Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

33360. 
Odnośnie wpisu numer: 33357

W tym budyneczku powinien znaleźć się punkt obsługi turystycznej. Położony jest na skrzyżowaniu ścieżek rowerowych i szlaku wodnego, na trasie pieszej do dzikiej plaży i mariny.
Przy niewielkim pomoście można by tu było zacumować kajakiem i pójść na drobne zakupy [...]. Można by np. dokonać niewielkiej naprawy roweru, dopompować opony. Można by uzyskać informacje dotyczące turystyki i nie tylko.
Artyści lokalni to istotna część kultury tuziemców, ale przeznaczenie tego obiektu na cel pracowni-galerii rzeźbiarskiej to jakaś pomyłka.
 sen
 Iława, Środa 15-07-2015

33359. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Hej! Czyli lepiej byłoby, gdyby ta stara przepompownia wody gniła jak Stary Młyn? [przy Kościuszki].
Aż spłonie i będzie po zabytku?
Tylko bohomazami żeby debilstwo nie bazgrało, ale tam kamera patrzy z mostu i wyłapiemy kogo trzeba.
W parkach narodowych USA, są strażnicy parków. Jeśli gościa dopadną na brudzeniu, to ma dwa wyjścia, albo sąd i parę miechów w kryminale lub ostra kara finansowa, albo natychmiastowe posprzątanie i wolny jak dzik w kukurydzy.
Podobno taki sposób kary najlepiej skutkuje.
 strażnik
 Iława, Środa 15-07-2015

33358. 
DESZCZE ZASKOCZYŁY DROGOWCÓW

Oceany wody: pod wiaduktem, przy galerii, na przejeździe kolejowym przy białym kościele i drodze na dziką plażę. Zalany tunel na stacji kolejowej „Iława Miasto” – NIESTETY milionowe inwestycje z ostatnich lat nie załatwiły „iławskiego problemu”. Jak widać na zdjęciach, kierowcy znaleźli sobie nowy tunel pod torami – z krzywdą dla pieszych.

O tych i innych absurdach, nie tylko drogowych, przeczytasz w najnowszym KURIERZE. Czekamy na komentarze i kolejne tematy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 15-07-2015

33357. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Oj ludzie, ludzie...
Lepiej niech ten budynek niszczeje niż ma służyć celom artystycznym...? Gratuluję podejścia do sprawy.
Trzymam kciuki za kuźnię artystyczną Pana Marka i za to, by ludzie tacy jak Pan Zabytkowy nie przeszkadzali.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33356. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Napisy i inne bohomazy na tym zabytkowym budyneczku przepompowni to jeszcze pół biedy, nie jest tak źle, ale pokrycie dachowe to jest dopiero tragedia.
Po remoncie mostu nad rzeką Iławką [ul. Dąbrowskiego] ten budynek jest teraz zaniżony względem chodnika i piesi mają widok dachu na wysokości swoich oczu, a tu stary popękany i brudny AZBEST, który szpeci.
 Zenobiusz
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33354. 
Odnośnie wpisu numer: 33353

Wojna z dopalaczami, czyli kolejna ściema Platformy Obłudy.

 Agent J-23
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33353. 
Ponad 250 osób hospitalizowanych po zażyciu dopalacza o nazwie "mocarz" - liczby mówią same za siebie, i to tylko w 2 województwach.
A wiecie co jest najgorsze?

Ano to, że wyszło to tylko dlatego, że wzięli za silny środek i trzeba było ratować życie. A pomyślcie ilu odurzyło się tym co zawsze i nic się nie wydało? Liczby są przerażające i nasza Iława nie odstaje od reszty kraju. To zaledwie czubek góry lodowej i śmiem twierdzić, że mamy już epidemię narkomanii. Od lat nikt się tym nie przejmował, tylko ośrodki dla uzależnionych pękają w szwach a czas oczekiwania na miejsce sięga nawet 12 miesięcy! Ilu nie dotrwa, ilu nie doczeka?

Problem uzależnień stał się dziś priorytetem dla rządu (choć przez 5 lat nic się nie działo). I Bogu dziękować, że w końcu ujrzał światło dzienne!

Swego czasu Burmistrz Żyliński na łamach KI mówił o ciemnej stronie życia naszej młodzieży i jak widać na mówieniu nie zakończył, ponieważ już w najbliższą hip-hopową sobotę, zorganizowaną przez ICK, w godzinach od 14 do 16 na hali sportowo-widowiskowej odbędą się warsztaty terapeutyczne z prawdziwym fachowcem w tej dziedzinie - Panem Martynem. Wszystkich gorąco zachęcam do udziału, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, z czym przyjdzie mu się mierzyć w życiu. Ta wiedza jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna, wręcz niezbędna.

I nie mówcie "mnie to nie dotyczy", ponieważ wielu dyrektorów, pracowników na stanowiskach kierowniczych w firmach czy administracji, biznesmenów, nauczycieli, bankowców, sprzedawców, fryzjerów czy pracowników fizycznych też tak mówiło, do momentu w którym pewnego dnia usłyszeli pukanie do drzwi, a tam na progu stała narkomania.
I przyszła po ich grzeczne lub te trochę mniej grzeczne, dobrze uczące się lub nie, uprawiające sport lub zdobywające miejsca na olimpiadach, uśmiechnięte, sympatyczne, pełne życia i ciekawości świata DZIECI.

Myślicie że to bajki, że dramatyzuję - nic podobnego! Zbyt wielu ich w swoim życiu poznałam. O rodzinnych dramatach nie ma co pisać, świat się po prostu kończy, a Ci którzy tego nie dotknęli i tak nie zrozumieją. Nieprzespane noce? Morze łez? Niepewność jutra, ba niepewność każdego dnia czy nawet kilku godzin? Przecież łatwiej powiedzieć "mnie to nie dotyczy". Otóż dotyczy to KAŻDEGO, bo wszystkie dzieci są nasze!

I pora odrzucić stereotyp narkomana, brudnego, obdartego z patologicznej rodziny, bo takiego nie ma. Współczesnego narkomana mijamy w szkole, na ulicy, w pracy i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego tym bardziej zachęcam do udziału w sobotnich warsztatach.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33350. 
Burmistrz Iławy Adam Żyliński wizytował Osiedle Ostródzkie.
Celem był roboczy ogląd w terenie i dyskusja na żywo spraw ważnych dla mieszkańców osiedla, które zamieszkałe jest przeważnie przez młode pokolenie iławian. Znamieniem tej grupy jest liczny przyrost naturalny i potrzeby z nim związane.
Rozważano problem lokacji placów do rekreacji i gier sportowych. Zastanawiano nad możliwością wykorzystania do tych celów terenu obecnego boiska betonowego (renowacja) i okolicy wysychającego oczka wodnego, otoczonego krzewami.
Wśród rozmówców dojrzewa punkt widzenia o wielozadaniowym sposobie i metodzie uprawiania rekreacji i sportu młodzieży oraz starszych mieszkańców osiedla.
Burmistrz, proboszcz tutejszej parafii, urzędnicy ratusza i radni są zdania, iż należy pomyśleć o zainstalowaniu tzw. przyborów do treningu kondycji, na wzór dawnych, odeszłych w zapomnienie ścieżek zdrowia, jak siłownia, równoważnia, drążek, krata czy lina do wspinania i boiska trawiaste dla młodzieży (do gier sportowych).
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33349. 
Odnośnie wpisu numer: 33344

Panie ormowiec, zapraszam do lektury może najpierw:
§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.
To, że ma mundur nic nie znaczy. Jego obowiązkiem jest wszytko o sobie powiedzieć a obywatel ma prawo przedzwonić na komendę i sprawdzić czy to prawdziwe dane.
Po drugie interwencja policji wobec chłopaka zaczęła się dopiero gdy ten zwrócił uwagę, że mają niesprawny technicznie pojazd. Czy to równa się zawinięciem na komendę i wykręceniem ręki? Za takie usterki jak pęknięta szyba zostałoby pan surowo ukarany, zabrano by panu dowód rejestracyjny pojazdu.
Poza tym funkcjonariusz Andrzej Kapela znany jest z ciętego języka i obrażania ludzi. Sam byłem naocznym świadkiem wielu jego nieuzasadnionych interwencji wobec spokojnych ludzi.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33347. 
Odnośnie wpisu numer: 33344

Panie Tulwiński, kogo Pan broni?
Też poświęciłem czas, by obejrzeć te wymiociny filmowe "młodego" i wyzwolonego z rozumu pokolenia, wychowanków europejskiej lewizny.
[...] he, he! Intelektualni smarkacze.
Mam tylko nadzieję, że 6 sierpnia 2015 roku wyruszy Pierwsza Kadrowa z pałacu prezydenckiego i rozpocznie mozolną sanację naszego Państwa.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 14-07-2015

33346. 
Odnośnie wpisu numer: 33321

Czy czasami budynek w którym "osiedlił" się Pan Kałuża z grupą rzeźbiarską to nie jest ZABYTEK?
Czy powieszone na nim ornamenty i reklamy są zgodne z obowiązującym prawem?! Kto wie coś na temat tego budynku?
 zabytkowy
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33345. 
Odnośnie wpisu numer: 33341

Po obejrzeniu innych filmików na profilu YouTube autora filmiku, odnoszę podobne wrażenie.
[...] Sytuacje nieco naciągane. W necie coraz więcej jest tego typu filmów.
Co ciekawe, policjant potrafi zachować się z kulturą i przykładnie zgasić oponenta.
Do tego typu zagrywek trzeba być przygotowanym merytorycznie, ale i sprzętowo, bo jedna kamerka w telefonie to za mało.
Gdyby autor filmu miał inne podejście, to policjant-pasażer wystawiłby koledze kierowcy mandat za jazdę bez świateł i z uszkodzoną szybą, po czym zabrałby mu za to dowód rejestracyjny. Wszystko w majestacie prawa.
A tak, to mamy gbura-obywatela i podobne podejście stróża prawa.
Oba zachowania naganne.
 czytelnik
 Susz, Wtorek 14-07-2015

33344. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Należałaby się cwaniaczkom pacyfikacja ze strony sił porządkowych...
Oj należała.
Wcale nie jest wymogiem by policjant podczas nieoczekiwanej interwencji wymachiwał byle durniowi legitymacją, bo nie jest po cywilnemu, a tutaj okoliczności są takie, jakie każdy widzi.
Owszem może się przedstawić, ale podczas takich sytuacji nie musi, bo jest podstawa do interwencji i zatrzymania. Ale durne liberalne lewackie "prawo" to prawo do personifikacji policjanta na ulicy z byle powodu i byle każdemu rozwydrzonemu bydłu.
Ja nie będę się z nimi cackał jako tajny funkcjonariusz... U mnie mają przechlapane na całej długości.
Macie tu rację o zaczepnej prowokacji ze strony ulicznych cwaniaczków, bo to była prowokacja, aby sobie pofolgować z policją, pokozaczyć i błysnąć chamstwem. Może też odegrać się za inne dotkliwe interwencje wcześniej w ich sprawie.
Bo co to znaczy, że smark wymachuje z chodnika do jadącego na drodze policjanta w mundurze, że żarówka przepalona...?! Co to ma być...?! Zobacz go, łajzę, jaki przepisowy się zrobił. Ręce sobie w d... schowaj.
Pozorancie i kombinatorze.
Polska jeśli się zmieni, to zmienią się również przepisy, i to tak, by nie żartowano, kpiono, wyszydzano bezkarnie policję na służbie.
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33343. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

[...] Racja, iż trzeba wyjaśnić całe zajście nagrane na załączonym filmiku - w tym postawę i zachowanie młodocianych obywateli w stosunku do przedstawicieli organów państwowych.
[...] Posługują się tak bogatą polszczyzną, ho-ho chyba z pięć fakultetów ukończyli, bo słychać, iż znają się na wszystkim ;)
Fakt, zachowanie policjanta nie było w pełni profesjonalne [...], jednak stawianie autorów filmiku w roli ofiar jest żenujące.
Każdy z Was krzyczy o swoich prawach, jednakże słowem nie zająknięcie się o obowiązkach, które na Was ciążą jako obywatelach naszego kraju - ot taka dwulicowość.
Ogólnie to jesteście śmieszni, bo po bramach, stadionach i różnego rodzaju zgromadzeniach krzyczycie "HWDP", a jak coś się wydarzy, to krzyczycie - "Policja! Ratunku! Biją!"
Ogarnijcie się, bo takie sceny są śmieszne.
 bobbi
 world, Wtorek 14-07-2015

33342. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Głupia prowokacja młodocianych obywateli, którzy z nudów nie wiedzą czym zaskoczyć.
Gratuluję policjantom cierpliwości.
I dziękuję za dbanie o spokój na ulicach Iławy.
Na moim osiedlu też rządzi często młodzież, ale nie tak bardzo pobudzona i zawistna. [...]
 maryśka
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33341. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Po obejrzeniu filmiku mam nieodparte wrażenie że agresorem był tutaj niestety filmujący.
Szczerze mówiąc mam dość roszczeniowego pokolenia "entera", które to nie zna ani pokory ani poszanowania niczego i nikogo. Być może zaraz tutaj oberwę od forumowiczów, ale chłopak demonstracyjnie domagający się legitymacji, cytujący [nieprawidłowe] paragrafy zapewne nie raz miał do czynienia z prawem oraz interwencjami skoro taki we wszystkim obeznany. Jest jak oblizujący się kot, który upolował tłustą mysz i cieszy się z sytej kolacji - w tym przypadku kolacją okazała się żarówka i pęknięta szyba w radiowozie.
Emanuje tu całkowity brak poszanowania dla funkcjonariusza publicznego. Napisał Pan, że ów policjant znany jest ze swojej rzekomo agresji - a ja pierwszy raz dzięki Panu go widzę, ale cieszę się, że na właściwych miejscach są "faceci z jajami".
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33339. 
Odnośnie wpisu numer: 33334

[...] Zapewniam, że wiem nad czym starosta iławski razem ze swoimi psiapsiułkami Benią Hordejuk i Anią Rabczyńską rozmyślają, a mianowicie nad tym, że za chwilę dyrektora portu Sławomira Cieszewskiego [dotąd pracownika starostwa] wysadzą z siodła pod byle pretekstem (ma umowę na czas określony) i żeby port działał powołają dyrektora pełniącego obowiązki p.o. - jak Platforma Obywatelska.
Nowy dyrektor nagle okaże się najlepszym pracownikiem na tej półkuli świata i w krzywym konkursie, albo i bez konkursu otrzyma stanowisko w prezencie.
Ta ustawka z Panem Ciszewskim miała tylko zamydlić oczy mieszkańcom powiatu. [...] Taki myk jest charakterystyczny dla pracy sekretarz powiatu iławskiego Anny Rabczyńskiej.
 urzędniczka
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33338. 
Kurierze zapoznajcie się ze sprawą bezpodstawnego zatrzymania chłopaka przez iławską policję.
Znany z agresji [...] [...] i nadużywania uprawnień funkcjonariusz policji Andrzej Kapela znów się "popisał". Tym razem został uwieczniony filmik z zajścia (przesyłamy do redakcji Kuriera).
[...] [...]
Mam nadzieje, że zajmiecie się sprawą, bo to już nie pierwszy raz, gdy ten człowiek w ten sposób zachowuje się wobec obywateli.

 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015
Odp. 
Osoby z filmu, które uważają się za poszkodowane działaniami
iławskiej policji, prosimy o kontakt bezpośredni z redakcją.
 moderator dyżurny

redakcja@kurier-ilawski.pl
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 13-07-2015

33334. 
Beata Szydło:
„To ewenement, że w Polsce jest partia, która przez osiem lat utrzymuje się u władzy i która nie miała i nie ma programu.”

Ryba zepsuta od głowy do „dołu”.
Czy ktoś wie jaki program działania miała lub ma PO w powiecie iławskim?
Co konkretnego zrobiła przez 8 lat specjalistka od wszystkiego i niczego Bernadeta Hordejuk?
Co ma do zaproponowania, oprócz ciągłych wrzasków, Maciej Rygielski?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33332. 
Odnośnie wpisu numer: 33289

Wiersz Czesława Miłosza dedykuję posłom PO, którzy każdy 10 dzień miesiąca, rocznicę katastrofy smoleńskiej, nazywają "dniem świra".

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

LEPSZY DLA CIEBIE BYŁBY ŚWIT ZIMOWY
I SZNUR I GAŁĄŹ POD CIĘŻAREM ZGIĘTA.
 Marszałek
 iławski, Sobota 11-07-2015

33330. 
KOBIETA SPEŁNIONA

Jest jedną z najlepszych fotomodelek w Polsce. Jej zdjęcia publikował Playboy, pozowała najlepszym fotografikom w kraju. MARTA SZULC (pseudonim „Enigma”) z Iławy spełniła swoje marzenia i osiągnęła sukces.

Rozmowa i zdjęcia w bieżącym wydaniu KURIERA (str. 10-11).
 Bartosz Gonzalez
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 10-07-2015

33327. 
Odnośnie wpisu numer: 33326

Znałem kiedyś gościa, któren po pięciu latach w nagrodę za potulność i potakiwanie działań dyrektora szkoły, dostał stanowisko z-cy dyrektora szkoły. [...] Po czasie tak się rozpasł, że nie dość iż był wszelkie rozumy pozjadał, to na dupie portki mu popękały od pychy. [...] Skończył jako pospolity opój, odsunięty od dyrektorowania skandalem natury moralnej.
To samo i tego faceta czeka.
[...] [...] [...] Powiem wam puentę postępowania na wypadek sukcesu.
"Sukces konsumuj łyżeczkami, pokorę zaś szuflami rozdawaj."
 Marszałek
 iławski, Czwartek 09-07-2015

33326. 
Odnośnie wpisu numer: 33322

Do radnego Sławomira Ciszewskiego z Kisielic.
Na „humor” to proszę może sobie setkę walnąć, a nie publiczne pieniądze w nagrodach (za frajer) rozdawać.
Tak to jest, gdy nie dojściem przez ciężką pracę, lecz po ślizgu w układzie funkcję kierownika „placu zabaw” w Iławie dostaje młodzik-lekkoduch.
 lobo
 Iława, Czwartek 09-07-2015

33323. 
Odnośnie wpisu numer: 33319

Jestem obiektywny i uwazam rozsadnym czlowiekiem.
To, co obecnie wyprawia nowy Burmistrz w Kisielicach jest karygodne.
[...]
Zal, ze tak fajna miejscowosc tkwi w marazmie i to, co dobrego zrobil poprzednik zostanie zniweczone.
[...]
 Czesiek
 Kisielice, Środa 08-07-2015
Odp. 
Hej, jeżeli jeszcze raz zakombinujesz z tworzeniem rzekomego tłoku przez tworzenie nowych fikcyjnych bytów anonimowych, to dostaniesz po zębach szlabanem.
Natomiast pomówienia musisz wpisać pod swoim prawdziwym nazwiskiem, żebyśmy nie tylko my, ale i publiczność mogła też zobaczyć jaki z ciebie jest mocarz i mąż opatrznościowy.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 09-07-2015

33322. 
Odnośnie wpisu numer: 33319

Czytałem już w Kurierze jak radny [...] Sławomir Ciszewski zebrał manto od burmistrza Rafała Ryszczuka [strona 18].
Wlazł radny spadochroniarz do ringu, wynieśli go. Cytat: "Nagrody dla poprawienia humoru" - no żenada. Niech wyjdzie do ludzi i im to powie. Jaja na masce murowane.
Panie Rafale, niech Pan ducha nie gasi i do przodu, po to społeczeństwo Pana wybrało, żeby zrobić porządek i niech mnie kule biją, robi Pan to! Wszystkie okoliczne rządzące zblazowane osobniki nie mają polotu do Rafała Ryszczuka.
A Januszka W. "cukiereczka" to nawet nie ma co ruszać, bo jak zacznie (wiadomo co ), to sam spłynie.
 Jonasz
 koło wieży, Środa 08-07-2015

33321. 
Popierajmy iławskich artystów!

Wędrując ścieżkami nad rzeką Iławką, w zacisznym skrawku przyrody, przy moście na ul Dąbrowskiego zagospodarował się artysta rzeźbiarz Marek Kałuża. Burmistrz oddał temu artyście w opiekę zabytkowy budyneczek z czerwonej cegły, w którym Kałuża urządził pracownię i galerię. W ciepłe letnie dni z dnia na dzień z pniaków lipowych powstają postacie, duszą i zmysłem artysty ożywiane.

Nasza iławska tożsamość powinna mieć źródło nade wszystko w kulturze, która od zawsze była fundamentem rozwoju społeczeństw, bo kultura znaczy tyle, co tożsamość. Tożsamość narodu wynika nie tyle ze stanu gospodarki, a z wielkości ducha i kultury w szerokim aspekcie. Powiem więcej: troska o kulturę to troska o bezpieczeństwo i zdrowie narodu we wszystkich jego wymiarach, w tym psychicznym – także dbałość o nasze istnienie.

Na poniższej fotografii mamy dwóch artystów: Pana Marka Kałużę, rzeźbiarza – stojącego niżej; a na pniu widzimy kolegę Marka, Pana Jerzego Witkowskiego, malarza – tworzącego obraz bobrów.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 08-07-2015

33319. 
Na sesji Rady Miejskiej Kisielice 24 czerwca był obecny reporter Kuriera. Radny Ciszewski zadał burmistrzowi Ryszczukowi wiele ciekawych dla mieszkańców gminy, ale niewygodnych dla burmistrza, pytań. Doszło do interesującej wymiany zdań, zakończonej stekiem obelg pod adresem radnego ze strony burmistrza Ryszczuka.
Dostało się również Panu Staroście powiatu oraz Wójtom i Burmistrzom sąsiednich gmin.
A Kurier milczy, jak zaklęty. Proszę o jakieś rzetelne informacje. Czytelnicy czekają na obiektywną relację.
Proszę również o zainteresowanie się stanem finansowym gminy Kisielice, po kilku miesiącach pracy nowego "lepszego" skarbnika, ponieważ do społeczeństwa dochodzą przerażające wieści na ten temat. Czyżby gminie Kisielice groził zarząd komisaryczny?
 woźny
 Limża, Środa 08-07-2015
Odp. 
Przestrzeliłeś na wiwat – spójrz na stronę 18.
Przeprosiny przyjęte. I nie popełniaj tego więcej.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 08-07-2015

33318. 
ZABÓJCZY BARSZCZ

Strażacy z Iławy i Zalewa zabezpieczali teren, gdzie zauważono toksyczny barszcz Sosnowskiego. Do spalenia rośliny użyto benzyny. W tym roku w Polsce odnotowano już przypadek śmiertelnego poparzenia.

Zapraszamy do lektury nowego wydania KURIERA papierowego.
 KURIERZY
 Iława, Środa 08-07-2015

33317. 
AFERA TAŚMOWA

Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz ujawnia kolejne nagranie z restauracji.
Kwaśniewski mówi do Kalisza:
„Na czele rządu stoi facet, który jest rudy i mściwy”.
Padają też oskarżenia o korupcję pod adresem kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz służb specjalnych.

 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 08-07-2015

33315. 
Odnośnie wpisu numer: 33293

Zarabiająca co miesiąc krocie dyrektor szpitala w Iławie dostaje jeszcze wielką dodatkowo nagrodę na 25 tys. złotych! A tymczasem...

NFZ oszczędza miliardy na zdrowiu Polaków! Wstrząsający raport!

Dziennikarskie śledztwo tygodnika „ABC” doprowadziło do raportu dotyczącego finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia. Okazało się, że oszczędności NFZ na zdrowiu Polaków są kolosalne.
To szokujące, ale na chorych Polakach zaoszczędzono w ciągu 3 lat prawie aż 4 miliardy złotych! Jak to zrobiono? Mniej pieniędzy trafiło na leczenie chorych na raka oraz dla pacjentów, którzy chcieli wykupić leki z listy refundowanej.

Miało być pięknie i miało być więcej pieniędzy na nowoczesne leki. Gdy w 2012 roku weszła w życie ustawa refundacyjna, ówczesny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO) szerokim gestem składał obietnice zagospodarowania środków na innowacyjne leki, zmniejszenie kolejek do specjalistów - słowem, na wszystko to, co niezbędne jest dla poprawy naszego zdrowia.

Dziś ani nowoczesnych leków, ani pieniędzy nie widać. Dziennikarze otrzymali enigmatyczne wyjaśnienia z NFZ, a ministra Arłukowicza dziś też już w resorcie zdrowia już nie ma. Nie ma zatem śladu po wielkich pieniądzach, które zostały zaoszczędzone między innymi na chemioterapii.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 07-07-2015

33313. 
Odnośnie wpisu numer: 33312

Niestety sposób przyjmowania ludzi do różnych służb specjalnych należy obecnie do najbardziej korupcjogennych, podobnych do tych za czasów stalinowskich. [...]
Wówczas przyjmowano tylko swoich, czyli prostych ludzików i chłopków służących rosyjskiemu stalinizmowi oraz sprzedajnej partii moskiewskiej i komunistycznej PZPR. Blokowano i fizycznie wyniszczano ziemiaństwo, inteligencję, wojskowych i patriotów.
Obecnie również przyjmuje się swoich, ale krewnych, znajomych ze sfer partyjnych, gdzie ręka trzyma rękę. [...]
 Rumień
 Iława, Wtorek 07-07-2015

33312. 
Odnośnie wpisu numer: 33310

Aleksander Kwaśniewski w restauracji Sowa:
"Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze - prokuratura, po drugie - służby specjalne, po trzecie - telewizja publiczna (...). Te trzy instytucje - kupią, sprzedadzą, zdradzą."

Dalej Kwaśniewski mówi o polskich służbach specjalnych tak:
"Prawdziwie wyszkoleni ludzie to byli ludzie w Iraku. Po stronie amerykańskiej, żydowskiej. To byli ludzie, z którymi mogłeś siedzieć przy tym stole i miałeś przyjemność siedzenia z tymi. Normalnie skromni, inteligentni, błyskotliwi ludzie. A jak do ciebie przychodzi facet, który od pierwszej chwili mówi, że on pozjadał rozumy i on wszystko wie, to nie jest żaden wyszkolony facet. To są psychopaci, którzy trafili do tych służb, bo potrzebowali jakiegoś dodatkowego... No wiesz...
N.N.: "Dowartościowania"
Kwaśniewski: "No, dokładnie"

Dlatego kelnerzy z Warszawy zasłużyli na odznaczenie Orderem Polonia Restituta. Oni działali dla dobra Państwa Polskiego, a przeciw III RP.
 żelazo
 Ziemia Iławska, Poniedziałek 06-07-2015

33311. 
Odnośnie wpisu numer: 33303

A mnie zastanawia jakich zmian dokonali Ci, którzy zostali obdarzeni tak wielkim zaufaniem przez Pana Burmistrza - Ewa Wiśniewska i Krzysztof Mądry?
Nadal kibicuję temu, co miało być nową jakością. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję...
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 06-07-2015

33310. 
Kolejne szokujące nagrania knajackich rozmów sitwy PO-PSL-SLD.
"Kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą".
I jeszcze bezczelnie udają, że nie ma sprawy i teraz "kolej na Ewę".

"ZDĄŻYŁAM zaczepić turystów z Kanady."
"ZDĄŻYŁAM postawić loda."
"NIE ZDĄŻYŁAM zjeść kotleta."
"Szybko! Gdzie jest toaleta?!"
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 06-07-2015

33305. 
Okazuje się, że nowy burmistrz Iławy Adam Żyliński również ma gdzieś dobro mieszkańców, tak samo jak jego poprzednik Włodzimierz Ptasznik, dając zgodę na otwarcie klubu "Face Club" przy ul Nowomiejskiej [dawniej "Taboo"].
Wstyd. Nie będę opisywać co pijacy robią pod blokiem przy 1 Maja 2 obok klubu, bo to jest skandal żeby pijani sikali i robili inne bulwersuje rzeczy na placu zabaw obok żłobka.
I pomyśleć że bawią się tu też dzieci, które mogą znaleźć prezerwatywy, butelki od alkoholu i inne ciekawe rzeczy. [...]
Nie interesuje Pana Burmistrza Miasta dobro mieszkańców? Przykro mi.
 iławianin [124]
 Iława, Niedziela 05-07-2015

33304. 
Na terenie boiska iławskiej SP2 w godzinach porannych chodzi dwóch delikwentów ze sporymi psami które regularnie codziennie obsrywają wszystkie możliwe miejsca na tymże boisku. To będzie zalegało do końca wakacji i dłużej.
Wstyd, że szkoła tego nie widzi, a te typy robią ta wbrew jakimkolwiek dobrym zasadom wychowania i poszanowania terenu szkoły.
Kuriery do roboty.
 sportowiec
 Iława, Niedziela 05-07-2015
Odp. 
Sam się złap za tę robotę. Ty wiesz kiedy i jak wyglądają obaj.
Zrób zdjęcia i wyślij na adres główny (podaj tel. kontaktowy):
redakcja@kurier-ilawski.pl
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 06-07-2015

33303. 
Odnośnie wpisu numer: 33297

...szczególnie Marek Olzacki, którego Tomasz Woźniak zwolnił wcześniej i nie chciał zatrudnić nawet po rozstrzygnięciu sądowym, to przyjaciel kogo...? Tomasza Woźniaka. Dobre.
A burmistrz większą roztropnością się wykazuje dając przestrogi o nie ubieganie się o stażowe przez pozostałych pracowników. Policzmy: średnio 20 tysięcy x 20 osób = dziura budżetowa.
A co do poprzednich władz. Pani obserwatorko, to się także tyczy Pani Marioli Zdrojewskiej i Janiny Okołowskiej. Numer z obniżonym stażowym dla pracowników również w innych jednostkach był w pełni akceptowalny przez tę ostatnią Panią - i co?
Nie zmienia się tylko ludzka mentalność, co z tego, że inna partia czy inne nazwiska są na listach wyborczych.
 Ups
 Iława, Niedziela 05-07-2015

33301. 
Odnośnie wpisu numer: 33297

Pan Olzacki to, z tego co wiem, na emeryturze już jest kilka ładnych lat. Pytam się więc: co on robił w ICK? Tylko blokował stanowisko osobom wykształconym poszukującym pracy?
Masakra. Wszystko układy. I jeszcze taka bezczelność, wypłata dodatku stażowego. Brak słów.
 Edek
 Laseczno, Sobota 04-07-2015

33300. 
TOP MODEL W IŁAWIE.
Pan Michał Młotek odpowiedzialny za promocję PORTU IŁAWA powinien zmienić stylistę, bo w tej rozchełstanej koszuli wygląda jak menel, a nie jak urzędnik państwowy.
Kto promuje Iławę, to powinien przynajmniej przyzwoicie umieć się ubrać.
Urzędnika obowiązuje jakaś forma, nieprawdaż?
Pani Anna Rabczyńska będzie zgorszona. Wstyd Panie Młotek.
 zatroskana iławianka
 Iława, Sobota 04-07-2015

33299. 
Odnośnie wpisu numer: 33285

Feluś, ale ty pieprzysz, jakby ci ktoś do głowy trocin nakładł. [...]
[...]
[...]
[...]
 [nikt]
 [Iława], Piątek 03-07-2015
Odp. 
Na tym forum obowiązuje szlaban dla konfidentów SB.
Ty się weź lepiej za synków swoich wychowanie, bo
gangsterka rośnie i chyba starego przerośnie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 06-07-2015

33298. 
Od kilku lat się zastanawiam na fenomenem [...]
[...]
[...]
[...]
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać?
 laser
 Susz, Piątek 03-07-2015
Odp. 
Jakoś tak nam nie po drodze z reklamą tego fenomenu...
Ani na „źle”, ani na „dobrze”.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 06-07-2015

33297. 
Kolejny były pracownik Iławskiego Centrum Kultury Mariusz Gołębiowski składa pozew o wypłacenie dodatku stażowego.
Trochę to dziwi, bo Pan Olzacki i Pan Gołębiowski to przyjaciele byłego dyrektora ICK Tomasza Woźniaka, a przecież to z winy Woźniaka nie został wprowadzony w ICK dodatek stażowy.
Czy to nie jest zbieg okoliczności, że obaj panowie odeszli z ICK na własną prośbę? Coś tu śmierdzi...
Dziwi, że burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk zanim zatrudnił Gołębiowskiego na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Kisielicach - nie zasięgnął opinii o nim u byłego pracodawcy.
Większą roztropnością wykazuje się burmistrz Iławy, który chce pociągnąć do odpowiedzialności byłego dyrektora ICK i poprzednie władze miasta.
 obserwatorka
 Iława, Piątek 03-07-2015

33295. 
Odnośnie wpisu numer: 33281

Pani radna Anna Zakrzewska "walczy" dla samej walki. Chce wszystkim udowodnić że coś robi a prawda jest taka ze jest to rzeczywista walka z wiatrakami.
Powrócę do tematu parkingu u radnego Milewskiego. Burmistrz Miasta wydał pismo, że możemy swoją część - która należy do miasta - zagospodarować na swoje potrzeby według uznania, bez oczywiście przekraczania możliwości prawnych. Chwila ciszy i Pani Zakrzewska wysyła policję i nadzór budowlany na ww parking, który (w świetle prawa) nie jest parkingiem.
Ale to jest nieważne, bo Pani Zakrzewska postawiła sobie za sprawę ambicjonalną pozbawienia radnego Milewskiego przydomowego miejsca pozostawania samochodów dla "udowodnienia wszystkim jaka jestem uczynna". Komuś jeszcze przeszkadza to miejsce? Niech leży i nawet zarośnie.
A może Pani radna Zakrzewska wypowie się jakim cudem obchodzi ja "parking" radnego Milewskiego - biorąc pod uwagę uczciwość - skoro sama w godzinach pracy jeździe taksówką pod jego dom i robi zdjęcia... Gdzie tu jest uczciwość?
Dlaczego w Iławie jest wysokie bezrobocie? Po pani radna Zakrzewska zajmuje miejsce pracy i zamiast wykonywać swoje obowiązki robi wycieczki po Iławie i strzela wszystkim zdjęcia.
Ale proszę wziąć pod uwagę fakt, że "parking", który tak bardzo zalega Pani radnej na duszy zostanie opuszczony przez radnego Milewskiego i wszystkie samochody zostaną ustawione na jezdni - w tym momencie blokuje się całkowicie ulica i nie ma przejazdu. Czy to jest rozwiązanie? Tak będzie dobrze?
W takim razie gratuluję poczucia bezpośrednich relacji z mieszkańcami i uważam, że czasami warto jednak pomyśleć, bo rozwiązanie problemu jednego i przez to stworzenie o wiele gorszego, to raczej nie jest osiągnięcie ambicjonalnych planów.
 Ja mieszkanka Iławy
 Iława, Piątek 03-07-2015

33294. 
Oldboje zagrali turniej w piłce siatkowej plażowej.
Było super!
Zwycięzcami turnieju zostali Janusz Habandt i Grzegorz Ksiuk.
Sędzią turnieju był Krzysztof Zieliński.
Zawodnicy i kibice spędzili wolny czas w sposób wesoły i pożyteczny.
Boisko do piłki siatkowej jest odnowione i zachęcamy do korzystania.
Pozdrowienia z Ząbrowa.
 Janusz Śliżewski
 Ząbrowo gmina Iława, Piątek 03-07-2015

33293. 
Premia dla dyrektor szpitala? Oczywiście jak najbardziej uzasadniona?
To absurd!
Sytuacja opisana w Kurierze, gdy zdesperowani pacjenci zadzwonili po policje, by ta interweniowała [strona 3].
Zamiast po policję powinni pójść prosto pod dom STAROSTY, który tak hojnie wynagradza dyrektorową "świetnie prosperującego szpitala".
Kpiny z ludzi!
 JA
 Iława, Piątek 03-07-2015

33292. 
Odnośnie wpisu numer: 33287

Taaaaaaa, nie ma to jak imprezki za czasów Stasia, wujka dobra rada...
Suuabeee Panie były prezesie... co? Chciałoby się "porządzić" znowu...
 Griszka, lat 50
 Iława, Czwartek 02-07-2015

33291. 
10 przykazań dla polskich polityków:

1. Nie będziesz miał obywatelstwa cudzego prócz polskiego,
2. Nie używaj imienia Polski nadaremno,
3. Pamiętaj abyś dzień święty święcił i dał święcić innym,
4. Czcij Matkę, Ojca swego i obywatela polskiego,
5. Nie zabijaj Polaka nienarodzonego,
6. Nie przyjmuj do łoża swego mocarstwa obcego nie sąsiedniego,
7. Nie okradaj podatnika polskiego,
8. Nie mów świadectwa fałszywego z urzędu publicznego,
9. Nie pożądaj żony bliźniego polskiego i majątku jego,
10. Kochaj Polskę z całych sił, myśli, serca swego a Polaka, nawet stanu niskiego, jak siebie samego.
 Mojżesz
 Palestyna, Czwartek 02-07-2015

33290. 
Odnośnie wpisu numer: 33289

Dla takiej Partii warto żyć i nawet umierać za nią.
Kto będzie umierał za Partię Platformy? Kto da się za nich skremować i w puszce odnieść na kwaterę 13...?
Kto podniesie rękę na wroga Partii Jedynej, pięknej, wiecznej bezkresnej w dziejach, jak nie Ja - Męczennik Narodów, który skieruje na siebie kopie nieprzyjaciół Partii...
Przyjąć kopie na pierś: za Kopacz, za Tuska, za Bieńkowską, Sikorskiego, Rygielskiego, Polańskiego, Hordejuk - należy do bohaterskiego czynu po czas wieczny niezapominany.
 Winkelried
 Kula Ziemska, Czwartek 02-07-2015

33289. 
Z dedykacją dla łże-salonu.

Wstępującemu do partii komunistycznej dedykowała w 1954 roku
literatka i potem noblistka Wisława Szymborska taki wiersz:

Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba,
bo wybrałeś życie roku komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw.
Jeśli jak kamień w wodzie
będzie twe czuwanie,
gdy oczy zamiast widzieć
będą tylko patrzeć,
gdy wrząca miłość
w chłodne zamieni się sprzyjanie,
jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej.

Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć
z nią w planach nieulękłych,
z nią w trosce bezsennej -
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć,
w czasie naszej młodości
- gwiazdy dwuramiennej.
 literat
 Iława, Czwartek 02-07-2015

33288. 
WIARYGODNOŚĆ.
Platformy Obietnic.
Bronko Komorowskiego.
Donko Tuska.
Ewy Kopacz.
Bernadety Hordejuk.
Macieja Rygielskiego.

 anty-bolszewik
 Iława, Środa 01-07-2015

33287. 
Prezesie ogrodów działkowych Słonecznik, Stefanie Opaliński!
[...] Impreza była kiepska [strona 14]. Dobrze, że dopisali artyści z UTW, bo działkowcy - słabo. Nikt nie miał okazji poznania członków zarządu ani komisji rewizyjnej, takowej prezentacji nie było.
Nowy plac zabaw to dla kogo - na pokaz, bo już w niedzielę dzieciaki nie mogły się bawić ponieważ huśtawki schowano a w piaskownicy srały koty których w okolicy multum.
[...] Władze nie przyszły a na mnie Pańskie popisy wrażenia nie robią. Uczestników imprezy prezes "pożegnał" już po 21.
 działkowiec
 Iława, Środa 01-07-2015

33285. 
Odnośnie wpisu numer: 33283

Jeśli idzie o moją klasę, to ukończyłem 4 klasy LO, kiedy dyrektorem szkoły i polonistą mojego oddziału był Pan prof. Stanisław Hertel, a wychowacą prof. Jan Paukszto.
Na wówczas była w nauce zasada: non scholae, sed vitae discimus. Powiedzenie jakże słuszne, ale odwrócona świetna sentencja należy do Młodszego Seneki, który zauważył, że "dla szkoły, nie dla życia uczę się".
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 01-07-2015

33284. 
Odnośnie wpisu numer: 33282

Aż 30% dotacji i naszego wkładu na budowę dróg zostało rozgrabione, roztrwonione w majestacie prawa, ale ze stratą dla naszej komunikacji drogowej.
Ekrany i pośrednicy wypompowali pieniądze na lewe zagraniczne konta. Takie drogi jak Olsztyn-Ostróda-Iława-Grudziądz do węzła A1 mogły być spokojnie drogami ekspresowymi z mostami przerzutowymi przez jeziora, wyspy, jak w Ostródzie czy w Iławie, biegnąc bezkolizyjnie przez wiele miast.
Tymczasem taka droga Iława-Grudziądz uległa tylko łataniu i nic więcej.
Czy wy rozumiecie o czym ja mówię?
Podobnie miewa się z drogą Ostróda-Nowe Miasto Lub.-Brodnica-Toruń. Tam też tylko łatanie i nic poza tym.
Za tak gigantyczne pieniądze, to powstałoby drogowe eldorado. Przecież powiecie... autostrady jakieś mamy. Nie mamy, nic nie mamy, to są tylko fragmenty - od bramki do bramki. Gdzie obwodnice Łódź-Częstochowa, a gdzie autostrada Kraków-Zakopane? (nie ma ani jednej trasy łączącej Wschód z Zachodem i Północ z Południem).
Ile rodzimych firm, tzw podwykonawców, popadało i zbankrutowało...? Zgliszcza, ruina. Ale dekoracja i opakowanie wkrótce też zblednie.
 Marszałek
 Stradomno - Laseczno, Środa 01-07-2015

33283. 
Odnośnie wpisu numer: 33281

Jak widać - w program profilaktyki trzeba tchnąć nowe życie, ponieważ obecne metody są mało skuteczne, a w Kurierze co rusz widzę relacje, że kolejny młody człowiek ląduje w szpitalu znów po zażyciu psychotropów.
Jak wynika z planu prac komisji, rozmowy z Ośrodkiem Profilaktyki odbyły się w styczniu...
Zgodzę się, że radny powinien działać na wielu obszarach, ale może skupiać się tylko i wyłącznie na chodnikach, parkingach itp. bo choć są to tematy ważne to jednak nie najważniejsze.
A teraz proszę uważnie przeczytać swój wpis.
Cała awantura moja z Panią polega dokładnie na tym, co Pani napisała. Pani ciągle "walczy". Nieważne z kim i o co - ważne, że jest walka. Tylko pytanie: o co?
W sprawach szczególnej wagi, kiedy rzeczywiście potrzebne jest zacięcie i walka, sama nie chowam głowy w piasek, ale ile jest takich spraw? Czy nie prościej, łatwiej i przyjemniej po prostu z ludźmi współpracować? Zapewne dużo więcej by Pani zyskała.
Już kiedyś o tym wspomniałam, proszę popatrzeć na innych radnych, np. na klasę Pana Rochowicza.
Kiedy przestanie Pani walczyć na wszystkich frontach, może okaże się, że zamiast kruszyć kopie, wystarczy porozmawiać.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33282. 
Odnośnie wpisu numer: 33280

Ciekawe co znów transportowali. Pewno śmigła do wiatraków.
Wiatraki, jakie montują w Polsce, są często ze starej lady, których tak ochoczo Zachód pozbywa się. A to ze względów starzenia się i wymiany nowoczesnych technologii (nie wiatraków), a to pozyskiwania energii z biologicznych odpadów. Bo wiatraki na zachodzie to już stara melodia.
Ale nie tylko o to się rozchodzi.
Koszty demontażu i recyklingu są droższe od nowych trupów. Dlatego pchają je do Polski i dalej na wschód.
Bo nikt z rolników, u których na polu postawili tego "upiora Luwru", dziś nie zastanawia się, co pocznie z żelastwem nad glebą oraz betonem w glebie na około 500-1000 ton po ich zepsuciu i zaniechaniu naprawy.
O tym w umowie nic nie ma.
Jednak, jak okazuje się, demontaż tworów ludzkiej bezmyślności spada na właściciela działki, na której potwór stoi. Niebawem zaczną się u rolników problemy - nie tylko nikomu płacić nikt już nie będzie, ale trzeba będzie we własnym zakresie pozbyć się kolosa i słono dopłacić do interesu.
 Hermes
 Niebo, Wtorek 30-06-2015

33281. 
Odnośnie wpisu numer: 33274

Problemy, które Pani porusza - narkotyki, dopalacze, alkohol - są bardzo częstymi tematami omawianymi na posiedzeniach Komisji Problematyki Społecznej. Wszystkie posiedzenia komisji są jawne, więc serdecznie zapraszam.
W naradach uczestniczy Pan Burmistrz, Straż Miejska, Dyrektor MOPS-u, Dyrektor Ośrodka Psychoedukacji Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, a czasem przedstawiciel Policji.
Ale, moim zdaniem, radny niezależnie od tego w jakiej jest komisji powinien działać w wielu obszarach.
Ostatnio walczę o parking koło hangarów i plaży przy Skarbku na osiedlu Lipowy Dwór. Chcę, aby te przynajmniej 10 miejsc parkingowych było oznakowane jako ogólnie dostępne, a także aby zdjęty został zakaz ruchu, a powieszona była tabliczka, że to parking miejski. Ratusz tej sprawy nie może załatwić.
Miedzy innymi takimi sprawami się zajmuję.
 Anna Zakrzewska, radna Rady Miejskiej
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33280. 
Mam temat na felieton dla Pana Leszka Olszewskiego.
Jaka to jest gospodarka nasza wojewódzka i regionalna, żeby co każdy przejazd po drodze "krajowej numer 16" konwoju z dużym gabarytem niszczyć i znowu składać ronda...?
Podczas spaceru staliśmy tak sobie ze znajomymi przy rondzie Konstytucji i nadziwić się nie mogliśmy! Gdzie rozum...?
Kto za to płaci...?
A jest tam na stanowisku jakiś starosta powiatu? Za co bierze pieniądze?
Do roboty! Wio do Olsztyna załatwiać temat! Ruchy, ruchy!
 urzędnik
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33279. 
W Galerii Jeziorak pojawiła się "agencja twarzy".
Pachnie mi to kantem. Może Kurier by się temu przyjrzał?
 xgrzesio
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33277. 
Zakole rzeki Iławki służy szczególnie wielopokoleniowemu rozrodowi naszych wspaniałych łabędzi.
Na fotce mamy trzeci już wylęg tej samej pary rodziców.
Zawsze para wykarmiła do 9 łabędziątek. Teraz przychów też plenny, jednak około 20 lat temu inna z par wydała na świat aż 11 łabędziątek i wszystkie je wykarmiła!
Pomysł burmistrza na ustanowienie parku flory i fauny jest doskonały.
 ornitolog
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33276. 
Odnośnie wpisu numer: 33274

Dla przykładu sprawa placów na osiedlach.
Prawda, należą do zarządów spółdzielni. Jednak do nich chodzić i łemzać latami to już ponad siły ludzkie. Na nowych osiedlach deweleperskich też brak placów do gier różnistych, są tylko tzw. placyki dla malutkich dzieci. A gdzie mają szaleć, jak nieco dorosną? No gdzie?
Dobrze, część z nich biegnie do różnych akademii piłkarskich, reszta zaczyna bumelanctwo, a szczególnie kiedy nie ma miejsca na zabawę lub gierkę, jak to mawia się na podwórku.
Nie ma już miejsc do zabudowy tymi placykami, gdyż deweloperzy natkali bloków jak śledzi w puszce - tak blisko siebie, że ludzie okna zasłaniają, by intymność zachować.
Podobnie jest na osiedlach starych, na Dąbrowskiego, na Podleśnym. Czyż nie widzicie ile nastawiano tzw. plomb przy starych blokowiskach z kolejnymi usługami itd itp...?
 Marszałek
 Iława, Wtorek 30-06-2015

33275. 
Sondaż poparcia partii przeprowadzony w dniach 11-14 czerwca metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów (GfK Polonia n=1020).

43,1 % (+06,7) PiS-SP-PR
28,8 % (–11,4) PO
15,1 % (novum) Kukiz

Nie wejdą (poniżej progu 5%):
03,2 % (–02,7) PSL
02,6 % (–00,7) SLD
02,1 % (00,00) NowoczesnaPL
02,0 % (–02,2) Korwin
00,3 % (00,00) Ruch Palikota
00,1 % (00,00) Ruch Narodowy
 Morales
 Iława, Poniedziałek 29-06-2015

33274. 
Odnośnie wpisu numer: 33273

Tak się składa Panie Marszałku iż wiem doskonale, że radny nie ma władzy wykonawczej.
Ponadto, skoro ma władzę uchwałodawczą i jest w Komisji Problematyki Społecznej to będzie zajmował się problematyką społeczną a nie głupotami. Nigdy nie napisałam, że ma chwycić za łopatę, ale kto wie, może to i dobry pomysł by spożytkować nadmiar energii. A jakie pomysły się rodzą podczas takiej fizycznej pracy...
A tak już na poważnie, to boli mnie, że MOJA radna bierze udział w przedstawieniach (biega z aparatem, by wytykać nieprawidłowości) i wystawia się na pośmiewisko, podczas gdy w Iławie tyle jest problemów właśnie społecznych. Sam Pan niejednokrotnie tu na forum zwracał uwagę na młodzieży chowanie, na upadek obyczajów. Narkotyki, alkohol, dopalacze, szkoły i ich rola w życiu młodych ludzi, wykluczenia społeczne, czyż to nie są prawdziwe problemy społeczne? Iława również nie jest od nich wolna, niestety.
Stąd moje niezadowolenie z działalności radnej, która w problematyce społecznej największą aktywność przejawia w sprawie chodników czy pasów zieleni. Czy troska o rzeczywiste problemy jest nieustępliwością?
Niech Pan to nazywa jak chce.
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 29-06-2015

33273. 
Odnośnie wpisu numer: 33272

Czy wie nieustępliwa interlokutorka, która radnej Zakrzewskiej żyć nie daje, że radny nie ma władzy wykonawczej?
Wnioskuję z [...] odpowiedzi tej Pani, iż radni winni zabrać łopaty, kilofy, taczki, kielnie, koparki i, przebrawszy się za robotników, zabrać się osobiście za robotę fizyczną. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 29-06-2015

33272. 
Odnośnie wpisu numer: 33257

Bardzo się cieszę, że po pierwsze po miesiącu doczekałam się odpowiedzi, a po drugie i co ważniejsze, miło przeczytać że nie samymi donosami radna żyje. A teraz przyjrzyjmy się osiągnięciom, których Pani dokonała w ciągu 9 lat swojej pracy:

1. Mówi Pani, że przyczyniła się Pani do budowy ronda koło szkoły nr 4. Bardzo dobrze, choć nie sądzę że powstał z Pani inicjatywy. Podnosząc kwestie bezpieczeństwa, należałoby jeszcze ograniczyć prędkość przy ulicy Skłodowskiej w okolicach szkoły, ponieważ nie raz i nie dwa, rozpędzone auta suną po prostej.

2. O budowie zatoczki przy szkole nr 4 była mowa już w latach 2005-06 na zebraniach z rodzicami czyli jeszcze przed Pani mandatem, bardzo długo trwała ta budowa ale jeśli Pani twierdzi że to na Pani interwencję przyspieszono budowę zatoczki to patrząc na długość Pani kadencji, ciężko stwierdzić tutaj Pani skuteczność.

3. Podłączenie Gajerka do elektrociepłowni - myślę że temat ten należy pozostawić bez komentarza. Gajerek dymił, dymi i dymić będzie - z pustego i Salomon nie naleje, dobrze Pani wie, że obecny stan finansów nie pozwala na tego typu inwestycje. Co Pani przez to zyskuje? A no rozpoznawalność nazwiska, ponieważ ktoś pomyśli "Ta radna działa i chce dobrze", podczas gdy w rzeczywistości inwestycja taka wymaga ogromnych nakładów finansowych, a po ostatnich rządach jeszcze przez długi czas nie będzie możliwa.

4. Parking przy ulicy Generała Okulickiego - temat rzeka. "Zbyt płytko przechodzą różne media" - co nie przeszkadzało wybudować parkingu przed samą spółdzielnią na 3 auta, dla użytku spółdzielni, przecież to te same pasmo. Jeśli nie przed pocztą, to może przed sklepami - ten sam pas zieleni co i przed spółdzielnią.

5. Dziwne że Pani tak dociekliwa i wszędzie docierająca, nie dotarła do pism mieszkańców, którzy chcieli zniesienia znaku "strefa zamieszkała". Przecież spowodowało to, że z drogi wewnątrzosiedlowej zrobiono drogę publiczną, po której można jechać 50 km/h, bo ograniczenia prędkości też żadnego nie ma.

6. Sprawa gałęzi - obcięcie ich było tylko kwestią czasu, ponieważ zwisały do dołu i przejść się pod nimi nie dało. Jeśli uważa Pani że to za Pani przyczyną, niech i tak będzie. Ale czy na pewno była to bezinteresowna interwencja z Pani strony? Śmiem twierdzić że jest inaczej.

7. Jak mniemam, interwencja dotycząca placu zabaw czy boiska osiedlowego nastąpiła pomiędzy moim wpisem a Pani odpowiedzią, czyli przez ten miesiąc? Lepiej późno niż wcale ale mam też nadzieję, że na tym Pani nie poprzestanie i doczekamy się jakiś konkretów.

8. Parking przy kościele Brata Alberta był od momentu postawienia bloków przy ulicy 1 Maja, zanim jeszcze ktokolwiek o kościele pomyślał. Mało tego, o ile pamięć nie zwodzi starszych ode mnie mieszkańców tychże bloków, mieli oni ten parking wliczony w czynsz. Obecna kaplica, kościół wraz z plebanią stoją na części parkinu, który został na rzecz tych budynków zmniejszony (i nie mam tu nic przeciwko, żeby była jasność). Parking był z płyt betonowych a jako ciekawostkę podam, że corocznie szczepiono na nim psy przeciwko wściekliźnie. Nie rozumiem więc jak Pani przyczyniła się do budowy tego parkingu? Chyba że przypisuje Pani sobie zasługę zamiany betonowych płyt na kostkę brukową, ale to jest szeroko zakrojoną akcją, gdzie wymianie takiej podlegały i inne parkingi oraz chodniki. No chyba że to też Pani sobie przypisuje.

8. Co do opłat za dzierżawę parkingów jest to pokłosie dalszej historii z radnym Milejskim, ponieważ przeprowadza Pani w tej kwestii szeroko zakrojoną akcję, usiłując dokonać "sprawiedliwości społecznej", co akurat kasie miejskiej nie służy.

9. Cześć i chwała Pani zatem za sprawę ulicy Kolejowej, ponieważ każdy zakład pracy jest na wagę złota, nie miej jednak szkoda że kolejny stolarski - ale dobre i za to.

Popierać a inicjować to zasadnicza różnica, proszę o tym nie zapominać. W dalszym ciągu podtrzymuję że jako członkini Komisji Problematyki Społecznej, ma Pani znacznie ważniejsze sprawy niż szczypanie innych radnych.
 iławianka 53
 Iława, Niedziela 28-06-2015

33271. 
POLSKA Wielka będzie, a
Matki urodzą nam Synów,
Prezydencie, wydaj Orędzie
PO-gonimy, precz Kainów!

Nie trzeba wiele, wskrzeszmy Iskrę,
Naród jest jak "beczka prochu"
za zdradę i oszustwa wszystkie,
wnet PO-zbędziemy się motłochu!

Tak będzie.
 poeta
 Iława, Sobota 27-06-2015

33270. 
W nocy z 22 na 23 czerwca włamano się do garażu i skradziono 2 rowery. Sprawą zajmuje się policja.
Ktokolwiek widział rower z załącznika, proszony jest o kontakt z komendą policji w Iławie.
 man music, lat 64
 Iława, Sobota 27-06-2015

33266. 
Chłopcy z PO za grosz honoru nie mają.
Skompromitowany Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył znanego miliardera Jana K. "Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski", który znany jest z tego, że steruje całym światkiem politycznym, gospodarczym i gangsterskim III RP, a ostatnio zasłynął szokującymi tekstami nagranymi na Taśmach Prawdy [gdzie premier Tusk ustawiał niemal cały przemysł energetyczny pod interesy firm Jana K.].
I ten koleś, pod pseudonimem "Doktor", był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki i zwykłą kanalią na usługach rosyjskiego reżimu oplatającego Polskę w formie PRL.
Dziś jest najbogatszym Polakiem. Znamienne, że owe bogactwo bierze się stąd, że nie dość, że majątek zdobywał korumpując świat polityki oraz gospodarki, to jeszcze podatki płaci nie w Polsce, a w podatkowych rajach poza granicami kraju, czyli nie płaci wcale.
Puenta z tego wynika następująca: dawniej łotrów wieszano na krzyżach, a dziś krzyże wieszają na łotrach.
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33265. 
Spacerując w Iławie ulicą Dąbrowskiego w kierunku Lipowego Dworu, zatrzymuję się koło kościoła, by w ogrodzie zoologicznym obserwować ptaki - potężne, co kilogramowe jaja niosą, strusie chyba emu, oraz zwierzynę płową, daniele. Ot pasają się i trawę skubią. Dzieciaki z ojcami zatrzymują się, zwierzynę fotografują.
Nikt jednak, poza nielicznymi spacerowiczami, nie zastanawiał się nad losem danieli.
O ile bowiem ptaszyska zawsze te same w ogrodzeniu pozostają, tak los pięknych danieli jest podejrzany. Podejrzany, gdyż te zwierza, kiedy dorosną, znikają, wyparowują. Po pewnym czasie zasiedlają "poletko" nowe, młode zwierza, takie jeszcze niewypasione.
Z danieli pozyskuje się nie tylko mięso, ale również poroże i skóry, na które także jest popyt. Taka hodowla jest też atrakcyjna, gdy za kilogram żywego mięsa płacą hotelarze do 20 zł.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 26-06-2015

33264. 
Konserwator i mieszkaniec budynku iławskiego starostwa – nie żyje.
Został odnaleziony na schodach zaplecza budynku.
Co się stało, czytaj na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 26-06-2015

33263. 
Odnośnie wpisu numer: 33262

Co zniszczy Europę?
To samo, co niszczy każde Imperium. Rozpasanie moralne. Zrywanie z zasadami i ideałami człowieczeństwa, rozbudzanie antychrześcijanskiej krucjaty, negowanie naturalnego rozwoju bytu ludzkiego, hołdowanie rożnym nienaturalnym ekscentryzmom, jak małżeństwa homoseksualne, jak wychowywanie dzieci przez te wynaturzone indywidua, jak wyuzdane i obleśne manifestowanie inności, jako normalność.
Wreszcie to, co obecnie opętało niektóre europejskie kraje: zmiana płci na osobiste żądanie, na osobiste widzi-mi-sie. Ostatnio nie-rząd norweski chce wprowadzić ustawę, aby 7-letnie dziecko mogło osobiście wyjść z żądaniem zmiany płci. [...]
 Morales
 Iława, Piątek 26-06-2015

33262. 
Bogata niegdyś Grecja już zbankrutowała, Brytyjczycy chcą wyjść, Austria teraz też już ma dosyć, Włosi dostają szału przez imigrantów "a weźcie sobie taką Europe", we Francji w siłę rośnie eurosceptyczny Front Narodowy, tak samo Jobbik na Wegrzech, jak i u nas w Polsce - eurosceptyków przybywa.
Na naszych oczach widać początek końca tego socjalistycznego tworu (niemieckiego). Europa stanie się znów Europa Narodów. Stawiam na 5 do góra 10 lat jak Berlin będzie jeszcze starał się utrzymać wszytko w ryzach.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Piątek 26-06-2015

33261. 
Odnośnie wpisu numer: 33259

Co ja słyszę: „Orkiszewskiej kończy się kontrakt”.
Już miałem nadzieję, że może skończy się jej kariera, gdy nagle: „Wszystko wskazuje, że dalej zostanie na swoim stanowisku”.
Co to [...] znaczy?
To znaczy, że wyniki konkursu są ustawione i znane, tak jak to jest np. przy konkursach na ratowników medycznych?
Ta sitwa iławska robi co chce - to się nie mieści w głowie. Ale już niedługo zostaniecie rozliczeni przez wyborców, a z taką Orkiszewską też można zerwać kontrakt [strona 5].
 Waldek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33260. 
W niedzielę 28 czerwca o godziny 11:00 odbędzie się 2 edycja Iławskiego Biegu Leszcza.
Zbiórka odbędzie się o godzinie 10:50 na iławskim Starym Mieście. Trasa liczy około 2,5 km (wokół Małego Jezioraka).
Celem biegu leszcza jest wspólne POWITANIE LATA oraz promocja radosnego i bezstresowego biegania. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest ewidentny stopień amatorski w bieganiu.
Jeśli jesteś zaawansowanym biegaczem/biegaczką, to dla przyzwoitości udawaj, że nigdy wcześniej nie biegałeś/aś ;) Zapraszamy!
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33259. 
Odnośnie wpisu numer: 33258

W całym mieście wrze na okoliczność nagród dla Orkiszewskiej, dyrektor szpitala w Iławie.
Nie tak miało być, ale niech przekonają się, jak to jest, kiedy szpital jak zakład pracy ma produkować i zarabiać.
Widzicie zatem na dłoni prywatyzację szpitali. Szpital, owszem, jest zakładem leczniczym, ale leczy te choroby, które są bardzo dobrze płatne, co jest niestety mankamentem reformy. Nikt nie chce takiej roboty w szpitalu jak przewijanie chorego, czy szycie paluszka, ale co innego, kiedy za trudną operację płaci się tysiącami. To się dopiero opłaca. W tym kierunku poszło polskie lecznictwo. Nawet leki sprzedają do krajów UE, gdyż tam płacą podwójną od polskiej cenę.
Dlatego nie dziwcie się, ze suto wynagradzana jest ta pani. Ona dla starostwa jest super, wydajna, zarabia i, dlatego nagradzają ją. Prawdą jest, ze tak postawione zagadnienie zarabiania na chorym jest normalne z punktu widzenia ekonomiki, ale nie społecznej, a krwiożerczej, tej balcerowiczowskiej, niemiłosiernej, brutalnej, gdzie tylko efekt i zysk na kasie się liczą.
I jeszcze jedno, bardzo ciekawe spostrzeżenie. Kiedy przekroczysz 85 lat, żaden w Polsce szpital z NFZ nie wykona ci operacji zaćmy. Ale, jeśli zgłaszasz się prywatnie, nikt nie pyta cię o wiek, lecz 2-3 tys. złotych i po kłopocie. I co wy na to? Taką mamy dziś POlskę.
 Eskulap
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33258. 
Odnośnie wpisu numer: 33253

Nie dziwię się, że ma Pan złe wspomnienia z pracy w Starostwie.
[...]
Starostwo zawsze zachowywało się jak kukułcze jajo, raz podrzuci Annę Empel do Lubawy, innym razem premię Pani dyrektor szpitala (zapewne za dodatni bilans zgonów), a jaką ma opinię wśród ludzi iławski szpital - każdy wie. Może by tak wynagrodzić pielęgniarki, a nie tego bufona wstawionego przez Macieja Rygielskiego.
Dziwne, że Starostwo rok w rok przewiduje premię dla dyrektora szpitala, niezależnie od efektów pracy. Premię dostał i Ramel, i Jastrzębowa, która rozwaliła cały szpital, więc dostanie i Orkiszowa - podobno bardzo zdrowa.
To taka powiatowa tradycja Anny Rabczyńskiej, którą przenosi ze starosty na starostę jak chorobę (w).
W Starostwie nic mnie już nie zadziwi. Wszystkie chwyty dozwolone. [...] Bardzo nowy starosta Polański śpi [...], ale czego można wymagać od flegmatyka. Może niech ktoś go poczęstuje dopalaczem, to odleci. Bardzo na to liczę.
 Ostatnia Pielęgniarka
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33257. 
Odnośnie wpisu numer: 33122

Szanowna Pani "iławianko 53". Wolę kontakt face-to-face, ale skoro Pani ta forma nie odpowiada, to ja się dostosuję.
Jestem radną Rady Miejskiej w Iławie i interesują mnie problemy wszystkich mieszkańców Iławy, ale w szczególności te dotyczące Osiedla Podleśnego.
Wielokrotnie składałam wnioski do budżetu dotyczące poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście np. budowy ronda na naszym osiedlu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, przedszkola, przychodni, ZUS i banku, przyspieszenia budowy zatoczki przy Szkole Podstawowej nr 4, podłączenia Osiedla Gajerek do elektrociepłowni, a tym samym czystszego powietrza dla Podleśnego, czy zaprzestania przeładunku odpadów na zamkniętym wysypisku.
W sprawie zwiększenia ilości miejsc parkingowych na Osiedlu Podleśnym rozmawiałam zarówno z burmistrzem Ptasznikiem, jak i prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca". Sugerowana przez mieszkańców lokalizacja przy budynku poczty na obecnym trawniku (jak poinformował mnie Pan Prezes) jest niemożliwa, ponieważ w gruncie zbyt płytko przechodzą różne media.
Interweniowałam również w sprawie powrotu poprzedniego oznakowania ulicy Okulickiego. Obecne rozwiązanie (samochody parkują po obu stronach ulicy) było zrobione jak poinformował mnie Pan Prezes na życzenie mieszkańców. Nie udało mi się dotrzeć do pism od mieszkańców Zespół ds. Bezpieczeństwa przy Burmistrzu, ze względu na duży problem w tym rejonie m.innymi zgłaszany przez radnych, jest w trakcie jego rozwiązywania i planuje kompleksowe załatwienie sprawy poprzez utworzenie nowych miejsc parkingowych. Aktualnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu jest tymczasowa i ma na celu umożliwienie zaparkowania samochodu mieszkańcom osiedla. Jest za mało miejsc parkingowych w stosunku do ilości samochodów.
Na moją prośbę były usunięte wystające nad parkingiem przy Okulickiego gałęzie, na których siadały ptaki i zanieczyszczały odchodami parkujące samochody.
Informowałam również Pana Prezesa o potrzebie zabezpieczenia placu zabaw przylegającego do ulicy Okulickiego. Na moją prośbę przyjechała Straż Miejska i stwierdziła, że jest to teren spółdzielni i o zabezpieczeniu, czy zakupie nowych bezpiecznych zabawek decyduje spółdzielnia. Poinformowałam również Pana Prezesa o potrzebie remontu boiska wewnątrzosiedlowego. Pan Prezes odpowiedział mi, że sukcesywnie i w miarę możliwości finansowych zajmie się tymi tematami.
Występowałam wielokrotnie do Burmistrza o zrobienie bezpiecznego dojścia dla pieszych do lasu od szkoły nr 4.
Popierałam wiele inicjatyw m.innymi budowę Orlika na Podleśnym, parkingu przy naszym kościele.
Ostatnio na sesji poruszyłam temat opłat za dzierżawę parkingów. Dążę do tego, żeby tak jak niektórzy radni mieszkańcy Iławy (w tym Podleśnego) tez mieli umorzone opłaty.
Jeden z moich wniosków jest obecnie realizowany. Jest to budowa części ulicy Kolejowej. Dzięki poprawie infrastruktury miasto sprzedało działkę, na której powstaje nowy zakład pracy (tartak), a tym samym nowe miejsca pracy. Jest to sprawa bardzo ważna, bo być może znajdą tam pracę m.in. mieszkańcy Podleśnego.
Zawsze jeżeli mam informację o problemach, czy prośby o interwencję reaguję i kontaktuję się z osobami, które w temacie są decyzyjne.
Każdy radny ma adres mailowy.
Nie była Pani zainteresowana bezpośrednim spotkaniem ze mną, więc może ta forma kontaktu będzie Pani bardziej odpowiadała. Jestem jak najbardziej zainteresowana kontaktami z mieszkańcami Iławy.
 Anna Zakrzewska, radna Rady Miejskiej
 Iława, Środa 24-06-2015

33256. 
Odnośnie wpisu numer: 33255

Drogi czytelniku.
Przecież strażników w ogóle nie widać a kamery pewnie tam nie sięgają. Najlepiej siedzieć w biurze i czekać aż ktoś do nich przedzwoni i ich łaskawie poinformuje. Nic z własnej inicjatywy.
Pani komendant Woś to lubi błyszczeć, a nie pracować. Szkoda, że nie prowadzi pogadanek w iławskich szkołach odnośnie bezpiecznych wakacji, tylko udziela się na terenie gminy wiejskiej.
Może Pan Burmistrz Żyliński zainteresuje się jej poczynaniami, bo raczej powinna interesować się miastem. Od pogadanek w szkołach wiejskich są dzielnicowi policji.
 Maciej
 Iława, Środa 24-06-2015

33255. 
Odnośnie wpisu numer: 33251

Z lektury Kuriera.
Panie Bartoszu Gonzalesie, choć mam dwa razy tyle lat co Pan, to również szczycę się zjadliwą, ukrytą ironią. A tekst Pana felietonu pt. "Po władzę na kolanach" zaimponował mi [strona 37].
Do Pani komendantki Magdaleny Woś [strona 7]: uprzejmie informuję, że trwanie wykroczenia w męskim wydaniu trwa poniżej minuty i trudno do was telefonować o interwencję, prościej by było gdyście w miejscach newralgicznych pokazywali się częściej. Wiecie ponoć gdzie!
 czytelnik
 z powiatu, Środa 24-06-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 43 44 45 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 220 221 222 ... 355 356 357 następna ] z 357130158945


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.