Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

41410. 
Odnośnie wpisu numer: 41408

A cóż to się zmrowił nasz Kiejstut Dąbrowski ostatnio?
Nie tak dawno całym sercem popierający miłościwie nam urzędującego nowego burmistrza miasta. Czyżby wyczuł niezadowolenie z działalności obecnego włodarza, zwąchał podszepty o referendum i już ostrzył pazurki? [...]
Bawi mnie Pan niezmiennie...
 Mały Jaś
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41409. 
ŚMIERĆ POD PENDOLINO

Dramat. Pociąg Pendolino potrącił śmiertelnie 43-letniego mężczyznę przechodzącego przez tory w miejscu niedozwolonym na stacji kolejowej Prabuty (godz. 11:25). Jeszcze nie wiadomo czy był trzeźwy. Podróżnych pociągu relacji Gdynia-Kraków przesadzono sprawnie do innego pociągu. Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratora.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 11-02-2020

41408. 
Odnośnie wpisu numer: 41395

Pani Anno, nie mam nic przeciwko wybiegowi dla psów. Sam byłem świadkiem zakładania takiego parku w hiszpańskim La Linea de la Concepcion w 2015 roku, kiedy dzięki połączeniu inicjatywy samorządu i lokalnych "psiarzy" zorganizowano ogrodzony wybieg. Wspominam je jako pozytywne miejsce przyciągające pozytywnych ludzi. W Iławie problemem okazała się nieprzemyślana lokalizacja i wygórowane koszty przedsięwzięcia.

Uważam, że tego typu działania przynajmniej częściowo powinny być finansowane z kieszeni zainteresowanych jako, że realizują tylko i wyłącznie potrzeby tej grupy (czyli tutaj właścicieli psów). Niechby to było tylko 10% czy nawet 5% i zaraz by się okazało, że nawet zebranie 10-20tyś zł pośród wszystkich tych tak aktywnie i buńczucznie komentujących w Internecie to mission impossible. Tego typu zabieg zmusiłby inicjatorów różnych pomysłów do urealniania kosztów.

Dla porównania takie inicjatywy jak butelkomat czy eko-ławka, które nie dość, że 4-krotnie tańsze to miały charakter powszechny dla praktycznie wszystkich mieszkańców. Łatwo się sięga po pieniądze z podatków. Znacznie rozważniej je się wydaje gdy trzeba sięgnąć i do własnej kieszeni.

Wygląda na to, że burmistrz Kopaczewski wyciągnął już wnioski z tej sytuacji i w następnej edycji IBO zamierza spytać mieszkańców nie tylko o same pomysły, ale i kryteria oceny i rozdzielania środków. Brawo! Bo nie grzechem błądzić. Grzechem zatwardziale w błędzie trwać.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41407. 
Odnośnie wpisu numer: 41396

Marszałku, niestety moje ratuszowe "znajomości" mają czysto fasadowy charakter i póki co pozbawione są siły sprawczej. Ze swojej strony robię co mogę, uświadamiam i apeluję za pośrednictwem mediów, jako że nie piastuję żadnej funkcji publicznej.

Mam pomysły na to co można poprawić krótko, średnio i długoterminowo. Rzecz w tym, żeby znaleźć partnera w samorządzie, z którym będzie można o tym serio porozmawiać. Do twardych negocjacji z wielkimi inwestorami, którzy zjedli zęby na rozgrywaniu małych samorządów trzeba się świetnie przygotować. Trzeba czuć temat i zrozumieć logikę drogowców, którym musimy przeciwstawić twardo i nieustępliwie własne postulaty. Kto w ratuszu się tego podejmie? Kto gotowy jest wziąć odpowiedzialność?

Jako osoba prywatna wymieniałem, jeszcze w roku 2016, korespondencję zarówno z PKP PLK, jak i GDDKiA. Z treści tych pism wynikało jasno, że ani Starostwo ani Urząd Miasta nie podjęły samorzutnie najmniejszej aktywności ani w temacie wiaduktów ani przebiegu DK16 przez miasto (że już o obwodnicy nie wspominając). I dziś trzeci z rzędu burmistrz robi dokładnie to samo: pozostawia inicjatywę w cudzych rękach. Czym to się kończy, doskonale wiemy.

I masz absolutną rację, że Iława powinna była zgłosić swój akces do programu 100 obwodnic, choćby dla zasygnalizowania, że ten temat u nas lokalnie ma odpowiedni ciężar gatunkowy.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41405. 
BĘDZIE TU PORZĄDEK...?

Policja hurtowo dosłownie wszystkim kierowcom przez kilka godzin „sypała” mandatami i wnioskami do sądu za parkowanie na zakazie zatrzymywania wzdłuż ulicy Dworcowej (w Iławie).
Zmiana organizacji ruchu jest tymczasowa i ma związek z trwającą przebudową placu przed dworcem PKP.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41404. 
Odnośnie wpisu numer: 41398

Szaleńcy z psiej łąki chcą najechać na Ratusz. [...]
Tymczasem co na to psy powiedzą?
Psom wszystko jedno, nie wybierają pola, że to ich, tylko wszystkie, bez podziału na prawych i lewych; młodych i starych - razem po trawie latają. Pies nie patrzy a sika gdzie mu pasuje na szczerym polu, natomiast pan szuka miejsca na ustroniu i dla niego należałoby w ustronnym miejscu coś zamontować. [...]
 radny prawicowy
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41403. 
Odnośnie wpisu numer: 41402

To chyba niestety ostatnia kadencja burmistrza.
[...]
Ale, cytując Billa Clintona: "Ekonomia, głupcze!".
Racjonalizacja wydatków - tak, maksymalizacja podatków - nie.
 nemo
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41402. 
Panie Burmistrzu Iławy!
Podatek od nieruchomości podniesiony bardzo znacząco, bo w skali roku aż o 81 zł w moim przypadku (z 254 do kwoty 335), a inni na pewno mają więcej. Niestety jest to bardzo duża podwyżka.
Nowy Burmistrz chyba się zapędził. Do tego szokująca podwyżka śmieci, czynszów i mediów. [...]
Jak na Iławę z tak niskimi w skali kraju zarobkami to są wielkie podwyżki w budżetach domowych mieszkańców, a szczególnie emerytów.
 zawiedziona
 Iława, Wtorek 11-02-2020

41401. 
SZPITAL, ŻE CHIN NIE TRZEBA

[skrzynka]: „Panie z budynku szpitala tak sobie oto biegają po dworze do pobliskiego spożywczaka. A potem w tym samym zapewne obuwiu i ubraniu chodzą po przychodni i szpitalu roznosząc bakterie i wirusy? Pogratulować przestrzegania podstawowych zasad sterylności i czystości personelu”.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 10-02-2020

41400. 
Odnośnie wpisu numer: 41398

Trąbiono o tym wszędzie. Obowiązkiem obywatela jest się interesować co się dzieje w mieście i na co ma wpływ.
[...]
Głosować można było papierowo.
[...]
Zarzut o możliwości przegłosowania przez młodzież, bo jest opcja przez internet jest bezzasadny, gdyż można było głosować pisemnie. Prędzej, czy później, będzie można głosować we wszystkich wyborach przez internet. Historyjka o młodzieży przegłosowującej co chce jest mocno naciągana, nie mówiąc już o tym, że sprawę wybiegu popierają osoby o szerokim przekroju wieku.
"Wydać 200 tysięcy", tak. A nawet i 500 tysięcy, jeśli taka będzie wola większości.
Masz obiekcje? Stwórz własny projekt, przekonaj ludzi, pokaż ile wart jesteś. Narzekać potrafi każdy.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 10-02-2020

41399. 
STOP CHAM

[skrzynka]: „Tak parkują na chodniku codziennie różne auta przy ośrodku szkolno-wychowawczym, uniemożliwiając niepełnosprawnym dzieciom i opiekunom korzystanie z chodnika oraz utrudniając wyjazd z posesji. Wnioskuję do ratusza o postawienie tu znaku zakazu zatrzymywania”.

Iława, ul. Kościuszki 23A.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 10-02-2020

41398. 
Odnośnie wpisu numer: 41392

[...] Ratusz przypomniał sobie o bagienku jako terenie psiegu wybiegu. Dziwię się, że Burmistrz broni tej lokalizacji jak niepodległości, a w żaden sposób nie uzasadnia, że to "najlepsza lokalizacja".
Pomysłodawcy wybiegu, skoro tak kochają pieski, powinni zorganizować takie atrakcje w miejscu swojego zamieszkania.
Obecnie w czasach internetu młodzi mogą przegłosować każdy projekt np. że 2+2=5. No i co wtedy? Tak ma być? Bo większość z internetu chciała? Piszę o tym dlatego, że starsze pokolenie niekorzystające z internetu nie dowiedziało się odpowiednio wcześniej [...] ani o szczegółach IBO ani o miejscach głosowania.
Wydać 200 tysięcy z podatków??? Na psie podwórko? Ratusz ma gest.
 Janek
 Iława, Poniedziałek 10-02-2020

41397. 
[...] Policja stosuje prawo podobnie jak zbuntowani sędziowie, czyli jak im się podoba w zależności od sytuacji i człowieka. A sprawa jest bardzo prosta:
1 - przyjmuję lub nie mandat za wykroczenie drogowe;
2 - wskazuję osobę kierującą autem;
3 - oddaję sprawę do sądu; [...]
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 10-02-2020

41396. 
Szanowny Panie Dąbrowski!
Odnośnie rozwiązań komunikacyjnych proszę nie czekać tylko cała naprzód. Nie gadać, że obwodnica południowa za 10 lat. Wtedy już nie będzie kasy, a ktoś powie: przecież da się miastem przejechać. Podobnie jak cwaniacy z PO kpią o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, że na co to, przecież w Berlinie jest.
Jeśli chodzi o iławską obwodnicę, sprawę należy już ruszać z kopyta, póki jeszcze rządzi prawica w rządzie.
Tymczasem na DK-15 powstaje piękna obwodnica Nowego Miasta i budowa zbliża się do finału.
Oto ruszył nowy program duetu Kaczyński/Morawiecki pt. "100 obwodnic na 100-lecie odzyskania niepodległości". Masz Pan tam znajomych, więc zapytaj "powiewu młodości w ratuszu", czy Kopaczewski lub Młotek złożyli chociaż jeden wniosek do tego projektu...?! Przeliteruję: J-E-D-E-N.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 10-02-2020

41395. 
Odnośnie wpisu numer: 41389

Panie Tomaszu! Na przykład w Olsztynie na Osiedlu Jaroty jest wybieg dla psów. Przeczytajcie opinie o tym miejscu. Ma ono swoje plusy, ale też i wady w myśl zasady, że nie ma rzeczy doskonałych. Jednak generalnie mieszkańcy są zadowoleni i żałują, że nie ma więcej takich wybiegów.
 Anna
 Iława, Poniedziałek 10-02-2020

41394. 
„KRÓLEWSKI ORSZAK ŚLUBNY”

Pamiętacie? Mężczyzna w kamizelce „ochrona” zablokował autem rondo na drodze krajowej, wysiadł i na długo zaczął sterować ruchem, umożliwiając przejazd tylko kolumnie weselników syna znanego biznesmena meblowego (przy zajeździe Wielka Żuława w Iławie). Nie reagował na trąbienie innych kierowców. Chcecie wiedzieć co w tej sprawie ostatecznie zrobiła policja? Zajrzyjcie do gazety Kurier Iławski na stronę 9.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 09-02-2020

41393. 
Odnośnie wpisu numer: 41391

Trzeba mieć naprawdę nieźle poprzestawiane klocki emocjonalne pod sufitowym odwróconym nocnikiem żeby się aż tak kompromitować żenującym bełkotem i słabizną intelektualną.
Jedyny konkret z tej sraczki słownej to pogarda dla osób starszych i jednocześnie duma pawiana, aby się jeszcze pod tym podpisać.
Demokrata z bożej łaski.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 09-02-2020

41392. 
Odnośnie wpisu numer: 41389

Serio? Grupa kilkunastu starszych osób, kontra demokratyczny wybór mieszkańców? Taka wielka wojna? Nie mówiąc już o tym, że te paręnaście osób dzielnie walczyło (ubliżając przy tym i atakując osoby broniące projektu - o szerokim przekroju wiekowym, nie tylko młodzież) walczyło w imię nie ich terenu.
Teren bagna zaniedbany totalnie. Jak ponad 40 lat żyje to nikt się nim nie interesował, poza zgrają pijaków. Wreszcie można tam zrobić porządek, zainwestować środki, UCYWILIZOWAĆ, to nie, bo kilkanaście osób chce decydować o nie swojej ziemi.
A gdy usłyszałem te argumenty to myślałem, że się zaraz przewrócę.
O tym, że komuś spadnie wartość ziemi. Człowieku, jeśli powstanie na miejscu tego zaśmieconego bagna porządna infrastruktura to wzrośnie wartość okolicznych zabudowań (nie mówiąc już o tym, że obok masz więzienie i to ono obniża Ci wartość ziemi). Albo o tym, żeby zamiast wybiegu zrobić tu siłownie im. Dzieci Wojny (kolejni którzy chcą być uprzywilejowani).
A na koniec banda sfrustrowanych dzieciaków w necie wylewająca na tych emerytów pomyje (przy okazji rodzice powinni im za to przetrzepać skórę, szacunek starszym się jednak należy).
[...]
Najbliższy wybiegowi dom będzie pewnie z 200 metrów od niego. Posadzić parę drzew, krzaków i wytłumi to szczekanie. A jak nie, to zawsze można zadzwonić po policję za zakłócanie porządku. Wlepi mandat niesfornemu właścicielowi psiaka, nad szczekaniem którego nie potrafi zapanować.
 nemo
 Iława, Sobota 08-02-2020

41391. 
Odnośnie wpisu numer: 41389

Ta garstka to ma być większość osiedla?
W moim bloku na Gdańskiej mieszka więcej ludzi niż tam przyszło.
Od dziecka mieszkam na Gajerku i byli tam sami pieniacze (w dużej mniejszości).
 Krzysztof Ruczyński
 Iława, Sobota 08-02-2020

41390. 
ŚMIERĆ W LODOWATEJ WODZIE

Sobota, poranek. Ciało 35-letniego mężczyzny wyłowiono z wody przy brzegu Małego Jezioraka na wysokości połowy ulicy Mickiewicza. Szybko zidentyfikowano denata. Trwa ustalanie okoliczności dramatu. Na razie wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, ale sekcja zwłok może wykazać, czy mężczyzna zmarł w wodzie czy trafił do niej już martwy lub ranny.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 08-02-2020

41389. 
Odnośnie wpisu numer: 41356

Znowu odnotować trzeba wielki "sukces" pr-owy ratuszowej ekipy burmistrza Dawida Kopaczewskiego. Oto budżet obywatelski, który miał za zadanie zachęcić mieszkańców do aktywności przez partycypację w decyzjach na co wydawać pieniądze z ich podatków, okazał się wielką klapą i zarzewiem konfliktu zanim jeszcze zaczęła się jego realizacja.

Zawiódł zarówno sam sposób rozdzielania środków (bo brak limitów dla poszczególnych projektów sprawił, że zwycięzca wziął niemal wszystko), jak i niejasna, sprzeczna i zmieniana informacja kierowana do obywateli.
Został rozpętany społeczny spór, w którym poleciało w eter mnóstwo inwektyw: "millenialsi" kontra "mohery".

Ci pierwsi nijak nie pojmują jak można żyć nie mając konta na fejsbuczku i nie śledząc internetowych mediów po kilka godzin dziennie. Otóż okazało się, że bardzo pokaźna grupa mieszkańców Osiedla Gajerek nie nadążyła za nowoczesnym do szpiku kości burmistrzem Kopaczewskim i została niemile zaskoczona "demokratyczną" decyzją podjętą ponad ich głowami.

No i dali wyraz swojemu niezadowoleniu, do czego mieli święte prawo i za co spadło na nich odium rozczarowanych takim obrotem spraw miłośników psów. Mamy tu do czynienia z rażącą nieudolnością władzy poprzez spapranie inicjatywy, która z założenia powinna łączyć i motywować ludzi. Zamiast tego mamy wielką awanturę.

Bo tu nie chodzi o sam wybieg dla psów jako taki, który większość ludzi popiera, lecz o sposób załatwiania spraw i traktowania ludzi, którzy żyją obok nas. Zabrakło poszanowania innego zdania. Tu zabrakło klasy.

Najśmieszniejsze jest to, że potencjalnie kroi się za chwilę kolejne takie twarde spięcie na Osiedlu Jagiellońskim w centrum Iławy. Przebudowa dwóch ulic owiana jest mgiełką tajemnicy. Informacja o "konsultacjach" pojawiła się w lokalnych mediach post factum w nader skromnej formie.

Co Wy tam knujecie, mili ratuszowi urzędnicy? Dlaczego tak się boicie opinii większości mieszkańców osiedla? Widać takie pseudokonsultacje stają się już znakiem rozpoznawczym obecnej władzy samorządowej.

A przecież w obu przypadkach wystarczyło wydrukować po maksymalnie kilkadziesiąt kartek i porozwieszać po klatkach czy powrzucać do skrzynek z informacją kierowaną do wszystkich sąsiadów, że w ich najbliższym otoczeniu planuje się to i to, i w takim a takim terminie będzie można o tym podyskutować.

Ewidentnie w ratuszu prosicie się o repetę z piątkowej konfrontacji przy bagienku ulicy Gdańskiej/Nowomiejskiej.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Sobota 08-02-2020

41388. 
Odnośnie wpisu numer: 41380

O proszę, następny zagazowany matoł.
Nie, matole, polskiego Kodeksu Karnego oczywiście nie tworzą sędziowie, lecz parlament. O tym jest właśnie mowa. Bo przecież Kaczory wreszcie tak podkręciły ten Kodeks Karny, że sędzia może zwyrodnialca za tak haniebny czyn na dziecku posadzić nawet na dożywocie. A co zrobił sędzia w fartuszku? Pytam: no co zrobił...?!
Głupie prawo czy głupi sędzia? O nie, on nie jest głupi - on jest zawisły, ustosunkowany, przekupny i - dochodzimy do meritum - bo BEZKARNY.

Podstawowa sprawa: wszyscy czerwoni i różowi sędziowie: won!
Koniec, do jasnej cholery, koniec tej hucpy! Kasta: won!
Kaczory! Ani pół kroku w tył!
Dudasz, ognia!
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 07-02-2020

41387. 
Odnośnie wpisu numer: 41379

👉 Po pierwsze. Jeśli jakiś propagandysta lub partia sprowadza tragizm łagodzenia kary dla zwyrodnialcy do walenia w nielubianego polityka z konkurencyjnej brygady, to też nie odstępuje w zwyrodnieniu. Co, teraz wszystko gra? Strzepałeś z siebie problem?

👉 Po drugie. Sędzia Krzysztof Eichstaedt nie wydawał wyroku w sprawie dyscyplinarnej sędziego, tylko karnej zwykłego cywila. Dostrzegasz kolosalna różnicę? Dostrzegasz? Nie wydawał wyroku jako Pan Ziobro, tylko w imieniu majestatu RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

👉 Po trzecie. Na sędziego mianował go w 2010 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Czyli co? Jest człowiekiem Ziobry czy Bronka? A może Ziobro zaufał człowiekowi Bronka? A może jak się ma w głowie coś więcej niż sekciarska papka z GazoWni, TVN-u i memy SokuZburaka, to dojdzie się do innych wniosków? Że w tym czerwonym bagnie nie ma w kim przebierać?

👉 Po czwarte. Przecież to Ziobro zapowiedział wniesienie kasacji tego popieprzonego wyroku i sam określił go jako "szokujący" dodając, że nawet gdyby w sprawie chodziło o sam gwałt, to sprawca-zwyrol nie powinien nigdy wyjść na wolność.

👉 Po piąte. W tym samym momencie zapytana o wyrok pani kandydatka PO na prezydencinię Kidawa-Błońska odparła: "Ja nie komentuję wyroków sądów". Oczywiście tylko prawicowe media wyłapały, że w przeszłości komentowała wyroki nie jeden raz. Widocznie teraz bardzo ciężko wypowiedzieć się czy człowiek, który przez 10 dni gwałcił 3-latka, a następnie maltretował go na śmierć i zmasakrował ciało, powinien odsiedzieć dożywocie czy mieć wyrok zmniejszony do 15 lat...

Ależ wy jesteście zagazowane matoły, że nawet tak elementarne sprawy trzeba wam tłumaczyć.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 07-02-2020

41386. 
Odnośnie wpisu numer: 41365

Mnie też zbiera na [...] kiedy widzę tego gościa w tych lokalnych gazetach jak prze na szkło. Wszystko powinno mieć swój umiar, bo inaczej staje się niesmaczne. [...]
 Krzysztof Zięba, lat 66
 Iława, Piątek 07-02-2020

41385. 
Odnośnie wpisu numer: 41310

ZBADANO SKARGĘ NA BURMISTRZA

Radni rozpatrzyli skargę przedsiębiorcy Wojciecha Lewińskiego, który zarzucił Dawidowi Kopaczewskiemu opieszałość urzędniczą przy wskazaniu wjazdu na działkę planowanego „parku handlowego” przy średnicowej obwodnicy. Inwestor oskarżył burmistrza nawet o... korupcję! Co tam się porobiło? Jakie są ustalenia radnych? Wnioski są bardzo nieciekawe.
Relacja z komisji: czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 07-02-2020

41384. 
Odnośnie wpisu numer: 41361

Panie Tomaszu, ta wizja Osiedla Jagiellońskiego to jakiś wyimaginowany film, który przyśnił się Panu. Proporcje na ul. Konopnickiej i zielona oaza? Niech Pan spojrzy na krawężniki wzdłuż tej ulicy. Toć to żelbetowe bloki a nie obrzeża. Trawniki po obu stronach ulicy niczym nieodróżniające się od reszty dziadowskiej.
Znany jest Pan z dziwnych i kosmicznych teorii, których niestety nikt w życie nie wprowadza gdyż Pańskie pomysły to jakiś matrix. Jakoś dziwnie się Pan uaktywnił [...]. Czyżby kolejny kandydat na Burmistrza Iławy, któremu się coś wydaje...?
Temu obecnemu też się wydawało, że burmistrzowanie to ten sam kaliber co pisanie ciągłych petycji. Problem w tym, że gdy do władzy dochodzą takie Dawidy czy inne Tomasze, to Iława na tym okrutnie traci.
 turkuć podjadek
 Iława, Piątek 07-02-2020

41382. 
Odnośnie wpisu numer: 41372

Halo, to ty nie odlatuj.
Jeżeli to prywatna działka to fakt, iż parking przylega do drogi publicznej nie oznacza, iż można tam parkować bez ograniczeń. Pomyśl. Na swojej działce stawiasz parking, a każdy przylega do drogi publicznej, to co wolno tam parkować każdemu. Otóż nie. Po to właśnie ktoś wykupił grunt na własność.
Jeżeli chodzi o SP2, problem parkowania tam rodziców przywożących dzieci jest ogromny, ale bądźmy uczciwi - rodzice tak naprawdę chcieliby wjechać na schody samochodem żeby wysadzić dziecko. Masz tam parking przy ul. Smolki, parking z tyłu za sklepami, całą ulicę, parking przy Starostwie. Problemem jest dojście dziecka jakieś 200 metrów do szkoły? Chyba nie.
 iławianin [445]
 Iława, Piątek 07-02-2020

41380. 
Odnośnie wpisu numer: 41374

[...] A od kiedy Kodeks Karny tworzą sędziowie? [...]
Kogo i za co Ty chcesz ganić? Tego, kto jest odpowiedzialny za głupie prawo? Bo kto tworzy prawo? Sędzia czy ustawodawca? (parlament).
 czytelnik [627]
 Susz, Piątek 07-02-2020

41379. 
Odnośnie wpisu numer: 41374

Przewodniczącym składu sędziowskiego był sędzia Krzysztof Eichstaedt.
W roku 2018 był jednym z 130 sędziów nominowanych przez ministra Ziobrę na funkcję sędziego dyscyplinarnego. Jego zadaniem jest rozliczanie przewinień innych sędziów, którym rzecznicy dyscyplinarni zarzucą działanie sprzeczne z godnością sędziego. Tak więc Izba Dyscyplinarna niewiele tu zmieni.
 slawek2024
 Iława, Piątek 07-02-2020

41378. 
Odnośnie wpisu numer: 41365

To szczęście dla gminy mieć takiego wójta.
Wypisując te bzdury w pewnym sensie obrażasz tych wyborców, którzy po raz kolejny wybrali Pana Krzysztofa Harmacińskiego na wójta. Trochę więcej optymizmu.
 Zbigniew Rudnicki
 Iława, Piątek 07-02-2020

41377. 
Ale news! Co za informacja! Ludzie kochani... Absolutny pozytywny odlot! Oto 7-miesięczna JULKA RÓWCZYŃSKA z NML poleci do USA po drugie życie! Udało się zebrać obłędną kwotę 9,7 mln zł na jedyny i najdroższy w świecie lek na SMA1.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 06-02-2020

41376. 
Słowo do Michała Młotka i jego totalnych mecenasów z iławskiej PO.
Hej!
Gdybyście zamiast Kidawy-Błońskiej wystawili Bogdana Borusewicza z Gdańska, zabawa byłaby jeszcze większa. Ten koleś zachowuje się tak, jakby mu zrobiono trepanację czaszki i zostawiono tylko trzy komórki: jedną do oddychania, drugą do jedzenia, a trzecią do wydalania.
 Zbigniew
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41375. 
Po sobotniej imprezie dla 24-latka tragicznie zakończył się powrót do domu w Ząbrowie torowiskiem niedaleko małej stacji w Iławie. Ciało z rozbitą głową znaleziono nad ranem w niedzielę. Są świadkowie, jest monitoring. Co tam się stało?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 06-02-2020

41374. 
Za fikcyjną sprzedaż telefonu komórkowego w sieci: 20 lat więzienia.
Za zgwałcenie i zamordowanie 3-letniego dziecka: 15 lat więzienia.
[...]
Czy ktoś jeszcze wątpi w zasadność powołania Izby Dyscyplinarnej dla obłąkanych sędziów?
Nie będzie sprawiedliwości społecznej ani ładu w Polsce, jeśli nie będzie sprawiedliwych wyroków.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41373. 
Półroczny psiak wpadł pod samochód i był wleczony. Ma okropne rany darte na całym ciele. Okrutnie cierpi. Schronisko prosi o pomoc finansową na leczenie poturbowanego czworonoga. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3. Pomożemy?
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 06-02-2020

41372. 
Odnośnie wpisu numer: 41364

Halo, NIE ODLATUJ... Jesteś parkingową? Samochody tam pilnujesz, że piszesz te swoje głupotki?
[...]
Działka może i w części jest prywatna, ale parking zawsze jest publiczny i podlega publicznej organizacji ruchu, bo połączono go z drogą publiczną. Inaczej nie uzyskałby zgody na użytkowanie.
Nawet prywatny parking nie oznacza, że jaśnie państwu biznesmenom wolno łamać zasady i nie dbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza dzieciaków. [...]
 rodzic dziecka
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41371. 
Odnośnie wpisu numer: 41368

[...] Wybiegów dla psów i innego zwierzęcia, jak koty, czy koguty strojne trzeba nam w mieście Iławie ze cztery.
Czy są one potrzebne? Pies niech zrobi kupę tam gdzie musi, którą należy zebrać i do torebki z krokodyla z perfumami Coco Chanel umieścić. Ale wy zaraz chcecie wybiegów zamkniętych jak dla lwów w zoo. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41370. 
Odnośnie wpisu numer: 41365

Myślę, że mamy do czynienia ze zwykłą, w pełni uzasadnioną zazdrością. Wieś iławska ma w osobie Pana Harmacińskiego rzeczywiście dobrego gospodarza. My w mieście Iławie - niestety nie.
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41369. 
Odnośnie wpisu numer: 41295

Akurat!
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Iławie powinni pracować za darmo lub, co najwyżej, za łaskawą jałmużnę najniższą.
A zwłaszcza te lenie, nieroby i szczujnia spiskowców z zarządu powiatu. Brrrrrrr............. Znam ja was, gagatki!
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41368. 
Odnośnie wpisu numer: 41366

Sposób użytkowania wyspy Wielka Żuława pozostawia wiele do życzenia. Źle to świadczy i o radnych, i burmistrzu miasta.
Pomysł z umiejscowieniem tam wybiegu dla psów pewnie nie jest wcale najtrafniejszy, ale przynajmniej jest.
Zamiast nawet publicznie wykpiwać inicjatywy społeczne, najwyższy czas, by osoby w ratuszu odpowiedzialne za ten stan (i sowicie wynagradzane przez wyborców) po prostu zabrały się do roboty. W Iławie dzieje się źle i jest coraz gorzej.
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41367. 
POŻEGNANIE: KAROL JACUŃSKI

Wspominamy zasłużonego działacza społecznego i politycznego, duszę kombatantów wojennych oraz spółdzielcę (82 l.).
Mszę pogrzebową zaplanowano na sobotę 8 lutego o godz. 10:00 w kościele Brata Alberta na Osiedlu Podleśnym w Iławie.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 06-02-2020

41366. 
Odnośnie wpisu numer: 41363

Nooo! Fenomenalny pomysł na wybieg dla psów - wyspa Wielka Żuława!
Zorganizować tylko regularny transport drogą wodną tam i z powrotem.
I hulaj dusza psom, i właścicielom też.
Gdyby jeszcze dookoła wyspy ścieżkę rowerową zrobić, to jeszcze lepszy pomysł byłby. Można byłoby z psiakiem ganiać i na rowerku pojeździć.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 06-02-2020

41365. 
Zaglądam do Kuriera jak zwykle w środę. Jednej rzeczy już nie zniosę.
[...]
Już mnie mdli na widok facjaty wójta Krzysztofa Harmacińskiego na wszystkich możliwych zdjęciach w gazecie przy informacjach urzędu.
[...]
Czy w Urzędzie Gminy Iława oraz jednostkach podległych nie ma żadnych innych urzędników? Wszystko robi sam Harmaciński?
[...]
Na terenie gminy wiejskiej mieszka 12 tysięcy ludzi! Czy wszystko za nich robi wójt Harmaciński...? W piłkę też gra wójt? Niedługo zacznie rodzić!
 Antonio
 Iława, Środa 05-02-2020

41364. 
Odnośnie wpisu numer: 41344

To jest parking prywatny.
Znajduje się na prywatnej działce.
 Kika
 Iława, Środa 05-02-2020

41363. 
Odnośnie wpisu numer: 41359

Najlepszą lokalizacją wybiegu dla psów będzie wyspa Wielka Żuława na Jezioraku. Wszyscy właściciele sprawiedliwie będą mieli utrudniony dostęp. Tam jest bardzo dużo terenu zielonego, którego nie trzeba ogradzać, nikt nie będzie natrafiać na "miny przeciwpiechotne", a i nawozu przybędzie pod nowe mirabelki... :-D)
 mieszkaniec [114]
 Iława, Środa 05-02-2020

41362. 
Niestety tzw. chiński wirus mógł zbliżyć się do naszego regionu. Dmuchanie na zimne czy jednak mamy poważny problem? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 04-02-2020

41361. 
Jak to teraz jest, szanowny Panie burmistrzu Iławy, że mieszkańcy-sąsiedzi, wśród nich moja skromna osoba, o Pańskich "konsultacjach społecznych" na temat modernizacji układu drogowego Osiedla Jagiellońskiego w centrum Iławy dowiadują się po fakcie??? [Obrońców Westerplatte i Marii Konopnickiej].
Nieznany jest ani zakres proponowanych zmian, ani ile osób było obecnych na tych dziwnie tajemniczych "konsultacjach". Nie wiemy nic o wnoszonych przez uczestników spotkania wątpliwościach i propozycjach.
Bolączki tego kwartału miasta są znane - brak przyjaznych i estetycznych punktów zbierania śmieci, a przede wszystkim dramatyczny niedobór miejsc parkingowych.
Osiedle Jagiellońskie ma swój niezaprzeczalny, kameralny urok. Moja ulubiona uliczka Konopnickiej, to cudownie zielona i zaciszna oaza z idealną proporcją szerokości trawników, drogi i chodników. Tylko czy zwiększanie ilości miejsc parkingowych za wszelką cenę kosztem terenów zielonych to słuszny kierunek? Człowiek potrzebuje ponad wszystko drzew, zieleni i ciszy.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 04-02-2020

41360. 
ZNOWU NIEPOTRZEBNA ŚMIERĆ

Wtorek. Kolejne samobójstwo w Iławie. Ciało 36-letniego mężczyzny znaleziono na Osiedlu Podleśnym w ustronnym miejscu przy ogrodzeniu na terenie zielonym pomiędzy blokiem przy ul. 1 Maja 35 a barem „Piotruś”.
Co tam się stało? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 04-02-2020

41359. 
Odnośnie wpisu numer: 41356

Okazało się, że pomysłodawcy psiego wybiegu nie uzgodnili z NIKIM lokalizacji swojego pomysłu za 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH.
[...]
Burmistrz Kopek chwali się wspaniałomyślnie, że lada dzień odbędą się konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji psiego wybiegu przy bagienku! Nie ma co, rychło w czas, po fakcie i zaklepaniu projektu. [...]
O CO NAPRAWDĘ CHODZI ???
Autorzy dopiero teraz chcieliby? A wcześniej nic nie uzgodnili w jakim miejscu...? Co chcą teraz konsultować? Z kim? Po co? To jest porażka i utopienie 200 tysięcy złotych z publicznego budżetu Iławy.
Brawo gospodarzu!
 Janek
 Iława, Wtorek 04-02-2020

41357. 
Odnośnie wpisu numer: 41356

Na Osiedlu Piastowskim przy ul. Zielonej jest naturalne oczko wodne otoczone drzewostanem wierzb z terenem do biegania i spacerowania z pieskami.
Tutaj znalazłoby się miejsce na wszystko, na spacerowanie, posiedzenie na ławeczkach czy na wolne hasanienie psiaków. Nawet na grę w siatkówkę na piasku.
Oczko wodne ostatnio wyschło tu i nawet dzikie kaczki nie przyfrunęły, by wychować młode, jak dawniej bywało. [...]
 przyrodnik piastowski
 Iława, Wtorek 04-02-2020

41356. 
OBYWATELE SIĘ POKŁÓCILI

Mieszkańcy okolic bagienka protestują przeciwko budowie wybiegu dla psów, wybranej przez całe miasto inwestycji obywatelskiej. Krzysztof Kurpiecki przekonuje czemu miejscowi mówią „nie” pomiędzy ulicami Gdańską i Nowowmiejską w Iławie. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 03-02-2020

41355. 
Nowe drakońskie stawki za wywóz śmieci przegłosowano na posiedzeniu Związku Gmin "Czyste Środowisko" (od 1 czerwca 2020 roku).

▶️ 22 zł za osobę - przy segregowaniu śmieci (obecnie 11 zł)
▶️ 44 zł za osobę - przy braku segregacji (obecnie 14 zł)

Personalne wyniki głosowania zostały utajnione, nie wiemy więc oficjalnie jak głosowali reprezentanci naszych miast i gmin (36 obecnych).

"Za" podwyżkami głosowały 23 osoby.
"Przeciw" nowym stawkom było 11 osób.
Wstrzymały się od głosu 2 osoby.
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 03-02-2020

41354. 
Czy zaledwie 450 głosujących niemal tylko z netu to reprezentatywna próba dla ponad 30-tysięcznego miasta? Czego nie chce ujawnić burmistrz Kopaczewski? Czytajcie więcej w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
Czekamy na wasze opinie.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 03-02-2020

41353. 
Odnośnie wpisu numer: 41348

Iława też ma powoli dość. Ludzie gadają zniesmaczeni, że tak się pomylić można tylko raz.
W urzędzie miasta szaleje z kontrolą NIK, RIO [...], a jakieś tematy trafiły do Prokuratury Krajowej oraz CBA.
A u Burmistrza Dawida Rowera Kopaczewskiego pełen luzik. Wydał kolejny wyluzowany komunikat, że na jego festiwalu Soundlake będzie czil i pełny spoczek atmosfir, bo zagra zespół "Łąki Łan". Dobre, co nie!
Czacha dymi!
 Zeniu
 Iława, Niedziela 02-02-2020

41351. 
Słowo do Macieja Napoleona z iławskiej PO.
[...]
Żeńska odmiana chińskiego koronawirusa "Wuhan", którą udało się wyizolować polskim naukowcom, nosi nazwę "Kichawa-Błonnikowa".
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 01-02-2020

41350. 
Rozszarpywane przez psy wychudzone krowy, kawałki mięsa roznoszone po okolicy i odór padliny – makabryczny widok zobaczyli drwale na skraju lasu w pobliżu gospodarstwa. Szokujące szczegóły czytelnicy tylko o mocnych nerwach znajdą w gazecie Kurier Iławski na stronie 14.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 01-02-2020

41348. 
Odnośnie wpisu numer: 41259

Ostróda, Olsztyn, Elbląg - będą miały referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta.
To nie koniec jednak. Następne miasto ma dość: Kętrzyn.
Dziś złożono formalne wnioski i machina ruszyła.
 suweren
 Iława, Piątek 31-01-2020

41347. 
Odnośnie wpisu numer: 41338

Za poprzedniej kadencji Rady Miejskiej w Iławie była również pewna radna, która ten temat chciała ruszyć.
Jaki był efekt tej próby? Na kolejną kadencję już jej nie wybrano.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Czwartek 30-01-2020

41344. 
SKARGA DO BURMISTRZA!

Panie Burmistrzu! Tak być nie może! Biznesmen zagospodarował sobie na potrzebę prowadzenia własnej działalności "Sali Zabaw Bam Bam" na rogu Andersa i Sobieskiego jeden z większych parkingów w mieście Iławie.

Niestety miejsca parkingowe są źle oznaczone - a właściciele blaszaków przywożących dzieci na płatne sesje uciechy, parkują SKANDALICZNIE.
Z wózkiem z dzieckiem przejść nie ma szans. Bokiem idąc przez parking można zostać najechanym przez wyjeżdżający samochód.

Panie biznesmenie, niech Pan się zajmie tą sprawą. Należy te miejsca oznaczyć prawidłowo. Tamtędy dzieci do szkoły SP2 przechodzą. Robiły to od zawsze. Pan przeliczasz kasę, o przechodnia nie dbasz.

Panie Burmistrzu! Proszę zrobić porządek z publicznym parkingiem, bo nie wolno czekać aż dojdzie do tragedii.
 rodzic dziecka
 Iława, Czwartek 30-01-2020

41342. 
Odnośnie wpisu numer: 41337

Hej, tu Osiedle Piastowskie w Iławie!
W plebiscycie na Człowieka Roku 2019 my powalczmy o Pana Radnego Dariusza Rozborskiego - jako czynnika społecznego, który wiele potrafi uczynić, napyskować, wydrzeć i wywalczyć dla lokalnej społeczności, szczególnie dla Osiedla Piastowskiego.
Wywalczenie oświetlenia na przejściu przez drogę krajową 16 było dużym sukcesem, ale czy wy pamiętacie o tym?
 sąsiad
 Iława, Osiedle Piastowskie, Czwartek 30-01-2020

41341. 
Odnośnie wpisu numer: 41333

Profesor Adam Dziki uratował życie już niejednemu mieszkańcowi naszego regionu i jest właścicielem prywatnej kliniki w Łodzi - w przeciwieństwie do jednego z wielce znanych lekarzy na państwowym stanowisku [...] podejrzanym o czerpanie korzyści majątkowych w publicznej służbie zdrowia, a to jest ogromna różnica.
 Anna
 Iława, Czwartek 30-01-2020

41340. 
TOMASZ SŁAWIŃSKI został wybrany nowym szefem komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej Iławy.
Kogo zastąpił i dlaczego? Jak wyglądało głosowanie? Skąd młody radny miał poparcie? Kim jest prywatnie? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 30-01-2020

41339. 
Jestem bardzo ciekawa czy to prawdą jest, że Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski zakupił drona do urzędu za ponad 7 tysięcy złotych? (pod koniec ub. 2019 roku).
[...] Jeśli to prawda, to ręce opadają, bo na ulicę Jagiełły przeznaczył zaledwie 10 tys. złotych (nie żartuję), a za prawie tyle samo kupuje do urzędu drogi gadżet.
Może szanowna redakcja Kuriera sprawdzi dokładnie ten temat?
 Janina z Jagiełły
 Iława, Czwartek 30-01-2020

41338. 
Odnośnie wpisu numer: 41331

Dodam kolejne pytanie dotyczące zarządzania reklamami na miejskich obiektach Iławy.
Czy każda osoba prywatna może dowolnie zarobkować sobie na obiekcie miejskim? Np. na terenie pływalni miejskiej jest ich sporo. Rozumiem, że "Orka" jako stowarzyszenie, ale cała reszta osób, co prowadzą prywatne lekcje pływania? [...] Czy płacą tak jak inni np. za reklamę na ścianie?
 Minor
 Iława, Czwartek 30-01-2020

41337. 
CZŁOWIEK ROKU 2019

Zobaczcie finałową dziesiątkę nominowanych w plebiscycie czytelników gazety Kurier Iławski. Wspaniałe, godne kandydatury. Strona 7.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 29-01-2020

41336. 
Odnośnie wpisu numer: 41319

Jestem po prostu w szoku.
Jak można być takim człowiekiem jak Pani nauczycielka. Typowy jazgot. Wszystko "podobno". Żadnych konkretów.
Uważam, że Pani dyr. Lidia Miłosz ma bardzo dużo wspólnego z kulturą.
Nie od razu wszystko może ogarnąć ale z jej charyzmą i zaangażowaniem wszystko doprowadzi do końca. [...] Zdrowa krytyka tak. bełkot nie.
 Zbyszek Rudnicki
 Iława, Środa 29-01-2020

41335. 
Odnośnie wpisu numer: 41330

Reakcja na kryzys, czyli zepsuty główny projektor w kinie?
Wdrożenie systemu sprzedaży biletów on-line?
To nie odpowiedzialność, tylko wpadka dyrektor Miłosz?
Za usterkę pewnie nie odpowiada, za reakcję - tak.
Za wprowadzenie sprzedaży biletów - też.
Bo jeśli nie dyrektor instytucji to kto?
Co to za wytłumaczenie, że coś trwa? A dlaczego trwa a nie zostało zrobione tak, by widzowie tego nie odczuli? Był sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień itd. Można było wcześniej albo obok starego systemu... Ale po co. Wyłączono sprzedaż po prostu i tyle.
Kiedy wprowadzanie się skończy?
Może po wakacjach?
Maszyna padła? I co, części ściągamy przez miesiąc? To nie zadanie dyrektor? To kto odpowiada za to? Burmistrz?
 woźny
 Iława, Środa 29-01-2020

41334. 
SYFIARZE, CZYLI NOWY WIRUS

[skrzynka]: „Pomimo informacji, że gniazdo śmieciowe zostało przeniesione nieopodal do zamykanej klatki, syfiarze i tak wywalają śmieci wprost na ziemię w to samo miejsce, bo paniska nie będą przecież chodzić 50 metrów dalej! Gdy jednej takiej zwróciłem uwagę, to tylko warknęła, że ona nic nie musi. Ciekawe, czy takie chamy również pod siebie np. sikają...?”

Iława, ul Skłodowskiej-Curie 19.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 28-01-2020

41333. 
Odnośnie wpisu numer: 40264

Znałem z liceum żeromka kolegę o podobnej familii, ale Dziki się nazwał. Adam Dziki.
Obecnie znany na świecie oraz utytułowany lekarz (chirurg proktolog).
Kuty na cztery łapy: prof. dr hab. n. med.
https://pulsmedycyny.pl/prof-adam-dziki-chirurg-proktolog-944753

To nie reklama gabinetu, tylko pokazanie - jacy ludzie wyszli z iławskiej Alma Mater przy ul. Sienkiewicza.
Tymczasem nasza młodzież ratuszowa szuka gdzieś na krańcach rozumu jakichś niemieckich polakożerców żeby - dlaczego i kogo? - niemal wleźć im w kiszkę stolcową (przepraszam). Rozumiecie coś z tego...? Kaput.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 28-01-2020

41332. 
Odnośnie wpisu numer: 41323

Zepsuł się projektor i kilkanaście dni kino będzie nieczynne!
Proszę się nie dziwić, że pretensje są do dyrektorki tej instytucji, bo do kogo je kierować? System rezerwacji on-line nie działa. Telefonu nikt nie odbiera. To nie jest dobre zarządzanie.
Gdyby to była prywatna działalność i komuś zależało na zyskach to by pożyczył projektor, potrafił znaleźć fachowca w jeden dzień, a nie w kilka tygodni, pracownicy odbierali by telefony i informowali o trudnościach. Można by inne działania w kinie zorganizować - spektakl, koncert, warsztaty, cokolwiek.
Niestety kino zamknięte, kartka głosi, że do odwołania, a wypłata i tak w tej samej wysokości wpłynie, bo "czy się stoi czy się leży..."
 Agata Józefowicz
 Iława, Wtorek 28-01-2020

41331. 
Czy każda firma prywatna może się reklamować na drzwiach miejskiej informacji turystycznej?
Może by burmistrz Kopaczewski wyjaśnił kiedy przeprowadził przetarg na reklamę na włościach ratusza i skrzydła IT, bo nie zauważyłam...
[...]
Widać, że prywata pod nosem burmistrza ma się bardzo dobrze.
[...]
Od czasu wyboru nowego burmistrza miała być w mieście przejrzystość i jawność, a jest sterowana mglistość i ciemność.
 Mucha Balkonowa
 Iława, Wtorek 28-01-2020

41330. 
Odnośnie wpisu numer: 41319

Takich ludzi jak Ty określam od razu, bez zastanowienia - kretynem pospolitym. Kierowanie się frustracją prowadzi do nieuchronnej zguby i zagłady własnego sumienia, emocji.
Co ma brak doświadczenia kultury do awarii technicznej projektora? Telewizor Ci się w domu zepsuje po 10 latach, to obwiniasz szefa sklepu, w którym go kupiłaś dekadę temu?
Sprzęt eksploatowany tyle czasu musi w końcu ulec awarii. Nie wiem tylko czy za poprzedniej dyrekcji był serwisowany profilaktycznie, przynajmniej raz w roku. Bo może można było tego uniknąć. Niestety nie znam szczegółów, żeby wydawać osądy.
Kwestia braku rezerwacji online, to już śmiech na sali. Wszędzie widzę informacje o wdrażaniu nowego systemu kinowego. [...] Nawet ja, laik, znalazłem je bez problemu. Jeśli ktoś szuka zaczepki to znajdzie ją nawet sam ze sobą.
A Lubawa? Przypominam, że do niedawna trwał remont lubawskiego kina i oddali nowy obiekt. A do tego czasu kino było zamknięte i wszyscy przyjeżdżali do Iławy.
Kobieto nie lawiruj w strefie "podobno", tylko "nie znam", "nie wiem" i wtedy będzie to uczciwe.
Co dalej? Proponuję dla Ciebie coś mniej ambitnego niż nauczanie i odpowiedzialność. [...] Może niezawodna hodowla jedwabników?
 bywalec
 Iława, Wtorek 28-01-2020

41326. 
Odnośnie wpisu numer: 41319

Stary projektor w kinie wysiadł – nową dyrektorkę powiesili.
Oj ludzie, ludzie... Co wy macie w tych łepetynach...?
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 27-01-2020

41325. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Wychodzę z marketu Biedronka i własnym oczom nie wierzę. Kierowca zaparkował w taki sposób, że na malutkim parkingu zablokował aż 4 miejsca, w tym jedno nawet dla inwalidy.”

Iława, ul. Skłodowskiej.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 27-01-2020

41324. 
Odnośnie wpisu numer: 41312

Pani Katarzyna Dzikówna mocno sie rozpycha łokciami po Iławie i już robi lansik z inicjatywy Lodówka Miłości.
Co tu dużo gadać, taka radna Ewa Jackowska z ojcem Andrzejem tyrają przy inicjatywie i robią to dla ludzi. A pani Dzikowa nie wie już jak zbijać kapitał, to się puszy przy lodówce pod płaszczykiem stowarzyszenia (ha!) pn. "Od-Ważne".
Bardzo odważne! Znane z Czarnych Marszów.
Dyżury ponoć mają przy lodówce, ha! Po prawdzie gdyby nie radna Ewa i ojciec Andrzej to lodówka by świeciła pustkami.
Szefowa tawerny powinna towaru tyle w nią naładować, że pękałaby lodówka w przysłowiowych szwach. No ale to już niestety kosztuje, a za darmo dać to takie nie jest dziś nowoczesne przecież. [...] Zdziczenie obyczajów idzie miastem...
 świnka pigi
 Iława, Poniedziałek 27-01-2020

41323. 
Odnośnie wpisu numer: 41319

Pani Nauczycielko, jak się kogoś nie lubi to trzeba temu komuś w oczy to powiedzieć, a nie anonimowo opluwać za plecami. Tego w szkole uczycie naszych dzieci.
Po pierwsze. Wystarczyło przeczytać informacje na stronie kina [...] i wiadomo by było, iż rezerwacji przez internet nie można obecnie robić gdyż trwają prace nad wdrożeniem nowego systemu rezerwacji biletów i nie tylko. A także iż nie wszystko tu zależy tylko od pani Lidii Miłosz. Głupi strzał, ale sobie w kolano.
Po drugie, kwestia odejścia z pracy pracowników, którzy dużo wiedzieli. Kto to taki? Odeszli tylko ci ludzie, którzy znaleźli sobie lepiej płatne prace w np. mediach. Na ich miejsce weszli ludzie, którzy już pracowali w ICK, więc byli w środku i mieli rozeznaie. Ponadto, jak sama pani wie, nie ma ludzi niezastąpionych.
Używa pani słowa "podobno". Najpierw trzeba weryfikować informacje a później pisać. Czy uczycie też, że "podobno" Polska leży w Europie, a Iława "podobno" w Polsce?
 iławianin [444]
 Iława, Poniedziałek 27-01-2020

41322. 
Odnośnie wpisu numer: 41316

[...] Nie wolno zapomnieć. [...]
 Ireneusz Hering
 Iława, Poniedziałek 27-01-2020

41321. 
Gigantyczne oszczędności na "akcji zima". Ciekawe na co mogą być przekierowane zaoszczędzone środki.
Może ktoś wie?
Może na wybudowanie przystani promowej na wyspę, która jest, delikatnie mówiąc, zawstydzającą wizytówką Iławy. A może też na przystań statku ILAVIA? Nie sądzicie, że brak większego ładniejszego pomostu to paląca potrzeba w miejscu gdzie spaceruje najwięcej iławian i nie tylko?
 Zbyszek
 Iława, Niedziela 26-01-2020

41320. 
Odnośnie wpisu numer: 41305

SAMOBÓJCZY STYCZEŃ

W ciągu jednego weekendu doszło w Iławie do aż dwóch samobójstw. Kolejne ciało odkryto w mieszkaniu na Osiedlu Piastowskim. Co miało być powodem powieszenia się 26-letniego chłopaka? W jaki sposób to zrobił? Jaką miał opinię wśród sąsiadów i znajomych? Czytaliście? Gazeta Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 26-01-2020

41319. 
Iławskie Centrum Kultury. Dyrektor Lidia Miłosz.
Kino: od nowego roku nie działa system rezerwacji biletów przez internet. Teraz kino w ogóle przestało działać [bo się zepsuł projektor i robi plamę żółtą na część ekranu]. Czy dyrektor za to odpowiada? Czy nadzoruje pracowników, organizację pracy?
Jak to jest, że nawet mała Lubawa ma bilety przez internet i normalnie działające kino a Iława nie ma teraz ani jednego ani drugiego? Czy w ICK pracują profesjonaliści czy amatorzy?
Dyrektor Miłosz bez żadnego doświadczenia w kulturze (poza tym, że lubiła teatr) może podjęła się zbyt ambitnego zadania? Inna sprawa, że podobno z ICK odeszli w ostatnim czasie ci, co długo pracowali i coś umieli. To chyba jak dyrektor nic nie umie to przynajmniej pracownicy powinni coś umieć. A tu ani dyrektor ani pracownicy. No i kino padło.
Co dalej?
 nauczycielka
 Iława, Sobota 25-01-2020

41318. 
Odnośnie wpisu numer: 41315

Moim zadaniem tym Patronem Roku 2020 powinien zostać pierwszy
polski burmistrz Iławy - Maksymilian Grabowski, który miasto Iławę po prostu uratował.
1 czerwca 2020 roku będzie 75 lat, gdy objął funkcję burmistrza Iławy, którą sprawował do wiosny 1948 roku. Zasłużył się naszemu miastu jak chyba żaden z burmistrzów, a nie ma ani ulicy, ani ronda. W całkowitym zapomnieniu.
Polacy, obudźmy się, zróbmy co należy i pamiętajmy o honorach zasłużonych dla polskiej Iławy.
 Henryk Plis
 Rudzienice, Sobota 25-01-2020

41316. 
Hej, Putin! Tak wyglądało „wyzwolenie” z rąk Armii Czerwonej.
Nie wybielaj. Nie przeinaczaj. Nie kłam.

Video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/179102679986013
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-01-2020

41315. 
Odnośnie wpisu numer: 41292

W poszukiwaniu Patrona Roku 2020 na okoliczność obchodów 715-lecia Iławy trudno na razie o jedność wśród radnych.

Z Ratusza od Michała Młotka wyszedł pomysł, by został nim Richard Altmann, urodzony w Iławie, znany lekarz niemiecki. Pan Andrzej Rykaczewski, w imieniu PiS zaproponował, by 2020 w Iławie ogłosić "Rokiem Nauczycieli Wolności – Papieża Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Zaś radny Edward Bojko postawił na znanego nam kapelmistrza śp. Bogdana Olkowskiego.

Moim zdaniem natomiast najbliższą mi postacią, która powinna być patronem roku 2020, jawi się wielki polski mistrz pióra, Stefan Żeromski.
To On w 1920 roku agitował tutejszą ludność, by głosowali w plebiscycie za Polską na tych terenach. By tereny, jak: Iława, Prabuty, Kwidzyn, Sztum, Grudziądz i wiele innych miejscowości Warmii i Mazur oraz powiatów nadwiślańskich w regionie Powiśla zostały przyłączone do Polski.

Z czasów uczniowskich wspomnę, jak wiele o nim opowiadał, nasz polonista i wtenczas dyrektor LO 9 w jednej osobie, profesor Stanisław Hertel. Żeromski był jego intelektualną miłością literacką. Przekaz Profesora był tak misterny, iż niewiele musieliśmy z literatury czytać, by zdać maturę z polskiego, z tematyki właśnie o Żeromskim.

A teraz do was, wychowankowie liceum, mówię: Dzięki naszemu Profesorowi od języka polskiego, zawdzięczacie dziś, że macie zaszczyt uczyć się i do matury przygotowywać się z waszym „Żeromku”, ze obok stoi pomnik też Żeromskiego, ze macie tak wspaniałego patrona, Stefana Żeromskiego.

Liczę na wasze poparcie, by Jego imieniem został patron roku 2020 w Iławie.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 24-01-2020

41314. 
IŁAWA NIE GORSZA OD MALBORKA

Narobiliśmy trochę a nawet nieco więcej hałasu (jesienią ubiegłego roku wspierając PKP) i teraz wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. Można? Można! Trzeba! Presja na konserwatora zabytków ma sens. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-01-2020

41313. 
Odnośnie wpisu numer: 41308

Ja już drugi rok jeżdżę bez wbitego gazu.
Byłem pół godziny przed zamknięciem i powiedziano mi, że "nie da rady". Pomyślałem sobie "ile rzeczy można zrobić w pół godziny" i wyszedłem.
Nie będę brać urlopu dla głupiej pieczątki.
Kto tam rządzi w starostwie powiatowym? Nadal Platforma? Gratulacje.
 Jan
 Iława, Piątek 24-01-2020

41312. 
Oszalałe kobiety skupione wokół nielegalnej tzw. Rady Kobiet założonej przez "rowerzystów Dawida" oraz Katarzyny Dzik (LGBT) bezpardonowo atakują radną Ewę Jackowską, bo miała czelność z księdzem Andrzejem zrobić "Lodówkę Miłości" na Starym Mieście.
Próbują oklejać ją jakimiś nalepkami, uzurpując sobie tym samym prawo do wszystkiego co dotyczy tej zacnej inicjatywy.
Jackowska słusznie walczy o to, by nie obklejać lodówki takimi czy innymi nalepkami z logiem czegokolwiek, a już na pewno nie stowarzyszenia, które jest kojarzone z rozwrzeszczanymi wariatkami Czarnych Marszów i zbzikowanych ruchów tęczowych.
To miało służyć biednym ludziom i pomagać potrzebującym. A dzieje się tak, że Katarzyna Dzik i jej kumpele z klanu "czarnych parasolek" robią wszystko z ogromnym parciem na szkło.
Jestem zbulwersowana postawą takich pseudo społecznic, które nazywają siebie "odważne".
 Krystyna
 Iława, Stare Maisto, Czwartek 23-01-2020

41311. 
Odnośnie wpisu numer: 41310

Kolejne niesamowite newsy na łamach chyba tylko Kuriera.
SKARGA PRZEDSIĘBIORCY NA BURMISTRZA KOPACZEWSKIEGO!

1. Po przeczytaniu sensacyjnego materiału trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Burmistrz Kopaczewski zwlekał tak długo z opisywaną sprawą zjazdów z Alei Jana Pawła II do projektowanego centrum handlowego, w którym miał być podobno McDonald? Jaki i kto jeszcze miał w tym interes?

2. Pamiętamy wszyscy jak sam Kopaczewski krytykował poprzedniego Burmistrza Żylińskiego za opóźnienia w terminach odpowiedzi na pisma, a teraz sam postępuje jeszcze gorzej.

3. W środę rano wyszedłem po Kuriera do sklepiku osiedlowego i co? I nie było już! Czyżby ktoś z jakiegoś powodu i czyjegoś polecenia wykupował ze sklepów nakład gazety?

4. Sprawa ta pokazuje jednoznacznie, że Kopaczewski nie chce w Iławie nowych inwestycji.

5. Burmistrz i aż dwóch zastępców nie mają czasu odpisywać na pisma i wnioski mieszkańców, którzy płacąc swoje podatki utrzymują ich ciepłe posadki. Zastępcy zamiast zająć się pracą brylują na salonach.
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 23-01-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 9 10 11 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 191 192 193 ... 365 366 367 następna ] z 367132489923


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.