Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Więcej...

Forum

35062. 
Odnośnie wpisu numer: 35058

Natasza czasami chodzi w spodniach - fakt niezaprzeczalny :)
W zamierzchłych czasach dane jej było przeczytać książki "Poza miastem", "Londyn" J.B. Priestleya. [...] Kto da radę przeczytać i zrozumieć, będzie wiedział o co biega w wyborach. [...]
To takie proste: trzeba najpierw roztoczyć wizje, to nic nie kosztuje, a ludzie zaczną przychodzić, czytać (to tzw. zanęcanie).
[...] ONI, przyszli wyborcy, będą niejako zmuszeni przychodzić po takie smakowitości, a później, kiedy już złapią się na haczyk, wystarczy dokończyć dzieła.
Reasumując.
Natasza świadoma, że sztuką jest odpowiednia hierarchizacja naszych wartości i celów, aby cieszyć się zarówno z naszego wnętrza i wartości, które wyznaje, rezygnuje z kandydowania na tak zaszczytne stanowisko!
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 16-04-2016

35061. 
Jestem mieszkańcem bloku przy ul. Kasprowicza [„falowiec”]. Mieszkam na parterze. Siedząc sobie w salonie, często widzę przez okno śmigające "koguty" policyjnego radiowozu przejeżdżającego po chodniku tuż obok mojego balkonu.
Ostatnio udało mi się nagrać kamerą taką sytuację. Ślady opon na trawie też nie pozostawiają złudzeń.
Takie zachowanie policji jest co najmniej niestosowne. Czuję się w pewien sposób inwigilowany oraz gwałcone są zasady jakiejkolwiek prywatności.
 Andrzej
 Iława, Sobota 16-04-2016

35060. 
Odnośnie wpisu numer: 35056

Nigdzie nie jest napisane, że WSZYSCY muszą się zgodzić. To sobie wymyśla szanowna pani i jej podobne.
Dobra rada - tylko proszę ją zastosować do siebie - wyprowadzka z bloku to idealne rozwiązanie dla pani.
Kot swój urobek głęboko zakopie, nie zostawia na wierzchu, oczywiście byle nie w piaskownicy. Tu się zgodzę. Kupska po psach i obsikany każdy krzak nie przeszkadzają?
Rozumiem, że grasujące szczury również szanowna pani, zdecydowanie woli?
 ktosik
 Iława, Sobota 16-04-2016

35059. 
KONFLIKT W „SERCU” SZPITALA

Pielęgniarki z bloku operacyjnego jednego dnia wzięły urlopy na żądanie, by zwrócić uwagę na warunki, w jakich pracują. Jednak dyrekcja iławskiego szpitala powiatowego zagroziła donosem do prokuratury o narażaniu pacjentów.
O co poszło i co z tego wynikło – czytaj w Kurierze na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 15-04-2016

35058. 
Odnośnie wpisu numer: 35052

"Na horyzoncie nie widać osoby, która wskazałaby właściwy kierunek!"
Na szczęście jest Natasz w spodniach. On wskaże, wytyczy, poprowadzi.
Bez niego my ślepi i goli.
Przybywaj, wygłaszaj, prowadź, roztaczaj. Spijać będziemy wizje twoje!
 Agent J-23
 Iława, Piątek 15-04-2016

35057. 
[...]
Zamiast galerii jazowej z chęcią podziwiałbym tam fontannę w stylu takim jak np. na zdjęciu - jako hołd dla żeglarza Tomasza Lewandowskiego.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Piątek 15-04-2016

35056. 
Odnośnie wpisu numer: 34990

Uprzejmie proszę nie mieszać ludziom w głowach cytowaniem stanowiska Głównego Weterynarza, które Prawem nie jest, lecz zaledwie poglądem, zdziczałym tak samo, jak ukochane zwierzęta.
Ustawa natomiast słowem nie zezwala żeby mi zgraja kotów zaszczała i zasrała podwórko przed oknem i drzwiami.
Powiadam wam jeszcze raz, sąsiedzi - wszystko musi funkcjonować według określonego porządku.
"Sąsiedztwo wolno żyjących kotów winno być" dopuszczone tylko wtedy, gdy WSZYSCY, podkreślam WSZYSCY w zbiorowości blokowej wyrażą na to zgodę. Takiej zgody nie ma.
Nie odbieram nikomu miłości do kotów, pobłażam a jednak szanuję to, ale proszę mi tego nie narzucać, bo ja choruję przez te bakteryjne i fałszywe futrzaki. I tłumaczyć się nie muszę.
Jeśli chcesz jeden z drugim miłośnikiem bawić się w dokarmianie kotów (czytaj: robienie z nich kalek i potworków), to proszę się wyprowadzić z bloku do własnego i suwerennego domku, najlepiej za miastem. I wtedy możecie razem robić wszystko, dosłownie. I nic nikomu do tego.
 Krysia
 Iława, Piątek 15-04-2016

35055. 
Odnośnie wpisu numer: 35046

Ty, pyskaty zielony ludziku z PSL-u!
Ale w takim Kwidzynie za miedzą to wasi koledzy wsparli PO w bandyckim wyprzedaniu szpitala z majątku powiatu. I nie ma to-tamto... Pecunia.
 urzędnik
 Iława, Czwartek 14-04-2016

35054. 
AFERA PALIWOWA znowu w TVP

Rolnicy i przedsiębiorcy z naszego regionu znów stanęli przed kamerami telewizji (Rodzone gm. Lubawa). Ludzie szukają pomocy w sprawie podatku, jaki muszą zapłacić za paliwo kupowane od, jak się potem okazało, oszustów. Rok temu sprawę badała Elżbieta Jaworowicz, teraz Jan Pospieszalski. Emisja programu „Warto rozmawiać" we wtorek o godz. 21:25 w TVP1.
Więcej czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 14-04-2016

35052. 
Odnośnie wpisu numer: 35051

Tak czytam wypowiedzi i zastanawiam się czy aby piszący wiedzą o czym piszą? Co jest bardziej nośne? Jakaś galeryjka jazzowa w zapyziałym miasteczku, czy też klubik piłkarski, któremu uda się pokonać jakiegoś wielkoluda...?
Pan Krygier jak widać, swoimi wpisami, chce przekonać mieszkańców, że kibice i klub piłkarski, to samo zło - tak to niestety odczuwam :) Szkoda, że na forum poruszane są tematy zastępcze, a tematy, które winny być poruszane niestety nie znajdują autorów.
Za kilka miesięcy minie 2 lata kadencji "złotoustego" burmistrza, a na horyzoncie nie widać osoby, która wskazałaby właściwy kierunek!
Proszę pamiętać, że czasu się kupić nie da!
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Czwartek 14-04-2016

35051. 
Odnośnie wpisu numer: 35049

Świetny przykład, niestety to Pan jest tym gołębiem i nie potrafi tego dostrzec, ja zresztą też jestem wielokrotnie tym gołębiem.

"Na iławskim stadionie już prawie 10 lat nie doszło do agresywnych zachowań". Na kolejny przykład będzie, że sebix ze wsi, albo my go nie znamy. Nieważne kto, ważne gdzie, napisał Pan konkretnie "na stadionie nie było agresywnych zachowań". Podałem przykład, może Pan walczyć z faktami, ale to nic nie zmieni. Kolejny przykład:
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szalikowcy-Jezioraka-dobijaja-wlasny-klub/2162

Prawdziwy kibic? A co osoba idąca na mecz nie jest kibicem? Kim jest w takim razie? Słupem?
Prawdziwy kibic to taki co wyrwie 3 krzesełka przewróci śmietnik i będzie darł "usta" o 2 w nocy i rozbijał butelki na ulicy? Kto to taki prawdziwy kibic? Patriotą jest ten co idzie umrzeć bo każe idealista, czy ten co przeżyje, aby walczyć dalej?
Chcecie mieć coś na stadionie zróbcie zrzutkę, tak chętnie chwali się Pan akcjami charytatywnymi kibiców. Część jest faktycznie bardzo ważną pomocą, ale wiele to zrzutka dla kumpla, syna kumpla, albo kumpla kibica, czyli for us by us. Kto zniszczył krzesełka po stronie "naszych", zielone ludziki?
Kończy Pan rozmowę? Nie należy się poddawać. Zróbcie zrzutę na remont stadionu, zbierzcie podpisy. To, że ja jestem przeciwny wcale nie znaczy, że nie znajdzie Pan ludzi chętnych do pomocy czy to podpisem, czy finansowo. Może uświadomi to kibica, że takie krzesełko z montażem to 50 zł i będzie myślał następnym razem (wyszczerbione jest do wywalenia z powodu przepisów).
Krzesełka same odpadają? To przymocujcie. Porozmawiajcie z zarządcą obiektu, kupcie klej mrozoodporny kołki i jazda (dopytajcie się dobrego budowlańca jak to zrobić, aby nie rozsadzić betonu). Zróbcie zdjęcia, super promocja. Zbierajcie argumenty, potem idźcie do burmistrza: 3500 podpisów, 800 godzin prac, stu wolontariuszy, przegląd 4200 krzesełek stadionowych demontaż i ponowny montaż 700 z nich, kupno z własnych środków 200 krzesełek. Naprawa i spawanie ogrodzenia. Trzeba kasy na remont schodów, sami nie damy rady. I już ciężko odmówić komuś kto dba i robi.

"(...) Z pańskich wypowiedzi wygląda". Co wygląda? Argumenty, które ciężko obalić? Stereotypy, które co chwila są potwierdzane? To, że jestem cholerykiem? Jestem, najpierw wyolbrzymiam, potem próbuję załagodzić.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Czwartek 14-04-2016

35049. 
Odnośnie wpisu numer: 35043

"Rozmowa z idiotą na argumenty jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej"

[...] Pokazał Pan film z agresywnego zachowania kibiców Hutnika Kraków którzy próbowali zdemolować stadion, co im się ostatecznie nie udało. Czy dlatego, że kibice z odległego Krakowa w 2011 roku próbowali chuliganić, to mają cierpieć na tym kibice w Iławie i zamiast stadionu mieć skansen? Niech Pan nie będzie śmieszny. [...]
Zresztą ślicznie napisała osoba o pseudonimie melepetka: czemu Pan nie zauważy dobrych akcentów kibicowania których w Iławie jest naprawdę o wiele, wiele, wiele więcej niż tych negatywnych kontekstów które gdy już się pojawią to bywają rozdmuchiwane przez media. Kończę rozmowę na temat stadionu, trybun, bo jak powiedziałem na wstępie ta rozmowa jest zupełnie zbędna i jałowa.
Cieszę się, że chociaż co do galerii jazzowej się po części zgadzamy. Również uważam, że jeżeli chce się ją już postawić to sądzę, że można to zrobić na placu starego miasta.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 14-04-2016

35048. 
Odnośnie wpisu numer: 35043

Jestem mieszkańcem Starego Miasta [...].
Przed decyzją o budowie galerii jazzowej na skwerze koło ratusza czemu Burmistrz Miasta nie zapytał o zdanie mieszkańców okolicznych blokowisk w mini-referendum (np. gazetowym)...?
Czy naprawdę nie ma ważniejszych potrzeb na naszym Starym Mieście?
Na przykład parkingi oraz udrożnienie dojazdów i ogólna komunikacja.
 autochton
 Iława, Czwartek 14-04-2016

35046. 
Gratuluje dla autorki artykułu "Kurierem z powiatu" za doskonale oddaną atmosferę sesji w starostwie iławskim.
Dobrze, że radni opozycji zmusili Polańskiego do publicznej deklaracji, iż to ich gazecidło ma być informacyjne, a nie polityczne. [...]
Pierwotny zamysł był zapewne taki.
Członek ze "specjalistką od tego i owego" wpadli na pomysł, bo oni w tym czworokącie planują i knują żeby rozsiewać swoją propagandę [...]. Liczyli, że wyjdzie naturalnie i ciemny lud kupi pozorną obiektywność pod płaszczykiem niemieckiej "Gazety Olsztyńskiej".
Najpierw delikatnie sączyliby neutralną papkę sondując sytuację. Gdyby nie było żadnej reakcji, ton zaostrzałby coraz bardziej im bliżej wyborów, aż do kulminacji jesienią 2018 roku.
Nie poszło po ich myśli, zrobił się niekorzystny szum i dlatego naczelny strateg Maciej Kurdupel nie wytrzymał i popuścił na sesji. [...]
 watch dog
 Iława, Środa 13-04-2016

35045. 
Odnośnie wpisu numer: 35039

Blisko 20 lat temu byłem na meczu z Amicą Wronki i stałem na orzełku.
I pękałem z dumy, gdy w telewizyjnym Teleexpressie była potem informacja o Iławie - o tym, że klub znad Jezioraka szedł jak burza.
I byłem bardzo rozczarowany, że nie weszli do I ligi. Potem się sprzedali...
A dziś nie istnieją.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Środa 13-04-2016

35044. 
Odnośnie wpisu numer: 35042

Walczcie bezpardonowo, nawet urządzajcie protest przed Nenufarem.
Ja wygrałem z prywatnym sklepem walkę, gdy tuż pod balkonem moim zainstalowali machinę napędzającą klimatyzację. Trwało to 2 miesiące, aż udało się przez SANEPID pogonić ich, by zainstalowano w innym miejscu.
 Marszałek
 Iława, Środa 13-04-2016

35043. 
Odnośnie wpisu numer: 35040

Nie dociera do mnie fakt, który wcześniej nie został przedstawiony.
Nie można powoływać się na argumentację wcześniejszą, jeśli taka nie zaistniała. Nie można też mieć pretensji, że rozmówca nie zna pewnych kwestii należy je argumentować, przedstawić, anie robić wyrzut, że ktoś czegoś nie wie. Dla mnie i dla bardzo wielu osób jest nieznany fakt braku agresji od 10 lat na stadionie w Iławie (patrz link). Tu też nie ma agresji? Tylko, mhm, co?
https://www.youtube.com/watch?v=5fdkuP4s9tI
Ktosikowa napisała o latających krzesełkach. Pan odpisał "Te krzesła same odpadały". To jest przykład śmiesznej argumentacji, pewnie azymut na murawę wpisała im jakaś nieznana obca cywilizacja.

"Stadion, odkąd jest w rękach miasta, jest zaniedbywany."
Skoro źle stadionowi w rękach miasta to weźcie go w swoją opiekę. Utrzymajcie, koście trawę, zapłaćcie rachunki za prąd wodę, podatki, ochronę podczas meczów, wydrukowanie biletów, promocję... Remonty, ubezpieczenie.
Czy wie Pan ile kasy poszło w piłkę nożną w Iławie na przestrzeni ostatnich 25 lat? A ile na tenisa ziemnego. Kiedy były remontowane trybuny na stadionie tenisa ziemnego i kto za to płacił?
Tłumy? A co to tłum? Bo na meczu siatkówki Polska-Chiny z tego co pamiętam to nawet nie było czym oddychać i hala wypełniona po brzegi.
Czy wie Pan ile osób pojechało na mecz Polska-Mecedonia w piątek z Iławy do Gdańska? Czy to jest tłum?
https://www.youtube.com/watch?v=hvJU1kfjI1A

Nigdzie nie napisałem o patologii. Jeśli uważa Pan, że na mecze w Iławie przychodzi patologia, bo dosłownie zna Pan sprawę od środka, to się nie zgodzę, bo na mecze przychodzi zróżnicowana grupa. Co innego są ultrasi, a co innego osoby chodzące sporadycznie, a co innego chuligani.
Sport to nie tylko piłka nożna, a argumentacja, że jak ktoś zniszczy sport w Iławie to patologia wyjdzie na miasto jest śmieszny. To gdzie teraz jest? Wnioski same się nasuwają.
Co do kosztów. Remont stadionu to około 14 milionów złotych. A koszt galerii jazzowej?

Galeria jazzowa (mały amfiteatr) ma sens i rację bytu w Iławie. [...] Ale nie w centrum miasta, lecz na obrzeżach (np. za stacją benzynową na Sienkiewicza, czy na dzikiej plaży). Fosa jest miejscem godnym uwagi. Ale skwer koło ratusza? Koncerty o 1-2 w nocy z nagłośnieniem w kierunku bloków? Tylko totalny idiota coś takiego by zrobił. Argumentacja, bo poprzednicy wydali 60 tys. na bezsensowny projekt jest po prostu żenująca. Scena na after-party po jazzie czy innej imprezie w amfiteatrze jest bardzo potrzebna. Pamiętam after-party koło Yellow jak i w Leśnej, gdzie super się bawiłem, ale 100 metrów obok? Toż to totalna głupota budować dwa amfiteatry obok siebie. Fosa ma potencjał i to potężny. Przebudować schody, dodać zadaszenie. Dać nagłośnienie dostępne dla wszystkich na zasadzie wynajmu i miejsce artystyczne (szkoleniowe) wolno wykładowe jak znalazł. Mało miejsca? To do kinoteatru. Jeszcze za mało? To hala widowiskowa, albo amfiteatr. Ale płyta betonowa na 400-800 m2 w centrum, gdzie jeżdżą tiry i inne hałaśliwe pojazdy jest głupotą i jestem takiemu pomysłowi przeciw.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Środa 13-04-2016

35042. 
WENTYLATOR BIEDRONKI ZMORĄ MIESZKAŃCÓW

Po otwarciu Biedronki w iławskiej Galerii Nenufar ludzie skarżą się, że nowo zamontowany spory wentylator w ścianie zaplecza jest bardzo głośny i nocą nie pozwala zasnąć. Tak samo głośne dostawy towaru.
A może przesadzają? Jak sądzicie?
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Środa 13-04-2016

35041. 
Odnośnie wpisu numer: 35039

Czemu Pan nie wspomnienia nawet słowem o akcjach dobroczynnych kibiców IKS...? Czemu Pan nie pamięta tej wspaniałej atmosfery, która była za czasów II ligi i była opisywana w Kurierze.
Aha... Domyślam się, że nie chodził Pan na mecze, ale Pan wie najlepiej co się dzieje na Sienkiewicza 1.
 melepetka
 Stare Miasto, Środa 13-04-2016

35040. 
Odnośnie wpisu numer: 35039

Czy do Pana nie dociera niepodważalny fakt, że na iławskim stadionie już prawie 10 lat nie doszło do agresywnych zachowań kibiców? Ja rozumiem, że jedni wolą spokojniejszy tryb kibicowania, więc chodzą na siatkówkę czy ręczną, ale kolejnym z faktów jest, że w Iławie to nie siatkówka czy tenis przyciągają tłumy, lecz ten piłkarski Jeziorak na który przychodzi, jak Pan twierdzi, sama iławska patologia.
O kibicach chodzących na mecze mógłbym wejść w większą polemikę bo znam tę sprawę dosłownie od środka. Szkoda, że na zewnątrz opinia na temat kibiców jest bardzo zmanipulowana i o wielu akcjach charytatywnych organizowanych przez tych "zwyrodniałych chuliganów" nikt nie chce pamiętać.
Stadion podałem jako jeden z wielu PRZYKŁADÓW inwestycji ważniejszych dla Iławy niż ta zbędna galeria jazzowa, a Państwo się do stadionu tak przyczepili, że to wstyd...
Zniszczcie najlepiej w ogóle sport w Iławie i jestem przekonany, że dopiero wtedy właśnie zobaczycie patologię w mieście.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Środa 13-04-2016

35039. 
Odnośnie wpisu numer: 35031

"Dziwnej używa Pani argumentacji".
Nie Panie Łukasz, to Pan używa dziwnej argumentacji.
Stadion to miejsce takie samo jak każde inne. Nie ma tam przyzwolenia na bluzgi w stylu "Wstawaj wstawaj chuju nie udawaj!". Jakoś na meczach siatkówki czy piłki ręcznej takich odzywek nie ma, w czasie meczu tenisa próbuję sobie wyobrazić taką sytuację, ale jest tak abstrakcyjna, że aż śmieszna.
Kultura stadionowa jest płytka jak kałuża. Niby można to pod tradycję podciągnąć, ale tradycją jest również to, że społeczeństwo nie chce płacić na bezsensowny remont stadionu. Chcecie siedzieć na ziemi to niszczcie ławki, siedźcie na betonie. Ja nie chcę, aby kasa z moich podatków szła na to, aby jakiś sebix mógł sobie ulżyć wyrywając ławeczkę czy demolując śmietnik przy drodze. Niech sobie pokój zdemoluje, ale tego nie zrobi, bo się boi matki.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Środa 13-04-2016

35038. 
Odnośnie wpisu numer: 35033

A od kiedy to dotarcie do pracy wlicza się w czas pracy?
Jeśli wyjdę o 5 do pracy na 7 to pracodawca zapłaci mi za te 2h? Ktoś tu mocno odjechał od rzeczywistości. Wszelkie kilometrówki i inne takie są bardzo wątpliwe prawnie, chyba że pracodawca oddaje samochód służbowy pod opiekę, co też można w sądzie pod niegospodarność podciągnąć lub nierówne traktowanie.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Środa 13-04-2016

35037. 
Odnośnie wpisu numer: 35032

[...] Czy każdy, kto się nie zgadza z Burmistrzem Iławy musi zaraz go zastępować na urzędzie? Czy nie można mieć po prostu innego zdania? Albo może młodzi ludzie mają siedzieć cicho gdy starszyzna podejmuje decyzje?
Nie słuchacie młodych, tylko ich obrażacie, a potem zdziwienie czemu z tego miasta uciekają. [...]
 melepetka, lat 31
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35035. 
Ciekawe, ciekawe...
Urząd Marszałkowski w Olsztynie dzieli kasę na remonty dróg lokalnych.
Do podziału jest tylko 50 milionów euro, a chętnych samorządów zgłosiło się ponad 300 wniosków. Rekordzista złożył aż 16.
Ciekawe ile wywalczą nasi mocarni włodarze. Ciekawe ciekawe ciekawe.
 urzędnik
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35034. 
Odnośnie wpisu numer: 35031

No tak, ktosik zapomniał, że Pan Tulwiński ma klasę, jak sam mówi o sobie i znowu głupio wdał się w dyskusję, a raczej w monolog, patrząc po ilości argumentów zwrotnych, zwłaszcza tych o teatrze. No cóż, jak widać ze stadionowym inteligentem sobie "nie pogadam".
Mam tylko nadzieję, że przestanie latać jak kot z pęcherzem po portalach społecznościowych i forach, gdzie zalewa pomysłami na Iławę nie mając o tym bladego pojęcia.
 ktosik
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35033. 
A to ciekawe.
Komendant Powiatowej Policji w Iławie dojeżdża z okolic Elbląga, zaś były iławski minister Piotr Żuchowski doradzać Prezydentowi Elbląga ds. kultury będzie dojeżdżał z Iławy do Elbląga.
Da się wyliczyć ile godzin może ich nie być w pracy: półtorej tam i półtorej godziny z powrotem, czyli po 3 godzinki w podróży.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35032. 
Odnośnie wpisu numer: 35030

...zatem wnioskuję, że przyszły burmistrz Iławy wyrośnie z kultury kiboli stadionowych?
No to pięknie. Kibole idą w górę i, gdyby wszyscy oni zagłosowali, to mają swego burmistrza na ratuszu. Nareszcie lokalna piłka nożna miałaby prawdziwego kibica w osobie burmistrza...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35031. 
Odnośnie wpisu numer: 35030

Wie Pani co? Dziwnej używa Pani argumentacji.
To Ja proponuję nie remontować dróg bo piraci dogowi powodują wypadki śmiertelne. Taka sama retoryka jak ze stadionem u Pani. Kończę polemikę na ten temat bo czuję, że kot więcej rozumie.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35030. 
Odnośnie wpisu numer: 35029

Czy ja Pana wyzywam? Nie zrozumiał Pan aluzji odnośnie marszu. Trudno. Tu nie o żaden marsz anty-ratuszowy chodzi. Ale to niech się Pan sam domyśli.
"Stadion to nie teatr (...)". Niby to ma być przyzwoleniem na chamstwo, chuligaństwo i zwykły wandalizm?
"Bzdura, że tam były nowe krzesła. Ja na stadionie jestem nieprzerwanie praktycznie od 1998 roku i wiem, że sektor "koło licka", gdzie doszło do zdarzenia [...] miał najgorsze krzesła, dlatego w ugadaniu z klubem tam właśnie był sektor fanatyków."
I to jest dla Pana wystarczające przyzwolenie na dewastację WŁASNEJ trybuny stadionu? No, prawdziwy lokalny "patriota" i zagorzały "kibic" przez Pana przemawia.
Stadion to przede wszystkim miejsce dla rozgrywek sportowych. Dlatego stadion to powinno być miejsce, gdzie ojciec może zabrać syna na mecz, nie musząc tłumaczyć zachowania rozwydrzonej hordy chuliganów. Niestety do tego Pan i Panu podobni sprowadziliście rozgrywki sportowe. Gorzka to pigułka.
I macie jeszcze czelność dopominać się o remont stadionu...? Pan?
 ktosik
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35029. 
Odnośnie wpisu numer: 35026

Powtarzam. Stadion to nie teatr i stadion potrzebuje remontu [...] o który kibice proszą od lat. Kibice, którzy są na Jezioraku nie raz na rok, lecz od wielu lat.
Ostatnia burda zdarzyła się 8 lat temu, więc proszę nie sugerować jakby co tydzień na stadionie dochodziło do rozlewu krwi!
Bzdura, że tam były nowe krzesła. Ja na stadionie jestem nieprzerwanie praktycznie od 1998 roku i wiem, że sektor "koło licka", gdzie doszło do zdarzenia [...] miał najgorsze krzesła, dlatego w ugadaniu z klubem tam właśnie był sektor "fanatyków".
Co do maszerowania... Jakiego maszerowania? Nie rozumiem o co Pani chodzi. Czy jakieś marsze organizuję anty ratuszowe? Niech się Pani troszeczkę jednak ogarnie.
Co do stadionu w Lubawie... Ja się uprę jednak, że Lubawa ma piękny stadion (jak na Lubawę), bo to przecież ich stadion był w oficjalnych propozycjach na bazę treningową podczas piłkarskiego Euro 2012, a Iława... w tej walce odpadła.
A kolega anty-boleszewik niech troszeczkę uważa na słowa, Ja was nie obrażam i nie wyzywam.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 12-04-2016

35028. 
Odnośnie wpisu numer: 35003

Tulwiński! Gdzieś Ty się uchował? Jak Ty oznaczasz kierunki, łamago!
Dawaj, jeszcze raz. Stajemy koło ratusza. Co tam nawijasz?
Cytat: "100 metrów na wschód mamy starówkę".
A ja myślałem, że na zachód.
Cytat: "100 metrów na zachód mamy amfiteatr".
A ja myślałem, że na wschód.
Co Ty za głupoty opowiadasz, chłopaku!
Widać kozaku, że nie byłeś w wojsku, ale przynajmniej mógłbyś poczytać jakieś broszury na temat "ABC Harcerza" albo "Abecadło Zucha".
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35026. 
Odnośnie wpisu numer: 35016

Moje własne oczyska WIDZIAŁY jak krzesełka były WYRYWANE [przez oszalałych osiłków]. Moje własne dupsko doświadczyło wygody tychże krzesełek i nie narzekało.
Co więcej, krzesełka były w miarę nowe, mocne i do betonu montowane na potężne śruby. Czyż już zapomnieliśmy? [IV liga, pamiętny mecz ze Stomilem Olsztyn].
Wiem, że stadion to nie teatr i bez zbędnej pruderii trzeba przyznać, że każdemu zdarzy się zakląć - mi również. Ale huczący ryk, dobiegający z kilkuset lub tysięcy gardeł, wycelowany w piłkarza lub sędziego "Ty k..." jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. [...]
Remontować stadion? Szaleństwo. A skoro mamy takich "miłośników" iławskiej piłki, to dlaczego przez tyle lat nie zorganizowaliście żadnej kwesty, pikniku, aukcji, by "ukochany nasz klub IKS" wspomóc...? Takie pole dla takiego działacza jak Pan, to pestka!
Chciałby Pan być burmistrzem, gospodarować budżetem, a reaktywacji raptem klubu nie może Pan zorganizować?
Tak jak już było napisane, maszerować ulicami jest łatwe, prawda? Ale przekłuć słowa w czyny - znacznie trudniej. Zanim znowu zacznie Pan szafować słowami, proszę to dogłębnie przemyśleć.
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35024. 
Odnośnie wpisu numer: 35023

Policja nasza tego nie wykona, gdyż kolesie przykrywają kolesia...
Trzeba poczytać jeszcze raz wypowiedź przyduszonej rzeczniczki policyjnej po dorwaniu pijanego gościa - jak ona go wtedy kryła, jak ona go gładziła, jak motała, jak zamiatała faktami, jak omijała sprawę, jak nie wiedziała ile kolega nałykał się promili...
Że śledztwo trawa, to wiemy. Pytanie, ile czasu może trwać zwijanie spraw jasnych jak słonce. Ucichło, już podpada.
Może policja nie wie do kogo się zwrócić i pozyskać wiedzę na temat bicia rodziny przez pijacką swołocz policyjną? Ano do sąsiadów bloku na osiedlu [...]. A może mamy was tam zaprowadzić?
Aaaaa... już wiem. Wielu z was w tej przegniłej jednostce policyjnej jest podobnymi temu przestępcy. I nie dajecie rady jakby we własnej sprawie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35023. 
Odnośnie wpisu numer: 34957

Droga redakcjo, proszę zainteresujcie się tematem dalszego pijaństwa policjanta Tomasza P.
To, że dalej prowadzi po pijaku to rzeczywiście prawda.
Dochodzi również do przemocy domowej. Czy trzeba czekać tak długo aż zginie jakiś człowiek przez niego.
 przychylny
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35022. 
Odnośnie wpisu numer: 35016

Niech Tulwiński nie opowiada, że Lubawa ma taki piękny stadion. Tam jest tartanowy stadionik jak setki takich w Polsce. Na czym Panie polega owa piękność stadionu lubawskiego?
[...] W Lubawie tartan to gniot. Przechodzi nieustanny remont. [...] Ciągle przyklejają są nowe płaty bieżni, wiecznie powstają premple, marszczy się. Jeśli nie wierzysz to pytaj u źródeł.
Iława za to ma doskonałe boisko treningowe ze sztucznej trawy i tym można się pochwalić. Jeśli dojdzie do tego mały remont głównego obiektu z położeniem bieżni sztucznej, to mamy jazz w temacie sportowych obiektów w Iławie. [...] I żyć, nie umierać.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35021. 
Odnośnie wpisu numer: 35008

...ale prawda jest taka, że zespół to zespół, a jeżeli zapraszany jest coverband to lipa po całości.
Na wsi jak Iława ludzie czują oszustwa! Chyba nie kupujesz podróbek?
Choć pewnie na to nie zwracasz uwagi jak wynika z wpisu. [...]
 kisielicki styl najlepszy
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35020. 
Odnośnie wpisu numer: 35003

Niepełnosprawne dzieci nadal zmuszone są chodzić do szkoły po jezdni, bo nie ma nawet kawałka chodnika przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na ulicy Mierosławskiego.
To jest skandal, bo miejsce jest bardzo niebezpieczne. Problem podobno był zgłaszany [do starostwa] już dawno, ale jakoś cicho o tym.
 taki jeden
 Iława, Poniedziałek 11-04-2016

35019. 
Odnośnie wpisu numer: 34850

Na budowę nowych przedszkoli szkoda pieniędzy, bo są jeszcze te "stare", ale w dobrym stanie przy ulicy Westerplatte.
 Krzysztof, lat 67
 Iława, Niedziela 10-04-2016

35018. 
Odnośnie wpisu numer: 35010

Panie Andrzeju, mocz świecący w nocy? No proszę 😉 Chyba że w ultrafiolecie.
Ale do rzeczy. Mocz, o którym Pan pisze pochodzi z tzw. ostrzykiwania czyli znaczenia terenu. Zazwyczaj robią to kocury, ale i kotkom się zdarza.
Wykastrowane/wysterylizowane koty tego nie robią. Nie walczą, nie znaczą terenu, są dużo spokojniejsze i nieagresywne, ale dalej uwielbiają polować na gryzonie. Zdecydowanie rozwiązuje problem hałaśliwego towarzystwa, bo jest go po prostu naturalnie co raz mniej i oznaczonego, śmierdzącego terenu. Dlatego jestem zwolennikiem kastracji/sterylizacji, w tym kotów wolnożyjących.
Co do reszty wpisu to w pełni popieram. Wyrzucanie odpadków powinno być karalne.
 ktosik
 Iława, Niedziela 10-04-2016

35017. 
Odnośnie wpisu numer: 35008

Nikt nie kwestionuje że to będzie koncert na światowym poziomie.
Chodzi tylko o precyzyjne napisanie kto będzie gwiazdą koncertu.
A uwierz mi, że dla niektórych ma znaczenie czy zagra ELO z Jeff Lynne czy cover band ELO Classic.
 Bartek Andrzejewski
 Lubawa, Niedziela 10-04-2016

35016. 
Odnośnie wpisu numer: 35012

Stadion to nie teatr. Tu przekleństwa to rzecz normalna na całym świecie, padają z ust nawet piłkarzy. Zresztą przekleństwa są powszechne wszędzie. Nawet idąc z rodziną na kabaret w skeczach słychać coraz częściej bluzgi i tutaj nikt nie marudzi [...]
Co do wspomnianej przez Ciebie awantury gdy latały krzesła, powiem tyle.
Te krzesła same odpadały, bo stadion, odkąd jest w rękach miasta, jest zaniedbywany. Lubawa czy Ostróda mają piękne stadiony, których Iława może zazdrościć.
Starówka... Wiem, że to wielomilionowa inwestycja, ale poza radną Jackowską nie widzę zbytnio zainteresowania u radnych tym pomysłem.
Może wypada tę starówkę remontować krok po kroku? I tak np. już ten "mini amfiteatr" który pewnie i tak powstanie, mógłby być zrobiony na placu Starego Miasta.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Niedziela 10-04-2016

35014. 
Odnośnie wpisu numer: 35003

Panie Łukaszu, każdy ma inny gust i inne potrzeby. Pytanie jak połączyć gusty 35 000 mieszkańców. Nie da rady.
A może tylko Pan ma rację [...]. Chłopie są jeszcze inni w Iławie i popierają pomysły Burmistrza.
Piękno Iławy nie kończy się tylko na ulicach, starówce. Jak zostanie Pan burmistrzem to wprowadzi swoje pomysły [...].
 Wojtek, lat 72
 Iława, Sobota 09-04-2016

35013. 
Odnośnie wpisu numer: 35008

Drogi Panie trudno się nie zgodzić, że przyjeżdżają na Złotą Tarkę gwiazdy podobno światowej sławy.
Niech ten festiwal trwa w najlepsze, chociaż nie słucham tej muzyki i ciężko znaleźć mi w Iławie kogoś kto jest Jazzem zafascynowany i zna najbardziej znane nazwiska z tego gatunku muzyki. Poza tym nie o to mi chodzi przecież, bo do festiwalu nic nie mam i uważam wręcz, że jest za mało promowany w Polsce.
A do Pana separatysty powiem krótko: nie pouczam burmistrza tylko zadaję pytanie i przy okazji wskazuję inne ważniejsze problemy w mieście.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Sobota 09-04-2016

35012. 
Odnośnie wpisu numer: 35003

"Zamiast tego mini-amfiteatru potrzeba jest na wyremontowanie starówki, stadionu, wiele bocznych uliczek w mieście, kilku placów zabaw i zapewne wiele więcej innych bardziej potrzebnych rzeczy"

O rewitalizacji starówki było mówione już nie raz, że to wielomilionowa inwestycja, na tę chwilę niemożliwa.
Stadionu powiadasz? Pamiętam mecz z Olsztynem, na którym było dużo rodziców z dziećmi. O kulturze kibiców nie ma co opowiadać, bo nawet nie sposób przytaczać tu tych słów. W pewnej chwili, po stronie gdzie siedzieli "nasi" kibice, zaczęli wyrywać krzesełka i rzucać je na murawę. Idioci demolowali własny stadion! Nawet zawodnicy podeszli i prosili by tego nie robili. Obraz po meczu to obraz z placu boju.
Nie mów więc głupot, bo to dopiero jest wyrzucanie pieniędzy w błoto!
 ktosik
 Iława, Sobota 09-04-2016

35011. 
Odnośnie wpisu numer: 35009

Popatrzcie na te rozpasanie, jak szeroko rozstawili swoje auta.
Władcy terenu się znaleźli.
W okół dworca rzeczywiście brakuje miejsc parkingowych i jak się na chwilę podjeżdża by kogoś odebrać, to trzeba kawał od dworca zaparkować i targać walizy. Ile razy zdarzyło się, że na parkingu dla taksówek były wolne miejsca, ale znak zabraniał tam parkowania.
Dobra decyzja.
 ktosik
 Iława, Sobota 09-04-2016

35010. 
Odnośnie wpisu numer: 34986

Co robi kot? Jeśli ktoś nie miał kota to nie może wiedzieć.
Panie Bartku napiszę Panu co robi kot.
Sika, mocz kota podobno świeci w nocy, ale to najmniejszy problem, bo mocz kocurów to bardzo intensywne doznanie, każdy, kto miał styczność z kocim moczem o tym wie.
Kot walczy o kotkę, odgłosy nocnych walk są bardzo uciążliwe. Kot może być siedliskiem chorób, grzybów, u nas na szczęście słabsze osobniki są eliminowane przez lisy, kuny.
Ale magistrat za to walczy z naturą starając się wytępić lisy, co jest tematem na oddzielną dyskusję. Koty atakują mniejsze psy. Czasem skończy się na drobnym incydencie, innym razem na wizycie u weterynarza. Ale to jest do zaakceptowania, bo koty wykonują bardzo dużo pożytecznej pracy, o której wiedzą tylko ludzie obyci życiowo. Koty można też wychować, ale do tego potrzeba pracy.

Problemem są ludzie. Buda dopóki nie gnije jest ok. Jedzenie wyrzucane na trawniki i w okolice bud jest już problem. Ludzie szczególnie starsi nie są w stanie pojąć, że wyrzucenie talerza kości drobiowych na trawnik jest śmiertelnym zagrożeniem dla psów. Kot taką kość przeniesie, obgryzie i zostawi w trawie. Pies idąc na spacerze taką kość zje na raz. Kości drobiowe są kruche i pękając tworzą ostre krawędzie, które mogą doprowadzić do perforacji jelita czy innej części układu pokarmowego psa, co w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci psa. Widok kości walających się po trawnikach też jest wątpliwą atrakcją osiedla. Wyrzucenie schabowego z 4 piętra na trawnik, gdzie często ten schab nie dolatuje do trawnika tylko rozpluskuje się na chodniku i po paru godzinach śmierdzi niemiłosiernie, też jest uciążliwe. W średniowieczu praktyki wyrzucania wszystkiego za okno pewnie się sprawdzały, dziś są nie do zaakceptowania.
Ludzie szczególnie starci dokarmiają koty w sposób nieodpowiedzialny, dając im jedzenie nieprzeznaczone dla kotów, które się psuje i śmierdzi. Im cieplej tym smród z okolic miejsc wyrzucania żywności jest coraz większy. W tym jest problem, nie w kotach.
Pozdrawiam i chylę czoła dla osób odpowiedzialnych za Marilokę, świetna robota. [...]
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Sobota 09-04-2016

35009. 
KOMU TE MIEJSCA BARDZIEJ POTRZEBNE?

Ratusz zmniejszył liczbę miejsc postojowych dla taksówek przy dworcu kolejowym IŁAWA GŁÓWNA oddając miejsce dla użytku ogólnego. Taksówkarzom nie podoba się decyzja władz – zapowiadają, że miejsc postojowych nie oddadzą. Taksówki na prawo od znaku okupują parking ogólnodostępny.
Wymiana zdań między stronami konfliktu w bieżącym KURIERZE. Str. 5
 KURIERZY
 Iława, Piątek 08-04-2016

35008. 
Odnośnie wpisu numer: 35002

Chłopie! Z której jesteś prowincji, bo chyba nie z Iławy!
Przyjeżdża światowej sławy zespół, a ten się dziwi.
W ubiegłym roku ta sama sytuacja. Ray Wilson w projekcie Genesis.
To też miał być cover i co - mega koncert, czapki z głów... Szacun ICK.
 funclub
 Iława, Piątek 08-04-2016

35007. 
Odnośnie wpisu numer: 35006

Macie oto przykład jak obywatel płacący podatki łyka wszystko, co mu władza pod nos podstawi. Niczym w latach 1945-89.
 śmieszek
 Stare Miasto, Piątek 08-04-2016

35006. 
Odnośnie wpisu numer: 35003

Macie oto przykład, jak osoba znikąd poucza Burmistrza Miasta Iławy w wydawaniu kasy podatników z budżetu miasta. [...]
 separatysta
 Iława, Piątek 08-04-2016

35003. 
Ciąg dalszy wyrzucania pieniędzy w błoto.
Burmistrz Żyliński sobie wymyślił, to tak ma być. [...] Po raz kolejny jego kaprys będzie realizowany przy aprobacie większości radnych w ratuszu (których sam wprowadził do Rady Miasta). I powraca temat ZBĘDNEJ "Galerii Jazzowej" na skwerze koło Ratusza.
Zadajmy sobie pytanie: czy jest to nam potrzebne? Oto 100 metrów na wschód od planowanej inwestycji mamy rozklekotaną iławską starówkę która aż krzyczy o kapitalny remont!
Czy naprawdę warto wydawać pieniądze na zbędny "mini-amfiteatr" skoro 100 metrów na zachód mamy duży? Czy naprawdę nie można zrobić ze starówki miejsca spotkań, kawiarni, klubów itp.?
A jak już Burmistrzowi tak bardzo zależy na jazzowym klimacie, to niech postawi tam (w amfiteatrze) ten "mini-amfiteatr" i pomniki z jazzowcami, chociaż w Iławie znaleźć fanów tego gatunku muzyki jest ciężej niż do gry w krykieta.
Zamiast tego mini-amfiteatru potrzeba jest na wyremontowanie starówki, stadionu, wiele bocznych uliczek w mieście, kilku placów zabaw i zapewne wiele więcej innych bardziej potrzebnych rzeczy. No ale cóż, jest kaprys miłościwe nam panującego, więc łopaty pójdą w ruch... Szkoda tylko, że za nasze pieniądze.
Więc na koniec pytanie: czy ten projekt był w jakikolwiek konsultowany z mieszkańcami miasta Iławy?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Piątek 08-04-2016

35002. 
Podobno ICK organizuje koncert zespołu Electric Light Orchestra.
Bilety po 40 pln. Ale!
Ten zespół to jedna Wielka Ściema! Przyjeżdża cover band pod tytułem ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC.
O zgrozo! Podrobione kolorowe badziewie?
Ratuuuuujecie iławską kultuuuurę.
 ELO
 Iława, Piątek 08-04-2016

35001. 
Odnośnie wpisu numer: 35000

Proszę zwrócić uwagę na:

1. Sama budka wykonana jest prawidłowo i w miarę estetycznie. Przede wszystkim jest na nóżkach, ma otwór umieszczony wyżej, tak by pies lub gryzoń tak łatwo się nie dostał. W środku jest siano dla ciepła. Nóżki i umiejscowienie otworu gwarantują nie przemoknięcie siana w przypadku deszczu. Dla porównania budki przedstawione przez schronisko mają otwór przy samej ziemi a budka bez nóżek nie tylko w przypadku deszczu zapewni niezłe bajoro w środku ale i leżąca bezpośrednio na ziemi, jest po prostu zimna. Namoknięte siano nie tylko nie znajdzie domownika ale będzie gniło i śmierdziało.

2. Ochrona budki rzeczywiście paskudna, choć trzeba przyznać że praktyczna. Jeśli musiała tam być, to powinna być bardziej przemyślana. Należy zwrócić uwagę, że takie dodatkowe zabezpieczenie chroniło nie tylko samą budkę ale i jedzenie, by nie zamokło. Zapewniało też ograniczony obszar rozstawianych misek.

3. Jedzenie na zdjęciach to chrupki kocie a nie śmieci. To widać wyraźnie. Karę powinni ponieść Ci, co zaśmiecają odpadkami, którymi nie tylko koty można zatruć ale i nie chcą tego jeść. To zwykłe wyrzucanie śmieci a nie żadne dokarmianie.

4. Czyste miski to podstawa! Codzienne ich mycie jest niezbędne.

5. Jeśli koty mają być leczone i wysterylizowane w pierwszej kolejności powinny być wyłapane a dopiero potem przenoszone ich "miejscówki".

6. Zlikwidowanie budki nie rozwiązało żadnego z w/w problemu a jedynie poprawiło estetykę otoczenia. Koty pozbawione schronienia zdrowsze nie będą, wręcz przeciwnie.

7. Spokojnie można było umieścić budkę w bardziej ustronnym ale niezbyt oddalonym od poprzedniego, miejscu. Oczywiście bez tej osłony lub w zupełnie innym jej wykonaniu.

8. Koty by były bojowe do walki ze szczubyły, muszą być w miarę najedzone. Szczury to ich wrogowie, więc tępią je dla samej przyjemności polowania. Nawet te "nażarte" chętnie się z gryzoniami zabawią. Gdzie są koty nie ma szczurów, to oczywiste.

9. Ustawowo mają prawo do życia na wolności a my obowiązek zapewnienia im minimum egzystencji.

10. Przede wszystkim konieczne jest ich wysterylizowanie!
 ktosik
 Iława, Czwartek 07-04-2016

35000. 
AWANTURA O... BUDĘ

Zlikwidowano budę dla bezdomnych kotów postawioną na... trawniku przed blokiem mieszkalnym przy ul. Obrońców Westerplatte w Iławie.
Wokół panował rażący bałagan, a zwierzęta były dokarmiane przez ludzi resztkami pokarmu.
A jakie jest Twoje zdanie – za czy przeciw? Czytaj na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 07-04-2016

34998. 
Odnośnie wpisu numer: 34997

Znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu w Iławie sprawia czasem nie lada problem.
Owszem, popieram wniosek Radnego Brzozowskiego [...]. Należy jednak bardzo rozważyć te kwestię, szczególnie cen i czasu parkowania, to znaczy dać tzw. strefę, "nie dłużej niż" lub kroczących kosztów, po przekroczeniu której cena idzie mocno w górę tak, by nie opłacało się stać np. dłużej niż półtorej godziny.
Podobnie bardzo ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie postoju półgodzinnego za symboliczne 50 groszy, na tzw. wyskoczenie do kiosku, czy inną szybką sprawę. Tak, by ta niska cena spełniałaby funkcję dynamicznej rotacji.
Parkowanie wokół Ratusza. Owszem, też płatnych kilka stanowisk musi być, gdyż nagminnie wykorzystywany bywa ten plac przez wszystkich przyjezdnych, niekoniecznie załatwiających sprawy w Ratuszu.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 07-04-2016

34997. 
Odnośnie wpisu numer: 34994

Mam kwiaciarnię w centrum Lubawy. Od kiedy jest płatny parking, to klientów jest jakby więcej.
Moim zdaniem to nieprawda, że będzie gorzej kiedy wprowadzą u Was płatne parkingi. Na pewno będzie większa rotacja pojazdów i, tym samym, ludzi.
Pan wnioskujący o wprowadzenie płatnych parkingów w Iławie ma rację, a sami przekonacie się, że to dobre rozwiązanie.
 Jola
 Lubawa, Czwartek 07-04-2016

34996. 
Odnośnie wpisu numer: 34994

Ze sprawdzonych źródeł: tranzyt samochodowy będzie wyprowadzany z centrum stopniowo poza miasto.
Dlatego też ten plac na Starym Mieście od strony Jezioraka przeznaczony jest na wysokościowiec mieszkalny. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 06-04-2016

34995. 
Odnośnie wpisu numer: 34850

Samorządowcy z jednej strony mówią, że przez sześciolatki, które zostaną w przedszkolach, zabraknie miejsc dla trzylatków [...], a z drugiej nic nie robią, aby tworzyć dodatkowe miejsca w tych placówkach. [...] [...] [...]
I nie zamierzają nawiązywać współpracy z prywatnymi podmiotami.

Dlaczego samorządy nie są zainteresowane współpracą z niepublicznymi przedszkolami? [...] Jak nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno w tle są pieniądze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prywatna placówka oświatowa uczestnicząca w powszechnej rekrutacji musiałaby otrzymać od gminy nie 75, ale 100 proc. dotacji. Takie rozwiązanie jest zasadne z uwagi na to, że nie mogłaby pobierać czesnego od rodziców.

Jeśli miasta i gminy w przyszłych latach chcą zapewnić miejsce wszystkim dzieciom w wieku 3-5 lat, a także tym sześciolatkom, których rodzice nie wyślą do szkoły, to muszą się w końcu na coś zdecydować. Z pewnością na budowę nowych przedszkoli jest już trochę za późno.

Warto podkreślić, że tworzenie miejsc w przedszkolach jest zadaniem własnym gmin. To do burmistrza/wójta rodzice będą mieli pretensje, jeśli za rok ich trzyletnie dziecko nie dostanie się do przedszkola lub trafi do placówki, która nie spełnia podstawowych standardów bezpieczeństwa.
 Miś Uszatek
 Iława, Środa 06-04-2016

34994. 
Odnośnie wpisu numer: 34989

Strefy płatnego parkowania to Pan Brzozowski może sobie wprowadzić na własnej posesji.
Od terenów miejskich niech się odczepi.
Żyjemy w biednej części, biednego kraju. Dla kogoś, kto zarabia co miesiąc 5 tys. wydanie kilku złotych na parkowanie nie stanowi problemu, ale dla ludzi, którzy za minimalne wynagrodzenie muszą utrzymać 4-osobową rodzinę wprowadzenie tego typu opłat to zwykłe świństwo i kradzież w biały dzień.
Panie Brzozowski lepiej zastanów się Pan w jaki sposób zwiększyć w mieście ilość miejsc parkingowych.
Tu powoływanie się na doświadczenia Lubawy czy NML są co najmniej nietrafione.
Charakter mojej pracy wymaga ode mnie jeżdżenia m.in. do wspomnianej Lubawy czy NML. Możesz Panie Brzozowski nie wierzyć ale zaparkowanie tam auta na 1-2 godziny w strefie niepłatnej graniczy z cudem. Wszystkie parkingi wolne od opłat są pozajmowane (oczywiście te znajdujące się w odległości kilkuset metrów od centrum).
Poza tym mieszkańcy domów z płatnymi parkingami zastawiają miejsca mieszkańców z parkingami darmowymi, a małe sklepy znajdujące się przy płatnych parkingach mają mniej klientów właśnie ze względu na brak możliwości bezpłatnego zaparkowania auta. To Panu chyba do głowy nie przyszło? To, co mówią urzędnicy z tamtych miejscowości, zajmujący się strefami płatnego parkowania to nie to samo co odczucia mieszkańców. Zrozum Pan to, że urzędnik inaczej wypowiedzieć się (publicznie) zwyczajnie nie może.
Iława od lat chwalona jest przez mieszkańców okolicznych miejscowości właśnie za to proludzkie podejście do osób zmotoryzowanych. Chcesz Pan to zmienić?
Nie udało się Panu raz czy dwa od razu zaparkować pod urzędem i już chcesz Pan wszystkich z parkingu wyrzucić...?
 jasam
 Iława, Środa 06-04-2016

34993. 
Odnośnie wpisu numer: 34989

Problem parkowania na iławskim Starym Mieście rozwiązałby parking na placu po byłej kotłowni.
Zamiast tego [zapowiedź z ratusza] ma być w tym miejscu wybudowany kolejny budynek mieszkalny na osiedlu, które już jest zakorkowane.
 mieszkaniec Starego Miasta
 Iława, Środa 06-04-2016

34992. 
Odnośnie wpisu numer: 34989

Czy dziecko do szkoły w centrum Iławy z Ostródzkiej czy Dąbrowskiego musi jechać nawet autobusem?
Czy te 2 kilometry nie możne pójść pieszo? Czy rodzic do pracy nie może pojechać rowerkiem te 3-5 km?
Tu jest problem zdrowotny. Dzieci rosną grubaski i nie ćwiczą. Z rodziców robią się kaszaloty z cholesterolem 300.
Nie wiem po jakiego licha, jeśli 34% młodzieży w szkołach średnich nie ćwiczy na wf, mamy 4 godziny tego przedmiotu w tygodniu. Wystarczy jak dawniej 2-3 godziny.
Czy ktoś mądry jeszcze tej patologii z wf nie zauważa, że zamiast na przyczynę idą miliony zł w błoto próbując ratować już tylko skutek.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34991. 
Odnośnie wpisu numer: 34989

Jestem za parkingami płatnymi!
Pod szkołami brakuje miejsc rano i popołudniu. Iława to niewielkie miasto, naprawdę można wsiąść na rower, wziąć taksówkę, pojechać autobusem albo po prostu użyć własnych nóg. Ile się idzie z Podleśniego do ratusza? Pół godziny dla zdrowia i nie trzeba chodzić na siłownie ani biegać dookoła małego Jezioraka. Czy naprawdę każdy musi jeździć swoim samochodem do sklepu?
Trudno się dziwić, że biodra się psują skoro ludzie większość czasu siedzą. To chyba najgorsza pozycja, trawienie siada, kręgosłup się osłabia, nogi... Płatne parkingi zmotywują do ruchu!
Cennik: 5 zł za godzinę, 10 za dwie ale już np. 50 za 24 godziny. Do pół godziny 2 zł. Dużo?
Samochodów jest już tak dużo, że po południu ul. Niepodległości stoi w korku. Korki w Iławie!
 Bartek Gonzalez
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34990. 
Odnośnie wpisu numer: 34985

Pani Krysia, zanim zacznie wypisywać na forum "mądrości", niech się zapozna ze stanowiskiem Głównego Lekarza Weterynarii: "Koty żyjące od urodzenia na wolności nie podlegają wyłapaniu i umieszczeniu w schronisku dla bezdomnych zwierząt".
W myśl Ustawy o Ochronie Zwierząt, koty te nie są bezdomne, stanowią natomiast dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Obowiązkiem ustawowym jest bez wątpienia humanitarne traktowanie zwierząt (art.4 ust.2 ), poszanowanie ich praw (art. 1 ust. 1) oraz zapewnienie im godnej egzystencji (art. 4 ust. 15). Sąsiedztwo wolno żyjących kotów winniśmy uznać za naturalne, a zapewnienie im odpowiednich warunków życia, zgodnych z potrzebami gatunku, należy do obowiązków administracji i władz miasta, właścicieli i zarządców budynków i innych obiektów, do obowiązków każdego z nas, ponieważ ustawa o ochronie zwierząt nikogo nie zwalnia od konieczności jej przestrzegania.
Nawet takie "dziwadła" jak Pani Krysia nie mogą popierać łamania prawa. Koty są członkami ekosystemu i stanowią naturalną ochronę przed szczurami. Oczywiście kontrola nad populacją jest niezbędna i o tym również należy pamiętać.
 ktosik
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34989. 
PŁATNE PARKINGI W IŁAWIE...?

Radny ROMAN BRZOZOWSKI chce wprowadzenia w mieście stref płatnego parkowania. Ma to zachęcić mieszkańców, ponoć głównie urzędników i pracowników innych instytucji, do dojeżdżania do pracy autobusami komunikacji miejskiej.
Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym Kurierze od środy.
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34988. 
Ciekawe rzeczy dzieją się w Lubawie [...].
Włodarze zafundowali mieszkańcom najwyższe w regionie podatki od nieruchomości (podwyżki nawet o 40%).
A przychodnią nad Jesionką, która do listopada prowadzona była przez szpital nowomiejski interesuje się prokuratura i CBA jak informowano na ostatniej sesji powiatowej w NML.
 Anka
 Lubawa, Wtorek 05-04-2016

34987. 
Odnośnie wpisu numer: 34984

Mam wrażenie, że sosenko ruszyło płytkie sumienie. No tak, weekend był.
Jeżeli atakuję to tylko lenistwo niektórych. A tak szczerze mówią co w tym Suszu dzieje się, że mam być zadowolony.
Rozsądni czytelnicy forum zauważą, że piszę prawdę.
Paradoksem jest to, że dzisiaj do ewangelii bliżej jest tym, którzy często z Kościołem mają na bakier aniżeli tym, którzy z religii zrobili sobie sztandar bojowy. Obłuda nie kryje sumienia.
 sportowy
 Susz, Wtorek 05-04-2016

34986. 
Odnośnie wpisu numer: 34985

W jaki sposób przeszkadzają ludziom koty?
Że są? Co robią takiego?
Symbol współczesnych czasów: chcemy być czyści, sterylni, nie umierać, być zawsze młodzi. Dwa zamki na drzwiach, drugie drzwi, plastikowe okna z trzema szybami.
Byle się odciąć od świata, od przyrody.
Starzy ludzie do domów pomocy, chorzy do ośrodków.
Dogmat młodości i zdrowia!
 Bartek Gonzalez
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34985. 
Mieszkam przy ulicy Dąbrowskiego i Westerplatte w Iławie.
Grupka tutejszych osiedlowych dziwaków i dziwaczek od kilku lat zatruwa życie okolicznym mieszkańcom. Bez żadnego skrępowania na trawniku między blokiem Dąbrowskiego 6 a blokiem Westerplatte 4 sklecili budę dla bezdomnych kotów. Tak więc pod oknami mieszkań trwało karmienie, niemal hodowla jakaś całej zgrai kocurów.
Ludzkie dziwadła nie rozumieją, że sąsiadom to przeszkadza, a od opieki na zwierzętami są specjaliści w schronisku.
Ale wreszcie niedawno ktoś zlikwidował ten bałagan i wywiózł. Dziękuję.
 Krysia
 Iława, Wtorek 05-04-2016

34984. 
Odnośnie wpisu numer: 34976

Uważni czytelnicy tego forum zauważą, że w wypowiedziach sygnowanych nickiem „Sportowy” nie widać nawet cienia oddziaływania nauk „Papierza” (zachowana pisownia oryginalna), w obronie którego tak obłudnie tu stają. Atakują wszystko, co dzieje się w Suszu.
W swoich atakach wykorzystują osobę naszego wielkiego Rodaka.
„Po kroć” radzę: idźcie do kościoła i pomódlcie się. Tak po prostu. Może stanie się cud i odmieni Wasze serca.
 Sosenka Papieska
 Susz, Poniedziałek 04-04-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34983. 
Odnośnie wpisu numer: 34970

Tak sobie myślę o tym filmie promującym Iławę. Może po prostu jest on skierowany do takiej grupy odbiorców, która może sobie pozwolić na nocleg w hotelu o wysokim standardzie i szaleństwa na motorówce? Może o takich turystów chodzi?
A co sądzicie o tym krótkim filmie poniżej, który został stworzony przez popularnych blogerów podróżniczych ze Śląska? Zawiera kilka błędów, ale wydaje się być dość interesujący - tym bardziej, że ukazuje położenie naszego miasta, trochę historii itp.