Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

17215. 
Czy góral z podleśnego wybudował kaplicę dla siebie i swojej Izabell, czy dla szaraków, którzy ją budowali i na nią łożyli...? Bo jeśli to tylko kolejna prywata, to spadaj do nowo wybudowanej rezydencji w Radomku i daj odpocząć od swojej podłej twarzy. Do Radomka zapraszamy wszystkich chętnych, na dzień otwarty w piątek 20 listopada.
[...] Został wystosowany odpowiedni list oburzonych parafian do biskupa Styrny, więc może zrobi z tym porządek. Poczekamy.
 Elwira Presnau, lat 61
 Niedziela 08-11-2009

17214. 
Odnośnie wpisu numer: 17213

Szanowna Pani!
Pan Jarek nic Pani nie wskóra. Bowiem to, że znazła się pani u Szynaki, nie w pracy, a obozie, jak to pani określa, to już sprawa inna. Albo pani nadinterpretuje dyscyplinę pracy do szykanowania obozowego, albo po prostu praca w tej firmie jest podła i uwłaczająca godności ludzkiej. Czuje się Pani niewolnicą, bo niskie płace lub stosują dryl nie do zaakceptowania przez prawo pracy.
Niestety, ludzie biznesu, czyli właściciele, nie traktują zakładu swego jako wartości materialnej, która ma zapewnić byt dla ludzi tam pracujących nade wszystko, a - jako tylko i wyłącznie środka produkcji, wysysającego z was maksymalnej korzyści dla siebie. Niestety, takie podejście do prowadzenia biznesu naówczas w naszym Kraju jest powszechne. Dla polskiego właściciela pracownik jest tylko i wyłącznie PRZEDMIOTEM w podnoszeniu dochodów. Stąd niskie płace, karność, nadużywanie prawa pracy, praca w nadgodzinach bez wynagrodzenia, wypłaty na raty, formalne zatrudnianie na pół etau, na najniższej krajowej pensji, mobbing kobiet, obowiązkowe praktyki zapoznawczo-inegracyjne. Tak naprawdę, w stosunkach społecznych i relacjach pracownik właściciel, cofnęliśmy się do wczesnego kapitalizmu, właściwie feudalizmu.
Walka i cierpienia wielu Polaków w Stanie Wojennym o człowieczeństwo poszła na marne. Dlatego do obecnego pokolenia należy kolejny ZRYW SPOŁECZNY, o zatracone IDEAŁY SOLIDARNOŚCI.
 Solidarny 13.12.1981.
 Niedziela 08-11-2009

17213. 
Dlaczego jest tak ciężko w naszym mieście Iławie o prace dla starszych ludzi? Chciałabym zmienić pracę, gdyż w tej chwili pracuję w obozie pracy MM Szynaka. Nie możemy zachorować w obawie, że zwolnią nas.
Panie Jarku, co mam zrobić?
 Krystyna

krystynka46@wp.pl
 Iława, Niedziela 08-11-2009

17212. 
Odnośnie wpisu numer: 17197

Drogi panie Tubylcu.
Nie skreślałbym ludzi z Susza do objęcia stanowiska o którym pan pisze.
Jak się pan dokładnie zorientuje, to zobaczy pan, że w Suszu pozostaje jeszcze kilka osób z dobrym nazwiskiem, zaczynającym się na Sad...... Wiadomo, że burmistrz nie weźmie osobę, która mu zaszkodzi, ale wiadomo, że w rodzinie nic nie ginie. A w czasach kryzysu trzeba pomagać rodzinie, choć jak się spojrzy na Susz, to widać, że nawet bez kryzysu rodzina sobie pomaga.
 suszak
 Niedziela 08-11-2009

17211. 
Odnośnie wpisu numer: 17205

Mam do WAS pytanie: skąd wiecie, że to jest zmyślone personalium.
A jeśli wiecie, to znaczy, że każdy nick jest dla WAS rozpoznawalny.
Czekam na rzeczową odpowiedź.
 Solidarny 13.12.1981.
 Niedziela 08-11-2009

17209. 
Spory toczą o to, od kiedy w Europie Wschodniej nastały zmiany. Każdy ma swój pogląd, Polak wie swoje, Niemiec wschodni swoje, Rusek też po swojemu interpretuje.
To przecież jasne jak słońce na Niebie. Zaczęło się od czupurności Polaków, którym nie pasowało życie ze wschodnim sąsiadem. Pomógł dopiero Papa, którego wsparł Regan z Ameryki, a Rusek był osłabiony gospodarczo i militarnie, by rzucić się na Europę Zachodnią i NATO. A teraz niemiaszki sobie przypisują sukces polityczny.
Jeszcze chwila i ten sam czupurny Polak postawi się Unii Europejskiej. A dlaczego? Bo jest oszukany i wykorzystany jak prostytutka, choć nie był prostytutką. Europa na nim się dorobiła, a na dodatek wypięła i z Ruskiem sojusz gazowy zawiązała z pominięciem Polski. Rządy mamy takie, że nas kiwają i przyjdzie czas, że gazu nie stanie, a jak zabraknie to polactwo zacznie rozrabiać.
 Niewierny
 Niedziela 08-11-2009

17208. 
Odnośnie wpisu numer: 17160

Ekskluzywny wywiad z prof. Majewską

W wywiadzie dowiesz się:co to jest szczepionka,co zawiera, za i przeciw szczepieniom, czy szczepienia są obowiązkowe, czym jest świńska grypa, jak zapobiegać zakażeniu, inne.
Więcej info na temat wywiadu jest na http://www.kodeks-a-zdrowie.pl
 zainteresowany
 http://www.youtube.com/watch?v=sB8QbiCmCwI&feature=player...
 Sobota 07-11-2009

17207. 
Odnośnie wpisu numer: 17204

Z tym sfinksem z popiolow to pojechales. Mialo byc gornolotnie, ale nie wyszlo. Co do reszty to nie oceniam. Moze prorocy wiedza lepiej :)
 feniks
 Sobota 07-11-2009

17206. 
Odnośnie wpisu numer: 17198

Stacha moja, wysłuchaj jeno głosu gościa, co psa w budzie trzymał przywiązanego, na zimę na luz go puszczał.
Otóż nie miłość i kultura do zwierza chowania niektórych debili zwabia, a by zwierza jak tygrysa wielkiego w M-2 chować, jeno moda na chowanie psów i innego gatunku zwierza w domu po krokodyla włącznie. MODA jest ich motywem na dziś. Niektóre panienki przeważnie śpią z zwierzem, jakby nie mogły panie święty chłopa do wyra ściągnąć, a mogły by łatwo, bo one szykowne czasem są że aż strach spojrzeć. Tym debilom nie wadzi jak on nasra na ganek w klatce, albo pod drzewo lub na świeżo trawnik ścięty, lub zleje się na chodnik. Niechby debilce narobił na dywan lub zlał się na pościel, to radował bym sie mocno.
Debilko z bloku, mówię ci, że trawniki to nasze poletka, nie nie życzymy sobie, abyś nam obsrywała, że aż przykro patrzeć jak się przez miasto nasze idzie.
I tu żadna policja nie pomoże, tylko my obywatele musimy donosić do straży na takich, a dowodem niech są fotografie wykonane z ukrycia jako dowody.
 Eugienia Pigwa z Daula
 Sobota 07-11-2009

17205. 
Odnośnie wpisu numer: 17183

[...] [OCENZUROWANO]
 Marian Kowalski - rzecznik prasowy stowarzyszenia [...]
 Sobota 07-11-2009
Odp. 
Zmyślone personalia są tym samym, czym anonimy. Odwagi!
 moderator
 Niedziela 08-11-2009

17204. 
Odnośnie wpisu numer: 17197

[...] Też słyszałem, że wybitny były naczelnik poczty w Zalewie, jak o sobie mówi Jarosław Piechotka, szykuje się na stanowisko po Andrzeju Dawidzie. Ciekawe dlaczego pan Jarek trenuje teraz młodzież suską, a nie zalewska? (jak to robił przez kilka ostatnich lat). Otóż odpowiedz jest prosta: bo jest tak samo jak Dawid [...] gospodarczym i ma na karku [...]. Ale pan Jarek raczej nie zagości na ziemi suskiej zbyt długo, ponieważ szykuje się do boju o fotel burmistrza Zalewa! Walczy zaciekle, a jest o co... No chyba że do tego czasu także beknie za swoje [...].
Obywatele ościennych gmin - bądźcie czujni! Bo Andrzej Dawid jest niczym sfinks powstający z popiołów i zapewne ma już kolejny pomysł gdzie ubić dobry interes.
 lim
 Piątek 06-11-2009

17203. 
Odnośnie wpisu numer: 17197

Dobre pytanie!
Ja też stawiam na Pana Piechotkę. Pan Andrzej Dawid lubi otaczać się ludźmi, którymi może manipulować, a Pan Piechotka to doskonały tego przykład.
W gminie Zalewo mieszał i wymieszał sobie niezły bigos, a teraz uciekł
pod skrzydła "tatusia politycznego" i liczy na korzyści - jak zawsze. Współczuję mieszkańcom miasta i gminy Susz, że są zmuszani do tolerowania tego, że są stawiani przed faktem dokonanym, że muszą wąchać to, co w Zalewie śmierdziało. Współczuję!
 Anna, lat 42
 Zalewo, Piątek 06-11-2009

17202. 
Okoliczności, w jakich żyjemy, wymuszają obywatelski niepokój o Polskę, w tym również o nasze lokalne podwórko. Zmierzam do zajęcia głosu o godności ludzkiej i osobistej człowieka, nieczęstej zalety nas wszystkich, jak też ludzi ze świeczników, co pozostawiam do osobistych przemyśleń zacnych Czytelników.

O GODNOŚCI SŁÓW KILKA
czyli premiera, a raczej powrót Feliksa Rochowicza do roli komentatora:
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/O-godnosci-slow-kilka/2544
 KURIERZY
 Piątek 06-11-2009

17200. 
Odnośnie wpisu numer: 17196

Niech się [...] cieszy jeśli posadę w nowym basenie dostanie. W recepcji.
 Prorok
 Piątek 06-11-2009
Odp. 
Pytanie.
Oprócz publicznego dokuczenia i podeptania tej Pani, co miała
wnieś ta „wypowiedź”? Jaką konkretnie treść? (prócz szamba).
Propozycja.
Spróbuj wypowiedzieć to samo – ale! Podpisując się własnym
imieniem i nazwiskiem. I wtedy zobaczymy, czy – oprócz wizji
i ataków żółci – masz jeszcze twarz oraz przysłowiowe „jaja”.
A moderator wtedy na pewno tego nie ocenzuruje. Śmiało!
 moderator
 Piątek 06-11-2009

17199. 
Odnośnie wpisu numer: 17197

Generalnie masz rację przytaczając zasady polityki kadrowej w ogóle. Potwierdzasz to, co się w Suszu dzieje. Suski burmistrz od dawna tak
postępuje, pozbywa się ze swojego otoczenia porządnych ludzi, ściąga komandosów spod ciemnej gwiazdy.
Cel oczywisty, możliwość manewrowania i manipulowania kadrami.
Co robią urzędnicy z 30-letnim stażem pracy w Urzędzie? Ano nic.
Ci co próbowali kandydować na stanowisko burmistrza - odchodzą.
Nie ma społecznego sprzeciwu, nie ma partii politycznych, organizacje społeczne ubezwłasnowolnione. I tak czas leci... Jeśli chodzi o działania efemerydy z Zalewa - nasza wyobraźnia tak daleko nie sięgała!
 analityk
 Piątek 06-11-2009

17198. 
Odnośnie wpisu numer: 17180

Fuj, wdepnęłam w psie gówno na trawniku. Ile jeszcze będziemy musieli
to tolerować? Straż Miejska do roboty wypatrywać psów załatwiających cięższą potrzebę u boku swych dumnych właścicieli, skończmy z tym zasranym (dobrze napisał Leszek Olszewski) procederem!
 Stasia
 Piątek 06-11-2009

17197. 
Odnośnie wpisu numer: 17128

Myślę, że niepotrzebnie łudzą się nadzieją suszanie, aby objąć stanowiska po Andrzeju Dawidzie.
Burmistrz Sadowski ma swoich żołnierzy poza swoim miastem i gminą.
Tak się czuje mocniej, pewniej i bezpieczniej. Nie chce wychować sobie "spychacza", który mógłby go niebawem "wykopać". Analizując kadrę jego wojska, widać tam jedną z drużyn pod dowództwem Dawida. Są to oddani na śmierć i życie służalczy dowódcy - zarówno wtedy, gdy był burmistrzem Zalewa, wiceburmistrzem Susza, czy - puki co - obecnie przestępcą gospodarczym. To właśnie spośród nich ktoś obejmie schedę po Dawidzie.
Zaryzykuję twierdzenie, że będzie to Jarosław Piechotka, choć widzę tam kilku innych chętnych na te stanowiska. Są oni rozproszeni po okolicznych gminach, nawet w woj. pomorskim. Lokowani byli tam przez Dawida. Będą teraz spadać z układnych stołków, gdy ich pryncypał stał się bankrutem politycznym. Zajmować będą nowe stanowiska bądź w administracji suskiej, bądź to w spółce, którą na pewno współzałoży Dawid. Jestem ciekawy, kto będzie potencjalną ofiarą (spółki-jaskółki), ponieważ Dawid ma w tym doświadczenie. Co najmniej w dwóch spółkach współwłaścicieli rzucił na kolana.
 tubylec
 Piątek 06-11-2009

17196. 
Aż miło patrzeć na to, co wyrabia się na miejscu budowy basenu.
Podobno prace mają zakończyć się jeszcze przed przyszłorocznymi
wyborami, a jeżeli tak będzie to ciekawy jestem faworyta w wyścigu
na najwygodniejszy fotel w tym mieście Iławie.
 Marynara Łu Bu Du, lat 64
 http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Ruszyla-budowa-basenu...
 Iława - Gajerek, Piątek 06-11-2009

17192. 
Odnośnie wpisu numer: 17190

Pani Jolu, Pan Szczepaniak jest na emeryturze. Jest jeszcze w pełni sił.
Jako osoba prywatna bawi wnuki i, zgodnie ze swoim charakterem, wyczekuje na sprzyjającą okazję, może teraz się nadarza...
 analityk
 Piątek 06-11-2009

17191. 
Skoro Pan A. Żyliński taki cwany i posadowił na Ratuszu nieudaczników,
to niech sam to piwo spija i szybko wraca na swoje miejsce do Ratusza
 Kuczer Wielmoznego Pana
 Piątek 06-11-2009

17190. 
Odnośnie wpisu numer: 17187

Czy wiecie co robił Pan Tadeusz Szczepaniak? Jakoś nigdzie Go nie widać przez minione 3 lata w Suszu ani w Iławie. Czyżby suscy wyborcy poznali się na nim? I przepadł w ostatnich wyborach do władz samorządowych.
Napiszcie.
 Jola
 Czwartek 05-11-2009

17189. 
Inżynierowi Włado Ptasznikowi most się posypał między Małym a Dużym
Jeziorakiem. Jak się tłumaczy podatnikom? Po jakiemu gada światowiec?
Na kogo zwalił winę ten jaśnie oświecony gospodarz miasta i lingwista??
A to dobre: na geologa!
Ciekawe co wymyśli Ptasznik, gdy do 17 listopada Państwo Grabowscy
nie ruszą z budową Hotelu Grand Tiffi [przy ul. Dąbrowskiego] na terenie
po starych zakładach drobiarskich. Może poprosi o napisanie listu przez
premiera Tuska, który obieca kolejny cud w Iławie? A może koledzy Miro
i Zbychu pomogą, mają tyle czasu teraz.
Panie Żyliński, litości, kogo Pan nam tutaj wsadził do tej naszej Iławy?!
 Muppet Show
 Czwartek 05-11-2009

17187. 
Odnośnie wpisu numer: 17177

Jeśli chodzi o Pana Tadeusza - nie byłoby problemu, lepszy będzie
od poprzednika. Znać musi jednak 13 księgę. Na wyrywki i po kolei.
 czyt-for
 Czwartek 05-11-2009

17186. 
Odnośnie wpisu numer: 17183

O jakie nowe ugrupowanie się wam rozchodzi?
Te, co Mozarczyk z "kulawym" zakłada?
 Przewodniczący Rady Parafialnej Koscioła Dnia Siódmego
 Czwartek 05-11-2009

17185. 
Odnośnie wpisu numer: 17105

Pasuje na Netera. To swój chłopak.
 Ormowiec
 Czwartek 05-11-2009

17184. 
Odnośnie wpisu numer: 17180

Nie mój wpis, ale podoba mi się.
O ewentualnych warunkach konkursu na szefa hali sportowej w Suszu pisałem wcześniej, pisząc o hipotetycznym warunku 10-letniego stażu
pracy na kierowniczym stanowisku, którego nie spełnią młodzi ludzie.
A burmistrz Sadowski tylko przegra kombinując z miernotami na te ewentualne stanowisko dyrektora CSiR w Suszu.
 czytelnik - forumowicz (czyt-for)
 Czwartek 05-11-2009

17183. 
Odnośnie wpisu numer: 17159

[...] [OCENZUROWANO]
 rzecznik prasowy nowego ugrupowania [...]
 Czwartek 05-11-2009
Odp. 
SZLABAN jest na forum publicznym dla bydlęcego szamba spod
palucha anonimu wobec konkretnych osób z imienia i nazwiska.
 moderator
 Czwartek 05-11-2009

17182. 
Odnośnie wpisu numer: 17169

Co do obsady stanowiska dyrektora CSiR. Stawiam na Filodę. Jest kilka nazwisk stających do konkursu na to stanowisko, ale to „słupy”.
 szerszeń
 Czwartek 05-11-2009

17181. 
Odnośnie wpisu numer: 17178

Racja.
Nie pomogły miejskie psie dystrybutory, bo rodzice zabierali worki na
drugie śniadanie dla dzieci do szkoły. Nie żartuję. Mój syn pokazał mi
zdjęcie na telefonie komórkowym.
 Marynara Łu Bu Du, lat 64
 Iława - Gajerek, Czwartek 05-11-2009

17180. 
Odnośnie wpisu numer: 17178

Gówno to dziś problem – mało kto widzi, każdy w nie włazi.
 czyt-for
 Czwartek 05-11-2009

17179. 
Odnośnie wpisu numer: 17178

Do Laury.
Do ludzi bez kultury w ogóle nic nie dociera. Im zdaje się, że mieszkają
na wiejskim podwórku i zarówno, świnia, jak pies mogą łajno w każdym miejscu zostawić. Zwracając uwagę tym osobnikom, człowiek naraża się tylko i jest wytykany palcami i obmawiany. Żeby na trawniku jeszcze pies się zwalił, ale pod nowo posadzone drzewko.
Byłem świadkiem, jak jedna młoda panna prowadziła klatką schodową zakrwawionego psa, który zostawiał krwawe ślady na klatce. Myślicie, że wyczyściła? Sam wieczorem zrobiłem. Podobno na zachodzie są za takie sprawy potworne kary. Nie próbujcie jednak dzwonić po straż, bo w nocy samochód ci załatwią.
Jest tylko jedno wyjście. Można trawnik polać specjalnym smrodem, albo po prostu otruć gady. Innego sposobu nie ma. A więc trujemy gady. Może ta ludzka hołota zdobędzie się na kulturę.
 Ekolog
 Czwartek 05-11-2009

17178. 
Leszek Olszewski słusznie wrócił do problemu psich odchodów w mieście Iławie wszechobecnych.
Dla właścicieli psów mam informację: w sklepie JYSK przy Ostródzkiej jest do nabycia komplet 2 x 30 woreczków na psie kupy za 4,95 zł. To bardzo tanio jak na 2-miesięczny okres, na który wystarczają! Nie macie już wymówki - proszę o nabywanie.
Psie gówna precz z naszych trawników i zieleńców!
 laura
 Czwartek 05-11-2009

17177. 
Odnośnie wpisu numer: 17173

Masz racje, ten Pan Tadeusz Szczepaniak to wyrafinowany "pływak".
W Iławie przesiedział spokojnie w starostwie przez dwie poprzednie
kadencje. Jeżeli Pan burmistrz Jan Sadowski powoła jego osobę na
swojego zastępce, to - życzę Panu Burmistrzowi powodzeniaaaaa...
i sukcesówwwww...
 BOLEK
 Czwartek 05-11-2009

17176. 
Odnośnie wpisu numer: 17173

Masz rację... Tak wstał, że zaskoczył i wszystkich, i mnie. To typowy
oportunista (zobacz słownik PWN, koniecznie), tak jak z tym okrętem,
co mówi przyczepiwszy się do niego: "płyniemy?".
Wszystkiego można się spodziewać. Jako człowiek w porządku, tylko...
 analityk
 Czwartek 05-11-2009

17175. 
Odnośnie wpisu numer: 17173

Możliwa jest koalicja PiS i SLD pod warunkiem, że PiS odpuści w lewo,
a SLD w prawo.
Obie partie są pronarodowe, prospołeczne, przeciw ostrej prywatyzacji
i liberalizacji gospodarki. Balcerowicza trwanie w polityce gospodarczej
jest nie do przyjęcia.
 Solidarny 13.12.1981.
 Czwartek 05-11-2009

17174. 
Dla pojazdów powyżej 10 ton
szlaban na kilka miesięcy

SKANSKA, generalny wykonawca Obwodnicy Północnej Iławy, informuje
o zmianach w organizacji ruchu w Iławie w obrębie ulicy Dąbrowskiego. Od czwartku 5 listopada br. wyłączony z ruchu zostanie dotychczasowy most na rzece Iławce. Objazd będzie przebiegał tuż obok mostem tymczasowym.

Na moście tymczasowym jednakże obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 10 ton (za wyjątkiem autobusów ZKM i PKS oraz pojazdów budowy obwodnicy). Kierowcy samochodów, których ciężar przekracza 10 ton, jadący w stronę Iławy z okolic północnej strony powiatu iławskiego powinni stosować objazdy, na przykład przez Tynwałd i Rudzienice.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę. Policja będzie zwracała szczególną uwagę na stosowanie się do zakazu wjazdu na most tymczasowy samochodów o masie powyżej 10 ton.

Ze względów bezpieczeństwa wyłączona zostanie z ruchu wodnego rzeka Iławka w obrębie prowadzonych prac – na czas rozbiórki mostu starego oraz wykonywania płyty nowego obiektu mostowego. Żegluga pod mostem będzie możliwa jedynie wtedy, kiedy remont nie będzie bezpośrednio zagrażał użytkownikom rzeki.

SKANSKA planuje oddanie nowego mostu latem przyszłego roku, czyli ponad rok przed umownym zakończeniem prac.
 SKANSKA
 Kurier Iławski BIURO OGŁOSZEŃ, Czwartek 05-11-2009

17173. 
Odnośnie wpisu numer: 17168

Pomysłowości nie można wam odmówić, ale nikt nie odgadł. Dłużej już
nie będę was trzymał w niepewności. A odpowiedź brzmi następująco:
imć towarzysz Tadeusz Szczepaniak. Tak elegancko, prawie na galowo odstawionego dawno już go nie widziano. Prawie jakby z grobu wstał.
I co wy ludzie na to? Będzie sex PiS-u z PZPR-SLD, czy nie ma szans?
 J-23
 Czwartek 05-11-2009

17172. 
Odnośnie wpisu numer: 17168

Chyba nie prezes mleczarni?
 Ekolog
 Czwartek 05-11-2009

17171. 
Odnośnie wpisu numer: 17168

Wiesław Szmigiel?
 pytek
 Środa 04-11-2009

17170. 
Odnośnie wpisu numer: 17168

Podaj dla ułatwienia chociaż może partię, do której należy.
Z nazwisk mogę podać: Olszewski, Górny, Szmigiel, Pietrzykowski i pan Grzegorz, raczej nie Skolimowski. Pan Ryszard chory. Pomyślę jeszcze,
ale podpowiedz.
 analityk
 Środa 04-11-2009

17169. 
Odnośnie wpisu numer: 17168

Wiesław Szmigiel?
Mamy jeszcze dwa wakaty. Pierwszy w ZUK-u (fotel prezesa) oraz drugi
na stołku dyrektora CSiR. Obstawiam Dawid i Filoda.
 szynszyla
 Środa 04-11-2009

17168. 
Odnośnie wpisu numer: 17164

Phi tam Maśkiewicz!
Mam jeszcze lepszego newsa dla Kurierów! Zgadnijcie ludzie kto dzisiaj
był u Janka Sadowskiego żebrać o te "skromne" stanowisko zastępcy burmistrza Susza. Dodam dla ułatwienia, że to w całym regionie znany
od lat suski "samorządowiec" gminny i powiatowy. No strzelajcie!
 J-23
 Środa 04-11-2009

17167. 
Odnośnie wpisu numer: 17164

Były towarzysz J. Maśkiewicz został polecony Panu Sadowskiemu przez kapelana z Iławy jako człek "prawy, sprawiedliwy i bogobojny", oddany Kościołowi oraz społeczności. Tę prawdę jako oczywistą potwierdza też
Rada Parafialna.
 Przewodniczący Rady Parafialnej
 Środa 04-11-2009

17166. 
Odnośnie wpisu numer: 17160

Ukraina za ogromne pieniądze dokonała zakupu szczepionek przeciw
grypowych od firm szwajcarskich. Biedny naród zawierzył jakości leku,
gdy tymczasem złą opinię co do jakości mają sami Szwajcarzy. Otóż bardzo firmom zależało, aby rząd szwajcarski zakupił masowo te leki.
Tego nie zrobił, nie wierząc jakości leku. Szczepionka była w obrocie detalicznym, lecz jej skuteczność była praktycznie zerowa, przynosiła
efekt "placebo", czyli tak naprawdę obojętny.
 VYUXQ-10
 Środa 04-11-2009

17164. 
Odnośnie wpisu numer: 17142

A ja widziałem Pana Jarosława Maśkiewicza w suskim magistracie
w dniu, w którym [odchodzący] Andrzej Dawid wyprawiał pożegnanie.
 ciekawe zagadnienie
 Środa 04-11-2009
Odp. 
Dziękujemy za czujność. Tego samego dnia mieliśmy
już kilka mailów w tej sprawie. Ludzie mają wszędzie
oczy i to się chwali. I tak trzymać Panie & Panowie!
 Modero Kuriero

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 04-11-2009

17162. 
Odnośnie wpisu numer: 17159

A nie dałoby się przypomnieć tego, co naobiecywali społeczeństwu
i tego co zostało spełnione ??? Ot takie małe rozliczonko.
 xgrzesio
 Środa 04-11-2009

17161. 
Piszę w sprawie zamkniętego dworca na małej stacji PKP, już od jakiegoś czasu. Tyle dzieci wraca pociągiem do domu, robi się zimno, gdzie mają się schronić? Ci co tak postanowili z zamknięciem poczekalni dworcowej, niech sami postoją w tym, zimnie. Gdzie ta Polska "przyjazna"?
 matka
 Środa 04-11-2009
Odp. 
Ten temat był poruszany wielokrotnie na łamach KURIERA.
Ale mam potwierdzenie z redakcji, że reporterzy sprawdzą,
co tym razem kochane PKP ma na swoje „usprawiedliwienie”.
 moderator
 Środa 04-11-2009

17160. 
Odnośnie wpisu numer: 17140

SZCZEPIONKI, CZYLI TERRORYZM FARMACEUTYCZNY

Profesor Maria Dorota Majewska jest wybitnym neurobiologiem. Przez 25 lat pracowała w czołowych instytucjach naukowych USA, między innymi na uniwersytetach Harvarda i Missouri oraz w Narodowym Instytucie Zdrowia w Waszyngtonie. Obecnie pracuje w Zakładzie Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia w sprawie szczepionek, które międzynarodowa łobuzeria wciska nam na siłę.

Czytaj więcej: http://www.kurier-ilawski.pl/kogel-mogel/Szczepionki-czyli-terroryzm-farmaceutyczny/2549
 VYUXQ-10
 Środa 04-11-2009

17159. 
Odnośnie wpisu numer: 17138

Ty się „obserwator” tak nie dziw, odpowiedź jest prosta jak konstrukcja śrubokręta.
W przyszłym roku są wybory samorządowe, więc towarzystwo rządzące
na pewno będzie chciało zachować dla siebie stołki, zarobki, władzę oraz wpływy.
Być może w bezlitosnej konfrontacji ze społeczną weryfikacją przy urnie obawiają się o argumenty na swoją korzyść, więc wcześniej potrzebna jest własna tuba.
Dlaczego własna tuba? Bo ten cholerny KURIER – niestety dla nich – był
i pozostanie niezależny od politycznych machinacji.
A „swoją” propagandę polityczną najłatwiej zrobić za nieswoje pieniążki,
więc najprościej jest sięgnąć najbliżej, czyli...? Do publicznego skarbca.
I brać, i manipulować, i kłamać, i wmawiać ludziom, że to dla ich dobra. Tak niestety wygląda twarz tych, którzy na naszym lokalnym podwórku podpisują się jako tzw. „Platforma Obywatelska”.
Ileż razy to już przerabiałem... Co 4 lata jakaś nowa „ekipa” przychodzi, odchodzi... A życie płynie dalej. No bo na przykład kto dziś pamięta, co było niecałe 4 lata temu.
 Jarosław Synowiec
 Środa 04-11-2009

17157. 
KURIERZE!
Jak wiewiórki plotkują, dwóch lodziarzy z komisariatu w Prabutach tylko zawiesili (po roku trwania postępowania!) zamiast zamknąć. Czyżby to parzący temat, nie wypada?
PS. Zawiesili tylko dwóch, o czterech za mało, ale poczekamy co dalej.
 podatnik
 [Prabuty], Wtorek 03-11-2009
Odp. 
Przypomnij, kolego, na nasz adres e-mail imiona i nazwiska
tych gagatków. Trzeba szybko reporterom zapodać temat,
żeby odświeżyli tę bulwersującą historię prabuckiej policji.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 03-11-2009

17156. 
Tragedia...!!! GS w Prabutach chce oddać w dzierżawę piekarnię. Ale co
GS zrobi z panem kierownikiem?
Przecież to fachman super klasy. Piekarz, samorządowiec, członek PZD
(zna sie na działkach), członek PZW (zna się na wędkowaniu), chyba w
KGW też działa, wszędzie z jednakowym skutkiem. Na pracy policji też
się zna.
Co ten zarząd GS robi? Stracić takiego człowieka orkiestrę? Podobno
też na lokomotywach się zna. Jestem zbulwersowany, nie można tracić
takiego guru.
 podatnik
 [Prabuty], Wtorek 03-11-2009

17155. 
Odnośnie wpisu numer: 17154

Wydawnictwo? Aby nie na wyrost nazywasz tego gniota wydawnictwem?
 skarbnik
 Wtorek 03-11-2009

17154. 
Odnośnie wpisu numer: 17137

... to kiepski z Ciebie obserwator. [Biuletyn] "Iławski Ratusz" został
zastąpiony przez nowe wydawnictwo. Nawet mój syn to zauważył.
Obserwuj dalej :-) Tylko oczy otwórz.
 corektor
 Wtorek 03-11-2009

17153. 
Odnośnie wpisu numer: 17148

Czerwone liber-pedały iławsko-lubawskie! Łączcie się!
(to nie jest reklama, a już na pewno nie marki NOKIA)
 anty-komuch
 Wtorek 03-11-2009

17152. 
Wygląda na to, że poseł Janusz Piechociński (PSL) doskonale wie, jak przeciwdziałać grypie. Ludowiec wymienia swe domowe sposoby, dzięki którym przez ostatnie 3 lata nie chorował dłużej niż 1 dzień. Posłuchajcie.
 Ekolog
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Jak-sie-ustrzec-pr...
 Wtorek 03-11-2009

17151. 
Odnośnie wpisu numer: 17150

Chcieliście gospodarki liberalnej i zyskownej nade wszystko, to ją macie i nie płaćcie, bo wy głosowaliście na taki ustrój. Na razie jeszcze do jezior macie dostęp, ale już nadchodzi czas, że ta liberalna hołota nawet skarpy wysokie sprzedaje [...].
Przecież to przekracza wszelkie granice wolnego dostępu do naszych wód, narodowej własności. Tak dalej nie może być.
 Solidarny 13.12.1981.
 Wtorek 03-11-2009

17150. 
Odnośnie wpisu numer: 17143

A słyszałeś co to jest "gospodarka rabunkowa"? To trwa już 20 lat.
Dzierżawcy oraz zasady gospodarki opisane są w RZGW Gdańsk.
Poczytaj i zgłoś odpowiednim czynnikom, ja nie mam siły.
 czyt-for
 http://www.rzgw.gda.pl/?mod=content&path=2,10,76
 Wtorek 03-11-2009

17148. 
Odnośnie wpisu numer: 17133

A wiesz w którym "siedzeniu" ludzie mają taką wciskaną im nachalnie urzędową agitkę wyborczą skompromitowanej PO? W środkowym! :-D))
 Szymon Lis
 Wtorek 03-11-2009

17146. 
Odnośnie wpisu numer: 17133 17139

Przyłączam się, oni nie wiedzą co czynią, to zawsze obróci sie przeciwko nim, niestety. Radni tylko dokładają do tego ręce, może złośliwie Panie Włodku. Żyliński tylko się cieszy.
Kuczer, mówiłem Ci już kiedyś, "kup se nowy bat".
 czyt-for
 Wtorek 03-11-2009

17143. 
Może warto podjąć ponownie temat braku ryb w Jezioraku, zapytać co stało się z sandaczem i innymi gatunkami?
Może władze naszego ukochanego miasta Iławy przyjrzą się gospodarce rybackiej - a właściwie nie ma czemu się przyglądać, ryb i tak już w tych wodach nie ma. Co na to wy, wędkarze?
Od lat tylko narzekamy, a gdzie działanie. Może donos do prokuratora?
Czy naprawdę wszyscy zaczniemy wędkować w sąsiednich powiatach?
Nic innego nam nie zostało?
 zacięty wędkarz
 Wtorek 03-11-2009
Odp. 
Warto ponownie podjąć ten temat. Przekazałem Pański głos
do redakcji KURIERA i jest potwierdzenie, że dziennikarze
znów przyjrzą się tej sprawie.
 moderator
 Wtorek 03-11-2009

17142. 
Odnośnie wpisu numer: 17133

Widziałem starostę Rygielskiego po robocie. Wymiętolony jak półtora nieszczęścia. Jemu już nic nie pomoże, nawet "Gniot Ratuszowy".
 Eugienia Pigwa z Daula
 Poniedziałek 02-11-2009

17141. 
Odnośnie wpisu numer: 17139

Marne jakieś te Twoje marzenia. No chyba, że polityka to Twoje całe życie. W takim razie przepraszam.
 Eskulapski
 Poniedziałek 02-11-2009

17140. 
Proszę o zapisanie w "ulubonych" tych stron, by spokojnie poczytać. To już nie bajki, a uknuta potajemna i cicha zbrodnia na narodach europy wschodniej. Zaczlo się na Ukrainie, w biednym i bez leków kraju!

czesc 1
http://www.youtube.com/watch?v=giqxJOoyg80

czesc 2
http://www.youtube.com/watch?v=g-TGDBvuMmU

czesc 3
http://www.youtube.com/watch?v=PPMLIEgMn5I

czesc 4
http://www.youtube.com/watch?v=7WYzvpM9jCE!
 VYUXQ-10
 Poniedziałek 02-11-2009

17139. 
Marzeniem mojego życia jest:
1) Pełne zwycięstwo PO w wyborach parlamentarnych, aby mogli uchwalić konstytucję i odeprzeć weto prezydenckie
2) By konstytucyjnie obalili system demokratyczny w Polsce, jako głównej przeszkody w rządzeniu krajem
3) By wprowadzili rządy monarchiczne
4) By wyrugowali Kościół od Państwa
5) By zadecydowali o dozgonnym sprawowaniu władzy przez monarchę Donalda Tuska.
 Kuczer Wielmoznego Pana
 Poniedziałek 02-11-2009

17138. 
Odnośnie wpisu numer: 17137

Tylko pytanie brzmi tu: dlaczego tego nie robią (czytaj: nie chwalą się)
w publicznym biuletynie "Iławski Ratusz", tylko muszą wydawać jeszcze
jedną gazetkę?
Przecież jak dla mnie to łamana jest zasada gospodarności w finansach publicznych. Po co wydawać kasę dwa razy na to samo? Po co?
 Stały Obserwator
 Poniedziałek 02-11-2009

17137. 
Odnośnie wpisu numer: 17136

Nie "piszą", tylko pieją pod niebiosa z zachwytu. Chwalą sami siebie.
Trio egzotyczne - Rygielski, Hordejuk i Ptasznik - wraz z podległymi im pudelkami próbują tworzyć wrażenie, że te miliony euro, które płyną do Iławy, to jest zasługa kogo? No jasne - ich! Laurka dla samych siebie.
 skaner
 Poniedziałek 02-11-2009

17136. 
Odnośnie wpisu numer: 17135

O czym w tym gniocie piszą? A...?
 Eugienia Pigwa z Daula
 Poniedziałek 02-11-2009

17135. 
Odnośnie wpisu numer: 17134

Tak tak, idą idą. Jak dobrze pamiętam, to radni, na nasze szczęście nie wszyscy, zgodzili się dać, jak dobrze pamiętam, 10 tysięcy zł chyba na
ten rok tylko [3 miesiące].
 Stały Obserwator
 Poniedziałek 02-11-2009

17134. 
Odnośnie wpisu numer: 17133

Jakieś pieniądze na to idą??? PROTESTUJĘ!
 Mann
 Poniedziałek 02-11-2009

17133. 
Wpadł mi w ręce kolejny numer gniota wydawanego za publiczne
pieniądze.
Jestem przeciwny wywalaniu miejskich, a co za tym idzie, również moich pieniędzy w błoto, żeby nie powiedzieć w gnój! Kto podziela moje zdanie niech się dopisze. Niech zobaczą obywatelski sprzeciw.
 skarbnik
 Poniedziałek 02-11-2009

17132. 
Wczoraj TVN24 nadała ciekawy dokument o Peterze Voglu (Filipczyńskim) mordercy, potem ułaskawionym przez Kwaśniewskiego, poważną postacią w banku szwajcarskim.
Sprawa przybiera rozmachu teraz, by wyeliminować na zawsze SLD oraz Kwaśniewskiego, a także Piskorskiego z walki wyborczej. Platforma Obywatelska, przy pomocy towarzyszy z TVN-24, zadaje ostateczny cios byłemu prezydentowi Kwaśniewskiemu, partii Unii Wolności, na czele z Hanną Suchocką - za darmo.
Kwestia ułaskawienia Filipczyńskiego [od dawnego wyroku za zabójstwo kobiety] odbyła się w mętnej aurze. Człowiekiem PO jest ostatnio zmarły współwłaściciel TVN24 Jan Wejchert. Kolega Wałęsy, Tuska i innych osób
z PO, dziś już nieżyjący udostępnia w imię "dobrych interesów" dla Polski,
swoją tubę.
 Solidarny 13.12.1981.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Vogel
 Poniedziałek 02-11-2009

17131. 
Odnośnie wpisu numer: 17129

Oczywiście, że Skanska na filarze norweskim stoi i stała. Ciekaw jestem, jakie gigantyczne zyski (%) żłoby ze Szwecji chapią? Ma rację gość do którego się odnoszę w tym, iż nasi wykonaliby na pewno taniej, bo nie lepiej, gdyż i tak polskimi rękami jest obwodnica budowana.
Bo cóż to taka obwodnica? Gdyby np. kopano się pod Jeziorakiem, to nie dziwiłbym się temu, że prowadzi takie prace firma doświadczona. Taką jak ta obwodnicę, to nawet sołtys z Rudzienic skrzyknięty z byłym wójtem Lisajem (też zajmowali się budową drogi Rudzienice - Julin) z niewielkim trudem by wykonali.
Powrót Adama Żylińskiego na nasz grunt jest konieczny - człowieka, jak nikt stąd, znającego się na rozwiązywaniu problemów lokalnych.
 Solidarny 13.12.1981.
 Poniedziałek 02-11-2009

17130. 
Odnośnie wpisu numer: 17129

"Czas najwyższy na powrót do Iławy Pana Posła Adama Żylińskiego, a znając Go, znajdzie on sposób na nowe rządzenie, tak jak zrobił to w Łodzi prezydent Jerzy Kropiwnicki."
Chyba żartujesz, ten poseł - jak i poprzednik z Iławy, niejaki A. Umiński -
nie potrafili dobrze zarządzać swoimi firmami, czym doprowadzili je do upadku, a umieliby by dobrze zarządzać taką duża firmą jak miasto?
Wiem, że najlepiej jest zarządzać cudzymi pieniędzmi, nie biorąc odpowiedzialności za wyniki, a jednocześni biorąc za to duże pieniądze.
 lech
 Poniedziałek 02-11-2009

17129. 
Odnośnie wpisu numer: 17127

Nie mam zadnych problemow ze zrozumieniem sposobu pracy Skanskiej w roznych miejscach swiata. Ze Skanska to szwedzka firma - to wiedzialem juz w 1973 roku, gdy przygladalem sie, jak wiekszosc w tym czasie Warszawiakow, budowie hotelu Forum przy skrzyzowaniu Marszalkowskiej z Alejami Jerozolimskimi.
Skanska oczywiscie ma tez swoje oddzialy w Norwegii i ma pewne problemy z zaadaptowaniem sie tu. Ostatnio to widac, ze lokalne norweskie firmy lepiej sobie radza z kryzysem, gdyz to tylko one korzystaja najczesciej z zamowien rzadowych i porozumien ze wspieranymi przez wladze - krajowymi bankam. Koszula blizsza cialu.
Skanska to firma, ktora zwolnila w Norwegii 3000 ludzi. Swietnym ratunkiem dla niej sa teraz takie rynki, jak na przyklad Polska z kasa unijna na drogi.
Powtarzam, stac nas na to, by lokalne firmy wchodzac w porozumienie wygrywaly chociazby takie przetargi, jak obwodnica ilawska. Potrzebna tylko oslona i wspolpraca bankow, by otworzyc wejscie dla mniejszych firm. Wtedy polnocna obwodnica ilawska bylaby nawet o dobre kilka milionow tansza.
Wystarczy przyklad autostrady Warszawa-Lodz, gdzie podzielono inwestycje na 5 odcinkow, umozliwiajac przez to dopuszczenie wielu mniejszych firm do przetargow. Zaczely wygrywac nieznane przedtem firmy-konsorcja, a nawet chinskie firmy bijac konkurentow takich jak Strabak, czy Skanska. Ku uciesze, oszczedzajacych na tym ogromne sumy, samorzadowcow. Czas najwyzszy.
Czas najwyzszy na powrot do Ilawy Pana Posla Adama Zylinskiego, a znajac Go, znajdzie on sposob na nowe rzadzenie, tak jak zrobil to w Lodzi prezydent Jerzy Kropiwnicki.
Pani w szpilkach wywolala na forum piekny temat.
Zblizamy sie do chwili, gdy na ten temat zabieze byc moze glos ktos, kto podpisywal kontrakt ze Skanska i wytlumaczy dlaczego oszczedza sie na kontrakcie kosztem bezpieczenstwa przechodniow i ludzi mieszkajacyh w poblizu przyszlej trasy obwodnicy (bez zadnych oslon od halasu). Weszlyby normalne firmy, byloby taniej i starczyloby na odpowiednie zabezpieczenia dla bezpieczenstwa i zycia ludzi.
 Brukarz z Wersalu
 Poniedziałek 02-11-2009

17128. 
A może tak trochę o Suszu?
Rośnie wśród mieszkańców zainteresowanie schedą po wiceburmistrzu
i dyrektorze Centrum Sportu [Andrzeju Dawidzie]. Burmistrzowi [Janowi Sadowskiemu] ponoć brakuje kandydatów na opuszczone stanowiska.
Na razie krążą plotki.
Czy wystarczy w ofercie zatrudnienia warunek np. wymagania stażu na stanowisku kierowniczym 10 lat? A więc ilu młodych entuzjastów sportu i rekreacji spełni ten warunek? Czy nie zostanie wtedy zatrudniona osoba przypadkowa, a więc nie mająca zielonego pojęcia o przyszłej pracy? Czy dalej będzie marazm i "monokultura" sportowa? Czy będzie nicość jak w domu kultury...? (który swą działalność ogranicza do... ! wypożyczania sprzętu nagłaśniającego). Czy...?
Proponuję środowiskom sportowym Susza uaktywnienie się, zgłaszanie propozycji form działania centrum, a także głośnego nietolerowania dalej bylejakości, udziału w rekrutacji na szefa sportu - według mnie to jedyna droga, aby potem przez lata nie narzekać na los.
 czyt-for
 Niedziela 01-11-2009

17127. 
Odnośnie wpisu numer: 17120

[...] Faktycznie gościu masz problemy :) Skanska to jest firma szwedzka a nie "Norge" W czym widzisz problem? Wystartuj do przetargu, wygraj go a następnie zatrudnij najtańszych pracowników i to Ty będziesz miał kupę szmalu, a nie udziałowcy z "Norge".
 Zenek
 Niedziela 01-11-2009

17126. 
Odnośnie wpisu numer: 17125

Masz rację Maryniara. Przez takie bapsko w szpilach i białej kiecy Iława może straci inwestycje?
 Eugienia Pigwa z Daula
 Niedziela 01-11-2009

17125. 
Odnośnie wpisu numer: 17120

Proszę sobie przypomnieć, jak było budowane Osiedle Podleśne. Momentami grzęzło się po kolana w błocie. I nikt słowa nie powiedział a dziś już nikt o tym zupełnie nie pamięta. Za każdym razem, gdy przejeżdżam ulicą Dąbrowskiego widzę, jak panowie z firmy biegają z miotłami i sprzątają piach i błoto. Tyle, że dziś jak zwykle większość przechodniów narzeka, że "pobrudzi sobie szpilki". Żenujące. Niestety, chce się mieć nowe drogi, trzeba trochę przecierpieć. Naturalna kolej rzeczy. Ile lat czekaliśmy na remont tej ulicy? I gdy w końcu doczekaliśmy się, za co władzom samorządowym serdecznie dziękuję, my jak zwykle narzekamy.
 Marynara Łu Bu Du, lat 64
 Iława - Gajerek, Niedziela 01-11-2009

17124. 
Odnośnie wpisu numer: 17120

Proszę wybaczyc, ale miejsce o którym mowa (most na Iławce, ul Dąbrowskiego) jest wyjątkowo uciązliwe. Oni przecież (Skanska) tam budują przejście i przejazd, by ruch kołowy od strony Lipowego, czyli już zza mostu, nie musiał byc skierowany na Nową Wieś.

Ta pani nie zauważa, że i tak robotnicy ściągają szypami błoto z drogi, które nawożą samochody z budowy, nawet na rondach (Ostródzka) zamiatają piasek. Może gdyby było to w Norwegii to staraliby sie o lepszą osłonę robót. Jednak inna jest sprawa.

Skanska w Iławie liczy pare osób z kierownictwa, może 6-10, całą robotę wykonują najemne firmy polskie, lokalne, których zarobki może przypuszczac jakiej są wysokiości. Polski nadzór, czyli kierownictwo, również mają polskie wynagrodzenie. Zatem możemy tylko przypuszczac ile zarabia Firma i jej włściciele z Norge.

Pikanterii całej sprawie nadaje nie to, że jakaś z wielu pań ma ochlapane białe spodnie i szpilki, a zupełnie co innego. Nitka obwodnicy od Dąbrowskiego w kierunku Ostródzkiej na odległosci prawie kilometra biegnie tuż przy domostwach, zaś biegli od ochrony środowiska uznali, iż mieszkańcom nie należą się osłony-ekrany, przed hałasem ruchu na obwodnicy. Uznano bowiem, ze nasilenie hałasu będzie niskie, niezakłócające życia ludziom, którzy mieszkają w odległości od 10-50m od obwodnicy. Spece obliczyli, że ruch będzie umiarkowany. Taką budowę w Norge natychmiast by wstrzymano pewnie.

Zatem Państwo widzą jak obce firmy traktują nas Polaków, ale skoro takie mamy rządy, począwszy od lokalnych, to czemu się mamy dziwic. Niewolnictwa ciąg dalszy?
 Solidarny 13.12.1981.
 Sobota 31-10-2009

17123. 
Odnośnie wpisu numer: 17118

A co takiego możecie w tej Iławie zaoferować gościowi z wypasionym portwelem? Nic dosłownie nic. Basen - brak, kręgielnia nie ma. To gdzie
ja tą kapustę mam wydać? E tam, jadę do Ostródy.
 szerszeń
 Sobota 31-10-2009

17122. 
Odnośnie wpisu numer: 17119

Błagam darujmy sobie pochlebstw w kierunku Adama Żylinskiego. Ten człowiek to jedna wielka chodząca maska - a w zasadzie kilka masek które regularnie zmienia.
Przy okazji mam pytanie do osób które może coś w tym temacie wiedzą - dlaczego tyle osób z ratusza i u władzy dostaja za darmo bilety na imprezy w Iławie np. na Old Jazz Meeting o emerytach nie wspomne - ktorzy to oddają te bilety jeżeli niekożystają swoim dzieciom lub wnukom.
 Gimi Gimi
 Sobota 31-10-2009

17121. 
Odnośnie wpisu numer: 17119

Ja też za Adamem Zylinskim, ktory wiele załatwił dla Iławy. ON pijął, iż załatwianie to "normalnośc", jak za komuny, tymbardziej że forsy UE daje więcej niz my tej składki wpłacamy. To jest tak jak z paliwem za Somozy-Wojciecha. Kto nie miał wejśc w CPN, ten "chodził pieszkom, ściezkom", a kto miał tam chody ten troche pojeździł. Co to znaczy"wejscie"? To znaczy: swój człowiek, ktoś kto CEPEENIARZOWI tez coś zalatwił.
Pan Adam ma atuty. Wazne atuty, swoich ludzi na górze. Jęsli pani Benita H. ukaże swoje "precjoza", to...może też nam coś skapnie.
 Eugienia Pigwa z Daula
 Sobota 31-10-2009

17120. 
Odnośnie wpisu numer: 17117

Ma Szanowna Pani racje.
Widzialem w Norwegii jak nasi Polacy pracuja przy budowie drog. Tam widac dbalosc o przechodniow i towarzyszacy ruch kolowy. Wylewa sie po prostu nowe tymczasowe dywaniki asfaltowe, odgradza elegancko od otoczenia. Wtedy serce rosnie w przechodniach i pracownikach budowlanych. Wszyscy pogodni, zadowoleni.
Szanowna Pani dobrze zauwazyla niechlujstwo Skanskiej. Za granica by ich pogonili-brudasow. Wyciagaja tylko nienalezne pieniadze z Unii i wykonujac po balaganiarsku roboty drogowe i transferuja wiekszosc swych zyskow za granice - nie inwestujac w sprzet i porzadnie pracujacych ludzi..
Popatrzcie jak pracuje ich najblizszy konkurent: Eurovia na drodze miedzy Nowa Wsia i Franciszkowem. Zupelnie inna firma, znakomicie koordynujaca prace budowlane, trzymajaca porzadek i takze tempo i jakosc. Ta odpowiedz zwyklego przechodnia i obserwatora, jakim jestem takze ja - anonim, tez wystarczy.
Niech Pani sie nie ludzi, ze ktos na Pani prosby odpowie z wladz lokalnych lub odpowiedzialnych za inwestycje firm. Oni jezdza tylko samochodami.
I patrza na nas jak na niewolnikow, krzatajacych sie przy ich Piramidach.
A i tak zbieraja potem laury w wyborach,bo czesto przecinaja wstegi i zakrapiaja potem sowicie kazda taka inwestycje.
 Brukarz z Wersalu
 Sobota 31-10-2009

17119. 
Odnośnie wpisu numer: 17118

A ja podziękuję Panu Adamowi Żylińskiemu, bo od kilku lat skutecznie załatwia wielka kasę dla Iławy i całego powiatu. Brawo Panie Adamie!
 Fankus Adamkus
 Sobota 31-10-2009

17118. 
Dlaczego Iława się rozwija i buduje?
Jak się obserwuje miasta w naszym województwie to już na pierwszy rzut oka Iława wyrasta ponad wszystkie z inwestycjami. Będzie całkiem fajne miasto jak już skończą. Nie drażnią mnie utrudnienia, bo to dla mnie budują te drogi żebym mógł za jakiś czas wygodnie, szybciej i bezpieczniej jeździć. Jestem zameldowany w Iławie i będę tam na wyborach, żeby podziękować ważnym głosem za ciężką pracę obecnym samorządowcom.
 Gruby
 Sobota 31-10-2009

17117. 
Odnośnie wpisu numer: 11716

Krótko. Nie o buty mi głównie chodzi, ale o możliwość przejścia w normalnych warunkach jak na miasto przystało.
Zrozumieją mnie tylko te osoby które nie raz i nie dwa zostały opryskane błotem i grzęzły w mokrym piachu czy żwirze (u dziurach nie wspomnę). Proszę o wypowiadanie się osób których dotyczy temat a nie tych którzy usprawiedliwiają taka sytuację ponieważ wiem że to musi potrwać ale wypada zapewnić przynajmniej kobietom i dzieciom przejście do szkoły i do pracy.Nie wszyscy wszakże mamy samochody i temat nas jakby nie dotyczy, bo dupcia w samochód i jest ok.
 mieszkanka
 Sobota 31-10-2009

17116. 
Odnośnie wpisu numer: 17112

Szanowna mieszkanko Ilawy. Jestem urzeczony elegancja Polek, ktore zawsze przewyzszaja swoje rowiesniczki z Paryza - a nawet z Moskwy.
Szpilki niech Pani na razie odlozy do lamusa, odpoczna eleganckie nogi.
Najpierw niech robotnik firmy SKANSKA przemierzy te szlaki dla pewnosci
i przygotuje wersalskie chodniki dla zaspokojenia zacnych Pani sklonnosci.
 Brukarz z Wersalu
 Sobota 31-10-2009

17115. 
Odnośnie wpisu numer: 17111

.................................. Ciemna masa zawsze widzi konflikt na linii
"piękne polskie" - "zdradzieckie niepolskie" (najlepiej niemieckie). Prostaczkowie mają łatwiej: na wszystko proste i czytelne
wytłumaczenie - jak nie Niemiec to Żyd albo cyklista!
 Ferenc
 Piątek 30-10-2009

17114. 
Biega, krzyczy pan Hilary:
"Gdzie podziały się dolary!?"
Bowiem z racji stanowiska,
Musi dbać, by koncern zyskał.
A tymczasem forsy rzeka,
Gdzieś na boki mu wycieka.
Szuka zatem oszczędności,
W Dystrybucji, w Księgowości.
Budżet obciął już Ha-eR-om,
Normy zwiększa Presellerom.
Skraca produkcyjne linie,
Zwęża ściany w magazynie.
Likwiduje Dział Vendingu,
Tnie etaty w Marketingu.
Co się da centralizuje
Albo też outsoursinguje.
Już zamykać chce depoty,
Już sprzedawać chce pół floty,
Nagle - spojrzał do lusterka,
Nie chce wierzyć, znowu zerka,
I już wie, że zyski zżera
JEGO PENSJA MENEDŻERA!
 Kuczer Wielmoznego Pana
 Piątek 30-10-2009

17112. 
Odnośnie wpisu numer: 17104

Eugenio (kumo) :/
Żal że do takich wniosków po moim wpisie na forum doszłaś. Duperele mi nie w głowie (ale cóż Ty o tym możesz wiedzieć). Wszakże Twoja głowa nimi zawalona (być może).
Nie znam Cię i mam wątpliwą przyjemność poznać a i noszenia na rękach nie miałam na myśl pisząc na temat tego co sie dzieje na tym odcinku drogi. I nie odpisuj w tym temacie, bo nie do Ciebie zdaje sie pisałam, a
do ludzi kompetentnych w wypowiadaniu sie na temat.
Życze częstej sposobności chodzenia w białych spodniach po tymże odcinku a szczególnie kiedy pada deszcz :)
 mieszkanka
 Piątek 30-10-2009

17111. 
ZDRADA NA PKP!

"W poniedziałek 2 listopada pierwszych 10 kolejowych ekspresów zmieni kategorię – na tańsze lub droższe. To początek wielkich przekształceń PKP. W grudniu nawet 300 pociągów pospiesznych i ekspresowych zacznie jeździć na nowych warunkach".

To jest skandal! Rozbito niedrogie, czysto polskie koleje żelazne po to, aby np. niemiecka "Deutsche Bahn" zawładnęła polskim rynkiem usług kolejowych. Doprowadzono "PKP Koleje Regionalne" do upadłości, a one pełniły nie tylko rolę gospodarczą, ale przede wszystkim społeczną - woziły ludzi do pracy i dzieci do szkoły...
Oto jest najlepszy przykład dezintegracji w celu likwidacji Państwa. Podzielono przedsiębiorstwo na 32-45 spółek, te obsadzono partyjnymi nieudacznikami z wysokimi gażami (prezesi, rady nadzorcze wypłat) i jak już cokolwiek zaczynają pojmować następna partyjka robi kipisz i obsadza wszystko swoimi. Tego nie jest w stanie znieść żadna firma i instytucja. Efekt? Całkowita degrengolada i uwstecznienie o cały wiek. Tak sie dzieje we wszystkich działach gospodarki i administracji - skutek nieudacznych reform zdrajcy Buzka (na zamówienie obcych).
 anty-komuch
 Piątek 30-10-2009

17110. 
Odnośnie wpisu numer: 17105

"Ja nie neguję CAŁEJ OSOBY burmistrza Ptasznika". A którą część osoby negujesz? Dolną?
Każdy grosz dla nas zależy od siły przebicia naszych ludzi w górnych partiach społecznych. Tak było o zostanie po wieczność. Może racja stoi za Adamem Żylińskim, który - co by o Nim nie mówić - był i jest wysoko usadowiony od co najmniej 10 laty. On miał i ma największe z naszych graczy politycznych wpływy na "górze". To on wiele starał się by do nas spłynęły środki. Przecież nie Państwo Rygielski i Hordejukowa, którzy 10 lat temu czworakowali w polityce, zresztą Adam psubratom pokazał jak się po salonach chodzi i w jakich kamaszach.
Pan Ptasznik to inna bajka, z innych sfer, ale za wstawiennictwem Pana Adama szybuje w naszej przestrzeni politycznej. Oddajmy Jemu, Adamowi Żylińskiemu to, co boskie. Inaczej być nie może.
Przejęcie przez Ptasznika pałeczki od Żylińskiego okazało się spalone. Zmiana poszła za szybko i zmiennik uciekł bez pałeczki. Dyskwalifikacja.
 Kuczer Wielmoznego Pana
 Piątek 30-10-2009

17109. 
W programie „Prosto z Polski” telewizja TVN24 znowu niepochlebnie
o Iławie. Obejrzyjcie reportaż pt. „Więźniowie nie do końca izolowani”
 skaner
 http://www.onet.tv/wiezniowie-nie-do-konca-izolowani,5637...
 Piątek 30-10-2009

17108. 
Odnośnie wpisu numer: 17099

Tak - przejście tamtędy to teraz koszmar, bo budowa "wylała się"
wszędzie wokół, ale, droga forumowiczko, przez ciernie do gwiazd! :)
 Poldi
 Piątek 30-10-2009

17107. 
Pani Justyno!!! Brawo za artykuł z historii na temat turnieju miast
Iława - Jasło !!!
 Maria
 Piątek 30-10-2009

17106. 
Odnośnie wpisu numer: 17098

My, durni, będziemy przyglądać się, jak do Ostródy ciągnąć będą drużyny piłkarskie na obozy sportowe, zagraniczne i polskie. Ostróda na głowie stanie aby zrobić dobre wrażenie podczas pobytu jednej z drużyn Euro 2012, by się wypromować, a wobec nich zostaniemy zaściankiem. Miasto, by znane było na świecie, musi mieć COŚ, co błyszczy, co rzuca sie w oczy. Tym czymś muszą być doskonałe obiekty, choć jeden.
Na tym Ostróda wygrała.
Naszą ostatnia szansą w Iławie jest choć jeden ekskluzywny hotel dla niebiednej klienteli i międzynarodowych spotkań. Bo Stary Tartak jest architektonicznie nieciekawy, ociężały, bez polotu i wykwintności, ale ma swój pruski, historyczny wdzięk i wizerunek. Miejsce również cudowne.
Można mieć nadzieję, iż następni inwestorzy na głowie staną, a miejsce mają przednie, by doskonałością swej inwestycji błysnąć, chociaż o zasięgu ogólnopolskim.
Gdyby hoteliki i obiekt sportowy już stały, to drużynę na Euro 2012 mielibyśmy w Iławie. Jedna życie nie kończy się na Euro i nie pod Euro należy ustawiać kierunek rozwoju miast. Niech się politycy iławscy pogodzą, nie zaś nawzajem krew spijają, to szansę mamy otwartą.
 Prorok
 Piątek 30-10-2009

17105. 
Odnośnie wpisu numer: 17101

Obyś miał rację, oby ta SSE faktycznie zadziałała, bo już dużo nam nasi włodzarze (ci obecni oraz ci poprzedni) obiecywali. Pamiętam jak dziś zapowiedzi byłego burmistrza Żylińskiego o nowych zakładach pracy,
ot choćby o jakiejś drukarni wspominał. Były zapowiedzi a konkretów brak...
Co do np. Wasiak Technology - już w 2008 roku miało tam pracować około 60 osób i co? Nic, trwa nadal tam rośnie a mamy już koniec roku 2009. Nie mówię, że to wina Ptasznika, bo może są inne przyczyny. Chodzi o sam fakt zapowiedzi, z których nic nie wynika... a ludzie chcą konkretów. Jak wjeżdżamy do Brodnicy, to co chwila jest jakiś zakład... Marzy mi się, by i tak było w Iławie, ale niestety u nas to na razie same zapowiedzi są....
Hotel Stary Tartak ok, powstał i chwała za to Pani Dorocie Stadnickiej!
Co do samej Galerii Jeziorak, to można byłoby tu długo dyskutować o sensowności tej inwestycji (tak niesamowita lokalizacja mogłaby być przeznaczona na coś innego - ale nie gdybajmy, bo już za późno na to)
- fakt, trochę miejsc pracy powstało, część się przeniosła z innych części miasta Iławy.
Ja nie neguję całej osoby burmistrza Ptasznika, ale pewnie orientujesz
się i znasz kulisy rozgrywek PO w Iławie i powiecie, wiesz jakie relacje
zachodzą między naszymi włodarzami a marszałkiem województwa - że
to część większej gry politycznej; na razie na tym korzystamy, ale jak
długo? Marszałek jest a za chwile może być inny. Czy i wtedy będziemy
mieli tyle dotacji z UE?
Rozliczanie burmistrza sprawia mi (i chyba też innym) trochę trudności,
bo najczęściej w pamięci pozostaje nam te przecinanie wstęgi podczas otwarcia danej inwestycji i wówczas pamiętamy, że to za tego właśnie
burmistrza. Ale czy ten burmistrz był inicjatorem tej inwestycji? Czy to
on wspierał inwestora? W tym właśnie rola lokalnych mediów, by pisała prasa kto, co i kiedy... a nie tylko same kolorowe obrazki z bankietów na otwarciu.
Ps 1. Boli mnie jeszcze sprawa tych 10 tys. zł, które burmistrz wraz z Radą Miasta przeznaczyli na ten miesięcznik, który niby ma informować nas o tym co się dzieje. Czy ten Iławski Ratusz już nie wystarcza? Czy to ma być może tuba propagandowa przed przyszłorocznymi wyborami? A to za nasze przecież pieniądze...
Ps 2. Swego czasu poseł Żyliński (jak dobrze pamiętam) chwalił się, że
to za jego kadencji w zarządzie naszego województwa zostały Iławie przyznane środki na to, czy na tamto, więc to może posłowi Żylińskiemu powinniśmy dziękować za to wszystko lub za znaczną część? Ja nie wiem, Wy to rozstrzygnijcie w swoich strukturach lokalnej PO. My się wypowiemy podczas wyborów przy urnach.
Do zobaczenia podczas wyborów lub podczas przecinania wstęgi jakiejś inwestycji w SSE :)
 Stały Obserwator
 Piątek 30-10-2009

17104. 
Odnośnie wpisu numer: 17099

Jak wam, kumo, duperele w głowie i na nogach, to narzekajcie.
Może chcesz, kumo, aby was na rękach przenoszono?
 Eugienia Pigwa z Daula
 Piątek 30-10-2009

17103. 
Odnośnie wpisu numer: 17098

Widzisz Panie Redaktorze, jak to łatwo zatracić ciąg do przodu, kiedy ludzi odpowiednich przy sterze brak. Te EURO-12 jak ulał pasowało w Iławie z dziesięciu ważnych względów, toć Iławie brakuje tylko lotniska dla małych samolotów. Wszystko cudownie ustawione, skomunikowanie, pejzaż wokół miasta, itp, ale... ludzie nie ci!
Jak pamięcią sięgnąć, były burmistrz Adam, któremu noga się powinęła, ale się prostuje, miał wizję o baaaaaaardzo!!! - szerokiej perspektywie.
On 12 lat temu postawił na porządne obiekty sportowe, między innymi myślał o budowie stadionu o międzynarodowych parametrach, ale komuś przeszkadzało. Ostróda taką inwestycją nas wydymała i poszła do przodu o 50 lat. I po ptakach.
 Solidarny 13.12.1981.
 Piątek 30-10-2009

17102. 
Odnośnie wpisu numer: 17097

Młódź polskiej szkoły bardzo chce się bawić, dlatego jej zdaniem - jak przyjąć chyba można - należałoby studniówki "rozstrzelić w czasie". Najlepiej miesiąc.
Pierwszy rok poznajecie się i kompensujecie nieuctwo w gimnazjach, drugi zastanawiacie się czy warto uczyć się, no a w trzecim, studniówki wam w głowie. Ze studniówkami nieodłączny jest polonez, który w niektórych szkołach naukę rozpoczęto w październiku. Z jego organizacją jak zwykle kłopot was nie opuszcza, gdyż nie łatwo w ciasnych szkołach i przeładowanych programem lekcjach; brakuje po prostu czasu. Zatem mnóstwo zwolnień z innych lekcji, a ponadto, komu w głowie matura, gdy... bal za pasem. Potem próbne egzaminy, kolejny bałaganik.
 Katecheta
 Piątek 30-10-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 107 108 109 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 285 286 287 ... 356 357 358 następna ] z 358130339486


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.