Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

41718. 
WOJNA O MASZTY

Sieć 5G to najnowszy standard szybkiej komunikacji mobilnej (telefony, internet itp.). Kto wygra ten wyścig, będzie montował maszty i potem nadzorował przepływ nie tylko informacji, ale miliardowych finansów.
Do urzędów w naszym regonie zaczynają wpływać protesty z różnych organizacji. Kto stoi za nową „wojną”? Wszędzie widać wpływy chińskich firm.

#ZostańWdomu i #CzytajKuriera na stronie 13.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 26-04-2020

41717. 
Smutny spacer po ścieżkach pieszo-rowerowych w Iławie.
Drzewa obalone i pocięte czekają na co?
Papiery i folie fruwają, śmietniki znowu pełne.
Informuję burmistrza, że koniec zimy już dawno. Czas na sprzątanie.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 26-04-2020

41715. 
Za wszelką cenę Kidawa

Tak naprawdę w dniu ogłoszenia wyników sondażowych z wynikiem Kidawy poniżej progu wyborczego skończył się w Polsce „czerwony salon”. Polacy nie są chyba tak do końca zmanipulowani przez oligarchiczne media III RP, a dobro własne leży im na sercu, bo nie chcą mieć na najwyższym urzędzie w państwie ignorantki i osoby tak niekompetentnej [...]. Widać niektórzy zrozumieli, że bezpieczeństwo ich własne i ich rodzin i to bezpieczeństwo ekonomiczne, militarne, socjalne, obyczajowe, kulturowe, przy takim prezydencie i z takiej partii jak PO byłoby po prostu zagrożone.

Jakby do tego dodać sterowność Kidawy z zewnątrz i wewnątrz, uległość do wszystkiego co pochodzi z tzw. zagranicy i niewolnicze wręcz oddanie by dogodzić obcym, kosztem własnego Narodu, to nie dziwi próba zamachu stanu ze strony sprzedajnej opozycji. Za wszelką cenę chcą przełożyć wybory, zmienić kandydatkę i doprowadzić wszelkimi możliwymi sposobami do przejęcia władzy w Polsce. [...]

Światło na to, jak zamierzają rządzić, rzuciła pani Lubnauer, która myli stan klęski żywiołowej ze stanem wojennym. Oni by to naprawdę zrobili, bo tylko presją i terrorem mogliby utrzymać władzę. Jest to taka opcja polityczna, która za czasów Tuska nie wahała się strzelać do górników.

Co więc zrobiliby, gdyby wreszcie zdobyli tą upragnioną władzę? Ilu by sprowadzili imigrantów, ile firm by wyprzedali, ile dzieci żyłoby w nędzy, ile miliardów poszło by do kasy obcych firm.

Tych pytań jest wiele i są zasadne, bo pokazują kim są w istocie ludzie stojący za Kidawą, w jakiej kondycji umysłowej są pozostali członkowie totalnej opozycji skoro na kandydata na prezydenta wystawili Kidawę, najlepszą z pośród nich? Jest się naprawdę czego obawiać.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Sobota 25-04-2020

41716. 
ZŁODZIEJ PRZEZ ŚCIANĘ

Jak szybko się dorobić, ale tak, żeby się nie narobić? Na przykład swoje kable elektryczne podpiąć przez ścianę do sąsiada i ciągnąć kilowaty na jego rachunek. A co będzie, jeśli za ścianą mieszka rodzona siostra? 🤣 #CzytajKuriera na stronie 11. #ZostańWdomu
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-04-2020

41714. 
Odnośnie wpisu numer: 41712

Dlaczego ktoś spośród radnych, nawet z jego grupy, żaden nie przemówi Kopaczewskiemu do rozumu?
Dawid opamiętaj się, daj spokój swoim ambicjom prywatnym i nie walcz z rządem centralnym, bo narażasz interes całego miasta, bowiem nie wiesz co czynisz. Nawet możesz stracić w pewnym momencie fotel jeśli wprowadzą stan wyjątkowy.
Powiedzcie mu, żeby sobie nie myślał, że obecnie ma ten sam elektorat, co podczas wyborów 2018. To se ne vrati. Młode pokolenie dorasta i wielu zdaje sobie sprawę z tego, że 2 lata temu zagłosowali szałem rozumu małych dzieci, by przepędzić starego poprzednika, bowiem dla nich był za... stary.
[...]
Przez 2 lata nasłuchali się, napatrzyli na nowego i dojrzeli do błędu młodości z tamtej chwili.
 Marszałek
 Iława, Piątek 24-04-2020

41713. 
Odnośnie wpisu numer: 41705

Niebezpieczna maseczka na zdjęciu wykonana jest z wigofilu.
[...] W dobie dużego zapotrzebowania na maseczki ochronne niestety wielu producentów stosuje materiały zupełnie do tego się nie nadające, a wręcz powodujące zagrożenie dla zdrowia.
Materiały chemicznie wytworzone mogą powodować w miejscach tak wrażliwych jak twarz, usta, czy nos skutki uboczne w postaci uczulenia, otarć, czy ran.
Dlatego do wytwarzania maseczek ochronnych bez atestów powinna być wykorzystywana tylko tkanina 100% bawełna. Przy zastosowaniu innych materiałów zewnętrznych, konieczne staje się stosowanie wewnętrznych wymiennych wkładek bawełnianych.
Przekazując społeczeństwu jakiekolwiek środki ochrony osobistej, należy zwrócić szczególną uwagę czy spełniają one określone standardy, i czy nie wymagane są atesty.
[...]
Wigofil ze zdjęcia jest trudnopalny (nie zajmuje się ogniem, tylko topi). Ze względu na niską cenę i swoje właściwości znalazł zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Wykorzystuje się go w meblarstwie np. pokrywając tył kanapy, w fotografii jako tła do zdjęć, w budownictwie, obuwnictwie, itd.
Wigofil jest włókniną polipropylenową. Polipropylen jest jednym z dwóch, obok polietylenu, najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. [...]
 robr
 Iława, Piątek 24-04-2020

41712. 
Odnośnie wpisu numer: 41706

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Obywatel
 Powiat Iławski, Piątek 24-04-2020
Odp. 
Cały twój wpis broniący skandalicznego zachowania Dawida Kopaczewskiego to jedno żenujące kłamstwo, obliczone na mieszanie ludziom w głowach.
Wszak już w pierwszym zdaniu znajduje się jasna i oczywista podstawa prawna dla zasadności wniosku POCZTY POLSKIEJ do Burmistrza Miasta Iławy:

„Na podstawie art. 99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 695), w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. (BPRM.4820.2.3.2020) dotyczącą podjęcia przez Pocztę Polską S.A. czynności niezbędnych do przygotowania przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., Poczta Polska S. A. zwraca się z wnioskiem o przekazanie danych ze spisu wyborców, o którym mowa w art. 26 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r., poz. 684 z późn. zm.)”
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 27-04-2020

41711. 
Odnośnie wpisu numer: 41705

A to ciekawe! Może Kurierzy sprawdzą tę spółkę "w organizacji", bo:
- nie ma takiego numeru REGON!
- nie ma takiego numeru NIP!
[...]
Posługują się danymi których nie ma... [...]
Firma krzak z drugiego końca Polski, pewnie spory wałek. Radom...?!!!
Numer rachunku bankowego spółki "w organizacji" [...] za to na pewno już działa i jest na pewno prawdziwy. Oczywiście!
[...]
Ciekawe ile [...] nasz [...] będzie z tego miał...?!!!
 Grzegorz
 Iława, Piątek 24-04-2020

41710. 
OPINIE & FELIETONY

Bartosz Gonzalez: Kto przewidział taki rozwój epidemii?
Leszek Olszewski: Złota dziesiątka w latach 966-2020.
Tomasz Orlicz: Odetchnijmy. Jeszcze będzie spontan.
Piotr Wielgucki (Matka Kurka): Ciemności egipskie.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-04-2020

41709. 
Odnośnie wpisu numer: 41705

Nasz ukochany Dawid "Rower" Kopaczewski propagandę robi gorszą od tej w czasach komunizmu PRL.
Odnoszę wrażenie, że chłopiec chce koronawirusa pokonać fejsbukiem.
Wirus zobaczy jego grafiki [...] sekciarskie komentarze grupki wyznawców pod tą żenua propagandą, wystraszy się i pod nosem szepnie do siebie: "Tu już nie przelewki, spadam stąd!"
Pomoc dla przedsiębiorców żadna, ale cyniczna propaganda w najlepsze: "Wstrzymuję IBO, aby miejsca pracy chronić".
Pomoc dla mieszkańców żadna. Rozdał szkodliwe maseczki zrobione z plandeki, ale propaganda poszła do robiących łaskę portali: "Burmistrz rozładowuje osobiście kartony z maskami".
Pouczepiali szmaty jakieś na pomniki i propaganda, że to niby zachęta dla mieszkańców aby nosili maseczki. [...]
Ktoś napisał niedawno mądre słowa, że to jest wirtualny fejsburmistrz. Dodałbym do tego - niedouczony komuch i propagandysta niczym kiedyś towarzysz Edward Gierek: "Pomożecie towarzysze?! Pomożemy!"
 Jan Niezbędny
 Iława, Piątek 24-04-2020

41708. 
Odnośnie wpisu numer: 41705

"Spółka z o.o. w organizacji" jest tzw. ułomną osobą prawną.
Powstaje z chwilą zawarcia umowy spółki i trwa do chwili wpisu spółki do rejestru KRS, w wyniku czego samoistnie przeistacza się w spółkę z o.o.
[...]
Posiada zdolność prawną oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Umożliwia to rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej jeszcze przed uzyskaniem wpisu do rejestru KRS.
[...]
Z praktyki, zamiast biernie czekać na zarejestrowanie spółki, wspólnicy mogą już w zasadzie normalnie działać korzystając ze spółki z organizacji.
[...]
Takie szukanie sensacji...
 ciekawa
 Iława, Piątek 24-04-2020

41706. 
Burmistrz Kopaczewski oświadczył dumny, że nie przekaże rządowi spisu wyborców z terenu miasta Iławy.
Mąż stanu normalnie...
Rowerzyści biją brawo. Aplauz, eksplozja podziwu. Sekta chwali jego imię:
"TAK DAWID! BRAWO! SUPER DAWID!"
Chłopczyku przypadkowy, zaniesiesz te listy w zębach i przeprosisz, że tak długo musieli czekać. Papierowy, facebookowy tygrysie...
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 23-04-2020

41705. 
Maseczki od Burmistrza Kopaczewskiego to jakiś bardzo dziwny towar.
Sztywne, perforowane, przy dłuższym noszeniu poranią twarz.
Niech Pan Burmistrz sam ponosi cały dzień.
I cóż za kooperacja...?!
Dziwna firma "spółka z o.o. w organizacji". [...] Ma NIP i REGON? [...]
Czy przypadkiem nie jest to przekręt pod przykrywką walki z pandemią?
 Wojtek
 Iława, Czwartek 23-04-2020

41704. 
Odnośnie wpisu numer: 41657

Zobaczcie jak to burmistrz Dawid Kopaczewski wydaje kasę po cichu w trudnych czasach epidemii zamiast stosować ulgi w podatkach miejskich dla mieszkańców i przedsiębiorców iławskich, którym niedawno podniósł maksymalnie ceny za śmieci i podatek od nieruchomości.

Razem z przewodniczącym Michałem Młotkiem przepchną każdą uchwałę przez Radę Miasta, ale żeby radni i media nie wiedzieli i nie przekazywali złych decyzji opinii publicznej wykorzystuje „Zarządzenie Burmistrza”.

Ktoś już na forum pisał o podwyżce pensji dla koleżanki burmistrza, czyli dyrektorki ICK Lidii Miłosz - też na „Zarządzenie Burmistrza”.

Najnowsze „Zarządzenie Burmistrza” Dawida Kopaczewskiego jest kuriozalne. W czasie zakazu zgromadzeń on przyznaje kasę z podatków na imprezy kulturalne, które generują gromadzenie się tłumów ludzi, często nawet starszych, czyli szczególnie zagrożonych.

Czy jest to zwykła głupota czy cyniczne przekazywanie kasy publicznej kolesiom, wyręczając się jakąś komisją która „rozstrzygnęła konkurs”.

„Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Obywatelskich - Łączy nas Iława” dostało 5 tys. zł. Czy to nie komitet wyborczy Dawida Kopaczewskiego?

„Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej” - 11 tys. zł. Czy tam nie kręcą się przypadkiem radni Michał Młotek i Dariusz Paczkowski?

Załączam „Zarządzenie Dawidka” aby społeczeństwo samo sprawdziło sobie zasadność tych wydatków w okresie pandemii i rozszyfrowało kolesiowskie powiązania. [...]
 Jadwinia
 Iława, Czwartek 23-04-2020

41703. 
Odnośnie wpisu numer: 41698

Panie Wojtku, czy naprawdę trzeba zmieniać cały zarząd spółdzielni, żeby krzaki w spokoju rosły? Żeby w nich wróble mogły pomieszkiwać? Żeby zdrowo i ładnie na zielono było? No raczej nie. Pracownik odpowiedzialny za gospodarowanie zielenią powinien wykazać się choć namiastką wyobraźni i instynktu samozachowawczego.

Co innego stawianie tych nieszczęsnych klatek na odpady w sposób niezapewniający uformowania/wzrostu chociażby jakichś roślin pnących, które by to choć trochę zasłoniły, co by ładniej dla oka to wyglądało. Zero pomyślenia! Wyłożyć kostką wszystko dookoła, najlepiej jeszcze metr poza albo dwa!

No i sławetna "budka dla żuli" przy Okulickiego, która rzekomo miała służyć seniorom na spotkania! To jest dopiero absurdalne tłumaczenia bezsensownie wydanych pieniędzy! Jeszcze tam nigdy seniora nie widziałam! Ale za to inne towarzystwo to i owszem. Aż strach przechodzić wieczorem, żeby się "nie narazić" albo wdepnąć w jakieś szkło z butelek wyrzucanych z tej budy! Nie mówiąc już o tym, że pół trawnika to "COŚ" zlikwidowało! Urządzeń do ćwiczeń też nie można było na boisku obok zamontować, które notabene stoi bezużyteczne, tylko na trawniku, który oczywiście wykostkowano wokół!

Za takie "trafne" gospodarowanie, pomysły i posunięcia tych jegomości powinno się usunąć ze spółdzielni!

I jeszcze słowo dla tych co za chwilę się odezwą, że przecież monitoring zamontowali i buda jest "pod obserwacją" i że policja też to kontroluje - bladego pojęcia nie macie jak to działa, do czego i na co jest ta kamera i że policja zerknie na to przez maksymalnie 30 sekund przejeżdżając może ze dwa razy na dzień i raz w nocy, a reszta czasu to nic tylko "siedzą, piją, trawkę palą..."!

Wiem, co mówię, bo to wszystko widzę...
 Ona z Baczyńskiego
 Iława, Środa 22-04-2020

41702. 
Odnośnie wpisu numer: 41701

Rozmiar rękawic jakie używam na filmie to L, czyli przeciętna krajowa. Wrażenie mych dużych dłoni to magia kamery, która wyolbrzymia przedmioty na pierwszym planie.
Ale ja też zauważyłem, że mam nienaturalnych rozmiarów dłonie :)
 Tomasz Sławiński
 Iława, Środa 22-04-2020

41701. 
Odnośnie wpisu numer: 41694

Jeśli ma się tak potężny rozmiar rękawiczek, to nauka dla mnie zbędna. Proszę wskazać gadzie takie potężne dla mężczyzny można zakupić?
 Swój
 Iława, Wtorek 21-04-2020

41699. 
Odnośnie wpisu numer: 41698

Kochany spółdzielco!
Jeśli chcesz zmian to bądź na rocznym zebraniu walnym i bierz udział w wyborach władz spółdzielni.
Jeśli jednak nie głosujesz - to jesteś tylko fujara, która płacze po fakcie.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 21-04-2020

41698. 
Odnośnie wpisu numer: 41686

To co się dzieje z zielenią na Osiedlu Podleśnym to po prostu niepojęte!
Krzewy straszą kikutami - ani w tym, ani w następnym roku nie odrosną. Nikogo to nie obchodzi, urząd nie reaguje i twierdzi, że wszystko jest ok. Kurier też o tym wspominał na jesieni.
Dramat! Nie dosyć, że oszpecono osiedle (i nie tylko te) metalowymi klatkami na śmieci za kosmiczne pieniądze, to jeszcze straszą łyse kikuty w miejscach, w których nie słychać już śpiewu ptaków, no bo i w czym mają się schronić.
Działalność spółdzielni jest szkodliwa, zwłaszcza gdy mamy suszę. Pan na traktorku-kosiarce zapewne zaraz wskoczy na swój sprzęt i całkowicie bezmyślnie zgoli trawę tak, by nie dotrwała do jesieni. Czyni tak co roku, więc w tym nie będzie inaczej, zwłaszcza teraz, gdy nie odbędą się żadne zebrania. Ale czego się spodziewać, gdy spółdzielnią zarządza ta sama grupka od x lat, tkwiących jeszcze w epoce komuny [...].
Za zniszczenie zieleni powinni odpowiedzieć.
 krzak podleśny
 Iława, Poniedziałek 20-04-2020

41697. 
WIRUS W MARKECIE!

Brzydkie słowa same się pchają na klawiaturę i cisną na usta. Jak bez cenzury skomentować zachowanie bez żadnej odpowiedzialności i jakiegokolwiek myślenia, zwłaszcza u ludzi z pierwszej grupy ryzyka kontaktu z wirusem...? Co tam się stało w markecie? Co ustalił właściciel obiektu? Co dalej?
Czytaj Kuriera na stronie 6.

#ZostańWdomu
#NieKupujChińskiego
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 20-04-2020

41696. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 iławianin [447]
 Iława, Poniedziałek 20-04-2020
Odp. 
Nieźle, nieźle.
I teraz prosimy to samo o lokalnym rynku mediów.
Tak samo z rozmachem, poglądowo i wnikliwie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 20-04-2020

41694. 
Odnośnie wpisu numer: 41610

JAK UŻYWAĆ RĘKAWICZEK

Czy umiecie prawidłowo, bezpiecznie zakładać, używać i zdejmować z dłoni rękawiczki gumowe? Sztuka leży w banalnych, a jednak ważnych detalach. Zobaczcie jak robi to ratownik medyczny Tomasz Sławiński.

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/660092491390415
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 19-04-2020

41693. 
Odnośnie wpisu numer: 41690

[...] Rada społeczna szpitala powinna być wybrana spośród społeczników, a nie polityków...
Czekam teraz na głos krzykaczy, że politycy przecież głównie "społecznie pracują" :-P
 czytelnik [628]
 Susz, Niedziela 19-04-2020

41692. 
Odnośnie wpisu numer: 41687

Swojaku, głupoty wypisujesz.
Sprawa pierwsza.
Stosunek 70% płynu do szyb + dolanie 30% wody daje osłabienie całości do około 50% mocy. A przecież wiemy, że na wirusa musi być wymagane 60% do 75% stężenia alkoholu.
Sprawa druga.
Wielokrotnie w komunikatach specjaliści koncernu Orlen przestrzegają przed stosowaniem płynu od szyb samochodowych, zwłaszcza zimowego, ponieważ oprócz pożytecznego alkoholu są w nim dodawane inne, bardzo silne składniki, które są bardzo ale to bardzo szkodliwe dla skóry każdego żywego organizmu.
Sprawa trzecia.
Co do jednego nie ma sporu. Mydło każdego rodzaju i ciepła woda.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 19-04-2020

41691. 
NA KANAPIE: NIE PRZEJMUJ SIĘ!

Zespół „Reggaeside” z Nowego Miasta przesyła dla czytelników Kuriera cover piosenki „Dont Worry Be Happy”.
Członkowie ekipy, w myśl hasła #ZostańWdomu, własnymi telefonami nagrali klip. Zmontowana wersja kanapowa to swoiste antidotum, które daje optymizm i nadzieję na lepsze dni.
#KoronaWirus nie taki straszny! #DamyRadę #NaKwadracie

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/3159063434144434
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 18-04-2020

41690. 
Odnośnie wpisu numer: 41685

No to mnie nie pocieszyłeś. Dopóki sitwa PO-PSL-SLD będzie rządzić powiatem iławskim, a więc również szpitalem - nic się nie zmieni.
Zostanie tylko "ch...j, dupa i kamieni kupa".
 siostra Piguła
 Iława, Sobota 18-04-2020

41689. 
Z DZIEJÓW KOMITETU MIEJSKIEGO
POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBOTNICZEJ W IŁAWIE

Komitet Miejski PZPR w Iławie powstał 4 stycznia 1949 r., zakończył działalność w 1989 r. Ostatnia konferencja odbyła się 28 stycznia 1989 r., posiedzenie plenum 22 czerwca 1989 r.
Liczba członków i kandydatów partii w Iławie wg stanu w dniu 30 czerwca 1975 r. wynosiła 2192 ( 20,9% ogólnej liczby zatrudnionych ). Wg stanu w dniu 31 grudnia 1978 r. liczba ta wynosiła 2287.

Członkowie i kandydaci partii według wieku - 7 sierpnia 1975
18-24, 109, 5,0%
25-29, 387, 17,7%
30-39, 603, 27,5%
40-49, 617, 28,1%
50-59, 322, 14,7%
60-xx, 154, 7,0%

Członkowie i kandydaci partii według wykształcenia - 7 sierpnia 1975
- Niepełne podstawowe: 59 - 2,7%
- Podstawowe: 850 - 38,8%
- Zasadnicze zawodowe: 305 - 13,9%
- Średnie zawodowe: 412 - 18,8%
- Niepełne średnie: 122 - 5,6%
- Średnie ogólnokształcące: 197 - 9,0%
- Niepełne wyższe: 89 - 4,0%
- Wyższe: 158 - 7,2%

Wybrane instytucje, szkoły i zakłady pracy w Iławie wg wskaźnika upartyjnienia – czerwiec 1975
96,7% - Milicja Obywatelska
46,5% - SP 3
46,4% - Zakład Karny
43,1% - Urząd Powiatowy
34,3% - KR Straży Pożarnych
32,4% - Sąd i Prokuratura
30,0% - SP 1
29,5% - LO
25,0% - Sanepid
24,1% - NBP
21,7% - PKP
20,0% - IZNS
11,0% - Społem
09,6% - IPB

Źródło:
Archiwum Państwowe w Olsztynie – Komitet Miejski PZPR w Iławie, nr Zespołu 1163, sygn. 35-37.
 Andrzej Rochowicz
 Kałduny, Piątek 17-04-2020

41688. 
Niesłychane! Jaki to musi być pułap zbydlęcenia? Jest jeszcze skala? Łobuz w biały dzień ukradł puszkę z datkami, ale skąd...!? Z kościoła! Ale gdzie...!? Spod samego ołtarza! Spod samego Grobu Pańskiego! Sami przeczytajcie na stronie 3, co tam się działo. Psychol...?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 17-04-2020

41687. 
Pewno kupujecie drogie płyny do odkażania wirusa. Tymczasem kup zimowy płyn do wycieraczek samochodowych za parę złotych. Proponuję mix: 70% płynu + 30% wody.
Odkażaj szczególnie klamki i balustrady.
Jeśli odkażasz dłonie tym płynem, to pierwszą czynnością jest umycie ich w wodzie zwykłym mydłem. Daje dobry skutek, lecz sanepid raczej nie proponuje.
 Swój
 Iława, Piątek 17-04-2020

41686. 
Na Osiedlu Podleśnym [w Iławie] już rozpoczęła się rzeź zieleni. Ledwo krzewy zaczęły się zielenić już pseudospece od ogrodnictwa latają z elektrycznymi nożycami i tną to, czego nie zdążyli zmasakrować w zeszłym roku. Słynne kikuty obok poczty.
Czy nie można zrozumieć, że im więcej zielonej masy będzie miała roślina, tym więcej wody będzie magazynować w glebie.
Już mamy suszę, a ma być jeszcze gorzej, ale do tych "fachowców" to chyba nic nie dotrze.
Oczywiście niedługo pewnie zaczną też golić trawniki, tak aby w czerwcu były to już tylko żółte powypalane place.
Byłem w zeszłym roku w Rzeszowie i tam przypadkiem trafiłem na osiedle mieszkaniowe (takie blokowisko jak nasze Podleśne). Zieleń zostawiono w spokoju. Krzewy były porozrastane, trawa wysoka. Nie mogłem się napodziwiać tej zieleni - zwłaszcza w zestawieniu z pustynią, jaką uparcie funduje nam nasza iławska spółdzielnia "Praca".
 Marcin
 Iława, Piątek 17-04-2020

41685. 
Odnośnie wpisu numer: 41684

Rada Społeczna szpitala w Iławie? Chyba raczej Rada Upartyniona.
Sprawdź kto w jej skład wchodzi:

Bartosz Bielawski - starosta powiatu
Marek Polański - wicestarosta powiatu
Marek Borkowski - przewodniczący rady powiatu
Ryszard Jurkiewicz
Wiesław Olszewski
Mariusz Kupczyński
Kazimierz Parowicz
Bogdan Hatała
Ewa Junkier

Ten niezwykle "potrzebny" organ "społeczny" powstał chyba tylko po to, żeby rozdzielać i uwiarygadniać nagrody pieniężne oraz bałagan.
[...]
Jak któryś z członków ośmieli się i spróbuje głosować nie po linii koalicji PO-PSL-SLD, to zrobią tak, że go wymienią na swojego i oczernią.
 czytelnik [628]
 Susz, Piątek 17-04-2020

41684. 
Odnośnie wpisu numer: 41683

Liczę na to, że radni powiatowi oraz rada społeczna skrupulatnie rozliczą panią dyrektor szpitala z okresu pandemii.
Ciekawe ile milionów "oszczędności" szpital przyniesie w tym roku?
 korona świrus
 Iława, Czwartek 16-04-2020

41683. 
Odnośnie wpisu numer: 41681

Zrzutka na szpital odwołana?
Biedna dyrektor Orkiszewska teraz będzie musiała wykazać się prawdziwą kreatywnością, za którą od tylu lat jest sowicie nagradzana przez władze starostwa! Najwięcej zachorowań w najbliższej nam okolicy - brawo!
A będzie jeszcze więcej [...]
Czy pracownicy szpitala są właściwie i zgodnie z zaleceniami WHO chronieni, czy tylko woda i mydło? Teraz jest okazja wykazania się kreatywnością, zapobiegliwością, troską o tych, którzy co roku zarabiają na wielkie nagrody pieniężne.
Co ten Andrzej Rochowicz pisze? Ja go nie rozumiem! O co mu chodzi? Może nie te szkoły mam zaliczone?
Życzę wszystkim zdrowia i omijania szerokim łukiem szpitala i innych np. wirusowych zagrożeń.
Udaję się na El Balconas złapać trochę powietrza. Pa.
 El Balconac
 Iława, Środa 15-04-2020

41682. 
Fabryka meblarska Szynaka Living w Iławie zaczęła zwalniać pracowników.
Nic nie pomoże żadna tarcza.
 Michał
 Iława, Środa 15-04-2020

41681. 
Odnośnie wpisu numer: 41669

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić dlaczego zrzutka na szpital iławski została odwołana?
 siostra Piguła
 Iława, Wtorek 14-04-2020

41680. 
Odnośnie wpisu numer: 41657

To niesłychane, że w czasie, kiedy polityka powinna dyskretnie i z pokorą zejść na plan dalszy i ustąpić miejsca walce z pandemią, lokalni politycy Platformy Obietnic lansują się w mediach internetowych.

Taka na przykład Bernadeta Hordejuk [PO] wykorzystuje każdą sytuację, aby zaistnieć. [...] Nawet teraz w czasie pandemii lansuje się na portalu InfoBurmistrz. Nagle zrozumiała co się naprawdę liczy w dobie zarazy. Czyżby? A może to nieustanne parcie „na władzę” nie pozwala się zatrzymać...

W takim czasie jak teraz, gdy świat chwieje się w posadach, wierzymy, że spotyka nas coś absolutnie „Impossible”. Tymczasem z plagami ludzkość zmaga się od dawna. Od dawna też ludzkość nie uczy się na błędach.

Żyjemy w papierowym społeczeństwie ukształtowanym latami przez polityków PO, PSL i SLD, nieprzygotowanym do walki z epidemią. Lokalne samorządy prześcigają się w szyciu maseczek, bo to przecież takie medialne. A może jednak trzeba wszelkimi sposobami budować poczucie wspólnoty obywatelskiej…

Poza polityką, jest codzienne życie w epoce koronawirusa. Nie ma grupy zawodowej, która by nie została dotknięta przez pandemię. Wiele osób znalazło się na skraju niepewności o jutro, bezrobocia.

A w iławskim ratuszu, po cichu, bez żadnych skrupułów lewicowy, wręcz lewacki burmistrz Kopaczewski perfidnie wykorzystuje zamieszanie wokół koronawirusa i przyznaje podwyżkę swojej koleżance dyrektorce ICK. Szok! [...] Nic nie tłumaczy takiego zachowania…

Każdy dzień przynosi nowe odpowiedzi, ale i wiele pytań.
 Madonna
 Iława, Poniedziałek 13-04-2020

41679. 
Wedle przez KURIERA publikowanych informacji statystycznych wyraźnie widzimy z jakiej grupy społeczne zarażają się mieszkańcy regionu.
Nie ma zarażania przez starszyznę.
Mamy dowód kto kpi sobie z głosu rządowego ośrodka zarządzania.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 13-04-2020

41678. 
Czy sanepid sprawdza personel DPS-ów?
[...] Czy są na 100% zdrowi? [...]
 Franciszek, lat 72
 Nowe Miasto Lubawskie, Poniedziałek 13-04-2020

41676. 
Na fotografii zaprezentowano maskę dla medyków, którą noszono w dawnych stuleciach, by odstraszyć dżumę.

Antropolodzy podają, że w IX wieku przed Chrystusem panowały masowe zgony w związku z szalejącymi zarazami. W XIV wieku zapanowała w Europie dżuma zwana czarną śmiercią, mordując miliony, a przywleczona przez kupców z Chin. W samej Florencji przez 3 miesiące umarło ponad 100 tys. mieszkańców.

W latach 1918-19 wybuchła w Europie hiszpanka w dwóch ratach: pierwszy atak wiosną był lekki i trwał, dla zmyłki jakby, do trzech dni. Drugi odezwał się we wrześniu i był śmiertelny, choroba bowiem kończyła się ostrym zapaleniem płuc i zgonem. Można przyjąć, że w Europie uśmierciła około 100 milionów ludzi.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 12-04-2020

41673. 
Odnośnie wpisu numer: 41672

[...] Tam można nawet ożywić odpowiednią roślinnością, by ptactwo ściągała. Trzeba wybagrować oczko i wpuścić odpowiednie gady i ryby, położyć kładki nad stawem, czy też pomosty. [...]
 Kuna
 Iława, Sobota 11-04-2020

41672. 
Panie Krzysztofie Kurpiecki, niech Pan dalej walczy o ochronę bagienka, bo to enklawa przyrody w środku miasta. Pełno tam ptaków i kwitnących zagajników.
Dzisiaj dało się zaobserwować tam kokoszkę - ptak podlegający ścisłej ochronie gatunkowej, dość rzadko spotykany.
Władze miasta (zwłaszcza deklarujący się eko-burmistrz) powinny wręcz chronić takie enklawy, a nie zubażać ich biotop. Na wybieg dla psów powinno się znaleźć inne miejsce, nie tak cenne przyrodniczo.
 [potwór z bagienka]
 Iława, Sobota 11-04-2020

41669. 
LEKCJA POKORY

Jeszcze niedawno ulicami Europy szły zaczadzone parady współczesnej Sodomy pod flagą tęczowej międzynarodówki. Dumnie kroczyły Siły Postępu oczarowane przez szwedzką szczekaczkę klimatyczną. Facet faceta prowadził na smyczy jak psa – ku przyszłości. Jeszcze niedawno opluwano wirusami nienawiści konserwatywną prawicę, że niby tworzy „bojówki”, a nawet „partyjną milicję”. Dziś, w czasie potwornej zarazy, Wojska Obrony Terytorialnej służą naszemu bezpieczeństwu. Czy ktokolwiek przeprosił twórcę – Antoniego Macierewicza?

Może to trąci mosiężnym patosem, ale gdy patrzę na otaczający mnie świat, to przychodzą mi na myśl słowa:

„A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa” (pamiętne, piękne słowa te wypowiedział prezenter Polskiego Radia o godz. 6:30 pamiętnego dnia 1 września 1939 roku).

Stanowiska i honory. Bogactwa, biedy i troski tego świata. Partie i partyjki. Wszelkie imprezy, imprezki i libacje gminne, i... pianie koguta o poranku. Wszystkie te „sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy”.

Każde pokolenie ma swoje „Westerplatte”. Żyje wśród nas pokolenie drugiej wojny światowej, pokolenie czasów komunizmu (1945–1989) i nowe, urodzone po 1990 roku w wolnej Polsce. Pokolenie wychowane w inkubatorze bezstresowości i owsiakowego luzu „róbta co chceta”. Teraz przechodzi swoisty czas uodpornienia na nowe wyzwania.

Już jedną wojnę z zarazą Polska prowadziła. W 1920 roku szła na Europę czerwona zaraza z Rosji sowieckiej, ale została zatrzymana na przedpolach Warszawy, choć okupiona morzem krwi.

Jak będzie tym razem? Czy pokonamy niewidzialnego chińskiego wirusa? Czy zatrzymamy zarazę międzynarodówki komunistycznej, czerwonej oligarchii pędzącej do wymarzonego „Nowego Świata”...?

Wojna trwa...
 Andrzej Rochowicz
 Kałduny, Czwartek 09-04-2020

41667. 
Wiedzieliście o tym...?

Ekodrób - to Chińczycy.
Animex - to Chińczycy.
Morliny - to Chińczycy.
Balcerzak - to Niemcy.
Sokołów - to Duńczycy.

Pamiętajcie! Patriotyzm gospodarczy: "Swój do swego po swoje".
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Środa 08-04-2020

41666. 
Poruszyła nas reakcja czytelników gazety.
Mimo strasznie trudnej sytuacji na rynku, cięć w reklamach i ogłoszeniach, jednak sprzedaż gazety się nie załamała. Ludzie mimo kryzysu chcą kupować swojego Kuriera.
Potwierdziło się, że mamy armię lojalnych czytelników. Niemal wszyscy przy okazji zakupów pamiętali, by nabyć swoją ulubioną gazetę. Trzeba przyznać, że to fenomen w chwili prawdziwej próby.
DZIĘKUJEMY.
Do zobaczenia jak zawsze od środy w najlepszych sklepach, salonikach i kioskach regionu. Zdrowych Świąt!
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-04-2020

41665. 
Odnośnie wpisu numer: 40264

Mycie rąk, kolego, należy też do sposobów dezynfekcji.
Ludzie zwariowali na tle dezynfekcji środkami szalenie drogimi. Słyszysz o cenach. A przecież możesz nawet płynem samochodowym do szyb za kilka złotych dezynfekować.
Aby zawalczyć z wirusem z dłoni, używaj nawet zwykłe mydło. Wirus ten jest podatny na działanie wszystkich związków, które rozpuszczają tłuszcze.
Nie ma zatem potrzeby szukać jakiegoś "specjalnego" rodzaju mydła, natomiast ważne jest, aby prawidłowo umyć ręce.
Nie dajcie się nabrać na jakieś drogie płyny.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 08-04-2020

41664. 
Odnośnie wpisu numer: 41659

Szare mydło, powiadasz...
To powiedz jak mam dezynfekować tym mydłem ręce po zakupach? Mieszkam w bloku dwa razy dziennie dezynfekuję klamki od drzwi do mojego mieszkania i do klatki wejściowej oraz klawiaturę od domofonu. Wytłumacz mi proszę jak mam te czynności robić szarym mydłem?! Może mam używać mydła w płynie?
 Jakub
 Iława, Środa 08-04-2020

41663. 
MOBILNA SPOWIEDŹ

Chcesz się bezpiecznie wyspowiadać? Zakon Oblatów zawsze błyszczał pomysłowością w posłudze duszpasterskiej (na Starym Mieście w Iławie). Podjedź autem na plac pod czerwony kościół w godzinach 16-18. Ustaw się w odległości 2 metrów równolegle obok parafialnego auta, w którym dyżuruje kapłan. Nie wysiadaj. Opuść szybę i „wyznaj swoje grzechy synu/córko”. Jak sobie układamy życie w warunkach pandemii? Raport z całego regionu Iławy i Nowego Miasta czytajcie w gazecie Kurier Iławski (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 07-04-2020

41662. 
Odnośnie wpisu numer: 41657

Ale to nie są jakieś koślawe żarty, co?
Bo prima aprilis był tydzień temu!
Mów prawdę co tam się dzieje.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 07-04-2020

41659. 
Odnośnie wpisu numer: 41653

Ludzie, błagam - nie róbcie problemu z szukaniem płynu do odkażania rąk. Płacicie potężne sumy. Nie róbcie tego.
Od tego jest szare mydło, którym dokładnie i jak najczęściej myjcie dłonie. Pamiętajcie również o codziennym spłukaniu całego ciała pod prysznicem z udziałem... szarego mydełka.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 07-04-2020

41658. 
NASZE „GNIAZDO” ZAKAŻEŃ

Czytaliście? Zdaniem wojewódzkiego sztabu kryzysowego, słynna dyrektor sanepidu Ewa Pielak wcale nie musi być „pacjentem zero”. W mijającym wydaniu gazety Kurier Iławski przedstawiliśmy raport oraz wymieniliśmy po nazwisku kluczowe osoby zarażone w Nowym Mieście Lubawskim. Spóźnialskich zapraszamy do lektury na strony 4 oraz 24-25.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-04-2020

41657. 
Odnośnie wpisu numer: 41651

Kolejne czarne newsy z iławskiego wariatkowa, czyli gabinetu burmistrza w ratuszu!
Dawid Kopaczewski ogłosił, że proponuje pakiet osłonowy dla lokalnych przedsiębiorców. I co tam widzimy?
Ano kompletnie NIC nie widzimy. On się dopiero pyta ludzi o pomysły pomocy dla sektora prywatnego.
Wniosek jest tu prosty, Dawidek nie ma żadnego własnego pomysłu dla ratowania lokalnej gospodarki.
Niedawno widziałem jak sekta jego wyznawców ogłosiła go na Facebooku "mężem stanu", bo otwarcie wypowiedział posłuszeństwo prawne rządowi. Ja nie żartuję, to jest fakt.
Ja nie wiem czy do końca zdajecie sobie Państwo sprawę jakiego typu człowiek rządzi obecnie w ratuszu. Boi się podjąć jakiekolwiek decyzje dla ratowania lokalnego biznesu i - co za tym idzie - ratowania miejsc pracy dla iławian. [...] On jest bardziej groźny od wirusa!
 spławik z ratusza
 Iława, Poniedziałek 06-04-2020

41655. 
Podpisz petycję do rządu USA o pociągnięcie komunistycznych Chin do odpowiedzialności prawnej i odszkodowań za pandemię KoronoWirusa.

https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-hold-chinas-government-accountable-coronavirus
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-04-2020

41654. 
Odnośnie wpisu numer: 41651

Wydaje mi się, że w takich kryzysowych czasach samorząd lokalny również powinien coś dołożyć od siebie a nie tylko pouczać jak mają wyglądać wybory prezydenckie.
Nie będzie w tym roku żadnych imprez, jest zaoszczędzona kasa. Warto pomyśleć i wesprzeć tych, którzy prowadzą działalność i obniżyć np. i tak maksymalnie najwyższe podatki od nieruchomości w Iławie. Wielu firmom za miesiąc może dwa skończy się kasa za przestojowe, a wtedy wpływy do miejskiej kasy spadną do zera gdy zaczną bankrutować. A tej dziury burmistrz już nie załata kolejnymi podwyżkami.
Trzeba też pomyśleć trochę o innych Panie burmistrzu, nie tylko o sobie, zwłaszcza w takim czasie.
 Piotrek
 Iława, Niedziela 05-04-2020

41653. 
Odnośnie wpisu numer: 41621

A gdzie można kupić tak tanio ten płyn?
Byłem na iławskich stacjach Orlen już dwa razy i płynu nie było.
Kupiłem w końcu inny - w aptece po 180 zł za 5l !
To i tak taniej niż płacić 30 zł za marnego atomizera 200 ml.
 Jakub
 Iława, Niedziela 05-04-2020

41651. 
Odnośnie wpisu numer: 41642

Kolejne czarne newsy z iławskiego wariatkowa, czyli gabinetu burmistrza w ratuszu! [...]
Mamy krach gospodarki lokalnej, krajowej i światowej, ale to nic. Młoda władza się wypasie, spoko luzzzzz.
Poza dyrektor ICK Lidią Miłosz podwyżkę podobno mają dostać jeszcze co najmniej dwie osoby, lecz póki co sprawa objęta została ścisłą tajemnicą przez Dawida i jego "rowerzystów". [...]
Ale to nie koniec!
Jest w Iławie przedsiębiorca, który zaproponował burmistrzowi umorzenie podatku, ale chciał dać w zamian płyny bez ograniczeń do dezynfekcji dla całej Iławy, dla każdego z nas. Co na to "powiew młodości" ze świetlicy Stare Miasto? NIE! Czemu? Bo NIE!
Tak właśnie Wasz "powiew świeżości" dba o interesy mieszkańców miasta.
 spławik z ratusza
 Iława, Sobota 04-04-2020

41650. 
Kiedy miejsca publiczne w mieście Iława będą odkażane?
Ludzie plują, kaszlą i po tym chodzimy, roznosimy.
Czy burmistrz miasta coś zaplanował?
 Ewa
 Iława, Sobota 04-04-2020

41644. 
Odnośnie wpisu numer: 41642

Przestańcie się czepiać Pani dyrektor Miłosz. Ona po marazmie z poprzednich lat tchnęła nowego ducha w ICK. Nie tylko stworzyła nowe możliwości rozwoju ICK, ale również poprawiła atmosferę. I to dopiero pierwszy rok. Można mieć wiele zarzutów do Burmistrza, ale wybór Pani Miłosz to strzał w dziesiątkę.
 iławianin [446]
 Iława, Sobota 04-04-2020

41643. 
Jest zakaz wchodzenia do lasu.
Niech Kurier zobaczy co się dzieje na parkingach w lesie na wylocie z Iławy do Susza. Masakra ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób roznoszą wirusa.
Powiem wprost. [...] oni są mordercami.
Rumunia bardzo pięknie rozwiązała problem: 15 lat czapy i wszystko.
 Marios
 Susz, Sobota 04-04-2020

41642. 
Co się wyprawia w iławskim ratuszu to "głowa mała" !!!
Ludzie !!! Patrzcie !!!
Chińska zaraza szaleje po całym świecie i zbiera swe śmiertelne żniwo, doprowadza do globalnego kryzysu gospodarczego. Masowo padają firmy, ludzie masowo lądują na bezrobociu i bez środków do życia.
A tymczasem co dzieje się w Iławie?
Nasz wspaniały burmistrz Dawid Kopaczewski, korzystając z totalnego zmieszania, po cichu podobno podniósł i tak już niemałe wynagrodzenie swej zaufanej protegowanej z SP2, szefowej Iławskiego Centrum Kultury, Lidii Miłosz!
Ale żeby było weselej, nasz Dawidek podnosi pensję dyrektora ICK w momencie, kiedy musi zaciągnąć kolejny kredyt na spłatę poprzednich zaciągniętych niedawno kredytów!
Ludzie! Do cholery jasnej! Co tu się dzieje...?! O co tu chodzi...?! [...] Skąd wy żeście wytrzasnęli tego dziwoląga...?! [...] Macie teraz czarno na białym swój "powiem świeżości w ratuszu", który wydaje z miejskiego budżetu kasę na lewo i prawo [...] nawet w tak dramatycznej sytuacji finansowej i społecznej.
No, brawo... Ochrypłem...
 spławik z ratusza
 Iława, Piątek 03-04-2020

41637. 
Zapomniany temat.....A szkoda. Jak segregować śmieci do tych koszmarnych pojemników?
Biorę do ręki torbę, w której mam szkło, papier i plastik. Drugą ręką wybieram i wrzucam do odpowiednich pojemników. A skąd wziąć jeszcze jedną do podnoszenia tych upiornie ciężkich klap?
Tyle się mówiło o zrobieniu otworów wrzutowych... Jak grochem o ścianę. Zleceniodawca nie potrafi wyegzekwować od zleceniobiorcy najprostszej rzeczy.
 Zibi
 Iława, Piątek 03-04-2020

41632. 
Odnośnie wpisu numer: 41621

Oprócz sezonu wiosennego i wirusowego rozpoczął się okres podwyżek, ale niezgodnych z oficjalną inflacją ok 4-7 %, ale od razu z grubej rury.
"Energa" już zaliczyła podwyżkę 7 gr za kWh.
Teraz Multimedia mają "ciekawy" pomysł na przedłużenie umowy poprzez telefoniczną konsultację z niezłą propozycją podwyżki 30 zł miesięcznie dla długoletnich ich klientów. Tylko dla nowych klientów oferują całkiem przyzwoite opłaty.
Podobne metody wyłudzania i oszustwa swoich klientów stosują niektóre sieci komórkowe poprzez natrętne upominanie i molestowanie "doładuj swoje konto".
Dziwi mnie, że na takie praktyki nie reaguje UOKiK, a jeśli reaguje to karze "firmę", czyli konsumentów, a nie osoby odpowiedzialne.
 I.L.H
 Ilawa, Czwartek 02-04-2020

41628. 
Kolejny dzień kwarantanny domowej...
Czuję się rozmarzona czytając na opakowaniu po jajkach:
"Kury z wolnego wybiegu".
Zazdroszczę...
 Ola Mała
 Iława, Środa 01-04-2020

41625. 
W krajach gdzie panuje luzactwo, libertyńskie podejście do życia w ogóle, jak w Hiszpanii Włoszech czy kochanej przez Polaków Anglii, tam setki dziennie będzie umierać.
Litościwy polski rząd, na swą zgubę, zaprosił rodaków do powrotu, prawdopodobnie setki tysiące z utajnionym wirusem. Tych samych Polaków, którzy przeciw temu rządowi zawsze głosowali i hańbili go. W takich razach nie należy być litościwym. Źli ludzie zawsze zostają złymi zaś dobrzy dobrymi. Ale rząd polski postawił się w roli jak ten ojciec w przypowieści o przyjęciu syna marnotrawnego do siebie. Lecz tamten syn to z miłością do ojca, zaś obecni synowie są fałszywi i nie godni takiego ojca.
 Marszałek
 Iława, Środa 01-04-2020

41624. 
TEST NA WYWOŁANIE PANIKI

Sytuacja przypomina trening podręcznikowego rozkręcania „hybrydowej wojny informacyjnej”. Chodzi o wywołanie paniki i zamieszania, a następnie utrwalenie strachu i doprowadzenie do paraliżu. Jak to oceniacie? Co najmniej 100 osób w Lubawie otrzymało we wtorek 31 marca sms o takiej treści:
 KURIERZY
 redakcja, Środa 01-04-2020

41623. 
Pojawił się komentarz Dominiki Kasprowicz - jako odpowiedź na list burmistrza Kopaczewskiego apelującego o odwołanie wyborów prezydenckich, skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy.
Przeczytajcie na siedząco. Oto treść:

* * *

"Będzie krótko i treściwie. Bo jestem bez śniadania i po uszy w zdalnym nauczaniu. A zresztą, głodna czy nie, ja bullshitu po prostu zasadniczo nie kupuję. Nigdy i od nikogo. Nawet od przyjaciół, nawet od partnerów, nawet od własnych rodziców. I z całą pewnością nie od Przypadkowego Burmistrza.

To pismo to jest BULLSHIT. To nie jest oświadczenie, na które czekaliśmy. To nie jest NIE, nie zrobię wyborów, bo nie narażę ludzi, którzy mnie wybrali lub nie, ale za których bezpieczeństwo i dobrobyt odpowiadam. Tu nie ma NIE, powtarzam raz jeszcze, przeczytajcie to pismo raz jeszcze, jeśli potrzebujecie. To gra na zwłokę, pozorowanie działania, ściema obliczona na efekt - jak wszystko zresztą, co robi nasz niewydarzony włodarz. To są znowu okrągłe zdanka bez treści, takie, z jakich swego czasu musiałam wycinać i sklejać jakąś treść, bo lanie wody bez treści w radiu nie przejdzie. "Obawiam się, że się nie da, a już nie z tą kasą, dobrze by było przełożyć..." (...)

No śmiech na sali. Myślałam, że to taki marny Prima Aprilis. Ale jednak nie. To nie psikus. A w zasadzie, może i jest. Taki psikus zrobiony nam, mieszkańcom, przez Psikusowego Przypadkowego Pinokia.

A o co w tym wszystkim chodzi? O to, co zwykle, o kasę i władzę. Otóż nasz fejs-burmistrz najzwyczajniej w świecie nie powie wyraźnie nie, nie zrobię wyborów, nie naradę swoich ludzi, bo go na to nie stać, w każdym wymiarze. Raz, jeszcze tyle nie odłożył, żeby mógł zostać bez pracy. Dwa, szedł do ratusza "wszystkim pokazać", więc teraz, jak się zaczepił, a doskonale wszyscy wiemy, jak przypadkowe było to zwycięstwo, to nie puści. Tak, nasz przypadkowy włodarz nie może sobie pozwolić na to, by zastąpił go komisarz wyborczy. Bo wie, że drugi raz mu się tak nie pofarci. Nie po tym, co do tej pory pokazał. Dlatego będzie puszczał w sieć debilne ankietki typu: Przekładamy wybory czy nie? (Może zapytajmy wprost, uczciwie: Chcecie umrzeć czy nie?) Ankietka do 5 kwietnia to jest kupowanie czasu. Leżenie i przeczekiwanie z głową przy ziemi, nie wychylając się, bo może burza przejdzie bokiem, bo a nuż się uda. Nic nie zrobić i uratować własną du*, czytaj: stołek.

Jestem przekonana, że burmistrz w zaciszu gabinetu ubolewa, że się w obecnej sytuacji konsultacji społecznych nie da urządzić, bo zapewne by z nami konsultował długo, namiętnie i jałowo (patrz: sukces wszystkich poprzednich), czy my się chcemy narażać czy nie. Zostaje mu ankietka, w której może mu kilkaset ludzi kliknie, taka lipna niby-inicjatywa dla asekuracji, bo jakaś podkładka będzie, w razie czego można się będzie za jakiś czas - jeśli będzie taka potrzeba - tą ankietką wylegitymować z braku działań.

O ankietce więcej nie będzie, wypowiedziałam się jasno na temat tego, czy jest bardziej śmieszna, czy straszna, na oficjalnym profilu burmistrza. Więcej tam komentować nie będę, bo każdy sobie robi w kwarantannie jakieś postanowienia i ja też postanowiłam - od tej pory wdaję się w dyskusje TYLKO Z LUDŹMI HONORU. Z charakterem, kręgosłupem i cywilną odwagą. Koniec i kropka.

Ale jeszcze dwa zdania w kwestii tego śmiesznego pisemka - tak, ono w takiej formie jest po prostu śmieszne. Żenujące. Piszą, dzwonią do mnie od kilku dni ludzie: Zróbmy coś, musimy wywrzeć na Dawidzie presję, wiesz, jaki on jest... (Tak, wiem, chyba już wszyscy wiedzą). Z każdej strony, prawej, lewej, z najbliższego otoczenia Kopaczewskiego też. Samo to w sobie jest śmieszne i żenujące. Znaczy, nie to, że ileś osób w zgodzie ponad podziałami próbuje od iluś miesięcy ratować sytuację, miasto, mieszkańców. Tylko to, że w ogóle trzeba. (To jest mega słabe, przyznajcie. Ratować mieszkańców przed burmistrzem. W sytuacji, kiedy są realne zagrożenia).

I to pisemko, to jest taka właśnie WYMUSZONA przez środowisko reakcja człowieka, którego co najwyżej stać na reakcję. Nigdy na akcję. COŚ musiał zrobić, napisać, oświadczyć, bo jest presja, żeby tak zrobić. (No i - to mnie nieustająco bawi - inny lokalny samorządowiec wrzucił post, więc fejs-burmistrz, zawsze drugi, zawsze w tyle, TEŻ COŚ MUSIAŁ, żeby gorszy nie być...). Ale musiał wymyślić to tak, żeby się jednocześnie nie wychylić i nie narazić. Ot taki mało sprytny fortelik. Coś napisać, ale w sumie tak, żeby nic nie napisać, wielkie nic, wielkie gie w pazłotku.

Że burmistrz jest lawirant, asekurant, kombinator i robi tylko tyle, ile mu się opyla, ile mu samo w ręce wejdzie siłą bezwładności, to mnie już nie boli, bo i od dawna to wiem. Ale że niegłupi ludzie to kupują, to jest dla mnie za każdym jednym razem szok i niedowierzanie. I to, że niektórzy nie kupują, a mimo to klaszczą, też koniunkturalnie. Też z asekuracji. Też z kalkulacji. To jest dopiero mega. A to naprawdę nie są czasy dla ludzi, o których mój śp. dziadek mówił "miękkim ch* robieni". Ani dla politycznych wydmuszek bez kręgosłupa.

Ja bym takiego pisma nie potrafiła napisać, takiej ściemy ludziom w Iławie wciskać, jakoś na siebie codziennie muszę w lustrze patrzeć. Nie potrafiłabym żyć nie mogąc sobie w oczy spojrzeć. Jak to napisał prezydent mojego rodzinnego miasta Ciechanowa, są w życiu ważniejsze rzeczy niż stołki."

* * *

Pani Dominiko: BRAWO, BRAWO, BRAWO!
 Atrakcyjny Kazimierz
 Iława, Środa 01-04-2020

41621. 
SPEKULACJA CENOWA

[opinie]: „Bandycka przebitka aż na 150 złotych! To powinno być karalne! Ten market powinien zostać natychmiast aresztowany! To jest żerowanie na ludzkiej krzywdzie i poczuciu zagrożenia. Zgadnijcie która sieć marketów jest tak po chamsku cwana”.

Ps. Przypominamy, że na stacjach paliw ORLEN butelka 5-litrowa płynu wirusobójczego kosztuje tylko 49 złotych i sprzedaje się szybko mimo reglamentacji po 1 sztuce.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 31-03-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 185 186 187 ... 360 361 362 następna ] z 362131007649


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.