Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

40920. 
KTOŚ TU NAS WKRĘCA W RONDO

Miało być inaczej, wyszło coś innego, a będzie jeszcze całkiem po innemu. Na kolizyjnym skrzyżowaniu przy markecie Kaufland zamiast powrotu świateł niespodziewanie będzie jednak rondo. Czy poprawi przepustowość iławskiej ulicy Wyszyńskiego? Szczegóły i projekt przebudowy zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 13. Co o tym sądzicie?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 10-10-2019

40918. 
Witam Pana [...] i jego serdecznego przyjaciela Piotra Cieślińskiego [PO] z Lidzbarka Warmińskiego, posła i kandydata PO-KO do sejmu, któremu szykuje się pozew zbiorowy za wykorzystywania dzieci i młodzieży z naszych szkół powiatowych w kampanii wyborczej.
Bez zgody rodziców!
Pan [...] w cały ten proceder wciągnął również swoją żonę-nauczycielkę z iławskiego liceum "Żeromka", Panią [...], która ze wszystkich sił pomaga Panu Cieślińskiemu [PO] w jego niecnym i skandalicznym procederze [...] agitacyjno-przedwyborczym, [...] surowo zabronionym przez prawo w ustawach i KONSTYTUCJI RP.
Hucpa edukacyjna!
Jako rodzice nie zgadzamy się na wykorzystywanie wizerunku naszych dzieci i młodzieży w kampanii wyborczej.
Przestrzegam wszystkich kombinatorów politycznych [...], że będziemy bezwzględni. Odszkodowania za wykorzystywanie wizerunku naszych dzieci będą bardzo wysokie.
"Ciało pedagogiczne z Ż" oraz pozostałych szkół powiatowych powinno wykazać się przynajmniej minimalną wiedzą z zakresu przestrzegania polskiego prawa i KONSTYTUCJI RP.
Dotrzymywania dobrych obyczajów nie wymagam, bo to się z domu wynosi lub nie. [...] Wstyd żałośni państwo [...].
 rodzice dzieci i młodzieży z powiatu iławskiego
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40917. 
Odnośnie wpisu numer: 40914

Nawet na rodzinie, nawet na dziecku byłego Burmistrza - się mszczą.
W normalnej rzeczywistości tego się nie można było spodziewać.
A jednak...
 Brutus
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40916. 
Odnośnie wpisu numer: 40912

No zobacz ich... wyzwolicieli "miasta z betonu"...
A tyyyyyyyle było krzykliwego hejtu, gdy Żyliński powoływał zastępcę...
Teraz co? "Młodość" woła "ratunku!"
Trzeba jeszcze więcej i szybciej wypychać z Ratusza takich fachowców merytorycznych jak Mariusz Korpalski z Działu Zamówień Publicznych.
Następne zadanie?
Otwarty Konkurs Publiczny w sprawie wyboru koloru naczyń szklanych użytkowanych w kuchence ratuszowej.
 Żołnierz Burmistrza Adama Żylińskiego
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40915. 
" K O N S U L T A C J E _ S P O Ł E C Z N E "

Wydanie drugie, poprawione: prowadzenie Dawid Rower.
Temat ustawki: usilne wskrzeszanie trupa festiwalowego "Fama Rock".

Obecnych około 20 osób:
- pracownicy centrum kultury;
- uśmiechnięta marionetka Dawida Rowera;
- buldogi z sekty Dawida, w tym jeden w stanie głodu narkotycznego;
- kilku sapiących radnych-bezradnych;
- jedna taka obrotowa [...] udająca bardzo wkurzoną;
- Tomasz Paździerzniak, pseudonim "Zapomniałem Oddać Kasę";
- kilku ogłupiałych gości z zewnątrz ("Co ja tu robię?! Co ja tu robię?!")
- rozsierdzona Krystyna Szkopińska w imieniu mieszkańców ul. Jagiełły

Scenariusz ustawki (autor znany):
- weszli na salę z ustaloną decyzją na wcześniejszej "Radzie Sekty"
- wyszli zadowoleni podtrzymaniem wcześniejszej decyzji "Rady Sekty"

Naszego młodego młodzieżowca Dawida Rowera miłość specyficzna z radnymi klubu Platforma Obywatelska rozkwita...

Rachunek: podatnicy miasta Iławy, zadłużonego po same uszy...
 pomocnik woźnego z prawej baszty
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40914. 
Refleksja po „Pikniku Inspiracji” w Iławie.

Impreza ta jest mi szczególnie bliska, ponieważ wraz z moim Ojcem Adamem Żylińskim należałem do grona jej pomysłodawców.

Podczas pierwszej edycji z uwagi na nieobecność producenta drukarek 3D przejąłem na siebie prowadzenie jego stoiska. Miałem też niemały wkład w sprowadzeniu kilku kół naukowych z Politechniki Warszawskiej na to wydarzenie.

Chcąc wesprzeć imprezę, przez kolejne 3 edycje prowadziłem nieodpłatnie stoisko związane z drukiem 3D przywożąc własny sprzęt i liczne wydruki 3D. Uważam, że cieszyło się to całkiem sporym powodzeniem.

Niestety w tym roku nie otrzymałem zaproszenia na imprezę.

Trudno tu mówić o przypadku i zaniedbaniu. Jednocześnie nie mam pretensji do „szeregowych” pracowników ratusza. Szkoda jednak, że najpewniej odgórna małostkowość o podłożu politycznym odebrała uczestnikom pikniku dodatkowe stoisko, a miasto nie skorzystało z darmowego uatrakcyjnienia imprezy.

Mówi się, że trzeba umieść przegrywać. To prawda. Ale od teraz zacznę dodawać, że wygrywać też trzeba potrafić...
 Błażej Żyliński
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40913. 
Czy takie wulgarne wypowiedzi przystają "pierwszej damie Iławy",
żonie burmistrza Dawida Kopaczewskiego? [...]
 pan dżentelmen
 Iława, Środa 09-10-2019

40912. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski”.

–> A jednak będzie miała Iława drugiego wiceburmistrza.
–> Dziewczynki straciły matkę, co o ich losie zadecyduje sąd?
–> Przy markecie Kaufland jednak rondo zamiast świateł.
–> Desperat zginął na torach.

Zobacz pierwszą stronę gazety:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 09-10-2019

40911. 
Awaria na sieci kablowej Multimedia.
U mnie we wtorek od południa nie działa telewizja.
Tak poważnej i rozległej awarii nie notowano w Iławie od wielu lat.
Sygnału telewizyjnego nie ma całe Osiedle Podleśne.
Tak samo na Osiedlu Piastowskim.
 klient
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40910. 
Mimo słabej reklamy PATRYK JAKI przyciągnął w Iławie sporą publiczność.
Pełniutka duża sala w Starym Tartaku, no i bardzo ciekawe wystąpienie młodego, przyszłościowego polityka prawicy. Na koniec ciekawa dyskusja.
On jest w realu nie tylko przystojny, on jest jeszcze mądry gość.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40909. 
[...] [...] [...] A gdzie w kampanii wyborczej jest szanowna Pani senator Bogusława Orzechowska (PiS) z Ostródy? Brakuje spotkań bezpośrednich z wyborcami w Iławie.
 Don Pedro
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40908. 
Odnośnie wpisu numer: 40900

Każdy z nas ma nadzieję na lepsze... Politycy nie mają wypisane na czole, że są zdrajcami, przekonujemy sie o tym zawsze na końcu, już po fakcie. Nic nie jest takie jakim się wydaje... Trzeba naprawdę spojrzeć z dystansem, żeby dostrzec, że kilka opcji politycznych to w rzeczywistości ta sama klika, ta sama sitwa.
Zmieniają się nazwy partii, szyldy, zmieniają się stołki, a ciągle rządzi ten sam "stary układ". Niektórzy już pół wieku żyją z naszych podatków i niegroźne im wybory.
Ludzie kochani! Przestańcie łykać propagandę.
SAMI OTWÓRZCIE OCZY! OCEŃCIE PO OWOCACH! CO KTO ZROBIŁ!
 Madonna
 Iława, Poniedziałek 07-10-2019

40906. 
SZOK! PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?

Sprawdzamy krążącą po Iławie informację o likwidacji przejazdu przy białym kościele.
Mimo ogromnych funduszy centralnych na modernizację linii Warszawa-Gdynia (10 mld zł), Iława jako jedyna pozostała ze szlabanem, a duet burmistrzów Włodzimierz Ptasznik & BERNADETA HORDEJUK nie załatwił ani wiaduktu ani tunelu, mimo rządzącej wtedy na wszystkich szczeblach PO. Dziś dla Pendolino chciałyby PKP podnieść prędkość i sterowanie do poziomu ERTMS-II, ale to wymaga likwidacji kolizji.

Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 06-10-2019

40905. 
Hallo! Czy wyście tam powariowali do reszty...?!
Ludzie! Co wy wyrabiacie...?!
Prący na posła zielony oligarcha ze wsi Szwarcenowo, przegrany w sensie etycznym i moralnym (wiecie o czym mowa) odbywa szalone zabiegi, by znaleźć się w sejmie.
Powiesił setki plakatów oraz banerów. Niedawno w prywatnej świetlicy z udziałem księdza proboszcza, zaprosiwszy seniorów, rzucał dziesiątkami obiecanek i zapewnień jak zostanie posłem. Proboszcz przytakiwał, więc udzielał się w kampanii.
Oligarcha sypał jak dzieciaczkom cukiereczki, dziesiątkami obietnic. Cztery lata temu i dziś. [...]
By zostać posłem, ta jakoby bogobojna postać walczy tylko o siebie i nie wierzcie w Szwarcenowie, że o was mu chodzi. Jeśli uwierzycie, jesteście głupcami. Otwórzcie oczy. Kiedy on wam dał lepsze życie? Że pieczone kuraki wam na gościny daje? Wódkę stawia, rozlewa do kieliszków? Takie jest wasze szczęście?
Ksiądz też powinien pomyśleć i zważyć kogo wspiera politycznie, wszak promować winien mężów przykładnych, wzorowych. Moralność waszego oligarchy jest wątpliwa [...].
Kierownictwo partii PSL, które go wystawiło niech się zastanowi nad nim i nad sobą, inaczej jest niewiarygodne i kompromituje się.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Niedziela 06-10-2019

40904. 
Odnośnie wpisu numer: 40897

A to dobre!
Mistrz wójt Harmaciński w białych rękawiczkach pozbył się szkodnika, co to nie tylko Wydział Budownictwa doprowadził do skandalu, wszystkimi siłami potem wyciszanego. [...]
[...]
Chłopcy z Ratusza i Starostwa myśleli, że są cwańsi od niezłego cwaniaka z Urzędu Gminy Iława. Ale już wiedzą, że resztki jedzą...
 geodeta [4]
 Iława, Sobota 05-10-2019

40903. 
BEZMYŚLNA ŚMIERĆ DZIECKA

Zszokowany ojciec małego Kubusia nie wierzył, że jego kobieta mogła uśmiercić 3-letnie dziecko. A jednak pochodząca z Dąbrówna mieszkanka Lubawy 27-letnia Katarzyna przyznała się. Czym zawinił chłopczyk? Gdzie doszło do śmierci? Jakie były okoliczności?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3 (tylko dla czytelników o mocnych nerwach).
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 04-10-2019

40902. 
Szczerze nie polecamy korzystania z usług filmowych firmy [...] z [...].
Na płytę z filmem z wesela czekaliśmy 8 miesięcy po wskazanym terminie z umowy.
Mamy nauczkę, że za umowę o działo nie powinno nigdy płacić się z góry. Przestrzegamy przed takimi umowami i firmami.
 Robert
 Rypin, Piątek 04-10-2019

40901. 
Nieładnie, nieładnie...
Ulotki wyborcze kandydatki Anny Węgłowskiej są powkładane nawet za szybę w ogólnych gablotach na klatkach schodowych.
Takie nachalne narzucanie się w miejscach niedozwolonych raczej szkodzi kandydatowi PiS niż pomaga.
 lokator
 Iława, Piątek 04-10-2019

40900. 
W całym powiecie iławskim pełno, gdzie się nie obejrzysz widnieją plakaty i banery PO-wców, szczególnie myszki Hordejukowiej oraz barona PSL, Zbigniewa Ziejewskiego.

Wizerunków tych z PO/PSL jest taka ilość w tak absurdalnych miejscach, że osobiście zastanawiam się skąd oni mają tyle kasy żeby to zrobić... A pewności, że się dostanie Hordejuk nie ma, bo są od niej bardziej rasowi i zasłużeni dla narodu (przepraszam, poprawiam: obywateli) PeOwcy jak np. opalony lanser Piotr Cieśliński czy obywatel europy Jacek Protas. A więc u Hordejuk dusza hazardzistki się ujawniła... Ziejewski dostając jedynkę poczuł chłop, że teraz szansa albo już nigdy, tym bardziej, że już nie młodzieniaszek z niego. Warszafka tego światowego chłopa kusi.

Przebywam w Polsce rzadko, praktycznie przestał to być już mój kraj zamieszkania. Dlaczego to piszę? Z opóźnieniem przeczytałem artykuł, że kolejna słynna polska marka, słynąca z niezawodności, bardzo doceniana w Polsce i innych krajach europejskich oraz na całym świecie przestaje istnieć... To wielki ZELMER, producent w szczególności świetnych odkurzaczy i robotów kuchennych, czyli tzw. małego AGD. Świetna jakość i cena. Doskonale zorganizowany serwis.

Jak do tego doszło? [...] Celowo zarejestrowana z Polsce specjalna Grupa BSH, znana z marek Bosch i Siemens, kupiła Zelmera w 2013 roku za śmieszne pieniądze po to, żeby go skasować i zaorać. Ministerstwo kierowane przez PO było zachwycone zaplanowaną i celową kapitulacją.

Czy wyborcy już zrozumieli? Co zostało z was i waszego kraju? Niemcy robią tu co chcą i robią z wami co chcą! Unimor, Elemis, Polam, Polamp, Eltra, Polar, Jutrzenka, Wedel, Romet, Tonsil, Diora, Optimus, JTT Computery, Ursus, Bizon, FSO itd. To tylko część polskich marek, których już nie ma, a każda mogłaby być globalną.

Mieszkam w Szwajcarii i często słyszę, że nie ma głupszego narodu od Polaków, że Polska ma m.in. kapitalne położenie i że powinna być jednym z najbogatszych krajów Europy i Świata, tymczasem zostaliśmy kolonią zbytu dla Zachodu, głownie dla Niemiec. Zostaliśmy wyrugowani z ogromnego rynku rosyjskiego, białoruskiego czy ukraińskiego i też głównie na rzecz naszych "adwokatów" w UE, czyli Niemców. [...]
 Polak, narodowości polskiej
 Iława, Czwartek 03-10-2019

40899. 
"Ciekawostki z geografii wyborczej RP".
Poparcie dla PiS w powiecie iławskim (sejm 2015) a granica z 1939 r.
Magiczna linia rzeki Drwęcy.
Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że z wyborów na wybory ta linia podziału ulega stopniowemu zatarciu a wyniki prawicy stale rosną.
 Andrzej
 Iława, Środa 02-10-2019

40897. 
Wiadomość z info-ratusza. Nasz ukochany postępowy Burmistrz Dawid Kopaczewski jednak powoła drugiego zastępcę. Zostanie nim Krzysztof Portjanko.
Czy Burmistrz Kopaczewski wie o tym, że tenże Pan swego czasu wyleciał z Wydziału Budownictwa [...] z wielkim hukiem za m.in. przekroczenie uprawnień przy budowach elektrowni wiatrowych? [...] Branże wie. [...]
Takich smaczków jest więcej.
Gdybym miał zdefiniować tego osobnika, to w kilku słowach powiem tak:
[...], kolesiostwo, kumoterstwo, układy i układziki, [...].
 budowlaniec [10]
 Iława, Środa 02-10-2019

40896. 
To jest świństwo i manipulacja.
[...]
[...]
Mają ludzi za głąbów czy jak?
[...]
 mieszkaniec [113]
 Iława, Środa 02-10-2019
Odp. 
Prosta rada: nie patrzeć tam – ani tym bardziej nie czytać.
Wtedy nie będzie powodu do denerwowania się... Ot co.
No i nie „reklamować”, bo nie zasługuje nawet na krytykę.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 02-10-2019

40895. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski”.

–> matka zabija 3-letniego synka psychotropami!
–> Jan Kobuszewski to był koleś z naszych stron!
–> Alina Szynaka w 50-tce najbogatszych Polek!
–> 70-latek popłynął w ostatni rejs po Jezioraku.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 02-10-2019

40894. 
LUBAWIANKA W 50-TCE NAJBOGATSZYCH POLEK!

Alina Szynaka, żona potentata meblowego Jana Szynaki z Lubawy, który ma fabryki m.in. w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście, znalazła się wśród 50 najbogatszych Polek w rankingu tygodnika „Wprost”. Jej majątek jest wart 54 miliony zł.
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 01-10-2019

40893. 
Odnośnie wpisu numer: 40882

"Jeśli iławianie oddadzą...." Zgadza się. Dzisiaj wielu mieszkańców widzi, na czym polega dobry gospodarz.
Namacalnie czuć i widać, kim dla Iławy jako burmistrz był Adam Żyliński, a czym są obecne "rządy"... Dlaczego cudzysłów? Dlatego, że tego rządzenia po prostu nie ma.
Tegoroczny budżet 2019 był w spadku po poprzedniku, przyszły będzie "dziełem" nieudolności. Inwestycji po Adamie Żylińskim starczy jeszcze na dwa lata. Potem nastąpi pustka, którą wypełnią fejsbukowe "piątkowniki", czyli komu ściskałem rączkę w tym tygodniu i kto mnie a ja jego poklepałem po pleckach.
Zostawmy to, bo żal za serce ściska.
Zmarnowane 5 lat, chyba że ci, co mówią głośno o referendum, przystąpią do działania.
Mamy za to szansę, by ten nasz człowiek, Adam Żyliński, który tak pięknie rozwinął każdy zakątek naszego miasta, powędrował na Wiejską do Warszawy i stamtąd pilnował naszych interesów i pchał kasę dla regionu, jak już to miało miejsce w poprzednich kadencjach.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40892. 
Odnośnie wpisu numer: 40890

Panie radny kochany!
Jak wy tam w Ratuszu, Panie/Panowie radni sprawdzacie/rozliczacie tego nowego Burmistrza Kopaczewskiego?
On na powołanie nowego SoundLake Festivalu nie potrzebował żadnych konsultacji społecznych. Zrobił i już. Lekką rączką wydał kilkaset tysięcy złotych i jest z siebie dumny.
A na Famę Rock trzeba robić wielkie zbiegowisko i udawać senat jak za czasów demokracji rzymskiej.
Po co te wszystkie ceregiele, chłopięce udawanie przejrzystości w ciemnej pakamerze?
 woźny
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40891. 
Odnośnie wpisu numer: 40890

[...] Co do samej Famy Rock Festival.
Miasto to nie tylko ulice i chodniki, place zabaw. Miasto to też życie kulturalne, którym kieruje powołana do tego instytucja określona w Ustawie o Działalności Kultury.
Doskonale wiem, że są w Iławie środowiska, które zdjęłyby jakiekolwiek festiwale i inne wydarzenia na rzecz chodnika drogi czy nowej ulicy. Dubaju z Iławy nie zrobicie a życie kulturalne musi tętnić czy Wam się to podoba czy nie.
Jestem za przywróceniem Famy Rock Festival!
 Olaf
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40890. 
Odnośnie wpisu numer: 40884

Panie urzędniku, dziękuję za cenną uwagę.
Obejmując mandat radnego Rady Miejskiej w Iławie składałem wyborcze obietnice, które teraz konsekwentnie realizuję.
Zdaję sobie sprawę, że będąc osobą publiczną jestem poddawany ocenie wyborców przez całą kadencję. Każdy głos krytyki pod moim adresem ale konstruktywnej krytyki jest dla mnie cenny. Dzięki temu chronicie mnie Państwo przed popełnianiem błędów i za to Wam dziękuję.
 TOMASZ SŁAWIŃSKI, radny Rady Miejskiej w Iławie
 Iława, Poniedziałek 30-09-2019

40889. 
Odnośnie wpisu numer: 40881

KONTROWERSYJNE DOTACJE NA SPORT

Dodatkowych 16 tys. zł trafiło w Iławie na rozwój piłki ręcznej, 32 tys. do Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej, 7 tys. do Małego Jezioraka i 23 tys. do seniorskiej drużyny piłkarskiej Jezioraka. Radną Elżbietę Prasek zastanowiły pieniądze przekazane na ostatni cel.
O tym, jakie wyjaśnienia złożył radnym burmistrz Dawid Kopaczewski, przeczytasz w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-09-2019

40888. 
Odnośnie wpisu numer: 40886

Prognoza jedynej w Polsce socjologicznej pracowni prywatnej, która nigdy się nie "pomyliła" z wynikami wyborczymi (stan na 30 września br.):

Okręg nr 34 (elbląski), do podziału 8 mandatów:
- 4 - PIS
- 2 - PO
- 1 - SLD
- 1 - PSL
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 30-09-2019

40887. 
KRÓLEWSKI ORSZAK ŚLUBNY?

Sobota wieczór: „Takie rzeczy tylko w Iławie. Blokada ronda przez ochronę” – pisze czytelnik. Rzecz dotyczy skrzyżowania na drodze krajowej nr 16 przy zajeździe Wielka Żuława. Według świadków, ochroniarz zablokował ruch i nie reagował na trąbienie kierowców. Niewykluczone, że była to eskorta orszaku ślubnego syna jednego z najbogatszych meblarzy w regionie. Co sądzicie na temat takiego „królewskiego” zachowania na drodze publicznej?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-09-2019

40886. 
Odnośnie wpisu numer: 40881

Andrzeju!
W naszym okręgu numer 34 spośród 8 mandatów PiS prawdopodobnie weźmie 4, PO 2, a SLD i PSL po jednym.
Do podziału mandatów uprawnione są te komitety, które przekroczą w skali kraju 5% głosów. W okręgach podział mandatów odbywa się w oparciu o zdobyte głosy w okręgu.
Śmiem twierdzić, że akurat w naszym (elbląskim) okręgu SLD przegra z PSL, co nie oznacza, że SLD nie zdobędzie mandatu. Przegra, bo ma, nijaką, bezbarwną listę, nic nie mówiące nazwiska kandydatów a liderka listy (od Roberta Biedronia) jest na co dzień mieszkanką Olsztyna i z naszą społecznością nie ma nic wspólnego.
PO zdobędzie 2 mandaty i bardzo łatwo przewidzieć kto je obejmie: lider listy Jacek Protas z Lidzbarka Warmińskiego i z trzeciego miejsca Elżbieta Gelert z Elbląga.
 Eustachy Lewar
 Iława, Poniedziałek 30-09-2019

40884. 
Odnośnie wpisu numer: 40883

Ostatnimi dniami przestrzeń publiczną w Iławie wypełnił radny miejski Tomasz Sławiński.
Widać, że działasz i to się chwali, ale zwolnij dzieciaku żebyś nie popełnił tego samego błędu co Ewa Jackowska.
Jeszcze póki co z lodówki nie wyskakujesz jak tamta Pani, ale jesteś na dobrej drodze, Panie Radny.
 urzędnik ze Starostwa Powiatowego
 Iława, Niedziela 29-09-2019

40885. 
LEGIONISTA Z IŁAWY

Na ekranach kin można właśnie oglądać film „Legiony”, w którym statystuje iławianin Karol Synowiec, korespondent sportowy Kuriera: „Zawsze interesowałem się historycznymi produkcjami i chciałem zobaczyć wszystko od kuchni”. To nie ostatnie jego słowo z przygodą na srebrnym ekranie! Więcej: w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
Foto: Karol Synowiec (z prawej) z aktorem Antonim Pawlickim.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-09-2019

40883. 
Odnośnie wpisu numer: 40879

Znowu "przykro nam, ale w kasie miejskiej pieniędzy brak".
Komisja Skarg Rady Miejskiej w Iławie jednogłośnie uznała za zasadny wniosek mieszkańców ulicy Jagiełły, że droga dojazdowa im się należy, ale nowy Burmistrz w jednym roku budżetowym nie udźwignie tej inwestycji.
Coś mi się tu nie zgadza...
Niedawno pojawił się kolejny wniosek do Burmistrza o przywrócenie kolejnego festiwalu muzycznego, tym razem chodzi o Fama Rock Festiwal, imprezy dla raptem kilkuset osób, która będzie kosztowała miasto znowu co najmniej ponad 250 tysięcy.
No więc jak to jest Panie radny Tomaszu Sławiński, wnioskodawco: co jest ważniejsze dla miasta? Czyżby kolejna impreza, której przywrócenie Pan też popiera? Tak was "kupuje" Burmistrz Kopaczewski? (bo jest to jego ponoć kolejna obietnica wyborcza).
Mam nadzieję, że po kilku miesiącach pracy w Radzie Miejskiej zmienił Pan priorytety na rzeczy ważne i konieczne dla mieszkańców naszego miasta.
 Ostatni Mohikanin
 Iława, Sobota 28-09-2019

40882. 
Odnośnie wpisu numer: 40877

"(...) Jeśli iławianie oddadzą mu to, co tak bez sensu odebrali jesienią 2018, nie oglądając się na formację z której startuje, to właśnie on zostanie posłem. (...)"

Iławianie odebrali mu coś? Stanowisko burmistrza? Litości, co za brednie. Odebrać można tylko czyjąś własność.
Iława to nie jest miasto prywatne Pana Żylińskiego. [...] Do czorta! Iława to nie folwark dziedziczny.
Dał plamę i jeszcze mu nie przeszło? Żadnych wniosków? Czy wy tam się aby dobrze czujecie? Nadal nic do was nie dotarło?
Teraz znowu te wasze odmienne stany świadomości? Wyborca słyszy co? Ma się nie oglądać na listę PSL? Ma nie patrzeć na dokonania indywidualne i całej skompromitowanej formacji PSL? Ma zapomnieć o programie? I co ma zrobić??? Głosować na listę PSL, bo tam nagle zapragnął wystartować "skrzywdzony" Adam Żyliński...?!
Darujcie sobie, ale większej kpiny z ludzi nie można było wymyślić.
Z wami jest jeszcze gorzej niż było.
 Natasza
 Iława, Sobota 28-09-2019

40881. 
Odnośnie wpisu numer: 40877

Rozpatrzmy raz jeszcze raz kto z listy PSL z obwodu nr 34 załapie się do sejmu [tu 8 mandatów].
Z naszych trzech osób - Żelichowski, Żuchowski i Żyliński, mimo wszystko - nikt, proszę państwa.
PiS i PO, załóżmy, zgarną [7] mandatów, zaś 1 zostanie dla reszty, pośród których w grę wchodzi tylko PSL i SLD.
O ile SLD utrzyma poziom poparcia powyżej 10%, to dla PSL jest już po ptakach. Ten jeden mandat zgarną lewicowi.
 Andrzej
 Iława, Sobota 28-09-2019

40880. 
Sprawdźcie jak skandalicznie działa finansowo starosta iławski i ze swoim zarządem. [...]
Na Zespół Szkół Rolniczych w Kisielicach po kontroli nałożono ogromną karę finansową za nieprawidłowości przy naruszeniach gospodarowania finansami podczas realizacji inwestycji.
Jeśli zapytacie ich za co konkretnie jest ta kara blisko 50 tysięcy złotych, to wam czapki spadną z głów.
Niech ludzie wiedzą jak PO z PSL i SLD nieodpowiedzialnie gospodarują ich pieniążkami publicznymi w jednostkach oświatowych powiatu iławskiego. Niech wiedzą jak się przesuwa pieniążki w budżecie powiatu i komu się zabiera żeby pokryć nałożone kary za hucpę!
 urzędnik ze Starostwa Powiatowego
 Iława, Sobota 28-09-2019

40879. 
JAGIEŁŁY: NIE ODPUŚCIMY BURMISTRZOWI

„Cierpliwość nam się skończyła. Wielkie obietnice z kampanii wyborczej, że teraz będzie lepsze traktowanie mieszkańców, to znowu pustosłowie. Nie damy się zbyć. Na inne popierdółki burmistrz ma czas załatwiać ogromne pieniądze, same festiwale po kilkaset tysięcy złotych i zwożenie do Iławy celebrytów, a podstawowa infrastruktura w centrum miasta leży” – mówią rozgoryczeni mieszkańcy ulicy Jagiełły (wzdłuż torów od przjazdu kolejowego).
Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.

Zobacz reportaż video: Mirosław Zieliński.
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/389965475237819
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 27-09-2019

40878. 
Odnośnie wpisu numer: 40877

Aby zdrowo i długo żyć, należy: jeść dużo czerwonych buraków, które podwyższają czerwone ciałka krwi i dotleniają organizm!
W zadumie odpowiadam: To ja mam spożywać ZSL-owców na surowo?
 Andrzej
 Iława, Piątek 27-09-2019

40877. 
Odnośnie wpisu numer: 40873

Andrzeju!

Zbigniew Ziejewski ze Szwarcenowa od lat związany jest ze środowiskiem PSL-u. W wielu poprzednich wyborach kandydował z list ludowców. Niestety, bez powodzenia. Ziemia Nowomiejska na mapie całego okręgu elbląskiego ma zbyt mały potencjał wyborczy, by zdobyć mandat. Ciekawe jednak jak to mu wyjdzie teraz, wszak ma "jedynkę" na silnej liście, a to mu daje bonus 15-20% głosów za darmo. Ale czy to wystarczy? Mandat w okręgu PSL pewnikiem zdobędzie. Kto go konkretnie obejmie, to jeden Pan Bóg na niebie wie... Przeskoczyć Ziejewskiego może ktoś z trójki: Stanisław Żelichowski, Adam Żyliński, Piotr Żuchowski.

W przypadku byłego burmistrza Iławy sprawa jest prosta. Jeśli iławianie oddadzą mu to, co tak bez sensu odebrali jesienią 2018, nie oglądając się na formację z której startuje, to właśnie on zostanie posłem. Resztę głosów dołoży z powiatu iławskiego (Zalewo, Susz, Kisielice, Lubawa) oraz z ostródzkiego, działdowskiego i nowomiejskiego. I to mu w zupełności wystarczy by wygrać listę.

Kolejny liczący się kandydat na liście PSL, Piotr Żuchowski będzie miał duży kłopot ze zdobywaniem głosów w całym okręgu. Wynika to z tego, że lista PSL-u w naszym okręgu została tak skonstruowana, że w każdym z ośmiu powiatów jest wystawiona silna lokalna kandydatura i pan Piotr się nigdzie nie przebije. Nie wolno jednak odbierać mu szans, albowiem to były wiceminister kultury i ma swój elektorat [...].

Stanisław Żelichowski to legenda polskiego parlamentaryzmu - lubiany i ceniony przez wiele środowisk. Tylko że sympatyczny Pan Stanisław od kilku ostatnich lat bardzo lekko do wyborów, tak jakby bardziej chciał wspomóc listę PSL, niż ją wygrać.

Któż wobec tego zwycięży na liście PSL?
 Eustachy Lewar
 Iława, Piątek 27-09-2019

40876. 
Odnośnie wpisu numer: 40873

Skończyły się czasy plakatowania szaleńczego albo ulotek wciskanych ludziom na targowiskach. Niech nikt z was nie myśli, że takie włażenie do ręki i proszenie się wyborcom czy zaklejanie miasta plakatami coś da. Zapomnijcie wandale!
Wandale! Ignoranci! Świnie! [...]
Tak tak... To właśnie wy jesteście wandalami tej kochanej Polski, wy - koalicja strachu, koryta, nienawiści, dzielenia Polaków i oszukiwania.
I "żeby było tak, jak było".
Ale nie dacie już rady. Boście fałszywi! Naród już wybrał. Polacy wybrali, że nie ma odwrotu. Bo wy 30 lat udawaliście, że pracujecie dla wyborców a tak naprawdę trwał demontaż państwa i społeczeństwa. I te wasze zdradzieckie uśmiechy podłe... I ta fałszywa gadka o miłości...
 prawy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 26-09-2019

40875. 
Słynny były magazynier ze szpitala powiatowego dostał fuchę w Lubawie.
Awansował, został kierownikiem 1 biurka.
Ale POkieruje ważną pracą bezobsługowego niemieckiego kibla. Wreszcie za dostarczanie na czas papieru toaletowego zapłacą mu kilometrówkę.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 26-09-2019

40874. 
KTO JEST PODPALACZEM?

Niedziela o świcie. Osiedle Piastowskie w Iławie jeszcze śpi, gdy ktoś oblewa płynem i podpala VW, który błyskawicznie spłonie ze szczętem. Uszkodzone zostały też auta obok. Ilu sprawców widziano na miejscu? Jaki był motyw? Czyje auto?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-09-2019

40873. 
Odnośnie wpisu numer: 40861

Z listy PSL do sejmu figurują nie bylejacy zawodnicy - począwszy od Żelichowskiego i Żuchowskiego, starych wyjadaczy z patelni PSL, a skończywszy na Ziejewskim i Żylińskim jako tych, co na sępa przysiedli w ostatniej chwili do upadającej zielonej partii.
Adam Żyliński bynajmniej osoba znana w Iławie i okolicy, jako były poseł i wielokadencyjny burmistrz Iławy, zasłużony. Ale w "swojej" Iławie szanse z PSLu ma na góra 2-3 tys. głosów. A Piotr Żuchowski zdobyć może sporo w okolicy Kurzętnika i Nowego Miasta.
Natomiast nawiedzony i nielubiany w okolicy Szwarcenowa i Kurzętnika imć Zbychu Ziejewski za wszelką cenę chce dorwać się do warszawskiej michy. Zdziwienie budzi sytuacja, że marszałek Brzezin w zaparte popiera go na posła. Czyżby nie wiedział o jego postępkach? Setki plakatów niewiele mu pomogą.
 Andrzej
 Iława, Czwartek 26-09-2019

40872. 
Przystań kajakarską w miejscowości Dziarny nad rzeką Iławką.
W obrębie przystani znajdziemy też historyczną informację o pradziejach naszych terenów, kominek do pieczenia mięs itp., a także pilnujący jej "Bój z XIV wieku z włócznią w ręku".
Przestrzeń w należytej pielęgnacji. Pomysłodawcą i wykonawcą dzieła jest sołtys miejscowości Dziarny, Jan Zieliński.
Niech nam żyje i wyrasta dziarski sołtys na wzór Piasta.
 Andrzej
 Iława, Dziarny, Czwartek 26-09-2019

40871. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski”:

–> podpalenie samochodu na iławskim osiedlu
–> radny złapany przez policję za kółkiem
–> Nienacki: wybitny twórca i... lubieżnik
–> był molestowany przez księdza, jak teraz żyje?
–> Adam Bartkiewicz w programie TVP „Szansa na sukces”

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-09-2019

40870. 
Odnośnie wpisu numer: 40869

Bardzo ciekawe jakie stanowisko prezentuje w tej sprawie Burmistrz Kopaczewski. Jego dzieciak też chodzi do tej słynnej klasy IVc w SP2.
[...] I wtedy był również obecny na tej słynnej wywiadówce.
U nas w SP4 sytuacja podobna, ale inna.
 prawy listopadowy
 Iława, Środa 25-09-2019

40869. 
Odnośnie wpisu numer: 40866

Pierwsze pytanie do rodziców na ponownie zwołanej wywiadówce w celu "wyjaśnienia sytuacji" (nauczyciel wskazuje na kolorowe pasy z bibuły zasłaniającej starą tablicę na bocznej ścianie):

- Z czym się państwu to kojarzy?
- Z flagą ruchu równości... [kurtyna]
 rodzic, który wie
 Iława, Wtorek 24-09-2019

40868. 
Odnośnie wpisu numer: 40845

Podobno kazałem autorowi napisać ten felieton. Podobno przywiązałem go pasem do biurka i wszystkie tezy podyktowałem.
Pomijam już, że taką brednią obrazić Krzysztofa Kurpieckiego bardziej już chyba nie można.
Zwraca uwagę konstrukcja psychologiczna dość specyficznej grupki wyrośniętych sekciarzy, takich fafarafa, silących się na spoko-luzaków, ciągle wykrzywionych w grymaśnym, sztucznym uśmiechu fajnoPolaków, co to roznoszą po mieście swoje lęki z dzieciństwa. Klasyczna projekcja krzykliwego „ja”, czyli niczego.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 24-09-2019

40867. 
ROWEROWA AUTOSTRADA

Widzieliście? Byliście? Jechaliście? Jak oceniacie dobudowany kolejny odcinek? Trasa rowerowa z Nowego Miasta do Radomna (Gryźliny).
Prawie 10 kilometrów uczty na dwóch kółkach.
Czy Iława dołączy?
Szczegółową mapkę z przebiegiem rowero-strady opublikowaliśmy w gazecie Kurier Iławski na stronie 16.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-09-2019

40866. 
Odnośnie wpisu numer: 40864

Niezwykłe jest, jak te zakłamane i zepsute do szpiku środowisko belfrów potrafi łgać w żywe oczy rodzicom.
Jeśli "nic złego się nie stało" i "mamy tu do czynienia z przesadną reakcją rodziców" to dlaczego tęczowa instalacja została szybciutko usunięta ze ściany w klasie? No po co było zdejmować "fajną kolorową bibułę", co?
 woźny
 Iława, Poniedziałek 23-09-2019

40865. 
Odnośnie wpisu numer: 40864

Może jeszcze niech zaczną jakiś kolejny STRAJK, oczywiście znowu kosztem dzieci i młodzieży.
Niech to będzie kolejne otumanianie bredniami klimatycznymi. [...] Na przykład "ocieplenie", a mamy wrzesień i nad ranem temperatura spada przy gruncie do +3 st. C.
[...] Dziwicie się jeszcze, dlaczego takie okropne pokolenie nam rośnie?
Przyjrzyjcie się kto i czego je uczy.
Takie płyną wzorce.
Gdy ja piszę o tym za często, to mi wycinają. Może i słusznie, bo mdli.
Jutro już nie zemdli a zaboli - poczujecie, ale będzie za późno.
 Marszałek
 Ilawa, Poniedziałek 23-09-2019

40864. 
Odnośnie wpisu numer: 40848

Wywiadówka w SP2 – do powtórki.
Ponowny spęd rodziców w celu postraszenia żeby nie robiono zdjęć na terenie szkoły, bo "przepisy zabraniają"; żeby się znowu nie wydało jaki tu się projekt tęczowy po cichu wkręca.
Wicie-rozumicie, ta flaga pedalska LGBT to była tylko "kolorowa bibuła", "krepa taka pokolorowana", no "dekoracja zasłaniająca ścianę chwilowo brzydką", no "gazetka ścienna klasowa".
Wicie-rozumicie...
Pani wychowawca Joanna Bakaluk – w całej okazałości pedagogicznej.
Mało wam jeszcze, że kuratorium ma was już od dawna na oku, mało?
 Agent J-23
 Ilawa, Poniedziałek 23-09-2019

40862. 
Odnośnie wpisu numer: 40848

Wystarczy wejść na internetowe profile portalu Facebook "czarnych" oraz "tęczowych pedagogów" z SP2 i SP4.
Nie ma zgody rodziców na drenowanie naszych dzieci wypaczoną ideologią gejowską, lesbijską, seksualną. [...] Opamiętajcie się, bo doprowadzicie do tragedii!
 sosnowy
 Iława, Niedziela 22-09-2019

40861. 
Odnośnie wpisu numer: 40839

Zbychu Ziejewski (PSL) chyba oszalał.
Gość ma takie parcie na mandat poselski jak szczerbaty na suchary.
Do bilbordów wyborczych nic nie mam, ale zaparkowany samochód z wizerunkiem kandydata na ul. Sobieskiego w Iławie to przegięcie pały.
Iława każdego dnia boryka się z problemem miejsc parkingowych, a tymczasem bonzo ze Szwarcenowa stawia sobie auto wyborcze gdzie chce i już któryś dzień z kolei blokuje miejsce na parkingu. Jeszcze posłem nie jest a już myśli, że mu wszystko wolno.
I jeszcze taka refleksja: po co do Sejmu idzie przedsiębiorca rolny? Dla naszego interesu? Śmiem wątpić.
 rolnik postępowy
 Iława, Sobota 21-09-2019

40860. 
Kurierzy!
W związku z kolejną śmierdzącą bombą w Warszafce, przeszukajcie swoje źródła czy gdzieś w okolicach Iławy się nie odbywa wywożenie PO cichu stołecznego szlamu trzaskającego...
 Grzegorz
 Iława, Sobota 21-09-2019

40858. 
Odnośnie wpisu numer: 40845

Zajechało komuną. Cuchnie marksizmem kulturowym aż nozdrza bolą.
Cały ten SoundLake Festival to dno.
Fake w sr*akę.
A tacy byli nowocześni, alternatywni, europejscy.
Toż to zwykła zbieranina czerwonych "resortowych dzieci", które udając "muzyków" w swoim objazdowym cyrku kopiują nutę z Zachodu i strzygą na kasę trochę bogatsze dzieciaki z dużych miast i zakompleksionych z prowincji - przy okazji wyciągając kasę publiczną z urzędów miast rękoma takich lokalnych Dawidków Rowerzystów.
Co za dno...
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Piątek 20-09-2019

40857. 
Odnośnie wpisu numer: 40836

Każdy łobuz, który zaszkodzi niewinnym dzieciom jest zerem.
Każdy łobuz, który czyni to z powodów politycznych jest szmatą.
Ale doczekacie się, szmaciarze, zrobimy w wami porządek jak należy.
 hydraulik
 Ilawa, Piątek 20-09-2019

40856. 
SZLABAN WKURZA NIE TYLKO KIEROWCÓW

Oczekiwanie pod szlabanem bywa męczące, zwłaszcza wtedy, gdy nakłada się kilka pociągów. Mirosław Rozworski skarży się, że dla starszych i schorowanych iławian to mordęga. Proponuje ustawienie ławek. Co na to PKP oraz władze miasta Iławy? Czytaj w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-09-2019

40855. 
Opowiedział mi Zbychu z Bydgoszcza, przyjaciel naszej Iławy, jak słynny Maciej Maleńczuk wjechał niedaleko w prowincję chałturzyć do kotleta na weselu.
Włączył mikrofon i tym swoim pijackim chrypem rzucił na wstępniaka: "Kto z PiS-u, niech od razu wypierdala!".
Bardzo się zdziwił. Wyleciał na zbity pysk tylko on, bo to było wesele córki jakiegoś prawicowego ważniaka.
Maleńczuk to klasyka lewackiego jełopa. Nie czuje klimatu i pieprzy trzy po trzy. I tak mu już zostało. Degenerat, który fałszuje i robi za... autorytet.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 19-09-2019

40854. 
Przykra wiadomość pojawiła się w przestrzeni publicznej. Zmarł ojciec Pani Doroty Kamińskiej, zastępcy Burmistrza Iławy.
A co robi w tym czasie Dawid Rowerzysta? Wyjeżdża sobie z Iławy, bryluje na lewackich salonach Warszawy. [...] Taki sobie wyskok na kilka dni w prywatnych sprawach pod płaszczykiem [...].
Kolejna sprawa. Z wiadomych i zrozumiałych względów osobistych nie ma w tym czasie w Ratuszu zastępcy. Ale Bobas nie patrzy na to i wyjeżdża sobie, a urząd samemu sobie pozostawiony. No cóż, sprawy urzędowe, podpisy, decyzje - muszą poczekać.
Ten dziwoląg kpi sobie z Iławy, kpi z urzędu, kpi z mieszkańców. Ech...
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Czwartek 19-09-2019

40848. 
Odnośnie wpisu numer: 40841

Rodzice!
No i co zrobicie Dawidowi Kopaczewskiemu!
Celowo nie używam słowa "burmistrz", bo dla mnie to żaden burmistrz. Jeszcze nie zrobił NIC dobrego dla naszego miasta, żeby zasłużyć na tę funkcję publiczną.
Rodzice!
Wkurw..cie się po wywiadówce, ale gdzie? W zaciszu domu? Bezsilni w czterech ścianach? Co z tego wynika? A Kopaczewski dalej robi co chce, dalej realizuje swój lewacki plan.
Rodzice!
Nie ma na co czekać, bo za chwilę nie będziecie się wkurw...ć, tylko będziecie płakać nad swoimi ukradzionymi dziećmi, przesiąkniętymi ideologią zdeprawowanego LGBT.
Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do skutku referendum, to zweryfikujecie swoje poglądy przy urnach wyborczych.
Rodzice!
Bądźcie rodzicami, odpowiedzialnymi za swoje dzieci i ich przyszłość.
 Madonna
 Iława, Środa 18-09-2019

40847. 
KAMIL ZJECHAŁ NA CZOŁÓWKĘ

Godzina 3 w nocy. Dojeżdżał do Ostródy od strony Olsztyna. Nie wiadomo dlaczego nagle zjechał na przeciwległy pas wprost pod ciężarówkę. Śmierć na miejscu. Peugot zmienił się w miazgę. Co tam się stało? Jakie są wyniki autopsji? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-09-2019

40846. 
Odnośnie wpisu numer: 40829

W ratuszu siedzi w kolorze tęczy
burmistrz, co iławian już bardzo męczy.

Wkradł się cwaniaczek na salony
pod płaszczem leszcza biegającego
A teraz życzy burmistrz ony
"Wszystkiego Tęczowego!"
 poeta wierszokleta
 Iława, Wtorek 17-09-2019

40845. 
Odnośnie wpisu numer: 40818

OPINIE: SOUNDLAKE FESTIVAL

Autor sprawdza kim są główne postaci autorskiego festiwalu burmistrza Kopaczewskiego i nie kryje zdumienia. Odkrywa te same środowiska, które w czasach komunizmu narzędziami służb specjalnych tworzyły dekoracje socjologiczne, jak np. „projekt Juras” (Owsiak). Dziś ich dzieci tworzą, pod pretekstem muzyki alternatywnej, post-kulturę dla bogatszych dzieciaków.

Czytaj szokujący felieton Krzysztofa Kurpieckiego (foto: google):
https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Kurpiecki-SoundLake-czyli-festiwal-muzyki-dawnej/5560
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 17-09-2019

40844. 
Odnośnie wpisu numer: 40841

Niemożliwe! Nie wierzę. Cóż za sytuacja!
Jakby za czasów komunizmu w szkołach wisiała flaga ZSRR z portretami satrapy Stalina i naszego pachołka Bieruta łącznie.
Proponuję aby współcześnie w naszych szkołach podstawowych zawiesić portrety Biedronia i Kopaczewskiego.
Jeśli wy, rodzice, stulicie ogon i zostawicie tę sprawę bez echa to jesteście zerem, nie rodzicami.
Ten człowiek przy pomocy stanowiska, wpływów i pieniędzy publicznych nie zajmuje się Iławą lecz walczy przeciwko Iławie - walczy z Krzyżem nawet na ścianie. Doczekacie się tego, że nakaże wam jeszcze więcje. Tym samym i WY zostaniecie odarci z WOLNOŚCI i GODNOŚCI.
 Spartakus
 Iława, Wtorek 17-09-2019

40843. 
Odnośnie wpisu numer: 40841

Kurierzy! Proszę sprawdzić tą sytuację.
Jeżeli faktycznie w szkole wisi w klasie flaga LGBT i burmistrz miasta był tam na wywiadówce [u swojego dziecka], to zapytamy Kopaczewskiego w ramach lekcji biologii w jaki sposób rozmnażają się homosie.
 siok
 Iława, Wtorek 17-09-2019

40842. 
Znalezione w internecie.
Tak to jest, gdy od pracownika dużo się wymaga, a mało płaci.
 Michał
 Iława, Wtorek 17-09-2019

40841. 
Odnośnie wpisu numer: 40836

Podobny skandal obyczajowy rozegrał się w iławskiej podstawówce SP2, czyli tzw. zielonej szkole.
Rodzice wchodzą sobie do klasy na wywiadówkę, a tam... na ścianie wisi wieeeeeelka na pół ściany flaga LGBT [skrót: lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści].
Głupio im było się odezwać podczas jeszcze wywiadówki, bo pod ścianą siedział kto? Nasz kochany Burmistrz Miasta Iławy, słynny Dawid Rower Kopaczewski.
No, ale po wywiadówce to już było gorąco. Wśród ludzi się gotuje.
Jedna z wkurw*nych nie na żarty matek pokazała mi zdjęcie z telefonu i byłbym chyba w to nie uwierzył, gdybym nie zobaczył tej fotki.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 16-09-2019

40840. 
PLAGA WYPADKÓW DROGOWYCH

W naszym regionie notujemy wręcz plagę wypadków drogowych. Nie ma dnia, żeby coś się nie wydarzyło. Czasem są takie momenty, że dochodzi do nawet 5 poważnych wypadków. Szaleństwo! Co się z nami dzieje? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-09-2019

40839. 
Odnośnie wpisu numer: 40838

Prognoza sejmowych preferencji wyborczych w okręgu nr 34 (Elbląg)
z 15 września br. w przeliczeniu na podział 8 mandatów z ordynacji:

4 mandaty - PiS
3 mandaty - PO
1 mandat- Lewica

Przy wysokiej frekwencji widzę to tak - z trzęsieniem ziemi:

5 mandaty - PiS
2 mandaty - PO
1 mandat- Lewica
 Marszałek
 Iława, Niedziela 15-09-2019

40838. 
Mimo zmiany twarzy w PO na Małgorzatę Kidawę-Błońską, wyniki sondażu najbardziej wiarygodnej w Polsce pracowni Marcina Palade dają poczucie wiary w lepsze jutro.
W oparciu o wyniki poprzednich wyborów, pomiary tej pracowni pokazują, że PiS jest na rekordowym pułapie już prawie 49% i jest to potężny cios w całą zwariowaną opozycję.
Mam nadzieję, że kolejne wcielenie postkomunistyczne ZSL-PSL razem z Kukizem zniknie bezpowrotnie ze sceny politycznej i polskiej wsi. [...]
 prawy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 15-09-2019

40837. 
TRAGEDIA NA PORODÓWCE SZPITALA

Dziecko urodziło się martwe. Kobieta z mężem obwiniają personel szpitala w NML, który miał – zamiast czuwać nad porodem – motać się (!) z popsutym urządzeniem monitorującym tętno dziecka. Prokuratura wszczyna śledztwo, sprawie przygląda się telewizja krajowa.
Szczegóły w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 14-09-2019

40836. 
Odnośnie wpisu numer: 40824

Referendalna Grupa Społeczna pozyskała kolejnych zwolenników, nawet nie wiedząc o tym.
Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie oniemieli gdy na wywiadówce ujrzeli Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego promującego pod tęczową flagą ideologię LGBT [skrót: lesbijki, geje, biseksualiści, transsksualiści].
Oczywiście w obawie przed szykanami swoich dzieci, rodzice nie reagowali na gorąco, ale po wywiadówce komentarze był jednoznaczne. Niestety zdeprawowana ideologia LGBT tylnymi drzwiami próbuje wkraczać do naszych szkół podstawowych.
Teraz wiemy z jakiego powodu Kopaczewski walczył tak zaciekle przeciwko wprowadzeniu Samorządowej Karty Praw Rodzin, która wymuszała na szkole konieczność wyrażenia zgody przez rodziców na takie działania.

Przypomnijmy kto poparł zboczenie D. Kopaczewskiego - oto ci radni kojarzeni z partiami PO-PSL-SLD:

- Edward Bojko
- Zbigniew Miecznikowski
- Michał Młotek
- Dariusz Paczkowski
- Anna Pogodowska
- Elżbieta Prasek
- Włodzimierz Ptasznik
- Aneta Rychlik
- Tomasz Sławiński
- Tomasz Woźniak
- Adam Żyliński (uciekł od głosowania i jeden głos przesądził sprawę)

... którzy głosowali przeciwko Karcie Praw Rodziny i w ten sposób sami wspomagają wprowadzanie bokiem zboczonej ideologii LGBT do szkół.

RODZICE W IŁAWIE: CZY NA PEWNO TEGO CHCECIE DLA DZIECI ???
 rodzic wkurzony
 Iława, Piątek 13-09-2019

40835. 
OCHRONIARZ KONTRA INWALIDA

Szok! Ochroniarz z dworca kolejowego Iława Główna odmówił uruchomienia platformy schodowej dla niepełnosprawnego na wózku. Marek Gerka z ojcem Mirosławem poczuli się poniżeni. Czym tłumaczył się służbista? Miał rację? Na nasze pytania jak zareagowała centrala PKP?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronach 4-5.
Tego nie da się spokojnie oglądać (fotki z akcji). Tylko dla ludzi o bardzo mocnych nerwach.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 12-09-2019

40834. 
Spotkałam sąsiadkę, wracała z Ratusza ze spotkania mieszkańców ITBS naszego iławskiego.
Też mieszkam w bloku ITBS i chciałabym pójść na spotkanie gdybym o nim wiedziała. Niestety spotkanie było chyba tylko dla znajomych młodych Burmistrza Kopaczewskiego.
Sąsiadka dowiedziała się od syna z internetu, ale w gazecie naszej Kuriera nic nie było. Poprosiłam chłopaka żeby mi tu napisał dwa zdania do Kuriera przez te internety.
Czyli o co chodziło Burmistrzowi? Załatwić po cichu, żeby jak najmniej ludzi się dowiedziało o ważnych sprawach mieszkań komunalnych? No bój się Panie szanowny!
Co to za polityka nastała w mieście naszym?! Brak szacunku i powagi.
 mieszkanka Kościuszki
 Iława, Czwartek 12-09-2019

40833. 
Niech sobie nie myśli zielony obszarowiec ze Szwarcenowa, częstujący pieczonymi kurczakami, które na oczy nie widziały trawy i słonka - że ma poważanie u ludzi [...].
PSL, przepowiadają sondażyści, schyla się jak nigdy dotąd ku upadkowi. Wieś powiedziała szujom NIE! Won pajace!
Szczególnie tam, gdzie najwięcej pieczonych kuraków na dożynkach rozdawał.
Koń, który dotąd na grzbiecie różnych cwaniaków-oligarchów na [...] mieszkających nosił, zorientował się i wszystkie te mendy jednym trzepnięciem grzywy zrzucił na glebę.
Wsi polskiej, wesołej i rozumnej już ta partia jest niepotrzebna. Won!
 bicz na zielono-czerwonych
 Iława, Czwartek 12-09-2019

40832. 
Pe-eS-eL zbliża się,
już wali w moje drzwi,
Ja biegnę go przywitać,
z radości serce łka.

O łasko niezgłębiona,
sam Kamysz odwiedzi mnie.
O matko, szykuj gąskę,
by godnie przyjąć Go.

Nie jestem godzien panie,
byś w domu moim był,
Tyś panem mego życia,
a jam jest kruchy pył.

(słowa i wycie: Paweł Kukiz, version: 2019)
 młodszy pomocnik poety
 Iława, Czwartek 12-09-2019

40831. 
Odnośnie wpisu numer: 40827

Ludzie w Iławie już się połapali z kim mają do czynienia.
Społeczna Grupa Referendalna powiększa się, cały czas przystępują nowe środowiska. Wszystko w głębokiej konspiracji, unikają przede wszystkim radnych, bo tam zdrada czyha.
A sam Dawidek Kopacz, jak pamiętamy wielce wzdrygający się na myśl o partiach politycznych PO i PiS, poszedł po poparcie i utrzymanie stołka właśnie do sztabu PO w starostwie, ha, a dziś nawet radnych klubu PiS podchodzi na różne sposoby wypytując pojedynczo i obiecując różne dziwne rzeczy.
Miejscowa LEWICA, złożona z komunistów i dzieci komunistów, stanie na głowie żeby swojego tęczowego pupila Dawida Rowerzystę utrzymać, ale być może tak będzie dobrze, bo pożrą swojego Maciusia Napoleona z PO, co teraz udaje hrabiego na zagrodzie owiec. [...] Wicie-rozumicie... Coś jak Ojciec Chrzestny, który mordował ludzi, a serce miał tylko dla zwierząt kopytnych...
Po samej Iławie widać, że PO to była poczekalnia i kombinezonik taki... przetrwalnikowy dla kacyków i bażantów komuny. "My tu jeszcze kurwa wrócimy", nie jeden raz śpiewano na zborach SLD.
Tak, wrócą i w gówno się obrócą. Poprosimy ich co najwyżej o rozmiar garniturów do trumny politycznej.
Sporo dziś zależy od zachowań młodzieży 18-24 lat, coraz bardziej na patriotyzm i konserwatyzm patrzącej. Przypadek Dawida pokazał im, że stawianie na tęczowych rowerzystów to pomyłka w stylu Słupska. Od miłości do nienawiści mały krok.
 prawy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 12-09-2019

40830. 
[...] wracał w nocy peugotem na Iławę.
Dojeżdżał już do obwodnicy Ostródy od strony Olsztyna [DK-16] i chyba przysnął [godz. około 3:00], bo zjechał na przeciwległy pas i kropnął czołowo w nadjeżdżającą ciężarówkę. [...] Dużemu nic się nie stało, a z osobówki został tylko tylni błotnik, taka miazga po całości. Śmierć na miejscu, [...] 28 lat.
 Antonio
 Iława, Czwartek 12-09-2019

40829. 
Odnośnie wpisu numer: 40828

By kultura w siłę rosła,
Belfra Wiosna nam przyniosła.
Młódź Kopacza oszalała,
Byle Kaska się zgadzała.
 poeta wierszokleta
 Iława, Środa 11-09-2019

40828. 
Odnośnie wpisu numer: 40826

Szukał skarbów konus mały,
Radnych dymał przez rok cały.
Spięli siły rajce jedne,
I powieźli małą mendę.
 poeta wierszokleta
 Iława, Środa 11-09-2019

40826. 
Odnośnie wpisu numer: 40824

Biegał leszczyk razy kilka
aż wybiegał stołek wilka.
Żadna z niego gruba ryba,
referendum będzie chyba.
 poeta wierszokleta
 Iława, Środa 11-09-2019

40827. 
Odnośnie wpisu numer: 40824

Czytając fora internetowe [...] rozumiem, że może dojść do referendum (w sprawie odwołania burmistrza). Nie jestem absolutnie sympatykiem obecnego Burmistrza Kopaczewskiego, ale czy pomysłodawcy dobrze obliczyli swoje szanse na powodzenie? Bo jeżeli nie, to będzie z tego pomysłu tak zwana "papa".
 wyborca z Iławy
 Iława, Środa 11-09-2019

40825. 
Czyja jest ta "instytucja" zapadająca się w zaroślach i bałaganie? [...]
Iława przy ul. Wyszyńskiego 47, blisko hurtowni starego Rolimpexu.
[...] Podobno urzędowa nieruchomość pozostawiona po przeprowadzce.
Przyznać się: który urząd zostawił po sobie taki syf? [urząd miejski?]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 10-09-2019

40823. 
Odnośnie wpisu numer: 40804

"(...) największą sympatią darzę właśnie PSL, bo dla mnie ta formacja ma najbardziej neutralny charakter na polskiej scenie politycznej. (...)"

Panie Adamie, stracił Pan słuch wyborczy. Pana wieloletnie sympatie do "neutralnego charakteru polityki" spowodowały, że stał się Pan neutralny od wyborców.
Nie można być neutralnym od idei, zwłaszcza w polityce, bo taka ucieczka u podstawy zaprzecza... polityce właśnie, czyli wyborowi najlepszych sług.
To, co Pan uprawia to jest kłamstwo intelektualne.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 10-09-2019

40824. 
CZY LECI Z NAMI PILOT...?!

Piotr Żuchowski ocenia sytuację w iławskim ratuszu po blisko roku zarządzania przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego. Porównuje ją do nowej definicji „Afrykańskiego Pomoru Świń” (ASF), czyli „Apatia, Sekciarstwo i Fejsbukowanie”.

Czytaj cały wywiad:
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zuchowski-o-sytuacji-w-ratuszu-Czy-leci-z-nami-pilot/5557
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-09-2019

40822. 
Adam Żyliński za wzmocnienie listy PSL dostał propozycję [...]
 wojewódzki
 Elbląg, Wtorek 10-09-2019

40821. 
Wy tu gadu-gadu, a spółdzielnia "Praca" znów [...]
 Waldek
 Iława, Wtorek 10-09-2019

40820. 
OPINIE: KAŻDEGO POLITYKA ZABIJA ŚMIECH

Lokalne asy PO wyszły w teren. To znak, że na pewno zbliżają się wybory. Wreszcie są bliżej ludzi. Chwilami chyba nawet za blisko.
Felieton słynnego blogera Piotra Wielguckiego pt. „Polacy mają z opozycji beczkę śmiechu” czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 31.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-09-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 22 23 24 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 215 216 217 ... 386 387 388 następna ] z 388



102909670



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.