Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Więcej...

Forum

35164. 
Odnośnie wpisu numer: 35147

Panie Tomaszu, z jednej strony walczymy o starówkę w przyzwoitej formie, a z drugiej gotujemy taki sam los dla następnego pokolenia planując budowę osiedla bloków na jednym z najlepszych terenów w mieście, czyli cyplu przy Hotelu Port 110. Tą przestrzeń trzeba ratować w pierwszej kolejności, bo następne pokolenia będą to samo mówiły o nas, co my teraz na temat twórców obecnej starówki. Dziwi mnie, że taki plan przechodzi bez większego sprzeciwu.
Co do samej starówki, jakiś czas temu poprosiłem osobę, która ma pewne doświadczenie w takich tematach, o przygotowanie choćby ogólnie co można zrobić z tymi szkaradnymi blokami.
Porobiłem zdjęcia, udostępniłem mu i oto efekt (bardzo prosty i ogólny) zamieszczam na zdjęciu poniżej. Po odświeżeniu bloków w dobrym guście, dodaniu trochę zieleni i wody na placu, restauracje, ludzie i życie wróci tam samo.
 Michał
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35163. 
Odnośnie wpisu numer: 35161

Panie urzędniku, zajmij się Pan pracą, bo z nudów piszesz Pan głupoty.
Nie jestem ani lewicą ani prawicą.
Jestem sobą.
Czy to Pana mierzi, mało mnie obchodzi. Zgłaszam problemy przyziemne, ale od mieszkańców, którzy opłacają Pana pensję i w niedługim czasie podwyżkę. Zatem do pracy, rzetelnej oczywiście. Pozdrawiam.
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35162. 
Odnośnie wpisu numer: 35159

Nurek ogórek.
Też widziałem te dzieci bawiące się - i z miłą nutą wspominam jak się za dzieciaka biegało po budowach na Lipowym Dworze, a potem tylko fiolet na obtarcia i dalej w ganianego ze stróżem. Mądrzy rodzice nie chowają dzieci pod kloszem.
A co do placu zabaw, to poza zewnętrznymi mocowaniami lin, które nie były jakoś skrajnie niebezpiecznie, nie było niebezpiecznych miejsc na placu zabaw.
 Aleksander Krygier, lat 38
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35161. 
Odnośnie wpisu numer: 35146

Czy obywatele Iławy zauważyli? Najbardziej infantylne propozycje zgłosili opozycyjni dziś radni z grupy PO, która spowodowała w ubiegłych dwóch kadencjach rekordowe zadłużenie Iławy na czele z trójcą przenajświętszą i egzekutywą wykonawczą Hordejukowa-Rygielski-Ptasznik...? Czy ktoś to zauważył?
Dziś towarzystwo przeniosło się do starostwa powiatowego i tam nadal knują szachy personalne.
Pozostawili jednak w ratuszu kilku opozycyjnych dywersantów na czele z Kabatem, Harmacińskim i Lewandowską.
Nie rozumiem po co do tego grona przyłączają się niektórzy PiS-owcy, bo
na lewicową Ewę Jackowską żal mi już porównań tyle robi wokół siebie szumu i zamieszania bez jakiejkolwiek treści.
 urzędnik
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35160. 
Odnośnie wpisu numer: 35149

Tak, właśnie pracownikom ICSTiR i ICK należą się podwyżki.
Pracują świątek, piątek i niedziele, żebyś ty mógł odpoczywać, w weekend np. pójść na basen, do kina czy na imprezę.
Podwyżki dostaną również urzędnicy i bibliotekarze, którzy dla odmiany siedzą z dupami przy biurkach. A poza tym nie ma co "bić piany", bo te szumnie nazwane podwyżki to tylko 100 zł na osobę.
 Marek
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35159. 
UWAGA ICSTiR, UWAGA!
Na waszym niestety niedobrze zabezpieczonym terenie budowy na plaży miejskiej przy Kajki, przez cały weekend, jak i w poniedziałek popołudniu - dzieci wraz z dorosłymi bawią się w najlepsze na placu zabaw, który jest chyba jeszcze w budowie!
Ruszcie tyłki i coś z tym zróbcie zanim dojdzie do TRAGEDII.
 nurek ogórek
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35158. 
Ostatnio chwaliłem władze miasta za piękne obchody Konstytucji 3 Maja. Teraz przyszła pora zganić władze samorządowe za obchody tak zwanego "Dnia Zwycięstwa".
W moim przekonaniu jest to policzek wymierzony w pamięć Żołnierzy Wyklętych. Chciałbym przypomnieć, że my Polacy II wojny światowej nie zakończyliśmy z dniem kapitulacji III Rzeszy. Podczas gdy cały świat świętował, nasi bohaterowie musieli nadal walczyć i ginąć z rąk Sowietów. Polska walczyła zbrojnie do roku aż 1963 a komunistyczny terror trwał do 1989 roku.
Czy naprawdę nie jest wam wstyd świętować 1 marca jako dzień Żołnierzy Wyklętych, by zaledwie dwa miesiące później zakłamywać historię jakobyśmy wygrali II wojnę światową i wyzwolili się od niewoli...?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 10-05-2016

35156. 
Odnośnie wpisu numer: 35147

"Nie zmienia to jednak tego, że każde miasto powinno mieć swoje serce. Tam gdzie życie tętni ze szczególną intensywnością, gdzie ludzie chętnie się spotykają, rozmawiają ze sobą (...)"

Stare Miasto nigdy dla mnie nie było, nie jest i nie będzie sercem Iławy. Kiedyś, przed wojną pewnie tak. Ale ja takiej Starówki nie znam. Dla mnie było i jest to osiedle i tylko osiedle z placem pośrodku. Owszem, sklepy z używaną odzieżą to gruba przesada, ale cudów też nie będzie, nikt galerii nie kwapi się tam otworzyć.
Tak, zapewne dużo przyjemniej wyglądałyby płaskie fontanny, po których można chodzić, biegać i chłodzić się latem, ale malowaniu trupów mówię stanowcze nie. Remont tego osiedla jest w co prawda dalekich, ale jednak planach. Tłuczenie więc bez przerwy tego tematu od początku tej kadencji samorządu jest zwykłą przesadą.
Dla mnie dzisiejsze centrum miasta to ulica Niepodległości, okolice parku i ratusza.
I jeszcze jedno - myli się Pan, co do wieku "osób ceniących spokój". Bo nie wszyscy, nawet młodzi, żyją na ciągłej adrenalinie. Co innego piknik wiosenny, a co innego ciągły gwar rzekomego "centrum". To też należy wziąć pod uwagę.
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35155. 
Odnośnie wpisu numer: 35153

Do prokuratury należy złożyć zawiadomienie na bezczynność policji. Komendant i dzielnicowy mają jaja? Jeśli i to nie pomoże, to zwyczajnie na miejscu wykonać egzekucję potwora w akcie samoobrony koniecznej, bo gdy gad taki wyczuje słabość, zagryzie.
Jeden z nich do mnie też doskoczył, ale wykonałem unik i skontrowałem udanym kopem prosto w pysk, więc zwinął się i ledwo pozbierał na łapy.
No ale nie każdy jest przygotowanym do bójki ORMO-wcem, bo co ma powiedzieć na przykład niczemu winna kobieta z dzieckiem na rowerze...
Kto odpowie za tragedię?
 ORMO-wiec
 Iławski, Poniedziałek 09-05-2016

35154. 
Odnośnie wpisu numer: 35151

Oczko wodne przy Osiedlu Ostródzkim to drugie, po oczku wodnym za warsztatami budowlanki, które można w swoisty rekreacyjno-sportowy sposób zagospodarować. Jednak koszty mimo wszystko idą w setki tysięcy. Nie teraz więc, idioci!
Albo rekreacja, albo nowy wizerunek miasta przed Głównym Dworcem, by turysta, kiedy z Pendolino wygramoli się, nie wpakował się w zarośla, a doznał szoku wizerunkowego na tle Iławy.
Skoro jednak nie gospodarka was boli, a rekreacja (przejadanie kasy) w tle oczek wodnych, to widzę takie rozwiązania.
Jedno i drugie oczko ma bagienny drzewostan, jak wierzby płaczące, te stare sprzed dziesiątek lat, oraz osiki i, jak się nie mylę, nawet olchy. Bagienko należałoby nawodnić. Wpuścić raki i karasie oraz cierniki z kijankami, by to przyciągnęło wiosną parę dzikich kaczek. Wokół bagienka widziałbym kilka ławeczek, a za nimi okrężna ścieżkę z porządnego asfaltu do łyżworolek. Dalej od stawu i zieleni, nieco w polu, boisko małe dla dzieciaków do piłki nożnej z brameczkami przenośnymi, montowanym na stałe. Boisko do siatkówki plażowej obowiązkowo drugie. Z gimnastyki: drążki. Konieczna będzie równoważnia, krata do wspinania. Też drabinka pozioma. Nie zapominamy o siłowni pod chmurką. Takie są moje marzenia w temacie rekreacji napowietrznej.
Przejadamy? I udajemy, że nic się nie stało? A po nas choćby potop?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35153. 
Szanowna redakcjo Kuriera!
W miejscowości Wola Kamieńska jest problem agresywnych psów Pana Włodzimierza Estkowskiego. Trzy owczarki niemieckie wieczorami oraz nocami, czasami w ciągu dnia, notorycznie uciekają z posesji i grasują po okolicy wzbudzając strach i przerażenie.
Fakt ten był wielokrotnie zgłaszany na policję, ale nic w tej sprawie się nie dzieje.
W ubiegłym tygodniu te psy zaatakowały i zagryzły na śmierć 4 daniele u Pana Mirosława Kowalskiego w pobliskim Szałkowie. Oczywiście została wezwana policja - i dalej nic.
Kilka dni temu te psy zaatakowały na pastwisku bydło Pana Antoniego Kalbarczyka z Woli Kamieńskiej. Ponownie została zawiadomiona policja, ale sytuacja nie uległa zmianie, bo dzisiejszej nocy psy znowu grasowały po okolicy.
Z tego co mi wiadomo, takich zawiadomień na policję jest dużo więcej. Psy atakują osoby spacerujące lub jeżdżące rowerami, ale ten Pan czuje się nietykalny.
Nie wiem na co czeka policja - aż dojdzie do tragedii...? Przecież tu chodzi o bezbronne dzieci.
Proszę zainteresujcie się tą sprawą zanim będzie za późno.
 Jan
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35152. 
Przysłuchiwałam się w kolejce do lekarza dyskusji o demonstracji KOD-u.
Wreszcie usłyszałam taki tekst: "Za Tuska to było lepiej".
Nie wytrzymałam.
"Proszę Pani, a co było lepiej? Proszę wymienić tylko jedną rzecz"
"No na przykład przeszłam na emeryturę w wieku 55 lat"
"A wie pani kto ten wiek emerytalny podniósł?"
"No ten idiota Kaczyński! Udało mi się przed nim uciec!"
"Właśnie, że nie! Podniósł właśnie Tusk! Pani się jeszcze udało, innym nie"
"Milcz smarkulo, mama cię nie wychowała"

Durne społeczeństwo mamy, durne do sześcianu.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35151. 
Odnośnie wpisu numer: 35146

Ja uważam, że radni akurat w tym przypadku zaproponowali dobre inwestycje.

Oczko na ul. Ostródzkiej... No przyznam, że nigdy nie zastanawiałem się nad zagospodarowaniem tego terenu ale pomysł wydaje mi się wspaniały. Mieszkając w Warszawie byłem świadkiem zagospodarowania małego osiedlowego Jeziorka "Balaton" na Gocławiu i przyznam, że z wielkiego "G" można zrobić coś miłego dla mieszkańców osiedla. Pomysł o wiele lepszy niż ten skwer przy ratuszu.

Fontanny na Starówce. Pełna zgoda. Choć wolałbym je zburzyć i postawić nowe (może coś na podobę żaglówek?). Ale wiem, że póki co nie ma pieniędzy więc pomysł mi się podoba. Zwłaszcza, że np. ta wystawa znaczków za taką kwotę brzmi śmiesznie.

Przystanek na Gajerku... Hmm, najpierw to bym proponował poprawić w ogóle komunikację w Iławie. Chociaż wiem, że to trudne zadanie.

Nie zgodzę się jednak z pomysłami podświetlenia MOPS-u czy czujniki ruchu na przejściach, bo to już uważam za zbędne inwestycje obecnie.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35150. 
Odnośnie wpisu numer: 35144

Przebieg sesji jest dostępny, każdy może się zapoznać. Zanim więc chce się rzetelnie zabrać głos na forum chcąc ugryźć rozmówcę, należałoby nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Stoi wyraźnie napisane "konkluzje po sesji", a nie "wnioski po komisji"
Jeśli tak "twórczo" przebiegają posiedzenia komisji jak sesje, to gratuluję!
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35149. 
Odnośnie wpisu numer: 35146

Przeczytałem wcześniejsze propozycje Pana Burmistrza i te złożone przez radnych teraz.
Dlaczego nie uwzględniono pomocy tym rodzicom, których dzieci nie dostały się do przedszkola? Czy nie było żadnej możliwości znalezienia i przystosowania miejsca, gdzie można by stworzyć grupy dla 3-latków? Czy nie można dofinansować pobytu w prywatnych przedszkolach tych dzieci? To jest jeden z realnych problemów iławian!
Podoba mi się propozycja zapłacenia za szczepienia na pneumokoki choć części naszych iławskich dzieci. Proszę, żeby robić coś więcej w kierunku prorodzinnym w naszym mieście.
Sprawa druga - do kogo trafią przewidywane dla urzędników podwyżki? Do dyrektorów i wicedyrektora miejskich jednostek takich jak ICK lub ICSTiR, którzy nie wykazują się żadnymi inicjatywami, a mieszkańcy okazują jawne niezadowolenie działaniami a raczej ich brakiem podległych ich jednostek?
Chciałbym, żeby w końcu nam mieszkańcom żyło tu się lepiej. Jeśli jest taka możliwość dzięki tym 4 mln, to apeluję do radnych i Pana burmistrza żeby to spowodować.
 Wiktor
 Iława, Niedziela 08-05-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

35148. 
Piłkarze Jezioraka rozgromili na swoim boisku zespół Mewy Smykowo (koło Ostródy) wynikiem 14:0.
Ostatniego gola meczu zdobył debiutujący w seniorach 16-letni Grzegorz Kochalski.
Warto dodać, że przed meczem byliśmy świadkami pięknej uroczystości. Kapitan Krzysztof Kressin wstąpił w związek małżeński z Panią Kamilą.