Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Więcej...

Forum

33739. 
PRZYJDŹ POSTRZELAĆ!

To będzie gratka pif-paf! Strzelecki Klub Sportowy TIG zaprasza sympatyków strzelectwa, również amatorów, na II otwarte zawody strzeleckie.
W programie dwie konkurencje: strzelanie z KBKS na 50 metrów oraz strzelanie ze strzelby gładkolufowej do celów metalowych (na czas).
Dla uczestników przewidziano kiełbaski z ogniska i napoje. Zapewniamy profesjonalny nadzór oraz instruktaż.
Zaczynamy o godzinie 10:00 w niedzielę 27 września na strzelnicy leśnej za Osiedlem Podleśnym w Iławie. Informacje: kom. 693-300-996.
 Waldemar Oscheja
 Iława, Wtorek 22-09-2015

33737. 
Odnośnie wpisu numer: 33736

Mariusz Max Kolonko mówi jak jest:
POTOP 2

skaner
 Iława, Poniedziałek 21-09-2015

33736. 
Odnośnie wpisu numer: 33681

Mariusz Max Kolonko mówi jak jest:
POTOP 1

skaner

33735. 
Odnośnie wpisu numer: 33721

Najważniejsi politycy w państwach (jeszcze) narodowych zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z najważniejszym problemem współczesnej Europy, lecz są sparaliżowani.
Nie są w stanie podjąć żadnej decyzji, która mogłaby im, nie daj Boże, ściągnąć na głowę nieprzychylny komentarz w niemieckim „Süddeutsche Zeitung”, burę od przewodniczącego Martina Schulza albo 10 tysięcy oburzonych użytkowników Facebooka (Twittera).
W Unii Europejskiej demokracja się zdegenerowała. Dzisiaj mamy do czynienia z mediokracją.
 skaner

33734. 
Gdy rzeki Europy krwią czerwoną spłyną
Czemu to właśnie teraz lewactwo drze szaty
Niczym arcykapłani w procesie Jezusa
Darcie szat nie pomoże trzeba spłacać raty
A "aj waj" żydowskie włożyć do lamusa
Rewolucja francuska kochani lewacy
Hasła wielkie ukuła by przegonić Boga
I włożyła tak wiele wytężonej pracy
By chrześcijan pognębić jak podłego wroga
Rewolucja Lenina dopełniła czary
I pół świata się cieszy że Boga już nie ma
I lewacy się cieszą bo Boskie zamiary
To opium dla ludu i bujda i ściema
W swoich płytkich rozumach nie mają tej wiedzy
Że był potop i Arka Sodoma Gomora
Z definicji wszak lewak dla marnych pieniędzy
Prawdę tą najprawdziwszą wyrzuci do wora
Jednak Bóg Abrahama zwał się mściwym Bogiem
I u wrót Europy umieścił dziś tłumy
Tych mścicieli co stoją tuż za waszym progiem
Maczetami naprawiać lewackie rozumy
Gdy rzeki Europy krwią czerwoną spłyną
Po bruku się łby puste lewackie potoczą
To ci którzy wierzącą mienią się rodziną
Bez względu na wyznanie może się zjednoczą
I upadnie lewacka bujda oraz ściema
Że być można człowiekiem bez zasad i wiary
W gruzach legnie opowieść że Boga już nie ma
Dopełniając lewakom sprawiedliwej miary.
 Bazyliusz

33731. 
Odnośnie wpisu numer: 33722

Rząd PO wspierany przez PSL i SLD już wkrótce odejdzie w niesławie, a z tym, co po sobie zostawi, będzie męczył się PiS.
O to właśnie chodzi obecnie rządzącym - zostawić po sobie spaloną ziemię i tłumy roszczeniowych imigrantów, terrorystycznych dżichadystów. Sami będą potem pluć na PiS, że sobie nie radzi. Przecież to widać wyraźnie w tym, co teraz robią. Dla nich nigdy nie liczyło się dobro Polski, tylko własne, szemrane interesy.
 woźny
 Limża, Poniedziałek 21-09-2015

33730. 
Odnośnie wpisu numer: 33716

Żadna telewizja tego nie pokaże.
Dlatego tak wiele kłód podrzucano o. Rydzykowi, żeby "Telewizji Trwam" nie dać miejsca na cyfrowym multipleksie. Jednak miliony protestów, podpisów, i wielki marsz w Warszawie (największy w historii III RP) skłonił zgniłków liberalnych do zmiany decyzji.
Czuję dziś drobną satysfakcję, bo zbierałem podpisy pod protestem i brałem udział w tej masowej manifestacji.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Stajnia Augiasza, Niedziela 20-09-2015

33729. 
Odnośnie wpisu numer: 33724

Racja, nikt nie pisze "ile zabiegów się nie udało" w iławskim szpitalu.
W jednym z przypadków, o którym słyszałam, sprawa powinna mieć swój finał na sali sądowej. Decyzja należy do rodziny, ale jest tak bulwersująca, że mam nadzieję na taki właśnie finał.
Szczególnie pod lupę należałoby wziąć iławską chirurgię.
 miejscowa
 Iława, Niedziela 20-09-2015

33727. 
Kotek w iławskiej lecznicy

Pan kotek, choć chory, nie leżał w łóżeczku,
bał się stracić pracę, bo skąd wziąć na mleczko.
Dzień cały harował (nikt nie chce być głodny),
pod wieczór cichaczem poszedł do przychodni.

W przychodni mu dali numerek z terminem;
termin nieodległy, miesiąc szybko minie.
Nic wyskokowego przez miesiąc nie pijał,
mimo to choroba jakby się rozwija.

Opadły mu wąsy, nos na kwintę zwiesił,
nadal gorączkuje, życie go nie cieszy,
czka, kaszle, bojowe na rząd puszcza gazy,
z wściekłości o bliskim końcu rządu marzy

Lecz sam bliższy końca z dniem każdym jest kotek.
Miesiąc jakoś wytrwał, lecz co będzie potem?
Lekarz go wysłuchał i westchnął; „Na Boga!
Idź kotku czym prędzej do laryngologa!”.

Na wizytę czekał kolejne pół roku,
chudł, marniał, coś w płucach go kłuło i w boku,
lecz doktor do gardła mu nawet nie zajrzał:
„Nie tego - koteczku - wybrałeś lekarza.

Nie z gardła ten kaszel, on z płuc się dobywa,
do pulmonologa idź! - Śmierć zbiera żniwo!”.
Kolejne pół roku. Doktor mięsem rzucał:
„Diagnozę postawię jak prześwietlisz płuca

Niech lekarz rodzinny da ci skierowanie.
Do diabła koteczku, lecz się, skończysz marnie!”.
Na wizytę czekał koteczek znów miesiąc
i na prześwietlenie dni jeszcze pięćdziesiąt.

Aż dzień wreszcie nadszedł, czas iść do rentgena.
Jest termin, jest rentgen, lecz... koteczka nie ma.
Kotek nie doczekał. Już leży w mogile
a dusza do Boga uśmiecha się mile:

„Najwyższy Doktorze, znajdź miseczkę mleczka,
w rajskim sanatorium dla mnie, dla koteczka.
Będę Tobie mruczał i grzał Twoje kości,
tylko mnie w Twym Raju chciej u siebie gościć”.

„Cóż mogę, koteczku – rzekł Bóg - wobec faktu;
nie chciał ze mną zawrzeć NFZ kontraktu”.
A morał? Morału napisać nie zdążę,
bo też za koteczkiem niedługo podążę.
Lecz mnie nie żałujcie, wszak byłem ladaco -
choć żal, że nie dowiem się: umarłem na co?
 Mruczek Poeta
 Osiedle Lubawskie, Niedziela 20-09-2015

33726. 
Odnośnie wpisu numer: 33718

Szanowna internautko!
Proszę zważyć inaczej sprawę zysku w lecznictwie. Oczywiście, że to dla nas pacjentów niepojęte, a raczej wbrew logice, by szpital przynosił zyski. Dla mnie też to nie pojęte i wbrew logice. Szpital swymi usługami ma wykonać zadanie ratowania zdrowia, zaś nie widzę tu miejsca na zyski, bo jak to ując z punktu widzenia roli służebnej wobec nas w zyski.
Spójrzmy szerzej.
Podobnie mogę zapytać również jakie zyski przynosi wojsko czy policja. Oczywiście też, jeśli społeczeństwo jest zdrowe, ratuje "szpital" nam życie, czy przywraca do zdrowia, to są poważne zyski dla państwa, choćby wówczas, gdy jesteśmy sprawni i zdrowi, czym dajemy swój wkład w rachunek gospodarczy kraju, niżby ten sam kraj musiał nam wypłacać rentę lub naszym dzieciom.
W takim rozumieniu zadań szpitala, trudno dostrzec zyski bezpośrednie, a raczej te pośrednie o których mówię wyżej.
Jednak kiedy lekarz otwiera gabinet prywatny, czy nawet potężną klinikę, jakie obecnie w Iławie w budowie, to nie wyobrażam sobie, by lekarz, a właściciel jednocześnie, wykonując te same zadania co szpital państwowy był pozbawiony zysków.
Szpital wykonuje usługi, płaci NFZ. Tu może kryć się pewna manipulacja kosztami usług. Drogie usługi (operacje, endoprotezy itd.) przynoszą szpitalowi więcej środków płatniczych, inaczej mówiąc - bardziej się opłacają niż usługi tańsze. I być może w tym są zyski usługodawcy, lekarzy, personelu, czy administracji - bo więcej zarobią. Ale, nie będąc u źródeł, trudno znać prawdę, na czym polegają zyski finansowe takiej placówki leczniczej.
Warto natomiast zapytać, gdzie są wydatkowane owe zyski.
 wąż uzdrawiający
 Europa Wschodna, Niedziela 20-09-2015

33725. 
Odnośnie wpisu numer: 33718

Dyrektor Orkiszewska chwali się zyskami w szpitalu.
Jak czytam takie informacje to mam wrażenie , że nie mieszkam w Polsce tylko Rosji, może w Białorusi. Ta Pani czyta takie sprawozdania o liczbach, kwotach a radni powiatowi słuchają i się cieszą.
Pacjenci w powiecie iławskim unikają jak ognia tego iławskiego szpitala i lekarzy (sprawiających wrażenie leniwych). [...] Wielu mających kontakt z tą placówką nie wspomina tego dobrze.
Czy Pani dyrektor Orkiszewska może - oprócz zysków - pochwalić się np. jakością usług medycznych, zadowoleniem pacjentów, dobrą opinią z zabiegów – z obiektywnego, niezależnego badania? Może warto to sprawdzić i wtedy się cieszyć.
Najsmutniejsze, że ludzie których wybraliście do Rady Powiatu mają gdzieś zdrowie nasze, nawet nie można się ich zapytać o szpital, bo zaraz dostaje się ciętą ripostę, że u Rzecznika Praw Pacjenta w Olsztynie nie ma żadnej skargi na Iławę. Tylko która osoba zmagająca się z chorobą ma jeszcze siłę, aby pisać do innych instytucji, no jaka...?
 Irys
 Susz, Niedziela 20-09-2015

33724. 
Odnośnie wpisu numer: 33706

Ja też muszę wyrazić ubolewanie nad iławskim szpitalem. Nikt nie pisze o tym, ile zabiegów ostatnio się nie udało naszym chirurgom, a uwierzcie, że były i to konkretne.
Temu Panu, który przeżył - bardzo gratuluję. To jak wygrana w totka.
 rogacizna
 Iława, Niedziela 20-09-2015

33722. 
Popełniłem oglądanie Dziennika Telewizyjnego w TVP1.
A tu co? Obrazy jak to Polacy byli sami emigrowali a dziś nie chcą pomóc innym. Tylko że Polak emigrant jechał za wolnością, pracą, z kulturą a nie po socjal. Polak emigrant też nie narzucał swojej kultury, wiary innym, a adaptował panujące. Polak nie wyrzuciłby wody i żywności otrzymanej w ramach pomocy na tory.
Wmawia się nam, że skoro nam pomagano to musimy pomóc innym. Jakoś jednak tej innej pomocy to nie pamiętam wręcz odwrotnie nikt nigdy nam nie pomagał.
Rząd PO w momencie kiedy dotrą do nas sobie z nimi nie poradzi. Kopacz się miota. Z jednej strony wie, że na dobre to nam nie wyjdzie z drugiej słucha się Herr Tuska, który z kolei wypełnia polecenia swojej mocodawczyni Frau Merkel i każe jej brać w ciemno. Dziś dochodzi do sytuacji w której Niemcy narzucają (nie)POdległemu państwu jakim zdawało mi się, że jest Polska swoją wolę a za brak jej spełnienia grożą! Mam przy tej okazji wrażenie że dyktat Moskiewski zamieniliśmy na Berliński. Nasza dyplomacja jest godna POżałowania.
Orban jest tym na Węgrzech, kim kiedyś dla Europy był Sobieski, który powstrzymał muzułmańską nawałnicę. A tak nawiasem Sobieski jest obecnie niepoprawny politycznie w UE, więc rocznicę bitwy pod Wiedniem się przemilcza. Teraz Turcja przeznacza 300 mln dolarów rocznie na budowę meczetów w Europie.
Druga rzecz to kto organizuje i finansuje przerzuty tych emigrantów do Europy? Miedzy innymi Alkaida i państwo islamskie. Jak podbić Europę nie mając tak dobrze wyposażonej armii i środków? Samymi samobójcami się nie da. Więc można islam wyeksportować, proste. Mówi się, że tylko 1/4 przybyszów to Syryjczycy. A reszta to kto?
Do tego teraz swoje trzy grosze do interesu chce dołożyć Putin i Rosja. Jak osłabić Europę i zająć ją wewnętrznymi problemami z przybyszami przy okazji skłócając ją i osłabiając jej jedność od środka. Wysyłając jeszcze więcej muzułmanów. Stąd ich obecność właśnie w Syrii, aby mieć nad tym wszystkim kontrolę.
Wali się niestety wszystko pomału w Europie. Nie mogę też zrozumieć Niemców. Upadli na głowę. Biorą, wręcz zapraszają muzułmanów a potem wciskają ich innym. Nikt ich nie chce, bo stanowią poważny problem (ich dzietność to 300% normy europejskiej). Kraje Europy wschodniej są po prostu za biedne. A może Niemców drażni to, że jesteśmy zbyt katoliccy i zbyt jednorodni narodowo, że zbyt wolno wdraża się u nas idea multikulti? A dlaczego nie mówi się, że Polska przyjęła masę Ukraińców (wydanych 1,3 mln wiz), albo Czeczenów?
Vivat Orban!
 Bratanek
 Lubawa, Sobota 19-09-2015

33721. 
Imigracja na Europę ma charakter inwazji dla podboju wolnych terenów od islamu. Niestety kilka państw w Europie znajduje się w tajnym układzie wywołania zamieszek narodowych pomiędzy państwami, a dalej wywołaniem nawet III wojny światowej.
Węgrzy zdecydowali się ustawić żołnierzy do obrony swych granic przez apokalipsą islamu, jak w IV wieku zaatakowali Rzym od północy Wandale.
Tak zaczęła się wędrówka ludów - okres migracji plemion barbarzyńskich, np. Hunów i Germanów, na terytorium Cesarstwa Rzymskiego, którego los runął w gruzach.
Wielkie przemiany społeczne zawsze miały swój początek w migracji ludów. Tak będzie i obecnie.
 Marszałek
 Iława, Sobota 19-09-2015

33718. 

Jestem zdegustowana i wielce zaskoczona nieudacznictwem rządzących w naszym powiecie.
Czyżby to byli ludzie z przypadku, niewykształceni lub bez jakichkolwiek kompetencji? [...] Tworzyć sztuczne i [...] konkursy na dyrektora szpitala, gdzie w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie a nie układy i pieniądze, za które można później przyznawać nagrodę za "wspaniałe wyniki" prosperowania szpitala.
Władza powinna się wstydzić a nie chwalić na prawo i lewo jakie to zyski przynosi szpital. Zero! Ręce opadają! Wstyd Panie starosto Polański! Wstyd dla twoich popleczników tj. Rygielskiego, Hordejuk, Rabczyńskiej i reszty, którzy ten konkurs organizujecie.
Po co to nazywać konkursem? Od razu powiedźcie, że Orkiszewska zostaje na następną kadencję. Po co ta szopka? Maluczcy i żałośni jak zawsze. Szkoda czasu na was.
 Beata
 Iława, Piątek 18-09-2015

33716. 
Życzę miłego oglądania materiału tym, którzy wciąż uważają, że islam jest ach i och. Rzeczowy dokument.

Kamil
 Iława, Piątek 18-09-2015

33715. 
Odnośnie wpisu numer: 33709

Czy Burmistrz musi trąbić na lewo i prawo o swoich zamiarach? Liczą się efekty, bo z tego będzie rozliczany [...].
Gratulacje i wielkie brawa dla włodarza miasta za ściągnięcie w niecały rok inwestora [...] Ptasznik nie dokonał tego przez 8 lat, a tu w 10 m-cy cud!
 miejscowa
 Iława, Piątek 18-09-2015

33714. 
Odnośnie wpisu numer: 33709

Wcale się nie dziwię, że nie może Pan zrozumieć Burmistrza Żylińskiego, bo gdyby Pan uważnie czytał moje wpisy przed wyborami, to by Pan teraz nie pisał, że jest zdziwiony.
Ale spokojnie, zostało jeszcze 3 lata i niejeden raz Pan się zdziwi :-)
 natasza_pegeerówka
 Droczyn, Piątek 18-09-2015

33713. 
Odnośnie wpisu numer: 33711

Rząd PO grzecznie słucha Berlina udając, że decyduje o ilości imigrantów, a potem, gdy już przyjadą do nas, to (z zemsty na Kaczyńskim, Dudzie i Szydło) będzie imigrantów upychał w Polsce lokalnej tam gdzie rządzi PiS.
Tak więc Iławie chyba nic nie grozi, bo u nas PO rządzi pełną gębą.
 muslim
 Iława, Piątek 18-09-2015

33712. 

A ja skargę muszę naskrobać na dyrektora za to, co się dzieje na SORze w szpitalu, a raczej nie dzieje tylko stoi, bo "oszczędności", a tu takie info, że dyrektora brak... ;-/
Pewnie więc obowiązki przejmie Pan Jerzy, którego osoba doprowadziła do unieważnienia konkursu.
Przy okazji pozdrawiam uśmiechniętych pacjentów i ratowników z którymi spędziłem ponad 3 godziny. Nawet reżyserowi Barei takie rzeczy się nie śniły co tam się działo...
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Piątek 18-09-2015

33711. 
Odnośnie wpisu numer: 33660

Chciałbym zapytać burmistrza Żylińskiego:

- iloma mieszkaniami komunalnymi na dziś dysponuje Pan w Iławie, które może udostępnić imigrantom?
- ile osób czeka w Iławie na mieszkanie socjalne?
- czyżby ci ewentualni imigranci mieli dostać mieszkania poza kolejnością?

Chciałbym również się dowiedzieć czy decyzja o przyjęciu imigrantów jest narzucona przez rząd w Warszawie czy może samorząd sam decyduje?
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 18-09-2015

33709. 
Odnośnie wpisu numer: 33705

Ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy.
Pan Burmistrz Żyliński mówił o potrzebie kontaktu z nami na forum, a na moje pytania o sprawę związaną z pracami nad przyciągnięciem inwestorów jest cisza.
Słyszałem o zainteresowaniu firmy, która chciałaby wybudować w Iławie tartak, ale to też info zdawkowe, jak również i o rozmowach z inwestorami z Norwegii, ale o rezultatach nic nie wiadomo.
Wiem, że takie sprawy często się przedłużają, no ale info jakieś ze strony władz naszych mogłoby być nam częściej przedstawiane.
 Kamil
 Iława, Piątek 18-09-2015

33708. 
„TU JEST POLSKA, NIE BRUKSELA”

Natalia Żuralska, Kurier Iławski: – Co Pan sądzi na temat poniedziałkowej demonstracji przeciwko islamskim imigrantom?

Burmistrz Iławy ADAM ŻYLIŃSKI: – Nie sądzę nic szczególnego. Uczestnicy mieli prawo wypowiadania swoich poglądów, nawet pod ratuszem. (…)

Cały wywiad przeczytaj w bieżącym wydaniu KURIERA.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 17-09-2015

33707. 
Odnośnie wpisu numer: 33699

Przecież Rygielski może iść na bezrobocie albo do stolarni.
Oj, by mu się przydało, oj! Chłop nie narobił się w życiu, dawniej filmował jakieś pierdoły gdy pracował w szkole budowlance. Jakby sobie 3 zmiany roboty walnął, to by się obudził i nie czekał na godzinę i zawijał siedzenie do domu a kasa leci na konto. Chyba pilnuje żeby go nie wysiudali ze stołka razem ze sitwą.
Młodzi czekają na pracę "świeża krew", a tam stare pryki siedzą, w tym dziadostwie i pilnują żeby nikt nie zaszkodził.
Taka Rabczyńska i ten jej [...] meżuś, który ma załatwione stanowisko w szkole "szóstce" jako kierowniczek, ciągle go nie ma i jeździ służbowym samochodem. Nic nie robi.
Albo Benia, co oprowadza się z Młotkiem.
A tak na marginesie, kolejna wizyta w mieście Hof?! Jaka młodzież tam tam była? Żona Pana Machnio, to jest młodzież? Żenujące, bo rokrocznie członek Rygielski dyrektoreczki zabierał, zwłaszcza jedną podopieczną, która na lewo i prawo się chwaliła jakie to chody i plecy ma u... członka. Upsss, u byłego już starosty!
 MRJ

33706. 
Odnośnie wpisu numer: 33703

Konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Iławie - unieważniony!
Klika PO jest w opałach, bo w październiku nastąpi szpitalne bezkrólewie!
A pan zastępca dyrektora ds. lecznictwa dalej rozpieprza oddziały.
Ostatnio rozwalił sobie chirurgię ogólną, na której został jeden lekarz.
By żyło się lepiej...
 salowy

33705. 
Odnośnie wpisu numer: 33700

Za co chcą odwołać radnych?
Za: nieróbstwo, tumiwisizm, gadulstwo o pierdołach, za nic nierobienie dla Iławy i za wypłacanie sutych diet. Podobno wielu z nich to tylko gada i gada, by błyszczeć przed podstawionymi mikrofonami prasy, czekając na błysk flesza w świetle dnia.
Ich zadaniem jest trwanie do następnej kadencji, a potem jak Bóg da, może się uda! I w ten sposób wielu z nich trwa nawet 4 kadencje. [...]
 Ormowiec
 Osiedle Kormoran, Czwartek 17-09-2015

33704. 
Odnośnie wpisu numer: 33701

W stołówkach szkolnych zakazano solić, słodzić i... pieprzyć potrawy.
Takie są zalecenia tek unijnej suki. Padają sklepiki, ludzie tracą pracę.
Dzieci karmił będzie automat i chemia.
Tymczasem to woda na młyn przysłowiowych zachodnich imperialistów, właścicieli Lidlów, Kauflandów, InterMarche, Biedronek.
Oni tylko na to czekali [...].
 separatysta
 iławski, Czwartek 17-09-2015

33703. 
Odnośnie wpisu numer: 33698

Te mądrale ze starostwa to nawet konkursu zwyczajnego na dyrektora szpitala nie potrafią przeprowadzić. Kompromitacja pełna i zasłużona.
 Ania

33702. 
Odnośnie wpisu numer: 33700

...a Radni za to, że są w Radzie i nic nie robią, tylko diety liczą. Z jednym wyjątkiem pewnej Pani, która wszystko może, wszystko załatwi. Podobno takiej postaci jeszcze w Radzie nie było.
A już myślałem, że niegdyś Pan radny Dembek był na wszystkie kłopoty.
 mieszkaniec
 Lipowy, Czwartek 17-09-2015

33701. 
Wpadłam do Iławy, czytam Kuriera i przysiadam z wrażenia [strona 5].
Po prostu zostałam wdeptana.
Galeria Jeziorak organizowała imprezę dla dzieciaków i wciskała maluchom przeterminowane słodycze!
Proszę mi powiedzieć, jak można w taki sposób postępować z dziećmi...?!
No jak to jest możliwe, że nikt z dorosłych gospodarzy nie sprawdził tak oczywistej sprawy jak termin przydatności do spożycia...?! Ludzieeee!
To tak się teraz robi interesy handlowe...?!
Mam nadzieję, że nie było większej ilości "bolących brzuszków" u dzieci następnego dnia.
 Ewka
 Iława - Gdańsk, Czwartek 17-09-2015

33700. 
Odnośnie wpisu numer: 33697

Za co Burmistrz Iławy i Rada Miasta mieliby być wysiudani w referendum?
 śledź pomorski
 TP SA, Czwartek 17-09-2015

33699. 
Odnośnie wpisu numer: 33698

Panie urzedniku, niech pan nie krytykuje systemu skoro pan w nim siedzi! Skoro tak panu prszekadzaja obecne uklady to niech pan sie zwolni!
Mlodzi czekaja na prace!
A skoro nan pracuje w tym urzedzie to tez przez poplecznictwo, wiec daruj pan krytyke bylego statosty, ze chcial nadal etat miec, bo co ma chlop robic, isc na bezrobocie?
Za przeproszeniem - nie kala sie do gniazda, w ktorym sie siedzi!
 matka Polka
 Ilawa, Czwartek 17-09-2015

33698. 
Odnośnie wpisu numer: 33695

Inteligencja Joanny Muchy i tak przewyższa poziomem inteligencję [...] Macieja Rygielskiego, który nie ma pomysłu na siebie i czeka do 15:15, by wyjść ze swojego pokoiczku na I piętrze.
Inteligencja Joanny Muchy i tak przewyższa poziomem inteligencję takiej Bernadety Hordejuk, która ostatnio oprowadza się z młodszym chłopcem i Anny Rabczyńskiej, która wchodzi w skład każdej komisji konkursowej, by dopilnować, aby tylko wszedł wybraniec spolegliwy wobec układu. [...]
Ludzie, kończycie się, a [...].
 urzędnik czekający na awans
 Iława, Środa 16-09-2015

33697. 
Odnośnie wpisu numer: 33695

Hordejukowa z Rygielskim mogą szykować się wiosną na wysiudanie Burmistrza Miasta i Rady Iławy za pomocą referendum.
Poszlaki na to wskazują bezsprzecznie.
 Ormowiec
 z Podleśnego, Środa 16-09-2015

33695. 
Sytuacja przypominająca naszą iławską niepowtarzalną Benię Hordejuk.
Joasia Mucha, niesamowita laska Platformy Obłudy.
No i ten rozumek wielkości orzeszka.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 16-09-2015

33692. 
Przed wyborami nie tylko w PO żrą się buldogi pod dywanem.
W PSL-u też jest niezła jatka.
Stary komuch z Działdowa publicznie ruga młodszego karierowicza partyjnego z Iławy.

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-generalny-poszukiwacz,575622.html
 Skorpion
 Iława, Środa 16-09-2015

33690. 
Odnośnie wpisu numer: 33687

Panowie nie ośmieszajcie się.
Do Iławy nikt świadomie nie przyjedzie, a nawet jeśli przyjedzie, to szybko wyjedzie, bo ile na tynku wyżyje...? Ścian co prawda sporo, ale granice jakieś są...
O samobójców bym się nie obawiał, bo to Wy jesteście samobójcami, że tam mieszkacie i za taką śmieszną kasę pracujecie.
 Osama
 Kabul, Środa 16-09-2015

33689. 
Odnośnie wpisu numer: 33687

Pan Czesław Najmowicz, wzorowy człowiek, czynu obywatelskiego, czynnie od 20 lat z nawiązką zaangażowany we wszelkie sprawy społeczne po względem wielu inicjatyw, dopiął swą postawą stanowiska Burmistrza Miasta Ostródy.
Uznał, niezależnie od preferencji politycznych - jak sądzę - by przyjąć kilka rodzin uchodźców islamskich.
A wy, "nienarodowi" narodowcy, macie niesłuszne anse do wszelkich ludzi pokrzywdzonych.
Owszem, należy się tym uchodźcom dobrze przyglądać i prześwietlać, gdyż mogą nimi być islamscy terroryści, ale od tego są ponoć doskonałe nasze służby specjalne (zmanierowane, skorumpowane, poukładane z partiami, czyli są na usługach politycznych).
Mam obawy, bo "nasza" agentura czuje absolutny luz-blues szczególnie pod wodzą takiej minister, która ma przygotowanie katechetyczne, nie mając zielonego pojęcia o ich znaczeniu i zadaniach; posadziła ją Pani Kopacz, by dorobiła się wyższej emerytury i sutej odprawy, gdy zostanie zdegradowana i odprawiona po wyborach.
 separatysta iławski
 Iława, Wtorek 15-09-2015

33687. 
Odnośnie wpisu numer: 33683

Bzdura. Burmistrz Ostródy jest z PiS-u.
PiS to jest partia proeuropejska. Będą się więc tak samo grzecznie słuchać Brukseli jak PO - w końcu to oni nas wsadzili w Traktat Lizboński. [...]
To my już ponad rok temu w wyborach do europarlamentu mówiliśmy o imigrantach i problemach z nimi.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława - Warszawa, Wtorek 15-09-2015

33685. 
Odnośnie wpisu numer: 33681

A czemu Pan Burmistrz nie wyszedł z ratusza do demonstrujących?
Bał się iławian? Serio? Niemożliwe.
A może nadal emocjonalnie i w myśleniu pozostaje człowiekiem PO...?
 Chopin
 PiS Iława, Wtorek 15-09-2015

33683. 
Jest tylko jeden sposób na zatrzymanie hord islamistów, powrót do władzy PiS-u.
Apeluję więc do władz PiS. Zróbcie porządek z sitwą przy ul. Andersa, bo nikt w Iławie nie da wam poparcia dla cwaniaczków z Platformy ubranych w szaty znowu rzekomych prawicowców.
Niech nie myślą sobie cwaniaki, że iławianie dadzą się znowu... oszukać.
 rodło
 Iława, Wtorek 15-09-2015

33682. 
Mistrzowska rozmowa prawdziwego dziennikarza [byłego muzułmanina] w telewizji szwedzkiej.
Widać i słychać w słowach dzwoniącego do studia muslima całe te piękne i pokojowe przesłanie aż się niedobrze robi.
Oni się już nie kryją z tym, co chcą robić, a UE czeka i za czas jakiś na wieść o coraz większej ilości zamachów będzie wyrażała oburzenie.

Jeśli nadal wierzysz w pokojowe intencje islamskich imigrantów oraz w to, że uciekają rzekomo przed wojną i głodem, ten krótki filmik (7 minut) rozwieje twoje wątpliwości.

Kamil
 Iława, Wtorek 15-09-2015

33681. 
150 OSÓB NA DEMONSTRACJI POD RATUSZEM

„Iława przeciwko imigrantom” – pod tym hasłem w poniedziałkowe popołudnie pod iławskim ratuszem zebrali się przeciwnicy imigracji muzułmanów do Polski. Było spokojnie, służby mundurowe jedynie obserwowały i rejestrowały wydarzenie.

Szeroka relacja z manifestacji, wypowiedzi mniej i bardziej oficjalne – w najbliższym środowym wydaniu KURIERA.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 15-09-2015

33679. 
Pytanie do starosty Marka Polańskiego:
Jak to jest być takim starostą, jak Kazik Marcinkiewicz był premierem?
I jeszcze jedno.
Kiedyś powiedział Pan w wywiadzie [w niemieckiej gazecie z Olsztyna]: "Byłbym skończonym głupcem gdybym nie skorzystał z doświadczenia mojego poprzednika".
No i skorzystał Pan w taki sposób, że Rygielski sam wciągnął się na członka zarządu (skądinąd ekwilibrystyka godna mistrza) a Pana na starostę.
Ileż trzeba mieć w sobie obłudy, żeby ludziom cisnąć żenujący kit o korzystaniu z doświadczeń Macieja R. i reszty...
 Renat
 spod starostwa w Iławie, Wtorek 15-09-2015

33677. 
Szczyt idiotyzmu UE
 skaner
 Iława, Poniedziałek 14-09-2015

33675. 

Panie Burmistrzu! Sytuacja jest bardzo kontrowersyjna i bardzo trudna. Ale każdy ruch, którego celem jest obalenie istniejącego systemu zaczynał się tak samo, a imigranci, którzy przyjeżdżają do Europy otwarcie mówią po co tu jadą.
Wielu imigrantów pozostało niedaleko Syrii - w Libanie, Iraku, Turcji czy Jordanii. W tych państwach szacunkowo jest około 4 miliony uchodźców. To są rzeczywiście emigranci. To są osoby pokrzywdzone uciekające przed wojną.
Natomiast te 400 tysięcy, które idzie na Europę, czyli 10% jest emigracją ekonomiczną. Aż 80% to mężczyźni, którzy jadą tu w konkretnym celu. Jeśli ktoś ucieka przed bombami, nie zostawia rodziny, biorąc pod uwagę jak prawo islamu odnosi się do kobiet.
Do dziś nie sprowadziliśmy setek rodzin wywiezionych przez ZSRR, a stać nas na emigrantów zarobkowych?

Napisał Pan: "Spokojnie się przyglądam".

Zacytuję Martin Niemöllera:

"Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować."

Oby te słowa nie zmieniły się w:

"Kiedy budowali meczety milczałem,
mamy przecież wolność wyznania.
Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem
- mamy przecież wolność słowa.
Kiedy wysadzili wieżowce, milczałem
- to byli chorzy ekstremiści.
Kiedy wywołali zamieszki, milczałem
- to wina systemu i błędnej polityki.
Kiedy uzyskali większość w parlamencie, milczałem
- mamy przecież demokracje.
Kiedy wprowadzili w państwie prawo koraniczne a moja żona została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem - już nie wolno było krzyczeć"
 Aleksander Krygier, lat 36

33674. 
Odnośnie wpisu numer: 33648

Nie widzę reakcji na wpis o odebraniu Iławie pociągów Pendolino (kosztem Działdowa). Czyżby temat był wstydliwy czy też informacja jest po prostu nieprawdziwa?
Wybory wyborami, ale warto zająć się tym, co jest ważne dla naszego miasta i co możemy stracić.
 podróżny

33672. 

Panie Adamie!
Z całym szacunkiem, ale nad czym się Pan tak spokojnie przygląda...?
Tutaj trzeba jasnego stanowiska TAK lub NIE. A jak Pan widzi, większość zdecydowana większość mówi NIE i koniec. Czego dowodem będzie dzisiejsza manifestacja pod ratuszem.
Zapraszam Pana, damy Panu mikrofon, będzie mógł Pan się wypowiedzieć przed oczami iławian.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy, Iławscy Patrioci

33671. 
Ostatnio Bernadetę Hordejuk często widuje się z Michałem Młotkiem.
Dobrze mieć Pana Młotka pod ręką, bo nigdy nie wiadomo kiedy iławska PO będzie zmuszone do wbicia sobie ostatniego gwoździa do trumny.
 obserwator
 Iława, Niedziela 13-09-2015

33669. 
Referendum turą trzecią
Śmiechem raczył zbyć ją Duda
Więc Bul wygrał, wstęgę przeciął
A za wstęgą... Ruska Buda

Dubeltówy tam na ścianach
Zwierza w okolicy popłoch
Bo strzelanie już od rana:
Wiwat trzecia... głupi motłoch!

Jak Gabriela ci on zabił
Męża stanu bez... quality
Motłoch go w butelkę nabił
Skreślił kartkę, znalazł kwity

Kwity leżą, nowe oczy
Patrzą na nie, wietrzą drakę
Pięć lat w plecy, jad się sączył
By ochraniać wodza-kakę

Morał z bajki prosty bardzo
Forma fikcją w formie tuskiej
Ci co zwykle ludem gardzą
Zwykle kończą w Budzie Ruskiej
 Marszałek
 Iławski, Niedziela 13-09-2015

33666. 
Odnośnie wpisu numer: 33662

Panu burmistrzowi Adamowi Żylińskiemu - do przemyślenia.
Radykalni muzułmanie zagrozili burmistrzowi miasta Antwerpia (Belgia) Bart de Wever śmiercią, jeśli nie przejdzie na islam. List z pogróżkami został wywieszony w centrum Antwerpii.
W wywiadzie telewizyjnym burmistrz powiedział, że ignorowaliśmy islamski ekstremizm przez lata i teraz wychodzą tego skutki.

http://www.pi-news.org/2015/05/moslems-threaten-antwerps-mayor
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 12-09-2015

33663. 
Odnośnie wpisu numer: 33654

Każdy z nas ma w rodzinie lub wśród sąsiadów przykłady w jaki sposób wyjeżdżały i wyjeżdżają nasze dzieci "za chlebem". Często to rodzice a nawet dziadkowie biorą pożyczki by kupić im bilety.
PRZYJRZYJMY SIĘ OBECNYM UCHODŹCOM (?). Powinni to być ludzie, którzy w desperacji zabierają najpotrzebniejsze rzeczy i pożywienie, i uciekają z wyniszczonego kraju, gdzie od dawna nie ma pracy, więc nie ma i dochodów (patrz: Ukraina). Ludzie ci powinni się cieszyć z każdej pomocy a oni odmawiają przyjęcia pomocy z Czerwonego Krzyża, bo im przeszkadza znak krzyża na paczkach.
Dała mi do myślenia szokująca informacja, że bardzo bogata Arabia Saudyjska nie przyjmuje żadnych uchodźców na swoje terytorium, ale za to złożyła ofertę Niemcom, że na ich terytorium wybuduje 200 meczetów dla uchodźców arabskich.
Jeszcze jeden problem. Uchodźcy płacą ogromne sumy przemytnikom (1-2 tys.euro) i są w stanie wynajmować (co deklarują) wynajmować za pieniądze pociągi, statki, by dotrzeć do Niemiec. Ani nasze polskie dzieci, ani Ukraina, ani - przypomnijcie sobie państwo - uchodźcy z Czeczenii nie dysponują takimi pieniędzmi.
Może warto się zastanowić nad tym i rozważyć, że 90% tych rzekomych "uchodźców" to finansowani przez inne kraje arabskie osadnicy o charakterze agresywno-roszczeniowym.
 Polka
 Iława, Piątek 11-09-2015

33662. 

Panu Adamowi Żylińskiemu - do przemyślenia.
Burmistrz francuskiego Charvieu-Chavagneux (koło Lyonu) poinformował, że radni gminy jednogłośnie ustalili warunki przyjmowania uchodźców. Przegłosowano, że przyjęci zostaną wyłącznie ci imigranci, którzy będą „chrześcijańską rodziną”. Jak politycy uzasadniają swoją decyzję? „Chrześcijanie nie obcinają głowy ich dyrektorom” – oświadczyli.
Uchwała ta ma związek z zabójstwem jakie miało miejsce sąsiednim miasteczku. Muzułmanin obciął głowę szefowi, a następnie usiłował ją zdetonować.
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 11-09-2015

33661. 

Wielce szanowny Panie Burmistrzu Iławy!
Jedną, może nawet dwie rodziny z Syrii, muzułmańskiej krwi, dla przykładu zdrowej propagandy międzynarodowego solidaryzmu (dawniej nazywaliśmy to internacjonalizmem) należałoby wziąć do Iławy na wychówek i edukację chrześcijańskiego życia i przykładu. [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 11-09-2015

33660. 
Odnośnie wpisu numer: 33647

Nie mam określonego stanowiska w tej sprawie.
Sytuacja jest dynamiczna. Wszystko jest możliwe.
Spokojnie się przyglądam.
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 11-09-2015

33659. 
Odnośnie wpisu numer: 33622

Czy Kurierzy to słyszeli?
Będzie odwołanie w sprawie odwołania dyrektora szkoły - Zawadzkiego?
Żałosne kmiotki!
POlański powinieneś przeprosić Pana Zawadzkiego! Kto tobą kieruje?
Członek partyjny Rygielski? Daj Pan spokój!
Wstydźcie się!
Niech Kurierzy sprawdzą dlaczego te tęgie głowy starościane nie wypłacały w Kisielicach (szkoła dla dzieci niepełnosprawnych) dodatku za wychowawstwo pracującym tam nauczycielom?!
Wstyd! Tacy mądralińscy, a takie hece!
Panie Zawadzki! Gratuluję Panu i oby się Pan nie poddał w walce z tym dziadostwem!
A tak na marginesie, to z kim to dziadostwo nie walczy? Co za niezgodni ludzie!
 MRJ
 Iława, Piątek 11-09-2015

33658. 
Odnośnie wpisu numer: 33654

Zauważcie jak muzułmanie zawzięcie krzyczą, że to co zachodnie jest złe, szatańskie, zepsute.
To ja się pytam: po kiego pchają się do nas?!
Europa powinna odejść od polityki multi-kulti, a jeśli nie, to przynajmniej być bardziej stanowcza odnośnie uchodźców. Według zasady "jak się nie podoba, to wypad". Gdy ja idę w gości, to zachowuję się w gościach jak przystoi na kulturalnego człowieka, respektując zasady panujące w domu gospodarza. A co oni robią u nas?
Ci, którzy umieją czytać i słuchać nie tylko jednego nurtu politycznego w mediach, wiedzą jak to wygląda. Patrząc na niektórych można odnieść wrażenie, że ktoś tu sobie z nas jakieś kosmiczne żarty robi.
Czas odejść od poprawności politycznej.
Nachodzi mnie taka refleksja. [...] Nie każdy muzułmanin to terrorysta, lecz każdy terrorysta to muzułmanin. Elity rządzące PO powinny sobie wziąć to zdanie do siebie.
 Kamil
 Iława, Piątek 11-09-2015

33657. 
Odnośnie wpisu numer: 33648

Proszę internauty o uwagę. Otóz te praktyki znane były za komuny, kiedy pociągi zatrzymywały się nawet pospieszne w miejscowościach bliskich posłowi [Działdowo]. Na przykład w Ząbrowie, pomimo ze w Iławie był planowy postój 3 min.
W jednej na Kociewiu miejscowości posłem był dyrektor zwykłego PGR i też się zatrzymywał na wsi, takiej jak malutki Pikus, proszę Pana. I było dobrze.
I tez naród się wkurwiał, dlaczego bonzie nawet pociąg gdzie chce to sie zatrzymuje.
Dlatego postuluję, aby Pendolino miało swój pod ludzi potrzeby rozkład, zaś dla Żelichowskiego czy innego posła niechby przystawał nawet w szczerym polu, takim jak Działdowo.
Zatem należy być wyrozumiałym obywatelem, nie jątrzyć w zdrowej tkance społecznej za rządów PO. Proponuję wybrać na posła a lepiej na senatora kogoś z Iławy, może jeszcze czas, by kandydata wrzucić, i mamy sprawę Pendolino załatwioną.
Czyż nie dobrze radzę...!?
 podróżny
 Jamielnik, Piątek 11-09-2015

33656. 
Odnośnie wpisu numer: 33585

MTB w Suszu.
Ukazał się regulamin wyścigu. W punkcie nagrody nawet nie ma wzmianki o takowych. Dla przypomnienia, w zeszłym roku były nagrody finansowe, była setka koszulek z logo Rolmaxu, było w loterii dziesiątki nagród o wartości powyżej 20.000 zł. To było coś.
A regulamin oczywiście kopiowany, o czym świadczy poniższy zapis i data:
Zapewnia, że nie ma żadnych przeciwwskazań do startu w wyścigu rowerowym a stan zdrowia, w jakim się znajduje umożliwia udział w zawodach dnia 24.08.2013 r.
Bylejakość.
 nicker
 Susz, Piątek 11-09-2015

33654. 
Odnośnie wpisu numer: 33636

I ja wtrące swe trzy grosze...
Polska rzeczywiscie nie jest winna nic nikomu i napewno nie musi udowadniac solidarnosci z Europą poprzez przyjmowanie imigrantow, Francja i Anglia takie solidarne byly z Polska w 1939 jak cholera! I teraz Polsce beda mowic, ze nie chce przyjac ludzi w potrzebie, a Polakom, to ktos pomogl! Te odnoszenie sie do Polonii w Anglii, Niemczech i USA jest smieszne! Polacy wyemigrowali w poszukiwaniu pracy, za wlasne zarobione pieniadze kupili bilety, nie zastraszali polowy Europy,nikt im nie tworzyl obozow, nie pomagal, musza radzic sobie sami. A teraz przez to, ze mlodzi ludzie uciekaja z Polski, bo rzad nie robi nic dla mlodych, tomaja sie tu muzulmanie osiedlic? Paranoja jakas. Dla mnie jako kobiety zycie wsrod wyznawcow religii, w ktorej zwierze ma wiecej praw niz kobieta jest nie do przyjecia. I mowie to swiadomie, mimo iz wiem, ze jest to brak tolerancji religijnej... Rece opadaja po prostu. A taka byla kampania nienawisci, ze nas Ukraincy zaleja, ze odbiora prace, no chyba lepiej oni niz muzulmanie! A smiac mi sie chce z krzykaczy, ktorzy teraz zauwazyli, ze Polska jest na skinienie Niemiex i Francji! A jak minimalny procent Polakow protestowal, ze nie chce do Unii 10 lat temu to ich uciszano - wszyscy mysleli,ze unia da kase i dalej bedaie mozna wsystko, ale nie ma nic za darmo, teraz trzebq bedzie poniesc komsekwencje. I ci biedni muzuilmanie i tak tu dotra, tylko niech zyja jak my calymi rodzinami za 1500 a nie! Zasilki, zapomogi po pare tysiecy! A przecietny Polak ma utrzymac rodzine za minimum krajowe!
 matka Polka, lat 33
 Ilawa, Czwartek 10-09-2015

33651. 
Niedawno przetoczyła się dyskusja na temat likwidacji znaku "strefa zamieszkała" z wjazdu przy ul. Okulickiego.
Jaka bezpieczna to ulica, możecie się przekonać w tej chwili osobiście, bo trwają właśnie czynności policyjne przy ul. Okulickiego 3 po potrąceniu pieszego, którego zabrała karetka.
Samochodów napchane w każdy możliwy kąt to i nie dziwota, że przy cofaniu pieszego nie widać. Całkowity brak widoczności przy minimalnej prędkości niestety jest również niebezpieczny. Czy ktoś się zainteresuje tą ulicą? Czy poczekamy na prawdziwą tragedię?
 miejscowa
 Iława, Czwartek 10-09-2015

33649. 
Dziewczyny, obiektywy, plener, czyli sesja fotograficzna inna niż zwykle. PIN UP GIRLS. „Iławskie Zakłady Fotograficzne”.

Zobacz fotoreportaż na stronie 12.
 KURIERZY

33648. 
Sztandarowy okręt flagowy regionu pod nazwą PENDOLINO od grudnia tego roku zostanie niestety zredukowany do ledwo 2 zatrzymań na stacji IŁAWA GŁÓWNA.
Dotychczasowe postoje przejmie stacja Działdowo, czyli wróciły koszmary sprzed roku, kiedy straszono Iławę takim właśnie rozwiązaniem za sprawą mocno lobbującego w tym kierunku posła Żelichowskiego z PSL, mieszkającego niedaleko Działdowa.
Wszystko to działo się w przededniu wyborów samorządowych, ale teraz, gdy przed nami jeszcze ważniejsze wybory parlamentarne, widzimy kto tak naprawdę ma na tyle silną pozycję, żeby w odpowiednim momencie podeprzeć swoją kampanię wyborczą spektakularnym sukcesem załatwienia pociągu dla siebie.
Czy iławianom pozostanie tylko frustracja z powodu braku odpowiednio silnej władzy zdolnej właściwie zadbać o interesy lokalnej społeczności, czy też udowodni ona jednak, że środki wydatkowane na reklamę regionu nie poszły na marne. Wszak w internecie krąży dość spora ilość materiałów promocyjnych, wykorzystujących walor szybkich połączeń komunikacyjnych naszego regionu z Warszawą, Trójmiastem, Krakowem, Katowicami za sprawą PENDOLINO właśnie.
Mamy wszak w naszym mieście Iławie i regionie osoby posiadające mandat do skutecznego oprotestowania tej decyzji, jak chociażby Główny Konserwator Zabytków w randze wiceceministra kultury Piotr Żuchowski [też z PSL].
O osobach z rządzącej w powiatem koalicji z PO dyskretnie przemilczę, gdyż przykłady położonych na łopatki inwestycji np. braku wiaduktów na ulicy Wyszyńskiego oraz DK-16 (las) dobitnie świadczą, że lepiej byłoby, aby ci państwo trzymali się jak najdalej od komunikacji publicznej koncentrując się na utrzymaniu dróg.
Niech będę wyrazicielem wszystkich, którym leży na sercu prestiż naszego miasta Iławy. Posiadanie szybkich połączeń z wielkimi aglomeracjami miejskimi takim atutem jest niewątpliwie, wszak podobnych walorów nie mamy na tuziny i warto zadbać chociażby o istniejący stan posiadania.
 wściekły podróżny

33647. 
Odnośnie wpisu numer: 33633

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz oświadcza, że miasto jest gotowe na przyjęcie uchodźców.
Mam nadzieję, że burmistrz Iławy Adam Żyliński nie wpadnie na taki sam głupi pomysł.
 Jan Kowalski

33646. 
Szanowni muzułmanie!
Polska od wieków jest krajem tolerancyjnym. Zamieszkiwali i zamieszkują u nas Białorusini, Tatarzy, Ormianie, Ukraińcy, Łotysze, Niemcy i wiele innych nacji.
Przyjęliśmy Żydów, których nie chciała Europa, co było wielkim błędem, bo nie dość, że wydymali nas w czasie wojny i po wojnie, to na dodatek uraczyli nas Gazetą Wyborczą i roszczeniami.
Panowała u nas także tolerancja religijna - Polska była jedynym w Europie krajem bez stosów. Tak jest nadal, mimo rozpuszczanych przez liberałów (lewaków) pogłosek o naszej ksenofobii, fanatycznej religijności i zaściankowości.
Jednak nasza tolerancja ma granice, o których powinniście wiedzieć:

- nie tolerujemy mężczyzn zabijających kobiet i dzieci
- nie tolerujemy pedofilii
- nie tolerujemy gwałcicieli kobiet i dzieci
- nie tolerujemy w ogóle mordowania, zwłaszcza z pobudek religijnych
- nie tolerujemy niszczenia naszej własności
- lubimy alkohol i kochamy się się bawić
- lubimy, jak nasze piękne kobiety ubierają się pięknie i nie pozwolimy, aby wyglądały jak budki telefoniczne

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których nie powinniście do nas przyjeżdżać (u nas zimno, nie ma wielbłądów, kozy i owce nie uprawiają seksu międzygatunkowego).
Jeśli jednak mimo to przybędziecie, to zgotujemy wam takie piekło na ziemi, że przy nim wasza pierdolona Afryka wyda wam się rajem. To nie jest groźba, lecz informacja.
Jedźcie tam, gdzie was chcą, Angela i całe zwyrodniałe lewactwo NRD na was czeka. My was nie chcemy.
 Zbigniew Kozłow
 Bydgoszcz, Czwartek 10-09-2015

33645. 

Bardzo dobry opis sytuacji, ale co z tego - wiemy przecież kto rządzi krajem nad Wisłą od lat.
Rozkaz z Berlina został wydany Tuskowi, ten przekazał go premierzycy Kopaczowej. Przez parę dni miała ona stwarzać w mediach pozory samodzielności, bycia premierem niepodległego państwa, które suwerennie podejmie decyzję co do sprawy przyjęcia, a faktycznie ściągnięcia muzułmanów. To oczywiście tylko propaganda, Polska dzisiaj z obecnymi władzami rządowymi na czele z premier Kopacz, która jest w istocie jedynie popychadłem i wykonawcą instrukcji Tuska, nie ma atrybutów państwa niepodległego i niezależnego! Pani Kopacz oczywiście wykona plan kanclerz Merkel, który przekazał jej "król europy" Tusk pochodzący z wolnego Trójmiasta.
Mam nadzieję, że w Polsce wybuchną stosowne i liczne demonstracje, bo tylko w taki sposób w tym momencie możemy sobie pomóc i doprowadzić do tego, że całe te towarzystwo muzułmańskie w Polsce nie zagości i nie będzie ściągać tutaj całej rzeszy swoich członków rodzin.
Wracając do propagandy w mediach, w pierwszym etapie miała ona na celu wykazać, wielką bujdę, że mamy panią premier niezależnego państwa polskiego i że my Polacy sami o sobie stanowimy. Do tejże "ustawki" premier Kopacz wczoraj chciała wciągnąć nawet Kaczyńskiego (śmiech!) proponując mu "pogadankę nt. uchodźców" i pokazując przed kamerami, że ta niby polska Margaret Thatcher ma na coś istotnego wpływ, kiedy nie ma...
Także, mając na uwadze, że rozkaz niemieckiej kanclerz Merkel do ściągnięcia [na razie] 12 tysięcy muzułmanów do Polski już czekał do wykonania przez Kopaczową, mieliśmy parę dni ustawianej poprzez media pokazówki rządowej, że to my Polacy reprezentowani przez tą naszą premier decydujemy co ma się dziać w Polsce i że może to być najwyżej te 2 tysiące arabów, i to tylko uchodźców, a i tak to my ostatecznie zdecydujemy czy zostaną wpuszczeni do Polski...ha ha ha ha!!! Tak było, ale rozkaz trzeba jednak wykonać, więc zaczyna się od dzisiaj drugi etap finalny propagandy rządowej, tzw. oswajania obywateli, do tego co ma nastąpić, czyli przywiezienia do Polski (na dzień dzisiejszy) 12 tysięcy muzułmanów.
Jak więc polskojęzyczna propaganda rządowa - przy pomocy obecnie dominujących usłużnych mediów - oswaja lud, ażeby tylko nie doszło do wybuchu niezadowolenia? Mają swoje metody, które mogliśmy wcześniej już zaobserwować, kiedy przez ostatnie lata wprowadzili szereg bardzo niekorzystnych rozwiązań przeciwko swoim obywatelom, a lud niestety milczał...
Jest więc w stosunku do społeczeństwa jego straszenie, szerzenie nieprawdziwych informacji, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione w danym wypadku odwoływanie się do historii lub wyższych wartości moralnych i wiele innych metod. Wszystko to ażeby osiągnąć założony cel wymierzony w istocie przeciwko społeczeństwu polskiemu, nie wywołując jego buntu, bo zastraszonymi, ciemnymi intelektualnie, nie mającymi wiedzy i rzetelnej informacji obywatelami kieruje się najłatwiej.
I tak to zobaczyliśmy dzisiaj kiedy Kopacz wypowiedziała do Polaków na XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju w spawie ściągnięcia do Polski tzw. uchodźców wojennych:

- "Problem uchodźców to nie jest tylko problem rządu, to test na przyzwoitość" (straszenie, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych),
- "Możemy wybrać dwie drogi, możemy powiedzieć "nam nic do tego, niech sobie Europa z tym radzi", tylko pytam, co powiemy naszym obywatelom wtedy, kiedy zmieni się sytuacja za naszą wschodnią granicą i to my będziemy potrzebowali pomocy, bo uchodźców, którzy będą przybywać zza naszej wschodniej granicy będą setki tysięcy. Co wtedy?" (straszenie, nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji),
- "kwestia imigrantów, to problem całej Europy i solidarności Europy. - Przyjęcie imigrantów, tych, którzy uciekają ze swojego kraju w obronie własnego życia, jest naszych obowiązkiem" (nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji)
- "Korzystaliśmy, i to bardzo mocno, z solidarności naszych kolegów, partnerów z Europy, wtedy, kiedy mieliśmy swoich uchodźców, dzisiaj nie możemy o tym zapomnieć, nie możemy być nieczuli na to nieszczęście, które każdego dnia pokazują media" (nieuprawnione wzbudzanie poczucia winy, nieuzasadnione odwoływanie się do wyższych wartości moralnych, nieuzasadnione odwoływanie się do historii, szerzenie insynuacji - nieprawdziwych informacji).

Tak proszę państwa działa propaganda rządowa, która jest na usługach nie partnera, ale przełożonego z Zachodu, nie jesteśmy bowiem w żaden sposób obecnie partnerem dla Niemiec czy Francji, skoro te państwa narzucają Polsce dzielenie się (również finansowo) ich problemami i ingerują w naszą suwerenność pod płaszczykiem tworu zwanego Unią Europejską. Trzeba sobie jasno powiedzieć problem imigrantów (nie uchodźców) jest problemem państw Zachodu, nie Polski, bo oni ciągną całymi rzeszami właśnie tam, nie do Polski i każdy wie z jakich powodów tam chcą się osiedlać.
Chciałbym, aby Niemcy czy Francja, albo może Włochy czy Holandia, zamiast dzielić się z Polską ich problemami, zaczęły się dzielić z Polską ich interesami, które robią w różnych częściach świata, w tym z Rosją, uderzając tym w w państwa polskie. Kopacz przemawiając dzisiaj często używała słowa "solidarność" w kontekście dzielenia się problem imigrantów arabskich z jej "partnerami" z Europy. Nie wgłębiając się już w to wszystko, trzeba sobie jasno powiedzieć, ta kobieta jest w stosunku do Polski i Polaków bezczelna, ta kobieta jest cyniczna, ta kobieta jest... premierem Polski... O zgrozo!
 wyborca
 Susz, Czwartek 10-09-2015

33643. 
Muszę dać głos i splunąć w oczy Platformie jeszcze rządzącej Polską.
Oto widzimy podłość tych, co nami rządzą i słuchają się Brukseli, która nakazuje im, aby przyjmowali na naszą ziemię tysiące nacji obcej nam kulturowo, ekstremalnej religijnie, grożącej nam, chrześcijanom, śmierć.
Tak nie może być!
Oto macie niegodziwość rządzących, którzy odporni są na los Polaków zesłanych ze wschodnich rubieży II RP w głąb Rosji, chcących powrócić do Polski, by tu żyć i mieszkać.
I oto macie rozpacz dziewczynki, nie tylko tej jednej, która walczy o swój los, o możliwość kształcenia się; nie może dojechać do Iławy do szkoły, gdyż podłe rządzenie jest przyczyną likwidacji połączeń komunikacyjnych PKS i PKP.
Ale co tam dojazd do szkoły lub dobre wykształcenie. My musimy kochać świat, Europę, morderców naszej wiary; my Polacy musimy słuchać hultai w imię - jak nam przypominają – IDEAŁÓW SOLIDARNOŚCI. My też jej potrzebowaliśmy – oświecają Polaków.
Kiedy nas Niemcy (dziś powiadają ze hitlerowcy) i ZSRR (dziś powiadają ze Stalin) napadali, coście nam pomogli, WY – święci ideowcy z zachodu Europy? No co?
Ja wam odpowiem i zapytam równocześnie. Co z Europą by stało się i gdzie byłaby Europa dziś, gdyby nie Polska i Jej zryw do obrony wiary, Polski i was z Europy przed bolszewicką nawałą w 1920 roku. Pamiętacie!? Próchnem byłaby Europa i jej cywilizacja.
A pamiętacie jak błagaliście na kolanach Jana III Sobieskiego pod Wiedeń w 1683 roku, by zatrzymał nawałnicę Turecką. Kto by stare dzieje pamiętał – ironicznie odpowiecie wy i tamci z europy. Jednak pomyślcie sobie, co was czekałoby wówczas, gdyby nie polska krew wylana za waszą niemoc.
Dziś bezczelnie europejscy mocarze zawszonej ideologii mają czelność nauczać solidarności Polaków. JANIE IV SOBIESKI – wzywam Cię!
Polska Cię wzywa. Powiedz im głośne NIE!
 Marszałek

33642. 
Dedykuję ten film Panu Leszkowi Olszewskiemu, który tak bardzo obstaje za przyjmowaniem do Polski i Europy rzekomych uchodźców arabskich.
Jest ponoć oczytany, uczony w Piśmie. [...]

Ps. Oto do portu w Grecji zawinął statek w ładowniach którego znaleziono kontenery - opisane jako pomoc humanitarna dla uchodźców - wypełnione bronią. Oczywiście główne media telewizyjne - ciszaaaaaa...

bosy Antek
 Żuromin, Czwartek 10-09-2015

33641. 

Bogate kraje arabskie nie chcą przyjąć uchodźców arabskich, czyli swoich pobratymców – z tego samego powodu, co Amerykanie. A premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział:
"Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów".
I co? Ksenofob? Rasista? Niech no teraz któryś z pożytecznych idiotów opowiadających się za masowym powitaniem nad Wisłą tłumów z Bliskiego Wschodu powie tak o premierze Izraela!
Te przykłady kategorycznej odmowy przyjęcia uchodźców pokazuje, że są ludzie na świecie, którzy potrafią przewidywać skutki różnych decyzji. My też powinniśmy potrafić to zrobić, bo na naszych oczach runął już dawno zachodni mit multikulti.

Polacy podejmą tę decyzję 25 października i wykopią na śmietnik historii tych POżytecznych idiotów na czele z Kopacz.
 żelazo
 kuźnia, Czwartek 10-09-2015

33639. 
Odnośnie wpisu numer: 33635

Wstyd, wstyd! Gdzie są Panowie radni? Społecznicy? Sołtys? Każdy o ludziach sobie przypomina tylko, gdy nadchodzą wybory. Dlaczego sołtysi nie zrobią rozeznania wśród mieszkańców? Najlepiej wiedzą i znają swoich mieszkańców co im jest potrzebne.
Proszę zauważyć, że zwykłych lokalnych pociągów jest bardzo, bardzo mało, a autobusów jeszcze mniej. Do Iławy jak się dostać? Rano jeszcze autobus szkolny jedzie, pociąg ostatni przed południem z Ząbrowa do Iławy o godz. 8:17, a potem nie ma już nic. Do Iławy pieszo, gdy do urzędu czy do banku jeśli potrzeba... Kogoś wynająć, aby się dostać do Iławy? Kasują po 30-50 złotych.
Proszę się wśród ludzi z okolicznych wiosek popytać. Taka prawda jest.
Do do Ośrodka Zdrowia w Ząbrowie także nie ma jak się dostać z np. takiego Gałdowa i nie tylko. Ledwo parę kilometrów, a trzeba zapłacić komuś za podwózkę po 25 złotych. Przecież mały bus miałby sporo chętnych do przewiezienia.
Dziwi mnie to, że firmy przewozowe nie robią rozeznania wśród potrzeb mieszkańców.
 zatroskany mieszkaniec
 Ząbrowo, Środa 09-09-2015

Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 40 41 42 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 216 217 218 ... 353 354 355 następna ] z 355

129668206

Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl

Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl

Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl

Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl

Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.