Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

43003. 
Łukaszowi Tulwińskiemu z Konfederacji już NIE narodowej szefowie się wykruszają.
Przychodzą po nich nocą... Kolbami do drzwi łomocą...
Grzegorz Braun zaszczepiony, Krzysztof Bosak zaszczepiony...
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 31-05-2021

43002. 
"Gratulacje" dla firmy sprzątającej okolice burmistrzowego wybiegu dla psów nad zniszczonym oczkiem bagienkowym. Właśnie znaleźliście frajerów, którzy będą za was odwalać robotę, a wy tak jak dotychczas odpoczywać i przytulać grubą kasę z urzędowych pieniędzy publicznych, czyli naszych podatków.
Zauważyliśmy wczoraj raptem kilkanaście osób sprzątających, a czyż nie miało być 900 popierających ten projekt? Grupa "cztery łapy" też liczniejsza, ale niezbyt skora do sprzątania.
Upssss...
Toporna propaganda rodem z PRL-u nieudana. Mamy nadzieję że po psach będzie liczniej sprzątać. A w rezultacie sprzątnięty zostanie ten wybieg razem z ogrodzeniem za 100 tysięcy.
 My
 Iława, Poniedziałek 31-05-2021

43001. 
ZŁODZIEJE AUDI PRZEGRALI

Już po pierwszej dobie od ogłoszenia poszukiwań, jeden z czytelników zauważył i skojarzył po numerach białe Audi A6 na leśnym przystanku przy brukowanej drodze Jerzwałd-Stary Dzierzgoń (niedaleko wsi Bądze), które skradziono nocą z prywatnej posesji na Osiedlu Lipowy Dwór w Iławie. W ciągu jednego dnia ogłoszenie Kuriera tylko na Facebooku dotarło do ponad 105 tysięcy czytelników.

Wiele wskazuje na to, że złodzieje doskonale znali techniki operacyjne policji. Auto pozostawili w zmyślnie wybranym miejscu i tylko na krótki czas, aby się przekonać czy nie miało zainstalowanego nadajnika lokalizacji i czy nie jest śledzone, by uniknąć zasadzki. Ale to nie wszystkie „fortele” łobuzów. Reszty ujawnić nie będziemy ze zrozumiałych względów.

„Kończą się przesłuchania i właśnie odbieram całe i zdrowe auto od policji, ale to nie koniec: będą specjalne podziękowania” – napisał do nas w sobotę uradowany właściciel, Leszek Januszewski.

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4471999922833731
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 30-05-2021

43000. 
Mam pytanie do forumowiczów z Iławy.
Czy w Iławie jest możliwość kupienia od Urzędu Miasta działki, którą się obecnie dzierżawi? Jest to działka ogrodnicza. Do kogo się można w tej sprawie zwrócić? Będę wdzięczny za podpowiedź.
 Piotr
 Iława, Niedziela 30-05-2021

42995. 
Odnośnie wpisu numer: 42990

Codziennie prawie katastrofa drogowa i śmierć...
Kiedym skończył 18 latek, dziadek dał mojemu ojcu 40 złociszy, by skoczył do sklepu. Polał nam po kieliszku i powiada: nie idź wnuku złą drogą i za dużo nie popijaj, bo zbłądzisz.
Dziś, kiedy kończą 18 latek, w te pędy zapisują się na prawko i zaraz po nim konieczny jest grat 22-letni, gdzie pod deklem 220 grzywien i w drogę, hulaj dusza, śmierci nie ma. My w Iławie znamy takich dziesiątki, jak nie setki.
Niestety, ale nasz młodzian z Młodzieżowej Rady Miasta Iławy, pierwszy pośród młodzieży, czynnik społeczny, primus inter pares, „pierwszy wśród równych sobie”, dał popis bezmyślnej przejażdżki autem na swoją 18-tkę i rozwalił się na krajówce pod Rudzienicami. I po karierze.
 Marszałek
 Iława, Sobota 29-05-2021

42994. 
ZŁODZIEJU, ODDAJ AUTO !!!

Liczę na pomoc ludzi dobrej woli. Doznałem krzywdy.
W nocy z czwartku na piątek 27-28 maja z nieogrodzonej, prywatnej posesji w Iławie na Osiedlu Lipowy Dwór skradziono "Audi A6 C7 Allroad", kolor biały (nr rejestr. DW 3T191). Pomóżcie odnaleźć samochód!
Telefon do właściciela: 662-386-193 lub na policję.
 [skrzynka]: Leszek Januszewski
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 28-05-2021

42993. 
Odnośnie wpisu numer: 42924

ZAWIADOMIENIE PUBLICZNE
o popełnieniu oszustwa i defraudacji środków pieniężnych

Funkcjonariuszka Policji [...], która od kilku miesięcy jest oddelegowana do pełnienia służby w Lubawie, dojeżdża do pracy własnym autem a dla własnego zysku pobiera możliwie najwyższy zwrot kosztów za bilet autobusowy.

Jest to autobus szkolny, który z racji pandemii i zamkniętych szkół w ogóle nie kursował w tym okresie czasu i nawet jeśli zostało wznowione jego kursowanie, co jest bardzo wątpliwe, to dopiero w ostatnich dniach. Szkoły powali zaczynają naukę, ale na razie w systemie hybrydowym.

Należy dodać, że funkcjonariuszka podała autobus, który nie dość że w ogóle nie kursował to nie odjeżdża on z jej miejsca zamieszkania tylko z miejscowości oddalonej o kilkanaście kilometrów, co jest dowodem na jawne oszustwo i wyłudzenie.

Najprościej rzecz ujmując:
– podała szkolny autobus, który w ogóle nie kursuje
– autobus nie jeździ z jej miejsca zamieszkania tylko z miejscowości oddalonej o kilkanaście km
– celowo wybrała możliwie najdroższy środek transportu w celu osiągnięcia zysku

Sprawa bezkarnej i niepokornej funkcjonariuszki [...] zapewne trafi do „NIEWYJAŚNIENIA” w ręce koleżanki po fachu [...]. Koleżanka ta jak za każdym razem zrobi wszystko żeby wybielić w/w funkcjonariuszkę zamieść sprawę po dywan.

Panie nowy Komendancie Powiatowy Policji w Iławie!
Pora wreszcie przeczyścić te lokalne bagno.
WSTYD DLA CAŁEJ POLICJI !!!
 sygnalista
 Lubawa, Piątek 28-05-2021

42992. 
Złożę do Rady Miasta w Iławie inicjatywę, aby rondo przy Poczcie Głównej nazwać imieniem "Waginy Grającej Hymn UE na Wuwuzele". Zbliży to nas, mieszkańców Iławy, do Europy.
Zaproponuję również pod koniec sesji uroczysty maraton filmów o trudnym losie wściekłych macic: "365 dni", "50 Twarzy Greya", "Opowieść Podręcznej", "Wonder Woman 1984".
Burmistrzu tęczowy Dawidzie Kopaczewski! Trzeba jakoś uczcić twój bohaterski wysiłek ochranianej przez ciebie szefowej "czarnego marszu" Dominiki "Wkurwionej" Kasprowicz.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Piątek 28-05-2021

42990. 
Odnośnie wpisu numer: 42991

Przeczytałam właśnie Kuriera i jestem załamana. Tyle wypadków, tyłu młodych kierowców, tyle łez i cierpienia najbliższych, którzy ucierpieli bądź zginęli w wypadkach drogowych.
Czytając gazetę ze strony na stronę łapałam się za głowę ile wypadków jest na naszym terenie, a co najgorsze, że te wypadki powodują młodzi kierowcy, często jeszcze dzieci.
Pamiętam jak mój wnuk zdawał egzamin na prawo jazdy i się bardzo martwiłam o niego i mimo że już je ma ładnych parę lat to jadąc z nim zawsze czułam się bezpiecznie.
Smutek mnie ogarnia gdy młodzi sami się krzywdzą w ten sposób, tylko czemu nie pomyślą o tych których później odwiedzają na cmentarzach, swoich znajomych czy to kolegów bądź bliskich.
Najbardziej boli fakt, że ci młodzi, którzy powinni dawać przykład innym młodym osobom sami się rozbijają samochodami. Co chciał pokazać czy też udowodnić ten chłopiec, przewodniczący iławskiej młodzieżówki z ratusza? Co on myślał gdy wsiadał za kierownicę takiego auta? Czy, gdy tak pędził pod Iławą od strony Rudzienic, myślał o tym, że może zrobić komuś krzywdę? Czy on jakkolwiek myślał? Brak mi słów na zachowanie takich młodych. Na pocieszenie pozostaje mi tylko cieszyć się, że mój wnuk jeździ bezpiecznie a ja z nim za każdym razem jadąc będę czuła się spokojnie.
Proszę aby ten problem poruszyć na łamach waszej gazety tak, by to dotarło do jak największego grona osób a tym bardziej do tych młodych ledwo zwanych kierowcami.
 Elżbieta
 Wikielec, Czwartek 27-05-2021

42991. 
Za szybko, za mocno, za ślisko... Piątka luzaków: dwie kobiety (z przodu), trzech mężczyzn (z tyłu). Za kierownicą 20-latka. Samochód zamienia się w śmiertelną rakietę-klatkę. Na miejscu ginie 25-latek z tylnego środka.
Sobota, Tuszewo-Lubawa.
Co tam się stało? Czytajcie w gazecie na stronie 3.
Ku przestrodze: czy potraficie rozpoznać teraz, jakiej marki jest wrak?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 27-05-2021

42989. 
Odnośnie wpisu numer: 42981

Po żenującej propozycji od kilku aktywnych rodzin bloku Kościuszki 9, żeby obelisk pamięci pomordowanym przez UB ustawić na zapleczu budynku, gdzieś w podwórku, gdzie kiedyś była buda dla psa i sracz dla złamasa, młodzi resortowi aktywiści nie odpuszczają i błysnęli nową propozycją – ustawić ten "kłopot" na pobliskim rondzie Grunwaldzka, gdzie nikt z pieszych nie będzie miał dostępu i nie przeczyta inskrypcji wyrytej na tablicy, ani nawet nie zauważy o co chodzi.
A więc o to chodziło...
Skarżą się, że będą stygmatyzowani. Doprawdy? A z jakiego powodu? Czyżby mieli koszmary nocne z krwią na rękach? Gdyby nie uderzenie w stół, to nożyce same by się nie odezwały, prawda? Niezmuszani sami się odezwali i sami się odsłonili.
Jeśli czują teraz strach przed kawałkiem kamienia pamiątkowego, to znaczy, że coś ich łączy z tym miejscem i jest to o wiele więcej niż tylko adres zamieszkania.
Idioci! Maluczcy potomkowie pachołków Rzeszy niemieckiej i sowieckiej Rosji! Jeśli Wasz strach miałaby być uzasadniony, to owszem, będziecie się z tym męczyć do ostatnich dni waszych... Amen.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 27-05-2021

42988. 
Odnośnie wpisu numer: 42983

W Suszu to jest dopiero linia brzegowa! Śmieci, butelki, uszkodzone i zatopione łódki. Okropnie to wygląda. Wieloletnie zaniedbania. Administrator jeziora koniecznie powinien się tym zająć.
 czytelnik
 Susz, Czwartek 27-05-2021

42987. 
Odnośnie wpisu numer: 42979

Wynajem lokali publicznych to jest poważny temat, także w Iławie. Proszę radnych o zajęcie się tym problemem.

Nie ma jasnych zasad wynajmu. Czy to w szkołach, czy w Centrum Kultury, czy w Centrum Aktywności Lokalnej, w urzędach, czy w innych instytucjach utrzymywanych z publicznych pieniędzy. Dla pracowników budżetówki nie ma problemu, da się wynajem załatwić na gębę, po znajomości. Natomiast dla przeciętnego mieszkańca to niemożliwe. Czy Kowalski chce sobie pograć w piłkę z kolegami, czy robić próby zespołu muzycznego, czy urządzić małe spotkanie w sprawach społecznych. Hal i sal jest dostatek, ale jak się nie ma znajomości to jest się zbywanym.

Proszę o zrobienie konkretnych warunków i cenników dla wszystkich. Jawnych i publicznych. W Iławie mieszkają też ludzie, którzy nie są kolegami dyrektorów i prezesów. Proponuję też żeby te organizacje i ludzie, utrzymujący się ze środków publicznych płaciły podwójną stawkę. I żeby dla tych była do wynajmu tylko połowa zasobów miejskich. Reszta dla zwykłych ludzi.

Bo teraz jest tak, że niektórzy płacą ze środków budżetowych i mają to na cele prywatne. Jak jedna, niby innowacyjna firma z Warszawy, która utrzymuje się z dotacji, płacąc z nich za wynajem pomieszczeń. Tak nie powinno być. Płacą za to wszyscy w podatkach, a korzystają wybrańcy.
 Kowalski
 Iława, Czwartek 27-05-2021

42986. 
Kochana, najdroższa MAMO!
Sprawdź galerię życzeń w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 17.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 26-05-2021

42985. 
Ech, znów wyszedłem na frajera. Zaszczepiłem się dla zdrowia swojego i innych najszybciej jak to było możliwe, a teraz rząd moimi pieniędzmi będzie przekupywał w loterii fantowej tych, którzy szczepić się nie chcą.

Państwo musi wydać ciężkie miliony złotych, aby przekupić tych, którzy - ulegając kłamliwej propagandzie - mają obawy przed szczepieniem. Alternatywą jest IV fala jesienią wśród antyszczepionkowców i wydatek kolejnych miliardów na kolejny lockdown.

Podziękujcie koalicji polskojęzycznych szurów rosyjsko-niemieckich.
 Jimmy
 Iława, Środa 26-05-2021

42984. 
Odnośnie wpisu numer: 42983

Systemowe sprzątanie miasta regularnie od kliku lat organizacyjnie siada, odkąd burmistrzem jest Dawid Kopaczewski. Dramatycznie siada.
Kolejny obszar padaki.
Po to wszyscy mieszkańcy Iławy płacimy ogromne podatki i wybieramy gospodarza podwórka miejskiego, żeby systemowo pilnował m.in. porządku śmieciowego. Tymczasem jest źle, bardzo źle.
 Agent J-23
 Iława, Środa 26-05-2021

42983. 
MISTRZOWIE (NIE) SPRZĄTANIA

„Może ratusz wreszcie zainteresuje się okropnie brudnymi brzegami Małego Jezioraka – wizytówki naszego miasta. Od zawsze Iława słynęła z czystości, za którą chwalili nas turyści, ale czar prysł. Nie pamiętam tak brudnego jeziora w centrum”.

(Ewa)

Do wiadomości:
#BurmistrzIławy #DawidKopaczewski
#MichałMłotek, #TomaszSławiński
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 26-05-2021

42982. 
Szefowa naszej iławskiej Dominiki „Wypierdalać” Kasprowicz oraz idolka Dawida „Przypadek” Kopaczewskiego, słynna Marta „Wypierdalać” Lempart – poskarżyła się do mediów, że jest finansowo zrujnowana (oczywiście przez reżim kaczystowski) i nie miałaby z czego żyć, gdy nie wspierał jej wspaniały tata.
Zabawne wyznanie 42-letniego wulgarnego babsztyla, trawiącego życie na „walce z patriarchatem”. Patriarchat – samo zło, ale jak co, to tato, poratuj, daj stówkę.
Tata nigdy nie powie córce – nawet najbardziej nieudanej – „wypierdalaj”, bo taki już los patriarchalnego taty...
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 24-05-2021

42981. 
Można skonać ze śmiechu. Sesja Rady Miejskiej w Iławie. Cyrk! Cyrk!

Jak zwykle problemy życiowe mieszkańców zgłaszało i przejawiało chęć ich rozwiązywania raptem trzech-czterech radnych: dociekliwy Ryszard Foryś i pragmatyczny Andrzej Rykaczewski [obaj z opozycyjnego klubu prawicy]. Dziwili się burmistrzowi po co ogranicza godziny otwarcia małych sklepików osiedlowych i zarzucali mu brak przygotowania do obrad.

Jak zawsze okazuje się z postulatami mieszkańców i słusznie, radna Ewa Jackowska, szykowna co się zowie, która również króluje na betonie Starego Miasta. Ona rozgadana zwyczajowo, używała słów adekwatnych do treści wypowiedzi, że warto ocknąć się radnym i posłuchać. Pięknie obsztorcowała młodszego kolegę burmistrza Kopaczewskiego za kłopoty różniaste pokontrolne, które wstyd Iławie przynoszą i niepokój rośnie finansowy.

Do interlokutorów lubi dofrunąć radny Włodzimierz Ptasznik, który jako dawniejszy burmistrz, namaszczony zresztą przez Adama Żylińskiego i ówczesny bunkier PO, z Hordejukową i Rygielskim, jeszcze przed wybuchem kłótni w "rodzinie" - zapomnieli o załatwieniu przebudowy przejazdu koło białego kościoła oraz na wylocie na Kisielice (w lesie). Ileż tam w postoju przed szlabanami stojąc pluje kierowców z Iławy i przejezdnych gości, wypomniawszy PO. Ten sam Ptasznik filozofujący, który nie zapomniał jednak sprzedać Niemcom ciepłowni wraz z kominem. Komin bywa do wynajęcia, toć mógł zostawić choć coś dla Iławy, która mu płaciła za pracę.

Reszta radnych sobie spokojnie pośpi, co jest zasługą zdalnej techniki. [...] Szkoda, że koniec mają laby.

Czasem ktoś z obywateli miasta odwiedza radę na sesji, bowiem gniecie go na sercu coś ważnego do powiedzenia. Teraz w obronie zamontowania obelisku [przy bloku 9 na Kościuszki] oddającego cześć pomordowanym tam przez komunistyczne UB po II wojnie iławskim patriotom, wystąpił ciekawie narodowiec Łukasz Tulwiński. Wygłosił mowę o obowiązku pamięci. [...] Chwalił za inicjatywę radnego Tomasza Sławińskiego i podziękował większości radnych za pozytywne nastawienie i głosowanie.

Głos Łukasza Tulwińskiego nie przypadł do gustu wyjątkowo agresywnej radnej Elżbiecie Prasek, która po chamsku wywołała Tulwińskiego jakby "do tablicy" na okoliczność próby publicznego przepytywania go z historii Polski oraz Iławy. [...] Opętana nienawiścią kobieta, potraktowała obywatela miasta jakby dalej był jej uczniem i wręcz niedouczonym szczawiem. [...] Na co szybko i sprawnie zareagował przewodniczący Michał Młotek i wyciszył atak "wściekłej macicy".
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 24-05-2021

42980. 
DOMINO KOŁO BYSZWAŁDU

Poniedziałek. Tragikomiczna sytuacja na drodze krajowej 15 nieopodal Byszwałdu (gmina Lubawa). W niemal jednym momencie zderzyły się aż 4 samochody jadące – uwaga! – w tym samym kierunku. Chyba uważali, że każdy ma najwięcej „pary” pod stopą. Jak w efekcie domino, porządnie się porysowali i powgniatali: seicento, renault, opel oraz vw-bus, który jako ostatni gapa załatwił wszystkich trzech przed sobą. Na szczęście oprócz zadrapań, guzów i sińców obeszło się na sporym strachu. Do draki doszło na prostym, widocznym, łatwym odcinku drogi.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 24-05-2021

42979. 
Chciałabym się dowiedzieć co trzeba zrobić aby dostać salę gimnastyczną do prowadzenia prywatnych zajęć sportowych?
Tak stało się w Suszu mimo że dzieci z suskiej podstawówki nie korzystają z małej sali gimnastycznej z powodu złego stanu technicznego obiektu, a jakimś cudem Pan Jarosław Piechotka [dyrektor centrum sportu] dostał tę salę w całości do prowadzenia zajęć prywatnych.
Na jakich zasadach? Czy sala została wyremontowana? Czy dzieciom korzystającym z zajęć nie grozi niebezpieczeństwo?
 suszarka
 Susz, Poniedziałek 24-05-2021

42978. 
Podobno problem jest ze spadkiem szczepiących się przeciw wirusowi, bo gaśnie.
Wprowadzić proste rozwiązanie.
Kto zachoruje na wirusa i zastosowane musi być leczenie szpitalne, bo wyciągnie kopyta, to płaci ze swojej kieszonki, albo odlot w zaświaty.
 woźny
 Iława, Niedziela 23-05-2021

42977. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Nie mam słów na określenie stopnia chamstwa niektórych kierowców, którzy w nosie mają nawet, a może właśnie przede wszystkim prawa osób niepełnosprawnych. Nie pomogły uwagi nawet kilku kierowców sąsiadujących. Słynne już miejsce, czyli parking przed marketem Biedronka przy ul. Ostródzkiej w Iławie. Kurdę, trzeba było od razu do środka sklepu wjechać!”
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 23-05-2021

42976. 
Czy mieszkańcy Iławy pamiętają jeszcze kto sprzedał Niemcom "złotą kurę", czyli miejską Energetykę Cieplną? Oczywiście ekipa totalniaków PO/KO.
Włodzimierz Ptasznik.
Bernadeta Hordejuk.
Maciej Rygielski.
Michał Młotek.
 radny prawicowy
 Iława, Niedziela 23-05-2021

42975. 
Chciałem dziś odpalić pompę i podlać drzewka, ale boję się, że zabiorę sąsiadom folksdojczom wody gruntowe i TSUE nakaże mi opuścić dom.
Poczekam na deszcz.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Sobota 22-05-2021

42974. 
OSIEDLE „ZIELONA DOLINA”

Fajna, zaciszna, ale dobrze skomunikowana lokalizacja w pobliżu lasu pod Iławą przy trasie na Susz (Falknowo). Atrakcyjne ceny!
Dzwoń i pytaj: 605-566-331.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 22-05-2021

42973. 
Rzekome "anomalie pogodowe" w maju należą do normy klimatycznej.
Od wieków obserwujemy trzy ataki zimna.
Pierwszy atak - na przełomie 1-3 maja.
Drugi atak - prawie na 100 procent, jak powiadają starzy mądrzy ludzie, na "trzech zimnych ogrodników", czyli 12-go na Pankracego, 13-go na Serwacego oraz 14-go na Bonifacego.
Trzeci, ostatni majowy atak zimna pojawi się na przełomie miesiąca pomiędzy 27 maja a 5 czerwca.
[...] Nie marudźcie więc na pogodę w maju. Tak było, jest i będzie.
 Marszałek
 Iława, Sobota 22-05-2021

42972. 
Odnośnie wpisu numer: 42969

[...] W wieku zaledwie 24 lat miał uprawnienia na prowadzenie pociągów.
Spory talent i pozytywny zajob.
[...]
Dlaczego nietuzinkowi ludzie tak szybko odchodzą?
 dyspozytor ruchu
 Iława, Piątek 21-05-2021

42970. 
Odnośnie wpisu numer: 42958

Czy "Polski Ład" to program wyborczy, który ma dać prawicy następną kadencję? Oczywiście, że tak.
Byliby głupcami, gdyby tego nie wykorzystali. Na tym polega właśnie jak najlepiej pojmowana polityka. Korzyść indywidualna jako gratyfikacja za dobrze wykonaną robotę dla ogółu.
Mimo kilku wad, które, jestem pewien, zostaną poprawione, wolę to, niż proponowany przez opozycję tęczowy "Totalny Nieład" pomyleńców.
 Agent J-23
 Iława, Piątek 21-05-2021

42969. 
NIE ŻYJE TOMASZ KASZLEWICZ

Czwartek. Ta informacja wstrząśnie wieloma mieszkańcami Iławy. Nie żyje Tomasz Kaszlewicz, były piłkarz klubu Jeziorak Iława (wychowanek, lewy obrońca). Zmarł w tragicznych okolicznościach w rodzinnym mieszkaniu w Iławie przy ul. Wyszyńskiego. Popularny „Kaszlu” miał zaledwie 24 lata. Dał się poznać nie tylko jako zawsze uśmiechnięty sportowiec, ale również przebojowy kucharz, miłośnik kolejnictwa (zawodowo na lokomotywach prowadził pociągi PKP), a ostatnio próbował swych sił nawet jako aktor oraz model.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-05-2021

42968. 
Czy dziennikarze Kuriera wiedzą jak z postępami w [...].
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Heniek
 [Play], Czwartek 20-05-2021
Odp. 
Ten rodzaj obłędu daje się leczyć. Naprawdę.
Udaj się po pomoc, ale fachową, specjalistyczną.
Będzie dobrze.
 modearator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-05-2021

42967. 
Odnośnie wpisu numer: 42966

Nasza młódź kompletnie zatraciła się i brnie po śmierć.
Chociaż mam pod maską 220 grzyw (koników) to zawsze, przeważnie kobitki w swych gratach 20-letnich wyprzedzają mnie tam gdzie ograniczenie 90 km/h, a nie mówiąc na ekspresowce 130 km/h.
Oni lecą - nie jadą.
Przecież aby wyprzedzić wóz jadący 90, to trzeba jechać 110 km/h co najmniej, a ile razy na trzeciego na chama się wpychają, że aż włosy stają a pot cieknie ze strachu co się zaraz stanie.
Będąc chłopcem, w Iławie na ul Kościuszki przed obecnym SPOŁEM, była wystawa. Nie zgadniecie, nigdy - czego wystawa. Jak wygląda poharatany niemiecki motocykl napędzany, jak się nie mylę, chyba wałkiem Cardana, podczas wypadku na drodze koło Tynwałdu. Zginęło dwóch mężczyzn.
Wystawa ostrzeżenie.
Może dziś takie wystawy od czasu do czasu wystawiać, na przestrogę szaleńcom. Może pomoże, ostrzeże... a może przyśpieszy.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 20-05-2021

42966. 
CUDEM PRZEŻYŁA CZOŁÓWKĘ!

Środa. Do groźnego wypadku doszło na wjeździe do Ostródy od strony Iławy na DK-16. Kierująca vw passatem 19-letnia kobieta z Franciszkowa (gmina Iława) na prostym odcinku nagle zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Nieoficjalnie przyczyną mógł być telefon. Po przybyciu ratowników dziewczyna była przytomna, lecz zakleszczona i trzeba było wycinać kabinę. Obrażenia były na tyle poważne, wielonarządowe i połamane kości, że do szpitala została zabrana helikopterem.

(foto: Patryk Abczyński)
 KURIERZY
 redakcja, Środa 19-05-2021

42965. 
Odnośnie wpisu numer: 42771

Fajna wiadomość.
Będzie w Iławie trzecia przychodnia.
Przychodnia "Zdrowie" dała popis kompromitacji - po zamknięciu drzwi i ucieczce przed pacjentami, potem nie otworzyli nawet punktu szczepień.
Wreszcie będzie konkurencja.
Ja od ręki przepiszę się do tej nowej, trzeciej przychodni.
 Wojtek
 Iława, Środa 19-05-2021

42964. 
Chcesz mieć formę zdrowotną?

Jedz śledzie z cebulką na rzepakowym oleju 3x w tydzień; nie pij soków ze sklepów a ze swoich wyrobów; jajka co drugi dzień, ale te spod kury co zieleń dziobie; mięsa ze świni też nie tej miesiącami w klatce chowanej; obgryzaj kości do końca (kolagen); dużo jedz kasz i innych warzyw; szczypiory, potem pietruszki fasolę w strąkach i pomidory oraz buraczki ich przeroby też wiele zajadać (błonnik). Białek jedz pół na pół z mięsa i roślinnych.

Pamiętaj o wnukach. Odbierz im wszystkie świństwa przetworzone jak serki homogenizowane i tuczące jak popcorny, bo nie będzie miał kto cię pochować...
 znachor
 Iława, Środa 19-05-2021

42963. 
Odnośnie wpisu numer: 42961

To nie jest sen wariata. Gdy za kilka lat, gdy będą się pytać dzieciaków kim chcieliby zostać w przyszłości, padną odpowiedzi typu:
* sex-workerka
* pato-streamer
* eko-terrorysta
* tik-tokerka
* you-tuber
* influencer
 skuter
 Iława, Wtorek 18-05-2021

42962. 
MISTRZOWIE KIEROWNICY

„Parking przed kamienicą Stara Skarbówka. Mieszkam tutaj i widzę codziennie jak niektórzy kierowcy z lenistwa i cwaniactwa ignorują znak zakazu, zwłaszcza wyjeżdżając z parkingu od strony baru Bistro Centrum i na chama pchając się pod prąd na drogę krajową 16 , tak jak na foto srebrny SEAT, stwarzając zagrożenie dla prawidłowo chcących zjechać na ten parking”.
 [skrzynka czytelników Kuriera]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 18-05-2021

42961. 
Trzeba wreszcie to napisać, że największą odpowiedzialność za wzrost samobójstw wśród dzieci ponoszą zdeprawowane i bezdomne Julki i Oskarki roznoszące w różniastych netach teorie o "płynności płci", lansujące trans, czary i inne pierdoły.
Dzieciaki to chłoną, są zdezorientowane i żaden psycholog nie pomoże.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 18-05-2021

42960. 
Czy działacz PO i regionalista Michał Młotek już zakończył śledztwo i złapał „orła” (na wzór niemieckiej gapy) odlanego podobno w lokomotywowni przez „polskich kolejarzy”...?
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 18-05-2021

42959. 
Najpierw było darcie [japy] i jazgot, żeby zmniejszyć podatki, a teraz, po zmniejszeniu podatków jest lament, że samorządy przez to dostaną mniej w udziale.
Osobiście lotto mi to, że taki Kopaczewski dostanie mniej do dzielenia, bo i tak tylko tyle potrafi, czyli nic.
Ważne, że ja dostanę więcej i odzyskam chociaż część kasy, którą włożyłem w utwardzenie odcinka drogi gminnej do swojego domu.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 17-05-2021

42958. 
Odnośnie wpisu numer: 42897

Geniusz szydzonego Kartofla z Żoliborza polega na tym, że gość jest uroczo naturalny, a nawet ciepły, a zarazem zabójczo skuteczny. Nie ma nawet prawa jazdy, a sam jeden rozjeżdża całą połączoną opozycję na miazgę, następnie każe się wieźć zatankować na ORLEN, wraca i, mieląc hot doga, pyta konającego – z której strony mu poprawić.
Dawno się tak dobrze nie bawiłem.
Czerwone świnie wzięły się za łby się z niebieskimi folksdojczami.
Chwilo trwaj :)
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 17-05-2021

42957. 
ZNIKNIE FLAGOWA IMPREZA?

Czytaliście w Kurierze? Z kalendarza imprez miasta Iława mają zniknąć organizowane od lat „Szanty nad Jeziorakiem”, a zapisane pieniądze trafią na „Soundlake Festival” (techno-trance, elektro-rock, funky), promowany jako autorskie dzieło burmistrza Dawida Kopaczewskiego.

Szanty od wielu lat dawały rozrywkę i przyciągały do Iławy nie tylko żeglarzy, bo podkreślały ten właśnie wodny, najważniejszy aspekt turystyczno-gospodarczy miasta i gminy. [strona 8]
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 17-05-2021

42956. 
Odnośnie wpisu numer: 42919

A Ty dalej swoje...
Ewuniu Jackowska ze Starego Miasta!
Ponownie wołam do Ciebie!
Opamiętaj się! Dokąd zmierzasz?
Jeśli walczysz z kolegą radnym z klubu Tomaszem Sławińskim, walcz.
Jeśli walczysz z pamięcią o zakatowanych przez siepaczy UB, przegrasz.
NIE IDŹ TĄ DROGĄ, SZALONA KOBIETO!
ZATRZYMAJ SIĘ!
Przegrasz, polegniesz...
Nawet pies przejdzie obok Ciebie obojętnie, nawet już nie warknie...
Nie myśl sobie, że łatwo pójdą Ci kolejne wybory lokalne 2023.

Ps. Czy pamiętasz głośne szaleństwa pewnej radnej, pielęgniarki?
Przepadła jak śliwka w kompocie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-05-2021

42955. 
Rosja na okrągło konsekwentnie podrzuca „polskim patriotom” spisków do wyboru, do koloru. Nie zmienia się tylko jedno – dziwnym trafem centrala wszechświatowego zła nie mieści się nigdy w Moskwie ani w Pekinie, ale zawsze w Ameryce.

Dlaczego kremlowska opcja w Polsce, Europie i po całym świecie szczuje na szczepionki? Bo szczepionki działają i są najszybszą drogą powrotu do normalności po pandemii chińskiego wirusa. A to nie jest w smak ani Rosji, ani Chinom, dążącym do osłabienia i destabilizacji nie tylko państwa polskiego.
 Kolega Skaner
 Iława, Niedziela 16-05-2021

42954. 
Odnośnie wpisu numer: 42947

Odpowiedź głupiutkiego mieszkańca ładniej, polskiej Iławy.
Czy dyktować warunki mogą zwycięzcy czy przegrani...?
Taki jest okrutny świat a mrzonki niemożliwe do realizacji przegrywają.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 16-05-2021

42953. 
Duże zmiany w przepisach o poruszaniu się elektrycznymi hulajnogami, a także deskorolkami oraz rolkami (itp.) na drogach, ścieżkach i chodnikach. Uregulowano m.in. dopuszczalne prędkości oraz zasady zatrzymywania i parkowania. Koniec swawoli, będą srogie kary. Od kiedy? Szczegóły: czytaj na stronie 12.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 16-05-2021

42952. 
Odnośnie wpisu numer: 42925

...z kogo Pani radni Ewa Jackowska próbuje robić głupszych od siebie? Czy naprawdę ta Pani ma mieszkańców Iławy za skończonych idiotów...?
[...]
Skąd Pani radna wie aż tyle o głupkach i idiotach? Czyżby [...]
 sąsiadka
 Iława, Niedziela 16-05-2021

42951. 
Bałagan śmieciowy powoduje coraz większą nerwowość w społeczeństwie.
[...]
Dlaczego burmistrz Kopaczewski i jego wydział ochrony środowiska oraz urzędnicy utrzymania nie kontrolują i nie pilnują sytuacji w mieście?
[...]
Osiedle Piastowskie w Iławie. Tu jest ponury żart. Liczymy: na jednej ulicy z kilkoma blokami adresowymi przypada tylko jedno "gniazdo śmieciowe". Łącznie z dziećmi to około 300 mieszkańców! Jak w tej klitce pomieścić śmieci po tylu ludziach...?! Ciężarówki śmieciowe KOMA musiałby codziennie przyjeżdżać i opróżniać tylko tutaj. Kto wyznacza ilość kontenerów? Kto nadzoruje?
Czy miasto Iława ma jeszcze jakiegoś gospodarza? Ktoś coś wie...?
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 15-05-2021

42950. 
Posłuchajcie, chłopcy w spodniach rurkach.
Łudzę się, że jesteście w stanie to ogarnąć.

Jeśli ktokolwiek, mówiąc o Polsce, używa sformułowania "Ten Kraj", to zapewne o swojej Matce mówi coś w stylu "Ta Pani"...
 Agent J-23
 Iława, Sobota 15-05-2021

42947. 
Odnośnie wpisu numer: 42941

Odpowiem ci, głupiutki, czerwony idioto. Był jeden pień faszyzmu.
Ale od faszyzmu nazistowskiego jeszcze gorszy był faszyzm sowiecki.

Naucz się historii, ale bez powielania bolszewickiej narracji. Wytęż wzrok.
Wszystkie formacje polskiego państwa podziemnego. Armia Krajowa, Narodowe Siły Zbrojne, Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, 2 Korpus Polski Gen. Andersa, 1 Dywizja Pancerna Gen. Stanisława Maczka, Rząd na Emigracji - mieli wyzwolić Polskę i tworzyć Niepodległe Państwo Polskie.

A nie niemiecko-rosyjski pakt Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki z jego armią czerwoną i NKWD, marionetkowy Związek Polskich Patriotów (ZPP, komunistów polskich w Rosji w układzie ze Stalinem), Polska Partia Robotnicza (PPR, komunistyczna, z ich Gwardią Ludową, późniejszą Armią Ludową GL-AL), PZPR komunistyczne z ich odchyleniem prawicowo-nacjonalistycznym, Bierut-Gomułka, Lewicą (spadkobiercami PZPR)...

Ci nie mieli tu być i przechodzić przez Polskę i zostać, i niewolić Polskę niepodległą po odzyskaniu Ojczyzny po zaborach prusko-rosyjskich. Ci nie mieli nas wyzwalać! Tylko alianci - demokratyczne wolne państwa zachodnie. Tylko nasze prawdziwe niepodległe wojsko polskie, oficerowie polscy wymordowani w rosyjskim Katyniu - elita narodu wykształcona w Polsce przed wojną o etosie rycerskim z ryngrafami na mundurze.
 historyk amator
 http://polishfreedom.pl/dokument/odezwa-rady-jednosci-nar...
 okolice Iławy, Piątek 14-05-2021

42946. 
Smutna ta Iława...
Wystarczy wziąć do ręki gazetę Kurier: "Syf zalał miasto". Byli przecież inspektorzy z Olsztyna i co? Dopowiedzcie sobie sami. Burmistrz Miasta bezradny. Starosta Powiatu bezradny.
Śmieci wciąż zalegają w wodzie. Jednorazowe akcje wolontariuszy to za mało. Czy żadna z firm sprzątających nie ma w zakresie oczyszczania przybrzeżnych wód?
Dalej: jedna fajna inicjatywa tablicy pamięci na Kościuszki 9 rozpala animozje i pokazuje jak trudno zjednoczyć siły w nawet szczytnym, ponad podziałami, celu.
Sprawa ruin młyna po spaleniu (ponad rok temu). Stanowisko ratusza jakby rzecz dotyczyła enklawy jakiejś... San Marino. Nie dotyczy, bo obca, nie miejska i już. Koniec, kropka.
Dalej: plaże nasze siermiężne. Pomost na plaży "prawdziwce"... dramat. Ale "się zrobi". A jak teraz komuś wpadnie noga? Sąsiedztwo budowy okropna brzydota i nie zanosi się. Może 2-3-ech pracowników na tejże budowie to norma... proszę sprawdzić. Za pięć lat nie skończą. Dalej zaniechane sprawy budynku na ul. Mazurskiej, który okropnie niszczeje. To samo stary "Dom Weterana".
Brak jakiejkolwiek kontynuacji muzeum regionalnego. Wszystko "po staremu" a przecież ekipa nowa, młoda ponoć... prężna?
 Zbyszek
 Iława, Piątek 14-05-2021

42942. 
Konflikt w „PORCIE IŁAWA”:

BRZYDKO POCZYNACIE PANOWIE...

Prowadziłem przez trzy lata bar Aquarium w PORCIE IŁAWA, a teraz weszli tam dwaj nowi Panowie DAMIAN SZULOWSKI & PAWEŁ MASICZAK ze swoim nowym barem pod nazwą „POD ŻAGLAMI”. Gdy opuszczałem lokal z powodu pandemii, byłem umówiony z dyrektorem SŁAWOMIREM CISZEWSKIM, że zostawię swoje plandeki (osłaniające taras) do czasu wynajęcia lokalu nowemu najemcy, bo możliwe, że będzie chciał je ode mnie odkupić. Za zgodą zarządcy pozostawiłem więc te plandeki, a po wyłonieniu nowego najemcy mieliśmy się kontaktować w sprawie ich odsprzedaży lub demontażu.

Odezwał się do mnie przyszły najemca DAMIAN SZULOWSKI z propozycją odkupienia sprzętu gastronomicznego i plandek. Okazał się twardym negocjatorem, a że bardzo zależało mu na kupnie sprzętu i plandek za bezcen, więc od razu obniżył cenę do progu dla mnie nieakceptowanego. Proponował nawet, że odkupi sprzęt bez faktur, a podatek należny Państwu polskiemu miałem dać jemu w ramach „rabatu”. Dla mnie taka propozycja była nie do przyjęcia. Po długich negocjacjach stwierdził więc, że sprzęt już kupił gdzie indziej (kto komu broni kupować sprzęt nie znając wyników przetargu, może czuł się bezpieczniej mając go w garażu, a może już z góry znał wynik jeszcze przed rozstrzygnięciem, nie mnie to oceniać).

Na tapecie został jednak temat nadal wiszących plandek na tarasie, których cena również była negocjowana kilkukrotnie. Stanęło na tym, że zapłaci gdy będzie znał wynik przetargu na lokal, bo „nie wie na czym stoi”. Przetarg odbył się w grudniu, w styczniu Panowie podpisali umowę najmu. I cisza....

Cisza trwała do marca, kiedy to rekin biznesu ponowił pytanie o znowu sprzęt. Zapytałem, czy zdecydował się na plandeki, bo jeżeli nie, to chcę je demontować. Odpowiedzi już nie uzyskałem. Pod koniec kwietnia poprosiłem więc dyrektora portu o kontakt do nowych najemców, gdyż chcę wreszcie zakończyć sprawę tych plandek, bo albo kupują, albo je demontuję (mieli dość czasu na zastanowienie). A tu zaskoczenie: dyrektor portu umywa ręce! Każe mi się dogadywać z nowym najemcą, nie chce mieszać się w żaden konflikt, ale twierdzi, że ja „nie interesowałem się plandekami”, więc mam jego „nie mieszać”. Najemca za to udzielił mi odpowiedzi, że „plandeki dostał [od dyrektora] w ramach wyposażenia lokalu i nie zamierza wyrazić zgody na ich demontaż”.

SZOK i NIEDOWIERZANIE! Dopiero co negocjował ich cenę, a teraz wmawia mi, że dostał je w prezencie! Rekin biznesu nagle zmienia się w zwykłą płotkę. Chce użytkować coś, co nie jest jego własnością, nie zamierza za to zapłacić i bezczelnie twierdzi, że dostał „prezent” o wartości zakupu ponad 12 tys. złotych.

Ja nie kupuję nic „na lewo” i posiadam dokumentację potwierdzającą moją własność i zamierzam rzecz odzyskać. Chciałem to zrobić ugodowo, wysłałem dyrektorowi portu i nowym najemcom „POD ŻAGLAMI” pismo z żądaniem zapłaty za plandeki lub ich demontaż i zwrot. Odpowiedzi nie otrzymałem do dziś, dlatego – tak jak im obiecałem – sprawę nagłaśniam i kieruję zgłoszenie przestępstwa przywłaszczenia do prokuratury.

A „promocję” swojego baru „Pod Żaglami”, czy raczej „Pod Plandekami” (moimi) w PORCIE IŁAWA macie Panowie gratis, bo na takie postępowanie w biznesie nie ma miejsca. Nie ma zgody na cwaniactwo.
 Radosław Markowski, bar AQUARIUM
 [Iława], Czwartek 13-05-2021

42941. 
Odnośnie wpisu numer: 42934

Jak zrozumiałem twój wpis, lepiej żeby II wojnę światową wygrały wtedy nazistowskie Niemcy, tak?
Ciekawe jak by wyglądała nasza Iława dziś... Pewnie byś hajlował.
 Wojtek
 Iława, Środa 12-05-2021

42940. 
Odnośnie wpisu numer: 42934

Narodowy Dzień Zwycięstwa

„Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ustanowieniu dnia 8 maja Narodowym Dniem Zwycięstwa, upamiętniającym zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami i zakończenie II Wojny Światowej. [...]

8 maja 1945 r. podpisana została kapitulacja sił zbrojnych III Rzeszy. Ze względu na brak uzasadnienia dla dalszego utrzymania regulacji przyjmującej obowiązującą w ZSRR wykładnię zakończenia wojny, ustawa znosi Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności ustanowione na dzień 9 maja. [...]

9 maja miało upamiętniać datę zakończenia wojny przyjętą w ZSRR, kiedy zgodnie z czasem moskiewskim podpisana została kapitulacja Niemiec na życzenie Stalina w Berlinie. Ustanowienie święta 9 maja zostało wymuszone przez władze sowieckie w krajach należących do utworzonej strefy państw kontrolowanych przez Związek Sowiecki i stanowiło wyraz podległości polskich władz komunistycznych sowieckiemu dysponentowi.

W pozostałych państwach świata, za dzień zakończenia II WŚ przyjmuje się 8 maja, czyli dzień kapitulacji sił zbrojnych III Rzeszy według czasu środkowoeuropejskiego, uznany za ostateczny przez wszystkich aliantów. Dokument podpisano przed północą z 8 na 9 maja 1945 r. czasu środkowoeuropejskiego, czyli już po północy 9 maja czasu moskiewskiego. Ponieważ nosi on datę 8 maja i przewiduje wstrzymanie wszelkich operacji sił niemieckich na dzień 8 maja o godzinie 23:01, dla mieszkańców Europy Zachodniej dzień ten jest dniem kapitulacji Niemiec..” [...]

Źródło: https://www.bbn.gov.pl
 historyk amator
 Gmina Iława, Środa 12-05-2021

42939. 
Mam pomysł co zrobić, by spalony młyn przy drodze krajowej nr 16 (ulicy Kościuszki) nie szpecił krajobrazu turystycznego miasta Iławy. Należałoby tę odstraszającą spaleniznę zasłonić, ale tak: przyprowadzić słonia z ZOO i nim za-SŁONIĆ. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 12-05-2021

42937. 
"Campus Przyszłości" organizowany w Olsztynie przez Rafała "Lenia" Trzaskowskiego to impreza finansowana przez Fundację Adenauera, niemal w całości finansowaną przez niemiecki rząd, której szefem jest Norbert Lammert, czołowy polityk CDU.
To tak gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, że PO to polskojęzyczna przybudówka niemieckiej partii CDU. Rosyjscy koledzy biją brawo.
Czego jeszcze nie rozumiecie?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 11-05-2021

42936. 
Cezary Pazura odpoczywa blisko Iławy nad Jeziorem Jaśkowskim koło miejscowości Wielowieś (gmina Zalewo).
W wywiadach prasowych znany aktor zawsze dotąd zastrzegał, że „prywatności broni jak niepodległości”, ale i on uległ tej okropnej pokusie. Po raz pierwszy do kamery pokazał rodzinny wyjazd w nasze strony i jak wygląda od środka ich gniazdko oraz jak spędzają czas.

Zobaczcie video!
https://www.youtube.com/watch?v=gmoQy-WfclE
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 10-05-2021

42935. 
Odnośnie wpisu numer: 42928

Pamiętaj, ojcze. Nie po to dostałeś na dziecko dodatek 500+, by wydawać na lody i inne łakocie czy "smakołyki" z popcornem, ale bardzo, bardzo rozwijającym twego dziecka nadwagę, otłuszczenie, czyli ciężką chorobę naczyń krwionośnych.
Pamiętaj, że 20% nastolatków w końcowych klasach szkoły podstawowej ma nadwagę. Zachowaj te pieniążki bardziej na rozwój intelektualny dziecka.
 trener
 Iława, Poniedziałek 10-05-2021

42934. 
Co ci idioci [...] z ratusza miejskiego i starostwa powiatowego znowu świętowali 8 maja pod sowieckim zrekonstruowanym pomnikiem przy białym kościele w Iławie? Dzień Zwycięstwa? Doprawdy? Ale czyjego zwycięstwa? Rosyjskiego grabieżcy, najeźdźcy i mordercy Józefa Stalina? Naprawdę?
Banda niewolników z kwiatami w rękach.
 radny prawicowy
 [...], Poniedziałek 10-05-2021

42933. 
PODZIĘKOWANIE

Za okazane wsparcie i serce, za włożoną pracę i cierpliwość, za podanie pomocnej dłoni i zwyczajne ludzkie odruchy – składam serdeczne podziękowania dla personelu oddziału covidowego szpitala w Iławie. Lekarzom, pielęgniarkom i salowym mówię: „Dziękuję”.

ANNA PODSTAWKA, pacjentka
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 10-05-2021

42932. 
Odnośnie wpisu numer: 42898

Obelisk pamięci ofiar komunizmu niech będzie symbolem, który jednoczy.
Niech będzie pamiątką zgody, która zasypuje podziały polityczne wykopane przez rosyjskiego i niemieckiego bandytę.
Tam, za budynkiem katowni UB przy ulicy Kościuszki 9 do dołu wrzucano tych z prawicy i tych z lewicy. Tylko za to, że szczerze po polsku rozmawiali. Bo im się suwerenna Polska przyśniła.
 Marszałek
 Iława, Sobota 08-05-2021

42931. 
Panowie taksówkarze! Czy wy znacie się na znakach i przepisach o ruchu drogowym? Nie!
Postój Taxi przed dworcem kolejowym w Iławie. Stoi znak "zakaz wjazdu" a pod spodem tabliczka "Z wyjątkiem Taxi", z drugiej strony od poczty stoi znak "zakaz wjazdu" i właśnie z tamtej strony panowie wjeżdżają na postój a wyjeżdżają odwrotnie.
Jest drugi postój, naprzeciwko klubu przy wieży ciśnień, i stamtąd można podjeżdżać pod dworzec ale nie da rady bo pod dworcem stoją odwrotnie.
 Piotr
 Iława, Piątek 07-05-2021

42928. 
Tuż przed sezonem na lody chciałbym zainteresować czytelników Kuriera hitem internetu, jakim są ostatnio lody Ekipa firmy Koral. Robią one furorę na portalach a dzieciaki niemal oszalały na ich punkcie. Osobiście dowiedziałem się o ich istnieniu od swojej 9-letniej córki, która jak inne dzieci uległa internetowemu marketingowi.

Zaciekawiony cóż to za wspaniałe lody spróbowałem zasięgnąć informacji. Otóż dowiedziałem się, iż lody te wypromował w internecie popularny w kręgach młodych ludzi youtuber Friz ze swoją ekipą. Stąd zapewne nazwa lodów. Chcąc sprawić córce niespodziankę ruszyłem w poszukiwaniu lodów Ekipa. Zjechałem całą Iławę jak długa i szeroka. Lodów tych nigdzie nie znalazłem, lecz przypadkiem dowiedziałem się gdzie mogą być. Skierowałem się na... sklep w pobliskiej miejscowości Wikielec. Tam w małym sklepiku wreszcie znalazłem osławione lody.

Mój entuzjazm szybko zgasł kiedy dowiedziałem się jaki jest warunek zakupu. Kupując 1 loda Ekipy trzeba zakupić 3 lody inne firmy Koral. Ciekawa promocja, pomyślałem, klasyczne strzyżenie baranów. Ale cóż, nie wypadało wracać do Iławy z pustymi rękami, więc dokonałem zakupu. Córka była zachwycona, ja trochę mniej, ale czego się nie robi dla naszych pociech... Przyznam, że lody te w niczym mnie nie zaskoczyły pod względem smaku, bo lodów o podobnym smaku jest mnóstwo i tu szału nie ma.

Na koniec moja rada. Nie dajmy się zwariować! Reklama ma swoją moc, ale rozsądek przede wszystkim trzeba zachować. Kupujmy sprawdzone smakowo lody, może mniej reklamowane, ale za to smaczne, zdrowe i tańsze. Najlepsze zawsze były i będą śmietankowe na wafelku i basta. Zatem zachęcam i życzę wszystkim smacznego!
 Krzysztof
 Iława, Piątek 07-05-2021

42927. 
Nastała w Iławie jakaś głupia moda na stawianie na najbardziej obleganych parkingach obwoźnych banerów reklamowych różnych firm.
Kto na to pozwala?
Władze miasta?
Dlaczego dzieje się tak kosztem ograniczania i tak ciągle brakujących miejsc parkingowych?
To takie wyrafinowane cwaniactwo. Bierze taki najtańszą przyczepkę, smaruje bohomazy i stawia gdzie popadnie blokując miejsce parkingowe.
Kurierzy, pozdrawiam i dziękuję za zajęcie się tematem.
 Janusz
 Iława, Piątek 07-05-2021

42926. 
Odnośnie wpisu numer: 42898

PRZESZKADZA NAWET SYMBOLICZNA
PAMIĘĆ O ZAKATOWANYCH PRZEZ UB

Mały blok ma raptem 12 mieszkań, ale pod wnioskiem do rady miejskiej złożono aż 17 podpisów, a wiemy, że nie wszystkie mieszkania poparły sprzeciw, powstało więc fałszywe wrażenie miażdżącej większości.

Sprzeciw jest szokujący, bo jak inaczej nazwać argumenty o „zakłócaniu spokoju psychicznego”, gdyż problemem mają być „wieńce i znicze”, albo „uroczystości”. Nic dziwnego, że autorzy tego kompromitującego gniota chcą pozostać anonimowi, a kryje ich słynny złotousty demokrata i ideologiczny Europejczyk lewacki Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, („Łączy nas Obłęd”), znowu instrumentalnie odmawiając opinii publicznej podania personaliów (na nasz wniosek pisemny), lecz nie wskazując podstawy prawnej utajnienia, bo taka nie istnieje.

Na zdjęciu:
Plecak stoi przy chodniku drogi krajowej 16 (Kościuszki 9 w Iławie). Dokładnie w tym miejscu ma stanąć pamiątkowy obelisk pamięci ofiar terroru komunistycznego UB, czyli mały głaz z tabliczką. Cały trawnik należy do miasta. Szczegóły czytajcie w gazecie na stronach 8-9.
 [opinie] Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 06-05-2021

42925. 
Odnośnie wpisu numer: 42919

Pokładam się ze śmiechu.

Petycja, według Pani radnej Ewy Jackowskiej, była "wyłączną inicjatywą mieszkańców bloku przy Kościuszki 9". To ciekawa bajeczka, bo albo Pani Jackowska już naprawdę nie kontroluje siebie co plecie publicznie, albo nie wie lub nie pamięta co wypisuje w internecie i wysyła mediom.

Przecież zanim jeszcze uchwała odnośnie obelisku trafiła pod prace rady, Pani Jackowska już wiedziała na dwa tygodnie przed poprzedzająca sesję komisją, że będzie petycja. Zdolność jasnowidzenia? Nie! To radna Jackowska zaczęła dym i do wywołania zadymy ze sprzeciwem sama skontaktowała się z koleżanką PATRYCJĄ HEYDA z bloku Kościuszki 9.

Pani Ewo Jackowska! Na łamach Kuriera mówi Pani, że "w petycji zawarte są wszystkie odpowiedzi jakie postawił na sesji radny Sławiński". Aha, czyli można rozumieć, że mieszkańcy petycją odpowiadali w imieniu Pani właśnie radnemu Sławińskiemu, tak? Z kogo Pani próbuje robić debili? Czy naprawdę ma Pani mieszkańców Iławy za skończonych idiotów? Kolejny raz pognała Pani jak spłoszony koń w step na oślep i roztrzaskała kopyta na pierwszym dzikim szańcu.

Niech już skończy Pani tę swoją śpiewkę o tym, jakie to szczytne idee przyświecają Pani w samorządzie. Iława się z Pani śmieje. Żenada...
 precz z komuną
 Iława, Środa 05-05-2021

42924. 
Odnośnie wpisu numer: 42852

Policjantka z komisariatu w Lubawie [...][...] nie odpuszcza.
Żadnej refleksji, żadnej pokory.
W piątek 16 kwietnia br. - będąc na służbie - między godziną 7:00 a 7:30 robiła znowu prywatne zakupy spożywcze, wśród których był również alkohol. Market Biedronka przy ul. Wyzwolenia posiada monitoring, więc można sprawdzić i potwierdzić.
Czy kupowanie alkoholu przez policjanta na służbie jest zgodne z prawem, etyką zawodową i prawidłową postawą "stróża prawa"...?
 sygnalista
 Lubawa, Środa 05-05-2021

42922. 
Odnośnie wpisu numer: 42911

Proponuje obejrzeć w telewizji program "Łowcy pedofilów".
[...] To jest patologia to, co się dzieje. [...]
Dla mnie łowcy są bohaterami. Poświęcają swój czas, narażają swoje życie żeby wyrwać takiego chwasta. Za każdym razem ciesze się, że takiego chorego zboka łapią na gorącym uczynku.
Proponuje nazwać w Iławie ulicę "Łowców pedofilów".
 Mariano
 Iława, Środa 05-05-2021

42921. 
Odnośnie wpisu numer: 42919

Ewuniu Jackowska ze Starego Miasta! Wołam do Ciebie!
Opamiętaj się!
Walczysz z kolegą radnym Tomaszem Sławińskim?
Dokąd zmierzasz?
NIE IDŹ TĄ DROGĄ! ZATRZYMAJ SIĘ!
Pójdź na spacer z małą psinką. Psina Cię poprowadzi najlepiej - tylko idź za nią. Tylko trzymaj się jej kierunku, a nie zbłądzisz...
 Marszałek
 Iława, Środa 05-05-2021

42919. 
Odnośnie wpisu numer: 42915

Apeluję o zaprzestanie powielania nieprawdy.
Petycja jest wyłączną inicjatywą mieszkańców bloku Kościuszki 9.
 Ewa Jackowska
 Iława, Środa 05-05-2021

42918. 
Odnośnie wpisu numer: 42897

Po spektakularnych wydarzeniach w Sejmie RP i głosowaniach 4 maja, samorządy lokalne, w których rządzi PO nie powinny dostać ani złotówki z wielkiego Funduszu Odbudowy, bo ich "góra" nie zagłosowała "za".
To chyba logiczne. Demokracja. Konstytucja. Hłe hłe hłe...
 Agent J-23
 Iława, Środa 05-05-2021

42917. 
WÓJT HARMACIŃSKI ZNOWU
DEKLASUJE MIASTO I POWIAT

Sprawny lobbing i pragmatyzm samorządowy wygrywa z żenującym politykierstwem i ideologicznym zacietrzewieniem. Oto kolejna pozytywnie rozpatrzona tura wniosków o dofinansowanie remontów i nowych dróg lokalnych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg:

Wójt Krzysztof Harmaciński (Gmina Iława):
przebudowa drogi w Julinie,
prawie 3 mln zł, dofinansowanie: ponad 1,7 mln zł.

Wójt Krzysztof Harmaciński (Gmina Iława):
przebudowa drogi Kałduny-Ławice,
ponad 845 tys. zł, dofinansowanie: ponad 507 tys. zł.

Wójt Krzysztof Harmaciński (Gmina Iława):
przebudowa drogi w Sąpach,
ponad 373 tys. zł, dofinansowanie: 224 tys. zł.

Wójt Krzysztof Harmaciński (Gmina Iława):
przebudowa drogi w Gałdowie,
ponad 327 tys. zł, dofinansowanie: ponad 196 tys. zł.

Wójt Krzysztof Harmaciński (Gmina Iława):
przebudowa drogi Dziarny-Kozianka,
prawie 300 tys. zł, dofinansowanie: ponad 178 tys. zł.

Wójt Tomasz Ewertowski (Gmina Lubawa):
przebudowa drogi w Sampławie,
ponad 3,2 mln zł, dofinansowanie: prawie 2 mln zł.

Burmistrz Maciej Radtke (Miasto Lubawa):
przebudowa ulicy Borek,
ponad 3 mln zł, dofinansowanie: ponad 1,5 mln zł.

Burmistrz Marek Żyliński (Gmina Zalewo):
przebudowa drogi w Gajdach,
ponad 894 tys. zł, dofinansowanie: ponad 536 tys. zł.

* * *

Burmistrz Dawid Kopaczewski (Miasto Iława): ZERO złotych.
Burmistrz Rafał Ryszczuk (Gmina Kisielice): ZERO złotych.
Starosta Bartosz Bielawski (Powiat Iławski): ZERO złotych.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 04-05-2021

42916. 
Niektórzy piszą, że wstyd im, gdy Andrzej Duda przemawia i reprezentuje ich z mównicy sejmowej.
Kiedy reprezentowali ich czerwony bandyta Jaruzelski, zidiociały konfident Wałęsa, alkoholik Kwaśniewski i przygłup Komorowski, odczuwali zapewne niesamowitą dumę.
A pamiętacie jeszcze Burmistrza Miasta Lubawy i potem Burmistrza Iławy, Jarosława Maśkiewicza? Typek nie do podrobienia.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 04-05-2021

42915. 
Odnośnie wpisu numer: 42904

W anonimowej petycji podobno mieszkańcy bloku przy ulicy Kościuszki 9 żądają zmiany lokalizacji obelisku pamiątkowego, mimo że nie będzie on stał na ich terenie.
I mimo to, zamiast przy budynku, gdzie bito, katowano, torturowano i mordowano ludzi tylko za patriotyzm, chcieliby ustawić ją w podwórku za parkiem rowerowym!
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że petycję napisali nie mieszkańcy tego bloku, a kto? I tu uwaga... Nikt inny jak radna Ewa Jackowska! Wiem to o jednej z tamtejszych rodzin.
Szanowni wyborcy Iławy, więc zapamiętajcie: tak jak niegdyś UB-ecy mordowali i układali ciała patriotów pod płotami, tak dziś kilku radnych Rady Miejskiej pamięć po katowanych i mordowanych chce wynieść pod płot, tam gdzie szczają i srają psy.
Ile twarzy ma jeszcze słynna "towarzyszka traktorzystka" Ewunia?
 Kazimierz
 Iława, Wtorek 04-05-2021

42914. 
W Dniu Flagi Biało-Czerwonej w niedzielę 2 Maja na masztach i stojakach w centrum Iławy znowu wisiała jakaś niebieska ściema.
Burmistrzu Dawidzie Kopaczewski! Znowu to samo...?!
Konstytucja, Panie awangarda!
Ani niebieski, ani granatowy to nie są barwy narodowe Polski.
Trzeba o tym pamiętać w czasach tęczowej, zielonej i granatowej brukselskiej dyktatury. Unijna przemoc nas nie określa. Ona nas spycha w niebyt. A nawet w odbyt.
 Jan
 Zalewo-Iława, Poniedziałek 03-05-2021

42913. 
Odnośnie wpisu numer: 42904

Mamy nauczycielkę "patriotyzmu inaczej", Elżbietę Prasek (znalezione w internecie):

"Tłumaczę młodzieży w szkole: patriotyzm to nie tylko bieganie z bronią, walka na szańcach. Patriotyzm dostosowujemy do sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy. Ludzie mają dziś z tym problem. [...] Walczę na lekcjach o to, by uczniowie słuchali tego, co się wokół nich dzieje. Dzieją się ważne rzeczy, przełomowe, epokowe. Młodzi nie szanują wolności. Nawet tej polegającej na tym, że mogą iść, wybierać, głosować, decydować. Nie mają takiej potrzeby. A to przecież ich przyszłość. Czasem, jako nauczyciel, załamuję ręce. Przecież młodzi nie zdają sobie sprawy, o jak ważnych sprawach mogą decydować. Dlaczego młodym nie zależy, by bronić naszej obecności w Unii Europejskiej? Bo nie wiedzą, jak było przed Unią, przed naszym do niej przystąpieniu. Jeśli nie będziemy się o to bić, możemy to stracić. Co ja mogę, oprócz przekazywania wiedzy? Boli mnie to bardzo. Oczywiście nie cała młodzież jest taka. Jednak generalnie oświata w Polsce ponosi klęskę. Kim jest współczesny patriota? Podkreślę: dziś patriota ma iść na wybory, interesować się tym, co się dzieje. Brać udział w życiu publicznym, począwszy od samorządu szkolnego. I umieć odrzucić złe przykłady".
 Kuna
 Iława, Poniedziałek 03-05-2021

42912. 
Odnośnie wpisu numer: 42844

W Kisielicach dzieje się bardzo bardzo źle.
Tutaj w lokalnych urzędach, jednostkach samorządowych, w szkołach są zatrudniane tabuny Dyzmów... Urzędnicy są butni i aroganccy. Mieszkańca i podatnika poniżają i lekceważą.
Władza jest dla ludzi a nie odwrotnie. Jednak przysłowie się potwierdza, że ryba psuje się od głowy... Więcej pokory, mierni urzędnicy.
 Józef
 Kisielice, Poniedziałek 03-05-2021

42911. 
Gdyby nie wzmocnione siły policji, mogło dojść do okrutnego samosądu na kierowcy audi A4 z tablicami Nowego Miasta, którego po dłuższej obserwacji i śledzeniu zatrzymano przy ul. Lubawskiej w Iławie. W ruch mogły pójść nie tylko pięści.
Szczegóły znajdziecie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 02-05-2021

42907. 
Ja do Pana [...]
Człowieku kiedy przestaniesz traktować ludzi przedmiotowo?
[...]
Nic nie potrafi zrobić od siebie, jak nie ma z tego żadnych korzyści.
Zastrasza pracowników. Nie mogą odejść z pracy, bo używa szantażu.
Ludzie przejrzyjcie na oczy!
 Daniela
 Iława, Sobota 01-05-2021

42906. 
ROZPACZ...

Po wyczekiwanych narodzinach okazało się, że TYMON JASIŃSKI ma genetyczną łamliwość kości (synteza kolagenu). Radość i nagle koszmar. Połamane obie nóżki, rączka oraz żebra. Dawano mu kilka godzin życia, ale malec nie poddał się. Transport samolotem, szpitale: Gdańsk, Łódź. Słabszy od porcelany kościec łamie się nawet podczas snu. Ratunek? Operacje wmontowania specjalnych drutów teleskopowych. Koszt jednego to aż kilkadziesiąt tysięcy: https://zrzutka.pl/5cwz2v

Matka, Ewelina Jasińska w przejmującej rozmowie opowiada o rozpaczy i bólu na skraju obłędu: „Gdy widzę każdego dnia jak mój synek cierpi, płaczę razem z nim”. Czytaj w gazecie na stronie 11. Pomóż, udostępnij.

#Kisielice
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 01-05-2021

42904. 
Odnośnie wpisu numer: 42898

A czy ta pani od historii - radna Elżbieta Prasek - jest tą legendarną panią belfer, która w latach 80-ych straszyła uczniów prokuratorem za prawdę o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu? Wtedy zmowa czerwonych potakiwaczy była taka sama jak dziś na temat Smoleńska.

Kolega Marszałek zapomniał dodać, że towarzysz radny Edward Bojko był również [...] i to zasłużonym na tamte czasy.

Pamiętajcie, że towarzyszka traktorzystka Ewa Jackowska to zwolenniczka czarnych marszy wściekłych macic. A teraz dała się wkręcić w to wszystko resortowej pani ze wspólnoty mieszkaniowej - miejsce pracy tejże damy to zakład karny, jej faceta zresztą też. Mundurowa "elita", psia ich mać.

Wnioski: resortowe dzieci nie chcą czcić pamięci tych, którzy katowani byli przez ich krewnych... Resortowe dzieci manipulują takimi niby radnymi, co mądrych udają, ale tylko z facjaty, bo w głowie ptasie móżdżki. [...]
 precz z komuną
 Iława, Piątek 30-04-2021

42905. 
Odnośnie wpisu numer: 42897

Jestem pod wrażeniem tego, co zrobiła Lewica.
Furii, jaką wywołała w PO oraz po cichu w PO-bis, czyli u Hołowni.
Wycie to mało. To taka eskalacja nienawiści i szaleństwa, że każdy sensowny człowiek już widzi, że miejsce tego cyrku jest w wariatkowie.
A nie mówiłem...?!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 29-04-2021

42903. 
Gratulujemy Lidii Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, słynnej pedagog "z wieloletnim stażem".
Pokazała pani swój stosunek do prawa i obowiązujących w PL przepisów epidemicznych. Poza złamaniem zasad sanitarnych przede wszystkim dała pani młodzieży przykład typowy dla lewactwa. Obowiązujące prawo jest dla innych i obowiązuje tylko wtedy, kiedy lewakom pasuje. Widać, że jest pani zainspirowana działalnością czołowej lewaczki iławskiej Dominiki "Wkurwionej" Kasprowicz, również "nauczycielki", która w szczycie II fali pandemii organizowała manifestacje młodzieży i narażała wszystkich ludzi na utratę zdrowia a nawet życia.
Burmistrza Kopaczewskiego hipokryzja i stosunek do prawa jest już znany, a brak maseczki to kolejny tego przykład.
Jednym słowem, burmistrz miasta i dyrektor ICK nie noszą maseczek, czyli wszyscy, przynajmniej w Iławie, mogą już nie nosić. Zwłaszcza podczas nieformalnego i nielegalnego podczas pandemii zbiegowiska nazwanego "spacerem mieszkańców po mieście". To nic, że mimo apeli i nawoływania przyszło raptem 10 osób. Jedna miała nawet nazistowskie pioruny, słynne "błyskawice wkurwionych".
Szanowni iławianie! Tak właśnie wygląda owsikowe fajnoPolactwo w szale samouwielbienia.
 ciało pedagogiczne
 Iława, Czwartek 29-04-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 183 184 185 ... 364 365 366 następna ] z 366132200028


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.