Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

41612. 
Odnośnie wpisu numer: 41602

Mam bardzo łownego kota - szarą Misię.
A ile płacisz za godzinę pracy...?
 Anna
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41611. 
Lewactwo to stan umysłu.
Widać to podczas kryzysu.
Orban wprowadził na Węgrzech odpowiednik naszego stanu wyjątkowego. Wiąże się to z przełożeniem wyborów. Lewackie media europejskie więc krytykują go za "umacnianie dyktatury pod pretekstem walki z epidemią", równocześnie pisząc, że "dyktator Kaczyński także umacnia dyktaturę, ale nie przekładając wyborów.
Lewactwo to stan umysłu.
Polska. W sytuacji, kiedy rząd i obywatele walczą o życie z epidemią, działania opozycji można określić tylko dwoma słowami: obłęd i sabotaż.
To niebezpieczni szaleńcy, powinno się ich izolować.
 Zbychu
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41610. 
ZDJĄĆ GUMĘ TRZEBA UMIEĆ

Czy umiecie prawidłowo, bezpiecznie zdejmować z dłoni rękawiczki gumowe? Sztuka leży w banalnych, a jednak ważnych detalach. Zobaczcie jak to robi ratownik medyczny Tomasz Sławiński. Można!

#koronawirus #NieKłamMedyka
#ZostańWdomu #CzytajKuriera

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/217062672706306
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-03-2020

41609. 
25% zakażonych wirusem pośród naszej polskiej populacji należy do grupy poniżej 30 lat. A miało być odwrotnie.
Opowiadają, że tylko moher i starcy powyżej 60 lat będą zarażani zarazą. Owszem ta grupa należy do potencjalnych ofiar, lecz bardzo dba o to, by przetrwać.
Tymczasem populacja do 30 roku życia sobie kpi, co zaobserwować można po ich zachowaniach. Bez nakrycia głów; byle jakie ubranie się; kpiarskie podejście do zarazy; że ich to nie dotyczy; liczne spotkania po domach po kątach przy piwie; często widoczni w sklepach i zaopatrujący się w małpki, a nie mówiąc już o piwie.
Młodzi pracownicy na budowach zaopatrują się z płyny ale dla rozgrzewki. Taka jest też prawda o nas Polakach.
A te fotografie z sobotnich hurmem spacerów słonecznych w dużych miastach - widzieliście na Internecie? A w Warszawie w autobusach i tramwajach wiedzieliście jaki ścisk...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 30-03-2020

41605. 
DLATEGO ZOSTAŃ W DOMU!

Wizualizacja rozwoju epidemii w wybranych krajach: od dnia w którym wykryto co najmniej 100 przypadków. Dlatego polska metoda izolacji jest skuteczna i naśladowana w Europie! Dlatego przestań spacerować po sklepach!
Dlatego zakupy przemyśl w domu, by potem wpaść do sklepu jak pod ostrzałem na froncie. Dlatego: wchodzisz, kupujesz, nie dyskutujesz!

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/216730069682783
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-03-2020

41604. 
DZIĘKUJEMY WAM ZA SŁUŻBĘ!

Na wszystkich stacjach paliw koncernu ORLEN obsługiwani są poza kolejnością i bezpłatnie otrzymują gorące napoje – umundurowani na służbie pracownicy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, wojska, inspektorzy transportu, straży granicznej, straży miejskiej.
Dziękujemy!
Dziękujemy za Waszą służbę dla Polski z narażeniem zdrowia i życia!
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-03-2020

41603. 
Odnośnie wpisu numer: 41594

Prosiłbym Kuriera o sprawdzenie, czy prawdą jest, że iławski personel medyczny - lekarze, pielęgniarki, sekretarki medyczne, chodzą na obchód lekarski bez rękawiczek i maseczek? Czy to prawidłowe w dzisiejszej sytuacji? [...]
Czy w dalszym ciągu są wpuszczane na oddziały osoby ze skierowaniami w celu umówienia terminu zabiegu?
Kuriera bardzo proszę o sprawdzenie czy to prawda, czy to tylko plotki krążące po mieście.
Wolałbym by się nie potwierdziły, bo szpital to miejsce w którym powinny być zachowane najwyższe standardy a pracownicy, mimo iż niedoceniani to przynajmniej bezpieczni.
 Mały Jaś
 Iława, Sobota 28-03-2020

41602. 
Wynajmę kota do ochrony balkonu przed zasrywającymi go gołębiami.
Tylko poważne oferty.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 27-03-2020

41599. 
„PACJENTKA ZERO”: ZDROWA!

Mamy pierwszą osobę w warmińsko-mazurskim, która wyzdrowiała z #koronawirus i wychodzi ze szpitala zakaźnego w Ostródzie. To kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która do Polski wróciła „autobusem zero” z Niemiec. Była w regionie pierwszą „pacjentką zero” po diagnozie 6 marca. Czuje się wyśmienicie. Czeka ją jeszcze 7-dniowa kwarantanna w domu.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-03-2020

41600. 
Żarty jakieś...
Ratusz wpadł na pomysł założenia maseczek na iławskich pomnikach.
Niby ta akcja ma zachęcać do zakładania maseczek przez mieszkańców miasta. W obliczu szalejącej pandemii wygląda to śmiesznie i żenująco. Na zachodzie Europy ludzie umierają już w tysiącach, a w Iławie ludzie Dawida "Rowera" robią sobie jaja.
Zamiast tej śmiesznej akcji, z której wynika tyle co nic, niech Kopaczewski zakupi maseczki dla wszystkich iławian. Sianko na święta rozdawali, koszulki na Soundlake Festiwal dla narkomanów też, więc może maseczki niech rozdają wszystkim.
Miałem nie komentować miejsca kwarantanny zbiorowej w ośrodku na Chełmińskiej, ale błagam, co to do cholery jest...?! Przecież jeśli ktoś wjedzie tam na kwarantannę zdrowy i przed zwolnieniem z kwarantanny wjedzie ktoś chory, to pozostali zdrowi już mogą z automatu pakować się na celę do Ostródy.
Burmistrz ma do dyspozycji puste szkoły i internaty - ale nie, pakuje wszystkich na zgubę. Włos na głowie się jeży.
Papierowy burmistrz, papierowe miasto. Pic. Wydmuszka. Dramat.
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 26-03-2020

41597. 
NIE CZEKAMY NA GOTOWE

Raport z oblężonego miasta, czyli jak „chiński wirus” zmienił codzienność energicznej społeczności – nowe zaostrzenia, co się dzieje na podwórkach, co z naborem do szkół średnich, jak wygląda sytuacja w sklepach oraz eksplozja pozytywnych inicjatyw mieszkańców.
Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” (jak zawsze od środy) do kupienia w najlepszych sklepach i kioskach regionu.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-03-2020

41596. 
Odnośnie wpisu numer: 41592

Kierownictwo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie informuje, że żywność jest wydawana z zachowaniem zasad ostrożności, odpowiednich do aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Wszyscy pracownicy GOPS wyposażeni są w rękawiczki jednorazowe oraz maseczki. W celu dystrybucji żywności pracownicy socjalni kontaktują się najpierw telefonicznie z osobami objętymi programem i umawiają osoby pojedynczo, w odstępie czasowym co godzinę, maksymalnie do 10 osób na dany dzień. Paczka żywnościowa jest wydawana tylko osobom umówionym telefonicznie na daną godzinę i w danym dniu, z zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami. Osoba odbierająca nie potwierdza samodzielnie odbioru żywności, a czynność tę wykonuje pracownik wydający. Osoba odbierająca żywność i osoba wydająca nie mają ze sobą żadnego kontaktu. Żywność jest przechowywana w pomieszczeniu wyremontowanym, zaadaptowanym na magazyn.

Na tle postępujących od dnia 24 marca ograniczeń w przemieszczaniu się osób na terenie Polski, należy wyraźnie wskazać, że ograniczenia te nie wykluczają działań o charakterze humanitarnym, jak również wysiłków struktur pomocy społecznej zmierzających do zaspokojenia, w obecnej sytuacji, niezbędnych potrzeb osób i ich rodzin.

Informujemy też, że osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym objętych programem, Ośrodek dowozi żywność z zachowaniem odpowiednich środków ochrony.

Zwracamy się również z apelem, aby osoby zgłaszające się do Ośrodka w celu realizacji tej formy bezpośredniej pomocy, stosowały się ściśle do terminów umówionych wizyt.
 GOPS IŁAWA
 Iława, Środa 25-03-2020

41594. 
Prywatna firma z Nowego Miasta Lubawskiego ozonuje iławskie karetki. Robią to nieodpłatnie w ramach walki z epidemią. A co robi dyrektorka iławskiego szpitala w ramach walki z epidemią?
Z ponad milionowego budżetu placówki żałuje raptem kilkuset złotych na zakup takiego ważnego sprzętu.
Jak to nazwać? Jak to określić? Może macie jakieś pomysły, bo moja głowa tego nie ogarnia...
 Atrakcyjny Kazimierz
 Iława, Wtorek 24-03-2020

41592. 
Kierownictwo GOPS w Iławie naraża pracowników socjalnych na zarażenie korona wirusem, wydając im polecenie powszechnego (comiesięcznego) wydawania żywności z Banku Żywności dla mieszkańców gminy wiejskiej Iława, nie zabezpieczając środków ochrony wydającym i odbierającym.
Dystrybucja odbywa się w nieogrzewanym garażu przyległym do siedziby wymienionej instytucji. Osoby uprawnione mają zgłaszać się tu osobiście po odbiór produktów żywnościowych. Jest to co najmniej dziwne w sytuacji, kiedy liczba zachorowań wzrasta, a rząd ogranicza jakiekolwiek kontakty do 2 osób. Do biur ośrodka interesanci nie mają wstępu, natomiast socjalni muszą wychodzić do magazynu w garażu aby obsługiwać klientów w bezpośrednim kontakcie.
Może ktoś się zainteresuje tematem?
 Jan
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41591. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Droga Pani pielęgniarko. Na co Pani liczy? O czym Pani mówi?
Pani dyrektor iławskiego szpitala nie brakuje dobrego samopoczucia w żadnej sytuacji (zapewne wytwarza sobie tym odporność) nabytą kosztem narażania zdrowia i życia zarówno pracowników szpitala, a co za tym idzie jego pacjentów. Wywieszki, oblepki, kamuflarze na drzwiach. Na tym koniec. Nadal szpital jak stodoła z przewiewem. Włazi i wyłazi kto chce i jak chce. Zero zabezpieczeń. Takie to se mogą być przy nie chemicznej grypie ale nie przy chemicznej zarazie.
Ale co tam. Kasa na zarazie i zarobek jak się patrzy. Zacieramy rączki. A w oczy obłuda.
A starostwo powiatu? Droga Pani. Rączka rączkę myje. A powszechnie wiadomo, że gdy nie wiadomo... to o kasę chodzi. A prokuratura w szpitalu to nie nowość. I co z tego...? Może ktoś i zgłosi dopiero jak umrze. Beztroska i przerażenie zarazem.
 pracownik szpitala
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41590. 
HALLO, PROSZĘ PODEJŚĆ DO OKNA!

Czy widzieliście jak wygląda policyjna kontrola bezkontaktowa na „kwadracie”? (tu: powracających zza granicy). Spryciarze te nasze gliniarze! Zaprosili nas na wizję lokalną do Olsztyna. Kamerę posadzili na tylnym siedzeniu radiowozu i jazda! Taka wizyta może kosztować nawet 30 tys. złotych!

Odnośnik do video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/1690451397764296
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-03-2020

41589. 
Szara maść na szczury, a mydło na dezynfekcję.
Rosiewicz śpiewał: eri beri pompki i rowery, szara maść na szczury. Tymczasem nie wszyscy wiedzą, że najdoskonalszym prawie środkiem do mycia rąk i włosów by nie wypadały, a skóra na głowie się nie łuszczyła, było i jest szare mydło.
Mówią: nie ma jak szare mydło. Mydło, jak pewno wiecie warzy się z mięsa, z padłej zwierzyny w gospodarstwie rolnym. Obecnie utylizacja odpadów zwierzęcych w bacutilach polega na przerabianiu na paszę dla zwierząt, żelatynę spożywczą, ale i na mydła.
Dawniej do wsi przyjeżdżał specjalny śmierdzący samochód i zabierał padle zwierze do Prabut – jak powiadali – na mydło. Wówczas również wyrabiano domowym sposobem mydło, zwane szarym. Mimo wszystko ten szary produkt, choć nie za bardzo pachnidło z niego, ale świetny do odkażania ciała podczas kąpieli i mycia codziennego rąk, niekoniecznie na okoliczność wirusa. Dlatego polecam ten swoisty wyrób jako niezbędny środek odkażający. A wy szukacie nie wiadomo co po sklepach…
 Swój
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41588. 
Drodzy mieszkańcy! Nas też dotyczy apel wszystkich zdrowo myślących ludzi: zostańcie w domach!
Jeśli tylko możemy, nie chodźmy na spacery, nie rozmawiajmy w grupach przed sklepami, przypominajmy ludziom starszym o konieczności pozostania we własnych mieszkaniach.
Powtarzanie, że jakoś to będzie, jest igraniem ze śmiercią. Pozostańmy w domach. Dajmy sobie i innym szansę i nadzieję.
 suszak
 Susz, Poniedziałek 23-03-2020

41587. 
DZWONISZ PO KARETKĘ?

Mów tylko prawdę do dyspozytora w słuchawce! Ratownicy z iławskiego szpitala – Maciej Bigda, Tomasz Sławiński i Tomasz Pisarski – głośno APELUJĄ!

Jeśli:
🔸 miałeś kontakt z zakażonym bądź na kwarantannie,
🔸 byłeś za granicą,
🔸 odwiedzały cię osoby niedawno wracające z zagranicy

– nie ukrywaj tego!

Skłamiesz i uziemisz zespół karetki, a przecież musimy ratować inne sytuacje nagłe: zawały, udary, wypadki mechaniczne.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-03-2020

41586. 
Szpital w Iławie olewa pacjentów.
Z wizyty w poradni ginekologicznej skorzystać mogą jedynie kobiety w ciąży (zrozumiałe). Ale jak mają radzić sobie w pilnych przypadkach pozostałe kobiety? Czy nasze pieniądze pobierane na ubezpieczeni zdrowotne się nie liczą?
Czy jesteśmy zmuszone szukać tylko prywatnych dostępnych lekarzy? [...]
 KW
 Iława, Poniedziałek 23-03-2020

41585. 
Lepiej nie dyskutować i dobrowolnie zachować 2 metry odstępu niż potem nie mieć nic do gadania 2 metry pod ziemią...
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 22-03-2020

41583. 
Odnośnie wpisu numer: 41564

Pytanie retoryczne - dlaczego niektórzy nie mogą uznać że Owsiak realizuje dobre cele?
Idź do szpitala i zobaczysz ile jest serduszek. Jak nienawidzisz Owsiaka to jak będziesz w szpitalu zrezygnuj z różnego sprzętu z logo WOŚP [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 22-03-2020

41582. 
Dzień Kobiet najhuczniej obchodzono w [...] koło Susza. Dwukrotnie interweniowała policja. Zgłoszenia dotyczyły tego, że radna Rady Miejskiej w Susz, która przyjechała samochodem spożywa alkohol. Nagrano filmik jak radna wraca do domu.
I co dalej? Przyjechała policja do domu - ciemno w oknach, drzwi nikt nie otworzył i policja odjechała.
Nazajutrz przesłuchania rozpoczął funkcjonariusz [...], kolega radny z tego samego ugrupowania politycznego, przyjaznego burmistrzowi Pietrzkowskiemu.
Radna [...] robi różnicę - w Radzie jest przewaga jednego głosu...
 Rick
 Susz, Niedziela 22-03-2020

41578. 
Przychodnia ZDROWIE przy Skłodowskiej tak się zabarykadowała, że trudno się dostać nawet do apteki.
Rozumiem, że pozamykali drzwi, ale nawet bramki przed budynkiem... Ludzie biegają od jednej do drugiej i nie wiadomo jak tam się dostać. Najgorzej jest starszym oraz tym z problemem chodzenia. Wstyd.
 inwalidka
 Iława, Sobota 21-03-2020

41575. 
Odnośnie wpisu numer: 41564

No taaaak, bożek owsik łaskawca "dał radę".
Wow, 2 mln zł... (chórem).
Ale na koncie wośp leży ciągle około 400 mln złotych z "nierozliczonych" poprzednich finałów.
Procenty pracują na owsikowe zachcianki... samochody, nieruchomości, żony, szwagry, córki itd, itp.
Proszę poszukać w sieci ile owsik przeznacza na zakupy a ile pieniędzy kisi na koncie aby załatwiać niejasne wydatki.
Aha, tak już konkretnie, ile to respiratorów krążeniowo-oddechowych mamy w Iławie dzięki owsikowi?
Ps. Podpowiem. Strona fundacji, patrz: gdzie i jaki sprzęt kupił.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 20-03-2020

41573. 
A burmistrz Dawidek to gdzieś zniknął ze strachu przed wirusem?
Gdy trzeba na linię frontu wyjść w dobie zagrożenia to go nie ma? [...]
Sam kurs w warszawskiej komunistycznej Szkole Liderów to za mało by być Liderem przez duże L, by być prawdziwym przywódcą miasta. [...]
 rozczarowana
 Iława, Piątek 20-03-2020

41570. 
W jednej z aptek były dziś w sprzedaży maseczki.
Kilka kupiłam, ale byłam w szoku w jaki sposób je podano.
Lada odsłonięta folią od klientów, na dole otwór do rozliczeń, ale!
Pani podała mi maseczki „gołe”, niespakowane, kładąc je na... tackę do pobierania pieniążków. SZOK!
 zszokowana
 Szusz- Ulnowo, Piątek 20-03-2020

41569. 
ROLLERCOASTER

Najpierw nazbierać astronomiczną kwotę prawie 10 milionów złotych na jedyne w świecie lekarstwo dla ratowania śmiertelnie chorej 8-miesięcznej Julii Rówczyńskiej, by na końcu stanąć nad przepaścią z powodu... epidemii i wiz medycznych w USA. Czy rząd pomoże w załatwieniu formalności oraz samolotu? Czytajcie gazetę Kurier Iławski na stronie 15.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-03-2020

41564. 
Odnośnie wpisu numer: 41561

[...] Proszę zadać sobie odrobinę trudu i sprawdzić, jak zachował się sztab WOŚP w związku z pandemią koronawirusa i nie pisać bredni. Zakup samych łóżek na oddziały intensywnej terapii kosztował 2 mln. Oni jako pierwsi zgłosili się do ministra Szumowskiego z propozycją współpracy w zakupach niezbędnych do wyposażenia szpitali w obecnej sytuacji. Nie da się wobec tego przejść obojętnie obok jawnie prezentowanego kłamstwa.
 Ewa Łach
 Iława, Piątek 20-03-2020

41563. 
Z DUSZĄ NA RAMIENIU

„Niesamowite wrażenie: wszędzie te pustki w miastach i na autostradach. Po kilku tygodniach wracam przez Europę ciężarówką do Polski, do Iławy. Wreszcie granica. Ogromne korki rozładowane, więc sprawne badanie zdrowia i już lepiej się wdycha swoje powietrze. Wszędzie fajnie, ale u siebie najlepiej”. (Przemek)
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-03-2020

41562. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Brak maseczek, brak kombinezonów, rękawic, ale za to kilka baniek zwyżki na koncie szpitala na koniec roku.
Powiatowy Szpital w Iławie pod kierunkiem Iwona Orkiszewska i PO/PSL.
 księgowy
 Iława, Piątek 20-03-2020

41561. 
Kto i jak wspiera walkę z zarazą. Stan zaopatrzenia na froncie walki:

Orlen - 6 mln zł
Lotos - 5 mln zł
Żabka - 4 mln zł
Azoty - 3 mln zł

Jerzy Owsiak & WOŚP - 0 PLN (słownie: zero złotych).
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41560. 
Odnośnie wpisu numer: 41558

Żałosna kompromitacja.
Gdyby w naszej Polsce była dziś już tylko prywatna służba zdrowia i nadal rządzili koledzy Hanki Sawickiej z koalicji antyprawicy PO-PSL-SLD, to poumieralibyśmy pewnikiem.
Bo chyba zauważyliście, że wszelkie prywatne gabinety są pozamykane, łącznie z prywatnymi nawet ośrodkami zdrowia, jak np. Rodzina w Iławie czy w Mszanowie koło NML.
Doktores szlachta czym prędzej dali nogę jak sienkiewiczowskie "dziecina, pierzyna i łacina". Takie mamy fakty. Żałosna kompromitacja.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41558. 
Odnośnie wpisu numer: 41555

Na temat szpitala to najczystsza prawda!
Dyrektorka Orkiszewska tylko patrzy jak zarobić na epidemii awirusa. Człowiek nie jest ważny tylko słupki w księgowości. Żadnych standardów bezpieczeństwa w szpitalu dla mieszkańców i personelu. Czy znajdzie się ktoś kto w końcu zgłosi sprawę do prokuratury? Gdzie są władze powiatu, czyli organ prowadzący szpital...?!
 pielęgniarka
 Iława, Czwartek 19-03-2020

41556. 
DO ROZBIÓRKI CZY JESZCZE NIE?

O historii niesamowitego zabytkowego budynku czytajcie na stronach 4/5. Ujawniamy co mogło być przyczyną pożaru. Jak zawsze w środę gazeta „Kurier Iławski” do kupienia w najlepszych sklepach i salonikach Iławy i regionu.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku działalność punktów sprzedaży prasy, również na terenie centrów handlowych, jest dozwolona (Dz.U. 2020, poz. 433).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-03-2020

41555. 
Kryzysowy absurd szpitala w Iławie.
Muszę zwrócić Waszą uwagę na zachowanie szpitala. Zobaczcie w naszej okolicy - wszystkie przychodnie są zamknięte a porady prowadzone są tylko telefoniczne lub internetem, a dalsze szpitale nie robią planowych przyjęć. Udzielana jest tylko pomoc doraźna.
A powiatowy szpital w Iławie?
Przychodnie są otwarte jak drzwi od stodoły, funkcjonują normalnie a nawet na "przewiew". Na drzwiach wiszą tylko kartki ze "stopem" ale drzwi nadal otwarte dla każdego, hulaj dusza.
To tak się dba o bezpieczeństwo?
Mamy stan zagrożenia epidemicznego!
Na przykład taka przychodnia rehabilitacyjna funkcjonuje na całego. Pracownicy, którzy nie muszą być narażeni są w rozpaczy... Tak mówią... Boją się przychodzić się na zabiegi, bo pacjenci z oddziałów też schodzą się w jedno miejsce, narażając na niebezpieczeństwo pracowników no i pacjentów... Zignorowano, że szaleje również grypa.
Dyrekcja szpitala - bez odzewu...
A sama administracja zamknięta na cztery spusty, by nikt nie naraził jejmości dyrektorki Iwony Orkiszewskiej oraz grupki zauszników. Tu oczywiście jest dzwonek zamontowany na drzwiach, żeby tylko nikt niepożądany nie wchodził.
Co roku mówi się, że szpital przynosi dochody... Teraz wiadomo jakim kosztem...
 pracownik szpitala
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41554. 
DOBRE WIEŚCI ZE STREFY ZERO

Komunikat szpitala w Zielonej Górze (wtorek 17 marca):
„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki „pacjenta zero” są NEGATYWNE! A to oznacza, że po 2 tygodniach możemy go uznać za wyleczonego i wypisać do domu. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 17-03-2020

41553. 
Ten z niedzieli Brytyjczyk (pacjent nr 5 w Ostródzie) to żołnierz, który w ramach NATO przyjechał z Wysp Brytyjskich do Elbląga. Mimo zarażenia czuje się dobrze. Wszystkie osoby kontaktu zostały poddane przymusowej kwarantannie.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41551. 
Czasy się zmieniają.
Kiedyś kasłałem, żeby zagłuszyć pierdnięcie.
Teraz na odwrót - pierdzę bez opamiętania żeby zagłuszyć kaszlnięcie.
Nawet najmniejsze chrząknięcie.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41546. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 17-03-2020
Odp. 
Najważniejsze jest zmniejszanie ryzyka poprzez likwidowanie możliwości kontaktu oddechowego. Dlatego wpuszczanie tłumu do małych pomieszczeń przychodni i zgoda na rotowanie to byłoby szaleństwo. W obecnej chwili więcej niż 5 osób to już jest tłum.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 17-03-2020

41545. 
Odnośnie wpisu numer: 41543

A jak inne przychodnie i apteki przyjmują?
Czy wszędzie można telefonicznie albo internetem?
Czyli jest prawidłowe podejście do pacjenta.
Przychodnia Stare Miasto - brawo.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41544. 
APTEKA NIE MOŻE ZACHOROWAĆ!

Małe okienko w drzwiach wejściowych i rozklejona folia, która hamuje wymianę oddechów. Tak wygląda obsługa w aptece przy ul. Niepodległości w Iławie, naprzeciwko banku PKO. Brawo! Godne naśladowania. Czy widzieliście inne przykłady bezpiecznych rozwiązań w otoczeniu?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-03-2020

41543. 
Odnośnie wpisu numer: 41539

W przychodni zdrowia na Starym Mieście [w Iławie] zgłosiłem telefonicznie (jednym połączeniem) zapotrzebowanie na kilka leków i po podaniu nazwiska i imienia, po niecałej godzinie już otrzymałem sms z numerem kodu i receptę na IKP (wykupioną prawie bez kolejki w aptece...).
Szybko, sprawnie i uprzejmie. Podoba mi się.
 I.L.H.
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41542. 
POCZTA! POPRAWCIE TO!

[skrzynka]: „Dlaczego na poczcie głównej w Iławie ludzi oczekujących na wejście do środka trzyma się w małym przedsionku, tak blisko siebie? Oczekujący powinni stać na dworze i zachować bezpieczne minimum 1,5 metra, prawda? No i wchodzić do środka po maks 2 osoby, prawda?”
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-03-2020

41540. 
Miłosierny polski rząd proponuje pomoc w powrocie Polakom z Anglii.
Czy przeanalizowano ilu pośród nich przybędzie z koroną wirusa na głowie?
Oczywiście tamtym zależy na wyjeździe, bo tam zarażeni muszą zapłacić za leczenie, Brytania bowiem olewa sprawę wirusa, więc nie ma opcji, by nie było u nich zarazy.
Matka Polka litościwa daje wszystko za darmo... Natomiast oni zapomnieli na kogo głosowali w wyborach do parlamentu i na jakiego prezydenta.
Ot fałszywa populacja polskiej elity sortu nr 2. A my im jeszcze samoloty ekstra organizujemy...???
Tymczasem w telewizji posłowie opozycji plotą dyrdymały aż uszy więdną. Oto ci durnie udają nadymając się, że każdy z nich jest nad-inżynierem, nad-lekarzem, nad-prawnikiem, nad-rządem, nad-prezydentem, nad-premierem. Gloria bredni.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41539. 
Przychodnia Zdrowia RODZINA w Iławie.
Potrzebna recepta wystawiana co 3 miesiące na chorobę przewlekłą, ale przychodnia nie przyjmuje pacjentów.
Kontakt internetowy z podanym nazwiskiem, peselem, lekarzem i spisem lekarstw jest spławiany na kontakt telefoniczny, który nie odpowiada na wywołania.
Czyżby przychodnia RODZINA nie znała słowa internet, a zalecenia rządu ma w głębokim poważaniu?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41538. 
Pożar starego młyna w centrum miasta Iławy przy ulicy Kościuszki po sąsiedzku z marketem LIDL (niedziela, godz. 18).
Konstrukcja drewniana dachu i stropów spłonęła doszczętnie i zawaliła się. Sąsiedni budynek nie ucierpiał tylko dzięki temu, że wiatr kierował ogień w przeciwnym kierunku.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41537. 
Ciekawska o szkołach tysiąclecia:
"W przypadku szkół budowanych w latach 60. plotki te mają jednak potwierdzenie. W roku 1957 Ministerstwo Oświaty porozumiewało się z Departamentem Wojskowym Ministerstwa Zdrowia w celu „zwiększenia liczby szkół, które miałyby być wykorzystane na prowizoryczne szpitale”.
Efektem tej współpracy było stworzenie szczegółowej instrukcji, która dotyczyła uzgodnionych obiektów szkolnych. Ustalone są w niej takie szczegóły, jak szerokość drzwi dostosowana do noszy, dostęp do umywalek w prowizorycznych salach operacyjnych, lub dostęp do instalacji umożliwiający podłączenie aparatu rentgenowskiego. Ustalenia te nie odnoszą się jednak wyłącznie do szkół tysiąclecia, ale do wszystkich gmachów szkolnych, które były budowane w tamtym okresie."
Źródło: Wikipedia.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41536. 
UCIEKAŁ ZE SZPITALA ZAKAŹNEGO

Ostróda, niedziela, godz. 7:00. Pacjent wygłupił się wyjątkowo bezmyślnie. Choć miał przebywać w szpitalu zakaźnym, bo jest podejrzewany o zarażanie, to dał nogę. Policjanci podjęli szybką i skuteczną interwencję. Dorwali mężczyznę na przystanku w pobliskim Kajkowie. Chodź no tu, koleżko. Wracasz na łóżko, tym razem już w pasy.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41535. 
Odnośnie wpisu numer: 41530

Przypominam i podkreślam, nawiązując do treści ostatniego felietonu mojego autorstwa - cokolwiek by się nie działo, musimy się stosować do zaleceń odpowiednich służb.
Dobrowolna, świadoma izolacja i dbanie o higienę doraźną są zarówno dzisiaj, jak i w najbliższym czasie najważniejsze, aby zapobiec wykładniczemu przyrostowi liczby zarażonych.
 Tomasz Orlicz
 Lubawa, Niedziela 15-03-2020

41534. 
Odnośnie wpisu numer: 41531

Najważniejsze musi być, abyśmy po wejściu do mieszkania zawitali prosto przy zlewie, gdzie myjemy dłonie i nadgarstki w mydle każdego rodzaju pod gorąca wodą.
Nie ma lepszego środka odkażającego.
Ponadto nie zapominajcie o wietrzeniu mieszkań zawsze, zwłaszcza po powrocie z miasta, pracy, zakupów.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41533. 
Mieszkam w bloku i mam nad sobą od kilku dni nieustające korona-party wyrośniętej młodzieży. Głośna muzyka 24/h (ktoś już zawiadamiał policję, właściciela mieszkania, administrację i nic).
Teraz dochodzi jeszcze ten wirus...
Kręcą się po klatce grupki różnych dziwnych typów, plują na schody...
Co robić?
 mieszkaniec [115]
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41532. 
APEL BISKUPA ELBLĄSKIEGO

„Dla dobra własnego i bliźnich należy w najbliższe niedziele pozostać w domu, rezygnując z udziału we Mszy świętej. W aktualnej sytuacji jest to moralny obowiązek” – pisze w specjalnym postanowieniu biskup elbląski Jacek Jezierski.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41531. 
[...] dotyczy osiedli mieszkaniowych - bloków, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowej - w sprawie odkażania odpowiednimi środkami wejść do klatek schodowych, dezynfekcji poręczy, przycisków itp. [...]
 Jola
 Lubawa, Sobota 14-03-2020

41530. 
Czy naprawdę nie zdążyliście jeszcze ponapychać do oporu swoich lodówek i spiżarni? Czy te wściekłe tłumy, które dziś (sobota 14.03) zalegały w marketach, sklepach mięsnych, piekarniach, aptekach - były koniecznością? Przecież takie zachowanie, tłumne i zbliżeniowe, to dokładnie jest to, co maksymalnie ułatwia wirusowi ekspansję.

Macie jakiś instynkt samozachowawczy...? Myślicie, że to nas ominie...? Że możemy czuć się bezpieczni...? Nie ominie. Swoją bezmyślnością, egoizmem sprawiacie, że epidemia rozkręci się w całym kraju z ogromną siłą. Nie trzeba znać włoskiego czy hiszpańskiego żeby czytać przez internetowego tłumacza tamtejsze portale informacyjne. Oni też myśleli, że ich to nie dotyczy, że kwarantanna to takie extra wakacje. Dziś umiera tam po ponad 200 ludzi dziennie! A krzywa rośnie.

To nie stopień wypchania żarciem waszych szafek kuchennych i lodówek świadczy o Waszym bezpieczeństwie, a to czy złapaliście wirusa i czy go rozniesiecie na innych. A jedyny sposób, żeby nie roznosić wirusa to siedzieć na dupach w domach przez minimum 2, najlepiej 3 tygodnie!

Pozostaje modlić się, siedzieć w domach i wierzyć, że nasza służba zdrowia stanie na wysokości zadania. Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych i przezornych z dobrowolnej, domowej kwarantanny.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Sobota 14-03-2020

41529. 
UCIEKAŁA ZE SZPITALA ZAKAŹNEGO

Początkowo wyglądało to na klasyczny fejk, a jednak potwierdziło się. Do nietypowej i bardzo groźnej sytuacji doszło w Ostródzie, gdzie kobieta uciekała ze szpitala zakaźnego (przekształconego w regionalny). Postawieni na nogi policjanci znaleźli ją szybko, ale dopiero na niemal drugim końcu miasta – na ulicy przy dworcu kolejowym [czwartek 12.03]. Ostatecznie okazało się, że pacjentka na szczęście jest „ujemna”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-03-2020

41528. 
O chińskim wirusie słów parę.
A więc mamy wyhodowaną odmianę grypy chemicznej, która męczy pół świata, czego jeszcze nie było w historii. Bywały grypy naturalne różnych odmian, ale na kolejkach do znachora się kończyło. Słaby padł, mocny przeżył i potrafił odbudować swoje plemię. [...]
Tu mamy coś zupełnie innego, ręką złego człowieka wyprodukowane w laboratorium, czego ludzki organizm i białka obronne nie znają mimo kilku tysięcy lat medycyny wewnętrznych systemów immunologicznych. Wygląda to na celowy biologiczny atak wojskowy w skali globalnej.
[...]
[...]
[...]
Powiadają, że grypa zwykła łapie się głównie starszego pokolenia, tych mniej odpornych organicznie. Ale dziś grypa rzuca się na młodych również w wieku średnim i najmłodszych. Nie dziwota, patrząc na stosunek ludu do zdrowia i trybu życia. [...]
[...]
Nie będę opisywał popisów braku szacunku do zdrowia, szczególnie ubioru i okrycia, w tym najważniejszego organu: głowy. Organu, przez który przepływa najwięcej krwi, a który jest wyjątkowo czuły na wyziębienie. Żenujące sceny i obrazki obserwujemy na iławskich ulicach, szczególnie u młodzieży.
Może wreszcie teraz czegoś się ciżba nauczy...? Zobaczymy.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 12-03-2020

41526. 
Śmiertelny atak młotkiem na byłą partnerkę oraz nożem na broniącą jej córkę (stan ciężki). Zabił z miłości? Co tam się wydarzyło? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-03-2020

41525. 
Większość ludzi jednak nie uległa panice.
Byłem przed iławskim Kauflandem wieczorem w środę. Na parkingu kilka aut więcej niż zwykle. Co prawda mydło, ręczniki i srajtaśma wykupione, ale już uzupełniają.
Za to na ulicach miasta widziałem mniej ludzi, a więcej radiowozów policji i bałem się nawet kaszlnąć, gdy przejeżdżali.
 Krzysztof Kurpiecki
 Iława, Środa 11-03-2020

41524. 
Odnośnie wpisu numer: 41516

SŁOWO DO MŁODZIEŻY

Nie traktujmy zamknięcia uczelni, szkół i przedszkoli jak ferii i zabawy, lecz jak profilaktyczną kwarantannę domową, dlatego nie wychodźmy bez pilnego powodu (tylko po pokarm, leki, detergenty).
Rząd celowo ogranicza poruszanie się młodszych, bo są oni najbardziej mobilni i roznoszą wirusy często bez żadnych objawów własnych (nawet bez kataru).

Więcej informacji oficjalnych: https://www.gov.pl/koronawirus
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-03-2020

41523. 
Odnośnie wpisu numer: 41522

Patrzcie ludzie na gwiazdora od Platfusów!
Tomasz Grodzki, pseudonim "Koperta", zgrywający największego eksperta ds. mycia rąk (z błędem), nie dość że w najbardziej na początku zapalnym momencie poleciał sobie na urlop do północnych Włoch w epicentrum epidemii, a potem wrócił sobie jak gdyby nigdy nic prosto do budynku senatu i bez kwarantanny wlazł między ludzi na posiedzenie komisji, to jeszcze w celu zbadania się na obecność wirusa, łamiąc podstawowe zasady, poszedł z tym prosto na... Izbę Przyjęć szpitala.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 11-03-2020

41522. 
Odnośnie wpisu numer: 41517

Tępa, żałosna lewacka opozycja PO-PSL-SLD [...], a przecież pamiętamy wszyscy jak żądali od prawicowego rządu przyjęcia tysięcy nachodźców - bez żadnych badań, dokumentów i szczepień.
Mały Jaro znowu miał rację już lata temu. Pamiętacie?
No i kto jest ciemniakiem...?
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 10-03-2020

41521. 
CZŁOWIEK ROKU 2019: GŁOSUJEMY!

Oprócz kuponów z gazety, umożliwiliśmy głosowanie również metodą telefoniczną. Należy pod numer 73480 wysłać SMS o treści: „TYP.CR.X”, gdzie w miejsce „x” wpisujemy numer kandydata.
Wejdź w link, zobacz opis dziesiątki nominowanych i wybieraj według własnego uznania!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2019-Glosujemy/5661
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-03-2020

41520. 
Szanowna redakcjo KURIERA!
Może zwrócicie uwagę na władzom miasta Lubawy na fakt, że podatki płacone są w kasie Urzędu Miasta w Lubawie do 15 marca. Kasa jednak otwarta jest dopiero od godz. 11:00 i tworzą się kolejki. Czy nie można wcześniej otworzyć kasy?
Ps. Opublikowałam mój wpis na stronie lokalnej gazetki "Głos Lubawski" [dodatek "Gazety Olsztyńskiej"] ale został usunięty nie wiem dlaczego.
 Jola
 Lubawa, Wtorek 10-03-2020

41519. 
W okolicznych sklepach chińskich - pusto i głucho.
Ciekawe dlaczego...?
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41518. 
A jeśli idzie o sport w Iławie - podejście, wyniki, wynagradzanie [...] to uczcie się iławianie od Lubawy.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41517. 
Odnośnie wpisu numer: 41513

Logika różowych łotrów.
Roczna subwencja dla partii PO to około 20 mln złotych.
Przez 10 lat pobrała z budżetu państwa około 200 mln złotych.
Koszt leczenia chorego na raka, to średnio 100 tys. złotych.
Czyli co?
Przez 10 lat swojego istnienia PO "zabiła" 2000 osób chorych na raka?

Jeszcze inna wyliczanka.
PO wybudowała 2 tys. km szybkich dróg za kwotę 134,5 mld złotych.
Zapłaciła 27 mln/km powyżej średniej europejskiej.
Kwota nadwyżki 54 mld zł zniknęła w niewyjaśniony sposób.
Koszt leczenia onkologicznego wynosi około 100 tys. złotych.
Czyli co?
Partia PO "zabiła" 54 tysiące osób?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41516. 
SĄSIEDZKA POMOC

Zarażenie wirusem (np. grypy) ryzykują głównie seniorzy, a zwłaszcza schorowani o obniżonej odporności, warto więc zminimalizować im ryzyko i pomóc w niewychodzeniu z domu. Takie gesty przywracają wiarę w ludzi...
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-03-2020

41515. 
Odnośnie wpisu numer: 41510

Samorządy wokół Iławy przygotowały plany awaryjne poprzez powołanie zespołów kryzysowych, jak np. Ostróda, Brodnica, Kwidzyn. A Iława co?
Co się robi w Iławie?
Co w tym czasie słychać w obozie "Dawidka Rowerzysty" na Ratuszu?
[...]
U nich pełny luzik. Ogłosili kolejny zespół ds. luzu na ten ich lewacki spęd nazywany "Soundlake Festiwal". Jest chill, drodzy iławianie. Epidemia nas nie dotyczy! Kto by się tam takimi pierdołami zajmował! Burmistrz głosi, że jest "samodzielny i nie podda się naciskom".
I nie ugnie się przed wirusem!
Zaraz! Nie było u nas konsultacji społecznych czy chcemy tę zarazę u siebie. Dawidzie Burmistrzu! Zrób sondę na fejsie! Zdobywaj lajki!
[...]
Fejsbukowi zoombie Cię kochają!
 turkuć podjadek
 Iława, Niedziela 08-03-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 5 6 7 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 185 186 187 ... 360 361 362 następna ] z 362131007852


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.