Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

33855. 
Odnośnie wpisu numer: 33851

Panie Łukaszu.
[...] Ja również widzę różnice pomiędzy uchodźcami a imigrantami ekonomicznymi. Ba, powiem więcej. Śmiem nawet twierdzić, że ich najazd to element dżihadu.
W absolutnie żadnej ze swoich wypowiedzi nie drwiłam z manifestujących pod ratuszem. Choćby przyszło i 5 osób, mają prawo do manifestacji swoich poglądów. [...]
A już się cieszyłam, że młode i świadome pokolenie chce coś dobrego dla tego kraju zrobić. A tu co? Nic. Pustka. Nieważne są koszty, choćby (przepraszam) "skały srały", będę udowadniał, że mam rację. Tyle że racja jest jak d..a, każdy ma swoją. [...]
Ma Pan rację, słowo "referendum" wywołuje u mnie odruch wymiotny. Dlaczego? Bo, po pierwsze, daje możliwość tworzenia chaosu, po drugie - oznacza niemałe koszty, po trzecie - sprawa jest na tyle miałka (Pańskie urażone ego), że szafowanie tak potężnym narzędziem jest w tym przypadku jak zabawa dziecka nożem.
Jeśli uważa Pan, że wizja 2 zakładów pracy w niecały rok urzędowania, uatrakcyjnienie sezonu letniego w liczne imprezy, dbanie o jakość pracy podległych pracowników czy jednostek - to mało? Po 8-letnim marazmie ja uważam, że to bardzo dużo.
No cóż, ma Pan prawo do własnej opinii pod warunkiem, że jest ona uczciwa. Skoro taki z Pana społecznik, czemu nie startował Pan sam na fotel burmistrza? Chętnie zapoznałabym się z Pańskimi planami na nasze miasto. [...]
 miejscowa
 Iława, Środa 07-10-2015

33854. 
WARTO POMAGAĆ!

Idąc 11 października na niedzielny spacer, zahacz na kilka minut o Galerię Jeziorak, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku (potrzebny dokument z PESEL-em).
Być może to właśnie Ty uratujesz życie komuś choremu na białaczkę?

Agnieszka Peglan, Justyna Gołębiowska i Marek Kłosowski już wiedzą, że WARTO POMAGAĆ. Czytaj na stronie 2-3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 07-10-2015

33853. 
Odnośnie wpisu numer: 33850

Kamilu, podobno nie ma głupich pytań - są tylko niemądre odpowiedzi :)
Wybór Pana Żylińskiego jest dokonany.
I nic już tego nie zmieni.
Pamiętam Twoje płomienne, wiernopoddańcze komentarze, innych zresztą też, a teraz widzę, że powoli zapomina się o tym.
W swoich komentarzach jasno wskazywałam i jednocześnie uzasadniałam dlaczego jestem przeciwko jego wyborowi. Główny powód, to oczywiście bytność w PO oraz późniejsze sławne "porzucenie" tej organizacji z piekła rodem.
Wskazywałam jeszcze na inne aspekty, które również zaważą na jego obecnej działalności. Mieszkańcy Iławy po raz kolejny nie przyczaili tzw. bazy i „volenti non fit iniuria”.
Myślę również, że wybór spowodowany był relatywistyczna postawą mieszkańców, nie mających własnego zdania, ustawiających się do sytuacji, a brutalnie mówiąc: dających dupy (sorry), czyli ustawiających się na wiatr.
Gdzieś to zasłyszałam, że cierpliwość boska jest nieskończona i można przyrównać ją tylko do ludzkiej głupoty, ale któż może zgłębić wyroki boskie...
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 07-10-2015

33852. 
Odnośnie wpisu numer: 33850

Polsce - nie powiem, że Iławie, gdyż to jest konsekwencją - potrzebny jest mądry dyktator.
Taki, który nie waha się nazwać ludzkie świnie po imieniu. Taki, który winien wpakować do mamra, bez wyjątków, nawet premiera, nie mówiąc już o posłach i reszcie bandytów pospolitych.
Mądry rozważny wódz jednej nocy winien odebrać immunitety posłom, senatorom, prokuratorom, sędziom, a także innym skompromitowanym funkcjonariuszom. Winien powiedzieć w twarz dygnitarzom UE co o nich i ich instrukcjach myśli.
Dokąd tak się nie stanie, mamy degrengoladę rządów, manipulacje zjawisk społecznych i stopniowy upadek Państwa Polskiego. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 07-10-2015

33851. 
Odnośnie wpisu numer: 33828

Pani miejscowa.
Szydzi pani z 200 ludzi, którym chciało się w dzień roboczy przyjść pod ratusz dla wyartykułowania niezadowolenia przekazując swe argumenty na ręce burmistrza (nie udało się spotkać i porozmawiać, bo Pan Żyliński zwyczajnie zignorował mieszkańców i uciekł z ratusza).
Ale mało tego, szydzi pani z pokojowej demonstracji zwołanej na szybko, prawie z marszu, a więc frekwencja była SUKCESEM (najnowsze badanie pracowni IBRIS: aż 77% osób w wieku 18-24 lat odczuwa zagrożenie inwazją imigrantów, więc można śmiało przyjąć, że takie nastroje panują też w Iławie i okolicy).
I pani jeszcze bezczelnie odwołuje się do lęku przed Bogiem, histeryzując na temat mojej rzekomo pychy. Proszę spróbować samemu zwołać ludzi w jakimkolwiek temacie społecznym, zobaczymy wtedy ilu poświęci swój prywatny czas i przyjdzie.
Strasznie panią przeraził mój straszak o nazwie "referendum". Jeśli pani idol z ratusza jest takim fenomenalnym cudotwórcą, że Iława dzięki niemu podobno aż "zadrżała w posadach" (naprawdę trudno traktować poważnie takie teksty), to czego się pani obawia?
Powtórzę jakie jest sedno sprawy. Nie chodzi o fotel burmistrza miasta. Każdy obywatel szanuje demokratyczne wybory. Problem jest zupełnie inny, daleko inny.
Ile już czasu minęło, a mieszkańcy naszego miasta Iławy nadal nie wiedzą jakie zdanie ma i jakie decyzje podejmie burmistrz w sprawie imigrantów. Pytam ja! Pyta wielu mieszkańców. Burmistrz nie odpowiada, wykonuje uniki. Nie zgadzam się na takie przemilczenia.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Środa 07-10-2015

33850. 
Odnośnie wpisu numer: 33844

Nataszo!
Czy wskażesz kogo z kandydatów 2014 na burmistrza miasta widziałabyś na tym stanowisku?
Dziękuję i już czekam z nieopisaną niecierpliwością na twoją odpowiedz.

Adam Żyliński
Bernadeta Hordejuk
Tomasz Dąbrowski
Jerzy Ewertowski
Piotr Ambroziak
Bartosz Kluba
Irena Wąs
 Kamil
 Iława, Środa 07-10-2015

33846. 
Odnośnie wpisu numer: 33842

Ze względu na "szybkość" poruszania się na tej trasie super pociągu Pendolino, byłoby pożądane, aby zatrzymywało się na pomniejszych stacyjkach, nawet takich jak w Ząbrowie - na wzgląd rodzinnej wsi Pana Wójta Harmacińskiego.
Niech naród cieszy się z rozwoju kraju za rządów PO.
Należałoby puścić Pendolino-mini również na Olsztyn z przystankiem np. Ostróda czy nawet przy hotelu Anders w Starych Jabłonkach, i w okolicy Gietrzwałdu przy sanktuarium maryjnym.
Ale, nie! Niech hołota pieszo chodzi.
 podróżny
 iławski, Środa 07-10-2015

33844. 
Odnośnie wpisu numer: 33840

Szanowna miejscowa, większość z nas ani nie słucha, ani nie myśli, ani nie wyciąga wniosków, ani - co gorsza - nie uważa, że słuchać, myśleć i wyciągać wnioski w ogóle by wypadało, bo wystarczy nasz naturalny błysk, wrodzona inteligencja i ewentualnie to jedno ucho, gdyby faktycznie miało się pojawić coś nowego.
Jestem absolutnie przekonana, że gdyby nie ów brak uwagi, większość wyborców, która głosowała na Pani idola nie dałaby się wpuścić w przysłowiowe maliny.
Karierę obecnego Burmistrza Żylińskiego obserwuję z uwagą od wielu wielu lat z przyczyn, które pozostaną niestety moją słodką tajemnicą. Proszę nie snuć konfabulacji.
W wielu moich postach, które zamieszczałam długo hen przed wyborami, przestrzegałam przed jego wyborem wskazując przyczyny. Niestety nie pomyliłam się (marna to dla mnie satysfakcja).
A piszę nadal o tym Panu, ponieważ ludzie mają krótką pamięć i za 2 lata nie będą pamiętali. I znowu, jak przed laty, zawierzą obiecankom, słowom bez pokrycia.
Niestety muszę już kończyć bo właśnie mi się stygmaty na piętach pojawiły i czym prędzej muszę się w łokieć pocałować!

Ps. Proszę śnić dalej, życzę wielu przemiłych polucji :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 06-10-2015

33843. 
Odnośnie wpisu numer: 33834

Panie zdenerwowany, kompletnie się nie zgadzam.
Jeżeli samorządy lokalne dadzą wyraz nastrojom na prowincji mówiąc swe stanowcze "NIE!" dla osiedlania imigrantów, rząd będzie musiał realizować wolę obywateli.
Bo Polska zaczyna się właśnie tutaj - w gminie, parafii, powiecie. Mozaika naszych Małych Ojczyzn skleja się w wielką całość.
Proszę zauważyć, że samorządy dookoła, mimo tego co Pan mówi, jakoś potrafiły powiedzieć NIE, a nasz burmistrz wciąż lawiruje i unika jakiejkolwiek jednoznacznej odpowiedzi.
Nie wyobrażam sobie jak tak można mieć "gdzieś" swoje społeczeństwo. Nawyki wyniesione z zepsutego środowiska Platformy widać są głęboko zakorzenione w głowie burmistrza naszego miasta Iławy. Niestety.
A miało być inaczej.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33842. 
Odnośnie wpisu numer: 33791

Przedwczoraj wyczytałem [...] że Pendolino w Ciechanowie i Działdowie będzie zatrzymywał się kosztem Malborka i Tczewa (trzy połączenia).
A nie kosztem Iławy...
 Wojtek
 Olsztyn, Wtorek 06-10-2015
Odp. 
Sprawdziliśmy ten temat.
Zapraszamy do lektury bieżącego Kuriera na stronie 11.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 07-10-2015

33841. 
W Iławie przy dworcu PKP nadal znajduje się [...].
Co na to nasi włodarze? Chyba czas z tym coś zrobić.
 Ryszard, lat 61
 Iława, Wtorek 06-10-2015
Odp. 
Panie Ryszardzie, zgłoszenie trafiło do sprawdzenia.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że nerwy są nieuzasadnione.
Dziękujemy za aktywność.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 07-10-2015

33840. 
Odnośnie wpisu numer: 33837

Szanowny Panie (myślę, że to nie pomyłka) "nataszo pegeerówko".
Nienawiść niejedno ma imię, prawda?
Jakieś osobiste urazy? Odmowa stołeczka? Brak poparcia lub chęci wejścia z Panem w jakikolwiek układzik za strony obecnego burmistrza? Tylko to tłumaczy tak jawną, osobistą niechęć i wciąż krwawiącą ranę. A że w ciele tyle jadu, to i rana nie chce się goić...
No tak, można bombardować wszystkich, którzy myślą inaczej, ale - jak mawiał Pana ulubiony Seneka (Młodszy) - "Naj­gor­szy w nie­szczęściu jest strach przed czymś, kiedy już nicze­go się nie oczekuje".
 miejscowa
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33839. 
Odnośnie wpisu numer: 33834

Rząd Platformy Obywatelskiej chce, aby to gminy z własnych środków opłacały pobyt imigrantów, bowiem Unia Europejska nie przeznaczy na ten cel pieniędzy.

– Środki UE, w kwocie 6 tys. euro na każdego „uchodźcę” przebywającego w ośrodku na terenie UE, otrzyma polski rząd, ale te pieniądze wystarczą jedynie na procedury przyjęcia, wyselekcjonowania tych osób oraz transport i koszty utrzymania w czasie oczekiwania na decyzję o statusie uchodźcy – informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.

Z kolei samorządy, które zgodzą się przyjąć tzw. uchodźców odgórnie narzuconych – nie otrzymają ani złotówki. Wszystko zatem wskazuje na to, że gminy będą musiały same znaleźć sposoby na sfinansowanie tej operacji. Nie będzie to łatwe, gdyż łączne zadłużenie samorządów w 2014 roku wyniosło aż 30 miliardów złotych. (PAP)
 skaner
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33838. 
Odnośnie wpisu numer: 33833

Szanowny Panie Misiek.
Może właśnie tym jest lokalny patriotyzm? Nie generować niepotrzebnych kosztów zadłużonemu miastu gdy w odmawianej na wszystkie przypadki "demokracji" ktoś wygrał wybory?
Najłatwiej jest przypisać komuś brudne intencje, prawda? Jakie to proste.
Czy muszę być z zaplecza Żylińskiego, by dostrzec tak nieekonomiczne posunięcie?
A gdyby na stołku Burmistrza Iławy był zupełnie inny Xsiński i starałby się o nowe miejsca pracy i chciałby również tchnąć życie w nasze miasto, a ja bym temu również przyklaskiwała, to czy wówczas też nazwałby mnie Pan trollem?
Proszę się głęboko nad tym zastanowić, bo ja również mogę puścić piłeczkę, ale w drugą stronę - bo może to Pan jest tym kandydatem na ów fotel, o którym wspominał Pan Łukasz i tak bezsensownie zabrał Pan głos w dyskusji?
Zanim Pan kogoś obrazi następnym razem, radzę się dobrze zastanowić, bo może chce Pan dokopać komuś, kto po prostu tu się urodził i kocha to miasto bardziej niż interes jakiejkolwiek grupy czy partii politycznej.
 miejscowa
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33837. 
Odnośnie wpisu numer: 33833

Panie Miśku, miłość niejedno ma imię :)
Miejscowa "iławianka53" do ostatniego tchu bronić będzie swojego idola bez względu na względy!
Fakty są niepodważalne. Ponad rok temu szanowny Burmistrz Iławy gęsto pisał, że tzw. dialog będzie - i wporzo :)
W pewnym dowcipie o kobiecie jest: "Jak kobieta obieca, że zrobi to obieca. Jak obieca, że wypomni, to wypomni."

Ps. Obiecał? Już niedługo, bo za 3 lata nowe wybory :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 06-10-2015

33834. 
Odnośnie wpisu numer: 33816

Panie Łukaszu.
[...] Mi się wydawało, że zawsze byłem antysystemowy. Wspierałem wszystkie ruchu chcące radykalnej zmiany w Polsce, w tym Ruch Narodowy, który Pan reprezentuje.
Jednakże teraz nie mogę dać się zwariować. To Europa ma problem z imigrantami. My jesteśmy w dobrej sytuacji i tego napływu nawet nie odczujemy. [...]
To jest po prostu szaleństwo co wyprawiają dzisiaj ruchy antysystemowe. Straszycie Polaków czymś, czego realnie nie ma.
Odwołanie Burmistrza to kolejny chory pomysł. Kiedy ktoś obejmuje tak ważne stanowisko przeważnie musi włożyć ogrom pracy żeby były chociaż minimalne efekty.
Obsadzanie stanowisk, kreowanie własnej polityki wobec tego, co się zastało po poprzedniku itp. sprawy wymagają sporego nakładu czasu. Efekty rządzenia idzie odczuć czasami dopiero pod koniec kadencji, a nierzadko nawet po jej zakończeniu. Pan chce odwołać Burmistrza, który dopiero co rozpoczął zarządzanie tym miastem przez co doprowadzi Pan do ogromnego chaosu i strat finansowych jakie ponieść będzie musiało miasto przez takie fanaberie.
Ponadto na politykę imigracyjną wpływ ma władza centralna, a samorządy będą musiały się po prostu dostosować.
Polska zmaga się z bezrobociem, ubóstwem, wykluczeniami. W każdej dziedzinie znajdziemy jakieś problemy. Wszystko kuleje. Służba Zdrowia to ruina, ZUS to trup. Ludzie boją się o emerytury. Tymczasem dzisiejsi antysystemowcy zamiast pokazać program odbudowy i jakiekolwiek rozwiązania obiecują tylko gruszki na wierzbie, posługując się pustymi hasłami. Imigranci to wasza drabina, aby dostać się do parlamentu.
A co dalej?
Na kogo dzisiaj głosować w wyborach jeśli z jednej strony mamy uczciwych nieporadnych oszołomów, a z drugiej oszołomów złodziei?
 zdenerwowany
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33833. 
Odnośnie wpisu numer: 33816

Szanowna Pani miejscowa iławianko.
Czy musi Pani na forum tak natarczywie trollować za Panem Żylińskim?!
Pani zaślepione opinie przestają być wiarygodne. Tak czy owak ewidentnie widać, iż jest Pani gorącą zwolenniczką obecnie nam panującego łaskawie Burmistrza Miasta, tudzież "zatrudnioną" przez niego popleczniczką. [...]
 Misiek [76], lat 45
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33832. 
Odnośnie wpisu numer: 33829

Panie Krzysztofie, najciemniej jest pod latarnią.
Proszę nie pisać, że wszystko jest w porządku. Wasze działania na ternie powiatu mają wiele do życzenia. Nie jesteście monopolistami na temat historii i poszukiwań. Wiele waszych tzw. punktów poszukiwawczych dostaliście od osób, którym nawet nie podziękowaliście a przypisujecie sobie chwałę. Podam prosty przykład - monety z okolic ulicy Iławskiej (poszukiwania z gimnazjalistami). Komu te bajki wciskacie...?
 sportowy
 Susz, Wtorek 06-10-2015

33829. 
Odnośnie wpisu numer: 33798

Zgadza się.
Nowa ustawa o rzeczach znalezionych daje większe możliwości starania się o nagrodę za wykopany unikatowy miecz. Można tutaj konkretnie powołać się na art. 189 ustawy, który brzmi:
(...) „Jeżeli rzecz znaleziono w takich okolicznościach, że poszukiwanie właściciela byłoby oczywiście bezcelowe, staje się ona przedmiotem współwłasności w częściach ułamkowych znalazcy i właściciela nieruchomości, na której rzecz została znaleziona, jeżeli jednak rzecz jest zabytkiem lub materiałem archiwalnym staje się ona własnością Skarbu Państwa” (...).
Nie do końca wiem czy mi taki bonus przysługuje. Jednak nie będę ubiegał się o nagrodę. Dla mnie prawdziwą nagrodą jest fakt, że mogę odkrywać dawną historię, dotykać ją i tworzyć nową dla potomnych. Podpisać się pod dobrze wykonaną pracą na rzecz naszego regionu czy nawet kraju. Tego mi nikt nie zabierze.
Jeżeli miałbym starać się o nagrodę to tylko i wyłącznie dla całej grupy Klubu Odkrywcy Towarzystwa Miłośników Ziemi Suskiej za odkrycie wczesnośredniowiecznej osady w Jerzwałdzie. W jej okolicy został odkryty miecz. To spektakularne zdarzenie jest sensacją, nie tylko w kraju, ale również poza granicą. To miejsce to prawdziwa perełka powiatu iławskiego z niesamowitym potencjałem.
Uważam, że w tej sytuacji grupę należy uhonorować chociażby zwykłym dyplomem i zwyczajowym uściskiem ręki.
 Krzysztof Kępiński
 Susz, Poniedziałek 05-10-2015

33828. 
Odnośnie wpisu numer: 33823

No cóż, król jest nagi...
O jakiej większości Pan mówi? Tych około 150 osobach? (podczas gdy Iława ma około 33 tysiące mieszkańców). Na Boga - zachowaj Pan umiar, bo ta pycha Pana zgubi! Niech Pan przestanie wreszcie manipulować danymi.
Powtórzę po raz ostatni. Pana referendum w sprawie odwołania burmistrza to ostatnie kuriozum, którego nasze zadłużone miasto by potrzebowało, zwłaszcza że rok temu otrzymał Pan Żyliński aż 62,24 procent poparcia głosujących! A Iława przez ten rok zadrżała w posadach i powolutku ruszyła naprzód. Naprawdę - trzeba dużo złej woli, by nie chcieć tego zauważyć.
Chyba pierwsza na forum rozpoczęłam dyskusję na temat imigrantów.
I chociaż jestem im przeciwna; i choć uważam, że to jest jawny najazd na Europę, to przecież nasze wzajemne wewnętrzne podgryzanie nic nam nie da! Atakowanie burmistrza, który w pewnych kwestiach jest powściągliwy, zaś w innych rzuca się "jak wariat" w wir pracy - jest po prostu absurdem! [...]
 miejscowa
 Iława, Poniedziałek 05-10-2015

33824. 
Odnośnie wpisu numer: 33822

"Szacunek dla demokracji" - no no!

Ps. Do pani "miejscowej" powtórzę za moim ulubionym Seneką:
"Demokracja jest bardziej okrutna od tyranii"
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 03-10-2015

33823. 
Odnośnie wpisu numer: 33822

Pani udaje? Czy pani naprawdę nie rozumie?
Przecież ja nie jestem jedyną osobą która wymaga od swoich wybranych przedstawicieli władzy żeby podejmowali decyzje zgodne z oczekiwaniami zdecydowanej większości.
CZY PANI NAPRAWDĘ TEGO NIE ROZUMIE? A może tylko nie chce pani rozumieć podstawowej zasady w demokracji przedstawicielskiej? Znowu podważa pani sens głosu większości.
Jeśli wybrany przez społeczność burmistrz miasta podejmuje w ważnej sprawie społecznej decyzje sprzeczne z interesem i wolą większości tej społeczności, to co należy zrobić? Należy zweryfikować jego mandat do dalszego sprawowania funkcji. Prawo przewiduje w takiej sytuacji tylko jeden legalny sposób: referendum.
Głos ludzi jest jednoznaczny. Proszę zobaczyć i uszanować to, jak wiele ludzi przyszło pod ratusz zademonstrować swoje "NIE dla imigrantów". Proszę wskazać inny przypadek, aby w ciągu kilku godzin zwołano pod ratusz (dzień pracujący) tak wielu ludzi. Bo przyszliśmy nie "przeciwko" burmistrzowi, lecz polityce rządu. Bo my przyszliśmy zademonstrować burmistrzowi żeby nie wplątywał naszego miasta Iławy w tę polityczną lewacką hucpę.
A nasz burmistrz miasta co na to?
Ech, nawet do nas nie wyszedł. Nie chciał porozmawiać z mieszkańcami miasta. Nawet nie chciał przyjąć do wiadomości, że mamy swoje zdanie na temat wrzucania nam tu imigrantów.
Proszę dostrzec problem zasadniczy - ile już czasu minęło, a mieszkańcy naszego miasta Iławy nadal nie wiedzą jakie zdanie ma i jakie decyzje podejmie burmistrz. Czyli co? Znowu jesteśmy potrzebni tylko wtedy, gdy trzeba zagłosować podczas wyborów?
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Sobota 03-10-2015

33822. 
Odnośnie wpisu numer: 33816

Panie Łukaszu, szacunek do demokracji polega na tym, że każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii, niekoniecznie zgodnej z opinią rozmówcy. To właśnie uczynił burmistrz, natomiast Pan oczekuje jasnej deklaracji i powiela Pan w sposób natarczywy swoje pytanie, ponieważ nie przyjmuje Pan do wiadomości że ktoś inny ma inne spojrzenie na sprawę - a to już dyktatura.
O to samo mogę Pana zapytać - gdzie ja odmawiam Panu prawa do zadawania pytań? Zapytał Pan i odpowiedź Pan dostał. Nie podoba się? Trudno. Takie są prawa demokracji.
A Pan bez przerwy bije pianę. Może Pan słowo "demokracja" ubierać w różne przebrania ale to nie zmienia faktu, że czasem trzeba się pogodzić nawet z odmiennym zdaniem a nie od razu atakować, że się Panu odbiera Pańskie prawa.
Sam pomysł by z powodu braku jasnej deklaracji odwoływać burmistrza jest zły i bezpodstawny, no chyba że się ma samemu smaczek na to stanowisko, wówczas jeszcze można ten nonsens jakoś zrozumieć.
Gdzie w Pańskim tekście jest negatywnie o referendum?

"Dlatego trzeba chyba w końcu twardo przyprzeć Pana A. Żylińskiego do muru. Albo wyrazi rządowi PO-PSL opinię większości mieszkańców Iławy i powie "NIE dla imigrantów", albo rozpoczniemy zbiórkę podpisów nad odwołaniem burmistrza w lokalnym referendum! "

Jeszcze Pan nie widzi? Proszę ze zrozumieniem czytać i interpretować własne teksty.
Nie neguję Pańskich postulatów, zwłaszcza te dotyczące repatriantów.
Ale nie znaczy to, że muszę się zgadzać z Pańskimi radykalnymi rozwiązaniami.
 miejscowa
 Iława, Piątek 02-10-2015

33821. 
Po wygraniu wyborów nowy burmistrz Iławy ADAM ŻYLIŃSKI zwolnił dyrektora kultury TOMASZA WOŹNIAKA dyscyplinarnie. W sądzie pracy rozżalony dyrektor poległ w ciągu kilku minut. W apelacji sąd okręgowy rozpatrywał sprawę nieco dłużej.

Jaki jest aktualny wynik dwumeczu Woźniak-Żyliński?
Czytaj na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 02-10-2015

33816. 
Odnośnie wpisu numer: 33811

Przeczytałem pani wpis 4 razy. Nadal nie rozumiem o czym Pani mówi.
Gdzie ja nie szanuję demokracji?
Postuluję wprowadzenie Narodowej Demokracji zamiast demoliberalnej, która doprowadziła kraj do ruiny.
Ja tylko jestem jednym z wielu głosów społeczeństwa, które jasno i głośno mówi: NIE DLA IMIGRANTÓW!
Chcemy repatrianta zamiast imigranta!
A co do pomysłu referendum, może i nie spodobał się Pani, ale proszę mi pokazać gdzie ja to w jakiś negatywny sposób skomentowałem? Albo gdzie ja odebrałem pani prawa do demokracji?
Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie wypaczać moich słów.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Piątek 02-10-2015

33815. 
Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja. Tak wygląda sposób wyłudzania pieniędzy przez Internet.
Zamierzam sprzedać motocykl, wystawiłem go na portalu [...], po kilku dniach dostałem wiadomość sms od zainteresowanej kupnem osoby. Sprawa wyglądała na dość prostą - jest klient, podpisujemy umowę itd. Cieszyło mnie, że cena jaką proponowałem odpowiadała kupującemu, ale - jak się później okazało - kupującym jest obywatel... afrykańskiej Kenii. Ale myślałem, że i tacy się mogą znaleźć.
Kontakt mieliśmy mailowy w języku angielskim. Kupujący poprosił żebym założył konto do płatności PayPal. Miałem dostać kwotę za motor plus 1900 zł abym zapłacił za transport kurierem. Kupujący pisał czy już mam pieniądze na koncie itd. Dostałem nawet maile od sfałszowanego konta PayPal, że pieniądze już są... Później okazało się że to próba wyłudzenia pieniędzy.
Chciałbym przestrzec naiwnych ludzi, aby nie popełnili tego błędu.
 Sławek
 Internet, Piątek 02-10-2015

33814. 
Odnośnie wpisu numer: 33794

Znam dziewczynę z Iławy, która przekazała 45 cm swoich pięknych włosów do fundacji [...] na peruki dla kobiet po chemii...
Brawo młodzi ludzie!
 ważka
 Iława, Piątek 02-10-2015

33812. 
Kochani rodzice!
Możecie być już spokojni o swoje dzieci w szkole, bo kochana nasza Pani minister Kluzik-Rostowska wytężyła wszystkie swoje moce i całą powagą urzędu centralnego oraz sztabu wyborczego PO "wynegocjowała powrót drożdżówek do szkolnych sklepików".
Uwaga jednak, kochani, na dużo gorsze niebezpieczeństwo: epidemia padaczki ze śmiechu!

 belfer na rozdrożu
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33811. 
Odnośnie wpisu numer: 33808

Panie Łukaszu.
Może się to Panu nie spodoba, ale niestety nie wszyscy dorośli do demokracji, co widać po Pańskim przykładzie.
Pana natarczywość, pomieszana z pieniactwem dobitnie ukazuje, że daleko Panu do demokracji a znacznie bliżej do dyktatury. I to nie tylko w tej sprawie. Nie tak dawno uświadamiał Pan na tym forum jaka to "brutalna i niedobra" jest nasza policja, za co zresztą słusznie został Pan obsztorcowany.
Teraz chce Pan odwoływać burmistrza bo Panu nie odpowiedział tak jak Pan sobie życzył. Ponieważ jak widać burmistrz szanuje demokrację więc i Pan dostał odpowiedź - a że nie taką jaką Pan chciał? No cóż, takie są właśnie prawa demokracji, każdy może mówić to, co uważa za słuszne, burmistrz również.
Nie śmiałabym Panu odbierać prawa do głosu, czemu więc odbiera go Pan mi? Nie spodobał mi się Pański absurdalny pomysł z referendum i tyle. Uważam, że jest niesprawiedliwy i społecznie szkodliwy, biorąc pod uwagę rozwój miasta. Krytyka to również prawo demokracji i byłoby dobrze gdyby Pan o tym pamiętał.
 miejscowa
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33809. 
Odnośnie wpisu numer: 33804

Dawid Kopaczewski.
Wiarygodne źródło? Swoją opinię opieram według każdych, powtarzam: każdych ogólnopolskich statystyk gdzie zdecydowana większość Polaków mówi "NIE DLA IMIGRANTÓW!"
Dla przykładu proszę sobie zajrzeć do ostatniego sondażu autorstwa szanowanej w "głównym nurcie" politycznym pracowni Millward Brown
[ze środy 30 września].
Lokalnym dowodem jest nasza iławska manifestacja pod ratuszem, która - mimo że zwołana w biegu - przerosła nasze oczekiwania i zebrała kilka razy więcej osób niż się spodziewaliśmy.
Nastroje wśród ludzi, nie tylko młodzieży, są jednoznaczne, wymowne.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33808. 
Odnośnie wpisu numer: 33803

Pani "miejscowa".
Nie prowokowałem, tylko jako obywatel pytałem. Chce mi pani odebrać prawo zadawania pytań?
Do tej pory Pan Adam Żyliński nie odpowiedział mieszkańcom TAK lub NIE dla imigrantów w Iławie, o co apelowałem podczas manifestacji. Ja tylko proszę żeby się określił co zrobi.
Inne samorządy jasno deklarują swoje zdanie w najważniejszej obecnie sprawie społecznej.
Opinia społeczna ma prawo wiedzieć.
Nie chce Pani uszanować nawet tej najprostszej zasady w demokracji?
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33806. 
Odnośnie wpisu numer: 33802

Panie Marszałku.
Alternatywa? Jasne, że mamy. Ruch Narodowy jest już gotów wystawić swojego kandydata na stanowisko burmistrza Iławy w razie referendum i ewentualnego odwołania obecnego z PO.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33805. 
Odnośnie wpisu numer: 33791

Stetryczały poseł Żelichowski nie umie zejść ze sceny z godnością i chociaż zapewniał, że kończy karierę, to jednak zostaje - niby ostatni na liście, bo ostatni, ale odspawać od żłobu jednak nie potrafi. Matuzalem, aby z ostatniego miejsca mieć szanse na zwycięstwo, podejmuje brutalne ataki jak rottweiler na Żuchowskiego, jedynkę listy PSL.

Żuchowskiego i Żelichowskiego, tak jak odległość na liście, dzieli poziom kultury. Żuchowski nie wykazuje żadnej agresji, brudnych zagrywek, czy politycznego zacietrzewienia - w przeciwieństwie do złośliwego starca. Coraz bardziej prawdopodobne znalezisko zwane "złotym pociągiem", dające popularność ogólnopolską głównemu konserwatorowi zabytków, tak mocno uwiera Żelichowskiego, że nie odmówił sobie w mediach trywialnych szyderstw z partyjnego kolegi. Cóż, poziom rywalizacji politycznej sięgnął bruku.

Autor wpisu porusza także kwestę Pendolino i obciąża różne osoby o to, iż pociąg nie zatrzymuje się w Iławie. Czy pomyślał o tym, że niejaki Krzysio Harmaciński odrzucając możliwość bycia posłem na sejm zaprzepaścił szanse na lobbowanie w tej i wielu innych sprawach na rzecz Iławy. Mógł wójt zając zwolniony poselski fotel, nie zrobił jednak tego. Dlaczego? Czy dobro miejscowości, która utrzymuje go od tylu lat nie leży mu na sercu?

Radzę forumowiczom pomyśleć zanim chwycą się za klawiaturę.
 obserwatore
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33804. 
Odnośnie wpisu numer: 33801

Łukaszu, podaj proszę wiarygodne źródło danych mówiące o tym, że "większość mieszkańców jest przeciwna" udzielania pomocy uchodźcom?
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33803. 
Odnośnie wpisu numer: 33801

Prowokował Pan burmistrza już nie raz i nie dwa, no ale tym razem to już Pan grubo przesadził.
Referendum w sprawie odwołania Burmistrza tylko dlatego bo nie usłyszał Pan deklaracji "nie"...? Przecież to śmieszne! Jakby Burmistrz nie miał co robić tylko bez przerwy dyskutować w tym samym temacie. Póki co ma zapewne ważniejsze tematy jak choćby nowe miejsca pracy, o których ostatnio było głośno.
Burmistrz głos ulicy już usłyszał. A że spokojnie i w swoim stylu, no cóż - nie każdemu musi to pasować.
Zdaje się, że Pan kandyduje do sejmu, więc będzie Pan miał szerokie pole do popisu w tej sprawie.
Ja również nie chcę sąsiadować z islamistami, ale z tym referendum, gdy Iława właśnie nabiera rozpędu, to Pan przesadził.
 miejscowa
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33802. 
Odnośnie wpisu numer: 33801

Kochany!? Kiedy już odwołacie Pana Burmistrza ze stanowiska, to macie jakąkolwiek alternatywę? Nie!?
Nie założyliście, że znów wraca Pani Hordejuk z Rygielskim do Ratusza? Pomyślcie, że strzelacie sobie w plecy. Ona wam nie jedną, a hordy rodzin przyjmie, by przypodobać PO.
Jeśli wam wydaje się, ze znajdziecie poklask wśród iławian, to ostrzegam was, że obudzicie się z ręką w nocniku. Wy w Iławie nie wygracie wyborów jako Narodowcy, gdyż tu nie ma gruntu dla waszego poparcia tak samo, jak dla PiS. Tu był grunt i pożywka dla lewicy, a potem przefarbowanej na PO; zaś ostatnio dla samego Żylińskiego i jego watahy, też podrasowanej nieco.
Pan Żyliński owszem był w PO, dziś może i mentalnie - jak określacie - jest jeszcze przy nich.
PO macie w powiecie, gdzie PiS zbliżył się PO.
A. Żyliński jest może blisko PiS, ale trzeba Go zrozumieć. By człowiek zrozumiał człowieka w ogóle, jego myśli i czyny, należy rozumieć więcej niż tylko siebie. Tak Panowie Narodowcy. Wy też starajcie zrozumieć Adama Żylińskiego.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33801. 
Odnośnie wpisu numer: 33681

Lokalna sprawa z imigrantami nadal nie cichnie.
Czytam w Kurierze [strona 7], że wojewoda z Olsztyna Marian Podziewski (PSL-PO) rozesłał do samorządów "prośbę" o znalezienie miejsc dla imigrantów.
I na przykład wójt gminy wiejskiej Pan Harmaciński odpowiada jasno, że nie stać Gminy Iława na przyjęcie nielegalnych imigrantów, bo gmina nie ma możliwości ani finansowych, ani mieszkalnych. W ślad za nim z podobnym tłumaczeniem wypowiada się Lubawa czy Susz: "Nie mamy możliwości" i wszystko jasne.
A co w iławskim Ratuszu mówi burmistrz na to? Bez zmian. Udaje, że takiej prośby w ogóle nie otrzymał i oczywiście "jeśli rząd nam narzuci rozwiązania, to nie będzie wyjścia" - takie słowa (!) można przeczytać od wiceburmistrz Ewy Junkier.
Cały czas iławski Ratusz nie odpowiada na pytania interesujące ludzi, a jak już odpowiada, to wymijająco.
Jakoś inne władze samorządowe w regionie oraz całej Polsce mówią za głosem swoich obywateli jasno i twardo: NIE. A u nas burmistrz Adam Żyliński, chyba nadal wierny Platformie, czeka na rozkazy lub wskazówki.
W kampanii samorządowej 2014 przestrzegałem, że ten człowiek nadal jest emocjonalnie funkcjonariuszem Platformy. Cały czas mówiłem, że (odchodząc z partii) nie odwrócił się od nich i nadal będzie kontynuował wiernie ich politykę.
Dlatego trzeba chyba w końcu twardo przyprzeć Pana A. Żylińskiego do muru. Albo wyrazi rządowi PO-PSL opinię większości mieszkańców Iławy i powie "NIE dla imigrantów", albo rozpoczniemy zbiórkę podpisów nad odwołaniem burmistrza w lokalnym referendum!
Panie burmistrzu, Pana najważniejsze zdanie to służyć przede wszystkim mieszkańcom Iławy, którzy Pana zatrudnili do pracy - a nie przytakiwać partyjnym biznesmenom z Warszawy.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33799. 
Odnośnie wpisu numer: 33718

Czy w przypadku, gdy w komisji konkursowej na stanowisko dyrektora szpitala była osoba nieuprawniona, to czy sprawa nie powinna być zgłoszona do prokuratury za próbę oszustwa?
Możliwe, że tęgie głowy w starostwie robiły to świadomie na zasadzie:
"A może wykiwamy sprawę po raz kolejny".
 iławianin [82]
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33798. 
Odnośnie wpisu numer: 33797

Znaleziono mieczyk, ok.
Wedle nowego prawa, znalezioną rzeczą trzeba podzielić się pół na pół z właścicielem terenu.
Ciekawe z kim podzieli prezes znaleźne.
Proszę nie dać się oszukiwać przez towarzystwa poszukiwacze, że skarb należy tylko do nich.
A tak notabene, to gdzie są kurhany? Czy to nie jest pod ochroną służb ochrony zabytków?
 sportowy
 Susz, Czwartek 01-10-2015

33797. 
Średniowieczny oręż w okolicy Jerzwałdu odkrył KRZYSZTOF KĘPIŃSKI.
To bardzo rzadki okaz i marzenie każdego poszukiwacza skarbów.
O pasjonujących szczegółach czytaj na stronie 16.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 01-10-2015

33796. 
Odnośnie wpisu numer: 33793

Toż to [...] stary komuch! Załatwił u kolegów z branży żeby go zabierano z "dziadowa" do warszawki. Ustawił się dziad na starość.
Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!
 Marian
 Starzykowo, Środa 30-09-2015

33795. 
[...] [...] [...]
Czy redakcja Kuriera wie coś więcej w tej sprawie? [...]
 kaplicowy
 Rudzienice-Mogilno, Środa 30-09-2015
Odp. 
Sprawdzimy ten temat.
Prosimy o kontakt na adres e-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 01-10-2015

33794. 
BRAWO FILIP !!!

Decyzję o zarejestrowaniu się w bazie dawców podjął spontanicznie.
I to właśnie FILIP BARTKOWSKI, uczeń iławskiego liceum, wśród milionów potencjalnych dawców szpiku na całym świecie okazał się genetycznym bliźniakiem chorego na raka 60-latka z USA!

Historia „cichego bohatera” z Iławy w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 30-09-2015

33793. 
Odnośnie wpisu numer: 33791

Z Działdowa do Iławy jest krótki dystans, a Pen-Doino leci za szybko, więc zatrzymywanie się nie ma... sensu.
Jeśli nawet Żuchowski z PSL jakimś cudem dostanie się do sejmu, to daj mu Panie Boże zdrowie - jakoś dojedzie do domu nad Jeziorakiem, nawet zwykłym pociągiem. Dotąd Pan Żyliński, kiedy bywał posłem, nie musiał mieć Pendolino i dawał radę.
Czy innych pociągów do stolicy już nie ma?
Co innego poseł ludowy z Działdowa, Żelichowski. Człek starszy, zacny, zasłużony (zwłaszcza dla reżimu komunistycznego). Dla niego samego Pendolino niechby zatrzymywało się nawet w polu. Ba! Nawet gdzieś na wiosce koło Iłowa-Osady tamtejszej.
 Marszałek
 Iława, Środa 30-09-2015

33791. 
Odnośnie wpisu numer: 33783

Komu więc mogą podziękować mieszkańcy Iławy i okolic za stratę kilku zatrzymań Pendolino na stacji Iława Główna na rzecz Działdowa, w którym nawet "krowy nie chcą się cielić"...?
Poseł Żelichowski z PSL dopiął swego, a co na to nasz minister Żuchowski, wszak on też z PSL. Nadal bawi się w poszukiwania złota, jak ten filmowy Indiana Jones...?
 Jimmy
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33790. 
Odnośnie wpisu numer: 33737

Mariusz Max Kolonko mówi jak jest:
POTOP 3

 skaner
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33789. 
Odnośnie wpisu numer: 33786

Od 1 października rusza "Polski Bus Gold" z trzema kursami na trasie
Elbląg - Ostróda - Mława - Warszawa.
 Laskowski
 Den Bosch, Wtorek 29-09-2015

33788. 
Odnośnie wpisu numer: 33787

Polecam dokładną lekturę informacji z witryny "Polskiego Busa".
Z Ostródy do Warszawy lecą codziennie 3 autokary.
 Kamil
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33787. 
Odnośnie wpisu numer: 33786

"Polski Bus" nie zatrzymuje się w Ostródzie odkąd ruszyło Pendolino.
 Zgred
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33786. 
Odnośnie wpisu numer: 33783

...żeby to jeszcze przejazd tymi pociągami był w miarę tani...
A tak decyduje szczęście. Jak się wcześnie trafi w pulę tanich biletów to jest dobrze. A jak nie, to kombinacje alpejskie i liczenie na szczęście u innych przewoźników.
Na marginesie: można z Ostródy "Polskim Busem" do Warszawy jechać.
 Kamil
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33783. 
[...] Pendolino na odcinku kolejowym Warszawa - Malbork zatrzyma się w Ciechanowie i Działdowie.
Bo Iławie zatem odebrano [przynajmniej kilka] zatrzymań tego pociągu.
Zastał nam się tylko opór fizyczny, bo inaczej tego nie załatwimy.
 podróżny
 Iława, Wtorek 29-09-2015

33780. 
Odnośnie wpisu numer: 33779

Sobotni "piknik inspiracji" - świetna impreza, Panie Burmistrzu.
Proszę o więcej!
 rodzic
 Iława, Poniedziałek 28-09-2015

33779. 
Odnośnie wpisu numer: 33773

Panie Marszałek, to co pan pisze jest czystą hipokryzją. Gdzie Pan był w czasie, gdy byli zamęczani i mordowani byli niezłomni patrioci:
- Danuta Siedzikówna „Inka”
- Witold Pilecki
- Łukasz Ciepliński
- tysiące ofiar protestów i walk z komuną.

Kto był tym wielkim, który stał na czele rewolty społecznej, narodowej? Gomułka? Lenin? Stalin?
Pan widzi rzeczywistość, ale tylko swoją. W Pana wypowiedzi słowo "pozbyć" nabiera wyjątkowo paskudne znaczenie. Jest Pan chorym z żalu człowiekiem, który tęskni do totalitaryzmu.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Poniedziałek 28-09-2015

33777. 
Odnośnie wpisu numer: 33776

Szanowny Panie! Masz Pan rację, ale... Kto wysiedzi - co by nie mówić, dobrych wykładów - od 9 do 14 godziny w dzień piękny, słoneczny. Oczywiście ktoś bardzo zainteresowany tematami. Dla mnie były tam tylko 2 tematy, pozostałe mnie nie interesowały.
Szkoda, ze nie było uczniów z LO i innych szkół, ale nie na siłę ściągniętych, tylko tych, których temat interesuje. Sami nauczyciele mogliby zainicjować wyjście. Oczywiście też nie na całość tematyki a na wybrane wykłady. Przyszli by uczniowie tylko na jeden czy dwa wykłady i odchodzą, a w przerwie zmieniają się słuchacze. Jak wiem, na konferencji miał temat sam dyrektor LO i co? Klepał do siebie?
Dlaczego nie pomyślał o takiej organizacji o jakiej mówię. Bał się czego? Żeby nie posądzili by go o spęd? Owszem czasem i spęd należy urządzać, ale tylko dla młodzieży, która tego chce, a tacy uczniowie w LO znaleźli by się.
Taka na przyszłość rada.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 28-09-2015

33776. 
KONFERENCJA:
"Iława - miasto nad Jeziorakiem w 710-lecie lokacji"

Udało mi się być na tej konferencji, co prawda tylko dzięki fartownemu zrządzeniu losu, bo termin wybitnie niepasujący, ale wyjątkowo miałem to szczęście. Konferencja naprawdę na wysokim poziomie, wszystkie zagadnienia ciekawie przedstawione przez prelegentów, świetne wykłady, można się było dowiedzieć wielu interesujących rzeczy, ale...

Kto wymyślił taki termin? 9:00 rano w piątek? Przecież to KPINA!
A jeszcze jak usłyszałem tekst o niskiej frekwencji, to po słowach Pana Żuchowskiego nóż mi się w kieszeni otworzył... Może nie zacytuję dokładnie, ale powiedział on mniej więcej coś takiego: "Mamy co prawda nie najwyższą frekwencję, ale nie ma się co tym przejmować, najwidoczniej wszystkie osoby, które miały się pojawić są już razem z nami". No jak to usłyszałem, to zacząłem się zastanawiać, czy on to powiedział serio, czy robi sobie jaja... Ale jedno jest faktem, że mój głos w jakichkolwiek wyborach, po tej wypowiedzi ów Pan stracił na zawsze (podejrzewam, że gdyby usłyszała to większa część iławian, to podjęli by podobną decyzję...)

Na palcach jednej, no może dwóch rąk, można było policzyć osoby, które przyszły, bo rzeczywiście zainteresował je temat, a nie po to, żeby po prostu "zaszczycić" konferencję swoim udziałem. Były to m.in. osoby, które specjalnie na to wydarzenie wzięły urlop, albo po prostu tak sobie ułożyły zajęcia, żeby móc być obecnym na tej konferencji. O jakości widowni, niech świadczy fakt, że po każdym wykładzie ilość osób na sali się zmniejszała tak, że po ostatnim wykładzie była nas już naprawdę garstka... Wydaje mi się, że dla większości osób była to niestety okazja na wykorzystanie "darmowego" urlopu...

Pięknie, z nutką ironii, na sam koniec zwrócił się do Pana burmistrza Adama Żylińskiego, prowadzący konferencję Pan doktor Jerzy Kiełbik (swoją drogą bardzo ciekawa prelekcja, naprawdę świetnie się słuchało Pana doktora). Powiedział on, że cieszy się (czy, że dziękuje za to - nie pamiętam dokładnie), że Pan burmistrz mimo wszystko wytrzymał do końca ;)

Niestety, jeśli chodzi o termin, od razu przypomina mi się sytuacja z "debatą" przed pierwszą turą wyborów na burmistrza w 2014r., to była podobna kpina... Godzina i termin równie idiotyczne, wydarzenie w ogóle nie nagłośnione w mediach (powinno być przynajmniej 2 tyg. wcześniej), a na "trybunach", poza kilkoma nielicznymi wyjątkami, sami urzędnicy...

Podsumowując, należą się ogromne podziękowania za organizację tej konferencji i za wysoki poziom merytoryczny oraz ciekawe przedstawienie tematów przez prelegentów, i olbrzymi KARNIAK za wybranie tak beznadziejnego terminu. Mówi się, że do trzech razy sztuka, zobaczymy, czy nasi organizatorzy coś z tego wywnioskują i następne tego typu wydarzenia będą już organizowane w normalnych terminach, dostępnych dla większości mieszkańców (sobota albo niedziela).
 JK
 Iława, Poniedziałek 28-09-2015

33774. 
Kiedy Marek Witkowski dla GKS Wikielec zasłużył się awansem drużyny do III ligi, czułem, iż czekają go kłopoty i zostaje zwolniony. I nie pomyliłem się. Nie wiem za czego przyczyną, chyba nie za wygórowaną pensję. Ale nie! Jakże by inaczej miało być, jak nie zmiana trenera. Karuzela jak za dawnych lat w IKS Jeziorak. Te same nawyki.

Ale to nie wszytko. Mocarze, lokalni biznesmeni, wiedzą co dobrego należy w drużynie dokonać, by szła wyżej w III już lidze: jak oni to mówią - restrukturyzacja drużyny na poszczególnych formacjach, czyli defragmentacja. Wykolegować zawodników, którzy przyczynili się do sukcesu i dokonać transakcji, czyli zakupu nowej siły spoza terenu iławskiego, czyli pohandlować i zarobić. A jakże!

Jakie to znane z historii, kiedy w IKS dawnymi czasy prezio został "kiełbasa" z Olsztyna i zainstalował swoich ludzi do grania. Za nim przyszedł jego trener. Handelek szedł wybornie. A głupiemu radość.

Zatem powtórka z IKS. Wieś również musi dojść do II ligi. Jestem za!
 Trenerro
 Lipowy Dwór, Niedziela 27-09-2015

33773. 
Odnośnie wpisu numer: 33771

Żadne społeczeństwo zdrowe nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, by znosić gospodarkę bandytów podtrzymywanych przez władzę. I na odwrót, władz podtrzymywanych przez bandytów.
Jeśli takim społeczeństwem jesteśmy, podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć.
Panowie! Ja widzę rzeczywistość taką, jaka ona jest. Wśród was kogoś takiego, kto na czele rewolty stanie, nie ma. Jeśli taki ktoś nie znajdzie się, to Polski za 10 lat może nie być.
 Marszałek
 Iława, Sobota 26-09-2015

33771. 
Odnośnie wpisu numer: 33761

Panie Marszałek, smuci mnie, że pragnie Pan powrotu do czasów kiedy nie można było mieć swojej drogi.
Iskra, która Pana zapłodniła widać do dziś Pana oślepia. Nie widzi Pan, że ustępstwa z 1956 były fikcją. Pana idol Gomułka był na tyle sprytny, że wykorzystał obraz patrioty męczennika do przechwycenia władzy, chociaż od początku zdawał sobie sprawę, że Polacy widzą w nim kogoś kim nigdy nie był, co więcej widzą w nim kogoś, do kogo on sam odnosiłby się wręcz wrogo. Ustępstwa były chwilowe, i dały mu czas, aby zrobić czystki w PZPR. Od 1960 rozpoczęto wojnę z Kościołem i kardynałem Wyszyńskim. Powrócił do terroru i cenzury, słynne zdjęcie teatru "Dziady", mord z 1970 oraz interwencja w Czechosłowacji.
W głębi serca tęskni Pan za młodością. Pewnie w roku 1956 miał Pan 20 lat i dlatego tak miło wspomina Pan te czasy. Wielu osobom podobało się tamte życie. Tępienie niezależnej myśli, inteligencji, nagonka na Żydów, walka z Kościołem.
Napisał Pan "należę do pomazańców PPR Władysława Gomułki". Widać tak samo, jak idolowi komunizm zastąpił Panu wyznanie rzymsko-katolickie.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Sobota 26-09-2015

33769. 
PRZYJDŹ POSTRZELAĆ!

To będzie gratka pif-paf! Strzelecki Klub Sportowy TIG zaprasza sympatyków strzelectwa, również amatorów, na II otwarte zawody strzeleckie.
W programie dwie konkurencje: strzelanie z KBKS na 50 metrów oraz strzelanie ze strzelby gładkolufowej do celów metalowych (na czas).
Dla uczestników przewidziano kiełbaski z ogniska i napoje. Zapewniamy profesjonalny nadzór oraz instruktaż.
Zaczynamy o godzinie 10:00 w niedzielę 27 września na strzelnicy leśnej za Osiedlem Podleśnym w Iławie. Informacje: kom. 693-300-996.
 Waldemar Oscheja
 Iława, Sobota 26-09-2015

33768. 
Odnośnie wpisu numer: 33765

A w Iławie po kurnikach koguty szykują na gołębie loty na ratusz.
[...] Kombinują jak przepędzić burmistrza i radę. [...]
 Ormowiec
 działki na Lipowym, Piątek 25-09-2015

33766. 
Odnośnie wpisu numer: 33750

Gdy się tym wypowiedziom kopaczki kartoflanej przysłuchuję, przychodzi mi na myśl klasyka polskiego kabaretu: dialog Laskowik - Smoleń (Pelagia). Końcówka dialogu o liczbie produkowanych bombek.

 śledź pomorski
 Cierpigórz, Piątek 25-09-2015

33764. 
Odnośnie wpisu numer: 33763

"Kupon" do głosowania będzie znowu w formie książeczki.
Liczyli niektórzy, że może uda się na jedynkę wskoczyć, jednak Bóg tak chciał, by tym razem na okładce był PiS.
No i zobaczymy teraz, ile tym razem będzie głosów "nieważnych".
 wyborowy
 Iława, Piątek 25-09-2015

33763. 
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) wylosowała kolejność list wyborczych w jesiennych wyborach parlamentarnych 25 października:

1. Prawo i Sprawiedliwość
2. PO
3. Partia RAZEM
4. KORWIN
5. PSL
6. Zjednoczona LEWICA
7. Kukiz15
8. NOWOCZESNA Ryszarda Petru
 skaner
 Iława, Piątek 25-09-2015

33762. 
Odnośnie wpisu numer: 33757

95% POlaków nie chcę islamistów w Polsce którzy nie chcą pracować i zaczną nam wprowadzać prawo szariatu. Nie dawno jeden ''uchodźca" w Danii powiedział: kazali mi pracować i musiałem uciekać do Szwecji! Nie dość, że to pasożyt to jeszcze chcą wprowadzić na ziemi niewiernych np. w POlsce prawo szariatu! Nie wspomnę już, że liczba morderstw w Szwecji dzięki polityce multikulti, którą promuje PO gwałtownie wzrosła aż 70 razy! Polska dla Polaków jako gospodarzy! Platfusy zatrudniły hejterów internetowych, by krytykowali opozycję, te trole internetowe same siebie lakują, bo inaczej nikt nie zwrócił by uwagi na ich żałosne komentarze, ale nic nie jest już w stanie zatrzymać upadku POpapranców! Polacy mimo wszystko swój rozum mają i nikt już praktycznie nie glosuje na PO. Ostatnio wyciekły sondaże CBOS-u i PO ma tylko 6% poparcia wśród społeczeństwa i wiadomo kto to jest te 6%. Stąd te ich beznadziejne obietnice i zatrudnianie hejterów internetowych, bo jakoś muszą się ratować. Ci POpaprańcy niszczą od lat nasz kraj i zadłużyli nas na 220 % PKB Polski!!! Za rządów PiS-u zadłużenie wynosiło tylko 40% PKB i to jest wasza zielona wyspa wyborcy PO !!!.
 Stanisław
 Susz, Piątek 25-09-2015

33761. 
Panowie Krygier i Gonzales!
Wy jesteście pomazańcami Porozumienia Centrum Kaczyńskiego czy jednak Lewicy Demokratycznej Millera?
Ja zaś, dla ciekawości Waszej, podaję, że należę do pomazańców PPR Władysława Gomułki z dziadka mojego.
Nie może być tak, jako powiadacie, że Wy macie swoją drogę rozwoju politycznego i społecznego. A wiecie dlaczego nie macie swojej drogi? [...]
Bo trzeba się urodzić po zapłodnieniu iskrą rewolucyjną.
 Marszałek
 Iławski, Piątek 25-09-2015

33759. 
Odnośnie wpisu numer: 33741

MARCIN TELEJ jechał prawidłowo, a jednak – o paradoksie! – otrzymał śmiertelne uderzenie od policyjnego radiowozu.
Choć prokuratura z Olsztyna nie wyklucza postawienia kierowcy przed sądem, to jednak właścicielowi iławskiej firmy motoryzacyjnej TELGUM z ulicy Lubawskiej nic już nie zwróci życia...
Pożegnajmy Go godnie.
Nabożeństwo żałobne rozpocznie się w piątek (25 września) od godziny 13:00 w „białym” kościele.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 24-09-2015

33758. 
Czy Kurierzy słyszeli, że na "audiencję" w iławskim Powiatowym Urzędzie Pracy trzeba czekać około 1 tygodnia?
Toż takie niskie bezrobocie mamy w powicie! Tak rzecze starosta i sam członek etatowy. Jakim więc cudem ludzie muszą czekać aż tak długo?
Proszę sprawdzić jaki będzie czas oczekiwania na rejestrację. [...]
 MRJ
 Iława, Czwartek 24-09-2015
Odp. 
O jaką rejestrację w PUP chodzi?
Prosimy o podanie szczegółów na adres:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 29-09-2015

33757. 
Odnośnie wpisu numer: 33751

A kto ich jeszcze poprze? Ludzie już mają dość zakłamania platfusów i ich rozkładających kraj rządów Tuska i Kopaczowej. Nikt już nie da się nabrać i nie wierzy w ich obiecanki cacanki. Platforma jest skończona razem z jej "nierządem". Także oni mogą skakać jak pajace i obiecywać cuda na kiju ale i tak nic nie wskórają.
Żegnamy platformersów, nieudaczników, kombinatorów. Jesienią spadajcie na szczaw i mirabelki, sługusy Angeli. Żegnamy was nieczule i już! Nigdy nie wracajcie patałachy.
p.s. Jeszcze jedno, weźcie sobie terrorystów do siebie do domów bo my ich nie chcemy!!! Won z naszej Polski!!! Weźcie ich sobie na łeb a nie nam ich wciskacie. Najpierw zadbajcie o Polaków i Polskę a potem o obcych. Zdrajcy!!! Czerwone ryje!!!
 MRJ
 Iława, Czwartek 24-09-2015

33756. 
Odnośnie wpisu numer: 33744

Panie Bartoszu!
Cała ta Przestępcza Organizacja podająca się za niby obywatelską to jedna wielka kpina! Sieją propagandę i myślą, że ludzie to skończeni idioci.
[...]
Ludwiczek Dorn: "To nie jest tak, że Polska pod rządami Platformy stała się szambem. Może ostatnio za bardzo zaczęło zalatywać gównem, ale na pewno nie zamieniła się w szambo".
O czym mowa? Platforma w październiku odpłynie na falach gnojówki, którą wszyscy już czujemy.
Ma Pan całkowitą rację. Proszę dalej pisać bez przymykania oczu i wytykać wszelakie błędy oraz granie pod publiczkę oraz branie na litość. Proszę nie zrażać się durnymi zaczepkami rodem z piaskownicy, bo to jest właśnie w stylu platfusów. Oni inaczej nie nie potrafią, bezczelni do granic możliwości, do celu po trupach.
Panie Bartoszu, bynajmniej ja proszę o więcej, nic tak mnie nie cieszy jak wytknięcie "naszej podwórkowej" Niby Obywatelskiej faux pas.
 MRJ
 Iława, Czwartek 24-09-2015

33754. 
Odnośnie wpisu numer: 33751

Nasz szpital POWIATOWY, i te poradnie szumnie na tabliczkach nazwane SPECJALISTYCZNE, a dostać się do neurologa czy okulisty nie można.
Dostęp do podstawowych świadczeń to jedna wielka ściema!
 stokrotka
 Iława, Czwartek 24-09-2015

33751. 
Odnośnie wpisu numer: 33744

Dlaczego anonim nie ma odwagi na forum publicznym podpisać się swoimi prawdziwymi personaliami, lecz tchórzliwie unika kompromitacji chowając się za ścianą? To jasne – bo przyświecają mu nieuczciwe intencje.

1. We wiosennym Marszu Życia szli ponad podziałami działacze, a także sympatycy niemalże wszystkich ugrupowań politycznych, społecznych, a nawet gospodarczych.
2. Nie muszę być adwokatem PiS żeby zauważyć, iż w obydwu marszach, wtedy i teraz, nie brał udziału ani jeden kandydat z partii Kaczyńskiego, który startowałby za chwilę w wyborach.
3. Tutaj i teraz niegodziwość środowiska Platformy z nazwy Obywatelskiej jest potworna do tego stopnia, że nie wahają się lansować przyjeżdżając do Iławy nawet z najdalszych zakątków okręgu wyborczego nr 34 (Elbląg, Ostróda) i korzystać z naiwności niezorientowanych mieszkańców Iławy oraz wyrachowanych działaczy.
4. Osobnym tematem jest postępowanie Pani przewodniczącej Jadwigi Abramowicz, która znowu wykorzystuje całe stowarzyszenie – a więc wiele chorych i skrzywdzonych kobiet o różnych poglądach – do własnych partykularnych celów politycznych. Widać, że zakończony klęską niegdyś jej start wyborczy z list Platformy nie nauczył tej Pani niczego.

Nie waham się tego powtórzyć i będę o tym pisał w swoich felietonach.
Marsz Amazonek znowu wykorzystany do celów propagandy politycznej.
Na miesiąc przed wyborami lansowanie się kandydatów z Platformy jest obrzydliwe, OBRZYDLIWE! Po prostu brak słów na taką bezczelność.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 24-09-2015

33750. 
Odnośnie wpisu numer: 33713

Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem, kłamaliśmy w nocy...
„Czy chcesz, by oni nadal decydowali o twoim bezpieczeństwie?”

 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 24-09-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 43 44 45 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 223 224 225 ... 360 361 362 następna ] z 362131000604


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.