Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

30832. 
CO ZA PRZEKRĘT!
Nie obejrzymy w polskiej publicznej TVP ani jednego meczu z naszymi polskimi siatkarzami na Mistrzostwach Świata organizowanymi w Polsce. Nazwijmy to największym skandalem za czasów rządów mafijnego PO.
Te mecze są ważniejsze od [...]
[...] to niech wszyscy oni za swym Tuskiem wypieprzają stąd do Brukseli.
 kibic
 Iława, Niedziela 31-08-2014

30830. 
Odnośnie wpisu numer: 30821

Marszałku, mości Panie.
Każdy ma prawo do wypowiedzi własnych myśli, wszak nasi dzielni bracia patrioci o wolność i demokrację dla nas walczyli.
Wiadomo przecież, że wszyscy nie będziemy mieli tego samego zdania na dany temat. Spierajmy się konstruktywnie.
U mnie na czoło wysuwa się Pan Adam Żyliński. Nie znaczy to jednak, że z zaciekawieniem nie przeczytałbym co inni kandydaci chcieliby zrobić dla naszego miasta Iławy. Tylko gdzie można się tego dowiedzieć? Oświećcie mnie, prostego mieszkańca Iławy.
Mnie nie interesują koneksje polityczne tylko to, jak ten kandydat będzie działać dla naszego miasta.
Jest takie dobre powiedzenie. Dopóki człowiek walczy, jest zwycięzcą.
Niech każdy sobie to sobie zinterpretuje jak uważa.
 Kamil
 Iława, Sobota 30-08-2014

30829. 
Odnośnie wpisu numer: 30824

Jeśli prawdą będzie, że Pan Adam Żyliński startuje na burmistrza Iławy, to tym razem jestem ZA, gdyż nie zawsze byłem. Wątpliwości były raczej - powiedzmy - ideologiczne.
Zostawiam wszystko jako zaszłe. Pan Adam niczego złego mnie i nikomu nie wyrządził. Wielu osobom z iławskiego Ratusza pomógł, wielu wstawił jako świeczniki na ołtarzu zaszczytu. A teraz niemiłosiernie opluwają go, by przepadł w niebyt. Boja się powrotu i wysadzenia w powietrze oblazłej Iławę sitwy, która rozrosła się niczym rak. Bo czują na plecach palący pręgierz zdrady haniebnej, za którą winni zapłacić nie tylko posadami, ale też politycznym zesłaniem w niebyt.
Ale o tym wszystkim zdecydują ostatecznie wyborcy przy urnach. Amen.
 Marszałek
 Iława, Sobota 30-08-2014

30828. 
Dlaczego w przedszkolu przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie nie ma dnia adaptacyjnego dla trzylatków, którzy mają dopiero zacząć uczęszczać do niego we wrześniu? Nie bardzo to rozumiem...
 Fiolka
 Iława, Piątek 29-08-2014

30826. 
JEST MI WSTYD

Jeśli kiedyś będę miał wnuki i zapytają czy kiedykolwiek wstydziłem się za Europę - powiem im tak:

Dawno temu, kiedy politycy całego kontynentu wypluwali codziennie miliony frazesów o demokracji, moralności, odpowiedzialności, pokoju czy solidarności pewien naród w swojej naiwności uwierzył im. Zrobił pod flagami Unii Europejskiej rewolucję. Pierwszy raz w historii pod tymi flagami od kul snajperów ginęli ludzie. Tracili życie za ideały, o których inni mówili siedząc w fotelach i robiąc interesy z bandytami odpowiedzialnymi za strzelanie.

Bandyci wstali z foteli i najechali na domy tych, którzy nie chcieli żyć pod ich władzą. Najechani oglądali się z coraz większym niedowierzaniem na polityków robiących nadal interesy siedząc pod tą samą flagą, pod którą ci pierwsi ginęli.

Czy nie przesadzam z tym wstydem? Chyba nie. Po raz pierwszy robi mi się niedobrze, kiedy słyszę Bruksela, Berlin, Paryż… Odczuwam wstręt kiedy widzę ciebie szefowo najpotężniejszego państwa Unii, kiedy po raz setny „wyrażasz zaniepokojenie”, gdy twój wschodni przyjaciel strzela do ludzi oczekujących twojego wsparcia! Kiedy liczysz kolejne miliony zarobione na szemranych interesach nie dopuszczając do wiadomości, że interesy z mafią kończą się albo członkostwem w mafii, albo własną destrukcją! Beczenie owcy nigdy nie powstrzyma wilka! A ty beczysz na jego widok licząc, że naje się zanim dojdzie do ciebie! Beczysz razem ze stadem podobnych sobie baranów!

Takich jak ty – hipokryto z Pałacu Elizejskiego! Jakie pokłady podłości trzeba z siebie wydobyć, żeby na oczach całego świata opowiadać o tym jak to niedopuszczalna sytuacja by się zdarzyła „jeśli wejście rosyjskich wojsk na Ukrainę by się potwierdziło”? Mówisz „jeśli”, kiedy cały świat widzi regularną wojnę! To samo powiesz gdy rosyjskie bomby będą spadać na Kijów? Może na Rygę? Może Warszawę? Czy jest jakieś świństwo, do którego nie jesteś zdolny? Czy to bardziej wynika z tchórzostwa czy braku zasad? Bo przecież nie wyłącznie z głupoty! Nie jesteś wszak takim idiotą jakiego z siebie robisz swoimi wypowiedziami! Jak po czymś takim radzisz sobie z patrzeniem w lustro?

Niedobrze się robi gdy się was widzi bando tchórzliwych miernot! Czy nie lepiej powiedzieć otwarcie – nie obchodzicie nas, gińcie sobie za ideały. My chowamy głowę w piasek. Bardziej obchodzą nas nasze interesy niż wasze nędzne poza unijne życie.

A ideały? A uczciwość wobec samego siebie? A myślenie perspektywiczne i uczenie się na błędach historii? Z myśleniem u was nie najlepiej. Z uczciwością jeszcze gorzej. Wszak doszliście tak daleko bo umiecie kłamać bez mrugnięcia okiem. Bo umiecie zrobić interes z każdym bandytą nazywając to troską o pokój. Jak niegdyś w Monachium. Jak niedawno w Mińsku.

A że ludzie giną? Przecież jest przeludnienie. Ważne żeby giełda nie spadła…
 Paweł
 Polska, Piątek 29-08-2014

30825. 
Odnośnie wpisu numer: 30796

Odnośnie artykułu w ostatnim Kurierze, dotyczącego pewnego donosu na Straż Miejską.
Skąd ta pewność szanownej Pani Komendant, że pracownicy na pewno podczas służby nie spędzają większości czasu w siedzibie? Czy chociaż raz pofatygowała się szanowna Pani, by sprawdzić swoich pracowników co robią podczas pracy?
Czy najzwyczajniej odpuszcza Pani gabinet o godzinie godz. 15:15 i dalej nic Panią nie interesuje? Może czas zainteresować się poczynaniami swoich pracowników podczas pełnienia służby.
Skąd ta pewność?
 Monika
 Iława, Piątek 29-08-2014

30824. 
Odnośnie wpisu numer: 30803

Panienko Najświętsza! Miej Iławę w swej opiece!
Czytam i nie mogę uwierzyć, że Benia Hordejuk tak żądna władzy jest!
To się w głowie nie mieści! Razem z Maśkiem Rygielskim uknuli plan pt. "Jak przetrwać przez lata na stołkach i nic nie robić".
O Panu Marku Polańskim aż żal wypowiadać się. Zawsze się gdzieś wkręci, tu dorobi, tam dorobi i wiecznie uśmiechnięty. Swego czasu miał nawet posadkę w którejś ze szkółek znajdujących się we włościach Cesarza Macieja. Ciekawe dzięki komu?
Śledzę uważnie Urząd Pracy i wolnych etatów w szkółkach powiatowych na terenie Iławy brak.
Jeśli podczas jesiennych wyborów ktokolwiek z PO znów dostanie się do władzy, to na stołkach zostaną te same nazwiska, będzie to klęska dla tego miasta i mieszkańców.
I mam nadzieję, że Pan Adam Żyliński zdemontuje tablicę znajdującą się w biurze poselskim w Iławie i odetnie się całkowicie od tej SITWY PO. Ponieważ jest Pan jedynym kandydatem na fotel burmistrza.
 MRJ
 Iława, Piątek 29-08-2014

30823. 
Odnośnie wpisu numer: 30820

Panie Tomaszu! No i popełnił Pan pierwszy z grzechów głównych jaki popełniają politycy - ignorancja. Mianowicie już Pan zaznaczył, że nie będzie się wdawał w bezsensowne dyskusje. Z góry Pan dzieli która dyskusja ma sens, a która nie.
Czy widział Pan, by na tym forum pozostał bez odpowiedzi jakikolwiek post skierowany do Pańskiego kontrkandydata, Pana Żylińskiego? Czy tak zamierza Pan sprawować funkcję burmistrza z góry będąc przekonanym o własnej racji i nie zamierzając rozglądać się na boki, przeć do przodu w przekonaniu że tylko i wyłącznie prawda jest po Waszej stronie?
Dyskusja rozpoczęła się od zapytania jakie macie plany dla Iławy, co chcecie zrobić. Wystarczyło merytorycznie na nie odpowiedzieć a nie jałowo i "na okrętkę". Odsyłaliście mnie Panowie do Waszego programu i prawdziwego znaczenia słowa prawica, a teraz sam Pan proponuje "skupić się" na sprawach lokalnych. Mówicie o czystej kampanii a kto jak nie Wy mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki dyskredytując przy tym innego kandydata?
Zapewniam Pana, że mój wybór burmistrza absolutnie nie opiera się na sentymentach. A jeszcze przed rokiem zawzięcie z Panem Żylińskim się sprzeczałam.
Jesteśmy prawie równolatkami, więc winnam pamiętać (a nie pamiętam) jaki był Pański udział w poprzedniej kampanii samorządowej?
 iławianka 53
 Iława, Piątek 29-08-2014

30822. 
Odnośnie wpisu numer: 30811

Faktycznie kampania ruszyła, widać to właśnie po takich wpisach.
Ja rozumiem, że można kogoś nie lubić, ale czarny PR widzę działa - pewnie nie będziesz miał/a odwagi napisać na jakiego kandydata agitujesz?
I jak rozpocząłeś/aś temat tego, co nam zrobią po wyborach ci, co wygrają to napisz teraz, mam czas - można jeszcze na zachód bilety kupić.
Przypomnę, że chodniki, altany budowało się zawsze, nie tylko za kadencji Pietrzykowskiego, to samo robił Sadowski i Skolimowski.
A pokazywanie się ludziom - fakt poprzedni burmistrz lepiej to rozegrał - zawsze było go widać na ulicach - ale czy chodzi o to żeby kogoś było widać i żeby było widać co zrobił?
Tylko nie wyskakuj z hala i alejką :) bo pamiętać trzeba jedno - wszelkie inwestycji są inwestycjami nie burmistrzów i radnych (chociaż to od nich wiele zależy) ale inwestycjami MIESZKAŃCÓW, bo to z naszych podatków powstaje.
Przestań szerzyć nienawiść, niech każdy sam oceni.
 też będę pisał jako anonim
 Susz, Piątek 29-08-2014

30821. 
Odnośnie wpisu numer: 30819

Oto był nieświadomy przykład zakłamanej dzikości obyczajów.
Dziękuję szanownej Pani.
Wystarczy okazać choćby cień sympatii dla PiS, a od razu pojawia się w odpowiedzi "argument", że tak nie wolno się zachowywać, tak nie wolno
mówić, tak nie wolno się wyrażać. Ba, niedługo usłyszę, że tak nie wolno nawet pomyśleć.
Niech Pani na siebie się spojrzy najpierw... Bo kultura to nie tylko brak używania wulgaryzmów.
W sumie swój sposób myślenia sama Pani odkryła jak goliznę tymi słowy:
"Ludzie nie słuchają CO mówią, lecz JAK".
Czyli nieważne jaka treść, jaka zawartość, byleby nie denerwowało.
Gratuluję.
 Marszałek
 Iława, Piątek 29-08-2014

30820. 
Odnośnie wpisu numer: 30808

"Sensowny", "słuszny". Taka retoryka może zohydzić najzacniejszego kandydata.
To nie Korea Północna a najlepszy kandydat musi dowieść swojej wyższości w uczciwym demokratycznym wyścigu. Nowy burmistrz musi uwieść serca i umysły większości mieszkańców Iławy (przynajmniej tych głosujących w wyborach). Jak to zrobić?
Recept jest bez liku. Można raczyć wyborców sentymentami, albo wzniosłymi wizjami, lub roznieść konkurentów na strzępy agresywną kampanią, można jeszcze inaczej. Mam zamiar w tym wszystkim być bezpretensjonalny, uśmiechnięty, bez ciśnienia i piany na pysku. Naiwny nowicjusz, który nigdy nie chorował na władzę i takiej przypadłości nawet u siebie nie podejrzewa. Nie będę się wdawał w dyskusje nie na temat, odpowiadał na ataki personalne czy podejmował próby wyjaśnienia co Janusz Korwin-Mikke miał na myśli, albo nie miał. Tematem tych wyborów jest Iława - miasto, gmina, powiat, a także województwo. Tego się trzymajmy.
Narzekaliście, że młodzi wypięli się na politykę i iławska Rada Miasta stetryczała do szczętu? No to idą młodzi.
Ja i cała drużyna osób, w których jeszcze tli się nadzieja, że Iława nie jest stracona.
Mam już pewne doświadczenie w kampaniach samorządowych i wiem jak plugawa potrafi być taka lokalna walka o władzę. Nie przyłożę do czegoś takiego ręki.
Będziemy robić swoje, wbrew różnym mniejszym i większym grupom interesu, ale bez jadu, złości i pomówień. Banda młodych idealistów. Trudno. Najwyżej oberwiemy po głowie.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Czwartek 28-08-2014

30819. 
Odnośnie wpisu numer: 30808

Jak zwykle trudno Pana zrozumieć.
[...] Szkoda, że u Pana nie da się tego pogodzić w kulturalną całość. Na Pana przykładzie widać dlaczego PiS przegrywa. Wielu ludzi byłoby "za", jednak to w jaki sposób się wyrażają i jak się zachowują budzi sprzeciw. Ludzie nie słuchają "co" mówią, lecz "jak".
[...] Czyż nie każdy z nas pragnie odskoczni od chamstwa płynącego codziennie z sejmowych kuluarów i języka polityki?
Cieszę się, że w jednym się zgadzamy - jedynym sensownym i słusznym kandydatem na burmistrza Iławy jest Pan Adam Żyliński.
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 28-08-2014

30816. 
Odnośnie wpisu numer: 30811

Panowie z iławskiego PiS! Zejdźcie na ziemię.
Choć w moim otoczeniu jest wielu ludzi sympatyzujących po cichu z PiS
i dozgonnie głosujących "za" PiS-em do parlamentu, jednak w wyborach
lokalnych na tego cwaniaczka Piotra Jackowskiego moje towarzystwo nie zagłosuje i jest tą kandydaturą zbulwersowane, podobnie jak zachowanie innego pozoranta, Marka Polańskiego. Trudno, wasz cyrk i wasze małpy, nawet pawiany.
Bo my, iławianie, czekamy jednak na powrót Pana Adama Żylińskiego.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 28-08-2014

30815. 
Rzecznik szpitala jest [...].
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 czytelnik
 Iława, Czwartek 28-08-2014
Odp. 
Słaba prowokacja, bardzo słabiutka.
Obrazek – zdecydowanie za mały, nieczytelny.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 28-08-2014

30814. 
Odnośnie wpisu numer: 30811

W Suszu kampania też całą parą.
Ileż tu nowości wokół! Chodniki, altanki, wyjazdy wakacyjne dla sołectw. Burmistrze - wazeliny mistrze, nie omieszkują pojawiać się gdzie tylko się da. Wesele wśród celebrytów, to też dla niektórych gratka.
Ale - ludzie!!!
Ostrzegam: nie dajcie się w to wciągnąć bo co oni szykują po wyborach. Oj szykują bo wieść gminna w wąskim gronie niesie.
To macki Hordejukowej i Rygielskiego z Iławy. Ale ludzie chyba nie takie tępe jak chciano by ich widzieć.
Kandydatów na burmistrza za mało widać i słychać. Do dzieła, do dzieła, a reszta zrobi swoje.
 niezadowolony mieszkaniec
 gmina Susz, Czwartek 28-08-2014

30813. 
UWAGA - NIEBEZPIECZNIE NA WIADUKCIE

Z powodu uszkodzenia wiaduktu przy dworcu PKP, jego jeden pas ruchu został zamknięty. Niedawno zostało też zamknięte przejście dla pieszych. Przez wiadukt pieszo można chodzić tylko jedną stroną.
Niestety oznakowanie dla pieszych praktycznie nie istnieje poza zakazem ruchu pieszych. Nie ma nakazu przejścia drugim chodnikiem, co często powoduje, że piesi przebiegają pomiędzy pojazdami. Policja ma okazję do poprawienia statystyk mandatowych.
Służby drogowe są niezwykle szybkie (oznakowanie poziome pomalowano po miesiącu od uszkodzenia wiaduktu) i nie można liczyć w najbliższym czasie na uzupełnienie oznakowania.
Proszę pieszych o zachowanie najwyższej ostrożności przy przechodzeniu przez wiadukt.
 clipper
 Iława, Środa 27-08-2014

30812. 
Jeśli chcemy rozwalić sitwę w Iławie, to po prostu nie głosujmy ani na
Panią Hordejuk ani na Pana Rygielskiego. Bardzo proste rozwiązanie.
[...]
Nie ma co narzekać, tylko wybrać nowe twarze - albo stare, które się sprawdziły. [...]
 iławianin od dziada pradziada
 Iława, Środa 27-08-2014

30811. 
Odnośnie wpisu numer: 30803

No no - w Iławie coraz ciekawiej!

Na dzisiejszej sesji rady miasta swój start w wyborach na burmistrza Iławy ogłosił radny Eugeniusz Dembek - maszynista z iławskiego PKP.
Strach pomyśleć co będzie dalej. Tylko czekać na kolejnych dróżników.

Przyjrzyjmy się liście aspirantów do burmistrzowskiego fotela w Iławie.
W kolejności alfabetycznej [...]:

1. Piotr Ambroziak (KWW)
2. Edward Bojko - SLD
3. Tomasz Kiejstut Dąbrowski - KNP
4. Eugeniusz Dembek (KWW)
5. Bernadeta Hordejuk - PO
6. Piotr Jackowski - PiS
7. Bartosz Kluba (KWW)
8. Adam Żyliński (KWW)

Informacja dla niezorientowanych: rozwinięcie skrótu KWW oznacza "Komitet Wyborczy Wyborców" danego kandydata. [...]

Przyznajcie kochani, że takiego szerokiego wyboru kandydatur na burmistrza miasta Iławy jeszcze nigdy nie było!

[...] Równie imponująco prezentują się listy wyborcze do powiatu.
Tutaj zacznijmy od ugrupowań na zabój walczących o polityczny byt Bernadety Hordejuk i Macieja Rygielskiego, czyli trzy formacje: PO, SLD (Henryka Dzierzęckiego) oraz kolejna Platforma Obywatelska (bis) pod kierownictwem Zbigniewa Rychlika.

Pozostałe komitety prezentują wobec duetu Rygielski & Hordejuk [...] stosunek niechętny. Są to: PiS (poza Markiem Polańskim grywającym ze swym przyjacielem starostą Rygielskim w brydża), Kongres Nowej Prawicy, Polskie Stronnictwo Ludowe i najbardziej opozycyjny komitet wyborców Adama Żylińskiego. Jeśli te 4 ugrupowania dogadają się ze sobą, a Marek Polański ciągle udający PiS-owca indywidualnie zostanie zmarginalizowany - to w starostwie nastąpi kres opentańczej władzy duetu Hordejuk & Rygielski.

Co by tu jeszcze nie dodać, to wyborcza jesień w Iławie będzie gorąca!
 czujny czekista
 Iława, Środa 27-08-2014

30809. 
Odnośnie wpisu numer: 30722

... ależ urzędnikom Urzędu Miasta w Suszu nawet nie przeszkadzała zeszłoroczna zagłodzona trzoda chlewna we wsi Michałowo, a co dopiero "zapachy" we wsi Adamowo.
To nie należy do ich kompetencji, a zwłaszcza do jednego urzędnika, który jest wielce oburzony gdy przyjdzie petent ze sprawą.
 petent
 Susz, Środa 27-08-2014

30808. 
Odnośnie wpisu numer: 30807

No i zaczęła się farsa...

Panie Tomaszku, Waldeczku Władeczku. Uprzejmie, gładko, z wazeliną wymieniają poglądy między sobą. Uprzejmie i czule. To Pan Adam ich oduczył szczekania i plucia na konkurencję. Żadnych ostrych animozji, wścieklizny, jadu też nie sączą. Miód, malina. Inteligencja na forum.

A to tylko kamuflaż jest - proszę obywateli mieszczan. Kamuflaż, aby uprzejmością wśliznąć się do rady. Jednakże muszę was zawrócić z tej "Ody do Radości". Czy Wy, młodsi od starych wazeliniarzy (czyli nas), którzy już w radach zasiadywali lub siedzą lub jeszcze nie - czy Wy zastanowiliście się: kto za wami pójdzie...?... Hę...? I tu Was capnąłem.

Mówicie, że młodzi ludzie. Jacy młodzi? A nauczyliście ich uczestniczyć
w życiu politycznym? Czy nauczyliście ich chodzić do urn wyborczych? Większość olewa to wszystko, mówiąc, że nie mają na kogo głosować, nawet Was nie mają za zaufanych. Przecież młodzież nie idzie, jak my za komuny (czy potem), a III RP na wybory. Ich musicie pociągnąć. [...]
Ale nie gęganiem, lecz czynem. [...] A jaki Wy macie dorobek?

Nasze pokolenie choć klęło na komunę, czy nawet postkomunę, taką jak obecnie przefarbowane różowe PO, to szło i pójdzie do urn jak ćma do lampy. A czy Wy młodzieniaszkowie rozumiecie, że nie macie zastępów społecznych, młodych, by za wami poszli...! Bo nas wychowano tak, aby uczestniczyć w życiu politycznym. Bo my nie byliśmy idiotami, co gdzieś mieli uczestniczenie w ważnym akcie społecznym, jak głosowanie.

A kto za wami pójdzie do urn? Chcecie wiedzieć? Ha! Ano ci, których zaprowadzicie na barykady zrywu, jak wyszło to farbowanemu Lechowi ze stoczni, zwanemu Bolkiem. Za takimi się idzie na modłę mody steru.
[...] A na Was? Nawet pies z kulawą nogą się nie połasi.

Tyle ma Wam do powiedzenia.
 Marszałek
 Iława, Środa 27-08-2014

30807. 
Odnośnie wpisu numer: 30801

Szanowny Panie Tomaszu, ja mam poważne wątpliwości czy właśnie nie jest dokładnie tak, jak Pan napisał - wypływacie na fali popularności krajowej KNP.
Popularność tego ugrupowania bierze się nie z zachwytu nad Waszym programem czy liderem partii, ale z niezadowolenia i wyrazu sprzeciwu wobec rządzących elit politycznych, od lat tych samych. Bo idę o zakład, że większość dusz sondażowych nie zadała sobie trudu zajrzenia do programu KNP. [...]
Ja wyrażam tylko nadzieję, że nie będziecie mogli go wprowadzić w życie i to zarówno ogólnokrajowe jak i lokalne, choć nie oznacza to, że jestem przeciwko Waszej obecności czy to w parlamencie czy radzie miejskiej. Wprost przeciwnie, czym więcej pomysłów tym więcej szans na coś pożytecznego. Całkowita władza Waszego ugrupowania byłaby dla wszystkich katastrofą. Ale nie o tym mowa.
Życzę Wam jednak powodzenia i mnóstwa dobrych pomysłów. Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że w końcu w młodych ludziach zaczyna dojrzewać świadomość narodowa jak i to, że wszystko zależy od nich samych.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30806. 
Odnośnie wpisu numer: 30802

W pełni się zgadzam z tym wpisem.
Moja uwaga może tak nie wygląda ale miała być ironicznym odnośnikiem do rzeczywistości. Zwracam jedynie uwagę na fakt "dyspozycyjności" owych grup społecznych. Czy wśród kandydatów są przedstawiciele różnych zawodów? Nie. Dlaczego? Według mnie z powodów poniżej wymienionych.
A gdyby tak sesje odbywały się w późnych godzinach popołudniowych?
Np. od godz. 18 do 20? Tak, by nawet Ci pracujący dłużej mieli szansę.
Może wówczas spotkalibyśmy prawdziwych społeczników, których jedynym celem jest dobro naszego miasta Iławy.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30805. 
Odnośnie wpisu numer: 30801

Weźcie się chłopaki nie ośmieszajcie.
Wasz stetryczały lider-faja Janusz Korwin-Mikke szydzi z polskiej dumy narodowej i niezależności państwowej. Na starość powaliło go do reszty.
A może inna przypadłość...?
Niedawno poparł poglądy jednego z pajaców głównego nurtu, a raczej ścieku, który zasłynął wypowiedzią do kamer, że Polska jest "bękartem wersalskim".
Mało tego, na lokalnym podwórku wasz dziadek popiera autonomię Śląska i chce koalicji z separatystycznym i antypolskim RAŚ.
A pamiętacie jak ładnie chwalił bandytę Putina za napaść na Ukrainę?
Weźcie się chłopaki nie ośmieszajcie.
Zacznijcie od może pomalowania ogrodzenia, albo "pomagam babci".
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30804. 
Odnośnie wpisu numer: 30803

Swego czasu nasz towarzysz pierwszy sekretarz Rychu Zabłotny do rady powiatu z samego tylko obszaru miasta Iławy naciął kilka tysięcy głosów.
To dopiero było poparcie!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30803. 
Odnośnie wpisu numer: 30798

Plotka głosi, że kandydatem PO w wyborach na burmistrza Iławy będzie Pani Bernadeta Hordejuk.
Wielu iławian wpada w panikę mając przed oczyma obraz rządów duetu starosta Rygielski i burmistrz Hordejuk. Niepotrzebnie. Bo szanse Pani Hordejuk są równe niemal zera. Ma ona zbyt duży negatywny elektorat w Iławie. Pokazały to wybory do Europarlamentu w maju br. Miejscowa Platforma próbowała Jej wynik przekuć na oszałamiający sukces, ale fakty były dla niej tragiczne.
Wyborczy wynik zmroził krew w platformerskich żyłach. Ilość głosów jaką Pani Bernadeta Hordejuk osiągnęła w najbliższym otoczeniu okazała się druzgoczącą klęską.
Zobaczmy, że - praktycznie bez żadnej wewnątrz Iławy konkurencji,
z nachalną mnogością banerów, plakatów i ulotek, zdobyła Bernadeta Hordejuk w Iławie raptem 1054 głosy. Gdy dodamy do tego zatrważającą liczbę nędznych 500 głosów w całym powiecie, to mamy kompromitację niesłychaną!
A przecież pamiętajmy, że popierał Ją cały platformerski aparat partyjny i urzędniczy w całym powiecie iławskim!
I teraz niby co miałoby, w odstępie raptem pół roku, ten fatalny dla Pani Hordejuk nastrój odmienić?
 czujny czekista
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30802. 
Odnośnie wpisu numer: 30799

Ja tak tylko chciałem odnieść się do kwestii związanej z tym, iż w Iławie są tacy radni jacy są (nauczyciele, emeryci itd.) albowiem są to osoby dyspozycyjne.
I mam tutaj pytanie: a dlaczego sesje odbywają się w godzinach 13-15? Przecież to jest taka jakby praca dodatkowa dla radnych więc jeśli chcą w niej uczestniczyć to powinni ją odbywać poza powszechnie przyjętymi godzinami pracy, czyli w czasie popołudniowym.
W zakresie tej dyspozycyjności mam jeszcze pytanie: czy takie osoby jak nauczyciele i lekarze w czasie wyżej wymienionych godzin nie powinni raczej wykonywać swojej pracy zarobkowej? Przecież te dwie grupy cały czas podnoszą larum jak to są obciążone zawodowo.
Ba, ale to już temat na inny czas.
 bobbi
 world, Wtorek 26-08-2014

30801. 
Odnośnie wpisu numer: 30799

Droga iławianko. Niebawem zostanie zarejestrowany nasz komitet wyborczy. W tej chwili jesteśmy skupieni na sprawach formalnych i organizacyjnych, stąd być może odczuwasz niedosyt naszych założeń programowych, ale nadrobimy to już wkrótce.
Co do naszego światopoglądu, to z łatwością można go prześledzić zaglądając do archiwalnych felietonów na łamach "KI" kolegi Karola czy moich wpisów na blogu, którego prowadzę już 8 lat. Nie jesteśmy ludźmi znikąd, nie jesteśmy zbieraniną przypadkowych działaczy, którzy podpięli się ad hoc pod modny w tym sezonie politycznym szyld KNP. Wierzymy w idee wolności, sprawiedliwości i poszanowania własności prywatnej, a nasz program samorządowy wykuwa się podczas żywiołowych dyskusji i sporów. Program ten powstaje w oparciu o potrzeby mieszkańców Iławy, które staramy się zidentyfikować i zrozumieć.
Jest w nas wiele pokory i woli uczenia się nowych rzeczy, rozmowy z ludźmi, wsłuchiwania się w ich pomysły, troski, uwagi i marzenia. Nie startujemy z worem gotowych rozwiązań, które będziemy narzucać pozostawiamy to innym, starszym, bardziej doświadczonym i mądrzejszym kandydatom, którzy "wiedzą swoje".
Naszym zdaniem praca w samorządzie wymaga nieustannego wysiłku intelektualnego, wyzbycia się pokus roztaczania bajecznych wizji, które może i rozpalają wyobraźnię, ale realizacja jest równie prawdopodobna jak wygrana w lotto. Idziemy do wyborów nastawiając się na pot i łzy, a nie splendor władzy.
Chcemy wykonać dla bliskiej naszemu sercu Iławy trudną, ale niezbędną pracę, bo nam zależy, bo jesteśmy głęboko przekonani, że to nasz obywatelski obowiązek. Przyciągamy osoby, którzy przez długie lata czekali w uśpieniu, a teraz z wielkim entuzjazmem i radością do nas dołączają widząc jak tworzą się nowe iławskie struktury jedynej liczącej się na scenie politycznej prawicowej partii w Polsce (wg klasycznej definicji słowa "prawica").
Możemy już dziś obiecać, że nasza kampania będzie pełna realistycznych pomysłów i pozytywnej, młodzieńczej energii, której dziś Iławie tak dotkliwie brakuje.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30800. 
Odnośnie wpisu numer: 30797

Jeśli Wasz program będzie taki jak ostatni monolog Pana Korwina-Mikke to może niech lepiej pozostanie jedynie w Waszych głowach, bo to by była więcej niż żenada.
 bobbi
 world, Wtorek 26-08-2014

30799. 
Odnośnie wpisu numer: 30794

Szanowny Panie Karolu. Zapewne Pan wie, że podstawą demokracji jest wola samych obywateli. Moją wolą i prawem jest zapoznanie się z programem i zamierzeniami kandydatów aspirujących do funkcji publicznych. Nie rozumiem: czego Pan nie rozumie?

To, że mam wybranego kandydata nie zamyka mi drogi do zapoznania się z innymi pomysłami. Kwestionuje Pan to oczywiste prawo? Przecież owe przysłowiowe "klapki na oczach" spowodowały, że mamy taką a nie inną Radę Miejską w Iławie.

Z drugiej strony kto może sobie pozwolić na opuszczanie miejsca pracy w regularnych odstępach czasu na sesje? Który pracodawca na to pójdzie w tak małym mieście i z takim bezrobociem? A kto z pracowników zaryzykuje utratę pracy? Ja wiem, że wszystko zgodnie z prawem, ale ono swoje, a życie swoje. Stąd zaszczytne miejsca w radzie zajmują emeryci, nauczyciele, lekarze czy przedsiębiorcy - to osoby dyspozycyjne.

Panie Karolu, jawicie się jako nowa jakość polityki z nowymi twarzami, tymczasem lider Pańskiego ugrupowania to 72-letni weteran sejmowych kuluarów, bardzo ekscentryczny z utopijnymi wręcz przekonaniami. Jak to się ma do nowej jakości sprawowania rządów? Gdybyście sami założyli lokalny komitet wyborczy, to rzeczywiście może byłoby zapowiedzią czegoś nowego, a tak - niestety jesteście podporządkowani pod program KNP. Proszę też nie odsyłać mnie do owego programu, bo zadałam sobie trud zapoznania się z nim i temat ten uprzejmie przemilczę.

Pańskie felietony czytuję regularnie i jawi mi się Pan jako osoba o poglądach narodowych z odpowiednią dozą rozsądku. Cieszy mnie, że rośnie nowe pokolenie Polaków-patriotów, ale - podobnie jak np. Marszałek - uważam, że jako tak świeżo powstały twór macie jeszcze trochę czasu, by nabrać tężyzny i krzepy oraz gruntownie przemyśleć swoje zamierzenia i wysnuć dalekosiężne plany, by za Waszymi kandydaturami nie stały jedynie hasła o "nowej jakości polityki" z nowymi twarzami.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30798. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Uwaga! Ostrzeżenie dla wszystkich kandydatów na radnych do Powiatu Iławskiego.
Państwo Zbigniew i Krystyna RYCHLIK, oddani przyjaciele Pana Macieja Rygielskiego, dotychczasowego starosty, znów montują powiatowe listy, wciskając ciemnotę ludziskom, że są niezależnym ruchem obywatelskim.
A to jest zamaskowana przybudówka iławskiej Platformy w najczystszej postaci! Taki zmyłkowy manewr zastosował Pan Starosta z swoją koterią cztery lata temu. Teraz go powtarza.
Pamiętajcie szanowni kandydaci na radnych powiatu iławskiego z list usłużnego Zbigniewa Rychlika organizującego listy wyborcze w całym powiecie. Każdy głos oddany na Was, jest głosem utrwalającym w Iławie samodzierżawie Bernadety Hordejuk i Macieja Rygielskiego.
 czujny czekista
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30797. 
Odnośnie wpisu numer: 30794

Droga "iławianko 53", czegoś tutaj nie rozumiem.

A priori już Pani wybrała, kierując się wyłącznie publicystyką i dokonaniami z przeszłości Pana Adama Żylińskiego, kiedy de facto do kampanii wyborczej mamy jeszcze kilka dobrych tygodni samego przyczółka. Rozumiem, że uprzedzając wszystkie, fakty decyzja już zapadła i woli Pani kandydata, który rozpoczął swoją "kampanię" wcześniej, tak? W tym leży wina? Nie wiem jakie to ma znaczenie, skoro wybrała Pani jakość polityki, w porównaniu o obecne władze, nie konfrontując tego z nami. Jesteśmy kołem o kilkutygodniowym stażu, które jest na etapie sporządzania list kandydatów oraz formułowania podstawowych założeń programowych, nie opiewających na obietnicach o eldorado. Frekwencje na spotkaniach napawają optymizmem, a przekrój wiekowy utwierdzi wyborców, że Nowa Prawica to nie nieopierzona łobuzerka.

Mój etos i częściowe niezadowolenie z podejmowanych przez władzę decyzji, opisuję od ponad 2 lat na łamach Kuriera. Na szczęście posiadam jeszcze inne zainteresowania, niż te związane z polityką i moje teksty od początku nie traktowały wyłącznie o ruchach, jakie powinna wykonać Iława na przestrzeni kilku następnych lat - dla mnie to nienaturalne robić coś tylko pod dyktando elektoratu. Do decyzji o kandydowaniu do Rady Miasta dorastałem do ostatniego momentu, tak samo, jak inni członkowie koła oraz nasz kandydat na burmistrza. Jednak wcale nie poczuwam się, żebym w kontekście nadchodzących wyborów miał wielkie zaległości względem innych kandydatur, co ewidentnie można wywnioskować z Pani wypowiedzi. Nie wybił jeszcze 1. września, a proszę uwierzyć na słowo, że o KNP, będzie można jeszcze nie raz do czasu kampanii wyborczej usłyszeć.

Zatem odpowiedzi na Pani pytania niebawem - nie jesteśmy na pewno kolejnym Carrefourem iławskiej polityki. Zdrowie gospodarcze nie polega wyłącznie na dawaniu, ale na ograniczonym braniu i rozsądnym rozporządzaniu, które z początku może być nieatrakcyjne w tej formie demokracji.

Przepychanki to nie to samo, co podżegająca dyplomacja? W nas jest prawda i autentyczność, bo wychodzimy z tym, co mamy, a nie z tym, co nam kazano obiecać. Jeśli wiem, że posiadamy najstarszą radę miasta w województwie i prawdopodobnie jedną ze starszych w Polsce, o czym mówiły nawet ogólnopolskie media, to zwyczajnie na łamach forum publicznego, dzielę się tym - tak na dobry początek. A to, że radni, to często wspaniali ludzie, mądrzy ojcowie i przykładni mężowie, to druga para kaloszy.
 Karol Chołaszczyński
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30796. 
Odnośnie wpisu numer: 30768

Może o to, jak "pracują" nasi dzielni strażnicy miejscy zapytać ich byłych współpracowników, którzy, znając nasze iławskie realia, zmuszeni byli do odejścia z pracy. Pewnie by mieli coś ciekawego do powiedzenia.
[...]
Pewnie potwierdzą to co opisał w punktach "niekompetentny, ale szczery". Chyba już czas żeby nieroby wzięli się do uczciwej pracy.
 Maciej
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30794. 
Odnośnie wpisu numer: 30749

Kilka razy już się Panowie na forum wypowiedzieli.
Dowiedziałam się, że jesteście "nowymi twarzami", "młodymi" "bez parcia na stołki". Okay. Ale nie ma ani słowa o Waszym programie, propozycjach jakie macie dla miasta Iławy, co konkretnie zamierzacie zrobić, z jakimi pomysłami startujecie, jakie są Wasze plany na dalszy rozwój miasta.
NIC.
Za to czytam... Przepychanki o twarze, nowe czy stare, dywagacje z Marszałkiem na temat wojskowego wykształcenia (o dziwo, bardzo na czasie temat), wmawianie iławianom, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, czyli "nie głosujcie na Pana Żylińskiego", jednym słowem: wyborczy misz-masz. Zero konkretów.
Czy nie uważacie, że jak na 2,5 m-ca do wyborów to zdecydowanie za mało? Od ponad roku Pan Żyliński systematycznie przedstawia swoje śmiałe plany i założenia zarówno tu na forum, jak i na łamach Kuriera, dlaczego zatem mielibyśmy Wam zaufać a nie Jemu? Tylko dlatego, że jesteście "nowi"? Na takich już iławianie głosowali i niestety dobrze na tym nie wyszli.
Ja jednak wolę jakość polityki prowadzonej przez sprawdzonego i doświadczonego samorządowca, jakim jest Pan Adam Żyliński.
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30793. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Z księgi ośmiu lat rządzenia PO-lską

Ranking Global Innovation Index badający innowacyjność poszczególnych państw na świecie - plasuje Polskę wśród najmniej innowacyjnych krajów w Europie. Pod tym względem zajmujemy trzecie miejsce od końca wśród wszystkich państw należących do UE. Gorzej wypada tylko Grecja oraz Rumunia.
Twórcy rankingu podkreślą, że nawet kraje z regionu, które startowały z podobnego poziomu 25 lat temu, są dziś bardziej innowacyjne niż Polska. Dla przykładu Estonia w rankingu ogólnym została sklasyfikowana na 24. miejscu na świecie, Czechy na 26., a Łotwa na 34.
 faktograf
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30792. 
Przeczytałem artykuł pt. "Władzo! Czemu wpuszczasz markety?".
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wladzo-Czemu-wpuszczasz-markety/4172

Niestety moje zdanie o związkach zawodowych jest więcej niż złe. Niech związki zajmą się podnoszeniem poziomu życia pracowników, nie dbaniem o los "biednych" lokalnych pracodawców.
To nie markety są winne całej sytuacji, tylko ci, którzy ciężko tyrającym ludziom płacą grosze i wmawiają im, iż na ich miejsce czekają tysiące innych osób.
Chyba ktoś zapomniał, że mamy wolny rynek i konkurencję. Jeśli chcecie żeby było więcej klientów, to walczcie o nich. Niby dlaczego ja mam dotować sklepy, gdzie ceny bywają wyższe?
Jak pokażecie, że warto kupować u Was, to klienci sami będą przychodzili i nie trzeba będzie narzekać.
 bos
 world, Niedziela 24-08-2014

30791. 
Odnośnie wpisu numer: 30786

W Gałdowie to samo się dzieje.
Pod miejscowym sklepem samochody, ciągniki oraz cała chmara facetów piwem "trąbi hejnał". Jak odtrąbią to każdy wsiada w swój pojazd i jedzie sobie jakby przed chwilą wodę mineralną wypił.
 xyz
 Gałdowo, Niedziela 24-08-2014

30790. 
[...] Nasze tereny pustynnieją. Poziom wód w ostatnim 50-leciu opadł dramatycznie, choć mamy zjawisko nagłych opadów na południu kraju i zalań dużych terenów, to jednak wysychają kanały, rowy i małe rzeczki.

Proszę udać się w Iławie na Obwodnicę Północną (za zajazdem Żuława) nad kanał wodny Iława-Kamień (rzeka „Tynwałd”) i tam pod mostem drogowym obwodnicy obejrzeć skutki dwuletniej tylko suszy. Kanał jest suchy, rzeka pod mostem kolejowym - ledwo 20 cm poziom wody.

Inne przyczyny: zły kierunek irygacji i melioracji pół. Był czas w którym poprzez złą meliorację osuszono pola i zalewiska ponad miarę. Dobra melioracja to właściwa irygacja, czyli nawadnianie pól i zarośli tam, gdzie należy robić, przez co poziom wód gruntowych jest wysoki, przez co utrzymywana jest duża zieleń, będąca nośnikiem wilgoci na polach.

Proszę o oszczędną w mieście politykę zużycia wody!
 meteorolog
 Iława, Niedziela 24-08-2014

30789. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Ludzie! Rozliczcie tych s... na wyborach.
Nie głosujcie na nazwiska, tylko na to, jaki kto ma plan i co do tej pory zrobił dla zwykłych ludzi.
Sitwa ze starostwa nie szanuje własnych mieszkańców. Wstyd mi za nich. Zdejmijcie klapki z oczu i osądźcie ich swoim głosem wyborczym.
 iławiak
 sitwa, Niedziela 24-08-2014

30788. 
Odnośnie wpisu numer: 30784

Oto największy i najdroższy przekręt na świecie, wykonany w Polsce za rządów PO - narodowy stadion (lub raczej hala) w Warszawie za ponad
2 miliardy zbudowany.
Słyszę, że wynik biegu na dystansie 100m rekordzisty Useina Bolta będzie zaliczony jako wynik uzyskany na hali. Tak więc Narodowy to największa na świecie hala czy stadion?
Skoro więc ten wynik U. Bolta potraktowany jest przez światową komisję lekkoatletyczną jako halowy rekord świata na 100 m, to również wynik w młocie Fajdka powinien być uznany jako rekord polski nie na otwartym stadionie, lecz na hali.
 sędzia
 Iława, Sobota 23-08-2014

30786. 
Droga redakcjo Kuriera!
Zwracamy się do was z problemem notorycznego picia alkoholu pod sklepem we wsi Emilianowo (gm. Susz). Sklep sprzedaje alkohol osobom nietrzeźwym oraz osobom nieletnim.
Często nie można przejść do sklepu, ponieważ pijani klienci zaczepiają przechodniów. Alkohol jest sprzedawany na kredyt, na czym cierpią całe rodziny. Klienci sklepu w stanie nietrzeźwym kierują pojazdami, ledwo stojąc na nogach. Strach wypuszczać dzieci na ulicę jak również samemu strach chodzić, bo we wsi Emilianowo pijani kierowcy jak i rolnicy kierujący ciągnikami to już rutyna.
A co na to nasza kochana policja?! Wielokrotnie przejeżdżają obok sklepu i w ogóle nie zwracają uwagi co się pod nim dzieje. Nie pamiętamy żeby kiedykolwiek we wsi policja sprawdzała stan trzeźwości kierowców. Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś zareagował?
Bardzo prosimy Kurierów o interwencję w tej sprawie.
 mieszkańcy
 Emilianowo gmina Susz, Piątek 22-08-2014

30784. 
Odnośnie wpisu numer: 30782

Czy możesz coś więcej napisać na temat tych przekrętów?
 Gabryś
 Iława, Piątek 22-08-2014

30783. 
Odnośnie wpisu numer: 30774

Ryba psuje się od góry, ale na dole jest jeszcze gorzej w PO.
Bożena Cebulska [z Iławy] to bardzo dobra i bliska koleżanka partyjna z Bernadetą Hordejuk, Maciejem Rygielskim i Włodzimierzem Ptasznikiem. Fajne towarzystwo.
„By żyło się lepiej”. Sitwie.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 21-08-2014

30782. 
Odnośnie wpisu numer: 30777

Juz kiedys tu pisalem, ze poszly przekrety w ilawie odnosnie dotacji.
Banda lobozow i przekretow.
 byly ilawianin
 Olesnica, Czwartek 21-08-2014

30779. 
Iława leży na Warmii czy na Mazurach?
Słyszałem kilkanaście wersji mówiących o przynależności do Warmii i równie przekonujących mówiących, że leży leżymy na Mazurach.
Proszę o rzeczowe wytłumaczenie. Dziękuję.
 Kamil
 Iława, Czwartek 21-08-2014
Odp. 
Iława na 100% nie leży ani na Warmii, ani na Mazurach.
Spór historyków i geografów idzie jedynie o to, czy leżymy
na Pomorzu, czy jednak na Powiślu. Teorie są przeróżne.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 21-08-2014

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

30778. 
Co robić w wakacje w małej miejscowości, w której nawet przejeżdżający autobus PKS jest rzadkością? Z pewnością nie nudzić się.

Młodzież z terenu gminy Zalewo w wieku 16-17 lat, pod kierunkiem zawodowych artystów muzyków, animatorów kultury, kabareciarzy z kabaretu „Dworski”, przygotowuje spektakl artystyczny pod tytułem „Mały teatr wielkich aktorów”.

Spektakl łączy w sobie pokaz wszystkich umiejętności, których młodzież uczy się podczas 4-dniowych warsztatów. Zatem na piątkowym spektaklu zobaczymy kabaret, pantomimę, fire show, szczudlarstwo, ogromne bańki mydlane, a także występy wokalno-instrumentalne w oryginalnej oprawie scenicznej stworzonej przez młodych aktorów i ich trenerów.

Na spektakl zapraszamy mieszkańców Zalewa i okolic oraz turystów.
Piątek 22 sierpnia od godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem w Zalewie.