Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

36403. 
Odnośnie wpisu numer: 36394

...w Iławskim Centrum Kultury potrzebna jest przede wszystkim rewolucja personalna wśród etatów.
Jak? A tak.
Grafik, który i tak nie robi plakatów na duże festiwale (te niestety słabej jakości plakaciki w gablotach można zlecić komukolwiek na umowę o dzieło, zdolnych ludzi w mieście nie brakuje!). Kosztuje rocznie ponad 30.000 zł.
Kilka innych etatów niepotrzebnych również przez cały rok, to następna oszczędność na kosztach.
Zatrudnić ludzi na sezon, a nawet firmę zewnętrzną od nagłośnienia, realizacji koncertów i oszczędzić można sporo!
Dyrektorem powinien być człowiek [...] bez osądów własnych wobec artystów i pracowników. [...] Pasjonat, ale nie polityk, od którego wymaga nie władza, a ludzie.
Przecież cała ta letnia akcja zbierania propozycji na koncerty pokazuje, że Wiśniewska nie ma pojęcia o tym co w roku 2017 będzie się działo w muzyce i rozrywce w Polsce. [...]
 GOK
 Iława, Czwartek 09-02-2017

36402. 
Odnośnie wpisu numer: 36394

Disco-Polo to nic innego jak pop-kultura, rozrywka ludu pracującego miast i wsi. No i co w tym dziwnego?
Skąd oburzenie? Oczywiste, że chodzi o gusta większości społeczeństwa.
Musi być miejsce na masówkę obok kultury wyższej, ekstra-wymagającej.
Wszystko na miarę. Demokratycznie.
Ja też oczekuje od nas, iławian, kiedy na deskach naszego teatru pojawi się ktoś z naszych wychowanków szkoły muzycznej na miarę talentu np. Kiepury i zaśpiewa: "Brunetki, blondynki...".
 Marszałek
 Iława, Środa 08-02-2017

36401. 
Festiwal podczas triathlonu w Suszu - czy takie gwiazdy Szpak i Kombi są na miarę budżetu małego miasta?
Panie burmistrzu Pietrzykowski, za jaką kasę to robisz te imprezy? [...]
Dotąd unikałeś odpowiedzi ile kosztował Bednarek, ale budżet gminy nie jest tajemnicą. [...]
Gaże artystów to jedno. Drugie to ZAIKS, scena, nagłośnienie, ochrona, karetka, impreza masowa w końcu. Aż 150 tys. na promocję Pana osoby i realizację zachcianek to chyba mało...
Nie zamilczysz Pan. Pytania padną oficjalne i ucieczki od nich nie będzie.
 Ricki
 Susz, Środa 08-02-2017

36400. 
Odnośnie wpisu numer: 36398

Większość pacjentów transportowana śmigłowcem do iławskiego szpitala to zawały serca (oddział kardiologii inwazyjnej) oraz udary niedokrwienne mózgu (oddział neurologii).
Urazy z wypadków komunikacyjnych czy też z innych zdarzeń losowych rzadko "latają" do Iławy, transportowane są śmigłowcem do ośrodków specjalistycznych w Olsztynie, Elblągu.
Pojęcie "złotej godziny" jakim operuje Pani dyrektor Iwona Orkiszewska nijak ma się do rzeczywistości. "Złota godzina" to nic innego jak czas od momentu powstania urazu do momentu kiedy pacjent trafia na blok operacyjny. A z poważnym urazem, jak wspomniałem, Iławę omija się szerokim łukiem.
Prawdą jest natomiast, że pacjenci, którzy po diagnostyce w Iławie muszą trafić w trybie pilnym (np. do kardiochirurga czy neurochirurga) mają większe szanse na przeżycie, gdyż śmigłowiec może wylądować teraz nocą pomimo tego nawet, że olsztyński oddział LPR nocnych lotów nie realizuje. Ale za to realizuje Gdańsk.
No cóż, mamy lądowisko na ciągle remontowanym szpitalu z zatraconą duszą, którą stanowią ludzie tu pracujący...
 zorientowany
 Iława, Środa 08-02-2017

36399. 
Odnośnie wpisu numer: 36397

Panie Janie, mała polemika.
Nie wiem na jakiej podstawie Pan twierdzi, że festiwal Złota Tarka jest mało rozpoznawalny. Wystarczy rozejrzeć się wokół w czasie trwania festiwalu, nie mówiąc o oficjalnych danych. Zapomina Pan też o efekcie promocyjnym dla miasta. [...]
Wiadomo już, że festiwal w tym roku okrojony zostanie o jeden dzień.
Kto zagwarantuje, że w kolejnym roku nie zabraknie go w kalendarzu imprez a w to miejsce będziemy mieli 2-3 imprezy disco polo wśród setek imprez tego rodzaju w Polsce.
Kto zagwarantuje, że środowiska jazzowe nie poszukają sobie bardziej sprzyjającego klimatu dla organizacji, bądź co bądź, dużej imprezy.
Okazuje się, że wcale nie trudno zniweczyć ponad 20 lat budowania ciekawego wizerunku jazzowej Iławy. Pierwszy krok został już zrobiony.
 Tomasz
 Iława, Środa 08-02-2017

36398. 
Odnośnie wpisu numer: 36396

...te lotnisko na dachu powstało chyba tylko po to, by szybciej wywieźć pacjentów z tej "umieralni" do, na przykład, Olsztyna lub Elbląga. [...]
 mieszkaniec [217]
 Susz, Środa 08-02-2017

36397. 
Odnośnie wpisu numer: 36394

Gdyby taki był rozpoznawalny ten festiwal Złota Taka, to waliłyby tłumy, a frekwencja zdaje się jest coraz słabsza.
Mieszkańców Iławy prawie w ogóle nie interesuje jazz. Kwota 350 tys. zł to kupa kasy na dwa dni.
Co do disco-polo uważam, że nic w tym złego, iż ludzie chcą wpadającej w ucho i łatwej muzyki do tańca.
Po co robić aferę? Przecież ratusz oraz ICK nie rezygnują ze Złotej Tarki.
Między dyrektorami artystycznymi jest spora różnica pokoleniowa, więc mam nadzieję, że nowy dyrektor odświeży propozycje programowe.
 Jan
 Iława, Środa 08-02-2017

36396. 
Ooo! W iławskim szpitalu wielkie święto. Oficjalne otwarcie lądowiska dla helikopterów na dachu budynku.
Piękne pozy, buzie uśmiechnięte, tylko czyje? ViP-owskie, bo przecież nie ludzi, którzy tu pracują. Z personelu nie zauważyłam, aby tłumy stały. Inwestycja za 7 mln złotych, prestiż szpitala rośnie, a personel gdy tylko łapie okazję to spada stąd jak najdalej.
Dlaczego?
Bo ile można pracować za przysłowiowy "frajer"?! Oczywiście mowa tu o personelu średnim, nie lekarskim.
Bo lekarzowi płaci się miesięcznie w dziesiątkach tysięcy. A nas traktuje się jak łajzy, dosłownie.
Ale Pan Starosta Powiatu Marek Polański będzie piał, że ma super szpital!
 piguła
 Iława, Środa 08-02-2017

36395. 
POCHŁONIĘTA WALKĄ Z RAKIEM

Na oczach tysięcy ludzi CLAUDIA KOWALEWSKA walczy o życie i oswaja innych ze swoją chorobą. Ta 21-letnia iławianka wystąpiła w Faktach TVN, prowadzi internetowy blog „Pochłonięta” (foto poniżej), zaś w planach ma także vloga na Youtube.
To nietuzinkowe podejście do swojej choroby zasługuje na poklask!
 KURIERZY
 Iława, Środa 08-02-2017

36394. 
Odnośnie wpisu numer: 36388

No i stało się.
Zamieniamy rozpoznawalną w Polsce i ambitną Złotą Tarkę na Disco-Polo.
Tylko pogratulować ambicji artystycznych ICK.
[...] [...] [...]
 Tomasz
 Iława, Wtorek 07-02-2017

36393. 
Odnośnie wpisu numer: 36392

...warto też pamiętać przy tym o pochodzeniu i podstawach powstania firmy Pana Jana Szynaki.
Może nie wiem na ten temat zbyt wiele, ale mam szacunek dla ludzi, którzy swój majątek stworzyli od podstaw. Firma ta wyrosła z rzemiosła rodzinnego (nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta co to jest i że było coś takiego jak rzemiosło).
Ludzie mający korzenie w rzemiośle wiedzą co to jest i jaka to jest ciężka praca. Musieli ciężko pracować i "kombinować", by przetrwać PRL. To jest co innego niż biznesy powstałe na bazie przejętych za bezcen (przez byłych dyrektorów czy sekretarzy PZPR i ich rodziny) zakładów. Nowe biznesy powstawały również w oparciu o przekręty na funduszach KRUS, PFRON itp.
Uważam, że dotacje z tzw. funduszy unijnych powinny być jawne, tak jak umorzenia podatków. Warto by było prześledzić kwoty dotacji oraz umorzeń podatków, a wielu by się zdziwiło jak powstawała większość działalności i biznesów. Wiele z nich upadło gdy "zdechły" darmowe źródła funduszy.
Patrząc na ten problem ze strony Ratusza w Iławie to często umorzenie jakiejś kwoty dla uczciwego przedsiębiorcy skutkuje możliwością pozyskania środków na wiele potrzebnych i wartościowych imprez dla mieszkańców. Trzeba nieraz widzieć coś więcej niż czubek własnego nosa.
 Polka
 Iława, Wtorek 07-02-2017

36392. 
Odnośnie wpisu numer: 36273

Nie podoba wam się tutejszy Szynaka.
No to policz sobie ile wyjął z publicznych podatków jakiś obcy POL-MAK spod Poznania, który wpadł sobie do Iławy pono na wycieczkę rowerową:
- wielki szmat ziemi kupiony za psi grosz (ratusz),
- wybudowana droga dojazdowa z mediami (ratusz),
- zwolnienia z podatków za grunty i hale (ratusz),
- zwolnienia z podatku dochodowego CIT (strefa ekonomiczna).
Prosta kalkulacja.
Zupełnie obce cudaki z Wielkopolski, jak cyrkowcy, wyjęły na starcie 10 razy tyle, co grzecznie prosi miejscowy Szynaka. Gdzie tu sens i logika? Kto tu komu co jest winien?
Panie Burmistrzu, proszę wytłumaczyć to podatnikom iławskim.
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 06-02-2017

36391. 
Komitywa towarzyska ze starostwa powiatowego (PO) stanie na głowie, żeby projekt Burmistrza Iławy A. Żylińskiego pt. "kontenery socjalne dla najuboższych" nie doszedł do skutku.
Już oni postarają się, aby z byle powodu odmówić wydania zezwolenia budowlanego na postawienie kontenerów.
Oni mają czas żeby spiskować i jątrzyć. Dosłownie nic nie robią, również za nic nie odpowiadają, więc całymi dniami kombinują jak przetrwać następne 4 lata. Interesują ich tylko stołki.
A Żyliński to dla nich przecież "zdrajca" partyjny, który kilka lat temu, na długo przed kryzysem porzucił burdel PO w sejmie i wrócił do Iławy.
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 06-02-2017

36390. 
Krótko o nominacjach na Człowieka Roku.
[...] Co innego nasz olimpijczyk Miłosz Jankowski, ileż ON potu przelał.
I ON jest dla mnie wielki na wsze czasy, nieprzemijający w pamięci.
I właśnie jemu należy się takie wyróżnienie.
 Eskulap
 Iława, Poniedziałek 06-02-2017

36388. 
Odnośnie wpisu numer: 36382

Uważam, że "polityka" imprez masowych ICK oparta na zdaniu i opinii mieszkańców jest bardziej trafna niż działanie po omacku i organizowanie koncertów, na które nikt nie chodzi.
Doskonałym pomysłem były ankiety dla mieszkańców, dzięki którym mogłam się wypowiedzieć jakiego rodzaju imprez oczekuję i czekam z niecierpliwością na realizację również moich uwag. [...]
 Magda
 okolice Iławy, Poniedziałek 06-02-2017

36386. 
Odnośnie wpisu numer: 36371

Panowie prokuratorzy! Nie czekajcie na ministra i prokuratora Ziobro!
Czas spojrzeć na ręce iławskich lekarzy.
Ta sprawa może być typowym zaniechaniem. Mamy tu podejrzenie braku głębszego zainteresowania poszkodowanym. To może być przestępstwo!
[...] Dlatego czujnie wypisano go z oddziału do domu, bo śmierć w domu zrzuca winę ze szpitala.
Dowodów obywatele mogą wam dostarczyć multum.
A Pan starosta Marek Polański, razem z członkiem Maciejem Rygielskim i kobietą wielu etatów Bernadetą Hordejuk, niech nie opowiadają bredni, że w "ich" powiatowym szpitalu jest cacy.
 Eskulap
 Iława, Niedziela 05-02-2017

36384. 
Kolejny kwiatek z podwórka iławskiego szpitala.
30-01 zrobiłem prześwietlenie RTG. Uporczywie bolało. Zarejestrowałem się na 6-02 do lekarza specjalisty prywatnie, bo szybko, no bo jak inaczej w realiach naszej służby (?) zdrowia.
Zbaraniałem, kiedy pani z technik od sprzętu powiedziała mi, że po odbiór zdjęcia z opisem mam się zgłosić dopiero 8-02. Jak długo się leczę, to wynik był zawsze na drugi dzień, no z ewentualnym małym poślizgiem.
Na moje pytanie dlaczego tak późno, otrzymałem odpowiedź, że jedyny w Iławie lekarz-radiolog jest na urlopie.
Wyobrażacie sobie? W branży ratowania życia i zdrowia [w mieście stolicy powiatu] nie ma zastępcy wyznaczonego!
Z wizyty u lekarza nici, trzeba przełożyć, ból narasta. Mogę mieć poważne powikłania i kłopoty ze zdrowiem.
Niewyobrażalna ignorancja i arogancja wobec pacjentów. Odezwijcie się pacjenci iławskiego szpitala, ilu z Was znalazło się w podobnej sytuacji?
Myślę, że to wystarczy za cały komentarz.
 chory
 Iława, Sobota 04-02-2017

36383. 
Brawo ICK! Brawo Ewa Wiśniewska! Brawo Burmistrz Żyliński!
Dyrektor artystyczny "Złotej Tarki" [zrezygnował ze stanowiska].
[...] [...] [...]
 tarka
 Iława, Sobota 04-02-2017
Odp. 
Zapraszamy do lektury nowego wydania KURIERA od środy.
Ten temat zostanie dogłębnie prześwietlony.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 06-02-2017

36382. 
BĘDZIE JAZDA I ODLOTY!
DISCO POLO I SAMOLOTY!

Decyzje co do lokalizacji największych tegorocznych imprez już podjęło Iławskie Centrum Kultury. Publika zespołów „Akcent” i „Boys” bawić się będzie na parkingu przy pływalni. Natomiast Sylwia Grzeszczak wystąpi w amfiteatrze.
A piknik lotniczy zobaczymy na skwerze obok hotelu TIFFI.

O szczegółach piszemy w bieżącym wydaniu Kuriera – na stronie 10.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 03-02-2017

36381. 
Odnośnie wpisu numer: 36377

W tym roku burmistrz Żyliński obciął ICK-owi budżet na organizację imprez i pewnie dlatego zabrakło kasy na "Famę Rock".
 obserwator
 Iława, Piątek 03-02-2017

36380. 
Odnośnie wpisu numer: 36341

Nie będę odnosić się do żadnych wpisów, ale to, co niektórzy wypisują przekracza granice smaku.
Rozluźnijcie się, odrzućcie wszelakie urazy i zajmijcie się swoimi sprawami. Dawno puściłam to, co mi nie służy, przestałam walczyć z opinią innych ludzi. Jest to proces, który należy do niełatwych decyzji, ale dzięki temu łatwiej żyć w tym niedoskonałym świecie. Trzeba łamać konwenanse, przesuwać granice i żyć pełną parą.
Jak Was gryzie jakiś temat, to zgłoście się do odpowiedniej osoby i tam rozwiązujcie sprawy, oko w oko, a nie na forum besztacie niewinnych ludzi.
 Jadwiga
 okolice Susza, Piątek 03-02-2017

36379. 
Odnośnie wpisu numer: 36377

Pamiętam pełen amfiteatr na "Famie Rock", gdy grały takie zespoły jak:
Acid Drinkers, TSA, Hunter, Vader, Proletaryat, Hej, T.Love, Luxtorpeda, Coma, Mech czy None.
Vervraxem publiki nie przyciągniecie. Będą gwiazdy będzie frekwencja.
Zasada stara jak świat.
 meloman
 Iława, Piątek 03-02-2017

36378. 
Odnośnie wpisu numer: 36375

Księgowość to potęga.
"Działy i wydziały, aby ludzie nie wiedziały gdzie się piniędze podziały."
 wist
 Iława, Piątek 03-02-2017

36377. 
Odnośnie wpisu numer: 36376

Myśleć trzeba umieć!
Upadło tam, niech upada tu... Swoim dzieciom też Pan powie, ja upadłem - upadnij i Ty synu/córko?
Co to za biedne myślenie.
Do pustych ławek grały i grają zespoły słabe, mierne, takich na Famie nie brakowało. Wystarczy zorganizować Famę z konkretnymi zawodowymi zespołami, zrobić profesjonalną i dobrą reklamę i gra.
W centrum kultury pracują ludzie z wykształceniem, mają duuużo czasu na pracę, na realizację ciekawych pomysłów. Od nich powinno się czegoś wymagać przecież.
Jest szef jakiś tej instytucji, który temu podoła, czy też machnie ręką i powie, że "upadło tu", to i "upadnie tam"...?
 batman
 Iława, Piątek 03-02-2017

36376. 
Odnośnie wpisu numer: 36373

Ile można wałkować temat Famy Rock...?
Festiwale tego rodzaju upadły w Węgorzewie, Jarocinie itp.
W Iławie tłumów nie było, większość zespołów grało do pustych ławek.
A poza tym amfiteatr w centrum miasta to nie miejsce na takie imprezy.
 Marek
 Iława, Czwartek 02-02-2017

36375. 
Po raz pierwszy od lat.

ORLEN na plusie.
PKP na plusie.
LOT na plusie.

#WystarczyNieKraść
 Latarnik z ulicy Sienkiewicza
 Iława, Czwartek 02-02-2017

36373. 
Odnośnie wpisu numer: 36370

Sprawa jest prosta.
Organizator NIE MA POJĘCIA o organizowaniu tego typu imprez rockowych, choć zaplecze - można by powiedzieć - zawodowe.
 batman
 Iława, Czwartek 02-02-2017

36372. 
Ciekawe czy właściciel budynku przy ulicy Piastowskiej koło ronda
(w Suszu) nie powinien wnioskować [do zarządcy drogi] o postawienie barierek żeby mu znowu ciężarówka nie wjechała w nowy budynek.
[...]
 mieszkaniec [233]
 Susz, Czwartek 02-02-2017

36371. 
TRAFIŁ DO SZPITALA – WYSZEDŁ I ZMARŁ.

Po wypadku na torach pod Jamielnikiem, ROBERT G. (47 l.) trafił do szpitala w Iławie. Szybko został jednak wypisany. Po krótkim czasie ponownie tam trafił i... zmarł. Miał wielonarządowe obrażenia wewnętrzne, będące następstwem uderzenia pociągu w auto. Prokuratura nie wyklucza wszczęcia postępowania w stosunku do lekarzy.

Czytaj na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 01-02-2017

36370. 
Nie zauważyłem festiwalu "Fama Rock" w kalendarzu iławskich imprez w sezonie letnim.
Czyżby ICK zrezygnowało z organizacji "Famy Rock"? Jeśli tak, to chętnie przeczytałbym w wydaniu papierowym Kuriera: dlaczego?
 spajder
 Iława, Środa 01-02-2017

36369. 
Odnośnie wpisu numer: 36364

[...] Poszczególne grupy zawodowe wykorzystują okresy kampanii wyborczych do wyegzekwowania kolejnych przywilejów dla siebie. I tu nauczyciele są potęgą. Szkoda tylko, że ta potęga nie przekłada się na jakość nauczania.
Nie wierzę, że znikną ze szkół nauczyciele bez wiedzy i talentów. To musi być presja odgórna. Niestety nie można tu polegać na tym, że podstawą selekcji kadr będzie wiedza i etyka, trzeba więc wymusić zmiany poprzez zachęty finansowe. Dobra praca, dobra płaca. To slogan, ale sensowny, tylko musi być rzetelnie wprowadzany.
Wracając do meritum, to trzeba stanowczo wyeliminować tzw. przywileje przedwyborcze. Każdy dorosły, średnio inteligentny człowiek zatrudniając się w danym zawodzie, zdaje sobie sprawę z istniejących warunków pracy i płacy. Nie można ustępować każdej grupie zawodowej, bo jest liczną grupą nacisku, a ci mniej liczni mają tolerować ich najczęściej bezzasadne i drańskie wymuszenia.
Tak samo cierpi rodzina kierowcy, który zginął w wypadku, jak i górnika czy żołnierza. Wszyscy mają otrzymać jednakowe wsparcie, nikt nie może wymagać szczególnego traktowania, bo jego ból jest większy. Jedni nie dostają nawet renty rodzinnej bo np. zmarłemu brakowało niecały miesiąc do wymaganego stażu pracy a inny dostaje należne renty, renty specjalne, odszkodowania itp..
To samo dotyczy np. zwalnianych. Jedni dostają nowe propozycje pracy (i to na co najmniej tych samych warunkach), inni ogromne odprawy. A co z tymi, którzy są zwalniani w dnia na dzień i często nie otrzymują nawet należnego wynagrodzenia?
Zastanawiam się jak będzie w przypadku reorganizacji urzędów pracy. Stamtąd musi odejść wielu ludzi, a w tym wielu nierobów -przydupasów, którzy dostawali tę pracę po znajomości, a zachowywali się arogancko i niegrzecznie w stosunku do interesantów. Czy też dostaną tak szybko pracę jak np. strażnicy miejscy.
Warto się tym procesom przyglądać i wyciągnąć wnioski przy kolejnych wyborach.
 Polka
 Iława, Środa 01-02-2017

36366. 
Teraz odzyskamy SAMORZĄD TERYTORIALNY.
Uprzywilejowani władzą samorządowi "dziedzice" w wielu miejscach, w układach gminno-powiatowych i rejonowych panują sobie bezkarnie i bez realnej kontroli.
Nadużywają swej władzy we własnych lub swej grupy interesach.
Mieszkańców mają za nic. Buntują się też przeciwko Polsce i działają przeciwko jej żywotnym interesom.
Sami organizują wybory, przeprowadzają je i oczywiście od lat ci sami je "wygrywają". Własne kampanie wyborcze robią za środki publiczne i przy wykorzystaniu swych urzędów i pracowników. "Zewnętrzni", spoza układu kandydaci są przy tym z małymi szansami.
Trzeba przywrócić samorządy mieszkańcom. Już niedługo wybory na nowych zasadach. Przy ruszeniu tych lokalnych interesów będzie krzyk.
Trudno.
 Krystyna
 Iława, Wtorek 31-01-2017

36365. 
Odnośnie wpisu numer: 36360

Obywatelu, czytanie nie boli. Myślenie, też nie.
Dzisiaj wiedza jest NIEOGRANICZONA i kto chce, to rzetelne informacje na stronie GUS.pl znajdzie! Jednak widzę, że prawda boli... No cóż, liczby nie kłamią!
Teraz możesz dalej wbijać szpilki i co tego? Jako mieszkaniec Susza co z tego mam? Budżet Susza w 2017 wyniesienie prawie 60 mln, z czego około właśnie te ponad 30% lekką ręką zostanie rozdane w innym celu niż prawo to przewiduje, czyli nie na pomoc potrzebującym, lecz dla wyborców spod sklepu - za frekwencję przy urnach!
 watchdog
 Wenus, Wtorek 31-01-2017

36364. 
Odnośnie wpisu numer: 36344

Nie ma co się wykłócać o podyplomówki nauczycieli które nastały wraz z gimnazjami. Podobno mają zniknąć wraz z powrotem ośmioletniej podstawówki.
Skoro uczniowie mają zdawać tzw. małe matury to chyba jest normalne, że polskiego, matematyki i innych kluczowych przedmiotów nie będzie uczył żaden nauczyciel po rocznej podyplomowej. Chyba nie budzi to żadnych wątpliwości.
A co do pracy nauczycieli, że jest wyjątkowo ciężka w tych czasach - nie wspomnę już o jazgocie na przerwach. Nastały czasy rodziców wszystko robiących za swoje pociechy i wykłócających się o lepsze oceny u nauczycieli.
 iławianka [228]
 Iława, Wtorek 31-01-2017

36363. 
Odnośnie wpisu numer: 36270

Egon, Egonek....
Co Tobie do prywatnego biznesu TEGO PANA? Dzięki takim osobom jak Ty wielu internautów dowie się, że jest w Szwarcenowie taki "oligarcha", który jest otwarty na innowacje, nowoczesne technologie; który idzie z duchem czasu, a - w przeciwieństwie do ciebie - ma głowę na karku i potrafi prowadzić biznes, korzystając przy okazji z wielu form wsparcia.
 FK, lat 40
 NML, Wtorek 31-01-2017

36362. 
Odnośnie wpisu numer: 36356

Z tą monarchią to raczej przesadziłeś, bo obiektywnie rzecz ujmując znacznej części jesteśmy tacy, jacy jesteśmy, a więc głupi, naiwni i gnuśni. Fakt ten jest bezlitośnie i w sposób najbardziej bezczelny, przez tę bandę /monarchów/ wykorzystywany.
My się oczywiście tego zażarcie wypieramy, w efekcie czego oni mają do końca zapewnione wszelkie możliwe przywileje, a nam najwyżej pozostaje sobie raz na jakiś czas ponarzekać.
Ludzie są jacy są i tego nie zmienimy.
Jeśli chcemy, by społeczeństwo naszej gminy postępowała zgodnie z publicznym interesem, a przede wszystkim dla dobra naszej gminy i miasta, musimy doprowadzić ludzi do tego przy pomocy prawa lub też przez najbardziej perfidną propagandę, prowadzoną na takim poziomie, by jej uległ nawet największy idiota.
Na dziś jesteśmy niestety bezradni, więc pozostaje nam spokojnie czekać na tych, którzy tę pomoc nam oferują oraz liczyć również na to, że – tak jak to często miało miejsce w przeszłości – oni wykonają tę robotę za nas /2-kadencyjność/.
Cieszę się, że są jeszcze inni, którzy widzą jak władze posługuje się publicznym groszem - kupowanie biednych, przekupywanie sołtysów i ludzi, którzy mają znaczący wpływ w terenie.
Oprócz stadionu widziałam jeszcze w planie kolejną siłownię oraz chyba Ośrodek Kultury, który ma być koło plaży. Piękne jezioro suskie zaniedbane od 6 lat, zanika w oczach. Wycinanie drzew, a teraz jeszcze budowa Ośrodka. Czy ci ludzie zdają sobie sprawę co zamierzają uczynić? Moi kuzyni z Susza narzekają, ale rozkładają ręce i wsiadają w samochód i jadą do Siemian.
Ostatnio przeczytałam takie zdanie: "W jaki sposób można ośmieszyć durnia? Najlepszy sposób, to nic nie robić, tylko mu nie przeszkadzać, a niechybnie się ośmieszy."
Ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że miejsce durnia jest na śmietniku historii.
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Wtorek 31-01-2017

36360. 
Odnośnie wpisu numer: 36356

Otwórz oczy albo podejdź bliżej, bo z Wenus nic nie widzisz. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Orlik jest źle zarządzany? Pojawiają się w internecie zdjęcia z trwających zajęć oraz informacje o ewentualnych zmianach godzin dostępności Orlika. W sezonie praktycznie cały czas widzę tam piłkarzy: tych dużych i tych mniejszych. Co jakiś czas jest turniej dla tych dużych i tych małych.

Co do ferii w hali: odbywają się zajęcia z piłki nożnej i siatkowej. Hala jest otwarta dla każdego. Niestety informacja o zajęciach jest tylko na drzwiach budynku, a nie na stronie internetowej. SOK już tego błędu nie popełnił i na stronie głównej jest piękny harmonogram na całe ferie.

Frekwencja na wszystkich zajęciach może nie powalać, ale dzieci okres ferii niekoniecznie spędzają w domu, a te które nigdzie nie wyjechały nie mają możliwości dojazdu skoro autobusy szkolne nie kursują, PKS to mit i legenda, a rodzice z różnych przyczyn nie mają możliwości przywieść swoich dzieci na zajęcia.

A na koniec podaj m skąd masz i za jaki okres są podawane przez Ciebie dane nt. liczby mieszkańców gminy Susz korzystających z pomocy OPS. Podaj mi, o jaki dokładnie dział dokładnie Ci chodzi: pomoc społeczna, świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze (500+), fundusz alimentacyjny, dodatki mieszkaniowe, stypendia, bank żywności?
 Praworządny Obywatel
 powiat iławski, Wtorek 31-01-2017

36359. 
Odnośnie wpisu numer: 36342

Ha ha ha! A to dobre!
Pani wiejska gospodyni naiwnie myślała, że wszyscy będą bić pokłony, bo wieniec zrobiły i dlatego bal zaszczyciły.
Zapomniała jeszcze, że śpiewa też w kapeli ludowej z Susza, która gminę też godne reprezentuje przy różnych okazjach - także i we wspomnianej promocji wieńca dożynkowego. To czemu za kolegami z zespołu się nie stawiła i na bal nie zabrała? Tysz by potańcowali, pogawędzili i w blasku fleszy się ogrzali.
No, moja Pani, zanim coś powiesz skorzystaj z funkcji mózgu jaką jest myślenie. Pan burmistrz dowie się na pewno jak wierną ma fankę i jej drużynę.
 zainteresowana
 gmina Susz, Wtorek 31-01-2017

36358. 
Odnośnie wpisu numer: 36321

[...] Ani to spotkanie, ani nawet szopka noworoczna, a zwykła popijawa za publiczną kasę.
A lista gości? No cóż, sami widzimy. Tych, bardziej się szanujących, po prostu brak lub pojawiają się na chwilę i znikają... bo im najzwyczajniej wstyd.
 mieszkaniec
 Susz, Poniedziałek 30-01-2017

36356. 
Mamy już prawdziwą monarchię w Suszu.
Murgrabia i Hrabia jeszcze mają co robić, bo dopiero za 2 lata wybory. Za rok może troszku popracują. I dzięki temu znowu będziemy na 1 miejscu w województwie w rozdawaniu pieniędzy publicznych dla osób korzystających z pomocy społecznej na poziomie tylko 32% do ogółu mieszkańców gminy, gdzie średnia naszego województwa wynosi 14% a kraju 8,3% do ogółu ludności.
Dlatego w tym celu, aby jeszcze lepiej rozdawać bezpodstawnie publiczne pieniądze dla przyszłych wyborców, Hrabia ze swoim wiernym Murgrabią wymyślimy sobie cykl corocznych szkoleń dla 29 sołtysów w ekskluzywnym hotelu na Mazurach. Koszt dwudniowego pobytu sołtysa, za który trzeba było zabrać z funduszy sołeckich ponad 500 zł za osobą. Pojechali, posiedzieli aż 4 h na szkoleniu a 2 dni balowali, masowali się nasi społecznicy! Ach co to były za fotki w internecie – z opisem CHWILO TRWAJ – synowej pani Reginy – i w tle piękny hotel z basenem. No cóż wybory były a sporządzenie raz do roku wniosku do budżetu z opisem zadań na fundusz sołecki, jest dla naszych wiejskich liderów nie lada wyzwaniem (3 strony formatu A4), wiec trzeba było zapłacić za instrukcję wypełniania 7 punktów, aż 14 500 zł.
Wszystko po to, aby celnie wykorzystać dopieszczony elektorat w nagonce wyborczej, który był dowożony do lokali wyborczych przez apolityczną sekretarz Panią Małgosię.
A co mają z tego mieszkańcy Susza? Mają.. mają kolejny stadiom piłkarski za gimnazjum, który zapewne będzie tak cudownie zarządzany jak w chwili obecnej pusta i NIEOŚWIETLONA nowa bieżna, orlik i alejka. Te miejsca nam mieszkańcom Susza, nie są potrzebne do biegania, spacerowania i uprawiania innych sportów, czy zamknięty CSiR w ferie czy wakacje dla naszych dzieci, tylko kupa beta do jazdy na desce i owszem o każdej porze można skorzystać! Susz stadionami stoi, tylko szkoda, że nie sportowcami! Upss, przepraszam byli, ale się pogniewali do Warszawy pojechali. I tyle nam po nich.
A tutaj w Suszu prawie jak w bajce – dzieciom w szkole za lekcje muzyki zapłacić trzeba, pomoce dydaktyczne od rodziców zawsze mile widziane. Wysłać po szkole potomka na prywatny język trzeba, bo szkoła w Suszu nie do edukacji naszych dzieci jest nam potrzebna. O opiekę dodatkową i o kulturę w ferie zadbać też musimy, bo CSiR i SOK do innych spraw powołani, w organizacji spotkań noworocznych hrabiego zabiegani.
CDN.
 watchdog
 Wenus, Poniedziałek 30-01-2017

36355. 
Odnośnie wpisu numer: 36345

Dyskusja wymaga uznania, że istnieje obiektywna prawda.
Jak widać, suszak tego nie pojął. Komentarz ad personam, przypisywanie mi przynależności do "tamtego towarzycha", to szczyt jego możliwości w logicznym rozumowaniu.
Ku pamięci. Pajacem być – rzecz ludzka, ale czemu się z tym obnosić?
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Poniedziałek 30-01-2017

36353. 
Odnośnie wpisu numer: 36314

Czytam o próbie samobójczej urzędniczki z Elblaga i zastanawiam się co skłoniło tą kobietę do takiej decyzji? Z czym sobie nie radziła? Poczucie bezradności, lęku, pogorszenie relacji społecznych w pracy, w domu? Jedno wpływa na drugie.
Wiem jedno, praca w ciągłym stresie, ponad siły, brak poszanowania ze strony szefostwa może skutkować takimi stanami depresyjnymi. Jeśli dobrze sobie przypominam, w iławskim szpitalu już jakaś pracownica nie wytrzymała stresu związanego ze zmianą miejsca pracy.
W placówkach starostwa iławskiego w ramach oszczędności zmniejsza się zatrudnienie, straszy połączeniem zakładów. Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć szary człowiek? Jeden wytrzyma, drugi nie.
Ale władz starostwa powiatowego nie interesuje polityka kadrowa w podległych jednostkach. Oni mają ciepłe posadki, nie przeciążeni pracą a reszta...
 Kamil
 Iława, Niedziela 29-01-2017

36352. 
Odnośnie wpisu numer: 36342

Czy Pani ma świadomość, że ta wasze wyróżnienie za wieniec zostało perfidnie wykorzystane w strategii burmistrza Pietrzykowskiego? Wystarczy rozejrzeć się i pomyśleć.
Dlaczego drużyna Unii Susza, grająca w IV lidze piłkarskiej, promująca miasto w wielu województwach, nie została tak wyróżniona jak wy zaproszeniem na bal? A strażacy z Gminy Susz? Byli tylko przedstawiciele.
Triathloniści, lekkoatleci reprezentują Susz na arenie krajowej i zagranicznej. Czemu ich wszystkich nie zaproszono? Suskie morsy, jeżdżą po polskich jeziorach. Była ich grupa? Suscy karatecy byli? A harcerze, którzy zawsze są w gotowości nieść pomoc, byli? A wszyscy przedsiębiorcy dostali zaproszenia?
Niestety smutną prawdą jest fakt, że burmistrzowie myślą nad urabianiem Was, a nie sprawianiem Wam przyjemności. Przyjemność macie sprawić Wy jemu odwdzięczając się wraz ze swoimi rodzinami przy urnie podczas wyborów. Wybrać go kolejny raz, aby mógł rocznie odbierać beztrosko prawie 150 tys. złotych.
Redaki, Babięty i Ulnowo zawsze było piętą achillesową burmistrza. To są miejscowości, które w większości nie darzą go sympatią. Został więc stworzony specjalny plan i jest realizowany! Redakami i Babiętami mają więc „zająć się” radny z Babięt, sołtysi z Redak i Babięt z Panią radną powiatową z Babięt na czele. Przy drobnym wsparciu w postaci remontu i ksiądz Rysio dobre słowo z ambony szepnie. To ma być bardzo prosty ale skuteczny plan. A jeśli mi Pani nie wieży, niech się uda w Suszu na ulicę Wybickiego 6, poprosi zastępcę, aby wyciągnął swój notatnik z biurka, ten notatnik, który ma po prawej stronie. Tam już jest wszystko zapisane do końca roku.
Acha, i mam prośbę. Niech pani się nie chwali publicznie, że Pani też kosztowała te smakowicie wyglądające drinki. Płacę podatki i chciałbym, aby one były przeznaczone na konkretne inwestycje w gminie, a nie na drinki dla Koła Gospodyń z Ulnowa. Co na to Wasi sąsiedzi i znajomi?
 anonim
 Susz, Niedziela 29-01-2017

36350. 
Sławomir Ciszewski, zapytany [publicznie] o nominację burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka do tytułu "Człowiek Roku", szydzi zarówno z samego burmistrza, jak i ze strażaków.
Czy ktoś taki, kpiący ze służby ratującej życie i mienie, jest godny bycia radnym gminy oraz dyrektorem Portu Śródlądowego w Iławie? [formalnie podległego Starostwu Powiatowemu].
Oryginalny zapis słów radnego Rady Miejskiej Kisielic: "W mojej ocenie "człowiek roku" to za mało. Myślę, że za tak owocny pontyfikat naród powinien wystawić pomnik burmistrza w mundurze OSP na koniu."
 Michał
 spod portu, Niedziela 29-01-2017

36349. 
Odnośnie wpisu numer: 36342

Droga wiejska gospodyni!
Wszak często na sukces pracuje wielu ludzi i tak było zapewne w Waszym przypadku. Ale bez samozachwytu.
W każdej instytucji/zakładzie jest wiele sukcesów, o których słyszymy.
Nikt jednak z tej okazji nie zaprasza wszystkich pracowników, którzy na niego pracowali. To wyznaczona osoba - dyrektor, kierownik - jest gościem na balu burmistrza.
A Wasze "specjalne względy" to już co najmniej specjalne wyróżnienie. Wszyscy płacimy podatki, więc tłumnie ruszmy na bal do burmistrza, a czemu mamy czuć się gorsi od Ciebie...?
 zainteresowana
 gmina Susz, Niedziela 29-01-2017

36348. 
Odnośnie wpisu numer: 36258

Wójt Biskupca Arkadiusz Dobek znowu zorganizował "toast noworoczny" na który miał czas i nasze podatników pieniądze. Na toast zaprosił swoich wybrańców-samorządowców. Szkoda, że my zwykli mieszkańcy poszliśmy już w odstawkę...
Jesienią zabrakło włodarzowi czasu na spotkania z mieszkańcami, co niby miały być coroczne... A może spec się już zorientował, że poparcie słabe a argumenty mieszkańców mocne, więc lepiej z nimi nie rozmawiać podczas spotkań oko w oko.
Parafrazując klasyka: Gmina dla wybrańców, nie dla mieszkańców!
 kafka
 Biskupiec, Sobota 28-01-2017

36345. 
Odnośnie wpisu numer: 36341

Nataszo, pierwszy raz muszę przyznać, że zgadzam się z Twoim wpisem.
Choć nieco przesadzasz.
Przede wszystkim socjolog jest z Ciebie, jak z tej "koziej dupy trąba".
Po drugie nie zapomnij, że Twoja obiektywność jest na marnym poziomie. Wszakże należysz do ekipy byłego "towarzycha".
To se ne vrati.
Najgorsze z tego wszystkiego, że kolejny potwór jest już wyhodowany.
I chyba zaczął właśnie sam swoje łapy zjadać :-(
 suszak
 Susz, Sobota 28-01-2017

36344. 
Odnośnie wpisu numer: 36338

Panie Aleksandrze...
Nie, nie wycieram dziecku nosa i nie noszę kanapeczek. Odbieram dziecko po skończonych zajęciach.
Denerwuje mnie fakt, że co jakiś czas wraca temat "pseudo nauczyciel". Zgadzam się, że do zawodu trafiają ludzie z przypadku i to jest bardzo złe. W dawnych czasach nauczyciel miał prestiż, autorytet. Był szanowany przez uczniów, rodziców...
Dzisiaj to już nie jest ta szkoła co kiedyś. Wchodzi rodzic na przerwie i wykłóca się o wszystko. Dlaczego 4+, a nie 5...? Niech Zosia nie siedzi z Anią, bo to nie jest towarzystwo dla córci. Dlaczego wycieczka do Torunia, a nie w góry? Dyskusje w domach, na podwórkach, w pracy... często przy swoich pociechach. A ten nauczyciel dwoi się i troi, aby wszystkim było dobrze.
Wykształcenie? Zgadzam się, że po rocznym studium dużo się człowiek nie nauczy. Ale czy to jest wina nauczyciela, że tak teraz można? To fakt, że do zawodu niekiedy przychodzą ludzie z przypadku... Ale 2200 zł brutto dla początkującego nauczyciela to rzeczywiście "zachęta" do kariery. I te 10 zł dodatku motywacyjnego. W Biedronce lepiej płacą. Niektórzy już przeszli do innych zawodów, bo za takie pieniądze trudno przeżyć. Gdyby były odpowiednie zarobki, do zawodu trafiliby najlepsi.
Mam to szczęście, że moją córkę uczy doświadczony nauczyciel. Nie nosi ton papierów pod pachą, bo wie co jest najważniejsze na lekcji. Spokojnie realizuje podstawę programową i nie musi bez przerwy udowadniać, że nie jest wielbłądem. Ilość kartek nie świadczy o jakości.
 Ewa
 Ząbrowo, Piątek 27-01-2017

36343. 
Dlaczego podczas tej zimy mroźnej - tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych - nikt nie pomyślał o wybiciu dużego przerębla dla ptactwa na Małym Jezioraku koło pomostu przystani...
Zwłaszcza duże ptaki, jak łabędzie, cierpią okrutnie bez dostępu do wody.
Sami zobaczcie!
Czyżby urząd miasta przysnął snem zimowym? Strażacy pomóżcie!
 Arleta
 Iława, Piątek 27-01-2017

36342. 
Odnośnie wpisu numer: 36321

Nie "bodajże z Ulnowa", tylko na pewno.
Nie "większość", tylko wszystkie członkinie KG.
Wielomiesięczna praca przy wieńcu dożynkowym, który reprezentował naszą gminę Susz w Olsztynku i zdobył wyróżnienie (po raz drugi) została doceniona. A nagrodą za naszą ciężką pracę było zaproszenie na spotkanie noworoczne gminy.
A to, co zostało przez nas zjedzone i wypite być może zostało sfinansowane z naszych podatków, które także płacimy, droga koleżanko.
Co do obserwowania, to chyba lepszego speca od Ciebie to nie było na tej imprezie.
 Ewa, członkini KGW, lat 57
 Ulnowo, Piątek 27-01-2017

36341. 
Odnośnie wpisu numer: 36330

"Tak właśnie wygląda praca samorządu – bale, hulanki, swawole."

Nic bardziej mylnego, bo włodarze Susza cały czas myślą koncepcyjnie. Wystarczy popatrzeć na ostatnie, uchwalone zadania inwestycyjne na 2017r. i troszeczkę pomyśleć /myślenie nie boli/. Z racji wykonywanej pracy oraz osobistych zainteresowań, mogę stwierdzić, że włodarze gminy mają pojęcie o socjologii i i wprowadzają ją w czyn, o czym świadczą kolejne wybory. Tym razem postawili na wioski. Proszę dokładnie popatrzeć na zamierzenia na 2017r. i przeanalizować poczynania przez ubiegłe 6 lat. Co otrzymało miasto? Podpowiem: skate, bieżnię, plac zabaw, kilka chodników, ulic i oczywiście - igrzyska w postaci triathlonu, Dni Susza, grochówki, itp.
Chyba już wszyscy zapomnieli albo nawet nie wiedzieli o szkoleniu dla sołtysów w ekskluzywnym hotelu!
Proszę również nie zapominać o suskim MOPS-ie. Ktoś nim kieruje - nie jest to osoba anonimowa. Ten, kto daje, ten zawsze oczekuje na wdzięczność - truizm!
Śmieszą mnie płaczliwe wypowiedzi na temat balu w Chełmżycy. Tak w Suszu było od zawsze, ale na balach tych brylowało "towarzycho" tylko z miasta i dlatego poprzednik obecnych włodarzy poległ, bo się pogubił w rachubach. Na dziś nasi suscy "celebryci", odsuwani od korytka, szukają pomocy od zaprzyjaźnionych celebrytów z warszawki licząc, że będzie tak jak dawniej. A ludzie z miasteczka żyją z dnia na dzień i czekają na kolejne igrzyska i darmową grochówkę.
Nie da się zabić smoka, szczypiąc go w palec u łapy. Smokowi należy ściąć wszystkie łby. A potem... Potem trzeba tylko uważać, żeby z tej radości nie wyhodować kolejnego potwora.

Ps. Chyba troszkę przesadziłam z tym potworem :)
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Piątek 27-01-2017

36339. 
Odnośnie wpisu numer: 36328

A tak retorycznie zapytam.
Czy jeśli chodnik jest odśnieżony, a droga nie, to wtedy samochody mogą jeździć chodnikiem?
Prawo mówi jednoznacznie, że nie można i można za to dostać mandat, ale przyzwoitość każe policji przymykać oko na takie zachowania (rower w zimie na chodniku, gdzie ścieżka rowerowa jest nieodśnieżona).
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Piątek 27-01-2017

36338. 
Odnośnie wpisu numer: 36326

Pani Ewo!
Prawdą jest, że nauczyciele maja ciężką pracę.
Pani wpis mówiący o 19 czy 20 godzinie, gdzie większość pracuje 40 godz - nie wiem czy jest szyderstwem czy skrajnym brakiem obycia życiowego. Pyta Pani, w którym zawodzie pracuje się 2-3 godziny za darmo - mam nadzieje, że to tylko prowokacja.
Dziękuje, że przypomniała mi Pani, iż wśród nas nadal są osoby takie jak Pani i żyją w pięknej bańce nieświadomi życia. Dlaczego jest Pani kilka razy w tygodniu w szkole? Wyciera Pani nos dziecku? Donosi kanapeczki, czy może pracę domową?
Naprawdę jestem zbity z tropu, nie wiem czy ten wpis jest pięknym sarkazmem, czy obrazem rzeczywistości.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Piątek 27-01-2017

36336. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Za 40 tys. zł wydane na tę noworoczną szopkę w Suszu można byłoby zakupić 4 tys obiadów dla dzieci i to takich za 10 złotych, a nie takich jakie daje się dzieciom w tutejszych szkołach, czyli cienka zupka lub buła i parówka w najtańszym wydaniu.
Czasami trzeba rozważyć, co jest ważne.
Zasłużonych (czytaj: sługusów) w tej gminie należycie się wynagradza, a im wciąż przyjemność sprawia ubaw za nie swoje pieniądze.
Gdy oglądam zdjęcia z tego dorocznego wydarzenia, zastanawiam się dokąd to nas zaprowadzi.
 Groszek
 Susz, Czwartek 26-01-2017

36335. 
Odnośnie wpisu numer: 36326

Faktycznie hałas jest w szkole nie do zniesienia. Ale w innych zawodach też są różne uciążliwości.
Kolega do pracy udaje się na godzinę 2:00 (noc) piecze chleb a później jeszcze rozwozi. To również uciążliwe w nocy pracować zamiast spać.
A ludzie opróżniający śmietniki, czy pracujący w kanałach w smrodzie, że tylko takie zawody przytoczę. W każdej pracy są czynniki uciążliwe! To tylko my patrząc z boku nie doświadczając tego mamy skrzywione wyobrażenie o pracy innych.
Częściowo nauczycielom uciążliwości tego fachu rekompensowane przez Kartę Nauczyciela, różne jej zapisy. Czas pracy, praca za darmo, o czym tu mowa. Ludzie po 2 godziny w jedną stronę dowożeni są do pracy busami, nie ma ich codziennie w domu po 12 godzin.

"Młody nauczyciel i stary idą razem na lekcję. Młody - stosy kserówek, teka wypchana książkami, dziennik w zębach. Stary idzie na luzaka, niesie tylko klucz od sali. Młody mówi z podziwem:
- No no, po tylu latach pracy, to pan ma to wszystko w głowie?
- Nie synu, w dupie..."
 WIST
 Iława, Czwartek 26-01-2017

36334. 
Odnośnie wpisu numer: 36326

I racja! Ale, jeśli byle nauczyciel, po byle awansie zawodowym w drodze prezentacji kwitów (itd) może zaprezentować swój program nauczania na zasadzie kopiuj i wklej, to mamy masakrę w oświacie. Takich jest do 30%. Oczywiście powołuje się na program tzw. ministerialny, których dla każdego przedmiotu mnóstwo publikowanych, owszem mogą być one niezłe. Jednak to jest metoda: KOPIOWANE I WKLEJANE jako swoje.

A wie pani jak dziś produkują magistrów pedagogiki, nie tylko zresztą tej specjalności, na prywatnych uczelniach? Metoda: Kopiuj i wklej. Potem magistrzy, tak wykształceni zostają dyplomowanymi nauczycielami i uczą nasze dzieci.

Czy nie jest to paranoiczne, by np. nauczyciel z tytułem mgr nauczania początkowego, ale po studiach podyplomowych (3 sem, od 1 października do 15 lipca) z matematyki i informatyki, dostał uprawnienia do prowadzenia matematyki licealne klasy maturalne? Takie ma uprawnienia. Faktem jest, że szanujące się licea nie pozwolą sobie na taki numer.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 26-01-2017

36332. 
Odnośnie wpisu numer: 36321

To tylko wierzchołek góry lodowej.
Zapraszanie byłych działaczy czy osób postronnych to już tradycja. A koło gospodyń bodajże z Ulnowa to specjalny bonus? Nie reprezentantka, tylko większość Pań tam należących. I siedziały, obserwowały, szeptały... A to ci dopiero gratka. Ale o zasłużonych dla gminy i miasta to już się nie pamięta, oj krótka ta pamięć, krótka.
Też byłam, wódkę piłam, a co obserwowałam to Wam opowiedziałam.
 zainteresowana
 gmina Susz, Czwartek 26-01-2017

36331. 
Odnośnie wpisu numer: 36322

Denerwują mnie ludzie, którzy czekają aż zmiany muszą być dokonywane przez tzw. górę. Wiele rzeczy można wyegzekwować oddolnie i zmusić nasze "elity" władzy do działania. szczególnie ważne jest to w tematach dotyczących naszych dzieci, bo czas tu biegnie nieubłaganie i kolejne roczniki są wtłaczane w bylejakość od startu. Byle jaka nauka, byle jaka wiedza, byle jaka praca, byle jaka władza itp. itd.

Byle jakość nauczania wynika przede wszystkim z fatalnej jakości kadry nauczycielskiej,która jest między innymi wynikiem naboru pociotków w okresie dużego bezrobocia, niewyobrażalnej szkodliwości tzw. Karty Praw Nauczycieli i co za tym idzie niemożności usunięcia ludzi bez wiedzy i ambicji z szeregów kadry nauczycielskiej. Zawsze uważałam że wśród nauczycieli powinna się dokonać swego rodzaju lustracja merytoryczna. Jakie podstawy do nauczania przedmiotu ma nauczyciel kończący roczne studia(!?) podyplomowe w Iławie czy Słupsku itp.i to krańcowo różne od podstawowego ,wyuczonego kierunku.

Czemu np. w szkołach średnich starostwo nie może wprowadzić premiowania dla nauczycieli za jakość nauczania. Np. z tytułu wyższej średniej w klasie z danego przedmiotu od średniej krajowej otrzymuje przez caly rok dodatek w wysokości 500-600 złotych a w przypadku średniej wojewódzkiej 300 złotych.

Znaczący system premiowania powinien również dotyczyć dyrekcji ale w przypadku braku wyników lub ich spadku (bez rzeczowego uzasadnienia) powinni odchodzić ze szkoły tak nauczyciele jak i dyrekcja. W szkole jest większa odpowiedzialność za pracę, tu chodzi o człowieka, którego nie tylko trzeba wykształcić ale i wychować.

Patrząc na zdjęcia z ostatniej - i nie tylko - studniówki mamy dowód jak marne jest wychowanie.Niektóre panienki chyba pomyliły lokale i imprezy. Od małego trzeba uczyć dzieci, że strój i zachowanie winny być zgodne z miejscem i rodzajem imprezy. Studniówka winna być w szkole w odpowiednim stroju a resztę życia jak komu pozwoli uczciwie zarobiona kasa, można spędzać w lokalach w takich strojach, jakie się komu podobają.

Wszyscy mówią o szkołach prywatnych,że to dla elit - u nas głównie finansowych - ale na studniówkę w tych szkołach sporo naszych panienek nie miałoby wstępu i na tym polega dobre wychowanie,które trzeba chyba zacząć od kadry.

Jeśli chodzi obecną reformę to sama likwidacja gimnazjów bez zasadniczych zmian w programach nauczania i przygotowania kadr nauczycieli mających wiedzę i CHĘĆ do pracy,nic nie zmieni."Stara" kadra, która miała wyniki pracując często naprawdę za marne grosze już się wykrusza.Wśród młodych nauczycieli jest sporo ciekawych ludzi ale żeby utrzymać się w szkole musieli zaakceptować "brak wychylania się z ambicjami i wiedzą" inaczej starzy wyjadacze nauczeni,że najspokojniej pracuje się wg zasady BMW by się ich pozbyli.

Moim zdaniem zmiany powinny najszybciej dotyczyć liceów, tej młodzieży nikt nie zwróci straconych szans i marzeń. Osoby odpowiedzialne za ostatnie (sprzed kilku lat)zmiany nauczania w liceach powinny stanąć przed sądem.To one spowodowały, że uczniowie z mniejszych miejscowości zostali wyeliminowani całkowicie z możliwości ubiegania się o studia na renomowanych kierunkach o ile nie mają możliwości skorzystania z "korków" u Fachowców z odchodzącej na emerytury Kadry.
 Polka
 Iława, Środa 25-01-2017

36330. 
Odnośnie wpisu numer: 36321

Tak właśnie wygląda praca naszego samorządu w Suszu – bale, hulanki, swawole.
Spotkanie noworoczne jest najważniejsze w naszym mieście.
SŁUŻBA LUDZIOM I SWOIM MIESZKAŃCÓW TO TYLKO PUSTE HASŁA.
Inne problemy codzienne mieszkańców NIE INTERESUJĄ ani radnej Reginy, ani Krzysia-Pysia. Ale za to nowa kiecka radnej pokazana na FB skupia aż 50 komentarzy, bo trzeba iść na bal alkoholowy za kasę swoich mieszkańców z Bronowa.
"GWARANTUJĘ DALSZY ROZWÓJ GMINY"
No i mamy rozwój imprez alkoholowych za nasze pieniążki!
 BELLA
 Różnowo, Środa 25-01-2017

36329. 
POŁĄCZYLI SIĘ W GROBIE...

Po tragedii odbył się już pogrzeb 35-letniej Olgi z Iławy oraz jej dwóch nowonarodzonych synów. Zamarznięte ciała chłopców policjanci znaleźli na balkonie mieszkania kobiety, która po krwawieniu konała w szpitalu.
Ciała całej trójki spoczęły na cmentarzu przy ul. Piaskowej w Iławie.
 KURIERZY
 Iława, Środa 25-01-2017

36328. 
Temat: Jazda rowerem po chodniku [strona 5].
Przepisów należy przestrzegać. Po to są. Pytanie moje: Czy na obwodnicy też mam jechać jezdnią?
A na Piaskowej? Ścieżki rowerowe nie są tam odśnieżone, nie są posypane, jedna ślizgawka. Pogoda dość ładna. Więc według przepisów powinnam jechać jezdnią? Nie chciałabym dostać mandatu za jazdę chodnikiem.
 Ewa
 Iława, Środa 25-01-2017

36326. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

Co to znaczy "wygonić 30% nauczycieli"...?
Panie Marszałku!
Ktoś nie ma pojęcia co się dzieje w szkołach, jakim zmianom odgórnym muszą sprostać nauczyciele... Każdego roku nowa podstawa, praca za darmo w ramach 19. i 20. godziny. Niby jest to zniesione, ale w szkołach nadal funkcjonują takie godziny i na nich to właśnie albo uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, albo nadrabiają zaległości w nauce. Pytam: w którym zawodzie pracuje się dwie lub trzy godziny w tygodniu za darmo?!
Proszę spróbować indywidualnego podejścia do ucznia w np. 30-osobowej klasie.
Podziwiam nauczycieli za ich pracę. Jestem w szkole kilka razy w tygodniu na przerwach... Można zemdleć od hałasu.
 Ewa
 Ząbrowo, Środa 25-01-2017

36325. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Przecież ich ktoś wybrał!
Są już 2 kadencję, a wszystko wskazuje, że będą 3 i więcej.
Mnie to zbytnio nie dziwi, bo Orwella znam na pamięć:
"Czemu nie brać życia takim, jakie jest?"
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
Na dobranoc proponuję lekturę do poduszki: "Dociekania psa" F. Kafki.
No to - zdrowie pięknych pań...
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Środa 25-01-2017

36323. 
A jeśli się rozchodzi o nominacje do Człowieka Roku, to ja tym razem zagłosuję na człowieka sportu, jedynego wychowanka naszego, wioślarza z klubu WiR, olimpijczyka Miłosza Jankowskiego!
Ten człowiek wart tego, gdyż dał przykład tytanicznej pracy nad sobą w uzyskaniu promocji olimpijskiej i wejścia aż do [finału] olimpijskiego.
Taki sukces należy docenić, gdyż zdarza się takiemu miastu jak nasza Iława raz na może 100 lat.
 Marszałek
 Iława, Środa 25-01-2017

36322. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

W pełni się z tym zgadzam, Panie Marszałku.
Wcale nie napisałem, że uważam iż obecny system edukacji jest dobry. Napisałem tylko jak jest.
To co Pan napisał jest jednak pewnym idealizmem. Nie do zrealizowania obecnie w naszym kraju. Może za 2-3 pokolenia. Reforma, którą chce przeprowadzić obecny rząd też w tej materii niewiele zmieni. Będzie reorganizacja pracy szkół i tyle.
Poziomu nauczania to nie poprawi, a może jeszcze pogłębić przepaść edukacyjną między dziećmi w dużych miastach i wsiach. Jest niestety niż edukacyjny i nauczyciele skupią się w najbliższych latach na utrzymaniu pracy. Powinni zostać ci najlepsi, a te 30%, o których Pan wspomina powinno zmienić zawód, ale tak nie będzie.
Z zawodu odejdzie też wielu tych dobrych... Dlaczego?
To temat na inną dyskusję.
 Franek Olender
 Bielice, Środa 25-01-2017

36324. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Oj tam, oj tam! [...] [...] [...]
[...] [...] [...] [...] [...] [...]
 [anulowano]
 Susz, Wtorek 24-01-2017
Odp. 
Trzymaj się jednego pseudonimu. Nie wymyślaj kolejnych
i nie próbuj tworzyć sztucznego tłoku, bo i tak to widzimy.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 26-01-2017

36321. 
Odnośnie wpisu numer: 36319

Noworoczna szopka w Suszu!

Na zdjęciu: koleżanki burmistrzów Susza - Michałowska i Słodowska - bardzo dobrze bawiły się również na parkiecie. Tu nasuwa się pytanie: czym sobie zasłużyły aby bawić się z alkoholem i tańcami za publiczne?
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36319. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Noworoczna szopka w Suszu!

Dwie pierwsze osoby od prawej: przyjaciółki burmistrzów Susza, byłe sołtyski - z Michałowa Pani Tomaszewska i z Januszewa Pani Słodowska (przyjaciółka Pana Zdzichowskiego).
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36317. 
Odnośnie wpisu numer: 36307

Noworoczna szopka w Suszu!

Rozpusta na całego i to za gminne pieniądze!
Imprezka noworoczna kosztuje nas aż ponad 40 tys. złotych.
Za te pieniądze można np. wyposażyć dzieciom pracownie komputerową. Czemu te spotkania służą?
Czy nas stać na to, aby koleżanki burmistrza Pietrzykowskiego i zastępcy Zdzichowskiego uczestniczyły na spotkaniu noworocznym w Chełmżycy?! Spijały sobie ekskluzywne kolorowe drineczki, zajadały się ciasteczkiem i pysznymi daniami.
Czerwone twarze i uśmiechy radnych miasta i powiatu to bezcenny widok. Wymiotować mi się chce.
To nie mieści się w ludzkiej głowie. Kto zapłacił za alkohol na spotkaniu noworocznym urzędników? Znowu my podatnicy?
Inne gminy odeszły od takich spotkań, ale burmistrz Susza czuje się bezrefleksyjnym Panem i swawolnym władcą Ziemi Suskiej! Za publiczne pieniądze robi sobie prywatny folwark i udaje, że on tylko kulturalnie dziękuje za zaangażowanie.
Panie burmistrzu Pietrzykowski! A jak Panie byłe sołtysowe z Różnowa i Januszewa odwdzięczą się za zaproszenie? Bylejakość na najwyższym poziomie! (obecnie sołtysem Januszewa jest Pan Ksiuk, a Różnowa Pan Tomaszewski).

Od lewej przy drinkach: radny Susza Grzegorz Zalewski, radna powiatu Regina Szpindler.
Od prawej przy drinkach: sekretarz Susza Małgorzata Podogrodzka i sołtysi z Dąbrówki, Jakubowa Kisielickiego, Nipkowia.
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36315. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

Panie Marszałku.
Ma Pan dużo racji, ale drogą do sukcesu jest ciągła nauka i doskonalenie, nie tylko w latach młodzieńczych.
Niestety w Polsce jest grupa nieedukowalna, która hamuje rozwój Kraju. Często są to osoby na stanowiskach, dla których - co przykro pisać - priorytetem jest utrzymanie się na stołku oraz topienie wszystkich utalentowanych.
W moim odczuciu sporo stanowisk w budżetówce tak właśnie wygląda.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36314. 
[Próba] samobójstwa w urzędzie! Elbląg w szoku!

Urzędniczka przyszła do pracy w poniedziałek o godz. 8, otworzyła okno i z najwyższego piętra rzuciła się na dziedziniec ratusza. Trafiła w busa, przeżyła, stan krytyczny.
Akurat w momencie uderzenia przechodziła obok pojazdu inna kobieta.
Na skutek odgłosu uderzenia i widoku ciała wpadła w tak głęboki szok, że od tygodnia nie mogą jej ustabilizować w psychiatryku.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36313. 
Odnośnie wpisu numer: 36311

Panie Franek! Drogą do sukcesu Państwa Polskiego jest wychowanie i nauka młodzieży.
Podstawą tego są: myślący rodzice plus dobrze uczący nauczyciele + słuchający uczniowie + mądry system programowy.
Nauka polegająca na przekazie indywidualnym, nie prezentacji z internetu idiotyzmów. Wymagający od ucznia i nauczyciela, ludzki system oceny ucznia. Nie testowy, nie komputerowy, ale przez osobistą rozmowę nauczyciel-uczeń. Amen.
Ps. By dojść do celu, należy wygonić około 30 procent tzw. nauczycieli dyplomowanych, którzy jawią się jako nauczyciele, ale podwyższyć wtedy zarobki o 100%, przy pracy tylko na etacie w szkole od 8:00 do 16:00, łącznie z wykładem przy tablicy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36312. 
„German Death Camps” (Niemieckie Obozy Śmierci) to akcja, której celem jest zwalczanie kłamliwego określenia „polskie obozy zagłady”, pojawiającego się często w zagranicznych oraz polskojęzycznych mediach.

Specjalna witryna autorstwa IPN (w kilku językach).
Niemieckie obozy w okupowanej Polsce 1939-45.

http://www.TruthAboutCamps.eu
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36311. 
Odnośnie wpisu numer: 36301

Nie rozumiem Marszałku co mam Ci odpisać. Przecież nie będę podstawy programowej liceum i zdawania matur tłumaczył. Każdy może to sprawdzić, a że rodzice nie wiedzą...
No cóż, przyczyn może być dużo... A fakt jest taki, że matury są dwie: podstawowa i rozszerzona.
Nie wnikam za bardzo w inne przedmioty, ale co roku sprawdzam sobie wiedze z matematyki co tam jeszcze pamiętam z przed 30 lat :) i różnica w wiedzy którą trzeba posiadać by dostać 80% w maturze podstawowej i 80% rozszerzonej jest gigantyczna.
Były lata, że w teście gimnazjalnym niektóre zadania matematyki były trudniejsze od tych na podstawowej maturze. Na rozszerzonej to inna bajka. Nie dziwi więc, że dobre uczelnie wymagają dobrze zdanych matur "rozszerzonych", bo wiedzą, że mają dobrze przygotowanych uczniów, choć niektórzy narzekają, że to jeszcze za mało.
Teraz chyba z biologii, chemii czy fizyki można zdawać wyłącznie maturę rozszerzoną.
 Franek Olender
 Bielice, Poniedziałek 23-01-2017

36310. 
Odnośnie wpisu numer: 36309

Niewiele kilka dni temu zaliczyłem spotkane urodzinowe, taki mały bal. Pomijając już, że gości było ze 20, to większość ze wsi, ale 2 osoby były z samej Iławy. Osobnicy kojarzeni raczej z nawigacją po Jezioraku. No i co?
Bardzo pozytywnie odnosili się jako o dobrym gospodarzu z Ratusza, Adamie Żylińskim.
Udając mało zorientowanego, podczas rozmowy waliłem głupa na całego.
Gdy gadki weszły na lokalne tematy gospodarcze udawałem sceeeeptyka.
Narzekałem, że to źle, tamto paskudnie. Wtem jeden z nich, naindyczony do czerwoności, ledwo na mnie nie wskoczył walnąć w łeb, że niby trzymam z tymi ze starostwa politykierami PO, co nic nie robią tylko całymi dniami i weekendami spiskują.
Spuściłem z tonu, przyznałem rację, pochwaliłem za wyczucie. A potem na uboczu pomyślałem se, że Naród wcale nie taki w kaszę dmuchał guuuupi.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36309. 
Odnośnie wpisu numer: 36308

Na 100% będzie mógł Żyliński wystartować ponownie, bo:

1/. teraz biegnie pierwsza Jego kadencja z wyboru powszechnego;

2/. tamte dwie kadencje się nie liczą, gdyż On miał przerwę (podwójną)
[Maśkiewicz i Ptasznik], a wcześniej wybierała Go zbieranina radnych.

My ORMO-wcy wiemy, że Adam Żyliński powinien dokończyć to, co zaczął.
Tak mówi ulica, świetlica i plotkara-baletnica.
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36308. 
Czy jeśli wejdzie w życie nowa ordynacja wyborcza do samorządów, to Burmistrz Iławy Adam Żyliński nie będzie mógł kandydować ponownie?
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36307. 
Coś nie widać komentarzy po spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez władze Susza [w piątek].
Czyżby jeszcze trzeźwieli...?...?...?... :-)
Zapewne wiele osób czeka na obszerną relację z tej "ciekawej" imprezy.
 obserwator
 Susz, Niedziela 22-01-2017

36306. 
Odnośnie wpisu numer: 36304

Z mojej perspektywy Pani Alicjo śmiesznie wygląda sformułowanie, że kłamię, ponieważ słyszałem od dwóch matek, że nie było światełka, a ich dzieci na to czekały.
Poza tym mieszkam bardzo blisko centrum i widziałem ile osób było "na mieście" tego dnia i ile z nich było z dziećmi.
Kłamstwem, a raczej nieprawdziwą sugestią jest to, że na światełko do nieba czekały tylko dzieci z kinoteatru, a na zewnątrz nie było żadnych innych. Zresztą na pewno dzieci byłyby wniebowzięte spędzając czas od 15 do 20 na licytacji.
Zapis, że sponsor musi szukać możliwości sponsorowania i się zgłaszać, przelał czarę goryczy i sprowokował tych kilka postów.
Pani Alicjo, poda Pani przykład moich wkurzających nieprawdziwych wypowiedzi. Jedynie sformułowanie, że ICK ma promować miasto może być dyskusyjne, ale to już wyjaśniłem, co Pan Marek zaznaczył, że tak duże imprezy powinny być realizowane "wraz z ratuszem" - tak jak to się dzieje w innych miastach.
ICK organizując dużą imprezę i tak promuje miasto, ale wiem, że są osoby, które tak wąsko patrzą na świat, że tego nie zauważą.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Niedziela 22-01-2017

36305. 
Ku uwadze wyznawców sekty Owsiaka.
Trzeba się zdecydować - albo ratowanie życia albo poniedziałki śmierci.
 Latarnik z ulicy Sienkiewicza
 Iława, Sobota 21-01-2017

36304. 
Odnośnie wpisu numer: 36297

Panie Aleksandrze, tak się składa, że byłam do końca licytacji WOŚP w kinoteatrze i 5 minut przed godz. 20:00 na sali było jakieś 20 osób, w tym raptem kilkoro dzieci, więc kłamie Pan mówiąc, że "wiele dzieci" czekało na "światełko do nieba".
Wkurzają mnie te Pana nieprawdziwe i ciągle populistyczne wypowiedzi na temat ICK. Jaki ma pan w tym interes żeby pisać takie bzdury? Proszę się opamiętać.
A poza tym mam wrażenie, że Pan i Panu podobni winią ICK za wszystkie nieszczęścia tego miasta.
Co do promocji, jakoby ICK miało odpowiadać za promocję miasta i imprez, większej bzdury nie słyszałam. Wobec tego od czego jest wydział promocji w urzędzie - od zamawiania gadżetów?!
Niech się Pan nie ośmiesza...
 Ala
 Iława, Piątek 20-01-2017

36303. 
Odnośnie wpisu numer: 36302

Szanowna Pani, widać nie rozumiem podstawowych rzeczy.
Nie wiedziałem, że dzień Owsiaka i WOŚP stał się moim dniem. Nigdy nie patrzyłem na zbiórkę pieniędzy przez WOŚP [...] jako czyjś prywatny dzień. Nie wiedziałem, że logiczny wniosek z poprzednich lat, w którym "światełko do nieba" było nieodłącznym elementem WOŚP, jest gwałtem na logice. Zwrot "światełko do nieba tradycja" jest wg Google na 94 800 stronach. Widać "moje" sformułowanie jest osamotnione.
[...]
Widać tradycja strzelania w Nowy Rok na dużym obszarze jest ok, ale pojedynczy pokaz sztucznych ogni już nie?
Zresztą wcześniej po określeniu Iławy jako "zapyziałego miasteczka" jak i bardzo częstych wycieczek osobistych w stosunku do wielu użytkowników forum nie wiedzę sensu tłumaczenia moich wypowiedzi.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Piątek 20-01-2017

36302. 
Odnośnie wpisu numer: 36297

Szanowny Panie, z całym szacunkiem, ale Pan nie rozumie podstawowych spraw!

"Jak wytłumaczyć dziecku, że pokaz sztucznych ogni, który w moim odczuciu jest tradycją, nie odbędzie się?"

Szanowny Panie, tradycją są święta: Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli, Wielkanoc i wiele innych.
Mówienie w tym Pańskim dniu o tradycji w przypadku detonacyjnego show bez głębszej treści to po prostu zwyczajny gwałt na logice.

Ps. W imieniu setek piesków, kotów, tysięcy ptaszków i innych naszych "braci mniejszych" - serdeczne Bóg zapłać za brak detonacji fajerwerków!
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Piątek 20-01-2017

36301. 
Odnośnie wpisu numer: 36292

"Trzeba mieć z matury rozszerzonej - czy to z matematyki, fizyki - chociaż 80-90%, a aby dostać się np. na medycynę; to co najmniej 90% z chemii i biologii".

Pytanie moje: czego te 80-90%, co?
Znam takie rodziny, których dzieci zdawały matury, a rodzice kompletnie nie wiedzieli, że są dwa typy matur: ta podstawowa, czyli zero - no i ta o rozszerzonym programie. Zorientowali się po fakcie, kiedy abiturientowi odbiło w mózgu i zechciał startować na farmację. A głąb jakich rzadko.
 Marszałek
 Iława, Piątek 20-01-2017

36300. 
Odnośnie wpisu numer: 36293

Wystarczyło jedno zdanie z wypowiedzi Pani rzecznik policji i wszystko stało się jasne:
"Zapłaci z własnego OC za naprawę barierek, został więc wystarczająco ukarany i pewnością zrozumiał własną winę".
Tymczasem gdy pieszy, przekraczający jezdnię w niedozwolonym miejscu, nigdy nie zrozumie swojej winy (nikomu ani sobie niczego nie wyrządził), no to trzeba go ukarać!
[...] Od wzniosłości do śmieszności tylko krok, niestety :-(

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Piratowi-pouczenie-wystarczy/4906
 przechodzień
 Susz, Piątek 20-01-2017


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 43 44 45 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 236 237 238 ... 385 386 387 następna ] z 387



102491592



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.