Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

38379. 
KOMORNICZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI
Zobacz: co, gdzie i za ile idzie w sądzie pod młotek.

http://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Komornik-licytacja-25-kwietnia-/5192
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 16-04-2018

38378. 
Odnośnie wpisu numer: 38375

Słuszne poparcie programu Morawieckiego (czyli pisowskiego) w obliczu beznadziei jaką zgotować chciały Polakom ostatnie lumpowskie rządy PO. Zapewniające właściwie dostatek złodziejom i cwaniakom, z pominięciem narodu większości.
Mieszkańcy Iławy i okolic jeszcze tak bardzo nie czują wartości tych rządów, ale docenią ich dzieci. Doceni też bardzo młode pokolenie, które bardzo liczy na budowanie gniazd w środowisku iławskim. Wiem to z dyskusji na ulicy. Nieustanna wędrówka za pracą na zachodzie i liczenie wyłącznie na stamtąd dostatek nie idzie w zgodzie ludzką psychiką. Każdy chce mieć ojczyznę, a hasło, że tam ojczyzna gdzie dobrze mi płacą, to nic innego jak ślepa uliczka. Dzieci i wnuki nasze, o ile zrozumieją, że tu ich ojczyzna, nawet nie tak dostania jak w innych krajach, to zostaną tutaj, na tej ziemi żyć.
Jenak jest jedno ale do spełnienia. My majątek kraju budujemy pracą i podatkami płacąc, oraz rządzący, nie trwoniący majątku, a dzielący go sprawiedliwie i wedle potrzeb. Premier czyni wszystko, byśmy mieli pracujący lżej, obniża ważne obciążenia dla firm małych, licząc że wpłynie więcej do kasy. Ale niech zastanowią się ci, którzy nie wydają paragonów w rożnych drobnych usługach.
Jednak jeśli ci ludzie mówią, że to nie moje państwo, nie mój rząd, to... niech nas piekło ogarnie. A to są dalsze gigantyczne miliardy złotych.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 16-04-2018

38375. 
OŚWIADCZENIE Fundacji Rzecznik Praw Rodziców o emeryturze 4+

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców popiera rządowy pomysł przyznania gwarantowanej emerytury minimalnej dla matek czwórki i więcej dzieci. Jeśli do tego dojdzie do przyjęcia proponowanego prawa będzie to realizacja ważnego postulatu Fundacji, która podkreśla w swoich dokumentach niesprawiedliwość systemu emerytalnego nie dostrzegającego rodzicielstwa.

Propozycja emerytury minimalnej dla matek czwórki i więcej dzieci jest po pierwsze elementem sprawiedliwości społecznej. Uznaje bowiem fakt, że kobieta poświęcając macierzyństwu swój czas, zdrowie i siły w tak znacznym stopniu, podejmuje tym samym decyzję o rezygnacji z kariery zawodowej i uzyskania w ten sposób zabezpieczenia finansowego na przyszłość.

Po drugie państwo uznaje w ten sposób wartość budowania kapitału ludzkiego, który jest dla państwa i społeczeństwa największą wartością. Tego rodzaju kapitał można zbudować tylko i wyłącznie na drodze indywidualnych decyzji kobiet i mężczyzn o podjęciu roli matek i ojców, wymagającej poświęcenia ogromnego nakładu swojego czasu, sił, zdrowia i środków.

Po trzecie propozycja jest wypełnieniem konstytucyjnych gwarancji zapisanych w art. 18 o ochronie macierzyństwa.

Popieramy również pozostałe pomysły prorodzinne takie jak wyprawka dla uczniów i rozwinięcie programu świadczeń rodzinnych na kolejne dzieci.

Propozycja dowartościowania głosu rodziców w wyborach jest bardzo ciekawym puntem wyjścia do dyskusji o docenieniu roli rodziców przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości naszego społeczeństwa.
 Tomasz i Karolina Elbanowscy
 Warszawa, Poniedziałek 16-04-2018

38373. 
Odnośnie wpisu numer: 38369

Po 25 latach wniosek jest tylko jeden: dla tej czerwono-różowej bandy moskiewsko-berlińskich wywrotowców i bezczelnych złodziei jest tylko jedno: Program Specjalny CELA+
Natychmiast, z przytupem, nieodwołalnie, do spodu, bezapelacyjnie.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 15-04-2018

38370. 
Odnośnie wpisu numer: 38365

No proszę, Wielce Czcigodny Burmistrz Iławy Adam Żyliński dał nareszcie głos "w niedzielny poranek" [...]
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Niedziela 15-04-2018

38369. 
Odnośnie wpisu numer: 38366

[...] Kilkanaście lat mieszkałem w Elblągu i obracałem się wśród osób mocno zainteresowanych przekopem przez mierzeję.
Wiesz ile lat od tego czasu minęło? Minęło 20 lat, długich lat, lat wielu rządów, nierządów, mniejszych i większych pomyłek na różnych stanowiskach. Czy to jednak nie wystarczająco dużo czasu, żeby ten temat w końcu załatwić? Wnioski pozostawiam Tobie do wyciągnięcia.
 czytelnik [457]
 Susz, Niedziela 15-04-2018

38368. 
Odnośnie wpisu numer: 38366

[...] Zarząd województwa pomorskiego w Gdańsku podejmując taką decyzję sam wydał o sobie opinię.
Przekopanie Mierzei jest kapitalnym pomysłem, umożliwiającym rozwój gospodarczy woj. pomorskiego oraz części woj. warmińsko-mazurskiego. Kto tego nie widzi, to powinien iść do lekarza, a nie zasiadać na tak eksponowanym stanowisku.
Niestety, ale PO straciła czucie społeczeństwa. Władzom i działaczom tej partii wydaje się, że tylko krytyka PiS wystarczy aby ludzie zagłosowali za nią. Nic bardziej mylnego. PiS może i jest w niektórych sytuacjach nieudacznikiem, a część jego działaczy porusza się jak słoń w sklepie porcelany, ale pomysły gospodarcze i społeczne, szczególnie przy obecnym Premierze - szacun.
 iławianin [315]
 Iława, Niedziela 15-04-2018

38367. 
Odnośnie wpisu numer: 38362

Cham ze zdjęcia parkuje w ten sposób codziennie, więc pewnie i mieszka w Kisielicach przy ulicy Wiktora.
 Dariusz
 Kisielice, Niedziela 15-04-2018
Odp. 
Zdjęcie się nie załadowało.
Maksymalny rozmiar to 512 KB (jpg, png, gif).
Prosimy o powtórzenie wpisu.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 15-04-2018

38366. 
Tak ważny dla interesu Polski, Pomorza i Powiśla przekop Mierzei Wiślanej, a przez to udrożnienie Zalewu Wiślanego i rozbudowa portu Elbląg - jest, okazuje się, bardziej niebezpieczny dla "Europy" od rurociągu gazowego "NordStream 2".
Oto nasza słynna "Platforma O." - mimo że sama tonie - to jednak walczy jak lew, aby ratować (!) rosyjskie i niemieckie inwestycje nad Bałtykiem. Kosztem Polski.
Samorządowy zarząd województwa pomorskiego w Gdańsku, w którym zasiada aż czterech członków PO i jeden członek PSL, podjął decyzję o NEGATYWNYM zaopiniowaniu planu przekopu Mierzei. Opinia ta jest zbieżna ze stanowiskiem grupy roboczej z Obwodu Kaliningradzkiego, która reprezentuje interesy Federacji Rosyjskiej i jest przeciwko realizacji tej inwestycji.
Ciekawe jakie stanowisko w tej sprawie zaprezentują nasi wspaniali lokalni aktywiści PO? Ciekawe co powiedzą: Marek Polański, Maciej Rygielski, Bernadeta Hordejuk...?
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 15-04-2018

38365. 
Odnośnie wpisu numer: 38361

Szanowny Patrioto RP. Staram się docenić Pański wysiłek, by za wszelką cenę obrzydzić moje działania w oczach opinii publicznej. Proszę się jednak bardziej postarać. Walenie na oślep określeniami typu: trzy lata cisza a rok przed wyborami cudowny wysyp inwestycji, jest kompletnie chybione. A podkreślanie, że koncentruję się na podkoloryzowanych, chodnikowych inwestycjach jest absurdalnie bałamutne. Swoim wpisem spreparował Pan tezę, którą bardzo nieudolnie próbuje Pan udowodnić...

Ale po kolei. Coroczne budżety Iławy, poczynając od 2016 roku, mają burmistrzowski, autorski charakter. Budżet z roku 2015 był spuścizną mojego poprzednika i nie wypada mi go analizować. Zaznaczę jedynie, że solą każdego samorządu są niewątpliwie wydatki majątkowe (inwestycyjne) we wszystkich, jak Polska długa i szeroka, gminnych budżetach, bo rozmach inwestycyjny odmienia każdą gminę, a po pracy radnych, wójtów, burmistrzów pozostaje trwały, namacalny ślad. Kierowany powyższym przesłaniem doprowadziłem do przepracowania w miejskim budżecie ponad 18 milionów złotych w pierwszej w tej kadencji autorskiej konstrukcji budżetowych zapisów w roku 2016.

Ciekawostką pozostaje, że dało to iławskiemu samorządowi drugie miejsce pośród miast całego regionu Warmii i Mazur! W roku 2017 wydaliśmy jeszcze więcej, bo ponad 23 miliony. Pod koniec maja tego roku dowiemy się jak nas umiejscowi zestawienie w skali całego regionu.

Najbardziej fascynujący okazał się jednak rok 2018. Otóż cierpliwe zmniejszanie zadłużenie i uruchomiony kalendarz konkursów unijnych przez marszałka.,do których przygotowaliśmy się bardzo starannie i z dużą wyobraźnią, pozwolił nam uruchomić całą gamę inwestycji i zapisać w iławskim budżecie kwotę najwyższą w historii miasta, bo przekraczającą 40 milionów złotych! Wobec takiego dictum doskonale rozumiem wściekłość moich oponentów.

A snucie opowieści jak to skupiam się na krawężnikach i chodnikach jest już tylko wdzięcznym przykładem rozpaczliwej bezsilności. W kończącej się kadencji przeprowadziliśmy szereg inwestycji o charakterze kubaturowym i zrealizowaliśmy przedsięwzięcia tak wiele wnoszące do naszej publicznej przestrzeni. Wszystko po to, by Iława nie była prowincjonalna, zapyziała, by miała w sobie to coś, tę niepowtarzalność, magię. Przed nami mnóstwo jeszcze działań i nie mającej końca roboty. Jestem tą perspektywą bardzo podekscytowany...

Piszę ten tekst w domu, w niedzielny poranek, nie mam przed sobą zestawienia inwestycji zrealizowanych, aktualnie prowadzonych i tych przygotowywanych. Jeśli jednak będziecie sobie życzyć szanowni forumowicze takiej prezentacji, chętnie takową przedstawię...
 Adam Żyliński
 Iława, Niedziela 15-04-2018

38364. 
Odnośnie wpisu numer: 38361

Tak żałosnego i żenującego wpisu nie było dawno.
Nie dość, że inwestycje te są obfitym owocem pracy burmistrza i ratusza, to okraszone ogromną kasą z zewnątrz idą pełną parą naprzód. Zamiast się cieszyć, kwestionujesz ich sens? Co za bzdura!
 Maurycy
 Iława, Sobota 14-04-2018

38363. 
Odnośnie wpisu numer: 38361

...czyli dla Ciebie miasto powinno wyglądać mniej więcej tak - dziurawe chodniki, brukowane ulice lub ulice piaszczyste; zaniedbane, zakrzaczone okolice Jezioraka, zaniedbane stare sklepiki zamykane o godz. 16; stare, łamiące się od wiatru i śniegu drzewa.
Fajne masz miasto w swojej wyobraźni.
Gdyby tak wyglądało nasze miasto mówiłbyś że Burmistrz jest spoko.
A Żyliński chce wszystko odnawiać, upiększać, tworzyć klimat miasta - nie zauważasz, że do takiego miasta chętnie się przyjeżdża. Tylko proszę nie mów, że w zamian mógłby pozyskać miejsca pracy, bo jakby pozyskał to krzyczałbyś, że zakład śmierdzi lub za duży hałas. Fajnie jest coś napisać, Patrioto, ale pisz tak, aby nie trzeba było tego czytać z politowaniem.
 iławianin [311]
 Iława, Sobota 14-04-2018

38362. 
STOP-CHAM!

Iława, ul. Wiejska 7. Różne wykolejone rzeczy widziały nasze obiektywy, ale ten przypadek (uchwycony przez czytelnika) zasługuje na wyjątkowe miano. Jak coś takiego nazwać? Podwójna niepełnosprawność? Ciekawe: kobieta czy facet? Kierownica po lewej czy po prawej stronie?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-04-2018

38361. 
Trzy lata ciszy i nagle na rok przed wyborami samorządowymi mamy w Iławie cudowny wysyp potrzebnych owszem, ale nieco podkolorowanych inwestycji, zwłaszcza chodnikowych, które dobrobytu nam nie zbudują, a jedynie służą przejadaniu finansów [...] i dekoracjom pod publikę:
- zaplecze ulicy Sobieskiego, koło przedszkola
- połączenie ulic Chrobrego i Ziemowita, Osiedle Piastowskie
- budowa ulicy Jasielskiej, połączenie Wiejskiej z Gdańską
- lasek przy ul. Sienkiewicza
- kontynuacja ścieżek nad rzeką Iławką za starym młynem

A tymczasem Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński znowu ogłasza swój kolejny autorski program rozbudowy chodników i ścieżek w różnych dzielnicach miasta: "Rozpoczynamy w Iławie akcję drogi i parkingi".
- parking przy ul. 1 Maja
- zagospodarowanie działki przy ul. Toruńskiej
- budowa ul. Wiśniowej
- budowa ul. Poziomkowej
- budowa ul. Górnej

W poprzednich wyborach, udzielając znowu Panu Żylińskiemu mandatu zaufania, oczekiwałem czegoś więcej.
 Patriota RP
 Iława, Piątek 13-04-2018

38360. 
FELIETONY

Bartosz Gonzalez: „Policjant na służbie czy praca jak inne?”.
Leszek Olszewski: „Tragedia w Łąkorzu. Zaraza piractwa”.
Leszek Chaburski: „Muzeum w Nowym Mieście”.

Zapraszamy do lektury bieżącego wydania tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-04-2018

38358. 
Odnośnie wpisu numer: 38322

Oby prokuratura ze śledczymi w tej gęstej atmosferze policyjnego bagna w Iławie nie ugrzęzła na amen. Jak zwykle w sprawach gdzie "swój piwa nawarzył".
Mam pytanie: ile kosztuje zmiana zeznania, że się pomyliłem/am w ocenie kto był za kierownicą iławskiego policjanta. Wystarczy 30-50 tys. złociszy do kieszeni? I po sprawie, panowie.
Gdzie był pijany policjant od czasu wypadku do momentu badania krwi i dlaczego po tak długim czasie od zgłoszenia wypadku był pierwszy kontakt z policjantem, właścicielem pojazdu i prowadzącą pojazd z żoną - iławskiego patrolu?
Gdyby inni śledczy prowadzili, a góra odpowiednia, to główny w Iławie byłby już na szczawiu. A policjant co najmniej zawieszony.
 komisarz
 Iława, Piątek 13-04-2018

38357. 
Zanosi się na sporą sensację!
Prawdopodobnie od kilku już lat [...].
Krążą pogłoski, że [...].
Więcej na ten temat niebawem!
 suszanka [29]
 Susz, Czwartek 12-04-2018

38355. 
Tyle było krzyku, oburzenia i straszenia, że rejestr pedofilów będzie naruszał prawa człowieka.
Tymczasem szkoły bardzo sobie chwalą to narzędzie przy sprawdzaniu osób, które chcą zatrudniać.
Rodzice dzieci i młodzieży też zadowoleni.
 woźny
 Iława, Środa 11-04-2018

38353. 
A czemu jest cicho w temacie fabryki POL-MAK?
[...]
To nie temat dla Kuriera?
 Air
 Iława, Środa 11-04-2018
Odp. 
Proszę najpierw odrobić podstawową pracę domową, czyli
zapoznać się z zawartością wydania, a dopiero przystąpić do
wystawiania nam ewentualnych cenzurek. Podpowiem: str. 9
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 11-04-2018

38351. 
Odnośnie wpisu numer: 38333

To jest kolejny przykład, dlaczego mówi się powszechnie o Iławie, że jest droższa nawet od Warszawy.
Czarno na białym. Nawet w tak delikatnej materii jak "usługi opiekuńcze" jesteśmy chyba najdroższym miastem w całej Polsce.
 Agent J-23
 Iława, Środa 11-04-2018

38350. 
Odnośnie wpisu numer: 38345

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 11-04-2018
Odp. 
Spisane zostały słowa i czyny.
Świetny, rzeczowy komentarz – ale zostawmy już ten temat.
Jeśli mamy do niego wracać, to raczej w kontekście lokalnym.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 11-04-2018

38349. 
Może Burmistrz Miasta Iławy zainteresuje się stanem ulicy Nowomiejskiej.
Po naprawie linii kolejowej zostały duże ubytki w kostce. Na całej długości ulica się zapada.
Może trzeba większą uwagę skierować na jakość wykonywania robót drogowych, bowiem ta ulica nie tak dawno była naprawiana.
 Jan, lat 66
 Iława, Środa 11-04-2018

38348. 
SPRAWCA TRAGEDII BYŁ NAĆPANY

Kierowca, który śmiertelnie potrącił dwie 16-latki na rolkach, trafił do aresztu. Był pod wpływem kilku różnych narkotyków. Już wcześniej znajdował się w kręgu zainteresowania organów ścigania za pobicia i kradzieże.
O nowych faktach w tej bulwersującej sprawie czytaj w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-04-2018

38347. 
Odnośnie wpisu numer: 38345

Archiwa nie płoną.
Nikt już w Iławie i okolicach nie przeskoczy Leszka Olszewskiego, który na gorąco po Smoleńsku w felietonie „Nauka do wyciągnięcia” tak pouczał „równych mu intelektem” yntelydżentów (specjalnej troski) na temat doniosłego zachowania „bratniej Rosji”:

„Putin z Miedwiediewem zrobili ze swojej strony dużo więcej niż powinni. Należą się im wielkie słowa wdzięczności za tę pomocną dłoń w chwilach tak traumatycznych dla polskiego narodu.
Pisałem nie tak dawno, żebyśmy otworzyli się na Rosjan, wymienili się jako Iława grupami szkolnymi, zawarli jakąś partnerską umowę z Kaliningradem chociażby, wówczas wyśmiałem też prezydenta Kaczyńskiego za rusofobię. (...)”

Tak tak... Te słowa napisał Leszek Olszewski z Iławy.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 10-04-2018

38346. 
DZIEWCZYNY WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA!

W Ostródzie odbyły się Finały Mistrzostw Województwa LZS w halowej piłce nożnej kobiet. Podopieczne Piotra Dymowskiego zdobyły tytuł wicemistrza, przegrywając jedynie w finale rzutami karnymi z obrończyniami tytułu, drużyną LZS Durąg (gm. Ostróda).
Gratulujemy!
GKS Wikielec: Sandra Cyglicka, Monika Gralewska, Natalia Gralewska, Justyna Zabłotna, Alicja Wiktor, Martyna Nadolska, Julia Krzemieniewska, Basia Jankowska, Wiktoria Bagan, Weronika Chmielewska.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-04-2018

38345. 
Odnośnie wpisu numer: 19090

"Od 10 kwietnia roku 2010 jest inna Polska" - napisał w dniu 10 kwietnia 2010 roku Dziedzic z Chromakowa. I jest ta Polska dziś inna, lepsza, sprawiedliwsza.
Proponuję czytelnikom Kuriera, by przeczytali komentarze zamieszczane na forum tuż po 10 kwietnia 2010. Ciekawa lektura.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Wtorek 10-04-2018

38344. 
Odnośnie wpisu numer: 38324

Jeśli chodzi o wodę w Suszu, to faktycznie mamy ten sam problem.
Gdy przyjeżdża ktoś z zewnątrz nieodporny, to ma biegunkę.
Za każdym razem tak jest, więc nie sądzę, że to przypadek.
 Klara
 Susz, Wtorek 10-04-2018

38343. 
PIĘŚCIĄ W BRZUCH, BY POZBYĆ SIĘ DZIECKA

Reporterzy „Uwagi” TVN przyjrzeli się sprawie martwego noworodka przez 16-letnią matkę przyniesionego do szpitala w Nowym Mieście. Na jaw wyszły nowe szokujące fakty, jak ten, że dochodziło do uderzania pięścią w brzuch ciężarnej! Śledztwo dotyczy 17-latka, domniemanego ojca. Przyznał się do zarzutu.
Na zdjęciu Katarzyna Kotłowska, wychowawczyni Klaudii i Karola – rodziców dziecka. W najbliższym wydaniu Kuriera (od środy) porządkujemy ustalenia śledczych na temat tej tragedii.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-04-2018

38341. 
Odnośnie wpisu numer: 38331

Śmieci regularnie są wywożone na Osiedlu XXX-lecia.
Problemem są niektórzy mieszkańcy, którzy zostawiają pod śmietnikami stare meble i sprzęt AGD. Jest to wszystko rozbierane i rozrzucane przez poszukiwaczy różnych przydatnych jeszcze elementów, a potem resztki "wędrują" po osiedlu.
Natomiast ostatnio zaobserwowałam jak pewien "pan czyścioszek" po opróżnieniu puszki z piwem próbował wkopać ją w ziemię chociaż niedaleko był kosz.
Na spacerze: niektóre ławki obstawione pozostałościami po różnych napojach alkoholowych. A jak wyglądają kosze? Oczywiście, prawie puste. Po prostu niektórzy nie lubią porządku, źle się z tym czują.
 zdesperowana iławianka
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38340. 
A tak wygląda zaśmiecone podwórko na ulicy Jasielskiej w Iławie.
Zgłaszanie nic nie daje. Jakiś czas temu miała tutaj miejsce wycinka krzewów, która nastąpiła przy burzeniu muru więziennego, i pozostałości walają się do dziś.
Tu też mieszkają ludzie, którzy wyglądając przez okno chcą zobaczyć początki wiosny a nie śmieci, które zalegają przy kontenerach.
 Nataly
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38339. 
Odnośnie wpisu numer: 38337

Utylizacja śmieci - drogi interes.
Otóż, jak mi się zdaje, wykonawca firma KOMA ma ograniczony limit zwozu śmieci na wysypisko lub inne składowiska. Jest kontrolowana elektronicznie wjeżdżając na plac ze swym napełnionym majdanem. Jeśli przekroczy limit to zapłaci giga-karę.
Fama niesie, że KOMA wygrała przetarg kwotą aż o 600 tys. zł niższą za rok w porównaniu z ofertą iławskiego SPOMER-a. Wygrać żeby tylko wygrać (bo takie jest chore prawo od 10 lat). A potem przykręcimy śrubę. Jeśli taka jest prawda, to Iława może mieć problem, bo koszty będą rosły i opłaty od mieszkańców również.
Taki przykład, o co tutaj chodzi. Niemcy chętnie wypychają swe stare auta do nas, bowiem u nich bardzo droga jest opłata gdy właściciel stare auto oddaje na złomowanie, czyli utylizację. Niejednemu opłaca się zwyczajnie sprzedać auto do Polski, bo lepiej na tym wyjdzie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38337. 
Odnośnie wpisu numer: 38331

Ja mam wrażenie, że problem śmieci w Iławie to nie tylko cmentarze.
Wczoraj w całym mieście wszystkie śmietniki były czubate o śmieci które, gdy tylko wiatr zawiał, zaczynały sobie "spacerować" po mieście. Wątpię też, by było to spowodowane wolną niedzielą i tłumami spacerujących rodzin po mieście.
Odkąd mamy w Iławie inną firmę odpowiedzialną za wywóz śmieci (KOMA) zaczynamy tracić to, co przez lata było naszą chlubą i dumą: porządek.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38336. 
SZCZEPIĆ DZIECI CZY NIE...?

Dzieci do 5. roku mogą skorzystać w Iławie z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom (bakterie zapalenia płuc i opon mózgowych).
Nie brakuje jednak głosów, że szczepionka może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Przeczytajcie interesującą rozmowę z ROMANEM ŻURALSKIM, znanym pediatrą (strona 7).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-04-2018

38333. 
Odnośnie wpisu numer: 38323

Szanowny pracowniku socjalny MOPS.
Przedstawione przez Panią/Pana dane są nieprawdziwe, bo dotychczas koszt usługi przy dochodzie 1400 zł wynosił 3,94 zł za 1 godz. A obecnie, czyli od 1 maja br. 6,84 zł za 1 godz.
Załóżmy, iż przeciętna to 42 godziny robocze w miesiącu czyli wyliczenie jest następujące:
- dotychczas: 3,94 zł *42 godz = 165,48 zł
- będzie : 6,84 zł * 42 godz = 287,28 zł
Różnica to 121,80 zł. Tą kwotę można by było przeznaczyć na dodatkowe opakowanie pampersów jakże niezbędnych gdy nie można samodzielnie skorzystać z toalety...
I jeszcze jedno. Koszt odpłatności 100% to 21,37 zł/godz od maja br. - a było 19,68 zł. Rozumiem, że ta kwota musi być waloryzowana ze względu na rosnące koszty, tylko dlaczego wzrost jest tak znaczny?

* * *

Źle zrozumiał Pan moją wypowiedź. Otóż jestem po prostu zaskoczona tak znacznym wrostem opłaty. Powtarzam: znacznym, a nie iż chciałabym aby ktoś coś dokładał. Nie jestem już młoda i życie nauczyło mnie iż najlepiej liczyć na siebie.
I jeszcze jedno: życzę Panu, aby był Pan tak troskliwy dla swoich rdziców jak ja dla swojej mamy - przykutej do łóżka obłożne chorej od 20 lat.
Moje życie kręci się wokół mamy, bo tak musi być. Moja mama kiedyś też się o mnie troszczyła.

* * *

Z ciekawości zerknęłam na ceny w Warszawie (dzielnicy Wola). Oto co głosi uchwała tamtejszej Rady: "(...) Usługi opiekuńcze stawka za 1h - 17,75 zł (...)".
Natomiast Iława ma stawkę za 1 godzinę aż 21,37 zł (na podst. uchwały nr LI/432/18 Rady Miejskiej w Iławie z dnia 26 lutego 2018 r.)
 zdesperowana iławianka
 Iława, Poniedziałek 09-04-2018

38332. 
W TVP1 film "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze.
Obserwuję lokalne media społecznościowe i nie wierzę własnym oczom. Lokalne lewaki, z "niedorzecznikiem szpitala" na czele, milczą. Żadnych komentarzy i prześmiewczych postów? Rano byłem skłonny założyć się o milion dolarów, że lewaki będą dziś wyć jak psy do księżyca, a tu klops.
 nie lewak
 Iława, Niedziela 08-04-2018

38331. 
CMENTARZE W ŚMIECIACH

Tego już za wiele: iławskie cmentarze dosłownie toną w odpadach.
Z powodu kary nałożonej na firmę KOMA, która wywoziła z nich ZBYT DUŻO (!) nieczystości, problem się pogłębia. Czujecie paranoję w tym systemie?
Więcej czytajcie na stronie 4. bieżącego wydania Kuriera!
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 08-04-2018

38330. 
Dziś niedziela bez handlu. Większość sklepów, głównie zagranicznych marketów, jest dzisiaj zamknięta.

W każdym miesiącu są dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14. Oznacza to, że w 2018 roku Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.

Kolejne niedziele bez handlu to: 15 kwietnia i 22 kwietnia.
 Kolega Skaner
 Iława, Niedziela 08-04-2018

38329. 
WYPALAJĄ TRAWY, CHOĆ TO BEZ SENSU

Nawet pod blokami mieszkalnymi w samym mieście Iławie ludzie wypalają trawy. Tak było choćby w piątkowe popołudnie na ul. Skłodowskiej. Mimo że ten proceder nie ma żadnego sensu, to co roku nie brakuje podpalaczy, którzy potem tracą kontrolę nad ogniem i uciekają. Czyżby chodziło tylko o zaspokojenie piromańskich ciągot? A może Wy wiecie, jaki jest sens w wiosennym wypalaniu traw?
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 07-04-2018

38328. 
Odnośnie wpisu numer: 38326

Proszę szanowanego Pana o uwagę.
W czasach obecnych rodzice skaczą wokół krnąbrnych dzieci, uchylając im wszystkiego co tylko mogą. Oczywiście w obawie, by ich nie opuściły na starość. Dzieci nie są wychowane w szacunku do swych rodziców przez tychże rodziców. Dzieci są nietykalne, szantażując rodziców we wszystkim, w każdej zachciance. Dzieci ustawiają rodziców do ściany jak do rozwałki. Oby tylko nie wyrzucili ich na śmieciowisko do umieralni.

 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Sobota 07-04-2018

38327. 
Odnośnie wpisu numer: 38318

Plac zabaw przy plaży.
Tylko czekać aż rura pęknie! Dlaczego nikt nie reaguje? Krzywiznę widać gołym okiem, rura musi być mocno nadwyrężona.
O pajęczynie i śrubach wystających z ziemi szkoda gadać. Sezon już się zaczął a ktoś nadal śpi snem zimowym.
 rodzic [249]
 Iława, Sobota 07-04-2018

38326. 
Odnośnie wpisu numer: 38323

Ludzie, co się z Wami porobiło?
Czy roszczeniowość wzrosła do tego stopnia, że dzieci nie poczuwają się już do niczego? Czy chodzi o to, by brać emeryturę babci i narzekać jak mało z państwowych pieniędzy idzie na pomoc? To naprawdę niewielki wydatek za taką pomoc.
3,42 zł × 2 godz. - 6,84 zł na dzień × 5 dni w tygodniu (zakładam, że w weekendy mamą zajmuje się troskliwa córka) tj. 34,20 zł na tydzień x 4 tygodnie w miesiącu = 136,80 zł przy emeryturze 1400 zł na rękę dla babci samotnie mieszkającej. Wielki koszt?
Osoba we wspólnym gospodarstwie, gdzie dochód jest znacznie wyższy, bo na jedną głowę przypada 1400 zł płaci średnio, licząc minimum 2 godz.  17,10 zł x 2 godz. = 34.20 zł x 5 dni w tyg. = 171.00 zł x 4 tyg. = 684 zł. Zakładając że mieszkają 2 osoby,  mające razem 2 800 zł - 684 zł = 2 116 zł tyle zostaje. 
Czy to zdzierstwo? Na pewno nie, to tak naprawdę minimalne koszty. Skoro posługuje się Pani internetem, proszę spojrzeć na ceny opieki w Polsce i wtedy napisać komentarz.
Dlaczego ja, podatnik, mam ponosić znaczny koszt opieki nad Pani mamą? To się jej należy od Pani, bo opieka nad rodzicem wpisana jest w scenariusz życia każdego z nas! Czemu żąda Pani ponoszenia kosztów opieki z budżetu nas wszystkich?
Nie rozumiem skąd u ludzi bierze się ten trend, że państwo ma wszystko zapewnić, na wszystko dać, spełniać wszelkie potrzeby? A co z nami? Ilu z nas zakasa rękawy i bierze się za pracę, nie oglądając na innych? Na starość rodzicom powinny pomagać dzieci, jako zwrot tego, co otrzymały od nich przez całe życie.
Taki jest naturalny porządek życia, proszę Pani...
 podatnik [69]
 Iława, Sobota 07-04-2018

38325. 
Odnośnie wpisu numer: 38322

Trzymajcie w policji dalej takich paździochów i inne moczymordy, które narąbane na służbę przychodzą, to nie wiem czy młodzi zechcą do was do pracy przychodzić.
I jeszcze ten udawany bezład i te kombinacje w "szukaniu" sprawcy tego wypadku z podejrzeniem na policjanta nawalonego jak bombowiec. No i ta ucieczka z miejsca zdarzenia.
Już dziś widzę, że was nie uratuję. Nawet PiS nie pomoże. Tu na zaraz jest potrzebna dyktatura komisarzy z zewnątrz. Towarzystwo trzeba chwycić mocno za twarz.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 06-04-2018

38324. 
Czy z wodą w Suszu jest wszystko w porządku?
Przyjechałam z małym dzieckiem do rodziców i od 3 dni dziecko płacze, ma problemy z brzuszkiem... Z kranu leci woda w kolorze herbaty.

* * *

Nie wiem czy jest to bezpośrednia przyczyna problemów, bóli brzucha, czy ich przyczyną jest jakiś wirus.
Słyszałem, że aby poprawić jakość wody w Suszu konieczna jest wymiana wodociągów w obrębie starego miasta i samej siedziby ZUK na ulicy Kajki, co wiąże się z rozkopaniem wyremontowanych w ubiegłym roku ul. Kajki i części ul. Iławskiej.
[...] Pytanie do ZUK-u jak i burmistrza Susza. Dlaczego nie wymieniono tych instalacji podczas niedawnego remontu dróg?
 Gość
 Susz, Piątek 06-04-2018

38323. 
Odnośnie wpisu numer: 38320

Przy dochodzie 1400 zł netto odpłatność za usługi opiekuńcze świadczone przez MOPS w Iławie wynosiła:
- dotychczas dla osoby samotnie gospodarującej 15%, tj. 2,36 zł za 1 godzinę usługi
- obecnie jest to koszt 20%, tj. 3,42 zł za 1 godzinę usługi.

W sytuacji wspólnego gospodarowania, czyli na każdego członka rodziny przypada 1400 zł netto, to koszt usługi wygląda następująco:
- dotychczas 60%, tj. 9,44 zł za 1 godzinę usługi
- obecnie jest to koszt 100%, tj. 17,10 zł za 1 godzinę usługi

W razie wątpliwości i pytań zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie przy ulicy Grunwaldzkiej 6a.
 pracownik socjalny MOPS
 Iława, Piątek 06-04-2018

38322. 
ANTYREKLAMA DLA POLICJI I... MIASTA

Gęstnieje atmosfera wokół groźnego wypadku z udziałem VW należącego do policjanta z Iławy. Sprawca uciekł.
Telewizja TVP 1 stawia pytanie: „Czy policja kręci?”. Śledztwo przejmuje prokuratura z Elbląga i apeluje do świadków o kontakt, a do redakcji „Kuriera” docierają nowe bulwersujące informacje. Czytaj więcej o szczegółach na stronie 3.
Do śledztwa włączyło się również Biuro Spraw Wewnętrznych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kontakt: 89-522-56-81.
Powiadom znajomych, pomóż w śledztwie!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-04-2018

38321. 
Odnośnie wpisu numer: 38319

Czekają nas ciekawe derbowe pojedynki piłkarskie w IV lidze nie tylko pomiędzy Jeziorakiem Iława a GKS-em Wikielec.
Jest jeszcze Unia Susz, jest Motor Lubawa, a być może będzie również Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 06-04-2018

38320. 
"Podziękowania" dla Rady Miasta Iławy!
Uchwałą z dnia 26 lutego w sprawie odpłatności za usługi pielęgnacyjne świadczone przez MOPS znacznie podwyższono opłaty. W przypadku mojej mamy wzrost o 100% przy emeryturze 1400 zł. "Brawo"! Nie ma to jak wyciąganie pieniędzy od niepełnosprawnych w stopniu znacznym z głęboką demencją i pieluchowanych.
Tymczasem w takiej Ostródzie stawki pozostały prawie bez zmian.
 zdesperowana iławianka
 Iława, Piątek 06-04-2018

38319. 
SROGIE LANIE. SMUTEK I RADOŚĆ

Jak tak dalej pójdzie, to kibice piłki nożnej zobaczą jeszcze w tym roku pojedynek derbowy Iławy i Wikielca. Pogodzi sąsiadów IV liga. Niestety? A może dobrze? Po przerwie zimowej Jeziorak nadal jest na fali wznoszącej, a GKS nie przerwał pasma zbliżania do spadku. Czego brakuje ekipie kapitana Sobocińskiego?
Przegląd wydarzeń sportowych zobacz w Kurierze na stronach 38-39-40.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-04-2018

38318. 
Odnośnie wpisu numer: 38304

...proszę się nie dziwić.
Stan infrastruktury miejskiej w Iławie jest nie tylko zimą degradowany przez nieprofesjonalne utrzymanie.
Jeśli na ścieżkę wjeżdża ciągnik URSUS C-360, który waży blisko 4 tony, a za sobą ciągnie przyczepę z piachem o wadze prawie 10 ton, to i tak się dziwię, że te ścieżki piesze i rowerowe odnoszą stosunkowo niewielkie, choć dokuczliwe „rany”.
Kolejna, jeszcze gorsza sytuacja. Jeśli ciągnik pcha przed sobą pług, który jest za szeroki w stosunku do szerokości ścieżki i przez to sunąc opiera swoje boki na krawężnikach, osłabiając i wyrywając w ten sposób wiele fragmentów – to ja tu widzę nie tylko cieniznę wykonawczą, ale grandę. Skandaliczną grandę!
Firmy EKO i SPOMER chcą wykonać robotę jak najmniejszym kosztem, ale nie rozumiem dlaczego Wydział Utrzymania w ratuszu pozwala na taką fuszerkę!
Panie burmistrzu, podatnik widzi i dostaje szału, że musi płacić za takie partactwo. Tak dalej być nie może!
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38317. 
Wreszcie Jarosław Kaczyński poszedł po bandzie, a powinien jeszcze więcej powiedzieć.
Powinien być koniec z radnymi w mieście i powiecie. Starczy nie więcej jak 5 mądrzejszych! A nie 20 darmozjadów i bez sensu gadających o tym czy o tamtym. Obniżyć ekwiwalent radnego do symbolicznych 200 złotych, ustanowić jednego z-ce przewodniczącego rady, ale nie za 1200 zł, a za taką samą kwotę jaką ma radny, może o 100 zł więcej. Wyrażać zdanie można w roli radnego.
Gadanina na radzie to nic innego jak czcze ględzenie nic nie warte. I tak radni klepną to, co Burmistrz postanowi.
Wniosek, o ile chce obywatel złożyć, niech idzie do kancelarii burmistrza, gdzie oczekuje was piękna pani, by zostawić na papierze. Sprawdzałem! Burmistrz go rozpatrzy i na piśmie odpisze do domu. A czasem jeśli wniosek łepski, to zrealizuje po 4 latach leżenia w szufladzie, albo i szybciej. A radni czekają ze swoimi wnioskami nie po 3 lata, a po 3 kadencje, czyli od 8 do 12 lat.

 Marszałek
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38316. 
Straż Graniczna na Warmii i Mazurach w I kwartale br. przeprowadziła 69 kontroli legalności zatrudnienia obcokrajowców. Wyniki: 106 nielegalnych imigrantów głównie z Ukrainy, kara łączna 55 tys. zł na 26 pracodawców czyli średnio 518 zł za głowę, a nieco ponad 2100 zł na przedsiębiorcę.
No szał...
Parę dni temu raport NIK podał jasno, że rząd nie kontroluje migracji ze Wschodu a system jest pełny luk.
W tym czasie naturalny wzrost płacy jest zatrzymany a Polacy wciąż masowo są zmuszani do migracji na Zachód.
Jestem ciekaw ile z tych firm to nasi lokalni biznesmeni, którzy zostali zwolnieni z podatków przez nasze lokalne jednostki samorządowe?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38315. 
Odnośnie wpisu numer: 38313

[...] A sprawdź dokładnie jakie podatki są nałożone na paliwo.
Kolejnego podatku na to samo chcesz?
 Obywatel
 Powiat iławski, Czwartek 05-04-2018

38314. 
U wojewody w Olsztynie trwa gorąca walka o dodatkowe pieniądze na drogi lokalne.
Rząd przeznaczył na ten cel ekstra 500 mln złotych. Nasze województwo dostało z tego blisko 30 mln złotych. Termin jest bardzo krótki, bo tylko do 16 kwietnia, dlatego program jest skierowany do samorządów, które mają gotowe wnioski.
Dobrze, że oprócz gadania niektórzy nasi samorządowcy potrafią jeszcze coś konkretnego załatwić dla miasta/gminy.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38313. 
Odnośnie wpisu numer: 38310

Gdyby rząd Morawieckiego postawił się tam gdzie trzeba, tzn. nie odstąpił i nie ulegał hultajskiej opozycji, wprowadzając 20 groszy od każdego litra paliwa, to miliardy byłyby do przodu na remonty dróg lokalnych [...], na ścieżki przy drogach. Byłoby bezpieczniej.
W zamian za to dałbym spokój trupom generalskim, dałbym spokój ubecji powiatowej, ale za pyski zabrał się za ubecję z wyższej półki, boć to ona mordowała opozycję, a nie ci, którzy byli w paszportach na przykład. Albo sprzątaczkami. Zapamiętajcie, że każden ubek ma rodziny wnuki i to one wracają do nich i się cieszyli, że dziadziuś dobry do kieszonki dawał, a teraz nie da, tylko buntuje. [...]
To są bardzo delikatnie sprawy i to one zadecydują, że PO-mioty wrócić mogą do władzy, albo PiS po wygranej nie będzie miał z kim koalicji stworzyć. Naród szybko zapomina co dobre, co dostał i że gospodarka idzie do przodu. [...]
 Komisarz
 Iława, Czwartek 05-04-2018

38312. 
Samorządy wszystkich szczebli musiały do 1 kwietnia przyjąć uchwały w sprawie podziału na okręgi w jesiennych wyborach.
Jak wygląda ten podział w naszym regionie? W Iławie? W poszczególnych gminach powiatu iławskiego?
 kreator wizerunku
 Gromoty, Czwartek 05-04-2018

38311. 
ŁAŃCUCHOWE DRAMATY

Tylko w ubiegłym miesiącu inspektorzy OTOZ Animals odebrali kilka psów nieodpowiedzialnym właścicielom, którzy zadawali im cierpienie. Okrutni ludzie tłumaczą się w prowadzonych przez policję postępowaniach, a czworonogi dzięki zaangażowaniu pracowników iławskiego schroniska dochodzą do siebie... AMORA odebrano po tym, jak 10 lat żył na łańcuchu. Miał ogromną ranę na plecach. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli miał konieczną operację i wraca do zdrowia!
Więcej przypadków i ścieżki pomocy – w Kurierze na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-04-2018

38310. 
Odnośnie wpisu numer: 38307

Trzeba o tym mówić.
Łąkorz koło Biskupca Pomorskiego - skąd moi znajomi. Rozjeżdżają nas nie tylko samochodami i nie tylko za dnia. A wieczorem to uchowaj Panie Boże. Od dróg trzymać się z daleka. Kto realnie myśli, że jest bystry, potem kontestuje tragiczne chwile.
Ostatnie 25 lat to rozwijanie i udoskonalanie BEZPRAWIA TOTALNEGO. Postawy obywatelskie zostały sprowadzone do zera przez organizacje kolaborancko-mafijne. Ludzie zniewoleni i bez szans na sprawiedliwość w sądach. Sędzia kradnie przed kamerami, nie ma sprawy, roztargniony.
Na drogach agresja i łapówkarskie umiejętności kierujących, bezkarność totalnych. [...]
Bezprawie, totalna destrukcja. Opozycja lewacka nawołuje do niepłacenia abonamentu, do niehonorowania sądów (chyba że z kasty), do totalnej obstrukcji państwa. Niestety PO-zostałości są tak głęboko negatywne, że gdzie nie spojrzysz tam bagno po uszy. Ludzie giną, a przestępstwa na drodze popełnia co drugi kierujący, ale nie są wyłowione. Bo kto z nas nie przekracza np. szybkości? A ilu jeździ po alkoholu czy prochach, tylko nie wykryci. W tym też policja, co uchodzi im wielokroć na sucho, jak choćby ostatnia głośna sprawka policjanta w Iławie, który uciekł z wypadku. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Środa 04-04-2018

38309. 
Odnośnie wpisu numer: 38298

Ormowiec, skoro masz takie informacje to je przedstaw.
Dowiemy się jak to jest faktycznie. [...]
 Janusz
 Iława, Środa 04-04-2018

38308. 
Odnośnie wpisu numer: 38306

I widzi Pan Marek jak to jest...
Znajdzie się taka fanatyczna "cholera" i człowiekowi nie da spokoju.
Ciężki los artysty, oj ciężki!
 Nikuś
 Iława, Środa 04-04-2018

38307. 
DRAMAT! ZGINĘŁY DWIE NASTOLATKI NA ROLKACH

Miały po 16 lat. MARTA i JULIA były przyjaciółkami. Gimnazjalistki były bardzo lubiane. Wybrały się na rolki, ale ostatni dzień ferii wielkanocnych okazał się dla nich tragiczny... Kierowca audi, który je potrącił po zmroku w Łąkorzu koło Biskupca, ma 28 lat. Wstępne badania wykazały, że mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych.
O szczegółach tej bolesnej tragedii przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-04-2018

38306. 
Odnośnie wpisu numer: 38292

Czytałam, czytałam!
Pan Marek to wariat, pozytywnie zakręcony wariat.
Świetny artysta, nietuzinkowy kompan i entuzjastyczny gawędziarz.
Brawo Panie Mareczku! Gratulacje! Jestem Pana oddaną fanką.
 Krystyna
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38305. 
NAGŁY ZGON ZATRZYMANEGO NA KOMENDZIE

Dramat! Zatrzymany w nocy nietrzeźwy 29-latek zmarł dziś (we wtorek) w celi iławskiej komendy policji. Nie pomogła interwencja dwóch zespołów ratownictwa medycznego, które przez godzinę reanimowały mężczyznę.
Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38304. 
Po zimie stan promenady spacerowej i ścieżki rowerowej nad rzeką Iławką to katastrofa.
Najgorzej jest na odcinku od kładki pieszej koło cerkwi [ul. Jagiellończyka] w kierunku młyna [ul. Kościuszki]. W polbruku pojawiły się... dziury.
 spacerowicz regularny
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38303. 
URATOWALI KOTKA. DOBRY UCZYNEK

Na czarnego dachowca uwięzionego od kilku dni na drzewie zwrócili uwagę mieszkańcy (Iława, ul. Sobieskiego). Strażacy w Wielką Sobotę zdjęli przerażone zwierzę z konaru, bezpiecznie przetransportowali na ziemię i wypuścili na wolność. Taki to wielkanocny dobry uczynek!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38302. 
Odnośnie wpisu numer: 38301

Na tak ogromne ilości kartonów i plastyków to nikt nie zdąży wywieźć.
A kartony się kroi, łamie, a nie całe pudła wyrzucać; a plastyki się gniecie i zakręca, nie 5-litrowe baniaki wrzucać; a do pojemników z plastykami, szkłami i papierami nie wrzuca się padliny kości i pampersów. Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć pandemię zarazy. Do tego uchodźcy w Europie z ich bagnem śmieci...
Inna sprawa. Dlaczego sprzedaję się alkohole w małpkach, 2-setkach? By ich przed blokami po wypiciu wyrzucać. Jakie państwo tak postępuje, by rozpijać swój naród? Przecież obywatel ma motywację do rozpijania się i patologii.
Dlaczego tych buteleczek się nie skupuje? Dlaczego nie ma więcej skupów makulatury i szkła? Dlaczego sklepy nie skupują butelek nieswoich?
Gadał dziad do obrazu...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38301. 
Tak wyglądały śmietniki na Wielkanoc...
Przy ulicy Kopernika w Iławie tak jest cały czas. A stare choinki od czasu Bożego Narodzenia zalegają...
Zawsze było czysto gdy obsługiwała nas iławska firma EKO, a w tej chwili przez nie wiadomo skąd firmę KOMA jest wielki wstyd gdy ktoś do nas przyjeżdża na parking. Wygląd dosłownie jak u Cyganów...
 Ola
 Iława, Wtorek 03-04-2018

38300. 
Chciałbym się dowiedzieć co dzieje się z księdzem Michałem Kalittą, który już dość dawno został z Lubawy przeniesiony. [...]
Będąc przejazdem w mojej rodzinnej Lubawie zawsze uczestniczyłem we mszach prowadzonych przez ks. Michała.
 lubawianin z pochodzenia, lat 53
 Toruń, Wtorek 03-04-2018

38299. 
UWAGA KIEROWCY!

Remont parkingu Galerii Jeziorak w Iławie.
Zamknięcie wjazdu – od wtorku 3 kwietnia.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 02-04-2018

38298. 
Odnośnie wpisu numer: 38293

W tym temacie to się trochę wie i ma informacji.
[...]
Drugie i trzecie miejsce to również "artyści", ale w sztuce ciułania głosów.
[...] Bo mają taki ciąg na afisz, jak ćma do światła.
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 02-04-2018

38297. 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38296. 
WIELKANOC NASZYCH VIP-ÓW

Zaprosili nas do swojej świątecznej kuchni: Anna Węgłowska, Ewelina Tuchalska, Lidia Wijata, Beata Grzechnik, Daniela Wysocka, Ewa Wiśniewska, Gabriela Lichaczewska, Ella Czujkowska-Neścior, Anna Banaszek, Anna Lewicka, Adam Kopiczyński.
Czytaj na stronach 10-11 w świątecznym wydaniu „Kuriera Iławskiego”.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38295. 
PROGRAM „TELEWIDZ” NA ŚWIĘTA!

Jak co tydzień mamy dla Ciebie poręczny, zgrabny i zszyty dodatek telewizyjny formatu A4. Wyjmij go ze świątecznego wydania gazety „KURIER IŁAWSKI” i wygodnie korzystaj przed telewizorem.
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 31-03-2018

38294. 
TONIEMY! POMOCY!

Czy to droga na Syberię? Ależ nie! Zaledwie rzut kamieniem od Iławy, odcinek ze Stanowa na Prasnetę. [ 🚘 ]
Sami zobaczcie w Kurierze wstrząsający obszerny fotoreportaż o stanie dróg w naszym regionie (na stronach 24-25).
A czy czy Twój wójt lub burmistrz zadbał o Twoją drogę lokalną?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 30-03-2018

38293. 
Odnośnie wpisu numer: 38273

Rozumiem, że te drugie i trzecie miejsca to ponury żart czytelników.
[...]
Jakie Ona ma osiągnięcia? A jakie osiągnięcia ma On? Czym zasłynęli?
Przepraszam, może czegoś nie wiem, ale chętnie się dowiem.
 Stachu
 Iława, Piątek 30-03-2018

38292. 
Odnośnie wpisu numer: 38273

MAREK KAŁUŻA: „Mam w sobie tęsknotę za pięknem”

Co ma do powiedzenia charyzmatyczny Marek? Oto fragment redakcyjnej rozmowy z „Człowiekiem Roku 2017”. Od lat pasjonat rzeźbiarstwa, pedagog „Kuźni Talentów”. Skutecznie motywuje innych do zamieszkania w naszych okolicach!
Wciągającą rozmowę z artystą oraz inne ciekawe materiały znajdziecie na stronach 6-7 w papierowym, świątecznym wydaniu „Kuriera”.

https://www.facebook.com/kurier.regionu/videos/vl.199914604105402/1890526750981074
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-03-2018

38291. 
Odnośnie wpisu numer: 38288

Wystarczy być na bieżąco z „Kurierem”.
Wiedziałbyś, nie błądził, nie plótł od rzeczy.
Tak ci dopomóż Bóg – na Golgocie rozpaczy.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 29-03-2018

38290. 
ZENEK POWRACA! NOWE GWIAZDY NA LATO!

Znamy kolejne gwiazdy muzyczne, które wystąpią w regionie Iławy.
W Siemianach zaśpiewa Ania Dąbrowska, DeMono i Ania Rusowicz, zaś w Kisielicach – Zenek Martyniuk, Don Vasyl Junior, Cezary Pazura oraz didżej C-BooL. Jest dobrze? Będziecie?
Więcej detali przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 17.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-03-2018

38289. 
Odnośnie wpisu numer: 38287

Ad vocem do komentarzy na temat tzw. obyczajów i muzyki pop. [...]
Uważam, że już nie ma dzisiaj artystów.
Dzisiaj to kicz, playback, chłam i syf - żadnych słów, prymitywna muzyka, prostackie i chamskie teksty, budowanie emocji na przegięciu. [...]
Każdy teledysk to cycki, dupa, auto, plaża. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 29-03-2018

38288. 
Tyle było zamieszania i krzyku ze zwolnieniem przez Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka [...] pani urzędnik tuż przed odejściem na emeryturę.
Tyle szumu, sprawa poszła do sądu i co?! Jakoś ucichło. [...]
 Dariusz
 Iława, Środa 28-03-2018

38287. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Dariuszu, przy okazji nieudolnej i dość prostackiej próby wyżycia się na Burmistrzu Iławy, udało Ci się jednak, choć wbrew swym intencjom, dokonać jakże wnikliwej oceny artystycznej disco polo, które tylko przez pomyłkę niektórzy nazywają muzyką.
W całości podzielam Twoją jakże słuszną opinię, że jest to "muzyka dla idiotów", realizowana w szczególności dla "tępych kmiotków" przez "pseudogwiazdy", czyli "prymitywów sceny".
Absolutnie nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że ta pseudomuzyka jest sprowadzana do Iławy po to, by "ją żarły niekulturalne świnie". Porównanie takie jest bowiem na wskroś niesprawiedliwe wobec tych sympatycznych przedstawicielek trzody chlewnej z ryjkami i zakręconymi ogonkami. A to dlatego, że żadna szanująca się, kulturalna, prawdziwa świnia nigdy by tak nisko nie upadla, by słuchać z radością i uwielbieniem czegoś tak prymitywnego jak disco polo, które staje się niestety symbolem poziomu "kulturalnego" wielu mieszkańców Iławy i terenów ościennych.
 melo-man
 Iława, Środa 28-03-2018

38286. 
UWAGA! FAŁSZYWI INKASENCI

Wchodzą, niby sprawdzają liczniki wody, a kradną z półek i stołów!
Ostrzegaj znajomych!
Szczegóły na stronie 3 w bieżącym papierowym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 28-03-2018

38285. 
Odnośnie wpisu numer: 38281

Obywatelu Marcinie!
Jesteście, obywatelu, do tyyyyłu, bowiem weszło w życie młode pokolenie wychowane na "wartościach europejskich", czyli zbiorze demoralizujących przykazań marksistów. Czyli że: absolutna wolność (także z wchodzeniem drugiemu na głowę, przemoc); wszystko konsultuj, nic naprzód beze mnie bo takie mam prawo braku dyscypliny (nie zrobisz nic, nawet kosza na śmieci nie posadowisz); albo większość parlamentarna może rządzić, owszem, ale tylko tak jak zaakceptuje opozycyjna mniejszość. Właściwie mamy nawrót do czasów "liberum veto".
Czy obywatel słyszał coś jaka była wolność za rewolty październikowej w Rosji za towarzysza Lenina? Wtenczas panowała "prawdziwa wolność". Kobitka, gdy się jej chłop już nie podobał, szła do komisarza ludowego po kwit i dostawała z marszu rozwód. Taka kobitka-komunistka miała tylko jeden obowiązek: oddawania się każdemu komuniście. Hulaj dusza - piekła nie ma!
To dlatego dzisiaj komuniści pragną prawa do swobodnego uśmiercania zarodków ludzkich, żeby sodomia mogła na hektary spływać rozpustą bez żadnej odpowiedzialności, a niepotrzebne wyskrobki pozbywać się jak resztki patroszenia ryby na obiad.
Ale uśmiercanie malutkiego człowieka najgorsze jest dlatego, że atakuje nawet nie tyle wątłe i niewinne ciało zabitego dzieciątka, ale duszę sprawcy żyjącego! I porywa ją w odmęty szaleństwa piekielnego!
 Marszałek
 Iława, Środa 28-03-2018

38284. 
Odnośnie wpisu numer: 38278

Skuteczność "konsultacji społecznych" widać na przykładzie problemów Pani Zofii z ulicy Zielonej, której wspólnota nie wyraziła zgody na montaż windy. [strony 4-5]
Mieszkając w mieście i miejscu o ograniczonej powierzchni musimy iść na kompromisy w kwestii lokalizacji takich obiektów jak POL-MAK. Z jednej strony praca dla mieszkańców, ale też i lokalne podatki zwiększające zasobność kasy miejskiej. Z drugiej jakaś uciążliwość zawsze będzie nie będę tu definiował jaka, gdyż to zależy od obiektu. Nawet super impreza w parku może być uciążliwa dla okolicznych mieszkańców. Ludzie przecież pracują w różnych godzinach i wtedy, gdy my chcemy się bawić, oni potrzebują odpoczynku i spokoju. Są też np. ludzie chorujący, którym może to przeszkadzać.
Wielu przeciwników POL-MAKU z okolicznych osiedli chętnie zgodziłoby się na inną lokalizację tej inwestycji, niech innym przeszkadza. Brak zgody na lokalizację w mieście może spowodować, że inwestora przejmie inna gmina, może iławska, a może dalej. Efektem będzie ucieczka kasy.
Myślę, że nie stać nas na przepędzanie inwestorów w inne miejsca. My jako miasto też potrzebujemy kasy. A inwestorzy często swoje inwestycje lokują w mniejszych miejscowościach, gdzie jest taniej i nie ma takiego oporu mieszkańców jak w przypadku fabryki POL-MAK.
 ZOK
 Iława, Środa 28-03-2018

38282. 
9 SĄSIEDZKICH SCHODÓW DO WOLNOŚCI

Zofia Gula nie jest w stanie bez pomocy straży pożarnej wydostać się z bloku, aby pojechać na cotygodniową chemioterapię. Do jej nowego mieszkania od IPB przy ul. Zielonej w Iławie (miało być bez barier) prowadzi 9 schodów. Ze schodołazu małżeństwo nie jest w stanie skorzystać, a na montaż schodowej windy nie zgadzają się... inni lokatorzy wspólnoty mieszkaniowej.
Więcej o tej bulwersującej sprawie czytaj w Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 27-03-2018

38281. 
Odnośnie wpisu numer: 38278

No i gdzie w tamtej wypowiedzi jest irytacja?
Facet odpowiada logicznie i konkretnie. A gdzieś Ty widział, by uzgadniać z mieszkańcami powstanie fabryki w miejscu do tego przeznaczonym...?
Chyba się już do końca w głowach poprzewracało ludziom od dobrobytu!
Czy to taki nowy styl rządzenia ma być? Pytać wszystkich o wszystko bez wyjątków? W takim razie powodzenia!
Jakich "nas"?
Ktoś do cholery wybrał burmistrza (suweren, mieszkańcy) by ZARZĄDZAŁ miastem, nie cackał się z każdym sprzeciwem. Demokracja to większość, szanowny panie, a nie byle certolenie się po kątach z grupką "młodych gniewnych" [...].
Całe szczęście, że Burmistrz Iławy to konkretny facet, a nie pacynka z głową w chmurach.
 Marcin
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38280. 
Odnośnie wpisu numer: 38233

Pamiętacie tego intelektualistę z Partii Obietnic, gdy się nagrał na taśmę?
Minister Włodzimierz Karpiński PO: "Chuj z tą Polską Wschodnią!" (2014).
Tak było...
Teraz przyjechał do Iławy i ciągle ziewał. Dobrze, że tylko tyle. Mógł zabić.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38279. 
Odnośnie wpisu numer: 38277

Panie Marszałku!
Powiem krótko i dosadnie: jeśli ktoś będzie się chciał przypier... to się zawsze przypier...
Rzeczywistość jaka jest każdy widzi. Jak się nie ma do czego przyczepić, to przyczepią się do pierdół wyrwanych z kontekstu. Przepraszam za wulgaryzmy, ale czasami ręce opadają.
 Marcin
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38278. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Panie Adamie. [...] Zaznaczę, iż wcale Pana nie nienawidzę, a "Kuriera" czytam z uwagą i archiwizuję wszystkie numery. Oto w numerze 8 z dnia 21 lutego br. w tekście "Tłumiki i co dalej" (dotyczy zamieszania wokół fabryki POL-MAK) czytam.
Dziennikarz Kuriera: "Co zrobić żeby podobna konfliktowa sytuacja się nie powtórzyła". Burmistrz: "Nie słyszałem o czymś takim, by o budowie zakładu w strefie przemysłowej decydowali mieszkańcy. O tym decydują normy i wszelkiego rodzaju uwarunkowania o charakterze prawnym." Pan niestety nie umie nawet ukryć irytacji na mieszkańców i to słychać w Pana wypowiedziach.
Idźmy jednak dalej, bo dosłownie dwa wersy niżej tego samego tekstu dziennikarz zadaje Panu kolejne pytanie: "Co Pan burmistrz na to, żeby przeprowadzić szersze konsultacje społeczne i współpracować informacyjnie z nowymi zakładami, by wyeliminować obawy mieszkańców (czytaj: suwerena wybierającego i utrzymującego swego włodarza). Burmistrz: "Nie jestem w stanie ingerować w zachowania jakiejś niewielkiej grupy ludzi! Konsultacje robiłem przy dworcu PKP. Spotkałem się wówczas z przejawami arogancji i wręcz wyśmiewania. Takie miałem konsultacje społeczne".
Panie Adamie - fakty, Pańskie wypowiedzi, które mówią same za siebie, że jest Pan zirytowany na mieszkańców gdy ośmielą się z Panem nie zgadzać. Nie rozumie już Pan nas i chce narzucać nam swoją wizję rozwoju miasta, nie zaś słuchać i być z nami kiedy trzeba. Nie jest Pan Cezarem! W tej konkretnej sytuacji, podobnie jak w przypadku PKP, był Pan po przeciwnej stronie barykady.
No i ten Pański blef o porzuceniu Iławy przez inwestora z czekoladowej branży stawia "kropkę nad i".
[...] Może jednak czas odpocząć, szacowny Adamie.
 mieszkaniec [112]
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38277. 
Odnośnie wpisu numer: 38276

...na temat wielości koncertów disco-polowych, jakie czekają nas w Iławie, mógł odpowiedzieć burmistrz np. tak: "Koncertów będzie po uszy".
I wówczas też byłby foch. [...]
Nie dogodzisz.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 27-03-2018

38276. 
Odnośnie wpisu numer: 38272

Panie Dariuszu! Przyjmuję do wiadomości bezsprzeczny fakt, że mnie Pan serdecznie nienawidzi.
Nie Pan pierwszy i nie ostatni. Takie Pana i Panu podobnych zbójeckie prawo i szczególne pole do popisu, kiedy można sobie pofolgować skrzętnie ukrywając się pod nickiem.
W odpowiedzi na Pana karkołomne wywody napiszę z imienia i nazwiska, że brak poczucia humoru to taka cecha ludzi niegrzeszących nadmiarem inteligencji.
Wybitnie pokazuje tę przypadłość Pański wpis dotyczący mojej wypowiedzi na temat koncertów Disco Polo w Iławie...
Na posiedzeniu komisji dyrektor ICK Pani Ewa Wiśniewska relacjonowała kalendarz wydarzeń kulturalnych na rok 2018. Propozycje okazały się naprawdę imponujące - w myśl zasady dla każdego coś dobrego. Uwagę radnych zwrócił szeroki wachlarz zespołów Disco Polo planowanych na czerwcowe występy. Nigdy wcześniej takiego "uderzenia" w tym gatunku muzycznym w Iławie nie było. Skwitowałem to żartem, że iławianie będą mieli dość tej muzyki na najbliższe pięć lat. Roześmiali się wszyscy obecni. Kontekst żartu był oczywisty.
Zdarza mi się często rozładowywać sytuacje wszelakie żartobliwym tonem, bo to najlepsze przerywniki by niwelować emocje i niepożądane napięcia. Zapewniam, że taki styl bycia jest wysoce przydatny w działalności publicznej - łagodzi obyczaje i czyni naszą rzeczywistość po stokroć bardziej znośną.
Z mojego zawodowego doświadczenia jasno wynika, że największym wrogiem publicznego dyskursu jest ponuractwo i nadmierne zadęcie... Mniej więcej takie, jak Pan był uprzejmy zaprezentować swoim wpisem.
 Adam Żyliński
 Iława, Wtorek 27-03-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 19 20 21 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 197 198 199 ... 356 357 358 następna ] z 358130339568


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.