Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Więcej...

Forum

34355. 
Odnośnie wpisu numer: 34353

Zawody triatlonowe "Iron Man"...? Kolejne szaleństwo na imprezę roku? Jazzowa Tarka plus "Iron Man" to 1 milion złotych proszę was z budżetu Ratusza tylko na organizację.
My mamy wychowywać i kształcić młodzież w wioślarstwie i żeglarstwie, i to tam są konieczne środki większe niż teraz przeznaczane. Bo to w tych dyscyplinach szykuje się pierwszy u nas wychowany olimpijczyk Miłosz Jankowski - wioślarz, zaś Agata Barwińska na Mistrzostwach Świata wywalczyła złotą grupę, ale jeszcze powalczyć musi o szlify olimpijskie. Ale jest blisko!
Zapędy na organizację imprezy fajerwerkowych należy zablokować jako bezsensowne dla interesu społecznego miasta. My dbajmy o dyscypliny, które są już naturalnie i od lat wplecione w naszą iławską sportową tradycję i inwestujmy w nie.
W siatkówkę powinno również miasto więcej przeznaczyć środków niż marne 20 tys. złotych. Podobnie śmieszne pieniążki otrzymują wiosła i żeglarze. Na te dwie sekcję należałoby przeznaczyć co najmniej po 100 tys. złotych.
Tymczasem sny o organizacji "Iron Man" uznajmy jako marzenia ściętej głowy.
 Czaruś
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34354. 
Dziękuję za publikację informacji o inicjatywie nazwania stadionu w Iławie imieniem trenera Zygmunta Otolskiego [str. 5].
Czas pokaże jakie będą losy tego wniosku. Myślę, że jeszcze ktoś odezwie się w tej sprawie.
Panu dyrektorowi Żmudzińskiemu z ICSTiR mogę tylko odpowiedzieć, że wielu było trenerów w klubie Jeziorak, ale to Otolski zainicjował powstanie klubu i przez 26 lat go prowadził jako trener.
Trener Otolski wychował wielu wybitnych piłkarzy, którzy występowali później w wyższych klasach rozgrywkowych oraz reprezentacji naszego województwa.
 Franek
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34353. 
Czy coś już wiadomo o organizacji zawodów "Iron Man" w Iławie?
 Kamil
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34352. 
UWAGA RODZICE 6-LATKÓW z rocznika 2009 wysłanego przymusowo do pierwszej klasy – można jeszcze do 31 grudnia postarać się o odroczenie edukacji szkolnej dziecka. W tym celu trzeba:

1. Wykonać diagnozę dojrzałości szkolnej dziecka w najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Warto zwrócić uwagę psychologa na problemy, które pojawiły się u małego ucznia, takie jak wczesne poczucie porażki, trudności z koncentracją, labilność emocjonalną czy brak gotowości do znoszenia niepowodzeń.

2. Jeśli okazuje się, że w poradni publicznej nie ma wolnych terminów, można udać się do poradni prywatnej. Należy jedynie upewnić się, że ma ona uprawnienia takie same jak placówka publiczna.

3. Odroczenie nie jest uzależnione od decyzji dyrektora szkoły (jak w poprzednich latach), lecz następuje automatycznie na wniosek rodziców, którzy dysponują opinią z poradni.

4. Ponieważ 6-latek nadal objęty jest obowiązkiem edukacji, samorząd musi znaleźć dla odroczonego w trakcie roku szkolnego dziecka miejsce w zerówce.

http://www.rzecznikrodzicow.pl/poradniki
 skaner
 Iława, Środa 09-12-2015

34351. 
Ja, jako Marszałek, orzekam wedle mego trybunału:
KONSTYTUCJA JEST NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ
 Marszałek
 Iława, Środa 09-12-2015

34349. 
Ośrodek Zdrowia w Ząbrowie [koło Iławy].
Ładny, nowy Ośrodek Zdrowia, lecz to tylko budynek. W środku leciwi już lekarze, a młodzi i dobrzy - brak. Pacjenci uciekają z tego ośrodka, proszę się zapytać: dlaczego? Kto za to odpowiada? Za chwile kłódka zawiśnie na drzwiach.
Każdy kto chce się lepiej leczyć ucieka do Iławy.
Każdy pacjent ma prawo dwa razy do roku zmienić lekarza rodzinnego bez żadnych konsekwencji. Szkoda, że nikt z władz nie zadba o tego chorego człowieka, aby żyło się lepiej i godniej, by umożliwić dojazd do lekarza i specjalisty. Pewnie, każdy sobie przypomni podczas następnej kampanii wyborczej.
Wielka szkoda. Żal i bezduszność. Starsi ludzie są bezbronni. [...]
 pacjent
 Ząbrowo, Środa 09-12-2015

34347. 
Piotr Piątkowski, dyrektor szkoły rolniczej w Kisielicach, czyli ten, co zamyka szkołę z 70-letnią tradycją, uprosił nauczyciela Tomasza Kowalczyka, który go pozwał do sądu za nielegalne zwolnienie z pracy, żeby na ugodę poszedł.
Nie pierwsza to sprawa sądowa tego "bohatera", wcześniej sądził się z konserwatorem.
Teraz myślał, że jego knucie wraz z niebezpieczną jak odbezpieczony granat połowicą znowu skończy się sądowym sukcesem. Stało się inaczej, pokornie przywrócił do pracy nauczyciela i jeszcze rekompensatę zapłaci poszkodowanemu.
Pytam, kto zapłaci koszta za drobne knowania dyrektora Piątkowskiego?
Czyżby Starostwo Powiatowe z budżetu, czyli MY?
 anonim
 Kisielice, Środa 09-12-2015

34346. 
PENDOLINO ZNÓW ZABIŁO CZŁOWIEKA

Dopiero badania DNA potwierdzą, czy osoba, która w Prabutach zginęła pod kołami pendolino, to 23-letni mieszkaniec okolic. Rodzina powiadomiła policję, że w dniu tragedii mężczyzna nie wrócił do domu.

1 grudnia późnym wieczorem służby ratunkowe zostały wysłane na torowisko w Prabutach, gdzie pociąg pendolino relacji Iława-Malbork śmiertelnie potrącił człowieka.

Bożena Schab, oficer prasowy kwidzyńskiej policji powiedziała, że trwa ustalanie, kto zginął na torach: – Jest prawdopodobieństwo, że to 23-letni mieszkaniec Prabut, którego rodzina zgłosiła policji, że w dniu tej tragedii nie wrócił do domu – mówi policjantka. – Okazanie ofiary wypadku rodzinie nie doprowadziło do identyfikacji osoby. Dopiero badania DNA dadzą stuprocentową pewność, czy ofiara to zaginiony mężczyzna.

Ruch kolejowy na trasie Iława-Malbork był utrudniony przez kilka godzin.
 KURIERZY
 Iława, Środa 09-12-2015

34345. 
Odnośnie wpisu numer: 34257

Wszawica w szkole podstawowej w Suszu.
Wczoraj moja córka wróciła z gnidami ze szkoły. Ręce opadają dzieci mają sprawdzane głowy raz w tygodniu. Pani wychowawczyni powiedziała dzieciom, że to choroba zakaźna, że wszy były i będą.
Trzeba czyścić głowy.
Przez 5 lat nie było problemu do momentu gdy rozwiązano klasę i kilku uczniów dołączyło do klasy mojej córki. Nie mówię, że to wina dzieci tylko rodziców którzy do tego doprowadzają. [...]
Moje dziecko wróciło z płaczem ze szkoły i co pierwsze mi powiedziało, że nie chce obcinać włosów. Aż z płaczu się zanosiło. W nocy ze stresu dostało gorączki prawie 40 i musiałem jechać na pogotowie. Gdy rano trochę się otrząsnęło powiedziała, że nie idzie do szkoły.
A dyrektor szkoły nie ma nic do powiedzenia gdyż rodzic nie podpisze zgody na sprawdzenie głowy, nic nie możemy zrobić. A nasze będą się zarażać i płakać.
Gdzie można dalej uderzyć żeby coś z tym zrobili...?
 zatroskany tata
 Susz, Wtorek 08-12-2015

34343. 
NOWY WOJEWODA

Artur Chojecki (41 l.) został nowym wojewodą warmińsko-mazurskim z PiS. Jest radnym i wiceprzewodniczącym sejmiku województwa w Olsztynie, aktywnym działaczem katolickim, kierował też biurem senatorskim Jerzego Szmita. Studiował teologię na UWM.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 08-12-2015

34341. 
To jest kpina ile trzeba stać [w samochodzie] przed szlabanami na przejeździe koło białego kościoła! Ciągle jest zamknięte!
 zniesmaczony
 Ilawa, Wtorek 08-12-2015

34339. 
Odnośnie wpisu numer: 34338

Raz jeszcze powtarzam WAM, że bez ataku w jednej nocy na ten układ, Polski, jakiej chcecie, nie będzie.
Czy bandyta musi być wleczony na sale sądową, bo bez niego nie można wydać wyroku?
W Polsce nic nie wolno, rozkład i bezhołowie. Nawet Sejm nie powinien pracować po 17-tej, bo przeszkadza.
Niestety należny rozbić beton korporacyjny w naszej NIEsprawiedliwości, sądownictwie, prokuraturze, adwokaturze.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 08-12-2015

34338. 
Odnośnie wpisu numer: 34326

Czy pamiętacie proces "Kulawego" z Kisielic?
W Kurierze było o tym gwarno. Jest sala sądowa. Na sali łoże szpitalne, a na nim oskarżony "Kulawy". I co? Można chorego, leżącego na łóżku sądzić? Można! Stać na to sądy!
"Generałowie" Jaruzelski i Kiszczak, ten ostatni po 4 klasach podstawówki, przez ponad 20 lat "chorowali obłożnie" na różnych bankietach, koktajlach i przyjęciach.
Sądowy oprawca-kat z lat 50. Stefan Michnik, brat Adama Michnika, żyje sobie w Szwecji. Mosad wrogów Izraela ściga do końca ich życia, porywa, uprowadza i sądzi w Izraelu.
Czy my chcemy takiej Polski, takiego sądownictwa przez następne 25 lat?!
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 07-12-2015

34337. 
A JEDNAK!
WSTAWIAJĄ PRZEŹROCZYSTE EKRANY!

Trwa montaż górnych segmentów ekranów dźwiękochłonnych przy torach kolejowych wzdłuż ul. Nowomiejskiej w Iławie.
Zgodnie z tym, co z PKP wynegocjowali mieszkańcy i burmistrz Żyliński, są one przezroczyste.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 07-12-2015

34336. 
Odnośnie wpisu numer: 34334

Z nimi nie ma innej drogi postępowania. [...]
Czyż nie widzisz?
Obecny rząd będzie blokowany, szydzony, tępiony w niemiłosierny sposób. Targowiczanie już udali się do Berlina i Brukseli na skargę, a na co ich stać dalej, to możemy tylko się domyślać.
Jasne, stan wyjątkowy jest w pewnym sensie hańbą, ale jakich środków użyć ma rząd, by przeforsować Dobre Zmiany...?
Rządzenie na kompromisie polegające, z bandą przestępców i renegatów brukselskich - na zasadzie ustępstw? To przedłużenie marazmu i ciągłość kanciastego stołu z Magdalenki.
Panie kochany, na kompromisy nas nie stać. Dziś i w obecnej sytuacji jest tylko jedna droga: pod prąd destrukcji i kłamstwu, które mimo przegrania wyborów nadal chcą decydować o naszej Polsce.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 07-12-2015

34334. 
Odnośnie wpisu numer: 34332

[...] Stan wyjątkowy? Czy ty wiesz co to znaczy?
Właśnie wrogowie Polski idą do tego celu by doprowadzić do destabilizacji.
 sportowy
 Susz, Poniedziałek 07-12-2015

34333. 
Odnośnie wpisu numer: 34326

KOD
Komitet Obrony Dotacji
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 07-12-2015

34332. 
Odnośnie wpisu numer: 34331

Tylko stan wyjątkowy. Albo my, albo oni. Albo PiS może pożegnać się z realizacją tego, co dla nas Polaków jest ważne.
[...] Nie ma innej opcji. Albo siła i krew, albo oddać obcym władzę. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 07-12-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34331. 
Przejrzyjcie na oczy co się dzieje.
Przeciętny leming i słoik tyra dziś w niemieckiej firmie na spłatę kredytu zaciągniętego w niemieckim banku na kupno niemieckiego samochodu, codziennie kupuje niemieckie produkty w niemieckich marketach [...], a należące do Niemców media krytykują polityków nieposłusznych wobec Niemiec.
Już nawet wojny nie trzeba.