Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

Forum

38348. 
SPRAWCA TRAGEDII BYŁ NAĆPANY

Kierowca, który śmiertelnie potrącił dwie 16-latki na rolkach, trafił do aresztu. Był pod wpływem kilku różnych narkotyków. Już wcześniej znajdował się w kręgu zainteresowania organów ścigania za pobicia i kradzieże.
O nowych faktach w tej bulwersującej sprawie czytaj w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-04-2018

38347. 
Odnośnie wpisu numer: 38345

Archiwa nie płoną.
Nikt już w Iławie i okolicach nie przeskoczy Leszka Olszewskiego, który na gorąco po Smoleńsku w felietonie „Nauka do wyciągnięcia” tak pouczał „równych mu intelektem” yntelydżentów (specjalnej troski) na temat doniosłego zachowania „bratniej Rosji”:

„Putin z Miedwiediewem zrobili ze swojej strony dużo więcej niż powinni. Należą się im wielkie słowa wdzięczności za tę pomocną dłoń w chwilach tak traumatycznych dla polskiego narodu.
Pisałem nie tak dawno, żebyśmy otworzyli się na Rosjan, wymienili się jako Iława grupami szkolnymi, zawarli jakąś partnerską umowę z Kaliningradem chociażby, wówczas wyśmiałem też prezydenta Kaczyńskiego za rusofobię. (...)”

Tak tak... Te słowa napisał Leszek Olszewski z Iławy.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 10-04-2018

38346. 
DZIEWCZYNY WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA!

W Ostródzie odbyły się Finały Mistrzostw Województwa LZS w halowej piłce nożnej kobiet. Podopieczne Piotra Dymowskiego zdobyły tytuł wicemistrza, przegrywając jedynie w finale rzutami karnymi z obrończyniami tytułu, drużyną LZS Durąg (gm. Ostróda).
Gratulujemy!
GKS Wikielec: Sandra Cyglicka, Monika Gralewska, Natalia Gralewska, Justyna Zabłotna, Alicja Wiktor, Martyna Nadolska, Julia Krzemieniewska, Basia Jankowska, Wiktoria Bagan, Weronika Chmielewska.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-04-2018

38345. 
Odnośnie wpisu numer: 19090

"Od 10 kwietnia roku 2010 jest inna Polska" - napisał w dniu 10 kwietnia 2010 roku Dziedzic z Chromakowa. I jest ta Polska dziś inna, lepsza, sprawiedliwsza.
Proponuję czytelnikom Kuriera, by przeczytali komentarze zamieszczane na forum tuż po 10 kwietnia 2010. Ciekawa lektura.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Wtorek 10-04-2018

38344. 
Odnośnie wpisu numer: 38324

Jeśli chodzi o wodę w Suszu, to faktycznie mamy ten sam problem.
Gdy przyjeżdża ktoś z zewnątrz nieodporny, to ma biegunkę.
Za każdym razem tak jest, więc nie sądzę, że to przypadek.
 Klara
 Susz, Wtorek 10-04-2018

38343. 
PIĘŚCIĄ W BRZUCH, BY POZBYĆ SIĘ DZIECKA

Reporterzy „Uwagi” TVN przyjrzeli się sprawie martwego noworodka przez 16-letnią matkę przyniesionego do szpitala w Nowym Mieście. Na jaw wyszły nowe szokujące fakty, jak ten, że dochodziło do uderzania pięścią w brzuch ciężarnej! Śledztwo dotyczy 17-latka, domniemanego ojca. Przyznał się do zarzutu.
Na zdjęciu Katarzyna Kotłowska, wychowawczyni Klaudii i Karola – rodziców dziecka. W najbliższym wydaniu Kuriera (od środy) porządkujemy ustalenia śledczych na temat tej tragedii.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-04-2018

38341. 
Odnośnie wpisu numer: 38331

Śmieci regularnie są wywożone na Osiedlu XXX-lecia.
Problemem są niektórzy mieszkańcy, którzy zostawiają pod śmietnikami stare meble i sprzęt AGD. Jest to wszystko rozbierane i rozrzucane przez poszukiwaczy różnych przydatnych jeszcze elementów, a potem resztki "wędrują" po osiedlu.
Natomiast ostatnio zaobserwowałam jak pewien "pan czyścioszek" po opróżnieniu puszki z piwem próbował wkopać ją w ziemię chociaż niedaleko był kosz.
Na spacerze: niektóre ławki obstawione pozostałościami po różnych napojach alkoholowych. A jak wyglądają kosze? Oczywiście, prawie puste. Po prostu niektórzy nie lubią porządku, źle się z tym czują.
 zdesperowana iławianka
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38340. 
A tak wygląda zaśmiecone podwórko na ulicy Jasielskiej w Iławie.
Zgłaszanie nic nie daje. Jakiś czas temu miała tutaj miejsce wycinka krzewów, która nastąpiła przy burzeniu muru więziennego, i pozostałości walają się do dziś.
Tu też mieszkają ludzie, którzy wyglądając przez okno chcą zobaczyć początki wiosny a nie śmieci, które zalegają przy kontenerach.
 Nataly
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38339. 
Odnośnie wpisu numer: 38337

Utylizacja śmieci - drogi interes.
Otóż, jak mi się zdaje, wykonawca firma KOMA ma ograniczony limit zwozu śmieci na wysypisko lub inne składowiska. Jest kontrolowana elektronicznie wjeżdżając na plac ze swym napełnionym majdanem. Jeśli przekroczy limit to zapłaci giga-karę.
Fama niesie, że KOMA wygrała przetarg kwotą aż o 600 tys. zł niższą za rok w porównaniu z ofertą iławskiego SPOMER-a. Wygrać żeby tylko wygrać (bo takie jest chore prawo od 10 lat). A potem przykręcimy śrubę. Jeśli taka jest prawda, to Iława może mieć problem, bo koszty będą rosły i opłaty od mieszkańców również.
Taki przykład, o co tutaj chodzi. Niemcy chętnie wypychają swe stare auta do nas, bowiem u nich bardzo droga jest opłata gdy właściciel stare auto oddaje na złomowanie, czyli utylizację. Niejednemu opłaca się zwyczajnie sprzedać auto do Polski, bo lepiej na tym wyjdzie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38337. 
Odnośnie wpisu numer: 38331

Ja mam wrażenie, że problem śmieci w Iławie to nie tylko cmentarze.
Wczoraj w całym mieście wszystkie śmietniki były czubate o śmieci które, gdy tylko wiatr zawiał, zaczynały sobie "spacerować" po mieście. Wątpię też, by było to spowodowane wolną niedzielą i tłumami spacerujących rodzin po mieście.
Odkąd mamy w Iławie inną firmę odpowiedzialną za wywóz śmieci (KOMA) zaczynamy tracić to, co przez lata było naszą chlubą i dumą: porządek.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38336. 
SZCZEPIĆ DZIECI CZY NIE...?

Dzieci do 5. roku mogą skorzystać w Iławie z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom (bakterie zapalenia płuc i opon mózgowych).
Nie brakuje jednak głosów, że szczepionka może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Przeczytajcie interesującą rozmowę z ROMANEM ŻURALSKIM, znanym pediatrą (strona 7).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-04-2018

38333. 
Odnośnie wpisu numer: 38323

Szanowny pracowniku socjalny MOPS.
Przedstawione przez Panią/Pana dane są nieprawdziwe, bo dotychczas koszt usługi przy dochodzie 1400 zł wynosił 3,94 zł za 1 godz. A obecnie, czyli od 1 maja br. 6,84 zł za 1 godz.
Załóżmy, iż przeciętna to 42 godziny robocze w miesiącu czyli wyliczenie jest następujące:
- dotychczas: 3,94 zł *42 godz = 165,48 zł
- będzie : 6,84 zł * 42 godz = 287,28 zł
Różnica to 121,80 zł. Tą kwotę można by było przeznaczyć na dodatkowe opakowanie pampersów jakże niezbędnych gdy nie można samodzielnie skorzystać z toalety...
I jeszcze jedno. Koszt odpłatności 100% to 21,37 zł/godz od maja br. - a było 19,68 zł. Rozumiem, że ta kwota musi być waloryzowana ze względu na rosnące koszty, tylko dlaczego wzrost jest tak znaczny?

* * *

Źle zrozumiał Pan moją wypowiedź. Otóż jestem po prostu zaskoczona tak znacznym wrostem opłaty. Powtarzam: znacznym, a nie iż chciałabym aby ktoś coś dokładał. Nie jestem już młoda i życie nauczyło mnie iż najlepiej liczyć na siebie.
I jeszcze jedno: życzę Panu, aby był Pan tak troskliwy dla swoich rdziców jak ja dla swojej mamy - przykutej do łóżka obłożne chorej od 20 lat.
Moje życie kręci się wokół mamy, bo tak musi być. Moja mama kiedyś też się o mnie troszczyła.

* * *

Z ciekawości zerknęłam na ceny w Warszawie (dzielnicy Wola). Oto co głosi uchwała tamtejszej Rady: "(...) Usługi opiekuńcze stawka za 1h - 17,75 zł (...)".
Natomiast Iława ma stawkę za 1 godzinę aż 21,37 zł (na podst. uchwały nr LI/432/18 Rady Miejskiej w Iławie z dnia 26 lutego 2018 r.)
 zdesperowana iławianka
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38332. 
W TVP1 film "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze.
Obserwuję lokalne media społecznościowe i nie wierzę własnym oczom. Lokalne lewaki, z "niedorzecznikiem szpitala" na czele, milczą. Żadnych komentarzy i prześmiewczych postów? Rano byłem skłonny założyć się o milion dolarów, że lewaki będą dziś wyć jak psy do księżyca, a tu klops.
 nie lewak
 Iława, Niedziela 08-04-2018

38331. 
CMENTARZE W ŚMIECIACH

Tego już za wiele: iławskie cmentarze dosłownie toną w odpadach.
Z powodu kary nałożonej na firmę KOMA, która wywoziła z nich ZBYT DUŻO (!) nieczystości, problem się pogłębia. Czujecie paranoję w tym systemie?
Więcej czytajcie na stronie 4. bieżącego wydania Kuriera!
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 08-04-2018

38330. 
Dziś niedziela bez handlu. Większość sklepów, głównie zagranicznych marketów, jest dzisiaj zamknięta.

W każdym miesiącu są dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14. Oznacza to, że w 2018 roku Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.

Kolejne niedziele bez handlu to: 15 kwietnia i 22 kwietnia.
 Kolega Skaner
 Iława, Niedziela 08-04-2018

38329. 
WYPALAJĄ TRAWY, CHOĆ TO BEZ SENSU

Nawet pod blokami mieszkalnymi w samym mieście Iławie ludzie wypalają trawy. Tak było choćby w piątkowe popołudnie na ul. Skłodowskiej. Mimo że ten proceder nie ma żadnego sensu, to co roku nie brakuje podpalaczy, którzy potem tracą kontrolę nad ogniem i uciekają. Czyżby chodziło tylko o zaspokojenie piromańskich ciągot? A może Wy wiecie, jaki jest sens w wiosennym wypalaniu traw?
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 07-04-2018

38328. 
Odnośnie wpisu numer: 38326

Proszę szanowanego Pana o uwagę.
W czasach obecnych rodzice skaczą wokół krnąbrnych dzieci, uchylając im wszystkiego co tylko mogą. Oczywiście w obawie, by ich nie opuściły na starość. Dzieci nie są wychowane w szacunku do swych rodziców przez tychże rodziców. Dzieci są nietykalne, szantażując rodziców we wszystkim, w każdej zachciance. Dzieci ustawiają rodziców do ściany jak do rozwałki. Oby tylko nie wyrzucili ich na śmieciowisko do umieralni.

 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Sobota 07-04-2018

38327. 
Odnośnie wpisu numer: 38318

Plac zabaw przy plaży.
Tylko czekać aż rura pęknie! Dlaczego nikt nie reaguje? Krzywiznę widać gołym okiem, rura musi być mocno nadwyrężona.
O pajęczynie i śrubach wystających z ziemi szkoda gadać. Sezon już się zaczął a ktoś nadal śpi snem zimowym.
 rodzic [249]
 Iława, Sobota 07-04-2018

38326. 
Odnośnie wpisu numer: 38323

Ludzie, co się z Wami porobiło?
Czy roszczeniowość wzrosła do tego stopnia, że dzieci nie poczuwają się już do niczego? Czy chodzi o to, by brać emeryturę babci i narzekać jak mało z państwowych pieniędzy idzie na pomoc? To naprawdę niewielki wydatek za taką pomoc.
3,42 zł × 2 godz. - 6,84 zł na dzień × 5 dni w tygodniu (zakładam, że w weekendy mamą zajmuje się troskliwa córka) tj. 34,20 zł na tydzień x 4 tygodnie w miesiącu = 136,80 zł przy emeryturze 1400 zł na rękę dla babci samotnie mieszkającej. Wielki koszt?
Osoba we wspólnym gospodarstwie, gdzie dochód jest znacznie wyższy, bo na jedną głowę przypada 1400 zł płaci średnio, licząc minimum 2 godz.  17,10 zł x 2 godz. = 34.20 zł x 5 dni w tyg. = 171.00 zł x 4 tyg. = 684 zł. Zakładając że mieszkają 2 osoby,  mające razem 2 800 zł - 684 zł = 2 116 zł tyle zostaje. 
Czy to zdzierstwo? Na pewno nie, to tak naprawdę minimalne koszty. Skoro posługuje się Pani internetem, proszę spojrzeć na ceny opieki w Polsce i wtedy napisać komentarz.
Dlaczego ja, podatnik, mam ponosić znaczny koszt opieki nad Pani mamą? To się jej należy od Pani, bo opieka nad rodzicem wpisana jest w scenariusz życia każdego z nas! Czemu żąda Pani ponoszenia kosztów opieki z budżetu nas wszystkich?
Nie rozumiem skąd u ludzi bierze się ten trend, że państwo ma wszystko zapewnić, na wszystko dać, spełniać wszelkie potrzeby? A co z nami? Ilu z nas zakasa rękawy i bierze się za pracę, nie oglądając na innych? Na starość rodzicom powinny pomagać dzieci, jako zwrot tego, co otrzymały od nich przez całe życie.
Taki jest naturalny porządek życia, proszę Pani...
 podatnik [69]
 Iława, Sobota 07-04-2018

38325. 
Odnośnie wpisu numer: 38322

Trzymajcie w policji dalej takich paździochów i inne moczymordy, które narąbane na służbę przychodzą, to nie wiem czy młodzi zechcą do was do pracy przychodzić.
I jeszcze ten udawany bezład i te kombinacje w "szukaniu" sprawcy tego wypadku z podejrzeniem na policjanta nawalonego jak bombowiec. No i ta ucieczka z miejsca zdarzenia.
Już dziś widzę, że was nie uratuję. Nawet PiS nie pomoże. Tu na zaraz jest potrzebna dyktatura komisarzy z zewnątrz. Towarzystwo trzeba chwycić mocno za twarz.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 06-04-2018

38324. 
Czy z wodą w Suszu jest wszystko w porządku?
Przyjechałam z małym dzieckiem do rodziców i od 3 dni dziecko płacze, ma problemy z brzuszkiem... Z kranu leci woda w kolorze herbaty.

* * *

Nie wiem czy jest to bezpośrednia przyczyna problemów, bóli brzucha, czy ich przyczyną jest jakiś wirus.
Słyszałem, że aby poprawić jakość wody w Suszu konieczna jest wymiana wodociągów w obrębie starego miasta i samej siedziby ZUK na ulicy Kajki, co wiąże się z rozkopaniem wyremontowanych w ubiegłym roku ul. Kajki i części ul. Iławskiej.
[...] Pytanie do ZUK-u jak i burmistrza Susza. Dlaczego nie wymieniono tych instalacji podczas niedawnego remontu dróg?
 Gość
 Susz, Piątek 06-04-2018

38323. 
Odnośnie wpisu numer: 38320

Przy dochodzie 1400 zł netto odpłatność za usługi opiekuńcze świadczone przez MOPS w Iławie wynosiła:
- dotychczas dla osoby samotnie gospodarującej 15%, tj. 2,36 zł za 1 godzinę usługi
- obecnie jest to koszt 20%, tj. 3,42 zł za 1 godzinę usługi.

W sytuacji wspólnego gospodarowania, czyli na każdego członka rodziny przypada 1400 zł netto, to koszt usługi wygląda następująco:
- dotychczas 60%, tj. 9,44 zł za 1 godzinę usługi
- obecnie jest to koszt 100%, tj. 17,10 zł za 1 godzinę usługi

W razie wątpliwości i pytań zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie przy ulicy Grunwaldzkiej 6a.
 pracownik socjalny MOPS
 Iława, Piątek 06-04-2018

38322. 
ANTYREKLAMA DLA POLICJI I... MIASTA

Gęstnieje atmosfera wokół groźnego wypadku z udziałem VW należącego do policjanta z Iławy. Sprawca uciekł.
Telewizja TVP 1 stawia pytanie: „Czy policja kręci?”. Śledztwo przejmuje prokuratura z Elbląga i apeluje do świadków o kontakt, a do redakcji „Kuriera” docierają nowe bulwersujące informacje. Czytaj więcej o szczegółach na stronie 3.
Do śledztwa włączyło się również Biuro Spraw Wewnętrznych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kontakt: 89-522-56-81.
Powiadom znajomych, pomóż w śledztwie!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-04-2018

38321. 
Odnośnie wpisu numer: 38319

Czekają nas ciekawe derbowe pojedynki piłkarskie w IV lidze nie tylko pomiędzy Jeziorakiem Iława a GKS-em Wikielec.
Jest jeszcze Unia Susz, jest Motor Lubawa, a być może będzie również Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 06-04-2018

38320. 
"Podziękowania" dla Rady Miasta Iławy!
Uchwałą z dnia 26 lutego w sprawie odpłatności za usługi pielęgnacyjne świadczone przez MOPS znacznie podwyższono opłaty. W przypadku mojej mamy wzrost o 100% przy emeryturze 1400 zł. "Brawo"! Nie ma to jak wyciąganie pieniędzy od niepełnosprawnych w stopniu znacznym z głęboką demencją i pieluchowanych.
Tymczasem w takiej Ostródzie stawki pozostały prawie bez zmian.
 zdesperowana iławianka
 Iława, Piątek 06-04-2018

38319. 
SROGIE LANIE. SMUTEK I RADOŚĆ

Jak tak dalej pójdzie, to kibice piłki nożnej zobaczą jeszcze w tym roku pojedynek derbowy Iławy i Wikielca. Pogodzi sąsiadów IV liga. Niestety? A może dobrze? Po przerwie zimowej Jeziorak nadal jest na fali wznoszącej, a GKS nie przerwał pasma zbliżania do spadku. Czego brakuje ekipie kapitana Sobocińskiego?
Przegląd wydarzeń sportowych zobacz w Kurierze na stronach 38-39-40.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-04-2018

38318. 
Odnośnie wpisu numer: 38304

...proszę się nie dziwić.
Stan infrastruktury miejskiej w Iławie jest nie tylko zimą degradowany przez nieprofesjonalne utrzymanie.
Jeśli na ścieżkę wjeżdża ciągnik URSUS C-360, który waży blisko 4 tony, a za sobą ciągnie przyczepę z piachem o wadze prawie 10 ton, to i tak się dziwię, że te ścieżki piesze i rowerowe odnoszą stosunkowo niewielkie, choć dokuczliwe „rany”.
Kolejna, jeszcze gorsza sytuacja. Jeśli ciągnik pcha przed sobą pług, który jest za szeroki w stosunku do szerokości ścieżki i przez to sunąc opiera swoje boki na krawężnikach, osłabiając i wyrywając w ten sposób wiele fragmentów – to ja tu widzę nie tylko cieniznę wykonawczą, ale grandę. Skandaliczną grandę!
Firmy EKO i SPOMER chcą wykonać robotę jak najmniejszym kosztem, ale nie rozumiem dlaczego Wydział Utrzymania w ratuszu pozwala na taką fuszerkę!
Panie burmistrzu, podatnik widzi i dostaje szału, że musi płacić za takie partactwo. Tak dalej być nie może!
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38317. 
Wreszcie Jarosław Kaczyński poszedł po bandzie, a powinien jeszcze więcej powiedzieć.
Powinien być koniec z radnymi w mieście i powiecie. Starczy nie więcej jak 5 mądrzejszych! A nie 20 darmozjadów i bez sensu gadających o tym czy o tamtym. Obniżyć ekwiwalent radnego do symbolicznych 200 złotych, ustanowić jednego z-ce przewodniczącego rady, ale nie za 1200 zł, a za taką samą kwotę jaką ma radny, może o 100 zł więcej. Wyrażać zdanie można w roli radnego.
Gadanina na radzie to nic innego jak czcze ględzenie nic nie warte. I tak radni klepną to, co Burmistrz postanowi.
Wniosek, o ile chce obywatel złożyć, niech idzie do kancelarii burmistrza, gdzie oczekuje was piękna pani, by zostawić na papierze. Sprawdzałem! Burmistrz go rozpatrzy i na piśmie odpisze do domu. A czasem jeśli wniosek łepski, to zrealizuje po 4 latach leżenia w szufladzie, albo i szybciej. A radni czekają ze swoimi wnioskami nie po 3 lata, a po 3 kadencje, czyli od 8 do 12 lat.

 Marszałek
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38316. 
Straż Graniczna na Warmii i Mazurach w I kwartale br. przeprowadziła 69 kontroli legalności zatrudnienia obcokrajowców. Wyniki: 106 nielegalnych imigrantów głównie z Ukrainy, kara łączna 55 tys. zł na 26 pracodawców czyli średnio 518 zł za głowę, a nieco ponad 2100 zł na przedsiębiorcę.
No szał...
Parę dni temu raport NIK podał jasno, że rząd nie kontroluje migracji ze Wschodu a system jest pełny luk.
W tym czasie naturalny wzrost płacy jest zatrzymany a Polacy wciąż masowo są zmuszani do migracji na Zachód.
Jestem ciekaw ile z tych firm to nasi lokalni biznesmeni, którzy zostali zwolnieni z podatków przez nasze lokalne jednostki samorządowe?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38315. 
Odnośnie wpisu numer: 38313

[...] A sprawdź dokładnie jakie podatki są nałożone na paliwo.
Kolejnego podatku na to samo chcesz?
 Obywatel
 Powiat iławski, Czwartek 05-04-2018

38314. 
U wojewody w Olsztynie trwa gorąca walka o dodatkowe pieniądze na drogi lokalne.
Rząd przeznaczył na ten cel ekstra 500 mln złotych. Nasze województwo dostało z tego blisko 30 mln złotych. Termin jest bardzo krótki, bo tylko do 16 kwietnia, dlatego program jest skierowany do samorządów, które mają gotowe wnioski.
Dobrze, że oprócz gadania niektórzy nasi samorządowcy potrafią jeszcze coś konkretnego załatwić dla miasta/gminy.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38313. 
Odnośnie wpisu numer: 38310

Gdyby rząd Morawieckiego postawił się tam gdzie trzeba, tzn. nie odstąpił i nie ulegał hultajskiej opozycji, wprowadzając 20 groszy od każdego litra paliwa, to miliardy byłyby do przodu na remonty dróg lokalnych [...], na ścieżki przy drogach. Byłoby bezpieczniej.
W zamian za to dałbym spokój trupom generalskim, dałbym spokój ubecji powiatowej, ale za pyski zabrał się za ubecję z wyższej półki, boć to ona mordowała opozycję, a nie ci, którzy byli w paszportach na przykład. Albo sprzątaczkami. Zapamiętajcie, że każden ubek ma rodziny wnuki i to one wracają do nich i się cieszyli, że dziadziuś dobry do kieszonki dawał, a teraz nie da, tylko buntuje. [...]
To są bardzo delikatnie sprawy i to one zadecydują, że PO-mioty wrócić mogą do władzy, albo PiS po wygranej nie będzie miał z kim koalicji stworzyć. Naród szybko zapomina co dobre, co dostał i że gospodarka idzie do przodu. [...]
 Komisarz
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38312. 
Samorządy wszystkich szczebli musiały do 1 kwietnia przyjąć uchwały w sprawie podziału na okręgi w jesiennych wyborach.
Jak wygląda ten podział w naszym regionie? W Iławie? W poszczególnych gminach powiatu iławskiego?
 kreator wizerunku
 Gromoty, Czwartek 05-04-2018

38311. 
ŁAŃCUCHOWE DRAMATY

Tylko w ubiegłym miesiącu inspektorzy OTOZ Animals odebrali kilka psów nieodpowiedzialnym właścicielom, którzy zadawali im cierpienie. Okrutni ludzie tłumaczą się w prowadzonych przez policję postępowaniach, a czworonogi dzięki zaangażowaniu pracowników iławskiego schroniska dochodzą do siebie... AMORA odebrano po tym, jak 10 lat żył na łańcuchu. Miał ogromną ranę na plecach. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli miał konieczną operację i wraca do zdrowia!
Więcej przypadków i ścieżki pomocy – w Kurierze na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-04-2018

38310. 
Odnośnie wpisu numer: 38307

Trzeba o tym mówić.
Łąkorz koło Biskupca Pomorskiego - skąd moi znajomi. Rozjeżdżają nas nie tylko samochodami i nie tylko za dnia. A wieczorem to uchowaj Panie Boże. Od dróg trzymać się z daleka. Kto realnie myśli, że jest bystry, potem kontestuje tragiczne chwile.
Ostatnie 25 lat to rozwijanie i udoskonalanie BEZPRAWIA TOTALNEGO. Postawy obywatelskie zostały sprowadzone do zera przez organizacje kolaborancko-mafijne. Ludzie zniewoleni i bez szans na sprawiedliwość w sądach. Sędzia kradnie przed kamerami, nie ma sprawy, roztargniony.
Na drogach agresja i łapówkarskie umiejętności kierujących, bezkarność totalnych. [...]
Bezprawie, totalna destrukcja. Opozycja lewacka nawołuje do niepłacenia abonamentu, do niehonorowania sądów (chyba że z kasty), do totalnej obstrukcji państwa. Niestety PO-zostałości są tak głęboko negatywne, że gdzie nie spojrzysz tam bagno po uszy. Ludzie giną, a przestępstwa na drodze popełnia co drugi kierujący, ale nie są wyłowione. Bo kto z nas nie przekracza np. szybkości? A ilu jeździ po alkoholu czy prochach, tylko nie wykryci. W tym też policja, co uchodzi im wielokroć na sucho, jak choćby ostatnia głośna sprawka policjanta w Iławie, który uciekł z wypadku. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Środa 04-04-2018

38309. 
Odnośnie wpisu numer: 38298

Ormowiec, skoro masz takie informacje to je przedstaw.
Dowiemy się jak to jest faktycznie. [...]
 Janusz
 Iława, Środa 04-04-2018

38308. 
Odnośnie wpisu numer: 38306

I widzi Pan Marek jak to jest...
Znajdzie się taka fanatyczna "cholera" i człowiekowi nie da spokoju.
Ciężki los artysty, oj ciężki!
 Nikuś
 Iława, Środa 04-04-2018

38307. 
DRAMAT! ZGINĘŁY DWIE NASTOLATKI NA ROLKACH

Miały po 16 lat. MARTA i JULIA były przyjaciółkami. Gimnazjalistki były bardzo lubiane. Wybrały się na rolki, ale ostatni dzień ferii wielkanocnych okazał się dla nich tragiczny... Kierowca audi, który je potrącił po zmroku w Łąkorzu koło Biskupca, ma 28 lat. Wstępne badania wykazały, że mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych.
O szczegółach tej bolesnej tragedii przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-04-2018

38306. 
Odnośnie wpisu numer: 38292

Czytałam, czytałam!
Pan Marek to wariat, pozytywnie zakręcony wariat.
Świetny artysta, nietuzinkowy kompan i entuzjastyczny gawędziarz.
Brawo Panie Mareczku! Gratulacje! Jestem Pana oddaną fanką.
 Krystyna
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38305. 
NAGŁY ZGON ZATRZYMANEGO NA KOMENDZIE

Dramat! Zatrzymany w nocy nietrzeźwy 29-latek zmarł dziś (we wtorek) w celi iławskiej komendy policji. Nie pomogła interwencja dwóch zespołów ratownictwa medycznego, które przez godzinę reanimowały mężczyznę.
Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38304. 
Po zimie stan promenady spacerowej i ścieżki rowerowej nad rzeką Iławką to katastrofa.
Najgorzej jest na odcinku od kładki pieszej koło cerkwi [ul. Jagiellończyka] w kierunku młyna [ul. Kościuszki]. W polbruku pojawiły się... dziury.
 spacerowicz regularny
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38303. 
URATOWALI KOTKA. DOBRY UCZYNEK

Na czarnego dachowca uwięzionego od kilku dni na drzewie zwrócili uwagę mieszkańcy (Iława, ul. Sobieskiego). Strażacy w Wielką Sobotę zdjęli przerażone zwierzę z konaru, bezpiecznie przetransportowali na ziemię i wypuścili na wolność. Taki to wielkanocny dobry uczynek!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38302. 
Odnośnie wpisu numer: 38301

Na tak ogromne ilości kartonów i plastyków to nikt nie zdąży wywieźć.
A kartony się kroi, łamie, a nie całe pudła wyrzucać; a plastyki się gniecie i zakręca, nie 5-litrowe baniaki wrzucać; a do pojemników z plastykami, szkłami i papierami nie wrzuca się padliny kości i pampersów. Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć pandemię zarazy. Do tego uchodźcy w Europie z ich bagnem śmieci...
Inna sprawa. Dlaczego sprzedaję się alkohole w małpkach, 2-setkach? By ich przed blokami po wypiciu wyrzucać. Jakie państwo tak postępuje, by rozpijać swój naród? Przecież obywatel ma motywację do rozpijania się i patologii.
Dlaczego tych buteleczek się nie skupuje? Dlaczego nie ma więcej skupów makulatury i szkła? Dlaczego sklepy nie skupują butelek nieswoich?
Gadał dziad do obrazu...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38301. 
Tak wyglądały śmietniki na Wielkanoc...
Przy ulicy Kopernika w Iławie tak jest cały czas. A stare choinki od czasu Bożego Narodzenia zalegają...
Zawsze było czysto gdy obsługiwała nas iławska firma EKO, a w tej chwili przez nie wiadomo skąd firmę KOMA jest wielki wstyd gdy ktoś do nas przyjeżdża na parking. Wygląd dosłownie jak u Cyganów...
 Ola
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38300. 
Chciałbym się dowiedzieć co dzieje się z księdzem Michałem Kalittą, który już dość dawno został z Lubawy przeniesiony. [...]
Będąc przejazdem w mojej rodzinnej Lubawie zawsze uczestniczyłem we mszach prowadzonych przez ks. Michała.
 lubawianin z pochodzenia, lat 53
 Toruń, Wtorek 03-04-2018

38299. 
UWAGA KIEROWCY!

Remont parkingu Galerii Jeziorak w Iławie.
Zamknięcie wjazdu – od wtorku 3 kwietnia.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 02-04-2018

38298. 
Odnośnie wpisu numer: 38293

W tym temacie to się trochę wie i ma informacji.
[...]
Drugie i trzecie miejsce to również "artyści", ale w sztuce ciułania głosów.
[...] Bo mają taki ciąg na afisz, jak ćma do światła.
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 02-04-2018

38297. 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38296. 
WIELKANOC NASZYCH VIP-ÓW

Zaprosili nas do swojej świątecznej kuchni: Anna Węgłowska, Ewelina Tuchalska, Lidia Wijata, Beata Grzechnik, Daniela Wysocka, Ewa Wiśniewska, Gabriela Lichaczewska, Ella Czujkowska-Neścior, Anna Banaszek, Anna Lewicka, Adam Kopiczyński.
Czytaj na stronach 10-11 w świątecznym wydaniu „Kuriera Iławskiego”.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38295. 
PROGRAM „TELEWIDZ” NA ŚWIĘTA!

Jak co tydzień mamy dla Ciebie poręczny, zgrabny i zszyty dodatek telewizyjny formatu A4. Wyjmij go ze świątecznego wydania gazety „KURIER IŁAWSKI” i wygodnie korzystaj przed telewizorem.
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38294. 
TONIEMY! POMOCY!

Czy to droga na Syberię? Ależ nie! Zaledwie rzut kamieniem od Iławy, odcinek ze Stanowa na Prasnetę. [ 🚘 ]
Sami zobaczcie w Kurierze wstrząsający obszerny fotoreportaż o stanie dróg w naszym regionie (na stronach 24-25).
A czy czy Twój wójt lub burmistrz zadbał o Twoją drogę lokalną?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 30-03-2018

38293. 
Odnośnie wpisu numer: 38273

Rozumiem, że te drugie i trzecie miejsca to ponury żart czytelników.
[...]
Jakie Ona ma osiągnięcia? A jakie osiągnięcia ma On? Czym zasłynęli?
Przepraszam, może czegoś nie wiem, ale chętnie się dowiem.
 Stachu
 Iława, Piątek 30-03-2018

38292. 
Odnośnie wpisu numer: 38273

MAREK KAŁUŻA: „Mam w sobie tęsknotę za pięknem”

Co ma do powiedzenia charyzmatyczny Marek? Oto fragment redakcyjnej rozmowy z „Człowiekiem Roku 2017”. Od lat pasjonat rzeźbiarstwa, pedagog „Kuźni Talentów”. Skutecznie motywuje innych do zamieszkania w naszych okolicach!
Wciągającą rozmowę z artystą oraz inne ciekawe materiały znajdziecie na stronach 6-7 w papierowym, świątecznym wydaniu „Kuriera”.

https://www.facebook.com/kurier.regionu/videos/vl.199914604105402/1890526750981074
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-03-2018

38291. 
Odnośnie wpisu numer: 38288

Wystarczy być na bieżąco z „Kurierem”.
Wiedziałbyś, nie błądził, nie plótł od rzeczy.
Tak ci dopomóż Bóg – na Golgocie rozpaczy.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 29-03-2018

38290. 
ZENEK POWRACA! NOWE GWIAZDY NA LATO!

Znamy kolejne gwiazdy muzyczne, które wystąpią w regionie Iławy.
W Siemianach zaśpiewa Ania Dąbrowska, DeMono i Ania Rusowicz, zaś w Kisielicach – Zenek Martyniuk, Don Vasyl Junior, Cezary Pazura oraz didżej C-BooL. Jest dobrze? Będziecie?
Więcej detali przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 17.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-03-2018

38289. 
Odnośnie wpisu numer: 38287

Ad vocem do komentarzy na temat tzw. obyczajów i muzyki pop. [...]
Uważam, że już nie ma dzisiaj artystów.
Dzisiaj to kicz, playback, chłam i syf - żadnych słów, prymitywna muzyka, prostackie i chamskie teksty, budowanie emocji na przegięciu. [...]
Każdy teledysk to cycki, dupa, auto, plaża. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 29-03-2018

38288. 
Tyle było zamieszania i krzyku ze zwolnieniem przez Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka [...] pani urzędnik tuż przed odejściem na emeryturę.
Tyle szumu, sprawa poszła do sądu i co?! Jakoś ucichło. [...]
 Dariusz
 Iława, Środa 28-03-2018

38287. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Dariuszu, przy okazji nieudolnej i dość prostackiej próby wyżycia się na Burmistrzu Iławy, udało Ci się jednak, choć wbrew swym intencjom, dokonać jakże wnikliwej oceny artystycznej disco polo, które tylko przez pomyłkę niektórzy nazywają muzyką.
W całości podzielam Twoją jakże słuszną opinię, że jest to "muzyka dla idiotów", realizowana w szczególności dla "tępych kmiotków" przez "pseudogwiazdy", czyli "prymitywów sceny".
Absolutnie nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że ta pseudomuzyka jest sprowadzana do Iławy po to, by "ją żarły niekulturalne świnie". Porównanie takie jest bowiem na wskroś niesprawiedliwe wobec tych sympatycznych przedstawicielek trzody chlewnej z ryjkami i zakręconymi ogonkami. A to dlatego, że żadna szanująca się, kulturalna, prawdziwa świnia nigdy by tak nisko nie upadla, by słuchać z radością i uwielbieniem czegoś tak prymitywnego jak disco polo, które staje się niestety symbolem poziomu "kulturalnego" wielu mieszkańców Iławy i terenów ościennych.
 melo-man
 Iława, Środa 28-03-2018

38286. 
UWAGA! FAŁSZYWI INKASENCI

Wchodzą, niby sprawdzają liczniki wody, a kradną z półek i stołów!
Ostrzegaj znajomych!
Szczegóły na stronie 3 w bieżącym papierowym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 28-03-2018

38285. 
Odnośnie wpisu numer: 38281

Obywatelu Marcinie!
Jesteście, obywatelu, do tyyyyłu, bowiem weszło w życie młode pokolenie wychowane na "wartościach europejskich", czyli zbiorze demoralizujących przykazań marksistów. Czyli że: absolutna wolność (także z wchodzeniem drugiemu na głowę, przemoc); wszystko konsultuj, nic naprzód beze mnie bo takie mam prawo braku dyscypliny (nie zrobisz nic, nawet kosza na śmieci nie posadowisz); albo większość parlamentarna może rządzić, owszem, ale tylko tak jak zaakceptuje opozycyjna mniejszość. Właściwie mamy nawrót do czasów "liberum veto".
Czy obywatel słyszał coś jaka była wolność za rewolty październikowej w Rosji za towarzysza Lenina? Wtenczas panowała "prawdziwa wolność". Kobitka, gdy się jej chłop już nie podobał, szła do komisarza ludowego po kwit i dostawała z marszu rozwód. Taka kobitka-komunistka miała tylko jeden obowiązek: oddawania się każdemu komuniście. Hulaj dusza - piekła nie ma!
To dlatego dzisiaj komuniści pragną prawa do swobodnego uśmiercania zarodków ludzkich, żeby sodomia mogła na hektary spływać rozpustą bez żadnej odpowiedzialności, a niepotrzebne wyskrobki pozbywać się jak resztki patroszenia ryby na obiad.
Ale uśmiercanie malutkiego człowieka najgorsze jest dlatego, że atakuje nawet nie tyle wątłe i niewinne ciało zabitego dzieciątka, ale duszę sprawcy żyjącego! I porywa ją w odmęty szaleństwa piekielnego!
 Marszałek
 Iława, Środa 28-03-2018

38284. 
Odnośnie wpisu numer: 38278

Skuteczność "konsultacji społecznych" widać na przykładzie problemów Pani Zofii z ulicy Zielonej, której wspólnota nie wyraziła zgody na montaż windy. [strony 4-5]
Mieszkając w mieście i miejscu o ograniczonej powierzchni musimy iść na kompromisy w kwestii lokalizacji takich obiektów jak POL-MAK. Z jednej strony praca dla mieszkańców, ale też i lokalne podatki zwiększające zasobność kasy miejskiej. Z drugiej jakaś uciążliwość zawsze będzie nie będę tu definiował jaka, gdyż to zależy od obiektu. Nawet super impreza w parku może być uciążliwa dla okolicznych mieszkańców. Ludzie przecież pracują w różnych godzinach i wtedy, gdy my chcemy się bawić, oni potrzebują odpoczynku i spokoju. Są też np. ludzie chorujący, którym może to przeszkadzać.
Wielu przeciwników POL-MAKU z okolicznych osiedli chętnie zgodziłoby się na inną lokalizację tej inwestycji, niech innym przeszkadza. Brak zgody na lokalizację w mieście może spowodować, że inwestora przejmie inna gmina, może iławska, a może dalej. Efektem będzie ucieczka kasy.
Myślę, że nie stać nas na przepędzanie inwestorów w inne miejsca. My jako miasto też potrzebujemy kasy. A inwestorzy często swoje inwestycje lokują w mniejszych miejscowościach, gdzie jest taniej i nie ma takiego oporu mieszkańców jak w przypadku fabryki POL-MAK.
 ZOK
 Iława, Środa 28-03-2018

38282. 
9 SĄSIEDZKICH SCHODÓW DO WOLNOŚCI

Zofia Gula nie jest w stanie bez pomocy straży pożarnej wydostać się z bloku, aby pojechać na cotygodniową chemioterapię. Do jej nowego mieszkania od IPB przy ul. Zielonej w Iławie (miało być bez barier) prowadzi 9 schodów. Ze schodołazu małżeństwo nie jest w stanie skorzystać, a na montaż schodowej windy nie zgadzają się... inni lokatorzy wspólnoty mieszkaniowej.
Więcej o tej bulwersującej sprawie czytaj w Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 27-03-2018

38281. 
Odnośnie wpisu numer: 38278

No i gdzie w tamtej wypowiedzi jest irytacja?
Facet odpowiada logicznie i konkretnie. A gdzieś Ty widział, by uzgadniać z mieszkańcami powstanie fabryki w miejscu do tego przeznaczonym...?
Chyba się już do końca w głowach poprzewracało ludziom od dobrobytu!
Czy to taki nowy styl rządzenia ma być? Pytać wszystkich o wszystko bez wyjątków? W takim razie powodzenia!
Jakich "nas"?
Ktoś do cholery wybrał burmistrza (suweren, mieszkańcy) by ZARZĄDZAŁ miastem, nie cackał się z każdym sprzeciwem. Demokracja to większość, szanowny panie, a nie byle certolenie się po kątach z grupką "młodych gniewnych" [...].
Całe szczęście, że Burmistrz Iławy to konkretny facet, a nie pacynka z głową w chmurach.
 Marcin
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38280. 
Odnośnie wpisu numer: 38233

Pamiętacie tego intelektualistę z Partii Obietnic, gdy się nagrał na taśmę?
Minister Włodzimierz Karpiński PO: "Chuj z tą Polską Wschodnią!" (2014).
Tak było...
Teraz przyjechał do Iławy i ciągle ziewał. Dobrze, że tylko tyle. Mógł zabić.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38279. 
Odnośnie wpisu numer: 38277

Panie Marszałku!
Powiem krótko i dosadnie: jeśli ktoś będzie się chciał przypier... to się zawsze przypier...
Rzeczywistość jaka jest każdy widzi. Jak się nie ma do czego przyczepić, to przyczepią się do pierdół wyrwanych z kontekstu. Przepraszam za wulgaryzmy, ale czasami ręce opadają.
 Marcin
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38278. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Panie Adamie. [...] Zaznaczę, iż wcale Pana nie nienawidzę, a "Kuriera" czytam z uwagą i archiwizuję wszystkie numery. Oto w numerze 8 z dnia 21 lutego br. w tekście "Tłumiki i co dalej" (dotyczy zamieszania wokół fabryki POL-MAK) czytam.
Dziennikarz Kuriera: "Co zrobić żeby podobna konfliktowa sytuacja się nie powtórzyła". Burmistrz: "Nie słyszałem o czymś takim, by o budowie zakładu w strefie przemysłowej decydowali mieszkańcy. O tym decydują normy i wszelkiego rodzaju uwarunkowania o charakterze prawnym." Pan niestety nie umie nawet ukryć irytacji na mieszkańców i to słychać w Pana wypowiedziach.
Idźmy jednak dalej, bo dosłownie dwa wersy niżej tego samego tekstu dziennikarz zadaje Panu kolejne pytanie: "Co Pan burmistrz na to, żeby przeprowadzić szersze konsultacje społeczne i współpracować informacyjnie z nowymi zakładami, by wyeliminować obawy mieszkańców (czytaj: suwerena wybierającego i utrzymującego swego włodarza). Burmistrz: "Nie jestem w stanie ingerować w zachowania jakiejś niewielkiej grupy ludzi! Konsultacje robiłem przy dworcu PKP. Spotkałem się wówczas z przejawami arogancji i wręcz wyśmiewania. Takie miałem konsultacje społeczne".
Panie Adamie - fakty, Pańskie wypowiedzi, które mówią same za siebie, że jest Pan zirytowany na mieszkańców gdy ośmielą się z Panem nie zgadzać. Nie rozumie już Pan nas i chce narzucać nam swoją wizję rozwoju miasta, nie zaś słuchać i być z nami kiedy trzeba. Nie jest Pan Cezarem! W tej konkretnej sytuacji, podobnie jak w przypadku PKP, był Pan po przeciwnej stronie barykady.
No i ten Pański blef o porzuceniu Iławy przez inwestora z czekoladowej branży stawia "kropkę nad i".
[...] Może jednak czas odpocząć, szacowny Adamie.
 mieszkaniec [112]
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38277. 
Odnośnie wpisu numer: 38276

...na temat wielości koncertów disco-polowych, jakie czekają nas w Iławie, mógł odpowiedzieć burmistrz np. tak: "Koncertów będzie po uszy".
I wówczas też byłby foch. [...]
Nie dogodzisz.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38276. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Panie Dariuszu! Przyjmuję do wiadomości bezsprzeczny fakt, że mnie Pan serdecznie nienawidzi.
Nie Pan pierwszy i nie ostatni. Takie Pana i Panu podobnych zbójeckie prawo i szczególne pole do popisu, kiedy można sobie pofolgować skrzętnie ukrywając się pod nickiem.
W odpowiedzi na Pana karkołomne wywody napiszę z imienia i nazwiska, że brak poczucia humoru to taka cecha ludzi niegrzeszących nadmiarem inteligencji.
Wybitnie pokazuje tę przypadłość Pański wpis dotyczący mojej wypowiedzi na temat koncertów Disco Polo w Iławie...
Na posiedzeniu komisji dyrektor ICK Pani Ewa Wiśniewska relacjonowała kalendarz wydarzeń kulturalnych na rok 2018. Propozycje okazały się naprawdę imponujące - w myśl zasady dla każdego coś dobrego. Uwagę radnych zwrócił szeroki wachlarz zespołów Disco Polo planowanych na czerwcowe występy. Nigdy wcześniej takiego "uderzenia" w tym gatunku muzycznym w Iławie nie było. Skwitowałem to żartem, że iławianie będą mieli dość tej muzyki na najbliższe pięć lat. Roześmiali się wszyscy obecni. Kontekst żartu był oczywisty.
Zdarza mi się często rozładowywać sytuacje wszelakie żartobliwym tonem, bo to najlepsze przerywniki by niwelować emocje i niepożądane napięcia. Zapewniam, że taki styl bycia jest wysoce przydatny w działalności publicznej - łagodzi obyczaje i czyni naszą rzeczywistość po stokroć bardziej znośną.
Z mojego zawodowego doświadczenia jasno wynika, że największym wrogiem publicznego dyskursu jest ponuractwo i nadmierne zadęcie... Mniej więcej takie, jak Pan był uprzejmy zaprezentować swoim wpisem.
 Adam Żyliński
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38275. 
UWAGA KIEROWCY!
Droga znowu otwarta!
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 26-03-2018

38274. 
Odnośnie wpisu numer: 38271

Też chcę wiedzieć, co Żuchowski zrobił dla Iławy.
Fajnie to ująłeś. Nie pomyślałem, że "to środowisko" to platformersi którzy nienawidzą Żylińskiego z całych sił.
Z zazdrością i podziwem patrzę jak facet bryluje pomiędzy kłodami, które rzucają mu pod nogi i wciąż ma ochotę coś robić!
[...]
Ostatnio ze znajomym z innego miasta zeszliśmy przy piwku na tematy polityczne i porównując zmiany w miastach widoczne gołym okiem tzn. co zrobiono, co pobudowano i co się realizuje - Iława zdecydowanie wygrała.
No, ale męczybułom i tak nigdy nie dogodzi.
 Mały Jaś
 Iława, Poniedziałek 26-03-2018

38273. 
„CZŁOWIEK ROKU 2017”: WYNIKI

Oto pełne wyniki plebiscytu czytelników tygodnika „Kurier Iławski”.
Gratulacje dla uczestników! Gratulacje dla wszystkich głosujących i wylosowanych zdobywców nagród!
Relacja z wręczenia specjalnej statuetki konkursowej oraz wyjątkowa rozmowa z „Człowiekiem Roku 2017” – w kolejnym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 26-03-2018

38272. 
Odnośnie wpisu numer: 38266

Przykład pogardliwego stosunku obecnego burmistrza Adama Żylińskiego do mieszkańców Iławy. Jeden tylko cytat jest kontekście koncertów disco-polo w Iławie:
"(...) Wszystkim odechce się disco-polo na pięć lat (...)".
Co to znaczy?!
Ja, Adam, brzydzę się taką muzyką i jej odbiorców mam za idiotów, ale ICK radzi mi żebym jednak zapraszał takich prymitywów sceny, bo tego ludzie chcą. Dlatego z wyrachowania zgadzam się na te pseudogwiazdy, jednak gardzę nimi szczerze. [...]
Do cholery! [...] ICK mówi o dużym zainteresowaniu biletami, a burmistrz taki tekst?! Co to ma być?!
Tak, moi drodzy disco-polo fani, burmistrz Iławy ma nas za tępe kmiotki, którym rzucił ochłap w myśl zasady "niech się żrą niekulturalne świnie".
 Dariusz
 Iława, Niedziela 25-03-2018

38271. 
Odnośnie wpisu numer: 38266

O jakim aktualnym środowisku mówisz...?
Przecież większość z tych ludzi to właśnie ludzie PO: żony, dzieci, szwagry, krewni, dobrzy znajomi, których po wygranych wyborach Żyliński zostawił na stanowiskach.
Myślicie, że oni są po stronie Żylińskiego? Nie, oni przyczaili się i czekają na powrót - może właśnie Żuchowskiego.
No dobrze, skoro twierdzisz, że Żuchowski to kandydat godny Żylińskiego, to proszę przedstaw argumenty: co ZROBIŁ Pan P. Żuchowski dla Iławy. Nie stanowiska polityczne, jakie obejmował podczas rządów PO-PSL, ale właśnie: co zrobił dla Iławy piastując te stanowiska.
 obserwator [44]
 Iława, Niedziela 25-03-2018

38270. 
„NIEŚWIADOMIE” DŹGAŁA NOŻEM

Wracamy do szokującego morderstwa na Osiedlu Podleśnym w Iławie (2017). Córka zadźgała nożem śpiącego 63-letniego ojca Grzegorza K. Jeden z ciosów trafił aortę serca. Kamila prawdopodobnie już nigdy nie wyjdzie z psychiatryka. Czytaj więcej na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 24-03-2018

38269. 
Odnośnie wpisu numer: 38253

Żuchowski nie był i nie będzie godnym kandydatem na burmistrza Iławy.
Jest to polityk, któremu jest obojętnie gdzie obecnie się znajduje. Jemu na każdym stołku będzie dobrze.
A co do piastowania tych rzekomo "ważnych stanowisk politycznych" to grubo pan przesadził.
Szkoda mi go, bo wchodzi w partyjne, lokalne przepychanki. [...]
 iławianin [314]
 Iława, Sobota 24-03-2018

38268. 
Odnośnie wpisu numer: 38266

Jeśli Piotr Żuchowski taki "mocny" kandydat, to przedstaw proszę jego osiągnięcia i realizacje na rzecz Iławy.
Skoro piastując "ważne" funkcje w kulturze nie zadbał nawet o powstanie muzeum, to co chce zaproponować dziś?
Startując w ostatnich wyborach, poniósł totalną klęskę, co świadczy o jego popularności i zasługach.
Ludzie patrzą, myślą i mówią realnie ale nie po to, by ośmieszyć. Jeśli się śmieją to widocznie dał ku temu powody.
Rozumiem, że skoro nie jestem "środowiskiem Żylińskiego", to nie wolno mi pożartować z afery "złotego pociągu" rozkręconej na całą Polskę - z której "zasłynął" Pan Żuchowski? A to niby dlaczego?
 Mały Jaś
 Iława, Sobota 24-03-2018

38267. 
MIESZKANIE DLA DZIELNEJ KOBIETY

Poza kolejką przekazano mieszkanie kobiecie, która zajęła się pięciorgiem dzieci zmarłej siostry Olgi P. (rok temu urodziła bliźniaki, a ciała ukryła na balkonie; po powikłaniach poporodowych również zmarła). Sierotami zajęła się ciotka, już wychowująca samotnie dwójkę. Teraz ma pod opieką siódemkę, dlatego, decyzją burmistrza Żylińskiego, dostała 100-metrowe mieszkanie przy ul. Plażowej.
O szczegółach czytajcie na stronie 13. w papierowym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 24-03-2018

38266. 
Odnośnie wpisu numer: 38253

Nie rozumiem skąd ta panika środowiska aktualnego burmistrza Iławy Adam Żylińskiego przed kandydaturą Piotra Żuchowskiego. [...] Po co od razu ośmieszać rywala, przecież do takich metod uciekają się tylko ludzie bez konkretnych argumentów.
Podejrzewaliście Ewę Jackowską o start w wyborach. Pluliście na nią. A teraz nagły zwrot na Żuchowskiego. Słabe to, oj słabe. Świadczy tylko o lęku środowiska Żylińskiego [...].
Ci dwaj kandydaci są doświadczeni politycznie. Myślę nawet, że Żuchowski piastował ważniejsze funkcje państwowe.
Szykuje się ostra walka i godny przeciwnik dla aktualnego burmistrza. Zapewne Pan Adam Żyliński już nie może spokojnie patrzeć na zbliżające się wybory, ponieważ kontrkandydat jest naprawdę mocny. Nie oszukujmy się, iławianie, w naszym mieście, do czasu pojawienia się Żuchowskiego w przestrzeni, nie było osoby, która mogłaby zagrozić włodarzowi. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła.
[...] Takie starcie będzie też wielką gratką [...], bo kampania wyborcza będzie zapewne profesjonalna i ostra, czekam więc na nią z wielkim zaciekawieniem. [...]
 Dariusz
 Ilawa, Piątek 23-03-2018

38265. 
Odnośnie wpisu numer: 38254

Bo to ma być taki "kandydat bezpartyjny". Kumasz?
Bezpartyjny Piotr Żuchowski. Dobre sobie nie?
A całe lata związany z PO i PSL, he he...
 Jan
 Iława, Piątek 23-03-2018

38264. 
Odnośnie wpisu numer: 38263

Czyżby koniec przyjaźni dwóch do niedawna popierających się wzajemnie Panów Żylińskiego i Żuchowskiego?
Nie byłoby to nawet zaskoczeniem... W polityce przyjaźni nie ma. Jest tylko wspólnota interesów.
 Ewa
 Iława, Czwartek 22-03-2018

38263. 
Odnośnie wpisu numer: 38253

A to ci jucha przebiegła!
Polityczny handel trwa. Nieładnie koledze Żuchowskiemu pod górkę robić, ale za to życzę by Pana powieźli na boczny tor, niech Pan tam koczuje razem ze swoim "złotym pociągiem". Pamiętacie?
Ha ha, coraz lepsza galeria dziwactw. Jak Iława "kocha" PO czy PSL, to można poczytać na Forum i portalach społecznościowych. Ciepła posadka się znudziła? Czy prestiż za mały?
Oj ludzie...
 Mały Jaś
 Iława, Czwartek 22-03-2018

38262. 
Odnośnie wpisu numer: 38260

Szanowna Pani.
Zapewne Pan Piotr nie kłamie - po prostu wziął w tym dniu (godzinach) urlop. Ot cała zagadka, a Pani "jedzie" jak Don Kichot na wiatraki.
 Jakub Kaska
 Iława, Czwartek 22-03-2018

38261. 
Odnośnie wpisu numer: 37902

BRAWO WY!
ZNÓW POMOGLIŚCIE NAMIERZYĆ SPRAWCĘ!

Kolejny raz opublikowane przez nas nagranie z monitoringu pomogło w namierzeniu sprawcy kolizji, który bezczelnie uciekł z miejsca zdarzenia.
Tym razem niebieskawy citroen na parkingu przy SP3 w Iławie podczas cofania uderzył w forda. Jak się okazało, sprawca nie miał prawa jazdy.
Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu papierowym Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 21-03-2018

38260. 
Odnośnie wpisu numer: 38256

Panie Ambroziak! Proszę nie kłamać, bo się Pan do reszty kompromituje znowu publicznie.
Przepraszam, a w jakich godzinach Pan pracuje? Czyżby innych? A może specjalnie dla Pana Dojezdnego stworzonych? Wszyscy urzędnicy pracują nominalnie od 7:00 do 15:00. Nie jest tajemnicą, że Pana jednak żadne godziny nie obowiązują, więc przychodzi Pan do pracy ostatni i nierzadko wychodzi pierwszy.
Ten cyrk ze strzyżeniem zrobił Pan w godzinach pracy. W godzinach pracy urządził Pan prywatę. Kwestionując ten fakt, łże Pan jak najęty i pogrąża się jeszcze bardziej.
A może urzędnikom Ratusza przysługuje specjalna przerwa na fryzjera?!
 nauczycielka
 Iława, Środa 21-03-2018

38259. 
Odnośnie wpisu numer: 38257

Czy aby nie za daleko idą te spekulacje?
Zawsze się można do czegoś przyczepić. Gdyby burmistrz zaprotestował byłby tyranem, despotą i czym tam jeszcze. Nie wtrąca się - też źle.
Dajcie spokój.
 Mucha Polna
 Iława, Środa 21-03-2018

38258. 
IŁAWA JAK CIECHOCINEK!

Festiwal Romów i operetka pod gołym niebem – hity znane z kurortu na Kujawach zawitają w tym roku także do Iławy! Ale nie obawiajcie się, drodzy fani disco-polo! Specjalnie dla Was 30 czerwca na całodniowym festynie wystąpią takie tuzy, jak Weekend, Power Play, Gessek, Mig, Boys, After Party i Andre! (hit „Ale ale Aleksandra”). Będą też szanty i kabarety.
O szczegółach przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera od środy!
 KURIERZY
 redakcja, Środa 21-03-2018

38257. 
Odnośnie wpisu numer: 38256

Panie Doktorze!
Czy aby czasem czyn ten nie podważył Pańskiej godności oraz wizerunku osobistego? To nie jest wyłącznie Pana "prywatna sprawa", bo nazwisko, funkcja urzędnicza i Ratusz w tle zostały płyciutko wykorzystane do dziecinnej głupawki.
Bo naszemu miastu Iławie, tak społecznie, jak i urzędniczo w samorządzie obrazek ze strzyżeniem na łyso nie przyniesie absolutnie żadnej promocji, co najwyżej przewałkuje się po Iławie fala niepotrzebnych komentarzy i złych emocji.
 komisarz
 Iława, Środa 21-03-2018

38256. 
Odnośnie wpisu numer: 38251

Do nauczycielki i innych oburzonych.
Pozwalając sobie ostrzyc głowę nie złamałem w żaden sposób prawa, nikogo nie okradłem, nie obraziłem niczyich uczuć religijnych i, zaprzeczając zarzutom, nie zrobiłem tego w godzinach pracy. Zapraszam do ratusza, można sprawdzić.
Nikt mnie nie popierał w tej akcji, nikt też nie zmuszał ani nie opłacał.
Pozdrawiam i pani również życzę stosunkowo udanego pięknego dnia.
 Piotr Ambroziak
 Iława, Środa 21-03-2018

38255. 
Odnośnie wpisu numer: 38247

Szanowny Panie kolego Andrzeju!
Pomysł rzucono.
Kogo na alei zaszczycić - to trzeba się będzie bardzo, ale to baaaaardzo zastanawiać.
Co do lokalizacji, to ja myślę o tej środkowej ścieżce przed liceum, która idzie wprost na pomnik Żeromskiego. Moim zdaniem to jest najlepsze miejsce na taką aleję.
Formuła? Najprostsza! Myślę, że powinna być gwiazda z odciśniętą tylko dłonią i nazwiskiem.
Mam nadzieję, że Burmistrz Iławy oraz nasi szanowni Radni będą "ZA"! Zawsze to nie takie tanie, ale dla pokoleń i naszej iławskiej tożsamości, i pamięci, i wreszcie kultury naszej - ceny nie ma.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 20-03-2018

38254. 
Odnośnie wpisu numer: 38253

Piotr Żuchowski na burmistrza Iławy?
Ha ha ha !!! [...]
Ten Pan swoje apogeum już sięgnął [...]. W Iławie jaki tu mamy PSL.
PO też w strzępach [...].
Pana Ministra Kultury widzę w szeregu pod czarnymi parasolkami. [...]
 sąsiad
 Szałkowo, Wtorek 20-03-2018

38253. 
Odnośnie wpisu numer: 38240

[...] chodzi o to, że do gry wyborczej o najważniejszy fotel w Iławie wszedł Pan Piotr Żuchowski, przy cichym poparciu PO i PSL. [...]
 Jan
 Iława, Wtorek 20-03-2018

38252. 
POLICYJNE KONTROLE MŁODZIEŻY

Dzielnicowi sprawdzili, czy dwaj młodzi ludzie przebywający w okolicy iławskiej szkoły „budowlanki” mają przy sobie narkotyki albo kradzione telefony.
Kilka godzin później również nielegalne środki odurzające znaleziono u dwójki 16-latków na ul. Wyszyńskiego.
Czemu służyć mają takie kontrole? Szczegóły w najnowszym wydaniu papierowym Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 20-03-2018

38251. 
Odnośnie wpisu numer: 38248

Sądzę, że Burmistrz Adam Żyliński popiera działania Pana Ambroziaka.
Sądzę, że na 100%.
Czy to możliwe, żeby pracownik ratusza w godzinach pracy, pod samymi drzwiami ratusza robił event bez wiedzy burmistrza, czyli przełożonego?
Nie, to niemożliwe.
Żyliński popiera prywatną inicjatywę skandalizującej Dominiki Kasprowicz. Burmistrz sygnalizuje w ten sposób, że Radni powinni z Budżetu Iławy [podatników] dać jej kasę na prywatną płytę!
Mam pomysł. Burmistrz osobiście powinien dać przykład i rzucić tysiaka, ale z własnego portfela prywatnego.
Za demoralizującym przykładem Kasprowicz na pewno pójdą również inni skandaliści.
A ja bym chciała nowy samochód... albo przynajmniej wczasy w Tunezji. Zadowolę się kilkoma tysiakami.
Halo ratusz iławski! Gdzie mogę podać numer konta? Czy również dla mnie urzędnicy ratusza zetną włosy? Kto tam ma najdłuższe? Jakaś kobieta? Może któraś z pań wiceburmistrz?
 nauczycielka
 Iława, Wtorek 20-03-2018

38250. 
Odnośnie wpisu numer: 38242

Moja babcia zawsze mi mówiła żeby patrzeć ludziom w oczy.
Jeżeli są przezroczyste to człowiek jest fałszywy.
To się sprawdza.
 Maliniak
 Susz, Wtorek 20-03-2018

38249. 
Ostatnie dni. Zegar tyka do 30 marca.
Każdy rodzic musi podjąć decyzję.
 KURIERZY
 Biuro Ogłoszeń, Poniedziałek 19-03-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 195 196 197 ... 354 355 356 następna ] z 356129954182


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.