Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

38720. 
DARIUSZ WOŹNICKI INFORMUJE KIEROWCÓW

Dariusz Woźnicki, właściciel sieci hurtowni i sklepów motoryzacyjnych „Auto-Części Woźnicki” w Iławie i regionie, informuje kierowców oraz komentuje planowane nowości i rozwiązania w przepisach ruchu drogowego.

https://www.kurier-ilawski.pl/kogel/Dariusz-Woznicki-informuje-kierowcow/5253
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38719. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

...a ja dodam, że Pan Przewodniczący Wojciech Szymański jest osobą, która w niekonfliktowy sposób pracuje dla dobra MIASTA IŁAWY a nie partii. Za to go cenię.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38718. 
STOP-CHAM...!

Ze zdjęć nadesłanych od czytelników wybraliśmy „mistrza” parkowania w iławskiej Galerii Jeziorak. Audi zablokowało aż 3 stanowiska i jeszcze spowodowało spore utrudnienie na drodze komunikacyjnej.
Absolutny karniak ubiegłego tygodnia!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38717. 
Odnośnie wpisu numer: 38705

Szanowny rodzicu, to co dzieje się w szkole w Kamieńcu nie jest winą Fundacji, bo każdy krawiec kraje jak mu materiału staje.
Całkowita i jedyną winę za taki stan rzeczy ponosi burmistrz Krzysztof Pietrzykowski wraz ze swoim zastępcą Zdzichowskim (zresztą pochodzący z naszej wsi), którzy szkołę zlikwidowali, bo uznali, że za dużo kosztuje, a dzieci wiejskie mało ich obchodzą.
Niestety, taki los spotkał także dwie inne szkoły z naszej gminy.
Przypomnę, że największą zwolenniczką likwidacji szkoły była nasza radna. To przecież ona w tym czasie stała na czele Komisji Oświaty i składała wniosek o jej likwidację.
Jedyną szansą poprawy tej żenującej sytuacji jest właściwie oddany głos w przy urnie wyborczej, a z tego co wiem są kandydaci, którzy o oświacie w gminie Susz myślą poważnie. Odwagi!
 rodzic
 Kamieiec, Wtorek 26-06-2018

38715. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

Jestem pisowcem, tzn. głosowałem od zawsze na partie prawicowe.
Kiedy 4 lata temu Adam kompletował swoją watahę, zawołał mnie do biura i nawija: biorę pana do swej grupy, ale w obawie, że pan odmówisz, wiedząc gdzie się wałęsałem dawniej na listach bez skutku. Pomyślałem sobie, niech stracę kolejny raz.
Zawołali mnie też pisowcy, bym na listach startował. Było już po przyjęciu angażu, choć przyznaję, że i tak z lokalnym PiS iść do wyborów tym razem zamiaru nie miałem. Zupełnie co innego, myślałem sobie, do Sejmu czy na Prezydenta głosować.
I gdyby wtedy po wygranych wyborach lokalnych każde z ugrupowań ciągnęło w swoja stronę aby tylko zawetować Burmistrza, mięlibyśmy masakrę naszego miasta w sensie rozwoju. Wedle powiedzenia: "Łabędź, szczupak i rak ciągnęli na wspak". Zatem każdy niech ciągnie swoje...
 Swój
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38714. 
Dramatyczne wydarzenie w Suszu.
Nie będzie IV ligi piłkarskiej.
Kurierzy, drodzy mieszkańcy Susza, sympatycy Klubu Unii Susz zajrzyjcie na Walne Zgromadzenie Unii Susz w środę 27. czerwca o godz. 18 na sali Centrum Sportu. Zobaczycie niesamowite widowisko wykonane na zlecenie obecnej władzy.
Prezes i sponsor Unii Susz, szanowany przedsiębiorca, rezygnuje z funkcji prezesa. Odchodzi do innego klubu, a wraz z nim czołowi zawodnicy.
Na decyzję prezesa Unii miał brak porozumienia z obecnym burmistrzem Pietrzykowskim.
Burmistrz Susza zamiast wspierać i głaskać lidera IV-ligowego klubu, budował wokół niego zły klimat. IV liga w Suszu to sukces, który upadnie, a klub skończy rozgrywki w B-klasie.
Upadek klubu tuż przed wyborami nie jest na rękę burmistrzowi Susza.
Po tajnych naradach wymyślił cwany plan. Nowym prezesem ma zostać pracownik komunalny, a w skład zarządu ma wejść szef CSIR wraz z jego oddanym fotografem i oddany burmistrzowi lokalny przedsiębiorca.
Nowy zarząd Unii będzie miał za zadanie utrzymanie opinii publicznej w przekonaniu, że to nie wina obecnie rządzących, że wszytko jest poprawnie robione.
Na Walnym Zgromadzeniu zabierze głos prezes. Zobaczycie ustawkę.
 wierny kibic Unii Susz
 Kamieniec, Wtorek 26-06-2018

38713. 
Odnośnie wpisu numer: 38704

I jeszcze jedno Panie Antonio...
Raczył Pan użyć wobec mnie określenia: "zatwardziały antypisowiec". Uprzejmie proszę, by wskazał Pan choć jeden przykład uprawniający Pana do nazwania mnie w ten sposób. Proszę powołać się na jakąkolwiek moją wypowiedź czy też zachowanie w okresie pełnienia przeze mnie funkcji burmistrza dla potwierdzenia swej opinii.
Trzeba wykazywać wyjątkowo złą wolę oraz polityczną zapiekłość, by nie zauważyć, że staram się w swej pracy łączyć iławian, nie dzielić. Wystarczy nam aż nadto głębokiego rowu wykopanego w poprzek Polski. Należy zrobić wszystko, by naszej Iławie tego zaoszczędzić. Dlatego w swej burmistrzowskiej działalności nie jestem ani antypisowski, ani antyplatformerski, ani antyeseldowski.
Jestem burmistrzem dla wszystkich. Nie mają dla mnie znaczenia poglądy polityczne mieszkańców. Liczy się tylko i wyłącznie ich zapatrywanie na rozwój i funkcjonowanie naszej Iławy.
I tylko w tej materii może przebiegać ewentualna, merytoryczna wymiana poglądów na linii aktualne władze miasta Iławy a członkowie iławskiej wspólnoty.
Proszę to łaskawie przyjąć do wiadomości i na siłę nie kreować ideologicznej napastliwości.
 Adam Żyliński
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38712. 
Boję się z dzieckiem spacerować w mieście Iławie, a wszystko za sprawą rowerzystów jeżdżących po chodnikach.
Rozumiem, gdy po chodniku jedzie dziecko, ale pędzący nastolatek lub nawet osoby starsze, które nie zawsze w porę zahamują? Co zrobić, gdy od tyłu zajeżdża nas nagle rowerzysta? Jak się przed tym uchronić? Jeszcze na ścieżkach rowerowych człowiek może się spodziewać, że od tyłu ktoś najedzie, ale na chodniku?
Czy przepisy ruchu drogowego na to zezwalają? Szczerze mówiąc czuję się bezradna :-(
 Marta
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38711. 
Polityka zabija klub Unia Susz.
Z drużyny wycofuje się sponsor - firma [...]. Do szatni po meczu wszedł Jarosław Piechotka i Rafał Masny, który jest przez wice Zdzichowskiego delegowany na prezesa klubu z zapewnieniem finansowania drużyny przez budżet Gminy w przypadku pozytywnego głosowania na środowym Walnym Wyborczym.
[Sponsor] przeszkadza władzy, bo prezes ma swoje, zupełnie odmienne od rządzących zdanie. I co robi władza? Z pieniędzy budżetu Gminy chce pokryć finansowanie drużyny, pokazać jakim jest doskonałym "gospodarzem" i "propagatorem sportu".
To niestety polityczny cyrk - tak samo jak na przykład triathlon, gdzie banda nieudaczników wykłada wielką nieswoją kasę za fotkę selfie z piosenkarzem Piaskiem i plakietkę "Organizator".
 Rookie
 Susz, Wtorek 26-06-2018

38710. 
Odnośnie wpisu numer: 38704

Panie Antonio! Gwoli przypomnienia.
W roku 2014 skład rady miejskiej, w wyniku wyborów, ukształtował się następująco: jeden radny z SLD, czterech z PiS, siedmiu z PO, dziewięciu z mojego komitetu.
Nie podpisując z żadną partią porozumienia koalicyjnego, w porozumieniu z moimi radnymi, oddałem całą władzę w radzie dla PO, PiS, SLD. Radni z mojego ugrupowania zostali pominięci w obsadzeniu kluczowych stanowisk w Radzie Miejskiej. Szefem został Wojciech Szymański (PiS), komisji rewizyjnej Jerzy Sochacki (PO), komisji oświaty Edward Bojko (SLD), komisji społecznej Andrzej Pankowski (PO) i wreszcie komisji budżetu - Roman Brzozowski (PiS).
Okazało się to bardzo dobrym posunięciem, bo zagwarantowało mi spokój, powszechną zgodę i porozumienie w radzie.
Poza dwoma, może trzema wyjątkami radnych od samego początku nastawionymi na konfrontację, wszystkich pozostałych samorządowców, niezależnie od partyjnej przynależności, oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki nim udało nam się przeprowadzić wiele ważnych dla naszego miasta projektów.
A pokrętnej logiki iławskiego PiS-u ja nie jestem w stanie zrozumieć. Wojciech Szymański jest bebe, bo przyjął funkcję przewodniczącego rady. Według tego samego klucza i w tym samym czasie na przewodniczącego komisji budżetu i finansów „dał się wybrać” Roman Brzozowski, ale on jest cacy, bo od kilku miesięcy aspiruje do funkcji burmistrza Iławy i w ślad za tym stał się wobec mnie bardzo agresywny.
Mało to wszystko przejrzyste...
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 25-06-2018

38709. 
RADA MIEJSKA NA WOJNIE Z RZĄDEM

Warszawa zarządziła w całym kraju obniżki wypłat burmistrzom i wójtom o 20 procent, ale radni Iławy przegłosowali sprzeciw – właściwie nie wiadomo po co, bo i tak zostanie uchylony przez wojewodę. Czy dla raptem 1700 zł z pensji burmistrza warto było w imieniu całej Iławy wszczynać konflikt z rządem? Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-06-2018

38708. 
Żal i smutek ogarnia człowieka kiedy patrzy na to, co się stało ze Szkołą Podstawową w Krotoszynach z siedzibą w Zespole Szkół Bielice... Nikt już nie pamięta, że nasze dzieci to Krotoszyny, czyli Szkoła Podstawowa w Krotoszynach... Wszyscy windują je pod Bielice, czego ja, rodzic, sobie nie życzę. Zamknięto najlepszą szkołę w gminie Biskupiec na rzecz pseudo przedszkola połączonego ze szkołą dla niepełnosprawnych. [...]
Ja się pytam: jakim prawem?
Osobiście zagłosuję w najbliższych wyborach na tego, kto przywróci naszym dzieciom ich raj na ziemi, bo to skandal aby tułały się po obcej szkole ze zbyt małymi warunkami, z wyrośniętą bandą młodzieży z szkół gimnazjalnych i zawodowych oraz licealnych...
[...] Panie Wójcie zamknięcie takiej dobrze działającej szkoły to był błąd. Dlaczego Szkoła w Szwarcenowie nie została zlikwidowana? Tam jest ruina. Ale każdy dobrze wie dlaczego nie zamknięto szkoły z małżonką na czele. Kpina! To woła o pomstę do nieba!
 Ela
 Krotoszyny, Poniedziałek 25-06-2018

38706. 
[...] Złamaliście zasadę "nie budzić niedźwiedzia" [...].
Jak śpi to niech śpi. [...]
 Swój
 Iława, Niedziela 24-06-2018

38705. 
Szkoda, że dotąd nikt nie chce się przyjrzeć temu co dzieje się w szkole w Kamieńcu (gmina Susz), prowadzonej przez Fundację. Dlaczego nikogo nie obchodzi dobro naszych dzieci?
[...] Ciągłe zmiany w kadrach nie służą dobrze naszym dzieciom, jakieś dziwne podejście do dzieci. [...] A Fundacja robi sobie co chce, nie licząc się z rodzicami, uczniami, nauczycielami [...].
Wszystko tylko na pokaz. Jeszcze ten niestosowny w moim mniemaniu wygląd Pani Dyrektor. Rozumiem, że chce być taka cool, chyba jednak stanowisko zobowiązuje, chociaż trochę.
Jako mieszkaniec Kamieńca chcę posłać swoje dziecko do szkoły, którą mam pod nosem, ale chcę żeby to była dobra szkoła a nie jakieś udawanie szkoły i robienie cyrku. [...]
Zdjęcie zapożyczone z oficjalnej strony szkoły na FB.
 przerażony rodzic
 Kamieniec, Sobota 23-06-2018

38704. 
Odnośnie wpisu numer: 38700

Pragnę przypomnieć Panu Andrzejowi Orackiemu, że Wojciech Szymański startował na radnego Iławy z listy PiS-u, następnie kilka dni po wyborach 2014 ten sam PiS zdradził przystępując do komitywy z tak antypisowskim liberałem, jak Adam Żyliński (KLD, UW, PO) dla własnego partykularnego interesu przyjmując stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej Iławy.
Do kogo więc Pan dziś sapie?
 Antonio
 Iława, Piątek 22-06-2018

38703. 
UWAGA NA „POKAZY DLA KLIENTÓW”

Leszek Karpisz skorzystał z „zaproszenia na pokaz artykułów AGD” i dał się naciągnąć na ogromną kwotę. Kupić było łatwo, oddać już nie. Sprzedawca nawet nie chciał słyszeć o zwrocie. Zmienił zdanie, gdy... Ha! Czytaj na stronach 8-9 w bieżącym wydaniu Kuriera i ostrzeż znajomych.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 22-06-2018

38702. 
[...] Największe szanse w wyborach na Burmistrza Miasta Iławy ma obecny Burmistrz Adam Żyliński. [...]
Ja i moja kasztanka mamy dla Niego dwa najważniejsze zdania na kolejną i ostatnią kadencję:
1/. On musi dokończyć w Iławie rozpoczęte wielkie projekty za wielką kasę pozyskaną z zewnątrz - te rozpoczęte i te, których oczy nasze jeszcze nie widzą, ale dowidzą.
2/. Musi przygotować następcę. Zawodnika młodszego, obkutego, jeszcze lepszego od niego samego, z głową nie od parady. Patriotę i walczaka.
 Marszałek
 Iława, Piątek 22-06-2018

38701. 
Odnośnie wpisu numer: 38688

Taki jest wymóg koncesji. Coś za coś.
Mimo że prezes TVP Jacek Kurski to nie moja bajka, to akurat ta sytuacja [z sygnałem TVP za granicą] to nie jego wina.
Np. na portalu YouTube też wiele filmów jest blokowanych dla Polski, bo taka jest strategia wydawcy, a nie widzi-mi-się zarządu YouTube.
 nemo
 Iława, Piątek 22-06-2018

38700. 
Odnośnie wpisu numer: 38697

Nawiązując do artykułu "Wypłata (na razie) bez zmian" [strona 5] pragnę poinformować Pana Szymańskiego, że to nie ustawa a rozporządzenie reguluje kwestie obniżki płac burmistrzów.
Ktoś na tak eksponowanym stanowisku jak Przewodniczący Rady Miasta Iławy powinien o tym wiedzieć.
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38699. 
Znaleziono tablicę rejestracyjną [...].
Oddałem ją do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym Iława.
 Grzegorz
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38698. 
STOP CHAMSKIEMU PARKOWANIU!

Zdjęcia nieprawidłowo parkowanych aut codziennie napływają na redakcyjną skrzynkę. Razem z rzecznikiem policji Joanną Kwiatkowską analizujemy wszystkie sytuacje. Policja zapewnia nas, że tego rodzaju pladze wykroczeń przyjrzy się jeszcze wnikliwiej.
Zobacz obszerny fotoreportaż na stronach 10-11 bieżącego Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-06-2018

38697. 
Uśmiałem się niemożebnie podczas lektury Kuriera.
Towarzysz EDWARD BOJKO, wszak w pochmurnych czasach reżimu PRL celebrujący rozliczne funkcje betonowego ideologa [...] komunistycznej oświaty, teraz pozwolił sobie podczas sesji Rady Miejskiej z właściwym sobie wdziękiem na porównanie rządowego rozporządzenia (nakazującego obniżenie wynagrodzeń samorządowcom o 20 procent) do niechlubnych działań „Komitetu Centralnego” PZPR.
Nie ma sensu analizować tego rodzaju bredni. Warto jedynie zwrócić uwagę na niepojętą umiejętność wylania oceanu hipokryzji w zaledwie jednym zdaniu.
A miał chłop okazję, żeby bohatersko pomilczeć. I znowu nie skorzystał.
[strona 5]
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38696. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

Ja wolę by, zamiast ględzenia na forum, Burmistrz pracował, co też z pasją i zapałem czyni. Jeśli jeszcze ma czas na zaglądanie do dyskusji, to cześć Mu i chwała za to.
Tak dla przypomnienia: czy kiedykolwiek odezwał się Starosta Polański lub wcześniej starosta Rygielski? Porównajmy: jaka jest ich komunikacja z mieszkańcami Iławy i regionu?
Burmistrza Żylińskiego się czepiasz, że za rzadko się odzywa. Od tamtych nie masz żadnych wymagań?
 Maurycy
 Iława, Środa 20-06-2018

38695. 
UCIEKŁ Z WIĘZIENIA, ZNIKNĄŁ W TŁUMIE

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji w Iławie, którzy doprowadzali do sądu osadzonego ADAMA ŻUKOWSKIEGO, bo 27-latek uciekł im i zniknął bez śladu. Wszelkie tropy i nieoficjalne informacje znajdziecie tylko w Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 20-06-2018

38693. 
Cuda przedwyborcze, cuda.
Burmistrz Susza chyba PO po raz pierwszy pokazał się nad jeziorem, na alejce. Wraz z "Pierwszą Damą", ubrani w czerwone postkomunistyczne stroje, śmigają od 2 dni na rowerach. Burmistrz chce wygrać wybory, każdemu kłania się w pas i cudownie uśmiecha.
Nagła zmiana?
Dotychczas nie miał czasu dla mieszkańców Susza i z tego powodu bajki opowiadał.
Szkoda mi Pana burmistrza, że musi tak pajacować, czyli wąchać ten, no, smród kisnącej wody w Jeziorze Suskim, do którego sam się przyczynił.
Piłki nożnej również nie lubi, więc trzeba udać na kilka dni przed zawodami triathlonowymi czynnego triathlonistę.
 wyborczy obserwator
 Susz, Wtorek 19-06-2018

38692. 
Odnośnie wpisu numer: 38683

1. Ktoś kiedyś celnie powiedział: "Kiedy założyłem sobie w domu internet, to dopiero wtedy dowiedziałem się, jak dużo jest na świecie idiotów".

2. Za czasów komuny w dworcowej toalecie zawsze było pełno napisów wulgarnych, politycznych i innych. Teraz rolę publicznej toalety, sracza, pełni Internet.

Filmik z kościoła w Ząbrowie potwierdza w całej rozciągłości słuszność powyższych dwóch uwag.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 19-06-2018

38691. 
Drogi Kurierze! Chciałabym, by poruszyli Państwo na łamach gazety temat zarastania zieleni miejskiej w Iławie.
O ile w centrum nie można narzekać, to wystarczy oddalić się na tereny ścieżki rowerowo-pieszej nad rzeką Iławką i tam zaczyna się tragedia. Piękne miejsce do spacerów ale niedługo będzie tam po prostu jak w buszu. Miejscami trawa jest wyższa niż 3-letnie dziecko. Chwasty dużo wyższe niż kwiaty pomiędzy którymi wyrosły. Czy naprawdę firma zajmująca się zielenią nie jest w stanie w porę skosić trawy? Zwłaszcza przy panującej obecnie suszy?
Może warto zmienić firmę, bo to wstyd przed turystami przyjeżdżającymi do naszego miasta.
 mieszkanka [212]
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38688. 
Odnośnie wpisu numer: 38686

...tylko że nawet coś takiego jak mecz, zwykły mecz jest zablokowany w TVP dla Polaków, którzy muszą być obecnie za granicą.
Brawo Jacek Kurski i jego imperium...
 Grzegorz
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38687. 
Odnośnie wpisu numer: 38684

Zastanów się kobieto o czym gawędzisz.
Nie bierz na litość, że wasz ziemianin chlebka wam daje byście nie umarli. [...] On ma was w szachu o czym wie. Jego zachowanie to rynsztok. Nie wierzysz to idź na podwórko jak ryczy na podwładnych, zastraszonych biednych ludzi. Zawiatraczyc by nas chciał żeby nie opór społeczny. Co ty wiesz o jego charytatywnej łasce i ile na tym zarobił. Zupki daje wam, co? Jeszcze rosołek z kuraka.
Biedna kobieto, uspokój się, nie wiesz co pod dywanem. Jaki z niego mąż [...], jak żonę [...], drugą żonę [...]. Zapomniałaś, że szalejąc na drodze, potrącił już dwie dziewczyny [...]. Wielu widziało z jaką szybkością wtedy jechał, ale umorzyła przekupiona kasta. Nawet po wsi waszej [...], że strach po ciele idzie.
[...] No i te roje much w mieszkaniach popegeerowskich, które w pobliżu kurników są. Tego nie widzisz, że ludziska płaczą, że nie mogą żyć. A boją się mu poskarżyć, bo zwolni z pracy. Cz ty wiesz co z takimi panami ludzie robili w Galicji podczas buntu? [...]
Przestań kobito, bo przekręty to robota dla policji skarbowej i on doczeka się sprawiedliwości, bo ludzie mają dowody i cierpliwość się kończy, i może coś pęc, i zacznie się...
 Ziomal
 Nowe Miasto, Wtorek 19-06-2018

38686. 
UWAGA KIBICE FUTBOLU!

Podajemy link do legalnego i bezpłatnego sygnału telewizji internetowej z transmisją on-line wszystkich meczów mundialu w Rosji bezpośrednio z serwerów TVP.

http://tvpstream.vod.tvp.pl
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 19-06-2018

38685. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

A fe, jak można tak o burmistrzu Iławy pisać. Jest tutaj na Forum stale obecny, a ty wyrwałeś się jak filip z konopi. Może codziennie nie pisze, ale przecież pracuje!
Jestem zdegustowany. Do dziś uważam za błąd wyborców przerwanie dobrej passy Iławy przez wybranie przed laty innego burmistrza niż Pan Adam Żyliński. Był to krok wstecz.
Jego wrogom tu przypomnę, że "lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel".
 ZOK
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38684. 
Odnośnie wpisu numer: 38681

Ja jestem biedna jak mysz kościelna i, jak wy to mówicie, oligarcha jako jedyny wyciągnął do mnie i mojej rodziny pomocą dłoń. Wspiera dzieciaki w szkole śniadaniem... Jest sponsorem wielu imprez... Daje ludziom pieniądze na chleb poprzez miejsca pracy... i to może równie tym z waszych rodzin w dwie bramki. Wspiera parafie... Sport... Strażaków...
Mało?
Ja nie przeliczam niczego na pieniądze. To właśnie wy próbujecie zniszczyć człowieka takimi wpisami... Chora nagonka jednej rodziny i kilkoro ich przyjaciół.
A propo hmmm, świadkowie... Niech kamieniem rzuci pierwszy ten, kto jest bez winy...
Cieszyć się należy, że taki człowiek jest nad wami hieny! Nie wasz poziom, kupcie sobie po drabinie, a i tak mu do pięt nie dorośniecie. [...]
 Kasia
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38683. 
KSIĄDZ NEGATYWNYM BOHATEREM INTERNETÓW

Furorę w sieci robi komunijny filmik z parafii w Ząbrowie. Proboszcz Mirosław Masztalerek słowami „porażka jakaś” komentuje fakt, że chłopciec zapomniał kwestii do wyrecytowania. O sprawie rozpisują się ogólnopolskie media, internauci zaś nie szczędzą księdzu połajanek. Czy Waszym zdaniem duchowny zasłużył na tak zmasowaną krytykę, czy też mamy tu do czynienia z typową w sieci „gó...burzą”?

Przed skomentowaniem warto najpierw obejrzeć filmik.
https://www.facebook.com/kurier.regionu/videos/1983311321702616
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 18-06-2018

38682. 
Odnośnie wpisu numer: 38671

W Suszu powstanie Strefa Kibica, ale nie za tej władzy lokalnej [PO]. Najwcześniej na Mistrzostwa Europy, czyli za 2 lata.
Obecnie kasa w gminie pusta, kredytów już nie chcą banki dawać urzędowi, a burmistrz nie jest fanem piłki nożnej, więc nie przewidział takiej potrzeby planując budżet na ten rok.
Zapewne jedyną Strefa Kibica w naszej gminie będzie ta w Bronowie. Pani Regina jak zawsze wystawi telewizor przez okno i stworzy lepszy klimat mieszkańcom Bronowa niż Pan Pietrzykowski na Dniach Susza.
 kibic [40]
 Susz, Poniedziałek 18-06-2018

38681. 
Odnośnie wpisu numer: 38673

Droga Pani Kasiu, proszę wymienić te "dobre uczynki" Pana oligarchy ze Szwarcenowa. Będę wdzięczna.
Wszyscy jesteśmy równi. Ten nawet najbiedniejszy człowiek robi może więcej niż tamten bogaty Pan. [...]
Pisząc swoje słowa obraża Pani zwykłych ludzi. [...]
To bardzo przykre, że przelicza Pani wszystko na pieniądze. [...]
 Ala
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38680. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

Brawo Modero Kuriero!
Rzeknę jeszcze raz.
To mnie się podoba najbardziej na Forum Kuriera: że tu są bramkarze.
Takich kłamliwych delikwentów krótko za pysk i frrrrrrrrrrr przez okno.
Chłopcy, wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-06-2018

38679. 
Odnośnie wpisu numer: 38678

Mam dać oligarsze spokój...
A on ma nas dręczyć spalinami po padlinie, albo spalinami po oponach?
Czy dostał jakiekolwiek kary od policji, kiedy ich na polu poklepywał za "dobre załatwienie" sprawy?
Do sądu pozwał sołtysową za niby obmowę, ale świadkowie go miażdżą.
A wiesz co on opowiada o sołtysowej teraz? Ona go do sądu pozwała i on "nie wie za co".
Dowiedz się kobieto prawdy o tym wypadku. Gość ma trzy operacje.
 Ziomal
 Nowe Miasto, Poniedziałek 18-06-2018

38678. 
Odnośnie wpisu numer: 38673

Ludzie, dajcie spokój temu człowiekowi.
Oligarcha? Jak tak można pisać! To poczciwy i uczciwy człowiek, a że ma więcej pieniędzy od Was i jemu zazdrościcie, to wasz problem, nie jego. Wypadki zdarzają się wszędzie.
Skażona woda... A co, napluł do niej?
Ludzie, litości proszę, trochę mózgu. Robi dla nas dużo, ludzie mają dzięki niemu pracę... Szanuję go za to i wam też radzę.
 Kasia
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38675. 
Odnośnie wpisu numer: 38457

Zawsze jest tak każdej wiosny: zakwitną czeremchy, potem ustąpią przed zapachem bzu, a bez przekaże go jaśminowcowi.

„Kiedy noc się w powietrzu zaczyna,
wtedy noc jest jak młoda dziewczyna,
wszystko cieszy ją i wszystko śmieszy,
wszystko chciałaby w ręce brać.
Ja jestem noc czerwcowa,
królowa jaśminowa”

Takie to strofy były śpiewane na biwakach nocnych czerwcowych w lesie, może nad jeziorem, organizowanych w soboty przez kierownika internatu liceum profesora Antoniego Gierszewskiego. Wtedy właśnie po raz pierwszy usłyszałem o „jaśminie”. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 16-06-2018

38674. 
Odnośnie wpisu numer: 38565

Pomnik na stadionie spadł i nie wróci.

Komunizm był wypaczeniem na historii ludzkości. Bronię socjalizmu w wydaniu PRL i w wydaniu PiS. W PRL było wielu porządnych ludzi, którzy wierzyli, ze Polska przedwojenna z całą swoją biedą, korupcją polityczną i bałaganem nie może nigdy wrócić. Ci jedli szczaw za Piłsudskiego, pod spasionym okiem szlachty co można znaleźć np. w książce i filmie "Znachor". Lekarz tylko dla bogatych i plebsowi zostają ziółka. PiS kończy z liberalizmem i oby mu się udało. To liberalizm przedwojenny, chciwy, w którym biznesmen jest właścicielem pracownika i jego czasu wolnego. Tego nie było w PRL, to przyszło z okrągłym stołem...

Słuszna rewolucja powojenna została ukradziona przez brutalne mordy UBecji, NKWD i wszystkich, którzy żerowali na osłabionym przez wojnę ciele Polski. Feudalizm nie mógł się utrzymać a tchórzowski rząd, który uciekł stracił prawo moralne do rządzenia (chyba jedyny przypadek na świecie, że rząd ucieka z kraju ogarniętego wojną).

Dziś wychodzi skupowanie kamienic od Żydów w zamian za życie, to się działo chwile po wojnie i pod koniec wojny. Nomenklatura UB ustawiła siebie i swoje rodziny na długie pokolenia. Wśród nich są autentyczni zdrajcy, którzy podeptali ideały zajęci złodziejstwem i dorabianiem się. Przejmowanie firm państwowych, uwłaszczanie się na majątku całego społeczeństwa, destrukcyjna prywatyzacja...

Pomnik na stadionie z jednej strony był pomnikiem epoki, pokolenia "Popiołu i Diamentu", tragicznych wyborów życiowych. Z drugiej strony był to pomnik UB. Najgorsze to uogólniać. Nie wszystko i nie wszyscy w PRL byli źli. Każda sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Czy wszyscy czerwonoarmiści gwałcili? Oczywiście nie! Czy wszyscy ubecy byli potworami? Nie! Czy wszyscy ludzie Solidarności to anioły? Oczywiście nie!

Czy wszystkie pomniki z PRL są komunistyczne? Nie! Ale już nie będę płakał po pomniku na stadionie. Szkoda tylko, że więcej niszczymy niż stawiamy pomników.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Sobota 16-06-2018

38673. 
Co się stało u oligarchy ze Szwarcenowa?
Jakiś wypadek, ktoś spadł z dachu. Czyżby na czarno zatrudniony? [...]
Procesy z sołtysową, teraz tragedia na zagrodzie, jakaś próba zamiecenia sprawy pod dywan, że niby wypadek [...], a świadkowie mówią co innego. Jeszcze prawdy nie widać, ale poruszenie na wsi jak nigdy. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto, Piątek 15-06-2018

38672. 
NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW

Aktualizacja ważna od 10 czerwca.
Stacje kolejowe: Iława, Susz, Prabuty, Biskupiec.
Znajdziesz wewnątrz bieżącego wydania tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 15-06-2018

38671. 
Odnośnie wpisu numer: 38661

Brawo Iława!
Strefa Kibica to wyraz Waszego szacunku do sportu i kibiców.
Czy w Suszu również powstanie Strefa Kibica przy Centrum Sportu?
 kibic Unii Susz
 Susz, Piątek 15-06-2018

38670. 
Odnośnie wpisu numer: 38660

Jeśli po czterech latach milczenia nagle przed wyborami [Burmistrz Iławy] Adam Żyliński zaczyna udawać burmistrza otwartego i aktywnego na forum, to ja pierwszy krzyknę [...]
 Jonasz
 miejscowy, Piątek 15-06-2018
Odp. 
Tak się akurat składa, że kto jak kto, ale burmistrz Żyliński
był bardzo aktywny i bardzo często otwarcie dyskutował z
uczestnikami Forum Kuriera.
To już kolejne twoje wcielenie trolla, prawda „Dariuszu”...?
Miałeś już ostrzeżenie, więc tym razem krótko: do widzenia.
Tutaj już sobie nie pokrzyczysz.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 16-06-2018

38669. 
Odnośnie wpisu numer: 38667

Odwróć sobie to pytanie, a mam nadzieję, że zauważysz, iż to ty sam w tym przypadku chcesz zastosować dyktaturę. Nie podoba ci się, więc ma tego nie być.
Ja osobiście nie przepadam za muzyką disco-polo, nadal uważam, że jest to muzyka weselna, ale! Skoro są osoby, którym się to podoba i to - jak widać na koncertach nawet w dość dużej ilości - to dlaczego nie. Niech się bawią, niech słuchają, bo nie jest to muzyka, która aż tak bardzo raniłaby moje uszy, nawet gdybym jej słuchał przechodząc gdzieś obok koncertu na spacer.
Tak samo nie przepadam za koncertami "Warszawskiej Jesieni", ale tej muzyki również słuchają tłumy.
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto" ["Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"] jak powiedział Terencjusz. Myślę, że powinieneś tego się trzymać.
 iławianin [313]
 Iława, Piątek 15-06-2018

38668. 
BURMISTRZ DOSTANIE PO KIESZENI

Aż o 20% zmaleje pensja burmistrza Iławy z powodu decyzji rządu, jednak Adam Żyliński apeluje do radnych, by – w przeciwieństwie do innych miast – nie negowali nowych przepisów, co naraziłoby Iławę na interwencję wojewody.
O szczegółach czytajcie w bieżącym wydaniu Kuriera (strona 5).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 14-06-2018

38667. 
Odnośnie wpisu numer: 38664

Oto odwieczne pytanie - gdzie kończy się demokracja a zaczyna dyktatura prostactwa i nihilizmu.
 sosnowy
 Gmina Iława, Czwartek 14-06-2018

38666. 
Odnośnie wpisu numer: 38665

...i dodam jeszcze, co będzie [...] w sporcie samorządowym:
- sołtysjada,
- wójtojada,
- elzetesjada,
- peeseljada.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38665. 
Jest specjalna ustawa o Obchodach 100-lecia Niepodległości Polski.
Są specjalne fundusze centralne dla samorządów, chcących organizować lokalne imprezy z tej okazji.
W gminie wiejskiej Iława niczego takiego nie widać.
W planie imprez na rok 2018 widzę np. takie "odpusty gminne" jak:
- ząbrowiada
- laseczniada
- dzień indyka [...]
 degrengolada
 Gmina Iława, Czwartek 14-06-2018

38664. 
Odnośnie wpisu numer: 38638

Mamy mityczną wolność, nawet do robienia z siebie durnia, więc jeśli nie chcesz, nie lubisz – to nie idziesz na disco-polo. Proste! Prościusieńkie!
Przecież nikt cię nie zmusza!
Miejscowe elity wypowiedziały się jasno: my nie lubimy tej muzyki, irytuje nas ona jak cholera, ale jeśli tak wielu ludzi tak bardzo jej chce, to proszę, jest tutaj i bawcie się.
Źle...?!
Właśnie na tym polega demokracja, i nie tylko w polityce, ale w kulturze również. Dla każdego coś miłego.
Bądź cierpliwy. Następny będzie festiwal sosnowego kołka drewnianego. Będziesz happy.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38663. 
Odnośnie wpisu numer: 38659

Czy ograniczenie prędkości poprzez ustawienie znaku to skuteczna metoda abyśmy jeździli wolniej? Czy zakaz prowadzenia samochodu po alkoholu jest respektowany?
To takie retoryczne pytania. Kultura picia i zachowanie po konsumpcji, tego nie da się ukształtować przepisami. Nie wszyscy chlejemy a później urządzamy burdy i rozrzucamy opakowania po wypitym alkoholu w niekontrolowany sposób.
Dodam, że nie tylko pijani jegomoście zaśmiecają środowisko, ale też i porządni obywatele tego kraju.
Ja miałbym ochotę wypić piwo w plenerze w miejscu przez siebie wybranym. Wypić prawdziwe piwo, a nie mózgo... za 1,99 zł, i posiedzieć w spokoju z przyjaciółmi niekoniecznie w ogródku piwnym, gdzie przy sąsiednim stoliku ktoś kopci papierosy dziwiąc się, że "na dworzu" komuś może to przeszkadzać.
Będąc w austriackim Wiedniu podczas pięknego majowego weekendu byłem zbudowany tysiącami ludzi siedzących, leżących na ławkach trawnikach znajdujących się nad rzekami i kanałami. Wielu z nich z butelkami w rękach, na luzie. No i, co ważne, nie było darcia mordy i ekscesów. Pewnie wszędzie jakieś incydenty się zdarzają, lecz nie były tak widoczne jak u nas.
Dlaczego za spożywanie legalnie nabytego alkoholu każdemu zwykłemu obywatelowi grożą szykany? Powinno być surowo karane zachowanie spowodowane jego spożyciem. Karani bywamy za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Ekscesy po jego spożyciu rzadko są napiętnowane. Tu wspomnę o nagminnych nocnych ekscesach w weekendy gdy się wraca z imprez czasami nad ranem zachowując się jakby to była bezludna wyspa i nikomu to nie mogło przeszkadzać.
 ZOK
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38662. 
Odnośnie wpisu numer: 38660

Panie Burmistrzu Miasta, mam nadzieję, że uda się Panu zrealizować te zamierzenia.
Kompleks oświatowy z możliwością popołudniowego zaangażowania dzieci i młodzieży w sprawy związane z ogólnie pojętą kulturą jest jak najbardziej pożądany na Osiedlu Piastowskim.
Po co wozić dzieci do Polanki, ul. Skłodowską czy szkoły mechanik, jak można te wszystkie pomysły rozwoju dzieci i młodzieży zrealizować na miejscu. Byłaby to fajna sprawa.
Oczywiście, mam nadzieję, że nie będzie Pan się przejmował krzykiem niewielkiej garstki osób, której na pewno będzie przeszkadzał hałas dochodzący ze szkoły, przedszkola czy tańczących po południu przedstawicieli jakiegoś zespołu tańca.
 iławianin [313]
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38661. 
STREFA KIBICA RUSZA W IŁAWIE!

Na mecz otwarcia piłkarskiego mundialu Rosja–Arabia Saudyjska będzie można w czwartek 14 czerwca wejść od godz. 16, czyli już godzinę przed rozpoczęciem. Hala lodowiska przy stadionie zaprasza! Będzie tu wielki telebim, zimne piwo (pełnowartościowe) i grill. Ilość miejsc ograniczona do 500.
Więcej o strefie piszemy w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-06-2018

38660. 
Odnośnie wpisu numer: 38654

Szanowny iławianinie (313), chętnie odpowiem na Pana uwagi dotyczące Osiedla Piastowskiego. Bezdyskusyjnie ten fragment Iławy rozwija się niezwykle dynamicznie i tamtejsi mieszkańcy słusznie oczekują od władz działań zmierzających do powstania społecznej infrastruktury.

Wraz ze zmianą planu zagospodarowania miasta Iławy proponujemy w okolicach oczka, położonego przy drodze krajowej, kompleksowe rozwiązanie osiedlowego centrum rekreacyjno-sportowego w postaci zagospodarowania tego niewielkiego akwenu, zainstalowania urządzeń do ćwiczeń pod chmurką, dużego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego. Całość ma służyć wielopokoleniowej integracji mieszkańców osiedla. Niezwykle istotnym jest uregulowanie stosunków własnościowych w tym miejscu, ponieważ na dzisiaj mamy tam trzech właścicieli.

Niezależnie od tego rozwiązania rozpoczęliśmy procedurę pozyskania terenów pod budowę kompleksu oświatowego wyposażonego w urządzenia i obiekty, które byłby również miejscem do popołudniowego uprawiania sportu, rekreacji, zabawy dla okolicznych mieszkańców.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że znajdujący się obecnie w budowie ciąg pieszo-rowerowy (biegnący doliną rzeki Iławki, pod wiaduktami) w drugim etapie wychodzić będzie za ścianą lasu, przy ulicach Świerkowej i Sosnowej. To rozwiązanie również będzie zaproszeniem dla mieszkańców Osiedla Piastowskiego.

Końcowym akordem dla tej części miasta będzie pobudowanie mostu nad torami łączącego obie części rozrastającej się dzielnicy. Ale to stanie siè już wyzwaniem dla następnego pokolenia...
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 13-06-2018

38659. 
Słowo w sprawie pozwoleń na swobodne picie gorzałki pod osłoną puszki z piwem.
Sprawa jest prosta jak drut aluminiowy. Postulat cwaniaczka z podpisami w sprawie picia piwa w publicznych miejscach jest oczekiwaniem na ciemnotę i ustępstwo starej zmurszałej rady w obliczu nadchodzących wyborów. Ja tu widzę, iż wielu da się nabrać, licząc - taka jest kalkulacja - że nie stracą, a zyskają głosy od młodzieży.
Prawda jest taka, że młodzież na nich nigdy nie zagłosuje, a stracą wielu moherowych zwolenników.
Opamiętajcie się, nie dajcie się wpuścić w pokrzywy. Kawiarnie, piwiarnie np. w obrębie [...], których nie wymienię, chyba że dla reklamacji. Podają skurczybyki piwo nie z oryginalnej szyszki chmielowej, a z jej instant. Szwindel!
To jest coś takiego, jakbyś pił zamiast kawę z oryginalnego ziarna, to z proszku rozpuszczalnego. A tfuuuu cholera!
 Marszałek
 Iława, Środa 13-06-2018

38658. 
Odnośnie wpisu numer: 38650

Ewuniu natchniona, błądzisz w przestworzach ponieważ mamy tutaj dwie całkowicie różne sytuacje.
Starostwo wciąż opowiada pod publiczkę swoje żałosne banialuki, rysuje wizje z czapy, tworzy fatamorganę z pustyni, i to nawet w sytuacji, gdy opluwany przez nich Burmistrz Miasta - w imię lepszej sprawy - sam zaproponował za kwotę zero złotych działkę pięknego i bardzo drogiego, bo uzbrojonego terenu zielonego na Osiedlu Lipowy Dwór, czyli wkład przesądzający budowę szkoły specjalnej.
A cóż robi z tym prezentem ekipa fachowców - Maciej Rygielski, Bernadeta Hordejuk i Marek Polański - w starostwie?
Nie jest w stanie przeprowadzić nawet przetargu... To dlatego zobaczysz teraz kolejne przedstawienie teatralne pt. "Zadanie zrealizujemy etapami", czyli - tłumacząc to na język ludzki - zaczniemy coś, czego finansowo nigdy nie jesteśmy w stanie ukończyć samodzielnie, ale koniecznie trzeba coś pokazać, byleby przed wyborami, bo ludzie muszą mieć wrażenie, że "coś" robimy.
To dlatego zobaczysz teraz panikę obsługi tego teatru na zapleczu.
To dlatego zobaczysz teraz lepienie na szybko kolejnej dekoracji z papieru. Przysłowiowy "pożar w burdelu"? Nie, jeszcze gorzej.
To dlatego przekonasz się, że przed wyborami można się ośmieszyć do cna próbując tworzyć wrażenie nawet zorzy polarnej.
Tak Ewuniu, dobrze się przyjrzyj. Odłóż wiosło na bok, rozsiądź się wygodnie na kanapie i rozkoszuj z paczką czipsów. Smacznego.
 urzędnik z ratusza
 Iława, Środa 13-06-2018

38656. 
W naszym przepięknym jeziorze Jeziorak panuje bezrybie.
Mieszkańcy i pierwsi turyści narzekają na wyrzuconą w błoto dość wysoką opłatę na pozwolenia połowu ryb. Co na to gospodarstwo rybackie?
 Anna
 Iława, Środa 13-06-2018

38655. 
NOWA POCZTA W IŁAWIE!

Przy ul. Dąbrowskiego 48a w Iławie otwarto nową, czwartą już w mieście placówkę Poczty Polskiej. Co ważne, urząd jest dostosowany do obsługi niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi!
A więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38654. 
Odnośnie wpisu numer: 38653

Antonio, nie bądź chamski.
Jakbyś dokładnie czytał, to byś się doczytał, że to Burmistrz zawnioskował do Rady o uchwałę wykonującą podpisaną przez Prezydenta ustawę. Jakoś nie słyszałem aby Twoi ulubieńcy z powiatu czy gminy podjęli jakieś kroki w tym zakresie.
Mnie, bardziej od takiego szczypania Burmistrza interesowałoby, co nasz Burmistrz po wyborach planuje zrobić na Osiedlu Piastowskim, aby nie stało się ono betonową pustynią. Na razie jest tam bardzo dużo małych dzieci, za chwilę staną się one dorastającą młodzieżą.
Może pomyśli ktoś o "zagospodarowaniu" tej młodzieży, aby policja nie miała tu w przyszłości roboty. Może jakiś orlik z prawdziwego zdarzenia, może Osiedlowy Dom Kultury itp.
Przydałoby się Panie Burmistrzu, aby ta część miasta również kulturalnie i sportowo rozwijała się tak, jak rozwija się pod względem urbanistycznym.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38653. 
[...] W środę zapewne przeczytam w Kurierku jakaż to NIEDOLA spadła na Adama Żylińskiego, ukochanego Burmistrza Miasta Iławy, bo wszystkim samorządowym włodarzom ustawowo stołeczna Warszawa obcięła zasadnicze zarobki o 20 procent. [...]
Całe miasto zamarło w nieopisanym smutku... Czy na przedmieściach w Nowej Wsi albo Wikielcu krowy dadzą mleko...?
 Antonio
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38652. 
Odnośnie wpisu numer: 38649

Nie zgadzam się z Tobą do końca w kwestii warunków panujących w iławskich szkołach.
Owszem, czwórka i dwójka to ciasne szkoły, przede wszystkim problemem jest brak możliwości ich rozbudowy oraz brak parkingów. Jedynka - tu zgadza się z Tobą - jest to zabytek, chociaż sale gimnastyczną ma najwyższych lotów. Natomiast co do piątki jest ona nie tylko nowoczesna, otwarta, o dużej przestrzeni dla uczniów, ale jeszcze na dodatek z możliwością rozbudowy.
Zgadzam się z Tobą, iż na Osiedlu Piastowskim powinna być szkoła wraz z przedszkolem. Jest to rozwojowe osiedle, a za płotem jest również Nowa Wieś.
Wydaje mi się, że powinna zostać w Iławie piątka, która obsłużyłaby bez problemu Gajerek, osiedle Podleśne oraz osoby dojezdne z Wikielca. Powinna też zostać dwójka, która obsłużyłaby Osiedle 30-lecia, osiedle Lubawskie, Ararunę, Smolniki.
Następnie zostawiłbym trójkę celem obsłużenia Lipowego Dworu, Szałkowa, osiedla Stare Miasto oraz jedynkę, która obsłużyłaby ul. Kościuszki wraz z przyległościami oraz osoby dojezdne z innych miejscowości wokół Iławy.
Zlikwidowałbym czwórkę, a na jej miejsce postawiłbym szkołę na osiedlu Piastowskim, która obsłużyłaby osiedle oraz Nową Wieś.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38651. 
STOP-CHAM...!

Oto auto-mistrzowie ubiegłego tygodnia. Kolejna seria zdjęć spośród wielu nadesłanych przez czytelników „Kuriera”.
Wybraliśmy wyróżniające się bezczelnością sytuacje parkowania z kategorii „CHODNIKOWCY” (w kolejności przypadkowej).

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1973354996031582

Poprzednie odcinki:

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1965932326773849
https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1957889127578169
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-06-2018

38650. 
Odnośnie wpisu numer: 38645

Cóż... To samo, nawet więcej można powiedzieć o kolejnych złotoustych obiecankach Burmistrza Żylińskiego, który raczył zaprezentować kolejną własną wizję budowy wielkiej szkoły na Osiedlu Piastowskim akurat w roku wyborczym.
 Ewa
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018

38649. 
Odnośnie wpisu numer: 38648

Iławianie!
Jeśli zakładacie powrót do zwijania Polski, to po zostawcie miejsca tylko na cmentarze.
Nawet lotnisk wedle oszołomów z PO i NO więcej nam nie trzeba, bowiem nowe stawiają Niemcy w Berlinie.
Prodemograficzna polityka obecnego rządu prawicy daje szanse na rozwój demograficzny kraju i też naszego miasta. Jednak procentowo większość pośród nas jest takich, wedle których wzrost urodzeń to też "patologia", podobnie jak 500+.
Iławskie szkoły w sensie architektonicznym nadają się pod spych, tak po prawdzie mówiąc. Oczywiście poza zabytkiem, czyli "Jedynką", lecz i ona nadaje się do nauki gdzieś tak sto lat temu.
Planowana szkoła na iławskim Osiedlu Piastowskim musi spełnić wszystkie wymagania XXI wieku, z przedszkolem, względem obszerności, z halą sportowo-rozrywkową i boiskami.
Ponadto okiem zerkają ku niej mieszkańcy nawet Nowej Wsi. A dlaczego by nie! Oczywiście nie tani to interes, ale konieczny.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018

38648. 
BURMISTRZ MUSI KUPIĆ POLE

Czy na terenach zielonych za Osiedlem Piastowskim w Iławie powstanie nowa szkoła? Kto jest właścicielem ziemi? Jakie będą wyniki analiz demograficznych, które przeprowadzane są przez urzędników? O tym i innych tematach z ostatniej sesji Rady Miejskiej czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-06-2018

38647. 
Temat dla Kuriera!
Stare dobre powiedzenie „to się nadaje do prasy”, a mianowicie chodzi o zainstalowanie parkometrów na parkingu marketu LIDL w Iławie. Uważam że, dziennikarze Kuriera mogliby napisać kilka dosadnych słów na temat tego absurdu.
Automaty do wydawania biletów są chyba dla obywateli Wielkiej Brytanii, gdzie jest ruch lewostronny.
U nas obowiązuje ruch prawostronny, więc by pobrać bilet z parkometru, trzeba wysiąść z samochodu, obejść dookoła, pobrać bilet, znowu wrócić do samochodu, wsiąść do samochodu, poszukać miejsca do zaparkowania.
Gotowy temat do filmu Stanisława Barei.
 mieszkaniec [120], lat 61
 Iława, Sobota 09-06-2018

38646. 
Odnośnie wpisu numer: 38624

Kolego, rozliczasz tych, co dali ciała z przejazdem przy białym kościele? Wstyd na pół Polski, że ten szlaban tam jak był, tak i będzie. Paraliż na całego. [...]
A jeśli tak zachwalasz burmistrza Żylińskiego, że niby taki oh i ah, to niech pokaże jaki jest kozak i niech szlaban zniknie. [...]
 kolejowy
 Iława, Sobota 09-06-2018

38645. 
Odnośnie wpisu numer: 38642

Ze starostwa rzucono kiełbasę wyborczą.
Kto uwierzy, że mądrzy urzędnicy, którzy przecież są specjalistami, nagle niedoszacowali projekt? Niby oferty za drogie?
Przecież ten projekt to fatamorgana na wybory. Ludzie mają się nabrać na nową szkołę, której nie zobaczą. Po wyborach będzie po staremu, czyli przeprowadzka z Iławy do Kisielic.
 rodzic
 Iława, Piątek 08-06-2018

38643. 
KONIEC NUMERU 997

997 już nie połączy nas z policją w Iławie, lecz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w... Olsztynie. Z jakiego powodu służby ratunkowe przechodzą na jeden wspólny numer zgłoszeniowy „112”...?
Jak dyspozytor z Olsztyna poradzi sobie z niuansami wysłania pomocy na dalekiej prowincji? Czytaj na stronie 3. bieżącego wydania Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-06-2018

38642. 
Śmieszno i straszno. Ci nasi powiatowi specjaliści od zarządzania w starostwie... Który to już ogłosili bez powodzenia przetarg na budowę szkoły specjalnej...? Czwarty? Piąty? Łatwo się pogubić, aż "tyle się" dzieje w starostwie. Tyle, co kot napłakał. Jedna inwestycja, a zrobiła się z tego afera na całe województwo i chyba jeszcze dalej.
Nie potrafią z miski nawet spić śmietanki.
 urzędnik z ratusza
 Iława, Piątek 08-06-2018

38641. 
Odnośnie wpisu numer: 38633

O to to... To mnie się podoba najbardziej na Forum Kuriera.
Takich chamskich delikwentów krótko za pysk i frrrrrrrrrrr przez okno.
Gościu!
A gdybym ja tak sobie napisał po nazwisku, mimo że bladego pojęcia o tym nie mam, że twoja kobieta to ladacznica, wtedy moderator też byłby niepotrzebny i jego nożyczki, co...?!
Chłopcy, wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-06-2018

38640. 
Odnośnie wpisu numer: 38633 38272

Oho, bulteriery Żuchowskiego wcześnie ruszyły do ataku na Żylińskiego.
Wygląda na to, że sami najpierw stworzyli fejka na Forum, a potem się powołują na tę samą swoją fałszywkę.
Brzydko się panowie imacie, bardzo brzydko pachną takie metody. Fuj!
Prawda, panie "Dariuszu"...?
 Jimmy
 Iława, Piątek 08-06-2018

38639. 
WALKA ZE SCHODAMI

Były kolejarz JAROSŁAW WINNICKI zwraca uwagę, że po modernizacji dworca „Iława Główna” podróżujący z większym bagażem gabarytowym (np. rowerem) muszą liczyć na łaskę i niełaskę innych pasażerów. Co na to zarządcy PKP...? (dwie różne spółki). Czytaj na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-06-2018

38638. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Disco Polo - kiełbasa wyborcza.
To elity powinny kształtować świadomość ogółu, a nie odwrotnie.
Co dalej - festiwal buraka?
 sosnowy
 Gmina Iława, Czwartek 07-06-2018

38635. 
Odnośnie wpisu numer: 38625

Znowu szpital iławski...?!
Ludzie, no trzeba wreszcie coś z tym zrobić.
Tak nie może być dalej, kończy się cierpliwość ludzka !!!
Za co płacimy nasze bardzo ciężkie podatki...?!
Za co płacimy staroście powiatu...?!
Za co płacimy dyrektorce...?!
 mamuśka
 Iława, Czwartek 07-06-2018

38633. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Panie Adamie.
Nawet gdybym chciał, a nie chcę, to swojego wpisu usunąć [...] nie mam możliwości, bo [nie mam dostępu do edycji Forum] tak jak moderatorzy Forum Kuriera.
Po drugie. [...] Zacytowałem to, co jest na Forum.
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Czwartek 07-06-2018
Odp. 
KŁAMSTWO
Nie ma takiego (nie tylko na Forum Kuriera) cytatu wskazanej osoby, więc wpis został ocenzurowany. Powołałeś się na tekst zniesławiający, który kilka miesięcy temu sam wpisałeś pod innym anonimem.
Drugie i ostatnie ostrzeżenie. Następny będzie szlaban.

MANIPULACJA
Zmiany gniazdka internetowego, zmiana wirtualnej tożsamości czy nawet próby maskowania źródła również niczego nie dadzą sprawcy. Uwaga! Szturmowcy komitetów wyborczych są pilnie obserwowani (maszyny nie da się oszukać).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-06-2018

38632. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Panie Adamie - nie warto. Po co wchodzić w idiotyczne pyskówki, gdzie druga strona może zawsze powiedzieć co chce, a czytelnik forum i tak nie wie z kim rozmawia Burmistrz.
Wybory się zbliżają, więc musi Pan przywyknąć do Czarnego PR. Niestety od pewnego czasu rozplenił się jak zaraza. Już Mark Twain mówił: "Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki". Czy nie miał on racji? Jak najbardziej.
Jeszcze jeden cytat Marka Twaina: "Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
 iławianin [313]
 Iława, Czwartek 07-06-2018

38631. 
UWAŻAJ GDZIE SIĘ... KŁADZIESZ (?!)

Niepojęte! Czyli już nawet podczas leżakowania człowiek nie może się czuć bezpiecznie...?! Pirat zaszalał po plaży. Poszkodowanych mogło być więcej. Trzeba było wołać na pomoc helikopter.
Co się stało – czytaj na stronie 2. w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-06-2018

38630. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Krzykaczu, jesteś po prostu chamski!
Masz szczęście, że Burmistrz dał ci czas na usunięcie postu.
Ja bym nie dał.
Nie dosyć, że wypowiedzi durne, chaotyczne, bez treści merytorycznej, to jeszcze kłamliwe i pełne obelg. Wstyd! Poziom: dno.
 Maurycy
 Iława, Środa 06-06-2018

38629. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Dość tego krzyku wyborczego - nudne.
Tylko Was ciekawi kto komu dokopie. A kto pomyśli i zauważy np. dziury w jezdni, niewypielone zieleńce na ścieżkach pieszo-rowerowych. Przecież mieszkańcy żyją codziennymi problemami i nowymi inwestycjami, które upiększą Iławę. Oczekuję czegoś pozytywnego a nie marnego hejtu.
 Wojtek
 Iława, Środa 06-06-2018

38628. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Też tak pomyślałem, Panie Burmistrzu!
Szakali, hieny i żmije należy tępić i wydzierać z korzeniami jak chwasty, by nie zaraziły całości pola. Niektórzy myślą, że są ukryci za kotarą internetowej anonimowości. Mylą się.
Podłość bezgraniczna i pospolita głupota. Niestety, ale taka narracja idzie z góry od ugrupowań PO, NO, PSL, SLD. Oni nawet już nie potrafią nawet się spierać po ludzku. O rozmowach nie ma mowy, tylko kwiczą.
 Marszałek
 Iława, Środa 06-06-2018

38626. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Panie krzykacz!
Daję Panu 24 godziny na usunięcie tego wpisu i przeproszenie mnie za preparowanie oszczerstw.
Przypisał mi Pan cytatem słowa, których ja nigdy NIE wypowiedziałem - słowa obraźliwe wobec mieszkańców Iławy.
Jest to próba zdyskredytowania mnie w sposób wyjątkowo perfidny wobec iławian. W kodeksie karnym jest na to paragraf. Radzę się pośpieszyć!
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 06-06-2018

38625. 
"Poradnia K" przy szpitalu w Iławie.
Informacja telefoniczna z dnia dzisiejszego czynna do godz. 13:00, w piątki nieczynna.
Na moje pytanie, że przecież na stronie internetowej jest napisane, że w czwartki do 18:00, pani odpowiedziała: "Na stronie może i jest, ale w realu do 13:00". Strona jest uaktualniana, ponieważ na czerwono jest informacja, że poradnia jest nieczynna w pierwszy weekend majowy, czyli ktoś zagląda.
Teraz pytanie: czy godziny popołudniowe podane są po to, by dobrze wyglądało, czy po co?
Pytanie drugie: kogo w takim razie obsługuje poradna, skoro pracująca kobieta nie może z niej skorzystać, nie biorąc dnia wolnego? Czyżby tylko bezrobotne, emerytki i ciężarne? Uważam, że to skandal! W końcu to my, pracujący płacimy niemałe składki na szpital, a do lekarza musimy chodzić prywatnie?!
To samo jest z Poradnią Chirurgiczną. Nie przyjmują po południu. Nawet jednego dnia! Jak tak można? Co mają zrobić pracujący? Płakać i bulić na prywatne wizyty?
Proszę Kuriera o zainteresowanie się tym bulwersującym tematem.
 kobieta pracująca
 Iława, Środa 06-06-2018
Odp. 
Prosimy o kontakt, ponieważ musimy zweryfikować zgłoszenie
a także dopytać o kilka szczegółów: redakcja@kurier-ilawski.pl
Gwarantujemy zachowanie tajemnicy dziennikarskiej źródła.
 moderator dyżurny
 KURIER, Środa 06-06-2018

38624. 
Odnośnie wpisu numer: 38620

...dlatego gratuluję mieszkańcom Iławy ciągłego głosowania przez tyle lat na leniwych czarodziejów z miejscowej Partii Obłudy.
Proszę zobaczyć.
Od roku 2007 mieli dojścia do swoich ludzi po linii partyjnej na wszystkich poziomach władzy parlamentarnej, rządowej i samorządowej. No i co z tego wynikało dla Iławy...? Szlaban kolejowy koło białego kościoła jak był, tak nadal paraliżuje miasto.
Ten drugi, w lasie na Stradomno, to pukanie w dno od spodu. Nawet tego nie wykorzystano, że to droga krajowa! (16).
Pociąg z ogromnymi pieniędzmi przejechał nam koło nosa. A wystarczyło tylko sięgnąć i mielibyśmy nawet kilka wiaduktów (jak Malbork, Tczew). Niedawna wielka, wręcz historyczna modernizacja trasy kolejowej E-65 z Warszawy do Gdańska zakończyła się dla Iławy kompromitacją jej władz, które nie załatwiły w tej nabrzmiałej sprawie NIC.
Nawet, żeby ulżyć mieszkańcom ulicy Nowomiejskiej ekranami, musiał do ratusza iławskiego wrócić stary burmistrz Adam Żyliński i dopiero wtedy wychodzić ten problem w ministerstwie.
Dziś na całym odcinku rasy kolejowej pomiędzy Warszawą a Gdańskiem w porównywalnych kategoriach infrastrukturalnych oraz komunikacyjnych jesteśmy jedynym miastem, które zostało ze szlabanami na przejazdach. Zamiast się rozwijać, kiśniemy.
KOMPROMITACJA!
Pamiętajcie, kto wtedy "trzymał" wszystko za twarz w jednym gabinecie:

Starosta Powiatowy - Maciej Rygielski
WiceBurmistrz - Bernadeta Hordejuk
Burmistrz - Włodzimierz Ptasznik
 Agent J-23
 Iława, Środa 06-06-2018

38623. 
POLICJANT JEDNAK STANIE PRZED SĄDEM

Policjant iławskiej komendy ma być przesłuchany w charakterze PODEJRZANEGO, ale przez prokuraturę w Elblągu. Usłyszy zarzuty przynajmniej za jazdę po pijanemu oraz spowodowanie wypadku, w którym poważnie poszkodowana została przypadkowa rodzina. Co z ucieczką? W aucie był jeden policjant czy dwóch? Czy nasza komenda zawiodła? Co na to sami pokrzywdzeni?
O szczegółach czytajcie w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-06-2018

38622. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Przy braku merytorycznych argumentów - swoim pieniactwem, tupaniem podeszwami i krzykiem na oślep tylko pomagasz aktualnemu Burmistrzowi Iławy Adamowi Żylińskiemu.
Każdy by się cieszył jak cholera mając takich oszołomskich oponentów.
 głupek wioskowy
 Iława, Wtorek 05-06-2018

38621. 
Odnośnie wpisu numer: 38595

...dlatego krzyczeć dalej będę, bo lubię i - jak widać - umiem, chociaż na krzyk zareaguje każdy, nawet w burzliwej dyskusji.
Gdy wszyscy wypisują swoje polityczne notowania, ja rozkopuje stare brudy [...].
Nadciąga festiwal disco polo, byliśmy nawet w telewizji, jak cudownie! Ale hola hola, coś mi się przypomniało. [...]
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Wtorek 05-06-2018
Odp. 
KŁAMSTWO
Nie ma takiego (nie tylko na Forum Kuriera) cytatu wskazanej osoby, więc wpis został ocenzurowany. Powołałeś się na tekst zniesławiający, który kilka miesięcy temu sam wpisałeś pod innym anonimem.
Drugie i ostatnie ostrzeżenie. Następny będzie szlaban.

MANIPULACJA
Zmiany gniazdka internetowego, zmiana wirtualnej tożsamości czy nawet próby maskowania źródła również niczego nie dadzą sprawcy. Uwaga! Szturmowcy komitetów wyborczych są pilnie obserwowani (maszyny nie da się oszukać).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-06-2018

38620. 
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO!

W dniach od środy do piątku 6-8 czerwca zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu iławskich ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej z powodu prac remontowych trasy kolejowej na zlecenie PKP PLK.
Przejście podziemne dla pieszych będzie czynne normalnie bez zmian.
 Cezary Neścior, Wydział Komunikacji Społecznej UM IŁAWA
 Iława, Wtorek 05-06-2018

38619. 
Odnośnie wpisu numer: 38618

Wszystko to, co tu czytam, to jedna układanka pt. "Jak zniszczyć Adama Żylińskiego w nadchodzących wyborach". Podobnie jak rozwalić PiS przez resztę desperatów PO-NO-PSL.
O czym to wszytko świadczy? Że ADAM ŻYLIŃSKI jest bardzo mocny w Iławie. [...] To dlatego ma większość ugrupowań przeciwko sobie. [...]
 Swój
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38618. 
Odnośnie wpisu numer: 38617

W swej analizie niesłusznie pominąłem SLD.
Pełny szacun, ktosiku. Jeśli twoje informacje się potwierdzą, to Marcinowi Woźniakowi i jego otoczeniu trzeba będzie oddać honor. Okazałoby się, że mają chłopaki kręgosłup i jak najbardziej mogą stać się ważnymi graczami w bitwie o powiat.
Sprzedajny PSL może się od SLD uczyć. Ludowcy tkwili w upokarzającej opozycji wobec egzotyki koalicyjnej PO-PO w iławskim Starostwie przez całą kadencję, a teraz ochoczo chcą posłużyć Rygielskiemu i Hordejukowej jako podnóżek w powiatowej układance. Teraz niechybnie przepadną w wyborczej sieczkarni! [...]
I jeszcze ten zabawny "mąż stanu" Piotr Żuchowski jako kandydat PO-PSL na fotel Burmistrza Miasta Iławy...
 Nikt
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38617. 
Odnośnie wpisu numer: 38599

[...] Twoja analiza jest całkiem prawdopodobna, chociaż wprowadziłbym drobną korektę.
Ludzie na mieście mówią [...], że Marcin Woźniak odmówił porozumienia w sprawie poparcia Żuchowskiego na burmistrza Iławy. Mówią też, że SLD jednak nie układa się w powiecie!
Myślę, że taka strategia jest całkiem niegłupia, bo może się okazać, że SLD będzie języczkiem uwagi w układankach stołkowych po wyborach. Otóż być może SLD-owcy mniejsze znaczenie będą mieli w mieście, ale w powiecie mogą zamieszać.
Nie jestem fanem czerwonych pijawek, ale może się okazać, iż powiatowy Napoleon będzie musiał na kolanach poprosić Marcina Woźniaka o pomoc. Cena może być dla Rygielskiego bardzo wysoka, okrutna!
 ktosik salonowy
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 19 20 21 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 198 199 200 ... 358 359 360 następna ] z 360130777624


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.