciu lodziarzy z Prabut [policjantów] ma zarzuty,
więc też ich chyba zawiesili. NARESZCIE.
Pensjonariusze Zakładu Karnego już chyba łapki zacierają czekając na nich, oj będzie uciecha.
 drużyna A
 Sobota 14-11-2009

17274. 
Policja, księża, nauczyciele, wojsko chleją nie patrzą. I gdyby chlali po godzinach, nie w mundurze, nie przy tablicy - to bym im puścił płazem. Jednak chleją bez opamiętania.
Chlejący dyrektor szkoły nie widzi chlejącego nauczyciela. Mało tego -
uczniowie sie cieszą i mówią, że ten pan co chla, to gites człowiek, bo
stawia same "5". Dyrektor mógłby go złapać, ale to rozniosłoby się po kuratoriach czy komendach i ma przerąbane, że nie potrafi dopilnować swoich. I tak leci...
 Ormowiec
 Piątek 13-11-2009

17273. 
Moje dziecko bierze udział w zajęciach w iławskim przedszkolu nr 4.
Od jakiegoś czasu obserwuję, że część nauczycielek traktuje swobodnie
swoje godziny pracy. Na terenie budynku przedszkola są, ale nie ma ich
w sali, w której są dzieci oddane im pod opiekę (dziećmi w tym czasie
opiekuje się pani - pomoc nauczyciela). Nagminnie zdarza się to rano,
czyli od godz. 8, kiedy to każda grupa dzieci powinna być już w swojej
sali z nauczycielem. A tu nauczyciel właśnie po coś poszedł do sąsiedniej
sali, albo rozmawia na korytarzu przez telefon itp.
Jestem bardzo ciekawa czy podobne sytuacje mają miejsce też w innych przedszkolach.
 mama przedszkolaka
 Piątek 13-11-2009

17272. 
Odnośnie wpisu numer: 17265

Brawo Przewodniczacy Rady Parafialnej!
Tak trzymac! Dla zdrowotnosci!
Tylko tak mozna zwalczyc tego wirusa.
Wirusa rodem z medialnego globalizmu...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 13-11-2009

17271. 
Odnośnie wpisu numer: 17267

Ha, na Jana Wierzbickiego nie ma mocnego!!!
Facet jest tak ustawiony, ze nic go nie ruszy a tym bardziej nikt.
Oj nie ma sprawiedliwosci nie ma. Prawo jest tylko dla biednych
a dla bogatych pieniadze i uklady!!!
 sprawiedliwy, lat 65
 Ilawa, Piątek 13-11-2009

17270. 
Odnośnie wpisu numer: 17269

Fajna jest taka wioska jak Iława - zburzenie starego mostu to wydarzenie przez wszystkich komentowane! Rozwijające...
 Phelps
 Piątek 13-11-2009

17269. 
Ahoj! Od wczoraj po południu nie istnieje już stary most na rzece Iławce
[wzdłuż ulicy Dąbrowskiego], rozebrali go do zera.
Czekamy teraz na szybkie wybudowanie nowego mostu! Poszerzonego o chodniki i ścieżki rowerowe oraz wyższego, żeby jachty kabinowe mogły pod spodem przepływać bez problemów [oczywiście po złożeniu masztu].
 kierowca i wodniak
 Piątek 13-11-2009

17268. 
Kilka kreskówek z karykaturami czołowych polityków PO i quiz, w którym niezbędna jest wiedza o "RYCHU", "ZBYCHU", aferze rybnej i podróżach premiera - to wszystko można znaleźć na specjalnej stronie internetowej wyszydzającej osiągnięcia ekipy Tuska.
W ten sposób PiS podsumowuje półmetek rządu koalicji PO-PSL.
 anty-komuch
 http://www.POsmiejmysie.pl
 Piątek 13-11-2009

17267. 
Odnośnie wpisu numer: 17254 17266

A kto przyjedzie i rozliczy prokuratorów?
Bogusława Bączka z Nowego Miasta i Jana Wierzbickiego z Iławy.
 Mariusz Kamiński
 Piątek 13-11-2009

17266. 
Odnośnie wpisu numer: 17261

Co tam Panie na Komendzie Policji w Nowym Mieście Lubawskim?
Wojewódzki z jasną blond-rzecznik na kawkę przybyli?
Pewno po włosku kawunię im postawili?
 Ormowiec
 http://wiadomosci.onet.pl/2076694,11,policjant_wystapil_w...
 Piątek 13-11-2009

17265. 
PRZEPIS NA GRYPĘ!

Czy deszcz pada, czy to rosa?
Nie! To żonie kapie z nosa!
W uszach szumi, w głowie dudni,
jakby wpadła gdzieś do studni.

Oczy mętne,w gardle chrypa,
dopadła ją świńska grypa!
Ja też się już gorzej czuję
więc kurację zastosuję.

By wirusa zlikwidować,
trzeba zacząć się kurować.
Już mikstury namieszane,
w barku są przygotowane.

Jest Martini z oliwkami
i spirytus jest z wiśniami,
a do tego czysta z miodem,
ochłodzona lekko lodem.

No i jeszcze Brendy z colą,
dobra jest gdy zęby bolą.
By się wzmocnić witaminą
to Tequila jest z cytryną.

A do tego jeszcze rum
by wyleczyć w głowie szum.
A na katar prosta sprawa,
w Żubrówce się moczy trawa.

Wirus ostrzy na mnie zęby,
a ja lejek robię z gęby.
Kiedy wszystko to wypiję,
to bakcyla wnet zabiję.

A na koniec zrobię grzańca
i załatwię tym skubańca !!!
 Przewodniczący Rady Parafialnej
 Czwartek 12-11-2009

17262. 
Odnośnie wpisu numer: 17258

To dobrze jest, ze tak zdecydowanie po obywatelsku mowi sie z troska o lokalnych wydarzeniach. Najpierw na forum ilawskim, a potem w glownym wieczornym wydaniu dziennika TVP 1.
To jest odpowiedni wymiar takze patriotycznej postawy prezentowanej tu, na tym FORUM.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Czwartek 12-11-2009

17261. 
Odnośnie wpisu numer: 17260

W sedno trafiasz. Oni wszyscy odstręczają od wyboru tego zawodu, jednak prawda jest inna.
Wielu z nich, byłych MO oraz SB, wysyła do policji swoje dzieci i wnuki.
W samej Iławie z czasem stało sie to dziedziczne. Nazwiskami można sypać. Czy jednak były system naboru sprzyjał do 2004 roku ku temu, co nie trudno zauważyć, że kontynuowali te pasję zawodową rodzinnie. Nie powiem że złe, ale czy dobre to było? Nowy nabór ma selekcjonować ostrzej, ale w jakim stopniu, przekonamy się za lat pare, jak nowe kadry sie sprawdzą w działaniu.
Wydaje mi się, iż obecny "materiał" na funkcjonariuszy jest lepszy, ale w kontakcie z takimi łobuzami jak w NML, ulegnie deformacji. Tutaj ważną rolę winna spełnić wyższa kadra oficerska.
Przykład nowomiejski należy do porażających zachowań, nijak pasujący do przemian, jakie zaistnieć powinny w polskiej policji. Kadra policyjna powinna mieć oczy i uszy wszędzie, ona od tego jest. Ale kiedy sama nos chowa w piasek, to co można w tym kierunku zrobić? Nic.
 VYUXQ-10
 Czwartek 12-11-2009

17260. 
Odnośnie wpisu numer: 17258

A czego spodziewaliscie sie po policji??? Popatrzcie po swoich miastach
kto jest od lat przyjmowany do tych formacji. Tatus byl w MO, dziadek
w UB. Kultura, inteligencja, opanowanie - to na dalszym miejscu. [...]
 Polak, lat 65
 Susz, Czwartek 12-11-2009

17258. 
Odnośnie wpisu numer: 17251

Przecież to nie jest przypadek, że [uczciwy policjant] został potrącony.
Tamten ujawniony przestępca policyjny idzie va bank, nikogo się nie boi.
Jeśli ten młody policjant zapłaci zdrowiem lub życiem za te informacje udzielane dla dziennikarzy, to nasze państwo padło i jest bezsilne.
 Solidarny 13.12.1981.
 http://wiadomosci.onet.pl/2076694,11,policjant_wystapil_w...
 Czwartek 12-11-2009

17257. 
Odnośnie wpisu numer: 17254

Jest pytanie fundamentalne, dotyczące obecnego Komendanta iławskiej
policji. Co było przyczyną przeniesienia go z NML na to samo stanowisko
do powiatowej komendy w Iławie? Błędy i zaniechania w Nowym Mieście,
uchronienie go przed demoralizacją, czy nagroda za uczciwość w pracy?
 były strażnik ZK
 Czwartek 12-11-2009

17256. 
Odnośnie wpisu numer: 17251

Widać gościu po obejrzeniu "reporterów" nie wytrzymał i potrącił "kolegę". Chyba, że to akurat przypadek :)
 MJ
 http://www.tvn24.pl/-1,1628332,0,1,radiowoz-potracil-poli...
 Czwartek 12-11-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 108 109 110 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 287 288 289 ... 358 359 360 następna ] z 360130777698


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.