Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

40812. 
Odnośnie wpisu numer: 40807

Prawybory? To nic nie da.
Idąc sztuką dedukcji, Żyliński według mnie po tym swoim objawieniu do PSL i skłonnościach do zasiadania w parlamentarnych komisjach ds. kosmonautyki, ma szanse równe tyle, co nic.
Hordejuk ma dwójkę na liście PO, ale przed nią są mocni Protas, a za nią Gelertowa. Mało tego, na tej liście jest jeszcze poniżej kilku bogatych aktywistów, którzy powalczą o swój wynik.
Ile mandatów dostanie Platforma? Maksymalnie 3, na tyle mogą liczyć, i to przy dobrych wiatrach.
Pani "Żelazna Dama Bernadeta" iławskiego PO, bawiąc znów na licznych festynach wiejskich u burmistrza Ryszczuka i Pietrzykowskiego tych wyborów nie wygra (tak jak uprzednio w samorządowych nazbierała głosów po kisielickich i suskich przysiółkach i PGR-ach).
Pozostaje trzeci z kandydatów.
Żuchowski, dwójka na liście PSL, lecz przed nim usadowił się słaby, ale za to bogaty Ziejewski ze wsi Szwarcenowo.
Gdyby Żyliński włączył myślenie, Żuchowski mógłby powalczyć o mandat, bo on ma przynajmniej przysłowiowe jaja i nie koloryzuje jak pozostała dwójka. Żyliński niestety wlazł "między wódkę a zakąskę". Pozostaje pytanie: za jaką cenę i gdzie nagrzewany jest stołeczek z ciepłą posadką za ten transfer do PSL-u?
Panie Adamie, co Ci obiecali za osłabienie Żuchowskiego i Hordejukowej?
 krecik
 Iława, Sobota 07-09-2019

40810. 
Odnośnie wpisu numer: 40807

Kolego, "na jednego" to pójdźmy po wyborach [...].
Natomiast propozycja selekcjonowania owszem, nie jest zła, ale pod warunkiem, że 100% elektoratu w naszym okręgu pójdzie głosować.
A wiadomo jak jest z frekwencją...
 Marszałek
 Iława, Sobota 07-09-2019

40809. 
Odnośnie wpisu numer: 40804

Panie Burmistrzu Żyliński!
A gdy już ogarnęła Pana ta „przykra pustka”, to wtedy który z marszałków województwa zadzwonił z Olsztyna: regionalny prezes PSL Gustw Brzezin [po lewej] czy regionalny prezes PO Jacek Protas? [po prawej]
 Włodzimierz
 Iława, Piątek 06-09-2019

40807. 
Odnośnie wpisu numer: 40806

Zróbmy w Iławie akcję "głosujemy na jednego".
Zróbmy prawybory, dyskusję wśród kandydatów. O tym, co załatwią dla Iławy. Niech podpiszą zobowiązanie. Zagłosujmy w swoistych prawyborach i poprośmy ludzi z Iławy i regionu żeby w wyborach parlamentarnych zagłosowali na zwycięzcę.
Bo bez tego wejdą partyjne jedynki robiące za bezwolne automaty do głosowania. Zgodnie z wolą lidera jakiejś partii.
 bez
 Iława, Piątek 06-09-2019

40806. 
Odnośnie wpisu numer: 40804

Panie Adamie, oczy ze wzruszenia zalało mi łzami! Poczuł Pan pustkę, bo widmo łatwych pieniędzy podatników prysnęło jak bańka mydlana i nagle oświecenie, wow, wielka miłość do PSL.
Czytam to, co Pan napisał poniżej w 4 aktach i oczom własnym nie wierzę. Znowu zaczyna się ta Wasza gierka polityczna czego efektem będzie fakt: Iława bez posła!
Zamiast zjednoczyć siły z Żuchowskim i Hordejuk, zaczynacie znów prężyć muskuły żeby udowodnić jeden drugiemu, kto ma "większy" elektorat. Wiadomo, że za tym wszystkim stoi nikt inny jak Maciej Rygielski [PO].
[...]
Jesteście siebie warci, dlatego Wy wszyscy powinniście zostać w diabły pognani. Nic konstruktywnego nie wnosicie, tylko waśnie i spory, [...] knajactwo, spiskowanie i układanie własnych dup na stołach. Te Wasze pieprzenie o Iławie się już wszystkim przejadło.
Przegrzaliście, Panie i Panowie!
Jeszcze jedna uwaga Panie Adamie. Gdyby Pan na zmianę z Żuchowskim nie napieprzał się w kampanii wyborczej - a święty też Pan nie jest - dziś w Iławie mielibyśmy burmistrza. Byłby nim Pan albo Żuchowski. A tak mamy co mamy i to też jest pośrednio Pańska wina! Tak się teraz mówi na mieście.
 bobas trochę większy
 Iława, Piątek 06-09-2019

40805. 
HIENY W GARNITURACH ŻERUJĄ

Dzwonek do drzwi. Nie wiesz z kim rozmawiasz – tym bardziej nie podpisuj z nim żadnych umów. Skutki mogą być opłakane. Naciągacze wymyślają nowe sztuczki. Kolejny rozbój: Danuta Mówińska z Iławy.
Jak się bronić? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-09-2019

40804. 
Odnośnie wpisu numer: 40803

[Kwestia 4.]

Dlaczego postanowiłem kandydować do Sejmu z listy PSL.

Kiedy zdecydowałem się na wycofanie z wyborów do Senatu, ogarnęła mnie przykra pustka. Wiedziałem, że zawiodłem tych co zbierali dla mnie podpisy. Dlatego w ciągu jednego wieczoru podjąłem starania by znaleźć się na liście do Sejmu.

Dlaczego PSL? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Od czasu mojego odejścia z PO w 2013 roku, największą sympatią darzę właśnie PSL, bo dla mnie ta formacja ma najbardziej neutralny charakter na polskiej scenie politycznej. Stąd taki wybór.

Domyśla się Pani, że dyskusji o czerwonych chłopach, tokarkach, albumie z bocianami nie będę rozwijał. Byłoby to takie sobie.... słabe, jak mawia dzisiejsza młodzież.

A Pani zarzut, że myślę tylko o sobie odrzucam. W ten sposób można by ocenić tysiące innych kandydatów do parlamentu w całej Polsce. Zawsze i wszędzie.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40803. 
Odnośnie wpisu numer: 40801

[Kwestia 3.]

Muszę się odnieść do Pani oceny mojego postępowania w pracach iławskiej Rady Miejskiej, bo to kolejny ciekawy wątek, ale zadziwiająco przez Panią zinterpretowany ...

Pierwotnie podjąłem decyzję o kandydowaniu do Senatu z własnego niepolitycznego komitetu. W błyskawicznym tempie zebrałem wymagalne podpisy z dużą górką. Stało się tak dzięki niezawodnej pomocy armii przyjaznych mi ludzi. Zarejestrowałem swój komitet, przygotowałem wymagalne dokumenty do rejestracji swej kandydatury w Elblągu i dopadły mnie wątpliwości...

W międzyczasie partie opozycyjne zaczęły się dogadywać by w wyborach do Senatu wystawiać pojedynczego kandydata. Uświadomiłem sobie swoją sytuację. Oto miałbym się znaleźć między psychologicznie dla wyborców ustawionym schematem dwóch walców. Trudno byłoby się tam odnaleźć kandydatowi z lokalnego komitetu. Stąd moja decyzja o rezygnacji z ubiegania się o senacki mandat.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40801. 
Odnośnie wpisu numer: 40800

[Kwestia 2.]

Zarzuca mi Pani, że w kwestiach zasadniczych popieram nowego burmistrza Kopaczewskiego. W jakich to sprawach, szanowna Pani?

Dyskusję ideologiczną, i to wnoszoną zarówno z prawej, jak i z lewej strony, stanowczo odrzucam. W okresie mojego burmistrzowania i teraz w roli radnego, konsekwentnie podtrzymuję pogląd, że samorząd nie powinien być miejscem dla tego rodzaju sporów. W ratuszu jest tysiące innych problemów do rozwiązania. Zgodnych z kompetencją samorządu, pilnie przez mieszkańców wyczekiwanych...

A wszelkie inne głosowania... No cóż, ich lwia część ma charakter rutynowy, powtarzalny. Inne są pochodną jeszcze mojego autorskiego budżetu. Nie wyobrażam sobie, bym mógł postępować inaczej...

Postawa Dawida Kopaczewskiego, który próbuje kopać mnie po kostkach to nie jest mój problem. Nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia, bo tu wyjątkowo zgadzam się z Pani powiedzeniem; karma wraca. A w tym przypadku wróci bardzo szybko...
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40800. 
Odnośnie wpisu numer: 40796

[Kwestia 1.]

Pani Madonno, swoim wpisem pokazała Pani z jaką łatwością można wymieszać najróżniejsze zdarzenia, podlać taką kompozycję politycznie pikantnym sosem i i stworzyć dzieło wybitnie oskarżycielskie. Wyszło Pani całkiem zgrabnie, tylko niestety nieprawdziwie...

Wybory przeprowadziłem najlepiej jak potrafiłem, jednak w atmosferze nieustannych ataków płynących solidarnie z pozostałych trzech obozów kandydatów.

W samorządowych wyborach najlepszą metodą na zdobycie poklasku u wyborców było, jest i będzie walenie w urzędującego burmistrza (najczęściej na oślep). Tej oczywistej konkluzji nie może Pani zaprzeczyć. Moi wyborczy konkurenci żadali sobie wiele trudu, by na czas wyborów wprowadzić w Iławie zamęt i dezinformację. Trzeba przyznać, że z tego zadania wywiązali się znakomicie. Ostatecznie przegrałem, burmistrzem został szerzej nieznany opini publicznej młody człowiek, bez samorządowego doświadczenia. Z równym zapałem głosowali na niego wyborcy PO. jak i PiS. Jasno to wynika z analizy zachowań głosujących w iławskich wyborach w I i II turze.

I bardzo proszę nie wymyślać historyjek o tym, że na całe miasto krzyczałem, że w II turze nigdy z PiS-em. Było odwrotnie. Milczałem, do żadnej formacji politycznej nie zwróciłem się o pomoc. Chciałem wygrać te wybory samodzielnie, unikając zbyt kosztownych personalnie dla moich najbliższych współpracowników kompromisów. Nie udało się. Najwyraźniej przeceniłem zdolności rozpoznawcze przede wszystkim elektoratu PiS. Najwyraźniej bliżej im było do mojego finałowego konkurenta.

O czym zatem Pani pisze? Co próbuje mi powiedzieć?! Kto tu przegrał burmistrzowe wybory na własne życzenie? Po 11 miesiącach nowych rządów w ratuszu proszę się dobrze zastanowić nad odpowiedzią na powyższe pytanie.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40799. 
Odnośnie wpisu numer: 40796

[...] polityka to cyniczna gra.
W tym nie ma głębszej filozofii. Im lepiej używa się półprawd, ładnie umie się sprzedać, tym jest się lepszym politykiem. Taki zawód.
 Kamil
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40798. 
OPINIE: ROBERT GONTARZ

Jak młode pokolenie działaczy patrzy na Iławę i region? „Nie masz proroka we własnym kraju”, więc tym razem proponujemy spojrzenie z boku, zza miedzy.
Analiza pięciu czynników: * infrastruktura, * służba zdrowia, * krajobraz i turystyka, * wykształcenie i szkolnictwo, * zatrudnienie i wynagrodzenie.
Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 31.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-09-2019

40797. 
Odnośnie wpisu numer: 40796

Mówię Wam!
Jak tylko Adam Żyliński się dostanie z PSL-u do sejmu, będzie popierał sztuczną inseminację bydła rogatego. Być może nawet sprawozdawcą nowelizacji ustawy zostanie i dodatkową dietę przytuli... lu-li-lu-li...
 lewy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 05-09-2019

40796. 
Odnośnie wpisu numer: 40793

Próbuję zrozumieć Pana Adama Żylińskiego.
Przegrał wybory samorządowe na własne życzenie. Czy wtedy myślał o mieście, o ludziach, którzy na niego głosowali? Unosił się emocjonalnie głosząc na całe miasto, że wszędzie mu bliżej, tylko nie do PiS. Przecież jego wyborcy to też był PiS.
Zainwestował w kandydatów do rady miejskiej z kręgu PO, a ci w sposób najbardziej podły zdradzili go jak w podrzędnym burdelu. Panie/panowie radni PO oraz SLD, kierowani przez młodego komunistę Michała Młotka!
Za wszystko będziecie musieli zapłacić, nic się nie przedawnia, nigdy! Karma wraca. U wielkiego Dantego w "Boskiej komedii" w ostatnim kręgu piekieł znajdują się zdrajcy.
Próbuję zrozumieć Żylińskiego. Na sesjach w ratuszu albo milczy, albo mówi zaskakujące rzeczy, których nikt by się po nim nie spodziewał np. w sprawach zasadniczych popiera Kopaczewskiego, neomarksistę, libertyna i seksistę, który jego krytykuje za wszystko i wszędzie, a jednocześnie w chwilach kłopotów chętnie zwala winę lub powołuje się na Żylińskiego.
Cóż za Himalaje hipokryzji i zakłamania płyną z małych oczu pod szkłami stylowych okularów.
Zostawię już Kopaczewskiego, bo szkoda mi słów na tego niedojrzałego cynika, który zdobył fotel przez zwykły przypadek, bo ktoś zostawił przeciąg i uchylone drzwi.
Teraz start Żylińskiego z ekipy..... czerwonych chłopów z PSL, którzy o rolnictwie wiedzą tyle, co ja o astrologii. Ale co o ideach ruchu ludowego wie libero Adam Żyliński? Obejrzał album z bocianami? Może przeczytał instrukcję obsługi dojarki?
Cóż, władza i wpływy są jak narkotyk, który niesamowicie uzależnia i od którego trudno się uwolnić. [...] To jest wielka próżność, pustka, także moralna, czyli absolutny cynizm. Polityka została sprowadzona do walki tylko o siebie.
Prośbę mam następującą. Proszę już sobie twarzy nie wycierać hasłami o "miłości w sercu do swojej Iławy", bo to już nie jest Pana miasto.
 Madonna
 Iława, Środa 04-09-2019

40795. 
Odnośnie wpisu numer: 40792

Młodzież szkół średnich jest w zachowaniu odbiciem lustra nauczycieli.
Antychrześcijańska mentalność KOD-mitów, komunistów, lewaków.
Rozprężenie, pozorowanie działań, chamówka.
Histeria.
W "mechaniku" zawsze była niska kultura [...].
Młodym byczkom i siksom na wydaniu pozwolono na wszystko, a teraz profesura narzeka (do kogo?), bo nie radzą sobie z "uczniami". [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 04-09-2019

40794. 
WIDMO NAWET DLA POLICJI

Jako pierwsi ujawniliśmy na początku lipca, że na lokalnych drogach krąży policyjne nieoznakowane BMW z video-radarem. Policja zaprzeczyła wtedy pomimo rejestracji NIL 56452.
Teraz drogówka jednak zmieniła zdanie. O co chodzi z tym grafitowym „potworem szos”? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 13.
Czy są jeszcze chętni do ścigania?
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-09-2019

40793. 
Odnośnie wpisu numer: 40791

[...] Tak napisać to może sobie każdy. [...]
W mojej ocenie Żyliński przechodził tam, gdzie to się jemu opłacało, czego dowodem jest teraz kolejne przejście polityczne. Daleki przeskok. [...] Tym razem pofrunął na listę PSL. Miejsce dostał niebiorące, więc z pewnością nie myślał o "swojej Iławie".
Żyliński był partyjny i już na zawsze pozostanie partyjniakiem.
 prawy sejmowy
 Iława, Środa 04-09-2019

40792. 
Nie do wytrzymania.
Codziennie, oprócz tylko dni wolnych od pracy, około godziny 10:30 całe Stare Miasto zamienia się w palarnię dla uczniów pobliskiej szkoły "mechanik". Stoją w klatkach, przed wejściami do sklepów i kopcą aż się niedobrze robi przechodząc.
Plac miejski jest przestrzenią publiczną. Czy w takim razie to miejsce objęte jest zakazem palenia czy nie? Jak to jest?
 mieszkaniec
 Iława, Środa 04-09-2019

40791. 
Odnośnie wpisu numer: 40790

Owszem, należał [do KLD, UW, PO], bo reprezentowały poglądy takie jak wolność czy demokracja, które były mu bliskie.
Wiedział też, kiedy należy szeregi opuścić.
Współpracować natomiast umiał z każdym, komu leżało na sercu dobro miasta i to ponad podziałami.
 Maurycy
 Iława, Środa 04-09-2019

40790. 
Odnośnie wpisu numer: 40788

Co...?! Żyliński nie był partyjny?
Bzdura! Był!
Był partyjniakiem od wielu lat. Od początku lat 90.
Należał do KLD, UW, PO.
 prawy sejmowy
 Iława, Wtorek 03-09-2019

40789. 
OKROPNA PAMIĄTKA Z WAKACJI

Miała być wakacyjna pamiątka z Egiptu, ale dla 7-letniej dziewczynki skończyło się dramatem i koszmarną blizną na całe życie. Miał być piękny tatuaż, ale henna zawierała dodatek PPD (parafenylenodiamina). Zamiast zniknąć po kilku miesiącach, substancja wywołała silną reakcję alergiczną i bolesne poparzenie skóry.
Fachowcy ostrzegają, że naturalna henna jest zielona, ruda lub brązowa, ale nigdy czarna! Wtedy zachodzi spore ryzyko, że jest rasowana chemicznie! No i wtedy stanowi zagrożenie dla skóry.
Czy macie swoje koszmarne „pamiątki” z wakacji? Chcecie przestrzec innych? Zapraszamy do komentowania lub na priv.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-09-2019

40788. 
Odnośnie wpisu numer: 40787

A wiesz, że Żyliński to tak naprawdę nigdy nie był partyjny? Wierny swoim przekonaniom, z miłością w sercu do swojego miasta.
Popytaj byłych zwierzchników swojego guru w starostwie, ile poseł Żyliński zrobił dobrego dla Iławy. Ciekawe czy ci uczciwie powiedzą...
 Maurycy
 Iława, Wtorek 03-09-2019

40787. 
Adam Żyliński - dawniej UW, PO z sympatią do SLD - jednak rezygnuje z planu startu do senatu z własnego pozapolitycznego komitetu.
Bo wystartuje z listy... PSL do sejmu.
A gdzie pozostały idee, program? To drobiazg, miejsce na liście się liczy.
Dziękuję za uwagę. Nie mam więcej pytań.
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
 Żołnierz Młodości
 Iława, Poniedziałek 02-09-2019

40786. 
Odnośnie wpisu numer: 40785

Dawidek Kopaczewski zajęty zabawą w Soundlake zapomniał o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W całym kraju zaduma i refleksja. Polskę wizytuje 40 delegacji państw, w tym viceprezydent USA. Oczy świata zwrócone są na nasz kraj.
A w Iławie co mamy? W niedzielę rano 1 września zdejmuje się flagi z ulic. Oficjalne uroczystości miejskie w kościele a Burmistrza znowu brakuje. Przykro na to wszystko patrzeć.
Do publicznej debaty szybko włączają się "dyżurni sekciarze Dawidka", zamieniając dyskusję w krzyk i bójkę.
Jedna taka nawiedzona wariatka ruga niepokornych, że Kopaczewski to "demokratyczny wybór, więc trzeba uszanować". [...] I mordy w kubeł! Milczeć! Wynocha!
Ja rozumiem, że macie swoje 5 minut bo koleżka jest burmistrzem [...], tylko proszę o minimum obiektywizmu i trzeźwej oceny sytuacji, bo najważniejsza jest Iława i mieszkańcy.
Wiem, że ten stan rzeczy potrwa niedługo, bo zawiązuje się w Iławie komitet referendalny mieszkańców. [...]
 PiSak
 Iława, Poniedziałek 02-09-2019

40785. 
Dlaczego flagi państwowe zwijane są od rana z masztów na ulicach Iławy?
Ludzie, co się dzieje w tej naszej Iławie??? Do jasnej cholery!
Co ta gówniarzeria ratuszowa wyrabia??? [...]
Hallo!!!
Panie Kopaczewski, jest niedziela 1 września. Co Pan wyprawia...???!!!
 woźny
 Iława, Niedziela 01-09-2019

40784. 
Odnośnie wpisu numer: 40781

No sorry, strata kasy po iławsku. Panie nowy Burmistrzu Iławy!
Są naprawdę pilniejsze sprawy do rozwiązania na terenie miasta niż wydawanie aż kilkuset tysięcy złotych na ledwie kilka godzin wątpliwej jakości rozrywki dla niszowej grupy zakręconych lamerów, słoików i pajaców w spodniach rurkach. Mamy już sporo różnych imprez, więc po co tworzyć kolejną czarną dziurę do wydatkowania ciężkiego szmalu...?!
A może o to właśnie chodzi.
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Niedziela 01-09-2019

40783. 
Piotr Żuchowski z wyścigu o fotel burmistrza Iławy odpadł z Dawidem Kopaczewskim różnicą... zaledwie 38 głosów. Po blisko roku sytuację w ratuszu porównuje do Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), czyli Apatii, Sekciarstwa i Fejsbukowania. Obszerny, intrygujący, a nawet zaskakujący wywiad przeczytasz w gazecie Kurier Iławski na stronach 4-5.

„NIE MAM ARMII HEJTERÓW”
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 01-09-2019

40782. 
Wiecie co?
Iława to nie jest to samo miasteczko co kiedyś... Kiedyś było tu jakoś... ciekawiej.
Dzisiaj ludzi coraz mniej... Mówią, że miasto turystyczne, a turystami są w znaczniej mierze iławianie na emigracji...
Burmistrzowie, wydaje mi się, że z każdą kadencją są coraz gorsi. [...]
 Mateusz, lat 32
 Iława, Sobota 31-08-2019

40781. 
Odnośnie wpisu numer: 40678

31 sierpnia 1939 roku ludzie żyli normalnym trybem, nieświadomi jaki koszmar ich czeka kolejnego dnia.
Nieświadomi tego, że od jutra przez 6 lat na polskiej ziemi będzie piekło jakiego świat jeszcze nie doświadczył.
31 sierpnia 2019 roku w Iławie, gdzie chwilowym panowaniem cieszy się młody burmistrz Dejvid "Bobas" Kopaczewsky, wieczorem rozegra się lewacki fes(r)iwal promujący zdziczenie LGBT.
80 lat temu nasi dziadkowie przelali krew za wolność Ojczyzny, a Iława dziś depta ich pamięć wesoła zabawą na haju!
[...] Lewactwo się dobrze bawi, odurzeni, naćpani.
Lewactwo depcze pamięć pomordowanych w kampanii wrześniowej 1939. lewactwo pluje im i nam w twarz. A wśród lewactwa bryluje jak ryba w wodzie, uśmiechnięty guru Dawidek.
Nasi dziadkowie i ojcowie przewracają się w grobach.
 Jan Niezbędny
 Iława, Sobota 31-08-2019

40780. 
Odnośnie wpisu numer: 40773

Wszystkiemu jest winien dyrektor Dariusz Miśtal, który ślepo wykonuje polecenia Jana Szynaki z Lubawy.
Już od 10 lat chodzimy, prosimy, błagalmy, bo ciężko w takich warunkach wytrzymać, a co dopiero ciężko pracować... Nic, zero odzewu.
Ważne, że w biurach i mistrzówkach jest klima.
 emeryt
 Iława, Sobota 31-08-2019

40779. 
Odnośnie wpisu numer: 40775

Podobno na prezesa autobusów ZKM ustawiał się również niejaki Jakub Kaska, czyli kolega Kopaczewskiego z pokoju podczas ich wspólnej pracy w PUP. Jednak w ostatniej chwili prezesem nie został i dobrze, bo jakie doświadczenie ma ten pan w zarządzaniu komunikacją i dużą firmą? Swoje młode życie zawodowe w urzędzie pracy na szeregowym stanowisku spędził...
[...]
Panie Kaska, więcej pokory.
 Autosan H9
 Iława, Piątek 30-08-2019

40778. 
W HOŁDZIE MISTRZOWI

Wychowankowie Bogdana Olkowskiego oficjalnym koncertem w amfiteatrze i nieoficjalnym na schodach Domu Weterana uczcili rocznicę odejścia kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie. W miejscu, gdzie wyszkolił wiele pokoleń młodzieży, zapalono znicze. Szczegóły w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 30-08-2019

40777. 
Odnośnie wpisu numer: 40775

Opiszę wam historyjkę.
Z Ratuszem jestem sztama, drzwi otwarte i znam się na muzyce sztuce malarskiej, mam kontakty z grupami muzycznymi, których nie wymienię ani po łacinie ani po angielsku. Z Paryża sprowadzam wagon obrazów, nawijając ciemnocie, że dzieła znanych autorów warte miony dolarów wiozę do Iławy.
Co lepszej gawiedzi zbliżonej z Ratuszem wydaję bankiet, wystawiając paletę obrazów, tłumacząc że oryginały. Nawiązuję nawet bliższe kontakty z osobami z pierwszej szychty ratuszowej socjety. Oczywiście kupują. Załapałem doskonały kontakt jako znawca malarstwa jak też daję wyraźny znak, że znam mnóstwo młodzieżowych zespołów muzycznych i dość znanych wykonawców. To też kupują. Wtedy wchodzę i mówię, że mogę tego czy innego ze świata wykonawcę i zespół zaoferować, być tym kontaktowym.
Podniecony wizjami wielkiej sztuki w Iławie, składam ofertę takim w czarnych kapeluszach, że macie pod Ratuszem 90 minut występ za pstryk 10 haczyków. Ratusz kupuje na tak! Chłopakom po robocie wypłaca, dla mnie od artystów leci bez do lewej kieszeni 1 do 2 tauzeny.
I tak to może wyglądać.
W fakturach pasuje każdy syty. Nie ma co lokalnego ABW napuszczać na Ratusz. Natomiast "SoundLake Festival", to jedna z grubych ryb w mej sieci. Nikt niczego nie udowodni.
 operacyjny
 Iława, Piątek 30-08-2019

40776. 
Proszę o zwrócenie uwagi na rondo koło szkoły budowlanki, ponieważ - gdy jedziesz od strony wiaduktu do ronda - na przejściu w kierunku sklepu Natura wyrosły krzaki przy drzewach i jest ograniczona widoczność.
 kierowca
 Iława, Piątek 30-08-2019

40775. 
Prosimy radnych miejskich Iławy o kontrolę umów i rozliczeń finansowych na "SoundLake Festival".
Mówi się szeptem tu i ówdzie, że kilka osób z najbliższego otoczenia Burmistrza zarabia przy festiwalu i, mimo zapewnień Kopaczewskiego, jednak nie wszyscy "pracują charytatywnie". [...]
 Grupa Dźwięk-Jezioro
 Iława, Czwartek 29-08-2019

40774. 
OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTWEM!

Kolejna fałszywa kampania sms. Mechanizm oszustwa jest banalny: otrzymujesz informację o rzekomej niedopłacie na rachunku za prąd, zdziwiony klikasz w link, przez który zostajesz przeniesiony na fałszywy serwer i... twoje urządzenie zostaje zainfekowane.
Nie klikaj w takie linki, bądź ostrożny.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-08-2019

40773. 
Do fabryki "Szynka Living" w Iławie przy ulicy Lubawskiej przyjechała karetka, bo [...] jedna z pracujących kobiet zemdlała przy pracy z powodu okropnego gorąca [środa].
Dzisiaj [czwartek], gdy delegacja załogi chciała się widzieć z dyrekcją i porozmawiać o dodatkowej przerwie z powodu upałów, nikt nie chciał z nimi rozmawiać.
Tak to traktuje się pracowników na włościach udzielnych Jego Wysokości Czcigodnego Biznesmena JANA SZYNAKI.
[...] Na hali produkcyjnej temperatura sięga 36 st. C.
Jednocześnie przepływ powietrza - zerowy. Duchota, że ustać ciężko.
 robotnik drugiej zmiany
 Iława, Czwartek 29-08-2019

40772. 
Odnośnie wpisu numer: 40766

Powycinane konary starego dębu w Miasteczku Rowerowym nie załatwiają sprawy bezpieczeństwa.
Te drzewa powinien obejrzeć człowiek przeszkolony, dendrolog, mający aparaturę diagnostyczną.
Stan zdrowotny drzew w tym miejscu pozostawia wiele wątpliwości. Niemalże na każdym z nich wystają suche, bezlistne, duże konary, więc część jest po prostu martwa.
Uprzątnięto tylko te, które same spadły, a co z resztą? Gdyby te drzewa rosły w lesie, nie byłoby dyskusji. Rosną jednak w miejscu, gdzie jest dużo dzieci, ich opiekunów i ludzi starszych.
O tragedię więc nie trudno.
Zarządca tego terenu powinien ocenić ryzyko wypadku w Miasteczku Drogowym i podjąć adekwatne działania, w celu jego zminimalizowania.
 Ewa
 Iława, Czwartek 29-08-2019

40771. 
ULICA JAGIEŁŁY WALCZY

Krystyna Szkopińska, mieszkanka z ulicy Jagiełły, najpierw zorganizowała pikietę pod ratuszem, a teraz pojawiła się na sesji Rady Miejskiej Iławy, by walczyć o budowę drogi. Burmistrz Kopaczewski i przewodniczący Młotek musieli publicznie wysłuchać wiele gorzkich słów. Co zdecydowali radni? Czytaj w gazecie „Kurier Iławski” (od środy).

Reportaż filmowy: Mirosław Zieliński.
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/387022108662076
 KURIERZY
 redakcja, Środa 28-08-2019

40769. 
Odnośnie wpisu numer: 40764

Kochani! Wzywam wszystkich kandydatów startujących w poprzednich wyborach z komitetów Żylińskiego oraz Żuchowskiego po Mikołajczyka. Zróbcie coś, bo nasza Iława upada.
[Na portalach w internecie] siedzi oddział szturmowy i hejtuje wszystkich, co nie jest po ich myśli.
Nie ma co czekać. Jeśli w Iławie najważniejszym problem jest zabawa w wybieranie koloru autobusu, albo kupno roweru, albo kolejne krojenie budżetu pod kolejny autorski festiwal rozrywkowy dla Kopaczewskiego - ludzie! To już nie są żarty!
Będę wpierał grupę, gdy rozpocznie referendum niedługo.
Gdy czytałem te pełne tupetu aroganckie przechwałki Kopaczewskiego, że on nie boi się opozycji w mieście, to miałem wrażenie, że on już całkiem nie wie co mówi i czyni. Ale spokojnie, koleżko, ludzi mamy coraz więcej.
Jest ogólny wkur...w...!
 wolnościowiec
 Iława, Środa 28-08-2019

40768. 
Odeszli na emeryturę i awansowano nowych:

Jadwiga Syguła – naczelnik Wydziału Komunikacji, (Anna Nikczyńska).
Jadwiga Kolman – naczelnik Wydziału Edukacji, (Renata Motylińska).
Włodzimierz Harmaciński – naczelnik Środowiska, (Mateusz Szauer).
Wanda Studzińska – główna księgowa, (Agnieszka Maśka).

Cześć ich Pamięci!
 urzędnik ze Starostwa Powiatowego
 Iława, Środa 28-08-2019

40767. 
Odnośnie wpisu numer: 40764

Ciekawa analiza, ale całkowicie błędna.
Tak się składa, że obecny Burmistrz Kopaczewski to nie moja bajka.
Jestem anty-socjalistą, a on tego przedstawicielem, co nie zmienia faktu, że nie lubię fałszu.
Zwróciłeś uwagę na dwie poruszone, mniej istotne (co nie znaczy, że w ogóle nie) kwestie.
Dla mnie najważniejsze jest kim jest ta kobieta i czy wygrała przetarg, gdyż dalej nie mam zielonego pojęcia o kogo chodzi. Jeśli wygrała, to warto drążyć temat dalej i go wyjaśnić. Jeśli nie, to w takim razie sprawa ta to zwykłe pieniactwo.
 nemo
 Iława, Środa 28-08-2019

40766. 
Odnośnie wpisu numer: 40760

[!] Przynajmniej raz w sezonie firma sprzątająca powinna uporządkować iławskie ścieżki rowerowe, bo są na nich kawałki szkieł, suchych gałęzi, kamieni.
Na przykład przy ul. Niepodległości, na wysokości sklepu Neonet, można poprzebijać opony roweru... ale nie tylko tam.
Ścieżki są super, ale tylko deszcz zmywa z nich kurz. Reszta leży i nikt się tym nie zajmuje.
 Jola
 Iława, Środa 28-08-2019

40765. 
Odnośnie wpisu numer: 40761

Nie znam treści zablokowanego wpisu, jednak domyślam się, że reakcja moderatora była właściwa, a wręcz wzorcowa. Prawdopodobnie, gdyby moderator tego wpisu nie zatrzymał, to konsekwencje za swoją twórczość poniósłby [...].
Można pisać na forum wszystko, ale najlepiej rozsądnie.
 trzeźwy rozsądek
 Iława, Wtorek 27-08-2019

40764. 
Odnośnie wpisu numer: 40713

Dwa znamienne cytaty, oddające mental:
„Czy jakby coś kombinowali, to robiliby to w miejscu publicznym?”
„Tu statystycznie prawie każdy z każdym jest (...) spokrewniony”

Uśmiałem się.
Paradoks: celnie sklasyfikowana auto-wizytówka waszego zagazowanego środowiska.
Rozumiem teraz dlaczego np. urzędnicy, którzy muszą z wami pracować nazywają was SEKTĄ.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 26-08-2019

40763. 
STOP-CHAM

[skrzynka]: „Mówię spokojnie do wysiadającego faceta, wręcz proszę: zaparkuje pan na dolnym parkingu, tam jest pełno wolnego miejsca. A on tylko warczy na mnie, gotowy do bójki. No i jak z takim rozmawiać? Przecież nie będę z chamem się szarpał”.
Sobota 24 sierpnia, godz. 11:10. Parking przy targowisku w Iławie.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 26-08-2019

40761. 
[...][...][...]
[...][...][...]
[...][...][...]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 26-08-2019
Odp. 
Piłeś? Absolutnie nie siadaj przed monitorem, bo narobisz szkody większej niż siadając za kierownicę.
Ps. Byłbyś sobie biedy napytał, ale nie dziękuj za pomoc.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 26-08-2019

40760. 
Odnośnie wpisu numer: 40752

W Parku Rowerowym lecą konary ze starych drzew.
Jeden taki runął dziś (poniedziałek, godz. 16) pół metra od ławki, na której siedziało starsze małżeństwo. I to był naprawdę gruby, porządny konar z dębu.
Po południu jeździ tam naprawdę dużo dzieciaków na rowerach, rolkach albo hulajnogach. O nieszczęście nietrudno. Ktoś z Wydziału Utrzymania w Ratuszu powinien ocenić stan tych drzew. Może posadzić nowe?
 Ewa
 Iława, Poniedziałek 26-08-2019

40759. 
Do końca sierpnia można jeszcze składać wnioski do przyszłorocznego budżetu miasta Iławy 2020.
Chcesz coś zmienić w swojej okolicy? Masz pomysł, który chciałbyś zrealizować? - złóż wniosek do budżetu. Pozostało już tylko kilka dni.
 TOMASZ SŁAWIŃSKI, radny Rady Miejskiej w Iławie
 Iława, Poniedziałek 26-08-2019

40758. 
Starostwo resztkami sił buduje szkołę specjalną przy ulicy Sucharskiego na Lipowym Dworze.
Początkowo sprzątali po sobie ulicę dojazdową, ale już zapomnieli. Pełno piachu, syf.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 25-08-2019

40757. 
NASI TEŻ STARTUJĄ NA PARLAMENT

Piotr Żuchowski (PSL) do zdjęcia z Pawłem Kukizem dał komentarz z refrenu piosenki: „Polska budzi się...”.
Zgadzacie się?
Zapraszamy do przeglądu potwierdzonych nazwisk z naszego regionu, które w wyborach 13 października wystartują do sejmu i senatu.
Gazeta „Kurier Iławski”, strona 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 25-08-2019

40756. 
Znowu niebywała rzecz się wydarzyła w Iławie.
Otóż stowarzyszenie Burmistrza Dawida Kopaczewskiego pod szumną nazwą "Fabryka Inicjatyw Obywatelskich" zorganizowało tzw. "śniadanie obywatelskie", którego tematem przewodnim były [...] problemy osób niepełnosprawnych.
Według własnego klucza zaproszono tam wybrane rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Nie wiadomo jakimi kryteriami się kierowano przy doborze zaproszonych gości. Albo nie mieli pojęcia w jaki cyrk ideolo są wrabiani, albo...
Normalnie szok! Pod rządami młodego lewaka, w naszym mieście tak poważne problemy zaczynają rozwiązywać lewackie samozwańcze stowarzyszenia! Kto za to płaci?
Przypomnę, że przecież w Iławie jest już taka instytucja jak MOPS oraz jemu podobne, które z mocy prawa zajmują się problemami osób [...] niepełnosprawnych.
Za rządów Dawida Bobasa trzeba kreować własna rzeczywistość. Jego fabryka inicjatyw z frontmenką Kocyłą-Pawłowską na czele, z pitbulem Piotrem Jankowskim u boku, nagle mają rozwiązać wszystkie problemy niepełnosprawnych. Co tam oficjalne instytucje do tego powołane, gdy z odsieczą pędzi "ten uczuć" Edytka!
Sorry za takie porównanie, ale te śniadanie przypomniało mi jako żywo Wigilię dla Bezdomnych.
Czy zauważyliście w Iławie, że Kopacz i jego sekciarze tworzą II obieg organizacji alternatywnych, które mają zastąpić instytucje formalne?
 turkuć podjadek
 Iława, Sobota 24-08-2019

40754. 
Mija miesiąc od wejścia Dawida "Sorosa" Kopaczewskiego do ICK.
Kiedy w końcu poznamy obiecany program działań nowej dyrektor?
Burmistrz Kopacz deklarował upublicznienie tego dokumentu.
A może jest on dopiero pisany?
 Grupa Dźwięk-Jezioro
 Iława, Piątek 23-08-2019

40753. 
NASI USZLI Z ŻYCIEM SPOD GIEWONTU

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską (czwartek 22 sierpnia br.). Niezwykle gwałtowna burza w Tatrach zabiła 4 turystów, w tym 12-letniego chłopca. Niemiłosierne pioruny ciężko poparzyły również kilkudziesięciu piechurów na szlakach od Giewontu po Czerwone Wierchy. Przez te piekło szczęśliwie przeszła iławianka Ewa Jackowska z rodziną.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 22-08-2019

40752. 
Ścieżka pieszo-rowerowa nad rzeką Iławką ma już parę lat. Super miejsce na wypoczynek. Niestety brzegi zarastają niemiłosiernie i w zasadzie lustra wody nie widać. Rozumiem, że kaczki czy łabędzie muszą mieć miejsce na gniazdowanie, ale chaszcze bardzo rozrosły się i wygląda jak zaniedbany teren.
Czy nie można oczyścić brzegu przynajmniej w niektórych miejscach?
 Jola
 Iława, Czwartek 22-08-2019

40751. 
STOP-CHAM KAMPER

[skrzynka]: „Kupiłem kampera, obok stawiam również peugota czerwonego, mimo że mam garaż, więc utrudnię sąsiadom życie. Wszyscy muszą mnie widzieć i zazdrościć, a ja i tak będę stawał w poprzek, i koniec! Jestem złośliwy i chamski, więc 4 miejsca będą moje”.

Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Odnowiciela 9.
 KURIERZY

forum@kurier-ilawski.pl
 redakcja, Czwartek 22-08-2019

40750. 
Odnośnie wpisu numer: 40745

Objaśnienie rozkładu ZKM.
Otóż przeglądał Pan rozkład jazdy na stronie internetowej ZKM Iława o godzinie 17:37 a więc automatycznie system wskazał i wyświetlił w kolorze żółtym czas odjazdu po godz. 18.
Zgodnie z rozkładem jazdy autobusy do Szałkowa (oznaczenie s) kursują tylko w dni robocze. Autobusy bez oznaczenia kursują tylko do przystanku Ogrody w Iławie.
 Anna
 Iława, Czwartek 22-08-2019

40749. 
Odnośnie wpisu numer: 40745

Autobusy ZKM w sobotę i niedzielę nie kursują z Iławy do Szałkowa.
Kolor żółty podświetlony oznacza najbliższy odjazd autobusu z danego przystanku.
 ZKM
 Iława, Czwartek 22-08-2019

40748. 
PLAY ZAWODZI

Ale jaja! Ofiarą niecodziennej pomyłki w iławskim salonie sieci komórkowej padł Ireneusz Hering. Reklamacja sprzętu przeciągała się, aż wreszcie operator okazał się bezsilnym i poprosił klienta o co...?
Szok i niedowierzanie. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 22-08-2019

40747. 
Odnośnie wpisu numer: 40746

My na wsi głosujemy na Panią Anię Węgłowską z PiS, bo - jak pokazały ostatnie wybory do europarlamentu - PiS zdeklasował PO, bo dotrzymuje słowa danego wyborcom.
Hordejukowa [PO] niech siedzi w tym sejmiku i wreszcie coś pokaże.
 wyborca prowincjonalny
 Ilawa, Środa 21-08-2019

40746. 
Odnośnie wpisu numer: 40744

Bernadeta Hordejuk od wielu lat tyle ważnych stanowisk już zajmowała z ramienia PO, ale nie wiem czy ona cokolwiek załatwiła dla Iławy?
Przeoczyłam coś? Wie ktoś o czymś?
 Ola Mała
 Iława, Środa 21-08-2019

40745. 
Odnośnie wpisu numer: 40744

Ktoś mi objaśni ten rozkład jazdy ZKM?
Chcę dostać się z dworca w Iławie do Szałkowa w sobotę około godz. 10. Dlaczego o godz. 11:10 jest coś na żółto?
Czyli co? Legenda mówi że "s - Szałkowo", czyli jest tylko jeden autobus w dni robocze o 11:04 i nic więcej? To w takim razie gdzie jedzie ten autobus w soboty cały dzień?

http://cms.mobiinfo.pl/m/r7xp.php?IDKlienta=ILAWA_ZKM&cmd=rozID&ID=005-03&IDLinii=2
 turysta
 Kraków, Środa 21-08-2019

40744. 
Odnośnie wpisu numer: 40712

Benia Hordejuk musi uciekać z sejmiku, bo zapowiada się w Olsztynie rozpad koalicji PO-PSL-SLD, więc nie ma sensu wystawiać tyłka podczas polowania na rozliczenia i winnych.
Poza tym mandat sejmowy w Warszawie daje bezpieczny immunitet, czyli bezkarność.
[...] A że wystawiła do wiatru swoich wyborców, którzy dopiero co głosowali na nią kilka miesięcy temu? Kto by się przejmował! [...]
 urzędnik ze Starostwa Powiatowego
 Iława, Wtorek 20-08-2019

40743. 
Co by tu jeszcze znaleźć na odejście byłej dyrektor ICK Ewy Wiśniewskiej. Nie chciała "współpracować" przy grabieniu budżetu instytucji kulturalnej, więc musiała złożyć rezygnację.
Podobno to Seweryn Szczepański wymyślił "aferę z kominem na dachu".
Śledczym chyba zostanie pan doktores histores, co najmniej jak w tym rosyjskim NKWD, tylko mu pistolet dać, od razu będzie wyroki wykonywał najlepiej jak potrafi, strzałem w tył głowy.
Nie przypasował mu kolor komina na budynku centrum kultury. Poleciał do ratusza z taką prędkością, że srajtaśma rozwijała się za nim przez pół miasta. A zapaszek jaki...
Na szczycie gabinetowym mówi gówno do gówna: "No to co, płyniemy?"
 pracownik ICK
 Iława, Wtorek 20-08-2019

40742. 
Nowa fanaberia burmistrza Dawida "Bobasa" Kopaczewskiego stała się faktem. [...] Otóż ratusz zakupił dwa rowery, które według urzędującego Burmistrza wprowadzą spore oszczędności w mieście i co najważniejsze, burmistrz dba o środowisko.
Ludzie! To jest dramat! Kompletna kpina!
Po pierwsze: dwoma rowerami, Panie Kopaczewski, jakości powietrza w Iławie nie poprawisz. Smog na Osiedlu Gajerek zimą jak był, tak nadal jest i będzie.
Po drugie: jak sobie Państwo wyobrażacie teraz burmistrza? W garniturku na rowerku? Może jeszcze w dresie będzie jeździł? A może w krótkich spodenkach? Zamiast aktówki - plecaczek?
To kpina z urzędu Burmistrza!
To kpina z mieszkańców Miasta Iławy!
Po trzecie: Kopaczewski pobiera maksymalna stawkę 10 tys. zł pensji do łapy, więc jeśli ma zachciankę kupić sobie rowerek lub dwa, to niech go kupi ze swoich "ciężko" zarobionych pieniędzy, a nie z naszych pieniędzy spełnia swoje zachcianki.
Po czwarte: teraz burmistrz Iławy na podobę prezydenta Słupska Roberta Biedronia, będzie pedałował po mieście - tamten też rowerem jeździł, to taka lewacka moda tęczowa. U nas, mało tego, burmistrz będzie zmuszał do pedałowania urzędników!
Po piąte: a na zimę narty biegówki kupi też za pieniądze podatników?
Żarty i cyrk z Iławy!
 Jan Niezbędny
 Iława, Poniedziałek 19-08-2019

40741. 
[...] A może kapelmistrz Olkowski mógł żyć dłużej?
Może po tym, jak [...] politycy PO w Starostwie zabrali mu kierowanie ukochaną orkiestrą szkoły budowlanki - rozchorował się?
Potem patrzył jak budynek Weterana popada w ruinę a zespół ćwiczy kątem na stołówce, no i rozchorował się do reszty...
Kto do tego doprowadził, że niezła orkiestra jest dziś jedynie cieniem tej dawnej? Może to ci sami, którzy dziś najgłośniej płaczą przy mediach?
 trąbka
 Iława, Poniedziałek 19-08-2019

40740. 
Ciekawe jak się czuje się lokalna prominentna działaczka partii WIOSNA Roberta Biedronia, Pani Katarzyna Dzik?
Ciekawe czy znacie aferę mobbingową w partii Biedronia? Otóż kobieta oskarżona m.in. za przemoc psychiczną wobec ludzi z młodzieżówki została przez partyjny sąd koleżeński upomniana za... wulgaryzmy.
Tyle. Następnie Monika Pawłowska została jedynką z list Lewicy w okręgu nr 7 (lubelszczyzna).
Po transparentności, dotrzymywaniu słowa, eksperckim programie czy ustawianiu pozycji w partii przez pryzmat randek do cnót Biedronia, dołącza bezlitosna walka z mobbingiem we własnych strukturach. Zabawne, prawda?
Wniosek. To nie nowej lewicy powinno być wstyd za pójście do wyborów z Czarzastym i jego starą komuną, tylko właśnie starej komunie z SLD powinno być wstyd za danie szansy na wejście do sejmu i utrzymywaniu Biedronia w polityce.
Ciekawe jak w taki gronie aferzystów czuje się lokalna prominentna działaczka, Pani Katarzyna Dzik? Czy nie jest Pani wstyd za partię?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Niedziela 18-08-2019

40739. 
POMÓŻMY CIĘŻKO RANNEJ NADII !!!

To miał być spokojny wyjazd: mama, dziadek i babcia, którą rodzina zawiozła na chemioterapię. W drodze powrotnej ich osobówka uderzyła w ciężarówkę. Nadia Jarzembowska trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami mózgu. Na jej leczenie i rehabilitację szkoła w Jamielniku, do której chodzi, zorganizowała zbiórkę: https://zrzutka.pl/4zbevm
W stanie ciężkim jest też babcia 9-latki. Szczegóły w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 17-08-2019

40738. 
KTO USUWA GNIAZDA OS I SZERZENI?

Strażacy interweniowali w budynku gospodarczym przy ul. Mickiewicza w Iławie, gdzie Michał Pokora odkrył gniazdo szerszeni. Jednak, jako że nie było zagrożenia życia, strażacy jedynie oznakowali strefę taśmą i poinformowali zarządcę obiektu. W jego gestii jest usunięcie znaleziska. Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 16-08-2019

40737. 
Ciężki dzień ten 15 sierpnia.
Wszędzie wojsko, defilady, radosne tłumy, całe rodziny, msze, pielgrzymki, rekonstrukcje, pikniki, patriotyzm, Bóg, Honor, Ojczyzna.
Wszędzie słychać: "Polska, Polska, Polska!"...
Ciężkie chwile dla zamglonych fajnoPolaków i europejczyków, liberałów, libertynów, pajaców, komuchów, marksistów, lewackich zboczeńców, folksdojczów i ruskich onuc. Wyrazy współczucia.
 anty-bolszewik
 Katowice, Czwartek 15-08-2019

40736. 
Odnośnie wpisu numer: 40735

Wstyd dla naszej Iławy.
Może to tylko brak wiedzy, może brakuje podyplomówki z administracji lub korepetycji u byłych włodarzy.
Tak to jest, gdy jesteś otoczony tylko zbzikowanymi i tylko potakującymi wyznawcami "róbta co chceta" zamiast merytorycznych fachowców.
I nic w tej kwestii się nie zmieni.
A powiadam Wam, drodzy mieszkańcy Iławy, że będzie jeszcze gorzej.
Wiem co mówię.
Oni są zainteresowani tylko ideologią. Zmiany społeczne im się marzą. Dawid chciałby, jak sam opowiadał do kilku radnych, udzielanie w USC ślubów dla... homoseksualistów!
Takie rzeczy się dzieją teraz w naszym Ratuszu, proszę Państwa. Taaak...
 Marszałek
 Iława, Środa 14-08-2019

40735. 
A tymczasem Wojewoda z Olsztyna w ramach nadzoru uchyla Iławie kolejne akty prawa lokalnego.
[...] Wstyd Panie Burmistrzu Dawidzie Kopaczewski!
[...] Wstyd Panie Przewodniczący Rady Michale Młotek!
Wstyd! Wstyd! Wstyd!
[...] Iława pośmiewiskiem Warmii i Mazur. Wstyd jak cholera!
 Jimmy
 Iława, Środa 14-08-2019

40734. 
Odnośnie wpisu numer: 40720

Co do sytuacji z brakiem ludzi w Policji - pełna racja, wszystko się zgadza, ale taka sytuacja jest w całym kraju.
Natomiast żaden starosta, czy to z lewej czy prawej strony, czy ze środka sceny politycznej - nigdy nie miał i nie ma wpływu na stan zatrudnienia w służbach mundurowych, więc nie pisz bzdur.
 Marian
 Iława, Środa 14-08-2019

40733. 
Odnośnie wpisu numer: 40732

Phi! Co tam jakaś skromna dotacja na ponad dwie bańki od marszałka!
Zobacz tutaj co się dzieje.
Nasz cudowny Burmistrz Iławy Dawid Bobasek dziś pytał mieszkańców jaki kolorek autobusów chcą mieć w mieście!
Na fejsbuniu zaangażowana dyskusja wre. Licytuje się nowa inteligencja: zielony czy niebieski wybrać kolorek...
Poprzednik, Adam Żyliński wychodził, wyjeździł i wylatał te ciężkie miliony na przebudowę syfu przed dworcem kolejowym oraz na zakup nowych autobusów, a sekciarze z komitetu Dawidka Bobaska dyskutują sobie o kolorkach i pędzelkach. Po przecięciu wstęgi na inwestycji zapewne wyjdą kolorować chodnik.
Kurza twarz! Ja absolutnie nie żartuję. To się dzieje naprawdę.
 Kaziu z parteru
 Iława, Wtorek 13-08-2019

40732. 
Ostróda wystarała się u marszałka województwa w Olsztynie dotację w kwocie aż 2,3 mln na jeden tylko Reggae Festival.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
• modernizację sieci wodociągowej na terenie festiwalu;
• przygotowanie terenu pod organizację festiwalu poprzez niwelację terenu i zagospodarowanie zieleni znajdującej się w jego obrębie;
• zakup wyposażenia amfiteatru w postaci nowych elementów oświetlenia oraz wymiany podłogi sceny głównej;
• instalację systemu monitoringu w obrębie amfiteatru;
• organizację festiwalu polegającą na pokryciu honorariów wraz z biletami lotniczymi artystów.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 13-08-2019

40731. 
Odnośnie wpisu numer: 40728

"Dziennikarka".
Położyła w krótkim czasie na łopatki obydwa tytuły, które prowadziła.
Nawet ten bezpłatny gazeto-szajs, finansowany przez paszo-teścia.
Smuteczek...
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 13-08-2019

40728. 
Odnośnie wpisu numer: 40723

Drażniące dziewczę, którego wszędzie pełno. Edyta Kocyła-Pawłowska, aktywna działaczka sztabu Kopaczewskiego. Trzeba zadać pytanie do nowej dyrektor ICK: na jakiej podstawie i jakie "media" reprezentowała Kocyła-Pawłowska podczas festiwalu jazzowego?
Jestem ciekawy, jaką gładką gadką teraz by nas uraczyli. Chyba jednak nie ma co liczyć na odpowiedź, chyba że jakaś wrzutka propagandowa na portalu "Info-burmistrz".
Widząc to, co zrobili z byłą dyrektor ICK, Panią Ewą Wiśniewską, oraz z konkursem na nową dyrektor poprzedzonym spotkaniami kandydatów z żoną burmistrza w knajpie przy kawie, obecność Kocyły jako osoby z "mediów" przestaje dziwić. Pozostaje jedynie żenada.
 zniesmaczony
 Iława, Wtorek 13-08-2019

40726. 
Odnośnie wpisu numer: 40711

Czy nowa Pani dyrektor ICK Lidia Miłosz, gdy była nauczycielką, to czy tolerowała ściąganie?
Przypisanie sobie pracy poprzedniczki Pani Ewy Wiśniewskiej przypomina zachowanie, które kłóci się z wartościami wyznawanymi w szkole, gdzie jest ono ostro potępiane i zwalczane. Cóż za hipokryzja...
 Agnieszka
 Iława, Poniedziałek 12-08-2019

40724. 
ZMARŁ POPULARNY „BENEK”

Z ogromnym żalem informujemy, że w niedzielę z powodu urazów doznanych w wypadku drogowym zmarł BENEDYKT CZARNECKI, znany działacz sportowy z gminy Lubawa, wieloletni sołtys wsi Omule i wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubawa.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 11-08-2019

40723. 
Odnośnie wpisu numer: 40711

Jakie media reprezentowała Edyta Kocyła-Pawłowska podczas festiwalu jazzowego Złota Tarka?
Chodziła z oficjalną plakietką na szyi "media".
Czyżby nowe biuro prasowe burmistrza Dawida? A może to metoda, aby ludzie skupieni wokół Kopaczewskiego wchodzili za darmo na biletowane imprezy?
Kolejna sprawa. Nieobecność burmistrza Kopaczewskiego na niedzielnej mszy jazzowej w amfiteatrze. Kiedy ten chłopak zrozumie, że są pewne kanony, których się nie łamie? Kiedy dotrze do niego, że jest burmistrzem całej Iławy a nie tylko tęczowej wąskiej sekty sprzyjającej Lesbijkom, Gejom, Bisexom i Transexom? (LGBT).
 Jan Niezbędny
 Iława, Niedziela 11-08-2019

40720. 
W policji brakuje ludzi do pracy w powiecie iławskim.
Policjanci z Lubawy jeżdżą na interwencje na drugi koniec powiatu aż do Zalewa. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Brakuje ludzi do pracy. Pracujący policjanci nie dostają urlopów, muszą łatać dziury i mają dużo nadgodzin. Czasami jest tak, że nie ma wcale policji i cały powiat obsługuje jeden patrol z Iławy.
Czy starosta powiatu i koalicja PO-PSL-SLD nie panuje nad sytuacją?
 anonimowy informator
 Lubawa, Sobota 10-08-2019

40719. 
ŚLADAMI „PANA SAMOCHODZIKA”

Uwielbiał Iławę i Jeziorak. W czasach reżimu komunistycznego tutaj znajdował wenę i pisał najgłośniejsze powieści. Zbigniew Nienacki, ekstrawagancki pupil władzy ludowej, bogacz, szpaner i kobieciarz. Zapraszamy na wycieczkę śladami inspiracji geniusza książkowej przygody – czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 09-08-2019

40717. 
Odnośnie wpisu numer: 40711

Jeśli powiada ktoś, że wybór nowej dyrektor ICK przebiegał przy otwartej kurtynie, to należy do durnych jak but postaci.
Wybór przebiegał po myśli wiceburmistrz Kamińskiej, która klasyfikowała pytania i zatwierdzała. Obie panie „kandydatki” były przepytane równo, lecz nie każdej dostępne były wcześniej pytania.
Rola tzw. komisji wybierającej złożonej między innymi z radnych była zbędna i żenująco poniżająca ich godność. Nigdy bowiem z boku nie powinien urzędnik kierować i układać pytania. Są nagrania przesłuchań, lecz burmistrz nie odważy się ich ujawnić.
Wiele prościej byłoby nie grać komedii, a po zasięgnięciu opinii wybór osobisty przez burmistrza. Jednak zasięganie opinii nie należy do łatwych spraw, albowiem trzeba wiedzieć do kogo się zwrócić. Nie do znajomego kolegi z osiedla lub klatki schodowej, gdzie mieszka. Tak się zdarza, jeśli sroce z pod ogona ktoś wyskoczy. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 09-08-2019

40716. 
Odnośnie wpisu numer: 40711

Pani Ewo!
Jaki Burmistrz Kopaczewski, taka i podwładna Miłosz.
Nowy Burmistrz co chwila na lewo i prawo chwali się dokonaniami swojego pracowitego poprzednika, więc - idąc w ślady i zwyczaje - jego podwładna z ICK podpisuje się obiema rękami również pod nieswoją pracą. I bryluje na imprezie.
Taki jest styl obecnej władzy.
 Paulina
 Iława, Piątek 09-08-2019

40714. 
Odnośnie wpisu numer: 40706

A gdzie są kandydaci PIS-u do parlamentu z powiatu iławskiego?
 Janek
 Iława, Piątek 09-08-2019

40713. 
Odnośnie wpisu numer: 40709

Serio?
1.
Czy wspomniana kandydatka wygrała konkurs na dyrektora ICK?
2.
Czy jakby coś kombinowali, to robiliby to w miejscu publicznym?
3.
Iława to małe miasto. Tu statystycznie prawie każdy z każdym jest w pierwszej (drugiej/trzeciej) linii spokrewniony (spowinowacony), chodził z kimś do szkoły (przedszkola). Nagle się okaże, że ktoś wygrał jakiś konkurs, a tak się składa, że jego dziecko, chodzi (chodziło) do tego samego przedszkola co dziecko burmistrza. I co z tego?
4.
Rozumiałbym, gdyby spotkały się gdzieś w sąsiednim mieście, w knajpce na uboczu. Ale publicznie...?
 nemo
 Iława, Piątek 09-08-2019

40712. 
Odnośnie wpisu numer: 40706

Bernadeta Hordejuk startuje z PO tym razem gdzie i na co? Na posła? Niedawno startowała do sejmiku województwa, więc znowu przeskok na kolejny kwiatek?
To już wiadomo po co ta wrednie uśmiechnięta twarz [...] pojawiła się w internetach [...].
Uchowaj nas Panie od takich posłów!
Zobaczcie, lata działalności tej pani w samorządach. Była nawet zastępcą Burmistrza Ptasznika. Dziś nadal piękne słowa o pozyskiwaniu funduszy. Zaklinanie, pierdu pierdu.
Zobaczcie jak "silna" jest ta pani dzisiaj w samorządzie województwa. Przez rząd pięknie wykonana linia kolejowa Warszawa-Gdańsk. Odcinek Iława-Działdowo. Zmodernizowane przystanki osobowe - perony, wiaty, windy i zjazdy dla niepełnosprawnych.
No a ile par pociągów osobowych obsługuje ten odcinek na lokalnym rozkładzie jazdy?
Urząd Marszałkowski w Olsztynie, którego przewodniczącą sejmiku jest szczęśliwa i uśmiechnięta pani Benia [...], daje kaskę na zaledwie 4 pary pociągów. Tymczasem przepustowość pozwoliłaby nawet na 2× tyle. Ale po co więcej, skoro ludzie dawno się zorganizowali, usamodzielnili i jeżdżą autami, prawda? A tory i piękne przystanki są, bo są...
 Zibi
 Iława, Piątek 09-08-2019

40718. 
DRABINA ZAMIAST PODNOŚNIKA

Zgadnijcie: dlaczego strażacy nie mogli skorzystać z wysięgnika i musieli ryzykować wspinając się na II piętro po drabinie? Nocna akcja wejścia do mieszkania w bloku na iławskim Osiedlu Gajerek pokazała, że sami sobie utrudniamy życie. O szczegółach kuriozalnej sytuacji czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 09-08-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 22 23 24 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 215 216 217 ... 386 387 388 następna ] z 388



102860158



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.