Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

17479. 
Odnośnie wpisu numer: 17469

"Unia niczego nie daje, zapamiętaj to sobie, przyjacielu. Unia dzieli to, co
do niej wpłaciliśmy w corocznej ogromnej składce, o której publicznie sza.
I ani ani centa więcej.
Pod tym względem dla naszego kraju nic się nie zmieniło od roku 1945. "

Hehehe! Wcale tak nie jest. Ani publicznie nie jest "sza" o składce - bo o tym wiadomo zawsze. Jeżeli niedawno dopiero to odkryłeś, to pewnie wygląda to z Twojej perspektywy inaczej, ale tu tajemnicy nie ma. Poza tym póki co dostajemy więcej niż wpłacamy. Zmieni się to, ale to też rzecz normalna - bogatsze kraje Zachodu wpłacają o wiele więcej niż dostają i tylko czekajmy kiedy tak będzie u nas, bo to też o czymś będzie świadczyć. Domyślasz się o czym?
Czy raczej widzisz wciąż ten ogólnoświatowy spisek, którego celem jest unicestwienie Polski?
Jeszcze nie byliśmy w Unii, gdy już od niej pieniądze szły do nas wcale niewąską strugą. Choćby ten przykład. Po powodzi w 97 miałem przyjemność przebywać w kolejnych latach dość cyklicznie na terenach Dolnego Śląska. Widziałem masę wiaduktów, dróg i mostów odbudowanych dzięki finansowemu wsparciu UE. I ja to na zawsze zapamiętam.
Nie wiem ile masz lat, ale ja w 1945 jeszcze się nie urodziłem, więc nie wiem naocznie jak to było, gdy wojna się skończyła. Z opowieści najbliższych i historii przekonany jestem, że jednak od 45 zmieniło sie w Polsce wiele. Także w kwestii finansowej. Powiem więcej. Zauważam, że w ciągu ostatnich 20-30 lat zmieniło się mnóstwo rzeczy. Na korzyść naszą. I moją - i Twoją też.
Oczywiście ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie. Ty nie lubisz UE, PRL. Wciąż coś Ci nie pasuje. Ja jestem osobą UE wspierającą. Sporo tej Unii zjeździłem. Od dawna. Cokolwiek widzę. I chcę dążyć do poziomu tejże Unii, którą jako-tako znam.
A co do "poparciuch anty-komócha", to święte słowa! Hehe ;-)
 Eskulapski
 Wtorek 01-12-2009

17478. 
Odnośnie wpisu numer: 17474

Co pan piep(sz)ysz czytelniku!
Wolny rynek to zrobili sami obywatele, bo głosowali na Solidarność, nie żaden Balcerek. Zadaną sztuką napchać sklepy towarami ale sztuką jest poprowadzić gospodarkę w warunkach wolnego rynku. Czy pan kapujesz o czym mówię - ja prof. Kołodko, magister?
Wolny rynek to jak nastawnia kolejowa w Iławie. Jak wajchą pociągniesz, tak pociągi pojadą. Wolny rynek w nowoczesnym świecie musi być prospołeczny, szczególnie gospodarka. Panie! Jeśli strują ilością produkcji pewnych dóbr konsumpcyjnych, to złudzenie - nie wolny rynek.
 Qyx-121314
 Wtorek 01-12-2009

17477. 
Odnośnie wpisu numer: 17460

Panie "ESKULAPSKI"!
Z unijnego ustroju smieje sie cala Ameryka -oczywiscie tylko polnocna, nie zadna Wenezuela.
Przejmowali sie na serio unijnymi rozwiazaniami moi koledzy, studiujacy handel zagraniczny na SGPIS-e lat temu trzydziesci. Wzrastajacym wilczkom wraz z magistrem BaLcerowiczem podobaly sie , a nawet imponowaly raczkujace rozwiazania powstajacej Unii ws wspolnej polityki rolnej. To byly dla nich wprost socjalistyczne rozwiazania godne do zaadaptowania w nowej polityce lansowanej przez Towarzysza Edwarda Gierka. Wydawalo sie im, ze stworza socjalizm z ludzka twarza, dokonujac sciagawki z Zachodu.
Oczywiscie udalo im sie to - zalatwili socjalizm dla siebie,posady we firmach o kapitale obcym, spolkach skarbu panstwa, w roznych urzedach unijnych, ostatnio z wyrownanymi pensjami do zachodnich, posady w parlamencie europejskim.
Reczne sterowanie gospodarka to juz immanentna cecha tego ustroju - ustroju unijnego. To powtorka z Chin. Proby podobne z powodu kryzysu finansowego podejmowane sa takze w USA. Polska przechodzi na reczne sterowanie gospodarka.
Kanclerz Bielecki ma byc tu specjalnym antidotum-lekarstwem na poglebiajacy sie kryzys panstwa polskiego. Tusk na gospodarce sie nie zna ,lepiej na mediach, czego dowod dal na slynnej konferencji w wakacje. Na konferencji tej zaprezentowal Polske, jako jedyna w Europie z dodatnim wzrostem gospodarczym ponad 1,5 %. Z tego tez powodu teraz POLSKA ZAPLACI DODATKOWO O 1 MILIARD ZL SKLADKI UNIJNEJ WIECEJ. Inne panstwa uniknely tego, odpowiednio kamuflujac swoje dane przed Unia.
Takie i podobne problemy sprobuje rozwiklac dawny premier Bielecki , szef banku a w przyszlosci kanclerz Rzeczpospolitej, na ktorego jest teraz kreowany. Pan Kanclerz z Pania kanclerz dogada sie.
I na co tu gospodarka rynkowa, krzywe podazu i popytu? Efektywnosc firm prywatnych czy panstwowych? Zadecyduje nowy uklad, czyje firmy panstwowe przetrwaja, czyje prywatne upadna.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 01-12-2009

17476. 
Odnośnie wpisu numer: 17469

Uważam, że pan "anty-komóch" ma całkowitom racje o tej wstrętnej unji ełropejskiej.
Chciałbym jeszcze dodać, że przez tom unję mamy w sklepach kszywe ogurki i banany, unijne psy obsrywajom nasze iławskie trawniki i hodniki, wudka w sklepach jest coraz droszsza, nie ma nigdzie roboty, panoszo sie wszedzie wstretne feministki i inne pedały.
Aha - słyszałem tyz, że plamy na słonicu to tesz robota tej unji.
 poparciuch anty-komócha
 Poniedziałek 30-11-2009

17474. 
Odnośnie wpisu numer: 17466

Skoro według Pana Orackiego 91,5% uprawnionych nie oddało głosu na partię rządzącą [Platformę] to w jaki sposób zdobyła ona władzę? Dzięki krasnoludkom? Pana wypowiedź to typowy przykład fantazji politycznej.
Szykowny Panie!
Dzięki reformom rynkowym prof. Leszka Balcerowicza mamy dziś normalną sytuację gospodarczą, sklepy pełne towarów. Pan zapewne z nostalgią wspomina dawne czasu pustych sklepów i ogromnych kolejek pod nimi. Profesor Balcerowicz był jednym z najbardziej odważnych i skutecznych polskich reformatorów gospodarczych w XX wieku, niezależnie od tego czy się to Panu podoba czy też nie.
Ciekaw tylko jestem dokąd by nas doprowadzili "hochsztaplerzy" z tzw. IV Rzeczypospolitej, za których rządami Pan najwyraźniej tęskni? Zostali oni skutecznie odsunięci od władzy dzięki temu, że - jak wynika z Pańskich dziwnych rachunków - 91.5% uprawnionych nie głosowało na rządzące dziś ugrupowania polityczne.
Życzę większej dozy optymizmu, krytykanctwo wszystkich i wszystkiego może być przyczyną wrzodów na żołądku lub, co gorsza - hemoroidów.
 czytelnik
 Poniedziałek 30-11-2009

17473. 
Odnośnie wpisu numer: 17466

Tylu was przeciwników zła wyrządzonego w Polsce? Kto zatem wspiera
to zło nam wyrządzone? Zawsze wygrywają wybory nie ci, co powinni.
Czy to już taka polska mentalność?
 O1 - czyste sumienie
 Poniedziałek 30-11-2009

17472. 
Odnośnie wpisu numer: 17470

Oficjalnie jeszcze nie została dyrektorem [centrum sportu w Suszu],
ale już chodzi jak po swoim folwarku.
 obserwator
 Poniedziałek 30-11-2009

17471. 
Odnośnie wpisu numer: 17466

Oby więcej takich wpisów jak pana Andrzeja, ujmuje poza wszystkim ujawnieniem się personalnym. Ukłony od jasnej strony forum!
 Beatka
 Poniedziałek 30-11-2009

17470. 
Odnośnie wpisu numer: 17467

"Śmiech na hali" powiadasz... Czyżby Pani Filoda została dyrektorem?
 ciekawe zagadnienie
 Poniedziałek 30-11-2009

17469. 
Odnośnie wpisu numer: 17460

Unia niczego nie daje, zapamiętaj to sobie, przyjacielu. Unia dzieli to, co
do niej wpłaciliśmy w corocznej ogromnej składce, o której publicznie sza.
I ani ani centa więcej.
Pod tym względem dla naszego kraju nic się nie zmieniło od roku 1945. Kiedyś o wszystkim decydowała Moskwa, dziś - Bruksela. I nie tylko o kasie. Ostatnio zapadła klamka o wyższości unijnego prawa nad naszym rodzimym. Nawet Trybunał Konstytucyjny chowa głowę w piasek. To jest
skandal! Uuuuch, bolszewia ma się dobrze.
Dlatego uprzejmie proszę: nie powtarzaj, przynajmniej tutaj, tego rodzaju lewacko-telewizyjnych kłamstw.
 anty-komuch
 Poniedziałek 30-11-2009

17468. 
Odnośnie wpisu numer: 17466

Krótko: czego kolega oczekuje od społeczeństwa?
Co mamy zrobić, aby na nowe tory puścić Polskę, gdyż nie wykluczmy czynnego oporu wobec tych układów. Za czym obstajesz? Czy mamy zagłosować inaczej?
Może wybierać tylko ludzi? Czy partie?
My byśmy postawili na ludzi, nie na partie, jak teraz. Proszę przemyśleć, kto z Iławy nadaje się na przyszłego burmistrza, posła, wójta, a nawet radnego.
Ale nie wykluczaj nawet tych co ostatnio rządzili, bo nie możemy od nowa posadzi nowych gości. Trzeba patrzeć jaką przedstawiają wartość za czyny zeszłe.
 zwykły obywatel
 Poniedziałek 30-11-2009

17467. 
A co w sprawie konkursu na dyrektora hali w Suszu? ;) Śmiech na hali!
 gość
 Poniedziałek 30-11-2009

17466. 
Źródłem demoralizacji społecznej w Polsce jest parlament. To posłowie jako pierwsi w dobie kryzysu, wyciągnęli rączki po podwyżki swoich i tak bajońskich uposażeń. Panowie marszałek, wicemarszałkowie dodatkowo sięgnęli po 50-tysięczne nagrody!
Czy można się dziwić, że w ich ślady idą wójtowie, burmistrzowie, starostowie Iławy i innych Pcimiów?
Czy słyszeliście kiedyś by Krauze, Niemczycki czy jakiś inny Kulczyk rozdawał swym podwładnym nagrody po 110 tys. zł? Nie. Robi tak minister rządzącej partii. Rzecz jasna, nie z pieniędzy partyjnych, a tym bardziej swoich. „Kolesiom” rozdaje się pieniądze podatnika. W tym samym czasie premier i inni funkcjonariusze partyjni, bezczelnie mówią
o potrzebie „zaciskania pasa” - przez wszystkich.
Tym fetującym sukces Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach uprzejmie przypominam: 91,5 % uprawnionych do głosowania obywateli nie poparło rządzącej partii! A gloryfikującym postać niejakiego Leszka Balcerowicza, równie uprzejmie przypominam, że ten - łagodnie mówiąc
- czołowy hochsztapler III RP, brał udział w obradach „Okrągłego Stołu”
po stronie PZPR, która przez dziesiątki lat kolaborowała z sowieckim
okupantem!
I jeszcze słowo o tzw. sprawiedliwości społecznej. Kasy fiskalne mają obowiązek posiadać już nie tylko taksówkarze, ale nawet niektóre „babcie
klozetowe”. Z tego obowiązku są natomiast zwolnieni lekarze, adwokaci. O tym, że tego typu wyłączenia są sprzeczne z konstytucją, wiedzieli średnio przykładający się do nauki gimnazjaliści. Nie wiedzieli ministrowie
i parlamentarzyści!? Wytknął im to Trybunał Konstytucyjny, nakazując zmianę stosownych przepisów.
Takich przykładów mógłbym sypać jak „z rękawa”. Dlatego zgadzam się z coraz powszechniejszą opinią: Polska - przysłowiową stajnią Augiasza.
A to, czego brakuje naszym politykom w Polsce, to przede wszystkim przyzwoitości. Elementarnej przyzwoitości.
 Andrzej Oracki,

bajbus79@wp.pl, lat 65
  10101078
 Iława, ul. Okulickiego [...], Poniedziałek 30-11-2009

17465. 
Odnośnie wpisu numer: 17461

Co Ty "Świadku ws. Podlasia" sądzisz o powrocie go kręgów rządowych
w wielkiej chwale pana Bieleckiego? (prawie jak Boga uznawanego w PO).
On jest "wiernym" uczniem Balcerowicza.
Czyżby chodziło o brutalne oddanie w prywatne ręce lasów, jezior i wszystkiego, czego wspólnie razem dorobiliśmy się nawet przez wieki. Nawet zabytków!
Ty, zauważyłeś jak odnosi się na forum do mnie "eskulapski"? Jakby rozmawiał z prostakiem wiejskim.
 Solidarny 13.12.1981
 Poniedziałek 30-11-2009

17461. 
Odnośnie wpisu numer: 17460

Znam cala komisje zakladowa NSZZ "SOLIDARNOSC" z wielkiego zakladu
z Lomzy, ktora wyrzucono z zakladu za sprzeciwianie sie zlodziejskiej prywatyzacji. Wygrali zwiazkowcy sprawe w sadzie i przywrocono ich po 2 latach walki po sadach ponownie do pracy. Jednak wrocili juz nie do swojego zakladu. Prywatny przedsiebiorca - zlodziej - rozsprzedal majatek prosperujacej firmy, zgarnal dochody dobrze funkcjonujacego zakladu i sprzedal zagranicznej firmie.
Zwiazkowcy i ich rodziny przezyly prawdziwie gospodarczy stan wojenny,
przeprowadzany w latach 90. na organizmie polskiej gospodarki. Znajomy z Podlasia mowi mi, ze to bylo dla niego gorsze niz zamykanie do wiezien i obozow internowania w stanie wojennym, poniewaz wtedy upominala sie o wiezionych cala demokratyczna Europa, Kosciol i opozycja w Polsce, a teraz nie upominal sie nikt, nie mieli nawet oparcia i pomocy ze strony krajowych wladz "Solidarnosci".
Na temat lamania ewidentnego prawa - ze zlodziejstwem wlacznie przy tzw. prywatyzacji - moj znajomy moglby pisac ksiazki. Na razie w Polsce te tematy sa ukrywane.
Niektorzy tu na tym forum wyglaszaja "jedynie sluszne ekspertyzy o przeprowadzonej w Polsce prywatyzacji i uzasadniaja, ze tak musialo byc, gdyz powrotu do socjalizmu i nieefektywnej gospodarki - nie moze juz byc".
Eskulapski! Zbyt banalne Pan wyglasza opinie bez oparcia w porzadnie przygotowanym materiale. Niech Pan wsiadzie w pociag i pojedzie do tych zwiazkowcow z Lomzy i przejzy cala biblioteke z aktami ich sprawy.
A wtedy oczy sie otworza.
 Swiadek w/s Podlasia
 Niedziela 29-11-2009

17460. 
Odnośnie wpisu numer: 17456

"W imię obłędnej ideologii globalizmu, jaką prowadzą agenci ciemnych interesów UE."
Panoczku Solidarny, rozumiem, że protestujesz w Iławie także w realu, nie tylko na forum, gdy inwestycje współfinansowane przez UE (czyli i nas samych) znajdują swe miejsce w naszym grodzie? Bo jak UE daje, to bierzemy, ale jak UE wymaga, to już na to zgody nie ma!
Przykłady podajesz z czapy, które rozpatrywane w oderwaniu od całości wydają się grzechem niezmiernym w swoim skutku, ale trzeba cuś niecuś więcyj wiedzieć na temat źródeł upadku zakładów przemysłowych, usługowych, czy wytwórczych. Trzeba wiedzieć, co to jest przerost zatrudnienia, zdolności menedżerskie dyrektora/prezesa firmy, popyt na określone usługi. A nie tylko mówić "tyle osób tam pracowało a teraz nie pracują".
Komuna finansująca nierentowne zakłady upadła, co powinieneś zauważyć a nie domagać się podtrzymywania na rynku tych, którzy niekoniecznie są niezbędni. Bo teraz rządzi rynek. Podaż i popyt. Stety lub niestety. Ale z mojej strony na tym koniec.
Nie widzę sensu w przekomarzaniu się dlaczego na Podlasiu jest jak jest. A szacunek do ludzi stamtąd mam taki sam jak i do innych z pozostałych regionów Polski. Przyjazny. Czego i Tobie życzę.
 Eskulapski
 Niedziela 29-11-2009

17459. 
Odnośnie wpisu numer: 17457

Uważam, że poruszony w felietonie temat bezrybia jest ważny i nośny społecznie.
Autor, Pan Kowalski, problemy gospodarki rybackiej przedstawił prawie dobrze. Porozmawiał z kim trzeba, tylko wnioski z przeprowadzonej analizy nie zgadzają się w większości z odczuciami zwykłych wędkarzy korzystających z od wielu lat z dzierżawionych przez Gospodarstwo Rybackie w Iławie akwenów.
Ludzie obserwujący to, co się dzieje - obwiniają właśnie dzierżawców za istniejący stan. Rozmówcy Pana Kowalskiego, którego cechuje szczera naiwność, demonizują niszczącą, rolę kormoranów - zawsze były, zanieczyszczaniem wód przez nęcenie (sic!). Walka z kłusownictwem ogranicza się do łapania zimą drobnych wędkarzy, których można ukarać mandatem 200 zł, a łapanie kłusowników zastawiających setki metrów siatek niewiele daje, bo Sąd Grodzki nie ma z czego wyegzekwować kary i nie karze odpowiednio. A siatki jak były, tak są.
Rybakom zarzuca się połowy prądem, opisane kiedyś w Kurierze Iławskim, niewymiarowych szczupaków, linów. Posądzani są, że obowiązkowe zarybianie jezior, w ramach 15% wartości połowów, odbywa się rybami złowionym w innym swoim akwenie. A gdzie dokumentacja na ten temat? Czy autor ją widział? Pokazano Mu opracowanie ile zjada np. kormoran?
Rybacy i straż zawodowa za mało korzysta z pomocy społeczników. Wrażenie autora felietonu, że ORMO też słabo "czuwało", obraża straż PZW, do pomocy są również zwykli wędkarze. Proszę porozmawiać z członkami Kół PZW, proszę zasięgnąć informacji w RZGW w Gdańsku, tam opisano dzierżawcę 52 jezior, który przez 16 lat gospodarki rabunkowej ogołocił je i oddał jałowe Skarbowi Państwa. Adres internetowy RZGW łatwy do uzyskania, a tam wyjaśnienia o zasadach i długości trwania dzierżawy jezior. Felieton przybliżył sprawy rybaków i wędkarzy, brak mu tylko wnikliwości, a ludzie mają nadal wiele wątpliwości.
 wędkarz
 Niedziela 29-11-2009

17458. 
Odnośnie wpisu numer: 17457

Ryba lubi spokój na wodzie. Ryba nie lubi motorówek, kajaków. Ryba musi mieć ciszę. Ryb nie należy łowić w sposób podstępny, jak siecią, prądem, a zgodny z naturą, czyli przez zanęcanie rasowym robactwem, polowanie z użyciem rybołowa, sowy.
Do jezior nie powinien mieć byle ciec z kartą wykupioną PZR. Karty należy zlikwidować, jeziora mniejsze sprzedać, ale dać możliwość łowienia każdemu według potrzeb za odpłatnością za złowione ryby. Ponadto każdy człowiek powinien mieć udostępnione widoki na jezioro przez właściciela. Właściciela zaś interesem byłoby dbanie o pogłowie ryby, by miał zyski ze sprzedaży. Wówczas my wolni rybacy idąc z wędziskiem na ryby, mamy pewność, że zawsze złowimy i mamy świeżą płotkę lub szczupaka.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Niedziela 29-11-2009

17457. 
Odnośnie wpisu numer: 17456

Ostatnio w "Kurierze Iławskim" Pan Kazimierz Kowalski pisał na temat, gdzie sie podziały ryby.
 nickt
 Niedziela 29-11-2009

17456. 
Odnośnie wpisu numer: 17455

Byłem z Łapach na weselu, w tych samych, o których niektórzy mówią,
że Ziemia Podlaska "Bogiem i wychodkiem pachnie" itd.
W Łapach, gdzie zlikwidowano największa i nowoczesną cukrownie, by po chwili importować cukier z Ameryki Południowej. W Łapach, gdzie padł zakład naprawy taboru kolejowego. W Łapach, w których zwolniono prawie 3 tys ludzi. W imię obłędnej ideologii globalizmu, jaką prowadzą agenci ciemnych interesów UE.
Jeśli macie odwagę tak pisać o mieszkańcach tamtej Ziemi Podlaskiej, to porozmawiajcie osobiście z nimi.
Określenie "Bogiem pachnieć", jest tak samo obłędne, jak człowiek, który je wymyślił. Obyś na kolanach za grzechy na kolanach zaszedł.
 Solidarny 13.12.1981
 Niedziela 29-11-2009

17455. 
Odnośnie wpisu numer: 17454

Szkoda, ze Andrzeju najpierw nie wyjasnilem Tobie osobiscie, o jakich osobach z Podlasia pisalem. Wtedy nie reagowalbys w ten sposob.
Odosobnione przypadki, jakie przytaczasz (chociaz mialy one miejsce) nie maja nic wspolnego z moimi przyjaciolmi z Podlasia - ludzmi prawymi, madrymi, religijnymi,robiacymi w Warszawie wielkie kariery w centralnych instytucjach. Szkoda tylko, ze obecni politycy ich glosu nie sluchaja..
Jak wiesz, nie jestem swiadkiem Jehowy.
Spotkalem sie za czasow studenckich z Kardynalem Stefanem Wyszynskim, a pozniej 2-krotnie na audiencjach prywatnych z Ojcem Swietym Janem Pawlem II.
Wazne na zakonczenie, ze nasza Rodzina sie powiekszy - przed Wigilia Bozego Narodzenia.
Zegnaj Bracie, przyjacielu drogi, a tak zegnaja sie nie wrogi, a dwa na przeciwnych swych sloncach Bogi.
 Swiadek w/s Podlasia
 Niedziela 29-11-2009

17454. 
Odnośnie wpisu numer: 17426

Odpowiedź Fałszywemu Świadkowi Jehowy z Podlasia.
Świadek z Podlasia pieje z zachwytu, że jego kolesie to: "Dzielni i pracowici ludzie, bardzo zaradni, bardzo prawi. Takich ich zapamiętałem". Wygląda na to, że sami bohatyrowicze. Tymczasem ci prawi to:

1) Rozruch firm polegał na wręczaniu ostrych łapówek w celu uruchomienia zbytu swoich towarów.

2) Jazda Jeepem z szybkością 260 km/godz autostradami francuskimi, co skutkowało zakazem wjazdu przez jeden rok.

3) Jazda samochodem po 5 piwach w Skandynawi (Norwegia pólnocna) - praktyki codzienne

4) Awantury w restauracji Szwedzkiej z kielnerem o spożywanie mięsa z rekina wniesionego cichcem do restauracji Ekstra Kategorii.

5) Ci zaradni, to w tym, że podczas 4-letnich studiów na SGPiS pociągiem, nie splamili się legalnie wykupionym biletem, tylko za łapówkę wręczoną konduktorowi.

Tacy oni prawi, religijni, świadkowie Jezusa Chrystusa Nazareńskiego.
 Tomek z CBA
 Sobota 28-11-2009

17453. 
Odnośnie wpisu numer: 17448

Potworność na forum: oto mamy osobę, która rada i szczęśliwa, że (...) opuściła ziemię, która "Bogiem i wychodkiem pachnie".
 zwykły obywatel
 Sobota 28-11-2009

17452. 
Odnośnie wpisu numer: 17366

Racja Panie...
Mamy ten Jeziorak a jakbyśmy go nie mieli.
Iława znana jest z Jezioraka, ale on kompletnie teraz nie pracuje. Pisząc teraz mam na myśli nie tylko późną jesień - mam na myśli ostatnie lata. Podobnie jak i sama Iława prócz Złotej Tarki i może w małym natężeniu Famy, niewiele oferuje jakiemuś przyjezdnemu...
Pomysły?
 Eskulapski
 Sobota 28-11-2009

17451. 
Odnośnie wpisu numer: 17448

Może po prostu tę matkę, tę panią raziła rzeczywistość z "Konopielki" i pragnęła się stamtąd wyrwać? Nie oceniajmy ludzi pochopnie, poza tym z wpisu nie wynika, że nie odwiedza teraz swojej rodziny...
 Kalembach
 Sobota 28-11-2009

17450. 
Odnośnie wpisu numer: 17444

Wszystko zaczyna się tak niewinnie. Tak samo jest z homo... Najpierw prośba o tolerancję, akceptację. Później domagają się parad np. podczas wizyty Ojca Świętego. Dalej domagają sie prawa do adopcji.
Co dalej spytacie, może na tym się kończy? O nie. W Holandii powstała partia homo domagająca się legalizacji seksu z dziećmi. Co dalej? Do czego zmierzamy?
 oko
 Sobota 28-11-2009

17449. 
Odnośnie wpisu numer: 17435

"uzbrojenie ziemi w dzielnicy przemysłowej koło Osiedla Piastowskiego" to ciekawe, ale poważnie mówią to nic innego jak KŁAMSTWO. Gratuluję znajomości tematu. Pozdrawiam i życzę więcej realizmu.
 ???
 Sobota 28-11-2009

17448. 
Odnośnie wpisu numer: 17445

Wybacz - z szacunkiem dla niej - ale twoja mama zatraciła korzenne, fundamentalne wartości, bo - jak mówisz - opuściła ziemię, która "Bogiem i wychodkiem pachnie". Niczego bardziej porażającego nie słyszałem. Niestety - z takimi postawami ludzkimi naród polski ku zatraceniu zmierza.
 Solidarny 13.12.1981
 Sobota 28-11-2009

17447. 
W dniu wczorajszym, 27 listopada, 2009 roku we wsi Kałduny odbyła się uroczystośc oddania wyremontowanej świetlicy wiejskiej ( ze środków unijnych, 180 tys złotych).
W doniosłej, acz skromnej uroczystości, brał udział Aparat Gminny z Wójtem Krzysztofem Harmacińskim i Ks. Kapelanem z Parafii Rudzienice na czele. Po przecieciu szarfy i ulewnym pokropieniu wodą święconą, by diabła przepłoszyc, nastąpiła zasadnicza częśc uroczystości. Pan Wójt podchodził do chłopstwa zasiadających przy stołach , by osobiście prawą ręką gorzałką częstowac. W przgotowaniu gościny czynny udział jakzawsze brała Pani Sołtysowa, za co jej wielkie dzięki.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Sobota 28-11-2009

17446. 
Odnośnie wpisu numer: 17444

Raz idiota-na zawsze idiota!:) Z kurestwa można wyjść (np.Józefina,żona Napoleona),z bycia idiotą czy prostakiem niestety nie można-może i dobrze!Pozdrowienia dla ludzi światłych,którzy tu przeważają-brawo!
 Laura B.
 Sobota 28-11-2009

17445. 
Odnośnie wpisu numer: 17443

Moja matka też daleko zaszła, skończyła Uniwersytet Warszawski,a za największe swoje osiągnięcie uznała,że dzięki temu uciekła z rodzinnej wioski na Podlasiu-która wówczas jak i dziś Panem Bogiem i drewnianym wychodkiem stoi!
 Rossman
 Sobota 28-11-2009

17444. 
Odnośnie wpisu numer: 17346

"Solidarny" ładnie sprowokowałeś gnidę. Naliczyłem na forum dokładnie sztuk jeden + dwa sługusy.
Szubrawcowi zachciewa się postmodernizmu. O nie, pomylił adresy. Nie
ma i nie będzie tolerancji dla kurewstwa! Raz kurwa, na zawsze kurwa.
Tylko dyscyplina i jasne zasady! Czarne jest czarne, a białe - białe! [...]
Kosmo-lewactwo zdemoralizowane i libertyńskie - precz!!! Do gnoju! [...]
Jesteście gorsi o grypy, kiły i malarii.
 J-23
 Sobota 28-11-2009

17443. 
Odnośnie wpisu numer: 17431

Prosze o bardziej przemyslane wpisy.
Dlaczego nie odnosi sie szanowny adwersarz do calej mojej wypowiedzi? Dlaczego ta osoba ma az tak duze uprzedzenia do ludzi z Podlasia? Dlaczego az tak beznadziejne wypowiedzi?
Chyba szanowny adwersarz nie jest w pelni swiadomy swych wyrazanych tu, na tym znakomitym forum, mysli. Zlo dobrem zwyciezac - takie jest Credo moich przyjaciol z "zapyzialego Podlasia".
Nie tylko modlitwa jest zajeciem moich znajomych. Kontynuujac moje wspomnienia z lat studenckich dodam, ze niektorzy z nich zaszli bardzo daleko w swej karierze zawodowej, pelniac centralne role w Banku Narodowym i Banku Gospodarstwa Krajowego.
Oczywiscie nie jest to zasluga przynaleznosci partyjnej - jakiejkolwiek, lecz tylko uczciwej, mrowczej pracy, wyniesionej z "zapyzialego Podlasia z ustepami drewnianymi przed chalupa".
 Swiadek w/s Podlasia
 Sobota 28-11-2009

17442. 
Odnośnie wpisu numer: 17440

Wykształcenie nie jest postawą. Ta pani prezentuje postawy pewnych
osób, które choć wykształcone, pozbawione są postaw.
 O1 - czyste sumienie
 Piątek 27-11-2009

17441. 
Odnośnie wpisu numer: 17440

Kolejny miły powiew świeżości umysłowej! Dzięki Eskulapski!
 Tryton
 Piątek 27-11-2009

17440. 
Odnośnie wpisu numer: 17432

Mała Olu - poczytaj jeszcze, popytaj wykształconych, a wnioski później wyciągnij. Ktoś ci powiedział, że homoseksualizm jest chorobą? Nie wierz mu. To nie jest choroba.
Pewien procent społeczeństwa od zawsze zajmują homoseksualiści.
I obojętne, czy to była starożytna Grecja, hitlerowskie Niemcy, czy wspaniała Polska dzisiaj. Tak to już po prostu jest.
A czy ONI musieli demonstrować swoją sex orientację...? Nie wiem, czy musieli. Wiem, że na pewno mogli. A jeśli się kochają, to czy mają się z
tym kryć? Może ciebie to razi, mnie nie. Mnie raczej dziwi, że komuś to przeszkadza. Tak jak dziwiło mnie kiedyś, gdy całując moją dziewczynę
a obecną żonę słyszałem na chodniku: "Jak tak można, jak wam nie wstyd?". Cóż dodać...
Dziecko się wystraszyło? Czego? Nie rozumiem. Może w jej domu rodzice ją straszyli przytulającymi się nawzajem kobietami lub mężczyznami, ale... w czym ten strach? Nie rozumiem.
 Eskulapski
 Piątek 27-11-2009

17439. 
Odnośnie wpisu numer: 17435

To ty nie pajacuj człowieku. Żenujące są twoje posty i tej całej
ekipy adamowej.
 Voluminator
 Piątek 27-11-2009

17437. 
Odnośnie wpisu numer: 17435

Masz rację "urzędnik", że dzięki Panu Adamowi Żylińskiemu powinniśmy
jako iławianie bardzo dużo zawdzięczać. Gdy był burmistrzem miasta,
był człowiekiem, był dla ludzi, każdego przyjął i starał się sprawę załatwić.
Był i jest dla nas.
 rambo
 Piątek 27-11-2009

17436. 
Sprawa wyprowadzania psów pod okna ludziom, by zostawiły kał, należy nie do psów, a ich właścicieli bez krzty kultury.
Polski naród należy nauczyć porządku i karności, potrzebny jest zamordyzm lub nawet hitleryzm czy komunizm. Albo dalsze rządy twardego Tuska.
 Qyx-121314
 Piątek 27-11-2009
Odp. 
Mam nadzieję, że chodziło ci tylko o prządek i dyscyplinę,
a nie propagowanie totalitaryzmów (hitleryzm, komunizm),
bo to byłoby naruszeniem prawa. Wystarczy już wyroków
sądowych dla redaktora Jarosława Synowca. Co za dużo,
to niezdrowo. Nawet żołnierz ze zbyt dużą ilością amunicji
(w zakończeniu pleców) przestaje być efektywny... :-D))
 moderator
 Piątek 27-11-2009

17435. 
Odnośnie wpisu numer: 17428

Nie pajacuj "Marynara", tylko dobrze nawilżaj paluszek dla szefostwa w naszym ratuszu iławskim. Ale przede wszystkim mów prawdę na forum publicznym.
Gdyby nie nasz Adam Żyliński na cichutkich, ale za to ważnych stołkach
w Warszawie, w Olsztynie i znowu w Warszawie, to Iława miałaby figę z
makiem, a nie - wreszcie porządną kasę unijną na budowę basenu, obu
obwodnic, ulic i mostów, dokończenie brzegów Małego Jezioraka, nawet
uzbrojenie ziemi w dzielnicy przemysłowej koło Osiedla Piastowskiego, wzdłuż torów na Ostródę (za chwilę będzie porządkowana rzeka Iławka).
Decyzje zapadały wysoko, a wychodził i wypracował je właśnie Żyliński.
Natomiast Ptasznik ma wykonać i nie zepsuć.
Gdy Żyliński wróci do ratusza, to tacy kłamcy i nieroby jak ty i twój szef aktualny, wylecicie z hukiem!
 urzędnik
 Piątek 27-11-2009

17434. 
Odnośnie wpisu numer: 17432

Bezsensownie piszesz. Od kiedy trzymanie się za ręce to awangarda intelektu? Może i niepotrzebnie w takiej wiosce jak Iława demonstrowali swoje uczucie. Dla ciebie to jednak popisywanie się swoją chorobą? ABSURD, ty oazo normalności!
 Stella
 Piątek 27-11-2009

17433. 
Odnośnie wpisu numer: 17427

Rygielski pewno tej Pani od niemieckiego dodatkowo zapłacił.
To wasza - wyborcy i aktualni zwolennicy - wina. Jeśli pomimo tylu afer
z PO w tle, sondaż pokazuje jej wysoką i bezkonkurencyjną pozycję, to
Pan Rygielski czuje się mocno, pewnie i buńczucznie. A więc trzymajcie
tak dalej im paluszek w...
 były radny Urzędu Parafialnego
 Piątek 27-11-2009

17432. 
Odnośnie wpisu numer: 17431

Ciekawe skąd bierzesz przekonanie, że idący ulicą dwaj homoseksualiści
(-tki), za ręce trzymający się w miłosnym uścisku - to jest awangarda postępu, intelektu i nowoczesności? Od kiedy tak groźna choroba jest wyznacznikiem postępu i rozwoju? Ileż trzeba mieć w sobie zimnej pychy, żeby wypluć takie zdanie...
Moja siostra szła z mężem oraz dzieckiem aleją nad Małym Jeziorakiem. Spacerek, ładna pogoda. Zauważyli idących dwóch oderwańców. Czy oni musieli demonstrować w tym publicznym miejscu swoją odmienność?
W swoim domu mogą robić wszystko, byleby nie prowokować oczu innych oraz nie zakłócać spokoju.
Dlaczego jednak na spacerniaku popisują się swoją chorobą, udając, że tak jest git? Dobrze, niech im jest, ale niech nie afiszują się z tym pośród zdrowej większości! Dlaczego tak twierdzę?
Dziecko siostry na taki widok stanęło jak wryte. Niby małe, ale jednak na tyle rozumne, że instynktownie poczuło się źle, poczuło strach przed tą innością, oczy i twarz powiedziały wszystko. Nie dziwię się. Taka jest NATURA zdrowego człowieka, bo zdrowy człowiek buntuje się, nawet podświadomie, nawet intuicyjnie. Bo nawet dziecko to wie...
 Ola mała
 Piątek 27-11-2009

17431. 
Odnośnie wpisu numer: 17426

Oni - zdaje się - głównie funkcjonują na modlitewnych rozważaniach.
Nie dziwne więc, że się spotkaliście!
Generalnie to strasznie zacofani ludzie, z innej epoki - nic nie ujmując ich prawości i uczciwości! Bóg jest Bogiem, ksiądz jest Bogiem, a chata może być z drewna z wychodkiem na podwórzu!
 Lamma
 Piątek 27-11-2009

17430. 
Odnośnie wpisu numer: 17422

Cytat: "artystę na trzeźwo" - wczoraj byłem artystą, a cytat z Moliera "Mieszczanin szlachcicem" ... to ja piszę prozą? Niesamowite, jak łatwo
być artystą.
 czytelnik
 Piątek 27-11-2009

17429. 
Odnośnie wpisu numer: 17421

Niech Panu Adamowi Żylińskiemu, nie wydaje się, że dozgonnie rozdawał będzie stanowiska w Iławie, te polityczne oraz inne, jak Hordejukowej, Ptasznikowi czy Rygielskiemu.
Panie Kochany, uczniowie już Pana przerośli, bo są większymi cwaniakami od Szanownego Pana. Zepchnęli do kąta i tyle. Za wiele Pan im zawierzył, albo Pan nie zna się na ludziach, bo wystarczyłoby w oczy dobrze im spojrzeć.
Zobacz Pan, oni tyle przez 3 lata zrobili dla Miasta Iławy, co Pan - całym szacunkiem - przez TRZY KADENCJE. Choć przejechali się na Pańskich dawnych staraniach, o czym całe iławskie społeczeństwo dziś dyskutuje.
Nie martw się Pan, głowa do góry! POMOŻEMY??? Pomożemy!!!
 zwykły obywatel
 Piątek 27-11-2009

17428. 
Odnośnie wpisu numer: 17421

A ja dziękuję burmistrzowi Iławy Włodzimierzowi Ptasznikowi za to, że potrafił na tyle szybko uruchomić te fundusze, że już za niecały rok będziemy pływać w iławskim basenie!
 Marynara Łu Bu Du
 Piątek 27-11-2009

17427. 
STAROSTA SIĘ WOZI!

W dniach 25-28 listopada, środa-sobota [...] delegacja z powiatu iławskiego odwiedza zaprzyjaźniony powiat Hof w Niemczech, z którym niedawno podpisali umowę partnerską. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jedna rzecz, a w sumie dwie.

Po pierwsze - pan wielki wódz PO starosta Rygielski uważa się za lepszego od innych, ponieważ delegaci z naszego powiatu pojechali autobusem, natomiast Maciuś I, za publiczne pieniądze podatników, wyruszył w podróż służbowym samochodem! Nie ma chyba wstydu, myśląc, ze nikt się nie dowie jak oszczędza starosta (PO głosiło, że będą oszczędzać gdzie się da, a tu proszę!) Starosta musi podróżować wygodnie i w samotności, aby nie integrować się z innymi, bo po co. Nie są mu w niczym potrzebni. A może boi się grypy A1N1 i chce się izolować? (żart).

Druga sprawa - tłumacz. W starostwie niedawno zatrudniono człowieka do promocji i współpracy z zagranicą, który biegle włada językiem niemieckim, natomiast na wycieczkę do Hof Maciuś I zabrał innego tłumacza, nauczycielkę języka niemieckiego z iławskiej szkoły „budowlanki”. Bardzo dziwna sprawa! Czyżby jego człowiek ze starostwa sobie nie poradził z tłumaczeniem? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. Niech wyborcy sami osądzą za rok!
 orb
 Piątek 27-11-2009

17426. 
Odnośnie wpisu numer: 17391

Ktos tu uzywa dyskriminujacych okreslen: "Zapyziale Podlasie", "Wiocha pod Bialymstokiem".
Te tereny to najlepsza czesc Rzeczpospolitej, najbardziej patriotyczna oddana Ojczyznie spolecznosc. Ziemie te trawily pozogi wojenne 20 wieku, stamtad masowo wywozono na sybir, tam UB krwawo rozprawialo sie z patriotycznym podziemiem.
Stamtad do dzis od moich studenckich czasow mam wiernych przyjaciol, ktorzy z Podlasia przybyli do Warszawy, by studiowac i robic kariere.
Pamietam moja grupe studencka na SGPIS (dzis SGH), z ktorej po pierwszym roku odpadlo 10 studentow (wylacznie absolwentow z warszawskich szkol srednich). Natomiast nikt nie odpadl z grupy studentow z Podlasia. Takie jest Podlasie...
Dzielni i pracowici ludzie, bardzo zaradni, bardzo prawi. Takich ich zapamietalem. Sa dla mnie wzorem do nasladowania. Ostatnio spotkalismy sie na modlitewnym rozwazaniu w 25 rocznice smierci meczenskiej ks Jerzego Popieluszki. Kapelan Solidarnosci - ksiadz Jerzy Popieluszko przybyl z Podlasia, by zlo dobrem zwyciezac.
 Swiadek w/s Podlasia
 Czwartek 26-11-2009

17425. 
Odnośnie wpisu numer: 17421

Czym ryzykował szanowny pan Adam Żyliński?
Pytam serio, bo nie mam wiedzy na ten temat.
 Eskulapski
 Czwartek 26-11-2009

17424. 
Odnośnie wpisu numer: 17423

Wszyscy, co z ręki Adamowi Żylińskiemu słodycze lizali, zastanówcie się: ostał wam sie jeno rok.
 Qyx-121314
 Czwartek 26-11-2009

17423. 
Odnośnie wpisu numer: 17421

Do Fankusa Adamkusa:
Jestem z Tobą ja, szary obywatel, który widzi zło, jakie wyrządzają Panu Posłowi Adamowi, odtrącając go od ratusza.
Robota tak idzie ostro, by pokazać nam iławianom, iż obecna władza tak pięknie buduje, że dla przyszłego burmistrza Adama niewiele do roboty zostanie. Ja wam powiem, że i tak was on zaskoczy budową tunelu pod...
 były radny Urzędu Parafialnego
 Czwartek 26-11-2009

17422. 
Odnośnie wpisu numer: 17420

Żywą legendę nie tylko ci "z zaplecza" tworzyli. Szanowna Pani - powiem tak: Czy widziała pani łysego barana (każdy człowiek mądry jest łysy) lub artystę na trzeźwo! Otóż nie! I tu jest problem. Nawet Adaś Mickiewicz, autor "Dziadów", nie był w stanie przypomnieć sobie jak on to zrobił, że kiedy obudził się nad ranem, "Wielka Improwizacja" była gotowa. Wielkie dzieła często powstają na haju.
 Qyx-121314
 Czwartek 26-11-2009

17421. 
Aż miło popatrzeć. Leją beton pod fundamenty pływalni krytej w Iławie.
Już ciemno, ale na placu budowy dźwigi pracują, ruch jak w mrowisku.
Pełno robotników, pełno maszyn. Widać, że robota idzie szeroko ławą.
Aż miło popatrzeć.
Dziękuję pięknie Adamowi Żylińskiemu, członkowi Zarządu Województwa
i Posłowi RP, za to, że ryzykował swoją karierę publiczną kładąc na szali
sprawę załatwienia dotacji dla tej inwestycji, bardzo wiele ryzykując.
 Fankus Adamkus
 Czwartek 26-11-2009

17420. 
Odnośnie wpisu numer: 17419

Tekst rzeczywiście piękny, bardzo wzruszający i utrzymany w ciepłej, przyjaznej tonacji. [...]
Co do mocniejszych trunków na zapleczu - inne czasy, inni ludzie. Teraz ponoć klimatu szkoły już nie ma - może dzięki takim nauczycielom jak Żuchowski, Zbysiński i inni! Na status "żywej legendy" w końcu trzeba sobie zasłużyć!
A wspaniały tekst z Kuriera wycięłam sobie na pamiątkę - mam nadzieję, że szybko pojawi się i tutaj, Iława cała rozproszona po kraju będzie wówczas miała okazję poddać się tej fascynującej lekturze!
Dziękuję Kurierowi i Panu Leszkowi za ten tekst!
 Filomenta
 Czwartek 26-11-2009

17419. 
Pan Olszewski, felietonista, dał piękny artykulik wspomnieniowy o śp.
Romanie Żuchowskim. Przy okazji wyjawił, że w LO, zacnej iławskiej
skarbnicy wiedzy, nauczyciele podczas zajęć, na zapleczu w kantorku, wspomagali sie mocniejszymi herbatkami.
 O1 - czyste sumienie
 Czwartek 26-11-2009

17418. 
Odnośnie wpisu numer: 17416

Nareszcie palnąłem w stół, a nożyce zaskrzeczały.
Czuły punkt Polaków - Bóg, Honor i Ojczyzna. Tej części pospólstwa, która oszołomiona podszeptami o. Rydzyka i pedagogiki JP Drugiego, nie pojmuje nadejścia Nowiny, wg której Polska, to zaledwie cześć watahy ludzkiej na skrawku gleby, zachwaszczonej surowością przyrody.
 Hiacent
 Czwartek 26-11-2009

17417. 
Odnośnie wpisu numer: 17414

I po co te nerwy?
Znowu pieniactwo bierze górę nad rozsądkiem i rzeczową dyskusją.
 oko
 Czwartek 26-11-2009

17416. 
Odnośnie wpisu numer: 17415

[...] Nie ma takiej siły w Polsce, która zwycięży z polskością i Kościołem.
Tak nawet wasz poseł z PO, Niesiołowski, powtarza. Jak tylko wasze moce przeciw narodowej tożsamości wzrosną, tym bardziej narażą się na większy opór ze strony zdrowego moralnie narodu. A ludzie, co z nim walczą - polskość do mitów i niebytu oddalają - są zgnilizną pośród zdrowej tkanki Narodu Polskiego.
 Solidarny 13.12.1981
 Czwartek 26-11-2009

17415. 
Odnośnie wpisu numer: 17410

"Jeśli twoje myślenie stawia na równi ludzi normalnych i odmieńców, to gratuluję ci takiego lotnego mózgu".
Tak systemy prawne Niemiec, Holandii, Australii, USA, Hiszpanii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady - są pisane przez zbiorowisko wybitnych idiotów, kretynów, którzy zamiast na Włodkowicach kształcą się w jakichś Oxfordach, Sorbonach i Harvardach!
Polska - dzięki takim lotnym umysłom jak twój - zawsze będzie dla nich niedoścignionym wzorem! I może jeszcze islamska republika Iranu - też oaza wszelkiej światłości!
 poruszona
 Czwartek 26-11-2009

17414. 
Odnośnie wpisu numer: 17410

Głupota nie zna granic etnicznych - masz więc znajomych pod każdą szerokością geograficzną, ciesz się! Daj dziewczynie spokój i kiś się
z własną normalnością tropiąc odmieńców!
 Spectacular
 Czwartek 26-11-2009

17413. 
Odnośnie wpisu numer: 17410

"Ludzie nie czujący zbiorowości etnicznej przeważnie nie czują już nic,
poza czubkiem własnego nosa lub innego narządu płciowego."
Jak to się robi nosem?
 dociekliwy
 Czwartek 26-11-2009

17412. 
Nigdy Jan Krzysztof Bielecki na wysokich stanowiskach. On reprezentuje bezduszny libertynizm. On nigdy nie dbał o polską produkcję, On tylko był za absurdalnym wolnym rynkiem, którego ekonomika nic nie ma wspólnego z ekonomią wolnego człowieka, z uwagą na los człowieka. Dla Niego człowiek jest przedmiotem, czyli środkiem produkcji. Takim samym środkiem produkcji jak maszyna, łopata, czy widły. Tak było za komuny, tylko w innej formie. Porażającą wizję lansował za swoich rządów. Efektem tej polityki jest to, że MY, Polacy, musimy importować: cukier, mleko, alkohol, miód. On był zaczątkiem dzikiej prywatyzacji najlepszych zakładów w Polsce, posyłał Polaków na bruk. Tylko nie on, w żądnej roli.
 Solidarny 13.12.1981
 Czwartek 26-11-2009

17411. 
Odnośnie wpisu numer: 17399

Sz. P. Krzysztof Lisek
Może Pan uchyli nam rąbka tajemnicy nad czym tajnym lub ważnym Pan pracuje? Czy zaskoczą nas jakieś nowe normy dotyczące długości banana, czy wielkość światełek odblaskowych w pojazdach leśnych? Proszę zrobić sobie małą przerwę, bo jeszcze sie Pan przepracuje i nie daj Boże dorobi się zawału albo...
Z TVN wynika, że europosłowei często są w kraju i - jak to mówi nasz minister - mają "parcie na szkło".
 oko
 Czwartek 26-11-2009

17410. 
Odnośnie wpisu numer: 17396

Paulina, nie masz - jak sama tu mówisz - poczucia "przynależności do polskiego ludu". Dzięki za szczerość. Ten brak poczucia przynależności właściwie wyjaśnia wszystko. Ludzie nie czujący zbiorowości etnicznej przeważnie nie czują już nic, poza czubkiem własnego nosa lub innego narządu płciowego.
Masz poczucie przynależności do gatunku ludzi, powiadasz, "myślących". Dzięki za optymizm. Jeśli twoje myślenie stawia na równi ludzi normalnych i odmieńców, to gratuluję ci takiego lotnego mózgu.
Kryteria narodowościowe, powiadasz, to anachronizm. Zgadzam się, tak! Głupota nie zna różnic etnicznych.
Nic mi do tego kto z kim w jakiej sypia pozycji. Ale bądźmy konsekwentni! Ty też nie mów, że popierasz (upsss, tolerujesz) odmieńców seksualnych, bo przecież nic ci do tego - to nie twoja brocha!
 normales
 Środa 25-11-2009

17409. 
Odnośnie wpisu numer: 17403

Oto poziom dyskusji i kultury w naszym własnym wydaniu... To już biciem grozimy za inne poglądy?
Mnie niespecjalnie zajmuje kto z kim sypia i co sobie i gdzie wkłada w celu osiągnięcia chociażby przyjemności. Nie moja to rzecz. Czym nam to grozi, hę?
A co do kryterium narodowościowego, to nie jest to jakaś szczególnie silna tradycja w Polsce, choć i w wielu innych krajach również. Wydaje się, że ok. XIX w. możemy mówić o przywiązaniu się do swojego kraju szerszych mas, choć pewnie i tak nie wszystkich: przykładem choćby scena z "Konopielki"- "A Wy nie Polacy?, "Nie", "A kto?", "My tutejsi". Wieki wcześniejsze, to identyfikacja grup w obrębie państwa, z którym nie zawsze chciało się zgadzać. Np. prawa i przywileje dla rycerzy, szlachty, kleru a ucisk chłopów, podatki, nakazy itd. Zwróćmy uwagę na mądrość: "Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" - szlachta dobrze się czuła jak robiła co chciała, stąd i Liberum Veto. A jak trzeba było króla i Rzeczpospolitą zdradzić, to można było i ze Szwedami podczas Potopu się ułożyć.
Więc Viva Paulina! Rozum - to najważniejsze.
"Najpierw jesteśmy ludźmi, dopiero później narodami"
 Eskulapski
 Środa 25-11-2009

17407. 
Odnośnie wpisu numer: 17399

Szanowny panie Krzysztofie Lisek.
Okazało się, że jestem skutecznym prowokatorem. Miło, że zagląda pan
na Forum Kuriera. Teraz mam nadzieję, że ktoś z Iławy podejmie temat
spotkania z panem, nawet na odległość. Może być o Brukseli, o Polsce,
o Iławie i regionie.
A jak będzie pan kiedy w centrum Luksemburga, to niech pozdrowi tę osóbkę na pomniku.
 wilczek
 Środa 25-11-2009

17406. 
Odnośnie wpisu numer: 17398 17401

Oczywiste oczywistości, o tym pisałem. Poczytaj ich pisma, porozmawiaj
a zobaczysz, że macie tego samego Boga (religie różnią sie szczegółami). Tzw. Świadek Jehowy od 1872 roku i to od Stanów Zjednoczonych głosi rychłe, powtórne przyjście Chrystusa. Też są odmienni, i niech są, w większości porządni ludzie, nie trzeba nimi pogardzać, że są. Tak pojęli, wręcz dosłownie, pismo święte. Aby nie kradli i nie zabijali.
 czytelnik
 Środa 25-11-2009

17405. 
Odnośnie wpisu numer: 17398

Cudownie myślisz.
Jak każdy człowiek, który należy do ludzkiej, że tak się wyrażę, gromady. Muszę ci powiedzieć, że badając psychikę zwierząt, nauka dostrzegła i u nich w zachowaniu stadnym silne pierwiastki społecznej przynależności,
jak choćby wspólna obrona przed napastnikiem.
 Qyx-121314
 Środa 25-11-2009

17404. 
Odnośnie wpisu numer: 17391

Paulinko!
Nie ma znaczenia skąd kto pochodzi inie obrażaj ludzi z Podlasia.
Nie pozwolę obrażać mojego Prezydenta, Rydzyka i Giertycha. I mam
do tego prawo! Żyję, przynajmniej tak mi się wydaje, w wolnym kraju.
I to jest meritum problemu, który został poruszony na forum.
 oko
 Środa 25-11-2009

17403. 
Odnośnie wpisu numer: 17396

Paulino! Może baty od innej nacji na własnych plecach cię przekonają
do narodowych tożsamości.
 były radny Urzędu Parafialnego
 Środa 25-11-2009

17402. 
Odnośnie wpisu numer: 17395

Jeśli homo tylko sypia, to nas ta sprawa nie interesuje. Nawet jak człek
z psem lub kotem sypia.
Ale kiedy spółkuje pies z człekiem lub mężczyzna z mężczyzną - wtedy
przekracza to ludzką wyobraźnie i naturę.
 Qyx-121314
 Środa 25-11-2009

17401. 
Odnośnie wpisu numer: 17391

"Nie mam poczucia przynależności do polskiego ludu".

Masz prawo, może należysz do innego ludu, narodu. Wynarodowić się dziś można choćby na emigracji, przedtem wynarodawiali okupanci, niszczyli poczucie do swojego narodu siłą różnego autoramentu ideologie.

Na terenie Iławy mamy zlepek różnonarodowy, różny etnicznie. Jedni przyjeżdżali na Ziemie Odzyskane "po dobrobyt", innych przywieźli siłą. Mamy jednak etniczne poczucie do swoich narodów. Nie gardźmy za to Podlasiakami, Warmiakami, Mazurami, Białorusinami, Ukraińcami - im z tym dobrze.

Ja urodziłem się tutaj właśnie, tu jest moja Ojczyzna, choć rodzice są z sierpeckiego. Im bardziej nasze losy były tragiczne, tym bardziej oraz dłużej będziemy mieć poczucie swojej odrębności narodowej.

"Anachronizmem", jak nazywasz, lub "przeżytkiem" jeszcze długo więc będzie kryterium narodowościowe. Może kiedyś będzie malało. Np. we Francji kto jest narodowości francuskiej? Ten z Gwadelupy, Algierii, Polski, albo Włoch...? Sportowcy stamtąd reprezentują państwo, należą jednak do swoich wspólnot, choć w coraz mniejszym wymiarze.

A ludzie myślący, do których należy(sz) pani nie są jakimś odrębnym
gatunkiem ludzkim, to zwykłe HOMO sapiens. No i co z tego, że homo,
tak ukształtowała go matka natura.
 czytelnik
 Środa 25-11-2009

17400. 
Odnośnie wpisu numer: 17394

Ma Pani świętą rację. To nie Patos a Prawda w tym co Pani pisze.
Iławianie, jeśli zamieszkiwać będą na tych ziemiach co najmniej 200 lat,
to będą się utożsamiali z tą ziemią. My wszyscy z Iławy jesteśmy tzw. naleciałością z Lubelszczyzny, Kongresówki i po galicyjsko-bieszczadzkiej "Akcji Wisła".
Jak sięgnąć pamięcią, tu na tych ziemiach zawsze powtarzano, że i tak
nas wypędzą Niemcy, że tu nie warto się budować (tak bynajmniej było
na wsi), bo tu byli Niemcy i jeszcze wrócą, nawet w niektórych kręgach
nazywano nas tymczasową populacją przesiedleńców. Zawsze czekano
na jakieś rozwiązanie, które przyjdzie z góry.
Lubawianie są etnicznie narodem zwartym i tożsamym z Ziemią Lubawską
- o ile obecne pokolenie ma wpojony patriotyzm, w co można wątpić, gdyż zafałszowana edukacja wiele zła wyrządziła.
 Solidarny 13.12.1981
 Środa 25-11-2009

17399. 
Odnośnie wpisu numer: 17387

Z przyjemnością przyjmę zaproszenie do Iławy.
Niestety - tryb pracy Parlamentu Europejskiego ogranicza europosłom możliwość spotykania się z wyborcami praktycznie wyłącznie do weekendów (posiedzenia w Brukseli lub Strasburgu są co tydzień od poniedziałku do czwartku - plus jeszcze w piątki w naszym sejmie są posiedzenia Komisji ds. Unii Europejskiej).
[...] Pozdrawiam ze Strasburga wszystkich iławian i nasz region.
 Krzysztof Lisek
 Środa 25-11-2009

17398. 
Odnośnie wpisu numer: 17395 17396

Dzisiaj spotkałam przy dworcu kolejowym dwie panie ze "Strażnicą" w ręku, które oczywiście próbowały mnie przekonać, że to ich Bóg jest najlepszy. Nie mogło do nich dotrzeć, że ja uważam, że jest jeden Bóg, jakkolwiek by Go nie nazwali ci, którzy naginają religię dla swych korzyści. Jestem przekonana, że każdy człowiek znajdzie sprawiedliwość u Niego bez względu na wyznanie i odmienność, byle był uczciwym, moralnie poukładanym tzw. porządnym człowiekiem, nie krzywdzącym innych.
Samo myślenie nie stanowi o człowieku. Świadomość przynależności każdego do konkretnej rodziny, kraju czy religii określa nas i daje nam siłę. Jak trudno żyć ludziom, którzy nie mają bliskich, nie mają poczucia więzi z kimś. Może te więzi często zawodzą, ale chyba jednak częściej pomagają.
Znam ludzi, którzy mówili na emigracji, że dla nich Polska nic nie znaczy, a wręcz się jej wstydzą, a teraz wracają skruszeni lub żebrzą przez Internet o fotki z miejsc czy uroczystości.
 m.a.
 Środa 25-11-2009

17397. 
Odnośnie artykułu na temat Iławskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej:
Ząbrowo wygrało ze Zryw Volley II Iława 3:2
(21:25, 20:25, 25:21, 28:26, 19:17)
 ciekawe zagadnienie
 Środa 25-11-2009

17396. 
Odnośnie wpisu numer: 17391

Nie mam poczucia przynależności do polskiego ludu. Mam poczucie przynależności do gatunku ludzi myślących, obecnego pod każdą szerokością graficzną!
Kryteria narodowościowe to - w moim mniemaniu - anachronizm!
 Paulina
 Środa 25-11-2009

17395. 
Odnośnie wpisu numer: 17394

"Współczuję ludziom obciążonym różnego rodzaju odmiennością, której brzemię muszą znosić." Ale oni nie chcą dla siebie współczucia.
A wyobrażasz sobie zdanie? - "Współczuję ludziom wierzącym w gusła i chadzającym na msze w XXI wiek". Stąd tylko krok do prześladowań i dyktatu większości!
Co tak Was interesuje kto z kim sypia, może popatrzcie kto z kim za dnia kradnie itp.? Współczujesz burmistrzowi Londynu, Eltonowi Johnowi, że są gejami? Oni pewno współczuliby tobie torów myśleniowych!
 Samantha
 Środa 25-11-2009

17394. 
Odnośnie wpisu numer: 17391

Może trochę więcej szacunku dla ludzi i więcej rozwagi w wydawaniu sądów, które (sama to niedługo stwierdzisz) będą powodem do wstydu.
Do tego nikt Cię nie będzie przekonywać, to samo wyniknie z tzw. doświadczeń życiowych.

Podlasie to tak, jak gmina wiejska Lubawa - obszar zamieszkiwany przez
ludność stałą tzn. od dziada pradziada i to polską, a nie tak jak nasze rejony, gdzie nie ma tożsamości swych korzeni większość mieszkańców,
a niektórzy przybyli tutaj, by wręcz ukryć swoje pochodzenie, a przede wszystkim ubecko-bandyckie "dokonania".

Na rdzennie polskich terenach, a szczególnie wśród prostych (uwaga:
nie prostackich!) ludzi prawa moralne są NIEZMIENNE oraz CZYSTE od wszelakich wymyślanych na siłę ideologii by uwiarygodnić wszelkiej maści wynaturzenia, dewiacje czy zwykłe machloje.

Współczuję ludziom obciążonym różnego rodzaju odmiennością, której brzemię muszą znosić. I uważam również, że trzeba im pomagać to przezwyciężać, ale nie można wmawiać, że mają oni mieć z tego tytułu jakieś przywileje, lub że mogą narzucać innym wartości, z którymi nie może się pogodzić ani nauka ani religia.

Dlaczego wspomniałam Lubawę, którą Iława uważa za zaścianek itp.?
Otóż w przedostatnim numerze Kuriera minister Żuchowski stwierdził
w felietonie, że tylko w części gminy Lubawa (w powiecie iławskim) ludność w większości opowiedziała się za Polską. Reszta powiatu nie przekroczyła chyba 4%. To powinno dać Pani i innym do myślenia, oczywiście, jeśli ma się poczucie przynależności do polskiego ludu.

Przepraszam za patos, ale o tych sprawach nie można inaczej.
 m.a.
 Środa 25-11-2009

17393. 
Odnośnie wpisu numer: 17388

Co by nie mówić, ceny obecne i tamte nie mają wiele wspólnego
z "ludzką ekonomiką". Mówię o prospołecznej ekonomii według Kołodki.
Ale dalej ci powiem. Tamto mleko po 15 złotych niektórzy kupowali, mieszali ze zbieraną śmietana i odstawiali do skupu.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Środa 25-11-2009

17392. 
Odnośnie wpisu numer: 17390

Po co szczepić się na zwykła grypę (rodzina z grupy A/H1N1), skoro tak czy siak zachorujemy ( w najgorszym przypadku). Szczepionka jedynie łagodzi objawy. A na ptasią grypę H5N1 czy świńską H1N1v szczepionek nie ma. Grupy wirusów z rodziny A/H1N1 szybko ulegają mutacji i uodporniają się. Zapewne szczepionki, które są na rynku nie są już skuteczne nawet przeciwko zwykłej grypie.

Proszę o zwrócenie uwagi na oznaczenia wirusów. A/H1N1 to rodzina wirusów, w której znajduje się m.in. zwykła grypa, nowa grypa zwana grypą meksykańską, świńska grypa oraz grypa hiszpanka.
Natomiast świńska grypa ma oznaczenie H1N1v wprowadzone w czerwcu tego roku aby ją odróżnić od pozostałych.

Sprawa z wycofaniem szczepionek jest bardzo podejrzana i może być tylko przykrywką do większej sprawy, którą może być to iż szczepionki mogą okazać się nie skuteczne lub co gorsza w ogóle nie działają. To taka teoria spiskowa ;-)

Więcej informacji znajdziecie w internecie ;-) Szukajcie a znajdziecie.
 rudy wiewior
 Środa 25-11-2009

17391. 
Odnośnie wpisu numer: 17389

"oko", bez obrazy - ale napisałeś to co napisałeś. Gdyby takie fajerwerki nietolerancji płynęły z zapyziałego Podlasia, z ambon lub wsi gdzieś pod Białymstokiem to ok.
Ale Iława to inna bajka i normalni ludzie. Przynajmniej walczmy, by było
ich coraz więcej, więc nie najeżdżaj choćby na homoseksualistów.
Zrozumiałe dla Pana?
 Paulina
 Środa 25-11-2009

17390. 
Firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline zaalarmowała służbę zdrowia w Kanadzie, że 172 tys. szczepionek przeciw A/H1N1 wprowadzonych na rynek może stanowić zagrożenie dla życia.
GlaxoSmithKline wydała oświadczenie informujące o tym, że jedna z partii szczepionek wyprodukowanych przez firmę może być niebezpieczna dla pacjentów. Partia zawierała 172 tys. szczepionek, jednak firma odmówiła komentarza na temat tego ile osób zostało już zaszczepionych wadliwym lekiem. Firma zwróciła się do kanadyjskich władz o natychmiastowe zaprzestanie szczepień. Tylko w Kanadzie zostało już rozdzielone
7,8 mln szczepionek. (na podstawie: Fox News)
 Jarosław Synowiec
 Środa 25-11-2009

17389. 
Odnośnie wpisu numer: 17385

Meritum sprawy było inne, tylko niektórzy wybrali lub rozmyli moje intencje. Radzę przeczytać poprzednie wpisy, bo inaczej to wypowiedź Pani sprowadza sie do stwierdzenia: "Wie, że dzwonią, ale nie wie w którym kościele".
 oko
 Środa 25-11-2009

17388. 
Odnośnie wpisu numer: 17373

To chyba ci się coś w główce pomieszało.
Skoro kiedyś skupowano mleko o wartości tłuszczu ponad 3% za 20 zł, a
litr mleka o zawartości tłuszczu poniżej 1% sprzedawali za 15 zł, to chyba coś innego niż skupowanie mleka po 80 groszy a sprzedaż masła za 5,40 zł PLN.
A może chodziło o dokopanie poprzedniemu ustrojowi, a że nie masz pojęcia w czym, to dowalasz akurat w temacie, który tamte czasy pokazuje w dobrym świetle.
Bo nie wszystko co wtedy było, było złe...
 Grisza, lat 48
 Wtorek 24-11-2009

17387. 
Odnośnie wpisu numer: 17383

A czy europan Lisek obiecywał, że spędzi choć chwilę w Iławie?
Zabiegał tylko o głosy poparcia i je otrzymał. Co bardziej krytyczni wątpili
w wymierne korzyści z pracy europosłów Liska czy Kurskiego dla naszego miasta i regionu. Można więc wrócić do dyskusji na Forum sprzed kilku miesięcy.
Poza tym i mimo tego, niech ktoś np. zaprosi wybrańców do Iławy, np. miejska Platforma Obywatelska, jakiś jej komitet wyborczy, koło miejskie. A może ci panowie coś "dla nas" jednak robią, a my żyjemy w zupełnej nieświadomości.
 wilczek
 Wtorek 24-11-2009

17386. 
NIE CHCESZ MNIEĆ GORONCZKI, TO ZBIJ SE TERMOMETR
- z wypowiedzi doktora honoris causa, profesora Lecha Wałęsy
 były radny Urzędu Parafialnego
 Wtorek 24-11-2009

17385. 
Odnośnie wpisu numer: 17375

Widać, że wpis napisany przez "tutejszego" - co jak się stąd ruszy, to
na jeden dzień i z tej prowincjonalnej perspektywy układa sobie w głowie obraz świata!
W Warszawie swego czasu poznałam wielu gejów, czasami od osób trzecich dowiadywałam się, że ktoś jest tej orientacji - z wyglądu zupełnie normalny chłopak.
Był taki fryzjer z Iławy, zaszczuwany za gejostwo, wyjechał do stolicy, mieszka dziś z chłopakiem, pracuje - jest szczęśliwy, anonimowy. Tu każdy kto inny niż "wszyscy z naszej wsi" - wróg!
Nasuwa się pytanie - skąd pewność, że Twojego dziecka nie uczy gej?
Chodzisz za wszystkimi nauczycielami z lornetką po drzewach! Ludzie,
nie pozwólmy zaśmiecać tego forum ludziom ograniczonym, proszę!
 Hellen, jak najbardziej hetero - mająca to zresztą gdzieś!
 Wtorek 24-11-2009

17384. 
Jestem zbulwersowany zachowaniami iławskich kierowców. Nagminnie jadąc samochodem korzystają z komórki, co jest karane mandatem 200 zł. Nawet robią to w sposób wyzywający i ostentacyjny, w obecności policjantów patrolujących ulicę. Co się z nami dzieje? I dziwie się, że nowy komendant powiatówki spoza układów, nie podejmie się totalnej akcji zwalczania tego wykroczenia. Kilka akcji i po sprawie. Ale musiałby karać wszystkich, łącznie z radnymi powiatowymi, członkami zarządu, starostą, który pewno też z komórki korzysta jadąc samochodzikiem. Komendant tego nie zrobi, bo odetną mu pomoc finansową, a policji już na paliwo brakuje i naboje do strzelania.
 Qyx-121314
 Wtorek 24-11-2009

17383. 
Odnośnie wpisu numer: 17381

Jakoś zniknął nam w tej całej wielkiej polityce nasz europoseł Lisek.
Przed wyborami Iława wiązała z nim wieeeeelkie nadzieje, a teraz
ni słychu, ni widu.
Może Kurier przeprowadziłby jakiś wywiad?
 oko
 Wtorek 24-11-2009

17382. 
GRATULACJE!!! Dla naszej sympatycznej koleżanki redakcyjnej Justyny Jaskólskiej! Jej tekst pt. „A jednak się kręci” został dostrzeżony i wygrał konkurs LOCAL PRESS w kategorii „biznes”.

Do konkursu organizowanego przez ogólnopolskie Stowarzyszenie
Gazet Lokalnych wpłynęło ponad tysiąc prac w ośmiu kategoriach dziennikarskich i dwóch fotograficznych. Teksty oceniało jury,
którego przewodniczącym był Tomasz Wróblewski.

W piątek 20 listopada w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody pieniężne. Honorowym patronem konkursu LOCAL PRESS, a także gościem gali był Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski.

Przeczytaj nagrodzony reportaż wcieleniowy:

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wycieczki-promocyjne-z-prezentacja-atrakcyjnych-produktow/2248
 Jarosław Synowiec & Radosław Safianowski
 Iława, Wtorek 24-11-2009

17381. 
POLSKA PANNA NIKT

Stary dowcip: Panie doktorze, wszyscy mnie ignorują. Co mam robić? – pyta pacjent. – Następny, proszę – odpowiada lekarz. „Będą twarde i długie negocjacje” – zapewniał premier Tusk, lecąc na szczyt do Brukseli. Ledwie doleciał, a już ogłoszono wybór prezydenta Unii i szefowej jej dyplomacji. Jeśli były negocjacje, to bez nas. I to jest ta fundamentalna zmiana, jaka nastąpiła po rządach PiS, kiedy to ponoć Polska była w Europie ignorowana.

„Panie prezydencie Tusk” – powiedział wiceprezydent USA Joe Biden do polskiego premiera, wizytując nasz kraj. I wcale nie życzył mu wyborczego zwycięstwa w 2010 roku. Raczej nie wiedział, z kim rozmawia. Mieliśmy być szóstym filarem Unii (po Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii), a jesteśmy jedną z wielu belek. Powód jest prosty: filarami są kraje, które nie tylko mają własną politykę, ale też starają się ją narzucić innym.

W poprzednich latach Polska była przez wielu unijnych przywódców mocno krytykowana, bo chciała być ważna tak samo jak ich kraje. Inna sprawa, jak nam wychodziła realizacja tych planów. Media i politycy w Niemczech, we Francji czy w Belgii jeździły po polskich władzach jak po łysej kobyle, bo chciały nas zepchnąć do roli statysty, bo polskie aspiracje były sprzeczne z ich interesami. To zrozumiałe. Zresztą na Zachodzie bardzo łatwo jest wywołać w mediach kampanię negatywną, jeśli tylko służy ona strategicznemu interesowi kraju. Inaczej u nas: tu się z lubością przywala tylko swoim – zgodnie z zamówieniem z zagranicy.

Największą ambicją obecnego rządu Donalda Tuska było włączenie się do europejskiego main-streamu [głównego nurtu]. I to się udało. Teraz nikt w Brukseli czy innych stolicach nie zastanawia się, jakie jest stanowisko nieprzewidywalnej Polski, lecz wie, że jest takie, jakie być powinno. Wszyscy nas już lubią i dlatego mogą nas kompletnie ignorować. Teraz jesteśmy wreszcie „tymi poczciwymi Polakami”. Tyle że poczciwców w Europie jest masa, a mają taki status, bo reprezentują małe kraje. W dodatku o zdanie nie pyta się klonów Merkel czy Sarkozy’ego, lecz oryginały, więc nasza rola często ogranicza się do potakiwania. Jeśli to jest to historyczne osiągnięcie polskiej polityki, to tylko pogratulować.

Nie ma się zatem co dziwić, że kilka godzin przed wyborem ważnych przywódców unijnej polityki polski premier nie wie, że wszystko już dawno ustalono. Albo wie, ale co ma powiedzieć. Nie ma się też co dziwić, że rosyjski ambasador przy NATO Dmitrij Rogozin w żywe oczy kpi sobie z ministra Radosława Sikorskiego, sugerując, że jest „politycznym karłem” z kompleksem przegranej walki o stanowisko sekretarza generalnego Paktu. Rogozin jest bezczelny, bo wie, że może Sikorskiego ignorować. To jest zapewne ten brakujący dowód na fantastyczne ostatnio stosunki polsko-rosyjskie.

Lepiej być krnąbrnym podskakiwaczem, z którym trzeba się liczyć, niż potulnym potakiwaczem, o którego istnieniu można spokojnie zapomnieć. Na uroczystości 20-lecia obalenia muru berlińskiego tylko Lech Wałęsa próbował być krnąbrny. I to jego zapamiętano, a nie legion bezbarwnych wazeliniarzy.
 Stanisław Janecki, WPROST
 Wtorek 24-11-2009

17380. 
Odnośnie wpisu numer: 17373

A pamiętacie kuriozalność cen nawet w tzw. Sklepie Firmowym przy ulicy Grunwaldzkiej [w Iławie], gdzie produkty mleczarskie powinny [!] być z założenia najtańsze...
Natomiast po nowym roku 1 kilowat prądu (z tzw. dostawą do odbiorcy) przekroczy 1 zł.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Wtorek 24-11-2009

17378. 
Odnośnie wpisu numer: 17375

Na zapyziałej prowincji w takim kraju jak Polska może i trzeba się z tym ukrywać i to jest chore. Kluby gejowskie są normą w każdej europejskiej metropolii, w Wa-wie jakoś widok gejowskiej pary też nikogo nie dziwi...
Co można mieć przeciwko gejom? Pewno mniej niż przeciwko głupkom.
Mnie homoseksualizm nie przeszkadza - niech sobie każdy własne życie
urządza jak chce, głupota zaś mnie mierzi i tyle.
 bora
 Poniedziałek 23-11-2009

17377. 
Odnośnie wpisu numer: 17365

Pytasz, co można mieć przeciwko gejom?
Otóż można mieć takie oto zastrzeżenie fundamentalne, iż ze zbliżenia gejów i lesb kompletnie nic nie wynika. Kompletnie nic, poza ulotnym uniesieniem, które tylko dlatego jest zapamiętywane, gdyż musi być notorycznie powtarzane.
Matka Natura na ten sposób wymyśliła porządek Wszechrzeczy, że wszystko, każdy organizm, każda cząsteczka składa się z dwoistości materii. Dwoistości, która jest kłopotem (zagadką) i uzupełnieniem (kluczem).
Jeśli "unosisz się" inaczej, jesteś odszczepieńcem.
 Sokrates
 Poniedziałek 23-11-2009

17376. 
Odnośnie wpisu numer: 17373

A w jakim sklepie masło tyle kosztowało?
 Eskulapski
 Poniedziałek 23-11-2009

17375. 
Odnośnie wpisu numer: 17365

Alfredo! Czytaj po prostu ze zrozumieniem. Po co te inwektywy? Co ma
wiek do tego...? Komunistom też wydawało się, że są awangardą świata
pracy.
Ciekawe czy chciałbyś, by Twój syn przyprowadził narzeczonego, albo
wychowawca Twojego dziecka był śliczny gejuś? Przemyśl to sobie.
Całuski na dobranoc.
 oko
 Poniedziałek 23-11-2009

17373. 
Odnośnie wpisu numer: 17370

Jeszcze sześć miesięcy temu kostka masła z Mlekovity kosztowała około 2.80-3.10 zł przy cenia skupu mleka 1.20 zł za litr od krowy. Dziś ta sama kostka masła z Mlekovity kosztuje aż (!) 5.40 zł, przy cenie skupu mleka zmalałej do (!) 60-80 groszy.
Myślę, iż jest to rodzaj ekonomi socjalistycznej, takiej jak w latach `80,
bo wówczas mleko skupowali np. 20 zł za litr od krowy dojnej, natomiast
w klepach spożywczych litr mleka w butli kupowałam za 15 złotych.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Poniedziałek 23-11-2009

17372. 
Odnośnie wpisu numer: 17369

W Anglii poszedłbyś za takie oświecenie mózgowe do więzienia [...]
 Kaleo
 Poniedziałek 23-11-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 107 108 109 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 286 287 288 ... 358 359 360 następna ] z 360130771800


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.