Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

33649. 
Dziewczyny, obiektywy, plener, czyli sesja fotograficzna inna niż zwykle. PIN UP GIRLS. „Iławskie Zakłady Fotograficzne”.

Zobacz fotoreportaż na stronie 12.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 10-09-2015

33648. 
Sztandarowy okręt flagowy regionu pod nazwą PENDOLINO od grudnia tego roku zostanie niestety zredukowany do ledwo 2 zatrzymań na stacji IŁAWA GŁÓWNA.
Dotychczasowe postoje przejmie stacja Działdowo, czyli wróciły koszmary sprzed roku, kiedy straszono Iławę takim właśnie rozwiązaniem za sprawą mocno lobbującego w tym kierunku posła Żelichowskiego z PSL, mieszkającego niedaleko Działdowa.
Wszystko to działo się w przededniu wyborów samorządowych, ale teraz, gdy przed nami jeszcze ważniejsze wybory parlamentarne, widzimy kto tak naprawdę ma na tyle silną pozycję, żeby w odpowiednim momencie podeprzeć swoją kampanię wyborczą spektakularnym sukcesem załatwienia pociągu dla siebie.
Czy iławianom pozostanie tylko frustracja z powodu braku odpowiednio silnej władzy zdolnej właściwie zadbać o interesy lokalnej społeczności, czy też udowodni ona jednak, że środki wydatkowane na reklamę regionu nie poszły na marne. Wszak w internecie krąży dość spora ilość materiałów promocyjnych, wykorzystujących walor szybkich połączeń komunikacyjnych naszego regionu z Warszawą, Trójmiastem, Krakowem, Katowicami za sprawą PENDOLINO właśnie.
Mamy wszak w naszym mieście Iławie i regionie osoby posiadające mandat do skutecznego oprotestowania tej decyzji, jak chociażby Główny Konserwator Zabytków w randze wiceceministra kultury Piotr Żuchowski [też z PSL].
O osobach z rządzącej w powiatem koalicji z PO dyskretnie przemilczę, gdyż przykłady położonych na łopatki inwestycji np. braku wiaduktów na ulicy Wyszyńskiego oraz DK-16 (las) dobitnie świadczą, że lepiej byłoby, aby ci państwo trzymali się jak najdalej od komunikacji publicznej koncentrując się na utrzymaniu dróg.
Niech będę wyrazicielem wszystkich, którym leży na sercu prestiż naszego miasta Iławy. Posiadanie szybkich połączeń z wielkimi aglomeracjami miejskimi takim atutem jest niewątpliwie, wszak podobnych walorów nie mamy na tuziny i warto zadbać chociażby o istniejący stan posiadania.
 wściekły podróżny
 Iława, Czwartek 10-09-2015

33647. 
Odnośnie wpisu numer: 33633

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz oświadcza, że miasto jest gotowe na przyjęcie uchodźców.
Mam nadzieję, że burmistrz Iławy Adam Żyliński nie wpadnie na taki sam głupi pomysł.
 Jan Kowalski
 Iława, Czwartek 10-09-2015

33646. 
Szanowni muzułmanie!
Polska od wieków jest krajem tolerancyjnym. Zamieszkiwali i zamieszkują u nas Białorusini, Tatarzy, Ormianie, Ukraińcy, Łotysze, Niemcy i wiele innych nacji.
Przyjęliśmy Żydów, których nie chciała Europa, co było wielkim błędem, bo nie dość, że wydymali nas w czasie wojny i po wojnie, to na dodatek uraczyli nas Gazetą Wyborczą i roszczeniami.
Panowała u nas także tolerancja religijna - Polska była jedynym w Europie krajem bez stosów. Tak jest nadal, mimo rozpuszczanych przez liberałów (lewaków) pogłosek o naszej ksenofobii, fanatycznej religijności i zaściankowości.
Jednak nasza tolerancja ma granice, o których powinniście wiedzieć:

- nie tolerujemy mężczyzn zabijających kobiet i dzieci
- nie tolerujemy pedofilii
- nie tolerujemy gwałcicieli kobiet i dzieci
- nie tolerujemy w ogóle mordowania, zwłaszcza z pobudek religijnych
- nie tolerujemy niszczenia naszej własności
- lubimy alkohol i kochamy się się bawić
- lubimy, jak nasze piękne kobiety ubierają się pięknie i nie pozwolimy, aby wyglądały jak budki telefoniczne

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których nie powinniście do nas przyjeżdżać (u nas zimno, nie ma wielbłądów, kozy i owce nie uprawiają seksu międzygatunkowego).
Jeśli jednak mimo to przybędziecie, to zgotujemy wam takie piekło na ziemi, że przy nim wasza pierdolona Afryka wyda wam się rajem. To nie jest groźba, lecz informacja.
Jedźcie tam, gdzie was chcą, Angela i całe zwyrodniałe lewactwo NRD na was czeka. My was nie chcemy.
 Zbigniew Kozłow
 Bydgoszcz, Czwartek 10-09-2015

33645. 
Odnośnie wpisu numer: 33636

Bardzo dobry opis sytuacji, ale co z tego - wiemy przecież kto rządzi krajem nad Wisłą od lat.
Rozkaz z Berlina został wydany Tuskowi, ten przekazał go premierzycy Kopaczowej. Przez parę dni miała ona stwarzać w mediach pozory samodzielności, bycia premierem niepodległego państwa, które suwerennie podejmie decyzję co do sprawy przyjęcia, a faktycznie ściągnięcia muzułmanów. To oczywiście tylko propaganda, Polska dzisiaj z obecnymi władzami rządowymi na czele z premier Kopacz, która jest w istocie jedynie popychadłem i wykonawcą instrukcji Tuska, nie ma atrybutów państwa niepodległego i niezależnego! Pani Kopacz oczywiście wykona plan kanclerz Merkel, który przekazał jej "król europy" Tusk pochodzący z wolnego Trójmiasta.
Mam nadzieję, że w Polsce wybuchną stosowne i liczne demonstracje, bo tylko w taki sposób w tym momencie możemy sobie pomóc i doprowadzić do tego, że całe te towarzystwo muzułmańskie w Polsce nie zagości i nie będzie ściągać tutaj całej rzeszy swoich członków rodzin.
Wracając do propagandy w mediach, w pierwszym etapie miała ona na celu wykazać, wielką bujdę, że mamy panią premier niezależnego państwa polskiego i że my Polacy sami o sobie stanowimy. Do tejże "ustawki" premier Kopacz wczoraj chciała wciągnąć nawet Kaczyńskiego (śmiech!) proponując mu "pogadankę nt. uchodźców" i pokazując przed kamerami, że ta niby polska Margaret Thatcher ma na coś istotnego wpływ, kiedy nie ma...
Także, mając na uwadze, że rozkaz niemieckiej kanclerz Merkel do ściągnięcia [na razie] 12 tysięcy muzułmanów do Polski już czekał do wykonania przez Kopaczową, mieliśmy parę dni ustawianej poprzez media pokazówki rządowej, że to my Polacy reprezentowani przez tą naszą premier decydujemy co ma się dziać w Polsce i że może to być najwyżej te 2 tysiące arabów, i to tylko uchodźców, a i tak to my ostatecznie zdecydujemy czy zostaną wpuszczeni do Polski...ha ha ha ha!!! Tak było, ale rozkaz trzeba jednak wykonać, więc zaczyna się od dzisiaj drugi etap finalny propagandy rządowej, tzw. oswajania obywateli, do tego co ma nastąpić, czyli przywiezienia do Polski (na dzień dzisiejszy) 12 tysięcy muzułmanów.
Jak więc polskojęzyczna propaganda rządowa - przy pomocy obecnie dominujących usłużnych mediów - oswaja lud, ażeby tylko nie doszło do wybuchu niezadowolenia? Mają swoje metody, które mogliśmy wcześniej już zaobserwować, kiedy przez ostatnie lata wprowadzili szereg bardzo niekorzystnych rozwiązań przeciwko swoim obywatelom, a lud niestety milczał...
Jest więc w stosunku do społeczeństwa jego straszenie, szerzenie nieprawdziwych informacji, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione w danym wypadku odwoływanie się do historii lub wyższych wartości moralnych i wiele innych metod. Wszystko to ażeby osiągnąć założony cel wymierzony w istocie przeciwko społeczeństwu polskiemu, nie wywołując jego buntu, bo zastraszonymi, ciemnymi intelektualnie, nie mającymi wiedzy i rzetelnej informacji obywatelami kieruje się najłatwiej.
I tak to zobaczyliśmy dzisiaj kiedy Kopacz wypowiedziała do Polaków na XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju w spawie ściągnięcia do Polski tzw. uchodźców wojennych:

- "Problem uchodźców to nie jest tylko problem rządu, to test na przyzwoitość" (straszenie, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych),
- "Możemy wybrać dwie drogi, możemy powiedzieć "nam nic do tego, niech sobie Europa z tym radzi", tylko pytam, co powiemy naszym obywatelom wtedy, kiedy zmieni się sytuacja za naszą wschodnią granicą i to my będziemy potrzebowali pomocy, bo uchodźców, którzy będą przybywać zza naszej wschodniej granicy będą setki tysięcy. Co wtedy?" (straszenie, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji),
- "kwestia imigrantów, to problem całej Europy i solidarności Europy. - Przyjęcie imigrantów, tych, którzy uciekają ze swojego kraju w obronie własnego życia, jest naszych obowiązkiem" (nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji)
- "Korzystaliśmy, i to bardzo mocno, z solidarności naszych kolegów, partnerów z Europy, wtedy, kiedy mieliśmy swoich uchodźców, dzisiaj nie możemy o tym zapomnieć, nie możemy być nieczuli na to nieszczęście, które każdego dnia pokazują media" (nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji).

Tak proszę państwa działa propaganda rządowa, która jest na usługach nie partnera, ale przełożonego z Zachodu, nie jesteśmy bowiem w żaden sposób obecnie partnerem dla Niemiec czy Francji, skoro te państwa narzucają Polsce dzielenie się (również finansowo) ich problemami i ingerują w naszą suwerenność pod płaszczykiem tworu zwanego Unią Europejską. Trzeba sobie jasno powiedzieć problem imigrantów (nie uchodźców) jest problemem państw Zachodu, nie Polski, bo oni ciągną całymi rzeszami właśnie tam, nie do Polski i każdy wie z jakich powodów tam chcą się osiedlać.
Chciałbym, aby Niemcy czy Francja, albo może Włochy czy Holandia, zamiast dzielić się z Polską ich problemami, zaczęły się dzielić z Polską ich interesami, które robią w różnych częściach świata, w tym z Rosją, uderzając tym w w państwa polskie. Kopacz przemawiając dzisiaj często używała słowa "solidarność" w kontekście dzielenia się problem imigrantów arabskich z jej "partnerami" z Europy. Nie wgłębiając się już w to wszystko, trzeba sobie jasno powiedzieć, ta kobieta jest w stosunku do Polski i Polaków bezczelna, ta kobieta jest cyniczna, ta kobieta jest... premierem Polski... O zgrozo!
 wyborca
 Susz, Czwartek 10-09-2015

33643. 
Muszę dać głos i splunąć w oczy Platformie jeszcze rządzącej Polską.
Oto widzimy podłość tych, co nami rządzą i słuchają się Brukseli, która nakazuje im, aby przyjmowali na naszą ziemię tysiące nacji obcej nam kulturowo, ekstremalnej religijnie, grożącej nam, chrześcijanom, śmierć.
Tak nie może być!
Oto macie niegodziwość rządzących, którzy odporni są na los Polaków zesłanych ze wschodnich rubieży II RP w głąb Rosji, chcących powrócić do Polski, by tu żyć i mieszkać.
I oto macie rozpacz dziewczynki, nie tylko tej jednej, która walczy o swój los, o możliwość kształcenia się; nie może dojechać do Iławy do szkoły, gdyż podłe rządzenie jest przyczyną likwidacji połączeń komunikacyjnych PKS i PKP.
Ale co tam dojazd do szkoły lub dobre wykształcenie. My musimy kochać świat, Europę, morderców naszej wiary; my Polacy musimy słuchać hultai w imię - jak nam przypominają – IDEAŁÓW SOLIDARNOŚCI. My też jej potrzebowaliśmy – oświecają Polaków.
Kiedy nas Niemcy (dziś powiadają ze hitlerowcy) i ZSRR (dziś powiadają ze Stalin) napadali, coście nam pomogli, WY – święci ideowcy z zachodu Europy? No co?
Ja wam odpowiem i zapytam równocześnie. Co z Europą by stało się i gdzie byłaby Europa dziś, gdyby nie Polska i Jej zryw do obrony wiary, Polski i was z Europy przed bolszewicką nawałą w 1920 roku. Pamiętacie!? Próchnem byłaby Europa i jej cywilizacja.
A pamiętacie jak błagaliście na kolanach Jana III Sobieskiego pod Wiedeń w 1683 roku, by zatrzymał nawałnicę Turecką. Kto by stare dzieje pamiętał – ironicznie odpowiecie wy i tamci z europy. Jednak pomyślcie sobie, co was czekałoby wówczas, gdyby nie polska krew wylana za waszą niemoc.
Dziś bezczelnie europejscy mocarze zawszonej ideologii mają czelność nauczać solidarności Polaków. JANIE IV SOBIESKI – wzywam Cię!
Polska Cię wzywa. Powiedz im głośne NIE!
 Marszałek
 Iława, Czwartek 10-09-2015

33642. 
Dedykuję ten film Panu Leszkowi Olszewskiemu, który tak bardzo obstaje za przyjmowaniem do Polski i Europy rzekomych uchodźców arabskich.
Jest ponoć oczytany, uczony w Piśmie. [...]

Ps. Oto do portu w Grecji zawinął statek w ładowniach którego znaleziono kontenery - opisane jako pomoc humanitarna dla uchodźców - wypełnione bronią. Oczywiście główne media telewizyjne - ciszaaaaaa...

 bosy Antek
 Żuromin, Czwartek 10-09-2015

33641. 
Odnośnie wpisu numer: 33636

Bogate kraje arabskie nie chcą przyjąć uchodźców arabskich, czyli swoich pobratymców – z tego samego powodu, co Amerykanie. A premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział:
"Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów".
I co? Ksenofob? Rasista? Niech no teraz któryś z pożytecznych idiotów opowiadających się za masowym powitaniem nad Wisłą tłumów z Bliskiego Wschodu powie tak o premierze Izraela!
Te przykłady kategorycznej odmowy przyjęcia uchodźców pokazuje, że są ludzie na świecie, którzy potrafią przewidywać skutki różnych decyzji. My też powinniśmy potrafić to zrobić, bo na naszych oczach runął już dawno zachodni mit multikulti.

Polacy podejmą tę decyzję 25 października i wykopią na śmietnik historii tych POżytecznych idiotów na czele z Kopacz.
 żelazo
 kuźnia, Czwartek 10-09-2015

33639. 
Odnośnie wpisu numer: 33635

Wstyd, wstyd! Gdzie są Panowie radni? Społecznicy? Sołtys? Każdy o ludziach sobie przypomina tylko, gdy nadchodzą wybory. Dlaczego sołtysi nie zrobią rozeznania wśród mieszkańców? Najlepiej wiedzą i znają swoich mieszkańców co im jest potrzebne.
Proszę zauważyć, że zwykłych lokalnych pociągów jest bardzo, bardzo mało, a autobusów jeszcze mniej. Do Iławy jak się dostać? Rano jeszcze autobus szkolny jedzie, pociąg ostatni przed południem z Ząbrowa do Iławy o godz. 8:17, a potem nie ma już nic. Do Iławy pieszo, gdy do urzędu czy do banku jeśli potrzeba... Kogoś wynająć, aby się dostać do Iławy? Kasują po 30-50 złotych.
Proszę się wśród ludzi z okolicznych wiosek popytać. Taka prawda jest.
Do do Ośrodka Zdrowia w Ząbrowie także nie ma jak się dostać z np. takiego Gałdowa i nie tylko. Ledwo parę kilometrów, a trzeba zapłacić komuś za podwózkę po 25 złotych. Przecież mały bus miałby sporo chętnych do przewiezienia.
Dziwi mnie to, że firmy przewozowe nie robią rozeznania wśród potrzeb mieszkańców.
 zatroskany mieszkaniec
 Ząbrowo, Środa 09-09-2015

33638. 
Droga redakcjo. Czytam o organizowanym w naszym województwie po raz kolejny strajku tzw. mundurówek i coraz bardziej mnie to dziwi [strona 6]. Czy oni naprawdę tak mało zarabiają? Przecież oni nam "służą" tak? Kiedyś jak giermek szedł na służbę do Pana, to dostawał kąt do spania i miskę strawy - to było jego całe wynagrodzenie. Czy ktoś tu zapomniał o znaczeniu słowa "służba"?
W mediach słychać "krzyki i bóle" służb mundurowych [strażaków], że mają niskie zarobki, tylko nigdy nie usłyszałem ile tak naprawdę dostają na konto. Czasami podawane jest wynagrodzenie brutto, ale czemu społeczeństwo nie jest uświadomione jakie dodatki i nagrody są rozdawane w w/w służbach. Czy to jest jakaś tajemnica? Przecież są funkcjonariuszami publicznymi i ich zarobki pochodzą z publicznych, czyli naszych pieniędzy.
Jeśli strażackie związki chcą przeprowadzić akcję protestacyjną, to niech ujawnią swoje prawdziwe zarobki, a jako pierwszy powinien to zrobić lider związkowy Pan Tomasz Syguła - tak jak to zrobił inny lider związkowy Pan Piotr Duda. Niech społeczeństwo oceni czy naprawdę aż tak głodowe pensje mają nasi mundurowcy.

PS. Czy etycznym jest to, aby strażacy - osoby które mają ratować nasze życie - dorabiali sobie w zakładach pogrzebowych nosząc trumny? Gdy dowiedziałem się o tym, byłem trochę zniesmaczony, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat.
 thc
 Iława, Środa 09-09-2015

33636. 
Odnośnie wpisu numer: 33633

Zanim przeczytałam felietony, nie trudno było się domyśleć który z Panów jest za przyjmowaniem imigrantów.
Panie Leszku Olszewski, jest Pan człowiekiem oczytanym i, jak się nie mylę - ateistą. Polska To wolny kraj (jeszcze), wolno i Panu być niewierzącym (jeszcze).
Zacznę od tego, że właśnie wśród tych, których Pan tak ochoczo chciałby przygarnąć, trwa religijna zagłada chrześcijan i mordy na niesłychaną skalę. Tego w tv nie usłyszymy, ale internet jest pełen wstrząsających relacji i szokujących zdjęć. Chrześcijanie to obecnie liczbowo najbardziej prześladowana religia na świecie. Ale przecież to niepoprawne politycznie by o tym głośno mówić.
Polska od ponad tysiąclecia jest krajem chrześcijańskim, więc aż tak Pana dziwi religia w szkołach? Szczerze mówiąc w tym momencie okazuje Pan swoją nietolerancję, bo jednak zdecydowana większość uczniów na religię uczęszcza, choć nie jest ona obowiązkowa. Dlaczego to Panu tak bardzo przeszkadza?
Czy religia katolicka uczy i propaguje złe wartości? Nie. Zgadzam się jedynie z tym, że nie wszyscy księża zasługują na to miano. Szuje zdarzają się w każdej grupie społecznej, w tej również, ale to nie znaczy że należy wszystkich wrzucić do jednego wora.
Wojna w Syrii trwa od 5 lat. Masakra o której Pan wspomina w artykule, miała miejsce w 2012 roku, czyli 3 lata temu. Gdyby ktoś chciał uciec z tego powodu zrobiłby to natychmiast!
To, z czym obecnie mamy do czynienia to hidżira, czyli wielka ucieczka Mahometa do Etiopii a współcześnie to zasiedlenie Europy. Raport ONZ nie pozostawia złudzeń: 75% uchodźców to mężczyźni w wieku poborowym a zaledwie 25% to kobiety i dzieci. Co robią tutaj niemal sami faceci, dlaczego nie walczą o swój kraj? Jeśli nie oni to kto ma to za nich zrobić? Imigranci nie są sprawdzeni, nie wiadomo ilu wśród nich jest członków ISIS. Dlaczego bardzo często nie mają dokumentów? Każdemu uciekającemu powinno zależeć na jak najszybszej weryfikacji i uzyskaniu statusu uchodźcy.
Do tego skąd oni mają takie duże pieniądze (dla przemytników) na te swoje migracje tysiącami kilometrów? W tv podają, że płacą po kilkanaście tysięcy dolarów za 1 miejsce.
W naszej Iławie dla większości z nas to nieosiągalne kwoty. Kto więc im to sponsoruje? No przecież nie uwierzę w to, że znaleźli kupców na swoje zbombardowane domy!
Nie tak dawno propagował Pan by odpoczywać i poznawać własne tereny a ja Panu powiem że podróże kształcą. Czy był Pan kiedykolwiek w jakimkolwiek kraju arabskim?
Te wszystkie epitety, którymi obdarzają muzułmanów nie wzięły się znikąd. Też nie uważam, że wszyscy na nie zasługują ale czy to młody student, czy lokalny przedsiębiorca, czy pasterz kóz - mają te same charakterystyczne cechy: są hałaśliwi, natrętni, nie dbający o czystość i porządek, nie szanują kobiet. Jak taki umysł nieznoszący zniewolenia jak Pański wyobraża sobie życie wśród fanatyków religijnych, dla których prawo i religia jest połączone znakiem równości...?
Nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta to muzułmanin. Dlaczego polscy muzułmanie oświadczyli zdecydowanie że nie włączą się w pomoc uchodźcom? Bo z góry zapowiedzieli, że będą pomagać tylko krymskim Tatarom (którzy rzeczywiście przeżywają gehennę), a ponad to wiedzą z czym mieliby do czynienia.
A bogate kraje arabskie co robią? Umywają ręce. Łaskawie dają pieniądze ale ich nie wpuszczą. Dlaczego? Kaprys? Na to pytanie niech każdy sobie odpowie sam.
W Koranie jest zapis, iż muzułmanin nie może żyć na koszt innego muzułmanina, bo to grzech i dyshonor - ile w tym prawdy, niech się wypowie ten, kto wie.
Dlaczego Pani Merkel tak ochoczo ich przyjmuje - dla taniej siły roboczej. Uczmy się na błędach, wystarczy popatrzeć na np. Szwecję by wiedzieć, że społeczeństwo multi-kulti się po prostu nie sprawdza.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gwalt-szwecji

Za krew, za ofiarność, za śmierć tysięcy Polaków, za zdrady Zachodu, za naszą uczciwość i lojalność - nikomu niczego nie jesteśmy winni! Historia naszego narodu dobitnie pokazuje, że każda pomoc którą otrzymaliśmy była jak okruchy z europejskich czy amerykańskich stołów, w celu zagłuszenia haniebnych decyzji i ich następstw, podjętych przez przywódców "sojuszniczych" państw.
A więc dość już tych bredni i wypaczonego pojęcia "solidarności", bo rachunki krzywd do tej pory nie zostały i pewnie nigdy już nie będą wyrównane.
Ja wiem, że w tych czasach bycie obywatelem świata, Europejczykiem, (dla mnie - kosmopolitą) zobowiązuje, ale ja jestem Polką, czuję się Polką i umrę Polką, choćby i zaściankową. Dla mnie zawsze najważniejsze będą nasze granice i moi rodacy. Dlatego zgadzam się z Panem Gonzalezem, że w pierwszej kolejności pierwszeństwo mają nasi repatrianci ze Wschodu. Bezwarunkowo.
Historia Polski i Ukrainy mocno poprzeplatana i jednocześnie poharatana. Nie mniej jednak nie ma żadnych przeszkód by wspólnie ze sobą żyć i pracować. Niemal ta sama mentalność, kultura, religia (różnica tylko w obrządku), po prostu "słowiańskie dusze".

Proszę obejrzeć film z Węgier, jak bardzo "uchodźcy" potrzebują pomocy i co z nią robią. Mnie to bulwersuje.

 miejscowa
 Iława, Środa 09-09-2015

33635. 
Jestem uczennicą szkoły średniej w Iławie, mieszkam w Gałdowie pod Iławą, więc tak jak reszta mieszkańców, a głównie uczniów muszę dojeżdżać autobusem.
Bilet miesięczny kosztuje ponad 130 zł, choć zaledwie kilometr dalej, gdzie już rozpoczyna się Ząbrowo, kwota ta nagle maleje do około 50 zł. Moglibyśmy się jeszcze na to godzić, ale tak jak płacimy za bilety tak powinniśmy się dostawać do Iławy bezpośrednio.
Niemalże codziennie jeździliśmy busami PKS, w których brakowało miejsc. Byłoby to do wytrzymania, gdyby nie to, że w autobusie brakło miejsc stojących, a co za tym idzie zmuszona byłam do trzymania się rury, która otwiera się z drzwiami. Krótko mówiąc kilkukrotnie opierałam się o drzwi, bo przecież nie usiądę kierowcy na kolanach. Opieranie się o drzwi nie byłoby takie straszne, ale zdarzyło się kierowcy otworzyć drzwi w trakcie jazdy. Czasem zagapił się w biletomat i najechał na wysepkę niemal strącając znak. Bezpiecznie chyba nikt nie czułby się w takich sytuacjach. Po skargach kilka razy jechaliśmy autobusem, ale wszystko szybko wróciło do "normy".
Wiosną tego roku, zaczęły się podróże z przesiadkami. Na początku byliśmy poinformowani, że to tylko chwilowe i już niedługo będziemy jeździć bezpośrednio. Zdarzało się to raz-dwa razy w tygodniu, jednak bardzo szybko zmuszeni byliśmy przywyknąć, że rano zabiera nas autobus gimnazjalny, w Ząbrowie musimy wysiąść i czekać na kolejny autobus, który jedzie na trasie Susz-Piotrkowo-Starzykowo-Szymbark-Iława. Skoro płacimy tyle pieniędzy za bilet, to i powinniśmy być dowożeni normalnie.
Zdarzyło się, że kierowca autobusu gimnazjalnego zapomniał nas zabrać, a do szkoły trzeba się dostać, bo to nie jest już podstawówka.
1 września - rozpoczęcie szkoły. Po wakacjach trzeba wrócić do szkolnej rutyny. Autobus jak co rano dowozi nas do Ząbrowa, czekamy na kolejny autobus. Nie zjawia się. Trzeba pędzić na pociąg, żeby dostać się do Iławy. Ale zaraz! Płacimy za bilety ponad 130 zł, a dojazd na własną rękę? Zdegustowani tym faktem, poszliśmy zapytać się Pani kierowniczki, czemu autobus po nas nie przyjechał.
Ona natomiast - wcale nie przejmując się sprawą - odparła, że po prostu zapomniała (!) przekazać, aby po nas przyjechano. Na nasze pytanie ile to potrwa, odpowiedziała "Miesiąc, dwa... A później się zobaczy". My już znamy ten "miesiąc". Szkoda, że jest jakiś elastyczny i ciągnie się jak guma od wiosny.
Mam głęboką nadzieję, że sprawa się szybko rozwiąże, bo nie wyobrażam sobie, aby zimą czekać w innej miejscowości, czekając na autobus, który wiadomo zimą nie zawsze odpala. Czy mamy marznąć i wracać do swoich domów, idąc pieszo kilka kilometrów, bo przecież nie po każdego może ktoś wyjechać?
 sweet_dziewuszka
 Gałdowo gmina Iława, Środa 09-09-2015
Odp. 
Materiał pt. „Pod górkę do szkoły” został opublikowany w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 17.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 10-09-2015

33634. 
W okolicach Kisielic panuje ponoć taki głód, że ludziska nawet dzikie ptaki wyłapują na mięso. [...]
 legalny kłusownik
 Byszwałd, Środa 09-09-2015

33633. 
Uchodźcy: TAK czy NIE...?

Czy powinniśmy pomóc uchodźcom? Czy nie wpuszczać ich do kraju?
Jak do tej sprawy podchodzą iławianie?
Sonda uliczna oraz dwie strony medalu piórem naszych felietonistów.
Starcie BARTEK GONZALEZ kontra LESZEK OLSZEWSKI.

Czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 08-09-2015

33632. 
Odnośnie wpisu numer: 33630

Ja wszedłbym sam, bez proszenia, jako obywatel gminy. Kazał sobie podać sałatki i potrąciłbym Harmacińskiego przypadkiem. Po czym zrugałbym go jak psa za to, że zmarnował mi talerzyk jadła.
I wyszedłbym.
Poszedłbym do pierwszego uczestnika, zamówił po piwie i wdał się w pogawędkę. Po czym zebrałoby się więcej ludu, powstałoby zamieszanie i sami do mnie przyszliby ci ważni spod plandeki.
 Mietek
 Wola Kamieńska, Wtorek 08-09-2015

33631. 
Odnośnie wpisu numer: 33626

Projektowany rurociąg "Nord Stream II" jeszcze umocni Zachód i Rosję na pozycji rozdającego karty w energetyce.
Tak wygląda w praktyce solidarność europejska. Z jednej strony Niemcy wciskają nam imigrantów strasząc cofnięciem dotacji unijnych, a z drugiej za plecami, podpisują z Rosją porozumienie, które stawia nas w bardzo niewygodnej sytuacji energetycznej. A w Polsce cisza. Na ten temat milczy mainstream, milczą islamolewaccy komentatorzy, milczy rząd. Mam następujące pytania do polityków:

1) Dlaczego o tym porozumieniu nie wie nikt poza 3 portalami internetowymi?
2) Dlaczego usłużne media, zwane publicznymi, nie informują Polaków o zbliżającym się poważnym problemie energetycznym kontekście porozumienia we Władywostoku?
3) Dlaczego rząd nie używa argumentu o Nord Stream II jako przeciwwagi dla wrzucaniu nam na siłę przybyszów z Południa
4) Dlaczego milczy „król Europy” Donald Tusk? Czy jest tam tylko od potakiwania Angeli Merkel?
5) Jak długo jeszcze będzie trwał ten cyrk z mydleniem nam oczu imigrantami, gdy w prawdziwej grze o miliardy praktycznie nie mamy nic do powiedzenia?
6) Czy polska polityka zagraniczna w ogóle istnieje?
7) Dlaczego opozycja nie podjęła jeszcze żadnych działań w tej sprawie
8) Czy podsłuchane przez ABW i nie publikowane jeszcze rozmowy (rzekomo polskich polityków z rosyjskimi przedsiębiorcami) mają związek z przedsięwzięciem Nord Stream II...?

Teraz widzę, że prezes Jarosław Kaczyński miał sporo racji porównując Polskę do kondominium rosyjsko-niemieckiego. A może zdanie wypowiedziane wczoraj przez Manuelę Gretkowską w programie u Lisa zawiera również dużo prawdy? Brzmiało ono: i tak musimy robić wszystko, co nam Unia każe…

SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA LEŻY NA DNIE BAŁTYKU.
 bosy Antek
 Żuromin, Wtorek 08-09-2015

33630. 
Na dożynkach gminnych w Nowej Wsi pojawił się wice minister kultury Piotr Żuchowski.
Stał przed sceną, obok namiotu dla VIP-ów. Nikt z gospodarzy go nie przywitał - ani wójt, ani radna Hordejuk, ani senator Gorczyca, nie mówiąc o prowadzącej spikerce.
Taka jest kultura polityczna lokalnych "vip-ów". A przecież jest to minister polskiego rządu, a nie jakiś tam czynownik z gminy. Żałosne to.
 obywatel2
 Iława, Wtorek 08-09-2015

33629. 
Odnośnie wpisu numer: 33625

Ludzie są zdania, że pływalnia mogła by być większa jeśli chodzi o ilość torów, ale różne pierdoły zainstalowano.
Krytycznie też wypowiadają się ws. siłowni, która dochody przynosi temu, kto ją wynajmuje. Ten ma prawdziwe zyski.
Do budżetu pływalni ratusz dopłaca 50%, lecz na tym korzysta młodzież z nauki pływania.
 pływak
 Iława, Wtorek 08-09-2015

33627. 
Burmistrz Iławy Adam Żyliński swego czasu z wielkim szumem ogłaszał ludowi sukces walki o ekrany przeźroczyste przy torach kolejowych.
No i co tam Panie słychać? Bo widać jak dotąd niewiele albo nic.
 realista
 Iława, Poniedziałek 07-09-2015

33626. 
Zamiast systemu partyjnego obalono
jabola 7,8% za 100 milionów złotych

Argument 100 milionów wyrzuconych w błoto właściwie można by uznać za pełną demagogię, w końcu chodzi o coś, co zwykło nazywać się demokracją bezpośrednią, czyli wolą ludu. Rzecz w tym, że lud nie dał się z siebie zrobić stada baranów i nie wziął udziału w cyrku zafundowanym przez spanikowanego byłego prezydenta Bronisława oraz pseudo polityka Kukiza. W efekcie dosadne stwierdzenie „wyrzuciliśmy 100 milionów w błoto” ma całkowite odzwierciedlenie w faktach. Tyle jeśli chodzi o finanse, czas na polityczne i społeczne podsumowanie.

Należałem do tego grona myślących realiami, nie fantasmagoriami, którzy wielokrotnie i dosadnym językiem pisali o głupiej wierze w siłę niespełnionej rewolucji JOW. Podobnie sprawy wyglądają w przypadku finansowania partii, bo tylko frajerzy i gangsterzy dążą do takiej patologii, w której polityków będzie sobie można kupić na rynku i to oficjalnie. Zasada „płacę i wymagam” to podstawowa przesłanka dająca do myślenia, że środki pozyskiwane przez partię poza budżetem, spowodują jeszcze większe naciski „lobbystów”, niż to się dzieje obecnie. Polacy dają się mamić i nabierać na takie błogosławione rozwiązania, ale tym razem uznali, że pomysły wokół nowej ordynacji i finansowania partii nie są warte opuszczenia kanapy i odłożenia pilota. Skoro wszelkie badania podają, że JOW to hit wśród wyborców, a finansowanie partii z budżetu to już w ogóle wywołuje białą gorączkę podatnika, to dlaczego zabrakło woli, aby skończyć z „tym złodziejstwem”.

Obojętnie kto i dlaczego zorganizował referendum, to w obliczu medialnych i sondażowych interpretacji tłumy powinny przeć do lokali wyborczych. Co się tu ze sobą nie zgadza? Jak zwykle jedno i to samo. Telewizja i sondaże kłamią. Wywoływaniem sztucznych problemów i sporów ideologicznych fascynują się lub/i karmią jedynie utopiści i kliki poszukujące swoich furtek.

Na własny użytek we własnej głowie ułożyłem sobie proporcje i okazuje się, że też przestrzeliłem. Byłem pewien, że 90% Polaków ma głęboko gdzieś jaką metodą wybiera się ulubieńców narodu, kulki czerwone, czarne, czy przez aklamacje. Okazało się, że 92,5% tak uważa, czemu w żadnej mierze nie należy się dziwić. W hierarchii problemów społecznych takie wydumane pierdoły zajmują wskazane miejsce na szarym końcu.

Są też pozytywy z tej farsy demokracji. Zaczynam rozumieć decyzję PO, która odrzuciła projekt referendum złożony przez Andrzeja Dudę. Partia matka zaliczyłaby podwójną porażkę na obraz i podobieństwo jej nieodrodnego syna Bronisława Komorowskiego. Po pierwsze: przegrane wybory, po drugie: przegrana frekwencja w referendum. Co najmniej dwa mocne argumenty miał w politycznym planie PiS oraz Andrzej Duda. Pierwszym były wybory, z natury rzeczy gwarantujące jakieś 40% dla referendum, drugim - pytanie o wiek emerytalny.

Sześciolatki i prywatyzacja lasów na pewno pobudziłaby więcej Polaków niż JOW, ale też nie spodziewałbym się rewelacji, za to złodziejstwo wokół „reformy emerytalnej” zajmuje prawie wszystkich, łącznie z tymi, którzy na wybory nie chodzą. Z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością, wybory parlamentarne połączone z referendum podniosłyby frekwencję do 50%. Jak nigdy wyższa frekwencja nie działałby na rzecz PO, a wręcz przeciwnie, bo wszystkie pytania w projekcie prezydenta Andrzeja Dudy biły w PO ze każdej strony.

Patrząc na to, co się wydarzyło z pewnego dystansu, widzimy, że sprawy idą w bardzo ciekawym i pożądanym kierunku. Sypią się lawinowo ostatnie deski ratunku i spadają na glebę same drzazgi. Nikt i nic nie uratuje przed ostatecznym upadkiem rządzącej sitwy. Jedno z dyżurnych narzędzi masowego ogłupiania – CBOS znów się skompromitował podając, że ponad 32% na pewno pójdzie na referendum.

Jak śpiewał pewien punkowy artysta: „z góry widać dno”. Wskaźnik zaufania społecznego dla PO i rewolucjonistów rockowych został wyznaczony. Zamiast obalenia systemu, obalono jabola 7,8% z a 100 milionów, a to się bardziej do popicia niż do upijania nadaje. Czekam na 25 października bez większego stresu, tajemnicą pozostaje skala, bo porażka PO i Kukiza nie ulega najmniejszej wątpliwości.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 PL, Poniedziałek 07-09-2015

33625. 
Odnośnie wpisu numer: 33616

Przykładem jest iławska ciepłownia sprzedana przez burmistrza Ptasznika (PO) w 2011 roku niemieckiemu koncernowi.
Trzeba było ratować tonący w długach miejski budżet, ale w zamian mamy inne "dobro społeczne" - piękne chodniki i krawężniki.
I nierentowną pływalnię.
 palacz
 Iława, Poniedziałek 07-09-2015

33624. 
Taka logika:

1. Referendum zarządził Komorowski razem z PO.
2. Senat głosami PO wniosek oczywiście poparł.
3. Rząd PO olał referendum.
4. Kopacz otwarcie groziła, że Dudzie odwołać referendum nie wolno, bo to niezgodne z Konstytucją.
5. Za klęskę referendalną odpowiada prezydent Duda, bo nie odwołał, choć PSL prosił, więc to przez Dudę wtopiliśmy 100 mln zł.

Platforma mimo klęski nie przestaje pluć Polakom w twarz.
 logik
 Iława, Poniedziałek 07-09-2015

33623. 
Odnośnie wpisu numer: 33611

Kto brał udział w referendum?
Ja tak, rodzina też, i chyba tylko my...
Jako ciekawostka - rząd PO i PSL w dupie ma zdanie narodu bo ustawa już przeszła, i to miesiąc temu.
Dzienniku Ustaw z 18 sierpnia 2015 r. (Dz.U. 2015 poz. 1197) USTAWA
z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw).
Art. 2a. Niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Poniedziałek 07-09-2015

33622. 
„Rolnik” umiera. Powiat bezradny
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Rolnik-umiera-Powiat-bezradny/4520

Szkoła rolnicza w Kisielicach nie umierała, tylko zarznęła ją powiatowa grupa PO Rygielskiego i Hordejukowej.
Czy tego nie rozumiecie?!
Pytanie: dlaczego w czasie naboru dyrektor tej rzekomo umierającej szkoły uciekł nie wiadomo gdzie na 3 tygodnie? [...]
Mam jedną prośbę do Kuriera. Spytajcie grupę Rygielskiego i Hordejuk czy w następnym roku zgodzą się na nabór do klas rolniczych i policyjnych w Kisielicach?
Tragedią dla każdej instytucji jest spolegliwy, tchórzliwy i słaby szef, niestety rolnik trafił na takiego dyrektora słabeusza, który już drugi raz idzie z własnymi pracownikami do sądu, aktualnie pozwał go wuefista i oby utarł nosa temu bohaterowi mocnemu tylko do słabych.
 TK
 Ząbrowo, Poniedziałek 07-09-2015

33619. 
Odnośnie wpisu numer: 33596

Uciekam myślami do Marszałka. Lata 1918-20 to wyjątkowe okienko w historii Polski. Bo tam w Belwederze, w Warszawie nad Wisłą, w głowie Józefa Piłsudskiego ważyły się losy bolszewizmu i komunizmu. W połowie roku 1919 i jesienią 1920 była realna możliwość, we współdziałaniu z armiami "białej" Rosji, obalenia bolszewizmu, "czerwonej" Rosji. Był tylko jeden problem - rosyjska choroba imperialna.
"Biała" Rosja Denikina, Kołczaka, Judenicza widziała odrodzoną Polskę tylko w granicach Księstwa Warszawskiego sięgającego do Bugu. Dla tej Rosji miasta Grodno, Wilno, Kowno, Lwów, Ryga, Tallin, Helsinki to rosyjska ziemia. Piłsudski więc świadomie powstrzymał akcję polskiej armii. Nie znaczy to jednak, że chciał utrzymać przy życiu "czerwoną" Rosję. Czekał na trzecią Rosję - demokratyczną, modernizującą kraj, ale bez imperialnych planów, która miała się wyłonić po uprzednim wykrwawieniu się "białej" i "czerwonej" Rosji. Przedstawicielem tej trzeciej Rosji był Borys Sawinkow, który w swych planach Polsce oddawał nawet Odessę i Mołdawię.
Na tą trzecią Rosję czeka nadal Polska, Europa Środkowa i świat. Nic z tego czekania.
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 05-09-2015

33618. 
Miło usłyszeć, że Miłosz Jankowski, zawodnik iławskiego WiR, wioślarz, uzyskał kwalifikacje na Olimpiadę w 2016 roku.
Warto sprostować wiadomość o tym, że pierwszym iławianinem na olimpiadzie był Jarosław Kotewicz, jako ten, który reprezentował klub "Ziemia Iławska".
Niestety, Jarek po ukończeniu podstawówki nr 2, oddany został Zawiszy Bydgoszcz, jako utalentowany skoczek wzwyż i tam długie lata szkolony, gdzie uzyskiwał doskonałe wyniki. Jednak po pewnych perturbacjach z rodzimym klubem w Bydgoszczy, został przyjęty na łono Ziemi Iławskiej, klubu założonego przez pewnego biznesmena z Iławy, przez niego był opłacany, z wynajętym trenerem z Łodzi, gdzie Jarek też trenował. Prawdą jest, iż tak wyposażony zakwalifikował się na Olimpiadę w Atlancie z Iławy, nie zaś z Bydgoszczy.
Miłosz Jankowski od początku do końca jest zawodnikiem WiRu i przez iławskiego trenera szkolony, przy współudziale trenerów kadry. Ten dobry kierunek postępowania, ze zawodnik nie opuszcza rodzinnego klubu, należy kontynuować.
W tejże Olimpiadzie z Lubawy z sekcji zapaśniczej wicemistrzostwo olimpijskie wywalczył Jacek Fafiński.
Także na Olimpiadzie w Barcelonie startowała Małgorzata Birbach w maratonie. Pochodziła ze Skarszewa, ukończyła maturę w iławskim LO, wywędrowała do olsztyńskiej Gwardii, gdzie kontynuowała treningi a studia na Akademii Rolniczej.
 trener
 Iława, Sobota 05-09-2015

33617. 
Odnośnie wpisu numer: 33612

Kto mądry umiejący czytać informacje i wyciągać wnioski nie nabierze się na manipulacje.
To jest niewątpliwie problem, no ale - jak sam wiesz - my jako Polska mamy w Europie niewiele do gadania.
Największy wpływ na te wydarzenia mają USA, Niemcy, Francja. A nasze "teoretyczne państwo" może się jedynie przyglądać z boku i wykonywać rozkazy, które narzucają nam zza granicy.
Z zazdrością spoglądam na premiera Węgier, bo facet ma dużą charyzmę i twarde jaja. Może kiedyś i my takiego Orbana będziemy mieli.
 Kamil
 Iława, Sobota 05-09-2015

33616. 
Pięknie, prosto, konkretnie opisany mechanizm, w jaki sposób Polska jest mielona przez machinę zysku lub w jaki sposób zostaliśmy skolonizowani. Lasy Państwowe, kolej, wojsko... itd.

 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Sobota 05-09-2015

33615. 
Odnośnie wpisu numer: 33611

Pewno chcielibyście wiedzieć ile kosztuje referendum byłego prezydenta. Powiem wam: tyle, ile wynosi roczny budżet niedofinansowanej, podobnie jak policja, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. [...]
 CIA
 Kiejstuty, Piątek 04-09-2015

33614. 
Odnośnie wpisu numer: 33611

Wysokość frekwencji w tym psycho-referendum wymyślonym podczas gorączki niedzielnej nocy będzie zarazem wskazywać procentową wielkość żelaznego elektoratu PO.
To będzie drogi sondaż za 100 mln złotych polskich zamówiony przez Komorowskiego, za zgodą PO-senatorów, na koszt wszystkich obywateli.
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 04-09-2015

33613. 
Lista PO-PSL oraz SLD głosujących przeciwników przeprowadzenia wyborów i referendum podczas wyborów 25 października wygląda jak pożegnalne epitafium na politycznym nagrobku.
Gdyby PO poparła wniosek prezydenta Dudy, strzeliłaby sobie w kolano, lecz odrzucając go, strzela sobie w głowę.
Zaprzańcy! Odpoczywajcie w pokoju. Płaczu po was nie będzie.

 Agent J-23
 Iława, Piątek 04-09-2015

33612. 
Rozmowa o uchodźcach w studiu telewizji „Całe Kłamstwa Całą Dobę”.
Cyrk!
Naukowiec jakiejś uczelni rzeczowo i konkretnie formułuje koncepcję rozwiązania problemu:
„Unia mogłaby szybko rozwiązać problem u źródła - doprowadzając do zakończenia konfliktu zbrojnego w Syrii. Trzeba by jednak twardo oznajmić Anglii, Francji i Niemcom, że era kolonializmu się skończyła i nie powinni dostarczać broni rebeliantom”.
Dziennikarka musiała szybko przerwać wypowiedź i zakończyć program, który poszedł w niepoprawnym kierunku.
 skaner
 Iława, Piątek 04-09-2015

33611. 
Na referendum, ogłoszone przez Bronko safandułę nie idziemy, ale za to przygotowujemy się na 25 października, nawet opłacając podróże wnukom, którzy są na studiach, nawet tym w Anglii.
Szykujemy rodzinne spotkania.
Niedziela 25 października - WYPRAWA POD WIEDEŃ przeciw niewiernym.
 Jan IV Sobieski
 mazowieckie, Piątek 04-09-2015

33610. 
Odnośnie wpisu numer: 33604

Kiedyś to był gospodarz, który dbał o rozrywkę mieszkańców, teraz liczy prywatny interes i piar wokół osoby. Lęką żenadą dla mnie jest to, że za wstęp na orlik płacono, choć to nie jest prywatny teren. Okazuje się, że chyba tak.
W Suszu jest tylko jedna właściwa impreza w roku, która pochłania wszystkie koszta gminy.
Od tych zabiegów ludzie dostają mdłości słysząc kto promuje się na takich imprezach. Taki team...
 sportowy
 Susz, Piątek 04-09-2015

33609. 
Odnośnie wpisu numer: 33606

Nie martw się Mietek!
Będą nowe wybory i PiS nas powsadza!

 skaner
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33606. 
Znowu pospieszny skok PO na publiczną kasę.
Pod osłoną nocy nagła wyprzedaż spółki PKP ENERGETYKA.
Jednej z nielicznych w grupie PKP, która jest na plusie i przynosi zyski.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33604. 
Odnośnie wpisu numer: 33570

Zamiast imprezy "zakończenie wakacji", była w Suszu zumba, nawet maraton zumby i to w dodatku nocny.
Mimo ze impreza szeroka reklamowana była [w Internecie], frekwencja publiczności i uczestników oszałamiająca nie była. Zwłaszcza publiczności zabrakło. Może zniechęciła ją powalająca jak na suskie warunki cena biletu, bo 20 zł? Szkoda, że u organizatora przeważyła chęć zysku, która zniszczyła radosną i widowiskową imprezę. Zamiast zachęcać lokalną społeczność do wychodzenia z domu i uczestniczenia w życiu miasta, tworzy się zamknięte imprezy. Zabrakło perspektywicznego myślenia - może ci, którzy wejdą dziś na na Orlik popatrzeć, to jutro zapiszą się na zajęcia, albo zatańczą za parę miesięcy na następnym maratonie? Można było oczywiście popatrzeć na tańczących przez siatkę - jak na zwierzęta w cyrku albo więźniów.
Podsumowując - na orliku była mała grupa trenerów, trochę większa uczestników i parę osób, które w drodze wyjątku oczywiście, płacić nie musiały :) czyli szału nie było, niestety.
 Zumba Girl
 Susz, Czwartek 03-09-2015

33603. 
Odnośnie wpisu numer: 33598

Piotr Żuchowski - swój chłop.
Myślałam, że ta Warszawa go zmieniła, a on wciąż odporny na wiedzę jak falochron na falę.
Piotruś, wracaj do Szałkowa [...].
 Aga
 Szałkowo, Czwartek 03-09-2015

33602. 
Odnośnie wpisu numer: 33597

Mnie to referendum kojarzy sie z tym z 1946 roku. I tylko wygladam kiedy na murach zaczna malowac 3 x tak! To po pierwsze.
Po drugie Bursztynowa komnata jak domniemam dawno jest w rekach prywatnych jakiegos bogatego milosnika sztuki, bo zapewne dawno zostala odnaleziona a jak wiadomo wartosc jej skutecznie zniechecilaby znalazce do zwrocenia jej panstwu.
Ehhh i jeszcze takie przemyslenia...
Sytuacja Polski niestety nie jest dobra, a [rzad] jest jakby ponad to, jakby ich to nie dotyczylo. [...]
Czekaja mlodzi ludzie na tego "Robin Hooda" co zabierze w koncu bogatym i nic... Naprawde brakuje nam czlowieka, za ktorym pojda tlumy i cos sie zmieni, a ludzie potrzebuja prawdziwych przywodcow jakie by czasy nie byly - a nie jakies miernoty.
Chyba zmylil wielu ludzi Pan Kukiz z calym szacunkiem do jego osoby, start mial dobry, ale chyba juz sie wypalil. Moze trzeba casting zrobic jak do tych spiewanych show, stworzyc nowy program "nowy przywodca" ect. Bo podobno lepszy jeden madry niz 100 glupich.
 matka Polka, lat 34
 Ilawa, Czwartek 03-09-2015

33601. 
Czekam na "dorżnięcie watahy" w niedzielę 25 października przy urnach.
To będzie historyczny dzień dla Polski.

 żelazo
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33600. 
Odnośnie wpisu numer: 33596

"Problem czczenia przez Polaków, a szczególnie przez obecne młode pokolenie świąt narodowych".
Panie Feliksie, czy jest Pan radnym? Czy jako radny wnioskował Pan o wywieszenie flag? Czy jako radny z doświadczeniem ostatnich kilku dni będzie Pan wnioskował, aby w przyszłym roku na ulicach Iławy w dniu święta 15 sierpnia zostały wywieszone flagi?
Obecna młode pokolenie jest takie, jak je wychowaliśmy.
Całą odpowiedzialność za to jakie jest obecne młode pokolenie ponosimy my dorośli, a nie młodzi. Brak relacji rodzinnych, może praca była ważniejsza? Wieczny dorobek, a życie uciekło gdzieś między palcami. Relacje rodzinne wykształcają rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, skoro tych więzów/relacji nie ma to znaczy, że strona starsza zawaliła sprawę.
Trzeba żyć tu i teraz, godzić pracę z życiem rodzinnym jak i życiem towarzyskim.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33598. 
Odnośnie wpisu numer: 33579

Kandydat na posła Piotr Żuchowski otrzymał potężną darmową reklamę w sztucznie dmuchanej sprawie nieistotnego pociągu - na styl niegdyś "małej Madzi z Sosnowca".
Wojna wewnętrzna z Polską trwa na wielu różnych odcinkach.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33597. 
Odnośnie wpisu numer: 33590

Nowe czasy, nowe problemy

Marchewka w szkole i brak słodyczy dają możliwość rozwinięcia przedsiębiorczości u najmłodszych. Szkoda, że tej "cwaniackiej sprzedaży nielegalnych Grześków" czy kanapek z majonezem daje piękne pole do popisu dla dzieciaków i możliwość zarobienia więcej niż kieszonkowe (rynek szkolnych sklepików to około 2 miliardy złotych).

Złoty Pociąg, eeehhhh jeśli jest tam bursztynowa komnata to warto. Zawsze warto odkrywać historię, mnie najbardziej w całej tej sprawie interesuje bursztynowa komnata oraz dokumenty jakie tam mogą być, złoto jest jedynie dodatkiem.

Matko Polko mam nadzieję, że Twoje statystyki nie odzwierciedlają rzeczywistości i że należysz do tych 25%. Pytania w referendum są bardzo istotne i wywołają potężny wpływ na przyszłą Polskę. Pytania są skonstruowane czy jesteś za. Za zawsze lepiej się kojarzy z przeciw i oportunizmem, taka drobna zagrywka psychologiczna.

Pytanie ostatnie: „za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika” czytaj w ten sposób, "czy chcesz, aby duże firmy i sprytni przedsiębiorcy nie płacili podatków". oczywiście na fali złego US można to czytać jako "czy chcesz sprawiedliwości za czyny bezdusznych urzędników". Oczywiście wiadomo, że wiele spraw US zawalił i źli urzędnicy doprowadzili wiele firm do upadku, ale czy lepiej jest to naprawić, czy zwolnić z płacenia podatków potężną grupę osób sprytnych? Moja odpowiedź brzmi NIE, jestem przeciwny cwaniactwu.

Kolejne dwa pytania: "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu" oraz czy są „za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa”. Pytanie powinno brzmieć czy jesteś za oddaniem Polski PO oraz PiS na najbliższe lata, bo w tym kształcie przepisów inne partie nie będą miały żadnego wpływu na Polskę ani szans, by coś zmienić.

Pytanie czy jesteś za zmianą sposobu finansowania. Zmianą na co? Pytanie tak otwarte jak tirówka na zakręcie. Powstałe tylko po to, aby odpowiedzieć 3x tak, co byłby dla Polski - moim zdaniem - katastrofą.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 03-09-2015

33596. 
Odnośnie wpisu numer: 33592

15 sierpnia to państwowe święto wojska polskiego ustanowione na okoliczność zwycięstwa Polaków przez zryw ogólnonarodowy w bitwie warszawskiej w 1920 roku. Święto, wprowadzone ustawą Sejmu RP z 30 lipca 1992 roku, jest dniem wolnym od pracy. Dzień ten jest również świętem kościelnym, określonym jako Wniebowzięciem Najświętszej Marii Panny, które zostało ustalone w VII wieku w Rzymie.

Problem czczenia przez Polaków, a szczególnie przez obecne młode pokolenie świąt narodowych, choć nie przez wszystkich, wynika z głębokiego braku poczucia tożsamości narodowej, społecznej a nawet rodzinnej. Pragnę podzielić się w tym miejscu z Wami refleksją nt. naszej osobistej, dalej – społecznej i obywatelskiej tożsamości.

Tożsamość osobista, to nic innego jak moje jestestwo, inaczej natura, z niepowtarzalnymi cechami osobowymi i fizycznymi, też jedynymi zachowaniami i postawami wreszcie. To moja odrębność, czasem unikalność i niepowtarzalność. Warto zamyślić się nad korzeniami naszej tożsamości, czyli mojego ja. Ona zakorzeniona jest w mojej rodzinie, jej wartościach; ale nie tylko – też w środowisku szerszym jak rodzina, czyli w społeczeństwie.

Tożsamość jest przekonaniem o tym kim jestem, skąd jestem, kim byli moi rodzice dziadkowie, co robię, jak myślę, czuję, do czego dążę wreszcie. To na tym budowana jest tożsamość osobista, moja. Jeśli droga jest mi ta ziemia, ta Iława, ten kraj, to będę miał poczucie przynależności. A jeśli jest odwrotnie, to domyślcie się sami.

Uświadomienie sobie więzi łączących mnie z innymi osobami, dostrzeżenie wreszcie poczucia przynależności do grupy (rodziny, grupy uczniowskiej, grupy zawodowej, społecznej, do narodu) stanowi podstawę formowania się mojej tożsamości.

Jeśli Polakom nie zaszczepiono tego poczucia więzi, to proszę nie dziwmy się temu, że dla nas każde święto narodowe, jest co najwyżej dniem wolnym od pracy, dniem do grillowania, i tyle.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 02-09-2015

33594. 
Panie Leszku Olszewski, odnośnie felietonu [strona 36].
Czy ten film to "Pursuit"? (alternatywny tytuł "Twist of fate") z 1989 r.

 Matka Polka, lat 34
 Iława, Środa 02-09-2015

33593. 
Odnośnie wpisu numer: 33588

Z całym szacunkiem Panie Romanie, ale w takim wieku należałoby już czytać ze zrozumieniem.
Asia to pełna życia, radosna dziewczyna z iławskiego podwórka, która za Wielką Wodą realizowała swój pomysł na życie, które w tragiczny sposób zostało przez los nagle całkowicie zburzone. Ona, jak i jej córki, bardzo potrzebują pomocy.
Dzięki Kurierowi sprawa została nagłośniona i od razu ruszyła pomoc, bo od fatalnego dnia jest już 3 miesiące.
Jeśli nie może Pan pomóc, to proszę nie przeszkadzać. Wystarczyłaby odrobina empatii i współczucia zamiast wypisywać głupoty na forum.
 miejscowa
 Iława, Środa 02-09-2015

33592. 
15 sierpnia 2015. Ulice Iławy bez flag narodowych.
Było kilka na prywatnych posesjach. Kto nad tym ma pieczę?
Burmistrz czy starosta? Wszystko jedno.
Dno. Dziadostwo.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 02-09-2015

33590. 
Ciezkie ida czasy dla zwyklego obywatela eehhh ciezkie...
W szkolnych sklepickach tylko marchew (oczywiscie zgodna pod wzgledem wymiarow z unijnymi wymogami), wojsko szuka zlotych pociagow tylko po to by oddac je (komu? Zydom? Niemcom? Rosjanom?). Pani Premier unika Pana Prezydenta... Kolej stoi, sluzba zdrowia nie leczy, a milosciwie nam panujacy rzuclili nam igrzyska w postaci referendum, ktore jak podejrzewam 75% zwykluch obywateli ma w glebokim powazaniu.
A dajcie nam chleba jeszcze bysmy mieli sile jesienia stanac przy urnach i podziekowac za dobrobyt wszechobecny.
 Matka Polka, lat 34
 Ilawa, Środa 02-09-2015

33589. 
Moje pytanie o Polskę. Lecz kto mi odpowie...jak nie ten wiersz.
Jednak, tylko wiersz, a nie miecz. Choć nieraz wiersze mieczami bywały.


CHCIAŁBYŚ ŻYĆ W TAKIM KRAJU?

Chciałbyś żyć w takim kraju, w którym wyuzdanie
Do szkół wprowadzane jest mniejszości staraniem?
Chciałbyś zaszczepiać dzieciom gender-wariacje;
Zamiast życia w rodzinie – seksu eskalację?

Chciałbyś widzieć cierpiących – bez szans na klinikę?
I starców, szukających resztek po śmietnikach?
Chciałbyś żegnać na dworcach, pod płaczącym niebem
Młodzież, opuszczającą Ojczyznę „dla chleba”?

Chciałbyś mieć w kraju rządy meganepotyzmu?
Władzę, co wszystko psuje? Pełną egoizmu?
Chciałbyś, by na twych oczach sprawnie rozkradano
Majątek narodowy – nasze wspólne wiano?

Chciałbyś żyć w kraju, w którym Honor ma się za nic,
Gdzie (dla prywaty własnej) trwa wyprzedaż granic?
Chciałbyś, by powiększano nasze zadłużenie,
Które zdusi niewolą przyszłe pokolenia?

Chciałbyś, by Patriotyzm był w kraju nietaktem?
By fałszować Historię? Zakłamywać fakty?
I mieszkać w państwie słabym, bez Wiary i Armii,
Na łaskę swych sąsiadów rzuconym bezkarnie?

Chciałbyś żyć w takim kraju, w którym mainstream kłamie?
Gdzie burzy się wartości, nic nie dając w zamian?
Chciałbyś patrzeć, jak zdrajca wciska się na cokół?
Chciałbyś? Może już masz to? Rozejrzyj się wokół…
 Marszałek
 Iława, Środa 02-09-2015

33588. 
Czytam jedynkę Kuriera i tam pisze, że jakaś iławianka z dwójką dzieci mieszkająca w USA od 15 lat prosi o pomoc.
Co się dzieje? Czy ten świat zwariował? Jeżeli tam tyle lat mieszkała i tam te dzieci urodziła i tam na pewno bierze różnego rodzaju zasiłki na dzieci - i teraz chce jej matka mieszkająca w Iławie pomocy dla niej...?!
Kobiety, ogarnijcie się.
 Roman, lat 74
 Austria, Środa 02-09-2015

33587. 
Odnośnie wpisu numer: 33570

Nawet nie było pożegnania lata W Suszu.
Pieniążki poszły na triathlon do którego dopłaciwszy i co niema pieniążków które zmarnował pan koordynator od darmowej siły roboczej. Gdzie te inwestycje które obiecywano naprawy dróg podwórek? Ja się pytam gdzie one są?
Może pan od promocji który wiecznie mówi, że nie ma pieniędzy ale dla opcji ziomkowskiej ma na baner, to kasa jest. Niech oplakatuje nawet asfalt, by żyło się lepiej W Suszu.
 sportowy
 Susz, Środa 02-09-2015

33586. 
PORTRET POSZUKIWANEJ OSZUSTKI

Policjanci z Iławy i okolic proszą o pomoc mieszkańców. Kobieta z portretu pamięciowego podając się za przyjaciółkę córki wyłudziła pieniądze od jej rodziców, a będąc w ich domu i wykorzystując nieuwagę gospodarzy jeszcze ich okradła!

W najnowszym KURIERZE także o medialnych 5 minutach wiceministra PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO i pomocy, jaką od rodaków w USA po naszej publikacji dostała rodzina ciężko chorej JOANNY JAWORSKIEJ.
 KURIERZY
 Iława, Środa 02-09-2015

33585. 
Odnośnie wpisu numer: 33570

MTB wyrzucono z kalendarza imprez sportowych po wyborze nowego dyrektora CSiR w Suszu.
Potrzeba było władzy kasy, więc cięcie i okay. Jarosław Piechotka, będący na garnuszku Burmistrza Pietrzykowskiego, ma tyle do powiedzenia na ile mu pozwolą, ale myśli, że to on tam rządzi.
Tak to już jest, podskoczyć nigdy nie można za wysoko, bo powiązania polityczno-towarzysko-zawodowe po prostu na to nie pozwalają, a my na tym tracimy.
 mieszkaniec
 Susz, Wtorek 01-09-2015

33584. 
Kurdę, co się dzieje! Złodzieje i kłamcy na wierzchu.
Strach włączać telewizor wieczorem, skandal goni skandal, ufff...
E tam, idę na spacer.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33583. 
Odnośnie wpisu numer: 33577

„Wolno zabrać złoto i walutę” takie plakaty wisiały w warszawskim getcie. W czasie Holokaustu wyrywane były złote zęby, zabierane kolczyki, łańcuszki, obrączki - słowem wszytko co było cenne, a czego wcześniej nikt nie ukradł. Przeszukania i rabunki, ehm konfiskaty były czymś normalnym.
W 1943 miała miejsce operacja „Reinhardt” podczas której niemcy zalegalizowali złoto o wartości na dzień dzisiejszy około pół miliarda dolarów. Polacy wywieźli 75 ton złota do sojuszników i z tego co wiem to do dziś nie wróciło do naszej ojczyzny.
Żydzi w Polsce byli zamożną grupą wiec wielce prawdopodobne jest że złoto pochodzi właśnie od tej grupy. Jeśli ktoś jest w stanie udowodnić, że złoto należy do niego to powinien je otrzymać.
Oczywiście bardzo daleko jest mi do twierdzeń typu: złoto leży na moim polu więc jest moje.
Ale niemcy większość złota przetopili i nabili na sztabkach datę 1938 jednocześnie uniemożliwiając jakąkolwiek identyfikacje i zwrot. Bardzo ważne jest to, aby pokazać Światu, że Polska jest krajem cywilizowanym i jest w stanie oddać zagarnięte mienie każdemu, kto jest w stanie udowodnić własność. Ważne jest, aby pokazać "z chęcią oddamy złoto ich prawowitym właścicielom, ale niestety nie jesteśmy w stanie zweryfikować pochodzenia złota, w związku z czym przechodzi na własność polaków."
A nie szczekać jak burek: nie dam, bo to je moje złoto, bo na moich torach stało.
Istnieją setki osób m.in znana aktorka Scarlett Johansson, która jest dumna z Polskich korzeni: "Moi przodkowie wyemigrowali z Polski podczas II wojny światowej i była to dla nich dramatyczna decyzja. Pamiętam z dzieciństwa, jak mama opowiadała mi o mojej polskiej rodzinie. Jestem bardzo dumna ze swojego pochodzenia."
Jej dziadek miał na nazwisko Szlamberg. Pokolenie oszukiwane przez komunę jest bardzo negatywnie nastawione do Żydów, Ukraińców Białorusinów.
Mam nadzieję, że dzisiejsi 30-latkowie okażą się na tyle dojrzali, że wspólnie będą wspominać tragiczną historię, a nie tylko kłócić się.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33581. 
Odnośnie wpisu numer: 33578

Jeśli deweloper stawia bloki (i zarabia), to winien był pomyśleć nie tylko o placykach dla przedszkolaków, ale też wyeksponować miejsce, czyli pole, gdzie sami mieszkańcy Wspólnot w ramach własnych postawią słupki z siatką, brameczki przenośne do piłki nożnej, zainstalują sobie siłownie na wolnym powietrzu, drążek do podciągania i wywijania na nim. I inne czego dusza zapragnie przyrządziki.
I wówczas będą to szanować, proszę Państwa.
Tymczasem szarwark na sesjach rady i wydzieranie sobie pieniędzy na budowanie w całym mieście, a najlepiej przy każdym bloku siłowni i innego badziewia do ćwiczenia.
Nie wiem czy ktoś policzył, ale nawet jeden czy 3 procent mieszkańców z tego nie korzysta.
Ciągnę dalej. Zadaniem Ratusza niech byłoby budowanie strategicznych tylko dla KF symboli: hal, basenów, orlików.
Choćby na głowie stanąć, Ratusz naraz tego wora z pomysłami i radosną twórczością radnych szczególnie nawiedzonych nie pociągnie.
 parafialny
 Podleśna, Wtorek 01-09-2015

33580. 
Zastępczyni PREZYDENTA EUROPY objeżdża POlskę.
Przed wyborami przypomniała sobie, że Polska to nie tylko partia i żłób.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33579. 
Odnośnie wpisu numer: 33574

Marnie ta kampania wyborcza Żuchowskiemu się zaczęła.
Chciał zaistnieć w mediach światowych z tym "złotym pociągiem", a dostał zakaz wypowiadania się do prasy. [...]
 gorzelany
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33578. 
Odnośnie wpisu numer: 33572

Hej gorzelany...! Jak można znieść taką radę, gdzie na sesji dyrdymały, samopowtarzające się ględzenie , wręcz nakręcające się i składanie skarg przez czynnik społeczny, radną jedną, w "Majestacie Prawa" na własnego z komitetu wyborczego Adama Żylińskiego, nota bene naszego Burmistrza. Ten to ma nerwy...
Jak można znieść interpelacje o krzywym chodniku, o psim łajnie na deptaku, o ławeczkach pomazanych, bazgrołach na murze, o szaleństwach na amfiteatrze, wreszcie o ględzeniu o placach do zabaw dla dzieci, czy o aktach współpracy z WSI przez jednego działacza społecznego, czy o braku kropki po cyfrze w budżetowej noweli.
A Burmistrz w odpowiedziach wije się jak Świder pod Warszawą, by każdemu dogodzić, by go nie urazić. Ale miasto musi jakoś do przodu pchać. Dlatego za żadne pieniądze tego nie bierzcie - mówię wam!
 parafialny
 Podleśna 13, Wtorek 01-09-2015

33577. 
Odnośnie wpisu numer: 33571

Panie Krygier, czy brał ktoś z Pana rodziny udział w załadunku pociągu, że pisze Pan, iż te złoto należy do Żydów?
Czy i skąd ma Pan taką wiedzę? Proszę się tym podzielić z czytelnikami.
 strażnik pociągu, lat 56
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33575. 
Odnośnie wpisu numer: 33572

Panie gorzelany, Pan radny Rochowicz powinien poczytać sobie swoje wpisy przed wyborami. Pamiętam, że był aż nad aktywny, sypał pomysłami, raził swoją witalnością i co?
Balon pękł, a może przejrzał na oczy i zobaczył, że ma do czynienia z innym człowiekiem, że nic się nie zmieni w Iławie na lepsze, bo kto inny rozdaje karty na górze...
[...]
Warto ten felieton przeczytać w całości! [z archiwum]:
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Rochowicz-Dali-nam-krzyz-na-droge/433
 natasza_pegeerówka
 Droczyn, Wtorek 01-09-2015

33574. 
Minister Żuchowski [PSL] mam nadzieję, że wytłumaczy dziś wyborcom dlaczego jego partyjna sfora zlikwidowała wszystkie sklepiki szkolne w całej Polsce. [...]
A kulturalna żona Basieńka, jako dyrektor w SP3, zadowolona...?
Yntelygencja zafajdana. [...]
 Jimmy
 Iława, Wtorek 01-09-2015

33573. 
Odnośnie wpisu numer: 33559

Panie poszukiwacz, najbardziej nadużywający prawa to są towarzystwa poszukiwaczy działające w Polsce. Przysłowie "najciemniej pod latarnią" jest tu dość adekwatne.
Panowie potrafią dzielić swoimi pozwoleniami i nadużywać funkcji które dał konserwator zabytków. Dla ściemy na forach straszą skutkami prawnymi jeżeli nie będziesz miał pozwolenia rekomendowanego przez nich. A skarby znikają lub wywożone są do Niemiec.
A złoty pociąg powinien być pod nadzorem komisji śledczej i prokuratury.
 sportowy
 Susz, Wtorek 01-09-2015

33572. 
Odnośnie wpisu numer: 33569

Towarzyszko pegerówko! Uważam, że bycie radnym jest okropnie nużące i nudne. Te dyskusje i dzielenie włosa na czworo, te korowody słów i słówek, myśli i marzeń.
Dla Feliksa Rochowicza te diety radne to pryszcz. On, jak towarzyszka sugeruje, nie jest w radzie dla kasy. Proszku i mieczy ci u niego dostatek. Może zdać mandat natychmiast, ale wg ordynacji większościowej muszą odbyć się ponownie w tym okręgu wybory.
 gorzelany
 Iława, Poniedziałek 31-08-2015

33571. 
Odnośnie wpisu numer: 33566

Złoty Pociąg zrobił taką aferę, że nawet ktoś las podpalił w nadziei, że ze zgliszcz wystawać będą wagony. Nikt nic jeszcze nie odnalazł, a już kolejka chętnych. Żydzi, bo to ich złoto, oczywiście nie pamiętają, że Polska była ich ojczyzną, postać Jankiela jest im totalnie obca, liczy się tylko kasa, bo oni są spadkobiercami i koniec, a jak nie ma spadkobierców to dać innym "naszym".
Przykre jest to, że Hitlerowi i Stalinowi udało się tak skutecznie poróżnić Polaków i Żydów (Ukraińców, Białorusinów i wielu innych nawiasem mówiąc też). Reżimy okradły i wymordowały niezliczoną ilość istnień ludzkich. Dzisiejsi "spadkobiercy" którzy mają roszczenia do Polski (która w czasach grabieży i mordów de facto nie egzystowała) i zachowują się jak hieny cmentarne, które tylko szukają co to można kąsnąć. Aż dziw bierze, że nie chcą odszkodowania za mienie pozostawione w Egipcie za czasów Mojżesza.
Te 10% zapłaty za odnalezienie Złotego Pociągu moim zdaniem jest ceną akceptowalną, o ile znalazca jest odkrywcą, a nie spadkobiercą zbrodniarza, który tylko próbuje zalegalizować łup.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Poniedziałek 31-08-2015

33570. 
Upadek Ogólnopolskiego Górskiego Wyścigu Kolarskiego w Suszu!
Kurierzy zainteresujcie się tym tematem.
Od 5 lat w ostatni weekend sierpnia na ogólnopolski wyścig górski przyjeżdżało setki sportowców, matek i ojców z dziećmi na wyścig rodzinny, dzieci rywalizowały ze sobą. W zawodach uczestniczyła masa osób z Susza i Powiatu Iławskiego. W mieście wszyscy żyli tymi zawadami jak triathlonem. U nas na ulicy odbywają się dyskusje na ten temat. Zawody na stałe zostały wpisane w kalendarz startów miłośników tej dyscypliny z całej Polski. Na forach i portalach społecznościowych zawsze wrzało: hura, jedziemy do Susza.
A teraz cisza, cisza, cisza. Co się stało? Kto jest winien tego blamażu i powalenia imprezy? Komu na tym zależało?
 kolarz z Susza
 Susz, Poniedziałek 31-08-2015

33569. 
Odnośnie wpisu numer: 33568

Sorry, ale jak sił lub pomysłów nie staje, to dlaczego nie zrezygnować wcześniej i pozwolić działać dla dobra mieszkańców osobie, która będzie chciała i umiała tego dokonać? Ambicja, kasa... a może coś innego?
Ps. Jeszcze trzy lata czekania i leniuchowania, no no no...
 natasza_pegeerówka
 Droczyn, Poniedziałek 31-08-2015

33568. 
Odnośnie wpisu numer: 33567

Nie mam nic przeciw temu co szanowny Pan mówi. Za 3 lata zamienimy się rolami. Ostatnio nie idzie mi nawet z pisaniem do Kuriera.

Nie trafił Pan niestety z wyborem. Szkoda. Żałuję, że nic mi nie wychodzi, a byłbym szczęśliwszy od Pana, na drugiej stronie, tam gdzie Pan, będąc. Jak szanowny Pan widzi, radzenie, w przeciwieństwie do roli trenerskiej, jakoś mi nie wychodzi.

A radna Ewa Jackowska to, wedle mnie, prawdziwek oraz gigant działania.
Nie mam w sobie tego, co Ona ma w predyspozycjach.

Bardzo więc Pana przepraszam, że zawiodłem... Cóż więcej mam dodać?
Cóż więcej...?
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 31-08-2015

33567. 
Odnośnie wpisu numer: 33555

Panie Feliksie Rochowicz!
Pisze Pan o placu zabaw czy boiska dla młodzieży na Osiedlu Ostródzkim, że kiedy słowo ciałem się stanie, to długi proces w Ratuszu... że może starczyć tej kadencji... etc.
A tu tylko popatrzeć kolejny pomysł Radnej Ewy Jackowskiej, która działa i jej każda inicjatywa ma poparcie i jest akceptowana w Ratuszu i, co najważniejsze, jest realizowana. Siła perswazji?
Bardzo żałuję, że jest Pan radnym z mojego okręgu. Proszę zacząć działać bo pisanie na łamach Kuriera nie wystarczy.
 wyborca z Ostródzkiego
 Iława, Poniedziałek 31-08-2015

33566. 
Odnośnie wpisu numer: 33559

Taka logika...
Naziści zamknęli Żydów w "polskich" obozach koncentracyjnych. Ponieważ były to zbrodnie motywowane nienawiścią, ich [Żydów] przedmioty zostały w domach. Niemcy zabezpieczyli więc żydowskie złoto i wsadzili do pociągu. Nie zdążyli jednak uciec daleko, bo front zaczął się zbliżać.
Dlatego to złoto należy oddać Rosji.
Logiczne...
 logik
 Iława, Poniedziałek 31-08-2015

33563. 
Jak to jest, żeby ksiądz proboszcz w Rudzienicach, który idzie do ołtarza przy dwóch kulach, podczas mszy był sam, bez ministrantów...?
Jest to przykry widok.
Ministranci wraz z rodzicami powinni się nad tym zastanowić.
 parafianin
 Rudzienice, Niedziela 30-08-2015

33562. 
Odnośnie wpisu numer: 33559

Zastanawiają mnie [...] w temacie afery "skarbu złotego pociągu" oraz rewelacyjne wypowiedzi generalnego konserwatora zabytków, ministra Piotra Żuchowskiego!
Widział on podobno na zdjęciach zarys dział i całego pociągu :)
Stawiam na to, że okaże się to wszystko WIELKĄ BUJDĄ!
I będzie to koniec kariery Pana Piotra...
 nie czerpię wiedzy z TVN
 Iława, Sobota 29-08-2015

33559. 
Panie Piotrze Żuchowski!
Wszystko ładnie pięknie, ale to wy w rządzie koalicyjnym PO-PSL jesteście największym zagrożeniem dla POCIĄGU ZŁOTA.
Boicie się, że ten skarb odnajdzie nieodpowiednia osoba i trzeba będzie wypłacić ogromne znaleźne.
Oj, żeby tylko wasi biznesmeni-kolesie nie dorwali się do ograbienia mienia które jest nasze!
 poszukiwacz
 Wałcz, Piątek 28-08-2015

33557. 
Propagandowe kwiatki od Ewki...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 28-08-2015

33556. 
Chciałabym żeby dziennikarze Kuriera Iławskiego sprawdzili i ewentualnie opisali w tygodniku czy to prawda, iż [...].
 myśliwy
 Januszewo, Piątek 28-08-2015

33555. 
Odnośnie wpisu numer: 33551

O tym, że w Iławie przy Ostródzkiej brak placów do gier było od dawna wiadomo nim znalazłem się w Radzie. Na razie słowo. Kiedy ciałem się stanie, to długi proces w Ratuszu. Może starczy tej kadencji kiedy słowo w stan ciała przejdzie.
Będzie sporo problemów, ale powoli.
Dziesiątki spraw w Iławie mamy do realizacji, nie zawsze place do zabaw zajmują pierwsze miejsce. Ale damy radę, damy... jeśli z szacunkiem do siebie będziemy, jak dotąd odnosić. My radni tego terenu nie ustąpimy...
Pozdrawiam rozmówcę serdecznie.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 27-08-2015

33554. 
W całym Suszu nie ma sygnału w telefonach stacjonarnych.
Nie można zadzwonić...
 Iwona
 Susz, Czwartek 27-08-2015

33553. 
Odnośnie wpisu numer: 33547

Kuriozum goni kuriozum.
Kurier szeroko opisywał powstanie placu zabaw. To prywatna inicjatywa przedsiębiorstwa PKS w Iławie na swoim prywatnym terenie dla całego społeczeństwa. Co ma do tego miasto...?!
Niech miasto postawi tam gdzie chce swoje place zabaw. Plac obok Kapera woła o ratunek od lat i nic.
Pięknie, że powstał nowy plac, a powstał w takim miejscu bo ten teren jest prywatny i plac zabaw nie wymagał uzgodnień i zezwoleń. Gdyby prywatny inwestor chciał to zrobić na terenie miasta, równie dobrze mógłby iść na drogę krzyżową pod górkę w śniegu, deszczu i pod wiatr. Miałoby to większy sens niż kopanie się z administracją.
Uważam, że to wspaniała inicjatywa i gdyby np. Hotel Tiffi albo inni giganci turystyczni myśleli w ten sposób, to mieszkańcy by bardzo skorzystali.
Przykład.
Dlaczego Hotel Tiffi nie zbudował ogólnodostępnego placu zabaw np. zaraz przy plaży miejskiej...?
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 27-08-2015

33552. 
Odnośnie wpisu numer: 33550

Proszę Państwa!
Tacy ludzie nie są do współpracy na niwie polityki.
[...] Kompletna kompromitacja wobec wyborców.
Jednym kury macać, jemu cepem w bęben walić.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-08-2015

33551. 
Odnośnie wpisu numer: 33547

Drogi Panie radny.
Proszę lepiej zainteresować się okolicami Pana okręgu wyborczego i spełnieniem obietnic dotyczących budowy boiska wielofunkcyjnego w okolicach Osiedla Ostródzkiego.
A nawiasem mówiąc - dieta radnego z czyich pieniędzy pochodzi?
 ddd
 Iława, Czwartek 27-08-2015

33550. 
Kukiz kaput!

 republikanin
 Iława, Środa 26-08-2015

33549. 
Odnośnie wpisu numer: 33547

Przykro, że plac zabaw przy PKS budzi tyle emocji.
Ja, w przeciwieństwie do Pana, widziałam nie jeden raz sporo dzieci wraz z rodzicami. Parkan pięknie zabezpiecza, a budynek jest w trakcie remontu i niebawem będzie piękny.
Wydaje mi się, że szkoda zdrowia. Jest tyle ważniejszych spraw, a im więcej placów zabaw, tym lepiej.
 jedna z wielu
 Iława, Środa 26-08-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 44 45 46 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 224 225 226 ... 360 361 362 następna ] z 362131001085


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.