Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

Forum

43983. 
Hej Iława!
Kogo wy nam tutaj przysyłacie?! Niejaki Tomasz Więcek nadal dobrze się bawi. Dni Lidzbarka prowadził jako konferansjer i błyszczał na scenie na temat życia i uczciwości.
Gorszy humor mają kolejni wierzyciele od których Więcek wciąż pobiera zaliczkowo kasę np. za mebelki i nie rozlicza się.
[...]
Zachowuje się jak bezkarny lekkoduch. Czy jest pała na takich?
 Nina
 Lidzbark, Niedziela 31-07-2022

43982. 
Gdyby taki Sting przyjechał do Polski za czasów rządów PO i powiedział o "braku demokracji", to by Tusk nasłał na niego całą armię ABW i zabrał mu gitarę, jak Sylwestrowi Latkowskiemu laptopa w redakcji "Wprost".
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 31-07-2022

43981. 
Niemiecka solidarność z Polską:
- sprzeciw wobec lokowania w PL wojskowych stałych baz amerykańskich
- sprzeciw wobec budowania terminala kontenerowego w Świnoujściu
- sprzeciw wobec inwestycji transportowych na rzece Odrze
- sprzeciw wobec najczystszej energetyki jądrowej w PL
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 30-07-2022

43980. 
Wśród polityków, traktujących wyborców jak pozbawionych pamięci idiotów, bryluje Donald Tusk.
Cały obecnie prezentowany przez niego na wyborczych objazdówkach program, wydaje się być przeciwieństwem tego, w co sam zawsze wierzył i co dotychczas w praktyce jako premier realizował.
 Robert
 NML, Sobota 30-07-2022

43979. 
No i co dalej z obiecaną wielką modernizacją stadionu miejskiego w Iławie? Znowu obiecanki-cacanki?
 II trener
 Iława, Piątek 29-07-2022

43978. 
Niemieccy „ekolodzy” protestują przeciwko dostawom gazu z Senegalu i Mauretanii: eksploatacja złóż może zaszkodzić siedliskom ropuchy morskiej i koralowcom.
Ciekawe, że im nie przeszkadza import z Rosji, która za nic ma ekologię i jeszcze emituje CO2 prowadząc wojnę na Ukrainie.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 29-07-2022

43977. 
Zadłużanie miasta Iławy trwa.

Poprzedni kredyt opiewał na 11 milionów. Teraz, w środku bieżącego roku budżetowego, burmistrz Dawid Kopaczewski szykuje kolejny kredyt na znowu kolosalne 11 milionów.
Zgadnijcie na co pójdzie ten szmal? Raptem na "pokrycie deficytu budżetowego" oraz na "spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów". Rozumiecie sytuację?

Forrest, biegniemy...?!
 Jarosław Synowiec
 Iława, Czwartek 28-07-2022

43974. 
I znów wczesnym rankiem pod płotem ośrodka zdrowia "Rodzina" wielka kolejka chorych pacjentów czekało na szanownych lekarzy i ich białych siostruń na łaskawe otwarcie wrót.
Kiedy ta bardzo smutna sytuacja skończy się?
Czy nie można wizyt pacjentów telefonicznie poumawiać na odpowiednie godziny, jak to bywa w ośrodku na Starym Mieście?
[...]
Moja znajoma wykonała do "Rodziny" dnia pewnego ponad 200 połączeń i nikt nie podniósł słuchawki. Czyż to nie skandal nad skandale?
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 28-07-2022

43973. 
Komisja Europejska chce narzucić Polsce totalny chaos prawny.
Żąda takich zmian w ustroju sądownictwa żeby każdy sędzia mógł „kwestionować status innego sędziego”. I szantażuje rząd blokadą pieniędzy. Anarchia!
 Agent J-23
 Iława, Środa 27-07-2022

43972. 
Czy dyżurni "eksperci" i połykacze telewizji "Cała Prawda Całą Dobę", którzy oskarżają rząd o rzekome wywołanie galopującej inflacji mogą odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Morawiecki z Kaczyńskim to zrobili, że "wywołali" inflację w całej Europie, a nawet w Ameryce?
 PiS & Love
 Iława, Wtorek 26-07-2022

43971. 
Jeśli rozchodzi się o zagospodarowanie lasku za stadionem miejskim, to
Panie Burmistrzu, daj Pan spokój tym linom.

Już Adam Żyliński, były Burmistrz, zapoczątkował w tym lesie swoje pomysły na zabawę dla starszych i młodszych. I co? I gówienko! Zobaczcie, tam nikogo nie ma, poza dwoma sowami, które się zasiedliły, bowiem sowy lubią spokój. Nawet jeden ze znajomych fotografików fotki im zdołał wykonać piękne. Nie powiem, że czasem i jakiś człowiek się pospaceruje z rodziną.

Ponieważ z rodziną też raz do roku tam na rowerach bywam, to widzę, że rzadko ludzie ten teren odwiedzają. A Burmistrz chce liny zawieszać. Być może czasem ktoś będzie chciał na linach się pobujać. Oby nie na wieczność wiekuistą.

Tymczasem dzieci i młodzież nie lubią się wspinać na linę. Masowy drążek, ręce i podciąganie? Niedoczekanie. Mam tu doświadczenie. Niech Pan Burmistrz nie myśli, że naród zaraz tam poleci. Otóż nie, bo jest bardzo leniwy i zgnuśniały.

Radziłbym Panu zabrać się za mądrą kampanię, bo Pan Michał Młotek Pana opuka z każdej strony i w cuglach luźno opędzi. I co?
 Marszałek
 Iława, Wtorek 26-07-2022

43970. 
Odnośnie wpisu numer: 43969

Bardzo ciekaw jestem po jakiej stronie stoją ideologicznie i duchowo nasi terytorialsi wojskowi? [...]

Bardzo, ale to bardzo ciekaw jestem również jaką postawę prezentują uczniowie naszego iławskiego liceum wojskowego, a już szczególnie ich nauczyciele musztry, terenoznawstwa, strzelania, taktyki. [...]

Nie do końca jestem pewien, czy owi ludzie ("szkoleniowcy") służyli kiedyś nawet w wojsku jako rezerwiści. To pokolenie nie miało w liceach nawet przysposobienia obronnego ani żadnego szkolenia woskowego na swoich studiach, bowiem te przedmioty i szkolenia zatracono. [...] Były w modzie teorie pokojowe i że wystarczy NATO, które nas obroni.
 kapitan rezerwy
 Iława, Wtorek 26-07-2022

43969. 
Wobec jawnego draństwa ze strony PO-KO na ulicach i wiecach, która to banda antyPolska chce wywołać w Kraju wojnę domową - wyraźnie na zlecenie i za srebrniki Niemiec i Rosji - należy niezwłoczne powołać w każdym powiecie Grupy Obywatelskie i zamykać w klatki przywożonych zadymiarzy, wyręczając Państwo, jak widać chore na Brukseliozę, czyli kretyńską "tolerancję" i "wolność" dla bandytów. [...]

Męty zbójeckie, co utrudniają prawdziwą Polskę budować, należy do obozu odwieźć, jak w Berezie Kartuskiej, co czynił Józef Piłsudski 100 lat temu. Gdyby nie On i jego niepopularne, ale twarde i potrzebne decyzje, to Polska po rozbiorach nie wskrzesiłaby się od działań zdradzieckich agentury wszelakiej zaborców rosyjskich i niemieckich, a dziś nasza wolna Polska upaść może. Istniejemy tylko dlatego, że Marszałek chwycił tałatajstwo za pysk.

POSTAWA POBŁAŻANIA ORGANÓW PAŃSTWA WOBEC BANDZIORÓW I ZADYMIARZY ULICZNYCH TO KONIEC NAS WSZYSTKICH. [...]

Premier Morawiecki myśli chyba, że zło będzie dobrem zwyciężał. Nie! Nie! Tak się nie da! Nie te czasy, nie te obyczaje. Jesteśmy zalani gnojowicą.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 25-07-2022

43968. 
Muszę skomentować remont Placu Kolejarzy w Iławie.

Mieszkam przy ulicy Żeromskiego. Po remoncie mieszkańcy długiego bloku powinni mieć do dyspozycji dla siebie pas miejsc parkingowych od strony budynku, natomiast do użytku ogólnego przeznaczone są miejsca po przeciwnej stronie jezdni. W praktyce okazuje się, że doszło do sprzedaży miastu części terenu (o czym duża część mieszkańców miała nie zostać poinformowana).

Parking został wykonany też z wykorzystaniem funduszy unijnych dlatego teraz przez 5 lat ma on być cały ogólnodostępny i nie można np. postawić znaku czy tabliczki z informacją o możliwości parkowania jedynie dla mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej.

Miejsca parkingowe dostępne dla mieszkańców wspólnoty są blokowane przez innych kierowców zostawiających swoje auta nawet na kilka dni, ostatecznie kierowcy naszej wspólnoty muszą szukać gdzie indziej miejsca by zaparkować swój samochód.
 mieszkaniec ulicy Żeromskiego
 Iława, Poniedziałek 25-07-2022

43967. 
Festiwal nad Jeziorakiem w Siemianach znowu wywołał, nazwijmy to delikatnie, mieszane uczucia. Było kilka momentów naprawdę sporego zakłopotania.
Na pewno w zdumienie wprowadzał publiczność improwizujący znany aktor Artur Barciś. Miało być śmiesznie, ale nie wyszło... Chwilami było niemal idiotycznie.
Też w zakłopotanie wprowadziła publiczność roznegliżowana wokalistka zespołu Varius Manx, Kasia Stankiewicz. Czyżby nie starczało zdolności wokalnych, że trzeba przykuwać uwagę scenicznym niemal pornolem kostiumowym?
[...]
Zakłopotanie tworzyli też politycy, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby pokazać się na scenie każdego amfiteatru - nawet we wsi Siemiany - z głupim i jeszcze głupszym przekazem.
[...]
Jedno jest pewne, publiczność przyjechała wyłącznie na koncerty gwiazd w pięknej scenerii Jeziora Jeziorak.
[...]
Koncert wokalisty zespołu Genesis - Raya Wilsona, sprawił, że publiczność doceniła profesjonalizm szkockich artystów ogromnymi brawami.
 Madonna
 Iława, Niedziela 24-07-2022

43966. 
Memento dla lokalnych naszych sportowców. Niekoniecznie tych z IKS-u, bo są jeszcze lekcy atleci.
Wy tacy wielcy, a w większości - zero.
A tu masz: takie zdziebełko, a jakie wielkie...
 trener
 Iława, Piątek 22-07-2022

43965. 
Hej kuce wolnościowe!
A wiecie, że wasz guru, moskiewskie słońce, Janusz K-M naprawdę wystąpił na kanale pt. "Odrodzenie Komunizmu" u syna ortodoksyjnej komunistki Wandy Nowickiej?
U typa, który pochwala mord w Katyniu, wzywa do napadów na księży, przedsiębiorców, a także do rabowania "majątków burżuazji" oraz wychwala zbrodnie Dzierżyńskiego.
No jak, kuce? Jest git?
 Jarosław
 Iława, Piątek 22-07-2022

43964. 
Polityka energetyczna jak np. rurociąg NordStream II - to koniec UE.
Nie ma wspólnoty.
Są tylko niemieckie interesy z rosyjskim bandziorem. Interesy, które niszczą bezpieczeństwo Europy.
Tak, durne lemingi. Unia jest rozwalana. Nie przez Warszawę i Budapeszt, lecz przez Berlin.
 Dawid
 PL, Środa 20-07-2022

43963. 
1. Urzędowe wydatki i zakupy, tajemnica.
2. Wpłaty do urzędu, jeszcze większa tajemnica.

Dlaczego? Bo się tajemniczy wpłacający "przedsiębiorca" obrazi...?
Za co miałby się obrazić...?
[...]
Druga opcja jest jeszcze bardziej korupcjogenna niż pierwsza.
[...]
Tak wygląda obecnie jawność i transparentność w Urzędzie Miasta Iławy.
 urzędnik
 wtorek, Wtorek 19-07-2022

43962. 
Urząd Skarbowy w Iławie.
Tu nie można nic załatwić od ręki. Na wolną godzinę trzeba się umówić poprzez ochroniarza.
Kiedyś były automaty z numerkami, a teraz co?
Tych urzędników skarbowych porąbało do końca, zamknęli się jak w jakiej twierdzy warownej i petent jest intruzem. Przecież to my im płacimy w podatkach. A jesteśmy dla tej "elity" zbędnymi śmieciami. [...]
 Wojtek
 Iława, Wtorek 19-07-2022

43961. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Czyżby już nie wystarczał jeden rząd parkujących na trawie? Czy trzeba tworzyć kolejny pierścień i zajeżdżać następny teren zielony? Ech, ludzie są leniwi do tego stopnia, że nie ruszą z buta dalej niż 50 metrów.”

Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Ostródzka 48E.
 [zgłoszenia czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-07-2022

43960. 
Ha! W kolejnych trzech edycjach „Polskiego Ładu” Programu Inwestycji Strategicznych malutka gmina wiejska Iława otrzymała ponad 5-krotnie większe kwoty niż miasto Iława.

A przecież wójt Harmaciński do miłośników rządowej prawicy nie należy – jednak w sprawach samorządowych politykę odstawia daleko i, jak widać, skutecznie lobbuje dla zbiorowego interesu lokalnej społeczności.

Można...?! Można...?!
 Jarosław
 Iława, Wtorek 19-07-2022

43959. 
Odnośnie wpisu numer: 43931

Dziękuję Wam za artykuł w Kurierze na temat finansowania studiów z pieniędzy publicznych przez burmistrza i jego ludzi. Macie jednak jaja ze stali, bezdyskusyjnie...
Moje doniesienia w większości potwierdziły się. Burmistrz Kopaczewski i zastępca Portjanko dofinansowali sami dla siebie studia z kasy Urzędu Miasta Iławy. Prywata!
Na takie wieści moi znajomi są w szoku.
 kolega urzędnika
 Iława, Poniedziałek 18-07-2022

43958. 
NAUCZYCIELI zatrudni
prywatna szkoła średnia w Iławie:
język polski, niemiecki, psycholog.

Pytania? Dzwoń: kom. 727-550-255.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 18-07-2022

43957. 
Po raz kolejny jestem na wakacjach w Iławie z rodziną. Zaskoczył mnie pogarszający się wizerunek estetyczny miasta - niepokoszone trawniki, brudne chodniki, zalegające śmieci.
Szczytem jest śmierdzące wysypisko śmieci w firmie EKO z rojami much w całej okolicy. Nie można obok przejść.
Gdzie są służby miejskie z ratusza i sanepid? Tyle się mówi w mediach o ekologii, a Iława się cofa w rozwoju.
 Eugeniusz
 Katowice, Poniedziałek 18-07-2022

43956. 
Był taki dowcip kiedyś, że jakby w Afryce na pustyni Sahara wprowadzić socjalizm to na 100% nawet piasku by zabrakło.
III RP postkomunistów i liberałów do spółki z Brukselą zrobiła socjalizm na Śląsku i właśnie... węgla zabrakło.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 17-07-2022

43955. 
Chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat opłat targowych na iławskim targowisku.
Urząd Miasta Iławy wraz z administratorem targowiska korzysta z Zarządzenia Burmistrza Miasta Iławy (2011). W tamtym zarządzeniu pisze: 6 zł za metr plus opłata administracyjna, wyliczona przez administratora (informacja powinna wisieć w gablocie na biurze administratora, ale jej tam nie ma).
W roku 2012 Rada Miejska w Iławie podjęła uchwałę o opłatach targowych moim zdaniem korzystniejszych dla handlujących. Z tej uchwały nie pobiera się opłat na rynku, mimo że poprzedni Administrator, firma GS korzystała z tej Uchwały. Należy ściągać jak najwyższe opłaty dla Urzędu Miasta Iławy 50%, administrator 50% plus opłata administracyjna, która też jest nie mała.
W porównaniu do roku 2021 moja opłata zwiększyła się o 100%. Rząd w tym roku uchylił opłatę targową dla rolników i ich rodzin sprzedających swoje produkty w piątki i soboty. Zapytajcie się rolników sprzedających na targowisku, jest ich niewielu, czy nie płacą z tego tytułu opłaty?
 Piotr
 Iława, Niedziela 17-07-2022

43954. 
Zanotujcie na najbliższą samorządową kampanię wyborczą.
Kolejna niezrealizowana obietnica Dawidka z piaskownicy.
Rewitalizacja Starego Miasta w Iławie.
 sygnalista z ratusza
 Iława, Sobota 16-07-2022

43953. 
Ludzi względem światopoglądu podzielić można na dwie grupy – materialistów oraz idealistów.

Materialistów ciągnie bogactwo, a idealiści płyną w obłokach. Sądzę, że słowa Bernarda Shaw: "Ideały są jak gwiazdy. Nawet, jeśli nie możemy ich osiągnąć należy się nimi kierować" – dobrze oddają idealizm w naszym życiu. W przeszłości wielu ludzi żyło kierując się jakby przykazaniami, natomiast zalety idealizmu opiewali poeci. Z idealistycznym światopoglądem łączyły się pozytywne cechy ludzi, jak wierność zasadom, bezinteresowność wobec innych, wytrwałość w dążeniu do celu.

[...] Na przestrzeni dziejów można sklasyfikować było pewne ich grupy według wartości, jakie wyznawano. W starożytnej Grecji np. wierzyli w naukę, jako źródło dobra, a odrzucali niekompetencję, twierdząc, iż jest przyczyną zła. Poprzez dyskusje, usuwając wszelkie wątpliwości, starali się szukać idealnego życia i zbudowania doskonałego społeczeństwa.

Do ewolucji idealizmu przyczyniło się chrześcijaństwo, czyli wiara w Boga, jako ideę absolutną. Poglądy idealistyczne wynieść można z różnych, tak pozytywnych, jak i negatywnych przykładów, oraz można wspomagać się różnymi wartościami, jak religią, nauką, a nawet ekonomią. Często poglądy zależały także od osobistych przemyśleń, wynikłych z sytuacji w jakiej znalazł się myśliciel.

Jednakże nie tylko filozofowie i myśliciele kierowali się w stronę idealizmu, a zwyczajni ludzie, mieszkańcy dawnych ziem polskich w dziewiętnastym wieku. Skąd młodzi ludzie znać mogli wolną ojczyznę, kiedy urodzili się w Rosji, Prusach lub w Austrii, a ostatecznie w Księstwie Warszawskim lub Królestwie Polskim? Nikt nie zaprzeczy, że konspirowali, że walczyli i ginęli ze słowem "Polska" na ustach. Przecież wtedy Polska była tylko słowem i, właśnie – IDEĄ. Wiedzę o idei czerpali z opowieści rodziców i dziadków, z przekazów dawnych powstańców, wreszcie natchnionych wierszami Mickiewicza, czy Słowackiego oraz innej literatury pięknej.

Ci, którzy nie pamiętali wolnej Polski, jak powstańcy styczniowi 1863 roku, przyzwyczajeni byli do władzy państw zaborczych. Przecież Józef Piłsudski też dowiedział się jako dziecko od mamy, która czytała mu dzieła Mickiewicza i Słowackiego, że Polska jest w niewoli. A on na to, że: jak dorośnie, to Polskę wyzwoli. Nic innego, jak tylko idea do tego go parła. Powstańcy rozpoczęli zryw wiedząc, że ich szanse na zwycięstwo są nikłe, jeśli państwa Europy nie przyjdą im z pomocą. Postępowanie takie ugruntowało opinie o Polakach, jako idealistach i bojownikach przegranych spraw. Czy nas Polaków po II wojnie światowej nie ogarnęła idea wyzwolenia się spod radzieckich, komunistycznych rządów? [...]

Jestem pewny, że na świecie wciąż żyją ludzie o głębokiej wierze i miłości do jakiejś idei. Ludzie gotowi do poświęceń i pokonywania przeszkód w dążeniu do niej. Idealiści. Bernard Shaw miał rację, że warto patrzyć w górę, zamiast tylko pod nogi. Dzięki temu idzie się dalej i przyjemniej.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 15-07-2022

43952. 
Źrebak z ratusza nie potrafi przeprowadzić nawet banalnego przetargu na budowę żłobka. Trzecie podejście i trzecia porażka. Kto lub co tym razem będzie "winne"?
Te 5 milionów podarowane Iławie od rządu trzeba będzie chyba znowu oddać.
Jak się czujecie, frajerzy? Jak tam wasz "powiew młodości"...?
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-07-2022

43951. 
Komisja Europejska zarzuca polskiemu rządowi "łamanie praworządności" i nakazuje natychmiastową wypłatę odszkodowania Niemcom za zniszczony sprzęt w trakcie bitwy pod Grunwaldem.
Nadal trwają ekspertyzy wyceny dwóch nagich mieczów wraz z odsetkami.
 Ola Mała
 Iława, Środa 13-07-2022

43950. 
Odnośnie wpisu numer: 43946

A ja proponuję powrót do "złotych czasów" PO i Donalda Tuska:
- płaca za 6 zł brutto na godzinę,
- waloryzacje emerytur 5 zł,
- bezrobocie 18 proc.

Zabrać ludziom wszystkie benefity:
- trzynastki,
- czternastki,
- 500 plus dla dzieciaków,
- 300 plus dla pierwszaków.

POzamykać:
- stocznie,
- kopalnie,
- huty,
- pozostałe fabryki,
- jednostki wojskowe.

I wypad do roboty na szparagi do Niemiec.
I skończy się marudzenie, że wam dziś tak źle...
 Jimmy
 Lubawa, Środa 13-07-2022

43949. 
MISTRZ PARKOWANIA

„Czy można parkować w ten sposób, czy nie można? Wiadomo, jest ciężko ze znalezieniem miejsca dla samochodu, ale żeby wpychać się niemal w same drzwi wejściowe do klatki i blokować chodniki oraz stojaki na rowery, to już przegięcie”.

Iława, ul. Grunwaldzka 4.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 12-07-2022

43948. 
Proszę zainteresować się poczynaniami pracownika szpitala [...][...], kierownika działu [...][...]. To on odpowiada za fatalny stan [...]. Jednak [...] nic sobie z tego nie robi - zastrasza [...], grożąc, że jak będą się skarżyć to nie będą [...] i zarabiać. [...] Remontuje [...] w warsztacie pana [...] w [...]. Układ jest prosty i łatwy do udowodnienia. Polega na tym, że naprawy wykonywane są przy użyciu [...] lub w ogóle pozostawiane są i [...] stare, uszkodzone [...]. Jednak na fakturach zawsze wyceniane są [...] nowe. A nadwyżki zostają w rodzinie, bo tak się składa, że prywatnie pan [...], właściciel warsztatu naprawiającego i remontującego [...] jest teściem pana [...]. [...] a dziesiątki tysięcy z [...] za prawdziwe naprawy trafiają do kieszeni pana [...]. Jest co dzielić pomiędzy teścia a zięcia. Interes dobrze się kręci, bo [...] wykonywane są najczęściej w [...] u [...] w [...], brata ciotecznego pana [...], gdzie on sam tam wcześniej pracował. Każda [...] stamtąd w potwierdzonym idealnym stanie. [...] Proszę się przyjrzeć tej rodzinnej patologii w trosce o zdrowie i życie [...]
 pracownik [...]
 blisko, Wtorek 12-07-2022

43947. 
Czy nie wydaje się Wam bardzo dziwne, a nawet mocno podejrzane, że nagrody w loterii podatkowej za rozliczanie się w Iławie, które "wymyślił" Burmistrz Kopaczewski wygrały osoby akurat będące jego podwładnymi, czyli nauczycielki ze szkół podstawowych w Iławie...?
Wylosowano aż dwie na cztery.
Przypadek? Nie sądzę...
Ludzie gadają.
 Krystian
 Iława, Poniedziałek 11-07-2022

43946. 
Odnośnie wpisu numer: 43942

O kłamstwach, krętactwach, prowokacjach, oszustwach, fałszerstwach, intrygach, matactwach, nienawiści i manipulacji w polityce opowiadał młodym ludziom Donald Tusk [w Szczecinie].
Było to jedno z jego najlepszych wystąpień publicznych jakie pamiętam…
Czuć było dużą wiedzę, znawstwo i ogromne doświadczenie...
Jednak co fachowiec, to fachowiec...
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 11-07-2022

43945. 
Dni Iławy, najważniejsze święto miasta, a na słupach ulicznych znowu flagi Unii Europejskiej. Mieszkańcy czują dyskomfort. Doprawdy czyżbyśmy się wszyscy iławianie teleportowali do innego państwa? Na tym nie koniec niespodzianek.

Scena koncertowa na stadionie miejskim. Trwa najważniejsze w roku wydarzenie kulturalne prowadzi nieznane, piskliwe, niesforne dziewczę - nieobyte sceniczne, mające problem z poprawną polszczyzną.
Publiczność wyczuwa sytuację.
Czuć zażenowanie.
Przed głównym koncertem gwiazdy wieczoru wywołani zostają na scenę burmistrz Dawid Kopaczewski, przewodniczący rady Michał Młotek i dyrektorka ICK Lidia Miłosz.
Dziewczę znowu piskliwie zachęca publiczność do przywitania burmistrza "ogromnymi brawami", a tu cisza, mieszkańcy nie klaszczą. Nie klaszczą również na widok Michała Młotka.
Lidia Miłosz próbuje ratować sytuację lawiną podziękowań, słowotokiem "słodkiej idiotki". Słowem, ekscytacja zadufania w wykonaniu dyrektorki upadającej kultury w mieście.
Padają dziwaczne słowa, nieadekwatne gratulacje, dziwnie napuszony patos, aż śmiesznie tak... Dla kogo i za co te splendory? Nie wiadomo. Pozostaje zatem tylko popisówka pod wybory przyszłego roku.

Dlaczego mieszkańcy Iławy nie przywitali włodarzy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Stracone 5 lat kadencji przypadkowego burmistrza.
 Madonna
 Iława, Niedziela 10-07-2022

43944. 
Zdziwienie wielkie mnie ogarnęło w amfiteatrze pod chmurką biesiadną, dlaczego wbrew pogodzie wisielczej dzisiejszy koncert jednak nie był zorganizowany pod dachem w hali widowiskowej, która na siedzące miejsca przyjąć może lekko co najmniej 1500 osób (na parkiecie i z boku oraz na balkonach).
[...]
Dziwię się bardzo organizatorom, ludziom burmistrza. [...]
[...] I bardzo dobrze, że was zlało deszczem, organizatorzy...
 Marszałek
 Iława, Niedziela 10-07-2022

43943. 
Mówią: wojna - oddają broń i rozbrajają policję.
Mówią: brak energii - zamykają kopalnie i aresztują węgiel.
Mówią: głód - niszczą i palą straszliwym ogniem uprawy i hodowlę.

Wszystko to dla naszego dobra.

Oto idzie nowy komunizm. Oto kroczy nowy nie-człowiek.
Czeka nas wojna inna i straszniejsza niż wszystkie dotąd wojny razem.
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 09-07-2022

43942. 
Mnie wcale nie dziwi, że leń, nygus i próżniak marzy teraz o 4-dniowym tygodniu pracy.
Mnie tylko śmieszy, że ten sam darmozjad i obibok jeszcze niedawno wraz ze swoją PO-owską kamaryllą pasożytów wydzierał mordę, że "wolne niedziele w marketach położą gospodarkę".
Ciekawe kiedy ten chroniczny rudy kłamca obieca amnestię oraz abolicję po swoim wyborczym zwycięstwie, bo przecież wśród swojego żelaznego elektoratu w pierdlach i w kręgu przestępców, PO i on osobiście mają ponad 90% poparcia.

A może mu chodzi o to, że w weekendy będą organizowane integracyjne campusy w Niemczech na polach ze szparagami?
Szparagi muszą być zbierane codziennie, Niemcy nie poprą tego projektu szatniarza z Brukseli.
 Wiktor
 PL, Sobota 09-07-2022

43941. 
Powoli rozkręca się dyskusja nad preferencjami kto jak będzie głosował. Proszę was - zastanówcie się i:
NIE UJAWNIAJCIE WASZYCH PREFERENCJI WYBORCZYCH AŻ DO DNIA SAMYCH WYBORÓW. NIECH POLACY DYSKUTUJĄ TYLKO W RODZINACH.
KAŻDE UJAWNIENIE PREFERENCJI SUGERUJE PODŚWIADOMIE NA KOGO GŁOSOWAĆ.
Tylko w takiej okoliczności, bez sugerowania, poznamy prawdę o naszych zamiarach i preferencjach. [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-07-2022

43940. 
Odnośnie wpisu numer: 43938

Przy skompromitowanym Dawidku, Michałek zwietrzył szansę i chce zostać burmistrzem Iławy, by przygotować miękkie lądowanie w Ratuszu dla pokłóconych kolesi z Partii Obłudy: króla Maciusia, turbo specjalistki Hordejukowej i "męża stanu" lokalnego samorządu powiatowego Bartusia „Weterynarza”.
Ewunia „traktorzystka” ze Starego Miasta za szczekanie dla PO-KO ma dostać wakat księgowej w biurowcu szpitala. W lecznicy już huczy, że cała Iława będzie wiedzieć kto ile zarabia.
 siostra oddziałowa
 Iława, Czwartek 07-07-2022

43939. 
Europa na krawędzi katastrofy. Wszędzie inflacja i zapaść gospodarcza. Wszędzie rozruchy i niepokoje. Policja w Hiszpanii masakruje na granicy nachodźców z Afryki. Policja w Holandii strzela do swoich rolników. Rosja atakuje naszych wszystkich sąsiadów od Bałtyku aż kraje południa i grozi inwazją również Polsce.

Na to wszystko wychodzi na scenę Donald Tusk, który histeryzując nawołuje, by w Polsce nie chodzić do urn na wybory, a wyprowadzić ludzi na ulicę i wywołać krwawą wojnę domową. A sekta "Słońca Peru" wyje z zachwytu. Oni są już pojebani nie na żarty.

Z jednej strony mamy agresywną do krwi Rosję ludobójców, a z drugiej oszalałych sprzedawczyków na pasku biurokratów unijnych sterowanych przez globalne koncerny, prowadzących Europę do największej od czasów II wojny światowej katastrofy.

Priorytety dla Polski: przyspieszenie zbrojeń, dalsze uniezależnianie gospodarcze, zwłaszcza energetyczne, dalsza pomoc militarna dla walecznej Ukrainy, umacnianie Trójmorza (plus Ukraina) w sojuszu z krajami anglosaskimi, stopniowe uwalnianie się od dominacji Niemiec i przejmowanie wpływu na struktury unijne.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 07-07-2022

43938. 
Odnośnie wpisu numer: 43937

Dawidek & Michałek i pomysły na wyhamowanie inflacji?
:-D)
Panowie niech się skupią lepiej na porządku i czystości w mieście [Iławie].
Na przykład plac przed dworcem kolejowym zaczyna zarastać chwastami. Fontanna nie działa [lokomotywa zepsuta]. Miały być "wrota Warmii i Mazur" a jest obraz nędzy i rozpaczy.
Proponuję aby Krzysiu „Posranko” przejechał się tam na rolkach albo rowerem służbowym i wyciągnął odpowiednie wnioski.
 psikuta
 Iława, Środa 06-07-2022

43937. 
Główna ekonomistka PO/KO objawiła receptę na wyhamowanie inflacji:

- praworządność, jeżeli się o nią zadba
- transformacja i zwrot w stronę zielonej energii
- głębsze zakotwiczenie w Unii Europejskiej

Ciekawe jaki poziom wiedzy ekonomicznej prezentują nasze iławskie "powiewy młodości", czyli Dawidek i Michałek...
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 05-07-2022

43935. 
[...] dla Ukraińców [...]
[...] [...] [...]
[...] Panie Burmistrzu i Rado Miasta Iławy [...]
[...] [...] [...]
 Anna Nowak
 Ilawa, Poniedziałek 04-07-2022
Odp. 
Zygmuncie, czy tobie chociaż płacą należycie za te ciągłe sianie fermentu między Polakami i Ukraińcami? Czy skłócać ludzi próbujesz jednak tylko jako aktywista i pożyteczny idiota?
Ten obłęd anty-ukraiński kiedyś cię „zabije”.
Chłopie, zajmij się ogródkiem, wnukami... Ale nie da rady, przecież ciebie się nawet własne dzieci wyrzekły, więc nie masz dostępu do wnuków. Taki jest z ciebie bohater-moralista.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 04-07-2022

43934. 
Są wielkie plany wobec plaży na Skarbku, związane z IBO, ale przyjrzyjmy się co tam jest na dziś.
Skoszona trawa dokąd się dało "traktorkiem". Pas 3-5 m nad samym brzegiem wymagał użycia innego sprzętu, więc po co ponosić dodatkowe koszty, trawa do pasa.
Jest przenośna toaleta typu toi-toi. Zobaczcie pod jakim kątem ona jest postawiona, można się przewrócić razem z nią.
Niechlujstwo do potęgi, brak jakiegokolwiek monitoringu ze strony urzędu miasta.
 mieszkaniec
 Iława, Poniedziałek 04-07-2022

43933. 
W ramach odświeżania pamięci i wyciągania oczywistych wniosków.
Pamiętacie? Polityka zagraniczna w wykonaniu PO Donalda Tuska, Ewy Kopacz oraz Radosława Sikorskiego.

Litwa prosi Polskę:
"Nie otwierajmy małego ruchu przygranicznego (bezwizowego) z Rosją w obwodzie kaliningradzkim. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa".

Kraje regionu (oprócz Niemców rzecz jasna):
"Litwo, jesteśmy z tobą!"

Rosja:
"Jedziesz, Ławrow, do Polski. Nasz człowiek w Warszawie Donald Tusk zgodzi się na wszystko".

Polska pod sterami Donalda Tuska:
Otwarcie ruchu bezwizowego wbijając Litwie (i Polsce) nóż w plecy.
 anty-bolszewik
 Bezledy, Niedziela 03-07-2022

43932. 
Kończy się pierwszy wakacyjny, lipcowy weekend w Iławie, mieście podobno o aspiracjach turystycznych. Co zaoferował burmistrz Iławy? [...] z całym szacunkiem [...].
Ratunkiem były małe wydarzenia typu spływ kajakowy Drwęcą. Szukałem od kwietnia informacji żeby się zapisać, bo ubiegłoroczny był bardzo fajny, ale cisza, więc pomyślałem, że nie odbędzie się, jak to w tym mieście.
I nagle czytam, że w sobotę 2 lipca spływ się odbył. Impreza dla swoich za kasę moją i podatników. [...]
 pozabudżetowy ZIBI
 Iława, Niedziela 03-07-2022

43931. 
Słyszałem od zniesmaczonych urzędników [...] pracujących w Ratuszu iławskim, że ich szef, Burmistrz Dawid Kopaczewski na koszt publiczny z pieniędzy podatników miał sfinansować studia podyplomowe dla siebie oraz dla swoich zastępców - Doroty Kamińskiej i Krzysztofa Portjanko.

A od radnych słyszałem, że nasz „młody powiew świeżości europejskiej” miał za pieniądze publiczne finansować sobie i zastępcom [...] kursy kwalifikujące do zasiadania w radach nadzorczych spółek samorządowych oraz spółek skarbu państwa.

Podobno jeden z podwładnych urzędników, gdy zainteresował się tym skandalem, miał dostać jednoznaczne ostrzeżenie i „właściwie już jest po nim”, bo nie podarują mu takiej niesubordynacji w miejscu pracy. [...]
 kolega urzędnika
 Iława, Sobota 02-07-2022

43930. 
Nie liczę po ilu latach wreszcie poznaliśmy szczegółowe propozycje programowe Platformy Obywatelskiej dla półgłówków i prymitywów:

- Zwolnimy.
- Wyrzucimy.
- Zlikwidujemy.
- Osądzimy.
- Zamkniemy.
- "Jebać PiS!"
 Ola Mała
 Iława, Sobota 02-07-2022

43929. 
Ja z prośbą o pomoc i nagłośnienie mojej sytuacji.
Muszę się poskarżyć na urzędników Gminy Lubawa, bo zabrali mi zasiłek pielęgnacyjny ponieważ podjęłam pracę i dodatkowo każą mi płacić alimenty na dziecko, które przebywa w rodzinie zastępczej.
Podjęłam pracę by poprawić trudną sytuację finansową. Jestem rozżalona, że bardziej opłaca się siedzieć w domu i nic nie robić niż uczciwie i ciężko pracować, by poprawić swoją sytuację.
 Maria
 Gierłoż Polska, Piątek 01-07-2022

43928. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„To będzie chyba rekord roku w bezczelności na drodze. Wjazd na parking przy targowisku. Pan z panią zaparkowali sobie idealnie na wjeździe. Pani najspokojniej poszła na zakupy, a pan udał się na pogaduchy z kolegą na chodniku nieopodal. Aż przetarłem oczy ze zdumienia. To mogło się skończyć ulicznym linczem”.

Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 01-07-2022

43927. 
Pamiętacie słynne słowa Jolanty Szczepkowskiej wypowiedziane na antenie TVP? Przypomnę: „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm”.

Dziś w podobnej tonacji można powiedzieć: „Proszę Państwa, 30 czerwca 2022 roku w Iławie skończyła się dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska”.

Czekam na nowego dyrektora w powiatowym szpitalu, który położy kres administracyjnym pozostałościom po „dyrektorce”. Pani główna księgowa i dwoje zastępców dyrektora powinni podzielić losy swojej szefowej…
 Iwon Korniszon
 Iława, Piątek 01-07-2022

43926. 
Nigdy w niczym nie popieraj i nie głosuj na bandytów, którzy w biały dzień ukradli wszystkim nasze pieniądze ulokowane przez wiele lat w składkach emerytalnych II filaru OFE.
Jutro możesz usłyszeć od tych tych samych lewicowych komunistów i lewackich pomyleńców - dla zmyłki nazywających siebie "demokratami" albo "liberałami" albo "chadekami", albo "wolnościowcami" - że twój własny dom nie jest już twój.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 01-07-2022

43925. 
Odnośnie wpisu numer: 43921

Panie Feliksie, Panie radny. Nieprawdą jest, że w innych spółdzielniach można osobiście sprawdzić i policzyć osoby. Podam przykład.

Przychodzę o godz. 18 do mieszkania, a w mieszkaniu jest 10 osób, bo jest impreza. To znaczy, że pracownik spółdzielni zalicza do zapłaty za śmieci 10 osób? Nie! Albo odwrotnie. W mieszkaniu zamieszkuje 10 osób, a faktycznie o godz. 18 przebywa 1 osoba - to ile mam zaliczyć? Bo według stanu faktycznego przebywania 1 osoba.

A może według zameldowania? Nie, bo to jest tylko potrzebne do celów statystycznych.

Inny przykład. Gdy chodzi o pomoc finansową (bo liczy się dochód na osobę) to na utrzymaniu widnieje 10 osób, ale do opłaty za śmieci to tylko 2 osoby. Wszystko oparte na oświadczeniach pod odpowiedzialnością karną, ale nie do zweryfikowania. A czy to jest moralne i uczciwe?

[...] Żeby takiego gościa usadzić, sąsiedzi to se mogą, Panie Feliksie, nadmuchać. Jak dojdzie do sprawy sądowej to w sądzie sobie biedy nawarzą. Takie jest prawo.
 mieszkaniec
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43924. 
Uczestniczyłam w wycieczce podobno historycznej i podobno turystycznej organizowanej przez Panów Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego na iławską wyspę Wielka Żuława [w niedzielę 26.06]. Pozostaje mi po niej ogromny niesmak w stosunku do prowadzących.

Myślałam, że będzie to czas wolny od polityki. Jak bardzo się pomyliłam.
Agitka polityczna Panów Młotka i Paczkowskiego to [...] szczyt głupoty: „Jak będziecie na nas głosować to…” na wyspie będzie to, tamto i siamto.

Smutne jest to, że obaj panowie ubierają lokalną historię i turystykę w polityczny, wyborczy płaszczyk. Myślałam, że oni robią te wycieczki z pasji, a tu się okazuje wyłazi drugie dno. Nic bezinteresownie. [...] Wyrachowanie i doraźny interes prywatny, polityczny, wyborczy.

Jak już Panowie tak pragną budować sobie elektorat wyborczy, to niech najpierw rozliczą się z wyborczych obietnic poprzedniej kampanii wyborczej [2018]. Pamiętam konferencję komitetu wyborczego Pana Żuchowskiego [PO-PSL] na Wielkiej Żuławie, kiedy to przedstawiano wielkie plany odnośnie wyspy. Panie Paczkowski, gdzie ta obiecana "kolejka gondolowa", o której pan wtedy prawił wizjonersko?

Mam ogromną prośbę do miejskich przewodników. Przestańcie robić z obywateli miasta Iławy półgłówków. Tak się pokazowo obnosicie wielką miłością lokalną do naszego miasta, a w tym wszystkim chodzi wam tylko o nakłanianie ludzi do głosowania na was.

Więcej na Waszą wycieczkę nie pójdę.
 uczestniczka wycieczki
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43922. 
Za polskojęzycznym, rosyjsko-niemieckim kondominium medialnym, czyli TVN-em, Onet-em, GazoWnią i wspólnikami - nie nadążysz.

ORLEN jest zły, gdy ceny paliw podnosi.
ORLEN jeszcze gorszy, gdy je obniża.

Obłęd całościowy.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43923. 
Odnośnie wpisu numer: 43921

Szkoda, że piszecie Państwo anonimowo. Czyżbyście obawiali się kogoś lub czegoś?
W ościennych spółdzielniach mieszkaniowych można osobiście sprawdzić i policzyć osoby. Niemniej jednak sąsiedzi dobrze wiedzą po ile osób zamieszkuje dany lokal.
Czy Państwo uważacie to za moralne i uczciwe, gdy część z mieszkańców płaci za wszystkich pozostałych, którzy nie płacą jak należy? Przecież można to nazwać czymś więcej niż "tylko" uporczywym złodziejstwem, a wprost nawet bandyckim napadem.
Proszę nie odpisywać anonimowo, a zorganizować zebranie wszystkich właścicieli mieszkań i problem rozwiązać.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43921. 
Odnośnie wpisu numer: 43918

Panie Feliksie! Panie radny!
W jaki sposób zarządca ma sprawdzić ile osób mieszka w danym lokalu jeśli właściciel podaje w oświadczeniu (pod groźbą kary w przypadku podania nieprawdziwych danych) ilość osób zamieszkałych pod wskazanym adresem.
I na tym kończy się rola zarządcy.
To tak jak z dzikim podłączeniem się do studzienki kanalizacji miejskiej wód opadowych. Możesz kontrolnie wejść na posesję ale tylko za zgodą właściciela posesji. Paranoja. [...]
 mieszkaniec
 Iława, Środa 29-06-2022

43920. 
"Pij tam, gdzie pije koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił.
Do spania zaścielaj tam, gdzie kładzie się kotka.
Jedz owoc, który je robak.
Spokojnie bierz grzyby, na które siada meszka.
Sadź drzewo tam, gdzie ryje kret.
Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija.
Studnie kop tam, gdzie w upał gnieżdżą się ptaki.
Kładź się i wstawaj z kurami, a złote ziarno dnia będzie twoje.
Jedz więcej zielonego, będziesz miał nogi i serce wytrwałe jak u zwierza.
Częściej pływaj, a będziesz czuł się na ziemi, jak ryba w wodzie.
Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi, a myśli twoje będą jasne i lekkie.
Więcej milcz niż gadaj. W duszy twojej zapanuje duch spokojny."
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 29-06-2022

43919. 
Odnośnie wpisu numer: 43914

To prawda jest...
Ewa Jackowska - co wyskakuje z puszki konserwy bez przerwy - czuje się ważniejsza od dyrektora SP2, bo w szkole ustawia wszystkich bardziej niż dyrekcja.
 mama ucznia 2
 Iława, Środa 29-06-2022

43918. 
Problem, który wrzucę na poczytne Forum Kuriera dotyczy większości mieszkań w nowych i starych blokach w Iławie, w tym na moim Osiedlu Piastowskim przy ul. Zielonej.
Właściciele mieszkań nie podają zarządcom bloków prawdziwej ilości osób mieszkających w mieszkaniach, bo zaniżają ją. Na przykład zamiast podać prawdę 5 osób to podają 1 lub najwyżej 2. Potem ma to przełożenie na wyższe lub mniejsze opłaty za śmieci przez ludzi uczciwych.
Tak nie może być.
Winę ponoszą zarządcy nieruchomości, którzy nie potrafią wyegzekwować ilości osób zamieszkałych lub zwyczajnie nie zależy im. Zgodnie ze stanem faktycznym płacą tylko uczciwi właściciele.
Proszę zarządców o odpowiednią zdecydowaną reakcję - tym bardziej, że biorą za to pieniądze.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Wtorek 28-06-2022

43917. 
Odnośnie wpisu numer: 43916

Pan Michał Młotek z PO kandydatem na... burmistrza Iławy.
Nie może być! Toć to samobójstwo!
Dawid Kopaczewski [KO] był mu bratem, a teraz wilkiem. Zapowiada się krwawa jatka na naszym iławskim podwórku.
[...]
A jeszcze, jak PiS wystawi swego kandydata, bo sondaże partyjne ma coraz lepsze nie tylko w Iławie, to może ten trzeci wbić klin pomiędzy te dwa młode wilki, rugując jednego z nich z przejścia do II tury. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 28-06-2022

43916. 
Odnośnie wpisu numer: 43906

Bezradna Ewa Jackowska za swoje pochwalne laurki skierowane do dyrektor szpitala Iwony Orkiszewskiej ma podobno dostać robotę w szpitalu za biurkiem w księgowości. [...]

Wiadomo, wybory za pasem. Michał Młotek jest kandydatem wysuniętym z ramienia PO, więc nasza działaczka osiedlowa Ewunia otrzymała zdanie do wykonania - będzie biegać i sopranem śpiewać peany dla PO. Kiedyś pluła "na szczeniaka", teraz będzie się rozpływać w zachwytach.

Gangsterzy polityczni z PO dbają o swoich wafli w specyficzny sposób. Wiadomo, Michałowi Młotkowi zrobili "inkubator technologiczny" żeby nabierał wagi, pęczniał i sztywniał. Żeby się tuczył. [...] Kto wie jakie ma wyniki i efekty ta zabawna instytucja?

Pilnujcie Kurierzy wyboru nowego dyrektora w suskim DPS, ten stołek jest obiecany niejakiej Wasiewskiej, dotąd pracującej na niskim szczeblu w starostwie. Jej "awans" na kierownicze stanowisko ma być zapłatą za.. plakatowanie miasta z wizerunkiem wodza - Macieja Rygielskiego.
 młot na młoty
 Iława, Poniedziałek 27-06-2022

43915. 
Czy nowy, ostródzki pan przewodnik miejski po Iławie [Dominik Lisowski] - rzeczywiście jest synem Piotra Lisowskiego, prezesa ostródzkiego ZLOTu, gdzie wiceprezesem jest Beata Furmanek z iławskiego ratusza?
Kto nagrał te sytuację? Znowu burmistrz Dawid Kopaczewski?
Czy możecie Kurierzy sprawdzić?
 kolo
 Iława, Niedziela 26-06-2022

43914. 
Odnośnie wpisu numer: 43906

Skandal w Szkole Podstawowej nr 2.
Na zakończeniu roku szkolnego dyrektor Małgorzata Kamińska wychwalała pod niebiosa przewodniczącą rady rodziców Ewę Jackowską. Tylko chciałam się zapytać: za co?
To jedyna szkoła w Iławie, gdzie uczniowie za świadectwo z czerwonym paskiem nie otrzymały nagród książkowych, zakupywanych właśnie z funduszu rady rodziców. Jedyną nagrodą był uścisk dłoni pani radnej. Gdzie są więc pieniądze składkowe z rady rodziców?
Proszę jako matka, aby "Kurier Iławski" wyjaśnił tą sprawę!
 mama ucznia
 SP2 Iława, Sobota 25-06-2022

43913. 
Podczas mycia pojemników pracownicy samochodów śmieciowych KOMA wylewają na koniec ten syfiasty płyn gdzie popadnie dookoła, który okropnie śmierdzi, zwłaszcza teraz przy upałach.
Łatwo wdepnąć w takie rozlane szambo i zapaskudzić podeszwy. Potem na klatce schodowej, korytarzu i w domu - masz na parę godzin smród do nie usunięcia. Tak nie może być! Halo Ratusz! Halo Burmistrz! Halo nadzór!
[...] Niech SANEPID zbada ten syf!
 Wojtek
 Iława, Sobota 25-06-2022

43912. 
Szukam pokoju do wynajęcia dla 1 osoby w Iławie.
Tel. 537-105-135.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 24-06-2022

43911. 
Odnośnie wpisu numer: 43909

Nie tylko Stare Miasto. Niejeden sklep Żabka w Iławie śmieci wokół siebie nie sprząta.
Na przykład Żabka z podobnym śmieciowiskiem na Osiedlu Piastowskim przy ulicy Zielonej w bloku mieszkalnym.
Pozostałe sklepy spożywcze i usługowe tutaj również nie mają nawyków sprzątania przed i za swoimi sklepami.
 miejscowy
 Iława, Piątek 24-06-2022

43910. 
Panowie, bądźcie ostrożni! Latem panie stają się drapieżne jak podczas rui. Łatwiej pokazać się latem w bikini niż napisać coś inteligentnego w internecie.
Mają dwa miesiące na wyrywanie fajnego faceta. Nie wiem na co będą brały w tym sezonie, ale jachty i prosecco nadal chyba są aktualne.
Muszą też natrzaskać tyle zdjęć żeby starczyło na cały rok. W okularach przeciwsłonecznych nie widać "kurzych łapek". Łatwiej obrobić warzywniak niż zdjęcie z plaży.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 24-06-2022

43909. 
Do redakcji Kuriera.
Zobaczcie jak wygląda na Starym Mieście teren przy i za sklepem "Żabka" (dawniej przedszkole).
Pełno śmieci. Może zdjęcie zmobilizuje do posprzątania wokół biznesu.
 sąsiadka
 Iława, Piątek 24-06-2022

43908. 
Chcesz pojednania, nazisynu?
Żaden problem.
Zapłać należne Polsce reparacje za napad i zniszczenia podczas II wojny światowej, oddaj zrabowane wtedy dzieła sztuki, dziś zabierz swoje antypolskie media i agenturę - i nie wpierdalaj się w wewnętrzne sprawy Polski.
Wtedy możemy usiąść i pogadać o pojednaniu.
 Jimmy
 Lubawa, Czwartek 23-06-2022

43907. 
Odnośnie wpisu numer: 43889

Bredzisz.
Gdyby rzeczywiście na spodniach widoczne lampasy miały się ułożyć w kolorystykę logo szkoły, to ów trójkolor wyglądałby jak na obrazku niżej.
A nie wygląda.
Bo wygląda dokładnie tak, jak układ symboliki bandytów rosyjskich.
Tfuuuuuu!
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 23-06-2022

43906. 
Odnośnie wpisu numer: 43903

Radna Ewa Jackowska - zanim znowu będzie głosiła kolejne pochwalne listy o szpitalu i dyrektor Orkiszewskiej - niech odpowie publicznie na pytanie, dlaczego w swojej prywatnej sprawie wywoziła w panice z iławskiego oddziału covid swoją matkę do szpitala w Prabutach...?!

Radna Jackowska powiedziała publicznie na sesji, że "złego słowa na szpital nie da powiedzieć". Jak to jest, Pani Ewo...?! Jeśli to taki "wspaniały szpital", to dlaczego uciekała Pani stąd przy problemie osobistym? Czego się Pani obawiała? Proszę to publicznie wyjaśnić.

Pamiętamy podczas pandemii publiczne popisy radnej Jackowskiej na Facebooku i pokazowe zdjęcie w prywatnym samochodzie, gdzie ubrała się w kombinezon i wywoziła matkę do szpitala w Prabutach. Co się stało? Czyżby w iławskim szpitalu odmówiono Pani transportu sanitarnego do Prabut? Czyżby odmówiła wtedy pomocy ta sama dyrektor Orkiszewska, której dziś Pani broni jak niepodległości? Naprawdę?! Ale dlaczego? Co się w międzyczasie stało, że szpital jest okay?

A może chodzi o to, że po drodze się przeprosiliście, bo za rok kolejne wybory? A może dlatego, że przystąpiła Pani do obozu PO, który rządzi powiatem i szpitalem? A może dlatego, że PO obiecała Pani wysokie stanowisko w ratuszu miejskim po wyborach? - w zamian za poparcie i pracę agitatora na rzecz kandydata PO, czyli Michała Młotka na stanowisko burmistrza, który potem ma wciągnąć Panią za sobą na wysoki stołek?

Była pani gotowa wówczas podpisać pakt z diabłem, żeby załatwić miejsce dla mamy w innym szpitalu, byleby tylko wyekspediować z Iławy. Proszę publicznie powiedzieć u kogo Pani wtedy szukała pomocy? U kolegów ze starostwa i PO? Proszę powiedzieć publicznie, kto Pani wtedy pomógł? Czego się Pani wstydzi, bądź boi? Michał Młotek z PO Pani pomógł? A może członek zarządu powiatu Maciej Rygielski?

Kim tak naprawdę jest Ewa Jackowska? To bardzo dobre pytanie.

________________________

[Foto z 17 maja 2022 roku]:
Ewa Jackowska, wolontariuszka i słynna bojowniczka o wolność Ukrainy, w czułych objęciach lokalnej arystokracji PO, która odpowiada za dramat organizacyjny w szpitalu powiatowym.
Stoją od lewej w pierwszym rzędzie:
- Bernadeta Hordejuk, turbo omnibus PO od wszystkiego i niczego
- Maciej Rygielski, ojciec chrzestny PO w Iławie
- Jacek Protas, baron regionalny PO z Olsztyna
- Małgorzata Kidawa-Błońska, kwiat inteligencji PO salonów warszaFskich
- Michał Młotek, ministrant z PO, nie załapał się na fotkę, trzyma statyw
 siostra oddziałowa
 Iława, Czwartek 23-06-2022

43905. 
Oto mamy teren pięknie zagospodarowany ścieżkami i placem zabaw za starym młynem (czyli tzw. młynówkę) wzdłuż Rzeki Iławki w kierunku Jeziora Iławskiego dzięki poprzedniemu burmistrzowi Żylińskiemu. Ładnie tam i uroczo.

Aktualny burmistrz Dawid Kopaczewski powinien jednak kontynuować dobre dzieło i zadbać nade wszystko o bezpieczeństwo wokół zielonej architektury. Oto na okoliczność obchodów starosłowiańskich zwyczajów Kupały, pod wierzbą z zeschłymi konarami będzie obchodzone zbiorowe świętowanie Nocy Świętojańskiej. Ludzie kochani! Proszę o ostrożność...

Tradycja Nocy Świętojańskiej wywodzi się z około X wieku i jest znana również pod nazwami kupała, kupalinka, kupalnocka czy sobótka.
To święto ognia i wody – żywiołów posiadających moc oczyszczenia. Obrzędy towarzyszące miały zapewnić ludziom pomyślność zbiorów oraz powodzenie w miłości. Było to święto urodzaju, płodności, radości i miłości.

Niektóre ze zwyczajów (orgiastyczne i pogańskie) były poddawane ostrej krytyce Kościoła, jednak z czasem po oczyszczeniu ze zgorszenia nadano jej nowe elementy. Zamiast pogańskiego bóstwa Kupały, patronem święta stał się święty Jan Chrzciciel. I to zagrało!

A więc modlić się i świętować po chrześcijańsku. Amen.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43904. 
Odnośnie wpisu numer: 43903

Burmistrz Kopaczewski na zarzuty radnych o brak inwestycji w Iławie próbował się bronić, że to wszystko ma być winą rządu, bo "Polska nie dostała wypłaty dotacji z UE".
No, nie dostała.
W tym momencie - jak piorun z nieba w starą wierzbę - rąbnął radny Dariusz Rozborski, że "winna sytuacji jest sama koalicja PO-KO", bo w Brukseli finanse dla Polski blokowała przez rok przeciwko rządowi prawicy - w domyśle czytaj: z pobudek wyłącznie politycznych.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43903. 
Odnośnie wpisu numer: 43902

Recepta na to, aby w iławski szpital zaczął funkcjonować jak należy jest jedna - dyrektor Iwona Orkiszewska musi odejść.
Co jeszcze jest, a czego nie wiemy, że Zarząd Powiatu ją chroni? Mam nadzieję, że kolejny wniosek o udzielenie informacji publicznej, jaki złożyłem w szpitalu, rozwieje wątpliwości.
Wywodów radnej Ewy Jackowskiej nie skomentuję, bo i po co...?
 Tomasz Sławiński, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43902. 
Odnośnie wpisu numer: 43900

Radna Ewa Jackowska wzięła na sesji Rady Miasta Iławy w obronę dyrektorkę szpitala Iwonę Orkiszewską, a przypomnę, że szpital jest jednostką powiatu, nie miasta, więc to problem Rygielskiego i spółki bez odpowiedzialności jakiejkolwiek.
Tymczasem obrończyni PO wpadła na pomysł w Ratuszu, by ratować powiatowy szpital, nawołując: "Zjednoczmy się, pomóżmy szpitalowi, znajdźmy nowych lekarzy".
Ewuniu, Tyś słodka jak sam miód, ale weź psinkę na smycz, a ona Cię dobrze poprowadzi.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43901. 
Czołowa specjalistka ds. finansów leszczyna-pierzyna-dziecina rozbawiła do łez całą Polskę swoją filozoficznie polityczną deklaracją, że "ujawni program PO" owszem, ale tylko "jeśli PO wygra wybory".
Dobrze, to ja mogę zagłosować nawet na PO, ale... po wyborach.
 Sokrates
 Iława, Środa 22-06-2022

43900. 
Odnośnie wpisu numer: 43892

Ewa Jackowska dostała w partii POKO nową rolę: obrończyni uciśnionych, specjalistka od pospolitych zjednoczeń.
Na sesji Rady Miasta Iławy wystąpiła z pochwalną laurką w kierunku Iwony Orkiszewskiej, po tym jak Łukasz Tulwiński nazwał dyrektorkę szpitala szpitala "hochsztaplerką".
Ewunia wpadła na genialny pomysł i ruszyła z odezwą do narodu, by ratować powiatowy szpital: "Zjednoczmy się! Pomóżmy szpitalowi! Znajdźmy nowych lekarzy!"
No łzy wzruszenia zalały oczy mieszkańcom Iławy...
Najdroższa Ewuniu! Recepta na uzdrowienie szpitala jest jedna i pewna: Iwona Orkiszewska musi odejść.
Zawołam kolejny raz: Ewa, nie idź tą drogą... bo zamiast rady miejskiej zostanie ci Komitet Osiedlowy.
 obserwator
 Iława, Wtorek 21-06-2022

43899. 
Najsensowniejsi urzędnicy uciekają spod panowania Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego.
[...] Tym razem uciekła Agnieszka Bronikowska, od wielu lat szanowana Główna Księgowa w Iławskim Centrum Kultury. Stanowisko bardzo blisko pieniędzy, więc strach się w tym grzebać przy wykonywaniu poleceń takiego Burmistrza i potem żyć w strachu, bo za wszystko trzeba ponosić konsekwencje. [...] Wymowne...
 Madonna
 Iława, Wtorek 21-06-2022

43898. 
Jan Falkowski - człowiek, który wiele razy był opisywany w Gazecie Olsztyńskiej (Nowomiejskiej) jako nadzwyczajny filantrop, zawsze tam wychwalany, że "pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy", a okazało się teraz, że wykorzystywał materialnie obywateli Ukrainy na terenie Polski oraz na terenie Holandii Holandii przy pracy na plantacjach kwiatów.
[...]
Przesyłam artykuł z Holandii.

"Vreugdenhil natychmiast przerywa współpracę z agencją pracy Jan-Pol"
https://floranews.com/nieuws/18693/?id=18693

[...]
 sygnalista
 Nowe Miasto Lubawskie, Poniedziałek 20-06-2022

43897. 
Młodzież, baczność!

Nabory uzupełniające!
Liceum Mundurowe Iława!
Duże zainteresowanie, więc zwiększamy nasze szeregi.
Wnioski można składać do czwartku 23 czerwca br.
Spocznij!

Pytania? Tel. 797-415-453.
Wnioski wysyłajcie na e-mail:
ilawa@cnb-feniks.edu.pl
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 20-06-2022

43896. 
Odnośnie wpisu numer: 43887

Uwaga do kosiarzy trawników.
Gdy się kosi trawnik to trzeba też podkaszać przy krawężniku od strony jezdni. Trawnik ładny a od strony jezdni zielsko pozostaje. Może to nowa metoda na utrzymanie estetyki w Iławie?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 20-06-2022

43895. 
Po pokoleniu, które zbudowało dobrobyt, nadeszło pokolenie, którego wkładem w rozwój cywilizacji jest rujnowanie gospodarek pod pretekstem walki o klimat, promowanie chorej ideologii gender, utrata tożsamości narodowej i deprecjonowanie dorobku białego człowieka.
Cofamy się.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 20-06-2022

43894. 
Już słyszę za chwilę ten krzyk V Kolumny, bo od września wchodzi do szkół średnich nowy podręcznik historii pod redakcją prof. Roszkowskiego pt. „Historia i teraźniejszość”. Już widzę ten atak pomyleńców...
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 19-06-2022

43893. 
Odnośnie wpisu numer: 43886

W punkt.
Zapomniałeś tylko o Zdzichu.
On się czai zza drzewa i wyskoczy jak filip z konopi.
 czytelnik
 Susz, Sobota 18-06-2022

43892. 
Jestem ciekawy, w którym momencie szturmowiec lokalnej PO Michał Młotek kopnie z hukiem w zadek koleżankę traktorzystkę Ewunię Jackowską? W następnej kadencji władza jej się śni na stanowisku wiceburmistrza w Ratuszu.
Myśli, że się liczy na lokalnej scenie. Komitet osiedlowy - tyle ci zostanie kobieto, puchu marny…
 obserwator
 Iława, Piątek 17-06-2022

43891. 
Wyborcy nie głosują na PiS dlatego, że PiS jest taki zajebisty.
Absolutnie!
Głosują na nich dlatego, że alternatywą jest opozycja złożona z idiotów, folksdojczów, tęczowych gumofilców, ruskich onuc i dupiarzy.
 Jimmy
 Lubawa, Czwartek 16-06-2022

43890. 
Platforma Obłudy sama cudownie pokazuje swoją załganą twarz.
Wszystko w kilka lat.
Od pozorowanej i zakłamanej "konserwatywnej kotwicy" do związków homoseksualnych i legalnego zabijania dzieci do 12 tygodnia.
Ohydny ropień sam wypływa.
Lewacki, polskojęzyczny zagon Berlina i Moskwy do podpalania Polski.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43889. 
Odnośnie wpisu numer: 43883

Na spodniach Pana Grzesia Olszewskiego widoczne są lampasy z kolorami loga szkoły językowej. Nie mają nic wspólnego z flagą rosyjską. [...]
 bez przesady
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43888. 
Kanał na Mierzei Wiślanej uniezależniający statki od Rosji - przekopany.
Zapora na granicy chroniąca od ataku Białorusi/Rosji - prawie gotowa.
Uniezależniająca nas rura gazu "Baltic Pipe" z Norwegii - na rozruchu.
Tunel drogowy do Świnoujścia koło Szczecina - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Zakopanego (S7) w Tatry - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Karpacza (S3) w Karkonosze - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Barwinka (S19) w Bieszczady - na półmetku.

Teraz tylko czekam aż wyjdzie Donald Tusk cały na biało z koniem pod pachę i ogłosi, że to wszystko on własnymi rękami zbudował.
 Jowita
 PL, Czwartek 16-06-2022

43887. 
Uschnięte drzewa lub suche konary i wielkie gałęzie.
Czy urzędnicy Burmistrza tego nie widzą? Czy Iława ma gospodarza?
Aż spadnie komuś przypadkowemu na głowę i dojdzie do tragedii?
- ulica Grunwaldzka
- ulica Kościuszki
- cmentarz przy Ostródzkiej
- parking przed marketem Netto

Czy to jest nowa forma "atrakcji turystycznej"?

Lipowy Dwór. Koło szkoły "szóstki" przy ul. Sucharskiego. Zielsko słabo skoszone tylko po wierzchu, zaraz odbije. Kto odebrał takie wykonanie? Wykonawca chyba z Ostródy, olał Iławę. [...]
 Wojtek
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43886. 
Odnośnie wpisu numer: 43853

A do kogo ty masz żal? Wznoś apele do siebie i swoich kolegów z urzędu i podległych jednostek.
W roku 2018 wybraliście sobie burmistrza Pietrzykowskiego, gdy całymi hordami rodzin głosowaliście na człowieka bez wizji rozwoju gminy Susz, a - co gorzej - nawet bez rozwoju własnej osoby, bo on już wtedy wiedział, że jak go wybierzecie to przez następną kadencję będzie bujał się w fotelu, by później odebrać na odchodne odprawę emerytalną 6-krotność miesięcznych poborów.
Tak tak, rządzi wami emeryt. Ambicja wyparowała? Nieee... Myślę, że nie jesteście już mu potrzebni, od dawna, a w zasadzie jak już oddaliście swój głos do urny.
Nadzieje na przyszłość? Dacie spokój! Ani żadne Masne, Lucynki, Mądre czy Młynarczyki nie wrócą straconych lat i szans.
Jak więc widzisz, nie tracą tylko urzędasy, ale cała nasza gmina.
 klem
 Susz, Środa 15-06-2022

43885. 
Gadają ludzie na mieście, że iławscy radni nic a nic nie robią, co wygląda, jakby złapać mieli za łopaty i hejże hola na miasto z nimi. Wielu jest milczących, nieodzywających się miesiącami. Ale za to głosują tak, jak chce burmistrz, bo inaczej by wszystko się sypnęło i po radzie było, co się im nie opłaca.

Robota radnego jest niewidoczna i nawet gdyby na czymś się pochylił, wymyślił, to po złożeniu wniosku, jeśli ma go przyjęty, realizacja trawa za 2-3 lata. Radny jest od radzenia, a od roboty jest Burmistrz z dwoma zastępcami i całym wielkim Ratuszem urzędników. Radny jest od wytyczania kierunków, kontrolowania i rozliczania wykonania. [...]

Po co usta mają otwierać radni, kiedy mają wygadaną radną Ewę Jackowską, z wykształceniem ekonomicznym, co się sama zowie. Aby mieć takie wykształcenie, to po SGH (Szkole Głównej Handlowej), a nie jakieś przepychanki czy miało to maturę czy nie. [...]

Mamy też kilku takich radnych którzy zarzekają się, aby do wiosny, by wreszcie koniec nadszedł z tą kadencją, a tu jakby im na złość, rząd zamierza kadencję o pół roku wydłużyć. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 15-06-2022

43884. 
Kompletną klapą zakończyła się próba ogólnokrajowej akcji blokowania stacji paliw ORLEN w sobotę 11 czerwca.
Zdecydowana większość tankujących kierowców radziła organizatorom akcji puknąć się w czoło.
Przy okazji znowu potwierdziło się, że za próbą destabilizacji nastrojów społecznych w Polsce stoją te same środowiska związane z ruchami antyszczepionkowców, agro-niby-rolników, czarnych marszów oraz konfederatów (tzw. wolnościowców).
Potwierdziło się również które media zagranicznego kapitału próbowały delikatnie promować zadymę.
W tle widać polskojęzyczne osoby pro-rosyjskie lub pro-niemieckie.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 14-06-2022

43883. 
Co za żenada zachowanie w wykonaniu właściciela... Brak słów...

Zakończenie roku szkolnego szkoły językowej Gregor. Sala kina pełna gości i studentów, a właściciel firmy (imienia nie pamiętam) Olszewski paraduje w garniturze z widocznym, rzucającym się w oczy aż bolą na całej długości pionowym lampasie spodni - trójkolorem flagi rosyjskiej.

Niesłychane! Rusofil i jeszcze się z tym obnosi! [...] Uważam taki ubiór i zachowanie za co najmniej niesmaczne.

Bardzo mnie ciekawi ile ta prywatna firma zapłaciła do kasy Iławskiego Centrum Kultury za wynajem sali kinoteatru pod prywatna imprezkę?

No i kto zrozumie dlaczego akurat Lidia Miłosz, dyrektor ICK, biegała po scenie jak ministrant z mikrofonem? Czyżby robiła to w ramach swoich obowiązków służbowych? A może fucha na boku? [...]. Może to było zlecenie od Burmistrza Kopaczewskiego? Jego "obiektywizm" jest znany.

Jakoś inne iławskie szkoły językowe nie mają przywilejów na włościach miejskich. Jeżeli ktoś mi powie dlaczego akurat ten Pan jest tak bardzo promowany przez urzędników ratusza, to chętnie się dowiem. [...]
 mundek
 Iława, Wtorek 14-06-2022


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 188 189 190 ... 374 375 376 następna ] z 37697361266REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.