Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Więcej...

Forum

43569. 
Odnośnie wpisu numer: 43538

Proboszcz Szwarcenowa wymienia radnych na młodych. To czekamy na dalsze zmiany, bo jeszcze kilka osób jest po 60. Widać już tak zostanie. To, co się dzieje to aż ciężko opisać.
[...]
Teraz rada parafialna jest już ustawiona ładnie pod PSL. Nie biedzie żadnego sprzeciwu.
Zobaczymy czy czasami nie jest to robione pod dzierżawcę ziemi Pana Posła Ziejewskiego żeby nabył ją bez przetargu.
Zobaczymy...
Umowa kończy się już w wrześniu i liczymy, że będzie przetarg jak 5 lat temu i nie będzie trzeba rozmawiać z księdzem-ekonomem z diecezji. Liczymy na demokrację Proboszczu, że każdy będzie miał szansę!
 parafianin
 Szwarcenowo, Środa 02-02-2022

43568. 
Odnośnie wpisu numer: 43566

Cytuję:
"Aby sprawować tak ważny urząd w mieście rangi stolicy powiatu, trzeba mieć po prostu kompetencje i osobowość, trzeba mieć to coś, co wyróżnia zjadacza chleba z tłumu".

Co można powiedzieć pewnego o iławskim Burmistrzu Kopaczewskim na już niecałe 2 lata przed upływam kadencji? [...] Niewiele. [...] Pozwolę sobie spojrzeć na lot Burmistrza od innej zupełnie strony.

Pamiętamy niezasłużoną porażkę zasłużonego Adama Żylińskiego, gdy tymczasem w aureoli zwycięzcy, niespodziewanie nam zagościł w Ratuszu młody i nieopierzony Dawid Kopaczewski. Wielu mieszkańcom grodu przez myśl nie przeszło, że ten kandydat zajmie miejsce w najważniejszym Ratusza gabinecie.

[...] Wspominam moment, kiedy o zwycięstwie zadecydowała młodość Pana Dawida i przeciśnięcie się raptem 38 głosami do II tury, a tam już wszyscy od lewa do prawa szli zgodnie na zmianę dotychczasowego "starego" włodarza.

Zagrała też niespotykana do wtedy atmosfera pędu do urn wyborczych młodszego pokolenia, które nigdy nie brało udziału w głosowaniach. [...] Czy kolejne takie wybory powtórzą się? – oto jest pytanie.

Zadaję wszystkim politykom lokalnym miłosne pytanie: czy to jest miłość, czy to jest kochanie? Czy w ogóle jakieś wizje mają obecni nasi politycy z podwórka, zakładu pracy...? A osiągnięcia? Jakie saldo mamy miasta?

Lot aktualnego Burmistrza Kopaczewskiego zbliża się do lądowania. [...] Czeka go nieprzyjemne międzylądowanie i trudny start do kolejnego lotu finalnego. Ale czy i czym zasłuży sobie u mieszkańców na kolejną 5-latkę? Wielka niewiadoma jak podsumują go i rozliczą Obywatele Miasta.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 02-02-2022

43567. 
Zatankowałem auto z rana na stacji paliw ORLEN.
Patrzę na paragonie, że VAT jednak 8%.
Czuję się oszukany.
 oszukany
 Iława, Wtorek 01-02-2022
Odp. 
Straszne...

Premier Morawiecki oszukał co najwyżej twoją głupotę własną i twe nieposkromione zacietrzewienie, bo idiotyzm sytuacyjny polega na tym, że Komisja Europejska nie pozwoliła rządowi „dyktatury kaczystowskiej” obniżyć VAT-u z 23% do zera %, lecz po wielkich bólach zgodziła się łaskawie pozostawić stawkę minimum 8%, co rząd „dyktatury kaczystowskiej” grzecznie wykonał, bo – jak podają rezonatory – po ataku Brukseli na kopalnię Turów nie chciał kaczor-dyktator rozpalać kolejnego pola bójki.

Straszne...
 [Modero Kuriero]
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 03-02-2022

43566. 
Odnośnie wpisu numer: 43565

[Ten market LIDL] będzie symbolem tej kadencji w iławskim Ratuszu.
A także spalone i pozostawione zgliszcza starego młyna przy Kościuszki.
I wiele innych w mieście.
Symbol tego niechciejstwa i, zwyczajnie, braku tego "czegoś". Tego, co wyróżnia i predestynuje daną osobę do sprawowania kierowniczej i zarządczej funkcji.
Trzeba mieć w sobie odrobinę, no, może trochę więcej, samokrytyki, by "pchać się na afisz".
Aby sprawować tak ważny urząd w mieście rangi stolicy powiatu, trzeba mieć po prostu kompetencje i osobowość - trzeba mieć to coś, co wyróżnia "zjadacza chleba" z tłumu.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 01-02-2022

43565. 
Odnośnie wpisu numer: 43561

Zaintrygowała mnie ta budowa następnego marketu spożywczego LIDL w ciekawej ekologicznej lokalizacji turystycznej, aż postanowiłem naszym szanownym rajcom miasta i burmistrzowi Iławy podpowiedzieć, gdzie jeszcze by można postawić hurtowo kolejne Biedronki i innej maści Kauflandy.
Przypomnę, że mamy jeszcze dwie plaże do wykorzystania. Ale może szkoda od razu plaże...
Najlepiej wyburzyć Ratusz. Będzie cudowny plac na następny market, a władze z radnymi niech uciekają do kontenerów tam gdzieś na koniec ulicy Kolejowej.
Opowiadanie Pana Burmistrza, że "to teren prywatny" i że "on nic nie może", to zwykła ściema. Przecież każdy wie, że obowiązuje wszystkich zatwierdzany przez głosowanie 21 radnych plan zagospodarowania przestrzennego miasta Iławy i żaden inwestor bez administracyjnej decyzji burmistrza o warunkach zabudowy nic nie wybuduje.
 troskliwy
 Iława, Poniedziałek 31-01-2022

43564. 
Odnośnie wpisu numer: 43529

Nie czepiajcie się! Łamać młode drzewka toć to nie przestępstwo...

Krok po kroku, niezauważenie, Polska staje się bandyckim poletkiem. Brakuje odgórnej twardej i zdecydowanej ręki. Podejrzewam, iż obecny rząd prawicy nie chce, by o nim mawiano jako o rządzie pacyfikującym ludzi, którzy czynią rzekomo "tak niewielkie szkody". Nie raz już taką laurkę słyszałem. Dlatego Kaczyński wycofuje się, zamiast złapać tałatajstwo za twarz. Policja, owszem, może wiele, ale ma niestety ciche przykazy, aby raczej spokojnie reagowała.

Najgorsze jest to, że [niektórzy] "rozgrzani sędziowie" [...] w ramach politycznej walki z prawicowym rządem doprowadzają do anarchii, uniewinniając zbójów, ponieważ środowisko sędziowskie przeżarte jest ideologią lewicową, a nawet lewacką, czyli tzw. zamordystyczny pacyfizm. [...] Stosując demoralizację doprowadzają do stopniowego chaosu. [...]

Sami, [niektórzy] będąc zdeprawowanymi i zaprzeczającymi "zasadom współżycia społecznego", dopasowują na sali sądowej prawo do swojego lewackiego widzi-mi-się. [...] Tłumaczą się, że niby "szkody są niskie społecznie". Zasłaniają się niezliczonymi ilościami opinii tzw. biegłych sądowych. [...]

Na przykład psychologowie, biegli sądowi, z tej samej lewacko-liberalnej gliny lepieni, w swych opiniach uzasadniają, że młodzież żyje w "ciągłym stresie" i należy z nią "ostrożnie postępować" (czytaj: nie karać). Podobne wytłumaczenia stosują sędziowie do nawet ciężkiego bandytyzmu. [...]

Dziś więcej praw ma kot zawszony i pies ze złamaną nogą, niż człowiek, przykładny obywatel i uczciwy podatnik. Oby tak dalej, a zobaczycie do czego to dojdzie...!
 Marszałek
 Iława, Piątek 28-01-2022

43562. 
Odnośnie wpisu numer: 43558

Jeśli nie wiek jest głównym kryterium, to na pewno się nie zgodzę, że 75% aut to graty.
3/4 samochodów na naszych drogach nie ma zaniedbanych silników i nie zostawia za sobą chmury dymu. Szacuję, że takich aut jest góra 5-10%. Problem zresztą jest dość prosty do wyeliminowania - badania spalin podczas przeglądu technicznego.
Co do elektryków to pełna zgoda, ja też jestem przeciwnikiem tego przymusowego "postępu". [...]
 Michał
 Iława, Piątek 28-01-2022

43561. 
Rozpoczęła się budowa kolejnego w Iławie marketu spożywczego niemieckiej sieci Lidl, tym razem przy ul. Dąbrowskiego na niezagospodarowanym dotąd terenie tzw. łąki przed Hotelem Tiffi.

Właściciel gruntu, Krzysztof Grabowski informuje, że nie sprzedał terenu, a jedynie wydzierżawił. Ogromny market o największej możliwej powierzchni (ponad 2500 m.kw.) ma być gotowy najpóźniej do jesieni bieżącego roku.
 KURIERZY
 foto: SSC , Czwartek 27-01-2022

43560. 
Odnośnie wpisu numer: 43545

[...] Putina i Łukaszenki, ale to dobre i właściwe towarzystwo dla Polski. Wiwat Rosja, wiwat Białoruś, wiwat Serbia i inne państwa słowiańskie! [...]
Żydostwo amerykańskie, syjoniści z Izraela i banderowcy z Kanady i USA pełniący tam ważne role pilnują jednak naszego kraju jak tylko mogą w jej powolnym i konsekwentnym rozbiorze i oby nie było za późno. Na szczęście są jeszcze Chiny i Rosja...
 wizjoner
 Iława, Czwartek 27-01-2022
Odp. 
Zaglądamy do forumowego kosza.
Oto wyrywkowa prezentacja poziomu codziennych odlotów w bańce rzeczywistości równoległej, które z reguły nie mają szans na publikację.
Zygmuś, czy ty naprawdę wierzysz w te swoje ruskie brednie czy tylko kopiujesz za kasę? Nie wiadomo co gorsze.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 27-01-2022

43559. 
Idąc z rana przez centrum miasta zauważyłem w różnych miejscach porozbijane szyby w witrynach - od Starego Miasta (fast food), dalej przez kiosk prasowy koło banku PKO BP, potem buda-frytki przy postoju taxi, następnie salonik prasowy w parku.
Gdzieniegdzie sporo krwi.
 czarny
 Iława, Czwartek 27-01-2022

43558. 
Odnośnie wpisu numer: 43553

Przesadzasz z tą wymianą samochodu co 5 lat.
Panie Michale!
Stare, dobre i nieudziwnione samochody jeżdżą po Iławie i okolicach po 15, nawet 20 lat i są nie do zdarcia. Jedyny problem to kwestia, czy ktoś dba o silnik, czy nie dba i robi z niego grata, a potem pierdzi taki czarnym dymem z rury wydechowej.
Poczytajcie testy niezależnych firm rynku motoryzacyjnego. Samochody elektryczne i hybrydy to 3-krotnie większy koszt wyprodukowania niż tradycyjnego benzyniaka czy ropniaka, ale pułapka jest dopiero na samym końcu, bo koszt utylizacji tego szajsu jest aż 6-krtonie większy i stanowi realne zagrożenie dla środowiska, bo np. kwasy ołowiane z ogniw są praktycznie nierozkładalne.
Cała ta kłamliwa ideologia zielonych pieniaczy z Brukseli i Berlina to wojna wypowiedziana cywilizacji narodów Europy.
 Marszałek
 Iława, Środa 26-01-2022

43557. 
Odnośnie wpisu numer: 43547

Ile więcej płacisz za prąd, wodę, czy nawet zwykle zakupy spożywcze?
Zapewne więcej niż te 140 złotych.
 Obywatel
 Powiat Iławski, Środa 26-01-2022

43556. 
Odnośnie wpisu numer: 43547

Od zawsze bardzo bardzo ciężko pracowałem i znam wartość pieniądza jak należy go szanować i roztropnie wydawać. Pieniądze jak liście na drzewach nie rosną [...].
Serce się kroi w jaki sposób [burmistrz Kisielic] rozdaje socjal ludziom, którzy notorycznie unikają pracy.
[...]
Pomagać należy chorym i upośledzonym a pieniądze z MOPS rozliczać na co przeznaczone do przysłowiowej złotówki. Jak można rzęsy doklejać i paznokcie przedłużać, robić tatuaże z pieniędzy wypłacanych z MOPS, które mają być przeznaczane na dzieci...?
Jestem z Trupla i gdy patrzę na brak gospodarności przez zamieszkałe rodziny w tzw. mieszkaniu socjalnym, to serce pęka. Kto ma znów zrobić im remont? Oczywiście pracujący podatnicy...
 Stanisław
 Trupel, Środa 26-01-2022

43555. 
Odnośnie wpisu numer: 43548

Wreszcie ktoś pomyślał o tych dzieciach i pracownikach z Susza, którzy codziennie muszą pokonywać w kierunku Kwidzyna aż 65 km do pracy oraz do nauki.
Może przy okazji idźmy za ciosem i opuśćmy takie biedne województwo warmińsko-mazurskie i przyłączmy się do bogatego pomorskiego. Bo tylko przypomnę, że w latach 90-ych sprzedano nas do najbiedniejszego regionu, podobno za paczkę kawy dla seniorów.
Historycznie i administracyjne podlegaliśmy pod Gdańsk i Pomorze. Myślę, że znajdzie się wielu zwolenników takiego pomysłu. Będę sercem za takim rozwiązaniem, bo - jak widać - jestem jako suszanin lennikiem Iławy.
 pracownik najemny
 Zawiercie, Środa 26-01-2022

43554. 
Większość państw zaczyna się wycofywać z pandemii, twierdząc, że kolejne mutacje będą miały siłę grypy, a u nas obłąkana opozycja podjudza rząd do segregacji sanitarnej i chce ścigać niezaszczepionych pozwami, a także chce obowiązkowych szczepień i paszportów, a lekarze dla dodatków finansowych są gotowi na każde skurwysyństwo.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 25-01-2022

43553. 
Odnośnie wpisu numer: 43546

Przede wszystkim samochody elektryczne to nie postęp. To jest cofanie się w rozwoju. Postęp charakteryzuje się tym, że ludzie chcą nowych rzeczy, bo dają im dodatkowe wartości. Samochód elektryczny bez przygotowanej infrastruktury, z marnym zasięgiem, do tego po kolizji, często nienaprawialny jest pomyłką.
Co do starych aut, proszę poczytać o aferze dotyczącej pojazdów grupy VAG. Do dzisiaj nikt ich nie rozliczył, a UE ciągle "myśli" w tej sprawie. Stare samochody, patrząc na długość ich życia, są bardziej eko niż nowe, które trzeba co 5 lat wymieniać, gdzie dochodzi utylizacja i wytworzenie kolejnych. Niech jeżdżą ile dadzą radę.
 Michał
 Iława, Wtorek 25-01-2022

43552. 
Odnośnie wpisu numer: 43548

Gdyby tam w starostwie iławskim albo w urzędzie miejskim Susza ktoś miał prawdziwe jaja, to taka "pani" już dawno by zleciała z taboretu. Paragrafów nie trzeba długo szukać.
 Jasiu
 Susz, Wtorek 25-01-2022

43551. 
Burmistrzunio Dawidek Kopaczewski ma takie ciekawe pomysły na swoją propagandę. Opowieści pod publiczkę.

Niedawno ogłosił do kamer z przejęciem takim epokowym, że wybudował szkołę na Osiedlu Piastowskim. Czy wiecie dokładnie w którym miejscu? Gdzie jest ta budowa? Bo szukam i szukam, i znaleźć jej nie mogę.

Teraz zabrał się za budowanie stadionu miejskiego. Bedzie nawierzchnia piłkarska super. Dla kogo? Czyżby dla IV, czytaj: V klasy podwórkowej?

Będzie bieżnia dla lekkoatletów. Dla kogo? Gdzie są lekkoatleci z Iławy? Dajcie mi tu choć jednego w ostatniej 5-latce medalistę? To są kpiny!
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 24-01-2022

43550. 
Pilne!
CitizenLab potwierdza zasypany w Kanadzie, że kolejne trzy osoby z Polski były inwigilowane Pegasusem.
To Zbigniew Stonoga, Krzysztof Kononowicz i Dawid Kopaczewski.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 24-01-2022

43549. 
Mąż powiedział koleżance, że podsłuchiwał ją Pegasusem i że lepiej sama niech się do wszystkiego przyzna.
Dziewczyna szlocha mi teraz w słuchawkę i pyta co ma robić...
 Małgośka
 Iława, Niedziela 23-01-2022

43548. 
Pojawiają się coraz liczniejsze głosy w Suszu dotyczące zainteresowania dzieci i młodzież oraz rodziców możliwością kształcenia w szkołach średnich, ale nie w Iławie, lecz w Kwidzynie.
Zostały poczynione kroki, by od 1 września br. był zapewniony transport autobusowy na trasie Susz-Prabuty-Kwidzyn dla wszystkich mieszkańców, dzieci i młodzieży, która będzie chciała dojeżdżać do kwidzyńskich szkół, a także dla wszystkich chętnych.
Niedługo zostaniemy pustynią. Brawo Panie Starosto Powiatu Iławskiego Bartoszu Bielawski! Brawo też członkowie nieustający Zarządu Powiatu Iławskiego do spółki bez jakiejkolwiek odpowiedzialności: Marek Polański, Maciej Rygielski, Marian Golder, Grażyna Taborek.
 Zbigniew
 Iława-Susz, Niedziela 23-01-2022

43547. 
Wychodzi mi 140 zł na plusie z POLSKIEGO ŁADU.
Dupy nie urywa, ale zawsze to więcej niż 6 zł za czasów Herr Tuska.
Nie łapię skąd się bierze te wzmożenie i wycie, zwłaszcza w internecie.
 Małgośka
 Lubawa, Sobota 22-01-2022

43546. 
Odnośnie wpisu numer: 43423

Produkcja samochodów elektrycznych (hybrydowych). Kogoś w Brukseli rąbnęło w łeb porządnie.
W takiej Iławie np. gdzie będziemy ładować akumulatory w samochodzie takim? A jeśli już, to jak długo taka czynność trwa? Przecież 45 minut. Czy te unijne prymitywy wiedzą, iż produkcja elektryczności do ładowania akumulatora to też wielka produkcja CO2...? Produkcja ogniw bateryjnych do takiego pojazdu do 5-krotny wzrost zanieczyszczeń produkcyjnych. To nie koniec! Potem po latach utylizacja takich baterii po zużyciu to 6-krotny wzrost kosztów i zanieczyszczeń odpadowych. Tak samo jak było z ekonomią wiatraków, że się teraz wycofują cichaczem...
Kupowanie samochodu elektrycznego to nonsens i sen wariata.

* * *

Wyeliminować stare graty samochodowe, które ryczą i walą czarnym dymem z rur. Takich samochodów ostatnio jest chyba 75%, na co policja nie zważa w ogóle. To one wydzielają w powietrze CO2. Nowe są czyste, proszę to zbadać. Tymczasem każdy ma w domu grata od babci 90-letniej do wnusi 18-letniej. To te graty niech bynajmniej policja wyłapuje i eliminuje.
 Marszałek
 Iława, Piątek 21-01-2022

43545. 
Obecność Andrzeja Dudasza podczas otwarcia igrzysk "olimpijskich" u komunistów chińskich w towarzystwie Putina i Łukaszenki, będzie hańbą dla Polaków.
To już nie jest "kwestia polityki", jak twierdzą tępawi głupcy, lecz kwestia zasad moralnych, w których nie ma miejsca na jakikolwiek "kompromis" z bandytami, mordercami, ludobójcami.
Nie mniej zdumiewające jest to, że ta kolejna zdrada, dokonana przez Dudasza, nie oburza nawet prawicowego elektoratu.

Że przypomnę.
Obrona "oficerów" komunistycznego, "ludowego" wojska "polskiego".
Veto ws. cięcia emerytur dla siepaczy ze służb specjalnych wojskówki.
Ukrycie aneksu weryfikacji sowieckich służb wojskowych (WSI).
Odmowa przyznania Orderu Orła Białego polskiemu bohaterowi.
Zablokowanie dekomunizacji w armii.
Zablokowanie dekomunizacji postsowieckich "sędziów".
Veto w sprawie przewietrzenia samorządowych izb obrachunkowych.

Dudasz! Czy na otwarcie olimpiady w Berlinie (1936) też byś pojechał i ustawił się obok Adolfa Hitlera i innych bandytów epoki?
Hańba! Po stokroć hańba!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 20-01-2022

43544. 
Pandemia sobie, a dbałość o nas, seniorów - sobie.
Niektórym brakuje rozsądku.
O życie i zdrowie w Iławie podobno "dba się bardzo", a zwłaszcza osób starszych, dowodem tego jest wznowienie przez zarząd spotkań na Uniwersytecie III Wieku.
 uczestnik
 Iława, Czwartek 20-01-2022

43543. 
Odnośnie wpisu numer: 43542

Spoczywaj w pokoju, Panie Kazimierzu!
 kibic z dawnych lat
 Niemcy, Środa 19-01-2022

43542. 
Nie żyje KAZIMIERZ PALUSZEWSKI

Zmarł w poniedziałek 17 stycznia 2022 roku (w wieku 73 lat) po długiej walce z chorobą.

Zostanie zapamiętany jako twarz i symbol klubu piłkarskiego „Jeziorak Iława”. Piłkarz, działacz sportowy, wychowawca, wreszcie prezes klubu.

Mówiło się o nim, że był kontrowersyjny, ale może najzwyczajniej miał „charakter”. To dzięki m.in. Jego konsekwencji społeczeństwo miasta i regionu małej Iławy przeżywało wielkie chwile sportowe po awansie swej drużyny piłkarskiej najpierw do III ligi (lata 80.), a potem do II ligi (lata 90.), bijąc rekordy frekwencji na stadionie i ocierając się o awans do ekstraklasy, obok największych krezusów polskiej piłki nożnej z dużych aglomeracji.

Godnie reprezentował klub i miasto Iławę na arenach sportowych województwa oraz całego kraju.

Jak mało kto, świetnie rozumiał pracę gazety lokalnej, jak tygodnik „Kurier Iławski”. Cześć Jego pamięci!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 18-01-2022

43541. 
Kiedy widzę twarz Donalda Tuska, który nagle zainteresował się życiem Polaków i ruszył dziś w teren, to widzę czasy jego rządzenia.

Pamiętam szalejące bezrobocie i 5 zł za godzinę ciężkiej pracy oraz ceny paliwa, które "teraz [po wyborach 2011] może być już nawet po 7 zł".

Pamiętam waloryzację rent i emerytur w wysokości [!] 6 złotych...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 18-01-2022

43540. 
Co się dzieje z Powiatowym Szpitalem w Iławie?!!!
Dlaczego dyrektor Iwona Orkiszewska sukcesywnie z roku na rok niszczy nasz szpital?!!! Przyjechała z Wybrzeża do pracy w Iławie, ale w jakim celu? Żeby rozwalić? Dlaczego tyle lat siedzi na tym stanowisku?!!! Niedługo chyba wszyscy lekarze stąd odejdą, ale zostanie rozbudowana ADMINISTRACJA.
Czy właściciel szpitala, powiatowe władze z PO i Lewicy, nie widzą tego UPADKU? Co na to Rada Społeczna Szpitala (jaki jest skład z nazwiska, może redakcja Kuriera poda?).
Oj władze powiatu w Starostwie, kiedy wy się obudzicie się? Ta Pani dyrektor już po pierwszym roku szefowania powinna być ODWOŁANA!
Odejdą Wam wszyscy specjaliści!!! Poleżałem trochę w tej klinice i żal personelu medycznego, który robi wiele, ale zarządzający mają inne chyba zadania i cele - wykończyć publiczną służbę zdrowia i sprywatyzować, jak zapowiedział pewien senator Tomasz Koperta!
Redakcjo Kuriera, pomóż zwykłym chorującym ludziom!
 były urzędnik, teraz pacjent
 Gmina Iława, Poniedziałek 17-01-2022

43539. 
Oto szykowana nam wszystkim wizja "nowego człowieka" według unijnych komunistów z Brukseli.
Samoloty mogą latać puste, do limitów emisji CO2 nie liczy się prywatnych odrzutowców i jachtów. Wiadomo, czerwona burżuazja nie zaśmieca, nie truje i nie puszcza piardów.
Ale ty, maluczki, tresowany podatniku i lamerze: płać, po zmianie płci genetycznej zostaw mózg za oknem, ucz masturbacji dzieci już nawet w wieku niemowlaka, przesiądź się na rower, zrezygnuj z mięsa i ciesz się z aktualnego kodu QR.
Mówię wam: ikony komuny Marks i Engels płaczą w grobach z zazdrości.

Ślimak to ryba.
Marchewka to jest owoc.
Luksusowy jacht to kuter rybacki.
Prywatny odrzutowiec to awionetka sanitarna.
CZEGO JESZCZE NIE ROZUMIECIE..............................???
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 16-01-2022

43538. 
Odnośnie wpisu numer: 43534

Jak Pan napisał: "Nasza ziemia i nasze prawo nieustępliwego dociekania!" Tak, macie prawo wiedzieć jeśli tak bardzo Was to interesuje, rzecz jasna. Tylko miejcie odwagę i zapytajcie o to osobiście księdza proboszcza czy Rady Parafialnej, a nie chowacie się pod nickiem i wypisujecie na forum. Na forum anonimowo macie więcej odwagi niż pójść do osoby i zapytać wprost?
Panowie! Gdzie się podziała Wasza męskość i odwaga? Czy tylko potraficie siać zamęt na forum?
 parafianka
 Szwarcenowo, Sobota 15-01-2022

43536. 
Odnośnie wpisu numer: 43522

Długo to trwało zanim się zorientowałeś.
A nie mówiłem, że ten specyficzny smrodek niedługo zaprowadzi ślad do lokalnych lewaków z PO - dla niepoznaki przeflancowanych w liberałów...
To taka nowa religia, bardziej szkodliwa i niebezpieczna niż sekciarze.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 14-01-2022

43534. 
Odnośnie wpisu numer: 43531

Bzdura! Pytania do proboszcza oraz rolnika obszarowego, co to posłem został z ręki ludowej, Zbigniewa Ziejewskiego - gdzie się podziały i na co wydano pieniądze z dzierżawy ziemi - absolutnie nie są obraźliwe.

Nasza ziemia i nasze prawo nieustępliwego dociekania! Dlaczego o tym, jak się rozchoduje tak dużą sumę pieniędzy nie mają wiedzieć parafianie? A od czego jest rada parafialna? Przecież ona ma nad budżetem czuwać, jak wszędzie po ościennych parafiach, tak? Czyżby nie powinna? To po co ona jest? Dla oklasków? Zresztą co ta rada znaczy, jeśli ją wybierali proboszcz z posłem Ziejewskim?

Ziemia nie jest księdza. Ziemia jest nasza, parafian. Ziemia wielkiej wartości, bardzo urodzajna. W Szwarcenowie na plebani, niestety, brak rozliczenia przychodów i rozchodów. Wszędzie na parafiach takie sprawy księża robią transparentnie i publicznie. I tego się domagajcie.

Hej Szwarcenowo! Niech głos kobiety niczym węża Ewy nie zwodzi Was!
 parafianin zza miedzy
 Nowe, Czwartek 13-01-2022

43533. 
Odnośnie wpisu numer: 43530

GazoWnia wyje na cały swój brunatny regulator.

#polskiLad

„Pani Bożena ma 22 tysiące emerytury miesięcznie - straci 1200 zł.
Pan Tadeusz ma 16 tysięcy emerytury - jemu też zabiorą 800 zł.”

#OdmienneStanySwiadomosci

Wreszcie...!!! Aż 33 lata musiałem czekać na minimum sprawiedliwości!
Precz z komuną! Precz z apanażami dla siepaczy milicji politycznej SB.

#koniecSB
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 13-01-2022

43532. 
Jaja jak berety! Takiego cyrku i kpiny z lokalnych podatników nie ma nigdzie w cywilizowanym świecie, by pasjonować się nieswoimi graczami z obcych klubów siatkówki, wydawać na nich kasę z iławskiego budżetu po sto tysięcy i jeszcze udawać jak klown, że załatwiło się sport na wysokim poziomie, wypinając wątłą klatę szczurka do orderów. No jaja jak berety!

Iława w sporcie wyczynowym jest praktycznie zerem, ale jednak większość tutejszych trenerczyków udaje, że zajmuje się sportem i pozoruje, że ma niby wyniki nie lada jakie, żądając grubych dotacji z budżetu dla siebie.

Po mieście Iławie i wioskach dookoła ludzie gadają wkurwieni, że nawet IKS trochę udaje, bo niby ma piłkę nożną, ale trenerczykowie i graczykowie słabiutcy przytulają do kieszonki pieniądze bez przejrzystości. A przepisy zabraniają wydatkowania z pieniędzy publicznych nawet ani grosza dla zawodowców czy etatowców sportowych! I co? Gówno!

Dawno temu śp. Benedykt Gac miał wolę świętą, by mieć wielką drużynę piłkarską, co Mu się udało po dojściu do pułapu III ligi (bo wtedy to była mocna liga jak dziś II), ale podkreślam: zrobił to ze swojakami własnego chowu. Dramat w pierwszym akcie zaczął się po ściąganiu najemników z nie wiadomo skąd, nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo za ile.

Damian Przytuła, wychowanek iławskiej sekcji piłki ręcznej, znalazł się w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy. Nie zapominajcie o Kupletu, wicemistrzu świata. I co? Można wypracować swoich? Oczywiście.

Oczywiście gdy jeden na tysiąc innych urodzi się z talentem, zrobi jakiś wynik i już - hop wystawiają go do sprzedaży na zewnątrz jak klacz. Zaraz, zaraz! Przecież to podatnik iławski na niego latami łożył od wieku przedszkola do seniora. Gdzie są dziś pieniądze z jego sprzedaży?!

To jest tak samo, jakby ktoś pisał wierszyki rymowane po częstochowsku i mówi o sobie, że jest... poetą. Nobel, no!

Kiedyś jeden taki swojski poeta ze wsi niedalekiej wydał historię Iławy i okolic w białej oprawie, a nawet o sporcie też coś nagryzmolił. Księga z półki do pooglądania znikała cichutko, bo odkładali ją dalej i dalej, aż potaniała tak bardzo, że nikt jej nawet za darmo nie chce.
 trener bez teki
 Iława, Środa 12-01-2022

43531. 
Odnośnie wpisu numer: 43520

Odnośnie pogrzebu księdza Kamińskiego.
Ogłoszenie było prośbą - a zbiórka NIE BYŁA obowiązkowa. Kto nie czuł potrzeby wspomóc uroczystości, zwyczajnie tego nie robił. Zbędne są pana złośliwe komentarze na ten temat.
Jeśli ma pan jakiekolwiek pytanie do księdza proboszcza, czy też do Rady Parafialnej, to wypadałaby kierować pytanie do tych osób, a nie poruszać tematu na forum.
W jakim więc celu pojawiło się tak sformułowane pana anonimowe pytanie na forum publicznym pod adresem konkretnych osób? Mam wrażenie, że tylko i wyłącznie po to, by kogokolwiek oczernić i wprowadzić zamęt w społeczność.
 parafianka
 Szwarcenowo, Środa 12-01-2022

43530. 
Odnośnie wpisu numer: 43528

Rząd PiS-u wprowadził dotąd nieznane Polakom nowe wyrażenia, nigdy w historii naszego Kraju niestosowane przez postkomunistów i liberałów:

1. obniżenie wieku emerytalnego z 67 do 60 lat
2. młodzież do 26 roku wcale nie płaci podatku
3. 13-ta emerytura i 14-ta emerytura dla seniorów
4. 500+ do 18. roku życia, co daje aż 108 tys. zł
5. 300+ dla pierwszaków
6. prywatnym firmom zwrot strat za pandemię, operacja 240 miliardów
7. rodziny wielodzietne - dodatkowe benefity na każde kolejne dziecko
8. podwyższenie starych i nowe zasiłki dla niepełnosprawnych
9. bon turystyczny 500 dla dzieci
10. obniżenie podatków VAT na energię, paliwa, nawozy i żywność

Jest jeszcze wiele innych, wymieniłem te najistotniejsze.
Może się mylę? Proszę o przykłady.
 czytelnik [529]
 Iława, Wtorek 11-01-2022

43529. 
Przedwczesna śmierć polonistki Leokadii Szelugi zawiodła mnie w odległe czasy mojej nauki w iławskiej szkole 4.
Szkoła przeżywała wtedy renesans dzięki wysokiej klasy m.in. nauczaniu właśnie przez takie panie jak wspomniana Pani Leokadia, ale też Panie: Anna Zimnowodzka, Maria Foryś, Małgorzata Szombara czy też młodziutka wtedy Anna Kamińska.
To była klasa sama w sobie tych nauczycielek. Potem zjawiła się jeszcze Pani Walasek. Nauczyły świetnie nie tylko języka ojczystego, ale również taktu i obycia. Dały cenny dar na całe dorosłe życie . I to ich poczucie humoru i ogromne wymagania co do przedmiotu, ale bardzo ludzkie.
To się już nie wróci...
 Anna
 Warszawa, Wtorek 11-01-2022

43528. 
Rząd ogłosił kolejne obniżki podatków od 1 lutego:

obniżka VAT – na żywność
obniżka VAT – na paliwo
obniżka VAT – na gaz
obniżka VAT – na prąd
obniżka VAT – na ciepło
obniżka VAT – na nawozy

#TarczaAntyinflacyjna
 PIS & LOVE
 Iława, Wtorek 11-01-2022

43527. 
Odnośnie wpisu numer: 43523

No, napracuje się co niemiara nowa kierownik portu.
Od października do kwietnia urlop. Pustka, cisza, marazm, uśpienie.
Kapitalny etat. Wydanie klucza morsom...
Czy chluba powiatu - młodzieżowa orkiestra dęta - nie mogłaby tam prowadzić swych prób?
 Zbyszek
 Iława, Poniedziałek 10-01-2022

43526. 
Ile zdrowia lub nawet życia będzie kosztował tych, którzy byli na meczu piłki siatkowej ostatnio w iławskiej hali widowiskowej? Ilu zachoruje na covida, a - nie daj Bóg - ilu zemrze...?
Hala po uszy a nawet wyżej była jak śledziami upchnięta kibicami. Kto za to odpowiada? Czyżby kolejny nowoczesny żart w wykonaniu cudownego Burmistrza Kopaczewskiego?
 trener bez teki
 Iława, Poniedziałek 10-01-2022

43525. 
Jeśli ktoś zarabia powyżej pułapu 12 000 zł i jeszcze ma czelność płakać, że "straci 200 zł przez Polski Ład", to niech zmieni pracę na mniej płatną i wtedy mu dołożą.
Zauważyliście, że każdy program rządowy na początku jest regularnie przez pato-opozycję krytykowany w czambuł, a potem, gdy okaże się, że jednak zaczyna działać, to rozlega się krzyk, prawie jazgot, że to był przecież "ICH POMYSŁ", który został "skradziony przez PiS", który go tylko realizuje z piniendzy pozostawionych (w Zakopanym) przez uciekiniera Tuska i jego kopaczkę Ewunię...
 kamper kota Jarosława
 Iława, Niedziela 09-01-2022

43524. 
Odnośnie wpisu numer: 43513

Wielu takich było mądrali...
Chłopie, nie ma sensu cierpieć. Wsiadaj w samolot, pociąg lub samochód i jedź... Mińsk, Moskwa lub Bruksela czekają na takich bystrzachów...
Na co czekać, skoro w naszym pięknym Kraju jest tak bardzo źle.
 Witold
 Iława, Niedziela 09-01-2022

43523. 
Radna miejska Aneta Rychlik [klub KO] została nowym kierownikiem powiatowego Portu Śródlądowego w Iławie.
Partyjne szczekaczki dorobiły życiorys: "Ze środowiskiem żeglarskim związana jest od lat jako organizatorka, pomysłodawczyni wielu inicjatyw promujących sporty wodne i nie tylko".
W okrągłych słówkach można poznać jej niebotyczne zamierzenia i wybujałą jaźń. Tymczasem słyszałem od znajomych wodniaków, że ta Pani nie ma nawet podstawowego stopnia w żeglarstwie jakim jest "żeglarz", nie mówiąc już o "sterniku".
 sternik morski
 Iława, Sobota 08-01-2022

43522. 
"Nowy Porządek" na portalu [...]:
Komentarz zamieścić można już tylko do niektórych, czytaj "wygodnych" dla portalu i burmistrza artykułów.
Czyż to nie partie opozycyjne - PO, KO - które stoją za plecami obecnych włodarzy samorządowych, najgłośniej wrzeszczą o ograniczaniu swobód wypowiedzi?
 Zbyszek
 Iława, Sobota 08-01-2022

43521. 
Odnośnie wpisu numer: 43516

Na prowincji nie ma gospodarza. Przykład iławski.
[...]
W lokalnym samorządzie nie ma gospodarowania, nie ma planu, nie ma decyzji, nie ma działania, tylko nagarnianie kasiory do swojego wora.
[...]
Przecież to kurewstwo i złodziejstwo. Musimy swołocz skasować.
[...]
 Swój
 Iława, Sobota 08-01-2022

43520. 
Odbył się pogrzeb byłego proboszcza Szwarcenowa, śp. ks. Wiktora Kamińskiego. Pieniądze na wszystkie wydatki związane z pogrzebem jak trumna, wiece pogrzebowe, obiad dla księży i biskupa, zbierano od parafian.

Tymczasem jako parafianin mam zasadnicze pytanie: gdzie są pieniądze za dzierżawę od 90 ha ziemi parafialnej przez posła Zbigniewa Ziejewskiego i 5 ha przez gospodarza Pana Chrząstka? Kto je odbiera? Czy wie o tym rada parafialna? Dotąd nikt z nas nie był publicznie przez proboszcza informowany z wydatków i wpływów, które robi się pod koniec każdego roku.

Wiadomo też, że pieniądze na odnowienie ambony i dwóch ołtarzy bocznych były finansowane z dotacji odgórnych, gdyż kościółek należy do zarejestrowanych zabytków kultury. Informuję jeszcze, że zakup chrzcielnicy i położenie ścieżki z polbruku na cmentarzu również uzbierali parafianie.
 parafianin
 Szwarcenowo, Piątek 07-01-2022

43519. 
Odnośnie wpisu numer: 43518

[...]
Prawda jest jednak taka,
że PIS-PO to jedno zło.
[...]
 nemo
 Iława, Piątek 07-01-2022

43518. 
Zachodzą poważne podejrzenia, że lokalne samorządy, w zdecydowanej większości których rządzi opozycja, CELOWO dokonują niekorzystnych, złych naliczeń "Polskiego Ładu".
To jest podobnie, jak było z wejściem programu "Rodzina 500+" w roku 2016, pamiętacie? Wtedy realizację prowadziły samorządowe, miejskie lub gminne ośrodki pomocy społecznej. Wariata z ludzi robili, że "pieniędzy jeszcze nie ma" i blokowali wypłaty przez kilka miesięcy, wzmagając zamieszanie i niepokoje.
Działania wywrotowców jak Donald Szymon Tusk, PO, PSL, KOD (Lewicy), KOD (Konfederacji) - opierają się na celowej, jawnej dezinformacji, na sianiu zamętu. Każdym kosztem. Nawet przecięcia gałęzi na której siedzą. Pierdolec totalny.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 06-01-2022

43517. 
Odnośnie wpisu numer: 43516

Panie Marszałku, nic nawyków tak nie zmieni, jak się poczuje po kieszeni. Słyszał Pan o nowym taryfikatorze kar dla kierowców? "I co z tego? Nie wszyscy będą przestrzegać". To prawda, ale to będzie 10%. Myślę, że warto, bo Iława będzie zasrana tylko w 10%. A dobrze Pan wie, że pełny sukces 100% nie jest do osiągnięcia.
Właścicieli pupilków należy szkolić jak się chodzi z psem chodnikiem. Pies ma być przy nodze a nie na odległości smyczy. Byłem świadkiem jak jadąca rowerem zaplątała się w smycz i jeszcze dostała paternoster od właścicielki psa, bo "tu rowerem się nie jeździ".
Nie wiem gdzie kultura gdy pieski osikują schody, lampy oświetleniowe (azot=korozja) itp. Zbędne koszty.
Najgorszym jest fakt, że nigdy nie zauważyłem aby policjant zwrócił komuś uwagę. No i skąd ci zakochani w pupilkach mają to wszystko wiedzieć?
 czytelnik [529]
 Iława, Czwartek 06-01-2022

43516. 
Należałoby przy każdym bloku wystawić wychodek dla psów, by stamtąd Koma odbierała gówna. To byłby doskonały pomysł, ponieważ już tyle przed oknami i blokami leży psiego kału, że gdy wdepniesz to orła wywijasz jak ścięty. Żadne polowe wychodki nie sprawdzają się.
 Marszałek
 Iława, Środa 05-01-2022

43515. 
Wyłazi prawda o najważniejszych filarach polskiego sportu wyczynowego: skokach narciarskich i piłce nożnej.
[...] Jak to się dzieje? Dlaczego szkoleniowcami i, jakoby podporą tych sportów, są zagraniczni trenerzy i jeszcze na lukratywnych pensjach, trzymanych w wielkiej tajemnicy.
Przecież tylko w Polsce co województwo to mamy wyższe uczelnie typu AWF. Co one w tym kierunku robią? Kogo i jak kształcą, że musimy importować trenerów przeciętnych.
Całe szczęście, że jeszcze nasz lokalny IKS posila się polskimi trenerami...
 trener bez teki
 Iława, Środa 05-01-2022

43514. 
Czy ktoś wie może, co się naprawdę dzieje ze schroniskiem dla zwierząt?
Czy to jest akcja polityczna z obsadzeniami swoich ludzi przez lokalną władzę samorządową [KO], czy może kolejna ekipa wylatuje stamtąd z machlojkami na koncie?
 psiarz
 Iława, Środa 05-01-2022

43513. 
Odnośnie wpisu numer: 43510

Konfederacja była przeciwko całemu "Polskiemu Ładowi". Jeśli ktoś forsuje cały projekt, a w tym projekcie tylko pojedyncze sprawy są korzystne to nie można poprzeć całego projektu.

[...] [...] [...]

Krok po kroku odbiorą nam wolność. Polecam uczyć się języków, by mieć opcję wyjazdu, bo za kilka lat nie da się tu żyć. O ile paszporty covidowe pozwolą do samolotu wsiąść.
 Michał
 Iława, Środa 05-01-2022

43512. 
Odnośnie wpisu numer: 43510

Konfederacja, śmiech na sali.
Przykład z brzegu. Rząd odważnie podnosi kwotę wolną od podatku do aż 30 tysięcy i zmienia próg przy 120 tys.
Wasza Konfederacja tyle lat o tym gardłowała i zbijała punkty polityczne, ale gdy nadszedł dzień głosowania w Sejmie to zagłosowali przeciw razem z... opozycyjnymi oszołomami na poziomie lewackiego KOD-u.
Darujcie sobie kolejne kompromitacje, fachowcy...
 Jimmy
 Iława, Wtorek 04-01-2022

43511. 
Odnośnie wpisu numer: 43505

Owszem, jeżeli rząd prawicy rozpuści się jak sopel przy ciepłej pogodzie, to banda PO-PSL-Lewica rozprowadzi ich po kątach.
Rząd musi skończyć z zabawą w kotka i myszkę, a chwycić tałatajstwo za pysk, jak onegdaj żelazna premier Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że Morawiecki ma twarde argumenty - rozwój gospodarki, bo PKB rośnie jak nigdy dotąd.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 04-01-2022

43510. 
Odnośnie wpisu numer: 43505

Wcale się Pan nie wysilił, Panie Michale. Przelał Pan tylko swoje myśli, taki jest Pana punkt widzenia.
Żeby ogłaszać koniec PiS, powinien waść podać faktograficzne przykłady, ale prawdziwe, nie zasłyszane. Z wiarygodnego źródła. I oczywiście uargumentować te szkodliwe dla Polski.
Ja w programie rządowym "Polski Ład" widzę rozwój naszego kraju i o wiele sprawiedliwszy system podatków, pomimo trudności i zdrady przez tzw. elity.
 czytelnik [529]
 Iława, Poniedziałek 03-01-2022

43509. 
Donald Tusk to gwarancja:

1. Wysokiego bezrobocia.
2. Wysokich podatków.
3. Uzależnienia od Niemiec i wysysania polskiej gospodarki.
4. Lekceważenia polskiego kapitału.
5. Wspierania obcego kapitału.
6. Śmieciówek i niskich zarobków.
7. Niskich rent i emerytur.
8. Mafii VAT-owskich i paliwowych.
9. Zwijania instytucji państwa.
10. Firm teczkowych, budowa autostrad i stadionów.

Tak było do roku 2015.
#PremierPolskiejBiedy
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 03-01-2022

43508. 
Na dyżurze było kilka kobiet, piguły i opiekunki medyczne, młode laski.
Tak sobie posłuchałem o czym mówią...
Dostały od rządu naprawdę ogromne podwyżki, jakich jeszcze nie było w historii naszej chorej służby zdrowia, następne podwyżki mają dostać w nowym bieżącym roku. Każda pobiera 500+ i inną pomoc matczyną dla dzieci.
I co słyszę z ich ust...
Że szczerze brzydzą się PiS-em.
Wszystkie ich niepowodzenia życiowe to wina Kaczora.
Pomyślałem, że powinny wrócić do czasów znów kupowania na zeszyt...
 PIS & LOVE
 Susz, Poniedziałek 03-01-2022

43507. 
Molestowanie w Szkole Podstawowej [...] [...] Znacie problem?
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
Obawiam się, że wstydliwa afera może zostać zamieciona pod dywan.
 sygnalista
 Iława, Niedziela 02-01-2022

43506. 
Donald Tusk wygląda groteskowo gdy leje "krokodyle łzy" nad sytuacją ekonomiczną Polaków.
Polska za czasów jego rządzenia była "stolicą biedy", a on sam nic z tym nie robił, dosłownie.
Nie chodzi tylko o kpiny z Polaków w Zakopanem ("zakopane pieniądze"). Chodzi o zwijanie wszelkich możliwych instytucji, nie tylko komisariatów policji. Głodowe pensje, kupowanie na zeszyt, kilkuzłotowe podwyżki emerytur, roboczogodzina za 5 zł, mafie VAT, mafie paliwowe, firmy teczkowe przy budowie autostrad i stadionów, wysysające bokiem miliardy. Skrajna bieda u rodzin wielodzietnych na prowincji.
No i paliwo, które po wygranych wyborach 2011 roku "mogło sobie być już nawet po 7 złotych".
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 02-01-2022

43505. 
Odnośnie wpisu numer: 43498

Mam nadzieje, że rządy PiS jednak zbliżają się do końca. O ile na początku wydawało się, że faktycznie może to idzie w dobrym kierunku, o tyle widać, że panowie na stołkach rozpaśli się. Poziom kolesiostwa przekracza wszelkie normy, inflacja niszczy klasę średnią, a niższą dusi. Wymyślanie dopłat, tworzenie biurokracji, komplikowanie prawa, utrudnianie prowadzenia działalności.
Pomijając kwestie światopoglądowe, to Konfederacja ma najlepsze pomysły gospodarcze. Teraz trzeba nam takich ludzi, którzy znają się na ekonomii, obniżą podatki, uproszczą prawo i zredukują znacznie zbędne urzędowe etaty. Niestety ludzie dają się omamić sztucznie kreowanymi problemami lewicy albo dają się przekupić socjalowi PiS-u. Dopóki nie zauważą, że teraz potrzebne są osoby takie jak np. dr Sławomir Mentzen nic się tu niestety nie zmieni. Dalej będziecie pracować za jedzenie, na wymyślone limity CO2.
Nie chodzi o to żeby przeżyć, tylko żeby żyć.
 Michał
 Iława, Piątek 31-12-2021

43504. 
Dusza spętanego Rosjanina jest przeżarta bakcylem nienawiści w stosunku do wolnego Polaka, jak i do każdej idei wolności. Oni są zdolni do nawet przyjaźni i będą nas kochać szczerze i serdecznie, jak rodzonego brata, ale tylko do chwili gdy poczują, że w sercu jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza władzy nad wami.
Taki ich szczep mieszańców azjatyckich...
 Marszałek
 Iława, Czwartek 30-12-2021

43503. 
Znowu niższe ceny paliw na stacji „SADEK” Wikielec koło Iławy.
Brawo Krzysztof Sadowski!
Kierowcy lubią tutaj tankować paliwa #Orlen.
Każda kolejna dostawa to wyraźny zjazd cenowy.

Środa 29 grudnia:
⛽️ benzyna 95 –> 5,62 zł
⛽️ diesel ON –> 5,68 zł
⛽️ gaz LPG –> 2,99 zł
 KURIERZY
 KURIER IŁAWSKI, Środa 29-12-2021

43502. 
Zbigniew Ziejewski, Prezes firmy rolnej ZIEMAR Szwarcenowo, aktualny poseł PSL-u, o czym piszą w aktualnym Kurierze, znowu popadł w kłopoty.
[...]
Ma zaległości finansowe na około blisko miliona złotych za "bezumowne użytkowanie" aż 240 hektarów w okolicy. W Kurierze czytajcie o co dokładnie chodzi…
Jemu, biedaczkowi, się "nie wiedzie" odkąd rządy przejął PiS, bowiem stracił możliwość zainstalowania fermy wiatracznej na plebańskim polu parafii Szwarcenowo, które do dziś użytkował za darmochę... Liczył na ten interes jeszcze za czasów PO.
Ponadto facet toczy różne procesy z rolnikami przed sądami, czy nawet z biedną sołtysową od wielu lat, że miała go pono sponiewierać swoim językiem. No i przegrał.
Wydaje się, że Poseł powinien być człowiekiem kryształowym i moralnym, a nie szarpiącym boje z ludźmi całe życie i nie powinien prowadzić spraw w sądzie o byle co [...]
[...] Powinien płacić podatki i daniny sprawiedliwie jak każdy Kowalski [...]
 przyjaciel
 okolice, Środa 29-12-2021

43501. 
Co roku jest ten sam problem z odśnieżaniem dróg powiatowych, które odśnieża Pan Szmigiel z Adamowa. Droga Susz-Kisielice praktycznie jest nieodśnieżana, a jeżeli jest, to byle jak.
W środę 29 grudnia śnieg nie padał, tylko wiał wiatr i rano o godz. 6:30 droga ta była nieprzejezdna. Przez całą noc wiatr zrobił swoje i zawiewał z pól na drogę śnieg, powstały więc odcinki, gdzie ledwo można było środkiem przejechać i to gdy się miało szczęście, że nikt z przeciwka nie jechał.
Pan Szmigiel nie pierwszy raz tak przykłada się do odśnieżania. Inne drogi wyglądają o wiele lepiej.
Jest zima, nie można oczekiwać super warunków ale te minimum powinno być zachowane. Wydaje mi się, że Pan Szmigiel nie jest przygotowany do zimy, zapewne nie zabezpieczył się w piach i sól albo oszczędza ale na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Trochę posypać drogę to chyba powinien.
Wiele lat "wygrywa" przetargi na odśnieżanie i ma już dobre znajomości, by się nie narobić, nie stracić, a zarobić. Mam nadzieję, że w końcu ktoś odpowiedzialny za utrzymanie dróg zajmie się tym, a nie daje się nabrać na to, że droga była niby odśnieżona i płaci za niewykonaną robotę. Takiego łatwego zarobku każdy by chciał.
 kierowca
 Susz, Środa 29-12-2021

43500. 
Odnośnie wpisu numer: 43499

Stolarz czy czy też budowlaniec są w Polsce zarobkowo obecnie niewiele oddaleni od zarobków na zachodzie. Skończyło się grabienie polskiego fachowca na zgniłym gruncie zachodu.
Owszem był czas (lata 80-90-te), kiedy Polacy z zarobków miesięcznych tam, tu w ojczyźnie kupowali za dewizy nowe samochody, a za 3-4 miesięcznie zarobki w Szwecji można było kupić nowy dom zamknięty na klucz. Tak było, ale się skończyło.
Jednak wielu z bohaterów tamtych czasów, tu w Polsce, za wolną Ojczyznę, a dziś zasobną, życie oddawało. Tak, tak było, o czym nie wiedzą i nie chcą wiedzieć pseudo-elity. Oni nawet myślą, że zasobna dziś Polska to ich zasługa.
 majster
 Iława, Wtorek 28-12-2021

43499. 
Odnośnie wpisu numer: 43498

Norweskie media alarmują, że rynek pracy opuszczają wykwalifikowani polscy robotnicy. Powód? Poprawiające się zarobki w PL. Ten sam trend dotyka Niemcy.
Reakcja? Przepisy unijne hamujące rozwój przemysłu i transportu Polski (patrz: zaostrzenie przepisów dla kierowców polskich TIR-ów), blokowanie reformy sądów, kary wymierzane przez TSUE, wsparcie dla Tuska, bo wiadomo - on by ten trend szybko „naprawił”.
Czego jeszcze nie rozumiecie?
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 28-12-2021

43498. 
Lewackie frajerstwo opozycyjne i zdradzieckie zaklina rzeczywistość, że "droga prawicy pisowskiej zbliża się (rzekomo) ku końcowi, bo tym razem zostanie Kaczor wyeliminowany z gry politycznej".

Wystarczy jednak posłuchać o czym się gada na prawdziwej ulicy, albo w kolejkach w sklepach spożywczych, gdy ludzie gadają, jak to się jednak poprawiło ze wszystkim niż lat temu 10 czy 15 wstecz. Tak mniej-więcej idzie gadanina cicha. Np. że dzieciaki ładnie są ubrane i dobrze karmione, że to wszystko widać.
Ludzie martwią się jedynie czy aby te 500+ zostanie utrzymane, bo przyjęli ten benefit jako wartość stałą. Dlatego martwią się jedynie tym, czy utrzyma się jeszcze Kaczyński z tym Morawieckim. Takie głosy idą cichutko pod niebiosy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 28-12-2021

43497. 
Byłem w niedzielę na świątecznej bożonarodzeniowej Mszy świętej w kościele [na Osiedlu Piastowskim w Iławie]. Pleban odprawiał mszę jak zwykle, lecz z jednym ale - co jest śpiewane, zresztą z megafonu nagrane, czego niewielu zauważa.
A dlaczego? - zapytacie. Nie usłyszałem na tej Mszy ani jednej polskiej kolędy. To był śpiew tekstu nadający się do normalnej może Mszy, ale nie do bożonarodzeniowej. [...] To było coś do niczego nie podobne. Takiego pienia wydziwionego, sztucznego, modernistycznego to ja nie słyszałem nigdy. [...]
Ja naprawdę boję się o wartości chrześcijańskie, a księża niech się zastanowią co czynią. [...]
 sąsiad
 Iława, Poniedziałek 27-12-2021

43496. 
Odnośnie wpisu numer: 43494

Szykuje się brutalne parcie na Ratusz iławski.
[...]
Nie wykluczam, że dojdzie do rękoczynów, szczególnie w okolicy Starego Miasta, bowiem jest o co, a szczególnie o wypchnięcie za burtę pewnych wrażych osób. [...]
W ulu się roi i szykuje na przewrót, czyli wyrojenie, o jakim nikomu na myśl nie przyszło. Szykuje się epokowa zmiana wśród radnych, padną bowiem trupy spośród Wielkich. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Niedziela 26-12-2021

43495. 
W TVP lecą co chwila jakieś dziwne filmy dokumentalne lub biograficzne o komunistycznych pieszczoszkach: Osieckiej, Olbrychskim, Krawczyku, Rodowicz.
Ale żeby zrobić film o np. Józefie Mackiewiczu i Barbarze Toporskiej, albo o Jacku Kaczmarskim i Przemysławie Gintrowskim, czy Annie Walentynowicz – to już nie...
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 25-12-2021

43494. 
Odnośnie wpisu numer: 43493

Niesamowicie religijny nagle się zrobił nasz ukochany "bobas iławski" [burmistrz Dawid Kopaczewski].
Biega sprintem po niemal wszystkich możliwych imprezach religijnych w mieście i nawet takie paskudne dla niego wyrażenie jak "Boże Narodzenie" przechodzi przez usta tego naprawdę oddanego Europejczyka, agnostyka i marksisty, mimo że musi w tym momencie zatykać nos. Cóż za poświęcenie! Dla czego? Dla stołka?
Cóż za dziejowa ofiarność tego wojującego antychrześcijanina, który onegdaj zasłynął walką z parafią zakonu Oblatów czerwonego kościoła, gdy mu, wespół-zespół z radną Ewunią Jackowską - wtedy jeszcze działaczami rewolucyjnymi świetlicy Stare Miasto - przeszkadzał nawet o pół metra za duży plakat na ogrodzeniu parafialnym i słali płomienne skargi, a raczej donosy pełne oburzenia do kurii diecezjalnej w Elblągu.
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 24-12-2021

43493. 
Odnośnie wpisu numer: 43491

Doprawdy?
"Kredyt zaufania" trwający już ponad tysiąc dni? (3 lata od 2018 roku).
Frankowicze w tym kraju nie są tak zadłużeni jak ten Kopaczewski.
A kredyty trzeba spłacać.
Do siedzenia w internecie na Facebooku i monitorowania miasta można było zatrudnić kogoś z liceum "żeroma" za dużo mniejsze pieniądze.
 Franek
 Iława, Czwartek 23-12-2021

43492. 
Czemu bezkompromisowy Kurier tym razem milczy na temat skandalu w Kisielicach dotyczącym ordynarnego nepotyzmu w wykonaniu Burmistrza Rafała Ryszczuka, który zatrudnił własną żonę Halinę Ryszczuk na szefa jednostki oświatowej jaką jest samorządowa szkoła...?
[...]
Tyle z cytatów nauczycieli, bo reszty nie da się już nawet zacytować.
 pomocnik Mikołaja
 Iława, Środa 22-12-2021

43491. 
Odnośnie wpisu numer: 43481

Szanowny Panie Maurycy!
Wybór Dawida Kopaczewskiego na burmistrza Iławy być może był próbą zaktywizowania młodego pokolenia na współdecydowanie i zarządzanie miastem. Kadry trzeba odmładzać! Nie każdemu może to pasować, to oczywiste! Ale po to mamy ustrój demokratyczny i pluralizm, by próbować różnych smaków.
Mam duży szacunek do Pana Żylińskiego w odniesieniu do jego osiągnięć jako burmistrza Iławy, ale miał swój czas i - w mojej ocenie - wykorzystał go optymalnie.
Proszę dać szansę i kredyt zaufania do aktualnego burmistrza :)
 PhP
 Iława, Środa 22-12-2021

43490. 
Staje na głowie wszystko w Iławie od kilku lat.

W sytuacji kolejnego roku kryzysu pandemicznego [...] nie powinno się wydawać ogromnych pieniędzy na imprezy podobno kulturalne tylko po to, żeby odfajkować, że się odbyły, albo żeby móc ogłosić przechwałki, że "to moja jest [niby] zasługa". No kto tak gospodarowałby własnym portfelem na swoim prywatnym podwórku?!

Należy oszczędzać i zbierać fundusze na ważniejsze cele zasadnicze, jak np. budowa i naprawa miejskich dróg, które w wielu miejscach są jeszcze nieutwardzone.

Mimo wielu próśb środowisk sportowych, że potrzebna jest modernizacja bieżni stadionu i zaplecza LA do realizacji zajęć programów szkolnych w-f (nie tylko podstawówka), młody burmistrz Dawid Kopaczewski jakby nie rozumiał co się do niego mówi. Bo prawdziwej LA to w Iławie nie ma, poza papierem i robieniem pozorów. O tym wiedzą nawet laicy.

Ok, jest ciężka sytuacja budżetu, ale dlaczego w takim razie wydajemy strasznie wielkie pieniądze na zabawę dla wybranych, w sumie małych grup społecznych? Co to jest za polityka?
 trener bez teki
 Iława, Środa 22-12-2021

43489. 
Odnośnie wpisu numer: 43488

Doktory dzielą się na doktorów ludzkich i nieludzkich.
Te ludzkie to od ludzi.
Te nieludzkie to od psów, kotów i innego zwierza, czyli weterynarze.
 gnida dworska
 Iława, Wtorek 21-12-2021

43488. 
Powiat Iława odcięty od opieki lekarskiej.
Zachorowałem, na swoje nieszczęście, w sobotę 18 grudnia.
Na drzwiach ambulatorium lakoniczny komunikat, że "lekarza brak".
Chętni, acz półprzytomni lub powłóczący nogami powinni udać się do Nowego Miasta Lubawskiego lub do Ostródy pieszo, konno, rowerem czy jak kto woli.
Kompromitacji iławskiej służby zdrowia nie ma końca.

Przy okazji serdeczne podziękowania za zaopiekowanie przesyłam na ręce dr Hącia i personelu pielęgniarskiego ambulatorium w Nowym Mieście. Porada udzielona szybko, sprawnie, z uśmiechem - z testem na covid włącznie. Czyli można się zająć Człowiekiem, bo tam, jak widać, wynik ekonomiczny nie jest najważniejszy, lecz Pacjent.
 pacjent
 Iława, Wtorek 21-12-2021

43487. 
Odnośnie wpisu numer: 43486

Ad vocem spóźnień pociągów.

Zimą 1978 roku pamiętnego... Stoję na stacji z lokomotywą, ta sapie i dmucha, a para wali spod jej brzucha... Ale nie na ten czekam, a na ten z Wrocławia do Białegostoku, który o godz. 12:05 miał być na stacji Iława Głowna.
Jest parę minut po godzinie 12. Nagle głos z megafonów chrapliwy zapowiada: "Pociąg pospieszny z Wrocławia do Białegostoku wjedzie na peron..." itp. itd. etc.
Nagle podchodzi do nas kolejarz, tzw. młotkowy co sprawdza hamulce i poprawia informację: "Wjedzie, tak, ale WCZORAJSZY!!!".

SLD i PLATFORMA przez 20 lat rozmontowały system połączeń kolejowych rozbijając na spółki i spółeczki do tego stopnia, że chyba następne 120 lat trzeba będzie to składać do kupy.
A najgorsze jest to, że te łobuzy nadal rządzą urzędami marszałkowskimi w miastach wojewódzkich, tak jak w Olsztynie czy Bydgoszczy, a więc ci polityczni nieudacznicy i kombinatorzy nadal trzymają łapę na kolejowych spółkach REGIO.
I masz, człowieku, klops. Nie poskładasz rozkładu jazdy za cholerę!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 21-12-2021

43486. 
Mieliśmy wyjechać dziś z Susza do Olsztyna z przesiadką w Iławie.
Pociąg miał rosnące opóźnienie. Pani przez megafon co 5 minut informowała, że wielkość opóźnienia wzrasta. Z 8 minut zrobiło się 90 minut! Nikt z marznących podróżnych nie wiedział, czy odjedzie. Dobrze, że jeden z potencjalnych pasażerów zadzwonił do Prabut i został poinformowany z rozbrajającą szczerością, że ów nieszczęsny pociąg w dziś w ogóle nie pojedzie, bo ma awarię. Pojechaliśmy następnym o godz. 16:28 z Susza do Iławy. Pociąg z Torunia przyjechał z 10-minutowym opóźnieniem, a po drodze do Olsztyna... zepsuł się, więc do grodu nad Łyną przybył dopiero o godz. 18:45.

Brawo i dziękujemy za podwyżkę biletów! Aż strach pomyśleć co może się stać, gdy temperatury spadną poniżej -5°C, albo gdy napada tak z 10 cm śniegu? W imieniu pasażerów kolejny raz nie pozdrawiam PKP.
 suszanin
 Susz, Poniedziałek 20-12-2021

43485. 
"Kita" podobno członków nawet najbliższej rodziny zaczyna rozsadzać na podległych sobie urzędowych etatach. [...] Tak się rozpasał brat bandyty oraz brat tulipana.
Brawo, ale do kogo pretensje teraz, mości Panowie/Panie w Kisielicach? [...] Sami wybraliście sobie tego zakompleksionego oszołoma, pozera i gangstera z kurnika na [...] więc teraz się z nim męczcie, idioci...
 Soprano
 Kisielice, Niedziela 19-12-2021

43484. 
Skoro pojawił się kolejny debilny projekt unijnych komunistów ws. karania nawet więzieniem za "przestępstwa przeciwko środowisku", to dokładam swoją propozycję.
Obowiązkowe przedłużenie gwarancji na sprzęt AGD do 10 lat. Jeśli coś popsuje się przed tym terminem, to zarząd koncernu trafia do pudła.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Sobota 18-12-2021

43483. 
Pic na wodę, fotomontaż... Mydlenie oczu...

Lekkoatletyka. Mamy w Iławie sekcję z 5-letnim stażem, od której należałoby oczekiwać jakiegoś medalu na mistrzostwach Polski PZLA, ale ich ciągle brak. Oczywiście chwalono się wynikami z jakiegoś programu "Lekka dla Każdego", gdzie notują nie za wysokie też miejsca. Nawet w ramach mistrzostw wojewódzkich LA nie widać szturmu na pudło, że już nie mówiąc o skali kraju.

Porozmawiajmy otwarcie. Dobry, nauczyciel w-f, ale nie trener, który prowadzi 4 godziny lekcyjne w tygodniu w-f ze sprawną fizycznie i ruchowo młodzieżą, plus do tego jeszcze 2 godziny na SKS - dojdzie do tego samego, co wasza reklamowana w zachwytach Pani instruktorka LA, Aneta Ostanek. [...]

Burmistrz nie powinien się dać nabrać, że trenerka ma świetne wyniki. Trenerzy z doświadczeniem, nie w ciemię bici, wiedzą, że najłatwiej z najmłodszymi, czyli od 5 do 6 klasy. Niech burmistrz zapyta trenerki np. tak: "Kogo Pani wychowała przez te 5 lat?" Trzeba jednak rozumieć, co znaczy KOGO? A znaczy kogoś takiego, kto zdobył u trenerki medale na Mistrzostwach Polski, czy był może aktualnym zawodnikiem kadry narodowej PZLA, startował w drużynie narodowej na ważnych zawodach.

To przecież już 5 lat prowadzenia sekcji iławskiej. W tym czasie wielu trenerów z Lubawy, Ostródy czy Nowego Miasta Lubawskiego często ze swoimi zawodnikami ma sukcesy na Mistrzostwach Polski.
 trener bez teki
 Iława, Środa 15-12-2021

43482. 
Ad vocem rządzenia i zamierzeń burmistrza naszego młodego i niestety coraz bardziej pogubionego Dawida Kopaczewskiego...

„Alea iacta est” (z łaciny: „Kości zostały rzucone”). Te słowa wypowiedział Juliusz Cezar gdy ze swoją armią przekroczył rzekę Rubikon. Otóż owe powiedzonko znaczy tyle, że nie ma już odwrotu od pewnych decyzji, stanowisk czy sytuacji. [...] [...] [...]

Podobnie młody burmistrz Iławy rzucił kośćmi ogłaszając, iż postanawia wesprzeć finansowaniem... prywatną firmę, a nawet udzielić jej coś jak zaliczki pieniężnej, by ta dała radę wybudować kolumbarium na cmentarzu przy ulicy Piaskowej. [...]

Ciekawe czy sto kolejnych lokalnych firm iławskich również ma aż takie fory u wielmożnego burmistrza przy zamówieniach publicznych...? Raczej wątpię, bo jeśli firmie budowlanej brakuje płynności finansowej to musi biec do banku po kredyt, a więc musi słono płacić za wsparcie finansowe. Czy tak ma teraz wyglądać w Iławie nowa „równość gospodarcza”?

Taki swoisty nepotyzm i rozpasane kolesiostwo dzieje się teraz w grodzie iławskim... Moja stara głowa wiele już widziała i z niejednego pieca chleb smakowała, jednak ciągle jest za mała i zabrakło jej palety smaków. Oto bowiem odkryła nową mutację smaku: gorzki, a raczej gorzko-kwaśny...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 14-12-2021

43481. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

Marszałku! "Gdyby głupota miała skrzydła, fruwałaby jak gołębica". Myślę, że to powiedzenie doskonale ilustruje stan umysłów jaki osiągnęło pokolenie iławian, szczególnie te w przedziale wiekowym 18-35 lat, uczestniczące jesienią 2018 roku w wyborach burmistrza Iławy.

Bo co trzeba mieć w głowie, by wygenerować pomysł oddania głosu na chłopaczka z internetowego Facebooka, szeregowego i dotąd nikomu nieznanego pracownika Powiatowego Urzędu Pracy, który nigdy wcześniej nie kierował żadnym, choćby najmniejszym zespołem ludzkim a samorządu miejskiego nawet nie powąchał...?! Który po radosnych godzinach pracy w budżetówce nagle wskoczył w szaty rzekomo społecznika, rewolucjonisty i anty-systemowca, i pomalował wałkiem dwie ściany świetlicy Stare Miasto od wtedy ziejącej już pustką wydmuszki (pod publikę) oraz dumnie zamalował kilka bohomazów w okolicy amfiteatru... rzecz jasna w obecności zachwyconych kamer zaprzyjaźnionych mediów.

Ileż trzeba w sobie dźwigać bezinteresownej zawiści oraz skrywanych kompleksów, by z takim dzikim entuzjazmem rzucać się w trakcie wyborów na wieloletniego burmistrza Żylińskiego?! Co tak bardzo w Nim drażniło?! Może spokój i szacunek do każdego nawet adwersarza? A może Jego umiejętność logicznego wywodu? Albo może wieczne marzycielstwo i uparcie wdrażane na miarę lokalnych możliwości wizjonerstwo, by uczynić Iławę miastem pięknym i niepowtarzalnym?

Może irytowała Jego żelazna zasada, by nie wciągać naszego miasta do plemiennych, nienawistnych podziałów politycznych jakie ogarnęły całą Polskę? A może to, że wszystkie formacje i środowiska, od lewa do prawa, traktował jednakowo - z lekkim dystansem, ale bez konfrontacji, z sympatią i zrozumieniem każdych poglądów?

A może przeszkadzał Jego skromny styl życia, taki niemedialny, niefajny, kompletnie zaprzeczający nawykom celebrytów?

A może wkurzało Jego publiczne doświadczenie sięgające 30 lat wstecz, od początku zmian ustrojowych w Polsce - wszakże dla jednych zawsze będzie to nieusuwalna skaza, dla innych godna podkreślenia zaleta.

Może zeźliło to, że przez długie trzy dekady nie można Mu było zarzucić korupcji i nepotyzmu?

Nie wypada Was prosić, szanowni iławianie, byście raczyli odpowiedzieć na te pytania. Lepiej tego nie róbcie, bo nie poradzicie sobie bez wypisywania kolejnych bredni i produkowania ogólnikowych oskarżeń niepopartych żadnym konkretnym, zweryfikowanym i potwierdzonym przykładem.
 Maurycy
 Iława, Niedziela 12-12-2021

43480. 
Odnośnie wpisu numer: 43479

Mówią, że należy uprawiać sport, bo to "dla lepszego zdrowia".
[...]
Ale za wszytko rodzice muszą płacić od A do Z. Zastanówmy się, czyje dziecko jedzie na obozy i zawody? Tylko te, którego rodziców stać. A to kosztuje, oj kosztuje...
A zatem kto trenuje? Czy ten najzdolniejszy, czy ten, którego rodzice w kieszeni mają nieco więcej grosza?
Owszem, jest jeszcze rekreacja fizyczna po iławskich ścieżkach czy w lasku, co też można nazwać przecież "sportem".
Uprawiajcie więc rekreację, ale nie biegajcie w niedzielę po asfaltowych i polbrukowych ścieżkach, zwłaszcza w byle jakim obuwiu, bo wasze stawy i ścięgna odczują na starość i będziecie z ortopedami za pan brat...
 trener bez teki
 Iława, Sobota 11-12-2021

43479. 
Odnośnie wpisu numer: 43477

Oprócz możliwości wygrzania się w ciepełku żeglarskiej mistrzyni, zacni samorządowcy iławscy mają okazję wynagrodzić jej choć trochę poniesiony trud.
Może by tak np. jakieś zgrabne autko ufundować? Czemu akurat autko...? A tak, żeby mogła na przykład też, jak my, postać sobie pod szlabanami przy białym kościele albo w lesie na wylocie na Kisielice i ciepło pomyśleć, jak to "fajnie" się mieszka w mieście mającym za włodarzy ludzi od czasów 1990 roku ciągle tych samych z lewicy czerwonej, potem różowej, zwanej czasem liberałami - rodziców i dziś już ich dzieci - i wtedy, i teraz tak "troskliwych i rzutkich" wybrańców społecznych.
Grzech zaniechania nie do zapomnienia... Nie do zapomnienia...
 Zibi
 Iława, Piątek 10-12-2021

43478. 
Skoro rozgrzani polskojęzyczni sędziowie sami uznają w zabronionym konstytucyjnie stowarzyszeniu politycznym (art. 178), czy są niezawiśli, czy nie - to logika mówi, że przestępcy także [...] sami o sobie powinni decydować, czy są winni czy nie.
[...] Pieprzyć prawo! Ważne są odczucia! Róbta, co chceta!
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Piątek 10-12-2021

43477. 
Zobaczcie jaka żenująca małość wyłazi z ludzików mniejszych niczym mysz lub żmija pełzająca spod kamienia...
Oto słynna AGATA BARWIŃSKA, wicemistrz świata w żeglarstwie, została powitana w Iławie jakże hucznie, z fanfarami, z dumnie prężonymi klatami. Zobaczcie jaki długi sznurek chętnych do ogrzania się w blasku fleszy przy sylwetce czempiona... Aż tylu mamy tu namolnych i bezwstydnych błaznów do pozowania na fotografiach w towarzystwie dzielnej Agaty...
Oczywista i największa zasługa gdzie pierwej leży? RODZICE mistrzyni.
Bo to dla Nich należy się uprzedni ukłon.

Przy okazji jestem ciekawy w jakiż to konkretnie sposób pomogły władze miasta Iławy i powiatu iławskiego w finansowaniu kariery utalentowanej sportsmenki znad pięknego Jezioraka i sprawczyni reklamy regionu...?
 Witold
 Iława, Czwartek 09-12-2021

43476. 
Odnośnie wpisu numer: 43475

Czy dobrym ojcem jest ten, który ubiera dzieci, pokazuje jak bardzo je kocha, może nawet naprawdę kocha. Ale totalnie zaniedbuje ich kwestie zdrowotne. Wszyscy by powtarzali, jaki to wspaniały ojciec, jak się troszczy. Dzieci takie zadbane, schludne, ładne. A że chorują, powoli umierają, przecież tego nie widać. Bo są ładnie ubrane. Może było ich więcej, ale przyszła opieka i któreś zabrała. Jedno dziecko zabrała rok temu, drugie dwa lata temu. Rodzina się ciągle zmniejsza, ale jest ładnie ubrana.

Co do dobrego włodarza i zarobków, to nie tyle świadczy o tym, czy był dobrym to, ile zarabiają mieszkańcy, ale raczej jak zmieniły się ich zarobki na przestrzeni jego kadencji - w porównaniu do innych miast.
 nemo
 Iława, Czwartek 09-12-2021

43475. 
Odnośnie wpisu numer: 43472

Faktycznie, biedny jesteś.
Chodziło mi o to, że jaki jest ojciec lepszy - czy taki co chleje i cię leje, ale zarabia więcej, czy taki, który mniej zarabia, ale jest niepijącym zaradnym rodzicem.
Tak samo jest z burmistrzem Jeden może dużo zrobić dla miasta odnośnie infrastruktury, szkolnictwa kultury, zdrowia itp. (mimo że ludzie zarabiają poniżej średniej województwa) a drugi może nic nie robić w tym zakresie (a ludzie zarabiają powyżej).
Według twojego toku myślenia najlepszy włodarz miasta to na przykład prezydent Lubina na Dolnym Śląsku, bo tam ludzie dużo zarabiają. Wielka mi jego zasługa w bogactwie mieszkańców... Bo jaki miał wpływ ma to, że jest tam kopalnia miedzi...? Żaden.
 mieszkaniec [176]
 Iława, Środa 08-12-2021

43473. 
Odnośnie wpisu numer: 43470

Nie analizuję wewnętrznej sytuacji innych miast, ponieważ nie jestem ich mieszkańcem. Mogę za to zweryfikować ogólnodostępne dane, takie jak choćby średnie zarobki mieszkańców. Wybrałem na przykład Ostródę, bo to miasto sąsiednie dla Nas, o podobnej strukturze, też leżące nad jeziorem i posiadające podobną ilość mieszkańców. Aby być jednak dokładniejszym w porównaniu, oprócz samej średniej zarobków (na która ma także wpływ chociażby położenie Olsztyna), przytoczyłem procentowy wzrost zarobków, w porównaniu do średniej wojewódzkiej, za czasów byłego burmistrza. I to obrazuje miejsce Iławy.

Co do zarobków to upraszczasz sprawę. W prywatnych firmach właściciel płaci tyle, ile musi. Na wysokość pensji ma wpływ nie także konkurencja w walce o pracownika. Im więcej firm, tym trudniej o pracownika, tym większe zarobki.
Burmistrzowi podlega m.in. infrastruktura, podatki, umorzenia. Są to sprawy, które bezpośrednio wpływają na prowadzenie firmy i powstawanie nowych. Napływ kapitału zewnętrznego.
Twierdzisz, że burmistrz nie ma wpływu na lokalny biznes, ale że dzięki niemu mamy POL-MAK w Iławie. Czyli właśnie ma na to wpływ, bo mamy POL-MAK w Iławie. Jego działania przekładają się na zewnętrzne inwestycje w mieście.
 nemo
 Iława, Środa 08-12-2021

43472. 
Odnośnie wpisu numer: 43468

Co to za porównanie? Burmistrz nie należy do mojej rodziny, tylko jest urzędnikiem państwowym opłacanym z moich podatków i ma świadczyć z usługi z których ma być rozliczany.
Dywagacje czy zarobki mieszkańców powinny świadczyć o włodarzu miasta czy może jakieś inne wskaźniki mogli byśmy uznać za wartościowe, gdyby sytuacja materialna iławian była chociażby na średnim krajowym, tymczasem nie jest. Nie jest nawet na średnim poziomie biednego województwa.
Takie myślenie jakie proponujesz, to przyczyna porażki PO z PIS. To właśnie polityka "ciepłej wody w kranach".
 nemo
 Iława, Środa 08-12-2021

43471. 
Odnośnie wpisu numer: 43470

A pamiętacie wojnę jednej Pani [radnej Ewy Jackowskiej] z burmistrzem [Adamem Żylińskim] o rzekome zatruwanie środowiska przez nowo powstałą wtedy fabrykę papierniczą POL-MAK?
Ten hejt przyczynił się do zaniechania budowy w Iławie fabryki czekolady. Pamięta ktoś jeszcze?
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 08-12-2021
Odp. 
Nadal masz kłopoty z napisaniem o kogo chodzi? Ile razy można zwracać uwagę jak niesfornemu dziecku w przedszkolu? Czy musi moderator po tobie niemal zawsze poprawiać tekst w nawet tak elementarnych aspektach, jak nazwanie człowieka i wskazanie go po nazwisku? Zwłaszcza, iż twój niezborny mono-bełkot dotyczy osób publicznych (obu). Poprawisz się wreszcie?
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 08-12-2021

43470. 
Odnośnie wpisu numer: 43292

Przytoczyłeś dane statystyczne dotyczące średniej wysokości zarobków mieszkańców i... co dalej?

Średnia zarobków danego miasta zależy od różnych czynników - np. położenia. Twoja Ostróda leży bliżej Olsztyna, a tam z kolei są wyższe pensje, więc naturalnym jest, że czym bliżej większego miasta z większymi możliwościami na rynku pracy, tym wyższe zarobki. Do tego dochodzi położenie przy drogach krajowych itp. Gdzie tu rozwój miasta?

Przede wszystkim napisałeś o miastach, a nie o jednym mieście, i o ich rozwoju, a nie o zasobności portfeli mieszkańców. Pytanie jeszcze jaki wpływ ma burmistrz na wysokość zarobków mieszkańców pracujących w prywatnych firmach? Żaden. To nie jego kompetencje.

Na to, na co miał wpływ wykonywał doskonale - infrastruktura, ruchy dotyczące podatków od przedsiębiorców, wysokość ulg itp. Burmistrz to zarządzanie miastem i urzędem, gospodarką komunalną, przygotowywanie uchwał dla rad miejskich, zarządzanie kryzysowe, sposób wykonania uchwał itp. Burmistrz może co najwyżej decydować o pensjach podległych urzędników, ale nie w prywatnych portfelach. Nietrafne te wywody i nie na temat.

Napisałem o szeregu działań podjętych przez Żylińskiego, o wizjach i planach, które realizował, by miasto było bardziej przyjazne, ładniejsze i funkcjonalne. Wciąż jednak nie przeczytałem od Ciebie w jaki sposób sąsiednie miasta o wiele bardziej się rozwinęły? Ostatnia kadencja zaowocowała na przykład fabryką Pol-Mak, która w całości swoją siedzibę, obraną w Iławie, zawdzięcza Żylińskiemu.

A jeśli chodzi o porównania, to skup się proszę na tym, na co burmistrz ma wpływ. No i koniecznie podaj jak wiele firm powstało dzięki burmistrzom tych ościennych miast.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 07-12-2021

43468. 
Odnośnie wpisu numer: 43462

Dziwaczny sposób oceniania włodarza miasta - wszystko ma być zależne od zasobności portfela mieszkańca Iławy? To tak, jakbyś oceniał swojego ojca – nieważne, że chleje na umór, bije żonę, przepuszcza kasę, znęca się nad Tobą i rodzeństwem, ale ważne, że kasa się zgadza, bo wypłatę przynosi powyżej średniej.
Widzę, że mimo chyba zasobnego portfela biedny jesteś...
 mieszkaniec [176]
 Iława, Wtorek 07-12-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 6 7 8 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 197 198 199 ... 381 382 383 następna ] z 383101357473REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.