Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

40993. 
SZUKAMY ZŁODZIEJA

Najpierw ukradł portfel, by przy użyciu karty kilka razy wypłacać pieniądze w bankomacie marketu Biedronka przy ul. Ostródzkiej w Iławie.
Ma około 50 lat. Ubrany w ciemną koszulkę polo i czapkę z daszkiem. Na ręku charakterystyczny zegarek z białym cyferblatem i wskazówkami. Okulary przeciwsłoneczne i znamię na lewym policzku.
Każda informacja jest ważna. Dzwoń na policję.
Czytaj Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 27-10-2019

40992. 
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na gali 60-lecia swej działalności w sposób upokarzający potraktowało dzieci, które nie zajęły podium. Zostały zaproszone na galę chyba tylko po to, by przyglądać się jak odbierają nagrody inni.
O tyle, ile można to wytłumaczyć nastolatkowi, o tyle sześciolatek ze łzami w oczach nie zrozumie dlaczego go zaproszono i olano, skoro też włożył pracę i uczucia w rysunek.
Gratuluję dzieciaczkom wygranych. Zasłużyliście. Ale drodzy "przyjaciele dzieci" nie proście dzieciaczków, które nie zostały chociaż wspomniane po to, by rodzice przez kolejne dni musieli upewniać je, że są wartościowe i ważne.
Cukierki pocieszenia dawane "na zapleczu" to upokarzające.
Smutek i rozczarowanie.
 mama płaczącego sześciolatka
 Iława, Niedziela 27-10-2019

40989. 
Tęczowy Piątek. [...] Niech no tylko któryś z prostacko-inteligentnych nauczycieli lub dyrektorów spróbuje wprowadzić do którejkolwiek szkoły seksualną ideologię zboczeńców LGBT, to mu tęczę zrobimy wielkości żagla spinakera nad oknami domu. [...]
 woźny
 Iława, Niedziela 27-10-2019

40986. 
BAŁAGAN ROWEROWO-CHODNIKOWY

Wygląda to jak dwa pasy: jaśniejszy i ciemniejszy, oddzielone czerwoną linią. Można odnieść wrażenie, że ciemniejszy to droga rowerowa, a jaśniejszy to chodnik. Ha! Nie zawsze!
I tu mamy pole do niemal „III wojny światowej”. O co chodzi: wyjaśniamy na przykładzie ulic Wyszyńskiego i Kościuszki w Iławie. Zobacz w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 25-10-2019

40984. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 [anonim]
 Iława, Piątek 25-10-2019
Odp. 
Musimy najpierw to wyjaśnić.
A przy okazji dziękujemy za ważny temat.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 25-10-2019

40983. 
WIELKA WODA, WIELKA KASA

Kolejne afery w Polskim Związku Wędkarskim oraz w Państwowej Straży Rybackiej. Kiepska promocja Iławy i regionu. Co na to zarząd powiatu iławskiego?
Po naszych publikacjach Magazyn Śledczy Anity Gargas w TVP1: czwartek 24.10, godz. 22:25.

Zwiastun:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/628797014319419
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-10-2019

40981. 
Takie standardy teraz w ratuszu miejskim...
Nasz ukochany demokrata, wolnościowiec, liberał, gorący zwolennik transparentności i przejrzystości życia publicznego i samorządowego - przypadkowy burmistrz Dawid Rower Kopaczewski - spotkał się w ratuszu z organizacjami kombatantów [...] w sprawie "zmiany formuły" święta niepodległości.
Niestety nasz cudowny "Powiew Wiosny" zażyczył sobie, że spotkanie nie może być otwarte dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza zatrzasnął drzwi przed prasą.
Wyczytałem w Kurierze, że za zamkniętymi drzwiami miał przekonywać kombatantów do "zmiany formuły" święta 11 Listopada.
Bać się czy śmiać?
Czy może być bardziej śmieszno niż jest? Dotychczasowe "osiągnięcia" przypadkowego burmistrza pozwalają przypuszczać, że zamiast hymnu polskiego zaczniemy w tym roku od socjalistycznej międzynarodówki, a zamiast flag narodowych wywieszone zostaną tęczowe w kolorach LGBT [lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści].
I wiecie co? Ja wcale nie żartuję.
Pamiętacie jaką piosenkę unijną z taśmy odgrywał Rower na dziedzińcu ratusza wiosną? A pamiętacie jak zniknęły potem nasze flagi narodowe z masztów miejskich na terenie całego miasta?
I wiecie co? To nie były żadne przypadki. Tak wygląda testowanie.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 24-10-2019

40980. 
Nasze chłopaki w programie telewizyjnym „Mam talent”. Nietuzinkowo śpiewają, tańczą, wykonują salta ze szpagatem albo dosłownie wymiatają z bronią nunchaku. Zachwycają jurorów i publiczność w całej Polsce. Zaglądamy za kulisy programu i rozmawiamy z lokalnymi talenciakami. Zobacz w gazecie Kurier Iławski na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-10-2019

40979. 
Targowisko miejskie w Iławie to obraz nędzy i rozpaczy.
Należy wykonać prace naprawcze.
Murki się rozpadają, deski na ławeczkach i stołach handlowych spróchniałe, zielsko zamiast kwiatów, nawierzchnia nierówna, wejście dziadowskie, ogrodzenie naprawić.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 24-10-2019

40978. 
Odnośnie wpisu numer: 40971

Panie Adamie, no przepraszam...! Zachowuje się Pan niczym dziecko w piaskownicy.
Zabrali zabawki to się obrażam i odchodzę...
Ma Pan teraz spokojną pracę w Ostródzie, więc mógłby się Pan skupić na dorywczej pracy w Radzie Miejskiej Iławy.
Czy nie widzi Pan, że nasze miasto tonie...? Nie tylko finansowo! Dziś zło tęczowe wchodzi do ratusza wszelkimi sposobami.
[...] Okay, nie chce Pan współpracować z kilkoma wstrętnymi zdrajcami i łobuzami ze swojego komitetu wyborczego, jak Miecznikowski, Praskowa, Rychlikowa, którzy rękoma Młotka zostali "kupieni" [...] i PO ze starostwa powiatowego dyryguje piekłem.
Proszę skreślić zdrajców, ale współpracować z pozostałymi. Mieszkańcy też widzą, że tak niekompetentnego i cynicznego kierownictwa Rady Miejskiej w iławskim samorządzie dawno lub nigdy jeszcze nie było...
Ale ale!
Co się stało z Adamem Żylińskim, wojownikiem...???!
 Madonna
 Iława, Czwartek 24-10-2019

40977. 
Proszę o sprawdzenie, co tak okropnie śmierdzi od kilku dni w Iławie.
Na przykład przy ul. Smolki nie można otworzyć okna - tak intensywnie czuć niesamowity smród. Padlina???
Znajoma dostała alergicznego kataru... Czym jesteśmy truci?
Kurierzy, proszę o interwencję.
 jedna taka
 Iława, Środa 23-10-2019

40976. 
STOP-CHAM

[skrzynka]: „Jak tędy ma przejść bezpiecznie przechodzień po pasach? Jak tędy ma przejechać bezpiecznie kierowca, który zbliża się do zakrętu? Brak słów”.
Iława, ul. Królowej Jadwigi, skręt do Grunwaldzkiej.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 23-10-2019

40975. 
Odnośnie wpisu numer: 40973

Nawiedzeni często lądują tam, gdzie ich miejsce.
Był Palikot, wymyślony przez Tuska [...]. Dołączył do niego Miller i jako koalicja przegrali sromotnie.
A teraz czerwoni wymyślili, że ich kumpelą jest gej-rowerzysta. [...]
Niech zatem Biedroń śmiało (nawet nie śmisznie) powie: w jaki sposób rozmnażają się geje-rowerzyści, bo jak pytam iławiaków, to raczej nie wiedzą.
 Iława pyta, my pytamy
 Iława, Środa 23-10-2019

40974. 
Odnośnie wpisu numer: 40966

MAPA GŁOSÓW NIEWAŻNYCH

Wybory sejmowe 2019. Mapa głosów nieważnych w gminach. Zwraca uwagę dziwnie punktowy, niejednolity charakter zjawiska, zwłaszcza przy wartościach maksymalnych (najciemniejszy kolor sięga 4,72 proc.).
W powiecie iławskim „rekordzistą” jest gmina Kisielice. Czemu akurat ta? Co łączy ją z innymi wysoce „nieważnymi” gminami? Czekamy na wasze wnioski i komentarze – public lub priv: forum@kurier-ilawski.pl
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 22-10-2019

40973. 
Konfederacja Targowicka ma do wyboru dwie drogi:

1. Jako konstruktywna opozycja rozsądnie dyskutująca z rządzącym PiS.
2. Nadal waląca w PiS jak w bęben, idąc ramię w ramię z postkomuchami.

W pierwszym przypadku powiększy stan posiadania i dobrze się przysłuży Polsce, zaś w drugim - wyląduje w odbycie politycznym razem z Kukizem i Palikotem.
 Zbychu
 Iława, Wtorek 22-10-2019

40972. 
GNIOTY WYBORCZE 2019

Opadł kurz po wyścigu do parlamentu. Toasty wzniesione, łzy szczęścia lub rozpaczy – otarte. Teraz możemy subiektywnie pobawić się w poszukiwanie największych wpadek kampanii wyborczej, popełnionych przez kandydatów lub ich sztaby z okręgu elbląskiego (klipy video, plakaty, banery, fotki, ulotki itp.).
Czekamy na Wasze propozycje. Adres e-mail: forum@kurier-ilawski.pl

Posłuchaj felietonu audio:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/534650193746135
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 21-10-2019

40971. 
Odnośnie wpisu numer: 40962

„Z grona Rady Miejskiej planowałem odejść już na początku 2019 roku.”

Panie Adamie! To już kolejny przejaw niezrozumiałego braku szacunku dla wyborców i również zadziwiająco katastrofalny poziom odpowiedzialności za Pana „ukochane miasto”.
Jesienią 2018 roku mieszkańcy Iławy powołali Adama Żylińskiego do składu Rady Miejskiej. Społeczeństwo zawarło z Panem kontrakt, którego warunki Pan przyjął. Powstało nowe zadanie główne: doradcy i kontrolera interesów miasta.
To nie tylko przywilej, ale również zobowiązanie. Umowa obowiązuje 5 lat.
Czy zapytał Pan wyborców o zwolnienie z tej umowy? A przecież miał Pan rekordowo najwyższy wynik spośród wszystkich radnych. Uprzejmie zatem proszę dokończyć to, co Pan zaczął.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 21-10-2019

40970. 
Dawid Rower Kopaczewski:
"wzięliśmy udział w szkoleniu 2 grupy pracowników ratusza podnoszącym umiejętności komunikacyjne z elementami treningu nowych kompetencji, m.in. motywacji i jasnego określania potrzeb".
Co to jest za neo-marksistowska bełkotliwa nowomowa?!
Nowe standardy rządzenia: budżet miasta płonie a Dawid Rowerzysta szkoli się z motywacji i określania potrzeb.
No rewelacja Panie Burmistrzu! Jeszcze niech pan napisze, że ma pan "używaną oponę do STARa i oryginalną plakietkę dla bramkarzy" (cytat z filmu "Poranek Kojota").
Już nie wiem czy mam płakać czy się z tego wszystkiego śmiać.
A tak już na serio to może Kurierzy zapytają iławskiego włodarza, kto za te wypasione szkolenia płaci i oczywiście ile?
 turkuć podjadek
 Iława, Poniedziałek 21-10-2019

40969. 
„PARADA PIERWSZAKÓW” POWRACA!

Zbiorowe fotki klas pierwszych szkół podstawowych!
Zapraszamy do gazety Kurier Iławski na stronę 10.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 20-10-2019

40968. 
Odnośnie wpisu numer: 40962

O! Piękny efekt projektu dla dzieci i młodzieży na nieformalnej plaży koło przystani "Skarbek" na Lipowym Dworze.
[Otwarta Strefa Aktywności OSA].
Korzystajcie dorośli z dziećmi póki czas i pogoda pozwala, bowiem mamy tam m.in. nawet zabawki z piaskownicą dla małych dzieci oraz dla dorosłych stoliki z szachownicą.
Pięknie, pięknie! Dziękuję Panie Adamie!
 skrzydłowy adamowy
 Iława, Niedziela 20-10-2019

40967. 
Banialuki, PO prostu banialuki...
Jeśli ktoś twierdzi, że na szpitalnym SORze badania - ciśnienia, pulsu, EKG, RTG, krwi, moczu, wpisanie danych do systemu, wywiad lekarza ogólnego i diagnoza specjalisty - mogą potrwać krócej niż godzinę, to jest zwykłym ignorantem.
Przez godzinę to można pacjentowi powiedzieć: "Jesteś zdrowy, wypad."
Zwłaszcza na takim zadupiu PO-wskim jak Iława.
 zaryglowany matoł
 Iława, Sobota 19-10-2019

40966. 
WYBRALIŚMY!

Wybory 2019. Kto zwycięzcą, kto przegranym? Pełne podsumowanie wyników lokalnych kandydatów. Powiat iławski okazał się znowu na tyle słaby, że kolejną kadencję nie będzie miał reprezentanta w parlamencie krajowym. O szczegółach przeczytasz w gazecie Kurier Iławski na str. 5
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 18-10-2019

40964. 
Odnośnie wpisu numer: 40942

Druga strona medalu.
Dawid Kopaczewski z partii "ROWERZYŚCI Roberta Biedronia" od samego początku nie miał poparcia w Radzie Miejskiej Iławy, więc musi "kupować" głosowania radnych różnymi gadżetami.
Stąd bierze się cały ten kolejny cyrk z reanimowaniem kolejnego cholernie drogiego trupa, jak FamaRock.
Układanka wynika to z tego, że w klubie radnych PO są muzykalni radni, np. Tomasz Woźniak i Tomasz Sławiński, którzy obiecali ten festiwal swojej małej grupie wyborców.
Po znamiennej prestiżowej porażce w maju [2019 roku], gdy Kopaczewski nie uzyskał od Rady Miejskiej ani wotum zaufania, ani absolutorium za wykonanie budżetu, natychmiast skumał się z bonzami PO i jego, jak to się mówi w Iławie, "sztabem PO w starostwie", czyli Maciejem Rygielskim i Bernadetą Hordejuk. #SilniRazem
Wspólna łajba jakoś płynie. Choć dziurawa nabiera wody, to suśmajtkowie zamiast zatykać przelew strumienia pod pokładem wspinają się w panice na maszt i wyglądając lądu krzyczą do publiki pocieszając się nawzajem: "Damy radę! Już blisko! Damy radę! Jeszcze trochę!"
 Antonio
 Iława, Piątek 18-10-2019

40963. 
Odnośnie wpisu numer: 40951

Pretensji do moderatorów forum nie mam. Sądzę, że robią dobrą robotę. Uważam, że gdy "wycinają" to rozsądnie.
Pamiętam sytuację kiedy komentator puścił wpis, a potem sam dziękował moderatorowi, że on ten wpis zablokował, bo mógłby gość napytać sobie biedy.
W końcu moderator od tego jest, żeby pilnować porządku na Forum.
 wyborca gminny
 Iława, Piątek 18-10-2019

40962. 
Odnośnie wpisu numer: 40957

Szanowny Panie!

Nigdy nie obrażałem się na Iławę! Co też Panu przychodzi do głowy?
Z grona Rady Miejskiej planowałem odejść już na początku 2019 roku. Powstrzymywała mnie jedynie niecierpliwa nagonka wywołana przez nieprzyjaznych mi ludzi, bym uczynił to jak najszybciej. A ja wszelkiej maści nacisków nie znoszę najbardziej.

W iławskim samorządzie kadencji 2018-23 czuję się - proszę wybaczyć - ale nazbyt obco, bo to przestał już być mój świat. Inne priorytety, inna filozofia zarządzania miastem, inny system wartościowania lokalnych spraw, inny przekaz publiczny. Staram się to zrozumieć i nie próbuję dokonywać najmniejszej oceny jaki czas dla Iławy okaże się lepszy.

Od działalności publicznej trzeba potrafić się uwolnić bez zbędnego hałasu - wręcz odwrotnie - z dużym, przede wszystkim wewnętrznym spokojem. To właśnie próbuję zrobić. Dlatego proszę mi w tym nie przeszkadzać. Czy to moje zbyt wygórowane oczekiwania wobec całej plejady nienawistnych hejterów, jacy mi towarzyszyli w życiu publicznym odkąd pojawił się ten nadzwyczajny wynalazek w postaci gwarantującego anonimowość internetu?

Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że większość naszych szanownych iławian uzna, iż nie oczekuję od nich zbyt wiele, prosząc jedynie o powściągliwość w ocenie mojej decyzji...
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 18-10-2019

40961. 
MOTO-KURIER: „TESTOSTERON”

W kolejce do serwisu bywają takie sytuacje, gdy faceci się absolutnie nie denerwują i grzecznie, ze wzrokiem jak „sroka w gnat”, czekają na zwrot auta, bo... Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/914552632272389

MOTO-KURIER co miesiąc w gazecie KURIER IŁAWSKI. Plotki i ploteczki z lokalnego rynku motoryzacji przy współpracy z ProfiAutoCzęści Woźnicki.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 17-10-2019

40960. 
Odnośnie wpisu numer: 40951

Janie, co Ty za piramidalne bzdury wypisujesz?!
Podpisy pod kandydaturą na senatora miały zupełnie inny charakter niż podpisy na liście poparcia wskazanej partii politycznej do Sejmu. W tym drugim przypadku, w trakcie zbierania podpisów, nie wymienia się nazwisk kandydatów.
Konkluzja w przypadku Żylińskiego mogła być tylko jedna: z chwilą zarejestrowania się na liście PSL, Żyliński unieważnił swój start na senatora i tym samym straciły ważność wszystkie zgromadzone podpisy złożone na zupełnie innym druku.
 iławianin [397]
 Iława, Czwartek 17-10-2019

40959. 
Odnośnie wpisu numer: 40952

O ile mnie pamięć nie myli to małżonka Pana Obrębskiego też pracuje, bądź pracowała w tym samym przedszkolu.
Nie mam nic do tego Pana. Mało tego, Pan Obrębski ma świetną opinię jako trener sztuk walki.
Ale jeśli prawdą jest co piszecie o sposobie zatrudnienia to jestem po prostu w szoku!
To, co wyprawia Kopaczewski w ostatnim czasie jest tak bardzo żenujące, że ciężko tę żenadę przypisać do czegokolwiek.
Chłopaku! Mie radzisz sobie z tym urzędem. Ustąp, odejdź, zostaw Iławę w spokoju zanim ją zrujnujesz do zera.
A swoją drogą - to pozdrawiam Modero Kuriero, który hamuje tutejszą sektę ASF [Apatia, Sekciarstwo, Fejsbukowanie] przed zalewem tego forum totalną gnojowicą skierowaną na anty-kopaczy.

[skrót ASF: Afrykański Pomór Świń]
 Jan Niezbędny
 Iława, Czwartek 17-10-2019

40957. 
Odnośnie wpisu numer: 40951

Jan, zostałeś "zrobiony w jajko" skoro zbierałeś podpisy na kandydata "Adama Żylińskiego", a ten zmienił barwy i na podstawie tych podpisów wystartował z ekipy PSL.
Żyliński znowu obraził się na Iławę skoro ogłosił, że wycofuje swój mandat nawet radnego miejskiego. Jego wola, za rok wybory prezydenckie.
 wyborca gminny
 Iława, Środa 16-10-2019

40956. 
Wybory jak wędkarstwo.
Obywatel Piotr Żuchowski miał doskonałe branie jak się tylko pokazał na scenie wyborów do powiatu a potem do sejmiku wojewódzkiego. [...]
Należało mu się dobre stanowisko w powiecie.
Za 4 lata, jak sądzę, wystartuje do samorządu wojewódzkiego gdzie czeka go zwycięstwo i kolejne wysokie stanowisko.
I dlatego, jak pomnę, władze PSL pchnęły go do ministerstwa kultury do stolicy. [...]
Oczywiście CZAS ucieka, ŚMIERĆ nas goni, NIEBO czeka.
 Spartakus
 Iława, Środa 16-10-2019

40955. 
Odnośnie wpisu numer: 40942

... a gdy wam starsi i doświadczeni ludzie mówili, że za wcześnie jeszcze na waszego młodziutkiego kandydata Kopacza, działacza świetlicy osiedlowej Stare Miasto, że niech się pouczy przy starych wygach, a później kieruje miastem z rozwagą i rzetelnym zapleczem doświadczenia - to zjadaliście w internecie każdy taki głos rozsądku. Dawaliście popis swoich chamskich wycieczek personalnych.
A tak, to macie - rozrzutność na prawo i lewo.
Lulek, Sound, Fama, fajni kumple, deskorolki, rowery, tęczowe wariatki, jakieś dziwne spotkania, które nic nie wnoszą konkretnego do życia publicznego, a wynoszą pieniądze z miasta, etc...
 oczami wyborcy
 Iława, Środa 16-10-2019

40954. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety Kurier Iławski:

–> nowe rozkłady jazdy pociągów i autobusów!
–> wybory: kto zwycięzcą, kto przegranym?
–> rozkręcił gaz, wybuch był blisko!
–> parada pierwszaków powraca!

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 16-10-2019

40952. 
Z tematyki odnowy i powiewu młodości w Iławie.
[...]
Matka burmistrza Dawida Kopaczewskiego [...], pracownica Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Iławie przy ul. Kasprowicza, ogłosiła wszem wobec w przedszkolu, że dyrektorem nowego żłobka przy Obrońców Westerplatte został Pan Krzysztof Obrębski, dotąd pracujący jako konserwator w ich przedszkolu.
Podobno kilka dni wcześniej matka burmistrza Kopaczewskiego kazała tamtemu złożyć dokumenty i błyskawicznie przeszedł rekrutację. [...]
[...]
Takie ręczne "standardy" obowiązują teraz w ratuszu iławskim.
 kucharka
 Iława, Środa 16-10-2019

40951. 
Odnośnie wpisu numer: 40948

Przed wyborami podpisałem listę poparcia dla Adama Żylińskiego, ale na niezależnego senatora z komitetu "Adama Żylińskiego". Za kilka dni wziął te moje i wielu innych podpisy, i nagle zarejestrował się jako kandydat na posła z listy PSL.
Czy to jest normalne? Czy to jest uczciwe? Czy ktoś z nich pytał mnie o zdanie w kwestii mego poparcia dla partii PSL? [...]
NIE.
Sam zebrałem dla komitetu "Adama Żylińskiego" podpisów około 25.
PO CO...?
Jak ja teraz wyglądam? [...]
Ale wybory się skończyły. Na Gajerku butelkami palą dalej. Eko zrobiło sobie wysypisko śmieci, szczury szaleją. Czyli wszystko po staremu.
Ps. Moderator też manipuluje po staremu.
 Jan
 Iława, Wtorek 15-10-2019
Odp. 
Owszem, moderatorzy „manipulują”.
Poprawiają błędy, wyrzucają ortografy, czasem interpunkcję.
Często muszą sprawdzać to lub tamto... Nierzadko tną...
Nierzadko uzupełniają lub korygują jak majster w teatrze.
Na 5-10 wpisów wpuszczają na scenę raptem jeden.
I to jest absolutnie prawdziwy dramat.
Takie „dziwne” forum.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 15-10-2019

40950. 
Odnośnie wpisu numer: 40927

"(...) Głosów, zbieranych dotąd przez Hordejukową po najdalszych PGR-owskich przysiółkach i remizach od ministrantów gminnych PO – nie wystarczy w tego rodzaju wyborach parlamentarnych. (...)"

Uuuuuuuuu, słabiutko, słabiutko... Bernadeta Hordejuk z całej gminy Kisielice zebrała tylko 360 głosów. Słabiutko, bardzo słabiutko... Taka słynna fachowiec od pozyskiwania środków finansowych (nie tylko na drogi, ale nawet na pierogi) nie zdobyła powszechnego uznania na prowincji... I to pomimo tysięcy fotografii z przystojnym burmistrzem Ryszczukiem...
I to pomimo tak żenująco giętej propagandy w powiatowym bezpłatniku drukowanym u Niemca w Olsztynie i rozdawanym w stodołach na friko za pieniądze podatników.
Za mało "jazdy" było...? Za płytko czy za szeroko...?
 Ola Mała
 Kisielice, Wtorek 15-10-2019

40949. 
SZALONA INWAZJA ARLEKINÓW

Od rodzimych gatunków są o wiele bardziej agresywne. Biedronki azjatyckie, zwane arlekinami, szukają miejsca do zimowania. Zbierają się w duże grupy, włażą przez okna, przez szczeliny na poddaszu. Szczególne zagrożenie stanowią dla osób uczulonych, u których mogą wywołać ostre alergie (bardziej niebezpieczne od osy, pszczoły czy szerszenia). Na filmie: budynek klubowy na stadionie w Iławie. Nie lekceważ! Uważaj!

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/441336846503099
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 15-10-2019

40948. 
Odnośnie wpisu numer: 40927

Do Adama Żylińskiego.
Mimo wszystko szkoda, gość w kwiecie wieku, na salonach bywały.
Szkoda, Panie święty!
Nieprzyjazny naród iławski niesłusznie pognębił Go, nie zasłużył na taką awersję wtenczas kiedy odsunęli go z Ratusza i teraz z możliwości godnego zakończenia kariery publicznej.
Patrz jak nad iławskie wody trupie wzbija się jakiś płaz w skorupie.
Adamie! Jeszcze przed Tobą nowe wyzwanie, nie musi być w samorządzie. Wygłoszę Ci słowami (też Adama są one):
Nie patrz na tych co „takie widzą świata koło, jakie tępymi zakreślają oczy”, a „tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga i łam czego rozumnie złamie”.
Jeszcze powstaniesz na proste nogi z kolan podcięty i pójdziesz… hen za morze daleko.
 Spartakus
 Iława, Wtorek 15-10-2019

40947. 
Odnośnie wpisu numer: 40942

Perfidne manipulacje szefa ratusza i szefowej ICK.
Wszystkie inwestycje drogowe w mieście kontra fajerwerki typu festiwale Soundlake i Fama.
Z czego żyje ICK? Z dotacji budżetowej i własnych dochodów. Można obniżyć dotację z budżetu i te środki przeznaczyć na remont ul. Jagiełły czy wiele innych pilnych inwestycji.
Wystarczy chcieć.
Ale burmistrz Dawid Kopaczewski nie chce. Nie chcą też radni klubu PO, którzy wyciskają biznesik dla siebie. Zamiast drogi będzie koncert, a zamiast chodnika, przedszkola, remontu szkoły - będzie kolejny łomot muzyczny, tym razem - rockowy. Kolejna kiełbasa dla masy.
Czyli mamy igrzyska zamiast chleba.
W zadłużonym po uszy mieście.
I jeszcze genialny komentarz Kopaczewskiego w reportażu video.
"FAMA kosztowała 170 tysięcy, z biletów wpłynęło 60 tys. zł".
Burmistrz mówi, że "to całkiem nieźle".
Słyszycie to? Impreza jest deficytowa na poziomie 110 tysięcy złotych, a burmistrz mówi, że to nieźle...!!!
Czy już czujecie co się tutaj od środka wyrabia...? Czujecie...?
 księgowa z ratusza
 Iława, Wtorek 15-10-2019

40946. 
Odnośnie wpisu numer: 40940

Platforma „Obywatelska” mistrzem głosowania w Zakładzie Karnym Iława.
Wypracowana „norma” wygląda tak jak w całym skorumpowanym kraju.
Stachu Gawłowski za chwilę stanie przed sądem z zarzutami korupcji, a mimo to kilkadziesiąt tysięcy ludzi głosuje na takiego typa. Co to za sort?
Jak więc wyglądamy lokalnie?
Tutaj w ZK wynik Bernadety Hordejuk bardzo „dobry”; w ścisłej czołówce.
Gratulacje.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 15-10-2019

40945. 
MISTRZ ROBERT GONTARZ!

Absolutny „czarny koń” wyborów sejmowych 2019 w okręgu elbląskim. Wśród starych wyjadaczy młodziutki Robert Gontarz przebojem zdobył czwarty mandat z listy PiS, startując z odległego 14. miejsca. Ten 26-letni ekonomista wszedł do sejmu z poparciem blisko 8 tysięcy głosów. Po swoim mateczniku w Działdowie to właśnie w Iławie zebrał największe zaufanie.
Pisywał felietony i reklamował się na łamach gazety Kurier Iławski. Gratulujemy!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 15-10-2019

40943. 
Odnośnie wpisu numer: 40941

Oj ludzie, jak Wam dogodzić?
Kultura jest najważniejsza. Nigdy na nią dość pieniędzy.
Drogi ulice infrastruktura to inny poziom, inne dotacje.
Bez kultury, imprez, miasto dziczeje. Nie rozwija się na zewnątrz.
Nikt tu nie przyjedzie. Każdy weekend lata impreza. Tak trzymać.
 Zibi
 Iława, Wtorek 15-10-2019

40942. 
Odnośnie wpisu numer: 40941

Oooo! Dlaczego duet manipulatorów - Lidia Miłosz i Dawid Kopaczewski - świadomie podaje dane ze sprzedaży biletów za szczytowy dla Famy rok 2104, co?
Potem z imprezy na imprezę było już tylko gorzej, coraz niższa frekwencja i coraz większe straty finansowe!
Dlaczego nie podali danych z ostatniej fatalnej Famy, co? Nie pasowały ostatnie dane do już dawno podjętej decyzji bez liczenia się ze zdaniem mieszkańców miasta?
Tak mają wyglądać "konsultacje społeczne", co?
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 14-10-2019

40941. 
DROGI ZACZEKAJĄ, FESTIWALE WAŻNIEJSZE

„Wrócę i opowiem sąsiadom z ulicy, że burmistrz Kopaczewski nadal nas oszukuje i martnotrawi publiczną kasę, bo chce znowu wydać ogromne pieniądze na kolejny festiwal muzyczny. Obiecywał w kampanii wyborczej, że teraz będzie inaczej i zmieni się podejście do społecznych potrzeb. Sami widzicie co się zmieniło. Jest jeszcze gorzej niż było” – mówi nam Krystyna Szkopińska, mieszkanka ulicy Jagiełły w Iławie.
Pełną relację z „konsultacji społecznych” w sprawie reaktywacji FamaRock Festival znajdziecie w najbliższym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy.

Zobacz reportaż video: Mirosław Zieliński
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/544793076294841
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 14-10-2019

40940. 
Odnośnie wpisu numer: 40929

Ostróda ma posła i senatora.
Nowe Miasto Lubawskie ma posła.
A Iława znowu została na lodzie.

Partia Obiecywaczy skutecznie podzieliła społeczeństwo i lokalną mapę.

Mamy tylko blamaż Bernadety Hordejuk, która z drugiego miejsca drugiej siły politycznej nie zdołała wejść nawet do przedsionka na czworakach.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 14-10-2019

40939. 
Odnośnie wpisu numer: 40918

Quo vadis liceum iławskie?
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 14-10-2019

40938. 
Potwierdzone wyniki PKW z godziny 18:00.
Dane ze 100% obwodowych komisji wyborczych w całym kraju:

SEJM

43,59 % - PiS
27,40 % - PO
12,56 % - SLD
08,55 % - PSL
06,81 % - KONF

SENAT

44,56 % - PiS
35,66 % - PO
05,72 % - PSL

Frekwencja: 61,74 %

Szczegółowe, potwierdzone wyniki wszystkich lokalnych kandydatów oraz uzyskane liczby w miastach i gminach podamy w gazecie „Kurier Iławski” (od środy).
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 14-10-2019

40929. 
"Syndrom Tczewski" to nie wyjątek - to reguła w Partii Oszustów.
To nawet nie jest partia polityczna. To stan umysłu.
Szajka pospolita.
Niesamowicie celnie to określił i zdefiniował zaledwie dwoma słowami nasz słynny KaczDogan z Żoliborza, ponoć śmieszny taki, kawaler bez konta w banku i bez prawa jazdy.
Geniusz.
A ja uzupełnię i rozwinę to, co widzę w Iławie i powiecie.
"Drugi Sort".
Specyficzna lumpen-elita, podwórkowa sitwa, szajbo-yntelydżenty po komunistycznych uczelniach, resortowe dzieci pogrobowców PRL-u, dla zmylenia nazywające siebie "liberałami", tacy specyficzni fajnoPolacy, zakompleksieni europejczycy z przywiślańskiego TenKraju.
Niezwykłe, aksamitne matoły.
Tęczowi pomyleńcy.
Jedna bezwolna, zbzikowana i skrzywiona masa baranów.
Wspólnota Miernot.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 11-10-2019

40928. 
Odnośnie wpisu numer: 40927

Może Pan to nazywać jak chce.
A skąd miał wystartować? PiS? PO?
Wybrał najbardziej neutralną formację PSL z Kukizem i bardzo dobrze!
Mądrzy iławianie wiedzą i pamiętają ile wkładu wniósł w rozwój Iławy i regionu pracując w Olsztynie czy w Warszawie. Za dokonania będą na niego głosować a nie za przynależność partyjną bo to jedyny człowiek z całej galerii twarzy, za którym idą konkretne czyny. Dla przypomnienia:

Żyliński: Teraz albo nigdy!
2007-03-07
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zylinski-Teraz-albo-nigdy/1700

Poseł ADAM ŻYLIŃSKI: Wolę opinię „samotnego wilka”
2008-12-24
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Posel-ADAM-ZYLINSKI-Wole-opinie-samotnego-wilka/2284

Burmistrza plany inwestycyjne dla Iławy
2016-09-28
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrza-plany-inwestycyjne-dla-Ilawy/4851

To człowiek, który ma konkretne, realne, namacalne oraz wymierne zasługi nie tylko dla Iławy, ale całego regionu. Powodzenia Panie Adamie!
 Mały Jaś
 Iława, Piątek 11-10-2019

40927. 
Odnośnie wpisu numer: 40893

Z tym słynnym już przeskokiem na za pięć dwunasta do "czerwonego PSL" to się Pan Żyliński ośmieszył wobec publiki.
W plątaninie złych decyzji widać jednak jeden, ale za to jakże ważki plus wszystkich plusów dla Iławy i okolic.
Swoim szalonym ruchem Żyliński zahamował kłębowisko żmij ze sztabu PO w starostwie ryglowym, ponieważ ich Bernadeta Hordejuk traci w ten sposób jakiekolwiek szanse na przeciśnięcie się w puli mandatów elbląskiego okręgu nr 34.
Zimna, koścista, marionetkowa Hordejuczka jeszcze w sierpniu już się witała z gąską - a tu masz, Żyliński wyskoczył i znowu zaszachował panią fachowiec od promocji szpitala fatalnej sławy.
Głosów, zbieranych dotąd przez Hordejukową po najdalszych PGR-owskich przysiółkach i remizach od ministrantów gminnych PO – nie wystarczy w tego rodzaju wyborach parlamentarnych. I dobrze. Dosyć już tej kary od niebios na Iławę. Bo za co...?
 Agent J-23
 Iława, Piątek 11-10-2019

40926. 
„JEDZIEMY DALEJ”

10 października 2019 przejdzie do historii dróg w Polsce. Łączna długość autostrad i dróg ekspresowych przekroczyła 4000 km (1670 km autostrad i 2354 km ekspresówek). To już więcej niż np. w Wielkiej Brytanii.
Nie koniec na tym.
Na kolejne odcinki budowlane wchodzą wykonawcy m.in. „naszej” trasy S-7 w kierunku stolicy. Rząd obiecuje dokończenie autostrad A1 i A2 oraz stawia ciężar na kontynuację rozbudowy bezpłatnych ekspresówek.
(foto: GDDKiA)
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 11-10-2019

40925. 
Odnośnie wpisu numer: 40914

Szanowny Panie Błażeju, współpraca z Panem podczas poprzednich Pikników Inspiracji była dla naszego zespołu absolutnym zaszczytem i ogromną przyjemnością. Bezinteresownie poświęcali Państwo razem z całym zespołem swój czas i zaszczepialiście pasję do robotyki a uczestnicy iławskiego święta nauki mieli dzięki Wam wspaniałą okazję do zgłębiania tej dziedziny nauki z pierwszej ręki.

Tym bardziej jest nam przykro, i czujemy się w tym sensie przegranymi, że zaproszenie na tegoroczną edycję do Pana nie dotarło. Całkowicie szczerze i otwarcie przyznajemy się do błędu, który popełniliśmy tworząc listę adresatów. Na samym początku przygotowań ogłosiliśmy na naszym oficjalnym profilu datę wydarzenia wraz z zaproszeniem do udziału dla wszystkich. Jak widać, to było za mało.

W istocie poprzedni burmistrz i Pana ojciec, Adam Żyliński, należał do pomysłodawców wydarzenia a dzięki Panu podczas pierwszej edycji gościliśmy studentów z Warszawy. Bardzo cenimy sobie cały Pana wkład w imprezę. Współorganizując z nami Piknik doskonale Pan wie, jak ogromnego wysiłku wymaga jego organizacja i jak każda, z pozoru błaha sprawa, może zaważyć o jego niepowodzeniu. Od pierwszej edycji był Pan dla nas wsparciem.

Proszę jednak uwierzyć, że brak zaproszenia dla Pana nie było działaniem celowym nowego burmistrza a zwykłym niedopatrzeniem naszego zespołu w natłoku spraw związanych z organizacją piątej edycji. Zapewniam Pana, że ta sytuacja była wynikiem ludzkiego błędu, w żadnym razie nie miała i nie ma podłoża politycznego. Obecny burmistrz, Dawid Kopaczewski nie ingerował na żadnym etapie w listę zapraszanych gości i od samego początku kibicował organizacji kolejnej już edycji tejże imprezy. Uzyskaliśmy od niego przyzwolenie do działania, zatem łączenie powyższego błędu z zamierzonym działaniem politycznym jest po prostu niewłaściwe.

Proszę przyjąć przeprosiny w imieniu zespołu organizatorów.

Z wyrazami szacunku:
 Beata Furmanek, kierownik Wydziału Komunikacji UM IŁAWY
 Iława, Piątek 11-10-2019

40924. 
Odnośnie wpisu numer: 40921

Panie urzędniku, jestem pełna podziwu Pana wybujałej wyobraźni.
Pisze Pan z pełną świadomością wyssane z palca bzdury.
Mam nadzieję, że karma kiedyś wróci do Pana ze zdwojoną mocą.
A może czas najwyższy pogodzić się z demokratycznym wyborem mieszkańców Iławy? Pomimo tego, że Rada Miejska jest zróżnicowana, zapewniam że umiemy współpracować ze sobą.
 Ewa Jackowska
 Iława, Piątek 11-10-2019

40923. 
Odnośnie wpisu numer: 40887

„KRÓLEWSKI ORSZAK ŚLUBNY II”

Pamiętacie? Mężczyzna w kamizelce z napisem „Ochrona” zablokował rondo, wysiadł z pojazdu i zaczął sterować ruchem, umożliwiając przejazd tylko kolumnie weselników syna znanego biznesmena meblowego (przy zajeździe Wielka Żuława w Iławie). Nie reagował na trąbienie innych kierowców. Poznaliśmy szczegóły. Chcecie wiedzieć co w tej sprawie zrobiła policja? Zapraszamy do gazety Kurier Iławski na stronę 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 11-10-2019

40922. 
Odnośnie wpisu numer: 40905

Czy wiecie, szlachetni iławianie, kto na przestrzeni ostatnich 30 lat w wyborach parlamentarnych osiągał najlepsze wyniki w Iławie? Żaden z kandydatów z Iławy, na przestrzeni tych lat, nawet się do niego nie zbliżył. Poszperałem trochę. Kosztowało mnie to kilka pracowitych wieczorów ale było warto!
Adam Żyliński 4-krotnie ubiegał się o mandat posła na Sejm RP.
W 1993 roku otrzymał w mieście 3.866 głosów.
W 1997 roku - 5.271.
W 2007 roku - 5.236.
Najtrudniej poszło mu w 2011, zdobył wówczas w Iławie 2560 głosów, ale też dostał się do wtedy do Sejmu. To była słynna akcja starostwa iławskiego poprzez wystawienie Żylińskiemu jako kontrkandydata wójta Harmacińskiego.
Szczęśliwie nie dali mu rady.
O mandat posła ubiegało się w latach 1991-2015 wielu kandydatów iławskich i poza Żylińskim nikt nigdy nie przekroczył 2 tysięcy głosów w Iławie.
Pali mnie ciekawość co wydarzy się teraz!? Żyliński ma bardzo skromną kampanię, bez nachalnych banerów i plakatów wiszących na każdym płocie. Nie sposób powiedzieć, czy to dobrze, czy źle...
 Eustachy Lewar
 Iława, Piątek 11-10-2019

40921. 
Odnośnie wpisu numer: 40916

Burmistrz Dawid Kopaczewski poprzez zatrudnienie kolejnego drugiego wiceburmistrza doprowadzi do zwiększenia zatrudnienia jakiego jeszcze w Iławie budżetowej nie było.
Będzie dwóch zastępców burmistrzów i jest jeszcze sekretarz, co prawda na 1/3 etatu, ale jest.
W poprzedniej kadencji Pani Mariola Zdrojewska była na stanowisku wice na 3/4 etatu i 1/3 na stanowisku sekretarza. Dziś każde z tych stanowisk jest osobnym pełnym etatem.
Tej sytuacji po cichu przygląda się radna Ewa Jackowska, która zbiera się do ofensywy i ataku na burmistrza Dawida Kopaczewskiego, niegdyś jej bliskiego przyjaciela. W kuluarach zaczyna się mówić o tym, że radna szykuje się do samego przewrotu w radzie miejskiej za cenę fotela wiceprzewodniczącej rady.
Radni PiS, nie dajcie się wciągnąć w jej brudne gierki, bo przegracie na tym, jak przegrał zdradzony przez nią Adam Żyliński. Przez to, że jej kiedyś zaufał przegrał wybory podwójnie [...].
 urzędnik z boku
 Iława, Piątek 11-10-2019

40920. 
KTOŚ TU NAS WKRĘCA W RONDO

Miało być inaczej, wyszło coś innego, a będzie jeszcze całkiem po innemu. Na kolizyjnym skrzyżowaniu przy markecie Kaufland zamiast powrotu świateł niespodziewanie będzie jednak rondo. Czy poprawi przepustowość iławskiej ulicy Wyszyńskiego? Szczegóły i projekt przebudowy zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 13. Co o tym sądzicie?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 10-10-2019

40918. 
Witam Pana [...] i jego serdecznego przyjaciela Piotra Cieślińskiego [PO] z Lidzbarka Warmińskiego, posła i kandydata PO-KO do sejmu, któremu szykuje się pozew zbiorowy za wykorzystywania dzieci i młodzieży z naszych szkół powiatowych w kampanii wyborczej.
Bez zgody rodziców!
Pan [...] w cały ten proceder wciągnął również swoją żonę-nauczycielkę z iławskiego liceum "Żeromka", Panią [...], która ze wszystkich sił pomaga Panu Cieślińskiemu [PO] w jego niecnym i skandalicznym procederze [...] agitacyjno-przedwyborczym, [...] surowo zabronionym przez prawo w ustawach i KONSTYTUCJI RP.
Hucpa edukacyjna!
Jako rodzice nie zgadzamy się na wykorzystywanie wizerunku naszych dzieci i młodzieży w kampanii wyborczej.
Przestrzegam wszystkich kombinatorów politycznych [...], że będziemy bezwzględni. Odszkodowania za wykorzystywanie wizerunku naszych dzieci będą bardzo wysokie.
"Ciało pedagogiczne z Ż" oraz pozostałych szkół powiatowych powinno wykazać się przynajmniej minimalną wiedzą z zakresu przestrzegania polskiego prawa i KONSTYTUCJI RP.
Dotrzymywania dobrych obyczajów nie wymagam, bo to się z domu wynosi lub nie. [...] Wstyd żałośni państwo [...].
 rodzice dzieci i młodzieży z powiatu iławskiego
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40917. 
Odnośnie wpisu numer: 40914

Nawet na rodzinie, nawet na dziecku byłego Burmistrza - się mszczą.
W normalnej rzeczywistości tego się nie można było spodziewać.
A jednak...
 Brutus
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40916. 
Odnośnie wpisu numer: 40912

No zobacz ich... wyzwolicieli "miasta z betonu"...
A tyyyyyyyle było krzykliwego hejtu, gdy Żyliński powoływał zastępcę...
Teraz co? "Młodość" woła "ratunku!"
Trzeba jeszcze więcej i szybciej wypychać z Ratusza takich fachowców merytorycznych jak Mariusz Korpalski z Działu Zamówień Publicznych.
Następne zadanie?
Otwarty Konkurs Publiczny w sprawie wyboru koloru naczyń szklanych użytkowanych w kuchence ratuszowej.
 Żołnierz Burmistrza Adama Żylińskiego
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40915. 
" K O N S U L T A C J E _ S P O Ł E C Z N E "

Wydanie drugie, poprawione: prowadzenie Dawid Rower.
Temat ustawki: usilne wskrzeszanie trupa festiwalowego "Fama Rock".

Obecnych około 20 osób:
- pracownicy centrum kultury;
- uśmiechnięta marionetka Dawida Rowera;
- buldogi z sekty Dawida, w tym jeden w stanie głodu narkotycznego;
- kilku sapiących radnych-bezradnych;
- jedna taka obrotowa [...] udająca bardzo wkurzoną;
- Tomasz Paździerzniak, pseudonim "Zapomniałem Oddać Kasę";
- kilku ogłupiałych gości z zewnątrz ("Co ja tu robię?! Co ja tu robię?!")
- rozsierdzona Krystyna Szkopińska w imieniu mieszkańców ul. Jagiełły

Scenariusz ustawki (autor znany):
- weszli na salę z ustaloną decyzją na wcześniejszej "Radzie Sekty"
- wyszli zadowoleni podtrzymaniem wcześniejszej decyzji "Rady Sekty"

Naszego młodego młodzieżowca Dawida Rowera miłość specyficzna z radnymi klubu Platforma Obywatelska rozkwita...

Rachunek: podatnicy miasta Iławy, zadłużonego po same uszy...
 pomocnik woźnego z prawej baszty
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40914. 
Refleksja po „Pikniku Inspiracji” w Iławie.

Impreza ta jest mi szczególnie bliska, ponieważ wraz z moim Ojcem Adamem Żylińskim należałem do grona jej pomysłodawców.

Podczas pierwszej edycji z uwagi na nieobecność producenta drukarek 3D przejąłem na siebie prowadzenie jego stoiska. Miałem też niemały wkład w sprowadzeniu kilku kół naukowych z Politechniki Warszawskiej na to wydarzenie.

Chcąc wesprzeć imprezę, przez kolejne 3 edycje prowadziłem nieodpłatnie stoisko związane z drukiem 3D przywożąc własny sprzęt i liczne wydruki 3D. Uważam, że cieszyło się to całkiem sporym powodzeniem.

Niestety w tym roku nie otrzymałem zaproszenia na imprezę.

Trudno tu mówić o przypadku i zaniedbaniu. Jednocześnie nie mam pretensji do „szeregowych” pracowników ratusza. Szkoda jednak, że najpewniej odgórna małostkowość o podłożu politycznym odebrała uczestnikom pikniku dodatkowe stoisko, a miasto nie skorzystało z darmowego uatrakcyjnienia imprezy.

Mówi się, że trzeba umieść przegrywać. To prawda. Ale od teraz zacznę dodawać, że wygrywać też trzeba potrafić...
 Błażej Żyliński
 Iława, Czwartek 10-10-2019

40913. 
Czy takie wulgarne wypowiedzi przystają "pierwszej damie Iławy",
żonie burmistrza Dawida Kopaczewskiego? [...]
 pan dżentelmen
 Iława, Środa 09-10-2019

40912. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski”.

–> A jednak będzie miała Iława drugiego wiceburmistrza.
–> Dziewczynki straciły matkę, co o ich losie zadecyduje sąd?
–> Przy markecie Kaufland jednak rondo zamiast świateł.
–> Desperat zginął na torach.

Zobacz pierwszą stronę gazety:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 09-10-2019

40911. 
Awaria na sieci kablowej Multimedia.
U mnie we wtorek od południa nie działa telewizja.
Tak poważnej i rozległej awarii nie notowano w Iławie od wielu lat.
Sygnału telewizyjnego nie ma całe Osiedle Podleśne.
Tak samo na Osiedlu Piastowskim.
 klient
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40910. 
Mimo słabej reklamy PATRYK JAKI przyciągnął w Iławie sporą publiczność.
Pełniutka duża sala w Starym Tartaku, no i bardzo ciekawe wystąpienie młodego, przyszłościowego polityka prawicy. Na koniec ciekawa dyskusja.
On jest w realu nie tylko przystojny, on jest jeszcze mądry gość.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40909. 
[...] [...] [...] A gdzie w kampanii wyborczej jest szanowna Pani senator Bogusława Orzechowska (PiS) z Ostródy? Brakuje spotkań bezpośrednich z wyborcami w Iławie.
 Don Pedro
 Iława, Wtorek 08-10-2019

40908. 
Odnośnie wpisu numer: 40900

Każdy z nas ma nadzieję na lepsze... Politycy nie mają wypisane na czole, że są zdrajcami, przekonujemy sie o tym zawsze na końcu, już po fakcie. Nic nie jest takie jakim się wydaje... Trzeba naprawdę spojrzeć z dystansem, żeby dostrzec, że kilka opcji politycznych to w rzeczywistości ta sama klika, ta sama sitwa.
Zmieniają się nazwy partii, szyldy, zmieniają się stołki, a ciągle rządzi ten sam "stary układ". Niektórzy już pół wieku żyją z naszych podatków i niegroźne im wybory.
Ludzie kochani! Przestańcie łykać propagandę.
SAMI OTWÓRZCIE OCZY! OCEŃCIE PO OWOCACH! CO KTO ZROBIŁ!
 Madonna
 Iława, Poniedziałek 07-10-2019

40906. 
SZOK! PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?

Sprawdzamy krążącą po Iławie informację o likwidacji przejazdu przy białym kościele.
Mimo ogromnych funduszy centralnych na modernizację linii Warszawa-Gdynia (10 mld zł), Iława jako jedyna pozostała ze szlabanem, a duet burmistrzów Włodzimierz Ptasznik & BERNADETA HORDEJUK nie załatwił ani wiaduktu ani tunelu, mimo rządzącej wtedy na wszystkich szczeblach PO. Dziś dla Pendolino chciałyby PKP podnieść prędkość i sterowanie do poziomu ERTMS-II, ale to wymaga likwidacji kolizji.

Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 06-10-2019

40905. 
Hallo! Czy wyście tam powariowali do reszty...?!
Ludzie! Co wy wyrabiacie...?!
Prący na posła zielony oligarcha ze wsi Szwarcenowo, przegrany w sensie etycznym i moralnym (wiecie o czym mowa) odbywa szalone zabiegi, by znaleźć się w sejmie.
Powiesił setki plakatów oraz banerów. Niedawno w prywatnej świetlicy z udziałem księdza proboszcza, zaprosiwszy seniorów, rzucał dziesiątkami obiecanek i zapewnień jak zostanie posłem. Proboszcz przytakiwał, więc udzielał się w kampanii.
Oligarcha sypał jak dzieciaczkom cukiereczki, dziesiątkami obietnic. Cztery lata temu i dziś. [...]
By zostać posłem, ta jakoby bogobojna postać walczy tylko o siebie i nie wierzcie w Szwarcenowie, że o was mu chodzi. Jeśli uwierzycie, jesteście głupcami. Otwórzcie oczy. Kiedy on wam dał lepsze życie? Że pieczone kuraki wam na gościny daje? Wódkę stawia, rozlewa do kieliszków? Takie jest wasze szczęście?
Ksiądz też powinien pomyśleć i zważyć kogo wspiera politycznie, wszak promować winien mężów przykładnych, wzorowych. Moralność waszego oligarchy jest wątpliwa [...].
Kierownictwo partii PSL, które go wystawiło niech się zastanowi nad nim i nad sobą, inaczej jest niewiarygodne i kompromituje się.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Niedziela 06-10-2019

40904. 
Odnośnie wpisu numer: 40897

A to dobre!
Mistrz wójt Harmaciński w białych rękawiczkach pozbył się szkodnika, co to nie tylko Wydział Budownictwa doprowadził do skandalu, wszystkimi siłami potem wyciszanego. [...]
[...]
Chłopcy z Ratusza i Starostwa myśleli, że są cwańsi od niezłego cwaniaka z Urzędu Gminy Iława. Ale już wiedzą, że resztki jedzą...
 geodeta [4]
 Iława, Sobota 05-10-2019

40903. 
BEZMYŚLNA ŚMIERĆ DZIECKA

Zszokowany ojciec małego Kubusia nie wierzył, że jego kobieta mogła uśmiercić 3-letnie dziecko. A jednak pochodząca z Dąbrówna mieszkanka Lubawy 27-letnia Katarzyna przyznała się. Czym zawinił chłopczyk? Gdzie doszło do śmierci? Jakie były okoliczności?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3 (tylko dla czytelników o mocnych nerwach).
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 04-10-2019

40902. 
Szczerze nie polecamy korzystania z usług filmowych firmy [...] z [...].
Na płytę z filmem z wesela czekaliśmy 8 miesięcy po wskazanym terminie z umowy.
Mamy nauczkę, że za umowę o działo nie powinno nigdy płacić się z góry. Przestrzegamy przed takimi umowami i firmami.
 Robert
 Rypin, Piątek 04-10-2019

40901. 
Nieładnie, nieładnie...
Ulotki wyborcze kandydatki Anny Węgłowskiej są powkładane nawet za szybę w ogólnych gablotach na klatkach schodowych.
Takie nachalne narzucanie się w miejscach niedozwolonych raczej szkodzi kandydatowi PiS niż pomaga.
 lokator
 Iława, Piątek 04-10-2019

40900. 
W całym powiecie iławskim pełno, gdzie się nie obejrzysz widnieją plakaty i banery PO-wców, szczególnie myszki Hordejukowiej oraz barona PSL, Zbigniewa Ziejewskiego.

Wizerunków tych z PO/PSL jest taka ilość w tak absurdalnych miejscach, że osobiście zastanawiam się skąd oni mają tyle kasy żeby to zrobić... A pewności, że się dostanie Hordejuk nie ma, bo są od niej bardziej rasowi i zasłużeni dla narodu (przepraszam, poprawiam: obywateli) PeOwcy jak np. opalony lanser Piotr Cieśliński czy obywatel europy Jacek Protas. A więc u Hordejuk dusza hazardzistki się ujawniła... Ziejewski dostając jedynkę poczuł chłop, że teraz szansa albo już nigdy, tym bardziej, że już nie młodzieniaszek z niego. Warszafka tego światowego chłopa kusi.

Przebywam w Polsce rzadko, praktycznie przestał to być już mój kraj zamieszkania. Dlaczego to piszę? Z opóźnieniem przeczytałem artykuł, że kolejna słynna polska marka, słynąca z niezawodności, bardzo doceniana w Polsce i innych krajach europejskich oraz na całym świecie przestaje istnieć... To wielki ZELMER, producent w szczególności świetnych odkurzaczy i robotów kuchennych, czyli tzw. małego AGD. Świetna jakość i cena. Doskonale zorganizowany serwis.

Jak do tego doszło? [...] Celowo zarejestrowana z Polsce specjalna Grupa BSH, znana z marek Bosch i Siemens, kupiła Zelmera w 2013 roku za śmieszne pieniądze po to, żeby go skasować i zaorać. Ministerstwo kierowane przez PO było zachwycone zaplanowaną i celową kapitulacją.

Czy wyborcy już zrozumieli? Co zostało z was i waszego kraju? Niemcy robią tu co chcą i robią z wami co chcą! Unimor, Elemis, Polam, Polamp, Eltra, Polar, Jutrzenka, Wedel, Romet, Tonsil, Diora, Optimus, JTT Computery, Ursus, Bizon, FSO itd. To tylko część polskich marek, których już nie ma, a każda mogłaby być globalną.

Mieszkam w Szwajcarii i często słyszę, że nie ma głupszego narodu od Polaków, że Polska ma m.in. kapitalne położenie i że powinna być jednym z najbogatszych krajów Europy i Świata, tymczasem zostaliśmy kolonią zbytu dla Zachodu, głownie dla Niemiec. Zostaliśmy wyrugowani z ogromnego rynku rosyjskiego, białoruskiego czy ukraińskiego i też głównie na rzecz naszych "adwokatów" w UE, czyli Niemców. [...]
 Polak, narodowości polskiej
 Iława, Czwartek 03-10-2019

40899. 
"Ciekawostki z geografii wyborczej RP".
Poparcie dla PiS w powiecie iławskim (sejm 2015) a granica z 1939 r.
Magiczna linia rzeki Drwęcy.
Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że z wyborów na wybory ta linia podziału ulega stopniowemu zatarciu a wyniki prawicy stale rosną.
 Andrzej
 Iława, Środa 02-10-2019

40897. 
Wiadomość z info-ratusza. Nasz ukochany postępowy Burmistrz Dawid Kopaczewski jednak powoła drugiego zastępcę. Zostanie nim Krzysztof Portjanko.
Czy Burmistrz Kopaczewski wie o tym, że tenże Pan swego czasu wyleciał z Wydziału Budownictwa [...] z wielkim hukiem za m.in. przekroczenie uprawnień przy budowach elektrowni wiatrowych? [...] Branże wie. [...]
Takich smaczków jest więcej.
Gdybym miał zdefiniować tego osobnika, to w kilku słowach powiem tak:
[...], kolesiostwo, kumoterstwo, układy i układziki, [...].
 budowlaniec [10]
 Iława, Środa 02-10-2019

40896. 
To jest świństwo i manipulacja.
[...]
[...]
Mają ludzi za głąbów czy jak?
[...]
 mieszkaniec [113]
 Iława, Środa 02-10-2019
Odp. 
Prosta rada: nie patrzeć tam – ani tym bardziej nie czytać.
Wtedy nie będzie powodu do denerwowania się... Ot co.
No i nie „reklamować”, bo nie zasługuje nawet na krytykę.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 02-10-2019

40895. 
Dzień dobry w środę!
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski”.

–> matka zabija 3-letniego synka psychotropami!
–> Jan Kobuszewski to był koleś z naszych stron!
–> Alina Szynaka w 50-tce najbogatszych Polek!
–> 70-latek popłynął w ostatni rejs po Jezioraku.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 02-10-2019

40894. 
LUBAWIANKA W 50-TCE NAJBOGATSZYCH POLEK!

Alina Szynaka, żona potentata meblowego Jana Szynaki z Lubawy, który ma fabryki m.in. w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście, znalazła się wśród 50 najbogatszych Polek w rankingu tygodnika „Wprost”. Jej majątek jest wart 54 miliony zł.
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 01-10-2019

40893. 
Odnośnie wpisu numer: 40882

"Jeśli iławianie oddadzą...." Zgadza się. Dzisiaj wielu mieszkańców widzi, na czym polega dobry gospodarz.
Namacalnie czuć i widać, kim dla Iławy jako burmistrz był Adam Żyliński, a czym są obecne "rządy"... Dlaczego cudzysłów? Dlatego, że tego rządzenia po prostu nie ma.
Tegoroczny budżet 2019 był w spadku po poprzedniku, przyszły będzie "dziełem" nieudolności. Inwestycji po Adamie Żylińskim starczy jeszcze na dwa lata. Potem nastąpi pustka, którą wypełnią fejsbukowe "piątkowniki", czyli komu ściskałem rączkę w tym tygodniu i kto mnie a ja jego poklepałem po pleckach.
Zostawmy to, bo żal za serce ściska.
Zmarnowane 5 lat, chyba że ci, co mówią głośno o referendum, przystąpią do działania.
Mamy za to szansę, by ten nasz człowiek, Adam Żyliński, który tak pięknie rozwinął każdy zakątek naszego miasta, powędrował na Wiejską do Warszawy i stamtąd pilnował naszych interesów i pchał kasę dla regionu, jak już to miało miejsce w poprzednich kadencjach.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40892. 
Odnośnie wpisu numer: 40890

Panie radny kochany!
Jak wy tam w Ratuszu, Panie/Panowie radni sprawdzacie/rozliczacie tego nowego Burmistrza Kopaczewskiego?
On na powołanie nowego SoundLake Festivalu nie potrzebował żadnych konsultacji społecznych. Zrobił i już. Lekką rączką wydał kilkaset tysięcy złotych i jest z siebie dumny.
A na Famę Rock trzeba robić wielkie zbiegowisko i udawać senat jak za czasów demokracji rzymskiej.
Po co te wszystkie ceregiele, chłopięce udawanie przejrzystości w ciemnej pakamerze?
 woźny
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40891. 
Odnośnie wpisu numer: 40890

[...] Co do samej Famy Rock Festival.
Miasto to nie tylko ulice i chodniki, place zabaw. Miasto to też życie kulturalne, którym kieruje powołana do tego instytucja określona w Ustawie o Działalności Kultury.
Doskonale wiem, że są w Iławie środowiska, które zdjęłyby jakiekolwiek festiwale i inne wydarzenia na rzecz chodnika drogi czy nowej ulicy. Dubaju z Iławy nie zrobicie a życie kulturalne musi tętnić czy Wam się to podoba czy nie.
Jestem za przywróceniem Famy Rock Festival!
 Olaf
 Iława, Wtorek 01-10-2019

40890. 
Odnośnie wpisu numer: 40884

Panie urzędniku, dziękuję za cenną uwagę.
Obejmując mandat radnego Rady Miejskiej w Iławie składałem wyborcze obietnice, które teraz konsekwentnie realizuję.
Zdaję sobie sprawę, że będąc osobą publiczną jestem poddawany ocenie wyborców przez całą kadencję. Każdy głos krytyki pod moim adresem ale konstruktywnej krytyki jest dla mnie cenny. Dzięki temu chronicie mnie Państwo przed popełnianiem błędów i za to Wam dziękuję.
 TOMASZ SŁAWIŃSKI, radny Rady Miejskiej w Iławie
 Iława, Poniedziałek 30-09-2019

40889. 
Odnośnie wpisu numer: 40881

KONTROWERSYJNE DOTACJE NA SPORT

Dodatkowych 16 tys. zł trafiło w Iławie na rozwój piłki ręcznej, 32 tys. do Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej, 7 tys. do Małego Jezioraka i 23 tys. do seniorskiej drużyny piłkarskiej Jezioraka. Radną Elżbietę Prasek zastanowiły pieniądze przekazane na ostatni cel.
O tym, jakie wyjaśnienia złożył radnym burmistrz Dawid Kopaczewski, przeczytasz w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-09-2019

40888. 
Odnośnie wpisu numer: 40886

Prognoza jedynej w Polsce socjologicznej pracowni prywatnej, która nigdy się nie "pomyliła" z wynikami wyborczymi (stan na 30 września br.):

Okręg nr 34 (elbląski), do podziału 8 mandatów:
- 4 - PIS
- 2 - PO
- 1 - SLD
- 1 - PSL
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 30-09-2019

40887. 
KRÓLEWSKI ORSZAK ŚLUBNY?

Sobota wieczór: „Takie rzeczy tylko w Iławie. Blokada ronda przez ochronę” – pisze czytelnik. Rzecz dotyczy skrzyżowania na drodze krajowej nr 16 przy zajeździe Wielka Żuława. Według świadków, ochroniarz zablokował ruch i nie reagował na trąbienie kierowców. Niewykluczone, że była to eskorta orszaku ślubnego syna jednego z najbogatszych meblarzy w regionie. Co sądzicie na temat takiego „królewskiego” zachowania na drodze publicznej?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-09-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 21 22 23 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 213 214 215 ... 385 386 387 następna ] z 387



102481747



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.