Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

34137. 
Odnośnie wpisu numer: 34134

Panie Włodku, skoro Pan prosi, zadanie wykonane.

Statut Miasta Iławy
Rozdział 5.
RADNI
§ 28. 1. Radny reprezentuje wyborców, utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, przyjmuje zgłaszane postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia ( wg niektórych osób czytaj nadgorliwy Radny/a ).
2. Obowiązek określony w ust. 1 jest realizowany w szczególności poprzez:
1) organizowanie spotkań z wyborcami,
2) dyżury w siedzibie Rady w terminach podanych do publicznej wiadomości,
3) informowanie mieszkańców o sytuacji Miasta i swojej działalności w Radzie ( ten zapis chyba nie jest lubiany przez wszystkich )
4) konsultowanie spraw wnoszonych pod obrady Rady,
5) przyjmowanie postulatów, wniosków oraz skarg od mieszkańców Iławy,
6) współdziałanie z osiedlami.
Rozdział 6.
KOMISJA REWIZYJNA ( w której w skład wchodzę)
§ 32. 1. Rada sprawuje funkcję kontrolną nad działalnością Burmistrza i miejskich jednostek organizacyjnych ( i tu jest zawarta cała odpowiedź dla Pana) . W tym celu
powołuje Komisję Rewizyjną.
2. Komisja Rewizyjna składa się z Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz 3 członków. W przypadku powstania
Klubów Radnych, liczba członków Komisji Rewizyjnej zostaje powiększona o przedstawicieli Klubów.
3. Wyboru członków komisji dokonuje Rada na sesji zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy składu.

Bardzo często mam w rękach statut , zwłaszcza wtedy kiedy próbuję pozyskać informację , a ktoś na siłę mi udowadnia, że Radny to człowiek bezradny i nie ma prawa pytać.
Możecie mnie oczerniać, zdążyłam się już przyzwyczaić , jednak nie zmienię się do końca kadencji, zawsze będę tą czynnie społeczną , pochylającą się nad każdą zgłaszaną sprawą.
Taka jestem prywatnie i już.
Więcej ideologii i pięknych słów nie będę pisać , bo nie ma sensu. Jako radna mam osobistą radość , że na przełomie roku byłam w stanie udzielić pomocy wielu mieszkańcom, cieszę się ze swobody docierania do mojej osoby i cieszę się za każdym razem gdy jak coś organizuję , że ludzie, kierownicy jednostek, dyrektorzy podzielają mój zapał do pracy na rzecz miasta. Są gotowi do pomocy, wykazując przy tym własne pomysły . To jest moje koło napędowe do pracy w Radzie .
Opinie niepochlebne były , są i będą , jednak jest bardzo mądre przysłowie " Kierownikiem , Dyrektorem, Prezesem , Radnym itp. się bywa, a człowiekiem trzeba być zawsze .
Z tego co wiem , od nadgorliwego w działaniach Radnego jest gorszy tylko ten , który pobiera kasę za "bycie Radnym".
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34136. 
Odnośnie wpisu numer: 34131

Obserwując od lat wybory naszych wielu radnych, wnioskuję, że wcale nie od aktywności ich wybór zależy.
3. i 4. kadencję spokojnie ciągną, określając ich śpiącymi rycerzami. Zostawmy ich nazwiska, ale sama Pani radna Ewa Jackowska wie, na których myśl zatrzymuję.
Czasem zdawać mogłoby się, jakie skrzydła ich wnoszą do samorządu iławskiego przez 15-20 lat nieustannie, bez przerwy na odpoczynek. Czym kierują się wyborcy? Mam swoje zdanie w tym temacie, oczywiście przeciwne temu, jakie Pani prezentuje.
Spokój, wyciszenie, a także tzw. stały elektorat przynosi im ciągłość kadencji trzech, a nawet czterech, jak w przypadku wielu naszych samorządowców. Wcale nie są za głośni i, jak Pani mówi, szczególnie aktywni w przestrzeni swej działalności, należą do spokojnych. A w ich wyborze nie przeszkadzało nawet to, że zmieniali tzw. ugrupowania czy stowarzyszenia przedwyborcze. Nazwisko lidera ciągnęło, gdyż wielu z nich było, jak ten ułan na widecie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34134. 
Odnośnie wpisu numer: 34131

Pani radna Jackowska!
Proponuję wnikliwie i ze zrozumieniem zapoznać się z tekstem ustawy o samorządzie gminnym i zapisanymi tam dla Pani radnej kompetencjami.
Bo inaczej będzie się Pani dalej ośmieszać przez niekompetencję i wchodzenie w nieswoje uprawnienia ustawowe.
Przekroczyła już Pani próg, którego kompetentna radna nigdy by nie przekroczyła. [...]
 Włodek
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34133. 
Przywrócenie rodzicom od września prawa decydowania czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat – to jedna z pierwszych rzeczy, którymi chce się zająć nowa minister edukacji Anna Zalewska po objęciu stanowiska szefowej MEN.
 skaner
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34132. 
Odnośnie wpisu numer: 34124

[...] Burmistrz Pietrzykowski - polityka kadrowa.
W roku 2010, w swoim pierwszym wywiadzie dla Kuriera, deklarował zmiany personalne, bo "osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim w Suszu, muszą być z Susza, żyjącymi problemami miasta i gminy". Wiec oto ich skład:
2011 - została zatrudniona na stanowisko d.s. zamówień publicznych – koleżanka Pana Pietrzykowskiego z Powiatowego Zarządu Dróg, osoba pochodząca z Tczewa.
2011-2012, na stanowisko ds. pozyskiwania funduszy Pan z ławy,
2012- na stanowisko ds. współpracy z organizacjami - Pani z Iławy,
2015 - na stanowisko ds. oświaty - Pani w Iławy.
2015 - na stanowisko dyrektora CSiR - Pan z Zalewa.
Czy w Suszu nie ma już fachowców czy młodych wykwalifikowanych ludzi do pracy?!
Na pozostałe stanowisko zostały zatrudnione osoby ściśle współpracujące podczas kampanii wyborczej Pana Pietrzykowskiego lub z bliskiego grona znajomych, które najpierw były na stażach lub innych formach refundowanych a później o dziwo zawsze WYGRYWAŁY KONKURSY, proszę prześledzić nazwiska tych osób :
- stanowisko d.s. księgowości budżetowej
- stanowisko d.s. dochodów i wydatków budżetowych
- rok 2015, stanowisko d.s oświaty ,
- stanowisko d.s. płac - nr pokoju 210
- samodzielne stanowisko d.s. drogownictwa
- stanowisko d.s. organizacyjnych burmistrza
- pomoc administracyjna - nr pokoju 102
- stanowiska d.s. gospodarki odpadami.
Co do Pana Karola D. i narkotyków, smutna nasuwa się refleksja, bo winna leży w dużej mierze również po stronie Dyrektora SOK-u. [...] To kolejna osoba, która powinna zostać przebadana. Dyrektor niedługo będzie mnie przekonywał, że np. wypadek typu - rana strzykawką i zakażenie wirusem HIV przypadkowej osoby na terenie CSiR - to nic złego, bo to przecież "dobry pracownik był!"
Młodzież dewastująca CSIR – malowanie ścian, jazda deskorolka po poręczach – to nic złego. Pan Karol D. to mentor, z którego młodzież śmiało może brać przykład. Lekcja, warsztaty prowadzone prze Karola D. bez kasków, ochraniaczy – to nic złego, bo to DOBRY PRACOWNIK.
 watchdog
 Susz, Poniedziałek 09-11-2015

34131. 
Odnośnie wpisu numer: 34128

Panie Marszałku, jeśli mam być poddana ocenie publicznej, to niestety i ja coś uszczknę z tego spotkania!
Umowa z Panią Wiceburmistrz Junkier była inna na dzisiejszym spotkaniu (po jego zakończeniu), niestety to nie Ja pierwsza ją złamałam. Spotkanie o którym mowa zainicjowała Pani Wiceburmistrz po niepokojących sygnałach w prywatnej korespondencji pomiędzy mną a kolegą Radnym Kowalewskim. To, że sprawa ujrzała światło dzienne jest jak najbardziej słuszne. Pokrótce wyjaśnię.
Osobiście do mnie i innych Radnych ( żeby nie było że jestem nawiedzoną na ICK ) docierały sygnały , że relacje pomiędzy Panią Dyrektor, a pracownikami delikatnie mówiąc odbiegają od normalności. Oczywiście potwierdzam , że prosiłam, aby spotkanie z pracownikami było bez udziału Pani Dyrektor , ponieważ zależało mi na komforcie rozmowy pracowników jak również zaprzeczenia bądź potwierdzenia informacji. Zaproponowałam również anonimową ankietę, ponieważ przed spotkaniem dzwonili do mnie pracownicy i mówili , że nie powiedzą nic w sprawie z obawy na realne szanse utratę pracy lub atmosferę po wypowiedzeniu swoich myśli na głos. Ankieta nie spotkała się z aprobatą Pani Wiceburmistrz , która uważa że w tak małym środowisku pracy, pracownicy winni wyjaśniać sprawę na miejscu, a nie skarżyć się radnym.
I dostajemy na spotkaniu kolejny niejasny sygnał. Jedna z pracownic informuje nas , że może konflikty i niedomówienia powstają z przyczyn braku rozmów Dyrekcji z pracownikami , gdzie kilkanaście minut później dostajemy informację od samej Pani Dyrektor , że ona ma doskonały kontakt z pracownikami i jest może zbyt wylewna. Proszę mi wierzyć , że pracownicy tej instytucji to bardzo wartościowi ludzie , którzy bardzo chcą się wykazać, ale nie zawsze mają możliwość. Proszę wszystkich , aby każdy z nas szanował ich wkład pracy . Dziś Radni mieli okazję przekonać się na własne uszy jak były podpisywane z nimi zmiany angażu. Żeby osądzać sprawę należy poznać ją od środka . Ja nie mogłam pozostać głucha na prośby pracowników , zresztą tak jak nie pozostaję głucha na sprawy innych mieszkańców. To mój obowiązek być aktywną Radną , odpowiadającą na zapotrzebowanie spraw zgłaszanych do mnie. Na tym spotkaniu padły z ust przedstawicieli załogi , że mobbingu nie ma , że wszystko jest ok. Jednak nie wszyscy radni z tego spotkania uwierzyli w te zapewnienia , ponieważ jak kolega Radny Brzozowski oświadczył czuje że siekiera wisi w powietrzu i nie do końca daje wiarę tym zapewnieniom. Ja ze swej strony zadeklarowałam pomoc w formie udostępnienia przydatnych telefonów do osób zajmujących się sprawami pracowniczymi jak również poprosiłam te osoby , które prosiły o pomoc w ich sprawie o rozmowę z Panią Wiceburmistrz na neutralnym gruncie. Na tym etapie uważam sprawę za zakończoną.
Druga sprawa , którą chce poruszyć to kwestia mojego rzekomo uczepienia się na sprawy ICK.
Wyjaśniłam dziś w sposób klarowny , że gdyby współpraca pomiędzy mną i kierownik jednostki przebiegała w sposób fachowy i rzeczowy i na zadawane pytania uzyskiwałabym rzetelne odpowiedzi, tematy przeze mnie poruszane szybko byłyby finalizowane. Tak się dzieje w innych jednostkach , jestem osobą z natury dociekliwą , uczę się pracy Radnej i nikt poza kierownictwem ICK nie ma ze mną problemu. Pytam, dostaję odpowiedź i zamykam sprawę. Pamiętajmy proszę , że ja pytam o sprawy "nasze" , nie o swoje prywatne. Nie wiem , czy zdajecie sobie Państwo sprawę ze skali dotacji z UM na ICK jest to kwota prawie 2 mln PLN. Jeśli więc proszę o wyjaśnienia poszczególnych wydatków , to nie robię tego aby narobić dymu , lecz aby wyborcy wiedzieli że czuwam nad wszystkimi wydatkami . Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie prawie 2 mln są to ogromne pieniądze.
Pogłoski o tym , że nakłaniam do referendum do odwołania nieaktywnych Radnych są wyssane z palca. Dla mnie najlepszym weryfikatorem , czy praca Radnego jest słuszna są ponowne wybory. Jeśli nie dostanie reelekcji to kandydat dostaje jasny przekaz od wyborców.
 Ewa Jackowska
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34130. 
Odnośnie wpisu numer: 34122

Sprawdziłbym również w to, na co "Piechotka Team" [...] dostaje i w jakiej kwocie pieniążki z budżetu na swoją działalność.
Wiadomo, że ma pieniążki z trzech miejsc. Pierwsze to CSIR, drugie Urząd Miasta na stowarzyszenie "Piechotka Team", a trzecie również na stowarzyszenie z tzw. alkoholówki.
Pieniążki z CSiR. Wcześniej był zwykłym instruktorem i prowadził zajęcia. Teraz jest dyrektorem i nadal prowadzi zajęcia. Czy normalnym jest żeby dostawał nadal pieniążki z CSiR?
Sam sobie płaci...?!
Kolejnym aspektem nie do przyjęcia jest fakt, iż za niego prowadzą zajęcia ludzie bez żadnych kwalifikacji pedagogicznych czy też instruktorskich. Naraża to zdrowie i być może życie uczestników. Rodzice już to zauważyli.
Kwestia wyjazdu do Hiszpanii na pseudo Mistrzostwa Świata. Do czego to dochodzi żeby wmawiać ludziom, że jest się trenerem kadry narodowej... Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Może być trenerem kadry w jednym z dziesiątek tysięcy stowarzyszeń sztuk walki, a to zasadnicza różnica.
Siatkarze Zdzichowskiego, bo to byłaby odpowiednia nazwa dla tego zespołu. Jest to żart władz ze społeczności Gminy Susz. Przecież w tej drużynie gra armia zaciężna, która ma zaspokoić ambicje obu braci Zdzichowskich. Nie ma szkolenia ani pomysłu co zrobić żeby to funkcjonowało normalnie...
Sytuacja ze skateparkiem i prowadzącym zajęcia. To była kwestia czasu zanim coś się stanie. Człowiek jest całkowicie nieodpowiedzialny.
[...]
Unia Susz. Jej koneksje z nowym dyrektorem, który robi wszystko co każe mu zastępca burmistrza są bardzo dobre. W szczególności po tym jak spowodował zwolnienie się poprzedniego animatora Orlika, żeby móc najwyraźniej zatrudnić obecnego (bramkarza klubu). A bramkarz jeździ na treningi kiedy chce za pozwoleniem dyrektora. Nieistotne, że Orlik dla ludzi stoi w tym czasie zamknięty.
 uczeń Harrego Pottera
 Susz, Poniedziałek 09-11-2015

34129. 
Odnośnie wpisu numer: 34128

Co się dzieje w moim pięknym mieście Iławie nad Jeziorakiem! Otóż bywam tu od czasu do czasu, ale jak już się pojawię, to oczom i uszom własnym nie wierzę!
ICK, Iławskie Centrum Kultury, które miało funkcjonować po zmianie dyrektora jak Narodowe Centrum Kultury, targane jest konfliktami personalnymi wewnątrz [...].
Mało tego. Jacyś narodowcy po zawodówce rozliczają burmistrza, a On spotyka się z nimi chętniej niż z mieszkańcami, którzy mają realne problemy w Iławie. Oczywiście burmistrz musi prawicy trzymać palec prosto, ponieważ za chwile twardogłowi z PiS-u zaczną go krótko na smyczy prowadzać!
A, i jeszcze ktoś o jakimś referendum wspomina ciągle. To nie koniec kłopotów ratuszowych! [...]
Dobrze, że dzisiaj do pociągu wsiadam i ruszam, bo nie da się tu normalnie żyć! Koterie, układy, matactwa! [...]
 iławianin z daleka
 Polska, Poniedziałek 09-11-2015

34128. 
Odnośnie wpisu numer: 34121

Panie Burmistrzu Iławy!
Nie może być tak, że stara załoga ICK w obliczu zmian oraz naruszenia ciepełka robi wewnętrzny i zewnętrzny kipisz w celu podważenia zaufania do nowej Pani dyrektor Ewy Wiśniewskiej.
Najwidoczniej zasiedziałe w ICK towarzystwo cwaniaków poczuło się źle, bo po przyjściu nowej dyrektor trzeba pracować.
Panie Burmistrzu Iławy!
Nie może siać burzy, o czym powszechnie wiadomo, nadgorliwa jedna z radnych - Ewa Jackowska, która przeprowadza spotkania z pracownikami kultury, pomijając nawet Panią dyrektor ICK.
Taka sytuacja jest niebezpieczna, bo to wbijanie klina w strukturę kadry Ratusza. Takim tendencjom trzeba dać odpór ponieważ mogą rozwalać i doprowadzać do waśni.
Słyszy się o referendum ze strony separatystycznej radnej, by pozbyć się - wedle jej widzimisię - radnych "nieaktywnych w radzie".
Tego jeszcze w Iławie nie było.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34124. 
Kilka pytań do Pana Pietrzykowskiego, Burmistrza Susza.

1.Czy z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z zatrzymaniem suskiego [...] degustatora marychy Karola D. - podjął Pan Burmistrz jakieś kroki w kierunku objęcia opieką psychologa dzieci, które uczęszczały na zajęcia w Suskim Ośrodku Kultury oraz na Skate Parku i były w tym czasie pod opieką Karola D. ?

2. Czy w związku z powyższym będzie Pan zarządzał jakieś badania na obecność narkotyków w organizmie w podległych Panu jednostkach samorządowych - szkołach, urzędzie miejskim, komunalce, itd.? [...] Problem może dotyczyć większej liczby osób w suskim samorządzie - także niektórzy radni dziwnie wyglądają.

3. Czy teraz planowana podwyżka Pana "skromnej" pensji zostanie wstrzymana? W końcu to Pan sam odpowiada za dobieranie sobie osób takich jak Pan Karol D.
 Harry Potter
 Susz, Niedziela 08-11-2015

34122. 
BAGNO SUSZ

Radny powiatowy z Zalewa mister Jarosław Piechotka od pół roku jest zatrudniony w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. Według mnie okres ochronny dla tego Pana minął i przychodzi czas swego rodzaju krytyki i spostrzeżeń.
Jarosław Piechotka jest całkowicie poddany swemu bezpośredniemu przełożonemu Zdzichowskiemu. Poprzednik walczył, lecz nic nie wskórał. Ten znalazł nić porozumienia z zastępcą Burmistrza Susza i robi co mu sie rzewnie podoba. Kreujący się na trenera Kadry Narodowej w Kicxboxingu za pieniądze Gminy jedzie sobie do Hiszpanii na niby mistrzostwa świata. Proszę wejść na oficjalną stroną Polskiego Związku Kickboxingu i tam nie ma w strukturach ani "Piechotka Team" ani samego Piechotki w gronie trenerów. Kim Pan jest w końcu?
Idźmy dalej. Siłownia. Zakupiony sprzęt pokrywa kurz, bo Zdzichowski zadecydował by miejsce na siłownie w CSIR dzierżawiła Pani Fijołkowa. Sprzęt jest, zajęć nie ma. Czyżby ważniejsza była lojalność wobec Pani Fijołek...? [...]
Unia Susz. Ile sponsor płaci za wpisanie nazwy w oficjalną nazwę drużyny? Są na to kwity? Co z innymi sponsorami u umowami? Referat to sprawdza? - polecam plakaty, żeby dowiedzieć się kto sponsoruje bandę nieudaczników niedających sobie rady w drużynach z powiatu. Tam nie ma miejscowych. Dlaczego drużyna Unii jeździ busem do przewozu osób niepełnosprawnych? Radni zadajcie to pytanie, to jest kruczek, żeby każdy dostał samochód.
Dlaczego pokwitowanie za udział w MTB dostałem bez pieczęci i podpisu od Pani Ani z CSIR? Dlaczego w taki sposób zbierane są składki na ligę halową, siatkową, SAUNĘ, Orlik czy kickboxing? Nie może to być legalne? Gdzie faktury i paragony?
Siatkówka. Czym jest twór siatkarski "PAŁAC KAMIENIEC"? Sponsor się wycofał, ale gmina daje wciąż pieniądze na drużynę kierowaną przez brata Zdzichowskiego. W tym teamie nie ma miejsca dla miejscowych graczy, bo to chora ambicja Zdzichowskich, nota bene szykujących się do przejęcia władzy [...].
 Robert
 Adamowo, Niedziela 08-11-2015

34121. 
Odnośnie wpisu numer: 34001

PPPP - taki sobie skrót. Czy pamiętacie. co to było?
Kto ma dziś 20 lat nie może tego pamiętać, może i starsi też.
PPPP to partia polityczna lat 1990-93, która miała swoich posłów w Sejmie. Polska Partia Przyjaciół Piwa (PPPP). Szefem tego interesu był satyryk Janusz Rewiński. Wiecie ilu mieli posłów? - 16.
Dzisiejszy PSL ma również szczęśliwą szesnastkę.
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 07-11-2015

34109. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

Ja kiedyś pracowałam w jednym z naszych iławskich powiatowych dps-ów i muszę stwierdzić, że nic od tamtej pory się nie zmieniło poza chyba standaryzacją.
Zarobki są nędzne, ponieważ mgr fizjoterapii zarabia 1870 zł brutto, nie wspominając o paniach opiekunkach i pokojowych gdzie ich pensje oscylują ok. 1840 zł do 1870 brutto.
Jest to praca na 3 zmiany, gdzie na 45 pensjonariuszy jest np. jedna pokojowa i opiekunka. Na dyżurze nocnym jest jedna pielęgniarka.
A temu Panu, co tak szkoda pieniędzy, niech przyjdzie na jeden dyżur i zobaczy pięciu obrobionych po pas, to może zastanowi się dwa razy zanim napisze takie bzdury, bo chyba nie wie co to DPS.
 Marta
 Iława, Sobota 07-11-2015

34107. 
Iława, ul. Kresowa - pępek świata? [strona 8].
Widać, że Pan Piotr kpi sobie z ludzi i obowiązującego prawa. Chce nawet wyłudzić od podatników dla siebie korzyść majątkową za (niby) pielęgnację jakichś tam krzaków. Co na to prawnicy?
 żywopłot
 Iława, Piątek 06-11-2015

34106. 
[...] Badania niemieckich lekarzy potwierdzają, że potężne skrzydła wiatraków generują długie fale, tzw. inra-dźwięki. Ich tony o bardzo niskiej częstotliwości (20-15 herc) mają niszczącą moc. Są w stanie wytworzyć ogromną falę ciśnieniową, która w ułamku sekundy na drobne kawałki rozrywa organizm. Stary Testament opisuje, ze na dźwięk Trąb Jerychońskich mury popękały i rozpadały się.

A jak wpływają na ludzkie zdrowie te dźwięki? Przy częstotliwości 100 herców występują mdłości, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry i mrowienie w całym ciele. Przy częstotliwości 60 herców występuje kaszel, ucisk pod-mostkowy, trudności w oddychaniu i bóle głowy i żołądka. Spadek częstotliwości poniżej 40 herców powoduje zaburzenie orientacji przestrzennej, ostrości widzenia, dławienie, brak poczucia równowagi i koordynacji mięśni. Śmierć następuje przy około siedmiu hercach.

Tyle nauka o zgubnym działaniu fal wiatracznych na człowieka. Okazuje się również, iż w naszym kraju rządzonym dekadę przez zdegenerowanych przedstawicieli odchodzącej koalicji PO-PSL, instalowanie na siłę w wielu miejscach, nieludzkich maszyn, wiatraków, łączy się z legalnymi przekrętami i korupcją.

Dlaczego tak namiętnie i do upadłego Pan na włościach w Szwarcenowie, niedoszły poseł zdemoralizowanego przez złych ludzi PSL, walczy o instalację skrzydlatych potworów na naszej szwarcenowskiej polskiej od wieków ziemi? A wójt Biskupca, leśnik, z natury miłośnik przyrody, lekką ręką składa podpis pod projektem toksycznej inwestycji?

Proszę panów! Po naszym lub waszym trupie!
W Szwarcenowie wiatraków nie będzie.

Na szczęście kandydat na posła z PSL został przez większość wyborców sponiewierany przy urnie i odesłany do buchty z kurami. Oczywiście poza podległymi mu najemnikami, jakich zatrudnia na swoich latyfundiach. Były, z łaski peeselowskich kolesi, nowomiejski starosta, otrzymuje w obwodach w Nowym Mieście Lubawskim po 20-40 głosów, natomiast w gminie Kurzętnik następuje totalne wytępienie tej „zasłużonej” dla powiatu [...] postaci, czyli [...].

Ostatnio jednak, na złość mieszkańcom wsi za przegrane wybory, [...] posunął się na granicę bezduszności i wbrew prawu dokonał spalania na swych polach starych opon. Po nierychliwej interwencji lokalnej służalczej policji, został tylko „dla oka” pouczony, zamiast przykładnie ukarany. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto, Piątek 06-11-2015

34104. 
Odnośnie wpisu numer: 34052

Czytam o sytuacji w ICK i zastanawiam się nad stanowiskiem naszego Burmistrza Miasta Iławy [Adama Żylińskiego].
Dyrektor Ewa Wiśniewska rządzi tą instytucją kilka miesięcy. Z moich obserwacji co chwila są jakieś [...] wydarzenia związane z tą Panią [...].
Czy nie warto Panie Burmistrzu tak świeżym spojrzeniem przyjrzeć się personalnie Pani Dyrektor? [...]
Ostatnia Pańska wypowiedź na łamach Kuriera tyle mówiła jaką to świetną załogę ma Pan wokół siebie, o zaufaniu i przyjaznej atmosferze. Od wielu miesięcy przyglądam się i jestem zażenowana [...]. Dyrektor na zewnątrz tak milutka, słodziutka, a wśród pracowników panuje fatalna atmosfera [...], jakieś ploty, intrygi itp.
Ci ludzie pracują tam nie od dziś i do tej pory instytucja ICK funkcjonowała dobrze, moim skromnym zdaniem [...].
 iławianka
 Iława, Piątek 06-11-2015

34103. 
Psa w zawiązanym worku po ziemniakach znaleźli zszokowani grzybiarze w lesie koło Siemian. Widać, że okrutnie wygłodzona suczka niedawno się oszczeniła (czytaj na str. 10).
Jeśli ktoś mógłby wskazać jej właściciela, proszony jest o kontakt z iławskim schroniskiem pod numerem 531-532-085.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 06-11-2015

34102. 
Odnośnie wpisu numer: 34055

Czy ty wiesz, co to jest DPS...? Jeżeli nie to, przed jakimkolwiek wpisem zapoznaj się chociażby z zadaniami do jakich ta instytucja jest powołana.
 iławianin [459]
 Iława, Piątek 06-11-2015

34055. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

No tak...
Trzeba tym biednym spracowanym urzędasom podnieść pensje bo tam zawsze praca wre. Tyłków zza biurek nie ruszą, w prosty lud nie wejdą, tylko na podstawie papierów prowadzą rozeznanie.
A przestać rozdawać pieniądze tym biedakom, zrobić solidne rozeznanie i pomóc tam gdzie naprawdę trzeba. To jest ciężka praca pracownika opieki. Ruszyć tyłki i wypracować zapłatę.
Za siedzenie za biurkiem to i tak dość. W przeciwnym razie ciągle będziemy dokładać tatusiowi na piwo i mamusi na fajki i kawę.
 zainteresowany
 gmina Susz, Czwartek 05-11-2015

34054. 
Może Starosta Polański zainteresowałby się bardzo niskimi płacami w naszych powiatowych DPS-ach.
Od lat nasze pensje są skandalicznie bardzo niskie. Po studiach magister zarabia 1860 zł brutto.
Nie słyszałam, aby nawet któryś z radnych naszego powiatu odezwał się w tej sprawie na sesji i podjął dyskusję na ten temat. Proszę wierzyć, że praca jest naprawdę ciężka.
Dyrektorzy mają również związane ręce, bo wszystko zależy od starosty czy ma pieniądze czy nie.
 Anna
 Iława - Susz - Lubawa, Czwartek 05-11-2015

34052. 
Niedawno wróciłem z zagranicy i w gronie znajomych rozmawialiśmy o tym co dzieje się na naszym podwórku.
A dokładnie [...] o Pani dyrektor ICK - a że [...] a że brak współpracy z jakimiś podróżnikiem.
Pani Ewo, DOBRA RADA! Niech pani pomyśli kto siedzi za drzwiami Pani gabinetu! Może warto się zastanowić i pomyśleć a nie szukać wrogów tam gdzie ich nie ma.
A atmosfera jaką Pani wprowadza w ICK ( - moim zdaniem - ) na pewno nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu instytucji.
 podróżnik
 Iława, Czwartek 05-11-2015

34051. 
Odnośnie wpisu numer: 34048

[...] Był czas, kiedy Pan Piotr Żuchowski idąc do rady powiatu iławskiego wygarnął ponad 1000 głosów, ale to było przed 2007 rokiem.
"Ziemia i Niebo przeminie, ale słowa moje nie przeminą"
 Marszałek
 Lipowy, Czwartek 05-11-2015

34050. 
STOP DEZINFORMACJI MEDIALNEJ O IMIGRANTACH

Ani gmina miejska ani wiejska nie widzą u nas miejsca dla imigrantów – świadczące o tym dokumenty i wypowiedzi publikujemy w najnowszym Kurierze na stronie 5.

Ponadto w środę burmistrz Iławy Adam Żyliński spotkał się w ratuszu z przedstawicielami lokalnych anty-systemowców (Łukasz Tulwiński, Dawid Rykaczewski, Norbert Wojewoda), by osobiście rozwiać ich wątpliwości co do stanowiska samorządu i złożyć obietnicę, że wszelkie kroki w tej sprawie będą konsultowane ze społeczeństwem.
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34048. 
Odnośnie wpisu numer: 34044

Pan Piotr Żuchowski nawet na Pendolino by nie wjechał do sejmu.
Szkapa PeeSeLowska cienka ze zdartymi podkowami. Pyszałkowaty wasz wódz kreujący się na Juliusza Cezara, Piechociński, ze swą mechaniczną, schematyczną mową prawie zatopił szalupę z napisem „PSL”.
To PiS jest przedstawicielem wsi, nie wy.

WIEŚ:
46,8% - PiS
17,3% - PO
09,4% - Kukiz
09,3% - PSL

Wybory wygrywa się w swoim mateczniku. To stara, banalna już prawda. Piotr Żuchowski dwa razy startował do sejmu – bez powodzenia.

2007
okręg Elbląg - 4489 głosów
powiat Iława - 2991
gmina Iława - 0766

2015
okręg Elbląg - 4478 głosów
powiat Iława - 2156
gmina Iława - 0403

Te liczby coś mówią. Kolega Żuchowski w skali całego okręgu zachował swój stan posiadania. Ale im bliżej swego matecznika, tym gorzej, a na swoim podwórku (gmina wiejska Iława ) całkiem źle – prawie dwukrotnie mniej głosów.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Środa 04-11-2015

34046. 
PO się rozsypuje.
A jak tam nasza koalicja powiatowa PO-PiS w Iławie? Jeśli nie dojdzie do powołania koalicji PiS-PSL, to wtedy starosta Marek Polański (PiS) i jego kompan-gołębiarz w roli wicestarosty Stachu Kastrau będą mieć wielkie problemy z przedłużeniem swojego mandatu w kolejnych wyborach samorządowych 2018.
Nie wolno wam Panowie starostowie uPOdlić iławskiego PiS-u.
 stangret
 Stajnia Augiasza, Środa 04-11-2015

34044. 
Czytałem dziś wywiad w Kurierze z prawie byłym ministrem Żuchowskim o tym "jego" złotym pociągu [strona 11].
I tak się zastanawiam - jakim trzeba być mało rozgarniętym strategiem wyborczym, żeby nie wykorzystać tego w kampanii, dziś już wiadomo, że przerżniętej.
Sensacyjny temat ciągnął ludzi jak ta lala, zwracało by to uwagę i głosów by przybyło mnogo, a tak dzierlatka Pasławska w sejmie, a Pan Piotr... no właśnie gdzie?
Panie Piotrze, jak Pan takich atutów nie umiał wykorzystać, to może lepiej, że Pan posłem nie został.
 wyborca piotrowy
 Kiwity, Środa 04-11-2015

34042. 
Odnośnie wpisu numer: 34036

Dlaczego Ostróda...
No właśnie, moja Mama wieku ponad 80 lat zachorowała na boleriozę i co pewien czas ma badania właśnie w Ostródzie.
Mama jest sama w Iławie, bo ja mieszkam bardzo daleko od naszej Iławy, aż na Dolnym Śląsku i Ona musi sobie radzić sama, bo w Iławie nie robią tych badań, bo nie ma specjalisty - na 35 tysięcy mieszkańców!
Kiedy to się zmieni?
Z tego co wiem, dużo spraw się załatwia w Ostródzie.
I nie tylko medycznych.
 Darek
 Dolny Śląsk, Środa 04-11-2015

34041. 
Kiedy KURIER zainteresuje się dokończeniem [...].
[...] Sprawa ucichła [...].
 mieszkaniec ulicy [...]
 Iława, Środa 04-11-2015
Odp. 
Oczywiście sprawdzimy ten temat. Najwyższa pora.
Będzie kolejna publikacja kontrolna na ten temat.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 04-11-2015

34040. 
Odnośnie wpisu numer: 34038

Szybkość, jaką osiąga się na tych maszynach zawsze jest zabójcza.
Za brak tej wiedzy i intuicji na drodze, przeważnie płacimy życiem. Jeśli macie doskonałe wozy i motory, to delektujcie się, nie szybkością, a formą jazdy i pięknem jazdy.
Było, jak jechałem z kolegą z boku, który na autostradzie A-1 nocą pędził 140 km/g, tłumacząc, że jest pusta. Aż nagle pojawia się na sarna. Tak, sarna na A-1, bo przecież na polskich autostradach są ostrzegające znaki przed zwierzętami. Tyle ogrodzeń, ekranów, a tu sarna. Uratował siebie i sarnę tym, że odległość do zwierza była odpowiednia.
 Marszałek
 Iława, Środa 04-11-2015

34039. 
Gmina Wiejska Iława, jako jedna z trzech gmin w województwie, zgodziła się na przyjmowanie imigrantów.
Po wypowiedzi Wójta K. Harmacińskiego sądzę, że nie widzi on różnicy między chrześcijanami a muslimami, którzy już w genach mają walkę z niewiernymi i obcinanie im głów. Gratuluję wiedzy Panie Wójcie!
 Tomek
 Iława, Środa 04-11-2015

34038. 
WSPOMNIJMY SIERŻANTA ŻÓRAŃSKIEGO...

25-letni Mateusz Żórański był sumiennym policjantem, dobrym kolegą, a także kochanym partnerem, synem i wnukiem. Uwielbiał jazdę swoim kawasaki ninja. W drodze do Iławy na „siódemce” z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad maszyną...

Wspomnienie Zmarłego i wzruszające zdjęcia z rodzinnego archiwum:
w nowym wydaniu Kuriera (strona 3).

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 listopada br. w iławskim kościele św. Brata Alberta od godziny 11:00 (Osiedle Podleśne).
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34037. 
Spokojnie!
Likwidacja gimnazjów dotyczy uczniów, którzy teraz są w podstawówce (oraz ich rodziców).
Aktualni gimnazjaliści mogą nadal walczyć o drożdżówki. Jest baza.
 woźny
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34036. 
Dlaczego Iława jest gorsza od Ostródy?
W Iławie nie ma Przychodni Dermatologicznej na NFZ, a w Ostródzie jest i to z terminem oczekiwania tylko 2 tygodni.
W Iławie np. do Przychodni Okulistycznej na NFZ w szpitalu jest komplet już na cały 2016 rok. Nawet do prywatnych przychodni rejestrują już na lipiec 2016 roku.
A w Ostródzie dostałem termin wizyty na 9 grudnia bieżącego 2015 roku.
Czy ktoś to wyjaśni...?
 Piotr, lat 53
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34035. 
Przyszpitalna poradnia ginekologiczno-położnicza w Iławie. To co, tam się dzieje jest nie do pomyślenia.
Gabinet rejestracyjny czynny jest od 7.30 zaś rejestracja odbywa się od godziny 8, o ile szanowna pani położna raczy poprosić czekającą pacjentkę. Zdarzyło się, że pacjentki same upominały się, aby w końcu zaczęły rejestrować, gdyż było już dobrze po 8 godzinie. Brak rejestracji telefonicznej, gdzie na stronie internetowej przychodni widnieje informacja, że rejestracja odbywa się osobiście i telefonicznie. Przy próbie zarejestrowania telefonicznego położna każe przyjść osobiście. Po cóż takie wprowadzanie w błąd?
Jakby tego było mało, rejestracja tak się przeciąga, że pacjentki na samą rejestrację czekają godzinę - dłużej niż wizyta u lekarza, która trwa ok. 15 min a czasem mniej. Zaznaczam, że odczekać swoje musi każdy - kobieta po receptę, wynik, jak również chore i w zaawansowanej ciąży (dla których to oczekiwanie jest naprawdę trudne).
Po rejestracji następuje oczekiwanie pod gabinetem lekarza, tak więc po przyjściu na godzinę 8, by się zarejestrować, po oczekiwaniu na wizytę i po wizycie, często wychodzi się z przychodni w godz. 10-11 a czasem i później. Czy nie można tego jakoś sensownie rozwiązać? Co ma wpływ na takie oczekiwanie? Czy panie położne takie mają wolne ruchy, czy po prostu mają w nosie pacjentki? A może nie radzą sobie z obowiązkami, to może pora zatrudnić więcej osób, by wizyta u ginekologa była dla kobiety ludzka a nie drogą przez mękę?
Może są panie, które mają podobne doświadczenia i się wypowiedzą.
 pacjentka
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34034. 
Układ trzeszczy coraz bardziej.
PSL zaczyna zrywać koalicje z PO w sejmikach wojewódzkich.
Właśnie zerwało w lubuskim, czyli Zielona Góra & Gorzów Wielkopolski.
Na horyzoncie szykują się kolejne rewolucje. CDN w czwartek.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34032. 
Odnośnie wpisu numer: 33999

Kiedy idziesz na Święto Niepodległości, pamiętaj.
Efekty rządów Platformy O.
- rekordowa ilość bezdomnych,
- rekordowa ilość ludzi żyjących w ubóstwie,
- rekordowa ilość bezrobotnych,
- rekordowa ilość afer,
- rekordowa ilość samobójstw,
- rekordowa ilość założonych podsłuchów,
- rekordowa ilość wejść służb specjalnych do domów o godz. 6:00.
 Marszałek
 Działki na Lipowym, Wtorek 03-11-2015

34031. 
Bolszewia znokautowana - siła argumentu.
Wszystkie, nie tylko te michnikowe usłużne media POmagały platformie postkomuny jak mogły, a tu i tak nic się nie udało. Polacy już zauważyli tę nagonkę, straszenie PiS-em i powiedzieli DOŚĆ tym skompromitowanym aferzystom.
Profesor Piotr Gliński masakruje "dziennikarza" Jacka Żakowskiego.

 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 03-11-2015

34030. 
Właśnie słyszałem, że [...]
 SK, lat 43
 Iława, Wtorek 03-11-2015
Odp. 
Ten temat będzie emitowany za tydzień, ponieważ cały czas dochodzą nowe aspekty.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-11-2015

34029. 
Odnośnie wpisu numer: 34028

Do godnego pochówku i miejsca spoczynku ma prawo każdy człowiek, nawet wróg. Choć zgadam się, że niszczenie symboli totalitaryzmu jest wręcz wskazane.
Jawi się, że nadal jesteśmy pod okupacją niemiecką czy sowiecką. Wiele antypatriotycznych organizacji i towarzystw usilnie propagują dodawanie czci dawnym oponentom.
 sportowy
 Susz, Wtorek 03-11-2015

34028. 
ZNISZCZYŁ RELIKT KOMUNIZMU CZY MIEJSCE SPOCZYNKU?

Zarzut znieważenia miejsca spoczynku usłyszał Filip W. (29 l.) z Lubawy, któremu zarzuca się przewrócenie zwieńczonego czerwoną gwiazdą pomnika (na cmentarzu żołnierzy radzieckich) z wygrawerowanym napisem:
„Bohaterom Bratniej Armii Czerwonej poległym za wyzwolenie naszego Kraju spod jarzma hitlerowskiego – 1945 r. Społeczeństwo Powiatu Nowomiejskiego”.
Lokalne środowiska narodowe nie zgadzają się z tą interpretacją czynu. Kto ma rację? (strona 4)
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34026. 
Dziś wieczorem i w nocy z 2 na 3 listopada istnieje spora szansa ujrzenia zorzy polarnej.
Od godziny 19 do 23 ma być w Iławie małe zachmurzenie. Zachęcam do wieczornego spaceru i podziwiania na niebie bardzo rzadkiego zjawiska.
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Poniedziałek 02-11-2015

34025. 
Odnośnie wpisu numer: 34021

Znam temat z doświadczenia w mojej rodzinie.
Przykład.
Oto opiekunowie osób niepełnosprawnych na przeżycie całego miesiąca otrzymują jałmużnę w kwocie 510 złotych. I dla nich pieniędzy nie ma na podwyżki.
A teraz usłyszeliśmy od Platformy: 1500 zł dla każdego uchodźcy (m-c).
Dla nich więc pieniądze się znalazły.
W państwie rządów PO, zamiast na nogach, wszystko stoi na głowie.
Dlaczego wszystko odwrotnie?
Bo trzeba się podlizać niemieckiemu Berlinowi i europejskiej Brukseli za stanowiska dla Tuska i reszty z PO uciekającymi przed rozliczeniem...?
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 02-11-2015

34024. 
Odnośnie wpisu numer: 34011

Myślę Michale, że jesteś dobrym, wrażliwym człowiekiem i podziwiam Twoją gotowość niesienia pomocy, ALE ci ludzie są uchodźcami tylko po przekroczeniu pierwszego bezpiecznego państwa, wolnego od działań wojennych.
Przekraczając kolejne granice UE, są nielegalnymi imigrantami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni być odsyłani do kraju, gdzie należał im się status uchodźców wojennych, tzn. do Turcji i Jordanii, i tam należy kierować pomoc humanitarną.
Jeżeli chodzi o kierunki ich migracji, to zauważ, że wybierają kraje gdzie mogą liczyć na atrakcyjny socjal, tam gdzie inni będą ich utrzymywać. Dlaczego nie migrują do innych krajów arabskich? Jest przecież Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie... To są ludzie o tak odmiennym wzorcu kulturowym, że nie zasymilują się z nami...
Widziałeś dzielnice arabskie w Niemczech, Francji, Danii czy Szwecji? Wejdź i pośledź niezależne media w internecie... Może trochę to ostudzi Twój zapał.
Uważam, że powinniśmy pomagać Ukraińcom - oni (są Słowianami i chrześcijanami) chcą tu pracować, żyć uczciwie, płacić podatki...
 obywatelka [178]
 Iława, Poniedziałek 02-11-2015

34023. 
Odnośnie wpisu numer: 34015

[...]
Twój wpis dowodzi, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale to i tak potwierdza, że część urzędników jest na stanowiskach nie z uwagi na kompetencje, a na powiązania klanowe...
Najpierw uważnie i dokładnie przeczytaj wpis nr 34005, a potem 34010. Życzę powodzenia, trochę wysiłku intelektualnego na pewno nie nadwyręży twoich sił.
Chciałam przypomnieć, że misją urzędnika jest służba obywatelom, a nie odwrotnie, więc może Ratusz raczy się ustosunkować i odpowiedzieć co z tymi muzułmanami? Wyborcom Burmistrza należy się uczciwa odpowiedź.
I jeszcze dobra rada - urzędniku służ ludziom [...]
 obywatelka [178]
 Iława, Poniedziałek 02-11-2015

34021. 
Odnośnie wpisu numer: 34015

Halo, Panie urzędnik, ogarnij emocje [...].
Fakt, na początku oskarżyliśmy burmistrza Adma Żylińskiego, że to Jego decyzja. Już wyjaśniam skąd wzięło się to nieporozumienie.

Wyemitowany materiał we wieczornych wiadomościach TVP Olsztyn, który podał, że tylko Iława, Olsztynek i Orzysz zgłosiły chęć pomocy imigrantom wprowadził nas w błąd nie wspominając, że chodzi o gminę wiejską.

Czemu więc padło na Burmistrza? Dlatego, że on jako jedyny w naszym regionie nie powiedział NIE dla imigrantów. Dopiero później okazało się, że to właśnie Gmina Wiejska Iława zadeklarowała chęć.. a wcześniej zarzekali się, że nie! Co więc was dziwi, że internety w ten sposób zareagowały? W środę o godz. 9:00 mamy się spotkać z Panem Burmistrzem i rozmawiać na ten temat.

Ale jedno jest pewne: że w sobotę 14 listopada ulicami Iławy przejdzie Marsz Przeciwko Imigrantom! Marsz spod Ratusza do Starostwa!
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Niedziela 01-11-2015

34020. 
Kiedy Pan policjant [...] z Powiatowej Komendy Policji w Iławie odpowie za zajście pewnego sierpniowego dnia 2014 roku, kiedy miał - w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - zatrzymywać samochody na ulicy Ostródzkiej w Iławie i kiedy miał zatrzymać pewien samochód osobowy, którego kierowcą była pewna Pani...? [...]

Wówczas koleżeństwo policyjne pomogło mu zamieść sprawę pod dywan? [...]

Ten policjant musi natychmiast odejść! Albo na pysk nowy wojewódzki wyśle go na emeryturę. [...]

Komendant musi mieszkać w Iławie, a nie dojeżdżać samochodem 110 km z Elbląga. Niech policja wynajmie mu mieszkanie w Iławie, aby pilnował swoich podwładnych w dzień i w nocy, by nie szarogęsił się taki np. [...].

Jeśli PiS nie upora się w kraju z szumowinami w policji, to niech nie liczy na kolejne wybory. Rozliczymy ich, że strzępy zostaną [...].

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szeryf-PUMBA-ruszyl-w-miasto/4242
Szeryf „PUMBA” ruszył w miasto
 Ormowiec
 Podleśne, Sobota 31-10-2015

34016. 
Jak oceniacie wyniki wyborów parlamentarnych?
Analizy i komentarze – czytaj na stronach 2-3.
 KURIERZY
 Iława, Sobota 31-10-2015

34015. 
Odnośnie wpisu numer: 34010

Zazwyczaj unikam dosadnych sformułowań, ale tym razem nie znajduję grzecznościowych określeń dla tych chronicznych głąbów, którzy sami siebie obwołali narodowymi patriotami.
Te dzieci specjalnej troski nie rozróżniają nawet tak elementarnego podziału administracyjnego, jak gmina miejska i gmina wiejska.
Dziecina, łacina, pierzyna.
 urzędnik
 Iława, Sobota 31-10-2015

34014. 
Czego oczekuję od przyszłego rządu PiS?

1. Likwidacji gimnazjów, powrotu 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum.

2. Uwolnienia od reklam chociaż jednego kanału TVP - wprowadzenia powszechnej opłaty abonamentowej połączonej z rachunkiem za prąd.

3. Przeprowadzenia normalnego (międzynarodowego) śledztwa w sprawie smoleńskiej.
 obywatel IV RP
 Itaka, Piątek 30-10-2015

34011. 
Odnośnie wpisu numer: 34002

[...] Obywatelko, większość z tych ludzi potrzebuje wsparcia i pomocy.
Jeśli jest choć trochę dobra w Twoim sercu, powinnaś zastanawiać się jak pomóc tym ludziom, a nie myśleć o tym "czym mieszkańcy Iławy zasłużyli sobie na islamistów"...
 Michał
 Iława, Piątek 30-10-2015

34010. 
Odnośnie wpisu numer: 34005

Coś mi się nie zgadza...
Jak Burmistrz może oddawać do dyspozycji muzułmanów nieruchomości należące do gminy wiejskiej?
Myślę, że Burmistrz szykuje przytulne mieszkanka na terenie miasta Iławy... Wyrzuci się klika samotnych matek, jakichś rencistów i pozbiera się euro za islamistów, budżet się podreperuje...
A to, że strach będzie wychodzić na ulice, to władza ma w serdecznym poważaniu.
A dlaczego w ważnych sprawach nie robi się konsultacji obywatelskich?
Aaaaaaaa, już wiem, bo ta władza, pochodząca od PO, wszelkie petycje czy wnioski obywateli wrzuca do śmietnika.
 obywatelka [178]
 Iława, Piątek 30-10-2015

34009. 
Odnośnie wpisu numer: 34001

…jeszcze dobitniej ten absurd wyborczy z listą PSL widać na przykładzie naszego województwa warm.-maz.

2014 wybory lokalne – 37,1 % – głosy nieważne: 20,4%
2015 wybory do sejmu – 7,7 % – głosy nieważne: 3,2%

W statystyce znane jest pojęcie korelacji (współzależności cech).
W skali całego kraju związek między liczbą nieważnych głosów a liczbą oddanych głosów na PSL (2014) jest oczywisty.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Piątek 30-10-2015

34008. 
Odnośnie wpisu numer: 34002

Zaraz, zaraz... To nie jest jeszcze kwestia "czy", ale już: "ilu"...?!
Przyjmiemy muslimów w Iławie?
Czy to prawda, czy tylko plotki i domniemania?
 Grzegorz, lat 50
 Rapid City SD USA, Piątek 30-10-2015

34007. 
Gimnazja od dobrych kilku lat były powszechnie krytykowane za wszelkie patologie, ale teraz znajdą liczne grono obrońców tylko dlatego, że to ten cholerny PiS chce je zlikwidować.
Co za czasy... Niegdyś baliśmy się, że nauczyciel każe przyjść do szkoły z ojcem. A dziś to nauczyciel boi się, że ojca przyprowadzi dziecko.

Ps. Jeśli rzeczywiście PiS zlikwiduje gimnazja, to już będzie definitywny koniec internetowej partii KORWIN.

 woźny
 Iława, Czwartek 29-10-2015

34005. 
Odnośnie wpisu numer: 34002

Wiele wskazuje na to, że Ratusz przygotowuje dla imigrantów siedlisko w pobliżu Rezerwatu Karaś [...]. Tereny to ciche, nieskazitelne, idealne na adaptację ludów obcych kulturowo. W planie zasiedlenia jest również jedna z wysepek jeziora Jeziorak.
Zatem na bogato mamy gdzie zasiedlić uchodźców muzułmańskich.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 29-10-2015

34004. 
Dzisiaj w [...]
[...]
[...]
[...]
 obserwator
 [CENZURA] , Czwartek 29-10-2015
Odp. 
Sprawdziliśmy.
Monitorujemy temat.
Będzie publikacja w Kurierze.
Dziękujemy za czujność.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 29-10-2015

34003. 
Susz - miasto absurdów.
Skatepark, na którym nikogo nie ma - oświetlony rzęsiście, pusty plac zabaw na plaży również, natomiast alejka tonie w ciemnościach, a ludzie mijają się na niej jak ślepe zoombie.
Światła na alejce zapalają się dopiero około godz. 20. Od godz. 17 (kiedy już jest ciemno), czyli przez 3 godziny można sobie na ścieżce prędzej połamać nogi niż pobiegać, przejechać rowerem, czy zwyczajnie pospacerować, ponieważ alejka tonie w ciemnościach. Oszczędności - ale kosztem kogo? Mieszkańców?
Dlaczego pusty skatepark może być oświetlony a uczęszczana ścieżka już nie? Kurierze, może zainterweniujesz w tej sprawie?
 spacerujący
 Susz, Czwartek 29-10-2015

34002. 
Bardzo bym chciała aby Kurier dowiedział się ilu muzułmanów zaprosiły lokalne władze do Iławy i w okolice.
Gdzie zamierzają ich umieścić? I co zamierzają zrobić jeżeli dojdzie do ostrzejszych starć? Jak zamierzają swoje decyzja wyjaśnić wyborcom?
Tylko w trzech gminach województwa warmińsko-mazurskiego doszło do takich kuriozalnych decyzji...
Czym mieszkańcy Iławy zasłużyli sobie na islamistów? Co zrobi burmistrz Żyliński, gdy dojdzie do pierwszych gwałtów i linczów na ulicach?
 obywatelka [178]
 Iława, Czwartek 29-10-2015

34001. 
Odnośnie wpisu numer: 33992

Tuż przed głosowaniem lekarka Ewa Kopacz straszyła, że po wyborach możemy się „cofnąć o 500 lat do średniowiecza”. Ostrzegała mnie przed takim wyborem. Nie posłuchałem. Jest 1515 rok. Wojska Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego idąc z kierunku Wilna, Nowogródka, Dawidgródka, Równego, Tarnopola, Stanisławowa, Lwowa, przekroczyły linię Wisły, Warty i dotarły do Odry i Nysy Łużyckiej. Nie osiągnęły brzegów Bałtyku, bo zabrakło dla koni siana.

Tyle razy PiS przegrywał wybory, że wielu mawiało już: „nigdy nie wygra”. Co to za opozycja, że przy takich rządach PO nie można z nimi wygrać? Ale jak już wygrał, to wziął prawie całą Polskę. Nawet w czasach największej chwały SLD i PO, nigdy nie zdobywały prawie całej Polski.

Gdy patrzę na mapę wyborczą Polski i województwa, przecieram oczy ze zdumienia. Czekałem na to 25 lat. Przeminęło jedno pokolenie – ciąg smutnych aktów zgonu i radosnych aktów narodzeń. Pierwszy raz mój wybór (PiS) jest zgodny z wyborem większości w powiecie iławskim, nawet w Iławie, w okręgu Elbląg, w województwie i w całej Polsce. [...]

Lewica i PSL. Wykop 2015. Po udanych wykopkach kartoflanych, buraczanych, nastąpiły wykopki wyborcze. Po 25 latach Sejm bez postbolszewików, bez lewaków, bez Szczuk, Śród, bimbrowników z Biłgoraja, zmężniałych kobiet w spódnicy i Hartmana – „profesora” filozofii, autora artykułu promującego kazirodztwo. Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uznały ten artykuł za bulwersujący i odcięły się od niego.

Największa kompromitacja jest z PSL, mimo że wgramolili się do Sejmu. Na polu miernej chwały poległ wódz tej spółdzielni stołkowej, wicepremier III RP Piechociński i wielu innych jego kompanów. Piechociński w przypływie swej buty przed wyborami tworzył „rząd”: PSL-PO-PiS. Dostał kopa w cztery litery, jego kompania też, i to jest właśnie święto demokracji – WOLNE WYBORY.

Postscriptum.
Wybory lokalne 2014 – PSL dostaje 23,68%.
Wybory sejmowe 2015 – PSL dostaje 5,13%.
Widać jak na dłoni, że wybory do sejmików powinny być zresetowane.
Od strony Polski w kierunku Prus sunie tsunami.

 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 29-10-2015

34000. 
Rządy PiS-u pokażą czy partia ta odrobiła lekcję.
Teraz będą mieli pole do działania.
Jakby tak można było zrealizować choćby niektóre postulaty partyjne, to by super-mocarstwo powstało z Polski.
Niestety tu jest potrzebna mozolna odbudowa tożsamości narodowej i wiary, że w naszej pięknej Ojczyźnie też może być normalnie nie tylko dla elit, ale dla wszystkich.
 Kamil
 Iława, Czwartek 29-10-2015

33999. 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 11 Listopada 2015 r. z okazji Święta Niepodległości zapraszam wszystkich mieszkańców Iławy na okolicznościową patriotyczną mszę w „czerwonym” kościele na Starym Mieście w Iławie (od godz. 18:00).
Panu Bogu jest za co podziękować.
Przy tej szczególnej okazji mszy chciałbym się spotkać z szeroko pojętym iławskim środowiskiem prawicowym i patriotycznym.
Zaproszenia roześlę również dawnym działaczom NSZZ „Solidarność”.
 Henryk Witkowski, koordynator PiS
 Iława, Środa 28-10-2015

33998. 
Odnośnie wpisu numer: 33995

Czasem twarze partii przeszkadzają w jej poważaniu lub ciągną w górę. Jednak w sytuacji tsunami, jakie szło przez Polskę w niedzielę 25 X 2015, twarz nie ma żadnego znaczenia.
Kolega Ewertowski - wstawiony na listę PiS - nie przyczynił się do jej zwycięstwa na terenie opanowanym przez postkomunę platformówki.
Fala szła i gniotła PO bez miłosierdzia.
 Marszałek
 Iława, Środa 28-10-2015

33996. 
Na mieście baby gadają, że były wiceminister kultury Piotr Żuchowski ma spaść na 4 łapy na stanowisko zastępcy marszałka sejmiku województwa!
Ciężko się rozstać ze służbowym autem i kierowcą - hahahahahahahaha!
[...]
 Prorok z Warmii
 Iława, Środa 28-10-2015

33995. 
PiS wreszcie się przełamał i wygrał w Iławie, i to bez żadnych wielkich znanych nazwisk lokalnych, co jest równocześnie powodem wstydu dla tutejszych działaczy, bo wynik na liście zrobili kaczyści np. z Ostródy i Elbląga. Dlatego!
Kelnerzy Ewertowski, Polański, Kastrau - WON!
Upsss, zaraz - przepraszam, byłbym zapomniał. Oczywiście platformersi wygrali w obwodzie Zakład Karny, gdzie znów poszybowali na wyżyny!
:-D)
Panie Ziobro, proszę natychmiast aresztować kameleony w Iławie!
 urzędnik
 Iława, Środa 28-10-2015

33993. 
Niech Kukiz wprowadzi te swoje JOW-y, a zobaczy wtedy, czy uda mu się zainstalować gościa w sejmie, który rok temu nie wszedł nawet do rady miejskiej, jak Paweł Szramka z Brodnicy.
A teraz, dzięki metodzie Donta, ustawiony na 1 miejscu na liście zdobywa mandat poselski.
Ot i cała śmieszna i smutna prawda o systemie głosowania do sejmu...
 Marszałek
 Lipowy, Wtorek 27-10-2015

33992. 
Platforma Obłudy została zepchnięta do Morza Bałtyckiego.
Jeszcze nie zajęli miejsc w szalupach, a już podzielili się na kilka grupek.
Słabi w natarciu, jeszcze bardziej cieniutcy w obronie.
Stracone 8 lat Polski...
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 27-10-2015

33991. 
Odnośnie wpisu numer: 33990

Radosław Sikorski to agent [...].
Onegdaj był z Talibami w Afganistanie i został schwytany przez Rosjan.
Uwolniony przez Amerykanów, ale w zamian za co...?
 Marszałek
 Lipowy, Wtorek 27-10-2015

33990. 
Kolejne trupy wypadają z szafy.
Oni naprawdę mieli i nadal mają Polaków za idiotów.
"Bo błędem rzemiosła politycznego było nieskonsumowanie sojuszu z Ryszardem Petru. A ten sojusz był dogadany" - ujawnił w poniedziałek Radosław Sikorski w rozmowie z Tomaszem Lisem.
A to ci dopiero nowość! He he...
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 27-10-2015

33988. 
Odnośnie wpisu numer: 33987

Odetchnąłem z ulgą. Cały dzień bez netu i już bałem się, że jak wrócę do hotelu to zobaczę "prawidłowe" wyniki wyborów.
Szkoda, że nie wszedł do sejmu Korwin.
Cieszy mnie wejście do senatu Pani Lidii Staroń, która ujawniła oblicze PO.
Cieszy mnie również panika w niemieckich mediach. Wreszcie skończy się dyktowanie "polaczkom", co mają robić we własnym Kraju.
Teraz tylko czekam na pracę nowych posłów.
I nie boję się że o 6:00 zapuka do mnie ABW, CBŚ czy inna służba, bo nie mam skłonności do kombinowania jak Przyjaciele u Sowy...
 Grzegorz, lat 50
 Rapid City SD USA, Wtorek 27-10-2015

33987. 
WYBORY PARLAMENTARNE 2015
ostateczne oficjalne wyniki głosowania
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 26-10-2015

33986. 
Materiał z siedziby Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie:
OGŁOSZENIE OSTATECZNYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA

Poniedziałek, godzina 22:30.

 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 26-10-2015

33985. 
Ludzie Platformy nadal w mediach plują na PiS.
Porażka niczego ich nie nauczyła.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 26-10-2015

33984. 
Odnośnie wpisu numer: 33979

Wyniki cząstkowe z protokołów pokazują, że Lewicy nie starczy głosów.
Nawet gdy przekroczy próg wyborczy w skali kraju, to podział mandatów w okręgu Elbląg nie ulegnie już zmianie.
Lewicy zabraknie w okręgu prawie tysiąc głosów do zdobycia mandatu.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Poniedziałek 26-10-2015

33983. 
Pytanie do wykształconych i rozumnych Polaków: co złego zrobiła PO, że sromotnie przegrała wybory?
Ja słyszałem zewsząd, że Platforma po 8 latach rządów zostawiła dla Polski same dobro, jak autostrady bez szaletów, dobre zarobki, postęp gospodarczy największy w UE, rozwinięty przemysł i zachowała troskę o obywateli.
Dlaczego za tyle dobra, Polacy ją tak podle potraktowali, wybierając ten wstrętny i ohydny PiS...?
 Advocatus Diaboli
 Iława, Poniedziałek 26-10-2015

33980. 
Odnośnie wpisu numer: 33979

...czyli z tych liczb po prostym zestawieniu ośmiu kolejno największych ilorazów wynika, że w okręgu Elbląg podział mandatów wygląda tak:
4 = PiS
3 = PO
1 = Kukiz
Raus dla PSL.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Poniedziałek 26-10-2015

33979. 
SEJM

Po raz pierwszy PiS wygrywa na Warmii i Mazurach.
Oto łączne, jeszcze nieoficjalne zestawienie głosów w okręgu (zachodnim) nr 34 na podstawie protokołu Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu:

63 236 głosów - 31,56 % - PiS
60 359 głosów - 30,12 % - PO
16 514 głosów - 08,24 % - Kukiz
15 407 głosów - 07,69 % - Lewica
13 411 głosów - 06,69 % - PSL
11 668 głosów - 05,82 % - Nowoczesna
09 480 głosów - 04,73 % - Korwin
07 608 głosów - 03,80 % - Razem
01 426 głosów - 00,71 % - JOW Bezpartyjni
01 253 głosów - 00,63 % - Komitet Stonogi

41,30 % - frekwencja.
03,56 % - głosów nieważnych.

18 099 głosów - Jacek Protas, PO
14 904 głosów - Jerzy Wilk, PiS
13 540 głosów - Elżbieta Gelert, PO
11 695 głosów - Zbigniew Babalski, PiS
10 194 głosów - Leonard Krasulski, PiS
07 774 głosów - Piotr Cieśliński, PO
06 569 głosów - Miron Sycz, PO
05 183 głosów - Róża Krześniak, Nowoczesna
05 168 głosów - Andrzej Kobylarz, Kukiz
04 953 głosów - Adam Ołdakowski, PiS
04 478 głosów - Piotr Żuchowski, PSL
04 210 głosów - Małgorzata Prokop-Paczkowska, Lewica
03 797 głosów - Karolina Motyka-Kozioł, PiS
03 394 głosów - Artur Kalbarczyk, Korwin
03 242 głosów - Ewa Dembek, PO
03 240 głosów - Barbara Brzezicka, Razem
01 958 głosów - Stanisław Żelichowski, PSL
01 744 głosów - Michał Młotek, PO
01 720 głosów - Marian Licznerski, PiS
01 192 głosów - Jerzy Ewertowski, PiS
01 065 głosów - Jolanta Szulc, PSL
00 704 głosów - Regina Szpindler, PO


Do podziału w okręgu elbląskim jest 8 mandatów poselskich.
Prognozowany podział (według metody D`Hondta):

PiS (4 mandaty)
– Wilk
– Babalski
– Krasulski
– Ołdakowski

PO (3 mandaty)
– Protas
– Gelert
– Cieśliński

Kukiz (1 mandat)
– Kobylarz
 KURIERZY
 Źródło PAP, Poniedziałek 26-10-2015

33978. 
SENAT

Według informacji oficjalnych Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu, w okręgu nr 85, obejmującym powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki, senatorem została BOGUSŁAWA ORZECHOWSKA z Ostródy (PiS) z wynikiem 33 857 głosów (35,68 %).

Bogusława Orzechowska jest lekarzem rodzinnym. W poprzedniej kadencji samorządu była radną powiatową PiS w Ostródzie.

W 1-mandatowym okręgu nr 85 do senatu startowało 4 kandydatów. Orzechowska pokonała dotychczasowego senatora Stanisława Gorczycę również z Ostródy (PO), który dostał 31 367 głosów (33,06 %).

Na Marcina Woźniaka z Iławy (Zjednoczona Lewica) zagłosowało w całym okręgu 15 080 osób (15,89 %), zaś były minister zdrowia prof. Wojciech Maksymowicz, startujący z własnego komitetu „Zdrowie w regionie”, dostał 14 589 głosów (15,37 %).

40,30 % - frekwencja.
03,47 % - głosów nieważnych.
 KURIERZY
 Źródło PAP, Poniedziałek 26-10-2015

33977. 
Kochani, nie cieszcie się.
Wygrana PiS-u w Polsce niekoniecznie będzie oznaczać zmiany w Iławie.
Patrząc na ten układ w dziadowskim powiecie, to dalej karty będzie rozdawać Lady Hamówka, Mister Ham oraz ich świta.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 26-10-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 39 40 41 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 217 218 219 ... 355 356 357 następna ] z 357130159044


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.