Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

22513. 
Szacunek dla Pani Taborek za postawę na sesji budżetowej w powiecie. Teraz widzę, że na przykład warto głosować na kobiety, bo one nie dadzą się przekupić jak dwóch takich z Susza, którzy za płatne funkcje chodzą na postronku starosty Łokietka. Widać, że na tamtych nie możemy liczyć w sprawach gminy Susz.
 Gabrysia, lat 52
 Susz, Piątek 25-02-2011

22512. 
Temat dla Kurierów.
Zmiany w Suszu są konieczne, ale jakie i dla kogo?
Wysłałem ostatnio zapytanie do właściwej instytucji w sprawie czasu pracy asystenta Burmistrza Susza [Zdzisława Zdzichowskiego]. Kilka razy w tygodniu jestem w magistracie i jak się pytam o asystenta, to otrzymuje odpowiedź, że jest MOPSiE.
Z tego co mi wiadome, zatrudniony jest na cały etat w Urzędzie, a dodatkowo winien pracować w MOPS za niemałe pieniądze. I tutaj rodzi się pytanie, a właściwie pytania:
W jakich godzinach [Zdzisława Zdzichowski] winien pracować w MOPS?
Jeżeli od wielu m-cy jedna osoba daje sobie rade z praca asystenta, z odpowiednim zakresem obowiązków, i jednocześnie wywiązuje sie znakomicie jako kierownik MOPS, to... no właśnie :)
Z tego co pamiętam Pan Dawid również łączył obowiązki z-cy Burmistrza z dyrektorowaniem w CSI-rze, ale widziałem go codziennie po południu w hali.
Dziś może rzeczywiście "czas na zmiany", ale zacząć trzeba od siebie.
Panie Burmistrzu Pietrzykowski, proszę mi wierzyć, ale wszystko co robicie, a właściwie, czego nie robicie, a obiecaliście, jest widoczne jak na dłoni. Czas na pracę :(
 kuzyn_nataszy
 Piątek 25-02-2011

22511. 
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" w Iławie.
Mam pytanie: czy ktoś ma problemy związane z jej funkcjonowaniem,
nie może załatwić swoich spraw bo czuje się zbywany, bezsilny (a np. podzielniki, remonty, wywiązywanie się z obietnic). Czy tylko ja mam wrażenie, że tam jest Grupa Trzymająca Władzę.
Ostatnie "Walne Zgromadzenie" tego organu było wielką FARSĄ.
 Lokator
 Piątek 25-02-2011

22510. 
Co będzie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się tartak w Suszu?
Dziś robili tam już jakieś odwierty, pomiary.
 Tomasz
 Piątek 25-02-2011

22509. 
Odnośnie wpisu numer: 22506

Obserwatorze szanowny!
Forumowicz tu ma racje na calej linii!
Nie ma w tym tuskowym systemie bezpieczenstwa dla prywatnego obywatela, ktory na wlasna reke chcialbycos dla tego kraju zrobic!
Generalnie tak zachowalby sie w 99% kazdy Polak i nie wybieralby, jak szanowny Obserwator podpowiada, drogi sadowej! Nic zatem Pan nie wnosi do powaznej obywatelskiej i tworczej dyskusji - tu na naszym zacnym Forum.
 Kanclerz
 Piątek 25-02-2011

22508. 
Odnośnie wpisu numer: 22505

Czytelniku nie masz w ogole poczucia rzeczywistosci - wnioski Twoje sa bledne. Widzisz przeciez z wielu innych zrodel badania opinii publicznej, ze sily PIS-u sie odbudowuja! I to na przekor roznym uciekajacym, jak mowisz, szczurom z pokladu rzekomo tonacego PIS-u (Tobie sie myli toniecie z oczyszczaniem).
Dzisiaj czytalem w "Rogaland Avis" (norweski regionalny dziennik) o trzech bezdomnych Polakach tu koczujacych w Norwegii. Twierdza oni, ze "wola tu spac na ulicy niz wracac do takiej Polski". Taki los wybrali sluchajac Tuska w poprzedniej kampanii wyborczej po wejsciu Polski do Ukladu Schengen w 2008 roku.
Teraz juz i nawet tutaj (w ambasadzie) nie zaglosuja na PO - niezaleznie, czy im sie powiodlo czy nie. Taka jest teraz rzeczywistosc w polskich wyborach. Trzeba wrocic do wielu zdecydowanych - radykalnych rozwiazan gospodarczych, instytucjonalnych, spolecznych. Na podejmowanie decyzji stac tylko PIS! We wspolpracy z niektorymi rozsadnymi ludzmi z PO oraz z innych partii.
 Kanclerz
 Piątek 25-02-2011

22506. 
Odnośnie wpisu numer: 22501

[...] Powiedziałbym kto prowadza luzem psy, ale nie powiem, bo będą mnie po sądach i będę zdradzony! Nic głupszego nie mogłeś napisać?
Tak to właśnie jest, mocni tylko w gębie, a w czynach kompletne zero!
Poszczekaj tu sobie, zadymy narób i spadaj - typowe zachowanie małomiasteczkowego plebsu!
Wiesz co by zrobił normalny, uczciwy człowiek z krwi i kości i do tego z jajami? Zgłosił takiego jednego, czy drugiego co swe kundle i rasowe czworonogi puszczają samopas. Potem godnie stanął z głową uniesioną do góry w sądzie i walczył o sprawiedliwość!
I nie o sranie na trawie tu chodzi, ale o to, że nieodpowiedzialni ludzie biorą do domu psa, a potem o niego nie dbają. Ja ukarałbym tych ludzi, a nie zabijał psa - jak to sugerujesz.
W waszym tam grodzie [na Starym Mieście] też zawsze biegał luzem puszczony burek! Ganiał za każdym, a jak się już szło z dzieckiem, które miało w ręku lizaka to rzucał się na dzieciaka. Ciekawi mnie czy jego pani, "doktórka" zresztą, zrobiła już z nim porządeczek.
Proponuje śledzić takie kundle, fotki strzelać, pyski zamieszczać w Kurierze jako znajdy, a wtedy właściciel się sam znajdzie. Tyle tylko, że kara zbyt niska za bieganie psa bez smyczy.
No ale, wszystko w rękach takich jak poniższy forumowicz. Albo tylko szczekanie, albo konkretyzm.
 obserwator, ten inny
 Piątek 25-02-2011

22505. 
Odnośnie wpisu numer: 22502

Ta "statystyka" to tylko twoje pobożne życzenie PiSmanie. A cóż to za firma ta Gfk Polonia? [...]
Zaś obrazek z uciekającymi szczurami z pokładu jest faktycznie bardzo trafny, tyle tylko że całkowicie pasuje do sytuacji w PiS-ie. Uciekinierzy
z tonącego pokładu PiS-u utworzyli nawet nową partyjkę - PJN. Czyżbyś człecze o tym zapomniał? Obawiam się, że opuściło cię całkowicie, tak potrzebne w życiu, poczucie rzeczywistości.
 czytelnik
 Czwartek 24-02-2011

22504. 
Odnośnie wpisu numer: 22449

W pełni się zgadzam, ale nie można mieć pretensji do tych nieudaczników, czyli radnych powiatowych z Susza, tylko do mieszkańców naszej gminy Susz, że dokonali takiego wyboru.
 suszanin
 Czwartek 24-02-2011

22502. 
Młodzi wyraźnie bardziej popierają PiS niż PO.
Kolejny sondaż "Gfk Polonia" to potwierdza!
Grupa wiekowa 18-19 lat – 59% do 10%
Grupa wiekowa 20-29 lat – 33% do 29%

PO krzyczy: "To-nie-my!"
 PIS man
 Czwartek 24-02-2011

22501. 
Ciekaw jestem, co groziłoby mi, gdybym zabił z broni palnej w obronie
lub w celu odstraszenia od dziecka te psy, co to teraz zagryzają dzieci.
Ile bym miał wyroku, a ile właściciel psa? Wg polskiego prawa 2-krotnie wyższą karę poniósłbym... ja.
Na iławskich właścicielach psów nie zrobił ten wypadek pewno większego wrażenia. Nadal spuszczają psy luźno, a jak prowadzą to bez kagańców. Nie zgłaszam nikomu, gdyż potem wezwą mnie na przesłuchanie, a kiedy postawię się, zostanę skarcony lub zdradzony właścicielowi psa. Nie ma anonimowości, to fikcja (jak mówią ludzie, którzy składali takie donosy).
Ludzie muszą sami w swoje ręce brać takie sprawy.
Szkoda, że śp. Prezydent RP, który ułaskawiłby mnie w takiej sprawie,
zginął pod Smoleńskiem.
 005-WK
 Czwartek 24-02-2011

22499. 
W Suszu, jak widać, teraz to dopiero układa się współpraca niesamowicie
z powiatem iławskim i płyną same korzyści, których podobno nie było za poprzednika, czyli Jana Sadowskiego. Otrzymaliśmy bowiem my mieszkańcy aż 0 zł - tak tak, zero złotych - na drogi powiatowe zlokalizowane na terenie miasta i gminy Susz! A miało być podobno tak pięknie...
[...] Mało, że powiat nic nie daje dla Susza to jeszcze Nasz Dźwigowy postanowił włączyć Susz do Związku Gmin Jeziorak i tam trzeba płacić daninę dla kolegów z powiatu iławskiego, żeby mogli oczyścić brzegi "Jezioraka", na którym przecież cała wataha PO się bawi na swoich łodziach. Widać jaką silną obsadę w radzie powiatu ma Susz. Wstyd Panowie Olszewski i Cieślak! 0 zł = 0 ambicji i odpowiedzialności! [...] Szkoda, że nie mamy więcej takich osób w radzie powiatu jak Pani Taborek. No chyba że ci panowie zauważyli, że ilość dziur w drogach się zmniejsza, ale to nieprawda, one wcale nie giną, one się powiększają o te obok, aż w końcu Susz stanie się jedną wielką dziurą!
 mieszkaniec Susza
 Środa 23-02-2011

22498. 
Na upadek rządów PO czekam jak polna kania dżdżu.
Nawet rządy Socjalistycznej Polski nie mierzwiły mnie tak - pomimo że trwały 40 lat - jak rządy cwaniaków z PO przez lat 4.
 Bronek z Boreczna
 Środa 23-02-2011

22496. 
Odnośnie wpisu numer: 22493

Po wysłuchaniu nagrania o "Układzie Wrocławskim", Grzegorz Schetyna jawi się jako postać zakamuflowana, intrygująca pod względem uwikłań.
Kto nie przesłuchał, proszę to uczynić, ale z zapartym tchem. Polecam.
 005-WK
 Środa 23-02-2011

22495. 
Trzej bonzowie z Platformy Pomrocznej na czele z Rygielskim,
Ptasznikiem i Hordejukową wykończą nasze lokalne sklepy w Iławie.
Na rogu Smolki i Skłodowskiej powstanie kolejny obcy market "netto".
 urzędnik
 Środa 23-02-2011

22494. 
Odnośnie wpisu numer: 22471

Należę do towarzystwa wiejsko-chłopskiego gminy Iława. Często jestem biernym, czasem czynnym uczestnikiem biesiad i okolicznościowych uroczystości gminnych. Powodów jest setki. Oddanie drogi, ujęcia wodnego, nowych świetlic, ich remontów, uroczystości z okazjonalnych świątchodów rocznic.
Rada wiejska przygotowuje wikt, dobre jadło. Wódka, piwo i wino "biorą się same" z lodówek. Najwyższy dostojnik gminny osobistą ręką nalewa do kieliszków i zachęca do wspólnego biesiadowania. Nieraz zdarzało mi sie nawet wspólnie z NIM za kołnierz nie wylewać, a do jamy ustnej. Dostojnik wszystkim wali na "ty", bez bruderszafta i, jak jemu przystoi, nikt nie odmawia. Jak odmówić Najwyższemu z Gminy - nie uchodzi przecież, nawet gdyby paść na twarz przyszło. Za to wspomnienia niazatarte - po grób! Warto dla takiej Postaci paść choćby do rynsztoka, co raz mi się zdarzyło.
Obserwując zdarzenia i oddaję cześć Dostojnikowi za zdrowie jakie MU Niebo zesłało. Niebo dba o Dostojnika zdrowie, wiedząc, jakie przed nim jeszcze zadania. Dlatego z szacunkiem odnoszę się do DOSTOJNIKA, któremu staje zdrowia na wiele wiele lat.
 Kombajnista Wistuli
 Środa 23-02-2011

22493. 
"Układ Wrocławski", czyli KGB i STASI w Polsce.
Dziś i teraz.
http://www.youtube.com/watch?v=LN2MkWuRAik&
 objaśniacz
 Wtorek 22-02-2011

22492. 
Odnośnie wpisu numer: 22488

Podobnie jak kawa również drzewa zostaną zastąpione przez substytuty drzew.
Substytutem kawy naturalnej jest kawa rozpuszczalna Nescafe. Substytutem drzew są niskopienne podobne do drzew rośliny.
 substytut Sumienia
 Wtorek 22-02-2011

22491. 
Odnośnie wpisu numer: 22488

Jak to gdzie jest Straż Miejska? Straż jest przecież w ratuszu (wejście z tyłu). Przebywa tam ciągle, gdyż jest tam ciepło, wygodnie i bezpiecznie. Po co więc miałaby stamtąd wychodzić ? Musi przecież przede wszystkim pilnować na miejscu bezpieczeństwa pana burmistrza. Nie ma więc czasu na nic innego, a szczególnie zaś na pilnowanie drzew i prześladowanie srających wszędzie wokół psów. I tyle...
 czytelnik
 Wtorek 22-02-2011

22488. 
Powycinane drzewa przy ul. Smolki [w Iławie] to norma.
Osrane chodniki po całym mieście to norma.
Gdzie jest Straż Miejska? Do tej pory nic nie sprawdziła.
 Sumienie
 Wtorek 22-02-2011

22486. 
Jest w Iławie wiele spraw do poruszenia, które bolą mieszkańców.
To, że nie ma pracy, to już pomijam, bo chyba nigdy się ona w Iławie
nie znajdzie a dla młodych osób jedyną perspektywą jest praca na kasie
w markecie Kaufland. Masakra.
Problemem jest również dobra stacja paliw o której ostatnio jest mowa.
Ja tankuję w Ostródzie na Orlenie, nie potrafię przekonać się do różnych pseudo stacji w Iławie i jest to smutne, że dorabiam w jakiś sposób budżet innego miasta, ponieważ mojego nie stać nawet na dobry CPN.
 akek
 Wtorek 22-02-2011

22485. 
Lutowe mrozy w Polsce, z klimatem umiarkowanym na zachodniej jej stronie, a kontynentalnym w części jej północno-wschodniej są immanentną cechą polskiej zimy.
Na przełomie 63/64 w Iławie, kiedy byłem w LO, w lutym przycięło do minus 33 stopni Celsjusza.
 meteorolog
 Wtorek 22-02-2011

22484. 
Odnośnie wpisu numer: 22482

Ja natomiast - w przeciwieństwie do edukacyjnej wypowiedzi Pana Witkowskiego - do tępoty umysłu ludzkiego. Tępota polega na tym, że ludzie nie pilnują swej psiej sfory. Nadal, jakby na złość prowadzą psy bez kagańca, też luzem. Psy obszczekują przechodniów. Psy wreszcie składają kał pod blokami prosto przed klatką schodową.

Szczytem jednak jest puszczanie psów na luz. Wczoraj pod Nowym Miastem Lubawskim psia sfora zaszczuła na śmierć dziecko. To wy za to odpowiadacie. Właściciele psów i władza. Władza z pseudomiłosierdziem do obywatela. Władza, która tylko trwa, nie wymusza u obywateli porządku i podstawowej dyscypliny.

Władza, która - jak pisze Pan Henryk Witkowski - nie potrafi nic poza zaciąganiem długów, bo tak jest trendy, bo tak wygodniej - jak nasza PO. Majątek na kredyt, to żadna własność, to własność "żydowskiego" banku. Banku bez skrupułów.

Państwo polskie idzie na zatracenie - bez narodowego przemysłu, wojsko niezdyscyplinowane, skorumpowane. Bywa, że żołnierze mają w kieszeni oficerów, gdyż razem z nimi dragi zażywali. Tak jest w polskim wojsku. Tak jest w samorządach, gdzie na zamówienie dla towarzyszy partyjnych tworzą pseudo-stanowiska doradców i asystentów, jak dla specjalnie Pani Hordejuk z PO w powiecie - i setki różnych przykładów.

Polacy! Kiedy wy rozumiecie, że tak dalej być nie może?! Tymczasem słyszymy z ust działaczy PO, że naród ich wybrał dlatego, żeby PIS nie wszedł do rządów. To jest PO sposób na wygranie kolejnych wyborów.

Trzeba nowego zrywu. Buntu społecznego. Buntu, który wprowadziłby do władzy ludzi uczciwych, chcących zmienić Polskę prawdziwie, własną pracą, przemysłem i pomysłem. Budowaniem za własne pieniądze, a nie pożyczone.

Wkrótce skończą się pożyczki z UE, koniec z Polską, koniec z budową dróg, rozbudową miast. Sami jesteśmy niewydolni i biedni. Żadne wyjazdy zagraniczne nie uratują problemu społecznego w Polsce. Młodzież polska musi mieć pracę w Polsce. Natomiast polskie pseudo elity wmawiają nam, że otworzyli granicę i jesteśmy wolni. To jest ich jakby największe osiągnięcie. Nic bardziej złudnego.

Janek Wiśniewski za was padł! Polsko! Czyja to wina, że zostaniemy pariasem narodów.
 kolega Janka Wiśniewskiego
 Wtorek 22-02-2011

22483. 
Odnośnie wpisu numer: 22471

Czytam na forum, że Krzysztof Harmaciński ma wystartować na posła.
Ja proponuje, aby wyborcy zastanowili się - czy nie będzie im wstyd i
w momencie kiedy wójt trafi na salony gmina będzie omijana szerokim
torem, ponieważ świat pomyśli sobie, że my jesteśmy tacy sami jak on. Panie Harmaciński daj Pan spokój z ambicją, siedź pan na wsi. Zawsze
to Panu ktoś kaczkę przyniesie, jajek wiejskich podrzuci, a i opier...
będzie pan mógł swoich ziomków [...]. Parlament nie dla [...]
 Gertruda
 Wtorek 22-02-2011

22482. 
Odnośnie wpisu numer: 22476

W trakcie kształcenia ekonomicznego każdy musi otrzeć się o statystykę.
Tu widać fakty.
Odpowiadam. Nic z tym PO-cząć nie należy, trzeba przyjąć. Gdzieś pod skórę zaszczepiono niektórym konieczność zaciągania kredytów, by móc
się rozwijać, przeć do przodu.
Możliwość brania kredytu jest istotna, trzeba jednak wiedzieć, czy mamy interes w zaciągnięciu kredytu.
Odkrycie tego interesu jest najważniejsze. Można obarczać się długami,
ale nie dlatego, że... dają kredyty.
Jeśli wyznacznikiem postępu miałyby być wielkości długów, to już po tych „słupkach” widać, jakim to ugrupowaniom politycznym zawdzięczamy
pseudo-rozwój. Na wiele długich lat. Naszym dzieciom też starczy...
 Henryk Witkowski
 Poniedziałek 21-02-2011

22481. 
Od marca C.O. [centralne ogrzewanie] w Iławie idzie w górę, ale na pismach wywieszonych na klatkach schodowych nie podano kwot.
Obaczcie Kurierzy jak się sprawa ma! [...]
 oko 8
 Iława, Poniedziałek 21-02-2011

22477. 
Odnośnie wpisu numer: 22341

Chcieli nowego budynku sądu, to im mamił przed wyborami minister Kwiatkowski [PO], że dostaną, nawet Iławę odwiedził, żeby platfusy
dostały poparcie.
Teraz im Wydział Pracy w Iławie likwiduje i karze jeździć do Ostródy i odwoływać się. Macie Platformę i te cuda.
Ten kabaret trwa już trzy lata. Teraz znów omamią czego nie zrobią.
Ludzie obudźcie się, oni są gorsi od partii PZPR. Bo kiedyś PZPR była
dla wszystkich Polaków.
Ci z PO są dla siebie, dla swoich kumpli, dla swoich interesów. Takie coś jak społeczeństwo dla nich nie istnieje. Są tylko oni z kredytem 57 mln
i rządzą mamiąc jak chcą.
 Benek
 Sobota 19-02-2011

22476. 
I co z tym faktem [...] POcząć?
 objaśniacz
 Sobota 19-02-2011

22475. 
[...] Nasza mieszkanka [Iławy] na przesłuchaniach makroregionalnych
w Warszawie gry na pianinie [02-02-2011].
Alicja Szalkowska, uczennica szkoły muzycznej w Iławie.
Dla mnie genialna. Ty oceń sam.
http://www.youtube.com/watch?v=fzaSg2EhoTQ
 fan Alicji
 Sobota 19-02-2011

22473. 
Odnośnie wpisu numer: 22470

Nowym sołtysem Mózgowa (gmina Iława) została Monika Jankowska. Wybory odbyły się wczoraj (czwartek, 17 lutego). Jej kontrkandydat, Jan Wiśniewski zdobył tylko o trzy głosy mniej. Jankowska jest córką poprzedniego sołtysa, Mariana Szkamelskiego.
 ja
 Piątek 18-02-2011

22471. 
Odnośnie wpisu numer: 22469

Jestem za tym, żeby wójt Harmaciński wystartował na posła. Niech się
przekona jak jest naprawdę.
Gdy dostanie baty, może wreszcie zejdzie na ziemię i zajmie się solidną pracą dla dobra mieszkańców gminy wiejskiej, a nie tylko swojej sfory plotkujących bab z urzędu.
Śmiało Panie Harmaciński! Proszę już nie kalkulować, tylko wystartować.
 urzędnik
 Piątek 18-02-2011

22470. 
Odnośnie wpisu numer: 22467

Dziękuje. Mam czekać aż do środy? Chyba umrę z ciekawości.
 ciekawa
 Piątek 18-02-2011

22469. 
Wójt Krzysztof Harmaciński będzie startował z listy PO do Sejmu RP.
Adam Żyliński ma być w zamyśle "Bigdy", czyli "Jaśnie Pana Hrabiego" starosty Rygielskiego wykolegowany ("Bigda idzie" - spektakl Andrzeja Wajdy). Pozycja Krzysztofa Harmacińskiego wśród chłopów i inteligencji zaściankowej gminy wiejskiej Iława słabnie - patrz wyniki wyborów 2010.
W roku 2014 wybory przegra. Jest to dla niego ostatnia szansa, aby na baranie o nazwie "PO" jeszcze wjechać do politycznej stajni z pełnymi korytami konfitur i apanaży.
 Leon Kłonica
 Piątek 18-02-2011

22467. 
Jestem ciekawa, kto został wybrany w powtórnych wyborach na sołtysa
we wsi Mózgowo. Wybory powtórne odbyły się wczoraj [czwartek].
 ciekawa
 Piątek 18-02-2011
Odp. 
Reporterzy Kuriera byli na wyborach w Mózgowie.
Zapraszamy do relacji w wydaniu papierowym (w środę).
 moderator
 Piątek 18-02-2011

22466. 
Odnośnie wpisu numer: 22461

Niestety nie mogę się z Panią zgodzić w kwestii kto ma zająć się środkami z Unii. To nie jest zajęcie dla osoby bez przeszkolenia, uzyskanie dotacji nie jest sprawą na pstryk palcem.
Trzeba posiadać wiedzę i doświadczenie, ale na pewno nie leży to w obowiązkach Pani Dyrektor, lecz ludzi zatrudnionych w Urzędzie Miasta Iławy.
Niestety z doświadczenia wiem jak wygląda dotacja w innym przedszkolu na wyposażenie. Jest to bardzo silny i emocjonalny nacisk na rodziców żeby złożyli się. Ja nie mam nic przeciwko temu. Jednak wiem, że są rodzice, którzy z trudem opłacają przedszkole i dodatkowy wydatek jest dla nich sporym utrudnieniem.
Nadal jednak upieram się przy dobrej ocenie Pań pracujących , dla mnie było silnym przeżyciem zostawić swoje 6 m-czne dziecko pod opiekę innych Pań, jednak w krótkim czasie przekonałam się, że są to Panie o wspaniałym podejściu zarówno do początkujących rodziców, jak i naszych okruszków. Proszę tak łatwo nie wydawać negatywnych opinii.
 EV
 Piątek 18-02-2011

22463. 
Odnośnie wpisu numer: 22459

Jeszcze chamstwo podnosi głowę i rzuca kłody porządnym Polakom.
Ale ich droga zeszła poniżej ścieżki schodzenia i... sami się wykończą.
Sami!
Podobnie jak chamstwo z Ratusza w Iławie, kóremu nie podoba się
pomnik w Alei JPII upamiętniający "Solidarność" i śmierć Prezydenta.
Ten sam poziom chamstwa.
 Bronek z Boreczna
 Piątek 18-02-2011

22462. 
Odnośnie wpisu numer: 22458

Panie poeto z Boreczna, pyta pan przejmująco, kto polskie dzieci wyzwoli z niewoli wielkich metropolii? Jak to kto?
Trzeba mój panie przywrócić władzę komunistów z PZPR albo faszystów
z [...], oni zamkną w mig granice Polski, odbiorą tym biednym dzieciom paszporty i po krzyku, niech się kochane dziatki radują szczęśliwym żywotem w słodkiej [...] RP.
 Betoniarz z Nowej Wsi
 Piątek 18-02-2011

22461. 
Odnośnie wpisu numer: 22454

Tak, ma Pani rację, w dużej mierze odpowiedzialnym za ten stan jest Ratusz i to jest fakt, ale pozyskiwanie pieniędzy nie polega jedynie na łemzaniu i czekaniu aż sponsor się znajdzie i coś da, ale stara się wykorzystywać inne źródła.
Jest tyle projektów i środków UE może należy się tym zainteresować w
pójść w tym kierunku, zorganizować akcję np z rodzicami, jest tysiąc
pomysłów!
Dlaczego inne przedszkola potrafią przeprowadzić dodatkowe remonty, doposażyć sale, czy wyremontować plac zabaw... Trzeba tylko chcieć naprawdę!
A wychowawcy, jak to w każdym przedszkolu są różni. Tam są dzieci niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia, a sporo rodziców jednak jest niezadowolonych z opieki i form wsparcia jakie oferowało przedszkole,
a czasem i podejścia nauczycieli do dzieci.
 Ewelina - młoda mama
 Piątek 18-02-2011

22460. 
Niedawno w necie trwała ożywiona dyskusja na temat czym różni sie
los obecnego pracownika od losu np. starożytnego niewolnika.
Ktoś trafnie stwierdził, że niewolnika nie można było zwolnić.
 oko
 Piątek 18-02-2011

22459. 
Odnośnie wpisu numer: 22439

Tak, drogi Bronku z Boreczna!
Donosze Ci, ze jestem w Skansenie na polnocy Europy wsrod wielu z Polski emigrantow - stolarzy, murarzy, zbrojarzy. Jest to teraz wysmienita elita naszego kraju, ktora utrzymuje te jedyna zielona wyspe w Europie, jaka jest Polska.
Smutno mi sie zrobilo,gdy zegnalem jednego z naszych kompanow, co odszedl tu na obcej ziemi do Pana...
Firma, ktora go zatrudniala, zafundowala mu wielce godny kondukt pogrzebowy - ostatnia droge do Ojczyzny na wieczny spoczynek, drogi i skomplikowany formalnie przelot samolotem, z godna (milionowa) odprawa dla polskiej wdowy.
Jednak tutejsza ambasada RP zagrozila, ze ten kondukt ze zwlokami zmarlego moze zawrocic z polskiego docelowego lotniska z powrotem do Wikingow z powodu... braku odpowiedniej licencji na odbior zwlok przez polska firme pogrzebowa.
Rodzina z wioski spod Drawska Pomorskiego blaga teraz jednego z tamtejszych kacykow o wydanie takiego glejtu dla firmy pogrzebowej, by nasz Polak, zbrojarz z zawodu, dostapil laski powrotu na wieczny tu spoczynek w ojczystej ziemi...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 18-02-2011

22458. 
Matka-Polka własne dzieci dziś szuka po świecie
kto te dzieci znów odebrał tej biednej kobiecie
co zmusiło Matkę-Polkę by dzieci oddała
kto pozwolił by za dziećmi ta matka płakała
kto zniszczył jej rodzinę z jakiego powodu
dzieci muszą zbierać plony z cudzego ogrodu
kto pozwolił sprzedać obcym dzieci ojcowiznę
by musiały obcym panom odrabiać pańszczyznę
czy to ojciec ich wygonił do pracy najemnej
czy polityk bez rozumu sprzedał ich podstępnie
dzieci polskie na ulicach wielkich metropolii
kto te biedne polskie dzieci wyzwoli z niewoli
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 17-02-2011

22455. 
Odnośnie wpisu numer: 22450

A do kogo niby ma pójść dyrektorka po pieniądze? Do [...]? Oni nie chcą dać piłkarzom, a pochylą się nad przedszkolami?
Do burmistrza Ptasznika też nie ma co szukać, choć piłkarzom z chęcią stypendia za 110 tys. zł chce fundnąć z kasy ratusza.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 17-02-2011

22454. 
Odnośnie wpisu numer: 22450

Tak się składa, że moje dziecko uczęszcza tam do żłobka. Panie wychowawczynie są wspaniałe, oddane całym sercem dla maluszków.
Ma Pani rację, z wyposażeniem jest tragicznie, ale uwierzy mi Pani, że dyrekcja stara się o dodatkowe środki.
Niestety nastały czasy, że firmy niechętnie się dzielą ponieważ same przechodzą kryzysy. Dla mnie to właśnie urząd miasta jest w tej kwestii porażką. Nie wspiera, nie kupuje nowego wyposażenia. Np teraz brakuje na wykładziny do najmłodszych żłobkowiczów. I co? Nic, ratusz takie kwestie olewa, oni wspierają te inwestycje z których mają korzyść w postaci poparcia wyborców.
Tu apel do dziennikarzy z Kuriera. Zainteresujcie się tym problemem, bo naprawdę kadra z przedszkola stara się jak może, ale co te Panie mogą. Wy może macie większą siłę przebicia jako prasa.
 EV
 Czwartek 17-02-2011

22451. 
Odnośnie wpisu numer: 22440

Jeżeli chodzi o głosowanie.
Z czysty sumieniem mogę powiedzieć że chodzę za każdym razem na głosowania. Tylko co zrobi się jednym głosem. Wiem głos do głosu a będzie grupka głosów. Ale widzimy jak jest, co się dzieje i to nie zmieni faktu, że od początku roku 6 moich znajomych straciło pracę i co dalej? Zasiłek 500 zł przez 10 miesięcy, a przez 2 miesiące 450 zł...?
No śmiech na sali.
A większość bez możliwości zasiłku, bo pracowało na zlecenie.
 Mieszkaniec Iławy
 Czwartek 17-02-2011

22450. 
Niedawno miałam okazję być w przedszkolu integracyjnym nr 2 w Iławie, [Osiedle XXX-lecia PRL] choć nie mam tam dziecka, ale - o matko - to, co zobaczyłam to było przerażające.
Wiem, że przedszkolami zajmuje się Urząd Miasta i na pewno finansują przedszkola, ale to przedszkole zatrzymało się w czasie! Stare zabawki, smutne i ciemne klatki schodowe, drzwi do sal i wejściowe też mają wiele do życzenia, stare meble w salach, pewnie co dali tak zostało, częśc okien jest starych. Pewnie w salach mocno grzeją, bo w pozostałych pomieszczeniach gdzie są stare okna jest zimno.
Budynek obdrapany, a plac zabaw woła o pomstę do nieba! Pani dyrektor przedszkola powinna bardziej się starać pozyskać pieniądze z innych źródeł jeśli urząd nie daje, a nie spoczęła na laurach. To jest przecież przedszkole integracyjne, do którego uczęszczają dzieci niepełnosprawne a takie przedszkola dostają większe pieniążki z tego tytułu, a tam średniowiecze! Ciekawe jak kadra, bo też nie najlepsze opinie krążą w Iławie.
Pani dyrektor - do roboty!!!
 Ewelina, młoda mama
 Czwartek 17-02-2011

22446. 
Odnośnie wpisu numer: 22417

Iksie, zarzucasz mi korzystanie z cytatów. To, że sam skorzystałeś z tej możliwości, do czego masz pełne prawo prawo - odbieram jako próbę przelicowania mojego punktu widzenia, który opiera się na faktach!
 objaśniacz
 Środa 16-02-2011

22443. 
Ratusz i MOPS to świadome zatrudnianie całych rodzin.
Przykład to rodzina N[...] i B[...].
 Sumienie
 [Iława], Środa 16-02-2011

22442. 
Odnośnie wpisu numer: 22440

Gdybym wiedział ile jest orkiszu w Orkiszewskiej, wiele by się wyjaśniło. Orkiszewska nie zna się na orkiszu, prapszenicy, ale za to Hordejukowa
na wszystkim, a szczególnie na...
Ale na czym zna się faktycznie te Benita Hordejukowa - po technologii żywienia, magister - trudno zgadnąć, gdyż... Nigdy nie sprawdziła się na stanowisku żywieniowca, choć zna się podobno (wg panów Ptasznika i Rygielskiego) na pisaniu projektów unijnych, zarządzaniu sportem wyczynowym itp itd.
Jeśliby Benita Hordejukowa została dyrektorką powiatowego, to trafione
- zatopione. Ona mogłaby bynajmniej w firmie cateringowej zajmować się układaniem diety dla chorych.
Toć ona podobno zaczynała jako kierownik kuchni w restauracji zajazdu
"WIELKA ŻUŁAWA". Zaś były burmistrz wyforował ją na "derektorke" iławskiego sportu. A potem dosiadła... PO i pędzi po stanowiskach.
 Bronek z Boreczna
 Środa 16-02-2011

22440. 
Odnośnie wpisu numer: 22438

Właściwie to mnie nie dziwi, że młodzi ludzie uciekają z Iławy.
Ale mam tylko jedno pytanie. Ilu z was,którzy teraz narzekają poszło na wybory? Bardzo niska frekwencja wyborcza świadczy o tym, że niewielu. Ja wiem jedno, że kolejne 4 lata dla naszego miasta to zastój i same straty. Rada miasta to geriatria i egzekutywa. Nic się nie zmieni. Rada powiatu to kolesiostwo do kwadratu. Zrobią tylko to na co pozwoli im Rygielski i Hordejuk.
I jeszcze tak na marginesie. Drodzy niezadowoleni ze stanu naszej iławskiej gospodarki, bezrobotni, którzy szukają pracy - czy wiecie, że pan starosta Rygielski stworzył specjalnie dla pani Hordejuk stanowisko "koordynatora" w starostwie i to z bardzo atrakcyjną pensją. Jeśli dobrze pamiętam, to swego czasu pan Ptasznik stworzył dla niej stanowisko "wiceburmistrza miasta" pod pretekstem potrzeby zatrudnienia specjalisty od funduszy unijnych. Teraz w starostwie jest podobno specjalistką od służby zdrowia.
Zastanawiam się, czy przypadkiem nasza rodzima gwiazda nie szykuje się na stanowisko dyrektora szpitala. Podziękują Orkiszewskiej, która zadłużyła szpital, no i wejdzie pani Benia, aby ratować to, co jeszcze zostało i zabierze się za prywatyzację.
 świadomy wyborca
 Środa 16-02-2011

22439. 
Odnośnie wpisu numer: 22438

Tzw. studiowanie jest obecnie w modzie.
Ale po co takiemu np. handlarzowi samochodów potrzebny jest magister
z Administracji Publicznej. No może żeby zonie zaoponować. Kiedy jednak bez specjalnego wysiłku można uzyskać obecnie w Polsce nawet doktoraty (2 góra 3 lata pseudo-badań opartych na najłatwiejszej z metod monografii lub sondażu diagnostycznego), to o jakich my studiach mówimy...? [...] Zresztą przeglądałem doktorat z teologii. Styl, prostota - to jego domena.
Należy młodym ludziom zwrócić uwagę, iż aby być człowiekiem mądrym, wcale nie potrzeba kończyć studiów. Można być murarzem, elektrykiem, czy nawet malarzem, jak mój Wujek, który wykładał mi gdzie są korzenie opery.
Dajcie spokój kochana młodzieży tzw. studiowaniu. Czytajcie prasę, książki mądre, literaturę faktu, historyczną. Mój Dziadek Józef trzy razy przeczytał TRYLOGIĘ Henryka Sienkiewicza. Opowiadał mi szczegóły o Ketlingu, Zagłobie i Wołodyjowskim. Niesamowity w tych opowieściach był. To był dla mnie szok, tym bardziej, że był zwykłym rolnikiem.
I co wy na to?
I w tym jest mądrość człowieka, nie w bylejakości studiowania.
 Bronek z Boreczna
 Środa 16-02-2011

22438. 
Iława robi się wielkim bagnem.
Ludzie pracy nie mają, a jak już, to się cieszą, że dostają psie grosze i jak tu żyć? Młodzi ludzi uciekają, bo tu nie ma przyszłości... Kolejki w urzędach pracy, ale ludziki, którzy siedzą na wysokich stołkach się nie przejmują, bo oni robotę mają.
Studiować? Po co, się pytam. Kiedyś się uciekało przed wojskiem a teraz chyba jest jedyna opcja w Iławie pewnej pracy...
Jako młody iławianin (26 lat) ciężko widzę przyszłość tutaj. Jak Iława ma funkcjonować skoro ludzie przenoszą się do innych miast za pracą i tam zostawiają swoją zarobioną kasę?
 mieszkaniec Iławy
 Środa 16-02-2011

22436. 
Pani Natalio Żuralska, pisząc w lokalnej gazecie ma Pani ogromny wpływ
na społeczeństwo, na jego opinie i postawy. Czy zdaje sobie Pani z tego sprawę? Dlaczego pisze Pani w takim tonie, tonie sensacji, przedstawia
w złym świetle iławskich ratowników, służby medyczne? [...] [...]
 Przeciętny Iławianin
 Środa 16-02-2011
Odp. 
Masz prawo mieć swoje zdanie. Nie masz prawa podawać
oczywistych kłamstw albo też manipulować półprawdami.
Dlatego twój wpis został ocenzurowany w 80 procentach.
Dla twojego własnego dobra.
 moderator
 Środa 16-02-2011

22435. 
Odnośnie wpisu numer: 22434

Kiedym lat 12 skończył, Dziadek mnie przed oblicze wezwał i rzekł zdecydowanie.
"Ja tobie wnuku jako najstarszemu całość gospodarki 10 ha na Ziemi Odzyskanej z całością obrządku (krowy, konie, skrzydlarkę) przekazuję, ale i wypowiadam dla siebie dożywocie w krowie żelaznej średniej wartości z kątem do spania i wiktem codziennym".
Krową żelazną określano tzw. krowę do śmierci dziadka, a nie krowy. Kiedy krowa padłaby, to spadkobierca zmuszony był żywą następną wstawić.
Nie posłuchałem, bo nauczyciel od fizyki, chemii, matematyki, w-fu i zajęć polekcyjnych przyszedł do Ojca i rzekł: "Twój chłopak dobrze się uczy i musisz go w szkoły oddać do LO". Jak to Dziadko Józef usłyszał, z bólu psychicznego nie mógł zdzierżyć i powiada: "Stachu! Ty mi go po jakieś nauki nie wysyłaj, bo on musi porządnego zawodu się wyuczyć". Tym zawodem miał być zawód albo kowala, albo rzeźnika i masarza, czyli od kiełbas wyrabiania.
Dziś jako rzeźnikiem i masarz byłbym panisko i do końca życia miałbym porządną robotę. Dlatego politycznie namawiam was młodzieży do zawodu rzeźnika, bo zawsze robota będzie, bo pod tasaka jak nie świnia, to jakiś cham bydlęcy się nawinie.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 15-02-2011

22434. 
Brakuje rzeźników [...]. Magistrów jest za dużo, składają po 100 podań
o pracę... i nic.
Niektórzy (magistrowie zarządzania) pracują u Szynaki na produkcji przy stosie trocin. A po jaką cholerę są te studia i ta barania moda na wyższe wykształcenie. Taka sytuacja wpędza w kompleksy i wypędza uczonych
na rusztowania do Niemiec i Anglii.
W Iławie pracy dla nich nie ma, chyba że wejdą do rady samorządowej dowolnego szczebla, to wtedy już są na szczęśliwej drodze do załapania się na stołek.
Tylko problemem jest to, że te rady są malutkie i tylko garstka wygrywa
los na loterii. Wszelakie stanowiska zaś są obstawione już od 20 lat przez
iławskie dynastie.
 gorzelany
 Wtorek 15-02-2011

22433. 
Odnośnie wpisu numer: 22431

Niedobrze...
Docent Ptasznik z profesorem Rygielskim naradzają się w ratuszu.
Nerwówka...
Ale i oto jest decyzja! Przemówili: już nie zaprenumerują PLAYBOYa.
Dramat na skalę krajową...
 Witek Zbitek
 Wtorek 15-02-2011

22431. 
O matko!
Razem z wiosną idzie nawróceń czas!
Stolyczny wykształciuch warszawski oszalał i wymierzył kopa Tuskowi!
Marcin Meller już nie zagłosuje na Platformę!
O matko!
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 14-02-2011

22430. 
Odnośnie wpisu numer: 22341

Rzeczywiście szkoda Sądu Rejonowego [w Iławie].
Tyle że warunki pracy tam powinny zawstydzać. Może rząd, może innych - nie wiem.
Podobne, albo gorsze warunki są w prokuraturze, gdzie ludzie tam pracujący siedzą sobie na głowie. Nawet tu wymiar sprawiedliwości nie jest traktowany przez rząd poważnie. Przestępcy "śmieją się w nos". Niestety, prestiż tej instytucji maleje, a powinno być odwrotnie. Jak może się czuć prokurator siedzący w klitce ze stertą akt, które są w stanie bałaganu (brak pomieszczeń archiwum z prawdziwego zdarzenia, komputeryzacji, baz danych). Potrzeba rozwiązań systemowych. Kiedyś na szkoleniu z instrukcji kancelaryjnej dużo mówili na tematy gromadzenia i ochrony danych. A w iławskiej prokuraturze? I to nie szef tej instytucji, ani podlegli mu prokuratorzy są temu winni, a rząd RP poprzedni, obecny i nie daj Boże przyszły.
Porównajmy ZUS (taki zastępczy Urząd Skarbowy). Nota bene - czy prokuratura mogłaby sprawdzić ZUS w pewnej sprawie dotyczącej egzekucji składek? Otóż instytucja ta wiedząc, że np. klient zalega już od jakiegoś czasu nie stosuje żadnych monitów, procedur itd. Słowem, nie realizuje decyzji o egzekucji, mimo że zna miejsce pobytu klienta, jego miejsce pracy. Kiedy zbliża się data 10-letniego okresu przedawnienia, ZUS w cudowny i precyzyjny sposób odnajduje delikwenta i zajmuje mu konto na kwotę w zależności od zaległości. Znam przypadki ponad 7000 zł odsetek za zaległości 2700 zł, znam i większe. W każdym przypadku ZUS spokojnie czeka aż odsetki narosną. Czy to nie jest wyłudzenie? Niech jakiś prokurator przez grzeczność się wypowie. ZUS ma system, a prokuratura, sąd?
Widać na kim zależy rządowi. Pytam: dlaczego? Dlaczego rząd nie wzmacnia wymiaru sprawiedliwości, także przez podniesienie komfortu i efektywności pracy.
 Św. Oleksy
 Poniedziałek 14-02-2011

22425. 
Odnośnie wpisu numer: 22420

Niech nasz Kurier sprawdzi kto wpłacał pieniądze na kampanię wyborczą lokalnej Platformy i wszystko będzie jasne!
 urzędnik
 Poniedziałek 14-02-2011

22423. 
Odnośnie wpisu numer: 22417

Ja niżej podpisany i zamaskowany też posłużę się cytatem.
W 1901 roku Albert Einstein napisał: "Głupia wiara w autorytety jest największym wrogiem prawdy".
 Dziedzic z Chromakowa
 Niedziela 13-02-2011

22422. 
Odnośnie wpisu numer: 22409

Zgadzam się.
Gdy był tartak jako GPD, to prezes [...] oddał za darmo firmie "KASZUB", bo koledzy. A teraz ta firma sprzedaje grunt za kilka milionów, a ludzi na bruk, bo się pan [...] już dorobił.
Gdzie ta sprawiedliwość w Polsce.
Z tego co się mówi w Suszu to prokurator wziął się za tych panów więc zwijają interes.
Do pierdla oszustów! Do pracy w kamieniołomach za talerz zupy! Tak ludziom płacili, to niech tak samo mają. Ha ha ha ha.
Niech żyje wolność dla ludzi uczciwych.
 Rambo
 Niedziela 13-02-2011

22421. 
Odnośnie wpisu numer: 22402

Zgadza się... Po cichutku bez rozgłosu chcą leśne dziadki zrobić niezły
deal. Ale!! Nie tak szybko - może tak [telewizja] się zainteresuje [...].
Ja chcę zobaczyć pot na skroniach naszych ukochanych radnych pod obstrzałem trudnych pytań.
 Hush
 Niedziela 13-02-2011

22420. 
Odnośnie wpisu numer: 22397

Bardzo ciekawa wypowiedź.
Pan Grabowski Hotel Tiffi zarobi na apartamentach ok 50 milionów netto. Może więc władze miasta Iławy wezmą kasę za przekształcenie planów zagospodarowania, jak to chcą zrobić na ziemi po IZNS (ok. 4 milionów).
Przydadzą sie zadłużonemu po uszy miastu.
A może chociaż obietnicę zatrudnienia ludzi z naszego miasta spełnią.
Z tego co widać, to w Hotelu Tiffi pracę będą mieli obcokrajowcy w SPA, kadra zarządzająca z zewnątrz, może trochę pomywaczy i sprzątaczy naszych.
Dziwny jest też przebieg drogi dojazdowej do hotelu - tuż obok działek. Może miasto drogę Mu pobuduje albo rondo przeniesie za, na przykład
zniżki w sklepach Tiffi, bo nie sądzę, że władza kupi apartament po ok.
10.000 zł za metr, bo ich na to nie stać.
 iławianin
 Niedziela 13-02-2011

22418. 
Odnośnie wpisu numer: 22409

Jak się coś za darmo dostało. to się najczęściej nie szanuje, a często i niszczy. Tak zniszczono stocznie, wszelkiej maści linie kolejowe itp. Zapewne tak będzie w Suszu.
Zaraz deski i drewno opałowe będziemy sprowadzać z zagranicy. Następnym wielkim upadłym będzie dawne FSO. Ukrainiec kupił za kilkadziesiąt milionów fabrykę, a grunt pod nią jest wart kilkaset. Pewnie wybudują parę dyskontów i parking. A do pracy trzeba będzie jeździć do Anglii, na zmywak do chińczyków.
 oko
 Niedziela 13-02-2011

22417. 
Odnośnie wpisu numer: 22413

Dedykuję Ci i Tobie podobnym cytat z Józefa Życińskiego.

"U osób, u których doświadczenie tragedii nie idzie w parze bądź z zaangażowaniem modlitewnym, bądź ze świadectwem kultury solidarności, natychmiast rodzi się potrzeba znalezienia kozła ofiarnego. Teoria spisku jest najprostszym wyjaśnieniem dla niektórych środowisk. (...) Takie reakcje, niezależnie od tego, czy występują w Ameryce, czy u nas, są wyrazem głębokich kompleksów."

Umarł wielki człowiek. A Ty i Tobie podobni macie czelność teraz go opluwać swoimi marnymi cytacikami? Napisz coś od siebie jeden z drugim i miej odwagę się pod tym podpisać.
 xd
 Sobota 12-02-2011

22416. 
Ostatnio w artykule, piszący teksty do Kuriera Olszewski używa słowa PEROROWAĆ.
Peroruj Panie Olszewski, peroruj, ale wiedz że też gościu miły, że nie zawsze gdzie słowa, tam ziarno.
 Miodek
 Sobota 12-02-2011

22415. 
Odnośnie wpisu numer: 22405

Nie jestem zwolennikiem oglądu świata poprzez pryzmat jakiejkolwiek nauki. Pozwala ona jednak (w tym przypadku – statystyka) zauważyć, jak daleko nam – pod względem liczebności nóg - do stonogi.
Pomysł ze Szwajcarią może i wart, by się nad nim zatrzymać – na chwilę. Jestem tradycjonalistą (chyba podświadomie uniknąłem tym razem terminu „patriota”) i wolę polegać na mądrości swoich. Czasami musi boleć, żeby doczekać czego pięknego.
 Henryk Witkowski
 Sobota 12-02-2011

22414. 
Odnośnie wpisu numer: 22410

Armia Krajowa i podziemie antykomunistyczne też swoich ludzi wysyłało
na rozmowy z komuchami rosyjskimi i polskimi w celu rozpoznania wroga, wszystkich ich jednak wymordowano, czy to w Moskwie czy na miejscu
w Polsce.
Pewnie, w przeciwieństwie do księdza arcybiskupa, za mocno obstawali
przy swoim i byli nie do przekupienia i nie potrzebowali zgody komucha
na budowanie kolejnych kościołów albo inne przywileje.
 Dalijczyk
 Sobota 12-02-2011

22413. 
Odnośnie wpisu numer: 22408

Ku przemyśleniom Eskulapskiemu:
http://www.kosciol.pl/article.php/20090402022212574

Publicyści Frondy, katolickiego serwisu, krytykują abp. Życińskiego za atak na ks. profesora Waldemara Chrostowskiego. Poszło o poglądy ks. prof. na asymetrię panującą w dialogu chrześcijańsko-żydowskim.
W książce-wywiadzie "Kościół, Żydzi, Polska" ks. profesor dziwi się, że dialog ten jest unilateralny: polega na spełnianiu daleko idących żądań: min. antyuniwersalistycznego uprzywilejowania cierpienia żydowskiego.
– Nie ma gorszego i lepszego ludzkiego cierpienia – odpiera żydowskie pretensje ks. Chrostowski.
 objaśniacz
 Sobota 12-02-2011

22412. 
Ile wycięto drzew pod market "Netto" przy Smolki/Skłodowskiej - tylko
ja wiem.
Straż Miejska powinna zgłosić sprawę do organów ścigania.
Ale czy biedacy się doliczą. Stacja telewizyjna "Polsat" na tropie.
 Sumienie
 [Iława], Sobota 12-02-2011

22410. 
Odnośnie wpisu numer: 22407

[...] Polak tak na swych Biskupów nie mówi.
Życiński nie był współpracownikiem SB, a tylko rozmowy prowadził, ponieważ z niego człek mądry. Jego posłał tam kardynał Wyszyński, by esbecję sondować. Nie mogłem tego ujawnić, lecz po śmierci Jego i prymasa Wyszyńskiego - tak. Ludzie Kościoła są wielcy.
Biskup Życiński miał rodzinę dalszą w Iławie - przy ulicy Rolnej.
 005-KW
 Sobota 12-02-2011

22409. 
Ś.P. TARTAK W SUSZU.
Przedwojenny tartak przestaje istnieć.
80% załogi dostało dziś wypowiedzenia umowy o pracę.
 były tartacznik
 Piątek 11-02-2011

22408. 
Odnośnie wpisu numer: 22407

A dla mnie postać abpa. Życińskiego zawsze będzie kojarzyć się z mądrością, szacunkiem dla innych, spokojnym wyjaśnianiem postawy Kościoła i prawd wiary.
Schowany za monitorem "objaśniacz" nazywa tego człowieka mianem "trutnia"... Doprawdy z zażenowaniem uśmiecham się teraz. Ale dzisiaj ktoś w mediach mówił, że "mały człowiek nigdy nie zrozumie i nie doceni wielkiego".
Smutne to, że w kościołach nie słychać dzwonów. Może nie bez kozery? Pamiętam jak pewne środowiska nazywały go Żydzińskim. Brzydzę się tym i gardzę. W necie miniartykuł o zmarłym zatytułowano "Był twarzą Kościoła polskiego. Słysząc Go, wielu oddychało z ulgą." Mądre słowa. Oczywiście zawsze znajdzie się grupa krytyków, która wszelkie autorytety opluje i wytknie im błędy. Często są to osoby, które tyle w życiu w zasadzie zaznaczą - krytykując innych.
Ich tam sprawa. Temat agentów... temat rzeka. Tak łatwo rzucać kamień nic nie wiedząc o prawdzie, eSBeckich metodach werbunku, stopniu rzetelności historyków itd. A zresztą: sam moment startu dociekań - wydawanie opinii na podstawie zapisków pracowników SB... Żałosne.
Nie lubię na iławskim forum zabierać głosu na tematy ogólnopolskie,
ale czasem... chyba nie ma innego wyjścia.
 Eskulapski
 Piątek 11-02-2011

22407. 
Odnośnie wpisu numer: 22406

Historyk Sławomir Cenckiewicz oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoich publikacjach twierdzą, że Józef Życiński był w latach 1977-90 rejestrowany pod numerem 1263 przez Wydział IV KW MO w
Częstochowie jako Tajny Współpracownik ps. „Filozof”.
„Filozofa” miał pozyskać naczelnik wydziału IV, ppłk Alojzy Perliceusz, a jego kolejnymi oficerami prowadzącymi byli: kpt. Stanisław Boczek (1978-1984) i por. Zbigniew Kalota (od 1984 r.)
Z zachowanych akt lokalu kontaktowego SB o kryptonimie „Wanda” (Kraków, ul. Józefitów 15/7) wynika, że odbywano w nim spotkania z „Filozofem” (por. IPN Ka 0026/1067). Materiały archiwalne zniszczono w styczniu 1990 r.

PS. Wątpię, aby owemu trutniowi ziemia była lekka.
 objaśniacz
 Piątek 11-02-2011

22406. 
Komunistyczny Tajny Współpracownik „Filozof” odszedł do Domu Pana.
Świeć Panie nad duszą tego zagubionego purpurata.
W okolicznych kościołach nie słychać dzwonów...
 Antonio
 Piątek 11-02-2011

22405. 
Odnośnie wpisu numer: 22398

Ze stonogą mamy średnio po 51 nóg ;-)
Może komuś sprzedamy nasze miasto Iławę?
Albo wypowiedzmy wojnę Szwajcarii i szybko się poddajmy.
Może oni dadzą radę nami mądrze pokierować.
 Eskulapski
 Piątek 11-02-2011

22404. 
Odnośnie wpisu numer: 22397

Ludzie, przecież to proste!
Okazja na fajne mieszkania dla dzieci i wnuków.
Oni z pewnością będą mieli pierwszeństwo w wyborze.
Za jakiś czas sprawdź nasz "Kurierze", kto tam kupił mieszkania.
Sprawdź kogo tam dzieci, wnuki, szwagrowie, kochanki...
Ale będą jaja! Faktycznie, przekręt stulecia!
 iławianin
 Czwartek 10-02-2011

22402. 
Odnośnie wpisu numer: 22397

Czy to znaczy, że w iławskim ratuszu przyjęto plany zagospodarowania strefy nad Jeziorakiem według Pana Grabowskiego z Grand Hotelu Tiffi?
Nie sądziłem, że aż tak daleko posunie się degrengolada umysłowa większości radnych PO.
 kandydat do rady czyśćca
 Czwartek 10-02-2011

22399. 
W Kurierze sprzed tygodnia (na str 5) w artykule pod tytułem "Nie będzie śmierdzącego miasta" można przeczytać wypowiedź burmistrza Ptasznika [...] odnośnie bezrobocia.
Twierdzi on, że w Iławie nie ma... bezrobocia. Mało tego - on zna "wolne miejsca pracy".
Może więc spytacie się go, gdzie konkretnie są te "wolne miejsca pracy".
Może miał na myśli takie firmy jak Zakład Stolarski [...], gdzie jest duża redukcja pracowników, ale tylko z tego względu na to, że zarobki są
niższe niż nawet płaca najniższa krajowa.
 Wiesiek
 Czwartek 10-02-2011

22398. 
Odnośnie wpisu numer: 22394

24 tysiące złotych - tyle średnio licząc oszczędności ma Polak.
Polak to też mieszkaniec Iławy.
Odłóżmy z tego około 1700 zł każdy i mamy Iławę bez długów.
 Henryk Witkowski
 Czwartek 10-02-2011

22397. 
Mimo opisanych kontrowersji i protestów, wszystkie proponowane
zmiany w planie miasta Iławy zostały przez radę zaakceptowane.

"Za" wprowadzeniem opowiedziało się 13 radnych:

Edward Bojko,
Eugeniusz Chomik, Gerhard Drapiewski,
Roman Groszkowski,
Włodzimierz Harmaciński,
Ryszard Kabat,
Andrzej Lewandowski,
Jolanta Michalewska,
Elżbieta Prasek,
Jerzy Sochacki,
Roman Waruszewski,
Zdzisław Wielgos,
Lech Żendarski.

"Przeciw" było 5:

Anna Zakrzewska,
Eugeniusz Dembek,
Roman Przybyła,
Jerzy Ewertowski,
Wiesław Burdyński.

Zapamiętajcie te nazwiska, które były "przeciw".

Reszta niech wytłumaczy jak to jest, że:
a) zmienia się zagospodarowanie miejsca od tak przez pstryknięcie palcem?
b) za ile ziemia została oddana p. Grabowskim (za 1 m2) a ile będzie warta po zmianie przeznaczenia?
c) kto wziął w łapę za tą zmianę? (nazwiska 13 "za"?)
d) Grabowscy od pierwszego dnia mieli taki plan i robią z was wała - hotel to przykrywka (zresztą hotel budowany na przekrętach, zmianach umów, braku wypłat) chodziło przede wszystkim o osiedle (świetne miejsce, widok na jezioro, bliskość plaży itd.)

GRUBY PRZEKRĘT, a trzeba było głosować na świeżą krew a nie leśnych dziadków.
 Hush
 Środa 09-02-2011

22395. 
Odnośnie wpisu numer: 22392

Borewicz... przebierańcu hehehe.
Może i 3-5% po 15 latach odchodzi, ale tyle samo tylko można nazwać policjantem, bo reszta to psy, którzy w co drugiej aferze paluchy maczają. A co do wezwań, cóż pewnie że pomożecie, ale jak się wam sprawcę pod drzwi przyprowadzi! Jeśli przykładem wykształconego policjanta ma być glina, który bierze w łapę jak tylko na radarze zatrzyma, albo glina, który zionie wódą od białego rana to dzięki za taki przykład tej "elyty" strażników pokoju!
Z tą ich przysięgą jest tak samo, jak z przysięgą lekarzy! Mają ludzi ratować, a co robią wpierwej? Łapę po kasę wystawiają. Znajdź mi lekarza, psa, edukatora, księdza klarownego jak kryształ to na kolana kleknę i o wybaczenie prosić będę... mea culpa. Odszczekam każde złe słowo, ale znajdź mi takich. Wy tam, w tej waszej Iławie to jesteście tak nadymani, że niedługo to pękniecie...
Pozdro dla Leszka Olszewskiego od kumpla z podstawówki! Marnujesz się tam chłopie, oj marnujesz :)
 Obserwator ten inny
 Środa 09-02-2011

22394. 
Odnośnie wpisu numer: 22393

"Na przestrzeni jednego roku wydłużono spłaty od 2021 do roku 2029! "

I to jest dramat, kołderka jest krótka niestety. Oczywiście że nie ma sensu ocenić długów innych miast, czy krajów, chciałem tylko porównać możliwości spłaty tego zadłużenia na tle Iławy. Ja jakoś nie wierzę, byśmy mieli z czego spłacić...
 Eskulapski
 Środa 09-02-2011

22393. 
Odnośnie wpisu numer: 22378

Może inni „niedoszli” znają budżet na 2011 rok?
Gdybym był burmistrzem „doszłym”, to wiele szczegółów budżetu miasta znaliby radni miejscy. Na tym forum proponuję, by długami Ostródy czy USA nie zajmować się.
Czy dług Niemców satysfakcjonuje, dowartościowuje mieszkańca Iławy? Rozmawiajmy jak najwięcej o Iławie. Jeśli chodzi o iławskie możliwości spłaty długu, to są one coraz bardziej wirtualne. Na przestrzeni jednego roku wydłużono spłaty od 2021 do roku 2029!
 Henryk Witkowski
 Wtorek 08-02-2011

22392. 
Odnośnie wpisu numer: 22384

Cóż za prostota bije z wpisu obserwatora tego i innego. Widzę, że wiedza jaką sie podpierasz jest ograniczona i świadczy jedynie o twoim niskim wykształceniu, bo cóż... sam Twój wpis świadczy o tym, iż nauczycielem ani Policjantem nie jesteś bo w tych zawodach trzeba posiadać wykształcenie a z jadu jaki sączysz to widać, że na salonach edukacji raczej nie brylowałeś.
Odchodząc jednak od tej agresji i nienawiści chce zwrócić uwagę, iż po 15 latach pracy odchodzi ze służb mundurowych 3-4% mundurowych co w skali kraju stanowi dla budżetu minimalny wydatek.
A co do sformułowania "pies" to skoro nazywasz takich ludzi, którzy w rocie ślubowania mają wpis, że będą stali na straży prawa nawet z narażeniem życia, to jesteś dla mnie prostakiem i dla takich jak ty to nie powinni nawet podeszwy nadstawić!
A tak na marginesie to jak kiedykolwiek byłeś pokrzywdzony w jakikolwiek sposób to pierwsze co zrobiłeś to dzwoniłeś na Policje i wtedy to już nie były "psy".
 Borewicz
 Wtorek 08-02-2011

22391. 
Odnośnie wpisu numer: 22376

Na temat Pani Krzysztofy to książkę można napisać.
Obecnie chodzi i śmieje się, że narobili takiego szumu, a ona i tak będzie jeździć na stopa. Ostatnio widziałam przy ul. Kościuszki jak stała i machała, na szczęście sama.
Najwięcej na jej temat i podejścia do dzieci szczególnie najstarszej córki mogłyby się wypowiedzieć nauczycielki ze szkoły specjalnej (jak zapominała na czas odbierać dziecko, jak córka przychodziła brudna, głodna, śmierdząca a do tego niewyspana i na lekcjach spała zamiast się czegoś nauczyć). Jednym słowem MASAKRA.
Sama miałam wątpliwą przyjemność przebywać z tą kobietą na korytarzu czekając na dziecko i słuchając jej rozmów przez telefon (niestety nawet nie miałam gdzie pójść aby jej pierdół nie słuchać), a z drugiej strony taka biedna a telefonu z rąk nie wypuszcza, to też kosztuje. A więc już wiemy dlaczego nie ma bilety.
Tej kobiety już nic nie zmieni, tak samo jak nigdy nie zmieniła się jej matka. Jednym słowem PATOLOGIA.
 iławianka
 Wtorek 08-02-2011

22390. 
Odnośnie wpisu numer: 22384

Zanim zaczniesz kogoś obrzucać błotem chamskim językiem, to sam się trochę doucz kultury i zasięgnij odpowiednich informacji. Ja też ci polecam pewien link - http://www.rp.pl/artykul/451083.html, z którego cytuję:
"Pensje i inne świadczenia ze stosunku pracy należne nauczycielom są oskładkowane jak innych osób zatrudnionych, czyli na zasadach powszechnych. Pobieramy od nich składki emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe, zdrowotne, na Fundusz Pracy (FP) i ewentualnie na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP)".
I co ty na to? Zacytuję także fragment strony, którą ty poleciłeś: "Od wynagrodzenia [nauczyciela] nie potrąca się składek ZUS". Tylko naucz się nieboraku czytać test ze zrozumieniem. Wynagrodzenie otrzymuje nauczyciel po wcześniejszym potrąceniu przez jego pracodawcę wyżej wymienionych składek emerytalnych, rentowych, itd. Gdyby pracodawca tego nie zrobił, to pensja nauczyciela byłaby znacznie wyższa, lecz w tej sytuacji tenże nauczyciel musiałby sam wpłacić te składki ZUS- owi. Robi to za niego pracodawca. Innym słowem - nauczyciel faktycznie nie płaci składek ZUS od wynagrodzenia, gdyż jest ono już wcześniej pomniejszone o wspomniane składki. I tyle. Czy wreszcie rozumiesz swym skromnym rozumkiem o co chodzi?
Jeśli chodzi o twój kolejny zarzut na temat dopłat do mieszkań nauczycielskich, to dotyczy to tylko miejscowości do 5 tys. mieszkańców. Iława ma chyba nieco więcej ? Żaden także nauczyciel nie ma prawa do emerytury po 15 latach pracy.
Zacytuję tym razem fragment twego tekstu: "Nie wyzywaj ludzi jeśli nie masz racji! Takiś kurde szkolony? Widać, że w iławskie zawodówce tej pewnie przy IZNS-ie hehehe, bo na "mechanik" i całą resztę edukatorskich placówek byłeś za głupi...".
Bardzo trafna uwaga - tylko, że całkowicie pasuje do ciebie, jeśli chodzi o precyzyjny opis twej nieskutecznej i zmarnowanej edukacji. Choć sądząc po intelektualnym poziomie twych tekstów, to wątpię czy udało ci się skończyć choć tę wymienianą przez ciebie zawodówkę.
Szkoda tylko, że wysiłek pracujących w tych placówkach nauczycieli poszedł na marne i nie zdołali oni nauczyć cię odrobiny logicznego myślenia, nie mówiąc już o kulturze osobistej. PS. Jeśli już poruszamy kwestię edukacji, to słowo "zapewne" piszemy łącznie, a nie "za pewne". Może jednak warto było się nieco pouczyć w twym gimnazjum? Żegnam ozięble...
 czytelnik
 Wtorek 08-02-2011

22389. 
Mam urlop i chciałam wyruszyć do kina na jakikolwiek film, ale nie mogę ściągnąć przez internet programu.
Swego czasu nie mogłam rezerwować biletów, bo "coś tam, coś tam",
a teraz nie można ściągnąć rozpiski na cały miesiąc. Może awaria, co?
 Anna
 [Iława], Wtorek 08-02-2011

22388. 
Odnośnie wpisu numer: 22381

Burmistrz [Ptasznik] żeby przed wyborami więcej głosów zdobyć nakazał zacząć budowę ronda na ul. Wiejskiej. A obecnie musi wkładać kasę na naprawę nawierzchni, co chwilę pojawiają się tam niesamowite dziury.
 Wiesiek
 [Iława], Wtorek 08-02-2011

22387. 
Odnośnie wpisu numer: 22384

Ciekawe co piszesz, bo ja właśnie przeglądam pasek od wypłaty i składki ZUS widzę jak malowane 13,71% od podstawy brutto.
Oszukują mnie? Nie sądzę. Ponieważ policjanci i funkcjonariusze Zakładu Karnego owszem nie płacą ZUS, bo mają emeryturę z MSWIA a nie z ZUS, odprowadzają jednak bardzo duży podatek dochodowy. Nauczycielom, urzędnikom np. ratusza, ZUSu, urzędu skarbowego potrącają składki społeczne, by w przyszłości wypłacać je z ZUS.
Na niskim poziomie uważam komentarze o cudzych wynagrodzeniach.
Jak ci źle na swoim stołku rób wszystko aby się znaleźć na tym, gdzie lepiej płacą.
 EV
 Wtorek 08-02-2011

22386. 
Odnośnie wpisu numer: 22384

No patrz Pan!
A ja pracuję w budżetówce (nie policja i nie nauczyciel) a na moim odcinku ZUS RMUA widnieją jak byk wszystkie składki płacone przeze mnie i przez pracodawcę. O dziwo ZUS przekazuje nawet część moich składek do OFE. Radzę sięgać do źródła a nie szukać porad w szemranych portalach z pseudo-ekspertami. I zdrowia życzę.
 eliot
 Wtorek 08-02-2011

22384. 
Odnośnie wpisu numer: 22372

Poczytaj sobie nieboraku panie tępaku poniższy link. Nigdy budżetówka
nie płaciła ze swej pensji ZUS-u.
Nie wyzywaj ludzi jeśli nie masz racji! Takiś kurde szkolony? Widać, że w iławskie zawodówce tej pewnie przy IZNS-ie hehehe, bo na "mechanik" i całą resztę edukatorskich placówek byłeś za głupi... Gdyby nie ci właśnie drobni rzemieślnicy to ta cała rozpasana banda nie miałaby za co żreć na emeryturce po 15 latach, a do tego dopłaca się im do mieszkań itp. - nauczycielom i policjantom, jakbyś to powiedział panie szanowny! Mają inny żołądek niż TY? I co staniesz znów w ich obronie? Za pewne, boś pies albo ciemny edukator!
Dla mnie to żerujące na mnie i innych pasożyty, które wyssą wszystko
do cna!

http://www.ekspert.pl/p/czy-policjant-i-nauczyciel-powinien-placic-skladke-na-zus-2396

http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=16718&Itemid=40
 Obserwator, ten inny
 Wtorek 08-02-2011

22383. 
Odnośnie wpisu numer: 22381

To samo ul. Lubawska, ta jest drogą wojewódzką, Pana marszałka. Przebudowa tej ulicy ma być rozpoczęta w tym roku, jednak dziury wypadałoby załatać.
 też kierowca
 Wtorek 08-02-2011

22381. 
Kurierzy zajmijcie się dziurami w drodze koło dworca autobusowego PKS w Iławie. To skandal, że nikt nic tam nie robi. Dziura na dziurze i można koło urwać!
 kierowca
 Wtorek 08-02-2011

22380. 
Odnośnie wpisu numer: 22378

Wydaje mi się, że niedoszły burmistrz z takimi zagadnieniami powinien
być zaznajomiony, no ale może ja się nie znam.
Zadłużenie jest problemem. I niestety występuje ono zarówno w Iławie, jak i Ostródzie, Polsce, czy weźmy pod uwagę w jakiej skali dotyczy USA. Większym problemem są jednak możliwości spłaty tego długu. Mamy w ogóle jakieś?
Podobno szpital nie stoi tak źle jak niektórzy mówią i zadłużenie wynosi
1 mln zł. Dużo? W stosunku do przeszłości i wielu innych podobnych placówek niewiele. O ile te dane są prawdziwe.
Dla mnie duży problem to także brak atrakcyjności Iławy dla kogokolwiek oprócz mieszkańców.
Czy słychać w Polsce coś o Złotej Tarce? A o czymkolwiek innym? Halo!
No właśnie, raczej nie... więc skąd i dlaczego tu mają przybyć turyści i wydać u nas dudki? No skąd? Bo mamy jezioro? A wykorzystujemy je w jakikolwiek sposób?
 Eskulapski
 Wtorek 08-02-2011

22379. 
NIK wykryła nieprawidłowości na WSZYSTKICH boiskach budowanych
w ramach „orlikowej” kampanii PR-owej PO.
Do której jamy schowają się teraz Trzej Królowie iławskiego halloween:
Włado Ptasznik, Mattejo Rygielski i Benita Herdejuk...?
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 07-02-2011

22378. 
Odnośnie wpisu numer: 22338

Niektórzy za bardzo personalizują problemy.
Czy to ważne, że ja nie znam budżetu Iławy na przyszły rok? Dlaczego
miałbym być rozbrajająco szczery? Co w stwierdzeniu o „nieznajomości
budżetu” jest zastanawiającego? (prócz tego, że jest on owiany wielką
tajemnicą).
Henryk Witkowski nie jest problemem dla Iławy. Dla Iławy problem jest
olbrzymi dług. To jest najważniejsze. O tym trzeba mówić, wręcz wołać!
 Henryk Witkowski
 Poniedziałek 07-02-2011

22377. 
Odnośnie wpisu numer: 22376

Wykorzystuje bardzo umiejętnie.
Chleb wyrzuca przez okno, a inni nie mają co jeść.
 ona
 Poniedziałek 07-02-2011

22376. 
Odnośnie wpisu numer: 22375

Pani Krzysztofa?
Jestem zszokowany że taka kobieta ma jeszcze prawa rodzicielskie !!!
Media napędzają jej sponsorów, ale nikt nie interesuje się tym w jaki sposób ta Pani wykorzystuje wszystko to, co otrzymuje !!!
Pieniążki na wyjazd były ale się zmyły, wiadomo na co !!!
 realista
 Poniedziałek 07-02-2011

22375. 
Chciałabym opisać swoje oburzenie. Opisywano sytuację pani Krzysztofy z ulicy Kościuszki [w Iławie]. Pomoc dostaje z każdej strony a sama nadal ubrana wyzywająco. Właśnie była w sklepie i oznajmiła, że znowu jedzie do Warszawy "na stopa". To po co ta pomoc dla niej jak nadal popełnia te same błędy...?!
Ja sama wychowuję dwoje dzieci, pracuję za najniższą krajową stawkę, wynajmuję mieszkanie i nie dostałam obiadu dla dziecka w szkole z MOPS-u ponieważ z alimentami mam 1500 zł. Nikt nie liczy mieszkania i opiekunki. Nie robiłam z tego afery, staram się dać radę sama, a ta kobieta moim zdaniem powinna do pracy się ruszyć a nie żyć jak pasożyt. [...]
 Ada
 Poniedziałek 07-02-2011

22374. 
Odnośnie wpisu numer: 22365

A dziś w programie "Dzień dobry TVN" prognoza pogody nadawana
z Iławy :)
 Ja
 Poniedziałek 07-02-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 101 102 103 ... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 293 294 295 ... 383 384 385 następna ] z 385102133172REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.