Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

38817. 
Odnośnie wpisu numer: 38811

Obserwując naszą dzisiejszą młodzież - jej zapał, chęci, skromność, odpowiedzialność i inicjatywę, stwierdzam jedno - niech jeszcze oprócz wiedzy, dojrzeją emocjonalnie.
Przepraszam, że tak mocno zmarginalizowałem, ale niestety taki ogólny obraz wypływa z obserwacji własnych i rozmów ze znajomymi, zwłaszcza z tymi, którzy młode wilki mają pod opieką. Najpierw trzeba utemperować roszczeniowość a potem pogadać o pracy. A jeszcze drugie tyle, by nauczyć odpowiedzialności. W żadnym wypadku nie wyobrażam sobie "młodzieży" u sterów władzy.
Dajmy Żylińskiemu, dokończyć to co zaczął. Bez fanfar, bez rozpychania się łokciami, cicho, spokojnie, dyskretnie realizuje w Iławie inwestycję za inwestycją.
Tak mi się jeszcze przypomniało, spacerując nad Małym Jeziorakiem, że tak niewiele brakowało, a ten widok, popsułyby ekrany dźwiękochłonne. To był chyba pierwszy ruch obecnego burmistrza - potrzebny i skuteczny. Zresztą jak wszystko czego się podejmował. Gdzie by się nie rozejrzeć w mieście, wszędzie coś się dzieje, choć tylu sceptyków powątpiewało w realizację planów.
Panie Sosnowy, niech ta młodzież jeszcze trochę poczeka - dla dobra nas wszystkich.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38815. 
Odnośnie wpisu numer: 38810

Panie Bazalt, nic dodać, nic ująć.
Żałosny pęd za kasą. Fekalia nie kolidują z dziedzictwem narodowym. Sztuka i nieczystości. Sam diabeł lepiej by nie sparował. Dziedziny zaiste ze sobą spokrewnione, jak widać dla Żuchowskiego na tyle, że można działać i tu, i tu. Ot trafił się znawca i koneser.
Przynajmniej nie ma "konfliktu interesów" ha ha... Człowiek orkiestra - tu "Złoty Pociąg" odkopie, tam zabytki ochroni i w radzie nadzorczej kanalizacji posiedzi. Ba, nawet nie w jednej! A co! Ma chłop rozmach! Zapewne poezje Horacego Panu Piotrowi nieobce, może więc stąd metoda carpe diem: „Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”
Wierzę w mądrość iławian i ich wybór.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38814. 
Odnośnie wpisu numer: 38811

...owszem, jest ich kilku, którzy po 6. kadencji dzierżą rajców brzemię.
Ale co czynić, jeśli ich od 30 laty, wolnych wyborów, mieszkańcy na oku mają, wybierając do rad.
Komendante z Warszawy rozwiązał już sprawę wielości startów i bytności rajcą czy posłem: 5+5 i szlaban.
Wpadłem na iście szatański pomysł. Otóż żeby każdy z rajców nie miał prawa korzystać z windy w Ratuszu. Dam głowę, że wielu się do sali sesyjnej nie doczłapie na kończynach dolnych, chyba że na wszystkich czterech.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38813. 
Odnośnie wpisu numer: 38807

"Dobiega końca jedna z większych inwestycji na Warmii i Mazurach. Jarosław Goszczycki, właściciel Piekarni Typolskiej mówi, że jego nowy zakład będzie miał powierzchnię zabudowy aż 21 tys. m kw. Powstaje przy drodze krajowej nr 16, niedaleko Barczewa. Wartość inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych. Inwestor pozyskał na ten cel około 20 mln zł z dotacji UE."

Mam pytanie do władz Miasta Iławy oraz Gminy Iława.
Dlaczego dynamicznie rozwijająca się firma piekarnicza uciekła z naszego podiławskiego Szałkowa z tak ogromną inwestycją za Olsztyn? Barczewo jest mniejsze od Lubawy. Co nasi urzędnicy zrobili, aby tak mocnego inwestora zatrzymać w naszym regionie?
Mam pytanie również do Bernadety Hordejuk, szefowej Wydziału Rozwoju Powiatu. Co Pani zrobiła w tej sprawie? Ciekawe czy w ogóle Pani wie o takiej sytuacji?
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38812. 
W naszym mieście Iławie nie ma nadmiaru miejsc parkingowych, dlatego dziwi fakt, że nikt dotąd nie zrobił porządku z pewną firmą oferująca kebab, która bezczelnie zaopiekowała się miejscem parkingowym nad jeziorem przy Domu Handlowym "Pod Kasztanem", gdzie w sposób permanentny jest zaparkowany samochód-reklama. [...]
 zok
 Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38811. 
Odnośnie wpisu numer: 38808

Panie Marszałku, podziwiam pana styl pisania i logiczność wywodu.
Gdyby tylko jeszcze o Panu Żylińskim słów parę.
W gronie zacnych magnatów finansowych powiatowej polityki on wypada najskromniej - to fakt. Jednak gdzie są owi młodzi wykształceni z małych miasteczek i wsi? Czy nasze dzieci są skazane na zarządzanie naszym pięknym miastem Iławą przez tych samych od lat aktywistów?
 sosnowy
 Gmina Iława, Poniedziałek 16-07-2018

38810. 
Odnośnie wpisu numer: 38808

Żuchowski jako historyk sztuki dorabia spółkach handlowych samorządu jako członek rady nadzorczej w Lubawie i Kurzętniku. Ach ten wpływowy PSL. Historia sztuki i ludzkie odchody.
Jednak, wbrew pozorom, coś łączy te dwie rzeczywistości. Pieniądz. Pecunia non olet - pieniądz nie śmierdzi.
Hordejuk dorabia udziałem także w radach nadzorczych różnych spółek samorządowych. Rozdaje uśmiechy za fortunę, na którą zwyczajni ludzie muszą pieprzyć się okrutnie. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 16-07-2018

38808. 
Odnośnie wpisu numer: 38807

Muszę to, co wyczytałem w Kurierze, skomentować.
Oczom nie wierzę.
Otóż znany imć Piotr Żuchowski, co zapragnął nagle i się zgłosił być teraz Burmistrzem Miasta Iławy, magistrem historii sztuki bywszy, zasiadał w spółkach handlowych w roli członka wysokiej rady nadzorczej w kanalizacji w Lubawie oraz w Kurzętniku. I co widzę? Zgarnia rocznie aż [...].
Litości! Za co?
Bernadeta Hordejuk po cichutku siedziała w spółkach w Olsztynie oraz w gminnej kanalizie ściekowej u Harmacińskiego i zgarnia [...].
Litości! Za co?
O takie horrendalne pieniądze ludzie w znoju i trudzie muszą szczerze harować [...].
Ale w Piśmie napisane jest: "Każdemu kto ma, będzie dodane tak, że nadmiar mieć będzie. Temu zaś co nie ma, zabiorą nawet to, co ma”.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 15-07-2018

38807. 
PRZEŚWIETLAMY PORTFELE

Weryfikujemy oświadczenia majątkowe za 2017 rok. Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Bernadeta Hordejuk, dyrektor Wydziału Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Iławie. Czytaj szczegóły na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-07-2018

38805. 
CIĘCIE PENSJI URZĘDNIKÓW

Kolejne miasta i gminy wiejskie w regionie Iławy i Nowego Miasta obniżają swoje (maksymalne limity) wynagrodzenia o 20 procent. Kto jeszcze kręci nosem, a kto zarządzenie PiS-u wykonuje bez szemrania? Szczegóły czytaj na stronie 15.
A Ty popierasz obniżki dla urzędników czy jesteś przeciw?
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 14-07-2018

38804. 
STRACH ZOSTAWIĆ AUTO!
Czytaj więcej w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 14-07-2018

38803. 
PRÓBA GWAŁTU W... PRZEDSZKOLU!

Szokujące wiadomości z Lubawy, gdzie w szatni przedszkola miało dojść do próby gwałtu na dziewczynce. Podejrzany jest 26-latek, notowany już wcześniej za kradzieże. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu już poza terenem przedszkola. Prokurator zawnioskował o 3-miesięczny areszt dla zwyrodnialca. Za to przestępstwo grozi mu do 15 lat więzienia. Dodatkowo przy podejrzanym znaleziono narkotyki.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-07-2018

38802. 
MUSZĘ PODZIĘKOWAĆ POLICJANTOM

Władysława Dudulska pragnie podziękować policjantom z komendy w Iławie. Choć nie musieli, ale bardzo pomogli kobiecie w stresującej dla niej i nietypowej sytuacji. O co chodziło? Czytajcie w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-07-2018

38801. 
BOCIAN W... KURNIKU. ZNÓW BESTIALSTWO LUDZI

Podczas kontroli warunków bytowych zwierząt w gospodarstwie inspektorzy animals zauważyli wśród kur i kaczek... bociana.
Okazało się, że ptak został zniewolony przez ludzi i przez kilka miesięcy przetrzymywany z podciętymi lotkami. Czyżby gospodarzowi się marzył niecodzienny rosół?!
Więcej czytajcie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-07-2018

38800. 
Odnośnie wpisu numer: 38797

Wojtku, zgadzam się z Tobą.
Jednak oprócz przedsiębiorców - pracodawców szanujących pracownika i Kodeks Pracy - sporo jest niestety tzw. biznesmenów.
 jastrzębiec
 Iława, Piątek 13-07-2018

38799. 
Odnośnie wpisu numer: 38767

Prowadziłem rozmowę na ścieżce nad rzeką Iławką.
Człowiek starej daty, ot komuszek, ale poczciwy senior, w różne zadania zaangażowany.
Zapytałem go, żeby doradził kto ma zostać burmistrzem naszego miasta Iławy na kolejną kadencję 5-letnią. Szybko mi odparował: "Ja oddam głos na Żylińskiego, bo innych tutaj nie ma".
Jeśli już takie i z takich środowiskach dysputy się toczą, to nie ma wyjścia - niech Żyliński dokończy dzieła.
 ziomal
 Iława, Czwartek 12-07-2018

38798. 
Odnośnie wpisu numer: 38768

Co daje nam tzw. "prawo wodne", jeśli na przestrzeni od Lipowego Dworu do Makowa nie mogę dojść do lustra wody jeziora Jeziorak. Dawniej dotarł rybak albo miedzą, albo przez pole, alba ścieżką lub na szagę przez las, który obecnie jest w łapach prywatnych. Nawet skrawki lasu z całymi skarpami do jeziora są zagospodarowane z informacją: "Zakaz Wstępu".

Wystarczy sięgnąć do ustawy prawo wodne:

Art. 34.
1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych powierzchniowych wód publicznych, morskich wód wewnętrznych wraz z morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej, i z wód morza terytorialnego, jeżeli przepisy nie stanowią inaczej.
2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przepisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb.

Art. 27.
1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy grodzenia terenów stref ochronnych ustanowionych na podstawie ustawy oraz obrębów hodowlanych ustanowionych na podstawie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.

Art. 28.
1. Właściciel nieruchomości przyległej do powierzchniowych wód publicznych jest obowiązany umożliwić dostęp do wody na potrzeby wykonywania robót związanych z utrzymywaniem wód oraz dla ustawiania znaków żeglugowych lub hydrologiczno-meteorologicznych urządzeń pomiarowych.
2. Właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie; części nieruchomości umożliwiające dostęp do wody wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta w drodze decyzji.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 12-07-2018

38797. 
Odnośnie wpisu numer: 38788

[...] Kolego, nie obrażaj przedsiębiorców ponieważ bez nich wylądujesz na liście w urzędzie pracy i będziesz bez pracy.
Firm państwowych zrządzanych przez swoich prawie już nie ma w Iławie.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 12-07-2018

38796. 
Odnośnie wpisu numer: 38794

Trzeba przyznać i pochwalić, że urzędnicy wydziału utrzymania czytają najwidoczniej Forum naszego Kuriera i natychmiast reagują na skargi wkurzonych mieszkańców.
We wtorek sąsiadka wpisała tu na Forum zgłoszenie problemu i nastąpiła błyskawiczna reakcja służb miejskich, bo w środę z samego rana leżący problem usunięto migiem. Uffff...
Chodziło o przewrócone drzewo na parkingu zaplecza biblioteki miejskiej przy ul. Jagiellończyka w Iławie. Leżało przez prawie miesiąc.
 sąsiadka
 Iława, Środa 11-07-2018

38795. 
Odnośnie wpisu numer: 38783

Mój kot "Pershing" już czeka.
Siedzi na krawędzi parapetu okna i pilnuje porządku w mieście Iławie.
Jakby wiedział kiedy i jaką mysz pogonić do dziury.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 10-07-2018

38794. 
Proszę Kuriera o interwencję by usunięto wielkie drzewo, które przewróciło się i zatarasowało jeden z dwóch wjazdów na parking tuż za biblioteką miejską przy ul. Jagiellończyka w Iławie.
Wichura, jak pamiętamy, wydarzyła się 15 czerwca i te zwalone drzewo tarasuje wyjazd już prawie miesiąc czasu.
 Małgosia
 Iława, Wtorek 10-07-2018

38791. 
SENATOR STROFUJE STAROSTĘ

Wywołany do odpowiedzi starosta MAREK POLAŃSKI próbował się bronić, że artykuł na łamach Kuriera nie ma nic wspólnego z jego wypowiedziami, tymczasem cytowane na łamach jego kontrowersyjne słowa pod adresem senator BOGUSŁAWY ORZECHOWSKIEJ padły publicznie podczas sesji rady powiatu! Czytaj relację na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-07-2018

38788. 
Odnośnie wpisu numer: 38784

Wojtek, w takim razie na półwyspie Czapla masz szkaradny socrealizm-bis w wykonaniu bogatego Podeszwy. Napakowane prostackie klocki i - niech żyje wizja apartamentu z płyty paździerz!
Jaką masz różnicę lokowania hotelu po tartaku, a po mleczarni? Jedno i drugie w centrum Iławy nad tym samym Małym Jeziorakiem. No może nie tak wysoko na 6 pięter, ale 3-4 byłoby ciekawie.
Natomiast rada miejska w ratuszu jest od tego, aby plany z dnia na dzień zmieniać, podobnie jak budżet.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 09-07-2018

38787. 
Odnośnie wpisu numer: 38785

...i sama widzi Pani.
Ale to kosztuje, a Iława w budowie. Nowe pola rekreacyjne, planty, ogrody wypoczynkowe, ulice - szykują, tylko oleandrów brak (jak w Krakowie). Miejsca, z której ruszyła Pierwsza Kadrowa.
Z Iławy, miasteczka KOD-u, NO i PO, nie ruszą, a nowego Piłsudskiego na firmamencie nie widać, poza awanturnikami... których interesuje "koszt" ochrony Antoniego Macierewicza, wielce zasłużonego dla Polski założyciela m.in. KOR-u oraz likwidatora WSI, długiego ramienia Moskwy na Polskę.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 09-07-2018

38786. 
Odnośnie wpisu numer: 38781

A propos budki warzywno-owocowej koło Galerii Jeziorak, mam tylko jedną uwagę. Pan kierowca po zatowarowaniu wykonuje tam codziennie karkołomny manewr skrętu w lewo. No jasne, po co tracić czas na objazd przez rondo...
 Jacek
 Iława, Niedziela 08-07-2018

38784. 
Odnośnie wpisu numer: 38777

"Hotel na 6 pięter zamiast Galerii Jeziorak".
Takie wysokie budynki nie mogą powstawać w Iławie, bo nie są zgodne z planem zagospodarowania. Nie jesteśmy wielkim miastem, zabudowa musi być dopasowana do otoczenia.
Wielkopańskie zachcianki. Zejdź człowieku na poziom Jezioraka, utop tam swoje mocarstwowe marzenia. Jak masz kasę, to zbuduj coś fajnego.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 08-07-2018

38785. 
Wielkie podziękowanie firmie za piękne ukwiecenie centrum Iławy.
Klomby w parku są prześliczne, zadbane, wypielone. Miło popatrzeć.
Natomiast nieco dalej od centrum sprzątanie rozbitych szkieł ze ścieżek pieszo-rowerowych pozostawia dużo do życzenia. W niektórych miejscach resztki leżą od miesięcy.
 Ewa
 Iława, Sobota 07-07-2018

38783. 
Odnośnie wpisu numer: 38782

Po co na spotkanie z A. Macierewiczem przyszło bydło KOD-omickie oraz UB-ywatele w liczbie raptem 4 osób (w III rzędzie) skoro całkowicie nie byli zainteresowani treścią odpowiedzi?
Otrzymali możliwość zdania pytań, a mimo to - zamiast pytań - obrażali.
A potem jeszcze zakrzykiwali nie czekając na odpowiedzi.
To nie jest nawet "II sort". To jakaś hybryda postliberalno-postsowiecka.
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 07-07-2018

38782. 
Odnośnie wpisu numer: 38762

„SIEDZIAŁEM TU W WIĘZIENIU” (PRL 1981)

Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, wystąpił w iławskim kinie. Na wielu zrobił wrażenie spokojem i merytorycznymi odpowiedziami na pytania nie tylko zwolenników, co najbardziej kilkuosobowej grupki hałaśliwych oponentów, którzy najpierw ordynarnie wykrzykiwali pytania z tezami, a następnie... krzykiem nie pozwalali pytanemu odpowiedzieć.
Czytaj relację na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 07-07-2018

38781. 
Odnośnie wpisu numer: 38775

Czy ta budka jest ładna czy nie, to kwestia gustu.
Ale czy są przez właściciela odprowadzane podatki do skarbówki i kasy miasta? To pytanie zasadnicze. A może płaci komuś, by tych podatków nie płacić, bo wspomniane parasole też są jego, a od nich należnych podatków nie płaci, bo nielegalnie zatrudnieni u niego sprzedawcy mają mówić, że towar jest z ich ogródka...
A gdzie jest sanepid? W innych punktach sprzedaży wymagają toalety, co najmniej dwóch zlewów i umywalki. Nie byłem w środku, ale zapewne nic z wymienionych tam nie ma. Niestety służby sanitarne nie reagują!
 Ela
 Iława, Sobota 07-07-2018

38780. 
Odnośnie wpisu numer: 38774

Ze względu na szacunek do Pana Standary, udałem się na Jego pogrzeb.
Było wielu oficjeli, również z powiatu. [...] Całą uroczystość zepsuł mały, mściwy człowieczek z Iławy, który [...]. O kim mowa? [...]. Były [...].
Co mnie tak zabolało?
Otóż większość z przybyłych wspomniała Pana Edmunda, zaś człowieczek zaczął atakować włodarzy... miasta Lubawy! Zrobił to w ohydny sposób, nad grobem, przy rodzinie Zmarłego. Zebrani ludzie nie wierzyli w to, co słyszą, a człowieczek z dumą opluwał jadem.
Tragedia.
Jakim trzeba być człowieczkiem, by kampanię wyborczą rozpoczynać na cmentarzu?
 lubawianin [88]
 Lubawa, Sobota 07-07-2018

38777. 
Odnośnie wpisu numer: 38775

Kochany Panie!
Ta nasza Galeria J też cudem architektury nie jest, nie mówiąc o cenach najdroższych w regionie i bylejakim towarem. [...]
Tu powinien stać elegancki i stylowy hotel na 6 pięter z widokiem na Mały Jeziorak. Ale, jaki wtedy był burmistrz Maśkiewicz, takie i jego pomysły.
Mam rację...?
 Swój
 Iława, Piątek 06-07-2018

38775. 
Odnośnie wpisu numer: 38773

Drewniana budka z warzywami i owocami przed wejściem Galerii Jeziorak jest porządna i czysta.
Pewnie jest to teren Galerii a nie miejski.
Czy tak nie jest lepiej? Czy jednak lepiej w innych miejscach sprzedawać z marnych stoliczków i obskurnych parasoli, i zostawić po sobie bałagan?
 Wojtek
 Iława, Piątek 06-07-2018

38774. 
ODSZEDŁ EDMUND STANDARA

Wiele kadencji piastował stanowisko burmistrza Lubawy. Przez ostatnie lata był radnym oraz członkiem zarządu powiatu iławskiego. Zmarł w wieku 76 lat. Czytaj wspomnienie o Człowieku, który pozostanie wizytówką naszego regionu – na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-07-2018

38773. 
Odnośnie wpisu numer: 38578

Przy głównym wejściu do Galerii Jeziorak postawiono na chodniku budę przypominająca stragan. Wygląda to jak jakiś wychodek na wsi. Oto jak wygląda centrum Iławy, wizytówka miasta.
Czy truskawkowy baron płaci podatki od zarobku do skarbówki? A czy do kasy miasta płaci za zajęcie chodnika?
 Max62
 Iława, Piątek 06-07-2018

38772. 
Odnośnie wpisu numer: 38767

Urszulko ty moja, zapraszam ci ja na łączkę sutą - koniczynką białą - jak pierzyną pokrytą.
Tak, na łąki pełne traw do koszenia tylko i sutego zbioru wybiera się nasz Pietrek, maszynista złoty z pociągu donikąd...
Przez kolejną kadencję w Iławie tylko paść się na tym, co posiał Adam, a co zaowocuje za rok, dwa...
 Swój
 Iława, Czwartek 05-07-2018

38770. 
Odnośnie wpisu numer: 38757

Zazwyczaj ignoruję anonimowe pytania, tym razem jednak uczynię wyjątek na prośbę redakcji „Kuriera”.
Informuję, że koncert pn. „TURNIEJ GWIAZD CZTERECH MIAST” został dofinansowany przez Iławskie Centrum Kultury w kwocie 40 tysięcy zł, ale z wypracowanych środków własnych (a nie z dotacji z budżetu miasta).
 Ewa Wiśniewska, dyrektor ICK
 Iława, Czwartek 05-07-2018

38768. 
Niedawno wybudowany pomost przy hotelu TIFFI (nad Jeziorakiem) jest wreszcie czynny ale...
Czy napis głoszący na tabliczce: "Wędkowanie TYLKO dla gości hotelu" jest aby na pewno legalny?
 turysta [119]
 Iława, Czwartek 05-07-2018

38767. 
Odnośnie wpisu numer: 38756

Obecnemu Burmistrzowi Miasta Iławy nie można odmówić doświadczenia.
Pan Żyliński mrówczą pracą zmienia nasza Iławę. Pan Żuchowski dbał tylko o własną karierę.
Zwróćcie uwagę na to, co pisze komentator "Swój": PSL wrzuciło go, wsadzili go, zahaczył o, skończył w...
O matko, czy mowa o marionetce? Czy ktoś, kto nie znalazł swojego miejsca na tylu stanowiskach, gwarantuje nam stabilizację miasta?
 Ula, lat 62
 Iława, Czwartek 05-07-2018

38764. 
Iława to beznadziejne miasto.
Niby jest tyle ofert pracy, ale - jak się okazuje - są za najniższą krajową stawkę. Mało tego, niektórzy tzw. pracodawcy nawet tego najniższego wynagrodzenia nie wypłacają na czas. Jest lipiec a wypłaty za miesiąc maj jeszcze nie ma, bo szef tłumaczy się, że ma swoje ważniejsze opłaty.
Co za życie...
 iławianka [253]
 Iława, Środa 04-07-2018

38763. 
Odnośnie wpisu numer: 38759

Zgadzam się w każdym zdaniu. Ambicje wtargnięcia Pana Żuchowskiego do ratusza można potraktować jedynie w kategoriach kiepskiego żartu. Potwierdzi to każdy, kto miał z nim bliższy kontakt. Typ karierowicza skupionego wyłącznie na czubku własnego nosa. Nie wyobrażam sobie kogoś takiego u steru Iławy.
O Panu Romanie Brzozowskim wolę nawet nie wspominać.
A Pana Żylińskiego zwyczajnie nie rozumiem. Na przestrzeni aktualnej kadencji uruchomił wiele inwestycji, powrócił do inwestycji osiedlowych kompletnie zapominanych przez poprzednie władze. Ożywił iławską kulturę. Docenił uprawianie sportu i rekreacji. Bezpiecznie przeprowadził trudną reformę oświaty. Wiem też od znajomych i prasy, że w urzędzie trwają prace nad kolejnymi projektami pod kolejne inwestycje. Nie rozumiem czemu Burmistrz tego nie mówi.
Żyliński to też pasjonat, marzyciel, wizjoner, który większość ze swoich pomysłów zadziwiająco potrafi wprowadzać w działanie. Niewątpliwie jest to również zasługa jego otoczenia w urzędzie - ludzi, z którymi ściśle współpracuje. Takich sobie dobrał i pozytywnie inspiruje. Ta personalna konfiguracja władzy w iławskim ratuszu to jest wielki dar dla całej Iławy i tylko bezrozumni nienawistnicy będą chcieli to zepsuć (choć takowych nad Jeziorakiem nie brakuje).
Niestety nasz Adam nie potrafi chwalić się tym co robi. Pewnie to nie tylko jego wina, ale również otoczenia - działu inwestycji, promocji i innych. Fakt faktem, że iławianie często pojęcia nie mają co dzieje się w mieście i co jeszcze wydarzy się w czasie najbliższym...
Adamie Żyliński! Przełam się! Opowiedz mieszkańcom ile potrafiłeś dokonać dla Iławy na przestrzeni jednej kadencji. We wrogim otoczeniu wszystkich partii politycznych, nienawiści zakompleksionego iławskiego starostwa, fali hejtu dyżurnych oszołomów.
Dla mnie jest Pan, Panie burmistrzu żywą legendą naszego miasta. Nikt przed Panem i długo po Panu nie osiągnie tyle dla Iławy. Ale, na miłość boską niech Pan zacznie się chwalić, opowiadać, ujawniać kolejne plany obmyślone na rzecz iławskiej społeczności! Nie wolno oddawać pola blagierom i pozorantom, bo oni zniszczą ład i spokój Iławy - w konsekwencji zrujnują doszczętnie nasze wspólne marzenia.
 obiektywna [49]
 Iława, Środa 04-07-2018

38762. 
Odnośnie wpisu numer: 38782

W związku z tym, że lewacka hołota uniemożliwiła mi zadanie pytania na spotkaniu w iławskim kinie z ministrem Antonim Macierewiczem, chciałbym je upublicznić:

Szanowny Panie Ministrze! Od czasów okupacji niemieckiej Polska nigdy nie była tak poniewierana w relacjach międzynarodowych jak obecnie. Impertynenckie, by nie powiedzieć chamskie zachowania m.in. Pani ambasador [Izraela] byłyby uznawane wszędzie za persona non grata i wydalane z goszczącego je kraju. Wszędzie, ale nie w Polsce, gdzie ustawy muszą uzyskać zgodę Żydów z Izraela i Ameryki. Już po ostatniej nowelizacji ustawy o IPN, jeden z lewackich liberałów powiedział w Knesecie: "To za mało, Polacy MUSZĄ prosić martwych o przebaczenie!". Moje pytanie: Jak długo będziemy jako Naród i Państwo znosić podobne upokorzenia.

Lewackie chamstwo zakłóciło na sali możliwość zadania tego pytania. Złożyłem je na piśmie i oczekuję odpowiedzi.
 Andrzej Oracki
 Iława, Środa 04-07-2018

38761. 
ŚPIEWA, PISZE, PROWADZI AUTOBUS I WALCZY!

Karolina Palczewska. Pisaliśmy już o jej niecodziennej pasji i pracy (kierowcy autobusu). Tym razem mieszkanka Ząbrowa opowiada nam o zainteresowaniu historią, które pchnęło ją do napisania książki „Powstanie warszawskie oczami sanitariuszek”. Odbywająca obecnie... służbę wojskową 25-latka nie kryje, że ma głowę pełną kolejnych pomysłów na siebie!
Czytajcie w bieżącym wydaniu Kuriera (strona 12).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-07-2018

38760. 
Odnośnie wpisu numer: 38755

Ukazał się [...] komunikat o podwyżce cen za wodę i kanalizację. [...]
To, co wyprawia PO-ski Burmistrz Pietrzykowski i prezes Niemkiewicz [...]
 wściekły mieszkaniec Susza
 Susz, Środa 04-07-2018
Odp. 
MANIPULACJA: najpierw było ogłoszenie komunalki o podwyżce cen za wodę i kanalizację, na które się powołujesz (w maju), a dopiero potem nastąpiło skażenie wody (pod koniec czerwca).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 04-07-2018

38759. 
Odnośnie wpisu numer: 38756

Oprócz tego, że Żuchowski wspinał się po drabinie kariery własnej, to jakie ma zasługi dla miasta Iławy? Do czego się przyczynił, co rozwinął, nad czym pracował? Jako rozdzielający kasę z góry czy przydzielił jakąś Iławie? Który kościół i wspólnota na tym skorzystali?
Nie o karierę chodzi a o pracę na rzecz miasta. Nie interesuje mnie czy zabłysnął w ogólnopolskim blamażu z podziemnym "Złotym Pociągiem", ale praca na rzecz miasta.
Jeśli fotel burmistrza miasta ma być kolejną ozdobą w drabince kariery Pana Żuchowskiego, to ja temu Panu już dziękuję! Człowiek niemający nic do zaoferowania, który w przeszłości z pozycji Warszawy czy Olsztyna i Elbląga pozostawił Iławę samą sobie, ponieważ nie była mu do niczego potrzebna, nie pamiętał o niej - a dziś nagle czego by chciał? Zasiąść na najważniejszym fotelu w Ratuszu? Niby z jakiej racji? Na podstawie czego? Czymże zapracował na to? Jakie ma zasługi dla naszego miasta?
Czy on w ogóle jest z Iławy?
Poprzednio mieszkał w Szymbarku, od lat w Szałkowie, związany z wsią i PSL-em. Ale czegóż szuka pchając się na fotel burmistrza? Splendoru? Wisienki na torcie w swojej karierze? Tego, szanowni iławianie, chcecie? Być broszką do kożucha?
Kolejny kandydat: Roman Brzozowski (PiS). Mieszka na wsi, w Wonnie, powiat nowomiejski.
Obaj Panowie swoje domy mają poza Iławą. Czego więc tutaj szukają? Blasku? Poklasku? A może gwiazdki z nieba dla ozdobienia życiorysu? Może ktoś im kazał?
Znam Żylińskiego od lat. Oddał serce temu miastu, całe życie z nim związany. Nie trzeba wgłębiać się specjalnie, by zobaczyć inwestycje w różnych zakątkach miasta.
Ma facet za to jedną wadę - no za pioruna nie umie się chwalić swoją pracą i osiągnięciami. Inni na jego miejscu "wyskakiwaliby z lodówki", aby przypomnieć o swoich sukcesach a ten skromniutko i cichutko skrobie w ratuszu kolejne plany i finalizuje inwestycje.
Panie Burmistrzu Żyliński, hallo! Trzeba pokazać ogrom roboty, by się w głowach na twardych dyskach wyborców zapisało i utrwaliło.
 Maurycy
 Iława, Środa 04-07-2018

38758. 
Odnośnie wpisu numer: 38755

[...] Chciałbym zobaczyć wyniki z sanepidu lub innego niezależnego laboratorium, bo - jak słyszę - ludzie mają problemy żołądkowe. Już nie wytłumaczy tego Niemkiewicz, że to "grypa żołądkowa", która stała się ostatnimi laty wręcz "epidemią" w Suszu. [...]
[...]
Myślę, że ekipa PO powinna na jesieni przygotować się na długie wakacje. Nowy burmistrz zrobi porządek z oświatą, z ZUK-iem, z urzędem.
 Mariano
 Susz, Środa 04-07-2018

38757. 
Odnośnie wpisu numer: 38752

Wszystko wiadomo, jest stanowisko ICK w sprawie organizacji i okay.
Ale jest też kilka pytań [...] do Pani dyrektorki Ewy Wiśniewskiej, a Ona, jak widać, czyta Forum, bo odpowiada i stanowisko przedstawiła.
Otóż:
Ile ze "środków własnych" ICK [...] wyłożono na tę imprezę DiscoPolo?
[...] Proszę o szczegółową informację.
 DiscoCowBoy
 Iława, Środa 04-07-2018

38756. 
Odnośnie wpisu numer: 38754

Kim był Pan Piotr Żuchowski?
Obiło mi się o uszy, iż jego kariera zaczęła się od sołtysa, czyż nie tak?
Potem był zarządcą szkół wiejskich w gminie. [...] Dwukrotnie był radnym powiatowym. Potem PSL rzuciło go na stanowisko wicemarszałka do Olsztyna. Kiedy umocnił się PSL w koalicjach sejmowych, wsadzili Pana Piotrka do ministerstwa, gdzie rozdzielał kasę na remonty zabytków, w tym zabytkowych kościołów. Zahaczył na stołku konserwatora zabytków i skończył w muzeum regionalnym. Był zatem KIMŚ.
Będąc KIMŚ ma uprawnienia, by zejść nieco niżej, do miasteczka, mimo wszytko prowincjonalnego, ale z ambicjami, gdzie sielska robota np. w Ratuszu.
 Swój
 Iława, Wtorek 03-07-2018

38755. 
Odnośnie wpisu numer: 38726

WODA ZNÓW NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA

Jak informuje Bolesław Niemkiewicz, prezes ZUK w Suszu, na podstawie otrzymanej w poniedziałek 2 lipca decyzji iławskiego sanepidu, woda w sieci wodociągowej dla miejscowości – Susz, Adamowo, Bronowo, Dąbrówka, Emilianowo, Karolewo, Kamieniec, Michałowo, Różnowo, Ulnowo – odpowiada w pełni normom sanitarnym i NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA przez ludzi.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 02-07-2018

38754. 
Odnośnie wpisu numer: 38750

Zgadza się.
Beznadziejne wpisy niepoparte żadnymi konkretami.
Przypominam: nie wystarczy tylko "być". Trzeba jeszcze coś "mieć".
Czymże może się pochwalić taki Żuchowski? A tym bardziej Brzozowski?
Jakie mają konkretne osiągnięcia? Wie ktoś?
Ciszaaaaaa...
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 02-07-2018

38752. 
W świetle krytyki związanej z organizacją w Iławie koncertu pod nazwą "TURNIEJ GWIAZD CZTERECH MIAST 2018", informuję, iż jest to działanie kompleksowe, obejmujące zasięgiem cztery miasta: Iławę, Morąg, Braniewo i Elbląg, a organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Artystyczna HIPNOTIC z Elbląga.
Każde z wyżej wymiennych miast partycypuje w kosztach organizacyjnych wydarzenia w różnym zakresie. Iławskie Centrum Kultury dofinansowało ze środków własnych (nie z dotacji z budżetu miasta), koszty logistyczne i organizacyjne, związane m.in. z przygotowaniem terenu, sprzątaniem po imprezie oraz promocją.
Wszelkie dywagacje na temat programu oraz ceny biletów, pojawiające się w komentarzach i przypisywane ICK - są bezzasadne.

Z poważaniem:
 Ewa Wiśniewska, dyrektor ICK
 Iława, Poniedziałek 02-07-2018

38751. 
Odnośnie wpisu numer: 38747

O czym myślisz, nawiązując do "imprez gatunkowych muzycznie"?
Mnie znane są tylko "Toruńskie Wódki Gatunkowe", kolorowe alkohole z dodatkiem składników smakowych, a także barwiących lub z surowych spirytusów owocowych.
Osobiście chętnie bym posłuchał śpiewu operowego, operetkowego, czyli wysokiego gatunku sztuki wokalnej. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 02-07-2018

38750. 
Odnośnie wpisu numer: 38744

A mnie to nie bawi.
Wkurza mnie te umniejszanie włożonej pracy, głupie, niczym nie poparte opluwanie. Nie mają się do czego przyczepić to wypisują pierdoły.
Do pięt nie dorastają...
 Mały Jaś
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38749. 
Odnośnie wpisu numer: 38747

Patrzyłem na zdjęcia z tego koncertu "4 Miast" i widać, że nawet na trudną FamęRock przychodziło więcej ludzi...
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38748. 
Odnośnie wpisu numer: 38731

Dzięki za obszerną informację.
Jestem w miarę na bieżąco z inwestycjami w mieście i szanuję ciężką pracę Burmistrza i urzędników.
Ulica Jasielska wypiękniała. Dodatkowo ułożono tymczasowo chodniczek ze 100 starych płytek i jest fajno, sucho.
Czerwony domek, dołożyć 6 płytek na przeciw drzwi, będzie jeszcze fajniej. Proszę podjechać tutaj. Jak Pan zobaczy, to mi przyzna rację. [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38747. 
Kto odpowiada za organizację tego niewypału na iławskim stadionie pt. "Disco Polo. Turniej Gwiazd Czterech Miast"...?
Ile to kosztowało nasze miasto? Dlaczego podejmowane są takie decyzje? [...]
Gdzie są imprezy gatunkowe muzycznie? [...]
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38746. 
Odnośnie wpisu numer: 38728

Świetnie Pana rozumiem, ścieżki są dla rowerzystów.
Tylko te ścieżki powinny być z głową przygotowane. Widziałam w Holandii, że ścieżki od chodników dzieli pas zieleni i wtedy jest ok. U nas ścieżka rowerowa przeplata się z chodnikiem, szczególnie w niefortunny sposób przy przystankach.
Rowerzyści boją się jeździć po ulicach, bo tam auta. A jak się czuć ma pieszy na chodniku, po którym wyłącznie on ma prawo się poruszać?
 Marta
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38745. 
GROŹNE POTRĄCENIE WÓZKIEM

W zakładzie produkującym meble w Lubawie doszło do groźnego wypadku. Operator wózka widłowego najechał na pieszego pracownika. Zderzenie zakończyło się skomplikowanym złamaniem kości.
O szczegółach czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 30-06-2018

38744. 
Odnośnie wpisu numer: 38734

Bawi mnie ta wściekłość oponentów Żylińskiego.

Ale równocześnie rozumiem eskalację nienawistnych wpisów pod jego adresem. Zapiekli wrogowie doskonale wiedzą co oznacza sytuacja, gdy Burmistrz Miasta jednak udziela odpowiedzi w problemowych sprawach. Bo przecież to tylko oni mają wyłączny przywilej wylewania całych wiader obrzydliwego, anonimowego, bezkarnego hejtu na głowę Adama, tylko oni mogą uruchamiać armię "klikaczy" w pseudo-sondach, rozsiewać kłamliwe bzdury na temat tego, co się dzieje w mieście Iławie. Burmistrz Żyliński ma milczeć i z godnością znosić wszelkie kłamstwa i obelgi.

To, że w sytuacji większej ilości pytań od czytelników, zdecydował się być aktywniejszy niż zwykle na Forum, wydaje się - wobec perspektywy jesiennych wyborów - czymś naturalnym, ale w kręgach konkurencji wyborczej musi budzić przerażenie! Ma bowiem Żyliński ma całą gamę niepodważalnych argumentów, przykładów, namacalnych dowodów na to, co zrobił w ciągu jednej kadencji i co nieuchronnie robić jeszcze będzie.

Moim zdaniem, Żyliński na temat naszej Iławy ma wiedzę kompletną. Jest w stanie opisać wczoraj, dziś i jutro każdej iławskiej dzielnicy.

Wyobraźcie sobie, drodzy forumowicze, że on zacznie odpowiadać na wasze wszystkie pytania - kompetentnie i przejrzyście, i to właśnie teraz, na kilka miesięcy przed wyborami. Dla nienawistnej konkurencji wyborczej będzie to jedna, wielka katastrofa...
 Niktoś
 Iława, Sobota 30-06-2018

38742. 
WODNIACKIE ŻALE: SŁUSZNE...?

Wymagania rosną, więc nie wszyscy wodniacy są zadowoleni z poziomu administrowania infrastrukturą brzegów. Na narzekania o np. pomosty czy statek-śmieciarkę odpowiada Rafał Wisiński, szef Związku Gmin Jeziorak w Iławie.
Czytaj na stronie 9. w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 29-06-2018

38740. 
Odnośnie wpisu numer: 38734

Ej słusznie kurierzy tępicie anonimowe wywłoki, chcące zabazgrać Forum plugawymi i podłymi wpisami upiornymi.
[...]
Swoista kloaka wybiła na innych niby-forach [...].
[...]
Plugastwa tamte świadczą nie tylko o zerowej kulturze wpisujących, co bardziej o moderujących teksty, którzy tych padalców wpuszczają. [...]
 Ziomal
 Iława, Piątek 29-06-2018

38736. 
Kolejni kibice mundialu, tym razem Anglicy i Belgowie, tysiącami opanowali polskie Trójmiasto i Elbląg.
"Stąd mamy blisko do Kaliningradu. W Polsce czujemy się lepiej niż w Rosji. Wśród Polaków jest lepsza atmosfera".
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38734. 
Odnośnie wpisu numer: 38731

[...] Dlaczego Burmistrz Adam Żyliński nagle się zaktywizował na Forum? Jakoś nie było Go widać przez 4 latka. [...]
 Longi
 Radomek, Czwartek 28-06-2018
Odp. 
Zanim wyplujesz z siebie kolejny potok bełkotu, najpierw przejrzyj sobie Forum choćby pobieżnie miesiąc po miesiącu przez ostatnie 4 lata i się nie kompromituj rozgłaszając oczywiste kłamstwa.
Takie uliczne zadymiarstwo nie jest tutaj tolerowane. Uważaj.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 28-06-2018

38733. 
Odnośnie wpisu numer: 38727

Demolka w Unii Susz.
Kolejny chory rozkaz Zdzichowskiego. Ten pegierowski kierowniczek wpycha swoje macki w stowarzyszenia i kluby sportowe, które w przypadku współpracy z władzami mają swoje profity - klub siatkarski brata Piotra Zdzichowskiego, kluba karate Jarosława Piechotki.
Zniszczył już triathlon, skąd też przepędził konkretnego sponsora, zniszczy i piłkarską Unię.
Masny dostał rozkaz do wykonania. Ten chłop ciągle narzeka na nawał pracy - niby ZUK, ale i Remondis ogarnia. Niby młody, a już po rozwodzie i z wybitym przez politykę kręgosłupem. Układał się kiedyś z Sadowskimi, układa się z Pietrzykowskim i mieszkał w domu Górnego.
Ot Masny.
W zarządzie Bolek Niemkieiwcz i Masny - komunalka (kiedyś w TMZS Kepiński i Niemkiewicz). Piechotka i Laskowski CSIR i Pastuszuk.
4/5 - udziały miasta.
Masny- Kisielice, Piechotka - Zalewo, reszta Susz. To nam się trafiło.
 Rookie
 Susz, Czwartek 28-06-2018

38731. 
Odnośnie wpisu numer: 38722

Szanowny Panie Wojtku.
Forum czytam od wielu lat i od czasu do czasu coś napiszę, jeśli jakiś wpis uznam za wyjątkowo nietrafiony. Pan skierował do mnie sprawę wprost, zatem odpowiadam.
Nigdy nie malowaliśmy progów zwalniających w naszym mieście Iławie, ponieważ w ocenie fachowców wystarczającym ostrzeżeniem przed taką przeszkodą jest oznakowanie pionowe.
Jednakże w tym roku zdecydowaliśmy się zrobić to na głównych ciągach komunikacyjnych. Po naprawie szeregu ulic postanowiliśmy z oszczędności dokończyć malowanie wszystkich progów w mieście. Żadna ulica nie zostanie pominięta.
Wydział Bieżącego Utrzymania ma swój rytm i obowiązujące procedury, dlatego całość zadania jest tak rozciągnięta w czasie. O nawet śladowym przejawie "olewactwa" urzędników w tej materii nie może być mowy...

* * *

Panie Wojtku! Winienem jeszcze Panu informację nt. "zygzakowatego chodnika" w rejonie ulicy Jasielskiej.
Jak zapewne Pan się orientuje, ten fragment miasta aktualnie podlega głębokiemu i wszechstronnemu procesowi modernizacji. Jesteśmy na etapie zakończenia realizacji parkingu w sąsiedztwie nowo budowanego Centrum Aktywności Społecznej.
Ponadto czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na termomodernizację wszystkich pozostających tam budynków (Jasielska 1, 1C, 2, 4). Po podłączeniu ciepła, pokryciu dachu, wymianie drzwi i okien, oraz położeniu nowej elewacji wymienione budynki nawiążą do budynku Jasielska 3. Rozstrzygnięcie konkursu w urzędzie marszałkowskim powinno nastąpić w drugiej połowie tego roku... Jeszcze w tym roku developer rozpocznie budowę wielorodzinnego budynku prostopadle do długiego obiektu Wiejska 2.
Zabytkowy budyneczek z czerwonej cegły oczywiście pozostać musi. Oznacza to kolejny etap przebudowy układów pieszych, jezdnych i parkingowych. W efekcie zburzone zostaną dwa budynki o barakowym standardzie - Jasielska 1E w pierwszej kolejności, tj. w ciągu najbliższego półtora roku i następnie Wiejska 2D.
Będziemy też aplikować o środki na urządzenie parku w kwadracie budynków położonych pod adresem Jasielskiej 1,2,3,4. Całość dzielnicy będzie rewitalizacją z prawdziwego zdarzenia...
Równolegle do tych działań opracowaliśmy koncepcję zagospodarowania (patrz: poniżej) pokazującą sieć parkingów, ciągi piesze i jezdne, obszary zabawowe i zielone. Prezentuję ją w nadziei, że uruchomi to Państwa wyobraźnię.
Wszystko to dzieje się i dziać będzie w najbliższych miesiącach i latach. Żadna to świetlana, nieuchwytna w czasie wizja.
A ten "zygzakowaty chodnik", który tak Pana zirytował, ma wyłącznie tymczasowy charakter i nie znajduję powodu, by się nad nim pastwić. Przejawem niegospodarności byłoby instalowanie tam czegoś lepszego z perspektywą demontażu po kilkunastu miesiącach.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38730. 
BONUS NA WAKACJE!

Na lato nowy rozkład jazdy autobusów ZKM IŁAWA.
Wyjmij ze środka „Kuriera” i zachowaj.
Strony 15-16.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-06-2018

38729. 
Odnośnie wpisu numer: 38697

Bezradnym radnym z orientacji postkomunistycznej i różowo-liberalnej ta cała ich chroniczna i ortodoksyjna nienawiść do konserwatywnej prawicy wypala ostatnie resztki mózgu.
Niestety, takowy specyficzny rodzaj "pierdolca aksamitnego" jest trudny do wyleczenia, właściwie - niemożliwy.
Taki sort...
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38728. 
Odnośnie wpisu numer: 38712

A mnie jako rowerzystę denerwują piesi spacerujący po ścieżce rowerowej i nierzadko z psem na długiej smyczy, która ciągnie się przez całą ścieżkę.
 Nikt [22]
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38727. 
Odnośnie wpisu numer: 38714

No i stało się! Główny sponsor Unii Susz odchodzi! Rezygnuje również z funkcji Prezesa klubu.
Krzysztof Bączek publicznie mówi o tym, że z władzami Susza nie da się współpracować. Z klubu swoje odejście zapowiedzieli także trener pierwszej drużyny i większość zawodników.
A teraz najlepsze, uwaga! Na scenę wkracza prezes ZUKu Niemkiewicz (ten sam od skażonej wody w Suszu) i proponuje na nowego prezesa Unii, Rafała Masnego, swojego pracownika - człowieka, który nigdy nie był z Klubem związany, nawet na mecze nie chodzi, w ogóle zastanawiam się czy wie na czym gra w piłkę polega. To jest kpina z kibiców, ale przede wszystkim z zawodników.
Podczas swojej autoprezentacji Masny powiedział, że jako pracownik jest skuteczny, bo udało mu zrobić porządek w ZUKu. Jaja sobie chłopak robi z ludzi.
Zamiast niszczyć Klub, powinni razem z Niemkiewiczem i tymi pseudo włodarzami zając się wodociągami. Ludzie wodę z bakteriami piją a ten po zebraniach się włóczy. Dzieci chorują.
Ludzie! Ludzie! Co w tym Suszu się dzieje? Won z taką władzą!
 kibic Unii Susz
 Susz, Środa 27-06-2018

38726. 
PILNE! WODA ZNÓW SKAŻONA!

Sanepid poinformował, że w wodociągu zasilającym Susz, Kamieniec, Ulnowo, Różnowo, Bronowo, Emilianowo (bez Róży), Michałowo, Adamowo, Dąbrówkę i Karolewo stwierdzono śladowe ilości bakterii kałowych z grupy coli (8 jednostek/100 ml).
Woda nadaje się warunkowo do spożycia, ale po przegotowaniu. Surowa woda z kranu NIE MOŻE być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych i nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów czy przemywania zranień.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-06-2018

38725. 
Odnośnie wpisu numer: 38721

Spokój, rozsądek, omijanie konfliktów i utarczek, rozsądne podejście w debatach Rady Miasta Iławy.
Gdy potrzeba - stanowczy sprzeciw.
Człowiek, z którym można współpracować.
Dlaczego ktoś taki ma zaraz być nazwany "nijakim"...?
Czy tylko dlatego, że nie szumi, nie robi spektaklu, awantury czy zadymy? Bardzo dobrze!
 Maurycy
 Iława, Środa 27-06-2018

38724. 
INNI PATRZYLI, ON DZIAŁAŁ

Gdy wszyscy stali i tylko z przerażeniem patrzyli, on pospieszył z pomocą! TOMASZ STRYJEK uratował 2-latka krztuszącego się cukierkiem w markecie. Dziecko traciło oddech i siniało. Wniosek: jednak częste próby samobójcze w więzieniach po coś są – przygotowują funkcjonariuszy do udzielania fachowej pomocy!
Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-06-2018

38722. 
Odnośnie wpisu numer: 37903

Do Burmistrza Adama Żylińskiego.
Widzę, że Pan czyta forum.
Pana pracownicy chyba sprawę olewają. Pisałem już o niepomalowanych progach zwalniających kilka miesięcy temu - np. brak malowania na ul. Bydgoska, Gdańska, Zielona. Pomalowano tylko centrum, a osiedla są gorszym sortem (modne słowo).
Słynna ul. Jasielska, czerwony zabytkowy domek - ułożono stare płytki, jest twardo, ale do nowego chodnika trzeba iść zygzakiem. Czy urzędnicy nie widzą śmiesznych chodnikowych zygzaków?
 Wojtek
 Iława, Środa 27-06-2018

38721. 
Odnośnie wpisu numer: 38719

Określenie "osoba niekonfliktowa" może oznaczać - nijaka, bez swojego zdania, a nawet tzw. wazeliniarz.
Denerwuje mnie ostatnio robienie na forum bezpłatnego Public Relations niektórym osobom.
Takie stwierdzenia, że ktoś się ponoć "sprawdza w działaniu" może też należałoby poprzeć konkretnymi przykładami zrealizowanych inicjatyw, osiągnięć, wyników. [...]
 Polka-iławianka
 Iława, Środa 27-06-2018

38720. 
DARIUSZ WOŹNICKI INFORMUJE KIEROWCÓW

Dariusz Woźnicki, właściciel sieci hurtowni i sklepów motoryzacyjnych „Auto-Części Woźnicki” w Iławie i regionie, informuje kierowców oraz komentuje planowane nowości i rozwiązania w przepisach ruchu drogowego.

https://www.kurier-ilawski.pl/kogel/Dariusz-Woznicki-informuje-kierowcow/5253
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38719. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

...a ja dodam, że Pan Przewodniczący Wojciech Szymański jest osobą, która w niekonfliktowy sposób pracuje dla dobra MIASTA IŁAWY a nie partii. Za to go cenię.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38718. 
STOP-CHAM...!

Ze zdjęć nadesłanych od czytelników wybraliśmy „mistrza” parkowania w iławskiej Galerii Jeziorak. Audi zablokowało aż 3 stanowiska i jeszcze spowodowało spore utrudnienie na drodze komunikacyjnej.
Absolutny karniak ubiegłego tygodnia!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38717. 
Odnośnie wpisu numer: 38705

Szanowny rodzicu, to co dzieje się w szkole w Kamieńcu nie jest winą Fundacji, bo każdy krawiec kraje jak mu materiału staje.
Całkowita i jedyną winę za taki stan rzeczy ponosi burmistrz Krzysztof Pietrzykowski wraz ze swoim zastępcą Zdzichowskim (zresztą pochodzący z naszej wsi), którzy szkołę zlikwidowali, bo uznali, że za dużo kosztuje, a dzieci wiejskie mało ich obchodzą.
Niestety, taki los spotkał także dwie inne szkoły z naszej gminy.
Przypomnę, że największą zwolenniczką likwidacji szkoły była nasza radna. To przecież ona w tym czasie stała na czele Komisji Oświaty i składała wniosek o jej likwidację.
Jedyną szansą poprawy tej żenującej sytuacji jest właściwie oddany głos w przy urnie wyborczej, a z tego co wiem są kandydaci, którzy o oświacie w gminie Susz myślą poważnie. Odwagi!
 rodzic
 Kamieiec, Wtorek 26-06-2018

38715. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

Jestem pisowcem, tzn. głosowałem od zawsze na partie prawicowe.
Kiedy 4 lata temu Adam kompletował swoją watahę, zawołał mnie do biura i nawija: biorę pana do swej grupy, ale w obawie, że pan odmówisz, wiedząc gdzie się wałęsałem dawniej na listach bez skutku. Pomyślałem sobie, niech stracę kolejny raz.
Zawołali mnie też pisowcy, bym na listach startował. Było już po przyjęciu angażu, choć przyznaję, że i tak z lokalnym PiS iść do wyborów tym razem zamiaru nie miałem. Zupełnie co innego, myślałem sobie, do Sejmu czy na Prezydenta głosować.
I gdyby wtedy po wygranych wyborach lokalnych każde z ugrupowań ciągnęło w swoja stronę aby tylko zawetować Burmistrza, mięlibyśmy masakrę naszego miasta w sensie rozwoju. Wedle powiedzenia: "Łabędź, szczupak i rak ciągnęli na wspak". Zatem każdy niech ciągnie swoje...
 Swój
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38714. 
Dramatyczne wydarzenie w Suszu.
Nie będzie IV ligi piłkarskiej.
Kurierzy, drodzy mieszkańcy Susza, sympatycy Klubu Unii Susz zajrzyjcie na Walne Zgromadzenie Unii Susz w środę 27. czerwca o godz. 18 na sali Centrum Sportu. Zobaczycie niesamowite widowisko wykonane na zlecenie obecnej władzy.
Prezes i sponsor Unii Susz, szanowany przedsiębiorca, rezygnuje z funkcji prezesa. Odchodzi do innego klubu, a wraz z nim czołowi zawodnicy.
Na decyzję prezesa Unii miał brak porozumienia z obecnym burmistrzem Pietrzykowskim.
Burmistrz Susza zamiast wspierać i głaskać lidera IV-ligowego klubu, budował wokół niego zły klimat. IV liga w Suszu to sukces, który upadnie, a klub skończy rozgrywki w B-klasie.
Upadek klubu tuż przed wyborami nie jest na rękę burmistrzowi Susza.
Po tajnych naradach wymyślił cwany plan. Nowym prezesem ma zostać pracownik komunalny, a w skład zarządu ma wejść szef CSIR wraz z jego oddanym fotografem i oddany burmistrzowi lokalny przedsiębiorca.
Nowy zarząd Unii będzie miał za zadanie utrzymanie opinii publicznej w przekonaniu, że to nie wina obecnie rządzących, że wszytko jest poprawnie robione.
Na Walnym Zgromadzeniu zabierze głos prezes. Zobaczycie ustawkę.
 wierny kibic Unii Susz
 Kamieniec, Wtorek 26-06-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 197 198 199 ... 358 359 360 następna ] z 360130771831


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.