Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Więcej...

Forum

41291. 
Odnośnie wpisu numer: 41285

Skoro piszesz do rozmówców jak do "ujadających (psów)", że impreza noworoczna nie kosztowała budżetu Gminy Iława zbyt wiele, to pewnie wiesz ile konkretnie kosztowała. Ale już nie podajesz. Nie wiadomo ile, według Ciebie, znaczy niezbyt wiele.
Ponadto jeżeli twierdzisz, że finansowali darczyńcy, to pewnie wiesz jacy darczyńcy. Skoro masz taką wiedzę to powinieneś podać konkrety i może nie byłoby powodów do ujadania.
 Janek
 Iława, Piątek 17-01-2020

41290. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Tak wygląda parkowanie na podwórku ratusza miejskiego w Iławie. Niemal codziennie widzę tę czerwoną mazdę stojącą na kopercie dla inwalidów, ale plakietki za szybą nie widziano nigdy. Czekanie na kierowcę opłaciło się. To [...]”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 17-01-2020

41289. 
Chciałabym uczulić, zaapelować do właścicieli psów szczególnie tych dużych typu owczarka niemieckiego. Nie zostawiajcie psów bez dozoru, uwiązanych do drzew po to żeby udać się na zakupy do sklepu. Trzeba dokonać wyboru albo to ma być spacer albo zakupy.
Mogło dojść do tragedii.
Naprzeciwko sklepu Delikatesy przy ul. Andersa w Iławie pewna młoda dama przywiązała psa właśnie, wspomnianego owczarka niemieckiego do drzewa i oddaliła się wchodząc do sklepu. Pies był bez kagańca, wyrwał się z obroży i rzucił się na przechodnia, który spacerował z mniejszym psem, przewracając go. Dobrze że właścicielka w porę wróciła bo skończyło by się chyba pogryzieniem. Owszem właścicielka psa przeprosiła przechodnia stwierdzając przy tym, że to nie jej wina tylko... psa. Osoba ta pozbawiona kompletnie wyobraźni i nie znająca podstawowych informacji odnośnie zabezpieczania psów. Obok jest szkoła a więc taki pies jest szczególnym zagrożeniem.
 Anna
 Iława, Piątek 17-01-2020

41288. 
A w iławskim Starostwie Powiatowym do tej pory pracownicy nic nie dostali na piśmie o podwyżce płacy minimalnej. Żadnych aneksów.
Starosta z zarządem coś kombinuje?
Wieść niesie na językach, że prawnicy starosty przeliczają jak ominąć przepis o najniższej płacy. Czy to jest uczciwe? Czy w starostwie można łamać przepisy?
 szary szarak
 Iława, Piątek 17-01-2020

41287. 
Odnośnie wpisu numer: 41277

Zgadzam się. Nie da się spełnić w jednej kadencji. W ogóle uważam, że kadencja powinna trwać przynajmniej z 8 lat, bo to jest okres gdzie widać efekty. Dlatego też poprzednich burmistrzów Iławy oceniam negatywnie.

Co do zwolnień z podatków to jestem całkowicie przeciwny jakimkolwiek. Podatki powinny być niskie, tak by nie musieć dawać żadnych ulg i przywilejów, bo to jest korupcjogenne.

W kwestii zarobków, to oczywiście, że całe nasze województwo marnie wypada, ale problem jest taki, że nawet na tle tego słabego województwa wypadamy miernie. Marne pensje oznaczają odpływ z naszego miasta ludzi.

Jeśli chodzi o urodzenia, jestem przeciw jakiemukolwiek rozdawnictwu. Taka forma pomocy nie wpływa na dzietność, przykładem są państwa zachodnie, gdzie socjal jest na wyższym poziomie, a gdyby nie imigranci, to przyrost naturalny mieli, by pewnie ujemny.

Niestety sztucznie podnoszona pensja minimalna (której jestem przeciwnikiem w ogóle) rozłoży w naszym kraju niejeden budżet. A w raz ze wzrostem podatków, całą gospodarkę. Smutne to jest.
 nemo
 Iława, Piątek 17-01-2020

41286. 
Odnośnie wpisu numer: 41276

Przeczytaj wypowiedzi "Marszałka" i "radnego prawicowego", którzy w sposób fachowy i kulturalny wyjaśnili ci, co może każdy włodarz miasta czy gminy w kwestiach jakie ty poruszasz.
Żeby sprawiedliwie ocenić osobę będącą na stanowisku Burmistrza naprawdę trzeba posiadać olbrzymią wiedzę i to z różnych dziedzin oraz wiedzieć na czym polega ta praca.
 [anonim]
 szalkowo, Czwartek 16-01-2020

41285. 
Odnośnie wpisu numer: 41278

Dla ujadających:
Impreza noworoczna Gminy Iława nie kosztowała budżetu zbyt wiele.
Imprezę fundują darczyńcy. Amen.
 imprezant
 Iława, Czwartek 16-01-2020

41284. 
SZOK! ABSOLUTNY SZOK!

Młoda kobieta umiera niejako w kolejce pod drzwiami do gabinetu lekarskiego. Na domiar nieszczęść osierociła małe dziecko. Co tam się stało w ośrodku zdrowia? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 16-01-2020

41282. 
Odnośnie wpisu numer: 41261

Ten kierowca z Volvo jest sam sobie winien. Przecież tam jest zakaz zatrzymywania, postoju i parkowania. Powinien jeszcze dostać mandat.
 Piotr
 Iława, Czwartek 16-01-2020

41281. 
Odnośnie wpisu numer: 41280

Wreszcie na powiat nasz cały dał głos w Kurierze ziemski obszarnik ze Szwarcenowa koło Biskupca, obecnie poseł Zbigniew Ziejewski, który, wszedł z PSL-u na ołtarz, by ogonem kręcić. I niech pokręci, ale tak, by cokolwiek wykręcił.
Powiada coś o wiadukcie nad torami.
Stara śpiewka i zawsze modna, lecz nie do ukręcenia robota, chyba że uczyni to w łączności z rządowym premierem Morawieckim, a nie z opozycyjnym Kosiniak-Kamyszem, któremu kampanię prezydencką po regionie nakręcać zaczął.
Ale, zważywszy na słowa plebana z kościoła „białego”, wątpię, bardzo wątpię. Jurek ponoć powiedział kolejarzom, że wiaduktu tu nie będzie i basta, bo mu taka budowla wygląd arkad rzymskich na wejściu popsuje.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 16-01-2020

41280. 
„ZBYSZEK, DASZ RADĘ...?”

Świeżo upieczony poseł naszego regionu Zbigniew Ziejewski (NML) poruszył z mównicy sejmowej palący problem Iławy blokowanej przez kolejowe szlabany. Od „zawsze” rządzący miastem i powiatem śpiący politycy PO-SLD mimo ogromnych dotacji rządowych nie dali rady. Czy wreszcie uda się to przebojowemu przedsiębiorcy ze wsi Szwarcenowo? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 15-01-2020

41278. 
Odnośnie wpisu numer: 41271

Panie Krzysztofie, na balangę wójt Harmaciński wydał wszystkie pieniądze i na dojazd dla Pana Matki już nie wystarczyło. Może się przeliczył z zaproszeniami, bo podobno [...].
Pokazał, że jest najbogatszym wójtem w powiecie. Widać zrobił to po staropolsku. Jak się bawić to się bawić, spodnie sprzedać, frak zostawić, a się bawić.
 ryś
 Iława, Środa 15-01-2020

41277. 
Odnośnie wpisu numer: 41270

Pańskie warunki są nie do spełnienia w jednej kadencji.

- zwiększenie zamożności iławian - zależy to od wielu czynników m.in. koniunktury, ilość przedsiębiorstw w Iławie itp. Swego czasu zaskoczył mnie atak obecnego burmistrza, na Burmistrza Żylińskiego, że ten śmiał dokonać zwolnień/ bonifikat podatkowych. Żyliński wiedział, że bez dobrej współpracy z przedsiębiorcami daleko się nie zajedzie, lokalni nie będą się rozwijać, nowi nie będą chcieli u nas inwestować. Zastanawia mnie jak burmistrz Kopaczewski radzi sobie ze ściąganiem do Iławy inwestorów.

- zniwelowanie negatywnej różnicy średnich zarobków (a może bardziej mediany zarobków) do średniej krajowej (a lepiej mediany) - przypomnę, że nawet miasto wojewódzkie jakim jest Olsztyn, ze średnimi wypłatami jest daleko w tyle za średnią krajową. Podobnie jak mocno rozwinięty Elbląg czy Ełk.

- zwiększenie ilości urodzeń i zwiększenie liczby mieszkańców - ten temat też podjął Kopaczewski, chciał otworzyć w Iławie... bank mleka :). A tak na poważnie to Iławy nie stać np. na becikowe. Niedługo nie będzie też stać na dopłaty do żłóbków czy przedszkoli. Podniesienie najniższej krajowej sprawi, że miasto stanie przed wyborem, albo podnosić pensje zatrudnionym w ratuszu i spółkach podległych albo dokonywać zwolnień. Budżet nie jest z gumy.

Dużo złego można powiedzieć o obecnym rządzącym ale nie można też przesadzać, nie wszystko jest jego winą i nie na wszystko ma wpływ.
 radny prawicowy
 Iława, Środa 15-01-2020

41276. 
Odnośnie wpisu numer: 41272

...czyli mam rozumieć, że Burmistrz Miasta Iławy nie ma nic do kierowania spraw miasta?
Nie ma żadnego wpływu na atmosferę gospodarczą dla przedsiębiorców lokalnych?
Nie ma nic do tworzenia dogodnych warunków dla powstawania nowych i rozwijania istniejących firm?
Nie ma wpływu na obciążenia podatkowe, które bezpośrednio i pośrednio dotykają lokalnych mieszkańców?
Nie od niego zależy ilość żłobków, przedszkoli, szkół? itp. itd. etc.

Może jestem idiotą, ale interesuje mnie jak wydawane są pieniądze, które w postaci podatków grabione są od mnie przez samorząd lokalny. Nie są to małe pieniądze i chciałbym, by były tak lokowane, by przynosiły jakieś owoce. Ale nie garstce znajomych królika, ale wszystkim mieszkańcom.
Chcę, by prowadzona lokalnie polityka pokazywała młodym, że warto tu mieszkać, założyć rodzinę, mieć dzieci. Że nie muszą się przejmować groźbą utraty pracy, bo firm w okolicy jest sporo i mogą nową szybko znaleźć, i to nie za najniższą krajową.
 nemo
 Iława, Środa 15-01-2020

41275. 
Odnośnie wpisu numer: 41264

No właśnie, wyniki kontroli w bibliotece miejskiej miały być ogłoszone do polowy grudnia.
Tak obiecywał burmistrz Kopaczewski.
Iławianie mają prawo wiedzieć, co się dzieje z publicznymi pieniędzmi.
 czytelnik [625]
 Iława, Środa 15-01-2020

41274. 
Odnośnie wpisu numer: 41270

Gościu siądź pod mym liściem a odpocznij sobie.
Nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie...

Co Burmistrz może zrobić w sprawie zwiększenia zamożności i urodzeń?
A już wyrzucanie wszystkich i obsadzenie swoimi to byłaby kompletna schizofrenia z jego strony.
Kopaczewski jest po politologii - tak? Dziś co drugi politologię kończy.
Tymczasem tu są potrzebne proste chłopskie rządy. Białe musi być białe. Czarne czarne.
Podobnie powinno być w całym kraju naszym.
Potrzebny jest nam ktoś na podobę Piłsudskiego, by szybko rozprawił się ze skorumpowaną kastą sędziowską. Inaczej degrengolada w kraju naszym, zaś rządy wezmą Konfederaci Targowicy z Moskwą sztamę trzymający.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 14-01-2020

41273. 
Odnośnie wpisu numer: 41269

Ciesz się, że Dawida Kopaczewskiego serdeczny kolega Jakub Kaska został wprowadzony do ratusza "tylko" na inspektora a nie od razu na dyrektora albo kierownika.
Ale Beata Furmanek z wydziału promocji już może się pakować.
Sprawa jasna.
 Mucha Balkonowa
 Iława, Wtorek 14-01-2020

41272. 
Odnośnie wpisu numer: 41270

Jakim to trzeba być idiotą żeby od Burmistrza wymagać spełnienia takich warunków. A już 3 punkt to kuriozum.
Panie Burmistrzu, podejmuję się pomóc w tym punkcie (nie obiecuję, bo mam 76 lat), ale jako Pana w tej chwili obrońca obiecuję, że zrobię co w moje mocy żeby chociaż w tym punkcie Pana oponentów zaskoczyć i mam nadzieję, że przyczynię się do "zwiększenia ilości urodzeń i zwiększenie liczby mieszkańców". [...]
 [anonim]
 Iława, Wtorek 14-01-2020

41271. 
Odnośnie wpisu numer: 41268

Moja 84-letnia Mama, schorowana i niezdolna do samodzielnej egzystencji staruszka, dostała zaproszenie właśnie na tę imprezę.
Oczywiście nie uczestniczyła, no bo jak i czym miała dojechać tam...? Ale kiedy zwróciła się do wójta o pomoc, to w piśmie zwrotnym odpisał, że nie ma środków.
Takie imprezy to, wiadomo, [...] się opłaci w przyszłości, bo przecież Pan wójt dba o swój wizerunek!
 Krzysztof Zięba, lat 65
 Iława, Wtorek 14-01-2020

41270. 
Odnośnie wpisu numer: 41265

Dokładnie. Jeśli nic się nie poprawi w sposobie rządzenia, to będzie to ostatnia kadencja burmistrza Kopaczewskiego.

Dla mnie, by pozostał, muszą być spełnione podstawowe warunki:
- zwiększenie zamożności Iławian,
- zniwelowanie negatywnej różnicy średnich zarobków (a może bardziej mediany zarobków) do średniej krajowej (a lepiej mediany).
- zwiększenie ilości urodzeń i zwiększenie liczby mieszkańców.

To są sprawy, które łatwo co roku zweryfikować, można porównać jak one wyglądały każdego roku pod rządami poprzednich burmistrzów i są bezpośrednim wskaźnikiem, jak zmieniło się życie mieszkańców miasta.

Powiem szczerze. Burmistrz może wywalić wszystkich z podległych mu jednostek, może nawet obsadzić te stanowiska swoimi bliskimi, rodziną, pociotkami. Nie obchodzi mnie to, pod warunkiem, że wpłynie to pozytywnie na funkcjonowanie Iławy.

Konkursy na stanowiska to i tak fikcja, bo albo są konstruowane pod kandydata, który ma wygrać, albo i tak komisja wybiera tego kto miał.
 nemo
 Iława, Wtorek 14-01-2020

41269. 
Odnośnie wpisu numer: 41185

Jakub Kaska od razu inspektorem w ratuszu? W czym on jest lepszy od pracujących w urzędzie pracowników? Pożyjemy, zobaczymy czym Pan inspektor będzie błyszczał.
Wydaje mi się, że poza pracą nad wizerunkiem Dawida Kopaczewskiego niczym spektakularnym nowy inspektor się nie wyróżni.
 kajtek bez majtek
 Iława, Poniedziałek 13-01-2020

41268. 
Chciałbym się dowiedzieć ile nas kosztowało przyjęcie noworoczne zorganizowane przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego w ubiegły piątek w Nowej Wsi, gdzie zaproszonych zostało 500 osób.
 zainteresowany
 Iława, Poniedziałek 13-01-2020

41267. 
Odnośnie wpisu numer: 41219

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski zrezygnował z tegorocznego spotkania noworocznego z przedsiębiorcami. Skoro nasz "rowerzysta Biedronia" uważa, że takie spotkania są nie istotne, to dlaczego poszedł na inne takie spotkania, na przykład do wójta Harmacińskiego? Przecież to hipokryzja w najczystszej postaci.
By było bardziej kolorowo i wesoło, nasz "wybranek narodu" zabiera ze sobą na tamto spotkanie dwóch zastępców, zabiera ze sobą skarbnika i zastępcę. Pytam się więc Pana: od czego masz Pan zastępców? Chyba nie od brylowania na salonach a od pracy! Oni mają pracować kiedy Pan swoją osobą reprezentuje miasto i mieszkańców na różnych eventach! Nie dotrze to do Pana, że oni nie są od reprezentowania, tylko od roboty, za którą płacą im iławscy podatnicy!
Już o skarbnikach nie wspomnę. Tylko patrzeć jak Jakub Kaska będzie z Panem latał po salonach. Kto pracuje w tym czasie kiedy opijacie się szampanem?
A zachowanie Pana Portjanko to skrajna żenada. "Pan Nikt" mógłby sobie darować obecność na imprezie u byłego pracodawcy, którego opuszczał w kwaśnej atmosferze. [...] No ale przecież trzeba się pokazać: "Patrzta tera, jestem zastępcą burmistrza miasta!"
 turkuć podjadek
 Iława, Poniedziałek 13-01-2020

41266. 
Odnośnie wpisu numer: 41197

Czy w takim razie Pan Burmistrz Kopaczewski nie powinien oddać nagrody, jaką uzyskał Urząd Miasta Iławy z rąk Marszałka Województwa Gustawa Brzezina za "Wydarzenie Roku na Warmii i Mazurach", czyli Lotniczą Majówkę?
Z tego co kojarzę, to przedstawiciele Ratusza podczas gali w Olsztynie zapraszali na kolejną edycję w tym roku.
A tak na poważnie, to czy Majówki nie będzie z przyczyn ekonomicznych czy po prostu wszystko co wymyślił Żyliński musi być zniszczone?
 osiedlowy obserwator
 Iława, Poniedziałek 13-01-2020

41265. 
Odnośnie wpisu numer: 41259

Niestety burmistrz Kopaczewski został wybrany na fali ogólnokrajowego buntu i negacji. Obojętnie kogo wybrać aby nie dotychczas rządzącego. Swoją retorykę oparł nie na tym, co dobrego można zrobić, a co złego zrobił poprzednik Żyliński.
Takim przykładem może być wytykanie poprzedniemu włodarzowi Galerii Jazzowej przy Ratuszu. Wiele komentarzy było poświęcone właśnie jej.
Po takiej fali krytyki zorganizuje ogólnomiejskie burzenie jej. Z tego co jednak widzę nic takiego nie miało miejsca.
Czy obecny burmistrz przyzna się, że budowa galerii to nie było aż takie zło? Strasznie narzekał na kwotę za którą ją wykonano, zapomniał jednak, że ponad aż 80% to dotacja.
Kopaczewski krytykował marazm w Iławie, a co się zmieniło od początku jego kadencji? Według mnie wielkie NIC. Oczywiście poza ruchami na stołkach w ratuszu. [...]
 osiedlowy obserwator
 Iława, Poniedziałek 13-01-2020

41264. 
Czy można już poznać wyniki kontroli w bibliotece miejskiej u dyrektor Kingi Groszkowskiej? Podobno jest dużo niezgodności.
 Suweren
 Ilawa, Niedziela 12-01-2020

41263. 
KAMERA JEST, ALE... NIE ZAGLĄDA

Nasze ujawnienie kamery nad przymierzalniami sklepu odzieżowego Cropp (w Galerii Jeziorak) spowodowało lawinę oburzenia.
Dopiero po naszej publikacji w gazecie sieć przyznała, że faktycznie kamera jest, ale... ma nie naruszać prywatności w kabinie. Czy można ufać takim zapewnieniom? Jak działanie monitoringu tłumaczy rzecznik sklepu? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 12-01-2020

41262. 
Pakiety dla psów ustawiono parę lat temu za czasów Żylińskiego.
Od dłuższego czasu straszą puste, brak woreczków foliowych.
Czy Burmistrz Kopaczewski nie lubi psów czy Żylińskiego?
 Wojtek
 Iława, Niedziela 12-01-2020

41261. 
POMÓŻMY ZNALEŹĆ ŁOBUZA

„Szukam sprawcy, który uszkodził moje auto i uciekł. Być może ktoś widział ten moment. Być może ktoś coś wie. Sytuacja miała miejsce w Iławie koło Galerii Nenufar w piątek 10 stycznia około godz. 12:00. Pomóżcie!”
 KURIERZY
 Biuro Ogłoszeń, Niedziela 12-01-2020

41260. 
Odnośnie wpisu numer: 41259

Referendum to bardzo poważne narzędzie, którego nadużycie jest wyjątkowo niszczące dla lokalnej samorządności. Usunięcie burmistrza przed terminem powinno następować tylko w najbardziej drastycznych przypadkach. Ze znanych mi referendów ostatnich lat za w pełni uzasadnione uważam tylko to z 2008 roku w Olsztynie, kiedy usunięto z urzędu Prezydenta Małkowskiego po ujawnieniu jego nieobyczajnych zachowań.

Obecnie zarówno w Olsztynie jak i w Ostródzie mamy do czynienia z hucpami lokalnych frustratów, którzy nie potrafili w czasie terminowych wyborów zyskać poparcia mieszkańców. Takie gierki są bardzo kosztowne, nie wnoszą nowej jakości, wprowadzają ogromny zamęt, zniechęcają mieszkańców do lokalnej demokracji, wreszcie umniejszają rangę wyborczego werdyktu.

Jakkolwiek by oceniać dotychczasowe dokonania burmistrza Dawida Kopaczewskiego trudno póki co dopatrywać się wystarczająco ważkich powodów do wyciągania najcięższych armat. Czas rozliczenia przyjdzie w 2023 roku. Jeśli ktoś przebiera nogami żeby dostać bilet do ratusza na skróty, to niech lepiej uzbroi się w cierpliwość i rozpisze sobie plan na najbliższe 3 lata. Demokracja ceni cierpliwych. [...].

Można zrozumieć narastające niezadowolenie obywateli gdy okazuje się, że wybrany przez nich kandydat okazuje się nieudolny czy skażony prywatą, ale to o wiele za mało, żeby rozpętywać piekło referendum, które nieuchronnie zamienia się w lokalną wojnę o bardzo poważnych konsekwencjach.

Niech to będzie na przyszłość lekcją dla mieszkańców, którzy albo bojkotują wybory, albo głosują "na złość babci".
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Niedziela 12-01-2020

41259. 
Odnośnie wpisu numer: 41250

Po Ostródzie i Olsztynie w Elblągu też szykują się do referendum.
Ostróda jedzie z tematem już na full konkret.
A w Iławie na co czekamy? [...]
 suweren
 Iława, Sobota 11-01-2020

41258. 
DRUGI ZASTĘPCA BURMISTRZA IŁAWY

Krzysztof Portjanko (45 lat) z powołania Dawida Kopaczewskiego rozpoczął od nowego roku pracę w iławskim ratuszu. Jak pierwsze wrażenia? Czym się zajmuje i za co odpowiada? Gdzie pracował wcześniej? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 10-01-2020

41257. 
Prośba o poruszenie bulwersującej budowy gniazda śmieciowego na ulicy Wiejskiej 7 [w Iławie] koło sklepu PLUS.
Budowę zaczęto przy samej ulicy, ale i chodniku i przy samych oknach sklepu oraz ludzi którzy tam mieszkają. Powstanie zamykana klatka na odpady komunalne. Jest już wylewka.
Dlaczego to powstaje w tym miejscu tak blisko? Mogłoby stać tam gdzie do tej pory stoją śmietniki.
Będzie odór ze śmietników. Jestem bulwersowany. Proszę o interwencję.
 Arek
 Iława, Piątek 10-01-2020

41256. 
Odnośnie wpisu numer: 41253

Litości, te 250 tysięcy to i sam obecny Burmistrz Miasta Iławy rocznie nie wyciągnie. [...]
Proszę Państwa, ja rozumiem, że nie każdy musi być fanem obecnego burmistrza Kopaczewskiego, no ale trzymajmy się faktów i nie twórzmy niestworzonych historii... Chyba że trollujemy i fake newsy tworzymy.
 zdegustowana
 Iława, Piątek 10-01-2020

41255. 
Mam ogromną prośbę.
Czy istniałaby możliwość wydrukowania w Kurierze aktualnego sposobu segregowania śmieci? Ja posiadam bardzo stary wykaz, a chciałabym aby segregować właściwie i dlatego prosiłabym o taki aktualny wykaz. Łatwiej wówczas przy segregacji. Gdy zapomnę to sprawdzę ściągę i się upewnię czy dobrze segreguję.
 Teresa
 Iława, Czwartek 09-01-2020

41254. 
Niecodzienna akcja w mieszkaniu na II piętrze bloku przy ul. 1 Maja 22 w Iławie. Strażacy szturmem wzięli stroik świąteczny, który zajął się od świeczki. Kto wykazał czujność i alarmując być może uratował nawet znaczną część bloku? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-01-2020

41253. 
Odnośnie wpisu numer: 41252

Widziałem w Kurierze zdjęcie nowego, drugiego zastępcy burmistrza Dawida Kopaczewskiego.
Krzysztof Portjanko, nawet nie wiedziałem, że taki urzędnik w starostwie istnieje. Klasyczny nikt.
Teraz, patrzę, gęba uśmiechnięta od ucha do ucha. [...] Wiadomo, fajno facetowi jest, bo 250 tysięcy rocznie to nie w kij dmuchał. Ja dla takich pieniędzy mógłbym jeszcze potańczyć i zaśpiewać na głowie, nawet jak na dobry cyrk przystało.
[...]
Głosowałem na Ciebie, Dawid.
Zaczynam się coraz bardziej obawiać czy dobrze wybrałem. Nie rozumiem ani trochę co się dzieje w ratuszu i ze sprawami mojego miasta Iławy.
 Jimmy
 Iława, Środa 08-01-2020

41252. 
Odnośnie wpisu numer: 41247

Wydawało mi się, że nowy Burmistrz Miasta pokaże w Iławie coś nowego, lepszego, świeżego, a okazuje się, iż jego działania odbierane są bardziej na minus.
Jeśli Pan Kopaczewski tak fajnie znajduje "dobrych fachowców" to miło byłoby gdyby rozwiał wątpliwości zwykłych ludzi:
- i dokładnie wyjaśnił na jakie podstawie prawnej nastąpiło przeniesienie jego znajomego Krzysztofa Portjanko z szczebla samorządu gminnego do miejskiego?
- Czy w Iławie nie ma innych osób, które mogą mieć lepsze kwalifikacje i doświadczenie?
- Ludzie mówią, że inna osoba znajoma burmistrzowi rozmawiała z nim odnośnie podobnego transferu do pewnej placówki podległej Urzędowi Miasta. Czy to prawda?
 cdg
 world, Środa 08-01-2020

41251. 
Szampańska potupaja w rytmie światowych hitów. Byliście? Sylwester pod ratuszem w Iławie. Przebojem miały być „milczące fajerwerki” i „bigos bez mięsa”.
Galeria zdjęć ze wspólnego powitania Nowego 2020 Roku. Zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronach 10-12.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-01-2020

41250. 
Po Ostródzie kolejne miasto szykuje się na serio do referendum w sprawie odwołania liberalno-lewicowego najwyższego stołka.
Tym razem będzie naprawdę grubo.
Olsztyn.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 07-01-2020

41249. 
Jak to jest możliwe, że starostwo powiatowe od iluś lat stopniowo ale skutecznie umyło ręce od prowadzenia choćby jednego przytułku dla bezdomnych w Iławie...?
W efekcie bezdomni podczas zimowego mrozu śpią dosłownie pod gołym niebem. Zobaczcie co się dzieje na placu i garażach starej zajezdni autobusowej za biurowcem ITBS.
Psom i kotom więcej poświęca się uwagi niż poszkodowanym przez los LUDZIOM.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 07-01-2020

41248. 
MONITORING W KABINIE...?!

Początkowo założyliśmy, że klient próbuje po złości odegrać się na sklepie za np. reklamację i podaje nam bajeczkę. Sprawdziliśmy w przymierzalni i... szok. O co tu chodzi? Co na to właściciel? Jaki to sklep? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-01-2020

41247. 
Odnośnie wpisu numer: 40897

Burmistrz Kopaczewski powołał na stanowisko drugiego wice burmistrza Krzysztofa Portjanko.
Resztki zbankrutowanej niemieckiej szczekaczki iławskiej [dodawanej do "Gazety Olsztyńskiej"] snują żałosną pieśń pochwalną, jakiegoż to teraz fachmana ratuszowy włodarz pozyskał.
Co ciekawe, panowie znają się całkiem niedawno, ale Kopaczewski już zdążył stwierdzić, że to najlepszy z najlepszych kandydatów na zastępcę głowy miasta.
[...]
Zwracam się z prośbą do dziennikarzy Kuriera aby sprawdzili i przedstawili opinii publicznej informacje dotyczące nowego wice, a mianowicie:
- dlaczego odszedł z urzędu w Lubawie?
- dlaczego musiał opuścić wydział budownictwa w starostwie powiatu?
- jak to się stało, że ewakuował się z urzędu gminy wiejskiej Iławy? [...]

* * *

Pytanie do Krzysztofa Portjanko:
- Długo się panowie znacie z panem burmistrzem?
- Pierwsza rozmowa na temat ewentualnego zatrudnienia to był nasz pierwszy kontakt. (...) Odebrałem telefon z pytaniem, czy mogę się stawić na rozmowę. (...) Znamy się dosłownie tyle czasu, co odbyliśmy pierwszą rozmowę o pracę. (...)
 turkuć podjadek
 Iława, Niedziela 05-01-2020

41246. 
Odnośnie wpisu numer: 41242

Gdybyś przeanalizował moje wcześniejsze komentarze, wiedziałbyś, że także negatywnie oceniam pozostałych burmistrzów. Obecny jest z przeciwnej do mnie opcji, ale mam nadzieję, że w jego przypadku się mylę, bo tego wymaga dobro miasta.
To, że akurat przyczepiłem się do Pana Żylińskiego wynika tylko i wyłącznie z gloryfikujących go wypowiedzi jego zwolenników. Nie zgadzam się z stawianiem go na piedestale i wskazywania na niego, jako idealny wzór burmistrza. W wyniku jego rządów (i osób, które po nim urzędowały) Iława rozwijała się zbyt słabo, a konsekwencją polityczną jest to, że wiele osób w ostatnich wyborach nie tyle głosowało za Panem Kopaczewskim, a przeciw Panu Żylińskiemu.
 nemo
 Iława, Niedziela 05-01-2020

41245. 
Odnośnie wpisu numer: 41232

Imprezy są ważne, zgadzam się, ale wiele miejscowości funkcjonuje dzięki innym walorom nawet po sezonie...
Imprezy porównałbym do fajerwerków sylwestrowych. Po nich podobnie jak po szalonej nocy powitania nowego roku trzeba niestety posprzątać, a jest co sprzątać i to również kosztuje, a i niejeden krzywdę sobie zrobi strzelając na wiwat.
Aby nie być źle zrozumianym dodam, że nie jestem przeciwnikiem imprez jednakowoż mam ambiwalentne uczucia w przypadku dużych imprez gdzie bywają straty jak po przejściu okupanta.
A co do przemysłu, to miasto próbowało i pewnie nadal to czyni ściągnąć inwestorów.
Ale powtarzam po raz kolejny: nasz los jest w naszych rękach. Twórzmy firmy, nie czekajmy na mannę z nieba.
Jednym z elementów działań samorządów jest również to, co nie wszyscy zauważyli, a ja przemierzając pieszo i na rowerze nie tylko Iławę ale i okolice - dostrzegłem kilka lat temu, że powstała elektrostacja w Nowej Wsi, pewnie dla zasilania nowych obiektów przemysłowych w tamtej okolicy...
A propos rozwoju przemysłu, to niewiele terenów zostało w Iławie na jego lokalizację ale został teren gminy wiejskiej, ale to już sprawa i pieniądze wójta.
Może jeszcze o innym aspekcie w kontekście przemysłu... Musielibyśmy stać się konkurencyjni wobec Chin, bo ich produkty dzisiaj królują na półkach sklepowych.
 ADKI
 Iława, Niedziela 05-01-2020

41243. 
Autobus nowej generacji Solaris Urbino jest już gotowy u producenta do wyjazdu na Iławę do Zakładu Komunikacji Miejskiej. Na życzenie mieszkańców: nowe barwy biało-niebieskie.
To pierwszy z dziewięciu (7 na ropę i 2 elektryczne za łącznie 11 mln zł) w ramach długo wyczekiwanego projektu przebudowy placu przed dworcem kolejowym (15 mln zł).
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 04-01-2020

41242. 
Odnośnie wpisu numer: 41237

Nienawidzić też trzeba umieć z klasą.
Wygląda na to, że ci Żyliński zalazł za skórę i dlatego masz jakieś osobiste powody, ale twoje wynurzenia są po prostu śmieszne. Brak zwolnienia podatkowego? itp.
Według ciebie całe zło spadło na Iławę za czasów i z winy Żylińskiego, tak jakby potem za czasów Maśkiewicza czy Ptasznika było w Iławie cudownie i biznesy pchały się tu drzwiami i oknami.
Jak było, wszyscy wiedzą. O zaniechaniu w sprawie budowy tak ważnych przejazdów kolejowych - w szczególności.
O aktualnym Burmistrzu nie wspominam, bo na razie nic nie zrobił i raczej nie zrobi - nie ten typ człowieka.
 iławianin [444]
 Iława, Piątek 03-01-2020

41240. 
Odnośnie wpisu numer: 41217

Od szczytu jest dość sporo miejsc, wjazd trochę wąski. Po lewej stronie, wzdłuż sklepu dość długi parking. Za sklepem, nowy parking przed blokiem. Za mało?
Rozumiem, że chciałbyś wjechać autem do sklepu, zaparkować przy kasie.
 mieszkaniec z autem
 Iława, Piątek 03-01-2020

41239. 
Odnośnie wpisu numer: 41209

Ten blok jest feralny.
Przy ul. Niepodległości 8, czyli naprzeciw Banku PKO BP, notorycznie dochodziło do podtruć tlenkiem węgla. W ubiegłym roku dwa podtrucia (styczeń i grudzień) i wreszcie kolejne zatrucie ze skutkiem śmiertelnym 14-letniej dziewczynki.
Tydzień wcześniej przed tragedią w tej samej klatce schodowej, tylko na innym piętrze doszło do zasłabnięcia. Dopiero po tragedii skojarzono, że sprawcą mógł być znowu 2-tlenek.
Kto jest administratorem budynku? ITBS.
Tak szanowni iławianie, właścicielem budynku jest miasto. No to Panowie Kopaczewski, Korobczyc, Portjanko (nowy wice od technicznych spraw) macie pole do działania.
Ten budynek to cichy zabójca czadem.
Ludzie się boją, czekają na wymianę piecyków gazowych, na montaż detektorów tlenku węgla.
Tylko czy dacie radę ogarnąć tak prosty temat, bo widzę, że już się nakręcacie na kolejny festiwal latem z cyklu "rowerzyści Biedronia" zwanym SoundLake. Obyście zdążyli przed kolejną ludzką tragedią!
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 02-01-2020

41238. 
ŚMIERTELNE TABU

Czy zabiegi aborcji są wykonywane w Powiatowym Szpitalu w Iławie? Pod względem przerywania ciąży jak wyglądamy w ostatnich kilku latach na tle województwa? A jak na tle całego kraju? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-01-2020

41237. 
Odnośnie wpisu numer: 41235

Tak zgadzam się, Iława jest piękna. Jak w kabarecie Laskowika:

Schubert: - Towaru nie będzie, traktor się zepsuł.
Laskowik: - Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
- Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
- Przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
- Cztery.
- Ile jest zepsutych?
- Jedno.
- To ile jest dobrych?
- Trzy.
- To nie można powiedzieć, że trzy są dobre...?!
- Przecież to to samo.
- Ale jak brzmi! TRZY DOBRE.

Także tak, Iława jest piękna. Nie szerzmy defetyzmu, zarobki niskie, w rankingach na końcu, przemysłu nie ma, ale Iława jest piękna.
 nemo
 iława, Czwartek 02-01-2020

41236. 
HELIKOPTER RUNĄŁ NA LAS

Śmiertelny upadek helikoptera nad Dylewską Górą. Jak to się stało w tym nieszczęściu, że na kiepskie pocieszenie zginął „tylko” pilot i nikt więcej nie ucierpiał? Co tam się działo nieopodal hotelu „Dr Irena Eris”? Jak w ogóle mogło do tego dojść?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-01-2020

41235. 
Odnośnie wpisu numer: 41232

Człowieku, przestań siedzieć tylko w statystykach.
Jakie one są - każdy wie.
Statystyka jest taką nauką, która u każdego znajdzie błąd i każdego zadowoli.
Weź rower, przejdź się dookoła Iławy. Zobaczysz jaka jest piękna.
 iławianin [444]
 Iława, Środa 01-01-2020

41234. 
Nie będzie życzeń noworocznych tym razem. Poddajemy się.
Po fascynującym pomyśle burmistrza Dawida Kopaczewskiego z pokazem „fajerwerków bezhukowych” oraz „bigosem wegetariańskim”, mimo maksymalnego zbiorowego „wysiłku intelektualnego” (około 20 osób) i hektolitrów szampana – nie jesteśmy w stanie wymyślić nic bardziej „fajnego” na Nowy 2020 Rok. Koniec imprezy. Rozejść się.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 31-12-2019

41232. 
Odnośnie wpisu numer: 41223

"Miasto na miarę środków". Mamy jednak do porównania dane z sąsiednich miast, o podobnych rozmiarach, z podobnymi problemami, możliwościami i okazuje się, że jednak w nich zrobiono coś lepiej/więcej.

W kwestii turystyki przytaczasz Złotą Tarkę, Cejrowskiego, i... 3 imprezy w skali roku, które mają rozbujać turystykę, tak by przez cały rok Iława się rozwijała? Trochę mało. Dopiero teraz zaczyna coś się dziać, ale to nie zasługa byłego burmistrza. By być atrakcyjna turystycznie i się z tego utrzymać Iława musiała by ściągać do siebie paręset tysięcy turystów rocznie. Trzeba było by im zapewnić atrakcję, które wypełnią im CAŁY dzień. A nie 3 letnie imprezy w weekend.

Rozmawiałem jakiś czas temu z lokalnym właścicielem restauracji. Zwrócił mi uwagę na jedną rzecz. Kiedyś mieliśmy sporo turystów z Niemiec. Dawni mieszkańcy odwiedzali "swoje" tereny. Jednak oni zaczęli wymierać. Konsekwencją tego był spadek obrotów. W ich miejsce młodzi Niemcy niestety nie chcą przyjeżdżać, bo jesteśmy nieatrakcyjni turystycznie dla nich.

Zastanawiam się, czy ktoś w ogóle robił analizy, jaki profil powinna mieć Iława, przy takiej licznie mieszkańców(W przybliżeniu: 30000 mieszkańców * 12 miesięcy * średnia krajowa (4800) =1728000000 zł. Średnio turyści wydają w Polsce 1800zł. 1728000000/1800 =960000 osób powinno Nas odwiedzić, by 30000 mieszkańców mogło utrzymać się w mieście żyjąc na średnim poziomie. Szacunki bardzo grube, ale uwzględniając ilu realnie odwiedza Nas, to wychodzi, że tylko drobny procent iławian utrzymuje się z turystyki).. Zakładając, że mamy turystów tylko w lato, to ilu mieszkańców jest w stanie utrzymać się z turystyki? Patrząc na liczbę mieszkańców miejscowości turystycznych (np. Krynica Morska - 1700, Krynica Zdrój 10000) to niedużo. Co z resztą? Ma emigrować?

Może jednak trzeba zatroszczyć się o przemysł i to nie tylko taki, który wymaga pracowników za najniższą krajową, których nie da się prosto zastąpić emigrantami z Ukrainy.
 nemo
 Iława, Wtorek 31-12-2019

41231. 
PSY I PIŁKARZE WYGRYWAJĄ KASĘ!

Nasze kuluarowe proroctwa się sprawdziły co do joty. W głosowaniu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (IBO) zwyciężyły dwa projekty, o których piszemy w bieżącym, przyspieszonym wydaniu gazety Kurier Iławski – twardy: budowa wybiegu dla psów za 200 tys. zł (okolice oczka przy ul. Gdańskiej); miękki: organizacja jubileuszu 75-lecia klubu Jeziorak za 50 tys. zł (stadion miejski).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-12-2019

41230. 
Odnośnie wpisu numer: 41226

Dzieciństwo i wczesną młodość, spędziłem właśnie w Ostródzie.
Były tam dwa kina: Świt i Piccolo. W Iławie zawsze było jedno kino, kiedyś "Lenino". Niczego to nie dowodzi. To Iława była miastem lepiej rozwijającym się, z lepszymi perspektywami. Od mniej więcej przełomu 1989 roku jest dokładnie odwrotnie.
Porównajmy plaże, stadiony, amfiteatry w obu miastach. Wystarczy?
 Andrzej Oracki
 Iława, Poniedziałek 30-12-2019

41228. 
Odnośnie wpisu numer: 41226

...tylko problemem jest to, że gdy odetniesz się od tych subiektywnych ocen, gdy nie będziesz zwracał uwagi na marudzenia malkontentów, gdy spojrzysz na realne dane - to cóż, idealnie to nie wygląda.
W Ostródzie zarabiają więcej. I to jest fakt, nie opinia.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 30-12-2019

41227. 
Przyspieszamy!
Przyspieszamy wyjątkowo bardzo!
Przyspieszamy ze środy na PONIEDZIAŁEK!

Zobacz tematy z pierwszej strony gazety:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-12-2019

41226. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Opowiadasz facet takie głupoty, że aż żal czytać.
Pochodzę z Ostródy. Mam tam wciąż rodzinę i wielu znajomych. [...]
Zapewniam cię, że właśnie tam od wielu lat dokładnie to samo mówi się o Iławie - wyłącznie w samych superlatywach. Dla ostródzian nasza Iława to niedościgniony wzór do naśladowania.
Ja też tak uważam.
Czy ty zdajesz sobie sprawę, że Ostróda nie ma nawet... kina!
 Antonio
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41223. 
Odnośnie wpisu numer: 41210

Iławo!
Usłyszałem w Warszawie od znajomych: "Za tej Hanki Gronkiewiczowej nic się nie robi". Mówiły to osoby, które jak w zaklętym kręgu poruszały się na trasie praca-dom-market. Nie zauważały jak zmienia się choćby układ drogowy mający na celu odciążenie śródmieścia i wiele inwestycji o których nie będę tu pisał.
Podobnie jest u nas, tylko to trzeba zauważać. Określenie "niewiele zrobiono" kogóż ono dotyczy?
Miasto, mam wrażenie, na miarę środków i możliwości konsekwentnie działało aby przyciągnąć inwestorów, a równocześnie zapewnić rozwój turystyki.
Wiele zrobili obywatele Iławy, którzy też przyczynili się do jej rozwoju.
To nie PRL gdzie większość miejsc pracy była w sektorze państwowym. Wielu prowadzi różne przedsięwzięcia gospodarcze skutkujące zatrudnianiem współmieszkańców.
W kwestii turystyki pamiętam na Złotej Tarce przed laty tłumy nie tylko iławian, ale i przyjezdnych. Zapamiętałem ze sceny słowa Cejrowskiego zachwyconego frekwencją i aplauzem publiczności: "Częściej do was byśmy przyjeżdżali ale nie ma gdzie spać". Radykalnie to się zmieniło i przybyło miejsc w hotelach i pensjonatach. Wielu tego nie zauważa ale coraz więcej turystów przyjeżdża, co skutkuje czasem zdziwieniem poszukujących kwater przybyszy ale i tubylców poszukujących lokum dla rodziny i znajomych, że noclegów brak.
Zdaję sobie sprawę, że potrzebny jest dalszy rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej, gdyż letnią porą oczekiwanie dwugodzinne na posiłek w nadjeziornych lokalach staje się standardem.
Inną sprawą jest niedostatek miejsc pracy, czego przejawem jest np. wielka ilość samochodów parkujących przy dworcu, ludzie dojeżdżają do pracy między innymi pociągiem. Wielu pracujących poza Iławą sprawia, że na rynku pojawia się dużo grosza, który przynajmniej w części jest w Iławie wydawany.
Losy Iławy są też w rękach obywateli, mających możliwość tworzenia firm, zapewniania miejsc pracy i przyczyniania się do rozwoju miasta.
 ADKI
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41222. 
Odnośnie wpisu numer: 41210

Sezon turystyczny jest u nas bardzo krótki.
Wystarczy zobaczyć co się dzieje z nadmorskimi miejscowościami takimi jak np. Piaski koło Krynicy Morskiej. Dosłownie się wyludniają. Zimą to miasta widma.
Iławianie muszą zarabiać cały rok. Pójście w turystykę i ograniczanie napływu inwestycji w przemysł to był wielki błąd, za który iławianie płacą niskimi zarobkami.
 nemo
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41221. 
„STRZAŁ W KOLANO” MAŁEGO BIZNESU

Przedsiębiorcy Iławy czują się oburzeni podwyżkami lokalnych podatków od gruntów i budynków:
„Panie burmistrzu, dlaczego nikt nie zapytał nas o zdanie? Czy mało lokali stoi już pustych? Jeśli znikniemy, to z czyich podatków zasypie Pan dziurę w budżecie?” – pytają w liście podpisanym przez 143 osoby i odczytanym na sesji Rady Miejskiej przez Ewę Jackowską.
Wskazują na paradoksy budżetu i podpowiadają rozwiązania. Jak tłumaczy sytuację Dawid Kopaczewski? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na str. 5
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 28-12-2019

41220. 
Odnośnie wpisu numer: 41198

Dariusz Paczkowski? Czy mowa jest o tej samej osobie?
Radny Rady Miasta w Iławie?
Przewodnik miejski?
[...]
No zobacz, a ludzie mieli go za takiego fajnego, sympatycznego kolesia.
Co to w łepetynie człowiekowi potrafi siedzieć...
 Jimmy
 Iława, Sobota 28-12-2019

41219. 
Odnośnie wpisu numer: 41152

Szanowni Państwo, ale jak to należy rozumieć...? [...] Że już nie będzie dorocznego spotkania w styczniu władz miasta Iławy ze środowiskiem przedsiębiorców iławskich? [...] Czyżby młody Burmistrz znowu odwołał kolejny dobry zwyczaj karnawałowy?
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 28-12-2019

41218. 
SMAKOWITA MARLENA

Czy dla pasji gotowania można rzucić nawet studia doktoranckie?
Program telewizyjny MasterChef zmienił jej życie. Kim jest 27-letnia, utalentowana, przebojowa i piękna Marlena Cichocka, pochodząca z Krotoszyn koło Biskupca Pomorskiego? Przekonajmy się. Zapraszamy do gazety Kurier Iławski na strony 16-17.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 28-12-2019

41217. 
Co za geniusz z mózgiem wielkości biedronki wymyślił taki parking po remoncie marketu "Biedronka" przy ulicy Smolki w Iławie? [...]
 Piotr
 IŁAWA, Sobota 28-12-2019

41216. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Mówisz i masz. Danych udziela m.in. GUS. Są tam publikacje o warunkach życia dla naszego województwa, które na tle kraju i tak marnie wypada:
https://bdl.stat.gov.pl w zakładkach:
/Dane
/Dane według dziedzin
/Wynagrodzenia i świadczenia społeczne
/Przeciętne miesięczne wynagrodzenia brutto

Porównać sobie można powiaty. [...]
Jak widać powiat iławski jest na 6 miejscu od końca w województwie (21) które dynda na końcu rankingów w skali całego kraju. [...]
 nemo
 Iława, Sobota 28-12-2019

41215. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Na 380, powiat iławski jest aż na 343 miejscu pod względem zarobków.
Takie są fakty, dane GUS.
 Michał
 Iława, Sobota 28-12-2019

41214. 
Odnośnie wpisu numer: 41128

Piekło zamarzło!
Żołnierz Żylińskiego pochwalił żołnierza Kopaczewskiego!
Cuda świąteczne! Cuda!
Ludzie!
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Piątek 27-12-2019

41213. 
Odnośnie wpisu numer: 41195

Kilka razy powołałeś się – z mocą Zeusa – na enigmatyczne dane z „niezależnych rankingów miast”.
Czy mógłbyś wskazać bardziej konkretne źródło tych twoich rewelacji? Może jakiś odnośnik (link) albo co...?
Chciałbym, na przykład, wiedzieć co lub kto jest autorem opracowania.
 Agent J-23
 Iława, Piątek 27-12-2019

41212. 
KRZYŻÓWKA ŚWIĄTECZNA

Rozwiąż krzyżówkę, wytnij kupon z gazety i prześlij do wtorku 7 stycznia na adres redakcji lub wrzuć do skrzynki przy wejściu.
Rozlosujemy 5 atrakcyjnych zestawów nagród: książka (album), kubek i czekoladki. Listę nagrodzonych opublikujemy w gazecie 8 stycznia.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 27-12-2019

41211. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Panie Oracki, a może choć trochę konkretów Pan poda, co? Źródeł swych danych, jakichś liczb, przykładów.
Narzekanie i "lanie wody" jest tej zimy aż nadto wystarczające.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 26-12-2019

41210. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Ciągły nacisk na pseudo-turystyczny nurt, który miał być wielkim kołem zamachowym dla iławskiej gospodarki, spalił na panewce.
Nie zrobiono praktycznie nic, bądź niewiele, by Iława mogła się rozwijać na wielu płaszczyznach.
 Kamil
 Piaseczno, Czwartek 26-12-2019

41209. 
ŚMIERĆ NASTOLATKI PO ZATRUCIU CZADEM

Czwartek. Dramat i nieszczęście w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Niepodległości 8 w centrum Iławy. W drugi dzień świąt po południu czadem z gazowego piecyka w łazience zatruła się 14-letnia Wiktoria. Niestety, zginęła na miejscu.

Kolejne, sylwestrowe wydanie Kuriera ukaże się znowu wcześniej, bo już w poniedziałek. Pytajcie o nas w kioskach, salonikach i sklepach.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-12-2019

41206. 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Zdrowia, szczęścia, rodzinnej atmosfery oraz wszelkiej pomyślności – swoim Czytelnikom, Współpracownikom oraz Reklamodawcom składa zespół gazety „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-12-2019

41201. 
KUCHNIA ŚWIĄTECZNA NASZYCH VIP-ów

Poprosiliśmy 10 znanych postaci Iławy i regionu, by podzieliły się z czytelnikami gazety „Kurier Iławski” przepisami na świąteczne potrawy, bez których nie wyobrażają sobie wigilijnego stołu. Zajrzyj na strony 8-9. Palce lizać!
Już od poniedziałku jesteśmy w kioskach, salonikach i sklepach.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41200. 
Dzień dobry już w poniedziałek 23 grudnia!
Nie pozwolimy czytelnikom czekać na siebie aż do środy!
Świąteczne wydanie gazety „Kurier Iławski” już jest w kioskach i sklepach!
Wesołych Świąt!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41199. 
Odnośnie wpisu numer: 41195

[...] Iława jest (w porównaniu np. do Ostródy) zapóźniona cywilizacyjnie.
Od 1989 roku następuje stały zjazd po linii pochyłej.
Nie wiem, czy tak się stało z przyczyn obiektywnych czy też innych.
Pewne jest, że gloryfikowanie naszego miasta, jego włodarzy, nie znajduje potwierdzenia w liczbach i faktach.
 Andrzej Oracki
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41198. 
Odnośnie wpisu numer: 41183

A co tam robił radny Rady Miasta w Iławie Dariusz Paczkowski?
[...]
Podobno wypowiadał się Pan w imieniu też Pani radnej [od stycznia]
Katarzyny Dzik z partii na "Lewo z Biedroniem" oraz koalicji radnych popierających Burmistrza Kopaczewskiego z PO-SLD, prawda?
[...]
Podobno wdrapał się Pan na latarnię i przemawiał jak Rejtan do grupki ostatnich komuchów miejscowych, wymieszanych z kilkuosobowymi młodzieżówkami PO i SLD? Prawda to?
Panie radny! Podobno nie można mieszać polityki z sądownictwem, prawda Panie radny z PO, prawda?
[...]
Kogo tam Pan bronić nawoływał? Bezkarnych ponad prawem złodziei i malwersantów w łańcuchowych sukienkach?
Do kogo Pan mówił nazywając obecnych emerytów PRL-owskich "ostatnimi normalnymi obywatelami miasta Iławy"? Czy to ma znaczyć, że nieobecna większość iławian to ludzie nienormalni? Jest Pan pewny swych słów?
[...]
[...]
Kompromitacja całościowa Panie radny. Mam nadzieję, że był Pan trzeźwy.
 PiS & Love
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41197. 
Znika z kalendarza imprez Iławy na przyszły 2020 rok najpopularniejsze wydarzenie: lotnicza majówka.
Jednak musiały się znaleźć pieniądze np. na zatrudnienie i wynagrodzenie dla kolejnego, drugiego zastępcy burmistrza.
Szczegóły roszad budżetu czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 22-12-2019

41196. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Do radnych Rochowicza i Rozborskiego!
Chwała panom za troskę o mieszkańców Osiedla Piastowskiego w Iławie.
Ja chciałabym zaprosić panów obok, po sąsiedzku na ulicę Produkcyjną.
To chyba panów okręg wyborczy.
Tutaj to dopiero straci człowiek rachubę od liczenia dziur w jezdni.
 Jola
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41195. 
Odnośnie wpisu numer: 41191

Och dziękuje za taką piękną odpowiedź, z której niestety nic nie wynika.
Ja odwołuje się do niezależnych rankingów (np. ranking miast) i danych (wysokość średnich zarobków, co najbardziej boli zwykłego mieszkańca Iławy), a Ty do swojej subiektywnej oceny.
Wskaż mi proszę, w której dziedzinie (np. zarobki, miejsce naszych szkół, wzrost liczby mieszkańców, ich zamożności), na tle lokalnym wypadamy na mapie kraju tak świetnie?
Mogę przyznać jedną rzecz. Tak, Iława jest piękna. Tylko to nie przynosi większości iławian dochodu.
Zwolennicy Żylińskiego! Ciągle wykazujecie wąskotorowe myślenie, że jak nie wspieram Waszego burmistrza, to jestem fanem Kopaczewskiego (albo któregoś z jego poprzedników).
Tymczasem, jak dotąd, żaden z moich kandydatów nie rządził, a wszyscy dotychczasowi dołożyli swoje do słabej pozycji Iławy w rankingach. To, czy obecny burmistrz się sprawdzi, dowiemy się za parę lat, po tym jak będzie wypadała Iława po jego kadencji.
 nemo
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41194. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Szanowny kolego radny Feliksie!
Ja również się cieszę z radości mieszkańców Osiedla Piastowskiego, że po mojej interpelacji został zamontowany próg zwalniający przy Odnowiciela. Dziękuję za wsparcie.
Z pozdrowieniami życzę również Wesołych Świąt.
 radny Tomasz Sławiński
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41193. 
WIKIELEC RZĄDZI!

Piłkarze klubu spod Iławy stali się objawieniem IV ligi. Z rodzinami, przyjaciółmi, działaczami, trenerami i sponsorami fetowali na uroczystym balu rekordową jesień, bo wygrali wszystkie mecze. Kto tam najbardziej się udziela? Zajrzyj do działu sportowego w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 21-12-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 180 181 182 ... 353 354 355 następna ] z 355129667787


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.