Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Uwaga początkujący przedsiębiorcy!
Radni Iławy spierają się o patrona roku 2020
Poradnik. Malowanie ścian i sufitów
O przyszłości kulejącego targowiska miejskiego w Iławie
Internet. Oszuści coraz bardziej cwani
Woźnicki rozmawia z kierowcami (styczeń)
Molestowany przez księdza żąda odszkodowania od biskupa
Przyroda. Leśne pomniki chronione
Przedsiębiorcy czują się skrzywdzeni podwyżkami podatków
Gmina wiejska Iława. Bezpieczny plan wydatków na 2020 rok
Miasto Iława. Lotnicza majówka wykreślona z budżetu
Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”
Nie dzwoń i nie ściemniaj policji
Woźnicki rozmawia z kierowcami (grudzień)
Fortuna za życie dziecka
Starosta powiatu zlekceważył jubileusz 35-lecia OPZZ
Wykładowca z Iławy został sędzią Trybunału Konstytucyjnego
Trochę „Dżemu” dla Martyny Wyżlic
Czy droga ekspresowa S5 na pewno przez Iławę?
Woźnicki rozmawia z kierowcami (listopad)
Więcej...

Forum

33052. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Dziękuje towarzyszu Tulwiński za publikacje tej fotografii - liczyłem na to, bo jest to przykład manipulacji, kłamstw, które nagminnie dokonuje Ruch Narodowy i podobne organizacje.
Wystarczy wejść na profil iławskich patriotów by zobaczyć, kogo wspieracie i z kim demonstrujecie. I ONR to wasi najlepsi kumple. To z nimi ramię w ramię tak dzielnie demonstrujecie 11 listopada. Z nimi i masą innych neonazistowskich frakcji i grup.
Towarzyszu Tulwiński, mam też zdjęcie na tle Auschwitz. Zapewne dla towarzysza będzie to dowód na mój udział w zagładzie Żydów. Jak towarzysz już tak bardzo chce pisać moją biografię, to powinien bez problemu dotrzeć do źródeł, że ja i totalitaryzm nigdy nie byliśmy kolegami. Ale to zburzyło by ten misterny plan opluwania i kłamania, prawda towarzyszu?
Zdjęcie nie zostało zrobione w przestrzeni publicznej, ale w miejscu gdzie mój znajomy trzyma cześć swojej kolekcji flag z całego świata. Nie wyobraża sobie towarzysz, ale on ma nawet flagi państw islamskich...
To co rozstrzelać, prawda?
Cokolwiek towarzysz teraz nie opublikuje, ja kończę dyskusję. Wystarczająco już czasu poświęciłem homofobom i rasistom.
Towarzysz lubi fotografie. Więc też na koniec podzielę się jedną. Iławscy patrioci są tak dumni ze swoich poglądów, że sami zamazują sobie twarze na własnym profilu. Wstydzicie się? Nie dziwie się.
 Arkadiusz Dzierżawski
 Iława, Piątek 22-05-2015

33050. 
Chyba najbardziej mnie przekonuje do Dudy ta panika całego układu i mega-mobilizacja systemu.
Te organizowane przez TVN odprawy dla zakontraktowanych gwiazdek, które panikują, że kasa może rychło się dla nich skończyć. Te mniej lub bardziej tajne groźby kierownictwa TVP pod adresem swoich celebrytów, straszące ich wymianą szoł-kadry i redaktorów przez PiS. Ten równy szpaler pozornych oponentów spod znaku niejasnej kasy i ciemnych sprawek w rodzaju Cimoszewicza, Kwacha czy Balcerowicza, którzy nagle atakują Dudę karnie niczym hoplici uzbrojeni w dowolnie długie wystąpienia w mediach.
A jednak wszyscy się go boją, więc może nie jest taki uwikłany jeszcze. Może naprawdę coś zmieni.
I jeszcze to, że jeden żółtodziób kampaniijny Duda nagle musi się zmierzyć nie tylko z jakimś Bredzisławem, ale ze wszystkimi organami aparatu państwa (ministerstwa, sejm, senat) oraz wszystkimi mediami działającymi za nasz abonament.
Musiałbym nie mieć oczu, by tego nie widzieć.
To daje mi obraz jakie koszmarne jest to klienckie państwo, ilu pasożytów się na nim karmi naszym kosztem oraz jak te czerwia muszą być puste, bezwartościowe i nieuczciwe, bo gdyby było inaczej to nie baliby się utraty wpływów.
A przy tym wszyscy oni się sami pięknie zdemaskowali.
Widzicie jaki mamy klimat...?!
 Tomasz Parol
 Polska, Piątek 22-05-2015

33049. 
Odnośnie wpisu numer: 33039

Andrzej Duda ma racje, gdy podkresla na kazdym spotkaniu, ze to my, tutaj na dole, tu w powiatowej i gminnej Polsce mamy wplyw na to, co wydarzy sie w naszym zyciu - ze musza nadejsc zmiany, wtedy Polska odetchnie z ulga, a Narod podniesie sie z kolan i wplynie na swoj los...

Teraz, w niedziele 24 maja, mlodzi ludzie - takze ilawianie - jak nigdy przedtem uzyskali niebywala okazje, by zmienic dotychczasowy stan rzeczy i zadecydowac kto zostanie Prezydentem.

Pierwsza tura pokazala ogromna sile buntu mlodego pokolenia,
natomiast druga tura pokaze, ze mlodziez nasza laczy spontanicznosc, serce i emocje z rozumnym i inteligentnym wyborem.

Duda zbierze w te Zielone Swieta swoje obfite zniwo... Tak pracowitego kandydata na Prezydenta nigdy przedtem nie mielismy.

Wielokrotnie doswiadczylismy w naszej historii niesamowitego poswiecenia i pracowitosci mlodych Polakow. Do niech teraz przylaczy sie nasz nowy Prezydent Andrzej Duda! Tak, bedzie to wspolne - mlodych Polakow, nas wszystkich i Andrzeja Dudy - zwyciestwo dla dobra calego Narodu.
 Maz Zaufania
 Ilawa - Stavanger, Piątek 22-05-2015

33048. 
Odnośnie wpisu numer: 33043

Do Pani Anny Zakrzewskiej.
Niech Pani wycina gangrenę starych układów i zależności ratuszowych!
Ma Pani nie tylko moje wsparcie, ale również moich znajomych i sąsiadów.
 Krystyna
 Iława Podleśne, Czwartek 21-05-2015

33047. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Nie wiem czy to, co napisał Arkadiusz Dzierżawski wynika z niewiedzy, ignorancji, głupoty czy jest to celowa manipulacja i kłamstwo.
Ale po kolei...

1. Idea narodowa nie oznacza nienawiści, ale wręcz przeciwnie - miłość do swojego narodu i każdą sprawę rozpatruje w kontekście interesu narodowego a nie grupy ludzi akurat rządzących.

2. Idea narodowa nie jest ksenofobiczna - mamy liczne kontakty międzynarodowe i jesteśmy za przyjęciem do Polski syryjskich chrześcijan, którym grozi śmierć w swoim kraju.

3. Polska idea narodowa nigdy nie była i nie jest rasistowska - opiera się na etyce chrześcijańskiej.

4. Wskaż kłamstwa i manipulacje o które nas oskarżasz, bo w tym momencie są to puste oszczerstwa nie poparte żadnymi faktami.

5. Agresja i przemoc jest domena środowisk lewicowych, które sprowadziły do Polski niemieckich bojówkarzy, aby atakowały każdego z polską flagą podczas polskiego święta narodowego.

6. Krzyż celtycki absolutnie nie symbolizuje nazizmu i jest w Polsce legalny, w przeciwieństwie do swastyki - potwierdza to orzecznictwo sądów, jeśli ktoś twierdzi inaczej to po prostu kłamie. Salut rzymski powstał na długo przed nazizmem i jest tradycyjnym pozdrowieniem narodowców - obecnie nie stosowany właśnie przez nadanie mu błędnej narracji historycznej i utożsamianie z nazizmem, ktory potępiamy.
 Dawid Rykaczewski - ONR, Ruch Narodowy
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33046. 
Odnośnie wpisu numer: 33042

Wyjaśniam, Panie Arkadiuszu, czym jest zrzeszenie "Iławscy Patrioci", o ile Pan zrozumie.
Jesteśmy dobrowolną grupą kolegów, dla których hasłem jest "Miłość do Ojczyzny naszym Prawem".
Jest to grupa młodych osób w wieku od 19 do 29 lat, która ma dość stagnacji, dość szykan i dość wynarodowienia Polaków.
Kochamy naszą kulturę, tradycję i historię.
Zdziwiony?
Jeżeli więc dla Pana Patriotyzm = agresja, a duma narodowa równa się z ksenofobią, to myślę, że nie mamy o czym rozmawiać, bo jest Pan tutaj osobą niekompetentną.
Nie ma Pan "zamiaru dyskutować", ponieważ wszyscy znamy doskonale złowrogi czerwony rodowód członków Pana rodziny i kolegów z Pana środowiska. Zdjęcie (siedzisz Pan po lewej z gitarą) i kolegów z Pana otoczenia jest lepsze niż tysiące słów.

Ps. Ja poprosiłem o podanie konkretnych dowodów naszej rzekomej przemocy lub innego wstydliwego działa. Co otrzymałem w odpowiedzi? Zdjęcie skopiowane z internetu wykonane gdzieś w Polsce, które nie ma absolutnie nic wspólnego ani z Iławą, ani z nami, czyli kolejna manipulacja zwieńczona ordynarnym kłamstwem. No i kto tu jest łobuzem...?
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33045. 
Odnośnie wpisu numer: 33041

Po 34. latach pracy, przy ukończonych studiach dziennych, po wielu latach walki o przetrwanie - zawsze po stronie prawdy oraz zasad uczciwych, prostych ludzi, czyli przeciw władzy - odebrałam ostatnie wynagrodzenie w wysokości 1.658 złotych.
Według mojego rówieśnika (niestety) obywatela Tuska, należę do tych, co się nie załapali na przemiany, bo dla mnie złodziej nadal jest złodziejem, a nie biznesmenem - a człowieka uczciwego szanuję i nie nazywam go frajerem.
 Polka
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33044. 
Jest jasne i oczywiste dlaczego ci wszyscy celebryci, aktorzy tak bardzo popierają Bronka i Platformę.
Dla wielu jest to walka o materialne przetrwanie. Od wielu lat pasożytują na naszych podatkach i boją się, że nikt już nie będzie im płacił za odwalanie jakiegoś szajsu w telewizorze lub nikt nie będzie finansował ich spektaklu o transseksualnej zakonnicy wchodzącej w erotyczne relacje z księdzem gejem.
Córka Tomasza Lisa tak napisała na swoim profilu (prawdziwym!) w Internecie o wybryku swojego ojca i chamskiej kampanii przeciw Dudzie:

"To jest wojna o przetrwanie. Nie ma miejsca na obiektywizm."

Dokładnie tak jest. Ma rację. Tylko, że jest zbyt głupia, żeby zrozumieć, że o tym się głośno nie mówi.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33043. 
Zwracam się do Pani radnej ANNY ZAKRZEWSKIEJ. Jest Pani moją radną z naszego wspólnego podwórka, nie pierwszą już kadencję. Ja, jak również moi liczni znajomi czy rodzina, głosowaliśmy na Panią tylko dlatego, że jest Pani z komitetu wyborczego Adama Żylińskiego.

Przyszedł czas na to, by zapytać o działania Pani w naszym okręgu. Jak można przeczytać na łamach Kuriera, zabiera Pani głos w różnorakich sprawach. Tylko co one wnoszą na nasze podwórko? Jaki pożytek mają z tego Ci, którzy na Panią głosowali? Szczerze mówiąc zaczynam żałować tego posunięcia, bo kolejny raz nic się dla mieszkańców Osiedla Podleśnego nie zmienia. Ile to już lat Pani Aniu jest Pani w radzie? Co mogę wyczytać z relacji podczas sesji Rady Miejskiej? Ano na pewno to, że jest Pani kontrowersyjną radną i chyba przedkłada Pani porządek w papierach nad pożytkiem i dobrem mieszkańców. Być może się mylę, ale...

Popatrzymy na to samo podwórko. Co widzę ja? Dużo dzieciaków, które bawią się na resztkach PRL-owskiego placu zabaw, które wyeksploatowało niejedno już pokolenie. Ja wiem, że Pani nie zakupi nowych bujaczek, ale skoro jest Pani tak bardzo dociekliwa, to dlaczego przez tyle lat nie uprzykrzyła się Pani prezesowi spółdzielni i nie wydreptała nowego placu zabaw? Gdyby Pani zależało na dobru współmieszkańców, to już dziś mogłybyśmy podziwiać akrobacje dzieciaków na nowych drabinkach i przypominać sobie nasze beztroskie lata. Ja wiem, one są głośne, ale gdzieś się bawić muszą - tak jak my kiedyś... A zamiast tego, co mamy? Pogotowie do dziewczynki leżącej na klatce schodowej, która - zamiast skakać po drabinkach - sięgnęła po jakieś środki. Smutne, ale prawdziwe. Co zatem widzi Pani?

Spójrzmy w drugą stronę i co tam widać? Zapchany po brzegi parking i wkurzonych mieszkańców, którzy nie mają gdzie po pracy zaparować, bo nie-mieszkańcy przyjeżdżają na pocztę, siłownię itp. Wspólnota mieszkaniowa raz-dwa rozwiązała problem parkingu stawiając tabliczkę "tylko dla mieszkańców", a Pani tyle lat u sterów i nic...

Kolejna sprawa. W środku osiedla jest betonowe boisko, strasznie popękane z rosnącą trawą. Kiedyś służyło do grania, ale w dobie orlików nie ma na nie popytu. Ale jakie ma tu Pani pole do działania! Może tak by namówić prezesa spółdzielni do wybudowania jakiegoś miejsca spotkań dla starszej młodzieży? W środku osiedla nie mogliby zbytnio hałasować, bezpiecznie i praktycznie każdy z rodziców mógłby zajrzeć w każdej chwili co robi ich gawiedź. Nie martwiliby się, że dzieciaki stoją po klatkach, które (na marginesie) co i rusz z nudów "przyozdobią" jakimś grafitti. Albo, że plątali się po galeriach. Co Pani na to?

A palących gimnazjalistów widuje Pani czasami? A może by tak zaproponować Pani dyrektor szkoły jakieś dyżury nauczycieli nie tylko po szkolnych korytarzach, ale i wokół okolicznych bloków? Przecież to proste i nic nie kosztuje. Dla mnie to są konstruktywne i mające sens działania.

Mieliście zmieniać nasze miasto, a nie "robić trzęsienie ziemi na sesjach". To są ważne sprawy dla mieszkańców osiedla, Pani Anno. Prozaiczny brak koszów na śmieci bardziej mnie obchodzi niż to, czy znalazła Pani błąd w planach zagospodarowania przestrzennego. Po to stworzono JOWy na poziomie lokalnym, bym na co dzień widziała jak zmienia się mój komfort życia. Kłótni, niesnasek, pieniactwa - mam dość.

Tu mówię również do reszty radnych, planujących swoje "trzęsienia ziemi". Czas, by nasze przydomowe sprawy były dla Was najważniejsze. Możecie mi zarzucić, że widzę tylko na odległość własnego czubka nosa, ale wkurzam się, gdy zamiast konkretnych działań - widzę afery, podchody, knucia, spiskowania.
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33042. 
Odnośnie wpisu numer: 33038

Nie mam zamiaru dyskutować. Zdjęcie kolegów pana Tulwińskiego z Ruchu Narodowego, z którymi demonstruje i których wspiera, jest lepsze niż tysiące słów.
Oprócz gestu warto zwrócić uwagę na tzw. kołomir czyli krzyż w kółku.
To międzynarodowy symbol supremacji białej rasy, uznawany za nową swastykę, symbol, którym na świecie posługują się organizacje uznane za neonazistowskie.
Pod takimi symbolami odbywają się demonstracje m.in. 11 listopada.
I jest ich tam cała masa.
Mam nadzieje, że to forumowiczom rozjaśni trochę sprawę, kim są ci tzw. patrioci.
Ps. Dziękuję za zainteresowanie Ruchu Narodowego moją osobą.
Nic nie sprawia większej radości niż wierny fanklub.
 Arkadiusz Dzierżawski
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33041. 
Pani Elżbieta Bieńkowska [PO] w aferze podsłuchowej stwierdziła, że pracę za 6 tys. podejmują idioci lub złodzieje.
Hmmmmmmmmm... Takie dochody miesięczne przy dwójce pracujących to chyba dla sporej części mieszkańców naszego miasta (i nie tylko), spełnienie marzeń...
Tak więc, przy mojej pensji, chyba od razu by mnie zamknęła do wariatkowa lub, co gorsza, posłała za kraty :)

[od redakcji:]
[Królowa Elżbieta I Bieńkowska]
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 21-05-2015

33040. 
Platforma, moim zdaniem, chce celowo przegrać te wybory, a także parlamentarne na jesieni.
Obecna koalicja rządząca przygotowała dla Narodu kilka ustaw, które wchodzą lub będą odczuwalne dopiero tuż po jesiennych wyborach.
Dla czego to robią? Po co to robią?
Mam zamiar swoje zdanie i przemyślenia ogłosić (...) w poniedziałek - tuż po wyborach, gdy Andrzej Duda zostanie ogłoszony zwycięzcą.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 20-05-2015

33039. 
Niedziela 24 maja to Dzień Zesłania Ducha, zielone święta. Czyżby to był znak dla Polaków? Przemiana!
W tym ta bardzo ważnym dniu dla Polski, pragnę powtórzyć słowa Jana Pawła II w Warszawie z roku 1979, które obaliły komunę w Europie:

"(...) I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II, papież.
Wołam z całej głębi tego tysiąclecia. Wołam w przeddzień Święta Zesłania. Wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi!"

Jakże współcześnie i blisko brzmi nawet dzisiaj przesłanie Jana Pawła II.
Jakże potrzeba nam, Polakom, aby zstąpił w właśnie w tym dla Polski ważnym dniu, decydującym o losach Polski Duch...
Duch Narodu Polskiego.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-05-2015

33038. 
Odnośnie wpisu numer: 33023

Odporny Pan jest na wiedzę... nie ma co.
No cóż, nie każdy się rozwija, ale czego tu oczekiwać od człowieka który się świetnie bawi pod czerwonymi flagami zbrodniczych systemów totalitarnych.
Tak więc o tolerancji proszę się nie wypowiadać.
A jeżeli publicznie nadal oskarża Pan "Iławskich Patriotów" o przemoc, to proszę podać chociaż jeden konkretny przykład chociażby jednego z członków naszego zrzeszenia.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 20-05-2015

33036. 
Cuda! Cuda! Dziwy!
ZASIŁKI POGRZEBOWE W GÓRĘ!
Warto umierać!
Bronek dziś ogłosił, że od poniedziałku podniesie zasiłki pogrzebowe!
Ale warunek postawił jeden - wybrać go ponownie na Prezydenta RP.
Głosuj i zdychaj.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-05-2015

33035. 
Żeby nie było, że znowu krzykacze, pieniacze...
Tym razem - bez słów...

 Grzesiek
 Iława, Środa 20-05-2015

33034. 
Odnośnie wpisu numer: 33023

Pan Arkadiusz nie przeprosi i nadal oskarża was o rasizm, nienawiść do ludzi o odmiennych preferencjach seksualnych, agresję, przemoc, ksenofobię, manipulacje, kłamstwa i winienie wszystkich oprócz siebie za nieudane życie własne.
 Arkadiusz Dzierżawski
 Iława, Środa 20-05-2015

33033. 
Wiadomości politycznych lub gospodarczych na "jedynce" telewizyjnej lub "Info" nie da się oglądać od co najmniej kilku lat. Zostało mi tylko "Ranczo"
Układ sytemu Platformy zawłaszczył wszystko.
By wyrobić sobie zdanie, muszę obejrzeć inne stacje, najlepiej niezależne od Platformy, czyli np. Telewizję TRWAM, która jest coraz lepsza pod każdym względem. Ulubiony magazyn to "Na ryby".
Moją telewizją światopoglądową, społeczną i polityczną od kilku miesięcy jest REPUBLIKA. Zapraszają komentatorów ze wszystkich opcji politycznych, oczywiście poza krwiożerczymi skrajnymi lewakami, co uważam za słuszne, bo oni niech sobie założą swój kanał, co byłoby dla nich wielką przysługą, można wybierać.
W TV REPUBLIKA dyskusje są pouczające, nikt na adwersarza nie wyzywa, nie pomawia. Nie plują na tych, których nie ma w programie. No i nikt z dyskutantów "nie wyrywa" drugiemu mikrofonu.

No i Internet jako oaza myśli wolnej.

 Marszałek
 Iława, Środa 20-05-2015

33032. 
Odnośnie wpisu numer: 33027

Wielość poglądów iławianko53 jest motorem postępu! Na szczęście nasz kraj nie jest jeszcze Koreą Północną (jeszcze).
Wczoraj zapomniałam dodać, że Sąd musiał pofatygować się do Pałacu Prezydenta, ale za to ten sam prezydent rwał ochoczo na przesłuchanie telewizyjne do... prokuratora [takie fakty: Jakub Wojewódzki jest synem komunistycznego prokuratora].
Młyny Pańskie mielą powoli i być może dane mi będzie oglądać, że będzie tak ochoczo bieżył Bronek do normalnego, niezależnego prokuratora, który rozliczy go za jego uczynki...
Działania ludzi systemu mnie zbytnio nie dziwią, ale jestem zszokowana myśleniem i postępowaniem tych maluczkich Kowalskich, których dzieci nie dojadają, wyjeżdżają za granice za chlebem, którzy nie mają pracy. Nic do nich nie dociera, bo wciskana papka medialna zryła im dokładnie mózgi.
Słyszę ciągle: "Bo za plecami Dudy stoi Kaczor, Macierewicz". Eeeehhh.

Ps. Powtarzam po raz n-ty. Niech nas Pan Bóg broni przed tym, żeby Pan Duda przegrał, bo za to spłoniemy w piekle.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 20-05-2015

33030. 
Odnośnie wpisu numer: 33022

Na szokujące doniesienia o współpracy agenturalnej z sowietami taki brak reakcji ze strony demaskowanego Komorowskiego, urzędującej głowy państwa, świadczyć może tylko o zasadności pytania i PRAWDZIE.
Wiem jedno.
To typowa reakcja i zachowanie agentów i przeszkolonych pracowników wywiadu w sytuacji kryzysowej: nie reagować, jak by nic się nie zdarzyło, jakby nie dotyczyło. Taki rodzaj reakcji uśmierza opinię publiczną. Działa tak, by rozmyć domysły.
Sam Komorowski, jak obserwujemy, z szerokim uśmiechem wychodzi do publiczności. Tymczasem żaden z największych publikatorów medialnych nawet nie zadał mu prostego pytania żeby wyjaśnić kontrowersje. Powstaje pytanie: kto steruje mediami?
Ostatecznie jest to pułapka, której cenę zapłacimy wszyscy. A niech sobie piszą. Jednak zemsta wrócić może po latach, niepostrzeżenie, brutalna i dotkliwa, może to być zemsta masakryczna.
Proszę Państwa. Kto z was byłby bez reakcji, gdyby nam ktoś zarzucił zdradę małżeńską czy inne niecne uczynki, kiedy jesteśmy niewinni?
Nie wyobrażam sobie pozostawania sprawy bez reakcji w sytuacji niewinności lub braku jakichkolwiek dowodów.
Proszę o rozwagę i zastanowienie się nad tym, KTO był i nadal chce być Prezydentem Polski.

Proszę obejrzeć poniżej.
Komorowski w studiu TVN uparcie unika odpowiedzi na proste pytanie redaktora: dlaczego nie pozwał do sądu [np. w trybie wyborczym 48 h) autora książki za podawanie oskarżeń o zdradę stanu Prezydenta RP w postaci współpracy z rosyjskimi służbami.

 Republikanin
 Iława, Środa 20-05-2015

33028. 
Chyba rok nie oglądałem programu Lisa.
Chciałem wczoraj sprawdzić, co tam się dzieje. Wytrzymałem 30 minut, po czym to pudło wyłączyłem.
Od 25 lat wyborów w Polsce nie było takiego skandalu. W I turze wyborów nie głosowałem, bo mi to zwisało. Wczoraj gadzinowy dziennikarz Lis w gadzinowej telewizji za moje pieniądze/abonament znieważał Dudę i jego Bogu ducha winną córkę. Dziś musieli przepraszać.
Miarka się przelała. Idę więc i głosuję przeciw tej szczujni telewizyjnej i solidaryzuję się, i daję głos na Andrzeja Dudę.
 cieśla
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33027. 
Odnośnie wpisu numer: 33026

Nataszo, po raz pierwszy się zgadzamy - cud Boski :)
Ale tak na poważnie, przecież dziś urząd ten sprawuje Komorowski a jutro być może Duda. Po paru latach ktoś jeszcze inny - chodzi tu o godność najwyższego urzędu w państwie.
Chcę wyrazić mój sprzeciw wobec takiego upadlania funkcji publicznych. Ponoć ryba psuje się od głowy, po tym przykładzie dobitnie to widać...
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33026. 
Odnośnie wpisu numer: 33025

...a jeszcze nie tak dawno przesłuchanie Pana Prezydenta przez Sąd musiało odbyć się nie w Sądzie, lecz w Pałacu Prezydenta, bo - jak tłumaczono - musi być zachowana powaga Urzędu.

Ps. Obawiam się, że do lemingów i tak to nie dotrze :(
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 19-05-2015

33025. 
Zastanawiam się jak nisko trzeba upaść, by dla własnych korzyści upodlić najważniejszy urząd Prezydenta RP do zabiegania o głosy w bulwarowym skandalizującym talk-show telewizyjnym?
Gdzie jest elementarna godność piastowanego najwyższego stanowiska w państwie?
Przecież Pan Bronisław Komorowski nie tylko ubiega się o reelekcję, ale przez cały czas jest prezydentem Polski i to, co wypada kandydatowi, nie wypada głowie państwa polskiego!
Bo przeciętna mieszkanka małego miasta to wie, a Prezydent Komorowski nie wie?
Dokąd zmierzasz świecie mój...?
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33023. 
Odnośnie wpisu numer: 33020

Jako uczestnik wszystkich Marszów Niepodległości jakie są organizowane w Warszawie, a także organizator oficjalnych wyjazdów z Iławy na to wydarzenie, chciałbym teraz usłyszeć od wszystkich:

"PRZEPRASZAM, ŻE WAM NIE WIERZYŁEM/łam" .

I to od posłów, i od dziennikarzy.
A także od zwykłych ludzi, którzy... nie dali wiary nam, Narodowcom, że jesteśmy prowokowani co roku.
W tym też dziennikarz Radia ESKA Iława Pan ARKADIUSZ DZIERŻAWSKI powinien przeprosić za swoje wulgaryzmy po ubiegłorocznym Marszu, które wypisywał na stronie "Iławskich Patriotów" oskarżając nas o rasizm/nazizm i agresję.
Ruch Narodowy to tradycja polityczna i właśnie głównie dzięki Ruchowi Polska odzyskała Niepodległość w 1918 roku, teraz odzyskamy też! A będzie ciężko bo PO moim zdaniem celowo chce przegrać te wybory a także jesienne. [...]
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33022. 
Niech Bronek wytłumaczy „cud nad cudami”, że żołnierz AK z Oddziału Łupaszki, przez lata śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje nagle oficerem Ludowego Wojska Polskiego.
Jeżeli podane przez Bronisława Komorowskiego wydarzenia z życiorysu są prawdziwe, to jedynym logicznym wytłumaczeniem tego „cudu” jest to, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec naszego hrabiego Bronisława – był sowieckim agentem.
Był nim także i syn Bronisław, który - jak wskazuje przeciek z tajnego aneksu do raportu o likwidacji WSI - był sowieckim agentem działającym w strukturach polskich służb WSI.
I pewnie dlatego p.o. Prezydenta RP – Bronisław Komorowski, w ciągu pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej dopilnował, aby utajniony aneks do raportu o WSI przechowywany w sejfie Pałacu Prezydenckiego znalazł się w jego rękach.

Ps. Po przegranej w pierwszej turze sieć EMPIK wstrzymała sprzedaż książki demaskującej prawdziwe zatrważające oblicze Komorowskiego.
Książka ma wrócić w poniedziałek... 25 maja, czyli dopiero po wyborach.
 Republikanin
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33021. 
Dyskusja w jednej z iławskich szkół średnich.
Ile kosztują "bezpłatne" szkoły w Polsce?
Podobno nasze Państwo Polskie aby wykształcić jedną osobę wydaje około 140 tys. złotych. A ile wyjechało ludzi z polski w ostatnich latach? Podobno 2,5 miliona.
Prosta matematyka: 140 tysięcy x 2,5 miliona 350 000 000 000 PLN (ta liczba jest z pewnością większa). Tyle z naszych kieszeni zostało wydano na naukę ludzi którzy musieli uciekać z tego kraju by móc normalnie żyć.
Oni nie pracują tu w kraju, nie podnoszą naszej gospodarki lecz podnoszą gospodarki innych krajów.
Czy władze rządzące z PO przejmują się tą emigracją? Nie! Twierdzą że wszystko jest okay i nic się nie stało, albo że ludzie z powodu ciekawości wyjeżdżają.
Jest to największa tragedia naszego kraju. Kraju, który się rozpada. Gdy nic się nie zmieni a na jesieni "władza" pozostanie w swej dotychczasowej sile, wyjadą kolejne dziesiątki tysięcy młodych.
To przede wszystkim młodzi ludzie napędzają naszą gospodarkę. Oni są motorem gospodarczym tego kraju. Zmieńmy nasz kraj by ci, którzy wyjechali mieli do czego wracać!
 Jimmy
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33020. 
Odnośnie wpisu numer: 33018

Podsłuchy nagrane na taśmy.
Minister MSW w rządzie PO podczas Marszu Niepodległości 11 Listopada zleca przebranym w tłumie agentom podpalenie budki przy ambasadzie Rosji, licząc na wzniecenie masowych rozruchów i potem zwalenie winy na opozycję [PiS] i Kaczyńskiego.
Ludzie to słyszą w Internecie na własne uszy. I nic! W mediach cisza. Główne stacje telewizyjne milczą.
Dlatego w niedzielę 24 maja mamy szansę usunąć z Belwederu człowieka związanego z Woskowymi Służbami Informacyjnymi (WSI), dawniej zakładanymi i szkolonymi przez rosyjskie KGB.

 żelazo
 Iława, Wtorek 19-05-2015

33019. 
W niedzielę [...].
[...]
[...]
[...]
Skandal.
 parafianin
 Nowe Miasto Lubawskie, Wtorek 19-05-2015

33018. 
Informacje TV Republika
Poniedziałek 18 maja

 skaner
 Warszawa, Poniedziałek 18-05-2015

33017. 
Odnośnie wpisu numer: 33016

Dalej bryło z posad świata; nowymi cie pchniemy tory.
A opleśniałej zbywszy się kory, nowe zobaczym lata.
Tą opleśniałą korą Komorowski Tusk z całą jego switą,
z zastępami łajdactwa, niszczą resztę blękitnego ptactwa.

Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze.
Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,
Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
Obleją, jak zgraje brukselskie redutę polskości -
Karząc plemię szaleńców zbrodniami zatrute,
Bóg wysadzi tę ziemię, jak dawną redutę.

Gdzież jest król, co na Anglię tłumy te wyprawia?
Czy dzieli ich nędzę, czy pierś sam nadstawia?
Nie, on siedzi o mil pare na swej brukselskiej stolicy,
Prezydent wielki, euro-połowicy.

Polska jedna twojej mocy się urąga,
Podnosi na cię rękę i koronę ściąga - 24 maja 2015!
 Republikanin
 Iława, Poniedziałek 18-05-2015

33016. 
Odnośnie wpisu numer: 33011

...to oczywiste, że wszystkie klakiery tej bananowej postpeerelowskiej RzeczZawłaszczonej, w razie zagrożenia ich interesów i wpływów pójdą za Broną Komorowskim ramię w ramię.
Dlatego nie może dziwić przyparcie jakie zostało mu udzielone przez takich m. in. osobników jak: Wałęsa, Kwaśniewski czy Balcerowicz z branży władzunia i rachunki.
Dalej: Lis, Żakowski, Michnik czy Paradowska z branży propaganda.
Dalej: Wojewódzki, Karolak czy Niemczyk-Czartoryska z branży celebryctwo i szoł dla ociemniania ludu.
Ale pamiętajcie, drodzy Polacy, jak pisał w 1953 roku Konstanty Ildefons Gałczyński:
GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM!
Dlatego!
Zapraszam cały polski lud na wybory prezydenta w najbliższą niedzielę.
Poczujcie się jak piękne ptaki. Nie dajcie się pętakom!
 wyborca na 24 maja
 Susz, Poniedziałek 18-05-2015

33015. 
Odnośnie wpisu numer: 33014

Nie tylko Komorowski jest hipokrytą, bo bije z niego swoista perfumeria Platformy.
W Iławie jest podobna sytuacja z członkami i działaczami PO. Oto przykład pierwszy z brzegu: BOŻENA CEBULSKA.
Od prawie, jak policzyłem, 15 lat jest prezesem Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WMARR) w Olsztynie, kontrolowanej przez ludzi związanych z PO i zajmującej się przyznawaniem unijnych dotacji przedsiębiorstwom.
Wszyscy milczą, że tyle lat Cebulska blokuje etat w Urzędzie Miasta Iławy.
A jako prezes zarabia w tym czasie naprawdę sowicie i coraz wyżej (BiP).
Zobaczmy:
rok 2012 – 168,9 tys. zł
rok 2011 – 161,5 tys. zł
rok 2010 – 149,7 tys. zł

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Odwolano-szefowa-unijnych-dotacji/4180
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 18-05-2015

33014. 
Odnośnie wpisu numer: 33007

W niedzielnej debacie Komorowski zarzucał Dudzie, że blokuje etat na uczelni, a przecież w takiej sytuacji są wszyscy posłowie, którzy przed wyborem pracowali u jakiegoś pracodawcy - również posłowie PO. Reguluje to ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora:

Rozdział V.
Art. 29.
1. Poseł lub senator pozostający w stosunku pracy z pracodawcami innymi, niż wymienieni w art. 30 ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny, na swój wniosek, na okres sprawowania mandatu oraz trzech miesięcy po jego wygaśnięciu - bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do trzech miesięcy po zakończeniu tego urlopu.
2. Pracodawca zatrudniający posła lub senatora, który nie skorzystał z prawa do urlopu bezpłatnego, jest obowiązany udzielić posłowi lub senatorowi zwolnienia od pracy w celu wykonywania obowiązków poselskich i senatorskich.

Art. 30.
1. W okresie wykonywania mandatu posłowie i senatorowie nie mogą wykonywać pracy na podstawie stosunku pracy: w Kancelarii Sejmu, w Kancelarii Senatu, w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w Biurze Trybunału Konstytucyjnego, w Najwyższej Izbie Kontroli, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w Krajowym Biurze Wyborczym, w Państwowej Inspekcji Pracy, w administracji rządowej i samorządu terytorialnego - z wyjątkiem stosunku pracy z wyboru - oraz nie mogą wykonywać pracy w charakterze sędziego i prokuratora, pracownika administracyjnego sądu i prokuratury, a także nie mogą pełnić zawodowej służby wojskowej.
2. Przepis art. 29 ust. 1 stosuje się odpowiednio, z tym że urlop jest udzielany z urzędu.

Art. 31.
1. Pracodawca, u którego poseł lub senator otrzymał urlop bezpłatny, jest obowiązany zatrudnić go po zakończeniu urlopu bezpłatnego lub - w razie jego gotowości do pracy - po wygaśnięciu mandatu, na tym samym lub równorzędnym pod względem płacowym stanowisku pracy, z wynagrodzeniem, jakie otrzymywałby poseł lub senator, gdyby nie skorzystał z urlopu bezpłatnego.
2. Rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z posłem lub senatorem, o którym mowa w ust. 1, z wyjątkiem stosunku pracy z wyboru, oraz zmiana warunków jego pracy lub płacy w ciągu dwóch lat po wygaśnięciu mandatu może nastąpić tylko za zgodą Prezydium Sejmu lub Prezydium Senatu.
3. Stosunek pracy z nauczycielem lub nauczycielem akademickim nie może wygasnąć wcześniej niż z końcem roku szkolnego lub akademickiego, następującym po upływie okresu, o którym mowa w art. 29 ust. 1.

* * *

Równie dobrze można by zarzucić ustępującemu prezydentowi, że blokuje stanowisko Prezydenta RP i nie daje szansy młodym. Demagogiczne zagrywki nie już pomogą.

Idź na wybory - zmień Polskę.
 Woźny
 Limża, Poniedziałek 18-05-2015

33013. 
Debata w TVP.
Andrzej Duda merytorycznie mówił o systemowym planie zmian dla Polski.
Bronisław Komorowski, niczym zadymiarz z ulicy, atakował Dudę za... PiS.
Można było odnieść wrażenie, że to nie Platforma, lecz PiS rządzi od 8 lat.
To już nie jest zwyczajna różnica klasy.
To jest przepaść.
Wolę sprawnego Dudę w towarzystwie charyzmatycznego Kaczyńskiego niż sterowanego Bronę z jajami w imadle sowieckich służb specjalnych na Polskę, czyli WSI.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 17-05-2015

33012. 
Odnośnie wpisu numer: 33009

Natasza, ty zapewne w przypływie niezbadanej mądrości własnej dałaś Marszałkowi odpór wielkim przypływem poziomu, argumentów i spokoju:
- o świerszczykach
- o internetach
- o idiotach

Gratuluję.

Moim skromnym zdaniem Marszałek pojechał ostro, ale tym razem styl i użyte słowa były jak najbardziej uzasadnione. Prawdziwy problem leży bowiem tam, gdzie wielu ludzi innego słownictwa po prostu nie rozumie.
 Sokrates
 Iława, Niedziela 17-05-2015

33011. 
Informacje TV Republika
Sobota 16 maja

 skaner
 Warszawa, Niedziela 17-05-2015

33010. 
Odnośnie wpisu numer: 33007

Niestety, proszę Obywateli, oto mamy przykład ewidentny warcholstwa w Polsce. Bo kogo ten człowiek, co się zowie nawet narodowcem, widzi na fotelu Prezydenta Polski?
Wcale nie dziwię się, że Marszałek Piłsudski wziął zamachem za pysk kogo trzeba i posadził do kryminału, a nawet paru postawił pod ścianę.
 Republikanin
 Iława, Sobota 16-05-2015

33009. 
Odnośnie wpisu numer: 33004

Waści Dziadek, szanowny Marszałku, popełnił błąd, bo zamiast gonić wnuczka do czytania książek, gazet, odrabiania zadanych lekcji, pozwalał mu na oglądanie "świerszczyków".
Dawno takich bzdetów nie czytałam, a przecież w dobie Internetu, każdy ma szansę na ciągłe samodoskonalenie.
„Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów” - pisał Stanisław Lem :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 16-05-2015

33008. 
Odnośnie wpisu numer: 33004

Nie, już nie musisz niczego tłumaczyć. Po Twoich słowach wszystko jest już jasne.
Nie rozumiem jednak dlaczego, nazywając politykę mało przyzwoitym słowem, obrażasz przy okazji zarówno Paderewskiego, który polityką się zajmował, jak i Kukiza, który ma zamiar rozpocząć karierę polityczną w parlamencie?
Obrażasz także tego polityka, na którego być może głosowałeś podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich i także tego, na którego ewentualnie zagłosujesz za tydzień.
W jakim więc świetle stawiasz samego siebie? Wiesz chyba jakim słowem nazywa się tych, którzy wspierają najstarszą profesję, o której tak „obrazowo” piszesz.
A poza tym trzymaj się jakiejś logiki. Raz twierdzisz, że polityka to bardzo nieprzyzwoita profesja, a za chwilę piszesz, że nie każdy polityk jest w niej umoczony. To się wszystko, za przeproszeniem, tzw. kupy nie trzyma.
 iławianin
 Iława, Sobota 16-05-2015

33007. 
Odnośnie wpisu numer: 32993

Panie Lukaszu, szanuje Pana, ale ubolewam, ze Pan posluguje sie takimi slowami. Andrzej Duda jest spoza ukladu i gwarantuje rozmontowanie sytemu. Nie można jednak podpalac naszego Kraju po calosci, bo to grozi katastrofa. Trzeba wejsc do srodka.
I porozkrecac, rozlozyc na podlodze jak elementy mebli.
I dopiero wtedy poskladac od nowa.
Wierze, ze po II turze nabierze Pan dystansu i wyciagnie odpowiednie wnioski, by sie jednak odnalezc w nowym spoleczenstwie obywatelskim.
Zycze wiekszego optymizmu i przylaczenia sie do nas wyborcow, ktorzy pojda na II ture zmienic Polske!
 Maz Zaufania komitetu wyborczego Andrzeja Dudy
 Ilawa - Stavanger, Sobota 16-05-2015

33005. 
Informacje TV Republika
Piątek 15 maja

 skaner
 Warszawa, Piątek 15-05-2015

33004. 
Odnośnie wpisu numer: 33003

Ależ tego samego zdania jestem. Rób to, do czego cię Bóg przysposobił w naturze.
Jednak nie słyszałem żeby mieć talenty do polityki - w przeciwieństwie np. talentu do sportu, muzyki czy poezji.
Od chłopaka uczył mnie dziadek, że polityka to kurwa. Zanim poznałem prawdę o kurewstwie w polityce, upłynęło sporo lat.
Do zawodu kurwy podobno trzeba mieć predyspozycje nie byle jakie, zaś do polityki już nie, gdyż byle kurwa może politykę uprawiać, ale już byle polityk nie da rady z profesjonalnym wystawianiem zadka. Bo polityka to betka, ale zadek to już nie żarty.
Jednak pamiętajmy, że nie wolno wszystkich wrzucać do jednej szuflady!
Nie każdy polityk jest od razu kurwą.
Czy mam jeszcze coś tłumaczyć na tym forum, zanim mnie wywalą?
 Marszałek
 Iława, Piątek 15-05-2015

33003. 
Odnośnie wpisu numer: 32991

Ignacy Jan Paderewski był premierem, owszem, ale nie „od” 1919 roku. Był bowiem premierem tylko w roku 1919 - od stycznia do grudnia, o czym imć „marszałek” winien dobrze wiedzieć jako wielbiciel innego, prawdziwego marszałka z okresu międzywojennego.
I jak wiadomo historykom, Ignacy Paderewski był o wiele wybitniejszym muzykiem niż politykiem.
I dlatego też Tymczasowy Naczelnik Państwa Józef Piłsudski, który szybko zorientował się w dość marnych zdolnościach politycznych Paderewskiego, także dość szybko udzielił mu dymisji z tej zaszczytnej funkcji premiera, dając artyście czas na kontynuowanie jego talentu muzycznego, a Ojczyźnie wytchnienie od jego „talentów” politycznych, które wobec muzycznych były nader skromne.
A więc najlepsza jest taka sytuacja, gdy ktoś zajmuje się tym, do czego naprawdę ma talent i na czym się zna. I tyle...
 iławianin
 Iława, Piątek 15-05-2015

33002. 
OSTATNIE PODRYGI SITWY.
Dziś minister rolnictwa Sawicki ogłosił, że struktury lokalne PSL będą wspierać Komorowskiego.
Co na to Pan Ryszard Jurkiewicz, szefie tej partii w powiecie iławskim?
Co na to kierownik koalicyjnego PO, Rygielski?
Co na to kierownica koalicyjnego PO, Hordejukowa?
Czas już obalić koalicję w powiecie...
Bo jak będziecie wywieszać portrety Komorowskiego, to wklejcie mu jeszcze do wizerunku buławę hetmańską.
Bo Komorowski dziś przypomina mi Rydza-Śmigłego, któremu nadano tytuł marszałka po śmierci Marszałka Piłsudskiego.
Usłużni pochlebcy i dworacy wzywali nawet Śmigłego do "przyjęcia tytułu hetmana, bo marszałek to za mało".
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 15-05-2015

33001. 
Odnośnie wpisu numer: 32991

[...] Znaczna część polityków nie zwraca uwagi na realne potrzeby szarego człowieka dbając o własne przywileje i wygody.
Nawiązując zaś do Pana wypowiedzi, która jest zwykłym biciem piany, to politykiem może zostać każdy, tylko pytanie czy się do tego nadaje. Rzeczywistość ukazuje, iż wielu ludzi którzy się obecnie tym zajmują zamiast skupiać się na pracy dla ludu, robi to dla własnej, małej klitki.
 bobbi
 world, Piątek 15-05-2015

33000. 
Odnośnie wpisu numer: 32994

"A taka, na przykład, Natasza z PGR-u po tej, północnej stronie, co ma?"

Posłużę się niezawodnym Henrykiem Sienkiewiczem. Mam przed oczyma: ruję, porubstwo, olewactwo, niedotrzymywanie umów, miernotę ludzką, brak świadomości społecznej i politycznej, brak odpowiedzialności za przyszłe pokolenia bezrobocie na poziomie dwucyfrowym itd. Wiele by wymieniać, ale cóż to da?
Ktoś napisze - to zacznij kobieto działać, pokaż co potrafisz itp. Niestety, było wiele prób, wszystkie spaliły na panewce w zderzeniu z szarą rzeczywistością.
Nonkonformistką i Matką Teresą można być ale, kiedy na dnie portfela pusto, rodzina woła o jedzenie, to niestety :(
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 15-05-2015

32999. 
Warto obejrzeć przed II turą.
KTO STERUJE KOMOROWSKIM...? Kto się nami bawi...?

 xyz
 Polska, Czwartek 14-05-2015

32996. 
Odnośnie wpisu numer: 32993

Kolego Tulwiński! Wasz ruch (rzekomo narodowy) jawi się jako okrężne fale na wodzie. Plum i znikają.
Kim bylibyście dziś, gdyby nie... właśnie Kukiz!
Wam wydaje się, ze jesteście awangardą społecznej zmiany. Wszyscy wy razem jesteście marni, bojaźliwi, tak samo jak obecne pseudoelity, lizidupy, nieudacznicy to już na potęgę.
Kolego! Wy nawet jednego człeka nie wprowadzacie do rady sołeckiej, że nie mówiąc już o radnym do gminy wiejskiej czy - nie daj Bóg - do miasta.
 Republikanin
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32995. 
Jestem "obrażony" na wypowiedzi ludzi o "syfie" jaki jest w tunelu pod przejazdem kolejowym obok białego kościoła.
Każdy medal ma dwie strony...
Czy wy ludzie macie oczy? Raz w tygodniu, zazwyczaj w piątki lub przed innym świętem, tunel jest sprzątany. Graffiti też było zmywane ale cóż, im bardziej się sprząta czy myje, tym więcej tego "syfu" przybywa.
Tunel służy przechodniom a ci widać są ślepi bo nie widzą "śmieciarzy".
Ale (o dziwo) dostrzegają ich śmieci i tych którzy "nie sprzątają". Poskarżcie się na owych "syfiarzy" może ich sumienie ruszy i nie będą srać w windzie czy sikać na ściany. A może obok pomocny byłby TOY-TOY ? Straż Miejska też jest tam mile widziana.
Dajcie mi znać (nawet tutaj na forum) kiedy lepiej sprzątać - w piątek czy w poniedziałek po weekendzie? Na pewno się dostosuję.
 XYZ
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32994. 
Odnośnie wpisu numer: 32990

Linia rzeki Drwęcy…
Zobaczmy jak to wygląda po tamtej południowej stronie.
Frekwencja wyborcza - ponad 50%, czyli największa w regionie.
Wiodący kandydat - z PiS, czyli Andrzej Duda.
Stopa bezrobocia - poniżej 5%.
Oczywiście to Region Lubawski, dla którego polityka i obowiązki obywatela wobec Narodu oraz solidna praca są na pierwszym miejscu, dlatego mają się tak jak mają, czyli coraz lepiej.
A taka, na przykład, Natasza z PGR-u po tej, północnej stronie, co ma...?
 watchdog
 Susz, Czwartek 14-05-2015

32993. 
II tura prezydencka to wybór między dżumą a cholerą.
[...] Polsce trzeba radykalnej zmiany. Zmiany systemu [...]
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32992. 
Ojej, z Przychodni Zdrowia "Rodzina" odchodzi lekarz Wiechecka.
Może dałoby się zrobić coś, by została? To wspaniała lekarka!
 Wiktor
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32991. 
Odnośnie wpisu numer: 32989

Hej bobi, do Was mówię.
Kto więc ma się zajmować losem słabszych obywateli, w ogóle obywateli, jak nie polityk, bo przecież nie muzyk, artysta, architekt, stoczniowiec, naukowiec, prawnik - mogłoby sie wydawać.
Ale pamiętaj też, że był wielki muzyk Paderewski, który w od 1919 roku sprawował funkcje Premiera RP.
Zatem muzyk nie może być już politykiem? A zatem kto? Czyżby ktoś, kto urodził się politykiem. Zatem co należy zrobić, by urodzić się politykiem: znaleźć sobie odpowiednich rodziców?
Odpowiem słowami muzyka Kukiza, który celnie wyśmiał Komorowskiego tchórzącego od debaty:
"(...) Jeśli ktokolwiek z Was zamierza w przyszłości służyć Narodowi a jest np. wybitnym pływakiem, szachistą, powieściopisarzem czy nie daj Boże muzykiem - to natychmiast, już dziś, powinien zrezygnować z pływania, grania w szachy, pisania powieści i śpiewania. Nawet przy goleniu..."
 Marszałek
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32990. 
Odnośnie wpisu numer: 32982

Jedna prawidłowość na mapie wyników naszego regionu uderza od razu.
Na linii rzeki Drwęcy spotkały się jakby zupełnie dwie różne Polski.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32989. 
Odnośnie wpisu numer: 32985

Każdy ma prawo głosować zgodnie z swoim sumieniem i wolą. Niech każdy z Nas wybierze tego kandydata który mu bardziej pasuje. Czy jednak akurat to Nasz wybór będzie dobry?
Jak dla mnie żaden z nich nie jest dobry, albowiem nie widać aby politycy interesowali się losem zwykłych ludzi (używają tego zagadnienia jedynie jako działania pr).
[...]
 bobbi
 world, Czwartek 14-05-2015

32988. 
Odnośnie wpisu numer: 32984

Od wielu lat dane jest mieszkańcom Susza i okolic bierne obserwowanie poczynań Burmistrz Pietrzykowskiego (PO) w sprawie oskarżenia Pana Sadowskiego (PiS) w sprawie Hali. Gdy nie udało się rękoma prokuratury, to poszło oskarżenie prywatne.
Może tak czas przejrzeć na oczy, popatrzeć realnie na dokonania byłego Burmistrza Sadowskiego - przecież to Pan Pietrzykowski od 5 lat z ochotą biegnie do Hali, aby tam nagradzać swoich akolitów. Może również poobserwować te tłumy ludzi, spacerowiczów i rowerzystów na ścieżce!
Plac zabaw i ten szkaradek skate, wylęgarnia przyszłych? To chyba za mało jak na na 5 lat. Aaaaaaaaaaa, i jeszcze zapomniałam o placach zabaw - przy cmentarzu, w Adamowie.
Myślę, że ludzie w Suszu zaczną myśleć i wreszcie będą mieli odwagę działać.
Brawa za zorganizowanie szkolenia dla Sołtysów w SPA - ciekawa jestem czego ich tam nauczono? :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Czwartek 14-05-2015

32986. 
Suflerów miała komunistyczna PZPR (za czasów komuny) z Moskwy.
Suflerów miał Donek.
Suflerów ma również Bronek.
Kompletna katastrofa prezydenta, kandydata na prezydenta.

 Republikanin
 Iława, Czwartek 14-05-2015

32985. 
Nie macie pojęcia jaki strach i panika nastały na "dołach" w budżetówce.
Co to będzie...?! Co to będzie...?!

* * *

Po przegranej Bronka w I turze trwa w całej Platformie wielka mobilizacja. Wszystkie łapki na pokład, bo platforma tonie! W urzędach, szkołach, przedszkolach, spółkach miejskich gdzie szefują srajtuchy z nadania partyjnego platformy, panuje swoisty strach. Układ zaczyna się kruszyć i to od samej góry.
Co robić ażeby dalej wypasionym kotom żyło się dostatnio? Ano należy w II turze zwiększyć frekwencję i to w prosty sposób. Delikatnie mówiąc "zachęca" się podległych pracowników do udziału w wyborach i oczywiście oddania swojego głosu na jednego właściwego ich kandydata, czyli na Bronisława, nazwanego ostatnio "wujkiem dobra rada". Zachęca się także do zabrania na głosowanie całych rodzin, które najlepiej jakby poparły "szoguna", bo to zapewni im pracę, w przeciwnym razie... no, wiadomo.
A tak to i może podwyżki będą, i dobrze będzie, no i wręcz cudownie.
Nie po to PO zwiększało zatrudnienie w administracji żeby teraz nie miał kto na nich głosować.
Ja jednak zagłosuje na Dudę, bo wiem, że ten złodziejski układ sypie się od góry i mnie to nie ruszy. Nie mogę też patrzeć jak Polska gnije i powoli wygasa rządzona przez pseudofachowców.
 urzędas
 region, Środa 13-05-2015

32984. 
No i Pan burmistrz, oj przepraszam - były burmistrz Susza Jan Sadowski, wielki cwaniak i mędrzec - został skazany przez sąd.
Trzeba nie mieć chyba elementarnej wiedzy (podobno syna ma prawnika) żeby sąd Najjaśniejszej Rzeczpospolitej oskarżać o kontekst polityczny wyroku.
Podatnik w Suszu zapłacił milion odszkodowania za halę, ale były włodarz jest uczciwy i nieskazitelny. Sprawiedliwości, Ty widzisz to i nie grzmisz?

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Sad-skazal-bylego-burmistrza/4429
 Elwira
 Susz, Środa 13-05-2015

32983. 
Odnośnie wpisu numer: 32982

Młodzi Polacy, ci w wieku do 29 lat, wybrali jednoznacznie: chcą aby Bronisław Komorowski przestał być prezydentem Polski. Ponad 80% młodych wyborców odrzuca niby-państwo, jakie od 8 lat urządza nam sitwa PO-PSL.
Ten wynik jest jeszcze ważniejszy niż wygrana Andrzeja Dudy, bo daje ogromny potencjał, aby zakończyć najgorsze rządy ćwierćwiecza, by „słowom naszym, zmienionym chytrze przez krętaczy, jedyność przywrócić i prawdziwość”. By od nowa urządzić Rzeczpospolitą.

Na Pawła Kukiza głosowało 41,1% młodych wyborców .
Na Andrzeja Dudę 20,7%.
Na Janusza Korwina-Mikke 13,6%.
Na Grzegorza Brauna 2,8%.
Na Mariana Kowalskiego 1,9%.
Na Jacka Wilka 0,6%.
Razem stanowi to 80,7%.

Natomiast kandydat władzy Bronisław Komorowski uzyskał ledwo 13,8% głosów młodych wyborców. To kompromitująca klęska oraz zwiastun wielkiej pokoleniowej zmiany.
Panika Adama Michnika pokrzykującego „nie oddamy Polski gówniarzom” i piszącego histeryczny komentarz o próbie „zamiany porządku demokratycznego na tłum obecny na koncercie rockowym” bierze się stąd, że on też to sobie porachował. Widzi, że młodzi Polacy nie chcą Polski, jaką z kolegami zmajstrował przez 25 lat ogłupiania, rozkradania, zniewalania i pogardy.
Socjolog salonu Janusz Czapiński, ten sam, który co roku ogłasza swe socjologiczne encykliki (hojnie finansowane z budżetu, a więc przez nas wszystkich) wydał jakże symboliczny dla nadwornego profesora III RP werdykt:

"Rośnie fundamentalistyczny radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by oni jak najszybciej wyemigrowali."

Buta, arogancja i bezczelność władzy jest jednym z elementów naszej rzeczywistości, wielu z nas zdążyło się przyzwyczaić. Ale młodzi się na to nie godzą. Aż 80 proc. wkurzonych, żądających zmiany, wreszcie wstaje z kolan. I staje naprzeciw małej grupki kilkunastu procent swoich rówieśników - potulnych i potakujących w nadziei wydreptania sobie skrawka miejsca przy korycie, gdzie frukta chłepce pewna swej bezkarności władza i jej akolici.
Kaganiec kłamstwa, jaki na Polakach trzymają od lat trzej jeźdźcy medialnej apokalipsy TVN-Polsat-TVP, młodych nie dotyczy, bo młodzi telewizji nie oglądają. Informacje czerpią z internetu, a tam wujek Bronek nie jest pod kloszem, nie jest fotografowany przez pończochę, tam wyłazi ponura prawda o nim. Tam uciułał swoje 13,8 proc. Wkurzone 80 proc. młodych Polaków wymiecie go z Pałacu Prezydenckiego już za 12 dni.

Źródło: Maciej Pawlicki
 wyborca internauta
 Iława, Środa 13-05-2015

32982. 
DZIWNE WYNIKI!

Jak głosowały miasta i gminy naszego regionu.
Zobacz w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 13-05-2015

32980. 
Odnośnie wpisu numer: 32973

I znowu zostałam zaskoczona, chociaż myślałam, że już mnie szanowny Burmistrz Żyliński nie zaskoczy.
Przed wyborami, była mowa o dialogu z mieszkańcami, o ich inicjatywach, a teraz... SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE.
Z tego co pamiętam, to już Arystoteles w swoim dziele Polityka twierdził, że rozwój społeczeństw zmierza do powstania państwa, jako najwyższej formy istnienia społeczeństw. Mówił też, że człowiek jest z natury stworzony do życia w państwie.
Trochę czasu minęło i po wyborach można ludziom robić wodę z mózgu.
Konia z rzędem temu, kto da radę przetłumaczyć na zwykły ludzki język.

"Istotę społeczeństwa obywatelskiego staram się rozumieć zdecydowanie szerzej. Stosując proste założenie: w wybranych kwestiach współdziałanie, ale i współodpowiedzialność. Nic nie może mieć charakteru jednostronnych roszczeń. Obowiązuje zasada: coś za coś. Tendencje jakie dziś występują we wszystkich cywilizowanych krajach świata, to proces decentralizacji publicznych środków na rzecz organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji i innych bardziej wymyślnych tworzyw). Daje to wielki impuls najróżniejszymi grupom społecznym. Tworzy nową jakość w zdobywaniu atrakcyjnych miejsc pracy. Wyzwala wcześniej głęboko skrywane podkłady obywatelskiej energii. Dokładnie w takim kierunku chcemy pchnąć naszą Iławę."

Przed wyborami, z tego co pamiętam, była mowa o... - no właśnie, eh :(
Jak widać, powrót do korzeni - wicie towarzysze, rozumicie...
"Tegoroczne doświadczenie jest dla nas bardzo pouczające. My również odczuliśmy spory niedosyt."
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 12-05-2015

32978. 
ZAGŁOSUJĘ PRZECIWKO KOMOROWSKIEMU!

To już był i będzie nadal mój protest. Głosowałem na Pawła Kukiza i była to najlepsza decyzja.
W drugiej turze zagłosuję na Andrzeja Dudę, bo - umówmy się - Kukiz będzie miał jesienią większe szanse dostać się do parlamentu i prowadzić swoją politykę w koalicji z PiS niż przy boku tej bandy farbowanych "antysystemowców" z PO-SLD.
Poza tym Andrzej Duda jest o lata świetlne lepszy od Komorowskiego - młody, bystry, wykształcony, zna się na prawie, ma doświadczenie w administracji państwowej oraz aktualnie europejskiej, rozumie młode pokolenie, zna biegle 4 języki, posiada wyważone ale zdecydowane poglądy gospodarcze, fantastycznie przemawia do ludzi, świetnie się prezentuje i będzie nas wszystkich dobrze reprezentował.

[Paweł Kukiz w kolejnym "Budziku dla Komorowskiego"]

 Mohikanin
 Iława, Wtorek 12-05-2015

32977. 
Odnośnie wpisu numer: 32973

Szanowny Panie Burmistrzu Iławy!

Sprawy kadrowe w budżetówce, a zwłaszcza dotyczące osób zajmujących eksponowane stanowiska zawsze będą pod lupą społeczeństwa z bardzo prozaicznego powodu - ci ludzie otrzymują wynagrodzenie pochodzące bezpośrednio z naszych kieszeni więc wymagamy aby były to osoby kompletne zarówno pod względem formalnym, jak i sprawności w działaniu (merytorycznym).

Ruchy kadrowe jakie nastąpiły po objęciu przez Pana rządów nie okazały się ślepą rewolucją wycinająca w pień zwolenników zeszłego władcy i układu politycznego, lecz całkiem umiarkowaną zmianą - mimo iż nie do końca mi się podobały.

I zaznaczę tutaj, iż nie chodzi mi o personalia nowych osób, bo ich nie znam, ale o sposób ich powołania tj. z wolnego wybory nowego dyrektora ICK oraz nowego pracownika ICSiT na stanowisko zastępcy dyrektora. Rozumiem, iż była potrzeba zatrudnienia nowej osoby w tym podmiocie, ale dlaczego od razu na tak wysoki stołek, czy nie mogło to być np. stanowisko inspektora, specjalisty? Cenię te zmiany za spokój oraz umiar z jakim zostały dokonane.

Ponadto, jeśli dobrze sprawdziłem, ICSiT jest jedyną miejską instytucją gdzie dyrektor ma swojego zastępcę :)

Co zaś do efektów pracy tych osób, to myślę, iż rozsądnie będzie się wypowiadać pod koniec bieżącego roku kiedy to będziemy znali ich dokonania w dłuższym okresie czasu.

Dla mnie jako obywatela i aktywnego obserwatora życia politycznego w wielu wymiarach bardziej niezrozumiałe są zaś ruchy kadrowe odbywające się w naszej drogiej, ukochanej oświacie, gdzie panuje swoista wolna amerykanka - nigdy nikt nic nie wie o wolnych wakatach, brak jest jakichkolwiek kroków w zakresie znalezienia najlepszego kandydata do pracy, dokonując zaś wybory kieruje się nie oceną wiedzy, doświadczenia takiej osoby a jedynie określeniem swój - obcy. Cały czas mnie dziwi, iż jednostki publiczne jakimi są placówki oświatowe nie stosują tych samych standardów które są stosowane w zakresie innych podmiotów jak np. urzędy - w szkole nie ma ogłoszeń, naborów, procesu kwalifikacji - jest jedna wielka cisza.

Niestety to jest bardzo smutne jak i zatrważające albowiem weryfikacja osób którym zostają powierzone umysły naszych dzieci jest minimalistyczna i oparta na niewłaściwych kryteriach.
 bobbi
 world, Wtorek 12-05-2015

32976. 
Problemem Komorowskiego przed II turą jest nie to, że ma złą kampanię, lecz tak naprawdę to, że Polacy dostrzegli wreszcie, iż są przez władzę liberalnych komunistów traktowani w najlepszym wypadku jak plebs, zaś w najgorszym – jak bydło.
Po 8 latach rządów Platformy słyszę dziś od jej liderów, że „blokującym reformy” jest kto...? Znowu PiS (śmiech na sali).
Ale jest jedno doznanie bezcenne – posłuchać drżenia głosu prof. Nałęcza, doradcy Komorowskiego, którego to pamiętam jeszcze z płomiennego przemówienia na ostatnim pogrzebowym zjeździe komunistycznej PZPR, no i te rozbiegane, przerażone oczka resortowego spikera Kraśki.

 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 11-05-2015

32974. 
W żyrandola ciepłym blasku,
Dobrze budzić się o brzasku,
A tu, nagle, co się dzieje?!
Fotel się pod zadkiem chwieje!

Czy ten naród rozum stracił?
Oszołomy i frustraci!
Powodem chyba odmęty szaleństwa,
By w 1. turze nie dać mi zwycięstwa!

Wszak mi media odtrąbiły, jak im zresztą nakazałem,
CZEMU ZATEM u z Dudą "w cuglach"nie wygrałem?
Jeszcze jakiś Kukiz depcze mi po piętach!
Czy o mych zasługach nikt już nie pamięta?

Zaraz wam przypomnę wszyściutko bez mała,
Tylko gdzie jest kartka? Gdzie się MAŁPA zapodziała?
Bez niej sobie nie poradzę! Pustka w mojej głowie!
O! - Żyrandol gaśnie! Ratunkuuu! POsłooowie!!!
 Marszałek
 Lipowy Dwór, Poniedziałek 11-05-2015

32973. 
Odnośnie wpisu numer: 32963

Szanowny Panie Wiktorze! Z zainteresowaniem przeczytałem Pańskie uwagi i tak na gorąco pozwolę sobie na kilka zdań odnoszących się do przemyśleń Pana - tych przede wszystkim dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego w Iławie. Zanim o tym zdań kilka, podzielę się z Panem najważniejszą refleksją z Pana tekstu płynącą.

Nigdy o sobie nie myślałem, jako o kimś wygłaszającym swe poglądy ex katedra, w aureoli nieomylności. Dla mnie obecność tego rodzaju ludzi w życiu publicznym to prawdziwa katastrofa - na poziomie lokalnym szczególnie. Między innymi z tego powodu zdecydowałem się ubiegać się o funkcję burmistrza Iławy. Silnie determinował mnie brak zgody na poczynania moich poprzedników. Dlatego dzisiaj ostatnią rzeczą jakiej bym pożądał, to wskoczyć w buty poprzedniej ratuszowej władzy...

Jednakże owa przesiąknięta arogancją nieomylność władzy, inaczej mówiąc; wygłaszanie tez nie znoszących sprzeciwu, to tylko jedna strona medalu. Drugą jest pozbawione lęku i rozmemłania autoryzowane swoich publicznych działań, branie za nie pełnej odpowiedzialności, parcie - jeśli tak trzeba - pod prąd. Proszę mi wierzyć, że ocena tych dwóch, tak skrajnie odmiennych zachowań wszelkich postaci dzierżących jakąkolwiek władzę, jest bardzo płynna. I tylko upływ czasu, dla każdego z tych co odważyli się za sprawy publiczne brać odpowiedzialność, może stać się sprawiedliwym sędzią...

Dziękując Panu, że zwolnił mnie Pan z konieczności kontynuowania wątku Krzysztofa Mądrego, spróbuję zasygnalizować mój sposób myślenia dotyczy ważnego pojęcia, na jakie był Pan łaskaw zwrócić swą uwagę. SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE... Czy to tylko hasło wytrych, pozwalające odprawiać egzorcyzmy i zaklęcia - mające za zadanie wskazywać coś mglistego, bliżej niedookreślonego, stwarzającego iluzję wyczuwania ożywczego pulsu lokalnego życia będącego antidotum na całe otaczające nas zło?

Pan utrzymuje, że społeczność obywatelska to taka, która permanentnie występuje w roli surowego recenzenta władzy, równocześnie oczekując otwartego dialogu w każdej sprawie mogącej wpływać na jakość życia w naszej lokalnej wspólnocie. Bardzo słusznie! Bez najmniejszego ociągania, wdzięcznie poddaję się takim regułom. Z tym, że dla mnie to... dopiero drobny element znacznie większej całości. Istotę społeczeństwa obywatelskiego staram się rozumieć zdecydowanie szerzej. Stosując proste założenie: w wybranych kwestiach współdziałanie, ale i współodpowiedzialność. Nic nie może mieć charakteru jednostronnych roszczeń. Obowiązuje zasada: coś za coś. Tendencje jakie dziś występują we wszystkich cywilizowanych krajach świata, to proces decentralizacji publicznych środków na rzecz organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji i innych bardziej wymyślnych tworzyw). Daje to wielki impuls najróżniejszymi grupom społecznym. Tworzy nową jakość w zdobywaniu atrakcyjnych miejsc pracy. Wyzwala wcześniej głęboko skrywane podkłady obywatelskiej energii. Dokładnie w takim kierunku chcemy pchnąć naszą Iławę.

To jest oczywiście niełatwy, długofalowy proces. Ale nie ma innej drogi. Stąd obecność w ratuszu Pana Wojciecha Jankowskiego - człowieka mającego odpowiednią wiedzę na temat organizacji pozarządowych i działań z zakresu pożytku publicznego. I stąd próba przeprowadzenia części planowanych w Iławie przedsięwzięć poprzez lokalne wsparcie samych iławian. Kiedy nasze iławskie zamysły zaczną nabierać rumieńców, będę bardzo chciał, Panie Wiktorze, liczyć na Pana. Jeśli nie czynnym wsparciem, to chociaż niejednym cennym pomysłem na forum Kuriera zaaplikowanym. Dopiero wówczas obydwaj odczujemy prawdziwy powiew obywatelskiego społeczeństwa...

Ps. Pańskich uwag na temat ostatniej majówki nie lekceważę. Tegoroczne doświadczenie jest dla nas bardzo pouczające. My również odczuliśmy spory niedosyt.
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 11-05-2015

32972. 
Czyżby Jerzy Ewertowski był współtwórcą sukcesu Andrzeja Dudy?
Bardzo aktywnie uczestniczył w wieczorze wyborczym :)
 mundek
 Iława, Poniedziałek 11-05-2015

32970. 
Odnośnie wpisu numer: 32960

Czy mówisz o tej samej Kindze Groszkowskiej, dyrektor iławskiej biblioteki miejskiej, która na dzień przed wyborami samorządowymi na Burmistrza Miasta Iławy [w listopadzie 2014] zrobiła zebranie pracowników i kazała im głosować na Bernadetę Hordejuk...?! [PO]
 Tomek
 Iława, Poniedziałek 11-05-2015

32968. 
Paweł Kukiz:

[...] Teraz czytam, że prezydent Komorowski od zawsze jest zwolennikiem JOW-ów... [czytaj: Jednomandatowych Okręgów Wyborczych]. Wkrótce opublikuję nasze petycje do prezydenta, jakoś wówczas nie był zmianą ordynacji wyborczej szczególnie zainteresowany.
Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas. W ciągu 2-3 dni zamieszczę parę postów i krok po kroku wytłumaczę Wam jak oni, mając całkowitą świadomość ZEROWEGO wpływu referendum na zmianę ordynacji, manipulują naszymi emocjami. [...]
 skaner
 Facebook, Poniedziałek 11-05-2015

32967. 
Chciałabym uprzejmie zapodać, że pomimo swojego popegeerowskiego pochodzenia, nie głosowałam na obecnego Prezydenta.
Oglądając mapę, która w sposób wyrazisty pokazuje rozkład głosów, widać wyraźnie, że tam gdzie były PGR-ry tam wygrał Prezydent.
Kiedyś przeczytałam, że "Buca z Bucowa" można do miasta przesadzić, ale "Bucowa z Buca" nie wyciągniesz ani żelazem ani edukacją. Ale do buców dotrzeć trudno tak subtelnym orężem jak ironia czy prawda.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Poniedziałek 11-05-2015

32966. 
Wieczór wyborczy w kurniku.

1. W TVP zabrakło chyba ogrzewania. Widzieliśmy wczoraj gadające głowy profesorskie w kurtkach, płaszczach, z zimna pocierali dłonie. Wymyślili sobie studio na otwartym powietrzu. Rozmowy zakłócał hałas uliczny. Tak upada telewizja.

2. Udawali zaskoczenie wynikami wyborczymi. Komorowski taki faworyt. Sondaże "układały" się po myśli salonu warszawskiego. A tu takie coś! Szok! Ja nie muszę być profesorem politologii. Wystarczyło nastawić ucho pośród mieszkańców Iławy, by wyczuwać, że wyniki Komorowskiego i Dudy będą blisko siebie. Trzy dni przed wyborami pojawił się przeciek z sondażu wewnętrznego przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie SLD. Telewizja nie dostrzegła tego. COBOS (rządowy ośrodek) w ostatnie dni zamilkł, by nie ujawniać tak złego wyniku. Obaj w tym sondażu uzyskali po 36% poparcia.

3. Gdy zbierałem podpisy na rzecz Andrzeja Dudy mówiono do mnie z szyderstwem:"kto to jest Duda?... To jest w środku pusta przestrzeń". Pewien pracownik umysłowy dziwił się, że w ogóle ktoś podpisuje listę Andrzeja Dudy.

4. Po pierwszej turze chyba już niektórzy wiedzą, kto to jest Andrzej Duda, i czym się różni od Bronisława Komorowskiego.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 11-05-2015

32965. 
Wspaniale ze Andrzej Duda juz w pierwszej turze wygral z Komorowskim.
W koncu PO nie bedzie rozdawala kart. Tyle pieniedzy unijnych zostalo rozdanych dla kolesi - nawet w naszej Ilawie, o czym co niektorzy wiedza.
Miejmy nadzieje, ze Duda w drugiej turze pokona Komorowskiego (PO).
[...]
 emgrant
 Slask, Poniedziałek 11-05-2015

32963. 
Odnośnie wpisu numer: 32960

Szanowny Panie Burmistrzu Iławy!

Ja też jestem Pana wyborcą. Zagłosowałem na Pana, bo marzyła mi się Iława obywatelska. [...] Głosując na Pana, chciałem oddać głos na nową jakość. Pod tym hasłem rozumiem bardzo wiele. Również to, by docenione zostało to, co dobre, a skarcone i odrzucone to, co złe. Jednocześnie myślałem o tym, że nie chcę już, by Ci, którzy sprawują w Iławie władzę myśleli, że są nieomylni, że nie muszą liczyć się z niczyim zdaniem, że mogą robić, to co chcą. Dlatego teraz mam prawo do wypowiadania się w niektórych kwestiach. Proszę zrozumieć, że sprawy personalne w samorządowych jednostkach miejskich to często sprawy, które symbolicznie odzwierciedlają inne kwestie ważne dla zwykłych, przeciętnych iławian, takich jak ja. One powodowały, powodują i będą powodować emocje.

Centrum Kultury oraz Centrum Sportu to dwie instytucje, które powinny mieć wypływ na jakość życia mieszkańców tego miasta. W drugiej kolejności pracować na rzecz rozwoju turystyki w mieści. Z tych właśnie powinności bardzo dobrze wywiązuje się Miejska Biblioteka, która proponuje mieszkańcom wiele aktywności. Słowa złego o jej funkcjonowaniu nie mogę powiedzieć.

Jeśli chodzi o Centrum Kultury - przywołam np. niedawną majówkę... Prawie wszystkie zaproponowane imprezy były płatne. W związku z tym moje pytanie - jak to jest, że w bibliotece miejskiej [szefem jest Pani Kinga Groszkowska] udaje im się organizować tyle działań nie angażując wielkich nakładów finansowych, a tu się nie udaje? Dlaczego ze zmianami w ICK będzie Pan czekał do końca roku? Już teraz na majówkę nowa Pani Dyrektor Wiśniewska mogła zaproponować mieszkańcom coś według tej "nowej jakości".

Natomiast historia związana ze stworzeniem nowego etatu zastępcy dyrektora w Centrum Sportu jest dla mnie nie do zrozumienia. Kadra jest młoda, wykształcona, chętna do pracy. Ci, którzy pracują w hali nigdy nie odmówili mi pomocy. Pan Mądry mógł wejść do tego zespołu, a nawet potem awansować. Pewnie też byłoby mu wtedy zręczniej. Dlaczego zatem to się odbyło w taki sposób? Ja rozumiem Pana argumenty o potrzebie zaufania i to, że Pan bierze za to odpowiedzialność. Czytałem też o nowych zadaniach, jakie ma mieć Centrum Sportu. Mój problem polega na tym, że to z pieniędzy podatników, czyli nas - mieszkańców Iławy - będzie finansowana ta decyzja, a nie widzę dobra, jakie ma płynąć z niej właśnie dla nas...

Wiem, że Pan się wypowiadał już w tej sprawie i absolutnie nie czekam na kolejną wypowiedź jej dotyczącą. Próba dyskusji na forum nie jest dla mnie żadnym sposobem okazywania niechęci Panu. Chcę tylko wiedzieć, że dobrze wybrałem. Cały czas mam taką nadzieję. Cieszę się, że Pan poświęca swój czas na to, żeby odpowiadać zwykłym mieszkańcom takim jak ja. To jest nowa jakość!
 Wiktor
 Iława, Niedziela 10-05-2015

32962. 
Odnośnie wpisu numer: 32960

Dziękuję za odpowiedź Panie Adamie.
Niestety moderator nie przepuścił kilku zdań mojej poprzedniej wypowiedzi, które uzasadniały moje negatywne podejście do powyższych spraw (wraz z przykładami). [...]
Przyjmuję do wiadomości to, co Pan napisał. Swoje zdanie na ten temat też mam. [...]
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 jasam
 Iława, Niedziela 10-05-2015
Odp. 
Gdy powołujesz się na informacje z plotek pod adresem skonkretyzowanych osób, musisz spełnić jeden warunek: podpisać się swoimi personaliami (których prawdziwość zweryfikujemy).
I wtedy nie ma sprawy, możesz uprawiać każdą szczujnię, ale na własny rachunek.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 10-05-2015

32961. 
Odnośnie wpisu numer: 32958

A co ze "starą gwardią" w ICK...?
Przecież ludzie, którzy tam pracują od kilkudziesięciu lat nie zrobią rewolucji kulturalno-rozrywkowej w mieście. Trzeba konsekwentnie odsunąć wszystkich.
 milion
 Iława, Niedziela 10-05-2015

32960. 
Odnośnie wpisu numer: 32956

Szanowny Panie "jasam". Dziękuję Panu za ustosunkowanie się do moich wyjaśnień nawiązujących do prowadzonej przez obecne władze naszego miasta polityki personalnej w podległych strukturach samorządowych.
Z ulgą odnotowuję wyraźne złagodzenie ekspresji Pańskiej wypowiedzi. Nie czytam już określeń typu iławskie piekiełko, czy chronienie nierobów i kombinatorów. To dla mnie bardzo ważne, bo prowadzenie rozmowy w strugach ulewnego deszczu inwektyw i pomówień pozostawałoby dla mnie zbyt krępujące. A tak - w wyważony sposób, bez uruchamiania zawsze na taką okoliczność szkodliwych emocji, możemy swobodnie wymienić się poglądami w interesujących Pana kwestiach...

Do centrum sportu, funkcji zastępcy dyrektora i wygrania konkursu przez Pana Krzysztofa Mądrego nie chcę już wracać. Wszystko zostało w tej sprawie już powiedziane i, tak jak poprzednio już zaznaczyłem, z pokorą przyjmuję werdykt części zainteresowanych mieszkańców, którym taki rozkład personaliów w tejże instytucji nie przypadł do gustu. Myślę przy tym, że wobec setek osób zatrudnionych w podległych miastu instytucjach, skala tego wydarzenia traci zupełnie na znaczeniu.

Podkreślam ponadto, że termin "swoi", który Pan z taką ochotą ciągle przywołuje, jest jak najbardziej na miejscu. To prawda. W swej działalności na rzecz naszego miasta chcę postawić na swoich, tzn. na tych, którzy w wystarczającym stopniu zrozumieją jakie cele do osiągnięcia sobie wyznaczamy; do jakich zmian, przede wszystkim tych w sferze mentalnej, razem chcemy dążyć. Osiągnięcie podwyższonego stanu właśnie tak rozumianego swojactwa staje się dla mnie gwarancją powodzenia - nie osobiście mojego, ale całego naszego miasta. Przyjmując powyższe rozumowanie za obowiązujący pośród moich wszystkich współpracowników standard, uprzejmie Panu donoszę, że w Iławie, zastępy swojaków - z każdym upływającym tygodniem - w niezwykle wdzięczny i sympatycznie naturalny sposób ciągle rosną. Na maruderów, wiecznych utyskiwaczy specjalnie się nie oglądam. Nie są przedmiotem jakiejkolwiek mojej troski również wszelkiej maści awanturnicy i pieniacze. Bo to materiał ludzki, w oparciu o który nikt nigdy niczego nie zbudował...

W swych wpisach dał Pan jasno wybrzmiewające świadectwo szczególnego zainteresowania rozwojem wydarzeń w Iławskim Centrum Kultury. Jak się Pan zapewne domyśla, moja ocena tego co aktualnie dzieje się w ICK jest od Pańskiej diametralnie odmienna. I będę Panu bardzo wdzięczny, by taki stan rzeczy - nie zgadzając się z nim w całej rozciągłości - był Pan uprzejmy respektować. Zbiorowa fotografia funkcjonowania iławskiej kultury, długo przed ostatnimi wyborami jawiła mi się w barwach bardzo szarych, wręcz przygnębiających. Po objęciu funkcji burmistrza szybko zorientowałem się gdzie tkwi źródło tej niepokojącej powtarzalnością szarzyzny.

W moim przekonaniu, zdecydowanej większości pracowników zawiadujących iławską kulturą przez ostatnie lata wyrządzono wielką krzywdę. Budowano w nich przeświadczenie, że zarządzanie miejskimi animacjami kultury może bez konsekwencji przybrać folwarczną manierę, ograniczającą lokalne działanie się do roli schematycznego impresariatu. Przyzwyczajono ich, że obowiązujący wizerunek szefa to ktoś strojenie przyodziany w szaty namiętnego celebryty. Nauczono, że najlepszą ze światem zewnętrznym komunikacją są adresowane do ściśle zakreślonej kategorii wiekowej tzw. "żółwiki". Pozbawiono odruchu łatwego obcowania z takimi pojęciami jak animator, czy instruktor; jak wielowątkowy charakter szeroko rozumianej kultury; jak wreszcie poczucie kulturalnej misji adresowanej do wszystkich grup środowiskowych. Było na to zadziwiające przyzwolenie - nacechowane niebywałą nonszalancją i beztroską ówczesnych ratuszowych decydentów. A "krawiec tak kraje, jak mu materiału staje". Dlatego nie mam do stanu osobowego ICK najmniejszych pretensji.

Swoim zwyczajem nie oglądam się za siebie, ale konserwować złych praktyk w tak bardzo strategicznej dla naszej Iławy instytucji też nie mam zamiaru. Dlatego, nowa Pani Dyrektor, z mojego punktu widzenia, jest rozwiązaniem optymalnym - dla "rozlazłej", kompletnie niezdefiniowanej iławskiej kultury wręcz zbawiennym. Rozmawiamy ze sobą często, konsultując wiele spraw. O przyszłości iławskiej kultury myślimy bardzo podobnie i jakoś nie dostrzegłem w Pani Ewie postawy nie znoszącej sprzeciwu zwiastującej dyktatorskie zapędy. W 2016 roku i w latach kolejnych, w obliczu już naszych autorskich budżetów, w tej dziedzinie naszego lokalnego życia nastąpi wiele zmian. Mam nadzieję, że przez iławian oczekiwanych i zaakceptowanych.

Na temat Pana Mariusza Gołębiowskiego napiszę tylko tyle, że żyjemy w wolnym kraju i każdy jest kowalem własnego losu. Nikt Pana Mariusza z ICK nie zwalniał. On sam postanowił się zawodowo rozwinąć i zdecydował się kandydować na zaszczytną funkcję szefa kisielickiej kultury. Nie znajduję w tym wydarzeniu choćby cienia męczeńskiej postawy i zupełnie nie rozumiem dlaczego uderza Pan w tak martyrologiczne brzmiącą strunę.

I jeszcze przy okazji tego "iławsko-kisielickiego przejścia" jedna niewielka uwaga. Definicji "charyzma" nie można sprowadzać do sprawnego brylowania przy mikrofonie. Takie, niewątpliwie niezwykle cenne umiejętności cechują utalentowanych speakerów. Przypisanie komuś cech charyzmatycznych to wskazanie człowieka, który ma zdolność nakłonić innych do współdziałania, który potrafi zjednać sobie bliższe i dalsze otoczenie do swoich idei, który ma zdolność porwać swoim entuzjazmem i pasją wielu. Z całego serca życzę Panu Mariuszowi Gołębiowskiemu byśmy o takich przymiotach Jego osobowości z nieodległych Kisielic szybko usłyszeli...

I wreszcie ostatnia kwestia podnoszona przez Pana, do której się odniosę. Dodatki stażowe dla pracowników w Iławskim Centrum Kultury.
Z tym dodatkiem ma kłopot cała sfera budżetowa, jak Polska długa i szeroka. Jest to spuścizna dawnego peerelowskiego systemu, gdzie płace przyozdobiono w wieloraki sposób, stosując najróżniejsze wymyślne dodatki. Budżetowi pracodawcy radzą sobie z tym w podobny sposób, tworząc inżynierię miesięcznej płacy wszystkich pracowników - z chwilą kiedy pojawia się prawny obowiązek naliczenia dodatku stażowego, czynią to kosztem płacy zasadniczej lub dodatku funkcyjnego. W naszym centrum kultury albo z uwagi na przekonanie, że ludzie tam pracujący funkcjonują tam w oparciu o inne niż wynikające z kodeksu pracy przepisy, albo z powodu zaniedbań niedawnego kierownictwa nie dopilnowano systematycznej korekty pracowniczych angaży. Na tę okoliczność znalazł się w ICK ktoś, kto postanowił to wykorzystać. Na dzisiaj sprawa tego pracownika znalazła swój epilog w sądzie. Do czasu sądowego rozstrzygnięcia postanowiliśmy przy tym karambolu w żaden sposób nie manipulować - zarówno przy angażach kierownictwa, jak i podległych pracowników. Ja, co oczywiste, mam wyrobioną opinię na temat ludzkich zachowań w tej konkretnej sprawie. Dla bohatera tego incydentu jest ona niestety miażdżąca... To chyba już wszystko co chciałem Panu przekazać.

Gdy znajdę chwilę wytchnienia w moim rodzinnym, tak bardzo dla mnie przykrym klimacie, napiszę o moich rzekomych fascynacjach wyłącznie na rozwój turystyki w Iławie ukierunkowanych. To kolejny temat, na Forum Kuriera wywołany, któremu żyć własnym życiem nie mogę pozwolić...
 Adam Żyliński
 Iława, Sobota 09-05-2015

32958. 
Odnośnie wpisu numer: 32956

To właśnie z takich ludzi, jak Mariusz Gołębiowski, trzeba oczyścić ICK. Dyrektor Wiśniewska ma przynajmniej jeden problem z głowy.
Gołębiowski intrygował i podsycał już i tak niefajną atmosferę.
A reorganizacja jest potrzebna, to pewne.
 obserwator
 Iława, Sobota 09-05-2015

32957. 
Nie istnieje obiektywność! Nikt z nas nie widzi Obiektywnie rzeczywistości, lecz ją jedynie interpretuje. Taką ową myśl przeczytałam, a za minut kilkanaście następny tekst, który warto przeczytać i pomyśleć:

"Człowiek dziczeje stykając się z ludźmi i albo musi wybudować sobie Erem, albo spłaszczyć się do wymiarów otoczenia. Odrzuca go przeraźliwa głupota tzw. inteligencji, tego pokolenia, tej armii, rzeszy niedouczków i niedogłówków, którzy formują (intelektualną elitę narodu) korzystając z tego, że jeszcze większa horda półinteligentów stanowi dla nich korzystne tło. Znaleźć człowieka, z którym można porozmawiać nie wysłuchując banałów, komunałów, idiotyzmów, cwaniackich łgarstw, fałszywych zapewnień, tanich sprośności lub specjalistycznych bełkotów (fachowca), dla którego branżowe wykształcenie (plus umiejętność trzymania widelca) jest całą jego kulturą, kogoś bez płaskostopia mózgowego i bez lizusowskiej mentalności - to znaleźć skarb. Na ogół znajduje się INTELIGENTÓW. Ci ludzie zresztą wcale nie byliby odrzucający, gdyby nie (szpanowali) na mądrych, rozsądnych, odważnych i oryginalnych. Lecz kiedy to robią, kontrast między popisem a rzeczywistością budzi wstręt i odruch wymiotny."

Wstęp do Wysp Bezludnych.

Kolejny weekend. Czy przeczytamy książkę, pójdziemy na spacer, czy tylko spędzimy czas na tzw /grillowaniu/- mięs wszelakich i ludzi, ich zachowań itp.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 09-05-2015

32956. 
Odnośnie wpisu numer: 32951

Panie burmistrzu - cieszę się, że zdecydował się Pan na udzielenie odpowiedzi. Teraz napiszę jak widzę to ja, Pana wyborca (jestem jedną z osób, która podczas ostatnich wyborów samorządowych oddały na Pana głos). Nie wiem czy w ogóle Pana to interesuje, ale i tak napiszę.

1. Stanowisko dyrektora ICK. W moim odczuciu obsadzenie tą a nie inną osobą to jeden ze strzałów w kolano, które sobie Pan zaaplikował. Nie trzeba znać zbyt wielu osób, aby wiedzieć jaką atmosferę pracy ta Pani Ewa Wiśniewska wprowadziła w ICK. I nie chodzi tu o zmuszenie pracowników do lepszego wykonywania obowiązków. Nic z tych rzeczy. Chodzi o jej „nieomylność”. Ta kobieta zawsze ma rację (według swojej oceny). Dlaczego tak głośne ostatnio „stażowe” w ICK otrzymuje tylko „góra”? A co z resztą pracowników? Jak do tego odnosi się nowa dyrektor? Czy powiadomiono o tym fakcie PIP? Dlaczego pozwolono na to, aby człowiek moim zdaniem o największej charyzmie w ICK Mariusz Gołembiewski odszedł z pracy? (chyba nie wierzy Pan w to, że dyrektor się do tego nie przyczyniła). Jeśli mówi Pan o odpowiedzialności i „personalnym trzęsieniu ziemi w tej instytucji” to czy nie należy zacząć zmian „od góry”?

2. Dodatkowe stanowisko zastępcy dyrektora w centrum sportu (na hali). Proszę wybaczyć, ale nie uwierzę w to, żeby w jednostce, która była uznawana z jedną z najlepiej zarządzanych nagle zaistniała potrzeba stworzenia takiego etatu. Czym się zajmuje nowy vice Krzysztof Mądry? Rozdawaniem medali i dyplomów na imprezach dla przedszkolaków? Wiem, jestem złośliwy, ale czy w tej jednostce było aż tak dobrze, że nie było za co wywalić obecnego dyrektora, a tym samym obsadzić „swojego” człowieka na tym stanowisku? Tylko stworzenie nowego etatu miało rozwiązać problem? Nie można było go zatrudnić jako szeregowego pracownika?

3. Niestety jestem świadomy tego, że obsadzanie stanowisk „swoimi” ludźmi m.in. w samorządach było, jest i będzie. Jestem upierdliwy, ale jak nim nie być? [...] I nie kierują mną pobudki osobiste – mam dobrą pracę poza „budżetówką” i nie zamierzam jej zmieniać. [...]

Mam nadzieję, że do następnych wyborów samorządowych zdoła Pan swoimi działaniami zmienić moje obecne nastawienie. Dla naszego, lokalnego, wspólnego dobra.
 jasam
 Iława, Piątek 08-05-2015

32955. 
Pracuję nad ważnym materiałem.
Proszę osoby, które mają problem z dostaniem się do lekarza-psychiatry w iławskim szpitalu o kontakt na adres e-mail: bartoszgonzalez@gmail.com
Zgodnie z prawem prasowym i tajemnicą dziennikarską zapewniam pełną anonimowość.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 08-05-2015

32954. 
Odnośnie wpisu numer: 32953

Oświadczam, że - będąc pięknym, młodym i bogatym - głosowanie na Bronę Komorowskiego to jakby zgoda na zarażenie wirusem HIV albo dobrowolne poddanie się eutanazji.
Odsunięcie Komorowskiego i porażka PO w wyborach parlamentarnych jesienią może dać oddech Polsce.
Polacy, nie jesteśmy bydłem, nie jesteśmy brzydką panną na wydaniu, jak to potrafił wykrztusić, były już na nasze szczęście, "międzynarodowy dialogista" z ramienia PO! Obudźmy się i zacznijmy dbać w swoje sprawy i POLSKIE INTERESY.
Jeśli tego nie zrobimy, to znaczna część pieniędzy z Unii trafi ponownie do złodziejskich kieszeni sitwy. Naród budzi się z letargu, bo zaczyna rozumieć co PO z PSL-em zrobiło przez niemal 8 lat rządzenia. Dla zmyłki ścigano PiS za 1 dorsza 6 zł, a złodzieje na gigantyczną skalę robili i robią w tym kraju swoje miliardowe "interesiki".
Kochani Rodacy! Dzisiaj przypada rocznica zwycięstwa nad niemieckim nazizmem. Ale 24 maja świętować będziemy ostateczne zwycięstwo zwycięstwo nad Komorowskim i jego pałacową świtą, a na jesieni - całkowite wyzwolenie spod jarzma PO-PSL.
Ja zagłosuję na Pawła Kukiza, a w II turze bezapelacyjnie na doktora prawa - Andrzej Dudę!
 wyborca na 10 maja
 Susz, Piątek 08-05-2015

32953. 
Jeszcze niedawno nie wiedziałem, kto to jest Andrzej Duda.
Dziś wiem, że taka osoba powinna być prezydentem Polski.
Finałowe przemówienie, którego nie pokazały największe
stacje telewizyjne TVP, TVN i Polsat.

 rybak
 Jeziorak, Piątek 08-05-2015

32952. 
Tymczasem w Wielkiej Brytanii już trwają właśnie "Odmęty Szaleństwa".
W dodatku publicznie!
Ha, bo tam każdy może obrzydliwie kwestionować to, co mu powiedzą ze szkiełka i aby tego uniknąć może przyjść oglądać liczenie głosów i po paru godzinach poznać wynik.
U nas przed policzeniem głosów komisja musi pozamykać wszystkie drzwi i okna, a nawet otwory wentylacyjne, i dzięki temu już za kilka miesięcy lub za rok być może poznamy wyniki.
I co...? Lubicie naszą demokrację i 25 lat wolności, prawda...?
 skaner
 Iława, Piątek 08-05-2015

32951. 
Odnośnie wpisu numer: 32942

Na dręczące pytania odpowiem w zastępstwie Radnego Skrzydłowego, który najwyraźniej nie dysponuje fotografią personalnych roszad jakie wydarzyły się na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy, dlatego milczy.
Z powodów, jakie zgłaszałem przed kilkoma dniami na forum, nie powinienem wdawać się w dyskusję z forumowiczami akurat teraz, ale podkręcanie atmosfery wokół ratuszowych personaliów staje się coraz bardziej absurdalne i nie wolno mi przejść obojętnie obok rosnącego poziomu dezinformacji i manipulacji.

Zatem po kolei. W nowej odsłonie naszego samorządu pierwsza zmiana nastąpiła na stanowiskach wiceburmistrzów. Poprzedników zamieniły dwie panie ze ściśle zakreślonymi kompetencjami. Co powinno być zrozumiałe, obydwie zastępczynie wywodzą się z mojego komitetu wyborczego, szczęśliwie łącząc polityczne nadanie z przygotowaniem merytorycznym.

Przypominam, utrzymując stanowisko II wiceburmistrza zrezygnowałem równocześnie z pełnego etatu Sekretarza Miasta. Dotychczasowa sekretarz otrzymała ode mnie propozycję objęcia funkcji kierownika wydziału spraw obywatelskich i organizacyjnych. Z tej propozycji nie skorzystała. W związku z tym kierownikiem powyższego wydziału została szefowa USC (Kinga Witkowska), łącząc obydwie funkcje. Ta zmiana miała wewnętrzny charakter i nie wymagała konkursu.

Inaczej stało się w przypadku Michała Młotka. Odejście kierownika wydziału promocji (przed moim zaprzysiężeniem) wymusiło ogłoszenie konkursu na to stanowisko. Spośród 9 kandydatów najlepszy okazał się Piotr Ambroziak, któremu pewnie można by przypiąć kilka łatek, ale na pewno nie tą z napisem SWÓJ. Ten dla mnie niezwykle strategiczny wydział wzmocniliśmy przesunięciami dwóch osób z ośrodka psychoedukacyjnego - Edyty Perges i Wojtka Jankowskiego. Ten ostatni pracuje niestety na umowę zlecenie z uwagi na brak etatu. Podobnie rzecz ma się z młodym Karolem Chołaszczyńskim, który zastępuje równie młodą pracownicę w rzeczonym wydziale, przebywającą aktualnie na urlopie wychowawczym.

W innym wydziale (budżetu i finansów) odejście na emeryturę głównej księgowej spowodowało ogłoszenie naboru, który wyłonił ostatecznie nowy nabytek do ratusza w postaci Joanny Wiśniewskiej (głównej księgowej z lubawskiego MOPS-u). Do tego wydziału przesunięta została wieloletnia inspektor Straży Miejskiej Jolanta Blank, zgodnie z jej wykształceniem i kwalifikacjami. Ponadto, z uwagi na szereg zmian ustawowych, musieliśmy wzmocnić sekcję meldunkową i dowodów osobistych pojedynczym zastępstwem. Nazwiska osoby, która została przyjęta na to zastępstwo w tej chwili nie pamiętam.

To chyba już wszystkie zmiany, piszę ten tekst późnym wieczorem i nie mam możliwości skonsultować ze współpracownikami poglądu, czy jakaś personalna zmiana w tej wyliczance mi umknęła. Warto dodać, że nierozstrzygniętą pozostaje kwestia dotychczasowego radcy prawnego Dariusza Obary, który przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.

W jednostkach podległych ratuszowi najbardziej spektakularną zmianą było odwołanie dotychczasowego dyrektora ICK Tomasza Woźniaka i powołanie na jego miejsce Ewy Wiśniewskiej. Bez konkursu! Chciałem przeprowadzonej właśnie w taki sposób zmiany i za taki stan rzeczy ponoszę pełną odpowiedzialność. Nawiasem mówiąc, Iławskie Centrum Kultury czeka w końcu tego roku głęboka reorganizacja. Bez personalnego trzęsienia ziemi w tej instytucji nie wyobrażam sobie przyszłości iławskiej kultury. Ma tego świadomość również nowa pani dyrektor.

Istotne zmiany nastąpiły także w centrum sportu. Pojawiło się tam dodatkowe stanowisko z-cy dyrektora i dwa etaty pracowników informacji turystycznej, której w sposób absolutnie świadomy przywróciliśmy samorządowy status. Wszyscy nowi pracownicy wyłonieni zostali w drodze konkursu. W miejskiej bibliotece, w MOPS-ie nie odnotowaliśmy żadnych przetasowań. W Miejskim Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli odbył się do tej pory jeden konkurs na stanowisko szeregowego inspektora (40 kandydatów!). Po odejściu na emeryturę głównej księgowej czeka tę instytucję kolejny nabór przeprowadzany w sposób równie transparentny.

Reasumując wszystkie te "odejścia i przyjęcia" śmiało można pokusić się o prostą konkluzję; w sferze personalnej iławskiego samorządu nie można odnotować lawiny zmian i jakichś szczególnych tąpnięć o charakterze swojackim. Jest tylko jeden przypadek, który mógł wzbudzić kontrowersje. Rzecz dotyczy nowopowstałego stanowiska zastępcy dyrektora centrum sportu i wyboru na tą funkcję Krzysztofa Mądrego. Wyjaśniałem publicznie motywy poszerzenia kierownictwa sportowego centrum kilkakrotnie, a zwycięzca konkursu okazał się człowiekiem ze sportowej branży. Jeśli te wyjaśnienia okazały się niewystarczające, proszę ten przypadek zapisać po stronie moich grzeszków. W materii personaliów będzie to jedyne moje wykroczenie.

Wszelkie inne zarzuty-wygibasy, nawiązujące do prowadzonej przeze mnie polityki zatrudnieniowej, niekonkretne i wydumane – uznaję za przejaw zwyczajnej frustracji podyktowanej pobudkami osobistymi.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 07-05-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 40 41 42 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 213 214 215 ... 346 347 348 następna ] z 348127530646


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.