Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

13039. 
Odnośnie wpisu numer: 13032

Bestialstwo poraża, widok nas przeraża. Swe zadanie publikacja zdjęć osiągnęła, zgodnie z zamysłem [redakcji Kuriera] opisującej brak etyki pseudomyśliwych. Będzie przestrogą dla potencjalnych polujących nie przestrzegających i nie rozumiejących zasad łowiectwa. Takich jest dziś wielu. O tempora! O mores!
Odnośnie jąder zwierzęcia, posiadacz uprawnień myśliwskich nieznajacy łowieckiego menu, nie był pewien, czy się spożywa jelenie jądra czy też od dzika...
 bacs
 Czwartek 23-10-2008

13038. 
Odnośnie wpisu numer: 13034

Maryśka - widzisz jak KURIER uchronił cię od zbędnych kalorii! Ty bądź wdzięczna za to zdjęcie i proś o więcej! Najlepszy sposób na zrzucenie wagi przed balem sylwestrowym pod ratuszem iławskim.
 makówka
 Czwartek 23-10-2008

13037. 
Odnośnie wpisu numer: 13036

Fazi jaki ty tępy jesteś! Toć ul. Królowej Jadwigi to kolejny etap budowy. Ty czytaj lokalną prasę - gospodarza forum - to będziesz na bieżąco z planami inwestycyjnymi. [...]
 makówka
 Czwartek 23-10-2008

13036. 
Remont ulicy Niepodległości [w Iławie] dobiega końca. Fajnie, jest nawet nowe rondo, z którego w stronę ulicy Królowej Jadwigi oraz Sobieskiego wychodzi... niedopasowana odnoga!!! Czyli co, teraz remont Jadwigi?
 Misio Fazi
 Czwartek 23-10-2008

13034. 
Odnośnie wpisu numer: 13032

Też uważam, że zdjęcia na pierwszej i następnej stronie nie nadaja sie
dla wszystkich czytelników [...]. Czekam na Waszą gazetę i w zwyczaju mam czytanie jej przy kawie z ciasteczkiem w pobliżu. Tym razem czułam... niesmak.
 Maryśka
 Czwartek 23-10-2008

13033. 
Ciekaw jestem, kiedy padnie szemrany aotorytet Lecha Wałęsy. Już nic bym nie mówił, gdyby się przyznał do współpracy z SB i cicho siedział na d....e w swym gabinecie.
Ale nie! Błazen wychodzi na ołtarze i niewiniatko udaje, wspomaga tych,
co Polskę puścili z torbami. Bo czymże jest to, że biedni ciułacze stracili
na funduszach emerytalnych całe swoje oszczędności, albo rozwalenie
polskiego rolnictwa (przemysł cukierniczy itp)? Wałęsa popierał eleity i
nadal robi to samo, ktróre wmówiły mu że tylko liberalizm i wszystkiego
prywatyzacja podniesie nasze dobro. My, Polacy, widzimy dziś jakiego
i dla kogo Wałęsa chce dobra.
 Menda społeczna
 Czwartek 23-10-2008

13032. 
Wydaje mi się, że redakcja niepotrzebnie umieściła zdjęcie zwierzęcia
na pierwszej stronie ostatniego wydania Kuriera. Prosze pamiętać o tym,
że gazetę przeglądają także dzieci, a taki widok na pewno nie wpłynie
pozytywnie na ich psychikę. A mnie epatowanie okrucieństwem zamiast
zachęcić do kupienia gazety, zdecydowanie zniechęciło, i to na długo.
 mimi
 Czwartek 23-10-2008
Odp. 
Sprawa nie jest jednoznaczna. Zadaniem Kuriera jest pokazywanie rzeczywistości, nierzadko podłej - wszak rzezi cielnej łani dokonał myśliwy "z papierami", prawdopodobnie tatuś wspomnianych dzieci, albo dziadek. Czy branie pod lupę takich, a nie innych fragmentów rzeczywistości, przyniesie więcej złego, czy też dobrego? Każdy Czytelnik niech odpowie sobie sam... Liczba kilkunastu interwencji dziennikarskich tygodniowo utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak dzięki publikacjom w Kurierze wzrasta wrażliwość ludzi na społeczne problemy oraz ich opór wobec hipokryzji niektórych lokalnych instytucji czy elit.

Na marginesie w tej dyskusji - proszę o nieanonimowość. Zdecydowanie doda to wiarygodności komentarzom.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 23-10-2008

13029. 
"SPRAWA LECHA WAŁĘSY"

Sławomir Cenckiewicz, były historyk IPN, w swojej nowej książce
pt. "Sprawa Lecha Wałęsy" polemizuje z autobiografią przywódcy
"Solidarności" i opowiada w jaki sposób niszczono teczkę Tajnego
Współpracownika "Bolka", informuje gazeta "Rzeczpospolita".

Cenckiewicz reasumuje w tej książce wiedzę o związkach byłego przywódcy "Solidarności" z SB. Klarowniej niż w poprzedniej książce, wydanej jeszcze przez IPN, przedstawia dzieje współpracy, a potem niszczenia akt "TW Bolka". Narracja jest o wiele bardziej przejrzysta
dla czytelników nieprzywykłych do przedzierania się przez pozycje przeznaczone dla specjalistów.

Odnosząc się do wydanej ostatnio książki Lecha Wałęsy "Droga do prawdy", Cenckiewicz zwraca uwagę, że w porównaniu z poprzednimi pozycjami wydawniczymi, były prezydent przedstawił całkiem nową wersję wydarzeń z 19 grudnia 1970 roku, gdy podpisał esbekom
"może pięć, siedem kartek".
 skaner
 Czwartek 23-10-2008

13028. 
Odnośnie wpisu numer: 13024

Ej! Śpiewamy na melodię z Przemcia Edgara Gosiewskiego:
"Henio Witkowski naszym przyjacielem jest!" ... :-)
 skrzypek
 Czwartek 23-10-2008

13027. 
DZISIAJ TVN W PRABUTACH "PROSTO Z POLSKI"!
Program o tzw. policjantach. Przed kamerami burmistrz "PZU", ale jakoś tak bez uśmiechu, twarzyczka jakaś taka wydłużona, a powinien się cieszyć z "promocji" Prabut zrobionej za darmochę przez niebieskich chłopców. A może etaty są w referacie promocji? Ja bym ich zatrudnił, fachowcy pierwszej klasy.
No i przy boku nie widać było pana Przewodniczącego Bezradnej Rady, wstydził się czy jak?
 Leon z GS
 Środa 22-10-2008

13026. 
Odnośnie wpisu numer: 13024

Jasny jak słonce. Świętość jest rzeczą ludzką.
 MATA HARI
 Środa 22-10-2008

13024. 
Ludzie!!! Trzymajcie mnie!!! (Bez)radny Henryk Witkowski z Iławy
ogłosił w broszurce Oli Skubijajowej jakoby posiadł dar jasnowidzenia.
Żeby było bardziej jajowo, nie wykluczył, że być może wkrótce zostanie Świętym. I co Wy na to?
 czarnowidz
 Środa 22-10-2008

13023. 
Pani Joanno Majewska, gratuluję wykonanych zdjęć w artykule pt.
"Wyłapią bestie w ludzkiej skórze" [strona 1 oraz 3]. Szczerze powiem,
że aż odechciewa się czytać jak się widzi takie coś. Po co te zdjęcia? Przecież każdy inteligentny czytelnik (a wierzę, że tylko tacy czytają [...]) wie, o co chodzi. Odradzam czytania w trakcie konsumpcji!!!
No i oczywiście gratuluję autorce znajomości anatomii zwierzęcia. Zaimponowała mi pani wiedza, iż są to jądra. [...]
 K. Z.
 Środa 22-10-2008
Odp. 
Panie Krzysztofie Zięba, rety! Po jakie licho patrzy Pan na
te zdjęcie? No po co?
A Pańskie podłe wycieczki, które moderator musiał wyciąć,
świadczą o złej kondycji emocjonalnej autora. Spokojnie!
 Jarosław Synowiec, wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 23-10-2008

13022. 
Odnośnie wpisu numer: 13021

Nie pouczaj ojca dzieci robić.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Środa 22-10-2008

13021. 
Odnośnie wpisu numer: 13020

Nie mów Pan "Curriculum Vitae" albo sivi fonetycznie, gdyż to nie po polsku. po naszemu, i tak jest poprawnie (już wersja polska wchodzi
z powrotem w obieg), mów pan : "życiorys". Życia rys inaczej.
 Menda społeczna
 Środa 22-10-2008
Odp. 
„Mendo” kochana, zaiste przykro czytać takie słowa...
Nie tylko dlatego, że twoja brzydka pisownia „po waszemu”
pozostawia wiele do życzenia; tak samo jak sens twych słów
bałamutnych. Klasyczna łacina razi oko??? Ale chyba tylko
twoje!!! Wszak „życiorys” to jednak nie to samo, co C.V.
Ja nie śmiałbym komuś wpływać na jego gust; o tym się
po prostu nie dyskutuje. Zatem ani ja na serio nie biorę
twojej wypowiedzi, ani się z nią nie zgadzam.
 Jarosław Synowiec, wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Środa 22-10-2008

13020. 
WYDAWNICTWO KURIER-MEDIA
oferuje pracę stałą lub dorywczą na stanowisku

II GRAFIK KOMPUTEROWY

WYMAGANIA:
-> biegła znajomość obsługi programów graficznych
z rodziny Adobe: Photoshop, InDesign, Illustrator itp.
-> mile widziana ogólna znajomość
zagadnień przygotowalni offsetowej

NIEZBĘDNE KOMPETENCJE:
-> kreatywność i sumienność
-> umiejętność pracy w zespole

OFERUJEMY:
-> bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
-> możliwości rozwoju zawodowego

Curriculum Vitae plus List Motywacyjny prosimy nadsyłać
pocztą elektroniczną na adres: wydawca@kurier-ilawski.pl
 wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Środa 22-10-2008

13019. 
"Ludzie! Firma OMEGAL VIDEO-FILMOWANIE PAWEŁ SZ. [...] to grupa nieodpowiedzialnych ludzi! Ja i moi koledzy mieliśmy (na nasze nieszczęście) do czynienia z tymi ludzmi. Kręcili oni naszą studniówkę... Jak wszyscy wiemy, taka uroczystość powinna zostać uwieczniona i właśnie do tego zostali wynajęci ci ludzie. NIESTETY pamiątek nie mamy. Film nakręcony przez tą firme to totalne DNO! Zero fonii, prymitywne animacje, zdjecia przejaskrawione, bez ostrości, skandaliczne podkłady muzyczne. Płyty nagrane przez tą firme albo nie działają albo działają z wielkim trudem! STRZEŻCIE SIE TEJ FIRMY! Przekazujcie dalej, że to nie są ludzie do takiej pracy! STOP OSZUSTOM!!!"
~~~oszukany_uczeń

"Ostrzegam przed firmą Omegal z Iławy. Filmy w jego wykonaniu to totalne dno - czysta amatorka!!! Nie ma swoich ludzi tylko wynajmuje akurat dostępnych z Polski. Nie liczy się klient, ale tylko jak najszybsze załatwienie go i wyciągnięcie łap po pieniądze. Szczerze odradzam!!!"
~~~Oburzenie

"No nareszcie ktoś sie pojawił żeby dokopać temu cwaniaczkowi. Ja też sie przejechałem na firmie omegal z Iławy, a szczególnie na włascicielu tej smiesznej firmy. Na poczatku myslałem że to jakis głupi żart, ale to co on wyczynia to istna parodia. Potwierdzam powyższą opinię. Nie dajcie soie zamydlic oczu to totalny partacz!!!!!!!!!!!!!"
~~~hfghhrh

"Jestem kolejną osobą, która ostrzega przed korzystaniem z usług tego cwaniaka i naciągacza. Pseudo-właściciel Sz.[...] i jego pseudo-firma Omegal to jedno wielkie oszustwo. Omijajcie go szerokim łukiem. Zgadzam się z moimi przedmówcami, że temu oszustowi i partaczowi zależy tylko na wyciągnięciu łap po pieniądze. Potrafi mydlić oczy, ale nie dajcie się mu zwieźć jeżeli nie chcecie być oszukani. Ten pajac zatrudnia przypadkowe osoby, nie mające pojęcia o tym co robią.
Jest to totalne dno, zero, beznadzieja. Film jaki został nakręcony na uroczystości weselnej jest porażający swoją amatorszczyzną. Kiepski dźwięk, obraz, podkład muzyczny!!! Ogólnie problemy z otworzeniem tego co zostało zarejestrowane. Ostrzegam przed [...], partaczem i [...]!"
~~~zdruzgotany
 pomocnik
 http://www.nie-polecam.pl/raport,659,omegal_zespol_muzycz...
 okolice Iławy, Środa 22-10-2008

13018. 
Odnośnie wpisu numer: 13008

Nikt sie nie czepia kwiaciarni, ale jeżeli nie umieją płacic pracownicom
i zwiędlaki sprzedaja, to trzeba wysłać pare kontroli z Olsztyna i po d...
Będzie, że aż miło!!!
 KONTROLER
 NADCHODZI, Wtorek 21-10-2008

13017. 
Odnośnie wpisu numer: 13008 12854

No właśnie, ta kwiaciarnia to żenada. Przeczytajcie Państwo wpis 12854.
 Obserwator
 Wtorek 21-10-2008

13016. 
W najnowszym wydaniu Kuriera!

PIŁKARSKA MORDOWNIA. W najniższej lidze zawodnicy zamiast walczyć
o karierę, walczą o zdrowie. Oto Łukasz Berent z „Torpedy” Rożental, któremu na boisku przeciwnik z Jamielnika połamał nogę w dwóch miejscach! Sędzia ukarał ten czyn tylko żółtą kartką.

WIELKA SZANSA KASI ELIMINOWICZ. Dziewczyna ma 17 lat i wystąpi
w telewizyjnej „Szansie na sukces”! Mówi o sobie, że śpiewa non stop, nawet pod prysznicem.

DZIEŁO CZŁOWIEKA. Zabicie cielnej łani i wypatroszenie jej w lesie (łącznie z płodem) to dla niektórych naszych „myśliwych” normalka…
Pomóż policji dorwać zwyrodnialców!

DZIWNA SPRAWA Z TYM MANDATEM. Arkadiusz Wyrzykowski dostał mandat za brak polisy OC firmowego busa, który prowadził. Uważa,
że został ukarany niesłusznie. Policja tłumaczy i wyjaśnia problem.

LUBAWA. 135-lecie liceum. Nowe boisko w Prątnicy. Ktoś ukradł
pokrywę studzienki w Borku. Kolejna brzydka stłuczka na 15-tce.

PRABUTY. Nowy komendant policji. Hubertowskie polowanie na lisa.
Teatr w Obrzynowie. Pierwszaki z Prabut i Obrzynowa.

BISKUPIEC. Pierwszaki z Biskupca, Krotoszyn, Szwarcenowa. Dzień nauczyciela. Grupa „Heca” na Ukrainie.

SUSZ. Będzie rekultywacja wysypiska śmieci. Darmowe piłkarzyki i jazda konna w Januszewie. Miłośnicy historii się rozkręcają. Pierwszaki z Susza, Kamieńca i Piotrkowa.

ZALEWO. Zobacz nowy most w Dobrzykach i chodnik w Borecznie. Spotkanie z marynarzem. Pierwszaki z Bart.

KISIELICE. Wojciech Myśliński doniósł na burmistrza. Kredyty dla rolników poszkodowanych przez suszę. Pierwszaki z Kisielic i Łęgowa.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 21-10-2008

13015. 
[...] Wypowiedź naszego pana starosty na temat komunalizacji szpitala.
Cóż, nie dał rady białemu układowi, to teraz zabiera się od innej strony.
Fachowcy w radzie powiatu już zacierają rączki, bo może tym razem dopieprzą lekarzom. A prawda jest taka, że lekarze zawsze dadzą sobie radę. Pielęgniarki i reszta nie liczą się. Pacjenci też nie są ważni. Chodzi
o to, aby pozbyć się problemu.
Firma, która chce zająć się szpitalem zapewnia podobno, że wszystko będzie pięknie, nikt nie straci pracy, pacjenci będą zadowoleni. Poprawi się jakość usług. Wątpię aby tak było. Możemy spodziewać się zamknięcia kilku oddziałów i pozostawienie np. trzech najbardziej rentownych. Większość usług medycznych przejmą szpitale w Elblągu, Olsztynie.
Ale kogo to obchodzi...
Do wyborów jeszcze dwa lata, więc chłopaki jeszcze sobie porządzą, a później wymyślą jakieś chwytliwe hasło o ratowaniu szpitala, patriotyzmie lokalnym itd. Może głupi lud znowu to kupi i na nich zagłosuje...
 iławianka
 Wtorek 21-10-2008

13011. 
A ffffuuujjj Panie i Panowie Kurierzy tak nieładnie napisać o nagrodzie pieniężnej dla burmistrza Iławy, Pana doktora od wołków zbożowych.
Co tym razem wywleczecie, Kurierzy? :-) Pozdro dla zajefajnej ekipy.
 Ola mała
 Wtorek 21-10-2008

13008. 
Odnośnie wpisu numer: 13007

Nie macie poważniejszych problemów w Iławie, tylko kwiaciarnia...? Żenada.
 BOLO
 Wtorek 21-10-2008

13007. 
Odnośnie wpisu numer: 13005

Im już szajba tak odbiła na tle kasy, że zatracili człowieczeństwo i rozum.
 MATA HARI
 Wtorek 21-10-2008

13006. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Kwiaciarnia "Azalia" to [...]!!!
 phi...
 Wtorek 21-10-2008

13005. 
Odnośnie wpisu numer: 13003

Oj czepiasz się dziewczyno tej wstążeczki.... A mnie kiedyś doliczyli 50 groszy za sklejenie taśmą klejącą celofanu, w który zawinięto kwiatki, by nie zmarzły po drodze ;-) To dopiero szczyt pazerności. No ale wiadomo, szefowa duża kobieta to i potrzeby ma duże ;-) i do tego kolejne tablice rejestracyjne na auto "Viola 5" już chyba - też kosztują, pamiętaj!
 makówka
 Wtorek 21-10-2008

13004. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

SONIU MOJA KOCHANIUTKA! TRAFIŁA CI SIE DZIAŁKA.
 Menda społeczna
 Wtorek 21-10-2008

13003. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Ohh jak czytam o Azalii nie dobrze mi sie robi... Praca tam to koszmar... Czy mi sie wydaje czy Sonia jest baaardzoo związana z ta kwiaciarnią, że takie głupoty pisze... pracowałam tam... i gdybym nie miała za co życ to bym tam nie wróciła... nigdy! Kawiaty w sianku i te inne super ozdoby to dekoracje super starych kwiatów... nie polecam... nie moge powiedziec zeby pani Sikorska źle nas traktowała, nie! ona nas traktowała ja g.... No i bardzo delikatnie to ujełam.... A ta starsza kobieta w kwiaciarni koło rynku... jak mnie obsługiwała to miała taka mine, ze zastanawiałam sie czy nie przeprosic ze zyje... tak niesympatyczna osoba... no ale co sie dziwic kto tam pujdzie pracowac... ktoś powinien sie zainteresowac tym... Grafik jak podpisywałam to miałam 2 dni wolne 3 w tyg czyli tak jak powinnam ale niestety tylko na papierku... 2 niedziele wolne to sukces... dla nich tylko kazdy oczywiście ich okrada... zenada... Wypłata jakies 500 zł na początku i było jeszcze pytanie "czy uwazasz ze zasłużyłas na to, bo ja nie..." Na samych opakowaniach tak ludzi grabią ze masakra... rolka wstążki 15 zł my musiałysmy liczyc 1 zł za metr... a na rolce było jakiej 500 metrów. O innych rzeczach nie wspomne naprawde niech ktoś sie zainteresuje...
 kari
 Iława, Wtorek 21-10-2008

13002. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Pani Sikorska, dlaczego podpisuje sie Pani jako "Sonia"?
Wyzywa Pani pracownikow od złodziei, a jak by tak Pani staneła raz
przed lustrem i tak popatrzyła sobie w oczy, co by Pani zobaczyla, co?
 obserwator
 Wtorek 21-10-2008

13001. 
Odnośnie wpisu numer: 13000

Dziękuję! Obędzie się bez waszej łaski.
 kapitalista nieruchomościowy
 Wtorek 21-10-2008

13000. 
Na trudne finansowo czasy służymy pomocą gotówkową!
KREDYT EXPERT Iława, ul. Kopernika 14, targowisko.
Telefon do biura: (0-89) 645-56-29.

Nasi przedstawiciele terenowi:
tel. kom. 600 631 151
tel. kom. 664 087 054
tel. kom. 604 981 346
Dopasujemy kredyt do Twoich potrzeb. Dzwoń! Przyjedziemy!
 eksperci finansowi
 Wtorek 21-10-2008

12999. 
Odnośnie wpisu numer: 12834

Jeśli chodzi o kwiaciarnię "Azalia" i jej pracownice, to rzeczywiście bez problemu po takiej szkole powinny znaleźć pracę. Szkoda tylko, że te, które"odeszły", ze skomleniem wracają, bo bo nie mają się gdzie podziać (po prostu poleciały z konkurencji za głupotę i nie tylko). Na dodatek uwsteczniły się i ich nauka zaczyna sie od nowa. Jest to bardzo żałosne jak człowiek może sam siebie upodlić...
 Sonia
 Wtorek 21-10-2008

12998. 
Odnośnie wpisu numer: 12968

[Do Genowefy Pigwy]
Oczywiście, że po kilku latach dzierżawcy w glorii dobroczyńców przejmą wyeksploatowane budynki wraz z działkami za przysłowiową złotówkę lub
za otrzymane od państwa preferencyjne kredyty całkowicie umarzalne wraz ze zwolnieniem od podatków na conajmniej 10 lat. To jest "polska"
droga do kapitalizmu dla wybranych. Wszystko zgodnie z "prawem" (?),
a także z gębą pełną etycznych frazesów.
 ma
 Wtorek 21-10-2008

12997. 
Niech się chłopcy pospieszą z wylaniem ostatniej warstwy asfaltu wzdłuż remontowanej ul. Niepodległości [w Iławie], bo jak popełnią taki sam błąd, co ekipa kilka lat temu przy ul. Kościuszki, to będzie płacz i zgrzyt zębów, a potem zrywanie warstwy i kładzenie od nowa. Pamiętacie? Idioci kładli wtedy ostatni dywanik w czasie 3-stopniowego przymrozku i efekt był taki, że latem wszystko zaczęło pękać i kruszeć.
 skaner
 Wtorek 21-10-2008

12996. 
Odnośnie wpisu numer: 12993

Czasem krocie wart jest plac po szpitalu, np. w centrach wielkich miast. Zatem nie tylko o sprzęt w zbójeckiej prywatyzacji idzie. Owszem to też nie do pogardzenia...
Polacy niebawem obudzą się z dłonią w szmbie. Pewien znany stomatolog chirurg za ejekcję zęba bierze już 400 złotych polskich. Podobno każde usuniąciecie dla niego jest operacją chirurgiczną. Może tak, ale jak tak dalej pójdzie to ludzi, wcale nie biedni, pokatnie będą obcęgami ząbki usuwać.
 Menda społeczna
 Wtorek 21-10-2008

12995. 
Na ekrany kin wszedł film o Janie Pawle II pt. "Świadectwo". Jednym
z kompozytorów muzyki jest Vangelis, co dodaje blasku temu filmowi.
Oto próbka możliwości tego muzyka - kompozycja "Rydwany ognia":
http://uk.youtube.com/watch?v=rKn9pB8YzKI&feature=related
 Plewa 2008
 Wtorek 21-10-2008

12994. 
Wyjazd do Olsztyna na derby województwa.
Zbiórka na dworcu głównym PKP w Iławie!
Sobota 8 listopada, godzina 11:00.
 Fan Jeziorak
 http://pl.youtube.com/watch?v=C7SNC_UITVQ
 Poniedziałek 20-10-2008

12993. 
Jednak to prawda,że w życiu wszystko prędzej czy póżniej powtarza się. Otóż wymyślono nowy sposób prywatyzacji ,przepraszam,reformy służby zdrowia.Prywatyzowane nie będą szpitale (czytaj budynki) lecz to co się w nich znajduje, czyli wyposażenie, specjalistyczna aparatura itp..Często ten środek jest duuużo więcej warty niż zewnętrzna skorupa,ale uważa się nas za matołków , to typowe dla działań platformy.Ich hasło sztandarowe (jedno z wielu pogardliwych dla zwykłego Polaka) to każdy kto nie z nami to moherowy,antyeuropejski matołek.To już przerabialiśmy w podobnej formie. Wracając do służby zdrowia to będzie tak,że po kilku latach samorządy zostaną z rozpadającymi się budynkami i wyeksploatowanym sprzętem , na którym zrobią majątki ludzie o których mówiła pani Sawicka. Nie tak dawno lekarze na szpitalnym sprzęcie przy śmiesznej odpłatności wykonywali badania w ramach swoich praktyk prywatnych,gdzie na to samo badanie w ramach NFZ czekało się miesiącami. W szpitalach zostawał złom a panowie doktorzy za zarobione w ten sposób pieniądze kupowali nowy sprzęt.Zastanawiam się gdzie tu jest miejsce na tzw.dobro pacjenta i przysięgę Hipokratesa. Ja jednak nimo wielu otrzymanych razów nie mogę się pozbyć utopijnych pierwiastków.
 matula
 Poniedziałek 20-10-2008

12992. 
W prasie, radiu i telewizji wiele się pisze i mówi o gospodarce rolnej, głosi się hasło: "Wszystko dla rolnictwa". A jak wygląda rzeczywistość? We wrześniu br. sprzedaliśmy 3 tuczniki za sumę 37.290 zł. Miałam nadzieję, że kupię chociaż trochę eternitu na pokrycie dachu domu. Niestety, marzenia prysły, jak bańka mydlana.
30 września pojechałam do GS w Iławie. Pani przy okienku odpowiedziała, że eternit jest, ale tylko dla tych, którym ostatnia wichura wyrządziła szkody. Pytam więc o możliwość nabycia rozsiewacza do nawozów KOS: "Nie ma" - usłyszałam. Sieczkarni też nie było. Urzędniczka zaproponowała mi natomiast chłodziarkę, która nie jest mi potrzebna....Mam obawę, czy młodzież, która jest jeszcze na wsi, będzie chciała pozostać na gospodarstwach....
Byłam w Iławie i na osiedlu Gajerek zaszłam do sklepu spożywczego. Była akurat mąka ziemniaczana. Chciałam ją kupić, bo od roku nie było tej mąki w sprzedaży. Ekspedientka pyta, skąd jestem. Mówię, że z Ząbrowa. "To pani nie dostanie mąki ziemniaczanej, bo mam ją tylko dla mieszkańców miasta" - usłyszałam.
Przecież rolnicy wyprodukowali ziemniaki na tę mąkę, dlaczego więc nie mogę jej kupić?... My, rolnicy zrzekamy się kartek na mięso, bo rozumiemy sytuację, w jakiej są ludzie z miast. A jak się nas traktuje?
Cytat: "Gazeta Olsztyńska", czwartek, 10 grudnia 1981.
 Plewa 2008
 Poniedziałek 20-10-2008

12991. 
Niesłychane! Proces beatyfikacyjny papieża Piusa XII został wstrzymany przez Benedykta XVI ze względu na protesty Żydów. Pius XII jest bowiem oskarżany przez Żydów, że "NIE ZROBIŁ NIC", by zapobiec Holokaustowi. Niesłychane! Czasy nastały już takie, że w Polsce, Europie i na całym świecie nie wystarczy już tylko powiedzieć coś nie pomyśli Żydów, by zaraz zostać okrzykniętym antysemitą, ksenofobem czy rasistą - ale odżegnanym od człowieczeństwa przez Żydów można zostać również
za... - szok! - nie robienie nic, za stanie na uboczu wobec "Wielkiej Sprawy Żydowskiej". Niesłychane! Co to nastał za zamordyzm!
 Sokrates
 Poniedziałek 20-10-2008

12990. 
Odnośnie wpisu numer: 12985

Azali powiadam wam - obskurne bogactwo włascicieli kwiaciarni Azalia bierze się z pazerności i braku kontroli Państawa Polskiego, jego służb, skarbowej, sanepidu, Izby Pracy, itp i etc....... Stare kwiaty, kupowane
za 30-50 gr (klasa III, z krótkimi łodyżkami), aby były swieże trzymane
są w lodówce, kwiatki używają do produkcji wianków pogrzebowych. Te
właśnie kwiatki, za 50 gr, są liczone we wianeczku jak kategoria klasy I.
Taki właśnie wianek zakupiłam u właścicieli w Azalii, który nad grobem
był zwiędnięty.
Stąd willa na Lipowym, wokół której ogrodzenie, lat temu około 10-ciu warte ceny przeciętnego nowego domu, 250 tys zł. Taka jest prawda
o zarobkach kwiaciarzy.
Niestety - nasze Państwo Polskie jest chore. Dalej więc głosujmy na pewnych ludzi i ugrupowania ktore nie służą temu narodowi.
 MATA HARI
 Poniedziałek 20-10-2008

12989. 
Redakcja Kuriera podjęła temat uszkodzenia nawierzchni drogi przy ulicy 19 Stycznia w Lubawie - garb lubawski.
Podana była informacja w Kurierze, że do końca września bieżącego roku usterka zostanie naprawiona na koszt podmiotu, który uszkodził nową nawierzchnię.
Jest 20 pażdziernika, a garb lubawski nadal utrudnia jazdę i nikt się tym nie interesuje.
 Jędrek
 Lubawa, Poniedziałek 20-10-2008

12988. 
LOTNISKO IŁAWA
Zapraszam do zapoznania się z aktualizacją.
 lotnisko
 http://www.lotnisko-ilawa.za.pl
 Poniedziałek 20-10-2008

12987. 
Odnośnie wpisu numer: 12981

Pani Skubij wystartuje w wyborach na bank. Ale to może być jej publiczny koniec w przypadku przegranej!
 bauer bauman
 Poniedziałek 20-10-2008

12986. 
Odnośnie wpisu numer: 12983

JAKŻE TO? DO NIEBA CHCIELIBY DOSTAC SIĘ BEZ KOSZTÓW.
CO TO ZA POMYSŁ? PODRÓŻ NA WALETA?
 Menda społeczna
 Poniedziałek 20-10-2008

12985. 
Odnośnie wpisu numer: 12834

Jaka jest cała pawda o kwiaciarnii Azalia wiedza najlepiej jej byłe i obecne pracownice. Ja tam pracowałam i powiem wam ,że to był koszmar . Wyzysk,fatalna atmosfera w pracy,ciagłe obelgi z ust "szefowej",oraz niewolnicza praca w "świątek,piątek i niedzielę". Zdarzało się ,że pracowałam przez 14 dni bez przerwy. Szefostwa nigdy nie obchodziło czy mamy jakieś plany , potrzeby.Przy okazji ważniejszych świąt , imienin itp.pracowałyśmy od rana do wieczora , praktycznie zawsze po godzinach.Jesli chodzi o ich ceny , to żeczywiście są bardzo mocno zawyżone , a jakość kwiatów pozostawia wiele do życzenia.Ponadto sposób w jaki traktują tam pracownika jest skandaliczny. Nigdy nie zastanawialiście się państwo dlaczego tam ciągle jest ogłoszenie " przyjmę do pracy" ? To proste , pracowało tam tak wiele osób , że zła sława pani Sikorskiej szybko się rozeszła i chyba tylko ktoś bardzo zdesperowany i nieznający prawdy o tej kwiaciarni zdecyduje się dobrowolnie podjąć tam prace. Chyba nie ma i nigdy nie będzie dziewczyny , którą pani Wioletta nie oskarżyła o kradzież lub jakies oszustwo. Naprawde podziwiam te dziewczyny , które w dalszym ciągu tam pracują . A na koniec chcę pogratulować "chudej" tego , że wreszcie opuściła ten "obóz pracy AZALIA" i życzyc jej wszystkiego dobrego. A wszystkie dziewczyny , które zastanawiają się nad podjęciem pracy w AZALII namawiam do głębszej refleksji na ten temat. PS. jedynym ich plusem jet to , że z nabytymi u nich umiejętnościami każda z nas bez problemu znajdzię pracę w tym zawodzie.
 była Azalka
 Poniedziałek 20-10-2008

12984. 
Czytałem w Kurierze o dziadku spod Kisielic, który wojuje z wiatrakiem. Współczuję starszemu panu ponieważ w pobliżu jego domu wyrośnie las kolejnych 20-u masztów ze śmigłami.
 czytelnik
 Niedziela 19-10-2008

12983. 
Wow! Dziękuję "Kurierowi Iławskiemu" za naświetlenie tematu bezprawia w "kaplicy przedpogrzebowej" na terenie szpitala [w Iławie].
Moim zdaniem, to Pani Starosta Skubij do spółki z Panem Dyrektorem Ramelem powinni odpowiedzieć przed prokuratorem za ten numerek. Według prawa już dawno nie powinno tam być kaplicy pogrzebowej.
A co było i jest do teraz...?
Ludzie! Co to miało być? Bezpłatne użyczenie? A ksiądz Jarosław H.[...]
z Lipowego Dworu brał kasę od ludzi !!! Czy oni mają nas wszystkich za kompletnych idiotów ???!!!
 Basia
 Niedziela 19-10-2008

12982. 
Odnośnie wpisu numer: 12980

Na diabła w Iławie basen??? Mamy czysty Jeziorak i Wodne Pogotowie Ratunkowe.
Natomiast kesonowy oficer, trep politruk, nie ogarnął przez 10 lat swego pomysłu, gdyż podobno bardzo przeszkadzał mu Adam Żyliński.
 Menda społeczna
 Niedziela 19-10-2008

12981. 
Odnośnie wpisu numer: 12979

Oleńka może wystartuje, ale jej rakieta spłonie po falstarcie.
Jej sposorzy to bankruci. Zaś nowych jelonków już nie znajdzie.
Kwiaciarze się nie liczą.
 Menda społeczna
 Niedziela 19-10-2008

12980. 
Odnośnie wpisu numer: 12971

Już jakiś czas temu jeden debil zbierał podpisy pod budowę basenu, potem utworzyli nawet sektę przyjaciół budowy basenu i zbierali po "zecie" od ucznia co miesiąc. Gdzie ta kasa?
Potem jakiś bubek wskoczył na stołek i znów kolejna propaganda z basenem, że na 700-lecie grodu będzie już stał. Kolejny niewypał!
Za nim na stołku zasiadł "doktorek", który głośno mówił, że pływalnia będzie za dwa lata gotowa. No i kupa, nie ma nic! Przyjaciele basenu kilka razy w roku bawią się i "bączki" kręcą za kasę biedaków, co wciąż w tę mrzonkę wierzą.
Na szczęście Ostróda rozbudowuje basen i będzie można tam jechać i dorabiać miasto - obce!
 (nie)przyjaciel przyjaciół basenu
 Niedziela 19-10-2008

12979. 
Oleńka Skubijowa w swojej gazetce dla znajomych poinformowała, że
w Iławie ukazują się dwa tygodniki. Czyżby?
Po za tym obrabia kuper burmistrzowi Iławy. I co Wy na to?
 czarnowidz
 Niedziela 19-10-2008

12978. 
Tez tak mysle, ze Olenka zaszaleje niebawem !!!
 Coleho
 Sobota 18-10-2008

12977. 
Skubijaja choć zawsze kroku żałowała, to naprzód szła.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Sobota 18-10-2008

12976. 
Mam "czuja".
Ola Skubijowa ponownie wystartuje o fotel burmistrza w Iławie.
I co Wy na to?
 czarnowidz
 Sobota 18-10-2008

12975. 
Odnośnie wpisu numer: 12973

Nigdy nie żałowałam kroku, jaki wykonyłam z Adamem w drodze do szczęśliwości.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Sobota 18-10-2008

12974. 
Odnośnie wpisu numer: 12972

Ja tez nie zalowalam tego kroku i mam aidsa.
 weranika
 Sobota 18-10-2008

12973. 
Odnośnie wpisu numer: 12972

Pani Genowefo, oszczędzaj ten swój krok, jesteś jeszcze młoda.
 sympatyk
 Sobota 18-10-2008

12972. 
Ja Eugienia Pigwowa - Nie ustąpie. Nie bedę żałowała tego kroku, chocbym sama nad przepaścią była. Za Adasiem w ogień piekielny skoczę. Dla Iławy rozwoju.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12971. 
LOTNISKO Iława.
Witam wszystkich, zbieramy podpisy pod budową lądowiska w okolicach iławy dla małych samolotów i prywatnych awionetek. Są to samoloty o poziomie hałasu nie przekraczającym żadnych norm europejskich, do 5700 kg, a lokalizacja samego lotniska według nas powinna się znajdować nie bliżej niż 5-10 km od zwartej zabudowy miejskiej.
Zapraszam.
 lotnisko
 http://www.lotnisko-ilawa.za.pl
 Piątek 17-10-2008

12970. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

Do Pigwy z Lipowego.
Niech Cię gęś kopnie! Za podwyżki gazu (8%!!!...) od 1 listopada.
 odbiorca gazu z Gajerka
 Piątek 17-10-2008

12969. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

To mój imiennik, ale... Niech zostanie tak, jak jest!
 Adam
 Piątek 17-10-2008

12968. 
Tylko z Króla Wł. Jagiełły poszła w górę. Zastał drewnianą a pozostawił murowaną. Wszystko to odbyło się za kapitał żydowski.
GDYBY BOLUŚ POLSKĄ RZADZIŁ, MÓWIĘ O LECHU, O LECHU WAŁĘSIE, NASZYM NARODOWYM BOHATERZE, TO POLSKA WYPRZEDZILABY JUŻ RUMUNIĘ. GDYBY IŁAWA KIEROWAŁ ZDRADZONY ADAM, TO NA WYSPIE ŻUŁAWIE MIELIBYSMY ROZWINIĘTA TURYSTYKĘ I PIĘKNE HOTELIKI, NOWĄ OBWODNICĘ I WIELE INNYCH CIEKAWYCH INWESTYCJI, JAK FABRYKĘ MIKROPROCESORÓW DO KOMPUTERÓW DELL.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12967. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

Genia skarbie nie wychodz nigdy bez nakrycia glowy na dwor,bo widze,ze slonce Ci szkodzi.
 mieszkaniec
 Piątek 17-10-2008

12966. 
WYBACZ NAM ADAMIE KOCHANY.
Moim marzeniem byłoby, aby Burmistrzem Iławy ponownie został
ADAM ŻYLIŃSKI. To NAJLEPSZY CZŁOWIEK NA TO STANOWISKO. MAM NADZIEJE, IŻ ADAM WYBACZY NAM IŁAWIANOM TO, ŻE ZDRADZILISMY GO I WYBRALISMY DAWNIEJ MASKIEWICZA.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12965. 
Odnośnie wpisu numer: 12961

Synek, Ty nie strasz, bo sie zes[...]asz jeszcze przed ladowaniem!
 swojak
 Piątek 17-10-2008

12964. 
Chleb na zakwasie mają najlepszy w Iławie.
 Menda społeczna
 Piątek 17-10-2008

12963. 
Oto "solidarność" PO. Uczniowie JP 2, razem z Gomułką, brawo!!! Po owocach ich poznacie...Tak uczczono polskiego papieża. Okpiono 600 000 obywateli, którzy złożyli podpisy pod projektem ustawy przywracającym święto Trzech Króli. Mówią, że Polska na dorobku... Polska zawsze będzie na dorobku. To wasze głowy tam w Warszawie są na dorobku, wy nędznicy!
 Obywatel
 Piątek 17-10-2008

12962. 
Dzierzęcki Burmistrzem Iławy? To jakaś paranoja! Za numery w GS nie powinien być nawet brany pod uwagę. Kto pamięta jak po ostatnich wyborach samorządowych Dzierzęcki dogadał się z PO bez uzgodnień z partią z której list startował (SLD)? Jego chciejstwo bycia szefem komisji budżetowej Rady Powiatu przysłoniło lojalność wobec partyjnych kolegów! Taki jest słowny Pan Prezesik.
 Ernesto Guevara
 Piątek 17-10-2008

12961. 
Tak zescie jechali po naszych samorzadowcach politykach i tak dalej !!!!!!!! ze ten nie daje kasy na klub a tamten wali konia. Gdzie wy jestescie panowie ???? Co wy robicie , w szachy gracie czy co ?
Przyjezdzam kilka razy w roku do ilawy i co widze (co widze to zostawie do swojej skrytki?) Widze to, jak ci co maja kase daja po pare zlotych na klub i potem patrza sobie w oczy jak ukraincy - kto ile i za ile. Wezcie sie w koncu w garsc , albo sie bierzecie do pomocy dla IKS JEZIORAK albo WYPAD zarybiac Ilawke.
Bo falszywych sponsorow JEZIORAKOWI NIE POTRZEBA, jak macie udawac to zapraszam na piwo do parku.
I jeszcze jedno !!! Od mojego Ojca i rodziny z daleka. Jezeli jakies zale to podaje wszystkie dane i czekam. W naglych przypadkach wsiadam w samolot i jestem !!!!
 Jakielski Piotr

jpiotr_13@hotmail.com, lat 51
  4024994
 ilawa na zawsze, Piątek 17-10-2008

12960. 
WAŁĘSA MĘDRCEM EUROPY, ZOSTAŁ PRZEZ TUSKA ZAREKOMENDOWANY DO RADY STARSZYCH, JAKO GRUPY DORADCZEJ W SPRAWACH EUROPY. - nie ma lepszego wyboru.
 Menda społeczna
 Czwartek 16-10-2008

12959. 
Odnośnie wpisu numer: 12947

dziwię się, zę ktoś czyta TAKIEGO ..... przeciez widać, ze to są zmyślana historie!!!!

ochyda, ktury, poniweasz.....
 bod
 Czwartek 16-10-2008

12958. 
Dokladnie !!!!

Wystarczylo sie nauczyc tekstu piosenki na pamiec tak jak wiersza na lekcje polskiego i problem z glowy a to chyba nic trudnego !!!???

Czyzby tu na forum odbywaly sie jakies rozgrywki ...
 Jakielski piotr
 Ilawa Paryz, Czwartek 16-10-2008

12957. 
Odnośnie wpisu numer: 12953

Szanowny Panie Waldemarze Tarach!
Ma Pan rację, tak było, chociaż jako człowiek miał swoje za uchem. Jednak to, co opisują jego wrogowie, ma posmak gnojenia człowieka, gdyż chodzi o wyeliminowanie go z polityki. On przedstawiany jest jako zwierz, rzucający się do gardła uczniom. Potworności.
 Menda społeczna
 Czwartek 16-10-2008

12956. 
Odnośnie wpisu numer: 12954

Burmistrzem Iławy mógłby zostać Pan Prezes GS-u, miłośnik IKS-u, Henryk Dzierzęcki.
 MATA HARI
 Czwartek 16-10-2008

12955. 
Odnośnie wpisu numer: 12953

Czy usuwanie postów na tym forum to standard, czy też tylko mnie kopnął ten "zaszczyt"?
 Waldemar Tarach, lat 55
 Iława, Czwartek 16-10-2008

12954. 
Wybory samorządowe będą w 2010 roku, ale są już pierwsi kandydaci na burmistzra Lubawy i wójta Gminy Iława.
- Lubawa - Andrzej Kleina, psycholog, publicysta, zam. w Lubawie.
- Gmina Iława - Ryszard Jurkiewicz, hodowca drobiu, od 1990 roku radny gminny, w latach 2002-06 radny powiatowy, zam. w Rudzienicach.
 XXXX
 Czwartek 16-10-2008

12953. 
Odnośnie wpisu numer: 12950

Jeszcze raz w sprawie radnego pana Henryka Witkowskiego.
Nie wiem, czy moja wypowiedź ma sens, bo widać, że wielu tu swoje wie. Jako były uczeń w SP3, czuję się jednak moralnie zobowiązany zająć swoje stanowisko w sprawie nauczycielskiej przeszłości radnego pana Henryka Witkowskiego.
Kryteria oceniania uczniów na lekcjach muzyki były nam uczniom powszechnie znane:
na 3  wystarczyło nauczyć się tekstu piosenki/pieśni aktualnie przerabianej;
na 4  wystarczyło aktualnie przerabianą piosenkę/pieśń zaśpiewać  jeśli ktoś nie miał słuchu muzycznego i fałszował, to i tak spokojnie otrzymywał dobrą ocenę za to tylko, że odważnie spróbował zaśpiewać;
na 5 
a) osoby ze słuchem muzycznym:
- teksty piosenek/pieśni wykute na blaszkę (wyjątek - osoby uczęszczające dodatkowo na zajęcia z chóru szkolnego).
- piosenki/pieśni zaśpiewane czysto, starannie z zastosowaniem technik śpiewu uczonych na lekcjach.
- wykonywanie zadań ze słuchu i rytmiki (rozpoznawanie interwałów, wyklaskiwanie rytmów itd.) oraz nauka teorii wiadomości o nutach + rozpoznawanie instrumentów muzycznych na podstawie odtwarzanej muzyki granej przez te instrumenty.
b) osoby bez słuchu muzycznego:
- teksty piosenek/pieśni wykute na blaszkę
- próba zaśpiewania lub zamiennie nauczenie się teorii wiadomości o nutach.
- nauka podstaw wiedzy z historii muzyki, kompozytorów, + rozpoznawanie z ilustracji nazw instrumentów muzycznych.

Wobec powyższego, niezrozumiałe dla mnie są wypowiedzi, że ktoś był zagrożony z muzyki. Przecież żeby nie być zagrożonym wystarczyło nauczyć się kilku tekstów piosenek/pieśni. Jeśli to zadanie kogoś przerastało, to ciekawe jak wyglądała sytuacja na innych przedmiotach. Po prostu  moje gratulacje.

Zdaję sobie sprawę, że ta wypowiedź może brzmieć tendencyjnie, ale taka była i jest PRAWDA jaką pamiętam.
 Waldemar Tarach, lat 55
 Iława, Czwartek 16-10-2008

12952. 
Brunatni z Moskwy są rozsierdzeni. Było już tak pięknie, wszystko zaplanowane: pomarańczowi towarzysze szmaciaki z Platformy jadą
na szczyt do Brukseli, robią wszystko pod dyktando z Kremla. Psiakrew! Janyczary, pod dyktando czapajewów, zaprzedają polskie sprawy...!!!
A tu znowu ten kurdupel Kaczyński...
Sądzę, że brunatni szykują jakiś duży strzał z ostatnim ostrzeżeniem, a wiadomo, że Kaczki nie odpuszczą spraw polskich, więc spodziewam się, że dojdzie do jakiejś tragedii. Brunatni mają twarde łokcie i pięści, coś
się stanie, już wkrótce... Jakaś awaria, nieszczęście, śrubka...
 J-23
 Środa 15-10-2008

12951. 
Odnośnie wpisu numer: 12950

Przypomnijcie sobie lekcje matematyki z iławskiej SP 2 z pewnym
Panem, co wskaźniki łamał na garbach w latach 80-tych !!!
 Oscypek
 Gajerek, Środa 15-10-2008

12950. 
Odnośnie wpisu numer: 12946

[do robelli]
To dlaczego akurat przypominacie sobie lekcje muzyki?
Jakoś wybiórczo wam to idzie.
 MATA HARI
 Środa 15-10-2008

12949. 
Dziś środa! W najnowszym Kurierze!

TRAGEDIA NA STADIONIE. Szok… 12-letni Bartek z Zalewa zginął pod kołami autokaru manewrującego na stadionowym parkingu w Iławie.

RAK, NIE WYROK. Marsz Życia iławskich amazonek. Życie po amputacji piersi: jakie jest? Bezpłatna mammografia i cytologia: gdzie i kiedy!

CZARNA MAMBA W IŁAWIE. Popularna Jurorka „Tańca z gwiazdami”
dała show w iławskich szkołach.

KUPNO TELEWIZORA, WAŻNA RZECZ. Kierownik marketu MediaExpert
w Iławie na podstawie historii pewnego klienta tłumaczy, jak w sklepie wygląda gwarancja i zwrot towaru.

PRABUTY. Policyjna afera. O metodach „pracy” prabuckich policjantów mówi cała Polska! Są świadkowie znęcania się funkcjonariuszy nad zatrzymanymi. Z Prabut także: strzały pod barem, zmarł kierowca
z wypadku pod urzędem.

SUSZ. Będzie wiadukt nad torami. Czy powstanie tu oddział ratowników wodnych? Odwiedzamy harcerzy. Dzień Papieski.

ZALEWO. Nowe śmieci na zamkniętym wysypisku w Gajdach.

LUBAWA. Wspominamy ś.p. Janusza Berdyńskiego, lekarza weterynarii, alpinistę i wielkiego podróżnika.

KISIELICE. Hałaśliwy wiatrak w Łęgowie. Gmina położy nowe chodniki. Otrzęsiny w gimnazjum.

BISKUPIEC. Jarmark w Łąkorzu. Ślubowanie w Szwarcenowie.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 15-10-2008

12947. 
To zdjęcie na jedynce jest przesadą z Waszej Kurierzy strony. Może jeszcze więcej krwi na łamach. Żerujecie na ludzkim nieszczęściu dalej. Ochyda!
 szoK
 Środa 15-10-2008
Odp. 
Zdaniem redakcji, zdjęcie na jedynce nie jest przesadą
– zostało wybrane ujęcie stonowane, bez epatowania,
bez podkręcania emocji. Ty, za to, nie dyskutujesz, a
furkoczesz; nie podajesz konkretów, a toczysz pianę.

Kolejny chybiony twój wyrzut: „Może jeszcze więcej krwi na
łamach”. Gdzie tu widzisz krew? Gdzie tu widzisz „żerowanie
na ludzkim nieszczęściu”? W środku wydania są wyłącznie
faktograficzne informacje – w nich zero wartościowania,
zero oceniania, zero przymiotników.

A to, że w ogóle poruszamy ten temat, jest wypełnieniem
oczekiwań czytelników Kuriera. Ludzie zwyczajnie chcą
wiedzieć, co się stało na stadionie. Nic w tym złego.

Przy okazji wybacz, ale „ochyda” mimo wszystko powinno się
napisać przez samo „h”. Taki ortograf to dopiero jest ohyda.
 moderator
 Środa 15-10-2008

12946. 
Odnośnie wpisu numer: 12943

Ale przecież my go nie niszczymy, tylko przypominamy sobie jak wyglądały lekcje muzyki, które prowadził. A że wspomnienia mamy podobne, to już chyba największa zasługa pewnego uniwersalizmu - powiedziałabym - szanownego pana Henryka Witkowskiego. Takich "pedagogów" zresztą w SP3 było więcej, ale czego wymagać od tego szczebla placówek...?
 robella
 Środa 15-10-2008

12945. 
Odnośnie wpisu numer: 12944

Aaaaaaaaaaaaaaaaa.......... Wracz od dzieci. Ten to kosa. Nieźle kosi.
Kiedyś mój koleś szemrany, co na wracza kształcony był, powiedział mi:
"Właściwie zawód mi nie leży, wybrałem go z powodów komercyjnych".
Dziadek, ojciec, matka byli lekarzami.
Jeszcze jeden fach jest od zawsze w cenie: notariusz. Za godzinę pracy
może dwie, przy zapisie notarialnym zgarnia, zależnie od ceny transakcji od 2 do 20 tysięcy.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12944. 
Teraz proponuję zmienić temat i zająć się Panem Dobrzynieckim
[lekarzem] i jego miejscem pracy.
 pracownik
 Wtorek 14-10-2008

12943. 
Odnośnie wpisu numer: 12942

W stanie wojennym czytałem artykuł w "Prawdzie" o tym, jak członkowie wrażej organizacji "Solidarność" zaszczuli sekretarza PZPR. Po 28 latach mamy przykład też zaszczucia zwykłego człowieka - nauczyciela, który owszem może miał wady, ale... nie takie jak opisują ludzkie krwiożercze gady.
To wy jesteście padalcami i ludźmi bez serca, to wy jesteście szkieletami człowieczeństwa, wy podli!
Nie tacy, jak ten pan, byli nauczycielami. Nie tacy w zachowaniach.
Dziś byście go żywcem ukamieniowali, wy podłe żmije. Już nie żyje.
Na czyich usługach jesteście? Kto was w tym podłym procederze wspiera, by niszczyć człowieka dlatego, że zachowywał się nie tak,
jak wam sie widziało.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12942. 
Odnośnie wpisu numer: 12941

"Po domysłach poznasz durnia..." - Oscar Wilde.
 robella
 Wtorek 14-10-2008

12941. 
Odnośnie wpisu numer: 12937

Przeciez to wyraznie widac tutaj na Forum, ze te wszyskie komentarze
na temat Pana Witkowskiego pisza przydsupasy Burmistrza, ktorym sie
Pan Witkowski przeciwstawil. I to wszysko w tym temacie.
 obserwator
 Wtorek 14-10-2008

12938. 
Pracownik banku w [...]
 koleś
 Wtorek 14-10-2008
Odp. 
Temat został przekazany dziennikarzom redakcji Kuriera. Thx.
 moderator
 Wtorek 14-10-2008

12937. 
Odnośnie wpisu numer: 12936

"Koniec kropka" to można postawić nad Twoim żałosnym wizerunkiem. Uważajcie z kalumniami, bo możecie za to zapłacić w życiu swem.
 MATA HARI
 Wtorek 14-10-2008

12936. 
Odnośnie wpisu numer: 12932

Dokładnie! Temat zamknęliśmy i wiemy swoje!
Zapewniam, że nikt nie wziął swoich spostrzeżeń "z chmur", przecież nie wybieramy niezależnie od siebie osoby, nad którą potem się "pastwimy".
Witkowski dla mnie to żałosna postać, a jako nauczyciel wręcz -1/10 (jeśli taką rozciągłość skali przyjąć). Koniec, kropka!
 Adrianna
 Wtorek 14-10-2008

12935. 
Odnośnie wpisu numer: 12932

Jakielski! Ten temat jest już zamknięty. Widocznie miałeś szczęście.
My wiemy swoje.
 Zenek
 Wtorek 14-10-2008

12934. 
Odnośnie wpisu numer: 12929

Gratuluję liberalnego wychowania młodzieży.
W tej szkole [G2] mądra zastępczyni dyrektorki, to niech się martwi.
Rządziłby Roman Gertych, to byłoby inaczej.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12932. 
Odnośnie wpisu numer: 12920

Bylem uczniem Pana Henryka Witkowskiego i to co tu jest wypisywane pod jego adresem to jest paranoja!!!
Ja jakos nigdy nie miewalem problemow na lekcjach muzyki u tego nauczyciela, a wierzcie mi na muze mi sie za bardzo nie chcialo chodzic, ale musialem, bo jak cos nie tak, to mi ojciec zakazywal brac pilke na podworko (ale na treningi Jezioraka puszczal obowiazkowo nawet jak dwojke zlapalem).
Na lekcjach muzyki zawsze byla mila atmosfera i pelna humoru, zawsze sie lekcje odbywaly w poczuciu taktu i nie bylo slychac od innych kolegow lub kolezanek ze u Pana Witkowskiego jest zle lub ponizajaco. Mysle, ze wiele rzeczy co tu czytam to jest mocno przesadzonych, bo slyszalem i sam doswiadczylem cierpien od nauczycieli za czasow komuny (nazwiska zachowam dla siebie ), wiec drodzy czytelnicy jak juz chcecie szukac kwadratowych jaj to mysle, ze macie ich wiele wokol siebie tylko wystarczy sie rozejrzec a nie wywlekac cos co nie bylo osadzone przez Temide.
 Jakielski Piotr, lat 51
  4024994
 Ilawa, Paryz, Wtorek 14-10-2008

12931. 
Odnośnie wpisu numer: 12928

Z prabuckich mundurowych bohaterów śmieje się już połowa Europy.
Pan burmistrz Prabut powinien wystąpić o nagrody dla nich. Za darmo
zrobili reklamę miasta, a dzisiaj to się liczy bo to i region turystyczny.
Ale jakie władze, taka policja. Rzeczywiście bohaterowie. Jak paczka
kapturowych kolesiów na ulicy rozrabia to nawet z suki nie wyjdą, ale
pijaczka ważącego 30 kg wywieżć do lasu i zmaltretować to i owszem.
A CO DO DZIEWCZYNEK WYWOŻONYCH DO LASU TO RZECZYWIŚCIE
MAJĄ SMAK I GUST. CIEKAWE CZY ICH ŻONY MAJĄ PODOBNY?
 @w grochy
 Poniedziałek 13-10-2008

12930. 
Odnośnie wpisu numer: 12927

Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje: czy dokonano sekcji zwłok tego psa? Gdzie są teraz zwłoki tego psa?Czy zebrano odciski palców z tego noża? Czy zabezpieczono narzędzie zbrodni? Czy je w ogóle odnaleziono? Czy sprawdzono w jakim stanie jest żona tego faceta? Czy rzeczywiście ma jakieś rany na ręce? Czy była ta Pani z tym u lekarza? Skoro ten pies tak mocno zacisnął szczękę na ręce, to musiała powstać duża rana. Czy policja spróbowała odnaleźć świadków tamtego zdarzenia?

A teraz kilka zdań z ustawy o ochronie zwierząt:

"1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę."

"Art. 6.
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione."
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Poniedziałek 13-10-2008

12928. 
Odnośnie wpisu numer: 12907

W dzisiejszych telewizyjnych "Faktach" po godzinie 19-stej pokazano policyjnych "bohaterów" z Prabut.
 jesienny liść
 Poniedziałek 13-10-2008

12927. 
Odnośnie wpisu numer: 12919

Sokratesie, możesz wyjaśnić o co Ci chodzi? Przeszkadza Ci obrona życia, każdego życia?
Pies to nie rzecz, więc należy mu mu się odpowiednie traktowanie... Tę sprawę należy rozpatrywać pod kątem przekroczenia obrony koniecznej i nieuzasadnionego uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem!
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Poniedziałek 13-10-2008

12926. 
JEST SPOSÓB NA NIEMIECKIE ROSZCZENIA

PiS w Olsztynie przygotowało książkę o tym, jak walczyć z roszczeniami niemieckimi.
Impulsem był wydany przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu korzystny dla Polski wyrok, oddalający roszczenia Powiernictwa Pruskiego, a także głośna sprawa państwa Głowackich ze wsi Narty pod Szczytnem. Na początku grudnia będą się oni musieli wyprowadzić ze swego domu, po tym jak sąd przyznał dawny majątek dla Agnes Trawny, obywatelki Niemiec.
Książka pt. „Jak zabezpieczyć polską własność w północnej i zachodniej Polsce przed roszczeniami niemieckimi. Rozszerzenie UE w 2004 roku a roszczenia niemieckie” daje korzystną dla Polski wykładnię prawną, którą będą mogły się posiłkować polskie sądy.
Obecnie na Warmii i Mazurach toczy się ponad 190 spraw dotyczących niemieckich roszczeń.
 skaner
 Poniedziałek 13-10-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 140 141 142 ... 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... 333 334 335 ... 386 387 388 następna ] z 388



102902342



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.