Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Więcej...

Forum

34456. 
Bardzo się cieszę, że Pan Bartosz Gonzalez napisał felieton na łamach "Kuriera Iławskiego" o marnowaniu pieniędzy na konferencje historyczne, które nie wnoszą nic.

Byłam pracownikiem Ośrodka Badań Naukowych (Zbiory Specjalne). Od 2012 roku walczyłam i nadal walczę o rzetelność OBN, chociaż za te moje walki zostałam z dnia na dzień wyrzucona z pracy. Nadzór nad OBN sprawował pan Piotr Żuchowski (w konferencji uczestniczył), który był odpowiedzialny za Departament Dziedzictwa Kulturowego. Od sierpnia 2013 roku nie odpowiedział jakie umocowanie prawne ma Achremczyk do zajmowania stanowiska dyrektora.

Pan mgr Tadeusz Baryła, pracujący w OBN od 1978 roku wygrał konkurs na młodego naukowca we wrześniu 2013 roku. Komisja ds. Etyki w Nauce nie widzi naruszeń etyki (przewodniczący Andrzej Zoll). Natomiast w 2014 roku Pan mgr Tadeusz Baryła zasiadał w komisji, która wybrała Seweryna Szczepańskiego (magistrant Achremczyka).

Pisałam wielokrotnie do ministra Żuchowskiego, iławianina, dlaczego bardziej interesuje go "Złoty Pociąg" niż zagrożone dobra kultury narodowej w postaci jedynej w regionie biblioteki naukowej z tak fantastycznymi zbiorami - niestety nigdy nie otrzymałam odpowiedzi, jak też brak reakcji na skargę z § 227 kpa.

Pytałam Pana Żuchowskiego, dlaczego nie dba o wizerunek swojego miasta, skoro portret Achremczyka jako honorowego obywatela wisi w ratuszu. Nawet prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe przesłała do ministerstwa kultury zalecenie przeprowadzenia kontroli w związku z 4-krotnym fałszowaniem dokumentów w OBN, a śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawców. Żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że zajmie się tym nowy minister kultury.

OBN z takimi możliwościami prowadzenia rzetelnych badań naukowych prof. Achremczyk zamienił w zespół wyjazdowy konferencyjny. Przykład. Pracownia Kopernikańska - pozorowanie nauki. A wydaje się, że tytuł profesora zobowiązuje...

Napiszę chyba list otwarty do Pana Żuchowskiego, wszak jest przewodniczącym sejmiku województwa. Mam nadzieję, że uda się uratować OBN dla rzetelnej nauki, a nie podmiotu świadczącego usługi na rzecz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
 Jolanta Bierula
 Olsztyn, Wtorek 29-12-2015

34455. 
Odnośnie wpisu numer: 34454

Gdyby dureń [leming] zrozumiał, że jest durniem [...], automatycznie przestałby być durniem. Z tego wynika, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 28-12-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34454. 
Warto posłuchać, by zrozumieć co się dzieje.
PiS demokratycznie wygrał wybory i to budzi wściekłość przegranych!
Mariusz Max Kolonko mówi jak jest do protestujących dziennikarzy:
„Nie chodzi o to, że wam zabierają demokrację. Wam zabierają koryto”.