Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

44356. 
Szanowna redakcjo! Proszę użyć wszelkich swoich mocy sprawczych w temacie drogi powiatowej Dół-Kałduny.

To, co wyrabiał w ostatnich latach Zarząd Dróg Powiatowych w Iławie woła o pomstę do niebios. Kompletny brak logiki i profesjonalizmu w zakresie utrzymania drogi. Dotychczasowe koszty poniesione doraźnie dawno by pokryły radykalną naprawę tej drogi.

Od wielu lat dwa podmioty - starosta powiatu i wójt gminy - nie mogą w żaden sposób dogadać się między sobą. Gdyby droga należała do gestii wójta gminy, dawno byłoby już po problemie. Wymienieni na pewno wiedzą o czym mowa. Rozwijanie tematu zajęłoby zbyt wiele czasu i nie ma to sensu.

Proszę wybierzcie się tą drogą a zobaczycie jaki to wstyd i hańba dla decydentów w starostwie aby coś takiego było możliwe w jednej z najurokliwszych wsi powiatu a na pewno gminy wiejskiej Iława.

A przejazd nocą jest naprawdę karkołomny - tym bardziej, że o godz. 23:00 gasną lampy uliczne (ciekawostka: lampy na drodze do Ławic świecą od wczesnych godzin wieczornych, nie wspominając o ich ilości).

Reasumując. Władni w starostwie powiatu - nie dawajcie powodu do wstydu i zażenowania u osób wędrujących tym szlakiem, a rowerzystów i pieszych tu nie brakuje, i to z całej Polski.

Mam nadzieję na właściwą reakcję. Z poszanowaniem - w imieniu Rady Sołeckiej - długoletni mieszkaniec wsi Dół:
 Adam Portjanko
 Doły, Wtorek 07-03-2023

44355. 
Straszne! Przerażające! Bulwersujące!
Ilu cwaniaków żeruje na dobrym sercu i naiwności pomagających...
Najczarniejszy koszmar...

"Pilne! Sytuacja jest krytyczna, mam tylko 2 miesiące na ratunek dla mojej córeczki. Moja malutka miłość musi przejść rekonstrukcję czaszki w klinice w Dallas. Mój aniołek ma tylko 7 lat i chce dalej żyć!"

I tak dalej... I tak dalej...
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 06-03-2023

44354. 
Odnośnie wpisu numer: 44346

Myślę, że nazywanie burmistrza "Dawidkiem Tęczowym Rowerkiem"; człowieka, który - było, nie było - ma imię i nazwisko JEST OBRAŻANIEM.
Obraża kto? Magister, emerytowany nauczyciel...? Miał być kiedyś przykładem, a okazuje się, że jest prostakiem i chamem ;)
 orzeszek
 Iława, Niedziela 05-03-2023

44352. 
Codzienne włażenie burmistrzowi niemal dosłownie w kiszkę stolcową przez lokalne tzw. portale internetowe może doprowadzić do odruchu wymiotnego.

"Cięcia w budżecie miasta" - wina niedobrych radnych! Łobuzy!
"Nie będzie remontów ulic" - wina niedobrych radnych! Łobuzy!
"Nie będzie budżetu obywatelskiego" - wina niedobrych radnych!

I pozostaje tylko On - nieskazitelny, piękny, pracowity i uczciwy...
Jak filmowy morderca o twarzy niewinnego dziecka...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 03-03-2023

44349. 
Ambasador Niemiec - państwa, które stworzyło potęgę rosyjskiego Putina, które umożliwiło mu atak na Czaczenię, Gruzję, a teraz Ukrainę, oskarża Polskę o "wspieranie Rosji".
To już wiecie, po co była rozkręcona kampania PO i jej mediów o rzekomo "proPutinowskim PiS". Po co wrzutki Sikorskiego, Der Onetu i GazoWni.
Zawsze wierni Berlinowi i Moskwie.
Psy...
Czyste skurwielstwo.

#SilniRazem właściwie się przyznają, że o to chodzi, bo Niemcy i Rosja to są (ich) sojusznicy, a PiS to wróg.
 Dawid
 PL, Czwartek 02-03-2023

44348. 
Polska firma Famur – produkująca m.in. ciężkie maszyny górnicze, która wciąż posiada aktywa w Rosji – zgłosiła polskim służbom specjalnym próbę wrogiego przejęcia jej rosyjskiej i kazachskiej spółki-córki przez niezidentyfikowanych Rosjan.

Kilku wysokich, szerokich i silnych mężczyzn weszło do siedziby firmy Famur w Katowicach i zażądało sprzedania spółki w Rosji i Kazachstanie za ułamek wartości (niecałe 50 tys. €) szantażując, że przy braku zgody „ujawnią informacje kompromitujące firmę”.

Były to spreparowane przez nich dowody na rzekome nieprawidłowości, np. łamanie sankcji.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 01-03-2023

44346. 
Pamiętajmy kto z radnych miasta Iławy głosował na NIE.
Przyjaciele i poplecznicy Dawidka Tęczowego Rowerka.

Głosowali przeciwko symbolicznemu upamiętnieniu ofiar zamęczonych przez reżim komunistyczny w postaci małego głazu z tabliczką ustawionego na trawniku [przy chodniku drogi krajowej 16] koło „słynnego” bloku Kościuszki 9, nazywanego również „katownią SB”.

1. EDWARD BOJKO. Pozostałość komusza, dawniej socjalistyczny ideolog od kuratorium aż po szkołę budowlankę, dziś emerytowany zrzęda i [...] - w swoim specyficznym, marksistowskim i pokrętnym stylu najpierw sugerował a potem wręcz nalegał żeby sprawę wycofać z porządku obrad, nie głosować i „najpierw poddać pod głosowanie mieszkańców”. [...] Coś w rodzaju teleturnieju dla idiotów „prawda/fałsz”.

2. ANETA RYCHLIK. Wszystko jasne, niedaleko padło jabłko od jabłoni. [...] Dla „dzieciątka resortowego” pozdrowienia śle emerytowana służba mundurowa w czasach słusznie minionych składająca przysięgę wierności wobec okupantów z Moskwy.

3. EWA JACKOWSKA. Emerytowany resort sowiecki jest z was dumny, towarzyszko traktorzystko. [...] Ku chwale ojczyzny ludowej! Jeszcze zaśpiewamy bolszewicką międzynarodówkę.

4. MARTYNA WYŻLIC. Wreszcie pokazała swoją prawdziwą twarz i skąd jej [...] wyrastają. Wzorowo poszła w ślady „zasłużonego” plemienia. Proszę ucałować mamusię z pracy u prezesika ITBS pod czujnym okiem burmistrzunio Kopaczewskiego. [...] Jak tam sprezentowany również etacik w SP1? [...] A jak tam upragnione przytulne mieszkanko komunalne na koszt podatników iławskich? Też się cieszymy.

5. ELŻBIETA PRASEK najpierw chciała zrzucenia „problemu” z porządku obrad, potem się wstrzymała od głosowania, co i tak na jedno wychodzi. Prawdę historyczną zostawiła w szatni. [...] Ku chwale ojczyzny ludowej! [...] Takich mieliśmy i nadal jeszcze mamy belfrów w Iławie. [...]

Jak na was patrzę, łotry nikczemne, to mnie mdli...
 MARSZAŁEK
 Iława, Środa 01-03-2023

44345. 
Jest nowa przychodnia zdrowia w Iławie.
Chcąc się do niej przenieść należy zabrać dokumentację z poprzedniej. Ale tam wydają tylko kopie z trzech ostatnich lat, przykładowo 40 kart, głównie kserokopii recept. A gdzie historia chorób nabytych dużo wcześniej, praktycznie na zawsze?
Kolejna głupota urzędnicza, bo dlaczego cała historia zdrowia nie idzie za pacjentem w formie elektronicznej czy całej teczki papierowej (jeżeli jeszcze są).
A, proszę pomyślcie, ile papieru i tuszu dla iluś set pacjentów. Matko, szanujmy lasy, pracę ludzi, ich czas wreszcie...
 Old Patient
 Iława, Środa 01-03-2023

44344. 
TVN:

- który nie zapyta Sikorskiego o jego putinowskie wrzutki;
- który nie zapyta Sikorskiego o jego groźby na majdanie w Kijowie;
- który słowa nie powie o wieloletniej, prowadzonej na klęczkach polityce Tuska wobec Putina;

...wysyła swojego funkcjonariusza na konferencję prasową, żeby dopytywał Morawieckiego o słowa jego zmarłego Ojca.

Najgorsze skurwielstwo...
Co za szambo...
 Dawid
 PL, Środa 01-03-2023

44343. 
Odnośnie wpisu numer: 44342

Rozumiem, że w kolejnym etapie odgradzamy Mały Jeziorak?
Stała się niewyobrażalna tragedia, ale nie popadajmy w paranoję...
 sygnalista
 Iława, Środa 01-03-2023

44342. 
Odnośnie wpisu numer: 44338

Teren przy placu zabaw nad rzeką Iławką powinien być dodatkowo zabezpieczony i to nie ulega żadnej wątpliwości.
Dziś w tym samym tragicznym miejscu wpadł do wody pies. Strażacy go wyciągnęli.
Tu nie chodzi o przemoczone buty, to nie jest kałuża, to jest rzeka. Na zamarznięte zbiorniki wodne nikt nie powinien wchodzić. Nigdy! Taka jest zasada. Nieważne czy jest temperatura -5, czy -20. Nigdy!
 Jola
 Iława, Wtorek 28-02-2023

44341. 
ERA PARK HANDLOWY
potwierdził oficjalny start w czwartek 23 marca br.
w Iławie przy obwodnicy średnicowej Jana Pawła II.
 Bolesław
 Iława, Poniedziałek 27-02-2023

44339. 
Stadion miejski. Parking za basenem przy lodowisku. Nie sprzątany chyba od wieków.
Widać bajzel przy budce biletowej wjazdu na stadion, pełno kiepów od papierosów i innych śmieci. To nie po tej zimie, to trwa od lat.
Oczywiście inne zakątki parkingu są podobne.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 27-02-2023

44338. 
Odnośnie wpisu numer: 44334

Nie popadajmy w paranoję. Usiądźmy i logicznie pomyślmy, a później usiądźmy z dziećmi i przekażmy im to. Przestrzegajmy przed zagrożeniami.

Każdy z nas jako dziecko biegał po krzakach, drzewach, bagienkach i hałdach ziemi. Nawet, jako dzieci, graliśmy w hokeja na zamarzniętym bagienku (co roku!). W lany poniedziałek pływaliśmy w bagienku, czy rzece i każdy sobie poradził.

Natomiast nikt z nas nie wpadł na pomysł, żeby biegać po cienkim lodzie (zawsze odczekiwaliśmy bardzo długo), zwłaszcza na nie do końca zamarźniętej rzece, albo przechodzić przez pasy na bezczelnego, jak to teraz robią ludzie i wpychać się rowerami przed auta i na drogę.

Wiedzieliśmy, jak się zachować, byliśmy przestrzegani na każdym kroku i utkwiło nam to w pamięci do tej pory. A teraz ludzie najwyraźniej zgłupieli, zostali otumanieni pieprzeniem lewackich mediów i niektórych nauczycielek i gdzieś w tym wszystkim zatracił się taki zwyczajny życiowy spryt, instynkt samozachowawczy.

Straszna tragedia się stała, ale nie szukajcie winnych tam, gdzie ich nie ma i nie próbujcie na siłę udowadniać, że teraz trzeba rzekę Iławkę odgrodzić. To nie jest rozwiązanie.
 Maciek
 Iława, Poniedziałek 27-02-2023

44337. 
Skrajnie populistyczne postulaty PO:

- mieszkanie prawem a nie towarem
- oprocentowanie kredytu na zakup mieszkania dla młodych 0%

czyni z tej pustej programowo partii formację wyłącznie walczącą za wszelką cenę o władzę.
 Robert
 Lubawa, Niedziela 26-02-2023

44335. 
Odnośnie wpisu numer: 44334

No i kolejny wpis osoby, która chce wszystko wyciąć, zabetonować, zagrodzić.
Dzieciom zabronić wszystkiego?
Kiedy, gdzie i w jaki sposób nasze dziecko ma się nauczyć ostrożności i odpowiedzialności, że w takich krzakach może być wszystko - błoto, woda, żmije i wiele innych.
Co później wyrośnie z takiego dziecka nauczonego od samego początku, że wszystko się jemu należy, że nawet o swoje bezpieczeństwo nie musi się martwić.
Dziecko, uważam, powinno ubrudzić swoje firmowe obuwie, potem samo wyczyścić je. Nic się nie stanie jak trochę nóżki zamoczy. Zdobędzie doświadczenie, zrobi się ostrożniejsze, to się zawsze przyda. Kiedy już dorośnie to może podziękuje.
 Jan
 Iława, Niedziela 26-02-2023

44334. 
Proszę władze miasta Iławy o zainteresowanie się chaszczami, które zarastają rzekę Iławkę.
Trzcina bardzo się rozrasta, nie widać brzegu rzeki. Wchodzą tam dzieci, myśląc, że nadal jest grunt.
Gdy powstawała tam ścieżka rowerowa i miejsca do wypoczynku, to cały brzeg rzeki był widoczny, uporządkowany. Dziś wygląda zupełnie inaczej. Ktoś powie, że to dla dobra zwierząt. Kaczki mają dużo roślin po przeciwnej stronie rzeki.
Jeżeli nie ma możliwości wycięcia tych krzaków, to przynajmniej proszę o ogrodzenie części brzegu na wysokości placu zabaw, za chodnikiem.
Nie chcę kolejnej tragedii.
 Ewa
 Iława, Sobota 25-02-2023

44333. 
Iława, budowa nowego ronda na obwodnicy średnicowej przy stacji paliw ORLEN.
Jaki filozof amator z urzędu wydał zgodę na prowadzenie robót drogowych w okresie zimy? Grudzień-styczeń-luty to w normalnym kalendarzu śniegi i mrozy. Dobrze, że w tym sezonie jest przeplatanka. Trochę z pogodą burmistrzowi i jego ludziom się udało, ale rozumu mało, brak myślenia i przewidywania. Aby tylko zacząć, rozgrzebać, pochwalić się w internecie i jakoś to będzie.
W dziurze grzebią raptem raz na kilka dni. Może skończą do lata 2024 roku i jeden dzień później. Powodzenia, majowi pracownicy...

Ps. Kto poniesie konsekwencje po następnym wypadku? Po kolizjach osobówek przyszła pora na poważne wypadki ciężarówek. Dobrze, że ten TIR podczas wjechania naczepą w dziurę wykopanego ronda nie wywrócił się i nie zmasakrował mniejszych samochodów.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 23-02-2023

44331. 
Mam pytanie do Burmistrza Miasta Iławy, Pana Kopaczewskiego.
Płacę opłatę targową na targowisku w Iławie.
Dlaczego opłacam też zarządcę targowiska, którego Pan wynajął?
Oprócz biletu dostaję od ratusza bilet z kasy fiskalnej na konto zarządcy. Przecież ratusz opłaca zarządcę z biletów.
 [anonim]
 Iława, Wtorek 21-02-2023

44330. 
Odnośnie wpisu numer: 44328

A może porozmawiamy przez telefon lub gdzieś przy kawie lub drinku?
Może uda się coś wspólnymi siłami zrobić.
Mam dorosłego wnuka i 8 lat młodszą wnuczkę i włosy na mojej łysej głowie stają dęba co oni potrafią wyprawiać na placu zabaw lub w wodzie.
 Jan
 Iława, Wtorek 21-02-2023

44329. 
Przychodnia Zdrowia "Rodzina". Parking.
Wszędzie walają się butelki szklane, głównie potłuczone. Kto zapłaci za przebite opony? Czy lekarze zauważyli wiosnę i trzeba posprzątać własny teren? Za płotem też.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 21-02-2023

44328. 
Odnośnie wpisu numer: 44324

Kiedyś place zabaw znajdowały się blisko domów, podwórek, ale zawsze z dala od wody.
Poza tym teren nad rzeką Iławką sam w sobie stanowi zagrożenie dla dzieci ze względu na swoją strukturę. Jest po prostu niebezpieczne. I ta woda tuż obok.
Kiedyś był tam piękny pas zieleni, bawiły się tam dzieciaczki zawsze pod opieką dorosłych. Na ławkach odpoczywali starsi, młodsi biegali. Komu to przeszkadzało?
Im więcej zieleni, tym więcej radości z kontaktu z przyrodą. Wszystko musi być logicznie zaplanowane i budowane.
 Ana
 Warszawa, Poniedziałek 20-02-2023

44327. 
Odnośnie wpisu numer: 44319

[...] ale place zabaw często budowane są przy plażach - zobacz po całym kraju: jeziora nie tylko na Mazurach, rzeki, Wybrzeże Bałtyku.
I co, można dziecko przypilnować?
 [pytający]
 Iława, Niedziela 19-02-2023

44325. 
Pragnę zainteresować redakcję Kuriera tragicznym stanem drogi gminnej do wsi Smolniki.
Nawierzchnia drogi jest w opłakanym stanie i pomimo zapewnień władz gminy Iława, że będzie ona wyremontowana - nic w tym względzie się nie dzieje od wielu lat.
Nasze prośby nie znajdują żadnego odzewu.
Może interwencja dziennikarzy Kuriera w tej sprawie przyniesie skutek.
 Tomasz
 Smolniki, Niedziela 19-02-2023

44324. 
Odnośnie wpisu numer: 44319

Jeżeli plac zabaw nie powinien być w tym miejscu gdzie teraz się znajduje, no to gdzie - gdzieś za miastem?
Dzieci od samego początku są tak uczone, że wszystko im wolno. Rodzice mają tyle obowiązków, że nawet mimo najlepszych chęci nie są w stanie upilnować swoich pociech.
Już same place zabaw to jedno wielkie zagrożenie dla naszych dzieci. Te wszystkie bujaczki, huśtawki, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, piramidy linowe, zjeżdżalnie. Tam wszędzie czeka niebezpieczeństwo. Nawet w piaskownicy można zaprószyć oczy lub uderzyć się własną łopatką w nos.
Różne wypadki i nieszczęścia niestety będą się zdarzać zawsze.
 Jan
 Iława, Sobota 18-02-2023

44319. 
Właśnie przeczytałam doskonały felieton Pana Bartosza Gonzalesa w bieżącym wydaniu Kuriera [dział: opinie].
Pożegnanie najdroższego Marshalla i nawiązanie do budowy placów zabaw dla dzieci tuż przy rzece. Jakże niebezpieczne.
Dodam, że powtórka z rozrywki znajduje się nad Jeziorakiem tuż przy plaży. Tak być nie powinno. Nigdzie na świecie.
 Ana
 Warszawa, Środa 15-02-2023

44318. 
Odnośnie wpisu numer: 44315

Z całym szacunkiem, ale to rodzice odpowiadają za umiejętność poruszania się w świecie własnych dzieciątek - od pokazywania, wręcz właściwego, czyli bezpiecznego zachowania.
Szkoła nie jest od wychowywania dzieci.
Zdarzyła się tragedia, ogromny pech. Nawet najbardziej przezorni rodzice nie są w stanie zawsze ustrzec od złego. Na nieszczęście, nie.
 Ana
 Warszawa, Środa 15-02-2023

44317. 
Odnośnie wpisu numer: 44315

Hola hola!
Jaka szkoła?
Szkoła ma nauczyć materiału i przygotować do egzaminów, pokazać wychowanie fizyczne itp.
Natomiast pilnować dzieci powinni rodzice. Ojcowie pokazują jak zbadać lód, a matki są od pokazania jak placki zrobić ;)
Druga sprawa, że wszystkie dzieciaki przeglądają internety, ale żeby coś popatrzeć i poszukać o tym, jak sprawdzić grubość i bezpieczeństwo lodu - to już żadne pewnie nie obejrzy.
 [pytający]
 Iława, Środa 15-02-2023

44316. 
Święty Walenty.
Patron chorych umysłowo i epileptyków.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 14-02-2023

44315. 
Odnośnie wpisu numer: 44308

Kiedyś chodziło się na lód i każdy młokos wiedział jak się sprawdza taflę, jej wytrzymałość i co robić. Pretensje proszę kierować do szkół i nauczycieli, że nie robią szkoleń w terenie, a tylko mierne pogadanki.

Polecam wziąć przykład ze Szwecji.
https://www.france24.com/en/live-news/20230209-swedish-kids-take-the-plunge-in-icy-lake-survival-lessons
 Nowaksson
 lodowisko, Poniedziałek 13-02-2023

44314. 
Odnośnie wpisu numer: 44304

Czynny „polski” polityk bierze kasę od obcych rządów. Tak właśnie wygląda ostatnia faza skurwienia.
I teraz, gdy szambo wybiło jak gejzer, na lokalnych podwórkach tacy sami malutcy szmaciarze z tej samej gangsterskiej Partii Obłudy mają czelność jeszcze go bronić.
I jeszcze próbują pouczać nawet mnie, że ja nie powinienem brać udziału w tej „pisoskiej nagonce”.
No po prostu coś niepojętego...
 Jarosław
 Iława, Poniedziałek 13-02-2023

44313. 
Odnośnie wpisu numer: 44204

Mimo akcji zbierania podpisów, próśb i nalegań okolicznych mieszkańców - PSS SPOŁEM likwiduje sklep spożywczy przy Niepodległości 10A, czyli tzw. słodka dziurka naprzeciwko Ratusza.
Napiszcie coś na ten temat na Forum i w wydaniu papierowym - to bardzo ważne dla mieszkańców. Dziękuję.
 klient
 Iława Stare Miasto, Poniedziałek 13-02-2023

44312. 
Odnośnie wpisu numer: 44308

Straszna rzecz się stała :-(
Należy współczuć matce, ojcu i całej rodzinie.
Spoczywaj w spokoju.

Ale nasuwa się zasadnicze pytanie: co dzieci w takim wieku robiły bez opieki w środku zimy na rzecze i cieniutkim lodzie?
 [pytający]
 Iława, Niedziela 12-02-2023

44311. 
Niech żyje Polska Zjednoczona Partia Robotnicza i towarzysz pierwszy sekretarz opozycji Szymon Tusk!
Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski! Koalicja Obywatelska zawsze z narodem!
Chwała młodym komsomolcom z LGBT! To idzie młodość, młodość...
Kopaczewski, Młotek, Jackowska. "Silni Razem".
Czyż to nie wspaniałe...?!
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 11-02-2023

44308. 
TRAGEDIA na RZECE!

Dwaj chłopcy 8-9 lat weszli na lód. Młodszy wpadł do wody i zniknął w głębinie, drugi przebił się do brzegu i pobiegł po pomoc.

#Iława, ul. Szeptyckiego 4, na wysokości nowego placu zabaw.
Czwartek 9 lutego.

Godz. 17:00. Trwa akcja ratownicza. Nurek szuka pod wodą, strażacy brodząc przeczesują płycizny, zakola i krzaki brzegowe. Do akcji na wodzie ruszają kolejne łodzie. Zrozpaczona matka nawołuje synka z brzegu...

Godz. 17:35. Nagle rozlega się potężny ryk: „Jest! Mamy go!” Jedna z ekip na łodzi znajduje chłopca aż... przy drugim brzegu. Niestety ciało dryfowało twarzą w dół. Strażacy podejmują zażartą walkę o jego życie. Na brzegu reanimację przejmują lekarze.

Godz. 17:50. Po niesamowitej walce udaje się chwycić iskierkę nadziei. Małolat jest nieprzytomny, w stanie bardzo ciężkim, ale... walczy! Karetka rusza do szpitala. Teraz wiele modlitw unosi się ku niebu...

Godz. 18:00. Dramat trwa na OIOM-ie. Reanimacja, reanimacja... Koszmarna huśtawka nie ma końca.

Godz. 20:00. Wreszcie jako-tako udaje się chłopca ustabilizować... Ale tylko wątła nić trzyma go przy życiu...

Godz. 23:00. Ląduje śmigłowiec, ale pacjent już nigdzie nie poleci... Jest w stanie agonalnym i mógłby nie przetrwać zmiany ciśnienia podczas wznoszenia, zwłaszcza po rozległej hipotermii. Dlatego przylecieli do niego specjaliści z Warszawy wraz z odpowiednim sprzętem, a zwłaszcza z pompą pozaustrojową ECMO, zwaną też sztucznym płuco-sercem. Pozostaje czekanie...

Godz. 01:13. Chłopiec umiera.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 09-02-2023

44305. 
Krzyżacy nas chrystianizowali chociaż byliśmy chrześcijanami.
Hitler nas "cywilizował", chociaż był barbarzyńcą.
A teraz potomkowie niemieckich nazistów chcą nas uczyć demokracji i praworządności, chociaż wolności słowa mogą się uczyć od nas.
 Sokrates
 NML, Środa 08-02-2023

44304. 
Nie ma żadnej afery Willa+.
Jest wycie opozycyjnych NGO, bo tracą monopol na trzeci sektor.
Tłuste koty, przez 30 lat utuczone państwowymi i samorządowymi pieniędzmi, drą się jak koty w marcu...
 Ola Mała
 Lubawa, Wtorek 07-02-2023

44303. 
Numeracja budynków. Brak numerów na sporej ilości budynków i ciężko odszukać adres.
Szukałem w internecie lekarza. Adres Jana Pawła II 14, przejechałem całą ulicę i brak takiego numeru.
Przypadkowo podjechałem pod ośrodek zdrowia "Rodzina" i na ich płocie jest reklama i dopiero dowiedziałem się, że to jest 14.
I tak wszędzie.
W poprzednich czasach chodził milicjant i dawał mandat za brak numeru na budynku - komuna też miała nieliczne plusy.
Na wsiach jest porządek. Numery domów są na słupkach z nazwą ulicy. Czyli gminy są myślące, a WIELKA IŁAWA ponumerowana jak wiocha w ciemnym lesie.
Jak ludzie mają odszukać numer domu gdy brak jest paru cyferek. Służby ratunkowe nie dojadą na czas do leniwych iławian. To jest chyba obowiązek Burmistrza Miasta aby prostych spraw dopilnować.

Ps. Galeria Jazzowa, zabrakło plakatów w gablotach. Znowu Burmistrz ze swoimi służbami zaspał. Pobudka, niebawem wiosna.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 07-02-2023

44302. 
Super, nowa ścieżka rowerowa, godne pochwały.
Tylko dlaczego kosztem parkingu przy targowisku miejskim.
[Burmistrzu], przyjedź w dzień targowy i zaparkuj auto. Gratuluję.
 Mały Antoś
 Iława, Poniedziałek 06-02-2023

44299. 
Odnośnie wpisu numer: 44296

Przejedź się w teren na drogi powiatowe np. na drogę Dziarny-Ławice i przestaniesz narzekać.
Ta droga wygląda jak po nalocie bomb kasetowych! Zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców!
Skandaliczny stan od kilku lat zgłaszany do Zarządu Dróg Powiatowych i Starostwa Powiatowego w Iławie! Dziury urywające koła i rozrywające opony, kilkadziesiąt suchych drzew w pasie drogowym to zagrożenie dla wszystkich. Wiele osób porusza się tą drogą na rowerach i skuterach, także dzieci.
Czy starosta powiatu czeka, aż ktoś zginie np. pod złamaną gałęzią? Czy starosta bierze na siebie odpowiedzialność za utratę zdrowia lub życia?
 Piotr
 Ławice-Iława, Niedziela 05-02-2023

44298. 
"Nadzwyczajna kasta" robi sobie żarty ze społeczeństwa!

Złapany w sklepie na kradzieży pendrive-ów (rok 2017), sędzia Robert W. z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, skazany i zawieszony w obowiązkach, nadal pozostaje sędzią i przez 6 lat zarobił na tym stanowisku około pół miliona złotych. Co miesiąc otrzymuje 8 tys. zł (po obniżeniu poborów o 50%), choć nie pracuje.

Ponadto w roku 2019 obchodził 35-lecie zatrudnienia i... otrzymał około 20 tys. zł nagrody jubileuszowej!

Postępowanie, które może usunąć go z zawodu, przeciąga się latami z powodu problemów dotyczących funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej.

W styczniu br. mogło zapaść ostateczne orzeczenie, ale Robert W. nagle trafił do szpitala i... rozprawę znowu odroczono.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 03-02-2023

44297. 
Za czasów bolszewików z PO-PSL-SLD dług publiczny bez pandemii i wojny wynosił 60 procent i musieli ukraść Polakom pieniądze z OFE.
Dzisiaj, pomimo potężnego globalnego kryzysu i utrzymania miliardowego socjalu, zadłużenie budżetu państwa wynosi raptem 50% i spada.

Jak oni musieli wtedy straszliwie kraść...
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 02-02-2023

44296. 
Pilna potrzeba naprawy jezdni [w Iławie] na ulicy Kopernika na odcinku przed internatem szkoły budowlanki, czyli od kasyna przy 1 Maja w dół do mini-ronda Sobieskiego.
Centrum miasta, a stan jezdni jest tragiczny. Dziura na dziurze, garb na garbie.
Sytuacja podobna jak jeszcze niedawno ze zjazdem 1 Maja w Sobieskiego. Tam można było naprawić, trzeba i tutaj.
I solidnie trzeba, bo ruch jest gigantyczny i powierzchowna płytka wymiana jezdni da tylko krótkotrwały efekt.
 Zibi
 Iława, Czwartek 02-02-2023

44295. 
Myjnie samochodowe od 1 lutego muszą mieć zainstalowane kasy fiskalne na każdym stanowisku do mycia aut.
Internety zostały zalane opłacanymi przez lobbystów "artykułami" w duchu klęski żywiołowej: "Nowe przepisy to cios w przedsiębiorczość" albo "Upadnie wiele firm".
Owszem, nie płacą podatków, więc niech upadają.
Płaczu po nich nie będzie.
 pomocnik piekarza
 Iława, Środa 01-02-2023

44292. 
Śmierdząca afera w ratuszowym szambie. Skandal wypłynął na wierzch przypadkowo.
Prawo miejscowe stanowi, że opróżnianie szamba nie powinno kosztować więcej niż 25 zł.
Tymczasem np. mieszkańców z osiedli domów jednorodzinnych od kilku lat kasowano nawet po 125 złotych!
Takie rzeczy tylko w Iławie...
 sygnalista
 Iława, Poniedziałek 30-01-2023

44291. 
Sądzę, że Kurier Iławski zachowuje wolność słowa.
Felieton "Rozwiązać Sąd Okręgowy" [w Olsztynie].
[...]
Jeżeli będę w Iławie to kupię ciekawą gazetę. Bardzo ok.
 Fr. Ch.
 Iława, Poniedziałek 30-01-2023

44290. 
- Przejście i wychodzenie z pandemii.
- Napad Rosji na Ukrainę.
- Kryzys energetyczny wywołany wojną.
- Zerwane globalne łańcuchy dostaw.
- Miliony uchodźców wojennych.
- A mimo to wzrost polskiego PKB w 2022 roku na poziomie 4,9 proc.

Tusk i jego spółka niemiecko-rosyjskich klakierów mają wielki problem jak przedstawić to jako... porażkę.
 PiS & Love
 Lubawa, Niedziela 29-01-2023

44288. 
No "ładnie" się rozkręca czarny rynek handlu komputerami przenośnymi [laptopami] przeznaczonymi dla dzieci szkolnych.
Brawo dzieciaki!
Brawo rodzice!
Lekcja wychowania rodzinnego i społecznego aż kiszki skręca...
Ha! Polak potrafi!
 Mama etatowa
 Lubawa, Niedziela 29-01-2023

44286. 
GUS podał straszne liczby!
Aż 27,2 proc. mężczyzn oraz 7,5 proc. kobiet nie dożywa w Polsce wieku emerytalnego (odpowiednio 65 i 60 lat). Szok! Szok! Szok!
 Jarosław
 Sobota, Sobota 28-01-2023

44285. 
Odnośnie wpisu numer: 44251

Co zrobi gmina z węglem, którego nie sprzeda?
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 27-01-2023

44284. 
Ile już dni i tygodni minęło, a na pięknym podwórku szpitala nadal straszą oblodzone i nieodśnieżone chodniki.
Do Centrum Rehabilitacji można przejść tylko śliską drogą dojazdową. Czy nowy Pan dyrektor szpitala ma świadomość, że ta sytuacja stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób?
Czy na pewno jest Pan właściwą osobą na stanowisku kierowniczym? Pan Pan zgody potrzebuje z bunkra PO w starostwie?
Wstyd! Wstyd! Wstyd! Za co bierzecie ciężkie pieniądze od podatników?
 pacjent
 Iława, Piątek 27-01-2023

44283. 
KRYZYS, UBOŻENIE, ZASTÓJ - to określenia, które definiują w Iławie kadencję burmistrza Dawida Kopaczewskiego. W mieszkańcach, wśród moich znajomych, którym zależy na rodzinnym mieście wywołuje to rozgoryczenie, a nawet gniew, a co najgorsze krytykowany burmistrz nadal zachowuje się tak, jakby nie ponosił żadnej odpowiedzialności za ten stan rzeczy.

Bierność, obojętność burmistrza Dawida Kopaczewskiego [Lewica] oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Młotka [PO] demaskuje, że młodej lewicy liberalnej brakuje jakichkolwiek pomysłów na Iławę. Nie interesują ich żadne problemy - ani społeczne, gospodarcze, czy brak perspektyw dla młodych ludzi.

Straszne! Mieszkańców Iławy ubywa w szybkim tempie. Ci bardziej zaradni i przedsiębiorczy próbują zakładać własne firmy albo wykorzystują zasoby i kontakty, aby wyemigrować za granicę. Muszą w tę decyzję włożyć dużo wysiłku. Jeśli nic się nie zmieni to w Iławie zostaną głównie emeryci, a bez osób aktywnych zawodowo i płacących podatki oferta publiczna będzie coraz uboższa.

Wybory samorządowe za rok, wiosną 2024. Nadchodzi już czas, żeby zastanowić się jakiego burmistrza chcemy. Musimy włączyć zdrowy rozsądek i dokonać analizy stanu naszego miasta, zanim pójdziemy na wybory i wybierzemy nowego burmistrza na nową 5-letnią kadencję. Zastanówmy się jakiego chcemy włodarza.
 Madonna
 Iława, Czwartek 26-01-2023

44281. 
Czy jest w Iławie gospodarz miasta?

Czy reporterzy Kuriera mogą wyjaśnić ten istny cyrk drogowy przy budowie ronda na obwodnicy średnicowej [w Iławie] na skrzyżowaniu Jana Pawła II z ulicą Ziemowita? [koło stacji paliw Orlen].

Kto wydał warunki organizacyjne do pozwolenia budowlanego? Czyżby znowu nasz słynny burmistrz miasta? Kto nadzoruje ten bałagan? Czy jest w Iławie jakikolwiek gospodarz miasta?

Mija kolejny miesiąc rozgrzebanej dziury, a gdzie są znaki tymczasowej organizacji ruchu? Kierowcy, zwłaszcza przyjezdni, nie wiedzą jak mają tu stosować przepisy ruchu drogowego - czy według starego porządku [skrzyżowanie], czy jednak już po nowemu [rondo] ???
 Wojciech Lewiński
 Iława, Środa 25-01-2023

44279. 
Wygląda na to, że po zwycięstwie wyborczym PO każdy esbek dostanie rekompensatę za pomniejszone im przez PiS emerytury.
Przeciętnie ponad 106 tysięcy złotych.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 24-01-2023

44276. 
Śmierć PAWŁA ADAMOWICZA relikwią liberalnej lewicy
-------------------------------------------------------------

Ogłuszają własne sumienia. Nikt inny niż politycy PO i Nowoczesnej nie odsądzał od czci i wiary Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska i kandydata na prezydenta Gdańska.

Nazwiska do wyboru. Katarzyna Lubnauer, Ewa Lieder, Grzegorz Schetyna, Jarosław Wałęsa oraz Sławomir Neumann.

Nikt inny niż „Newsweek", „Gazeta Wyborcza", „Polityka", TVN24 nie relacjonował dość starannie jego kłopotów z... niestarannością przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych. Wielu oświadczeń, a nie jednego przez omyłkę.

Nikt inny niż Sławomir Neumann, ówcześnie lider PO w pomorskim zagłębiu PO, nie ogłaszał członkom partii, że dowody na Adamowicza są mocne, a jego kolejne kandydowanie może formacji zaszkodzić.

Nikt jakby nie dowierzał w „pozytywną prognozę kryminologiczną", którą udekorowała Pawła Adamowicza sędzia Jachiewicz z wydziału karnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, wydając osąd w jego sprawie.

Nikt – poza Adamowiczem, który przerósł w Gdańsku własną partię, zmarginalizował jej pozycję i skupił pod swoim szyldem w stowarzyszeniu wyborczym tych nielicznych, którzy w „pozytywną prognozę" uwierzyli.

Adamowicz przezwyciężył okazywaną mu publicznie niechęć własnego środowiska politycznego, lepiej lub gorzej zmagał się z krytyką mediów, których powinnością było relacjonowanie jego błędów. Dostrzegł, że czas lukrowanych programów TVP3 Gdańsk, w których urzędujących prezydentów otaczano specjalnymi względami – minął bezpowrotnie.

Nie zabiła go ani tępa nienawiść, ani żadna nienawiść polityczna. Zabił go szaleniec Stefan W.

Jesteście, państwo z Koalicji Obywatelskiej, dostatecznie inteligentni, żeby to wiedzieć. I dostatecznie cyniczni, by zabójstwo Pawła Adamowicza wpisywać do swojej partytury partyjnej.
 Marek Formela
 Gazeta Gdańska, Poniedziałek 23-01-2023

44275. 
Dramat na torach pod Ostródą.
Lokomotywa czołowo uderzyła w kobietę. Zginęła na miejscu i doszło do rozczłonkowania ciała. Jej wiek określono na około 50-60 lat. Jak wstępnie ustalili policjanci, wtargnęła na tory nagle. Z relacji maszynisty wynika, że celowo wbiegła tuż przed czoło maszyny.

Niedziela 22 stycznia.
#RadioOlsztyn, #Ostróda, #Iława.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 22-01-2023

44274. 
Odnośnie wpisu numer: 44271

PR - czytaj PijAr - tej polityczki niestety leży!
Prócz pustych opowiadań - nic konkretnego.
Obiecanki-cacanki i fotografowanie się w tłumie świń przy korycie.
 pociąg do władzy
 Iława, Niedziela 22-01-2023

44271. 
Tak wygląda "skuteczność" działania Pani nadPrzewodniczącej sejmikowej [Bernadety Hordejuk, PO] w temacie likwidacji kolizyjnych szlabanów na przejeździe koło białego kościoła [w Iławie].
[...]
Kolejarze "przejęli się" sytuacją tak samo, jak i 12 lat temu, gdy roboty na torach [Warszawa/Gdańsk] szły pełną parą, a samorząd iławski spał.
A dziś co?
Kolejarze znowu nie czekają na władze Iławy i po prostu wzięli się za kapitalny remont oraz poszerzenie i ocieplenie budynku dróżnika.
 Zibi
 Iława, Czwartek 19-01-2023

44270. 
W Polsce stacjonuje już 12 tysięcy żołnierzy innych państw NATO.
Większość to Amerykanie. Sporo jest Brytyjczyków. Są Kanadyjczycy, Chorwaci czy Rumuni. Wraz z nimi stacjonuje u nas liczny sprzęt ciężki: samoloty F-22, czołgi Challenger 2 i Abramsy, a także wyrzutnie Patriot.
 kadet
 Lubawa, Środa 18-01-2023

44269. 
Odnośnie wpisu numer: 44248

Kryteria konkursu ulepił Dawidek Rowerek w ten sposób, że do konkursu mógł wystartować tylko jeden kandydat.
I ten jeden jedyny kandydat w obliczu pewnego wyboru - rezygnuje niemal w ostatniej chwili. Zwłaszcza na tak cieplutkie i lukratywne stanowisko w spółce miejskiej ZKM.
Co tam się musi wyrabiać w tym ratuszu pełnym "powiewu młodości"...?
 Agent J-23
 Iława, Środa 18-01-2023

44268. 
Od pewnego czasu widać jak na dłoni, że Forum zostało opanowane przez fanów Zbigniewa Ziobry i "Solidarnej Polski".
[...]
Gdzie są pozostałe sympatie do różnych opcji politycznych?
[...]
 Stokrotka
 Iława, Wtorek 17-01-2023

44267. 
"Śpijcie spokojnie, mędrcy przenikliwi,
żonglerzy światła, tak bezsilnie świetni,
że nawet temu niezdolni się dziwić,
gdy próchnem w mroku świeci ból szlachetny!

Wszystkoście z góry najlepiej wiedzieli,
lecz nie zdołali niczemu zapobiec!
Naładowana broń, co nie wystrzeli,
Bo ma na ścianie wisieć, ku ozdobie"

(Kaczmarski)
 poeta
 Iława, Wtorek 17-01-2023

44266. 
Policja łagodzi warunki przyjmowania kandydatów do pracy.
Teraz widoczne tatuaże, pomalowane paznokcie i piercing nie będą przeszkodą. "Idziemy z duchem czasu". Wyjątkiem pozostaną napisy "godzące w powagę służby".
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 16-01-2023

44265. 
Stara willa przy ulicy Mazurskiej sprzedana za bezcen, blisko połowę.
Nabywcą jest właściciel letniego burdelu koło Leśnej.
No, wreszcie będzie na Osiedlu Kormoran bunga-bunga pod dachem.
Chociaż kto wie, podobno runo leśne też daje doznania...
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 14-01-2023

44263. 
Odnośnie wpisu numer: 44232

"Lodówka Miłości" jest na Starym Mieście [w Iławie].
Blok naroży przy parkingu od strony czerwonego kościoła.

A przy Kauflandzie proszą o jedzenie, bo wszystko wydali na alkohol.
 spacerowicz
 Iława, Sobota 14-01-2023

44260. 
Taka sytuacja.
Nie ma sołtysa w miejscowości Mątyki gmina Iława.
Sołtysowa nie mieszka we wsi.
Nawet jest zdjęta tabliczka z mieszkania sołtysowej.
Nie powinno tak być.
 Leszek
 Mątyki, Piątek 13-01-2023


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 191 192 193 ... 379 380 381 następna ] z 381100483200REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.