Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Piraci złapani na drona
Udana akcja łowców pedofilów
Radny Sławiński zwolniony za karę?
Trzeci oddział szpitala też do zamknięcia?
EKRAN (s)PADŁ
Energetyka Cieplna nie zna litości
Więcej...

Forum

43610. 
U mnie w rodzinie podjęliśmy decyzję o bojkocie zakupów obok RU również produktów DE, patrząc po tym jak się Szwaby zachowują (blokowanie pomocy dla walczącej Ukrainy).
Wstyd mi, że mieszkam w mieście, gdzie za chwilę w centrum wizytówką miasta będzie kolejny germański market LIDL.
Nominalnie takie przybytki buduje się na skraju, aby w centrum mogli działać mali lokalni sklepikarze.
Strach pomyśleć co to by było, gdyby udało się już im zbudować "super państwo UE" pod wodzą Berlina.
Mam też nadzieję, że w Iławie nigdy nie powstanie muzeum po mojemu zwane "Museum der Deutsche Eylau"!
 mieszkaniec [444]
 Iława, Niedziela 27-02-2022

43609. 
Atmosfera zjednoczenia Polaków po szoku spowodowanym napaścią Rosji na Ukrainę podobna do tej po Smoleńsku.
Teraz patrzcie uważnie kto zacznie jątrzyć i dlaczego będzie to znowu Gazeta Wyborcza oraz TVN.
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 26-02-2022

43608. 
Jest takie powiedzenie myśliwych. Może ono pasować do sytuacji bestii jaką okazał się [agent KGB] Wołodia Putin. [...]
Dogorywająca bestia w potrzasku potrafi się rzucić bez opamiętania.
 Marszałek
 Iława, Sobota 26-02-2022

43607. 
Czy Burmistrz Miasta Iławy jest w stanie wskazać mi miejsca gdzie znajdują się w Iławie schrony przeciwlotnicze dla ludności cywilnej?
[...] Tak tylko pytam na przyszłość.
 Krzysztof Zięba
 Iława, Sobota 26-02-2022

43606. 
Putin przestraszył Zachód, ale sam też się czegoś panicznie boi...

Logiczne myślenie czasami bywa śmiertelną pułapką, szczególnie przy ocenie działań, które wcale logiką się nie kierują. Patrząc na sytuację polityczną i ekonomiczną Rosji i zachowując zdrowe zmysły, naprawdę ciężko było zakładać, że Putin pokaże całemu światu najgorszy widok Rosji, jaki znamy z historii ZSRR. Mamy inne czasy i inne mechanizmy kręcą światem, chociażby zależność Rosji od zachodnich systemów bankowych i całej sieci powiązań gospodarczych, zarówno na poziomie państwowym, jaki i indywidualnym. Porównanie do ZSRR jest o tyle nietrafne, że w zastanych okolicznościach nie znajdziemy RWPG i Układu Warszawskiego. Rosja w Europie, nie licząc Białorusi, jest kompletnie sama, wprawdzie wszyscy podkulili ogony, ale też nikt nawet nie próbuje usprawiedliwiać agresji.

Jest to całkowicie nowa sytuacja i nawet w 2014 roku, przy ataku na Krym, był podział w Europie co do historycznej zasadności, a teraz słychać tylko jeden głos. Niemcy i Francja próbowały się odciąć, jednak ostatecznie w oficjalnych komunikatach stanęły w jednym europejskim szeregu. Również porozumienie USA z Europą jest nowością, takiej współpracy nie było od dawna i chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że większość tych działań jest żałosna, ale różnic w stanowiskach nie widać. Przy tym wszystkim mamy jeszcze Turcję, która zawsze prowadzi swoją politykę i bardzo często są to duże biznesy z Rosją, jednak i nawet Turcja głośno potępiła Rosję.

Czy Putin zakładał taki fatalny dla siebie bieg wydarzeń? Zdecydowania nie. On dążył do tego, co mu się udało początkowo osiągnąć, czyli podział w NATO, głównie odrębne stanowisko Niemców patrzących nie tylko przychylnym okiem, ale i kwitujących Nord Stream 2. Gdy spojrzymy na to z tej perspektywy, od razu rzuca się w oczy fakt, że akcja z Ukrainą albo została kiepsko przygotowana, albo nagle się rozjechała i plany radykalnie się zmieniły. Przy tym cały czas trzeba pamiętać, że pierwsze porozumienie Rosji z USA, Niemcami i Francją było publicznie obnażone: „Weźcie sobie kawałek Ukrainy (od strony Donbasu), ale na tym koniec”.

W tej wersji porozumienia Rosja praktycznie nic nie traciła, poza kilkoma miesiącami pozorowanego oburzenia Zachodu, ale nastąpił nagły zwrot akcji. Wielu twierdzi, że to porozumienie z Chinami miało decydujące znaczenie i trudno się z tym nie zgodzić, gdyby jeszcze doszedł sprzeciw Chin to Putin nie odważyłby się na inwazję.

Problem w tym, że to nadal nie wyjaśnia skali bezsensownej agresji, która zamyka Rosji drogę do wielu kluczowych biznesów. Jasne, że ambicje imperialne i przejęcie kontroli nad Ukrainą to zysk, ale to się dało zrobić prostymi środkami, znaną techniką salami, co zdecydowanie ograniczyłoby koszt i to na każdym poziomie. Putin zdecydował się na całkowicie inny wariant, z którym praktycznie został sam. Stałe porozumienie Rosji z Chinami też wydaje się fikcją, bo Chinom nie zależy na wzmacnianiu Rosji, Chiny grają na dwa fronty, bo na dwóch robią duże interesy.

Świat dawno nie widział takiego sprzeciwu wobec Rosji w wymiarze międzynarodowym i wcale nie wygląda to lepiej na rosyjskim podwórku. Protesty Rosjan na ulicy i przede wszystkim w Internecie to absolutne zaskoczenie. Ze świecą też szukać celebrytów popierających Putina. Ba! Opłacani przez niego łapówkarze, jak Schroeder z Gazpromu, także wyrazili publiczne oburzenie.

Niesamowicie wymowne były też spotkania Putina z oligarchami i swoją radą bezpieczeństwa. Widzieliśmy tam grupę bladych jak ściana ludzi, oni byli autentycznie przerażani, co oznacza, że niekoniecznie podzielali szaleństwo Putina. Ten spektakl miał podwójny cel. Po pierwsze: Putin zaprezentował się jako jedyny wódz. Po drugie: zabezpieczająco wskazał współodpowiedzialnych za inwazję na Ukrainę i nieważne, że to nie była ich decyzja.

Wielu znaków na niebie i ziemi pokazuje, że Putin podjął decyzję o wojnie samodzielnie, wbrew znacznej części otoczenia na Kremlu. W dodatku jego decyzja poszła znacznie dalej niż było ustalone na poziomie międzynarodowym i wewnętrznym. Wydaje się, że Putina do tak szeroko zakrojonej akcji mogło nakłonić, czy raczej zmusić – tylko zagrożenie związane z utrzymaniem władzy. On jest carem przez blisko 20 lat, o cztery lata dłużej niż Breżniew, a po Rosji i świecie krążą plotki o chorobie Putina. Historia uczy, że w takich okolicznościach na Kremlu klasycznych Brutusów nigdy nie brakowało, natomiast okazanie słabości przez cara zawsze kończy się rozszarpującym atakiem bojarów.

Po serii buńczucznych wystąpień Bidena oraz zmianie frontu ze strony Francji i Niemiec, musiało powstać wrażenie, że Putin przelicytował. Zrobiła się nerwowa atmosfera i w takich warunkach Putin postanowił pokazać taką siłę, która przestraszy i Zachód i wewnętrzną konkurencję. Na tym etapie nie potrafię inaczej wytłumaczyć totalnej agresji na Ukrainę.
 Piotr Wielgucki
 bloger Matka Kurka, Piątek 25-02-2022

43605. 
Tak zwana "solidarność unijna" polega dotąd na tym, że na rozkaz Niemiec wszyscy solidarnie finansowaliśmy od wielu lat zbrojenia rosyjskie, kupując od Putina gaz i ropę.

Ogłoszenie płatne - promocja projektu:
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 24-02-2022

43604. 
W wielu mediach zachodnich, zwłaszcza niemieckich i brukselskich, trwa haniebna akcja dywersyjna już wprost wspierania rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Widać całe mnóstwo mnóstwo fałszywych doniesień o rzekomej klęsce Ukrainy, sianie defetyzmu i zwątpienia, straszenie konsekwencjami sankcji, widmem wojny światowej, potęgą wielkiej Rosji i tym podobną moskiewską propagandą.

To zorganizowana akcja na wiele fortepianów, lecz nuty te same.
Zero złudzeń.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 24-02-2022

43603. 
O ataku Rosji i wtargnięciu ich wojska na Ukrainę wiemy chyba wszyscy.
Na pewno wszyscy?
Czytelnicy niemieckiej gazety drukowanej po polsku przeczytali dziś o tym, że kierowca Kaczyńskiego przejechał samochodem na czerwonym świetle.
A czytelnicy innej gazety polskojęzycznej dowiedzieli się, że w sumie spora część Ukraińców jest jednak za Rosją i Putinem.

To wszystko jest jeszcze wielkie nic. Serbowie przeczytali, że było całkiem odwrotnie, bo to Ukraina napadła na... Rosję.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 22-02-2022

43602. 
Odnośnie wpisu numer: 43596

Większość uczniów obserwuje, i to bardzo bardzo dokładnie, jak są w oświacie i nie tylko wprowadzane same zakazy. Nikt nigdy nie powinien drugiego człowieka do niczego przepisami zmuszać. Wybór należy do Obywatela. [...]
 Kazik
 Wikielec, Poniedziałek 21-02-2022

43601. 
Szalejące huragany w Polsce to wynik używania pieców węglowych przez niezaszczepionych faszystów strzelających w sylwestra fajerwerkami i głosujących na prawicę.
Krowy puszczające piardy też są winne. Bezapelacyjnie.
Czego nie rozumiecie?
 Agent J-23
 Iława, Sobota 19-02-2022

43600. 
Odnośnie wpisu numer: 43573

Dla mnie to wielki wstyd. Zacznij pracować i mądrze wydawać pieniądze, które już otrzymujesz na dziecko.
 [...] [...]
 [...], Piątek 18-02-2022

43599. 
Coś strasznego wisi w powietrzu...
Widzę czarne cienie...
Słyszę upiorne głosy, które jęczą i zwodzą wszędzie...
Śmierć skrada się jak złodziej...
 Baba Szeptucha
 Iława, Piątek 18-02-2022

43598. 
Dyplomacja, to sztuka powiedzenia komuś "spierdalaj" w taki sposób,
aby poczuł niezwykłe podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 17-02-2022

43597. 
Wstępując do UE byliśmy jak ten młody zdolny aktor, który - dostając angaż w westernie - nie spodziewał się, że jego rola polegać będzie na czyszczeniu stajni, ponieważ rolę szeryfa i bandy rządzącej miasteczkiem obsadzili starzy wyjadacze.

Jedyne czego oczekiwałbym od obecnie rządzącej prawicy, to szybkie zapoczątkowanie procesu wyjścia Polski z UE i doprowadzenie do takiego momentu, że następna opcja rządząca nie będzie w stanie tego zatrzymać. Jest jeszcze czas, zanim będzie za późno.

Najbardziej szokuje to, że duża część Polaków nie zdaje sobie sprawy, iż te palety euro, którymi nęci nas Tusk, to nie żaden dar od UE, tylko pożyczka, którą wszyscy będziemy musieli spłacać ostro zaciskając pasa. Jeśli weźmiemy te pieniądze, to możemy pożegnać suwerenność.

Prostytutka, której za zrobienie loda proponuje się zapłatę, to dość często spotykane zjawisko. Prostytutka, której za zrobienie loda proponuje się pożyczkę, to zjawisko spotykane tylko w UE.

Jeśli prawdą jest, że 80% Polaków chce pozostania w UE, to nasuwa się analogia: kapitan Titanica robi głosowanie i większość pasażerów jest za tym, żeby góry lodowej nie omijać, tylko w nią pierd*lnąć.

Do wyjścia z UE wystarczy zwykła większość parlamentarna, więc
prawica ma szansę udowodnić, że zależy im na Polsce, a nie na korycie w następnej kadencji. Może przegrają wybory, ale uratują Ojczyznę przed katastrofą. Dosyć mydlenia oczu, że jakoś to będzie.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 16-02-2022

43596. 
Miałem przypadkową pogadankę z GimBazą. Ufff... Nie rozumiem skąd ta wykreowana wściekłość uczniów na ministra oświaty. Czarnek zablokował możliwość wejścia do szkół tęczowym pomyleńcom, głoszącym dzieciom i młodzieży lewackie brednie, że jest pierdyliard płci oraz że tata może być mamą lub na odwrót.
Przecież o tym, że mogą się naćpać hormonami i poucinać/przyszyć sztuczne genitalia przeczytają w Internecie. O co więc common?
 Jimmy
 Iława, Wtorek 15-02-2022

43594. 
Odnośnie wpisu numer: 43590

Główka szwankuje?
Sytuacja wyglądała tak jak na znanym filmie z monitoringu stacji paliw.
Sędzia zapierdzielił z lady nieswój banknot.
I czytaj co piszę, bo napisałem, że go sędzia kolega rozgrzany uniewinnił.
U nich to normalka, że złodzieja szaleńczo obroniła "nadzwyczajna kasta" i postawiła na swoim. Osąd? Wiadomo, kruk krukowi oka nie wykole.
 operator koparki
 Iława, Poniedziałek 14-02-2022

43593. 
Baner reklamowy w Galerii Jeziorak.
Chodzi o to, że ten wielki baner zawiera w swojej treści błąd w wyrazie "beSpośrednim". [...] Mnie to rozśmieszyło.
 Michał
 Iława, Sobota 12-02-2022

43592. 
Odnośnie wpisu numer: 43507

Czy jest coś na rzeczy w tej informacji?
Czy ktoś się tylko wygłupia lub próbuje rozgrywać swoje szachy?
[...]
Bo słyszałem nawet, że w [...] szkole podstawowej [...] w Iławie dziewczynka podobno w wieku 13 lat zaszła w ciążę. [...]
 obserwator [256]
 Iława, Sobota 12-02-2022

43591. 
Odnośnie wpisu numer: 43586

Brzydko wyraża się Pani o osobach, które w ramach akcji PARKRUN spotykają się w soboty z rana aby w jakikolwiek sposób pokonać 5 km. Każdy w swoim tempie biegając, chodząc z kijkami lub bez, truchtając...

Wielu z nich, oprócz tych 20 km pokonanych w ciągu miesiąca dookoła Małego Jezioraka, przebywa setki kilometrów na terenach lasów. A i w lesie na nierównościach niejedna kontuzja się zdarzyła...

PARKRUN to duży przekrój wiekowy od nastolatków do 70+. Przykro czytać jak wyraża się Pani o ludziach, którym się chce w weekendowy dzień zrobić coś dla zdrowotności nie kryjąc się z tym.

Czy zorganizowanie takiej aktywności w lesie wraz z transmisją na żywo byłoby lepszym rozwiązaniem? Zdrowia życzę.
 Reklama i Lans
 Iława, Sobota 12-02-2022

43590. 
Odnośnie wpisu numer: 43588

Czyli "pewien sędzia" zabrał z lady 50 zł i uciekł ze sklepu? A to ciekawe, bo cała sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.
No i został uniewinniony z zarzucanych mu czynów, ale o tym zapomniałeś lub świadomie pominąłeś.
 Obywatel
 Powiat Iławski, Piątek 11-02-2022

43589. 
Odnośnie wpisu numer: 43586

Owszem, co napisał w felietonie Pan Leszek Olszewski jest słuszne. Biegaj po trawie, a jak w lesie - to nawet nie po ścieżkach, jak sarny i jelenie.

Aby nie rwały się ścięgna, pamiętaj o specyficznym białku – kolagenie. Kolagen nieprzypadkowo nazywany jest białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, bo sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna, utrzymuje w dobrej kondycji stawy i ścięgna bowiem tu on występuje. Lekarze zalecają więc, aby ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety.

Wraz z wiekiem, a dokładnie po 25. roku życia, tracimy zdolność wytwarzania kolagenu. Nie tylko szybciej pojawiające się oznaki starzenia, ale co gorsze, osłabiona odporność i problemy zdrowotne związane ze sprawnością stawów. W skrajnych przypadkach zaburzenia podaży kolagenu mogą skutkować ryzykiem wypadania dysków międzykręgowych, zerwania ścięgien, czy naderwania więzadeł. Z tego też względu niezwykle istotne jest uzupełnianie jego braków.

Niedobór kolagenu możemy uzupełniać, dzięki odpowiednio dobranej diecie. Produkty spożywcze, na które warto zwrócić uwagę, to m.in. galaretki warzywno-mięsne, podroby ryby w galarecie, jak też i golonki, nie stronic od obgryzywania kości w okolicach stawów, nie zapominać o chrząstkach, też podanych w galarecie. Należy jednak zachować umiar w konsumpcji tego typu dań, ponieważ tłuszcze z takich posiłków w zbyt dużym stężeniu, mogą pogorszyć stan naczyń krwionośnych, podwyższyć poziom cholesterolu. Jednak każda aktywność fizyczna może powodować obniżenie złego cholesterolu

Ważne jest również, aby kontrolować odpowiedni poziom witaminy C, dzięki niej bowiem znacznie szybciej następuje produkcja i odbudowa włókien kolagenowych. Znakomitymi jej źródłami są m.in. warzywa jak szpinak, jarmuż, kapusty liściaste, szparagi, zielona oraz czerwona papryczka, chili. Pamiętajcie o ogrodach.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 10-02-2022

43588. 
W sklepie spożywczym na Osiedlu Piastowskim było ciekawe zdarzenie.
Stoi pani starsza przy ladzie i kupuje jakieś produkty. Położyła obok portfel z pieniążkami. Za nią stał młodzian. Nagle capnął portfel i dał drapaka do samochodu i odjechał.
Wypisz wymaluj poszedł za przykładem pewnego sędziego, który na stacji paliw zwinął z lady (monitoring) nieswoje 50 zł - za co sąd go uniewinnił, orzekł bowiem... rozterkę.
Nasz młodzian ulotnił się w siną dal, ale bez rozterki.
 operator koparki
 Iława, Czwartek 10-02-2022

43586. 
Brawo dla niezwykle mądrego felietonu z ubiegłego tygodnia autorstwa Pana Leszka Olszewskiego.
Mądrze ostrzegł Czytelników biegających po twardych powierzchniach. Przypomniał, iż robią sobie w ten sposób ogromną krzywdę, narażając się na pewne kontuzje, niezależnie od obuwia, które rzekomo ma zmniejszać to zagrożenie. I co?
Ano nic. Znowu tłumy tuptały wokół Małego Jezioraka, zapewniając sobie w niedalekiej przyszłości konieczność pomocy ortopedycznej. Ortopedzi się cieszą, bo pracy im nie zabraknie.
A przecież wystarczy zmienić trasę biegania na miękką, np. wykorzystując drogę pod lasem. No ale wtedy zasięg reklamy i lansu byłby mniejszy, bo o zdrowie biegaczy organizatorzy przecież nie będą dbać, bo po co...? Najważniejsza reklama i lans.
 Kasia
 Iława, Czwartek 10-02-2022

43585. 
W naszym mieście Iławie mieszka coraz więcej osób ze wschodniej Europy, głównie z Ukrainy i Białorusi.
A gdyby tak ktoś z nich pokusił się o otwarcie baru lub restauracji z narodową wschodnią kuchnią?
A może jakaś pomoc czy nawet tylko podpowiedź ze strony urzędników powiatu odpowiedzialnych za aktywizację zawodową?
 smakosz
 Iława, Czwartek 10-02-2022

43584. 
Odnośnie wpisu numer: 43578

Anna to jedna z tych, co dzieci na lakierowanie paznokci wysyła [...] i plecie jak potłuczona.
Taka "Moralność Pani Dulskiej".
Dzieci teraz dobre. Depresja była, jest i będzie. Zacznij je traktować jak ludzi a nie jak przedmioty.
[...]
"Większość z nas wyrosła na porządnych prawdziwie wykształconych ludzi" - no i co w związku z tym?
 Grzechu
 Iława, Środa 09-02-2022

43583. 
Ręce opadają pod kasynem [w Iławie].
Tak na "swoim" parkingu strzeżonym parkują klawisze 😔
 Jurgo
 Iława, Środa 09-02-2022
Odp. 
Nie załadowało fotki.
Patrz na formularz wpisowy.
Maksymalny rozmiar obrazka to 512 KB.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 09-02-2022

43582. 
Odnośnie wpisu numer: 43576

Atak IV Rzeszy Europejskiej z Brukseli i Berlina na Polskę jest całkowicie racjonalny i zrozumiały.
Komisja Europejska podaje liczbami euroStatu, czyli takiego ichniejszego GUS-u, że w 2021 roku polskie PKB wzrosło o 5,7 proc. a wcześniejsze prognozy mówiły o 4,9 proc.
Polska niezależność i rosnąca siła gospodarcza bardzo niedobra jest.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 09-02-2022

43581. 
Nie mam żadnych kompleksów.
W ubiegłym 2021 roku zmarło w Niemczech ponad 1 milion osób.
W Polsce o połowę mniej.
Biorąc pod uwagę liczbę ludności, to poziom rządowej opieki zdrowotnej w obu krajach jest podobny.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 08-02-2022

43580. 
Odnośnie wpisu numer: 43579

I tu, Panie Wojtku, zgadzam się z Panem w 100%
Nie lewacka propaganda, nie Kościół, nie demokracja ani komunizm – tylko postęp technologiczny miał wpływ na nas, nasze dzieci oraz wnuki.
 mieszkaniec [176]
 Iława, Wtorek 08-02-2022

43579. 
Odnośnie wpisu numer: 43578

Młodzież jest taka sama od wieków, obojętnie jaki ustrój. Zawsze miała opór do mądrości starszych.
Postęp techniczny powoduje inne zachowania, są bardziej otwarci i krytyczni. Gdy dorosną to docenią nasze opinie i wybory oraz też będą mieli pretensje do swoich dzieci.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 08-02-2022

43578. 
Odnośnie wpisu numer: 43574

Komunizm nigdy nie był moim ustrojem, pomimo że istniał w moich młodzieńczych czasach.
Nie zgadzam się też z poglądem, że lewactwo jest liberalne.
Nie uznaję poglądów Marksa, a pisząc o moich szkolnych latach miałam na myśli tylko to, że ludzie, pomimo zniewalającego systemu, rozmawiali że sobą, mieli liczne zainteresowania w przeciwieństwie do współczesnego pokolenia kciuka, gier komputerowych, pozwolenia na wszystko ze strony rodziców.
Uważam, że życie w trudnych czasach produktów na kartki miało swoje zalety i uczyło być walecznym i empatycznym.
 Anna
 Warszawa, Poniedziałek 07-02-2022

43577. 
Odnośnie wpisu numer: 43568

A nasza radna miejska Iławy EWA JACKOWSKA wstąpiła do wojsk obrony terytorialnej i złożyła przysięgę na wierność chrześcijańskiej Ojczyźnie. Zuch-Baba!

O matuchno kochana! Co się dzieje...?!!! A gdzie się podziali ci mężczyźni nasi, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosi...?! Gdzie ci mężczyźni na miarę naszych czasów...?! Gdzie ci Rambo...?! No gdzie te chłopy...?!

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg!”
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 07-02-2022

43576. 
Odnośnie wpisu numer: 43554

Ale się porobiło...
Kiedyś to Polacy masowo jeździli na zakupy do Niemiec i CzechoSłowacji.
Teraz to Niemcy oraz Pepiki jak te kaczki gęsiego przyjeżdżają do Polski.
Do kaczystoskiego reżimu, gdzie "szaleje drożyzna PiS".
LOL, turlam się po podłodze ze śmiechu.
 Jimmy
 Iława, Niedziela 06-02-2022

43575. 
Słowo do lokalnych matołków młodzieżowych:
Dawidka Rowera i Michałka Hammera (et consortes)

KU PAMIĘCI!

Tak gospodarowała majątkiem państwowym Wasza partia-madka PO/KO:
– 25 miliardów pofrunęło na ratowania zapaści walutowej strefy Euro.
– 5,5 miliarda poszło na ratowanie bankructwa finansowego Grecji.
– 1,5 miliarda poszło do Moskwy na umorzenie za przesył gazu przez PL.

Co można było zrobić w Polsce za 32 miliardy złotych w ciągu 1 roku?
„Po owocach ich poznacie”.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Sobota 05-02-2022

43574. 
Odnośnie wpisu numer: 43570

Ania, oświeć mnie, bo nie nadążam.
Według Ciebie za czasów komuny młodzież była super, tylko ekonomia pozostawała do bani.
A teraz, za czasów demokracji lewacko-liberalnej to ekonomia jest super, tylko młodzież do bani.
To komu tu się w głowach poprzewracało, że sytuacja jest taka, jaka jest?
 mieszkaniec [176]
 Iława, Piątek 04-02-2022

43573. 
Skarga na urzędników burmistrza Susza

Byłem w urzędzie gminy i miasta Susz i dowiedziałem się od pani, że moje dziecko - pomimo obowiązującej konstytucji - jest zaliczane do dzieci "gorszych".
Chodzi o fakt nauczania dzieci z grupy tzw "0". Moje dziecko uczęszcza do wspomnianej zerówki i laptopa nie otrzyma ponieważ gmina dostała wytyczne z górnych szczebli (nie wiem dokładnie jakich) aby takie wnioski odrzucać ze względu na zarządcę klas "0".
Zarządcą klas "0" u nas w mieście Susz jest przedszkole z siedzibą w Suszu przy ulicy Piastowskiej 1A. Zajęcia klas "0" odbywają się w budynku szkoły podstawowej w Suszu na ulicy Piastowska 5. Z tego powodu, że zarządcą jest przedszkole a nie szkoła podstawowa - powiedziano mi, że moje dziecko laptopa nie otrzyma.
Smuci mnie fakt łamania konstytucji według której każdy jest równy, a tu dochodzi do podziału człowieka (dziecka) ze względu na zarządcę pomimo faktu, że organem prowadzącym jest gmina Susz z siedzibą w budynku przy ulicy Wybickiego 6, zarówno przedszkola jak i szkoły podstawowej.
 obywatel II kategorii
 Susz, Piątek 04-02-2022

43572. 
Czy w innych gminach naszego regionu urzędnicy samorządowi również stwarzają co chwila kolejne utrudnienia w otrzymaniu grantu dla z projektu rządowego dla środowisk PGR?
Mieszkam w Suszu, gdzie po raz kolejny trzeba dostarczać dokumenty aby otrzymać grant pomimo już przedłożenia umów pracy rodziców/dziadków.
 obywatel II kategorii
 Susz, Piątek 04-02-2022

43570. 
Odnośnie wpisu numer: 43564

Ja i rodzeństwo byliśmy uczniami w latach osiemdziesiątych a naszą szkołą podstawową była "czwórka", potem liceum "żeromek" i studia w dużych miastach na dobrych uczelniach.

Nie było wtedy mowy o tzw. szkole wyższej, czyli Włodkowicu. W czasach komuny jedzenie było na kartki, w sklepach wszędzie kolejki po nawet podstawowe produkty. Było paskudnie pod względem ekonomicznym, ale nikt nie litował się nad "biedną zestresowaną młodzieżą" tylko byliśmy uczeni ambicji i wiary w swoje możliwości. Wiedzieliśmy co stanowi przestępstwo i staraliśmy się pięknie żyć. Ucieczka w czytanie sport muzykę podtrzymywały nas na duchu.

A teraz wkracza lewacka propaganda o tym, że młodzieży wszystko wolno, moda na psychologów, przebaczanie wszystkiego. My nawet dzieliliśmy się lekturą po dwa dni na głowę, bo nie było ich dużo.

I znów wrócę do moich polonistek. Nie korzystały z żadnych materiałów pomocniczych żeby prowadzić pięknie lekcje. Nie było obszernych notatek, ale wszystko zostawało w głowach. Prawie każda z nich znała "Pana Tadeusza" na pamięć...

Większość z nas wyrosła na porządnych prawdziwie wykształconych ludzi. Depresja nie była wtedy w modzie.
 Anna
 Warszawa, Czwartek 03-02-2022

43569. 
Odnośnie wpisu numer: 43538

Proboszcz Szwarcenowa wymienia radnych na młodych. To czekamy na dalsze zmiany, bo jeszcze kilka osób jest po 60. Widać już tak zostanie. To, co się dzieje to aż ciężko opisać.
[...]
Teraz rada parafialna jest już ustawiona ładnie pod PSL. Nie biedzie żadnego sprzeciwu.
Zobaczymy czy czasami nie jest to robione pod dzierżawcę ziemi Pana Posła Ziejewskiego żeby nabył ją bez przetargu.
Zobaczymy...
Umowa kończy się już w wrześniu i liczymy, że będzie przetarg jak 5 lat temu i nie będzie trzeba rozmawiać z księdzem-ekonomem z diecezji. Liczymy na demokrację Proboszczu, że każdy będzie miał szansę!
 parafianin
 Szwarcenowo, Środa 02-02-2022

43568. 
Odnośnie wpisu numer: 43566

Cytuję:
"Aby sprawować tak ważny urząd w mieście rangi stolicy powiatu, trzeba mieć po prostu kompetencje i osobowość, trzeba mieć to coś, co wyróżnia zjadacza chleba z tłumu".

Co można powiedzieć pewnego o iławskim Burmistrzu Kopaczewskim na już niecałe 2 lata przed upływam kadencji? [...] Niewiele. [...] Pozwolę sobie spojrzeć na lot Burmistrza od innej zupełnie strony.

Pamiętamy niezasłużoną porażkę zasłużonego Adama Żylińskiego, gdy tymczasem w aureoli zwycięzcy, niespodziewanie nam zagościł w Ratuszu młody i nieopierzony Dawid Kopaczewski. Wielu mieszkańcom grodu przez myśl nie przeszło, że ten kandydat zajmie miejsce w najważniejszym Ratusza gabinecie.

[...] Wspominam moment, kiedy o zwycięstwie zadecydowała młodość Pana Dawida i przeciśnięcie się raptem 38 głosami do II tury, a tam już wszyscy od lewa do prawa szli zgodnie na zmianę dotychczasowego "starego" włodarza.

Zagrała też niespotykana do wtedy atmosfera pędu do urn wyborczych młodszego pokolenia, które nigdy nie brało udziału w głosowaniach. [...] Czy kolejne takie wybory powtórzą się? – oto jest pytanie.

Zadaję wszystkim politykom lokalnym miłosne pytanie: czy to jest miłość, czy to jest kochanie? Czy w ogóle jakieś wizje mają obecni nasi politycy z podwórka, zakładu pracy...? A osiągnięcia? Jakie saldo mamy miasta?

Lot aktualnego Burmistrza Kopaczewskiego zbliża się do lądowania. [...] Czeka go nieprzyjemne międzylądowanie i trudny start do kolejnego lotu finalnego. Ale czy i czym zasłuży sobie u mieszkańców na kolejną 5-latkę? Wielka niewiadoma jak podsumują go i rozliczą Obywatele Miasta.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 02-02-2022

43567. 
Zatankowałem auto z rana na stacji paliw ORLEN.
Patrzę na paragonie, że VAT jednak 8%.
Czuję się oszukany.
 oszukany
 Iława, Wtorek 01-02-2022
Odp. 
Straszne...

Premier Morawiecki oszukał co najwyżej twoją głupotę własną i twe nieposkromione zacietrzewienie, bo idiotyzm sytuacyjny polega na tym, że Komisja Europejska nie pozwoliła rządowi „dyktatury kaczystowskiej” obniżyć VAT-u z 23% do zera %, lecz po wielkich bólach zgodziła się łaskawie pozostawić stawkę minimum 8%, co rząd „dyktatury kaczystowskiej” grzecznie wykonał, bo – jak podają rezonatory – po ataku Brukseli na kopalnię Turów nie chciał kaczor-dyktator rozpalać kolejnego pola bójki.

Straszne...
 [Modero Kuriero]
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 03-02-2022

43566. 
Odnośnie wpisu numer: 43565

[Ten market LIDL] będzie symbolem tej kadencji w iławskim Ratuszu.
A także spalone i pozostawione zgliszcza starego młyna przy Kościuszki.
I wiele innych w mieście.
Symbol tego niechciejstwa i, zwyczajnie, braku tego "czegoś". Tego, co wyróżnia i predestynuje daną osobę do sprawowania kierowniczej i zarządczej funkcji.
Trzeba mieć w sobie odrobinę, no, może trochę więcej, samokrytyki, by "pchać się na afisz".
Aby sprawować tak ważny urząd w mieście rangi stolicy powiatu, trzeba mieć po prostu kompetencje i osobowość - trzeba mieć to coś, co wyróżnia "zjadacza chleba" z tłumu.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 01-02-2022

43565. 
Odnośnie wpisu numer: 43561

Zaintrygowała mnie ta budowa następnego marketu spożywczego LIDL w ciekawej ekologicznej lokalizacji turystycznej, aż postanowiłem naszym szanownym rajcom miasta i burmistrzowi Iławy podpowiedzieć, gdzie jeszcze by można postawić hurtowo kolejne Biedronki i innej maści Kauflandy.
Przypomnę, że mamy jeszcze dwie plaże do wykorzystania. Ale może szkoda od razu plaże...
Najlepiej wyburzyć Ratusz. Będzie cudowny plac na następny market, a władze z radnymi niech uciekają do kontenerów tam gdzieś na koniec ulicy Kolejowej.
Opowiadanie Pana Burmistrza, że "to teren prywatny" i że "on nic nie może", to zwykła ściema. Przecież każdy wie, że obowiązuje wszystkich zatwierdzany przez głosowanie 21 radnych plan zagospodarowania przestrzennego miasta Iławy i żaden inwestor bez administracyjnej decyzji burmistrza o warunkach zabudowy nic nie wybuduje.
 troskliwy
 Iława, Poniedziałek 31-01-2022

43564. 
Odnośnie wpisu numer: 43529

Nie czepiajcie się! Łamać młode drzewka toć to nie przestępstwo...

Krok po kroku, niezauważenie, Polska staje się bandyckim poletkiem. Brakuje odgórnej twardej i zdecydowanej ręki. Podejrzewam, iż obecny rząd prawicy nie chce, by o nim mawiano jako o rządzie pacyfikującym ludzi, którzy czynią rzekomo "tak niewielkie szkody". Nie raz już taką laurkę słyszałem. Dlatego Kaczyński wycofuje się, zamiast złapać tałatajstwo za twarz. Policja, owszem, może wiele, ale ma niestety ciche przykazy, aby raczej spokojnie reagowała.

Najgorsze jest to, że [niektórzy] "rozgrzani sędziowie" [...] w ramach politycznej walki z prawicowym rządem doprowadzają do anarchii, uniewinniając zbójów, ponieważ środowisko sędziowskie przeżarte jest ideologią lewicową, a nawet lewacką, czyli tzw. zamordystyczny pacyfizm. [...] Stosując demoralizację doprowadzają do stopniowego chaosu. [...]

Sami, [niektórzy] będąc zdeprawowanymi i zaprzeczającymi "zasadom współżycia społecznego", dopasowują na sali sądowej prawo do swojego lewackiego widzi-mi-się. [...] Tłumaczą się, że niby "szkody są niskie społecznie". Zasłaniają się niezliczonymi ilościami opinii tzw. biegłych sądowych. [...]

Na przykład psychologowie, biegli sądowi, z tej samej lewacko-liberalnej gliny lepieni, w swych opiniach uzasadniają, że młodzież żyje w "ciągłym stresie" i należy z nią "ostrożnie postępować" (czytaj: nie karać). Podobne wytłumaczenia stosują sędziowie do nawet ciężkiego bandytyzmu. [...]

Dziś więcej praw ma kot zawszony i pies ze złamaną nogą, niż człowiek, przykładny obywatel i uczciwy podatnik. Oby tak dalej, a zobaczycie do czego to dojdzie...!
 Marszałek
 Iława, Piątek 28-01-2022

43562. 
Odnośnie wpisu numer: 43558

Jeśli nie wiek jest głównym kryterium, to na pewno się nie zgodzę, że 75% aut to graty.
3/4 samochodów na naszych drogach nie ma zaniedbanych silników i nie zostawia za sobą chmury dymu. Szacuję, że takich aut jest góra 5-10%. Problem zresztą jest dość prosty do wyeliminowania - badania spalin podczas przeglądu technicznego.
Co do elektryków to pełna zgoda, ja też jestem przeciwnikiem tego przymusowego "postępu". [...]
 Michał
 Iława, Piątek 28-01-2022

43561. 
Rozpoczęła się budowa kolejnego w Iławie marketu spożywczego niemieckiej sieci Lidl, tym razem przy ul. Dąbrowskiego na niezagospodarowanym dotąd terenie tzw. łąki przed Hotelem Tiffi.

Właściciel gruntu, Krzysztof Grabowski informuje, że nie sprzedał terenu, a jedynie wydzierżawił. Ogromny market o największej możliwej powierzchni (ponad 2500 m.kw.) ma być gotowy najpóźniej do jesieni bieżącego roku.
 KURIERZY
 foto: SSC , Czwartek 27-01-2022

43560. 
Odnośnie wpisu numer: 43545

[...] Putina i Łukaszenki, ale to dobre i właściwe towarzystwo dla Polski. Wiwat Rosja, wiwat Białoruś, wiwat Serbia i inne państwa słowiańskie! [...]
Żydostwo amerykańskie, syjoniści z Izraela i banderowcy z Kanady i USA pełniący tam ważne role pilnują jednak naszego kraju jak tylko mogą w jej powolnym i konsekwentnym rozbiorze i oby nie było za późno. Na szczęście są jeszcze Chiny i Rosja...
 wizjoner
 Iława, Czwartek 27-01-2022
Odp. 
Zaglądamy do forumowego kosza.
Oto wyrywkowa prezentacja poziomu codziennych odlotów w bańce rzeczywistości równoległej, które z reguły nie mają szans na publikację.
Zygmuś, czy ty naprawdę wierzysz w te swoje ruskie brednie czy tylko kopiujesz za kasę? Nie wiadomo co gorsze.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 27-01-2022

43559. 
Idąc z rana przez centrum miasta zauważyłem w różnych miejscach porozbijane szyby w witrynach - od Starego Miasta (fast food), dalej przez kiosk prasowy koło banku PKO BP, potem buda-frytki przy postoju taxi, następnie salonik prasowy w parku.
Gdzieniegdzie sporo krwi.
 czarny
 Iława, Czwartek 27-01-2022

43558. 
Odnośnie wpisu numer: 43553

Przesadzasz z tą wymianą samochodu co 5 lat.
Panie Michale!
Stare, dobre i nieudziwnione samochody jeżdżą po Iławie i okolicach po 15, nawet 20 lat i są nie do zdarcia. Jedyny problem to kwestia, czy ktoś dba o silnik, czy nie dba i robi z niego grata, a potem pierdzi taki czarnym dymem z rury wydechowej.
Poczytajcie testy niezależnych firm rynku motoryzacyjnego. Samochody elektryczne i hybrydy to 3-krotnie większy koszt wyprodukowania niż tradycyjnego benzyniaka czy ropniaka, ale pułapka jest dopiero na samym końcu, bo koszt utylizacji tego szajsu jest aż 6-krtonie większy i stanowi realne zagrożenie dla środowiska, bo np. kwasy ołowiane z ogniw są praktycznie nierozkładalne.
Cała ta kłamliwa ideologia zielonych pieniaczy z Brukseli i Berlina to wojna wypowiedziana cywilizacji narodów Europy.
 Marszałek
 Iława, Środa 26-01-2022

43557. 
Odnośnie wpisu numer: 43547

Ile więcej płacisz za prąd, wodę, czy nawet zwykle zakupy spożywcze?
Zapewne więcej niż te 140 złotych.
 Obywatel
 Powiat Iławski, Środa 26-01-2022

43556. 
Odnośnie wpisu numer: 43547

Od zawsze bardzo bardzo ciężko pracowałem i znam wartość pieniądza jak należy go szanować i roztropnie wydawać. Pieniądze jak liście na drzewach nie rosną [...].
Serce się kroi w jaki sposób [burmistrz Kisielic] rozdaje socjal ludziom, którzy notorycznie unikają pracy.
[...]
Pomagać należy chorym i upośledzonym a pieniądze z MOPS rozliczać na co przeznaczone do przysłowiowej złotówki. Jak można rzęsy doklejać i paznokcie przedłużać, robić tatuaże z pieniędzy wypłacanych z MOPS, które mają być przeznaczane na dzieci...?
Jestem z Trupla i gdy patrzę na brak gospodarności przez zamieszkałe rodziny w tzw. mieszkaniu socjalnym, to serce pęka. Kto ma znów zrobić im remont? Oczywiście pracujący podatnicy...
 Stanisław
 Trupel, Środa 26-01-2022

43555. 
Odnośnie wpisu numer: 43548

Wreszcie ktoś pomyślał o tych dzieciach i pracownikach z Susza, którzy codziennie muszą pokonywać w kierunku Kwidzyna aż 65 km do pracy oraz do nauki.
Może przy okazji idźmy za ciosem i opuśćmy takie biedne województwo warmińsko-mazurskie i przyłączmy się do bogatego pomorskiego. Bo tylko przypomnę, że w latach 90-ych sprzedano nas do najbiedniejszego regionu, podobno za paczkę kawy dla seniorów.
Historycznie i administracyjne podlegaliśmy pod Gdańsk i Pomorze. Myślę, że znajdzie się wielu zwolenników takiego pomysłu. Będę sercem za takim rozwiązaniem, bo - jak widać - jestem jako suszanin lennikiem Iławy.
 pracownik najemny
 Zawiercie, Środa 26-01-2022

43554. 
Większość państw zaczyna się wycofywać z pandemii, twierdząc, że kolejne mutacje będą miały siłę grypy, a u nas obłąkana opozycja podjudza rząd do segregacji sanitarnej i chce ścigać niezaszczepionych pozwami, a także chce obowiązkowych szczepień i paszportów, a lekarze dla dodatków finansowych są gotowi na każde skurwysyństwo.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 25-01-2022

43553. 
Odnośnie wpisu numer: 43546

Przede wszystkim samochody elektryczne to nie postęp. To jest cofanie się w rozwoju. Postęp charakteryzuje się tym, że ludzie chcą nowych rzeczy, bo dają im dodatkowe wartości. Samochód elektryczny bez przygotowanej infrastruktury, z marnym zasięgiem, do tego po kolizji, często nienaprawialny jest pomyłką.
Co do starych aut, proszę poczytać o aferze dotyczącej pojazdów grupy VAG. Do dzisiaj nikt ich nie rozliczył, a UE ciągle "myśli" w tej sprawie. Stare samochody, patrząc na długość ich życia, są bardziej eko niż nowe, które trzeba co 5 lat wymieniać, gdzie dochodzi utylizacja i wytworzenie kolejnych. Niech jeżdżą ile dadzą radę.
 Michał
 Iława, Wtorek 25-01-2022

43552. 
Odnośnie wpisu numer: 43548

Gdyby tam w starostwie iławskim albo w urzędzie miejskim Susza ktoś miał prawdziwe jaja, to taka "pani" już dawno by zleciała z taboretu. Paragrafów nie trzeba długo szukać.
 Jasiu
 Susz, Wtorek 25-01-2022

43551. 
Burmistrzunio Dawidek Kopaczewski ma takie ciekawe pomysły na swoją propagandę. Opowieści pod publiczkę.

Niedawno ogłosił do kamer z przejęciem takim epokowym, że wybudował szkołę na Osiedlu Piastowskim. Czy wiecie dokładnie w którym miejscu? Gdzie jest ta budowa? Bo szukam i szukam, i znaleźć jej nie mogę.

Teraz zabrał się za budowanie stadionu miejskiego. Bedzie nawierzchnia piłkarska super. Dla kogo? Czyżby dla IV, czytaj: V klasy podwórkowej?

Będzie bieżnia dla lekkoatletów. Dla kogo? Gdzie są lekkoatleci z Iławy? Dajcie mi tu choć jednego w ostatniej 5-latce medalistę? To są kpiny!
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 24-01-2022

43550. 
Pilne!
CitizenLab potwierdza zasypany w Kanadzie, że kolejne trzy osoby z Polski były inwigilowane Pegasusem.
To Zbigniew Stonoga, Krzysztof Kononowicz i Dawid Kopaczewski.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 24-01-2022

43549. 
Mąż powiedział koleżance, że podsłuchiwał ją Pegasusem i że lepiej sama niech się do wszystkiego przyzna.
Dziewczyna szlocha mi teraz w słuchawkę i pyta co ma robić...
 Małgośka
 Iława, Niedziela 23-01-2022

43548. 
Pojawiają się coraz liczniejsze głosy w Suszu dotyczące zainteresowania dzieci i młodzież oraz rodziców możliwością kształcenia w szkołach średnich, ale nie w Iławie, lecz w Kwidzynie.
Zostały poczynione kroki, by od 1 września br. był zapewniony transport autobusowy na trasie Susz-Prabuty-Kwidzyn dla wszystkich mieszkańców, dzieci i młodzieży, która będzie chciała dojeżdżać do kwidzyńskich szkół, a także dla wszystkich chętnych.
Niedługo zostaniemy pustynią. Brawo Panie Starosto Powiatu Iławskiego Bartoszu Bielawski! Brawo też członkowie nieustający Zarządu Powiatu Iławskiego do spółki bez jakiejkolwiek odpowiedzialności: Marek Polański, Maciej Rygielski, Marian Golder, Grażyna Taborek.
 Zbigniew
 Iława-Susz, Niedziela 23-01-2022

43547. 
Wychodzi mi 140 zł na plusie z POLSKIEGO ŁADU.
Dupy nie urywa, ale zawsze to więcej niż 6 zł za czasów Herr Tuska.
Nie łapię skąd się bierze te wzmożenie i wycie, zwłaszcza w internecie.
 Małgośka
 Lubawa, Sobota 22-01-2022

43546. 
Odnośnie wpisu numer: 43423

Produkcja samochodów elektrycznych (hybrydowych). Kogoś w Brukseli rąbnęło w łeb porządnie.
W takiej Iławie np. gdzie będziemy ładować akumulatory w samochodzie takim? A jeśli już, to jak długo taka czynność trwa? Przecież 45 minut. Czy te unijne prymitywy wiedzą, iż produkcja elektryczności do ładowania akumulatora to też wielka produkcja CO2...? Produkcja ogniw bateryjnych do takiego pojazdu do 5-krotny wzrost zanieczyszczeń produkcyjnych. To nie koniec! Potem po latach utylizacja takich baterii po zużyciu to 6-krotny wzrost kosztów i zanieczyszczeń odpadowych. Tak samo jak było z ekonomią wiatraków, że się teraz wycofują cichaczem...
Kupowanie samochodu elektrycznego to nonsens i sen wariata.

* * *

Wyeliminować stare graty samochodowe, które ryczą i walą czarnym dymem z rur. Takich samochodów ostatnio jest chyba 75%, na co policja nie zważa w ogóle. To one wydzielają w powietrze CO2. Nowe są czyste, proszę to zbadać. Tymczasem każdy ma w domu grata od babci 90-letniej do wnusi 18-letniej. To te graty niech bynajmniej policja wyłapuje i eliminuje.
 Marszałek
 Iława, Piątek 21-01-2022

43545. 
Obecność Andrzeja Dudasza podczas otwarcia igrzysk "olimpijskich" u komunistów chińskich w towarzystwie Putina i Łukaszenki, będzie hańbą dla Polaków.
To już nie jest "kwestia polityki", jak twierdzą tępawi głupcy, lecz kwestia zasad moralnych, w których nie ma miejsca na jakikolwiek "kompromis" z bandytami, mordercami, ludobójcami.
Nie mniej zdumiewające jest to, że ta kolejna zdrada, dokonana przez Dudasza, nie oburza nawet prawicowego elektoratu.

Że przypomnę.
Obrona "oficerów" komunistycznego, "ludowego" wojska "polskiego".
Veto ws. cięcia emerytur dla siepaczy ze służb specjalnych wojskówki.
Ukrycie aneksu weryfikacji sowieckich służb wojskowych (WSI).
Odmowa przyznania Orderu Orła Białego polskiemu bohaterowi.
Zablokowanie dekomunizacji w armii.
Zablokowanie dekomunizacji postsowieckich "sędziów".
Veto w sprawie przewietrzenia samorządowych izb obrachunkowych.

Dudasz! Czy na otwarcie olimpiady w Berlinie (1936) też byś pojechał i ustawił się obok Adolfa Hitlera i innych bandytów epoki?
Hańba! Po stokroć hańba!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 20-01-2022

43544. 
Pandemia sobie, a dbałość o nas, seniorów - sobie.
Niektórym brakuje rozsądku.
O życie i zdrowie w Iławie podobno "dba się bardzo", a zwłaszcza osób starszych, dowodem tego jest wznowienie przez zarząd spotkań na Uniwersytecie III Wieku.
 uczestnik
 Iława, Czwartek 20-01-2022

43543. 
Odnośnie wpisu numer: 43542

Spoczywaj w pokoju, Panie Kazimierzu!
 kibic z dawnych lat
 Niemcy, Środa 19-01-2022

43542. 
Nie żyje KAZIMIERZ PALUSZEWSKI

Zmarł w poniedziałek 17 stycznia 2022 roku (w wieku 73 lat) po długiej walce z chorobą.

Zostanie zapamiętany jako twarz i symbol klubu piłkarskiego „Jeziorak Iława”. Piłkarz, działacz sportowy, wychowawca, wreszcie prezes klubu.

Mówiło się o nim, że był kontrowersyjny, ale może najzwyczajniej miał „charakter”. To dzięki m.in. Jego konsekwencji społeczeństwo miasta i regionu małej Iławy przeżywało wielkie chwile sportowe po awansie swej drużyny piłkarskiej najpierw do III ligi (lata 80.), a potem do II ligi (lata 90.), bijąc rekordy frekwencji na stadionie i ocierając się o awans do ekstraklasy, obok największych krezusów polskiej piłki nożnej z dużych aglomeracji.

Godnie reprezentował klub i miasto Iławę na arenach sportowych województwa oraz całego kraju.

Jak mało kto, świetnie rozumiał pracę gazety lokalnej, jak tygodnik „Kurier Iławski”. Cześć Jego pamięci!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 18-01-2022

43541. 
Kiedy widzę twarz Donalda Tuska, który nagle zainteresował się życiem Polaków i ruszył dziś w teren, to widzę czasy jego rządzenia.

Pamiętam szalejące bezrobocie i 5 zł za godzinę ciężkiej pracy oraz ceny paliwa, które "teraz [po wyborach 2011] może być już nawet po 7 zł".

Pamiętam waloryzację rent i emerytur w wysokości [!] 6 złotych...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 18-01-2022

43540. 
Co się dzieje z Powiatowym Szpitalem w Iławie?!!!
Dlaczego dyrektor Iwona Orkiszewska sukcesywnie z roku na rok niszczy nasz szpital?!!! Przyjechała z Wybrzeża do pracy w Iławie, ale w jakim celu? Żeby rozwalić? Dlaczego tyle lat siedzi na tym stanowisku?!!! Niedługo chyba wszyscy lekarze stąd odejdą, ale zostanie rozbudowana ADMINISTRACJA.
Czy właściciel szpitala, powiatowe władze z PO i Lewicy, nie widzą tego UPADKU? Co na to Rada Społeczna Szpitala (jaki jest skład z nazwiska, może redakcja Kuriera poda?).
Oj władze powiatu w Starostwie, kiedy wy się obudzicie się? Ta Pani dyrektor już po pierwszym roku szefowania powinna być ODWOŁANA!
Odejdą Wam wszyscy specjaliści!!! Poleżałem trochę w tej klinice i żal personelu medycznego, który robi wiele, ale zarządzający mają inne chyba zadania i cele - wykończyć publiczną służbę zdrowia i sprywatyzować, jak zapowiedział pewien senator Tomasz Koperta!
Redakcjo Kuriera, pomóż zwykłym chorującym ludziom!
 były urzędnik, teraz pacjent
 Gmina Iława, Poniedziałek 17-01-2022

43539. 
Oto szykowana nam wszystkim wizja "nowego człowieka" według unijnych komunistów z Brukseli.
Samoloty mogą latać puste, do limitów emisji CO2 nie liczy się prywatnych odrzutowców i jachtów. Wiadomo, czerwona burżuazja nie zaśmieca, nie truje i nie puszcza piardów.
Ale ty, maluczki, tresowany podatniku i lamerze: płać, po zmianie płci genetycznej zostaw mózg za oknem, ucz masturbacji dzieci już nawet w wieku niemowlaka, przesiądź się na rower, zrezygnuj z mięsa i ciesz się z aktualnego kodu QR.
Mówię wam: ikony komuny Marks i Engels płaczą w grobach z zazdrości.

Ślimak to ryba.
Marchewka to jest owoc.
Luksusowy jacht to kuter rybacki.
Prywatny odrzutowiec to awionetka sanitarna.
CZEGO JESZCZE NIE ROZUMIECIE..............................???
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 16-01-2022

43538. 
Odnośnie wpisu numer: 43534

Jak Pan napisał: "Nasza ziemia i nasze prawo nieustępliwego dociekania!" Tak, macie prawo wiedzieć jeśli tak bardzo Was to interesuje, rzecz jasna. Tylko miejcie odwagę i zapytajcie o to osobiście księdza proboszcza czy Rady Parafialnej, a nie chowacie się pod nickiem i wypisujecie na forum. Na forum anonimowo macie więcej odwagi niż pójść do osoby i zapytać wprost?
Panowie! Gdzie się podziała Wasza męskość i odwaga? Czy tylko potraficie siać zamęt na forum?
 parafianka
 Szwarcenowo, Sobota 15-01-2022

43536. 
Odnośnie wpisu numer: 43522

Długo to trwało zanim się zorientowałeś.
A nie mówiłem, że ten specyficzny smrodek niedługo zaprowadzi ślad do lokalnych lewaków z PO - dla niepoznaki przeflancowanych w liberałów...
To taka nowa religia, bardziej szkodliwa i niebezpieczna niż sekciarze.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 14-01-2022

43534. 
Odnośnie wpisu numer: 43531

Bzdura! Pytania do proboszcza oraz rolnika obszarowego, co to posłem został z ręki ludowej, Zbigniewa Ziejewskiego - gdzie się podziały i na co wydano pieniądze z dzierżawy ziemi - absolutnie nie są obraźliwe.

Nasza ziemia i nasze prawo nieustępliwego dociekania! Dlaczego o tym, jak się rozchoduje tak dużą sumę pieniędzy nie mają wiedzieć parafianie? A od czego jest rada parafialna? Przecież ona ma nad budżetem czuwać, jak wszędzie po ościennych parafiach, tak? Czyżby nie powinna? To po co ona jest? Dla oklasków? Zresztą co ta rada znaczy, jeśli ją wybierali proboszcz z posłem Ziejewskim?

Ziemia nie jest księdza. Ziemia jest nasza, parafian. Ziemia wielkiej wartości, bardzo urodzajna. W Szwarcenowie na plebani, niestety, brak rozliczenia przychodów i rozchodów. Wszędzie na parafiach takie sprawy księża robią transparentnie i publicznie. I tego się domagajcie.

Hej Szwarcenowo! Niech głos kobiety niczym węża Ewy nie zwodzi Was!
 parafianin zza miedzy
 Nowe, Czwartek 13-01-2022

43533. 
Odnośnie wpisu numer: 43530

GazoWnia wyje na cały swój brunatny regulator.

#polskiLad

„Pani Bożena ma 22 tysiące emerytury miesięcznie - straci 1200 zł.
Pan Tadeusz ma 16 tysięcy emerytury - jemu też zabiorą 800 zł.”

#OdmienneStanySwiadomosci

Wreszcie...!!! Aż 33 lata musiałem czekać na minimum sprawiedliwości!
Precz z komuną! Precz z apanażami dla siepaczy milicji politycznej SB.

#koniecSB
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 13-01-2022

43532. 
Jaja jak berety! Takiego cyrku i kpiny z lokalnych podatników nie ma nigdzie w cywilizowanym świecie, by pasjonować się nieswoimi graczami z obcych klubów siatkówki, wydawać na nich kasę z iławskiego budżetu po sto tysięcy i jeszcze udawać jak klown, że załatwiło się sport na wysokim poziomie, wypinając wątłą klatę szczurka do orderów. No jaja jak berety!

Iława w sporcie wyczynowym jest praktycznie zerem, ale jednak większość tutejszych trenerczyków udaje, że zajmuje się sportem i pozoruje, że ma niby wyniki nie lada jakie, żądając grubych dotacji z budżetu dla siebie.

Po mieście Iławie i wioskach dookoła ludzie gadają wkurwieni, że nawet IKS trochę udaje, bo niby ma piłkę nożną, ale trenerczykowie i graczykowie słabiutcy przytulają do kieszonki pieniądze bez przejrzystości. A przepisy zabraniają wydatkowania z pieniędzy publicznych nawet ani grosza dla zawodowców czy etatowców sportowych! I co? Gówno!

Dawno temu śp. Benedykt Gac miał wolę świętą, by mieć wielką drużynę piłkarską, co Mu się udało po dojściu do pułapu III ligi (bo wtedy to była mocna liga jak dziś II), ale podkreślam: zrobił to ze swojakami własnego chowu. Dramat w pierwszym akcie zaczął się po ściąganiu najemników z nie wiadomo skąd, nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo za ile.

Damian Przytuła, wychowanek iławskiej sekcji piłki ręcznej, znalazł się w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy. Nie zapominajcie o Kupletu, wicemistrzu świata. I co? Można wypracować swoich? Oczywiście.

Oczywiście gdy jeden na tysiąc innych urodzi się z talentem, zrobi jakiś wynik i już - hop wystawiają go do sprzedaży na zewnątrz jak klacz. Zaraz, zaraz! Przecież to podatnik iławski na niego latami łożył od wieku przedszkola do seniora. Gdzie są dziś pieniądze z jego sprzedaży?!

To jest tak samo, jakby ktoś pisał wierszyki rymowane po częstochowsku i mówi o sobie, że jest... poetą. Nobel, no!

Kiedyś jeden taki swojski poeta ze wsi niedalekiej wydał historię Iławy i okolic w białej oprawie, a nawet o sporcie też coś nagryzmolił. Księga z półki do pooglądania znikała cichutko, bo odkładali ją dalej i dalej, aż potaniała tak bardzo, że nikt jej nawet za darmo nie chce.
 trener bez teki
 Iława, Środa 12-01-2022

43531. 
Odnośnie wpisu numer: 43520

Odnośnie pogrzebu księdza Kamińskiego.
Ogłoszenie było prośbą - a zbiórka NIE BYŁA obowiązkowa. Kto nie czuł potrzeby wspomóc uroczystości, zwyczajnie tego nie robił. Zbędne są pana złośliwe komentarze na ten temat.
Jeśli ma pan jakiekolwiek pytanie do księdza proboszcza, czy też do Rady Parafialnej, to wypadałaby kierować pytanie do tych osób, a nie poruszać tematu na forum.
W jakim więc celu pojawiło się tak sformułowane pana anonimowe pytanie na forum publicznym pod adresem konkretnych osób? Mam wrażenie, że tylko i wyłącznie po to, by kogokolwiek oczernić i wprowadzić zamęt w społeczność.
 parafianka
 Szwarcenowo, Środa 12-01-2022

43530. 
Odnośnie wpisu numer: 43528

Rząd PiS-u wprowadził dotąd nieznane Polakom nowe wyrażenia, nigdy w historii naszego Kraju niestosowane przez postkomunistów i liberałów:

1. obniżenie wieku emerytalnego z 67 do 60 lat
2. młodzież do 26 roku wcale nie płaci podatku
3. 13-ta emerytura i 14-ta emerytura dla seniorów
4. 500+ do 18. roku życia, co daje aż 108 tys. zł
5. 300+ dla pierwszaków
6. prywatnym firmom zwrot strat za pandemię, operacja 240 miliardów
7. rodziny wielodzietne - dodatkowe benefity na każde kolejne dziecko
8. podwyższenie starych i nowe zasiłki dla niepełnosprawnych
9. bon turystyczny 500 dla dzieci
10. obniżenie podatków VAT na energię, paliwa, nawozy i żywność

Jest jeszcze wiele innych, wymieniłem te najistotniejsze.
Może się mylę? Proszę o przykłady.
 czytelnik [529]
 Iława, Wtorek 11-01-2022

43529. 
Przedwczesna śmierć polonistki Leokadii Szelugi zawiodła mnie w odległe czasy mojej nauki w iławskiej szkole 4.
Szkoła przeżywała wtedy renesans dzięki wysokiej klasy m.in. nauczaniu właśnie przez takie panie jak wspomniana Pani Leokadia, ale też Panie: Anna Zimnowodzka, Maria Foryś, Małgorzata Szombara czy też młodziutka wtedy Anna Kamińska.
To była klasa sama w sobie tych nauczycielek. Potem zjawiła się jeszcze Pani Walasek. Nauczyły świetnie nie tylko języka ojczystego, ale również taktu i obycia. Dały cenny dar na całe dorosłe życie . I to ich poczucie humoru i ogromne wymagania co do przedmiotu, ale bardzo ludzkie.
To się już nie wróci...
 Anna
 Warszawa, Wtorek 11-01-2022

43528. 
Rząd ogłosił kolejne obniżki podatków od 1 lutego:

obniżka VAT – na żywność
obniżka VAT – na paliwo
obniżka VAT – na gaz
obniżka VAT – na prąd
obniżka VAT – na ciepło
obniżka VAT – na nawozy

#TarczaAntyinflacyjna
 PIS & LOVE
 Iława, Wtorek 11-01-2022

43527. 
Odnośnie wpisu numer: 43523

No, napracuje się co niemiara nowa kierownik portu.
Od października do kwietnia urlop. Pustka, cisza, marazm, uśpienie.
Kapitalny etat. Wydanie klucza morsom...
Czy chluba powiatu - młodzieżowa orkiestra dęta - nie mogłaby tam prowadzić swych prób?
 Zbyszek
 Iława, Poniedziałek 10-01-2022

43526. 
Ile zdrowia lub nawet życia będzie kosztował tych, którzy byli na meczu piłki siatkowej ostatnio w iławskiej hali widowiskowej? Ilu zachoruje na covida, a - nie daj Bóg - ilu zemrze...?
Hala po uszy a nawet wyżej była jak śledziami upchnięta kibicami. Kto za to odpowiada? Czyżby kolejny nowoczesny żart w wykonaniu cudownego Burmistrza Kopaczewskiego?
 trener bez teki
 Iława, Poniedziałek 10-01-2022

43525. 
Jeśli ktoś zarabia powyżej pułapu 12 000 zł i jeszcze ma czelność płakać, że "straci 200 zł przez Polski Ład", to niech zmieni pracę na mniej płatną i wtedy mu dołożą.
Zauważyliście, że każdy program rządowy na początku jest regularnie przez pato-opozycję krytykowany w czambuł, a potem, gdy okaże się, że jednak zaczyna działać, to rozlega się krzyk, prawie jazgot, że to był przecież "ICH POMYSŁ", który został "skradziony przez PiS", który go tylko realizuje z piniendzy pozostawionych (w Zakopanym) przez uciekiniera Tuska i jego kopaczkę Ewunię...
 kamper kota Jarosława
 Iława, Niedziela 09-01-2022

43524. 
Odnośnie wpisu numer: 43513

Wielu takich było mądrali...
Chłopie, nie ma sensu cierpieć. Wsiadaj w samolot, pociąg lub samochód i jedź... Mińsk, Moskwa lub Bruksela czekają na takich bystrzachów...
Na co czekać, skoro w naszym pięknym Kraju jest tak bardzo źle.
 Witold
 Iława, Niedziela 09-01-2022

43523. 
Radna miejska Aneta Rychlik [klub KO] została nowym kierownikiem powiatowego Portu Śródlądowego w Iławie.
Partyjne szczekaczki dorobiły życiorys: "Ze środowiskiem żeglarskim związana jest od lat jako organizatorka, pomysłodawczyni wielu inicjatyw promujących sporty wodne i nie tylko".
W okrągłych słówkach można poznać jej niebotyczne zamierzenia i wybujałą jaźń. Tymczasem słyszałem od znajomych wodniaków, że ta Pani nie ma nawet podstawowego stopnia w żeglarstwie jakim jest "żeglarz", nie mówiąc już o "sterniku".
 sternik morski
 Iława, Sobota 08-01-2022

43522. 
"Nowy Porządek" na portalu [...]:
Komentarz zamieścić można już tylko do niektórych, czytaj "wygodnych" dla portalu i burmistrza artykułów.
Czyż to nie partie opozycyjne - PO, KO - które stoją za plecami obecnych włodarzy samorządowych, najgłośniej wrzeszczą o ograniczaniu swobód wypowiedzi?
 Zbyszek
 Iława, Sobota 08-01-2022

43521. 
Odnośnie wpisu numer: 43516

Na prowincji nie ma gospodarza. Przykład iławski.
[...]
W lokalnym samorządzie nie ma gospodarowania, nie ma planu, nie ma decyzji, nie ma działania, tylko nagarnianie kasiory do swojego wora.
[...]
Przecież to kurewstwo i złodziejstwo. Musimy swołocz skasować.
[...]
 Swój
 Iława, Sobota 08-01-2022

43520. 
Odbył się pogrzeb byłego proboszcza Szwarcenowa, śp. ks. Wiktora Kamińskiego. Pieniądze na wszystkie wydatki związane z pogrzebem jak trumna, wiece pogrzebowe, obiad dla księży i biskupa, zbierano od parafian.

Tymczasem jako parafianin mam zasadnicze pytanie: gdzie są pieniądze za dzierżawę od 90 ha ziemi parafialnej przez posła Zbigniewa Ziejewskiego i 5 ha przez gospodarza Pana Chrząstka? Kto je odbiera? Czy wie o tym rada parafialna? Dotąd nikt z nas nie był publicznie przez proboszcza informowany z wydatków i wpływów, które robi się pod koniec każdego roku.

Wiadomo też, że pieniądze na odnowienie ambony i dwóch ołtarzy bocznych były finansowane z dotacji odgórnych, gdyż kościółek należy do zarejestrowanych zabytków kultury. Informuję jeszcze, że zakup chrzcielnicy i położenie ścieżki z polbruku na cmentarzu również uzbierali parafianie.
 parafianin
 Szwarcenowo, Piątek 07-01-2022

43519. 
Odnośnie wpisu numer: 43518

[...]
Prawda jest jednak taka,
że PIS-PO to jedno zło.
[...]
 nemo
 Iława, Piątek 07-01-2022

43518. 
Zachodzą poważne podejrzenia, że lokalne samorządy, w zdecydowanej większości których rządzi opozycja, CELOWO dokonują niekorzystnych, złych naliczeń "Polskiego Ładu".
To jest podobnie, jak było z wejściem programu "Rodzina 500+" w roku 2016, pamiętacie? Wtedy realizację prowadziły samorządowe, miejskie lub gminne ośrodki pomocy społecznej. Wariata z ludzi robili, że "pieniędzy jeszcze nie ma" i blokowali wypłaty przez kilka miesięcy, wzmagając zamieszanie i niepokoje.
Działania wywrotowców jak Donald Szymon Tusk, PO, PSL, KOD (Lewicy), KOD (Konfederacji) - opierają się na celowej, jawnej dezinformacji, na sianiu zamętu. Każdym kosztem. Nawet przecięcia gałęzi na której siedzą. Pierdolec totalny.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 06-01-2022

43517. 
Odnośnie wpisu numer: 43516

Panie Marszałku, nic nawyków tak nie zmieni, jak się poczuje po kieszeni. Słyszał Pan o nowym taryfikatorze kar dla kierowców? "I co z tego? Nie wszyscy będą przestrzegać". To prawda, ale to będzie 10%. Myślę, że warto, bo Iława będzie zasrana tylko w 10%. A dobrze Pan wie, że pełny sukces 100% nie jest do osiągnięcia.
Właścicieli pupilków należy szkolić jak się chodzi z psem chodnikiem. Pies ma być przy nodze a nie na odległości smyczy. Byłem świadkiem jak jadąca rowerem zaplątała się w smycz i jeszcze dostała paternoster od właścicielki psa, bo "tu rowerem się nie jeździ".
Nie wiem gdzie kultura gdy pieski osikują schody, lampy oświetleniowe (azot=korozja) itp. Zbędne koszty.
Najgorszym jest fakt, że nigdy nie zauważyłem aby policjant zwrócił komuś uwagę. No i skąd ci zakochani w pupilkach mają to wszystko wiedzieć?
 czytelnik [529]
 Iława, Czwartek 06-01-2022

43516. 
Należałoby przy każdym bloku wystawić wychodek dla psów, by stamtąd Koma odbierała gówna. To byłby doskonały pomysł, ponieważ już tyle przed oknami i blokami leży psiego kału, że gdy wdepniesz to orła wywijasz jak ścięty. Żadne polowe wychodki nie sprawdzają się.
 Marszałek
 Iława, Środa 05-01-2022

43515. 
Wyłazi prawda o najważniejszych filarach polskiego sportu wyczynowego: skokach narciarskich i piłce nożnej.
[...] Jak to się dzieje? Dlaczego szkoleniowcami i, jakoby podporą tych sportów, są zagraniczni trenerzy i jeszcze na lukratywnych pensjach, trzymanych w wielkiej tajemnicy.
Przecież tylko w Polsce co województwo to mamy wyższe uczelnie typu AWF. Co one w tym kierunku robią? Kogo i jak kształcą, że musimy importować trenerów przeciętnych.
Całe szczęście, że jeszcze nasz lokalny IKS posila się polskimi trenerami...
 trener bez teki
 Iława, Środa 05-01-2022

43514. 
Czy ktoś wie może, co się naprawdę dzieje ze schroniskiem dla zwierząt?
Czy to jest akcja polityczna z obsadzeniami swoich ludzi przez lokalną władzę samorządową [KO], czy może kolejna ekipa wylatuje stamtąd z machlojkami na koncie?
 psiarz
 Iława, Środa 05-01-2022

43513. 
Odnośnie wpisu numer: 43510

Konfederacja była przeciwko całemu "Polskiemu Ładowi". Jeśli ktoś forsuje cały projekt, a w tym projekcie tylko pojedyncze sprawy są korzystne to nie można poprzeć całego projektu.

[...] [...] [...]

Krok po kroku odbiorą nam wolność. Polecam uczyć się języków, by mieć opcję wyjazdu, bo za kilka lat nie da się tu żyć. O ile paszporty covidowe pozwolą do samolotu wsiąść.
 Michał
 Iława, Środa 05-01-2022

43512. 
Odnośnie wpisu numer: 43510

Konfederacja, śmiech na sali.
Przykład z brzegu. Rząd odważnie podnosi kwotę wolną od podatku do aż 30 tysięcy i zmienia próg przy 120 tys.
Wasza Konfederacja tyle lat o tym gardłowała i zbijała punkty polityczne, ale gdy nadszedł dzień głosowania w Sejmie to zagłosowali przeciw razem z... opozycyjnymi oszołomami na poziomie lewackiego KOD-u.
Darujcie sobie kolejne kompromitacje, fachowcy...
 Jimmy
 Iława, Wtorek 04-01-2022

43511. 
Odnośnie wpisu numer: 43505

Owszem, jeżeli rząd prawicy rozpuści się jak sopel przy ciepłej pogodzie, to banda PO-PSL-Lewica rozprowadzi ich po kątach.
Rząd musi skończyć z zabawą w kotka i myszkę, a chwycić tałatajstwo za pysk, jak onegdaj żelazna premier Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że Morawiecki ma twarde argumenty - rozwój gospodarki, bo PKB rośnie jak nigdy dotąd.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 04-01-2022

43510. 
Odnośnie wpisu numer: 43505

Wcale się Pan nie wysilił, Panie Michale. Przelał Pan tylko swoje myśli, taki jest Pana punkt widzenia.
Żeby ogłaszać koniec PiS, powinien waść podać faktograficzne przykłady, ale prawdziwe, nie zasłyszane. Z wiarygodnego źródła. I oczywiście uargumentować te szkodliwe dla Polski.
Ja w programie rządowym "Polski Ład" widzę rozwój naszego kraju i o wiele sprawiedliwszy system podatków, pomimo trudności i zdrady przez tzw. elity.
 czytelnik [529]
 Iława, Poniedziałek 03-01-2022

43509. 
Donald Tusk to gwarancja:

1. Wysokiego bezrobocia.
2. Wysokich podatków.
3. Uzależnienia od Niemiec i wysysania polskiej gospodarki.
4. Lekceważenia polskiego kapitału.
5. Wspierania obcego kapitału.
6. Śmieciówek i niskich zarobków.
7. Niskich rent i emerytur.
8. Mafii VAT-owskich i paliwowych.
9. Zwijania instytucji państwa.
10. Firm teczkowych, budowa autostrad i stadionów.

Tak było do roku 2015.
#PremierPolskiejBiedy
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 03-01-2022

43508. 
Na dyżurze było kilka kobiet, piguły i opiekunki medyczne, młode laski.
Tak sobie posłuchałem o czym mówią...
Dostały od rządu naprawdę ogromne podwyżki, jakich jeszcze nie było w historii naszej chorej służby zdrowia, następne podwyżki mają dostać w nowym bieżącym roku. Każda pobiera 500+ i inną pomoc matczyną dla dzieci.
I co słyszę z ich ust...
Że szczerze brzydzą się PiS-em.
Wszystkie ich niepowodzenia życiowe to wina Kaczora.
Pomyślałem, że powinny wrócić do czasów znów kupowania na zeszyt...
 PIS & LOVE
 Susz, Poniedziałek 03-01-2022

43507. 
Molestowanie w Szkole Podstawowej [...] [...] Znacie problem?
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
Obawiam się, że wstydliwa afera może zostać zamieciona pod dywan.
 sygnalista
 Iława, Niedziela 02-01-2022


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 186 187 188 ... 370 371 372 następna ] z 37292650761


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.