Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

Forum

34857. 
Walka PRAWDZIWA czy POZOROWANA...?

Niepojęte! Na automaty nie ma rady? Rodziny osób uzależnionych od gier hazardowych biją na alarm i proszą Kuriera o pomoc. Celnikom zarzucają bezsilność i małą skuteczność w walce z tym procederem. Urzędnicy zapewniają, że robią co mogą. A Waszym zdaniem – jak jest...?

Czytaj więcej w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 09-03-2016

34856. 
Odnośnie wpisu numer: 34855

No tak... Przepraszam, że w Marszu Pamięci o ofiarach mordów rękoma czerwonych komunistów nie krzyczeliśmy podziękowań dla Moskwy oraz ich sługusów, polskojęzycznych zdrajców nad Wisłą oraz Iławką.

Marsz ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest marszem przypominającym o wielkim bohaterstwie naszych żołnierzy AK oraz NSZ, ale jest również przypomnieniem kto był bestią.

Czy wy naprawdę nie macie się o co czepiać? Ja nie widzę nic złego w haśle o traktowaniu sierpem i młotem oprawców naszych bohaterów. Czerwoni ze wschodu wymordowali po kolei dziesiątkami tysięcy naszą elitę, a wy macie pretensje o co...? Niedosłyszałem! O co, o hasło...?!

Dla przykładu podam, że podczas marszu Powstania Warszawskiego najpopularniejsze hasło brzmiało: "Jedna ula, jeden Niemiec", czyli hasło bardzo mocno rozliczeniowe z czasu powstania. I to też was odrzuca?

Prawda jest taka, że marsz był wielkim sukcesem, przyszły całe rodziny, wszystkie pokolenia, ale nie było awantur... więc trzeba się przyczepić do czegokolwiek, choćby nie wiem co, nawet do skandowanego hasła.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34855. 
Odnośnie wpisu numer: 34853

Zorganizowanie jarmarku jest proste, prawda nataszo?
Niezmiennie czynisz właśnie jarmark na tym forum.
Cóż innego z Twojej wypowiedzi wynika?
Jedyne sensowne Twe zdanie to te, które pochwala aktywność w temacie uczczenia Wyklętych. Zbyt dużo na co dzień jest bylejakości, by godzić się na nią przy tym święcie. Pochwały godne są porywy serca, ale nie w takiej formie.
Uczczenie bohaterów to nie wykrzykiwanie pod adresem nieistniejących już prawie ich oprawców, bo to nie ma najmniejszego sensu. Kogo dziś może dotknąć "czerwona hołota"? Stetryczałych dziadków? Wrogimi hasłami obudzimy patriotyzm? Bzdura! Nie tak narodzić się ma pokolenie z "prostym kręgosłupem" i nie tak wychowywano tych, których chciano uczcić tym marszem.
Formuła w jakiej się to odbyło zdecydowanie przypomina stadionowe burdy. Jako osoba szanująca pamięć Niezłomnych, po prostu się temu sprzeciwiam. Wyrażam też dezaprobatę dla maszerującego w tym pochodzie PiS-u i radnych.
 ktosik
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34854. 
Odnośnie wpisu numer: 34852

Sfrustrowani "narodowcy", dawni kibice upadłego klubu traktorzystów piłkarskich Jeziorak...
[...] Z braku laku zabrali się teraz za politykę...
I śnią...
Nieokrzesani politycznie, pyskują w ciemną noc...
[...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34853. 
Odnośnie wpisu numer: 34852

Musiałam się uszczypnąć, bo myślałam, że śnię.
Czego ludzie oczekiwaliście? Kolorowego jarmarku? Baloników na druciku? Rozdawania cukierków? A może waty cukrowej? Ważne, że ktoś poświęcił chwilę swojego czasu i przypomniał!
Cel osiągnięty, bo w efekcie są wasze postękiwania.
No i te szalejące myśli przelatujące przez głowę. Czy tylko przez głowę?
"W ubiegłym roku przeleciała mi szalona myśl przyłączenia się". Szkoda ktosiku, że twoja jadowita delikatność nie pozwala ci się ugryźć w język :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 08-03-2016

34852. 
Odnośnie wpisu numer: 34851

Tego nawet nie komentuję bo co tu komentować...
Inaczej powinien wyglądać marsz "ku pamięci", inaczej "przeciw komuś". Szanowni uczestnicy nie raczyli zauważyć, że "czerwona hołota" została przepędzona w urnach wyborczych i mamy dziś parlament bez partii lewicowych. Ale czy fakty mają jakiekolwiek znaczenie? Dla mnie taka forma marszu jest zniewagą dla wyklętych.
Odczytane z kartki kilku słów historii, pochód pełen nienawiści i na końcu słów kilka łechtających samych uczestników "ile to nas było". Żałosne.
I pomyśleć, że w ubiegłym roku przeleciała mi szalona myśl przyłączenia się. Całe szczęście, że Pan Tulwiński i kompani skutecznie wyleczyli szarego człowieczka z porywu serca.
Uczestnictwo członków rady miejskiej Iławy w tym ponurym widowisku z młokosami wykrzykującymi nienawistne hasła jest zdecydowanie nie na miejscu. Szanowni radni, jeśli decydujecie się, że bierzecie udział w tego typu imprezie, zadbajcie o to, by marsz był na przyzwoitym poziomie - z pieśnią patriotyczną, wierszem na ustach.
 ktosik
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34851. 
Odnośnie wpisu numer: 34846

[...]
Już miałem wyjść zobaczyć jak maszerują narodowcy, ale gdy usłyszałem ryki o "hołocie czerwonej", wycofałem się.
Oczekiwałem pieśni patriotycznych, żołnierskich czy religijno-narodowych. Ale wy niczego nie potraficie z tych rzeczy.
 rozżalony
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34850. 
Odnośnie wpisu numer: 34789

Uwaga rodzice!

Jeśli w Waszej gminie minął już czas składania deklaracji kontynuowania przedszkola, a Wy nie zrobiliście tego, ponieważ dyrekcja przedszkola lub władze samorządowe wprowadzały Was w błąd, macie prawo wnioskować o przywrócenie terminu!

We wniosku należy wskazać, że informowano Was, że nie macie prawa pozostawić dziecka w tej samej placówce i dopiero teraz dowiedzieliście się, że zgodnie z prawem możecie wnioskować o kontynuację edukacji przedszkolnej w tej samej placówce.

Skorzystajcie z przygotowanego wzoru, dostosowując treść do konkretnej sytuacji, z jaką się spotkaliście.

Wniosek o przywrócenie terminu:
http://www.rzecznikrodzicow.pl/sites/default/files/wniosek_o_przywrocenie_terminu.doc

Do wniosku o przywrócenie terminu należy złożyć deklarację kontynuowania przedszkolnego przez Wasze dziecko:
http://www.rzecznikrodzicow.pl/sites/default/files/deklaracja_kontynuacji_popr.pdf

Co zrobić w razie odmowy dyrektora przywrócenia terminu?
Na takie postanowienie służy zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 7 dni (na podstawie art. 59 par. 1 kpa). Zażalenie wnosi się za pośrednictwem organu (dyrektora).
 Miś Uszatek
 Iława, Wtorek 08-03-2016

34847. 
ADIOS, COMANDANTE...!

Waldemar Jackowski, jako zastępca komendanta policji powiatowej w Iławie, uwielbiał ogrzewać się w blasku medialnego rozgłosu. Jednak na zakończenie kariery nie zaprosił dziennikarzy do komendy na tradycyjne pożegnanie. Wstydził się? Ale czego? Czyżby jeszcze nie otrząsnął się ze „wzruszenia łamiącego głos”...?

O prognozach personalnych w lokalnej policji czytaj na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34846. 
Odnośnie wpisu numer: 34830

Cudowny wpis [zastraszony] jako przykład mentalności bolszewickiej.
Jak żywcem lektura Marksa i Engelsa.
Oto setki lat temu nie było takiej „choroby” jak „patriotyzm”, czyli kara gorsza to od dżumy i cholery. A dziś ta szalona młodzież też nie wie co plecie. Schodzą się na ulicy żeby wykrzyczeć te straszne hasła. Taka jest ta „choroba”, że aż uszy bolą i głowa pęka. A dźwięk tych okrzyków jest bardzo „wyraźny”, „przerażający”, bo w treści słychać upiora rozliczeń z „czerwoną hołotą”, słychać że „na drzewach zamiast liści będą...”, słychać o „Bogu, Honorze i Ojczyźnie”, słychać też o rozliczeniach ze zdradą, złodziejstwem i odstępstwem.
Stoisz przy oknie za firanką i spocony boisz się zerkać na ulicę. Schody zabarykadowane, ale i tak się boisz. Może mają broń i przyjdą do drzwi zastukać i będą takie rozliczenia jak na ulicy w latach 50, tuż po śmierci Słońca Narodów, ukochanego towarzysza Stalina. Bo wtedy była władza demokratycznie wybrana, a dziś są mali uzurpatorzy, którzy wysyłają na ulicę dzicz z głośnymi okrzykami szowinizmu, rewanżyzmu. Czy słyszysz ten miarowy krok? To idą „demony patriotyzmu”. Sunie gilotyna Narodu.
O tak... Bój się, mówię ci, bój się...
Bo każdy, kto swoją pozycję społeczną zawdzięcza kolaboracji z obcym państwem i którego dziadek lub ojciec przyjechał do Iławy na lufach sowieckich czołgów, powinien się bać do śmierci.
A nawet... po śmierci.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34845. 
Odnośnie wpisu numer: 34830

Nie obrażajcie tych ludzi. Szczególnie tych ludzi młodych, którzy nie znają dokładnie historii.
Bo, po pierwsze: nikt ich tej historii nie uczył.
A po drugie: aby dokładnie poznać wszystkie uwarunkowania tamtych czasów trzeba byłoby być specjalistą historii.
Naszym obowiązkiem jest uczyć młode pokolenie historii i patriotyzmu, a nie narzekać na ich zachowanie i niewiedzę.
 HK007
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34844. 
Odnośnie wpisu numer: 34803

Reprezentuje Pani tak poważne stanowisko urzędnicze w ratuszu, a czytać ze zrozumieniem jakoś Pani nie umie.
Odnośnie święta 1 marca napisałem, że miasto Iława nie zorganizowało oficjalnych miejskich obchodów, ale wywieszenie flag pochwaliłem, a samo wywieszenie flag przez miasto to chyba nie można uznać jako obchody tak? To, moim zdaniem, MAŁO!
Nigdzie nie wspominałem, że Burmistrz Żyliński chce w Iławie robić obozy dla i migrantów. W tamtej manifestacji chcieliśmy usłyszeć od Burmistrza, że w Iławie "nie ma miejsca na imigrantów".
Oj szanowna Pani, rozbawiła mnie Pani bardziej niż ten wpis o "masakrach wyklętych" na naszym terenie ;)
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34843. 
Czy ktoś się zainteresuje dzikim wysypiskiem śmieci, które powstaje na wylocie z Iławy na Radomno przy skrzyżowaniu do cegielni?
Piękna wizytówka.
 mieszkaniec ulicy wojska
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34842. 
Odnośnie wpisu numer: 34789

W całym województwie warmińsko-mazurskim ani jeden samorząd lokalny NIE WIE ilu 6-latków od września pójdzie do szkół.
Póki co z szacunkowej prognozy wiadomo, że zdecydowana większość rodziców [90%] nie chce posyłać swoich 6-latków do szkoły i woli, by poszły normalnie do przedszkola.
 Miś Uszatek
 Iława, Poniedziałek 07-03-2016

34839. 
Odnośnie wpisu numer: 34832

Oj tam, oj tam - zazdrościcie władzy talentów, wy mali zawistni ludzie.
Na przykład syn byłego komendanta Komendy Powiatowej MO w Iławie z czasów PRL-u zrobił taką karierę w biznesach, że nawet zagościł na liście 100 najbogatszych Polaków Forbesa.
Nawet w słynnej książce "Resortowe Dzieci - Służby" o nim wspomnieli.
Fejm na maxa.
Ale, jak sam stwierdził, zarabianie pieniędzy zaczęło go nudzić. Pewnie w związku z tym zagościł na "taśmach kelnerów u Sowy" gdzie słychać odgłosy zabaw z paniami zawodu odpłatnego "z góry".
Bo niektórzy talent dziedziczą a niektórym zostaje tylko krytykowanie władzy po internetach ;-)
 Krzysztof Kurpiecki
 Iława, Sobota 05-03-2016

34838. 
POZNAJESZ TEGO ZŁODZIEJA?

Zatankował za 285 zł na stacji paliw Orlen przy ul. Sienkiewicza w Iławie i odjechał bez płacenia. Jak się okazało, numery rejestracyjne luksusowego mercedesa były sfałszowane (info od czytelnika – ukradzione na terenie Iławy). Czytaj na stronie 2.
Może ktoś rozpozna sprawcę? Jeśli tak, prosimy o kontakt z policją, obsługą stacji lub z redakcją.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 04-03-2016

34837. 
Podsumowanie Roku 2015 w iławskim sporcie i kulturze.
Piątek 4 marca o godzinie 17:00 w iławskim kinoteatrze Pasja.
Nagrody i wyróżnienia wręczy Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński.
 Karol Chołaszczyński, Wydział Komunikacji Społecznej UM
 Iława, Piątek 04-03-2016

34836. 
PKP pyta pasażerów, co zmienić w rozkładzie jazdy

Trwają konsultacje społeczne nowego rozkładu jazdy pociągów PKP na kolejny sezon 2016/17. Do soboty 5 marca można zgłaszać swoje uwagi, sugestie i pomysły, wypełniając specjalny formularz on-line.

http://rozkladjazdy.badanie.net
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 03-03-2016

34833. 
Odnośnie wpisu numer: 34825

Czyli co...? Będzie wkładka do wkładki...?
[...]
Ta wkładka piątkowa do Gazety Olsztyńskiej zawsze była pięknie ułożona do lokalnych polityków ze starostwa! [...]
 Piotr
 Iława, Czwartek 03-03-2016

34832. 
DONOS

Poszła wieść gminna [strona 7], że zastępcą czyli drugim w Komendzie Policji Powiatowej ma być Artur Sibilewski, aktualnie pierwszy w Lubawie na posterunku. [...]
Jego tatuś był w Iławie zastępcą komendanta ds. politycznych z czasów ponurych do 1992 roku. Znany był z tego, że [...] na poniedziałkowych odprawach-prasówkach miał zwyczaj kpić cytując Jana Pawła II w taki sposób:
"Jot Pe dwa powiedział..." [...]
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 02-03-2016

34831. 
POMOC WYLĄDOWAŁA W ŚMIETNIKU

Czytelniczka zauważyła w śmietniku przy Galerii Jeziorak kilka paczek makaronu z pomocy żywnościowej ośrodków pomocy społecznej. Komu jest więc potrzebne wsparcie? Czy liczy się tylko gotówka na alkohol?

Bulwersujący materiał czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Środa 02-03-2016

34830. 
Odnośnie wpisu numer: 34829

Doskonale ujęte przesłanie do młodego pokolenia. Oni nie są patriotami, im się to wszystko tylko wydaje.
Dawno 500 lat temu na polskich terenach książęta również nie znali słowa "patriotyzm", podobnie jak dziś. Ta młodzież tylko tak uważa, że jest patriotyczna, szczególnie kiedy idzie w marszu by pokrzyczeć. I te krzyki jak zawsze bardzo wyraźne, te "czerwoną hołotę", narracja głosem [...] takim ciężkim, strasznym, przerażającym. Już lepiej zabarykadować się i nie wychodzić na ulicę.
Niektórym tylko jeszcze broń wydać do ręki i mamy rozliczenia na ulicach, takie same jakie zdarzały się w latach pięćdziesiątych. Takie same rozliczenia z urzędnikami, władzą demokratycznie wybraną, z milicją obywatelską, która ściga [...] złodziei.
Dziś z Wami właśnie tacy szli - przerażenie człowieka ogarnia...
 zastraszony
 Podleśne, Środa 02-03-2016

34829. 
Odnośnie wpisu numer: 34827

Zastanawiam się dlaczego akurat Wyklęci zajmują szczególne miejsce w sercach młodzieży. Przecież w naszej historii w panteonie bohaterów mamy w czym wybierać. Tak sobie myślę, że w rzeczywistości u wielu młodych ludzi nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem. Owszem fascynuje ich niezłomna postawa i opór, co w dzisiejszych czasach można odczytać jako "niezłomną" postawę wobec policji i jakichkolwiek władz - to jest akurat sprzeczne z wartościami Wyklętych. [...]

Nie powiem, kraj nie najlepiej dokonał swojej transformacji, zbyt wiele majątku zostało rozkradzione. Dziś już nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dziś trzeba świadomie budować społeczeństwo i jest to praca od podstaw. Dzisiejsza walka to nie zabawa w leśne podchody, a tłumny najazd na lokale wyborcze i świadome głosowanie po uprzednim zapoznaniu się z kandydatami. [...] Marsze z patriotycznymi okrzykami niczego w Waszym życiu nie zmienią.

Walka Wyklętych była walką wręcz, a Wasza to praca dla tego kraju, miasta. Mówicie, że nie ma przyszłości dla młodych, a Oni mieli lepsze warunki? Nie, po prostu nie byli roszczeniowi. Dzisiaj młodzież na starcie musi dobrze zarabiać, mieć na samochód, telefon i wakacje. Dlatego tak wielu z Was bierze nogi za pas i wyjeżdża za granicę. Tam pieniądz większy, lżejszy, socjal lepszy.

Nie rozumiecie wciąż, że Wasze pokolenie ma inne zadania niż Wasi bohaterowie - do Was należy praca za niestety niezbyt duże pieniądze [póki co], ale też trwanie, rozmnażanie się, po prostu życie we własnym kraju i odbudowywanie go ciężką pracą i wytrwałością. Głosowaniem za głosowaniem powoli ale niezłomnie możecie zmieniać oblicze Polski, a to jest znacznie trudniejsze niż przemaszerowanie ulicami miasta z pięknymi hasłami na ustach.
 ktosik
 Iława, Środa 02-03-2016

34828. 
Odnośnie wpisu numer: 34807

Wstyd i hańba!
W Suszu zbezczeszczano Święto Żołnierzy Wyklętych. [...] Jakaś grupka młodzieży przebranych za [...] zachowując jak na grillu. Kto pozwala na takie rzeczy i palenie ognisk...?!
[...] Do Brukseli pojechał synek z tatusiem świętować i słuchać Fortecy.
[...]
Wyklęci przewracają w grobie, bo za takich dekostruktorów nie oddawali życia. [...]
 sportowy
 Susz, Środa 02-03-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34827. 
Odnośnie wpisu numer: 34779

Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Film z marszu w Iławie.
Organizatorzy naliczyli rekordowe ponad 200 osób.