Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

39311. 
NIE NARZEKAJMY, ŻYJEMY W FAJNYM KRAJU

Nowy szef iławskiego sądu Tytus Szymanek ciekawie opowiada o pracy w wymiarze sprawiedliwości: „Pracuję w biurze, w domu, w weekend i nawet na spacerze. Niejedną sprawę rozstrzygałem w swojej głowie jadąc na wczasy. Póki zdrowie jest, cały czas pracuję. Zwolnię dopiero na emeryturze”.
Czytaj w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 05-10-2018

39310. 
Odnośnie wpisu numer: 39301

To, że panowie wypożyczyli samochody z miejskiego ZUK, potwierdza tylko szalejący nepotyzm i bezkarną prywatę.
Dlaczego burmistrz Pietrzykowski nie wypożyczył firmy zewnętrznej? [...] Co teraz rozpisze w książce przebiegu żeby nie było śladu i nikt się nie czepił? Czyżby znowu tzw. kreatywna księgowość? Wykorzystywać kulejącą firmę do kampanii wyborczej? [...] Buta! Albo przejaw lenistwa.
Wstyd naprawdę.
Wszystkie macki suskiej ośmiornicy PO sukcesywnie będą odcinane. [...]
Dobrze, że nowy burmistrz zrobi audyt i wypłynie szambo z szamba.
ZUK to może być "pralnia pieniędzy".
 protestant oddolny
 Susz, Piątek 05-10-2018

39308. 
Odnośnie wpisu numer: 39304

Różnica między moją kampanią a tą Pana Mikołajczyka z PiS jest taka, że startujemy do zupełnie innych ciał samorządu.
Ponadto Pan Maciej Mikołajczyk ma tylko trzech kontrkandydatów, ja mam ich nieco więcej.
Ponadto jego macierzysta partia PiS posiada ogromne dotacje finansowe z budżetu, które dają wiele możliwości prowadzenia kampanii. My niestety tej dotacji nie posiadamy i wszystko co robimy, to wyciągamy tylko z własnych kieszeni.
Czy chciałbym rozgonić i zająć miejsce w PiS? Nie... Nie jest mi po drodze światopoglądowo z tą partią. Dziękuję za propozycję, ale nie skorzystam. Uważam, że do 2023 roku istnienie tej partii jest mocno zagrożone.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Piątek 05-10-2018

39307. 
Odnośnie wpisu numer: 39302

Panie Andrzeju dziękuję za to pytanie.
Warmia i Mazury od wielu lat jest traktowana jako miejsce taniej turystyki i wypoczynku dla rozwiniętych regionów Polski. Kandydując do sejmiku Warmińsko-Mazurskiego chcemy odmienić ten szkodliwy trend dla mieszkańców naszego regionu. Warmia i Mazury ma potencjał większy niż tylko lasy i jeziora. Uważam, że można tworzyć nowoczesne, innowacyjne miejsca pracy, które nie będą kolidowały z pięknem naturalnym naszego regionu.
Uczestnicząc w debacie Radia Olsztyn ze wszystkimi kontrkandydatami zauważyłem, że byłem jedyną osobą która mówiła "Warmia i Mazury nie tylko turystyka". Wszyscy moi kontr-rozmówcy sprzeczali się jaka gałąź turystyki jest atrakcyjniejsza lub ważniejsza. Zastanawiałem się czy oni zabiegają o głosy mieszkańców Warmii i Mazur czy Małopolski, Mazowsza, Śląska czy też innych regionów naszego kraju? Turystyka w naszym regionie kwietnie 3-4 miesiące a następnie popada dosłownie w sen zimowy. Po upływie okresu wakacyjnego przychodzą trudne czasy na rynku pracy, stagnacja i brak perspektyw które trapią naszych mieszkańców. Czas by ktoś to zmienił!
Warmia i Mazury ma ogromny potencjał w branży rolniczej, rybnej, meblarskiej czy też w produkcji jachtów. Niestety brak odpowiedniej infrastruktury jak i innowacji zmusza wielu mieszkańców do opuszczenia naszych rodzinnych stron. Chciałbym to wreszcie zmienić. Chcę nie tylko zatrzymać mieszkańców naszego regionu, ale także stworzyć warunki które zachęcą do osiedlania się w naszych stronach dla Polaków z całego kraju. Do tego potrzebujemy przede wszystkim zmiany w nastawieniu samorządu. [...]
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Piątek 05-10-2018

39305. 
Odnośnie wpisu numer: 39293

Nie interesuje mnie kampania, polityka, tym bardziej nie mam pojęcia kim jest Pani Ewa Jackowska. Wypowiem się jednak w kwestii "tylko złożenia dokumentów zawiadomienia o ukończeniu."
Gdybyś brał udział w jakimkolwiek przetargu unijnym, to wiedziałbyś jak istotny jest każdy najdrobniejszy papierek. Bo za każdy brak szczegółu płaci się ogromne kary. Widziałem projekty za miliony uwalone, bo ktoś nie dowiózł jakiegoś małego, głupiutkiego papierka. Więc przykro mi, ale to jest bardzo istotne.
Tu ktoś był kierownikiem projektu i ktoś wziął za niego odpowiedzialność.
 Nemo
 Iława, Piątek 05-10-2018

39304. 
Odnośnie wpisu numer: 39292

Mocne te pańskie słowa Panie Łukasz i zawierające dużą dozę krytycyzmu.
Nie jestem jednak przekonany, czy uzasadnionego.
Ja też z życzliwością spoglądam na prawicę [...]. I chciałbym zapytać, co takiego Pan robi w swojej kampanii wybitnego, że potępia Pan innego kandydata? Gdzie Pan pojechał, z kim się spotkał, gdzie są relacje z tych spotkań, gdzie wiece wyborcze? Czy jednak swoją kampanię prowadzi Pan tylko w internecie?
Jeśli tak, to czy ona jest faktycznie dużo lepsza od kampanii Pana Macieja Mikołajczyka z PiS-u?
Skoro tak Pan krytykuje tę kampanię, to dlaczego nie weźmie Pan spraw w swoje ręce i nie pokaże wszystkim, jak się robi kampanię wyborczą i w cuglach wygrywa wybory?
Może niech Pan pójdzie do PiS-u iławskiego, rozgoni tam wszystkich i sam przeprowadzi kampanię w 2023...?
 Iks von Chyr
 Zalewo, Piątek 05-10-2018

39303. 
Odnośnie wpisu numer: 39293

Ewunia zaciska zęby i mocno pcha się do góry. Sunie taranem.
Dynia nie gorsza, wspięła się na jarzebinę i czeka licząc na dojrzewanie.
 Swój
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39302. 
Odnośnie wpisu numer: 39292

Panie Łukaszu. Bez cienia choćby najmniejszej uszczypliwości.
A jaki jest Pana program dla województwa warmińsko-mazurskiego?
Wszak jest Pan jedynką do sejmiku z listy Ruchu Narodowego.
Pozdrawiam.
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39301. 
Wybory tuż-tuż, a tu ciekawe zajście.
Kandydat na burmistrza siedzi sobie nocą w krzakach i robi fotki ludziom rozstawiającym banery konkurenta. Potem udostępniania owe zdjęcia po internecie i robi "szum".
Jestem pełen podziwu, jak trzeba być zdesperowanym i żałosnym, żeby dokuczyć konkurencji.
Mam nadzieję, że wybory wygra ponownie Krzysztof - Pan Krzysztof!
 Ryś, lat 47
 Susz, Czwartek 04-10-2018

39300. 
Odnośnie wpisu numer: 39293

Panie Maurycy, wyznawałam zasadę, że nie odpowiadam na komentarze anonimowych "odważnych". Dla Pana uczynię jednak wyjątek, gdyż z całą "życzliwością" czyni mnie Pan ze mnie osobę, którą nie jestem tj. donosicielem. Nadinterpretuje Pan moje działania. Mniemam, że celowo. Bo przecież kampania wyborcza itp.

Czy wysłanie zapytania do Powiatowego Nadzoru Budowlanego można uznać za donosicielstwo? Wykonałam swój obowiązek, który wynika z ustawy o samorządzie gminnym (art 23.1). Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców. I tak też uczyniłam. Zweryfikowałam zgłoszoną interpelację, następnie przedłożyłam ją na Sesji. Następstwem była kontrola w Ratuszu. Nie miałam absolutnie żadnego wpływu na przebieg kontroli, a tym bardziej na wymierzoną karę. W tej sprawie nie ja jestem winna, tylko osoba nadzorująca pracę urzędników miasta. To ona nie wykonała swojej pracy rzetelnie i kompetentnie. Jeśli wysokość kary jest tak znacząco wysoka, może świadczyć że ta "błahostka" takową nie była. Uważam z całą stanowczością, że karę powinny pokryć osoby, które dopuściły się uchybień. To się chyba nazywa odpowiedzialność za swoją pracę?

Drugą kwestią, którą pragnę raz na zawsze wyjaśnić. Proszę nie budować sztucznego konfliktu pomiędzy mną, a burmistrzem. Są sprawy, które burmistrz realizuje z którymi absolutnie się zgadzam. Są również takie, które nas poróżniają. Tyle i aż tyle. Niestety w swojej naiwności sprzed 5 lat uważałam, że jeśli doświadczony samorządowiec obiecuje coś swoim wyborcom, to zwyczajnie to zrealizuje. Niestety też dość szybko zweryfikowałam, to że pewne słowa, gesty były zwykłą kalkulacją wyborczą. Szkoda, bo mocno wierzyłam, że Pan Adam będzie tym burmistrzem NAS wszystkich. Jak jest - każdy widzi i niech ocenia wg własnego uznania. Ja nie zamierzam brnąć w wymyślone konflikty, dalej jestem mocno zaangażowana w sprawy zgłaszane przez mieszkańców i pozwoli Pan, że na tym skupię swoją uwagę. Jest co robić.
 Ewa Jackowska
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39299. 
Odnośnie wpisu numer: 39293

Baba tupet ma.
Dziś na otwarciu Centrum Aktywności Lokalnej przy Jasielskiej właśnie ta sama [...] Ewunia Jackowska zajęła czołowe miejsce w pierwszym rzędzie pomiędzy pierwszymi w Iławie. [...] Przyzwoitości i pokory to ty kobito nie masz za grosz nawet. [...]
Pomijam już, że rozsiadając się w pierwszym rzędzie zasłoniła publiczności wszystko, co działo się na scenie.
[...] Najbardziej żenująco wyglądały te porozumiewawcze spojrzenia z obecnymi tam szpiegami PO-PSL ze starostwa oraz komuchami z SLD.
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39296. 
Odnośnie wpisu numer: 39291

Co ty Krzysztofie chcesz więcej od Burmistrza naszego iławskiego? Tyle załatwił funduszy z Olsztyna i Warszawy nawet zanim jeszcze wrócił do Iławy, i zaczął tyle inwestycji, i prawie tyle samo już ma ukończone.
Co ty od niego chcesz jeszcze?
Zakład pracy obiecał i ściągnął do Iławy. Ekrany mieszkańcom ulicy przy torach Nowomiejskiej załatwił według życzenia. Zagospodarowanie ścieżek nad rzeką Iławką jest kontynuowane etap po etapie. W lasku miejskim za stadionem mamy leśne bajery. Lodowisko przećwiczone na plus. Fontanny sikają aż miło przycupnąć z rodziną. W małej galerii przy ratuszu impreza za imprezą na czele z fotografią Czesia naszego lubianego (dobre miejsce na kameralne iventy). Za Starym Młynem będzie piękna rekreacja dla mieszkańców na kierunku do Jeziora Dół. Nowe chodniki, drogi i parkingi powstają w każdej dzielnicy. Budownictwo mieszkaniowe się rozkręciło jak szalone w Iławie.
On obiecał w poprzedniej kampanii, że będzie ścigał dłużników mieszkań komunalnych, więc ściga za długi czynszowe.
Też źle?
Co ty od niego chcesz jeszcze? Co ma zrobić? Mów, a na pewno zrobi.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39295. 
"Udrożnić drogę do trzepaka". Iława, bloki przy ul. Gdańskiej (strona 4).

Piszecie, że powierzchnia została zamalowana na wniosek mieszkańców. Napiszcie ILU taki bzdurny wniosek podpisało.
Trzepiącemu dywan stojące auto w NICZYM nie przeszkadza. Dojście też jest wystarczające. Skoro koło trzepaka jest strefa wyłączona to tym bardziej powinni zamalować strefę koło śmietnika, bo do śmietnika chodzę codziennie a dywan trzepię raz na pół roku. No i wtedy nie będzie można w ogóle wjechać na parking.
Ktoś, kto dzwoni na policję z powodu auta stojącego obok trzepaka, chyba cierpi na ból głowy i powinien zadzwonić po lekarza.
 trzepak
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39293. 
Radna Ewa Jackowska doniosła o "przestępstwie" urzędu miasta, jakim miało być rzekomo nie złożenie na czas papierów o zakończeniu budowy małej galerii przy ratuszu.
Tu trzeba podkreślić, że formalnie ta rewitalizacja nie wymagała odbioru, lecz tylko złożenia dokumentów w postaci "zawiadomienia" o ukończeniu. Sensacje radnej Ewy Jackowskiej, że jakoby bawiącym się tam dzieciom coś groziło, bo "obiekt nie ma odbioru", to kłamstwa i "brednie wariatki" wyssane z szaleństwa wyborczego.
Tym sposobem więc nadzór budowlany w powiecie szybciutko skorzystał z okazji i nałożył karę finansową na miasto w wysokości 25 000 złotych.
I o tyle zubożeje nasza miejska kasa.
Ślę "gratulacje" dla radnej Ewy Jackowskiej za takie dbanie o formalności papierkowe bez względu na koszty, a tym samym dbanie o tylko własne interesy - aby za wszelką cenę znów dokopać obecnemu burmistrzowi Adamowi Żylińskiemu, dzięki któremu weszła 4 lata temu do ratusza.
"Brawo Ty".
Mam nadzieję, że wyborcy tego nie zapomną, bo te środki mogły by być przeznaczone na zbożny cel np. jakieś stowarzyszenie. Donosicielstwo słono kosztuje (oczywiście z nieswojego).
Moralność tego czynu Ewy Jackowskiej pozostawiam do oceny iławian.

4 lata temu, gdy zależało jej na wejściu do Rady, pisała takie peany:
 Maurycy
 Iława, Czwartek 04-10-2018

39292. 
Z wielka uwagą przyglądam się kampanii wyborczej czwórki kandydatów na Burmistrza Miasta Iławy i z racji prawicowych poglądów z większą uwagą spoglądam na kandydata PiS i...
Szlag mnie trafia! Jak można tak psuć kampanię wyborczą! To najgorsza kampania z całej czwórki...
[...] Ja się pytam: jak to ma porwać za sobą większą część mieszkańców Iławy za Panem Mikołajczykiem? No jak? [...] Gdzie propozycje na temat komunikacji, pracy, świadczeń socjalnych, chodników, ulic, placów zabaw, wywozu śmieci? No gdzie jest to wszystko, co tyczy się bezpośrednio mieszkańców miasta?
Nie wiem kto odpowiada za kampanię wyborczą kandydata PiS-u, ale ten ktoś powinien dostać w pysk od swojej partii i pogoniony na trzy wiatry.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Środa 03-10-2018

39291. 
Odnośnie wpisu numer: 39286

Burmistrz Iławy Adam Żyliński "chwasty" z ul. Jasielskiej chce przesadzić na ul. Jagiełły [...] i chce stawiać tam kontenery socjalne. Jeśli jego plan się powiedzie, będzie to taka Jasielska-bis.
Ten, kto kiedykolwiek znalazł się na Jasielskiej wie, że towarzystwo mieszka tam oględnie mówiąc niezbyt ciekawe. Zapuszczać się tam, szczególnie nocą było aktem heroicznym.
Dlatego nie dziwię się mieszkańcom ul. Jagiełły, że bronią się przed decyzją Burmistrza. Nie chcą mieć u siebie drugiego "getta". [...]
 Krzysztof Zięba , lat 66
 Iława, Środa 03-10-2018

39290. 
TRAGICZNE ŻNIWO NA DROGACH

Czarna seria: starsze małżeństwo z Iławy, następnie 53-latek z Kisielic, a następnie 28-latek z Zalewa zginęli w ostatnich dniach w kuriozalnych wypadkach drogowych!
Zginęli z powodu swojej i nieswojej winy.
O szczegółach czytaj na stronach 2-3 w bieżącym wydaniu „Kuriera”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 03-10-2018

39289. 
Odnośnie wpisu numer: 39251

Uwaga na zakamuflowane komitety PO-PSL!
Na przykład do Rady Miejskiej w Iławie PO oficjalnie nie wystawiło listy, lecz startują pod nazwą KWW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY".
[...]
Podobnie do Rady Powiatu. KWW "POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE" to tak naprawdę jest przemianowana PO-bis.
Gdy weźmiemy pod uwagę, że w ten sposób ukryte są wszędzie listy PO, to się okaże, że w skali całego kraju wcale nie zostaną wytarci z mapy.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Iławie
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Ilawie/5314

Kandydaci do Rady Powiatu Iławskiego
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Powiatu-Ilawskiego/5313
 wyborca [255]
 Iława, Środa 03-10-2018

39288. 
Odnośnie wpisu numer: 39276

Chyba jesteś uczulony na Pana Pietrzykowskiego, obecnego burmistrza Susza, jak i na Pana Palińskiego, nowego dyrektora szkoły. Wszędzie dopatrujesz się spisków, układów [...].
Takie wpisy wychodzą akurat od ludzi, którzy sami w swoim życiu niczego nie osiągnęli i mają kompleks niższości, więc trują w sieci, plują jadem na innych. [...]
Musisz być bardzo zdesperowany i dużo myśleć jak tu oczernić. Żal jest czytać te bzdury, ale dobro zawsze się obroni, jestem tego pewien. [...]
 Ryś
 Susz, Środa 03-10-2018

39287. 
"W powiecie dźwięczy melodyjka stara,
że ten, kto wczoraj Jakobinem był,
jutro zostanie namiestnikiem cara".

[...] odnosząc się do zachowań kilku lokalnych politykierów [...]. W tym momencie mam na myśli obecnego radnego Rady Powiatu Iławskiego, Jarosława Piechotkę. Jak długo jeszcze będzie mu się udawało być takim pozorantem, jakim był dotychczas? [...]
Przypomnieć chciałbym, jak przebiegała jego "kariera". Wynaleziony w Suszu przez Jana Sadowskiego, odwrócił się i przefarbował na stronnika Pietrzykowskiego (PO) w momencie, gdy Sadowski wybory przegrał. Za zdradę Piechotka dostał od PO w nagrodę posadę dyrektora CSiR Susz, które powstało za kadencji Sadowskiego.
[...] W poprzednich wyborach 2014 roku startował na radnego powiatu iławskiego z list PiS i został wybrany. Logicznym i oczekiwanym przez zapewne co najmniej część jego wyborców było, że skoro PiS przeszedł do opozycji, to Piechotka winien też być w opozycji, skoro dalej rządziła w powiecie Platforma. Tak się jednak nie stało - znowu szczwany Jarosław Piechotka przefarbował się na "PO-bis". Dzięki niemu i zdradzie kilku jeszcze kameleonów, PO uratowała ster.
Zaiste, kameleony powinny mu zazdrościć umiejętności [...] zmieniania kolorów zależnie od warunków.
Teraz startuje pod kolejnym szyldem: "Powiatowe Forum Samorządowe", czyli kolejne wcielenie dobrze znanej PO-bis. Co obiecuje? Rozwój dróg, zajęcie się młodzieżą (robi to chyba zawodowo?), równe traktowanie gmin, rozwój sportu. Same ogólniki. Co konkretnie ten Pan zrobił do tej pory, przez te 4 lata? Wie ktoś?
Ogólnie w powiecie iławskim i starostwie nadal bez zmian osobowych. Te same twarze co kadencję, tylko pod innymi barwami. Co kadencję te same lub bardzo podobne obietnice.
Kim jesteśmy, że tego nie widzimy i głosujemy ciągle na tych samych? Pozostawiam to pytanie otwartym.
 Iks von Chyr
 Zalewo, Środa 03-10-2018

39286. 
Odnośnie wpisu numer: 39230

Panie Adamie, wielu obywateli - nawet tych niegłosujących na Pana - wiązało jednak duże nadzieje z Pana powrotem do Iławy i ówczesnymi obietnicami "wyrwania chwastów". Mówiło się o "posprzątaniu w Iławie" oraz o "wietrzeniu ratusza".

Cytuję fragment z przedostatniej Pana odpowiedzi pod koniec obszernego wywiadu w "Kurierze", w którym niewątpliwie poruszył Pan serca i obudził nadzieję wielu mieszkańców Iławy:

"... Na wszystko przyjdzie właściwy czas. Nie wolno psuć tak bezcennego zjawiska, jak wspólnotowa integracja. Jeśli nawet się różnimy, to różnijmy się pięknie. Z pięknego ogródka do wyrwania jest tylko kilka silnie toksycznych chwastów (...)".

2013-05-08. Adam Żyliński: Wracam wyrywać kilka chwastów
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Adam-Zylinski-Wracam-wyrywac-kilka-chwastow/3667
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Wtorek 02-10-2018

39283. 
Odnośnie wpisu numer: 39272

Cóż to za pytanie: "Idź Adam porozmawiaj z PiS-em". Kogo konkretnie mamy na myśli? Z kim w PiS-ie rozmawiać?
Przecież nie z ostródzianami - Panią Senator Orzechowską albo Posłem Zbigniewem Babalskim, którzy przywożą tutaj źrebaka na sznurku z Olsztyna, no i wystawiają go na najwyższy fotel dumnej Iławy. [...]
Czy są jeszcze inni żołnierze Kaczyńskiego w goście odwiedzający Iławę?
[...]
Podam przykład. Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wojciech Szymański nie startuje z listy PiS, ale z drużyny Adama Żylińskiego. Czy to Pani coś mówi? Zdrajca? Nie. [...] Zresztą z prawicowych ludzi PiS-u nie tylko on tak postąpił. [...]
Czy nie widzi pani, że od lat w mieście Iława są dwa, a nawet trzy PiS-y?
Jest PiS Pana Wojtka Szymańskiego. [...]
Jest też PiS duetu egzotycznego Piotr Jackowski i Bohdan Hatała, który rozdaje karty kto i gdzie na listach. [...]
Trzeci „PiS” to ekipa wymyślona i 100% sterowana przez Platformersów duetu Rygielski/Hordejukowa, którzy pomiatają swoimi marionetkami, nakazując im podszywanie się pod PiS. Zbierają w ten sposób głosy od wyborców prawicy i bez ceregieli wykorzystują je do polityki utrzymania stołków przez PO. Twarz daje Marek Polański, ale jakiś czas temu został zdemaskowany i wyrzucili go z PiS na zbite kości policzkowe. [...]
Z kim w PiS-ie rozmawiać?
 Alfons Krzywda
 Iława, Wtorek 02-10-2018

39281. 
Odnośnie wpisu numer: 39240

...dobrze napisane.
A za plecami naiwniaków znów czają się najbardziej cwani pokerzyści PO:

- Maciuś Napoleon Rozwrzeszczany
- Benita Nieustająco Pragnąca
- Maruś Całuję Rączki

Czy oni w ogóle zrobili cokolwiek pożytecznego dla naszego regionu?
Oczywiście poza braniem publicznej kasy i przyznawaniem sobie nagród.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 02-10-2018

39280. 
Odnośnie wpisu numer: 39278

Za chłopaka będąc, na takich agregatów jak Czechu Wasiłowski mówiło się: "niezły model" lub "ale z niego aparat".
Słuchałem jego [po mieście wędrówkowych opowieści] o promienistym życiu w Iławie. Niezły z niego bajdura. Powiadał: "Moje życie płynie od nagrody do nagrody. Gdzie spojrzę, tam sztuka, dziewczyna... też".
Rozmawialiśmy nie jeden raz.
Pamiętam jego śliczną siorę.
 Ziomal
 Iława, Wtorek 02-10-2018

39278. 
BARTOSZ GONZALEZ pisze w felietonie:

W małej galerii przy ratuszu prezentowana jest wystawa zdjęć pt. „Przez moje okna”. To kolejny projekt Czesława Wasiłowskiego, który pokazuje środowisku fotograficznemu, że sztuka powinna być tam, gdzie są ludzie. Fotografia w Iławie ma się dobrze tak długo, jak żyje Wasiłowski... Niestety.

„Fotografią rozkręca Wasiłowski małą galerię”
https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Fotografia-rozkreca-Wasilowski-mala-galerie/5321
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 02-10-2018

39277. 
Odnośnie wpisu numer: 39271

Dziś się już nie likwiduje połączeń komunikacyjnych z powodów politycznych, ale ekonomicznych.
Jeśli dziś zlikwidowali połączenie, to znaczy, że nie było popytu.
 Misiek
 Iława, Wtorek 02-10-2018

39276. 
Odnośnie wpisu numer: 39274

Widać schyłek obecnego włodarza w Suszu.
Brak jest jakiejkolwiek widocznej aktywności wyborczej. Gdybym się nie interesował wyborami to bym nie wiedział, że ta osoba kandyduje.
[...]
Widać nerwowe ruchy PO-lszewików i bliskich współpracowników, widać układanie się z [...] by utrzymać stanowiska.
Nowy burmistrz Susza przyjrzy się konkursom na dyrektorów oświaty, ich kompetencjom i oświadczeniom o niekaralności, a także informacjom o mobbingu na współpracownikach.
 protestant oddolny
 Susz, Wtorek 02-10-2018

39274. 
Odnośnie wpisu numer: 39261

Wybory w Suszu... Mamy możliwość wyboru. Ale...
Obecny burmistrz Krzysztof Pietrzykowski jest znany mieszkańcom, którzy wiedzą co za jego kadencji, szczególnie ostatniej, zrobiono w Suszu. Większość ludzi widzi, prace nadal trwają. Alejka do Bronowa, remont ulicy Prabuckiej. Każdy może ocenić.
Bardzo mało natomiast wiemy o konkurentach obecnego włodarza Susza. Sympatyczni faceci, ale gdzie można zapoznać się z ich programami na przyszłą kadencję? Czy będzie gdzieś wspólne spotkanie kandydatów na burmistrza z wyborcami?
W Kurierze może coś się ukaże, bo bez tego niewiele się dowiadujemy.
Z jednozdaniowych haseł wyborczych wiemy tylko to, że dobrze życzą społeczeństwu miasteczka. Życzenia to zdecydowanie za mało.
 wyborca [254]
 Susz, Poniedziałek 01-10-2018

39272. 
Odnośnie wpisu numer: 39263

Drogi Adamie Żyliński!
Piszę do Ciebie gdyż dziś przy niedzielnym stole na obiedzie koło 20 osób rozmawialiśmy na temat wyborów samorządowych. Każdy z mojej rodziny wypowiedział się co do głosowania i wszyscy mieli jeden wniosek: pójdź i porozmawiaj z PiS-em [...]. Pójdź Adamie i porozmawiaj, wtedy więcej zyskasz dla Iławy.
Osobiście powiem, że nie chodziłam na wybory, bo mnie nie interesowały, ale teraz pójdę i zagłosuje na prawicę, bo reszta kandydatów to lewica albo przybrana jakaś lewacka formacja.
Żuchowski i jego ekipa PO-PSL ładnie wygląda na obrazku, i nic poza tym, a lewak Kopaczewski to wystawiony tylko po to żeby zabierać głosy. [...]
 Elżbieta
 Ilawa, Stare Miasto, Niedziela 30-09-2018

39271. 
PKS IŁAWA zlikwidował bezpośrednie kursy do Elbląga.
Wiele osób dojeżdża z Iławy do Elbląga do lekarza lub na komisję ZUS.
Jeśli nie PKS, to może prywatny przewoźnik uruchomi jakieś połączenie.
Hej Kurierzy, proszę o nagłośnienie.
Dajcie informację na stronie internetowej i w wydaniu papierowym, bo to ważne dla wielu osób.
 mieszkaniec [352]
 Iława, Niedziela 30-09-2018

39270. 
ZAGADKOWA ŚMIERĆ

Sobota, Laseczno, droga krajowa 16. Według wstępnych informacji policji, motorowerzysta (Stanisław M. z Kisielic) miał być na tyle nieuważny podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, że doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem mitsubishi. Uderzenie było tak silne, że 53-letni kierowca jednośladu zmarł.
Jednak nas zastanawia jak możliwe było „uderzenie boczne” jeśli na zdjęciu widać na mitsubishi jednoznaczne ślady zderzenia czołowego.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 29-09-2018

39269. 
MAŁŻEŃSTWO ZGINĘŁO W WYPADKU

Starsze małżeństwo mieszkające w centrum Iławy zginęło w wypadku, gdy ich skoda podczas wyprzedzania na trasie Mrągowo-Kętrzyn zderzyła się czołowo z innym samochodem.
W tym wypadku zginął także kierowca drugiego pojazdu – peugeota.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 29-09-2018

39268. 
Odnośnie wpisu numer: 39263

[...] wypowiedziałbym się na wiele tematów. [...]
[...]
[...]
[...]
[Burmistrz Żyliński] przychód ma większy, bo doszło 500+ oraz 300+, czyli pewnie jakieś 25 baniek [...]
 prawy człek, lat 47
 Iława, Sobota 29-09-2018
Odp. 
...ten wpis pułapem bredni przegonił peleton rozwścieczonych
szturmowców komitetowych.
Kosz, kosz, a kysz!
Ale! Tylko pod jednym warunkiem możemy publikować wasze,
chłopcy i dziewczęta, nawet największe bzdury: jeśli zdołacie
przy publiczności podpisać się swymi personaliami, ponieważ
śmiech „z nikogo” jest szkodliwy.
Tłum biegnących Forrestów Gumpów widzę, tłum nieprzebrany!
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 29-09-2018

39263. 
BURMISTRZ ODKŁAMUJE „ZADŁUŻENIE”

Za pióro znowu chwycił Burmistrz Iławy Adam Żyliński. W felietonie pt. „Cała prawda o rzekomo rosnącym zadłużeniu miasta” na gorący temat rzeczywistej kondycji budżetu przedstawia twarde wskaźniki potwierdzone przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Lektura obowiązkowa: ciekawa i wielce pouczająca. Zapraszamy do dyskusji.

Adam Żyliński: Cała prawda o rzekomo „rosnącym” zadłużeniu miasta
https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Zylinski-Cala-prawda-o-rzekomo-rosnacym-zadluzeniu-miasta/5323
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 28-09-2018

39262. 
Co chwila jakiś ważny gość zagląda nad Jeziorak.
Tydzień temu był w Iławie - sam premier rządu Mateusz Morawiecki.
A dziś idę sobie do sklepu, aż tu patrzę, a przed ZUS-em stoi i rozmawia z ludźmi ona, popularna minister Elżbieta Rafalska, obok niej wojewoda z Olsztyna i całe zaplecze zjechało, biało-czarno od garniturów. No i pełno mieszkańców się zatrzymało, pełno dziennikarzy, pełno kamer.
Co to się porobiło w tej naszej Iławie... Hoho.
Awansowaliśmy do roli bycia w głównym centrum zainteresowania? Hoho.
 Krzysztof
 Ilawa, Piątek 28-09-2018

39261. 
Odnośnie wpisu numer: 39255

I tak niestety będzie, bo realia są okrutne. Przez lata rozbudowano sieć powiązań, synekur oraz wszelakich dobroci. Zainteresowani będą walczyć o przysłowiowe życie, a części mieszkańcom będzie obojętne, kto będzie rozdawał chleb i urządzał igrzyska, [...] bo lemingi jak zawsze pójdą za głosem przysłowiowej fujarki.
Bo człowiek stada, człowiek masy bezwiednej, człowiek bez „ja”, [...], taki człowiek nie jest myślącym, w sposób wolny wybierającym, o sobie stanowiącym podmiotem, lecz przedmiotem wielorakich manipulacji. Myśli i działa według sloganów, które słyszy dookoła. Kieruje się modą, panującą opinią. Bezkrytycznie czyni to, co inni, tylko dlatego, że inni to czynią, bez własnej, osobistej motywacji. Człowiek taki jest niewolnikiem, manipulowanym przez innych, zależnym od różnych ośrodków dyspozycyjnych czy społecznych mechanizmów.
[...] W Iławie potrzebny jest impuls, który wstrząsnąłby mieszkańcami, ale to marzenia nie do spełnienia. Burmistrz Iławy zaszył się w norce i stary spryciarz czeka na rozwój wypadków, wysyłając do boju swoich zajadłych akolitów.
Załamałam się w środę jak przeczytałam w Kurierze reklamę ponownego kandydowania włodarza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, który powiada: "Moje doświadczenie na stanowisku Burmistrza daje gwarancję dalszego dynamicznego i równoważonego rozwoju Gminy Susz". Ponoć mają kilkanaście mln zadłużenia, następny kredyt już czeka na realizację - sytuacja jest więc dynamiczna!
Ciekawa jestem finansów również Iławy - czy też są tak dynamiczne?
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 28-09-2018

39260. 
Południe, w biały dzień, ulica Kopernika w Iławie.
Róg wjazdu na targowisko w pobliżu marketu Stokrotka. Na rogu stoi okrągły do reklam słup, a na nim wyborcze reklamy plakatowe.
[...]
I co ja widzę, od tego oczy przecieram. Chuligan, jedną ręką trzymając komórkę, nagrywa jak druga na moich oczach plakaty zrywa.
Reakcja moja jest następująca:
- Proszę nie zrywać!
Chuligan na to:
- Jestem upoważniony do zrywania.
To ja na to:
- Zadzwonię na policję...
No to on spokojnie zabrał się i odszedł na luzie. W biały dzień takie rzeczy.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 28-09-2018

39259. 
Miss Inteligencji w kampanii wyborczej 2018.
Edyta Kocyła-Pawłowska z komitetu Dawida Kopaczewskiego.
 bat na idiotów
 Iława, Piątek 28-09-2018

39256. 
Odnośnie wpisu numer: 39246

[...] A dlaczego komitet Pietrzykowskiego robił sobie zdjęcia po godzinach pracy w USC? To nie jest klub radnych - ktoś wpuścił Gruszczyńskiego, Szczegielniaka czy Blonkowskiego po godzinach urzędowania urzędu.
Prywatny folwark Jaśnie Pana? [...]
 johan
 Susz, Czwartek 27-09-2018

39255. 
Odnośnie wpisu numer: 39220

ŻEBY BYŁO TAK, JAK BYŁO.
Do takiego wniosku można dojść patrząc na listę kandydatów na radnych z listy Adama Żylińskiego. Prawie połowa to jego oddani radni, m.in. Aneta Rychlik, Anna Zakrzewska, Feliks Rochowicz, Andrzej Pankowski, Elżbieta Prasek, Stanisław Milewski, Grzegorz Przybyła, Eugeniusz Dembek, Wojciech Szymański.
Drodzy mieszkańcy Iławy, czy chcecie aby nadal naszym miastem rządzili ludzie, którzy nie słuchają głosu mieszkańców, a posłusznie wypełniają wyimaginowane wizje? Wizje te nijak mają się do rzeczywistych oczekiwań mieszkańców Iławy. W obecnej kampanii wyborczej burmistrz Żyliński nadal roztacza swoje wizje np. budowa ścieżek rowerowych, czy budowa "centrum intelektualnego".
A pytam: gdzie mieszkania pod wynajem? Gdzie żłobki i przedszkola? Czy burmistrz i ci jego namiestnicy wiedzą, że w Iławie są jeszcze mieszkania bez toalet, gdzie za potrzebą trzeba wychodzić na korytarz, do piwnicy? Mamy przecież XXI wiek. To samo jest z ogrzewaniem, cała masa mieszkań ma piece jeszcze kaflowe.
[...]
Zastanówcie się dobrze zanim oddacie swój głos. Czy chcecie żeby było tak jak było do tej pory? Czy potrzebna jest Dobra Zmiana, która będzie słuchała przede wszystkim głosu mieszkańców?
 Krzysztof Zięba, lat 66
 http://kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-...
 Iława, Czwartek 27-09-2018

39254. 
Odnośnie wpisu numer: 39230

"Iława miastem przyjaznym".
W poprzednich wyborach najwięksi wrogowie, a teraz patrzę - i nagle... "Przyjazny Zestaw" w jednym komitecie: Maśkiewicz, Ambroziak, Żyliński.
[...].
Boki zrywam co się w tym mieście dzieje. Dla władzy to już da się nawet honor utopić w Małym Jezioraku. Czy ludzie zupełnie poszaleli...?
 Jaś, lat 53
 Iława, Czwartek 27-09-2018

39253. 
Odnośnie wpisu numer: 39246

Czepiacie się kandydata na Burmistrza Krzysztofa Kępińskiego, że powiesił baner na płocie. Co w tym takiego złego? Ksiądz może powiesić reklamę usług różnego rodzaju, a obywatel już nie?
Dodatkowo - zastępca Burmistrza Zdzichowski straszy Pana Kępińskiego pismami urzędowymi i grozi karami.
Zwróćcie uwagę co wyprawia kandydat i urzędujący (jeszcze) Krzysztof Pietrzkowski. Np. wykorzystuje stanowisko i agituje w trakcie urzędowych godzin pracy pomiędzy 7-15. Pozostali kandydaci robią to, ale po pracy zawodowej.
Bezczelnością jest fakt, że Burmistrz Pietrzykowski wymusił na pracowniku urzędu [...] aby rozwiózł ulotki po wioskach. Kępiński i Sadowski robią to sami lub przy pomocy wolontariuszy.
Taka to demokracja lewo-liberalna według naj-mojszego platformianego prawa suskiego.
Platformiak Pietrzkowski na maksa wykorzystuje swoje stanowisko. Tfu!
 mieszkaniec [351]
 Susz, Czwartek 27-09-2018

39251. 
Odnośnie wpisu numer: 39205

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018.
Aż 31 tysięcy zarejestrowanych kandydatów PiS.
O połowę mniej: 16 tysięcy PSL.
I tylko niecałe 10 tysięcy połączonych sił PO-NO.
To oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej z całego kraju.
 Kolega Skaner
 Iława, Środa 26-09-2018

39250. 
Odnośnie wpisu numer: 39246

To nie był mój wpis. Jakiś platfus podszył się pod mój nick. Ale dobrze, widać ból 4 liter, gorąco się robi co niektórym.
[...]
Mam obawy co do komisji wyborczej - czy nie dojdzie do fałszerstw i np. spisywania z nagrobków nazwisk głosujących na burmistrza Susza (PO).
 protestant oddolny [prawdziwy]
 Susz, Środa 26-09-2018

39248. 
SAM SIEBIE ZABIŁ PO... WYPADKU!

47-letni Tomasz J. jechał BMW z pasażerem. Na trasie Iława-Susz na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze, gdzie zakończył podróż na drzewie. Od ratowników nie chciał pomocy medycznej, a dzień później powiesił się w Gałdowie.
Szczegóły w najnowszym wydaniu tygodnika Kurier Iławski (od środy).
 KURIERZY
 Iława, Środa 26-09-2018

39247. 
[...] Z komitetu kandydata na burmistrza Lubawy Tomasza Rogowskiego do rady miasta kandyduje kilku członków jego rodziny:

– Licznerski Mariusz – szwagier.
– Licznerski Marcin – szwagier.
– Szpanowski Dawid – szwagier.

[...] Czy takie powinny być standardy podczas kampanii wyborczej?
 wyborca [253]
 Lubawa, Środa 26-09-2018

39246. 
A jeden z kandydatów na burmistrza Susza powiesił swój baner na... [!] ogrodzeniu cmentarza!
Czy takie banery można sobie ot tak wieszać wszędzie gdzie się podoba?
Dla mnie ten kandydat przekroczył granice elementarnej przyzwoitości.
 protestant [podszywany]
 Susz, Wtorek 25-09-2018
Odp. 
Podszyty! Czemu nie wymienisz nazwiska sprawcy w sytuacji, gdy przywołane konkretne zdarzenie publiczne bezwzględnie na to zasługuje? A fotki?
Ludzie, litości noooooooo! A czemu w innej oczywistej sytuacji, gdy nie można po nazwisku, wtedy personaliami roztrząsacie bez opamiętania jak mechaniczna przyczepa rozrzucająca obornik po polu...?
Ludzie, co się z wami dzieje? Około 75% wpisów NIE nadaje się do publikacji (sorry). Z kolei z tych opublikowanych około 75% wpisów jest moderowanych (cenzurowanych, edytowanych, okrajanych itp. itd. etc.).
Ludzie, litości no! Aż 3/4 klikaczy to klasyczna zagłada psychiki. Uwiąd rozumu. Dramat rozchwiania.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 25-09-2018

39245. 
Odnośnie wpisu numer: 39230

Może szanowny Pan Burmistrz Adam Żyliński przypomni społeczeństwu Iławy kto rządził miastem, gdy [sprzedawano] polskiej Niemce cypel po "Czapli" [...] i kto następnie nie skorzystał z prawa pierwokupu, aby go przywrócić Iławie.

https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Rok-1992-Wszyscy-dalismy-sie-nabrac/5016
 obserwator [165]
 Iława, Wtorek 25-09-2018

39244. 
Odnośnie wpisu numer: 39235

Proszę o czytanie ze zrozumieniem...
Nie chodziło mi o to, że w ogóle jest remont, ale kiedy się skończy, bo nikt nie potrafił w szkole takiej informacji udzielić, "sorry, taki mamy klimat", w tym roku, we wrześniu. Chyba firma, która prowadzi remont ma jakieś zobowiązania co do terminów?
Bardzo dobrze, że remonty są i cieszy mnie to, niezmiernie i wyraźnie to podkreślam, szczególnie wymagała remontu sala gimnastyczna i świetnie, że będzie zrobiona, ale kiedy?
A skoro budowlaniec sam nie potrafił siebie przypilnować i spadł z dachu, to czy potrafi zadbać o to, co jest wokół...?
 zaniepokojona mama
 Iława, Wtorek 25-09-2018

39243. 
Dziękuję Panu Burmistrzowi Żylińskiemu i podległym urzędnikom ratusza za oznakowanie ulicy Odnowiciela na Osiedlu Piastowskim jako "Strefy Zamieszkania".
W poniedziałek 24 września 2018 z dwóch stron ulicy Odnowiciela zostały ustawione odpowiednie znaki. Parkowanie w strefie zamieszkania dozwolone jest tylko w miejscach wyznaczonych. Skończy się parkowanie wzdłuż jezdni i na chodnikach, szczególnie na wysokości budynków Odnowiciela 28 i 30.
Składam jeszcze raz podziękowania i uczulam łamiących przepisy!
 KZM
 Iława, Wtorek 25-09-2018

39241. 
Odnośnie wpisu numer: 39239

Na hołotę śmieciową nie ma rady.
Bez urazy, kochani, ale jak tych ludzi nazwać...?!
W workach lądują takie śmieci jak klapki, buciory gumowe, kurpie, a nie mówię już o dziesiątkach rowerów jakie zostawiają na klatkach. Oczywiście zarządcy ani mru-mru w obawie, by ich nie pogonili ze stanowisk, co często obecnie się zdarza.
To się nazywa upadek społecznego obyczaju. Ale do czasu, gdy szczury dobiorą się do gardeł, to może się zmieni. Kompletna zagłada człowieka.
 Swój
 Iława, Wtorek 25-09-2018

39240. 
Odnośnie wpisu numer: 39233

Najbardziej kłamliwe hasło tych wyborów pochodzi z komitetu PO-PSL:
"Razem zmienimy Iławę". [...] Słucham...?!!! No bez żartów.

Zmieniać chcecie swoje pieluchy? O jakich "zmianach" jest mowa? Kto ma "zmienić" Iławę? Chcecie powiedzieć wyborcom, że "zmieniać" będą ci sami, którzy na różnych piętrach siedzą w lokalnej budżetówce od 28 lat Polski samorządowej, postkomunistycznej, rozpasanej, niemądrej...?

Ptasznik Włodzimierz, były burmistrz Iławy.
Kabat Ryszard, urzędnik starostwa.
Groszkowski Roman, dyrektor LO.
Żuchowski Piotr, były sołtys.
Drapiewski Gerhard, [...].

Spaleni kandydaci.
Bez żartów.

A może w ramach liftingu "zmieniać" Iławę mają młodsi wyżeracze idący na pasku starych cwaniaków z drugiego szeregu? Hej pany! Który to już raz przebieracie się w nieswoje garnitury kraszone sandałami na sznurek? Wybory lokalne, polityka samorządowa, misja społeczna - czyżby znowu miał to być ustawiony bal maskowy? [...] Do kogo ta melodia?

Woźniak Tomasz, były dyrektor ICK.
Jackowska Ewa, radna w ratuszu Iławy.
Gołębiowski Mariusz, dyrektor MGOK Kisielice.
Paczkowski Dariusz, przewodnik miejski Iławy.
Młotek Michał, radny powiatu, młodzieżówka PO.
Raźniewska Monika, informacja turystyczna ratusza.

[...] Młode wilki, krew zepsuta. Nawyki stare, zaklęcia malowane.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 24-09-2018

39239. 
Apel do mieszkańców bloków przy iławskiej ulicy Odnowiciela 2, 4, 6 na Osiedlu Piastowskim, aby zaprzestali wyrzucania śmieci na posadzkę w śmietniku, kiedy pojemniki (z tyłu) są do połowy pełne. Nie można wejść do środka, żeby wyrzucić śmieci.
Czy nie wstyd Wam, że dzięki takiemu postępowaniu niebawem pojawią się szczury?! Nie chce się wchodzić, bo brzydko pachnie? Nie wspomnę już o pozostawianiu śmieci na zewnątrz śmietnika. Ludzie, opamiętajcie się!
 Marcin Michalski
 Iława, Poniedziałek 24-09-2018

39238. 
Odnośnie wpisu numer: 39231

[...] Na przykład Pan Piotr Żuchowski, pretendent do Korony Iławy, moim zdaniem odnosi się do ludzi z wielkim szacunkiem. Nie doświadczyłem żeby był tym, którego należy omijać.
Jednak osoby, które bliski z nim miały doczynek, przestrzegają mnie przed nim, co wprawia mnie w zakłopotanie. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 24-09-2018

39237. 
Kilka faktów z życia przeprawy promem z iławskiej wysypy Wielka Żuława na ląd stały.
Rok 2009. Podczas rejsu promowego z wyspy na plażyczkę przy ulicy Mazurskiej policja skontrolowała sternika [...] (do wiadomości redakcji [...]). Sternik podczas rejsu był napity jak autobus, a prom prowadził inny zielony człowiek bez uprawnień. Nie jest tajemnicą, że sternik tego promu za kołnierz nie wylewa. Wiedzą o tym wszyscy, tylko nikt z tym nic nie robi. Aż coś się nie stanie.
Sternik pobiera opłaty "do kieszeni". Nie wydaje paragonu ani faktury. Interesik się kręci, piwko się pije i jest cacy. A kiedy chciałoby się popłynąć na wyspę z dziećmi to wszystko zależy od "chciejstwa lub niechciejstwa" sternika i dlatego iławianie nie pływają. Bo nie ma wyznaczonych ram czasowych w jaki sposób to "coś" powinno pływać. To "coś" nie spełnia wymogów technicznych do świadczenia takich usług.
[...]
Dziś kiedy mówi się na mieście o regularnej przeprawie promowej z Iławy na wyspę, larum największe podnosi kto? Sternik z promu. Zionie jadem [...] Wnioski wyciągnijcie sami.
 strzelec wyborowy
 Iława, Niedziela 23-09-2018

39235. 
Odnośnie wpisu numer: 39208

Rzeczywiście, po co remontować szkołę...
No po jaką cholerę? Niech zostanie po staremu. Zaniepokojona mamusia będzie miała święty spokój, o ile nie będzie za chwilę znów niezadowolona z powodu... braku remontu.
Tak już jest w Iławie.
Masa malkontentów, którzy wypisują bzdury, anonimowo. To, że kochane dzieciaczki niszczą to, co ciężko wypracowali budowlańcy, to już nie jest ważne. Przecież cudzej pracy nie trzeba szanować. Młodzież może kopać, przypalać i mazać elewacje, i to ma być normalne, prawda...? Na to jest przyzwolenie pani mamusi.
Świat staje do góry nogami, ale to nie jest wina dzieci i młodzieży. To jest wina bezkrytycznych wobec siebie rodziców. Wystarczy poczytać forum Kuriera. To już nie komedia - to dramat.
 AS
 Iława, Niedziela 23-09-2018

39233. 
Odnośnie wpisu numer: 39220

Wiecie co mną najbardziej wstrząsnęło w obecnej kampanii wyborczej? Zachowanie byłego burmistrza Ptasznika.
Żałosne, nikczemne.
Nie wiem czy pamiętacie, ale Włodzimierz Ptasznik odszedł na emeryturę z sutymi odprawami: emerytalną i burmistrzowską. Było spokojnie, bez większych emocji społecznych i medialnych. I dobrze! Nie zakłóciła tego nawet sromotna klęska startu na radnego w okręgu 1-mandatowym na Starym Mieście. [...]
Miał Ptasznik wymarzony komfort emerytowanego burmistrza jeszcze z jednego powodu. Otóż po nim Adam Żyliński nigdy nie wypowiadał się o Ptaszniku źle. Można powiedzieć, że wręcz unikał jakichkolwiek ocen poprzednika. Albo grzecznie, albo cisza.
A przecież mógłby, bo miałby o czym mówić! Wystarczyłoby popastwić się nad kompromitacją niezrealizowanych wiaduktów drogowych na trasie kolejowej koło białego kościoła oraz na wylocie "16" na Kisielice. Na wiele lat utraciliśmy szansę na rozwiązanie tego problemu. Takich pieniędzy w 100% z dotacji unijnych już nie będzie.
Burmistrz Żyliński wolał dystans. Wolał powtarzać, że nie będzie budował swej pozycji na wytykaniu błędów poprzednika. Przyznajcie, że dla byłego burmistrza-emeryta Ptasznika to gwarancja godnego odpoczynku po "publicznych trudach pracy".
Jak się dziś rewanżuje pan Ptasznik? Podejmuje kolejną próbę wejścia do Rady Miejskiej Iławy (oczywiście wolno mu jak każdemu obywatelowi), ale próbuje budować swoją pozycję na ordynarnym pluciu na A. Żylińskiego (który wcześniej popierał go), w rewanżu wygadując największe brednie! Możecie sobie wyobrazić małość tego człowieka, a także jego determinację by roztrwonić resztki szacunku do samego siebie (my, kobiety, jesteśmy bardzo wrażliwe na takie sytuacje i niehonorowe zachowania samców, i wyciągamy wnioski).
Są jednak i dobre strony udziału w wyborach pana Ptasznika u boku pana Żuchowskiego w koalicji rozpaczy PO/PSL/SLD. Wtedy, gdy pan minister Żuchowski wygaduje te swoje "wiekopomne dla Iławy" bzdury, stojący obok Ptasznik albo milczy, albo mu przytakuje. W ten sposób pan były burmistrz pokazuje swoją groteskową niekompetencję i przywołuje wciąż powracające pytanie jak echo: "Cóżeś ty chłopie robił przez te swoje 8 lat w ratuszu...?! Cóżeś...?!"
 obiektywna księgowa
 Iława, Sobota 22-09-2018

39231. 
Odnośnie wpisu numer: 39225

"Strzelcu Wyborowy", nie masz racji, niestety.
Ekipa Piotra Żuchowskiego atakuje dorobek naszego Adama Żylińskiego brutalnie i bezwstydnie. Wsłuchaj się w publiczne wypowiedzi radnej Ewy Jackowskiej, czy też poczytaj wpisy kandydata na radnego, niejakiego Tomasza Sławińskiego. Zachęcam też do prześledzenia "dorobku" szefa struktur powiatowych SLD, Marcina Woźniaka, który ma obiecaną funkcję zastępcy burmistrza za poparcie w wyborach Piotra Żuchowskiego. Dzielnie mu sekunduje uciekinier mieszkający w Niemczech Piotr Behrendt [niegdysiejszy "dziennikarz" radia].
Wszystkich ich łączy trudne do opisania chamstwo oraz na każdą okazję przygotowana niewybredna konfabulacja.
Myślę, że warto skwapliwie gromadzić do szuflady te wszystkie podłością podszyte "materiały wyborcze" i po wyborach je powszechnie upublicznić. Pozwoli to obnażyć ludzkie draństwo i uważniej się przyjrzeć tym szczególnym osobnikom.
Spróbuj znaleźć jakiś obraźliwy wobec konkurencji wpis kandydatów z Komitetu Adama Żylińskiego. Ze świecą możesz szukać...
 Niktoś
 Iława, Sobota 22-09-2018

39230. 
Odnośnie wpisu numer: 39222

Panie urzędniku ze starostwa.
Proszę mi wskazać materiał źródłowy świadczący o tym, że w kampanii wyborczej w roku 2014 podnosiłem kwestię "przewietrzenia ratusza". Chodzi mi o precyzyjne wskazanie mojej wypowiedzi. Gwarantuję, że takiej wypowiedzi Pan nie znajdzie.
Proszę przy tym nie sugerować się tytułem wywiadu jakiego udzieliłem w "Kurierze Iławskim" w tamtym czasie. Pochodził on od redakcji. Taki to już przywilej każdej gazety.
W mojej filozofii zarządzania administracją publiczną dominuje przesłanie by urzędników nie mieszać do bieżącej polityki. Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki, ale wówczas ujawniający polityczny temperament urzędnik musi być świadomy tego, na jak cienką taflę lodu wchodzi. Pracownicy samorządowych urzędów powinni być przede wszystkim służbą cywilną. Bardzo źle się dzieje kiedy po zmianie ekipy rządzącej następuje w urzędach personalne trzęsienie ziemi. Nie pozwoliłem na to w roku 1990, nie pozwoliłem też w 2014.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy się zdarzyło mi napotkać np. partyjnych aparatczyków, którzy np. za polityczne zasługi obejmowali samorządowe posady. Takim "osobistościom" zawsze (b. uprzejmie) odmawiałem współpracy.
W minionej kadencji doszło z najróżniejszych powodów do kilku zmian personalnych w podległych mi służbach miejskich. W zdecydowanej większości stało się tak na życzenie zainteresowanych odejściem osób. Nikogo nie mam zamiaru wymieniać z funkcji, czy też z imienia i nazwiska, bo odchodzenie z pracy to rzecz zawsze niekomfortowa, wymagająca taktu i delikatności.
 Adam Żyliński
 Iława, Sobota 22-09-2018

39229. 
Nawiązując do wypowiedzi p. rzecznika iławskiego Szpitala Powiatowego [Tomasza Więcka] kłamstwem są jego słowa, że trawa przy ogrodzeniu szpitala [od strony ulicy Brzozowej] jest koszona "co trzy miesiące" [...].
Raczej co trzy lata. Liście jesienią też nie są grabione, chyba że ja zgrabię je ze swojej posesji.
Teraz, po ukazaniu się artykułu trawę skoszono ale niestety nie zgrabiono i wiatr rozwiewa ją na wszystkie strony.
W dalszym ciągu na skarpie zalega sterta suchych gałęzi, które zostały jeszcze po... [!] zeszłorocznej burzy.
Wiem jak jest i co się tutaj dzieje, bo akurat kilka razy zwracałam się do działu gospodarczego szpitala i jestem wieloletnią mieszkanką tej ulicy Brzozowej od roku 1967.
A co do rzecznika szpitala niech wreszcie wytknie swój noc spoza biurka.
 Jagoda
 Iława, Sobota 22-09-2018

39228. 
Odnośnie wpisu numer: 39225

Widzę, że dochodzi kolejny co lubi się babrać. Specjalnie założone fikcyjne lub nawet "prawdziwe" profile na portalach społecznościowych. Tam można pisać na Żylińskiego i innych kandydatów tylko źle, bo jak napiszesz coś w kontrze, to i tak skasują.
Po raz pierwszy jest tak paskudna kampania wyborcza, pełna złośliwości, półprawd i wyzwisk.
Chcą wejść nowi gracze i grają po swojemu. Nieważne jak, ważne żeby zdyskredytować Żylińskiego. Wiedzcie jedno, klasę to trzeba w sobie mieć, a nie tylko na mini-konferencjach udawać.
 Maurycy
 Iława, Sobota 22-09-2018

39225. 
Odnośnie wpisu numer: 39215

Drogi Maurycy, nie wiem skąd tak daleko idące wnioski wyciągasz, że komitet Piotra Żuchowskiego jest najbardziej złośliwy i szkalują Adama Żylińskiego? Z moich obserwacji wynika, że to właśnie im najbardziej się obrywa od lewa do prawa. Pytanie tylko: dlaczego?
[...]
Pozwolę sobie przytoczyć słowa jednego z kandydatów do rady miasta od Dawida Kopaczewskiego [skrin poniżej].
Sam więc widzisz, kto tu zionie jadem w kierunku obecnie urzędującego Burmistrza Iławy. Dziwię się, że Adam Żyliński w trybie wyborczym jeszcze tego gościa nie pozwał do sądu. [...]
 strzelec wyborowy
 Iława, Piątek 21-09-2018

39224. 
Odnośnie wpisu numer: 39222

"Brak przewietrzenia Ratusza" to był błąd obecnego Burmistrza Iławy, chociaż rozumiem jego intencje. Nie chciał być postrzegany jako ktoś kto przychodzi i dzieli. Chciał zostać Burmistrzem wszystkich iławian i wydaje mi się, że mu się to udało.
Natomiast mam nadzieję, Panie urzędniku ze starostwa, że przewietrzenie przydałoby się w tym starostwie. Mam nadzieję, że już niedługo trochę więcej będzie tam powietrza.
Co do byłych pracowników Straży Miejskiej, znaleźli miejsca w strukturach Urzędu Miasta Iławy.
 iławianin [305]
 Iława, Piątek 21-09-2018

39223. 
PREMIER MORAWIECKI WPADŁ DO IŁAWY

Premier Mateusz Morawiecki znalazł czas żeby też zajrzeć z „gospodarską wizytą” do Iławy (piątek 21 września).
Po drodze z Ostródy do Gdańska, spotkał się w Iławie ze środowiskiem przedsiębiorców na gościnnym terenie Zakładu Produkcji Odzieży „Exellent” Jana Kowalskiego przy ul. Słonecznej (Osiedle Lubawskie).
Zobacz relację w tygodniku „Kurier Iławski” od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-09-2018

39222. 
Odnośnie wpisu numer: 39193

Panie Burmistrzu Iławy!
Prosił Pan o merytoryczną dyskusję, więc pozwolę sobie wrócić do Pana programu wyborczego na mijającą kadencję.
Po co zgodził się Pan kilka lat temu zlikwidować Straż Miejską, a jednak jednocześnie nie zlikwidował Pan tych etatów lub nie zagospodarował w innych wydziałach merytorycznych ratusza? [...] Przecież to jest chore!
[...]
Pamiętam jak 4 lata temu obiecywał Pan w kampanii wyborczej, że wraca zrobić wietrzenie i sprzątanie z zasiedziałych złogów w ratuszu. Super!
No i co? [...]
Proszę wymienić, Panie Burmistrzu chociaż jedno nazwisko lub stanowisko w ratuszu, które Pan rozliczył i wymienił, proszę! Zamieniam się w słuch!
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Piątek 21-09-2018

39221. 
Odnośnie wpisu numer: 39196

4 lata temu, 17 listopada 2014 roku o poranku wiadome było, że w Radzie Powiatu Iławskiego PSL ma 7 mandatów, a lista PiS - 5. Oczywiste było, że powstanie koalicja PSL-PiS. Jednak Marek Polański i pozostali radni poszli inną ścieżką koalicyjną - przeszli na pozycje PO i SLD.

Rezultat tej ścieżki koalicyjnej mamy właśnie w tegorocznych wyborach samorządowych, które - jak nigdy dotąd - będą szczególnie wdzięcznym przedmiotem badawczym dla specjalistów z dziedziny socjologii. Mam na myśli okręg nr 2 w wyborach do powiatu iławskiego (Miasto Lubawa, Gmina Lubawa), a z tych dwóch szczególnie gminę wiejską.

Gmina wiejska Lubawa jest bastionem PiS. W wyborach parlamentarnych 2015 roku lista PiS uzyskała prawie 47% poparcia, wobec dobrej średniej dla całego powiatu iławskiego - 33% (cykliczna tendencja wzrostowa).

Jak zareaguje teraz elektorat PiS tej gminy na listę wywrotowca Marka Polańskiego, który 4 lata temu niejako przeszedł do PO...? [...]

Ten nowy, ukryty drugi tworek PO-wski, to - tutaj pilna uwaga wyborcy prawicy i centrum! - "KWW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE".
 Andrzej
 Iława, Piątek 21-09-2018

39220. 
O premiowane mandatem 21 miejsc w RADZIE MIEJSKIEJ IŁAWY ubiega się 123 kandydatów (5,85 na miejsce). Kadencja samorządowa po raz pierwszy potrwa dłużej, bo nie 4, ale 5 lat (2018-23). Przedstawiamy zarejestrowane komitety, nazwiska kandydatów oraz ich wiek.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Iławie
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Ilawie/5314
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-09-2018

39219. 
O premiowane mandatem 21 miejsc w Radzie Powiatu Iławskiego łącznie ubiega się 158 osób (7,52 na miejsce). Kadencja samorządowa po raz pierwszy potrwa dłużej, bo nie 4, ale 5 lat (2018-23). Przedstawiamy zarejestrowane komitety, nazwiska kandydatów, ich wiek, miejscowość zamieszkania.

Kandydaci do Rady Powiatu Iławskiego
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Powiatu-Ilawskiego/5313
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-09-2018

39218. 
Odnośnie wpisu numer: 39208

Ręce opadają na takie mądrości (strachy) współczesnych pań mamusiek.
Żałosne.
 ptyś
 Iława, Czwartek 20-09-2018

39215. 
Odnośnie wpisu numer: 39200

Najbardziej złośliwy jest komitet Piotra Żuchowskiego (PO-PSL-SLD).
Nie dosyć, że na każdym kroku szkalują Żylińskiego i innych, to jeszcze wystawiają kandydatów jakby z łapanki.
Żuchowski zapomniał o wielkim blamażu, którego był głównym aktorem? Najgorsze jest to, że dziś z takim samym przejęciem i zaangażowaniem rozpowiada o "planach" na swoją kadencję, z jakim opowiadał o swoim "Złotym Pociągu". Przecież on go "widział"! Dla przypomnienia:

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/fundacja-thesaurus-donosi-na-generalnego-konserwatora-zabytkow,573082.html

A wiedzieliście, że Złoty Piotruś Pan jest specjalistą nie tylko od kultury, zabytków oraz kanalizacji, ale również od muzyki? Prezydent Elbląga Witold Wróblewski (PSL) w maju br. zaproponował jego kandydaturę do rady artystycznej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Ciekawe są komentarze zbulwersowanych mieszkańców, którzy prześmiewczo mówią o nim: "zawód-dyrektor". Zobaczcie:

https://www.info.elblag.pl/37,54314,Piotr-Zuchowski-znow-bedzie-doradzal-Elblagowi-Tym-razem-jako-specjalista-od-muzyki.html

Teraz pan dyrektor na tapetę wziął Iławę... Ciekawe, ile z niej wyciśnie? Bo wcisnąć, plątając się po salonach politycznych, jakoś nie pamiętał.

Czy ktokolwiek wie o jakichkolwiek działaniach Piotra Żuchowskiego kiedykolwiek na rzecz Iławy?
 Maurycy
 Iława, Czwartek 20-09-2018

39214. 
Odnośnie wpisu numer: 39185

Czesławie Wasiłowski, mistrzuniu kochany!
Tyś wielki w sztuce, zaś mnie w obiektywie oko czasem też coś wpadnie.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 20-09-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 19 20 21 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 201 202 203 ... 364 365 366 następna ] z 366132199944


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.