Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

38663. 
Odnośnie wpisu numer: 38659

Czy ograniczenie prędkości poprzez ustawienie znaku to skuteczna metoda abyśmy jeździli wolniej? Czy zakaz prowadzenia samochodu po alkoholu jest respektowany?
To takie retoryczne pytania. Kultura picia i zachowanie po konsumpcji, tego nie da się ukształtować przepisami. Nie wszyscy chlejemy a później urządzamy burdy i rozrzucamy opakowania po wypitym alkoholu w niekontrolowany sposób.
Dodam, że nie tylko pijani jegomoście zaśmiecają środowisko, ale też i porządni obywatele tego kraju.
Ja miałbym ochotę wypić piwo w plenerze w miejscu przez siebie wybranym. Wypić prawdziwe piwo, a nie mózgo... za 1,99 zł, i posiedzieć w spokoju z przyjaciółmi niekoniecznie w ogródku piwnym, gdzie przy sąsiednim stoliku ktoś kopci papierosy dziwiąc się, że "na dworzu" komuś może to przeszkadzać.
Będąc w austriackim Wiedniu podczas pięknego majowego weekendu byłem zbudowany tysiącami ludzi siedzących, leżących na ławkach trawnikach znajdujących się nad rzekami i kanałami. Wielu z nich z butelkami w rękach, na luzie. No i, co ważne, nie było darcia mordy i ekscesów. Pewnie wszędzie jakieś incydenty się zdarzają, lecz nie były tak widoczne jak u nas.
Dlaczego za spożywanie legalnie nabytego alkoholu każdemu zwykłemu obywatelowi grożą szykany? Powinno być surowo karane zachowanie spowodowane jego spożyciem. Karani bywamy za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Ekscesy po jego spożyciu rzadko są napiętnowane. Tu wspomnę o nagminnych nocnych ekscesach w weekendy gdy się wraca z imprez czasami nad ranem zachowując się jakby to była bezludna wyspa i nikomu to nie mogło przeszkadzać.
 ZOK
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38662. 
Odnośnie wpisu numer: 38660

Panie Burmistrzu Miasta, mam nadzieję, że uda się Panu zrealizować te zamierzenia.
Kompleks oświatowy z możliwością popołudniowego zaangażowania dzieci i młodzieży w sprawy związane z ogólnie pojętą kulturą jest jak najbardziej pożądany na Osiedlu Piastowskim.
Po co wozić dzieci do Polanki, ul. Skłodowską czy szkoły mechanik, jak można te wszystkie pomysły rozwoju dzieci i młodzieży zrealizować na miejscu. Byłaby to fajna sprawa.
Oczywiście, mam nadzieję, że nie będzie Pan się przejmował krzykiem niewielkiej garstki osób, której na pewno będzie przeszkadzał hałas dochodzący ze szkoły, przedszkola czy tańczących po południu przedstawicieli jakiegoś zespołu tańca.
 iławianin [313]
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38661. 
STREFA KIBICA RUSZA W IŁAWIE!

Na mecz otwarcia piłkarskiego mundialu Rosja–Arabia Saudyjska będzie można w czwartek 14 czerwca wejść od godz. 16, czyli już godzinę przed rozpoczęciem. Hala lodowiska przy stadionie zaprasza! Będzie tu wielki telebim, zimne piwo (pełnowartościowe) i grill. Ilość miejsc ograniczona do 500.
Więcej o strefie piszemy w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-06-2018

38660. 
Odnośnie wpisu numer: 38654

Szanowny iławianinie (313), chętnie odpowiem na Pana uwagi dotyczące Osiedla Piastowskiego. Bezdyskusyjnie ten fragment Iławy rozwija się niezwykle dynamicznie i tamtejsi mieszkańcy słusznie oczekują od władz działań zmierzających do powstania społecznej infrastruktury.

Wraz ze zmianą planu zagospodarowania miasta Iławy proponujemy w okolicach oczka, położonego przy drodze krajowej, kompleksowe rozwiązanie osiedlowego centrum rekreacyjno-sportowego w postaci zagospodarowania tego niewielkiego akwenu, zainstalowania urządzeń do ćwiczeń pod chmurką, dużego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego. Całość ma służyć wielopokoleniowej integracji mieszkańców osiedla. Niezwykle istotnym jest uregulowanie stosunków własnościowych w tym miejscu, ponieważ na dzisiaj mamy tam trzech właścicieli.

Niezależnie od tego rozwiązania rozpoczęliśmy procedurę pozyskania terenów pod budowę kompleksu oświatowego wyposażonego w urządzenia i obiekty, które byłby również miejscem do popołudniowego uprawiania sportu, rekreacji, zabawy dla okolicznych mieszkańców.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że znajdujący się obecnie w budowie ciąg pieszo-rowerowy (biegnący doliną rzeki Iławki, pod wiaduktami) w drugim etapie wychodzić będzie za ścianą lasu, przy ulicach Świerkowej i Sosnowej. To rozwiązanie również będzie zaproszeniem dla mieszkańców Osiedla Piastowskiego.

Końcowym akordem dla tej części miasta będzie pobudowanie mostu nad torami łączącego obie części rozrastającej się dzielnicy. Ale to stanie siè już wyzwaniem dla następnego pokolenia...
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 13-06-2018

38659. 
Słowo w sprawie pozwoleń na swobodne picie gorzałki pod osłoną puszki z piwem.
Sprawa jest prosta jak drut aluminiowy. Postulat cwaniaczka z podpisami w sprawie picia piwa w publicznych miejscach jest oczekiwaniem na ciemnotę i ustępstwo starej zmurszałej rady w obliczu nadchodzących wyborów. Ja tu widzę, iż wielu da się nabrać, licząc - taka jest kalkulacja - że nie stracą, a zyskają głosy od młodzieży.
Prawda jest taka, że młodzież na nich nigdy nie zagłosuje, a stracą wielu moherowych zwolenników.
Opamiętajcie się, nie dajcie się wpuścić w pokrzywy. Kawiarnie, piwiarnie np. w obrębie [...], których nie wymienię, chyba że dla reklamacji. Podają skurczybyki piwo nie z oryginalnej szyszki chmielowej, a z jej instant. Szwindel!
To jest coś takiego, jakbyś pił zamiast kawę z oryginalnego ziarna, to z proszku rozpuszczalnego. A tfuuuu cholera!
 Marszałek
 Iława, Środa 13-06-2018

38658. 
Odnośnie wpisu numer: 38650

Ewuniu natchniona, błądzisz w przestworzach ponieważ mamy tutaj dwie całkowicie różne sytuacje.
Starostwo wciąż opowiada pod publiczkę swoje żałosne banialuki, rysuje wizje z czapy, tworzy fatamorganę z pustyni, i to nawet w sytuacji, gdy opluwany przez nich Burmistrz Miasta - w imię lepszej sprawy - sam zaproponował za kwotę zero złotych działkę pięknego i bardzo drogiego, bo uzbrojonego terenu zielonego na Osiedlu Lipowy Dwór, czyli wkład przesądzający budowę szkoły specjalnej.
A cóż robi z tym prezentem ekipa fachowców - Maciej Rygielski, Bernadeta Hordejuk i Marek Polański - w starostwie?
Nie jest w stanie przeprowadzić nawet przetargu... To dlatego zobaczysz teraz kolejne przedstawienie teatralne pt. "Zadanie zrealizujemy etapami", czyli - tłumacząc to na język ludzki - zaczniemy coś, czego finansowo nigdy nie jesteśmy w stanie ukończyć samodzielnie, ale koniecznie trzeba coś pokazać, byleby przed wyborami, bo ludzie muszą mieć wrażenie, że "coś" robimy.
To dlatego zobaczysz teraz panikę obsługi tego teatru na zapleczu.
To dlatego zobaczysz teraz lepienie na szybko kolejnej dekoracji z papieru. Przysłowiowy "pożar w burdelu"? Nie, jeszcze gorzej.
To dlatego przekonasz się, że przed wyborami można się ośmieszyć do cna próbując tworzyć wrażenie nawet zorzy polarnej.
Tak Ewuniu, dobrze się przyjrzyj. Odłóż wiosło na bok, rozsiądź się wygodnie na kanapie i rozkoszuj z paczką czipsów. Smacznego.
 urzędnik z ratusza
 Iława, Środa 13-06-2018

38656. 
W naszym przepięknym jeziorze Jeziorak panuje bezrybie.
Mieszkańcy i pierwsi turyści narzekają na wyrzuconą w błoto dość wysoką opłatę na pozwolenia połowu ryb. Co na to gospodarstwo rybackie?
 Anna
 Iława, Środa 13-06-2018

38655. 
NOWA POCZTA W IŁAWIE!

Przy ul. Dąbrowskiego 48a w Iławie otwarto nową, czwartą już w mieście placówkę Poczty Polskiej. Co ważne, urząd jest dostosowany do obsługi niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi!
A więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38654. 
Odnośnie wpisu numer: 38653

Antonio, nie bądź chamski.
Jakbyś dokładnie czytał, to byś się doczytał, że to Burmistrz zawnioskował do Rady o uchwałę wykonującą podpisaną przez Prezydenta ustawę. Jakoś nie słyszałem aby Twoi ulubieńcy z powiatu czy gminy podjęli jakieś kroki w tym zakresie.
Mnie, bardziej od takiego szczypania Burmistrza interesowałoby, co nasz Burmistrz po wyborach planuje zrobić na Osiedlu Piastowskim, aby nie stało się ono betonową pustynią. Na razie jest tam bardzo dużo małych dzieci, za chwilę staną się one dorastającą młodzieżą.
Może pomyśli ktoś o "zagospodarowaniu" tej młodzieży, aby policja nie miała tu w przyszłości roboty. Może jakiś orlik z prawdziwego zdarzenia, może Osiedlowy Dom Kultury itp.
Przydałoby się Panie Burmistrzu, aby ta część miasta również kulturalnie i sportowo rozwijała się tak, jak rozwija się pod względem urbanistycznym.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38653. 
[...] W środę zapewne przeczytam w Kurierku jakaż to NIEDOLA spadła na Adama Żylińskiego, ukochanego Burmistrza Miasta Iławy, bo wszystkim samorządowym włodarzom ustawowo stołeczna Warszawa obcięła zasadnicze zarobki o 20 procent. [...]
Całe miasto zamarło w nieopisanym smutku... Czy na przedmieściach w Nowej Wsi albo Wikielcu krowy dadzą mleko...?
 Antonio
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38652. 
Odnośnie wpisu numer: 38649

Nie zgadzam się z Tobą do końca w kwestii warunków panujących w iławskich szkołach.
Owszem, czwórka i dwójka to ciasne szkoły, przede wszystkim problemem jest brak możliwości ich rozbudowy oraz brak parkingów. Jedynka - tu zgadza się z Tobą - jest to zabytek, chociaż sale gimnastyczną ma najwyższych lotów. Natomiast co do piątki jest ona nie tylko nowoczesna, otwarta, o dużej przestrzeni dla uczniów, ale jeszcze na dodatek z możliwością rozbudowy.
Zgadzam się z Tobą, iż na Osiedlu Piastowskim powinna być szkoła wraz z przedszkolem. Jest to rozwojowe osiedle, a za płotem jest również Nowa Wieś.
Wydaje mi się, że powinna zostać w Iławie piątka, która obsłużyłaby bez problemu Gajerek, osiedle Podleśne oraz osoby dojezdne z Wikielca. Powinna też zostać dwójka, która obsłużyłaby Osiedle 30-lecia, osiedle Lubawskie, Ararunę, Smolniki.
Następnie zostawiłbym trójkę celem obsłużenia Lipowego Dworu, Szałkowa, osiedla Stare Miasto oraz jedynkę, która obsłużyłaby ul. Kościuszki wraz z przyległościami oraz osoby dojezdne z innych miejscowości wokół Iławy.
Zlikwidowałbym czwórkę, a na jej miejsce postawiłbym szkołę na osiedlu Piastowskim, która obsłużyłaby osiedle oraz Nową Wieś.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38651. 
STOP-CHAM...!

Oto auto-mistrzowie ubiegłego tygodnia. Kolejna seria zdjęć spośród wielu nadesłanych przez czytelników „Kuriera”.
Wybraliśmy wyróżniające się bezczelnością sytuacje parkowania z kategorii „CHODNIKOWCY” (w kolejności przypadkowej).

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1973354996031582

Poprzednie odcinki:

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1965932326773849
https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1957889127578169
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-06-2018

38650. 
Odnośnie wpisu numer: 38645

Cóż... To samo, nawet więcej można powiedzieć o kolejnych złotoustych obiecankach Burmistrza Żylińskiego, który raczył zaprezentować kolejną własną wizję budowy wielkiej szkoły na Osiedlu Piastowskim akurat w roku wyborczym.
 Ewa
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018

38649. 
Odnośnie wpisu numer: 38648

Iławianie!
Jeśli zakładacie powrót do zwijania Polski, to po zostawcie miejsca tylko na cmentarze.
Nawet lotnisk wedle oszołomów z PO i NO więcej nam nie trzeba, bowiem nowe stawiają Niemcy w Berlinie.
Prodemograficzna polityka obecnego rządu prawicy daje szanse na rozwój demograficzny kraju i też naszego miasta. Jednak procentowo większość pośród nas jest takich, wedle których wzrost urodzeń to też "patologia", podobnie jak 500+.
Iławskie szkoły w sensie architektonicznym nadają się pod spych, tak po prawdzie mówiąc. Oczywiście poza zabytkiem, czyli "Jedynką", lecz i ona nadaje się do nauki gdzieś tak sto lat temu.
Planowana szkoła na iławskim Osiedlu Piastowskim musi spełnić wszystkie wymagania XXI wieku, z przedszkolem, względem obszerności, z halą sportowo-rozrywkową i boiskami.
Ponadto okiem zerkają ku niej mieszkańcy nawet Nowej Wsi. A dlaczego by nie! Oczywiście nie tani to interes, ale konieczny.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018

38648. 
BURMISTRZ MUSI KUPIĆ POLE

Czy na terenach zielonych za Osiedlem Piastowskim w Iławie powstanie nowa szkoła? Kto jest właścicielem ziemi? Jakie będą wyniki analiz demograficznych, które przeprowadzane są przez urzędników? O tym i innych tematach z ostatniej sesji Rady Miejskiej czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-06-2018

38647. 
Temat dla Kuriera!
Stare dobre powiedzenie „to się nadaje do prasy”, a mianowicie chodzi o zainstalowanie parkometrów na parkingu marketu LIDL w Iławie. Uważam że, dziennikarze Kuriera mogliby napisać kilka dosadnych słów na temat tego absurdu.
Automaty do wydawania biletów są chyba dla obywateli Wielkiej Brytanii, gdzie jest ruch lewostronny.
U nas obowiązuje ruch prawostronny, więc by pobrać bilet z parkometru, trzeba wysiąść z samochodu, obejść dookoła, pobrać bilet, znowu wrócić do samochodu, wsiąść do samochodu, poszukać miejsca do zaparkowania.
Gotowy temat do filmu Stanisława Barei.
 mieszkaniec [120], lat 60
 Iława, Sobota 09-06-2018

38646. 
Odnośnie wpisu numer: 38624

Kolego, rozliczasz tych, co dali ciała z przejazdem przy białym kościele? Wstyd na pół Polski, że ten szlaban tam jak był, tak i będzie. Paraliż na całego. [...]
A jeśli tak zachwalasz burmistrza Żylińskiego, że niby taki oh i ah, to niech pokaże jaki jest kozak i niech szlaban zniknie. [...]
 kolejowy
 Iława, Sobota 09-06-2018

38645. 
Odnośnie wpisu numer: 38642

Ze starostwa rzucono kiełbasę wyborczą.
Kto uwierzy, że mądrzy urzędnicy, którzy przecież są specjalistami, nagle niedoszacowali projekt? Niby oferty za drogie?
Przecież ten projekt to fatamorgana na wybory. Ludzie mają się nabrać na nową szkołę, której nie zobaczą. Po wyborach będzie po staremu, czyli przeprowadzka z Iławy do Kisielic.
 rodzic
 Iława, Piątek 08-06-2018

38643. 
KONIEC NUMERU 997

997 już nie połączy nas z policją w Iławie, lecz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w... Olsztynie. Z jakiego powodu służby ratunkowe przechodzą na jeden wspólny numer zgłoszeniowy „112”...?
Jak dyspozytor z Olsztyna poradzi sobie z niuansami wysłania pomocy na dalekiej prowincji? Czytaj na stronie 3. bieżącego wydania Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-06-2018

38642. 
Śmieszno i straszno. Ci nasi powiatowi specjaliści od zarządzania w starostwie... Który to już ogłosili bez powodzenia przetarg na budowę szkoły specjalnej...? Czwarty? Piąty? Łatwo się pogubić, aż "tyle się" dzieje w starostwie. Tyle, co kot napłakał. Jedna inwestycja, a zrobiła się z tego afera na całe województwo i chyba jeszcze dalej.
Nie potrafią z miski nawet spić śmietanki.
 urzędnik z ratusza
 Iława, Piątek 08-06-2018

38641. 
Odnośnie wpisu numer: 38633

O to to... To mnie się podoba najbardziej na Forum Kuriera.
Takich chamskich delikwentów krótko za pysk i frrrrrrrrrrr przez okno.
Gościu!
A gdybym ja tak sobie napisał po nazwisku, mimo że bladego pojęcia o tym nie mam, że twoja kobieta to ladacznica, wtedy moderator też byłby niepotrzebny i jego nożyczki, co...?!
Chłopcy, wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-06-2018

38640. 
Odnośnie wpisu numer: 38633 38272

Oho, bulteriery Żuchowskiego wcześnie ruszyły do ataku na Żylińskiego.
Wygląda na to, że sami najpierw stworzyli fejka na Forum, a potem się powołują na tę samą swoją fałszywkę.
Brzydko się panowie imacie, bardzo brzydko pachną takie metody. Fuj!
Prawda, panie "Dariuszu"...?
 Jimmy
 Iława, Piątek 08-06-2018

38639. 
WALKA ZE SCHODAMI

Były kolejarz JAROSŁAW WINNICKI zwraca uwagę, że po modernizacji dworca „Iława Główna” podróżujący z większym bagażem gabarytowym (np. rowerem) muszą liczyć na łaskę i niełaskę innych pasażerów. Co na to zarządcy PKP...? (dwie różne spółki). Czytaj na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-06-2018

38638. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Disco Polo - kiełbasa wyborcza.
To elity powinny kształtować świadomość ogółu, a nie odwrotnie.
Co dalej - festiwal buraka?
 sosnowy
 Gmina Iława, Czwartek 07-06-2018

38635. 
Odnośnie wpisu numer: 38625

Znowu szpital iławski...?!
Ludzie, no trzeba wreszcie coś z tym zrobić.
Tak nie może być dalej, kończy się cierpliwość ludzka !!!
Za co płacimy nasze bardzo ciężkie podatki...?!
Za co płacimy staroście powiatu...?!
Za co płacimy dyrektorce...?!
 mamuśka
 Iława, Czwartek 07-06-2018

38633. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Panie Adamie.
Nawet gdybym chciał, a nie chcę, to swojego wpisu usunąć [...] nie mam możliwości, bo [nie mam dostępu do edycji Forum] tak jak moderatorzy Forum Kuriera.
Po drugie. [...] Zacytowałem to, co jest na Forum.
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Czwartek 07-06-2018
Odp. 
KŁAMSTWO
Nie ma takiego (nie tylko na Forum Kuriera) cytatu wskazanej osoby, więc wpis został ocenzurowany. Powołałeś się na tekst zniesławiający, który kilka miesięcy temu sam wpisałeś pod innym anonimem.
Drugie i ostatnie ostrzeżenie. Następny będzie szlaban.

MANIPULACJA
Zmiany gniazdka internetowego, zmiana wirtualnej tożsamości czy nawet próby maskowania źródła również niczego nie dadzą sprawcy. Uwaga! Szturmowcy komitetów wyborczych są pilnie obserwowani (maszyny nie da się oszukać).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-06-2018

38632. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Panie Adamie - nie warto. Po co wchodzić w idiotyczne pyskówki, gdzie druga strona może zawsze powiedzieć co chce, a czytelnik forum i tak nie wie z kim rozmawia Burmistrz.
Wybory się zbliżają, więc musi Pan przywyknąć do Czarnego PR. Niestety od pewnego czasu rozplenił się jak zaraza. Już Mark Twain mówił: "Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki". Czy nie miał on racji? Jak najbardziej.
Jeszcze jeden cytat Marka Twaina: "Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
 iławianin [313]
 Iława, Czwartek 07-06-2018

38631. 
UWAŻAJ GDZIE SIĘ... KŁADZIESZ (?!)

Niepojęte! Czyli już nawet podczas leżakowania człowiek nie może się czuć bezpiecznie...?! Pirat zaszalał po plaży. Poszkodowanych mogło być więcej. Trzeba było wołać na pomoc helikopter.
Co się stało – czytaj na stronie 2. w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-06-2018

38630. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Krzykaczu, jesteś po prostu chamski!
Masz szczęście, że Burmistrz dał ci czas na usunięcie postu.
Ja bym nie dał.
Nie dosyć, że wypowiedzi durne, chaotyczne, bez treści merytorycznej, to jeszcze kłamliwe i pełne obelg. Wstyd! Poziom: dno.
 Maurycy
 Iława, Środa 06-06-2018

38629. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Dość tego krzyku wyborczego - nudne.
Tylko Was ciekawi kto komu dokopie. A kto pomyśli i zauważy np. dziury w jezdni, niewypielone zieleńce na ścieżkach pieszo-rowerowych. Przecież mieszkańcy żyją codziennymi problemami i nowymi inwestycjami, które upiększą Iławę. Oczekuję czegoś pozytywnego a nie marnego hejtu.
 Wojtek
 Iława, Środa 06-06-2018

38628. 
Odnośnie wpisu numer: 38626

Też tak pomyślałem, Panie Burmistrzu!
Szakali, hieny i żmije należy tępić i wydzierać z korzeniami jak chwasty, by nie zaraziły całości pola. Niektórzy myślą, że są ukryci za kotarą internetowej anonimowości. Mylą się.
Podłość bezgraniczna i pospolita głupota. Niestety, ale taka narracja idzie z góry od ugrupowań PO, NO, PSL, SLD. Oni nawet już nie potrafią nawet się spierać po ludzku. O rozmowach nie ma mowy, tylko kwiczą.
 Marszałek
 Iława, Środa 06-06-2018

38626. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Panie krzykacz!
Daję Panu 24 godziny na usunięcie tego wpisu i przeproszenie mnie za preparowanie oszczerstw.
Przypisał mi Pan cytatem słowa, których ja nigdy NIE wypowiedziałem - słowa obraźliwe wobec mieszkańców Iławy.
Jest to próba zdyskredytowania mnie w sposób wyjątkowo perfidny wobec iławian. W kodeksie karnym jest na to paragraf. Radzę się pośpieszyć!
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 06-06-2018

38625. 
"Poradnia K" przy szpitalu w Iławie.
Informacja telefoniczna z dnia dzisiejszego czynna do godz. 13:00, w piątki nieczynna.
Na moje pytanie, że przecież na stronie internetowej jest napisane, że w czwartki do 18:00, pani odpowiedziała: "Na stronie może i jest, ale w realu do 13:00". Strona jest uaktualniana, ponieważ na czerwono jest informacja, że poradnia jest nieczynna w pierwszy weekend majowy, czyli ktoś zagląda.
Teraz pytanie: czy godziny popołudniowe podane są po to, by dobrze wyglądało, czy po co?
Pytanie drugie: kogo w takim razie obsługuje poradna, skoro pracująca kobieta nie może z niej skorzystać, nie biorąc dnia wolnego? Czyżby tylko bezrobotne, emerytki i ciężarne? Uważam, że to skandal! W końcu to my, pracujący płacimy niemałe składki na szpital, a do lekarza musimy chodzić prywatnie?!
To samo jest z Poradnią Chirurgiczną. Nie przyjmują po południu. Nawet jednego dnia! Jak tak można? Co mają zrobić pracujący? Płakać i bulić na prywatne wizyty?
Proszę Kuriera o zainteresowanie się tym bulwersującym tematem.
 kobieta pracująca
 Iława, Środa 06-06-2018
Odp. 
Prosimy o kontakt, ponieważ musimy zweryfikować zgłoszenie
a także dopytać o kilka szczegółów: redakcja@kurier-ilawski.pl
Gwarantujemy zachowanie tajemnicy dziennikarskiej źródła.
 moderator dyżurny
 KURIER, Środa 06-06-2018

38624. 
Odnośnie wpisu numer: 38620

...dlatego gratuluję mieszkańcom Iławy ciągłego głosowania przez tyle lat na leniwych czarodziejów z miejscowej Partii Obłudy.
Proszę zobaczyć.
Od roku 2007 mieli dojścia do swoich ludzi po linii partyjnej na wszystkich poziomach władzy parlamentarnej, rządowej i samorządowej. No i co z tego wynikało dla Iławy...? Szlaban kolejowy koło białego kościoła jak był, tak nadal paraliżuje miasto.
Ten drugi, w lasie na Stradomno, to pukanie w dno od spodu. Nawet tego nie wykorzystano, że to droga krajowa! (16).
Pociąg z ogromnymi pieniędzmi przejechał nam koło nosa. A wystarczyło tylko sięgnąć i mielibyśmy nawet kilka wiaduktów (jak Malbork, Tczew). Niedawna wielka, wręcz historyczna modernizacja trasy kolejowej E-65 z Warszawy do Gdańska zakończyła się dla Iławy kompromitacją jej władz, które nie załatwiły w tej nabrzmiałej sprawie NIC.
Nawet, żeby ulżyć mieszkańcom ulicy Nowomiejskiej ekranami, musiał do ratusza iławskiego wrócić stary burmistrz Adam Żyliński i dopiero wtedy wychodzić ten problem w ministerstwie.
Dziś na całym odcinku rasy kolejowej pomiędzy Warszawą a Gdańskiem w porównywalnych kategoriach infrastrukturalnych oraz komunikacyjnych jesteśmy jedynym miastem, które zostało ze szlabanami na przejazdach. Zamiast się rozwijać, kiśniemy.
KOMPROMITACJA!
Pamiętajcie, kto wtedy "trzymał" wszystko za twarz w jednym gabinecie:

Starosta Powiatowy - Maciej Rygielski
WiceBurmistrz - Bernadeta Hordejuk
Burmistrz - Włodzimierz Ptasznik
 Agent J-23
 Iława, Środa 06-06-2018

38623. 
POLICJANT JEDNAK STANIE PRZED SĄDEM

Policjant iławskiej komendy ma być przesłuchany w charakterze PODEJRZANEGO, ale przez prokuraturę w Elblągu. Usłyszy zarzuty przynajmniej za jazdę po pijanemu oraz spowodowanie wypadku, w którym poważnie poszkodowana została przypadkowa rodzina. Co z ucieczką? W aucie był jeden policjant czy dwóch? Czy nasza komenda zawiodła? Co na to sami pokrzywdzeni?
O szczegółach czytajcie w najnowszym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-06-2018

38622. 
Odnośnie wpisu numer: 38621

Przy braku merytorycznych argumentów - swoim pieniactwem, tupaniem podeszwami i krzykiem na oślep tylko pomagasz aktualnemu Burmistrzowi Iławy Adamowi Żylińskiemu.
Każdy by się cieszył jak cholera mając takich oszołomskich oponentów.
 głupek wioskowy
 Iława, Wtorek 05-06-2018

38621. 
Odnośnie wpisu numer: 38595

...dlatego krzyczeć dalej będę, bo lubię i - jak widać - umiem, chociaż na krzyk zareaguje każdy, nawet w burzliwej dyskusji.
Gdy wszyscy wypisują swoje polityczne notowania, ja rozkopuje stare brudy [...].
Nadciąga festiwal disco polo, byliśmy nawet w telewizji, jak cudownie! Ale hola hola, coś mi się przypomniało. [...]
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Wtorek 05-06-2018
Odp. 
KŁAMSTWO
Nie ma takiego (nie tylko na Forum Kuriera) cytatu wskazanej osoby, więc wpis został ocenzurowany. Powołałeś się na tekst zniesławiający, który kilka miesięcy temu sam wpisałeś pod innym anonimem.
Drugie i ostatnie ostrzeżenie. Następny będzie szlaban.

MANIPULACJA
Zmiany gniazdka internetowego, zmiana wirtualnej tożsamości czy nawet próby maskowania źródła również niczego nie dadzą sprawcy. Uwaga! Szturmowcy komitetów wyborczych są pilnie obserwowani (maszyny nie da się oszukać).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-06-2018

38620. 
ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO!

W dniach od środy do piątku 6-8 czerwca zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu iławskich ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej z powodu prac remontowych trasy kolejowej na zlecenie PKP PLK.
Przejście podziemne dla pieszych będzie czynne normalnie bez zmian.
 Cezary Neścior, Wydział Komunikacji Społecznej UM IŁAWA
 Iława, Wtorek 05-06-2018

38619. 
Odnośnie wpisu numer: 38618

Wszystko to, co tu czytam, to jedna układanka pt. "Jak zniszczyć Adama Żylińskiego w nadchodzących wyborach". Podobnie jak rozwalić PiS przez resztę desperatów PO-NO-PSL.
O czym to wszytko świadczy? Że ADAM ŻYLIŃSKI jest bardzo mocny w Iławie. [...] To dlatego ma większość ugrupowań przeciwko sobie. [...]
 Swój
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38618. 
Odnośnie wpisu numer: 38617

W swej analizie niesłusznie pominąłem SLD.
Pełny szacun, ktosiku. Jeśli twoje informacje się potwierdzą, to Marcinowi Woźniakowi i jego otoczeniu trzeba będzie oddać honor. Okazałoby się, że mają chłopaki kręgosłup i jak najbardziej mogą stać się ważnymi graczami w bitwie o powiat.
Sprzedajny PSL może się od SLD uczyć. Ludowcy tkwili w upokarzającej opozycji wobec egzotyki koalicyjnej PO-PO w iławskim Starostwie przez całą kadencję, a teraz ochoczo chcą posłużyć Rygielskiemu i Hordejukowej jako podnóżek w powiatowej układance. Teraz niechybnie przepadną w wyborczej sieczkarni! [...]
I jeszcze ten zabawny "mąż stanu" Piotr Żuchowski jako kandydat PO-PSL na fotel Burmistrza Miasta Iławy...
 Nikt
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38617. 
Odnośnie wpisu numer: 38599

[...] Twoja analiza jest całkiem prawdopodobna, chociaż wprowadziłbym drobną korektę.
Ludzie na mieście mówią [...], że Marcin Woźniak odmówił porozumienia w sprawie poparcia Żuchowskiego na burmistrza Iławy. Mówią też, że SLD jednak nie układa się w powiecie!
Myślę, że taka strategia jest całkiem niegłupia, bo może się okazać, że SLD będzie języczkiem uwagi w układankach stołkowych po wyborach. Otóż być może SLD-owcy mniejsze znaczenie będą mieli w mieście, ale w powiecie mogą zamieszać.
Nie jestem fanem czerwonych pijawek, ale może się okazać, iż powiatowy Napoleon będzie musiał na kolanach poprosić Marcina Woźniaka o pomoc. Cena może być dla Rygielskiego bardzo wysoka, okrutna!
 ktosik salonowy
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38616. 
Odnośnie wpisu numer: 38615

"Zapiekłość polityczna przyćmiewa obiektywizm". A w domu wszyscy zdrowi? Może pomoc potrzebna?
Jaka zapiekłość? Mówię o garści faktów, które na własne oczy widziałem i niniejszym zacytowałem.
Jaka polityczna? Pech chciał, że akurat trafiło na ówczesnych czerwonych dygnitarzy. Tylko im wolno było łobuzować.
Jaki przyćmiony obiektywizm? Wygłaszam własny subiektywny pogląd. Takie moje prawo.
[...]
Tam były lepsze numery.
[...] A co panu mówi film "Gniazdo" nagrywany na wyspie Wielkiej Żuławie i te zabawy huczne aktorów po całym mieście? [...] Z nimi wytrzymać "zawody" to była sztuka!
A znał pan jako żywo autora od "Raz do roku w Skiroławkach" (czyli w Jerzwałdzie) z Jego Panią, hę?
A tę melodię na koniec dansu: „Caravana” Duke’a Ellingtona, graną przez kapelę "Czaszki", hę?
Ale turlanie, kotłowanina, zjazd z góry, z piętra hotelu, po schodach w wykonaniu pewnego ważnego dyrektora pewnego ważnego zakładu aż pod główne drzwi wyjściowe - oto przebój, który zagrano na oczach moich i wielu gości.
[...] To wszystko trzeba przeżyć zapamiętać, i nie jest to samo kiedy chłopcy pod restauracją sobie pięściami po twarzach nawalą.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 04-06-2018

38615. 
Odnośnie wpisu numer: 38602

[...] W hotelu Kormoran mieszkał też laureat nagrody Emmy, dwukrotnie nominowany do Oscara, John Malkovich.
A Pan, ukorzeniony w czasach minionych, Turnieju Miast też nie pamięta? Tylko te dancingi. Czyżby z autopsji?
Budynek wpisany w panoramę Iławy jak niewiele innych, ale zapiekłość polityczna przyćmiewa obiektywizm. [...]
 Marek
 Iława, Sobota 02-06-2018

38612. 
Odnośnie wpisu numer: 38607

...proszę tej "ikony" nie mylić z breloczkiem na łańcuszku Adama.
 Zenon
 Iława, Sobota 02-06-2018

38614. 
SPORNE DWIE DYCHY

Syn nie odpuścił biurokratom z iławskiego MOPS-u drobnej kwoty 20 zł i zawalczył o dobre imię Matki. Okazało się, że starsza, schorowana kobieta jednak nie korzystała z obiadów. Dlaczego była konieczna interwencja aż dziennikarzy Kuriera? Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 02-06-2018

38611. 
Odnośnie wpisu numer: 38608

[...] Konstytucja RP wskazuje wyraźnie dobrowolność udziału w wyborach. Gdyby w lokalu założono kamery ktoś mógłby chcieć sprawdzić, kto chodzi na wybory, a kto nie i uzależnić od tego np. awans zawodowy. To jest właśnie ochrona prywatności.
Niedługo, wg Twojej oceny, kamery zakładałoby sie w ubikacjach, gdyż tam często widoczne są zabrudzenia i graffiti, a także w przebieralniach, gdyż tak mogą kraść.
[...] Nie wolno nigdy powoływać się na naród jednocześnie go tłamsząc, gdyż jest to najprostsza droga do dyktatury.
 społecznik
 Iława, Sobota 02-06-2018

38610. 
Odnośnie wpisu numer: 38609

...a kto w Iławie żyje od lat, kto - jako dojrzały człowiek - interesował się pewnymi sprawami, ten wie prawie wszystko o każdym: kim był kandydat, gdzie pracował, na czym polegała jego kombinacja w pracy lub na stanowisku, jak się zachowywał.
A co ciekawsze, zna ich ojców, skąd przybyli i kim byli, co mówili, jak było z ich etyką... itd. itp. [...]
 Swój
 Iława, Sobota 02-06-2018

38609. 
Odnośnie wpisu numer: 38606

Panie Bartoszu, [...]:

"Są pośród nas łotry takiego kalibru, że przez długie pełne sukcesów życie udaje im się stworzyć wokół siebie tak gęstą aurę fałszywych skromności, bezbronności i wrażliwości, że już nigdy nikomu nie udaje się obnażyć ich przecherstw i jadu."
Leopold Tyrmand, "Dziennik 1954"

Jak znam życie, to nie domyśla się Pan o kogo tutaj chodzi.
No chyba że się mylę... :-)
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 01-06-2018

38608. 
Takie są kolejne efekty veta Adriana, który wykiwał PiS.
Takie są efekty pozostawienia starych, czerwonych sędziów.
Państwowa Komisja Wyborcza już zakazała stosowania kamer i transmisji z lokali wyborczych. Od przejrzystości i transparentności ważniejsza dla komuchów z PKW jest "ochrona prywatności" w lokalu wyborczym.
W biały dzień skamieliny komusze łamią ustawę "Kodeks Wyborczy" i "Konstytucję RP". I śmieją się suwerennemu Narodowi w twarz.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 01-06-2018

38607. 
Odnośnie wpisu numer: 38606

O nie, Panie! Tutaj są wszyscy Wielcy Panowie, wielcy z bożej łaski, jakby im się należała górna półka w Ratuszu. [...] Przez takie zachowanie topią się we własnym ego i unicestwiają własne lustra. I niech tak jest. Panowie! Jesteście [...].
Owszem, chyba ma rację Gonzalez spekulując [...], że Burmistrz Iławy Adam Żyliński nie zagospodarował Żuchowskiego i ten wywinął mu teraz orła. No dobrze, a na co liczy Pan Piotr jeśli teraz przegra wybory z Żylińskim? Czyżby na Rygielskiego? No to powodzenia!
A teraz o PiS-ie mowa krótka będzie. Ten [...] Roman Brzozowski, który aspiruje na fotel burmistrza, to nic innego jak obrazek z bajki o siodle na warchlaku. Ludzie! Bądźcie poważni. Co to za autorytet? No litości, jakie ten facet ma osiągnięcia na niwie działalności publicznej Iławy? Proszę wymienić! Przegapiłem? To przeproszę!
Jedynym facetem, który może powalczyć z Żylińskim, to ikona PiS w Iławie, czyli Wojciech Szymański. Mam nadzieję, że wystartuje.
 Swój
 Iława, Piątek 01-06-2018

38606. 
Odnośnie wpisu numer: 38597

Nadal nie znamy nazwiska kandydata PO na burmistrza Iławy. Trwa tam nerwowe wrzenie. W kalkulacje wchodzą różne osoby, czyli PO sonduje opinię kto jest do przełknięcia. Okazuje się, że ktokolwiek związany z tą partią ma nikłe szanse w wyborach.
Dlatego nieoficjalnie wiadomo, że Rygielski porozumiał się z Żuchowskim (PSL). Jako szeroka koalicja chcą wziąć miasto i powiat. W tym układzie Rygielski ma dostać znowu funkcję starosty.
Plan jest prosty: niby PO znika, ale idzie w koalicji z nowym obozem niby "niezależnych" oraz PSL, ale tak naprawdę dalej istnieje w cieniu i rozdaje karty. Cel ten sam: znowu nabrać wyborców.
Moim zdaniem Żuchowski to ogromna pomyłka strategiczna Żylińskiego z poprzednich wyborów parlamentarnych 2015. Powinien już wtedy zostać odpowiednio zaangażowanym przez Żylińskiego. Tak się nie stało. Dziś nie staliby niemalże bratobójczo przeciwko sobie...
Jaka jest przyczyna rozpadu stowarzyszenia "Wspólna Iława" na czele z Ewą Jackowską i Dawidem Kopaczewskim? No cóż... Kopaczewski okazał się chyba apolitycznym społecznikiem, no a inni działacze mają całkiem konkretne ambicje polityczne.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 01-06-2018

38605. 
Iława ul. Jasielska 2.
...PANY zrobili sobie piękny chodnik, a OSTATNI SORT zasuwa zygzakiem po starych płytkach lub po piachu.
Wyjście z Jasielskiej 2a: czerwony domek, do pięknego chodnika potrzeba raptem 4 płytki, a jest piach.
Czy ktoś w urzędzie myśli też o zwykłych ludziach a nie tylko o pięknych inwestycjach? Jasielska będzie piękna ale obok w odległości 4 płytek chodnikowych też mieszkają ludzie - mieszkańcy Iławy, wyborcy Pana Adama Żylińskiego.
Podobno Pan Żyliński też kiedyś mieszkał na Jasielskiej. To choć w ramach sentymentu załatwić te 4 płytki betonowe, chodnikowe, duże.
 Wojtek
 Iława, Piątek 01-06-2018

38604. 
SĄ WYNIKI DROGOWEGO ZABÓJCY

Znamy dokładne wyniki badań krwi 28-letniego kierowcy, który w Łąkorzu (koło Biskupca) śmiertelnie potrącił dwie 16-letnie dziewczyny na rolkach. Radosław G. miał DUŻE stężenie amfetaminy i ecstasy. Więcej informacji przedstawiamy w bieżącym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 30-05-2018

38603. 
Odnośnie wpisu numer: 38598

Obok sortowni śmieci (w Różankach koło Susza) powstają nowe obiekty.
Rozbudowa już istniejącego czy jakiś nowy zakład?
 suszanin [19]
 Susz, Środa 30-05-2018

38602. 
Polały się łzy rzęsiste na rozebrany hotel i restaurację "Kormoran".
Co tam się działo swego czasu, oj działo...
Pierwszy striptiz w Iławie...
Oj gnali oszalali ze szczęścia faceci z całego powiatu...
A jak po schodach turlali się z góry dyrektorzy miejscowych zakładów...
A te huczne sylwestry, okazjonalne dansingi...
Żywa historia miasta.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 29-05-2018

38601. 
Odnośnie wpisu numer: 38596

Panie Maurycy, kandydaci jak się patrzy :-)
Cemka zbiera gruz przy przystani i trenuje daaaleeekie rzuty.
Co do Rozborskiego, to chyba toczy aktualnie wojnę na Zielonej [...].
 PkP
 Iława, Wtorek 29-05-2018

38599. 
Odnośnie wpisu numer: 38596

Najciekawsze Panie Maurycy jest to, że samorząd powiatu iławskiego czeka powtórka z rozrywki.
Ekipa PO Rygielskiego-Hordejuk po raz kolejny zawiąże koalicję z PiS-em. Tym razem będzie to drużyna Jackowskiego. Dołączą do tego zebrania niedobitki PSL-u. A powołana na czas wyborów formacja Polańskiego i Kastraua przepadnie bezpowrotnie. W opozycji pozostanie pięciu, sześciu radnych z koalicji burmistrzów Iławy, Lubawy, Zalewa. [...] Dlaczego?
To proste.
Rygielski jest nie do zaakceptowania dla braci Żylińskich oraz Radtkego (burmistrza Lubawy). Żuchowski swoim egoistycznym, pozbawionym najmniejszych szans skokiem na ratusz, zniszczył możliwość przyszłej współpracy burmistrzów z radnymi powiatu.
Reasumując: razem wzięte pospolite ruszenie, nazywane przez iławian coraz częściej "Bazą Ludzi Umarłych", uciuła nieco powiatowych szabel (mandatów radnych). Będzie to jednak za mało, by utworzyć koalicyjną większość.
Żyliński z Zalewa, Żyliński z Iławy, Radtke z Lubawy nawet nie spojrzą w stronę Wielkiego Przywódcy lokalnych struktur PO (i PSL) Macieja Rygielskiego. Jak się zachowa w tym galimatiasie iławski PiS? On już się zachowuje! Wali na oślep w aktualnego burmistrza Iławy, bez składu i ładu. W ten sposób odcina sobie jakiekolwiek możliwości porozumienia. Kto bliżej zna Adama Żylińskiego dobrze wie, że nie jest to facet, na którego można pluć a on powie, że to tylko deszcz pada... Czołowi pisowscy myśliciele - Jackowski, Rykaczewski, Cemka, Rozborski zdają się tego nie rozumieć, zupełnie nieświadomi jak wdzięcznie wpadają w ręce Rygielskiego.
Tak to się skończy: PO, PSL i PiS zawiążą koalicję w iławskim powiecie. Chcecie się założyć?!
W siedmiu gminach naszego powiatu pozostanie po staremu: Żylińscy, Radtke, Harmaciński, Pietrzykowski, Ewertowski, [...] nawet Ryszczuk - wszyscy pozostaną na swoich miejscach.
Istną cyrkową areną, wypełnioną czeredą klaunów pozostanie Starostwo Powiatu Iławskiego. Zapamiętajcie ten tekst - jest bezlitośnie prawdziwy, przykry, pozbawiony satysfakcji...
 Nikt
 Iława, Wtorek 29-05-2018

38598. 
W Iławie się dzieje!
Przy ul. Ziemowita naprzeciw stacji paliw BP, tuż za planowanym nowym centrum handlowym, powstaje kolejna wielka nowa inwestycja: serwis motoryzacyjny BOSCH.
Ekipa fachowców weszła i przejęła plac budowy. Ruszyły prace ziemne.
Inwestor jest... lokalny! Podobno z Iławy!
 szpieg z Krainy Deszczowców
 Iława, Wtorek 29-05-2018

38597. 
Odnośnie wpisu numer: 38506

Panie Bartoszu, czy ta informacja jest już potwierdzona?
Piotr Żuchowski skumał się z iławską Platformą Obłudy? Samobójstwo.
Chociaż... po krótkim zastanowieniu - wcale nie. On zrobił prawidłowo.
PSL razem z PO, czyli przynajmniej wszystko będzie na swoim miejscu.
"Biegnij Forest, biegnij!"
 PiS & Love
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38596. 
Odnośnie wpisu numer: 38557

Zgadzam się w pełni z tym wpisem.
Dodam jeszcze, że oprócz oczywistej oczywistości, czyli Rygielskiego i Hordejukowej, dochodzi Woźniak i Żuchowski, a po przeciwnej stronie pisowcy z Jackowskim, Rykaczewskim, Rozborskim i Cemką na czele.
Faktycznie, same osobistości!
Ciekawe czym się pochwalą? Jakimi działaniami na rzecz miasta? Czym zabłysną? Oj słabe te osiągnięcia.
Poprzedniej ekipie ludzie już dawno powiedzieli "do widzenia". Ale! Tylko z jakiejś kuriozalnej ironii losu ludzie, głosując na PiS (Polański itd.) zostali z powrotem "obdarzeni" tymi samymi, których chcieli wyrzucić. Niemożliwe, lecz prawdziwe.
Mam nadzieję, że w tych wyborach nie dadzą się już omotać i na lokalnym szczeblu będą pamiętać, że tu nie polityka jest najważniejsza, ale czyny i działania.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38595. 
Odnośnie wpisu numer: 38589

"Krzykacz", doskonale dobrany nick. Tylko krzyczeć potrafisz, nic więcej. Bełkotliwie próbujesz stawiać usilnie jakieś "zarzuty", które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Możesz nie lubić burmistrza, masz prawo. Nie masz prawa jednak pluć na wszystko co zrobił i wszystko sprowadzać do poziomu zerowego.
Jak reagować na idiotyczne zarzuty - tępe łyżwy czy kąpiele w fontannie. Każdy wie, że w takich miejscach jest zamknięty obieg wody i żaden sanepid nie wyda zgody na kąpiele. Weź lepiej już biegaj po tych piaskach, które tak ci się podobały, zamiast pisać paszkwile, które są tak słabe jak i twoje naciągane zarzuty.
Ja nawet rozumiem, że jesteś fanem układu ze starostwa, tylko chłopie nawet i oni muszą przyznać. że nie bardzo mają się do czego przyczepić. Żyliński wykonał kawał dobrej roboty, a że sami nie mają czym zabłysnąć choćby tylko w roku wyborczym, więc pozostaje ci pisanie takich głupot.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38593. 
Odnośnie wpisu numer: 38591

Bić trzeba na alarm! [...]
W iławskim Szpitalu Powiatowym w roku 2017 rozpoczęto dokonywanie tak zwanej "legalnej aborcji".
Przez wiele lat to zjawisko na całe szczęście omijało nasz Szpital. Jednak w roku 2017 dokonano aborcji na dziecku, które nie zagrażało życiu zdrowia matki, ani nie pochodziło z czynu zabronionego (czytaj: gwałtu lub kazirodztwa).
[...] Jako katolicy nie możemy przymykać na to oka. Będę przyglądać się szpitalowi również w tym zakresie. [...]
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38592. 
Reżyser Janusz Kijowski, stryj znanego lidera KOD, jest (a raczej już był) dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Dziennikarze prasy zdobyli dowody czarno na białym na to, że kierowana przez Janusza Kijowskiego instytucja kultury podpisywała intratne umowy z... Januszem Kijowskim, czyli z samym sobą.
Po opublikowaniu kompromitujących materiałów, kopii podpisanych umów Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podjął decyzję o rozpisaniu nowego konkursu na te stanowisko.
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38591. 
CAŁE ŻYCIE W MAŁYM OKNIE

Prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w całej Polsce, żeby osoby prywatne zorganizowały i sfinansowały „Okno Życia”.
Magdalena i Jarosław Pankowscy kupili i wyremontowali budynek w Lubawie przy Spichlerzowej. Czytaj więcej na stronie 23.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 28-05-2018

38590. 
Odnośnie wpisu numer: 38564

...nie nooo!
Za to powiatowe starostwo iławskie to ostoja twórczej dyskusji, spokoju, ogłady i merytorycznej pracy. Zwłaszcza w gabinecie Macieja Napoleona oraz Bernadety Katarzyny II.
Ha ha ha...
 urzędnik z ratusza
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38589. 
Odnośnie wpisu numer: 38581

[...] Moja wiedza na temat single tracków jest duża. Jestem pasjonatem kolarstwa. Znam trasy, które są na południu Polski i to są prawdziwe single tracki, a nie to "coś", co jest w Iławie.
Nikt o zdrowych zmysłach by się pod tym nie podpisał jako o "bardzo dobrym projekcie". [...]
W iławskim lasku ciężko było tak czy siak o dobrą linię do zrobienia tras, ale muldy, kąty, nachylenia zjazdów czy podjazdów, wiraże i zakręty oraz profile są śmieszne i wątpię, że trzymają standardy IMBA (International Mountain Biking Association). Prawdziwy single track powstaje np. w Lidzbarku Welskim [...].
Co do imprez w Iławie, to ich poziom i ilość spada łeb na szyję, no ale przecież daje się disco-polo. Idźmy dalej tą drogą to stracimy prawa miejskie (to był żart).
Iława to piękne, małe, spokojne miasto. Mamy cudowne aczkolwiek brudne jezioro, na którym odbywają się zawody sportów wodnych, czy to pływackie, żeglarskie, wyścigi smoczych łodzi albo najlepszego stroju bikini i ciała jak ze snów, które prowadzą nasi goście w postaci turystów.
Iława ma swoje wizytówki sportowe i krajobrazowe. Brakuje nam już tylko wizytówki imprezowej, typowej, dużej imprezy! Albo nawet festiwalu dwu czy trzydniowego - tak, aby dla każdego było coś dobrego.
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Poniedziałek 28-05-2018

38588. 
SZUKAM BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO

Oddała szpik do przeszczepu na ślepy los. Po trzech latach Agnieszka Peglan-Goszka odebrała anonimowy, poruszający list od mężczyzny, któremu uratowała życie. Oboje chcą spojrzeć sobie w oczy i uścisnąć dłoń. Dlaczego klinika nie podała im danych? Niesamowitą historię czytajcie na stronie 5. w bieżącym wydaniu Kuriera. Pomożecie?
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 27-05-2018

38587. 
Odnośnie wpisu numer: 38581

Skwer Żeromskiego. Sceneria jak w baśniowym śnie. Ponad sto żaglówek optymst dokonuje cudów zręczności w Regatach Pomarańczowych na Dużym Jezioraku. Widok zapiera dech w piersiach!
Puchary, dyplomy, nagrody i legendarna skrzynka pomarańczy - symbol iławskich regat od 34 lat. Ogorzałe wiatrem i spalone słońcem radosne twarze dzieci, sportowców z całej Polski, Gdyni, Sopotu, Olsztyna, Giżycka, Iławy i wielu innych miast. Dzieciaki i trenerzy, którzy wyjadą znad Jezioraka pełni najlepszych wrażeń. Kłębowisko samochodów, łódek, zapracowanych dzieciaków.
Niezwykła promocja naszego najpiękniejszego miasta! I tak jest w każdy weekend w Iławie.
 obiektywna
 Iława, Niedziela 27-05-2018

38586. 
Nareszcie – połączono!
Długo przez mieszkańców Osiedla Piastowskiego oczekiwane połączenie ulicy Zielonej z małą obwodnicą Ziemowita – od soboty stało się faktem. Nastąpiło wykonanie drugiej części ul. Chrobrego, bardzo spodziewanej ze względu na ułatwienie komunikacji mieszkańcom osiedla z DK-16 i Obwodnicą Wschodnią. Nowa cześć ulicy to bardzo szeroki pas łącznie z poboczami spacerowo-rowerowymi oraz pasem na posadzenie drzewostanu. Oczekuję drzew z mazurskiego obszaru, np. lipy, by co czerwiec gęsto kwitła i zapachami ludzi, a pszczoły na miód ściągała. Należą się dzięki.
Przy okazji, oczekującym na siłownię pod chmurką, że sprawy są w toku, tzn. procedury papierkowo-inżynieryjne. Z kontaktu z odpowiednimi urzędnikami z Ratusza wiem, iż przetarg będzie nawet przyśpieszony, w okresie połowy czerwca, a dalej – potocznie mówiąc – poleci jak po maśle. Oby nie po mydle.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 27-05-2018

38585. 
Iława, targowisko przy ul. Kopernika.
Ogólny bałagan: zielsko, połamane ławki, w zakamarkach śmieci sprzed miesięcy. Czy ktoś to sprząta?
 Wojtek
 Iława, Sobota 26-05-2018

38584. 
Burmistrz Iławy przy wsparciu siły wyższej zamiaruje niebawem kamień węgielny pod budowę szkoły położyć [na Osiedlu Piastowskim]. Niby ziemia jest, ale jakoby trzeba ją kupić od chłopa za wielgachne pieniądze. Jakże to – ziemię kupować?
Zapomniał chłop, że ziemię nadała mu za darmo władza ludowa w ramach reformy rolnej na „odzyskach” po Niemcach terenach? No to jakim cudem burmistrz gada o cenie zakupu nie chłopa gleby? Zresztą gleba nie była polska a po Niemcach, których przegnali stąd oszalali czerwonoarmiści, gwałciciele i mordercy cywilów.
Z litości jednako dałbym parę groszy chłopu, wszak karmił i bronił nas przed głodem, jak nikt w Europie Wschodniej co pod jarzmem Moskala.
 Swój
 Iława, Sobota 26-05-2018

38583. 
DZIEŃ MATKI Z KURIEREM

Kochani! Wasza aktywność jest niezawodna. Wasze życzenia dla Matki opublikowaliśmy w Kurierze papierowym od środy (23 maja) aż na czterech stronach!
Kolejne wpisy po terminie opublikujemy w kolejnym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 26-05-2018

38582. 
Czy naprawdę jest tak źle w naszej iławskiej oświacie, że na pikniku w Przedszkolu nr 4 rodzice mają zbierać pieniądze na laptop do pracy dla logopedy? Nie sądzę.
Nie jestem przeciwnikiem takich zbiórek, ale wspólne pieniądze trzeba przeznaczyć na odnowę placu zabaw obok budynku. Każdego roku jeden przyrząd zamiast kupowania kolejnych telewizorów, które "zabijają czas". Na to przeznaczane były pieniądze w poprzednich latach...

Ps. Brawo jedynka, brawo nauczyciele, rodzice, dyrekcjo i uczniowie za ogromne zaangażowanie dla wspólnej sprawy - placyku zabaw dla najmłodszych dzieci ze szkoły.
 Wiktor
 Iława, Piątek 25-05-2018

38581. 
Odnośnie wpisu numer: 38559

Krzykaczu, dawno już nie zdarzyło mi się na Forum Kuriera przeczytać tak bełkotliwego tekstu.
Pomieszanie z poplątaniem! Co ty chciałeś przekazać czytelnikom forum? Irracjonalną niechęć do burmistrza, czy swoją „przenikliwą” obserwację samorządowej codzienności naszego miasta? W końcu to nieważne, bo skutek jaki osiągasz jest żałosny.
Piszesz o renowacji lasku miejskiego, o singiel tracku, nie mając o tym zielonego pojęcia. Wypowiadasz się jak taki typowy wiejski głupek, który w d... był i g... widział. A wystarczyłoby poszperać w internecie, poszukać takich obiektów na południu Polski. To jednak dla ciebie, krzykaczu, za trudne. Po co wysilać szare komórki, lepiej wywalić z siebie prostackie frustracje.
O lodowisku wolę nawet nie wspominać, bo dyskusja o nienaostrzonych łyżwach to temat dla nieszczęsnych idiotów.
Twoje "błyskotliwe" wypowiedzi na temat kulturalnych imprez w Iławie dopełniają obrazu postaci anonimowej (o kilku twarzach), taplającej się w morzu kompleksów, przywalającej wszystkiemu co się wokół rusza byle poczuć się choć trochę lepiej...
 obiektywna
 Iława, Piątek 25-05-2018

38580. 
Odnośnie wpisu numer: 38576

Okazało się, że w Iławie co drugi widzi się jako "zasłużony dla miasta" i chce by go powiesili… w Ratuszu, w sali kolumnowej. A dlaczego by nie!? Zobaczcie iluż to postaci godzi się na powieszenie. Bowiem – jak mówią – że za darmo harowali, choć czasem kombinowali.
Ktoś w Ratuszu kombinuje, żeby takich na chodniku w formie "GWIAZD" układać, gdzie każdemu miejsce należne się znajdzie.
 Swój
 Iława, Piątek 25-05-2018

38578. 
Wizytówka: główne wejście do Galerii Jeziorak w Iławie.
I co my tu mamy?
Co to jest? Może wychodek lub składzik na szczotki?
Mam nadzieję, że [...] władze miasta zadbają o wizerunek miasta Iławy.
W sezonie ogórkowym handlarze zamieniają nasze miasto w jeden wielki stragan, ale ten widok w centrum to już przegięcie.
 mieszkaniec
 Iława, Piątek 25-05-2018

38576. 
Odnośnie wpisu numer: 38568

"Problem w Radzie mają z zasłużonymi. [...] Jak są zasłużeni, to niech się przejdą A...leją Zasłużonych. Jeden spadł ze ściany, bo dragami handlował i w kryminale zamieszkiwał, a drugi za to, że w sekretariacie komitetu PZPR okna zamykał, by ich nie wywiało."

Panie, cholera, nic nie kapuję z tego. Jak to? Portrety spadły, ale gdzie? Była jakaś rozróba w ratuszu?
A ten, co spadł ze ściany, Panie, handlował drzewem, drągami. Drągami nie wolno handlować?! [...]
 obserwator
 Iława, Czwartek 24-05-2018

38575. 
Odnośnie wpisu numer: 38574

No, ta Pani chyba [...] gdy patrzy jak się chłopakowi biznes rozwija.
Zazdrość jest ostatecznym upadkiem...
 Ralf
 Susz, Czwartek 24-05-2018

38574. 
SĄSIEDZIE, POZWÓL ŻYĆ!

Maria Skrzyńska skarży się na ciągły od lat hałas, nawet w niedzielę. Łukasz Dybich po sąsiedzku prowadzi auto-handel. Konflikt trafił już na biurko burmistrza oraz radnego dzielnicy. Waszym zdaniem: kto ma rację?
Czytaj reportaż na stronie 15.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-05-2018

38568. 
Odnośnie wpisu numer: 38565

Czy mnie, namawianego przez sekretarza POP w zakładzie pracy, można uznać za współpracującego z PZPR? Jeśli tak, to w jakim procencie jestem komuchem? Pytam się, bo nie wiem czy kombinować żeby Rada na ścianie mnie powiesiła jako zasłużonego.

Problem w Radzie mają z zasłużonymi. [...] Jak są zasłużeni, to niech się przejdą A...leją Zasłużonych. Jeden spadł ze ściany, bo dragami handlował i w kryminale zamieszkiwał, a drugi za to, że w sekretariacie komitetu PZPR okna zamykał, by ich nie wywiało.

Lotnictwo nad Iławą mnie nie kręci. Polatają, figury pokręcą i odlecą. I co mam z tego? Nic! A ja się pytam kogo trzeba: jak te latanie nad głowami mobilizuje chłopaków do szkoły Orląt w Dęblinie. Dawniej przyjechali do szkoły dwaj mundurowi z Dęblina, pogadali i zaraz dwóch z klasy poszło za nim w te pędy i nie trzeba było tyle sztuk samolotów ściągać do miasta.

A teraz o drzewie, które niepotrzebnie rośnie przy Zakładzie Karnym w Iławie (róg Jasielskiej), a o którego ścięciu idzie w Radzie wieczna od 2 lat gadanina. Popatrzcie, prawie 2 lata się domagają, by stare drewno wyciąć. Drzewo podobno przeszkadza tym, co przez ulicę na drugą stronę chcieliby nawet po zebrach malowanych przeskoczyć, a boją się, bo auta nie uważają i może być wypadek (którego tutaj od lat nie było). Ta sama radna płacze i jęczy, że burmistrz lipy nie usunął.

A teraz o komunistycznym pomniku na stadionie. Jeśli te ptaszysko to też komuch w piórach, to go zmielić, a na wierzchu postawcie najlepszego piłkarza albo działacza lub jakiegoś zasłużonego radnego dla miasta Iławy i niech stoi dokąd nie wróci komuna, to oni go szybko wypier.....ą.
 Swój
 Iława, Czwartek 24-05-2018

38567. 
NIE TYLKO KASA SIĘ LICZY

Znają go niemal wszyscy. JANUSZ GRASZEK zajmuje się kasami fiskalnymi od ponad 20 lat. Zawsze pomocny dla innych, 2 lata temu sam potrzebował pomocy. Kiedy lekarze rozłożyli ręce, na pomoc przyszedł kolega z Gorzowa…
Czytaj jego historię na stronie 8. w bieżącym wydaniu Kuriera!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-05-2018

38565. 
Odnośnie wpisu numer: 38148

Bartoszu Gonzalez! Zaczynam lekturę Kuriera od felietonów [str. 30-31].
Czy iławski manifest komunistyczny jest nadal aktualny?
Cytuję:
"(...) Historia kołem się toczy. Pomnik [na stadionie], który w żadnym stopniu nie jest skażony komunizmem, może dziś spaść, ale jest duża szansa, że za kilkadziesiąt lat wróci na swoje miejsce (...)".
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 24-05-2018

38564. 
Odnośnie wpisu numer: 38546

Urząd Miasta Iławy bardzo bardzo nie znosi uwag pod swoim adresem. Jakichkolwiek uwag.
Nawet konstruktywnych wypływających z poparcia dla imprezy lotniczej.
Ty gówniarzu, nie podskakuj! Milcz, albo przytakuj.
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Środa 23-05-2018

38563. 
Odnośnie wpisu numer: 38550

"Pojawiają się słuchy... ".
Ludzie, używajcie konkretnych argumentów i źródeł.
 rudy wiewiór
 Iława, Środa 23-05-2018

38562. 
STOP-CHAM CHODNIKOWY!
Kurierzy, pokażcie wyjątkowego aroganta. Samochód stoi przez cały dzień na chodniku, pod firmą.
Na razie proponuję temu Panu przemyślenie tematu, potem będzie policja, mandat. Jak to nie pomoże, to załatwi się odholowanie i wtedy będzie miał prawdziwy ŻAL...
 miks
 Iława, Środa 23-05-2018

38560. 
Szanowny Panie wójcie Harmaciński!
Może zechciałby Pan się przejechać szumnie nazwaną ulicą Owocową w Ząbrowie, a w istocie drogą łączącą gminę Iława z gminą Susz. Ciekawią mnie Pańskie wrażenia z tej przejażdżki.
Nie zrobiłam zdjęć wszystkich dziur, bo zajęłoby to mnóstwo czasu.
Po przekroczeniu granicy gminy Iława zupełnie inna rzeczywistość, idealnie równy asfalt. Dlaczego w Suszu można, a w dużo zamożniejszej gminie Iława nie można?
 Ewa
 Ząbrowo, Środa 23-05-2018

38559. 
Odnośnie wpisu numer: 38536

Trasa w lasku miejskim to dno. Byłem, chodziłem. Jeździć bym tam nie chciał.
Już lepszy poziom reprezentowały tamtejsze kupki z piasku robione na dziko przed młodzież jeżdżącą na rowerach.
Dzielnica ulicy Jasielskiej przestaje odstraszać. Teraz tylko wymienić budynki na nowe i ładne, to może i sklep tam powstanie, może go nie okradną.
Hala Lodowa przy stadionie? Namiot z tępymi ostrzami pod nogami. Zobaczymy jak przeżyje ta "hala" w czerwcu mundialową Strefę Kibica.
Już widzę te okrzyki radości i gniewu, [...] wyładowania skumulowanych emocji pomeczowych.
Przed [kąpielami w fontannie] przestrzega sanepid [...]. Kiedyś też ludzie biegali i kąpali się w fontannach, ale czystość wody i tego co w niej było, to chyba wiadoma sprawa. No i do tego nie wiadomo kto z czym tam przychodzi. Niestety dary losu i błogiej zabawy z czasem są coraz trudniejsze do odnalezienia.

* * *

Iławska scena imprezowa:

- FamaRockFestiwal - z roku na rok coraz mniejsze fundusze, co za tym idzie wykonawcy mniej znani, mniejsza ilość chętnych, mniej osób w Iławie, a że festiwal potrafił trwać 2 dni to gdzieś trzeba było jeść i spać :) Teraz rolę koncertów w Iławie przejęła IOWA, to ona dba o imprezy dla młodzieży i dorosłych.
- Festiwal Disco Polo - jak to nasz burmistrz powiedział, robi to bo robi. Jest fajnie jak prymitywy sceny grają dla odbiorców-idiotów. Są głosy w urnie na Adama!
- Lotnicza Majówka - impreza fajna, rozwijająca się, oby tak dalej.
- Broken Ball - organizatorzy szukają funduszy, impreza przez to jest okrojona do minimum, choć dzięki temu, że w Iławie działa SSX [...] jest dodatkowo impreza BrokenBike. [...]
- Jakieś imprezy typu dzień mięsa (bociana, pstrąga, bezrobocia, pieśni religijnych...). Odbiorcami są emeryci, renciści oraz osoby mentalnie do nich podobni, oraz inni nieliczni.
- Rajd Królowej Holandii - formuła bez zmian, impreza trzyma się tak, jak się trzyma.
- Iławski Półmaraton i imprezy biegowe - widać, że nasze miasto stara się dogonić Susz i jego triathlon, powodzenia! Ale zaraz... to nie miasto, a działacze sportu matki lekkoatletyki, bez nich by tego nie było, chwała im za to!
- Biesiady Leśna - zamknięte.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie żałuję. Postanawiam poprawę, bo bez ludzi ratusz tylko się rozpadnie. A Ciebie, Ojcze Adamie proszę o dotrzymanie słowa, opuszczenie stanowiska i rozgrzeszenie. Amen.
 krzykacz [Pan Antoś]
 Iława, Środa 23-05-2018
Odp. 
Dla szturmowców z komitetów wyborczych (i nie tylko) mamy kilka elementarnych zasad do przestrzegania na Forum:

1. Zakaz tworzenia sztucznego tłoku.
3. Zakaz duplikowania zmyślonych anonimów.
2. Zakaz mnożenia sztucznych, zmyślonych bytów.

Oczywiste insynuacje i kłamstwa są z automatu cenzurowane.
Mamy na was oko.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 23-05-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 17 18 19 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 195 196 197 ... 355 356 357 następna ] z 357130162160


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.