Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

34571. 
Odnośnie wpisu numer: 34567

Powiedzmy sobie szczerze.
Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński wszystkie instytucje obstawia swoimi znajomymi, co dogłębnie jeszcze przyznał się zatrudniając Panią Bożenę Cebulską. Nie o kompetencje, a o znajomości chodzi tam, gdzie jeszcze rządzą ludzie związani z PO.
A przypomnę, że Pan Adam Żyliński cały czas, do końca swojej kadencji w sejmie zasiadał w klubie parlamentarnym PO.
W kampanii samorządowej 2014 mówiliśmy wszystkim, że nie ma różnicy w stylu zarządzania miastem Iławą pomiędzy PO a Komitetem Wyborczym "Adama Żylińskiego". Dziś chyba wszyscy widzicie, że po raz kolejny Narodowcy mieli rację.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 19-01-2016

34570. 
Szanowna redakcjo.
Od wielu lat plac po kotłowni na Starym Mieście jest niezagospodarowany.
Jest to idealne miejsce na urządzenie parkingu, który w tej części miasta jest bardzo potrzebny.
Urząd Miasta planuje wybudowanie w tym miejscu budynku mieszkalnego, co spowoduje dalsze pogorszenie i tak już niełatwej sytuacji posiadaczy samochodów.
Proszę redakcję Kuriera o pomoc i przeprowadzenie swego rodzaju ankiety wśród mieszkańców osiedla [...] na ten temat.
 mieszkaniec Starego Miasta
 Iława, Wtorek 19-01-2016

34569. 
Odnośnie wpisu numer: 34567

Jak to nie ma zmian?! Panie kochany!
A w szeregach PiS zmiana sztandarowych postaci w strukturach powiatu i miasta, to nie uważasz za zmianę?
W mieście PiS ma taką dziwaczną cichą koalicję z Burmistrzem, i mimo to od czasu do czasu coś się nie podoba i trafia się krótki jazgot, lecz na tyle spokojny, że nie wywraca współpracy. [...]
Kogo byście nie wybrali będzie trzymał lejce tako samo jak dziś Burmistrz, a nie wykluczam, że panienką z okienka szkapy w zaprzęgu dałyby szusa gdzie by zechciały.
Burmistrz Żyliński swoje działa. Proszę bardzo, kultura idzie wreszcie we właściwym kierunku z dala od para-, czy subkultury. Nasz świat jest dość zanurzony w pseudokulturze.
Nowe władze lokalne PiS-u nie mają żadnego wpływu na radnych powiatu którzy ponad rok temu [po wyborach samorządowych 2014] przystali do koalicji z PO. Gadają ludziska, że sprzedali się tym berlińskim zaprzańcom za kilka stołków na prowincji. To była kompromitacja, niestety za którą zapłacił potem cały PiS, bo wyniki w Iławie wyborów parlamentarnych mimo że wygranych wcale nie zachwycają. Ja bym tamtych potraktował [...], ale znowu mi redaktor wytnie. Wiemy o co chodzi, rozumiemy się.

Mariusz Max Kolonko mówi jak jest.

Marszałek
 Iława, Wtorek 19-01-2016

34567. 
Odnośnie wpisu numer: 34560

Czy zaszły jakieś zmiany w Iławie?
Hmm, szczerze mówiąc to żadnych dużych o pozytywnym wydźwięku nie zauważyłem. Są, co prawda małe niewielkie zmiany na plus, jednakże brakuje takiego "wow", które ukazałoby, iż jest lepiej niż wcześniej i są pozytywne prognozy na przyszłość.
No cóż, przed burmistrzem Żylińskim jest jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, iż w końcu błyśnie coś.
Ze zmian personalnych na plus oceniam ICK, reszta zaś to jakoś tak obojętnie. Na przykład czy nasze ICSTiR ma jakieś plany w związku z nadchodzącymi feriami?
Brakuje mi jednak komunikatywności z strony Burmistrza Miasta, bo teraz faktycznie, jest cisza. Oczywiście nie oczekuję, iż będzie się codziennie udzielał na forum, jednakże przydałoby się, aby na przykład co pewien czas ustosunkował się do sugestii czy też opinii padających na forum.
 bobbi
 world, Wtorek 19-01-2016

34566. 
SYLWESTER 2015
NOWY ROK 2016

Zgodnie z obietnicą udostępniamy czytelnikom pamiątkowe fotki z zabawy sylwestrowej pod chmurką w iławskim parku.
Zdjęcia można dowolnie wykorzystywać, udostępniajcie link i fotki!
Miłych wspomnień przy oglądaniu!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1113769488656808
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 18-01-2016

34563. 
Odnośnie wpisu numer: 34554

No to Panie Henryku - do dzieła!
Czekam z niecierpliwością, kiedy poleci ze Starostwa Iławy największa "załatwiaczka" PO - Bernadeta...
Wystarczy przeprowadzić reorganizację urzędu - przecież to "najlepszy" sposób PO. Tak właśnie pozbyli się wielu wartościowych ludzi...

"Mieczem wojujesz, od miecza giniesz".
 pisowiec
 Iława, Niedziela 17-01-2016

34562. 
Sprawa śmieszna w stosunku do "poważnych" wypowiedzi.
Kto odśnieży przejście dla pieszych na ul. Lipowy Dwór przy ul. Lipowej?
Może mądrzy politykierzy wezmą się za łopaty?
 Grześ
 Iława, Sobota 16-01-2016

34560. 
Odnośnie wpisu numer: 34556

"Miało być" - bardzo trafnie napisane. Młody Obywatelu, módl się, żeby aby nie było gorzej w Iławie, bo wszystkie znaki na niebie wskazują, że się na to zanosi.
Tak jak pisałam w 2014 roku, że pod wodzą Pana Żylińskiego Iława nie ma szans na rozwój. Niestety dziś ponownie odsyłam do moich komentarzy przedwyborczych.
Za 3 lata - podejrzewam, że trochę wcześniej - będziemy mieli powtórkę z rozrywki:
- obiecywanie gruszek na wierzbie,
- znowu stała obecność na forum
- itp. itd. etc.
"Nie dzieje się krzywda temu, co ją chce" - stare powiedzenie jest nadal aktualne. Mieszkańcy mieli wybór.
Jean Baudrillard pisał, że "Żyjemy w świecie symulacji, w którym najwyższą funkcją znaku jest wymazanie rzeczywistości i jednocześnie ukrycie jej zniknięcia."
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 16-01-2016

34559. 

[...] Pamiętaj, że to były komunistyczny burmistrz "Masa" z SLD pozwolił kolesiom z dziwnych spółek obcych budować kolejne markety z towarami drugiej kategorii w Iławie. [...]
Zresztą Iława ma to do siebie, że jest nie wiadomo dlaczego najdroższym miastem na tych terenach.
Kiełbasa np. ma ceny porażające. Np. w niektórych wsiach okolicznych sąsiedniego powiatu nowomiejskiego kilogram wędliny jest od 5 do 7 zł tańszy niż w Iławie. I to ze świeżego mięsa. [...]
 ORMO-wiec
 Iława, Piątek 15-01-2016

34558. 
Złóż swoim kochanym i szanowanym Babciom i Dziadkom życzenia na łamach Kuriera i wygraj dla Nich nagrody!

Napisz życzenia, dołącz zdjęcie Babci oraz Dziadka i prześlij mailem: kronika@kurier-ilawski.pl

Życzenia przyjmujemy do wtorku 19 stycznia do godz. 12:00.
Wszystkie życzenia oraz nazwiska zwycięzców wydrukujemy na łamach Kuriera w środę 20 stycznia.

Wśród wszystkich uczestników rozlosujemy 3 zestawy upominków.

Przypominamy, że Dzień Babci przypada w czwartek 21 stycznia, zaś w piątek 22 – Dzień Dziadka.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 15-01-2016

34557. 

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Patormel
 Iława, Piątek 15-01-2016
Odp. 
Wlej swój ściek jeszcze raz, ale pod własnym nazwiskiem.
Po weryfikacji twoich personaliów, opublikujemy to na 100%.
Do dzieła, bohaterze.
 Modero Kuriero

forum@kurier-ilawski.pl
 Iława, Niedziela 17-01-2016

34556. 
Minął już ponad rok kadencji nowego burmistrza Iławy i gdzie te wszystkie zmiany, które zapowiadano?
Gdzie miejsca pracy? Powiedzmy sobie szczerze, że jedyne miejsca pracy, jakie mogą powstać w Iławie, to miejsca pracy w supermarketach, które konsekwentnie wykańczają lokalny handel. Dlatego nie na takie miejsca pracy liczy Iława.
Iława to jakiś ewenement, jeśli chodzi o liczbę supermarketów. Nawet nie potrafię ich wszystkich wyliczyć, ale mam wrażenie, że są już wszędzie. Kiedyś targowisko tętniło życiem a dziś? Wszyscy po kolei plajtują, bo ludzie wolą chodzić do supermarketów, które płacą swoim pracownikom najniższą krajową. Nie o to tu chodzi.
Panie Burmistrzu, ma Pan jeszcze 3 lata. A ja, Pański wyborca, czekam na efekty Pańskiej pracy. Na zakłady pracy, a nie na supermarkety. Na tę nową jakość, którą Pan zapowiadał.
Póki co, mogę powiedzieć tylko, miało być tak pięknie, że nam młodym miało być lepiej, a chyba jest gorzej niż było. I to nie tylko moja opinia.
 młody obywatel, lat 28
 Iława, Piątek 15-01-2016

34554. 
Odnośnie wpisu numer: 34552

Gratulacje przyjęte. Dziękuję.
Jestem głęboko przekonany, że Pańska ocena w sprawie POPiS-u jest swego rodzaju stereotypem.
Będę dążył, by w Iławie było jak najbardziej klarownie - choćby w sprawie właśnie lokalnego POPiS-u.
 Henryk Witkowski
 Iława, Piątek 15-01-2016

34553. 
Odnośnie wpisu numer: 34552

Nie widzi Pan żadnych różnic, gdyż o nie trudno na terenie iławskim; na terenie i społeczeństwie, gdzieśmy się chowali, na jednej czasem ulicy, w jednej czasem dzielnicy i w jednej czasem szkole nauki brali, a nawet byli kolegami w jednym zakładzie pracy.

Nieszczęściem radnych jest ich sygnatura, że należą, już nie tylko do ugrupowania politycznego jak PiS czy PO, ale nawet do różnych innych, jak stowarzyszenia wyborcze. Tu w terenie nieszczęściem jest sygnatura, bo zawsze jeden o drugim myśli: Oooo! Ten z PiS, czy z PO! - ale, że dobrze chce dla nas w mieście, tego już nie widzą ci po drugiej stronie.

Uważam, iż kandydat na radnego powinien tylko eksponować siebie swoim nazwiskiem, nie zaś sygnować dodatkowo partią czy ugrupowaniem. Iluś to ciekawych ludzi w Iławie przegrywało wybory na okoliczność, że prezentował taką, a nie inną partię.

Jak na razie Panu nie udało się dostać ze swej partii na radnego, ale niech Pan np. próbuje jako Łukasz Tulwiński. Dlatego radzę Panu pracować na nazwisko, nie partię. Mając NAZWISKO można budować partię, ale wówczas mogą Panu rzec: taki porządny, a gdzie On poszedł...

Możemy się nie rozumieć, ale to już kwestia różnicy pokoleniowej.
 Marszałek
 Iława, Piątek 15-01-2016

34552. 
Odnośnie wpisu numer: 34551

Panie Henryku, gratuluję.
Jednak to nie wszystko. Przed Panem trudne zadanie zbudowania zaufania u młodych iławian.
POPiS w Iławie, jak i całym kraju jest głęboko zakorzeniony, o czym Pan doskonale wie, tak samo jak młodzi.
Osobiście nie widzę wielkich różnic między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską.
 Iława, Piątek 15-01-2016

34551. 
Odnośnie wpisu numer: 34549

Przyjąć gratulacje od Marszałka to zaszczyt.
Dzięki.
Z pewnością postaramy się, żeby wiał ożywczy wiatr. I żeby wiał bez tego "jak mi się zdaje".
Pracuję w zespole. Bardzo mi to odpowiada.
Przed chwilą rozmawiałem z młodym człowiekiem - patriotą.
Oj będzie, będzie... ożywać Iława.
 Henryk Witkowski
 Iława, Czwartek 14-01-2016

34549. 
W naszym regionie nastało przetrzebienie w strukturach i władzach PiS.
Wreszcie!
W strukturach na obszar powiatu iławskiego stery objął Henryk Witkowski.
W mieście Iławie szefował PiS-owi będzie radny miejski Jerzy Płuciennik.
Wreszcie!
Po latach stagnacji na szczytach iławskich struktur PiS, powiało ożywczym jak mi się zdaje, wiatrem.
Gratulacje Panowie serdeczne i życzenia Wam składam, abyście budowę legionów z młodych zwolenników zaczęli.
Czas trudny i podły nastał, bowiem nawet przed Polakami [niektórymi] bronić Polski nam przyszło.
 Marszałek

34546. 
ODPOWIADAM ZA DWA ŻYCIA

Barbara Chojnowska od stycznia nie jest już oddziałową na iławskiej porodówce, odeszła ze szpitala powiatowego do działalności prywatnej jako położna rodzinna, działając głównie w domach pacjentek, najczęściej matek po 21. tygodniu ciąży.
Do konkursu „Położna na medal” zgłosiła ją pacjentka. Udział się „opłacił”, zajęła drugie miejsce w województwie!
– Odpowiadamy za dwa życia – mówi pani Barbara. – Niestety trafiają się położnicze niepowodzenia i to jest w tej pracy najcięższe… Ale musimy być pewne, że zrobiłyśmy wszystko, zgodnie z aktualną wiedzą.
Rozmowa z położną, która przyjęła na świat tysiące mieszkańców naszego regionu, w najnowszym wydaniu KURIERA (strona 9).
 KURIERZY

34545. 
Rozumiem skalę imigracji na ponad 1 mln w ciągu jednego roku. Jednak liczba gwałtów przez uchodźców wzrosła procentowo kilkakrotnie więcej niż liczba uchodźców.
Lewacki idiotyzm multi-kulti torpeduje cały kontynent. Lewactwo jest znowu zbrodniarzem na własnym narodzie. Zamiast konstytucyjnego obowiązku zapewnienia obywatelem bezpieczeństwa i spokoju, oni w imię lewackich mrzonek i wojny kulturowej podważyli fundamenty nie tylko istnienia własnych państw, ale całej zachodniej cywilizacji chrześcijańskiej.
A to jeszcze nie koniec!
Jeśli narody Europy nie obudzą się i nie pogonią lewactwa, oni zniszczą nas, że jeno kamień na kamieniu z naszej cywilizacji zostanie. I właśnie dlatego tak walczyli z Orbanem, a dziś z Kaczyńskim, bo oni zagrożenie swoje widzą nie w arabskich terrorystach i gwałcicielach [...], ale w świadomym zawłaszczeniu sobie wszelkich praw do dóbr materialnych poprzez wojnę ideologiczną (gender itp.).
I to właśnie w celu zgładzenia kultury chrześcijańskiej gotowi są oddać całą Europe, wszystkich Europejczyków i całą kulturę europejską w łapy muzułmańskich barbarzyńców.
Ja obawiam się, czy nie jest za późno, żeby wyplenić lewacką zarazę!

Marszałek

34543. 
Odnośnie wpisu numer: 34537

O standardach demokratycznych i wolności mediów w Polsce grzmiała w Brukseli m.in. Elżbieta Bieńkowska z PO. Ta sama babka, która kilka lat wcześniej mówiła:
"Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat" albo "za 6 tysięcy to może pracować tylko złodziej albo idiota".
Ta sama, którą nagrano w warszawskiej restauracji, a po opublikowaniu tych oraz innych nagrań, ludzie z jej ekipy zlecili nielegalne podsłuchy wobec dziennikarzy, którzy sprawę ujawnili.
Jeszcze raz.
O wolności słowa i demokracji bredzi osoba, którą nagrano, a następnie "ktoś" zlecił podsłuchiwanie prawie 100 osób, które stały za ujawnieniem nagrań.
Nie no, ogarnijmy to jeszcze raz.
O wolności słowa i demokracji bredzi babka, której ekipa nielegalnie podsłuchiwała niewygodnych ludzi.
 logik
 Iława, Środa 13-01-2016

34541. 
Znów pojawiły się dziwne głuche telefony z Afryki, np. z... Sierra Leone.
NIE WOLNO ODDZWANIAĆ!
Jeśli oddzwonisz, nastąpi uruchomienie usługi naliczania. Rachunek będzie bardzo słony. I trudno to odwołać.
Wiem, że ludzie z Susza oraz Iławy ostatnio takie połączenia otrzymali.
 Wojtek
 Susz, Środa 13-01-2016

34540. 
Odnośnie wpisu numer: 34537

Panie Marszałku, należałoby jeszcze dodać, że [Donald Tusk] siedzi tam w środku kokona os i będzie jątrzył od wewnątrz.
Poza tym chęć dokopania nam za sprzeciw wobec uchodźców ma w końcu ujście! Obojętnie pod jakim pozorem.
 ktosik
 Iława, Środa 13-01-2016

34538. 
Odnośnie wpisu numer: 34533

Słuszność masz, i owszem, ale póki co próżne są Twe nadzieje.
PiS iławski nie ma wpływu na temat pracy szpitala powiatowego.
Szpitalem rządzi nadal i zarzyna go Nowoczesna PO.
 PiS & Love
 Iława, Środa 13-01-2016

34537. 
Pod płaszczykiem obrony "zagrożonej wolności mediów", komisarze UE pokazali, jakie tak naprawdę cele przyświecają tej bolszewickiej organizacji, jaką jest Unia.
To pretekst do tego, aby pogrozić Polsce, bo widać gołym okiem, że dotąd płynący z kolonizowanej Polski do zagranicznych korporacji strumień miliardów euro, zaczyna gwałtownie opadać, a grozi mu niemal całkowite wyschnięcie sutego źródełka.
Trzeba więc coś robić i nowemu rządowi wybić z głowy niezależność, bo inaczej korporacje rozliczą marionetki.
Widać hipokryzję i zakłamanie tych polityków, którzy wobec kneblowania mediów w Niemczech czy Francji odnośnie "wybryków" "uchodźców" o "południowym wyglądzie" poprawnie politycznie milczą, [...] a wobec wyrzucenia z pracy tego czy innego posłusznego dziennikarza rozdzierają szaty i zaczynają wrzeszczeć.
Polacy dali radę z PO-PSL-SLD, więc dadzą radę i z komisarzami, nawet tak bolszewickimi jak ci z UE.
 Marszałek
 Iława, Środa 13-01-2016

34536. 
Ludzie prości pytają się:
Kiedy adwokaci, medycy, [...] kwiaciarze, wynajmujący mieszkania - zaczną płacić podatki, wystawiać paragony?
Kiedy wreszcie skończy się obrót lewym towarem w sklepach, a nawet w aptekach, bo można np. kupić leki "na receptę", ale bez niej (ich cena jest podwójna). [...]
PO-PSL urodziło potwora, mafijne państwo korporacyjne.
Gigantyczne pieniądze są do ściągnięcia.
 Marszałek
 Iława, Środa 13-01-2016

34533. 
Nowe władze PiS-u na naszym lokalnym podwórku.
Ciekaw jestem czy tron Pani dyrektor w szpitalu powiatowym zostanie obsadzony kimś nowym? Powiew świeżości na tym stanowisku byłby jak najbardziej wskazany z korzyścią dla wszystkich. [strona 4-5]
 pielęgniarka
 Iława, Środa 13-01-2016

34532. 
Audyt nie tylko Komendy Głównej Policji potwierdza, że po wybuchu afery taśmowej [u "Sowy"] co najmniej kilkudziesięciu dziennikarzy znalazło się na podsłuchu służb specjalnych, podległych ministrowi Bartłomiejowi Sienkiewiczowi w rządzie PO-PSL.
Szpiegując prywatność dziennikarzy oraz ich rodzin rząd chciał wytropić źródło kompromitujących PO-PSL nagrań.
Już po wyborach i zmianie ekipy rządzącej niszczenie dowodów takiego niewątpliwego przestępstwa inwigilacji nic nie dało. Wobec oficerów policji wszczęto postępowania dyscyplinarne. Sprawa jest rozwojowa.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 12-01-2016

34531. 
Odnośnie wpisu numer: 34528

Gratuluję empatii i pomysłowości - świnka morska i piesek w jednej budzie! Daleko zajdziesz :)
"Do czego to doszło by dbać o zwierzęta niż poświecić 10 minut dla cierpiących dzieci i osób w podeszłym wieku". Tobie wystarczy poświęcić im tylko 10 min, ja niestety, zajmuję się nimi przez kilkanaście godzin dziennie.
Koncertów niestety nie mogłem oglądać z wiadomych względów - albo opieka albo przyjemność!
Mam nadzieję, że dziecko nie wrodzi się w tatusia.
 owsik
 Susz, Wtorek 12-01-2016

34530. 
Czy manipulator rachunkowy i księgowy szmugler Jerzy O. z fundacją błota oświadczyli już, że w ramach protestu przeciw "zamachom na demokrację" nie wystąpią więcej w pisowskiej Telewizji Narodowej?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 12-01-2016

34529. 
Odnośnie wpisu numer: 34527

Gdybyś porządnym był wnuczkiem, to zawiózłbyś dziadka do doktora samochodzikiem, a nie rozprawiał o odległości do lecznicy od przystanku.
Taki z ciebie wnuczek...?
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-01-2016

34528. 
Odnośnie wpisu numer: 34520

Z przyjemnością oglądałem widok z dzieckiem na balkonie. Nawet mój pies i kawia domowa (świnka morska) nie zabiły się o budę. No cóż, główny sponsor WOŚP będzie miał co robić :)
Proszę podaj te ofiary, które ucierpiały od fajerwerków. Do czego to doszło by dbać o zwierzęta niż poświecić 10 minut dla cierpiących dzieci i osób w podeszłym wieku.
I brawo dla organizatorów, a przede wszystkim dla niezłomnej Pani Ani. Wolałem przyjechać na koncerty do Susza, bo zawsze jest ciekawiej.
 Kalita
 Iława-Susz, Poniedziałek 11-01-2016

34527. 
Odnośnie wpisu numer: 34513

Masz problemy z dzieleniem przez dwa?
Przekonaj się sam, wsiadaj w samochód i uruchom ręczny licznik jeśli masz pomiar na metry. Jeśli nie, to wskakuj na hulajnogę albo na piechotę licz kroki metrowe.
Zmierzając od przystanku Rondo Ostródzka w kierunku Ośrodka Rodzina jest prawie 500 metrów (do drzwi).
Zmierzając od przystanku Rondo Dąbrowskiego w kierunku Ośrodka jest prawie 1000 metrów.
Powiem jeszcze raz - człowiek starszy, chory, obolały nie da rady przejść nawet 10 metrów. Czy dociera to do kogokolwiek w ZKM lub ratuszu?
 wnuczek z paszportem
 Iława, Poniedziałek 11-01-2016

34524. 
ZAMIAST BOJERA WOLAŁ SAMOCHÓD

Znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc szalał terenówką po lodzie zamarzniętego jeziora Ewingi w Zalewie.
Dopóki naraża tylko siebie, ryzykuje na własną odpowiedzialność. Taka jazda karana jest tylko z pasażerem.
Więcej przeczytasz w bieżącym wydaniu KURIERA (strona 3).
 KURIERZY

34521. 
Odnośnie wpisu numer: 34511

...dlatego uważam, że należy w prokuraturze i sądach zrobić sprzątanie i chwycić towarzycho wzajemnej adoracji za pysk. Nie można dłużej czekać. Zgnilizny trzeba się pozbyć [...], rozkład tkanki zatruwa umysły i serca młodego pokolenia.
Widzicie Polacy jaka jest reakcja w komunie UE. Zorganizowana grupa.

* * *

Mam kontakt z młodymi ludźmi po prawie, którzy są na drodze do zawodu sędziego i prokuratora.
Problem leży nie w tym, że muszą zdawać arcytrudne egzaminy, ale w tym, iż podlegają żywcem praniu mózgów przeciw reformom, przeciw oczyszczaniu, dekomunizowaniu, lustracji. Podlegają w pewnym sensie środowiskowej indoktrynacji na odpowiednią stronę, tresowani uległości wobec "góry" rządzącej w sądownictwie, inwigilowani w sensie postaw i własnego sumienia. Proszę pamiętać: ich sumienia podlegają lasowaniu i zmiękczaniu. Stąd bierze się podłość w procesie dochodzenia do prawdy i weryfikacji prawdy.
Sytuacje opisywane niektórych programach telewizyjnych są czubkiem góry lodowej, zaś odpowiedzialność za "pomyłki" jest żadna [...]

* * *

Tak dziwnie składa się, że ci, których rozpoznano w kwestii postaw nieodpowiednich, zdradzili się poglądami niesłusznymi, to egzaminy pomyślnie nie poszły, a jeśli tak, to dla nich nie ma etatu.
 Marszałek

34520. 
Chciałem podziękować WOŚP w imieniu wszystkich zwierząt za huczny pokaz, którego były świadkami po 20:00.
Mam nadzieję, że za pokaz zapłacił Pan Koordynator z własnej kieszeni.
"Mierzymy wysoko" - to hasło 24 hucpy, przepraszam, szlachetnej inicjatywy, dzięki której wiele zwierząt przypłaciło życiem, bo komuś zabrakło wyobraźni!
Świąteczna pomoc, a może raczej róbmy co chcemy, nic nas nie obchodzi.
Hau hau, miau miau :(
 owsik
 Susz, Niedziela 10-01-2016

34516. 
Iława z lotu ptaka, warto obejrzeć!

Marcin Szymusik, lat 39
 Iława, Sobota 09-01-2016

34513. 
Odnośnie wpisu numer: 34486

Odnośnie przychodni RODZINA i przystanków ZKM.
Jak może być 1 kilometr do przychodni, skoro od ronda na Ostródzkiej do ronda na Dąbrowskiego jest kilometr, a przychodnia leży mniej więcej na środku tego odcinka (bliżej Ostródzkiej).
 Ryszard
 Iława, Piątek 08-01-2016

34512. 
Komendant policji w Iławie idzie na emeryturę. Kto po nim? Oby [...] to choćby potop nie był.
Damski bokser i zatrzymujący po pijaku przypadkowe auta w mieście [...] liczy teraz na awans. Wiem to ze źródeł osobowych.
 ORMO-wiec
 Iława, Piątek 08-01-2016

34511. 
Odnośnie wpisu numer: 34500

Zanim wydamy wyrok na Panią Cebulską, miejmy przed oczami dramat tej rodziny. Skandalem w tej sprawie jest tak niemiłosiernie przedłużające się śledztwo, bez udowodnienia winy, powodujące śmierć zawodową tej kobiety! W prawie istnieje domniemanie niewinności, winę trzeba udowodnić. Ale w jakim świetle stawia to prokuraturę, która nie może tego zrobić przez 5 lat?!
Co by tu nie powiedzieć, zapewne nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Jeśli zapadnie prawomocny wyrok to jak najbardziej ta Pani nie powinna piastować żadnych stanowisk, ale dopóki to nie nastąpi, miejmy przed oczami wyżej opisaną sprawę i spustoszenie jakie poczyniła w życiu tamtych ludzi [...].
Nie pamiętam szczegółów sprawy ale pamiętam jak bardzo poruszył mnie obejrzany w programie Jaworowicz reportaż, o byłym funkcjonariuszu więziennym, który jako kozioł ofiarny został poświęcony w jakiejś grubymi nićmi szytej aferze. Nie chodzi o sam finał sprawy, bo po kilku latach śledztwa został on chyba uniewinniony lub zmieniono zarzuty. Chodzi o te "kilka lat", które musiał przeżyć ze swoją rodziną, nie mogąc nigdzie znaleźć zatrudnienia, mając na utrzymaniu bliskich i spłatę kredytu na dom. Sytuacja ich była krytyczna a dramatu dopełnił syn oskarżonego, który gorzko płacząc, przyznał się publicznie do tego, że mając 15 lat kradł a za te pieniądze kupował do domu jedzenie, kłamiąc matce, że zarobił. Ojciec pracował "na czarno". Trwało to wszystko kilka lat, do czasu wyjaśnienia sprawy.
 ktosik
 Iława, Piątek 08-01-2016

34510. 
Odnośnie wpisu numer: 34505

Szuje PeOwskie Go wykolegowały, choć był swój człowiek. Pewno dlatego.
Po 3 miesiącach po wymianie biodra, sam bez wsparcia, nie chodziłem a latałem tak, że Pan doktor był szczęśliwy.
Ale mam jeszcze drugie do zrobienia bioderko i kto mi je wymieni?
Czy lekarz Góraj da radę? Bo ja i moi znajomi zgłosimy się do Elbląga.
 pacjent
 Iława, Piątek 08-01-2016

34509. 
Odnośnie wpisu numer: 34504

Widziałem lepszy numer.
W jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych znanej francuskiej firmy znalazłem przed świętami jogurt, którego cena promocyjna była obniżona o (uwaga!) jeden grosz względem ceny pierwotnej.
Szok. Heh.
 Kamil
 Warszawa, Piątek 08-01-2016

34508. 
Wielu mówi tak: kiedy nie ma chleba, dają igrzyska.
Spokojnie, powoli.
Skoro iławski przemysł lekki był puszczony z torbami, trzeba odbudować, a to potrwa. Dam konia z rzędem temu następnemu, że również nie da rady natychmiast.
Ale jest coś bardzo ważne dla na iławian - budowa kultury ducha, co staje się naszą tożsamością, o czym będziemy wspominali, co nas cieszy, co będziemy przekazywali i dziedziczyli jednocześnie, mimo bidy materialnej. Taki przekaz też jest ważny.
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-01-2016

34507. 
Nasi w czubie!
W Warszawie robią przewiew w Polskim Radiu.
Do zarządu wchodzi JERZY KŁOSIŃSKI, urodzony w Lubawie (1953).
Działacz opozycji w PRL, były redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność".
W latach 2005-11 wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Piątek 08-01-2016

34505. 
Gdzie się podział lekarz Proksa z Oddziału Ortopedii Szpitala Powiatowego w Iławie? Dlaczego go odwołano z funkcji koordynatora?
Czy ktoś mnie, pacjentowi to wyjaśni?
 pacjent
 Iława, Piątek 08-01-2016

34504. 
Oto miara, jaką sieci marketów traktują polskiego klienta.
Fotka z Iławy - tak wyglądała świąteczna promocja cenowa.
 Piotr
 Iława, Piątek 08-01-2016

34500. 
Odnośnie wpisu numer: 34496

Jeżeli argumentem Burmistrza Żylińskiego za przyjmowaniem do pracy osoby z zarzutami prokuratorskimi w sprawie korupcji finansowej jest 25-letnia znajomość, to pięknie! Chyba szanowni Forumowicze widzicie tutaj klucz i tok myślenia włodarza miasta.
A już zupełnym skandalem jest ocenianie tej sprawy jako "absurdalnej". Pozwoli Pan może, że sąd oceni czy zarzuty są absurdalne czy nie, Panie Burmistrzu.
Czas trwania postępowania prokuratorskiego również jest skandalem, ale to już jest zupełnie inna kwestia.
Może to jest sprawa dla mediów żeby panu prokuratorowi zrobić kręcenie wora za opieszałość.
Przypominam tylko, że z powodu tej właśnie absurdalnej sprawy Pani Cebulska straciła pracę na stanowisku szefa WMARR w Olsztynie. Jak widać, Olsztyn ma zupełnie inne standardy w tej dziedzinie. W Iławie jest więcej miłości do bliźniego. Tym bardziej gdy się go zna od lat 25...

* * *

Proszę posłuchać o kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej w poprzedniej pracy Pani Cebulskiej, gdzie była prezesem zarządu WMARR w Olsztynie.
O jakiej fachowości tej Pani mówi Burmistrz Żyliński? O jakiej ogromnej wiedzy i kompetencjach?
http://ro.com.pl/wmarr-musi-zwrocic-dotacje-unijn/01254075
 Stara Wiara
 Wikielec, Piątek 08-01-2016

34497. 
Ze środowiska KOD-u, czyli Kabaretu Obrony Dupy (własnej) wyciekł przebieg tajnego spotkania Kaczyńskiego z Orbanem. O czym sPiSkowali?

- Porozumienie w sprawie obozów koncentracyjnych dla KOD-owców.
- Porozumienie w sprawie wspólnego rozbioru Czechosłowacji.
- Porozumienie w sprawie wspólnego ataku na Berlin.

Ustalono, że następne spotkanie, wraz z ulokowaniem sztabu dowodzenia połączonych dywizji, odbędzie się daleko na północy – w tajnej kwaterze Jarosława Hitlera na wyspie Kaczy Szaniec w Iławie.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 07-01-2016

34496. 
Działacze iławscy Ruchu Narodowego zanieśli do ratusza List Otwarty w sprawie zatrudnienia w urzędzie miasta, przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku oskarżonej o łapówkarstwo, Pani Bożeny Cebulskiej.

LIST OTWARTY
do Burmistrza Miasta Iławy Adama Żylińskiego

Szanowny Panie Burmistrzu! W imieniu zaniepokojonych mieszkańców Iławy, partia Ruch Narodowy pragnie przedstawić swoje zdanie na temat zatrudnienia Pani Bożeny Cebulskiej na nowo wykreowane przez władze stanowisko ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
Osoba ta jest nieodpowiednia ażeby pełnić powierzoną jej funkcje. Chcielibyśmy przypomnieć, że w 2012 roku Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiała zarzuty tej Pani dotyczące korupcji, która miała miejsce podczas wykonywania jej pracy w Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Zarzuty postawione przez prokuraturę mają właśnie związek z procesem przydzielania unijnych dotacji, za które miałaby opowiadać w Iławie.
Zatrudnianie w Urzędzie Miasta Iławy osoby, wobec której ciążą zarzuty korupcyjne jest decyzją, która stawia w niekorzystnym świetle tak ważną instytucję.
Urząd miasta powinien być miejscem budzącym zaufanie wśród obywateli. Opinie mieszkańców wskazują na ich oburzenie zaistniałą sytuacją, a wpływa to znacząco na ocenę Urzędu i struktur zatrudniania. Osoba piastująca stanowisko w ratuszu powinna mieć nienaganny wizerunek i godnie reprezentować Iławę, nie zaś budzić nieufność i wprowadzać chaos w zarządzaniu interesami mieszkańców.
W jednym z wywiadów przyznał Pan, że zna Panią Cebulską osobiście od 25 lat i na tejże podstawie chce zatrudnić na stanowisku, na którym wcześniej weszła w konflikt z prawem. Dlatego domagamy się usunięcia ze stanowiska Pani Cebulskiej do czasu rozstrzygnięcia i wyjaśnienia sprawy, przez organy temu odpowiednie. Jesteśmy za tym, by całkowicie zlikwidować nowo powstałe stanowisko. Naszym zdaniem jest to zbędny i zbyt kosztowny pomysł dla finansów naszego miasta. Jeżeli jednak obecna Rada Miasta i Pan twierdzą, iż taka funkcja jest niezbędna i potrzebna miastu – to uważamy, że wybór Pani Bożeny Cebulskiej na to stanowisko jest nieodpowiedzialny.
Przy braku decyzji o likwidacji stanowiska, proponujemy rozpisanie konkursu na stanowisko specjalisty ds. pozyskiwania funduszy unijnych w celu sprawowania go przez inną osobę.
 Iława, Czwartek 07-01-2016

34495. 
Odnośnie wpisu numer: 34478

Tylko jedna impreza jest słuszna w Suszu - triathlon. Pieniądze tylko na tę imprezę są potrzebne.
To nic, że ludzie wymiotują tym jak jest przygotowywana przez tych, którzy promują tylko swoje 4 litery.
Czas zrobić otwarte szerokie konsultacje społeczne czy stać Susz na takie marnotrawstwo pieniędzy publicznych.
 mieszkaniec
 Susz, Czwartek 07-01-2016

34490. 
Hańba! Hańba! Hańba!
Telewizja publiczna, zatrudniona z naszych podatków, szaleje na całego. Kłamią non stop, manipulują, jątrzą, straszą.
Redaktorzy, nie drugiego, faktycznie nawet trzeciego sortu permanentnie atakują Jarosława Kaczyńskiego.
Inwalidzi psychiczni wyzywają konserwatywną prawicę już wprost od... psychicznie chorych. Malują plakaty z dubeltówką wymierzoną w stronę kaczki, dają dzieciom by wyszły demonstrować.

Ale ja powiadam wam, łachudry sowieckie!
Wszystkich zdrajców Polski i wywrotowców Stanu za takie mowy i czeka odpowiedzialność karna.
Boicie się i robicie w pory, że za chwilę będą masowe aresztowania, ale jeśli okaże się, że jest za co, a wiemy że jest, to aresztować wszystkich!

Marszałek
 Iława, Wtorek 05-01-2016

34489. 
Mieszkańcy Iławy będą mieli możliwość spotkania się bezpośredniego z parlamentarzystami „Prawa i Sprawiedliwości”: Panią senator Bogusławą Orzechowską oraz posłami – Panem Leonardem Krasulskim oraz Panem Zbigniewem Babalskim.
Zapraszamy w sobotę 9 stycznia na godzinę 12:00 w Osiedlowym Klubie "Polanka" (SM PRACA) przy ul. Okulickiego na Osiedlu Podleśnym.
 Henryk Witkowski
 Iława, Wtorek 05-01-2016

34486. 
Odnośnie wpisu numer: 34388

Proponuję udaj się osobiście na miejsce i dokładnie policz te kroki, bo na razie naciągane bajki opowiadasz.
Bo z obu przystanków jest bardzo daleko do drzwi Ośrodka "RODZINA".
Za daleko dla ludzi chorych i starszych.
Idąc od przystanku Rondo Ostródzka (na górce) w kierunku Ośrodka jest prawie 500 metrów.
Idąc z kolei od przystanku Rondo Dąbrowskiego w kierunku Ośrodka jest prawie 1000 metrów.
Nikt schorowany, starszy, niedołężny, o kulach, z reumatyzmem lub rwą kulszową nie dojdzie pieszo prawie kilometr czy nawet pół kilometra.
Po prostu to jest za daleko!
Czy wreszcie dotrze ten problem do kierownictwa autobusów ZKM, co?
Czy rozgadani radni miejscy nadal będą uważać, że nie ma problemu, co?
Przestańcie w tej Iławie picować, weźcie się za realną robotę dla ludzi!
 wnuczek z paszportem
 Iława, Poniedziałek 04-01-2016

34480. 
Na cmentarzu komunalnym położonym przy ulicy Ostródzkiej [w Iławie] przy pierwszej alejce od głównej bramy są dwa nagrobki po których wszyscy chodzą. To nie jest po bożemu.
 Piotr, lat 54
 Iława, Niedziela 03-01-2016

34478. 
Tak patrzę na to, co działo się w Iławie w sylwestra. I wygląda to na dobrą pracę centrum kultury.
Ale nie mogę przypomnieć sobie, co się działo w Suszu. Nic się nie działo i nic dziać się nie będzie. Dobranoc po godzinie 15.
 T. S.
 Susz, Niedziela 03-01-2016

34477. 
Spodobało mi się, że po roku burmistrz Ryszczuk rozliczył się z obietnic wyborczych - to ciekawy sposób na pokazanie co mówiono w kampanii wyborczej i jak przekłada się na konkrety.
Dobrze byłoby skłonić innych włodarzy do zestawienia tego co obiecywali w kampanii z tym, co robią.
Ja, idąc do pracy jestem oceniany przez szefa z tego co zrobiłem i na tej podstawie płacą mi pensję.
Nie widzę żadnego powodu żeby przynajmniej raz w roku nie rozliczyli się ze swojej pracy na łamach Kuriera lokalni burmistrzowie, wójtowie czy starosta powiatu.
 Leonard
 mieszkaniec, Niedziela 03-01-2016

34475. 
Warmińsko-mazurski ślad pompowanej afery medialnej.
Łukasz Adamski przypomina hurtowe zwolnienia z Radia Olsztyn, kiedy w 2007 roku Platforma Obywatelska wzięła władzę.
Oczywiście wtedy przez kraj nie przetoczyła się fala protestów przeciwko zamachowi na wolność, demokrację i pluralizm....
Oczywiście wtedy zwolnienia dziennikarzy w publicznych mediach odbyły się przy milczeniu Brukseli, Berlina, a także krajowych nadwiślańskich luminarzy intelektu i dziennikarstwa.
Dziś nikt nikogo jeszcze nie zwolnił, a w mediach publicznych już grają zamach i pogrzeb demokracji od rana do wieczora. Najgłośniej płaczą ci, co najwięcej tracą. Wcale nie o wolność chodzi, ale o pieniądze i wpływy.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Sobota 02-01-2016

34474. 
PiS chwycił za twarz towarzycho w mediach publicznych.
Oczekuję zatem wysadzenia również Radia Erewań w Iławie.
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-01-2016

34472. 
Mieszkańcom Iławy i regionu iławskiego na Nowy Rok do przemyślenia. Czekam na normalne rozmowy Polaków.

Profesor Witold Kieżun.
Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów, pracownik naukowy, ekonomista, wykładowca.

bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 01-01-2016

Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 38 39 40 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 217 218 219 ... 357 358 359 następna ] z 359

130561964

Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl

Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl

Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl

Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl

Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.