Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

Forum

32603. 
Odnośnie wpisu numer: 32601

Kamilu, czytaj ze zrozumieniem i zwracaj uwagę na cudzysłów.
Piszesz, że ludzie czekają na zmiany i są pozytywnie nastawieni. Ja też jestem pozytywnie nastawiona, co nie oznacza, że jak coś mnie się nie podoba, to mam milczeć.
Jestem nonkonformistką od urodzenia.
Co do tego nieszczęsnego Iron Mena, to zlituj się, bo nie jesteś w temacie, a triathlony w Suszu takie zwykłe nie są i, pomimo tego, miasto oraz jego mieszkańcy nic z tego nie mają, no może tylko dwa dni intensywnego popijania piwa.
Mija kolejny miesiąc, a ja w Iławie wciąż nic nie widzę na horyzoncie zmian, chyba że ty albo "iławianka 53" macie lepszy wzrok i dostęp do informacji. Może czegoś nie wiem?
Co do moich oczekiwań. Moim zdaniem zmiana na fotelu Burmistrza, to coś w rodzaju "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Nie spodziewam się wiele, bo nadal rządzi ta sama opcja, tylko troszkę przypudrowana dla niepoznaki.
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Sobota 21-03-2015

32602. 
Odnośnie wpisu numer: 32596

Nasz Zdzisiu nie rządzi NAWET Burmistrzem, ale PRZEDE WSZYSTKIM Burmistrzem.
Szkoda, ze mieszkańcy powielili błąd w wyborach, bo jak się czyta tu na forum, no i ucho przyłoży tu i ówdzie, to widać, że w naszej gminie Susz źle się dzieje.
Podobne jak w ościennych np. Kisielicach, obstawiają stanowiska pracy swoimi ludźmi. Chociaż bezpośrednio nie dyrektorują, to wpływają na decyzje kadrowe w podległych im instytucjach.
A ludzie siedzą cicho, bo kto się odezwie w takiej sytuacji? Sam prosty człowieczek nic nie zrobi.
Osobiście znam Krzyśka Mądrego, co to go z dyrektora hali wykopali. Chłopak poczciwy, dobrze wychowany i tylko trochę go pokierować jeszcze w zarządzaniu CSiR i poszłoby.
A SOK w Suszu kuleje i kuleje, i kuleje tyle lat, a Pan dyrektor siedzi i siedzi, i siedzi już tyle lat :)
 zainteresowany
 gmina Susz, Sobota 21-03-2015

32601. 
Odnośnie wpisu numer: 32597

Wskaż w którym momencie cię obraziłem. Ja wyrażam szczerą prawdę a że ona boli, cóż - trudno.
Co do zawodów Iron Men, to ty poczytaj sobie co to jest i nie porównuj wybiórczo organizacji światowego pucharu Iron Mana z organizacją zwykłych zawodów w Suszu.
Piszesz o klakierach. Czy coś złego jest w tym, że ludzie czekają na zmiany i są mimo wszystko pozytywnie nastawieni? Lepiej sobie siedzieć i narzekać na układy, na partie? Tak jest najlepiej według ciebie? Ty się lepiej zastanów czy w naszym kraju zajdzie kiedyś zmiana taka by ludzie zaczęli się szanować. Zaklaskaj głośno każdej opcji politycznej, która rządziła Polską od roku 90 do dziś.
Nie jestem na nikogo wściekły, wymieniam swoje poglądy, a że one tobie na przykład nie pasują, to cóż, mamy tak zwaną demokrację. Jak się tak spinasz z tymi klakierami, to kogo ty oczekiwałaś na fotelu burmistrza, telewizyjnego magika Copperfielda...?
 Kamil
 Iława, Piątek 20-03-2015

32600. 
Odnośnie wpisu numer: 32579

Widzę, że komuś przeszkadza rzetelna praca niektórych radnych. Ba! Wpis Oli Małej świadczy o miałkości tejże osoby. Dlaczego? Naśmiewanie się z czyjegoś wykształcenia jest - delikatnie powiem - poniżej pasa i świadczy tylko o autorze tych słów.
Ujawnij się, pokaż swoje nazwisko Olu. Podyskutujemy.
Ewa Jackowska, moja radna, nie jest nieomylna. Nikt z nas nie jest. Jest to jednak osoba niezwykle pracowita, ambitna i stawiająca sobie wysoko cele. Pracuje tak, jak umie najlepiej. Jak widać, komuś się to nie podoba i robi wokół niej szum.
Dziwne czasy! Zamiast ją chwalić i jej pomagać, dopingować, to już na starcie niektórzy podrzucają jej kłody. Czemu ma to służyć?
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Piątek 20-03-2015

32599. 
Odnośnie wpisu numer: 32590

Radzę tobie iławianko53 przeczytać wywiad z Burmistrzem Adamem Żylińskim w Kurierze z dnia 26.11.2014. Nie chcę przytaczać za wiele, ale ten jeden fragmencik pozwolę sobie:

"Opłacani z kasy miasta przedstawiciele lokalnej władzy, dysponenci publicznego grosza nie mogą działać w cieniu. Ich każdy krok ma prawo być bacznie analizowany przez mieszkańców, choćby byłoby to bardzo nieporęczne, a czasami wręcz nieprzyjemnie bolesne."

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/ADAM-ZYLINSKI-Nie-potrafie-czarowac/4269

Poczytaj również ze zrozumieniem o czym pisał i jak pisał na naszym forum zanim został obrany Burmistrzem Miasta. Ja czytałam wszystko i dlatego piszę, bo mam podstawy ku temu.

Ps. Muszę z przykrością stwierdzić, że Twoja zdolność do decentracji
jest w tym przypadku niedostateczna :(
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Piątek 20-03-2015

32598. 
Odnośnie wpisu numer: 32590

Pani radna a organizacja powitania wiosny. Bardzo to piękne, ale jakieś takie lepkie i ulotne. I za swoją dietę prezenciki, co się chwali i ma branie na nową kadencję.
Tymczasem stary radny, były radny, rzekł był: "Udział radnych w zarządzaniu miastem to trzepanie piany i nic więcej".
Może i rację onci ma, a może i nie ma racji, nad czym, czyli jego zdaniem oznajmującym, zastanowić się należy. Zatem stary radny, mówiąc o trzepaniu piany na sesjach, ma czy nie ma racji?
Niech mi jakiś mądry prawnik i samorządowiec da odpowiedź mądrą, ale nie kpiącą. Słucham.
 zatroskany
 Iława, Piątek 20-03-2015

32597. 
Odnośnie wpisu numer: 32586

Kamilu, wiara góry przenosi. Jeżeli chodzi o tego Iron Mena, to - tak jak napisałam - mogą być nawet 2, ale wejdź proszę na xtri.pl, to zobaczysz ile tych triathlonów się narobiło - i to tylko jednej organizacji. Jakie konkretnie korzyści z organizowanego triathlonu ma np. Susz oprócz wymiernych kosztów?
Na zmiany w Iławie też czekam, bo - było nie było - to moje miasto, ale jestem święcie przekonana, że Iława nie doczeka się tych zmian, patrząc na uwarunkowania polityczne.
Przez 4 lata województwem rządzić będzie układ PO-PSL. Ludzie, którzy rozdają karty, tak łatwo nie zapominają rzucania legitymacją i pokażą, skąd niektórym nogi wyrastają.
Zobacz Iławę. Kilka miesięcy rządzenia, a klakierów nowego Burmistrza zatrzęsienie i już piszą, że kadencja trwa 4 lata - więc trzeba poczekać, jak znam życie, na następną kadencję.
Najlepiej to: "jak już się uspokoisz, uzupełnij wiedzę i nie obrażaj ludzi na forum. A przede wszystkim, zanim się odezwiesz, sprawdź czy język i palec mają połączenie z mózgiem, by nie było tak jak tym razem", czyli
siedź cicho i klaszcz, przytakuj, bo inaczej przypną ci łatę obrażania.
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Piątek 20-03-2015

32596. 
Odnośnie wpisu numer: 32591

W suskim CSiR też przebywają dzieci! I tam nikt o czystość nie dba.
Jeśli chodzi o personel to nieładnie - jak przychodzi nowy zarządca i od razu zwalnia po kolei personel. To wielka sztuka łączyć umiejętności zarządzania kadrą z pasją.
Tego życzę nowemu dyrektorowi.
Co do Zdzisia to masz pełną rację, rządzi wszystkim, nawet Burmistrzem.
 rzecznik
 Susz, Piątek 20-03-2015

32592. 
Pytanie za 100 punktów do dziennikarzy "Kuriera Iławskiego".
Jak się zakończyła sprawa [...] [...] [...] ???
[...] [...] [...]
 MRJ
 Iława, Piątek 20-03-2015
Odp. 
Zbadamy sprawę.
Być może nadszedł już czas, żeby wrócić do tego tematu i sprawdzić, co w trawie piszczy.
Tematu póki co nie ujawniamy ze względów operacyjnych.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 20-03-2015

32591. 
Odnośnie wpisu numer: 32581

Co do porządku w CSiR Susz, to jak najbardziej się zgadzam. Ale chyba ktoś tu miał na myśli porządek personalny póki co...
To, że wygrał Pan Piechotka, który niewątpliwie jest człowiekiem czynu i społecznikiem, to fajnie, ale czy ONI dadzą mu rozwinąć skrzydła. Tam rządzi Zdzisiu i jego klika.
Co do przedszkola. Cóż to jest za porównanie? To jest placówka, gdzie przebywają dzieci. Poza tym w każdej sali pomoc i jeszcze woźne to chyba żadna łaska, że jest czysto i błyszczy. Może medale dla sprzątających, bo to jakaś łaska wykonać swoje obowiązki.
 zainteresowany
 gmina Susz, Piątek 20-03-2015

32590. 
Zadziwiająca jest ilość na forum ataków na nowego burmistrza Iławy i radnych z jego komitetu. Ba, ataków nawet na tych, którzy dali im mandat zaufania. Przypominam tylko, że ów mandat jest na 4 lata, a nie 4 miesiące.
Przeciwnicy burmistrza Żylińskiego i jego świty wyrośli jak grzyby po deszczu, dwoją się i troją, podważają każdą myśl, inicjatywę czy działanie jak stado wściekłych psów, szarpiąc i gryząc jak gdyby rozpoczęli nową kampanię.
Zawody IronMan - skrytykowane na starcie, zanim się w ogóle cokolwiek zadziało. Nie przypominam sobie bym w jakiś bałwochwalczy sposób się do nich odnosiła. Jeśli się uda, to chwała organizatorom. Raczej, że względu na zaplecze, choćby hotelowe, jestem ostrożna, choć sam pomysł super.
Sprawa ekranów - niezaprzeczalnie obecny burmistrz, wówczas jeszcze poseł, na prośbę mieszkańców interweniował w tej sprawie. Niestety poprzednia świta sprawę przespała lub miała to "gdzieś". Kilka postów wcześniej pisałam o tym że nie da się tego zatrzymać, jeśli będzie inaczej, zacznę wierzyć w cuda. Gdyby nowy burmistrz nawet nie próbował tego zatrzymać, dopiero zostałby zaatakowany. Zlecił pomiary - też źle i do tego niegospodarnie.
Kolejna sprawa: ICK. Smród wychodzi w każdym tygodniu od momentu zwolnienia poprzedniego dyrektora. A tu na forum widać co niektórzy wolą niewiedzę i wydawane jak swoje, publiczne pieniądze. Kontrola: źle. Brak właściwej kontroli: też źle.
Bez pół litra nie rozgryziesz.
Nowa rada miasta i nowy burmistrz miasta pracują ledwo od 4 miesięcy, a ludziska oczekują cudów... Gdzie byliście za poprzedniej podwójnej kadencji Ptasznika?
Nowi radni mają naprawdę wiele serca do działalności społecznej, nawet kosztem własnych diet, jak np. zorganizowanie powitania wiosny na starówce (m.in. radna Jackowska) czy świetlica na Osiedlu Lubawskim (radny Płuciennik). Przecież to piękne inicjatywy i oby takich więcej.
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32588. 
Odnośnie wpisu numer: 32580

Jakże PKW może podać dziś prawdziwe wyniki wyborów?
Tylko w Katowicach unieważniono prawie 140 tys. głosów, i wygląda na fałszerstwo. Sprawa do sądu, gdzie prezesem jest sędzina, która była w komisji wyborczej gdzie podmieniono te protokoły!
Mało tego, aż dwóch na siedmiu członków tej komisji kategorycznie odmówiło podpisania nowych protokołów.
W normalnym demokratycznym państwie takie wyniki, gdzie 25% to głosy nieważne, całe wybory by unieważniono, ale nie w PO-lsce.
Na przykład w Niemczech za standard przyjmuje się 1% głosów nieważnych. W Wielkiej Brytanii dopuszcza się 6%. W Polsce, jak widać, w tej kwestii obowiązują standardy radzieckie. I o czym to świadczy?
Komuś jest to na rękę.
Członkowie PKW szkolili się w Moskwie jak przeprowadza się demokratyczne wybory. O nowych członkach PKW proszę zerknąć do tego artykułu:
http://niezalezna.pl/65045-wojsko-bierze-panstwowa-komisje-wyborcza
I wszystko jasne.
 emigrant
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32586. 
Odnośnie wpisu numer: 32578

Co ty z tym IronMenem się uwzięłaś Nataszo?
Wyczuwam, że nie cieszyłabyś się z zmian jakie zajdą w Iławie? Zresztą nawet po twoich wpisach nie dziwi mnie to.
Z tymi ludźmi to troszeczkę popłynęłaś. Czy ja na przykład muszę czekać na upoważnienie od ludzi? Ja spotykam ludzi bezdomnych i bogatych, i biednych, ale z pełną odpowiedzialnością powiem, że zwykli ludzie robieni są w wała przez władze.
Na pewno nie zgodziliby się ze mną Ci, którzy mają dobrze i nie widzą pewnych patologii dziejących się w Polsce. Nie znaczy to jednak, że na niwie samorządowej nie wierzę, że w Iławie się zmieni wiele na lepsze.
 Kamil
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32585. 
Odnośnie wpisu numer: 32571

Mam ten ogromny luksus, że nic nikomu nie muszę udowadniać. Jednak prowadząc biuro rachunkowe umiem określić zasadność wydatków oraz ich rzeczywisty koszt.
Nadmieniam, że praca w komisji rewizyjnej nie jest jednoosobowa i celem tej pracy jest wskazanie ewentualnych błędów, nadużyć. Opinia publiczna posiada bardzo skąpe informacje z protokołu i póki audyt nie potwierdzi naszych przypuszczeń, niech tak pozostanie.
 Ewa Jackowska
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32584. 
Odnośnie wpisu numer: 32579

Kompetencje tej Pani wynikają z tego, że po prostu jest dobrą księgową. Jak widać wiedza niektórych sprowadza się do tego, że zawód księgowej to znajomość tabliczki mnożenia i gromadzenia Dzienników Ustaw! Gratuluję Oli Małej znajomości tematu.
Zgodnie z tym tokiem myślenia, już dzieciom w podstawówce powinno się nadawać ten tytuł zawodowy.
Szyderstwo to dobra broń, ale tylko wówczas gdy ma odzwierciedlenie w rzeczywistości a drwienie z cudzych faktycznych kompetencji to po prostu zwykłe chamstwo!
Tak się uśmiałaś, więc proponuję przegląd prac poprzednich komisji, gdzie wszystko było OK, a tu nagle wyskakują takie kwiatki, a dodatkowo podpisuje się pod tym ten sam przewodniczący, Pan Sochacki! To dopiero jest zabawa.
Dlatego jak już się uspokoisz, uzupełnij wiedzę i nie obrażaj ludzi na forum. A przede wszystkim, zanim się odezwiesz, sprawdź czy język i palec mają połączenie z mózgiem, by nie było tak jak tym razem.
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32583. 
Odnośnie wpisu numer: 32577

Ślepa wiara "iławianki 53", a wręcz nieomylność w poczynania naszego burmistrza, jest porażająca.
Jak dotąd to robi wiele szumu, gdzieś tam wiatr hula, ale konkretów póki co jeszcze nie ma.
Wszyscy, co mieli chociaż odrobinę do czynienia ze środkami unijnymi, to wiedzą, że sprawa ekranów jest przegrana.
Niegospodarne wręcz jest wydawanie środków publicznych jeszcze na te pomiary hałasu, bo i tak to nic nie da, ale rozgłos, że niby coś się robi, to będzie mile widziane.
Postępowanie wobec osoby Pana T. Woźniaka również dziwny przybiera obrót. Kontrole komisji rewizyjnej - prześmieszne. Do tej pory wszystko było w porządku, a teraz ma być audyt zewnętrzny. I cóż, znowu lecą pieniążki publiczne, a przecież w ratuszu jest zatrudniony audytor. Takie trudne jest sprawdzenie dokumentów księgowych?
Trathlonowy IronMen - oby wyszedł, tylko czy takim kosztem? Czy Iławę w tej chwili na to stać? Mamy półmaraton iławski - super sprawa, super ludzie zaangażowani, może to rozgłośnić szerzej?
Myślę, że mniej polityki, która wkrada się w każdą dziedzinę życia iławian, a więcej czynów i merytoryki.
 obserwatorka
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32582. 
Odnośnie wpisu numer: 32578

Dobrze napisane. Ja taki luksus mam, mogę chwalić jak zasłużył czy też ganić, gdy potrzeba. Korzystam z demokracji pełną gębą, zgodnie z własnymi przekonaniami.
Zaś Natasza ma za zadanie opluwania czegokolwiek, bo taka jest właśnie rola sterowanej marionetki, pleść bez sensu byle na przekór, zwłaszcza jak się pracuje w powiatowej metropolii (bo wydźwięk tych słów można różnie odczytywać).
A gdy spotyka się mnóstwo ludzi, to zadziwiające jest to, że... nie są oni zadowoleni z przeprowadzanych porządków - no chyba że pochodzą z rzeczonego, zabrudzonego źródełka, wówczas temat rzeczywiście może im śmierdzieć...

Ps. Mówiłam, Poświatowską poczytaj, bo po stopniu irytacji widzę, że się ostro gotujesz...
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32581. 
Nową pracę od kwietnia proponuję Panu Jarkowi Piechotce, dyrektorowi w CSiR Susz - zacząć od prawdziwych porządków np. oczyścić z pajęczyn halę
sportową, parkiet z placków po gumach i zaprowadzić czystość na
korytarzach. Jak się wchodzi na do centrum sportu, to tylko czuć unoszący
się kurz z ciągle brudnej podłogi. Wstyd!
Proszę brać przykład z innych placówek o podobnym przekroju w ilości osób korzystających z obiektu np. przedszkole w Suszu. Tam garstki piasku na korytarzu się nie zobaczy albo brudnych szyb lub drzwi! Bo personel porządkowy w suskim CSiR chowa się tylko po kątach – zapewne z przepracowania.
Powodzenia i trzymam kciuki za porządek - rzecz jasna.
 rzecznik
 Susz, Czwartek 19-03-2015

32580. 
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) nadal nie podała pełnych wyników wyborów samorządowych 2014:
– Nie mamy uprawnień, żeby sprawdzić głosy nieważne. Nie mamy prawa zakazać niszczenia kart.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32579. 
Odnośnie wpisu numer: 32571

Ha, ha, ha...!!!
Ewa Jackowska, księgowa zawodowa... Dobre, bardzo dobre.
I niby z czego wynikają niezwykłe kompetencje tej Pani?
Bo zna tabliczkę mnożenia na pamięć...?
Bo wie w której rubryce księgi należy wpisać liczby...?
A może dlatego, że skrupulatnie prenumeruje Dziennik Ustaw...?
Och... Jestem pod wrażeniem. Och...
 Ola Mała
 Iława Miasto, Czwartek 19-03-2015

32578. 
Odnośnie wpisu numer: 32577

Czekam na IronMena i inne wodotryski zapowiadane szumnie podczas kampanii wyborczej.
Co do życia "na wsi spokojnej" - to jedni muszą tam żyć, a drugim te miejsce służy jako sypialnia, bo większość dnia zajmuje im pobyt i praca w powiatowej metropolii.
Natasza też spotyka się codziennie z wieloma ludźmi, ale nie odważyłaby się napisać cokolwiek w ich imieniu, bo niestety nikt z nich do tego jej nie upoważnił.
Życie jest ciekawe, bo jedni klaszczą, bo są do tego zmuszeni poprzez różne uwarunkowania, drudzy zaś mają luksus do wyrażania swojego zdania w temacie.

Ps. A sterowalne marionetki zawsze będą szczerze i bezinteresownie nienawidzić ludzi wolnych, będących lustrem ich własnego upadku.
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Czwartek 19-03-2015

32577. 
Odnośnie wpisu numer: 32576

Nie wszyscy żyją pośród wsi spokojnej, wsi wesołej, czasami niektórzy, choćby i nawet nie chcieli, to codziennie muszą spotykać i bardzo często zamienić kilka słów z kilkudziesięcioma osobami.
Tak, tak... A to już daje jakiś przelicznik, zwłaszcza jak się słucha o czym rozmawiają.
Dla przypomnienia, echa przedwyborcze również się sprawdziły i głos tłumu nie zawiódł.
Zadziwiające jest natomiast to, że jeśli coś dobrego dla miasta zrobi taka czy inna grupa ludzi, Nataszę to nie interesuje, ba nawet nie ma nic do powiedzenia na ten temat.
Bo jakże tu chwalić przeciwnika, skoro mimo zaklęć wszelakich i plucia jadem coś im tam jednak wychodzi?
Niestety, że niektórym to nie na rękę, to widać po każdym twoim poście.
Na cymbałkach nawet nie próbuj grać, bo drobnych "cymbalistów było wielu, żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu" .
Duszę podlecz, bo zatruta mocno... Poświatowską Halinkę poczytaj...
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 19-03-2015

32576. 
Odnośnie wpisu numer: 32574

Byłabym bardzo zadowolona, gdyby pokazała Pani wyniki sondy wśród mieszkańców na temat "przeprowadzonej kontroli".
Pani podpieranie się mieszkańcami, jako żywo, przypomina najgorsze czasy PRL-u!
Pal licho kontrolę/audyt Komisji Rewizyjnej w ICK, bo przecież wiadomo, że musiał być (było takie zapotrzebowanie), ale po co te pisanie w imieniu bliżej niesprecyzowanego tłumu obywateli miasta?

Ps. Polecam IV Księgę (dyplomacja i łowy) wiadomego poematu, gdzie można przeczytać coś na temat grania echa.
O Jankielu i graniu na cymbałach wspominać nie będę, bo na pewno Pani to zna z autopsji :)
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Czwartek 19-03-2015

32574. 
Odnośnie wpisu numer: 32572

Pani Ewo! Echa Waszych prac rozchodzą się bardzo pozytywnie wśród mieszkańców Iławy.
Oczywiście, że nie pracowała Pani sama w komisji rewizyjnej, podobnie jak mieszkańcy nie odbierają Pani jako "inicjatorki szukania uchybień na siłę". Po prostu wykonaliście solidnie swoją pracę, taką jakiej oczekiwali mieszkańcy.
Jakoś z kontroli innych jednostek nie słychać takich druzgocących danych, czyli wnioskuję, że nikt uchybień nie szuka na siłę, tylko po prostu w ICK tak źle się działo. Nie mówimy tu przecież o drobnych kwotach, tylko o 140 000 zł, a przy budżecie naszego miasta to wcale nie jest mało. Trzeba być chyba niepoważnym by tak sądzić albo uczestniczyć w tych nieprawidłowościach, bo to jedyne wytłumaczenie takiego myślenia.
Przypuszczam, że gdyby ICK przekroczyło budżet nawet o 1000 zł, to nie byłoby żadnego rabanu. Ale mamy tu do czynienia nie tylko z przekroczeniem finansów, ale również z nierozliczonymi środkami trwałymi, nie przechodzenia dokumentów przez dziennik podawczy itp. Kto jest temu winien? Zazwyczaj odpowiedzialność idzie z góry, a chyba dyrektor czy główny księgowy mają to wpisane w obowiązki. Mieszkańcy mają nadzieję na dalszy rozwój sprawy.
Nie ma co umniejszać zasług swoich i kolegów radnych z komisji, ponieważ iławianie właśnie tego od Państwa oczekują. Kółko wzajemnej adoracji zostało rozwiązane w listopadzie ubiegłego roku, dostaliście Państwo mandaty zaufania, które bardzo dobrze wykorzystujecie, z tym że za to zbierzecie, jak na razie, pozytywną laurkę.
Jedynie radny Sochacki na łamach prasy jakoś tak beztrosko stwierdził, że "na kulturze nie można czasem oszczędzać" , jakby nie do końca był świadomy tego, co się stało - jak i tego, że w poprzedniej kadencji, również był przewodniczącym tejże komisji.
Mieszkańcy niechybnie również wyciągną z tej wypowiedzi odpowiednie wnioski...
 iławianka 53
 Iława, Środa 18-03-2015

32573. 
Odnośnie wpisu numer: 32567

O jakim talencie Tomasza Woźniaka Pani mówi...?!
Chyba nie o talencie do wydawania publicznych pieniędzy...?!
 obserwator
 Iława, Środa 18-03-2015

32572. 
Odnośnie wpisu numer: 32571

Iławianko53 !
Proszę pamiętać, że w skład Komisji Rewizyjnej wchodzą również inni koledzy radni, którzy podjęli się trudnego zadania - weryfikacji wydatków z publicznych środków.
Nie chcę być postrzegana jako inicjatorka szukania na siłę uchybień.
Od początku mówiłam, że obecny skład komisji będzie wnikliwszy na kontrolach w każdej jednostce! Podchodzimy do swoich obowiązków rzetelnie i na miarę swoich umiejętności. Wyniki kontroli będą mogły nam posłużyć np. przy planowaniu budżetu.
Proszę pamiętać, że my wskazaliśmy na "możliwe" uchybienia, a więc nie skazaliśmy "człowieka".
Również nie czuję się upoważniona do komentowania pracy poprzedniej Komisji Rewizyjnej. Wnioski pozostawiam mieszkańcom miasta.
 Ewa Jackowska, radna miejska
 Iława, Środa 18-03-2015

32571. 
Odnośnie wpisu numer: 32569

W dzisiejszym wydaniu Kuriera są opisane wstępnie nieprawidłowości w ICK [strona 5].
Kompromitująca jest też sprawa poprzednich komisji rewizyjnych w poprzedniej kadencji.
Całe jednak szczęście, że tym razem iławianie postawili na niektórych kompetentnych radnych. Gdyby nie na przykład Pani Ewa Jackowska, księgowa zawodowa, to pewnie umknęłoby to wszystko w niebyt...
 iławianka 53
 Iława, Środa 18-03-2015

32570. 
Dziś opublikowano kolejne wyniki konkursu "Człowiek Roku". [...]
Chciałabym prosić o opublikowanie najwyższych wyników punktowych z lat 2002-2014. Byłaby to taka statuetka "ludzie dekady". Liczba zdobytych punktów mogłaby jedynym kryterium, np. pięć pierwszych miejsc. [...]
 Nika
 patriotka lokalna, Środa 18-03-2015

32569. 
Odnośnie wpisu numer: 32567

Po lekturze felietonu, płynie konkluzja taka:
Jeśli pracownicy nie czują nad sobą bata, czyli kontroli, to nawet anioł się rozpasa.
Musi być bat nad każdym, nad urzędnikiem, nauczycielem, proboszczem, prokuratorem, medykiem, nad młodym pokoleniem też, gdyż od jego wychowania wszystko się zaczyna.
A, i jeszcze nad burmistrzem. No i wójtem też.
 Marszałek
 Iława, Środa 18-03-2015

32568. 
Odnośnie wpisu numer: 32566

Pomysł ściągnięcia do naszej Iławy najważniejszych światowych zawodów triatlonowych IronMen i rozgrywanie ich w obrębie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego z wykorzystaniem tras wokół rozlewiska Jezioraka i akwenów sąsiednich - należy do zaskakujących i... obiecujących.
 Marszałek
 Iława, Środa 18-03-2015

32567. 
Odnośnie wpisu numer: 32564

Bardzo ciekawy felieton, trochę kojarzy mi się z symboliką słów "miałeś chamie złoty róg". Opisuje drogę z wyżyn w niebyt i zaprzepaszczenie talentu, energii i kreatywności.
Chociaż, jak się okazało po kontroli komisji rewizyjnej, z tą kreatywnością radził sobie Pan dyrektor całkiem nieźle, a nawet doskonale, skoro został złożony wniosek o przeprowadzenie audytu zewnętrznego i rozważane jest zgłoszenie sprawy do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa gospodarczego.
Co mają do powiedzenia obrońcy Pana Tomasza W. ?
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32566. 
Odnośnie wpisu numer: 32563

Iławianko 53.
Jest fajnie, a będzie jeszcze lepiej... Ekranów nie będzie, zamiast ich będziemy mieli triathlon IronMena, a jak zajdzie potrzeba, to nawet 2!
Czuwaj, bo nadszedł czas!
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Wtorek 17-03-2015

32565. 
Odnośnie wpisu numer: 32563

Damy radę z ekranami. Wydmuszka nam pomoże.
Porównajcie sytuację.
Przy pomocy dotacji celowych ze środków UE powstają nawet sklepiki osiedlowe. W moim bloku w ciągu ostatnich lat powstały i po roku zostały zamknięte chyba z 4 podmioty handlowe i nie tylko. Padł sklep nawet mięsny, ale skoro facet sprzedawał dziczyznę, to przecież musiał paść.
Ale porównajcie.
Najciekawsze z tym mięsnym było to, że tuż obok w bloku był mięsny w którym kolejki jak za komuny się ustawiały, a po sąsiedzku zero, pustki.
Chwila.
Czy pastwa nie zastanowiło to, że gdyby taki za swoje pieniążki otworzył sklepik, to ruszyłby głową i handlował mądrze.
Podobnie jest z zakupem drogich maszyn przez obszarników rolnych, kiedy po trzech chyba latach można ciągnik sprzedać zyskując parę tysięcy, to o co tu chodzi...?
Zatem po upływie regulaminowych lat użytkowania ekranów, kot z kulawą nogą z UE nie zareaguje, jak połowę ekranów rozbierzemy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32564. 
Całoroczna działalność Iławskiego Centrum Kultury sprowadzona została do kilku wydarzeń skierowanych do młodych mieszkańców miasta. Kultura w wydaniu ICK przez ostatnie lata oznaczała jednak też czasem zbiorowe chlanie.

Felieton: Święty Tomasz iławskiej kultury?
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Swiety-Tomasz-ilawskiej-kultury/4375
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32563. 
Odnośnie wpisu numer: 32561

Wstrzymanie montażu nastąpiło tylko i wyłącznie z powodu interwencji nowego burmistrza Iławy, gdzie wyraźnie było powiedziane, że nie da się cofnąć tej inwestycji.
Mam nadzieję, że wiesz co oznacza dotacja unijna i jakie są skutki nie wywiązania się z umowy.
Obecnie, owszem były robione pomiary hałasu, ale zapewne nawet i to nie jest w stanie wycofać się z tego galimatiasu.
Być może się mylę, ale nie wyobrażam sobie, że jakakolwiek kontrola uzna niezakończoną inwestycję, nie wycofując przy tym środków unijnych. Znam przypadek wycofania środków ze szkoleń pracowników tylko z powodu podania dwóch rodzajów ciastek, ponieważ we wniosku był jeden, ot durnota.
Według mnie sprawa dotyczy ekranów przezroczystych, ale jeśli się mylę, to cześć i chwała temu, któremu się to uda. Najrozsądniejszy jest tutaj pomysł Marszałka, czyli przeczekać trzy lata a potem "hulaj dusza, piekła nie ma".
Nie motaj motków :)
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32562. 
Odnośnie wpisu numer: 32558

Jedno się tym ludziom udało w mistrzowski sposób: skłócili Polaków bez względu na partie.
Dramatem jest mamienie nas obietnicami bez pokrycia i wmawianie nam, że mamy na coś wpływ. Mamy jedynie może na płaszczyźnie lokalnej.
 Kamil
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32561. 
Odnośnie wpisu numer: 32556

iławianko 53 !
Jeżeli tylko chodzi o przezroczyste ekrany, to po co pomiar hałasu? :-)
(walka idzie nie o zaniechanie wykonania całości ekranów, lecz tylko o górną połowę wysokości, aby mieszkańcy nie stracili widoku na jezioro).
Zaczynasz się troszkę gubić w tym wszystkim - do wymiany, niestety! :-)
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Wtorek 17-03-2015

32560. 
Odnośnie wpisu numer: 32532

Zadziwiające…!
Taki niby błyskotliwy, uważny, przykładny - nie to co tumany, gwiazdy i nieroby - a nie umie wykorzystać swojego rozumu i odróżnić zasadnej krytyki od zwykłej manipulacji, kłamstwa oraz propagandy (piśmidło Ryszczuka), które są głównym narzędziem zdobycia i sprawowania władzy przez obecnego burmistrza Kisielic.
Do tego próbuje innym wciskać swoje wypaczone spostrzeżenia i obraża ludzi, o których kwalifikacjach, wykonywanych zadaniach i zaangażowaniu nie ma pojęcia!
JESTEM PRZECIWKO!
 budyniowy
 Kisielice, Wtorek 17-03-2015

32559. 
Odnośnie wpisu numer: 32555

Szanowny Panie!
Już nie taką rurę Polacy przepchali. W roku 1980 dało się radę komunie, więc i w Iławie damy radę takie źdźbło usunąć.
Ekrany póki co postoją sobie tam gdzie stoją (na oko ze 3 lata), a potem można je będzie rozebrać bez żadnych skutków, albo same się rozpadną.
POlska w budowie, POlska w rozsypce.
 Marszałek
 Gajerek, Wtorek 17-03-2015

32558. 
Kto odbierze telefon...?...

 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 17-03-2015

32557. 
Odnośnie wpisu numer: 32541

Z wiarygodnych zrodel wiem, ze PCK chce okolo 5 tys zl za 1 miesiac uzywania ich loga - tzn. niby dla nich mozna zbierac ta odziez, a w rzeczywistosci PCK ma ta odziez w d...e. Ich interesuje tylko kasa.
Wiem, bo kiedys bylem pracownikiem takiej firmy.
Jezeli chodzi o fundacje, one oddaja polowe firmie zbierajacej na pokrycie kosztow realizacji zbiorki. Nie badzcie naiwni, PCK was [...] !
 Janusz
 Ilawa, Poniedziałek 16-03-2015

32556. 
Odnośnie wpisu numer: 32555

Ale, o ile się nie mylę, Pan Burmistrz już dość dawno wyjaśnił, że tej sprawy nie da się już odwrócić.
Wszystko jest za późno, więc tu nikt oczu nie mydli. Teraz trwa batalia o przezroczyste ekrany. A pociągi rzeczywiście jeżdżą cichutko...
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32555. 
Przestańcie urzędnicy mieszać ludziom w głowach.
Czytałem w Kurierze o badaniach hałasu w celu ratowania centrum Iławy przed pełnymi A-Z ekranami. Doceniam intencje i wytrwałość nowego burmistrza Iławy i jego przybocznych, ale mówmy ludziom prawdę - choćby była najgorsza. Nie ma sensu czarować, bo potem rozczarowanie będzie jeszcze bardziej piekące.
Nic nie dadzą wyniki jakichkolwiek badań, nawet jeśli normy hałasu nie zostały przekroczone przez te cholerne pociągi. Na nic wszystkie te czary, gusła i opowieści.
Sprawa jest prosta jak konstrukcja śrubokręta.
Nikt z PKP nie zgodzi się na tak daleką ingerencję i zmianę w dawno już zatwierdzonym projekcie i wykonawstwie oraz wszelkich pozwoleniach budowlanych (nie wolno nawet śrubki zmienić).
Żaden inżynier oraz nadzór budowlany nie "odbierze" tego i nie "podłoży się", za to grozi prokurator, a PKP i Ministerstwo Infrastruktury mogłyby stracić wiele milionów dotacji unijnych.
Temat został przespany zarówno przez burmistrza Maśkiewicza - decyzja środowiskowa, rok 2006 - jak i po nim przez burmistrza doktora Ptasznika - pozwolenie na budowę, rok 2010 - na czele również z takimi doradcami od spraw wszelakich, jak Bernadeta Hordejuk oraz Maciej Rygielski. Oczywiście wszyscy troje z Platformy Obietnic.
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32554. 
Odnośnie wpisu numer: 32553

Za nic w świecie nie chciałbym ciągnąć tej szkapy pod górę, jaką jest Centrum Sportu. Tylko cepy nie mają pojęcia ile w Centrum jest roboty i zachodu.
Pewno chętnie podjęlibyście się organizacji Mistrzostw Polski Siatkarek.
Ale to od Was wiele nie zależy.
Myślę, że Burmistrz by Wam pomógł, gdyż bardzo zależy mu na promocji tej zaniedbanej wsi zwanej Iławą. Niechby udało się zagrać o złoto.
 radny bezradny
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32553. 
Odnośnie wpisu numer: 32549

Musisz nauczyć się szukać:

Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki
http://www.wmzla.pl

Polski Związek Lekkiej Atletyki
http://www.pzla.pl/index.php?_a=2&_id=3022

Pracownicy CSTiR leżą? Ciekawa teoria... Pracują w piątek, świątek i niedzielę. Mam nadzieję, że o tym pamiętasz, pisząc o tym leżeniu... Prawie w każdy weekend impreza. A do obsługi niewiele osób...
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32552. 
Odnośnie wpisu numer: 32550

Aż prosi się jaka piękna reklama lekkoatletyki iławskiej. Nie sztuką jest organizować maratony, czy mistrzostwa, a sztuką w nich się pokazać na czołowych miejscach, zdobywać medale.
Co innego siatkarki nasze. W Iławie bywały już organizowane mistrzostwa polski w siatkówce, ale zawsze z udziałem naszych dziewcząt. One często kwalifikują się do finałów, podobnie jak wczoraj.
 swój
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32551. 
Odnośnie wpisu numer: 32547

No dobrze, a co robi nowy burmistrz Ryszczuk z ludźmi "Kulawego"?
Daje im szansę? Jak to tam wygląda? Hallo Kisielice, dajcie głos.
 ORMO-wiec
 Posterunek 13, Poniedziałek 16-03-2015

32550. 
Odnośnie wpisu numer: 32549

Organizatorów jest wielu. Miasto Iława nie jest głównym organizatorem, lecz tylko pomocniczym.
Jak nie wiesz, to ci powiem kto organizuje Mistrzostwa Polski w Przełaju: m.in. Hotel Tiffi. Te zawody są tej firmy reklamą, a miasto podłącza się, wspiera, bo taka jest jego misja.
A ludzie LA już wiedzą w całej Polsce co się dzieje za tydzień w Iławie.
 Czaruś
 Iława, Poniedziałek 16-03-2015

32549. 
Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji - WSTYD!
Za tydzień w Iławie odbywają się Przełajowe Mistrzostwa Polski w Iławie. Przejrzałem, googlowałem i szukałem na marne! Promocja i reklama tej imprezy leży, jak i jej współorganizatorzy w robocie... Czyż nieprawda?
 biegacz
 Iława, Niedziela 15-03-2015

32547. 
Odnośnie wpisu numer: 32532

W jakim celu wybrali ludzie Pana Ryszczuka na burmistrza? Ano w takim, żeby wyczyścił miasto i gminę Kisielice.
Ludzie chcieli zmian i on im je daje.
Zauważcie, że nikogo nie wrzuca ot tak bez powodu, nie na zasadzie dziś ja przy władzy i fora ze dwora. On daje im czas na zaprezentowanie siebie, a te tumany nie umieją tego wykorzystać (dyrektor MGOK), niech jeszcze pogna te "gwiazdy" z MOPSU i nierobów z komunalki, że o szkołach nie wspomnę. Jesteśmy z Panem.
 kisieliczanin
 Kisielice, Sobota 14-03-2015

32545. 
Kto miał Bolesława Zawadzkiego rozliczać? - układnego kolesia z PO.
I tak to się kończy, jak w [...] w restauracji [...]. W Lubawce nieco lżej.
 ORMO-wiec
 Lubawa, Piątek 13-03-2015

32543. 
Kurierze!
Jak zakończyła się sprawa Pani Bożeny C. z Iławy? (PO).
Była prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie miała zarzuty dotyczące brania łapówek. Proszę napisać jaki jest finał tej sprawy.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Odwolano-szefowa-unijnych-dotacji/4180
 Jerzy
 Cały Kraj, Piątek 13-03-2015

32542. 
Starosta Polański (PO-PiS) i jego odpowiedź na list otwarty ws Zespołu Szkół w Lubawie, to blamaż.
Zebrało chłopa na wspominki. Co kogo interesuje, że byłeś pan uczniem tej szkoły? Sam pan pod sobą dołek kopiesz.
Brawo za odwagę szkolnym przedstawicielom Rady Rodziców. Zgadzam się z Państwem w 100%. Utrata zaufania dla powiatu to i tak nazbyt lekki zarzut.
Pana pracownicy i pan również odpowiadacie również za taki stan rzeczy - cytat: "Poważnym uchybieniem było również podanie do Systemu Informacji Oświatowej nieprawdziwych danych o ilości wychowanków w internacie".
Przecież to Pana pracownicy (Wydział Edukacji) sprawdzają, czy wszystkie dane są poprawnie wprowadzone zgodne z faktycznym stanem. Nieodpowiedzialnych ludzi pan zatrudnia?
Pan na czele z "etatowym członkiem" Rygielskim odpowiadacie za taki stan szkoły. Doprowadziliście do tego osobiście, razem ze swoimi starościanymi pracownikami.
A panie zatrudnione w Wydziale Edukacji proszę, aby się zabrały za robotę, bo łażą jak te indyjskie święte krowy. Niestety tak to jest, jak zatrudniana jest rodzina i znajomkowie w sektorze publicznym.
 MRJ
 Iława, Piątek 13-03-2015

32541. 
ŻERUJĄ POD SZYLDEM PCK

Gdy firma podszywająca się pod „Polski Czerwony Krzyż” przeprowadziła zbiórkę odzieży, sprawa wylądowała na policji w Iławie.
Jednak organizatorzy nadal czują się bezkarni i już zaplanowali kolejną akcję. Ubrania trafiają prawdopodobnie na... handel.

Czytaj na stronie 2.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 13-03-2015

32540. 
Odnośnie wpisu numer: 32537

[...] Czy naprawdę nie ma innych tematów?
Czy naprawdę myślicie, że ludzie nie mają innych zmartwień [...] niż nadawanie nazw rondom, które jeszcze, jak dobrze sobie przypominam, było totalnie krytykowane.
To, że Pan Kazimierz Rochowicz jest na zdjęciu razem z nauczycielem wychowania fizycznego, nie powinno być przyczynkiem do zamieszania z rondami.
Herbata od mieszania nie zrobi się słodsza, trzeba dosypać cukru!
 natasza_pegeerówka
 Ulnowo, Piątek 13-03-2015

32538. 
Odnośnie wpisu numer: 32521

Przepiekna inicjatywa! Ronda to propozycja z wielu wzgledow efektywna i efektowna. W porownaniu ze zmiana nazwy ulic - bezkosztowa.

Wydaje mi sie, ze zmiana nazwy ulicy generuje bardzo duzy koszt rzedu kilkudziesieciu tysiecy zlotych, a obawiam sie, ze duzo duzo wiecej, gdy zaczniemy przeliczac na zlotowki wszelkie operacje z tym zwiazane .

Wiele miast wokol nas ma wspaniale ronda z nazwiskami znanych lokalnie ludzi. Przyjemnie sie robi, gdy sie jedzie rondem nazwanym imieniem kogos nam znanego z historii, a szczegolnie, gdy jest to historia niedawna. Bardziej milo, gdy znalismy osobiscie lub slyszelismy wiele dobrego o tej osobie od naszych znajomych, swiadkow lokalnej historii.

Nazwanie rond imieniem znanych nam z historii ilawskiej ludzi byloby znakomitym impulsem do pielegnowania pamieci o naszej lokalnej historii.
I nie tylko. To bylby krok milowy w ksztaltowaniu naszego lokalnego patriotyzmu, dumy, obywatelskich postaw. Stad juz latwiej bedzie nam uczestniczyc razniej w innych obywatelskich inicjatywach.

Rondo przy liceum to najlepsze miejsce dla Prof. A. Gierszewskiego. Profesor jest juz na ratuszu. Jego wizerunek na portrecie w sali sesyjnej zawsze przyciaga moj wzrok. Czuje sie wtedy jak w moim Domu...
 Kazimierz Rochowicz
 Ilawa, Piątek 13-03-2015

32537. 
Prof. Gierszewski.
Prof. Hertel.
Dr Łapuć
Zbigniew Nienacki.

Proponujcie następnych.
 iławianin
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32535. 
Odnośnie wpisu numer: 32534

Żadna Rada Miasta niech się tym nie zajmuje.
Dać pod referendum nawet podczas wyborów prezydenckich. Ale pierwej zaproponować po kilka kandydatów na każde z rond. Kandydaci powinni prezentować następujące środowiska społeczne: duchowieństwo; oświatowe; lekarskie; urzędnicze; rzemiosło, społeczno-polityczne; artyści, aktorzy, sztuka, muzyka; sportowe, zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi; przedsiębiorcy lokalni; zasłużeni w budowie socjalizmu. Lecz nikt spośród żywych.
Wydrukować kartki i naprzód.
 bohater czynu partyjnego
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32534. 
Odnośnie wpisu numer: 32525

Co to jest za argument z tymi nazwami ulic? Owszem - w przypadku już istniejących ulic byłyby koszty i nieskończony jazgot ludzkich języków, że po co i na co.
Jednak ronda nazw nie mają (więc niczego przecież nie zmieniamy), a ten koszt operacji to tylko tabliczka z nazwą nad rondem.
Tak więc ronda jak najbardziej nazywać. Antoni Gierszewski? Czemu nie!
 wyborowy
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32533. 
Odnośnie wpisu numer: 32525

A może tak przeprowadzić referendum wśród mieszkańców Iławy i zapytać wszystkich odnośnie tego pomysłu z nazwami rond...?
 Kamil
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32532. 
Odnośnie wpisu numer: 32528

Pan burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk na łamach Kuriera [...] zarzucał Panu Mądremu, że załatwił swojemu zięciowi pracę w komunalce, a sam dzisiaj co robi co?
Załatwia pracę człowiekowi związanemu z jego rodziną i to posadkę Skarbnika Gminy.
No a gdzie są radni? Gdzie przewodniczący Więcek, który miał tworzyć opozycję? Nie ma szefa rady, nie ma radnych! Ta sytuacja jest żałosna.
 kisieliczanka
 Kisielice, Czwartek 12-03-2015

32531. 
Odnośnie wpisu numer: 32530

Dla mnie to niepotrzebne.
Uściślijmy: jak już nazywać ronda, to praktycznie.
Ale rondo dla "uhonorowania" nazwiskiem zacnego obywatela?
Czy może dokonania tegoż zacnego obywatela są warte ronda?
Mądre to?
 iławianin
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32530. 
Odnośnie wpisu numer: 32525

Znów zacznie się jatka z nazwami ulic. I znów będą wymiany dowodów osobistych, prawa jazdy, wielu innych dokumentów itp. Tępota i głupota.
Ronda i koniec.
A co, jeśli za 4 lata nowa rada w Iławie i nowy burmistrz będą odbijać?
Dlatego jestem za nadaniem imion współczesnych znanych nam osób.
Albo w ogóle nie nadawać nazw.
 bohater czynu partyjnego
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32528. 
Odnośnie wpisu numer: 32515

To prawda, że nowy burmistrz Kisielic zrobił ludziom wodę z mózgu. Krytykował remonty budynku urzędu, a sam robi remont kapitalny.
A kto ten remont robi?
W BIP nie ma śladu po przetargu, a z nadzorcą robotników burmistrz jest po imieniu. Może reporterzy Kuriera wyjaśniliby tę sprawę i sprawę tego nieszczęsnego konkursu na skarbnika.
Pamiętam, jak jako radny ten pan czepiał się, że sekretarka jest z Iławy, a nowy skarbnik też jest z Iławy, chociaż startowały osoby z kwalifikacjami i doświadczeniem z Kisielic.
A kto był w komisji? Czemu nie było tam dotychczasowej Pani Skarbnik? Jeśli ten nowy skarbnik jest związany z rodziną, to czemu burmistrz nie wykluczył się z komisji? Chyba powinien tak zrobić, bo w tej sytuacji nie był bezstronny.
Tu nie chodzi o łamanie prawa, tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, a tej, niestety, nie widać.
 woźny
 Limża, Czwartek 12-03-2015

32527. 
Odnośnie wpisu numer: 32499

Przestraszyli się chyba [komentarzy], bo POSPRZĄTALI ten bałagan.
 brzozowy
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32526. 
Odnośnie wpisu numer: 32510

Jak wiadomo papier cierpliwy jest, wszystko przyjmie.
Ale sumienia naszych suskich strażaków już tak czyste, jak te kartki, nie są. Nie pierwszy raz widać w suskiej OSP nieprawidłowości, nie pierwszy raz się o nich pisze, ale wystarczy że Naczelny Strażak (ale nie mylić z faktycznym naczelnikiem) pogrozi temu i owemu palcem, wypowie się na łamach gazety i sprawa już jest zamieciona pod dywan.
Nie igrajcie chłopaki z ogniem, bo będzie pożar...
 Florian Święty
 Susz, Czwartek 12-03-2015

32525. 
Odnośnie wpisu numer: 32524

I znów wraca ten temat... Po co?
W godniejszy sposób można uczcić zasłużonych dla naszego miasta Iławy. Myślę o nazwach ulic. To bardziej naturalne.
Ronda powinny być kojarzone z określonym miejscem, ułatwiając np. przyjezdnym orientację:
Rondo Ratusz
Rondo Basen
Rondo Centrum
Rondo Ostródzka
Rondo Grunwaldzka
itd...
 iławianin
 Iława, Czwartek 12-03-2015

32524. 
Odnośnie wpisu numer: 32521

Popieram tę inicjatywę.
Miałem zaszczyt znać Profesora Gierszewskiego i myślę, że byłoby to godne uhonorowanie Jego zasług w dziedzinie wychowania młodzieży w trudnym licealnym wieku.
Chyba już czas, żeby zacząć upamiętniać tych mieszkańców miasta, którzy w 70-letniej współczesnej historii Iławy pokazali, że bez względu na ustrój, przekonania i poglądy można z pasją i zaangażowaniem pracować dla społeczności.
Myślę o długofalowej i merytorycznej dyskusji na ten temat, sporządzenie w jej wyniku listy takich kandydatur a finalnie - przy okazji jakichś wyborów - przeprowadzenie referendum. Jestem gotowy do pomocy przy tych pracach, oczywiście pod jednym warunkiem - żadnej polityki!
 Marek Klinicki
 Iława, Środa 11-03-2015

32523. 
Wreszcie ruszyła właściwa szkoła młodego iławskiego pokolenia piłkarzy.
Szkółkę "Małego Jezioraka" widzę na częstych turniejach, są w rękach właściwych względem szkolenia przez byłych wychowanków Jezioraka z dawnych drużyn.
Tylko ta droga, przez szeroki nabór do sekcji dzieci [...] może przynieść oczekiwane efekty.
 Czaruś
 Iława, Środa 11-03-2015

32522. 
Odnośnie wpisu numer: 32419

Tak czytam forum i się nie mogę nadziwić.
[...] Czytam, że ktoś zastrzegł prawa do imprezy Broken Ball. Jak to jest możliwe żeby ktoś sobie zabrał miejską imprezę?
Ciekawy jestem ile w tym prawdy. Chyba, że BB nie był nigdy miejską imprezą a działaniami agencji jakiejś.
Dzieje się w tej naszej Iławie. Wszyscy na wszystkich wieszają psy zamiast skupić się na swoich zadaniach. Powołajmy coś, co pomoże nam działać z miastem wspólnie.
 Jarek
 Iława, Środa 11-03-2015

32521. 
Odnośnie wpisu numer: 32492

Zgłaszam propozycję w przedmiocie nazwy ronda położonego tuż przy iławskim liceum:

RONDO PROF. ANTONIEGO GIERSZEWSKIEGO

Laudacji na cześć tej osoby czytelnikom oszczędzę, bo każdy uważny obserwator lokalnego życia wiele już słyszał i czytał w Kurierze o tym legendarnym wychowawcy-nauczycielu.
Zamieszczam Jego fotografię wraz z trzema wychowankami wykonaną w pobliżu budynku internatu liceum (lata 1966-70).
Sama fotografia już mówi dużo o tej postaci, o Jego postawie życiowej.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 11-03-2015

32519. 
Odnośnie wpisu numer: 32516

A czy kochani strażacy mogliby wydać taką samą opinię odnośnie drzew rosnących na trasie Iława-Susz...?
Oczywiście nie na temat wszystkich drzew, ale chociaż do tych, które rosną na poboczu i zawadza się lusterkami aut. Bo one stanowią jeszcze większe zagrożenie niż te cztery drzewka przy internacie budowlanki.
 miejscowy
 Iława, Środa 11-03-2015

32518. 
Ostatni raz drukujemy kupon konkursowy: strona 7.
Wśród uczestników rozlosujemy atrakcyjne nagrody!
FINAŁ jest bliski.
 KURIERZY
 Iława, Środa 11-03-2015

32516. 
Odnośnie wpisu numer: 32514

Zgadzam się z Panem odnośnie pasożyta jemioły. Właśnie w okresie jesienno-zimowym trudno znaleźć niezarażone tym drzewo. Dawno temu, tu na forum, poruszaliśmy ten temat.
Co do wyciętych drzew przy budowlance, nikt nie lubi betonowej pustyni, ale jeśli takie były zalecenia odpowiednich służb ratunkowych, to trudno z tym dyskutować.
A tak już poza tym, to nie jestem pewna czy rzeczywiście były zdrowe.
 iławianka 53
 Iława, Środa 11-03-2015

32515. 
Odnośnie wpisu numer: 32453

Jestem namietnym obserwatorem zycia w moim ukochanym miasteczku w Kisielicach. Wybor nowego burmistrza uwazam za fatalny. Nastąpi zupelny brak inwestycji, cztery lata stracone. Przez ostatnie lata rozkwitaly Kisielice i okolice.
Wszystko co ten nowy burmistrz ludziom obiecywał to gruszki na wierzbie. Zatrudnia swoich znajomych. Do konkursu przygotowuje takie pytania zeby wygrywali, a prawdziwi fachowcy ze stazem pracy i doswiadczeniem odpadają. Mysle tu o skarbniku gminy, którym został przyszły szwagier nowego burmistrza.
Oto własnie się nazywa przestrzeganie zasad i prawa. Ciemny naród kupi wszystko, tym bardziej za piwko i kiełbaski.
Zal sciska, ze zostaje zaprzepaszczone tyle lat pracy poprzednika.
 obserwator, lat 48
 Kisielice, Środa 11-03-2015

32514. 
Odnośnie wpisu numer: 32513

Mieszkałam przez 3 lata w Białym Domku, czyli internacie iławskiego LO, a przed oknami rosły dwa POTĘŻNE drzewa. Było przyjemnie, że nie paliło w oknach słonko za dnia. Tak samo owe drzewa zasłaniały w upały okna internatu budowlanki.
Drzewa można było przerzedzić, a mówię o gałęziach i samych drzewach, ale ktoś jest tępy i zdecydował by wszystkie wyciąć.
Tymczasem tam, gdzie należy topole wyrąbać, te jemiołami zarażone, to stoją nadal. I co? I nic.
 Swój
 Iława, Środa 11-03-2015

32513. 
Odnośnie wpisu numer: 32508

Były drzewa i nikomu nie przeszkadzało to, lecz nie mogło być za różowo i trzeba było drzewka ściąć.
Przychylam się do zdania kolegi. Drzewa w mieście są potrzebne, bo dają cień, wytchnienie w czasie upałów, produkują tlen - i tak można by dalej wymieniać.
Pamiętam Iławę z dużą ilością drzew na wiosnę... Magia.
A teraz to betonowa lipa.
 Kamil
 Iława, Środa 11-03-2015

32512. 
Odnośnie wpisu numer: 32508

Tu chodzi o dojazd dla służb ratunkowych (np. straży pożarnej) - tu jest temat bezpieczeństwa. Tym jest umotywowane wycięcie tych drzew przy internacie.
Poza tym, to nigdy burza z silnymi porywami wiatru nie zastała Pana na ulicy? Zawsze zdąży Pan na czas dojść do domu? Rozumiem, że jak jest taka aura to jest Pan zwolniony z obowiązków choćby w pracy?
 iławianka 53
 Iława, Środa 11-03-2015

32510. 
Kochani strażacy z OSP Susz.
Wieloletnią pracą na rzecz Gminy i jej mieszkańców, udowadniacie jak bardzo jesteście zaangażowani w swój fach i niesienie pomocy innym.
Jako POLAK jestem Wam wdzięczny za gotowość i poświecenie się w zagwarantowaniu nam bezpieczeństwa.
Jednak bardzo Was proszę o uczciwie i zgodne z katolickim sumieniem, pobieranie diety za udział w akcjach, za faktycznie bycie w tej akcji.
Rozumiem, papier wszystko przyjmie, ale czy warto paskudzić opinię?
 Józef
 Susz, Wtorek 10-03-2015

32509. 
Odnośnie wpisu numer: 32507

Oooo!
A ja też widziałem jak po Iławie jeździł "pusty" BronkoBus, aż chłodem zawiało w ten słoneczny dzień. Czy ktoś wie czemu służą te jeżdżące atrapy-widma i co w nich siedziało? Ponoć zajechał pod starostwo. I co?
 miejscowy
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32508. 
Odnośnie wpisu numer: 32505

No absurdy Pani pisze...
Jak jest wichura, to się siedzi w domu.
Człowiek jak zwierzę - ma instynkt, nie pcha się pod drzewo, gdy gałęzie lecą. Jakie dzieci...?
To co, strącamy kasztany, ptaki...? Bo przecież teoretycznie może ptak narobić w oko, prawda? I szpital gotowy...
No absurdy Pani pisze...
W Iławie latem na ulicach nie da się chodzić i oddychać. Doda Pani ulicę Ostródzką, Narutowicza, Konstytucji, Sienkiewicza... Czy tylko kilka osób to rozumie...?! Na litość... Obywatele tego miasta, zatrzymajmy to!
 iławianin od urodzenia
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32507. 
„BRONKOBUS” W IŁAWIE

We wtorkowe przedpołudnie przed starostwo zajechał autobus wyborczy Bronisława Komorowskiego.
Jak powiedział starosta Marek Polański, incydent nie przerwał trwającego właśnie posiedzenia zarządu powiatu.
Więcej o tej wizycie przeczytasz w środowym wydaniu papierowym.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32506. 
Odnośnie wpisu numer: 32490

Nieładnie, Panie Burmistrzu Iławy, oj nieładnie.
Nie rozumiem czemu nie zechciał Pan uhonorować tak ważnego święta naszych Żołnierzy Wyklętych nawet symbolicznym wywieszeniem flag państwowych i miejskich.
No i jeszcze po wszystkim te Pana butne wypowiedzi bez nawet chwili zastanowienia: "Nikt nie ma wyłączności na patriotyzm".
Nonsens!
Bo czy w płynącej dziś pod Pana adresem krytyce braku upamiętnienia patriotycznych bohaterów jest jakikolwiek ślad lub próba zawłaszczania święta na wyłączność? Niepojęte skąd Panu przychodzą do głowy takie niedorzeczności? Czyżby jeszcze pozostałość sejmowej mentalności Platformianej? Widać, że człowiek może uciec z Platformy, a Platforma z człowieka - nigdy.
Coraz częściej zdarza się Panu mówić od rzeczy: "Każdy przeżywa historię we własnym sumieniu".
Prywatnie, na swój użytek domowy, może Pan wyznaczać ten lub inne symbole, jednakże na niwie publicznej, jako Burmistrz Miasta, ma Pan określone obowiązki wobec całego społeczeństwa, które - od czasów niepamiętnych - zwykło ważne święta przeżywać, obchodzić i świętować wspólnie, gremialnie, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o wielkich bohaterów oddających swe życie za nasze wszystkich dziś i jutro.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32505. 
Odnośnie wpisu numer: 32502

Zawsze w takiej sytuacji mam mieszane uczucia.
Bardziej było mi szkoda drzew przy ul. Niepodległości i Dąbrowskiego.
Tam wycięto dla drogi, tu dla bezpieczeństwa dzieci... Poza tym, akurat znajomi przejeżdżali w momencie wycinki i jedno z drzew na pewno było, jak to określili, "puste w środku".
Z jednej strony żal, z drugiej nikomu podczas wichury krzywdy nie zrobi.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32504. 
Odnośnie wpisu numer: 32498

Na wycinkę drzew zgodę wydaje ratusz, więc [...] ;-)
 gajowy
 Iława, Wtorek 10-03-2015

32503. 
Odnośnie wpisu numer: 32495

...a media podaly to tak, tlumaczac przestepce drogowgo, ze odnioslem wrazenie, iz nasza polska Policja jest glupia i nieodpowiedzialna i ze nie potrafi poslugiwac sie sprzetem do rejestrowania bandyckich wykroczen kierowcow.
Podziekowac nalezy temu tzw. kierowcy rajdowemu Cholowczycowi za swietne "wsparcie" kampanii prezydenckiej obecnego Komorowskiego, ktorego oczkiem w glowie jest podobno nasze narodowe bezpieczenstwo wewnetrzne...
Brawo, brawo Panie Cholowczyc! Tak trzymac... Mozesz tak dalej jezdzic po tej gminnej i powiatowej Polsce i opluwac strozow prawa i rozjezdzac po drodze bezbronnych obywateli.
Masz przeciez milczace przyzwolenie na to od rzadzacych tym krajem.
 Kanclerz
 Ilawa, Wtorek 10-03-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 46 47 48 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 223 224 225 ... 354 355 356 następna ] z 356129954376


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.