Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

39413. 
Wybory, gawory.
Moją uwagę zwrócił wymowny fakt, że Piotr Żuchowski NIE WYSTAWIŁ ze swojego komitetu nikogo do powiatu!
Zastanawiacie się dlaczego? Nie zależy mu na powiecie? Nie nooo, zależy!
Ale, podobnie jak Rygielski, Polański i Woźniak nie pchają się do miasta, tak i Żuchowski nie pcha się do powiatu. Jak myślicie? Dlaczego?
Czyżby zgniła koalicja już zawiązana?
Mam nadzieję, że wyborcy w niedzielę wskażą Wam właściwe miejsca i nie dadzą powtórnie okazji do kupczenia jak 4 lata temu, gdy większość ludzi głosowała przeciwko Rygielskiemu, a on i tak pozostał dzięki "koalicji".

Kandydaci do Rady Miasta Iławy:
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Ilawie/5314

Kandydaci do Rady Powiatu Iławskiego:
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Powiatu-Ilawskiego/5313
 Maurycy
 Iława, Środa 17-10-2018

39410. 
NIEZWYKŁA SYTUACJA

Kandydat na wójta gminy Lubawa KRZYSZTOF NITKOWSKI pozwał w trybie wyborczym... sołtysów! Sprawa dotyczy organizacji przez włodarzy sołectw spotkań z wszystkimi kandydatami na wójta. Co zrobił Sąd Okręgowy w Elblągu, a następnie Sąd Apelacyjny w Gdańsku?
Szczegóły znajdziesz w najnowszym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 17-10-2018

39409. 
Odnośnie wpisu numer: 39399

...bo w SLD są ludzie, którzy budowali polskie cukrownie, huty, zakłady, stocznie, koleje, domy, ulice, uniwersytety, szkoły itd. Podnieśli kraj z ruin wojennych i dali szansę awansu społecznego milionom chłopów oraz robotników. Ci ludzie przed II wojną byli deptani. Nie mieli dostępu do edukacji, lekarzy, kultury. Po 1945 PRL dał szansę na wykształcenie i stabilizację. Jedni skorzystali, inni nie.
Smutne, że słuszna rewolucja socjalistyczna została ukradziona przez zdemoralizowanych funkcjonariuszy UB i SB oraz działaczy PZPR, którzy zwrócili się przeciwko robotnikom i chłopom. To straszne doświadczenie Polski, które zostawiło trwałą bliznę, nie zostanie zapomniane. Ale Lewica musi żyć w PL. Bo w SLD są ludzie uczciwi, którzy ze smutkiem patrzą na działania koleżanek i kolegów nierozumiejących życia w tzw. Polsce B.
Bez pendolino, ale z zimnym PKS.
Szkoda, że lewica w Polsce skoncentrowała się na liberalnych reformach, które zrujnowały życie milionów. Towarzysz Leszek Balcerowicz, mocno wymalowany na ikonę gospodarki, nigdy nie będzie moim bohaterem. Bliżej mi do Piotra Ikonowicza niż Marka Belki.
Lewica nie musi być antykościelna. Chodzi o to, by zwykli ludzie mieli swoją reprezentację. Kościół jest cenny i nie będę z nim walczył u boku liberałów. Lewica to nie liberalizm, lewica to troska o człowieka z prostym, ale szczerym sercem. Troska o pielęgniarki. Troska o szwaczki. Troska o niepełnosprawnych. Troska o niewykształconych i niezaradnych.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Środa 17-10-2018

39407. 
[...] Mam takie przemyślenie.
Kandydaci na fotel Burmistrza Miasta Iławy. [...] Napiszę o tych "starych". Żyliński, Żuchowski. Działają od lat 90. Pewnie powiedzą, że ileż to oni nie zrobili dla Iławy. [...]
A jak wygląda iławska rzeczywistość?
Pojechałem do Olsztyna. Dojechałem do Ostródy, no i szok. Wskoczyłem na dwa pasy drogi ekspresowej. Z małymi przerwami, trwające prace budowlane, przez Olsztynek wygodnie dojechałem do... Olsztyna. Jeszcze na południowej obwodnicy Ostródy popatrzyłem na drogę S7 w kierunku Warszawy i Gdańska. Za kilka lat ta sąsiednia Ostróda będzie Centrum Komunikacyjno-Logistycznym województwa warmińsko-mazurskiego.
I to tyle.
AŻ TYLE.
Co w Iławie zrobili poprzedni wszyscy burmistrzowie...? [...] Zaniedbali infrastrukturę drogowo-kolejową i wiele innych grzechów struktury, które spowodowały marazm mojego Miasta.
Czy zagłosuję na "stare wygi"? Nie! Ale nie dlatego, że X czy Y nie pasują mi politycznie. Dlatego, że najwyższa pora na zmianę. Na inne spojrzenie. Na otwarcie okna. Na młodych, którzy widzą problemy nadchodzącego pokolenia. I chociaż Młodzi są Młodzi, to każdy z nas kiedyś był Młody. Zarzucanie braku doświadczenia w samorządzie jest w chwili obecnej żałosne. Czyżby mieli mieć doświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltzowej aby, jak w stolicy, okradać całe pokolenia Polaków? Chyba nie o takie "doświadczenie" chodzi.
Zagłosuję na Młodego. Wiem, że jest z PiS, ale jest szansą dla Iławy.
Stare pierdziele niech idą na emeryturę. Burmistrz musi być przebojowy, nie musi znać wszystkich przepisów prawa samorządowego. Od tego ma urzędników, którym My będziemy płacić. Ma obowiązek tylko zapanować na tym... bałaganem.
I co teraz?
Teraz będzie riposta, że Młody nie da rady.
Skończył dobre studia na UWM i ma chęć uczyć się dalej. Dajmy mu szansę. Stare wygi, idźcie już gdzieś indziej wygłaszać referaty na uczelniach, brać udział w promocjach. Dajcie spokój Iławie.
 Grzegorz, lat 51
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39406. 
Odnośnie wpisu numer: 39398

"A czym może się poszczycić Pan Henryk Lisaj, który niegdyś piastował fotel Wójta Gminy Iława?"

...tym, że na forum podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Ty się wstydzisz ojca i matki albo się boisz władzy, że dostaniesz kopa. Nie dyskutuję z anonimem. Nie startuję w wyborach i nie czekam na żadne profity powyborcze, a ty jak wiesz, że byłem dwie kadencje Wójtem Gminy Iława i nie wiesz co zrobił tamten samorząd, to moje wyjaśnienia nic ci nie pomogą.
Ja też ci nie jestem w stanie pomóc, może ktoś z forum... :-)
 Henryk Lisaj
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39405. 
Odnośnie wpisu numer: 39392

Co oznacza "zrobić porządek w szpitalu"?
Magicznie znaleźć więcej pieniędzy na pensje, by lepszy personel zaczął pracować?
Magicznie spowodować, że więcej lekarzy będzie kończyć studia i będą chcieli wiązać się z mieściną?
Bo wydaje mi się, że ten "porządek" oznacza, że ma zostać wymieniona kadra kierownicza, wsadzeni swoi ludzie i tyle. Nic się nie zmieni, bo rzeczywiści nie da się zaczarować.
 Fabio
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39399. 
Czytając felieton Bartosza Gonzalesa o demokracji w Iławie, nigdy w życiu bym nie powiedział, że ten kolega jest socjalistą. Pięknie opisał bierność naszych mieszkańców, gdy chodzi o sprawy naprawdę ważne, jak choćby o wybory, a aktywność pojawia się dopiero wtedy, gdy pojawia się szkalujący kapłanów film. [...]
Dlatego dziwię się, kolego Bartku, że startujesz do Rady Miasta Iławy z komitetu komunistycznego SLD, które demokrację ma tylko w nazwie, a w sercu tylko tą "ludową". Dziwię się, że jako katolik startujesz z komitetu ludzików byłego reżimu totalitarnego, którzy nadal chcą niszczyć wiarę chrześcijańską...
Dziwię się, bo gdyby nie szyld pod jakim startujesz - miałbyś mój głos.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39398. 
Odnośnie wpisu numer: 39395

A czym może się poszczycić Pan Henryk Lisaj, który niegdyś piastował fotel Wójta Gminy Iława? Czyżby tylko krytykować umiał?
 Stanisława
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39397. 
Szczyt przedwyborczej bezczelności obecnego paltformianego Burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego [...].
Na kilka dni przed wyborami ukazuję się laurka. [...] Jak on się wychwala swoimi sukcesami i "spadkiem zadłużenia".
Po raz kolejny zapomniał o jednym, o wyborcach, mieszkańcach swojego miasta i gminy. Nie uwzględnił żadnego przekazu do ludu: organizacyjnie jak głosować, jakie będą karty do głosowania, gdzie znajdują się lokale wyborcze i inne ważne przekazy.
Wymiotować się chce od tego próżniactwa. Redaktorem tej ulotki-agitki jest dyrektor gimnazjum Włodzimierz Paliński. [...] Panie Paliński, nie jest Ci wstyd uczestniczyć w tym cyrku? [...] Czy za to dostał Pan stołek dyrektora szkoły?
 mieszkaniec [353]
 Susz, Wtorek 16-10-2018

39396. 
Odnośnie wpisu numer: 39393

...no i może lepiej dla zasady trzeba było trzymać się swojej zasady, Panie Tomaszu Dąbrowski.
Bo, poza kolejnym atakiem na Żylińskiego, niczego nowego do dyskusji Pan nie wniósł, a "analiza" - daj Pan żyć, tak się uśmiałem z tej Pana "analizy" , że aż mnie brzuch boli.
Może pora zastanowić się nad tematem najpierw własności ziemi na wyspie Wielkiej Żuławie a nie tylko tłuc jak cepem?
Głupio Pan gadał wcześniej, głupio i teraz Pana gada. Nic się nie zmieniło.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39395. 
Odnośnie wpisu numer: 39394

Chodzi o to, że "po lesie chodzimy a drzew nie widzimy".
Stare zasiedziałe układy mienią się praworządnością łamiąc te prawo gdzie się tylko da lub wykorzystują prawo do celów niegodnych. Tu ominą, tu się zasłonią prawem, tam nagną, bo im, możnym, wypada i robią to nie dla dobra wspólnego, tylko dla prywaty. Takie postawy trzeba pokazywać i napiętnować.
Co do zemsty na wójcie Harmacińskim to przyjdzie ona od wyborców gminy wcześniej czy później! Dorasta młode pokolenie i ma własny pomysł na życie i demokrację.
"Choroba władzy", na którą zapadają wiecznie rządzący jest powszechna.
PiS większością głosów ustanowił w parlamencie od teraz dwie kadencje dla wójtów i burmistrzów. Szkoda, że również nie dla radnych!
 Henryk Lisaj
 Iława, Wtorek 16-10-2018

39394. 
Odnośnie wpisu numer: 39390

Panie Henryku, mam wrażenie, że Panu nie chodzi o sprawiedliwość, ale o zemstę na wójcie.
Nie takie były intencje - chodziło o to, by nie robić szumu tam, gdzie jest niepotrzebny. Festiwal się odbył i zostawmy go w spokoju, fajna impreza i tyle. Jakie niebezpieczeństwo? Bez przesady.
Z małą galerią koło ratusza zrobiono niepotrzebny szum, a wymierzona kara jest kuriozalna w stosunku do przewinienia.
 KRZYSZTOF
 Iława, Poniedziałek 15-10-2018

39393. 
Miałem nie komentować wyborów. W końcu jako "podwójny przegrany" z poprzednich wyborów mógłbym sobie dać spokój tym bardziej, że ani dziś w Iławie mieszkam, ani komitet wyborczy powołałem. Pójdę zatem na kompromis i skomentuję tylko raz.

Przeprowadzę małą ekspresową analizę. [...] W roku 2014 było siedmiu kandydatów, dziś czterech. Żaden z szóstki rywali burmistrza Żylińskiego sprzed czterech lat nie stanął ponownie w szranki w roku 2018.

Szyldy partyjne w tych wyborach nie mają większego znaczenia poza Maciejem Mikołajczykiem (PiS). Jest najmłodszy, niewiele mający z Iławą wspólnego, wspierany przez zmasowaną propagandę partii rządzącej.

Intuicyjnie powinienem być za kolejnym z młodych kandydatem - Dawidem Kopaczewskim. Ma 36 lat, czyli tyle ile ja 4 lata temu. Powołał niezależny komitet [...] i rzucił rękawicę goliatom. [...]

Do boju stanął też polityczny wyjadacz Piotr Żuchowski. [...] Sprawnie zmobilizował najaktywniejszych przeciwników obecnej władzy w Iławie.

Wreszcie dochodzimy do urzędującego burmistrza. Adam Żyliński - dziś już nie obiecuje niczego więcej poza tym, że nikomu w Iławie za jego panowania nie będzie gorzej. W tle przebijają nierozwiązane od dekad sprawy [...] zagospodarowania Wielkiej Żuławy, czy budowy obwodnicy.

Iławianie – wybierajcie!
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Olsztyn, Poniedziałek 15-10-2018

39392. 
Odnośnie wpisu numer: 39387

Szpital nie podlega pod miasto, a więc Ratusz i Burmistrz niewiele mogą.
Szpital podlega pod powiat, a więc Starosta.
Zrobić porządek w Powiatowym Szpitalu to... arcytrudne przedsięwzięcie.
Potrzeba zdecydowanego zwycięstwa w wyborach do nowej Rady Powiatu. Jeśli ugrupowania Żylińskiego oraz PIS zdobędą większość miejsc do Rady Powiatu to powinny się dogadać i zrobić porządek.
Wystarczy przypomnieć wybory sprzed 4 lat i karkołomne ohydne układy ręcznego sterowania przez Rygielskiego, Hordejukową (PO) i Polańskiego, który udawał PiS-owca i oszukał prawicę.
Na dźwięk i obraz obecnego nieformalnego obozu PO–PO-bis–SLD oraz sposobu sprawowania władzy w powiecie można dostać "gęsiej skórki".
Czas najwyższy podziękować skompromitowanej koterii samouwielbienia w przecinaniu wstęg na podwórku chorego szpitala. [...]
Wszystko w rękach wyborców.
 Zibi
 Iława, Poniedziałek 15-10-2018

39391. 
W Polsce od "góry" rządzi prawica.
Jaka będzie współpraca z rządem i wojewodą [w Olsztynie] jeśli w Iławie wygra Piotr Żuchowski kojarzony z PSL-PO...?
Czy będzie pouczał premiera Morawieckiego o inteligencji lub finansach...? Albo ministra Adamczyka o pociągach...?
Lepiej niech znowu zostanie sołtysem albo nauczycielem jeśli już tak lubi pouczać mądrzejszych od siebie.
Był kiedyś w Iławie komitet "Zgoda i Rozwój". W tych wyborach mamy na razie "Niezgodę", a "Niedorozwój" możemy mieć zaraz po wyborach.
 złocisty konserwator
 Iława, Poniedziałek 15-10-2018

39390. 
Odnośnie wpisu numer: 39335

A może z innej strony? [...] Na przykład tak:

"Narażenie publiczność na niebezpieczeństwo przez udostępnienie i zorganizowanie imprezy na placu budowy amfiteatru w Siemianach"
oraz "Rażące zaniedbanie ze strony nadzoru budowlanego w sprawie budowy amfiteatru w Siemianach".

Ładnie to brzmi do zajęcia się śledztwem przez pana prokuratora. [...] Jeżeli takie będą potwierdzone fakty, to sprawca się nie wymiga.
 Henryk Lisaj
 Iława, Niedziela 14-10-2018

39389. 
Odnośnie wpisu numer: 39380

Po pierwsze musiałby młody kandydat Mikołajczyk (PiS) skończyć trudne projekty milionowe zaplanowane już z pozyskanym dofinansowaniem UE przez obecnego Burmistrza Żylińskiego.
Proszę wyjaśnić, ale mądrzej, rzeczowo - na czym polegać ma, Waszym zdaniem - "nowe spojrzenie na rozwój miasta Iławy". Samo spojrzenie to zdecydowanie za mało. Chętnie poczytałbym o realizacji. Jeszcze bardziej: czy miałby za co realizować. Skąd źródła finansowania?
 Marszałek
 Iława, Niedziela 14-10-2018

39387. 
Ciekawi czy po wyborach nowy Burmistrz Miasta Iławy zlikwiduje nocny "Face Club", bo do tej pory żaden burmistrz przez lata się tym nie zajął, bo nikogo nie interesuje los mieszkańców w sąsiedztwie.
Jestem też ciekaw czy w końcu ktoś zrobi porządek w iławskim szpitalu, bo większość lekarzy przyjmujących w ambulatorium to jakiś ponury żart.
 Andrzej
 Ilawa, Niedziela 14-10-2018

39385. 
STARA LEWICA WOLI ŻYLIŃSKIEGO

Najpierw SLD powiatowe (Marcina Woźniaka) ogłosiło, że w wyborach na burmistrza Iławy poprze kandydaturę Piotra Żuchowskiego (PSL). Jednak miejskie struktury partyjne SLD (Władysława Maćkowskiego) opowiedziały się za obecnie urzędującym burmistrzem Adamem Żylińskim. Na iławskiej lewicy powstał więc ogromny rozłam.
Czytaj więcej w bieżącym tygodniku „Kurier Iławski” na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 13-10-2018

39384. 
WOŹNIAK CHCIAŁ DOWALIĆ. PRZEGRAŁ

Pierwsza taka batalia w trybie wyborczym! Adam Żyliński pozwał do sądu Marcina Woźniaka (SLD) i wygrał.
Sąd zakazał rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz nakazał ich publiczne sprostowanie na temat rzekomego ograniczania możliwości emisji w iławskim kinie filmu „Kler” i rzekomej obietnicy wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego w zamian za poparcie PiS.
Wyrok jest ostateczny.
Czytaj więcej w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 13-10-2018

39383. 
GINEKOLOG SKAZANY! CZY SPOKORNIEJE...?

„Możesz mnie cmoknąć wiesz gdzie! O tutaj!” – po wyjściu z sali w taki niewybredny sposób zwracał się do reportera ginekolog Powiatowego Szpitala w Iławie ANDRZEJ R.
Sąd uznał go winnym narażenia 30-letniej pacjentki na utratę zdrowia lub życia i skazał na 8 lat więzienia (w zawieszeniu na 2 lata) oraz pieniężne zadośćuczynienie.
O szczegółach czytaj na stronie 8. bieżącego tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 13-10-2018

39380. 
Odnośnie wpisu numer: 39378

Ja też zagłosuję na Mikołajczyka. Wykształcony, młody człowiek, prawnik, inaczej popatrzy na potrzeby naszego miasta.
Iława to miasto emerytów, niewiele się tu nie robi, aby zatrzymać młode pokolenie. Większość młodych wyjeżdża stąd, bo nie ma możliwości otrzymania dobrze płatnej pracy.
 Iza
 Iława, Sobota 13-10-2018

39378. 
Odnośnie wpisu numer: 39372

Harmaciński wiesza się z plakatami gdzie popadnie, a rywalkę Węgłowską lekceważy i nie daje również szans.
Odpowiedz pedagoga brzmi następująco: otóż Krzysztof Harmaciński się zwyczajnie boi i popełnia błędy. Ale nie tylko on, bo takiego stracha ma również w mieście Adam Żyliński. [...]
Miałem nadzieję, że portal info [...] będzie [...] uczciwym [...] przekazem medialnym. Nic bardziej mylnego. Dali się "kupić" słynnemu "stolarzowi z Lubawy" oraz Piotrkowi pseudonim "Złoty Chłopak ze Złotego Pociągu". Rzeczywistość weryfikuje wszystkich.
Nie będę mógł głosować w gminie wiejskiej, bo dałbym na Węgłowską.
Nie tyle dlatego, że nie lubię Krzysztofa, lecz teraz jest taka możliwość, by postawić na młodych bez kumoterstwa.
Będę z żoną głosował w mieście i oddamy głos na Mikołajczyka, bo młody i bardzo życzliwy chłopak jest.
Jest ważne byśmy jako mieszkańcy zadecydowali czy chcemy zmian, a jeżeli już dokonać ich, to tylko na nowość. Bo inaczej to ciężko mówić o jakiejkolwiek zmianie.
 emerytowany nauczyciel
 Iława, Sobota 13-10-2018

39374. 
Odnośnie wpisu numer: 39372

A taki był pewny siebie, że wygra już w pierwszej turze.
Wygląda na to, że Wójta Gminy Iława poznamy po dogrywce 4 listopada. Los Harmacińskiego w drugiej turze jest wówczas przesądzony.
 kornik drukarz
 Gmina Iława, Sobota 13-10-2018

39372. 
Odnośnie wpisu numer: 39326

Ale wstyd Panie Wójcie!
Decyzją Komisarza Wyborczego w Elblągu, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński musi usunąć plakaty wyborcze z gablot sołeckich na terenie Gminy Iława!
Zakreślono termin usunięcia materiałów do piątku 12 października do godziny 15:00. Potem - prokurator.
Według Komisarza Wyborczego, wywieszanie plakatów agitacyjnych w gablotach ogłoszeniowych sołectw narusza przepisy prawa.
 koniczynka
 Iława, Piątek 12-10-2018

39371. 
Odnośnie wpisu numer: 39338

Kampania się rozkręca, krew się leje strumieniami...
Gdzie uciec od tego horroru...?
A tymczasem nasza piękna miss Aleksandra Grysz podbija świat.
Ola na burmistrza Iławy! :-D)
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 12-10-2018

39369. 
Odnośnie wpisu numer: 39360

Zaraz! Piotr Żuchowski był przecież lata temu, jak mnie pamięć nie myli, członkiem Zarządu Powiatu Iławskiego na stanowisku zastępcy starosty.
Mam rację?
Czy ktoś mógłby przybliżyć lub podać przykłady co takiego wtedy zrobił dla naszego regionu iławskiego? Bo ja nie mogę sobie nic przypomnieć.
Dziś znowu obiecuje?
Znowu "Zmienimy Iławę"?
 Mieczysław
 Iława, Piątek 12-10-2018

39368. 
Odnośnie wpisu numer: 39363

Znowu skandal! Święto Nauczyciela w Suszu.
Moja bratanica pokazała karteczkę ze szkoły od wychowawcy, że mają uczniowie płacić składając się na haracz po 8 zł na "święto nauczyciela", bo podobno "ktoś tak ustalił".
Szkoła to około 1000 uczniów, czyli około 8000 zł. Do czyjej kieszeni trafi ta kasa? Czy znowu za nasze pieniądze będą się bawić sami swoi, robiąc sobie kampanię wyborczą za darmo. [...] Bo przecież dyrektor to wierny pomocnik Burmistrza.
Na tych przykładach widać, że kończą się rządy obecnego włodarza Susza. Mieszkańcy gminy czekają na zmiany, bo bezczelność i nepotyzm, a także lekceważenie mieszkańców przez cwaniaków z PO sięgnęły zenitu. Wszytko wyjaśni się na wyborach.
 protestant oddolny
 Susz, Piątek 12-10-2018

39366. 
Zostawmy już w spokoju Panią Ewę Jackowską, która nie ma wyższego wykształcenia. Zostawmy ją jako znaną w mieście krzykaczkę, bo tylko na to się nadaje.
[...] Jakiś czas temu pisała twardo, że na Forum nie będzie się udzielała.
A teraz jednak widzę jej kolejne wpisy. Brak konsekwencji tak samo, jak w całej „złotej drużynie” PO-PSL-SLD-KOD.
Ostatnio będąc na dworcu kolejowym i widząc rozkład pociągów szukałem tego „złotego”, ale nikt go jakoś nie widział.
Osobiście uważam, że Pani Jackowska nie zasługuje na to, by poświecić jej aż tyle uwagi na Forum. Myślę, że guzik kogo obchodzi, co ona ma za wykształcenie. Iława i tak wie kim ona jest i kogo reprezentuje. Wczoraj tam, dziś tu, a jutro z kim? Tacy ludzie są śmieszni.
 emerytowany nauczyciel
 Ilawa, Czwartek 11-10-2018

39365. 
Panie Piotrze Żuchowski!
[...] A po co Panu te kamienie? Rączki będą Panu jeszcze potrzebne do ciężkiej pracy na chleb. Chyba że potrzebne będą jeszcze do wybijania okien, jak w filmie "Brzdąc" z Charlie Chaplinem, gdzie ojciec po synu musiał naprawiać szkody.
A jeśli mają być te kamloty jednak symbolem wyzwań jakie Pan sobie stawia na kierowanie miastem Iławą - to proszę przypomnieć, jakie wyzwania postawił Pan sobie kilka lat temu jako nominowany z PSL-u dyrektor olsztyńskiego muzeum? Czy samo objęcie ciepłej posadki z delegacji partyjnej było wyzwaniem?
Jak tak, to ja Panu podziękuję.
 dociekliwy
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39363. 
Odnośnie wpisu numer: 39337

Żałuję, że nie mogłem być na spotkaniu Krzysztofa Sadowskiego (PiS) z wyborcami. Ciekawy bylem jego programu.
Inny Krzysztof, Kępiński, zamarkował ze swoich zamierzeń na skromnej ulotce. Obecny burmistrz Pietrzykowski jest już znany, widać jego robotę i efekty pracy w ostatnich kadencjach.
Niewiele było o programach kandydatów, a szkoda. Wybory lada dzień, może ostatni tydzień przyniesie więcej prezentacji w Kurierze, bądź co bądź poczytnej i jedynej gazecie regionu. Łatwiej będziemy mogli podjąć decyzję na kolejne 5 lat.
Burmistrz Iławy np. zawarł swoje plany dość szczegółowo w 19 punktach.
 wyborca [254]
 Susz, Czwartek 11-10-2018

39360. 
Odnośnie wpisu numer: 39354

Myślę, że ta cała radna Ewa Jackowska ze Starego Miasta jest tylko cwana. A jej działania były zamierzone pod publikę... Tu i tam wejść głośno, pokazać się w stylu:
"A co! Ja nie załatwię?! Ja nie potrafię?!" [...] Obłuda.
 Mieczysław
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39359. 
Odnośnie wpisu numer: 39354

Ewuniu szanowna! Ja "pomówienia"? Jakie i gdzie "pomówienia"?
Pani niech się raczej nie denerwuje...
Pani spokojna niech pozostanie do końca...
Bo od kiedy to "traci się honor", zadając pytanie o wykształcenie?
Cóż to za wymysły! Cóż to za bzdury byle jakie!
Honorem za to jest, by pochwalić się swym wykształceniem, kiedy pytają.
To Pani traci, kiedy się upiera nie odpowiadając.
Natomiast milczenie na pytanie jest odpowiedzią. Jasną! Zrozumiałą!
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39358. 
Nasz Jezioraczek jest cudowny.
Można się w nim kąpać o każdej porze, choćby nawet 10 października. Polecam na rozgrzane głowy w kampanii wyborczej. Taka kuracja kojąca działa rewelacyjnie.
Ogólnie nie doceniamy tego cudu, który mamy pod nosem.
Pół Polski nam zazdrości Jezioraczka.
 Zbyszek
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39357. 
Odnośnie wpisu numer: 39353

[...] Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Żaden z nich i tak nie przebije prawdziwego zwycięzcy, co nie robi byle szumu.
Burmistrz Adam Żyliński swoją pracą i osiągnięciami wciąga nosem te wszystkie dziwaczne zabiegi i to jest prawdziwy wygrany.
 Maurycy
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39356. 
Dlaczego nie będę w wyborach na Wójta Gminy Iława głosował na Pana Krzysztofa Harmacińskiego? Proste pytanie. Proste odpowiedzi.

1. Mam dosyć noworocznych spotkań urządzanych w [...] dla setek śliniących się zauszników (szlachty, półszlachty, snobów i przydupników).

2. Mam dosyć tych gminnych imprez, na których jest coraz mniej ludzi.
To jest zużycie materiałowe i intelektualne. Ile osób było na dniach beringowskich w Ławicach, albo na jarmarku w Rudzienicach?

3. Mam dosyć dzielenia ludzi na gorszych i lepszych w czasie dożynek. Precz z korytem dla tzw. vipów, czyli - dla szych wójtowych.
 chłop polski
 Nowa Wieś, Środa 10-10-2018

39354. 
Odnośnie wpisu numer: 39344

Panie Ormowcu, ulżyło?
Myśli Pan, że będę prostować bądź potwierdzać każdą historyjkę o swojej osobie? Dla mnie to nic innego jak koło napędowe - gdy wyjaśnię jedno, będzie następne. Nie ma mowy. Nie będę tańczyć, jak Pan mi zagra. To nie ten typ charakteru.
Powtarzam, jeśli będzie taka potrzeba to udostępnię dokumenty. Tylko mam nadzieję, że w chwili weryfikacji zdobędzie się Pan na cywilną odwagę i kulturę osobistą, aby przeprosić za publiczne pomówienia.
I myślę, że pora najwyższa zakończyć tę jałową dyskusję.
 Ewa Jackowska
 Iława, Środa 10-10-2018

39353. 
Odnośnie wpisu numer: 39343

Co się tyczy młodego Mikołajczyka z PiS-u i jego inwazji internetowej w reklamę, ale i odwiedzin polityków górnej półki, a jeszcze są zaskakujące przedsięwzięcia, to taki numer będzie wykręcony Piotrowi Żuchowskiemu z PO-PSL, że aż miło pomyśleć...
Miałeś Pietrek spory elektorat, ale go zatraciłeś. Przybywa wam lawinowo elektorat negatywny. Przygoda z wyborami może się zakończyć śmiechem, bo nie wiem czy wejdziesz do finału.
Młodego Mikołajczyka nie da się już zatrzymać, idzie jak lawina, niesiony na fali rozgłosu rządowego koalicji prawicowej. [...]
 Swój
 Iława, Środa 10-10-2018

39352. 
Odnośnie wpisu numer: 39341

Pani Ewo, wyczuwam agresję w stosunku do mojego grzecznego pytania, nie "żądania", jak to Pani nazwała.
Pytałam ze szczerego zainteresowania, bo jak wcześniej wspomniałam, jest Pani osobą kontrowersyjną i dosyć młodą, więc przed oddaniem głosu chciałam się upewnić czy posiada Pani odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tak zaszczytnej funkcji.
Niestety bardzo mnie Pani rozczarowała. Raz, że nie odpowiedziała Pani na moje pytanie, dwa, sposobem w jaki Pani w ogóle odpowiedziała. Ponadto ja nie pytałam o Pani sytuację osobistą, bo akurat to nie jest do niczego Iławie potrzebne.
No cóż, już nie musi Pani wcale odpowiadać na prośby z pytaniami. Mojego głosu ani nikogo z mojej rodziny Pani nie otrzyma.
 Kasia
 Iława, Środa 10-10-2018

39351. 
ZNOWU SZPITAL: GINEKOLOG WINNY!

Po ponad 5 latach procesu przeciwko personelowi oddziału ginekologiczno-położniczego iławskiego szpitala powiatowego wreszcie zapadł wyrok.
Dwaj lekarze (w tym była ordynator oddziału DANUTA B.) i położna byli oskarżeni o nieumyślne narażenie 30-letniej pacjentki na utratę zdrowia lub życia. Dwójka z nich została uniewinniona.
Jednak ginekologa ANDRZEJA R. sąd uznał za winnego i skazał na 8 lat więzienia w zawieszeniu na 2 lata tytułem próby. Czytaj na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 10-10-2018

39350. 
Odnośnie wpisu numer: 39339

Nareszcie budzi się pamięć o ludziach, a za nią - buduje się tożsamość i identyfikacja z naszym miastem Iławą.
Nareszcie najważniejsze wartości w życiu człowieka są wydobywane, jego historia, a nie tylko lans do przyszłości.
Bo kto zapomina o swoich korzeniach, ten wysycha marnie i... ginie.
 Marszałek
 Iława, Środa 10-10-2018

39349. 
Odnośnie wpisu numer: 39347

No zobacz pan, co to się dzieje z ludźmi...
W starostwie oraz ich ukochanym szpitalu tyle było kpin, drwin i szydery z „Fontanny im. Adama Żylińskiego” [koło Galerii]. A teraz sami zbudowali nie jedną ale kilka fontann na podwórku szpitala. Dla zmylenia satelity nazwali to „kurtynami wodnymi”. Aha...
I jeszcze niemal wiec komitetu cyrkowego (wyborczego) zrobili, że ho-ho!
Ach te ich „fachowo” wyprężone do kamer muskuły...
I przecież miał być koniec z tym cholernym „betonowaniem miasta”, a tu tyle betonu wylano po całym placu, ło matko... Panie starosto, jak żyć...?
 Agent J-23
 Iława, Środa 10-10-2018

39348. 
Odnośnie wpisu numer: 39344

Pani radna Ewa "Smoczyca", jak o sobie mówi, na pewno jaaaaakieś tam wykształcenie ma. Nie za duże, ale jest.
Ostatnio pochwaliła się listą własnych dokonań na rzecz miasta Iławy. Jest długa, ale zabrakło jednej inicjatywy:
- interpelacja w sprawie niedociągnięć finansowych i audyt kierowanej - wtedy przez dyrektora Tomasza Woźniaka - miejskiej jednostki Iławskie Centrum Kultury.
Dyrektor Tomasz Woźniak (dziś już Ewy Jackowskiej kolega w komitecie wyborczym) miał wtedy przez to problemy z policją oraz, jak pamiętam, z prokuraturą, które wpłynęły na jego wizerunek społeczny. Jak pamiętam, nawet księgowy wyleciał wtedy z roboty.
Fajna babka, czy nie...?
 kolejowy
 Iława, Środa 10-10-2018

39347. 
Odnośnie wpisu numer: 39335

"Równi i równiejsi"...? To ja mam pytanie.
Dzisiaj [środa] jest uroczyste otwarcie m.in. terenu wypoczynkowego za Szpitalem Powiatowym w Iławie [teren wewnętrzny po starym lądowisku na zapleczu szpitala].
Wszystko tam jest robione w ogromnym pospiechu, niedokończone, "na wariata" i "na ostatnią chwilę". Widać więc, że za wszelką cenę starostwo chciało pokazać ten teren, nagłośnić banalną "inwestycję" jeszcze przed wyborami, by pochwalić się wyborcom.
Czy jednak tam dokonano "zgłoszenia o zakończeniu inwestycji" lub też "odbioru budowlanego"? No przecież wszyscy wiemy jak to się odbywa.
Czyli jednak są "równi i równiejsi", co?
Czy jednak ktokolwiek z urzędujących w ratuszu lub z ekipy Burmistrza Adama Żylińskiego biegnie z donosicielstwem do wszystkich możliwych urzędów kontrolujących papierki żeby skorzystać z sytuacji i dowalić konkurencji wyborczej?
A co na to zrobi teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego...?
Czyli jednak są "równi i równiejsi", co?
Gdzie jest nasza radna miejska Ewa Jackowska, kandydatka z komitetu bis-PO-bis-PSL złotego konserwatora Piotra Żuchowskiego z Szałkowa?
 Zenek
 Iława, Środa 10-10-2018

39346. 
Odnośnie wpisu numer: 39339

Proszę zerknąć na zdjęcie przedstawiające ołtarz polowy z uroczystości "Bożego Ciała" przed ratuszem w Iławie.
To był przedział lat około 1946-49... Samotny chłopiec siedzący na dole to wspomniany przez Pana Andrzej Piwowarczyk... U góry na schodach stoją jego dziadkowie i rodzice.
 Niktoś
 Iława, Środa 10-10-2018

39344. 
Odnośnie wpisu numer: 39336

Ta pani [...] mówią ludzie, że ma wykształcenie ekonomiczne i to prawda. Ale może być ekonomiczne również po ledwo skończonym średnim technikum ekonomicznym, nawet bez matury [...].
Pani radna Ewa Jackowska, uporczywie milcząc, nie chce potwierdzić lub zaprzeczyć famie, że skończyła technikum ekonomiczne, bo to tajemnica poliszynela, że z wykształceniem jest ona ledwie technikiem-ekonomistą.
I to - nawet bez matury. Prawda?
Mamy jeszcze drugą i trzecią w Iławie też Ewę z tym samym nazwiskiem oraz wykonywanym zawodem w rachunkowości, czego nie chcę gadać. Wszyscy szybko się zorientują i krzyk gotowy. [...]
 Ormowiec
 Iława, Środa 10-10-2018

39343. 
Odnośnie wpisu numer: 39336

Droga Kasiu, jeśli to jest prawda, to [...].
Ekypa PO-bis spod niebieskiego namiotu po wyborach pójdzie co najwyżej na dziką plaże.
Ha, coraz częściej na mieście ludzie mówią o tym młodym Mikołajczyku z PiS-iolandii. Nawet ciekawe filmiki w necie puszcza. Podchodzi do miejsc, które są już całkiem zapomniane.
Oj wyborcy już się nie dadzą omamić żadnemu PO, PSL, NO, KOD czy też innym "czerwonym", bądź takim, co listy do wyborców pisali zaczynając od słów „moja wina”. [...]
Jaka tam i gdzie krzykaczka na zastępcę Burmistrza Miasta Iławy! Litości.
[...]
Co to się porobiło w tej naszej Iławie. Rygiel na prezydenta, hahaha.

 Violetta
 Gajerek, Wtorek 09-10-2018

39342. 
Odnośnie wpisu numer: 39333

...czyli wszystko jasne.
Panie Adamie niech Pan się tłumaczy tak:
"Miałem ustne zapewnienie z nadzoru budowlanego w Starostwie. Ale po publicznej połajance i karze kolejne inwestycje będą spełniały wszystkie formalności".
Pani Ewo, mam nadzieję, że pojmie Pani sarkazm moich słów powyżej.
Przy całej sympatii do Pani i docenianiu tego, co Pani robi dla lokalnej społeczności mam wrażenie, że niektóre Pani poczynania są co najmniej niezrozumiałe. Tak delikatnie mówiąc.
Uważam, nie oceniając w żaden sposób Pani "zapytania" do Starostwa, że jednak brylowanie i wstawianie do internetu skanów wyjętych z kontekstu dokumentów przekroczyło dobry smak, którym powinna wykazać się radna miasta.
Wie Pani jak się dyskutuje w rodzinie. Rodzina jest wspólnotą, taką też wspólnotą jest i miasto. W rodzinie, we wspólnocie, na temat finansów rozmawiamy między sobą. Nie wysyłamy pytań w formie pisemnej do urzędu skarbowego o dochody żony.
 krasnal
 Frankfurt, Wtorek 09-10-2018

39341. 
Odnośnie wpisu numer: 39336

Pani Katarzyno, nie czuję potrzeby publicznego obnażania się względem życia osobistego i zawodowego.
Oświadczam, że posiadam pełne kwalifikacje, aby sprawować funkcje publiczne. Jeśli zajdzie konieczność udostępnię informację oraz dokumenty niezbędne do weryfikacji.
W obecnej chwili Pani żądanie uznaję za bezzasadne.
Nadmienię też, że moje życie zawodowe jest od dawna ustabilizowane i nie planuję żadnych rewolucji w tym temacie.
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 09-10-2018

39339. 
W gablotach małej galerii przy ratuszu iławskim świetna ekspozycja fotografii z górą minionych 65 lat naszej IŁAWY. Miło jak się odnajdzie na fotach znajome twarze z dawnych lat.
A takie twarze tam odnalazłem. Między innymi zobaczyłem rodzinę Państwa Piwowarczyków, pierwszych krzewicieli kultury w IŁAWIE po wojnie. Z synem Andrzejem zaczynałem podstawówkę w 1949 roku.
Jest też na jednym ze zdjęć pierwszy dyrektor liceum w IŁAWIE, Pan Jaczynowski oraz inni znani pedagodzy.
Takich fantastycznych wspomnień więcej proszę dla iławian.
 autochton, lat 79
 Iława, Wtorek 09-10-2018

39338. 
NASZA MISS JUŻ NA FILIPINACH!

„Miss Earth Poland 2018”, ALEKSANDRA GRYSZ z Iławy, już jest w Manili na Filipinach, gdzie się przygotowuje do międzynarodowego finału jednego z największych konkursów piękności na świecie. Reprezentantka Polski w walce o tytuł najpiękniejszej kobiety zmierzy się z ponad 85 najlepszymi kandydatkami z całego świata. Finał konkursu „Miss Earth” odbędzie się na początku listopada.
O szczegółach czytaj w papierowym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 09-10-2018

39337. 
W niedziele odbyła się konwencja wyborcza Krzysztofa Sadowskiego w Suszu i powiem jedno: chapeau bas.
Młody Sadowski przedstawił swój program wyborczy, który szczegółowo omówił. Oprawa „artystyczna” super, mieszkańcy nie nudzili się, Benia po raz kolejny pokazała talent artystyczny.
Były też momenty refleksyjne, ale i merytoryczne spostrzeżenia i celne uwagi dotyczące obecnej władzy, i co trzeba zaznaczyć - z zachowaniem kultury i powagi. Do tego jasna deklaracja poparcia Sadowskiego przez Senator Orzechowską i Posła Babalskiego, którzy również zadeklarowali pomoc w realizacji przedstawionego programu.
Frekwencja jak na Susz duża, około 70 osób. W Suszu coś zaczyna się budzić w ludziach.
Konkurencja jak na razie pozostaje w tyle. [...] No panowie kandydaci, wy zajmujecie się wojenką billboardową, a młody Sadowski jest już dwa kroki przed wami.
 wyborca [255]
 Susz, Wtorek 09-10-2018

39336. 
Odnośnie wpisu numer: 39330

Pani Ewo! Nurtuje mnie pytanie.
Mówi się, że szykuje się Pani na stanowisko wiceburmistrza miasta Iławy.
Jednak jest Pani dosyć kontrowersyjną osobą. Chciałabym wiedzieć, jakie Pani ma wykształcenie i kim Pani jest z zawodu?
Pytam, bo odpowiedzialne stanowisko w ratuszu wymaga odpowiedniego wykształcenia i przygotowania, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji personalnych na ten temat. Proszę o odpowiedź.
 Kasia
 Iława, Wtorek 09-10-2018

39335. 
Odnośnie wpisu numer: 39327

Co do legalizmu prawnego, oto sytuacja porównawcza niby z innej beczki, a jednak bardzo podobna i wymowna.
Najpierw podkreślam – nie chodzi o dołożenie wójtowi Harmacińskiemu czy gminie wiejskiej (słyną z dużej zapobiegliwości i aktywnego działania), ale o sam fakt „powszechnego” oburzenia sytuacją z brakiem papierków ws. (mocno podkreślam) jedynie ZAWIADOMIENIA o zakończeniu realizacji inwestycji.
1 lutego podpisano realizację fajnego projektu „Uzdrowisko Siemiany”, którego zakończenie przewidziano dopiero na 31-X. Ale w międzyczasie 20-21 lipca odbył się tam „Festiwal nad Jeziorakiem” z udziałem ogólnopolskich gwiazd przy tysięcznej frekwencji publiczności, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina i Wojewody Artura Chojeckiego.
Skoro zakończenie budowy ma się odbyć w 31-X, to jak możliwa była realizacja festiwalu w lipcu? Z rozmachem dla tak licznej publiczności? Do tego inwestycja ta nie kończy się ZAWIADOMIENIEM o zakończeniu realizacji (za co miastu dowalono karę 25 tys. zł), tylko ODBIOREM z nadzoru budowlanego! Czy gminę obowiązują inne standardy, czy tylko chodzi o to, że w mieście rządzi - znienawidzony przez starostwo - Adam Żyliński? Gdzie był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego? Spał? Nie sposób było przeoczyć tej imprezy.
Czy wyglądało to tak, że przed festiwalem pracowali robotnicy, na czas festiwalu wójt przerwał prace i po zakończeniu robotnicy powrócili na plac budowy? Nikt się „nie bał”, że może się zdarzyć jakiś kataklizm? Czy nie było „życzliwego pytającego”?
Ja nie widzę problemu w tym, że festiwal się odbył, a jedynie chodzi mi o logikę działania nadzoru budowlanego, będącego w strukturach powiatu, który dowalił miastu horrendalną karę za brak papierów, gdy tymczasem za „progiem” odbywają się takie hece!
Na jakich zasadach odbył się Festiwal bez odbioru budowlanego? Było jakieś pozwolenie? Był częściowy odbiór? Czy może po prostu zabrakło „życzliwego pytającego”?
Dlaczego robi się sztuczne trzęsienie ziemi przy złożeniu dokumentacji, a tam, gdzie wymagany jest odbiór budowlany, wtedy nad tematem zapada głęboka cisza? Gdzie są wtedy ci wszyscy „przerażeni” oraz „zatroskani” ewentualnym brakiem formalności?
Gdzie był wtedy usłużny "dziennikarz" quasi-portalu internetowego - z takim zapamiętaniem dziś piętnujący działania burmistrza Żylińskiego? Czyżby dla miasta obowiązywały inne standardy niż dla gminy wiejskiej? Czy po prostu wójt ma bardziej myślących radnych i mieszkańców, potrafiących docenić wagę inwestycji i jednocześnie dobrze się bawić, dbając przy tym o zachowanie równowagi w działaniach oraz o budżet?
 KRZYSZTOF
 Iława, Wtorek 09-10-2018

39334. 
Akcja: za wszelką cenę utrzymać władzę.
Kryptonim: "Nocny nietoperz".

To już druga taka nocna akcja sztabu dotychczasowego Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego.
W pierwszej wykorzystał państwowe auto Zakładu Usług Komunalnych.
W kolejnej akcji [...] w bezmyślny sposób wiesza swój baner wyborczy na obskurnym budynku.
Sztab Pietrzykowskiego kompletnie nie przygotował się do wyborów. [...] Amatorskie, nocne montowanie banerów. [...] Jego ludzie narażeni są na wypadek. Pracują na wysokościach bez kasków ochronnych i dodatkowych zabezpieczeń.
[...] Zdjęcie kandydata na Burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego, te na banerach - sylwetka w pozycji zamkniętej. Czyżby miał coś do ukrycia?
Źle to wygląda. [...]
 kolega Krzysztofa
 Susz, Wtorek 09-10-2018

39333. 
Odnośnie wpisu numer: 39332

Informuję, iż na pierwszą inicjatywę społeczną na Starym Mieście miałam ustną zgodę burmistrza Żylińskiego.
Potem, po publicznej chłoście, kolejne zgody były udokumentowane.
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 09-10-2018

39332. 
Odnośnie wpisu numer: 39330

Do Pani radnej Ewy Jackowskiej.
Proszę nie kłamać, proszę nie manipulować i proszę się nie ośmieszać.
Na początku kadencji była taka głośna w sytuacja, że uzupełniała Pani dokumenty na temat swojej imprezy na Starym Mieście. Pamięta Pani?
Pora zdjąć aureolę świętoszkowatej.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 08-10-2018

39330. 
Odnośnie wpisu numer: 39328

Informuję, że wszystkie inicjatywy społeczne, których jestem organizatorką, są formalnie zgłoszone do Urzędu Miasta Iława.
 Ewa Jackowska
 Iława, Poniedziałek 08-10-2018

39329. 
Odnośnie wpisu numer: 39325

[...] Czy obawiasz się czegoś (np. zmian na lepsze) po wyborze nowego Burmistrza Susza?
Czy obawiasz się tego, że nadal będziesz żył na kredyt zaciągnięty przez obecnego Burmistrza, Krzysztofa Pietrzykowskiego?
Czego się boisz?
Mogę to porównać do samochodu. Gdy auto daje z siebie co najlepsze i koszty utrzymania nie przekraczają wartości, to jest OKAY. No, ale gdy dokładasz do samochodu, a on się wlecze i się domaga większego wkładu, to wybacz, ale czas na zmiany.
Możemy się obrzucać obelgami, ale za 2 tygodnie zobaczymy. Rozdawać pieniądze z kredytu, który on nie zaciągnął na siebie tylko na mieszkańców, to bardzo łatwo jest.
[...] Pamiętaj, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. [...]
 protestant oddolny
 Susz, Poniedziałek 08-10-2018

39328. 
Odnośnie wpisu numer: 39316

Pytanie do Pani radnej Ewy Jackowskiej.
Ile Pani zapłaciła mandatu za nielegalne spotkania na Starym Mieście? [...]
Ech znów ten "głupi urząd miasta" kierowany przez Burmistrza Żylińskiego darował Pani w imię wyższej sprawy, a trzeba było, teraz tak wynika z Pani postępowania - wlepić wam mandaty, wezwać policję, rozpędzić nielegalne zgromadzenie.
Racja? Tak miało być? Mamy się wszyscy pozbijać? Nie patrzeć na koszta?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 08-10-2018

39327. 
Odnośnie wpisu numer: 39317

Ja wychodzę z elementarnego założenia, że "dura lex, sed lex" ["twarde prawo, ale prawo"].
Skoro sprawa była tak "mało znacząca", to czemu urzędnicy nadzoru budowlanego ze starostwa nałożyli karę? To ich trzeba skarcić, bo mogli okazać trochę serca.
Co do "ferworu spraw", to nie zgadzam się. Dobra organizacja sprawia, że nie ma możliwości przeoczenia nawet szczegółu. No cóż, "budżetówka" najczęściej urzędnikami stoi, nie fachowcami.
Przypominanie o działaniu obopólnym, powoływanie się na jakieś dobro wspólne, by wytłumaczyć winnych - trochę mi przypomina mieszkańców bloku, gdzie nikt nie zgłosi na policję bitej żony w jednej rodzinie. Bo chodzi właśnie o wspólnotę i dobro wspólne. Żona i tak się nie skarży, a jak coś to mogła by przecież odejść od boksera. Przecież sąsiad to taki dobry chłop, kran naprawi, pomoże koło wymienić w samochodzie, człowiek cudo, złota rączka, a że od czasu do czasu przypomni piąchą żonie kto w domu rządzi...
Przykro mi, ale w prywatnej firmie gdyby pracownik odwalił taką fuszerę kosztowną potem 25 tysięcy złotych kary, to nieważne jaki byłby powód, ale wyleciałby z hukiem.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 08-10-2018

39326. 
Zobaczcie! Ale prymitywny zabieg "genialnego" wójta Harmacińskiego w zmowie z "sołtysem" żeby inne komitety wyborcze nie miały miejsca na plakatowanie.
To jest łamanie statutu sołectwa przez funkcjonariuszy publicznych, czyli sołtysa i wójta gminy.
Bezprawne korzystanie z mienia publicznego (tablicy ogłoszeniowej) w celu osiągnięcia korzyści finansowej (być może nawet nie płaci) [...] i blokowanie prawa do równego dostępu do informacji publicznej dla obywateli tej miejscowości i gminy.
Trzeba zawiadomić w trybie wyborczym prokuratora rejonowego w Iławie.
 Henryk Lisaj
 Iława, Niedziela 07-10-2018

39325. 
Odnośnie wpisu numer: 39310

Jaki "nowy burmistrz"? Pytam, bo widzę, że jesteś pewny jednego swego kandydata. Do wyborów jeszcze 2 tygodnie, a tu już takie plany, audyty, zwolnienia, wymiana na nowe itd.
[...] Co będzie, jak twój kandydat nawali i nie otrzyma mandatu od ludzi? Co wtedy będziesz pisał?
Jak to jest być tak pewnym siebie? Wyciąganie brudów i tworzenie fali hejtu w internecie nie przystoi kandydatowi na burmistrza, a jego koledze już tak? Polityka to bagno, wypłyną najmocniejsi.
Do zobaczenia na wyborach.
 Ryś, lat 47
 Susz, Niedziela 07-10-2018

39324. 
Odnośnie wpisu numer: 39323

Rozerwana siatka na boisku.
Osiedle Piastowskie w Iławie.

Apel do rozsądnej młodzieży, szczególnie do kibiców, o których wiem, że mają pozytywny wpływ na porządek w szyku, tzn. na zło, by baczyli na sytuację i pogrozili palcem komu trzeba…
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 07-10-2018

39323. 
Wiadomości z Osiedla Piastowskiego w Iławie. Wbrew złym informacjom, realizacja projektu obywatelskiego „doposażenie boiska” jest na dobrej drodze. Gotowe pole pod instalację przyrządów daje pełne gwarancje dokończenia zadania.
Wydawać by się mogło, że taki prosty projekt to „minuta osiem” i ćwiczymy. Niestety procedury są uciążliwe.
Niepokoi to, że pewne elementy przedsięwzięcia - jak np. wysoka siatka do wyłapywania piłek - ulega bezczelnej dewastacji, tzn. powycinano w niej dziury.
Jeśli takiej destrukcji czeka los przyrządy, czy warto dalej inwestować w inne zamierzenia wokół „oczka stawu”, jak mikro-boisk do malej gry w piłkę nożną i słupki do mini-gry w siatkówkę.
Apel więc do rozsądnej młodzieży, szczególnie do kibiców, o których wiem, że mają pozytywny wpływ na porządek w szyku, tzn. na zło, by baczyli na sytuację i pogrozili palcem komu trzeba…
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 07-10-2018

39322. 
Odnośnie wpisu numer: 39321

No i po co Marcinowi Woźniakowi to było?
Oczernianie, zakłamanie, konfabulacja - znalazły swój finał w sądzie, który nakazał odwołać bzdury.
Brawo Burmistrz Adam Żyliński! Tyle roboty odwalonej przez 4 lata; tyle środków zewnętrznych zdobytych dla miasta; tyle projektów, pomysłów, inwestycji, a tu znajdzie się grupka, która wszystko będzie przekłamywać, umniejszać i zohydzać tylko po to, by dojść do władzy.
Nie dać się i już!
Na kąsanie i pyszczenie trzeba odpowiadać tak samo, pas na gołą dupę.
Nie dlatego, że jesteśmy na tym samym poziomie, ale po prostu jest to jedyny język, który rozumieją.
 Mały Jaś
 Iława, Niedziela 07-10-2018

39321. 
ŻYLIŃSKI WYGRYWA Z WOŹNIAKIEM W SĄDZIE

Piątek. Pierwsza taka rozprawa sądowa w trybie wyborczym! Na wniosek ADAMA ŻYLIŃSKIEGO, Sąd Okręgowy w Elblągu zakazał MARCINOWI WOŹNIAKOWI (SLD) dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz nakazał ich publiczne sprostowanie na temat:
* rzekomego zadłużenia miasta Iławy i niegospodarności urzędującego burmistrza, * rzekomego ograniczania możliwości emisji w kinie filmu „Kler”, * rzekomej obietnicy wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego na Starym Mieście w Iławie.
Więcej znajdziesz w najbliższym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 06-10-2018

39320. 
Odnośnie wpisu numer: 39316

Maurycy! Jadowita żmija od której uważać trzeba z daleka.
Kiedy ukąsa, nie przeżyjesz, bo jad działa z opóźnieniem jak cykuta, a odtrutki nie ma.
Masz przed sobą pyszną jędzę - bez pokory, nadętą, niesympatyczną, wyniosłą i podłą w narracji przeciw każdemu. Sączy słowa fałszywe. [...]
 Marszałek
 Iława, Sobota 06-10-2018

39319. 
SZANUJMY SIĘ WSZYSCY.
JEDNAK NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ NAD DOBREM IŁAWY.

"Stare układy albo dobra zmiana – to stawka wyborów samorządowych"
https://www.tvp.info/39350248/jaroslaw-kaczynski-stare-uklady-albo-dobra-zmiana-to-stawka-wyborow-samorzadowych
 Witold Nosowicz, lat 56
 Iława, Sobota 06-10-2018

39318. 
Odnośnie wpisu numer: 39308

Panie Tulwiński, obserwując Pana działania i podejście do iławskiego PiS, mam wrażenie jakby Pan celowo chciał zdyskredytować kandydata Macieja Mikołajczyka. [...] Mówi Pan językiem nienawiści PO, KOD, SLD - takim jadem, że tego się nie da czytać.
Poszedłem nieco dalej. Przeanalizowałem kampanię Macieja Mikołajczyka. Zaimponowało mi to, że jako jedyny prowadzi kampanię społeczną i zwraca uwagę na problemy społeczne... Pokazuje w jakich warunkach ludzie żyją i się ich nie boi. Jest to energiczna kampania. Podoba mi się to, że Mikołajczyk zaprasza znane osobistości polityczne do Iławy. Widzę jego zdjęcia z ministrami i to może być furtka, by wreszcie pieniądze z góry wpływały do Iławy.
[...] Przeanalizowałem Pana wpisy. Oj, z racji wieku, bo mógłby Pan być moim synem, powiem krótko: pisanie określeń „typ z Olsztyna” świadczy nie o Mikołajczyku, ale o Panu.
Szkoda, że również Pan nie startuje na Burmistrza. Chciałbym zobaczyć Pana w akacji. [...]
Skoro Pan taki oddany Iławie, to gdzie Pan od kilku lat mieszka? Iława, Warszawa czy Gdańsk? Czemu Pan wyjechał z Iławy? Ponoć musiał Pan uciekać przed wierzycielami z powodu długów. Prawda to? Różne rzeczy o Panu ludzie gadają. Nie wszystko się nadaje nawet do zadawania pytań publicznie. Z czego się Pan utrzymuje? Jest wiele pytań do Pana, proszę zorganizować wiec publiczny i ciekawi mnie czy na wszystkie niewygodne pytania Pan odpowie.
Pytam o to wszystko, bo nie wiem czy Panu mandatu nie wygaszą a nie chce oddać głosu żeby się zmarnował ;-)
Więcej refleksji życzę...
 emerytowany nauczyciel
 Iława, Sobota 06-10-2018

39317. 
Odnośnie wpisu numer: 39305

Nemo, czy rozumiesz istotę sprawy?
Tutaj nie chodzi o przetarg czy unijne dotacje. [...]
Tu nie było odbioru budowlanego a jedynie zawiadomienie o zakończeniu budowy. Nie mówię, że nic się nie stało. Urząd uczciwie sam przyznał, że doszło do przeoczenia (jeśli pracujesz to wiesz jak to bywa w ferworze różnych spraw).
Nie chodzi o to, by bronić niedopatrzenia, ale sposób w jaki została ta sprawa załatwiona. Nie mów mi, że doprowadzenie do nałożenia kary jest działaniem dla dobra miasta.
Zwróć taż uwagę na to jaka jest współpraca pomiędzy gminą a powiatem i czy zdarzyło się ze strony miasta kiedykolwiek jakiekolwiek działanie na rzecz szkody powiatu? Nigdy.
Zawsze idzie to w kierunku dobra mieszkańców np. głośnie przekazanie przez miasto na rzecz powiatu działki na Lipowym pod budowę szkoły dla dobra niepełnosprawnych.
Zdarza się, że czasem ratusz robi coś nie tyle z naruszeniem prawa, co jednak po granicy prawa, ale przy otwartej kurtynie, bez szachrajstwa czy innych złych celów. Dla dobra sprawy.
A tu mieliśmy takie bezduszne i, w mojej ocenie, złośliwe działanie rywali politycznych, którzy nie baczą na niestosowność i szkodliwość efektu dla interesu mieszkańców.
 Maurycy
 Iława, Sobota 06-10-2018

39316. 
Odnośnie wpisu numer: 39300

Pani Ewo Jackowska!
"Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy" - a więc pokierowanie sprawy przez radną miejską w taki sposób, że doszło do ukarania Iławy kwotą 25 tys. z budżetu miasta jest według Pani tym "solidnie i dobrze wykonanym obowiązkiem"? Dobrze rozumiem Pani logikę?
Rozumiem też, że nic innego Panią nie kierowało, tylko dobro wspólnoty samorządowej miasta? Zmieniła Pani barwy polityczne i start z komitetu innego kandydata nie miał na to wpływu? Nie sprawiło też Pani satysfakcji umieszczenie odpowiedzi ze starostwa na swoim profilu na Facebooku, zatytułowane "Taka sytuacja", tak?
Dobro miasta zostało osiągnięte według Pani standardów? Zanim poszło pismo do starostwa, uporczywie i bezskutecznie dopominała się Pani jako organ kontrolny natychmiastowego naprawienia błędu przez urząd i burmistrza? Czy może zamiast tego od razu "uprzejmie", w granicach prawa i swoich ustawowych kompetencji, zapytała Pani o niedociągnięciu ratusza?
Proszę odpowiedzieć na te pytania i ocenimy czy był to moralnie dobrze wykonany obowiązek radnej czy zwykłe donosicielstwo. Na dzisiaj jest kara 25 000 zł, o które zmniejszy się kasa miejska. Czy byłoby tak, gdyby nie Pani zapytanie?
O jakim "sztucznym" konflikcie z burmistrzem Pani mówi? Już zapomniała Pani o swoim inauguracyjnym występie wyborczym na Starym Mieście i szkalujących słowach pod adresem Żylińskiego, godzących w jego wizerunek, które Pani wypowiedziała w czasie przemówienia? Pisząc odpowiedź do mnie, kolejny raz godzi Pani w wizerunek i dobre imię Żylińskiego, w domyśle poddając w wątpliwość jego wiarygodność. Nikt tu, oprócz Pani samej, nie wywołuje konfliktu.
Mam nadzieję, że iławianie potrafią odróżnić pożyteczne działania na rzecz miasta od tych, które takowymi bardzo chciałyby być, gdy tymczasem, poza słonym kosztem, pozostawiają wielki, naprawdę wielki niesmak.
 Maurycy
 Iława, Sobota 06-10-2018

39315. 
Rozrzucał jeden taki gazetki Żylińskiego w obrębie Osiedla Ostródzkiego i
Piastowskiego. Podszedłem do człowieka, potem podpytałem ludzi, którzy ulotkę brali do czytania.
Wnioski napotkanych osiedla mieszkańców były takie, że głosować będą na urzędującego burmistrza Żylińskiego.
Jak im przypomniałem, że jest jeszcze Piotr Żuchowski z PO-PSL, to gadali by dać sobie z nim spokój, bo jego w Iławie nigdy nie było, nie ma i nie będzie, bo nagle wpadł na osiedle z resztą grupki błaznów i się ośmieszył jak szczeniak w piaskownicy tą swoją gadką pokrętną o "betonowaniu Iławy". Przecież ci ludzie tutaj mieszkający właśnie tego oczekiwali od burmistrza Żylińskiego, żeby budownictwo mieszkaniowe było rozwijane. Dzięki temu mają gdzie mieszkać!
Ale zaraz, powiadają, odwróćmy sytuację. Niech te "betonowanie Iławy" będzie jednak grzechem. No to przepraszam, a gdzie stojący obok były burmistrz Ptasznik był przez swoje 8 lat? Spał?

Maniaki, hipokryci, wodoleje!
Całe osiedle z was się śmieje!

A poza tym - panie kochany - nikt tutaj już nigdy nie zagłosuje na bandę tych łobuzów z PO do spóły z PSL.
[...] Stary iławski krawiec, znany i szanowany zagłosuje na Żylińskiego, a o Żuchowskim powiada, że on w Iławie nie istnieje. I to, z moich również obserwacji, się potwierdza.
Żyliński nie musi biegać po wsi i błagać na kolanach o głosy. Ma te głosy w ciemno, bo ludzie różnego pochodzenia znają swojego burmistrza od lat. Jego mogą obywatele tylko poprawiać na plus, bo nigdy i z niczym się nie zbłaźnił, ani w korupcji nie brał udziału, ani sitwie żadnej, ani w żadnych układach politykierstwa. Samotny wilk.
Ludzie pamiętają, że Żyliński z uczciwości porzucił zgniłe PO w sejmowej Warszawie, a po powrocie do Iławy te same iławskie PO skrytykował po całości. I ludzie to dziś dobrze pamiętają. Oj pamiętają.
 Swój
 Iława, Sobota 06-10-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 200 201 202 ... 364 365 366 następna ] z 366132199646


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.