Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

41206. 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Zdrowia, szczęścia, rodzinnej atmosfery oraz wszelkiej pomyślności – swoim Czytelnikom, Współpracownikom oraz Reklamodawcom składa zespół gazety „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-12-2019

41201. 
KUCHNIA ŚWIĄTECZNA NASZYCH VIP-ów

Poprosiliśmy 10 znanych postaci Iławy i regionu, by podzieliły się z czytelnikami gazety „Kurier Iławski” przepisami na świąteczne potrawy, bez których nie wyobrażają sobie wigilijnego stołu. Zajrzyj na strony 8-9. Palce lizać!
Już od poniedziałku jesteśmy w kioskach, salonikach i sklepach.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41200. 
Dzień dobry już w poniedziałek 23 grudnia!
Nie pozwolimy czytelnikom czekać na siebie aż do środy!
Świąteczne wydanie gazety „Kurier Iławski” już jest w kioskach i sklepach!
Wesołych Świąt!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41199. 
Odnośnie wpisu numer: 41195

[...] Iława jest (w porównaniu np. do Ostródy) zapóźniona cywilizacyjnie.
Od 1989 roku następuje stały zjazd po linii pochyłej.
Nie wiem, czy tak się stało z przyczyn obiektywnych czy też innych.
Pewne jest, że gloryfikowanie naszego miasta, jego włodarzy, nie znajduje potwierdzenia w liczbach i faktach.
 Andrzej Oracki
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41198. 
Odnośnie wpisu numer: 41183

A co tam robił radny Rady Miasta w Iławie Dariusz Paczkowski?
[...]
Podobno wypowiadał się Pan w imieniu też Pani radnej [od stycznia]
Katarzyny Dzik z partii na "Lewo z Biedroniem" oraz koalicji radnych popierających Burmistrza Kopaczewskiego z PO-SLD, prawda?
[...]
Podobno wdrapał się Pan na latarnię i przemawiał jak Rejtan do grupki ostatnich komuchów miejscowych, wymieszanych z kilkuosobowymi młodzieżówkami PO i SLD? Prawda to?
Panie radny! Podobno nie można mieszać polityki z sądownictwem, prawda Panie radny z PO, prawda?
[...]
Kogo tam Pan bronić nawoływał? Bezkarnych ponad prawem złodziei i malwersantów w łańcuchowych sukienkach?
Do kogo Pan mówił nazywając obecnych emerytów PRL-owskich "ostatnimi normalnymi obywatelami miasta Iławy"? Czy to ma znaczyć, że nieobecna większość iławian to ludzie nienormalni? Jest Pan pewny swych słów?
[...]
[...]
Kompromitacja całościowa Panie radny. Mam nadzieję, że był Pan trzeźwy.
 PiS & Love
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41197. 
Znika z kalendarza imprez Iławy na przyszły 2020 rok najpopularniejsze wydarzenie: lotnicza majówka.
Jednak musiały się znaleźć pieniądze np. na zatrudnienie i wynagrodzenie dla kolejnego, drugiego zastępcy burmistrza.
Szczegóły roszad budżetu czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 22-12-2019

41196. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Do radnych Rochowicza i Rozborskiego!
Chwała panom za troskę o mieszkańców Osiedla Piastowskiego w Iławie.
Ja chciałabym zaprosić panów obok, po sąsiedzku na ulicę Produkcyjną.
To chyba panów okręg wyborczy.
Tutaj to dopiero straci człowiek rachubę od liczenia dziur w jezdni.
 Jola
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41195. 
Odnośnie wpisu numer: 41191

Och dziękuje za taką piękną odpowiedź, z której niestety nic nie wynika.
Ja odwołuje się do niezależnych rankingów (np. ranking miast) i danych (wysokość średnich zarobków, co najbardziej boli zwykłego mieszkańca Iławy), a Ty do swojej subiektywnej oceny.
Wskaż mi proszę, w której dziedzinie (np. zarobki, miejsce naszych szkół, wzrost liczby mieszkańców, ich zamożności), na tle lokalnym wypadamy na mapie kraju tak świetnie?
Mogę przyznać jedną rzecz. Tak, Iława jest piękna. Tylko to nie przynosi większości iławian dochodu.
Zwolennicy Żylińskiego! Ciągle wykazujecie wąskotorowe myślenie, że jak nie wspieram Waszego burmistrza, to jestem fanem Kopaczewskiego (albo któregoś z jego poprzedników).
Tymczasem, jak dotąd, żaden z moich kandydatów nie rządził, a wszyscy dotychczasowi dołożyli swoje do słabej pozycji Iławy w rankingach. To, czy obecny burmistrz się sprawdzi, dowiemy się za parę lat, po tym jak będzie wypadała Iława po jego kadencji.
 nemo
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41194. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Szanowny kolego radny Feliksie!
Ja również się cieszę z radości mieszkańców Osiedla Piastowskiego, że po mojej interpelacji został zamontowany próg zwalniający przy Odnowiciela. Dziękuję za wsparcie.
Z pozdrowieniami życzę również Wesołych Świąt.
 radny Tomasz Sławiński
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41193. 
WIKIELEC RZĄDZI!

Piłkarze klubu spod Iławy stali się objawieniem IV ligi. Z rodzinami, przyjaciółmi, działaczami, trenerami i sponsorami fetowali na uroczystym balu rekordową jesień, bo wygrali wszystkie mecze. Kto tam najbardziej się udziela? Zajrzyj do działu sportowego w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 21-12-2019

41191. 
Odnośnie wpisu numer: 41180

Nemo! Czterdziestolatku o umyśle jak "brzytwa"! Najprzenikliwszy z przenikliwych iławian obserwatorze. Rusz, tym razem na poważnie swoją mózgownicą.
Iława przez minione trzydzieści lat dokonała olbrzymiego cywilizacyjnego skoku pod każdym względem. Na tle innych miast regionu Warmii i Mazur jest - obok takich potentatów jak np. Elbląg, Ełk czy Olsztyn - najbardziej wyróżniającym się miastem w regionie. Twoje ulubione rankingi wydatnie tego dowodzą.
Przypomnijmy wszystkich burmistrzów miasta Iławy od początku zmian ustrojowych w Polsce:

1990-1994 - ADAM ŻYLIŃSKI
1994-1998 - ADAM ŻYLIŃSKI
1998-2002 - ADAM ŻYLIŃSKI
2002-2006 - Jarosław Maśkiewicz
2006-2010 - Włodzimierz Ptasznik
2010-2014 - Włodzimierz Ptasznik
2014-2018 - ADAM ŻYLIŃSKI
2018-0000 - Dawid Kopaczewski

Trzydzieści lat odrodzonego samorządu odmieniło nasze miasto. Iława urzeka swoją urodą, potencjałem i rozmachem przestrzennym. Z tych trzydziestu lat, aż szesnaście było Żylińskiego, osiem Ptasznika, cztery Maśkiewicza, teraz pierwszy rok Kopaczewskiego.
Według twojej logiki Żyliński rzekomo się "nie sprawdził". Kto w takim razie, niczego nie ujmując pozostałym burmistrzom, dokonał tak wielkich przeobrażeń w Iławie? Nic tylko samo się zrobiło!
 iławianin [397]
 Iława, Sobota 21-12-2019

41190. 
W naszych przyziemnych sprawach wiele mamy "do przodu" na Osiedlu Piastowskim w Iławie.

Między innymi na moje interpelacje, jak również mocne radnego Dariusza Rozborskiego wparcie i przychylność ratusza, wiele w naszym miasteczku osiedlowym zamontowano potrzebnych przyrządów i oznakowań.

Na ul. Odnowiciela, np. progi zwalniające, by nie szalała samochodami młodzież. Ulica Chrobrego, łącząca Ziemowita z Zieloną, została oddana do użytku i prawidłowo oznakowana, by nie przekraczano 30 km/h.

Ponadto w efekcie naszej interpelacji, na ul. Chrobrego w jej górnej części zostały ostatnio zamontowane dwie ławeczki wypoczynkowe. Spacerujący ulicą Ziemowita w dół do ul. Piastowskiej znajdą do odpoczynku ławeczki w okolicy stacji benzynowej, a dwie kolejne, vis a vis DINO, oraz niżej przy ostatnim budynku mieszkalnym również mamy dwie ławeczki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, słowami wieszcza, następujące dla Was mam życzenia (Cyprian Kamil Norwid):

"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze uczucia przekazując w tym chlebie"
 radny Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 20-12-2019

41189. 
ODLOTOWY SPÓR O BILETY

Ta historia mogłaby trafić w poczet absurdów gdyby nie to, że wydarzyła się naprawdę. Które linie lotnicze są takie „mądre”...? (i takie tanie). Bogusław Wiśniewski musiał przełknąć gorzką pigułkę. Jak zawczasu zadbać o swój interes – ku przestrodze udostępnijcie znajomym i czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 9. Uparty z niego gość...
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-12-2019

41188. 
Odnośnie wpisu numer: 41176

Zgadzam się z tymi osobami, które z żalem komentują wycofanie się Pana Adama Żylińskiego z życia publicznego.
Doprawdy trudno jest przecenić efekty pracy Pana Adama podczas wielu lat władania miastem. Już sama historia kadencyjności Pana Burmistrza pozwala na wystawienie nieprzeciętnie pięknej laurki dla tego człowieka. Wiem, że wielu iławian podziela tę opinię.
Pojawią się zapewne w tym momencie również negatywne opinie od garstki osób zwyczajnie nieobiektywnych, zawistnych, małostkowych etc. Nie mają one żadnego znaczenia. Jestem przekonany, że to historia w swojej dłuższej perspektywie dokona właściwego i sprawiedliwego osądu.
 Natura 2018
 Iława, Piątek 20-12-2019

41187. 
Odnośnie wpisu numer: 41185

Ramowe zasady przeprowadzania konkursów określone w art. 13, 14, 15 ustawy o pracownikach samorządowych są bardzo proste, wiec w tym przypadku może istnieć podejrzenie, że złamanie ustawy może być efektem zmowy i ma na celu uzyskanie korzyści majątkowej kwalifikującej się jako czyn naruszający przepisy Kodeksu karnego.
Nie jest to bez znaczenia, biorąc pod uwagę założenie, że mamy do czynienia ze świadomym kandydatem, który - zgodnie z art. 115 § 13 pkt 4 k.k. - po zatrudnieniu staje się funkcjonariuszem publicznym.
Sprawa dla CBA.
 prawy
 Iława, Piątek 20-12-2019

41186. 
Odnośnie wpisu numer: 41112

Dawid Rower powiedział, że musi podnieść podatki lokalne w Iławie, bo to wina rządu pisowskiego. Ło matkoooo! Na kogo byłyby zwalane przez podwórkowych ekonomistów wszystkie winy tego łez padołu lokalnego, gdyby nie istniał ten rząd pisowski...?!... 🤩 Ta choroba emocjonalna ma w medycynie fajne określenie, ale zwolnienia L4 na to nie dostaniesz.

Przez lata były wysokie podatki PIT/CIT ------ źleee!
Prawicowy rząd obniżył podatki PIT/CIT ------ też źleee!

Burmistrz Kopaczewski miał w samorządzie rok czasu żeby się przygotować z budżetem i przez ten czas nie zrobił NIC poza okrzykiem "to nie moja wina" albo "jestem za krótki". Nie zrobił NIC poza krokiem najłatwiejszym: podniósł iławianom podatki od gruntów i budynków do maksymalnej dopuszczalnej ustawą wysokości. I jeszcze palcem szuka winnych sytuacji i najpierw próbuje atakować prawicowy rząd.

🤣 Proszę Państwa! Proszę Państwa! 🤣 Od teraz obniżanie podatków dochodowych, ale tylko przez ten PiSowski rząd, staje się terminem negatywnym, zarzutem i powodem do wstydu! 🤣 Tako rzecze kilkuosobowa grupka iławskich ekonomistów z Facebooka wpatrzona w Dawida Rowera jak cielak w malowane wrota stodoły. 🤣 Wreszcie od tylu lat podwyżki dla nauczycieli to też ŹLEEEE! Bo to PiSowski rząd wprowadził! 🤣 Podniesienie płacy minimalnej wszystkim pracownikom najemnym to też ŹLEEEE! Bo to PiSowski rząd wprowadził! 🤣

Swoim dziś zachowaniem potwierdza Kopaczewski, że gdy składał obietnice wyborcze nie miał żądnego pojęcia o stanie finansów miasta, a więc składał obietnice na wyrost. To wielki grzech polityczny i obywatelski. Również po roku rządzenia nie zrobił w tym kierunku. NICCCC. Mało tego, nadal na rok przyszły nie proponuje NICCCC oprócz wyciągania łapy do kieszeni podatników i zwiększania deficytu oraz zadłużania.

Łaaaał! Ten rządu prawicy "schizofreniczny pomysł" obniżenia podatków ogólnych CIT i PIT to samo zło! Biznesmeny będą musiały więcej ZUS-owi oddać. No tak, bo wymuszona minimalna płaca dla pracowników najemnych pójdzie w górę. Źle! No jasne, bo jak "szlachta" rozbija się po Karaibach i nowe Lexusy zmienia co kilka miesięcy, to potem dla pracownika żałuje nawet tej minimalnie godnościowej podstawy. Trzeba więc z pałą i przymusem ustawy iść na was, chłopcy w spodniach rurkach, połykacze sojowej late.

Zobaczcie jak sobie radzą z restrukturyzowaniem finansów publicznych samorządy Brodnicy, Ostródy czy Kwidzyna. Nikt tam nie zwala winy na nikogo. Bo tam się pracuje a nie kombinuje.

"...i choćby nawet tysiąc atletów..."
 Ola Mała
 PKP Iława Główna, Czwartek 19-12-2019

41185. 
DAWID & KUBA: NIEOCZYWISTA RACHUBA

„Burmistrz Dawid Kopaczewski boleśnie uczy się zarządzania miastem. Zatrudnienie w ratuszu bez konkursu Jakuba Kaski, kolegi z dawnej pracy obu w PUP, wywołało poruszenie mieszkańców. Padły zarzuty nawet o kolesiostwo. Nawet zwolennicy Kopaczewskiego są w szoku, że ich burmistrz postąpił według starego wzorca po znajomości. Słusznie?” – pyta w felietonie Bartosz Gonzalez.
Zapraszamy do działu OPINIE w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-12-2019

41183. 
Odnośnie wpisu numer: 41170

Ha! A widzieliście kto był grupką bronić sędziów pod drzwiami iławskiego Sądu Rejonowego?
Miejscowe komuchy, ormowcy, zbowidowcy, esbecja i lewackie oszołomy karmione propagandą przez WSI-24 i GazoWnię.
Dali pokaz braku kultury i tolerancji dla osób o innym poglądzie niż oni.
Słyszeliście te hasła i odzywki?
Ale najbardziej chamskie i ordynarne odzywki wykrzyczała mała, ledwie kilkuosobowa, ale jakże bezkarna grupka lewackich "dzieci resortowych".
 Krzysztof Zięba
 Iława, Czwartek 19-12-2019

41180. 
Odnośnie wpisu numer: 41177

Ciekawa interpretacja. Mam jednak kilka uwag.
To, że kiedyś w życiu miałem nieciekawie, nie znaczy że mam tak obecnie. Dobre studia, ciężka praca, trochę poświęcenia i nawet bez znajomości można 3-4 średnie krajowe wyciągać. Szału nie ma, ale na standardy Iławy - nieźle.
Kopaczewski nic mi nie da i nie chce by mi dał, bo jestem stanowczo antysocjalistyczny. Cały mój komentarz był parafrazą komentarza niżej niejakiego Zbyszka, więc Twe słowa o "błędnym rycerzu, walce z wiatrakami" kieruj raczej do niego.
Dziwi mnie trochę takie wąskotorowe myślenie, że kto nie popiera Pana Żylińskiego musi być automatycznie fanem Kopaczewskiego. Tymczasem wielu ludzi głosowało na obecnego burmistrza nie dla jego poglądów, a przeciw byłemu burmistrzowi. Taka chłodna analiza przydałaby się jego zwolennikom.
Najważniejsze jest dla mnie to jak wypada Iława w rankingach, zwłaszcza w porównaniu do okolicznych miast, bo to jest odzwierciedleniem polityki byłego burmistrza. To są twarde i niepodważalne dane.
Exburmistrz może być prywatnie świętym, naprawdę dobrym człowiekiem, może nawet całym sobą poświęcać się dla Iławy, ale co z tego, skoro się nie sprawdził.
 nemo
 Iława, Czwartek 19-12-2019

41179. 
JEST POZWOLENIE NA BUDOWĘ S5

Wow! Rząd, poprzez wojewodę z Olsztyna wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID dotyczącą budowy kolejnego ważnego fragmentu drogi ekspresowej S5 Ostróda-Grudziądz na odcinku w stronę Iławy, czyli Ornowo-Wirwajdy (Ostróda-Samborowo).

Decyzja pozwoli wyłonionemu w przetargu wykonawcy na rozpoczęcie robót budowlanych.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-12-2019

41177. 
Odnośnie wpisu numer: 41169

Hej 40-latku!
Swoją nieudolnością życiową obarczasz Żylińskiego? Może kogo jeszcze? Równie idiotyczny pomysł jak liczenie na to, że obecny Kopaczewski "da" Tobie dobrobyt.
Jest takie powiedzenie: "Duży jak brzoza, głupi jak koza" (reszta Twojej wypowiedzi).
Oj, faktycznie starszy to Ty będziesz i... tylko tyle.
Śnij dalej, błędny rycerzu i walcz ze swoimi wiatrakami, odcinając hydrze łby i przypalając ogniem a nawet podpalaj całe wioski, ale miecza do polityki nie wtykaj, bo zbyt tępe masz te ostrze.
 Maurycy
 Iława, Środa 18-12-2019

41176. 
Odnośnie wpisu numer: 41165

Jest mi niezmiernie żal, że tak wielka, nietuzinkowa Osobowość odchodzi w sferę prywatności. Przestrzeń publiczna nie jest gotowa na tę pustkę, której nikt nie zastąpi.

Dziękuję za wszystko co mamy w naszej pięknej Iławie. Do wszystkiego pieczęć przyłożył Adam Żyliński. Wszystko pilotował: czy z Iławy, Olsztyna czy nawet Warszawy. Praca Jego rąk przebija się z każdego zakątka naszego pięknego miasta. Od 1990 roku to on dbał o ulice i uliczki, o estetykę i jakość spacerowych traktów, o nowe inwestycje. To on walczył jak lew o to, by jak najwięcej pozyskać pieniędzy z funduszy europejskich dla Iławy. To on jest sprawcą rekordowych w skali Iławy dotacji. To jego przez lata witano na obradach Rady Miejskiej brawami w podziękowaniu dla zasług, gdy pracował już w Olsztynie czy potem w Warszawie, wciąż mając Iławę na sercu... Za to jak dziś wygląda Iława - z całego serca dziękuję.

Chapeau bas za to, że nigdy nie odpowiadał Pan brutalnymi atakami, pomówieniami i oszczerstwami, jakimi Pana przez te lata częstowano.
Za to, że zawsze z dystansem i spokojem odpierał Pan natarczywe ataki, pozostając wiernym sobie i przekonaniom, niezmiennie odpowiadając na namowy do ostrzejszej odpowiedzi: "To nie w moim stylu". Za to, że pozostał Pan sobą i uczciwie, znając realia finansów i budżetu, nie obiecywał Pan gruszek na wierzbie, nawet za cenę stanowiska.

To nie Pan Adam Żyliński przegrał wybory 2018. To Iława przegrała...

I nie jest tak, jak niektórzy próbują nam wmówić. Adam Żyliński zdobył bez najmniejszego problemu a wręcz z dużą nadwyżką potrzebne głosy do startu w senacie.

Podjął decyzję o rezygnacji z udziału w życiu publicznym - jego prawo.
Kto odważny, niech powtórzy, ale potencjału Żylińskiego nie ma nikt.
Za całokształt swojej wieloletniej pracy dla społeczności zasłużył na tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Iławy".

Cały czas mam poczucie, że jednak za wcześnie na tę polityczną emeryturę. Kto wie, co przyniesie życie za następnym zakrętem...
 Maurycy
 Iława, Środa 18-12-2019

41174. 
PRZYJECHAŁA WIELKA MASKOTKA

Środa. Pierwszy raz Iława pojawiła się na świątecznej trasie ciężarówek koncernu Coca-Cola. Czerwony pojazd, przystrojony odświętnie, zakotwiczył na parkingu przy basenie. Można spróbować np. wejścia do wirtualnej rzeczywistości rozszerzonej ze Świętym Mikołajem oraz niedźwiedziem polarnym. Piknik potrwa do godz. 20.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-12-2019

41173. 
Odnośnie wpisu numer: 41170

Czy wy pamiętacie aferę fatalnego wstawienia ekranów wzdłuż torów kolejowych przy ul. Nowomiejskiej w Iławie?
Bez pojęcia je zainstalowano. Pełne zasłaniały wspaniały widok na akwen Małego Jezioraka i panoramę Starego Miasta. Ptasznik-Hordejuk bezradni.
Pewno NIE PAMIĘTACIE.
Wówczas ludzie zawołali do posła po pomoc. Adam Żyliński wykonał jeden telefon do ministerstwa w Warszawie, by wstrzymać wykonanie fatalnych ekranów i migiem pojawiła się decyzja na zamontowanie prześwitujących, droższych jak cholera, ale niezasłaniających miasta.
Udało się od ręki. Ten gość miał nietuzinkowe wejścia na samej górze.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 18-12-2019

41171. 
Dzień dobry w środę 18 grudnia!
Zobacz na pierwszej stronie wiodące tematy bieżącego tygodnia:

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-12-2019

41170. 
Odnośnie wpisu numer: 41167

Iława jest dziwnym miastem.
Lata rządów ludzi związanych w jakikolwiek sposób z PO spowodowały zastój w mieście a ludzie nadal głosują na te osoby twierdząc, że nic się nie stało Iławo, nic się nie stało.
Ten ciągle wypominany wiadukt koło białego kościoła to wierzchołek góry lodowej. Takich zaniechań w Iławie jest sporo. Gdyby wtedy, podczas historycznego wielkiego remontu trasy kolejowej [2006-2014] Iławą
rządził Żyliński, to już dawno byśmy jeździli bez stania w korkach pod zamkniętym
Adam Żyliński nie był ideałem, popełnił błędy. Chciał coś zrobić. Chciał i miał konkretne osiągnięcia.
Ptasznik czy teraz Kopaczewski (po roku) nawet nie próbują. Po prostu przerosło ich to. Dziwne imprezki w stylu rzymskiego "igrzysk dla ludu", bo chleba w Iławie nie ma.
PO w Iławie zachowuje się tak samo jak i w całej Polsce, a ludzie i tak na nich głosują, bo na nic-nie-robieniu można wiele zyskać np. szachrujac w podatkach i ustawiając swoje wąskie interesiki. Dla ludzi najwazniejszy jest święty spokój.
Taki jest polski mental na prowincji. Szkoda.
 iławianin [185]
 Iława, Środa 18-12-2019

41169. 
Odnośnie wpisu numer: 41167

Urodziłem się w Iławie. Jestem 40-latkiem.
Nigdy nie czułem się bezpiecznie pod rządami Pana Adama Żylińskiego. Tym bardziej moi rodzice, zarabiający najniższą krajową, mający dzieci na utrzymaniu i bojący się o jutro.
Kadencja burmistrza Żylińskiego jego pokroju to lata rządów kolesi, wykorzystywania zwykłych ludzi, bronienia się przed dopuszczeniem biznesu z zewnątrz, co sprawiłoby, że mielibyśmy konkurencję na rynku pracy i wyższe zarobki.
Według oficjalnych danych GUS, jesteśmy dopiero na 343. miejscu na 380 powiatów, jeśli chodzi o średnie zarobki.
SKANDAL!
Na szczęście mamy w miarę cywilizowane demokratyczne społeczeństwo, które w wyborach pogoniło tego Pana. Iława tak łatwo nie wybacza, jak w filmie "Gra o Tron" słynne: "Północ pamięta".
Żal ogromny, że tyle lat pod rządami Żylińskiego nasza Iława zmarnowała. Głowę tej hydry na szczęście odcięliśmy i szybko przypaliliśmy. Oby nie odrosła.
 nemo
 Iława, Środa 18-12-2019

41168. 
Pragnę zauważyć, iż [...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 czytelnik
 Iława, Środa 18-12-2019
Odp. 
BEŁKOT IDEALNY
Nie podajesz żadnego konkretnego przykładu na poparcie
absurdalnych twierdzeń, szkoda więc czasu na polewanie
wodą zbzikowanego pierdolamento.
Krótkie będzie moje posłanie do niewolnika. Nie przemęczaj
się, nie przychodź tutaj, nie czytaj gazety. Nie zależy nam
na takich „czytelnikach”. Korzystaj z wolności i wybywaj.
Proste.
Masz potężny oręż w ręku, jak np. pilot przed telewizorem.
Wciśnij guzik i przenieś się do rzeczywistości równoległej.
Ląduj w okolicach np. GazoWni albo WSI24.
TAM BEŁKOTAJ NA HEKTARY.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 18-12-2019

41167. 
Odnośnie wpisu numer: 41165

Urodziłem się w Iławie. Jestem 60-latkiem. Bezpiecznie czułem się w tym mieście tylko pod rządami Pana Adam Żylińskiego.
Kadencje pseudo-burmistrzów pokroju Maśkiewicza czy Ptasznika to lata zastoju... głębokiej beztroski o rozwój miasta. Czas nierządu i zaniechań. Niekompetencji.
Smutne jest, że mamy takie społeczeństwo, które po kompromitujących rządach daje mandat na zasiadanie w strukturach samorządu miasta czy powiatu.
Iława została na wieki zakorkowana komunikacyjnie przez zaniechanie budowy wiaduktów drogowych nad/pod torami w czasie rządów duetu Ptasznik/Hordejuk. To się już nie odstanie.
W cywilizowanych demokracjach za taką słabiznę ponosi się określone sankcje. Ale w Iławie łatwo się wybacza i daje kolejne funkcje. Wielkie serce, ale ślepe społeczeństwo. Sitwa ze starostwa powiatu rozlokowała się na wszystkich przyczółkach.
Żal ogromny. Panie Adamie, dziękuję za pracę. Chyba nie było szans wygrać z hydrą. Hydra nie buduje, ona śmierdzi i tylko rujnuje.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41166. 
GROBOWY... KABARET

[skrzynka]: „Uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych Polaków przez niemieckich hitlerowców, a tu orkiestra dęta na czele pochodu gra sobie radosną melodię z komedii filmowej „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Co chciał wyrazić kapelmistrz? Czemu dyrektor kultury nie reaguje? Czemu nie reaguje burmistrz? Starosta? Poseł? Ksiądz? Czy Nowe Miasto to kabaret nawet nad symbolicznym grobem? Czy tak się oddaje szacunek tragicznie zmarłym?” – pyta jeden z widzów.

Zobaczcie video i posłuchajcie co tu jest grane:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/933351440429254

Główny motyw muzyczny zawadiackiej komedii filmowej pt.
„Jak rozpętałem II wojnę światową”:
https://www.youtube.com/watch?v=UEcpm4TvL-4
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 17-12-2019

41165. 
KONIEC 3O-LETNIEJ EPOKI ADAMA ŻYLIŃSKIEGO W IŁAWIE.
Złożył mandat i pożegnał się z Radą Miasta.
Pan Adam, choć nie miał talentu do rozpoznawania charakterów ludzi, to jednak miał predyspozycje do nietuzinkowego kroczenia po finansowej linii na bosaka.
Odejście Żylińskiego z Rady Miasta będzie miało ogromny wpływ na zmianę wielu spraw w Iławie.
[...]
Mam wątpliwości, czy nastanie wyczekiwana nowa era w rozwoju Iławy.
[...]
Czy znajdzie się właściwy kolejny kapitan statku o nazwie "Iława"...?
 Marszałek
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41164. 
"Rocznica 35-lecia odbyła się także w Iławie, gdzie mieszczą się powiatowe struktury [OPZZ]. Jednak władze starostwa powiatowego zafundowały związkowcom skandal."

No rzeczywiście skandal. Cała Polska świętowała, a tu raptem kilka osób ze starostwa powiatu zignorowało zaproszenie. [...]
A na rocznicę 13 grudnia pod upamiętniającą internowanych tablicą przy bramie Zakładu Karnego była tylko niewielka grupa osób pamiętających i składających wiązanki.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Starosta-powiatu-zlekcewazyl-jubileusz-35-lecia-OPZZ/5620
 Ireneusz Hering
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41163. 
W fajnej Polsce najbardziej fajnym wydarzeniem na fajnej prowincji ma być przyjazd fajnej czerwonej ciężarówki z fajnym napisem "Coca-Cola" do fajnego miasta Iława. Fajno-Polacy fajnie się cieszą, bo jest fajnie.
I co fajnego wynika z tej epokowo fajnej imprezy?
Jest fajnie.

Ps. Tak samo ten wpis jest zajebiście fajny.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41162. 
PRZYJAŹŃ PRYWATNA I URZĘDOWA

Pracowali razem w jednym 2-osobowym pokoju urzędu pracy. Jak teraz Dawid Kopaczewski tłumaczy ręczne, bez konkursu, zatrudnienie swego przyjaciela? Próbujemy ustalić na czym się zna, jakie ma osiągnięcia i czym konkretnie będzie się zajmował w promocji ratusza JAKUB KASKA.
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-12-2019

41160. 
Odnośnie wpisu numer: 41150

... a teraz jakże wielu z tamtych towarzyszy komunistycznych PZPR, antychrześcijańskich pachołków i utrwalaczy władzy na prowincji, którzy powiadali: "Wicie, rozumicie..." - dziś mają krzyż na nagrobku, mając nawet pochówek z księdzem, a wtedy walczyli z Kościołem jak nawiedzeni, jak psy za kość ostatnią.
[...] Taka oto była ta ówczesna nowoczesna "przewodnia siła narodu".
 Janek
 Iława, Poniedziałek 16-12-2019

41159. 
Smakowite felietony, które zmuszają do myślenia, a nawet prowokują do dyskusji: Leszek Olszewski, Bartosz Gonzalez, Tomasz Dąbrowski, Piotr Wielgucki.
Zapraszamy do działu OPINIE w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-12-2019

41158. 
Odnośnie wpisu numer: 41146

Mówisz o tej samej Pani radnej ELŻBIECIE PRASEK, nauczycielce historii, która w czasach rządów w Polsce komunistycznej czerwonej zarazy na hasło "Katyń" dostawała białej gorączki?
Mówisz o tej samej Pani nauczycielce, która karciła uczniów za prawdę o mordzie katyńskim Rosjan na Polakach?
Jeśli to ta sama Pani, to jako mieszkanka Iławy jestem zbulwersowana, że taka persona piastuje mandat radnej w moim rodzinnym mieście.
Kto głosuje na takich ludzi...?!
 ubecka gnida
 Iława, Niedziela 15-12-2019

41157. 
NOWY ROZKŁAD JAZDY PKP

Od niedzieli 15 grudnia znowu będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Ale spokojnie! Dla czytelników gazety Kurier Iławski (str. 18) przygotowaliśmy zaktualizowane tabele odjazdów na lokalnych stacjach:
* Iława, * Biskupiec, * Susz, * Prabuty. Korzystajcie!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 14-12-2019

41156. 
Znowu powraca problem tylko załatanej niebezpiecznej dziury w jezdni przy przejściu dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego (blisko skrzyżowania z ul. Narutowicza).
Naprawa nie odniosła skutku.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 13-12-2019

41155. 
Dyrekcja „budowlanki” podjęła decyzję o zamykaniu drzwi głównych szkoły na klucz, by uczniowie podczas przerw nie wymykali się poza teren za różnymi „potrzebami”. Uczniowie otwarcie demonstrują sprzeciw. Jakie są racje obu stron? A jak do problemu podchodzą pozostałe szkoły średnie? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-12-2019

41154. 
Odnośnie wpisu numer: 41148

Płatne parkingi w mieście Iławie?
Już jeden burmistrz kiedyś chciał wprowadzić płatne parkingi. Wyglądało to tak, że miasto nie miało kasy na tą inwestycję a firma zewnętrzna do obsługi systemu dzieleniem zyskami nie bardzo chciała się dzielić (75% firma, 25% miasto). Gdzie więc sens?
Może lepiej pomyśleć o większej ilości parkingów. Ludzie po prostu nie mają gdzie parkować a ty chcesz im kolejnych wydatków dostarczyć?
 Ruczyński
 Iława, Piątek 13-12-2019

41153. 
Odnośnie wpisu numer: 41147

W kwestii likwidacji dzikiego parkingu na chodniku [przy Królowej Jadwigi] uważam, że bardzo dobrze się stało.
Na co dzień oglądałem parkujące tam samochody, które wieczorem znikały pozostawiając plamy oleju. Za dnia bezmyślne parkowanie blokowało przejście pieszym, a przecież to chodnik!
Auta zasłaniały również widoczność wyjeżdżającym z osiedla, podobnie jak parkujące wzdłuż wjazdu.
Zgadzam się w pełni z problemem wyjazdu z bocznych uliczek osiedlowych pomiędzy budynkami 7-9 i koło sklepu rybnego.
Niestety parkowanie jest wielkim problemem nie tylko w Iławie. Zauważmy jak szybko zapełnił się jeszcze niedawno dziki parking na górce za rybnym.
 ZOK
 Iława, Piątek 13-12-2019

41152. 
Odnośnie wpisu numer: 41136

Podobno kolega Jakub Kaska będzie się zajmował w Wydziale Promocji u Dawida Kopaczewskiego kontaktami z przedsiębiorcami. [...]
Mocne!
Pierwsza decyzja Kopaczewskiego w sprawie przedsiębiorców, doradzona mu zapewne przez kolegę z pokoju dawnej pracy: zlikwidować tradycyjną doroczną karnawałową "sałatkę" samorządowców z przedsiębiorcami.
Taki sobie rowerowy "prezencik" na święta od ekipy wojujących ateistów.
Dacie wiarę...?
Ciekawa, młodzieżowa metoda promocji miasta i lobbyingu w miejscowym biznesie [...], że już o największych do budżetu miasta mega-płatnikach podatku nie wspomnę. Tak ich "ładnie" potraktowano...
[...]
Idą święta, a tu przed ratuszem wystawiono obok choinki: "Poszli won!"
 pasztet wigilijny
 Ilawa, Piątek 13-12-2019

41150. 
Odnośnie wpisu numer: 41146

13 grudnia w niedzielę, roku pamiętnego 1981, zebrało się w Iławie kierownictwo partii komunistycznej PZPR. Dyskutowano o „stanie bezpieczeństwa w atmosferze politycznej po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce”.
Niech przemówi skrawek pożółkłego papieru...
Niech odświeży pamięć o nazwiskach...
_________________________

Tow. Taranowicz Bolesław
Tow. Fonfara Irena
Tow. Jasiński Tadeusz
Tow. Jaworski Zdzisław
Tow. Kamiński Zdzisław
Tow. Smajdor Stanisław
Tow. Świniarski Józef
Tow. Zabłotny Ryszard
Tow. Żuk Michał

Naczelnik Miasta Iławy – H. Baczewski
Komendant Milicji Obywatelskiej – J. Lempek
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-12-2019

41151. 
Odnośnie wpisu numer: 41147

Z tego, co pamiętam to obok jest market, jakiś mały bank...
Pewnie są "zadowoleni"...
No cóż...
Widzę, że w Iławie ciągle coś nowego, miała być wiosna młodości, jest jesień bezradności... Dlaczego nic dla mieszkańców - a tylko dla rowerowego "burmistrza" i jego "ekipy inaczej".
A może by tak referendum? Przecież to parodia zaczyna się robić...
 Grzegorz, lat 54
 Iława (Wisconsin), Piątek 13-12-2019

41149. 
„Nie będzie sprawiedliwości jeśli nie skończymy z komunistycznymi zwyczajami, że tylko sędziowie pozostają nietykalni i wreszcie zaczną być rozliczani za korupcję” – grzmiał w Nowym Mieście Lubawskim prezydent Andrzej Duda, po czym odwołał spotkanie w starostwie z rządzącą powiatem nieformalną koalicją PSL-PO-SLD, a wyszedł do tłumu zgromadzonego w hali sportowej. Szczegółową relację przeczytacie w najbliższym wydaniu gazety Kurier Iławski (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 12-12-2019

41148. 
Sprawa parkowania wokół Ratusza i koło kina od strony fosy należy do kluczowych kwestii do rozwiązania.
Przecież tam w noc i dzień na okrągło parkują samochody z całego miasta. Czy tak być powinno? – pytam.
Czas z tym skończyć. Nawet urzędnicy i klienci Urzędu nie znajdują tam miejsca dla swych pojazdów samochodowych, a tak nie powinno być. Moim zdaniem w całym mieście czas na płatne parkowanie.
 Swój
 Iława, Czwartek 12-12-2019

41147. 
Przyjeżdżam do Matki na święta w Iławie i co widzę? Zagrodzoną przestrzeń, która do niedawna służyła jako tak potrzebne miejsca parkingowe. Kto wpadł na ten "genialny" pomysł?
Po drugie: w jakim celu to zrobiono? Czyżby zmniejszenia liczby miejsc parkingowych w tym miejscu? Auta zawalają całą ulicę Królowej Jadwigi utrudniając wyjazd z ulic podporządkowanych, bo w znacznym stopniu ograniczają widoczność. [...]
Od wielu lat słyszymy o powstaniu parkingu obok na placyku po dawanej pijalni "Krzyś" i nic. Kolejne lata mają minąć? Nie dość, że miejsc mało, to jeszcze jakiś mądrala je ogranicza.
"Gratuluję" pomysłu!
Nie mam gdzie postawić auta przyjeżdżając z dwójką małych dzieci i dźwigam nosidło z Kościuszki. Może ktoś z pomysłodawców mi będzie w tym pomagał - nosidło, zakupy, torba z akcesoriami dla dzieci i drugie dziecko za łapkę!
 Jonkowska
 Iława, Czwartek 12-12-2019

41146. 
Pamiętacie?
Wywrotowcy w Radzie Miejskiej Iławy, którzy zdradzili swój pierwotny komitet wyborczy oraz głosujących na nich wyborców i głosują teraz na antyspołeczne, liberalno-lewackie pomysły Platformy Obłudy:

* Aneta Rychlik
* Elżbieta Prasek
* Zbigniew Miecznikowski

Wszystko to za namową szturmowca ze sztabu PO w starostwie powiatu MICHAŁA MŁOTKA, ciągniętego za sznurek z drugiego siedzenia polityki lokalnej przez mistrza intryg personalnych mr Napoleona Rygielskiego oraz kucharkę Bernadetkę Hordejuk.
Jeszcze im mało, więc nie ustają w kolejnym kombinowaniu na koszt wyborców i podatników wespół z Dawidem Rowerem Kopaczewskim.
Nadal, teraz już razem, okopują swą sitwę postkomunistyczno-lewacką.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 11-12-2019

41145. 
Atrakcyjna i prestiżowa praca na stanowisku urzędniczym w wydziale zamówień publicznych. Ostatnie dni składania wniosków do rekrutacji!

https://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Praca-w-urzedzie-Zamowienia-publiczne/5616
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Środa 11-12-2019

41144. 
Odnośnie wpisu numer: 41140

Masz rację i to jest smutne, że nie jest potrzebny Iławie stadion, bo młodzież sportem się nie interesuje i nie uprawia go jako dyscypliny, co najwyżej - biega mała grupka, ale tylko po to, by "lepiej wyglądać" i nic więcej. W czasie biegu fotografują się, by się potem pochwalić w necie, żeby inni go widzieli jaki onże piękny, zgrabny i przyodziany (lub nie). Pójdzie do domu i czasem się wykąpie, a czasem nie, ale zawsze sięgnie po butelkę piwa lub mocniej.
[...]
Na drużynę, co kopie piłkę szmacianą kiepskawej jakości, bywa, że nawet przychodzi z tysiąc kibiców, ale też nie do oglądania kopaniny, ale po temu, by z domu kobicie się wyrwać spod ręki, by czasem nie dała mu odkurzacz w wiadomym celu.
Tak samo jak z tymi rybakami, którzy rzucają błyski do rzeki Iławki i udają że wyciągają żywą rybkę. Ważne, że nie ma ich w domu. Jak już nic nie bierze, to biorą się za butelkę. [...] Tak to jest u nas w Iławie. [...]
 atleta
 Iława, Środa 11-12-2019

41143. 
Dzień dobry w środę 11 grudnia!
Pierwsza strona gazety Kurier Iławski:

• nowy rozkład jazdy PKP • dachowanie na cmentarzu • uczniowie „budowlanki” na przerwach zamykani są w gmachu szkoły • zniczomat pojawił się na cmentarzu w Iławie • mieszkańcy skarżą się na śmietnik usytuowany zbyt blisko ich okien.

Zobacz tematy bieżącego tygodnia:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-12-2019

41142. 
Czy ptaszki już ćwierkają kto będzie dyrektorem nowego żłobka?
Termin na składanie CV to 23 grudnia a zatrudnienie od 1 stycznia.
Czyżby "rozmowy" miały się odbyć przy świątecznym stole...? A może - jak zwykle - już się odbyły przy zakrapianych andrzejkach i wszystko jest ustalone?
W 7 dni kalendarzowych, a 4 robocze trudno przeanalizować oferty, odbyć rozmowy i wyłonić zwycięzcę, który w tym czasie wykona odpowiednie badania lekarskie, zakończy współpracę z obecnym pracodawcą itd.

* * *

Mnie zastanawia dlaczego w ogłoszeniu nie podano ile taki dyrektor żłobka będzie zarabiać. Chciałbym się zgłosić ale nie wiem czy warto. Takie informacje powinny być od razu w ogłoszeniu.
 Łukaszek
 Susz, Środa 11-12-2019

41141. 
Odnośnie wpisu numer: 41136

A pamiętacie jak narzekaliście na poprzednika, na A. Żylińskiego, i jego zatrudnianie rzekomo "po znajomości"?
Byłem w grupie nielicznych twierdzących, że następca Kopaczewski będzie robił dwa razy bardziej. Wtedy zostałem zjedzony przez fanów obecnego Burmistrza Kopaczewskiego.
Dziś śmiech mnie ogarnia, jak widzę miny tych samych osób.. Mało wiecie o grach politycznych, dzieciaczki, które dopiero co skończyły 18 lat albo poszły na studia.
 bywalec
 Iława, Środa 11-12-2019

41140. 
Odnośnie wpisu numer: 41134

Skoro miasto Iława ma deficyt w budżecie to nie powinno inwestować w pomysły, które wywołają spiralę długów.
W tej sytuacji uważam, że budowa/remont stadionu jest pomysłem nie na miejscu i nie na czasie.
Wolałbym, żeby dziełem życia Burmistrza było skuteczne rozwiązanie problemu przejazdu kolejowego przy białym kościele.
Mój APEL do Burmistrza!
Zadziałajcie skutecznie swoimi kompetencjami tam gdzie trzeba, żeby wiadukt lub tunel drogowy został sfinansowany przez odpowiednie instytucje i w końcu powstał.
[...]
Moim zdaniem młodzież obecnie mało interesuje się sportem.
W szkole budowlane np. czytamy o protestach w sprawie zakazu palenia papierosów, a na orliku obok ciągle cisza. Więc po co takim sportowcom jeszcze nowy stadion?
 Janek
 Iława, Wtorek 10-12-2019

41139. 
Odnośnie wpisu numer: 41135

Czy ktoś z moderatorów sprawdził ten wpis?
To nie jest ściema?
Ta informacja jest prawdziwa?
Bo jeśli tak, to słowo daję - trzymajcie mnie!
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 10-12-2019

41138. 
Odnośnie wpisu numer: 41128

Tych obietnic bez pokrycia nowego "nowoczesnego" Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego jest więcej.
Gdzie jest obiecany cały system "rowerów miejskich" na terenie miasta?
Jak dotąd Kopaczewski kupił zaledwie 2 rowery i nie dla mieszkańców miasta tylko dla siebie, i chyba zastępcy w spódnicy. Bo teraz nasz włodarz o... ekologię dba.
Dobrze pamiętamy wszyscy debatę przedwyborczą Kopaczewski-Żyliński.
Dawidek wręczył na koniec Żylińskiemu obrazek z galerią jazzową jako symbol mijającej kadencji ówczesnego burmistrza. Dziś można powiedzieć, że symbolem obecnego Burmistrza Kopaczewskiego są dwa rowery zaparkowane przed ratuszem.
Tylko patrzeć jak z wieży ratuszowej w południe zamiast hejnału Iławy będzie leciała melodia w wykonaniu Reni Jusis "Uuu haha, rowery dwa!"
 Wacław Jarząbek
 Iława, Wtorek 10-12-2019

41137. 
BURMISTRZ BEZ KOBIET

Czytaliście? Burmistrz Dawid Kopaczewski przegrał kolejną batalię o ratowanie wymyślonej przez siebie Rady Kobiet.
Po interwencji nadzorczej wojewody, Kopaczewski odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tam znowu poległ. Oprócz „rażącego naruszenia prawa”, jakie jeszcze pojawiły się argumenty sądu?
Sprawdźcie w mijającym tygodniku Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-12-2019

41136. 
Nepotyzm i kolesiostwo nabiera rozpędu w ratuszu iławskim.
Burmistrz Kopaczewski rzucił koło ratunkowe "bratu" z poprzedniej pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy. Kolega z jednego pokoju 2-osobowego Jakub Kaska bez żadnego konkursu zostaje zatrudniony w miejskim Wydziale Promocji.
Taki specyficznie ręczny powiew młodości...
Jakieś pytania jeszcze?
 skrzydłowy z prawicowej baszty
 Iława, Poniedziałek 09-12-2019

41135. 
Ale jaja! Ale jaja!
Po mszy za dusze pomordowanych miejscowych Polaków przez niemieckich hitlerowców (1939), ludzie ustawiają się w kolumnę i pod rytm orkiestry dętej idą pod pomnik pamięci pomordowanych ofiar. A prowadząca kolumnę orkiestra gra sobie radośnie co...?
Ja nie żartuję.
Melodię filmową z komedii "Jak rozpętałem II wojnę światową". Pamiętacie Franka Dolasa? (Marian Kociniak).
Jaja jak berety!
Matko jedyna! Co ten kapelmistrz ma w głowie! I nikt z maszerujących baranów nie zareagował.
 wędkrzarz znad Drwęcy
 Nowe Miasto Lubawskie, Poniedziałek 09-12-2019

41134. 
Odnośnie wpisu numer: 41131

Głupoty opowiadasz, gościu rozedrgany.
Największe stadiony w Polsce wybudowało państwo za pieniądze centralne. Natomiast te samorządy, które bezsensownie rzuciły się na budowę nawet skromnych stadioników, wpadły w dramatyczne tarapaty finansowe i ratują się windowaniem deficytu, czyli przerzucają ten poważny kłopot manka w kasie na przyszłe pokolenia. Patrz: Ostróda.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 09-12-2019

41133. 
FORTUNA ZA ŻYCIE CÓRECZKI

Rodzice 5-miesięcznej Julki Rówczyńskiej, chorej na bardzo rzadki rdzeniowy zanik mięśni (SMA1), potrzebują aż 9 milionów złotych na ratowanie jej życia, bo tyle kosztuje wyjątkowa terapia genowa lekiem Zolgensma (tylko w USA).
Rodzina i znajomi walczą o dziewczynkę (4 takie przypadki w PL). Postawili wszystko na jedną kartę. Czy dadzą radę? Zaangażowało się wielu znanych i nieznanych.
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 14.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-12-2019

41132. 
Lodowisko w Iławie działa, ale światło w tunelu nie.
Przez tunel przy lodowisku najłatwiej dojść na ulicę Mickiewicza, tyle że od tygodni trzeba mieć koci wzrok by w ciemnościach nie nadepnąć na szkło w tunelu. Nie ma gospodarza w bieżących sprawach utrzymania?
 panczenistka
 Iława, Niedziela 08-12-2019

41131. 
Odnośnie wpisu numer: 41128

Budową stadionów zajmują się w Polsce samorządy.
Na przykład w tzw. ekstraklasie piłki nożnej (z wyjątkiem jednego znanego mi przypadku) właścicielami tego typu obiektów są miasta właśnie.
Zarządy klubów sportowych zajmują się zupełnie innymi sprawami.
 Andrzej Oracki
 Iława, Sobota 07-12-2019

41130. 
Odnośnie wpisu numer: 41126

Niestety, ale musi być powtórka stanu wyjątkowego w Polsce, choćby tylko na 90 dni, by wywlec z sądów za twarz brunatną kastę sędziowską oraz ich bezwzględne dzieci i wnuki.
Od czasu pozorowanego upadku komunizmu w Polsce, czyli pamiętnego roku 1989, nic się nie zmieniło w sądownictwie.
No ale jakże miało być inaczej skoro najważniejsze stanowiska w polskim sądownictwie, nawet w Iławie macie przykład okropny, trzymają sędziowie powołani jeszcze przez juntę przestępcy Wojciecha Jaruzelskiego.
Czy taka historia jest normalna?
Jeśli nienormalne wczoraj przenika do naszego dziś, to na czym budować?
 Marszałek
 Iława, Sobota 07-12-2019

41129. 
Odnośnie wpisu numer: 41123

BYŁ MIKOŁAJ, BĘDZIE FOTKA

Święty Mikołaj zagościł przed wejściem do redakcji na Starym Mieście. Składał wszystkim życzenia pomyślności, rozdawał słodycze, zapraszał na urodziny Jezusa do Betlejem, a grzeczne dzieci ustawiał do sesji zdjęciowej, z której kadry ukażą się w papierowym wydaniu gazety Kurier Iławski w najbliższą środę. Zapraszamy do lektury! Fajowa pamiątka.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-12-2019

41128. 
Odnośnie wpisu numer: 41124

Wiadomym było, że w kampanii wyborczej Kopaczewski mówił wszystko, co ludzie chcieli usłyszeć, jak choćby ten "jeden blok na rok". Ile z tego zostało? Ano nic.
Życie zweryfikowało mrzonki niedoświadczonego zawadiaki a zderzenie z rzeczywistością musiało boleć, oj musiało, co potwierdza choćby brak obiecanego "jednego biletu" na wszystkie linie autobusowe, mimo iż było to jego sztandarowe hasło.
Dziś pewnie sam zainteresowany inaczej postrzega poprzednika, którego w kampanii potraktował mało elegancko. No cóż, karma wraca...
Ale nie o tym chciałem powiedzieć.
Trudno nie zgodzić się, że podjął słuszną decyzję odstąpienia w sprawie stadionu - w końcu realistyczną a nie populistyczną. Od czego, się pytam, są menagerowie klubu Jeziorak? Czyż nie od poszukiwań sponsorów? Wszak przychody z działalności klubu nie lądują w kasie miasta, lecz zostają w klubie. Dlatego wara od kasy miejskiej. Niech sobie radzą. [...]
 Maurycy
 Iława, Piątek 06-12-2019

41127. 
DLA KOGO NOWY ŻŁOBEK?

Jakie są kryteria oceniania wniosków o przyjęcie do placówki przy ulicy Obrońców Westerplatte w Iławie? (Osiedle Jagiellońskie w centrum). Dla kogo pierwszeństwo? Ile miejsc? Od kiedy rusza? Jakie opłaty? Wreszcie kto personalnie zasiądzie w komisji konkursowej?
Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-12-2019

41126. 
Znowu co za wstyd dla Iławy, szanowni Państwo!
Sędzia pracujący wiele lat w Sądzie Rejonowym w Iławie, nawet pełniący jakże ważną zaszczytną funkcję jego prezesa, JERZY SKUZA, znajduje się na tzw. Liście Zaradkiewicza, czyli wśród prawie 800 postkomunistycznych sędziów, którzy swoje nominacje otrzymali jeszcze od komunistycznej Rady Państwa PRL (ówczesny organ sterowany przez PZPR) na czele ze zbrodniarzem Wojciechem Jaruzelskim i orzekają sobie do dziś oraz pobierają pełne uposażenie.

[źródło opublikowanej "Listy Zaradkiewicza"]:

https://wpolityce.pl/polityka/476420-znamy-nazwiska-i-funkcje-wszystkich-sedziow-powolanych-w-prl
 Marszałek
 Iława, Piątek 06-12-2019

41125. 
Suwerennemu państwu polskiemu zagraża anarchia kasty sędziowskiej, wśród której pierwsze lejce wiodą "resortowe dzieci" poprzedniego systemu komunistycznego z ojców i matek, które wydawały mordercze wyroki w aparcie reżimu stalinowskiego.
Ale spokojnie. Na to jest jednoznaczna odpowiedź konstytucyjna:

Art. 230. Stan wyjątkowy

1. W razie zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, Prezydent Rzeczypospolitej na wniosek Rady Ministrów może wprowadzić, na czas oznaczony, nie dłuższy niż 90 dni, stan wyjątkowy na części albo na całym terytorium państwa.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.
 Marszałek
 Iława, Piątek 06-12-2019

41124. 
Na mieście chodzi taki temat, że burmistrz Dawid "Rower" Kopaczewski mimo że tyle obiecywał na temat wspierania sportu i rekreacji nie będzie modernizował stadionu miejskiego.
Słyszycie kibice? Macie zapomnieć o remontowanym stadionie. Burmistrz Kopaczewski nie przeznaczy na to kasy!
Słyszycie...?!
Pamiętam emocje na fejsie kiedy rowerzysta spotkał się ze środowiskami zainteresowanymi tym tematem. Wtedy się zagotowało w necie: "Wooow będzie nowy stadion, zajebiście Burmistrzu, super! Lajki poszły, wiara ruszyła, ludziom nogi z waty się zrobiły, bo Dawid "Bob Budowniczy" postawi nowy stadion!
Stadionu nie będzie - to mówię Wam ja Wacław Jarząbek. Ważniejsza jest kasa na nowe festiwale muzyczne dla zboczeńców.
A szanowny Pan Kopaczewski może co jedynie wybudować... ale małe budki dla jeżyków.
 Wacław Jarząbek
 Iława, Piątek 06-12-2019

41123. 
MIKOŁAJKI Z KURIEREM NA STARYM MIEŚCIE

Z workami wypchanymi cukierkami Święty Mikołaj zagości przed redakcją gazety „Kurier Iławski” na Starym Mieście tradycyjnie w piątek 6 grudnia w godzinach 11–13.
Specjalna sesja zdjęciowa na schodach redakcji dla wszystkich dzieci, rodziców, dziadków. Wszystkie zdjęcia ukażą się w papierowym wydaniu gazety „Kurier Iławski”. ZAPRASZAMY!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-12-2019

41122. 
Odnośnie wpisu numer: 41115

Dziękuję za długą polemikę.
Problem palenia śmieciami jest, nie zaprzeczam. Jednak uogólnianie na wszystkich właścicieli domków jest niesprawiedliwe, dlatego powstał mój poprzedni post. Problem palenia śmieciami powinny rozwiązać kary i pilnowanie, by były egzekwowane. Palenie śmieciami od razu widać. Czemu policja się tym nie zajmie?
Co do palenia w ciepłowni miejskiej i porównania optycznego, jest to subiektywna Twoja opinia, gdyż nie może się przełożyć na jakikolwiek dowód. Gęstość powietrza, wiatry, etc. - są inne na wysokości komina elektrociepłowni, a zupełnie inne na poziomie komina domku. Z daleka tego nie widać.
Co do dawania ciepła kilku tysiącom rodzin, to pamiętaj, że to ciepło trzeba także dostarczyć i to nie na małe odległości straty są niemałe, więc ta wydajność nie jest już tak wielka.
W kwestii CO2 jako gazu cieplarnianego, to szacuje się, że bierze udział w efekcie cieplarnianym raptem do 26%, a głównym sprawcą jest para wodna (do 72%). Proponuję też sprawdzić ile CO2 wytwarza człowiek, a ile pochodzi z natury. Co więcej, CO2 nie jest związkiem trującym. Jest podstawowym budulcem roślin. W historii ziemi jego stężenie bywało o wiele większe niż obecnie i były to czasy największego wzrostu fauny i flory. A procesy przemiany materi?
Z tym naprawianiem przyrody, to proponowałbym uważać, bo dobrymi intencjami można więcej krzywdy zrobić. To tak jak z farmami wiatraków, które masowo mordują ptaki lub ogniwami fotowoltaicznymi, których produkcja i utylizacja jest szkodliwa dla natury.
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że mamy narzędzia i możliwości by walczyć z palaczami śmieci, tylko trzeba służby zmusić do robienia tego.
 Czarny
 Iława, Czwartek 05-12-2019

41121. 
Panie Burmistrzu Kopaczewski!
Czy widział Pan z okna choinkę świąteczną przed Ratuszem Miejskim?
Wszystkie miasta po całej Polsce prześcigają się w strojeniu choinek na święta, a przed naszym Ratuszem w naszym pięknym mieście stoi bieda, która wygląda jakby [...] wróciła z nieszczęsnej Puszczy Białowieskiej po spotkaniu z watahą "kornika drukarza".
[...] WSTYD!
 Święty Mikołaj
 Iława, Czwartek 05-12-2019

41120. 
KALORYFER I CIEPŁY KRAN WYŁĄCZĄ W CZWARTEK!

Przygotujcie się na wyłączenie kaloryferów oraz ciepłej kranówki w niemal całej Iławie. Awaria na magistrali ciepłowniczej pod jezdnią ulicy Skłodowskiej-Curie powoduje, że technicy Energetyki Cieplnej muszą zatrzymać ogrzewanie w czwartek (5.12) w godzinach od 8 do 15.

Mariusz Wilczyński, prezes spółki z o.o. „Energetyka Cieplna” w Iławie, wyjaśnia:
„Całą operację naprawy ustawiliśmy w ten sposób, żeby mieszkańcy miasta w jak najmniejszym stopniu odczuli dolegliwość wyłączenia kaloryferów i ciepłej kranówki. Dlatego najpierw dokładnie przygotujemy wszystko do finałowej akcji (materiały, sprzęt) i od rana w czwartek, gdy większość ludzi wyjdzie z domów np. do pracy lub do szkół, zamkniemy zawory. Przez te maksymalnie 7 godzin, czyli od 8 do 15, staniemy na głowie żeby ludzie po powrocie do domów mieli znowu ciepłą wodę w kaloryferach i kranach”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-12-2019

41119. 
Reagujemy słabiutko.
Rozleniwieni pocieszamy się, że ogólnie jakoś to będzie.
Cierpimy na syndrom "tłustych kotów".
No bo sami zobaczcie. Skoro wolno usprawiedliwiać bandytów i gwałcicieli z rosyjskiej Armii Czerwonej, jak robi to lewica, to wolno mówić niemal już wszystko. Także donosić na Polskę w Belinie, Moskwie czy Brukseli.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 04-12-2019

41118. 
Pierwsza strona gazety „Kurier Iławski” od środy 4 grudnia:

• Dla kogo są nowe miejsca w iławskim żłobku? • Rodzice małej Julki potrzebują 9 milionów na ratowanie jej życia • Niemal pół setki małżeństw obchodziło piękne gody! • Zasłabnięcie kierowcy powodem groźnego wypadku na krajowej „16” • Dodatek „Telewidz”.

Zobacz pierwszą stronę:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-12-2019

41116. 
Odnośnie wpisu numer: 41105

Znany "numer" oszukańczy nie tylko przez firmy niemieckie w Polsce.
Ceny w ich sklepach sieciowych przeważnie są windowane na maksa.
Aż nagle ogłaszają dzień szalonych obniżek z dotychczasowych 10,99 zł za pomidory na 6.99 zł, co jest ceną jaka obowiązuje w całym kraju we wszystkich sklepach spożywczych.
Kto wyprzedał i doprowadził do upadku polski handel? Zapomnieli już?
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 03-12-2019

41115. 
Odnośnie wpisu numer: 41110

Za dziwne należy uznać Pańskie przeświadczenie, że ocieplanie mieszkań może być równie trujące co ocieplanie domków. Pierwsze słyszę, że w ogóle jakieś ocieplanie może być trujące. Chyba że chodziło Panu raczej o ogrzewanie, a nie o ocieplanie ścian...
To oczywiste, że ciepłownia miejska wytwarzając ciepło, również szkodzi środowisku. Nikt temu nie przeczy. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że w przypadku ciepłowni, a właściwie jej wysokiego komina, dymienie ma tzw. charakter wysoko-emisyjny, czyli dym emitowany jest na znacznej wysokości, rozchodzi się następnie na znacznym obszarze już właściwie w znacznym stopniu poza granicami miasta, więc nie atakuje bezpośrednio płuc i oczu przechodniów na ulicach gęstymi tumanami duszącego i gryzącego, śmierdzącego czadu w całej okolicy, nie wdziera się poprzez nawet zamknięte i podobno hermetyczne okna do mieszkań w sąsiednich domkach i blokach, czyniąc przebywanie w nich raczej niezbyt zdrowym i przyjemnym.
Wątpię by ciepłowni palono w dużym piecu plastikowymi opakowaniami, domowymi śmieciami, starymi butami, szmatami i meblami. Tu polecam jako obrazek poglądowy nieodmiennie ten sam adres ul. Maczka 1A. Proszę się tam przejść i zobaczyć czym nieodmiennie od lat pali w swym piecu tamtejszy obywatel. Nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż skład jego swoistego "opału" zalega na widoku publicznym od lat wprost na jego podwórku. I tak samo od lat chyba żadna władza podobno porządkowa nim się nie zainteresowała...
Wiem niestety o czym piszę twierdząc, że w domkach pali się wszelkim śmieciem, gdyż moi sąsiedzi z drugiej strony ulicy czynią to także nagminnie od lat. Wydaje mi się także, choć oczywiście pewności absolutnej nie mam, że na kominie ciepłowni miejskiej działają elektrofiltry, których zadaniem jest wyłapywanie z dymu największych tzw. cząsteczek stałych. Owszem, komin ciepłowni dymi. Nikt temu nie przeczy. Tylko że optyczna wielkość emisji dymu z tego wysokiego komina jest porównywalna w swym nasileniu do wielkości emisji z przeciętnie dwóch lub trzech kominów domków jednorodzinnych. Widzę to dokładnie codziennie. A przecież ciepłownia w tym momencie ogrzewa mieszkania chyba wręcz paru tysięcy lokatorów bloków mieszkalnych. A z kolei niemiłosiernie kopcący i smrodzący pojedynczy kopciuch w domku jednorodzinnym daje ciepło tylko kilkuosobowej rodzinie. Więc ogromna skala zanieczyszczania powietrza powodowana przez gęsty dym wydobywający się z kominy domków jednorodzinnych jest proporcjonalnie, np. w przeliczeniu na jednego mieszkańca, nieporównywalnie większa od takiej samej skali w przypadku komina ciepłowni. No bo wręcz trudno sobie wyobrazić jak gęste i trujące byłoby nasze tzw. powietrze, gdyby wszyscy liczni mieszkańcy bloków kopcili proporcjonalnie tyle samo co ich o wiele mniej liczni sąsiedzi z domków jednorodzinnych. Zgroza...
Pisze Pan, że swój dom opala gazem ziemnym. I chwała Panu za to. Jest to oczywiście o wiele mniej szkodliwe niż opalanie ciepłowni węglem. A już w stosunku do tego czym palą Pańscy sąsiedzi w swych kopciuchach, to wręcz niebo a ziemia. Ale i gaz nie jest całkowicie czysty. Nie ma się bowiem czym nadmiernie cieszyć z faktu, że opalanie gazem powoduje emisję "tylko m.in. CO2". Właśnie dwutlenek węgla, obok innych trujących związków, jest najbardziej szkodliwym produktem spalania. Ale i tak należą się Panu słowa uznania, że nie paląc wszelkim śmieciem tak jak Pańscy sąsiedzi, emituje Pan do atmosfery o wiele mniej trucizny niż wszyscy inni wokół Pana. To oczywiste, że nie naprawimy od razu wszelkich problemów z zabójczym truciem atmosfery. Ale Pańscy sąsiedzi mogliby chociaż częściowo wzorować się na Panu przechodząc na opalanie mniej szkodliwym gazem lub innym paliwem o wiele czystszym od tak popularnego wśród nich, a zabójczego miału węglowego. Tyle tylko że nawet najmniejszych oznak takiej woli u nich nie widać. Otaczający ich i będący w fatalnym stanie świat, poza długością ich własnego nosa, zupełnie ich nie obchodzi. Liczy się tylko forsa. Zdrowie, tak swoje, swych rodzin, najbliższych sąsiadów czy wszystkich mieszkańców miasta, mają wiadomo gdzie...
A jeśli się doda do tego skandaliczną obojętność na katastrofalny stan tzw. powietrza, którym musimy oddychać (i przy okazji stopniowo się zatruwać), ze strony władz wszelkich typów i szczebli, to powstaje równie skandaliczny co przygnębiający obraz kompletnej beznadziei na jakąkolwiek poprawę. Przyszłe pokolenia po prostu przeklną nas wszystkich za to, jaki zasmrodzony i zaśmiecony świat im pozostawiamy. Oczywiście, jeśli w ogóle na tym ogólnoświatowym zasmrodzonym i zaśmieconym śmietniku, przeżyją jakieś przyszłe, dalsze pokolenia....
 zadymiony
 Iława, Wtorek 03-12-2019

41113. 
[...] Wojewoda olsztyński w trybie nadzorczym znowu uchylił Dawidowi Kopaczewskiemu powołanie Rady Kobiet, wytykając wiele elementarnych błędów. [...]
[...] "Zarządzenie Burmistrza Miasta Iławy wydane zostało bez podstawy prawnej" [...]
Kopaczewski odwołał się do sądu w Olsztynie. Sąd jednak przychylił się w całości do argumentacji nadzorczej wojewody.
[...] Która to już jest kompromitująca Iławę decyzja Kopaczewskiego?
Liczył ktoś?
 prawy sprawiedliwy
 Iława, Poniedziałek 02-12-2019

41112. 
PODATKI MAKSYMALNIE W GÓRĘ!

Miało być inaczej. Jest jak zwykle, czyli słabo. Z projektem burmistrza Kopaczewskiego podwyższenia podatków do maksymalnych stawek ustawowych nie wszyscy radni Iławy chcieli się zgodzić. Kto z radnych jak głosował? O ile będzie w Iławie drożej od 1 stycznia? – pisaliśmy w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 02-12-2019

41111. 
Odnośnie wpisu numer: 41049

To już nie będzie w bibliotece miejskiej - na spotkaniach dla czytelników - śliwek w czekoladzie, sushi ani wina...?
 Mania
 Iława, Poniedziałek 02-12-2019

41110. 
Odnośnie wpisu numer: 41095

Skąd niby przeświadczenie o tym, że ocieplanie mieszkań jest mniej trujące niż domków? Czy elektrociepłownia magicznie wytwarza ciepło bez szkody dla środowiska?
Bo mi się wydaje, że jednak spala paliwa na potęgę. Także właściciele mieszkań także trują, tylko nie bezpośrednio. Ale ręce mają czyste, bo niby nie ładują do pieców, więc niby jest ok?
Tak się składa, że jestem posiadaczem domku, jednocześnie ogrzewanie mam znacznie ekologiczniejsze niż to, co oferuje elektrociepłownia, a to z racji tego, że ogrzewam go gazem ziemnym.
Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw. Jedyne co produkuje to CO2, H2O i trochę tlenków azotu(ale bardzo niewiele).
 Czarny
 Iława, Poniedziałek 02-12-2019

41107. 
Taki temat dla Kuriera.
W piątek chciałam kupić bilety na Sylwestra w Iławskim Centrum Kultury. To miał być prezent dla rodziców.
Bilety można kupić tylko w biurze ICK w absurdalnych godzinach, otóż tylko od 8 rano do 15. Normalni ludzie w tych godzinach pracują. Dlaczego nie można kupić przez internet? Dlaczego tylko w "biurowych" godzinach pracy?
Przyjechałam do Iławy dzień wcześniej, zamiast w sobotę byłam w piątek kosztem urlopu. No i co zastałam w ICK?
Po godz. 12 w piątek zamknięte drzwi. Telefonu nikt nie odbiera. ICK zrobiło sobie wolne?
Dzwonię następne pół godziny z nadzieją, że może ktoś odbierze, telefon milczy. Żadnej informacji w prasie lub w internecie, że akurat piątek będzie wolnym dniem w ICK.
Proszę o wyjaśnienie jak pracują urzędnicy, dlaczego robią sobie wolne bez uprzedzenia?
Z biletów zrezygnowałam, kupię inny prezent. Szkoda tylko wolnego dnia w pracy. Mam nadzieję, że urzędnicy wypoczęli w piątek...
 Anna
 Iława/Poznań, Niedziela 01-12-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 20 21 22 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 213 214 215 ... 386 387 388 następna ] z 388



102752617



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.