Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

43426. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Siedzimy w aucie i patrzymy, co tu się wyprawia. Szczyt zakupowy, więc parking Galerii Jeziorak zapchany jak beczka ze śledziami. Trwają łowy w poszukiwaniu każdego wolnego miejsca, a kierowca tego króla szos zajechał na dwa stanowiska i zaparkował sobie najwygodniej jak tylko to możliwe. Ładnie to tak...?”

#Iława kocha #NML
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 23-11-2021

43425. 
Iława jest miastem lewicowym z racji społecznej naleciałości. Tu osiedlili się obywatele pomieszani ideologicznie i aksjologicznie. Pozbawieni jedności i wspólnoty społecznej. [...]
 lewy
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43424. 
Odnośnie wpisu numer: 43420

Prawicowy burmistrz to wielka sztuka w czerwonej Iławie.
Adam Żyliński robił wszystko, by osłabić siłę prawicy w mieście. Publicznie o tym mówił nawet w prasie i wiele robił. Totalną nienawiść do PiS-u wyniósł z klubu poselskiego PO w Sejmie. Dlatego nie chciał nic mieć wspólnego z kandydatem z PiS-u ani koalicją. I popłynął...
A kogo pani obecnie widzi?
Czy Pani zdaje sobie sprawę, że do Ratusza za 2 lata może wystartować dwóch, a nawet trzech kandydatów znowu lewicowych? I co Pani na to?
 radny prawicowy
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43423. 
Odnośnie wpisu numer: 43405

Podczas wakacji znajomi podróżujący elektrykiem szukali punktu ładowania w Iławie.
Powiedziano im, że ZKM IŁAWA ma elektryki, ale tam Pani się tylko zdziwiła i powiedziała "To pomyłka".
A w Ostródzie punkt ładowania stoi jak malowany.
No i kto jest teraz pro-eko?
 Józek
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43422. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

Obecny burmistrz [Dawid Kopaczewski] się nie sprawdził i nie miał szans się sprawdzić. Brak wiedzy, doświadczenia, ferowanie ideologi. Ludzie wybrali go nie "dla", lecz "przeciw".
Poprzednik, Pan Adam Żyliński był tak słabym burmistrzem, że głosowali przeciw niemu wszyscy iławianie o krańcowo różnych poglądach. Mieli dość kumoterstwa, dbania o swoich, błędnej wizji Iławy jako miasteczka turystycznego i niskimi zarobkami. Bez dopuszczania konkurencji - tak, by "znajomi królika" mogli ludziom najniższą stawkę płacić, bo i tak nie mają możliwości gdzieś indziej iść do pracy. To, jak bardzo się Żyliński nie sprawdził widać np. po Kwidzynie, Ostródzie, Brodnicy czy Lubawie, które się rozwijają.
Obecny burmistrz Kopaczewski drugiej szansy raczej już nie dostanie. Szczególnie po jego indolencji w czasie szczytu zarazy [2020]. Gdy usłyszałem ostatnio o planie maksymalnego windowania podatków lokalnych wobec biznesu, gdy lokalni przedsiębiorcy zlizują rany po efektach lockdownu, to wiedziałem, że po najbliższych wyborach się szczęśliwie z nim pożegnamy.
Tylko kogo wybrać?
Iława potrzebuje rozwoju przemysłu, braku ograniczeń dla biznesu.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43421. 
Donald Tusk, gdy popisywał się w kampanii wyborczej dla zdobycia władzy w roku 2007 powiedział, że "facet, który nie ma prawa jazdy nie może kierować państwem". Miał rację?
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 21-11-2021

43420. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

Nie zgadzam się z Pana interpretacją zdarzeń.
Gdyby nie swoisty deal zawarty między biznesmenami iławskiego PiS-u, a znanym i wieloletnim Panem Posłem Zbigniewem Babalskim z Ostródy, to Iława miałaby prawicowego Burmistrza.
Ludzie w Iławie byli już zmęczeni Panem Żylińskim, który bardzo się zmienił ostatnimi laty. Oderwał się od zwykłych ludzi i ich problemów. Grubo przed wyborami roku 2018 było wiadomo, że nie ma szans, bo mieszkańcy będą głosować nie za konkretnym kandydatem, ale przeciwko Panu Adamowi.
Nie trzeba było wycofywać kandydata PiS-u, ale na niego pracować do samego końca. A tak to zyskała na tym porozumieniu Ostróda i ci z Iławy, co ten deal zawierali.
Działalność iławskich struktur PiS ograniczyła się praktycznie wyłącznie do organizowania spotkań dla lokalnego biznesu z włodarzami województwa, Ostródy, a nawet Warszawy. Dlaczego? To już niech każdy samodzielnie wyciągnie wnioski.
Ludzie pytają, czy w Iławie jeszcze działa PiS? [...].
 Polka
 Iława, Sobota 20-11-2021

43419. 
Napiszcie w gazecie "Kurier Iławski" o oszustach, którzy robią pokazy kupna różnych towarów dla starszych ludzi.
Seniorzy, często niedowidzący i niedosłyszący [...], nie zawsze wiedzą co podpisują, potem się okazuje, że tak po prawdzie zaciągają u naciągaczy kredyt 9 tys. za... matę masującą. Tak oszukano perfidnie mojego dziadka i wujka.
Interwencja potem na policji nic nie daje ponieważ tylko stwierdzono, że oni nic nie mogą zrobić, bo jest wolność gospodarcza i każdy ma prawo podpisać umowę kupna nawet w formie pożyczki lub kredytu.
Trzeba przestrzegać starszych!
Sprawcy przyjeżdżają busem koloru [...] marki [...] na numerach PO[...]!
 Łukasz
 Iława, Piątek 19-11-2021

43418. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

"[Burmistrz] Adam Żyliński zjednoczył wszystkich, absolutnie wszystkich przeciwko sobie: PO, PSL, SLD i nawet PiS również".

Tak pożenił wszystkich przeciw sobie, nawet PiS pogodził z resztą lokalnej sceny politycznej, że aż sam siebie dobił, kiedy publicznie wypowiedział się, że "zrobi wszystko by PiS udusić". I nie dziwota, że po tym kara go dosięgnęła niczym miecz Damoklesa.
Żyliński mógł wykonać prosty gest. Publicznie ogłosić, że po wyborach przyjmie na zastępcę Macieja Mikołajczyka, kandydata prawicy, jeśli sam zostanie Burmistrzem. Jednak bezinteresowna nienawiść do PiS-u odebrała mu resztki rozsądku. Tak doświadczony polityk nie był w stanie wznieść się ponad własne uprzedzenia.
I w ten sposób otworzył drogę dotąd nikomu nieznanemu działaczowi osiedlowemu, młodziutkiemu Dawidowi Kopaczewskiemu - tęczowemu, ideologicznemu lewakowi popierającemu czarne marsze wściekłych morderczyń dzieci, dla którego idolem są takie typki jak np. antypolski rzecznik praw lewaków Adam Bodnar. [...] Ludzie centrum na lewo i na prawo mają go serdecznie dość.
 radny prawicowy
 Iława, Piątek 19-11-2021

43417. 
Czy może orientujecie się Państwo co można zrobić z "dzikimi lokatorami" miejsc garażowych?
Na wykupionym przeze mnie własnościowym miejscu postojowym w jednym z garaży pod blokiem przy ul. Wyszyńskiego w Iławie zaparkował sobie właśnie taki "dziki lokator", a policja rozkłada ręce i twierdzi, że... nic z tym zrobić nie może.
Czyli każdy może sobie w ten sposób ukraść nieswoje miejsce garażowe, kupione za moje ciężko zarobione pieniądze? Co robić?
 Katarzyna
 Iława, Piątek 19-11-2021

43415. 
Wrócę do wyborów Burmistrza Miasta Iławy w roku 2018. [...]

Przegrana wtedy Adama Żylińskiego z Dawidem Kopaczewskim była przypadkowa. Młody przecisnął się do II tury ledwie o... 38 głosów wyprzedzając Piotra Żuchowskiego [PSL]. Potem w dogrywce stary Burmistrz miał już wszystkie komitety wyborcze przeciwko sobie. Dokonała się wtedy rzecz niesamowita, Żyliński zjednoczył wszystkich, absolutnie wszystkich przeciwko sobie: PO, PSL, SLD i nawet PiS również. Nawet emigracja wsiadała w samoloty, leciała do Polski, i gnała do Iławy na wybory: "Zdejmujemy Żylińskiego! Chcemy świeżej krwi!".

Czas Żylińskiego przeminął mimo tego, że miał za sobą długą, głęboką i raczej zasłużoną przeszłość jako wieloletni włodarz Iławy, radny Iławy oraz aktywny działacz w samorządzie województwa olsztyńskiego, a nawet poseł w Sejmie. Natomiast młody Kopaczewski poszedł równolegle i zaczarował wyborców, że on to wszystko potrafi jeszcze lepiej, jeszcze szybciej i tylko on wybuduje wszystko, czego Iławie brak. [...]

Okazało się, że wyborcy wtenczas czekali na "świeżego z konceptami" młodego włodarza. Reguła oczekiwań była prosta: nieważne kto to ma być i z jakiej gleby, aby tylko nastąpiła zmiana, zmiana, zmiana...

[...]

Obecny Burmistrz Dawid Kopaczewski przygrywa wszystko po kolei, co tylko można i nie można przegrać... Nie szanuje podległych urzędników w Ratuszu i jednostkach budżetowych, wręcz burczy arogancko na Radnych i nawet na ludzi spoza urzędu, których tak po prawdzie boi się i unika... Nie umie patrzeć w oczy, ucieka wzrokiem. Udaje kogoś, kim nie jest. Nie przedstawia żadnego planu działania. Zadłuża budżet miasta. Nie potrafi załatwić żadnych ważnych dotacji dla Iławy i naraża nasze miasto na degradację do roli zapomnianego peryferium. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 18-11-2021

43414. 
Zdalne rozmowy niekontrolowane na komisji wspólnej Rady Miejskiej w Iławie nad kontrolowanym budżetem.
Rzecz w tym, że należałoby pouczyć pewnego radnego, by kontrolował swoje kiepskie i nudne wypowiedzi godzinne. Raczej jest to marudzenie, jak [...][...][...].
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 18-11-2021
Odp. 
Skoro stawia Pan komukolwiek zarzut jakikolwiek, zwłaszcza wobec osoby publicznej (radnemu), to dlaczego nie wskaże Pan tej osoby personalnie, po nazwisku, jak należy i skonkretyzuje problem? (żeby czytelnicy mogli ocenić sytuację).

Jak Pan może oceniać czy coś lub ktoś jest dobry czy niedobry, jeśli nawet banalnego zarzutu nie potrafi Pan sformułować jak należy?

Panie, to jest marudzenie właśnie, klasyczny bełkot. W dodatku prowadzony w klimacie insynuacji, podejrzeń, rozwolnienia mentalnego.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 19-11-2021

43413. 
TVN podała ustami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO, że to Donald Tusk był pomysłodawcą budowy muru na granicy z Białorusią... Jakiś rok temu... Planował... Trzymał w tajemnicy i nikomu nie powiedział...
Serio...
 Jan
 Zalewo, Środa 17-11-2021

43412. 
Odnośnie wpisu numer: 43411

Panowie policjanci z Iławy, powiadam wam tak.
Po śmierci komendanta Marcina Radtke wszystko się sypnęło, a niektórzy z was to nawet byli happy. Pamiętam!
Natomiast "Grubas" to inna para kaloszy. Za jego rządów i protektoracie politycznym PO-SLD-PSL przyszła rozpusta, której w województwie wszyscy byli ślepi.
Słynna sprawa "peściory" - znana wam?
A tego co na obwodnicy po pijaku się pojawił?
Albo synkowie, co głównymi dilerami proszku byli w liceum?
[...]
I dalej nie ma u was powagi służby policyjnej, oczywiście u niektórych tylko, co wam brud i smród na kilometry zostawiają.
 Marszałek
 Iława, Środa 17-11-2021

43411. 
[...] na temat napitego jak armata kierującego prywatnym samochodem policjanta z Iławy, a zatrzymanego w dniu 11 listopada wieczorem koło wsi Radomno, gmina Nowe Miasto Lubawskie. [...]
Ten policjant to Tomasz T. [...].
Pracował uprzednio w pionie kryminalnym w Iławie, potem oddelegowany w ramach "nagrody" za "różne takie" do prewencji w Nowym Mieście. [...] W Iławie należał do ulubionych pupilków zastępcy komendanta Waldemara Jackowskiego, na szczęście ten już dawno wylądował poza policją.
[...]
Czyżby Komenda Powiatowa Policji w Iławie w porozumieniu z Komendą w Nowym Mieście będzie chciała znowu wyciszyć sprawę? [...] Czyżby po raz kolejny kadrze kierowniczej miało się wszystko upiec...?
[...]
Kurierzy, musicie o tym napisać!!!
 stróż prawa
 Iława, Wtorek 16-11-2021

43410. 
Iława, Osiedle Piastowskie.
W bloku mieszkalnym przy ulicy Zielonej 72 na parterze mamy 5 spożywczych sklepików [...], potem jest kawiarenka i na końcu sklepik GS, przed którym zawsze ładnie sprzątnięte.
Przed pozostałymi jest spore śmieciowisko w postaci petów, papierków po czekoladkach, paragony buteleczki i puszki po różnych sokach i napojach. Na dodatek nie ma koszy na śmieci.
Nikt tego nie sprząta.
Najwięcej brudu jest przed sklepem [...]. Pytanie, kto powinien przed sklepami posprzątać codziennie?
Gdyby tak ktoś z sanepidu wpadł to zobaczyłby jak tu jest [...] brudno, bo chyba administrację nic nie obchodzi.
 mieszkanka
 Iława, Wtorek 16-11-2021

43409. 
TVN to nie telewizyjna stacja.
To jest antypolska UB-ikacja.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 15-11-2021

43408. 
[...] Na granicy białoruskiej podawane są nieprawdziwe informacje. że przyjadą po imigrantów autobusy z Niemiec. Mamy jednak za chwilę oficjalną informację. że imigrantów z granicy, bez żadnych warunków, przyjmą WRAŻLIWI na ludzką krzywdę Niemcy.
[...] Kto tu z kim prowadzi rozmowy nad głowami Polaków? Kto z kim udowadnia światu jacy "podli są Polacy"? Mam nieodparte wrażenie, że to już było i to całkiem niedawno, kiedy "Polska doprowadziła do wojny nie zgadzając się na tzw. korytarz".
Może warto zacząć, szczególnie na opozycji, myśleć po polsku - dla dobra i bezpieczeństwa Polski.
Podstawowe prawo obecnego świata to "pecunia non olet". Trzeba jednak pamiętać, że nikt nam nie da pieniędzy za darmo. Judaszowe srebrniki prędzej czy później zaczną palić w dłonie.
 Polka
 Iława, Sobota 13-11-2021

43407. 
Co tak znowu okropnie śmierdzi w mieście...?!
Kto za tym stoi...?
 kolejarz
 Iława, Sobota 13-11-2021

43406. 
Jeśli na plaży w Świnoujściu Niemcy postawili metalowy płot, by chronić swoje terytorium przed dzikami z chorobą ASF, to również my stawiajmy płoty betonowe przed duetem Putin/Łukaszenka i jego najemnikami, których śle na Polskę.
 Marszałek
 Iława, Piątek 12-11-2021

43405. 
Od pewnego czasu jestem posiadaczem pojazdu elektrycznego. Podróżuję po Polsce. Zauważyłem, że dostępność punktów ładowania takiego pojazdu w kraju jest już dość imponująca.
W samej Iławie można już na ulicach naszego miasta dostrzec pojazdy z zielonym wyróżnikiem tablic rejestracyjnych. Iława niestety nie ma punktu w którym można byłoby skorzystać z ładowarki i "zatankować elektryka".
Miasto corocznie przyciąga sporo turystów, widnieje na różnych mapach atrakcji lecz brak nas na mapie ładowarek pojazdów elektrycznych, co wydaje mi się trochę paradoksalne jeśli chodzi o zapewnienie potrzeb turystów na takie rzeczy.
Myślę że warto byłoby zainteresować włodarzy miasta tym tematem i pójść z duchem postępu technologicznego.
 Łukasz
 Iława, Piątek 12-11-2021

43404. 
[...]
Przypuszczam, że kolejne wybory lokalne w 2023 roku będą zwyczajne, bez emocji, lecz z głęboką rozwagą.
O ile iławska prawica od zaraz nie popracuje nad swoim kandydatem, to perspektywa wyboru tzw. "swego burmistrza" okaże się znowu mrzonką.
[...]
Bo burmistrz miasta musi być wszystkich i dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla swojej liberalnej, tęczowej lewicy.
Czego aktualny młody burmistrz nie zrozumiał i czemu nie sprostał. [...]
 MARSZAŁEK
 Iława, Czwartek 11-11-2021

43403. 
Ciągu dalszego nie będzie o Burmistrzu Kopaczewskim jak na razie, a sprostowanie jednej mądrali seksualnej Dominisi Kasprowicz, która chce uczyć wasze dzieci „właściwego” seksu.
Tymczasem...
Miłość i seks, choć w kłębku jednym splecione, to zniecierpliwiony „niepewnością” poeta Adam, nie raz zadaje pytanie: (...) „czy to jest miłość, czy to jest kochanie”. O ile miłość jest pojęciem wieloznacznym, niemniej jednak bytem duchowym, tak seks (pożądanie, pociąg, namiętność, aktywność seksualna) w kulturze ludzkiej bywa i kojarzy się z potrzebą fizjologiczną, wspartą do najbliższej osoby płci przeciwnej – niestety czasem – miłością oblubieńczą.
Relacje pomiędzy miłością a seksem występują w wielu wariantach: przez miłość do seksu, przez seks do miłości, miłość bez seksu (platoniczna) i seks bez miłości (Lew-Starowicz, 2005). W historii rozwoju człowieka relacje przybierały różne warianty, najczęściej górował seks bez wsparcia miłością i odpowiedzialnością. Zdaje się, iż taki typ relacji bierze górę w XXI wieku. Aktualnie zawieranie małżeństw Polsce (25%) w wynika z „niepożądanej ciąży", z emocjonalnego zachwytu oblubieńców; w warunkach braku pracy, własnego gniazda i podbudowy uczuciowej do przyjęcia, zaznaczmy, niechcianego często dziecka (Trawińska, 2006).
Bóg raczy wiedzieć – jakimi relacjami pomiędzy miłością i seksem kierowała się młodzież z Iławy.
 Marszałek
 Iława, Środa 10-11-2021

43402. 
Odnośnie wpisu numer: 43401

Próbowałem przejechać ulicą Piastowską około godziny 17 i przejazd był zablokowany. Na miejscu zdarzenia była tylko Policja i Pogotowie.
Ponownie przejeżdżałem ulicą Piastowską później ok. godziny 18 (jeden pas był wolny) i na miejscu zdarzenia była tylko Policja.
W jaki sposób Strażacy mieli opublikować relację z miejsca zdarzenia, skoro ich tam nie było, gdyż prawdopodobnie nie zostali zadysponowani przez dyspozytora?
 suszanin z wyboru
 Susz, Wtorek 09-11-2021

43401. 
Odnośnie wpisu numer: 43396

Strażacy suscy kolejnego dnia opublikowali film z potrącenia na ul. Iławskiej w Suszu, ale o Piastowskiej nawet nie wspomnieli. Ja czuję się mocno tym zawiedziony.
Burmistrz i radni mogą sobie milczeć, bo to polityka, ale strażacy mają wśród mieszkańców ogromny szacunek. Liczę, że się ogarną. A "Kurier" im w tym pomoże publikując ich odpowiedź na pytanie, dlaczego nic nie napisali o zdarzeniu drogowym z 4 listopada...?
 czytelnik
 Susz, Poniedziałek 08-11-2021

43400. 
Odnośnie wpisu numer: 43396

Zastanawiam się dlaczego ludzie są tak bardzo negatywnie nastawieni jedni do drugich. Pytanie dlaczego i dlaczego.
Wypadki się zdarzają i niestety będą się zdarzały. Nie bronię tu nikogo, ale uważam gazetę "Kurier Iławski" i redaktorów za osoby kompetentne i znające się na rzeczy. Od wyjaśnienia są odpowiednie organy. A może ten Pan właśnie wykonywał swoje obowiązki i jechał służbowym samochodem? Wielu ludzi pracuje po godz. 15 i dłużej.
Wyczuwam w tym wpisie dużą nutkę złośliwości.
 Zbigniew 59
 Iława, Poniedziałek 08-11-2021

43399. 
Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie ("zielona").
Dzieci przyjeżdżają rowerami i gdzie stawiają rowery? Na chodniku przy żółtej barierce. Czy dyrekcja szkoły tego nie widzi? Nie można dzieciom wygospodarować miejsca na rowery na terenie szkoły w ludzkich warunkach?

* * *

Cmentarz komunalny przy ulicy Ostródzkiej w Iławie jest nieprzyjazny dla rodziców z wózkami i dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Dostać się z dołu do góry lub odwrotnie dla tych osób jest niewykonalne z powodu schodów na alejach cmentarnych. Brak podjazdów.
 Piotr
 Iława, Niedziela 07-11-2021

43398. 
Znany trefniś z okolic powiatu iławskiego Tomasz W. [...] jest zadłużony w różnych instytucjach na kilkaset tysięcy zł, ścigany przez komorników, więc cwaniaczek postanowił podreperować swój budżet wykorzystując dramat na granicy Polski z Białorusią.
Jakim trzeba być krańcowym zerem i bydlakiem żeby wykorzystywać taką tragedię, która się tam rozgrywa.
A może znajdą się idioci, którzy nie znając jegomościa i jego przeszłości zechcą wpłacać na jego prywatne konto podane pod adresem [...]
 Janek
 Kisielice, Niedziela 07-11-2021

43396. 
A mnie ciekawi bardzo dlaczego nasza lokalna gazeta milczy w sprawie niebezpiecznego wypadku drogowego [...], do którego doszło w Suszu [w czwartek 4.11] w którym uczestniczył dyrektor suskiego centrum sportu Jarosław Piechotka.
Tuż koło przejścia dla pieszych potrącona została przechodząca kobieta, a dyrektor jechał po pracy służbowym samochodem.
 suszarka
 Susz, Piątek 05-11-2021
Odp. 
...może dlatego, że gazeta „Kurier Iławski” ukazała się jak zawsze w środę, wypadek miał miejsce w czwartek, a kolejne wydanie gazety ukaże się znowu jak zawsze w kolejną środę.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 06-11-2021

43395. 
Odnośnie wpisu numer: 43393

Chłopiec tyle krzyczał, tyle wyśmiewał poprzednika Adama Żylińskiego, zarzucał niegospodarność, kolesiostwo, stracone lata dla Iławy. A co nam zaoferował w zamian? Hotele dla pszczółek, lodówkę dla bezdomnych żuli z jedzeniem vege i kolesiostwo 100% w perfidny sposób. Piękna sprawa, mili Państwo...
Czy jest ktoś jeszcze w Iławie, kto uważa, że wybór tego jegomościa na włodarza miasta był dobrym pomysłem?
A wyobrażacie sobie takie combo – tęczowy i Kiejstut? Gorzej chyba już by nam było z naczelną iławską feministką-krzykaczką.
 Witek
 Iława, Piątek 05-11-2021

43394. 
Co roku chętnie wypinają piersi do orderów i odznaczeń policjanci, wojskowi, strażacy, więziennictwo, nauczyciele, samorządowcy, pracownicy administracji państwowej...
Czy za należycie wykonywaną pracę i solidnie opłacaną w ramach swoich obowiązków służbowych potrzeba aż bić medale? Obciążać i tak ciężko zipiące finanse publiczne?
Naród wykształcił tych ludzi, daje im jeść, trzynastki, czternastki, premie, awanse... Co innego wybitne jednostki, ale w takiej Iławie co rok słyszymy aż po kilkadziesiąt i więcej nazwisk?
Żenujące gdy się to czyta i frustrujące dla tysięcy zaharowanych obywateli.
 pozabudżetowy
 Iława, Piątek 05-11-2021

43393. 
Co dziś o Burmistrzu Iławy Dawidzie Kopaczewskim można powiedzieć na okoliczność upływu 3/5 bieżącej 5-latki kadencyjnej? Spójrzmy na to od innej strony, niźli patrzy na niego ta "wredna rada miejska".

Mówią, żeby nie lubić naszego Burmistrza. Zawsze lubiłem poprzedniego Adama Żylińskiego i tak mi zostało, bo Adam nauczył, że trzeba lubić każdego Burmistrza, choćby nawet diabeł z piekła nam go zesłał. Co jednak można powiedzieć dziś dobrego o młodym młokosie, który przejął Ratusz i... co zrobił? Jak pociągnął zaczęte i rozkręcone sprawy? Co wniósł nowego? Co załatwił nowego? A może niebiosa nie zesłały? Czy wie ktoś?

Ciąg dalszy będzie...
 MARSZAŁEK
 Iława, Czwartek 04-11-2021

43392. 
Niech mi ktoś powie, czy czynnik społeczny typu radnego powinien być zaszczepiony przed covidem19-tym, czy nie? Bo już nawet nie pytam o człowieka na stanowisku burmistrza.
Słychać na wsi naszej miejskiej, że w składzie rady iławskiej niewielu jest radnych zaszczepionych. [...] Taki przykład dajecie, mądrale...?
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 03-11-2021

43391. 
Obwodnica dla Iławy to nie jakieś pierdoły. Tylko jedna jedyna taka może być na przestrzeni dziejów.
Niech leci z Rudzienic na Kałduny, dalej na Dół od wschodu, przecina drogę w lesie Iława-Lubawa, dalej na kierunek lokomotywowni, omijając ją, dalej na okolice Wikielca i wychodzi w okolicy Stradomna, gdzie połączy się ze starą DK-16 na kierunek Kisielice i Grudziądz.
Cena około 2 mld. Tu musi być czuć piniądz...
[...]
Ja na miejscu Burmistrza Kopaczewskiego duszę bym Bogu i rządowi centralnemu PiS w Warszawie za takie rozwiązanie oddał. A on co robi? Śpi, albo politycznie atakuje rząd. Oszalał? Sodówka do głowy uderzyła?
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 02-11-2021

43390. 
„Chętnie przejmę do najmu (albo kupię) sklep spożywczy lub monopolowy w Iławie. Kontakt: kom. 783-246-918”
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 29-10-2021

43389. 
Panie Burmistrzu! Obiecywaczu złotousty!
[...]
Na Osiedlu Piastowskim przy ul. Ziemowita jest oczko wodne do zrobienia jak należy. Trzebaby je wybagrować i oczyścić, za hodować odpowiedni gatunek rybek i roślinności, wybudować wokół oczka spacerownik z ławeczkami i jeden choćby pomost, by móc oglądać rybki.
Tego oczekują mieszkający tam obywatele.
Gadają ludzie z Ratusza i wokoło, że podobno jednak zbagatelizował Pan walkę o specjalne finanse z programu "Polski Ładu". Prawda to, czy nie?
 MARSZAŁEK
 Iława, Piątek 29-10-2021

43388. 
Odnośnie wpisu numer: 43381

Na sesji Rady Miasta Iławy dało się słyszeć kretyńskie komentarze kilku radnych ws. zakażenia wirusem.
Niektórzy ludzie to durnie. Niewielu obecnie nosi maseczki na nosie tam, gdzie konieczność, czyli w pomieszczeniach zamkniętych. Prosty sposób na dalsze rozsiewanie wirusa. [...]
Zobaczcie, co było w hali widowiskowej na meczu siatkówki w niedzielę. Toż to kryminał, co o pomstę do niebios woła. Ponad 95% widowni bez maski, ściśnięci. Za doprowadzenie do takiej sytuacji Burmistrzem Kopaczewskim powinien się zająć prokurator. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 29-10-2021

43387. 
Zwyrodnialec skatował kobietę.
Jak się potem tłumaczył?
Gazeta #KurierIławski. Strona 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-10-2021

43386. 
Odnośnie wpisu numer: 43385

A w Iławie konkurs na dyrektorkę powiatowego "Portu Iława" wygrała radna miejska Aneta Rychlik, znana iławska wodniarka, żeglarka, słynna menadżer od zarządzania wodnego i turystycznego, pokonując w cuglach mężczyzn.
Niech płynie z całą ferajną PO-Lewica i życzę jej stopy wody pod kilem.
 lotnik
 Iława, Środa 27-10-2021

43385. 
Odnośnie wpisu numer: 43380

Niech ta informacja brzmi i brzmi.
Niech ludzie patrzą i wyciągają wnioski.
W wyborach partyjnych do lokalnych władz Platformy Obywatelskiej w całej Polsce nie wygrała ani jedna kobieta. Ani jedna kobieta. Ani jedna kobieta. Ani jedna...
 Jan
 Zalewo, Wtorek 26-10-2021

43384. 
"W Unii Europejskiej sprzeciw jest niedopuszczalny, więc Polska jest zmuszana przez Komisję Europejską do powrotu do szeregu, podobnie jak to było wcześniej z innymi mniejszymi krajami, ale wobec Niemiec takich gróźb nie ma" - pisze brytyjski Daily Telegraph.
 Jan
 Zalewo, Wtorek 26-10-2021

43383. 
Odnośnie wpisu numer: 43369

Załóżmy, że rząd jednak zdecydował się przepuszczać nachodźców, choćby tylko tranzytem do Niemiec, tworząc coś na kształt korytarza – wtedy opozycja totalna by wyła pod niebiosa o "terrorystycznym zagrożeniu" albo o "narażaniu wschodniej granicy UE" oraz "o napływającej krytyce z Zachodu".
Pomyleńcy. Element obcy. Samozwańcza lumpen-nibyelita.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43382. 
STUDIUM MEDYCZNE to była wizytówka Iławy. Ta szkoła wykształciła kilka pokoleń białego personelu, który do dziś pracuje nie tylko w Polsce, ale nawet po całym świecie. #ElżbietaNalewajko (1979-2001) to już legenda. Spotkała się ze swoimi absolwentkami po kilku dekadach na „starych śmieciach”. Rzewnym wspomnieniom nie było końca.
Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-10-2021

43381. 
Odnośnie wpisu numer: 43380

Podczas sesji iławskiej Rady Miejskiej wyraźnie zaznaczyła się zadra, a może już wyraźna rysa pomiędzy Burmistrzem Dawidem Kopaczewskim (KO), a jego niedawnym sprzymierzeńcem [...], Przewodniczącym Rady Michałem Młotkiem (PO). Pamiętacie dogrywkę w II turze wyborów lokalnych 2018, pamiętacie?
Wychodzi na to, że to już wojna w rodzinie. Zaczęło się podgryzanie pod dywanem. [...] Odczuwalny był delikatny, ale wyraźny atak PO Młotka na KO Kopaczewskiego za niespełnione nadzieje i obietnice oraz brak odpowiednich kompetencji. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43380. 
Odnośnie wpisu numer: 43373

No masz ci babo placek. Strzeliłam w 10.
[...]
Radna miejska Aneta Rychlik "nieoczekiwanie wygrała konkurs" na kierownika w powiatowym "Porcie Iława"!
Kampania wyborcza ruszyła na całość. Michał Młotek kupuje sprzedajnych radnych za stołki. Kolesiostwo polityczne ze starostwa go w tym wspiera [koalicja PO oraz PSL i Lewica]. [...]
 salowa
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43379. 
Czujne oko rodziców. Przy szkołach w Iławie i Lubawie zauważono nieznanych mężczyzn, którzy poza zasięgiem kamer monitoringu mieli próbować słodyczami wabić najmłodsze dzieci do ukrytego w pobliżu samochodu.
Prześwietliliśmy sytuację. Jakie podjęto kroki?
Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-10-2021

43378. 
Tak wygląda magel w Kraju Przywiślańskim.
Niemiecki portal „Der Onet” alarmuje, że ceny gazu rosną w tempie galopu i podaje przykład miast i gmin w Wielkopolsce wokół Poznania. Sugeruje, że winni są operatorzy państwowi.
Prawda jest taka, że drakońskie podwyżki wprowadza właśnie niemiecka spółka, dla której infrastrukturę energetyczną sprzedały wcześniej władze samorządowe kierowane w przygniatającej większości przez działaczy PO oraz lewicowych koalicjantów.
To podobna sytuacja jak w Iławie, gdzie podczas pełnienia urzędowania burmistrza Włodzimierza Ptasznika i wiceburmistrz Bernadety Hordejuk nasze lokalne towarzystwo liberalno-lewicowe wokół partii PO, sprzedało jeden z najważniejszych elementów lokalnego bezpieczeństwa i kurę znoszącą złote jaja, czyli „Energetykę Cieplną” za kwotę, mówiąc delikatnie, śmieszną nawet na tamten czas.
Fachowcy.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43377. 
Brawa wielkie i sążniste za niegdysiejszy odważny pomysł, kilkuetapowy projekt i wreszcie załatwienie funduszy oraz kopniak dla kontynuacji od czasu byłego Burmistrza Żylińskiego. [...] Wielkie dzięki Panie Adamie!
Rozpędzony ciąg dalszy dziś.
Ścieżki nad Doliną Iławki na etapie III-im "za torami kolejowymi" są już gotowe do chodzenia i jeżdżenia. Ludzie nie pytają czy są już otwarte i włażą jak krowy niecierpliwie w zboże. [...]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 24-10-2021

43376. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Niechże Ratusz przygotuje miasto do walki z wirusem, który - podobnie jak w ubiegłym roku - idzie wielkimi krokami.
Panie Burmistrzu Kopaczewski, rządzisz...?! Czy tylko pozorujesz? [...]
Czy znowu będziesz atakował rząd za swój brak umiejętności oraz kolejne zasłanianie pleca "nie da się"? Albo znowu będziecie z ratownikiem karetki radnym Sławińskim spijać sobie z dzióbków wzajemnie przyznając medale za... No właśnie: za co?! Czyżby za to coś jak maseczki plastikowe czarne, co ludzie podejrzewają szemrane źródła i podtrutkę? [...]

Na poniedziałek (25.10) sesję Rady Miejskiej zwołano ale na miejscu w sali plenarnej. Czy nie powinni odstąpić od zebrania i obradować zdalnie?
Panie Przewodniczący Młotek, czuwasz...?! Bo w szpitalach niektórych już się aż kotłuje od zwożonych zarażonych.
 Marszałek
 Iława, Sobota 23-10-2021

43375. 
Nigdy takiego zarządzenia nie było ze strony rządowej, zatem mamy wierutne kłamstwo rozpowszechniane parszywie przez Internet, że niby "prawicowy rząd nakazał również w niedzielę pracować marketom Dino". Taką otrzymałem wiadomość od skołowanych sprzedawców z samej firmy.
Żałosny zamęt.
Oczywiście terminy kilku pracujących niedziel handlowych określa ustawa.
 Marszałek
 Iława, Sobota 23-10-2021

43374. 
Praca w pełnym wymiarze godzin:

* pielęgniarka, asystentka stomatologiczna
* higienistka stomatologiczna

#Iława, ul. Wojska Polskiego 22.
Dzwoń: kom. 603-684-377.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 21-10-2021

43373. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Słyszałam, że fuchy nie tylko w Ratuszu miejskim są w cenie.
Nawet w Starostwie powiatowym upychają radnych miejskich.
[...] Karuzela się rozkręca, konkurs piękności trwa!
 salowa
 Iława, Środa 20-10-2021

43372. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Owszem, czuje się jakieś pukanie do skorupki jaja zalęgłego.
Na arenie krajowej są poważne przypuszczenia o przyśpieszeniu nowego rozdania kart wyborczych.
W sytuacji szalonego i bestialskiego ataku na obecny rząd, szaleńczy sprzeciw totalny, ohydne ataki na milczący Kościół, to mamy przed sobą albo Stan Wyjątkowy w całym kraju, albo nowe wybory, potwierdzające kogo wreszcie Polacy chcą mieć za rządzących. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 20-10-2021

43371. 
Trwają przygotowania do walki w Ratuszu.
Oczywiście walczy tam Rower z Trzonkiem o przyszłość burmistrzowania w następnej kadencji [od 2023].
Podobno kupczą stanowiskami dla ludzi, których chcą mieć na listach wyborczych. Stanowisko za lojalność i oddanie. Czas pokaże kto w synekurach będzie się pławił.
[...] Obserwujcie czujnie radnych, urzędników oraz ich rodziny, również w zakładach samorządowych podległych Ratuszowi! [...] Centrum Kultury, Centrum Sportu, ITBS, ZKM, Wodociągi, przedszkola i szkoły, a nawet psycho-ośrodek.
 imadło z przerzutkami
 Iława, Środa 20-10-2021

43370. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Pani łobuz często parkuje w ten sposób od rana i blokuje dojazd na podwórko, a np. dostawcy mebli muszą ciężary nosić aż z ulicy, bo nie mogą podjechać z ładunkiem pod klatki schodowe. A jak ma dojechać karetka albo strażacy? Pani kierowca tutaj nie mieszka. Pracuje w biurowcu ITBS”.

#Iława, ul. Jagiellończyka 16A.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-10-2021

43369. 
Odnośnie wpisu numer: 43361

Komisja Europejska mówi jak jest: "Konstytucje państw członkowskich co prawda są i owszem, ale się ich już nie stosuje. Niby, że to przeżytek."

KON STY TUC JA!
KON STY TUC JA!
KON STY TUC JA!
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 19-10-2021

43368. 
Odnośnie wpisu numer: 43364

Sprawdziliśmy to.
Licząc od terenów gdzie są huśtawki i inne zabawowe ciekawostki na cyplu Młynówki do tunelu nad którym jeżdżą pociągi Iława-Olsztyn, naliczyliśmy około 20 uschniętych drzew. Na dodatek jeszcze 5 sztuk położonych jest przez bezwzględne bobry.
Hallo ratusz! Miejsce spacerowe musi jakoś wyglądać i byłoby dobrze by te suche drzewa wyciąć zawczasu.
Jakoś dziwnie wygląda na tym cypelku tabliczka informacyjna wetknięta na około 10 metrów przed niby "pomnikiem" niesuchej a jednak suchej wierzbiny.
Jakieś dziwolągi w tej Iławie...
 leśnik
 Iława, Wtorek 19-10-2021

43367. 
„Obrzydliwa hiena cmentarna ukradła z grobu naszego ukochanego Tatusia piękną wiązankę, którą 2 tygodnie temu szczególnym staraniem ułożyliśmy na pierwszą rocznicę śmierci. Nie chodzi nam o pieniądze, ale nie możemy przeboleć jak można dla zysku zbezcześcić grób Człowieka...? Czyżby już wstrętne żniwo złodziejskie na handelek przed 1 listopada?”

BEATA GIERKO

#Iława, cmentarz przy ul. Ostródzkiej.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 18-10-2021

43366. 
Odnośnie wpisu numer: 43365

Błądzisz kolego!
[...] Zaszczepiony jesteś, ale chroń się dalej przez złem, człowieku.
Jeśli masz broń to nie myśl, że cię nie dopadną i nie zastrzelą.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43365. 
Odnośnie wpisu numer: 43362

A ja mam niezaszczepionych "w nosie".
Jestem ja i cała moja rodzina zaszczepieni, nie boimy się covida. Dlatego ja nie noszę maseczki nigdzie. Niech się chronią nieszczepieni. Szczepienia są za darmo i jak przyjdzie czas to wezmę trzecią dawkę.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43364. 
Przysłuchiwałem się dyskusji w sprawie "huśtawki pod kluczem" na Wyspie Młyńskiej.
Takie spory to jakieś nieporozumienie. Owszem, bujaczka należy do nie całkiem bezpiecznych zabawek: można się zerwać i spaść albo o coś zawadzić. [...] Zawsze dzieci należy pilnować.
Mnie zaś niepokój budzi co innego i groźniejszego w tym pięknym terenie. Czy zauważyliście jakie niebezpieczeństwo grozi nam, kiedy się złamie konar usychającej Wierzby Młyńskiej? Tego nie widzicie? Ale nie tylko to niebezpieczeństwo.
Idąc dalej przez kładkę miniemy kilka przy ścieżce suchych brzózek i innych drzew. Nad rzeką Iławką od strony cmentarza też są dwie brzozy zeschłe. Ktoś powie, że nas te drzewa suche nie dotyczą bo należą do Wód Polskich. A więc mamy już z Młynówką jasność kto beknie kiedy mu na głowę zsunie się suchy gruchot.
A popatrzcie cię po całej Iławie. Toż to las suchych drzew. Tegoroczny wyjątkowy wysyp. Podobno ścinka to duże pieniądze, ale kiedy same runą od wiatru to sprzątanie jest darmowe... Jakoś to będzie. Jak zawsze.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43363. 
Czwartek.
Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Dokument był rozpatrywany w trybie pilnym, gdyż presja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej z dnia na dzień rośnie. Dokument trafił do Senatu.
Piątek.
Dziennikarze zapytali marszałka senatu, kiedy projekt trafi pod obrady izby wyższej. "Ustawą o budowie zabezpieczenia granicy państwowej Senat zajmie się w stosownym czasie" - odpowiedział Tomasz Grodzki. Dopytywany, czy stanie się to bez zbędnej zwłoki, odparł, że "to słowa popularne w prosektorium".
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 17-10-2021

43362. 
Co na taką sytuację czynią władze miasta Iławy w ratuszu oraz powiatu iławskiego w starostwie? [tu i tu rządzi koalicja liberalno-lewicowa KO].
Mamy w regionie niesamowity atak grypy, na który nakłada się na atak zmutowanego wirusa Covid-19.
Tymczasem ludzie kpią sobie z tego, nie noszą masek w lokalach sklepowych itd. Młodzież zaraża się grypą w szkołach, nauczyciele również. [...]
Niezaszczepieni bardzo podatni na zarażanie.
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 16-10-2021

43361. 
Oto jest prawdziwe oblicze "praworządności europejskiej".
Nie przecierajcie ekranu.
Niemieckie organizacje biznesowe wymownie biją na alarm i otwartym tekstem ostrzegają Komisję Europejską na łamach niemieckiej prasy (np. najbardziej poczytny "Der Spiegel"):
"Opóźnienia w wypłacie środków unijnych dla Polski znacząco uszczuplą portfele zamówieniowe niemieckich firm działających w Polsce i Europie. Polska to ogromny, chłonny i coraz szybciej rozwijający się rynek".
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 13-10-2021

43360. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Paniusia najpierw idzie sobie środkiem ulicy, wzdłuż jezdni, i rozmawia przez telefon. Chyba wracała z zakupów. Gdy zatrąbiłem lekko żeby się ocknęła, to była taaaaka oburzona, bo przecież mogła wpaść pod samochód, ojeny-ojeny. Właśnie! Mogła! A następnie patrzę, jak pięknie zaparkowała na strefie wyłączonej, ale bezczelnie twierdzi krzykiem, że jest inwalidką i może. Bzdura!”

#Iława, ul. Jagiellończyka, zjazd z ronda Poczta Główna.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 12-10-2021

43359. 
Odnośnie wpisu numer: 43355

Uważam, że schroniska i przytuliska to ważna sprawa. Człowiek bierze zwierzę do domu, po czym wymarzony pupil nagle przeszkadza. To nie wina psa lub kota. Co innego wybieg dla psów. Ów wywalczony obiekt świeci pustkami, a właściciele nadal wyprowadzają psy pod bloki i nawet nie sprzątają. A tyle pieniędzy podatników...
Miasto powinno nakładać solidne kary za takie zachowanie, póki co właściciele czworonogów obrażają tego, co zwraca uwagę. Pod posesją znajomego, przemądrzały "miłośnik" psa po zwróconej uwadze wysypał śmieci. Podłość ludzka nie zna granic.
 Maryśka
 Iława, Wtorek 12-10-2021

43358. 
Nie jestem za tym, by w mieście Iławie co skrzyżowanie było rondo z imieniem. Owszem, ale ronda przy ważnych krzyżówkach i miejscach.

Mam propozycję odważną, by rondo przed Ratuszem nazwać imieniem zasłużonego burmistrza przedwojennego, ale jeszcze niemieckiej Iławy (Deutsch Eylau), którym był szanowny Friedrich Giese.

Jako Polak, z szacunkiem do patriotycznego wątku, pragnę przypomnieć, że należymy do wspólnoty narodów europejskich. Przeto czyż grzechem będzie sięgnąć do przeszłych czasów Iławy i dla szacunku pamięci o ważnej osobistości, nadać jej imieniem rondo przed ratuszem?

Tym bardziej, że Friedrich Giese był burmistrzem Iławy przez 23 lata (od 1910 aż do 1933 roku), ale narażając się hitlerowcom został pozbawiony rządów w Iławie.

Burmistrz Giese został zapamiętany jako dobry zarządca i budowniczy oraz znakomity, odważny polityk, doskonale prowadzący miasto. Czyż nie racja w tym względzie? Czy imię Fryderyka Giese nadane jednemu z rond może nas boleć?
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 12-10-2021

43357. 
Na policję zgłosił się kluczowy świadek tragicznej szarpaniny na DK-16 koło #Laseczno (w piątek 8.10).

Po zatrzymaniu pojazdów doszło do gwałtownej kłótni, aż 22-latek z ciężarówki popchnął 69-letniego kierowcę osobówki, a ten wpadł pod koła akurat nadjeżdżającego renaulta i zginął na miejscu.

Sprawca z ciężarówki był pod wpływem narkotyków. Prokuratura #Iława przedstawiła mu zarzut zabójstwa, a sąd osadził go w areszcie.

Kluczowy świadek – mężczyzna, który próbował udzielać ofierze pierwszej pomocy, a poruszał się mercedesem z #Grudziądz (CG), złożył zeznania. Na policję zgłaszają się też inni świadkowie.

O szczegółach przeczytacie w gazecie #KurierIławski (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-10-2021

43356. 
Odnośnie wpisu numer: 43355

Ot i całe lewaki i neoliberały.
Wolą bardziej dbać o zwierzęta niż o drugiego człowieka...... :-(
 Bishop 341B
 Iława, Wtorek 12-10-2021

43355. 
Przymroziło.
Ba! Kolejne lewicowo-liberalne władze samorządowe Iławy od 1990 roku doprowadziły miasto przez 31 lat do takiego stanu socjalno-opiekuńczego, że nie mamy dziś już ANI JEDNEGO przytuliska nawet dla rzeczywiście pokrzywdzonych przez los.
Przybywa więc dramatycznie bezdomnych LUDZI pod gołym niebem i rośnie liczba wstydliwych zgonów pod schodami.
Jest coraz gorzej.
Za to schronisk, przytulisk, hoteli i wybiegów dla psów lub kotów – to dopiero ci dostatek! Zbiorowy obłęd rozregulowanych resztek uzwojenia mózgowego.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 11-10-2021

43354. 
Robert Bąkiewicz na głośnej kontrmanifestacji patriotów pytał zwolenników Donalda Tuska, czy mają odwagę krzyknąć "Polska", bo alternatywą jest, że za chwilę będą krzyczeć "Deutschland", dlatego że prowadzą ich folksdojcze. Odzewu nie było słychać...

Bardzo zwięzła analiza programu opozycji i jego prawdopodobnych skutków. Donald Tusk koniecznie chciał w roku 2005 wygrać wybory prezydenckie i zostać zwierzchnikiem sil zbrojnych. Dzisiaj został zwierzchnikiem komediantów "Homo Komando". Co za upadek... :-D)

Szymon Hołownia zorganizował konkurencyjny wobec Donalda Tuska protest przeciw rządowi prawicy. Jakiś program? Znowu płacz? A może jakieś oryginalne treści? Nie ma treści. On musi szybko zasygnalizować Berlinowi swoją jeszcze większą gotowość do kolaboracji.

W poniedziałek wstałem wcześnie rano i patrzę, wytężam wzrok, ale Rudy znowu kłamał. Nie ma żadnego polexitu.
 Jan
 Zalewo, Poniedziałek 11-10-2021

43353. 
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-10-2021

43352. 
Chciałem przez stronę internetową zamówić nową receptę od naszego Ośrodka Zdrowia "Rodzina" w Iławie, ale dostałem taki komunikat:

"Przepraszamy, Twoja placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej obecnie nie realizuje usługi zamawiania recept z IKP".

Nie wytrzymam... Coś jest chorego w tej Pana prywatnej firmie podobno leczącej i pomagającej, Panie Romanie Żuralski, doktorze kochany...
 Piotr
 Iława, Niedziela 10-10-2021

43351. 
Trybunał Konstytucyjny RP potwierdził nadrzędność polskiej Konstytucji nad prawem UE i tym samym skutecznie unieważnił (zresztą zgodnie z art. 4 i 5 TUE) wyroki TSUE w dziedzinach wykraczających poza zakres kompetencji UE (ultra vires).
 bezprawnik
 Lubawa, Sobota 09-10-2021

43350. 
Sędziowie z partii politycznej "Justitia Wolne Sądy", za pośrednictwem NSA orzekli, że wszystkie wybory po 2018 roku są nieważne.
Wynika z tego ogłoszenia Nadzwyczajnej Kasty, że nie mamy parlamentu, prezydenta ani rządu. Pozostaje tylko jeden krok: NSA mianuje Donalda Tuska oczywiście bezapelacyjnym Królem Polski. Zapanuje powszechna sprawiedliwość dziejowa, bo "niezawiśli sędziowie" będą mogli wszystko, oczywiście przez roztargnienie...
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Sobota 09-10-2021

43349. 
Po pijaku szarżował na parkingu Galerii Jeziorak #Iława. Świadkowie chcieli zabrać mu kluczyk, ale zrobił się agresywny i wulgarnie zaatakował nawet kobiety. Gonitwa przeniosła się na ulice miasta. Doskoczyli policjanci. Delikwent gnał na zabój i próbował się ukryć na parkingu aż Osiedla Podleśnego. Proboszcz ks. Marian Florek chyba podziękował Panu Bogu, że o centymetry uchronił kościół św. Brata Alberta.

A sprawcę skandalu, wyjątkowego pajaca (bandytę drogowego), zobaczycie w gazecie #KurierIławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-10-2021

43348. 
Frontex UE przyjechał na wizytację granicy i natychmiast polskojęzycznej GazoWni oraz WSI-24 zawiesiły się serwery. Ani słowa w eter. Dlaczego? Frontex pochwalił polski rząd, płot będzie wzmacniany i rozbudowywany.

Dzieci z Michałowa się znalazły (foto-idioci...).

Opieka medyczna zapewniona wszystkim.

Rosyjskiej Murzynce zapewniono udany poród.

Kolejne konwoje humanitarne PL pojechały na legalne przejście graniczne.

Kombinujcie dalej, totalni szmaciarze. Więcej, mocniej...
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Środa 06-10-2021

43347. 
NIE CHCĄ KASY ZA „MANDAT”...?

„Dostałem mandat na płatnym parkingu pod Starym Spichlerzem przy ul. Sobieskiego w Iławie, ale kwitek był włożony za wycieraczkę (po prawej stronie), więc na trasie wyleciał. Czy orientujecie się jak nawiązać kontakt z zarządcą? Numer telefonu na parkometrze jest wyłączony. Na adres e-mail też nikt nie odpowiada. Chcę zakończyć temat, ale jak?”

Czy również mieliście coś takiego? Co w takiej sytuacji począć? Co można poradzić temu kierowcy?
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Środa 06-10-2021

43346. 
Odnośnie wpisu numer: 43341

To żadna nowość na tej ulicy. Powiedziałbym raczej "standard".
Kiedyś to jeszcze Policja reagowała, teraz już nie.
 Clipper
 Iława, Środa 06-10-2021

43345. 
Odnośnie wpisu numer: 43340

Awaria globalna portalu Facebook uświadomiła wielu ludziom, jak bardzo są uzależnieni od sztucznego świata.
Jak marionetki...
Co gorsza, wielu ludzi poczuło dyskomfort, zaniepokojenie, pragnienie zanurzenia się, oderwania od rzeczywistości. Jak żyć? Dramat.
Marionetki...
 Jan
 Zalewo, Wtorek 05-10-2021

43344. 
To mówicie, że wszystkie świnie utaplane w antypolskim błocie głosowały w sejmie przeciw obniżeniu podatków? Nawet konfederacja targowicka? No to pięknie.
KOD-omicka banda czworga w całej krasie.
Dajcie im władzę. Oni już nawet nie kryją co by zrobili, gdyby dobrali się do finansów. Nawet złoto z największych w historii rezerw budżetowych wyparowałoby jak to z afery Amber Gold.
 Jan
 Zalewo, Wtorek 05-10-2021

43342. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 05-10-2021
Odp. 
– Tekstów pisanych uporczywie wersalikami (dużymi literami) nie publikujemy.
– Brak wpisania numeru odnośnika. Nie wiadomo do którego tekstu się odnosi.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 05-10-2021

43341. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Iława, ulica Królowej Jadwigi. Czy kierowcy tego pięknego audi wolno wszystko? Piękne auto i piękny umysł?”

Od redakcji: Czy parkowanie na ścieżce rowerowej to jedyne wykroczenie na tym zdjęciu? Kto wskaże i opisze kolejne?
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 05-10-2021

43340. 
Spekulacja...
Mamy rok 2050. Nowoczesne miasta sterowane za pomocą apki w smartfonie. Padają serwery - pada całe miasto. Z nowoczesnego SmartCity w sekundę robi się obrzydliwe ShitCity.
Ergo. My jeszcze sobie sprawy nie zdajemy z tego, jakie problemy nam stworzy postępująca cyfryzacja...
Dom zamknięty, lodówka pusta, samochód zablokowany, zero kontaktu z pozostałymi członkami rodziny... Psychiatrzy bezradni...
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 05-10-2021

43339. 
Odnośnie wpisu numer: 43337

Jestem za!!! Ale co tam się ograniczać!
Kto wpadnie pod samochód, ten sam pokrywa koszt leczenia, bo mógł lepiej się rozglądać, albo mógł odskoczyć.
Kto ma raka płuc, sam płaci za leczenie. Mógł nie palić lub nie przebywać wśród palących, unikać toksycznego otoczenia.
Kto złamie nogę, płaci za leczenie sam. Mógł przecież nie wychodzić z domu, stąpać uważniej, lepiej rozglądać się przy przechodzeniu przez ulicę...

Jestem ogólnie za tym, by ludzie byli odpowiedzialni za swoje zdrowie i życie. Może czas skończyć z socjalizmem i o tym im przypomnieć?
 nemo
 Iława, Wtorek 05-10-2021

43338. 
Burmistrz Ryszczuk obiecywał przed wyborami złote góry.

Od 1 lipca 2021 roku zaczęła funkcjonować w Kisielicach nowa przychodnia zdrowia "MediPunkt". Obietnice obietnicami a jednak tak nie jest, jak zapewniano. To, co tam się wyrabia jest tragedią i niedługo to nikt nam nawet nie będzie miał udzielić pomocy specjalistycznej.

Minęło już trochę miesięcy kiedy pożegnaliśmy po 20 latach pracy doktora Mandacha. Był bardzo dobrym lekarzem, w porządku dla każdego bez wyjątku. Każdego traktował jednakowo.

Dzwonię w poniedziałek do ośrodka ponieważ moja starsza mama potrzebowała lekarza, ale w przychodni lekarza w tym dniu nie było i księżniczki z okienka mówią "proszę dzwonić do pogotowia, bo prawdopodobnie lekarza w tym dniu nie będzie, a będzie przyjmować pediatra". Po prostu tragedia.

Burmistrz Ryszczuk obiecywał w sierpniu, że od 1 września wszystko będzie działać jak w szwajcarskim zegarku, ale nadal jest tragedia:
- wizytę do lekarza rodzinnego trzeba planować z 5-dniowym wyprzedzeniem, bo z dnia na dzień nikt nie udzieli nam pomocy
- pielęgniarki zapracowane piciem kawki i wprowadzaniem ludzi w błąd
- lekarzy ciągle brak

Plusem jest tylko to, że mamy bardzo dobrego pediatrę. Przynajmniej dzieci mają pomoc.
 Marek
 Kisielice, Poniedziałek 04-10-2021

43337. 
Ponad 75% durnych ludzi kpi sobie z maseczek i kpi ze szczepienia, a wirus podnosi łeb i szaleje.
Wprowadziłbym restrykcję taką oto: kto zachoruje na wirusa, a nie był zaszczepiony, ten płaci z kieszeni za leczenie oraz, przede wszystkim, za pobyt w szpitalu.
Koniec będzie żartów z respiratorów itp.
Proste? Porządek nastanie wzorcowy, zobaczycie.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 04-10-2021

43336. 
TVN rozmawia z Markiem Borowskim, starym komunistą. Czerwony kacyk narzeka i utyskuje jak to niedobry prawicowy "rząd PiS ukrywa na granicy tragedię uchodźców". Stara, moskiewska szkoła narracji. I ani słowa o cukierkach rzucanych dzieciom w Michałowie na potrzeby wykonania fotografii i filmików propagandowych. Coś jak banany rzucane małpom w ZOO przy aplauzie wycieczki szkolnej z intelektem na poziomie trzeciej klasy podstawówki. "Cała prawda całą dobę".

TVN krytykuje prawicowy rząd za wszystko: "Czy minister Kamiński musiał pokazywać, że ci uchodźcy to zoofile i pedofile?" TVN ma pretensje, że szef MSW, pokazując prawdę, przedstawia w złym świetle preferencje nachodźców i co robi? Odwołuje się do "zdrowego rozsądku Polaków". Typowa propaganda lewackiej ideologii gender. Marks i Engels to byli pikusie.

Według TVN oraz polityków Platformy i Lewicy, rzucenie propagandowego zdjęcia dziecka na podłogę jest "niesłychanym bestialstwem", ale wyrzucenie nienarodzonego, abortowanego dziecka do kibla lub kosza (nie zdjęcia, ale żywego dziecka) jest "prawem do wolności i dobrodziejstwem". Wszystko odwrotnie.
 Jan
 Zalewo, Poniedziałek 04-10-2021

43335. 
Ratusz miejski #Iława, najważniejszy budynek dumnej stolicy powiatu, coraz bardziej przypomina latrynę. Czy miasto nad #Jeziorakiem już nie zasługuje na godną reprezentację – coś więcej i bardziej solidnego niż tylko jakże symboliczne, rozpadające się dziadostwo...?

Po roku znowu pytamy o remont magistratu. Burmistrz Dawid Kopaczewski ponownie w swoim stylu wykonuje unik i znowu ceduje odpowiedź na pracownika. Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 04-10-2021

43334. 
Burmistrz Dawidek "Rower" Trzaskowski chciałby w miejskich szkołach podstawowych i nawet przedszkolach uczyć deprawacji Wasze nawet najmłodsze roczniki dzieci. [...] Oto fragment szkolenia dla terapeutów:

"Dzieci sięgają w stronę narządów intymnych i spotykają tam w sposób naturalny przyjemność (...) ja bardzo zachęcam do tego (…) aby rodzic eksponował ciało dziecka na możliwość dotykania tego ciała przez dziecko (...). Jeśli dziecko samo się nie dotyka, to bierze się jego łapki i się dotyka i się nazywa poszczególne części (...)"

[...]
Reszty nie da się nawet cytować.
Czy tego chcecie w przedszkolach i podstawówkach Iławy?
 Archanioł Gabriel
 Warszawa-Iława, Niedziela 03-10-2021

43333. 
CZY ROLNIK WYBIERZE JANINĘ...?

Janina Wiecierzycka (55 l.) z #Lubawa zawodowo jest kucharzem, więc uważa, że idealnie odnalazłaby się na gospodarstwie rolnym. Uwielbia wstawać skoro świt, cieszyć się porankiem i śpiewem ptaków. W jej życiu wiara odgrywa istotną rolę. Jest wulkanem energii, kobietą pewną siebie. Rozwiodła się, ale wie, czego chce od życia. Czy nasza krajanka oczaruje rolnika Krzysztofa? Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 14.

Oglądajcie program telewizyjny „Rolnik szuka żony TVP1”
(niedziela, godz. 21:15).
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 03-10-2021

43332. 
Codziennie, stojąc w korku samochodów, oglądam stary spichlerz przy ulicy Sienkiewicza [w Nowym Mieście], sąsiadujący z Ogrodem Róż, z wejściem od ul. 3 Maja, naprzeciw marketu Netto.

Bardzo mi żal, że budynek niszczeje, od frontu na części zachodniej widać poważne uszkodzenia dachu. Czy moglibyście się dowiedzieć, czyją własnością jest ten budynek? Czy właściciel ma wobec niego jakieś plany?

Uważam, że lokalizacja i sam budynek mają dużo walorów. Jest to zabytek, jego odnowienie i adaptacja na pewno pociągnęłyby ogromne koszty. Jednak teraz można pozyskać środki z różnych źródeł. W NML nie ma muzeum a, patrząc na ten budynek, zawsze myślałam o muzeum...

Jeszcze mam inne "zmartwienie". Czy jest Wam wiadome, co stanie się budynkiem poczty przy ul.Działyńskich? To również jest zabytek. Może Zarząd Poczty Polskiej rozważyłby powstanie muzeum poczty z salą interaktywną dla przedszkolaków, przecież kto nie bawił się w pocztę...
 Anita
 NML, Sobota 02-10-2021

43331. 
REUMATOLOG: NOWY ADRES

Specjaliści reumatologii diagnozują i leczą choroby często mylone przez innych lekarzy z chorobą zwyrodnieniową stawów lub schorzeniami ortopedycznymi. Nieleczone mogą prowadzić do degradacji funkcji ruchowych, co w konsekwencji znacząco ogranicza lub eliminuje chorego z aktywności zawodowej, społecznej i rodzinnej.
Ale zaufaj specjaliście! Nie musisz żyć dłużej z bólem! Zbadaj się.

dr Anna Bazela-Ostromecka
#Iława, ul. Andersa 2c, gabinet na parterze bloku koło prokuratury (naprzeciwko szpitala). Rejestracja codziennie pod numerem telefonu:
kom. 608-202-021
kom. 602-466-155
tel. (55) 649-10-10
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 02-10-2021

43330. 
Polskojęzyczni politycy, którzy żarliwie klaskali towarzyszowi Leszkowi Balcerowiczowi, gdy jego „reforma” w pierwszych latach 90-tych głodziła całe miasta i wsie, wyją dziś nad głodem i losem dzieci podrzuconych do Polski przez reżim Łukaszenki i Putina.
Ohyda.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 01-10-2021

43329. 
Skandal w komisjach wyborczych w Niemczech.
W niektórych dzielnicach Berlina w wyborach parlamentarnych oddano cudownie aż 150% głosów. Ale demokracja jest zagrożona nie tam, ale oczywiście w Polsce i na Węgrzech, oczywiście... oczywiście... A żeby było jeszcze zabawniej, to wyniki w 22 komisjach wyborczych jak robiono? Uwaga: szacowano, a nie liczono (wszędzie były identyczne wyniki). To po prostu wyższy poziom demokracji, którego takie dzikusy jak my na wschód od Odry nie rozumieją...
Innych wyborów już nigdy nie będzie.
Bezkarne fałszerstwa komunistów na amerykańską skalę dały zielone światło dla wszystkich nieśmiałych do tej pory. Nasz koalicyjny z liberalnymi komunistami PSL z 25-procentowym poparciem to było bardzo ostrożne badanie rynku.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 30-09-2021

43328. 
INWAZJA GRYZONI

Plaga małych szkodników w #Iława trwa. Włażą dosłownie wszędzie. Mieszkańcy czują się już naprawdę zmęczeni. Co najbardziej zastanawia, to fakt, że problem dotyczy głównie mieszkań miejskich (komunalnych). Jak tę sytuację tłumaczą urzędnicy ratusza? Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 4.

Napiszcie jak wygląda sytuacja u Was.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 redakcja, Czwartek 30-09-2021

43327. 
Odnośnie wpisu numer: 43317

Nie przypuszczałem, że nazywanie rond w Iławie drążone będzie przez co najmniej dwie kadencje, a może i trzecią. Rada nie rada, musiała z nimi mierzyć się ponownie.

Umęczone iławskie kobietki, w imieniu wszystkich „źle traktowanych” w Polsce pań, mają chęć, by najważniejsze rondo iławskie przybrało ich nazwę "Rondo Praw Kobiet". One tak chcą i basta! Bowiem czują się umęczone przez obecny rząd, mimo że prawica nigdy w Iławie nie rządziła w samorządzie - ani miasta, ani gminy, ani powiatu, ani województwa.

Gdy radni długo obradowali nad nazwą ronda przy poczcie głównej, wpadłem na szatański pomysł, by sprawę załatwić polubownie: rada godzi się na Pań nazewnictwo, ale w zamian, by drugie po najważniejszym iławskim rondzie nazwać "Rondem Danuty Siedzikówny Inki" i ciekawy jestem, co powiedzą na to radni rządzącej większości z PO i LEWICY.

Zastanawiałem się nie raz, że nazywając ronda po imieniu potwierdzamy naszą więź z miastem, z jego osiągnięciami. Osobiście mam specjalne względy do nazw od nazwisk iławian. Mamy wielu obywateli z nie lada karierami i takich, którzy wiele dla miasta i nawet dalej uczynili.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 29-09-2021

43326. 
W powiatowym "PORCIE IŁAWA" przy plaży "prawdziwej" konkurs na dyrektora rozstrzygają w sztabie PO-PSL-SLD, a Kurier co tak cicho?
Ciekawe jaka ustawka tam pójdzie...?
 rybak
 Szałkowo, Wtorek 28-09-2021

43325. 
Odnośnie wpisu numer: 43324

Panie Komendancie Powiatowy Policji - ruszcie się z porządkowaniem takich codziennych problemów [...].
To samo Osiedle Piastowskie. Na parkingu przy ul. Zielonej stawiają rupiecie jak np. przyczepki dwukołowe. Co ciekawe, że Policja kontroluje ten teren w swoim służbowym samochodzie, ale nic nie widzi. A może nie chce widzieć, bo sporo tutaj po cywilnemu mieszka właśnie... policjantów.
 radny osiedlowy
 Iława, Wtorek 28-09-2021

43324. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Bezczelność sięga zenitu. Nie dość, że parkują gdzie i jak popadnie bez żadnej kultury, to teraz jeszcze dochodzi coraz częstsze zastawianie dojazdu lub wprost stawanie na miejscach dla pojazdów osób niepełnosprawnych.
Zobaczcie: takiemu merolowi, oczywiście bez uprawnień, nawet na niebieskiej kopercie mało miejsca, bo jeszcze musiał przodem wjechać aż na chodnik”.

#Iława, Osiedle Piastowskie.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 27-09-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 8 9 10 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 200 201 202 ... 383 384 385 następna ] z 385102170992REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.