Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

41512. 
WALKA O ŻYCIE. POMÓŻCIE!

Choroby się nie cofnie, ale można powstrzymać jej postępy. Potrzebne są jednak pieniądze, których on i jego rodzina nie ma. Jan Skonieczka w wieku 65 lat dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane zanikowe. Jego stan znacznie się pogorszył. Pomóc w zahamowaniu choroby może tylko droga terapia komórek macierzystych. O szczegółach czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 15.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 07-03-2020

41511. 
Ja się nie zdziwię, jak rozgrzana KASTA sędziowska każe nam za chwilę przeprosić Niemców za II wojnę światową i wypłacić im odszkodowania.

Wolne Sądy!
Ruskie prądy!
Resortowe Dzieci!
Żeby było tak jak było!
 Zbychu
 Iława, Piątek 06-03-2020

41510. 
Odnośnie wpisu numer: 41501

DEMENTUJEMY PLOTKI!
IŁAWIANKA JEST „CZYSTA”!

Po ogłoszeniu przez ministra zdrowia (piątek o godz. 16:00), że jeden z potwierdzonych pacjentów jest hospitalizowany m.in. w Ostródzie – przez lokalny internet przeszła fala paniki.
Dementujemy, iż NIE chodzi o iławską „pacjentkę 0” – ona, mimo że też wracała z Niemiec tym słynnym „autobusem 0”, została zweryfikowana z wynikiem „UJEMNY”. Wykluczenie potwierdza sztab kryzysowy w Olsztynie (Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody) oraz jej zakład pracy Animex w Iławie, który jest rygorystycznie monitorowany przez sanepid.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-03-2020

41509. 
Odnośnie wpisu numer: 41483

Robert Biedroń? Kabaret!
Zrobili badania wewnętrzne i wyszło ledwo 4,5%, dlatego najpierw wezwał
Andrzeja Dudę do dymisji, a potem zaoferował aborcję na życzenie. Obawiam się jednak, że jak ponownie nie złamie szczęki matce albo nie wybije zębów bratu, to się nie przebije.
 Matka Kurka
 Polska, Piątek 06-03-2020

41508. 
CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN

Uwaga mieszkańcy regionu! Z powodu szalejącej grypy, szpital w Iławie po częściowym wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach (do odwołania). W wyjątkowych sytuacjach na Oddziale Pediatrycznym będzie mógł przebywać jeden (zdrowy) opiekun dziecka.
Podaj dalej! Powiadom znajomych!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-03-2020

41507. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Nemo, dopiero zauważyłem odpowiedź.
Kilka razy powołałeś się na enigmatyczne dane z „niezależnych rankingów miast”. Poprosiłem o wskazanie bardziej konkretnego źródła tych twoich rewelacji. I tak jak przypuszczałem, podałeś raporty GUS, które najniżej schodzą do pułapu tylko... powiatów. Czy już rozumiesz jakiego rodzaju brednie rozpowszechniasz? Mam nadzieję, że pojmujesz różnicę między obszarem powiatu a gminy (miejskiej lub wiejskiej).
 Agent J-23
 Iława, Piątek 06-03-2020

41506. 
POLICYJNY POŚCIG

Brawurowa, bardzo niebezpieczna ucieczka zatłoczonymi ulicami Iławy zakończyła się na drzewie za Osiedlem Podleśnym (betonowy wjazd do lasu). Pirat srebrnej mazdy jest z Iławy i ma 22 lata. Po zatrzymaniu nieudolnie próbował udawać... obcokrajowca.
UWAGA! Policja szuka świadków, którzy w czwartek musieli ratować się ucieczką z przejść dla pieszych i chodników (kontakt: 89 640 72 00).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-03-2020

41505. 
Ha! Kosiniak-Kamysz zachowuje się tak, jakby podczas rządów PO-PSL przebywał na Marsie i nie był odpowiedzialny za syf, który po nich został: "Kochani, wróciłem właśnie z Marsa i jestem przerażony tym, co widzę, ale nie martwcie się, naprawię to!". Dziewica z regenerowaną błoną.
Ha!
Władek, wbijaj do Iławy! Rozprawiczymy cię. Tym razem już na dobre!
 Zbychu
 Iława, Czwartek 05-03-2020

41504. 
NIE CHCIAŁ „SIEDZIEĆ”

Awansował do ekipy remontowej i podczas wyjścia za mur „dał nogę”.
Nie jesteśmy amerykańskim Alcatraz, ale – rzadko bo rzadko – ucieczki się zdarzają nawet w iławskim Zakładzie Karnym. Jakim był więźniem? Co mogło go motywować? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-03-2020

41503. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 [...] [...]
 Iława, Czwartek 05-03-2020

41502. 
Ćwiczymy zbiorową psychozę z powodu „chińskiej zarazy”, a tymczasem tylko w jednym miesiącu lutym (29 dni) nasza stara dobra znajoma, czyli kontynentalna GRYPA położyła do łóżka w Polsce prawie 900 tysięcy ludzi, a zmarły aż 23 osoby.
I co...? I jakoś na nikim nie robi to wrażenia...
Cofnijmy się do ubiegłego roku. Istny armagedon. Aż 3,7 mln zachorowań i aż 143 zgony.
I co...? I jakoś na nikim nie robi to wrażenia...

Ps. Jedna tylko iławska przychodnia zdrowia RODZINA „przerabia” jednego dnia ponad 700 pacjentów.
 Agent J-23
 Iława, Środa 04-03-2020

41501. 
EPIDEMIA LENISTWA I GŁUPOTY

Sprawdziliśmy w jaki sposób region jest przygotowany na koronaWirusa. Od jednostek powiatu iławskiego nie otrzymaliśmy satysfakcjonujących odpowiedzi. Za to szeroko temat był omawiany podczas sesji powiatu nowomiejskiego. A najciekawszy sposób walki z wszelkimi wirusami podjęto w przedszkolu nr 3 w Iławie.
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-03-2020

41500. 
Nareszcie jest!
Opozycja wymodliła sobie wirus, na który obłożnie zachorowała!

Najpierw pytanie. Czy sensownym jest pisanie o chorobie w kontekście politycznym? O chorobie nie, ale mówimy o wirusie i to głównie polityczno-gospodarczym. Powtarzał się nie będę, wszystko o tym reżyserowanym obłędzie już napisałem. Co bardziej rozsądni fachowcy mówią krótko i dosadnie, mamy kolejny wirus sezonowy, do którego trzeba się będzie przyzwyczaić, jak do setki innych. Naturalny porządek rzeczy, o czym każdy myślący człowiek wie, tyle tylko, że to nie na myślących zbija się polityczny kapitał, jak i obdziera ze skóry, przy czym maseczki to naprawdę drobiazg. Kto ma na panice zarobić ten zarobi, kto się okaże frajerem wiadomo od dawna.

W każdym razie wirus w końcu do Polski dotarł, ale czas oczekiwania rozładował wszelkie emocje. Oczywiście w mediach nagłówki świecą się na czerwono i w TVN przewijają się żółte paski, jednak to wszystko jakieś takie leniwe i bezpłciowe. Do tego stopnia nic się nie dzieje, że od rana jeszcze nie widziałem jednej konferencji Gasiuk-Pihowicz, czy innej Lubnauer. Państwo zdało egzamin? Nie zwykłem oszukiwać ludzi, wszyscy wiedzą jak wyglądają wizyty na SOR i to w „normalnych” warunkach, o takich zadymach jak medialny wirus nie wspominając. Pewnie, że istnieją procedury i w ostatnich dniach rząd i wszystkie służby dodatkowo stały na baczność dzień i noc, ale gdyby przyszła prawdziwa pandemia, żaden system i żadna służba zdrowia sobie z tym nie poradzi. Natomiast doskonale poradził sobie PiS, politycznie zostało to rozegrane naprawdę po mistrzowsku.

Najpierw PiS wciągnął opozycję do rzeczowej dyskusji, a w konsekwencji podzielił się polityczną odpowiedzialnością poprzez wspólne przegłosowanie ustawy. Wydawałoby się, że takie rzeczy są niemożliwe, jednak udało się, głównie z tego powodu, że w trakcie kampanii byłoby strasznie trudno kontestować ustawę, która w założeniu ma pomagać w zwalczaniu wirusa. Tak, czy siak opozycja grzecznie podniosła łapki, wcześniej w balonie emocji rozdymanym do monstrualnych rozmiarów, puścił zwór bezpieczeństwa i prawie całe niezdrowe powietrze zeszło. Dziś nie ma chętnych do zbijania kapitału na „pandemii” i zgodnie z moimi przewidywaniami PiS wyszedł na tym najlepiej, bo po prostu ma narzędzia, aby się przed społeczeństwem popisywać. Nie ma konferencji pozycji, nie licząc wygłupów lubuskiej marszałek z PO, nawiasem mówiąc ulubienicy Owsiaka, co mówi wszystko, za to są liczne konferencje przedstawicieli rządu. Tak to się musiało skończyć i tak się skończyło.

Prawie dwa tygodnie budowania atmosfery grozy i wyczekiwania na najgorsze, a gdy w końcu jakiś nieszczęśnik przywlókł wirusa z Niemiec, to się okazało, że wszystko przebiega podręcznikowo i jest pod pełną kontrolą. Nie chcę być nadmiernie złośliwy, ale jak inaczej opisać kolejną głupotę najdurniejszej na świecie opozycji? Zmarnowali kupę czasu i budowali kampanię Kidawy-Błońskiej na ludzkim nieszczęściu, co się nigdy Polakom nie podoba. Ich jedyną nadzieją było to, że tysiące chorych zaleją przychodnie i szpitale, tymczasem od początku było wiadomo, że na całym świecie ten wirus atakuje setki, nie miliony i wszędzie w mniejszym lub większym stopniu jest to opanowane. PO wystawiała PiS prezent na tacy i jeszcze zawiązała złotą wstążeczką. Dzień w dzień prognozowali kataklizm, pomór, lament i zgrzytanie zębów. Finał? PiS otoczył opieką jednego jedynego pacjenta i urządził popisowy spektakl skuteczności państwa. Dziękujemy, frajerstwo może się rozejść.

Ile się naczytałem, że wirus może zdominować kampanię i wywrócić plany PiS do góry nogami, no i wyszło jak zwykle. Młodzież używa idiotycznego określenia „karma wraca”, dostaję drgawek, gdy to słyszę, ale lepiej w zrozumiałym dla opozycji języku, ująć tego nie umiem. Najdobitniej skalę porażki oddaje chyba cała seria wizyt ekspertów w studiach TVN. Co wizyta to kupa śmiechu z „dziennikarzy” TVN, ale też irytacji na głupotę i za każdym razem apel, żeby media nie siały paniki, bo nie ma żadnego wielkiego zagrożenia. Nie widziałem jednego lekarza, który powiedziałby coś innego, a trzeba wiedzieć, że TVN zaprosił kilkunastu. Nic opozycja na wirusie nie ugrała i nie ugra, co więcej dostarczyła PiS amunicji, co w polityce zawsze kończy się rozstrzelaniem przeciwnika.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Środa 04-03-2020

41498. 
Odnośnie wpisu numer: 41489

Takich cwaniaków gnać. Nie dawać kasy. Pomagać w przemyślany sposób. Wielu z tych ludzi zrobiło sobie niezły biznes.
Z racji tego, że jestem na emigracji, konkretnie w Wawie, widzę tam gros tych cwaniaków. Wiadomo, nie można uogólniać, lecz przeważnie biedni ludzie nie łowią na mieście, bo im wstyd.
 Kamil
 Warszawa, Środa 04-03-2020

41497. 
DZIEWCZYNY MAJĄ TRENERA

Łukasz Gurowski zastąpił Piotra Lange na stanowisku trenera III-ligowych piłkarek nożnych Jezioraka Iława. Szkoleniowiec zaprasza wszystkie dziewczyny do udziału w treningach! Szczegóły i komentarz nowego trenera znajdziecie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy. Życzymy powodzenia! (foto: Artur Kijewski)
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-03-2020

41496. 
Jaśnie zapracowany marszałek Tomasz Grodzki, pseudonim "Koperta", zwołał posiedzenie senatu dopiero na... piątek, więc galopem zrobiona w poniedziałek przez sejm rządowa ustawa wirusowa ("pieniądze durniu!") będzie musiała poczekać. Oby koronawirus poczekał na Partię Obłudy do tego czasu. Nawet zdrowiem i życiem obywateli grają politycznie jak karciarze.
Przypomnę, że ten delikwent to z zawodu lekarz...
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 03-03-2020

41495. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 operacyjny
 Iława, Wtorek 03-03-2020
Odp. 
Uważasz, że warto rozmawiać publicznie o patologii...?
Nagłaśniać zaraźliwe wynaturzenia nadające się pod lekarzy...?
Przemyśl.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-03-2020

41494. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Parking przy Ośrodku Zdrowia Rodzina [przy północnej obwodnicy średnicowej w Iławie]. Niektórzy nawet małym samochodem muszą zająć miejsca jak na hektary. Czy to tylko brak umiejętności, czy jednak nadczynność gruczołu ważności? Czy jest tutaj specjalista od takiej przypadłości?”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-03-2020

41493. 
WAŻNA INFORMACJA UOKiK

Klienci mają prawo bezpłatnie odstąpić od umowy na wycieczkę lub przewóz, którą zawarli z biurem podróży (w uzasadnionych przypadkach związanych z ryzykiem epidemii koronawirusa).
W razie wątpliwości można skorzystać z powiatowego rzecznika praw konsumentów w starostwie.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-03-2020

41492. 
Wynagrodzenia nauczycieli: trzynastka zostanie pomniejszona o strajk.
Do końca marca pracownicy oświaty czekają na dodatkowe wynagrodzenie roczne: 13 pensję (8,5 proc. sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego w ciągu roku kalendarzowego).
Przez kwietniowy protest może być ono mniejsze nawet o kilkaset złotych.
Zeszłoroczny strajk, który trwał prawie trzy tygodnie, już po raz drugi powoduje spustoszenie w kieszeniach nauczycieli. Po raz pierwszy – gdy za ten okres nie mieli wypłacanego wynagrodzenia. Teraz okazuje się, że odejście od tablicy przekłada się również na niższe bonusy.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 03-03-2020

41490. 
Odnośnie wpisu numer: 42486

Panie Marszałku, idiotyzm nie wybiera stron.
Czy koronowirus już jest w Polsce? Jestem przekonany, że tak. Dlaczego? Mamy migrację ludzi i to dość sporą, a to ludzie są nośnikiem tej choroby, a nie wiatr.
[...]
Poza tym zagrożone są osoby najstarsze oraz te z osłabionym układem odpornościowym.
Ps.
Na grypę umiera w ciągu roku znacznie więcej osób niż na koronowirusa.
 Obywatel
 Powiat Iławski, Wtorek 03-03-2020

41489. 
POMAGAĆ CZY GNAĆ...?

[skrzynka]: „Widziałem faceta, który żebrał pieniądze najpierw pod Galerią Nenufar w Iławie. Chyba grał kalekę. Po kilku dniach tego samego zawodnika spotkałem w Ostródzie, ale nieco inna metoda i ubiór. Czy takie wyrachowane wyłudzanie pieniędzy od litujących się nieświadomych ludzi jest tak do końca legalne?”
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 02-03-2020

41488. 
Odnośnie wpisu numer: 41486

Nieznośną rozmowę przeprowadziłem ze zwolennikiem lewej strony na temat koronowanego wirusa.
Otóż ten idiota próbował udowadniać mi z pełnym przekonaniem, że te zło musi być już dawno w granicach Polski, a zły rząd ukrywa przed ludźmi prawdę.
Idiota chciał udowadniać mi tonem naukowym, że "przecież wirus leci z wiatrem", więc jak go nie może być w Polsce jako że wiatry ciągle wieją z zachodu lub od południa.
Ha, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że mieszkam i niemal codziennie przechodzę obok durniów takiego sortu.
No dobrze, a co to będzie gdy naprawdę dopadnie nas kryzys globalny albo wojna światowa...? Z kim wtedy stawać dla Ojczyzny ratowania...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 02-03-2020

41486. 
Oszalałe siły niepolskiej zjednoczonej opozycji, czyli Czerwoni KOD-owcy i Czarne Tarantule doprowadzili sytuację polityczną w Polsce do niemal obłędu.
Na przykład dziś od rana rząd w sejmie tłumaczy się, dlaczego w naszym kraju jeszcze nie ma KoronaWirusa. To dopiero jest problem!
 Jerzy Kłosiński
 Lubawa, Poniedziałek 02-03-2020

41484. 
Mało jest tak zabawnych sytuacji, gdy "liberałowie" lub "wolnościowcy" zgłaszają pretensje do "wolnorynkowej" ceny np. musztardy, oleju czy pietruszki. A już kwadratowe jaja pojawiają się tam, gdzie liberałowie żądają od rządu obniżki cen.
Powiedzieć idioci, to nic nie powiedzieć.
 Piotr Wielgucki
 Polska, Niedziela 01-03-2020

41483. 
KŁAMCA ŁŻE W ŻYWE OCZY

Robert Biedroń (Lewica) w kampanii wyborczej nie cofa się nawet przed wykorzystywaniem sytuacji w służbie zdrowia do celów politycznych, tak jak w Nowym Mieście Lubawskim: „W tym szpitalu nie ma ma nawet karetki”. A za nim stoją dwie i jeszcze dwie. Na koniec podchodzi do pacjenta na wózku, ale nawet on nie chce z nim rozmawiać.

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/615344169246155
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 01-03-2020

41482. 
Pytanie/odpowiedź:
- Dlaczego sympatycy prawicy i Andrzeja Dudy nie zakłócają przemówień Kidawy-Błońskiej z PO?
- A po co...?
 prawicowy radny
 Iława, Sobota 29-02-2020

41481. 
Chciałbym bardzo podziękować ekipie karetki, która miała dyżur w piątek 28 lutego za wyjazd do Szymbarku. Dziękuję wam z całego serca. Takie podejście jak wy macie do pacjenta to zasługuje na medal. Nigdy nie zapomnę tej wizyty. Nie mogłem uwierzyć, że jestem w Polsce.
Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki.
 Hans, lat 46
 Zamek Szymbark, Sobota 29-02-2020

41480. 
W poprzek leśnej ścieżki jakiś debil rozciągnął między drzewami stalową linkę – niewidoczną dla np. jadącego na rowerze. Tragedia była o krok... Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 28-02-2020

41479. 
HALA ODCZAROWANA DLA IŁAWY!

Boisko gospodarza w końcu zostało odczarowane. Nasi piłkarze ręczni Jezioraka, przy wspaniałym dopingu kibiców, zwyciężyli na swoim terenie pierwszy raz od dawna. Więcej zdjęć i relacja: w bieżącym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 28-02-2020

41476. 
Odnośnie wpisu numer: 41469

Gdyby "obwodnica średnicowa" stała się już zwykłą drogą miasta, to ten gość nie walczyłby tak zaciekle od 5 lat o ten wjazd.
[...] Liczy, że cena jego działki przez to wzrośnie krocie. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41475. 
Odnośnie wpisu numer: 41466

Nie ma lepszego, piękniejszego miejsca w Iławie niż tego typu park nad bagienkiem przy Gdańskiej i Nowomiejskiej.
Ale! Ale!
Jeśli mam się męczyć nad projektem to nie ma sensu. A od czego są pomysły i wnioski przez radnych składane do urzędu wykonawczego jak Burmistrza Miasta z całym swoim aparatem wykonawczym w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych...?
Dajesz wizję do burmistrza i jak zatwierdzi to mamy robotę zaczętą. Jednak z tego musi być cyrk, a potem komuś się nie spodoba i masz drugi cyrk, to już lepiej siedzieć na dupie (przepraszam).
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41474. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

Pamiętam jak w kampanii samorządowej [2018] Marcinek "Pożycz Kasę" Woźniak latał za Piotrem Żuchowskim [PSL]. W tym samym czasie latał również do Dawida "Rowerzysty" Kopaczewskiego. Natomiast już po wyborach łemzał wśród radnych aby poparli go na stanowisko zastępcy burmistrza w iławskim ratuszu.
Dziś nasz miś portowy przykleił się przyjacielsko do Kasi "LGBT" Dzik, bo chce mieć newsy z wnętrza rady [...]. Widzimy więc pana "Pożycz Kasę" po lewicy Biedronia.
Pomijam już fakt, że posadka w porcie to nagroda za wsparcie koalicji powiatowej Maciusia Napoleona PO/PSL/SLD.
Zarzucano np. [...][...], że zmienia barwy i krzesełka. Ja myślę, że takiego kameleona jak Marcin "Pożycz Kasę" Woźniak to nie ma i nie było w całym Układzie Warszawskim.
Gość kumpluje się z niejakim Wojciechem Lewińskim, który usilnie chce dowalić Burmistrzowi Kopaczewskiemu. To Iława teraz właśnie...
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41473. 
PRZEKLĘTE SKRZYŻOWANIE

Pasażerka osobówki traci dziecko w ciąży, bo kierowca ciężarówki się... zagapił. Który to już dramat na feralnym skrzyżowaniu drogi krajowej 15 w Rożentalu (gmina Lubawa). Przypominamy ponurą historię tego miejsca. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 27-02-2020

41470. 
Odnośnie wpisu numer: 41459

[...] Proponuję zapoznać się z ostatnim zdaniem. Nic dodać, nic ująć...
Weźcie się wreszcie do roboty.
Pierdołami zajmujcie się w domu [...]. Tu działacie na rachunek ciężko zapracowanych pieniędzy podatników. [...]
 Zibi
 Iława, Środa 26-02-2020

41469. 
Odnośnie wpisu numer: 41449

Panie Marszałku, obwodnica średnicowa stała się już zwykłą drogą miasta.
[...]
Uważam, że wyjazd/wjazd (razem z pasem rozbiegowym) na tę naszą "średnicówkę" jest jak najbardziej uzasadniony i nie rozumiem obiekcji burmistrza w tym temacie.
To przedsiębiorcy tworzą zaplecze finansowe i poprzez swoje działania inwestycyjne bezpośrednio rozwijają gospodarkę. To, że ktoś ma "lepiej" wielokrotnie jest pretekstem do "dokopania".
Prywatny biznes prawie zawsze jest lepiej dopasowany do realiów. Rolą regulatora (tu: gospodarza terenu) jest wspieranie biznesu, ale też kierunkowanie, a niestety wielokrotnie jest jedynie kagańcem.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 26-02-2020

41468. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

A myśmy przez tyle lat i różnych działań mieli tę babkę Kaśkę Dzikównę za normalnego, wartościowego nie tylko przedsiębiorcę z Tawerny Kaper, ale i aktywnego społecznika...
Teraz przecieram oczy ze zdumienia i sama już nie wiem, co odpowiadać koleżankom...
 Ola Mała
 Iława, Środa 26-02-2020

41467. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

Czy Marcin Woźniak, podczas zaprzysiężenia radnej Dzik, lansując się na galerii Ratusza politycznie, był w tym czasie na urlopie z miejsca pracy? [powiatowy Port Iława]
[...] Każdy pracownik najemny musi się rozliczać z każdej minuty pobytu w czasie pracy. [...]
[...] Panie Marcinie, proszę odpisać i wyjaśnić. Czy jednak moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi?
 kogel-mogel
 Iława, Środa 26-02-2020

41466. 
Odnośnie wpisu numer: 41462

Jestem za.
Przygotuj projekt inwestycji do Budżetu Obywatelskiego, przekonaj ludzi by zagłosowali na niego i niech będzie realizowany. Tak jak zrobili to zwolennicy wybiegu dla psów.
 nemo
 Iława, Środa 26-02-2020

41465. 
Odnośnie wpisu numer: 41448

Pani Marto szanowna, o nazwisku chyba Mróz, najmocniej przepraszam, przeoczyłem Panią.
Okazuje się zatem, że nie potrafię liczyć nawet do dwóch.
 Agent J-23
 Iława, Środa 26-02-2020

41464. 
KATARZYNA „KAPER” NIEZŁOMNA

Miało być bez ideologii i polityki, a jednak podczas zaprzysiężenia nowej radnej Katarzyny Dzik (Wiosna Biedronia) na sali obrad wyreżyserowano demonstrację polityczną w postaci dużego szyldu partyjnego Lewicy i tęczowego pomponika w ręku.
Relację z sesji Rady Miejskiej w Iławie zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 26-02-2020

41463. 
Odnośnie wpisu numer: 41455

Tulwiński powiedział co wiedział. Wielki patriota, zasraniec-narodowiec w szeregach Konfederacji Targowickiej, idącej ramię w ramię z Januszem Korwinem-Mikke i Krzysztofem Bosakiem, ruskimi lokajami, którzy pięknie przenoszą do PL rosyjską narrację.
Grzmi, że radni odrzucili świętość, a sam stawia na rosyjskiego lokaja.
Z drugiej strony idzie w jednym szeregu z człowiekiem niekryjącym swej sympatii do Kremla i Moskwy.
To jest dopiero level hipokryzji. Ruska onuca - nic dodać, nic ująć.
 turkuć podjadek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41462. 
Odnośnie wpisu numer: 41447

Już za chłopaka będąc, a później jako uczeń budowlanych, miałem okazję poznać walory tego parku, terenu ze stawem, zwanego bagienkiem.

Służył wszystkim, a przede wszystkim naszej szkole w różnych sprawach. Tu wybiegaliśmy na zajęcia szkolne wychowania fizycznego. Dla nas oprócz pięknej w tamtych czasach hali sportowej, tereny te służyły nam do zajęć terenowych i z przysposobienia obronnego, ale przede wszystkim do różnych zawodów, biegów przełajowych organizowanych dla nas uczniów z budowlanki. Tutaj również trenowaliśmy zimą biegi narciarskie.

Tam psy wypuszczane dziś zostawiają za sobą ślady. A walka pewnych osób o wybiegi dla psów jest jakaś dziwna. Oczko należy pogłębić, by wody przybyło, a dookoła jego wybudować ścieżkę do spacerów i dla rowerzystów oddzielną, by szło się pościgać a kiedy śnieg spadnie utworzyć trasę biegową narciarską. Oczywiście poustawiać w wielu ładnych punktach przy starych pięknych wierzbach ławeczki.

Zainstalować można na tym rozległym terenie ze dwa boiska do siatkówki plażowej i proste urządzenia do gimnastykowania jak podciąganie na drążkach czy do wspinania po linach albo kratach.
 trener
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41461. 
Gala Sportu owszem, ale nie może być takiej masy młodzieży, często o bardzo miernych wynikach, a tylko dlatego, że się ruszają w sekcji.
Gala powinna być dla medalistów i z wynikami rangi mistrzostw kraju, a sekcje zrzeszone w Polskim Związku Sportowym.
Dlaczego dajecie stypendia dla osób, które zmieniły już klub, bo u nas pokończyły szkoły maturalne, a trenują w innych klubach poza Iławą? Owszem tacy zawodnicy, o ile zdobyli w tym roku medale, mogą być poproszeni na uroczystość w celu wyróżniania, jako przykład. Ale bez nagradzania stypendiami.
Zastanówcie się nad sprawą. Mamy bowiem dewaluację prawdziwego sportu. Proszę zapytać się organizatorów czy trenerów z innych miast, to powiedzą wam jacy zawodnicy nagradzani są stypendiami.
 trener
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41460. 
ZAPCHANE ODPŁYWY

[skrzynka]: „Czy urzędnicy ratusza monitorują po zimie pracę studzienek burzowych przynajmniej przy najważniejszych ulicach w mieście Iławie? Oto sytuacja na ulicy Ostródzkiej przy zjeździe na Osiedle Księżnej Dobrawy. Deszcz padał rano [wtorek], a woda nie schodzi nawet po południu”.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 25-02-2020

41459. 
Odnośnie wpisu numer: 41455

Co za przebiegła sztuczka! Zaproponujmy papieża-Polaka, a jak kto się sprzeciwi to mu prosto mi oczy wygarniemy, że jest wrogiem ludu! Rozumiem, że kolega Tulwiński doskonale odczytał intencje radnego Rykaczewskiego i użył tego prymitywnego oręża wobec mnie. Pozwolę go sobie jednak rozbroić.

Wycieranie sobie gęby Janem Pawłem II, czy kardynałem Wyszyńskim w imię politycznego PR-u jest zwyczajnie niegodziwe. Jeśli ktoś nie czuje rażącego dysonansu pomiędzy samą głupawą i pozbawioną jakiejkolwiek sensu i treści akcją "Patron roku" (technicznie rzecz biorąc to będzie już co najwyżej patron 10 miesięcy), a dwiema postaciami, które są dla Polaków kimś bardzo ważnym, to co ja mam więcej napisać? Jak mam wyjaśniać różnicę pomiędzy podmiotem, a przedmiotem sprawy?

Instrumentalizacja dobrego imienia dwóch najważniejszych duchownych w historii Polski budzi moje głębokie oburzenie. Przecież to było oczywiste, że taki pomysł wzbudzi sprzeciw. Zatem radnemu Rykaczewskiemu dokładnie o to chodziło. Z braku sensownych propozycji dla swoich wyborców i mieszkańców Iławy szachuje nas papieżem Polakiem i prymasem Tysiąclecia. Co za żenada! Na tym polega cały dowcip, że ja się nie dam wciągnąć w te bzdury. Jako wolnościowca interesują mnie sprawy praktyczne i przyziemne. Szkoda każdej złotówki i każdej sekundy sesji na tego typu głupstwa.

I jeszcze coś. Uwielbiam historię i mam wobec niej wiele pokory. Uważam, że trzeba ją uprawiać poza salą sesyjną ratusza. Nie ośmieliłbym się nazwać kogoś "komunistyczną gnidą" nie poznając dogłębnie kontekstu i drogi życiowej jakiegoś człowieka. Nie interesują mnie uproszczenia w stylu: Polacy po II wojnie dzielili się na dwie grupy: Ci dobrzy z bronią w lasach i Ci źli, którzy się podporządkowali władzy komunistycznej. Historia nigdy nie jest taka prosta, a już ta sprzed siedemdziesięciu paru lat była wyjątkowo pogmatwana, a ludzie uwikłani byli w tak skomplikowane i dramatyczne losy, że trudno to sobie nawet dzisiaj wyobrazić.

Uważam za ciekawe i ważne zarówno takie wydarzenia jak "Historia jednej ulicy", jak i "Marsz Wyklętych" z towarzyszącymi mu prelekcjami. Można się dzięki temu przekonać, że nawet spojrzenie na historię lokalną nie jest jednoznaczne i budzi wiele gorących sporów. Trzeba do tego podchodzić jako pola do otwartej dyskusji. Może organizatorzy obu tych wydarzeń przełamią się kiedyś i spróbują na żywo posłuchać narracji tej drugiej strony?

Organicznie brzydzę się wszelką propagandą i młócką. Wiem co napisałem i nie dam sobie wmawiać, że miałem co innego na myśli niż rzeczywiście miałem. Temat dla mnie już jest zamknięty. Został przegłosowany i tyle. Nie opuszcza mnie przy tym nadzieja, że radni i burmistrz zaczną się zajmować w końcu sprawami, które mają dla mieszkańców znaczenie daleko bardziej praktyczne na dziś i jutro.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41458. 
Przedwczoraj żerowali na nieszczęściu chorych na raka (sami blokowali).
Wczoraj żerowali na chorych psychiczne.
Dziś żerują na zagrożeniu koronawirusem i niecierpliwe czekają na ofiary.

Do tego jeszcze ten rechot z kobiety, która broniła swego dziecka przed napastnikiem, okraszony chamskimi porównaniami do gryzącego psa.

Co będzie użyte jutro w walce politycznej postkomuny PO-SLD-PSL?
To nie jest żadna opozycja. To niebezpieczni socjopaci!
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41457. 
IŁAWSKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
zaprasza!

Jesteś młodym przedsiębiorcą, działającym nie dłużej niż 3 lata? A może zamierzasz otworzyć własną firmę? Skorzystaj z oferty biura oraz bezpłatnych usług: księgowych, prawnych. Umów się na spotkanie, przyjdź i porozmawiaj o ofercie.
Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie, ul. Gdańska 10/8,
tel. (89) 648-76-69.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Uwaga-poczatkujacy-przedsiebiorcy/5658
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 25-02-2020

41456. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Obwodnica średnicowa Iławy i zjazd do planowanego Parku Handlowego.
Zastanówmy się.
Chyba po to wybudowaną ją w standardzie wysokim aby było na niej mało zjazdów lub wjazdów, żeby było bezpiecznie. To ma być droga przelotowa a nie osiedlowa.
Skoro jest tam zjazd od strony Ziemowita to po co jeszcze tworzyć kolejny od strony obwodnicy?
Przepisy drogowe podają odległości pomiędzy zjazdami/wjazdami i tego się trzymać. Zwłaszcza, że w pobliżu jest rondo [Ostródzka-Zajazd].
 Wojtek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41455. 
Odnośnie wpisu numer: 41452

Tomasz Kiejstut Dąbrowski, [...] pisze: "Zaiste można się wzruszyć. Serce roście widząc zaangażowanie radnych w gorącej debacie na temat tej urzekająco nieistotnej sprawy. Na wykresie priorytetowych zadań z setką podziałek umieściłbym ten problem gdzieś pomiędzy 97 a 100. Dla porównania posprzątaniu psiej kupy z chodnika dałbym co najmniej pozycję 25".

Czytam i oczom nie wierzę. Wielkie nazwiska porównane do psiej kupy. Dosłownie te same słowa mogłaby napisać lewicowa poseł Monika Falej i to bez zmiany przecinka. Myślę, że będąca na trybunie lewica byłaby dumna z takiej wypowiedzi. A ja wyjątkowo będę bronił radnego Andrzeja Rykaczewskiego i klubu radnych PiS.

Zachowanie WSZYSTKICH RADNYCH było bardzo nieuczciwe przy wyborze patrona roku w Iławie. [...] Wybrano Maksymiliana Grabowskiego, a więc człowieka, którego stalinowski rząd wysłał z kongresówki na północne "Ziemie Odzyskane" i w ramach dyktatury komunistycznej nadał mu do sprawowania urząd Burmistrza Miasta Iławy.

Jak sami radni pomysłodawcy z klubu PO podkreślali, nie wiedzą za wiele o patronie i jego historię będą dopiero odkrywać... Tak... będą odkrywać. A jak się okaże, że był winien (nie daj Boże) czynów przestępczych to powie się "trudno". Taki mamy klimat w iławskim ratuszu. Proponuję go przemalować podczas remontu z różowego na czerwony.

Dopiero na tej sesji rady usłyszałem od radnych klubu PO, że patronem roku musi być "człowiek związany z Iławą". Pamiętam doskonale dyskusję rok temu, gdy burmistrz Kopaczewski mówił zupełnie coś innego, że NIE muszą być to ludzie związani z naszym miastem. [...]

[...] Była obiecana również możliwość zgłaszania propozycji przez samych mieszkańców. I co? Nie dano obywatelom tej możliwości. Pozostały puste obiecanki.

Dziś mamy taką sytuację. Można było wybrać człowieka świętego lub jakąś komunistyczną gnidę. Wybrano komunistyczną gnidę. I to na tydzień przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Hańba wam!
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41454. 
Odnośnie wpisu numer: 41452

Dobry rzetelny, merytoryczny wpis. [...] Bardzo słuszna uwaga na temat prędkości pociągów w obszarze Iławy.
Brak wiaduktów czy tuneli to grzechy niewybaczalne po wieki. Winni tego stanu rzeczy piastują nadal ważne funkcje publiczne (np. w starostwie powiatu oraz w ratuszu, a nawet w sejmiku województwa). Co ciekawe: zostali wybrani przez demokratyczny myślący elektorat PO-PSL. Nic mnie już nie zdziwi w Iławie.
W lipcu br. rządowa GDDKiA przedstawi Studium Korytarzowe na temat wybranego jednego z trzech wariantów dokańczanej drogi ekspresowej S5 na odcinku Ostróda-Grudziądz.
Nie spodziewam się tu niczego dobrego dla naszego miasta Iławy. Nasi urzędujący fachowcy od w-fu, historii, rolnictwa - będą z pełnym zaangażowaniem rozgrzebywać tematy zastępcze, a droga szerokim łukiem ominie nas...
 Kasiek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41453. 
DZIURAWA SALA ZABAW

Jak to możliwe, że tak blisko zjeżdżalni pozostawiono w podłodze źle zabezpieczony duży otwór, przez który 4-letnie dziecko wpadło do remontowanej piwnicy? (spadając aż kilka metrów, ale szczęśliwie).
Kto zawinił: budowlańcy czy jednak właściciele? Dlaczego mimo remontu sala zabaw „Bam Bam” nie została zamknięta? (na rogu Sobieskiego i Andersa w Iławie). Co na to nadzór budowlany i prokuratura? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 24-02-2020

41452. 
Co to był za dzień w ratuszu iławskim. Lewica nie tylko namaściła nową radną Katarzynę Dzik, ale zainteresowała się drogownictwem a nawet przejazdami, a radny Andrzej Rykaczewski nie ustawał w wysiłkach żeby wcisnąć - uciekając się do szantażu emocjonalnego - swoich duchowych patronów, czemu burmistrz Dawid Kopaczewski z wtórującym mu radnym Dariuszem Paczkowskim przeciwstawili Maksymilian Grabowski, swego patrona samorządowego (z pierwszych lat stalinowskich po II wojnie).

Zaiste można się wzruszyć. Serce roście widząc zaangażowanie radnych w gorącej debacie na temat tej urzekająco nieistotnej sprawy. Na wykresie priorytetowych zadań z setką podziałek umieściłbym ten problem gdzieś pomiędzy 97 a 100. Dla porównania posprzątaniu psiej kupy z chodnika dałbym co najmniej pozycję 25.

Można by wręcz pomyśleć, że chociaż ta Lewica się zatroskała czymś poważniejszym i nam tu posłankę Monike Falej przywiozła z Olsztyna, to równie urzekająco wykazała się całkowitym dyletanctwem, czym tylko ośmiesza kwestię lobbingu w sprawie przejazdów przed PKP PLK.

Otóż śpieszę poinformować lokalnych działaczy lewicowych, że na linii Warszawa-Gdynia nie ma żadnych "niezabezpieczonych przejazdów", w istocie wszystkie są uzbrojone po zęby (incydent sprzed kilku miesięcy na przejeździe obok białego kościoła dowiódł, że są tam wdrożone systemy bezpieczeństwa na kilku poziomach i działają) i głównym problemem nie jest bezpieczeństwo na nich, co beztrosko i niezgodnie z prawdą głosi posłanka Falej, a sam fakt, że istnieją i tamują ruch. Warto rozróżnić te dwie sprawy zamiast publicznie pleść trzy po trzy.

Ponadto na wysokości Iławy pociągi nigdy nie osiągną prędkości 200 km/h po pierwsze: z przyczyn czysto technicznych (za ostre łuki), po drugie: z mocy prawa przejazdy nie mają prawa istnieć wszędzie tam gdzie prędkość pociągów przekracza 160 km/h.

Jak widać temat przejazdów i obwodnicy porusza coraz liczniejszych lokalnych polityków. Z jednej strony dobrze, z drugiej możemy się przekonać, że to działania chaotyczne, pozorne, często bez zadania sobie choćby minimum trudu, żeby dowiedzieć się czego tak naprawdę i od PKP PLK i GDDKiA chcemy. Jakie mamy argumenty na stole, co możemy realnie uzyskać, jak prowadzić negocjacje żeby nie wyjść przed ekspertami na głupków.

Póki każdy będzie w tej sprawie coś tam rzeźbił bez ładu i składu na własną rękę - nic się nie zmieni. Zamiast dzisiejszej całkowicie bezsensownej debaty w ratuszu na temat patrona roku, chciałbym widzieć równie emocjonującą dyskusję o wspólnym, silnym, jednogłośnym stanowisku iławskiego samorządu na temat zarówno przejazdów jak i spodziewanych działań osłonowych wymaganych od GDDKiA do 2023 roku kiedy w związku z postępem budowy ekspresowych S5 i S16 przewiduję lawinowy wzrost natężenia tranzytu przez nasze miasto (odsyłam do mojego obszernego felietonu w tej sprawie w ostatnim "Kurierze").
W takich konsultacjach z chęcią wziąłbym udział. Może się jeszcze doczekam. Kto wie...?

Tymczasem dla przeciwwagi zaproponuję rozemocjonowanym radnym na patrona wybranej ławki w parku AD 2020 Misia Yogi. Zapytacie po co ten miś? Odpowiem pytaniem na pytanie: A na co komu ten Wasz patron?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 24-02-2020

41450. 
TAK NAS ROSJANIE WYZWALALI

Rok 1945. Żołnierze Armii Czerwonej albo zastrzelili 16-letnią dziewczynę po gwałcie, albo dlatego, że zaciekle się przed nim broniła...
W 75. rocznicę bestialskiego zabójstwa wspominamy IRENĘ OSTROWSKĄ. Jak do tego doszło i co było potem? Wstrząsającą historię czytajcie w gazecie Kurier Iławski (strona 15).
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 23-02-2020

41449. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Na wokandzie Rady Miejskiej w Iławie obraca się skarga na Burmistrza Kopaczewskiego, że opieszale działa w sprawie wniosku przedsiębiorcy Wojciecha Lewińskiego o wyznaczenie zjazdu/wyjazdu [...] na teren planowanej budowy parku handlowego [przy obwodnicy średnicowej] przez co tamten traci setki tysięcy złotych.
Rozchodzi się o to, przy jakiej ulicy jego pole inwestycyjne ma być określone, ale szkopuł w tym, że działka leży na winklu ulic Ziemowita i obwodnicy średnicowej [wschodniej].
Lewiński wnioskuje by wjazd był nie tylko z Ziemowita, jak obecnie, ale również bezpośrednio z obwodnicy, przez co wartość nieruchomości bardzo ale to bardzo wzrośnie.
Sprawa ciągnie się już od lat.
Ciekawe co o tym myślą sami mieszkańcy Iławy? Czy burmistrz ma dać zgodę na budowę wjazdu od strony obwodnicy czy nie?
 Marszałek
 Iława, Sobota 22-02-2020

41448. 
Odnośnie wpisu numer: 41445

Jako osoba powołana do Zespołu IBO, chętnie dowiem się w której grupie zostałam zaklasyfikowana przez Pana "Agenta J-23"?
Wydawało mi się, że sama znam siebie najlepiej i nie należę do żadnej ze wspomnianych grup, ale widocznie żyłam w błędzie ;)
Widocznie to, co do powiedzenia na czyjś temat mają osoby, nieznające tej osoby kompletnie, jest dla "Agenta J-23" ważniejszym wyznacznikiem, niż moja wiedza na temat mnie samej :)
 Marta
 Iława, Sobota 22-02-2020

41447. 
SPOKOJNIE JAK NA WOJNIE

Burza na temat niekonsultowanej z mieszkańcami budowy wybiegu dla psów przy bagienku nie przynosi rozstrzygnięcia. Burmistrz Kopaczewski próbuje przekonać zapraszając ich do ratusza w węższym gronie. Jakie padają argumenty? Czytajcie relację w gazecie Kurier Iławski na stronie 8
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-02-2020

41446. 
Czemu iławski Ratusz nie pilnuje sprzątania ścieżek pieszo-rowerowych na przykład nad rzeką Iławką?
Ścieżki wcale nie są zamiatane z porozbijanego nagminnie drobnego szkła po butelkach wyskokowych.
Proszę wykonać wizję lokalną na odcinku np. od mostu Dąbrowskiego w kierunku do starego młyna przy Kościuszki. To jakaś makabra co się tutaj wyprawia.
Pytanie czy Ratusz w ogóle monitoruje sytuację na "swoim" terenie?
 Anna Dziewanna
 Iława, Piątek 21-02-2020

41445. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Popatrzyłem na powołany przez Burmistrza Miasta Iławy skład zespołu oceniającego Iławski Budżet Obywatelski (IBO).
Ponad połowa 16-osobowego składu to urzędnicy wprost lub pośrednio podlegli burmistrzowi. Dalej: radni kojarzeni z PO. Dalej: politycy lewicy.
Dalej: samorodni działacze i sympatycy lewicy.
Dalej: lewacy i libertyni.
I teraz uwaga! Ja nie żartuję. Tylko jedna osoba! Tylko jedna osoba!
Jedna osoba nie pasuje do matrycy ideologicznej Dawida Kopaczewskiego.
Tak, że tak...
Rozumienie i stosowanie mechanizmów OBYWATELSKICH zależy od miejsca siedzenia.
 Agent J-23
 Iława, Piątek 21-02-2020

41444. 
ZABLOKOWANI NA SWOICH POSESJACH

Remont jednej z dróg przy ul. Wyszyńskiego wygląda w taki sposób, że sąsiedzi zostali zablokowani na swoich posesjach. Co tam się dzieje? Jak tłumaczą sytuację urzędnicy iławskiego ratusza? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-02-2020

41443. 
Posiedzenie podwójnej komisji - oświatowej i budżetowej - ciągnęło się w Ratuszu jak flaki z olejem blisko 5 godzin. Niektórzy z referentów całkiem "przegięli pałę" w długości czasu niezrozumiałych wystąpień nawet do 40 minut. Tym bardziej, że każdy z radnych miał możliwość przeczytania materiałów w domu i nie musiał wysłuchać popisówki urzędników [...]. Jest coś takiego jak kultura narracji referatu. Ale gdzie tam, aby było dużo i pokrętnie aż do znudzenia.

Tak bywa również z wieloma z radnych, których występy są podobne do mamrotu [...]. Każdy ma prawo do wypowiedzi, ale składnej i logicznej, nie bezsensownej. [...] Katusze przeżywa zawsze pani prawnik, której tłumaczenie dla radnych są czasem bez końca.

W poprzedniej kadencji inaczej to wszystko wyglądało, sprawniej. [...]
Szło jak z płatka i po sznurku. [...]

[...] Tyle schadzek dodatkowych, czy rad nad radami po cichu katem, wspólnych komisji i kto słyszał, żeby ktoś się na coś poskarżył? Obecnie skarga po skardze idzie i wchodzi na sądową wokandę [...] Kiepsko to wszystko wygląda.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 20-02-2020

41442. 
Odnośnie wpisu numer: 41430

Widać wyraźnie, że Marcin Woźniak [SLD] jako zausznik powiatowego PO właśnie po to dostał etat od Napoleona i Bernadetki w powiatowym Porcie żeby robić za trefnisia i hejtera na posyłki.
Bo Czerwony Marcinek od dawna kumpluje się z inwestorem Wojciechem Lewińskim, którego nakręca do ataków na burmistrza Kopaczewskiego w temacie drogi do planowanej budowy "Parku Handlowego" przy obwodnicy wschodniej. [...]
[...] W Starostwie plotkujemy sobie po cichu o tych sprawach, bo głośno nie wolno rozmawiać.
Nawet u nas nikt nie mógł zrozumieć dlaczego ten "Dawid Rowery Dwa" blokuje akurat tę inwestycję.
Podobno chodzi o wspieranie właściciela sąsiedniej działki i dojazdu dla niego, Bartosza Ulatowskiego, który po sąsiedzku postawił przedszkole "Zielona Żyrafa". [...]
Mówi się, że za tą całą akcją publicznej walki z ratuszem stoi właśnie ten na posyłki [...] "portowy marketingowiec" Marcinek, któremu marzy się referendum, potem fotel burmistrza miasta.
Bo kierownictwo PO z gabinetu Maciusia Napoleona i Bernadetki udzieliło Kopaczowi wsparcia [po słynnym przesileniu w maju ubiegłego 2019 r.] głosowaniami ekipy Michała Młotka w Radzie Miasta, jednak "gówniarz", jak o Rowerze mówią w swoim gronie, jest za mało wdzięczny i nie chce słuchać. No to będzie miał problemy.
 woźny ze starostwa
 Iława, Czwartek 20-02-2020

41441. 
Kolejny - nie pamiętam już który - zespół do spraw wsparcia wizerunku lewackiego burmistrza Dawida Rowera Kopaczewskiego.
I kogo tu widzimy w składzie?
Wow!
Lider iławskich narodowców, Łukasz Tulwiński. Urrrrrrrrrrraaaaaaaaaaa!
Naprzód narodowcy z bożej łaski, wespół-zespół z tęczowymi rowerami!
Choćby nawet na Boso!
W towarzystwie urzędników i nieźle szajbniętych szturmowców PO/SLD, a nawet fanatyków czarnych marszów i KOD-omitów.
A siodełka są? A może jednak przysiądziecie tzn. zatańczycie na rurce...?
Buuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaa!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 20-02-2020

41440. 
ALARMOWY SMRÓD

Lokator wymyślił sobie, że wezwie strażaków, bo mu... śmierdziało z rury kanalizacyjnej w łazience. Ratownicy po przyjeździe co stwierdzili? Co zrobili? (tylko dla czytelników o mocnych nerwach). Ło matko! Co tam się wyprawia w bloku mieszkalnym naprzeciwko starego młyna przy ul. Kościuszki w Iławie? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 10.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-02-2020

41439. 
Przypomnijcie, proszę!
A "nasze" mocarne starostwo iławskie, czyli sztab wyborczy PO-PSL-SLD ile zamierza w tym roku wyremontować kilometrów dróg powiatowych?
Więcej niż 4 kilometry z rogu ubiegłego?
Mocarze!
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Środa 19-02-2020

41438. 
Podatków od nieruchomości podwyżki po iławsku.
"Brawo" Panie Burmistrzu Kopaczewski!
 zielony
 Iława, Środa 19-02-2020

41437. 
Odnośnie wpisu numer: 41428

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Andrzej Oracki
 Iława, Środa 19-02-2020

41436. 
Nie rozumiem zachwytu polityków w kampanii wyborczej nad tym, że sami robią zakupy, korzystają z komunikacji miejskiej, jeżdżą pociągami - słowem: że są jak zwykli ludzie.
Czyli bez tych czynności nie byli zwykłymi ludźmi? Tudzież nie uważają się za zwykłych ludzi?
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 18-02-2020

41435. 
Odnośnie wpisu numer: 41431

I coś na rzeczy w tej firmie budowlanej jest.
W ostatnim czasie dało się zaobserwować nawet pośród pracowników biurowych przy ulicy Lubawskiej dziwny niepokój w oczach. [...]
 operator koparki
 Iława, Wtorek 18-02-2020

41434. 
MISTRZOWIE URZĘDOWANIA

[skrzynka]: „Tłum z całego regionu okupuje Wydział Komunikacji, który nie radzi sobie z obsługą. Kolejka ustawia się już grubo przed godz. 7, a urzędnicy zaczynają przyjmować dopiero od 8 i tylko do 14. Czy nie mogą do 15, albo i dłużej jak skarbówka? W głowie się nie mieści, że taki bałagan jest możliwy. Muszę brać urlop, by załatwić sprawę. Co zrobiono by rozładować kolejki? Nie wszystkie okienka pracują. Indolencja! Brakuje dobrego zarządzania kierownictwa powiatu [w Iławie].”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 18-02-2020

41432. 
Od dziś każdy może sobie założyć i upowszechniać inicjatywę pt.
"Ruch wypierdolenia ........................................ w kosmos".
W miejsce kropek wstaw sobie kogo nie lubisz.
Tak swoimi wyrokami kasta sędziowska podnosi poziom debaty publicznej.
Wolne Sądy!
Acha...
 Zbigniew
 Iława - Lubawa, Wtorek 18-02-2020

41431. 
Czemu nie pisaliście w Kurierze, że na budowie bloku mieszkalnego nad rzeką przy ulicy Kościuszki w Iławie straż graniczna [...] zatrzymała i wyprowadziła aż 10 zatrudnionych "na czarno" pracowników z Mołdawii?
Czemu nigdzie nie ma informacji, że ten proceder uprawia firma IPB...?
Ładnie to tak oszukiwać budżet nie płacąc podatków?
 ochroniarz
 Iława, Poniedziałek 17-02-2020

41430. 
Odnośnie wpisu numer: 41385

SĄD: „RAŻĄCE NARUSZENIE PRAWA”

Mimo że radni Iławy zbadali skargę inwestora Wojciecha Lewińskiego na opieszałość burmistrza jako częściowo zasadną w 2/3 („Park Handlowy”), zrobią to jeszcze raz, bo w dniu komisji wpłynął do ratusza druzgocący wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. Dlaczego Dawid Kopaczewski nie ujawnił tego radnym? Kto zapłaci koszty sądowe? Miastu grożą kolejne procesy o drakońskie odszkodowania. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 17-02-2020

41428. 
Odnośnie wpisu numer: 41418

Panie! Do kurnika, na grzędę!
Rada Miejska jest organem uchwalającym, zatwierdzającym i kontrolnym pracę burmistrza z jego całym aparatem wykonawczym w Urzędzie Miasta i sztabem ludzi w jednostkach miejskich.
Rada patrzy na ręce, koryguje i strzela z bata, gdy organ wykonawczy cokolwiek psuje.
Podobnie jak rada nadzorcza w firmie, np. Spółce Akcyjnej i w podobnych biznesach pomniejszego kalibru.
Ale to burmistrz jest rządem i obraca budżetem, ma ludzi oraz narzędzia do wykonywania rządzenia lokalnego.
Odróbcie tam najpierw pracę domową z podziału kompetencji organów samorządowych.
Panie! A może najpierw do kurnika, hop na grzędę! Gda-gda-gda-gda!
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-02-2020

41427. 
Odnośnie wpisu numer: 41348

Ostróda, Olsztyn, Elbląg, Kętrzyn - będą miały referendum w sprawie odwołania szefa samorządu. Dołączają następni: Pieniężno.

Ps. Już raz, w roku 2012, Ostróda odwołała w skutecznym referendum ówczesnego burmistrza Olgierda Dąbrowskiego.
 suweren
 Iława, Niedziela 16-02-2020

41426. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Jolka
 Iława, Niedziela 16-02-2020
Odp. 
Prosimy o kontakt na adres e-mail:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-02-2020

41425. 
Ręce opadają.
Burmistrz Kopaczewski ma czas na angażowanie swojego stanowiska w turniej gry komputerowej FIFA (PlayStation) a miasto idzie ku upadkowi!
Nie ma poważniejszych problemów?
Czytałem, że NIK oraz inne służby specjalne są na kontroli w ratuszu. (ciekawe czemu tylko Kurier o tym pisze?).
Ludzie, już czas się ogarnąć. Czas na odwołanie takiego burmistrza!
 mieszkaniec osiedla xxx-lecia
 Iława, Niedziela 16-02-2020

41424. 
Kampania "Andrzej Duda" kontra "Puste Wiadra" rozpoczęta.
[...]
 Zbigniew
 Iława, Sobota 15-02-2020

41422. 
Na łamach Kuriera prowadzona jest kolejna edycja plebiscytu na Człowieka Roku. I bardzo dobrze. [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
A może to przejaw jakiegoś seksizmu?
 facet
 Iława, Sobota 15-02-2020
Odp. 
Bełkot. Formularze były publikowane na łamach gazety, więc każdy mógł nominować według własnego uznania. Ba, ale w nominacji trzeba się podpisać. I już mamy odpowiedź skąd te torsje.
„Czemu nie nominowano żadnej kobiety?” Może dlatego, że taka była rzeczywistość w minionym 2019 roku. Czy mamy więc manipulować w ramach odgórnego lewackiego założenia, że „kobiety nie są gorsze od facetów”? A kto u licha powiedział, że są gorsze? Absurd.
Jeśli nie zrozumiałaś, facecie w spódnicy, co się do ciebie mówi, to znaczy, że Forum KI nie jest dla ciebie. Odejdź w pokoju.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 16-02-2020

41421. 
IŁAWIE POTRZEBNA STRZELNICA?

Członkowie iławskiego klubu strzeleckiego twierdzą, że zdecydowanie tak, bo miejsca muszą szukać aż w sąsiednim Suszu albo słono płacić za najem od LOK. Burmistrz Iławy i starosta powiatu zbywają problem. Więcej: w bieżącym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 14-02-2020

41420. 
Zwracam uwagę na oszukiwanie klientów w niemieckim kauflaku.
Na przykładzie ziemniaków, które przy cenie oznaczone są jako kraj pochodzenia "Polska", a tak naprawdę na skrzynkach są małe metki z pochodzeniem. I co? "Wielka Brytania".
To już nowe przestępstwo na skalę krajową czyli tzw umyślna pomyłka.
 Wojtas
 Iława, Piątek 14-02-2020

41419. 
CZŁOWIEK ROKU 2019

Widzieliście finałową dziesiątkę nominowanych w plebiscycie czytelników gazety Kurier Iławski? Wspaniałe, zacne kandydatury (strona 7).
Głosujemy na kuponach z gazety oraz telefonicznie (sms).
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 14-02-2020

41418. 
Odnośnie wpisu numer: 41412

Tendencyjnie zawęża Pan kwestię odpowiedzialności za stan miasta.
Idąc tym tokiem rozumowania: czy radni miejscy są potrzebni?
Czy ich miejsce też jest w kurniku?
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 13-02-2020

41417. 
Czy będzie powtórka z wycinki ul. Kopernika przy internacie budowlanki?
Przy ul. Andersa na odcinku od szpitala do skarbówki rosną drzewa.
Każde z nich jest opisane spreyem a9, b9, c9...
Czy one są przeznaczone do wycinki?
 Piotr
 Iława, Czwartek 13-02-2020

41416. 
ŻYCZENIA NA WALENTYNKI

Oto z głębi duszy życzenia gorące (wraz ze zdjęciami) dla bliskich sercu osób, nadesłane przez naszych czytelników. Zobaczcie piękną i wzruszającą galerię w gazecie „Kurier Iławski” na stronach 12-13.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 13-02-2020

41415. 
Nie dla wszystkich Walentynki będą radosne.
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
Cóż...
 obserwator [822]
 Nowe Miasto Lubawskie, Czwartek 13-02-2020
Odp. 
Zapraszamy do lektury gazety w najbliższą środę.
Temat będzie szeroko opisany.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 14-02-2020

41414. 
Odnośnie wpisu numer: 41413

Burmistrz Kopaczewski na siłę uszczęśliwia mieszkańców Nowomiejskiej i Gdańskiej nowym wybiegiem dla psów za 200 tysięcy złotych, tymczasem po całym mieście nadal brak pakietów w stojakach, czyli woreczków foliowych na psie kupy.
Pojemniki stoją puste i straszą brudem.
Może z tych 200 tysięcy zł odłożyć kapkę parę groszy na woreczki...?
 Wojtek
 Iława, Środa 12-02-2020

41413. 
Odnośnie wpisu numer: 41408

„KONSULTACJE” PO FAKCIE

Zaognia się konflikt pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami lokalizacji wybiegu dla psów przy bagienku ulic Gdańskiej i Nowomiejskiej w Iławie. Mieszkańcy są rozgoryczeni: „Czemu chcecie bez pytania uszczęśliwiać nas na siłę?”.
Obszerna relacja w gazecie Kurier Iławski na stronach 10-11.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 12-02-2020

41412. 
Krótkie posłanie w sprawie pracy Ratusza.
Naród iławski to wspaniali ludzie, ale urzędnicy Ratusza niech idą do kurnika co najwyżej jaja kurom macać.
Jak się słyszy ten rwetes, który wnoszą mieszkańcy w każdych sprawach różnych, to nawet kury płaczą ze wstydu.
Iława czeka na rozwiązywanie miliona różnych poważnych codziennych spraw ludzkich. A nasze ratuszowe mądrale czas pracy poświęcają na rozstrzyganie popłuczyn czy "plac zabaw" pod psów sikanie jest słuszny czy niesłuszny z lokalizacją tam lub tam.
Zastanawiam się czy w ogóle ratuszowi urzędnicy na czele z burmistrzem i zastępcami są potrzebni naszemu miastu...
 Marszałek
 Iława, Środa 12-02-2020

41411. 
Maskarada nowości.
Nowa Platforma, Nowe PSL, Nowa Lewica, tylko "zdradzieckie mordy" wciąż te same.
Zgrywają inteligentów, a tak po prawdzie jest to grupka samozwańczych łże-elit, prymitywny posowiecki lumpen-establiszment, resortowe dzieci, pospolita patointeligencja.
Znowu zorganizowali objazdową pieniacką hordę nawiedzonych bojówek KOD-mitów, których zadaniem jest wszczynanie zadym, jak na przykład ganianie za Prezydentem RP i na uroczystości państwowej wyzywanie go od - cytuję: chujów (przepraszam).
A potem Kidawa-Błońska (PO) biegnie przytulić i wycałować tę prostacką hołotę... Ten ostatni sort...
Taki mamy poziom opozycji. Zero debaty, zero twórczego wysiłku, tylko ordynarna, żenująca dyktatura chamów wyperfumowanych od Diora.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41410. 
Odnośnie wpisu numer: 41408

A cóż to się zmrowił nasz Kiejstut Dąbrowski ostatnio?
Nie tak dawno całym sercem popierający miłościwie nam urzędującego nowego burmistrza miasta. Czyżby wyczuł niezadowolenie z działalności obecnego włodarza, zwąchał podszepty o referendum i już ostrzył pazurki? [...]
Bawi mnie Pan niezmiennie...
 Mały Jaś
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41409. 
ŚMIERĆ POD PENDOLINO

Dramat. Pociąg Pendolino potrącił śmiertelnie 43-letniego mężczyznę przechodzącego przez tory w miejscu niedozwolonym na stacji kolejowej Prabuty (godz. 11:25). Jeszcze nie wiadomo czy był trzeźwy. Podróżnych pociągu relacji Gdynia-Kraków przesadzono sprawnie do innego pociągu. Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratora.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 11-02-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 6 7 8 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 186 187 188 ... 360 361 362 następna ] z 362131007544


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.