Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

33271. 
POLSKA Wielka będzie, a
Matki urodzą nam Synów,
Prezydencie, wydaj Orędzie
PO-gonimy, precz Kainów!

Nie trzeba wiele, wskrzeszmy Iskrę,
Naród jest jak "beczka prochu"
za zdradę i oszustwa wszystkie,
wnet PO-zbędziemy się motłochu!

Tak będzie.
 poeta
 Iława, Sobota 27-06-2015

33270. 
W nocy z 22 na 23 czerwca włamano się do garażu i skradziono 2 rowery. Sprawą zajmuje się policja.
Ktokolwiek widział rower z załącznika, proszony jest o kontakt z komendą policji w Iławie.
 man music, lat 65
 Iława, Sobota 27-06-2015

33266. 
Chłopcy z PO za grosz honoru nie mają.
Skompromitowany Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył znanego miliardera Jana K. "Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski", który znany jest z tego, że steruje całym światkiem politycznym, gospodarczym i gangsterskim III RP, a ostatnio zasłynął szokującymi tekstami nagranymi na Taśmach Prawdy [gdzie premier Tusk ustawiał niemal cały przemysł energetyczny pod interesy firm Jana K.].
I ten koleś, pod pseudonimem "Doktor", był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki i zwykłą kanalią na usługach rosyjskiego reżimu oplatającego Polskę w formie PRL.
Dziś jest najbogatszym Polakiem. Znamienne, że owe bogactwo bierze się stąd, że nie dość, że majątek zdobywał korumpując świat polityki oraz gospodarki, to jeszcze podatki płaci nie w Polsce, a w podatkowych rajach poza granicami kraju, czyli nie płaci wcale.
Puenta z tego wynika następująca: dawniej łotrów wieszano na krzyżach, a dziś krzyże wieszają na łotrach.
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33265. 
Spacerując w Iławie ulicą Dąbrowskiego w kierunku Lipowego Dworu, zatrzymuję się koło kościoła, by w ogrodzie zoologicznym obserwować ptaki - potężne, co kilogramowe jaja niosą, strusie chyba emu, oraz zwierzynę płową, daniele. Ot pasają się i trawę skubią. Dzieciaki z ojcami zatrzymują się, zwierzynę fotografują.
Nikt jednak, poza nielicznymi spacerowiczami, nie zastanawiał się nad losem danieli.
O ile bowiem ptaszyska zawsze te same w ogrodzeniu pozostają, tak los pięknych danieli jest podejrzany. Podejrzany, gdyż te zwierza, kiedy dorosną, znikają, wyparowują. Po pewnym czasie zasiedlają "poletko" nowe, młode zwierza, takie jeszcze niewypasione.
Z danieli pozyskuje się nie tylko mięso, ale również poroże i skóry, na które także jest popyt. Taka hodowla jest też atrakcyjna, gdy za kilogram żywego mięsa płacą hotelarze do 20 zł.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 26-06-2015

33264. 
Konserwator i mieszkaniec budynku iławskiego starostwa – nie żyje.
Został odnaleziony na schodach zaplecza budynku.
Co się stało, czytaj na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 26-06-2015

33263. 
Odnośnie wpisu numer: 33262

Co zniszczy Europę?
To samo, co niszczy każde Imperium. Rozpasanie moralne. Zrywanie z zasadami i ideałami człowieczeństwa, rozbudzanie antychrześcijanskiej krucjaty, negowanie naturalnego rozwoju bytu ludzkiego, hołdowanie rożnym nienaturalnym ekscentryzmom, jak małżeństwa homoseksualne, jak wychowywanie dzieci przez te wynaturzone indywidua, jak wyuzdane i obleśne manifestowanie inności, jako normalność.
Wreszcie to, co obecnie opętało niektóre europejskie kraje: zmiana płci na osobiste żądanie, na osobiste widzi-mi-sie. Ostatnio nie-rząd norweski chce wprowadzić ustawę, aby 7-letnie dziecko mogło osobiście wyjść z żądaniem zmiany płci. [...]
 Morales
 Iława, Piątek 26-06-2015

33262. 
Bogata niegdyś Grecja już zbankrutowała, Brytyjczycy chcą wyjść, Austria teraz też już ma dosyć, Włosi dostają szału przez imigrantów "a weźcie sobie taką Europe", we Francji w siłę rośnie eurosceptyczny Front Narodowy, tak samo Jobbik na Wegrzech, jak i u nas w Polsce - eurosceptyków przybywa.
Na naszych oczach widać początek końca tego socjalistycznego tworu (niemieckiego). Europa stanie się znów Europa Narodów. Stawiam na 5 do góra 10 lat jak Berlin będzie jeszcze starał się utrzymać wszytko w ryzach.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Piątek 26-06-2015

33261. 
Odnośnie wpisu numer: 33259

Co ja słyszę: „Orkiszewskiej kończy się kontrakt”.
Już miałem nadzieję, że może skończy się jej kariera, gdy nagle: „Wszystko wskazuje, że dalej zostanie na swoim stanowisku”.
Co to [...] znaczy?
To znaczy, że wyniki konkursu są ustawione i znane, tak jak to jest np. przy konkursach na ratowników medycznych?
Ta sitwa iławska robi co chce - to się nie mieści w głowie. Ale już niedługo zostaniecie rozliczeni przez wyborców, a z taką Orkiszewską też można zerwać kontrakt [strona 5].
 Waldek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33260. 
W niedzielę 28 czerwca o godziny 11:00 odbędzie się 2 edycja Iławskiego Biegu Leszcza.
Zbiórka odbędzie się o godzinie 10:50 na iławskim Starym Mieście. Trasa liczy około 2,5 km (wokół Małego Jezioraka).
Celem biegu leszcza jest wspólne POWITANIE LATA oraz promocja radosnego i bezstresowego biegania. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest ewidentny stopień amatorski w bieganiu.
Jeśli jesteś zaawansowanym biegaczem/biegaczką, to dla przyzwoitości udawaj, że nigdy wcześniej nie biegałeś/aś ;) Zapraszamy!
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33259. 
Odnośnie wpisu numer: 33258

W całym mieście wrze na okoliczność nagród dla Orkiszewskiej, dyrektor szpitala w Iławie.
Nie tak miało być, ale niech przekonają się, jak to jest, kiedy szpital jak zakład pracy ma produkować i zarabiać.
Widzicie zatem na dłoni prywatyzację szpitali. Szpital, owszem, jest zakładem leczniczym, ale leczy te choroby, które są bardzo dobrze płatne, co jest niestety mankamentem reformy. Nikt nie chce takiej roboty w szpitalu jak przewijanie chorego, czy szycie paluszka, ale co innego, kiedy za trudną operację płaci się tysiącami. To się dopiero opłaca. W tym kierunku poszło polskie lecznictwo. Nawet leki sprzedają do krajów UE, gdyż tam płacą podwójną od polskiej cenę.
Dlatego nie dziwcie się, ze suto wynagradzana jest ta pani. Ona dla starostwa jest super, wydajna, zarabia i, dlatego nagradzają ją. Prawdą jest, ze tak postawione zagadnienie zarabiania na chorym jest normalne z punktu widzenia ekonomiki, ale nie społecznej, a krwiożerczej, tej balcerowiczowskiej, niemiłosiernej, brutalnej, gdzie tylko efekt i zysk na kasie się liczą.
I jeszcze jedno, bardzo ciekawe spostrzeżenie. Kiedy przekroczysz 85 lat, żaden w Polsce szpital z NFZ nie wykona ci operacji zaćmy. Ale, jeśli zgłaszasz się prywatnie, nikt nie pyta cię o wiek, lecz 2-3 tys. złotych i po kłopocie. I co wy na to? Taką mamy dziś POlskę.
 Eskulap
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33258. 
Odnośnie wpisu numer: 33253

Nie dziwię się, że ma Pan złe wspomnienia z pracy w Starostwie.
[...]
Starostwo zawsze zachowywało się jak kukułcze jajo, raz podrzuci Annę Empel do Lubawy, innym razem premię Pani dyrektor szpitala (zapewne za dodatni bilans zgonów), a jaką ma opinię wśród ludzi iławski szpital - każdy wie. Może by tak wynagrodzić pielęgniarki, a nie tego bufona wstawionego przez Macieja Rygielskiego.
Dziwne, że Starostwo rok w rok przewiduje premię dla dyrektora szpitala, niezależnie od efektów pracy. Premię dostał i Ramel, i Jastrzębowa, która rozwaliła cały szpital, więc dostanie i Orkiszowa - podobno bardzo zdrowa.
To taka powiatowa tradycja Anny Rabczyńskiej, którą przenosi ze starosty na starostę jak chorobę (w).
W Starostwie nic mnie już nie zadziwi. Wszystkie chwyty dozwolone. [...] Bardzo nowy starosta Polański śpi [...], ale czego można wymagać od flegmatyka. Może niech ktoś go poczęstuje dopalaczem, to odleci. Bardzo na to liczę.
 Ostatnia Pielęgniarka
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33257. 
Odnośnie wpisu numer: 33122

Szanowna Pani "iławianko 53". Wolę kontakt face-to-face, ale skoro Pani ta forma nie odpowiada, to ja się dostosuję.
Jestem radną Rady Miejskiej w Iławie i interesują mnie problemy wszystkich mieszkańców Iławy, ale w szczególności te dotyczące Osiedla Podleśnego.
Wielokrotnie składałam wnioski do budżetu dotyczące poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście np. budowy ronda na naszym osiedlu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, przedszkola, przychodni, ZUS i banku, przyspieszenia budowy zatoczki przy Szkole Podstawowej nr 4, podłączenia Osiedla Gajerek do elektrociepłowni, a tym samym czystszego powietrza dla Podleśnego, czy zaprzestania przeładunku odpadów na zamkniętym wysypisku.
W sprawie zwiększenia ilości miejsc parkingowych na Osiedlu Podleśnym rozmawiałam zarówno z burmistrzem Ptasznikiem, jak i prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca". Sugerowana przez mieszkańców lokalizacja przy budynku poczty na obecnym trawniku (jak poinformował mnie Pan Prezes) jest niemożliwa, ponieważ w gruncie zbyt płytko przechodzą różne media.
Interweniowałam również w sprawie powrotu poprzedniego oznakowania ulicy Okulickiego. Obecne rozwiązanie (samochody parkują po obu stronach ulicy) było zrobione jak poinformował mnie Pan Prezes na życzenie mieszkańców. Nie udało mi się dotrzeć do pism od mieszkańców Zespół ds. Bezpieczeństwa przy Burmistrzu, ze względu na duży problem w tym rejonie m.innymi zgłaszany przez radnych, jest w trakcie jego rozwiązywania i planuje kompleksowe załatwienie sprawy poprzez utworzenie nowych miejsc parkingowych. Aktualnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu jest tymczasowa i ma na celu umożliwienie zaparkowania samochodu mieszkańcom osiedla. Jest za mało miejsc parkingowych w stosunku do ilości samochodów.
Na moją prośbę były usunięte wystające nad parkingiem przy Okulickiego gałęzie, na których siadały ptaki i zanieczyszczały odchodami parkujące samochody.
Informowałam również Pana Prezesa o potrzebie zabezpieczenia placu zabaw przylegającego do ulicy Okulickiego. Na moją prośbę przyjechała Straż Miejska i stwierdziła, że jest to teren spółdzielni i o zabezpieczeniu, czy zakupie nowych bezpiecznych zabawek decyduje spółdzielnia. Poinformowałam również Pana Prezesa o potrzebie remontu boiska wewnątrzosiedlowego. Pan Prezes odpowiedział mi, że sukcesywnie i w miarę możliwości finansowych zajmie się tymi tematami.
Występowałam wielokrotnie do Burmistrza o zrobienie bezpiecznego dojścia dla pieszych do lasu od szkoły nr 4.
Popierałam wiele inicjatyw m.innymi budowę Orlika na Podleśnym, parkingu przy naszym kościele.
Ostatnio na sesji poruszyłam temat opłat za dzierżawę parkingów. Dążę do tego, żeby tak jak niektórzy radni mieszkańcy Iławy (w tym Podleśnego) tez mieli umorzone opłaty.
Jeden z moich wniosków jest obecnie realizowany. Jest to budowa części ulicy Kolejowej. Dzięki poprawie infrastruktury miasto sprzedało działkę, na której powstaje nowy zakład pracy (tartak), a tym samym nowe miejsca pracy. Jest to sprawa bardzo ważna, bo być może znajdą tam pracę m.in. mieszkańcy Podleśnego.
Zawsze jeżeli mam informację o problemach, czy prośby o interwencję reaguję i kontaktuję się z osobami, które w temacie są decyzyjne.
Każdy radny ma adres mailowy.
Nie była Pani zainteresowana bezpośrednim spotkaniem ze mną, więc może ta forma kontaktu będzie Pani bardziej odpowiadała. Jestem jak najbardziej zainteresowana kontaktami z mieszkańcami Iławy.
 Anna Zakrzewska, radna Rady Miejskiej
 Iława, Środa 24-06-2015

33256. 
Odnośnie wpisu numer: 33255

Drogi czytelniku.
Przecież strażników w ogóle nie widać a kamery pewnie tam nie sięgają. Najlepiej siedzieć w biurze i czekać aż ktoś do nich przedzwoni i ich łaskawie poinformuje. Nic z własnej inicjatywy.
Pani komendant Woś to lubi błyszczeć, a nie pracować. Szkoda, że nie prowadzi pogadanek w iławskich szkołach odnośnie bezpiecznych wakacji, tylko udziela się na terenie gminy wiejskiej.
Może Pan Burmistrz Żyliński zainteresuje się jej poczynaniami, bo raczej powinna interesować się miastem. Od pogadanek w szkołach wiejskich są dzielnicowi policji.
 Maciej
 Iława, Środa 24-06-2015

33255. 
Odnośnie wpisu numer: 33251

Z lektury Kuriera.
Panie Bartoszu Gonzalesie, choć mam dwa razy tyle lat co Pan, to również szczycę się zjadliwą, ukrytą ironią. A tekst Pana felietonu pt. "Po władzę na kolanach" zaimponował mi [strona 37].
Do Pani komendantki Magdaleny Woś [strona 7]: uprzejmie informuję, że trwanie wykroczenia w męskim wydaniu trwa poniżej minuty i trudno do was telefonować o interwencję, prościej by było gdyście w miejscach newralgicznych pokazywali się częściej. Wiecie ponoć gdzie!
 czytelnik
 z powiatu, Środa 24-06-2015

33254. 
Odnośnie wpisu numer: 33251

Na meneli nie ma mocnych.
To samo dzieje się w Kisielicach, w okolicach sklepów spożywczych przy ulicy Stangów i Nadjeziornej, a zwłaszcza przy warsztacie (byłym) przy ulicy Nadjeziornej i na tzw. promenadzie. Żule opanowali te miejsca i nie można nawet spokojnie pospacerować.
Niestety policja nie reaguje, a powinna. Ale przecież święty spokój jest ważniejszy. Syf, kiła, mogiła - tak to się dawniej określało. Gratuluję komendantowi z Kisielic dobrego samopoczucia.
 woźny
 Limża, Środa 24-06-2015

33253. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

Nie chciałbym, aby ktokolwiek poczuł się dotknięty, ale zebrało mnie na dosadne wyznanie osobiste.
Krótko, ale jednak pracowałem w starostwie i dziś z perspektywy czasu minionego cieszę się, że uciekłem do innego urzędu.
Proszę wybaczyć, ale ja dopiero po ostatnich wyborach samorządowych [listopad 2014] dowiedziałem się kim jest Marek Polański i - ku zdziwieniu - że reprezentuje iławski PiS.
 urzędnik
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33252. 
Odnośnie wpisu numer: 33243

Nataszo, ja z moimi dziećmi udałem się 4 tygodnie temu na spacer. Był to bardzo ciepły dzień, niedziela - dzień wolny od szkoły. I co zobaczyłam na skateparku?
Ano nic, żywej duszy (o godzinie 15:00.
Gdzie ta młodzież drodzy radni, która miała się nawracać na dobre ścieżki skacząc na desce? To jakie teraz mamy statystyki? Czy w ogóle ktoś to badał przed budową tego betonu, czy faktycznie ten obiekt będzie komuś służył? Bo chyba nie młodzieży, która nadal w parku piwo pije :)
 watchdog
 Susz, Wtorek 23-06-2015

33251. 
PIJĄ I LEJĄ NA STARÓWCE

– Środek dnia, centrum miasta Iławy, wokół pełno dzieci i spacerowiczów, a tu takie widoki – czytamy w liście od czytelnika, który przysłał nam to zdjęcie. – Może wy coś wskóracie w temacie pijących na ławeczkach Starego Miasta, bo policja wielokrotnie powiadamiana przez żonę nic tu nie zdziałała. Pijący dalej tu wracają i jak widać nie przejmują się otaczającą ich rzeczywistością, w tym bawiącymi się wokół dziećmi...

Co robić w takiej sytuacji? O tym piszemy w środowym KURIERZE.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33250. 
Brak ceny za usługi laboratoryjne-pobieranie krwi i jej oznaczenia.
Oprócz laboratorium przy szpitalu, nigdzie nie można sobie sprawdzić ceny za jakieś badanie, nawet przed gabinetem laboratorium, a co dopiero na internecie.
Badania hormonalne przykładowo są bardzo drogie, dlatego ważne jest znalezienie tańszej oferty na terenie Iławy.
Proszę zauważyć, iż prywatnych laboratoriów jest mnóstwo w Iławie, ale cen brak, ciekawe dlaczego? Tak się dba o pacjenta? Przecież konkurencja powinna być najzdrowsza? Niby takie mało ważne, ale pewnie więcej jest takich poirytowanych pacjentów jak ja. Życzę cierpliwości.
 pacjent
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33249. 
Dlaczego na parkingu pod siedzibą "PSS Społem" przy Kościuszki w Iławie tuż przy szkole jedynce, pomimo znaku "zakaz zatrzymywania" zawsze parkują samochody osobowe.
Proszę straży lub policję, by po cywilu przebrani postali 30 minut i już mają gościa w sidłach. Jako ormowiec bym to tak zorganizował, ale jako cywil pod przykrywką, że za 1 dzień roboty załatwiłbym co najmniej 10 klientów i piątka tauzenów by wpadła.
Ale wy, razem z patologiczną policją nie potraficie nawet pijaka do komendy doholować. A szlag by was wszystkich trafił.
 Ormowiec
 z Kościuszki, Poniedziałek 22-06-2015

33248. 
Sorry Gregory, ale ponad połowa wpisów ląduje w koszu.
Ludzie, co się z wami dzieje...?!
Słowo do idioty, który uważa siebie za człowieka wykształconego i ponoć nawet historyka. Napisał na mnie sążnistą skargę, bo mu nie wpuściłem kondolencji.
Odpowiadam. Udaj się do najbliższego sklepu z fajerwerkami i strzel sobie z procy w głowę. Na otrzeźwienie.
Bo jak w ogóle można wpaść na tak kretyński pomysł, żeby kondolencje napisać... anonimowo?!
A kiedy ratuję go od kompromitacji, on jeszcze się sadzi jak żmija na łańcuchu (wróć, jego nie ma, nie istnieje, więc nie byłoby kompromitacji, stąd ta beztroska).
Ot ytelygencja porosła nam jak pokrzywa przydomowy ogródek. Po pachy.
 Modero Kuriero
 Iława, Poniedziałek 22-06-2015

33246. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

...i tacy wartościowi patrioci ciągle giną w niezbadanych okolicznościach...
Generał Władysław Sikorski.
Prawie zginął też Jan Paweł II.
Prezydent Lech Kaczyński.
Anna Walentynowicz.
Generał Sławomir Petelicki.
I kto następny...?
Zaś szuje i zdrajcy naszych interesów żyją w dostatku, na bajońskich emeryturach, suto nagradzani przez tych, którym służą za przywileje.
I w biały dzień prowadzą rozkład naszego aparatu Państwa, wojska,
gospodarki i społeczeństwa.
Tak było od wieków... Ale trzeba z tym walczyć. Walczyć twardo.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33245. 
Odnośnie wpisu numer: 33234

Mam nadzieję, że olsztyńskie Kuratorium Oświaty pójdzie po rozum do głowy i nie zatwierdzi kandydatury Pani Empel na stanowisko dyrektora zespołu szkół w Lubawie.
Pomijam milczeniem, dlaczego Starostwu pasuje ta Pani. Przeraża mnie jej indolencja w sprawach oświaty i całkowity brak wiedzy na temat szkoły. Niestety, nie wystarczy to, co pamięta ze swojej szkoły jako uczennica.
Jeśli Starostwo chce powierzyć stanowisko byłej uczennicy, to gratulacje dla pomysłodawców.
 wciąż zdziwiony
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33244. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

Niestety Panie Witkowski, ale wybranych przez Ewertowskiego mężów zaufania społecznego do pilnowania wyborów prezydenckich usunęliście z list. Swoją drogą, niech zastanowi się również Jerzy Ewertowski dlaczego został odtrącony ze struktur powiatowych.
 wyborca
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33243. 
Zbliżają się wakacje, a w Suszu przyspieszyli, więc z wnuczkiem udałam się, żeby zobaczyć, jak się do nich przygotować.
Jestem zbudowana, nie było piwa, pijaczków! Mogłam bez obawy puścić dzieciaka na plac, nie obawiając się, że jakiś pijus na nie nadepnie. Nie było wulgaryzmów.
Okazuje się, że można bez alkoholu coś fajnego zrobić. Żałować tylko należy, że dopuszczono do prowadzenia tego widowiska człowieka, sympatycznego z wyglądu, którego wypowiedzi wskazywały, że naukę polskiego skończył na poziomie podstawówki.
Tydzień temu były tzw. Dni Susza, na których piwo lało się strumieniami, a pijaczków było na kopy. Doszło i nawet do tego, że spiker zapowiadający przerwę między występami, zapraszał gorącą do odwiedzenia stoiska z piwem, na którym serwowano [...] (zachwalanie przez niego walorów to żenua). Czy w Suszu obowiązuje ustawa, która wyraźnie określa normy postępowania. Panie Burmistrzu Pietrzykowski, czas otrzeźwieć, bo zbliża się triathlon i zaczynają się wakacje!!!

Ps. Co ze skateparkiem? Ludzi nie widziałam, zawodów, pokazów brak. Chyba jednak pieniądze wyrzucono w beton :(
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Niedziela 21-06-2015

33242. 
Odnośnie wpisu numer: 33232

Są ludzie zawsze oddani Polsce.
Miałem okazję przekonać się o tym w czasie wyjazdu na konwencję PiS w Warszawie. Wyjechaliśmy z Iławy. Miło, gdy do Warszawy dojeżdża zapakowany autobus z napisem: "Iława"!
Szanowna "iławianka 53" bardzo dobrze czyta między wierszami...
Ale nie oczekujcie obnażania marzeń na forum kuriera – jestem zbyt skromny...
Wiele mówi się o DOBREJ ZMIANIE! Ja w to uwierzyłem. Pracuję pośród przyjaciół, kolegów, koleżanek i znajomych, aby w Iławie też taka dobra zmiana się dokonała.
Jak ktoś zechce, to mi pomoże.
Nie potrafię ocenić, na ile moja twarz ma znaczenie dla PiS. Może nie mieć wcale jakiegokolwiek znaczenia.
Zbyt doskwiera mi oskarżenie o wyrzucaniu ludzi z list mężów zaufania Andrzeja Dudy, którzy podobno zostali zatwierdzeni na spotkaniu z przewodniczącym Jerzym Ewertowskim.
Miałem o tym nie pisać, ale trudno mi to pominąć. Nic podobnego nie miało miejsca! Jakże miałem wyrzucać kogokolwiek z list, jeśli tych list na oczy nie widziałem?
Gdy będzie okazja do rozmów na spotkaniach członków PiS, to jestem przekonany, że przybędzie jeszcze więcej zaskoczenia.

* * *

Proponuję posłuchać całego wystąpienia przyszłej premier Beaty Szydło ponieważ najbardziej wartościowych fragmentów nie usłyszycie w TV.
"Można by powiedzieć, wyszło Szydło z worka"

 Henryk Witkowski
 Iława, Sobota 20-06-2015

33241. 
Odnośnie wpisu numer: 33234

Nie chciałem się wypowiadać o tej sprawie, bo pomyślałem, że żadnego sensu to nie ma... Przejeżdżałem jednak przez Lubawę, spojrzałem na szkołę i się zasmuciłem...
Jak długo to będzie trwać? Ile jeszcze razy my mieszkańcy tego miasta, powiatu zostaniemy "zrobieni na szaro"? Ile?
Myślałem, że PO posypie głowę popiołem i przestanie odwalać takie numery. Nadzieja matką głupców...
 Wiktor
 Iława, Sobota 20-06-2015

33240. 
Dziś na scenie amfiteatru odbywa się karaoke.
Inicjatywa fajna, ale osoba śpiewająca tak "dusi kota", że aż okno zamknąłem. "Śpiewać każdy może", jak śpiewał Sztur, ale Boże, nie każdy jest w stanie tego słuchać. Zanim dacie komuś nagłośnienie na okolicę, to zweryfikujcie czy ta osoba potrafi śpiewać.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Sobota 20-06-2015

33238. 
Proszę posłuchać, przekaz jest ponadczasowy. Także na teraz.
Racjonalistom i agnostykom, do których się zaliczam, wystarczy nałożenie na chwilę filtra na słowa odwołujące się do konkretnej religii, a zostanie czysty, humanistyczny przekaz.

 Krzysztof Kurpiecki
 Galaktyka Docon, Sobota 20-06-2015

33237. 
Odnośnie wpisu numer: 33221

Platformersi mają układ w Kuratorium.
Opinia więc dla podopiecznej Hordejukowej będzie pozytywna, na bank.
PO wsadziło w taki sposób dwie inne panie w Iławie. Jedna to żona PO, a druga to żona ważnego iławskiego PSL-a.
Panie Starosto Polański, czy Pan się obudził, czy Pan jeszcze śpi? Sądzę, że Andrzej Duda będzie z Pana dumny, że takie niziutkie myszki grasują, a Pan ciągle śpi. Może czegoś dosypują Panu do herbaty, bo nie chce mi się wierzyć, że jest Pan i głuchy i ślepy.
Przypominam, że wszystko idzie na Pana i PiS-u konto. A nie [Anie R. i E.] jest wesoło. Był Pan i jest FIKCJĄ.
 Aborygen
 Iława, Piątek 19-06-2015

33235. 
Odnośnie wpisu numer: 33234

Do szkół od zawsze była siłą narzucana selekcja negatywna. Ona zaczęła się od epoki Gierka, zaś osiągnęła stan progowy z nadejściem tzw III RP, szczególnie, kiedy zainfekowano polskiej szkole reformatorskie innowacje z UE. To wówczas "nie matura lecz chęć szczera" otwierała drogę każdemu kto nigdzie pracy nie znalazł.
Modne podyplomowe studia III-semestralne od Włodka po uniwersytety zaliczane od 1 października do 15 lipca 2-tygodniowym zgrupowaniem jako III semestr, dawały pełne wykształcenie pedagogiczne. Oczywiście, że należało być już magistrem, choć nie zawsze, gdyż licencjat wystarczył w dowolnym kierunku, np. po akademii hutniczej, czy rybołówstwie, jak też po zootechnice czy politologii, a nawet po orientalistyce, archeologii.
Dlatego!
Każdy, ktokolwiek, kto miał już jedne jakiekolwiek studia, po ukończeniu podyplomowych o kierunku pedagogicznym mógł uczyć w szkole tego, co nauczył się np. na archeologii, gdyż jeśli tenże miałby ciągoty do w-f czy języka polskiego, to po odpowiedniej podyplomówce wedle zasady wyżej opisanej zostawał pełną gębą wuefiarzem, polonistą, matematykiem itd itp. Tak wykształcony gruntownie matematyk miał uprawnienia do nauczania w liceum.
Stąd Empel, nie wykluczone, że podejmie stosowne na Włodkowicu kształcenie i zostanie nauczycielem. Ale na co jej takie kształcenie, skoro ma takich jak Hordejukowa mocodawców.
Ale przecież tej osoby nie zatwierdziło jeszcze Kuratorium.
 Marszałek
 Iława, Piątek 19-06-2015

33234. 
STOŁEK ZAWSZE SIĘ ZNAJDZIE DLA KOLEŻANKI

Śmiało można postawić tezę, że ANNA EMPEL swoją urzędową karierę zawdzięcza BERNADECIE HORDEJUK (PO). Właśnie za Hordejuk przyszła Empel z Nowego Miasta do Iławy (do starostwa, ratusza). A teraz, po odejściu z ratusza, kolejny raz Hordejuk wybrała Empel (komisyjnie) na, tym razem, dyrektora... szkoły (!) w Lubawie.

Czytaj na stronie 2, jak bez wykształcenia kierunkowego można zostać nawet dyrektorem... szkoły.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 19-06-2015

33233. 
Odnośnie wpisu numer: 33232

Takiego złajdaczenia osób, działaczy z PiS-u, jak w Iławie trudno odnaleźć na mapie całej Polski.
Owszem są koalicje z PO, i z PSL, ale ma to wymiar typowo samorządowy, przy równym podziale funkcji. Ale tu w iławskim starostwie, to złośliwe dla opozycji rozdanie sobie stanowisk.
I jeszcze na to wszystko wpakowanie pod presją dyrektora politycznego do LO w Lubawie.
Dokładna kopia na dole rządów Pani Kopacz u góry.
Jeślibyście mieli choć kwant poczucia godności, jeśli... - to można by wybaczyć. Jeśli... No ale...
No i ten wicestarosta-gołębiarz w rozkroku na fotografiach...
KATASTROFA i BŁAZENADA.
 Morales
 Iława, Piątek 19-06-2015

33232. 
Odnośnie wpisu numer: 33228

Dobrze Pan cenił moje zadowolenie - taka odpowiedź to żadna odpowiedź, zwłaszcza od Pana.
Jak wyczytałam między wierszami, "góra" wie co się tu wyczynia, ale nic z tym nie robi. Ciekawe tylko czy "szczyt góry" wie?
Nie ma znaczenia, że PiS to również Pana twarz. Większość mieszkańców powiatu ocenia lokalne struktury poprzez pryzmat starosty Polańskiego i jego powiązań z poprzednim starostą z PO.
Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że to nie najlepszy wizerunek dla PiS-u, a na wynikach powinno Wam zależeć.
 iławianka 53
 Iława, Piątek 19-06-2015

33231. 
Odnośnie wpisu numer: 33228

Trzeba tez zapytac Pana Witkowskiego, dlaczego powyrzucal ludzi z list mezow zaufania Andrzeja Dudy w komisjach wyborczych, ktorzy zostali zatwierdzeni na spotkaniu z przewodniczacym Jerzym Elwertowskim.
Rozmawialem z tym ludzmi. Byli zaskoczeni tym i zszokowani.
Sa to ludzie oddani zawsze Polsce.
I beda oddani...
 Kanclerz
 Ilawa, Piątek 19-06-2015

33230. 
Odnośnie wpisu numer: 33225

Panie Polański, miej pan resztki honoru i podaj się do dymisji. To, co Pan robisz jest żenujące. Czy PIS w końcu się obudzi i pogoni tych cwaniaków wokół starostwa...?
ViceStaroście Stanisławowi Kastrau proponuję stanąć w większym rozkroku - to takie męskie, dodaje pewności siebie, a że na zdjęciach byle jakie jest - to nic! :-)
A dla niedoinformowanych: Anna Empel to rodowita lubawianka urodzona w Nowym Mieście zaledwie. Pokłosie sitwy i [...]
 obywatel2
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33229. 
Odnośnie wpisu numer: 33225

Rodzice uczniów chyba też mają w tej sprawie coś do powiedzenia, a nie tylko starosta i Benia.
Przecież zawsze znajdzie się jakaś telewizją, która będzie chciała nakręcić ciekawy reportaż.
 bystry
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33228. 
Odnośnie wpisu numer: 33224

Pewnie nie będzie Pani usatysfakcjonowana do końca moją odpowiedzią „przy tablicy”.
Jestem członkiem PiS. Byłem powołanym przez posła Krasulskiego na pełnomocnika (w Iławie i powiecie) do zwycięskiej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Tyle, jeśli o mnie chodzi...
Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w tę bitwę. Dziękuję zarówno członkom PiS, jak i przedsiębiorcom, właścicielom posesji i wielu wielu innym, u których można było pokazać na plakacie lub bannerze Andrzeja Dudę – wtedy kandydata.
Czy powinienem dziś komentować demokratyczne wybory pośród radnych Rady Powiatu? Jestem przekonany, że nie jestem dobrym adresatem dla pytań postawionych przez Panią.
Jestem też przekonany, że ciągle można „pracować nad swoją twarzą”. Jestem też zainteresowany pracą nad „twarzą” PiS w Iławie.
 Henryk Witkowski
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33227. 
Odnośnie wpisu numer: 33210

[...] Wywożenie śmieci, które jest, jak twierdzisz, obowiązkiem gminy - kosztuje. Właściciele posesji w gminie płacą więc opłaty za pojemniki i ich systematyczne opróżnianie 11 zł od osoby.

Urząd Gminy Iława z jakiegoś powodu postawił w Nowej Wsi (za forsę mieszkańców gminy) pojemniki do selekcji odpadów tzw. gniazda. Za pieniądze, tych samych mieszkańców gminy pojemniki te są raz na miesiąc opróżniane. Z jakiegoś powodu tak zawarta jest umowa z EKO, pewnie z oszczędności, żeby mieszkańcy mogli mieć np. remont świetlicy.

No i teraz mamy sytuację następującą: segregowane śmieci są wywożone raz na miesiąc. Mieszkańcy i osoby cwane - żeby nie wąchać śmieci na swoich podwórkach - jadą się "wypróżnić" z własnego syfu do tych tzw. gniazd. Widzą, że gniazdo pełne, a i tak walą kolejny wór ze śmieciami, które rozwieje wiatr i rozniosą jakieś zwierzaki.

Tu widzę winę tych co śmiecą, bo jakoś im nie przeszkadza syf przy drodze, bo powinni myśleć. A częstotliwość wywozu ustala nie wójt iławski, a związek gmin czyste środowisko. Jak komuś przeszkadza za mała częstotliwość wywozu - to powinien wystąpić z pismem do wójta, a ten zgłosi to do związku. A nie plwać na wójtunia naszego kochanego po internetach. Bo co on może wiedzieć o potrzebach jednej z kilkunastu wsi?

Ale nikt nie jest usprawiedliwiony z zaśmiecania otoczenia z powodu, że mu się nie chciało kawałek dalej jechać szukać mniej zapełnionych pojemników na śmieci. NIKT!
 Biko
 Ostróda, Czwartek 18-06-2015

33226. 
Odnośnie wpisu numer: 33224

Trzeba też zapytać się Pana Henryka Witkowskiego, dlaczego i na czyje zamówienie farbowaniec Marek Polański pozbył się Jerzego Ewertowskiego z partyjnych władz powiatowych PiS. Może tu jest odpowiedź? [...]
 obserwator
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33225. 
Odnośnie wpisu numer: 33224

Szefem portu zostaje koleś [urzędnik ze starostwa], który o wodzie wie tyle, że jest "mokra i płynie", a dyrektorką ważnej szkoły średniej kobieta, która tablicę ostatni raz widziała jakieś 40 lat temu.
Ludzie!
Kiedy się skończy ten nepotyzm, kolesiostwo!
Kiedy oni zaczną w końcu stawiać interes społeczny nad interesy kolesi!
Kiedy my, społeczeństwo, w końcu otworzymy oczy!
Kiedy wreszcie pokażemy im drzwi!
Kiedy...?!
 SorryAnonim
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33224. 
Odnośnie wpisu numer: 33221

Muszę niejako wywołać do tablicy Pana Henryka Witkowskiego w temacie sytuacji politycznej w starostwie iławskim.
Czy Pan jest członkiem PiS-u?
Jeśli tak, to jak to możliwe, że najwyższe krajowe i regionalne struktury partii nie są poinformowane o iławskim mezaliansie? [Polański z PiS daje twarz dla PO]. Sądzę, że nie pozwoliliby na zatrudnianie etatowych członków zarządu i innych "ekspertów" PO, którzy - mimo iż odsunięci w wyborach od władzy - dalej rządzą.
Czy zdają sobie sprawę, że działania demokratycznie wybranego starosty z PiS szkodzą całej partii? Kto dzisiaj w Iławie zagłosuje na PiS, wiedząc, że układ i twarze PO pozostaną te same?
Prezes Kaczyński chyba się "raz-dwa" rozprawia z takimi, więc czemu na naszym lokalnym podwórku funkcjonuje ta nieformalna koalicja bez żadnych przeszkód?
Jeśli niepotrzebnie pytam Pana Henryka, to przepraszam, a może ktoś inny z członków partii mnie oświeci?
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33223. 
Odnośnie wpisu numer: 33218

To gdzie jest w tej sytuacji starosta i jego zastępca?
 Jola
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33222. 
Odnośnie wpisu numer: 33190

Tusk był najcwańszy z całej sitwy PO, czmychnął w ostatniej chwili na tłustą posadę za granicę naszykowaną przez Niemców w podzięce za grabież polskiej gospodarki.
A gdzie się podzieje taka spanikowana Ewka Metrowa Kopaczowa...?
Gdzie ucieknie taki Maciej Napoleon Rygielski...?
Albo Bernadeta Sęp Hordejuk...?
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 18-06-2015

33221. 
Odnośnie wpisu numer: 33218

Niestety zgadzam się, iż Anna Szlesinger-Empel z Iławy [Nowego Miasta] rozłoży szkołę w Lubawie na łopatki.
Jej metody działania, które są nie do przyjęcia: klimat załatwiania sobie pracy z kolesiami z POwiatu, brak samodzielności w podejmowaniu decyzji, brak odpowiedniego wykształcenia (skończyła administrację) i brak kręgosłupa moralnego - nie wróżą nic pozytywnego.
Wstyd, że nikogo nie interesuje dobro szkoły.
Ledwo dychający POwiat w osobie Macieja Rygielskiego i jego przyjaciółek Beni & Ani, jednak zdążył przed upadkiem wsadzić Annę Empel na ciepłą posadkę. [...]
Lubawianie! Nie pozwólcie sobie mieszać na swoim terenie, to Wasza szkoła i Wasza chluba.
Może wojewoda olsztyński wreszcie zainteresuje się tą iławską dziczą, może kuratorium, a może i prokuratura... Bo warto tutaj sprawdzić, czy nowa "Pani Dyrektor" spełniła wszystkie wymagane wymogi do objęcia tej funkcji (zarządzanie oświatą).
W Iławie zdarzyło się już dwa razy niedopełnienie formalności. Kolesiostwo z POwiatu liczy na to, że nikt nic nie będzie sprawdzał. Proszę wystąpić do Kuratorium o wydanie opinii.
 Obrońca Lubawy
 Lubawa, Czwartek 18-06-2015

33220. 
Odnośnie wpisu numer: 33219

Nie dopuszczajcie takiego starego wojskowego sprzętu do pływania po jeziorach.
Znajdzie się wariat, który kupi czołg T34 i rozpocznie kombinowanie przepłynięcia po dnie Jezioraka z pomocą wysuniętej rury do powietrza.
 czołgista
 Mrągowo JW 3276, Środa 17-06-2015

33219. 
AMFIBIA NA JEZIORAKU

Mieliśmy okazję ujrzeć nietuzinkowe zjawisko na Dużym Jezioraku.
Dwóch miłośników starych pojazdów testowało kupiony wojskowy pojazd opancerzony BRDM2 z 1982 roku. Po wypłynięciu na jezioro... zaczął przeciekać i gdyby nie doświadczenie załogi, mogło dojść do tragedii.

Czytaj na stronie 9 w bieżącym wydaniu Kuriera papierowego.
 KURIERZY
 Iława, Środa 17-06-2015

33218. 
Odnośnie wpisu numer: 33213

Nie chcę ale muszę zabrać głos ws tzw wygrania konkursu na stanowisko dyrektora szkoły przez Panią Empel [...].
Jeśli Kuratorium ma odrobinę szacunku do szkół, do ich jakości i misji, to liczę na wykasowanie tej kandydatury. Z racji prostej, że ta osoba nie ma żadnego powołania, a nie mówiąc o przygotowaniu merytorycznym, metodycznym, nie jest nauczycielem dyplomowanym, zaś w materii nauczycielskiej będzie poruszać się jak słoń w porcelanie. Czyli po doktorze jak kto może...
Był czas, iż postulowano, aby dyrektorem szkoły mógł być każdy śmieć (może się ośmieszam, ale mam to gdzieś), który ma spełniać funkcję zarządzającego kasą, by szkoła pełniła rolę zakładu produkcyjnego, a uczeń był klientem. Nauczyciel też miał być śmieciem. Inna rzecz, ze wśród nauczycieli też są śmieci i należałoby zaprowadzić w szkołach porządek przez wstawienie arbitralne na stanowiska dyrektorskie prawdziwych z etosem nauczycieli, jeśli jeszcze po szkołach jakieś niedobitki uchowały się po demontującej polskie szkolnictwo reformy z głównego europejskiego.
Ta osoba przyczyni się do pełnej degradacji lubawskiego liceum, gdyż ani z niej nauczyciel, który by wskazał drogę innym [...]
 literat
 Lubawa, Środa 17-06-2015

33217. 
Odnośnie wpisu numer: 33140

Wracam do "żywych płotów" przy ul. Kresowej w Iławie [strona 4].
Owszem, owe żywopłoty są przystrzyżone ale sęk w tym że "wyłażą ponad 80 cm na jezdnię. Problem jest "komunikacyjny" a nie "estetyczny". Pięć długości żywopłotów po około 18 m każdy, pomnożyć przez 0.80 m to wychodzi około 14,5 m2 zajęcia publicznej ulicy.
Czy to jest w porządku i zgodne z...? Gdzie zarządca tej ulicy? Hm?
 kierowca
 Iława, Środa 17-06-2015

33216. 
Odnośnie wpisu numer: 33209

A może na najbliższej sesji Rady Miejskiej Pan zastępca dyrektora Mądry przedstawi swoje propozycje, które w ciągu tych prawie trzech miesięcy stworzył i to skończy temat jego powołania...?
 pomysłowa
 Iława, Środa 17-06-2015

33213. 
Odnośnie wpisu numer: 33195

Nasza ujochana lokalna sitwa PO robi ostatkami rękawów. Czas goni, niewiele pozostało, klocki trzeba szybko ustawiać.
Wyproszona z ratusza (uffff, jak tu lekko) bywsza sekretarz Anna Empel miała sobie wylądować na bardzo milutkim przypiecku w remontowanym PORCIE PRZEŁADUNKOWYM, ale ten wraży sKur(w)ier znowu narobił szumu, więc Platfusowe kierowniki Maciusiowe i Beniowe oddelegowali ją karnie, a może i niekarnie, bo na spokojne oddalone podwórko szkolne w Lubawie.
Posępna lejdi-wosk będzie teraz wielką dyrektorzycą szkoły.
Oto jest POlska powiatowa właśnie.
Wiocha.
 urzędnik
 Iława, Wtorek 16-06-2015

33212. 
Odnośnie wpisu numer: 33211

Nie łowię ryb celem pozyskiwania białka, ale jestem za rybakami.
W każdym miejscu mają prawo łapać.
Natomiast oligarchowie, wzbogaceni na krzywdzie Polaków, mogą owszem stacjonować, lecz przy pomoście sobie zafundowanym.
 smakosz
 Iława, Wtorek 16-06-2015

33211. 
WĘDKARZE KONTRA ŻEGLARZE

Panowie łowiący ryby nad Małym Jeziorakiem w Iławie zabraniają jachtom cumowania. Najgoręcej jest na pomoście między amfiteatrem a galerią, gdzie najczęściej właściciele wypasionych motorówek podpływają… na zakupy do „Biedronki”.

Dla kogo powinny być pomosty na Małym Jezioraku?
Więcej: w najnowszym Kurierze od środy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 16-06-2015

33210. 
Odnośnie wpisu numer: 33200

Sami macie śmietnik w swoich łepetynach.
Nikt przecież nie krytykuje wójta Harmacińskiego za śmiecenie, bo to byłaby niedorzeczność i absurd.
Pretensje biorą się za brak wywiązywania się z obowiązków bieżącego zarządzania, do którego należy również utrzymanie czystości, a więc również przepełnionych śmietników.
Tylko nie piszcie mi tu zaraz z drwiną, że sam wójt nie ma obowiązku podjechać śmieciarką i opróżnić śmieci.
Idioci.
 pasztet
 Nowa Wieś, Wtorek 16-06-2015

33209. 
Odnośnie wpisu numer: 33205

Proszę mnie zatem oświecić.
Rozumiem, że Pan doświadczenie w zarządzaniu miejskim centrum sportu lub kultury ma i podzieli się refleksjami na ten temat.
 Wiktor
 Iława, Wtorek 16-06-2015

33207. 
Wystawa fotografii (fotomontaży) Iławy dawniej i dziś przypomniała mi ruiny 1946 roku tych miejsc, w których jako jeszcze dzieci bawiliśmy się w chowanego.
Teraz można by było wiele odbudować w ich dawnej architekturze (np. bank, pocztę, powiatowy dom kultury), uchronić przed rozbiórką i inne możliwe do uratowania.
Ale wtedy wszystko co poniemieckie szło pod kilofy grup rozbierających ruiny, a uzyskana cegła w większości wywożona była na odbudowę stołecznej Warszawy.
Dziękuję Panu Świdzińskiemu. Bardzo dobry pomysł na promocję Iławy.
 autochton
 Iława, Poniedziałek 15-06-2015

33206. 
Nowy rozkład jazdy pociągów wszedł od niedzieli.
Kompleksowa ściągawka – na stronie 14 wydania papierowego.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 15-06-2015

33205. 
Odnośnie wpisu numer: 33203

Po tym wpisie widać, Pan Wiktor nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu instytucją...
 Marek
 Iława, Poniedziałek 15-06-2015

33204. 
Kurierzy zainteresujcie się proszę chodnikiem w Nowej Wsi przy przystanku na ulicy Jowisza, bo tam kiedyś dojdzie do tragedii.
Wysiadając z autobusu wpada się w trawę, bo chodnik w tym miejscu się urwał żeby za trzy metry pojawić się znowu. Nie da się przejść z wózkiem po wysepce przystanku, masakra odebrana z wielką pompą [...]
 Liwia
 Nowa wieś, Niedziela 14-06-2015

33203. 
Odnośnie wpisu numer: 33202

Dzięki temu wpisowi mam uśmiech na twarzy od rana.
Nie mam związku z żadną partią polityczną, nie jestem pracownikiem urzędów, głosowałem na Burmistrza Żylińskiego i radnych z jego komitetu, w wyborach prezydenckich nie głosowałem na aktualnego prezydenta. Żadnej ze wskazanych Pań nie znam osobiście.
Rozumiem jednak, że nie mam prawa do wysnuwania wniosków z otaczającej mnie rzeczywistości.
Jakiś czas temu zostawiłem na tym forum otwarte pytanie w jaki sposób można awansować w lokalnych jednostkach budżetowych. Mechanizm we wszystkich jest ten sam - wszyscy stawiają na "zaufanych ludzi". Tylko mnie zastanawia czyje zaufanie oni mają budzić. Może jestem naiwny, ale mi się wydawało, że powinno to być zaufanie nasze - iławian!
Chciałbym, by w końcu ktoś docenił innowacyjność, pracowitość, rzetelność. To są cechy, które mogą doprowadzić do sukcesu tego miasta. Jeśli widzę podobne zachowania w dobieraniu kadr włodarzy starostwa i miasta, to o tym piszę. Co jest w tym złego?
 Wiktor
 Iława, Sobota 13-06-2015

33202. 
Odnośnie wpisu numer: 33199

Panie Wiktorze, a raczej Pani...
Nie ma Pani przypadkiem na imię Ania Rabczyńska lub Benia Hordejuk?
Gdy uderzysz w stół, to nożyce się odezwą.
Nic nie ujmując nożycom.
 ciekawska
 Iława, Piątek 12-06-2015

33201. 
ZNALEZIONO CIAŁO BYŁEGO POSŁA Z IŁAWY

ANDRZEJ UMIŃSKI (58 lat) został znaleziony martwy w miejscu swego zamieszkania w Iławie.
Przypomnijmy. Był przewodniczącym Rady Miejskiej w Iławie (1994-98), a następnie przez dwie kadencje posłem SLD na Sejm RP.
W latach 90. prowadził jedno z największych przedsiębiorstw meblarskich w Iławie pod nazwą „Umi-Drex” przy ul. Lubawskiej.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 11-06-2015

33200. 
Odnośnie wpisu numer: 33182

Dokładnie!
Wójt Harmaciński nie wyrzucił tych śmieci i nie syfi przy drodze tylko jakieś głąby saraceńskie, co widzą, że pełne pojemniki, a swoje śmieci śmierdzące zostawiają i tak. Chamstwo i tyle!
Brak kultury i jakieś spaczone oczekiwania. Że śmietników ma być milion, bo się tumanom nie chce własnych pojemników zapełniać.
 Biko
 Ostróda, Czwartek 11-06-2015

33199. 
Odnośnie wpisu numer: 33195

W szkole budowlance zatrudnionych jest i było pewnie około 100 osób. Znajomość starosty Rygielskiego przez te osoby gwarantuje wszystkim ich krewnym pracę? Ciekawa teoria...
Szum wśród mieszkańców Iławy był również po ponownym mianowaniu Pani Ewy Wiśniewskiej na dyrektora ICK oraz utworzeniu specjalnego etatu dla Pana Krzysztofa Mądrego w ICSTiR.
Nie zostało to wzięte pod uwagę... Można było zrobić przecież konkurs na pierwsze z tych stanowisk, w którym startować mogłaby też dzisiejsza dyrektor, a Panu Mądremu dać szansę wykazania się w pracy na stanowisku urzędniczym.
 Wiktor
 Iława, Czwartek 11-06-2015

33197. 
Odnośnie wpisu numer: 33195

Odnośnie dyrektora portu w Iławie [strona 5].
To matka Pana Sławomira Ciszewskiego pracowała w szkole budowlance swego czasu razem ze starostą Maciejem Rygielskim.
Ot i cała zagadka rozwiązana.
Kto się dostaje do pracy nadal? Oczywiście kolesie i kolesiówy starosty Rygielskiego (PO) i doradczyni Hordejukowej (PO). Dziękuję Panie Starosto, że [...], bo już brakuje etatów w Iławie.
Wielkie dzięki.
Została jeszcze wygnana z ratusza Anna Empel w kolejce, ale na pewno coś Pan dla niej fajnego znajdzie.
Nie ma pieniędzy w kasie na drogi i mosty, ponieważ całą resztę zabrała pani dyrektor szpitala, a nam biednym zostało tylko nucenie "przynosimy kwiatki dla Pana Starosty".
 Niekoleś
 Iława, Czwartek 11-06-2015

33196. 
Odnośnie wpisu numer: 33189

Panie Marszałku.
I o to chodziło, żeby odspawać tyłki tych panów od foteli w radzie miasta, a byłemu burmistrzowi, który 8 lat przespał na fotelu szefa miasta, powiedzieć "śpij pan gdzie indziej". No i udało się.
 szuwar
 Poganka, Czwartek 11-06-2015

33195. 
Odnośnie wpisu numer: 33178

W nowym PORCIE zastępcą dyrektora miała zostać sekretarz Anna Empel, ale [w prasie powstał szum] dlatego zrobiono drugą ustawkę, tym razem męską dla zmylenia przeciwnika.
Czytamy w ogłoszeniu. Wymagania niezbędne i dodatkowe: wykształcenie przyrodnicze i doświadczenie w pracy w samorządzie, a "przypadkiem" wybrany model S.C. (spółka cywilna, bo nie działał sam) posiada aż dwa wykształcenia przyrodnicze i nikłe doświadczenie w pracy w samorządzie (zaledwie 5-miesięczne zastępstwo w wydziale ochrony środowiska starostwa powiatowego).
To dopiero jest doświadczenie nad doświadczeniem przewyższające inne doświadczenia.
Do tego wszystkiego Dyrektor PZD, by wykluczyć się z kręgu osób, które przygotowały ustawkę, w dniu konkursu przebywał na urlopie. Dokładnie tak, jak to się robiło za czasów Jaruzelskiego, a później Kwaśniewskiego. To oczywiste przyznanie się do winy.
Iławianie, wierzycie jeszcze w sprawiedliwość?
 niekoleś
 Iława, Czwartek 11-06-2015

33191. 
Odnośnie wpisu numer: 33190

Premierzyca Ewa Kopacz o zwolnionych ministrach mówi dziś jako o... (!) OFIARACH afery!
"Zamierzam pracować do końca na sukces PO".
"Minister złożył dymisję dla dobra PO".
"Przepraszam wyborców PO".

Skurczybyki już nawet nie udają, że tu nie o Polskę chodzi, lecz o własny interes partyjny PO...
 Ola Mała
 Iława, Środa 10-06-2015

33190. 
Odnośnie wpisu numer: 33189

Z perspektywy ewidentnie widać dziś, że Donald Tusk uciekał z kraju w obawie przed skutkami afery taśmowej.
Po już pobieżnej lekturze ujawnionych materiałów można postawić taką tezę: fakty ze śledztwa taśmowego wskazują bezdyskusyjnie, że Tusk i cała czerwona i różowa kamarylla okrągłostołowa PO-SLD-PSL powinna stanąć przed Trybunałem Stanu za zdradę interesów Polski.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 10-06-2015

33189. 
Odnośnie wpisu numer: 33186

Zarzuty postawione Zbigniewowi Stonodze to zaspokojenie potrzeb politycznych, a nie poważny akt procesowy. Wszystko co zamieścił Pan Stonoga na swoim koncie facebookowym było już ujawnione w Internecie. Nawet gdybyśmy przyjęli, że karalne jest rozpowszechnianie czegoś już rozpowszechnionego, to szkodliwość takiego przestępstwa jest znikoma. Prawdę mówiąc Stonoga postąpił sprytnie, bowiem na pierwszy rzut podał linki do materiałów umieszczonych już w Internecie. Każdy ekspert z zakresu informatyki stwierdzi, że te materiały były dostępne już bez ograniczeń w Internecie zanim pokusił się Stonoga o ich publikację.

Prokuratura dobrze o tym wie i dlatego Stonoga po złożeniu wyjaśnień spokojnie poszedł do domu. Moim zdaniem postępowanie zostanie umorzone, bo wszczynanie wielkiej machiny wymiaru sprawiedliwości w takich okolicznościach, to szukanie igły w sianie.. Gdyby przyjąć punkt widzenia zaprezentowany wczoraj przez Ministra Sprawiedliwości to osądzić należałoby wszystkich, którzy mieli styczność z materiałami opublikowanymi w Internecie.

Jeszcze przypomnę, że to nie Stonoga ujawnił ten materiał w Internecie. Warto wspomnieć także o tym, że te akta krążyły po Warszawie od kilku miesięcy. Są świadkowie. Czy nie należałoby szukać tego kto ujawnił materiały ze śledztwa ? Nadto wydaje się, że wobec Stonogi nie można zastosować art.241 k., bo jemu nie udostępniono akt do wglądu, a więc nie został związany tajemnicą śledztwa. Skąd mógł wiedzieć , że akta te objęte tajemnicą skoro były dostępne w Warszawie już od miesięcy, by i ktoś ujawnił je w całości w Internecie ? Przyznacie ze tajemnica tego śledztwa przestała działać już dawno temu. Jaki ważny interes śledztwa mógł zatem naruszyć Stonoga ?

Od czego zacząć naprawę Rzeczpospolitej?

Kukiz mówi, że trzeba zacząć od zmiany ordynacji wyborczej na większościową i wprowadzenia jedno mandatowych okręgów wyborczych? Jest to totalna bzdura, obawiam się, że gdyby udało się ten postulat zrealizować i na nim naprawę Państwa zakończyć a na to się zanosi, gdyż Paweł Kukiz jest nastawiony na zburzenie systemu w postaci wprowadzenia JOWów, nie mając pomysłu na to co będzie potem. Niestety – ale spotka nas i jego srogi zawód! Kukiz obudzi się w nocniku.

Czy on bywa na tyle durny, że przy jego własnym pomyśle utopi siebie; że przy 20 procentach poparcia w systemie JOW wprowadzi o co najmniej 30% mniej swoich. Oto przykład z wyborów do samorządu w Iławie. Wielu tzw. tuzów zostało wyautowanych, jak np. Pan Ewertowski z Solidarności nauczycielskiej i PiS-u; jak Pan Roszkowski dyr. LO, czy Pan Rychlik od zawsze ważna postać w PO; nie mówiąc już o katastrofalnej przegranej do rady, odchodzącego Pana Ptasznika z urzędu Burmistrza Iławy. Oto macie efekt niezamierzony JOW-ów.

Tymczasem konieczna jest naprawa polskiego domu, gdyż on jest do cna zgniły, zaś remont tylko komina, nic nie zmieni!! Potrzebny jest gruntowny i dogłębny generalny remont całego budynku, łącznie z piwnicami i nawet fundamentem, którym w każdej demokracji ma być zdrowy, nie skostniałym, jak w Polsce systemem wymiaru sprawiedliwości. Wszak Lustitia et pietas duo sunt regnorum omnium fundamenta ("Sprawiedliwość i pobożność to dwie podstawy wszystkich królestw"), a cóż dzieje się z naszym fundamentem?

Niestety nasz fundament zgnił, sqrwił się i dalej gnije intensywnie, przy otwartej kurtynie, gdyż cynicznie, w spokoju i beztrosko przygląda się większość senatu oraz koalicje sejmowe. Więc dalej spokojnie będą przyglądać się ich następcy wybrani według nowej JOW ordynacji. Finałem każdej demokracji, w której instytucje wymiaru sprawiedliwości uległy gangrenie, jest zawsze jakaś dyktatura „z woli narodu”, którą też większość obywateli przyjmuje z wielką ulgą.

Zmiana ordynacji wyborczej, sama w sobie nie gwarantuje, że filar demokracji: system wymiaru sprawiedliwości, z głowy stanie na nogi. Polskie sądownictwo trzeba poddać gruntownej, bezlitosnej lustracji, dekomunizacji i społecznej kontroli, gdyż obecna "wolność", instytucji tej wybitnie nie służy, i doprowadziła ją do stanu głębokiej degeneracji potężnej korupcji i moralnej zgnilizny!
 Marszałek
 Iława, Środa 10-06-2015

33187. 
Odnośnie wpisu numer: 33185

A co Pani Empel ma wspólnego z oświatą, zarządzaniem, z problemami edukacyjnymi, skoro całe lata była kim - służącym trójcy Hordejukowa, Rygielski, Ptasznik...?
Czyżby w Lubawa nie miała swoich przygotowanych ludzi? Jest tam młoda dziarska Pani Samoszuk, która dotąd piastuje stanowisko zastępcy dyrektora tej szkoły.
Jeśli Pani Empel z Iławy ma być dyrektorem LO w Lubawie, to nie dziwię się na upadek państwa polskiego pod rządami PO.
Zatem głosujcie dalej na na kliki platfusów, a u nas na dole na kliki takich Rygielskich, Polańskich i Hordejukowych.
Chyba że Lubawa chce prywatnego LO. Jeśli lubawianie jesteście tacy durni, to dajcie sobie by iławskie starostwo chodziło wam po głowie.
 szkolny
 Lubawa, Środa 10-06-2015

33186. 
W kontekście ujawnienia akt z działań prokuratury, należy nieco przetrzeć oczy i bliżej przyjrzeć się się sprawie.
Myślę, że ten Stonoga, to prawdziwa stonoga, której macki sięgają zbyt daleko. W takim razie od kogo Stonoga dostał te materiały? Czyżby to nie koleś Hadacza, ksywa "Andrzejek"?
Przeciętny obywatel nie ma dostępu do takiego materiału, więc pomogły człowiekowi być może służby, lub osoby niejasnego pochodzenia. Tak czy siak, Stonoga to człowiek podejrzany i może być niebezpieczny. Oby się nie okazało, że Platforma ma z tym wiele wspólnego! Wszak tonący brzytwy się chwyta, by osłabić PiS i ruch Kukiza.
Dziś Stonoga zakłada już partię, by sięgnąć po procenty i oddać je PO.

 Lewy czerwcowy
 Iława, Środa 10-06-2015

33185. 
Odnośnie wpisu numer: 33178

Pani Anna Empel już w dołkach do kolejnej posadki czeka - tym razem w pobliskiej i służalczej staroście Lubawie.
Jak myślicie, kto będzie dyrektorem podległej staroście szkoły w Lubawie?
Hahahaha, ale iławka roluje lubawkę...
 uczeń
 Byszwałd, Wtorek 09-06-2015

33184. 
Odnośnie wpisu numer: 33178

Od początku było widać, że to ustawka.
Dlaczego? Już odpowiadam.
Jedno z kryterium to wymagane wykształcenie przyrodnicze, bardzo dziwne jak na takie stanowisko.
W myśl hasła: "By żyło się lepiej", oczywiście swoim.
 bystry
 Iława, Wtorek 09-06-2015

33182. 
Odnośnie wpisu numer: 33181

Nie o wójcie to źle świadczy, tylko o nieodpowiedzialnych mieszkańcach.
Tylko barany mogą tak postępować.
Panie wójcie, niech pan tą hołotę porządnie za mordę do galopu weźmie, bo na głowę wejdą.
 uczeń
 Byszwałd, Wtorek 09-06-2015

33181. 
Przesyłamy zdjęcie pojemników do sortowania odpadów w Nowej Wsi, zrobione w święto 4 czerwca br. Droga krajowa nr 16. Wstyd!
Komentarz nasuwa się sam.
Opublikujcie to proszę na łamach Kuriera, bo taka sytuacja ma miejsce bardzo często.
Pozdrawiamy urzędników Urzędu Gminy Iława i Pana Wójta "na medal".
 czytelnik
 Nowa Wieś, Wtorek 09-06-2015

33180. 
Odnośnie wpisu numer: 33168

[...] chamstwo jak zwykle wylazło ci moderatorze-cenzorze z butów niczym przysłowiowa słoma. [...]
[...] czerpiesz wzory jako tępy cenzor. [...]
[...] Brakuje ci rzeczowych argumentów na polemikę? [...]
[...] przysłowiowy cienial i dlatego stosujesz swą prostacką i głupawą metodę cenzurowania tekstu i oplucia jego autora. [...]
[...] żegnaj smętny redaktorzyno [...]
 iławianin [46]
 Iława, Wtorek 09-06-2015
Odp. 
Przyznaję, za cienki jestem by nurzać się na takim poziomie.
Żegnaj.
 Modero Kuriero
 Iława, Wtorek 09-06-2015

33179. 
Nowa radna Powiatu Iławskiego [...] tak dla przykładu tych wszystkich tutaj wpisów, opowiada, że w powiecie ona nic nie może zrobić, bo powiat jest biedny...
Pytanie wiec brzmi: po co startowała do powiatu skoro tak energiczna osoba nie ma tam nic do roboty?
Powiaty powinny być zlikwidowane, bo tworzą tylko stołki dla swoich, aby budować ten chory aparat, czyli SITWĘ = "by żyło się lepiej" swoim.
 watchdog
 Susz, Wtorek 09-06-2015

33178. 
Jest nowy szef portu.
Okazuje się, że przypuszczenia niektórych komentatorów co do jego personaliów nie sprawdziły się. Nie jest to Pani Anna Empel.
Może jednak konkurs to konkurs?!
 Wiktor
 Iława, Wtorek 09-06-2015

33176. 
Odnośnie wpisu numer: 33150

Pan szanowny Starosta Powiatu Marek Polański tak hojnie wynagradza publicznymi pieniędzmi z nieswojego [...], to ja też poproszę 25 tysięcy złotych.
Za te pieniądze, które są kupuje się sprzęt do ratowania życia, tworzy nowe etaty, a nie nagrody sobie daje.
To jakaś kpina!
[...] Ludzie, jakie zyski...?! Jaka nagroda...?! Za co...?! Chyba że radni dadzą to z własnych kieszeni.
Radni i Starosta zapominają o jednej zasadniczej rzeczy. Zostali wybrani przez mieszkańców i obywateli miasta. Na aut łatwo wylecieć, nie mam czasu bo zajął bym się tą sprawą "nagrody" i wieloma innymi. [...]
 mieszkaniec
 Iława, Poniedziałek 08-06-2015

33175. 
Odnośnie wpisu numer: 33171

My radni [...] możemy zrobić taki wiatrak w Radzie Miasta, że mieszkańcy Iławy popamiętają nas do końca swych dni.
Po pierwsze: możemy podnieść sobie dietę do 6 tys. zł minimum.
Po drugie: Burmistrzowi podnieść do 50 tysięcy, też minimum.
Po trzecie: zablokować odwołanie radnego Sochackiego z Komisji Rewizyjnej i innych funkcyjnych w Radzie, by dociągnęli do końca tej kadencji w spokoju.
Po czwarte: możemy wreszcie zwołać referendum w sprawie odwołania samych siebie, jako głos solidarności z oczekiwaniami społecznego zapotrzebowania na zmiany.
Nas nie ruszy nawet Kukiz, ani jego ferajna zbuntowanych, ani nikt, nawet kardynał z Krakowa. Posłuchamy jeno Dudy, com na Prezydenta Polski wybrali.
 radny środka
 Iława, Poniedziałek 08-06-2015

33174. 
Odnośnie wpisu numer: 33166

...to znaczy tylko tyle, że ta Pani nie umie zarządzać szpitalem, nie zna jego potrzeb, nie wie, co jest potrzebne lekarzom i pielęgniarkom do skutecznego i nowoczesnego leczenia pacjentów albo zwyczajnie ignoruje dezyderaty personelu w sprawie potrzebnych leków, aparatury diagnostycznej oraz zatrudnienia.
 BMX
 Szałkowo, Niedziela 07-06-2015

33173. 
Odnośnie wpisu numer: 33164

Nie wydaje mi się żebym miał kłopoty ze zrozumieniem słowa pisanego. Ty zaś najwyraźniej masz kłopoty ze zrozumieniem uczuć innych ludzi, którzy nie wszyscy są tacy jak Natasza z Jej odczuciami.
I na koniec dobra rada – nie musisz na każdym kroku obrażać ludzi nieco inaczej czujących niż Ty i z taką radością i zapałem zajmować się węszeniem wokół.
I nie kieruj się także w swym życiu jedynie cytatami z literatury takiej czy innej, lepszej lub gorszej. Obok literatury są bowiem jeszcze prawdziwe ludzkie emocje i uczucia, których źródłem nie musi być koniecznie zaraz fałsz i obłuda. Powodzenia...
 iławianin [46]
 Iława, Sobota 06-06-2015

33172. 
POpłuczyny polityczne idą do boju wyborczego.

 gorzelany
 Ziemia Iławska, Sobota 06-06-2015

33171. 
"Radni powiatowi przyjęli jednogłośnie uchwałę o zmianach w statucie powiatu bartoszyckiego eliminującą ze składu zarządu tzw. etatowego członka zarządu powiatu. (...)
Koszt utrzymania wynosił ponad 115 tysięcy złotych rocznie. (...)"

A co u nas z Rygielskim, etatowym członkiem zarządu powiatu iławskiego?
Ile kosztuje podatników ten etat? Czy jest rzeczywiście przydatny? [...]
 obywatel2
 Iława, Czwartek 04-06-2015

33170. 
Odnośnie wpisu numer: 33163

Umorzenie podatku.
Cóż można powiedzieć, nie każdemu jest to dane. Każdy wie, że działają protekcje, znajomości, trochę szczęścia niekiedy.
W państwie, które - jak to powiedziano przy ostatniej z afer - istnieje tylko teoretycznie.
Tacy ludzie powinni być już dawno pozamykani w więzieniach.
 Kamil
 Iława, Czwartek 04-06-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 44 45 46 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 223 224 225 ... 357 358 359 następna ] z 359130553014


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.