Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42798. 
Klasyka hejtu, mowy nienawiści.
"Sok z Buraka" (pastewnego).
Bydło się tym żywi.
Dla ludzi to niestrawne.
 Agent J-23
 Iława, Sobota 27-03-2021

42797. 
Z PIASKOWNICY W IŁAWIE
POD SIATKĘ W OLSZTYNIE

Nie słabnie fala oburzenia na kolejną szokującą decyzję burmistrza Iławy o sprezentowaniu z zadłużonego budżetu miasta aż 100 tysięcy złotych dla klubu siatkówki w... Olsztynie! (to nie pierwszy taki prezent).

Dawid Kopaczewski znowu nie liczy się z głosem społecznym i, znowu za publiczne pieniądze, uruchamia wydział promocji i biuro rady oraz radnych do rozpowszechniania „artykułów prasowych”, w których będzie z góry przekonywanie o słuszności absurdalnej propagandy.

Większościowa grupa radnych (KO), na czele z przewodniczącym Michałem Młotkiem (PO), niczym kamaryla na dworze królewskim, bezmyślnie przyklaskuje, a nieliczni działacze prawicy pukają się w czoło: „To może w ogóle zrezygnujmy z wydatkowania podatków iławian na Iławę i we wszystkich dziedzinach lokalnego życia zacznijmy łożyć pieniądze na Olsztyn”.

Szczegóły tej kuriozalnej sytuacji przeczytacie w gazecie na stronie 5.

Można przyłączyć się do petycji:
https://www.petycjeonline.com/niesponsorujeolsztyna
„Nie sponsoruję Olsztyna”

Na zdjęciu:
Burmistrz Dawid Kopaczewski (z prawej) jak zwykle nie odpowiedział na nasze pytania (pisemne). Wiele o jego intencjach może mówić chwalenie się fotografią w towarzystwie Ryszarda Góreckiego, byłego senatora PO, działacza AZS, wieloletniego rektora UWM, a w najgorszych latach reżimu komunistycznego robiącego zawrotną karierę naukową na ART – doktora rolnictwa (1979), habilitanta (1985), docenta (1987), profesora (1991).
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 27-03-2021

42796. 
Mamy kolejny rekord dziennej liczby zakażeń na COVID, warto jednak spojrzeć, w jaki sposób lockdown może okazać się skuteczny.

Miesiąc temu wprowadzono lockdown na Warmii i Mazurach:
- w piątek 5 marca udział WiM w zakażeniach wynosił 7%
- w piątek 26 marca udział WiM wynosi 3%
 Dominik
 Polska, Piątek 26-03-2021

42795. 
Wielu Polaków nastawionych jest na nieprzestrzeganie zasad w pandemii. Rząd musi skłonić ich przez ogłoszenie stanu wyjątkowego. Czas wreszcie na idiotów sięgnąć po bat, co ani masek od dawna nie noszą i bezkarnie panoszą się po mieście w grupach. I stanie się to, co nie miało się stać: surowe kary! Inaczej rząd odda władzę PO-KO i innym antypolskim ugrupowaniom. To nie ta chwila, kiedy zło dobrem zwyciężaj, jak czyni to strona rządowa w wypowiedziach.

Owszem w tym przypadku, zło należy tępić i je zwyciężać, ale nigdy nie dobrem i spokojem, a batem. Dziś mamy ten przykład, że dobra wola narodu idzie z płaczliwych nawoływań przedstawicieli rządu i medycznej społeczności o rozum. Ale gdzie szukacie rozumu? Wśród durniów?

Ja się was z rządu pytam: gdzie macie policję i terytorialsow, by wreszcie zacząć kontrolować przez patrole na ulicach tych, co zachowują się w stosunku do pandemii wyzywająco. To musi być totalny chwyt za twarz, bezpardonowy. Wyłapywać i nakładać surowe kary, jak: mandaty od 1000 do 5000 tys. zł, a sądy też mogłyby uchylających się posadzić do więzienia lub kary pracy przymusowej. Jednak policjantom nie w smak na swoim terenie mandaty wystawiać, czemu nie dziwota, więc powinniście stanowić desant na ościenny teren i po kłopocie. [...]

Nawet gdyby rząd wykonał wszystko co trzeba, to krytyki ze strony rozregulowanych idiotów byłoby na kopy, że np. "lekarzy za mało" itp. Prawda, lekarzy jest brak, ale dostali za darmo naukę i część wyjechała na Zachód. Przez kogo? Kiedy? Zapomnieliście już? Gdy rządziło nadal lewactwo w rządzie PO-PSL-SLD z oszołomami LGBT, to lekarzy i tak by było za mało w szpitalach.

Jeśli nie podobają się restrykcje, to leczcie się PRYWATNIE i nie proście pomocy, ani respiratorów. Szczepcie się szczepionkami rosyjskimi "Sputnik" lub chińskimi świństwami. [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-03-2021

42794. 
Odnośnie wpisu numer: 42757

Przyjechałam po paru latach do Kisielic i jestem w szoku, bo się nie spodziewałam, że zastanę tak zaniedbane miasteczko, aż płakać się chce. Brud wszędzie, pełno piachu na ulicach i chodnikach. Dziury w chodnikach i na ulicach. Przez prawie 8 lat nic się nie zmieniło. Powiem, że jest tak źle, że nigdy tak nie było.
Jak pamiętam kiedyś to coś się robiło. Pamiętam budowę promenady nad jeziorem. Myślałam, że będzie ona zadbana, że miło będzie się spacerowało i wspominało te piękne czasy gdy Kisielice się rozwijały, gdy się coś działo.
A teraz nic kompletnie nic się nie dzieje.
Najgorsze, że pełno jest śmieci brudno. Gdzie jest gospodarz? Czy Kisielice nie mają radnych, którzy powinni robić coś dla miasteczka. Co się stało, co robią włodarze? Bardzo mi przykro, nie spotkałam tak zaniedbanego miasteczka. Susz, sąsiad Kisielic, się rozwija. Dużo się tam zmieniło, jest estetycznie, czysto.
Panie Burmistrzu Ryszczuk, proszę zadbać o nasze miasteczko Kisielice, to przecież Pana obowiązek, po to Pan został burmistrzem. Ludzie na Pana liczyli, nawet ja.
 Danuta
 Kisielice, Czwartek 25-03-2021

42793. 
Jak sobie radzą z nauką zdalną szkoły – nauczyciele, uczniowie i rodzice? Mówią: Aleksandra Skubij, Małgorzata Kamińska, Katarzyna Grabkowska, Kazimierz Tyszkiewicz, Mariusz Sadowski. Czytajcie raport w gazecie na stronie 8.
Waszym zdaniem jak wygląda sytuacja?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 25-03-2021

42792. 
Rozumiem w jakim stresie od ponad 5 lat żyją "ludzie" o mentalności Janusza Palikota, Ryszarda Petru czy Szymona Hołowni, którym wmówiono, że PiS i Kaczyński to samo zło.
Ale żeby trollować i hejtować nawet najlepszego piłkarza świata Roberta Lewandowskiego albo senatora Jana Rulewskiego, legendę walki z reżimem komunistycznym - za to, że od Prezydenta RP przyjęli odznaczenia, albo jeszcze życzyć dziennikarzowi Piotrowi Semce śmierci pod respiratorem - to trzeba być wyjątkowo jebniętym w mózg.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 25-03-2021

42790. 
W pierwszych dniach pojawienia się w „Biedronkach” szybkich testów serologicznych (na obecność przeciwciał) był istny szał zakupowy, ale czy rzeczywiście są one miarodajne? Czy cena 50 zł jest zachęcająca? Sprawdzamy na co należy zwracać uwagę, co wynika z tych testów i jak oceniają je specjaliści. Czytajcie w gazecie na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 24-03-2021

42789. 
GENERAŁ „NIL” NIE BYŁ BOHATEREM!

Posłuchajcie o nowej wersji historii Polski według etatowych towarzyszy PO-PSL-SLD rządzących w iławskim starostwie powiatowym. Marcowe posiedzenie komisji edukacji kolejny raz pokazało bardzo wyraźnie w jakiej atmosferze wrogości pracujemy.

Prawem przewodniczącego komisji ANDRZEJA BUKA jest czuwanie nad porządkiem obrad. Z tym, że niezapisaną rolą jest blokowanie aktywności radnych opozycyjnych. Tu dopiero zaczęło się szukanie „dziury w całym”! W miejscu na „sprawy bieżące i wnioski” zgłosiłem wniosek formalny, by komisja edukacji wprowadziła do porządku obrad najbliższej sesji uchwałę z propozycją utworzenia na terenie naszego powiatu „IŁAWSKIEJ ŁĄCZKI” jako lokalnego, stałego symbolu narodowego święta „Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Radna REGINA SZPINDLER stwierdziła, że będzie zdecydowanie przeciwna przy głosowaniu, bo ma „znajomych pokrzywdzonych” przez żołnierzy walczących z okupacją sowiecką. To często klepany argument rodem z czasów komunizmu. Kilkanaście tysięcy patriotów po podpisaniu kapitulacji hitlerowskiej płaciło każdego dnia krwią, życiem, dręczeniem najbliższych przez dziesięciolecia... Nawet nie miałem ochoty dopytywać się o sposób krzywdzenia znajomych pani Reginy. Można gratulować perspektywy spojrzenia na wydarzenia tamtych lat wcale nie tak odległych, mając na uwadze ostatniego wyklętego zamordowanego dopiero w 1963 roku.

Podobnie argumentował przewodniczący komisji ANDRZEJ BUK. Oczekiwał ode mnie, że przedstawię listę żołnierzy wyklętych z kryształowym życiorysem. Słucham?!!! Odpowiedziałem, że dla obecnie rządzących w radzie powiatu z pewnością nie będę wiarygodny. Dopowiedziałem o sztandarowej postaci generała AUGUSTA EMILA FIELDORFA (ps. „Nil”), który mógłby stać na honorowym miejscu „Łączki”, choć nie żył w lesie z karabinem w ręku.

Trzeba podkreślić, że etatowy członek zarządu powiatu MACIEJ RYGIELSKI zaczął od wywodu o... aberracji. To sprytne określenie jest tak samo sprytne jak „aborcja”. Brzmi nie najgorzej, ale znaczy najczęściej zabicie nienarodzonego, poczętego dziecka. „Aberracja” to m.in. nienormalność, fioł! Tych synonimów jest więcej. Przytaczam tylko najbardziej skrajne. Do takich określeń zdolny jest tylko ktoś, komu przypisać można przynależność do iławskiej elyty liberalno-lewicowej!

Radny MACIEJ RYGIELSKI stwierdził, że generał AUGUST EMIL FIELDORF (ps. „Nil”) żołnierzem wyklętym NIE JEST! Brawo! Na tej podstawie wywnioskował, że jako opozycja przychodzimy najczęściej nieprzygotowani (i teksty o aberracji). To, że generał był organizatorem podziemnej walki z sowieckim okupantem wystarczyło, by „wyzwoliciele” skazali Go na śmierć.

Za uczestnictwo w konspiracji przeciw sowietom generała Fieldorfa powieszono! Przekorne pytanie: czy komunistyczny generał Wojciech Jaruzelski powinien zostać powieszony za stan wojenny, skryte morderstwa? Nie...?! Tu się zgadzamy! Nie wyobrażam sobie, by wieszać generała! I słyszę starą śpiewkę: Ale po co wspominać tak haniebne potraktowanie generała „Nila”? Lepiej nic z tym nie robić, bo mogą wrócić czasy, gdy przy władzy będą dawni utrwalacze… Ależ mi przestroga! Czy rzeczywiście dopuszcza pan taki powrót? Tu się nie zgadzamy. Nie będzie powrotu do komunistycznej władzy ludowej, która za nic ma lud. Nie będzie wyroków śmierci wydanych przez sędziów po kilkumiesięcznych wieczorowych kursach sędziowskich. Nie będzie!

Cytowane tu wypowiedzi i kilku innych, o których nie wspominam, nie były najważniejsze. Najważniejsze było stwierdzenie „najważniejszego” radnego MACIEJA RYGIELSKIEGO, że on „nie będzie brał udziału w głosowaniu” nad moim wnioskiem. A więc azymut wyznaczony! Do boju towarzysze! Po takich słowach decyzja przewodniczącego komisji ANDRZEJA BUKA mogła być tylko jedna: niepoddanie wniosku pod głosowanie! Na rympał nie dopuścił do głosowania. Jak w demokracji ludowej. Jak w milicji obywatelskiej. Jak w platformie obywatelskiej.

_________________________
Foto: Andrzej Buk (z lewej)
Maciej Rygielski (z prawej)
 HENRYK WITKOWSKI
 Iława, Środa 24-03-2021

42788. 
[Połączenie postów] [Edycja] A serial marnowania pieniędzy publicznych przez Tymczasowego Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego [KO] trwa.
Nie zamierza on dać kroku wstecz, wręcz odwrotnie. Z naszych pieniędzy zaczyna przechodzić do kontrofensywy propagandowej. Zwrotna kwota 100 tysięcy na siatkarzy AZS Olsztyn - czyżby to był tylko wierzchołek góry lodowej?
 Łukasz Tulwinski
 Iława, Środa 24-03-2021

42787. 
Zasady senatora marszałka Tomasza Grodzkiego, pseudonim "Koperta".
Łapówka:
- w prywatnym gabinecie się nie liczy
- w kopercie się nie liczy
- od pacjenta się nie liczy
- na wyjeździe się nie liczy
- w święta się nie liczy
- w dni bez Teleranka się nie liczy
- po ciemku się nie liczy
- od chorych się nie liczy
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 23-03-2021

42786. 
Odnośnie wpisu numer: 42781

Eeee-tam, komunistą to Tadek Dreszler nie był. Znałem Go. Co najwyżej należał z woli lub "niewoli" do PZPR.
A proszę mi powiedzieć, komu partia wtenczas dałaby taki luz, by móc tyle działać, co ON potrafił? Ponadto za czasów Edwarda Gierka to PZPR wymiękło nieco, ale na odpowiednie stanowiska należało "zapisać" się do tej jedynej naszej ludowej.
Całkowity luz w sensie bycia w PZPR nastał za Jaruzelskiego, ale, ale... należało partii ufać i nie kontestować za wiele, czyli być cicho, to również kto był dobry w zawodzie, ten również szedł w górę na stanowiskach.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 23-03-2021

42785. 
Kondolencje:
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 22-03-2021

42783. 
Posłanka Monika Pawłowska dokonała wyboru.
Przeszła z lewicy do centrum - i z posłanki zrobiła się poseł.
A tymczasem lewica wściekle ją teraz atakuje.
A gdzie się nagle podziało wasze słynne hasło: "Wybór, nie zakaz!"
Załgani czerwoni hipokryci.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 22-03-2021

42782. 
Odnośnie wpisu numer: 42771

Mam taką propozycję, aby księża proboszczowie w iławskich kościołach zorganizowali punkty szczepień.
Kościoły w tygodniu są puste, lekarz i pielęgniarka na emeryturze w każdej parafii by się znaleźli i dorobili by sobie do emerytury, a dla parafii też by zostało, przecież rząd płaci niemałe pieniądze za szczepienia. A jaki byłby pożytek zdrowotny dla samych parafian. Iława byłaby na ustach całej Polski, jak dobrze sobie tam radzą. Jest pięć parafii, to ile to zaszczepionych!
Rozmarzyłem się...
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 22-03-2021

42781. 
Odnośnie wpisu numer: 42780

W czasach komunizmu jeden z nielicznych miejscowych komunistów, który mimo pozycji społecznej i politycznej zachowywał się przyzwoicie wobec ludzi, a młodzież sportową trzymał krótko za łeb, ale sprawiedliwie.
Szacunek Panie Tadeuszu! Odpoczywaj w pokoju.
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 22-03-2021

42780. 
TADEUSZ DRESZLER

Wspominamy wieloletniego działacza sportowego klubu „Jeziorak” oraz znanego w Iławie i całym województwie aktywistę społecznego (LOK). Jako zręczny animator budował i walczył całe życie. Spasował dopiero pod covidem w ostródzkim szpitalu zakaźnym.
Zapraszamy do lektury w gazecie na stronach 11 oraz 22.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 21-03-2021

42779. 
Zakłamania szczyty Himalajów.
Dzień Osób z Zespołem Downa.
Patrzę na feministki i rozwydrzone małolaty. Pozamieniały faszystowskie czerwone błyskawice nagle na kolorowe skarpetki i przez jeden dzień solidaryzują się dziećmi, które chcą zabijać. Banda gorsza od zwierząt.
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 21-03-2021

42778. 
Wulgarne wyzwiska, rzucanie kamieniami i petardami, ataki na policjantów, blokowanie ruchu i pospolita chuliganeria, wzywanie do łamania przepisów i anarchizacji państwa, organizacja manif ulicznych w środku kryzysu epidemicznego... Tym się obecnie zajmuje Konfederacja, podobno kiedyś Narodowa.
A wszystko na czele z Grzegorzem "Szczęść Boże" Braunem.
 Dominik
 Warszawa, Sobota 20-03-2021

42777. 
Odnośnie wpisu numer: 42762

Jakim trzeba być ignorantem, żeby zaprzeczać nawet wyrokom sądów, ale burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski w swym zadufaniu twierdzi, że w jego przypadku sądy się mylą.
Publicznie wygłasza jakiś okropny bełkot niby psychologiczny, atakujący personalnie wydawcę gazety KI, która śmie ujawniać szokujące sądowe brudy Kopaczewskiego i bardzo poważne zarzuty przedsiębiorców, którzy oskarżają go nawet o korupcję.
[...] Jakaż wielka jest krocząca przed upadkiem pycha Kopaczewskiego...
 Madonna
 Iława, Sobota 20-03-2021

42776. 
Odnośnie wpisu numer: 42771

Zastanawiam się do czego lub kogo można by porównać atak chińskiego wirusa komunistycznego i zastraszenie narodu polskiego na tyle, że chowa się po kątach, by nie mieć z nim styczności.
Podobnie było lat temu 75, kiedy Moskal wszedł do Polski. Też ludziska chowali się po chałupach (szczególnie płeć żeńska), nie wychodzili, by z sowieckim wirusem się nie spotkać.
Ale, podobnie jak obecnie, tych którym wirus nie przeszkadzał było wielu, a wtenczas sprzyjali najeźdźcy...
 Marszałek
 Iława, Piątek 19-03-2021

42775. 
Milena Załęska mieszka z dwójką dzieci w kamienicy komunalnej przy ul. Barlickiego 9 w Iławie. Skarży się na fatalne warunki mieszkaniowe (ITBS). Najgorszy jest grzyb, który opanowuje każdy kąt. Kobieta twierdzi, że większość własnych pieniędzy musi przeznaczać na remonty tej ruiny. Co na to władze miasta? Szczegóły czytajcie na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 19-03-2021

42774. 
Odnośnie wpisu numer: 42770

Po serii złośliwych publikacji na temat prezesa ORLENU Daniela Obajtka w polskojęzycznych mediach zasilanych przez kapitał niemiecki i rosyjski, wyłania się obraz człowieka sukcesu, który potrafi sprawnie zarządzać podległą mu spółką państwową, a swoje prywatne dochody inwestuje w sposób przemyślany.
To miał być atak? Płaczę ze śmiechu...
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Piątek 19-03-2021

42773. 
Odnośnie wpisu numer: 42771

Może ten KEMED na stałe otworzy w Iławie podstawowy ośrodek zdrowia jako konkurencja dla "RODZINY" i obiboków ze "ZDROWIA".
 Wojtek
 Iława, Piątek 19-03-2021

42772. 
Kiedyś ideałem kobiety była po prostu ładna i mądra kobieta.
Dziś jest to ponura feministka-weganka z zarośniętymi pachami, sikająca na stojąco przez lejek, chodząca na czarne marsze i manify w stroju waginy, bluzgająca wulgarnie na cały świat, wrzeszcząca o zabijaniu dzieci i mająca pretensje, że faceci w niej nie gustują.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 18-03-2021

42771. 
LEKARZE Z GMINY RATUJĄ MIASTO

Wrzenie narastało od kilku miesięcy. Ludzie nie szczędzili krytyki burmistrzowi Dawidowi Kopaczewskiemu i jego radnym (KO) pomstując, że w takim mieście jak Iława są tylko 2 punkty szczepień. Na tle statystyk z Ostródy, Kwidzyna czy Brodnicy wygląda to naprawdę blado.

Jednak najbardziej marazm w mieście irytował na tle doskonale zorganizowanej gminy wiejskiej wójta Harmacińskiego, gdzie w dwóch ośrodkach zdrowia w Rudzienicach i Ząbrowie sprawnie zabezpieczono akcję szczepieniową nie tylko dla mieszkańców „swoich”, ale również rejestruje się „obcych”.

Ci sami lekarze z przychodni KEMED wchodzą teraz ratunkowo na Iławę i tworzą nowe 2 punkty szczepień. Szczegóły akcji: czytajcie w gazecie na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 18-03-2021

42770. 
Odnośnie wpisu numer: 42768

"Nepotyzm PiS" zatacza już takie kręgi, że głowa boli.
Okazuje się, że nawet redaktorem naczelnym jednej z największych gazet w Polsce jest brat prezesa TVP. Takie rzeczy tylko w państwie PiS... :-D)

#AferaObajtka
 Jimmy
 Olsztyn, Czwartek 18-03-2021

42768. 
Według niemieckiego portalu Der Onet, w roku 2012 parówki na stacji paliw Orlen były smaczne.
Ale w roku 2021, według tego samego niemieckiego portalu Der Onet, te same parówki na tym samym Orlenie są już podejrzane.
Czego jeszcze nie rozumiecie?

* * *

Orlen współpracuje z firmą, w której prezesem jest kuzyn ciotki szwagra brata teściowej, której zięć ma wuja, który ma kolegę, którego znajomy bliskiego przyjaciela mieszka na tym samym osiedlu, co prezes Daniel Obajtek. Przypadek?
Czego jeszcze nie rozumiecie?
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 17-03-2021

42765. 
Zmarł i dziś jest chowany [Tadeusz Dreszler] oddany działacz sportowy Iławy, inicjator awansu IKS JEZIORAK do II ligi piłkarskiej. [...]
 Swój
 Iława, Wtorek 16-03-2021

42763. 
Mam pytanie za pośrednictwem Kuriera do Burmistrza Iławy i całej Rady Miejskiej Iławy.
Dlaczego po tylu latach iławska Rada teraz zabrała ulgę rodzicom dzieci niepełnosprawnych?
Zawsze było tak, że rodzic po zawiezieniu dziecka niepełnosprawnego do ośrodka szkolno- wychowawczego lub na rehabilitację mógł wrócić do domu autobusem ZKM za darmo na podstawie legitymacji.
 rodzic
 Iława, Poniedziałek 15-03-2021

42762. 
POZWOLENIA TYLKO DLA WYBRANYCH

Burmistrz Iławy „rażąco naruszył prawo” – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. Wiele aspektów przegranych procesów Dawid Kopaczewski próbował ukrywać nawet przed radnymi. Wielu jednak wiedziało, w tym na pewno przewodniczący Michał Młotek (KO). Budżetowi miasta grożą odszkodowania za „bezczynność” przy wydawaniu warunków zjazdu do działki planowanego centrum handlowego na rogu wschodniej obwodnicy średnicowej i Ziemowita. Po latach inwestor wreszcie ma wyszarpane pozwolenie budowlane.

Wojciech Lewiński: „Przychodziły nam do głowy różne przyczyny uporczywego blokowania przez burmistrza, a nawet to, że mógł czekać na łapówkę, ale dziś już wiemy, że powody mogły być jeszcze gorsze. Sądzimy, że chodziło o wymuszenie służebności przejazdu przez naszą drogę do sąsiedniej działki, mimo że tamten ma swoją drogę z drugiej strony, gdzie biznes prowadzi kolega Kopaczewskiego, a niektórzy twierdzą, że to nawet rodzina. Tak wygląda w Iławie polityka gospodarcza i klimat dla inwestorów”.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 15-03-2021

42761. 
Odnośnie wpisu numer: 42760

[...] Następnym krokiem ze strony ratusza powinno być wypowiedzenie umowy dla POZ "Zdrowie" i ściągnięcie innej spółki.
W przychodni "Zdrowie" drzwi dla pacjentów są ogólnie zamknięte, ale dla pacjentów do Pani doktor Szlesinger do medycyny pracy - są otwarte, w tym samym budynku należącym do miasta. To jest jawne sk....syństwo, łagodnie mówiąc.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 15-03-2021

42760. 
Powstają w Iławie nowe punkty szczepień. Oczywiście na ratunek Iławie przyjechały firmy spoza (młodzi lekarze z Wąbrzeźna, którzy prowadzą wiejskie ośrodki zdrowia w Rudzienicach i Ząbrowie na zlecenie wójta Harmacińskiego).
Nasza iławska strasznie przemęczona przychodnia "ZDROWIE nie ma siły ani chęci na ratowanie swoich pacjentów.
Kto może pomóc w likwidacji zbędnej przychodni "ZDROWIE"...?
Niech wreszcie jadą na wymarzone wczasy do [...]
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 15-03-2021

42759. 
Odnośnie wpisu numer: 42756

Czy na pewno nie ma na takie chamstwo samochodowe sposobu?
Przecież z pomocą policji można ten samochód na lawetę i odholować.
Za lawetę 1000 złotych i kara, nie jakiś mandacik, a 5 patyków. Nie ma lepszej nauki.
Czy w końcu kiedyś doczekamy się prawdziwego wykonywania prawa?
 Operacyjny
 Iława, Niedziela 14-03-2021

42758. 
Odnośnie wpisu numer: 42750

Popatrz na nazwiska kadry kierowniczej w Komendy Powiatowej Policji w Iławie 10 lat temu i popatrz jakim szacunkiem cieszą się ci ludzie dziś (może z małymi wyjątkami).
A co się dzieje dziś, każdy zainteresowany wie.
 mieszkaniec [399]
 Iława, Niedziela 14-03-2021

42757. 
Odnośnie wpisu numer: 42773

Bardzo bardzo nieelegancko traktują pacjenta w Powiatowym Szpitalu w Iławie. Robiłam prześwietlenie płuc.
Jestem z Kisielic, miałam odebrać wynik w czwartek 11 marca. Pojechałam znowu do Iławy, ale nie wydano mi z uwagi na dodatni wynik covid u pacjenta.
Pojechałam w piątek. Również mi nie wydano argumentując nadzwyczajną sytuacją w szpitalu.
Pytam, czy tak trudno było wziąć moje wyniki włożyć dla bezpieczeństwa w koszulkę i mi podać przez okienko? Kto mi zwróci za dojazdy do Iławy? Przecież to są nie małe koszty.
Stwierdzam brak zdrowego rozsądku po takim traktowaniu pacjenta. Będę od szpitala żądała zwrotu kosztów podróży.
 Halina Markowska
 Kisielice, Niedziela 14-03-2021

42756. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Nie ma to jak być prostakiem i zaparkować na kopercie. Szkoda, że jeszcze samochód nie wjechał do środka śmietnika. Od wczoraj nikt z mieszkańców bloków nie mógł otworzyć skrzydła drzwi do klatki” (skrzydła uchylanego na zewnątrz).
Iława, Osiedle Podleśne, ul. Okulickiego.
 [skrzynka czytelników Kuriera]
 redakcja, Sobota 13-03-2021

42755. 
Odnośnie wpisu numer: 42750

Kariera na każde stanowisko w tzw. między innymi w policji, może być zarówno szemrana, jak również przemyślana i wspaniała. Zależy od tego, kto powołuje, czy ta osobistość to szuja i cwaniak, czy poczciwy człowiek i mądry człowiek.
A więc przemyślcie tak od 10 lat do tyłu, kto i kogo powoływał w Iławie... Nie chcę nic sugerować. Od niedawana tak dobrze miało się zacząć, i co? Szubrawcy i kolesie w układach. Iława nadal nie ma odpowiednich postaci na tak ważne stanowisko.
 Marszałek
 Iława, Sobota 13-03-2021

42754. 
Odnośnie wpisu numer: 42749

Tak, tak....
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 antylokomotywa
 Iława, Piątek 12-03-2021
Odp. 
"Pierdoli głupoty".
"Ma bielmo na oczach".
"Udaje, że jest najmądrzejszy".

Ani jednego zdania do rzeczy.
Ze swoim bełkotem i żenującymi próbami poniżenia człowieka pomyliłeś adresy. Głęboki psychiczny stres pourazowy musisz rozładować u specjalisty, my nie potrafimy ci pomóc. Tutaj nie przychodź więcej i nie zabieraj czasu nawet moderatorom dyżurnym na czytanie ścieku. Sio!
 Modero Kuriero (Jaro Paszteto)
 KURIER IŁAWSKI, Środa 17-03-2021

42753. 
Raport ze szczepień. Stan na dzień 4 marca

Powiat OSTRÓDA
Liczba wykonanych szczepień: 8 000
Dzienna liczba szczepień: 317
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 2 696
Dzienna liczba szczepień 2 dawką: 99

Powiat KWIDZYN
Liczba wykonanych szczepień: 6 609
Dzienna liczba szczepień: 134
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 2 529
Dzienna liczba szczepień 2 dawką: 95

Powiat SZTUM
Liczba wykonanych szczepień: 4 830
Dzienna liczba szczepień: 289
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 1 730
Dzienna liczba szczepień 2 dawką: 159

Powiat IŁAWA
Liczba wykonanych szczepień: 6 589
Dzienna liczba szczepień: 236
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 2 265
Dzienna liczba szczepień 2 dawką: 120

Powiat NOWE MIASTO LUBAWSKIE
Liczba wykonanych szczepień: 3 947
Dzienna liczba szczepień: 131
Liczba szczepień 2 dawką ogółem: 1 295
Dzienna liczba szczepień 2 dawką: 50
 Piotr
 Iława, Piątek 12-03-2021

42752. 
KRZYSZTOF ZIĘBA z Iławy opowiada o tym, jak walczył o życie z covidem. Przestrzega przed bagatelizowaniem zagrożenia. Na początku pandemii też był sceptykiem, któremu wydawało się, że mamy do czynienia tylko z „nową grypą”. Co najbardziej zwodzi czujność? Czytajcie w gazecie na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 12-03-2021

42751. 
Odnośnie wpisu numer: 42722

Złożyłem skargę do NFZ na działalność przychodni "Rodzina" i "Zdrowie", dostałem odpowiedź, treść poniżej, ale tylko w sprawie "Rodziny", a na "Zdrowie" muszę jeszcze poczekać, może odpowiedzą.

Dotyczy: trudności w rejestracji telefonicznej.

Szanowny Panie, w przedmiotowej sprawie zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Stanowisko w sprawie przedstawił Pan Cezary Kosyl – wiceprezes zarządu "Rodzina" sp. z o.o. Wynika z wyjaśnienia świadczeniodawcy oraz przesłanych raportów, że w dniu 17 lutego 2021 r. zostało przeprowadzonych:
– 59 porad lekarskich ambulatoryjnych (bezpośrednich)
– 1 porada w domu pacjenta
– 252 teleporady lekarskie
– 46 szczepień w punkcie szczepień.
Z powodu trwającego stanu pandemii zapotrzebowanie na odbycie przez pacjenta wizyty osobistej jest, po wstępnym wywiadzie przez lekarza, weryfikowane do przeprowadzenia wizyty bezpośredniej lub teleporady.
W związku dużym natężeniem rozmów przychodzących do przychodni. Świadczeniodawca korzysta z usługi Wirtualnej Centrali [...], która przy tak dużej ilości połączeń przychodzących wykazuje czasem usterki w obsłudze.
Według raportu centrali z dnia 17 lutego 2021 r. tylko samych połączeń obsłużonych przez personel rejestracji (bez połączeń przychodzących do punktu szczepień) było w tym dniu 197, na łączny czas trwania rozmów 11 godz. i 26 min.
Nadmieniamy, że dostęp do placówek medycznych jest monitorowany, występują czasowe trudności w dostępie z uwagi na natężenie ilości zgłaszających się pacjentów, niemniej nie stwierdzono celowego ograniczania dostępności do świadczeń przez przychodnie podstawowej
opieki zdrowotnej "Rodzina" w Iławie.

EWA SZUBA
Główny Specjalista w Wydziale Obsługi Klientów
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie
(dokument podpisany elektronicznie)

* * *

Jeśli ktoś by chciał pisać do NFZ w Olsztynie, to podaję adres e-mail:
kancelaria@nfz-olsztyn.pl
Uważam, że należy masowo pisać, aby coś się zmieniło.
 Piotr
 Iława, Piątek 12-03-2021

42750. 
Po decyzji komendanta Waldemara Pankowskiego, ARKADIUSZ MAJEWSKI zastąpił Sławomira Kołpackiego na stanowisku szefa drogówki w Powiatowej Komendzie Policji w Iławie.
Jak wyglądała jego dotychczasowa kariera zawodowa? Czytajcie w gazecie na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 11-03-2021

42749. 
Jeszcze przed świętami Dawid Kopaczewski nakazał wodociągom znowu podnieść ceny wody i ścieków w Iławie. Podwyżki są znowu drakońskie, dużo wyższe niż skala inflacji.
Burmistrz jest 1-osobowym organem właścicielskim oraz nadzorczym, a mimo to zachowuje się jak szczeniak i próbuje zwalać teraz winę na zarząd spółki, który - przecież wiemy to wszyscy - ma wykonać plecenie i nie dyskutować, bo [...].
Mam nadzieję, że rząd poprzez wojewodę z Olsztyna będzie interweniował i stonuje zapędy fiskalne ekipy libertyńskiego, tęczowego fajno-polactwa. Szkoda tylko, że znowu nasze miasto naje się wstydu.
Hallo Iława!
Jak się teraz czujecie wyborcy "młodości"...?!
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 11-03-2021

42748. 
22-latek dorwał się do suva mercedesa i „poczuł wiatr we włosach” do tego stopnia, że kompletnie stracił panowanie nad kierownicą i wyjątkowo rozrzutnie zdemolował średnicową obwodnicę w Iławie (na wysokości krzyżówki z Ziemowita). Ale to nie wszystko. Szczegóły przeczytacie w gazecie na stronie 3. Śmiać się czy płakać?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 11-03-2021

42745. 
Celebryci LGBT to od zawsze byli, są i nadal będą zwyrole i dewianci.
"Pierwszy gej RP" - połamał własnej matce szczękę.
"Pierwszy transwestyta RP" - wykorzystał sexualnie niepełnosprawnego.
Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale natury nie oszukasz.
 Stachu
 Lubawa, Środa 10-03-2021

42744. 
Ale się porobiło.
Chodzą słuchy, że w tym roku uczniowie na Dzień Wagarowicza będą uciekać z... domów do szkoły. :-D)
 Baba Rozpierducha
 Iława, Środa 10-03-2021

42743. 
ZALEZIONO KLUCZE!

Znaleziono pęk kluczy w okolicy bloków przy ul. Królowej Jadwigi w Iławie (w środę 10 marca).
Znalezisko trafiło do Biura Ogłoszeń Kurier Iławski na Stare Miasto. Zapraszamy po odbiór zguby!
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Środa 10-03-2021

42742. 
CENZURA „OCHRONNA”

Czytaliście w gazecie z ubiegłego tygodnia? Nawet kilka tygodni zajmuje wrzucenie transmisji z obrad iławskiej rady miasta do internetu. Sąsiednie samorządy nie mają z tym żadnych problemów i nagrania publikowane są niezwłocznie po posiedzeniu. Czyżby w Iławie obowiązywało inne prawo? Jak tłumaczy tę bardzo dziwaczną sytuację biuro rady kierowane przez przewodniczącego Michała Młotka? (PO). Wnioski nasuwają się same. Czytajcie na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 09-03-2021

42741. 
Chciałabym opowiedzieć dziennikarzom Kuriera historię dotyczącą opieki [...] w Powiatowym Szpitalu w Iławie.
Piszę z własnego doświadczenia. [...]
Mamy nagrania dźwięku i obrazu z wewnątrz, z oddziału szpitalnego, które potwierdzą moje zeznania.
To są fakty. Tak nie może być! Mój ojciec zmarł w tym szpitalu. To bardzo boli, zwłaszcza że spotkała nas krzywda. Bardzo zła opieka medyczna, nieludzkie traktowanie pacjentów, odzywki, poniżanie, brak jakiejkolwiek empatii dla ciepiących ludzi. [...]
 Monika
 Iława, Wtorek 09-03-2021
Odp. 
Prosimy o kontakt na adres e-mail:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 modearator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 10-03-2021

42740. 
Czerwone dynastie, różowe gangi.
Syn "rzecznika praw obywatelskich" Adama Bodnara ma "na koncie” pięć rozbojów "z użyciem niebezpiecznego narzędzia".
Mimo to "rozgrzany sąd" uznał, że chłopak "nie jest zdemoralizowany" w stopniu który uzasadniałby ukaranie go jak dorosłego. Gdyby nie to, młodzieńcowi groziłoby 12 lat!
Sąd ustalił, że nieletni dopuścił się zarzucanych mu czynów, a jednak zastosował tylko "środek wychowawczy" w postaci "nadzoru kuratora sądowego". Kpina!
Wraz z synem "rzecznika praw obywatelskich" Adama Bodnara skazani zostali także jego dwaj koledzy.
Syn RPO wraz z kolegami dopuścił się co najmniej 5 takich czynów. Ha, tyle przynajmniej mu udowodniono. Co istotne, do rozbojów dochodziło z użyciem noża. Po prostu w trójkę wymuszali od dzieci i młodzieży szkolnej pieniądze, przystawiając ofierze nóż do gardła.
Kogo to przypomina z Iławy...?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 09-03-2021

42739. 
„ELITY” KIPIĄ POGARDĄ

Burmistrz Prabut MAREK SZULC w ten sposób publicznie zwrócił się do swoich pracodawców – gminnych środowisk rolniczych i mieszkańców terenów wiejskich. Jako urzędnik samorządowy nigdy nawet nie próbował ukrywać, że sympatyzuje z PO i liberalną lewicą (KO). Oto Polska samorządowa w pigułce. Jedna wypowiedź pokazuje dlaczego społeczeństwo jest podzielone i rozdarte emocjonalnie.
Szczegóły skandalu przeczytacie w gazecie od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 09-03-2021

42738. 
Odnośnie wpisu numer: 42725

Pani Malwino! Korekta!
Urząd Miasta Iławy ma swój plac zabaw przy ulicy Niepodległości 13.
W godzinach od 7:00 do 15:00 gromadzą się tam, zamykają na 3 spusty, wyciągają zabawki.
Im nie w głowie odwiedzać inne place zabaw.
Niestety mamy w ratuszu dorosłe dzieci, które chcą się bawić i mieć spokój.
 Piotr
 Iława, Wtorek 09-03-2021

42737. 
Rozpoczyna się dystrybucja maseczek dostarczonych z rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego.
Gdzie można je odebrać w Iławie?
Hallo hallo! Panie Burmistrzu Dawidzie Kopaczewski!
Czyżby kolejny prywatny Pana bojkot polityczny wobec polskiego rządu?
Na złość Kaczyńskiemu odmrożę sobie uszy?
Tylko czyim kosztem?
Znowu na rachunek zdrowia i życia mieszkańców Iławy?
 Jimmy
 Iława, Wtorek 09-03-2021

42736. 
MISTRZ KIEROWNICY POZDRAWIA KOBIETY

„[...] merolem najpierw ściął przejście dla pieszych, wjechał wzdłuż i zatarasował chodnik. Szkoda, że kobieta z wózkiem podczas omijania [...] akurat nie zachwiała się na oblodzonym śniegu, bo [...]”.

Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 09-03-2021

42735. 
Pisałem już do powiatowego szpitala iławskiego, ale mnie zlekceważyli i wcale nie odpowiedzieli.
Moje pytanie było proste.
Dlaczego w iławskim szpitalu nie ma lekarza dermatologa, tylko najbliższy jest dopiero w Nowym Mieście Lubawskim i tam muszę jeździć i się leczyć, bo prywatnie mnie nie stać, a szpital w Iławie taki duży i bogaty, a brak lekarza dermatologa.
NML, bez obrazy, taka dziura a ma lekarza dermatologa i kontrakt NFZ.
Proszę o pomoc Kuriera w tej sprawie. Dziękuję.
 Arkadiusz
 Iława, Wtorek 09-03-2021
Odp. 
Zapraszamy do kontaktu na adres e-mail:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 11-03-2021

42734. 
Odnośnie wpisu numer: 42722

Przepraszam, pomyliłem się.
Jest jeden radny, właściciel sklepu warzywnego, Pan Piotr Rykaczewski [...] przy ul. Wiejskiej 5 na Osiedlu Podleśnym, który działa w temacie zawiadomień na policję o handlujących na murku na Manhattanie. [...]
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 08-03-2021

42733. 
Dyrektor lubawskiego Miejskiego Ośrodka Kultury zwija manatki i jest już nieoficjalnie powołany pełniący obowiązki pan z zamku. Przed kontrolą rady miasta już inwentaryzację w MOK-u robili.
Dzieje się w Lubawie.
Pan Paprocki, który jest na zwolnieniu, w ten sposób nie stanie przed komisją.
 lubawianka [10]
 Lubawa, Poniedziałek 08-03-2021

42731. 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
I ŻŁOBKA „MAJKA” W IŁAWIE!

Nowa, połączona lokalizacja – w centrum miasta nad rzeką Iławką na końcu ulicy Jagiellończyka 18 (koło ul. Szeptyckiego). Teraz większy obiekt, większe możliwości! Uwaga rodzice: wygodny dojazd i parking.
Informacje i zapisy: tel. 89-307-02-70.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 08-03-2021

42730. 
Chciała bym aby wszyscy iławianie dowiedzieli się o pewnej wspaniałej nauczycielce.
Pani Sabina Potocka w tych trudnych dla dzieci czasach, gdy zajęcia odbywają się zdalnie, wkłada całe serce dla tych dzieci. Nikt nie mówi o nauczycielach, a widząc po Pani nauczycielce, Ona wszystko umie wytłumaczyć, cały program przerobią tak jakby dzieci były w szkole, choć nie jest to łatwe przez internet.
Dzieci cieszą się z tych lekcji. Ona potrafi zachęcić do czytania i tłumaczy, pyta bez żadnego zacinania się. Zostaje po lekcjach jak dzieci mają jakieś wątpliwości po lekcji. Łączy się przed lekcjami o danej godzinie, aby podciągnąć danego ucznia, choć jest to poza Jej godzinami pracy.
 Marta Rynkowska
 Iława, Poniedziałek 08-03-2021

42729. 
Firma ENERGA z grupy ORLEN zabezpieczy finansowo klub sportowy „Jeziorak Iława”.

W rozmowach z gigantem energetycznym pomógł ROBERT GONTARZ, poseł na Sejm RP: „Iława jest sportową marką regionu, więc w trudnym okresie pandemii spółki skarbu państwa muszą pomagać wyróżniającym się środowiskom”.

Pomoc rządowa nadeszła po skandalu, który wywołał burmistrz burmistrz Dawid Kopaczewski (i popierający go nieformalny klub radnych KO w radzie miejskiej), gdy ujawniono, że ogromna dla zadłużonego budżetu Iławy kwota 100 tys. zł – zamiast do środowisk lokalnych – trafi do klubu siatkarskiego w... Olsztynie!

O szczegółach czytajcie w gazecie artykuł Karola Synowca na stronie 31.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 08-03-2021

42728. 
Odnośnie wpisu numer: 42719

Takie posty [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 08-03-2021
Odp. 
Twoja mowa, iście stalinowska, nie rusza nas.
Tacy „moralizatorzy” tu nie mają szans na publikację.
Wychodzisz krokiem defiladowym. Ciach! Ciach! Ciach!
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 08-03-2021

42727. 
To miała być formalność dla pretendenta.
A jednak...
Polski zawodnik MMA, broniąc tytułu mistrza świata UFC w wadze półciężkiej na ringu w Las Vegas, wygrał jednogłośnie i ośmieszył młodszego faworyta, Murzyna z Nigerii, który w dodatku ma na imię Israel.
Podwójnie niezręczna sytuacja.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 07-03-2021

42726. 
ZUS ostrzega przed fałszywymi listami. Wielu klientów otrzymało e-maile z alarmującą informacją o rzekomym błędzie albo braku wpłaty. Jak wygląda stara, ale zmodyfikowana metoda e-bandytów? Na co zwracać uwagę? Jak nie dać się podejść i okraść?
Czytajcie w gazecie na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 06-03-2021

42725. 
Proszę Kuriera o interwencję w sprawie zamkniętego od około 9 miesięcy "kompleksu" - placu zabaw, boiska, siłowni zewnętrznej - położonego przy ulicy Chełmińskiej na terenie Ośrodka Psychoedukacji w Iławie (Osiedle Gajerek).
Plac zabaw został zamknięty dwa miesiące przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, wykonawca postawił tam tylko beczki z chemikaliami i tak stały przez długi czas.
Następnie zaczęto prace, które dłużyły się kolejne miesiące. Prace zostały zakończone na placu zabaw, następnie dość szybko uporano się z boiskiem, jeszcze przed zimą.
Nie rozumiałam dlaczego ciągle wisi kłódka i świeżo wyremontowany kompleks jest nie dostèpny dla dzieci młodzieży, seniorów, więc poszłam zapytać u źródła w Ośrodku Psychoedukacji. Otrzymałam odpowiedz, że to nie jest zależne od nich, ponieważ teraz czekają na pozwolenia z urzędu miasta i sanepidu.
Zastanawiam się kiedy w takim razie rozpoczęto procedurę i czy w ogóle rozpoczęto i jak długo jeszcze będziemy czekać.
 Malwina
 Iława, Piątek 05-03-2021

42724. 
Tego jeszcze nie było. Klienci jedynego w mieście BANKU PEKAO, zwanego „żubrem”, zmuszeni są całować klamkę. Na jak długo? Dlaczego tak się stało? Czyżby zarażenia personelu? Zbiorowa kwarantanna? Otóż nie. Powód jest zupełnie inny, zaskakujący.
Czytajcie w gazecie na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 04-03-2021

42723. 
Dlaczego nie piszecie o zmianie na stanowisku naczelnika ruchu drogowego w Powiatowej Komendzie Policji w Iławie?
 Jarek
 Iława, Czwartek 04-03-2021

42722. 
Odnośnie wpisu numer: 42706

Mam dom z działką i dodatkowo działkę, wziąłem sobie psa do pilnowania aby szczekał i pilnował dobytku.
Jak pies szczeka jest dobrze, ale jak przestanie to daje do myślenia: ma albo za dobrze i micha do góry, albo jest za leniwy, albo jest stary i nie nadaje się do pilnowania, wtedy trzeba drugiego.
To samo można powiedzieć o burmistrzu miasta, wójcie gminy, staroście powiatu, radnych wszystkich samorządów.
Ile można pisać na Forum? Ile razy można zgłaszać problemy i NIE MA żadnej odpowiedzi. Ba, nie ma żadnej reakcji.
Przecież my wybraliśmy sobie takich działaczy dla siebie aby pilnowali naszych spraw, a jeśli tego nie robią to trzeba postąpić tak jak pisałem wcześniej.
Wymienić i kropka.
 Piotr
 Iława, Czwartek 04-03-2021

42721. 
Odnośnie wpisu numer: 42717

Czy wielce szanowna i kochana redakcja Kuriera posiada może wiedzę tajemną jakież to święto państwowe mamy dzisiaj? [czwartek 4 marca], że burmistrz wszędzie na ulicach Iławy trzyma nadal flagi narodowe wiszące, a w kalendarzu, patrzę, pustka na czarno.
A może świętujemy kolejną dostawę szczepionek wirusowych do Iławy?
 Obywatel Iławy
 Iława, Czwartek 04-03-2021

42720. 
ZAGINĄŁ PIES „FILIP”!

Na łąkach za podiławską firmą Bi-es w stronę Kamienia i Nowej Wsi uciekł pies (w niedzielę 28 lutego). Wabi się „Filip”. Jest łagodny. Ma czipa, obrożę skórzaną czarną i kolczatkę. Zrozpaczona rodzina prosi o jakiekolwiek informacje. Za pomoc w odnalezieniu będzie nagroda. Tel. 664-096-706.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Środa 03-03-2021

42719. 
Odnośnie wpisu numer: 42717

Komunistyczny obłęd.
O tym, kim byli Żołnierze Wyklęci nie decydują dziś historycy, lecz młoda komunistka nieciężkich obyczajów Justyna Klimasara z SLD, która chce "masakrować" bohaterów swoimi cyckami.
Do udowodnienia tezy, że to byli bandyci brakuje jeszcze Czarzastego pokazującego fiuta oraz Biedronia wypinającego odbyt.
Nowa Lewica.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 02-03-2021

42718. 
PSYCHO-MISTRZ KIEROWNICY

Wygłup miesiąca, a może i roku. Co ten cwaniaczek chciał osiągnąć? Dla zyskania kilku sekund idiota ryzykował zdrowiem i życiem swoim oraz innych, zupełnie niewinnych i porządnych ludzi. A może zabrakło mu kilku drobnych i chciał uniknąć płacenia?
Jedyny pozytyw: bariera energochłonna zdała test na medal.
Kto zgadnie: co zrobił kierowca, gdy opadł kurz?

Bramki zjazdowe na A1.
Nowa Wieś – koło Torunia.
Zobacz video w linku:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4205950946105298
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 02-03-2021

42717. 
Odkażające święto z historii dla dziś i jutro.
Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
To jest świetna okazja każdego roku dla polskiej "lewicy" by sama ekstra przypominała wszystkim normalnym Polakom, że pod tym szeleszczącym pozłotkiem "europejskości" oraz "demokracji" chowają się wciąż te same komunistyczne mordy z tym samym, wciąż UB-eckim, stalinowskim jeszcze rodowodem.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 01-03-2021

42716. 
Odnośnie wpisu numer: 42713

W sprawie kradzieży samochodów.
Jeden z kolesi miał najnowszego merca. Dwa razy po wozik podchodzili z nadzieją dorobku, bo miał iść na Wschód. Za pierwszym razem nie byli w stanie drzwi odemknąć; za drugim dali radę, ale wóz odepchnęli w dość ustronne miejsce licząc, że poważnie przyłożą się do elektroniki, ale i tym nic nie wskórali. Nie mogli znaleźć miejsca przycisku, który ręcznie zamykał obwody elektryczne.
Starzy spece powiadają: nie ma jak zmyślna, najprostsza blokada. Bęc!
 Operacyjny
 Iława, Poniedziałek 01-03-2021

42715. 
Me, jak widzę masterpiece on-line, gdzie co drugie słowo jest strange, to made me so emotional i myślę sobie „WTF, guess who może być takim językowym cosplayem, żeby nie znając good polish, wpierdalać co drugie słowo w english?”.
Imagine, że this is Nowa Elita Intelektualna.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 01-03-2021

42714. 
Odnośnie wpisu numer: 42707

Inaczej.
ORLEN w ciągu ostatnich 5 lat wypracował aż 26,2 mld zł zysku netto.
W czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie tylko 2,9 mld zł zysku.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 28-02-2021

42713. 
Za długo był względny spokój. Znowu wymowna seria kradzieży nie tylko w Iławie. Czyżby zlecenie specjalne na samochodowe SUV-y marki FORD? Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 28-02-2021

42712. 
To mówicie, że bakteria na Marsie jest „dowodem na istnienie życia”, ale „bicie serca” maleństwa w łonie matki nie jest już uważane za życie...
 Alicja
 Iława, Niedziela 28-02-2021

42711. 
Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich.
Osiągnięcie tego sukcesu nie było przypadkowe, a przez lata kumulacją treningu, doświadczeń, ale i siła spokoju ducha jaką podczas obciążenia psychicznego znosi zawodnik.
No i ta spodziewana arogancja Niemców, kolejna zresztą, gdy podczas dekoracji nie zagrano hymnu Polski.
Niemiec to jest jednak szowinistyczny stan świadomości. [...]
 Marszałek
 Iława, Niedziela 28-02-2021

42710. 
Czym zajmuje się nasza opozycja?

Apelami o nałożenie sankcji na Polskę.
Wyzywaniem Polaków jako faszystów.
Oskarżaniem narodu polskiego o holocaust.
Walką z polskim koncernem naftowym.
Walką z polską firmą zbrojeniową.
Walką z Kościołem i religią.
Promocją dewiacji i patologii.
 Dominik
 Polska, Sobota 27-02-2021

42709. 
NIESTETY.
Od soboty 27 lutego powrót do obostrzeń tylko w województwie
warmińsko-mazurskim.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 27-02-2021

42708. 
Odnośnie wpisu numer: 42701

[...] To dopiero początek upadku Kisielic.
Podstawowa służba zdrowia leży, komunalka miejsko-ginnna leży, sport leży - a ten buc z kitą wkręca radnym na sesji, że sytuacja jest niby "najlepsza od czasów uzyskania praw miejskich przez Kisielice". [...]
 Kiślun
 Kisielice, Piątek 26-02-2021

42707. 
ORLEN ma taki rachunek zysków.
„Wójt” Daniel Obajtek (PiS) przez 1 rok wypracował zysk 3,4 mld.
A ponoć „europejskie” PO przez 8 lat wypracowała ledwo 2,9 mld.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 26-02-2021

42706. 
Idzie ku lepszemu.
Jest ogłoszony przez rząd wielki Plan Odbudowy Gospodarki po pandemii, a czy nasi lokalni samorządowcy mają jakieś plany z tym związane? Jest kilka obszarów. Wymieńmy je.
Cyfryzacja urzędów i podległych mu instytucji tak, żeby można załatwić sprawy przez internet. Kupić bilet do kina przez internet. Zarejestrować się do lekarza przez internet. [...]
I wiele innych spraw.
Czy lokalny urząd myśli nad fotowoltaiką? Jest wiele terenów własności miasta, gminy i powiatu, gdzie można postawić farmy fotowoltaiczne (np. tereny po wysypisku śmieci).
Czy np. spółdzielnia mieszkaniowa myśli coś o pozyskaniu pieniędzy ze słońca na dachach bloków aby wszyscy mieszkańcy płacili mniej za prąd?
Albo farmy wiatrowe (np. na wyspie Wielka Żuława).
Jest wiele pomysłów, które można zrealizować za publiczne pieniądze, tylko trzeba mieć chęć, pomysł, energię, i działać.
 Piotr
 Iława, Piątek 26-02-2021

42705. 
Odnośnie wpisu numer: 42702

Bardzo współczuję naszym lekarzom, że muszą tak "ciężko" pracować za zamkniętymi drzwiami przychodni i za takie "marne" pieniądze...
Pocieszam, że za szczepienia jest dodatkowa forsa.

* * *

Przychodni "RODZINA" należą się pochwały za podjęcie akcji szczepień.
Szacunek dla zespołu lekarza Romana Żuralskiego.
Na tym tle dla przechodni "ZDROWIE" - nagana przed całym miastem.
 Wojtek
 Iława, Piątek 26-02-2021

42704. 
WIOCHA.EU

Mieszkańcy są poirytowani zimowym bałaganem na ulicach i bezradnością tłumaczeń w stylu „Taka jest zima”. W górzystej Austrii mają więcej śniegu, jednak nawet boczne ulice są uprzątnięte w kilka godzin po opadach. Dlaczego? Bo każde miasto i miasteczko ma GOSPODARZA.
#ILAWA czy #KISIELICE mają daleko do Europy, ale na szczęście ociepliło się, więc złogi same stopnieją.

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4191861107514282
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 26-02-2021

42703. 
Większość ludzi chodzi po ulicach bez masek, czasem nawet w skupisku, i teraz mają pretensje do rządu, że zwiększa obostrzenia tylko na Warmii i Mazurach.
Olsztyn dał negatywny przykład braku szacunku do zasad, ale i zapłatę mamy surową razem wszyscy w województwie.
Przykład z podwórka. Nasi sprzątacze klatek śmieciowych, którzy powinni chodzić w specjalnym ubiorze kosmicznym, chodzą sobie oczywiście bez rękawic, bez nakrycia głowy, nawet o masce zapomnieli. Firma "KOMA".
 Operacyjny
 Iława, Piątek 26-02-2021

42702. 
Odnośnie wpisu numer: 42700

"Hydraulik, inżynier" - może się dokształcać jeśli chce, a jak nie, to będzie taki, jaki będzie.
"Lekarz", inni medycy - muszą, bo muszą zdobywać punkty edukacyjne, czy im się podoba czy nie.
"Prosta matematyka" - niby nic, ale to jest dodatkowa praca, gdzie i tak system opieki zdrowotnej był przeciążony.
 nemo
 Iława, Piątek 26-02-2021

42701. 
Odnośnie wpisu numer: 42697

Z smutkiem patrzę jak obecny Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz jego poplecznicy niesłusznie i niezasadnie atakują naszego lekarza rodzinnego w Kisielicach.
Pan doktor jest człowiekiem o bardzo bardzo wysokiej kulturze osobistej, ponadto jest niekwestionowanym fachowcem i bardzo ciepłym człowiekiem dla pacjenta.
Elektorat wyborczy obecnej władzy w Kisielicach to w większości ludzie nigdy niepracujący, bardzo roszczeniowi, których sposobem na życie jest opluwanie ludzi i korzystanie z zasobów opieki społecznej, bo im się wszystko należy. Im trudno zrozumieć, że lekarz też jest człowiekiem i nie może pracować 24 godziny, ale oni to z marszu powinni być przyjmowani.
Dramat.
Nie wyobrażam sobie odejścia naszego Pana doktora. Nikt go tutaj już nie zastąpi, jedynie będziemy mieli lekarz dojezdnego. Nienawiść nas zabija i niszczy. Jestem cały sercem za Panem doktorem. Oj mieszkańcy obudzą się z ręką w nocniku, ale będzie za późno...
 Józef
 Kisielice, Czwartek 25-02-2021

42700. 
Odnośnie wpisu numer: 42697

Lekarze do biedoty nie należą. Każdy, kto chce być dobrym specjalistą - hydraulik, inżynier, lekarz - musi się ciągle dokształcać. Nic nowego.
Szczepienia w przychodni "ZDROWIE".
Radny od burmistrza Kamiński ubolewa nad "ciężką dolą lekarzy". Prosta matematyka. Szczepienia w lutym i marcu po 30 szczepionek na tydzień, x8 tygodni to daje 240 zaszczepionych czyli uratowanych 80- i 70-latków. Widać, że dla "ciężko pracujących" lekarzy dla dziadków nie ma czasu, niech pomrą na covid.
W II kwartale podobno będzie więcej szczepionek i ma stopniowo rosnąć, czyli przychodnia "ZDROWIE" mogłaby zaszczepić około 1000 osób - swoich pacjentów, którzy dożyją łaski szczepienia od "zapracowanych lekarzy".
 Wojtek
 Iława, Czwartek 25-02-2021

42699. 
[...] Pytanie odnośnie powrotu obostrzeń tylko w naszym województwie warmińsko-mazurskim [od soboty 27.02].
Czy coś to zmieni zamykając znowu baseny, hotele, galerie handlowe, szkoły 1-3, kina itp.?
Jestem właścicielem dużej firmy i byłem z 23 kolegami i ich rodzinami w Zakopanem i tam podobno mogliśmy się zarazić wirusem. Czy zamknięcie jednego województwa coś zmieni?
Nie, ponieważ jutro możemy pojechać do Gdańska czy do Bydgoszczy na basen, do galerii czy na narty w góry. I każdy z naszego województwa może jechać gdzie chce i przywieźć zakażenie do domu, ale tylko nasz region będzie zamknięty.
 mieszkaniec [410]
 Iława, Środa 24-02-2021

42698. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„(...) Nie wiem czy zdjęcia oddają to, co tu się wyprawia, ale kilku sąsiadów urządziło sobie przywilej prywatnego parkingu. Jeżdżą po całym trawniku. Z zakupami potrafią nawet pod samą klatkę zatarasować. Ludzie boją się zwrócić uwagę, bo zaraz lecą wyzwiska i grożenie (...)”.

[Iława, Kasprowicza 1, blok „falowiec” koło SP2.]
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 24-02-2021

42697. 
Odnośnie wpisu numer: 42695

Jestem ZA! Tylko skąd wziąć kilku lekarzy? Najlepiej z doświadczeniem. Kilku specjalizacji. Najlepiej miejscowych, co by zżyci z tym miastem i mieszkańcami byli.

A najlepiej, by to byli ideowcy. Tacy, co będą pracować 24 h/dobę, 7 dni w tygodniu i święta, pro publico bono poza godzinami pracy w przychodni.
Dobrze, by nie mieli dzieci, starszych rodziców ani zwierząt, bo to będzie odciągało ich od misji.

Myślę, że raczej nie powinno być problemu z znalezieniem ich. W Polsce jest masa lekarzy, ciężko przejść ulicą, by któregoś nie zahaczyć. A już w naszej metropolii iławskiej to aż się przelewa od nadmiaru, bo studia lekarskie to prosty kierunek i masowo produkuje się absolwentów.

Może jednak zejdźmy na ziemię. Lekarzy nie ma i raczej nie będzie. Taki jest trend światowy. Wszędzie ich brakuje, tak jak pielęgniarek. Ciężkie studia, wieczne dokształcanie, non stop ładowanie kasy w podnoszenie kwalifikacji (zbieranie punktów), praca po naście godzin na dobę, bo trzeba dziury w grafikach zapchać. I relatywnie małe wynagrodzenie w stosunku do tego, ile trzeba z siebie zainwestować w wejście i pozostanie w zawodzie.
 Nemo
 Iława, Środa 24-02-2021

42696. 
Odnośnie wpisu numer: 42695

Jeśli już taka przychodnia miałaby powstać, to z pewnością finansowana nie z ubezpieczeń NFZ. Wówczas zobaczyłbyś, że będzie tak samo jak u doktora Romana Żuralskiego w "Rodzinie".
[...] gdy władzę znowu przejmie liberalne lewactwo z PO-PSL-SLD lub inna przemalowana Hołownia, to na wszystkich szpitalach od Bałtyku po Tatry będą "robione interesy" jak u płaczącej przed kamerami Hanki Sawickiej na Helu, pamiętacie? [...]
 Swój
 Iława, Środa 24-02-2021

42695. 
Odnośnie wpisu numer: 42690

A może nowa grupa lekarzy powinna utworzyć w Iławie nową przychodnię z kontraktem NFZ, abyśmy mogli się wypisać z niewoli w widmach takich jak "Rodzina" czy "Zdrowie".
Czy [nowy] twór może zastąpić Podstawową Opiekę Zdrowotną w pełnym zakresie?
 Wojtek
 Iława, Wtorek 23-02-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 184 185 186 ... 364 365 366 następna ] z 366132200174


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.