Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

37759. 
Hmmm...
Taxi w Iławie podrożało, korporacja [...] i inni jeżdżą już za 10 zł tylko w obrębie miasta!
Żaden z nich na kasę nie nabija kursów, a rękę po hajs wystawia.
NIE MA PARAGONU, NIE MA ZAPŁATY. Przyjmijmy takie wyzwanie!
 pomocny
 Iława, Środa 06-12-2017

37758. 
TAK ZAŚWIECI NOWA OZDOBA W PARKU

Dotarliśmy do wizualizacji działania najnowszego nabytku iławskiego ratusza – dużej świątecznej bombki zdobionej światłami led, którą ustawiono na „żabie”, czyli fontannie w parku miejskim.
W realu instalację będzie można podziwiać od środy 6 grudnia.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-12-2017

37757. 
Odnośnie wpisu numer: 37752

Nie rozumiały go polsko-austriackie ekscelencje.
Nie rozumiał go burżuj warszawski.
Nie rozumiał ksiądz na ambonie.
Nie rozumiał sąsiad przy kartach.
Nie rozumiał krzykliwy socjalista.
Ani nawet wszystko rozumiejący polski Żyd.
I bracia rodzeni, autentyczni bracia nie rozumieli go.
Nie chcieli, nie mogli...
 giermek
 Iława, Wtorek 05-12-2017

37756. 
Odnośnie wpisu numer: 37748

Towarzyszu Pietrzykowski, pomożemy!
Zejdź Pan ze sceny, na emeryturkę odejdź z klasą.
W innym przypadku młode wilki wyniosą Pana z gabinetu magistratu na tarczy oraz w chwale sztandarów i oklasków patrzących mieszkańców.
Pomożemy!
Rozdamy uśmiechy w Pana stronę i powiemy, idąc za Twoim przykładem:
"Na emeryturze można dorobić w Warszawie", tak jak Pan odpowiadasz swoim wyborcom.
 sprawiedliwy
 Susz, Poniedziałek 04-12-2017

37755. 
Odnośnie wpisu numer: 37749

Ktoś Panu "skoczył do gardła"...? Raczej wyśmiał bełkot jakim zaśmiecił pan przestrzeń internetową.
Kto tutaj mieszka, ten widzi i wie co się w naszym mieście Iławie dzieje.
A nawet jak nie mieszka, a wiedzę zdobywa tylko z internetu, to powinien przynajmniej zdobyć jej minimum o poczynionych w mieście inwestycjach, a nie pisać o wszystkim i niczym, mając na celu nie dyskusję, a tylko dokopanie Żylińskiemu.
Ktoś ma panu przytaczać argumenty? A rusz pan sam cztery litery swoje i odrób lekcję, a nie chcesz mieć na tacy podane! Nie dość, że śmieszny, kłamliwy, to jeszcze leniwy!
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 04-12-2017

37754. 
Partyjne wybory w tutejszym PO ponoć wygrał ponownie imć Napoleon.
I ponoć będzie mu wtórowała ponownie Benia Walewska. [...]
Czy aby jest na sali strażak?
Trzeba wodę odkręcić, sikawką dogasić pogorzelisko i zmyć ten bałagan.
Raz na zawsze.
Pomyłki nie będą już chodziły parami...
 Poważny Obywatel
 Iława, Niedziela 03-12-2017

37753. 
ODŚNIEŻANIE: ZNOWU ZAPOMNIELI O ROWERZYSTACH...?

Do naszej redakcji zgłosił się pan Ireneusz Zawieracz, który zwrócił naszą uwagę na niewłaściwą jego zdaniem pracę służb odśnieżających chodniki w Iławie. Czytaj na stronie 7.
A jak wygląda sytuacja na Waszych chodnikach i ścieżkach rowerowych? Zróbcie fotki i opiszcie adres sytuacji.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 03-12-2017

37752. 
Zawsze byłem za pluralizmem. [...]
Gdy młody Tomasz Kiejstut Dąbrowski startuje i ze wspólnoty kobita Ewa, zwana złośliwie Burmistrzem Starego Miasta, czy też ten od narodowych łepków kandydat na burmistrza, albo od Kaczystów, to powiadam Wam ludzie, że nie jest źle, bo będzie kogo wybierać.
Nie tak, jak dotąd zawsze mówili, że nie mają na kogo głosować i dlatego muszą na Żylińskiego. Ten Adam to ma ciężkie życie. Ja bym tak nie chciał za żadne skarby.
Historia znowu zatoczyła koło w Iławie. Znów Adam będzie musiał...
O mój Boże, ile razy jeszcze...?!
 Marszałek
 Iława, Sobota 02-12-2017

37751. 
Odnośnie wpisu numer: 37741

Kupiłam ziemię i dom właśnie w pobliżu fabryki POL-MAK. Mieszkam tutaj trzy lata... Do tej pory było tak jak być powinno. Spokój, cisza... piękne miejsce do zamieszkana.
Nie czepiam się hałasu w dzień... ale w nocy to jest nie do wytrzymania.
I wiem, że normy hałasu dobiegające właśnie od strony fabryki zostały przekroczone, szczególnie podczas pomiaru przy ul. Księżnej Dobrawy na osiedlu domków jednorodzinnych.
Ktoś tu napisał, że posadzić zieleń, czy postawić ekrany. To byłoby jakieś rozwiązanie. Czekam na dobre decyzje właściciela fabryki.
 Ewa
 Iława, Sobota 02-12-2017

37750. 
SZPITAL I SERIA ZGONÓW.
SPRAWDZAMY POSTĘPY W ŚLEDZTWACH

Wielu czytelników zastanawia się, co dzieje się w sprawach tragicznych zgonów, które miały miejsce w iławskim szpitalu na początku roku. Ciekawość budzą także ustalenia odnośnie ciał noworodków znalezionych na balkonie w centrum Iławy. Sprawdziliśmy, jak przebiegają postępowania w tych sprawach. Większość opisanych przez nas przypadków zostało nagłośnionych także w mediach ogólnopolskich.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szpital-i-seria-zgonow-Sprawdzamy-postepy-w-sledztwach-/5100
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 02-12-2017

37749. 
Odnośnie wpisu numer: 37746

Drodzy incognito, Iwonko i Maurycy. Zapewniam Was, że przez ostatnie trzy lata nie byłem w letargu. Los zrządził, że przebywam za granicą, ale ten stan nie będzie trwał wiecznie. Nie potraktowałem porażki w moich pierwszych wyborach samorządowych jako "obicia mordy". Jest to frazeologia czysto konfrontacyjna, a ja niespecjalnie w niej się czuję. Widać dla Was polityka to wojna na śmierć i życie. Myślę sobie, że to niekoniecznie musi tak być.

Bywam bezpośredni, ostry nawet, ale zawsze się odnoszę do konkretów. Jestem szczególnie zawzięty na kwestie prawdomówności, choć przyjęło się uważać, że w polityce można łgać. Otóż w moim naiwnym mniemaniu nie można. Napisałem o tym, że w ani jednym, strategicznym dla Iławy obszarze samorząd obecnej kadencji nie może pochwalić się żadnym wymiernym sukcesem. Nie zgadzacie się z tą opinią? Mogę się mylić. Z racji mojego, obecnego położenia geograficznego mogłem te i owe wieści przeoczyć, choć staram się być na bieżąco przez Internet.

Burmistrz Żyliński złożył ogrom obietnic w 2014 roku, z punktu widzenia ziszczenia tych najbardziej sztandarowych to wciąż mamy rok 2014. Zamiast jednak rzeczowo mi odpowiedzieć na zarzuty skoczyliście mi do gardeł jak bulteriery. Burmistrz jest z Was dumny na pewno. Agresji Wam nie brak, ino merytoryka szwankuje. Wspomnieliście coś o "rozkwitającej Iławie" i o kasie, która płynie do niej szerokim strumieniem. Też chciałbym to zobaczyć. Pomóżcie mi spojrzeć w odpowiednią stronę.

I jeszcze coś. Kimże Wy jesteście sympatyczni moi forumowi adwersarze żeby arbitralnie osądzać kto na miano iławskiego ziomka zasłużył, a kto nie?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Casares, Piątek 01-12-2017

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

37748. 
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (PO, PZPR-bis) chyba postanowił sprzeciwić się przywróceniu przez PiS wieku emerytalnego do 65 roku życia i nie chce za rok iść na emeryturę.
Różni dobrzy młodzi ludzie z Susz chcą mu w tym pomóc i odesłać go na zasłużony odpoczynek. Widzą, że Pan burmistrz nie daje już rady, że nie jest już tak energiczny jak kiedyś, że nie panuje nad tym co się dzieje w gminie Susz.
Kiedyś to i podskoczył i przysiad zrobił, ale lata mijają a 65 to już sędziwy wiek i śliczną hiszpańską opalenizną nie da się oszukać kondycji człowieka. Rozumieją jednak zatroskanie Pietrzykowskiego o losy gminy, o jej ogromne zadłużenie i nie tylko o jej zadłużenie, bo co Zdzisław Zastępca zrobi ze swoim kredytem? Kto mu to spłaci?
No cóż, trzeba będzie wybierać między dobrem kilku ludzi, a dobrem całej gminy. Naprawdę zacnych mieszkańców ma Susz. I dlatego coraz częściej zadawane jest w Susza pytanie: "Jak? Pomożecie?"