Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

43221. 
PRÓBY OSZUSTW „NA LOTERIĘ”

Coraz więcej sygnałów o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby, które podają się za organizatorów loterii szczepionkowej. Dzwoniący informuje o rzekomej wygranej w Loterii Narodowego Programu Szczepień (NPSz). Nagrodą mają być rzekomo „leki nierefundowane przez NFZ”. Zwycięzca ma otrzymać nagrodę pod warunkiem, że „tylko opłaci dostawę przesyłki”.

To próba wyłudzenia! Przypominamy, że żadne leki NIE SĄ nagrodą w loterii, pod którą próbują podszyć się oszuści. Organizator, czyli państwowy Totalizator Sportowy, przekazuje nagrody rzeczowe zawsze na WŁASNY koszt, po ustaleniu terminu dostawy ze zwycięzcą.

Każdy przypadek lub podejrzenie wykorzystania loterii do nielegalnych praktyk należy zgłaszać policji. Wszystkie informacje o loterii znajdziesz na oficjalnej stronie – w tym listę nagród oraz zwycięzców: www.gov.pl/loteria

#SzczepimySie
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 08-08-2021

43220. 
Śmieją się niektórzy, że propagandowy lewacki "Tour de Konstytucja" zakończył się w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki im. Józefa Stalina.
A gdzie miał się zakończyć?
Przecież Placu włoskiego komunisty, boga-ojca komunizmu brukselskiego, Altiero Spinelliego - jeszcze nie ma jeszcze w Warszawie.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 08-08-2021

43219. 
"Walczymy o III ligę!" - zapowiedział Andrzej Sobiech, prezes klubu piłkarskiego Jeziorak Iława. Czyli w poprzednim sezonie walczyliście o nic? Czyli znowu okropne oszustwo kibiców. Ale czy to pierwszy raz?

"Mamy wzmocnienia i potencjał zawodników". A na wypłaty pensji dla zawodników macie? Czy znowu będzie tak samo jak w latach ubiegłych?
Czyli naciąganie, spuchnięty balon i kontrolowane bankructwo?
 Antonio vel Wiśniewski
 Iława, Sobota 07-08-2021

43218. 
Pojawiły się znowu badania z Katedry Socjologii UW, pokazujące, że u wyborców PO nienawiść do wyborców PiS jest DWUKROTNIE wyższa niż w odwrotną stronę.
Zero zdziwienia.
PO to zorganizowana grupa hejterska, bazująca na kompleksach, karmiąca elektorat nienawiścią.
To nie PO ma "SokZBuraka". To "SokZBuraka" ma PO.
 Jimmy
 Iława, Piątek 06-08-2021

43217. 
MISTRZOWIE HANDLOWANIA

„Czy burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wreszcie zareaguje na samowolkę i bałagan? Parking miejski koło targowiska w Iławie przy markecie Stokrotka. Już nie można tu normalnie zaparkować, bo wyznaczone miejsca są ciągle pozajmowane przez busy i przyczepki handlarzy. Celowo blokują skrzynkami czy paletami. Stają nawet w poprzek, zajmując po kilka miejsc. Zachowują się jakby to były ich miejsca prywatne. Pas zieleni też właściwie już nie istnieje, bo został zajeżdżony i zadeptany”.

#Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 06-08-2021

43214. 
Po co Polakom suwerenność, skoro można ją sprzedać i to nawet nie za kasę tylko jej obietnicę. Pieniądze, które "przyszłyby z UE" po całkowitym podporządkowaniu się i tak byłyby wydane na niszczenie gospodarki polskiej pod okiem Brukseli w ramach tzw. zielonego ładu. Wiatraki, panele słoneczne i rosyjski gaz z Niemiec zamiast energii własnej (np. węgla).

Alternatywny, polsko-skandynawski rurociąg "Baltic Pipe" został już zablokowany, a amerykańcy Demokraci-Komuniści nie mają żadnego interesu w wspieraniu przemysłu węglowodorów czy zbrojeniowego (zakupy militarne), który wspiera Republikanów, czyli amerykańską prawicę. Ale zawsze pomarzyć można.

Polska jest ostatnią przeszkodą do Bismarckowskiego sojuszu Niemiec i Rosji (Moskovii), i wspólnego zarządzania całą Europą i Euro-Azją od kiedy amerykańcy Demokraci-Komuniści powierzyli Berlinowi losy Europy i tym samym zgodzili się na tandem niemiecko-rosyjski. Czasowe zawieszenie broni z Chinami, które Demokraci właśnie wynegocjowali, daje nie tylko pole do swobodnego szerzenia rewolucji komunistycznej w sojuszu z Niemcami, ale tym ostatnim pozwala na zachowanie dobrych stosunków z Chinami i tylko Polska przeszkadza. A już wszyscy byliby szczęśliwi.

Dlatego dla pomyślności wszechświata trzeba Polskę zniszczyć ideologicznie (tożsamościowo) i to z pomocą polskiej wymóżdżonej młodzieży oraz gospodarczo. Tzw. zielony ład, na który już zgodziliśmy się jeszcze przed ostatecznym ciosem neo-marksisty Timmermansa, załatwi nas na wieczność.

Pozostaje zablokowanie wszelkich reform i prób budowy własnego państwa oraz kwestia tożsamości. Pierwszemu służy likwidacji Izby Dyscyplinarnej pod pretekstem jej reformy, co jest wstępem do rezygnacji z tworzenia normalnego, czyli nie ubeckiego sądownictwa, a drugiemu – genderyzacja i triumf marksizmu-lesbianizmu. Przyjdzie nań kolei zaraz po sądach i na wszystko Polacy się oczywiście zgodzą, i to nawet za miskę soczewicy. Obiecaną, nie rzeczywistą.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 05-08-2021

43213. 
Niesnaski na ogrodach działkowych za Osiedlem Podleśnym w Iławie.
Co ciekawe: nie chodzi tylko o szokujące zaśmiecanie odpadami, nawet gabarytowymi.
Czytajcie w gazecie #Kurier na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-08-2021

43210. 
Jakie to jest śmieszne, a nawet upadająco żałosne (mc2), że podwyżkę uposażenia administracji państwowej krytykuje skompromitowany facet, który kłamiąc do końca rzucił premierowanie na czubie administracji państwowej i wybył na emigrację do IV Rzeszy Europejskiej właśnie z pobudek m.in. zarobkowych.
Czekam na pomnik folksdojcza w Iławie. Może być w Galerii Jazzowej przy Ratuszu, albo od razu wprost pod oknami mieszkania D. Kopaczewskiego, Michała Młotka, Ewy Jackowskiej...
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 04-08-2021

43209. 
A wiecie wy, jakie sowy rzeźbi Marek Kałuża w Kuźni Talentów przy moście Dąbrowskiego?
Posadziłem ją na szafie, a ona mi odfrunęła i co ja mam teraz powiedzieć? Rzeźbiarz ma zwrócić mi kasiorę?
 Marszałek
 Iława, Środa 04-08-2021

43208. 
Chiński wirus.
NordStream 2.
Wściekłe macice.
Oszalałe jourove.
Zielony Obłęd.
Lokalni folksdojcze.
Sprzedajni „historycy”.
Ruskie onuce.
Idiota prezydentem USA.
Terror faszystów LGBT.
Bydło grające w PE przeciwko własnemu krajowi.

Rządzącej prawicy nie jest lekko, dlatego stopuję z krytyką.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 03-08-2021

43207. 
Odnośnie wpisu numer: 43206

Wyborcy Iławy sami sobie nawarzyli tego zatrutego piwa.
Dalej głosujcie do Rady Powiatu na czerwonych kolesiów z PO/PSL/SLD.
A nie będzie niczego...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 03-08-2021

43206. 
KATASTROFA SZPITALA W IŁAWIE:
ZAMKNĘLI ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY!

Do redakcji Kuriera dzwonią i piszą wzburzeni pacjenci:

„Zobaczcie co się dzieje w szpitalu, bo właśnie zamknęli całkowicie oddział chorób wewnętrznych. Podobno nikt już nie chce tutaj pracować. Co z nami będzie dalej? Kto odpowiada w Iławie za ten skandal?”

Powiatowy Szpital w Iławie pod względem formalno-organizacyjnym podlega pod lokalny samorząd Starostwa Powiatowego w Iławie, w którym „od zawsze” rządzi lewicowa koalicja PO-PSL-SLD.

Ani dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska (w środku), ani starosta powiatu Bartosz Bielawski w swoich publikatorach nie ogłosili i nie poinformowali społeczeństwa o zaistniałej niebezpiecznej sytuacji.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-08-2021

43204. 
Odnośnie wpisu numer: 43201

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Spartakus
 Iława, Wtorek 03-08-2021
Odp. 
Na przemoc odpowiedzią ma być... przemoc?
Absolutnie NIE.
Tak się nakręca spirala rozkładu, aż dojdzie do chaosu.
Takie problemy rozwiązuje się inaczej.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-08-2021

43203. 
Odnośnie wpisu numer: 43188

Takie "garażowanie" samochodów i innych pojazdów nie tam gdzie należy jest poważnym problemem miejskim.
Bydło pozostanie bydłem. Ragacz z ulicy Zielonej w Iławie idzie w zaparte. [...] Co na to Policja?
 klient
 Iława, Wtorek 03-08-2021

43202. 
Odnośnie wpisu numer: 43176

Jest tajemnicą poliszynela, że urzędową klub-kawiarnię i dyskotekę otworzył Burmistrz Ryszczuk tylko po to, żeby stworzyć źródło zajęcia i utrzymania dla swojego braciszka.
[...]
Jeżeli dalej nasza Policja powiatowa, która jest opłacana przecież z naszych podatków będzie na te występki oko przymykać, to dojdzie do kolejnej tragedii.
Już motocyklista na motorze pożyczonym od braciszka Burmistrza zginął w szalonym rajdzie popisowym przez miasto...
[...]
Wszyscy mieszkańcy Kisielic domyślają się i o tym rozmawiają w trosce o swoje dzieci, kto rozprowadza w miasteczku środki odurzające.
Ale cóż...
Wszyscy mówią i na tym się kończy... W Kisielicach panuje ogólny strach. Lokalny dyktator i watażka ma wszystko w swoich rękach... Katastrofa.
 Józek
 Kisielice, Poniedziałek 02-08-2021

43201. 
STOP-CHAM

„Pozdrawiam panią, która po chamsku parkuje samochód przed naszymi garażami. Ostatnio robi to notorycznie, mając ogrom miejsca dosłownie obok [na parkingu targowiska]. Zwrócenie uwagi czy grzeczne prośby nic nie dają. Legalne znaki zakazu nie mają dla niej żadnego znaczenia, bo lenistwo powoduje, że 50 metrów dalej to już nadludzki wysiłek. Pani przekonuje, że tu obok pracuje, więc może. A ja, wjeżdżając pod prywatny garaż, za który zapłaciłam ciężkie pieniądze na własność, nie mam możliwości manewrowania, nie mówiąc już o tym, gdy chcę podjechać np. z przyczepką.”

#Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 02-08-2021

43200. 
Żółty portal internetowy iławskiej Info-PO-KO namieszał ze szczepieniami na parafiach. [...] W Lubawie kobieta owszem zasłabła w punkcie szczepień, ale nie od szczepionki, bo nie była szczepiona, lecz zemdlała stojąc w poczekalni, bo tylko trzymała kolejkę dla syna. [...]
 bat na idiotów
 Lubawa, Poniedziałek 02-08-2021

43198. 
Odnośnie wpisu numer: 43194

Warszawa śpiewała (nie)zakazane piosenki powstańcze. Doświadczenie wspólnoty, więzi międzypokoleniowej i bliskości. Szacunek, ciepło, wielka kultura i wzruszenie.
Z drugiej strony na festiwalu czerwonego Jerzego Owsiaka hołota wyje ze sceny i na widowni wulgarnym "Jebać PIS". Prostacka antywspólnota.

Dwa światy. Każdy może wybrać.
 Jan
 Zalewo, Niedziela 01-08-2021

43194. 
Na festiwalu Owsiaka bez zaskoczeń.
Lewoskrętne pogaduchy są tam od lat na porządku dziennym, ale tym razem polityczna nienawiść wyszła z namiotów tzw. "Akademii Sztuk Przepięknych" prosto na scenę.
Oczywiście całość pod hasłami miłości, równości i walki z nienawiścią.
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 31-07-2021

43193. 
Znamienne, że współcześni neo-marksiści, którzy pojedyncze błędy rozpaczy Żołnierzy Wyklętych wykorzystują dziś do tego, by bezczelnie nazywać ich "zbrodniarzami," składają właśnie kondolencje Adamowi Michnikowi z powodu śmierci brata Stefana, stalinowskiego prokuratora, bandyty sądowego i uciekiniera do Szwecji, który według nich "musiał podejmować ciężkie decyzje, bo żył w trudnych czasach".
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 31-07-2021

43192. 
Pilotażowa akcja kontenerowych szczepień mobilnych w wybranych parafiach naszego regionu odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia:

✝️ IŁAWA – parafia św. Brata Alberta, Osiedle Podleśne, ⏱ od godz. 10:00.

✝️ LUBAWA – parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
ul. Kościelna 5, ⏱ od godz. 9:30.

✝️ NOWE MIASTO LUBAWSKIE – parafia św. Tomasza Apostoła, ul. Kościelna 10, ⏱ od godz. 10:00.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 30-07-2021

43189. 
Odnośnie wpisu numer: 43179

Tak wygląda parkowanie na parkingu przy Powiatowej Komendzie Policji w Iławie. Pojazdy policjantów dają "przykład" innym uczestnikom ruchu drogowego. [...]
 Wojtek
 Iława, Piątek 30-07-2021
Odp. 
Foto nie zostało załadowane.
Patrz na formularz podczas wpisywania.
Maksymalny rozmiar obrazka to 512 KB.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 30-07-2021

43188. 
Gdyby kierowca był normalny to nie stawiałby samochodu, a obok jeszcze przyczepki (też rupiecia) na parkingu przed blokiem, a na swoim podwórku prywatnym. Jak widać na foto, cwaniaczek ma duże podwórko i w dali garaże puste.
Ten parking jest ogólnie publiczny i służy do zajeżdżania samochodów po zakupy do sklepów spożywczych, ale nie tylko, bo do własnych mieszkań.
Panie!
Możesz postać godzinę, dwie, ale nie całymi dniami. Zabierz te rupiecie i przy swojej chałupie postaw. No!

Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Zielona.
 klient
 Iława, Piątek 30-07-2021

43186. 
Gen targowicy i samozagłady

Marszałek senatu Tomasz Grodzki zaprasza przedstawicieli obcych państw i interesów do omawiania polskiego prawa, choć został wybrany głosami polskich obywateli. I nie budzi to powszechnego oburzenia. Gdy znów dojdzie do wyborów, nie będzie miał żadnych problemów z uzyskaniem głosów.

Liderzy opozycji domagają się likwidacji niepodległego państwa, ponieważ nim nie rządzą. Elity traktują przecież Polskę nie jak własny kraj, lecz teren podbity, żerowisko, na którym swobodne i bezpieczne pasienie się mają zapewnić siły zewnętrzne. To, że wielu polityków widzi szansę na karierę z obcego nadania, nie dziwi w sytuacji, gdy najważniejsze decyzje i tak podejmowane są poza Polską. Tradycja targowicy ma się dobrze.

Problem polega jednak na tym, że taka postawa spotyka się z poparciem połowy społeczeństwa, które upatruje swój interes w likwidacji suwerenności. Zdrada i walka z polskim państwem, zamiast ostracyzmu i powszechnego potępienia, budzi podziw znacznej części społeczeństwa, co świadczy, że Polaków trawi gen samozagłady. Błędnie uważają oni, że skoro dotąd nie udało się stworzyć normalnej i sprawnej państwowości, a wszędzie królują patologie, to należy z niej w ogóle zrezygnować. Wielu uważa też, że skoro nie jest tak jak chcą lub sobie wyobrażają, to lepiej, by Polski nie było.

Nasuwa się wniosek, że naród w takim stanie, w jakim jest obecnie, nie potrzebuje własnego państwa i nań nie zasługuje. Niepodległość, która kiedyś była celem wielu pokoleń, mimo rozbiorów i komunizmu, przestała być kryterium podejmowania decyzji. Stała się nawet przeszkodą dla wielu grup, zwłaszcza uprzywilejowanych. To są skutki życia całego pokolenia w patologicznej III RP – państwie nadanym z góry, a nie samodzielnie wywalczonym.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 29-07-2021

43185. 
Publikujemy oświadczenia majątkowe – tym razem burmistrza Dawida Kopaczewskiego oraz pozostałych najważniejszych urzędników ratusza miejskiego Iława. Ile zarobili w ubiegłym 2020 roku oraz jakie posiadają mienie ruchome i nieruchome – zobaczcie w gazecie #Kurier na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-07-2021

43184. 
Tendencja wyniku wypracowanego zysku koncernu narodowego ORLEN:

2015 r. - 2,1 mld zł
2020 r. - wzrost o 95,2%

Rozwój sieci sprzedaży, nowe inwestycje, ekspansja na rynki zagraniczne - to wskaźniki zmian jakie zaszły za czasów rządu prawicy i przyczyny ataków oszalałej opozycji na prezesa Daniela Obajtka.

Coś akcja dla idiotów "nie tankuję na Orlenie" nie wypaliła, hehe...
 Dominik
 PL, Czwartek 29-07-2021

43183. 
Lewacki matrix w świecie równoległym Julki i Dawidka:

– Słyszałeś...?! Polki zdobyły na olimpiadzie medal w czwórce wiosła!
– Tak, słyszałem. Fajnie. Jest duma! Orły do boju!
– A słyszałeś, że jedna z nich jest lesbijką...?
– No i co z tego...?
– No lesbijką jest, kurde no!
– Ale co mnie to obchodzi, co i z kim ona robi w łóżku? Wyluzuj.
– Ty pieprzony homofobie!
 Antonio
 Iława, Czwartek 29-07-2021

43182. 
To była spektakularna akcja! Strażacy błyskawicznie, niemal brawurowo, ale z wielką wprawą ewakuowali przez okno zadymionego mieszkania na pierwszym piętrze 7-letnią dziewczynkę. A wszystko przez... (!).
Czytajcie w gazecie #Kurier na stronie 12.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 28-07-2021

43181. 
Jestem oburzona tym, co dzieje się w iławskim szpitalu.
Wierzę, że tylko Wasza, Kurierzy, interwencja może pomóc.
[...]
Chodzi o budynek z tyłu, w którym mieści się rehabilitacja.
Przyjeżdżają tam osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, albo o kulach, a winda jest cały czas zepsuta! To jest parodia w jaki sposób ta placówka jest prowadzona i zarządzana. Na zajęcia fizjoterapeuci wnoszą swoich pacjentów po schodach, a od tego oni raczej nie są i potem świecą oczyma ze wstydu.
[...]
Nie chcę publicznie ujawniać swoich danych, bo boję się, że będę miała potem w zemście problemy z rehabilitacją. Dyrekcja to bardzo źli ludzie.
 [dane personalne zastrzeżone do wiadomości redakcji]
 Iława, Środa 28-07-2021

43180. 
Sadzę, że należy uświadamiać ludzi, że UE nam nic nie daje za darmo i już dziś bilans jest dla nas ujemny.
Jak wejdą w życie pomysły Timmermansa i reszty oszalałych lewackich ideologów, to pójdziemy na dno. Żadne to pocieszenie, że inni też.
Uciekajmy z tego koszmaru jak najszybciej.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 27-07-2021

43179. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Wystarczyło, że jeden zaparkował jak sobie chciał i reszta jak barany robi to samo, a nawet jeszcze gorzej. Brak słów na takich ignorantów. Najważniejsza jest wygoda własna”.

#Iława, parking przy targowisku miejskim.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 27-07-2021

43178. 
Odnośnie wpisu numer: 43177

Internet tylko dla zaszczepionych!
Dość pobłażania…
:-D)
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 27-07-2021

43177. 
Od poniedziałku Wielka Brytania wprowadza w życie przepisy, że tylko osoby zaszczepione w UE i USA zostaną zwolnione z kwarantanny po przyjeździe do UK.
Tymczasem nasza "Konfederacja Targowicka", nazywająca siebie "ideową prawicą", nadal wciska młodzieży kłamstwa, że to "Polska jest w awangardzie segregacji".
 Dominik
 PL, Poniedziałek 26-07-2021

43176. 
Odnośnie wpisu numer: 43139

POLITYCZNA PROPAGANDA
NA MAJĄTKU PODATNIKÓW

„Burmistrz Rafał Ryszczuk postanowił urządzić w Kisielicach... urzędową dyskotekę samorządową [...]. Nie raczył skonsultować tego poronionego pomysłu nawet z mieszkańcami ulicy Polnej (osiedle domków jednorodzinnych).

Cała ta hucpa jest reklamowana jako piknik polityczny na stronie „Ruchu Polska 2050”. [...] Zamiast więc tradycyjnych lokalnych i społecznych DNI KISIELIC, burmistrz Ryszczuk organizuje za pieniądze podatników swój wiec polityczny. Szybko zmienia skórę. Fanem jest już nie Tuska, już nie Trzaskowskiego, ale teraz Szymona Hołowni...

W miejscowościach sąsiednich odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (Susz, Łasin), natomiast w Kisielicach wyznacznikiem kultury będzie państwowa disco-potupaja samorządowa za pieniądze podatników oraz pospolity wiec polityczny Ryszczuka. [...]”

[dane zastrzeżone do
wiadomości redakcji]

Ps. Co odpowiedział i jak się broni burmistrz Ryszczuk? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 18.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 26-07-2021

43175. 
To było okropne.
Nie widziałem jeszcze płaczącej tenisistki polskiej po przegranym meczu, ale kibice z europejskiego fajno-polactwa nie widzą nic, poza kasą jaką utraciła. Nie ma granic podłości większej niż właśnie taka ocena zawodniczki.
Ona nie płakała, ale cierpiała, że nie dała Polsce tego, co z jej strony było najważniejsze, bo wywalczyć medal właśnie olimpijski dla swego Kraju należy do najwyższego zaszczytu i czci. Nic więcej, reszta jest dodatkiem.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 26-07-2021

43172. 
Odnośnie wpisu numer: 43149

Sam nie wiem, dlaczego ten minister Przemysław Czarnek tak bardzo upiera się przy "pielęgnowaniu cnót niewieścich", skoro rodzice o mentalności KOD-omickich pomyleńców wyraźnie życzą sobie, aby ich córeczki były wulgarnymi kurewkami i "robiły loda" w toalecie galerii handlowej za pieniądze na balety, prochy i najnowszy model komórki. [...]
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 26-07-2021

43171. 
WYBUCHOWE TANKOWANIE

Niedziela. Troje obywateli Niemiec zatankowało motorówkę na przystani Yamaha przy ul. Sienkiewicza w Iławie. Po odpłynięciu w kierunku toru wioślarskiego na Dużym Jezioraku (przy drodze na Susz) doszło do – zdaniem świadków – potężnej eksplozji. Na wodzie widziano kulę ognia. Pożar doszczętnie strawił motorówkę. Kobieta i dwóch mężczyzn ratowali się skacząc do wody. Z ciężkimi poparzeniami trafili do szpitali, w tym mężczyzna (19 l.) z poparzeniami twarzy został zabrany przez śmigłowiec.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 25-07-2021

43169. 
Odnośnie wpisu numer: 43157

Powrót Donalda Tuska miał być wybuchem pozytywnej energii, a jest pokazem dekadencji, politycznej impotencji, agresji i łzawego kiczu.
Ten jeden powrót wywołał największy w dziejach Polski wybuch "miłości inaczej". Gdyby zrobić o tym film, dostałby wszystkie Złote Maliny.
 Sokrates
 Lubawa, Niedziela 25-07-2021

43168. 
MISTRZOWIE ZARZĄDZANIA

„Skarga na burmistrza Dawida Kopaczewskiego. Minął ponad tydzień po burzy, a zwalone drzewa nadal nieposprzątane. Rozumiem jakieś resztki gdzieś na obrzeżach, ale żeby w środku miasta i to przy szkole publicznej nie zrobić porządku? Co z bezpieczeństwem? Dzieci codziennie skaczą po wiatrołomie i tylko czekać na nieszczęście”.

Iława, ul. Andersa przy szkole nr 2 („zielonej”).

Ps. Czy w swojej okolicy również widzicie jeszcze nieuprzątnięte skutki nawałnicy burzowej z piątku 16 lipca w regionie Iławy? Przesyłajcie mailem na adres: forum@kurier-ilawski.pl
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 25-07-2021

43165. 
Odnośnie wpisu numer: 43158

Kompromitacja "lekarzy"...
I właśnie porównajcie to sobie, Rodacy!
Tak oto miało to wyglądać za rządów POparanców w całym kraju, kiedy zamierzono absolutnie całkowitą prywatyzację systemu w Polsce w łapy czerwonych i różowych oligarchów.
Pamiętacie jeszcze nagrane przez agentów z ukrycia szczere słowa posłanki Beaty Sawickiej z Helu? Płaczącej potem przed kamerami, że się nie udało, bo zły Kaczyński kazał aresztować.
Pan lekarz, zwany "doktorem" niech sobie przypomni polowania na zające.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Sobota 24-07-2021

43164. 
W Iławie zarządzają bandyci finansowi, jak [...].
Zobaczcie co tutaj się wyrabia!
Dopiero w połowie lipca dostałam powiastkę [...], że mam wykonać spis liczników wody cofając się pół miesiąca do dnia... 30 czerwca, bo od dnia 1 lipca, czyli wstecz oni chcą nałożyć podwyżkę.
To granda jest, rozbój w biały dzień!
[...] Przecież rządowy regulator centralny Wody Polskie na wniosek o podwyżkę zgłoszony przez burmistrzową spółkę wodociągową zgodził się dopiero od dnia 8 lipca! A mieszkańcy Iławy powiadomienia dostali dopiero w dniach około 15-20 lipca i też nie wszyscy, bo wielu wyjechało na wakacje, jak więc mają spisać liczniki na dzień 30 czerwca...???
Mało tego!
Dobrze, że ta rządowa instytucja kontrolna nie zgodziła się na wszystko chciejstwo podwyżkowe burmistrzowych urzędników komunalnych, bo oni chcieli jeszcze o wiele większej podwyżki drakońskiej!
[...] Granda! Rozbój!
Bandyterka dzieci komuchów!
 Ola Mała
 Iława, Piątek 23-07-2021

43163. 
W iławskiej kulturze to aktualnie macie tak...
Gdyby panią polonistkę lub od robótek ręcznych ze szkoły podstawowej posadzić na dyrektorkę zarządzającą kulturą miasta...
Albo też jak gdyby konstruktorowi papierowych samolocików ręcznie składanych zaproponować siąść za stery potężnego pasażerskiego dżambo dżeta.
 Marszałek
 Iława, Piątek 23-07-2021

43160. 
Odnośnie wpisu numer: 43141

Z grubsza:

Tarcze Morawieckiego
13 emerytury
500+
300+
Przekop Mierzei
Tunel w Świnoujściu
Drogi ekspresowe
Program 100 obwodnic
Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Centralny Port Komunikacyjny
Zakup rezerw 3 ton złota w 2021 roku
Zakup rezerw 125 ton złota w 2019 roku
Nadwyżka w budżecie państwa za 1 półrocze 2021: 25 miliardów zł

Teraz dopiero widać ile rozkradała koalicyjna Platforma Oszustów.
 radny prawicowy
 Iława, Czwartek 22-07-2021

43159. 
Kobieta została perfidnie okradziona „w biały dzień”. Teraz KRYSTYNA MATYKA przestrzega innych, opowiada o skutkach i radzi jakie podjąć działania po fakcie, żeby zminimalizować skutki.
Jaka jest najtańsza nauka? Na czyjejś skórze. Korzystajcie! Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 12.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 22-07-2021

43158. 
Odnośnie wpisu numer: 43025

Dlaczego prywatna przychodnia RODZINA każe chorym pacjentom na zewnątrz stać w kolejce?
Przecież w konkurencyjnej przychodni ZDROWIE tego nie ma, za co mają pochwały.
Mnóstwo ludzi nie tylko zamiaruje ale i zmienia przychodnie lecznicze na wiejskie, np. zapisują się do Rudzienic.
 radny prawicowy
 Iława, Czwartek 22-07-2021

43157. 
Odnośnie wpisu numer: 43153

Czego jeszcze nie rozumiecie?
Gdy Kaczyńskiego wybierają w partii PiS przez aklamację, to wtedy jest "dyktatura i zamordyzm".
Gdy Tomczyk bez słowa ustępuje z szefowania klubu sejmowego PO-KO i wskazuje się Budkę, który przestał szefować PO, bo wrócił Her Tusk i kazał mu wypierdalać, to wtedy jest "demokracja partyjna"!
Wbijcie to sobie do łbów, matoły!
 Agent J-23
 Warszawa, Środa 21-07-2021

43156. 
Dramatyczne sceny w Karasiu pod Iławą. Nowo wybrany sołtys ADAM POKOJSKI (29 l.) wdał się w awanturę z policjantami podczas interwencji wobec pijanego parobka na rowerze (23 l.) na drodze. Krewki gospodarz dostał zarzuty „naruszenia nietykalności policjantów”, „znieważenia” oraz „gróźb karalnych”. Teraz padają wzajemnie oskarżenia. Ale co tam robiła jego narzeczona Marika Mroczyńska oraz 5-miesięczne niemowlę? Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski”. Strona 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 21-07-2021

43155. 
Odnośnie wpisu numer: 43133

POLICJA NIECH NAM ŻYJE I ROZKWITA.
I ZA ROGI BYDŁO CHWYTA!

Za dużo gadania! Kiedy wreszcie wejdzie w życie ten przepis o zabieraniu, całkowitej konfiskacie samochodu za prowadzenie po pijaku za kierownicą, plus 30 tys zł kary. Tego rodzaju kara momentalnie zrobi swoje, podobnie jak jest w innych krajach. Wtedy nikt już samochodu do rąk pijanemu sąsiadowi, ojcu czy synowi - nie da.
W wielu krajach takie kary są za nawet przekroczenie szybkości...
 Marszalek
 Iława, Środa 21-07-2021

43154. 
Ale komedia...
Nienawistny rząd pisoski uratował budowę szkoły specjalnej tzw. szóstki w Iławie, którą od zbyt wielu lat nieudolnie próbuje "budować" powiatowy układ samorządowy w starostwie, koalicja PO z PSL i SLD.
Pikanteria polega na tym, że iławskie czerwono-różowo-tęczowe świnie cały czas plują na prawicę, ale gdy księgowy Kaczora-Dyktatora, czyli premier Morawiecki rzuci grosikami, to ogary biegną na złamanie karku żeby ratować swoje zakłamane dupska...
Cudowny obrazek, chwilo trwaj!
 Antonio vel Wiśniewski
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43153. 
Odnośnie wpisu numer: 43149

Plan jest bandycki - zainfekować w polskim narodzie, zwłaszcza kobietom, dziewczętom niedorosłym - seks bez intymności, otwarty, na luzie, dla wszystkich i na zawołanie chcicy.
Stworzyć pole dla demoralizacji powszechnej. Seksualizacja wszystkich i wszystkiego wedle teorii Marksa i Engelsa, gdzie kobieta dla każdego mężczyzny ma służyć jako przedmiot. Seks jako instrumentalne szafowanie ciałem. Róbta co chceta.
I niewiele brakowało, by polactwo tempe i głupie skierować na lewe tory w zachowaniach seksualnych. Skierować na płaszczyznę nihilizmu, luzu i beztroski.
Zdrajca i śmierdziel został z Brukseli do Polski skierowany, by rozdmuchać płomień lewackiej eskalacji destrukcji polskiego serca, jeszcze żywego.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43152. 
Kilka myśli o ścieżce spacerowej od starego młyna, gdzie diabeł buszuje, w kierunku wiaduktu kolejowego i dalej na Osiedle Słoneczne.

Liczenie na to, że ludzie mają spacerować po piasku było złym pomysłem, ponieważ wszyscy, a szczególnie mamy z wózkami z dziećmi idą po asfalcie i dobrze czynią, bo tak jest lżej. Wielu ma o to pretensje, że idący z wózkami powinni zejść. O ile rowerzysta jedzie z kulturą (uprzejmie przepraszając), to minie bez szwanku tych, co idą asfaltem.

Ale ostatnio mamy inny numer tam na młynówce. Pajace, wszyscy łysi, zajechali osobowym aż do tych budowli na cyplu i poszli nad samą wodę, gdzie pajacowali i ciągnęli piwo. Zobaczcie co się dzieje! Osobówką kilku cwaniaków zajechało na ten piękny plac jak na targowisko.

A może to młodzi ludzie młodego Burmistrza tacy pewni siebie byli? [...] Czy tego nikt nie widzi? A przecież kamery monitorują, ich samochód stał na oku kamery zwróconej na samochód i jezioro. Jest wizja-podgląd w Ratuszu i ten samochód powinni dyżurni go zaobserwować, tym bardziej, że stał jak pod latarnią.

Ciemno wszędzie, cicho wszędzie... Co to będzie, co to będzie...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43151. 
MISTRZOWIE CHAMSTWA

„Gdy zwróciłam uwagę kierowcy BMW, że po takim jego zaparkowaniu nie dam rady otworzyć drzwi dla usadowienia synka, to napuszył się jak indor i zaczął pyskować na cały głos, po czym poszedł sobie do marketu. A szła akurat pracownica i słyszała wszystko, i też skomentowała, iż nie dość że cham wjechał na chodnik aż przejść nie można, to jeszcze stanął tak, że ciężko wsiąść do sąsiedniego auta”.

#Iława, parking przed marketem „Biedronka” przy ul. Smolki.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 20-07-2021

43150. 
Srogie uwagi w sprawie szaleństwa rowerowego.

Policja! Wy nie cackajcie się z bandą rowerzystów i na hulajnogach na akumulatory i karzcie ostro. To nie jest tak, jak większość sobie myśli, że ścieżkami można zaiwaniać na maksa lub w ciemno pod jadący przez przejście samochód. Jako kierowcy powinniśmy się oglądać przed dojazdem do przejścia uważnie, ale czy człowiek zdąży, kiedy znagla pędzący szaleniec na rowerze zza węgła wyleci. Taki szaleniec mignął mi przed samochodem na elektrycznej hulajnodze.

Ci na napędzanych hulajnogach powinni na równi odpowiadać prawnie – należy im podkręcić śrubę. Czy wiecie o tym, że ludziska na rowerach boją się na ścieżkach jeździć, a szosą jest już bezpieczniej. Niechaj zatem policja „zatroszczy” się dziczą, czy tą na hulajnogach elektrycznych, czy tą na rowerach jadącą po ścieżkach.

Utarło się, że - zarówno rower, czy pieszy, czy hulajnoga - na przejściach to święte krowy. Nie, tak nie może być. Apeluję do policji, żebyście zabrali się bardziej za szalonych na rowerach (ostatnio też elektrycznych) i hulajnogach elektrycznych, które są przecież już pojazdami. Ostatnio na Osiedlu Lubawskim na ścieżce w kierunku na las minął mnie jadącego rowerem, prujący - a to po ulicy, a to zjeżdżając na chodnik - szaleniec rowerem elektrycznym. Głowę daję, że przekraczał 50 km/h.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-07-2021

43149. 
Odnośnie wpisu numer: 43135

„(...) przez oszalałe i zdeprawowane lewactwo, charakterystyczne jest doprowadzenie do kompletnego zbydlęcenia młodych kobiet, a nawet nastoletnich dziewczynek.
Wśród manifestujących na czarnych marszach dominuje typ agresywnej, wulgarnej kurewki (...)”
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43148. 
MISTRZOWIE SYFU

„Tak wygląda dziki śmietnik pod klatką śmieciową przy ulicy Skłodowskiej 11 w Iławie [niedaleko marketu Netto], pomimo zgłaszania do urzędu miasta”.
„[...] Śmieci zalegają tutaj już od co najmniej kilku miesięcy. Kto jest odpowiedzialny za ten syf? Czy nie ma służb miejskich żeby się tym zajęły? Czy jest w Iławie jakiś burmistrz? Jest ITBS? Za co płacimy tę drożyznę śmieciową? Ta pryzma już niesamowicie śmierdzi, za chwilę lęgną się szczury. Jak to wszystko wygląda...?!”
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 19-07-2021

43147. 
Odnośnie wpisu numer: 43143

Nie znałam osobiście Pana Zbigniewa Stachurskiego, ale znam ludzi, którym bardzo pomógł.
Potrafił skutecznie i po cichu pomagać ludziom skrzywdzonym przez system komunistyczny w środowisku "czerwonej Iławy". W tamtych ponurych czasach okupacji rosyjskiej wymagało to siły charakteru a przede wszystkim bycia przyzwoitym, uczciwym człowiekiem.
NIECH SPOCZYWA W POKOJU.
 Polka
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43146. 
Kto nie chce się zaszczepić przeciw wirusowi, temu rząd zastosować powinien krótką piłkę.
Komu z niezaszczepionych grozi szpital, by wyleczyć się z wirusa, tego obciążyć kosztami leczenia po całości. I wtedy wszyscy ignoranci na hura polecą w kolejkę choćby nocami i kilometrami czekać po zastrzyk.
 woźny
 Iława, Poniedziałek 19-07-2021

43145. 
Spór mieszkańców bloku o prywatny monitoring, który na zewnętrznym parapecie samowolnie zainstalował jeden z sąsiadów. Jak motywuje to autor zajścia? Jak tłumaczą swoje zastrzeżenia sąsiedzi? A co na to mówi prawo? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
A jakie są wasze opnie?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 19-07-2021

43144. 
Rozmowy o Starym Młynie

Dziadek mi gawędził, że w starym piecu diabeł pali. A tu dawno już podpalili Stary Młyn i sobie stoi, i stoi, i straszy przy drodze krajowej nr 16 [ulica Kościuszki w Iławie].
Nie ma to tamto, trza w nocy spycha i kilka wywrotek nająć i po takiej robocie nawet śladu nie będzie. Inaczej ten młyn będzie wieki stał, bo Iławy budżetu na odkupienie zabytku nie stać.
Młody Burmistrz kredyt za kredytem bierze kolejny i kredyt kredytem spłaca, ale festiwalu swojego ukochanego SoundLake nie utnie, bo elektoratu resztki utraci.
A rodzice wstrząśnięci gadają po kątach i załamują ręce, że przy tańcu i muzyce ich dzieci się narkotyzują.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 18-07-2021

43143. 
ZMARŁ ZBIGNIEW STACHURSKI

Z przykrością informujemy, że w piątek 16 lipca, po wieloletnich zmaganiach z chorobą, zmarł ZBIGNIEW STACHURSKI, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Praca” w Iławie.
Wcześniej, akurat na dzień swojej śmierci, zaplanował koleżeńskie pożegnanie dla załogi wszystkich pracowników spółdzielni. Nie zdążył. Pozostanie jednak zapamiętany nie tylko jako merytoryczny szef, ale też dobry Człowiek.

Cześć Jego pamięci...
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 16-07-2021

43142. 
IŁAWA ZALANA I POŁAMANA

Piątek. Duchota i kująca w uszy cisza zapowiadały, że coś łupnie. W samo południe nagle zrobiło się tak ciemno, aż latarnie zaczęły się uruchamiać za sprawą czujników zmierzchowych. Najpierw uderzył złowieszczo wiatr z niesamowitym impetem, łamiąc wielkie drzewa jak zapałki – i wtedy z nieba wylała się woda jak z cebra.
Przyroda pokazała groźny urywek swej mocy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 16-07-2021

43141. 
Odnośnie wpisu numer: 43132

Powrót Donalda Tuska przypomina powrót alkoholika do domu, z którego latami wynosił wszystko i sprzedawał za bezcen, żeby tylko mieć kilka złotych na kolejne zalanie ryja do nieprzytomności...
On dziś wrócił tylko po to, żeby się znowu rozejrzeć po domu, co by tu można jeszcze wynieść...

Pozdrawiam podwładnych, którzy latami modlili się o "Powrót Króla":
- Macieja Rygielskiego
- Bernadetę Hordejuk
- Michała Młotka
- Dawida Kopaczewskiego
- Rafała Ryszczuka
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 16-07-2021

43140. 
MATKA RATUJE DZIECKO MATKI

Chwila nieuwagi i spokojne popołudnie w markecie może się zamienić w traumatyczny strach o życie dziecka. Maluch siedział w wózku obok mamy wybierającej produkty. W pewnej chwili chłopiec...

Zobacz film:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4611252098908512
 Joanna Kwiatkowska
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 15-07-2021

43139. 
Zapewne słyszeliście, że burmistrz Rafał Ryszczuk postanowił urządzić w Kisielicach... urzędową dyskotekę samorządową [...]. Najlepsze jest w tym to, że nie raczył skonsultować tego poronionego pomysłu nawet z mieszkańcami ulicy Polnej (osiedle domków jednorodzinnych).

Cała ta hucpa jest reklamowana jako piknik polityczny na stronie "Ruchu Polska 2050 Warmińsko-Mazurskie". [...] Zamiast więc tradycyjnych lokalnych i społecznych DNI KISIELIC, burmistrz Ryszczuk organizuje za pieniądze podatników swój wiec polityczny. Szybko zmienia skórę. Fanem jest już nie Tuska, już nie Trzaskowskiego, ale teraz Szymona Hołowni...

W miejscowościach sąsiednich odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (Susz, Łasin), natomiast w Kisielicach wyznacznikiem kultury będzie państwowa disco-potupaja samorządowa za pieniądze podatników oraz pospolity wiec polityczny kombinatora Ryszczuka. [...]

Mieszkam w Kisielicach od ponad 40 lat, ale takiego brudu i brzydko mówiąc syfu totalnego jaki jest na chodnikach, placach zabaw, dziurawych dróg - to nie pamiętam od nigdy. Tymczasem Ryszczuk, niczym celebryta na zabawie wiejskiej w sali remizy strażackiej lansuje się na wspaniałego burmistrza i "przyjaciela wszystkich mieszkańców". To wszystko jest pic i stek bzdur. Burmistrzem został obiecując mieszkańcom miejsca pracy i godne zarobki, a po 7 latach kadencji nie ma ani nowych miejsc pracy, kultura nie istnieje, a oświata dogorywa. Zniszczył nawet lokalną służbę zdrowia.

Za to kwitnie w całej okazałości nepotyzm i kolesiostwo. O stylu rządów Ryszczuka najlepiej mówi sytuacja w Urzędzie Miasta i Gminy, skąd w przeciągu ostatnich kilku lat zwolniło się prawie 3/4 urzędników, mających dość poczynań "super-szefa". [...] Porozmawiajcie z [...].

Czy normalną sytuacją jest fakt, że żona burmistrza zostaje dyrektorem szkoły samorządowej podległej burmistrzowi, czyli swojemu mężowi? Czy my jesteśmy jakąś republiką bananową w Afryce lub księstwem oligarchy na dalekim wschodzie Rosji?

Wszyscy w Kisielicach mający inne zdanie niż wódz i naczelnik wszystkich naczelników - są zastraszani i pod rosnącą presją. Ludzie boją się głośno mówić o tym całym cyrku, bo martwią się o pracę i szykany ze strony wiernej trzody piwno-kiełbasianej miejscowego BOSSA.

Kurierzy! Tylko Wy potraficie pokazać prawdziwe oblicze Kisielic. [...] Proszę o zachowanie tajemnicy dziennikarskiej, bo mnie zniszczą.
 [dane zastrzeżone do wiadomości redakcji]
 KISIELICE, Środa 14-07-2021

43138. 
Konfederacja powinna najgłośniej krzyczeć przeciw orzeczeniu unijnego trybunału TSUE w sprawie sądownictwa w Polsce, ale mendy się pochowały po dziurach.
Oszusty wolnościowo-niepodległościowe.
 wolny Tomek
 Lubawa, Wtorek 13-07-2021

43137. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Przedstawiam wszystkim czytelnikom Mistrzostwa Miasta w Parkowaniu po Królewsku, czyli jak się ustawić najbliżej do wejścia na klatkę schodową”.

Iława, osiedle bloków przy ul. Smolki.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 13-07-2021

43136. 
Młodzież przestraszyła się nocnej burzy i porywistego wiatru, więc poprosili o ewakuację z rozlewiska. Drużyna harcerska (w wieku 14-15 lat) rozbiła obóz kajakowy w odludnej okolicy ujścia rzeki Iławki do Drwęcy (Mały Bór). Które służby i w jakich okolicznościach dotarły pierwsze z pomocą na leśne mokradła koło Rodzonego?
Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 13-07-2021

43135. 
Odnośnie wpisu numer: 43125

Dawniej homoseksualiści nie tyle, że kryli się ze swą przypadłością, co po prostu nie manifestowali, że mają inne preferencje seksualne. Homo nie wzbudzali na ulicy jakiegoś zainteresowania. Polacy wiedzieli, że są takie środowiska i, Boże broń, by ktoś ich prześladował, ale nawet nie było jakiegoś poruszenia. Dziś mogą oficjalnie manifestować swoje preferencje na ulicy w marszach. Aż nagle...

Aż nagle wybuchła, oprócz wirusa, pandemia ideologii LGBT. Przecież to jest specjalna akcja przeciwko narodowi polskiemu, by nas zniszczyć, przedstawiając jako naród rzekomo podły, rzekomo nietolerancyjny.

I nagle wybucha na Polaków nagonka antyżydowska. Bzdura kłamliwa! Przecież to nie kto inny jak królowie polscy z Europy wzięli w opiekę naród żydowski przed prześladowaniami i mordami w XIII-XIV wieku. Za Jagiellonów nacja żydowska się rozwinęła handlowo i wtenczas rozwijał się nasz kraj. Powstały usługi, fabryki, a Żydzi należeli i należą do wyjątkowo pracowitego narodu i liczącego nawet drobne grosiki, stąd powiedzenie:
KOCHAJMY SIĘ JAK BRACIA, LICZMY SIĘ JAK ŻYDZI.
 MARSZAŁEK
 Iława, Wtorek 13-07-2021

43134. 
MISTRZOWIE ZARZĄDZANIA

„Zobaczcie co organizator szczepień odwalił w miejskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej w Iławie. Na miejscu przestało mieć znaczenie czy jesteś wcześniej zarejestrowany na wyznaczoną godzinę, czy jednak wszedłeś sobie bez rejestracji z marszu z ulicy, bo wszystkich zrównano i dusiłeś się w jednej gigantycznej kolejce. Podobno tysiąc osób. Dlaczego wymieszano jednych i drugich?
Efekt tego bajzlu jest taki, że im bliżej wejścia, tym bardziej wszyscy stłoczeni w oczekiwaniu po kilka godzin.
Gdzie zasady? Gdzie bezpieczeństwo? Organizacja miejskiego punktu szczepień to dno i brak elementarnego szacunku dla mieszkańców miasta.
Panie Burmistrzu złotousty Dawidzie Kopaczewski, jestem wściekła!”

SYLWIA
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 12-07-2021

43133. 
Odnośnie wpisu numer: 43127

Obecnie na drogach mamy szaleństwo.
Trzeba karać!
Po pierwszym wypadku Z WŁASNEJ WINY należy podnieść ubezpieczenie powypadkowe zdrowotne o 100%
Po wypadku na alkoholu należy wnieść pełną opłatę za pobyt i operację w szpitalu państwowym. I na pewno drugi raz nie wsiądzie taki ktoś za kierownicę po wódce.

Zatrzymany za kierownicą pijany:
1-wsza kara: zajęcie samochodu nie ważne czyja własność, poza z kradzieży, na kilka miesięcy (od 3 do 6) z odpłatnością 100 zł za dobę i nic więcej. Te kary są porażające.
2-ga kara: po drugim zatrzymaniu jako pijany - kasacja samochodu z możliwością odkupienia własności w cenie określonej przez ekspertów - tylko takich to już niewielu będzie. Jednak kara w razie niskiej wartości samochodu nie może być mniejsza niż 20 tys. złotych.
I mamy po sprawie proszę państwa.

W razie katastrofy po pijaku i uszkodzenia ciała, śmierci, to nie takie proste, ale co najmniej więzienie za swoje pieniądze plus odrabianie w kamieniołomach.
 MARSZAŁEK
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43132. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Emeryci wracają do pracy.
Matki oddają 500+.
Geje zachodzą w ciążę.
Koty przechodzą na weganizm.
Łysym odrastają włosy.
Krowy dają latte macchiato.
Z kranów leci już nie ciepła woda, a wino.
Staruszkom znikają zmarszczki.
Na Kaszubach zmarli wstają z grobów, wróciła nadzieja i jest po co żyć.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43131. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Stała się rzecz straszna w sondażach.
Niewdzięczny naród nie ma zaufania do wielkiego męża, Donalda.
Trzeba wymienić naród na lepszy.
Ale jak zapakować tyle milionów ludzi do jednego samolotu...?
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 12-07-2021

43130. 
PIRAT W SPÓDNICY

Poniedziałek, godz. 21.
BMW, pędzące z górki od strony Wikielca w stronę Iławy (ul. Biskupska) po minięciu skraju lasu nagle zjechało na przeciwległy pas, uderzyło z impetem w barierę, odbiło się od drzewa i wróciło na swój pas, zatrzymując się znowu na barierze.
Kobieta (21 lat), zakleszczona we wraku, została z licznymi obrażeniami odwieziona do szpitala.
Obserwatorzy mówią o nadmiernej prędkości i braku doświadczenia na zdradliwym łuku. Dokładne badanie śladów potwierdziło przypuszczenia. Dobrze, że akurat nikt nie jechał z naprzeciwka, ani też nie było rowerzystów lub pieszych.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 12-07-2021

43129. 
Odnośnie wpisu numer: 43125

Armagedon, ostateczna bitwa między siłami dobra i zła. Czyżby zaczęło się również w Iławie? Po jednej stronie są zwolennicy prawicy, a po drugiej wyznawcy lewactwa.
Walka ta musi się rozegrać prędzej czy później tylko w Polsce, bowiem ten naród - wedle przepowiedni - ma być jedynym z tych, który obroni Europę przed zgubą i zagładą wartości chrześcijańskich.
Naród, który ma wyznaczoną posługę przez Boga za to, że należy do jedynych narodów bardzo czczących Jezusa z Nazaretu.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 11-07-2021

43127. 
Znowu KOSZMAR na drodze Iława-Susz (na wysokości Szymbarka).
Pijany bandyta, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, znowu sieje spustoszenie, przerażenie i łzy. Oto wstępny przebieg wypadku (policja szuka kolejnych świadków):

FOTO 1. Pijany sprawca volvo wsiadł za kółko znowu i znowu napruty jak rakieta. Ciężarówkę chciał wyprzedzać na pełnym gazie. Zjechał na pas przeciwny (prosty odcinek), jednak w ostatniej chwili przypomniał sobie odurzony, że z naprzeciwka też jeżdżą samochody. Chciał się wycofać i „schować” powrotnie, ale zahamował za ostro i na swój pas „wracał” zbyt gwałtownie, bo za plecami ciężarówki zaskoczył niewinną kobietę w oplu. Odbił się, wyleciał z drogi i „odpoczął” w rowie (na boczku). Z kilkoma guzami otrzymał „darmową taksówkę” z podwózką do wytrzeźwienia w szpitalu.

FOTO 2. Niewinna młoda kobieta (matka) z opla, jadąc prawidłowo za ciężarówką, otrzymała od przodu uderzenie tyłem chowającego się volvo (pijanego) i wyleciała z drogi z jeszcze większym impetem. Roztrzaskała się leśnym drzewie. W stanie bardzo ciężkim zabrana helikopterem.

Szczegóły opublikujemy w gazecie Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 09-07-2021

43125. 
Odnośnie wpisu numer: 43107

Nigdy nie miałem żadnego problemu z Żydami.
Ludzi o innym kolorze skóry traktowałem z sympatią.
Geje i lesbijki absolutnie mi nie przeszkadzali.

Dziś jestem zaciekłym antysemitą, nieprzejednanym rasistą i tępię bzika lewackiej "tęczowej" ideologii LGBT na wszystkie legalne sposoby. Cieszę się, że nie jestem w tym sam i coraz więcej ludzi zaczyna otwierać oczy. Trzeba było nie zaczynać, nie prowokować.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Piątek 09-07-2021

43124. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

Tym razem reporterzy Kuriera sami „ustrzelili” dwóch „mistrzów parkowania”. Miejsce bardzo niebezpieczne dla pieszych i kolizyjne dla pojazdów.
Co można powiedzieć o postępowaniu kierowcy zwłaszcza ciemnego OPLA (z prawej), ale i białego VW (z lewej)? Czy są jakieś granice lenistwa i bezczelności w ruchu drogowym? Iława, centrum miasta, zjazd z ronda w 1-kierunkową ulicę Jagiellończyka koło Poczty Głównej.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 08-07-2021

43123. 
Odnośnie wpisu numer: 43121

Jarosławie! Pamiętaj!
Nie wolno podwyższać podatków dla najbogatszych, bo zbankrutują!
Jarosławie! Nie idź tą drogą!
 Sokrates
 Iława, Czwartek 08-07-2021

43121. 
Odnośnie wpisu numer: 43118

Rząd jest pisowski.
Prokuratura też jest pisowska.
Trybunał Konstytucyjny również jest pisowski.
Nawet propagandowa telewizja państwowa jest pisowska.
Ale chętnie przytulone pieniążki z tarczy po 36 tys. na 1 pracownika już... nie są pisowskie.

Hipokryzja i załganie - poziom najwyższy.
 księgowy
 Lubawa, Czwartek 08-07-2021

43120. 
Znowu Powiatowy Szpital w Iławie.
Jadwiga Zacharska, córka zmarłego niedawno po operacji HENRYKA MOZARCZYKA, znanego działacza politycznego i sportowego, twórcę lokalnej „Solidarności” i aktywistę niegdyś opozycji antykomunistycznej – opowiada jak szokująco wygląda od środka zachowanie personelu, który za zamkniętymi drzwiami miał poniżać kobietę i dawać do zrozumienia, że jej obecność przy łóżku i zaangażowanie w opiekę nad pacjentem są... (!) niemile widziane.
Co odpowiada dyrekcja? Zajrzyjcie do gazety, ale to lektura tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Strona 9
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 08-07-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 9 10 11 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 201 202 203 ... 383 384 385 następna ] z 385102171029REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.