Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42694. 
My, mieszkańcy ulicy Jagiełły 3 w Iławie, zwracamy się o pomoc o nagłośnienie problemu uciążliwej lokatorki naszego bloku, [...] mieszkanie nr [...]. My już nie wiemy do kogo mamy się zwrócić, by ktoś nas wysłuchał. Czy jesteście Państwo w stanie opisać nasz problem na łamach gazety? Proszę nam pomóc. Jest to lokatorka, która jest alkoholiczką i wraz z konkubentem terroryzuje cały budynek.

Codziennie są po trzy interwencje policji, awantury i grożenie przez konkubenta sąsiadom. W ich mieszkaniu jest melina. W bloku są osoby starsze i dzieci i codziennie zmagamy się z widokiem czołgającej się po upojeniu sąsiadki po schodach. W bloku mieszkają normalne rodziny, nie jest to blok socjalny i od trzech lat trwa zacięta walka z tą panią. Ani dzielnicowy ani ITBS nie mogą się porozumieć z tą panią bo wiecznie jest pijana.

Wysyłamy kolejne pisma do burmistrza i prezesa ITBS o przeniesienie tej lokatorki. Wiemy, że prezes ITBS wystosował propozycję lokalu dla tej pani na ulicy Polnej w Iławie, ale nie wiemy co dalej.

Chcielibyśmy nagłośnić te sprawę by ktoś w końcu zareagował na to, co ta Pani wyprawia.
 mieszkańcy ulicy Jagiełły
 Iława, Wtorek 23-02-2021

42693. 
CZŁOWIEK TO JEST BYDŁO!

„Mimo trzaskających mrozów, zwłaszcza nocą [-25 st. przy gruncie], podły i bezlitosny rolnik Wojciech (...) ciągle pozostawia krowy na dworze, zamiast zagnać je do obory. Stado umęczonych zwierzaków dzień i noc natarczywie szuka ciepła, jedzenia i wchodzi wszędzie – na podwórka sąsiadów, a nawet na maskę przejeżdżających samochodów. Wszędzie placki odchodów. Droga przez wieś, a nawet ogród zabaw obsrany po brzegi. Co my jesteśmy? Dzicz plemienna z buszu w Afryce? Tak nie wolno! Pomocy!”
 [skrzynka czytelników Kuriera]
 Jawty Małe, gmina Susz, Wtorek 23-02-2021

42691. 
Odnośnie wpisu numer: 42690

Mamy w Iławie brak zainteresowania lekarzy - przy bierności ratusza - tematem szczepień w przychodni "Zdrowie", która w dwóch punktach zatrudnia kilkadziesiąt pracowników.
Na szczepienie przez kilka godzin dziennie potrzeba lekarza i pielęgniarkę. Przy 30 szczepionkach na tydzień nie potrzeba blokować całej przychodni. Byłem szczepiony i wiem jak to wygląda. Około 10 min. jeden pacjent i potem oczekiwanie poza gabinetem 30 min. na ewentualne skutki uboczne.
Czyżby kolejny pretekst do zbiorowego nieotwierania przychodni przez wygodnych "lekarzy"?
Najlepiej brać kasę z NFZ za przeładowane telefony i nie wysilać się.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 23-02-2021

42690. 
Odnośnie wpisu numer: 42673

Zatroskani radni-bezradni wielce teraz oburzeni dlaczego Przychodnia "Zdrowie" na Starym Mieście w Iławie nie szczepi przeciwko Covid. A gdzie te gadające głowy były przez ostatnie miesiące, gdy od listopada było wiadomo jak wygląda plan szczepień.
Burmistrz Kopaczewski i dwóch zastępców też spali?
A może ktoś napisze jaki jest bilans szczepień na dziś i teraz w Iławie i okolicznych gminach - w POrównaniu do innych sąsiednich powiatów? Będzie ciekawie. Wyjdzie jakich mamy kompetentnych włodarzy.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 22-02-2021

42686. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„(...) Zrobiłem fotki podczas przejazdu tylko jedną ulicą w Iławie, jadąc od Osiedla Podleśnego, 1 Maja, w kierunku do centrum. Zobaczcie co się dzieje i jak się zachowują kierowcy. Parkowanie, zastawianie aż zęby bolą (...). A wszystko to zimą, gdy jeździmy na śniegu i lodzie, gdy przyczepność jest mniejsza i manewrowanie trudniejsze (...).”

 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 20-02-2021

42685. 
TVN znowu zaatakował premiera Morawieckiego, że uszczelnienie poboru podatków VAT to wielka ściema.
Rodzi się pytanie.
Skoro ściema, to skąd rząd miał na wypłacenie rodzinom z dziećmi kwotę aż 135 mld zł, a emerytom corocznie 13. emeryturę za 11 mld zł, a w tym roku także "14" (łącznie za 20 mld zł).
I wszystko to przy redukcji długu publicznego w relacji do PKB.
Wyczarowali...?
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 20-02-2021

42684. 
Odnośnie wpisu numer: 42675

Drodzy mieszkańcy Iławy!
[...] jak Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski postąpił i co teraz zrobi, [...], a może, jak twierdzi, nic się nie stało. [...]
 Lolek
 Iława, Piątek 19-02-2021
Odp. 
Sprawa jest od dłuższego czasu w obserwacji i przygotowaniu.
Będzie na ten skandaliczny temat seria publikacji w gazecie.
Dziękujemy za obywatelską czujność.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 22-02-2021

42681. 
ŁŻESZ, BURMISTRZU, W ŻYWE OCZY!

Dawidzie Kopaczewski, nieposkromiony piewco prawdy i niedościgniony wojowniku o wolność i demokrację! Oszalałeś chyba do reszty. Komentator Bartosz Gonzalez w felietonie opublikowanym w dziale „opinie” miał – Twoim zdaniem – rzekomo skłamać, pisząc:

1/. „Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski ograniczył godziny otwarcia schroniska w Iławie. Zamknął je na niedziele i święta”.

–> No i gdzie tu jest rzekomo nieprawda? Sam się przyznajesz do bezspornego faktu, pisząc: „Czas pracy schroniska został określony w konkursie na prowadzenie schroniska”. Dzięki! Bo ramy tegoż konkursu tworzy, zatwierdza i nadzoruje przecież nie kto inny, jak Burmistrz Miasta Iławy. Dawidzie Kopaczewski! Czyżby było was dwóch lub jeszcze więcej...?!

2/. Brniesz w kolejne manipulacje, pisząc: „Zabiegałem o organizację pracy w schronisku w taki sposób, aby było ono czynne, szczególnie dla wolontariuszy, we wszystkie niedziele, czego dowodem jest moje pismo do ITOZ z dnia 10 lutego br.” (wrzucasz wykadrowany skan pisma).

–> Piękny obrazek i żałosny dowód samozaorania (nie kadruj, nie manipuluj, pokazuj wszystko). Prawda jest taka, że te pismo napisałeś dopiero po ukazaniu się felietonu w gazecie właśnie w środę 10 lutego. Doskonałe potwierdzenie łgarstw. Szczyt Himalajów zakłamania, bo na pytania przesłane do Ciebie pisemnie wcześniej, bo już 8 lutego, dziennikarz Natalia Żuralska czeka nadal. Doczeka się wreszcie? Czy boisz się kłamać nadal? (już na piśmie). Nie przestawaj, brnij, taplaj się. Pokazuj swoją twarz.

3/. Łżesz jak najęty, pisząc: „Nieprawdziwą informacją jest kwestia rzekomych oszczędności środków na prowadzenie schroniska. Kwota dotacji z budżetu miasta na prowadzenie schroniska została podniesiona z 282 tys. zł na rok 2020 na 378 tys. zł na rok 2021, czyli nastąpił wzrost o 96 tys. zł w skali roku!”.

–> Rety! Kolejne perfidne kłamstwo! Spójrz do tekstu i nie zmyślaj. Kilkukrotnie gazeta informuje, również we wcześniejszych publikacjach, że – ze względu na zmianę ekipy w schronisku – ratusz musi dołożyć kasę o 100 tys. zł większą, czyli podaje Twoje zasadne argumenty obronne. To też jest źle? Nonsens. Kłamiesz w żywe oczy. Po co to robisz?!

Łżesz i manipulujesz, Dawidzie, w żywe oczy bez nawet mrugnięcia!
Kolejny raz, atakując gazetę w oparciu o wyrachowane kłamstwa, znowu udowadniasz, że nie zasługujesz na poważne traktowanie i szacunek przynależny instytucji najwyższego w mieście urzędu burmistrza.
 JAROSŁAW SYNOWIEC, wydawca gazety i Twój przyjaciel
 KURIER IŁAWSKI, Środa 17-02-2021

42680. 
[...] Wrócę do tematu zabytkowych monet oraz różnych pamiątek rodu Finckenstain znalezionych przez rzekomo 14-latka "przez przypadek podczas zabawy w lesie" koło miejscowości Gubławki nad jeziorem Jeziorak.
Jest to totalna brednia!
Osoba, która to tak naprawdę znalazła chodziła z detektorem metali, no ale było ciężko złożyć wniosek o pozwolenie na poszukiwania, a jako dwóm panom radnym z PO nie wypada łamać prawa.
Mało tego. Nagroda nie trafiła do owego 14-latka, tylko do prawdziwego znalazcy. Sprawdźcie to!
Z przykrością stwierdzam, że takich manipulacji i niestety nawet większych ordynarnych przekrętów na zabytkowych skarbach jest więcej. [...] Wstyd za taką postawę, ale znając możliwości tandemu obu panów - Michała [...] oraz Dariusza [...] można się spodziewać wszystkiego.
 radny z branży wykopaliskowej
 Iława, Środa 17-02-2021
Odp. 
Szokująca sprawa jest od dłuższego czasu w obserwacji.
Dziękujemy za obywatelską czujność.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 22-02-2021

42679. 
Mówiło się o tym od lat, lecz dopiero rządząca prawica zaostrzyła prawo na tyle, że policja może na twardo się wziąć za „domowych oprawców”, którzy są koszmarem dla kobiet, dzieci, a nawet... zwierząt. Są już pierwsze zatrzymania. To nie jest prywatna sprawa. Zobaczcie w gazecie raport na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 17-02-2021

42676. 
ZAGWOZDKA PRENATALNA

Mała świnka jest warchlakiem,
Krówka mała jest cielęciem,
Małą kurę zwą kurczakiem,
A ja chciałbym być dziecięciem.

Ale Lempart i jej chórek
Krzyczy: milcz, zlepku komórek!
Przez pierwsze cztery doby
Znaczę mniej niż grudka błota.

Nie mam przymiotu osoby
I mówią o mnie „zygota”.
Wszak zygota sumienia nie drąży,
Gdy się ma życzenie usunięcia ciąży.

Dalszy etap - zarodkowy
Wiąże się już z mamy łonem.
Czy powiedzą "ludzik nowy"?
Nie - jestem embrionem.

Wszak embrion sumienia nie drąży,
Gdy się ma życzenie usunięcia ciąży.
Od tygodnia dziesiątego
Płeć zyskuję i urodę.

A ludzką godność? Nic z tego...
Nazywają mnie płodem.
Wszak płód sumienia nie drąży,
Gdy się ma życzenie usunięcia ciąży.

Wkrótce jestem noworodkiem,
Zaraz potem niemowlakiem,
Czasem berbeciem słodkim,
A gdy ich wkurzę: szczeniakiem.

Gdzie w tym jest logika i sens
Że choć od poczęcia jestem homo sapiens,
To dopiero z wiekiem
staję się człowiekiem?
 Tomasz
 Polska, Wtorek 16-02-2021

42675. 
Burmistrz Dawid Kopaczewski, do czego przyłoży rękę, kolejny problem jest niemal pewny. Tym razem zażyczył sobie od nowej ekipy ograniczenia dni i godzin pracy schroniska dla zwierząt w Iławie. Nawet wolontariusze, którzy 2 lata temu głosowali na swojego Europejczyka, ekologa, młodego modernistę i tęczowo-fajnego burmistrza, są tym razem już zszokowani. Ich „kolega” dzieli nawet zwierzaki na lepsze i gorsze, na bezdomne i elitarne.

Bartosz Gonzalez w felietonie
pt. „Psi rasizm po iławsku”.
Dział OPINIE, strona 22.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 16-02-2021

42674. 
Największy zagraniczny bank inwestycyjny ocenia sytuację gospodarczą i stricte finansową w Polsce:

„Część poprawy salda na rachunku obrotów bieżących ma charakter strukturalny i odzwierciedla konkurencyjność polskich eksporterów na kluczowych rynkach”.

No i jak żyć w tenKraju...?
Kaczyński, Morawiecki - nienawidzę Was.
How dare you...?!
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 16-02-2021

42673. 
Odnośnie wpisu numer: 42670

Ale zaraz, moment...
Przecież lekarze są już niemal wszyscy zaszczepieni przeciw covidowi.
Jakoś nie widzę wielkiego otwarcia gabinetów w przychodniach zdrowia!
Niepojęte...
Czyżby ten żenujący pokaz nieudolności, niekompetencji, strachu i pomylenia odbębnianego zawodu miał trwać nadal? Ile można jeszcze?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 16-02-2021

42672. 
Małe serduszko bije i dusza płacze...
Dziecko w 12 tygodniu już ssie palec, czuje ból, nawet marszczy czoło.
Czort tańcuje z wami, cholerni mordercy nienarodzonych!
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 15-02-2021

42671. 
CORAZ BARDZIEJ PEWNE SIEBIE

„(...) Naliczyłem 12 bandziorów gnało przedmieściem Iławy wzdłuż kanału Tynwałd. (...) Ciekawe, gdzie się tak spieszyła ta wataha? Może do marketu na promocję papieru toaletowego? (...) Tylko jeden nicpoń miał wszystko w nosie, czytaj: w ryju, i spokojnie sobie dreptał z tyłu. (...)
A tak już na serio, to co robić, gdy na ścieżce stanie nam taki włochaty oddział dzików?”

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4161038037263256
 [skrzynka] KURIERA
 redakcja, Poniedziałek 15-02-2021

42670. 
Odnośnie wpisu numer: 42662

...Twoja uwaga jest odpowiednia dla przychodni "ZDROWIE" [w Iławie], ale oni są odporni na sugestie. Dbanie o pacjentów to za duży wysiłek dla tych wspaniałych LEKARZY. Lepiej brać kasę a pacjentów odsunąć daleko na dystans.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 15-02-2021

42667. 
Oho, powiatowa platforma iławska wzięła się za kontrolowanie pisowców lubawskich, bo nie spodobało się, że kilku tam zatrudnia "rodzinę" w instytucjach budżetowych. Nikt nawet słowem nie zapytał o formę czy tryb zatrudnienia, albo o kompetencje.
Czekamy na prezentację pociotków lepszych, własnych, swojszych, albo mojszych w budynku iławskiego Starostwa. PO swojemu.
 Diabeł znad Drwęcy
 Lubawa, Niedziela 14-02-2021

42665. 
BUDOWY OBWODNIC: BEZ IŁAWY

Rządowy program budowy 100 obwodnic na sieci dróg krajowych został ogłoszony rok temu. Sprawdzamy stan prac w województwie warmińsko-mazurskim. Niestety Iława obecnie to wstydliwa biała plama. Lepiej radzi sobie nawet Nowe Miasto.

Czytajcie wkładkę „MOTO-KURIER” w gazecie na stronach 16-17.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 13-02-2021

42663. 
Miłość, miłość na Krupówkach
znowu mamy pusto w główkach
rycerzem jestem ja, a ty królową covid...

Kiedy patrzę w twoje oczy
to mi wirus może skoczyć
hej, zarazimy syćkie babcie aż do cna...

Miłość, miłość na Krupówkach
taniec tępej Julki i półgłówka...
 Krzysztof
 Lubawa, Sobota 13-02-2021

42662. 
Odnośnie wpisu numer: 42658

Diabeł tkwi w szczegółach.
Szczepionki przyznawane są na punkt niezależnie od tego, ilu jest mieszkańców. Mamy w Iławie dwa punkty szczepień, więc 2x30=60. Dalej, przy 10x30=300 itd.
Zastanawiam się czyta prawidłowość była znana niektórym w momencie tworzenia punktów szczepień.
To samo dotyczy rejestracji na szczepienia. Od godz. 0:15, czyli od chwili rozpoczęcia zapisów "pracowaliśmy na 3 telefony i mój 91-letni ojciec został zarejestrowany na 24 LUTEGO. Teraz słyszę od znajomych, że swoim rodzicom, młodszym o kilkanaście lat od mojego ojca, pozałatwiali szczepienie jeszcze w STYCZNIU.
Na koniec luźna uwaga.
Rozmawiałam z właścicielem przychodni w Olsztynie, który stwierdził, że on sobie nie wyobraża, że będąc odpowiedzialnym za swoich pacjentów nie będzie miał punktu szczepień w swojej przychodni. Swoich najstarszych pacjentów sami zarejestrowali dzwoniąc z przychodni. Jednocześnie wypytywali, czy senior sam dotrze do punktu, czy mają zorganizować dojazd.
Można? Można. Lekarz to powołanie nie zawód. Naszym w Iławie na pewno przeszkadzał rząd, Kaczyński itp. itd. etc.
Dla nich ciągle "nie da się".
 Polka
 Iława, Sobota 13-02-2021

42660. 
Jak burmistrz dba o ludzi w mieszkaniach komunalnych Iławy? Zaglądamy do kamienicy przy ul. Wojska Polskiego za skarbówką i rozmawiamy z nauczycielką Elwirą Kołatek.
Jak zwykle od Dawida Kopaczewskiego odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Dlaczego urzędnik nie chce od ręki udzielić prostych informacji i żąda pytań na piśmie? Sami zobaczcie: fotoreportaż w gazecie na stronie 12.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 12-02-2021

42658. 
Odnośnie wpisu numer: 42653

Można stworzyć i tysiąc punktów szczepień w jednej miejscowości, tylko co zrobią, skoro fizycznie nie ma wystarczającej liczby szczepionek? Będą wodą je rozcieńczać?
 Zygi
 Iława, Piątek 12-02-2021

42657. 
Odnośnie wpisu numer: 42644

[...] Czy ktoś sprawdzał ile waży taka pokrywa konteneru ze śniegiem i lodem? Trzeba ją teraz podnieść dwoma rękoma i jak wrzucić śmieci?
 emetytka
 Iława, Czwartek 11-02-2021

42656. 
Akcja "Media bez wyboru" już była. Właśnie tak było za czasów PO.
Zero wyboru i wszędzie, na wszystkich kanałach, to samo.

18:50 - POLSAT, jednakowa narracja. Przełączam.
19:00 - TVN, jednakowa narracja. Przełączam.
19:30 - TVP, jednakowa narracja. Przełączam i...

Najbardziej w manifeście części mediów wzrusza mnie zdanie, iż one "pomagają rządowi w walce z pandemią".
Czyżby drukując porady swoich "prawników", jak obejść obostrzenia i nie płacić mandatów? Zachęcając do zgromadzeń? A może promując otwieranie knajp na lewo? Śmiechu warte.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 11-02-2021

42655. 
Odnośnie wpisu numer: 42645

... to będzie drugie najważniejsze "osiągnięcie" w karierze Rafała Kity, oczywiście zaraz po fontannie i ławeczce.
W dzisiejszych czasach wydawać taką kasę na takie bzdury i jeszcze chwalić się publicznie, że to jest niby jakiś "wielki sukces" to [...].
[...]
Kolejne lata dla Kisielic stracone. Tragedia.
 Kiślun
 Kisielice, Czwartek 11-02-2021

42654. 
Odnośnie wpisu numer: 42636

Szanowni Państwo!
Informacja na temat drogi wojewódzkiej nr 521 z Iławy do Susza. Za utrzymanie stanu tej drogi odpowiada WOJEWÓDZKI zarząd dróg w Olsztynie, a więc sejmik samorządowy i marszałek województwa, a więc „fachowcy” z koalicji #PO #PSL #SLD.
Zdziwieni? Bo my ani trochę.
Rozumiemy, że Matka Natura zaatakowała mocnym uderzeniem zimowym. Rozumiemy, że z odśnieżaniem aż takiej nawałnicy można się nie wyrobić w dobę, no może nawet dwie. Ale aż TYDZIEŃ...?! A gdzieniegdzie – śnieg zalega NADAL.
 PiS Iława
 Iława, Czwartek 11-02-2021

42653. 
Odnośnie wpisu numer: 42580

Niech mi odpowie ktoś...
Dlaczego ani Burmistrz Miasta, ani Starosta Powiatu nie zorganizowali większej liczby punktów szczepień?
Iława, ponad 30 tysięcy ludzi, jako rejon z dwoma punktami szczepień [szpital oraz przychodnia „Rodzina”], może zaszczepić tylko 30 osób tygodniowo. [...]
Jeśli choć połowa iławian zakłada, że chce się zaszczepić, to ile lat czasu na ten projekt potrzeba? Chyba nawet 3 lata to będzie mało.
 Swój
 Miejscowy, Czwartek 11-02-2021

42652. 
Odnośnie wpisu numer: 42644

Dopóki będą te koszmarne kontenery...
Czy ktoś sprawdził ile ważą te pokrywy?
Czy człowiek w wieku senioralnym jest w stanie to podnieść?
Po wizycie w śmietnisku mam dosyć wszystkiego.
 Zbyszek
 Iława, Środa 10-02-2021

42651. 
[...] Mimo że zakażeń jest o wiele mniej niż było 3 miesiące temu, to śmiertelność niepokojąco nie chce spadać.
Galerie sklepowe pełne ludzi. Wielu bez maseczek. [...] Nie dbają o siebie.
To się chyba nie skończy.
 Marszałek
 Iława, Środa 10-02-2021

42650. 
Do stanu zimowego utrzymania można nie mieć większych pretensji właściwie tylko co do dwóch tras – drogi krajowej 16 oraz 15, za które odpowiadają służby rządowe.
Im bardziej w dół, tym gorzej. Drogi miejskie pomiędzy osiedlami, za które odpowiada burmistrz, to dramat.
A dla dróg powiatowych, za które odpowiada starosta, zabrakło skali żenady. Czytajcie w gazecie na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 10-02-2021

42649. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Audi bezczelnie stanęło sobie na chodniku i zablokowało wyjazd z podwórka. No i teraz szukaj wiatru w polu, a spieszący się służbowo biały dostawczak musi czekać, bo nie może się przedostać do drogi głównej. Im lepsza fura, tym większe chamstwo. Wreszcie kierowca wrócił z zakupów, ale – o dziwo! – przeprosił wszystkich za swoją bezmyślność.”

Iława, ul. Kościuszki. Wtorek 9 lutego, godz. 09:30.
 [skrzynka] KURIERA
 Iława, Środa 10-02-2021

42645. 
Odnośnie wpisu numer: 42613

Czy Burmistrz Kisielic, słynny Rafał "Kita", zakończył już karierę inżyniera drogownictwa? Czy zabezpieczył już przed mrozem i zwinął z pól swoje autorskie odkrywcze epokowe nawierzchnie z gumy?
Co teraz? Co teraz? Czyżby wziął się za kolejny bubel z niczego, czyli sklejanie makiety ze słomy na poddaszu? Ale jaja! Ale jaja!
 Baltazar Gąbka
 Kisielice, Wtorek 09-02-2021

42644. 
Odnośnie wpisu numer: 42639

Śmieci jak zaraza! Czyja to wina, że mamy burdel w małej budce jak dla ptaków, gdzie postawiono aż 7 kontenerów!
[...].
Kogo należy kogo ukarać za burdel śmieciowy? Nas czy administrację? Czym się zajmuje w tym czasie Burmistrz Miasta z całym aparatem wykonawczym Ratusza? Mądrale cieszą się, że jest niby dobrze i jakoś to będzie i nie zwracają uwagi na ten syf.
[...]
Koma przy tak małej ilości pojemników po winna co 24 godzin odbierać te śmieci. [...] Ale tak to jest, gdy nie ma gospodarza na obejściu w mieście.
 Śmieciowy
 Miejscowy, Wtorek 09-02-2021

42643. 
Grubość pokrywy śnieżnej na ulicach:

Syberia, Irkuck - 3 cm
Alaska (USA) - 2 cm
Grenlandia - 4 cm

Warszawa - 20 cm
Kisielice - 16 cm
Iława - 12 cm

Gratulacje!
 Jimmy
 Iława, Wtorek 09-02-2021

42642. 
„Mamy iławski akcent na ogólnopolskiej antenie radiowej nowej Trójki. Pochodzący z Iławy MICHAŁ GRABKOWSKI na falach PR3 opowiada o swoich fascynacjach muzycznych i nie tylko”.

BARTOSZ GONZALEZ w felietonie pt. „Zapraszamy do Trójki”.
Gazeta „KURIER IŁAWSKI”. Dział: OPINIE. Strona 22.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 08-02-2021

42641. 
Całe szczęście, że mamy "globalne ocieplenie".
Aż strach pomyśleć jak mogłoby wyglądać globalne ochłodzenie.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 08-02-2021

42640. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Niektórzy kierowcy chcą dosłownie wjechać do klatki schodowej. Czy leżący śnieg zmienił istniejące przepisy co do parkowania? Czy od teraz, zamiast na parkingu, można parkować na trawniku?”

[skrzynka]: Niedziela 7 lutego.
Iława, ul. 1 Maja 22, Osiedle Podleśne.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 08-02-2021

42639. 
Odnośnie wpisu numer: 42637

Taką pokrętną segregację śmieciową wymyślono w UE. Tam siedzą mocni fachowcy od ekologii, wiadomo.
[...]
Wiadomo, komuniści nie mogą poprzestać na obliczaniu krzywizny ogórka lub innego banana; albo wmawiać, że warzywo jest owocem i odwrotnie; albo jeszcze, że ślimak jest rybą. [...]
Po co ta głupawka?
Tym sposobem czynsze idą niebawem około setkę w górę. Bo najłatwiej jest w taki sposób, żeby nie doszło do sprzeciwu i rewolucji społecznej, wmawiać ludziom idiotyzmy z pełną powagą instytucji.
 Swój
 Miejscowy, Poniedziałek 08-02-2021

42638. 
W polskim społeczeństwie nadal nie brakuje miernot, którzy dały sobie wmówić kłamcom z targowicy, że to, co PiS robi dla Narodu w kwestiach socjalnych jest na kredyt. Jednak myślący samodzielnie wiedzą, że te pieniądze są odzyskane i zabrane złodziejom, mataczom i oszustom, szczególnie przy paliwach.
I rzeczywiście trudno uwierzyć, że można było do tego dopuścić w czasie kiedy rządziła koalicja PO/PSL. W normalnych krajach takie ścierwo dawno byłoby posadzone za kraty na długie lata, a przynajmniej byliby politycznymi trupami. A u nas? U nas kilka milionów elektoratu nadal im wierzy i ich popiera! Masakra!
Szukam odpowiedzi na proste pytanie: dlaczego ci, co najwięcej zyskali na rządach PiS-u, są najbardziej zajadłymi wrogami tej partii...? Na przykład osobnik, który pracował niedawno jeszcze za 4-6 zł na godzinę, teraz ma 16 zł. Ponadto dostają nawet ci super-bogaci 500+, a do tego jeszcze 300 zł na wyprawkę. A ojciec czy dziadek dostaje 13 emeryturę i wracając ze sklepu drze mordę "Jebać PiS". Czy jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć?
 Swój
 Miejscowy, Poniedziałek 08-02-2021

42637. 
Odnośnie wpisu numer: 42634

Kości i odpadki mięsne wrzucamy do pojemnika "zmieszane".
Czytałam wyjaśnienie do tej sytuacji, że za rozkład mięsa odpowiadają zupełnie inne bakterie niż za rozkład odpadów roślinnych. Nie jestem fachowcem, ale jakoś to mnie przekonało.
Fakt, że przydałoby się solidne opracowanie nt. segregacji, bo te przepisy zmieniały się zasadniczo i to w krótkim czasie.
Też mam wątpliwości przy niektórych odpadach i jak się trafi "smutny" urzędas, to zawsze klienta ukarze.
Nie zmienia to jednak faktu, że musimy się przyłożyć do segregacji, bo zginiemy w śmieciach, albo pokonają nas szczury w nich żyjące. Kiedyś mówiło się ,że każdy człowiek ma swojego szczura ale czytałam, że ilość szczurów znacznie przekroczyła liczbę ludzi na ziemi.
 Polka
 Iława, Niedziela 07-02-2021

42636. 
ZIMA ZNÓW ZASKOCZYŁA URZĘDNIKA

„Główna droga dojazdowa do Iławy (od strony Susza). Czy urzędnicy odpowiedzialni za utrzymanie dróg – starosta powiatu, burmistrz miasta – postanowili pójść na żywioł i zwyczajnie nie robić z tym nic, i czekać na rozwój wydarzeń? Chyba ciągle za mało jeszcze wrzuca się informacji o notorycznych wypadkach na tej drodze”.

[skrzynka]: Czwartek 4 lutego.

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4141205915913135
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 07-02-2021

42635. 
Granda podatkowa!
Podatek od gruntu pod domkiem jednorodzinnym w zeszłym roku płaciłem 120 zł na kwartał, czyli 480 zł na rok.
W tym roku przyszła powiastka o podwyżce 160 zł x4 = 640 zł.
Czyli podwyżka podatku blisko 40 procent! To w czasach pandemii istny rozbój, a wręcz bezczelność lokalnego urzędu i Burmistrza Iławy.
[...]
Podwyżka była zatwierdzona na Radzie Miasta, gdzie większość mają głosy stronnicy opozycji rządowej - PO, PSL, SLD. Niestety wojna przenosi się w dół. Rząd mówi "nie podnosimy podatków", a samorządy lokalne i tak robią swoje - tak jakby na złość. Ale na złość komu?
 Piotr
 Iława, Niedziela 07-02-2021

42634. 
Odnośnie wpisu numer: 42633

Do którego zatem kości i mięsa resztki? [...] Na ludzki rozum toć to są biologiczne odpady, no nie?
[...] A może wymyślić jeszcze odpady anatomiczne, albo fizjologiczne?
Kompletne szaleństwo.
Skoro taką segregację góra wymyśliła, to nie dziwota, że ludzie się gubią.
 Swój
 Miejscowy, Sobota 06-02-2021

42633. 
Odnośnie wpisu numer: 42629

Jeśli podaje się takie informacje [na forum], warto by były one rzetelne. Warto kilka razy sprawdzić i to ostatnią wersję przepisów, bo za taką mylną informacją idą kary pieniężne.
Do pojemników brązowych BIO nie można wrzucać żadnych kości ani odpadków mięsnych czy rybnych [lecz do kubła czarnego, mieszane].
To zasadniczy błąd w tej informacji.
 Polka
 Iława, Piątek 05-02-2021

42632. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „No i jak mam teraz wydostać się samochodem z podwórka na drogę do miasta? A co się stanie, gdy tędy będzie musiała pod blok dojechać karetka lub strażacy? Co wtedy, się pytam! Co taki cham ma w głowie...?”

Iława, ulica Obrońców Westerplatte 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 05-02-2021

42631. 
[...] Jadąc od strony Iławy w kierunku Szałkowa.
Znak droga rowerowa, ale 23 metry dalej koniec tejże drogi rowerowej. Hmmmmmmmm... No mogłoby się wydawać, że wszystko gra, jednak niekoniecznie. Znak pionowy informuje, że droga rowerowa się kończy, chociaż nadal się ciągnie (dziękuję za wspaniałomyślność) sądząc po znakach poziomych.
To są absurdy, które można znaleźć na każdym kroku w mieście Iława.
Czy nikt tego nie dostrzega? [...]
 Bartosz Oracki
 Iława, Piątek 05-02-2021

42630. 
Był problem z handlującymi na murku przy Wiejskiej na Podleśnym. Burmistrz dogadał się ze Spółdzielnią PRACA i wydawał pierwsze zezwolenia za opłatą na handel.
W tym roku dzwonie do ratusza o zezwolenie na lato, a tam mówią, że zezwoleń nie wydają bo nie mają umowy ze spółdzielnią i proszą dzwonić do spółdzielni. Dzwonię a tam mówią, że zezwolenia nie wydają, bo nie mają podpisanej umowy z urzędem.
Kwadratura koła.
Kogo jeszcze potrzeba aby te dwie strony się dogadały? Przecież jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B.
 Piotr
 Iława, Piątek 05-02-2021

42629. 
Odnośnie wpisu numer: 42624

SEGREGACJA ŚMIECI.
Jakie to proste, by nie płacić kary.

Biologiczne, [...] wszystko zanieść i wysypać z woreczka, nie z woreczkiem do specjalnego kontenera BIO (brązowego).

Do żółtego kontenera wszystko to, co metalowe lub plastikowe. [...]

Natomiast do kontenera niebieskiego wyrzucać opakowania kartonowe i papiery różne, lecz pamiętać, by kartony nie wrzucać całe, ale koniecznie złamane, zgniecione na płasko. Powinny być pocięte nawet.

Z butelkami sprawa prosta: do kontenera zielonego. [...]

Reszta jak stare buty, ciuchy, torby inne szmaty są czasem zmieszane z biologicznymi czy plastykiem. Skandal!

Najważniejsze, by do kontenera WYSYPAĆ, nie zaś wrzucać w woreczku, torbie, reklamówce itp. [...]


Kiedy się nauczycie, bowiem jak na razie kary są zerowe, ale przyjdzie chwila że będziemy płacić od głowy co najmniej 100 zł na miesiąc.
 Swój
 Miejscowy, Czwartek 04-02-2021

42628. 
KTO WAŻNIEJSZY: URZĘDNIK CZY PODATNIK?

Oto kolejne potwierdzenie, że burmistrz Dawid Kopaczewski nie liczy z opiniami mieszkańców Iławy i nie tylko nie potrafi rozmawiać w banalnych sprawach, lecz nawet lekceważy podatników. Spór o kontrowersyjną lokalizację wybiegu dla psów przy ulicy Gdańskiej przerodził się w istną epopeję. Zdaniem Krzysztofa Kurpieckiego, nie ma współpracy ani rozmowy ze strony burmistrza, dlatego mieszkańcy podejmują kolejne działania.
Czytajcie w gazecie na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 04-02-2021

42627. 
Odnośnie wpisu numer: 42623

To prawda.
Jestem czarnym żydowskim transwestytą i mieszkam w Polsce.
Tutaj rządzą biali naziści.
A Żydzi, kolorowi, weganie i kochający inaczej LGBT ukrywają się po piwnicach. Są zabijani w polskich obozach śmierci. Za udzielenie im pomocy grozi kara śmierci.
Świat na to patrzy i nie reaguje.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 04-02-2021

42626. 
Skoro lewacy twierdzą, że dziecko przed porodem "nie jest człowiekiem", to dlaczego fanki Lewicy, PO, PSL czy Hołowni - same będąc w ciąży - nie chodzą do weterynarza, lecz do lekarza?

Skoro "wady genetyczne" człowieka przed tym cholernym urodzeniem mają być wystarczającym warunkiem do jego zabicia, to co w przyszłości stanie na przeszkodzie, aby "wady genetyczne" były wystarczającym warunkiem do zabijania ludzi nawet po urodzeniu? No co...?

Pozdrawiam, was, idiotki.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 04-02-2021

42625. 
Jesteśmy baaaaardzo dumni, że jako jedyny duży zakład pracy w Iławie nie zwolniliśmy ani jednego człowieka z powodu zatrzymania gospodarki na okoliczność pandemii. Czekamy na ordery. Mundury galowe - gotowe.

:-D)
 Dyrektor Zakładu Karnego
 Iława, Środa 03-02-2021

42624. 
Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno znowu chodzi o to samo, co zawsze: pieniądze lub lenistwo. Pod przymusem odpowiedzialności zbiorowej, wróciliśmy do ponurych czasów komunizmu?

Przejrzyjcie raport w gazecie na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 03-02-2021

42623. 
Z rasizmem w Polsce nie jest tak źle, jak piszą w GazoWni.
Dziś rano na ulicy dałem w ryja staruszce i zabrałem jej torbę z zakupami.
Podszedł policjant i coś tam mamrotał do mnie. Powiedziałem mu, że jestem Murzynem i zapytałem, czy on jest rasistą.
Spuścił tylko głowę i odszedł.
Ludzie klaskali.
Tak było...
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Środa 03-02-2021

42622. 
Niepokoje ws. szczepienia
[...]
Obecnie szczepionka skomplikowana w produkcji i przechowywaniu, to jedno, a drugie, że wszyscy chcą naraz zaszczepić się, co nie jest możliwością ludzką. Jeden przed drugim się wpycha, najczęściej klika i sitwa.
[...]
W Iławie jeszcze nie słychać by ktoś z Ratusza czy Powiatu podsunął do strzykawki mięsień naramienny. [...] Jeszcze.
 Spartakus
 Miejscowy, Wtorek 02-02-2021

42621. 
[...] Pani Bernadeta Hordejuk [PO], była wiceburmistrz Iławy, napisała tekst i opublikowała płacąc z unijnej dotacji.
Tytuł tego czegoś (bo nie do końca wiadomo, co to za gatunek), brzmi...

"Historia wiaduktu, którego wciąż nie ma. Walka trwa!".

I forma, i treść są kuriozalne w swojej narracyjnej logice.
Wiem, że Panią Benię niewielu czyta, ale [...].
I śmieszno, i straszno...
 Shareman
 Iława, Wtorek 02-02-2021

42619. 
Poziom zakłamania liberalno-lewackiego bagna:

2020, kwiecień - mamy sumarycznie raptem 300 zgonów.
Opozycja krzyczy: "Zabójcze koperty! Zatrzymać wybory!"

2021, luty - mamy sumarycznie 37.000 zgonów.
Opozycja krzyczy: "Dość tego! Wzywamy rząd do otwarcia gospodarki".
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 01-02-2021

42618. 
Pytam się!
Czemu droga powiatowa w kierunku Boreczna jest biała i śliska???
Czy władze powiatu iławskiego czekają na wypadek lub śmierć???
 kierowca
 Iława, Poniedziałek 01-02-2021

42617. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA (C.D.N.)

[skrzynka]: „Bez opamiętania. Byleby tylko wjechać niemal pod same drzwi mieszkania. Reszta się nie liczy: ani sąsiad, ani zieleń.”
Po kilku dniach: „Policja rozliczyła upartego delikwenta”.

Iława, blok przy ul. 1 Maja 18, podwórko za sklepem Żabka na rogu ul. Wiejskiej.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 01-02-2021

42613. 
Odnośnie wpisu numer: 42536

Nasz geniusz z Kisielic, który karierę lokalnego Nikodema Dyzmy zaczynał od [...] - po epokowym odkryciu dróg gminnych wykonanych z przeżutej kolorowej gumy - wziął się teraz za medycynę. [...]
[...] Będzie leczył. [...]
Podobno wcześniej za młodu ćwiczył prowadzenie skupu kondomów [...]
 Kisiołek-Matołek
 Kisielice, Niedziela 31-01-2021

42612. 
Odnośnie wpisu numer: 42607

Potwierdzam.
Jest i to duże zanieczyszczenie czystym węglem na ulicy Zielonej z domu jednorodzinnego naprzeciw bloku 72.
Kiedy nadchodzi późna pora wieczorowa, zaczyna się palenie węglem na tyle, że przedostaje się czad przez okna i to bardzo mocno działa na płuca.
Ludzie, którzy przyjeżdżają w ten region miasta na gościnę itp. bardzo odczuwają ten węglowy czad.
 mieszkaniec [410]
 Iława, Osiedle Piastowskie, Niedziela 31-01-2021

42607. 
Odnośnie wpisu numer: 42606

Czytam w Kurierze artykuł o złym powietrzu w Iławie.
Przekroczone normy pyłów.
Na końcu informacja, że ratusz przeznaczył 200 tys. na wymianę starych pieców i że... już tych pieniędzy - NIE MA.

Ale na kible dla psów 200 tys. - JEST.
Na klub siatkarski w Olsztynie 100 tys. - JEST.
Na raptem projekt kolejnego molo na Małym Jezioraku 70 tys. - JEST

To są jakieś kpiny ze strony Burmistrza Kopaczewskiego i jego kolegów pozatrudnianych po znajomości do KORYTA.
Trzeba będzie wywieźć tych pacjentów jak Jagnę na taczce obornika.
 Piotr
 Iława, Sobota 30-01-2021

42606. 
Wystarczyło trochę mrozów, a domowe kotły buchnęły śmierdzącym dymem z kominów. Ludzie palą takim świństwem, że chyba są to pokrojone w plasterki opony.
Zobaczcie mapy pomiarów w Iławie. Przy jakiej ulicy jest najgorzej? Raport wstydu. Czytajcie w gazecie na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 29-01-2021

42604. 
I znów protesty wulgarnych "kobiet". Garstka ich, ale jakie chamstwo!

Co się stało z tymi kobietami? Agresywne, krzykliwe, wulgarne. Jestem antyfeministką, bo to paskudna trzecia płeć... Wyrażam sprzeciw wobec idei i ruchu feministycznego. Akceptując takie ekstremistyczne zadymy usprawiedliwiamy nikczemność oraz zgodę na masową aborcję, czyli na mordowanie niemowląt, na ludobójstwo. To przez feministki, biała rasa, powoli wymiera, bo białe kobiety wolą skrobać dzieci niż je rodzić.

Obserwujemy gwałtowny spadek reprodukcyjności i populacji białych Europejczyków. Mężczyźni są coraz bardziej zniewieściali, bo kobiety przejęły ich role. I nie chodzi tylko o ubiór. Z drugiej strony jacy mają być mężczyźni, jeśli kobiety są okrutne i bez empatii. Zdaniem feministek "nie rodzisz się kobietą, ale się nią stajesz", a pigułka antykoncepcyjna "wyzwoliła" kobietę od roli matki i żony.

Dla oszalałych ideologów LGBT nie chodzi już o tolerancję i akceptację, ale stworzenie "nowego człowieka", zdeprawowanego do reszty, z wyparciem naturalnych odczuć, gdzie odczucia muszą być ekstremalne, najlepiej na tle seksu. Niewinnymi ofiarami tej ideologii stają się głównie dzieci, zafascynowane lewackimi sloganami w imię błędnych koncepcji wolności. Niestety mentalność antykoncepcyjna doprowadza do przejęcia szkół przez marksistów ideologii LGBT.

W mieście Iławie też wieje grozą, gdy burmistrz Dawid Kopaczewski, orędownik tęczowych i seksistowskich ruchów LGBT, ciągle próbuje zaszczepiać swoje niebezpieczne przekonania w iławskich szkołach. Przykład: seksualizacja 6-latków, wieszanie tęczowych flag w klasach szkolnych, brak reakcji na seksualizacyjne zachowania nauczycieli.

Czy możemy się zgadzać na zagładę rodziny tradycyjnej...? Co będzie dalej...? Pomyślał ktoś...?
 Madonna
 Iława, Piątek 29-01-2021

42603. 
Odnośnie wpisu numer: 42600

Ludzie! Nie wariujcie.
Tamte drzewa, przy mocniejszych wiatrzyskach, łamały się jak zapałki.
Ponadto one rosną tuż przy skrajni drogi, wnet zachodziły aż na asfalt.
Ludzie!
Droga będzie remontowana, przebudowana, poszerzana. Nie obawiajcie się o drzewa. Teraz wymogi środowiskowe pozwolenia budowlanego są takie, że na każde ścięte 100 drzew jest obowiązek nasadzić 300 nowych.
Ludzie!
Drzewa należy szanować, ale i nie pozostawiać jako zagrożenie ludziom.
Jak niedawno w Iławie. Wyłamało się i przewróciło wielkie stare drzewo, co padło na rondo i jezdnię przy szkole budowlance.
 Marszałek
 Iława, Piątek 29-01-2021

42602. 
NIEBEZPIECZNA RECYDYWA

Trzy lata temu piratując po narkotykach zabił 17-letniego chłopaka, a kilka młodych osób kończyło imprezkę „tylko” w gipsie. Jednak „wolny sąd” zawyrokował tak, że sprawca śmiał się do bólu. I co odwalił tym razem? Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Znowu po narkotykach.

Tym razem jechał czym? Czytaj w gazecie na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-01-2021

42601. 
Przeczytałem uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego. Poświęciłem cały wieczór i zanurkowałem w 150-stronicowy dokument. I mam dla was ważną informację: NIC się nie zmieniło.
Jest tak jak było przed wyrokiem, kompromis aborcyjny nadal obowiązuje, tylko furtka jest nieznacznie węższa.
Na przykład małoletnie i rozpuszczone Julki już nie będą mogły tak sobie wystawiać dupę i bez zabezpieczenia bzykać się na hektary, a potem wyskrobywać, czyli zabijać dzieciątka na kilogramy. Skończyło się.
I dlatego słychać wycie!
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 28-01-2021

42600. 
Niby walczymy wszyscy ze smogiem, niby wszędzie i zawsze pilnujemy postępowania eko, a panowie drwale z NML ścieli ponad 100 drzew przy drodze na odcinku 2 km od miejscowości Wonna w kierunku miejscowości Szeplerzyzna [gmina Iława].
[...]
Wycięli prawie wszystkie drzewa [...]
 kierowca-sygnalista
 Gmina, Czwartek 28-01-2021

42599. 
Bardzo się boję o człowieka, o Premiera Morawieckiego... że nam padnie jak muszka od tej roboty, a szczególnie wyzwisk tej podłej swołoczy, co go zalewa hejtem, a wręcz niszczy fizycznie.
Pan Premier POSTACIĄ OPATRZNOŚCIOWĄ jest, którą zesłały Polsce NIEBIOSA na czasy zarazy i kryzysu.
[...]
To wszystko się układa w jakąś dziwną niepojętą dla mnie całość zdarzeń dla POLSKI.
Pan Premier, kiedy obejmował władzę w Polsce był szczupły i wesoły. Po tych 4 latach udręki i wojny z siłami z piekieł wysłanymi przeciw Polsce, zmarniał tak, że aż mi strach... On wyglądał i tak, jak kłos zboża, ale takiego mocnego z grubymi ziarnami, zaś obecnie ma postać jak kłos po młócce, bez ziaren.
Może jakoś z Nim będzie. Czyżby jednak, jak Tadeusza, tak Mateusza nic nie rusza?
 Andrzej
 Iława, Czwartek 28-01-2021

42598. 
W biały dzień 20-letni łotr wszedł do sklepu jubilerskiego na Starym Mieście w Iławie i, udając chęć kupna, podczas prezentacji chwycił z lady 3 złote łańcuszki (razem 3 tys. zł) i uciekł. Co on sobie myślał...?! Że mu się upiecze...?!
Zgadnijcie, jak długo cieszył się zbójeckim łupem? Zgadnijcie, jaką metodę zastosowali policjanci? Czytajcie relację w gazecie na stronie 2.
No i ten jego niebieski plecaczek...
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-01-2021

42595. 
„Jerzy Owsiak oczywiście broni obrzydliwego kumoterstwa celebrytów szczepionkowych. Im wolno wszystko, jemu wolno wszystko, nawet wyprowadzić na ulice i do galerii handlowych 120 tysięcy dzieci z puszkami WOŚP podczas III fali pandemii”.

Komentuje: Piotr Wielgucki, bloger „Matka Kurka” (zobacz video):
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4108540379179689
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-01-2021

42592. 
Chcę zwrócić uwagę nad parodią sytuacji w sprawie ochrony przez atakiem chińskiego wirusa.

Otóż począwszy od kwietnia do czerwca był nakaz siedzenia w domu. Tak? No tak proszę państwa. Jednak z drugiej strony słyszeliśmy od profesorów wirusologii aby dążyć do wysokiej wydolności fizycznej przez spacery i marsze itp. A wiec sprzeczność.

Moi wszyscy koledzy siedzieli po chałupach, a co najwyżej wystawiali głowy i nogi za okno na balkon, dziwiąc się mnie iż ja popełniam błędy. Chodziło się po drogach Iławy i polnych, pobocznych do 10 km dziennie i wykonywało bardzo wyczerpujące ćwiczenia a jakie one były to tajemnica.
Jeśli chodzi o pracę nad wydolnością fizyczną, to nie na balkonie ćwiczenia a w terenie na nogach do przodu.

Druga rzecz to profesura mówiła o dobrym odżywianiu. I tu jest trudna sprawa bowiem tylko 10% wie na czym polega dobre żywienie; na pewno już nie żarcie jak prosie przed ubojem. To są kwestie spożycia owoców warzyw i białka. Pamiętajcie ze nie ma witamin w tabletkach, a tylko łącznie warzywa+tabletki. Inna sprawa, to nie szaleje się po marketach od 9 godz. i zaraża się, a od 6:30, kiedy jest tam 2-4 klientów bo reszta śpi.

PiS chce być dobry jak Matka Polka i jest tak dobroduszny, że sam się wykończy. Szkoda, bo jestem za PiS-em i nie wiem kto po nim, jaka cholera. Oby nie nawiedzeni przyjaciele tych ze wschodu. Szkoda, że PiS pewnych spraw za ryja nie chwycił, bo jest dobroduszny jak aniołek. [...]
 Spartakus
 Iława, Środa 27-01-2021

42591. 
OSZUSTWO NA „LIDLA”

Łowcy promocji, uważajcie! Akcja podszywająca się pod market „LIDL”, zachęcająca do instalacji złośliwego oprogramowania na telefon. Efekt? Wirus (malware) przejmuje kontrolę nad telefonem i kradnie pieniądze z karty płatniczej.
Schemat oszustwa: masowa wysyłka SMS-ów wraz z linkiem do pobrania aplikacji, która umożliwia rzekomo zniżkę 350 PLN na zakupy. Ściema! Po kliknięciu ukazuje się sfabrykowana strona w sfałszowanym sklepie Google Play.
Przyjrzyj się dokładnie! Złośliwa domena w SMS to: plusiidi[.]com (zobacz: wielkie litery „i” zamiast małych liter „L”).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-01-2021

42590. 
Panie z Lewicy ubolewają nad "straszliwym skandalem", że wraży ksiądz nie zgodził się na to, aby chrzestną została osoba, która wcześniej... dokonała apostazji [formalnego odejścia z Kościoła].
Zawsze powtarzam, że lewactwo to nie opcja polityczna, tylko medyczny defekt intelektualny.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 26-01-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 184 185 186 ... 364 365 366 następna ] z 366132200305


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.