Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Internetowy dział INFORMACYJNY tymczasowo zawieszony
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

34437. 
Odnośnie wpisu numer: 34431

Panie Marszałku, może trzeba byłoby modlić się o to, by politycy zmienili się, wszak to oni tworzą rzeczywistość polityczną i winni być piewcami kultury politycznej na najwyższym poziomie.
Nie dziw się Pan lemingom czy wyznawcom i innym podobnym.
W takim tyglu bylejakości każdy znajduje dla siebie zespół poglądów, które mu pasują. Dlatego i ja szanować muszę to, że jestem odmieńcem, bo nie kocham żadnej partii.
Wolę iść do teatru na komedię, bo ta już mnie dawno przestała śmieszyć.
 Kamil
 Iława, Środa 23-12-2015

34436. 
Odnośnie wpisu numer: 34433

Ja jako człowiek niebędący za żadną partią czuję się zawiedziony, ale i zarazem rozbawiony. Wyszedł z tego wielki galimatias.
[...]
Polska istnieje tylko teoretycznie, a mimo wszystko nikt [...] nie chce odejść od koryta. Bo choć tylko teoretyczne mamy Państwo, daje ono realne pieniądze tym ludziom i mimo że 80% z nich z nich to ludzie bez honoru i jakiejkolwiek moralności.
Dlatego też nie dziwmy się potem, że jest jak jest - czyli nijak.
 Kamil
 Iława, Środa 23-12-2015

34435. 
Odnośnie wpisu numer: 34433

Organizator KOD, niejaki Mateusz Kijowski zalega 80 tys. zł alimentów na trójkę swoich niewinnych dzieci. Gęba pełna pouczania, moralności, a sam nie wypełnia podstawowego obowiązku obywatelskiego (i rodzica) wobec własnych dzieci i ich matki.
Tymczasem propagandowe "Towarzystwo Dziennikarskie" systemowych bezpieczników z GazoWni oraz innych pogrobowców komunizmu (PRL) przyznało temu Kijowskiemu Nagrodę Wolności za... godną najwyższego uznania obywatelską aktywność.
Zastanówcie się ludzie co wy robicie idąc na haniebny pochód nienawiści.
 Marszałek
 Iława, Środa 23-12-2015

34434. 
Odnośnie wpisu numer: 34428

Słyszeliście jak ciężko pracują, ile zarabiają i po ilu latach mają wypłacaną emeryturę sędziowie tzw trybunału konstytucyjnego?
Warto wiedzieć.
Sejm, jak dotąd, czekał aż miesiącami na orzeczenia trybunału. Dlaczego? Sędziowie, oprócz sprawowanej funkcji, mają wiele rożnych prywatnych zajęć zarobkowych na głowie. Te 20 tys. zł miesięcznie mają za trybunał. [...] Posiedzenia tylko 2 razy w miesiącu!
Po 9 latach sprawowania funkcji sędziego TK, otrzymują już emeryturę w wysokości 70% ostatniej wypłaty. [...]
PiS znowelizował ustawę o TK, więc będzie musiało towarzycho zabrać się niezwłocznie za uczciwą pracę. I to ich też boli, oj boli.
 Marszałek
 Iława, Środa 23-12-2015

34433. 
Jako wyborca PiS, czuję się oszukany.
Czerwone, Zielone i Brunatne "Resortowe Dzieci" obiecywały, że w razie wygranej Kaczystów wyjadą z Polski po wyborach. Hołota znowu kłamała.
Nie zaczęli nawet pakowania.
Założyli KOD - Komitet Obrony Dotacji. Ostatki i popłuczyny Platfusów, Zlewu, Palikutasów oraz Nowego Swetru.
Krzyczą, wrzeszczą i podkopują wizerunek Polski. Skarżą się w Berlinie.
Płaczą w Brukseli. Do Moskwy listy piszą.
Bydło. Najgorszego sortu.
 PiS & Love
 Iława, Wtorek 22-12-2015

34432. 
Odnośnie wpisu numer: 34430

Polska szkoła nie jest szkolą w znaczeniu tradycyjnym, jaką była 40, czy nawet 30 lat temu. Tamta szkoła dała i wychowanie i edukację. Kto był zdolny pojął i matematykę i fizykę i literaturę; maturzysta jeśli miał odpowiednie zdolności, dostępował do wybranych uczelni, magister był wart tego tytułu.
Cóż, aktualnie szkoła jest przedsiębiorstwem produkującym "ucznia" ze świadectwem (kwitem). Uczeń jest klientem, nie uczniem. Jak może być uczniem - bez rozumowania, dedukcji? Ano nie może być, ponieważ te przedsiębiorstwo opętane jest przez "cudzołożników" i ich testo-manię. Klient-uczeń ustawia wiedzę i odpowiedzi w testach i na maturze na z góry założone frazy, określone zdania, np. jeśli, zamiast "utożsamia się" powie lub napisze identyfikuję się, to jest błąd. Odpowiedzi muszą zgadzać się z tzw kluczem, ustalonym w kuratorium.
W polskim wydaniu szkoły-przedsiębiorstwa, 3-letnie liceum jest kursem przygotowawczym do matury. Skoro zakłada się, że każdy ma być magistrem, to maturę wszyscy mają zaliczyć. W zaszłych latach, na studia zdawało od 10-15% maturzystów, obecnie 70 procent, z czego tylko nieuk nie obroni tytułu licencjata, magistra.
Degrengolady jednak nie koniec, gdyż większość magistrów, jak tylko mają ochotę na "pisanie doktoratu", dlaczego nie. Dwa lata "pisania" i doktor na miarę uszyty. Przecież mamy uczelnie, które tylko czekają, by sprostać klientom na dyplomy doktorskie.
Potem wybuchają afery niezaliczania dysertacji, jak na UMK w Toruniu, czy w Akademii Sztuki w Warszawie.
Beznadziejne studia podyplomowe dla nauczycieli zgodnie z zasadą "klient nasz pan" nadal jeszcze produkują specjalności zgodnie zachciankami klienta-nauczyciela. Mgr matematyki, fizyki, możne uzyskać kompetencje (dawniej nazywano umiejętności) do nauczania nawet w LO biologii, czy historii, a nie mówiąc już o wf.
Wówczas wychodzą następujące kwiatki braku wiedzy matematycznej u nauczycieli, np. aż 90% badanych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej podało, ze tylko jedna figura kwadrat ma wszystkie kąty i boki równe, a powinno być ze jeszcze wielokąty foremne. Lub to, że 16% nauczycieli uczących matematyki w kasach 4-6 nie potrafiło ręcznie, bez kalkulatora policzyć procentów.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 22-12-2015

34431. 
Jakim ma być człowiek, który chce nami kierować i przysięgę poselską składa wykładając dodatkowo formułę:
"Tak mi dopomóż Bóg".
Kim są, widzieliśmy w sobotę na manifach, nazwijmy antyrządowych - ludzie, którzy wyprowadzają pochody a w nich dzieci z plakatami: "Zabij Kaczora". Tacy chcą doprowadzić do obalenia rządu? Niech zastanowią się, co oni w sercach noszą.
Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną, musi naprzód nauczyć się władać sobą.
Każdy, kto chce, by naród był pracowity, sam musi być pracowity.
Każdy, kto chce, by naród był mądry, powinien sam zabiegać o mądrość; by naród był mocny, musi się sam o moc postarać; by naród żył w miłości, musi sam umieć miłować; by naród był w jedności i pokoju, sam musi być jednością w sobie, opanowany wewnętrznie, pełen wewnętrznego pokoju.

Człowiek bez pokoju nikomu pokoju nie da.
Człowiek bez miłości – miłości nie udzieli.
Człowiek bez mądrości - nikomu jej nie przekaże.
Człowiek niecierpliwy - nie zaprowadzi wokół siebie równowagi i ładu.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 22-12-2015

34430. 
Odnośnie wpisu numer: 34426

Matura jest egzaminem dojrzałości.
Dziewczyna właśnie dostała lekcję jak to wszystko w Republice Królika i Znajomych, zwanej czasem Polską, działa.
Widocznie jest niedojrzała, bo nie wie. Trzeba było ściągać, dać flaszkę, czy jakoś tak. Frajerzy, co im się sprawiedliwość marzy tu płacą frycowe.
 Gałkiewicz
 Iława, Wtorek 22-12-2015

34429. 
Moim zdaniem trzeba przyjrzeć się różnym organizacjom i ludziom, który współpracują lub pracują dla niemieckiej doktryny i którzy infiltrują organizacje patriotyczne lub je szykanują.
ABW miałoby co robić sprawdzając kto ich finansuje i z kim są powiązani w magistratach urzędów miejskich i gminnych.
Ostatnio przez przypadek oglądałem na jakimś kanale serial niemiecki "Lato na Mazurach" i mało nie wyrwałem z gniazdka kabla z powodu tego, że Polaków przedstawiono jako niewolników służących Niemcom. Bo ziemia należała do rasy panów.
Wypowiedz Martina Schulza z UE to nie są słowa rzucone na wiatr, tylko doktryna naszych tzw. przyjaciół z Zachodu. Boli ich to, że Polacy to nie uległy naród jak Grecja i pół Europy.
 sportowy
 Susz, Wtorek 22-12-2015

34428. 
Odnośnie wpisu numer: 34426

Demokracja? Ależ jaka demokracja? Nie rozumiem tej załganej wrzawy i kwików POlszewików?
Właśnie kilka dni temu sąd uniewinnił dziennikarza śledczego Wojciecha Sumilńskiego. Pamiętacie? Że niby szantażował i wołał o kasę za dostęp do raportu o likwidacji WSI. Pamiętacie to? "Afera Marszałkowa". Jak Komoruski Bredzisław łgał. Graś, ministrant Tuska, sterował. Zniszczyli człowieka i to w imię demokracji POsrańców!
A media głównego ścieku dziś - cisza.
Gdzie jest cały ten KOD? Gdzie są obrońcy koryta? Lisieńko Tomasz mordę wydziera, bo zakończą się wszystkie przywileje i lanie wody za grubą kasę z naszych podatków!
Zwyczajna maturzystka przegrywa z systemem, a dlaczego? Ponieważ nikt się nie odważy walnąć ręką w stół i przyznać się do porażki. Taką mamy demokrację, gdzie władza do kryminału ludzi wsadza za mówienie prawdy albo walkę z korupcją.
Mieszanie z błotem, odbieranie wiarygodności, oskarżanie i skazywanie, to domena POlszewików. Jak nie kwiczysz tak jak oni, to znaczy, że jak najszybciej trzeba zrobić z ciebie głupka, złodzieja, zdyskredytować i zniszczyć. Ot demokracja POpaprańców.
 MRJ
 Iława, Wtorek 22-12-2015

34426. 
Dowiaduję się, że w Polsce jest więcej rzeczy nieodwołalnych niż śmierć, podatki i wyroki trybunałów. Do tej listy dołączyły dziś oficjalnie wyniki egzaminu maturalnego.
Egzaminator się pomyli albo, po prostu, postanowi Cię wykolegować? No to koniec, amen. Właśnie sąd oddalił pozew maturzystki, która domagała się weryfikacji swojego egzaminu.
Że co? Czyżby przegrała w sądzie bo "źle odpowiedziała na pytania?". Ależ nie! Przez rok procedowania nikt nie pytał jej o meritum. Chodziło o to, żeby nie dopuścić do wyłomu w systemie.
"Sąd, rozpatrując sprawę, zajął się wyłącznie kwestią ogólnych procedur, a pominął sprawę jej matury i czterech punktów, które powinna dostać, a nie dostała."
Sąd nazwał pozew "próbą obejścia przepisów ustawy o systemie oświaty, które mówią, że wynik egzaminu maturalnego jest ostateczny". I kropka, bez dyskusji. Prawda nie podlega badaniu.
Pewnie, że to drobiazg. Za rok może sobie mądrala zdać, prawda? Racja, ale właśnie takie drobiazgi składają się na komfort życia i zaufanie do aparatu państwa i sądownictwa.
Ale system ma Cię w nosie.
Ale jasne, sz-KOD-niki, protestujmy żeby system miał obywateli w nosie jak należy - demokratycznie.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 21-12-2015

34425. 
Odnośnie wpisu numer: 34417

Takie wlasnie brutalne medialne eskalacje nienawisci oraz nagonka na wybrane cele doprowadzily np. w stanie wojennym do zamordowania ksiedza Jerzego Popieluszki...
Obrzucanie blotem przez media na Prezydenta prof. Lecha Kaczynskiego doprowadzilo do zaostrzenia podzialow i tragedii pod Smolenskiem, a po Smolensku - do jeszcze wiekszej tragedii, czyli do zlekcewazenia sledztwa, pozostawienia dowodow Rosjanom, mateczenia, [...] kampanii zacierania sladow zakonczonej hanba na caly swiat.
Podburzanie, szczucie i nienawisc doprowadzily do straszliwego zabojstwa politycznego z reki dzialacza PO wobec niewinnego pracownika biura PiS w Lodzi. Czyzby juz wszyscy zapomnieli...?!
A malo bylo nawet w naszej Ilawie aktow nienawisci wobec PiSu ze strony czerwonych dzialaczy przebranych aktualnie na niebieskich reformatorow i euroliberalow...? Wstyd dzis cytowac.
Trzeba sie tylko modlic i prosic Boga na najblizsze swieta o wybaczenie i nawrocenie dla tych zniewolonych umyslow.
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 21-12-2015

34424. 
Odnośnie wpisu numer: 34423

A więc przestępczość staje się normą. Normą na zarabianie pieniędzy.
Idą do sklepu w biały dzień bez osłony, bez kapturów i mówią: Oddaj!
Wiedzą, że nie ma kary.
I perfidnie za kratami głosują na PO lub NO.
Tymczasem gościa otoczonego przez wianuszek prowokatorów ABW, co gawędził, że wozem drabiniastym zawiezie pod sejm 4 tony saletrzaku i go odpali za pomocą spłonki, posadzono na... 13 lat do kryminału! Przecież do jakaś paranoja.
Nie trzeba być sędzią, by widzieć, że coś tu nie gra. [...] Ukartowane to.
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 21-12-2015

34423. 
NAPAD NA SKLEP

W niedzielę 20 grudnia około godz. 10 dwóch mężczyzn napadło na sklep w Siemianach. Grożąc nożem ekspedientce (ucięli jej kosmyk włosów) zabrali utarg i uciekli czerwonym samochodem osobowym.

UWAGA! Policja podała wstępny rysopis sprawców. To mężczyźni w wieku ok. 30 lat. Jeden ma ok. 178 cm wzrostu, krótkie blond włosy, jest dobrze zbudowany, na lewym ramieniu ma granatowy tatuaż. Ubrany w dżinsy i siwą koszulkę na ramiączka. Drugi miał 180-185 cm wzrostu i widoczne blizny po trądziku. Na głowie miał czarną bawełnianą czapkę. Ubrany był w czarną, puchową kurtkę.

Policja czeka na wszelkie, nawet anonimowe informacje pod nr: 997.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 21-12-2015

34420. 
Odnośnie wpisu numer: 34411

Mam wątpliwości co do formy rozdawania tego "prezentu".
Czy te jabłka rozdano ludziom potrzebującym pomocy? Dostarczono je do szkół? Do szpitala? Do domu pomocy?
Myślę, że nie, otworzono samochód dla wszystkich którzy byli w pobliżu, jabłka trafiły nawet do... urzędników których chyba stać by sobie kupili.
 Piotr, lat 54
 Iława, Niedziela 20-12-2015

34417. 
Odnośnie wpisu numer: 34416

Muszę i ja zająć głos w sprawie "gorszego sortu".
Na zbiegowisku KOD, Komitetu Obrony Dotacji widziałem plakaty noszone przez nawet nienastoletnie dzieci, nawołujące do rozstrzelania rządu oraz prezydenta. Jak nazwać takie zezwierzęcenie dorosłych, którzy w swoje gierki wciągają najmłodsze dzieci?
Kaczyński nazwał ich bardzo grzecznie, a ja nazwałbym ich nawet plewą.
Tylko tacy ludzie, jeszcze ludzie, mogą upaść na sam dół bestialstwa w wychowaniu swego młodego pokolenia, któremu każą nosić na pochodzie "demokracji" podłe, wręcz bandyckie hasła o odstrzale niepasującego polityka w Polsce.
To już nie "gorszy sort", to jest coś o wiele gorszego.
Porównując człowieka do zboża, z którego mąka wyda chleb dobry, tak z nich nie da się już uformować dobrego obywatela, tylko nędzną kreaturę.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 20-12-2015

34416. 
Odnośnie wpisu numer: 34415

Jeśli nawet można się oburzać na wyrwany z kontekstu i zmanipulowany fragment o "Polakach gorszego sortu", to jak inaczej i zarazem dosadnie określić ludzi, którzy nie mogą pogodzić się z przegraniem wyborów, dążą do wybuchu wojny domowej, obalenia demokratycznie wybranej władzy i w imię własnych interesów szukają protektorów za granicami Ojczyzny, niczym dawniej targowiczanie u Rosjan... no jak?

 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 19-12-2015

34415. 
Jeżeli uważasz, że Kaczyński uznał też ciebie za Polaka "gorszego sortu", są trzy możliwości:

1. Jesteś również umoczony w układ aktualnie odrywany od koryta.
Nie...?

2. Jesteś okłamywany przez media, które walczą o przetrwanie układu.
Nie...?

3. No to jesteś zwyczajnie głupi. Przykra sprawa, nie lekceważ jej.
 Sokrates
 Iława, Sobota 19-12-2015

34414. 
Łże-salon wypełzł na ulicę.
Trwa wymiana elit.
Folksdojcz Tusk na bankstera Petru.
Elektryk Wałęsa na strażnika Rzeplińskiego.
GazoWnia na KomitetObronyDekoracji.
Niesiołowski na... (wakat póki co). Ale aplikują.
 Tomasz
 Iława, Sobota 19-12-2015

34412. 
"Ziemia rodzinna"

Całym mym sercem, duszą niewinną,
Kocham tę świętą ziemię rodzinną,
Na której moja kołyska stała,
I której dawna karmi mnie chwała.

Kocham te barwne kwiaty na łące,
Kocham te łany kłosem szumiące,
Które mnie żywią, które mnie stroją,
I które zdobią Ojczyznę moją.

Kocham te góry, lasy i gaje,
Potężne rzeki, ciche ruczaje;
Bo w tych potokach, w wodzie u zdroja,
Ty się przeglądasz Ojczyzno moja,
Krwią użyźniona, we łzach skąpana,
Tak dla nas droga i tak kochana!
 Marszałek
 Iława, Sobota 19-12-2015

34411. 
PREZENT OD PUTINA

1000 skrzynek, czyli ponad 20 ton jabłek objętych rosyjskim embargiem, po raz drugi PCK rozdało mieszkańcom Iławy. Owoce rozeszły się w dwie godziny! (strona 8).
Później policja dostała donos, że... ktoś jabłkami z darów handluje na targowisku. Alarm okazał się fałszywy.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 18-12-2015

34410. 
Jak zakończyła się sprawa Pana [...][policjanta] w Iławie?
"Szeryf Pumba na mieście".
2 lata zbierają materiały czy wyciszają sprawę a może dawno umorzona?
A on siedzi i się śmieje.
Jaki jest taki jest, ale po sobie umie dobrze posprzątać, tego nikt mu nie zarzuci. Kulturalny człowiek.

[Źródło:]
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szeryf-PUMBA-ruszyl-w-miasto/4242
 Temida
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34408. 
Odnośnie wpisu numer: 34405

Jednak!
Jednak, z całym utyskiwaniem na rządy powiatowe, są w szpitalu naszym lekarze, którzy dokonują znakomitych operacji. Operacji stawów biodrowych na ortopedii.
Wielu operowanych utyskuje, że dalej ich boli, lecz skutek pooperacyjny nie tylko od ręki chirurga zależy, lecz od dziesiątek czynników, a w tym - od materii ludzkiej i procesu rehabilitacji pooperacyjnej, bodaj najważniejszej operacji po operacji.
Są jednak wśród lekarzy tacy, którym zawód spowszedniał i którzy myślą, że są takimi samymi robolami jak na budowie majster. Tymczasem pacjent oczekuje od lekarza najbardziej troski i empatii. Szlachetności.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34407. 
Odnośnie wpisu numer: 34392

A co powiecie o naszym [iławskim] pogotowiu?
Lekarz od gardła, który jeździ karetką po przyjeździe do mojej mamy wydał diagnozę, że moja mama ma chorobę "w głowie", bo jej wyniki badań są bardzo dobre.
My już wówczas widzieliśmy, że jest to ostatnie stadium niewydolności nerek i karetkę wezwaliśmy, aby dali zastrzyk na uśmierzenie bólu.
Zaznaczam, że to nie była pierwsza taka "trafna" diagnoza tego lekarza.
 xyz
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34406. 
JEST BUDŻET IŁAWY NA 2016 ROK

Tylko jeden radny Włodzimierz Harmaciński przedstawił krytyczne uwagi, zanim RADA MIEJSKA przystąpiła do głosowania nad przyszłorocznym budżetem Iławy.
Sprawdź, co zostało ostatecznie przyjęte do realizacji.
Skarbnik Ewa Moszczyńska wyjaśnia najważniejsze szczegóły. Strona 6.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34405. 
Odnośnie wpisu numer: 34403

Nędza Panie, nędza!
Bo szpital iławski to platformersko-lewackie kolesiostwo w zwierciadełku.
Jako to w starostwie powiatowym naszym ukochanym, czyli dużo szumu, filozofowania, blichtr, piękne dekoracje i....... brak człowieka, brak treści.
 urzędnik
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34403. 
Odnośnie wpisu numer: 34392

Przeglądałem rankingi szpitali za 2015 rok.
Iława wypada blado (a właściwie prawie nie istnieje). Załapała się tylko w jednej z wielu kategorii: w podziale na województwa zajęła 9/10 miejsc.
Odnośnik: www.rankingszpitali2015.pl
 xGrzesio
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34402. 
Odnośnie wpisu numer: 34396

Mało kto dziś już kojarzy, że ta sama pracownia IBRiS, która opublikowała ten zmanipulowany sondaż, na dwa dni (!) przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dawała Komorowskiemu 41 proc. głosów (w rzeczywistości dostał 33,7 proc.), a Dudzie jedynie 26,6 proc. (w rzeczywistości dostał 34,7 proc.).
Łączne wahnięcie w wyniku wynosiło zatem aż 15,3 proc.!
Tym razem jest podobnie.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 17-12-2015

34400. 
Ludzie! Czy Wy tego nie widzicie?
Kaczyński już zamówił sobie koronę, bo chce być Królem Polski. Wydał już rozkaz żeby wykastrować wszystkich gejów, "znowu chce internować Ryszarda Kalisza, Leszka Millera i Olka Kwaśniewskiego". Znane są także plany ogolenia na łyso walczącej o demokrację socjalistyczną w PRL-u Barbary Nowackiej.
Ludzie! Czy w tego nie widzicie?
W Polsce trwa zamach stanu. Macierewicz już kazał smarować tawotem gąsienice w czołgach. Czy w nie widzicie, że Kaczyński nie ma serca? Przecież ból związany z odrywaniem ryja od koryta jest nieporównywalnie większy od bólu porodowego.
Co ten Kaczor robi? Tyle lat było nam dobrze! Kręciliśmy lody na prawo i lewo, wydawaliśmy wyroki w sądach takie jak chcieliśmy, zamawialiśmy kontrole skarbowe w konkurencyjnych firmach żeby je zniszczyć [...], zatrudnialiśmy się na pięciu etatach żeby nasze dzieci miały dobry start w życiu. Przyznawaliśmy sobie dotacje z UE żeby rozwinąć nasze firmy, nie dla siebie, ale dla tych darmozjadów, którzy nie chcą uczciwie pracować za 1200 złotych. I w przetargach zrobiliśmy tak, żeby każdy "zarobił" swoje.
(By żyło się lepiej).
A teraz co? Tak nagle mamy zacząć żyć jak inni? Co ja mam powiedzieć moim dzieciom - że nie kupię im mieszkania w Gdańsku, bo PiS wygrało wybory? O nie! Jutro wpinam sobie w klapę garnituru opornik!
Niech wszyscy widzą co się dzieje!

 KOD - Komitet Obrony Dekoracji
 Susz, Środa 16-12-2015

34398. 
Odnośnie wpisu numer: 34393

...a kto to są osoby Mariusz i Ania? I dlaczego plują jadem? Może podaj nazwiska postaci, które oskarżasz.
Gdzie ja tu napisałem, że WOŚP jest tylko dobrym akcją wolontariuszy?
Dla mnie wolontariusz, który pracuje raz w roku i robi sobie zdjęcia i twierdzi, że pomaga, to żaden wolontariusz.
Co do triathlonu, to będę krytykował za każdym razem koordynatorów z jednego powodu że nie nadają do żadnej pracy. Wnioskuję, że nie jestem jedyną osobą, która krytycznie podchodzi do tego tematu.
 sportowy
 Susz, Środa 16-12-2015

34397. 
Odnośnie wpisu numer: 34395

Spokojnie na to patrzę.
25 lat żyjemy pod presją sondaży. Mąż Stanu nie patrzy na sondaże partii lecz na interes przyszłych pokoleń.
Socjolog MARCIN PALADE, który słynie z najtrafniejszych badań sondaży i nie jest przez to lubiany w Głównym Nurcie, napisał:

"W 1993 roku CBOS zaniżył wynik SLD o 6 pkt. proc., a OBOP (czyli obecny TNS) pomylił się w oszacowaniu wyniku Unii Demokratycznej o taką samą wartość. Cztery lata później PBS zaniżył rezultat AWS o 8 pkt. proc. Ale to nie rekord. Ten niechlubny należy do Pentora (obecny TNS), który prognozował wynik dla lewicy wyższy o 10 pkt. proc. w stosunku do wyborów."
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Środa 16-12-2015

34396. 
Odnośnie wpisu numer: 34395

Kolejny etap manipulacji sondażami.
Petru publicznie groził Kaczyńskiemu sensacyjnym sondażem. Czyżby znał wynik jeszcze przed rozpoczęciem badania...?!
IBRIS podaje, że przeprowadził badanie opublikowanego dziś sondażu we wtorek 15 grudnia! Petru znał jego wynik już w poniedziałek 14 grudnia rano, gdy pojawiły się jego pierwsze zapowiedzi „sensacyjnego sondażu”.
 skaner
 Iława, Środa 16-12-2015

34395. 
Odnośnie wpisu numer: 34366

Trwa wielkie medialne pompowanie klona Platformy w sondażach, aby tylko zdusić prawicowy elektorat w Polsce.
Nowoczesna Ryszarda Swetru wychodzi na prowadzenie w najnowszym sondażu IBRiS. Według nich Nowoczesna.PO ma 30,9%, PiS 27,3% [...] Osobiście w to nie wierzę.
Musimy więc działać dalej na każdej płaszczyźnie, kto wie czy nawet nie ze zdwojoną siłą, bo uważam, że PiS nie utrzyma swojej pozycji do końca kadencji i za 2 lata będziemy mieć kolejne wybory.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 16-12-2015

34394. 
Magistrat w Suszu obwieszcza triumfalnie: "Drugi etap przebudowy ulicy Leopolda Staffa ukończony".
Panie Burmistrzu, kiedy rozpocznie się 1 etap poprawy chodników na ulicy Prabuckiej?
Czy naprawdę nie wstyd Wam szczuć ludzi i pokazywać piękne zdjęcia chodników osiedlowych, a jedna z głównych ulic jest ich pozbawiona?
 Adam z ulicy Prabuckiej
 Susz, Środa 16-12-2015

34393. 
Odnośnie wpisu numer: 34387

Uważam, że w tym przypadku ścierają się interesy dwóch słusznych spraw - Szlachetnej Paczki i WOŚP. I w jednym i w drugim przypadku zapłatą jest radość na twarzach potrzebujących.
Sportowy masz parcie na wolontariat - nie zawsze słuszne, tylko WOŚP jest dobry, w reszcie doszukujesz się interesów koordynatorów akcji - tak jest w przypadku Szlachetnej Paczki i Triathlonu.
To takie proste Pani Aniu i Panie Mariuszu, tylko skąd tyle jadu...?
 Johan
 Susz, Środa 16-12-2015

34392. 
NIECZUŁY LEKARZ

Pukał się w czoło, gdy córka pacjentki zgłaszała ból u matki...
Dziś lekarz iławskiego pogotowia ma prokuratorskie zarzuty.
Lubicie być tak traktowani...?
Więcej o tej historii przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 16-12-2015

34390. 
W polskiej Policji rozpoczęto czyszczenie na szczytach władzy. Wiadomo: na początek w Komendzie Głównej.
Kolej przyjdzie również na rozpasane komendy wojewódzkie, tu pytanie:
czy na tym koniec?
Byłoby dobrze, gdyby przyjrzano się również komendom powiatowym, gdzie wyjątkowo szarogęszą się niektórzy [...].
Są tacy, którym [...] ciemne sprawki skrzętnie pozamiatano i myślą, że społeczeństwo głupie i nic nie wie.
A jak zakończyła się sprawa pewnego grubasa, donosiciela i damskiego boksera, który [...] po pijaku zatrzymywał samochody na środku drogi?
 Ormowiec
 Podleśne, Wtorek 15-12-2015

34389. 
Odnośnie wpisu numer: 34387

Wolontariuszy nikt nie wymyślił. Jak już jesteśmy w temacie wymyślania, to może wymyśli Pan coś bardziej sensownego na temat obliczenia tzw. "moto godziny wolontariusza".
Zauważyłam w Pańskich wpisach, że nie odróżnia Pan merytorycznej krytyki od osobistych uprzedzeń. Nie krytykuje Pan, ale imputuje najróżniejsze niegodziwości. A to się nie godzi! Krytyka polega na argumentach przeciw jakimś posunięciom, wypowiedziom, zapowiedziom itp. A nie krytykanctwie za całokształt.
Najwyższy czas się ogarnąć, zacząć się uśmiechać i być bardziej życzliwym.
Niech Pan wykorzysta czas Adwentu, Recolligere, przemyśli to i owo.

Ps. Proszę pamiętać, że zobaczyć uśmiech na twarzy biedaka, to coś jakby zobaczyć samego Jezusa.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 15-12-2015

34388. 
Odnośnie wpisu numer: 34376

Idąc od Ronda Ostródzka na górce w kierunku Ośrodka Zdrowia Rodzina policzyłem krokami ile jest metrów do drzwi ośrodka: około 400 metrów.
Dlaczego opowiada i jątrzy pewien separatysta spokojne społeczeństwo iławskie, że prawie 1 kilometr? [...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 15-12-2015

34387. 
Odnośnie wpisu numer: 34386

...właśnie napisałeś prawdę, nikt nie obliczył ile kosztuje moto godzina wolontariuszy. I co z tego masz? Ciężka praca, amortyzacja samochodu. Piszesz zapłata to radość ludzi. A do ilu ludzi faktycznie potrzebujących trafia, a ilu korzysta bezpodstawnie.
Wolontariuszy wymyślono jako tanią i bezpłatną silę roboczą [...].
 sportowy
 Susz, Wtorek 15-12-2015

34386. 
Odnośnie wpisu numer: 34383

...zapraszam w takim razie do bycia wolontariuszem w przyszłej edycji "Szlachetnej Paczki".
Zobaczysz jak wyglądają te procenty. To ciężka praca, w której zapłatą jest radość ludzi. Kto konkretnie dostaje te pieniądze - nie wiem. Ja, jako wolontariusz często dokładam ze swoich, nie licząc czasu, paliwa itp.
 wolontariuszka SzP
 Susz, Wtorek 15-12-2015

34385. 
Odnośnie wpisu numer: 34381

...myślę, że warto budować dla "borsuków powalających drzewa"!
I znowu ktoś zarobi, będzie się cieszył. A rodzice? Nikt się nie zapyta rodziców, bo po co. Tak jak w Suszu, tak w Iławie, Burmistrz wie co ludzie potrzebują :-(
Myślę, że do końca kadencji Burmistrz jeszcze nie raz zaskoczy wyborców. Pozbył się brody, to i pomysłów pojawi się co niemiara.
Zaciekawia mnie ten rybołów polujący na rybę, oj zaciekawia :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 15-12-2015

34384. 
Odnośnie wpisu numer: 34381

To nie są słowa krytyki.
Park przyrodniczy nie jest zły. Brakuje w mieście parku z prawdziwego zdarzenia ale urządzić go tak, żeby cię ktoś nie napadł łatwo nie będzie, brakuje po prostu przestrzeni, odpowiednio zagospodarowanej (Central Parku nie będzie).
To, czym w mieście dysponujemy, to „kinowa”, oczko w dołku obok ZK, skwerek Żeromek - chyba największy teren…, może jeszcze coś się znajdzie w innych lokalizacjach. Przechadzkowe tereny przy rzeczce z placykami zabaw, czy osiedlowymi, czy tym przy kładce od młyna przynależnym do ścieżek – to nic złego, chyba dobrze, że te chaszcze zniknęły. Jeszcze miasteczko rowerowe, tam można przysiąść tylko ci klienci ze sklepu – cóż, wszystkiego mieć nie można. Niedosyt wciąż pozostaje.
Osiedlowe place zabaw (chyba należące głównie do spółdzielni) i boiska bez bramek są w naprawdę opłakanym stanie. Tak naprawdę pozostają tylko ORLIKI, które jeszcze jakoś wyglądają tylko do nich daleko z niektórych lokalizacji.
Czy ktoś widział, nawet w tym kraju poza granicami naszego sioła, jak wyglądają dziś place zabaw? Może ten powstający przy plaży będzie przypominał, taki z prawdziwego zdarzenia. Czy naprawdę w jakimś projekcie nie można ruszyć tych reliktów spółdzielczych i miejskich straszących z daleka – przecież nie wszystko naraz. Czy trzeba czekać, aż kolejne boisko dostępne tuż za oknem zostanie adoptowane na miejsca parkingowe...?
Ja rozumiem, że jak ktoś odchowa dzieci, to mu wisi i powiewa istnienie placyka a bieżącym problemem jest parking. Ale jak taki „mądry” staje się dziadkiem i nie ma gdzie iść z wnukiem, to chyba nie mniejszy wstyd powinien go ogarnąć, że nic nie zrobił kiedy obalano płot i stawiono znak z literką „P”.
A zatoczka autobusowa przy RODZINIE powinna być - tak, naprzeciwko.
A igrzyska triathlonowe – ble … - dla kogo się pytam – dla hotelarzy?
Sławy to nam półmaraton przydaje i to chyba wystarczającej.
Co tu w zimę robić, nawet się bałwana już nie ulepi.
 mieszkaniec [79]
 Iława, Wtorek 15-12-2015

34383. 
Odnośnie wpisu numer: 34382

Droga Olu, a ile z tego pójdzie na tzw.sprawy organizacyjno-logistyczne.
Nie mówię o kwotach tylko o procentach. Czym się różni spęd Owsiaka a Szlachetnej Paczki? Prawie niczym.
Tam gdzie są pieniądze tam jest diabeł w szczegółach.
 sportowy
 Susz, Wtorek 15-12-2015

34382. 
"Szlachetna Paczka" księdza Jacka Stryczka właśnie pobiła rekord WOŚP i pomogła potrzebującym za 54 mln złotych.
Można pomagać bez organizowanych za publiczne pieniądze spędów? Bez obciążania budżetów regionalnych? Bez mobilizacji służb porządkowych, urzędników i telewizji? Okazuje się, że można. Brawo.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34381. 
Odnośnie wpisu numer: 34376

Co by nie mówić o Burmistrzu Żylińskim, chce czegoś dokonać.
Strefa Małego Iławianina chleba nam nie przyda, jednak chłop co dobre do przodu pcha pomysły. Stawia na kulturę i edukację, tutaj przyrodniczą; a kultura to nasza identyfikacja i warto taki park stanowić w Iławie. Kultura, nie przemysł są naszą tożsamością. [...]
Może i prawdą jest, że daleko będzie dzieciom do zabaw, ale zaiste, tam nie będzie zabaw, a edukacja przyrodnicza [...], podobna jak ogrody zoologiczne. Tam będą odwiedzać dzieci i rodzice, by obejrzeć ciekawe zjawiska przyrodnicze, ale i życia, jakie będzie tętniło, inne wiosną, inne latem a inne jesienią. Tam zobaczysz wydrę polującą na ryby, borsuki powalające drzewa, ryby na tarle, rybołowa polującego na ryby, a nawet małpę i inną ciekawą faunę.
Licznie place zabaw na osiedlach, owszem, są zaniedbane, Ale przecież to Wy, mieszkańcy chcieliście Orliki. Czyż nie!? To ich koszty zatamowały renowację małych placów zabaw.
Burmistrz zaplanował z Radą renowacje i nowe place do gier i zabaw, ale to kosztuje i w czasie trwa.
Pan jako obywatel nawijasz niby poprawnie i rzeczowo, bo dotykasz czułych stron społecznej muzyki, ale jaka z nich wypłynie melodia?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34380. 
Odnośnie wpisu numer: 34373

Nie wiadomo, czy to są polskie świnie. Może być tak, że knur jest z Holandii a maciora niemiecka. Bo już od kilku lat jest import świń z Niemiec (548,1 tys. szt. w roku 2012).
W ostatnich dniach dochodzą jeszcze do głosu świnie medialne pochodzenia niemieckiego.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Poniedziałek 14-12-2015

34378. 
Niestety znowu ubywa Iławie połączeń krótkich i dalekobieżnych.
Czy ktoś wreszcie zatrzyma proces rozbiórki transportu?
Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli 13 grudnia (strona 14).
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34377. 
Odnośnie wpisu numer: 34376

[...]
Człowieku, ja przez 3 lata nie mogłem się dostać do swojego lekarza w Ośrodku Rodzina, gdy był na stary miejscu [przy Osiedlu Podleśnym].
[...]
Natomiast masz rację, zatoczka autobusowa mogłaby być przy Ośrodku - byłoby to sensowne.
 pacjent
 gmina Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34376. 
Prośba do Burmistrza Miasta Iławy!
Szumie odtrąbiony kurs autobusu miejskiego numer 4 wozi „powietrze” zamiast pacjentów do nowego Ośrodka Zdrowia „Rodzina” przy Obwodnicy Północnej. Czy Dyrektor komunikacji nie widzi tego? A czy kierowcy też nie widzą sytuacji?
Nie ma pasażerów w autobusie nr 4, ponieważ nikt schorowany, starszy, niedołężny, o kulach, z reumatyzmem lub rwą kulszową nie dojdzie pieszo z przystanku do Ośrodka prawie kilometr.
Po prostu jest za daleko! [...] Jedna zatoka znajduje się tuż koło Ronda Ostródzka, a druga zatoka jeszcze dalej, bo tuż koło Ronda Dąbrowskiego. Czy nikt nie zauważył tego problemu? Gdzie jest personel autobusów? Gdzie są radni miejscy?
Po co wydajemy dodatkowe pieniądze na dodatkowe kursy autobusów? Stać nas na ultranowoczesny ośrodek, a nie stać na zatoczkę autobusową? (50 m2 polbruku i 30 sztuk krawężnika). Czy będzie teraz znowu męka, wojny podjazdowe i batalie społeczne tak samo, jak było z Obwodnicą Północną [...], że wydaliśmy na nią miliony [...], a zabrakło najbardziej potrzebnego ludziom ekranu dla tłumienia hałasu? (sztuk: 2, tuż przy Rondzie Dąbrowskiego).
Szanowni Państwo, czy Wy tego nie widzicie?
Panie Burmistrzu, w takich okolicznościach gdy słyszę, że planuje Pan wydać znowu ciężkie pieniądze na (!) dodatkowe skupowanie nieużytków ziemi naprzeciwko Ośrodka (nad rzeką Iławką) dla zorganizowania jakiejś „Strefy Małego Iławianina”, to ja się pytam, bo nie rozumiem takiego gospodarowania: po co Pan to robi? Dla poklasku? Czyjego? Komu to będzie służyło? Garstce dzieci?
W tym samym czasie na obszarze całego miasta wszystkie największe skupiska mieszkaniowe aż płaczą i wołają żeby naprawić stare i latami zaniedbane place zabaw.
Samopas żaden rodzic dzieci nie puści i nie zostawi bez opieki. Kto Panu przyjdzie piechotą tak daleko aż za rzekę pobawić się z dziećmi? Może jeden raz w roku na wielką i specjalnie zwołaną przez Pana imprezę z balonikami i watą cukrową, a potem cały rok wszystko to będzie stało, zarastało i rdzewiało, bo ludzie chcą mieć place zabaw na oku w pobliżu swojego domu.
Panie Burmistrzu, proszę rozwiązywać realne problemy mieszkańców miasta, a nie jakieś [...] wizje z kosmosu!
 wnuczek z paszportem
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34373. 
13.12.2014 - na ulice wyszły mohery - "Kaczyński dzieli Polaków!"
12.12.2015 - na ulice wyszły lemingi - "Kaczyński dzieli Polaków!"
13.12.2015 - na ulice wyszły mohery - "Kaczyński dzieli Polaków!"
14.12.2015 - nikt nie wyszedł dziś - "Kaczyński nadal dzieli Polaków!"
 logik
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34372. 
Czy ktoś wie dlaczego już po raz kolejny unieważniono wyniki konkursu na dyrektora szpitala w Iławie? Czy będą wybierać dotąd aż w końcu uda się przepchnąć tę rodowitą iławiankę.
Mam nadzieję, że Kaczyński dotrzyma słowa i rozgoni te zasiadłe lokalnie kolesiostwo.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 14-12-2015

34369. 
Odnośnie wpisu numer: 34364

A plakietki?
Te uśmiechy zadowolenia, poklepywanie po plecach, przechadzanie się :)
Myślę, że mieszkańcy nie dorośli, żeby zrozumieć o co biega.
Byłam w komitecie organizacyjnym Mistrzostwa Europy, pamiętam do dzisiaj co się działo. Minęło tyle lat i nadal u steru jest człowiek, który m.in. to tworzył!
Igrzyska są potrzebne tak dla władzy jak i dla gawiedzi. Łatwiej pójść na plażę, strzelić se browarka niż zająć się dzieciakiem, który całymi dniami jest poza domem bez opieki.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Niedziela 13-12-2015

34368. 
RUSZMY DZIŚ LAWĄ

Ruszymy lawą biało-czerwoną
Krokiem marszowym jak serca bicie
Budować Polskę wspaniałą nową
Która nam droższa będzie niż życie

Ocean bieli oraz czerwieni
Zaleje dzisiaj ulice miasta
Ten marsz milionów niech wiele zmieni
Krzycząc lewactwu; - Dosyć, basta.

Łby Hydry równo odciąć należy
Ranę przypalić serca płomieniem
Niechaj więc każdy na pochód bieży
Kto jest Polakiem z prawym sumieniem
 Marszałek
 Iława, Niedziela 13-12-2015

34367. 
Odnośnie wpisu numer: 34361

Na szczęście nie mam w sobie dobrych umiejętności sprzedażowych.
Piszę na szczęście, gdyż jakby było inaczej to naciskalbym na ciebie abyś została moim doradcą a to byłaby zguba wielka dla mojej osoby przygniecionej ogromem inteligencji twojej jak i przebojowości.
Do parteru sprowadziłby mnie lejący się z wnętrza twojego optymizm.
Także widzisz, taki mariaż zgubnym dla mnie byłby.
 Kamil
 Iława, Niedziela 13-12-2015

34366. 
Prognoza ogólnopolskich preferencji sejmowych – grudzień 2015
(na podstawie deklaracji pierwszego i drugiego wyboru).
Sondażownia Palade:

PiS - 40%
PO - 20%
PO2 - 17%
Kukiz - 7%
SLD - 5%
PSL - 4%
Korwin - 4%

Podział mandatów w Sejmie:
PiS - 241
PO - 105
PO2 - 86
Kukiz - 27

Dziś te obrazki, te trybuny z których przemawiała III RP przypominały mi czasy PRL.
Gomułka i Gierek też z takich "wyżyn" trybunalskich przemawiali. I ta krzykliwa WRONA w czerwonej kurtce (SLD) machająca rękami jak kukła.

Towarzysze i towarzyszki!
Manifestacja polskiej platformy obywatelskiej odbyła się w całej Polsce
25 X 2015 r. Wyniki jej są znane, zapisane, uznane przez podmioty Państwa Polskiego. Teraz nastąpił czas egzekutywy. Koniec. Kropka.
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 12-12-2015

34364. 
Odnośnie wpisu numer: 34363

Czy nie byłoby weselej, aby - w miejsce imprezy triatlonowej - w tym dniu puścić wódkę piwo i tanie wina bez akcyzy.
Zyski ze sprzedaży przeznaczyć na zwalczanie przemocy w mieście.
 Marszałek
 Iława, Sobota 12-12-2015

34363. 
Odnośnie wpisu numer: 34359

Każda olimpiada to potężne koszty, żadnego zarobku.
Pozwalają sobie na to najbogatsi lub głupi, którzy pierw zastawiają się, aby się postawić. O tym cały świat wie, tylko tacy nędzarze jak w Suszu tego nie pojmują.
Taka Grecja zastawiła się na olimpiadę 2004, dziś padła. Rosja nie lepsza, prawdy nie znacie, ale oni nie liczą się człowiekiem. Polska długo jeszcze będzie spłacać długi za Euro 2012.
Na wielkie imprezy stać tylko mądre – i narody i władze na górze, na dole. Igrzyska owszem, dają reklamę ośrodkom, ale reklamę kogo i czego konkretnie? Czy nie jest tak, że dane miasto nie jest już znane z bogactwa imprez, zawodów, obiektów przed igrzyskami?
Susz niech spłaci długi, pomyśli o bezrobotnych i zajmie się igrzyskami.
 Marszałek
 Iława, Sobota 12-12-2015

34361. 
Odnośnie wpisu numer: 34359

...oczywiście, że nie wyznacznikiem, ale przykładem, że można od 25 lat wykładać pieniądze i nic w zamian nie otrzymać.
Może nie tak do końca, bo mieszkańcy przez dwa dni mają uciechę, piją hektolitry piwa, słuchają muzyki myśląc, że otrzymują to za darmo zapominając, że najpierw trzeba włożyć, żeby potem wyjąć, bo z "pustego to i Salomon" :)
Włodarze lokalni przez dwa dni chodzą dumni jak paw z plakietkami VIP - dzieje się!
Kolejne zawody przechodzą do historii, nastaje szara rzeczywistość i znowu marzymy, no bo bez marzeń to nie jest życie.
Tak więc Panie Kamilu, jeżeli jest Pan dobrym sprzedawcą, to w te pędy do Burmistrza, przedstawić mu tzw. biznes-plan i do roboty.
"Iławski Iron Man" czeka na Pana - dostanie Pan plakietkę za darmo :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 12-12-2015

34359. 
Odnośnie wpisu numer: 34357

Dla mnie Susz nie jest żadnym wyznacznikiem i nie ma co porównywać tych imprez, bo "Iron Man" to jest impreza o większym światowym rozmachu i lepszym opakowaniu.
Dobrze sprzedany produkt oznacza dobry zysk i dalekosiężne profity na polu wizerunkowym. Dlatego się pytam. Nie chcę narzekać jak to jest w zwyczaju w naszej Polsce.
 Kamil
 Iława, Piątek 11-12-2015

34358. 
Odnośnie wpisu numer: 34354

Proszę o podanie nazwisk tych znakomitych piłkarzy, których wychował Otolski jako trener.
 Czaruś
 Iława, Piątek 11-12-2015

34357. 
Odnośnie wpisu numer: 34355

Zobaczcie jak po takiej imprezie wgląda Susz.
Bieda, ludzie po śmietnikach grzebią, taka promocja Susza. Odruchy wymiotne zbierają się mieszkańcom jak ma być następny triathlon, czyli impreza dla wybranych za nasze publiczne pieniądze. A jeszcze niektórzy promują swoje osoby kosztem np. młodzieży.
Żal bierze, że pieniądze idą na bzdury, a nie w inwestowanie w sprawy naprawdę istotne, np. park technologiczno-inwestycyjny.
 sportowy
 Susz, Piątek 11-12-2015

34356. 
Ups, ale się porobiło!
Pan [...] - co uczy jeździć autem młodych adeptów kierownicy - chyba powinien już zrezygnować. Dziś na Kościuszki potrącił poważnie pieszą.
Na pasach! :-(
 Jadźka
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34355. 
Odnośnie wpisu numer: 34353

Zawody triatlonowe "Iron Man"...? Kolejne szaleństwo na imprezę roku? Jazzowa Tarka plus "Iron Man" to 1 milion złotych proszę was z budżetu Ratusza tylko na organizację.
My mamy wychowywać i kształcić młodzież w wioślarstwie i żeglarstwie, i to tam są konieczne środki większe niż teraz przeznaczane. Bo to w tych dyscyplinach szykuje się pierwszy u nas wychowany olimpijczyk Miłosz Jankowski - wioślarz, zaś Agata Barwińska na Mistrzostwach Świata wywalczyła złotą grupę, ale jeszcze powalczyć musi o szlify olimpijskie. Ale jest blisko!
Zapędy na organizację imprezy fajerwerkowych należy zablokować jako bezsensowne dla interesu społecznego miasta. My dbajmy o dyscypliny, które są już naturalnie i od lat wplecione w naszą iławską sportową tradycję i inwestujmy w nie.
W siatkówkę powinno również miasto więcej przeznaczyć środków niż marne 20 tys. złotych. Podobnie śmieszne pieniążki otrzymują wiosła i żeglarze. Na te dwie sekcję należałoby przeznaczyć co najmniej po 100 tys. złotych.
Tymczasem sny o organizacji "Iron Man" uznajmy jako marzenia ściętej głowy.
 Czaruś
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34354. 
Dziękuję za publikację informacji o inicjatywie nazwania stadionu w Iławie imieniem trenera Zygmunta Otolskiego [str. 5].
Czas pokaże jakie będą losy tego wniosku. Myślę, że jeszcze ktoś odezwie się w tej sprawie.
Panu dyrektorowi Żmudzińskiemu z ICSTiR mogę tylko odpowiedzieć, że wielu było trenerów w klubie Jeziorak, ale to Otolski zainicjował powstanie klubu i przez 26 lat go prowadził jako trener.
Trener Otolski wychował wielu wybitnych piłkarzy, którzy występowali później w wyższych klasach rozgrywkowych oraz reprezentacji naszego województwa.
 Franek
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34353. 
Czy coś już wiadomo o organizacji zawodów "Iron Man" w Iławie?
 Kamil
 Iława, Czwartek 10-12-2015

34352. 
UWAGA RODZICE 6-LATKÓW z rocznika 2009 wysłanego przymusowo do pierwszej klasy – można jeszcze do 31 grudnia postarać się o odroczenie edukacji szkolnej dziecka. W tym celu trzeba:

1. Wykonać diagnozę dojrzałości szkolnej dziecka w najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Warto zwrócić uwagę psychologa na problemy, które pojawiły się u małego ucznia, takie jak wczesne poczucie porażki, trudności z koncentracją, labilność emocjonalną czy brak gotowości do znoszenia niepowodzeń.

2. Jeśli okazuje się, że w poradni publicznej nie ma wolnych terminów, można udać się do poradni prywatnej. Należy jedynie upewnić się, że ma ona uprawnienia takie same jak placówka publiczna.

3. Odroczenie nie jest uzależnione od decyzji dyrektora szkoły (jak w poprzednich latach), lecz następuje automatycznie na wniosek rodziców, którzy dysponują opinią z poradni.

4. Ponieważ 6-latek nadal objęty jest obowiązkiem edukacji, samorząd musi znaleźć dla odroczonego w trakcie roku szkolnego dziecka miejsce w zerówce.

http://www.rzecznikrodzicow.pl/poradniki
 skaner
 Iława, Środa 09-12-2015

34351. 
Ja, jako Marszałek, orzekam wedle mego trybunału:
KONSTYTUCJA JEST NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ
 Marszałek
 Iława, Środa 09-12-2015

34349. 
Ośrodek Zdrowia w Ząbrowie [koło Iławy].
Ładny, nowy Ośrodek Zdrowia, lecz to tylko budynek. W środku leciwi już lekarze, a młodzi i dobrzy - brak. Pacjenci uciekają z tego ośrodka, proszę się zapytać: dlaczego? Kto za to odpowiada? Za chwile kłódka zawiśnie na drzwiach.
Każdy kto chce się lepiej leczyć ucieka do Iławy.
Każdy pacjent ma prawo dwa razy do roku zmienić lekarza rodzinnego bez żadnych konsekwencji. Szkoda, że nikt z władz nie zadba o tego chorego człowieka, aby żyło się lepiej i godniej, by umożliwić dojazd do lekarza i specjalisty. Pewnie, każdy sobie przypomni podczas następnej kampanii wyborczej.
Wielka szkoda. Żal i bezduszność. Starsi ludzie są bezbronni. [...]
 pacjent
 Ząbrowo, Środa 09-12-2015

34347. 
Piotr Piątkowski, dyrektor szkoły rolniczej w Kisielicach, czyli ten, co zamyka szkołę z 70-letnią tradycją, uprosił nauczyciela Tomasza Kowalczyka, który go pozwał do sądu za nielegalne zwolnienie z pracy, żeby na ugodę poszedł.
Nie pierwsza to sprawa sądowa tego "bohatera", wcześniej sądził się z konserwatorem.
Teraz myślał, że jego knucie wraz z niebezpieczną jak odbezpieczony granat połowicą znowu skończy się sądowym sukcesem. Stało się inaczej, pokornie przywrócił do pracy nauczyciela i jeszcze rekompensatę zapłaci poszkodowanemu.
Pytam, kto zapłaci koszta za drobne knowania dyrektora Piątkowskiego?
Czyżby Starostwo Powiatowe z budżetu, czyli MY?
 anonim
 Kisielice, Środa 09-12-2015

34346. 
PENDOLINO ZNÓW ZABIŁO CZŁOWIEKA

Dopiero badania DNA potwierdzą, czy osoba, która w Prabutach zginęła pod kołami pendolino, to 23-letni mieszkaniec okolic. Rodzina powiadomiła policję, że w dniu tragedii mężczyzna nie wrócił do domu.

1 grudnia późnym wieczorem służby ratunkowe zostały wysłane na torowisko w Prabutach, gdzie pociąg pendolino relacji Iława-Malbork śmiertelnie potrącił człowieka.

Bożena Schab, oficer prasowy kwidzyńskiej policji powiedziała, że trwa ustalanie, kto zginął na torach: – Jest prawdopodobieństwo, że to 23-letni mieszkaniec Prabut, którego rodzina zgłosiła policji, że w dniu tej tragedii nie wrócił do domu – mówi policjantka. – Okazanie ofiary wypadku rodzinie nie doprowadziło do identyfikacji osoby. Dopiero badania DNA dadzą stuprocentową pewność, czy ofiara to zaginiony mężczyzna.

Ruch kolejowy na trasie Iława-Malbork był utrudniony przez kilka godzin.
 KURIERZY
 Iława, Środa 09-12-2015

34345. 
Odnośnie wpisu numer: 34257

Wszawica w szkole podstawowej w Suszu.
Wczoraj moja córka wróciła z gnidami ze szkoły. Ręce opadają dzieci mają sprawdzane głowy raz w tygodniu. Pani wychowawczyni powiedziała dzieciom, że to choroba zakaźna, że wszy były i będą.
Trzeba czyścić głowy.
Przez 5 lat nie było problemu do momentu gdy rozwiązano klasę i kilku uczniów dołączyło do klasy mojej córki. Nie mówię, że to wina dzieci tylko rodziców którzy do tego doprowadzają. [...]
Moje dziecko wróciło z płaczem ze szkoły i co pierwsze mi powiedziało, że nie chce obcinać włosów. Aż z płaczu się zanosiło. W nocy ze stresu dostało gorączki prawie 40 i musiałem jechać na pogotowie. Gdy rano trochę się otrząsnęło powiedziała, że nie idzie do szkoły.
A dyrektor szkoły nie ma nic do powiedzenia gdyż rodzic nie podpisze zgody na sprawdzenie głowy, nic nie możemy zrobić. A nasze będą się zarażać i płakać.
Gdzie można dalej uderzyć żeby coś z tym zrobili...?
 zatroskany tata
 Susz, Wtorek 08-12-2015

34343. 
NOWY WOJEWODA

Artur Chojecki (41 l.) został nowym wojewodą warmińsko-mazurskim z PiS. Jest radnym i wiceprzewodniczącym sejmiku województwa w Olsztynie, aktywnym działaczem katolickim, kierował też biurem senatorskim Jerzego Szmita. Studiował teologię na UWM.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 08-12-2015

34341. 
To jest kpina ile trzeba stać [w samochodzie] przed szlabanami na przejeździe koło białego kościoła! Ciągle jest zamknięte!
 zniesmaczony
 Ilawa, Wtorek 08-12-2015

34339. 
Odnośnie wpisu numer: 34338

Raz jeszcze powtarzam WAM, że bez ataku w jednej nocy na ten układ, Polski, jakiej chcecie, nie będzie.
Czy bandyta musi być wleczony na sale sądową, bo bez niego nie można wydać wyroku?
W Polsce nic nie wolno, rozkład i bezhołowie. Nawet Sejm nie powinien pracować po 17-tej, bo przeszkadza.
Niestety należny rozbić beton korporacyjny w naszej NIEsprawiedliwości, sądownictwie, prokuraturze, adwokaturze.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 08-12-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 41 42 43 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 221 222 223 ... 361 362 363 następna ] z 363131185988


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.