Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Więcej...

Forum

45302. 
Odnośnie wpisu numer: 45300

Czy kulturalnemu osobnikowi - nota bene - byłemu radnemu miejskiemu Iławy, Tomaszowi Sławińskiemu, można używać w tekście do czytelników na forum publicznym przymiotników w rodzaju "chu...wy"?
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 06-02-2024

45301. 
Odnośnie wpisu numer: 45299

Mnie to oburza!
A tymczasem Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk ogłasza swoją kandydaturę - jak gdyby nigdy nic - na kolejną kadencję.
Ludzie są ślepi, przekupieni wiejskimi potupajami.
 Anna
 Kisielice, Wtorek 06-02-2024

45300. 
Kampania wyborcza oficjalnie się rozpoczęła, można powiedzieć że powoli nabiera rozpędu. Zaraz poznamy listy kandydatów na burmistrzów, do rad miejskich, gminnych i powiatowych. Czekam z niecierpliwością na giełdę nazwisk. Zobaczymy kto się zeszmacił i kto gdzie stoi.

Obawiam się, że nie będzie to kampania oparta na faktach i merytoryce. Wygra ten, który bardziej obrzuci gównem swojego przeciwnika.

Najzabawniejsze jest to, że ekipy, które będą na zebraniach mówić że grają w jednej drużynie, po zebraniu będą wzajemnie obrzucać się tym gównem: bo może mnie wybiorą. Potem, jak już zasiądą przy jednym stole, nawet przez chwilę nie będą grać w jednej drużynie. Od pierwszych dni nowej kadencji gówno będzie się lało na głowy kolegów i koleżanek, a na sesji czy komisjach fałszywe uśmieszki.

Do pierwszej sesji, zanim rozdadzą sobie wzajemnie stanowiska, powybierają przewodniczących, też będzie się lało się gówno na głowy kontrkandydatów. Bo ten chujowy, tego widzieli tu czy tam, a z kolei tamten się nie nadaje, bo... bo nie!

Polecam wszystkim kandydatom na ten czas piosenkę zespołu Luxtorpeda pt. "3000 świń":

"Świat umiera powoli, ginie
Odrzuca perły, wybiera świnie"

A swoją drogą pozdrowienia dla - jedynej prawdziwej, sprawiedliwej, stojącej zawsze po stronie mieszkańców i oczywiście przedsiębiorców Iławy, dla alfy i omegi samorządu i strażniczki budżetu miasta Iławy - radnej Ewy Jackowskiej.

Jak tam cegłówki na starym młynie, Pani radna? Zabezpieczone już? Mieszkańcy boją się przechodzić obok młyna.

Jako ratownik medyczny, któremu bezpieczeństwo jest bliskie sercu, apeluję do Pani i zwracam się: niech Pani zabezpieczy cegłówki na młynie póki tragedia się nie stała! Tak jak deklarowała to Pani na sesji, kiedy kupiliście ten paszkwil zwany "zabytkowym młynem".
 Tomasz Sławiński
 Iława, Wtorek 06-02-2024

45299. 
Odnośnie wpisu numer: 45296

Został zrobiony przekręt na 200 tys. złotych, a burmistrz wydał jedno oświadczenie i sprawa ucichła.
Oskarżona nie ponosi żadnych konsekwencji. Burmistrz utrzymuje z nią relację rodzinną. Czyżby sam był zamieszany w kradzież pieniędzy przez podwładną, dlatego siedzi cicho?
[...]
[...] i sprawę chcą przemilczeć. [...
 Janusz
 Kisielice, Poniedziałek 05-02-2024

45298. 
Rolnicy zapowiedzieli, że od piątku 9 lutego na miesiąc zablokują wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą oraz część polskich dróg w wielkim proteście wobec braku działań UE i polskiego rządu ws. importu płodów rolnych z Ukrainy.

Sprzeciwiają się też „Zielonemu Ładowi” czy „Wspólnej Polityce Rolnej UE”, a także zapowiedziom polskiego rządu Donalda Tuska, że będzie „respektować wszystkie decyzje KE”.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 05-02-2024

45297. 
Odnośnie wpisu numer: 45259

Rząd uśmiechniętych demokratów i fachowców od gospodarki i finansów przyznał się, że odbiera fundusze na darmowe komputery [laptopy] dla uczniów szkół. Młodzież przeciera oczy ze zdumienia i niedowierzania.
Odgórna lawina nieudolności nabiera rozpędu.
[Pieniądze] Zakopane.
 rozgoryczona
 Susz, Poniedziałek 05-02-2024

45296. 
Odnośnie wpisu numer: 45292

Dokładnie! Mieliśmy otrzymywać informacje o sytuacji na bieżąco, a - póki co - na jednym oświadczeniu Burmistrza Kisielic się skończyło i sprawa jakby ucichła. Czy dla burmistrza Ryszczuka ważniejszy jest koncert z okazji Dnia Kobiet? Jak tak można?!!!
Pani złodziejka nigdzie nie uciekła, żyje sobie spokojnie w pobliskim Suszu ze swoim "mężem" :) Dziwne, że dla jednych prawo jest takie, a dla innych takie.
Po zwolnieniu owej Pani z pracy w MOPS jakież to ogłoszono szerokie wymagania przy naborze kolejnej osoby na jej stanowisko. Ciekawe czy owa Pani miała wykształcenie wyższe, bo jakoś mi się nie wydaje.
 Anna
 Kisielice, Poniedziałek 05-02-2024

45295. 
Od momentu wyborów w październiku 2023 cena 1 baryłki ropy na rynkach międzynarodowych spadła aż o 10 dolarów, a złoty rozpędem dobrej gospodarki umocnił się o 5%.
Tymczasem w ostatnich tygodniach cena paliw na Orlenie wzrosła o 30 gr. Pamiętamy, że Tusk solennie obiecywał „następnego dnia po wyborach” spadek do pułapu 5 złotych.
 Jarosław
 Iława, Poniedziałek 05-02-2024

45294. 
Odnośnie wpisu numer: 45289

Czy to nie baron PO Jacek Protas uruchamiał wody termalne u siebie w Lidzbarku Warmińskim za ponad 100 milionów z naszych kieszonek...?
Jedyne takie termy w całej Europie, które trzeba było... podgrzewać.

Wielki kompleks rekreacyjny w Lidzbarku Warmińskim, który mimo zastrzeżeń ekspertów otwarto z hukiem w 2016 roku, został wystawiony przez powiat lidzbarski na sprzedaż za mniej niż połowę wartości, czyli... 45 mln zł.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 05-02-2024

45293. 
Odnośnie wpisu numer: 45288

Historia lubi się powtarzać.

Książę Bezprym panował w latach 1031-32 (syn Bolesława Chrobrego; najgorszy władca Polski, którego potem trzeba było wymazywać z pocztu królów i książąt; ojciec wydziedziczył go, poniżył i skazał na zapomnienie; jego najkrótsze w dziejach rządy cechowały się wyjątkowym despotyzmem i tyranią; został wygnany, więc po pomoc udał się m.in. do Niemiec).

Historia lubi się powtarzać. Dziś rządy okrutne i nie trwające długo, również z poparciem Niemiec i Rosji. Koniec smutny. Wypisz wymaluj teraźniejsza sytuacja Polski.

Panie Donaldzie Tusk, dokąd Pan zmierza...?
 Mały Antoś
 Iława, Niedziela 04-02-2024

45292. 
Odnośnie wpisu numer: 45269

Prosimy o jakieś nowe wiadomości odnoście afery w MOPS Kisielice.
Burmistrz Ryszczuk dostaje miłe komentarze od małżonka Pani, która dokonała oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.
Czyżby Burmistrz Ryszczuk przez cały czas był świadomy sytuacji kradzieży pieniędzy publicznych, skoro z Panią oskarżoną do teraz ma bardzo dobre relacje?
 Janusz
 Kisielice, Niedziela 04-02-2024

45291. 
W dawnych zakładach IZNS pracowało 1200 ludzi. Na końcu zwolnili większość, pond 1000 ludzi, po czasie pewnym zostało może 30-tu, a teraz nie wiem. Zwolnionym kazano zająć się na własną rękę.

Tymczasem przy rozwoju branży samochodowej, przy mądrych głowach, mógł to zostać super zakład na miarę krajową.

Tak samo skasowano Elanę w Toruniu, czy fabrykę maszyn żniwnych w Płocku. A mogliśmy swoje maszyny żniwne produkować nie gorsze od zachodnich.

To był podły czas Balcerowicza, Kuronia i innych, którzy Polską rządzili i demontowali wszystko.

Czas rozkładu Polski drugi - już sami widzicie, co się dzieje przy pomocy niemieckich i rosyjskich rąk, kierowanych Brukselą - czas upadku kolejny, byśmy nie poszli rozwojem w górę, na co Naród zasłużył.

Zapamiętajcie nazwiska, kto tego będzie winien teraz, by kajdany szykować i nie puszczać wolno.

Wrócił czas i ludzie rozkładu Polski...
 Marszałek
 Iława, Niedziela 04-02-2024

45290. 
Odnośnie wpisu numer: 45272

Oby te słowa o końcu władzy nacechowanej pychą były prorocze.

Ale powstaje pytanie, kto zamiast niego? Bo chyba nie były Przewodniczący Rady Miejskiej, który już raz zablokował szansę na zmianę.

Jest w Kisielicach kandydat, który mógłby powalczyć. Ma doświadczenie w zarządzaniu, dużo energii i ciekawych pomysłów. To Pan ADAM MAŃKA, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Kisielicach.

To on wymyślił muzeum na strychu szkoły podstawowej, salę dobudowaną do przedszkola, którymi chwali się obecny burmistrz Ryszczuk. Założył harcerstwo i jeszcze dużo więcej. Człowiek stateczny i doświadczony. Zaangażowany w sprawy miasta i gminy. Wiekowo chyba akurat na dwie kolejne kadencje.

Warto więc na Niego postawić i przekonać Go do startu w wyborach samorządowych.
 Autochton73
 Limża, Sobota 03-02-2024

45289. 
Tak rządzi w sejmiku województwa w-m PO razem z PSL i Lewicą.

Chore lotnisko w Szymanach. Przewoźnik Wizz Air właśnie zlikwidował z rozkładu letniego połączenia z Szyman do Dortmundu i Londynu. Na tę chwilę w sezonie letnim czekają nas tylko regularne połączenia do Krakowa (LOT) i Londynu (Ryanair). Katastrofa...

Powstanie tego lotniska, bez cywilizowanego dojazdu drogowego oraz kolejowego i fatalnie położonego na odludziu, to efekt fanaberii polityków i urzędników z Warmii i Mazur z Jackiem Protasem (PO) i Gustawem Markiem Brzezinem (PSL).

Lotnisko to zanim jeszcze powstało, już było i jest skazane na porażkę. Jest i będzie nierentowne. Z publicznych pieniędzy od 8 lat co roku jest dotowane kwotą kilkunastu milionów złotych! Innymi słowy już po pierwszym roku funkcjonowania powinno było upaść i zostać zamknięte, ale nie zostało zamknięte, gdyż jest na publicznej kroplówce. Wszyscy tego współczesnego MISIA sztucznie, ogromnym kosztem i wbrew naszej czyli obywateli woli utrzymujemy przy życiu. Patologia...

W ubiegłym 2023 roku lotnisko Szymany obsłużyło raptem 1,5 samolotu dziennie (!). Kosztowna fanaberia.
 Agent J-23
 Iława, Sobota 03-02-2024

45288. 
Odnośnie wpisu numer: 45275

Już nie zadziwia totalne milczenie komunistów z Brukseli na ewidentne łamanie prawa przez ministrów Tuska. Wiadomo, swoi popierają swoich i milczą, chociaż on łamie prawo.
Jest jednak i drugi aspekt: przycichło nagle parcie migrantów na granicy PL z Białorusią, nagle zanikły prowokacje i krytyka z Moskwy.
Sami swoi.
 Gucio
 NML, Piątek 02-02-2024

45287. 
Odnośnie wpisu numer: 45282

A może lepsze i tańsze będzie poprowadzenie dwóch ulic po obu stronach torów od przejazdu do ulicy Sobieskiego?
 Autochton73
 Limża, Piątek 02-02-2024

45285. 
Po ustąpieniu Daniela Obajtka z funkcji Prezesa Orlenu, politycy Platformy nazywają go Dyzmą.
Niezależni eksperci zastanawiają się jak w takim razie nazwać teraz Jacka Krawca, byłego prezesa z nadania PO, który dla firmy zarobił w 8 lat mniej niż Obajtek w jeden kwartał... (3 miesiące).
Nieudacznik? Matoł? A może wprost: debil? Przecież nie twierdzę, że złodziej polityczny.
 Jarosław
 Iława, Piątek 02-02-2024

45286. 
Odnośnie wpisu numer: 45282

Dajcie spokój na duszy panom, jak Ptasznik i pozostałym, bowiem jeszcze coś lepszego, co było w planach za czasów Gierka, a może nieco później.

Linia kolejowa Warszawa-Gdańsk miała ominąć środek miasta, a być poprowadzona od południowej jego strony. Takie były gadki słyszane od samych iławskich kolejarzy.

A co wiem więcej, ale o obwodnicy, to by was rąbnęło. Też za Gierka był plan obwodnicy Rudzienice-Julin i dalej w okolice południowej strony stacji PKP Iława Główna, aż do drogi krajowej nr 16 na Kisielice i Grudziądz.

Ma się tę wiedzę, nie tylko taką.
A tam, cicho byyyyć!
 Marszałek
 Iława, Piątek 02-02-2024

45284. 
Mistrz hipokryzji i zakłamania!
W budżecie na 2024 r. wydatki na Kancelarię Premiera podniesiono o 500 mln zł wobec 2023 r. do łącznie 2 mld zł, choć Donald Tusk w 2022 r. stwierdził, że "w PiS powariowali", gdy były na poziomie 800 mln zł. Wtedy uznał, że to "dyskwalifikuje tę władzę każdego dnia".
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 02-02-2024

45283. 
Nie zapominajmy! Pamiętajmy!

Donald Tusk w poprzedniej swojej kadencji 2007-15 przekonywał, że:
- Amber Gold to lipa,
- LOT to tylko fanaberia,
- prąd kupimy z Kaliningradu
- a Lotos sprzedamy komukolwiek
 Marek Formela
 Gdańsk, Czwartek 01-02-2024

45282. 
Odnośnie wpisu numer: 45281

Dawno nie czytałem większej bzdury. I szkoda, że wyszła spod ręki tak zacnego komentatora jak imć „Marszałek”:

„(...) ze względu na potężne koszty, budowa tego przejazdu nie jest aż tak bardzo potrzebna. (...)”

Dla życia miasta i rozwoju mieszkańców budowa wreszcie bezkolizyjnego tunelu dla samochodów pod przejazdem kolejowym koło białego kościoła w Iławie jest nie mniej ważna niż sprawa obwodnicy miasta w ramach planowanej drogi ekspresowej S5.
I nie ma sensu ciągle powtarzać, ile dobrego uczyni likwidacja zatorów drogowych wzdłuż Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej, bo każdy z nas widzi za kółkiem, co się dzieje.
Niech wstydliwie przegrana przez iławską PO modernizacja kolejowa z lat 2007-15 (burmistrzowie Ptasznik i Hordejuk, którzy mieli swój partyjny sejmik wojewódzki, wojewodę, sejm, senat, rząd, a nawet prezydenta) odejdzie do historii i, wyciągając konstruktywne wnioski, teraz odpłaci intensywną walką z konkretnym, skutecznym wynikiem końcowym.
 Jarosław
 Iława, Czwartek 01-02-2024

45281. 
Odnośnie wpisu numer: 45279

Chodzi o to samo, co kiedyś miał na myśli Pan Michał - o budowę tunelu. Moim zdaniem - ze względu na potężne koszty, budowa tego przejazdu nie jest aż tak bardzo potrzebna. Zastanówcie się. Zjeżdżając z obwodnicy średnicowej można z każdej strony do miasta z ładunkiem wjechać.

Już ważniejsza byłaby restauracja spalonego młyna przy ulicy Kościuszki, to znaczy - tego, co jest ważne dla turystyki, która dałaby zyski mieszkańcom i miastu.

A o moście na Wyspę Wielką Żuławę nikt nie pomyślał jak do takiej inwestycji się zabrać. Jednak trzeba mieć głowę na kartu i... wysoko mieć "wejścia" i kontakty.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 01-02-2024

45280. 
Z rzeczy naprawdę i prawdziwie bardzo ważnych, to udało się rządowi obiecywaczy zapowiedzieć obniżenie VATu od 1 kwietnia (przypadek?) z 23% do 8% dla tak zwanej branży beauty.
Branża gabinetów kosmetycznych jest wyjątkowo perspektywiczna i musi się rozwijać ponieważ po reformie edukacji, przeprowadzanej przez uroczą inaczej Barbarę Nowacką, młodzi Polacy będą mieli jedynie kompetencje do zbierania szparagów u Niemca, ale Polki zrobią karierę w salonach kosmetycznych.
Oczywiście für Deutschland.
 Tomasz
 Iława, Środa 31-01-2024

45279. 
Ej! O co chodzi z zapowiedziami radnego Michała Młotka w sprawie budowy tunelu pod torami (koło białego kościoła) i z drugiej strony remontu ulicy Jagiełły?!
Co to za chaos informacyjny?
 Hammer
 Iława, Środa 31-01-2024

45278. 
W związku z lewicowym likwidowaniem edukacji, naszła mnie taka refleksja.
Szkoła to pierdoła.
Edukacja powinna się kończyć na umiejętności narysowania ośmiu gwiazdek oraz poprawnej deklamacji "jebać PiS".
I po egzaminie - prosto na szparagi u bauera.
 Jimmy
 Iława, Środa 31-01-2024

45277. 
Bezczelne są te ministry i zuchwałe.
Barbara Nowacka wprost przyznała, że likwidują prace domowe dla uczniów, bo one poprawiały wyniki w nauce, więc w ramach równości wszyscy mają równać do poziomu tych, którzy prac domowych nie chcieli odrabiać.
 Ola Mała
 Lubawa, Środa 31-01-2024

45276. 
Jesteśmy mieszkańcami ulicy Lipowej w Iławie, która jest zapomniana przez Burmistrza Iławy.
Od ponad 6 lat prosimy o jej utwardzenie. Rozbudowa osiedla skutkuje zwiększeniem natężenia ruchu na naszej ulicy, a równanie drogi starcza jedynie do pierwszych opadów. Ulica również nie jest oświetlona, a mieszkańcy doświetlają ją prywatnie, z własnych gospodarstw domowych (lampy uliczne).
Prosimy o pomoc w nagłośnieniu sprawy. Mailem w załączniku przesyłamy zdjęcia naszej ulicy.
 Mieszkańcy ulicy Lipowej
 Iława, Wtorek 30-01-2024

45275. 
Odnośnie wpisu numer: 45274

Donald Tusk zrezygnował z weta ws. nowelizacji budżetu UE, która wprowadza 3 nowe podatki:

- podatek graniczny od śladu węglowego,
- podatek korporacyjny,
- 25% dochodów z ETS do budżetu UE.

Oznacza to, że za 30 mld € z KPO (którego dalej nie ma i nie będzie), zapłacimy 150 mld €. Dobry biznes?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 30-01-2024

45274. 
Odnośnie wpisu numer: 45271

Niespełnione obietnice wyborcze.
Rekordowy deficyt budżetowy 184 miliardy złotych.
Niezaplanowane, rosnące wydatki.
Zgoda na nowe podatki unijne.
Minister klimatu zapowiada zakończenie mrożenia cen prądu.
Konsekwencje wyboru Tuska na premiera zbliżają się jak huragan.
 Gucio
 NML, Wtorek 30-01-2024

45273. 
Odnośnie wpisu numer: 45270

No sorry, jest żłobek i ścieżka koło targowiska (kilka wyremontowanych ulic nie robi tu różnicy, bo to obowiązek miasta).
I to na tyle.
Nie ma renowacji ratusza. Nie ma remontu domu weterana, choćby wizji muzeum regionalnego. Nie ma zadaszenia amfiteatru. Nie ma naprawy kładki przy moście przez Duży Jeziorak (Konstytucji 3 Maja). Nie ma zagospodarowania skweru Żeromskiego naprzeciw liceum. Nie ma parku i fosy przy kinie. Nie ma „Kwasigrocha” pod lasem za wieżą ciśnień Osiedla Podleśnego. Nie ma mola na Małym Jezioraku.
Że już nie wspomnę o tragikomicznym wyglądzie przystani promowej na Chodkiewicza albo wyglądzie plaży przy „Kormoranie”.
Ręka gospodarza?
Ktoś tu wspomina o reelekcji?
 Zbyszek
 Iława, Poniedziałek 29-01-2024

45272. 
Odnośnie wpisu numer: 45269

A za całą sytuację w kisielickim MGOPS odpowiada burmistrz Rafał Ryszczuk. Tak się kończy władza pychą nacechowana.
 Janusz
 Kisielice, Poniedziałek 29-01-2024

45271. 
Gdzie są obietnice?
Gdzie jest benzyna po 5 zł?
Gdzie jest kredyt za 0%?
Gdzie jest 60 tys. kwoty wolnej od podatku?
Gdzie jest 4-dniowy tydzień pracy?
Gdzie jest 1 tys. dopłaty do akademika?
Gdzie są wielkie pieniądze z KPO?
Gdzie jest 600 zł dopłaty do czynszu?
Gdzie są ciepłe posiłki w szkołach?
Gdzie jest 1500 zł dla nauczycieli?
 pytek
 Iława, Niedziela 28-01-2024

45270. 
"Kierownik Piaskownicy" znowu w opałach.
Do Urzędu Miejskiego w Iławie weszli i "rozgościli się" kontrolerzy NIK, Najwyższej Izby Kontroli, z obszernym zakresem kontrolnym.

Przy okazji taka refleksja. Nie wiedziałem, że w Iławie są realizowane jakiekolwiek "inwestycje", bo przecież piaskownicy, ławeczek i lampek doświetleniowych nie można traktować serio jako INWESTYCJE.
Propagandowa żenada.
 Jarosław
 Iława, Sobota 27-01-2024

45269. 
Odnośnie wpisu numer: 45254

Pani złodziejka z MOPSu uciekła już za granicę oraz załatwiła sobie papiery od lekarzy, powołując się na chorobę psychiczną, która nagle jej się zrobiła. Oczywiście to jest nieprawda.
[...]
Ona próbuje uciec przed prokuratorem i konsekwencjami. Ostatnie pieniądze skradzione z MOPSu wydaje dając łapówki dla lekarzy żeby wystawiali jej fałszywe zaświadczenia psychiatryczne. Mam nadzieję, że sąd się na takie numery nie nabierze!
 Kazimierz
 Kisielice, Sobota 27-01-2024

45267. 
Metoda "na wnuczka" już nie działa.
Metoda "na policjanta" też przestała już działać.
A metoda "na synka/córeczkę" bardzo szybko się wypaliła.
Tylko metoda "na WOŚP" się sprawdza i wciąż rodzą się kolejni naiwni frajerzy do golenia.
 łysy koń
 Iława, Piątek 26-01-2024

45266. 
Odnośnie wpisu numer: 45264

Nareszcie przyjrzano się pracy nauczycieli w szkole.

Ta sprawa wymiaru pracy w szkole (normalnie jak każdy obywatel) już była próbowana od co najmniej 30 lat temu i nie wypaliło. Teraz sprawa wypali, bowiem sami na siebie ukręcili bat - wybierali powrót PO i Tuska. W końcu nauczcie się dobre dzieci uczyć jak należy.

Wy, uczniowie, pamiętajcie mimo wszystko, że nie dla szkoły a dla siebie się uczycie. A więc wybierajcie co dla was najważniejsze: nauka czy luzactwo?

I takie luzactwo potem zostać ma lekarzami, inżynierami, a może nawet maluczkimi burmistrzami...?
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-01-2024

45265. 
Życie kulturalne w Iławie stanęło w miejscu od kilku lat. Tu nic się nie dzieje. Zobaczcie co latem robi Susz, Lubawa, Ostróda. A w Iławie co? Same pierdoły.
Kolejny finał WOŚP - i co, i nic. Licytacje, licytacje, licytacje. Sztampowo. A gdzie oprawa - koncerty, muzyka, zespoły, treść, duch, przekaz, opowieść? To jest kwintesencja tej imprezy.
Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych to wszystko się zmieni.
 Adam
 Iława, Piątek 26-01-2024

45264. 
Odnośnie wpisu numer: 45259

I teraz jeszcze najważniejsza zmiana dla nauczycieli: 40 godzin pracy w tygodniu i skrócenie wakacji do wymiaru normalnego urlopu.
Zasłużyli.
 Ola Mała
 Lubawa, Czwartek 25-01-2024

45263. 
Odnośnie wpisu numer: 45259

Nadeszły w naszym Kraju szatańskie czasy według ludzkiego wyboru.
Ci, którzy dokonali takiego wyboru, zapłaczą gorzkimi łzami. Niebawem skończą się pieniądze na dzieci, żłóbki, przedszkola. Za dobrze się żyło, nastanie ubóstwo.
 Alicja
 Warszawa, Czwartek 25-01-2024

45262. 
Za czasów komuny rolnikowi ciężko było kupić traktor.
Zimą podczas mrozów uruchomić rano takiego to była wielka sztuka. Cuda się robiło, nawet płonącym snopkiem słomy, albo ropą się podgrzewało, by załapał - Panie święty!
W końcu wpadł ktoś na szalony pomysł, by ciągnika na noc... nie gasić wcale i niech sobie chodzi na tzw. luzie. I chodził. Spalił kilka litrów taniej ropy, ale chodził.
Polak potrafił. Dawał radę w każdej sytuacji. Stawał nawet na głowie.
 Marszałek
 Iława, Środa 24-01-2024

45261. 
Odnośnie wpisu numer: 45257

Durnie rosną jak grzyby po obfitym deszczu... Szczególnie na ugorze bezprawia.
Nie byłoby Polski, ciebie, i pewno mnie na tym zwariowanym świecie, gdyby nie Marszałek Józef Piłsudski.
ON nie patyczkował się za swych rządów i trzymał Naród mocno za twarz, inaczej Polski by nie było.
Dziś mamy powtórkę zdrajców i złego, które rozpanoszyło się bezprawnie, a nie ma komu tego zła złapać krótko za mordę.
Gościu, uważaj bardzo, bowiem toczymy się, my Polacy z Polską, po równi pochyłej ku zagładzie.
 adjutant Marszałka
 Iława, Środa 24-01-2024

45260. 
Wrócę do informacji o wypadku iławianina Piotra Lewandowskiego, który uległ wypadkowi podczas pracy w firmie [...] i już ponad rok walczy o zdrowie.
[...]
Biedny chłopak jest prawie jak roślina.
[...]
Rodzina zbiera pieniądze na leczenie a pracodawca nie poniósł do dziś żadnych konsekwencji z tego tytułu, mimo że był na miejscu wypadku, a pracownicy na jego oczach stali z nim na dachu bez zabezpieczeń. Część pracowników musiała przed przyjazdem policji uciec do lasu, ponieważ nie mieli nawet umów o prace. Dostali je dopiero po wypadku.
[...]
Takie to wszystko chore jest, na oszustwie utuczone.
 taka jedna
 Iława, Środa 24-01-2024

45259. 
Odnośnie wpisu numer: 45253

A teraz nauczyciele - na przykładzie braku obiecanych podwyżek płac przez oszusta Tuska - niech wytłumaczą uczniom, co to jest przenośnia.
 radny prawicowy
 Iława, Wtorek 23-01-2024

45258. 
Odnośnie wpisu numer: 45255

Marszałku, coś nie rozumiem.
Jak w latach 2015-23 więcej durniów miał PIS to było ok, jak teraz PO ma więcej durniów to piszesz, że durniami łatwiej się rządzi. Czegoś tu nie rozumiem. Może mnie uświadomisz?
Z tego co kumam to i PIS, i PO na potęgę łamało i łamią prawo to kiedy tego "Nierządnego królestwo zginienia blisko"? Czy trzeba czekać aż wszystkie durnie umrą?
 ciekawy
 Iława, Wtorek 23-01-2024

45257. 
Odnośnie wpisu numer: 45252

Marszałku! Piszesz o pięściach, czyżby to fascynacja słowami Adolfa?

„Dla utrzymania porządku społecznego ważne jest posiadanie nie tylko głowy, lecz i pięści, inaczej pewnego dnia pojawi się siła bez umysłu i głowę rozbije.”

Używanie pięści czasem tak się kończy:

„Zachodzi słońce nad Wędzarnią krwawo,
Słychać krzyk drobiu Więckowskiej nieświeży,
Sezon skończony, żegnaj sławo!
Na zwiędłych liściach znokautowany bokser leży..."
 ciekawy
 Iława, Wtorek 23-01-2024

45256. 
Odnośnie wpisu numer: 45255

IM WIĘCEJ DURNIÓW, TYM ŁATWIEJ TAKIMI RZĄDZIĆ MOŻNA.

„Nierządne królestwo zginienia bliskie,
gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość.”
 Marszałek
 Iława, Wtorek 23-01-2024

45255. 
W głośnej sprawie wydania rządowego zakazu dawania prac domowych dla dzieci i młodzieży to jest niesamowite.

Minister Barbara Nowacka (Lewica) przyznaje się, że nie było żadnych konsultacji specjalistycznych, badań fachowych, analiz jakichkolwiek. Po prostu tak im się wydaje.

A nie, czekaj: "Konsultowaliśmy z młodzieżą". Ohoooo! Noooooo!

Tak wygląda "robienie" Polski na kolanie. Dramat...
Hodowla głąbów nabierze prędkości...
 Jarosław
 Iława, Wtorek 23-01-2024

45254. 
Odnośnie wpisu numer: 45251

Tak jak za obecnego pięknego burmistrza Kisielic Ryszczuka nie było takiej "transparentności i bezstronności" (hi hi) w przyjmowaniu do pracy swojej rodziny, w tym nawet żony oraz swoich koleżanek i kolegów w całej historii Kisielic.
Ale co tam, radni na czele z przewodniczącym na sesji ze strachu nawet buzi nie otworzą. Ważne, że kasa z diety się będzie zgadzała.
 wyborca
 Kantowo, Poniedziałek 22-01-2024

45253. 
Odnośnie wpisu numer: 45121

Lewackie szaleństwo się pleni.
Szkoła i Rodzina oparte są na hierarchii, a nie na demokracji, bo nie głosowaniem większości rozwiązuje się elementarne kwestie ludzkości.
Ucznia uczy nauczyciel, a nie uczeń nauczyciela.
To rodzice wychowują dzieci, a nie odwrotnie - dzieci rodziców.
Poczytajcie wielkich myślicieli naszej kolebki cywilizacyjnej, starożytności i może przestaniecie stawać na głowie.
 Ola Mała
 Lubawa, Poniedziałek 22-01-2024

45252. 
Prezydent wdał się w walkę na dyskusje i inne dyrdymały, by słowem wyzwalać Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z tyranii, na jaką wojownicy z korupcją i złodziejstwem elit nie zasłużyli.

Panie Prezydencie, nie tędy droga! Chcą? To będą mieli. Nie słowa a czyny i pięści mówić będą. Tym bardziej, że bandyci nie znają innego języka i użyli maczugi przeciw polskiemu narodowi.

My też mamy pięści i nie tylko, by wyrwać naszych pokrzywdzonych, zaś sprawców doprowadzić pod drążek i wykonać rozkaz narodu polskiego.
Powiedzcie im, że długo czekać nie będziemy.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 22-01-2024

45251. 
Odnośnie wpisu numer: 45248

Pytań o panią złodziejkę jest więcej.
Jak to się stało, że dostała pracę w MOPS Kisielice?
Kto załatwił jej tam pracę?
 Jonasz
 Kisielice, Niedziela 21-01-2024

45250. 
Słowo o niedzielnym koncercie noworocznym w hali widowiskowej.

Przecież taki koncert powinien serwować w z programie doskonałe w dawnym wykonaniu utwory i melodie. Dla dziadków i młodzieży, której zresztą na takich imprezach nie ma. Powinny być tu utwory różne, przeboje, znane z całego świata - chyba tych wykonawców stać na ich wykonanie.
[...]
A tak już taniec... Wystarczy paru swoich uczniaków z poczuciem rytmu i mamy widowisko cyrkowo-taneczne.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 21-01-2024

45249. 
Szefowa Komisji Europejskiej, Niemka Ursula von der Leyen, zapytana dlaczego w Brukseli kwestionowany jest polski system prawny mimo że jest on niemal identyczny z niemieckim, odpowiada:
"Bo Niemcy są narodem o innej moralności i kulturze".

Ja się z tą panią w zupełności zgadzam. Widziałem nawet te pomniki niemieckiej kultury i moralności. W niemieckich obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince. W piecach palonych zwłok ludzkich, w komorach gazowych, na półkach obozowych z mydłem...

I coś takiego reprezentuje narody europejskie...
A te polskojęzyczne komuchy mało im w dupę nie wejdą. Hańba!
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 21-01-2024

45248. 
Odnośnie wpisu numer: 45240

Dlaczego mieszkańcy bloku przy ul. Jagiellońskiej 2 w Kisielicach zmusili męża Pani zastępcy burmistrza (właściciela jednego z mieszkań) do wypowiedzenia umowy najmu złodziejom z kisielickiego MOPS-u, czyli braciszkowi Pana burmistrza i jego żoneczce?

Jak opowiadają sąsiedzi, narkotykowi wierzyciele zgłaszali się tam po należności, palili samochody, wbijali okna.

Czy mąż Pani wiceburmistrz płacił podatek z tytułu zysku z wynajmu?

Czemu pan piękny burmistrz Ryszczuk nie poinformował w swoim oświadczeniu, iż Pani złodziejka i jego braciszek nagle zniknęli?

Jeżeli prawdą jest, że proceder z "martwym duszami" przyniósł obwinionej nawet 200 000 złotych, to jak długo ów proceder musiał trwać? Gdzie był nadzór? Chyba że protegowana ślicznego była poza nadzorem.
 Rechot
 Strzebrzerzyn, Niedziela 21-01-2024

45247. 
Odnośnie wpisu numer: 45219

Skrótowe podliczenie osiągnięć pierwszego miesiąca uśmiechniętego, europejskiego rządu:

* Porządkowanie państwa poprzez doprowadzenie do totalnego chaosu prawnego.

* Jedynie słuszne nominacje do spółek skarbu państwa, a o systemie przejrzystych konkursów niedobra mówić jest.

* Niedobra też wspominać o powrocie do ryczałtowej składki zdrowotnej.

* Na czele projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) staje jego zdeklarowany przeciwnik.

* Ministrów i wiceministrów jest więcej niż było u Morawieckiego.

* Za rozliczanie czasów PiS bierze się człowiek z osobistymi powodami do zemsty, zwany tu i ówdzie "koniem".

* Najważniejsza reforma edukacji to... likwidacja prac domowych.

* Niejasne komunikaty w sprawie budowy elektrowni jądrowej.

* Zapowiedź projektu lewicowej totalnej cenzury pod płaszczykiem tzw. mowy nienawiści.

* Minister Sprawiedliwości, który złamał wszystkie możliwe przepisy.

* Nowa, wreszcie "obiektywna" TVP jako TVN24 w wersji soft.
 Łukasz
 PL, Niedziela 21-01-2024

45246. 
Odnośnie wpisu numer: 45227

Koalicja zemsty jest w euforii. Kolejne komisje ds. rozliczeń powstają jak grzyby po deszczu. Śmieją się perfidnie pełni pychy i satysfakcji z tego, co robią.

Za nic mają obowiązujące przepisy prawa i konstytucję. Nie liczą się z Prezydentem ani Trybunałem Konstytucyjnym, ignorują instytucje państwowe. Kierują się opiniami sprzyjających im prawników i profesorów prawa dokonują łamańców prawnych obchodzą prerogatywy Prezydenta i wyroki Izb Sądu Najwyższego.

Ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili walce z korupcją i przestępcami w białych kołnierzykach zamykają do więzień, podczas gdy prawdziwi przestępcy łapówkarscy są europarlamentarzystami, senatorami czy tak jak Roman Giertych szefami zespołu ds rozliczeń.

Wszystko to dzieje się z aprobatą i przyzwoleniem unijnych komisarzy. Unijny komisarz podczas ostatniej wizyty powiedział: "Komisja Europejska jest w pełni zaangażowana w zapewnienie wsparcia dla polskiego rządu w zakresie przywracania praworządności. Jest to krok na który czekaliśmy". Reynders nie zauważył łamania prawa ani żadnych nieprawidłowości w poczynaniach rządu Tuska.

Społeczeństwo jednak ocenia krytycznie sposób w jaki dokonuje się przejęcia władzy w Polsce. Nikt uczciwy kto przeżył komunę nie może pogodzić się z metodami jakimi posługuje się tzw. Koalicja 13 Grudnia. Mam na myśli przejęcie TV i wyłączenie sygnału jak za czasów sowieckiego pachołka Jaruzelskiego, czy sądy kapturowe na członkach poprzedniego rządu.

Trudno pogodzić się z metodami, które wydawałoby się przeszły do historii i nigdy już nie wrócą. Struna się napina i w pewnym momencie może pęknąć. Poczekajmy jak daleko posuną się Tusk, Bodnar, Kierwiński czy Sienkiewicz. [...]
 Krzysztof Zięba
 Iława, Sobota 20-01-2024

45245. 
Skandal! Co za tupet i bezczelność! Zdzisław Zdzichowski ośmiela się kandydować na urząd Burmistrza Susza w nadchodzących wyborach.

Ten komunistyczny aparatczyk rozpoczął swoją karierę w samorządzie lokalnym wolnej Polski, gdy niegdysiejszy burmistrz Jan Sadowski zwolnił go ze stanowiska kierownika MOPS za nieprawidłowości finansowe w projekcie unijnym, dotyczące m.in. zamówień publicznych.

Nieudolne zarządzanie projektem przez Zdzichowskiego drogo kosztowało podatników miasta i gminy Susz. Urząd musiał zwrócić ogromne pieniądze z odsetkami do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Po latach Zdzichowski wrócił do urzędu miasta po wygranej obecnego burmistrza Pietrzykowskiego (PO) na stanowisko jego asystenta. [...] Później kolejne zmiany stołków politycznych...

[...] Teraz prowadzi czerwoną bandę starych miejscowych komunistów z ich dziećmi, jeszcze gorszymi potworami niż ich rodzice.
 Anonim
 Iława, Sobota 20-01-2024

45244. 
Takie ja, obywatel, zadaję pytania:

1). Czy 7 i 21 kwietnia uśmiechnięte wybory do samorządów będą trwały również do oporu i "właściwego wyniku", czyli do rana?

2). Czy można będzie również przychodzić na głosowanie z kwitkiem w innej miejscowości, bo w swojej nie mogę być, ponieważ jestem na weselu szwagra córki.

3). Czy punkty do głosowania będą jednak bezwzględnie zamykane zgodnie z prawem o godzinie 21:00, nawet gdy będzie tam przed drzwiami kolejka.

Tak było dawniej i nikt do nikogo nie miał pretensji.
 Marszałek
 Iława, Sobota 20-01-2024

45242. 
Dlaczego w sieci jest tyle chamstwa?
Bo dzięki internetowi wyrosło całe pokolenie ignorantów, którzy w ramach odpowiedzialności za swoje słowa nigdy nie dostali po mordzie...
 Jarosław
 Iława, Piątek 19-01-2024

45241. 
Odnośnie wpisu numer: 45240

Szkoda, że nasz wspaniały, cudowny, piękny Burmistrz Ryszczuk równie szybko i stanowczo nie pochwalił się, że owa pani przekręt ma nazwisko również Ryszczuk.
Jeśli prokurator już postawił jej zarzuty, to powinno się pisać "pani R."
 Kolega Janusza
 Kisielice, Piątek 19-01-2024

45240. 
Oświadczenie burmistrza Kisielic: Urząd na wszelkie nieprawidłowości reaguje szybko i stanowczo!

W związku z pojawiającymi się informacjami o nieprawidłowościach, jakie powstały w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kisielicach potwierdzam, że faktycznie – w wyniku wewnętrznej kontroli – Pani kierownik MOPS wykryła nieprawidłowości księgowe w wypłacie świadczeń socjalnych oraz poinformowała natychmiast Burmistrza Kisielic i w porozumieniu z burmistrzem podjęto natychmiastowe działania doprowadzając do wypowiedzenia pracownikowi stosunku pracy w trybie dyscyplinarnym.

W celu zapewnienia transparentności i bezstronności, zawiadomiona została także prokuratura, która ustali przyczyny, okoliczności i wysokość wykrytych nieprawidłowości. Charakter i zakres uchybień wyjaśni wszczęte dochodzenie, a o jego wynikach będziemy Państwa informować.

Sprawa została wykryta i niezwłocznie zgłoszona odpowiednim organom, zapewniam zatem, że ewentualny sprawca poniesie odpowiedzialność prawną. Proszę wszystkich zainteresowanych o nierozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji.

/-/ Rafał Ryszczuk
Urząd Miejski w Kisielicach
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 19-01-2024

45239. 
Ciekawe co robił [...] burmistrz [...] w nocnym [...] z lokalnych hoteli w towarzystwie kilku pań…
Czy ktoś się tym zainteresował?
 urzędnik
 Iława, Piątek 19-01-2024

45238. 
Czy już jest kampania? Szkoda, że nie buraczana, ale wyborcza. Dajcie wypowiedzieć się obywatelowi znikąd.

Owszem, Pan Michał Młotek, jak powiada jedna pani ratuszowa, to [...] fryzjerska uroda w kancik i [...] typowy aparatczyk. Niech mu będzie. Inteligencja, kultura nienaganna, wręcz wzorowa. [...]

Pan Adam Żyliński, jako były burmistrz i poseł, kuty na cztery nogi, który pcha do przodu Pana Młotka, może się pośliznąć na tej skórce. [...]

[...] Kopaczewski jest nijaki [...] zwiódł wyborców, obietnic nie spełnił, kadencję przespał lub zajmował się rewolucją lewicową "nieCzłowieka", która na sztandary wzięła zmianę pokarmu w jedzenie robaków. [...]

Zatem, liberalno-lewicowi Obywatele Iławy, ruszcie głowami, byście znowu krokodylowymi łzami nie ronili, kiedy policzą głosy. Trzeci czarny koń tego wyścigu już czeka w blokach i przetnie obu liderów jak piła leśne drzewo. To będzie [...], czyli szok i niedowierzanie.
 Orzeł
 Iława, Czwartek 18-01-2024

45237. 
Kurierzy! Proszę powęszyć w Kisielicach, ładne kwiatki wokół Urzędu Miasta wychodzą.
[Rodzina] Burmistrza Ryszczuka [...]
[...]
[...]
Nie tylko w MOPS-e aż huczy!
[...]
Przyszła kryska na matyska...
Oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa...
 sygnalista
 Kisielice, Czwartek 18-01-2024

45236. 
Wilki szaleją nawet na podejściach do zabudowań.

„Wjeżdżam do wsi Gromoty od strony Zielkowa (Gmina Iława), a tu wilk przeciął mi drogę. Pewnie głodny, bo najwyraźniej polował. Biegł za stadem saren”.

Zachowajcie ostrożność! Poruszajcie się w grupach! Dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych!

Obejrzyj film:
https://fb.watch/pLwSI3SEwh
 SKRZYNKA CZYTELNIKÓW
 KURIER IŁAWSKI, Środa 17-01-2024

45234. 
Jedna czwarta powierzchni Bałtyku jest skuta lodem w wyniku ataku zimy. To ponad 80 tys. km kwadratowych.
W krajach bałtyckich pracują dodatkowe lodołamacze, by udrożnić tory wodne dla statków płynących do portów.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 17-01-2024

45232. 
Możemy się spierać, możemy mieć odmienne zdanie na wszystkie tematy, ale chyba nikt nie przejdzie obojętnie obok takiego fenomenu.

Na fatalnie zorganizowanej imprezie WOŚP, z powodu m.in. szokujących zaniedbań ginie oskarżony w kilku postępowaniach korupcyjnych Paweł Adamowicz, którego wtedy prześladowały potężne środowiska polityczne, między innymi partia PO, telewizja TVN i rodzina Wałęsów.

A mimo to dziś, po latach, reportera TVN stać na to, żeby na antenie TVP przeprosić za „hejt”! Kogo on przeprasza? W imieniu kogo?

Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi, nie ma takich dziennikarzy, prezydentów Gdańska i „Jurka” Owsiaka!
 Piotr
 Gdańsk, Wtorek 16-01-2024

45228. 
Katastrofa lodowa na drodze ekspresowej S7 Gdańsk-Warszawa.
Relacja kierowcy z Iławy (Janusza Bednarskiego):

„Jak tu jechać, kiedy człowiek nawet pieszo się przewraca. Prędkość toczenia, bo przecież nie jazdy, to chwilami maksymalnie 25 km/h. Lekko dodasz gazu, już obraca cię bokiem. Zjechałem na pobocze, ale żeby się nie przewrócić nawet pieszo, musiałem złapać się za lusterko; no to wtedy przesunąłem całego busa. To jest kryminał! Gdzie są piaskarki z solą?!”

Zobacz nagranie (z dźwiękiem):
https://fb.watch/pBZDaqYdyu
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 15-01-2024

45227. 
Kogo dziś zwolnili Tusk, Bodnar i Sienkiewicz?
[...] Normalnie jak na Ukrainie za czasów Janukowycza i wiadomo czym się to skończyło dla tamtego kraju.
 Michał
 Iława, Poniedziałek 15-01-2024

45226. 
Gratuluję wyboru zespołu muzycznego na WOŚP do szkoły Wikielec w gminie Iława.
Proponuję sprawdzić wokalistę SweetBlues na Facebooku. Z takimi poglądami to raczej powinien stanąć przed sądem za sianie nienawiści, a nie na scenie na tak szlachetnej akcji jaką jest WOŚP.
 Mateusz Er
 Susz, Poniedziałek 15-01-2024
Odp. 
...z jakimi swoimi poglądami powinien stanąć przed sądem? Doprawdy – za poglądy?
Tamten wokalista na pewno ma personalia, czemu więc nie napiszesz o kogo chodzi?
Czemu również odmawiasz szansy czytelnikom i nie podasz cytatu owego „siania nienawiści”?
Oto klasyczny bełkot uśmiechniętego fajnoPolaka, który powinien wylądować w koszu.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 15-01-2024

45222. 
Chciałbym przestrzec!
Przy przystanku autobusowym w Iławie przy ulicy Niepodległości koło sklepu GS pojawił się facet, który proponował 9-letnie dziewczynce, żeby z nim pojechała. Użył słów: "Twój tata kazał, żebyś ze mną pojechała do mojego domu."
Przestrzegam rodziców oraz proszę dorosłych czekających na przystanku, gdyby słyszeli coś takiego - o reakcję, pomoc i wezwanie policji.
 troskliwy ojciec
 Iława, Niedziela 14-01-2024

45219. 
Mija miesiąc od powołania Uśmiechniętego Rządu Wielkiego Demokraty, zapraszam na podsumowanie:

> 800+ już dobre, bo wypłaca Pan Premier Tusk, a nie Kaczor Dyktator,

> babciowe to nie żadne rozdawnictwo, a inwestycja (patrz wyżej),

> praworządność jest ważna, chyba że trzeba przejąć media publiczne, to wtedy nie,

> "fotografia rzeczywistości" i "bez propagandy" w TVP,

> wiatraki są tak dobre, że trzeba nie tylko pisać pod nie ustawy i wywłaszczać pod nie ludzi, ale i promować je w TVP (w którym jest zero propagandy),

> Konstytucja już się nie podoba i de facto jest pułapką zastawioną przez PiS na demokratów,

> rząd zaczyna wsadzanie pisiorów do więzień, a Roman Giertych od tygodnia ma najlepsze orgazmy w życiu,

> CPK to megalomania, w naszym zasięgu jest tramwaj na Jagodno (a jednak nie, frajerze - tramwaj to też megalomania),

> RPO chce zakazania pushbacków na granicy, a Szymon Hołownia strzela sweet focie z nielegalnymi imigrantami (uśmiechnięte pushbacki chyba jednak z nami zostają),

> nowy pakt migracyjny też już nam nie przeszkadza,

> a to i tak bez znaczenia, bo najwyraźniej to IKEA będzie nam projektować i meblować politykę migracyjną,

> w międzyczasie PAP i Ministerstwo Cyfryzacji służą za tablice reklamowe dla zachodnich serwisów streamingowych,

> dla zapowiadacza Czyża wieczorem o godz. 19:30 prawie 8 milionów wyborców PiSu z ostatnich wyborów to "PROBLEM", z którym trzeba sobie "jakoś" poradzić,

> czy już wspominałem, że w TVP nie ma propagandy?

> nikt nie wie czy Anna Zalewska to ta Anna Zalewska (sama Anna Zalewska też nie wie) więc dla pewności chyba trzeba będzie zwolnić wszystkie Anny Zalewskie w kraju,

> generalnie przez cały ten czas Premier Tusk działa z gracją barbarzyńcy w sklepie z porcelaną, ale odpowiada na pytania dziennikarzy i się uśmiecha, więc nie ma problemu,

> Adam Bodnar nie ma czasu się do tego odnieść, bo cały czas szuka zaginionej podstawy prawnej dla jego działań.
 pingwin
 PL, Sobota 13-01-2024

45218. 
Poziom sportu w grach - w Iławie i Polsce - to jak cię mogę.
Kolejna przegrana w szczypiorniaku o Mistrzostwo Europy z iławskim wychowankiem, który był w składzie, ale chyba go nie wpuścili na boisko, bom go nie dojrzał.
Oby tak dalej ze wszystkimi sportami. On jest, ale jego wyników nie widać.
Jednak wszyscy się pasjonują.
 Marszałek
 Iława, Sobota 13-01-2024

45216. 
Komisja Europejska mimo protestów przedłuży bezcłowy handel z Ukrainą.
To atomowe uderzenie w polskie rolnictwo i gospodarkę.
Widać, że szatniarz Tusk nic dla nich nie znaczy.
Dla Tuska rolnictwo i PSL nic nie znaczą.
Polska nic nie znaczy.
Dążą do dalszej destabilizacji. Terytorium podbite, skazane na dewastację.
 Gucio
 PL, Piątek 12-01-2024

45215. 
Środowiska lewicowe już nie kryją swoich prawdziwych celów.
Legalizacja związków homoseksualnych to tylko etap na drodze do legalizacji małżeństw jednopłciowych z prawem do... adopcji dzieci.
 Ola Mała
 Lubawa, Piątek 12-01-2024

45214. 
Czy ktoś mi powie jakim prawem Suski Ośrodek Kultury (SOK) zamienił się w prywatne mieszkanie?
I Pan Dyrektor Piotr Pancer tam sobie pomieszkuje?
Czy po to były tam tworzone pomieszczenia? Żeby dla stowarzyszeń czy biblioteki nie było miejsca, ale na mieszkanie dla Dyrektora - już tak?
 Hanka
 Susz, Piątek 12-01-2024

45212. 
Jeśli kochasz BABCIĘ lub DZIADKA, zrób swoim seniorom miłą niespodziankę!

Złóż życzenia na łamach gazety „Kurier Iławski”! Wrzuć serdeczny tekst (+ zdjęcie) na ścianę „wydarzenia” Facebook.

Posty wpisane do wtorku 16 stycznia (do godz. 15:00) wydrukujemy na łamach gazety „Kurier Iławski” w wydaniu gazety papierowej.

Będzie świetny prezent i pamiątka!

https://www.facebook.com/events/1629967837531795
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 11-01-2024

45211. 
Narodowy Bank Polski (NBP) pod rządami kaczystów zakupił w 2023 roku rekordowe 130 ton złota.
Te złoto stanowi 13% rezerw walutowych Polski, czyli ok 194 mld USD. Pozostałość po państwie rządzonym przez prawicę.
Warto te liczby zapamiętać w czasach, kiedy instytucje państwa są deptane. A rudy lis buszuje w kurniku.
 Gucio
 NML, Czwartek 11-01-2024

45210. 
Odnośnie wpisu numer: 45171

Z całym szacunkiem, ale w jaki sposób Tomasz K. Dąbrowski pomaga w ochronie pałacu w Kamieńcu?
Poza nierealnymi mrzonkami na temat utworzenia, nie ma tutaj nic, co mogłoby się klasyfikować pod tę tezę.
Mocno wątpię, aby stan murów na tę chwilę pozwalał na odbudowę, a pałac widzę codziennie i całe życie spędziłem w jego ruinach.
 Adam
 Kamieniec koło Susza, Środa 10-01-2024

45209. 
Warto odnotować, że szef Donalda Tuska ma w Niemczech raptem 3% poparcia. Nie żartuję.
Jak się Donaldowi wykruszą protektorzy, to pozostanie przy nim tylko grupka "silnych razem".
A naprzeciwko będzie miał tłum wkurwionych Polaków. Stanie się to szybciej niż przypuszczaliście.
 Zbigniew
 Bydgoszcz-Iława, Środa 10-01-2024

45208. 
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?
Nic nie było nic nie będzie...
Dziady polskie się ostaną,
Tak nas wszystkich wykiwają.

Żadne społeczeństwo zdrowe nie będzie bez zdobycia się na opór czynny.
No bo jak znosić rządy takich bandytów gospodarczych i politycznych podtrzymywanych przez władzę i władz podtrzymywanych przez bandytów...?
 Marszałek
 Iława, Środa 10-01-2024

45207. 
Całą kampanię wyborczą pisowcy skupili się na perswadowaniu wyborcom, że Tusk to cyniczny bandyta bez skrupułów, Trzecia Droga – jego pacynki, a Lewica – garstka obsesjonatek skupionych wyłącznie na tematyce rozporkowej z aborcją na czele.
Większość wyborców nie uwierzyła, bo nie miała zaufania do polityków i mediów, którzy im to mówili.
Potem koalicja Tuska wzięła sprawy w swoje ręce i w kilka tygodni udowodniła, że tak właśnie jest.
 Rafał
 PL, Środa 10-01-2024

45205. 
Więcej Tuska.
Więcej Hołowni.
Więcej Bodnara.
Więcej Sienkiewicza.
Więcej, więcej! Pozwólcie im więcej mówić. Pozwólcie im więcej działać.
 Jarosław
 Iława, Wtorek 09-01-2024

45204. 
„Alea iacta est” - kości zostały rzucone.
[...]
Podobnie z naszą kochaną Ojczyzną. Zostaje pogrzebana na wiele dekad swej żywotności. Nie ma odwrotu przy tych rządach. Amen.
 Orzeł
 Iława, Wtorek 09-01-2024

45203. 
TSUE uznał za niedopuszczalne pytania prejudycjalne wysyłane z Polski do Luksemburga (przez Żurka i Markiewicza), dotyczące legalności procedury wyłaniania sędziów w Polsce.

Pamiętna uchwała trzech izb pani Gersdorf ma taką samą moc prawną, jak życzenia imieninowe, a kwestionowanie prawa do orzekania i statusu sędziów rekomendowanych przez obecną KRS jest niedopuszczalne.

Dlaczego tak późno? Żeby pomóc wygrać swojemu Tuskowi wybory.

Kpina z prawa. Jakby Europą rządziła jakaś mafia.
 Gucio
 PL, Wtorek 09-01-2024

45202. 
Szybko wraca do nas "demokracja".
Właśnie umorzono śledztwo ws. nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie.
Nikomu nie postawiono zarzutów w związku z niesłusznym skazaniem (2004 r.) mężczyzny na 25 lat więzienia za rzekome zgwałcenie i zabójstwo 15-latki.
Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu aż 18 lat. Winnych znęcania się nad nim w tym czasie także nie ustalono.
Oczywiście winnych gwałtu i zabójstwa dziewczyny - tym bardziej. Na wieki wieków amen.
Ministrem "demokratycznej" sprawiedliwości jest Adama Bodnar, ulubieniec Dawidka Rowerka, naszego ulubionego kierownika piaskownicy.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 09-01-2024


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 196 197 198 ... 388 389 390 następna ] z 390104396126REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.